viewnior - en to tr translation catalogue (117 entries)

en: Elegant Image Viewer
tr: Zarif Resim Gösterici

en: Viewnior Preferences
tr: Viewnior Seçenekleri

en: Open new image in:
tr: Yeni resmi aç:

en: Smooth images when zoomed
tr: _

en: Confirm image deletion
tr: Resim silmeyi onayla

en: Show hidden images
tr: Gizli resimleri göster

en: General
tr: Genel

en: Show next image after (in seconds):
tr: Sonraki resme geçiş süresi:

en: Always expand images to fit screen
tr: Her zaman resmi ekran boyutuna genişlet

en: Fullscreen
tr: Tam ekran

en: On mouse wheel:
tr: Fare orta tuşuna basıldığında:

en: On double click:
tr: Çift tıklama:

en: On image modification:
tr: Resim Değiştirildiğinde:

en: <small>  (!) Navigating images with double click :
      Clicking on the left half of the window shows the
      previous image and on the right side - the next.</small>
tr: <small> (!) Resimlerin çift tıklama ile değişmesi için:
      Pencerenin sol kısmına tıklarsanız önceki resme,
      Sağ kısmına tıklarsanız sonraki resme geçecektir.</small>

en: Behavior
tr: Davranış

en: Reload image on save
tr: Resmi kayıt ettikten sonra yeniden yükle

en: JPEG quality:
tr: JPEG kalitesi:

en: PNG compression:
tr: PNG sıkıştırması:

en: Saving
tr: Kaydediliyor

en: Crop Image
tr: Resmi Kırp

en: Width:
tr: Genişlik:

en: Height:
tr: Yükseklik:

en: Crop
tr: Kırp

en: The given locations contain no images.
tr: Verilen yerler hiçbir görüntü içermiyor.

en: Open the navigator window
tr: Dosya tarayıcısını aç

en: Couldn't recognise the image file
    format for file '%s'
tr: '%s'  dosya biçimi tanınmıyor.

en: Smart Mode
tr: Akıllı Kip

en: 1:1 Mode
tr: 1:1 Oran

en: Fit To Window Mode
tr: Pencereye Sığdır

en: Navigate images
tr: Resimleri Arasında Gezin

en: Zoom image
tr: Resmi büyüt

en: Scroll image up/down
tr: Resmi aşağı/yukarı kaydır

en: Switch zoom modes
tr: Yakınlaştırma türünü değiştir

en: Enter fullscreen mode
tr: Tam ekran kipine gir

en: Ask every time
tr: Her zaman sor

en: Autosave
tr: Otomatik kaydet

en: Ignore changes
tr: Değişiklikleri yoksay

en: _Next
tr: _Sonraki

en: _Previous
tr: _Önceki

en: Image Properties
tr: Resim Özellikleri

en: <b>Location:</b>
tr: <b>Konum:</b>

en: <b>Name:</b>
tr: <b>İsim:</b>

en: <b>Type:</b>
tr: <b>Tür:</b>

en: <b>Size:</b>
tr: <b>Boyut:</b>

en: <b>Width:</b>
tr: <b>Genişlik:</b>

en: <b>Height:</b>
tr: <b>Yükseklik:</b>

en: None
tr: Hiçbiri

en: Use "%s" to open the selected image
tr: Seçilen resmi açmak için "%s" kullan

en: Show next image after:
tr: Ardından resmi göster:

en:  second |  seconds
tr[0]:  saniye

en: Not enough virtual memory.
tr: Yetersiz sanal bellek

en: Image modifications cannot be saved.
    Writing in this format is not supported.
tr: Resim üzerinde yapılan değişiklikler uygulanamadı.
    Bu dosya türünde kayıt yapılamıyor.

en: Open Image
tr: Resim Aç

en: Open Folder
tr: Dizin Aç

en: If you delete an item, it will be permanently lost.
tr: Eğer bir öğeyi silerseniz, kalıcı olarak kaybolacak.

note: I18N: The '%s' is replaced with the name of the file to be deleted.
en: Are you sure you want to
    permanently delete "%s"?
tr: "%s" dosyasını kalıcı olarak silmek
     isstediğinize emin misiniz ?

en: _File
tr: _Dosya

en: _Edit
tr: _Düzenle

en: _View
tr: _Görünüm

en: _Image
tr: _Resim

en: _Go
tr: _Git

en: _Help
tr: _Yardım

en: Open _Image...
tr: _Resim Aç

en: Open an Image
tr: Bir resim dosyası aç

en: Open _Folder...
tr: _Klasör Aç...

en: Open a Folder
tr: Bir dizin aç

en: _Close
tr: _Kapat

en: Close window
tr: Pencereyi kapat

en: _About
tr: _Hakkında

en: About this application
tr: Bu uygulama hakkında

en: _Preferences...
tr: _Tercihler

en: User preferences for Viewnior
tr: Viewnior için kullanıcı ayarları

en: _Save
tr: _Kaydet

en: Save changes
tr: Değişiklikleri kaydet

en: Set as _Wallpaper
tr: _Arkaplan olarak ayarla

en: Set the selected image as the desktop background
tr: Seçilmiş görüntüyü masaüstü artalanı olarak ayarla

en: Open _With
tr: İl_e Aç

en: Open the selected image with a different application
tr: Seçilen resmi başka bir uygulama ile birlikte aç

en: _Delete
tr: _Sil

en: Delete the current file
tr: Bu dosyayı sil

en: _Properties...
tr: _Özellikler...

en: Show information about the current file
tr: Güncel dosya bilgisini göster

en: _Reload
tr: _Yenile

en: Reload the current file
tr: Dosyayı yeniden yükle

en: _Zoom In
tr: _Yakınlaştır

en: Enlarge the image
tr: Resmi genişlet

en: Zoom _Out
tr: _Uzaklaştır

en: Shrink the image
tr: Resmi daralt

en: _Normal Size
tr: _Normal Boyut

en: Show the image at its normal size
tr: Resmi normal boyutunda göster

en: Best _Fit
tr: Tam _Sığdır

en: Fit the image to the window
tr: Resmi pencereye uydur

en: Rotate _Clockwise
tr: _Saat Yönünde Döndür

en: Rotate image clockwise
tr: Resmi saat yönünde döndür

en: Rotate _Anti-clockwise
tr: _Saat Yönünün Tersine Döndür

en: Rotate image anti-clockwise
tr: Resmi saat yönünün tersine döndür

en: Flip _Vertical
tr: Dikey Çe_vir

en: Flip image vertically
tr: Görüntüyü dikey olarak çevir

en: Flip _Horizontal
tr: Yatay Ç_evir

en: Flip image horizontally
tr: Görüntüyü yatay olarak çevir

en: Crop...
tr: Kırp...

en: Full _Screen
tr: Tam _Ekran

en: Show in fullscreen mode
tr: Tam ekran kipinde görüntüle

en: _Adjust window size
tr: _Pencere boyutunu ayarla

en: Adjust window size to fit the image
tr: Pencere boyutunu resim boyutuna uydur

en: Toolbar
tr: Araç çubuğu

en: Show Toolbar
tr: Araç Çubuğunu Göster

en: Sli_deshow
tr: _Slayt Gösterisi

en: Show in slideshow mode
tr: Slayt gösterisi olarak görüntüle

en: _Previous Image
tr: _Önceki Resim

en: Go to the previous image of the collection
tr: Kolleksiyondaki bir önceki resme git

en: _Next Image
tr: _Sonraki Resim

en: Go to the next image of the collection
tr: Kolleksiyondaki bir sonraki resme git

en: _First Image
tr: _İlk Resim

en: Go to the first image of the collection
tr: Koleksiyondaki ilk resme git

en: _Last Image
tr: _Son Resim

en: Go to the last image of the collection
tr: Koleksiyondaki son resme git
