viking - en to nb translation catalogue (186 entries)

en: Done.
nb: Ferdig.

en: Working...
nb: Arbeider...

en: Job
nb: Jobb

en: Progress
nb: Fremdrift

en: paste failed
nb: lim inn mislykktes

en: Latitude:
nb: Breddegrad:

en: Longitude:
nb: Lengdegrad:

en: Zone:
nb: Sone:

en: Add Track
nb: Legg til spor

en: Track Name:
nb: Spornavn:

en: Please enter a name for the track.
nb: Vennligst skriv inn et navn for sporet

en: 1 min
nb: 1 minutt

en: 1 hour
nb: 1 time

en: 1 day
nb: 1 dag

en: Custom (in minutes):
nb: Tilpasset (i minutter):

en: Map type:
nb: Karttype:

en: Zoom level:
nb: Zoomnivå:

en: Search
nb: Søk

en: failed to open temporary file: %s
nb: kunne ikke åpne midlertidig fil: %s

en: None
nb: Ingen

en: Simplified Tracks
nb: Forenklede spor

en: Download Geocaches
nb: Laster ned Geocacher

en: Geocaching.com Caches
nb: Geocaching.com Cacher

en: geocaching.com username:
nb: geocaching.com-brukernavn:

en: geocaching.com password:
nb: geocaching.com-passord:

en: Number geocaches:
nb: Antall geocacher:

en: Acquire from GPS
nb: Hent fra GPS

en: Acquired from GPS
nb: Hentet fra GPS

en: Downloaded %d out of %d %s...
nb: Lastet ned %d av %d %s...

en: Downloaded %d %s.
nb: Lastet ned %d %s.

en: GPS Device: %s
nb: GPS-enhet: %s

note: NB gps_layer_inst_init() is performed after parameter registeration thus to give the protocols some potential values use the old static list TODO: find another way to use gps_layer_inst_init()?
en: GPS Protocol:
nb: GPS-protokoll

en: Password:
nb: Passord:

note: From and To entries
en: From:
nb: Fra:

en: To:
nb: Til:

en: Invalid DEM
nb: Ugyldig DEM

en: Download error: %s
nb: Nedlastingsfeil: %s

en: couldn't open temp file
nb: kunne ikke åpne tempfil

en: Public
nb: Offentlig

en: OSM username:
nb: OSM-brukernavn:

en: OSM password:
nb: OSM-passord:

en: OSM upload
nb: OSM-opplasting

en: File's name:
nb: Filens navn:

en: Description:
nb: Beskrivelse:

en: Uploading %s to OSM
nb: Laster opp %s til OSM

en: Horizontally
nb: Horisontalt

en: Vertically
nb: Vertikalt

en: Both
nb: Begge

en: Image Settings
nb: Bildeinnstillinger

en: done
nb: ferdig

en: Image S_ize:
nb: B_ildestørrelse:

en: Color:
nb: Farge:

en: Line Thickness:
nb: Linjetykkelse:

en: Enable debug output
nb: Aktiver feilsøkingsutskrifter

en: Enable verbose output
nb: Slå på utfyllende utskrift

en: Show version
nb: Vis versjon

en: The file "%s" exists, do you wish to overwrite it?
nb: Filen "%s" eksisterer. Vil du overskrive den?

en: Alpha:
nb: Alfa:

en: _File
nb: _Fil

en: DEM Files:
nb: DEM-filer:

en: Download Source:
nb: Last ned kilde:

en: No SRTM data available for %f, %f
nb: Ingen SRTM-data tilgjengelig for %f, %f

en: Downloading DEM %s
nb: Laster ned DEM %s

en: Choose file
nb: Velg fil

en: Choose file(s)
nb: Velg fil(er)

en: Add...
nb: Legg til...

en: Delete
nb: Slett

en: Couldn't open image file: %s
nb: Kunne ikke åpne bildefil: %s

en: Choose World file
nb: Velg World-fil

en: The World file you requested could not be opened for reading.
nb: Den World-filen du valgte kunne ikke åpnes for lesing.

en: The file you requested could not be opened for writing.
nb: Den World-filen du valgte kunne ikke åpnes for skriving.

en: Layer Properties
nb: Laginnstillinger

en: Load From File...
nb: Last inn fra fil...

en: Map Image:
nb: Kartbilde:

en: Enter address or place name:
nb: Angi adresse eller stedsnavn:

en: GPS Download
nb: GPS-nedlasting

en: GPS Upload
nb: GPS-opplasting

en: Unknown GPS Protocol
nb: Ukjent GPS-protokoll

en: Uploading %d waypoint... | Uploading %d waypoints...
nb[0]: Laster opp %d waypoint...

en: _Copy
nb: _Kopier

en: _Paste
nb: _Lim inn

en: _Delete
nb: Sle_tt

en: You cannot cut the Top Layer.
nb: Du kan ikke klippe ut øverste lag

en: You cannot delete the Top Layer.
nb: Du kan ikke slette øverste lag

note: NB mode => id - But can't break file format just to rename something better
en: Map Type:
nb: Karttype:

en: Zoom Level:
nb: Zoomnivå:

en: Map
nb: Kart

en: %s: Unknown map type %d
nb: %s: Ukjent karttype %d

en: Unknown Map Zoom
nb: Ukjent kartzoom

en: Downloading %d %s map... | Downloading %d %s maps...
nb[0]: Laster ned %d %s kart...

en: Wrong zoom level for this map.
nb: Feil zoomnviå for dette kartet.

en: Layer Name
nb: Navn på lag

en: delete data from %s
nb: slett data fra %s

en: Create Waypoint
nb: Opprett Waypoint

en: Edit Waypoint
nb: Rediger Waypoint

en: Show Picture
nb: Vis bilde

en: Circle
nb: Sirkel

en: Draw Labels
nb: Tegn etiketter

en: Track Thickness:
nb: Sportykkelse:

en: Track Background Color
nb: Bakgrunnsfarge på spor

en: Background:
nb: Bakgrunn:

en: Export Layer
nb: Eksporter lag

en: _New
nb: _Ny

en: From _GPS...
nb: Fra _GPS...

en: No map layer in use. Create one first
nb: Ingen kartlag i bruk. Opprett ett først

en: Statistics
nb: Statistikk

note: Every graph has two value labels
en: No Data
nb: Ingen data

en: Failed splitting track. Track unchanged
nb: Kunne ikke dele spor. Spor uendret

en: <b>Track Length:</b>
nb: <b>Sporlengde:</b>

en: <b>Max Speed:</b>
nb: Høyeste hastighet

en: <b>Avg. Speed:</b>
nb: Snitthastighet

en: <b>End:</b>
nb: <b>Slutt:</b>

en: <b>Duration:</b>
nb: <b>Varighet:</b>

en: %s - Track Properties
nb: %s - Sporegenskaper

en: <b>Comment:</b>
nb: <b>Kommentar:</b>

en: <b>Track Distance:</b>
nb: <b>Spordistanse:</b>

en: <b>Track Time:</b>
nb: <b>Sportid:</b>

en: Speed-time
nb: Hastighet-tid

en: <b>Timestamp:</b>
nb: <b>Tidsstempel:</b>

en: <b>Time:</b>
nb: <b>Tid:</b>

en: <b>Distance Difference:</b>
nb: <b>Avstandsforskjell:</b>

en: <b>Time Difference:</b>
nb: <b>Tidsforskjell:</b>

en: <b>"Speed" Between:</b>
nb: <b>"Hastighet" mellom:</b>

en: Split Here
nb: Del her

note: (void)vu_menu_add_item ( menu, _("_Select"), GTK_STOCK_FIND, G_CALLBACK(trw_layer_track_select), values ); ATM view auto selects, so don't bother with separate select menu entry (void)vu_menu_add_item ( menu, _("_Select"), GTK_STOCK_FIND, G_CALLBACK(trw_layer_waypoint_select), values ); AUTO SELECT 
en: _View
nb: _Vis

en: Name:
nb: Navn:

en: Altitude:
nb: Høyde:

en: Comment:
nb: Kommentar:

en: Image:
nb: Bilde:

en: Please enter a name for the waypoint.
nb: Angi navn for waypointen

en: Please select a GPS data file to open.
nb: Vennligst velg en GPS-datafil å åpne.

note: TODO get rid of this as this is unnecessary duplication...
en: Pan
nb: Panorér

en: Ruler
nb: Linjal

en: Do you want to save the changes you made to the document "%s"?
    
    Your changes will be lost if you don't save them.
nb: Vil du lagre endringene i dokumentet "%s"?
    
    Endringene vil gå tapt om du ikke lagrer dem.

en: Don't Save
nb: Ikke lagre

en: _Ruler
nb: _Linjal

en: Ruler Tool
nb: Linjalverktøy

en: Zoom Tool
nb: Zoomverktøy

en: You must select a layer to show its properties.
nb: Du må velge et lag for å kunne se dets egenskaper.

en: You must select a layer to delete.
nb: Du må velge et lag å slette.

en: Untitled
nb: Uten tittel

en: The file you requested could not be opened.
nb: Filen du valgte kunne ikke åpnes.

en: Save as Viking File.
nb: Lagre som Viking-fil.

en: Are you sure you wish to delete all layers?
nb: Er du sikker på at du vil ta slette alle lagene?

note: Single file
en: Save Image
nb: Lagre bilde

en: You must be in UTM mode to use this feature
nb: Du må være i UTM-modus for å bruke denne funksjonen

en: Choose a directory to hold images
nb: Velg en mappe til å lagre bilder

note: todo: default for answers inside VikWindow or static (thruout instance)
en: Save to Image File
nb: Lagre til bildefil

en: Width (pixels):
nb: Bredde (piksler):

en: Height (pixels):
nb: Høyde (piksler):

en: Zoom (meters per pixel):
nb: Zoom (meter pr pixel):

en: Save as PNG
nb: Lagre som PNG

en: Save as JPEG
nb: Lagre som JPEG

en: Choose a background color
nb: Velg en bakgrunnsfarge

en: _Edit
nb: R_ediger

en: _Layers
nb: _Lag

en: _Tools
nb: Verk_tøy

en: _Help
nb: _Hjelp

en: New file
nb: Ny fil

en: _Open...
nb: _Åpne...

en: Open a file
nb: Åpne en fil

en: Get Geocaches from geocaching.com
nb: Få Geocacher fra geocaching.com

en: Save the file
nb: Lagre filen

en: Save _As...
nb: Lagre _som...

en: Save the file under different name
nb: Lagre filen med et annet navn

en: _Generate Image File...
nb: _Generer bildefil...

en: Print maps
nb: Skriv ut kart

en: Exit the program
nb: Avslutt programmet

en: Save and Exit
nb: Lagre og avslutt

en: Save and Exit the program
nb: Lagre og avslutt programmet

en: Go to UTM...
nb: Gå til UTM...

en: Zoom _In
nb: Zoom _inn

en: Zoom _Out
nb: Zoom _ut

en: Zoom _To...
nb: Zoom _til...

en: Background _Jobs
nb: Bakgrunns_jobb

en: Cu_t
nb: Klipp _ut

en: Delete All
nb: Slett alle

en: _Preferences
nb: _Innstillinger

en: _Properties
nb: _Egenskaper

en: _About
nb: _Om

en: Transfer data from a GPS device
nb: Overfør data fra GPS-enhet

en: _UTM Mode
nb: _UTM-modus

en: _Expedia Mode
nb: _Expedia-modus

en: _Mercator Mode
nb: _Mercator-modus

en: _Full Screen
nb: Fullskjerm

en: Activate full screen mode
nb: Aktiver fullskjerm
