Vim 9.0 - en to hu translation catalogue (1659 entries)

en: E82: Cannot allocate any buffer, exiting...
hu: E82: Nem lehet pufferet lefoglalni, kilépés...

en: E83: Cannot allocate buffer, using other one...
hu: E83: Nem lehet pufferet lefoglalni, másikat használ...

en: E515: No buffers were unloaded
hu: E515: Egyetlen puffer sem lett kipakolva

en: E516: No buffers were deleted
hu: E516: Egyetlen puffer sem lett törölve

en: E517: No buffers were wiped out
hu: E517: Egyetlen puffer sem lett kitörölve

en: 1 buffer unloaded
hu: 1 puffer kipakolva

en: %d buffers unloaded
hu: %d puffer kipakolva

en: 1 buffer deleted
hu: 1 puffer törölve

en: %d buffers deleted
hu: %d puffer törölve

en: 1 buffer wiped out
hu: 1 puffer kitörölve

en: %d buffers wiped out
hu: %d puffer kitörölve

en: E84: No modified buffer found
hu: E84: Nem található módosított puffer

note: back where we started, didn't find anything.
en: E85: There is no listed buffer
hu: E85: Nincs listázott puffer

en: E86: Buffer %ld does not exist
hu: E86: A(z) %ld puffer nem létezik

en: E87: Cannot go beyond last buffer
hu: E87: Nem lehet túllépni az utolsó pufferen

en: E88: Cannot go before first buffer
hu: E88: Nem lehet visszalépni az első puffer előtt

en: E89: No write since last change for buffer %ld (add ! to override)
hu: E89: Nincs írás az utolsó változtatás óta a(z) %ld pufferen (adjon hozzá ! jelet a felülbíráláshoz)

en: E90: Cannot unload last buffer
hu: E90: Nem lehet kipakolni az utolsó puffert

en: W14: Warning: List of file names overflow
hu: W14: Figyelem: A fájlnevek listája túlcsordult

en: E92: Buffer %ld not found
hu: E92: A(z) %ld puffer nem található

en: E93: More than one match for %s
hu: E93: Több találat is van %s-re

en: E94: No matching buffer for %s
hu: E94: Nincs megfelelő puffer %s-hez

en: line %ld
hu: %ld sor

en: E95: Buffer with this name already exists
hu: E95: Már létezik ilyen nevű puffer

en:  [Modified]
hu:  [Módosítva]

en: [Not edited]
hu: [Nem szerkesztett]

en: [New file]
hu: [Új fájl]

en: [Read errors]
hu: [Olvasási hibák]

en: [readonly]
hu: [csak olvasható]

en: 1 line --%d%%--
hu: 1 sor --%d%%--

en: %ld lines --%d%%--
hu: %ld sor --%d%%--

en: line %ld of %ld --%d%%-- col
hu: %ld sor a(z) %ld-ból --%d%%-- oszlop

en: [No Name]
hu: [Nincs név]

note: must be a help buffer
en: help
hu: segítség

en: [Help]
hu: [Segítség]

en: [Preview]
hu: [Előnézet]

en: All
hu: Összes

en: Bot
hu: Alja

en: Top
hu: Teteje

en: 
    # Buffer list:
hu: 
    # Buffertlista:

en: [Location List]
hu: [Helylista]

en: [Quickfix List]
hu: [Gyorsjavítás lista]

en: 
    --- Signs ---
hu: 
    --- Jel ---

en: Signs for %s:
hu: Jelek %s-hez:

en:     line=%ld  id=%d  name=%s
hu:     sor=%ld  id=%d  név=%s

en: E96: Can not diff more than %ld buffers
hu: E96: Nem lehet több mint %ld puffert összehasonlítani

en: E97: Cannot create diffs
hu: E97: Nem lehet különbségeket létrehozni

en: Patch file
hu: Javítófájl

en: E98: Cannot read diff output
hu: E98: Nem lehet olvasni a diff kimenetet

en: E99: Current buffer is not in diff mode
hu: E99: Az aktuális puffer nem diff módban van

en: E793: No other buffer in diff mode is modifiable
hu: E793: Nincs más módosítható puffer diff módban

en: E100: No other buffer in diff mode
hu: E100: Nincs más puffer diff módban

en: E101: More than two buffers in diff mode, don't know which one to use
hu: E101: Több mint két puffer van diff módban, nem tudom, melyiket használjam

en: E102: Can't find buffer "%s"
hu: E102: Nem találom a(z) "%s" puffert

en: E103: Buffer "%s" is not in diff mode
hu: E103: A(z) "%s" puffer nem diff módban van

en: E787: Buffer changed unexpectedly
hu: E787: A puffer váratlanul megváltozott

en: E104: Escape not allowed in digraph
hu: E104: Escape nem engedélyezett digráfban

en: E544: Keymap file not found
hu: E544: Nem található a billentyűzetfájl

en: E105: Using :loadkeymap not in a sourced file
hu: E105: A :loadkeymap nem használható egy betöltött fájlban

en: E791: Empty keymap entry
hu: E791: Üres billentyűzetbejegyzés

en:  Keyword completion (^N^P)
hu:  Kulcsszó kiegészítés (^N^P)

note: ctrl_x_mode == 0, ^P/^N compl.
en:  ^X mode (^]^D^E^F^I^K^L^N^O^Ps^U^V^Y)
hu:  ^X mód (^]^D^E^F^I^K^L^N^O^Ps^U^V^Y)

en:  Whole line completion (^L^N^P)
hu:  Teljes sor kiegészítés (^L^N^P)

en:  File name completion (^F^N^P)
hu:  Fájlnév kiegészítés (^F^N^P)

en:  Tag completion (^]^N^P)
hu:  Címke kiegészítés (^]^N^P)

en:  Path pattern completion (^N^P)
hu:  Útvonal minta kiegészítés (^N^P)

en:  Definition completion (^D^N^P)
hu:  Definíció kiegészítés (^D^N^P)

en:  Dictionary completion (^K^N^P)
hu:  Szótár kiegészítés (^K^N^P)

en:  Thesaurus completion (^T^N^P)
hu:  Tezaurusz kiegészítés (^T^N^P)

en:  Command-line completion (^V^N^P)
hu:  Parancssor kiegészítés (^V^N^P)

en:  User defined completion (^U^N^P)
hu:  Felhasználó által definiált kiegészítés (^U^N^P)

en:  Omni completion (^O^N^P)
hu:  Omni kiegészítés (^O^N^P)

en:  Spelling suggestion (s^N^P)
hu:  Helyesírási javaslat (s^N^P)

en:  Keyword Local completion (^N^P)
hu:  Kulcsszó helyi kiegészítés (^N^P)

en: Hit end of paragraph
hu: Elértük a bekezdés végét

en: 'dictionary' option is empty
hu: A 'dictionary' opció üres

en: 'thesaurus' option is empty
hu: A 'thesaurus' opció üres

en: Scanning dictionary: %s
hu: Szótár átvizsgálása: %s

en:  (insert) Scroll (^E/^Y)
hu:  (beszúrás) Görgetés (^E/^Y)

en:  (replace) Scroll (^E/^Y)
hu:  (cserélés) Görgetés (^E/^Y)

en: Scanning: %s
hu: Átvizsgálás: %s

en: Scanning tags.
hu: Címkék átvizsgálása.

en:  Adding
hu:  Hozzáadás

note: showmode might reset the internal line pointers, so it must * be called before line = ml_get(), or when this address is no * longer needed.  -- Acevedo.
en: -- Searching...
hu: -- Keresés...

en: Back at original
hu: Vissza az eredetihez

en: Word from other line
hu: Szó másik sorból

en: The only match
hu: Az egyetlen találat

en: match %d of %d
hu: %d találat a(z) %d-ből

en: match %d
hu: %d találat

en: E18: Unexpected characters in :let
hu: E18: Váratlan karakterek a :let-ben

en: E684: List index out of range: %ld
hu: E684: A lista indexe kívül esik a tartományon: %ld

en: E121: Undefined variable: %s
hu: E121: Nem definiált változó: %s

en: E111: Missing ']'
hu: E111: Hiányzó ']'

en: E686: Argument of %s must be a List
hu: E686: A(z) %s argumentuma egy Lista kell legyen

en: E712: Argument of %s must be a List or Dictionary
hu: E712: A(z) %s argumentuma egy Lista vagy Szótár kell legyen

en: E713: Cannot use empty key for Dictionary
hu: E713: Nem használhat üres kulcsot Szótárhoz

en: E714: List required
hu: E714: Lista szükséges

en: E715: Dictionary required
hu: E715: Szótár szükséges

en: E118: Too many arguments for function: %s
hu: E118: Túl sok argumentum a függvényhez: %s

en: E716: Key not present in Dictionary: %s
hu: E716: Nincs ilyen kulcs a Szótárban: %s

en: E122: Function %s already exists, add ! to replace it
hu: E122: A(z) %s függvény már létezik, adjon hozzá ! jelet a felülíráshoz

en: E717: Dictionary entry already exists
hu: E717: A Szótár bejegyzés már létezik

en: E718: Funcref required
hu: E718: Funcref szükséges

en: E719: Cannot use [:] with a Dictionary
hu: E719: Nem használható [:] egy Szótárral

en: E734: Wrong variable type for %s=
hu: E734: Rossz változótípus %s=

en: E130: Unknown function: %s
hu: E130: Ismeretlen függvény: %s

en: E461: Illegal variable name: %s
hu: E461: Illegális változónév: %s

en: E687: Less targets than List items
hu: E687: Kevesebb cél, mint Lista elem

en: E688: More targets than List items
hu: E688: Több cél, mint Lista elem

en: Double ; in list of variables
hu: Dupla ; a változók listájában

en: E738: Can't list variables for %s
hu: E738: Nem lehet kilistázni a változókat %s-hez

en: E689: Can only index a List or Dictionary
hu: E689: Csak egy Listát vagy Szótárat lehet indexelni

en: E708: [:] must come last
hu: E708: [:] utoljára kell jönnie

en: E709: [:] requires a List value
hu: E709: [:] egy Lista értéket igényel

en: E710: List value has more items than target
hu: E710: A Lista értéknek több eleme van, mint a cél

en: E711: List value has not enough items
hu: E711: A Lista értéknek nincs elég eleme

en: E690: Missing "in" after :for
hu: E690: Hiányzó "in" a :for után

en: E107: Missing parentheses: %s
hu: E107: Hiányzó zárójel: %s

en: E108: No such variable: "%s"
hu: E108: Nincs ilyen változó: "%s"

en: E743: Variable nested too deep for (un)lock
hu: E743: A változó túl mélyen ágyazott a (fel)zárásához

en: E109: Missing ':' after '?'
hu: E109: Hiányzó ':' a '?' után

en: E691: Can only compare List with List
hu: E691: Csak Listát lehet összehasonlítani Listával

en: E692: Invalid operation for List
hu: E692: Érvénytelen művelet Listára

en: E735: Can only compare Dictionary with Dictionary
hu: E735: Csak Szótárat lehet összehasonlítani Szótárral

en: E736: Invalid operation for Dictionary
hu: E736: Érvénytelen művelet Szótárra

en: E693: Can only compare Funcref with Funcref
hu: E693: Csak Funcref-et lehet összehasonlítani Funcref-el

en: E694: Invalid operation for Funcrefs
hu: E694: Érvénytelen művelet Funcref-ekre

en: E110: Missing ')'
hu: E110: Hiányzó ')'

en: E695: Cannot index a Funcref
hu: E695: Nem lehet indexelni egy Funcref-et

en: E112: Option name missing: %s
hu: E112: Hiányzó opció név: %s

en: E113: Unknown option: %s
hu: E113: Ismeretlen opció: %s

en: E114: Missing quote: %s
hu: E114: Hiányzó idézőjel: %s

en: E115: Missing quote: %s
hu: E115: Hiányzó idézőjel: %s

en: E696: Missing comma in List: %s
hu: E696: Hiányzó vessző a Listában: %s

en: E697: Missing end of List ']': %s
hu: E697: Hiányzó Lista vége ']': %s

en: E720: Missing colon in Dictionary: %s
hu: E720: Hiányzó kettőspont a Szótárban: %s

en: E721: Duplicate key in Dictionary: "%s"
hu: E721: Dupla kulcs a Szótárban: "%s"

en: E722: Missing comma in Dictionary: %s
hu: E722: Hiányzó vessző a Szótárban: %s

en: E723: Missing end of Dictionary '}': %s
hu: E723: Hiányzó Szótár vége '}': %s

en: E724: Variable nested too deep for displaying
hu: E724: A változó túl mélyen ágyazott a megjelenítéshez

en: E117: Unknown function: %s
hu: E117: Ismeretlen függvény: %s

en: E119: Not enough arguments for function: %s
hu: E119: Nincs elég argumentum a függvényhez: %s

en: E120: Using <SID> not in a script context: %s
hu: E120: A <SID> használata nem script környezetben: %s

en: E725: Calling dict function without Dictionary: %s
hu: E725: Szótár nélkül hívott dict függvény: %s

en: E699: Too many arguments
hu: E699: Túl sok argumentum

en: E785: complete() can only be used in Insert mode
hu: E785: A complete() csak Beszúrás módban használható

en: E737: Key already exists: %s
hu: E737: A kulcs már létezik: %s

en: +-%s%3ld lines:
hu: +-%s%3ld sor:

en: E700: Unknown function: %s
hu: E700: Ismeretlen függvény: %s

en: &OK
    &Cancel
hu: &OK
    &Vissza

en: called inputrestore() more often than inputsave()
hu: Többször hívtad az inputrestore()-t, mint az inputsave()-t

en: E786: Range not allowed
hu: E786: Tartomány nem engedélyezett

en: E701: Invalid type for len()
hu: E701: Érvénytelen típus a len()-hez

en: E726: Stride is zero
hu: E726: A lépésköz nulla

en: E727: Start past end
hu: E727: A kezdés túl van a végén

en: <empty>
hu: <üres>

en: E240: No connection to Vim server
hu: E240: Nincs kapcsolat a Vim szerverrel

en: E241: Unable to send to %s
hu: E241: Nem lehet elküldeni %s-nek

en: E277: Unable to read a server reply
hu: E277: Nem lehet olvasni a szerver válaszát

en: E655: Too many symbolic links (cycle?)
hu: E655: Túl sok szimbolikus link (ciklus?)

en: E258: Unable to send to client
hu: E258: Nem lehet elküldeni a kliensnek

en: E702: Sort compare function failed
hu: E702: A rendezési összehasonlító függvény hibát adott

en: (Invalid)
hu: (Érvénytelen)

en: E677: Error writing temp file
hu: E677: Hiba a temp fájl írásakor

en: E703: Using a Funcref as a Number
hu: E703: Egy Funcref-et használ számként

en: E745: Using a List as a Number
hu: E745: Egy Listát használ számként

en: E728: Using a Dictionary as a Number
hu: E728: Egy Szótárat használ számként

en: E729: using Funcref as a String
hu: E729: Egy Funcref-et használ szövegként

en: E730: using List as a String
hu: E730: Egy Listát használ szövegként

en: E731: using Dictionary as a String
hu: E731: Egy Szótárat használ szövegként

en: E704: Funcref variable name must start with a capital: %s
hu: E704: A Funcref változónévnek nagybetűvel kell kezdődnie: %s

en: E705: Variable name conflicts with existing function: %s
hu: E705: A változónév ütközik egy létező függvénnyel: %s

en: E706: Variable type mismatch for: %s
hu: E706: Változótípus eltérés: %s

en: E795: Cannot delete variable %s
hu: E795: Nem lehet törölni a változót: %s

en: E741: Value is locked: %s
hu: E741: Az érték zárolva van: %s

en: Unknown
hu: Ismeretlen

en: E742: Cannot change value of %s
hu: E742: Nem lehet megváltoztatni az értékét: %s

en: E698: Variable nested too deep for making a copy
hu: E698: A változó túl mélyen ágyazott a másoláshoz

en: E124: Missing '(': %s
hu: E124: Hiányzó '(': %s

en: E125: Illegal argument: %s
hu: E125: Illegális argumentum: %s

en: E126: Missing :endfunction
hu: E126: Hiányzó :endfunction

en: E746: Function name does not match script file name: %s
hu: E746: A függvénynév nem egyezik a script fájl nevével: %s

en: E129: Function name required
hu: E129: Függvénynév szükséges

en: E128: Function name must start with a capital or contain a colon: %s
hu: E128: A függvénynévnek nagybetűvel kell kezdődnie vagy tartalmaznia kell egy kettőspontot: %s

en: E131: Cannot delete function %s: It is in use
hu: E131: Nem lehet törölni a függvényt: %s: Használatban van

en: E132: Function call depth is higher than 'maxfuncdepth'
hu: E132: A függvényhívás mélysége nagyobb, mint a 'maxfuncdepth'

en: calling %s
hu: %s hívása

en: %s aborted
hu: %s megszakítva

en: %s returning #%ld
hu: %s visszatér #%ld

en: %s returning %s
hu: %s visszatér %s

en: continuing in %s
hu: folytatás %s-ben

en: E133: :return not inside a function
hu: E133: :return nem függvényen belül

en: 
    # global variables:
hu: 
    # globalis változók:

en: 
    	Last set from
hu: 
    	Utolsó érték innen:

en: Entering Debug mode.  Type "cont" to continue.
hu: Hibakereső mód.  Írja be a "cont"-ot a folytatáshoz.

en: line %ld: %s
hu: %ld sor: %s

en: Breakpoint in "%s%s" line %ld
hu: Töréspont a "%s%s" fájlban %ld sorban

en: E161: Breakpoint not found: %s
hu: E161: Nem található töréspont: %s

en: No breakpoints defined
hu: Nincsenek meghatározva töréspontok

en: %3d  %s %s  line %ld
hu: %3d  %s %s  %ld sor

en: E750: First use :profile start <fname>
hu: E750: Először használja a :profile start <fname> parancsot

en: Save As
hu: Mentés másként

en: Save changes to "%s"?
hu: Menti a változásokat a "%s" fájlban?

en: Untitled
hu: Névtelen

en: E162: No write since last change for buffer "%s"
hu: E162: Nincs írás az utolsó változtatás óta a "%s" pufferben

en: Warning: Entered other buffer unexpectedly (check autocommands)
hu: Figyelem: Váratlanul másik pufferbe lépett (ellenőrizze az automatikus parancsokat)

en: E163: There is only one file to edit
hu: E163: Csak egy fájl van szerkesztésre

en: E164: Cannot go before first file
hu: E164: Nem lehet visszalépni az első fájl előtt

en: E165: Cannot go beyond last file
hu: E165: Nem lehet túllépni az utolsó fájlon

en: E666: Compiler not supported: %s
hu: E666: Nem támogatott fordító: %s

en: Searching for "%s" in "%s"
hu: Keresés a "%s"-ben a "%s"-ban

en: Searching for "%s"
hu: Keresés a "%s"-ban

en: not found in 'runtimepath': "%s"
hu: nem található a 'runtimepath'-ban: "%s"

en: Source Vim script
hu: Vim script betöltése

en: Cannot source a directory: "%s"
hu: Nem lehet betölteni egy könyvtárat: "%s"

en: could not source "%s"
hu: nem sikerült betölteni "%s"

en: line %ld: could not source "%s"
hu: %ld sor: nem sikerült betölteni "%s"

en: sourcing "%s"
hu: betöltés "%s"

en: line %ld: sourcing "%s"
hu: %ld sor: betöltés "%s"

en: finished sourcing %s
hu: befejeződött a %s betöltése

en: --cmd argument
hu: --cmd argumentum

en: -c argument
hu: -c argumentum

en: environment variable
hu: környezeti változó

en: error handler
hu: hibakezelő

en: W15: Warning: Wrong line separator, ^M may be missing
hu: W15: Figyelem: Rossz sorválasztó, ^M hiányozhat

en: E167: :scriptencoding used outside of a sourced file
hu: E167: :scriptencoding nem használható egy betöltött fájlon kívül

en: E168: :finish used outside of a sourced file
hu: E168: :finish nem használható egy betöltött fájlon kívül

en: Current %slanguage: "%s"
hu: Aktuális %snyelv: "%s"

en: E197: Cannot set language to "%s"
hu: E197: Nem lehet beállítani a nyelvet "%s"-re

en: <%s>%s%s  %d,  Hex %02x,  Octal %03o
hu: <%s>%s%s  %d,  Hex %02x,  Oktális %03o

en: > %d, Hex %04x, Octal %o
hu: > %d, Hex %04x, Oktális %o

en: > %d, Hex %08x, Octal %o
hu: > %d, Hex %08x, Oktális %o

en: E134: Move lines into themselves
hu: E134: Sorokat nem lehet önmagukba mozgatni

en: 1 line moved
hu: 1 sor mozgatva

en: %ld lines moved
hu: %ld sor mozgatva

en: %ld lines filtered
hu: %ld sor szűrve

en: E135: *Filter* Autocommands must not change current buffer
hu: E135: A szűrő automatikus parancsok nem változtathatják meg az aktuális puffert

en: [No write since last change]
hu: [Nincs írás az utolsó változtatás óta]

en: %sviminfo: %s in line:
hu: %sviminfo: %s a sorban:

en: E136: viminfo: Too many errors, skipping rest of file
hu: E136: viminfo: Túl sok hiba, a fájl többi részét kihagyja

en: Reading viminfo file "%s"%s%s%s
hu: Viminfo fájl olvasása "%s"%s%s%s

en:  marks
hu:  jelek

en:  FAILED
hu:  SIKERTELEN

note: avoid a wait_return for this message, it's annoying
en: E137: Viminfo file is not writable: %s
hu: E137: A viminfo fájl nem írható: %s

en: E138: Can't write viminfo file %s!
hu: E138: Nem lehet írni a viminfo fájlt %s!

en: Writing viminfo file "%s"
hu: Viminfo fájl írása "%s"

note: Write the info:
en: # This viminfo file was generated by Vim %s.
hu: # Ez a viminfo fájl a Vim %s által készült.

en: # You may edit it if you're careful!
hu: # Szerkesztheted, ha óvatos vagy!

en: # Value of 'encoding' when this file was written
hu: # Az 'encoding' értéke, amikor ez a fájl íródott

en: Illegal starting char
hu: Illegális kezdő karakter

en: Write partial file?
hu: Részleges fájl írása?

en: E140: Use ! to write partial buffer
hu: E140: Használjon ! jelet a részleges puffer írásához

en: Overwrite existing file "%s"?
hu: Felülírja a meglévő fájlt "%s"?

en: Swap file "%s" exists, overwrite anyway?
hu: Csere fájl "%s" létezik, akkor is felülírja?

en: E768: Swap file exists: %s (:silent! overrides)
hu: E768: Csere fájl létezik: %s (:silent! felülbírálja)

en: E141: No file name for buffer %ld
hu: E141: Nincs fájlnév a(z) %ld pufferhez

en: E142: File not written: Writing is disabled by 'write' option
hu: E142: Fájl nem íródott: Az írás tiltva van a 'write' opcióval

en: 'readonly' option is set for "%s".
    Do you wish to write anyway?
hu: A 'readonly' beállítás a következőre van beállítva: "%s".
    Akarsz mégis írni?

en: Edit File
hu: Fájl szerkesztése

en: E143: Autocommands unexpectedly deleted new buffer %s
hu: E143: Az automatikus parancsok váratlanul törölték az új puffert %s

en: E144: Non-numeric argument to :z
hu: E144: Nem numerikus argumentum a :z-hez

en: E145: Shell commands not allowed in rvim
hu: E145: Shell parancsok nem engedélyezettek rvim-ben

en: E146: Regular expressions can't be delimited by letters
hu: E146: A reguláris kifejezéseket nem lehet betűkkel határolni

en: replace with %s (y/n/a/q/l/^E/^Y)?
hu: cserélje %s-re (y/n/a/q/l/^E/^Y)?

en: (Interrupted)
hu: (Megszakítva)

en: 1 match
hu: 1 találat

en: 1 substitution
hu: 1 cserélés

en: %ld matches
hu: %ld találat

en: %ld substitutions
hu: %ld cserélés

en:  on 1 line
hu:  1 soron

en:  on %ld lines
hu:  %ld soron

en: E147: Cannot do :global recursive
hu: E147: Nem lehet :global rekurzívan

en: E148: Regular expression missing from global
hu: E148: Hiányzó reguláris kifejezés a global-ból

en: Pattern found in every line: %s
hu: Minta minden sorban megtalálható: %s

en: 
    # Last Substitute String:
    $
hu: 
    # Utolsó helyettesítő karakterlánc:
    $

en: E478: Don't panic!
hu: E478: Ne pánikoljon!

en: E661: Sorry, no '%s' help for %s
hu: E661: Sajnos nincs '%s' segítség %s-hez

en: E149: Sorry, no help for %s
hu: E149: Sajnos nincs segítség %s-hez

en: Sorry, help file "%s" not found
hu: Sajnos a segítség fájl "%s" nem található

en: E150: Not a directory: %s
hu: E150: Nem könyvtár: %s

en: E152: Cannot open %s for writing
hu: E152: Nem lehet megnyitni %s-t írásra

en: E153: Unable to open %s for reading
hu: E153: Nem lehet megnyitni %s-t olvasásra

en: E670: Mix of help file encodings within a language: %s
hu: E670: Segítség fájl kódolások keveredése egy nyelven belül: %s

en: E154: Duplicate tag "%s" in file %s/%s
hu: E154: Dupla címke "%s" a fájlban %s/%s

en: E160: Unknown sign command: %s
hu: E160: Ismeretlen jel parancs: %s

en: E156: Missing sign name
hu: E156: Hiányzó jel név

en: E612: Too many signs defined
hu: E612: Túl sok jel definiálva

en: E239: Invalid sign text: %s
hu: E239: Érvénytelen jel szöveg: %s

en: E155: Unknown sign: %s
hu: E155: Ismeretlen jel: %s

en: E159: Missing sign number
hu: E159: Hiányzó jel szám

en: E158: Invalid buffer name: %s
hu: E158: Érvénytelen puffer név: %s

en: E157: Invalid sign ID: %ld
hu: E157: Érvénytelen jel ID: %ld

en:  (NOT FOUND)
hu:  (NEM TALÁLHATÓ)

en:  (not supported)
hu:  (nem támogatott)

en: [Deleted]
hu: [Törölve]

en: Entering Ex mode.  Type "visual" to go to Normal mode.
hu: Ex módba lépés.  Írja be a "visual"-t a Normál módhoz való visszatéréshez.

en: E501: At end-of-file
hu: E501: Fájl vége

en: E169: Command too recursive
hu: E169: Túl rekurzív parancs

en: E605: Exception not caught: %s
hu: E605: Nem elkapott kivétel: %s

en: End of sourced file
hu: A betöltött fájl vége

en: End of function
hu: A függvény vége

en: E464: Ambiguous use of user-defined command
hu: E464: Kétértelmű felhasználó által definiált parancs használata

en: E492: Not an editor command
hu: E492: Nem szerkesztő parancs

en: E493: Backwards range given
hu: E493: Visszafelé tartomány megadva

en: Backwards range given, OK to swap
hu: Visszafelé tartomány megadva, OK a cseréhez

en: E494: Use w or w>>
hu: E494: Használja a w vagy w>> parancsot

en: E319: Sorry, the command is not available in this version
hu: E319: Sajnálom, a parancs nem elérhető ebben a verzióban

en: E172: Only one file name allowed
hu: E172: Csak egy fájlnév megengedett

en: 1 more file to edit.  Quit anyway?
hu: Még 1 fájl szerkesztésre.  Kilépjen így is?

en: %d more files to edit.  Quit anyway?
hu: Még %d fájl szerkesztésre.  Kilépjen így is?

en: E173: 1 more file to edit
hu: E173: Még 1 fájl szerkesztésre

en: E173: %ld more files to edit
hu: E173: Még %ld fájl szerkesztésre

en: E174: Command already exists: add ! to replace it
hu: E174: A parancs már létezik: adjon hozzá ! jelet a felülíráshoz

en: 
        Name        Args Range Complete  Definition
hu: 
        Név         Args Tartomány Teljes Definíció

en: No user-defined commands found
hu: Nem található felhasználó által definiált parancs

en: E175: No attribute specified
hu: E175: Nincs megadva attribútum

en: E176: Invalid number of arguments
hu: E176: Érvénytelen argumentumok száma

en: E177: Count cannot be specified twice
hu: E177: A szám nem adható meg kétszer

en: E178: Invalid default value for count
hu: E178: Érvénytelen alapérték a számhoz

en: E179: Argument required for -complete
hu: E179: Argumentum szükséges a -complete-hez

en: E181: Invalid attribute: %s
hu: E181: Érvénytelen attribútum: %s

en: E182: Invalid command name
hu: E182: Érvénytelen parancsnév

en: E183: User defined commands must start with an uppercase letter
hu: E183: A felhasználó által definiált parancsoknak nagybetűvel kell kezdődniük

en: E184: No such user-defined command: %s
hu: E184: Nincs ilyen felhasználó által definiált parancs: %s

en: E180: Invalid complete value: %s
hu: E180: Érvénytelen complete érték: %s

en: E468: Completion argument only allowed for custom completion
hu: E468: A kiegészítés argumentuma csak egyéni kiegészítéshez engedélyezett

en: E467: Custom completion requires a function argument
hu: E467: Az egyéni kiegészítés függvény argumentumot igényel

en: E185: Cannot find color scheme %s
hu: E185: Nem található színséma %s

en: Greetings, Vim user!
hu: Üdvözöljük, Vim felhasználó!

en: E784: Cannot close last tab page
hu: E784: Nem lehet bezárni az utolsó lapot

en: Already only one tab page
hu: Már csak egy lap van

en: Edit File in new window
hu: Fájl szerkesztése új ablakban

en: Tab page %d
hu: %d lap

en: No swap file
hu: Nincs csere fájl

en: Append File
hu: Fájl hozzáfűzése

en: E747: Cannot change directory, buffer is modified (add ! to override)
hu: E747: Nem lehet megváltoztatni a könyvtárat, a puffer módosítva van (adjon hozzá ! jelet a felülbíráláshoz)

en: E186: No previous directory
hu: E186: Nincs előző könyvtár

en: E187: Unknown
hu: E187: Ismeretlen

en: E465: :winsize requires two number arguments
hu: E465: A :winsize két szám argumentumot igényel

en: Window position: X %d, Y %d
hu: Ablak pozíció: X %d, Y %d

en: E188: Obtaining window position not implemented for this platform
hu: E188: Az ablak pozíciójának lekérdezése nem implementált ezen a platformon

en: E466: :winpos requires two number arguments
hu: E466: A :winpos két szám argumentumot igényel

en: Save Redirection
hu: Átirányítás mentése

en: Save View
hu: Nézet mentése

en: Save Session
hu: Munkamenet mentése

en: Save Setup
hu: Beállítás mentése

en: E739: Cannot create directory: %s
hu: E739: Nem lehet létrehozni a könyvtárat: %s

en: E189: "%s" exists (add ! to override)
hu: E189: "%s" létezik (adjon hozzá ! jelet a felülbíráláshoz)

en: E190: Cannot open "%s" for writing
hu: E190: Nem lehet megnyitni "%s"-t írásra

note: set mark
en: E191: Argument must be a letter or forward/backward quote
hu: E191: Az argumentumnak betűnek vagy előre/hátra idézőjelnek kell lennie

en: E192: Recursive use of :normal too deep
hu: E192: Túl mély rekurzív használata a :normal-nak

en: E194: No alternate file name to substitute for '#'
hu: E194: Nincs alternatív fájlnév a '#'-ra helyettesítendő

en: E495: No autocommand file name to substitute for "<afile>"
hu: E495: Nincs automatikus parancs fájlnév a "<afile>"-ra helyettesítendő

en: E496: No autocommand buffer number to substitute for "<abuf>"
hu: E496: Nincs automatikus parancs puffer szám a "<abuf>"-ra helyettesítendő

en: E497: No autocommand match name to substitute for "<amatch>"
hu: E497: Nincs automatikus parancs illeszkedés név a "<amatch>"-ra helyettesítendő

en: E498: No :source file name to substitute for "<sfile>"
hu: E498: Nincs :forrás fájlnév a(z) "<sfile>" helyettesítéséhez

en: E499: Empty file name for '%' or '#', only works with ":p:h"
hu: E499: Üres fájlnév a(z) '%' vagy '#', csak a ":p:h"-val működik

en: E500: Evaluates to an empty string
hu: E500: Üres karakterlánc értékelése

en: E195: Cannot open viminfo file for reading
hu: E195: Nem lehet olvasni a viminfo fájlt

en: E196: No digraphs in this version
hu: E196: Nincsenek digraphok ebben a verzióban

en: E608: Cannot :throw exceptions with 'Vim' prefix
hu: E608: Nem lehet :throw kivételeket használni a 'Vim' előtaggal

note: always scroll up, don't overwrite
en: Exception thrown: %s
hu: Kivétel dobva: %s

en: Exception finished: %s
hu: Kivétel befejezve: %s

en: Exception discarded: %s
hu: Kivétel eldobva: %s

en: %s, line %ld
hu: %s, %ld. sor

note: always scroll up, don't overwrite
en: Exception caught: %s
hu: Kivétel elkapva: %s

en: %s made pending
hu: %s felfüggesztve

en: %s resumed
hu: %s folytatva

en: %s discarded
hu: %s eldobva

en: Exception
hu: Kivétel

en: Error and interrupt
hu: Hiba és megszakítás

en: Error
hu: Hiba

note: if (pending & CSTP_INTERRUPT)
en: Interrupt
hu: Megszakítás

en: E579: :if nesting too deep
hu: E579: :if túl mélyen ágyazott

en: E580: :endif without :if
hu: E580: :endif nélkül :if

en: E581: :else without :if
hu: E581: :else nélkül :if

en: E582: :elseif without :if
hu: E582: :elseif nélkül :if

en: E583: Multiple :else
hu: E583: Többszörös :else

en: E584: :elseif after :else
hu: E584: :elseif :else után

en: E585: :while/:for nesting too deep
hu: E585: :while/:for túl mélyen ágyazott

en: E586: :continue without :while or :for
hu: E586: :continue :while vagy :for nélkül

en: E587: :break without :while or :for
hu: E587: :break :while vagy :for nélkül

en: E732: Using :endfor with :while
hu: E732: :endfor használata :while-val

en: E733: Using :endwhile with :for
hu: E733: :endwhile használata :for-val

en: E601: :try nesting too deep
hu: E601: :try túl mélyen ágyazott

en: E603: :catch without :try
hu: E603: :catch nélkül :try

note: Give up for a ":catch" after ":finally" and ignore it. * Just parse.
en: E604: :catch after :finally
hu: E604: :catch :finally után

en: E606: :finally without :try
hu: E606: :finally nélkül :try

note: Give up for a multiple ":finally" and ignore it.
en: E607: Multiple :finally
hu: E607: Többszörös :finally

en: E602: :endtry without :try
hu: E602: :endtry nélkül :try

en: E193: :endfunction not inside a function
hu: E193: :endfunction nem függvényen belül

en: E788: Not allowed to edit another buffer now
hu: E788: Jelenleg nem szerkeszthet másik puffert

en: tagname
hu: címkeneve

en:  kind file
hu:  fájl típusa

en: 'history' option is zero
hu: A 'history' opció nulla

en: 
    # %s History (newest to oldest):
hu: 
    # %s Történelem (legújabbtól a legrégebbig):

en: Command Line
hu: Parancssor

en: Search String
hu: Keresősztring

en: Expression
hu: Kifejezés

en: Input Line
hu: Bemeneti sor

en: E198: cmd_pchar beyond the command length
hu: E198: cmd_pchar a parancs hosszát meghaladja

en: E199: Active window or buffer deleted
hu: E199: Aktív ablak vagy puffert törölték

en: Illegal file name
hu: Érvénytelen fájlnév

en: is a directory
hu: könyvtár

en: is not a file
hu: nem fájl

en: is a device (disabled with 'opendevice' option)
hu: eszköz (letiltva az 'opendevice' opcióval)

en: [New File]
hu: [Új fájl]

en: [New DIRECTORY]
hu: [Új KÖNYVTÁR]

en: [File too big]
hu: [Túl nagy fájl]

en: [Permission Denied]
hu: [Engedély megtagadva]

en: E200: *ReadPre autocommands made the file unreadable
hu: E200: *ReadPre autóparancsok miatt az állomány olvashatatlan

en: E201: *ReadPre autocommands must not change current buffer
hu: E201: *ReadPre autóparancsok nem változtathatják meg az aktuális puffert

en: Vim: Reading from stdin...
hu: Vim: Olvasás stdin-ből...

en: Reading from stdin...
hu: Olvasás stdin-ből...

note: Re-opening the original file failed!
en: E202: Conversion made file unreadable!
hu: E202: A konvertálás olvashatatlanná tette a fájlt!

en: [CR missing]
hu: [CR hiányzik]

en: [NL found]
hu: [NL található]

en: [long lines split]
hu: [hosszú sorok felosztva]

en: [NOT converted]
hu: [NEM konvertált]

en: [converted]
hu: [konvertált]

en: [crypted]
hu: [titkosított]

en: [CONVERSION ERROR in line %ld]
hu: [KONVERTÁLÁSI HIBA a(z) %ld sorban]

en: [ILLEGAL BYTE in line %ld]
hu: [ÉRVÉNYTELEN BÁJT a(z) %ld sorban]

en: [READ ERRORS]
hu: [OLVASÁSI HIBÁK]

en: Can't find temp file for conversion
hu: Nem található ideiglenes fájl a konvertáláshoz

en: Conversion with 'charconvert' failed
hu: A 'charconvert' konvertálása sikertelen

en: can't read output of 'charconvert'
hu: nem lehet olvasni a 'charconvert' kimenetét

en: E676: No matching autocommands for acwrite buffer
hu: E676: Nincs megfelelő autokommandó az acwrite pufferhez

en: E203: Autocommands deleted or unloaded buffer to be written
hu: E203: Az autokommandók törölték vagy levették a pufferből a mentendő fájlt

en: E204: Autocommand changed number of lines in unexpected way
hu: E204: Az autokommandó váratlanul megváltoztatta a sorok számát

en: NetBeans disallows writes of unmodified buffers
hu: A NetBeans nem engedi a módosítatlan pufferok írását

en: Partial writes disallowed for NetBeans buffers
hu: A NetBeans pufferokhoz nem engedélyezett a részleges írás

en: is not a file or writable device
hu: nem fájl vagy írható eszköz

en: writing to device disabled with 'opendevice' option
hu: az 'opendevice' opcióval letiltották az írást az eszközre

en: is read-only (add ! to override)
hu: írásvédett (adjon hozzá ! jelet a felülbíráláshoz)

en: E506: Can't write to backup file (add ! to override)
hu: E506: Nem lehet írni a biztonsági mentés fájlba (adjon hozzá ! jelet a felülbíráláshoz)

en: E507: Close error for backup file (add ! to override)
hu: E507: Zárási hiba a biztonsági mentés fájlhoz (adjon hozzá ! jelet a felülbíráláshoz)

en: E508: Can't read file for backup (add ! to override)
hu: E508: Nem lehet olvasni a fájlt a biztonsági mentéshez (adjon hozzá ! jelet a felülbíráláshoz)

en: E509: Cannot create backup file (add ! to override)
hu: E509: Nem lehet létrehozni a biztonsági mentés fájlt (adjon hozzá ! jelet a felülbíráláshoz)

en: E510: Can't make backup file (add ! to override)
hu: E510: Nem lehet biztonsági mentés fájlt készíteni (adjon hozzá ! jelet a felülbíráláshoz)

en: E214: Can't find temp file for writing
hu: E214: Nem található ideiglenes fájl az íráshoz

en: E213: Cannot convert (add ! to write without conversion)
hu: E213: Nem lehet konvertálni (adjon hozzá ! jelet az íráshoz konvertálás nélkül)

en: E166: Can't open linked file for writing
hu: E166: Nem lehet megnyitni a linkelt fájlt írásra

en: E212: Can't open file for writing
hu: E212: Nem lehet megnyitni a fájlt írásra

en: E667: Fsync failed
hu: E667: Fsync sikertelen

en: E512: Close failed
hu: E512: Zárás sikertelen

en: E513: Write error, conversion failed (make 'fenc' empty to override)
hu: E513: Írási hiba, a konvertálás sikertelen (tegye üressé a 'fenc'-et a felülbíráláshoz)

en: E514: Write error (file system full?)
hu: E514: Írási hiba (a fájlrendszer tele?)

en:  CONVERSION ERROR
hu:  KONVERTÁLÁSI HIBA

en: [Device]
hu: [Eszköz]

en: [New]
hu: [Új]

en:  appended
hu:  hozzáadva

en:  written
hu:  írva

en: E205: Patchmode: can't save original file
hu: E205: Patchmode: nem lehet elmenteni az eredeti fájlt

en: E206: Patchmode: can't touch empty original file
hu: E206: Patchmode: nem lehet megérinteni az üres eredeti fájlt

en: E207: Can't delete backup file
hu: E207: Nem lehet törölni a biztonsági mentés fájlt

en: 
    WARNING: Original file may be lost or damaged
hu: 
    FIGYELEM: Az eredeti fájl elveszhet vagy megsérülhet

en: don't quit the editor until the file is successfully written!
hu: ne lépjen ki a szerkesztőből, amíg a fájl sikeresen el nem mentődik!

en: [dos format]
hu: [dos formátum]

en: [mac format]
hu: [mac formátum]

en: [unix format]
hu: [unix formátum]

en: 1 line,
hu: 1 sor,

en: %ld lines,
hu: %ld sor,

en: 1 character
hu: 1 karakter

en: %ld characters
hu: %ld karakter

en: [Incomplete last line]
hu: [Hiányos utolsó sor]

note: don't overwrite messages here must give this prompt don't use emsg() here, don't want to flush the buffers
en: WARNING: The file has been changed since reading it!!!
hu: FIGYELEM: A fájl megváltozott az olvasás óta!!!

en: Do you really want to write to it
hu: Valóban írni akarja

en: E208: Error writing to "%s"
hu: E208: Hiba a(z) "%s" írásakor

en: E209: Error closing "%s"
hu: E209: Hiba a(z) "%s" bezárásakor

en: E210: Error reading "%s"
hu: E210: Hiba a(z) "%s" olvasásakor

en: E246: FileChangedShell autocommand deleted buffer
hu: E246: A FileChangedShell autokommandó törölte a puffert

en: E211: File "%s" no longer available
hu: E211: A(z) "%s" fájl már nem elérhető

en: W12: Warning: File "%s" has changed and the buffer was changed in Vim as well
hu: W12: Figyelem: A "%s" fájl megváltozott, és a puffer is megváltozott a Vim-ben

en: See ":help W12" for more info.
hu: Lásd a ":help W12"-t további információkért.

en: W11: Warning: File "%s" has changed since editing started
hu: W11: Figyelem: A(z) "%s" fájl megváltozott a szerkesztés kezdete óta

en: See ":help W11" for more info.
hu: Lásd a ":help W11"-t további információkért.

en: W16: Warning: Mode of file "%s" has changed since editing started
hu: W16: Figyelem: A(z) "%s" fájl módja megváltozott a szerkesztés kezdete óta

en: See ":help W16" for more info.
hu: Lásd a ":help W16"-t további információkért.

en: W13: Warning: File "%s" has been created after editing started
hu: W13: Figyelem: A(z) "%s" fájl létrejött a szerkesztés kezdete után

en: Warning
hu: Figyelem

en: &OK
    &Load File
hu: &OK
    &Fájl betöltése

en: E462: Could not prepare for reloading "%s"
hu: E462: Nem sikerült előkészíteni az "%s" újratöltését

en: E321: Could not reload "%s"
hu: E321: Nem sikerült újratölteni az "%s"-t

en: --Deleted--
hu: --Törölve--

en: auto-removing autocommand: %s <buffer=%d>
hu: Automatikus autokommandó eltávolítása: %s <buffer=%d>

note: the group doesn't exist
en: E367: No such group: "%s"
hu: E367: Nincs ilyen csoport: "%s"

en: E215: Illegal character after *: %s
hu: E215: Illegális karakter * után: %s

en: E216: No such event: %s
hu: E216: Nincs ilyen esemény: %s

en: E216: No such group or event: %s
hu: E216: Nincs ilyen csoport vagy esemény: %s

note: Highlight title
en: 
    --- Autocommands ---
hu: 
    --- Autokommandók ---

en: E680: <buffer=%d>: invalid buffer number
hu: E680: <buffer=%d>: érvénytelen puffer szám

en: E217: Can't execute autocommands for ALL events
hu: E217: Nem lehet végrehajtani az autokommandókat MINDEN eseményre

en: No matching autocommands
hu: Nincs megfelelő autokommandó

en: E218: Autocommand nesting too deep
hu: E218: Autokommandó egymásba ágyazása túl mély

en: %s Autocommands for "%s"
hu: %s Autokommandók a "%s"-hez

en: Executing %s
hu: Végrehajtás: %s

en: autocommand %s
hu: autokommandó %s

en: E219: Missing {.
hu: E219: Hiányzik a {.

en: E220: Missing }.
hu: E220: Hiányzik a }.

en: E490: No fold found
hu: E490: Nincs hajtogatás

en: E350: Cannot create fold with current 'foldmethod'
hu: E350: Nem lehet hajtogatást létrehozni a jelenlegi 'foldmethod'-dal

en: E351: Cannot delete fold with current 'foldmethod'
hu: E351: Nem lehet törölni a hajtogatást a jelenlegi 'foldmethod'-dal

en: +--%3ld lines folded
hu: +--%3ld sor hajtogatva

en: E222: Add to read buffer
hu: E222: Hozzáadás az olvasási pufferhez

en: E223: Recursive mapping
hu: E223: Rekurzív leképezés

en: E224: Global abbreviation already exists for %s
hu: E224: Globális rövidítés már létezik a %s-hez

en: E225: Global mapping already exists for %s
hu: E225: Globális leképezés már létezik a %s-hez

en: E226: Abbreviation already exists for %s
hu: E226: Rövidítés már létezik a %s-hez

en: E227: Mapping already exists for %s
hu: E227: Leképezés már létezik a %s-hez

en: No abbreviation found
hu: Nincs rövidítés

en: No mapping found
hu: Nincs leképezés

en: E228: makemap: Illegal mode
hu: E228: makemap: Illegális mód

en: <cannot open>
hu: <nem lehet megnyitni>

en: E616: vim_SelFile: can't get font %s
hu: E616: vim_SelFile: nem lehet betölteni a %s betűtípust

en: E614: vim_SelFile: can't return to current directory
hu: E614: vim_SelFile: nem lehet visszatérni az aktuális könyvtárba

en: Pathname:
hu: Fájlnév:

en: E615: vim_SelFile: can't get current directory
hu: E615: vim_SelFile: nem lehet lekérni az aktuális könyvtárat

en: Cancel
hu: Mégse

en: Vim dialog
hu: Vim párbeszédablak

en: Scrollbar Widget: Could not get geometry of thumb pixmap.
hu: Görgetősáv Widget: Nem lehet lekérni a hüvelykujj pixmap geometriáját.

en: E232: Cannot create BalloonEval with both message and callback
hu: E232: Nem lehet létrehozni BalloonEval-t üzenettel és visszahívással együtt

en: E229: Cannot start the GUI
hu: E229: Nem lehet elindítani a GUI-t

en: E230: Cannot read from "%s"
hu: E230: Nem lehet olvasni a "%s"-ból

en: E665: Cannot start GUI, no valid font found
hu: E665: Nem lehet elindítani a GUI-t, nincs érvényes betűtípus

en: E231: 'guifontwide' invalid
hu: E231: 'guifontwide' érvénytelen

en: E599: Value of 'imactivatekey' is invalid
hu: E599: Az 'imactivatekey' értéke érvénytelen

en: E254: Cannot allocate color %s
hu: E254: Nem lehet színt lefoglalni a %s-hez

en: No match at cursor, finding next
hu: Nincs találat a kurzornál, következő keresése

en: Vim dialog...
hu: Vim párbeszédablak...

en: &Yes
    &No
    &Cancel
hu: &Igen
    &Nem
    &Vissza

en: Input _Methods
hu: Beviteli _Módszerek

en: VIM - Search and Replace...
hu: VIM - Keresés és csere...

en: VIM - Search...
hu: VIM - Keresés...

en: Find what:
hu: Keresendő:

en: Replace with:
hu: Csere erre:

note: whole word only button
en: Match whole word only
hu: Csak egész szavakra illeszkedjen

note: match case button
en: Match case
hu: Kis- és nagybetűk figyelembevétele

en: Direction
hu: Irány

note: 'Up' and 'Down' buttons
en: Up
hu: Fel

en: Down
hu: Le

en: Find Next
hu: Következő keresése

en: Replace
hu: Csere

en: Replace All
hu: Összes cseréje

en: Vim: Received "die" request from session manager
hu: Vim: "die" kérést kapott a munkamenet-kezelőtől

en: Close
hu: Bezárás

en: New tab
hu: Új lap

en: Open Tab...
hu: Lap megnyitása...

en: Vim: Main window unexpectedly destroyed
hu: Vim: A főablak váratlanul megsemmisült

en: Font Selection
hu: Betűtípus választás

en: Used CUT_BUFFER0 instead of empty selection
hu: A CUT_BUFFER0-t használta az üres kijelölés helyett

en: &Filter
hu: &Szűrő

en: &Cancel
hu: &Mégse

en: Directories
hu: Könyvtárak

en: Filter
hu: Szűrő

en: &Help
hu: &Súgó

en: Files
hu: Fájlok

en: Selection
hu: Kijelölés

en: Find &Next
hu: Következő &keresése

en: &Replace
hu: &Csere

en: Replace &All
hu: Összes &cseréje

en: &Undo
hu: &Visszavonás

en: E671: Cannot find window title "%s"
hu: E671: Nem található ablakcím "%s"

en: E243: Argument not supported: "-%s"; Use the OLE version.
hu: E243: Nem támogatott argumentum: "-%s"; Használja az OLE verziót.

en: E672: Unable to open window inside MDI application
hu: E672: Nem lehet ablakot megnyitni MDI alkalmazáson belül

en: Close tab
hu: Lap bezárása

en: Open tab...
hu: Lap megnyitása...

en: Find string (use '\\' to find  a '\')
hu: Karakterlánc keresése (használjon '\\'-t a '\' kereséséhez)

en: Find & Replace (use '\\' to find  a '\')
hu: Keresés & csere (használjon '\\'-t a '\' kereséséhez)

note: We fake this: Use a filter that doesn't select anything and a default * file name that won't be used.
en: Not Used
hu: Nem használt

en: Directory	*.nothing
hu: Könyvtár	*.nothing

en: Vim E458: Cannot allocate colormap entry, some colors may be incorrect
hu: Vim E458: Nem lehet színtérkép bejegyzést lefoglalni, néhány szín lehet, hogy nem megfelelő

en: E250: Fonts for the following charsets are missing in fontset %s:
hu: E250: A következő karakterkészletekhez hiányoznak a betűtípusok a %s betűtípuskészletben:

en: E252: Fontset name: %s
hu: E252: Betűtípuskészlet neve: %s

en: Font '%s' is not fixed-width
hu: A '%s' betűtípus nem fix szélességű

en: E253: Fontset name: %s
hu: E253: Betűtípuskészlet neve: %s

en: Font%ld width is not twice that of font0
hu: Font%ld szélessége nem kétszerese a font0-nak

en: Font0 width: %ld
hu: Font0 szélessége: %ld

en: Font1 width: %ld
hu: Font1 szélessége: %ld

en: Invalid font specification
hu: Érvénytelen betűtípus specifikáció

en: &Dismiss
hu: &Elutasít

en: no specific match
hu: Nincs konkrét találat

en: Vim - Font Selector
hu: Vim - Betűtípus választó

en: Name:
hu: Név:

note: create toggle button
en: Show size in Points
hu: Méret pontban megadva

en: Encoding:
hu: Kódolás:

en: Font:
hu: Betűtípus:

en: Style:
hu: Stílus:

en: Size:
hu: Méret:

en: E256: Hangul automata ERROR
hu: E256: Hangul automata HIBA

en: E550: Missing colon
hu: E550: Hiányzó kettőspont

en: E551: Illegal component
hu: E551: Illegális összetevő

en: E552: Digit expected
hu: E552: Számjegy várt

en: Page %d
hu: %d. oldal

en: No text to be printed
hu: Nincs nyomtatható szöveg

en: Printing page %d (%d%%)
hu: %d. oldal nyomtatása (%d%%)

en:  Copy %d of %d
hu:  %d. példány a %d-ből

en: Printed: %s
hu: Nyomtatva: %s

en: Printing aborted
hu: Nyomtatás megszakítva

en: E455: Error writing to PostScript output file
hu: E455: Hiba a PostScript kimeneti fájl írásakor

en: E624: Can't open file "%s"
hu: E624: Nem lehet megnyitni a fájlt: "%s"

en: E457: Can't read PostScript resource file "%s"
hu: E457: Nem lehet olvasni a PostScript erőforrás fájlt: "%s"

en: E618: File "%s" is not a PostScript resource file
hu: E618: A "%s" fájl nem PostScript fájl

en: E619: File "%s" is not a supported PostScript resource file
hu: E619: A "%s" fájl nem támogatott PostScript fájl

en: E621: "%s" resource file has wrong version
hu: E621: A "%s" erőforrás fájl rossz verziójú

en: E673: Incompatible multi-byte encoding and character set.
hu: E673: Nem kompatibilis több bájtos kódolás és karakterkészlet.

en: E674: printmbcharset cannot be empty with multi-byte encoding.
hu: E674: A printmbcharset nem lehet üres több bájtos kódolással.

en: E675: No default font specified for multi-byte printing.
hu: E675: Nincs alapértelmezett betűtípus megadva a több bájtos nyomtatáshoz.

en: E324: Can't open PostScript output file
hu: E324: Nem lehet megnyitni a PostScript kimeneti fájlt

en: E456: Can't open file "%s"
hu: E456: Nem lehet megnyitni a fájlt: "%s"

en: E456: Can't find PostScript resource file "prolog.ps"
hu: E456: Nem található a PostScript erőforrás fájl: "prolog.ps"

en: E456: Can't find PostScript resource file "cidfont.ps"
hu: E456: Nem található a PostScript erőforrás fájl: "cidfont.ps"

en: E456: Can't find PostScript resource file "%s.ps"
hu: E456: Nem található a PostScript erőforrás fájl: "%s.ps"

en: E620: Unable to convert to print encoding "%s"
hu: E620: Nem lehet konvertálni a nyomtatási kódolásra: "%s"

en: Sending to printer...
hu: Küldés a nyomtatóhoz...

en: E365: Failed to print PostScript file
hu: E365: Nem sikerült nyomtatni a PostScript fájlt

en: Print job sent.
hu: Nyomtatási feladat elküldve.

en: Add a new database
hu: Új adatbázis hozzáadása

en: Query for a pattern
hu: Minta keresése

en: Show this message
hu: Ezt az üzenetet mutatja

en: Kill a connection
hu: Kapcsolat megszüntetése

en: Reinit all connections
hu: Összes kapcsolat újraindítása

en: Show connections
hu: Kapcsolatok megjelenítése

en: E560: Usage: cs[cope] %s
hu: E560: Használat: cs[cope] %s

en: This cscope command does not support splitting the window.
hu: Ez a cscope parancs nem támogatja az ablak felosztását.

en: E562: Usage: cstag <ident>
hu: E562: Használat: cstag <azonosító>

en: E257: cstag: Tag not found
hu: E257: cstag: Címke nem található

en: E563: stat(%s) error: %d
hu: E563: stat(%s) hiba: %d

en: E563: stat error
hu: E563: stat hiba

en: E564: %s is not a directory or a valid cscope database
hu: E564: %s nem könyvtár vagy érvényes cscope adatbázis

en: Added cscope database %s
hu: Cscope adatbázis hozzáadva: %s

en: E262: Error reading cscope connection %ld
hu: E262: Hiba a cscope kapcsolat %ld olvasásakor

en: E561: Unknown cscope search type
hu: E561: Ismeretlen cscope keresési típus

en: E566: Could not create cscope pipes
hu: E566: Nem lehet létrehozni a cscope csöveket

en: E622: Could not fork for cscope
hu: E622: Nem lehet elágazni a cscope-hoz

en: cs_create_connection exec failed
hu: cs_create_connection exec sikertelen

en: E623: Could not spawn cscope process
hu: E623: Nem lehet létrehozni a cscope folyamatot

en: cs_create_connection: fdopen for to_fp failed
hu: cs_create_connection: fdopen a to_fp-hez sikertelen

en: cs_create_connection: fdopen for fr_fp failed
hu: cs_create_connection: fdopen a fr_fp-hez sikertelen

en: E567: No cscope connections
hu: E567: Nincs cscope kapcsolat

en: E259: No matches found for cscope query %s of %s
hu: E259: Nincs találat a cscope lekérdezésre %s a %s-ből

en: E469: Invalid cscopequickfix flag %c for %c
hu: E469: Érvénytelen cscopequickfix jelző %c a %c-hez

en: cscope commands:
hu: cscope parancsok:

en: %-5s: %-30s (Usage: %s)
hu: %-5s: %-30s (Használat: %s)

en: E625: Cannot open cscope database: %s
hu: E625: Nem lehet megnyitni a cscope adatbázist: %s

en: E626: Cannot get cscope database information
hu: E626: Nem lehet lekérni a cscope adatbázis információt

en: E568: Duplicate cscope database not added
hu: E568: Duplikált cscope adatbázis nem lett hozzáadva

en: E569: maximum number of cscope connections reached
hu: E569: elérve a cscope kapcsolatok maximális számát

en: E261: Cscope connection %s not found
hu: E261: Cscope kapcsolat %s nem található

en: cscope connection %s closed
hu: cscope kapcsolat %s lezárva

note: should not reach here
en: E570: Fatal error in cs_manage_matches
hu: E570: Végzetes hiba a cs_manage_matches-ben

en: Cscope tag: %s
hu: Cscope címke: %s

en: 
       #   line
hu: 
       #   sor

en: filename / context / line
hu: fájlnév / környezet / sor

en: E609: Cscope error: %s
hu: E609: Cscope hiba: %s

en: All cscope databases reset
hu: Összes cscope adatbázis alaphelyzetbe állítva

en: no cscope connections
hu: nincs cscope kapcsolat

en:  # pid    database name                       prepend path
hu:  # pid    adatbázis név                       előtag út

en: ???: Sorry, this command is disabled, the MzScheme library could not be loaded.
hu: ???: Ez a parancs le van tiltva, az MzScheme könyvtár nem tölthető be

en: invalid expression
hu: érvénytelen kifejezés

en: expressions disabled at compile time
hu: kifejezések letiltva a fordításkor

en: hidden option
hu: rejtett opció

en: unknown option
hu: ismeretlen opció

en: window index is out of range
hu: ablak index kívül esik a tartományon

en: couldn't open buffer
hu: nem lehet megnyitni a puffert

en: cannot save undo information
hu: nem lehet menteni a visszavonási információt

en: cannot delete line
hu: nem lehet törölni a sort

en: cannot replace line
hu: nem lehet cserélni a sort

en: cannot insert line
hu: nem lehet beszúrni a sort

en: string cannot contain newlines
hu: a karakterlánc nem tartalmazhat újsorokat

en: Vim error: ~a
hu: Vim hiba: ~a

en: Vim error
hu: Vim hiba

en: buffer is invalid
hu: a puffer érvénytelen

en: window is invalid
hu: az ablak érvénytelen

en: linenr out of range
hu: sorszám kívül esik a tartományon

en: not allowed in the Vim sandbox
hu: nem engedélyezett a Vim homokozóban

en: E263: Sorry, this command is disabled, the Python library could not be loaded.
hu: E263: Ez a parancs le van tiltva, a Python könyvtár nem tölthető be

en: E659: Cannot invoke Python recursively
hu: E659: Nem lehet rekurzívan meghívni a Pythont

en: can't delete OutputObject attributes
hu: nem lehet törölni az OutputObject attribútumokat

en: softspace must be an integer
hu: a softspace egész számnak kell lennie

en: invalid attribute
hu: érvénytelen attribútum

en: writelines() requires list of strings
hu: a writelines() karakterláncok listáját igényli

en: E264: Python: Error initialising I/O objects
hu: E264: Python: Hiba az I/O objektumok inicializálásakor

en: attempt to refer to deleted buffer
hu: megpróbál hivatkozni egy törölt pufferre

en: line number out of range
hu: sorszám kívül esik a tartományon

en: <buffer object (deleted) at %8lX>
hu: <puffer objektum (törölve) a %8lX-nél>

en: invalid mark name
hu: érvénytelen jelölés név

en: no such buffer
hu: nincs ilyen puffer

en: attempt to refer to deleted window
hu: megpróbál hivatkozni egy törölt ablakra

en: readonly attribute
hu: írásvédett attribútum

en: cursor position outside buffer
hu: kurzor pozíció a pufferen kívül

en: <window object (deleted) at %.8lX>
hu: <ablak objektum (törölve) a %.8lX-nél>

en: <window object (unknown) at %.8lX>
hu: <ablak objektum (ismeretlen) a %.8lX-nél>

en: <window %d>
hu: <ablak %d>

en: no such window
hu: nincs ilyen ablak

en: E265: $_ must be an instance of String
hu: E265: $_ String példánynak kell lennie

en: E266: Sorry, this command is disabled, the Ruby library could not be loaded.
hu: E266: Ez a parancs le van tiltva, a Ruby könyvtár nem tölthető be

en: E267: Unexpected return
hu: E267: Váratlan return

en: E268: Unexpected next
hu: E268: Váratlan next

en: E269: Unexpected break
hu: E269: Váratlan break

en: E270: Unexpected redo
hu: E270: Váratlan redo

en: E271: Retry outside of rescue clause
hu: E271: Retry a rescue klauzulán kívül

en: E272: Unhandled exception
hu: E272: Kezeletlen kivétel

en: E273: Unknown longjmp status %d
hu: E273: Ismeretlen longjmp státusz %d

en: Toggle implementation/definition
hu: Megvalósítás/definíció váltása

en: Show base class of
hu: Alaposztály megjelenítése

en: Show overridden member function
hu: Felüldefiniált tagfüggvény megjelenítése

en: Retrieve from file
hu: Lekérés fájlból

en: Retrieve from project
hu: Lekérés projektből

en: Retrieve from all projects
hu: Lekérés minden projektből

en: Retrieve
hu: Lekérés

en: Show source of
hu: Forrás megjelenítése

en: Find symbol
hu: Szimbólum keresése

en: Browse class
hu: Osztály böngészése

en: Show class in hierarchy
hu: Osztály megjelenítése hierarchiában

en: Show class in restricted hierarchy
hu: Osztály megjelenítése korlátozott hierarchiában

en: Xref refers to
hu: Xref hivatkozik

en: Xref referred by
hu: Xref hivatkozva

en: Xref has a
hu: Xref-nek van

en: Xref used by
hu: Xref használva

en: Show docu of
hu: Dokumentáció megjelenítése

en: Generate docu for
hu: Dokumentáció generálása

en: not
hu: nem

en: connected
hu: kapcsolódva

en: invalid buffer number
hu: érvénytelen puffer szám

en: not implemented yet
hu: még nincs megvalósítva

note: ???
en: cannot set line(s)
hu: nem lehet beállítani a sorokat

en: mark not set
hu: jelölés nincs beállítva

en: row %d column %d
hu: %d. sor %d. oszlop

en: cannot insert/append line
hu: nem lehet beszúrni/fűzni sort

en: unknown flag:
hu: ismeretlen jelző:

en: unknown vimOption
hu: ismeretlen vimOption

en: keyboard interrupt
hu: billentyűzet megszakítás

en: cannot create buffer/window command: object is being deleted
hu: nem lehet létrehozni a puffer/ablak parancsot: az objektum törlés alatt áll

en: cannot register callback command: buffer/window is already being deleted
hu: Nem lehet regisztrálni a visszahívási parancsot: a puffer/ablak már törlölve van

note: This should never happen.  Famous last word?
en: E280: TCL FATAL ERROR: reflist corrupt!? Please report this to vim-dev@vim.org
hu: E280: TCL VÉGZETES HIBA: reflist sérült!? Kérjük, jelentse ezt a vim-dev@vim.org címen

en: cannot register callback command: buffer/window reference not found
hu: nem lehet regisztrálni a visszahívó parancsot: a puffer/ablak hivatkozás nem található

en: E571: Sorry, this command is disabled: the Tcl library could not be loaded.
hu: E571: Ez a parancs le van tiltva: a Tcl könyvtár nem tölthető be.

en: E281: TCL ERROR: exit code is not int!? Please report this to vim-dev@vim.org
hu: E281: TCL HIBA: a kilépési kód nem int!? Kérjük, jelentse ezt a vim-dev@vim.org címen

en: E572: Exit code %d
hu: E572: Kilépési kód %d

en: cannot get line
hu: nem lehet lekérni a sort

en: Unable to register a command server name
hu: Nem lehet regisztrálni a parancsszerver nevet

en: E248: Failed to send command to the destination program
hu: E248: Nem sikerült elküldeni a parancsot a célprogramnak

en: E573: Invalid server id used: %s
hu: E573: Érvénytelen szerver azonosító használva: %s

en: E251: VIM instance registry property is badly formed.  Deleted!
hu: E251: A VIM példány regiszter tulajdonsága rosszul formázott. Törölve!

en: Unknown option argument
hu: Ismeretlen opció argumentum

en: Too many edit arguments
hu: Túl sok szerkesztési argumentum

en: Argument missing after
hu: Hiányzó argumentum után

en: Garbage after option argument
hu: Szemét az opció argumentum után

en: Too many "+command", "-c command" or "--cmd command" arguments
hu: Túl sok "+parancs", "-c parancs" vagy "--cmd parancs" argumentum

en: Invalid argument for
hu: Érvénytelen argumentum a

en: %d files to edit
hu: %d fájl szerkesztésre

en: This Vim was not compiled with the diff feature.
hu: Ez a Vim nem lett lefordítva a diff funkcióval.

en: Attempt to open script file again: "
hu: Megpróbálja újra megnyitni a szkript fájlt: "

en: Cannot open for reading: "
hu: Nem lehet megnyitni olvasásra: "

en: Cannot open for script output: "
hu: Nem lehet megnyitni szkript kimenetre: "

en: Vim: Error: Failure to start gvim from NetBeans
hu: Vim: Hiba: Nem sikerült elindítani a gvim-et a NetBeans-ből

en: Vim: Warning: Output is not to a terminal
hu: Vim: Figyelem: A kimenet nem terminálra megy

en: Vim: Warning: Input is not from a terminal
hu: Vim: Figyelem: A bemenet nem terminálról jön

note: just in case..
en: pre-vimrc command line
hu: pre-vimrc parancssor

en: E282: Cannot read from "%s"
hu: E282: Nem lehet olvasni a "%s"-ból

en: 
    More info with: "vim -h"
hu: 
    További információ: "vim -h"

en: [file ..]       edit specified file(s)
hu: [fájl ..]       megnyitja a megadott fájl(oka)t

en: -               read text from stdin
hu: -               szöveget olvas a stdin-ről

en: -t tag          edit file where tag is defined
hu: -t címke       megnyitja azt a fájlt, ahol a címke definiálva van

en: -q [errorfile]  edit file with first error
hu: -q [hibafájl]  megnyitja azt a fájlt, ahol az első hiba van

en: 
    
    Usage:
hu: 
    
    Használat:

en:  vim [arguments]
hu:  vim [argumentumok]

en: 
       or:
hu: 
         eller:

en: 
    Where case is ignored prepend / to make flag upper case
hu: 
    Ahol a kis- és nagybetűket figyelmen kívül hagyja a renszer, előtagként / használja nagybetűssé tételéhez

en: 
    
    Arguments:
hu: 
    
    Argumentumok:

en: --			Only file names after this
hu: --			Csak fájlnevek ezután

en: --literal		Don't expand wildcards
hu: --literal		Nem bontja ki a helyettesítő karaktereket

en: -register		Register this gvim for OLE
hu: -register		Regisztrálja ezt a gvim-et OLE-hez

en: -unregister		Unregister gvim for OLE
hu: -unregister		Törli a gvim regisztrációját OLE-hez

en: -g			Run using GUI (like "gvim")
hu: -g			GUI-val futtatja (mint a "gvim")

en: -f  or  --nofork	Foreground: Don't fork when starting GUI
hu: -f  vagy  --nofork	Előtérben: Nem ágazik el GUI indításakor

en: -v			Vi mode (like "vi")
hu: -v			Vi mód (mint a "vi")

en: -e			Ex mode (like "ex")
hu: -e			Ex mód (mint az "ex")

en: -s			Silent (batch) mode (only for "ex")
hu: -s			Csendes (batch) mód (csak az "ex"-hez)

en: -d			Diff mode (like "vimdiff")
hu: -d			Diff mód (mint a "vimdiff")

en: -y			Easy mode (like "evim", modeless)
hu: -y			Könnyű mód (mint az "evim", mód nélküli)

en: -R			Readonly mode (like "view")
hu: -R			Csak olvasható mód (mint a "view")

en: -Z			Restricted mode (like "rvim")
hu: -Z			Korlátozott mód (mint az "rvim")

en: -m			Modifications (writing files) not allowed
hu: -m			Módosítások (fájlok írása) nem engedélyezettek

en: -M			Modifications in text not allowed
hu: -M			Módosítások a szövegben nem engedélyezettek

en: -b			Binary mode
hu: -b			Bináris mód

en: -l			Lisp mode
hu: -l			Lisp mód

en: -C			Compatible with Vi: 'compatible'
hu: -C			Kompatibilis a Vi-vel: 'compatible'

en: -N			Not fully Vi compatible: 'nocompatible'
hu: -N			Nem teljesen Vi kompatibilis: 'nocompatible'

en: -V[N][fname]		Be verbose [level N] [log messages to fname]
hu: -V[N][fname]		Részletes [szint N] [naplóüzenetek a fname-be]

en: -D			Debugging mode
hu: -D			Hibakereső mód

en: -n			No swap file, use memory only
hu: -n			Nincs csere fájl, csak a memóriát használja

en: -r			List swap files and exit
hu: -r			Csere fájlok listázása és kilépés

en: -r (with file name)	Recover crashed session
hu: -r (fájlnévvel)	Visszaállítja az összeomlott munkamenetet

en: -L			Same as -r
hu: -L			Ugyanaz, mint -r

en: -f			Don't use newcli to open window
hu: -f			Nem használja az újcli-t ablak megnyitásához

en: -dev <device>		Use <device> for I/O
hu: -dev <eszköz>		<eszköz>-t használja I/O-hoz

en: -A			Start in Arabic mode
hu: -A			Arab módban indul

en: -H			Start in Hebrew mode
hu: -H			Héber módban indul

en: -F			Start in Farsi mode
hu: -F			Perzsa módban indul

en: -T <terminal>	Set terminal type to <terminal>
hu: -T <terminál>	Terminál típusát <terminál>-ra állítja

en: -u <vimrc>		Use <vimrc> instead of any .vimrc
hu: -u <vimrc>		<Vimrc>-t használja bármely .vimrc helyett

en: -U <gvimrc>		Use <gvimrc> instead of any .gvimrc
hu: -U <gvimrc>		<gvimrc>-t használja bármely .gvimrc helyett

en: --noplugin		Don't load plugin scripts
hu: --noplugin		Nem tölti be a plugin szkripteket

en: -p[N]		Open N tab pages (default: one for each file)
hu: -p[N]		N lapfület nyit meg (alapértelmezés: egy minden fájlhoz)

en: -o[N]		Open N windows (default: one for each file)
hu: -o[N]		N ablakot nyit meg (alapértelmezés: egy minden fájlhoz)

en: -O[N]		Like -o but split vertically
hu: -O[N]		Mint -o, de függőlegesen oszt

en: +			Start at end of file
hu: +			A fájl végén indul

en: +<lnum>		Start at line <lnum>
hu: +<lnum>		A <lnum> sornál indul

en: --cmd <command>	Execute <command> before loading any vimrc file
hu: --cmd <parancs>	<parancs>-ot hajtja végre bármely vimrc fájl betöltése előtt

en: -c <command>		Execute <command> after loading the first file
hu: -c <parancs>		<parancs>-ot hajtja végre az első fájl betöltése után

en: -S <session>		Source file <session> after loading the first file
hu: -S <munkamenet>	<munkamenet> fájlt forrásolja az első fájl betöltése után

en: -s <scriptin>	Read Normal mode commands from file <scriptin>
hu: -s <scriptin>	Normál mód parancsokat olvas a <scriptin> fájlból

en: -w <scriptout>	Append all typed commands to file <scriptout>
hu: -w <scriptout>	Minden begépelt parancsot hozzáfűz a <scriptout> fájlhoz

en: -W <scriptout>	Write all typed commands to file <scriptout>
hu: -W <scriptout>	Minden begépelt parancsot kiír a <scriptout> fájlba

en: -x			Edit encrypted files
hu: -x			Titkosított fájlokat szerkeszt

en: -display <display>	Connect Vim to this particular X-server
hu: -display <display>	Csatlakoztatja a Vim-et ehhez a konkrét X-szerverhez

en: -X			Do not connect to X server
hu: -X			Nem csatlakozik az X szerverhez

en: --remote <files>	Edit <files> in a Vim server if possible
hu: --remote <fájlok>	Megnyitja a <fájlok>-at egy Vim szerverben, ha lehetséges

en: --remote-silent <files>  Same, don't complain if there is no server
hu: --remote-silent <fájlok>  Ugyanaz, de nem panaszkodik, ha nincs szerver

en: --remote-wait <files>  As --remote but wait for files to have been edited
hu: --remote-wait <filer>  Mint --remote de várja meg a fájlok szerkesztését

en: --remote-wait-silent <files>  Same, don't complain if there is no server
hu: --remote-wait-silent <filer>  Ugyanaz, de ne panaszkodjon, ha nincs szerver

en: --remote-tab <files>  As --remote but open tab page for each file
hu: --remote-tab <fájlok>  Mint --remote, de minden fájlhoz lapfület nyit

en: --remote-send <keys>	Send <keys> to a Vim server and exit
hu: --remote-send <billentyűk>	Elküldi a <billentyűk>-et egy Vim szervernek és kilép

en: --remote-expr <expr>	Evaluate <expr> in a Vim server and print result
hu: --remote-expr <kifejezés>	Kiértékeli a <kifejezés>-et egy Vim szerverben és kiírja az eredményt

en: --serverlist		List available Vim server names and exit
hu: --serverlist		Felsorolja az elérhető Vim szerver neveket és kilép

en: --servername <name>	Send to/become the Vim server <name>
hu: --servername <név>	Küld a/lesz a Vim szerver <név>

en: -i <viminfo>		Use <viminfo> instead of .viminfo
hu: -i <viminfo>		<viminfo>-t használja a .viminfo helyett

en: -h  or  --help	Print Help (this message) and exit
hu: -h  vagy  --help	Kiírja a Súgót (ezt az üzenetet) és kilép

en: --version		Print version information and exit
hu: --version		Kiírja a verzió információt és kilép

en: 
    Arguments recognised by gvim (Motif version):
hu: 
    A gvim (Motif-verzió) által felismert argumentumok:

en: 
    Arguments recognised by gvim (neXtaw version):
hu: 
    A gvim (neXtaw-verzió) által felismert argumentumok:

en: 
    Arguments recognised by gvim (Athena version):
hu: 
    A gvim (Athena-verzió) által felismert argumentumok:

en: -display <display>	Run Vim on <display>
hu: -display <display>	Futtatja a Vim-et a <display>-en

en: -iconic		Start Vim iconified
hu: -iconic		Ikonizáltan indítja a Vim-et

en: -name <name>		Use resource as if vim was <name>
hu: -name <név>		Úgy használja az erőforrást, mintha a vim <név> lenne

en: 			  (Unimplemented)
hu: 			  (Nem implementált)

en: -background <color>	Use <color> for the background (also: -bg)
hu: -background <szín>	<szín>-t használja a háttérhez (más néven: -bg)

en: -foreground <color>	Use <color> for normal text (also: -fg)
hu: -foreground <szín>	<szín>-t használja a normál szöveghez (más néven: -fg)

en: -font <font>		Use <font> for normal text (also: -fn)
hu: -font <betűtípus>	<betűtípus>-t használja a normál szöveghez (más néven: -fn)

en: -boldfont <font>	Use <font> for bold text
hu: -boldfont <betűtípus>	<betűtípus>-t használja a félkövér szöveghez

en: -italicfont <font>	Use <font> for italic text
hu: -italicfont <betűtípus>	<betűtípus>-t használja a dőlt szöveghez

en: -geometry <geom>	Use <geom> for initial geometry (also: -geom)
hu: -geometry <geom>	<geom>-t használja a kezdeti geometriához (más néven: -geom)

en: -borderwidth <width>	Use a border width of <width> (also: -bw)
hu: -borderwidth <szélesség>	<szélesség>-t használja a keret szélességéhez (más néven: -bw)

en: -scrollbarwidth <width>  Use a scrollbar width of <width> (also: -sw)
hu: -scrollbarwidth <szélesség>  <szélesség>-t használja a görgetősáv szélességéhez (más néven: -sw)

en: -menuheight <height>	Use a menu bar height of <height> (also: -mh)
hu: -menuheight <magasság>	<magasság>-t használja a menüsor magasságához (más néven: -mh)

en: -reverse		Use reverse video (also: -rv)
hu: -reverse		Fordított videót használ (más néven: -rv)

en: +reverse		Don't use reverse video (also: +rv)
hu: +reverse		Nem használ fordított videót (más néven: +rv)

en: -xrm <resource>	Set the specified resource
hu: -xrm <erőforrás>	Beállítja a megadott erőforrást

en: 
    Arguments recognised by gvim (RISC OS version):
hu: 
    A gvim (RISC OS verzió) által felismert argumentumok:

en: --columns <number>	Initial width of window in columns
hu: --columns <szám>	Ablak kezdeti szélessége oszlopokban

en: --rows <number>	Initial height of window in rows
hu: --rows <szám>	Ablak kezdeti magassága sorokban

en: 
    Arguments recognised by gvim (GTK+ version):
hu: 
    A gvim (GTK+ verzió) által felismert argumentumok:

en: -display <display>	Run Vim on <display> (also: --display)
hu: -display <display>	Futtatja a Vim-et a <display>-en (más néven: --display)

en: --role <role>	Set a unique role to identify the main window
hu: --role <szerep>	Egyedi szerepet állít be a fő ablak azonosításához

en: --socketid <xid>	Open Vim inside another GTK widget
hu: --socketid <xid>	Megnyitja a Vim-et egy másik GTK widgetben

en: -P <parent title>	Open Vim inside parent application
hu: -P <szülő cím>	Megnyitja a Vim-et a szülő alkalmazásban

en: No display
hu: Nincs kijelző

note: Failed to send, abort.
en: : Send failed.
hu: : Küldés sikertelen.

note: Let vim start normally.
en: : Send failed. Trying to execute locally
hu: : Küldés sikertelen. Megpróbálja helyben végrehajtani

en: %d of %d edited
hu: %d a %d-ből szerkesztve

en: No display: Send expression failed.
hu: Nincs kijelző: Kifejezés küldése sikertelen.

en: : Send expression failed.
hu: : Kifejezés küldése sikertelen.

en: No marks set
hu: Nincs beállítva jelölés

en: E283: No marks matching "%s"
hu: E283: Nincs megfelelő jelölés "%s"-hez

note: Highlight title
en: 
    mark line  col file/text
hu: 
    jel sor  oszlop fájl/text

note: Highlight title
en: 
     jump line  col file/text
hu: 
     ugrás sor oszlop fájl/text

note: Highlight title
en: 
    change line  col text
hu: 
    csere sor  oszlop text

en: 
    # File marks:
hu: 
    # Fájl jelek:

note: Write the jumplist with -'
en: 
    # Jumplist (newest first):
hu: 
    # Ugráslista (elöl a legújabb):

en: 
    # History of marks within files (newest to oldest):
hu: 
    # A fájlokon belüli jelek előzményei (a legújabbtól a legrégebbig):

en: Missing '>'
hu: Hiányzik az '>'

en: E543: Not a valid codepage
hu: E543: Nem érvényes kódlap

en: E284: Cannot set IC values
hu: E284: Nem lehet beállítani az IC értékeket

en: E285: Failed to create input context
hu: E285: Nem sikerült létrehozni a bemeneti kontextust

en: E286: Failed to open input method
hu: E286: Nem sikerült megnyitni a bemeneti módot

en: E287: Warning: Could not set destroy callback to IM
hu: E287: Figyelem: Nem sikerült beállítani a megsemmisítési visszahívást az IM-hez

en: E288: Input method doesn't support any style
hu: E288: A bemeneti mód nem támogat semmilyen stílust

en: E289: Input method doesn't support my preedit type
hu: E289: A bemeneti mód nem támogatja az előkészítési típusomat

en: E291: Your GTK+ is older than 1.2.3. Status area disabled
hu: E291: A GTK+ régebbi, mint 1.2.3. Állapot terület letiltva

en: E293: Block was not locked
hu: E293: A blokk nem volt lezárva

en: E294: Seek error in swap file read
hu: E294: Keresési hiba a csere fájl olvasásakor

en: E295: Read error in swap file
hu: E295: Olvasási hiba a csere fájlban

en: E296: Seek error in swap file write
hu: E296: Keresési hiba a csere fájl írásakor

en: E297: Write error in swap file
hu: E297: Írási hiba a csere fájlban

en: E300: Swap file already exists (symlink attack?)
hu: E300: Csere fájl már létezik (szimbolikus link támadás?)

en: E298: Didn't get block nr 0?
hu: E298: Nem kaptam meg a 0. blokkot?

en: E298: Didn't get block nr 1?
hu: E298: Nem kaptam meg az 1. blokkot?

en: E298: Didn't get block nr 2?
hu: E298: Nem kaptam meg a 2. blokkot?

note: could not (re)open the swap file, what can we do????
en: E301: Oops, lost the swap file!!!
hu: E301: Hoppá, elveszett a csere fájl!!!

en: E302: Could not rename swap file
hu: E302: Nem lehet átnevezni a csere fájlt

en: E303: Unable to open swap file for "%s", recovery impossible
hu: E303: Nem lehet megnyitni a csere fájlt "%s"-hoz, visszaállítás lehetetlen

en: E304: ml_upd_block0(): Didn't get block 0??
hu: E304: ml_upd_block0(): Nem kaptam meg a 0. blokkot??

en: E305: No swap file found for %s
hu: E305: Nem találtam csere fájlt a %s-hoz

en: Enter number of swap file to use (0 to quit):
hu: Írja be a használni kívánt csere fájl számát (0 a kilépéshez):

en: E306: Cannot open %s
hu: E306: Nem lehet megnyitni %s-t

en: Unable to read block 0 from
hu: Nem lehet olvasni a 0. blokkot

en: 
    Maybe no changes were made or Vim did not update the swap file.
hu: 
    Nem történt módosítás, vagy a Vim nem frissítette a swap fájlt.

en:  cannot be used with this version of Vim.
hu:  ezt a verziót nem lehet használni a Vim-mel.

en: Use Vim version 3.0.
hu: Használja a Vim 3.0-ás verziót.

en: E307: %s does not look like a Vim swap file
hu: E307: %s nem tűnik Vim swap fájlnak

en:  cannot be used on this computer.
hu:  ezt a számítógépet nem lehet használni.

en: The file was created on
hu: A fájl létrehozva

en: ,
    or the file has been damaged.
hu: ,
    vagy a fájl megsérült.

en:  has been damaged (page size is smaller than minimum value).
hu:  sérült (az oldalméret kisebb, mint a minimális érték).

en: Using swap file "%s"
hu: Swap fájl használata "%s"

en: Original file "%s"
hu: Eredeti fájl "%s"

en: E308: Warning: Original file may have been changed
hu: E308: Figyelem: Az eredeti fájl megváltozhatott

en: E309: Unable to read block 1 from %s
hu: E309: Nem sikerült olvasni az 1. blokkot a %s fájlból

en: ???MANY LINES MISSING
hu: ???SOK SOR HIÁNYZIK

en: ???LINE COUNT WRONG
hu: ???SOROK SZÁMA HIBÁS

en: ???EMPTY BLOCK
hu: ???ÜRES BLOKK

en: ???LINES MISSING
hu: ???SOROK HIÁNYZNAK

en: E310: Block 1 ID wrong (%s not a .swp file?)
hu: E310: Blokk 1 ID hibás (%s nem .swp fájl?)

en: ???BLOCK MISSING
hu: ???BLOKK HIÁNYZIK

en: ??? from here until ???END lines may be messed up
hu: ??? innen egészen ???END-ig a sorok összekeveredhetnek

en: ??? from here until ???END lines may have been inserted/deleted
hu: ??? innen egészen ???END-ig a sorok beszúródhattak/törölődhettek

en: E311: Recovery Interrupted
hu: E311: A helyreállítás megszakadt

en: E312: Errors detected while recovering; look for lines starting with ???
hu: E312: A helyreállítás során hiba történt; Keresse a ??? kezdetű sorokat

en: See ":help E312" for more information.
hu: További információkért lásd: ":help E312".

en: Recovery completed. You should check if everything is OK.
hu: A helyreállítás befejeződött. Ellenőrizze, hogy minden rendben van-e.

en: 
    (You might want to write out this file under another name
hu: 
    (Talán, más néven szeretné kiírni ezt a fájlt

en: and run diff with the original file to check for changes)
hu: és futtassa a diff parancsot az eredeti fájllal, hogy ellenőrizze a változásokat)

en: Delete the .swp file afterwards.
hu: Ezután törölje az .swp fájlt.

note: use msg() to start the scrolling properly
en: Swap files found:
hu: Swap fájlok találhatók:

en:    In current directory:
hu:    Az aktuális könyvtárban:

en:    Using specified name:
hu:    A megadott névvel:

en:    In directory
hu:    A könyvtárban

en:       -- none --
hu:       -- nincs --

en:           owned by:
hu:           tulajdonosa:

en:    dated:
hu:    dátuma:

en:              dated:
hu:              dátuma:

en:          [from Vim version 3.0]
hu:          [a Vim 3.0 verziójából]

en:          [does not look like a Vim swap file]
hu:          [nem tűnik Vim swap fájlnak]

en:          file name:
hu:          fájl neve:

en: 
              modified:
hu: 
              modifierad:

en: YES
hu: IGEN

en: no
hu: nem

en: 
             user name:
hu: 
             felhasználónév:

en:    host name:
hu:    hoszt név:

en: 
             host name:
hu: 
             hoszt név:

en: 
            process ID:
hu: 
            process-ID:

en:  (still running)
hu:  (még fut)

en: 
             [not usable with this version of Vim]
hu: 
             [nem használható a Vim ezen verziójával]

en: 
             [not usable on this computer]
hu: 
             [nem használható ezen a számítógépen]

en:          [cannot be read]
hu:          [nem olvasható]

en:          [cannot be opened]
hu:          [nem nyitható meg]

en: E313: Cannot preserve, there is no swap file
hu: E313: Nem lehet megőrizni, nincs swap fájl

en: File preserved
hu: Fájl megőrizve

en: E314: Preserve failed
hu: E314: A megőrzés sikertelen

en: E315: ml_get: Invalid lnum: %ld
hu: E315: ml_get: Érvénytelen lnum: %ld

en: E316: ml_get: Cannot find line %ld
hu: E316: ml_get: Nem található a %ld. sor

en: E317: Pointer block id wrong 3
hu: E317: Pointer blokk ID hibás 3

en: stack_idx should be 0
hu: stack_idx 0-nak kell lennie

en: E318: Updated too many blocks?
hu: E318: Túl sok blokkot frissített?

en: E317: Pointer block id wrong 4
hu: E317: Pointer blokk ID hibás 4

en: deleted block 1?
hu: törölt blokk 1?

en: E320: Cannot find line %ld
hu: E320: Nem található a %ld. sor

en: E317: Pointer block id wrong
hu: E317: Pointer blokk ID hibás

en: pe_line_count is zero
hu: pe_line_count nulla

en: E322: Line number out of range: %ld past the end
hu: E322: A sor száma kívül esik a tartományon: %ld a végén túl

en: E323: Line count wrong in block %ld
hu: E323: A sor szám hibás a %ld. blokkban

en: Stack size increases
hu: A stack mérete nő

en: E317: Pointer block id wrong 2
hu: E317: Pointer blokk ID hibás 2

en: E773: Symlink loop for "%s"
hu: E773: Szimbolikus link hurok "%s"-ra

en: E325: ATTENTION
hu: E325: FIGYELEM

en: 
    Found a swap file by the name "
hu: 
    Talált egy swapfájlt a név alapján "

en: While opening file "
hu: Fájl megnyitása közben "

en:       NEWER than swap file!
hu:       ÚJABB, mint a swap fájl!

note: Some of these messages are long to allow translation to * other languages.
en: 
    (1) Another program may be editing the same file.
        If this is the case, be careful not to end up with two
        different instances of the same file when making changes.
hu: 
    (1) Lehet, hogy egy másik program szerkeszti ugyanezt a fájlt.
        Ebben az esetben ügyeljen arra, hogy a módosítások ne 
        kerüljenek ugyanannak a fájlnak a két különböző példányába.

en:     Quit, or continue with caution.
hu:     Kilép, vagy folytatja óvatosan.

en: 
    (2) An edit session for this file crashed.
hu: 
    (2) A fájl szerkesztési munkamenete összeomlott.

en:     If this is the case, use ":recover" or "vim -r
hu:     Ha ez a helyzet, használja a ":recover" vagy "vim -r parancsot

en: "
        to recover the changes (see ":help recovery").
hu: "
        a módosítások helyreállításához (lásd: ":help recovery").

en:     If you did this already, delete the swap file "
hu:     Ha ezt már megtette, törölje a swap fájlt "

en: "
        to avoid this message.
hu: "
        ezen üzenet elkerüléséhez.

en: Swap file "
hu: Swap fájl "

en: " already exists!
hu: " már létezik!

en: VIM - ATTENTION
hu: VIM - FIGYELEM

en: Swap file already exists!
hu: Swap fájl már létezik!

en: &Open Read-Only
    &Edit anyway
    &Recover
    &Quit
    &Abort
hu: &Megnyit írásvédetten
    Megnyit &szerkesztésre
    &Helyreaállít
    &Kilép
    &Vissza

en: &Open Read-Only
    &Edit anyway
    &Recover
    &Delete it
    &Quit
    &Abort
hu: &Megnyit írásvédetten
    Megnyit &szerkesztésre
    &Helyreaállít
    &Töröl
    &Kilép
    &Vissza

en: E326: Too many swap files found
hu: E326: Túl sok swap fájl található

en: E327: Part of menu-item path is not sub-menu
hu: E327: A menüelem útvonala nem almenü

en: E328: Menu only exists in another mode
hu: E328: A menü csak másik módban létezik

en: E329: No menu "%s"
hu: E329: Nincs ilyen menü "%s"

note: Only a mnemonic or accelerator is not valid.
en: E792: Empty menu name
hu: E792: Üres menü név

en: E330: Menu path must not lead to a sub-menu
hu: E330: A menü útvonal nem vezethet almenüre

en: E331: Must not add menu items directly to menu bar
hu: E331: Nem szabad közvetlenül menüelemeket hozzáadni a menüsorhoz

en: E332: Separator cannot be part of a menu path
hu: E332: Az elválasztó nem lehet része a menü útvonalnak

note: Now we have found the matching menu, and we list the mappings Highlight title
en: 
    --- Menus ---
hu: 
    --- Menük ---

en: Tear off this menu
hu: Leválasztás ebből a menüből

en: E333: Menu path must lead to a menu item
hu: E333: A menü útvonalnak menüelemre kell vezetnie

en: E334: Menu not found: %s
hu: E334: Menü nem található: %s

en: E335: Menu not defined for %s mode
hu: E335: A menü nincs meghatározva %s módban

en: E336: Menu path must lead to a sub-menu
hu: E336: A menü útvonalnak almenüre kell vezetnie

en: E337: Menu not found - check menu names
hu: E337: Menü nem található - ellenőrizze a menüneveket

en: Error detected while processing %s:
hu: Hiba történt a %s feldolgozása közben:

en: line %4ld:
hu: %4ld. sor:

en: E354: Invalid register name: '%s'
hu: E354: Érvénytelen regiszter név: '%s'

en: Messages maintainer: The Vim Project
hu: Üzenetek karbantartója: A Vim Projekt

en: Interrupt:
hu: Megszakítás:

en: Press ENTER or type command to continue
hu: Nyomjon ENTER-t vagy írjon be egy parancsot a folytatáshoz

en: %s line %ld
hu: %s %ld. sor

en: -- More --
hu: -- Tovább --

en:  SPACE/d/j: screen/page/line down, b/u/k: up, q: quit
hu:  SPACE/d/j: képernyő/oldal/sor le, b/u/k: fel, q: kilépés

en: Question
hu: Kérdés

en: &Yes
    &No
hu: &Igen
    &Nem

en: &Yes
    &No
    Save &All
    &Discard All
    &Cancel
hu: &Igen
    &Nem
    &Mind ment
    Mind &elvet
    &Vissza

en: Select Directory dialog
hu: Könyvtár kiválasztása párbeszédablak

en: Save File dialog
hu: Fájl mentése párbeszédablak

en: Open File dialog
hu: Fájl megnyitása párbeszédablak

note: TODO: non-GUI file selector here
en: E338: Sorry, no file browser in console mode
hu: E338: Sajnos nincs fájl böngésző konzol módban

en: E766: Insufficient arguments for printf()
hu: E766: Nincs elég argumentum a printf() függvényhez

en: E767: Too many arguments to printf()
hu: E767: Túl sok argumentum a printf() függvényhez

en: W10: Warning: Changing a readonly file
hu: W10: Figyelem: Csak olvasható fájlt változtat

en: Type number or click with mouse (<Enter> cancels):
hu: Írjon be egy számot vagy kattintson az egérrel (<Enter> megszakítja):

en: Choice number (<Enter> cancels):
hu: Választott szám (<Enter> megszakítja):

en: 1 more line
hu: 1 sorral több

en: 1 line less
hu: 1 sorral kevesebb

en: %ld more lines
hu: %ld sorral több

en: %ld fewer lines
hu: %ld sorral kevesebb

en:  (Interrupted)
hu:  (Megszakítva)

en: Beep!
hu: Csipogás!

en: Vim: preserving files...
hu: Vim: fájlok megőrzése...

note: close all memfiles, without deleting
en: Vim: Finished.
hu: Vim: Befejezve.

en: ERROR:
hu: HIBA:

en: 
    [bytes] total alloc-freed %lu-%lu, in use %lu, peak use %lu
hu: 
    [byte] össesen felszabadítva %lu-%lu, használatban %lu, csúcshasználat %lu

en: [calls] total re/malloc()'s %lu, total free()'s %lu
hu: [hívások] öszes malloc() %lu, összs free() %lu

en: E340: Line is becoming too long
hu: E340: A sor túl hosszú lesz

en: E341: Internal error: lalloc(%ld, )
hu: E341: Belső hiba: lalloc(%ld, )

en: E342: Out of memory!  (allocating %lu bytes)
hu: E342: Elfogyott a memória!  (%lu bájt foglalása)

en: Calling shell to execute: "%s"
hu: Héj meghívása a következő végrehajtásához: "%s"

en: E545: Missing colon
hu: E545: Hiányzó kettőspont

en: E546: Illegal mode
hu: E546: Érvénytelen mód

en: E547: Illegal mouseshape
hu: E547: Érvénytelen egér alak

en: E548: Digit expected
hu: E548: Számjegy várt

en: E549: Illegal percentage
hu: E549: Érvénytelen százalék

en: Enter encryption key:
hu: Írja be a titkosítási kulcsot:

en: Enter same key again:
hu: Írja be ugyanazt a kulcsot újra:

en: Keys don't match!
hu: A kulcsok nem egyeznek!

en: E343: Invalid path: '**[number]' must be at the end of the path or be followed by '%s'.
hu: E343: Érvénytelen elérési út: '**[nummer]' az útvonal végén kell lennie, vagy egy '%s'.

en: E344: Can't find directory "%s" in cdpath
hu: E344: Nem található könyvtár "%s" a cdpath-ban

en: E345: Can't find file "%s" in path
hu: E345: Nem található fájl "%s" az útvonalban

en: E346: No more directory "%s" found in cdpath
hu: E346: Nincs több könyvtár "%s" a cdpath-ban

en: E347: No more file "%s" found in path
hu: E347: Nincs több fájl "%s" az útvonalban

note: Get here when the server can't be found.
en: Cannot connect to Netbeans #2
hu: Nem lehet csatlakozni a Netbeans #2-hez

en: Cannot connect to Netbeans
hu: Nem lehet csatlakozni a Netbeans-hez

en: E668: Wrong access mode for NetBeans connection info file: "%s"
hu: E668: Rossz hozzáférési mód a NetBeans kapcsolat információs fájlhoz: "%s"

en: read from Netbeans socket
hu: olvasás a Netbeans socketből

en: E658: NetBeans connection lost for buffer %ld
hu: E658: NetBeans kapcsolat elveszett a %ld. pufferhez

en: E774: 'operatorfunc' is empty
hu: E774: Az 'operatorfunc' üres

en: E775: Eval feature not available
hu: E775: Az Eval funkció nem elérhető

en: Warning: terminal cannot highlight
hu: Figyelem: a terminál nem tud kiemelni

en: E348: No string under cursor
hu: E348: Nincs szöveg a kurzor alatt

en: E349: No identifier under cursor
hu: E349: Nincs azonosító a kurzor alatt

en: E352: Cannot erase folds with current 'foldmethod'
hu: E352: Nem lehet törölni a hajtogatásokat a jelenlegi 'foldmethod'-dal

en: E664: Changelist is empty
hu: E664: A változáslista üres

en: E662: At start of changelist
hu: E662: A változáslista elején

en: E663: At end of changelist
hu: E663: A változáslista végén

en: Type  :quit<Enter>  to exit Vim
hu: Írja be  :quit<Enter>  a Vim elhagyásához

en: 1 line %sed 1 time
hu: 1 sor %sed 1 alkalommal

en: 1 line %sed %d times
hu: 1 sor %sed %d alkalommal

en: %ld lines %sed 1 time
hu: %ld sor %sed 1 alkalommal

en: %ld lines %sed %d times
hu: %ld sor %sed %d alkalommal

en: %ld lines to indent...
hu: %ld sor behúzása...

en: 1 line indented
hu: 1 sor behúzva

en: %ld lines indented
hu: %ld sor behúzva

en: E748: No previously used register
hu: E748: Nincs korábban használt regiszter

note: must display the prompt
en: cannot yank; delete anyway
hu: nem lehet kimásolni; töröljük így is

en: 1 line changed
hu: 1 sor megváltozott

en: %ld lines changed
hu: %ld sor megváltozott

en: freeing %ld lines
hu: %ld sor felszabadítása

en: block of 1 line yanked
hu: 1 soros blokk kimásolva

en: 1 line yanked
hu: 1 sor kimásolva

en: block of %ld lines yanked
hu: %ld soros blokk kimásolva

en: %ld lines yanked
hu: %ld sor kimásolva

en: E353: Nothing in register %s
hu: E353: Nincs semmi a %s regiszterben

note: Highlight title
en: 
    --- Registers ---
hu: 
    --- Regiszterek ---

en: Illegal register name
hu: Érvénytelen regiszter név

en: 
    # Registers:
hu: 
    # Register:

en: E574: Unknown register type %d
hu: E574: Ismeretlen regiszter típus %d

en: %ld Cols;
hu: %ld Oszlop;

en: Selected %s%ld of %ld Lines; %ld of %ld Words; %ld of %ld Bytes
hu: Kiválasztva %s%ld a %ld Sorból; %ld a %ld Szóból; %ld a %ld Bájtból

en: Selected %s%ld of %ld Lines; %ld of %ld Words; %ld of %ld Chars; %ld of %ld Bytes
hu: Jelölve %s%ld a %ld sorbó; %ld a %ld szóból; %ld a %ld jelből; %ld a %ld bájtból

en: Col %s of %s; Line %ld of %ld; Word %ld of %ld; Byte %ld of %ld
hu: Oszlop %s a %s-ból; Sor %ld a %ld-ból; Szó %ld a %ld-ból; Bájt %ld a %ld-ból

en: Col %s of %s; Line %ld of %ld; Word %ld of %ld; Char %ld of %ld; Byte %ld of %ld
hu: Oszlop %s a %s-ból; Sor %ld a %ld-ból; Szó %ld a %ld-ból; Jel %ld a %ld-ből; Bájt %ld a %ld-ból

en: (+%ld for BOM)
hu: (+%ld a BOM-ért)

en: %<%f%h%m%=Page %N
hu: %<%f%h%m%=Oldal %N

en: Thanks for flying Vim
hu: Köszönjük, hogy a Vim-mel repült

en: E518: Unknown option
hu: E518: Ismeretlen opció

en: E519: Option not supported
hu: E519: Nem támogatott opció

en: E520: Not allowed in a modeline
hu: E520: Nem engedélyezett egy modeline-ben

en: E521: Number required after =
hu: E521: Szám szükséges az = után

en: E522: Not found in termcap
hu: E522: Nem található a termcap-ban

en: E539: Illegal character <%s>
hu: E539: Érvénytelen karakter <%s>

en: E529: Cannot set 'term' to empty string
hu: E529: Nem lehet üres sztringre állítani a 'term'-et

en: E530: Cannot change term in GUI
hu: E530: Nem lehet megváltoztatni a term-et GUI-ban

en: E531: Use ":gui" to start the GUI
hu: E531: Használja a ":gui" parancsot a GUI indításához

en: E589: 'backupext' and 'patchmode' are equal
hu: E589: A 'backupext' és a 'patchmode' egyenlő

en: E617: Cannot be changed in the GTK+ 2 GUI
hu: E617: Nem változtatható meg a GTK+ 2 GUI-ban

en: E524: Missing colon
hu: E524: Hiányzó kettőspont

en: E525: Zero length string
hu: E525: Nulla hosszúságú sztring

en: E526: Missing number after <%s>
hu: E526: Hiányzó szám a <%s> után

en: E527: Missing comma
hu: E527: Hiányzó vessző

en: E528: Must specify a ' value
hu: E528: Meg kell adni egy ' értéket

en: E595: contains unprintable or wide character
hu: E595: nem nyomtatható vagy széles karaktert tartalmaz

en: E596: Invalid font(s)
hu: E596: Érvénytelen betűtípusok

en: E597: Can't select fontset
hu: E597: Nem lehet kiválasztani a betűkészletet

en: E598: Invalid fontset
hu: E598: Érvénytelen betűkészlet

en: E533: Can't select wide font
hu: E533: Nem lehet kiválasztani a széles betűtípust

en: E534: Invalid wide font
hu: E534: Érvénytelen széles betűtípus

en: E535: Illegal character after <%c>
hu: E535: Érvénytelen karakter a <%c> után

en: E536: Comma required
hu: E536: Vessző szükséges

en: E537: 'commentstring' must be empty or contain %s
hu: E537: A 'commentstring' üres kell legyen vagy tartalmaznia kell %s-t

en: E538: No mouse support
hu: E538: Nincs egér támogatás

en: E540: Unclosed expression sequence
hu: E540: Lezáratlan kifejezés sorozat

en: E542: Unbalanced groups
hu: E542: Kiegyensúlyozatlan csoportok

en: E590: A preview window already exists
hu: E590: Már létezik egy előnézet ablak

en: W17: Arabic requires UTF-8, do ':set encoding=utf-8'
hu: W17: Az arab UTF-8-at igényel, írja be: ':set encoding=utf-8'

en: E593: Need at least %d lines
hu: E593: Legalább %d sorra van szükség

en: E594: Need at least %d columns
hu: E594: Legalább %d oszlopra van szükség

en: E355: Unknown option: %s
hu: E355: Ismeretlen opció: %s

en: 
    --- Terminal codes ---
hu: 
    --- Terminalkódok ---

en: 
    --- Global option values ---
hu: 
    --- Globális beállítási értékek  ---

en: 
    --- Local option values ---
hu: 
    --- Helyi beállítási értékek ---

en: 
    --- Options ---
hu: 
    --- Beállítások ---

en: E356: get_varp ERROR
hu: E356: get_varp HIBA

en: E357: 'langmap': Matching character missing for %s
hu: E357: A 'langmap'-ban hiányzik a megfelelő karakter %s-hez

en: E358: 'langmap': Extra characters after semicolon: %s
hu: E358: A 'langmap'-ban felesleges karakterek pontosvessző után: %s

en: cannot open
hu: nem lehet megnyitni

en: VIM: Can't open window!
hu: VIM: Nem lehet megnyitni az ablakot!

en: Need Amigados version 2.04 or later
hu: Amigados 2.04 vagy újabb verzióra van szükség

en: Need %s version %ld
hu: %s %ld verzióra van szükség

en: Cannot open NIL:
hu: Nem lehet megnyitni a NIL:

en: Cannot create
hu: Nem lehet létrehozni

en: Vim exiting with %d
hu: Vim %d-vel kilép

en: cannot change console mode ?!
hu: nem lehet megváltoztatni a konzol módot ?!

en: mch_get_shellsize: not a console??
hu: mch_get_shellsize: nem konzol??

note: if Vim opened a window: Executing a shell may cause crashes
en: E360: Cannot execute shell with -f option
hu: E360: Nem lehet végrehajtani a héjat az -f opcióval

en: Cannot execute
hu: Nem lehet végrehajtani

en: shell
hu: rendszerhéj

en:  returned
hu:  visszatért

en: ANCHOR_BUF_SIZE too small.
hu: ANCHOR_BUF_SIZE túl kicsi.

en: I/O ERROR
hu: I/O HIBA

en: Message
hu: Üzenet

en: 'columns' is not 80, cannot execute external commands
hu: 'columns' nem 80, nem lehet külső parancsokat végrehajtani

en: E237: Printer selection failed
hu: E237: A nyomtató kiválasztása sikertelen

en: to %s on %s
hu: %s-re %s-en

en: E613: Unknown printer font: %s
hu: E613: Ismeretlen nyomtató betűtípus: %s

en: E238: Print error: %s
hu: E238: Nyomtatási hiba: %s

en: Printing '%s'
hu: '%s' nyomtatása

en: E244: Illegal charset name "%s" in font name "%s"
hu: E244: Érvénytelen karakterkészlet név "%s" a betűtípus névben "%s"

en: E245: Illegal char '%c' in font name "%s"
hu: E245: Érvénytelen karakter '%c' a betűtípus névben "%s"

en: Vim: Double signal, exiting
hu: Vim: Dupla jel, kilépés

en: Vim: Caught deadly signal %s
hu: Vim: Végzetes jel fogva %s

en: Vim: Caught deadly signal
hu: Vim: Végzetes jel fogva

en: Opening the X display took %ld msec
hu: Az X kijelző megnyitása %ld ezredmásodpercet vett igénybe

en: 
    Vim: Got X error
hu: 
    Vim: X hiba történt

en: Testing the X display failed
hu: Az X kijelző tesztelése sikertelen

en: Opening the X display timed out
hu: Az X kijelző megnyitása időtúllépés

en: 
    Cannot execute shell
hu: 
    A héj nem indítható

en: 
    Cannot execute shell sh
hu: 
    Az sh héj nem indítható

en: 
    shell returned
hu: 
    a héj visszatért

en: 
    Cannot create pipes
hu: 
    A héj nem tud csöveket létrehozni

en: 
    Cannot fork
hu: 
    A héj nem tud elágazni

en: 
    Command terminated
hu: 
    A parancs futása megszakadt

en: XSMP lost ICE connection
hu: XSMP elvesztette az ICE kapcsolatot

en: Opening the X display failed
hu: Az X kijelző megnyitása sikertelen

en: XSMP handling save-yourself request
hu: XSMP kezeli a mentés-magad kérést

en: XSMP opening connection
hu: XSMP kapcsolat megnyitása

en: XSMP ICE connection watch failed
hu: XSMP ICE kapcsolat figyelése sikertelen

en: XSMP SmcOpenConnection failed: %s
hu: XSMP SmcOpenConnection sikertelen: %s

en: Could not load vim32.dll!
hu: Nem lehet betölteni a vim32.dll-t!

en: VIM Error
hu: VIM Hiba

en: Could not fix up function pointers to the DLL!
hu: Nem lehet javítani a függvény mutatókat a DLL-hez!

en: shell returned %d
hu: a héj visszatért %d hibakóddal

en: Vim: Caught %s event
hu: Vim: Elkapta a %s eseményt

en: close
hu: bezár

en: logoff
hu: kijelentkezés

en: shutdown
hu: leállítás

en: E371: Command not found
hu: E371: Parancs nem található

en: VIMRUN.EXE not found in your $PATH.
    External commands will not pause after completion.
    See  :help win32-vimrun  for more information.
hu: VIMRUN.EXE hittades inte i din $PATH.
    A külső parancsok nem állnak le a szerkesztö kilépése után sem.
    Lásd :help win32-vimrun a további információhoz.

en: Vim Warning
hu: Vim Figyelem

en: At line
hu: A sorban

en: E372: Too many %%%c in format string
hu: E372: Túl sok %%%c a formátum sztringben

en: E373: Unexpected %%%c in format string
hu: E373: Váratlan %%%c a formátum sztringben

en: E374: Missing ] in format string
hu: E374: Hiányzó ] a formátum sztringben

en: E375: Unsupported %%%c in format string
hu: E375: Nem támogatott %%%c a formátum sztringben

en: E376: Invalid %%%c in format string prefix
hu: E376: Érvénytelen %%%c a formátum sztring előtagban

en: E377: Invalid %%%c in format string
hu: E377: Érvénytelen %%%c a formátum sztringben

en: E378: 'errorformat' contains no pattern
hu: E378: Az 'errorformat' nem tartalmaz mintát

en: E379: Missing or empty directory name
hu: E379: Hiányzó vagy üres könyvtár név

en: E553: No more items
hu: E553: Nincs több elem

en: (%d of %d)%s%s:
hu: (%d a %d-ből)%s%s:

en:  (line deleted)
hu:  (sor törölve)

en: E380: At bottom of quickfix stack
hu: E380: A quickfix verem alján

en: E381: At top of quickfix stack
hu: E381: A quickfix verem tetején

en: error list %d of %d; %d errors
hu: hiba lista %d a %d-ből; %d hiba

en: E382: Cannot write, 'buftype' option is set
hu: E382: Nem lehet írni, a 'buftype' opció be van állítva

en: E683: File name missing or invalid pattern
hu: E683: Hiányzó vagy érvénytelen minta a fájlnévben

en: Cannot open file "%s"
hu: Nem lehet megnyitni a fájlt "%s"

en: E681: Buffer is not loaded
hu: E681: A puffer nincs betöltve

en: E777: String or List expected
hu: E777: Sztring vagy Lista várt

en: E369: Invalid item in %s%%[]
hu: E369: Érvénytelen elem a %s%%[]-ben

en: E339: Pattern too long
hu: E339: A minta túl hosszú

en: E50: Too many \z(
hu: E50: Túl sok \z(

en: E51: Too many %s(
hu: E51: Túl sok %s(

en: E52: Unmatched \z(
hu: E52: Illesztetlen \z(

en: E53: Unmatched %s%%(
hu: E53: Illesztetlen %s%%(

en: E54: Unmatched %s(
hu: E54: Illesztetlen %s(

en: E55: Unmatched %s)
hu: E55: Illesztetlen %s)

en: E59: Invalid character after %s@
hu: E59: Érvénytelen karakter %s@ után

en: E60: Too many complex %s{...}s
hu: E60: Túl sok összetett %s{...}s

en: E61: Nested %s*
hu: E61: Beágyazott %s*

en: E62: Nested %s%c
hu: E62: Beágyazott %s%c

en: E63: Invalid use of \_
hu: E63: Érvénytelen használata a \_

en: E64: %s%c follows nothing
hu: E64: %s%c semmit sem követ

en: E65: Illegal back reference
hu: E65: Érvénytelen hátra hivatkozás

en: E66: \z( not allowed here
hu: E66: \z( nem engedélyezett itt

en: E67: \z1 - \z9 not allowed here
hu: E67: \z1 - \z9 nem engedélyezett itt

en: E68: Invalid character after \z
hu: E68: Érvénytelen karakter \z után

en: E69: Missing ] after %s%%[
hu: E69: Hiányzó ] %s%%[ után

en: E70: Empty %s%%[]
hu: E70: Üres %s%%[]

en: E678: Invalid character after %s%%[dxouU]
hu: E678: Érvénytelen karakter %s%%[dxouU] után

en: E71: Invalid character after %s%%
hu: E71: Érvénytelen karakter %s%% után

en: E769: Missing ] after %s[
hu: E769: Hiányzó ] %s[ után

en: E554: Syntax error in %s{...}
hu: E554: Szintaxis hiba a %s{...}-ban

en: External submatches:
hu: Külső alrészletek:

en:  VREPLACE
hu:  VCSERE

en:  REPLACE
hu:  CSERE

en:  REVERSE
hu:  FORDÍT

en:  INSERT
hu:  BESZÚR

en:  (insert)
hu:  (beszúr)

en:  (replace)
hu:  (cserél)

en:  (vreplace)
hu:  (vcserél)

en:  Hebrew
hu:  Héber

en:  Arabic
hu:  Arab

en:  (lang)
hu:  (nyelv)

en:  (paste)
hu:  (beilleszt)

en:  VISUAL
hu:  VIZUÁLIS

en:  VISUAL LINE
hu:  VIZUÁLIS SOR

en:  VISUAL BLOCK
hu:  VIZUÁLIS BLOKK

en:  SELECT
hu:  KIVÁLASZT

en:  SELECT LINE
hu:  KIVÁLASZT SOR

en:  SELECT BLOCK
hu:  KIVÁLASZT BLOKK

en: recording
hu: rögzít

en: E383: Invalid search string: %s
hu: E383: Érvénytelen keresési sztring: %s

en: E384: Search hit TOP without match for: %s
hu: E384: Találat a TETEJEN anélkül, hogy egyezne: %s

en: E385: Search hit BOTTOM without match for: %s
hu: E385: Találat az ALJAN anélkül, hogy egyezne: %s

en: E386: Expected '?' or '/'  after ';'
hu: E386: '?' vagy '/'  várt ';' után

en:  (includes previously listed match)
hu:  (tartalmazza a korábban felsorolt találatot)

note: cursor at status line
en: --- Included files
hu: --- Beágyazott fájlok

en: not found
hu: nem található

en: in path ---
hu: az útvonalban ---

en:   (Already listed)
hu:   (Már felsorolva)

en:   NOT FOUND
hu:   NEM TALÁLHATÓ

en: Scanning included file: %s
hu: Beágyazott fájl átvizsgálása: %s

en: Searching included file %s
hu: Beágyazott fájl keresése %s

en: E387: Match is on current line
hu: E387: A találat az aktuális soron van

en: All included files were found
hu: Minden beágyazott fájl megtalálva

en: No included files
hu: Nincs beágyazott fájl

en: E388: Couldn't find definition
hu: E388: Nem található definíció

en: E389: Couldn't find pattern
hu: E389: Nem található minta

en: 
    # Last %sSearch Pattern:
    ~
hu: 
    # Utolsó %skeresési minta:
    ~

en: E759: Format error in spell file
hu: E759: Formátum hiba a helyesírás fájlban

en: E758: Truncated spell file
hu: E758: Levágott helyesírás fájl

en: Trailing text in %s line %d: %s
hu: Lebegő szöveg a %s %d. sorban: %s

en: Affix name too long in %s line %d: %s
hu: Rag név túl hosszú a %s %d. sorban: %s

en: E761: Format error in affix file FOL, LOW or UPP
hu: E761: Formátum hiba a rag fájlban FOL, LOW vagy UPP

en: E762: Character in FOL, LOW or UPP is out of range
hu: E762: Karakter a FOL, LOW vagy UPP-ban kívül esik a tartományon

en: Compressing word tree...
hu: a szó-fa összetömörítése...

en: E756: Spell checking is not enabled
hu: E756: A helyesírás ellenőrzés nincs engedélyezve

en: Warning: Cannot find word list "%s.%s.spl" or "%s.ascii.spl"
hu: Figyelem: Nem található szólista "%s.%s.spl" vagy "%s.ascii.spl"

en: Reading spell file "%s"
hu: Helyesírás fájl olvasása "%s"

en: E757: This does not look like a spell file
hu: E757: Ez nem tűnik helyesírás fájlnak

en: E771: Old spell file, needs to be updated
hu: E771: Régi helyesírás fájl, frissíteni kell

en: E772: Spell file is for newer version of Vim
hu: E772: A helyesírás fájl újabb Vim verzióhoz való

en: E770: Unsupported section in spell file
hu: E770: Nem támogatott szakasz a helyesírás fájlban

en: Warning: region %s not supported
hu: Figyelem: a %s régió nem támogatott

en: Reading affix file %s...
hu: Rag fájl olvasása %s...

en: Conversion failure for word in %s line %d: %s
hu: Átalakítási hiba a szóban a %s %d. sorban: %s

en: Conversion in %s not supported: from %s to %s
hu: Átalakítás a %s-ben nem támogatott: %s-ből %s-be

en: Conversion in %s not supported
hu: Átalakítás a %s-ben nem támogatott

en: Invalid value for FLAG in %s line %d: %s
hu: Érvénytelen érték a FLAG-ban a %s %d. sorban: %s

en: FLAG after using flags in %s line %d: %s
hu: FLAG a zászlók használata után a %s %d. sorban: %s

en: Defining COMPOUNDFORBIDFLAG after PFX item may give wrong results in %s line %d
hu: A COMPOUNDFORBIDFLAG PFX-elem utáni definiálása hibás eredményeket adhat a %s %d. sorban

en: Defining COMPOUNDPERMITFLAG after PFX item may give wrong results in %s line %d
hu: A COMPOUNDPERMITFLAG PFX-elem utáni definiálása hibás eredményeket adhat a %s %d. sorban

en: Wrong COMPOUNDWORDMAX value in %s line %d: %s
hu: Hibás COMPOUNDWORDMAX érték a %s %d. sorban: %s

en: Wrong COMPOUNDMIN value in %s line %d: %s
hu: Hibás COMPOUNDMIN érték a %s %d. sorban: %s

en: Wrong COMPOUNDSYLMAX value in %s line %d: %s
hu: Hibás COMPOUNDSYLMAX érték a %s %d. sorban: %s

en: Wrong CHECKCOMPOUNDPATTERN value in %s line %d: %s
hu: Hibás CHECKCOMPOUNDPATTERN érték a %s %d. sorban: %s

en: Different combining flag in continued affix block in %s line %d: %s
hu: Különböző kombináló zászló a folytatott rag blokkban a %s %d. sorban: %s

en: Duplicate affix in %s line %d: %s
hu: Duplikált rag a %s %d. sorban: %s

en: Affix also used for BAD/RARE/KEEPCASE/NEEDAFFIX/NEEDCOMPOUND/NOSUGGEST in %s line %d: %s
hu: Az előtagot a következőkre is használják: BAD/RARE/KEEPCASE/NEEDAFFIX/NEEDCOMPOUND/NOSUGGEST a %s sorban %d: %s

en: Expected Y or N in %s line %d: %s
hu: Y vagy N várt a %s %d. sorban: %s

en: Broken condition in %s line %d: %s
hu: Törött feltétel a %s %d. sorban: %s

en: Expected REP(SAL) count in %s line %d
hu: REP(SAL) szám várt a %s %d. sorban

en: Expected MAP count in %s line %d
hu: MAP szám várt a %s %d. sorban

en: Duplicate character in MAP in %s line %d
hu: Duplikált karakter a MAP-ben a %s %d. sorban

en: Unrecognized or duplicate item in %s line %d: %s
hu: Felismerhetetlen vagy duplikált elem a %s %d. sorban: %s

en: Missing FOL/LOW/UPP line in %s
hu: Hiányzó FOL/LOW/UPP sor a %s-ben

en: COMPOUNDSYLMAX used without SYLLABLE
hu: COMPOUNDSYLMAX használata SYLLABLE nélkül

en: Too many postponed prefixes
hu: Túl sok elhalasztott előtag

en: Too many compound flags
hu: Túl sok összetett zászló

en: Too many postponed prefixes and/or compound flags
hu: Túl sok elhalasztott előtag és/vagy összetett zászló

en: Missing SOFO%s line in %s
hu: Hiányzó SOFO%s sor a %s-ben

en: Both SAL and SOFO lines in %s
hu: Mind SAL és SOFO sorok a %s-ben

en: Flag is not a number in %s line %d: %s
hu: A zászló nem szám a %s %d. sorban: %s

en: Illegal flag in %s line %d: %s
hu: Érvénytelen zászló a %s %d. sorban: %s

en: %s value differs from what is used in another .aff file
hu: %s érték különbözik attól, ami egy másik .aff fájlban van

en: Reading dictionary file %s...
hu: Szótár fájl olvasása %s...

en: E760: No word count in %s
hu: E760: Nincs szószám a %s-ben

en: line %6d, word %6d - %s
hu: %6d. sor, %6d. szó - %s

en: Duplicate word in %s line %d: %s
hu: Duplikált szó a %s %d. sorban: %s

en: First duplicate word in %s line %d: %s
hu: Első duplikált szó a %s %d. sorban: %s

en: %d duplicate word(s) in %s
hu: %d duplikált szó a %s-ben

en: Ignored %d word(s) with non-ASCII characters in %s
hu: Figyelmen kívül hagyott %d szó nem ASCII karakterekkel a %s-ben

en: Reading word file %s...
hu: Szó fájl olvasása %s...

en: Duplicate /encoding= line ignored in %s line %d: %s
hu: Duplikált /encoding= sor figyelmen kívül hagyva a %s %d. sorban: %s

en: /encoding= line after word ignored in %s line %d: %s
hu: /encoding= sor a szó után figyelmen kívül hagyva a %s %d. sorban: %s

en: Duplicate /regions= line ignored in %s line %d: %s
hu: Duplikált /regions= sor figyelmen kívül hagyva a %s %d. sorban: %s

en: Too many regions in %s line %d: %s
hu: Túl sok régió a %s %d. sorban: %s

en: / line ignored in %s line %d: %s
hu: / sor figyelmen kívül hagyva a %s %d. sorban: %s

en: Invalid region nr in %s line %d: %s
hu: Érvénytelen régió szám a %s %d. sorban: %s

en: Unrecognized flags in %s line %d: %s
hu: Felismerhetetlen zászlók a %s %d. sorban: %s

en: Ignored %d words with non-ASCII characters
hu: Figyelmen kívül hagyott %d szó nem ASCII karakterekkel

en: Compressed %d of %d nodes; %d (%d%%) remaining
hu: Összetömörített %d a %d csomópontból; %d (%d%%) maradt

en: Reading back spell file...
hu: Visszaolvasás a helyesírás fájlból...

note: * Go through the trie of good words, soundfold each word and add it to * the soundfold trie.
en: Performing soundfolding...
hu: Hangalakítás végrehajtása...

en: Number of words after soundfolding: %ld
hu: A szavak száma a hangalakítás után: %ld

en: Total number of words: %d
hu: A szavak teljes száma: %d

en: Writing suggestion file %s...
hu: Javaslat fájl írása %s...

en: Estimated runtime memory use: %d bytes
hu: Becsült futásidejű memória használat: %d bájt

en: E751: Output file name must not have region name
hu: E751: A kimeneti fájlnév nem tartalmazhat régió nevet

en: E754: Only up to 8 regions supported
hu: E754: Csak legfeljebb 8 régió támogatott

en: E755: Invalid region in %s
hu: E755: Érvénytelen régió a %s-ben

en: Warning: both compounding and NOBREAK specified
hu: Figyelem: mind az összetétel, mind a NOBREAK megadva

en: Writing spell file %s...
hu: Helyesírás fájl írása %s...

en: Done!
hu: Kész!

en: E765: 'spellfile' does not have %ld entries
hu: E765: A 'spellfile' nem rendelkezik %ld bejegyzéssel

en: Word removed from %s
hu: Szó eltávolítva a %s-ből

en: Word added to %s
hu: Szó hozzáadva a %s-hez

en: E763: Word characters differ between spell files
hu: E763: A szó karakterek különböznek a helyesírás fájlok között

en: Sorry, no suggestions
hu: Sajnálom, nincs javaslat

en: Sorry, only %ld suggestions
hu: Sajnálom, csak %ld javaslat van

note: for when 'cmdheight' > 1 avoid more prompt
en: Change "%.*s" to:
hu: Változtassa meg a "%.*s"-t erre:

en: E752: No previous spell replacement
hu: E752: Nincs előző helyesírás csere

en: E753: Not found: %s
hu: E753: Nem található: %s

en: E778: This does not look like a .sug file: %s
hu: E778: Ez nem tűnik .sug fájlnak: %s

en: E779: Old .sug file, needs to be updated: %s
hu: E779: Régi .sug fájl, frissíteni kell: %s

en: E780: .sug file is for newer version of Vim: %s
hu: E780: A .sug fájl újabb Vim verzióhoz való: %s

en: E781: .sug file doesn't match .spl file: %s
hu: E781: A .sug fájl nem egyezik a .spl fájllal: %s

en: E782: Error while reading .sug file: %s
hu: E782: Hiba a .sug fájl olvasása közben: %s

note: This should have been checked when generating the .spl * file.
en: E783: Duplicate char in MAP entry
hu: E783: Duplikált karakter a MAP bejegyzésben

en: E390: Illegal argument: %s
hu: E390: Érvénytelen argumentum: %s

en: E391: No such syntax cluster: %s
hu: E391: Nincs ilyen szintaxis csoport: %s

en: No Syntax items defined for this buffer
hu: Nincs Szintaxis elem definiálva ehhez a pufferhez

en: syncing on C-style comments
hu: szinkronizálás C-stílusú megjegyzéseken

en: no syncing
hu: nincs szinkronizálás

en: syncing starts
hu: szinkronizálás kezdődik

en:  lines before top line
hu:  sorral a felső sor előtt

en: 
    --- Syntax sync items ---
hu: 
    --- Szintaxis elemeinek szinkronizálásal ---

en: 
    syncing on items
hu: 
    elemek szinkronizálása

en: 
    --- Syntax items ---
hu: 
    --- Szintaxis elemek ---

en: E392: No such syntax cluster: %s
hu: E392: Nincs ilyen szintaxis csoport: %s

en: minimal
hu: minimális

en: maximal
hu: maximális

en: ; match
hu: ; illeszkedik

en:  line breaks
hu:  sor törések

en: E395: Contains argument not accepted here
hu: E395: A contains argumentum itt nem elfogadható

en: E396: containedin argument not accepted here
hu: E396: A containedin argumentum itt nem elfogadható

en: E393: group[t]here not accepted here
hu: E393: A group[t]here argumentum itt nem elfogadható

en: E394: Didn't find region item for %s
hu: E394: Nem találtam régió elemet a %s-hez

en: E397: Filename required
hu: E397: Fájlnév szükséges

en: E789: Missing ']': %s
hu: E789: Hiányzó ']': %s

en: E398: Missing '=': %s
hu: E398: Hiányzó '=': %s

en: E399: Not enough arguments: syntax region %s
hu: E399: Nem elég argumentum: syntaxis régió %s

en: E400: No cluster specified
hu: E400: Nincs csoport megadva

en: E401: Pattern delimiter not found: %s
hu: E401: A minta elválasztó nem található: %s

en: E402: Garbage after pattern: %s
hu: E402: Szemét a minta után: %s

en: E403: syntax sync: Line continuations pattern specified twice
hu: E403: syntax sync: A sorfolytatás minta kétszer lett megadva

en: E404: Illegal arguments: %s
hu: E404: Érvénytelen argumentumok: %s

en: E405: Missing equal sign: %s
hu: E405: Hiányzó egyenlőségjel: %s

en: E406: Empty argument: %s
hu: E406: Üres argumentum: %s

en: E407: %s not allowed here
hu: E407: %s itt nem engedélyezett

en: E408: %s must be first in contains list
hu: E408: %s az elsőnek kell lennie a contains listában

en: E409: Unknown group name: %s
hu: E409: Ismeretlen csoport név: %s

en: E410: Invalid :syntax subcommand: %s
hu: E410: Érvénytelen :syntax alparancs: %s

en: E679: Recursive loop loading syncolor.vim
hu: E679: Rekurzív hurok a syncolor.vim betöltésekor

en: E411: Highlight group not found: %s
hu: E411: A kiemelés csoport nem található: %s

en: E412: Not enough arguments: ":highlight link %s"
hu: E412: Nem elég argumentum: ":highlight link %s"

en: E413: Too many arguments: ":highlight link %s"
hu: E413: Túl sok argumentum: ":highlight link %s"

en: E414: Group has settings, highlight link ignored
hu: E414: A csoportnak van beállítása, a highlight link figyelmen kívül hagyva

en: E415: Unexpected equal sign: %s
hu: E415: Váratlan egyenlőségjel: %s

en: E416: Missing equal sign: %s
hu: E416: Hiányzó egyenlőségjel: %s

en: E417: Missing argument: %s
hu: E417: Hiányzó argumentum: %s

en: E418: Illegal value: %s
hu: E418: Érvénytelen érték: %s

en: E419: FG color unknown
hu: E419: FG szín ismeretlen

en: E420: BG color unknown
hu: E420: BG szín ismeretlen

en: E421: Color name or number not recognized: %s
hu: E421: A szín neve vagy száma nem felismerhető: %s

en: E422: Terminal code too long: %s
hu: E422: A terminál kód túl hosszú: %s

en: E423: Illegal argument: %s
hu: E423: Érvénytelen argumentum: %s

en: E424: Too many different highlighting attributes in use
hu: E424: Túl sok különböző kiemelés attribútum használatban

en: E669: Unprintable character in group name
hu: E669: Nyomtathatatlan karakter a csoport névben

en: W18: Invalid character in group name
hu: W18: Érvénytelen karakter a csoport névben

en: E555: At bottom of tag stack
hu: E555: A címke verem alján

en: E556: At top of tag stack
hu: E556: A címke verem tetején

en: E425: Cannot go before first matching tag
hu: E425: Nem mehetek az első illeszkedő címke elé

en: E426: Tag not found: %s
hu: E426: Címke nem található: %s

en:   # pri kind tag
hu:   # pri fajta címke

en: file
hu: fájl

en: E427: There is only one matching tag
hu: E427: Csak egy illeszkedő címke van

en: E428: Cannot go beyond last matching tag
hu: E428: Nem mehetek túl az utolsó illeszkedő címkén

en: File "%s" does not exist
hu: A "%s" fájl nem létezik

note: Give an indication of the number of matching tags
en: tag %d of %d%s
hu: címke %d a %d-ből%s

en:  or more
hu:  vagy több

en:   Using tag with different case!
hu:   Más betűméretű címkét használva!

en: E429: File "%s" does not exist
hu: E429: A "%s" fájl nem létezik

note: Highlight title
en: 
      # TO tag         FROM line  in file/text
hu: 
      # TO cimke         FROM sortól a fájlban/szövegben

en: Searching tags file %s
hu: Címke fájl keresése %s

en: E430: Tag file path truncated for %s
hu: E430: A címke fájl útvonal levágva a %s-hoz

en: E431: Format error in tags file "%s"
hu: E431: Formátum hiba a címke fájlban "%s"

en: Before byte %ld
hu: A %ld. bájt előtt

en: E432: Tags file not sorted: %s
hu: E432: A címke fájl nincs rendezve: %s

note: never opened any tags file
en: E433: No tags file
hu: E433: Nincs címke fájl

en: E434: Can't find tag pattern
hu: E434: Nem található a címke minta

en: E435: Couldn't find tag, just guessing!
hu: E435: Nem találtam a címkét, csak tippeltem!

en: ' not known. Available builtin terminals are:
hu: ' nem ismert. Elérhető beépített terminálok:

en: defaulting to '
hu: alapértelmezésre állítva '

en: E557: Cannot open termcap file
hu: E557: Nem lehet megnyitni a termcap fájlt

en: E558: Terminal entry not found in terminfo
hu: E558: A terminál bejegyzés nem található a terminfo-ban

en: E559: Terminal entry not found in termcap
hu: E559: A terminál bejegyzés nem található a termcap-ban

en: E436: No "%s" entry in termcap
hu: E436: Nincs "%s" bejegyzés a termcap-ban

en: E437: Terminal capability "cm" required
hu: E437: A terminál képesség "cm" szükséges

note: Highlight title
en: 
    --- Terminal keys ---
hu: 
    --- Terminál kulcsok ---

en: new shell started
hu: új héj indult

en: Vim: Error reading input, exiting...
hu: Vim: Hiba az olvasás közben, kilépés...

note: must display the prompt
en: No undo possible; continue anyway
hu: Nincs visszavonás lehetséges; folytatja mindenképp

en: Already at oldest change
hu: Már a legrégebbi változatnál

en: Already at newest change
hu: Már a legújabb változatnál

en: Undo number %ld not found
hu: Visszavonás szám %ld nem található

en: E438: u_undo: Line numbers wrong
hu: E438: u_undo: A sorszámok hibásak

en: more line
hu: több sor

en: more lines
hu: több sor

en: line less
hu: kevesebb sor

en: fewer lines
hu: kevesebb sor

en: change
hu: változás

en: changes
hu: változások

en: before
hu: előtte

en: after
hu: utána

en: Nothing to undo
hu: Nincs mit visszavonni

en: number changes  time
hu: változások száma  idő

en: %ld seconds ago
hu: %ld másodperce

en: E790: undojoin is not allowed after undo
hu: E790: undojoin nem engedélyezett visszavonás után

en: E439: Undo list corrupt
hu: E439: A visszavonás lista sérült

en: E440: Undo line missing
hu: E440: Hiányzó visszavonás sor

note: Only MS VC 4.1 and earlier can do Win32s
en: 
    MS-Windows 16/32-bit GUI version
hu: 
    MS-Windows 16/32-bites GUI verzió

en: 
    MS-Windows 64-bit GUI version
hu: 
    MS-Windows 64-bites GUI verzió

en: 
    MS-Windows 32-bit GUI version
hu: 
    MS-Windows 32-bites GUI verzió

en:  in Win32s mode
hu:  Win32s módban

en:  with OLE support
hu:  OLE támogatással

en: 
    MS-Windows 32-bit console version
hu: 
    MS-Windows 32-bites konzoll verzió

en: 
    MS-Windows 16-bit version
hu: 
    MS-Windows 16-bites verzió

en: 
    32-bit MS-DOS version
hu: 
    32-bites MS-DOS verzió

en: 
    16-bit MS-DOS version
hu: 
    16-bites MS-DOS verzió

en: 
    MacOS X (unix) version
hu: 
    MacOS X verzió (unix)

en: 
    MacOS X version
hu: 
    MacOS X verzió

en: 
    MacOS version
hu: 
    MacOS verzió

en: 
    RISC OS version
hu: 
    RISC OS verzió

en: 
    Included patches:
hu: 
    Hozzáadott javítások:

en: Modified by
hu: Módosította

en: 
    Compiled
hu: 
    Összállítva

en: by
hu: által

en: 
    Huge version
hu: 
    Óriasi verzió

en: 
    Big version
hu: 
    Nagy verzió

en: 
    Normal version
hu: 
    Normal verzió

en: 
    Small version
hu: 
    Kis verzió

en: 
    Tiny version
hu: 
    Parányi verzió

en: without GUI.
hu: GUI nélkül.

en: with GTK2-GNOME GUI.
hu: GTK2-GNOME GUI-val.

en: with GTK-GNOME GUI.
hu: GTK-GNOME GUI-val.

en: with GTK2 GUI.
hu: GTK2 GUI-val.

en: with GTK GUI.
hu: GTK GUI-val.

en: with X11-Motif GUI.
hu: X11-Motif GUI-val.

en: with X11-neXtaw GUI.
hu: X11-neXtaw GUI-val.

en: with X11-Athena GUI.
hu: X11-Athena GUI-val.

en: with Photon GUI.
hu: Photon GUI-val.

en: with GUI.
hu: GUI-val.

en: with Carbon GUI.
hu: Carbon GUI-val.

en: with Cocoa GUI.
hu: Cocoa GUI-val.

en: with (classic) GUI.
hu: (klasszikus) GUI-val.

en:   Features included (+) or not (-):
hu:   Beépített (+) vagy nem (-) funkciók:

en:    system vimrc file: "
hu:    rendszer vimrc fájl: "

en:      user vimrc file: "
hu:      felhasználói vimrc fájl: "

en:  2nd user vimrc file: "
hu:  2. felhasználói vimrc fájl: "

en:  3rd user vimrc file: "
hu:  3. felhasználói vimrc fájl: "

en:       user exrc file: "
hu:       felhasználói exrc fájl: "

en:   2nd user exrc file: "
hu:   2. felhasználói exrc fájl: "

en:   system gvimrc file: "
hu:   rendszer gvimrc fájl: "

en:     user gvimrc file: "
hu:     felhasználói gvimrc fájl: "

en: 2nd user gvimrc file: "
hu: 2. felhasználói gvimrc fájl: "

en: 3rd user gvimrc file: "
hu: 3. felhasználói gvimrc fájl: "

en:     system menu file: "
hu:     rendszer menü fájl: "

en:   fall-back for $VIM: "
hu:   alapértelmezés a $VIM-hez: "

en:  f-b for $VIMRUNTIME: "
hu:  alapértelmezés a $VIMRUNTIME-hoz: "

en: Compilation:
hu: Fordítás:

en: Compiler:
hu: Fordító:

en: Linking:
hu: Linkelés:

en: version
hu: verzió

en: by Bram Moolenaar et al.
hu: Bram Moolenaar és mások által.

en: Vim is open source and freely distributable
hu: A Vim nyílt forráskódú és szabadon terjeszthető

en: Help poor children in Uganda!
hu: Segíts a szegény ugandai gyerekeknek!

en: type  :help iccf<Enter>       for information
hu: írd be  :help iccf<Enter>       az információkért

en: type  :q<Enter>               to exit
hu: írd be  :q<Enter>               a kilépéshez

en: type  :help<Enter>  or  <F1>  for on-line help
hu: írd be  :help<Enter>  vagy  <F1>  az online súgóhoz

en: type  :help version9<Enter>   for version info
hu: írd be  :help version9<Enter>   a verzió infóhoz

en: Running in Vi compatible mode
hu: Vi kompatibilis módban fut

en: type  :set nocp<Enter>        for Vim defaults
hu: írd be  :set nocp<Enter>        a Vim alapértelmezésekhez

en: type  :help cp-default<Enter> for info on this
hu: írd be  :help cp-default<Enter> az információkért

en: menu  Help->Orphans           for information
hu: menü  Help->Orphans           az információkért

en: Running modeless, typed text is inserted
hu: Mód nélkül fut, a begépelt szöveg beszúrásra kerül

en: menu  Edit->Global Settings->Toggle Insert Mode
hu: menü  Edit->Global Settings->Toggle Insert Mode

en:                               for two modes
hu:                               a két mód között

en: menu  Edit->Global Settings->Toggle Vi Compatible
hu: menü  Edit->Global Settings->Toggle Vi Compatible

en:                               for Vim defaults
hu:                               a Vim alapértelmezésekhez

en: Sponsor Vim development!
hu: Támogasd a Vim fejlesztését!

en: Become a registered Vim user!
hu: Légy regisztrált Vim felhasználó!

en: type  :help sponsor<Enter>    for information
hu: írd be  :help sponsor<Enter>    az információkért

en: type  :help register<Enter>   for information
hu: írd be  :help register<Enter>   az információkért

en: menu  Help->Sponsor/Register  for information
hu: menü  Help->Sponsor/Register  az információkért

en: WARNING: Windows 95/98/ME detected
hu: FIGYELEM: Windows 95/98/ME észlelve

en: type  :help windows95<Enter>  for info on this
hu: írd be  :help windows95<Enter>  az információkért

en: Already only one window
hu: Már csak egy ablak van

en: E441: There is no preview window
hu: E441: Nincs előnézet ablak

en: E442: Can't split topleft and botright at the same time
hu: E442: Nem lehet felül-balra és alul-jobbra osztani egyszerre

en: E443: Cannot rotate when another window is split
hu: E443: Nem lehet forgatni, ha másik ablak is osztott

en: E444: Cannot close last window
hu: E444: Nem lehet bezárni az utolsó ablakot

en: E445: Other window contains changes
hu: E445: Másik ablak tartalmaz változásokat

en: E446: No file name under cursor
hu: E446: Nincs fájlnév a kurzor alatt

en: E447: Can't find file "%s" in path
hu: E447: Nem található fájl "%s" az útvonalban

en: E370: Could not load library %s
hu: E370: Nem sikerült betölteni a könyvtárat %s

en: Sorry, this command is disabled: the Perl library could not be loaded.
hu: Ez a parancs le van tiltva: a Perl könyvtár nem sikerült betölteni.

en: E299: Perl evaluation forbidden in sandbox without the Safe module
hu: E299: Perl értékelés tiltva a homokozóban a Safe modul nélkül

en: Edit with &multiple Vims
hu: Szerkesztés &több Vim-mel

en: Edit with single &Vim
hu: Szerkesztés egy &Vim-mel

en: Diff with Vim
hu: Diff a Vim-mel

en: Edit with &Vim
hu: Szerkesztés &Vim-mel

note: Now concatenate
en: Edit with existing Vim -
hu: Szerkesztés meglévő Vim-mel -

en: Edits the selected file(s) with Vim
hu: A kiválasztott fájlok szerkesztése a Vim-mel

en: Error creating process: Check if gvim is in your path!
hu: Hiba a folyamat létrehozásakor: Ellenőrizd, hogy a gvim benne van-e az útvonaladban!

en: gvimext.dll error
hu: gvimext.dll hiba

en: Path length too long!
hu: Az útvonal hossza túl hosszú!

en: --No lines in buffer--
hu: --Nincs sor a pufferben--

note: * The error messages that can be shared are included here. * Excluded are errors that are only used once and debugging messages.
en: E470: Command aborted
hu: E470: Parancs megszakítva

en: E471: Argument required
hu: E471: Argumentum szükséges

en: E10: \ should be followed by /, ? or &
hu: E10: \ után /, ? vagy & kell következnie

en: E11: Invalid in command-line window; <CR> executes, CTRL-C quits
hu: E11: Érvénytelen a parancssor ablakban; <CR> végrehajt, CTRL-C kilép

en: E12: Command not allowed from exrc/vimrc in current dir or tag search
hu: E12: Parancs nem engedélyezett az exrc/vimrc-ben az aktuális könyvtárban vagy a címke keresésben

en: E171: Missing :endif
hu: E171: Hiányzó :endif

en: E600: Missing :endtry
hu: E600: Hiányzó :endtry

en: E170: Missing :endwhile
hu: E170: Hiányzó :endwhile

en: E170: Missing :endfor
hu: E170: Hiányzó :endfor

en: E588: :endwhile without :while
hu: E588: :endwhile :while nélkül

en: E588: :endfor without :for
hu: E588: :endfor :for nélkül

en: E13: File exists (add ! to override)
hu: E13: A fájl létezik (adj hozzá !-t a felülíráshoz)

en: E472: Command failed
hu: E472: A parancs sikertelen

en: E234: Unknown fontset: %s
hu: E234: Ismeretlen betűkészlet: %s

en: E235: Unknown font: %s
hu: E235: Ismeretlen betű: %s

en: E236: Font "%s" is not fixed-width
hu: E236: A betű "%s" nem fix szélességű

en: E473: Internal error
hu: E473: Belső hiba

en: Interrupted
hu: Megszakítva

en: E14: Invalid address
hu: E14: Érvénytelen cím

en: E474: Invalid argument
hu: E474: Érvénytelen argumentum

en: E475: Invalid argument: %s
hu: E475: Érvénytelen argumentum: %s

en: E15: Invalid expression: %s
hu: E15: Érvénytelen kifejezés: %s

en: E16: Invalid range
hu: E16: Érvénytelen tartomány

en: E476: Invalid command
hu: E476: Érvénytelen parancs

en: E17: "%s" is a directory
hu: E17: "%s" egy könyvtár

en: E364: Library call failed for "%s()"
hu: E364: A könyvtár hívás sikertelen "%s()"-ra

en: E448: Could not load library function %s
hu: E448: Nem sikerült betölteni a könyvtár függvényt %s

en: E19: Mark has invalid line number
hu: E19: A jelnek érvénytelen sorszáma van

en: E20: Mark not set
hu: E20: A jel nincs beállítva

en: E21: Cannot make changes, 'modifiable' is off
hu: E21: Nem lehet változtatni, a 'modifiable' ki van kapcsolva

en: E22: Scripts nested too deep
hu: E22: A szkriptek túl mélyen vannak egymásba ágyazva

en: E23: No alternate file
hu: E23: Nincs alternatív fájl

en: E24: No such abbreviation
hu: E24: Nincs ilyen rövidítés

en: E477: No ! allowed
hu: E477: Nincs ! engedélyezve

en: E25: GUI cannot be used: Not enabled at compile time
hu: E25: A GUI nem használható: Nincs engedélyezve a fordításkor

en: E26: Hebrew cannot be used: Not enabled at compile time
hu: E26: A héber nem használható: Nincs engedélyezve a fordításkor

en: E27: Farsi cannot be used: Not enabled at compile time
hu: E27: A perzsa nem használható: Nincs engedélyezve a fordításkor

en: E800: Arabic cannot be used: Not enabled at compile time
hu: E800: Az arab nem használható: Nincs engedélyezve a fordításkor

en: E28: No such highlight group name: %s
hu: E28: Nincs ilyen kiemelés csoport név: %s

en: E29: No inserted text yet
hu: E29: Még nincs beszúrt szöveg

en: E30: No previous command line
hu: E30: Nincs előző parancssor

en: E31: No such mapping
hu: E31: Nincs ilyen leképezés

en: E479: No match
hu: E479: Nincs találat

en: E480: No match: %s
hu: E480: Nincs találat: %s

en: E32: No file name
hu: E32: Nincs fájlnév

en: E33: No previous substitute regular expression
hu: E33: Nincs előző helyettesítő reguláris kifejezés

en: E34: No previous command
hu: E34: Nincs előző parancs

en: E35: No previous regular expression
hu: E35: Nincs előző reguláris kifejezés

en: E481: No range allowed
hu: E481: Nincs tartomány engedélyezve

en: E36: Not enough room
hu: E36: Nincs elég hely

en: E247: No registered server named "%s"
hu: E247: Nincs regisztrált szerver "%s" néven

en: E482: Can't create file %s
hu: E482: Nem lehet létrehozni a fájlt %s

en: E483: Can't get temp file name
hu: E483: Nem lehet lekérni az ideiglenes fájl nevét

en: E484: Can't open file %s
hu: E484: Nem lehet megnyitni a fájlt %s

en: E485: Can't read file %s
hu: E485: Nem lehet olvasni a fájlt %s

en: E37: No write since last change (add ! to override)
hu: E37: Nincs írás az utolsó változás óta (adj hozzá !-t a felülíráshoz)

en: E38: Null argument
hu: E38: Nulla argumentum

en: E39: Number expected
hu: E39: Számot vártam

en: E40: Can't open errorfile %s
hu: E40: Nem lehet megnyitni a hibafájlt %s

en: E233: Cannot open display
hu: E233: Nem lehet megnyitni a képernyőt

en: E41: Out of memory!
hu: E41: Elfogyott a memória!

en: Pattern not found
hu: Nincs találat

en: E486: Pattern not found: %s
hu: E486: Nincs találat: %s

en: E487: Argument must be positive
hu: E487: Az argumentumnak pozitívnak kell lennie

en: E459: Cannot go back to previous directory
hu: E459: Nem lehet visszamenni az előző könyvtárba

en: E42: No Errors
hu: E42: Nincs hiba

en: E776: No location list
hu: E776: Nincs hely lista

en: E43: Damaged match string
hu: E43: Sérült illeszkedő sztring

en: E44: Corrupted regexp program
hu: E44: Sérült reguláris kifejezés program

en: E45: 'readonly' option is set (add ! to override)
hu: E45: A 'readonly' opció be van állítva (adj hozzá !-t a felülíráshoz)

en: E46: Cannot change read-only variable "%s"
hu: E46: Nem lehet megváltoztatni a csak olvasható változót "%s"

en: E794: Cannot set variable in the sandbox: "%s"
hu: E794: Nem lehet beállítani a változót a homokozóban: "%s"

en: E47: Error while reading errorfile
hu: E47: Hiba a hibafájl olvasása közben

en: E48: Not allowed in sandbox
hu: E48: Nem engedélyezett a homokozóban

en: E523: Not allowed here
hu: E523: Nem engedélyezett itt

en: E359: Screen mode setting not supported
hu: E359: A képernyő mód beállítás nem támogatott

en: E49: Invalid scroll size
hu: E49: Érvénytelen görgetési méret

en: E91: 'shell' option is empty
hu: E91: Az 'shell' opció üres

en: E255: Couldn't read in sign data!
hu: E255: Nem sikerült beolvasni a jel adatokat!

en: E72: Close error on swap file
hu: E72: Zárás hiba a swap fájlon

en: E73: Tag stack empty
hu: E73: A címke verem üres

en: E74: Command too complex
hu: E74: A parancs túl bonyolult

en: E75: Name too long
hu: E75: A név túl hosszú

en: E76: Too many [
hu: E76: Túl sok [

en: E77: Too many file names
hu: E77: Túl sok fájlnév

en: E488: Trailing characters
hu: E488: Végződő karakterek

en: E78: Unknown mark
hu: E78: Ismeretlen jel

en: E79: Cannot expand wildcards
hu: E79: Nem lehet kibontani a helyettesítő karaktereket

en: E591: 'winheight' cannot be smaller than 'winminheight'
hu: E591: A 'winheight' nem lehet kisebb, mint a 'winminheight'

en: E592: 'winwidth' cannot be smaller than 'winminwidth'
hu: E592: A 'winwidth' nem lehet kisebb, mint a 'winminwidth'

en: E80: Error while writing
hu: E80: Hiba az írás közben

en: Zero count
hu: Nulla szám

en: E81: Using <SID> not in a script context
hu: E81: A <SID> használata nem szkript környezetben

en: E449: Invalid expression received
hu: E449: Érvénytelen kifejezés érkezett

en: E463: Region is guarded, cannot modify
hu: E463: A régió védett, nem lehet módosítani

en: E744: NetBeans does not allow changes in read-only files
hu: E744: A NetBeans nem engedi a változtatásokat a csak olvasható fájlokban

en: E685: Internal error: %s
hu: E685: Belső hiba: %s

en: E363: Pattern uses more memory than 'maxmempattern'
hu: E363: A minta több memóriát használ, mint a 'maxmempattern'

en: E749: Empty buffer
hu: E749: Üres puffer

en: E682: Invalid search pattern or delimiter
hu: E682: Érvénytelen keresési minta vagy elválasztó

en: E139: File is loaded in another buffer
hu: E139: A fájl betöltve egy másik pufferbe

en: E764: Option '%s' is not set
hu: E764: Az opció '%s' nincs beállítva

en: search hit TOP, continuing at BOTTOM
hu: találat a TETEJÉN, folytatás az ALJÁN

en: search hit BOTTOM, continuing at TOP
hu: találat az ALJÁN, folytatás a TETEJÉN
