viking - en to hu translation catalogue (471 entries)

en: Done.
hu: Kész.

en: No data.
hu: Nincs adat.

en: Error: acquisition failed.
hu: Hiba: beszerzés sikertelen.

en: Working...
hu: Dolgozom…

en: Tracks
hu: Nyomvonalak

note: ***** PARAMETERS *****
en: Waypoints
hu: Útpontok

en: %d items
hu: %d elem

en: Job
hu: Munka

en: Progress
hu: Folyamat

en: Viking Background Jobs
hu: Viking háttérmunkák

en: paste failed
hu: beillesztés sikertelen

en: wrong clipboard data size
hu: rossz vágólap adatméret

en: The clipboard contains sublayer data for %s layers. You must select a layer of this type to paste the clipboard data.
hu: A vágólap alréteg adatokat tartalmaz a(z) %s réteghez. A vágólapon található adatok beillesztéséhez ki kell választania egy ilyen típusú réteget.

en: In order to paste a waypoint, please select an appropriate layer to paste into.
hu: Útpont beillesztéséhez ki kell választania egy megfelelő réteget.

en: Go to Lat/Lon
hu: Ugrás Szél./Hossz.-ra

en: Latitude:
hu: Földrajzi szélesség:

en: Longitude:
hu: Földrajzi hosszúság:

en: Go to UTM
hu: Ugrás UTM-re

en: Northing:
hu: Északi:

en: Easting:
hu: Keleti:

en: Zone:
hu: Zóna:

en: Letter:
hu: Betű:

en: Nothing was selected
hu: Nincs kiválasztva semmi

en: Add Track
hu: Nyomvonal hozzáadása

en: Track Name:
hu: Nyomvonal neve:

en: Please enter a name for the track.
hu: Adjon meg egy nevet a nyomvonalnak.

en: Zoom Factors...
hu: Nagyítási tényezők...

en: Zoom factor (in meters per pixel):
hu: Nagyítási tényező (méter/képpontban)

en: X (easting):
hu: X (keleti):

en: Y (northing):
hu: Y (északi):

en: X and Y zoom factors must be equal
hu: Az X és Y nagyítási tényezők legyenek egyenlők

en: 1 min
hu: 1 perc

en: 1 hour
hu: 1 óra

en: 1 day
hu: 1 nap

en: Custom (in minutes):
hu: Egyéni (percben):

en: GPS Data and Topo Analyzer, Explorer, and Manager.
hu: GPS adat- és topográfiai elemző, böngésző és kezelő.

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 59 Temple Place, Suite 330, Boston, MA 02111-1307, USA
hu: Ez a program szabad szoftver; továbbadható és/vagy módosítható a Free Software Foundation által kiadott GNU General Public License 2-es vagy (választása szerint) bármely újabb változatának irányelvei szerint.
    
    Ezt a programot abban a reményben terjesztjük, hogy hasznos lesz, de MINDENFÉLE GARANCIA NÉLKÜL; még hallgatólagos garancia sem vonatkozik az ELADHATÓSÁGRA vagy ALKALMASSÁGÁRA EGY ADOTT CÉLRA. További részletekért lásd a GNU General Public License-t.
    
    Önnek ezzel a programmal együtt meg kellett kapnia a GNU General Public License egy példányát; ha nem, írjon a Free Software Foundation, Inc.-nek, 59 Temple Place, Suite 330, Boston, MA 02111-1307, USA

en: Translation is coordinated on http://launchpad.net/viking
hu: A fordítás koordinálása a http://launchpad.net/viking weboldalon történik

en: Download along track
hu: Letöltés a nyomvonal mentén

en: Map type:
hu: Térképtípus:

en: Zoom level:
hu: Nagyítási szint:

en: The map data is licensed: %s.
hu: A térképadatokra a következő licenc vonatkozik: %s.

en: Open license
hu: Szabad licenc

en: Expedia Street Maps
hu: Expedia utcatérképek

en: Invalid expedia altitude
hu: Érvénytelen expedia magasság

en: Couldn't open EXPEDIA image file (right after successful download! Please report and delete image file!): %s
hu: Az EXPEDIA képfájl nem nyitható meg (közvetlenül sikeres letöltés után! Jelentse és törölje a képfájlt!): %s

en: Couldn't save EXPEDIA image file (right after successful download! Please report and delete image file!): %s
hu: Az EXPEDIA képfájl nem menthető (közvetlenül sikeres letöltés után! Jelentse és törölje a képfájlt!): %s

en: (none)
hu: (nincs)

en: Search
hu: Keresés

en: No entries found!
hu: Nem található bejegyzés!

en: couldn't map temp file
hu: az átmeneti fájl nem található

en: failed to open temporary file: %s
hu: az átmeneti fájl nem nyitható meg: %s

en: Degree format:
hu: Fok formátuma:

en: Distance units:
hu: Távolság egysége:

en: Speed units:
hu: Sebesség egysége:

en: Height units:
hu: Magasság egysége:

en: Use large waypoint icons:
hu: Nagy útpontikonok használata:

en: Default latitude:
hu: Alapértelmezett szélesség:

en: Default longitude:
hu: Alapértelmezett hosszúság:

en: None
hu: Egyik sem

en: Show Scale:
hu: Aránymérték megjelenítése

en: Show Center Mark:
hu: Középjelölő megjelenítése

en: Max number of points:
hu: Pontok maximális száma:

en: Simplified Tracks
hu: Egyszerűsített nyomvonalak

en: Remove Duplicate Waypoints
hu: Kettőzött útpontok eltávolítása

en: Waypoints Inside This
hu: Útpontok ezen belül

en: Polygonized Layer
hu: Poligonizált réteg

en: Waypoints Outside This
hu: Útpontok ezen kívül

en: Download Geocaches
hu: Geoládák letöltése

en: Geocaching.com Caches
hu: Geocaching.com ládák

en: geocaching.com username:
hu: geocaching.com felhasználónév:

en: geocaching.com password:
hu: geocaching.com jelszó:

en: Number geocaches:
hu: Geoládák száma:

en: Centered around:
hu: Középre igazítva:

en: Acquire from GPS
hu: Beszerzés GPS-ről

en: Acquired from GPS
hu: GPS-ről beszerezve

en: Downloading %d waypoint... | Downloading %d waypoints...
hu[0]: %d útpont letöltése...
hu[1]: %d útpont letöltése...

en: Downloading %d trackpoint... | Downloading %d trackpoints...
hu[0]: %d nyompont letöltése...
hu[1]: %d nyompont letöltése...

en: Downloaded %d out of %d %s...
hu: A(z) %d-ból %d %s letöltve...

en: Downloaded %d %s.
hu: %d %s letöltve.

en: GPS Device: %s
hu: GPS eszköz: %s

note: NB gps_layer_inst_init() is performed after parameter registeration thus to give the protocols some potential values use the old static list TODO: find another way to use gps_layer_inst_init()?
en: GPS Protocol:
hu: GPS protokoll:

note: List reassigned at runtime
en: Serial Port:
hu: Soros port:

en: Turn Off After Transfer
    (Garmin/NAViLink Only)
hu: Kikapcsolás átvitel után
    (csak Garmin/NAViLink esetén)

en: GPS device: N/A
hu: GPS eszköz: N/A

en: Password:
hu: Jelszó:

note: From and To entries
en: From:
hu: Innen:

en: To:
hu: Ide:

en: Invalid DEM
hu: DEM érvénytelen

en: Invalid DEM header
hu: Érvénytelen DEM fejléc

en: Incorrect DEM Class B record: expected 1
hu: Hibás DEM Class B rekord: a várt érték: 1

en: Couldn't map file %s: %s
hu: A(z) %s fájl nem található: %s

en: Download error: %s
hu: Letöltési hiba: %s

en: couldn't open temp file
hu: az átmeneti fájl nem nyitható meg

en: Draw mode '%s' no more supported
hu: A(z) '%s' rajzolási mód nem támogatott többé

en: Identifiable (public w/ timestamps)
hu: Azonosítható (nyilvános időbélyegek nélkül)

en: Trackable (private w/ timestamps)
hu: Nyomon követhető (privát időbélyegek nélkül)

en: Public
hu: Nyilvános

en: Private
hu: Privát

en: OSM username:
hu: OSM felhasználónév:

en: OSM password:
hu: OSM jelszó:

en: failed to upload data: HTTP response is %ld
hu: adatok feltöltése sikertelen: a HTTP válasz: %ld

en: curl_easy_getinfo failed: %d
hu: curl_easy_getinfo sikertelen: %d

en: curl request failed: %s
hu: curl kérés sikertelen: %s

en: failed to unlink temporary file: %s
hu: az átmeneti fájl nem törölhető: %s

en: OSM upload
hu: OSM feltöltés

en: The password used to login
    <small>Enter the password you use to login into www.openstreetmap.org.</small>
hu: A bejelentkezéshez használt jelszó
    <small>Adja meg a jelszavát, amelyet a bejelentkezéshez használ a www.openstreetmap.org webhelyen.</small>

en: File's name:
hu: Fájl neve:

en: The name of the file on OSM
    <small>This is the name of the file created on the server.This is not the name of the local file.</small>
hu: A fájl neve az OSM-en
    <small>A szerveren létrehozandó fájl neve. Ez nem a helyi fájl neve.</small>

en: Description:
hu: Leírás:

en: The description of the trace
hu: A nyomvonal leírása

en: Tags:
hu: Címkék:

en: The tags associated to the trace
hu: A nyomvonalhoz társított címkék

en: Uploading %s to OSM
hu: %s feltöltése az OSM-re

en: Horizontally
hu: Vízszintesen

en: Vertically
hu: Függőlegesen

en: Both
hu: Mindkettő

en: Image Settings
hu: Képbeállítások

en: done
hu: kész

note: Page Size
en: _Adjust Page Size and Orientation
hu: Lapmé_ret és tájolás beállítása

en: C_enter:
hu: _Középre:

note: ignore page margins
en: Ignore Page _Margins
hu: Lapmargók f_igyelmen kívül hagyása

en: Image S_ize:
hu: Kép_méret:

en: Color:
hu: Szín:

en: Minutes Width:
hu: Perc szélessége:

en: Line Thickness:
hu: Vonal vastagsága:

en: Use alternate configuration directory DIR
hu: Másik konfigurációs KÖNYVTÁR használata

en: DIR
hu: KÖNYVTÁR

en: Enable debug output
hu: Hibakeresési kimenet engedélyezése

en: Enable verbose output
hu: Részletes üzenetek bekapcsolása

en: Show version
hu: Verziószám megjelenítése

en: OSM (view)
hu: OSM (megtekintés)

en: OSM (edit)
hu: OSM (szerkesztés)

en: Preferences
hu: Beállítások

en: Take care that this password will be stored clearly in a plain file.
hu: Ügyeljen arra, hogy ez a jelszó egy sima fájlban kerül eltárolásra.

en: The file "%s" exists, do you wish to overwrite it?
hu: A(z) "%s" fájl már létezik. Kívánja felülírni?

en: Alpha:
hu: Alfa:

en: _File
hu: _Fájl

en: Absolute height
hu: Abszolút magasság

en: Height gradient
hu: Magassági grádiens

en: DEM Files:
hu: DEM fájlok:

en: Download Source:
hu: Forrás letöltése:

en: Min Elev Color:
hu: Min. magasság színe:

en: Type:
hu: Típus:

en: Min Elev:
hu: Min. magasság:

en: Max Elev:
hu: Max. magasság:

en: Number of files: %d
hu: Fájlok száma: %d

en: DEM Loading
hu: DEM betöltése

en: No SRTM data available for %f, %f
hu: Nem érhető el SRTM adat a következőhöz: %f, %f

en: Downloading DEM %s
hu: %s DEM letöltése

en: Browse...
hu: Tallózás…

en: Choose file
hu: Válasszon fájlt

en: Choose file(s)
hu: Válasszon fájl(oka)t

en: Add...
hu: Hozzáadás...

en: Delete
hu: Törlés

en: Recording tracks
hu: Nyomvonalak rögzítése

en: Jump to current position on start
hu: Ugrás a jelenlegi pozícióra indításkor

en: Moving Map Method:
hu: Térképmozgatási módszer

en: Unexpected number of disconnected handlers: %d
hu: Váratlan számú szétkapcsolódott kezelő: %d

en: Track
hu: Nyomvonal

en: Georef Move Map
hu: Georef térkép mozgatása

en: Georef Zoom Tool
hu: Georef nagyítóeszköz

en: Couldn't open image file: %s
hu: A képfájl nem nyitható meg: %s

en: Choose World file
hu: Világfájl kiválasztása

en: The World file you requested could not be opened for reading.
hu: A kért világfájl nem nyitható meg olvasásra.

en: Unexpected end of file reading World file.
hu: Váratlan fájlvége a világfájl olvasásakor.

en: The file you requested could not be opened for writing.
hu: A kért fájl nem nyitható meg írásra.

en: Layer Properties
hu: Réteg tulajdonságai

en: World File Parameters:
hu: Világfájl paraméterei:

en: Load From File...
hu: Betöltés fájlból...

en: Corner pixel easting:
hu: Sarokképpont keleti:

en: Corner pixel northing:
hu: Sarokképpont északi:

en: X (easting) scale (mpp):
hu: X (keleti) méretarány (mpp):

en: Y (northing) scale (mpp):
hu: Y (északi) méretarány (mpp):

en: the scale of the map in the X direction (meters per pixel)
hu: a térkép méretaránya X irányban (méter/képpontban)

en: the scale of the map in the Y direction (meters per pixel)
hu: a térkép méretaránya Y irányban (méter/képpontban)

en: Map Image:
hu: Térkép:

note: Just a separator Now with icons
en: _Zoom to Fit Map
hu: _Nézet illesztése a térképhez

en: _Goto Map Center
hu: _Ugrás a térkép közepére

en: _Export to World File
hu: _Exportálás a világfájlba

en: No goto tool available.
hu: Nem érhető el ugró eszköz.

en: goto
hu: ugrás

en: goto provider:
hu: ugrás nyújtója:

en: Enter address or place name:
hu: Adja meg a cím vagy hely nevét:

en: Gpsd Host:
hu: Gpsd gazda:

en: Gpsd Port:
hu: Gpsd port:

en: Gpsd Retry Interval (seconds):
hu: Gpsd újrapróbálkozás intervalluma (másodperc):

en: GPS Download
hu: GPS letöltés

en: GPS Upload
hu: GPS feltöltés

en: GPS Realtime Tracking
hu: GPS valós idejű nyomkövetés

en: Unknown GPS Protocol
hu: Ismeretlen GPS protokoll

en: Unknown serial port device
hu: Ismeretlen soros port eszköz

note: Just a separator Now with icons
en: _Upload to GPS
hu: _Feltöltés GPS-re

en: Download from _GPS
hu: Letöltés _GPS-ről

note: Just a separator
en: Empty _Realtime
hu: _Valós idő ürítése

en: E_mpty Upload
hu: Feltöltés ürí_tése

en: _Empty Download
hu: Letöltés ü_rítése

en: Empty _All
hu: Ö_sszes ürítése

en: Uploading %d waypoint... | Uploading %d waypoints...
hu[0]: %d útpont feltöltése...
hu[1]: %d útpont feltöltése...

en: Uploading %d trackpoint... | Uploading %d trackpoints...
hu[0]: %d nyompont feltöltése...
hu[1]: %d nyompont feltöltése...

en: Downloaded %d out of %d waypoint... | Downloaded %d out of %d waypoints...
hu[0]: %d útpont letöltve a(z) %d-ból...
hu[1]: %d útpont letöltve a(z) %d-ból...

en: Downloaded %d out of %d trackpoint... | Downloaded %d out of %d trackpoints...
hu[0]: %d nyompont letöltve a(z) %d-ból...
hu[1]: %d nyompont letöltve a(z) %d-ból...

en: Uploaded %d out of %d waypoint... | Uploaded %d out of %d waypoints...
hu[0]: %d útpont feltöltve a(z) %d-ból...
hu[1]: %d útpont feltöltve a(z) %d-ból...

en: Uploaded %d out of %d trackpoint... | Uploaded %d out of %d trackpoints...
hu[0]: %d nyompont feltöltve a(z) %d-ból...
hu[1]: %d nyompont feltöltve a(z) %d-ból...

en: Downloaded %d waypoint | Downloaded %d waypoints
hu[0]: %d útpont letöltve
hu[1]: %d útpont letöltve

en: Downloaded %d trackpoint | Downloaded %d trackpoints
hu[0]: %d nyompont letöltve
hu[1]: %d nyompont letöltve

en: Uploaded %d waypoint | Uploaded %d waypoints
hu[0]: %d útpont feltöltve
hu[1]: %d útpont feltöltve

en: Uploaded %d trackpoint | Uploaded %d trackpoints
hu[0]: %d nyompont feltöltve
hu[1]: %d nyompont feltöltve

en: Status: detecting gpsbabel
hu: Állapot: gpsbabel detektálása

en: _Copy
hu: _Másolás

en: _Paste
hu: _Beillesztés

en: _Delete
hu: _Törlés

en: Top Layer
hu: Legfelső réteg

en: Add new layer
hu: Új réteg hozzáadása

en: Remove selected layer
hu: Kiválasztott réteg eltávolítása

en: Move selected layer up
hu: Kiválasztott réteg feljebb mozgatása

en: Move selected layer down
hu: Kiválasztott réteg lejjebb mozgatása

en: Cut selected layer
hu: Kiválasztott réteg kivágása

en: Copy selected layer
hu: Kiválasztott réteg másolása

en: You cannot cut the Top Layer.
hu: A legfelső réteg nem vágható ki.

en: You cannot delete the Top Layer.
hu: A legfelső réteg nem törölhető.

note: ******* MAPZOOMS ********
en: Use Viking Zoom Level
hu: Viking nagyítási szint használata

note: NB mode => id - But can't break file format just to rename something better
en: Map Type:
hu: Térképtípus:

en: Maps Directory:
hu: Térkép könyvtára:

en: Autodownload maps:
hu: Térkép automatikus letöltése:

en: Zoom Level:
hu: Nagyítási szint:

en: Maps Download
hu: Térkép letöltése

en: Map
hu: Térkép

en: %s: Unknown map type %d
hu: %s: Ismeretlen térképtípus %d

en: Unknown Map Zoom
hu: Ismeretlen térképnagyítás

en: New map cannot be displayed in the current drawmode.
    Select "%s" from View menu to view it.
hu: Az új térkép nem jeleníthető meg a jelenlegi rajzolási módban.
    Megtekintéséhez válassza a(z) "%s" módot a Nézet menüből.

en: Cowardly refusing to draw tiles or existence of tiles beyond %d zoom out factor
hu: Gyáván megtagadta, hogy rajzoljon csempéket, vagy hogy létezik csempe %d kicsinyítési tényezőn túl

en: Redownloading up to %d %s map... | Redownloading up to %d %s maps...
hu[0]: Legfeljebb %d %s térkép újbóli letöltése...
hu[1]: Legfeljebb %d %s térkép újbóli letöltése...

en: Redownloading %d %s map... | Redownloading %d %s maps...
hu[0]: %d %s térkép újbóli letöltése...
hu[1]: %d %s térkép újbóli letöltése...

en: Downloading %d %s map... | Downloading %d %s maps...
hu[0]: %d %s térkép letöltése...
hu[1]: %d %s térkép letöltése...

en: Redownload _Bad Map(s)
hu: _Rossz térkép(ek) újbóli letöltése

en: Redownload _New Map(s)
hu: Ú_j térkép(ek) újbóli letöltése

en: Redownload _All Map(s)
hu: Ö_sszes térkép újbóli letöltése

en: Wrong drawmode for this map.
    Select "%s" from View menu and try again.
hu: Rossz rajzolási mód a térképhez.
    Válassza a(z) "%s" módot a Nézet menüből, és próbálja újra.

en: Wrong zoom level for this map.
hu: Rossz nagyítási szint a térképhez.

note: Now with icons
en: Download _Missing Onscreen Maps
hu: Képernyőről _hiányzó térképrészletek letöltése

en: Download _New Onscreen Maps
hu: Képernyőn lévő ú_j térképrészletek letöltése

en: Reload _All Onscreen Maps
hu: Képernyőn lévő ö_sszes térképrészlet újratöltése

en: Layer Name
hu: Réteg neve

en: Create Waypoint
hu: Útpont létrehozása

en: Edit Waypoint
hu: Útpont szerkesztése

en: Edit Trackpoint
hu: Nyompont szerkesztése

en: Show Picture
hu: Kép megjelenítése

en: Waypoint Images
hu: Útpont képek

en: Draw by Track
hu: Rajzolás nyomvonal szerint

en: Filled Square
hu: Kitöltött négyzet

en: Square
hu: Négyzet

en: Circle
hu: Kör

en: Draw Labels
hu: Címkék rajzolása

en: Track Drawing Mode:
hu: Nyomvonal rajzolási módja:

en: Draw Track Lines
hu: Nyomvonal vonalainak rajzolása

en: Track Thickness:
hu: Nyomvonal vastagsága:

en: Draw Trackpoints
hu: Nyompontok rajzolása

en: Draw Elevation
hu: Magasság rajzolása

en: Draw Elevation Height %:
hu: Magasság rajzolása %:

en: Draw Stops
hu: Rajzolás megállítása

en: Min Stop Length (seconds):
hu: Minimális megállítási hossz (másodperc):

en: Track BG Thickness:
hu: Nyomvonal hátterének vastagsága

en: Track Background Color
hu: Nyomvonal háttérszíne

en: Waypoint Color:
hu: Útpont színe:

en: Waypoint Text:
hu: Útpont szövege:

en: Background:
hu: Háttér:

en: Fake BG Color Translucency:
hu: Hamis háttérszín-átlátszóság:

en: Waypoint marker:
hu: Útpont-jelölő:

en: Waypoint size:
hu: Útpont mérete:

en: Draw Waypoint Symbols:
hu: Útpont-szimbólumok rajzolása

en: Draw Waypoint Images
hu: Útpont-képek rajzolása

en: Image Size (pixels):
hu: Képméret (képpont):

en: Image Alpha:
hu: Kép alfa:

en: Image Memory Cache Size:
hu: Képmemória-gyorsítótár mérete:

en:  in %d:%02d hrs:mins
hu:  ezen belül: %d:%02d óra:perc

en: 
    %sTotal Length %.1f %s%s
hu: 
    %sTeljes hossz %.1f %s%s

en: - %d:%02d hrs:mins
hu: - %d:%02d óra:perc

en: %s%.1f miles %s
hu: %s%.1f mérföld %s

en: This layer has no waypoints or trackpoints.
hu: Ez a réteg nem tartalmaz útpontot vagy nyompontot.

en: Export Layer
hu: Réteg exportálása

en: Export Track as GPX
hu: Nyomvonal exportálása GPX-be

en: Find
hu: Keresés

en: Waypoint Name:
hu: Útpont neve:

en: Waypoint not found in this layer.
hu: Nem található útpont ezen a rétegen.

note: Now with icons
en: _View Layer
hu: _Réteg megjelenítése

en: _Goto
hu: _Ugrás

en: _Goto Center of Layer
hu: _Ugrás a réteg közepére

en: _Export Layer
hu: Réteg _exportálása

en: _New
hu: Ú_j

en: From _GPS...
hu: _GPS-ről...

en: Within _Layer Bounds
hu: _Réteg határain belül

en: Merge with...
hu: Egyesítés...

en: Select track to merge with
hu: Nyomvonal kiválasztása az egyesítéshez

en: Failed. This track does not have timestamp
hu: Sikertelen. Ez a nyomvonal nem tartalmaz időbélyeget

en: Failed. No other track in this layer has timestamp
hu: Sikertelen. Nincs más nyomvonal ezen a rétegen, amely tartalmaz időbélyeget

en: Merge Threshold...
hu: Egyesítési küszöb...

en: Merge when time between tracks less than:
hu: Egyesítés, ha az időeltérés a nyomvonalak között kevesebb mint:

en: Split Threshold...
hu: Vágási küszöb...

en: Split when time between trackpoints exceeds:
hu: Kettévágás, ha az időeltérés a nyompontok között meghaladja:

en: Split Every Nth Point
hu: Kettévágás minden x-edik pontnál

en: Split on every Nth point:
hu: Kettévágás minden x-edik pontnál:

en: _Visit Geocache Webpage
hu: Geocache weboldal _meglátogatása

en: _View Track
hu: _Nyomvonal megjelenítése

en: _Startpoint
hu: _Kezdőpont

en: "_Center"
hu: "_Középpont"

en: _Endpoint
hu: _Végpont

en: _Highest Altitude
hu: _Legnagyobb magasság

en: _Lowest Altitude
hu: L_egalacsonyabb magasság

en: _Maximum Speed
hu: _Maximális sebesség

en: Merge _With Other Tracks...
hu: Egyesítés _más nyomvonalakkal...

en: _Apply DEM Data
hu: DEM adatok _alkalmazása

en: Down_load Maps Along Track...
hu: Térképek le_töltése a nyomvonal mentén...

en: E_xtend Track End
hu: Nyomvonal végének ki_bővítése

en: _View Google Directions
hu: Google útvonaltervező _megjelenítése

en: Use with _Filter
hu: Használat _szűrővel

en: Creating %d Image Thumbnails...
hu: %d kép-miniatűr létrehozása...

en: No map layer in use. Create one first
hu: Nincs térképréteg használatban. Először hozzon létre egyet

en: The filename you requested could not be opened for writing.
hu: A megadott fájlnév nem nyitható meg olvasásra.

en: Statistics
hu: Statisztika

en: _Show
hu: _Megjelenítés

note: Every graph has two value labels
en: No Data
hu: Nincs adat

en: Failed splitting track. Track unchanged
hu: Nyomvonal kettévágása sikertelen. A nyomvonal nem módosult

en: <b>Track Length:</b>
hu: <b>Nyomvonal hossza:</b>

en: <b>Trackpoints:</b>
hu: <b>Nyompontok:</b>

en: <b>Segments:</b>
hu: <b>Szakaszok:</b>

en: <b>Duplicate Points:</b>
hu: <b>Kettőzött pontok:</b>

en: <b>Max Speed:</b>
hu: <b>Max. sebesség:</b>

en: <b>Avg. Speed:</b>
hu: <b>Átlagsebesség:</b>

en: <b>Avg. Dist. Between TPs:</b>
hu: <b>Átlagos távolság nyompontok között:</b>

en: <b>Elevation Range:</b>
hu: <b>Magassági szintkülönbség:</b>

en: <b>Total Elevation Gain/Loss:</b>
hu: <b>Teljes magassági szintnyereség/-veszteség:</b>

en: <b>Start:</b>
hu: <b>Kezdet:</b>

en: <b>End:</b>
hu: <b>Vége:</b>

en: <b>Duration:</b>
hu: <b>Időtartam:</b>

en: %s - Track Properties
hu: %s - Nyomvonal tulajdonságai

en: Comment:
hu: Megjegyzés:

en: <b>Track Distance:</b>
hu: <b>Nyomvonal távolsága:</b>

en: Elevation-distance
hu: Magasság-távolság

en: <b>Track Time:</b>
hu: <b>Nyomvonal időtartama:</b>

en: Speed-time
hu: Sebesség-idő

en: <b>Latitude:</b>
hu: <b>Földrajzi szélesség:</b>

en: <b>Longitude:</b>
hu: <b>Földrajzi hosszúság:</b>

en: <b>Altitude:</b>
hu: <b>Tengerszint feletti magasság:</b>

en: <b>Timestamp:</b>
hu: <b>Időbélyeg:</b>

en: <b>Time:</b>
hu: <b>Idő:</b>

en: <b>Distance Difference:</b>
hu: <b>Távolság eltérése:</b>

en: <b>Time Difference:</b>
hu: <b>Idő eltérése:</b>

en: <b>"Speed" Between:</b>
hu: <b>"Sebesség" közötte:</b>

en: Trackpoint
hu: Nyompont

en: _Insert After
hu: _Beszúrás utána

en: Split Here
hu: Kettévágás itt

note: (void)vu_menu_add_item ( menu, _("_Select"), GTK_STOCK_FIND, G_CALLBACK(trw_layer_track_select), values ); ATM view auto selects, so don't bother with separate select menu entry (void)vu_menu_add_item ( menu, _("_Select"), GTK_STOCK_FIND, G_CALLBACK(trw_layer_waypoint_select), values ); AUTO SELECT 
en: _View
hu: _Nézet

en: Waypoint Properties
hu: Útpont tulajdonságai

en: Name:
hu: Név:

en: Altitude:
hu: Magasság:

en: Image:
hu: Kép:

en: Symbol:
hu: Szimbólum:

en: Please enter a name for the waypoint.
hu: Adjon meg egy nevet az útpontnak.

en: Please select a GPS data file to open.
hu: A megnyitáshoz válasszon egy GPS adatfájlt.

note: TODO get rid of this as this is unnecessary duplication...
en: Pan
hu: Elmozdítás

en: Zoom
hu: Nagyítás

en: Ruler
hu: Vonalzó

en: Do you want to save the changes you made to the document "%s"?
    
    Your changes will be lost if you don't save them.
hu: Szeretné menteni a(z) "%s" dokumentum módosításait?
    
    Módosításai elvesznek, ha nem menti el azokat.

en: Don't Save
hu: Ne mentse

en: _Ruler
hu: _Vonalzó

en: Ruler Tool
hu: Vonalzó eszköz

en: _Zoom
hu: Na_gyítási szint

en: Zoom Tool
hu: Nagyító eszköz

en: _Pan
hu: _Mozgatás

en: Pan Tool
hu: Mozgató eszköz

en: You must select a layer to show its properties.
hu: Ki kell választania egy réteget tulajdonságai megtekintéséhez.

en: You must select a layer to delete.
hu: A törléshez ki kell választania egy réteget

en: Untitled
hu: Névtelen

en: Unable to add '%s' to the list of recently used documents
hu: A(z) "%s" nem adható hozzá a legutóbb megnyitott dokumentumok listájához.

en: The file you requested could not be opened.
hu: A megadott fájl nem nyitható meg.

en: Save as Viking File.
hu: Mentés mint Viking fájl.

en: Are you sure you wish to delete all layers?
hu: Biztosan törölni szeretné az összes réteget?

en: Viewable region outside allowable pixel size bounds for image. Clipping width/height values.
hu: A látható terület meghaladja a képhez megengedett pixelméret határait. Szélesség/magasság értékek csökkentése.

en: Total area: %ldm x %ldm (%.3f sq. km)
hu: Teljes terület: %ldm x %ldm (%.3f négyzetkm)

en: Total area: %ldm x %ldm (%.3f sq. miles)
hu: Total area: %ldm x %ldm (%.3f négyzetmérföld)

note: Single file
en: Save Image
hu: Kép mentése

en: You must be in UTM mode to use this feature
hu: A funkció használatához UTM módban kell lennie

en: Choose a directory to hold images
hu: Válasszon egy könyvtárat a képek tárolásához

note: todo: default for answers inside VikWindow or static (thruout instance)
en: Save to Image File
hu: Mentés képfájlba

en: Width (pixels):
hu: Szélesség (képpont):

en: Height (pixels):
hu: Magasság (képpont):

en: Zoom (meters per pixel):
hu: Nagyítás (méter/képpont):

en: Area in current viewable window
hu: Terület a jelenleg látható ablakban

en: Save as PNG
hu: Mentés mint PNG

en: Save as JPEG
hu: Mentés mint JPEG

en: East-west image tiles:
hu: Kelet-nyugat képcsempék:

en: North-south image tiles:
hu: Észak-dél képcsempék:

en: Choose a background color
hu: Háttérszín választása

en: _Edit
hu: S_zerkesztés

en: _Layers
hu: _Rétegek

en: _Tools
hu: _Eszközök

en: _Webtools
hu: _Webes eszközök

en: _Help
hu: _Súgó

en: New file
hu: Új fájl

en: _Open...
hu: _Megnyitás...

en: Open a file
hu: Fájl megnyitása

en: Open _Recent File
hu: _Legutóbbi fájl megnyitása

en: Append _File...
hu: _Fájl hozzáfűzése...

en: Append data from a different file
hu: Adatok hozzáfűzése egy másik fájlból

en: A_cquire
hu: _Beszerzés

en: Geo_caches...
hu: Geo_ládák...

en: Get Geocaches from geocaching.com
hu: Geoládák lekérése a geocaching.com webhelyről

en: _Save
hu: M_entés

en: Save the file
hu: A fájl mentése

en: Save _As...
hu: Men_tés másként...

en: Save the file under different name
hu: A fájl mentése más néven

en: _Generate Image File...
hu: Képfájl _generálása...

en: Save a snapshot of the workspace into a file
hu: Pillanatkép mentése a munkaterületről fájlba

en: Generate _Directory of Images...
hu: Ké_pek könyvtárának generálása...

en: _Print...
hu: _Nyomtatás...

en: Print maps
hu: Térkép nyomtatása

en: E_xit
hu: _Kilépés

en: Exit the program
hu: Kilépés a programból

en: Save and Exit
hu: Mentés és kilépés

en: Save and Exit the program
hu: Mentés és kilépés a programból

en: Go to the _Default Location
hu: Ugrás az _alapértelmezett helyre

en: Go to the default location
hu: Ugrás az alapértelmezett helyre

en: Go to _Location...
hu: Ugrás _helyre...

en: Go to address/place using text search
hu: Ugrás címre/helyre szöveges kereső használatával

en: _Go to Lat/Lon...
hu: Ugrás _szél./hossz.-ra...

en: Go to arbitrary lat/lon coordinate
hu: Ugrás egy megadott földrajzi szélességi/hosszúsági koordinátára

en: Go to UTM...
hu: Ugrás U_TM-re...

en: Go to arbitrary UTM coordinate
hu: Ugrás egy megadott UTM koordinátára

en: Set Bac_kground Color...
hu: _Háttérszín beállítása...

en: Zoom _In
hu: _Nagyítás

en: Zoom _Out
hu: _Kicsinyítés

en: Zoom _To...
hu: N_agyítás...

en: Pan _North
hu: Mozgatás é_szak felé

en: Pan _East
hu: Mozgatás _kelet felé

en: Pan _South
hu: Mozgatás _dél felé

en: Pan _West
hu: Mozgatás _nyugat felé

en: Pan North
hu: Mozgatás észak felé

en: Pan East
hu: Mozgatás kelet felé

en: Pan South
hu: Mozgatás dél felé

en: Pan West
hu: Mozgatás nyugat felé

en: Background _Jobs
hu: _Háttérmunkák

en: Cu_t
hu: _Kivágás

en: Delete All
hu: Összes törlése

en: _Flush Map Memory Cache
hu: Térkép-_gyorsítótár kiürítése

en: _Set the Default Location
hu: _Alapértelmezett hely beállítása

en: Set the Default Location to the current position
hu: Alapértelmezett hely beállítása a jelenlegi pozícióra

en: Prefere_nces
hu: B_eállítások

en: _Properties
hu: _Tulajdonságok

en: _About
hu: _Névjegy

en: Transfer data from a GPS device
hu: Adatok áttöltése GPS eszközről

en: _UTM Mode
hu: _UTM mód

en: _Expedia Mode
hu: _Expedia mód

en: _Mercator Mode
hu: _Mercator mód

en: Lat_/Lon Mode
hu: Szél._/Hossz. mód

en: Show _Scale
hu: _Méretarány megjelenítése

en: Show Scale
hu: Aránymérték megjelenítése

en: Show _Center Mark
hu: _Középjelölő megjelenítése

en: Show Center Mark
hu: Középjelölő megjelenítése

en: _Full Screen
hu: _Teljes képernyő

en: Activate full screen mode
hu: Teljes képernyő mód aktiválása

en: Show Side _Panel
hu: _Oldalpanel megjelenítése

en: Show Side Panel
hu: Oldalpanel megjelenítése

en: Show Status_bar
hu: Á_llapotsor megjelenítése

en: Show Statusbar
hu: Állapotsor megjelenítése

en: Show _Toolbar
hu: _Eszköztár megjelenítése

en: Show Toolbar
hu: Eszköztár megjelenítése

en: Show _Menu
hu: _Menü megjelenítése

en: Show Menu
hu: Menü megjelenítése

en: GPS Data Manager
hu: GPS adatkezelő

en: Map Based GPS Data Manager (live data capable).
hu: Térképalapú GPS adatkezelő (élő adatátvitelre képes).
