viking - en to uk translation catalogue (19 entries)

note: VIK_UNITS_SPEED_KILOMETRES_PER_HOUR:
en: km/h
uk: км/год

en: Image Viewer:
uk: Переглядач зображень:

note: The file selector
en: File:
uk: Файл:

en: All files
uk: Усі файли

note: The file format selector
en: File type:
uk: Тип файлу:

en: _File
uk: _Файл

en: Choose file
uk: Вибрати файл

en: Load From File...
uk: Завантажити з файлу…

en: Layer Name
uk: Назва шару

note: VIK_UNITS_DISTANCE_KILOMETRES:
en: km
uk: км

en: %s%.1f km %s
uk: %s%.1f км %s

note: (void)vu_menu_add_item ( menu, _("_Select"), GTK_STOCK_FIND, G_CALLBACK(trw_layer_track_select), values ); ATM view auto selects, so don't bother with separate select menu entry (void)vu_menu_add_item ( menu, _("_Select"), GTK_STOCK_FIND, G_CALLBACK(trw_layer_waypoint_select), values ); AUTO SELECT 
en: _View
uk: _Вигляд

note: TODO get rid of this as this is unnecessary duplication...
en: Pan
uk: Панорамування

en: _Edit
uk: _Правка

en: _Layers
uk: _Шари

en: _Tools
uk: _Інструменти

en: _Help
uk: _Довідка

en: New file
uk: Новий файл

en: Open a file
uk: Відкрити файл
