viking - en to cs translation catalogue (959 entries)

en: Done.
cs: Hotovo.

en: No data.
cs: Žádná data.

en: Error: acquisition failed.
cs: Chyba: stažení selhalo

en: Working...
cs: Pracuji...

note: This shouldn't happen...
en: Unable to create command
    Acquire method failed.
cs: Nelze zadat příkaz
    Stažení dat selhalo.

en: _Filter
cs: _Filtr

en: Filter with %s
cs: Filtrovat s %s

en: Filter
cs: Filtrovat

en: Tracks
cs: Stopy

en: Routes
cs: Trasy

note: ***** PARAMETERS *****
en: Waypoints
cs: Místa

en: %d items
cs: %d položek

en: Job
cs: Úloha

en: Progress
cs: Průběh

en: Viking Background Jobs
cs: Úlohy na pozadí

note: VIK_GTK_WINDOW_FROM_WIDGET(vp)
en: Bing attribution Loading
cs: Bing nahrávání

en: paste failed
cs: vložení selhalo

en: wrong clipboard data size
cs: špatná velikost dat ve schránce

en: The clipboard contains sublayer data for %s layers. You must select a layer of this type to paste the clipboard data.
cs: Schránka obsahuje data z %s podvrstev. Pro vložení je nutné vybrat vrstvu stejného typu.

en: In order to paste a waypoint, please select an appropriate layer to paste into.
cs: K vložení místa je nutné vybrat cílovou vrstvu.

en: Go to Lat/Lon
cs: Jdi na souřadnice

en: Latitude:
cs: Šířka:

en: Longitude:
cs: Délka:

en: Go to UTM
cs: Jít na souřadnice UTM

en: Northing:
cs: Severní souřadnice:

en: Easting:
cs: Východní souřadnice:

en: Zone:
cs: Zóna:

en: Letter:
cs: Písmeno:

en: Nothing was selected
cs: Nic nebylo vybráno

en: Add Route
cs: Přidat trasu

en: Add Track
cs: Přidat stopu

en: Route Name:
cs: Jméno trasy:

en: Track Name:
cs: Jméno stpy:

en: Please enter a name for the track.
cs: Zadejte prosím jméno stopy.

en: Zoom Factors...
cs: Stupeň přiblížení...

en: Zoom factor (in meters per pixel):
cs: Měřítko (metry na pixel)

en: X (easting):
cs: X (východní):

en: Y (northing):
cs: Y (severní):

en: X and Y zoom factors must be equal
cs: Stejný stupeň přiblížení pro X a Y

en: 1 hour
cs: 1 hodina

en: 1 day
cs: 1 den

en: Custom (in minutes):
cs: Uživatelský (v minutách):

en: GPS Data and Topo Analyzer, Explorer, and Manager.
cs: Analyzátor, průzkumník a správce GPS a topologických dat.

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 59 Temple Place, Suite 330, Boston, MA 02111-1307, USA
cs: Program je šířen pod následující licencí. Oficiální překlad neexistuje, podrobnosti a vysvětlení lze nalézt například zde http://www.gnu.org/copyleft/copyleft.cs.html.
    
    This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE. See the GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 59 Temple Place, Suite 330, Boston, MA 02111-1307, USA

en: Translation is coordinated on http://launchpad.net/viking
cs: Překlady do češtiny můžete zlepšit na http://launchpad.net/viking

en: Download along track
cs: Stáhnout mapy podél stopy

en: Map type:
cs: Typ mapy:

en: Zoom level:
cs: Stupeň přiblížení:

en: The map data is licensed: %s.
cs: Data mapy jsou licencována: %s.

en: Open license
cs: Otevřená licence

en: Expedia Street Maps
cs: Expedia uliční mapy

en: Invalid expedia altitude
cs: Špatná výška dle Expedie

en: Couldn't open EXPEDIA image file (right after successful download! Please report and delete image file!): %s
cs: Nemohu otevřít soubor EXPEDIA (po úspěšném stažení, soubor smažte a chybu prosím nahlaste!): %s

en: Couldn't save EXPEDIA image file (right after successful download! Please report and delete image file!): %s
cs: Nemohu uložit soubor EXPEDIA (po úspěšném stažení, soubor smažte a chybu prosím nahlaste!): %s

en: (none)
cs: (žádné)

en: Search
cs: Hledat

en: No entries found!
cs: Nenalezeno!

note: NB could allow columns to be shifted around by doing this after each new gtk_tree_view_column_set_reorderable ( column, TRUE ); However I don't think is that useful, so I haven't put it in
en: Name
cs: Název

en: Feature
cs: Vlastnost

en: Lat/Lon
cs: šířka/délka

en: couldn't map temp file
cs: nelze zpracovat dočasný soubor

en: failed to open temporary file: %s
cs: nelze otevřít dočasný soubor: %s

en: mph
cs: mil/h

en: knots
cs: uzly

en: Degree format:
cs: Formát zobrazení stupňů:

en: Distance units:
cs: Jednotka vzdálenosti:

en: Speed units:
cs: Jednotka rychlosti:

en: Height units:
cs: Jednotka výšky:

en: Use large waypoint icons:
cs: Velké ikony místa:

en: Default latitude:
cs: Výchozí zem. šířka:

en: Default longitude:
cs: Výchozí zem. délka:

en: Alphabetical
cs: abecedně

en: Time
cs: dle času

en: Creation
cs: dle vytvoření

en: Title Case
cs: počáteční velká

en: Lowercase
cs: malá písmena

en: KML File Export Units:
cs: Jednotky v KML exportu

en: GPX Track Order:
cs: řadit GPX stopy

en: GPX Waypoint Symbols:
cs: GPX názvy symbolů

en: Save GPX Waypoint Symbol names in the specified case. May be useful for compatibility with various devices
cs: Uložit GPX místa s velkými, nebo malými písmeny. Může zvýšit kompatibilitu s různými zařízeními.

en: Image Viewer:
cs: Prohlížeč obrázků

en: External GPX Program 1:
cs: externí GPX program 1

en: External GPX Program 2:
cs: externí GPX program 2

en: Absolute
cs: absolutní

en: Relative
cs: relativní

en: None
cs: Žádné

en: Save File Reference Mode:
cs: Způsob odkazů na soubory

en: When saving a Viking .vik file, this determines how the directory paths of filenames are written.
cs: Rozhoduje, zda jsou cesty k adresářům ve viking souboru zapsány jako absolutní, nebo relativní.

en: Show Tooltip during Track Creation:
cs: Zobrazit nápovědu při vytváření stopy:

en: Home Location
cs: výchozí místo

en: Last Location
cs: poslední pozice

en: Specified File
cs: spouštěcí soubor

en: Auto Location
cs: automatická poloha

en: Restore Window Setup:
cs: Obnovení nastavení okna:

en: Restore window size and layout
cs: Obnovení velikosti a uspořádání okna

en: Add a Default Map Layer:
cs: Přidej výchozí mapovou vrstvu:

en: The default map layer added is defined by the Layer Defaults. Use the menu Edit->Layer Defaults->Map... to change the map type and other values.
cs: Výchozí mapa a další výchozí nastavení jsou předefinovány  v Upravit->Výchozí nastevení vrstev->Mapa.

en: Show Center Mark:
cs: Zobrazit s_třed:

en: Show Scale:
cs: Zobrazit měřítko:

en: Show Highlight:
cs: Zvýraznit:

en: Startup Method:
cs: Metoda spuštění:

en: Startup File:
cs: Spouštěcí soubor:

en: The default file to load on startup. Only applies when the startup method is set to 'Specified File'
cs: Výchozí soubor nastavení. Použit pouze pokud je metoda spuštění nastavena na 'Spouštěcí soubor'

en: Check For New Version:
cs: Kontrola nové verze:

en: Periodically check to see if a new version of Viking is available
cs: Pravidelná kontrola dostupnosti nové verze

note: gtk_notebook_append_page ( GTK_NOTEBOOK(tpwin->tabs), main_hbox, gtk_label_new(_("General")) );
en: General
cs: Obecné

note: New Tab
en: Startup
cs: Spuštění

note: New Tab
en: Export/External
cs: Export/Externí

note: 'Advanced' Properties
en: Advanced
cs: Pokročilé

en: Max number of points:
cs: Maximální počet bodů:

en: Simplify All Tracks...
cs: Redukce bodů všech stop..

en: Simplified Tracks
cs: Zjednodušené stopy

en: Remove Duplicate Waypoints
cs: Odstranit duplicitní místa

en: Waypoints Inside This
cs: Místa v

en: Polygonized Layer
cs: Polygonizovaná vrstva

en: Waypoints Outside This
cs: Místa mimo

en: Import file with GPSBabel
cs: Importovat soubor pomocí GPSBabel

en: Imported file
cs: Importovaný soubor

note: The file selector
en: File:
cs: Soubor:

en: File to import
cs: Soubor pro importování

en: All files
cs: Všechny soubory

note: The file format selector
en: File type:
cs: Typ souboru:

en: using babel args '%s' and file '%s'
cs: babel argumenty '%s' soubor '%s'

en: Download Geocaches
cs: Stáhnout Geocache

en: Geocaching.com Caches
cs: Geocaching.com cache

en: geocaching.com username:
cs: geocaching.com uživatel:

en: geocaching.com password:
cs: geocaching.com heslo:

en: Can't find %s or %s in path! Check that you have installed it correctly.
cs: %s ani %s  nenalezeno v cestě pro spuštění, zkontrolujte zda je korektně nainstalováno.

en: Number geocaches:
cs: Počet geocache:

en: Centered around:
cs: Centrovat okolo:

en: Broken input - using some defaults
cs: Chybný vstup, používájí se výchozí hodnoty

en: Create Waypoints from Geotagged Images
cs: Vytvořit místa z geotagovaných obrázků

en: Geotagged Images
cs: Obrázky s GPS souřadnicemi

en: All
cs: Vše

en: Unable to create waypoint from %s
cs: Nelze vytvořit místo z %s

en: Acquire from GPS
cs: Stahuji z GPS

en: Acquired from GPS
cs: Staženo z GPS

en: Downloading %d waypoint... | Downloading %d waypoints...
cs[0]: Stahuji %d místo...
cs[1]: Stahuji %d místa...
cs[2]: Stahuji %d míst...

en: Downloading %d trackpoint... | Downloading %d trackpoints...
cs[0]: Stahuji %d bod...
cs[1]: Stahuji %d body...
cs[2]: Stahuji %d bodů ...

en: Downloading %d routepoint... | Downloading %d routepoints...
cs[0]: Stahování %d bodu...
cs[1]: Stahování %d bodů...
cs[2]: Stahování %d bodů...

en: Downloaded %d out of %d %s...
cs: Staženo %d z %d %s...

en: Downloaded %d %s.
cs: Staženo %d %s.

en: GPS Device: %s
cs: GPS zařízení: %s

en: Status: Working...
cs: Status: Pracuji...

note: NB gps_layer_inst_init() is performed after parameter registeration thus to give the protocols some potential values use the old static list TODO: find another way to use gps_layer_inst_init()?
en: GPS Protocol:
cs: GPS protokol:

note: List reassigned at runtime
en: Serial Port:
cs: Sériový port:

en: Turn Off After Transfer
    (Garmin/NAViLink Only)
cs: Vypnout po přesunu dat
    (Garmin/NAViLink Only)

en: Tracks:
cs: Stopy:

en: Routes:
cs: Trasy:

en: Waypoints:
cs: Místa:

en: GPS device: N/A
cs: GPS zařízení: N/A

en: OSM traces
cs: OSM záznamy

en: Page number:
cs: Číslo stránky:

en: OSM My Traces
cs: Moje OSM záznamy

en: The email or username used to login to OSM
cs: Uživatelské jméno nebo email k přihlášení do OSM

en: Password:
cs: Heslo:

en: The password used to login to OSM
cs: Heslo k přihlášení do OSM

en: Description
cs: Popis

en: Privacy
cs: Ochrana osobních údajů

en: Within Current View
cs: V tomto pohledu

en: GPS Traces
cs: GPS trasy

en: None found!
cs: Nenalezeno!

en: My OSM Traces
cs: Moje OSM záznamy

note: Report errors to the status bar
en: Unable to get trace: %s
cs: Nelze stáhnout trasu: %s

en: Directions
cs: Plán trasy

note: Engine selector
en: Engine:
cs: Zdroj :

note: From and To entries
en: From:
cs: Z:

en: To:
cs: Do:

en: Create Waypoints from Wikipedia Articles
cs: místa z Wikipedie

en: Wikipedia Waypoints
cs: Místa z Wikipedie

en: Invalid DEM
cs: Špatný DEM

en: Invalid DEM header
cs: Špatná hlavička DEM

en: Incorrect DEM Class B record: expected 1
cs: Špatný DEM Class B záznam: očekávám 1

en: Couldn't map file %s: %s
cs: Nelze zpracovat soubor %s: %s

en: Tile age (days):
cs: Stáří mapových dlaždic (dny):

en: Download error: %s
cs: Chyba stahování: %s

en: couldn't open temp file
cs: nelze otevřít dočasný soubor

en: Draw mode '%s' no more supported
cs: Zobrazovací režim '%s' již není podporován

en: Not enough memory.
cs: Nedostatek paměti.

en: Setting a value for this tag is unsupported!
cs: Nastavení hodnoty z tohoto údaje není podporováno!

en: Too few components specified (need %d, found %d)
cs: Příliš málo zadaných komponent  (nutno %d, nalezeno %d)

en: Numeric value expected
cs: Očekávám číslo

en: This shouldn't happen!
cs: To by nemělo nastat!

en: Not yet implemented!
cs: Zatím není naprogramované!

en: Warning; Too many components specified!
cs: Varování: Přiliš mnoho komponentů!

en: Identifiable (public w/ timestamps)
cs: Identifikovatelný (veřejný, body s časovou značkou)

en: Trackable (private w/ timestamps)
cs: Sledovatelný (anonymní, body s časovou značkou)

en: Public
cs: Veřejný

en: Private
cs: Soukromý

en: OSM username:
cs: OSM uživatel:

en: OSM password:
cs: OSM heslo:

note: Preferences
en: OpenStreetMap Traces
cs: OpenStreetMap trasy

en: failed to upload data: HTTP response is %ld
cs: chyba při nahrávání dat: HTTP odpověď  %ld

en: curl_easy_getinfo failed: %d
cs: curl_easy_getinfo selhalo: %d

en: curl request failed: %s
cs: požadavek curl selhal: %s

note: Success
en: Uploaded to OSM
cs: Nahráno do OSM

en: FAILED TO UPLOAD DATA TO OSM - CURL PROBLEM
cs: Selhalo nahrání do OSM -  chyba curl

en: FAILED TO UPLOAD DATA TO OSM
cs: Selhalo nahrání do OSM

en: HTTP response code
cs: HTTP návratová hodnota

en: failed to unlink temporary file: %s
cs: nelze smazat dočasné soubory: %s

en: OSM upload
cs: nahrání  do OSM

en: The password used to login
    <small>Enter the password you use to login into www.openstreetmap.org.</small>
cs: Heslo
    <small>Zadejte heslo pro přihlášení na www.openstreetmap.org.</small>

en: File's name:
cs: Jméno souboru:

en: The name of the file on OSM
    <small>This is the name of the file created on the server.This is not the name of the local file.</small>
cs: Jméno souboru
    <small>Jak bude pojmenován soubor na www.openstreetmap.org </small>

en: Description:
cs: Popis:

en: The description of the trace
cs: Popis logu trasy

en: Anonymize Times:
cs: anonymizovat časy:

en: Anonymize times of the trace.
    <small>You may choose to make the trace identifiable, yet mask the actual real time values</small>
cs: anonymizovat časy bodů stopy.
    <small>Lze vybrat aby bylo možné stopy identifikovat, ale zároveň maskovat skutečný čas průchodu. Začátek stopy se posune od 1.1.1901 1:00:00</small>

en: Tags:
cs: Tagy:

en: The tags associated to the trace
cs: Tagy přiřazené k trase

en: Uploading %s to OSM
cs: Nahrávám %s na OSM

en: Map cache memory size (MB):
cs: Cache pro mapy (MB):

en: Horizontally
cs: Vodorovně

en: Vertically
cs: Svisle

en: Both
cs: V obou osách

en: Image Settings
cs: Nastavení obrázku

en: done
cs: hotovo

note: Page Size
en: _Adjust Page Size and Orientation
cs: _Upravit velikost stránky a orientaci

en: C_enter:
cs: Uprostř_ed:

note: ignore page margins
en: Ignore Page _Margins
cs: Ignorovat okraje _stránky

en: Image S_ize:
cs: Velikost obrázku

en: Could not launch web browser. %s
cs: Nelze spustit prohlížeč.  %s

en: Could not create new email. %s
cs: Nelze vytvořit nový mail. %s

en: Color:
cs: Barva:

en: Minutes Width:
cs: Šířka v minutách:

en: Line Thickness:
cs: Šířka čary:

en: Coordinate
cs: Souřadnicová

note: No exit on X errors! mainly to handle out of memory error when requesting large pixbuf from user request see vikwindow.c::save_image_file ()
en: Ignoring Xlib error: error code %d request code %d
cs: Xlib error: error kód %d kód požadavku %d

en: Enable debug output
cs: Povolit ladící výstup

en: Enable verbose output
cs: Povolit podrobný výstup

en: Show version
cs: Ukáže verzi

en: OSM (view)
cs: OpenStreetMap (náhled)

en: OSM (edit)
cs: OpenStreetMap (editace)

note: Example: http://127.0.0.1:8111/load_and_zoom?left=8.19&right=8.20&top=48.605&bottom=48.590&select=node413602999 JOSM or merkaartor must already be running with remote interface enabled
en: Local port 8111 (eg JOSM)
cs: Lokální port 8111 (např. JOSM)

en: OpenStreetMap Notes
cs: OpenStreetMap poznámky

en: Preferences
cs: Nastavení

en: Small
cs: malý

en: Medium
cs: střední

en: Large
cs: větší

en: Could not open file: %s
cs: Nelze otevřít soubor: %s

en: Layer Defaults
cs: Výchozí nastavení vrstvy

en: Take care that this password will be stored clearly in a plain file.
cs: Heslo bude uloženo nešifrovaně v souboru.

en: The file "%s" exists, do you wish to overwrite it?
cs: Soubor "%s" existuje, přepsat?

en: Alpha:
cs: Alfa:

en: Control the Alpha value for transparency effects
cs: Nazstavení alfa pro průhlednost

en: Aggregate
cs: Spojovací

en: %s: Track and Route List
cs: %s: Výpis stop and tras

note: Since we can process certain other files with issues (e.g. zip files) just show a warning in the status bar Not that a user can do much about it... or tells them what this issue is yet... Since we can process .vik files with issues just show a warning in the status bar
en: WARNING: issues encountered loading %s
cs: Varování: problém při nahrávání %s

en: _Visibility
cs: _Zobrazení

en: _Show All
cs: _Zobrazit vše

en: _Hide All
cs: _Skrýt vše

en: _Toggle
cs: Přepnou_t

en: V_iew
cs: _Zobrazení

en: _Sort
cs: _Seřadit

en: Name _Ascending
cs: dle jména

en: Name _Descending
cs: dle jména sestupně

en: _Statistics
cs: _Statistiky

en: Track _List...
cs: Výpis _stop...

en: _File
cs: _Soubor

en: Nothing to Export!
cs: Nic k exportu!

en: Absolute height
cs: Absolutní výška

en: Height gradient
cs: Sklon

en: DEM Files:
cs: DEM soubory:

en: Download Source:
cs: Zdroj stahování:

en: Min Elev Color:
cs: Barva min. výšky:

en: Type:
cs: Typ:

en: Min Elev:
cs: Výška od:

en: Max Elev:
cs: Max výška:

en: _DEM Download
cs: Stažení _DEM dat

en: DEM Download
cs: Stažení DEM dat

en: Number of files: %d
cs: Počet souborů: %d

en: DEM Loading
cs: DEM načítání

en: No SRTM data available for %f, %f
cs: žádná dostupná SRTM data pro %f, %f

note: Probably not over any land...
en: No DEM File Available
cs: Žádný dostupný DEM soubor

en: 
    Source: %s
    
    DEM File: %s
    DEM File Timestamp: %s
cs: 
    Zdroj: %s
    
    DEM soubor: %s
    DEM soubor timestamp: %s

en: Source: %s
    
    No DEM File!
cs: Zdroj: %s
    
    Žádný DEM soubor!

en: Downloading DEM %s
cs: Stahuji DEM %s

en: _Show DEM File Information
cs: Zobrazit informace o DEM souboru

en: Browse...
cs: Procházet...

en: Choose file
cs: Výběr souboru

en: Choose file(s)
cs: Výběr souborů

en: Add...
cs: Přidat...

en: Delete
cs: Odstranit

en: Disable
cs: Zakázat

en: Recording tracks
cs: Zapisuji stopy

en: Jump to current position on start
cs: Na začátku skočit na aktuální pozici

en: Moving Map Method:
cs: Posun mapy:

en: Update Statusbar:
cs: Aktualizace statusbaru:

en: Unexpected number of disconnected handlers: %d
cs: Neočekávané množství odpojených popisovačů: %d

en: Track
cs: Stopa

en: _Georef Move Map
cs: _Georef posun mapy

en: Georef Move Map
cs: Georef posun mapy

en: Georef Z_oom Tool
cs: G_eoref přiblížení

en: Georef Zoom Tool
cs: Georef přiblížení

en: GeoRef Map
cs: GeoRef mapa

en: Couldn't open image file: %s
cs: Nelze otevřít soubor s obrázkem: %s

en: Choose World file
cs: Vyberte World soubor

en: The World file you requested could not be opened for reading.
cs: Vybraný World soubor nelze otevřít pro čtení.

en: Unexpected end of file reading World file.
cs: Neočekávaný konec World souboru.

en: The file you requested could not be opened for writing.
cs: Vybraný World soubor nelze otevřít pro zápis.

en: Layer Properties
cs: Vlastnosti vrstvy

en: World File Parameters:
cs: Parametry World souboru:

en: Load From File...
cs: Načíst ze souboru...

en: Corner pixel easting:
cs: Východní rohový bod:

en: Corner pixel northing:
cs: Severní rohový bod:

en: X (easting) scale (mpp):
cs: X (východní) měřítko (mmp):

en: Y (northing) scale (mpp):
cs: Y (severní) měřítko (mpp):

en: the scale of the map in the X direction (meters per pixel)
cs: měřítko mapy v ose x (metry na pixel)

en: the scale of the map in the Y direction (meters per pixel)
cs: měřítko mapy v ose y (metry na pixel)

en: Map Image:
cs: Obrázek s mapou:

note: Just a separator Now with icons
en: _Zoom to Fit Map
cs: _Přiblížit do mapy

en: _Goto Map Center
cs: _Jít na střed mapy

en: _Export to World File
cs: _Export jako World File

en: No goto tool available.
cs: Jít na místo... není dostupné.

en: goto
cs: Jít na

en: goto provider:
cs: Jít na... zdroj:

en: Enter address or place name:
cs: Zadejte adresu, nebo jméno místa:

en: Locality
cs: Umístění

en: Data Mode
cs: Datový režim

en: Realtime Tracking Mode
cs: Režim sledování pozice

en: Keep vehicle at center
cs: Držet ve středu obrazovky

en: Keep vehicle on screen
cs: Držet vozidlo na obrazovce

en: Download Tracks:
cs: Stáhnout stopy:

en: Upload Tracks:
cs: Nahrát stopy:

en: Download Routes:
cs: Stáhnout trasy:

en: Upload Routes:
cs: Nahrát trasy:

en: Download Waypoints:
cs: Stáhnout místa:

en: Upload Waypoints:
cs: Nahrát místa:

en: Display information in the statusbar on GPS updates
cs: Zobrazí informace při změně GPS údajů

en: Gpsd Host:
cs: Gpsd host:

en: Gpsd Port:
cs: Gpsd port:

en: Gpsd Retry Interval (seconds):
cs: Opakovat připojení k gpsd po (s):

en: GPS Download
cs: Stažení z GPS

en: GPS Upload
cs: Nahrání do GPS

en: GPS Realtime Tracking
cs: GPS sledování pozice

en: Unknown GPS Protocol
cs: Neznámý GPS protokol

en: Unknown serial port device
cs: Neznámé zařízení pro sériový port

note: Just a separator Now with icons
en: _Upload to GPS
cs: Nahrát _do GPS

en: Download from _GPS
cs: Stáhnout _z GPS

note: Just a separator
en: Empty _Realtime
cs: Smazat _sledování pozice

en: E_mpty Upload
cs: Smazat k nahrání

en: _Empty Download
cs: Smazat _Download

en: Empty _All
cs: Smazat _vše

en: Uploading %d waypoint... | Uploading %d waypoints...
cs[0]: Nahrávám %d místo...
cs[1]: Nahrávám %d místa...
cs[2]: Nahrávám %d míst...

en: Uploading %d trackpoint... | Uploading %d trackpoints...
cs[0]: Nahrávám %d bod
cs[1]: Nahrávám %d body
cs[2]: Nahrávám %d bodů

en: Uploading %d routepoint... | Uploading %d routepoints...
cs[0]: Nahrán %d bod...
cs[1]: Nahrány %d body...
cs[2]: Nahráno %d bodů...

en: Downloaded %d out of %d waypoint... | Downloaded %d out of %d waypoints...
cs[0]: Staženo %d z %d místa...
cs[1]: Staženy %d ze %d míst...
cs[2]: Staženo %d z %d míst...

en: Downloaded %d out of %d trackpoint... | Downloaded %d out of %d trackpoints...
cs[0]: Stažen %d z %d bodu...
cs[1]: Staženy %d ze %d bodů...
cs[2]: Staženo %d z %d bodů...

en: Downloaded %d out of %d routepoint... | Downloaded %d out of %d routepoints...
cs[0]: Stažen %d bod z %d bodu...
cs[1]: Staženy %d body z %d bodů...
cs[2]: Staženy %d bodů z %d bodů...

en: Uploaded %d out of %d waypoint... | Uploaded %d out of %d waypoints...
cs[0]: Nahráno %d z %d místa
cs[1]: Nahráno %d z %d míst
cs[2]: Nahráno %d z %d míst

en: Uploaded %d out of %d trackpoint... | Uploaded %d out of %d trackpoints...
cs[0]: Nahrán %d z %d bodu...
cs[1]: Nahráno %d z %d bodů...
cs[2]: Nahráno %d z %d bodů...

en: Uploaded %d out of %d routepoint... | Uploaded %d out of %d routepoints...
cs[0]: Nahráno %d bod z %d bodu...
cs[1]: Nahrány %d body ze %d bodů...
cs[2]: Nahráno %d bodů z %d bodů...

en: Downloaded %d waypoint | Downloaded %d waypoints
cs[0]: Staženo %d místo
cs[1]: Stažena %d místa
cs[2]: Staženo %d míst

en: Downloaded %d trackpoint | Downloaded %d trackpoints
cs[0]: Stažen %d bod
cs[1]: Staženy %d body
cs[2]: Staženo %d bodů

en: Downloaded %d routepoint | Downloaded %d routepoints
cs[0]: Stažen %d bod
cs[1]: Staženy %d body
cs[2]: Staženo %d bodů

en: Uploaded %d waypoint | Uploaded %d waypoints
cs[0]: Nahráno %d místo
cs[1]: Nahrána %d místa
cs[2]: Nahráno %d míst

en: Uploaded %d trackpoint | Uploaded %d trackpoints
cs[0]: Nahrán %d bod
cs[1]: Nahrány %d body
cs[2]: Nahráno %d bodů

en: Uploaded %d routepoint | Uploaded %d routepoints
cs[0]: Nahrán %d bod
cs[1]: Nahrány %d body
cs[2]: Nahráno %d bodů

en: Warning - GPS Upload items may overwrite each other
cs: Varování - nahrávané GPS objekty se mohou vzájemně přepsat

en: Status: detecting gpsbabel
cs: Status: hledám gpsbabel

en: No GPS items selected for transfer.
cs: Nevybrány GPS objekty k přenosu.

en: Could not turn off device.
cs: Vypnutí zařízení selhalo.

en: Are you sure you want to delete GPS Upload data?
cs: Opravdu chcete odstranit Nahraná GPS data?

en: Are you sure you want to delete GPS Download data?
cs: Opravdu chcete odstranit Stažená GPS data?

en: Are you sure you want to delete GPS Realtime data?
cs: Opravdu chcete odstranit realtime GPS  data?

en: Are you sure you want to delete All GPS data?
cs: Opravdu chcete odstranit všechna GPS data?

en: C_ut
cs: _Vyjmout

en: _Copy
cs: _Kopírovat

en: _Paste
cs: _Vložit

en: _Delete
cs: _Smazat

en: New Layer
cs: Nová vrstva

en: Top Layer
cs: Hlavní

en: Add new layer
cs: Přidat novou vrstvu

en: Remove selected layer
cs: Smazat vrstvu

en: Move selected layer up
cs: Posunout vrstvu nahoru

en: Move selected layer down
cs: Posunout vrstvu dolů

en: Cut selected layer
cs: Vyjmout vrstvu

en: Copy selected layer
cs: Kopírovat vrstvu

en: Paste layer into selected container layer or otherwise above selected layer
cs: Vložit kopírovanou vrstvu.

en: New name can not be blank.
cs: Nové jméno nemůže být prázdné.

en: You cannot cut the Top Layer.
cs: Nelze vyjmout hlavní vrstvu.

en: Are you sure you want to delete %s?
cs: Opravdu chcete odstranit %s?

en: You cannot delete the Top Layer.
cs: Nelze odstranit hlavní vrstvu.

note: ******* MAPZOOMS ********
en: Use Viking Zoom Level
cs: použít aktuální přiblížení mapy

note: NB mode => id - But can't break file format just to rename something better
en: Map Type:
cs: Typ mapy:

en: Maps Directory:
cs: Adresář pro mapy:

en: Autodownload maps:
cs: Stahovat mapy automaticky:

en: Autodownload Only Gets Missing Maps:
cs: Automaticky stahovat pouze chybějící:

en: Using this option avoids attempting to update already acquired tiles. This can be useful if you want to restrict the network usage, without having to resort to manual control. Only applies when 'Autodownload Maps' is on.
cs: Tato volba brání opakovanému stahování již uložených mapových dlaždic. Užitečné při omezeném přístupu k síti, použije se pouze pokud je povoleno automatické stahování map.

en: Zoom Level:
cs: Stupeň přiblížení:

en: Determines the method of displaying map tiles for the current zoom level. 'Viking Zoom Level' uses the best matching level, otherwise setting a fixed value will always use map tiles of the specified value regardless of the actual zoom level.
cs: Určuje způsob zobrazení mapových dlaždic pro dané přiblížení. "Přiblížení dle vikingu" použije nejlépe se hodící úroveň, při nastavení pevné hodnoty se vždy použijí dlaždice dané velikosti bez ohledu na stupeň přiblížení.

en: _Maps Download
cs: Stažení _map

en: Maps Download
cs: Stažení map

en: Map
cs: Mapová

en: Default map layer directory:
cs: Adresář pro data map

en: Choose a directory to store cached Map tiles for this layer
cs: Vyberte složku určenou pro mapy této vrstvy

en: %s: Unknown map type %d
cs: %s: Neznámý typ mapy %d

en: Unknown Map Zoom
cs: Neznámé přiblížení mapy

en: New map cannot be displayed in the current drawmode.
    Select "%s" from View menu to view it.
cs: Nová mapa nemůže být zobrazena v tomto režimu.
    Vyberte "%s" z menu zobrazení.

en: Cowardly refusing to draw tiles or existence of tiles beyond %d zoom out factor
cs: Zbaběle odmítá vykreslit mapové podklady nad stupeň přiblížení %d

en: Redownloading up to %d %s map... | Redownloading up to %d %s maps...
cs[0]: Opakované stažení %d %s mapy...
cs[1]: Opakované stažení %d %s map...
cs[2]: Opakované stažení %d %s map...

en: Redownloading %d %s map... | Redownloading %d %s maps...
cs[0]: Opakované stahování %d %s mapy...
cs[1]: Opakované stahování %d %s map...
cs[2]: Opakované stahování %d %s map...

en: Downloading %d %s map... | Downloading %d %s maps...
cs[0]: Stahuji %d %s mapu...
cs[1]: Stahuji %d %s mapu...
cs[2]: Stahuji %d %s mapu...

en: Redownload _Bad Map(s)
cs: Stáhnout ch_ybné mapy

en: Redownload _New Map(s)
cs: Znovu stáhnout _nové mapy

en: Redownload _All Map(s)
cs: Znovu stáhnout všechny m_apy

en: _Show Tile Information
cs: _zobrazit info o dlaždici

en: Wrong drawmode for this map.
    Select "%s" from View menu and try again.
cs: špatný zobrazovací režim pro tento druh mapy.
    Vyberte "%s" z menu Zobrazení a zkuste znovu.

en: Wrong zoom level for this map.
cs: Špatný stupeň přiblížení pro tuto mapu.

en: Zoom Start:
cs: přiblížení od:

en: Zoom End:
cs: do:

en: Download Maps Method:
cs: Výběr:

note: redownload method - needs to align with REDOWNLOAD* macro values
en: Missing
cs: Chybějící

en: Bad
cs: Špatné

en: New
cs: Nové

en: Reload All
cs: Všechny

en: Download for Zoom Levels
cs: Stáhnout pro rozsah přiblížení

en: You are not allowed to download more than %d tiles in one go (requested %d)
cs: Není dovoleno stahovat více než %d dlaždic v jednom kroku (požadováno %d)

en: Do you really want to download %d tiles?
cs: Opravdu stáhnoutd %d dlaždic?

note: Now with icons
en: Download _Missing Onscreen Maps
cs: Stáhnout chybějící _mapy na obrazovce

en: Download _New Onscreen Maps
cs: Stáhnout _aktualizované mapy na obrazovce

en: Reload _All Onscreen Maps
cs: Znovu stáhnut všechny mapy na obrazovce

en: Download Maps in _Zoom Levels...
cs: Stáhnout mapy s rozsahem přiblížení

en: Default engine:
cs: Výběr způsobu:

en: Layer Name
cs: Jméno vrstvy

en: delete data from %s
cs: smazat data z %s

en: Create _Waypoint
cs: Vytvořit míst_o

en: Create Waypoint
cs: Vytvořit místo

en: Route _Finder
cs: Nalézt _trasu

en: Route Finder
cs: Vyhledání cesty

en: _Edit Waypoint
cs: Změna _místa

en: Edit Waypoint
cs: Změna místa

en: Edit Trac_kpoint
cs: Změna _bodu

en: Edit Trackpoint
cs: Změna bodu

note: a pixbuf for this one is already made globally available
en: Show P_icture
cs: Zobrazit _obrázek

en: Show Picture
cs: Ukázat obrázek

en: Waypoint Images
cs: Obrázky míst

en: Tracks Advanced
cs: Stopy pokročilé

en: Draw by Track
cs: Barva dle stopy

en: Draw by Speed
cs: dle rychlosti

en: All Tracks Same Color
cs: Všechny stejná barva

en: Filled Square
cs: Plný čtverec

en: Square
cs: Čtverec

en: Circle
cs: Kruh

en: Extra Extra Small
cs: nejmenší

en: Extra Small
cs: menší

en: Extra Large
cs: velký

en: Extra Extra Large
cs: největší

en: Name Ascending
cs: dle jména

en: Name Descending
cs: dle jména sestupně

en: No
cs: Ne

en: Draw Labels
cs: Kreslit popisky

en: Track Labels Font Size:
cs: Velikost písma:

en: Track Drawing Mode:
cs: Režim vykreslení trasy:

en: All Tracks Color:
cs: Barva všech:

en: The color used when 'All Tracks Same Color' drawing mode is selected
cs: Vybraná barva je použita pokud je zvolen režim 'Všechny stejná barva'

en: Draw Track Lines
cs: Zobrazit stopu

en: Track Thickness:
cs: Tloušťka stopy

en: Draw Track Direction
cs: Vykreslit směr

en: Direction Size:
cs: Velikost značky směru:

en: Draw Trackpoints
cs: Zobrazit body

en: Trackpoint Size:
cs: Velikost bodu:

en: Draw Elevation
cs: Vykreslit výšku

en: Draw Elevation Height %:
cs: Míra zobrazení výšky %:

en: Draw Stops
cs: Vykreslit zastávky

en: Min Stop Length (seconds):
cs: Min. délka zastávky (sekund):

en: Track BG Thickness:
cs: Pozadí tloušťky:

en: Track Background Color
cs: Barva pozadí stopy

en: Draw by Speed Factor (%):
cs: Míra zobrazení rychlosti (%):

en: The percentage factor away from the average speed determining the color used
cs: Poměr v % určující barvu vzhledem k průměrné hodnotě

en: Track Sort Order:
cs: Pořadí stopy

en: Waypoint Font Size:
cs: Velikost fontu místa:

en: Waypoint Color:
cs: Barva místa:

en: Waypoint Text:
cs: Text místa:

en: Background:
cs: Pozadí:

en: Fake BG Color Translucency:
cs: pozadí částečně průhledné:

en: Waypoint marker:
cs: Označení místa:

en: Waypoint size:
cs: Velikost označení:

en: Draw Waypoint Symbols:
cs: Vykreslit symboly míst:

en: Waypoint Sort Order:
cs: Pořadí řazení

en: Draw Waypoint Images
cs: Vykreslit obrázky míst

en: Image Size (pixels):
cs: Veliost obrázku (pixely):

en: Image Alpha:
cs: Alfa obrázku:

en: Image Memory Cache Size:
cs: Velikost cache paměti obrázků:

en: TrackWaypoint
cs: Stopy a trasy

en: miles
cs: míle

en: start/end
cs: začátek/konec

en: start
cs: počátek

en: end
cs: konec

en:  in %d:%02d hrs:mins
cs:  za %d:%02d hod:min

en: 
    %sTotal Length %.1f %s%s
cs: 
    %sCelková vzdálenost %.1f %s%s

en: Tracks: %d
cs: Stopy: %d

en: Routes: %d
cs: Trasy: %d

en: - %d:%02d hrs:mins
cs: - %d:%02d hod:min

en: %s%.1f miles %s
cs: %s%.1f mil %s

en: Waypoints: %d
cs: Místa: %d

en: This layer has no waypoints or trackpoints.
cs: Ve vrstvě nejsou body ani místa.

en: Export Layer
cs: Export vrstvy jako...

en: Export Track as GPX
cs: Exportovat  jako GPX

en: Could not launch %s.
cs: Nelze spustit %s.

en: Find
cs: Hledat

en: Waypoint Name:
cs: Jméno místa:

en: Waypoint not found in this layer.
cs: Místo není v této vrstvě

en: Can not upload invisible track.
cs: Nelze nahrát neviditelnou stopu.

en: Route
cs: Trasa

note: Reuse finish track method
en: _Finish Route
cs: Ukončit _trasu

en: _Finish Track
cs: Ukončit _stopu

note: Now with icons
en: _View Layer
cs: Zobrazit v_rstvu

en: View All _Tracks
cs: Zobrazit všechny _stopy

en: View All _Routes
cs: Zobrazit všechny _trasy

en: View All _Waypoints
cs: Z_obrazit všechna místa

en: _Goto
cs: _Jít na

en: _Goto Center of Layer
cs: _Jít na střed vrstvy

en: Goto _Waypoint...
cs: Jít na _místo...

en: _Export Layer
cs: _Export vstvy

en: Export as GPS_Point...
cs: Export GPS_Point...

en: Export as GPS_Mapper...
cs: Export  GPS_Mapper...

en: Export as _GPX...
cs: Export _GPX...

en: Export as _KML...
cs: Export _KML...

en: _New
cs: _Nový

en: New _Waypoint...
cs: Nové míst_o...

en: New _Track
cs: Nová _stopa

en: New _Route
cs: Nová _trasa

en: Geotag _Images...
cs: Geotagovat _obrázky...

en: _Acquire
cs: Získ_at

en: From _GPS...
cs: z _GPS...

note: FIXME: only add menu when at least a routing engine has support for Directions
en: From _Directions...
cs: z nalezených tras...

en: From _OSM Traces...
cs: z _OSM záznamů...

en: From _My OSM Traces...
cs: z _mých OSM záznamů

en: From _Wikipedia Waypoints
cs: z míst na _Wikipedii

en: Within _Layer Bounds
cs: Ve vrstvě

en: From Geo_caching...
cs: z Geo_cachingu...

en: From Geotagged _Images...
cs: z geotagovaných _obrázků...

en: From _File...
cs: ze _souboru...

note: GtkMenu *upload_submenu = GTK_MENU(gtk_menu_new());
en: _Upload
cs: _Nahrát

en: Upload to _GPS...
cs: do _GPS...

en: Upload to _OSM...
cs: do _OSM...

en: De_lete
cs: _Odstranit

en: Delete All _Tracks
cs: Smazat všechny _stopy

en: Delete Tracks _From Selection...
cs: Smazat _vybrané stopy

en: Delete _All Routes
cs: Smazat _všechny trasy

en: _Delete Routes From Selection...
cs: _Smazat vybrané trasy

en: Delete All _Waypoints
cs: Smazat všechna místa

en: Delete Waypoints From _Selection...
cs: Odstranit místa z výběru...

en: Are you sure you want to delete all tracks in %s?
cs: Opravdu chcete odstranit všechny stopy v %s?

en: Are you sure you want to delete all routes in %s?
cs: Opravdu smazat všechny trasy v %s?

en: Are you sure you want to delete all waypoints in %s?
cs: Opravdu chcete odstranit všechna místa v %s?

en: Are you sure you want to delete the waypoint "%s"?
cs: Opravdu chcete odstranit místa "%s"?

en: Are you sure you want to delete the track "%s"?
cs: Opravdu chcete odstranit stopu "%s"?

en: Are you sure you want to delete the route "%s"?
cs: Opravdu chcete odstranit trasu "%s"?

en: Converting a track to a route removes extra track data such as segments, timestamps, etc...
    Do you want to continue?
cs: Konverze na trasu odebere některé vlastnosti záznamu jako třeba úseky, časové značky atp... Chcete pokračovat?

en: No DEM layers available, thus no DEM values can be applied.
cs: Není vložena žádná DEM vrstva,  nelze akplikovat hodnoty nadmořské výšky do trasy.

en: %ld point adjusted | %ld points adjusted
cs[0]: %ld bod upraven
cs[1]: %ld body upraveny
cs[2]: %ld bodů upraveno

en: %ld waypoint changed | %ld waypoints changed
cs[0]: %ld místo upraveno
cs[1]: %ld místa upraveny
cs[2]: %ld míst upraveno

en: Select routing engine
cs: Způsob hledání trasy

en: Failed. No other tracks with timestamps in this layer found
cs: Chyba: Žádná další stopa s časovými údaji v této vrstvě

en: Failed. No other tracks without timestamps in this layer found
cs: Chyba: Žádná další stopa bez časových údajů v této vrstvě

en: Merge with...
cs: Připojit s ..,

en: Select route to merge with
cs: Vyberte záznam k připojení

en: Select track to merge with
cs: Vybrat stopu k připojení

en: Append Route
cs: Připojit trasu

en: Append Track
cs: Připojit stopu

en: Select the route to append after the current route
cs: Vyberte trasu, kterou připojit za aktuální trasu

en: Select the track to append after the current track
cs: Vyberte stopu, kterou připojit za aktuální stopu

en: Select the track to append after the current route
cs: Vyberte stopu, který připojit za aktuální stopu

en: Select the route to append after the current track
cs: Vyberte trasu, kterou připojit za aktuální stopu

en: %d segment merged | %d segments merged
cs[0]: %d úsek připojen
cs[1]: %d úseky připojeny
cs[2]: %d úseků připojeno

en: Failed. This track does not have timestamp
cs: Selhalo. Stopa neobsahuje časové údaje

en: Failed. No other track in this layer has timestamp
cs: Selhalo. Žádná stopa v této vstvě neobsahuje časové údaje

en: Merge Threshold...
cs: Práh pro spojování...

en: Merge when time between tracks less than:
cs: Připojit stopy pokud je dělí méně než:

en: Split Threshold...
cs: Práh pro rozdělování...

en: Split when time between trackpoints exceeds:
cs: Rozdělit pokud je čas mezi body delší než:

en: Can not split track due to trackpoints not ordered in time - such as at %s.
    
    Goto this trackpoint?
cs: Nelze rozdělit stopu, body nejdou seřazeny podle času např. v  %s.
    
    Zobrazit bod?

en: Split Every Nth Point
cs: Rodělit každý x-tý bod

en: Split on every Nth point:
cs: Rodělit každý x-tý bod:

en: Can not split track as it has no segments
cs: Nelze rozdělit stopu, nemá žádné úseky

en: Deleted %ld point | Deleted %ld points
cs[0]: Smazán %ld bod
cs[1]: Smazány %ld body
cs[2]: Smazáno %ld bodů

en: Could not launch %s to open file.
cs: Nelze spustit %s pro otevření souboru.

en: Internal Error in vik_trw_layer_uniquify_tracks
cs: Interní chyba v vik_trw_layer_uniquify_tracks

en: Multiple entries with the same name exist. This method only works with unique names. Force unique names now?
cs: Existuje několik položek se stejným jménem. Tento kód pracuje pouze s jednoznačnými jmény. Přejmenovat na unikátní?

en: No tracks found
cs: Nenalezeny žádné stopy

en: Delete Selection
cs: Smazat výběr

en: Select tracks to delete
cs: Vyberte stopy k odstranění

en: No routes found
cs: Žádné záznamy nenalezeny

en: Select routes to delete
cs: Vyberte trasy ke smazání

en: Internal Error in vik_trw_layer_uniquify_waypoints
cs: Interní chyba v vik_trw_layer_uniquify_waypoints

en: No waypoints found
cs: Žádná místa nenalezena

en: Select waypoints to delete
cs: Vyberte místa k odstranění

en: A waypoint with the name "%s" already exists. Really rename to the same name?
cs: Místo z názvem "%s" již existuje, opravdu pojmenovat stejně?

en: A track with the name "%s" already exists. Really rename to the same name?
cs: Stopa s názvem "%s" již existuje, opravdu pojmenovat stejně?

en: A route with the name "%s" already exists. Really rename to the same name?
cs: Trasa s názvem "%s" již existuje, opravdu pojmenovat stejně?

en: _Visit Geocache Webpage
cs: _Jít na stránku Geocache

note: Own icon - see stock_icons in vikwindow.c
en: _Show Picture...
cs: _Zobrazit obrázek...

en: Update Geotag on _Image
cs: Aktual_izovat geotagování obrázku

en: _Update
cs: Akt_ualizovat

en: Update and _Keep File Timestamp
cs: Aktualizovat a _zachovat čas změny souborů

en: Visit _Webpage
cs: Navštivte _stránku

en: _New Waypoint...
cs: _Nové místo...

en: _View All Waypoints
cs: Zobrazit _všechna místa

en: Delete _All Waypoints
cs: Smazat všechn_a místa

en: _Delete Waypoints From Selection...
cs: Smazat _vybraná místa

en: _Show All Waypoints
cs: _Zobrazit všechna místa

en: _Hide All Waypoints
cs: _Skrýt všechna místa

en: _View All Tracks
cs: Zobrazit _všechny stopy

en: _New Track
cs: Nová _stopa

en: Delete _All Tracks
cs: _Smazat všechny stopy

en: _Delete Tracks From Selection...
cs: Smazat  _vybrané stopy

en: _Show All Tracks
cs: _Zobrazit všechny stopy

en: _Hide All Tracks
cs: _Skrýt všechny stopy

en: _List Tracks...
cs: _Vypsat všechny stopy

en: _View All Routes
cs: Zobrazit všechny _trasy

en: _New Route
cs: Nová _trasa

en: _Show All Routes
cs: _Zobrazit všechny trasy

en: _Hide All Routes
cs: _Skrýt všechny trasy

en: _List Routes...
cs: _Výpis tras...

en: _View Track
cs: Zobrazit _stopu

en: _View Route
cs: Zobrazit _trasu

en: _Startpoint
cs: _začátek

en: "_Center"
cs: "_střed"

en: _Endpoint
cs: _konec

en: _Highest Altitude
cs: _maximální výšku

en: _Lowest Altitude
cs: _nejnižší bod

en: _Maximum Speed
cs: nejvyššší _rychlost

en: Co_mbine
cs: Spojit

en: _Merge By Time...
cs: _Spojit dle času...

en: Merge _Segments
cs: Spojit úseky

en: Merge _With Other Tracks...
cs: Připojit _další stopy...

en: _Append Track...
cs: Připojit _stopu...

en: _Append Route...
cs: Připojit _trasu...

en: Append _Route...
cs: Připojit _trasu...

en: Append _Track...
cs: Připojit _stopu...

en: _Split
cs: _Rozdělit

en: _Split By Time...
cs: _Rozdělit dle času...

note: ATM always enable this entry - don't want to have to analyse the track before displaying the menu - to keep the menu speedy
en: Split Se_gments
cs: Rozdělit ú_seky

en: Split By _Number of Points...
cs: Rozdělit dle počtu bodů...

en: Split at _Trackpoint
cs: Rozdělit v _bodě

en: _Insert Points
cs: Vlož_it body

en: Insert Point _Before Selected Point
cs: před vy_braný bod

en: Insert Point _After Selected Point
cs: z_a vybraný bod

en: Delete Poi_nts
cs: Smazat bo_dy

en: Delete _Selected Point
cs: Smazat  _vybraný bod

en: Delete Points With The Same _Position
cs: na stejné _pozici

en: Delete Points With The Same _Time
cs: se stejným č_asem

en: _Transform
cs: _Úpravit

en: _Apply DEM Data
cs: Přidat výšku z D_EM dat

en: _Overwrite
cs: přep_sat

en: Overwrite any existing elevation values with DEM values
cs: Přepsat stávající nadmořskou výšku údaji z DEM souboru

en: _Keep Existing
cs: _ponechat stávající

en: Keep existing elevation values, only attempt for missing values
cs: Ponechat stávající nadmořskou výšku, pouze doplnit chybějící hodnoty

en: _Smooth Missing Elevation Data
cs: Doplnit údaje o nadmořské výšce

en: _Interpolated
cs: _interpolavat

en: Interpolate between known elevation values to derive values for the missing elevations
cs: Interpolovat chybějící údaje dle okolních bodů

en: _Flat
cs: _dle poslední

en: Set unknown elevation values to the last known value
cs: Nastavit stejný údaj jako má poslední bod

en: C_onvert to a Route
cs: Konverze na _trasu

en: C_onvert to a Track
cs: Konverze na _stopu

en: _Anonymize Times
cs: _Anonymizace časů

en: Shift timestamps to a relative offset from 1901-01-01
cs: Posune časové značky aby první bod začínal od 1.1.1901

en: _Reverse Track
cs: _Otočit stopu

en: _Reverse Route
cs: _Otočit trasu

en: Down_load Maps Along Track...
cs: Stáhnout mapy _podél stopy

en: Down_load Maps Along Route...
cs: Stáhnout mapy oko_lo trasy

en: _Export Track as GPX...
cs: Export _stopu jako GPX...

en: _Export Route as GPX...
cs: Export _trasy jako GPX...

en: E_xtend Track End
cs: Rozšířit _konec stopy

en: E_xtend Route End
cs: Po_kračovat v trase

en: Extend _Using Route Finder
cs: Prodloužit _pomocí hledání cesty

en: _Upload to GPS...
cs: _do GPS...

en: _View Google Directions
cs: _Zobrazit trasu dle Google

en: Use with _Filter
cs: Použít _filtr

note: Just a separator
en: _Edit Trackpoint
cs: _Upravit bod

en:  - Bearing %3.1f° - Step %s
cs:  - Bearing %3.1f° - krok %s

en: Creating %d Image Thumbnails...
cs: Vytvářím %d náhledy obrázků...

en: No map layer in use. Create one first
cs: Je třeba vytvořit mapovou vrstvu.

en: %s: Track List
cs: %s: Výpis stop

en: %s: Route List
cs: %s: Výpis tras

en: The filename you requested could not be opened for writing.
cs: Soubor nemůže být otevřen k zápisu.

en: Could not create temporary file for export.
cs: Nelze vytvořit dočasný soubor s exportem.

en: Statistics
cs: Statistika

en: _Show
cs: _Zobrazit

note: Every graph has two value labels
en: No Data
cs: Žádná data

en: Failed splitting track. Track unchanged
cs: Chyba při rozdělení stopy. Stopa nezměněna

en: Show D_EM
cs: Zobrazit D_EM

en: <b>Track Length:</b>
cs: <b>Délka stopy:</b>

en: <b>Trackpoints:</b>
cs: <b>Body:</b>

en: <b>Segments:</b>
cs: <b>Segmenty:</b>

en: <b>Duplicate Points:</b>
cs: <b>Zdvojené body:</b>

en: <b>Max Speed:</b>
cs: <b>Nejvyšší rychlost:</b>

en: <b>Avg. Speed:</b>
cs: <b>Průměrná rychlost:</b>

en: <b>Moving Avg. Speed:</b>
cs: <b>Průměrná rychlost pohybu:</b>

en: <b>Avg. Dist. Between TPs:</b>
cs: <b>Průměrná vzdálenost mezi body:</b>

en: <b>Elevation Range:</b>
cs: <b>Rozsah nadmořské výšky:</b>

en: <b>Total Elevation Gain/Loss:</b>
cs: <b>Celkové stoupání/klesání:</b>

en: <b>Start:</b>
cs: <b>Začátek:</b>

en: <b>End:</b>
cs: <b>Konec:</b>

en: <b>Duration:</b>
cs: <b>Trvání:</b>

en: %s - Track Properties
cs: %s - vlastnosti stopy

en: Split at _Marker
cs: Rozdělit  na _značce

en: Split _Segments
cs: Rozdělit segmety

en: _Reverse
cs: O_brátit

en: _Delete Dupl.
cs: Smazat _duplicitní

en: <b>Comment:</b>
cs: <b>Komentář:</b>

en: <b>Description:</b>
cs: <b>Popis:</b>

en: <b>Color:</b>
cs: <b>Barva:</b>

en: <b>Draw Name:</b>
cs: <b>Zobrazit jméno:</b>

en: <b>Distance Labels:</b>
cs: <b>značek vzdálenosti:</b>

en: Centre
cs: uprostřed

en: Start only
cs: na začátku

en: End only
cs: na konci

en: Start and End
cs: na začátku a konci

en: Centre, Start and End
cs: uprostřed, na začátku a konci

en: Maximum number of distance labels to be shown
cs: Počet zobrazených značek délky trasy

en: Properties
cs: Vlastnosti

en: <b>Track Distance:</b>
cs: <b>Délka stopy:</b>

en: <b>Track Height:</b>
cs: <b>Nadmořská výška:</b>

en: Show _GPS Speed
cs: Zobrazit _GPS rychlost

en: Elevation-distance
cs: Výška - vzdálenost

en: <b>Track Gradient:</b>
cs: <b>Stoupání:</b>

en: Gradient-distance
cs: Stoupání - vzdálenost

en: <b>Track Time:</b>
cs: <b>Čas záznamu:</b>

en: <b>Track Speed:</b>
cs: <b>Rychlost:</b>

en: Speed-time
cs: Rychlost - čas

en: Show S_peed
cs: Zobrazit rychlost

en: Distance-time
cs: Vzdálenost - čas

en: Elevation-time
cs: Výška - čas

en: Speed-distance
cs: Rychlost - vzdálenost

en: <b>Latitude:</b>
cs: <b>Zeměpisná šířka:</b>

en: <b>Longitude:</b>
cs: <b>Zeměpisná délka:</b>

en: <b>Altitude:</b>
cs: <b>Nadmořská výška:</b>

en: <b>Course:</b>
cs: <b>Kurz:</b>

en: <b>Timestamp:</b>
cs: <b>Časová značka:</b>

en: <b>Time:</b>
cs: <b>Čas:</b>

en: <b>Distance Difference:</b>
cs: <b>Vzdálenosti mezi body:</b>

en: <b>Time Difference:</b>
cs: <b>Rozdíl času:</b>

en: <b>"Speed" Between:</b>
cs: <b>Rychlost mezi body:</b>

en: <b>Speed:</b>
cs: <b>Rychlost:</b>

en: Trackpoint
cs: Bod

en: _Insert After
cs: Vložit _za

en: Split Here
cs: Zde rozdělit

note: (void)vu_menu_add_item ( menu, _("_Select"), GTK_STOCK_FIND, G_CALLBACK(trw_layer_track_select), values ); ATM view auto selects, so don't bother with separate select menu entry (void)vu_menu_add_item ( menu, _("_Select"), GTK_STOCK_FIND, G_CALLBACK(trw_layer_waypoint_select), values ); AUTO SELECT 
en: _View
cs: _Zobrazení

note: Insert column for the layer name when viewing multi layers
en: Layer
cs: Vrstva

en: Date
cs: Datum

en: Visible
cs: Viditelné

en: Length
    (minutes)
cs: Délka
    (minuty)

en: Av. Speed
    (%s)
cs: Prům. rychl.
    (%s)

note: Apply own formatting of the data
en: Max Speed
    (%s)
cs: max rychlost
    (%s)

en: Max Height
    (Feet)
cs: max. výška
    (stopy)

en: Max Height
    (Metres)
cs: max. výška
    (metry)

en: Waypoint Properties
cs: Vlastnosti místa

en: Name:
cs: Název:

en: Altitude:
cs: Výška:

en: Comment:
cs: Poznámka:

en: Image:
cs: Obrázek:

en: Time:
cs: Čas:

en: Please enter a name for the waypoint.
cs: Zadejte prosím jméno místa.

en: Geotagging %d Images...
cs: Geotagování %d obrázků...

en: Geotag Images
cs: Geotagování obrázků

en: Images
cs: Obrázky

en: Overwrite Existing Waypoints:
cs: Přepsat stávající místa?

en: Overwrite Existing GPS Information:
cs: Přepsat existující GPS data:

en: Keep File Modification Timestamp:
cs: Zachovat čas změny souboru:

en: Create Waypoints:
cs: Vytvořit místa:

en: Write EXIF:
cs: Zapsat EXIF:

en: Interpolate Between Track Segments:
cs: Interpolovat mezi segmenty stopy:

en: Image Time Offset (Seconds):
cs: Časový posun obrázků (sekundy):

en: The number of seconds to ADD to the photos time to make it match the GPS data. Calculate this with (GPS - Photo). Can be negative or positive. Useful to adjust times when a camera's timestamp was incorrect.
cs: Počet sekund, které se přidají, nebo uberou z časové značky v obrázku, aby si odpovídali údaje fotek a GPS. Vypočítejte jako čas fotky - čas gps.

en: Image Timezone:
cs: Časová zóna:

en: Using track: %s
cs: Použít stopu: %s

en: Using all tracks in: %s
cs: Použít všechny stopy v: %s

en: Number of Tracks
cs: Počet záznamů

en: Date Range
cs: Časové období

en: Total Length
cs: Celková délka

en: Average Length
cs: Průměrná délka

note: No.4: Extended display only
en: Max Speed
cs: Maximální rychlost

en: Avg. Speed
cs: Průměrná rychlost

en: Minimum Altitude
cs: Nejmenší nadm. výška

en: Maximum Altitude
cs: Maximální nadm. výška

en: Total Elevation Gain/Loss
cs: Celková změna nadm. výšky

en: Avg. Elevation Gain/Loss
cs: Průměrné stoupání/pokles

en: Total Duration
cs: Celkové trvání

en: Avg. Duration
cs: Průměrné trvání

en: %d feet
cs: %d stop

en: %d feet / %d feet
cs: %d stop / %d stop

en: %d:%02d hrs:mins
cs: %d:%02d hod:min

en: Distance
    (%s)
cs: Vzdálenost
    (%s)

en: Current number of background tasks. Click to see the background jobs.
cs: Počet úloh na pozadí. Po kliknutí se zobrazí průběh zpracování.

en: Current zoom level. Click to select a new one.
cs: Současný stupeň přiblížení. Klikněte k výběru.

en: %sSpeed%s %.1f%s
cs: %srychlost%s %.1f%s

en: %sAlt %dfeet
cs: %sVýška %dstop

note: VIK_UNITS_HEIGHT_METRES:
en: %sAlt %dm
cs: %svýška %dm

en: yards
cs: yardy

en: %sDistance diff %d%s
cs: %svzdálenost %d%s

en: %sTime %s
cs: %sčas %s

en: %sTime diff %lds
cs: %sčas od do %lds

en: %sTrack: %s
cs: %sstopa: %s

en: There is a newer version of Viking available: %s
    
    Do you wish to go to Viking's website now?
cs: K dispozici je nová verze: %s
    
    Chcete přejít na domácí stránku projektu Viking?

en: This appears to be Viking's very first run.
    
    Do you wish to enable automatic internet features?
    
    Individual settings can be controlled in the Preferences.
cs: Vypadá to, že spouštíte Viking poprvé.
    
    Přejete si povolit funkce využívající internet?
    
    Úprava je možná v nastaveních.

en: Please select a GPS data file to open.
cs: Vyberte prosím datový GPS soubor.

en: Waypoint
cs: Místo

note: TODO get rid of this as this is unnecessary duplication...
en: Pan
cs: Posun

en: Zoom
cs: Lupa

en: Ruler
cs: Pravítko

en: Select
cs: Vybrat

en: Location lookup aborted
cs: Hledání pozice zrušeno

en: Location found: %s
cs: Pozice nalezena: %s

en: Unable to determine location
cs: Pozice nenalezena

en: Determining location
cs: Zjišťuji pozici

en: Default Map
cs: Výchozí mapa

en: Trying to determine location...
cs: Zkouším zjistit aktuální polohu...

note: Create tooltip
en: Select zoom level
cs: Vyberte úroveň přiblížení

en: Do you want to save the changes you made to the document "%s"?
    
    Your changes will be lost if you don't save them.
cs: Uložit změny v souboru "%s"?
    Změny se ztratí pokud nebudou uloženy.

en: Don't Save
cs: Neukládat

en: _Ruler
cs: _Pravítko

en: Ruler Tool
cs: Pravítko

en: _Zoom
cs: _Přiblížení

en: Zoom Tool
cs: Lupa

en: _Pan
cs: _Posun

en: Pan Tool
cs: Posun

en: _Select
cs: _Vybrat

en: Select Tool
cs: Výběr

en: You must select a layer to show its properties.
cs: K zobrazení vlastností je třeba označit vrstvu.

note: No error to show, so unlikely this will get called
en: The help system is not available.
cs: Nápověda není dostupná.

note: Main error path
en: Help is not available because: %s.
    Ensure a Mime Type ghelp handler program is installed (e.g. yelp).
cs: Nápověda není dostupná: %s.
    Ověřte dostupnost programmu pro Mime Type ghelp (např. yelp).

en: You must select a layer to delete.
cs: Ke smazání je třeba označit vrstvu.

en: Untitled
cs: Bez názvu

en: Unable to add '%s' to the list of recently used documents
cs: '%s'  nelze přidat do seznamu naposledy použitých souborů.

en: The file you requested could not be opened.
cs: Nelze otevřít vybraný soubor.

en: GPSBabel is required to load files of this type or GPSBabel encountered problems.
cs: GPSBabel je vyžadován pro nahrávání tohoto typu dat, nebo nastala chyba po spuštění GPSBabel.

en: Unable to load malformed GPX file %s
cs: Nelze nahrát poškozený GPX soubor %s

en: Unsupported file type for %s
cs: Nepodporovaný typ souboru %s

en: Save as Viking File.
cs: Uložit jako soubor typu Viking.

note: Confirm what happened.
en: Exported files: %d
cs: Exportované soubory: %d

en: Export to directory
cs: Export do adresáře

en: File not accessible
cs: Soubor nedostupný

en: No Viking File
cs: Žádný .vik soubor

en: This layer has no configurable properties.
cs: Vrstva nemá nic k nastavení.

en: Are you sure you wish to delete all layers?
cs: Opravdu smazat všechny vrstvy?

note: Try harder...
en: Generating image file...
cs: Generování obrázku...

en: Failed to generate internal image.
    
    Try creating a smaller image.
cs: Selhalo interní generování obrázku.
    
    Zkuste vytvářet menší velikost obrázku.

en: Image file generated.
cs: Obrázek vygenerován.

en: Failed to generate image file.
cs: Selhalo generování obrázku.

en: Viewable region outside allowable pixel size bounds for image. Clipping width/height values.
cs: Zobrazovaná oblast přesáhla okraje mapy. Upravuji zobrazení.

en: Total area: %ldm x %ldm (%.3f sq. km)
cs: Celková plocha: %ldm x %ldm (%.3f km čtv. )

en: Total area: %ldm x %ldm (%.3f sq. miles)
cs: Celková plocha %ldm x %ldm (%.3f čtv. mil)

note: Single file
en: Save Image
cs: Uložit obrázek

en: You must be in UTM mode to use this feature
cs: Tato funkce je dostupná pouze v UTM módu

en: Choose a directory to hold images
cs: Vybrat adresář na obrázky

note: todo: default for answers inside VikWindow or static (thruout instance)
en: Save to Image File
cs: Uložit obrázek do souboru

en: Width (pixels):
cs: Šířka (pixelů):

en: Height (pixels):
cs: Výška (pixelů):

en: WARNING: USING LARGE IMAGES OVER 10000x10000
    MAY CRASH THE PROGRAM!
cs: Varování: velikost obrázku větší než 10000x10000
    může program ukončit!

en: Zoom (meters per pixel):
cs: Měrítko (metrů/pixel)

en: Area in current viewable window
cs: Aktuálně zobrazená oblast

en: Save as PNG
cs: Uložit jako PNG

en: Save as JPEG
cs: Uložit jako JPEG

en: East-west image tiles:
cs: Východ-západ obrázky:

en: North-south image tiles:
cs: Počet obrázků svisle:

en: Choose a background color
cs: Vyberte barvu pozadí

en: Choose a track highlight color
cs: Barva zvýraznění stopy

en: _Edit
cs: _Upravit

en: _Layers
cs: _Vrstvy

en: _Tools
cs: Nás_troje

en: _Webtools
cs: _Externí odkazy

en: _Help
cs: _Nápověda

en: New file
cs: Nový soubor

en: _Open...
cs: _Otevřít...

en: Open a file
cs: Otevřít soubor

en: Open _Recent File
cs: O_tevřít nedávné soubory

en: Append _File...
cs: Připojit soubor

en: Append data from a different file
cs: Připojí data z jiného souboru

en: _Export All
cs: _Exportovat vše

en: Export All TrackWaypoint Layers
cs: Export všech vrstev Stopy a trasy

en: Export as GPX
cs: Export jako GPX

en: A_cquire
cs: _Získat

en: _Directions...
cs: _Plán trasy...

en: Get driving directions
cs: Získat plán trasy

en: _OSM Traces...
cs: _OSM záznamy...

en: Get traces from OpenStreetMap
cs: Stáhnout záznamy z OpenStreetMap

en: _My OSM Traces...
cs: M_oje OSM záznamy

en: Get Your Own Traces from OpenStreetMap
cs: Stáhnout vlastní OSM záznamy

en: Geo_caches...
cs: Geo_cache..

en: Get Geocaches from geocaching.com
cs: Získat Geocache z geocaching.com

en: Create waypoints from geotagged images
cs: Vytvořit místa z geotagovaných obrázků

en: Create waypoints from Wikipedia items in the current view
cs: Vytvořit v tomto pohledu místa z Wikipedie

en: _Save
cs: _Uložit

en: Save the file
cs: Uložit soubor

en: Save _As...
cs: Uložit _jako...

en: Save the file under different name
cs: Uložit soubor s jiným jménem

en: Properties...
cs: Vlastnosti...

en: File Properties
cs: Vlastnosti souboru

en: _Generate Image File...
cs: _Generovat obrázek...

en: Save a snapshot of the workspace into a file
cs: Uloží zobrazení mapy jako obrázek

en: Generate _Directory of Images...
cs: Generovat _adresář s obrázky...

en: _Print...
cs: _Tisk...

en: Print maps
cs: Tisk map

en: E_xit
cs: U_končit

en: Exit the program
cs: Ukončit aplikaci

en: Save and Exit
cs: U_ložit a ukončit

en: Save and Exit the program
cs: Uložit a ukončit aplikaci

en: Go to the _Default Location
cs: Jít na výchozí pozici

en: Go to the default location
cs: Jít na výchozí pozici

en: Go to _Location...
cs: Jít na _místo...

en: Go to address/place using text search
cs: Jít na adresu pomocí vyhledávání

en: _Go to Lat/Lon...
cs: Jít na pozici...

en: Go to arbitrary lat/lon coordinate
cs: Jít na souřadnice

en: Go to UTM...
cs: Jít na souřadnice _UTM...

en: Go to arbitrary UTM coordinate
cs: Jít na libovolné UTM souřadnice

en: _Refresh
cs: _Obnovit

en: Refresh any maps displayed
cs: Obnovit mapy v tomto pohledu

en: Set _Highlight Color...
cs: Nastavte barvu zvýraznění...

en: Set Bac_kground Color...
cs: Nastavit barvu p_ozadí...

en: Zoom _In
cs: Př_iblížit

en: Zoom _Out
cs: _Oddálit

en: Zoom _To...
cs: Přiblížit na...

en: Pan _North
cs: na _sever

en: Pan _East
cs: na _západ

en: Pan _South
cs: na _jih

en: Pan _West
cs: na _západ

en: Background _Jobs
cs: Úlohy na _pozadí

en: Cu_t
cs: Vyjmou_t

en: Delete All
cs: S_mazat vše

en: _Flush Map Cache
cs: V_ymazat mapovou cache

en: _Set the Default Location
cs: _Nastavit výchozí místo

en: Set the Default Location to the current position
cs: Nastavit výchozí místo na aktuální pozici

en: _Preferences
cs: _Nastavení

en: _Layer Defaults
cs: _Výchozí nastavení vrstev

en: _Properties
cs: V_lastnosti

en: _About
cs: O _aplikaci

en: Export as KML
cs: Export jako KML

en: Transfer data from a GPS device
cs: Získat data z GPS

en: Import File With GPS_Babel...
cs: ze souboru pomocí GPSBabel...

en: Import file via GPSBabel converter
cs: Import souboru pomocí GPSBabel

en: _UTM Mode
cs: _UTM mód

en: _Expedia Mode
cs: _Expedia mód

en: _Mercator Mode
cs: _Mercator mód

en: Lat_/Lon Mode
cs: Lat_/Lon mód

en: Show _Scale
cs: _Měřítko

en: Show Scale
cs: Zobrazit _měřítko

en: Show _Center Mark
cs: S_třed

en: Show Center Mark
cs: Zobrazit s_třed

en: Show _Highlight
cs: _Zvýraznit

en: Show Highlight
cs: Zvýraznit

en: _Full Screen
cs: _Celá obrazovka

en: Activate full screen mode
cs: Přes celou obrazovku

en: Show Side _Panel
cs: _Boční panel

en: Show Side Panel
cs: Boční panel vstev

en: Show Status_bar
cs: _Stavovou lištu

en: Show Statusbar
cs: _Stavovou lištu

en: Show _Toolbar
cs: _Panel nástrojů

en: Show Toolbar
cs: Panel _nástrojů

en: Show _Menu
cs: _Menu

en: Show Menu
cs: _Menu

en: New _%s Layer
cs: nová _%s vrstva

en: GPS Data Manager
cs: Správce GPS dat

en: Map Based GPS Data Manager (live data capable).
cs: Správce GPS a mapových dat

en: Data does not follow JPEG specification.
cs: Data nerespektují specifikaci formátu JPEG

en: Path '%s' invalid.
cs: Cesta '%s' je chybná,

en: Could not read '%s'.
cs: Nelze číst '%s'.
