viewnior - en to sr translation catalogue (141 entries)

en: Viewnior
sr: Вјувниор

en: Elegant Image Viewer
sr: Елегантан прегледач слика

en: Viewnior Preferences
sr: Пооставке Вјувниора

en: Open new image in:
sr: Отвори нову слику у:

en: Desktop:
sr: Радна површ:

en: Smooth images when zoomed
sr: Улепшај слике при увећању

en: Confirm image deletion
sr: Потврди брисање слике

en: Show hidden images
sr: Прикажи скривене слике

en: General
sr: Опште

en: Show next image after (in seconds):
sr: Прикажи следећу слику након (секунде):

en: Always expand images to fit screen
sr: Увек развуци слике преко целог екрана

en: Fullscreen
sr: Цео екран

en: On mouse wheel:
sr: Точкићем миша:

en: On double click:
sr: На двоструки притисак:

en: On image modification:
sr: Након измене слике:

en: <small>  (!) Navigating images with double click :
      Clicking on the left half of the window shows the
      previous image and on the right side - the next.</small>
sr: <small>  (!) Два пута притисните да промените слику :
    на левој половини прозора за преглед претходне слике
    а на десној половини за преглед следеће слике.</small>

en: Behavior
sr: Понашање

en: Reload image on save
sr: Након чувања поново учитај слику

en: JPEG quality:
sr: ЈПЕГ квалитет:

en: PNG compression:
sr: ПНГ сажимање:

en: Saving
sr: Чување

en: Crop Image
sr: Исеците слику

en: Width:
sr: Ширина:

en: Height:
sr: Висина:

en: Crop
sr: Исеци

en: The given locations contain no images.
sr: Наведена путања не садржи слике.

en: Open the navigator window
sr: Отвори прозор навигатора

en: Couldn't recognise the image file
    format for file '%s'
sr: Не могу да препознам запис датотеке
    слике за датотеку „%s“

en: Smart Mode
sr: паметном режиму

en: 1:1 Mode
sr: пуној величини

en: Fit To Window Mode
sr: пуном прозору

en: Last Used Mode
sr: последњем коришћеном режиму

en: Navigate images
sr: Прегледај слике

en: Zoom image
sr: Увеличај слику

en: Scroll image up/down
sr: Померај слику горе/доле

en: Switch zoom modes
sr: Изабери режим увеличања

en: Enter fullscreen mode
sr: Пређи на цео екран

en: Ask every time
sr: Питај ме сваки пут

en: Autosave
sr: Сам сачувај

en: Ignore changes
sr: Занемари измене

en: _Next
sr: _Следећа

en: _Previous
sr: _Претходна

en: Image Properties
sr: Својства слике

en: <b>Location:</b>
sr: <b>Путања:</b>

en: <b>Name:</b>
sr: <b>Назив:</b>

en: <b>Type:</b>
sr: <b>Врста:</b>

en: <b>Size:</b>
sr: <b>Величина:</b>

en: <b>Width:</b>
sr: <b>Ширина:</b>

en: <b>Height:</b>
sr: <b>Висина:</b>

en: None
sr: Ништа

en: Use "%s" to open the selected image
sr: Користи „%s“ за отварање изабране слике

en: Show next image after:
sr: Прикажи следећу слику након:

en:  second |  seconds
sr[0]:  секунде
sr[1]:  секунде
sr[2]:  секунди

en: Not enough virtual memory.
sr: Нема довољно виртуелне меморије.

en: Image modifications cannot be saved.
    Writing in this format is not supported.
sr: Не могу да сачувам измене слике.
    Није подржан упис у изабраном запису.

en: Save modifications?
    This will overwrite the image and may reduce its quality!
sr: Да сачувам измене?
    Ово ће преписати слику а може и да умањи њен квалитет!

en: Open Image
sr: Отворите слику

en: All Images
sr: Све слике

en: All Files
sr: Све датотеке

en: Open Folder
sr: Отворите фасциклу

en: If you delete an item, it will be permanently lost.
sr: Ако обришете ставку, она ће бити неповратно изгубљена.

note: I18N: The '%s' is replaced with the name of the file to be deleted.
en: Are you sure you want to
    permanently delete "%s"?
sr: Да ли сигурно желите да
    трајно уклоните „%s“?

en: _File
sr: _Датотека

en: _Edit
sr: _Уређивање

en: _View
sr: _Преглед

en: _Image
sr: _Слика

en: _Go
sr: _Иди

en: _Help
sr: По_моћ

en: Open _Image...
sr: Отвори _слику...

en: Open an Image
sr: Отворите слику

en: Open _Folder...
sr: Отвори _фасциклу...

en: Open a Folder
sr: Отворите фасциклу

en: _Close
sr: _Затвори

en: Close window
sr: Затворите прозор

en: _About
sr: _О програму

en: About this application
sr: О овом програму

en: _Preferences...
sr: _Поставке...

en: User preferences for Viewnior
sr: Корисничке поставке Вјувниора

en: _Save
sr: _Сачувај

en: Save changes
sr: Сачувајте измене

en: _Properties
sr: _Својства

en: Properties
sr: Својства

en: Set as _Wallpaper
sr: Постави као _позадину

en: Set the selected image as the desktop background
sr: Поставите изабрану слику као позадину радне површи

en: Open _With
sr: Отвори _програмом

en: Open the selected image with a different application
sr: Отворите изабрану слику другим програмом

en: _Delete
sr: _Обриши

en: Delete the current file
sr: Обришите текућу датотеку

en: _Properties...
sr: _Својства...

en: Show information about the current file
sr: Прикажите податке о текућој датотеци

en: _Reload
sr: _Освежи

en: Reload the current file
sr: Поново учитајте текућу датотеку

en: _Zoom In
sr: У_већај

en: Enlarge the image
sr: Увећајте слику

en: Zoom _Out
sr: У_мањи

en: Shrink the image
sr: Умањите слику

en: _Normal Size
sr: _Уобичајена величина

en: Show the image at its normal size
sr: Прикажите слику у њеној пуној величини

en: Best _Fit
sr: _Најбоље уклапање

en: Fit the image to the window
sr: Прилагодите слику величини прозора

en: Rotate _Clockwise
sr: Окрени на _десно

en: Rotate image clockwise
sr: Окрените слику на десно

en: Rotate _Anti-clockwise
sr: Окрени на _лево

en: Rotate image anti-clockwise
sr: Окрените слику на лево

en: Flip _Vertical
sr: Изврни _усправно

en: Flip image vertically
sr: Изврните слику усправно

en: Flip _Horizontal
sr: Изврни _водоравно

en: Flip image horizontally
sr: Изврните слику водоравно

en: Crop...
sr: Исеци...

en: Full _Screen
sr: Преко целог _екрана

en: Show in fullscreen mode
sr: Прикажите преко целог екрана

en: _Adjust window size
sr: _Подеси величину прозора

en: Adjust window size to fit the image
sr: Подесите величину прозора како би у њега стала слика

en: Menu Bar
sr: Трака изборника

en: Show Menu Bar
sr: Прикажите траку изборника

en: Toolbar
sr: Трака алата

en: Show Toolbar
sr: Прикажите траку алата

en: Sli_deshow
sr: _Покретни приказ

en: Show in slideshow mode
sr: Прикажите у режиму покретног приказа

en: _Previous Image
sr: _Претходна слика

en: Go to the previous image of the collection
sr: Идите на претходну слику у збирци

en: _Next Image
sr: _Следећа слика

en: Go to the next image of the collection
sr: Идите на следећу слику у збирци

en: _First Image
sr: П_рва слика

en: Go to the first image of the collection
sr: Идите на прву слику у збирци

en: _Last Image
sr: П_оследња слика

en: Go to the last image of the collection
sr: Идите на последњу слику у збирци

en: Camera make
sr: Произвођач фото-апарата

en: Camera model
sr: Модел фото-апарата

en: Date Taken
sr: Датум сликања

en: Exposure time
sr: Време изложености

en: Exposure mode
sr: Режим изложености

en: Aperture Value
sr: Вредност бленде

en: ISO speed
sr: ИСО брзина

en: Flash
sr: Блиц

en: Metering mode
sr: Режим мерења

en: Focal length
sr: Жижна даљина

en: Software
sr: Софтвер

en: Description
sr: Опис

en: Copyright
sr: Ауторска права

en: Author
sr: Аутор
