viking - en to pl translation catalogue (249 entries)

en: Done.
pl: Wykonano.

en: No data.
pl: Brak danych

en: Working...
pl: Pracuję...

en: Tracks
pl: Ścieżki

note: ***** PARAMETERS *****
en: Waypoints
pl: Punkty orientacyjne

en: %d items
pl: %d elementów

en: Job
pl: Zadanie

en: Progress
pl: Postęp

en: paste failed
pl: błąd wstawiania

en: wrong clipboard data size
pl: zły rozmiar danych schowka

en: Go to Lat/Lon
pl: Idź do szer/dług

en: Latitude:
pl: Szerokość:

en: Longitude:
pl: Długość:

en: Zone:
pl: Strefa:

en: Letter:
pl: Litera:

en: Nothing was selected
pl: Nic nie zaznaczono

en: Add Track
pl: Dodaj ścieżkę

en: Track Name:
pl: Nazwa ścieżki:

en: Please enter a name for the track.
pl: Poszę podać nazwę dla ścieżki.

en: Zoom Factors...
pl: Współczynniki zbliżenia...

en: 1 hour
pl: 1 godzina

en: 1 day
pl: 1 dzień

en: Map type:
pl: Typ mapy:

en: Zoom level:
pl: Poziom zbliżenia:

en: (none)
pl: (brak)

en: Search
pl: Szukaj

en: No entries found!
pl: Nie znaleziono wpisów!

en: failed to open temporary file: %s
pl: błąd otwarcia pliku tymczasowego: %s

en: Degree format:
pl: Format stopni:

en: Distance units:
pl: Jednostki odległości:

en: Speed units:
pl: Jednostki prędkości:

en: Height units:
pl: Jednostki wysokości:

en: Default latitude:
pl: Domyślna szerokość geograficzna:

en: Default longitude:
pl: Domyślna długość geograficzna:

en: None
pl: Żaden

en: Max number of points:
pl: Maksymalna liczba punktów:

en: Remove Duplicate Waypoints
pl: Usuń powielone punkty orientacyjne

en: geocaching.com username:
pl: Użytkownik geocaching.com:

en: geocaching.com password:
pl: Hasło geocaching.com:

en: Acquire from GPS
pl: Pobierz z GPS

en: Acquired from GPS
pl: Pobrano z GPS

en: Downloading %d waypoint... | Downloading %d waypoints...
pl[0]: Pobieranie %d punktu pośredniego...
pl[1]: Pobieranie %d punktów pośrednich...
pl[2]: Pobieranie %d punktów pośrednich...

en: Downloaded %d out of %d %s...
pl: Pobrano %d z %d %s...

en: Downloaded %d %s.
pl: Pobrano %d %s.

en: GPS Device: %s
pl: Urządzenie GPS: %s

note: NB gps_layer_inst_init() is performed after parameter registeration thus to give the protocols some potential values use the old static list TODO: find another way to use gps_layer_inst_init()?
en: GPS Protocol:
pl: Protokół GPS:

note: List reassigned at runtime
en: Serial Port:
pl: Port szeregowy:

en: GPS device: N/A
pl: Urządzenie GPS: N/A

en: Password:
pl: Hasło:

note: From and To entries
en: From:
pl: Z:

en: To:
pl: Do:

en: Invalid DEM
pl: Nieprawidłowy DEM

en: Invalid DEM header
pl: Nieprawidłowy nagłówek DEM

en: Download error: %s
pl: Błąd pobierania: %s

en: couldn't open temp file
pl: nie można otworzyć pliku tymczasowego

en: OSM username:
pl: Nazwa użytkownika OSM:

en: OSM password:
pl: Hasło OSM:

en: File's name:
pl: Nazwa pliku:

en: Description:
pl: Opis:

en: The description of the trace
pl: Opis śladu

en: Tags:
pl: Etykiety:

en: The tags associated to the trace
pl: Etykiety związane ze śladem

en: Horizontally
pl: Poziomo

en: Vertically
pl: Pionowo

en: Both
pl: Obydwa

en: Image Settings
pl: Ustawienia obrazu

en: done
pl: wykonano

note: Page Size
en: _Adjust Page Size and Orientation
pl: _Dopasuj rozmiar i orientację strony

note: ignore page margins
en: Ignore Page _Margins
pl: Ignoruj _marginesy strony

en: Image S_ize:
pl: _Rozmiar obrazu:

en: Color:
pl: Kolor:

en: Line Thickness:
pl: Grubość linii:

en: Use alternate configuration directory DIR
pl: Użyj innego katalogu z konfiguracją

en: DIR
pl: KATALOG

en: Show version
pl: Pokaż wersję

en: OSM (view)
pl: OSM (podgląd)

en: OSM (edit)
pl: OSM (edycja)

en: Take care that this password will be stored clearly in a plain file.
pl: Musisz mieć na uwadze, że to hasło będzie przechowywane w czystej formie w zwykłym pliku

en: The file "%s" exists, do you wish to overwrite it?
pl: Plik %s istnieje, czy nadpisać go?

en: Alpha:
pl: Alfa:

en: _File
pl: _Plik

en: Absolute height
pl: Wysokość absolutna

en: DEM Files:
pl: Pliki DEM:

en: Type:
pl: Typ:

en: Min Elev:
pl: Min wys:

en: Max Elev:
pl: Maks wys:

en: No SRTM data available for %f, %f
pl: Brak danych SRTM dla %f, %f

en: Downloading DEM %s
pl: Pobieranie DEM %s

en: Browse...
pl: Przeglądaj...

en: Choose file
pl: Wskaż plik

en: Choose file(s)
pl: Wskaż plik(i)

en: Add...
pl: Dodaj...

en: Delete
pl: Skasuj

en: Recording tracks
pl: Nagrywanie ścieżek

en: Jump to current position on start
pl: Skocz do aktualnej pozycji przy starcie

en: Moving Map Method:
pl: Metoda przesuwania mapy:

en: Couldn't open image file: %s
pl: Nie można otworzyć pliku obrazu: %s

en: Choose World file
pl: Wskaż plik World

en: The World file you requested could not be opened for reading.
pl: Plik World, który wskazałeś nie może być otwarty do odczytu.

en: Unexpected end of file reading World file.
pl: Nieoczekiwany koniec pliku World

en: The file you requested could not be opened for writing.
pl: Plik, który wskazałeś nie może być otwarty do zapisu.

en: Layer Properties
pl: Właściwości warstwy

en: World File Parameters:
pl: Parametry pliku World:

en: Load From File...
pl: Ładuj z pliku...

en: Enter address or place name:
pl: Wprowadź adres lub nazwę miejsca:

en: Unknown GPS Protocol
pl: Nieznany protokół GPS

en: Unknown serial port device
pl: Nieznany port szeregowy urządzenia

en: Downloaded %d out of %d waypoint... | Downloaded %d out of %d waypoints...
pl[0]: Pobrano %d z %d punktu orientacyjnego...
pl[1]: Pobrano %d z %d punktów orientacyjnych...
pl[2]: Pobrano %d z %d punktów orientacyjnych...

en: Downloaded %d waypoint | Downloaded %d waypoints
pl[0]: Pobrano %d punkt orientacyjny
pl[1]: Pobrano %d punktów orientacyjnych
pl[2]: Pobrano %d punktów orientacyjnych

en: _Copy
pl: _Kopiuj

en: _Paste
pl: _Wstaw

en: _Delete
pl: _Skasuj

en: Add new layer
pl: Dodaj nową wartwę

en: Remove selected layer
pl: Usuń wybraną warstwę

en: Cut selected layer
pl: Wytnij zaznaczoną warstwę

en: Copy selected layer
pl: Kopiuj zaznaczoną warstwę

en: You cannot cut the Top Layer.
pl: Nie można wyciąć najwyższej warstwy

en: You cannot delete the Top Layer.
pl: Nie można usunąćnajwyższej warstwy

note: NB mode => id - But can't break file format just to rename something better
en: Map Type:
pl: Typ mapy:

en: Maps Directory:
pl: Katalog map:

en: Zoom Level:
pl: Poziom zbliżenia:

en: Map
pl: Mapa

en: %s: Unknown map type %d
pl: %s: Nieznany typ mapy %d

en: Downloading %d %s map... | Downloading %d %s maps...
pl[0]: Pobieranie %d %s mapy...
pl[1]: Pobieranie %d %s map...
pl[2]: Pobieranie %d %s map...

en: Layer Name
pl: Nazwa warstwy

en: Create Waypoint
pl: Utwórz punkt orientacyjny

en: Edit Waypoint
pl: Edytuj punkt orientacyjny

en: Show Picture
pl: Pokaż zdjęcie

en: Draw by Track
pl: Rysuj wg ścieżki

en: Filled Square
pl: Kwadrat wypełniony

en: Square
pl: Kwadrat

en: Circle
pl: Okrąg

en: Draw Labels
pl: Rysuj etykiety

en: Track Drawing Mode:
pl: Tryb rysowania ścieżki:

en: Draw Track Lines
pl: Trysuj linie ścieżki

en: Track Thickness:
pl: Grubość ścieżki:

en: Draw Elevation
pl: Rysuj wysokość

en: Draw Stops
pl: Rysuj postoje

en: Min Stop Length (seconds):
pl: Min długość postoju (sekundy):

en: Waypoint Color:
pl: Kolor punktu orientacyjnego:

en: Waypoint Text:
pl: Opis punktu orientacyjnego:

en: Background:
pl: Tło:

en: Waypoint Marker:
pl: Znacznik puktu orientacyjnego:

en: Waypoint Size:
pl: Rozmiar punktu orientacyjnego:

en: Draw Waypoint Symbols:
pl: Rysuj symbole puktów orientacyjnych:

en: Image Size (pixels):
pl: Rozmiar obrazu (piksele):

en: Image Memory Cache Size:
pl: Rozmiar pamięci podręcznej obrazu:

en: Export Layer
pl: Eksportuj warstwę

en: Waypoint Name:
pl: Nazwa punktu orientacyjnego:

en: Waypoint not found in this layer.
pl: Punkt orientacyjny nie znaleziony w tej warstwie.

en: _New
pl: _Nowy

en: From _GPS...
pl: Z _GPS...

en: Merge with...
pl: Łącz z...

en: Select track to merge with
pl: Wybież sieżkę, z którą połączyć

en: Failed. This track does not have timestamp
pl: Błąd. Ta ścieżka nie ma znacznika czasowego.

en: No map layer in use. Create one first
pl: Brak warstw w użyciu. Utwórz najpierw jedną

en: The filename you requested could not be opened for writing.
pl: Nazwa pliku, którą wskazałeś, nie może być otwarta do zapisu.

en: Statistics
pl: Statystyki

note: Every graph has two value labels
en: No Data
pl: Brak danych

en: Failed splitting track. Track unchanged
pl: Błąd podziału ścieżki. Ścieżka nie zmieniona

en: <b>Track Length:</b>
pl: <b>Długość ścieżki:</b>

en: <b>Segments:</b>
pl: <b>Segmenty:</b>

en: <b>Max Speed:</b>
pl: <b>Maksymalna prędkość:</b>

en: <b>Avg. Speed:</b>
pl: <b>Średnia prędkość:</b>

en: <b>End:</b>
pl: <b>Koniec:</b>

en: <b>Duration:</b>
pl: <b>Czas trwania:</b>

en: %s - Track Properties
pl: %s - Właściwości ścieżki

en: Comment:
pl: Komentarz:

en: <b>Track Distance:</b>
pl: <b>Długość ścieżki:</b>

en: Elevation-distance
pl: Wysokość-odległość

en: <b>Track Time:</b>
pl: <b>Czas ścieżki:</b>

en: Speed-time
pl: Prędkość-czas

en: <b>Latitude:</b>
pl: <b>Szerokość geograficzna:</b>

en: <b>Longitude:</b>
pl: <b>Długość geograficzna:</b>

en: <b>Altitude:</b>
pl: <b>Wysokość:</b>

en: <b>Timestamp:</b>
pl: <b>TZnacznik czasowy:</b>

en: <b>Time:</b>
pl: <b>Czas:</b>

en: <b>Distance Difference:</b>
pl: <b>Różnica odległości:</b>

en: <b>Time Difference:</b>
pl: <b>Różnica czasu:</b>

en: <b>"Speed" Between:</b>
pl: <b>"Prędkość" pomiędzy:</b>

en: Split Here
pl: Podziel tutaj

note: (void)vu_menu_add_item ( menu, _("_Select"), GTK_STOCK_FIND, G_CALLBACK(trw_layer_track_select), values ); ATM view auto selects, so don't bother with separate select menu entry (void)vu_menu_add_item ( menu, _("_Select"), GTK_STOCK_FIND, G_CALLBACK(trw_layer_waypoint_select), values ); AUTO SELECT 
en: _View
pl: _Podgląd

en: Waypoint Properties
pl: Właściwości punktu orientacyjnego

en: Name:
pl: Nazwa:

en: Altitude:
pl: Wysokość:

en: Image:
pl: Obraz:

en: Please enter a name for the waypoint.
pl: Proszę wprowadzić nazwę punktu orientacyjnego.

en: Please select a GPS data file to open.
pl: Proszę wybrać plik danych GPS do otwarcia.

en: Zoom
pl: Zbliżenie

en: Ruler
pl: Linijka

en: Do you want to save the changes you made to the document "%s"?
    
    Your changes will be lost if you don't save them.
pl: Czy chcesz zapisać zmiany do dokumentu "%s"?
    
    Jeśi nie zapiszesz zmian, zostaną utracone.

en: Don't Save
pl: Nie zapisuj

en: _Ruler
pl: _Linijka

en: Ruler Tool
pl: Narzędzie linijki

en: _Zoom
pl: _Zbliżenie

en: Zoom Tool
pl: Narzędzie zbliżania

en: You must select a layer to show its properties.
pl: Musisz zaznaczyć warstwę, aby pokazać jej właściwości.

en: You must select a layer to delete.
pl: Musisz zaznaczyć warstwę do skasowania.

en: Untitled
pl: Bez nazwy

en: The file you requested could not be opened.
pl: Nie można otworzyć żądanego pliku.

en: Save as Viking File.
pl: Zapisz jako plik Viking.

en: Are you sure you wish to delete all layers?
pl: Czy na pewno skasować wszystkie warstwy?

en: Total area: %ldm x %ldm (%.3f sq. km)
pl: Obszar całkowity: %ldm x %ldm (%.3f km kw.)

note: Single file
en: Save Image
pl: Zapisz obraz

en: Choose a directory to hold images
pl: Wskaż katalog dla przechowywania obrazów

en: Width (pixels):
pl: Szerokość (piksele):

en: Height (pixels):
pl: Wysokość (piksele):

en: Save as PNG
pl: Zapisz jako PNG

en: Save as JPEG
pl: Zapisz jako JPEG

en: Choose a background color
pl: Wskaż kolor tła

en: _Edit
pl: _Edycja

en: _Layers
pl: _Warstwy

en: _Tools
pl: _Narzędzia

en: _Help
pl: _Pomoc

en: New file
pl: Nowy plik

en: _Open...
pl: _Otwórz...

en: Open a file
pl: Otwórz plik

en: Open _Recent File
pl: Otwórz ostatnio _używany plik

en: Append _File...
pl: Dołącz _plik...

en: Append data from a different file
pl: Dołącz dane z innego pliku

en: _Save
pl: _Zapisz

en: Save the file
pl: Zapisz plik

en: Save _As...
pl: Zapisz _jako...

en: Save the file under different name
pl: Zapisz plik pod inną nazwą

en: Generate _Directory of Images...
pl: Generuj _katalog ze zdjęciami...

en: _Print...
pl: _Drukuj...

en: Print maps
pl: Drukuj mapy

en: E_xit
pl: _Wyjdź

en: Exit the program
pl: Wyjdź z programu

en: Save and Exit
pl: Zapisz i wyjdź

en: Save and Exit the program
pl: Zapisz i wyjdź z programu

en: Go to the default location
pl: Idź do domyślnego położenia

en: Go to address/place using text search
pl: Idź do adresu/miejsca używając wyszukiwarki

en: _Go to Lat/Lon...
pl: _Idź do szer/dług...

en: Go to UTM...
pl: Idź do UTM...

en: Zoom _In
pl: Zbl_iż

en: Zoom _Out
pl: _Oddal

en: Cu_t
pl: W_ytnij

en: Delete All
pl: Skasuj wszystko

en: Prefere_nces
pl: _Preferencje

en: _Properties
pl: _Właściwości

en: _About
pl: _O programie

en: Transfer data from a GPS device
pl: Transferuj dane z urządzenia GPS

en: _UTM Mode
pl: Tryb _UTM

en: Show Scale
pl: Pokaż skalę

en: _Full Screen
pl: _Pełny ekran

en: Activate full screen mode
pl: Aktywuj tryb pełnego ekranu

en: Show Side Panel
pl: Pokaż panel boczny

en: GPS Data Manager
pl: Menedżer danych GPS
