viking - en to ast translation catalogue (194 entries)

en: Done.
ast: Fecho.

en: No data.
ast: Nun hai datos.

en: Error: acquisition failed.
ast: Error: falló l'atropamientu.

en: Working...
ast: Trabayando...

note: This shouldn't happen...
en: Unable to create command
    Acquire method failed.
ast: Nun se pudo crear el comandu
    Falló'l métodu d'atropamientu.

en: _Filter
ast: _Filtru

en: Filter with %s
ast: Filtriar con %s

en: Filter
ast: Filtru

note: ***** PARAMETERS *****
en: Waypoints
ast: Puntos de vía

en: %d items
ast: %d oxetos

en: Job
ast: Xera

en: Progress
ast: Progresu

en: Viking Background Jobs
ast: Xeres en segundu planu de Viking

note: VIK_GTK_WINDOW_FROM_WIDGET(vp)
en: Bing attribution Loading
ast: Cargando atribución a Bing

en: paste failed
ast: falló'l pegáu

en: wrong clipboard data size
ast: tamañu incorreutu de los datos del cartafueyu

en: The clipboard contains sublayer data for %s layers. You must select a layer of this type to paste the clipboard data.
ast: El cartafueyu contien datos de subcapa de %s capes. Seleicione una capa d'esta mena pa pegar los datos del cartafueyu.

en: In order to paste a waypoint, please select an appropriate layer to paste into.
ast: Pa pegar un puntu de vía, por favor, seleicione una capa afayadiza.

en: Go to Lat/Lon
ast: Dir a Llat/Llon

en: Latitude:
ast: Llatitú:

en: Longitude:
ast: Llonxitú:

en: Go to UTM
ast: Dir a UTM

en: Zone:
ast: Zona:

en: Letter:
ast: Lletra:

en: Nothing was selected
ast: Nun ta seleicionao ren

en: Add Route
ast: Amestar ruta

en: Add Track
ast: Amestar track

en: Route Name:
ast: Nome de la ruta:

en: Track Name:
ast: Nome del track:

en: Please enter a name for the track.
ast: Escriba un nome pal track.

en: Zoom Factors...
ast: Factores d'ampliación...

en: Zoom factor (in meters per pixel):
ast: Factores d'ampliación (en metros por pixel):

en: X (easting):
ast: X (coordenada este):

en: Y (northing):
ast: Y (coordenada norte):

en: X and Y zoom factors must be equal
ast: Los factores d'ampliación X y Y tienen de ser iguales

en: 1 hour
ast: 1 hora

en: 1 day
ast: 1 día

en: Custom (in minutes):
ast: Personalizáu (en minutos):

en: GPS Data and Topo Analyzer, Explorer, and Manager.
ast: Analizador, esplorador y xestor de datos GPS y topográficos.

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 59 Temple Place, Suite 330, Boston, MA 02111-1307, USA
ast: Esti programa ye software llibre; pue redistribuilu , y / o camudalu  baxo les condiciones de la Llicencia Pública Xeneral GNU como la publica la Free Software Foundation; o la versión 2 de la llicencia , o (como prefiera) cualesquier versión posterior.
    
    Esti programa distribuise cola esperanza de que seya útil, PERO ENSIN GARANTÍA DALA; nin siquiera la garantía implícita de COMERCIALIDÁ o ADAUTACIÓN PA UN PROPÓSITU DETERMINÁU. Vea la Llicencia Pública Xeneral GNU pa más detalles.
    
    Debería recibir una copia de la Llicencia Pública Xeneral GNU xunto con esti programa; si nun ye asina, escriba a la Free Software Foundation, Inc., 59 Temple Place, Suite 330, Boston, MA 02111-1307, USA

en: Translation is coordinated on http://launchpad.net/viking
ast: La traducción coordinase'n http://launchpad.net/viking

en: Download along track
ast: Descargar a lo llargo del track

en: Map type:
ast: Tipu de mapa:

en: Zoom level:
ast: Nivel d'ampliación:

en: The map data is licensed: %s.
ast: Los datos del mapa tienen llicencia: %s

en: Open license
ast: Llicencia abierta

en: Expedia Street Maps
ast: Mapes de calles Expedia

en: Invalid expedia altitude
ast: Altitú d'expedia inválida

en: Couldn't open EXPEDIA image file (right after successful download! Please report and delete image file!): %s
ast: Nun pudo abrise'l ficheru d'imaxe EXPEDIA (¡xusto dempués de descargalu correutamente! Por favor informe y desanicie'l ficheru d'imaxe): %s

en: Couldn't save EXPEDIA image file (right after successful download! Please report and delete image file!): %s
ast: Nun pudo guardase'l ficheru d'imaxe EXPEDIA (¡xusto dempués de descargalu correutamente! Por favor informe y desanicie'l ficheru d'imaxe): %s

en: (none)
ast: (dengún)

en: Search
ast: Guetar

en: No entries found!
ast: ¡Nun s'alcontró denguna entrada!

note: NB could allow columns to be shifted around by doing this after each new gtk_tree_view_column_set_reorderable ( column, TRUE ); However I don't think is that useful, so I haven't put it in
en: Name
ast: Nome

en: Feature
ast: Propiedá

en: Lat/Lon
ast: Llat/Llon

en: couldn't map temp file
ast: nun se pudo facer un mapa del ficheru temporal

en: Degree format:
ast: Formatu de graos:

en: Distance units:
ast: Unidaes de distancia:

en: Speed units:
ast: Unidaes de velocidá:

en: Height units:
ast: Unidaes d'altura:

en: Use large waypoint icons:
ast: Usar iconos de puntu de vía grandes:

en: Default latitude:
ast: Llatitú predeterminada:

en: Default longitude:
ast: Llonxitú predeterminada:

en: Alphabetical
ast: Alfabéticu

en: Time
ast: Tiempu

en: Creation
ast: Creación

en: Title Case
ast: Mayúscules nel títulu

en: Lowercase
ast: Minúscules

en: KML File Export Units:
ast: Unidaes d'esportación de ficheros KML:

en: GPX Track Order:
ast: Orde de track GPX:

en: GPX Waypoint Symbols:
ast: Símbolos de puntu de vía GPX

en: Save GPX Waypoint Symbol names in the specified case. May be useful for compatibility with various devices
ast: Guardar los nomes de Puntos de vía GPX cola capitalización especificada. Pue ser afayadizo pa la compatibilidá con dellos preseos

en: Image Viewer:
ast: Visor d'imaxes:

en: External GPX Program 1:
ast: Programa GPX esternu 1:

en: External GPX Program 2:
ast: Programa GPX esternu 2:

en: Absolute
ast: Absolutu

en: Relative
ast: Relativu

en: Save File Reference Mode:
ast: Guardar el mou de referencia a ficheru:

en: When saving a Viking .vik file, this determines how the directory paths of filenames are written.
ast: Al guardar un ficheru .vik de Viking, esto determina cómo s'escriben los caminos a los direutorios de los nomes de ficheru.

en: Show Tooltip during Track Creation:
ast: Amosar gabitos de ferramienta na Creación de pista:

en: Home Location
ast: Allugamientu base

en: Last Location
ast: Últimu allugamientu

en: Specified File
ast: Ficheru especificáu

en: Auto Location
ast: Allugamientu automáticu

en: Restore Window Setup:
ast: Restaurar la configuración de ventana:

en: Restore window size and layout
ast: Restaurar el tamañu y disposición de la ventana

en: Add a Default Map Layer:
ast: Amestar una capa de mapa predeterminada:

en: The default map layer added is defined by the Layer Defaults. Use the menu Edit->Layer Defaults->Map... to change the map type and other values.
ast: La capa de mapa predeterminada que s'amiestas defínese pola Configuración predeterminada de capa. Use'l menú Editar->Configuración de capa->Mapa... pa cambiar el tipu de mapa y otros valores.

en: Startup Method:
ast: Métodu d'aniciu:

en: Startup File:
ast: Ficheru d'aniciu:

en: The default file to load on startup. Only applies when the startup method is set to 'Specified File'
ast: El ficheru predetermináu a cargar nel aniciu. Sólo s'aplica cuando'l métodu d'aniciu ta configuráu como «Ficheru especificáu»

en: Check For New Version:
ast: Buscar versión nueva:

en: Periodically check to see if a new version of Viking is available
ast: Comprobar periódicamente si ta disponible una versión nueva de Viking

note: gtk_notebook_append_page ( GTK_NOTEBOOK(tpwin->tabs), main_hbox, gtk_label_new(_("General")) );
en: General
ast: Xeneral

note: New Tab
en: Startup
ast: Aniciu

note: New Tab
en: Export/External
ast: Esportación/Esternu

note: 'Advanced' Properties
en: Advanced
ast: Avanzaes

en: Remove Duplicate Waypoints
ast: Desaniciar puntos de vía duplicaos

en: Waypoints Inside This
ast: Puntos de vía dientro d'esti

en: Waypoints Outside This
ast: Puntos de vía fuera d'esti

en: Import file with GPSBabel
ast: Importar ficheru con GPSBabel

en: Imported file
ast: Ficheru importáu

note: The file selector
en: File:
ast: Ficheru:

en: File to import
ast: Ficheru a importar

en: All files
ast: Tolos ficheros

note: The file format selector
en: File type:
ast: Tipu de ficheru:

en: using babel args '%s' and file '%s'
ast: usando los argumentos de babel '%s' ya'l ficheru '%s'

en: Download Geocaches
ast: Descargar xeocachés

en: Geocaching.com Caches
ast: Cachés de Geocaching.com

en: geocaching.com username:
ast: Nome d'usuariu de geocaching.com

en: geocaching.com password:
ast: Contraseña de geocaching.com

en: Can't find %s or %s in path! Check that you have installed it correctly.
ast: ¡Nun pue alcontrase %s o %s nel path! Compruebe que ta instaláu correutamente.

en: Number geocaches:
ast: Numberar xeocachés:

en: Centered around:
ast: Centráu alredor de:

en: Broken input - using some defaults
ast: Entrada frañada - usando dalgunos predeterminaos

en: Create Waypoints from Geotagged Images
ast: Crear puntos de vía dende imaxes xeomarcaes

en: Geotagged Images
ast: Imaxes xeomarcaes

en: All
ast: Too

en: Unable to create waypoint from %s
ast: Nun pudo crease'l puntu de vía dende %s

en: Acquire from GPS
ast: Adquirir dende GPS

en: Acquired from GPS
ast: Adquiríu dende GPS

en: Downloading %d waypoint... | Downloading %d waypoints...
ast[0]: Descargando %d puntu de vía...
ast[1]: Descargando %d puntos de vía...

en: Downloading %d trackpoint... | Downloading %d trackpoints...
ast[0]: Descargando %d puntu de traza...
ast[1]: Descargando %d puntos de traza...

en: Downloading %d routepoint... | Downloading %d routepoints...
ast[0]: Descargando %d puntu de ruta...
ast[1]: Descargando %d puntos de ruta...

en: Downloaded %d out of %d %s...
ast: Descargaos %d de %d %s...

en: Downloaded %d %s.
ast: Descargaos %d %s.

en: GPS Device: %s
ast: Preséu GPS: %s

en: Status: Working...
ast: Estáu: Funcionando...

note: NB gps_layer_inst_init() is performed after parameter registeration thus to give the protocols some potential values use the old static list TODO: find another way to use gps_layer_inst_init()?
en: GPS Protocol:
ast: Protocolu GPS:

note: List reassigned at runtime
en: Serial Port:
ast: Puertu serie:

en: Turn Off After Transfer
    (Garmin/NAViLink Only)
ast: Apagar después de la tresferencia
    (Sólo Garmin/NAViLink)

en: Tracks:
ast: Pistes:

en: Routes:
ast: Rutes:

en: Waypoints:
ast: Puntos de vía:

en: GPS device: N/A
ast: Preséu GPS: N/D

en: OSM traces
ast: Traces d'OSM

en: Page number:
ast: Númberu de páxina:

note: From and To entries
en: From:
ast: Dende:

en: To:
ast: Fasta:

en: Create Waypoints from Wikipedia Articles
ast: Crear puntos de vía dende artículos de Uiquipedia

en: Wikipedia Waypoints
ast: Puntos de vía de Uiquipedia

en: Description:
ast: Descripción:

en: Download Waypoints:
ast: Descargar puntos de vía

en: Upload Waypoints:
ast: Xubir puntos de vía

en: Uploading %d waypoint... | Uploading %d waypoints...
ast[0]: Xubiendo %d puntu de vía...
ast[1]: Xubiendo %d puntos de vía...

en: Downloaded %d out of %d waypoint... | Downloaded %d out of %d waypoints...
ast[0]: Descargáu %d de %d puntos de vía...
ast[1]: Descargaos %d de %d puntos de vía...

en: Uploaded %d out of %d waypoint... | Uploaded %d out of %d waypoints...
ast[0]: Xubíu %d de %d puntos de vía...
ast[1]: Xubíos %d de %d puntos de vía...

en: Downloaded %d waypoint | Downloaded %d waypoints
ast[0]: Descargáu %d puntu de vía
ast[1]: Descargaos %d puntos de vía

en: Uploaded %d waypoint | Uploaded %d waypoints
ast[0]: Xubíu %d puntu de vía
ast[1]: Xubíos %d puntos de vía

en: Create _Waypoint
ast: Crear puntu de _vía

en: Create Waypoint
ast: Crear puntu de vía

en: _Edit Waypoint
ast: _Editar puntu de vía

en: Edit Waypoint
ast: Editar puntu de vía

en: Waypoint Images
ast: Imaxes de puntos de vía

en: Waypoint Font Size:
ast: Tamañu de lletra de puntu de vía:

en: Waypoint Color:
ast: Color de puntu de vía:

en: Waypoint Text:
ast: Testu de puntu de vía:

en: Waypoint marker:
ast: Marcador de puntu de vía:

en: Waypoint size:
ast: Tamañu de puntu de vía:

en: Draw Waypoint Symbols:
ast: Dibuxar símbolos de puntu de vía:

en: Draw Waypoint Images
ast: Dibuxar imaxes de puntu de vía

en: Waypoints: %d
ast: Puntos de vía: %d

en: This layer has no waypoints or trackpoints.
ast: Esta capa nun tien puntos de vía nin de pista.

en: Waypoint Name:
ast: Nome del puntu de vía:

en: Waypoint not found in this layer.
ast: El puntu de vía nun s'alcuentra nesta capa.

en: View All _Waypoints
ast: Ver tolos puntos de _vía

en: Goto _Waypoint...
ast: Dir a puntu de _vía...

en: New _Waypoint...
ast: Puntu de _vía nuevu...

en: From _Wikipedia Waypoints
ast: Puntos de vía dende _Uiquipedia

en: Delete All _Waypoints
ast: Desaniciar tolos puntos de _vía

en: Delete Waypoints From _Selection...
ast: Desaniciar puntos de vía dende _seleición...

en: Are you sure you want to delete all waypoints in %s?
ast: ¿Seguro que quier desaniciar tolos puntos de vía de %s?

en: Internal Error in vik_trw_layer_uniquify_waypoints
ast: Error internu en vik_trw_layer_uniquify_waypoints

en: No waypoints found
ast: Nun s'alcontraron puntos de vía

en: Select waypoints to delete
ast: Seleicione los puntos de vía a desaniciar

en: A waypoint with the name "%s" already exists. Really rename to the same name?
ast: Yá esiste un puntu de vía col nome «%s». ¿Realmente quier camudar al mesmu nome?

en: _New Waypoint...
ast: Puntu de vía _nuevu...

en: _View All Waypoints
ast: Ver tolos puntos de vía

en: Delete _All Waypoints
ast: Des_aniciar tolos puntos de vía

en: _Delete Waypoints From Selection...
ast: _Desaniciar puntos de vía de la seleición...

en: Waypoint Properties
ast: Propiedaes del puntu de vía

en: Name:
ast: Nome:

en: Altitude:
ast: Altitú:

en: Comment:
ast: Comentariu:

en: Image:
ast: Imaxe:

en: Symbol:
ast: Símbolu:

en: Time:
ast: Hora:

en: Please enter a name for the waypoint.
ast: Escriba un nome pal puntu de vía.

en: Overwrite Existing Waypoints:
ast: Sobrescribir los puntos de vía esistentes:

en: Create Waypoints:
ast: Crear puntos de vía:

en: Waypoint
ast: Puntu de vía

en: Create waypoints from geotagged images
ast: Crear puntos de vía dende imaxes xeomarcaes

en: Create waypoints from Wikipedia items in the current view
ast: Crear puntos de vía dende los elementos de Uiquipedia de la vista actual
