viewnior - en to gl translation catalogue (117 entries)

en: Elegant Image Viewer
gl: Visor de imaxes elegante

en: Viewnior Preferences
gl: Preferencias do Viewnior

en: Open new image in:
gl: Abrir nova imaxe en:

en: Smooth images when zoomed
gl: Suavizar as imaxes ao amplialas

en: Confirm image deletion
gl: Confirmar a eliminación da imaxe

en: Show hidden images
gl: Mostrar as imaxes ocultas

en: General
gl: Xeral

en: Show next image after (in seconds):
gl: Mostrar a seguinte imaxe despois de (en segundos):

en: Always expand images to fit screen
gl: Expandir sempre as imaxes ata axustalas á pantalla

en: Fullscreen
gl: Pantalla completa

en: On mouse wheel:
gl: Ao desprazar a roda do rato:

en: On double click:
gl: Ao facer dobre clic:

en: On image modification:
gl: Ao modificar a imaxe:

en: <small>  (!) Navigating images with double click :
      Clicking on the left half of the window shows the
      previous image and on the right side - the next.</small>
gl: <small>  (!) Navegar nas imaxes cun dobre clic :
      Premendo na metade esquerda da xanela mostra a
      imaxe previa e no lado dereito - a seguinte.</small>

en: Behavior
gl: Comportamento

en: Reload image on save
gl: Recargar imaxe ao gardar

en: JPEG quality:
gl: Calidade JPEG:

en: PNG compression:
gl: Compresión PNG:

en: Saving
gl: Gardando

en: Crop Image
gl: Recortar a imaxe

en: Width:
gl: Largura:

en: Height:
gl: Altura:

en: Crop
gl: Recortar

en: The given locations contain no images.
gl: As localizacións fornecidas non conteñen imaxes.

en: Open the navigator window
gl: Abrir a xanela do navegador

en: Couldn't recognise the image file
    format for file '%s'
gl: Non foi posíbel recoñecer o formato do ficheiro de imaxe no ficheiro «%s»

en: Smart Mode
gl: Modo intelixente

en: 1:1 Mode
gl: Modo 1:1

en: Fit To Window Mode
gl: Axustar ao modo da xanela

en: Navigate images
gl: Navegar polas imaxes

en: Zoom image
gl: Ampliación da imaxe

en: Scroll image up/down
gl: Desprazar a imaxe arriba e abaixo

en: Switch zoom modes
gl: Cambiar os modos de ampliación

en: Enter fullscreen mode
gl: Introducir o modo pantalla completa

en: Ask every time
gl: Preguntarme cada vez

en: Autosave
gl: Gardado automático

en: Ignore changes
gl: Ignorar os cambios

en: _Next
gl: _Seguinte

en: _Previous
gl: _Anterior

en: Image Properties
gl: Propiedades da imaxe

en: <b>Location:</b>
gl: <b>Localización:</b>

en: <b>Name:</b>
gl: <b>Nome:</b>

en: <b>Type:</b>
gl: <b>Tipo:</b>

en: <b>Size:</b>
gl: <b>Tamaño:</b>

en: <b>Width:</b>
gl: <b>Largura:</b>

en: <b>Height:</b>
gl: <b>Altura:</b>

en: None
gl: Ningún

en: Use "%s" to open the selected image
gl: Usar «%s» para abrir a imaxe seleccionada

en: Show next image after:
gl: Mostrar a seguinte imaxe despois de:

en:  second |  seconds
gl[0]:  segundo
gl[1]:  segundos

en: Not enough virtual memory.
gl: Non hai memoria virtual abondo.

en: Image modifications cannot be saved.
    Writing in this format is not supported.
gl: Non é posíbel gardar as modificacións da imaxe.
    Non está admitida a escritura neste formato.

en: Open Image
gl: Abrir a  imaxe

en: Open Folder
gl: Abrir o cartafol

en: If you delete an item, it will be permanently lost.
gl: Se elimina un elemento perderase para sempre.

note: I18N: The '%s' is replaced with the name of the file to be deleted.
en: Are you sure you want to
    permanently delete "%s"?
gl: Está seguro de querer eliminar
    permanentemente «%s»?

en: _File
gl: _Ficheiro

en: _Edit
gl: _Editar

en: _View
gl: _Ver

en: _Image
gl: I_maxe

en: _Go
gl: _Ir

en: _Help
gl: _Axuda

en: Open _Image...
gl: Abrir a _imaxe...

en: Open an Image
gl: Abrir unha imaxe

en: Open _Folder...
gl: Abrir _cartafol...

en: Open a Folder
gl: Abrir un cartafol

en: _Close
gl: _Pechar

en: Close window
gl: Pechar a xanela

en: _About
gl: _Sobre

en: About this application
gl: Sobre este aplicativo

en: _Preferences...
gl: _Preferencias...

en: User preferences for Viewnior
gl: Usar preferencias para Viewnior

en: _Save
gl: _Gardar

en: Save changes
gl: Gardar modificacións

en: Set as _Wallpaper
gl: Definir como _fondo de escritorio

en: Set the selected image as the desktop background
gl: Definir a imaxe seleccionada como o fondo de escritorio

en: Open _With
gl: Abrir _con

en: Open the selected image with a different application
gl: Abrir a imaxe seleccionada cun aplicativo distinto

en: _Delete
gl: _Eliminar

en: Delete the current file
gl: Eliminar o ficheiro actual

en: _Properties...
gl: _Propiedades...

en: Show information about the current file
gl: Mostrar información sobre o ficheiro actual

en: _Reload
gl: _Recargar

en: Reload the current file
gl: Recargar o ficheiro actual

en: _Zoom In
gl: _Ampliar

en: Enlarge the image
gl: Amplía a imaxe

en: Zoom _Out
gl: _Reducir

en: Shrink the image
gl: Reduce a imaxe

en: _Normal Size
gl: Tamaño _normal

en: Show the image at its normal size
gl: Mostrar a imaxe no seu tamaño normal

en: Best _Fit
gl: Axuste ó_ptimo

en: Fit the image to the window
gl: Axusta a imaxe á xanela

en: Rotate _Clockwise
gl: Rotar no sentido do _reloxo

en: Rotate image clockwise
gl: Rotar a imaxe no sentido do reloxo

en: Rotate _Anti-clockwise
gl: Rotar no sentido _contrario do reloxo

en: Rotate image anti-clockwise
gl: Rotar a imaxe no sentido contrario do reloxo

en: Flip _Vertical
gl: Voltear _verticalmente

en: Flip image vertically
gl: Voltear a imaxe verticalmente

en: Flip _Horizontal
gl: Voltear _horizontalmente

en: Flip image horizontally
gl: Voltear a imaxe horizontalmente

en: Crop...
gl: Recortar...

en: Full _Screen
gl: Pantalla _completa

en: Show in fullscreen mode
gl: Mostrar en modo de pantalla completa

en: _Adjust window size
gl: _Axustar o tamaño da xanela

en: Adjust window size to fit the image
gl: Axustar o tamaño da xanela para axustar á imaxe

en: Toolbar
gl: Barra de ferramentas

en: Show Toolbar
gl: Mostrar barra de ferramentas

en: Sli_deshow
gl: _Diaporama

en: Show in slideshow mode
gl: Mostrar en modo de diaporama

en: _Previous Image
gl: Imaxe _anterior

en: Go to the previous image of the collection
gl: Ir á imaxe anterior da colección

en: _Next Image
gl: _Seguinte imaxe

en: Go to the next image of the collection
gl: Ir á seguinte imaxe da colección

en: _First Image
gl: _Primeira imaxe

en: Go to the first image of the collection
gl: Ir á primeira imaxe da colección

en: _Last Image
gl: Ú_ltima imaxe

en: Go to the last image of the collection
gl: Ir á última imaxe da colección
