viking - en to sl translation catalogue (236 entries)

en: Done.
sl: Opravljeno.

en: Error: acquisition failed.
sl: Napaka: zajem ni uspel.

en: Working...
sl: Izvajanje ...

en: Tracks
sl: Sledi

en: %d items
sl: %d predmetov

en: Job
sl: Opravilo

en: Progress
sl: Napredek

en: Viking Background Jobs
sl: Viking opravila v ozadju

en: paste failed
sl: lepljenje ni uspelo

en: wrong clipboard data size
sl: Napačna velikost podatkov na odložišču

en: Go to Lat/Lon
sl: Pojdi na šir./dolž.

en: Latitude:
sl: Geografska širina:

en: Longitude:
sl: Geografska dolžina:

en: Add Track
sl: Dodaj sled

en: Track Name:
sl: Ime sledi:

en: Please enter a name for the track.
sl: Vnesite ime sledi:

en: Zoom Factors...
sl: Faktorji povečave...

en: 1 hour
sl: 1 ura

en: 1 day
sl: 1 dan

en: Custom (in minutes):
sl: Po meri (v minutah):

en: Download along track
sl: Prenos po sledi

en: Map type:
sl: Vrsta zemljevida:

en: Zoom level:
sl: Stopnja povečave:

en: Expedia Street Maps
sl: Cestni zemljevidi Expedia

en: (none)
sl: (brez)

en: Search
sl: Najdi

en: None
sl: Brez

en: Show Scale:
sl: Prikaži merilo

en: Show Center Mark:
sl: Prikaži oznako središča

en: Max number of points:
sl: Največje število točk:

en: Simplified Tracks
sl: Poenostavljene sledi

en: Remove Duplicate Waypoints
sl: Odstrani podvojene točke

en: Download Geocaches
sl: Prenesi Geozaklade

en: Geocaching.com Caches
sl: Zakladi Geocaching.com

en: geocaching.com username:
sl: uporabniško ime za geocaching.com:

en: geocaching.com password:
sl: geslo za geocaching.com:

en: Acquire from GPS
sl: Zajemi iz GPS naprave

en: Acquired from GPS
sl: Zajeto iz GPS naprave

en: Downloading %d trackpoint... | Downloading %d trackpoints...
sl[0]: Prenašam %d točk sledi...
sl[1]: Prenašam %d točko sledi...
sl[2]: Prenašam %d točki sledi...
sl[3]: Prenašam %d točke sledi...

en: Downloaded %d out of %d %s...
sl: Prenešeno %d od %d %s...

en: Downloaded %d %s.
sl: Prenešeno %d %s.

en: GPS Device: %s
sl: Naprava GPS: %s

note: NB gps_layer_inst_init() is performed after parameter registeration thus to give the protocols some potential values use the old static list TODO: find another way to use gps_layer_inst_init()?
en: GPS Protocol:
sl: Protokol GPS:

note: List reassigned at runtime
en: Serial Port:
sl: Zaporedni vmesnik:

en: GPS device: N/A
sl: Naprava GPS: ni na voljo

en: Password:
sl: Geslo:

en: Download error: %s
sl: Napaka prenosa: %s

en: couldn't open temp file
sl: začasne datoteke ni bilo mogoče odpreti

en: Public
sl: Javno

en: failed to upload data: HTTP response is %ld
sl: prenos podatkov ni uspel: odziv protokola HTTP je %ld

en: curl_easy_getinfo failed: %d
sl: curl_easy_getinfo ni uspel: %d

en: curl request failed: %s
sl: curl zahtevek ni uspel: %s

en: OSM upload
sl: Prenos na OSM

en: File's name:
sl: Ime datoteke:

en: Description:
sl: Opis:

en: The description of the trace
sl: Opis sledi

en: Tags:
sl: Oznake:

en: The tags associated to the trace
sl: Oznake sledi

en: Uploading %s to OSM
sl: Prenašanje %s na OSM

en: Horizontally
sl: Vodoravno

en: Vertically
sl: Navpično

en: Both
sl: Oboje

en: Image Settings
sl: Nastavitve slike

en: done
sl: opravljeno

note: Page Size
en: _Adjust Page Size and Orientation
sl: _Prilagodi velikost in postavitev strani

en: C_enter:
sl: _Sredinsko:

note: ignore page margins
en: Ignore Page _Margins
sl: Prezri _robove strani

en: Image S_ize:
sl: _Velikost slike:

en: Color:
sl: Barva:

en: Minutes Width:
sl: Minut širine:

en: Line Thickness:
sl: Debelina črt:

en: Enable verbose output
sl: Vključi podroben izpis

en: Show version
sl: Prikaži različico

en: The file "%s" exists, do you wish to overwrite it?
sl: Datoteka "%s" že obstaja. Ali jo želite prepisati?

en: Alpha:
sl: Prosojnost:

en: _File
sl: _Datoteka

en: DEM Files:
sl: Datoteke DEM:

en: Download Source:
sl: Vir prenosa:

en: Min Elev:
sl: Najmanjša višina:

en: Max Elev:
sl: Največja višina:

en: No SRTM data available for %f, %f
sl: SRTM podatkov za %f, %f ni na voljo

en: Downloading DEM %s
sl: Prenašanje DEM %s

en: Browse...
sl: Prebrskaj ...

en: Choose file
sl: Izberi datoteko

en: Choose file(s)
sl: Izberi datoteko(e)

en: Add...
sl: Dodaj...

en: Delete
sl: Zbriši

en: Recording tracks
sl: Snemanje sledi

en: Jump to current position on start
sl: Ob zagonu skoči na trenutni položaj

en: Couldn't open image file: %s
sl: Ni bilo mogoče odpreti datoteke s sliko: %s

en: The file you requested could not be opened for writing.
sl: V datoteko, ki ste jo izbrali ni mogoče pisati.

en: Layer Properties
sl: Lastnosti plasti

en: Load From File...
sl: Naloži iz datoteke ...

en: Map Image:
sl: Slika zemljevida:

en: Enter address or place name:
sl: Vnesite naslov ali ime kraja:

en: Gpsd Host:
sl: Strežnik gpsd:

en: Gpsd Port:
sl: Vrata gpsd

en: GPS Download
sl: Prenos iz GPS

en: GPS Upload
sl: Prenos na GPS

en: GPS Realtime Tracking
sl: Sledenje v realnem času z GPS

en: Unknown GPS Protocol
sl: Neznan protokol GPS

en: Status: detecting gpsbabel
sl: Stanje: iščem gpsbabel

en: _Copy
sl: _Kopiraj

en: _Paste
sl: _Prilepi

en: _Delete
sl: I_zbriši

en: Top Layer
sl: Vrhnja plast

en: You cannot cut the Top Layer.
sl: Ne morete izrezati vrhnje plasti.

en: You cannot delete the Top Layer.
sl: Ne morete izbrisati vrhnje plasti.

note: NB mode => id - But can't break file format just to rename something better
en: Map Type:
sl: Vrsta zemljevida:

en: Autodownload maps:
sl: Samodejen prenos zemljevidov:

en: Maps Download
sl: Prenos zemljevidov

en: Map
sl: Zemljevid

en: %s: Unknown map type %d
sl: %s: Neznana vrsta zemljevida %d

en: Redownloading up to %d %s map... | Redownloading up to %d %s maps...
sl[0]: Ponoven prenos do %d %s zemljevidov...
sl[1]: Ponoven prenos do %d %s zemljevida...
sl[2]: Ponoven prenos do %d %s zemljevidov...
sl[3]: Ponoven prenos do %d %s zemljevidov...

en: Redownloading %d %s map... | Redownloading %d %s maps...
sl[0]: Ponoven prenos %d %s zemljevidov...
sl[1]: Ponoven prenos %d %s zemljevida...
sl[2]: Ponoven prenos %d %s zemljevidov...
sl[3]: Ponoven prenos %d %s zemljevidov...

en: Downloading %d %s map... | Downloading %d %s maps...
sl[0]: Prenos %d %s zemljevidov...
sl[1]: Prenos %d %s zemljevida...
sl[2]: Prenos %d %s zemljevidov...
sl[3]: Prenos %d %s zemljevidov...

en: Layer Name
sl: Naziv plasti

en: delete data from %s
sl: Izbriši podatke iz %s

en: Edit Trackpoint
sl: Uredi točko sledi

en: Show Picture
sl: Prikaži sliko

en: Draw by Track
sl: Riši po sledeh

en: Filled Square
sl: Zapolnjen kvadrat

en: Square
sl: Kvadrat

en: Circle
sl: Krožec

en: Draw Labels
sl: Nariši oznake

en: Track Drawing Mode:
sl: Način risanja sledi:

en: Draw Track Lines
sl: Riši črte sledi

en: Track Thickness:
sl: Debelina sledi:

en: Draw Trackpoints
sl: Riši točke sledi

en: Draw Elevation
sl: Riši višino

en: Draw Stops
sl: Riši zaustavitve

en: Min Stop Length (seconds):
sl: Najkrajša zaustavitev (sekund):

en: Track BG Thickness:
sl: Debelina ozadja sledi:

en: Track Background Color
sl: Barva ozadja sledi:

en: Background:
sl: Ozadje:

en: Image Size (pixels):
sl: Velikost slike (slikovnih točk):

en: Image Alpha:
sl: Prosojnost slike:

en: Export Layer
sl: Izvozi plast

en: _New
sl: _Novo

en: From _GPS...
sl: Iz _GPS...

en: Merge Threshold...
sl: Meja za združevanje...

en: Merge when time between tracks less than:
sl: Združi, ko je čas med sledmi krajši kot:

en: Split when time between trackpoints exceeds:
sl: Razdeli, če je čas med točkama sledi večji kot:

note: Every graph has two value labels
en: No Data
sl: Ni podatkov

en: <b>Track Length:</b>
sl: <b>Dolžina sledi:</b>

en: <b>Trackpoints:</b>
sl: <b>Točk sledi:</b>

en: <b>Duplicate Points:</b>
sl: <b>Podvojene točke:</b>

en: <b>Max Speed:</b>
sl: <b>Najvišja hitrost:</b>

en: <b>Avg. Speed:</b>
sl: <b>Povp. hitrost:</b>

en: <b>Avg. Dist. Between TPs:</b>
sl: <b>Povprečna razdalja med točkama:</b>

en: <b>Elevation Range:</b>
sl: <b>Razpon višin:</b>

en: <b>Total Elevation Gain/Loss:</b>
sl: <b>Skupen dvig/spust:</b>

en: <b>Start:</b>
sl: <b>Začetek:</b>

en: <b>End:</b>
sl: <b>Konec:</b>

en: <b>Duration:</b>
sl: <b>Trajanje:</b>

en: %s - Track Properties
sl: %s - Lastnosti sledi

en: <b>Comment:</b>
sl: <b>Opomba:</b>

en: Elevation-distance
sl: Višina-razdalja

en: Speed-time
sl: Hitrost-čas

en: <b>Latitude:</b>
sl: <b>Geografska širina:</b>

en: <b>Longitude:</b>
sl: <b>Geografska dolžina:</b>

en: <b>Altitude:</b>
sl: <b>Višina:</b>

en: <b>Time:</b>
sl: <b>Čas:</b>

en: <b>Distance Difference:</b>
sl: <b>Razlika razdalj:</b>

en: <b>Time Difference:</b>
sl: <b>Razlika v času:</b>

en: <b>"Speed" Between:</b>
sl: <b>"Hitrost" med:</b>

en: Trackpoint
sl: Točka sledi

en: Split Here
sl: Razdeli tu

note: (void)vu_menu_add_item ( menu, _("_Select"), GTK_STOCK_FIND, G_CALLBACK(trw_layer_track_select), values ); ATM view auto selects, so don't bother with separate select menu entry (void)vu_menu_add_item ( menu, _("_Select"), GTK_STOCK_FIND, G_CALLBACK(trw_layer_waypoint_select), values ); AUTO SELECT 
en: _View
sl: _Pogled

en: Name:
sl: Ime:

en: Altitude:
sl: Višina:

en: Comment:
sl: Opomba:

en: Image:
sl: Slika:

en: Symbol:
sl: Simbol:

en: Please select a GPS data file to open.
sl: Prosimo, izberize datoteko s podatki GPS.

en: Zoom
sl: Povečava

en: Ruler
sl: Merilo

en: Don't Save
sl: Ne shrani

en: _Ruler
sl: _Ravnilo

en: _Zoom
sl: _Povečava

en: Zoom Tool
sl: Orodje za povečavo

en: Pan Tool
sl: Orodje za premikanje

en: You must select a layer to show its properties.
sl: Izbrati morate plast, katere lastnosti želite prikazati.

en: You must select a layer to delete.
sl: Izbrati morate plast, ki jo želite izbrisati.

en: Untitled
sl: Neimenovano

en: The file you requested could not be opened.
sl: Datoteke, ki ste jo želeli, ni mogoče odpreti

en: Save as Viking File.
sl: Shrani kot datoteko Viking.

en: Are you sure you wish to delete all layers?
sl: Ali res želite izbrisati vse plasti?

en: Total area: %ldm x %ldm (%.3f sq. km)
sl: Skupna površina: %ldm x %ldm (%.3f km2)

note: Single file
en: Save Image
sl: Shrani sliko

en: Choose a directory to hold images
sl: Izberite mapo za shranjevanje slik

note: todo: default for answers inside VikWindow or static (thruout instance)
en: Save to Image File
sl: Shrani v slikovno datoteko

en: Width (pixels):
sl: Širina (slikovnih točk):

en: Height (pixels):
sl: Višina (slikovnih točk):

en: Zoom (meters per pixel):
sl: Povečava (metrov na slikovno točko)

en: Area in current viewable window
sl: Površina v trenutno vidnem oknu

en: Save as PNG
sl: Shrani kot PNG

en: Save as JPEG
sl: Shrani kot JPEG

en: Choose a background color
sl: Izberite barvo ozadja

en: _Edit
sl: Ur_ejanje

en: _Layers
sl: _Plasti

en: _Tools
sl: _Orodja

en: _Help
sl: Po_moč

en: New file
sl: Nova datoteka

en: _Open...
sl: _Odpri...

en: Open a file
sl: Odpri datoteko

en: Append _File...
sl: _Pripni datoteko...

en: Append data from a different file
sl: Pripni podatke iz druge datoteke

en: A_cquire
sl: _Zajemi

en: Geo_caches...
sl: Geo_zakladi...

en: Get Geocaches from geocaching.com
sl: Pridobi podatke o Geozakladih iz geocaching.com

en: _Save
sl: _Shrani

en: Save the file
sl: Shrani datoteko

en: Save _As...
sl: Shrani _kot...

en: Save the file under different name
sl: Shrani datoteko pod drugim imenom

en: _Print...
sl: _Natisni...

en: Print maps
sl: Natisni zemljevide

en: E_xit
sl: _Izhod

en: Exit the program
sl: Izhod iz programa

en: Save and Exit
sl: Shrani in končaj

en: Save and Exit the program
sl: Shrani in končaj delo s programom

en: Zoom _In
sl: Po_večaj

en: Zoom _Out
sl: Po_manjšaj

en: Background _Jobs
sl: Opravila v _ozadju

en: Cu_t
sl: _Izreži

en: Delete All
sl: Izbriši vse

en: _Preferences
sl: _Nastavitve

en: _Properties
sl: _Lastnosti

en: _About
sl: _O programu

en: Transfer data from a GPS device
sl: Prenos podatkov iz naprave GPS

en: _UTM Mode
sl: _UTM način

en: _Expedia Mode
sl: _Expedia način

en: _Mercator Mode
sl: _Mercator način

en: Show Scale
sl: Prikaži merilo

en: Show Center Mark
sl: Prikaži oznako središča

en: _Full Screen
sl: Celozaslonsko
