viking - en to eu translation catalogue (1560 entries)

en: Done.
eu: Eginda.

en: No data.
eu: Daturik ez.

en: Error: acquisition failed.
eu: Errorea: eskuratzeak huts egin du.

en: Working...
eu: Lanean...

note: This shouldn't happen...
en: Unable to create command
    Acquire method failed.
eu: Ezin da komandoa sortu
    eskuratze-metodoak huts egin du.

en: _Filter
eu: _Iragazkia

en: Filter with %s
eu: Iragazi honen bidez %s

en: Filter
eu: Iragazi

en: Allow setting the specific instance of GPSBabel. You must restart Viking for this value to take effect.
eu: Baimendu GPSBabel en instantzia propioa ezartzen. Balioa hau aktibatzeko Viking berrabiarazi behar duzu.

en: Select a file format
eu: Hautatu fitxategi formatua

en: Tracks
eu: Arrastoak

en: Routes
eu: Ibilbideak

note: ***** PARAMETERS *****
en: Waypoints
eu: Bide-puntuak

en: %d items
eu: %d elementuak

en: Threads:
eu: Hariak:

en: Number of threads to use for Mapnik tasks. You need to restart Viking for a change to this value to be used
eu: Mapnik-en atazetan erabiltzeko hari kopurua. Balioa hau aktibatzeko Viking berrabiarazi behar duzu.

en: Job
eu: Lana

en: Progress
eu: Aurrerapena

en: Viking Background Jobs
eu: Viking atzeko planoko lanak

note: VIK_GTK_WINDOW_FROM_WIDGET(vp)
en: Bing attribution Loading
eu: Bing atributuak kargatzen

en: paste failed
eu: Errorea itsastean

en: wrong clipboard data size
eu: arbeleko datuen tamaina okerra

en: The clipboard contains sublayer data for %s layers. You must select a layer of this type to paste the clipboard data.
eu: Arbelak %s geruzaren azpigeruza-datuak ditu. Hautatu behar duzu mota horretako geruza arbeleko datuak itsasteko.

en: In order to paste a waypoint, please select an appropriate layer to paste into.
eu: Hautatu geruza egokia bide-puntu bat itsasteko.

en: Go to Lat/Lon
eu: Joan latit/longitudera

en: Latitude:
eu: Latitudea:

en: This can accept extended lat/lon formats
eu: Onartu ditzake lat/lon formatuak

en: Longitude:
eu: Longitudea:

en: Go to UTM
eu: Joan UTM-ra (Universal Transverse Mercator coordinate system horretara; Mercator-ren trebeseko koordenada sistema unibertsal horretara))

en: Northing:
eu: Iparra:

en: Easting:
eu: Ekialdea:

en: Zone:
eu: Zona:

en: Letter:
eu: Hizkia:

en: Nothing was selected
eu: Ez zegoen ezer hautatuta

en: Add Route
eu: Gehitu ibilbidea

en: Add Track
eu: Gehitu  arrastoa

en: Route Name:
eu: Ibilbidearen izena:

en: Track Name:
eu: Arrastoaren izena:

en: Please enter a name for the track.
eu: Eman izen bat arrastoari.

en: Today
eu: Gaur

en: Question
eu: Galdera

en: Do not show this message again
eu: Ez erakutsi mezu hau berriro

en: "Yes" will be applied automatically in the future
eu: "Bai" aplikatuko da hemendik aurrera

en: Zoom Factors...
eu: Zoom faktoreak...

en: Zoom factor (in meters per pixel):
eu: Zoom faktorea (metro/pixeleko)

en: X (easting):
eu: X (ekialdea):

en: Y (northing):
eu: Y (iparra):

en: X and Y zoom factors must be equal
eu: X eta Y zoom-faktoreak berdinak izan behar dute

en: 1 min
eu: Minutu 1

en: 1 hour
eu: Ordu 1

en: 6 hours
eu: 6 ordu

en: 1 day
eu: Egun 1

en: Custom (in minutes):
eu: Pertsonalizatua (minututan):

en: GPS Data and Topo Analyzer, Explorer, and Manager.
eu: GPS Data eta Topo Analyzer, Explorer eta Manager.

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 59 Temple Place, Suite 330, Boston, MA 02111-1307, USA
eu: Programa hau software librea da; birbanatu  edo eta aldatu dezakezu  Software Librearen Fundazioak argitaratutako GNU General Public License-aren baldintzapean; baita ere Lizentziaren 2. edo ondorengo bertsioak.
    
    Programa hau banatu da erabilgarria izan dadin, baina INOLAKO BERMERIK GABE;  ez merkatal erabilpenerako ez eta erabilpen pertsonalerako. Xehetasun gehiago  GNU General Public License-an aurki ditzakezu.
    
    Programa honekin batera,  GNU General Public License-aren kopia bat jaso beharko zenuke; bestela, Software Librearen Fundazioari idatzi, Inc., 59 Temple Place, Suite 330, Boston, MA 02111-1307, USA

en: Translation is coordinated on http://launchpad.net/viking
eu: Itzulpen koordinatuta dago  http://launchpad.net/viking orrian

en: Download along track
eu: Deskargatu zeharkako arrastoa

en: Map type:
eu: Mapa mota:

en: Zoom level:
eu: Zoom maila:

en: The map data is licensed: %s.
eu: Maparen datuek lizentzia hau dute: %s.

en: The data provided by '<b>%s</b>' are licensed under the following license: <b>%s</b>.
eu: '<b>%s</b>' hornitzailearen datuek lizentzia hau dute:  <b>%s</b>.

en: Open license
eu: Lizentzia irekia

en: Invalid expedia altitude
eu: Expedia altitudea ez da baliozkoa

en: Couldn't open EXPEDIA image file (right after successful download! Please report and delete image file!): %s
eu: Ezin da ireki EXPEDIA irudi-fitxategia (hain justu arrakastaz deskargatu ondoren! Informatu eta ezabatu irudi-fitxategai!): %s

en: Couldn't save EXPEDIA image file (right after successful download! Please report and delete image file!): %s
eu: Ezin da gorde EXPEDIA irudi-fitxategia (hain justu arrakastaz deskargatu ondoren! Informatu eta ezabatu irudi-fitxategai!): %s

en: (none)
eu: (bat ere ez)

en: Search
eu: Bilatu

en: No entries found!
eu: Ez da sarrerarik aurkitu!

note: NB could allow columns to be shifted around by doing this after each new gtk_tree_view_column_set_reorderable ( column, TRUE ); However I don't think is that useful, so I haven't put it in
en: Name
eu: Izena

en: Feature
eu: Ezaugarri

en: couldn't map temp file
eu: ezin esleitu aldi baterako fitxategia

en: Select articles
eu: Hautatu artikuluak

en: Select the articles you want to add.
eu: Hautatu gehitu nahi dituzun artikuluak

en: city
eu: hiria

en: edu
eu: hezkuntza

en: airport
eu: aireportua

en: mountain
eu: mendia

en: forest
eu: basoa

en: church
eu: eliza

en: %s command failed: %s
eu: %s komandoak huts egin du: %s

en: failed to open temporary file: %s
eu: Errorea aldi baterako fitxategia irikitzean: %s

note: Potentially could try to be more clever with the name...
en: OSRM Route
eu: OSRM ibilbidea

en: Kilometres
eu: Kilometroak

en: Miles
eu: Miliak

en: Nautical Miles
eu: Itsas milia

en: knots
eu: korapilo

en: Metres
eu: Metroak

en: Feet
eu: Oinak

en: Locale
eu: Tokikoa

en: World
eu: Mundua

en: Degree format:
eu: Gradu-formatua

en: Distance units:
eu: Distantzia-unitateak:

en: Speed units:
eu: Abiadura-unitateak:

en: Height units:
eu: Alturera-unitateak:

en: Temperature units:
eu: Tenperatutura unitateak:

en: Use large waypoint icons:
eu: Erabili bide-puntu ikono handiak:

en: Default latitude:
eu: Lehenetsitako latitudea:

en: Default longitude:
eu: Lehenetsitako longitudea:

en: Time Display:
eu: Bistaratu denbora:

en: Display times according to the reference frame. Locale is the user's system setting. World is relative to the location of the object.
eu: Bistaratu denborak erreferentziako fotogramaren arabera. Tokikoa da erabiltzailearen sistemaren ezarpenena. Mundukoa da objektuaren kokapenarenari dagokiona.

en: Alphabetical
eu: Alfabetikoa

en: Time
eu: Denbora

en: Creation
eu: Sorrera

en: Title Case
eu: Izenburuaren maiuskula/minuskula

en: Lowercase
eu: Minuskulaz

en: KML File Export Units:
eu: KML fitxategien esportazio unitateak:

en: KML File Export Track:
eu: KML fitxategia esportatzeko arrastoa:

en: Controls whether the <Track> tag is created
eu: <Track> etiketa sortu ote den kontrolatzen du

en: KML File Export Points:
eu: KML fitxategiaren esportazio puntuak:

en: Controls whether placemarks are created for every trackpoint
eu: Kontrolatzen du

en: GPX Track Order:
eu: GPXaren arrastoaren agindua:

en: GPX Waypoint Symbols:
eu: GPX arrastoaren ikurrak:

en: Save GPX Waypoint Symbol names in the specified case. May be useful for compatibility with various devices
eu: Gorde GPX arrastoaren ikurren izenak dagokien tokian. Erabilgarria izan daiteke gailuen bateragarritasunerako.

en: GPX Creator:
eu: GPX sortzailea

en: The creator value when writing a GPX file. Otherwise when blank a default is used.
eu: Sortzailearen balioa GPX fitxategi bat idaztean. Bestela, hutsik dagoen lehenetsia erabiltzen da.

en: Image Viewer:
eu: Irudi-ikustailea:

en: External GPX Program 1:
eu: GPX kanpoko programa 1:

en: External GPX Program 2:
eu: GPX kanpoko programa 2:

en: Absolute
eu: Absolutua

en: Relative
eu: Erlatiboa

en: None
eu: Bat ere ez

en: Bottom
eu: Behean

en: Middle
eu: Erdian

en: Top
eu: Goian

en: Save File Reference Mode:
eu: Gorde fitxategien erreferentzia modua:

en: When saving a Viking .vik file, this determines how the directory paths of filenames are written.
eu: Viking .vik fitxategi bat gordetzean, honek zehazten du fitxategi-izenen direktorio-bidea nola idatzi.

en: Ask for Name before Track Creation:
eu: Eskatu izena arrastoa sortu aurretik:

en: Show Tooltip during Track Creation:
eu: Erakutsi argibideak arrastoa sortzean

en: Show Graph for TrackWaypoint Layer:
eu: Erakutsi grafikoa Arrastoen geruzan:

en: Show graph automatically for a track or route if only one is in the layer
eu: Erakutsi grafikoa automatikoki arrastorako edo ibilbiderako, geruzan bakarra badago

en: The number of recent files:
eu: Azken fitxategien kopurua:

en: Only applies to new windows or on application restart. -1 means all available files.
eu: Bakarrik aplikatzen da leiho berrietan edo aplikazioa berrabiaraztean. -1 datuak erabilgarri diren fitxategi guztiak adierazten du.

en: Open files in selected layer:
eu: Ireki fitxategiak hautatutako geruzan:

en: Open files (but not .vik ones) into the selected TrackWaypoint layer.
eu: Ireki fitxategiak (baina ez .vik direnak) hautatutako Arrasto-Bidepuntuak geruzan.

en: Show calendar day names:
eu: Erakutsi egutegiko egunen izenak:

en: Ruler area label position:
eu: Erregela eremuaren etiketaren posizioa:

en: Use Scroll to Zoom:
eu: Erabili gurpila zoomerako

en: Whether scroll events zoom or move the viewport
eu: Baldin eta desplazamenduek ikuspegia hurbildu edo mugitzen badute

en: Invert Scroll Direction:
eu: Alderantzizkatu korritzearen norantza:

en: Invert direction of scrolling, particularly for touchpad use
eu: Alderantzizkatu korritzearen norantza, batez ere ikutze-panelean

en: Select Tool Double Click to Zoom:
eu: Egin klik bikoitza hurbiltzeko

en: Auto Select Trackpoint:
eu: Arrastoko puntuaren hautapen automatikoa

en: Select trackpoint from mouse over graph on main display
eu: Hautatu arrastoko puntua saguaren bidez pantaila nagusiko grafikoan

en: Home Location
eu: Etxeko kokapena

en: Last Location
eu: Azken kokapena

en: Specified File
eu: Fitxategi zehatza

en: Auto Location
eu: Kokapen automatikoa

en: Restore Window Setup:
eu: Berreskuratu leihoaren ezarpenak

en: Restore window size and layout
eu: Berreskuratu leihoaren tamaina eta diseinua

en: Add a Default Map Layer:
eu: Gehitu mapa-geruza lehenetsia

en: The default map layer added is defined by the Layer Defaults. Use the menu Edit->Layer Defaults->Map... to change the map type and other values.
eu: Gehitutako mapa-geruza lehenetsia lehenetsitako geruzetan definitua dago. Mapa mota eta bestelako balioak aldatzeko egin: Editatu-> Geruza lehenetsiak > Mapa

en: Highlight Color:
eu: Nabarmentze-kolorea

en: Show Scale:
eu: Erakutsi eskala

en: Show Center Mark:
eu: Erakutsi erdiko marka

en: Show Highlight:
eu: Erakutsi nabarmen

en: Startup Method:
eu: Abio-metodoa

en: Startup File:
eu: Abioko fitxategia

en: The default file to load on startup. Only applies when the startup method is set to 'Specified File'
eu: Abiatzean ireki behar den fitxategi lehenetsia. Bakarrik aplikatzen da abioko metodoan "fitxategi zehatza" ezarrita dagoenean.

en: Check For New Version:
eu: Begiratu bertsio berria ote dagoen.

en: Periodically check to see if a new version of Viking is available
eu: Begiratu periodikoki ea Viking-en bertsio berririk ote dagoen.

note: gtk_notebook_append_page ( GTK_NOTEBOOK(tpwin->tabs), main_hbox, gtk_label_new(_("General")) );
en: General
eu: Orokorra

note: New Tab
en: Startup
eu: Abioa

note: New Tab
en: Export/External
eu: Esportatu/Kanpokoa

note: 'Advanced' Properties
en: Advanced
eu: Aurreratua

note: If there is an actual description field it will overwrite this value
en: Created by: %s
eu: %s -(e)k sortua

en: Max number of points:
eu: Gehienezko puntu-kopurua

en: Simplify All Tracks...
eu: Sinplifikatu arrasto guztiak...

en: Simplified Tracks
eu: Sinplifikatutako arrastoak

note: { VIK_LAYER_NUM_TYPES, "compressmethod", VIK_LAYER_PARAM_UINT, VIK_LAYER_GROUP_NONE, N_("Simplify Method:"), VIK_LAYER_WIDGET_COMBOBOX, compress_method, NULL, NULL, NULL, NULL, NULL },
en: Error Factor:
eu: Errorearen faktorea:

en: Specifies the maximum allowable error that may be introduced by removing a single point by the crosstrack method. See the manual or GPSBabel Simplify Filter documentation for more detail.
eu: Crosstrack metodoaren bidez  puntu bakarra ezabatuz sar daitekeen gehienezko errorea zehazten du. Argibide gehiagorako begiratu PPSBabel Simplifiy Filterren dokumentazioa.

en: Compress Tracks...
eu: Konprimitu arrastoak...

en: Compressed Tracks
eu: Konprimitutako arrastoak

en: Remove Duplicate Waypoints
eu: Ezabatu bikoiztutak bide-puntuak

en: Manual filter:
eu: Eskuzko iragazkia:

en: Manual filter command: e.g. 'swap'.
eu: Eskuzko iragazkiaren komandoa: ad. 'swap'

en: Manual filter
eu: Eskuzko iragazkia

en: Waypoints Inside This
eu: Bide-puntuak honen barnean

en: Polygonized Layer
eu: Poligono-geruza

en: Waypoints Outside This
eu: Bide-puntuak honen kanpoan

en: Import file with GPSBabel
eu: Inportatu irudia GPSBabel-en bidez

en: Imported file
eu: Inportatutako fitxategia

note: The file selector
en: File:
eu: Fitxategia:

en: File to import
eu: Inportatzeko fitxategia

en: All files
eu: Fitxategi guztiak

note: The file format selector
en: File type:
eu: Fitxategi mota:

en: using babel args '%s' and file '%s'
eu: Erabiltzen Babel argumentuak  '%s' eta fitxategia  '%s'

en: Download Geocaches
eu: Deskargatu Geocache-ak

en: Geocaching.com Caches
eu: Geocaching.com Cache-ak

en: geocaching.com username:
eu: geocaching.com erabiltzaile-izena:

en: geocaching.com password:
eu: geocaching.com pasahitza:

en: Can't find %s or %s in path! Check that you have installed it correctly.
eu: Ezin da aurkitu %s edo %s kokalekuan! Egiaztatu ongi instalatu duzula.

en: Number geocaches:
eu: geocahes-zenbakia:

en: Centered around:
eu: Zentratuta inguruan:

en: Broken input - using some defaults
eu: Hautsitako sarrera - lehenetsitako batzuk erabiltzen

en: Create Waypoints from Geotagged Images
eu: Sortu bide-puntuak geo-etiketatutako irudietatik

en: Geotagged Images
eu: Geo-etiketatutako irudiak

en: All
eu: Guztiak

en: Unable to create waypoint from %s
eu: Ezin da bide-punturik sortu  %s-tik

en: Acquire from GeoJSON
eu: Eskuratu GeoJSON-tik

en: Unable to import from: %s
eu: Ezin da hemendik inportatu: %s

en: Acquire from GPS
eu: Eskuratu GPStik

en: Acquired from GPS
eu: GPStik eskuratua

en: using cmd '%s' and file '%s'
eu: cmd '%s' eta '%s' fitxategia erabitzen

en: Downloading %d waypoint... | Downloading %d waypoints...
eu[0]: Deskargatzen %d bide-puntua...
eu[1]: Deskargatzen %d bide-puntuak...

en: Downloading %d trackpoint... | Downloading %d trackpoints...
eu[0]: Deskargatzen %d arrasto-puntua...
eu[1]: Deskargatzen %d arrasto-puntuak...

en: Downloading %d routepoint... | Downloading %d routepoints...
eu[0]: Deskargatzen %d ibilbide-puntua...
eu[1]: Deskargatzen %d ibilbide-puntuak...

en: Downloaded %d out of %d %s...
eu: %d horietatik %d %s deskargaturik...

en: Downloaded %d %s.
eu: Deskargatuak %d %s.

en: GPS Device: %s
eu: GPS gailua: %s

en: Status: Working...
eu: Orain: lanean...

note: NB gps_layer_inst_init() is performed after parameter registeration thus to give the protocols some potential values use the old static list TODO: find another way to use gps_layer_inst_init()?
en: GPS Protocol:
eu: GPS protokoloa:

note: List reassigned at runtime
en: Serial Port:
eu: Serie-ataka:

en: Turn Off After Transfer
    (Garmin/NAViLink Only)
eu: Itzali transferitu eta gero
    (bakarrik Garmin/NAVlink)

en: Tracks:
eu: Arrastoak:

en: Routes:
eu: Ibilbideak:

en: Waypoints:
eu: Bide-puntuak:

en: GPS device: N/A
eu: GPS gailua: ez dago eskuragarri

en: OSM traces
eu: OSM arrastoak

en: Page number:
eu: Orrialde-zenbakia:

en: OSM My Traces
eu: OSM My Traces (OpenStreetMap-eko Nire Arrastoak)

en: Email/username:
eu: Posta elektronikoa/erabiltzaile-izena

en: The email or username used to login to OSM
eu: OSM-en sartzeko erabiltzen duzun posta-helbidea edo erabiltzaile-izena

en: Password:
eu: Pasahitza:

en: The password used to login to OSM
eu: OSM-en  sartzeko erabilitako pasahitza

en: Description
eu: Deskribapena

en: Privacy
eu: Pribatutasuna

en: Within Current View
eu: Uneko ikuspegi barruan

en: GPS Traces
eu: GPS-arrastoak

en: None found!
eu: Ez da ezer aurkitu!

en: Ensure the OSM access token preferences are setup.
eu: Ziurtatu OSM sarbidearen token hobespenak konfiguratuta daudela.

en: My OSM Traces
eu: My OSM Traces (Nire OSM arrastoak)

note: Report errors to the status bar
en: Unable to get trace: %s
eu: Ezin izan da arrastoa lortu: %s

en: Directions
eu: Norabideak

en: No routing engines with directions available
eu: Ez dago norabide eskuragarririk duen bideratze motorrik

note: Engine selector
en: Engine:
eu: Motorea:

note: From and To entries
en: From:
eu: Nondik:

en: To:
eu: Nora:

en: Acquire from URL
eu: Eskuratu URL bidez

en: URL
eu: URLa

en: URL:
eu: URLa:

en: Create Waypoints from Wikipedia Articles
eu: Sortu bide-puntuak Wikipedia artikuluetatik

en: Wikipedia Waypoints
eu: Wikipediako bide-puntuak

en: Invalid DEM
eu: Ez da onartzeko moduko DEM (Digital Elevation Model)

en: Invalid DEM header
eu: Ez da onartzeko moduko DEM burua (Digital Elevation Model)

en: Incorrect DEM Class B record: expected 1
eu: DEM Class B erregistro okerra: itxaroten 1

en: Couldn't map file %s: %s
eu: Ezin da aurkitu mapa-fitxategia %s: %s

en: Could not load DEM from file: %s
eu: Ezin da kargatu DEM fitxategitik: %s

en: Tile age (days):
eu: Lauzen adina (egunak):

en: Download error: %s
eu: Deskarga-errorea: %s

en: couldn't open temp file
eu: Ezin da aldi baterako fitxategia ireki

en: Draw mode '%s' no more supported
eu: Marrazketa modua  '%s' ez da gehiago onartzen

en: Not enough memory.
eu: Memoria nahikorik ez.

en: Setting a value for this tag is unsupported!
eu: Etiketa honetarako balio bat ezartzeko zerbitzurik ez dago!

en: Too few components specified (need %d, found %d)
eu: Osagai gutxiegi zehaztu dira (%d behar ziren,  %d topatu dira)

en: Numeric value expected
eu: Balio numerikoa espero zen

en: This shouldn't happen!
eu: Hau ez luke gertatu behar!

en: Not yet implemented!
eu: Oraindik ez dago egikaritua!

en: Warning; Too many components specified!
eu: Kontuz; osagai gehiegi zehaztuta!

en: Identifiable (public w/ timestamps)
eu: Identifikagarria (publikoa, data-zigilu eta guzti)

en: Trackable (private w/ timestamps)
eu: Arrastogarria (pribatua, data-zigilu eta guzti)

en: Public
eu: Publikoa

en: Private
eu: Pribatua

en: Access Token:
eu: Sarbide tokena

en: Get New OSM Access Tokens
eu: Lortu OSM sarbide token berria

en: Access Token Key:
eu: Sarbide tokenaren gakoa:

en: Access Token Secret:
eu: Sarbide token sekretua:

en: OSM username:
eu: OSM erabiltzaile-izena:

en: OSM password:
eu: OSM pasahitza:

note: Check to really override existing values...
en: Do you want to overwrite existing values?
eu: Nahi al duzu dauden balioak gainidatzi?

en: Not able to generate OSM request tokens.
eu: Ezin dira sortu OSMrako eskatutako tokenak.

en: Waiting for authorization approval.
    Ensure you have granted access at the website before continuing here.
eu: Baimenaren zain.
    Ziurtatu webguneak sartzeko baimena eman dizula hemen jarraitu aurretik.

en: No Authorization.
eu: Baimenik ez.

en: OSM Username and Password preferences are not required anymore. You can now remove them.
eu: OSM erabiltzaile eta pasahitzaren hobespenak ez dira gehiago eskatuko. Ezabatzen ahal dituzu.

note: Preferences
en: OpenStreetMap Traces
eu: OpenStreetMap arrastoak

en: failed to upload data: HTTP response is %ld
eu: Errorea datuak kargatzean: HTTP erantzuna %ld da

en: curl_easy_getinfo failed: %d
eu: curl_easy_getinfo errorea: %d

en: curl request failed: %s
eu: curl eskaera-errorea: %s

note: Success
en: Uploaded to OSM
eu: OSMera kargatuta

en: FAILED TO UPLOAD DATA TO OSM - Ensure the OSM access token preferences are setup.
eu: HUST EGIN DU DATUAK OSM-RA KARGATZEN - Ziurtatu OSM sarbide tokenaren hobespenak erregistratuta daudela.

en: FAILED TO UPLOAD DATA TO OSM - CURL PROBLEM
eu: Errorea OSMera datuak kargatzean- curl errorea

en: FAILED TO UPLOAD DATA TO OSM
eu: Errorea OSMera datuak kargatzean

en: HTTP response code
eu: HTTP erantzun-kodea

en: failed to unlink temporary file: %s
eu: Errorea aldi baterako fitxategia desesteketzen: %s

en: OSM upload
eu: OSM karga

en: The email/username used as login
    <small>Enter the email/username you use to login into www.openstreetmap.org.</small>
eu: Saioa hasteko erabilitako posta elektronikoa/erabiltzaile-izena
    <small>Sartu www.openstreetmap.org-en erregistratzeko erabilitako posta elektrnokoa/erabiltzaile-izena.</small>

en: The password used to login
    <small>Enter the password you use to login into www.openstreetmap.org.</small>
eu: Sartzeko idatzi pasahitza
    <small>Idatzi www.openstreetmap.org orrian sartzeko erabiltzen duzun pasahitza.</small>

en: File's name:
eu: Fitxategiaren izena:

en: The name of the file on OSM
    <small>This is the name of the file created on the server.This is not the name of the local file.</small>
eu: OSMko fitxategiaren izena
    <small>Hau da zerbitzarian sortutako fitxategiaren izena. Hau ez da errore lokalaren izena.</small>

en: Description:
eu: Deskripzioa:

en: The description of the trace
eu: Arrastoaren deskripzioa

en: Anonymize Times:
eu: Garbitu denborak:

en: Anonymize times of the trace.
    <small>You may choose to make the trace identifiable, yet mask the actual real time values</small>
eu: Ezkutatu arrastoaren denborak
    <small>Aukera honen bidez arrastoa identifikagarria izango da nahiz eta denbora errealeko datuak ezkutatu</small>

en: Tags:
eu: Etiketak:

en: The tags associated to the trace
eu: Arrastoari asoziatutako etiketak

en: Uploading %s to OSM
eu: %s OSMera kargatzen

en: Map cache memory size (MB):
eu: Maparen cache-memoriaren tamaina (MB)

note: NB Can have a couple hundred fonts loaded when using system directories So ATM don't list them all - otherwise need better GUI feedback display.
en: %s %s
    Plugins=%sFonts loaded=%d
eu: %s %s
    Pluginak=%sFonts loaded=%d

en: Horizontally
eu: Horizontalki

en: Vertically
eu: Bertikalki

en: Both
eu: Biak

en: Image Settings
eu: Irudi-ezarpenak

en: done
eu: eginda

note: Page Size
en: _Adjust Page Size and Orientation
eu: _Doitu orriaren tamaina eta orientazioa

en: C_enter:
eu: _Zentratuta:

note: ignore page margins
en: Ignore Page _Margins
eu: Ez ikusi egin orrialdeko _marjinei

en: Image S_ize:
eu: Irudiaren tamaina

en: Could not launch web browser. %s
eu: Ezin da web-nabigatzailea abiarazi.  %s

en: Could not create new email. %s
eu: Ezin da sortu posta-mezu berririk. %s

en: Items: %d
eu: elementuak: %d

en: Color:
eu: Kolorea:

en: Minutes Width:
eu: Zabalera minututan:

en: Line Thickness:
eu: Marraren lodiera

en: Reset to Defaults
eu: Berrezarri lehenetsiak

en: Coordinate
eu: Koordenatua

note: NB Not a log level
en: Error
eu: Errorea

en: Critical
eu: Larria

en: Warning
eu: Abisua

en: Message
eu: Mezua

en: Info
eu: Informazioa

en: Debug
eu: Arazketa

note: No exit on X errors! mainly to handle out of memory error when requesting large pixbuf from user request see vikwindow.c::save_image_file ()
en: Ignoring Xlib error: error code %d request code %d
eu: Ez ikusia egiten Xlib errorea: errore-kodea %d eskaera-kodea %d

en: _Copy Data
eu: Kopiatu datuak

en: Category
eu: Kategoria

en: Messages
eu: Mezuak

en: Log
eu: Erregistroa

en: Enable debug output
eu: Gaitu arazketaren irteera

en: Enable verbose output
eu: Gaitu irteera xehatua

en: Show version
eu: Erakutsi bertsioa

en: Latitude in decimal degrees
eu: Latitudea gradu dezimaletan

en: Longitude in decimal degrees
eu: Longitudea gradu dezimaletan

en: Zoom Level (OSM). Value can be 0 - 22
eu: Zoom maila (OSM). Balioa 0-22 bitartean

en: Add a map layer by id value. Use 0 for the default map.
eu: Gehitu mapa geruza id balioaren bidez. Erabili 0 lehenetsitako maparentzat.

en: Load all GPX files in external mode.
eu: Kargatu GPX fitxategi guztiak kanpoko moduan.

en: %s %s
    Copyright (c) 2003-2008 Evan Battaglia
    Copyright (c) 2008-%s Viking's contributors
eu: %s %s
    Copyright (c) 2003-2008 Evan Battaglia
    Copyright (c) 2008-%s Viking-en laguntzaileak

en: On Disk OSM Tile Format
eu: On Disk OSM lauza formatua

en: MBTiles File
eu: MBTiles fitxategia

en: OSM Metatiles
eu: OSM meta lauzak

en: OSM (view)
eu: OSM (ikusi)

en: OSM (edit)
eu: OSM (editatu)

note: Note the use of positional parameters
en: OSM (query)
eu: OSM (kontsula)

note: Example: http://127.0.0.1:8111/load_and_zoom?left=8.19&right=8.20&top=48.605&bottom=48.590&select=node413602999 JOSM or merkaartor must already be running with remote interface enabled
en: Local port 8111 (eg JOSM)
eu: 8111 ataka lokala (e.b. JOSM)

en: Geofabrik Map Compare
eu: Geofabrik maparen konparazioa

en: OpenStreetMap Notes
eu: OpenStreetMap-en oharrak

en: Preferences
eu: Hobespenak

en: Reset This Tab to Defaults
eu: Berrezarri fitxa hau lehenetsietara

en: Waypoint%04d
eu: Bide-puntua%04d

en: Track%03d
eu: Arrastoa%03d

en: System Default
eu: Sistemak lehenetsia

en: Small
eu: Txikia

en: Medium
eu: Ertaina

en: Large
eu: Handia

en: Icons Only
eu: Ikonoak bakarrik

en: Text Only
eu: Testua bakarrik

en: Icons and Text
eu: Ikonoak eta testua

en: Append to Menu:
eu: Gehitu menura:

en: Pack the toolbar to the main menu to save vertical space
eu: Elkartu tresna-barra  eta menu nagusia espazio bertikala irabazteko

en: Icon Size:
eu: Ikonoen tamaina:

en: Icon Style:
eu: Ikonoen estiloa:

en: Customize:
eu: Pertsonalizatu:

en: Customize Buttons
eu: Botoi pertsonalizatuak

note: Preferences
en: Toolbar
eu: Tresna-barra

en: _Customize
eu: _Pertsonalizatu

en: Separator
eu: Bereizlea

en: --- Separator ---
eu: --- Bereizlea ---

en: Customize Toolbar
eu: Pertsonalizatu tresna-barra

en: Select items to be displayed on the toolbar. Items can be reordered by drag and drop.
eu: Hautatu tresna-barran erakutsiko diren elementuak. Elementuak arrastatu eta jareginez berrantola daitezke.

en: Available Items
eu: Elementu erabilgarriak

en: Displayed Items
eu: Bistaratutako elementuak

en: Could not open file: %s
eu: Ezin da fitxategia ireki:  %s

en: Layer Defaults
eu: Lehenetsitako geruzak

en: Take care that this password will be stored clearly in a plain file.
eu: Kontuan izan pasahitza fitxategi arrunt batean gordeko dela.

en: The file "%s" exists, do you wish to overwrite it?
eu: Lehendik badago "%s" izeneko fitxategia, gainidatzi nahi duzu?

en: All Time
eu: Denbora guztia

en: Spectral
eu: Espektrala

en: Blue/Purple
eu: Urdina//Morea

en: Red/Green
eu: Gorria/Berdea

en: Yellow/Orange/Red
eu: Horia/Laranja/Gorria

en: Tracks Area Coverage
eu: Arrastoren arearen estaldura

en: TAC Advanced
eu: TAC aurreratua

en: Tracks Heatmap
eu: Arrastoaren bero-mapa

en: On:
eu: Aktibatu:

en: Alpha:
eu: Alfa:

en: Control the Alpha value for transparency effects
eu: Kontrolatu Alfa-balioa gardentasun efektuetarako

en: Max Square On:
eu: Gehienezko karratu aktibatua:

en: Max Square Alpha:
eu: Gehienezko karratuaren alpha:

en: Max Square Color:
eu: Gehienezko karratuaren kolorea

en: Contiguous On:
eu: Jarraian aktibatua:

en: Contiguous Alpha:
eu: Jarraian alpha:

en: Contiguous Color:
eu: Jarraian kolorea:

en: Cluster On:
eu: Klusterra aktibatua:

en: Cluster Alpha:
eu: Klusterra alpha:

en: Cluster Color:
eu: Klusterra kolorea:

en: Draw Grid:
eu: Sareta:

en: Tile Area Level:
eu: Lauzen maila:

en: Area size. A higher level means a smaller grid.
eu: Arearen tamaina. Maila handitzeak suposatzen du sareta txikitzea.

en: Within Years:
eu: Urte barru:

en: Only include tracks that are within this time range.
eu: Denbora tarte horretan dauden ibilbideak bakarrik sartu.

en: Width Factor:
eu: Zabalera-faktorea:

en: Note higher values means the heatmap takes longer to generate
eu: Kontuan izan balio handiekin bero-mapa sortzeak luze jo dezakela.

en: Color Style:
eu: Kolorearen estiloa:

en: Reset All to Defaults
eu: Berrezarri lehenetsiak

en: Aggregate
eu: Agregatu

en: %s: Waypoint List
eu: %s: bidepuntuen zerrenda

en: Search by Date
eu: Dataren araberako bilaketa

en: No items found with the requested date.
eu: Eskatutako datan ez dago elementurik.

en: %s: Track and Route List
eu: %s: Arrasto eta ibilbideen zerrenda

en: Failed to open %s
eu: Huts egin du %s irekitzean

note: Since we can process certain other files with issues (e.g. zip files) just show a warning in the status bar Not that a user can do much about it... or tells them what this issue is yet... Since we can process .vik files with issues just show a warning in the status bar
en: WARNING: issues encountered loading %s
eu: Kontuz: erroreak %s kargatzean

en: Unable to load %s
eu: Ezin izan da %s ireki

en: Track Area Coverage
eu: Arrastoen arearen estaldura

en: Heatmap generation
eu: Bero-mapa sortzea

en: MBTiles file write problem: %s
eu: MBTiles fitxategia idaztezko arazoa: %s

en: Export
eu: Esportatu

en: Creating MBTiles File
eu: MBTiles fitxategia sortzen

en: _Tracks Area Coverage
eu: Arrastoen arearen estaldura

en: _Off
eu: _Desaktibatuta

en: _On
eu: _Aktibatuta

en: _Calculate
eu: _Kalkulatu

en: _Increase Tile Area
eu: Handitu lauzen area

en: _Decrease Tile Area
eu: Txikitu lauzen area

en: _Remove
eu: _Kendu

en: _Export as MBTiles
eu: _Esportatu MBTiles gisa

en: Tracks Heat_map
eu: Arrastoaren bero_mapa

en: %s: Tracks in tile %d %d, %d
eu: %s:  %d %d, %d lauzako arrastoak

en: _Tracks in this Tile
eu: Arrastoak lauza honetan

en: _Visibility
eu: _Ikusgaitasuna

en: _Show All
eu: _Erakutsi denak

en: _Hide All
eu: _Ezkutatu denak

en: _Toggle
eu: _Txandakatu

en: V_iew
eu: _Ikusi

en: _All TrackWaypoint Layers
eu: _Arrasto-puntuen geruza guztiak

en: _Sort
eu: _Ordenatu

en: Name _Ascending
eu: Alfabetikoki gora

en: Name _Descending
eu: Alfabetikoki behera

en: Date Ascending
eu: Dataren arabera, gorantz

en: Date Descending
eu: Dataren arabera, beherantz

en: _Statistics
eu: _Estatistikak

en: Track _List...
eu: Arrastoen zerrenda

en: _Waypoint List...
eu: _Bidepuntuen zerrenda_

en: Searc_h
eu: Bilaketa

en: By _Date...
eu: _Dataren arabera...

en: Find the first item with a specified date
eu: Bilatu zehaztutako data duen lehenengo elementua

en: _File
eu: _Fitxategia

en: Load E_xternal Layers
eu: Kargatu kanpoko geruzak

en: _Open GPX as External Layer...
eu: _Ireki GPX kanpoko geruza gisa...

en: Save _Layer As...
eu: Gorde geruza honela...

en: _Append File...
eu: _Erantsi fitxategia...

en: _Export as GPX...
eu: Esportatu GPX gisa

en: Can not delete layer as calculation is in progress
eu: Ezin da geruza ezabatu kalkultzen ari den bitartean

note: Could have a more complicated tooltip that numbers each type of layers, but for now a simple overall count
en: One layer | %d layers
eu[0]: Geruza bat
eu[1]: geruza

en: Empty
eu: Hutsa

en: 
    TAC: Calculating
eu: 
    TAC: Kalkulatzen

en: 
    TAC: Area Level %s
    Total tiles %d
    Max Square %d
    Contiguous count %d
    Cluster size %d
eu: 
    TAC: arearen maila %s
    Lauza kopurua %d
    Gehienezko karratua %d
    Kontu jarraia %d
    Klusterraren tamaina %d

en: Nothing to Export!
eu: Ez dago ezer esportatzeko!

en: Export to GPX
eu: Esportatu GPX gisa

en: Absolute height
eu: Altuera absolutua

en: Height gradient
eu: Altuera-gradientea

en: Drawing
eu: Marrazketa

en: Download
eu: Deskargatu

en: Files
eu: Fitxategiak

en: Default
eu: Lehenetsia

en: Delineate
eu: Delineatu

en: Latitude
eu: Latitudea

en: Continent
eu: Kontinentea

en: Normal
eu: Arrunta

en: DEM Files:
eu: DEM fitxategiak:

en: Download Source:
eu: Deskargatu iturria:

en: Base URL:
eu: Oinarrizko URLa:

en: Layout:
eu: Diseinua:

en: Filename Convention:
eu: Fitxategi-izena:

en: Min Elev Color:
eu: Altuera txikienaren kolorea

en: Color Scheme:
eu: Kolore-eskema:

en: Start Color:
eu: Hasierako kolorea

en: End Color:
eu: Bukaerako kolorea

en: Type:
eu: Mota:

en: Min Elev:
eu: Altuera txikiena

en: Max Elev:
eu: Alturera handiena

en: _DEM Download
eu: _DEM deskarga

en: DEM Download
eu: DEM deskarga

en: Username:
eu: Erabiltzaile-izena:

en: HTTP Basic Authorization
eu: HTTP oinarrizko autorizazioa

note: Preferences
en: DEM Server
eu: DEM zerbitzaria

en: Number of files: %d
eu: Fitxategi-kopura: %d

en: DEM Loading
eu: DEM kargatzen

note: VIK_GTK_WINDOW_FROM_LAYER(vdl),
en: To use the server %s,
     you must register with the service and provide those login details in the Viking's preferences for the DEM Server.
     Go to the registration website now?
eu: %s zerbitzaria erabiltzeko,
           zerbitzuan erregistratu behar duzu eta xehetasunak adierazi Viking-en hobespenetako DEM zerbitzarian.
           Nahi duzu orain joan erregistratzeko webgunera?

en: No SRTM data available for %f, %f
eu: SRTM data ez baliozkoa hemen  %f, %f

en: DEM download failure for %f, %f
eu: DEM deskargaren errorea %f-n, %f

en: DEM write failure for %s
eu: DEM idazketaren errorea %s-n

note: Probably not over any land...
en: No DEM File Available
eu: Ez dago DEM fitxategirik eskuragarri

en: 
    Source: %s
    
    DEM File: %s
    DEM File Timestamp: %s
eu: 
    Iturria: %s
    
    DEM fitxategia: %s
    DEM fitxategiaren denbora-marka: %s

en: Source: %s
    
    No DEM File!
eu: Iturria: %s
    
    Ez dago DEM fitxategirik.

en: Downloading DEM %s
eu: DEM deskargatzen  %s

en: _Show DEM File Information
eu: _Erakutsi DEM fitxategiaren informazioa

en: Accepts various forms of ISO 8601
eu: Hainbat ISO 8601 forma onartzen ditu

en: Text input time was not understood
eu: Testua idazteko denbora ez da ulertu

en: Browse...
eu: Arakatu...

en: Choose file
eu: Aukeratu fitxategia

en: Choose file(s)
eu: Aukeratu fitxategia(k)

en: Add...
eu: Gehitu...

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Keep position at center
eu: Mantendu posizioa erdian

en: Keep position on screen
eu: Mantendu posizioa pantailan

en: Disable
eu: Ezgaitu

en: Auto Connect
eu: Auto konektatu

en: Automatically connect to GeoClue
eu: Konektatu automatikoki GeoCluerekin

en: Recording tracks
eu: Arrastoak grabatzen

en: Jump to current position on start
eu: Jauzi egin uneko posiziora abiatzean

en: Moving Map Method:
eu: Mapa-mugikorra metodoa:

en: Update Statusbar:
eu: Eguneratu egoera-barra

en: Display information in the statusbar on GeoClue updates
eu: Bistaratu informazioa GeoClue eguneratzeen egoera-barran

en: Connected
eu: Konektatuta

en: Disconnected
eu: Deskonektatuta

en: _Empty
eu: _Hutsa

en: Unexpected number of disconnected handlers: %d
eu: Deskonektatutako  gailu kopuru ustegabea: %d

en: Are you sure you want to delete geoclue data?
eu: Ziur zaude ezabatu nahi duzula geoclueren datuak?

en: Track
eu: Arrastoa

en: GeoClue disabled
eu: GeoClue desgaituta

en: Failed to connect to GeoClue service: %s
eu: Huts egin du GeoClue zerbitzuaren konexioa: %s

note: Possibly client not available for the requested accuracy level (we always use 'EXACT') lesser accurate levels won't make much sense for tracking positions
en: GeoClue client unavailable
eu: Geoclue bezeroa ez dago erabilgarri
    Baliteke bezeroak eskatutako zehaztasun mailarako erabilgarri ez izatea (beti "zehatza" erabiltzen dugu). Zehaztasun maila txikiagoak ez luke zentzurik izango kokapenak jarraitzeko.

en: GeoClue Tracking
eu: GeoClue jarraipena

en: Georef Z_oom Tool
eu: Georef zoom-tresna

en: Georef Zoom Tool
eu: Georef zoom-tresna

en: Auto Read World Files:
eu: Irakurri automatikoki munduko mapak:

en: Automatically attempt to read associated world file of a new image for a GeoRef layer
eu: Saiatu automatikoki irakurtzen irudi berriari asoziatutako mundu-mapa fitxategia GeoRef geruzan

en: Couldn't open image file: %s
eu: Ezin da irudi-fitxategia ireki:  %s

en: Choose World file
eu: Aukeratu Mundua fitxategia

en: The World file you requested could not be opened for reading.
eu: Aukeratu duzun Mundua fitxategia ezin da ireki irakurtzeko.

en: Unexpected end of file reading World file.
eu: Mundua fitxategia irakurtzean ustegabeko bukaera

en: The file you requested could not be opened for writing.
eu: Eskatu duzun fitxategia ezin da ireki idazteko.

en: Lower right corner values may not be consistent with upper right values
eu: Baliteke beheko eskuin izkinaren balioak eta goiko eskuinekoarenak kontsistenteak ez izatea

en: Invalid image size: %s
eu: Irudiaren tamaina ez da baliozkoa: %s

en: Layer Properties
eu: Geruza-propietateak

en: World File Parameters:
eu: Mundua fitxategiaren parametroak:

en: Load From File...
eu: Kargatu fitxategitik...

en: Corner pixel easting:
eu: Izkinako pixela ekialdean lerrokatzen:

en: the UTM "easting" value of the upper-left corner pixel of the map
eu: Maparen goiko ezkerreko izkinako pixelaren UTMren ekialdeko balioa

en: Corner pixel northing:
eu: Izkinako pixela iparrean lerrokatzen:

en: the UTM "northing" value of the upper-left corner pixel of the map
eu: Maparen goiko ezkerreko izkinako pixelaren UTMren iparraldeko balioa.

en: X (easting) scale (mpp):
eu: X (ekialde) eskala (mpp)

en: Y (northing) scale (mpp):
eu: Y (iparra) eskala (mpp)

en: the scale of the map in the X direction (meters per pixel)
eu: Maparen eskala X norabidean (pixeleko metroak)

en: the scale of the map in the Y direction (meters per pixel)
eu: Maparen eskala Y norabidean (pixeleko metroak)

en: Map Image:
eu: Mapa-irudia

en: Upper left latitude:
eu: Goiko ezkerreko latitudea:

en: Upper left longitude:
eu: Goiko ezkerreko longitudea:

en: Lower right latitude:
eu: Beheko eskuineko latitudea:

en: Lower right longitude:
eu: Beheko eskuineko longitudea:

en: Calculate MPP values from coordinates
eu: Kalkulatu koordenatuen MPP balioak

en: Enter all corner coordinates before calculating the MPP values from the image size
eu: Sartu izkin guztien koordinatuak irudiaren tamainaren MPP balioak kalkulatu aurretik

en: Latitude/Longitude
eu: Latitudea/Longitudea

note: Just a separator Now with icons
en: _Zoom to Fit Map
eu: _Zoom egin mapa doitzeko

en: _Goto Map Center
eu: _Joan maparen erdira

en: _Export to World File
eu: _Esportatu Mundua fitxategira

en: No goto tool available.
eu: Joan-tresna ezin da erabili

en: Service request failure.
eu: Zerbitzuaren eskaera akatsa.

en: goto
eu: Joan

en: goto provider:
eu: Jo zerbitzu-hornitzailearengana:

en: Enter address or place name:
eu: Sartu helbidea edo toki-izena

en: No results
eu: Ez dago emaitzarik

en: Service request failure
eu: Zerbitzuaren eskaera akatsa

en: Searching...
eu: Bilatzen...

en: Goto request on: %s
eu: Joan eskaera honetara: %s

en: Locality
eu: Tokia

en: Data Mode
eu: Datu modua

en: Realtime Tracking Mode
eu: Denbora errealeko arrastoa modua

en: Keep vehicle at center
eu: Mantendu ibilgailua erdian

en: Keep vehicle on screen
eu: Mantendu ibilgailua pantailan

en: Download Tracks:
eu: Deskargatu arrastoak:

en: Upload Tracks:
eu: Kargatu arratoak:

en: Download Routes:
eu: Deskargatu ibilbideak:

en: Upload Routes:
eu: Kargatu ibilbideak:

en: Download Waypoints:
eu: Deskargatu bide-puntuak:

en: Upload Waypoints:
eu: Kargatu bide-puntuak:

en: Indicator Color:
eu: Adierazlearen kolorea:

en: Display information in the statusbar on GPS updates
eu: GPSaren egunertzeen informazioa erakutsi egoera-barran

en: Automatically connect to GPSD
eu: Automatikoki konektatuta GPSDrekin

en: Gpsd Host:
eu: Gpsd-ostalaria:

en: Gpsd Port:
eu: Gpsd-ataka:

en: Gpsd Retry Interval (seconds):
eu: Gpsd berritzeko interbaloa (segundoak):

en: GPS
eu: GPSa

en: GPS Download
eu: GPS deskarga

en: GPS Upload
eu: GPS karga

en: GPS Realtime Tracking
eu: GPS denbora errealeko arrastoa

en: Unknown GPS Protocol
eu: GPS-protokolo ezezaguna

en: Unknown serial port device
eu: serie-atakako gailu ezezaguna

note: Just a separator Now with icons
en: _Upload to GPS
eu: _GPSra kargatu

en: Download from _GPS
eu: _GPStik deskargatu

note: Just a separator
en: Empty _Realtime
eu: Hustu benetako_denbora

en: E_mpty Upload
eu: Karga hutsa

en: _Empty Download
eu: Deskarga hutsa

en: Empty _All
eu: Dena hutsa

en: Uploading %d waypoint... | Uploading %d waypoints...
eu[0]: %d bide-puntua kargatzen...
eu[1]: %d bide-puntuak kargatzen...

en: Uploading %d trackpoint... | Uploading %d trackpoints...
eu[0]: %d arrastoa kargatzen...
eu[1]: %d arrastoak kargatzen...

en: Uploading %d routepoint... | Uploading %d routepoints...
eu[0]: %d ibilbide-puntua kargatzen...
eu[1]: %d ibilbide-puntu kargatzen...

en: Downloaded %d out of %d waypoint... | Downloaded %d out of %d waypoints...
eu[0]: %d/%d  bide-puntu deskargatuta...
eu[1]: %d/%d  bide-puntu deskargatuta...

en: Downloaded %d out of %d trackpoint... | Downloaded %d out of %d trackpoints...
eu[0]: %d/%d arrasto-puntu deskargatuta...
eu[1]: %d/%d arrasto-puntu deskargatuta...

en: Downloaded %d out of %d routepoint... | Downloaded %d out of %d routepoints...
eu[0]: %d/%d ibilbide-puntu deskargatuta...
eu[1]: %d/%d ibilbide-puntu deskargatuta...

en: Uploaded %d out of %d waypoint... | Uploaded %d out of %d waypoints...
eu[0]: %d/%d bide-puntu kargatuta...
eu[1]: %d/%d bide-puntu kargatuta...

en: Uploaded %d out of %d trackpoint... | Uploaded %d out of %d trackpoints...
eu[0]: %d/%d arrasto-puntu kargatuta...
eu[1]: %d/%d arrasto-puntu kargatuta...

en: Uploaded %d out of %d routepoint... | Uploaded %d out of %d routepoints...
eu[0]: %d/%d ibilbide-puntu kargatuta...
eu[1]: %d/%d ibilbide-puntu kargatuta...

en: Downloaded %d waypoint | Downloaded %d waypoints
eu[0]: %d bide-puntu deskargatuta
eu[1]: %d bide-puntuak deskargatuta

en: Downloaded %d trackpoint | Downloaded %d trackpoints
eu[0]: %d arrasto-puntu deskargatuta
eu[1]: %d arrasto-puntu deskargatuta

en: Downloaded %d routepoint | Downloaded %d routepoints
eu[0]: %d ibilbide-puntu deskargatuta
eu[1]: %d ibilbide-puntu deskargatuta

en: Uploaded %d waypoint | Uploaded %d waypoints
eu[0]: %d bide-puntu kargatuta
eu[1]: %d bide-puntu kargatuta

en: Uploaded %d trackpoint | Uploaded %d trackpoints
eu[0]: %d arrasto-puntu kargatuta
eu[1]: %d arrasto-puntu kargatuta

en: Uploaded %d routepoint | Uploaded %d routepoints
eu[0]: %d ibilbide-puntu kargatuta
eu[1]: %d ibilbide-puntu kargatuta

en: Error: No result.
eu: Errorea: emaitzik ez.

en: Warning - GPS Upload items may overwrite each other
eu: Kontuz - kargatutako GPS-elementuek beste batzuk gainidatz ditzakete

en: Status: detecting gpsbabel
eu: Egoera: gpsbabel bilatzen

en: No GPS items selected for transfer.
eu: Ez dago GPS-elementu hautaturik transferitzeko

en: Could not turn off device.
eu: Ezin da gailua itzali

en: Are you sure you want to delete GPS Upload data?
eu: Seguru zaude ezabatu nahi dituzula kargatutako GPS datuak?

en: Are you sure you want to delete GPS Download data?
eu: Seguru zaude ezabatu nahi dituzula deskargatutako GPS datuak?

en: Are you sure you want to delete GPS Realtime data?
eu: Seguru zaude ezabatu nahi dituzula kargatutako GPS  Realtime datuak?

en: Are you sure you want to delete All GPS data?
eu: Seguru zaude ezabatu nahi dituzula GPS datu guztiak?

en: Failed to connect to gpsd at %s (port %s)
    Should Viking keep trying (every %d seconds)?
eu: Huts egin du gpsd-rekin konektatzen %s (port %s)
    Mantendu Viking konektatzeko ahaleginetan (%d segundoro)

en: C_ut
eu: E_baki

en: _Copy
eu: _Kopiatu

en: _Paste
eu: _Itsatsi

en: _Delete
eu: _Ezabatu

en: New Layer
eu: Geruza berria

en: Nothing found up to %s
eu: Ez da ezer aurkitu hemen: %s

en: Nothing found back to %s
eu: Berriro ez da ezer aurkitu hemen: %s

en: _Today
eu: _Gaur

en: Top Layer
eu: Goiko geruza

en: Add new layer
eu: Gehitu geruza berria

en: Remove selected layer
eu: Ezabatu hautatutako geruza

en: Move selected layer up
eu: Mugitu gora hautatutako geruza

en: Move selected layer down
eu: Mugitu behera hautatutako geruza

en: Cut selected layer
eu: Moztu hautatutako geruza

en: Copy selected layer
eu: Kopiatu hautatutako geruza

en: Paste layer into selected container layer or otherwise above selected layer
eu: Itsatsi geruza hautatutako edukiontzian edo bestela hautatutako geruzaren gainean.

en: Calendar
eu: Egutegia

en: Goto
eu: Joan hona

note: Enable right click menu on the stats & splits tab ATM These don't auto refresh on Track modification (e.g. split, trackpoint add, etc...) so at least offer a manual method for now
en: Stats
eu: Estatistikak

en: Splits
eu: Zatiketak

en: New name can not be blank.
eu: Izena ezin duzu hutsik utzi

en: You cannot cut the Top Layer.
eu: Ezin duzu moztu goiko geruza

en: Are you sure you want to delete %s?
eu: Ziur zaude %s ezabatu nahi duzula?

en: You cannot delete the Top Layer.
eu: Ezin duzu ezabatu goiko geruza

en: CSS (MML) Config File:
eu: CSS (MML) ezarpen fitxategia:

en: CartoCSS configuration file
eu: CartoCSS ezarpen fitxategia:

en: XML Config File:
eu: XML ezarpen fitxategia:

en: Mapnik XML configuration file
eu: Mapnik XML ezarpen fitxategia:

en: Use File Cache:
eu: Erabili fitxategiaren cachea:

en: File Cache Directory:
eu: Fitxategiaren cachearen direktorioa:

en: _Mapnik Features
eu: _Mapnik zereginak

en: Mapnik Features
eu: Mapnik zereginak

en: Mapnik Rendering
eu: Mapnik errenderizatzea

note: Changing these values only applies before first mapnik layer is 'created'
en: Plugins Directory:
eu: Pluginen direktorioa:

en: You need to restart Viking for a change to this value to be used
eu: Viking berrabiarazi behar duzu balioaren aldaketa erabiltzeko

en: Fonts Directory:
eu: Letra-tipoen direktorioa:

en: Recurse Fonts Directory:
eu: Recurse letra-tipoen direktorioa:

en: Rerender Timeout (hours):
eu: Errenderatzearen denbora-muga (orduak):

en: The program to convert CartoCSS files into Mapnik XML
eu: CartoCSS fitxategiak Mapnik XML bihurtzeko programa

en: Running
eu: Exekutatzen

en: Error running carto command:
    %s
eu: Errorea carto komando exekutatzean:
    %s

en:  completed in
eu:  osatua

en: seconds
eu: segundotan

en: Mapnik error loading configuration file:
    %s
eu: Mapnik errorea ezarpen-fitxategia kargatzean:
    %s

en: Mapnik Render %d:%d:%d %s
eu: Manpnik errendatzea %d:%d:%d %s

en: Mapnik Rendering must be in Mercator mode
eu: Mapnik errendatzea

en: Mapnik Information
eu: Mapnik informazioa

en: _Flush Memory Cache
eu: Garbitu memoriaren cachea

en: _Run Carto Command
eu: Exekutatu carto komandoa

en: Tile File Timestamp: %s
eu: Lauza fitxategiaren data-marka: %s

en: Tile File Timestamp: Not Available
eu: Lauza fitxategiaren data-marka: Ez eskuragarria

en: Rendering time %.2f seconds
eu: Errendatze-denbora %.2f segundo

en: Tile Information
eu: Lauzaren informazioa

note: local rename
en: _Rerender Tile
eu: Errendatze-lauza

en: _Info
eu: _Informazioa

note: ******* MAPZOOMS ********
en: Use Viking Zoom Level
eu: Erabili Viking Zoom Level

note: NB mode => id - But can't break file format just to rename something better
en: Map Type:
eu: Mapa mota

en: Maps Directory:
eu: Mapen direktorioa

en: Cache Layout:
eu: Cachearen diseinua:

en: This determines the tile storage layout on disk
eu: Honek lauzaren diskoko biltegiratze-diseinua zehazten du

en: Map File:
eu: Mapa fitxategia:

en: An MBTiles file. Only applies when the map type method is 'MBTiles'
eu: MBTiles fitxategia. Bakarrik aplikatzen da mapa motaren metodoa 'MBTiles' denean

en: Autodownload maps:
eu: Autodeskargatu mapak:

en: Autodownload Only Gets Missing Maps:
eu: Autodeskargatu galdutako mapak bakarrik:

en: Using this option avoids attempting to update already acquired tiles. This can be useful if you want to restrict the network usage, without having to resort to manual control. Only applies when 'Autodownload Maps' is on.
eu: Aukera hau erabilita saihets dezakezu lehendik eskuratutako lauzak eguneratzea. Aukera interesgarria konexioaren erabilera murriztu nahi baduzu. Erabili bakarrik 'Autodeskargatu mapak' aktibatuta dagoenean.

en: Zoom Level:
eu: Zoom-maila:

en: Determines the method of displaying map tiles for the current zoom level. 'Viking Zoom Level' uses the best matching level, otherwise setting a fixed value will always use map tiles of the specified value regardless of the actual zoom level.
eu: Ebazten du zein metodo erabili mapako lauzak erakusteko erabiltzen ari den zoomarekin. 'Viking Zoom maila' horrek erabiltzen du zoom mailarik egokiena, bestela, ezarriz gero balio jakin bat, beti erabiliko ditu neurri jakin horretako mapa-lauzak, orain dagoen zoom mailari ez-ikusiarena eginez.

en: _Maps Download
eu: _Deskargatu mapak

en: Maps Download
eu: Deskargatu mapak

en: Map
eu: Mapa

en: Default map layer directory:
eu: Mapa-geruza lehenetsien direktorioa

en: Choose a directory to store cached Map tiles for this layer
eu: Aukeratu direktorio bat gordetzeko geruza honetako mapa-lauzak

en: %s: Unknown map type %d
eu: %s: Mapa mota ezezaguna %d

en: Unknown Map Zoom
eu: Mapa zoom ezezaguna

en: Failed to open MBTiles file: %s
eu: Huts egin du MBTiles fitxategia irekitzen: %s

en: New map cannot be displayed in the current drawmode.
    Select "%s" from View menu to view it.
eu: Mapa berria ezin da bistaratu uneko marrazketa-moduan.
    Hautatu menuko Ikusi ataleko "%s" ondo ikusteko.

en: Cowardly refusing to draw tiles or existence of tiles beyond %d zoom out factor
eu: Era koldar batean uko egiten mapa-lauzak marrazteari edo bestela, badaude mapa-lauzak %d zoom faktore horren harago

note: TODO: ?? count up the number of download errors somehow...
en: Failed to download tile
eu: Huts egin du fitxategia deskargatzen

en: Unable to save tile
eu: Ezin da lauza gorde

en: Redownloading up to %d %s map... | Redownloading up to %d %s maps...
eu[0]: Berriro deskargatzen  %d %s maparaino...
eu[1]: Berriro deskargatzen  %d %s mapetaraino...

en: Redownloading %d %s map... | Redownloading %d %s maps...
eu[0]: Berriro deskargatzen  %d %s mapa...
eu[1]: Berriro deskargatzen  %d %s mapak...

en: Downloading %d %s map... | Downloading %d %s maps...
eu[0]: Deskargatzen  %d %s mapa...
eu[1]: Deskargatzen  %d %s mapak...

en: YES
eu: BAI

en: NO
eu: EZ

note: NB Also handles .jpg automatically due to pixbuf_new_from () support - although just print png for now.
en: Source: %s (%d%s%d%s%d.%s %s)
eu: Iturburua:  %s (%d%s%d%s%d.%s %s)

en: Source: Not available
eu: Iturburua: ezin da eskuratu

en: Source: file://
eu: Jatorria: fitxategia://

en: Source: %s
eu: Iturburua:%s

en: Tile File: %s [Not Available]
eu: Lauza fitxategia:% s [Ez dago erabilgarri]

en: Redownload _Bad Map(s)
eu: Kargatu berriro mapa _kaxkarra(k)

en: Redownload _New Map(s)
eu: Kargatu berriro mapa _berria(k)

en: Redownload _All Map(s)
eu: Kargatu berriro mapa _guztia(k)

en: _Show Tile Information
eu: _Erakutsi lauzen informazioa

en: Wrong drawmode for this map.
    Select "%s" from View menu and try again.
eu: Marrazteko moduaren akatsa mapa honetan
    Hautatu "%s" menuko Ikusi atalean eta saiatu berriz.

en: Wrong zoom level for this map.
eu: Zoom maila okerra mapa honentzat

en: Zoom Start:
eu: Zoomaren hasiera:

en: Zoom End:
eu: Zoomaren bukaera:

en: Download Maps Method:
eu: Mapak deskargatzeko metodoa:

note: redownload method - needs to align with REDOWNLOAD* macro values
en: Missing
eu: Ez dago

en: Bad
eu: Txarra

en: New
eu: Berria

en: Reload All
eu: Berireki dena

en: Download for Zoom Levels
eu: Deskargatu zoom-mailak

en: You are not allowed to download more than %d tiles in one go (requested %d)
eu: Ezin duzu deskargatu %d lauza baino gehiago aldi batean (eskaera %d)

en: Do you really want to download %d tiles?
eu: Benetan nahi duzu %d lauza deskargatu?

note: Now with icons
en: Download _Missing Onscreen Maps
eu: Kargatu _Galdutako pantailako mapak

en: Download _New Onscreen Maps
eu: Kargatu pantailako mapa _berriak

en: Reload _All Onscreen Maps
eu: Berriro kargatu pantailako mapa _guztiak

en: Download Maps in _Zoom Levels...
eu: Deskargatu mapak _Zoom mailetan...

en: _Open MBTiles Files
eu: Ireki MBTiles fitxategiak

en: Flush Map Cache
eu: Garbitu mapen cachea

en: Default engine:
eu: Lehenetsitako motorea:

en: Routing
eu: Bideratzen

en: Layer Name
eu: Geruza-izena

en: delete data from %s
eu: ezabatu datuak hemendik %s

en: Create _Waypoint
eu: Sortu _bide-puntua

en: Create Waypoint
eu: Sortu bide-puntua

en: Edit _Track
eu: Editatu arrastoa

en: Edit Track
eu: Editatu arrastoa

en: Edit _Route
eu: Editatu ibilbidea

en: Edit Route
eu: Editatu ibilbidea

en: Route _Finder
eu: Ibilbideen _bilatzailea

en: Route Finder
eu: Ibilbideen bilatzailea

en: Splitter
eu: Bereizlea

en: _Edit Waypoint
eu: _Editatu bide-puntua

en: Edit Waypoint
eu: Editatu bide-puntua

en: Edit Trac_kpoint
eu: Editatu _arrasto-puntua

en: Edit Trackpoint
eu: Editatu arrasto-puntua

note: a pixbuf for this one is already made globally available
en: Show P_icture
eu: Ikusi _irudia

en: Show Picture
eu: Ikusi irudia

en: Waypoint Images
eu: Bide-puntu irudiak

en: Tracks Advanced
eu: Arrasto aurreratuak

en: Metadata
eu: Metadatuak

en: Filesystem
eu: Fitxategi-sistema

en: Draw by Track
eu: Irudikatu arrastoaren bidez

en: Draw by Speed
eu: Irudikatu abiaduraren bidez

en: All Tracks Same Color
eu: Arrasto guztiek kolore bera

en: Filled Square
eu: Karratu betea

en: Square
eu: Karratua

en: Circle
eu: Zirkulua

en: Extra Extra Small
eu: Txiki txiki txikia

en: Extra Small
eu: Txiki txikia

en: Extra Large
eu: Handi handia

en: Extra Extra Large
eu: Handi handi handia

en: Name Ascending
eu: Alfabetikoki gora

en: Name Descending
eu: Alfabetikoki behera

en: Number Ascending
eu: Zenbakiak gorantz

en: Number Descending
eu: Zenbakiak beherantz

en: No
eu: Ez

en: Yes
eu: Bai

en: No write
eu: Ez idatzi

en: Draw Labels
eu: Marraztu etiketak

en: Note: the individual track controls what labels may be displayed
eu: Oharra: erakutsi daitezkeen etiketen arrastoen kontrolak

en: Track Labels Font Size:
eu: Arrastoen etiketen letra-motaren tamaina

en: Track Drawing Mode:
eu: Arrasto-marrazketa modua

en: All Tracks Color:
eu: Kolore guztietako arrastoak:

en: The color used when 'All Tracks Same Color' drawing mode is selected
eu: 'Arrasto guztiek kolore bera' marrazketa moduan erabili beharreko kolorea hautatu da

en: Draw Track Lines
eu: Marraztu arrasto-lerroak

en: Track Thickness:
eu: Arrastoaren lodiera

en: Draw Track Direction
eu: Marraztu arrastoaren norabidea

en: Direction Size:
eu: Norabidearen tamaina:

en: Draw Trackpoints
eu: Marraztu arrasto-puntuak

en: Trackpoint Size:
eu: Arrasto-puntuaren tamaina

en: Draw Elevation
eu: Marraztu altitudea

en: Draw Elevation Height %:
eu: Marraztu altitudearen altuera %:

en: Draw Stops
eu: Marraztu geldialdiak

en: Whether to draw a marker when trackpoints are at the same position but over the minimum stop length apart in time
eu: Ea marraztu ala ez marraztu markatzaile bat arrasto-puntuak leku berean daudenean baina geldiune jakin baten iraupena gainditu baldin bada

en: Min Stop Length (seconds):
eu: Geldialdiaren luzera minimoa (segundoak)

en: Track BG Thickness:
eu: Arrastoaren atzeko planoaren lodiera

en: Track Background Color
eu: Arrastoaren atzeko planoaren kolorea

en: Draw by Speed Factor (%):
eu: Marraztu abiadura faktorearen bidez (%):

en: The percentage factor away from the average speed determining the color used
eu: Batez besteko abiadurarekiko faktoreak zehazten du erabilitako kolorea

en: Track Sort Order:
eu: Arrastoen ordena:

en: Apply DEM Automatically
eu: Aplikatu DEM automatikoki

en: Automatically apply DEM to trackpoints on file load
eu: Aplikatu DEM automatikoki kargatutako fitxategiko arrasto-puntuei

en: Remove Duplicate Trackpoints
eu: Kendu bikoiztutako Arrasto-puntuak

en: Automatically delete duplicate trackpoints on file load
eu: Ezabatu automatikoki kargatutako fitxategiko arrasto-puntu bikoiztuak

en: Use GPS Speed
eu: Erabili GPSaren abiadura

en: Use reported GPS speed values - particularly for maximum speed
eu: Erabili GPSak bidalitako abiadura-balioak - batez ere abiadura maximoenak

en: Waypoint Font Size:
eu: Bide-puntuaren letra-mota

en: Waypoint Color:
eu: Bide-puntuaren kolorea

en: Waypoint Text:
eu: Bide-puntuaren testua:

en: Background:
eu: Atzeko planoa:

en: Fake BG Color Translucency:
eu: Balizko BG Color gardentasuna:

en: Waypoint marker:
eu: Bide-puntuaren markatzailea:

en: Waypoint size:
eu: Bide-puntuaren tamaina:

en: Draw Waypoint Symbols:
eu: Marraztu bide-puntuen ikurrak:

en: Waypoint Sort Order:
eu: Bide-puntuen ordena:

en: Draw Waypoint Images
eu: Marraztu bide-puntuen irudiak:

en: Image Size (pixels):
eu: Irudiaren tamaina (pixelak):

en: Image Alpha:
eu: Irudiaren alfa:

en: Image Memory Cache Size:
eu: Irudiaren cache-memoriaren tamaina:

en: Author
eu: Egilea

en: Creation Time
eu: Sortze-data

en: Keywords
eu: Hitz gakoak

en: GPX Version
eu: GPX bertsioa

en: External layer:
eu: Kanpoko geruza:

en: Layer data stored in the Viking file, in an external file, or in an external file but changes are not written to the file (file only loaded at startup)
eu: Geruzaren datuak gorde dira Viking fitxategian, kanpoko fitxategian edo kanpoko fitxategi batean baina fitxategian ez dira aldaketak (fitxategia abiaraztean kargatu da bakarrik)

en: Save layer as:
eu: Gorde geruza honela:

en: Specify where layer should be saved.  Overwrites file if it exists.
eu: Zehaztu zein geruza gorde behar den. Gainidatzi fitxategiak baldin badaude.

en: TrackWaypoint
eu: Arrasto-puntua

en: miles
eu: milia

en: start/end
eu: hasiera/bukaera

en: start
eu: hasiera

en: end
eu: bukaera

en: %s to %s
eu: %s - %s

en:  in %d:%02d mins:secs
eu:  %d:%02d min:seg-tan

en:  in %d:%02d hrs:mins
eu:  %d:%02d ordu:min

en: 
    %sTotal Length %.1f %s%s
eu: 
    Luzera %sOsoa %.1f %s%s

en: 
    Total route length %.1f %s
eu: 
    Ibilbidearen luzera denetara  %.1f %s

en: Tracks: %d - Waypoints: %d - Routes: %d%s%s
eu: Arrastoak: %d - Bide-puntuak: %d - Ibilbideak: %d%s%s

en: Tracks: %d
eu: Arrastoak: %d

en: Routes: %d
eu: Ibilbideak: %d

en: - %d:%02d mins:secs
eu: - %d:%02d min:seg

en: - %d:%02d hrs:mins
eu: - %d:%02d ordu:min

en: %s%.1f miles %s
eu: %s%.1f milia %s

en: Waypoints: %d
eu: Bide-puntuak: %d

en: Wpt: Alt --
eu: Bide-puntua: Alt --

en: Wpt: Alt %dft
eu: Bide-puntu: Alt %d oin

note: VIK_UNITS_HEIGHT_METRES:
en: Wpt: Alt %dm
eu: Bide-puntu: Alt %d m

note: Add comment if available
en: %s | %s %s | Comment: %s
eu: %s | %s %s | Iruzkina: %s

en: This layer has no waypoints or trackpoints.
eu: Geruza honek ez dauka bide-punturik ez arrato-punturik

en: Export Layer
eu: Esportatu geruza

en: Export Route as GPX
eu: Esportatu ibilbidea GPX formatura

en: Export Track as GPX
eu: Esportatu arrastoa GPX formatuan.

en: Could not launch %s.
eu: Ezin izan da %s abiatu.

en: Find
eu: Aurkitu

en: Waypoint Name:
eu: Bide-puntuaren izena:

en: Waypoint not found in this layer.
eu: Bide-puntua ez da aurkitu geruza honetan.

en: Can not upload invisible track.
eu: Ezin da kargatu arrato ikustezina.

en: Route
eu: Ibilbidea

en: Externa_l
eu: Kanpokoa

note: Reuse finish track method
en: _Finish Route
eu: _Bukatu ibilbidea

en: _Finish Track
eu: _Bukatu arrastoa

note: Now with icons
en: _View Layer
eu: _Ikusi geruza

en: View All _Tracks
eu: _Ikusi arrasto guztiak

en: View All _Routes
eu: _Ikusi ibilbide guztiak

en: View All _Waypoints
eu: _Ikusi bide-puntu guztiak

en: _Ensure Visibility On
eu: Ikusgarritasuna ziurtatu

en: View _GPX Extensions
eu: Ikusi _GPX gehigarriak

en: _Goto
eu: _Joan hona

en: _Goto Center of Layer
eu: _Joan geruzaren erdira

en: Goto _Waypoint...
eu: _Joan bide-puntura

en: _Export Layer
eu: _Esportatu geruza

en: Export as GPS_Point...
eu: Esportatu GPS_Point gisa...

en: Export as GPS_Mapper...
eu: Esportatu GPS_Mapper gisa...

en: Export as _GPX...
eu: _Esportatu GPX gisa...

en: Export as _KML...
eu: _Esportatu KML gisa...

en: Export as GEO_JSON...
eu: Esportatu GEO_JSON formatura

en: Export via GPSbabel...
eu: Esportatu GPSBabel bidez

en: Open with External Program_1: %s
eu: Ireki kanpoko programa baten bidez_1: %s

en: Open with External Program_2: %s
eu: Ireki kanpoko programa baten bidez_2: %s

en: Open with Text Editor
eu: Ireki testu editorean

en: _New
eu: _Berria

en: New _Waypoint...
eu: Bide-puntu berria

en: New _Track
eu: _Arrasto berria

en: New _Route
eu: _Ibilbide berria

en: Geotag _Images...
eu: _Geo-etiketatutako irudiak...

en: _Acquire
eu: _Eskuratu

en: From _GPS...
eu: _GPStik

note: FIXME: only add menu when at least a routing engine has support for Directions
en: From _Directions...
eu: _Helbideetatik...

en: From _OSM Traces...
eu: _OSM Traces-etik...

en: From _My OSM Traces...
eu: _My OSM Traces-etik...

en: From _URL...
eu: URLtik

en: From _Wikipedia Waypoints
eu: Wikipedia Waypoints-etik

en: Within _Layer Bounds
eu: Geruzaren mugen barruan

en: Within _Current Bounds
eu: Uneko mugen barruan

en: From Geo_caching...
eu: Geo_cachin-etik...

en: From Geotagged _Images...
eu: Geotagged _Images-etik...

en: From _File...
eu: Fitxategitik...

note: GtkMenu *upload_submenu = GTK_MENU(gtk_menu_new());
en: _Upload
eu: _Kargatu

en: Upload to _GPS...
eu: _Kargatu GPSra...

en: Upload to _OSM...
eu: _Kargatu OSMra...

en: De_lete
eu: _Ezabatu

en: Delete All _Tracks
eu: _Ezabatu arrasto guztiak

en: Delete Tracks _From Selection...
eu: _Ezabatu hautatutako arrastoak

en: Delete _All Routes
eu: _Ezabatu ibilbide guztiak

en: _Delete Routes From Selection...
eu: _Ezabatu hautatutako ibilbideak...

en: Delete All _Waypoints
eu: _Ezabatu bide-puntu guztiak

en: Delete Waypoints From _Selection...
eu: _Ezabatu hautatutako bide-puntuak...

en: Delete Duplicate Waypoints
eu: Ezabatu bikoiztutako bide-puntuak

en: Waypoint _List...
eu: Bide-puntuen _zerrenda

en: Are you sure you want to delete all tracks in %s?
eu: Seguru zaude %s-ko arrasto guztiak ezabatu nahi dituzula?

en: Are you sure you want to delete all routes in %s?
eu: Seguru zaude %s-ko ibilbide guztiak ezabatu nahi dituzula?

en: Are you sure you want to delete all waypoints in %s?
eu: Seguru zaude %s-ko bide-puntu guztiak ezabatu nahi dituzula?

en: Are you sure you want to delete the waypoint "%s"?
eu: Seguru zaude "%s" bideko puntua ezabatu nahi duzula?

en: Are you sure you want to delete the track "%s"?
eu: Seguru zaude "%s" arrastoa ezabatu nahi duzula?

en: Are you sure you want to delete the route "%s"?
eu: Seguru zaude "%s" ibilbidea ezabatu nahi duzula?

en: Converting a track to a route removes extra track data such as segments, timestamps, etc...
    Do you want to continue?
eu: Arrasto bat ibilbidea bihurtzean arrastoaren hainbat datu, hala nola segmentuak, denborak eta abar galduko dira.
    Aurrera egin nahi duzu?

en: This track has timestamps, so this operation is not allowed
eu: Arrasto honek denbora-markak ditu, beraz, ez da eragiketa hau onartzen

en: The first and last points are quite far apart, this operation is intended for 'circular' routes.
    Do you wish to continue?
eu: Lehenengo eta azken puntuak oso urrun daude, funtzionamendu hau ibilbide "zirkularretan" erabiltzeko pentsatuta dago.
    Ziur zaude jarraitu nahi duzula?

en: Rotate
eu: Biratu

en: Shift by N points:
eu: Aldaketa N puntuz:

en: No DEM layers available, thus no DEM values can be applied.
eu: Ez dago DEM geruzarik eskuragarri, beraz ezin da DEM baliorik aplikatu

en: %ld point adjusted | %ld points adjusted
eu[0]: %ld puntua doitua
eu[1]: %ld puntuak doituak

en: %ld waypoint changed | %ld waypoints changed
eu[0]: %ld bide-puntua aldatua
eu[1]: %ld bide-puntuak aldatuak

en: Refining a track with many points (%d) is unlikely to yield sensible results. Do you want to Continue?
eu: Puntu asko (%d) dituen arrasto baten bereizmena handitzea ez ohi du emaitza onik ematen. Jarraitu nahi duzu?

note: Select engine from dialog
en: Refine Route with Routing Engine...
eu: Zehaztu arrastoa bideratze-motorearekin...

en: Select routing engine
eu: Hautatu bideratze-motorea

en: Failed. No other tracks with timestamps in this layer found
eu: Errorea. Ez da topatu denbora-datuak dituen  beste arrastorik geruza honetan

en: Failed. No other tracks without timestamps in this layer found
eu: Errorea. Ez da topatu denbora-daturik gabeko  beste arrastorik geruza honetan

en: Merge with...
eu: Batu honekin...

en: Select route to merge with
eu: Hautatu ibilbidea batzeko honekin

en: Select track to merge with
eu: Hautatu arrastoa batzeko honekin

en: Append Route
eu: Erantsi ibilbidea

en: Append Track
eu: Erantsi arrastoa

en: Select the route to append after the current route
eu: Hautatu ibilbidea uneko ibilbidearen ostean eransteko

en: Select the track to append after the current track
eu: Hautatu arrastoa uneko arrastoaren ostean eransteko

en: Select the track to append after the current route
eu: Hautatu arrastoa uneko ibilbidearen ostean eransteko

en: Select the route to append after the current track
eu: Hautatu ibilbidea uneko arrastoaren ostean eransteko

en: %d segment merged | %d segments merged
eu[0]: %d segmentua batuta
eu[1]: %d segmentuak batuta

en: Failed. This track does not have timestamp
eu: Errorea. Arrasto honek ez dauka denbora-daturik

en: Failed. No other track in this layer has timestamp
eu: Errorea. Geruza honetan denbora-daturik duen beste arrastorik ez dago.

en: Merge Threshold...
eu: Batzeko mugak...

en: Merge when time between tracks less than:
eu: Batu arrastoen arteko denbora hau baino txikiagoa denean:

en: Split Threshold...
eu: Zatitzeko mugak...

en: Split when time between trackpoints exceeds:
eu: Zatitu arrasto-puntuen arteko denbora hau baino handiagoa denean:

en: Can not split track due to trackpoints not ordered in time - such as at %s.
    
    Goto this trackpoint?
eu: Ezin da arrastoa zatitu arrasto puntuak ez daudelako denboran ordenatuak - %s kasuan bezala
    
    Joan nahi duzu arrasto-puntu honetara?

en: Split Every Nth Point
eu: Zatitu n-puntuka

en: Split on every Nth point:
eu: Zatitu n-puntuka

en: Can not split track as it has no segments
eu: Ezin da zatitu arratoa segmenturik ez badu

en: Deleted %ld point | Deleted %ld points
eu[0]: %ld puntua ezabau da
eu[1]: %ld puntuak ezabatu dira

en: Could not launch %s to open file.
eu: Ezin dut %s abiatu fitxategia irekitzeko

en: This track has no date information.
eu: Arrasto honek ez dauka dataren gaineko infomaziorik

en: This waypoint has no date information.
eu: Bide-puntu honek ez dauka dataren gaineko infomaziorik

en: Could not launch %s
eu: Ezin da %s abiarazi

en: Internal Error in vik_trw_layer_uniquify_tracks
eu: Barne errorea bertan: vik_trw_layer_uniquify_tracks

en: Multiple entries with the same name exist. This method only works with unique names. Force unique names now?
eu: Izen bereko hainbat sarrera daude. Metodo honek soilik izan bakarrarekin lan egiten du. Behartu izan bakarra orain?

en: No tracks found
eu: Ez da arrastorik aurkitu

en: Delete Selection
eu: Ezabatu hautapena

en: Select tracks to delete
eu: Hautatu ezabatu beharreko arrastoak

en: No routes found
eu: Ez da ibilbiderik aurkitu

en: Select routes to delete
eu: Hautatu ezabatu beharreko ibilbideak

en: Internal Error in vik_trw_layer_uniquify_waypoints
eu: Barne-errorea hemen:  vik_trw_layer_uniquify_waypoints

en: No waypoints found
eu: Ez da bide-punturik aurkitu

en: Select waypoints to delete
eu: Hautatu ezabatu beharreko bide-puntuak

en: %ld waypoint deleted | %ld waypoints deleted
eu[0]: bide-puntu %ld ezabatuta
eu[1]: %ld bide-puntu ezabatuta

en: No duplicates found
eu: Ez da bikoiztutakorik aurkitu

en: %ld waypoint adjusted | %ld waypoints adjusted
eu[0]: Bide-puntu %ld doituta
eu[1]: %ld bide-puntu doituta

en: A waypoint with the name "%s" already exists. Really rename to the same name?
eu: Lehendik badago "%s" izeneko bide-puntua. Benetan nahi duzu izen berarekin berrizendatu?

en: A track with the name "%s" already exists. Really rename to the same name?
eu: Lehendik badago  "%s" izeneko arrastoa. Benetan izen berarekin berrizendatu nahi duzu?

en: A route with the name "%s" already exists. Really rename to the same name?
eu: Lehendik badago  "%s" izeneko ibilbidea. Benetan izen berarekin berrizendatu nahi duzu?

en: _Visit Geocache Webpage
eu: _Bisitatu Geocache web-orria

en: Geotag multiple images against this waypoint
eu: Geoetiketatu irudiak bide-puntu honekin

note: Own icon - see stock_icons in vikwindow.c
en: _Show Picture...
eu: _Erakutsi irudia...

en: Update Geotag on _Image
eu: _Eguneratu irudiaren Geo-etiketa

en: _Update
eu: _Eguneratu

en: Update and _Keep File Timestamp
eu: Eguneratu eta mantendu fitxategien denbora-markak

en: Visit _Webpage
eu: _Bisitatu web-orria

en: _New Waypoint...
eu: _Bide-puntu berria

en: _View All Waypoints
eu: _Ikusi bideko puntu guztiak

en: Delete _All Waypoints
eu: _Ezabatu bideko puntu guztiak

en: _Delete Waypoints From Selection...
eu: _Ezabatu hautatuako bide-puntu guztiak

en: _Show All Waypoints
eu: _Erakutsi bideko puntu guztiak.

en: _Hide All Waypoints
eu: _Ezkutatu bideko puntu guztiak.

en: _List Waypoints...
eu: Zerrendatu bide-puntuak...

en: _View All Tracks
eu: _Ikusi arrasto guztiak

en: _New Track
eu: _Arrasto berria

en: Delete _All Tracks
eu: _Ezabatu arrasto guztiak

en: _Delete Tracks From Selection...
eu: _Ezabatu hautatutako arrasto guztiak

en: _Show All Tracks
eu: _Erakutsi arrasto guztiak

en: _Hide All Tracks
eu: _Ezkutatu arrasto guztiak

en: _List Tracks...
eu: _Zerrendatu arrastoak...

en: _View All Routes
eu: _Ikusi ibilbide guztiak

en: _New Route
eu: _Ibilbide berria

en: _Show All Routes
eu: _Erakutsi ibilbide guztiak

en: _Hide All Routes
eu: _Ezkutatu ibilbide guztiak

en: _List Routes...
eu: _Zerrendatu ibilbideak...

en: _View Track
eu: _Ikusi arrastoa

en: _View Route
eu: _Ikusi ibilbidea

en: _Startpoint
eu: _Hasierako puntua

en: "_Center"
eu: _Erdia

en: _Endpoint
eu: _Bukaerako puntua

en: _Highest Altitude
eu: _Altituderik handiena

en: _Lowest Altitude
eu: _Altituderik txikiena

en: _Maximum Speed
eu: _Abiadurarik handiena

en: _Date
eu: _Data

en: Maximum _Heart Rate
eu: Taupaden maximoa

en: Maximum Cadence
eu: Kadentzia maximoa

en: Maximum Power
eu: Potentzia maximoa

en: Minimum Temperature
eu: Tenperatura minimoa

en: Maximum Temperature
eu: Tenperatura maximoa

en: _Previous point
eu: _Aurreko puntua

en: _Next point
eu: _Hurrengo puntua

en: Co_mbine
eu: _Konbinatu

en: _Merge By Time...
eu: _Batu denboraren arabera

en: Merge _Segments
eu: _Batu segmentuak

en: Merge _With Other Tracks...
eu: _Batu beste arrastoekin

en: _Append Track...
eu: _Erantsi arrastoa

en: _Append Route...
eu: _Erantsi ibilbidea...

en: Append _Route...
eu: Erantsi ibilbidea

en: Append _Track...
eu: _Erantsi arrastoa

en: _Split
eu: _Zatitu

en: _Split By Time...
eu: _Zatitu denboraren arabera...

note: ATM always enable this entry - don't want to have to analyse the track before displaying the menu - to keep the menu speedy
en: Split Se_gments
eu: _Zatitu segmentuak

en: Split By _Number of Points...
eu: _Zatitu puntu-kopuruaren arabera

en: Split at _Trackpoint
eu: _Zatitu arrato-puntuan

en: _Create Segment at Trackpoint
eu: _Sortu segmentua arrasto-puntuan

en: _Insert Points
eu: _Txertatu puntuak

en: Insert Point _Before Selected Point
eu: Txertatu puntua hautatutako puntuaren aurrean

en: Insert Point _After Selected Point
eu: Txertatu puntua hautatutako puntuaren atzean

en: Delete Poi_nts
eu: _Ezabatu puntuak

en: Delete _Selected Point
eu: Ezabatu hautatutako puntuak

en: Delete Points With The Same _Position
eu: _Ezabatu posizio bereko puntuak

en: Delete Points With The Same _Time
eu: _Ezabatu une bereko puntuak

en: _Transform
eu: _Eraldatu

en: _Apply DEM Data
eu: _Aplikatu DEM datuak

en: _Overwrite
eu: _Gainidatzi

en: Overwrite any existing elevation values with DEM values
eu: Gainidatzi dauden altuera datu guztiak DEM balioekin

en: _Keep Existing
eu: _Mantendu daudenak

en: Keep existing elevation values, only attempt for missing values
eu: Mantendu dauden altuera-balioak, falta diren balioak izan ezik.

en: _Smooth Missing Elevation Data
eu: _Leundu galdutako altuera datuak

en: _Interpolated
eu: _Interpolatua

en: Interpolate between known elevation values to derive values for the missing elevations
eu: Interpolatu altuera datu ezagunen artean osatzeko falta diren altuera-datuak

en: _Flat
eu: _Lautu

en: Set unknown elevation values to the last known value
eu: Egokitu altuera datu ezezagunak ezagutzen den azken datuari

en: C_onvert to a Route
eu: Ibilbidea bihurtu

en: C_onvert to a Track
eu: _Arrastoa bihurtu

en: Convert to Waypoints
eu: Bide-puntu bihurtu

en: _Anonymize Times
eu: _Ezkutatu denborak

en: Shift timestamps to a relative offset from 1901-01-01
eu: Desplazatu denbora-markak 1901-01-01 datari erreferentzia eginez

en: _Interpolate Times
eu: _Interpolatu denborak

en: Reset trackpoint timestamps between the first and last points such that track is traveled at equal speed
eu: Berrezarri arrasto-puntuen denbora-markak lehenengo eta azkeneko puntuen artean arrastoa abiadura berean erreproduzitzen den bitartean

en: _Rotate...
eu: _Biratu...

en: Shift trackpoints to move the first points to the end
eu: Aldatu bide-puntuak lehenengo puntua bukaerara mugitzeko

en: _Reverse Track
eu: _Alderantzizkatu arrastoa

en: _Reverse Route
eu: _Alderantzizkatu ibilbidea

en: Refine Route...
eu: Findu arrastoa...

en: Down_load Maps Along Track...
eu: _Deskargatu arrastoko mapak

en: Down_load Maps Along Route...
eu: _Deskargatu ibilbideko mapak

en: _Export Track as GPX...
eu: _Esportatu arrastoa GPX gisa...

en: _Export Route as GPX...
eu: _Esportatu ibilbidea GPX gisa...

en: E_xtend Track End
eu: _Luzatu arrastoaren bukaera

en: E_xtend Route End
eu: _Luzatu ibilbidearen bukaera

en: Extend _Using Route Finder
eu: _Luzatu ibilbide-bilatzailearen bidez

en: _Upload to GPS...
eu: _GPSra kargatu

en: _Diary
eu: _Agenda

en: Open diary program at this date
eu: Ireki agenda aplikazioa data honetan

en: _Astronomy
eu: _Astronomia

en: Open astronomy program at this date and location
eu: Irekin astronomia aplikazioa data eta leku honetarako

en: _View Google Directions
eu: _Ikusi Google Directions

en: Use with _Filter
eu: _Iragazkia erabili

note: Just a separator
en: _Edit Trackpoint
eu: _Editatu arrasto-puntua

en: Set Time from Comment
eu: Ezarri denbora iruzkinetik

en: Convert to Track
eu: Arrasto bihurtu

en:  - Gain %dm:Loss %dm
eu:  - Lortu %dm:Galdu %dm

en:  - Gain %dft:Loss %dft
eu:  - Lortu %dft:Galdu %dft

en:  - Bearing %3.1f° - Step %s
eu:  - Portaera: %3.1f° - Urratsa: %s

note: Write with full gain/loss information
en: Total %s%s%s
eu: %s%s%s denetara

en: Querying %s for route between (%.3f, %.3f) and (%.3f, %.3f).
eu: %s kontsultatzen (%.3f, %.3f) eta (%.3f, %.3f) arteko ibilbiderako.

en: %s returned route between (%.3f, %.3f) and (%.3f, %.3f).
eu: %s itzulerako ibilbidea (%.3f, %.3f) eta (%.3f, %.3f) puntuen artean.

en: Error getting route from %s.
eu: Errorea %s-tik ibilbidea lortzen.

en: Creating %d Image Thumbnails...
eu: %d irudiaren miniaturak sortzen

en: No map layer in use. Create one first
eu: Ez dago mapa-geruzarik. Sortu bat lehenago

en: %s: Track List
eu: %s: arrastoen zerrenda

en: %s: Route List
eu: %s: ibilbideen zerrenda

en: Could not write external layer %s to %s, please fix and save before exiting or data will be lost
eu: Ezin da idatzi kanpoko geruza %s %s-ra, konpondu eta gorde irten baino lehen edo datuak galduko dira

en: WARNING: issues encountered loading external layer %s from %s
eu: KONTUZ: akatsak topatu dire kanpoko geruza %s %s-tik

en: Auto Device GPX Simplify:
eu: Auto gailua GPX Sinplifikatu:

en: GPX saves to certain devices will be simplified for device compatibility.
eu: GPXa zenbait gailutan gordetzean sinplifikatuko dira bateragarritasuna mantentzeko

en: Export of GPX file simplified using point limit: %d
eu: GPX esportazio fitxategia sinplifikatu da puntu kopurua mugatuta: %d

en: The filename you requested could not be opened for writing.
eu: Eskatu duzun fitxategia ezin da ireki idazteko

en: Could not create temporary file for export.
eu: Ezin da esportatzeko aldi baterako fitxategia sortu

en: File format:
eu: Fitxategi-formatua:

en: Select the file format.
eu: Hautatu fitxategi-formatua.

en: Select the information to process.
    Warning: the behavior of these switches is highly dependent of the file format selected.
    Please, refer to GPSbabel if unsure.
eu: Hautatu prozesatu behar den informazioa.
    Kontuz: parametro horien jokabidea hautatutako formatuaren menpekoa da.
    Seguru ez ba zaude kontsultatu GPSBabel .

en: GPSBabel suboptions
eu: GPSBabel azpi-aukerak

en: You did not select a valid file format.
eu: Ez duzu hautatu baliozko fitxategi-formaturik.

en: Tabs on the side:
eu: Alboko fitxak:

en: Show splits tab:
eu: Erakutsi zatien fitxak:

en: Show Elevation-distance graph:
eu: Erakutsi Altuera-distantzia grafikoa:

en: Show Elevation-time graph:
eu: Erakutsi Altuera-denbora grafikoa:

en: Show Gradient-distance graph:
eu: Erakutsi Gradiente-distantzia grafikoa:

en: Show Speed-time graph:
eu: Erakutsi Abiadura-denbora grafikoa:

en: Show Speed-distance graph:
eu: Erakutsi Abiadura-distantzia grafikoa:

en: Show Distance-time graph:
eu: Erakutsi Distantzia-denbora grafikoa:

en: Show Heart Rate graph:
eu: Erakutsi taupaden grafikoa:

en: Show Cadence graph:
eu: Erakutsi kadentziaren grafikoa:

en: Show Temperature graph:
eu: Erakutsi tenperaturaren grafikoa:

en: Show Power graph:
eu: Erakutsi potentziaren grafikoa:

en: Track Properties Dialog
eu: Arrastoaren propietateen elkarrizketa-koadroa

en: Statistics
eu: Estatistikak

en: Axis Control
eu: Ardatzen kontrola

en: Height Divisions:
eu: Altuera zatikiak:

en: Minimum Height:
eu: Altuera minimoa:

en: _Center View on Route
eu: Ibilbidea ikuspegiaren erdian

en: _Center View on Track
eu: Arrastoa ikuspegiaren erdian

en: _Edit Trackpoint...
eu: _Editatu arrasto-puntua...

en: Split at Marker
eu: Zatitu markatzailean

en: Axis Control...
eu: Ardatzen kontrola...

en: _Show
eu: _Erakutsi

en: _GPS Speed
eu: _GPS abiadura

note: Every graph has two value labels
en: No Data
eu: Daturik ez

en: %d Watts
eu: %d watt

note: Minutes
en: mins
eu: min

note: Hours
en: h
eu: o

note: Days
en: d
eu: eg

note: Weeks
en: w
eu: aste

note: 'Months'
en: M
eu: hil

en: Failed splitting track. Track unchanged
eu: Errorea arraztoa zatitzen. Arrastoa ez da aldatu

en: Show D_EM
eu: _Erakutsi DEM

en: Distance
eu: Distantzia

en: Time
    (m:ss)
eu: Denbora

en: Speed
eu: Abiadura

en: ft
eu: oin

en: Gain
eu: Irabazia

en: Loss
eu: Galera

en: Split %d
eu: Zatitu %d

en: <b>Track Length:</b>
eu: <b>Arrastoaren luzera::</b>

en: <b>Trackpoints:</b>
eu: <b>Arrasto-puntuak:</b>

en: <b>Segments:</b>
eu: <b>Segmentuak:</b>

en: <b>Duplicate Points:</b>
eu: <b>Bikoiztutako puntuak:</b>

en: <b>Max Speed:</b>
eu: <b>Abiadura handiena:</b>

en: <b>Avg. Speed:</b>
eu: <b>Batez besteko abiadura:</b>

en: <b>Moving Avg. Speed:</b>
eu: <b>Batez besteko abiadura mugimenduan:</b>

en: <b>Avg. Dist. Between TPs:</b>
eu: <b>Arrasto-puntuen batez besteko distantzia:</b>

en: <b>Elevation Range:</b>
eu: <b>Altitude-tartea:</b>

en: <b>Total Elevation Gain/Loss:</b>
eu: <b>Altitudea denetara  Lortua/Galdua:</b>

en: <b>Start:</b>
eu: Copy<b>Hasi:</b>

en: <b>End:</b>
eu: <b>Bukaera:</b>

en: <b>Duration:</b>
eu: <b>Iraupena:</b>

en: <b>Elev. Gain/Loss:</b>
eu: <b>Altitudea. Irab/Gal:</b>

en: %d minutes - %d minutes moving
eu: %d minutu - %d minutu mugitzen

en: %s total - %s in segments
eu: %s denetara - %s segmentutan

en: <b>Max Cadence:</b>
eu: <b>Kadentzia maximoa:</b>

en: <b>Avg. Cadence:</b>
eu: <b>Batez besteko kadentzia:</b>

en: <b>Max Heart Rate:</b>
eu: <b>Gehienezko bihotz-taupadak:</b>

en: <b>Avg. Heart Rate:</b>
eu: <b>Batezbesteko bihotz-taupadak:</b>

en: <b>Min/Max Temp.:</b>
eu: <b>Min/Max Tenperatura.:</b>

en: <b>Min/Max Temperature:</b>
eu: <b>Min/Max Tenperatura.:</b>

en: <b>Avg. Temp.:</b>
eu: <b>Batezbesteko tenperatura.:</b>

en: <b>Avg. Temperature:</b>
eu: <b>Batezbesteko tenperatura.:</b>

en: <b>Max Power:</b>
eu: <b>Gehienezko potentzia:</b>

en: %.1f Watts
eu: %.1f Watt

en: <b>Avg. Power:</b>
eu: <b>Batezbesteko potentzia:</b>

en: %s - Track Properties
eu: %s - arrastoaren propietatateak

en: Split at _Marker
eu: _Zatitu markatzailean

en: Split _Segments
eu: _Zatitu segmentuak

en: _Reverse
eu: _Alderantzikatu

en: _Delete Dupl.
eu: _Ezabatu bikoiztutakoak

en: <b>Comment:</b>
eu: <b>Iruzkina:</b>

en: <b>Description:</b>
eu: <b>Deskribapena:</b>

en: <b>Source:</b>
eu: <b>Jatorria:</b>

en: <b>Type:</b>
eu: <b>Mota:</b>

en: <b>Number:</b>
eu: <b>Kopurua:</b>

en: <b>Color:</b>
eu: <b>Kolorea::</b>

en: <b>Draw Name:</b>
eu: <b>Marraztu izena:</b>

en: <b>Distance Labels:</b>
eu: <b>Distantzia-etiketak:</b>

en: Centre
eu: Erdiko gunea

en: Start only
eu: Hasiera bakarrik

en: End only
eu: Bukaera bakarrik

en: Start and End
eu: Hasiera eta bukaera

en: Centre, Start and End
eu: Erdiko gunea, hasiera eta bukaera

en: Maximum number of distance labels to be shown
eu: Erakutsi behar den distantzia-etiketen gehienezko kopurua

en: GPX Extensions
eu: GPX gehigarriak

en: Properties
eu: Propietateak

en: <b>Track Distance:</b>
eu: <b>Arrastoaren distantzia:</b>

en: <b>Track Height:</b>
eu: <b>Arrastoaren altuera:</b>

en: Show _GPS Speed
eu: _Erakutsi GPS-abiadura

en: Elevation-distance
eu: Altuera-distantzia

en: <b>Track Gradient:</b>
eu: <b>Arrastoaren gradientea:</b>

en: Gradient-distance
eu: Gradiente-distantzia

en: <b>Track Time:</b>
eu: <b>Arrastoaren denbora:</b>

en: <b>Track Speed:</b>
eu: <b>Arrastoaren abiadura:</b>

en: <b>Time/Date:</b>
eu: <b>Denbora/Data:</b>

en: Speed-time
eu: Abiadura-denbora

en: Show S_peed
eu: _Erakutsi abiadura

en: Distance-time
eu: Distantzia-denbora

en: Elevation-time
eu: Altuera-denbora

en: Speed-distance
eu: Abiadura-distantzia

en: <b>Heart Rate:</b>
eu: <b>Bihotz taupadak:</b>

en: Heart Rate
eu: Bihotz taupadak

en: <b>Cadence:</b>
eu: <b>Kadentzia:</b>

en: Cadence
eu: Kadentzia

en: <b>Temperature:</b>
eu: <b>Tenperatura:</b>

en: Temperature
eu: Tenperatura

en: <b>Power:</b>
eu: Potentzia

en: Power
eu: Potentzia

en: Date/Time Edit
eu: Data/Denbora editatu

en: <b>Name:</b>
eu: <b>Izena:</b>

en: <b>Latitude:</b>
eu: <b>Latitudea:</b>

en: <b>Longitude:</b>
eu: <b>Longitudea:</b>

en: <b>Altitude:</b>
eu: <b>Altitudea:</b>

en: <b>Course:</b>
eu: <b>Norabidea::</b>

en: <b>Timestamp:</b>
eu: <b>Denbora-marka:</b>

en: <b>Time:</b>
eu: <b>Denbora:</b>

en: <b>Distance Difference:</b>
eu: <b>Distantzia aldea:</b>

en: <b>Time Difference:</b>
eu: <b>Denbora aldea:</b>

en: <b>"Speed" Between:</b>
eu: <b>"Lastertasuna" hauen artean:</b>

en: <b>Speed:</b>
eu: <b>Abiadura:</b>

en: <b>VDOP:</b>
eu: <b>VDOP (Vertical Dilution of Position; Kokapenaren diluzio bertikala):</b>

en: <b>HDOP:</b>
eu: <b>HDOP (Horizontal Dilution of Position; Kokapenaren diluzio horizontala):</b>

en: <b>PDOP:</b>
eu: <b>PDOP (Position Dilution of Precision; Kokapenaren zehaztasunezko diluzioa):</b>

en: <b>SAT/FIX:</b>
eu: <b>SAT/FIX (konpondu satelitearekikoa):</b>

en: Trackpoint
eu: Arrasto-puntua

en: _Insert After
eu: _Txertatu ondoren

en: Split Here
eu: Moztu hemen

en: _Additional
eu: _Gehigarria

note: (void)vu_menu_add_item ( menu, _("_Select"), GTK_STOCK_FIND, G_CALLBACK(trw_layer_track_select), values ); ATM view auto selects, so don't bother with separate select menu entry (void)vu_menu_add_item ( menu, _("_Select"), GTK_STOCK_FIND, G_CALLBACK(trw_layer_waypoint_select), values ); AUTO SELECT 
en: _View
eu: _Ikusi

note: Insert column for the layer name when viewing multi layers
en: Layer
eu: Geruza

en: Date
eu: Eguna

en: Visible
eu: Agerian

en: Distance
    (miles)
eu: Distantzia
    (miliak)

en: Distance
    (NM)
eu: Distantzia
    (NM)

en: Distance
    (km)
eu: Distantzia

en: Length
    (minutes)
eu: Iraupena
    (minutuak)

en: Av. Speed
    (%s)
eu: Batez besteko abiadura
    (%s)

note: Apply own formatting of the data
en: Max Speed
    (%s)
eu: Abiadura handiena
    (%s)

en: Max Height
    (Feet)
eu: Altuera handiena
    (oinak)

en: Max Height
    (Metres)
eu: Altuera handiena
    (metroak)

en: Copy Data (with _positions)
eu: Kopiatu datuak (kokapenekin)

en: Comment
eu: Iruzkina

en: Symbol
eu: Ikurra

en: True
eu: Egia

en: Waypoint Properties
eu: Bide-puntuaren  propietateak

en: Name:
eu: Izena:

en: Show Name
eu: Erakutsi izena

en: Altitude:
eu: Altitudea:

en: Comment:
eu: Iruzkina:

en: Source:
eu: Iturburua:

en: Image:
eu: Irudia:

en: Symbol:
eu: Ikurra:

note: Geotag Info [readonly]
en: Has Geotag
eu: Has geoetiketa

en: Consistent Position
eu: Kokapen koherentea

en: Image Direction:
eu: Irudiaren norabidea:   ATM norabide-balioen koadroa beti agertzen da, informaziorik ez dagoenean ere. Polita litzateke ezkutatu ahal izatea 'Gehitu' egin arte. hala ere, ezin izan dut hau lortu. Horren ordez, sentsibilizatu behar duzu

en: Time:
eu: Ordua:

en: Course:
eu: Norabidea

en: Speed: (%s)
eu: Abiadura: (%s)

en: Magnetic Variance:
eu: Bariantza magnetikoa:

en: Geoid Height:
eu: Altuera geoidea:

en: URL Name:
eu: URL izena:

note: Combine fix & satellites into one line??
en: Fix Mode:
eu: Konpondu modua:

en: Satellites:
eu: Sateliteak:

en: Age of DGPS Data:
eu: DGPS datuen adina:

en: DGPS Station Id:
eu: DGPS estazioaren id:

en: Basic
eu: Oinarrizkoa

en: Extra
eu: Gehigarria

en: Magnetic
eu: Magnetikoa

en: Please enter a name for the waypoint.
eu: Eman iezaiozu izen bat bide-puntuari, mesedez.

en: Course value must be between 0 and 360.
eu: Norabidearen balioa 0 eta 360 artean behar du.

en: Failed updating EXIF on %s
eu: Huts egin du kargatzen EXIF %s-n

en: Geotagging %d Images...
eu: %d irudiak geo-etiketatzen...

en: Geotag Images
eu: Geo-etiketatu irudiak

en: Images
eu: Irudiak

en: Overwrite Existing Waypoints:
eu: Gainidatzi dauden bide-puntuak

en: Overwrite Existing GPS Information:
eu: Gainidatzi dagoen GPS-informazioa

en: Keep File Modification Timestamp:
eu: Mantendu fitxategi aldatuaren denbora-marka:

en: Create Waypoints:
eu: Sortu bide-puntuak:

en: Write EXIF:
eu: Idatzi EXIF:

en: Automatic Image Direction:
eu: Irudiaren norabide automatikoa

en: Set image direction based on a heading derived from the track
eu: Ezarri irudiaren norabidea jarraipenetik abiatuta

en: Interpolate Between Track Segments:
eu: Interpolatu arraso-segmentuen artean

en: Image Time Offset (Seconds):
eu: Irudiarekiko denbora jauzia (segundoak):

en: The number of seconds to ADD to the photos time to make it match the GPS data. Calculate this with (GPS - Photo). Can be negative or positive. Useful to adjust times when a camera's timestamp was incorrect.
eu: Argazkien denbora-marketara GEHITU beharreko segundo kopurua GPS datuekin bat egiteko. Kalkula ezazu  (GPS - Photo) hori erabiliz. Positibo zein negatibo izan daiteke. Erabilgarria oso argazki-kameraren denbora-zigiluak huts egin duenean.

en: Image Time is Local:
eu: Irudiaren ordua lokala da:

en: The timestamps in the images are in local time (rather than UTC) and so current local timezone adjustment will be automatically applied.
eu: Irudien denbora-markak ordu lokalean daude (UTC baino gehiago) eta beraz, uneko ordu-zona lokalaren doikuntza automatikoki aplikatuko da.

en: Image Timezone:
eu: Irudiaren denbora-zona

en: The timezone adjustment factor. e.g. for AWST use +8:00. This should be unnecessary if using 'time is local'. However time stamps may be offset due to timezone issues.
eu: Ordu-eremua doitzeko faktorea. adibidez AWST erabiltzeko +8:00. Hau alferrikakoa izan beharko litzateke 'denbora lokala bada' erabiltzea. Hala ere, denbora-zigiluak konpentsatu daitezke ordu-zona arazoengatik.

en: Using waypoint: %s
eu: Erabiltzen ari den bide-puntua: %s

en: Using track: %s
eu: Arrastoa erabiltzen: %s

en: Using all tracks in: %s
eu: Hemengo arrasto guztiak erabiltzen: %s

en: Number of Tracks
eu: Arrasto-kopurua

en: Date Range
eu: Data-bitartea

en: Total Length
eu: Luzera denetara

en: Average Length
eu: Batez besteko luzera

en: Eddington number
eu: Eddington zenbakia

note: No.4: Extended display only
en: Max Speed
eu: Abiadura handiena

en: Avg. Speed
eu: Batez besteko abiadura

en: Minimum Altitude
eu: Altuera txikiena

en: Maximum Altitude
eu: Altuera handiena

en: Total Elevation Gain/Loss
eu: Altuera denetara Galdu/Irabaziak

en: Avg. Elevation Gain/Loss
eu: Batez besteko altuera Galdu/Irabaziak

en: Total Duration
eu: Iraupena denetara

en: Avg. Duration
eu: Batez besteko iraupena

en: %d feet
eu: %d oin

en: %d feet / %d feet
eu: %d oin / %d oin

en: %d:%02d:%02d days:hrs:mins
eu: %d:%02d:%02d egun:ordu:min

en: %d:%02d hrs:mins
eu: %d:%02d ordu:min

en: Year
eu: Urte

en: Distance
    (%s)
eu: Distantzia
    (%s)

en: Average Dist
    (%s)
eu: Batezbesteko distantzia
    (%s)

en: %d %s: Track List
eu: %d %s: Arrastoen zerrenda

en: _Track List
eu: _Arrastoen zerrenda

en: Month
eu: Hila

en: Totals
eu: Guztizkoak

en: Years
eu: Urteak

en: Include Invisible Items
eu: Gehitu elementu ikusezinak

en: Include Tracks With No Times
eu: Denborarik gabeko arrastoak barne ditu

en: Current number of background tasks. Click to see the background jobs.
eu: Atzeko planoko uneko atazen kopurua. Egin klik atzeko atazak ikusteko.

en: Current zoom level. Click to select a new one.
eu: Uneko zoom maila. Klikatu beste bat hautatzeko.

en: Current number of log messages. Click to see them.
eu: Erregistroko mezuen kopurua. Egin klik ikusteko.

en: Middle click to clear the message.
eu: Erdiko klika mezua garbitzeko.

note: GPS Preamble
en: Trkpt
eu: Arrasto-puntua

en: %sSpeed%s %.1f%s
eu: %sAbiadura%s %.1f%s

note: Go for 2dp as expect low values for vertical speeds
en: %sClimb%s %.2f%s
eu: %sJauzi%s %.2f%s

en: %sAlt %dfeet
eu: %sAlt %doin

en: %sCourse %03d%s
eu: %sNorabidea %03d%s

en: yards
eu: yarda

en: %sDistance diff %d%s
eu: %sDistantzia aldea %d%s

en: %sTime %s
eu: %sDenbora %s

en: %sTime diff %lds
eu: %sDenbora aldea %lds

en: %sNo. of Sats %d
eu: %sSatelite-kopurua %d

en: %sTo End %.2f%s
eu: %sbukatzeko %.2f%s

en: %sDistance along %.2f%s
eu: %sDistantzia denetara %.2f%s

en: %sTrack: %s
eu: %sArrastoa: %s

en: There is a newer version of Viking available: %s
    
    Do you wish to go to Viking's website now?
eu: Vikign bertsio berria dago eskuragarri:  %s
    Joan nahi duzu orain Viking-en web-orrira.

en: This appears to be Viking's very first run.
    
    Do you wish to enable automatic internet features?
    
    Individual settings can be controlled in the Preferences.
eu: Badirudi hau dela Viking exekutatzen den estreinako aldia.
    
    Nahi duzu interneteko eginbide automatikoak gaitzea?
    
    Nork bere ezarpenak egokitu ditzake hobespenetan.

en: sec/mi
eu: seg/mi

en: Please select a GPS data file to open.
eu: Hautatu GPS datu-fitxategia irekitzeko.

en: Bzip2 File
eu: Bzip2 fitxategia

en: Zip File
eu: Zip fitxategia

en: Using "External" files means changes made in Viking are explicitly not saved.
    See the manual for more detail.%s
eu: "Kanpoko" fitxategiak erabiltzeak esan nahi du Viking-en egindako aldaketak ez direla berariaz gordetzen.
    
    Ikusi eskuliburua xehetasun gehiagorako.%s

en: 
    
    Do you wish to continue?
eu: 
    
    Jarraitu nahi duzu?

en: Waypoint
eu: Bide-puntua

en: Search Term
eu: Bilaketa-terminoa

note: TODO get rid of this as this is unnecessary duplication...
en: Pan
eu: Desplazamendua

en: Zoom
eu: Zooma

en: Ruler
eu: Erregela

en: Select
eu: Hautatu

en: This is Viking
eu: Hau da Viking

en: Location lookup aborted
eu: Kokapen-bilaketa etenda

en: Location found: %s
eu: Kokapena aurkitu: %s

en: Unable to determine location
eu: Ezin da kokapena zehaztu

en: Determining location
eu: Kokapena zehazten

en: Location found via geoclue
eu: Geoklue bidez aurkitutako kokapena

en: Default Map
eu: Mapa lehenetsia

en: Trying to determine location...
eu: Kokapena zehazten...

note: Create tooltip
en: Select zoom level
eu: Hautatu zoom-maila

en: Do you want to save the changes you made to the document "%s"?
    
    Your changes will be lost if you don't save them.
eu: Gorde nahi duzu "%s" dokumentuan egindako aldaketak?
    
    Zuk egindako aldaketak gal daitezke gordetzen ez baduzu.

en: Don't Save
eu: Ez gorde

en: pixelfact
eu: pixel-faktorea

en: %s %s %dft
eu: %s %s %doin

note: 'N' for North
en: N
eu: I

en: Area: %.3f miles * %.3f miles = %.3f sq. miles
eu: Area: %.3f  milia * %.3f milia = %.3f milia ber 2

en: Area: %.3f NM * %.3f NM = %.3f sq. NM
eu: Area: %.3f NM * %.3f NM = %.3f NM ber 2

note: case VIK_UNITS_DISTANCE_KILOMETRES:
en: Area: %.3f km * %.3f km = %.3f sq. km
eu: Area: %.3f km * %.3f km = %.3f  km ber 2

en: Area approximation not valid at this zoom level
eu: Area-hurbilketak ez du balio zoom maila honetan

en: _Ruler
eu: _Erregela

en: Ruler Tool
eu: Erregela-tresna

en: _Zoom
eu: _Zooma

en: Zoom Tool
eu: Zoom tresna

en: _Pan
eu: _Desplazamendu

en: Pan Tool
eu: Desplazamentu tresna

en: _Select
eu: _Hautatu

en: Select Tool
eu: Hautatze-tresna

en: You must select a layer to show its properties.
eu: Aurekatu geruza bat bere propietateak ikusteko.

note: No error to show, so unlikely this will get called
en: The help system is not available.
eu: Laguntza sistema ez dago eskuragarri.

note: Main error path
en: Help is not available because: %s.
    Ensure a Mime Type ghelp handler program is installed (e.g. yelp).
eu: Laguntza ez dago eskuragarri honengatik: %s
    Instalatu ghelp laguntza kudeatzen duen Mime motatako programa bat (hala nola yelp).

en: You must select a layer to delete.
eu: Aukeratu behar duzu ezabatu nahi duzun geruza.

en: Untitled
eu: Titulugabea

en: Unable to add '%s' to the list of recently used documents
eu: Ezin da  '%s'  gehitu erabili berri diren dokumentuen zerrendara

en: The file you requested could not be opened.
eu: Eskatu duzun fitxategia ezin da ireki.

en: GPSBabel is required to load files of this type or GPSBabel encountered problems.
eu: GPSBabel eskatzen du mota horretako fitxategiak kargatzeko edo GPSBabel-ek arazoak izan ditu.

en: Unable to load malformed GPX file %s
eu: Ezin da gaizki eratutako %s GPX fitxategia kargatu

en: Unable to load malformed TCX file %s
eu: Ezin da kargatu TCX fitxategi akatsduna %s

en: Unable to load malformed KML file %s
eu: Ezin da kargatu KML fitxategi akatsduna %s

en: Unsupported file type for %s
eu: Onartzen ez den fitxategi mota %s

en: Save as Viking File.
eu: Gorde Viking fitxategi gisa

en: Exporting to file: %s
eu: Esportatzen fitxategira: %s

note: Confirm what happened.
en: Exported files: %d
eu: Esportatutako fitxategiak: %d

en: Export to directory
eu: Esportatu direktoriora

en: Could not convert all files
eu: Ezin dira bihurtu fitxategi guztiak

en: File not accessible
eu: Fitxategia ezin da atzitu

en: No Viking File
eu: Ez da Viking fitxategia

en: This layer has no configurable properties.
eu: Geruzak ez dauka ezartzeko ezaugarririk

en: Are you sure you wish to reset all preferences back to the defaults?
eu: Ziur zaude hobespenak leheneratu nahi dituzula?

en: A backup of the previous preferences was saved to: %s
eu: Aurreko hobespenetako babeskopia %s fitxategira  gorde da

en: Preferences not reset as backup of current preferences failed
eu: Hobespenak ez dira leheneratu babeskopiak huts egin duelako

en: Suppressions List
eu: Ezabaketen zerrenda

en: Reset all the suppressed messages?
eu: Leheneratu nahi duzu ezabatutako mezu guztiak?

en: No messages are being suppressed
eu: Ez da mezurik ezabatu

en: Are you sure you wish to delete all layers?
eu: Seguru zaude geruza guztiak ezabatu nahi dituzula?

note: Try harder...
en: Generating image file...
eu: Irudi-fitxategia sortzen...

en: Failed to generate internal image.
    
    Try creating a smaller image.
eu: Errorea  barne irudi-fitxategia sortzen.
    
    Saiatu irudi txikiagoa sortzen.

en: Image file generated.
eu: Irudi-fitxategia sortu da.

en: Failed to generate image file.
eu: Ezin izan da irudi-fitxategia sortu.

en: Unable to write to file %s: %s
eu: Ezin da idatzi %s fitxategian: %s

en: Viewable region outside allowable pixel size bounds for image. Clipping width/height values.
eu: Ikusgai dagoen erregioa onartzen den irudiaren mugatik kanpo dago. Txikitu luze-zabaleraren balioak.

en: Total area: %ldm x %ldm (%.3f sq. km)
eu: Area osoa: %ldm x %ldm (%.3f  km koadro)

en: Total area: %ldm x %ldm (%.3f sq. miles)
eu: Area osoa: %ldm x %ldm (%.3f  milia koadro)

en: Total area: %ldm x %ldm (%.3f sq. NM)
eu: Area osoa: %ldm x %ldm (%.3f sq. NM)

note: Single file
en: Save Image
eu: Gorde irudia

en: You must be in UTM mode to use this feature
eu: Eginbide hau erabili ahal izateko UTM moeuan egon behar zara.

en: Choose a directory to hold images
eu: Hautatu direktorio bat irudiak sartzeko

note: todo: default for answers inside VikWindow or static (thruout instance)
en: Save to Image File
eu: Gorde irudi-fitxategian

en: Width (pixels):
eu: Zabalera (pixel):

en: Height (pixels):
eu: Altuera (pixeletan):

en: WARNING: USING LARGE IMAGES OVER 10000x10000
    MAY CRASH THE PROGRAM!
eu: Kontuz! 10000x10000 pixel edo handiagoak diren irudiak erabiltzeak
    programa blokea dezake.

en: Zoom (meters per pixel):
eu: Zooma (metroak pixeleko):

en: Area in current viewable window
eu: Area ikusgai den huneko leihoan

en: Save as PNG
eu: Gorde PNG gisa

en: Save as JPEG
eu: Gorde JPEG gisa

en: East-west image tiles:
eu: Ekialde-mendebalde irudi-lauzak

en: North-south image tiles:
eu: Iparra-Hegoa irudi-lauzak

en: This feature is not available in UTM mode
eu: Ataza hau ez da egingarria UTM moduan

en: Open File
eu: Ireki fitxategia

en: Unable to import %s.
eu: Ezin da %s inportatu.

en: Choose a background color
eu: Aukeratu atzeko planoko kolorea

en: Choose a track highlight color
eu: Aukeratu arrastoa nabarmentzeko kolorea

en: _Edit
eu: _Editatu

en: _Layers
eu: _Geruzak

en: _Tools
eu: _Tresnak

en: _Webtools
eu: _Web-tresnak

en: _Help
eu: _Laguntza

en: New file
eu: Fitxategi berria

en: _Open...
eu: _Ireki...

en: Open a file
eu: Ireki fitxategi bat

en: Open _Recent File
eu: Azken fitxategiak

en: Append _File...
eu: Gehitu fitxategia...

en: Append data from a different file
eu: Gehitu datuak  beste fitxategi batetik

en: Open GPX as External _Layer...
eu: Ireki GPX kanpoko geruza gisa

en: Open a GPX file as an external layer
eu: Ireki GPX kanpoko geruza gisa

en: _Export All
eu: _Esportatu guztia

en: Export All TrackWaypoint Layers
eu: Esportatu Arrasto-puntuen geruza guztiak

en: Export as GPX
eu: GPX moduan esportatu

en: _Single GPX File...
eu: GPC fitxategi sinplea

en: Export to Single GPX File
eu: GPX fitxategi sinplera esportatu

en: A_cquire
eu: Eskuratu

en: _Directions...
eu: _Helbideak...

en: Get driving directions
eu: Lortu norabideak

en: Get traces from OpenStreetMap
eu: Lortu arrastoak OpenStreetMap-etik

en: Get Your Own Traces from OpenStreetMap
eu: Lortu zure arrastoak OpenStreetMaps-etik

en: Geo_caches...
eu: Geo_cache-ak...

en: Get Geocaches from geocaching.com
eu: Lortu Geocache-ak geocaching.com orritik

en: Create waypoints from geotagged images
eu: Sortu bide-puntuak geo-etiketatutako irudietatik

en: Get a file from a URL
eu: Lortu fitxategia URL batetik

en: Create waypoints from Wikipedia items in the current view
eu: Sortu bide-puntuak Wikipedia elementuetatik uneko ikuspegian

en: _Save
eu: _Gorde

en: Save the file
eu: Gorde fitxategia

en: Save _As...
eu: Gorde _honela...

en: Save the file under different name
eu: Gorde fitxategia beste izen batez

en: Properties...
eu: Propietateak...

en: File Properties
eu: Fitxategiaren propietateak

en: Import KMZ _Map File...
eu: Inportatu KMZ mapa-fitxategia...

en: Import a KMZ file
eu: Inportatu KMZ fitxategia

en: Generate _KMZ Map File...
eu: Sortu _KMZ mapa-fitxategia

en: Generate a KMZ file with an overlay of the current view
eu: Sortu KMZ fitxategia uneko ikuspegiaren gainean

en: _Generate Image File...
eu: _Sortu irudi-fitxategia...

en: Save a snapshot of the workspace into a file
eu: Gorde lan-arearen pantaila-argazkia fitxategi batean

en: Generate _Directory of Images...
eu: Sortu irudi-direktorio bat

en: Generate _Directory of Images
eu: Sortu irudi-direktorioa

en: _Print...
eu: _Inprimatu...

en: Print maps
eu: Inprimatu mapak

en: E_xit
eu: I_rten

en: Exit the program
eu: Irten programatik

en: Save and Exit
eu: Gorde eta irten

en: Save and Exit the program
eu: Gorde eta irten programatik

en: Go to the Pre_vious Location
eu: Joan aurreko kokalekura

en: Go to the previous location
eu: Joan aurreko kokalekura

en: Go to the _Next Location
eu: Joan hurrengo kokalekura

en: Go to the next location
eu: Joan hurrengo kokalekura

en: Go to the _Default Location
eu: Joan lehenetsitako kokalekura

en: Go to the default location
eu: Joan lehenetsitako kokalekura

en: Go to the _Auto Location
eu: Joan auto-kokapenera

en: Go to a location via automatic lookup
eu: Joan kokapen batera bilaketa automatikoaren bidez

en: Go to _Location...
eu: Joan kokalekura...

en: Go to address/place using text search
eu: Joan helbidera/tokira testu bilaketaren bidez

en: _Go to Lat/Lon...
eu: _Joan Lat/Lon kokalekura...

en: Go to arbitrary lat/lon coordinate
eu: Joan lat/lon kokaleku arbitrario batera

en: Go to UTM...
eu: Joan UTMra....

en: Go to arbitrary UTM coordinate
eu: Joan UTM koordinatu arbitrario batera

en: Go to Today
eu: Joan gaurko egunera

en: Go to today on the calendar
eu: Joan gaurko egunera egutegian

en: _Refresh
eu: _Freskatu

en: Refresh any maps displayed
eu: Freskatu bistaratutako mapa guztiak

en: Set _Highlight Color...
eu: Ezarri nabarmentzeko kolorea...

en: Set Highlight Color
eu: Ezarri  kolore nabarmena

en: Set Bac_kground Color...
eu: Ezarri atzeko planoko kolorea

en: Set Background Color
eu: Ezarri atzeko planoaren kolorea

en: Zoom _In
eu: _Handiagotu

en: Zoom In
eu: Handiagotu

en: Zoom _Out
eu: _Txikiagotu

en: Zoom Out
eu: Txikiagotu

en: Zoom _To...
eu: Zoom hona...

en: Zoom To
eu: Handiagotu

en: Pan _North
eu: Desplazatu iparrera

en: Pan _East
eu: Desplazatu ekialdera

en: Pan _South
eu: Desplazatu hegoaldera

en: Pan _West
eu: Desplazatu mendebaldera

en: Background _Jobs
eu: Atzeko planoko lanak

en: Background Jobs
eu: Atzeko planoaren lanak

en: Logged messages
eu: Mezua erregistratu da

en: Cu_t
eu: _Ebaki

en: Delete All
eu: Ezabatu guztiak

en: Copy Centre _Location
eu: Kopiatu erdiko kokalekua

en: _Flush Map Cache
eu: _Hustu mapen cache-a

en: _Set the Default Location
eu: _Ezarri lehenetsitako kokalekua

en: Set the Default Location to the current position
eu: _Ezarri lehenetsitako kokalekua uneko posizioan

en: _Preferences
eu: _Hobespenak

en: Program Preferences
eu: Aplikazioaren hobespenak

en: Preferences Reset All
eu: Leheneratu hobespen guztiak

en: Reset All Program Preferences
eu: Leheneratu programaren hobespen guztiak

en: _Suppression Messages...
eu: _Mezuen ezabaketa...

en: Reset List of Messages being Suppressed
eu: Leheneratu ezabatutako mezuen zerrenda

en: _Layer Defaults
eu: _Lehenetsitako geruzak

en: _Properties
eu: _Propietateak

en: Help
eu: Laguntza

en: _About
eu: Honi _buruz

en: About
eu: Honi buruz

en: Export as KML
eu: KML moduan esportatu

en: Transfer data from a GPS device
eu: Ekarri datuak GPS batetik

en: Import File With GPS_Babel...
eu: Inportatu datuak GPSBabel-en bidez...

en: Import file via GPSBabel converter
eu: Inportatu datuak GPSBabel bihurgailuaren bidez

en: Missing GPSBabel program recommended...
eu: Gomendatutako GPSBabel programa falta da...

en: Import Geo_JSON File...
eu: Inportatu Geo_JSON fitxategia...

en: Import GeoJSON file
eu: Inportatu Geo_JSON fitxategia

en: Debug Mode
eu: Arazketa modua

en: Toggle debug mode
eu: Aldatu arazketa modura

en: _UTM Mode
eu: _UTM modua

en: _Expedia Mode
eu: _Expedia modua

en: _Mercator Mode
eu: _Mercator modua

en: Lat_/Lon Mode
eu: Lat_/Lon modua

en: Show _Scale
eu: Erakutsi eskala

en: Show Scale
eu: Erakutsi eskala

en: Show _Center Mark
eu: Erakutsi erdiko marka

en: Show Center Mark
eu: Erakutsi erdiko marka

en: Show _Highlight
eu: Erakutsi nabarmen

en: Show Highlight
eu: Erakutsi nabarmen

en: _Full Screen
eu: _Pantaila osoa

en: Activate full screen mode
eu: Aktibatu pantaila osoa modua

en: Show Side _Panel
eu: Erakutsi alboko panela

en: Show Side Panel
eu: Erakutsi alboko panela

en: Show Track _Graphs
eu: Erakutsi arrastoen _grafikoak

en: Show Track Graphs
eu: Erakutsi arrastoen grafikoak

en: Show Status_bar
eu: Erakutsi egoera-barra

en: Show Statusbar
eu: Erakutsi egoera-barra

en: Show _Toolbar
eu: Erakutsi _tresna-barra

en: Show Toolbar
eu: Erakutsi tresna barra

en: Show _Menu
eu: Erakutsi _menua

en: Show Menu
eu: Erakutsi menua

en: Show Side Panel B_uttons
eu: Erakutsi alboko panelaren botoiak

en: Show Side Panel Buttons
eu: Erakutsi alboko panelaren botoiak

en: Show Side Panel Ca_lendar
eu: Erakutsi alboko panelaren egutegia

en: Show Side Panel Calendar
eu: Erakutsi alboko panelaren egutegia

en: Show Side Panel Tabs
eu: Erakutsi alboko panelen fitxak

en: Show Side Panel Goto
eu: Erakutsi alboko panela Joan hona

en: Show Side Panel Statistics
eu: Erakutsi alboko panela Estatistikak

en: Show Side Panel Splits
eu: Erakutsi alboko panela Zatiketak

en: New _%s Layer
eu: _%s geruza berria

en: GPS Data Manager
eu: GPS datu-kudeatzailea

en: Map Based GPS Data Manager (live data capable).
eu: GPS Data Manager horretan oinarrituriko mapa (bat-bateko datuak zuzenean erabiltzeko gai).

en: Data does not follow JPEG specification.
eu: Datuek ez dute JPEG espezifikazioak betetzen.

en: Path '%s' invalid.
eu: '%s'  ez baliozko bide-izena

en: Could not read '%s'.
eu: Ezin da irakurri  '%s'.
