Vim - en to eo translation catalogue (2321 entries)

en: ERROR:
eo: ERARO:

en: 
    [bytes] total alloc-freed %lu-%lu, in use %lu, peak use %lu
eo: 
    [bajtoj] totalaj disponigitaj/maldisponigitaj %lu-%lu, nun uzataj %lu, kulmina uzo %lu

en: [calls] total re/malloc()'s %lu, total free()'s %lu
eo: [alvokoj] totalaj re/malloc() %lu, totalaj free() %lu

en: E341: Internal error: lalloc(0, )
eo: E341: Interna eraro: lalloc(0, )

en: E342: Out of memory!  (allocating %lu bytes)
eo: E342: Ne plu restas memoro! (disponigo de %lu bajtoj)

en: E163: There is only one file to edit
eo: E163: Estas nur unu redaktenda dosiero

en: E164: Cannot go before first file
eo: E164: Ne eblas iri antaŭ la unua dosiero

en: E165: Cannot go beyond last file
eo: E165: Ne eblas iri preter la lastan dosieron

en: E610: No argument to delete
eo: E610: Neniu delenda argumento

en: E249: Window layout changed unexpectedly
eo: E249: aranĝo de fenestro ŝanĝiĝis neatendite

en: --Deleted--
eo: --Forviŝita--

en: auto-removing autocommand: %s <buffer=%d>
eo: aŭto-forviŝas aŭtokomandon: %s <bufro=%d>

en: E367: No such group: "%s"
eo: E367: Ne ekzistas tia grupo: "%s"

en: E936: Cannot delete the current group
eo: E936: Ne eblas forviŝi la aktualan grupon

en: W19: Deleting augroup that is still in use
eo: W19: Forviŝo de augroup kiu estas ankoraŭ uzata

en: E215: Illegal character after *: %s
eo: E215: Nevalida signo post *: %s

en: E216: No such event: %s
eo: E216: Ne estas tia evento: %s

en: E216: No such group or event: %s
eo: E216: Ne ekzistas tia grupo aŭ evento: %s

en: 
    --- Autocommands ---
eo: 
    --- Aŭto-Komandoj ---

en: E680: <buffer=%d>: invalid buffer number
eo: E680: <bufro=%d>: nevalida numero de bufro

en: E217: Can't execute autocommands for ALL events
eo: E217: Ne eblas plenumi aŭtokomandojn por ĈIUJ eventoj

en: No matching autocommands: %s
eo: Neniu kongruaj aŭtokomandoj: %s

en: E218: Autocommand nesting too deep
eo: E218: aŭtokomando tro ingita

en: %s Autocommands for "%s"
eo: %s Aŭtokomandoj por "%s"

en: Executing %s
eo: Plenumado de %s

en: autocommand %s
eo: aŭtokomando %s

en: E972: Blob value does not have the right number of bytes
eo: E972: Valoro de BLOB-o ne havas la ĝustan nombron de bajtoj

en: E831: bf_key_init() called with empty password
eo: E831: bf_key_init() alvokita kun malplena pasvorto

en: E817: Blowfish big/little endian use wrong
eo: E817: Misuzo de pezkomenca/pezfina en blowfish

en: E818: sha256 test failed
eo: E818: Testo de sha256 malsukcesis

en: E819: Blowfish test failed
eo: E819: Testo de blowfish malsukcesis

en: [Location List]
eo: [Listo de lokoj]

en: [Quickfix List]
eo: [Listo de rapidriparoj]

en: E855: Autocommands caused command to abort
eo: E855: Aŭtokomandoj haltigis komandon

en: E82: Cannot allocate any buffer, exiting...
eo: E82: Ne eblas disponigi iun ajn bufron, nun eliras...

en: E83: Cannot allocate buffer, using other one...
eo: E83: Ne eblas disponigi bufron, nun uzas alian...

en: E931: Buffer cannot be registered
eo: E931: Bufro ne povas esti registrita

en: E937: Attempt to delete a buffer that is in use: %s
eo: E937: Provo de forviŝo de bufro, kiu estas en uzo: %s

en: E90: Cannot unload last buffer
eo: E90: Ne eblas malŝargi la lastan bufron

en: E84: No modified buffer found
eo: E84: Neniu modifita bufro trovita

en: E85: There is no listed buffer
eo: E85: Estas neniu listigita bufro

en: E87: Cannot go beyond last buffer
eo: E87: Ne eblas iri preter la lastan bufron

en: E88: Cannot go before first buffer
eo: E88: Ne eblas iri antaŭ la unuan bufron

en: E89: No write since last change for buffer %d (add ! to override)
eo: E89: Neniu skribo de post la lasta ŝanĝo de la bufro %d (aldonu ! por transpasi)

en: E515: No buffers were unloaded
eo: E515: Neniu bufro estis malŝargita

en: E516: No buffers were deleted
eo: E516: Neniu bufro estis forviŝita

en: E517: No buffers were wiped out
eo: E517: Neniu bufro estis detruita

en: %d buffer unloaded | %d buffers unloaded
eo[0]: %d bufro malŝargita
eo[1]: %d bufroj malŝargitaj

en: %d buffer deleted | %d buffers deleted
eo[0]: %d bufro forviŝita
eo[1]: %d bufroj forviŝitaj

en: %d buffer wiped out | %d buffers wiped out
eo[0]: %d bufro detruita
eo[1]: %d bufroj detruitaj

en: E948: Job still running (add ! to end the job)
eo: E948: Tasko ankoraŭ aktiva (aldonu ! por fini la taskon)

en: E948: Job still running
eo: E948: Tasko ankoraŭ aktiva

en: W14: Warning: List of file names overflow
eo: W14: Averto: Listo de dosiernomoj troas

en: E92: Buffer %d not found
eo: E92: Bufro %d ne trovita

en: E93: More than one match for %s
eo: E93: Pli ol unu kongruo kun %s

en: E94: No matching buffer for %s
eo: E94: Neniu bufro kongruas kun %s

en: line %ld
eo: linio %ld

en: E95: Buffer with this name already exists
eo: E95: Bufro kun tiu nomo jam ekzistas

en:  [Modified]
eo: [Modifita]

en: [Not edited]
eo: [Ne redaktita]

en: [Read errors]
eo: [Eraroj de legado]

en: [RO]
eo: [Nurlegebla]

en: [readonly]
eo: [nurlegebla]

en: %ld line --%d%%-- | %ld lines --%d%%--
eo[0]: %ld linio --%d%%--
eo[1]: %ld linioj --%d%%--

en: line %ld of %ld --%d%%-- col
eo: linio %ld de %ld --%d%%-- kol

en: [No Name]
eo: [Neniu nomo]

en: help
eo: helpo

en: [Help]
eo: [Helpo]

en: [Preview]
eo: [Antaŭvido]

en: All
eo: Ĉio

en: Bot
eo: Subo

en: Top
eo: Supro

en: E382: Cannot write, 'buftype' option is set
eo: E382: Ne eblas skribi, opcio 'buftype' estas ŝaltita

en: [Prompt]
eo: [Invito]

en: [Popup]
eo: [Ŝprucfenestro]

en: [Scratch]
eo: [Malneto]

en: WARNING: The file has been changed since reading it!!!
eo: AVERTO: La dosiero estas ŝanĝita de post kiam ĝi estis legita!!!

en: Do you really want to write to it
eo: Ĉu vi vere volas skribi al ĝi

en: [New]
eo: [Nova]

en: [New File]
eo: [Nova dosiero]

en: E676: No matching autocommands for acwrite buffer
eo: E676: Neniu kongrua aŭtokomando por la bufro acwrite

en: E203: Autocommands deleted or unloaded buffer to be written
eo: E203: Aŭtokomandoj forviŝis aŭ malŝargis la skribendan bufron

en: E204: Autocommand changed number of lines in unexpected way
eo: E204: Aŭtokomando ŝanĝis la nombron de linioj neatendite

en: NetBeans disallows writes of unmodified buffers
eo: NetBeans malpermesas skribojn de neŝanĝitaj bufroj

en: Partial writes disallowed for NetBeans buffers
eo: Partaj skriboj malpermesitaj ĉe bufroj NetBeans

en: is a directory
eo: estas dosierujo

en: is not a file or writable device
eo: ne estas dosiero aŭ skribebla aparatdosiero

en: writing to device disabled with 'opendevice' option
eo: skribo al aparatdosiero malŝaltita per la opcio 'opendevice'

en: is read-only (add ! to override)
eo: estas nurlegebla (aldonu ! por transpasi)

en: E506: Can't write to backup file (add ! to override)
eo: E506: Ne eblas skribi restaŭrkopion (aldonu ! por transpasi)

en: E507: Close error for backup file (add ! to override)
eo: E507: Eraro dum fermo de restaŭrkopio (aldonu ! transpasi)

en: E508: Can't read file for backup (add ! to override)
eo: E508: Ne eblas legi restaŭrkopion (aldonu ! por transpasi)

en: E509: Cannot create backup file (add ! to override)
eo: E509: Ne eblas krei restaŭrkopion (aldonu ! por transpasi)

en: E510: Can't make backup file (add ! to override)
eo: E510: Ne eblas krei restaŭrkopion (aldonu ! por transpasi)

en: E214: Can't find temp file for writing
eo: E214: Ne eblas trovi provizoran dosieron por skribi

en: E213: Cannot convert (add ! to write without conversion)
eo: E213: Ne eblas konverti (aldonu ! por skribi sen konverto)

en: E166: Can't open linked file for writing
eo: E166: Ne eblas malfermi ligitan dosieron por skribi

en: E212: Can't open file for writing
eo: E212: Ne eblas malfermi la dosieron por skribi

en: E949: File changed while writing
eo: E949: Dosiero ŝanĝiĝis dum skribo

en: E512: Close failed
eo: E512: Fermo malsukcesis

en: E513: Write error, conversion failed (make 'fenc' empty to override)
eo: E513: skriberaro, konverto malsukcesis (igu 'fenc' malplena por transpasi)

en: E513: write error, conversion failed in line %ld (make 'fenc' empty to override)
eo: E513: skriberaro, konverto malsukcesis en linio %ld (igu 'fenc' malplena por transpasi)

en: E514: Write error (file system full?)
eo: E514: skriberaro (ĉu plena dosiersistemo?)

en:  CONVERSION ERROR
eo:  ERARO DE KONVERTO

en:  in line %ld;
eo:  en linio %ld;

en: [NOT converted]
eo: [NE konvertita]

en: [converted]
eo: [konvertita]

en: [Device]
eo: [Aparatdosiero]

en:  appended
eo:  postaldonita(j)

en:  [w]
eo:  [s]

en:  written
eo:  skribita(j)

en: E205: Patchmode: can't save original file
eo: E205: Patchmode: ne eblas konservi originalan dosieron

en: E206: Patchmode: can't touch empty original file
eo: E206: patchmode: ne eblas tuŝi malplenan originalan dosieron

en: E207: Can't delete backup file
eo: E207: Ne eblas forviŝi restaŭrkopion

en: 
    WARNING: Original file may be lost or damaged
eo: 
    AVERTO: Originala dosiero estas eble perdita aŭ difekta

en: don't quit the editor until the file is successfully written!
eo: ne eliru el la redaktilo ĝis kiam la dosiero estas sukcese konservita!

en: W10: Warning: Changing a readonly file
eo: W10: Averto: Ŝanĝo de nurlegebla dosiero

en: E902: Cannot connect to port
eo: E902: Ne eblas konekti al pordo

en: E898: socket() in channel_connect()
eo: E898: socket() en channel_connect()

en: E901: getaddrinfo() in channel_open(): %s
eo: E901: getaddrinfo() en channel_open(): %s

en: E901: gethostbyname() in channel_open()
eo: E901: gethostbyname() en channel_open()

en: E903: Received command with non-string argument
eo: E903: ricevis komandon kun argumento, kiu ne estas ĉeno

en: E904: Last argument for expr/call must be a number
eo: E904: lasta argumento de "expr/call" devas esti nombro

en: E904: Third argument for call must be a list
eo: E904: tria argumento de "call" devas esti listo

en: E905: Received unknown command: %s
eo: E905: nekonata komando ricevita: %s

en: E906: Not an open channel
eo: E906: ne estas malfermita kanalo

en: E630: %s(): Write while not connected
eo: E630: %s(): konservo dum nekonektita

en: E631: %s(): Write failed
eo: E631: %s(): Konservo malsukcesis

en: E917: Cannot use a callback with %s()
eo: E917: Ne eblas uzi reagfunkcion kun %s()

en: E912: Cannot use ch_evalexpr()/ch_sendexpr() with a raw or nl channel
eo: E912: ne eblas uzi ch_evalexpr()/ch_sendexpr() kun kruda aŭ nl kanalo

en: No display
eo: Neniu ekrano

en: : Send failed.
eo: : Sendo malsukcesis.

en: : Send failed. Trying to execute locally
eo: : Sendo malsukcesis. Provo de loka plenumo

en: %d of %d edited
eo: %d de %d redaktita(j)

en: No display: Send expression failed.
eo: Neniu ekrano: Sendado de esprimo malsukcesis.

en: : Send expression failed.
eo: : Sendado de esprimo malsukcesis.

en: E240: No connection to the X server
eo: E240: Neniu konekto al X-servilo

en: E241: Unable to send to %s
eo: E241: Ne eblas sendi al %s

en: E277: Unable to read a server reply
eo: E277: Ne eblas legi respondon de servilo

en: E941: Already started a server
eo: E941: servilo jam lanĉita

en: E942: +clientserver feature not available
eo: E942: la eblo +clientserver ne disponeblas

en: E258: Unable to send to client
eo: E258: Ne eblas sendi al kliento

en: Used CUT_BUFFER0 instead of empty selection
eo: Uzis CUT_BUFFER0 anstataŭ malplenan apartigon

en: tagname
eo: nomo de etikedo

en:  kind file
eo:  tipo de dosiero

en: 'history' option is zero
eo: opcio 'history' estas nul

en: E821: File is encrypted with unknown method
eo: E821: Dosiero estas ĉifrita per nekonata metodo

en: Warning: Using a weak encryption method; see :help 'cm'
eo: Averto: uzo de malfortika ĉifrada metodo; vidu :help 'cm'

en: Note: Encryption of swapfile not supported, disabling swap file
eo: Noto: Ĉifrado de permutodosiero nesubtenata, malŝalto de permutodosiero

en: Enter encryption key:
eo: Tajpu la ŝlosilon de ĉifrado:

en: Enter same key again:
eo: Tajpu la ŝlosilon denove:

en: Keys don't match!
eo: Ŝlosiloj ne kongruas!

en: [crypted]
eo: [ĉifrita]

en: Entering Debug mode.  Type "cont" to continue.
eo: Eniras sencimigan reĝimon.  Tajpu "cont" por daŭrigi.

en: Oldval = "%s"
eo: Malnovaval = "%s"

en: Newval = "%s"
eo: Novaval = "%s"

en: line %ld: %s
eo: linio %ld: %s

en: cmd: %s
eo: kmd: %s

en: frame is zero
eo: kadro estas nul

en: frame at highest level: %d
eo: kadro je la plej alta nivelo: %d

en: Breakpoint in "%s%s" line %ld
eo: Kontrolpunkto en "%s%s" linio %ld

en: E161: Breakpoint not found: %s
eo: E161: Kontrolpunkto ne trovita: %s

en: No breakpoints defined
eo: Neniu kontrolpunkto estas difinita

en: %3d  %s %s  line %ld
eo: %3d  %s %s  linio %ld

en: %3d  expr %s
eo: %3d  espr %s

en: extend() argument
eo: argumento de extend()

en: E737: Key already exists: %s
eo: E737: Ŝlosilo jam ekzistas: %s

en: E96: Cannot diff more than %d buffers
eo: E96: Ne eblas dosierdiferenci pli ol %d bufrojn

en: Not enough memory to use internal diff for buffer "%s"
eo: Nesufiĉa memoro por uzi internan dosierdiferencilon por bufro "%s"

en: E810: Cannot read or write temp files
eo: E810: Ne eblas legi aŭ skribi provizorajn dosierojn

en: E97: Cannot create diffs
eo: E97: Ne eblas krei dosierdiferencojn

en: E960: Problem creating the internal diff
eo: E960: Problemo dum kreado de la interna dosierdiferencilo

en: Patch file
eo: Flika dosiero

en: E816: Cannot read patch output
eo: E816: Ne eblas legi eliron de flikilo "patch"

en: E98: Cannot read diff output
eo: E98: Ne eblas legi eliron de dosierdiferencilo "diff"

en: E959: Invalid diff format.
eo: E959: Nevalida formato de dosierdiferenco

en: E99: Current buffer is not in diff mode
eo: E99: Aktuala bufro ne estas en dosierdiferenca reĝimo

en: E793: No other buffer in diff mode is modifiable
eo: E793: Neniu alia bufro en dosierdiferenca reĝimo estas modifebla

en: E100: No other buffer in diff mode
eo: E100: Neniu alia bufro en dosierdiferenca reĝimo

en: E101: More than two buffers in diff mode, don't know which one to use
eo: E101: Pli ol du bufroj en dosierdiferenca reĝimo, ne scias kiun uzi

en: E102: Can't find buffer "%s"
eo: E102: Ne eblas trovi bufron "%s"

en: E103: Buffer "%s" is not in diff mode
eo: E103: Bufro "%s" ne estas en dosierdiferenca reĝimo

en: E787: Buffer changed unexpectedly
eo: E787: Bufro ŝanĝiĝis neatendite

en: E104: Escape not allowed in digraph
eo: E104: Eskapsigno nepermesebla en duliteraĵo

en: Custom
eo: propraj

en: Latin supplement
eo: latina suplemento

en: Greek and Coptic
eo: greka kaj kopta

en: Cyrillic
eo: cirila

en: Hebrew
eo: hebrea

en: Arabic
eo: araba

en: Latin extended
eo: latina etendita

en: Greek extended
eo: greka etendita

en: Punctuation
eo: interpunkcio

en: Super- and subscripts
eo: super kaj subskriboj

en: Currency
eo: valutsimboloj

en: Other
eo: aliaj

en: Roman numbers
eo: romaj ciferoj

en: Arrows
eo: Sagoj

en: Mathematical operators
eo: matematikaj operacisimboloj

en: Technical
eo: teknikaj simboloj

en: Box drawing
eo: Kadraj desegnsimboloj

en: Block elements
eo: blokecaj elementoj

en: Geometric shapes
eo: geometriaj formoj

en: Symbols
eo: simboloj

en: CJK symbols and punctuation
eo: ĈJK-simboloj kaj interpunkcio

en: Hiragana
eo: rondaj kanaoj

en: Katakana
eo: strekaj kanaoj

en: Bopomofo
eo: bopomofo

en: E544: Keymap file not found
eo: E544: Dosiero de klavmapo ne troveblas

en: E105: Using :loadkeymap not in a sourced file
eo: E105: Uzo de ":loadkeymap" nur eblas en vim-skripto

en: E791: Empty keymap entry
eo: E791: Malplena rikordo en klavmapo

en: E689: Can only index a List, Dictionary or Blob
eo: E689: Nur eblas indeksi Liston, Vortaron aŭ BLOB-on

en: E708: [:] must come last
eo: E708: [:] devas esti laste

en: E709: [:] requires a List or Blob value
eo: E709: [:] bezonas listan aŭ BLOB-an valoron

en: E996: Cannot lock a range
eo: E996: Ne eblas ŝlosi amplekson

en: E996: Cannot lock a list or dict
eo: E996: Ne eblas ŝlosi liston aŭ vortaron

en: E260: Missing name after ->
eo: E260: Mankas nomo post ->

en: E695: Cannot index a Funcref
eo: E695: Ne eblas indeksi Funcref

en: Not enough memory to set references, garbage collection aborted!
eo: Nesufiĉa memoro por valorigi referencojn, senrubigado ĉesigita!

en: E724: Variable nested too deep for displaying
eo: E724: variablo ingita tro profunde por vidigi

en: E698: Variable nested too deep for making a copy
eo: E698: variablo ingita tro profunde por fari kopion

en: 
    	Last set from
eo: 
    	Laste ŝaltita de

en: E158: Invalid buffer name: %s
eo: E158: Nevalida nomo de bufro: %s

en: &Ok
eo: &Bone

en: E980: Lowlevel input not supported
eo: E980: enigo de baza nivelo ne subtenata

en: E700: Unknown function: %s
eo: E700: Nekonata funkcio: %s

en: E922: Expected a dict
eo: E922: vortaro atendita

en: E923: Second argument of function() must be a list or a dict
eo: E923: Dua argumento de function() devas esti listo aŭ Vortaro

en: &OK
    &Cancel
eo: &Bone
    &Rezigni

en: called inputrestore() more often than inputsave()
eo: alvokis inputrestore() pli ofte ol inputsave()

en: E786: Range not allowed
eo: E786: Amplekso nepermesebla

en: E701: Invalid type for len()
eo: E701: Nevalida datumtipo de len()

en: E726: Stride is zero
eo: E726: Paŝo estas nul

en: E727: Start past end
eo: E727: Komenco preter fino

en: E962: Invalid action: '%s'
eo: E962: Nevalida ago: '%s'

en: E935: Invalid submatch number: %d
eo: E935: nevalida indekso de "submatch": %d

en: E991: Cannot use =<< here
eo: E991: ne eblas uzi =<< ĉi tie

en: E221: Marker cannot start with lower case letter
eo: E221: Markilo ne povas komenciĝi per minusklo

en: E172: Missing marker
eo: E172: Markilo mankas

en: E990: Missing end marker '%s'
eo: E990: Mankas fina markilo '%s'

en: E985: .= is not supported with script version >= 2
eo: E985: .= ne estas subtenata kun versio >= 2 de vim-skripto

en: E687: Less targets than List items
eo: E687: Malpli da celoj ol Listeroj

en: E688: More targets than List items
eo: E688: Pli da celoj ol Listeroj

en: E452: Double ; in list of variables
eo: E452: Du ; en listo de variabloj

en: E738: Can't list variables for %s
eo: E738: Ne eblas listigi variablojn de %s

en: E996: Cannot lock an environment variable
eo: E996: Ne eblas ŝlosi medivariablon

en: E996: Cannot lock a register
eo: E996: Ne eblas ŝlosi reĝistron

en: E108: No such variable: "%s"
eo: E108: Ne estas tia variablo: "%s"

en: E743: Variable nested too deep for (un)lock
eo: E743: variablo ingita tro profunde por (mal)ŝlosi

en: E963: Setting %s to value with wrong type
eo: E963: valorizo de %s kun valoro de neĝusta tipo

en: E795: Cannot delete variable %s
eo: E795: Ne eblas forviŝi variablon %s

en: E704: Funcref variable name must start with a capital: %s
eo: E704: Nomo de variablo Funcref devas eki per majusklo: %s

en: E705: Variable name conflicts with existing function: %s
eo: E705: Nomo de variablo konfliktas kun ekzistanta funkcio: %s

en: E741: Value is locked: %s
eo: E741: Valoro estas ŝlosita: %s

en: Unknown
eo: Nekonata

en: E742: Cannot change value of %s
eo: E742: Ne eblas ŝanĝi valoron de %s

en: E921: Invalid callback argument
eo: E921: Nevalida argumento de reagfunktio

en: <%s>%s%s  %d,  Hex %02x,  Oct %03o, Digr %s
eo: <%s>%s%s  %d,  Deksesuma %02x,  Okuma %03o, Digr %s

en: <%s>%s%s  %d,  Hex %02x,  Octal %03o
eo: <%s>%s%s  %d,  Deksesuma %02x,  Okuma %03o

en: > %d, Hex %04x, Oct %o, Digr %s
eo: > %d, Deksesuma %04x, Okuma %o, Digr %s

en: > %d, Hex %08x, Oct %o, Digr %s
eo: > %d, Deksesuma %08x, Okuma %o, Digr %s

en: > %d, Hex %04x, Octal %o
eo: > %d, Deksesuma %04x, Okuma %o

en: > %d, Hex %08x, Octal %o
eo: > %d, Deksesuma %08x, Okuma %o

en: E134: Cannot move a range of lines into itself
eo: E134: Ne eblas movi intervalon de linioj en ilin mem

en: %ld line moved | %ld lines moved
eo[0]: %ld linio movita
eo[1]: %ld linioj movitaj

en: %ld lines filtered
eo: %ld linioj filtritaj

en: E135: *Filter* Autocommands must not change current buffer
eo: E135: *Filtraj* Aŭtokomandoj ne rajtas ŝanĝi aktualan bufron

en: [No write since last change]
eo: [Neniu skribo de post lasta ŝanĝo]

en: E503: "%s" is not a file or writable device
eo: E503: "%s" ne estas dosiero aŭ skribebla aparatdosiero

en: Save As
eo: Konservi kiel

en: Write partial file?
eo: Ĉu skribi partan dosieron?

en: E140: Use ! to write partial buffer
eo: E140: Uzu ! por skribi partan bufron

en: Overwrite existing file "%s"?
eo: Ĉu anstataŭigi ekzistantan dosieron "%s"?

en: Swap file "%s" exists, overwrite anyway?
eo: Permutodosiero .swp "%s" ekzistas, ĉu tamen anstataŭigi ĝin?

en: E768: Swap file exists: %s (:silent! overrides)
eo: E768: Permutodosiero .swp ekzistas: %s (:silent! por transpasi)

en: E141: No file name for buffer %ld
eo: E141: Neniu dosiernomo de bufro %ld

en: E142: File not written: Writing is disabled by 'write' option
eo: E142: Dosiero ne skribita: Skribo malŝaltita per la opcio 'write'

en: 'readonly' option is set for "%s".
    Do you wish to write anyway?
eo: La opcio 'readonly' estas ŝaltita por "%s".
    Ĉu vi tamen volas skribi?

en: File permissions of "%s" are read-only.
    It may still be possible to write it.
    Do you wish to try?
eo: Permesoj de dosiero "%s" estas nur-legeblaj.
    Bonŝance ĝi eble skribeblus.
    Ĉu vi volas provi?

en: E505: "%s" is read-only (add ! to override)
eo: E505: "%s" estas nurlegebla (aldonu ! por transpasi)

en: Edit File
eo: Redakti dosieron

en: E143: Autocommands unexpectedly deleted new buffer %s
eo: E143: Aŭtokomandoj neatendite forviŝis novan bufron %s

en: E144: Non-numeric argument to :z
eo: E144: nenumera argumento de :z

en: E145: Shell commands and some functionality not allowed in rvim
eo: E145: Ŝelkomandoj kaj alia funkciaro nepermeseblaj en rvim

en: E146: Regular expressions can't be delimited by letters
eo: E146: Ne eblas limigi regulesprimon per literoj

en: replace with %s (y/n/a/q/l/^E/^Y)?
eo: ĉu anstataŭigi per %s (y/n/a/q/l/^E/^Y)?

en: (Interrupted)
eo: (Interrompita)

en: %ld match on %ld line | %ld matches on %ld line
eo[0]: %ld kongruo en %ld linio
eo[1]: %ld kongruoj en %ld linio

en: %ld substitution on %ld line | %ld substitutions on %ld line
eo[0]: %ld anstataŭigo en %ld linio
eo[1]: %ld anstataŭigoj en %ld linio

en: %ld match on %ld lines | %ld matches on %ld lines
eo[0]: %ld kongruo en %ld linioj
eo[1]: %ld kongruoj en %ld linioj

en: %ld substitution on %ld lines | %ld substitutions on %ld lines
eo[0]: %ld anstataŭigo en %ld linioj
eo[1]: %ld anstataŭigoj en %ld linioj

en: E147: Cannot do :global recursive with a range
eo: E147: Ne eblas fari ":global" rekursie kun amplekso

en: E148: Regular expression missing from global
eo: E148: Regulesprimo mankas el global

en: Pattern found in every line: %s
eo: Ŝablono trovita en ĉiuj linioj: %s

en: Pattern not found: %s
eo: Ŝablono ne trovita: %s

en: No old files
eo: Neniu malnova dosiero

en: Save changes to "%s"?
eo: Ĉu konservi ŝanĝojn al "%s"?

en: E947: Job still running in buffer "%s"
eo: E947: Tasko ankoraŭ aktiva en la bufro "%s"

en: E162: No write since last change for buffer "%s"
eo: E162: Neniu skribo de post la lasta ŝanĝo por bufro "%s"

en: Warning: Entered other buffer unexpectedly (check autocommands)
eo: Averto: Eniris neatendite alian bufron (kontrolu aŭtokomandojn)

en: E666: Compiler not supported: %s
eo: E666: kompililo nesubtenata: %s

en: W20: Required python version 2.x not supported, ignoring file: %s
eo: W20: versio de Pitono 2.x bezonata sed nesubtenata, ignoro de dosiero: %s

en: W21: Required python version 3.x not supported, ignoring file: %s
eo: W21: versio de Pitono 3.x bezonata sed nesubtenata, ignoro de dosiero: %s

en: Entering Ex mode.  Type "visual" to go to Normal mode.
eo: Eniras reĝimon Ex. Tajpu "visual" por iri al reĝimo Normala.

en: E501: At end-of-file
eo: E501: Ĉe fino-de-dosiero

en: Executing: %s
eo: Plenumado de %s

en: E169: Command too recursive
eo: E169: Komando tro rekursia

en: End of sourced file
eo: Fino de rulita dosiero

en: End of function
eo: Fino de funkcio

en: E605: Exception not caught: %s
eo: E605: Escepto nekaptita: %s

en: E492: Not an editor command
eo: E492: Ne estas redaktila komando

en: E981: Command not allowed in rvim
eo: E981: Nepermesebla komando en rvim

en: E493: Backwards range given
eo: E493: Inversa amplekso donita

en: Backwards range given, OK to swap
eo: Inversa amplekso donita, permuteblas

en: E494: Use w or w>>
eo: E494: Uzu w aŭ w>>

en: E943: Command table needs to be updated, run 'make cmdidxs'
eo: E943: Tabulo de komandoj estas ĝisdatigenda, lanĉu 'make cmdidx'

en: INTERNAL: Cannot use EX_DFLALL with ADDR_NONE, ADDR_UNSIGNED or ADDR_QUICKFIX
eo: INTERNA: Ne eblas uzi EX_DFLALL kun ADDR_NONE, ADDR_UNSIGNED aŭ ADDR_QUICKFIX

en: E319: Sorry, the command is not available in this version
eo: E319: Bedaŭrinde, tiu komando ne haveblas en tiu versio

en: %d more file to edit.  Quit anyway? | %d more files to edit.  Quit anyway?
eo[0]: %d plia redaktenda dosiero. Ĉu tamen eliri?
eo[1]: %d pliaj redaktendaj dosieroj. Ĉu tamen eliri?

en: E173: %d more file to edit | E173: %d more files to edit
eo[0]: E173: %d plia redaktenda dosiero
eo[1]: E173: %d pliaj redaktendaj dosieroj

en: unknown
eo: nekonata

en: E185: Cannot find color scheme '%s'
eo: E185: Ne eblas trovi agordaron de koloroj '%s'

en: Greetings, Vim user!
eo: Bonvenon, uzanto de Vim!

en: E784: Cannot close last tab page
eo: E784: Ne eblas fermi lastan langeton

en: Already only one tab page
eo: Jam nur unu langeto

en: Edit File in new tab page
eo: Redakti Dosieron en nova langeto

en: Edit File in new window
eo: Redakti Dosieron en nova fenestro

en: Tab page %d
eo: Langeto %d

en: No swap file
eo: Neniu permutodosiero .swp

en: Append File
eo: Postaldoni dosieron

en: E747: Cannot change directory, buffer is modified (add ! to override)
eo: E747: Ne eblas ŝanĝi dosierujon, bufro estas ŝanĝita (aldonu ! por transpasi)

en: E186: No previous directory
eo: E186: Neniu antaŭa dosierujo

en: E187: Unknown
eo: E187: Nekonata

en: E465: :winsize requires two number arguments
eo: E465: ":winsize" bezonas du numerajn argumentojn

en: Window position: X %d, Y %d
eo: Pozicio de fenestro: X %d, Y %d

en: E188: Obtaining window position not implemented for this platform
eo: E188: Akiro de pozicio de fenestro ne estas realigita por tiu platformo

en: E466: :winpos requires two number arguments
eo: E466: ":winpos" bezonas du numerajn argumentojn

en: E930: Cannot use :redir inside execute()
eo: E930: Ne eblas uzi :redir en execute()

en: Save Redirection
eo: Konservi alidirekton

en: E739: Cannot create directory: %s
eo: E739: Ne eblas krei dosierujon %s

en: E189: "%s" exists (add ! to override)
eo: E189: "%s" ekzistas (aldonu ! por transpasi)

en: E190: Cannot open "%s" for writing
eo: E190: Ne eblas malfermi "%s" por skribi

en: E191: Argument must be a letter or forward/backward quote
eo: E191: Argumento devas esti litero, citilo aŭ retrocitilo

en: E192: Recursive use of :normal too deep
eo: E192: Tro profunda rekursia alvoko de ":normal"

en: E809: #< is not available without the +eval feature
eo: E809: #< ne haveblas sen la eblo +eval

en: E194: No alternate file name to substitute for '#'
eo: E194: Neniu alterna dosiernomo por anstataŭigi al '#'

en: E495: No autocommand file name to substitute for "<afile>"
eo: E495: neniu dosiernomo de aŭtokomando por anstataŭigi al "<afile>"

en: E496: No autocommand buffer number to substitute for "<abuf>"
eo: E496: neniu numero de bufro de aŭtokomando por anstataŭigi al "<abuf>"

en: E497: No autocommand match name to substitute for "<amatch>"
eo: E497: neniu nomo de kongruo de aŭtokomando por anstataŭigi al "<amatch>"

en: E498: No :source file name to substitute for "<sfile>"
eo: E498: neniu dosiernomo ":source" por anstataŭigi al "<sfile>"

en: E842: No line number to use for "<slnum>"
eo: E842: neniu uzebla numero de linio por "<slnum>"

en: E961: No line number to use for "<sflnum>"
eo: E961: neniu uzebla numero de linio por "<sflnum>"

en: E499: Empty file name for '%' or '#', only works with ":p:h"
eo: E499: Malplena dosiernomo por '%' aŭ '#', nur funkcias kun ":p:h"

en: E500: Evaluates to an empty string
eo: E500: Liveras malplenan ĉenon

en: Untitled
eo: Sen titolo

en: E608: Cannot :throw exceptions with 'Vim' prefix
eo: E608: Ne eblas lanĉi (:throw) escepton kun prefikso 'Vim'

en: Exception thrown: %s
eo: Escepto lanĉita: %s

en: Exception finished: %s
eo: Escepto finiĝis: %s

en: Exception discarded: %s
eo: Escepto ne konservita: %s

en: %s, line %ld
eo: %s, linio %ld

en: Exception caught: %s
eo: Kaptis escepton: %s

en: %s made pending
eo: %s iĝis atendanta(j)

en: %s resumed
eo: %s daŭrigita(j)

en: %s discarded
eo: %s ne konservita(j)

en: Exception
eo: Escepto

en: Error and interrupt
eo: Eraro kaj interrompo

en: Error
eo: Eraro

en: Interrupt
eo: Interrompo

en: E579: :if nesting too deep
eo: E579: ":if" tro profunde ingita

en: E583: Multiple :else
eo: E583: pluraj ":else"

en: E584: :elseif after :else
eo: E584: ":elseif" post ":else"

en: E585: :while/:for nesting too deep
eo: E585: ":while/:for" ingita tro profunde

en: E732: Using :endfor with :while
eo: E732: Uzo de ":endfor" kun ":while"

en: E733: Using :endwhile with :for
eo: E733: Uzo de ":endwhile" kun ":for"

en: E579: Block nesting too deep
eo: E579: kodbloko tro profunde ingita

en: E601: :try nesting too deep
eo: E601: ":try" ingita tro profunde

en: E604: :catch after :finally
eo: E604: ":catch" post ":finally"

en: E193: :enddef not inside a function
eo: E193: ":enddef" ekster funkcio

en: E193: :endfunction not inside a function
eo: E193: ":endfunction" ekster funkcio

en: E788: Not allowed to edit another buffer now
eo: E788: Ne eblas redakti alian bufron nun

en: E811: Not allowed to change buffer information now
eo: E811: Ne eblas ŝanĝi informon de bufro nun

en: [Command Line]
eo: [Komanda Linio]

en: E199: Active window or buffer deleted
eo: E199: Aktiva fenestro aŭ bufro forviŝita

en: E812: Autocommands changed buffer or buffer name
eo: E812: Aŭtokomandoj ŝanĝis bufron aŭ nomon de bufro

en: Illegal file name
eo: Nevalida dosiernomo

en: is not a file
eo: ne estas dosiero

en: is a device (disabled with 'opendevice' option)
eo: estas aparatdosiero (malŝaltita per la opcio 'opendevice')

en: [New DIRECTORY]
eo: [Nova DOSIERUJO]

en: [File too big]
eo: [Dosiero tro granda]

en: [Permission Denied]
eo: [Permeso Rifuzita]

en: E200: *ReadPre autocommands made the file unreadable
eo: E200: La aŭtokomandoj *ReadPre igis la dosieron nelegebla

en: E201: *ReadPre autocommands must not change current buffer
eo: E201: La aŭtokomandoj *ReadPre ne rajtas ŝanĝi la aktualan bufron

en: Vim: Reading from stdin...
eo: Vim: Legado el stdin...

en: Reading from stdin...
eo: Legado el stdin...

en: E202: Conversion made file unreadable!
eo: E202: Konverto igis la dosieron nelegebla!

en: [fifo]
eo: [rektvica memoro]

en: [socket]
eo: [kontaktoskatolo]

en: [character special]
eo: [speciala signo]

en: [CR missing]
eo: [CR mankas]

en: [long lines split]
eo: [divido de longaj linioj]

en: [CONVERSION ERROR in line %ld]
eo: [ERARO DE KONVERTO en linio %ld]

en: [ILLEGAL BYTE in line %ld]
eo: [NEVALIDA BAJTO en linio %ld]

en: [READ ERRORS]
eo: [ERAROJ DE LEGADO]

en: Can't find temp file for conversion
eo: Ne eblas trovi provizoran dosieron por konverti

en: Conversion with 'charconvert' failed
eo: Konverto kun 'charconvert' malsukcesis

en: can't read output of 'charconvert'
eo: ne eblas legi la eligon de 'charconvert'

en: [dos format]
eo: [formato dos]

en: [mac format]
eo: [formato mac]

en: [unix]
eo: [unikso]

en: [unix format]
eo: [uniksa formato]

en: %ld line,  | %ld lines,
eo[0]: %ld linio,
eo[1]: %ld linioj,

en: %lld byte | %lld bytes
eo[0]: %lld bajto
eo[1]: %lld bajtoj

en: [noeol]
eo: [sen EOL]

en: [Incomplete last line]
eo: [Nekompleta lasta linio]

en: E208: Error writing to "%s"
eo: E208: Eraro dum skribo de "%s"

en: E209: Error closing "%s"
eo: E209: Eraro dum fermo de "%s"

en: E210: Error reading "%s"
eo: E210: Eraro dum lego de "%s"

en: E246: FileChangedShell autocommand deleted buffer
eo: E246: Aŭtokomando FileChangedShell forviŝis bufron

en: E211: File "%s" no longer available
eo: E211: Dosiero "%s" ne plu haveblas

en: W12: Warning: File "%s" has changed and the buffer was changed in Vim as well
eo: W12: Averto: Dosiero "%s" ŝanĝiĝis kaj la bufro estis ŝanĝita ankaŭ en Vim

en: See ":help W12" for more info.
eo: Vidu ":help W12" por pliaj informoj.

en: W11: Warning: File "%s" has changed since editing started
eo: W11: Averto: La dosiero "%s" ŝanĝiĝis ekde redakti ĝin

en: See ":help W11" for more info.
eo: Vidu ":help W11" por pliaj informoj.

en: W16: Warning: Mode of file "%s" has changed since editing started
eo: W16: Averto: Permeso de dosiero "%s" ŝanĝiĝis ekde redakti ĝin

en: See ":help W16" for more info.
eo: Vidu ":help W16" por pliaj informoj.

en: W13: Warning: File "%s" has been created after editing started
eo: W13: Averto: Dosiero "%s" kreiĝis post la komenco de redaktado

en: Warning
eo: Averto

en: &OK
    &Load File
eo: &Bone
    Ŝ&argi Dosieron

en: E462: Could not prepare for reloading "%s"
eo: E462: Ne eblis prepari por reŝargi "%s"

en: E321: Could not reload "%s"
eo: E321: Ne eblis reŝargi "%s"

en: E219: Missing {.
eo: E219: Mankas {.

en: E220: Missing }.
eo: E220: Mankas }.

en: <empty>
eo: <malplena>

en: E655: Too many symbolic links (cycle?)
eo: E655: Tro da simbolaj ligiloj (ĉu estas ciklo?)

en: writefile() first argument must be a List or a Blob
eo: unua argumento de writefile() devas esti Listo aŭ BLOB-o

en: Select Directory dialog
eo: Dialogujo de dosiera elekto

en: Save File dialog
eo: Dialogujo de dosiera konservo

en: Open File dialog
eo: Dialogujo de dosiera malfermo

en: E338: Sorry, no file browser in console mode
eo: E338: Bedaŭrinde ne estas dosierfoliumilo en konzola reĝimo

en: no matches
eo: neniuj kongruoj

en: E854: Path too long for completion
eo: E854: tro longa vojo por kompletigo

en: E343: Invalid path: '**[number]' must be at the end of the path or be followed by '%s'.
eo: E343: Nevalida vojo: '**[nombro]' devas esti ĉe la fino de la vojo aŭ sekvita de '%s'.

en: E344: Can't find directory "%s" in cdpath
eo: E344: Ne eblas trovi dosierujon "%s" en cdpath

en: E345: Can't find file "%s" in path
eo: E345: Ne eblas trovi dosieron "%s" en serĉvojo

en: E346: No more directory "%s" found in cdpath
eo: E346: Ne plu trovis dosierujon "%s" en cdpath

en: E347: No more file "%s" found in path
eo: E347: Ne plu trovis dosieron "%s" en serĉvojo

en: E446: No file name under cursor
eo: E446: Neniu dosiernomo sub la kursoro

en: E447: Can't find file "%s" in path
eo: E447: Ne eblas trovi dosieron "%s" en serĉvojo

en: E808: Number or Float required
eo: E808: Nombro aŭ Glitpunktnombro bezonata

en: E490: No fold found
eo: E490: Neniu faldo trovita

en: E350: Cannot create fold with current 'foldmethod'
eo: E350: Ne eblas krei faldon per la aktuala 'foldmethod'

en: E351: Cannot delete fold with current 'foldmethod'
eo: E351: Ne eblas forviŝi faldon per la aktuala 'foldmethod'

en: +--%3ld line folded  | +--%3ld lines folded
eo[0]: +--%3ld linio faldita
eo[1]: +--%3ld linioj falditaj

en: +-%s%3ld line:  | +-%s%3ld lines:
eo[0]: +-%s%3ld linio:
eo[1]: +-%s%3ld linioj:

en: E222: Add to read buffer
eo: E222: Aldoni al lega bufro

en: E223: Recursive mapping
eo: E223: rekursia mapo

en: E851: Failed to create a new process for the GUI
eo: E851: Malsukcesis krei novan procezon por la grafika interfaco

en: E852: The child process failed to start the GUI
eo: E852: La ida procezo malsukcesis startigi la grafikan interfacon

en: E229: Cannot start the GUI
eo: E229: Ne eblas lanĉi la grafikan interfacon

en: E230: Cannot read from "%s"
eo: E230: Ne eblas legi el "%s"

en: E665: Cannot start GUI, no valid font found
eo: E665: Ne eblas startigi grafikan interfacon, neniu valida tiparo trovita

en: E231: 'guifontwide' invalid
eo: E231: 'guifontwide' nevalida

en: E599: Value of 'imactivatekey' is invalid
eo: E599: Valoro de 'imactivatekey' estas nevalida

en: No match at cursor, finding next
eo: Neniu kongruo ĉe kursorpozicio, trovas sekvan

en: <cannot open>
eo: <ne eblas malfermi>

en: E616: vim_SelFile: can't get font %s
eo: E616: vim_SelFile: ne eblas akiri tiparon %s

en: E614: vim_SelFile: can't return to current directory
eo: E614: vim_SelFile: ne eblas reveni al la aktuala dosierujo

en: Pathname:
eo: Serĉvojo:

en: E615: vim_SelFile: can't get current directory
eo: E615: vim_SelFile: ne eblas akiri aktualan dosierujon

en: OK
eo: Bone

en: Cancel
eo: Rezigni

en: Scrollbar Widget: Could not get geometry of thumb pixmap.
eo: Fenestraĵo de rulumskalo: Ne eblis akiri geometrion de reduktita rastrumbildo

en: Vim dialog
eo: Vim dialogo

en: E232: Cannot create BalloonEval with both message and callback
eo: E232: Ne eblas krei BalloonEval kun ambaŭ mesaĝo kaj reagfunkcio

en: _Save
eo: _Konservi

en: _Open
eo: _Malfermi

en: _Cancel
eo: _Rezigni

en: _OK
eo: _Bone

en: &Yes
    &No
    &Cancel
eo: &Jes
    &Ne
    &Rezigni

en: Yes
eo: Jes

en: No
eo: Ne

en: Input _Methods
eo: Enigaj _metodoj

en: VIM - Search and Replace...
eo: VIM - Serĉi kaj anstataŭigi...

en: VIM - Search...
eo: VIM- Serĉi...

en: Find what:
eo: Serĉi kion:

en: Replace with:
eo: Anstataŭigi per:

en: Match whole word only
eo: Kongrui kun nur plena vorto

en: Match case
eo: Uskleca kongruo

en: Direction
eo: Direkto

en: Up
eo: Supren

en: Down
eo: Suben

en: Find Next
eo: Trovi sekvantan

en: Replace
eo: Anstataŭigi

en: Replace All
eo: Anstataŭigi ĉiujn

en: _Close
eo: _Fermi

en: Vim: Received "die" request from session manager
eo: Vim: Ricevis peton "die" (morti) el la seanca administrilo

en: Close tab
eo: Fermi langeton

en: New tab
eo: Nova langeto

en: Open Tab...
eo: Malfermi langeton...

en: Vim: Main window unexpectedly destroyed
eo: Vim: Ĉefa fenestro neatendite detruiĝis

en: &Filter
eo: &Filtri

en: &Cancel
eo: &Rezigni

en: Directories
eo: Dosierujoj

en: Filter
eo: Filtri

en: &Help
eo: &Helpo

en: Files
eo: Dosieroj

en: &OK
eo: &Bone

en: Selection
eo: Apartigo

en: Find &Next
eo: Trovi &Sekvantan

en: &Replace
eo: &Anstataŭigi

en: Replace &All
eo: Anstataŭigi ĉi&on

en: &Undo
eo: &Malfari

en: Open tab...
eo: Malfermi langeton...

en: Find string
eo: Trovi ĉenon

en: Find & Replace
eo: Trovi & Anstataŭigi

en: Not Used
eo: Ne uzata

en: Directory	*.nothing
eo: Dosierujo	*.nenio

en: E671: Cannot find window title "%s"
eo: E671: Ne eblas trovi titolon de fenestro "%s"

en: E243: Argument not supported: "-%s"; Use the OLE version.
eo: E243: Ne subtenata argumento: "-%s"; Uzu la version OLE.

en: E988: GUI cannot be used. Cannot execute gvim.exe.
eo: E988: Grafika interfaco ne uzeblas. Ne eblas plenumi gvim.exe

en: E672: Unable to open window inside MDI application
eo: E672: Ne eblas malfermi fenestron interne de aplikaĵo MDI

en: Vim E458: Cannot allocate colormap entry, some colors may be incorrect
eo: Vim E458: Ne eblas disponigi rikordon de kolormapo, iuj koloroj estas eble neĝustaj

en: E250: Fonts for the following charsets are missing in fontset %s:
eo: E250: Tiparoj de tiuj signaroj mankas en aro de tiparo %s:

en: E252: Fontset name: %s
eo: E252: Nomo de tiparo: %s

en: Font '%s' is not fixed-width
eo: Tiparo '%s' ne estas egallarĝa

en: E253: Fontset name: %s
eo: E253: Nomo de tiparo: %s

en: Font%d width is not twice that of font0
eo: Font%d ne estas duoble pli larĝa ol font0

en: Font0 width: %d
eo: Larĝo de font0: %d

en: Font%d width: %d
eo: Larĝo de font%d: %d

en: E284: Cannot set IC values
eo: E284: Ne eblas agordi valorojn de IC

en: E285: Failed to create input context
eo: E285: Kreado de eniga kunteksto malsukcesis

en: E286: Failed to open input method
eo: E286: Malfermo de eniga metodo malsukcesis

en: E287: Warning: Could not set destroy callback to IM
eo: E287: Averto: Ne eblis agordi detruan reagfunkcion al IM

en: E288: Input method doesn't support any style
eo: E288: eniga metodo subtenas neniun stilon

en: E289: Input method doesn't support my preedit type
eo: E289: eniga metodo ne subtenas mian antaŭredaktan tipon

en: Invalid font specification
eo: Nevalida tiparo specifita

en: &Dismiss
eo: &Forlasi

en: no specific match
eo: Neniu specifa kongruo

en: Vim - Font Selector
eo: Vim - Elektilo de tiparo

en: Name:
eo: Nomo:

en: Show size in Points
eo: Montri grandon en punktoj

en: Encoding:
eo: Kodoprezento:

en: Font:
eo: Tiparo:

en: Style:
eo: Stilo:

en: Size:
eo: Grando:

en: E550: Missing colon
eo: E550: Mankas dupunkto

en: E551: Illegal component
eo: E551: Nevalida komponento

en: E552: Digit expected
eo: E552: cifero atendita

en: Page %d
eo: Paĝo %d

en: No text to be printed
eo: Neniu presenda teksto

en: Printing page %d (%d%%)
eo: Presas paĝon %d (%d%%)

en:  Copy %d of %d
eo:  Kopio %d de %d

en: Printed: %s
eo: Presis: %s

en: Printing aborted
eo: Presado ĉesigita

en: E455: Error writing to PostScript output file
eo: E455: Eraro dum skribo de PostSkripta eliga dosiero

en: E624: Can't open file "%s"
eo: E624: Ne eblas malfermi dosieron "%s"

en: E457: Can't read PostScript resource file "%s"
eo: E457: Ne eblas legi dosieron de PostSkripta rimedo "%s"

en: E618: File "%s" is not a PostScript resource file
eo: E618: "%s" ne estas dosiero de PostSkripta rimedo

en: E619: File "%s" is not a supported PostScript resource file
eo: E619: "%s" ne estas subtenata dosiero de PostSkripta rimedo

en: E621: "%s" resource file has wrong version
eo: E621: "%s" dosiero de rimedo havas neĝustan version

en: E673: Incompatible multi-byte encoding and character set.
eo: E673: Nekongrua plurbajta kodoprezento kaj signaro.

en: E674: printmbcharset cannot be empty with multi-byte encoding.
eo: E674: printmbcharset ne rajtas esti malplena kun plurbajta kodoprezento.

en: E675: No default font specified for multi-byte printing.
eo: E675: Neniu defaŭlta tiparo specifita por plurbajta presado.

en: E324: Can't open PostScript output file
eo: E324: Ne eblas malfermi eligan PostSkriptan dosieron

en: E456: Can't open file "%s"
eo: E456: Ne eblas malfermi dosieron "%s"

en: E456: Can't find PostScript resource file "prolog.ps"
eo: E456: Dosiero de PostSkripta rimedo "prolog.ps" ne troveblas

en: E456: Can't find PostScript resource file "cidfont.ps"
eo: E456: Dosiero de PostSkripta rimedo "cidfont.ps" ne troveblas

en: E456: Can't find PostScript resource file "%s.ps"
eo: E456: Dosiero de PostSkripta rimedo "%s.ps" ne troveblas

en: E620: Unable to convert to print encoding "%s"
eo: E620: Ne eblas konverti al la presa kodoprezento "%s"

en: Sending to printer...
eo: Sendas al presilo...

en: E365: Failed to print PostScript file
eo: E365: Presado de PostSkripta dosiero malsukcesis

en: Print job sent.
eo: Laboro de presado sendita.

en: E478: Don't panic!
eo: E478: Ne paniku!

en: E661: Sorry, no '%s' help for %s
eo: E661: Bedaŭrinde estas neniu helpo '%s' por %s

en: E149: Sorry, no help for %s
eo: E149: Bedaŭrinde estas neniu helpo por %s

en: Sorry, help file "%s" not found
eo: Bedaŭrinde, la helpdosiero "%s" ne troveblas

en: E151: No match: %s
eo: E151: Neniu kongruo: %s

en: E152: Cannot open %s for writing
eo: E152: Ne eblas malfermi %s en skribreĝimo

en: E153: Unable to open %s for reading
eo: E153: Ne eblas malfermi %s en legreĝimo

en: E670: Mix of help file encodings within a language: %s
eo: E670: Miksaĵo de kodoprezento de helpa dosiero en lingvo: %s

en: E154: Duplicate tag "%s" in file %s/%s
eo: E154: Ripetita etikedo "%s" en dosiero %s/%s

en: E150: Not a directory: %s
eo: E150: Ne estas dosierujo: %s

en: E679: Recursive loop loading syncolor.vim
eo: E679: rekursia buklo dum ŝargo de syncolor.vim

en: E414: Group has settings, highlight link ignored
eo: E414: grupo havas agordojn, ligilo de emfazo ignorita

en: E418: Illegal value: %s
eo: E418: Nevalida valoro: %s

en: E419: FG color unknown
eo: E419: Nekonata malfona koloro

en: E420: BG color unknown
eo: E420: Nekonata fona koloro

en: E453: UL color unknown
eo: E453: Nekonata koloro de UL

en: E421: Color name or number not recognized: %s
eo: E421: Kolora nomo aŭ nombro nerekonita: %s

en: E422: Terminal code too long: %s
eo: E422: kodo de terminalo estas tro longa: %s

en: E411: Highlight group not found: %s
eo: E411: emfaza grupo netrovita: %s

en: E412: Not enough arguments: ":highlight link %s"
eo: E412: Nesufiĉaj argumentoj: ":highlight link %s"

en: E413: Too many arguments: ":highlight link %s"
eo: E413: Tro da argumentoj: ":highlight link %s"

en: E415: Unexpected equal sign: %s
eo: E415: neatendita egalsigno: %s

en: E416: Missing equal sign: %s
eo: E416: mankas egalsigno: %s

en: E417: Missing argument: %s
eo: E417: mankas argumento: %s

en: E423: Illegal argument: %s
eo: E423: Nevalida argumento: %s

en: E424: Too many different highlighting attributes in use
eo: E424: Tro da malsamaj atributoj de emfazo uzataj

en: E669: Unprintable character in group name
eo: E669: Nepresebla signo en nomo de grupo

en: W18: Invalid character in group name
eo: W18: Nevalida signo en nomo de grupo

en: E849: Too many highlight and syntax groups
eo: E849: Tro da emfazaj kaj sintaksaj grupoj

en: Add a new database
eo: Aldoni novan datumbazon

en: Query for a pattern
eo: Serĉi ŝablonon

en: Show this message
eo: Montri tiun mesaĝon

en: Kill a connection
eo: Ĉesigi konekton

en: Reinit all connections
eo: Repravalorizi ĉiujn konektojn

en: Show connections
eo: Montri konektojn

en: E560: Usage: cs[cope] %s
eo: E560: Uzo: cs[cope] %s

en: This cscope command does not support splitting the window.
eo: Tiu ĉi komando de cscope ne subtenas dividon de fenestro.

en: E562: Usage: cstag <ident>
eo: E562: Uzo: cstag <ident>

en: E257: cstag: Tag not found
eo: E257: cstag: etikedo netrovita

en: E563: stat(%s) error: %d
eo: E563: Eraro de stat(%s): %d

en: E564: %s is not a directory or a valid cscope database
eo: E564: %s ne estas dosierujo aŭ valida datumbazo de cscope

en: Added cscope database %s
eo: Aldonis datumbazon de cscope %s

en: E262: Error reading cscope connection %d
eo: E262: eraro dum legado de konekto de cscope %d

en: E561: Unknown cscope search type
eo: E561: nekonata tipo de serĉo de cscope

en: E566: Could not create cscope pipes
eo: E566: Ne eblis krei duktojn de cscope

en: E622: Could not fork for cscope
eo: E622: Ne eblis forki cscope

en: cs_create_connection setpgid failed
eo: plenumo de cs_create_connection-setgpid malsukcesis

en: cs_create_connection exec failed
eo: plenumo de cs_create_connection malsukcesis

en: cs_create_connection: fdopen for to_fp failed
eo: cs_create_connection: fdopen de to_fp malsukcesis

en: cs_create_connection: fdopen for fr_fp failed
eo: cs_create_connection: fdopen de fr_fp malsukcesis

en: E623: Could not spawn cscope process
eo: E623: Ne eblis naskigi procezon cscope

en: E567: No cscope connections
eo: E567: neniu konekto al cscope

en: E469: Invalid cscopequickfix flag %c for %c
eo: E469: nevalida flago cscopequickfix %c de %c

en: E259: No matches found for cscope query %s of %s
eo: E259: neniu kongruo trovita por serĉo per cscope %s de %s

en: cscope commands:
eo: komandoj de cscope:

en: %-5s: %s%*s (Usage: %s)
eo: %-5s: %s%*s (Uzo: %s)

en: 
           a: Find assignments to this symbol
           c: Find functions calling this function
           d: Find functions called by this function
           e: Find this egrep pattern
           f: Find this file
           g: Find this definition
           i: Find files #including this file
           s: Find this C symbol
           t: Find this text string
eo: 
           a: Trovi valorizojn al tiu simbolo
           c: Trovi funkciojn, kiuj alvokas tiun funkcion
           d: Trovi funkciojn alvokataj de tiu funkcio
           e: Trovi tiun egrep-ŝablonon
           f: Trovi tiun dosieron
           g: Trovi tiun difinon
           i: Trovi dosierojn, kiuj inkluzivas (#include) tiun dosieron
           s: Trovi tiun C-simbolon
           t: Trovi tiun ĉenon

en: E625: Cannot open cscope database: %s
eo: E625: ne eblas malfermi datumbazon de cscope: %s

en: E626: Cannot get cscope database information
eo: E626: ne eblas akiri informojn pri la datumbazo de cscope

en: E568: Duplicate cscope database not added
eo: E568: ripetita datumbazo de cscope ne aldonita

en: E261: Cscope connection %s not found
eo: E261: konekto cscope %s netrovita

en: cscope connection %s closed
eo: konekto cscope %s fermita

en: E570: Fatal error in cs_manage_matches
eo: E570: neriparebla eraro en cs_manage_matches

en: Cscope tag: %s
eo: Etikedo de cscope: %s

en: 
       #   line
eo: 
     nro   linio

en: filename / context / line
eo: dosiernomo / kunteksto / linio

en: E609: Cscope error: %s
eo: E609: Eraro de cscope: %s

en: All cscope databases reset
eo: Reŝargo de ĉiuj datumbazoj de cscope

en: no cscope connections
eo: neniu konekto de cscope

en:  # pid    database name                       prepend path
eo:  # pid    nomo de datumbazo                   prefiksa vojo

en: Lua library cannot be loaded.
eo: La biblioteko Lua no ŝargeblis.

en: cannot save undo information
eo: ne eblas konservi informojn de malfaro

en: E815: Sorry, this command is disabled, the MzScheme libraries could not be loaded.
eo: E815: Bedaŭrinde, tiu komando estas malŝaltita, ne eblis ŝargi la bibliotekojn.

en: E895: Sorry, this command is disabled, the MzScheme's racket/base module could not be loaded.
eo: E895: Bedaŭrinde, tiu komando estas malŝaltita, ne eblis ŝargi la modulon de MzScheme racket/base.

en: invalid expression
eo: nevalida esprimo

en: expressions disabled at compile time
eo: esprimoj malŝaltitaj dum kompilado

en: hidden option
eo: kaŝita opcio

en: unknown option
eo: nekonata opcio

en: window index is out of range
eo: indekso de fenestro estas ekster limoj

en: couldn't open buffer
eo: ne eblis malfermi bufron

en: cannot delete line
eo: ne eblas forviŝi linion

en: cannot replace line
eo: ne eblas anstataŭigi linion

en: cannot insert line
eo: ne eblas enmeti linion

en: string cannot contain newlines
eo: ĉeno ne rajtas enhavi liniavancojn

en: error converting Scheme values to Vim
eo: eraro dum konverto de Scheme-valoro al Vim

en: Vim error: ~a
eo: Eraro de Vim: ~a

en: Vim error
eo: Eraro de Vim

en: buffer is invalid
eo: bufro estas nevalida

en: window is invalid
eo: fenestro estas nevalida

en: linenr out of range
eo: numero de linio ekster limoj

en: not allowed in the Vim sandbox
eo: nepermesebla en sabloludejo de Vim

en: E836: This Vim cannot execute :python after using :py3
eo: E836: Vim ne povas plenumi :python post uzo de :py3

en: E263: Sorry, this command is disabled, the Python library could not be loaded.
eo: E263: Bedaŭrinde tiu komando estas malŝaltita: la biblioteko de Pitono ne ŝargeblis.

en: E887: Sorry, this command is disabled, the Python's site module could not be loaded.
eo: E887` Bedaŭrinde tiu komando estas malŝaltita: la biblioteko de Pitono ne ŝargeblis.

en: E659: Cannot invoke Python recursively
eo: E659: Ne eblas alvoki Pitonon rekursie

en: E837: This Vim cannot execute :py3 after using :python
eo: E837: Vim ne povas plenumi :py3 post uzo de :python

en: E265: $_ must be an instance of String
eo: E265: $_ devas esti apero de Ĉeno

en: E266: Sorry, this command is disabled, the Ruby library could not be loaded.
eo: E266: Bedaŭrinde tiu komando estas malŝaltita, la biblioteko Ruby ne ŝargeblis.

en: E267: Unexpected return
eo: E267: "return" neatendita

en: E268: Unexpected next
eo: E268: "next" neatendita

en: E269: Unexpected break
eo: E269: "break" neatendita

en: E270: Unexpected redo
eo: E270: "redo" neatendita

en: E271: Retry outside of rescue clause
eo: E271: "retry" ekster klaŭzo "rescue"

en: E272: Unhandled exception
eo: E272: netraktita escepto

en: E273: Unknown longjmp status %d
eo: E273: nekonata stato de longjmp: %d

en: invalid buffer number
eo: nevalida numero de bufro

en: not implemented yet
eo: ankoraŭ ne realigita

en: cannot set line(s)
eo: ne eblas meti la linio(j)n

en: invalid mark name
eo: nevalida nomo de marko

en: mark not set
eo: marko ne estas metita

en: row %d column %d
eo: linio %d kolumno %d

en: cannot insert/append line
eo: ne eblas enmeti/postaldoni linion

en: line number out of range
eo: numero de linio ekster limoj

en: unknown flag:
eo: nekonata flago:

en: unknown vimOption
eo: nekonata vimOption

en: keyboard interrupt
eo: klavara interrompo

en: cannot create buffer/window command: object is being deleted
eo: ne eblas krei komandon de bufro/fenestro: objekto estas forviŝiĝanta

en: cannot register callback command: buffer/window is already being deleted
eo: ne eblas registri postalvokan komandon: bufro/fenestro estas jam forviŝiĝanta

en: E280: TCL FATAL ERROR: reflist corrupt!? Please report this to vim-dev@vim.org
eo: E280: NERIPAREBLA TCL-ERARO: reflist difekta!? Bv. retpoŝti al vim-dev@vim.org

en: cannot register callback command: buffer/window reference not found
eo: ne eblas registri postalvokan komandon: referenco de bufro/fenestro ne troveblas

en: E571: Sorry, this command is disabled: the Tcl library could not be loaded.
eo: E571: Bedaŭrinde tiu komando estas malŝaltita: la biblioteko Tcl ne ŝargeblis.

en: E572: Exit code %d
eo: E572: elira kodo %d

en: cannot get line
eo: ne eblas akiri linion

en: Unable to register a command server name
eo: Ne eblas registri nomon de komanda servilo

en: E248: Failed to send command to the destination program
eo: E248: Sendo de komando al cela programo malsukcesis

en: E573: Invalid server id used: %s
eo: E573: Nevalida identigilo de servilo uzita: %s

en: E251: VIM instance registry property is badly formed.  Deleted!
eo: E251: Ecoj de registro de apero de VIM estas nevalide formata. Forviŝita!

en: %ld lines to indent...
eo: %ld krommarĝenendaj linioj...

en: %ld line indented  | %ld lines indented
eo[0]: %ld linio krommarĝenita
eo[1]: %ld linioj krommarĝenitaj

en:  Keyword completion (^N^P)
eo:  Kompletigo de ŝlosilvorto (^N^P)

en:  ^X mode (^]^D^E^F^I^K^L^N^O^Ps^U^V^Y)
eo:  Reĝimo ^X (^]^D^E^F^I^K^L^N^O^Ps^U^V^Y)

en:  Whole line completion (^L^N^P)
eo:  Kompletigo de tuta linio (^L^N^P)

en:  File name completion (^F^N^P)
eo:  Kompletigo de dosiernomo (^F^N^P)

en:  Tag completion (^]^N^P)
eo:  Kompletigo de etikedo (^]^N^P)

en:  Path pattern completion (^N^P)
eo:  Kompletigo de ŝablona dosierindiko (^N^P)

en:  Definition completion (^D^N^P)
eo:  Kompletigo de difino (^D^N^P)

en:  Dictionary completion (^K^N^P)
eo:  Kompletigo de vortaro (^K^N^P)

en:  Thesaurus completion (^T^N^P)
eo:  Kompletigo de tezaŭro (^T^N^P)

en:  Command-line completion (^V^N^P)
eo:  Kompletigo de komanda linio (^V^N^P)

en:  User defined completion (^U^N^P)
eo:  Kompletigo difinita de uzanto (^U^N^P)

en:  Omni completion (^O^N^P)
eo:  Kompletigo Omni (^O^N^P)

en:  Spelling suggestion (s^N^P)
eo:  Sugesto de literumo (s^N^P)

en:  Keyword Local completion (^N^P)
eo:  Kompletigo loka de ŝlosilvorto (^N/^P)

en: Hit end of paragraph
eo: Atingis finon de alineo

en: E840: Completion function deleted text
eo: E840: Kompletiga funkcio forviŝis tekston

en: 'dictionary' option is empty
eo: La opcio 'dictionary' estas malplena

en: 'thesaurus' option is empty
eo: La opcio 'thesaurus' estas malplena

en: Scanning dictionary: %s
eo: Analizas vortaron: %s

en:  (insert) Scroll (^E/^Y)
eo:  (enmeto) Rulumo (^E/^Y)

en:  (replace) Scroll (^E/^Y)
eo:  (anstataŭigo) Rulumo (^E/^Y)

en: E785: complete() can only be used in Insert mode
eo: E785: complete() uzeblas nur en Enmeta reĝimo

en: Scanning: %s
eo: Analizas: %s

en: Scanning tags.
eo: Analizas etikedojn.

en: match in file
eo: kongruo en dosiero

en:  Adding
eo:  Aldonanta

en: -- Searching...
eo: -- Serĉanta...

en: Back at original
eo: Reveninta al originalo

en: Word from other line
eo: Vorto el alia linio

en: The only match
eo: La sola kongruo

en: match %d of %d
eo: kongruo %d de %d

en: match %d
eo: kongruo %d

en: E920: _io file requires _name to be set
eo: E920: dosiero _io bezonas _name

en: E915: in_io buffer requires in_buf or in_name to be set
eo: E915: bufro in_io bezonas in_buf aŭ in_name

en: E918: Buffer must be loaded: %s
eo: E918: bufro devas esti ŝargita: %s

en: E916: Not a valid job
eo: E916: nevalida tasko

en: E491: JSON decode error at '%s'
eo: E491: eraro dum json-malkodado: '%s'

en: E938: Duplicate key in JSON: "%s"
eo: E938: Ripetita ŝlosilo en JSON: "%s"

en: E899: Argument of %s must be a List or Blob
eo: E899: Argumento de %s devas esti Listo aŭ BLOB-o

en: E900: maxdepth must be non-negative number
eo: E900: maxdepth ne povas esti negativa nombro

en: flatten() argument
eo: argumento de flatten()

en: E696: Missing comma in List: %s
eo: E696: Mankas komo en Listo: %s

en: sort() argument
eo: argumento de sort()

en: uniq() argument
eo: argumento de uniq()

en: E702: Sort compare function failed
eo: E702: Ordiga funkcio malsukcesis

en: E882: Uniq compare function failed
eo: E882: kompara funkcio de uniq() malsukcesis

en: map() argument
eo: argumento de map()

en: mapnew() argument
eo: argumento de mapnew()

en: filter() argument
eo: argumento de filter()

en: add() argument
eo: argumento de add()

en: extendnew() argument
eo: argumento de extendnew()

en: insert() argument
eo: argumento de insert()

en: remove() argument
eo: argumento de remove()

en: reverse() argument
eo: argumento de reverse()

en: Current %slanguage: "%s"
eo: Aktuala %slingvo: "%s"

en: E197: Cannot set language to "%s"
eo: E197: Ne eblas ŝanĝi la lingvon al "%s"

en: Unknown option argument
eo: Nekonata argumento de opcio

en: Too many edit arguments
eo: Tro da argumentoj de redakto

en: Argument missing after
eo: Argumento mankas post

en: Garbage after option argument
eo: Forĵetindaĵo post argumento de opcio

en: Too many "+command", "-c command" or "--cmd command" arguments
eo: Tro da argumentoj "+komando", "-c komando" aŭ "--cmd komando"

en: Invalid argument for
eo: Nevalida argumento por

en: %d files to edit
eo: %d redaktendaj dosieroj

en: netbeans is not supported with this GUI
eo: netbeans ne estas subtenata kun tiu grafika interfaco

en: '-nb' cannot be used: not enabled at compile time
eo: '-nb' ne uzeblas: malŝaltita dum kompilado

en: This Vim was not compiled with the diff feature.
eo: Tiu Vim ne estis kompilita kun la kompara eblo.

en: Attempt to open script file again: "
eo: Provas malfermi skriptan dosieron denove: "

en: Cannot open for reading: "
eo: Ne eblas malfermi en lega reĝimo: "

en: Cannot open for script output: "
eo: Ne eblas malfermi por eligo de skripto: "

en: Vim: Error: Failure to start gvim from NetBeans
eo: Vim: Eraro: malsukcesis lanĉi gvim el NetBeans

en: Vim: Error: This version of Vim does not run in a Cygwin terminal
eo: Vim: Eraro: Tiu versio de Vim ne ruliĝas en terminalo Cygwin

en: Vim: Warning: Output is not to a terminal
eo: Vim: Averto: Eligo ne estas al terminalo

en: Vim: Warning: Input is not from a terminal
eo: Vim: Averto: Enigo ne estas el terminalo

en: pre-vimrc command line
eo: komanda linio pre-vimrc

en: E282: Cannot read from "%s"
eo: E282: Ne eblas legi el "%s"

en: 
    More info with: "vim -h"
eo: 
    Pliaj informoj per: "vim -h"

en: [file ..]       edit specified file(s)
eo: [dosiero...]     redakti specifita(j)n dosiero(j)n

en: -               read text from stdin
eo: -                legi tekston el stdin

en: -t tag          edit file where tag is defined
eo: -t etikedo       redakti dosieron kie etikedo estas difinata

en: -q [errorfile]  edit file with first error
eo: -q [erardosiero] redakti dosieron kun unua eraro

en: 
    
    Usage:
eo: 
    
      uzo:

en:  vim [arguments]
eo:  vim [argumentoj]

en: 
       or:
eo: 
       aŭ:

en: 
    Where case is ignored prepend / to make flag upper case
eo: 
    Kie uskleco estas ignorita antaŭaldonu / por igi flagon majuskla

en: 
    
    Arguments:
eo: 
    
    Argumentoj:

en: --			Only file names after this
eo: --			Nur dosiernomoj post tio

en: --literal		Don't expand wildcards
eo: --literal		Ne malvolvi ĵokerojn

en: -register		Register this gvim for OLE
eo: -register		Registri tiun gvim al OLE

en: -unregister		Unregister gvim for OLE
eo: -unregister		Malregistri gvim de OLE

en: -g			Run using GUI (like "gvim")
eo: -g			Ruli per grafika interfaco (kiel "gvim")

en: -f  or  --nofork	Foreground: Don't fork when starting GUI
eo: -f  aŭ  --nofork	Malfono: ne forki kiam lanĉas grafikan interfacon

en: -v			Vi mode (like "vi")
eo: -v			Reĝimo Vi (kiel "vi")

en: -e			Ex mode (like "ex")
eo: -e			Reĝimo Ex (kiel "ex")

en: -E			Improved Ex mode
eo: -E			Plibonigita Ex-reĝimo

en: -s			Silent (batch) mode (only for "ex")
eo: -s			Silenta (stapla) reĝimo (nur por "ex")

en: -d			Diff mode (like "vimdiff")
eo: -d			Kompara reĝimo (kiel "vimdiff")

en: -y			Easy mode (like "evim", modeless)
eo: -y			Facila reĝimo (kiel "evim", senreĝima)

en: -R			Readonly mode (like "view")
eo: -R			Nurlegebla reĝimo (kiel "view")

en: -Z			Restricted mode (like "rvim")
eo: -Z			Limigita reĝimo (kiel "rvim")

en: -m			Modifications (writing files) not allowed
eo: -m			Ŝanĝoj (skribo al dosieroj) nepermeseblaj

en: -M			Modifications in text not allowed
eo: -M			Ŝanĝoj al teksto nepermeseblaj

en: -b			Binary mode
eo: -b			Duuma reĝimo

en: -l			Lisp mode
eo: -l			Reĝimo Lisp

en: -C			Compatible with Vi: 'compatible'
eo: -C			Kongrua kun Vi: 'compatible'

en: -N			Not fully Vi compatible: 'nocompatible'
eo: -N			Ne tute kongrua kun Vi: 'nocompatible'

en: -V[N][fname]		Be verbose [level N] [log messages to fname]
eo: -V[N][dosiernomo]	Esti babilema [nivelo N] [konservi mesaĝojn al dosiernomo]

en: -D			Debugging mode
eo: -D			Sencimiga reĝimo

en: -n			No swap file, use memory only
eo: -n			Neniu permutodosiero .swp, uzas nur memoron

en: -r			List swap files and exit
eo: -r			Listigi permutodosierojn .swp kaj eliri

en: -r (with file name)	Recover crashed session
eo: -r (kun dosiernomo)	Restaŭri kolapsintan seancon

en: -L			Same as -r
eo: -L			Kiel -r

en: -f			Don't use newcli to open window
eo: -f			Ne uzi newcli por malfermi fenestrojn

en: -dev <device>		Use <device> for I/O
eo: -dev <aparatdosiero>		Uzi <aparatdosiero>-n por eneligo

en: -A			Start in Arabic mode
eo: -A			Komenci en araba reĝimo

en: -H			Start in Hebrew mode
eo: -H			Komenci en hebrea reĝimo

en: -T <terminal>	Set terminal type to <terminal>
eo: -T <terminalo>	Agordi terminalon al <terminalo>

en: --not-a-term		Skip warning for input/output not being a terminal
eo: --not-a-term		Preterpasi averton por enigo/eligo, kiu ne estas terminalo

en: --ttyfail		Exit if input or output is not a terminal
eo: --ttyfail		Eliri se la eniro aŭ eliro ne estas terminalo

en: -u <vimrc>		Use <vimrc> instead of any .vimrc
eo: -u <vimrc>		Uzi <vimrc> anstataŭ iun ajn .vimrc

en: -U <gvimrc>		Use <gvimrc> instead of any .gvimrc
eo: -U <gvimrc>		Uzi <gvimrc> anstataŭ iun ajn .gvimrc

en: --noplugin		Don't load plugin scripts
eo: --noplugin		Ne ŝargi kromaĵajn skriptojn

en: -p[N]		Open N tab pages (default: one for each file)
eo: -p[N]		Malfermi N langetojn (defaŭlto: po unu por ĉiu dosiero)

en: -o[N]		Open N windows (default: one for each file)
eo: -o[N]		Malfermi N fenestrojn (defaŭlto: po unu por ĉiu dosiero)

en: -O[N]		Like -o but split vertically
eo: -O[N]		Kiel -o sed dividi vertikale

en: +			Start at end of file
eo: +			Komenci ĉe la fino de la dosiero

en: +<lnum>		Start at line <lnum>
eo: +<numL>		Komenci ĉe linio <numL>

en: --cmd <command>	Execute <command> before loading any vimrc file
eo: --cmd <komando>	Plenumi <komando>-n antaŭ ol ŝargi iun ajn dosieron vimrc

en: -c <command>		Execute <command> after loading the first file
eo: -c <komando>		Plenumi <komando>-n post kiam la unua dosiero ŝargiĝis

en: -S <session>		Source file <session> after loading the first file
eo: -S <seanco>		Ruli dosieron <seanco>-n post kiam la unua dosiero ŝargiĝis

en: -s <scriptin>	Read Normal mode commands from file <scriptin>
eo: -s <skripto>		Legi komandojn en Normala reĝimo el dosiero <skripto>

en: -w <scriptout>	Append all typed commands to file <scriptout>
eo: -w <eligaskripto>	Postaldoni ĉiujn tajpitajn komandojn al dosiero <eligaskripto>

en: -W <scriptout>	Write all typed commands to file <scriptout>
eo: -W <eligaskripto>	Skribi ĉiujn tajpitajn komandojn al dosiero <eligaskripto>

en: -x			Edit encrypted files
eo: -x			Redakti ĉifradan dosieron

en: -display <display>	Connect Vim to this particular X-server
eo: -display <ekrano>	Konekti Vim al tiu X-servilo

en: -X			Do not connect to X server
eo: -X			Ne konekti al X-servilo

en: --remote <files>	Edit <files> in a Vim server if possible
eo: --remote <dosieroj>	Redakti <dosieroj>-n en Vim-servilo se eblas

en: --remote-silent <files>  Same, don't complain if there is no server
eo: --remote-silent <dosieroj>  Same, sed ne plendi se ne estas servilo

en: --remote-wait <files>  As --remote but wait for files to have been edited
eo: --remote-wait <dosieroj>  Kiel --remote sed atendi ĝis dosieroj estas redaktitaj

en: --remote-wait-silent <files>  Same, don't complain if there is no server
eo: --remote-wait-silent <dosieroj> Same, sed ne plendi se ne estas servilo

en: --remote-tab[-wait][-silent] <files>  As --remote but use tab page per file
eo: --remote-tab[-wait][-silent] <dosieroj> Kiel --remote sed uzi langeton por ĉiu dosiero

en: --remote-send <keys>	Send <keys> to a Vim server and exit
eo: --remote-send <klavoj> Sendi <klavoj>-n al Vim-servilo kaj eliri

en: --remote-expr <expr>	Evaluate <expr> in a Vim server and print result
eo: --remote-expr <espr>	Komputi <espr> en Vim-servilo kaj afiŝi rezulton

en: --serverlist		List available Vim server names and exit
eo: --serverlist		Listigi haveblajn nomojn de Vim-serviloj kaj eliri

en: --servername <name>	Send to/become the Vim server <name>
eo: --servername <nomo>	Sendu al/iĝi la Vim-servilo <nomo>

en: --startuptime <file>	Write startup timing messages to <file>
eo: --startuptime <dosiero>  Skribi mesaĝojn de komenca tempomezurado al <dosiero>

en: -i <viminfo>		Use <viminfo> instead of .viminfo
eo: -i <viminfo>		Uzi <viminfo> anstataŭ .viminfo

en: --clean		'nocompatible', Vim defaults, no plugins, no viminfo
eo: --clean		'nocompatible', defaŭltaj agordoj de Vim, neniu viminfo

en: -h  or  --help	Print Help (this message) and exit
eo: -h  aŭ  --help	Afiŝi Helpon (tiun mesaĝon) kaj eliri

en: --version		Print version information and exit
eo: --version		Afiŝi informon de versio kaj eliri

en: 
    Arguments recognised by gvim (Motif version):
eo: 
    Argumentoj agnoskitaj de gvim (versio Motif):

en: 
    Arguments recognised by gvim (neXtaw version):
eo: 
    Argumentoj agnoskitaj de gvim (versio neXtaw):

en: 
    Arguments recognised by gvim (Athena version):
eo: 
    Argumentoj agnoskitaj de gvim (versio Athena):

en: -display <display>	Run Vim on <display>
eo: -display <ekrano>	Lanĉi Vim sur <ekrano>

en: -iconic		Start Vim iconified
eo: -iconic		Lanĉi Vim piktograme

en: -background <color>	Use <color> for the background (also: -bg)
eo: -background <koloro>	Uzi <koloro>-n por la fona koloro (ankaŭ: -bg)

en: -foreground <color>	Use <color> for normal text (also: -fg)
eo: -foreground <koloro>	Uzi <koloro>-n por la malfona koloro (ankaŭ: -fg)

en: -font <font>		Use <font> for normal text (also: -fn)
eo: -font <tiparo>	Uzi <tiparo>-n por normala teksto (ankaŭ: -fn)

en: -boldfont <font>	Use <font> for bold text
eo: -boldfont <tiparo>	Uzi <tiparo>-n por grasa teksto

en: -italicfont <font>	Use <font> for italic text
eo: -italicfont <tiparo>	Uzi <tiparo>-n por kursiva teksto

en: -geometry <geom>	Use <geom> for initial geometry (also: -geom)
eo: -geometry <geom>	Uzi <geom> kiel komenca geometrio (ankaŭ: -geom)

en: -borderwidth <width>	Use a border width of <width> (also: -bw)
eo: -borderwidth <larĝo>	Uzi <larĝo>-n kiel larĝo de bordero (ankaŭ: -bw)

en: -scrollbarwidth <width>  Use a scrollbar width of <width> (also: -sw)
eo: -scrollbarwidth <larĝo>  Uzi <larĝo>-n kiel larĝo de rulumskalo (ankaŭ: -sw)

en: -menuheight <height>	Use a menu bar height of <height> (also: -mh)
eo: -menuheight <alto>	Uzi <alto>-n kiel alto de menuzona alto (ankaŭ: -mh)

en: -reverse		Use reverse video (also: -rv)
eo: -reverse		Uzi inversan videon (ankaŭ: -rv)

en: +reverse		Don't use reverse video (also: +rv)
eo: +reverse		Ne uzi inversan videon (ankaŭ: +rv)

en: -xrm <resource>	Set the specified resource
eo: -xrm <rimedo>	Agordi la specifitan <rimedo>-n

en: 
    Arguments recognised by gvim (GTK+ version):
eo: 
    Argumentoj agnoskitaj de gvim (versio GTK+):

en: -display <display>	Run Vim on <display> (also: --display)
eo: -display <ekrano>	Lanĉi Vim sur tiu <ekrano> (ankaŭ: --display)

en: --role <role>	Set a unique role to identify the main window
eo: --role <rolo>	Doni unikan rolon por identigi la ĉefan fenestron

en: --socketid <xid>	Open Vim inside another GTK widget
eo: --socketid <xid>	Malfermi Vim en alia GTK fenestraĵo

en: --echo-wid		Make gvim echo the Window ID on stdout
eo: --echo-wid		Igas gvim afiŝi la identigilon de fenestro sur stdout

en: -P <parent title>	Open Vim inside parent application
eo: -P <gepatra titolo>	Malfermi Vim en gepatra aplikaĵo

en: --windowid <HWND>	Open Vim inside another win32 widget
eo: --windowid <HWND>	Malfermi Vim en alia win32 fenestraĵo

en: E224: Global abbreviation already exists for %s
eo: E224: malloka mallongigo jam ekzistas por %s

en: E225: Global mapping already exists for %s
eo: E225: malloka mapo jam ekzistas por %s

en: E226: Abbreviation already exists for %s
eo: E226: mallongigo jam ekzistas por %s

en: E227: Mapping already exists for %s
eo: E227: mapo jam ekzistas por %s

en: No abbreviation found
eo: Neniu mallongigo trovita

en: No mapping found
eo: Neniu mapo trovita

en: E228: makemap: Illegal mode
eo: E228: makemap: Nevalida reĝimo

en: E460: Entries missing in mapset() dict argument
eo: E460: mankas eroj en vortara argumento de mapset()

en: E357: 'langmap': Matching character missing for %s
eo: E357: 'langmap': Kongrua signo mankas por %s

en: E358: 'langmap': Extra characters after semicolon: %s
eo: E358: 'langmap': Ekstraj signoj post punktokomo: %s

en: No marks set
eo: Neniu marko

en: E283: No marks matching "%s"
eo: E283: Neniu marko kongruas kun "%s"

en: 
    mark line  col file/text
eo: 
    mark linio kol dosiero/teksto

en: 
     jump line  col file/text
eo: 
     salt linio kol dosiero/teksto

en: 
    change line  col text
eo: 
    ŝanĝo  linio kol teksto

en: E799: Invalid ID: %d (must be greater than or equal to 1)
eo: E799: Nevalida ID: %d (devas esti egala aŭ pli granda ol 1)

en: E801: ID already taken: %d
eo: E801: ID jam uzata: %d

en: E290: List or number required
eo: E290: Listo aŭ nombro bezonata

en: E802: Invalid ID: %d (must be greater than or equal to 1)
eo: E802: Nevalida ID: %d (devas esti egala aŭ pli granda ol 1)

en: E803: ID not found: %d
eo: E803: ID netrovita: %d

en: E798: ID is reserved for ":match": %d
eo: E798: ID estas rezervita por ":match": %d

en: E543: Not a valid codepage
eo: E543: Nevalida kodpaĝo

en: E293: Block was not locked
eo: E293: bloko ne estis ŝlosita

en: E294: Seek error in swap file read
eo: E294: Eraro de enpoziciigo dum lego de permutodosiero .swp

en: E295: Read error in swap file
eo: E295: Eraro de lego en permutodosiero .swp

en: E296: Seek error in swap file write
eo: E296: Eraro de enpoziciigo dum skribo de permutodosiero .swp

en: E297: Write error in swap file
eo: E297: Skriberaro en permutodosiero .swp

en: E300: Swap file already exists (symlink attack?)
eo: E300: Permutodosiero .swp jam ekzistas (ĉu atako per simbola ligilo?)

en: E298: Didn't get block nr 0?
eo: E298: Ĉu ne akiris blokon n-ro 0?

en: E298: Didn't get block nr 1?
eo: E298: Ĉu ne akiris blokon n-ro 1?

en: E298: Didn't get block nr 2?
eo: E298: Ĉu ne akiris blokon n-ro 2?

en: E843: Error while updating swap file crypt
eo: E843: Eraro dum ĝisdatigo de ĉifrada permutodosiero .swp

en: E301: Oops, lost the swap file!!!
eo: E301: Ve, perdis la permutodosieron .swp!!!

en: E302: Could not rename swap file
eo: E302: Ne eblis renomi la permutodosieron .swp

en: E303: Unable to open swap file for "%s", recovery impossible
eo: E303: Ne eblas malfermi permutodosieron .swp de "%s", restaŭro neeblas

en: E304: ml_upd_block0(): Didn't get block 0??
eo: E304: ml_upd_block0(): Ne akiris blokon 0??

en: E305: No swap file found for %s
eo: E305: Neniu permutodosiero .swp trovita por %s

en: Enter number of swap file to use (0 to quit):
eo: Entajpu la uzendan numeron de permutodosiero .swp (0 por eliri):

en: E306: Cannot open %s
eo: E306: Ne eblas malfermi %s

en: Unable to read block 0 from
eo: Ne eblas legi blokon 0 de

en: 
    Maybe no changes were made or Vim did not update the swap file.
eo: 
    Eble neniu ŝanĝo estis farita aŭ Vim ne ĝisdatigis la permutodosieron .swp.

en:  cannot be used with this version of Vim.
eo:  ne uzeblas per tiu versio de vim.

en: Use Vim version 3.0.
eo: Uzu version 3.0 de Vim

en: E307: %s does not look like a Vim swap file
eo: E307: %s ne aspektas kiel permutodosiero .swp de Vim

en:  cannot be used on this computer.
eo:  ne uzeblas per tiu komputilo.

en: The file was created on
eo: La dosiero estas kreita je

en: ,
    or the file has been damaged.
eo: ,
    aŭ la dosiero estas difekta.

en: E833: %s is encrypted and this version of Vim does not support encryption
eo: E833: %s estas ĉifrita kaj tiu versio de Vim ne subtenas ĉifradon

en:  has been damaged (page size is smaller than minimum value).
eo:  difektiĝis (paĝa grando pli malgranda ol minimuma valoro).

en: Using swap file "%s"
eo: Uzado de permutodosiero .swp "%s"

en: Original file "%s"
eo: Originala dosiero "%s"

en: E308: Warning: Original file may have been changed
eo: E308: Averto: Originala dosiero eble ŝanĝiĝis

en: Swap file is encrypted: "%s"
eo: Permutodosiero .swp estas ĉifrita: "%s"

en: 
    If you entered a new crypt key but did not write the text file,
eo: 
    Se vi tajpis novan ŝlosilon de ĉifrado sed ne skribis la tekstan dosieron,

en: 
    enter the new crypt key.
eo: 
    tajpu la novan ŝlosilon de ĉifrado.

en: 
    If you wrote the text file after changing the crypt key press enter
eo: 
    Se vi skribis la tekstan dosieron post ŝanĝo de la ŝlosilo de ĉifrado, premu enenklavon

en: 
    to use the same key for text file and swap file
eo: 
    por uzi la saman ŝlosilon por la teksta dosiero kaj permutodosiero .swp

en: E309: Unable to read block 1 from %s
eo: E309: Ne eblas legi blokon 1 de %s

en: ???MANY LINES MISSING
eo: ???MULTAJ LINIOJ MANKAS

en: ???LINE COUNT WRONG
eo: ???NOMBRO DE LINIOJ NE ĜUSTAS

en: ???EMPTY BLOCK
eo: ???MALPLENA BLOKO

en: ???LINES MISSING
eo: ???LINIOJ MANKANTAJ

en: E310: Block 1 ID wrong (%s not a .swp file?)
eo: E310: Nevalida identigilo de bloko 1 (ĉu %s ne estas permutodosiero .swp?)

en: ???BLOCK MISSING
eo: ???MANKAS BLOKO

en: ??? from here until ???END lines may be messed up
eo: ??? ekde tie ĝis ???FINO linioj estas eble difektaj

en: ??? from here until ???END lines may have been inserted/deleted
eo: ??? ekde tie ĝis ???FINO linioj estas eble enmetitaj/forviŝitaj

en: ???END
eo: ???FINO

en: E311: Recovery Interrupted
eo: E311: Restaŭro interrompita

en: E312: Errors detected while recovering; look for lines starting with ???
eo: E312: Eraroj dum restaŭro; rigardu liniojn komencantajn per ???

en: See ":help E312" for more information.
eo: Vidu ":help E312" por pliaj informoj.

en: Recovery completed. You should check if everything is OK.
eo: Restaŭro finiĝis. Indus kontroli ĉu ĉio estas en ordo.

en: 
    (You might want to write out this file under another name
eo: 
    (Indas konservi tiun dosieron per alia nomo

en: and run diff with the original file to check for changes)
eo: kaj lanĉi diff kun la originala dosiero por kontroli la ŝanĝojn)

en: Recovery completed. Buffer contents equals file contents.
eo: Restaŭro finiĝis. La enhavo de la bufro samas kun la enhavo de la dosiero.

en: 
    You may want to delete the .swp file now.
eo: 
    La dosiero .swp nun forviŝindas.

en: 
    Note: process STILL RUNNING:
eo: 
    Noto: procezo ANKORAŬ RULIĜAS:

en: Using crypt key from swap file for the text file.
eo: Uzas ŝlosilon de ĉifrado el permutodosiero .swp por la teksta dosiero.

en: Swap files found:
eo: Permutodosiero .swp trovita:

en:    In current directory:
eo:    En la aktuala dosierujo:

en:    Using specified name:
eo:    Uzado de specifita nomo:

en:    In directory
eo:    En dosierujo

en:       -- none --
eo:      -- nenio --

en:           owned by:
eo:        posedata de:

en:    dated:
eo:     dato:

en:              dated:
eo:               dato:

en:          [from Vim version 3.0]
eo:          [de Vim versio 3.0]

en:          [does not look like a Vim swap file]
eo:          [ne aspektas kiel permutodosiero .swp de Vim]

en:          file name:
eo:         dosiernomo:

en: 
              modified:
eo: 
              modifita:

en: YES
eo: JES

en: no
eo: ne

en: 
             user name:
eo: 
            uzantonomo:

en:    host name:
eo:  komputila nomo:

en: 
             host name:
eo: 
        komputila nomo:

en: 
            process ID:
eo: 
            proceza ID:

en:  (STILL RUNNING)
eo:  (ANKORAŬ RULIĜAS)

en: 
             [not usable with this version of Vim]
eo: 
             [ne uzebla per tiu versio de Vim]

en: 
             [not usable on this computer]
eo: 
             [neuzebla per tiu komputilo]

en:          [cannot be read]
eo:          [nelegebla]

en:          [cannot be opened]
eo:          [nemalfermebla]

en: E313: Cannot preserve, there is no swap file
eo: E313: Ne eblas konservi, ne estas permutodosiero .swp

en: File preserved
eo: Dosiero konservita

en: E314: Preserve failed
eo: E314: Konservo malsukcesis

en: E315: ml_get: Invalid lnum: %ld
eo: E315: ml_get: nevalida lnum: %ld

en: E316: ml_get: Cannot find line %ld in buffer %d %s
eo: E316: ml_get: ne eblas trovi linion %ld en bufro %d %s

en: E317: Pointer block id wrong 3
eo: E317: nevalida referenco de bloko id 3

en: stack_idx should be 0
eo: stack_idx devus esti 0

en: E318: Updated too many blocks?
eo: E318: Ĉu ĝisdatigis tro da blokoj?

en: E317: Pointer block id wrong 4
eo: E317: nevalida referenco de bloko id 4

en: deleted block 1?
eo: ĉu forviŝita bloko 1?

en: E320: Cannot find line %ld
eo: E320: Ne eblas trovi linion %ld

en: E317: Pointer block id wrong
eo: E317: nevalida referenco de bloko id

en: pe_line_count is zero
eo: pe_line_count estas nul

en: E322: Line number out of range: %ld past the end
eo: E322: numero de linio ekster limoj: %ld preter la fino

en: E323: Line count wrong in block %ld
eo: E323: nevalida nombro de linioj en bloko %ld

en: Stack size increases
eo: Stako pligrandiĝas

en: E317: Pointer block id wrong 2
eo: E317: nevalida referenco de bloko id 2

en: E773: Symlink loop for "%s"
eo: E773: Buklo de simbolaj ligiloj por "%s"

en: E325: ATTENTION
eo: E325: ATENTO

en: 
    Found a swap file by the name "
eo: 
    Trovis permutodosieron .swp kun la nomo "

en: While opening file "
eo: Dum malfermo de dosiero "

en:       CANNOT BE FOUND
eo:       NETROVITA

en:       NEWER than swap file!
eo:       PLI NOVA ol permutodosiero .swp!

en: 
    (1) Another program may be editing the same file.  If this is the case,
        be careful not to end up with two different instances of the same
        file when making changes.  Quit, or continue with caution.
eo: 
    (1) Alia programo eble redaktas la saman dosieron. Se jes, estu singarda
        por ne havi du malsamajn aperojn de la sama dosiero, kiam vi faros
        ŝanĝojn. Eliru aŭ daŭrigu singarde.

en: (2) An edit session for this file crashed.
eo: (2) Redakta seanco de tiu dosiero kolapsis.

en:     If this is the case, use ":recover" or "vim -r
eo:     Se veras, uzu ":recover" aŭ "vim -r

en: "
        to recover the changes (see ":help recovery").
eo: "
        por restaŭri la ŝanĝojn (vidu ":help recovery").

en:     If you did this already, delete the swap file "
eo:     Se vi jam faris ĝin, forviŝu la permutodosieron .swp "

en: "
        to avoid this message.
eo: "
        por eviti tiun mesaĝon.

en: Found a swap file that is not useful, deleting it
eo: Forviŝis neutilan permutodosieron

en: Swap file "
eo: Permutodosiero .swp "

en: " already exists!
eo: " jam ekzistas!

en: VIM - ATTENTION
eo: VIM - ATENTO

en: Swap file already exists!
eo: Permutodosiero .swp jam ekzistas!

en: &Open Read-Only
    &Edit anyway
    &Recover
    &Quit
    &Abort
eo: &Malfermi nurlegreĝime
    Tamen &redakti
    Res&taŭri
    &Eliri
    Ĉe&sigi

en: &Open Read-Only
    &Edit anyway
    &Recover
    &Delete it
    &Quit
    &Abort
eo: &Malfermi nurlegreĝime
    Tamen &redakti
    Res&taŭri
    &Forviŝi
    &Eliri
    Ĉe&sigi

en: E326: Too many swap files found
eo: E326: Tro da dosieroj trovitaj

en: E327: Part of menu-item path is not sub-menu
eo: E327: Parto de vojo de menuero ne estas sub-menuo

en: E329: No menu "%s"
eo: E329: Neniu menuo "%s"

en: E792: Empty menu name
eo: E792: Malplena nomo de menuo

en: E330: Menu path must not lead to a sub-menu
eo: E330: Vojo de menuo ne rajtas konduki al sub-menuo

en: E331: Must not add menu items directly to menu bar
eo: E331: Aldono de menueroj direkte al menuzono estas malpermesita

en: E332: Separator cannot be part of a menu path
eo: E332: Disigilo ne rajtas esti ero de vojo de menuo

en: 
    --- Menus ---
eo: 
    --- Menuoj ---

en: Tear off this menu
eo: Disigi tiun menuon

en: E335: Menu not defined for %s mode
eo: E335: Menuo ne estas difinita por reĝimo %s

en: E333: Menu path must lead to a menu item
eo: E333: Vojo de menuo devas konduki al menuero

en: E334: Menu not found: %s
eo: E334: Menuo netrovita: %s

en: E336: Menu path must lead to a sub-menu
eo: E336: Vojo de menuo devas konduki al sub-menuo

en: E337: Menu not found - check menu names
eo: E337: Menuo ne trovita - kontrolu nomojn de menuoj

en: Error detected while compiling %s:
eo: Eraro okazis dum traktado de %s:

en: Error detected while processing %s:
eo: Eraro okazis dum traktado de %s:

en: line %4ld:
eo: linio %4ld:

en: E354: Invalid register name: '%s'
eo: E354: Nevalida nomo de reĝistro: '%s'

en: Messages maintainer: The Vim Project
eo: Flegado de mesaĝoj: Dominique PELLÉ <dominique.pelle@gmail.com>

en: Interrupt:
eo: Interrompo:

en: Press ENTER or type command to continue
eo: Premu ENEN-KLAVON aŭ tajpu komandon por daŭrigi

en: %s line %ld
eo: %s linio %ld

en: -- More --
eo: -- Pli --

en:  SPACE/d/j: screen/page/line down, b/u/k: up, q: quit
eo:  SPACETO/d/j: ekrano/paĝo/sub linio, b/u/k: supre, q: eliri

en: Question
eo: Demando

en: &Yes
    &No
eo: &Jes
    &Ne

en: &Yes
    &No
    Save &All
    &Discard All
    &Cancel
eo: &Jes
    &Ne
    &Konservi Ĉion
    &Forlasi Ĉion
    &Rezigni

en: Type number and <Enter> or click with the mouse (q or empty cancels):
eo: Tajpu nombron kaj <Enenklavon> aŭ alklaku per la muso (q aŭ malpleno rezignas):

en: Type number and <Enter> (q or empty cancels):
eo: Tajpu nombron kaj <Enenklavon> (q aŭ malpleno rezignas):

en: %ld more line | %ld more lines
eo[0]: %ld plia linio
eo[1]: %ld pliaj linioj

en: %ld line less | %ld fewer lines
eo[0]: %ld malplia linio
eo[1]: %ld malpliaj linioj

en:  (Interrupted)
eo:  (Interrompita)

en: Beep!
eo: Bip!

en: E677: Error writing temp file
eo: E677: Eraro dum skribo de provizora dosiero

en: Calling shell to execute: "%s"
eo: Alvokas ŝelon por plenumi: "%s"

en: E545: Missing colon
eo: E545: Mankas dupunkto

en: E546: Illegal mode
eo: E546: Reĝimo nepermesata

en: E547: Illegal mouseshape
eo: E547: Nevalida formo de muskursoro

en: E548: Digit expected
eo: E548: cifero atendata

en: E549: Illegal percentage
eo: E549: Nevalida procento

en: E668: Wrong access mode for NetBeans connection info file: "%s"
eo: E668: Nevalida permeso de dosiero de informo de konekto NetBeans: "%s"

en: E658: NetBeans connection lost for buffer %d
eo: E658: Konekto de NetBeans perdita por bufro %d

en: E838: NetBeans is not supported with this GUI
eo: E838: netbeans ne estas subtenata kun tiu grafika interfaco

en: E511: NetBeans already connected
eo: E511: nebeans jam konektata

en: E505: %s is read-only (add ! to override)
eo: E505: %s estas nurlegebla (aldonu ! por transpasi)

en: E349: No identifier under cursor
eo: E349: Neniu identigilo sub la kursoro

en: Warning: terminal cannot highlight
eo: Averto: terminalo ne povas emfazi

en: E348: No string under cursor
eo: E348: Neniu ĉeno sub la kursoro

en: E352: Cannot erase folds with current 'foldmethod'
eo: E352: Ne eblas forviŝi faldon per aktuala 'foldmethod'

en: E664: Changelist is empty
eo: E664: Listo de ŝanĝoj estas malplena

en: E662: At start of changelist
eo: E662: Ĉe komenco de ŝanĝlisto

en: E663: At end of changelist
eo: E663: Ĉe fino de ŝanĝlisto

en: Type  :qa!  and press <Enter> to abandon all changes and exit Vim
eo: Tajpu  :qa!  kaj premu <Enenklavon> por forlasi ĉiujn ŝanĝojn kaj eliri el Vim

en: Type  :qa  and press <Enter> to exit Vim
eo: Tajpu  :qa!  kaj premu <Enenklavon> por eliri el Vim

en: %ld line %sed %d time | %ld line %sed %d times
eo[0]: %ld linio %sita %d foje
eo[1]: %ld linio %sita %d foje

en: %ld lines %sed %d time | %ld lines %sed %d times
eo[0]: %ld linioj %sitaj %d foje
eo[1]: %ld linioj %sitaj %d foje

en: cannot yank; delete anyway
eo: ne eblas kopii; tamen forviŝi

en: %ld line changed | %ld lines changed
eo[0]: %ld linio ŝanĝita
eo[1]: %ld linioj ŝanĝitaj

en: %d line changed | %d lines changed
eo[0]: %d linio ŝanĝita
eo[1]: %d linioj ŝanĝitaj

en: %ld Cols;
eo: %ld Kolumnoj;

en: Selected %s%ld of %ld Lines; %lld of %lld Words; %lld of %lld Bytes
eo: Apartigis %s%ld de %ld Linioj; %lld de %lld Vortoj; %lld de %lld Bajtoj

en: Selected %s%ld of %ld Lines; %lld of %lld Words; %lld of %lld Chars; %lld of %lld Bytes
eo: Apartigis %s%ld de %ld Linioj; %lld de %lld Vortoj; %lld de %lld Signoj; %lld de %lld Bajtoj

en: Col %s of %s; Line %ld of %ld; Word %lld of %lld; Byte %lld of %lld
eo: Kol %s de %s; Linio %ld de %ld; Vorto %lld de %lld; Bajto %lld de %lld

en: Col %s of %s; Line %ld of %ld; Word %lld of %lld; Char %lld of %lld; Byte %lld of %lld
eo: Kol %s de %s; Linio %ld de %ld; Vorto %lld de %lld; Signo %lld de %lld; Bajto %lld de %lld

en: (+%lld for BOM)
eo: (+%lld por BOM)

en: E774: 'operatorfunc' is empty
eo: E774: 'operatorfunc' estas malplena

en: E775: Eval feature not available
eo: E775: Eval eblo ne disponeblas

en: E518: Unknown option
eo: E518: Nekonata opcio

en: E519: Option not supported
eo: E519: Opcio ne subtenata

en: E520: Not allowed in a modeline
eo: E520: Nepermesebla en reĝimlinio

en: E992: Not allowed in a modeline when 'modelineexpr' is off
eo: E992: Nepermesebla en reĝimlinio kiam 'modelineexpr' estas malŝaltita

en: E846: Key code not set
eo: E846: Klavkodo ne agordita

en: E521: Number required after =
eo: E521: Nombro bezonata post =

en: E522: Not found in termcap
eo: E522: Netrovita en termcap

en: E946: Cannot make a terminal with running job modifiable
eo: E946: Ne eblas igi modifebla terminalon kun aktiva tasko

en: E590: A preview window already exists
eo: E590: Antaŭvida fenestro jam ekzistas

en: W17: Arabic requires UTF-8, do ':set encoding=utf-8'
eo: W17: La araba bezonas UTF-8, tajpu ":set encoding=utf-8"

en: E954: 24-bit colors are not supported on this environment
eo: E954: 24-bitaj koloroj ne estas subtenataj en tiu sistemo

en: E593: Need at least %d lines
eo: E593: Bezonas almenaŭ %d liniojn

en: E594: Need at least %d columns
eo: E594: Bezonas almenaŭ %d kolumnojn

en: E355: Unknown option: %s
eo: E355: Nekonata opcio: %s

en: E521: Number required: &%s = '%s'
eo: E521: Nombro bezonata: &%s = '%s'

en: 
    --- Terminal codes ---
eo: 
    --- Kodoj de terminalo ---

en: 
    --- Global option values ---
eo: 
    --- Mallokaj opcioj ---

en: 
    --- Local option values ---
eo: 
    --- Valoroj de lokaj opcioj ---

en: 
    --- Options ---
eo: 
    --- Opcioj ---

en: E356: get_varp ERROR
eo: E356: ERARO get_varp

en: E539: Illegal character <%s>
eo: E539: Nevalida signo <%s>

en: For option %s
eo: Por opcio %s

en: E540: Unclosed expression sequence
eo: E540: '}' mankas

en: E542: Unbalanced groups
eo: E542: misekvilibraj grupoj

en: E529: Cannot set 'term' to empty string
eo: E529: Ne eblas agordi 'term' al malplena ĉeno

en: E530: Cannot change term in GUI
eo: E530: term ne ŝanĝeblas en grafika interfaco

en: E531: Use ":gui" to start the GUI
eo: E531: Uzu ":gui" por lanĉi la grafikan interfacon

en: E589: 'backupext' and 'patchmode' are equal
eo: E589: 'backupext' kaj 'patchmode' estas egalaj

en: E617: Cannot be changed in the GTK+ 2 GUI
eo: E617: Ne ŝanĝeblas en la grafika interfaco GTK+ 2

en: E950: Cannot convert between %s and %s
eo: E950: Ne eblas konverti de %s al %s

en: E524: Missing colon
eo: E524: Mankas dupunkto

en: E525: Zero length string
eo: E525: Ĉeno de nula longo

en: E526: Missing number after <%s>
eo: E526: Mankas nombro post <%s>

en: E527: Missing comma
eo: E527: Mankas komo

en: E528: Must specify a ' value
eo: E528: Devas specifi ' valoron

en: E595: 'showbreak' contains unprintable or wide character
eo: E595: 'showbreak' enhavas nepreseblan aŭ plurĉellarĝan signon

en: E596: Invalid font(s)
eo: E596: Nevalida(j) tiparo(j)

en: E597: Can't select fontset
eo: E597: ne eblas elekti tiparon

en: E598: Invalid fontset
eo: E598: Nevalida tiparo

en: E533: Can't select wide font
eo: E533: ne eblas elekti larĝan tiparon

en: E534: Invalid wide font
eo: E534: Nevalida larĝa tiparo

en: E535: Illegal character after <%c>
eo: E535: Nevalida signo post <%c>

en: E536: Comma required
eo: E536: komo bezonata

en: E537: 'commentstring' must be empty or contain %s
eo: E537: 'commentstring' devas esti malplena aŭ enhavi %s

en: cannot open
eo: ne eblas malfermi

en: VIM: Can't open window!
eo: VIM: Ne eblas malfermi fenestron!

en: Need Amigados version 2.04 or later
eo: Bezonas version 2.04 de Amigados aŭ pli novan

en: Need %s version %ld
eo: Bezonas %s-on de versio %ld

en: Cannot open NIL:
eo: Ne eblas malfermi NIL:

en: Cannot create
eo: Ne eblas krei

en: Vim exiting with %d
eo: Vim eliras kun %d

en: cannot change console mode ?!
eo: ne eblas ŝanĝi reĝimon de konzolo?!

en: mch_get_shellsize: not a console??
eo: mch_get_shellsize: ne estas konzolo??

en: E360: Cannot execute shell with -f option
eo: E360: Ne eblas plenumi ŝelon kun opcio -f

en: Cannot execute
eo: Ne eblas plenumi

en: shell
eo: ŝelo

en:  returned
eo:  liveris

en: ANCHOR_BUF_SIZE too small.
eo: ANCHOR_BUF_SIZE tro malgranda.

en: I/O ERROR
eo: ERARO DE ENIGO/ELIGO

en: Message
eo: Mesaĝo

en: E237: Printer selection failed
eo: E237: Elekto de presilo malsukcesis

en: to %s on %s
eo: al %s de %s

en: E613: Unknown printer font: %s
eo: E613: Nekonata tiparo de presilo: %s

en: E238: Print error: %s
eo: E238: Eraro de presado: %s

en: Printing '%s'
eo: Presas '%s'

en: E244: Illegal charset name "%s" in font name "%s"
eo: E244: Nevalida nomo de signaro "%s" en nomo de tiparo "%s"

en: E244: Illegal quality name "%s" in font name "%s"
eo: E244: Nevalida nomo de kvalito "%s" en nomo de tiparo "%s"

en: E245: Illegal char '%c' in font name "%s"
eo: E245: Nevalida signo '%c' en nomo de tiparo "%s"

en: Opening the X display took %ld msec
eo: Malfermo de vidigo X daŭris %ld msek

en: 
    Vim: Got X error
eo: 
    Vim: Alvenis X eraro

en: restoring display %s
eo: restaŭro de vidigo %s

en: Testing the X display failed
eo: Testo de la vidigo X malsukcesis

en: Opening the X display timed out
eo: Tempolimo okazis dum malfermo de vidigo X

en: 
    Could not get security context for
eo: 
    Ne povis akiri kuntekston de sekureco por

en: 
    Could not set security context for
eo: 
    Ne povis ŝalti kuntekston de sekureco por

en: Could not set security context %s for %s
eo: Ne povis ŝalti kuntekston de sekureco %s por %s

en: Could not get security context %s for %s. Removing it!
eo: Ne povis akiri kuntekston de sekureco %s por %s. Ĝi nun estas forigata!

en: 
    Cannot execute shell sh
eo: 
    Ne eblas plenumi ŝelon sh

en: 
    shell returned
eo: 
    ŝelo liveris

en: 
    Cannot create pipes
eo: 
    Ne eblas krei duktojn

en: 
    Cannot fork
eo: 
    Ne eblas forki

en: 
    Cannot execute shell
eo: 
    Ne eblas plenumi ŝelon

en: 
    Command terminated
eo: 
    Komando terminigita

en: XSMP lost ICE connection
eo: XSMP perdis la konekton ICE

en: Opening the X display failed
eo: Malfermo de vidigo X malsukcesis

en: XSMP handling save-yourself request
eo: XSMP: traktado de peto konservi-mem

en: XSMP opening connection
eo: XSMP: malfermo de konekto

en: XSMP ICE connection watch failed
eo: XSMP: kontrolo de konekto ICE malsukcesis

en: XSMP SmcOpenConnection failed: %s
eo: XSMP: SmcOpenConnection malsukcesis: %s

en: At line
eo: Ĉe linio

en: Vim: Caught %s event
eo: Vim: Kaptis eventon %s

en: close
eo: fermo

en: logoff
eo: elsaluto

en: shutdown
eo: sistemfermo

en: E371: Command not found
eo: E371: Netrovebla komando

en: VIMRUN.EXE not found in your $PATH.
    External commands will not pause after completion.
    See  :help win32-vimrun  for more information.
eo: VIMRUN.EXE ne troveblas en via $PATH.
    Eksteraj komandoj ne paŭzos post kompletigo.
    Vidu  :help win32-vimrun  por pliaj informoj.

en: Vim Warning
eo: Averto de Vim

en: shell returned %d
eo: la ŝelo liveris %d

en: E861: Cannot open a second popup with a terminal
eo: E861: Ne eblas malfermi duan ŝprucfenestron kun terminalo

en: E450: Buffer number, text or a list required
eo: E450: numero de bufro, teksto aŭ listo bezonata

en: E997: Tabpage not found: %d
eo: E997: Langeto netrovita: %d

en: E993: Window %d is not a popup window
eo: E993: fenestro %d ne estas ŝprucfenestro

en: E994: Not allowed in a popup window
eo: E994: Nepermesebla en ŝprucfenestro

en: E863: Not allowed for a terminal in a popup window
eo: E863: Nepermesebla por terminalo en ŝprucfenestro

en: E750: First use ":profile start {fname}"
eo: E750: Uzu unue ":profile start {dosiernomo}"

en: E553: No more items
eo: E553: Ne plu estas eroj

en: E925: Current quickfix list was changed
eo: E925: Aktuala listo de rapidriparo ŝanĝiĝis

en: E926: Current location list was changed
eo: E926: Aktuala listo de lokoj ŝanĝiĝis

en: E372: Too many %%%c in format string
eo: E372: Tro da %%%c en formata ĉeno

en: E373: Unexpected %%%c in format string
eo: E373: Neatendita %%%c en formata ĉeno

en: E374: Missing ] in format string
eo: E374: Mankas ] en formata ĉeno

en: E375: Unsupported %%%c in format string
eo: E375: Nesubtenata %%%c en formata ĉeno

en: E376: Invalid %%%c in format string prefix
eo: E376: Nevalida %%%c en prefikso de formata ĉeno

en: E377: Invalid %%%c in format string
eo: E377: Nevalida %%%c en formata ĉeno

en: E378: 'errorformat' contains no pattern
eo: E378: 'errorformat' enhavas neniun ŝablonon

en: E379: Missing or empty directory name
eo: E379: Nomo de dosierujo mankas aŭ estas malplena

en: E924: Current window was closed
eo: E924: Aktuala fenestro fermiĝis

en: (%d of %d)%s%s:
eo: (%d de %d)%s%s:

en:  (line deleted)
eo:  (forviŝita linio)

en: %serror list %d of %d; %d errors
eo: %slisto de eraroj %d de %d; %d eraroj

en: E380: At bottom of quickfix stack
eo: E380: Ĉe la subo de stako de rapidriparo

en: E381: At top of quickfix stack
eo: E381: Ĉe la supro de stako de rapidriparo

en: No entries
eo: Neniu ano

en: Error file
eo: Erara Dosiero

en: E683: File name missing or invalid pattern
eo: E683: Dosiernomo mankas aŭ nevalida ŝablono

en: Cannot open file "%s"
eo: Ne eblas malfermi dosieron "%s"

en: cannot have both a list and a "what" argument
eo: ne eblas havi ambaŭ Liston kaj argumenton "what"

en: E681: Buffer is not loaded
eo: E681: Bufro ne estas ŝargita

en: E777: String or List expected
eo: E777: Ĉeno aŭ Listo atendita

en: E927: Invalid action: '%s'
eo: E927: Nevalida ago: '%s'

en: E369: Invalid item in %s%%[]
eo: E369: nevalida ano en %s%%[]

en: E769: Missing ] after %s[
eo: E769: Mankas ] post %s[

en: E944: Reverse range in character class
eo: E944: Inversa amplekso en klaso de signoj

en: E945: Range too large in character class
eo: E945: tro larĝa amplekso de klaso de signoj

en: E66: \z( not allowed here
eo: E66: \z( estas nepermesebla tie

en: E67: \z1 - \z9 not allowed here
eo: E67: \z1 kaj aliaj estas nepermeseblaj tie

en: E69: Missing ] after %s%%[
eo: E69: Mankas ] post %s%%[

en: E70: Empty %s%%[]
eo: E70: Malplena %s%%[]

en: E956: Cannot use pattern recursively
eo: E956: Ne eblas uzi ŝablonon rekursie

en: E654: Missing delimiter after search pattern: %s
eo: E654: mankas disigilo post ŝablono de serĉo: %s

en: E554: Syntax error in %s{...}
eo: E554: Sintaksa eraro en %s{...}

en: E888: (NFA regexp) cannot repeat %s
eo: E888: (NFA-regulesprimo) ne eblas ripeti %s

en: E864: \%#= can only be followed by 0, 1, or 2. The automatic engine will be used
eo: E864: \%#= povas nur esti sekvita de 0, 1, aŭ 2. La aŭtomata motoro de regulesprimo estos uzata

en: Switching to backtracking RE engine for pattern:
eo: Ŝanĝas al malavanca motoro de regulesprimo por ŝablono:

en: E65: Illegal back reference
eo: E65: Nevalida retro-referenco

en: E63: Invalid use of \_
eo: E63: nevalida uzo de \_

en: E64: %s%c follows nothing
eo: E64: %s%c sekvas nenion

en: E68: Invalid character after \z
eo: E68: Nevalida signo post \z

en: E678: Invalid character after %s%%[dxouU]
eo: E678: Nevalida signo post %s%%[dxouU]

en: E71: Invalid character after %s%%
eo: E71: Nevalida signo post %s%%

en: E61: Nested %s*
eo: E61: Ingita %s*

en: E62: Nested %s%c
eo: E62: Ingita %s%c

en: E339: Pattern too long
eo: E339: Ŝablono tro longa

en: External submatches:
eo: Eksteraj subkongruoj:

en: E865: (NFA) Regexp end encountered prematurely
eo: E865: (NFA) Trovis finon de regulesprimo tro frue

en: E866: (NFA regexp) Misplaced %c
eo: E866: (NFA-regulesprimo) Mispoziciigita %c

en: E877: (NFA regexp) Invalid character class: %d
eo: E877: (NFA-regulesprimo) Nevalida klaso de signoj: %d

en: E951: \% value too large
eo: E951: tro larĝa valoro de \%

en: E867: (NFA) Unknown operator '\z%c'
eo: E867: (NFA) Nekonata operatoro '\z%c'

en: E867: (NFA) Unknown operator '\%%%c'
eo: E867: (NFA) Nekonata operatoro '\%%%c'

en: E868: Error building NFA with equivalence class!
eo: E868: Eraro dum prekomputado de NFA kun ekvivalentoklaso!

en: E869: (NFA) Unknown operator '\@%c'
eo: E869: (NFA) Nekonata operatoro '\@%c'

en: E870: (NFA regexp) Error reading repetition limits
eo: E870: (NFS-regulesprimo) Eraro dum legado de limoj de ripeto

en: E871: (NFA regexp) Can't have a multi follow a multi
eo: E871: (NFA-regulesprimo) Ne povas havi mult-selekton tuj post alia mult-selekto

en: E872: (NFA regexp) Too many '('
eo: E872: (NFA-regulesprimo) tro da '('

en: E879: (NFA regexp) Too many \z(
eo: E879: (NFA-regulesprimo) tro da \z(

en: E873: (NFA regexp) proper termination error
eo: E873: (NFA-regulesprimo) propra end-eraro

en: Could not open temporary log file for writing, displaying on stderr...
eo: Ne povis malfermi provizoran protokolan dosieron por skribi, nun montras sur stderr...

en: E874: (NFA) Could not pop the stack!
eo: E874: (NFA) Ne povis elpreni de la staplo!

en: E875: (NFA regexp) (While converting from postfix to NFA), too many states left on stack
eo: E875: (NFA-regulesprimo) (dum konverto de postmeto al NFA), restas tro da statoj en la staplo

en: E876: (NFA regexp) Not enough space to store the whole NFA
eo: E876: (NFA-regulesprimo) nesufiĉa spaco por enmemorigi la tutan NFA

en: E878: (NFA) Could not allocate memory for branch traversal!
eo: E878: (NFA) Ne povis asigni memoron por traigi branĉojn!

en: E748: No previously used register
eo: E748: Neniu reĝistro antaŭe uzata

en: freeing %ld lines
eo: malokupas %ld liniojn

en:  into "%c
eo:  en "%c

en: block of %ld line yanked%s | block of %ld lines yanked%s
eo[0]: bloko de %ld linio kopiita%s
eo[1]: bloko de %ld linioj kopiitaj%s

en: %ld line yanked%s | %ld lines yanked%s
eo[0]: %ld linio kopiita%s
eo[1]: %ld linioj kopiitaj%s

en: E353: Nothing in register %s
eo: E353: Nenio en reĝistro %s

en: 
    Type Name Content
eo: 
    Tipo Nomo Enhavo

en: E883: search pattern and expression register may not contain two or more lines
eo: E883: serĉa ŝablono kaj esprima reĝistro ne povas enhavi du aŭ pliajn liniojn

en:  VREPLACE
eo:  V-ANSTATAŬIGO

en:  REPLACE
eo:  ANSTATAŬIGO

en:  REVERSE
eo:  INVERSI

en:  INSERT
eo:  ENMETO

en:  (insert)
eo:  (enmeto)

en:  (replace)
eo:  (anstataŭigo)

en:  (vreplace)
eo:  (v-anstataŭigo)

en:  Hebrew
eo:  hebrea

en:  Arabic
eo:  araba

en:  (paste)
eo:  (algluo)

en:  VISUAL
eo:  VIDUMA

en:  VISUAL LINE
eo:  VIDUMA LINIO

en:  VISUAL BLOCK
eo:  VIDUMA BLOKO

en:  SELECT
eo:  APARTIGO

en:  SELECT LINE
eo:  APARTIGITA LINIO

en:  SELECT BLOCK
eo:  APARTIGITA BLOKO

en: recording
eo: registrado

en: Searching for "%s" in "%s"
eo: Serĉado de "%s" en "%s"

en: Searching for "%s"
eo: Serĉado de "%s"

en: not found in '%s': "%s"
eo: ne trovita en '%s: "%s"

en: Source Vim script
eo: Ruli Vim-skripton

en: Cannot source a directory: "%s"
eo: Ne eblas ruli dosierujon: "%s"

en: could not source "%s"
eo: ne eblis ruli "%s"

en: line %ld: could not source "%s"
eo: linio %ld: ne eblis ruli "%s"

en: sourcing "%s"
eo: rulas "%s"

en: line %ld: sourcing "%s"
eo: linio %ld: rulas "%s"

en: finished sourcing %s
eo: finis ruli %s

en: continuing in %s
eo: daŭrigas en %s

en: modeline
eo: reĝimlinio

en: --cmd argument
eo: --cmd argumento

en: -c argument
eo: -c argumento

en: environment variable
eo: medivariablo

en: error handler
eo: erartraktilo

en: changed window size
eo: ŝanĝis grandon de fenestro

en: W15: Warning: Wrong line separator, ^M may be missing
eo: W15: Averto: Neĝusta disigilo de linio, ^M eble mankas

en: E167: :scriptencoding used outside of a sourced file
eo: E167: ":scriptencoding" uzita ekster rulita dosiero

en: E984: :scriptversion used outside of a sourced file
eo: E984: :scriptversion uzita ekster rulita dosiero

en: E999: scriptversion not supported: %d
eo: E999: scriptversion ne subtenata: %d

en: E168: :finish used outside of a sourced file
eo: E168: ":finish" uzita ekster rulita dosiero

en: E383: Invalid search string: %s
eo: E383: Nevalida serĉenda ĉeno: %s

en: E384: Search hit TOP without match for: %s
eo: E384: serĉo atingis SUPRON sen trovi: %s

en: E385: Search hit BOTTOM without match for: %s
eo: E385: serĉo atingis SUBON sen trovi: %s

en: E386: Expected '?' or '/'  after ';'
eo: E386: Atendis '?' aŭ '/' post ';'

en:  (includes previously listed match)
eo:  (enhavas antaŭe listigitajn kongruojn)

en: --- Included files
eo: --- Inkluzivitaj dosieroj

en: not found
eo: netrovitaj

en: in path ---
eo: en serĉvojo ---

en:   (Already listed)
eo:   (Jam listigita)

en:   NOT FOUND
eo:   NETROVITA

en: Scanning included file: %s
eo: Skanado de inkluzivitaj dosieroj: %s

en: Searching included file %s
eo: Serĉado de inkluzivitaj dosieroj %s

en: E387: Match is on current line
eo: E387: Kongruo estas ĉe aktuala linio

en: All included files were found
eo: Ĉiuj inkluzivitaj dosieroj estis trovitaj

en: No included files
eo: Neniu inkluzivita dosiero

en: E388: Couldn't find definition
eo: E388: Ne eblis trovi difinon

en: E389: Couldn't find pattern
eo: E389: Ne eblis trovi ŝablonon

en: Save View
eo: Konservi superflugon

en: Save Session
eo: Konservi seancon

en: Save Setup
eo: Konservi agordaron

en: [Deleted]
eo: [Forviŝita]

en: 
    --- Signs ---
eo: 
    --- Emfazaj simbolaĵoj ---

en: Signs for %s:
eo: Emfazaj simbolaĵoj de %s:

en:   group=%s
eo:   grupo=%s

en:     line=%ld  id=%d%s  name=%s  priority=%d
eo:     linio=%ld  id=%d%s  nomo=%s  prioritato=%d

en: E612: Too many signs defined
eo: E612: Tro da simboloj estas difinitaj

en: E239: Invalid sign text: %s
eo: E239: Nevalida teksto de simbolo: %s

en: E155: Unknown sign: %s
eo: E155: Nekonata simbolo: %s

en: E885: Not possible to change sign %s
eo: E885: Ne eblas ŝanĝi simbolon %s

en: E159: Missing sign number
eo: E159: Mankas numero de simbolo

en: E157: Invalid sign ID: %d
eo: E157: Nevalida identigilo de simbolo: %d

en: E934: Cannot jump to a buffer that does not have a name
eo: E934: Ne eblas salti al sennoma bufro

en: E160: Unknown sign command: %s
eo: E160: Nekonata simbola komando: %s

en: E156: Missing sign name
eo: E156: Mankas nomo de simbolo

en:  (NOT FOUND)
eo:   (NETROVITA)

en:  (not supported)
eo:  (nesubtenata)

en: Warning: Cannot find word list "%s_%s.spl" or "%s_ascii.spl"
eo: Averto: Ne eblas trovi vortliston "%s_%s.spl" aŭ "%s_ascii.spl"

en: Warning: Cannot find word list "%s.%s.spl" or "%s.ascii.spl"
eo: Averto: Ne eblas trovi vortliston "%s.%s.spl" aŭ "%s.ascii.spl"

en: E797: SpellFileMissing autocommand deleted buffer
eo: E797: Aŭtokomando SpellFileMissing forviŝis bufron

en: Warning: region %s not supported
eo: Averto: regiono %s ne subtenata

en: E752: No previous spell replacement
eo: E752: Neniu antaŭa literuma anstataŭigo

en: E753: Not found: %s
eo: E753: Netrovita: %s

en: E758: Truncated spell file
eo: E758: Trunkita literuma dosiero

en: Trailing text in %s line %d: %s
eo: Vosta teksto en %s linio %d: %s

en: Affix name too long in %s line %d: %s
eo: Nomo de afikso tro longa en %s linio %d: %s

en: E761: Format error in affix file FOL, LOW or UPP
eo: E761: Eraro de formato en afiksa dosiero FOL, LOW aŭ UPP

en: E762: Character in FOL, LOW or UPP is out of range
eo: E762: Signo en FOL, LOW aŭ UPP estas ekster limoj

en: Compressing word tree...
eo: Densigas arbon de vortoj...

en: Reading spell file "%s"
eo: Legado de literuma dosiero "%s"

en: E757: This does not look like a spell file
eo: E757: Tio ne ŝajnas esti literuma dosiero

en: E771: Old spell file, needs to be updated
eo: E771: Malnova literuma dosiero, ĝisdatigo bezonata

en: E772: Spell file is for newer version of Vim
eo: E772: Literuma dosiero estas por pli nova versio de Vim

en: E770: Unsupported section in spell file
eo: E770: Nesubtenata sekcio en literuma dosiero

en: E778: This does not look like a .sug file: %s
eo: E778: Tio ne ŝajnas esti dosiero .sug: %s

en: E779: Old .sug file, needs to be updated: %s
eo: E779: Malnova dosiero .sug, bezonas ĝisdatigon: %s

en: E780: .sug file is for newer version of Vim: %s
eo: E780: Dosiero .sug estas por pli nova versio de Vim: %s

en: E781: .sug file doesn't match .spl file: %s
eo: E781: Dosiero .sug ne kongruas kun dosiero .spl: %s

en: E782: Error while reading .sug file: %s
eo: E782: eraro dum legado de dosiero .sug: %s

en: Reading affix file %s...
eo: Legado de afiksa dosiero %s...

en: Conversion failure for word in %s line %d: %s
eo: Malsukceso dum konverto de vorto en %s linio %d: %s

en: Conversion in %s not supported: from %s to %s
eo: Konverto en %s nesubtenata: de %s al %s

en: Invalid value for FLAG in %s line %d: %s
eo: Nevalida valoro de FLAG en %s linio %d: %s

en: FLAG after using flags in %s line %d: %s
eo: FLAG post flagoj en %s linio %d: %s

en: Defining COMPOUNDFORBIDFLAG after PFX item may give wrong results in %s line %d
eo: Difino de COMPOUNDFORBIDFLAG post ano PFX povas doni neĝustajn rezultojn en %s linio %d

en: Defining COMPOUNDPERMITFLAG after PFX item may give wrong results in %s line %d
eo: Difino de COMPOUNDPERMITFLAG post ano PFX povas doni neĝustajn rezultojn en %s linio %d

en: Wrong COMPOUNDRULES value in %s line %d: %s
eo: Nevalida valoro de COMPOUNDRULES en %s linio %d: %s

en: Wrong COMPOUNDWORDMAX value in %s line %d: %s
eo: Nevalida valoro de COMPOUNDWORDMAX en %s linio %d: %s

en: Wrong COMPOUNDMIN value in %s line %d: %s
eo: Nevalida valoro de COMPOUNDMIN en %s linio %d: %s

en: Wrong COMPOUNDSYLMAX value in %s line %d: %s
eo: Nevalida valoro de COMPOUNDSYLMAX en %s linio %d: %s

en: Wrong CHECKCOMPOUNDPATTERN value in %s line %d: %s
eo: Nevalida valoro de CHECKCOMPOUNDPATTERN en %s linio %d: %s

en: Different combining flag in continued affix block in %s line %d: %s
eo: Malsama flago de kombino en daŭra bloko de afikso en %s linio %d: %s

en: Duplicate affix in %s line %d: %s
eo: Ripetita afikso en %s linio %d: %s

en: Affix also used for BAD/RARE/KEEPCASE/NEEDAFFIX/NEEDCOMPOUND/NOSUGGEST in %s line %d: %s
eo: Afikso ankaŭ uzata por BAD/RARE/KEEPCASE/NEEDAFFIX/NEEDCOMPOUND/NOSUGGEST en %s linio %d: %s

en: Expected Y or N in %s line %d: %s
eo: Y aŭ N atendita en %s linio %d: %s

en: Broken condition in %s line %d: %s
eo: Nevalida kondiĉo en %s linio %d: %s

en: Expected REP(SAL) count in %s line %d
eo: Neatendita nombro REP(SAL) en %s linio %d

en: Expected MAP count in %s line %d
eo: Neatendita nombro de MAPen %s linio %d

en: Duplicate character in MAP in %s line %d
eo: Ripetita signo en MAP en %s linio %d

en: Unrecognized or duplicate item in %s line %d: %s
eo: Neagnoskita aŭ ripetita ano en %s linio %d: %s

en: Missing FOL/LOW/UPP line in %s
eo: Mankas linio FOL/LOW/UPP en %s

en: COMPOUNDSYLMAX used without SYLLABLE
eo: COMPOUNDSYLMAX uzita sen SYLLABLE

en: Too many postponed prefixes
eo: Tro da prokrastitaj prefiksoj

en: Too many compound flags
eo: Tro da kunmetitaj flagoj

en: Too many postponed prefixes and/or compound flags
eo: Tro da prokrastitaj prefiksoj kaj/aŭ kunmetitaj flagoj

en: Missing SOFO%s line in %s
eo: Mankas SOFO%s-aj linioj en %s

en: Both SAL and SOFO lines in %s
eo: Ambaŭ SAL kaj SOFO linioj en %s

en: Flag is not a number in %s line %d: %s
eo: Flago ne estas nombro en %s linio %d: %s

en: Illegal flag in %s line %d: %s
eo: Nevalida flago en %s linio %d: %s

en: %s value differs from what is used in another .aff file
eo: Valoro de %s malsamas ol tiu en alia dosiero .aff

en: Reading dictionary file %s...
eo: Legado de vortardosiero %s...

en: E760: No word count in %s
eo: E760: Ne estas nombro de vortoj en %s

en: line %6d, word %6ld - %s
eo: linio %6d, vorto %6ld - %s

en: Duplicate word in %s line %d: %s
eo: Ripetita vorto en %s linio %d: %s

en: First duplicate word in %s line %d: %s
eo: Unua ripetita vorto en %s linio %d: %s

en: %d duplicate word(s) in %s
eo: %d ripetita(j) vorto(j) en %s

en: Ignored %d word(s) with non-ASCII characters in %s
eo: %d ignorita(j) vorto(j) kun neaskiaj signoj en %s

en: Reading word file %s...
eo: Legado de dosiero de vortoj %s...

en: Conversion failure for word in %s line %ld: %s
eo: Malsukceso dum konverto de vorto en %s linio %ld: %s

en: Duplicate /encoding= line ignored in %s line %ld: %s
eo: Ripetita linio /encoding= ignorita en %s linio %ld: %s

en: /encoding= line after word ignored in %s line %ld: %s
eo: Linio /encoding= post vorto ignorita en %s linio %ld: %s

en: Duplicate /regions= line ignored in %s line %ld: %s
eo: Ripetita linio /regions= ignorita en %s linio %ld: %s

en: Too many regions in %s line %ld: %s
eo: Tro da regionoj en %s linio %ld: %s

en: / line ignored in %s line %ld: %s
eo: Linio / ignorita en %s linio %ld: %s

en: Invalid region nr in %s line %ld: %s
eo: Nevalida regiono nr en %s linio %ld: %s

en: Unrecognized flags in %s line %ld: %s
eo: Nekonata flago en %s linio %ld: %s

en: Ignored %d words with non-ASCII characters
eo: Ignoris %d vorto(j)n kun neaskiaj signoj

en: E845: Insufficient memory, word list will be incomplete
eo: E845: Nesufiĉe da memoro, vortlisto estos nekompleta.

en: Compressed %s: %ld of %ld nodes; %ld (%ld%%) remaining
eo: Densigis %s: %ld de %ld nodoj; %ld (%ld%%) restantaj

en: Reading back spell file...
eo: Relegas la dosieron de literumo...

en: Performing soundfolding...
eo: Fonetika analizado...

en: Number of words after soundfolding: %ld
eo: Nombro de vortoj post fonetika analizado: %ld

en: Total number of words: %d
eo: Totala nombro de vortoj: %d

en: Writing suggestion file %s...
eo: Skribado de dosiero de sugesto %s...

en: Estimated runtime memory use: %d bytes
eo: Evaluo de memoro uzata: %d bajtoj

en: E751: Output file name must not have region name
eo: E751: Nomo de eliga dosiero ne devas havi nomon de regiono

en: E754: Only up to %d regions supported
eo: E754: Nur ĝis %d regionoj subtenataj

en: E755: Invalid region in %s
eo: E755: Nevalida regiono en %s

en: Warning: both compounding and NOBREAK specified
eo: Averto: ambaŭ NOBREAK kaj NOBREAK specifitaj

en: Writing spell file %s...
eo: Skribado de literuma dosiero %s...

en: Done!
eo: Farita!

en: E765: 'spellfile' does not have %d entries
eo: E765: 'spellfile' ne havas %d rikordojn

en: Word '%.*s' removed from %s
eo: Vorto '%.*s' forigata el %s

en: Seek error in spellfile
eo: Eraro de enpoziciigo en literumila dosiero

en: Word '%.*s' added to %s
eo: Vorto '%.*s' aldonita al %s

en: E763: Word characters differ between spell files
eo: E763: Signoj de vorto malsamas tra literumaj dosieroj

en: E783: Duplicate char in MAP entry
eo: E783: ripetita signo en rikordo MAP

en: Sorry, no suggestions
eo: Bedaŭrinde ne estas sugestoj

en: Sorry, only %ld suggestions
eo: Bedaŭrinde estas nur %ld sugestoj

en: Change "%.*s" to:
eo: Anstataŭigi "%.*s" per:

en: E766: Insufficient arguments for printf()
eo: E766: Nesufiĉaj argumentoj por printf()

en: E807: Expected Float argument for printf()
eo: E807: Atendis Glitpunktnombron kiel argumenton de printf()

en: E767: Too many arguments to printf()
eo: E767: Tro da argumentoj al printf()

en: E390: Illegal argument: %s
eo: E390: Nevalida argumento: %s

en: No Syntax items defined for this buffer
eo: Neniu sintaksa elemento difinita por tiu bufro

en: 'redrawtime' exceeded, syntax highlighting disabled
eo: 'redrawtime' transpasita, sintaksa emfazo malŝaltita

en: syntax conceal on
eo: sintakso de conceal ŝaltata

en: syntax conceal off
eo: sintakso de conceal malŝaltita

en: syntax case ignore
eo: sintakso ignoras usklecon

en: syntax case match
eo: sintakso konsideras usklecon

en: syntax foldlevel start
eo: agordo de faldo: «syntax foldlevel start»

en: syntax foldlevel minimum
eo: agordo de faldo: «syntax foldlevel minimum»

en: syntax spell toplevel
eo: literumado en teksto sen sintaksa grupo

en: syntax spell notoplevel
eo: sen literumado en teksto sen sintaksa grupo

en: syntax spell default
eo: literumado en teksto sen sintaksa grupo, nur se ne estas @Spell aŭ @NoSpell

en: syntax iskeyword
eo: emfaza agordo «syntax iskeyword» ŝaltita

en: syntax iskeyword not set
eo: emfaza agordo «syntax iskeyword» neŝaltita

en: E391: No such syntax cluster: %s
eo: E391: Nenia sintaksa fasko: %s

en: syncing on C-style comments
eo: sinkronigo per C-stilaj komentoj

en: no syncing
eo: neniu sinkronigo

en: syncing starts at the first line
eo: sinkronigo ekas ĉe la unua linio

en: syncing starts
eo: sinkronigo ekas

en:  lines before top line
eo:  linioj antaŭ supra linio

en: 
    --- Syntax sync items ---
eo: 
    --- Eroj de sintaksa sinkronigo ---

en: 
    syncing on items
eo: 
    sinkronigo per eroj

en: 
    --- Syntax items ---
eo: 
    --- Sintakseroj ---

en: E392: No such syntax cluster: %s
eo: E392: Nenia sintaksa fasko: %s

en: from the first line
eo: ekde la unua linio

en: minimal
eo: minimuma

en: maximal
eo: maksimuma

en: ; match
eo: ; kongruo

en:  line breaks
eo:  liniavancoj

en: E395: Contains argument not accepted here
eo: E395: La argumento "contains" ne akcepteblas tie

en: E844: Invalid cchar value
eo: E844: nevalida valoro de cchar

en: E393: group[t]here not accepted here
eo: E393: La argumento "group[t]here" ne akcepteblas tie

en: E394: Didn't find region item for %s
eo: E394: Ne trovis regionan elementon por %s

en: E397: Filename required
eo: E397: Dosiernomo bezonata

en: E847: Too many syntax includes
eo: E847: Tro da sintaksaj inkluzivoj

en: E789: Missing ']': %s
eo: E789: Mankas ']': %s

en: E890: Trailing char after ']': %s]%s
eo: E890: vosta signo post ']': %s]%s

en: E398: Missing '=': %s
eo: E398: Mankas '=': %s

en: E399: Not enough arguments: syntax region %s
eo: E399: Nesufiĉaj argumentoj: sintaksa regiono %s

en: E848: Too many syntax clusters
eo: E848: Tro da sintaksaj grupoj

en: E400: No cluster specified
eo: E400: Neniu fasko specifita

en: E401: Pattern delimiter not found: %s
eo: E401: Disigilo de ŝablono netrovita: %s

en: E402: Garbage after pattern: %s
eo: E402: Forĵetindaĵo post ŝablono: %s

en: E403: syntax sync: Line continuations pattern specified twice
eo: E403: sintaksa sinkronigo: ŝablono de linia daŭrigo specifita dufoje

en: E404: Illegal arguments: %s
eo: E404: Nevalidaj argumentoj: %s

en: E405: Missing equal sign: %s
eo: E405: Mankas egalsigno: %s

en: E406: Empty argument: %s
eo: E406: Malplena argumento: %s

en: E407: %s not allowed here
eo: E407: %s ne estas permesebla tie

en: E408: %s must be first in contains list
eo: E408: %s devas esti la unua ano de la listo "contains"

en: E409: Unknown group name: %s
eo: E409: Nekonata nomo de grupo: %s

en: E410: Invalid :syntax subcommand: %s
eo: E410: Nevalida ":syntax" subkomando: %s

en:   TOTAL      COUNT  MATCH   SLOWEST     AVERAGE   NAME               PATTERN
eo:   TOTALO    NOMBRO  KONGRUO PLEJ MALRAPID  MEZA   NOMO               ŜABLONO

en: E555: At bottom of tag stack
eo: E555: ĉe subo de stako de etikedoj

en: E556: At top of tag stack
eo: E556: ĉe supro de stako de etikedoj

en: E986: Cannot modify the tag stack within tagfunc
eo: E986: ne eblas ŝanĝi stakon de etikedoj en 'tagfunc'

en: E987: Invalid return value from tagfunc
eo: E987: nevalida liveraĵo el 'tagfunc'

en: E425: Cannot go before first matching tag
eo: E425: Ne eblas iri antaŭ la unuan kongruan etikedon

en: E426: Tag not found: %s
eo: E426: etikedo netrovita: %s

en: E427: There is only one matching tag
eo: E427: Estas nur unu kongrua etikedo

en: E428: Cannot go beyond last matching tag
eo: E428: Ne eblas iri preter lastan kongruan etikedon

en: File "%s" does not exist
eo: La dosiero "%s" ne ekzistas

en: tag %d of %d%s
eo: etikedo %d de %d%s

en:  or more
eo:  aŭ pli

en:   Using tag with different case!
eo:   Uzo de etikedo kun malsama uskleco!

en: E429: File "%s" does not exist
eo: E429: Dosiero "%s" ne ekzistas

en:   # pri kind tag
eo: nro pri tipo etikedo

en: file
eo: dosiero

en: 
      # TO tag         FROM line  in file/text
eo: 
    nro AL etikedo     DE   linio en dosiero/teksto

en: Searching tags file %s
eo: Serĉado de dosiero de etikedoj %s

en: E430: Tag file path truncated for %s
eo: E430: Vojo de etikeda dosiero trunkita por %s

en: E431: Format error in tags file "%s"
eo: E431: Eraro de formato en etikeda dosiero "%s"

en: Before byte %ld
eo: Antaŭ bajto %ld

en: E432: Tags file not sorted: %s
eo: E432: Etikeda dosiero ne estas ordigita: %s

en: E433: No tags file
eo: E433: Neniu etikeda dosiero

en: Ignoring long line in tags file
eo: Ignoro de longa linio en etikeda dosiero

en: E434: Can't find tag pattern
eo: E434: Ne eblas trovi ŝablonon de etikedo

en: E435: Couldn't find tag, just guessing!
eo: E435: Ne eblis trovi etikedon, nur divenas!

en: Duplicate field name: %s
eo: Ripetita kamponomo: %s

en: ' not known. Available builtin terminals are:
eo: ' nekonata. Haveblaj terminaloj estas:

en: defaulting to '
eo: defaŭlto al '

en: E557: Cannot open termcap file
eo: E557: Ne eblas malfermi la dosieron termcap

en: E558: Terminal entry not found in terminfo
eo: E558: Ne trovis rikordon de terminalo terminfo

en: E559: Terminal entry not found in termcap
eo: E559: Ne trovis rikordon de terminalo en termcap

en: E436: No "%s" entry in termcap
eo: E436: Neniu rikordo "%s" en termcap

en: E437: Terminal capability "cm" required
eo: E437: kapablo de terminalo "cm" bezonata

en: 
    --- Terminal keys ---
eo: 
    --- Klavoj de terminalo ---

en: E181: Invalid attribute: %s
eo: E181: Nevalida atributo: %s

en: E279: Sorry, ++shell is not supported on this system
eo: E279: Bedaŭrinde ++shell ne estas subtenata en tiu sistemo

en: Kill job in "%s"?
eo: Ĉu ĉesigi taskon en "%s"?

en: Terminal
eo: Terminalo

en: Terminal-finished
eo: Terminalo-finiĝis

en: active
eo: aktiva

en: running
eo: ruliĝas

en: finished
eo: finiĝis

en: E958: Job already finished
eo: E958: Tasko jam finiĝis

en: E953: File exists: %s
eo: E953: Dosiero jam ekzistas: %s

en: E955: Not a terminal buffer
eo: E955: Ne estas bufro de terminalo

en: E982: ConPTY is not available
eo: E982: ConPTY ne disponeblas

en: E971: Property type %s does not exist
eo: E971: Tipo de eco %s ne ekzistas

en: E964: Invalid column number: %ld
eo: E964: Nevalida numero de kolumno: %ld

en: E966: Invalid line number: %ld
eo: E966: Nevalida numero de linio: %ld

en: E275: Cannot add text property to unloaded buffer
eo: E275: Ne eblas aldoni econ de teksto al malŝaltita bufro

en: E965: Missing property type name
eo: E965: nomo de tipo de eco mankas

en: E967: Text property info corrupted
eo: E967: difekta informo de eco de teksto

en: E968: Need at least one of 'id' or 'type'
eo: E968: Bezonas almenaŭ 'id' aŭ 'type'

en: E860: Need 'id' and 'type' with 'both'
eo: E860: 'id' kaj 'type' kun 'both' bezonata

en: E969: Property type %s already defined
eo: E969: tipo de eco %s jam difinita

en: E970: Unknown highlight group name: '%s'
eo: E970: Nekonata nomo de emfaza grupo: '%s'

en: (Invalid)
eo: (Nevalida)

en: %a %b %d %H:%M:%S %Y
eo: %a %b %d %H:%M;%S %Y

en: %ld second ago | %ld seconds ago
eo[0]: antaŭ %ld sekundo
eo[1]: antaŭ %ld sekundoj

en: E805: Using a Float as a Number
eo: E805: Uzo de Glitpunktnombro kiel Nombro

en: E703: Using a Funcref as a Number
eo: E703: Uzo de Funcref kiel Nombro

en: E745: Using a List as a Number
eo: E745: Uzo de Listo kiel Nombro

en: E728: Using a Dictionary as a Number
eo: E728: Uzo de Vortaro kiel Nombro

en: E611: Using a Special as a Number
eo: E611: Uzo de Speciala valoro kiel Nombro

en: E910: Using a Job as a Number
eo: E910: Uzo de Tasko kiel Nombro

en: E913: Using a Channel as a Number
eo: E913: Uzo de Kanalo kiel Nombro

en: E974: Using a Blob as a Number
eo: E974: Uzo de BLOB-o kiel Nombro

en: E891: Using a Funcref as a Float
eo: E891: Uzo de Funcref kiel Glitpunktnombro

en: E892: Using a String as a Float
eo: E892: Uzo de Ĉeno kiel Glitpunktnombro

en: E893: Using a List as a Float
eo: E893: Uzo de Listo kiel Glitpunktnombro

en: E894: Using a Dictionary as a Float
eo: E894: Uzo de Vortaro kiel Glitpunktnombro

en: E362: Using a boolean value as a Float
eo: E362: Uzo de bulea valoro kiel Glitpunktnombro

en: E907: Using a special value as a Float
eo: E907: Uzo de speciala valoro kiel Glitpunktnombro

en: E911: Using a Job as a Float
eo: E911: Uzo de Tasko kiel Glitpunktnombro

en: E914: Using a Channel as a Float
eo: E914: Uzo de Kanalo kiel Glitpunktnombro

en: E975: Using a Blob as a Float
eo: E975: Uzo de BLOB-o kiel Glitpunktnombro

en: E729: Using a Funcref as a String
eo: E729: Uzo de Funcref kiel Ĉeno

en: E730: Using a List as a String
eo: E730: Uzo de Listo kiel Ĉeno

en: E731: Using a Dictionary as a String
eo: E731: Uzo de Vortaro kiel Ĉeno

en: E976: Using a Blob as a String
eo: E976: Uzo de BLOB-o kiel Ĉeno

en: E977: Can only compare Blob with Blob
eo: E977: Eblas nur kompari BLOB-on kun BLOB-o

en: E691: Can only compare List with List
eo: E691: Eblas nur kompari Liston kun Listo

en: E692: Invalid operation for List
eo: E692: Nevalida operacio de Listoj

en: E735: Can only compare Dictionary with Dictionary
eo: E735: Eblas nur kompari Vortaron kun Vortaro

en: E736: Invalid operation for Dictionary
eo: E736: Nevalida operacio de Vortaro

en: E694: Invalid operation for Funcrefs
eo: E694: Nevalida operacio de Funcref-oj

en: E112: Option name missing: %s
eo: E112: Mankas nomo de opcio: %s

en: E973: Blob literal should have an even number of hex characters
eo: E973: BLOB-a literalo devus havi paran nombron de deksesumaj signoj

en: E114: Missing quote: %s
eo: E114: Mankas citilo: %s

en: E115: Missing quote: %s
eo: E115: Mankas citilo: %s

en: new shell started
eo: nova ŝelo lanĉita

en: Vim: Error reading input, exiting...
eo: Vim: Eraro dum legado de eniro, elironta...

en: E881: Line count changed unexpectedly
eo: E881: Nombro de linioj ŝanĝiĝis neatendite

en: No undo possible; continue anyway
eo: Malfaro neebla; tamen daŭrigi

en: E828: Cannot open undo file for writing: %s
eo: E828: Ne eblas malfermi la malfaran dosieron por skribi: %s

en: E825: Corrupted undo file (%s): %s
eo: E825: Difektita malfara dosiero (%s): %s

en: Cannot write undo file in any directory in 'undodir'
eo: Ne eblis skribi malfaran dosieron en iu dosiero ajn de 'undodir'

en: Will not overwrite with undo file, cannot read: %s
eo: Ne superskribos malfaran dosieron, ne eblis legi: %s

en: Will not overwrite, this is not an undo file: %s
eo: Ne superskribos, tio ne estas malfara dosiero: %s

en: Skipping undo file write, nothing to undo
eo: Preterpasas skribon de malfara dosiero, nenio por malfari

en: Writing undo file: %s
eo: Skribas malfaran dosieron: %s

en: E829: Write error in undo file: %s
eo: E829: Skriberaro en malfara dosiero: %s

en: Not reading undo file, owner differs: %s
eo: Ne legas malfaran dosieron, posedanto malsamas: %s

en: Reading undo file: %s
eo: Legado de malfara dosiero: %s

en: E822: Cannot open undo file for reading: %s
eo: E822: Ne eblas malfermi malfaran dosieron por legi: %s

en: E823: Not an undo file: %s
eo: E823: Ne estas malfara dosiero: %s

en: E832: Non-encrypted file has encrypted undo file: %s
eo: E832: Ne ĉifrita dosiero havas ĉifritan malfaran dosieron: %s

en: E826: Undo file decryption failed: %s
eo: E826: Malĉifrado de malfara dosiero malsukcesis: %s

en: E827: Undo file is encrypted: %s
eo: E827: Malfara dosiero estas ĉifrita: %s

en: E824: Incompatible undo file: %s
eo: E824: Malkongrua malfara dosiero: %s

en: File contents changed, cannot use undo info
eo: Enhavo de dosiero ŝanĝiĝis, ne eblas uzi malfarajn informojn

en: Finished reading undo file %s
eo: Finis legi malfaran dosieron %s

en: Already at oldest change
eo: Jam al la plej malnova ŝanĝo

en: Already at newest change
eo: Jam al la plej nova ŝanĝo

en: E830: Undo number %ld not found
eo: E830: Malfara numero %ld netrovita

en: E438: u_undo: Line numbers wrong
eo: E438: u_undo: nevalidaj numeroj de linioj

en: more line
eo: plia linio

en: more lines
eo: pliaj linioj

en: line less
eo: malpli linio

en: fewer lines
eo: malpli linioj

en: change
eo: ŝanĝo

en: changes
eo: ŝanĝoj

en: before
eo: antaŭ

en: after
eo: post

en: Nothing to undo
eo: Nenio por malfari

en: number changes  when               saved
eo: numero ŝanĝoj   tempo              konservita

en: E790: undojoin is not allowed after undo
eo: E790: undojoin estas nepermesebla post malfaro

en: E439: Undo list corrupt
eo: E439: listo de malfaro estas difekta

en: E440: Undo line missing
eo: E440: linio de malfaro mankas

en: 
        Name              Args Address Complete    Definition
eo: 
        Nomo        Argumentoj Adreso  Kompleto    Difino

en: No user-defined commands found
eo: Neniu komando difinita de uzanto trovita

en: E180: Invalid address type value: %s
eo: E180: Nevalida valoro de tipo de adreso: %s

en: E180: Invalid complete value: %s
eo: E180: Nevalida valoro de kompletigo: %s

en: E468: Completion argument only allowed for custom completion
eo: E468: Argumento de kompletigo nur permesebla por kompletigo difinita de uzanto

en: E467: Custom completion requires a function argument
eo: E467: Uzula kompletigo bezonas funkcian argumenton

en: E175: No attribute specified
eo: E175: Neniu atributo specifita

en: E176: Invalid number of arguments
eo: E176: Nevalida nombro de argumentoj

en: E177: Count cannot be specified twice
eo: E177: Kvantoro ne povas aperi dufoje

en: E178: Invalid default value for count
eo: E178: Nevalida defaŭlta valoro de kvantoro

en: E179: Argument required for -complete
eo: E179: argumento bezonata por -complete

en: E179: Argument required for -addr
eo: E179: argumento bezonata por -addr

en: E174: Command already exists: add ! to replace it: %s
eo: E174: La komando jam ekzistas: aldonu ! por anstataŭigi ĝin: %s

en: E182: Invalid command name
eo: E182: Nevalida komanda nomo

en: E183: User defined commands must start with an uppercase letter
eo: E183: Komandoj difinataj de uzanto devas eki per majusklo

en: E841: Reserved name, cannot be used for user defined command
eo: E841: Rezervita nomo, neuzebla por komando difinita de uzanto

en: E122: Function %s already exists, add ! to replace it
eo: E122: La funkcio %s jam ekzistas (aldonu ! por anstataŭigi ĝin)

en: E717: Dictionary entry already exists
eo: E717: Rikordo de vortaro jam ekzistas

en: E718: Funcref required
eo: E718: Funcref bezonata

en: E130: Unknown function: %s
eo: E130: Nekonata funkcio: %s

en: E125: Illegal argument: %s
eo: E125: Nevalida argumento: %s

en: E853: Duplicate argument name: %s
eo: E853: Ripetita nomo de argumento: %s

en: E989: Non-default argument follows default argument
eo: E989: Ne defaŭlta argumento post defaŭlta argumento

en: E126: Missing :endfunction
eo: E126: Mankas ":endfunction"

en: W22: Text found after :endfunction: %s
eo: W22: Teksto trovita post :endfunction: %s

en: E451: Expected }: %s
eo: E451: Atendis }: %s

en: E740: Too many arguments for function %s
eo: E740: Tro da argumentoj por funkcio: %s

en: E116: Invalid arguments for function %s
eo: E116: Nevalidaj argumentoj por funkcio: %s

en: E132: Function call depth is higher than 'maxfuncdepth'
eo: E132: Profundo de funkcia alvoko superas 'maxfuncdepth'

en: calling %s
eo: alvokas %s

en: %s aborted
eo: %s ĉesigita

en: %s returning #%ld
eo: %s liveras #%ld

en: %s returning %s
eo: %s liveras %s

en: E699: Too many arguments
eo: E699: Tro da argumentoj

en: E276: Cannot use function as a method: %s
eo: E276: Ne eblas uzi funkcion kiel metodo: %s

en: E120: Using <SID> not in a script context: %s
eo: E120: <SID> estas uzata ekster kunteksto de skripto: %s

en: E725: Calling dict function without Dictionary: %s
eo: E725: Alvoko de funkcio dict sen Vortaro: %s

en: E129: Function name required
eo: E129: Nomo de funkcio bezonata

en: E128: Function name must start with a capital or "s:": %s
eo: E128: Nomo de funkcio devas eki per majusklo aŭ per "s:": %s

en: E884: Function name cannot contain a colon: %s
eo: E884: Nomo de funkcio ne povas enhavi dupunkton: %s

en: E454: Function list was modified
eo: E454: listo de funkcioj ŝanĝiĝis

en: E123: Undefined function: %s
eo: E123: Nedifinita funkcio: %s

en: E124: Missing '(': %s
eo: E124: Mankas '(': %s

en: E862: Cannot use g: here
eo: E862: Ne eblas uzi g: ĉi tie

en: E932: Closure function should not be at top level: %s
eo: E932: Fermo-funkcio devus esti je la plej alta nivelo: %s

en: E707: Function name conflicts with variable: %s
eo: E707: Nomo de funkcio konfliktas kun variablo: %s

en: E127: Cannot redefine function %s: It is in use
eo: E127: Ne eblas redifini funkcion %s: Estas nuntempe uzata

en: E746: Function name does not match script file name: %s
eo: E746: Nomo de funkcio ne kongruas kun dosiernomo de skripto: %s

en: E131: Cannot delete function %s: It is in use
eo: E131: Ne eblas forviŝi funkcion %s: Estas nuntempe uzata

en: E133: :return not inside a function
eo: E133: ":return" ekster funkcio

en: %s (%s, compiled %s)
eo: %s (%s, kompilita %s)

en: 
    MS-Windows 64-bit GUI/console version
eo: 
    Grafika/konzola versio por MS-Vindozo 64-bitoj

en: 
    MS-Windows 32-bit GUI/console version
eo: 
    Grafika/konzola versio por MS-Vindozo 32-bitoj

en: 
    MS-Windows 64-bit GUI version
eo: 
    Grafika versio por MS-Vindozo 64-bitoj

en: 
    MS-Windows 32-bit GUI version
eo: 
    Grafika versio por MS-Vindozo 32-bitoj

en:  with OLE support
eo:  kun subteno de OLE

en: 
    MS-Windows 64-bit console version
eo: 
    Konzola versio por MS-Vindozo 64-bitoj

en: 
    MS-Windows 32-bit console version
eo: 
    Konzola versio por MS-Vindozo 32-bitoj

en: 
    macOS version
eo: 
    Versio makOS

en: 
    macOS version w/o darwin feat.
eo: 
    Versio makOS sen ebloj de darwin.

en: 
    OpenVMS version
eo: 
    Versio OpenVMS

en: 
    Included patches:
eo: 
    Flikaĵoj inkluzivitaj:

en: 
    Extra patches:
eo: 
    Ekstraj flikaĵoj:

en: Modified by
eo: Modifita de

en: 
    Compiled
eo: 
    Kompilita

en: by
eo: de

en: 
    Huge version
eo: 
    Grandega versio

en: 
    Big version
eo: 
    Granda versio

en: 
    Normal version
eo: 
    Normala versio

en: 
    Small version
eo: 
    Malgranda versio

en: 
    Tiny version
eo: 
    Malgrandega versio

en: without GUI.
eo: sen grafika interfaco.

en: with GTK3 GUI.
eo: kun grafika interfaco GTK3.

en: with GTK2-GNOME GUI.
eo: kun grafika interfaco GTK2-GNOME.

en: with GTK2 GUI.
eo: kun grafika interfaco GTK2.

en: with X11-Motif GUI.
eo: kun grafika interfaco X11-Motif.

en: with X11-neXtaw GUI.
eo: kun grafika interfaco X11-neXtaw.

en: with X11-Athena GUI.
eo: kun grafika interfaco X11-Athena.

en: with Haiku GUI.
eo: kun grafika interfaco Haiku.

en: with Photon GUI.
eo: kun grafika interfaco Photon.

en: with GUI.
eo: sen grafika interfaco.

en:   Features included (+) or not (-):
eo:   Ebloj inkluzivitaj (+) aŭ ne (-):

en:    system vimrc file: "
eo:           sistema dosiero vimrc: "

en:      user vimrc file: "
eo:         dosiero vimrc de uzanto: "

en:  2nd user vimrc file: "
eo:     2-a dosiero vimrc de uzanto: "

en:  3rd user vimrc file: "
eo:     3-a dosiero vimrc de uzanto: "

en:       user exrc file: "
eo:          dosiero exrc de uzanto: "

en:   2nd user exrc file: "
eo:      2-a dosiero exrc de uzanto: "

en:   system gvimrc file: "
eo:          sistema dosiero gvimrc: "

en:     user gvimrc file: "
eo:        dosiero gvimrc de uzanto: "

en: 2nd user gvimrc file: "
eo:    2-a dosiero gvimrc de uzanto: "

en: 3rd user gvimrc file: "
eo:    3-a dosiero gvimrc de uzanto: "

en:        defaults file: "
eo:            dosiero de defaŭltoj: "

en:     system menu file: "
eo:        dosiero de sistema menuo: "

en:   fall-back for $VIM: "
eo:                defaŭlto de $VIM: "

en:  f-b for $VIMRUNTIME: "
eo:          defaŭlto de VIMRUNTIME: "

en: Compilation:
eo: Kompilado:

en: Compiler:
eo: Kompililo:

en: Linking:
eo: Ligado:

en:   DEBUG BUILD
eo:   SENCIMIGA MUNTO

en: VIM - Vi IMproved
eo: VIM - Vi plibonigita

en: version
eo: versio

en: by Bram Moolenaar et al.
eo: de Bram Moolenaar kaj aliuloj

en: Vim is open source and freely distributable
eo: Vim estas libera programo kaj disdoneblas libere

en: Help poor children in Uganda!
eo: Helpu malriĉajn infanojn en Ugando!

en: type  :help iccf<Enter>       for information
eo: tajpu  :help iccf<Enenklavo>      por pliaj informoj

en: type  :q<Enter>               to exit
eo: tajpu  :q<Enenklavo>              por eliri

en: type  :help<Enter>  or  <F1>  for on-line help
eo: tajpu  :help<Enenklavo>  aŭ  <F1> por aliri la helpon

en: type  :help version9<Enter>   for version info
eo: tajpu  :help version9<Enenklavo>  por informo de versio

en: Running in Vi compatible mode
eo: Ruliĝas en reĝimo kongrua kun Vi

en: type  :set nocp<Enter>        for Vim defaults
eo: tajpu :set nocp<Enenklavo>        por Vim defaŭltoj

en: type  :help cp-default<Enter> for info on this
eo: tajpu :help cp-default<Enenklavo> por pliaj informoj

en: menu  Help->Orphans           for information
eo: menuo  Help->Orfinoj              por pliaj informoj

en: Running modeless, typed text is inserted
eo: Ruliĝas senreĝime, tajpita teksto estas enmetita

en: menu  Edit->Global Settings->Toggle Insert Mode
eo: menuo Redakti->Mallokaj Agordoj->Baskuligi Enmetan Reĝimon

en:                               for two modes
eo:                                   por du reĝimoj

en: menu  Edit->Global Settings->Toggle Vi Compatible
eo: menuo Redakti->Mallokaj Agordoj->Baskuligi Reĝimon Kongruan kun Vi

en:                               for Vim defaults
eo:                                   por defaŭltoj de Vim

en: Sponsor Vim development!
eo: Subtenu la programadon de Vim!

en: Become a registered Vim user!
eo: Iĝu registrita uzanto de Vim!

en: type  :help sponsor<Enter>    for information
eo: tajpu  :help sponsor<Enenklavo>   por pliaj informoj

en: type  :help register<Enter>   for information
eo: tajpu  :help register<Enenklavo>  por pliaj informoj

en: menu  Help->Sponsor/Register  for information
eo: menuo Helpo->Subteni/Registri     por pliaj informoj

en: [end of lines]
eo: [fino de linioj]

en: global
eo: malloka variablo

en: buffer
eo: bufro

en: window
eo: fenestro

en: tab
eo: langeto

en: 
    # Buffer list:
eo: 
    # Listo de bufroj:

en: 
    # %s History (newest to oldest):
eo: 
    # Historio %s (de plej nova al plej malnova):

en: Command Line
eo: Komanda linio

en: Search String
eo: Serĉa ĉeno

en: Expression
eo: Esprimo

en: Input Line
eo: Eniga linio

en: Debug Line
eo: Sencimiga linio

en: 
    # Bar lines, copied verbatim:
eo: 
    # Linioj komencantaj per |, kopiitaj sen ŝanĝo:

en: %sviminfo: %s in line:
eo: %sviminfo: %s en linio:

en: E136: viminfo: Too many errors, skipping rest of file
eo: E136: viminfo: Tro da eraroj, nun ignoras la reston de la dosiero

en: 
    # global variables:
eo: 
    # mallokaj variabloj:

en: 
    # Last Substitute String:
    $
eo: 
    # Lasta anstataŭigita ĉeno:
    $

en: 
    # Last %sSearch Pattern:
    ~
eo: 
    # Lasta serĉa ŝablono %s:
    ~

en: Substitute
eo: Anstataŭigi

en: Illegal register name
eo: Nevalida nomo de reĝistro

en: 
    # Registers:
eo: 
    # Reĝistroj:

en: E574: Unknown register type %d
eo: E574: Nekonata tipo de reĝistro %d

en: 
    # History of marks within files (newest to oldest):
eo: 
    # Historio de markoj en dosieroj (de plej nova al plej malnova):

en: 
    # File marks:
eo: 
    # Markoj de dosiero:

en: 
    # Jumplist (newest first):
eo: 
    # Saltlisto (plej novaj unue):

en: Missing '>'
eo: Mankas '>'

en: Illegal starting char
eo: Nevalida eka signo

en: # This viminfo file was generated by Vim %s.
eo: # Tiu dosiero viminfo estis kreita de Vim %s.

en: # You may edit it if you're careful!
eo: # Vi povas redakti ĝin se vi estas singarda.

en: # Value of 'encoding' when this file was written
eo: # Valoro de 'encoding' kiam tiu dosiero estis kreita

en: Reading viminfo file "%s"%s%s%s%s
eo: Legado de dosiero viminfo "%s"%s%s%s%s

en:  info
eo:  informo

en:  marks
eo:  markoj

en:  oldfiles
eo:  malnovaj dosieroj

en:  FAILED
eo:  MALSUKCESIS

en: E137: Viminfo file is not writable: %s
eo: E137: Dosiero viminfo ne skribeblas: %s

en: E929: Too many viminfo temp files, like %s!
eo: E929: Tro da provizoraj dosieroj viminfo, kiel %s!

en: E138: Can't write viminfo file %s!
eo: E138: Ne eblas skribi dosieron viminfo %s!

en: Writing viminfo file "%s"
eo: Skribas dosieron viminfo "%s"

en: E886: Can't rename viminfo file to %s!
eo: E886: Ne eblas renomi dosieron viminfo al %s!

en: E195: Cannot open viminfo file for reading
eo: E195: Ne eblas malfermi dosieron viminfo en lega reĝimo

en: Already only one window
eo: Jam nur unu fenestro

en: E92: Buffer %ld not found
eo: E92: Bufro %ld ne trovita

en: E441: There is no preview window
eo: E441: Ne estas antaŭvida fenestro

en: E242: Can't split a window while closing another
eo: E242: Ne eblas dividi fenestron dum fermo de alia

en: E442: Can't split topleft and botright at the same time
eo: E442: Ne eblas dividi supralivan kaj subdekstran samtempe

en: E443: Cannot rotate when another window is split
eo: E443: Ne eblas rotacii kiam alia fenestro estas dividita

en: E444: Cannot close last window
eo: E444: Ne eblas fermi la lastan fenestron

en: E814: Cannot close window, only autocmd window would remain
eo: E814: Ne eblas fermi fenestron, nur la fenestro de aŭtokomandoj restus

en: E445: Other window contains changes
eo: E445: La alia fenestro enhavas ŝanĝojn

en: E366: Not allowed to enter a popup window
eo: E366: Ne eblas eniri ŝprucfenestron

en: E370: Could not load library %s
eo: E370: Ne eblis ŝargi bibliotekon %s

en: Sorry, this command is disabled: the Perl library could not be loaded.
eo: Bedaŭrinde tiu komando estas malŝaltita: la biblioteko de Perl ne ŝargeblis.

en: E299: Perl evaluation forbidden in sandbox without the Safe module
eo: E299: Plenumo de Perl esprimoj malpermesata en sabloludejo sen la modulo Safe

en: Edit with Vim using &tabpages
eo: Redakti per Vim kun &langetoj

en: Edit with single &Vim
eo: Redakti per unuopa &Vim

en: Diff with Vim
eo: Kompari per Vim

en: Edit with &Vim
eo: Redakti per &Vim

en: Edit with existing Vim
eo: Redakti per ekzistanta Vim

en: Edit with existing Vim -
eo: Redakti per ekzistanta Vim -

en: Edits the selected file(s) with Vim
eo: Redakti la apartigita(j)n dosiero(j)n per Vim

en: Error creating process: Check if gvim is in your path!
eo: Eraro dum kreo de procezo: Kontrolu ĉu gvim estas en via serĉvojo!

en: gvimext.dll error
eo: Eraro de gvimext.dll

en: E10: \ should be followed by /, ? or &
eo: E10: \ devus esti sekvita de /, ? aŭ &

en: E11: Invalid in command-line window; <CR> executes, CTRL-C quits
eo: E11: Nevalida en fenestro de komanda linio; <CR> plenumas, CTRL-C eliras

en: E12: Command not allowed from exrc/vimrc in current dir or tag search
eo: E12: Nepermesebla komando el exrc/vimrc en aktuala dosierujo aŭ etikeda serĉo

en: E13: File exists (add ! to override)
eo: E13: Dosiero ekzistas (aldonu ! por transpasi)

en: E15: Invalid expression: "%s"
eo: E15: Nevalida esprimo: "%s"

en: E16: Invalid range
eo: E16: Nevalida amplekso

en: E17: "%s" is a directory
eo: E17: "%s" estas dosierujo

en: E18: Unexpected characters in :let
eo: E18: Neatenditaj signoj en ":let"

en: E18: Unexpected characters in assignment
eo: E18: Neatenditaj signoj en atribuo

en: E19: Mark has invalid line number
eo: E19: Marko havas nevalidan numeron de linio

en: E20: Mark not set
eo: E20: Marko ne estas agordita

en: E21: Cannot make changes, 'modifiable' is off
eo: E21: Ne eblas fari ŝanĝojn, 'modifiable' estas malŝaltita

en: E22: Scripts nested too deep
eo: E22: Tro profunde ingitaj skriptoj

en: E23: No alternate file
eo: E23: Neniu alterna dosiero

en: E24: No such abbreviation
eo: E24: Ne estas tia mallongigo

en: E25: GUI cannot be used: Not enabled at compile time
eo: E25: Grafika interfaco ne uzeblas: Malŝaltita dum kompilado

en: E26: Hebrew cannot be used: Not enabled at compile time
eo: E26: La hebrea ne uzeblas: Malŝaltita dum kompilado

en: E27: Farsi support has been removed
eo: E27: Persa reĝimo estis forigata

en: E28: No such highlight group name: %s
eo: E28: Neniu grupo de emfazo kiel: %s

en: E29: No inserted text yet
eo: E29: Ankoraŭ neniu enmetita teksto

en: E30: No previous command line
eo: E30: Neniu antaŭa komanda linio

en: E31: No such mapping
eo: E31: Neniu tiel mapo

en: E32: No file name
eo: E32: Neniu dosiernomo

en: E33: No previous substitute regular expression
eo: E33: Neniu antaŭa regulesprimo de anstataŭigo

en: E34: No previous command
eo: E34: Neniu antaŭa komando

en: E35: No previous regular expression
eo: E35: Neniu antaŭa regulesprimo

en: E36: Not enough room
eo: E36: Nesufiĉe da spaco

en: E37: No write since last change
eo: E37: Neniu skribo de post lasta ŝanĝo

en: E37: No write since last change (add ! to override)
eo: E37: Neniu skribo de post lasta ŝanĝo (aldonu ! por transpasi)

en: E38: Null argument
eo: E38: Nula argumento

en: E39: Number expected
eo: E39: Nombro atendita

en: E40: Can't open errorfile %s
eo: E40: Ne eblas malfermi eraran dosieron %s

en: E41: Out of memory!
eo: E41: Ne plu restas memoro!

en: E42: No Errors
eo: E42: Neniu eraro

en: E43: Damaged match string
eo: E43: Difekta kongruenda ĉeno

en: E44: Corrupted regexp program
eo: E44: Difekta programo de regulesprimo

en: E45: 'readonly' option is set (add ! to override)
eo: E45: La opcio 'readonly' estas ŝaltita '(aldonu ! por transpasi)

en: E46: Cannot change read-only variable "%s"
eo: E46: Ne eblas ŝanĝi nurlegeblan variablon "%s"

en: E47: Error while reading errorfile
eo: E47: Eraro dum legado de erardosiero

en: E48: Not allowed in sandbox
eo: E48: Nepermesebla en sabloludejo

en: E49: Invalid scroll size
eo: E49: Nevalida grando de rulumo

en: E50: Too many \z(
eo: E50: Tro da \z(

en: E51: Too many %s(
eo: E51: Tro da %s(

en: E52: Unmatched \z(
eo: E52: Neekvilibra \z(

en: E53: Unmatched %s%%(
eo: E53: Neekvilibra %s%%(

en: E54: Unmatched %s(
eo: E54: Neekvilibra %s(

en: E55: Unmatched %s)
eo: E55: Neekvilibra %s

en: E59: Invalid character after %s@
eo: E59: nevalida signo post %s@

en: E60: Too many complex %s{...}s
eo: E60: Tro da kompleksaj %s{...}-oj

en: E121: Undefined variable: %s
eo: E121: Nedifinita variablo: %s

en: E121: Undefined variable: %c:%s
eo: E121: Nedifinita variablo: %c:%s

en: E184: No such user-defined command: %s
eo: E184: Neniu komando difinita de uzanto kiel: %s

en: E196: No digraphs in this version
eo: E196: Neniu duliteraĵo en tiu versio

en: E254: Cannot allocate color %s
eo: E254: Ne eblas disponigi koloron %s

en: E464: Ambiguous use of user-defined command
eo: E464: Ambigua uzo de komando difinita de uzanto

en: E476: Invalid command
eo: E476: Nevalida komando

en: E476: Invalid command: %s
eo: E476: Nevalida komando: %s

en: E710: List value has more items than targets
eo: E710: Lista valoro havas pli da eroj ol la celo

en: E711: List value does not have enough items
eo: E711: Lista valoro ne havas sufiĉe da eroj

en: E719: Cannot slice a Dictionary
eo: E719: Uzo de [:] ne eblas kun Vortaro

en: E834: Conflicts with value of 'listchars'
eo: E834: Konfliktoj kun la valoro de 'listchars'

en: E835: Conflicts with value of 'fillchars'
eo: E835: Konfliktoj kun la valoro de 'fillchars'

en: E856: "assert_fails()" second argument must be a string or a list with one or two strings
eo: E856: dua argumento de "assert_fails()" devas esti ĉeno aŭ listo kun unu aŭ du ĉenoj

en: E908: Using an invalid value as a String: %s
eo: E908: uzo de nevalida valoro kiel Ĉeno: %s

en: E909: Cannot index a special variable
eo: E909: Ne eblas indeksi specialan variablon

en: E1100: Command not supported in Vim9 script (missing :var?): %s
eo: E1100: Nesubtenata komando en Vim9-skripto (mankas :var?): %s

en: E1001: Variable not found: %s
eo: E1001: Variablo ne trovita: %s

en: E1002: Syntax error at %s
eo: E1002: Sintaksa eraro en %s

en: E1003: Missing return value
eo: E1003: Mankas liveraĵo

en: E1004: White space required before and after '%s' at "%s"
eo: E1004: Spaceto bezonata antaŭ kaj post '%s' ĉe "%s"

en: E1005: Too many argument types
eo: E1005: Tro da tipoj de argumento

en: E1006: %s is used as an argument
eo: E1006: %s estas uzata kiel argumento

en: E1007: Mandatory argument after optional argument
eo: E1007: Deviga argumento post nedeviga argumento

en: E1008: Missing <type>
eo: E1008: Mankas <type>

en: E1009: Missing > after type
eo: E1009: Mankas > post tipo

en: E1010: Type not recognized: %s
eo: E1010: Tipo nerekonita: %s

en: E1011: Name too long: %s
eo: E1011: Nomo tro longa: %s

en: E1012: Type mismatch; expected %s but got %s
eo: E1012: Miskongruo de tipo, atendis %s sed ricevis %s

en: E1012: Type mismatch; expected %s but got %s in %s
eo: E1012: Miskongruo de tipo, atendis %s sed ricevis %s en %s

en: E1013: Argument %d: type mismatch, expected %s but got %s
eo: E1013: Miskongruo de tipo en argumento %d: atendis %s sed ricevis %s

en: E1013: Argument %d: type mismatch, expected %s but got %s in %s
eo: E1013: Miskongruo de tipo en argumento %d: atendis %s sed ricevis %s en %s

en: E1014: Invalid key: %s
eo: E1014: Nevalida ŝlosilo: %s

en: E1015: Name expected: %s
eo: E1015: Nomo atendita: %s

en: E1016: Cannot declare a %s variable: %s
eo: E1016: Ne eblas deklari %s-variablon: %s

en: E1016: Cannot declare an environment variable: %s
eo: E1016: Ne eblas deklari medivariablon: %s

en: E1017: Variable already declared: %s
eo: E1017: Variablo jam deklarita: %s

en: E1018: Cannot assign to a constant: %s
eo: E1018: Ne eblas valorizi konstanton: %s

en: E1019: Can only concatenate to string
eo: E1019: Nur eblas kunmeti al ĉeno

en: E1020: Cannot use an operator on a new variable: %s
eo: E1020: Ne eblas uzi operatoron kun nova variablo: %s

en: E1021: Const requires a value
eo: E1021: Konstanto bezonas valoron

en: E1022: Type or initialization required
eo: E1022: Tipo aŭ pravalorizo bezonata

en: E1023: Using a Number as a Bool: %lld
eo: E1023: Uzo de Nombro kiel Bulea valoro: %lld

en: E1024: Using a Number as a String
eo: E1024: Uzo de Nombro kiel Ĉeno

en: E1025: Using } outside of a block scope
eo: E1025: Uzo de } ekster amplekso de kodbloko

en: E1026: Missing }
eo: E1026: Mankas }

en: E1027: Missing return statement
eo: E1027: Mankas revenordono

en: E1028: Compiling :def function failed
eo: E1028: Traduko de funkcio :def malsukcesis

en: E1029: Expected %s but got %s
eo: E1029: Atendis %s sed ricevis %s

en: E1030: Using a String as a Number: "%s"
eo: E1030: Uzo de Ĉeno kiel Nombro: "%s"

en: E1031: Cannot use void value
eo: E1031: Ne eblas uzi vakan valoron

en: E1032: Missing :catch or :finally
eo: E1032: Mankas :catch aŭ :finally

en: E1034: Cannot use reserved name %s
eo: E1034: Ne eblas uzi rezervitan nomon %s

en: E1035: % requires number arguments
eo: E1035: % bezonas numerajn argumentojn

en: E1036: %c requires number or float arguments
eo: E1036: %c bezonas numera aŭ glitpunktnombran argumentojn

en: E1037: Cannot use "%s" with %s
eo: E1037: Ne eblas uzi "%s" kun %s

en: E1038: "vim9script" can only be used in a script
eo: E1038: ":vim9script" nur uzeblas en skripto

en: E1039: "vim9script" must be the first command in a script
eo: E1039: ":vim9script" devas esti la unua komando en skripto

en: E1040: Cannot use :scriptversion after :vim9script
eo: E1040: Ne eblas uzi :scriptversion post :vim9script

en: E1041: Redefining script item %s
eo: E1041: Redifino de skriptero %s

en: E1042: Export can only be used in vim9script
eo: E1042: Eksporto nur uzeblas en vim9script

en: E1043: Invalid command after :export
eo: E1043: Nevalida komando post :export

en: E1044: Export with invalid argument
eo: E1044: Eksporto kun nevalida argumento

en: E1045: Missing "as" after *
eo: E1045: Mankas "as" post *

en: E1046: Missing comma in import
eo: E1046: Mankas komo en importo

en: E1047: Syntax error in import: %s
eo: E1047: Sintaksa eraro en importo: %s

en: E1048: Item not found in script: %s
eo: E1048: Ero ne trovita en skripto: %s

en: E1049: Item not exported in script: %s
eo: E1049: Ero ne estas eksportita en skripto: %s

en: E1050: Colon required before a range: %s
eo: E1050: Dupunkto bezonata antaŭ amplekso: %s

en: E1051: Wrong argument type for +
eo: E1051: Nevalida tipo de argumento por +

en: E1052: Cannot declare an option: %s
eo: E1052: Ne eblas deklari opcion: %s

en: E1053: Could not import "%s"
eo: E1053: Ne eblis importi "%s"

en: E1054: Variable already declared in the script: %s
eo: E1054: Variablo jam deklarita en la skripto: %s

en: E1055: Missing name after ...
eo: E1055: Mankas nomo post ...

en: E1056: Expected a type: %s
eo: E1056: Atendis tipon: %s

en: E1057: Missing :enddef
eo: E1057: Mankas :enddef

en: E1058: Function nesting too deep
eo: E1058: Ingado de funkcio tro profunda

en: E1059: No white space allowed before colon: %s
eo: E1059: Neniu spaceto permesebla antaŭ dupunkto: %s:

en: E1060: Expected dot after name: %s
eo: E1060: Atendis punkton post nomo: %s

en: E1061: Cannot find function %s
eo: E1061: Ne eblas trovi funkcion: %s

en: E1062: Cannot index a Number
eo: E1062: Ne eblas indeksi Nombron

en: E1063: Type mismatch for v: variable
eo: E1063: Nekongrua tipo por v:-variablo

en: E1066: Cannot declare a register: %s
eo: E1066: Ne eblas deklari reĝistron: %s

en: E1067: Separator mismatch: %s
eo: E1067: Nekongrua disigilo: %s

en: E1068: No white space allowed before '%s': %s
eo: E1068: Neniu spaceto permesebla antaŭ '%s': %s

en: E1069: White space required after '%s': %s
eo: E1069: Spaceto bezonata post '%s': %s

en: E1070: Missing "from"
eo: E1070: Mankas "from"

en: E1071: Invalid string after "from"
eo: E1071: Nevalida ĉeno post "from"

en: E1072: Cannot compare %s with %s
eo: E1072: Ne eblas kompari %s kun %s

en: E1073: Name already defined: %s
eo: E1073: Nomo jam difinita: %s

en: E1074: No white space allowed after dot
eo: E1074: Neniu spaceto permesebla post punkto

en: E1075: Namespace not supported: %s
eo: E1075: Nomspaco nesubtenata: %s

en: E1076: This Vim is not compiled with float support
eo: E1076: Tiu Vim ne estis kompilita kun glitpunktnombra eblo

en: E1077: Missing argument type for %s
eo: E1077: Mankas tipo de argumento por %s

en: E1081: Cannot unlet %s
eo: E1081: Ne eblas uzi "unlet %s"

en: E1082: Cannot use a namespaced variable: %s
eo: E1082: ne eblas uzi variablon en nomspaco: %s

en: E1083: Missing backtick
eo: E1083: Mankas malapostrofo

en: E1084: Cannot delete Vim9 script function %s
eo: E1084: Ne eblas forviŝi funkcion de Vim9-skripto: %s

en: E1085: Not a callable type: %s
eo: E1085: Ne estas alvokebla tipo: %s

en: E1086: Cannot use :function inside :def
eo: E1086: Ne eblas uzi ":function" en ":def"

en: E1087: Cannot use an index when declaring a variable
eo: E1087: Ne eblas uzi indekson en deklaro de variablo

en: E1089: Unknown variable: %s
eo: E1089: Nekonata variablo: %s

en: E1090: Cannot assign to argument %s
eo: E1090: Ne eblas valorizi argumenton %s

en: E1091: Function is not compiled: %s
eo: E1091: Netradukita funkcio: %s

en: E1092: Cannot use a list for a declaration
eo: E1092: Ne eblas uzi liston por deklaro

en: E1093: Expected %d items but got %d
eo: E1093: Atendis %d eroj sed ricevis %d

en: E1094: Import can only be used in a script
eo: E1094: Importo nur uzeblas en skripto

en: E1095: Unreachable code after :return
eo: E1095: Neatingebla fontkodo post :return

en: E1096: Returning a value in a function without a return type
eo: E1096: liveraĵo en funkcio sen tipo de liveraĵo

en: E1097: Line incomplete
eo: E1097: Nekompleta linio

en: E1098: String, List or Blob required
eo: E1098: Ĉeno, Listo aŭ BLOB-o bezonata

en: E1099: Unknown error while executing %s
eo: E1099: Nekonata eraro dum plenumo de %s

en: E1101: Cannot declare a script variable in a function: %s
eo: E1101: Ne eblas deklari skriptvariablon en funkcio: %s

en: E1102: Lambda function not found: %s
eo: E1102: Lambdo-funkcio ne trovita: %s

en: E1103: Dictionary not set
eo: E1103: Vortaro ne estas pravalorizita

en: E1104: Missing >
eo: E1104: Mankas >

en: E1105: Cannot convert %s to string
eo: E1105: Ne eblas konverti %s al ĉeno

en: E1106: One argument too many
eo: E1106: unu troa argumento

en: E1106: %d arguments too many
eo: E1106: %d troaj argumentoj

en: E1107: String, List, Dict or Blob required
eo: E1107: Ĉeno, Listo, Vortaro aŭ BLOB-o bezonata

en: E1108: Item not found: %s
eo: E1108: Ero netrovita: %s

en: E1109: List item %d is not a List
eo: E1109: Listero %d ne estas Listo

en: E1110: List item %d does not contain 3 numbers
eo: E1110: Listero %d ne enhavas 3 nombojn

en: E1111: List item %d range invalid
eo: E1111: Listero %d havas nevalidan amplekson

en: E1114: Only values of 0x80 and higher supported
eo: E1114: Nur valoroj 0x80 kaj pli altaj estas subtenataj

en: E1115: "assert_fails()" fourth argument must be a number
eo: E1115: la 4-a argumento de "assert_fails()" devas esti nombro

en: E1116: "assert_fails()" fifth argument must be a string
eo: E1116: la 5-a argumento de "assert_fails()" devas esti ĉeno

en: E1117: Cannot use ! with nested :def
eo: E1117: Ne eblas uzi ! kun ingita :def

en: E1118: Cannot change list
eo: E1118: Ne eblas ŝanĝi liston

en: E1119: Cannot change list item
eo: E1119: Ne eblas ŝanĝi listeron

en: E1120: Cannot change dict
eo: E1120: Ne eblas ŝanĝi vortaron

en: E1121: Cannot change dict item
eo: E1121: Ne eblas ŝanĝi vortareron

en: E1122: Variable is locked: %s
eo: E1122: Variablo estas ŝlosita: %s

en: E1123: Missing comma before argument: %s
eo: E1123: Mankas komo antaŭ argumento: %s

en: E1124: "%s" cannot be used in legacy Vim script
eo: E1124: "%s" ne uzeblas en malnova vim-skripto

en: E1126: Cannot use :let in Vim9 script
eo: E1126: Ne eblas uzi :let en Vim8-skripto

en: E1127: Missing name after dot
eo: E1127: Mankas nomo post punkto

en: E1128: } without {
eo: E1128: } sen {

en: E1130: Cannot add to null list
eo: E1130: Ne eblas aldoni al nul-listo

en: E1131: Cannot add to null blob
eo: E1131: Ne eblas aldoni al nul-BLOB-o

en: E1132: Missing function argument
eo: E1132: Mankas argumento de funkcio

en: E1133: Cannot extend a null dict
eo: E1133: Ne eblas etendi nul-vortaron

en: E1134: Cannot extend a null list
eo: E1134: Ne eblas etendi nul-liston

en: E1135: Using a String as a Bool: "%s"
eo: E1135: Uzo de Ĉeno kiel Bulea valoro: "%s"

en: E1135: <Cmd> mapping must end with <CR>
eo: E1135: <Cmd>-mapo devas finiĝi kun <CR>

en: E1136: <Cmd> mapping must end with <CR> before second <Cmd>
eo: E1136: <Cmd>-mapo devas finiĝi kun <CR> antaŭ dua <Cmd>

en: E1137: <Cmd> mapping must not include %s key
eo: E1137: <Cmd>-mapo devas enhavi %s-ŝlosilon

en: E1138: Using a Bool as a Number
eo: E1138: Uzo de Bulea valoro kiel Nombro

en: E1139: Missing matching bracket after dict key
eo: E1139: Mankas kongrua krampo post ŝlosilo de vortaro

en: E1140: :for argument must be a sequence of lists
eo: E1140: argumento de :for devas esti sinsekvo de listoj

en: E1141: Indexable type required
eo: E1141: Indeksebla tipo bezonata

en: E1142: Non-empty string required
eo: E1142: Nemalplena Ĉeno bezonata

en: E1143: Empty expression: "%s"
eo: E1143: Malplena esprimo: "%s"

en: E1144: Command "%s" is not followed by white space: %s
eo: E1144: Komando "%s" ne estas sekvita per spaceto: %s

en: E1146: Command not recognized: %s
eo: E1146: Nerekonita komando: %s

en: E1147: List not set
eo: E1147: Listo ne estas pravalorizita

en: E1148: Cannot index a %s
eo: E1148: Ne eblas indeksi %s

en: E1149: Script variable is invalid after reload in function %s
eo: E1149: Skript-variablo ne plu estas valida post rerulado de funkcio %s

en: E1150: Script variable type changed
eo: E1150: Tipo de skript-variablo ŝanĝiĝis

en: E1151: Mismatched endfunction
eo: E1151: Nekongruaj "endfunction"

en: E1152: Mismatched enddef
eo: E1152: Nekongruaj :enddef

en: E1153: Invalid operation for %s
eo: E1153: Nevalida operacio por %s

en: E1154: Divide by zero
eo: E1154: Divido per nulo

en: E1155: Cannot define autocommands for ALL events
eo: E1155: Ne eblas difini aŭtokomandojn por ĈIUJ eventoj

en: E1156: Cannot change the argument list recursively
eo: E1156: Ne eblas ŝanĝi la liston de argumentoj rekursie

en: E1157: Missing return type
eo: E1157: Mankas tipo de revenordono

en: E1158: Cannot use flatten() in Vim9 script
eo: E1158: Ne eblas uzi flatten() en Vim9-skripto

en: E1159: Cannot split a window when closing the buffer
eo: E1159: Ne eblas dividi fenestron dum fermo de bufro

en: E1160: Cannot use a default for variable arguments
eo: E1160: Ne eblas uzi defaŭltajn valorojn kun varivalentaj argumentoj

en: E1161: Cannot json encode a %s
eo: E1161: Ne eblas JSON-konverti %s

en: E1162: Register name must be one character: %s
eo: E1162: Nomo de reĝistro devas esti unuopa signo: %s

en: E1163: Variable %d: type mismatch, expected %s but got %s
eo: E1163: Variablo %d: miskongruo de tipo, atendis %s sed ricevis %s

en: E1163: Variable %d: type mismatch, expected %s but got %s in %s
eo: E1163: Variablo %d: miskongruo de tipo, atendis %s sed ricevis %s en %s

en: E1164: vim9cmd must be followed by a command
eo: E1164: vim9cmd devas esti sekvita per komando

en: E1165: Cannot use a range with an assignment: %s
eo: E1165: Ne eblas uzi amplekson kun atribuo: %s

en: E1166: Cannot use a range with a dictionary
eo: E1166: Ne eblas uzi amplekson kun vortaro

en: E1167: Argument name shadows existing variable: %s
eo: E1167: Nomo de argumento eklipsas ekzistan variablon: %s

en: E1168: Argument already declared in the script: %s
eo: E1168: Argumento jam deklarita en la skripto: %s

en: E1169: 'import * as {name}' not supported here
eo: E1169: 'import * as {nomo}' ne estas subtenata ĉi tie

en: E1170: Cannot use #{ to start a comment
eo: E1170: Ne eblas uzi #{ por komenci komenton

en: E1171: Missing } after inline function
eo: E1171: Mankas } post enteksta funkcio

en: E1172: Cannot use default values in a lambda
eo: E1172: Ne eblas uzi defaŭltajn valorojn en lambdo-funkcio

en: E1173: Text found after enddef: %s
eo: E1173: Teksto trovita post ":enddef": %s

en: E1174: String required for argument %d
eo: E1174: Ĉeno bezonata por argumento %d

en: E1175: Non-empty string required for argument %d
eo: E1175: Nemalplena ĉeno bezonata por argumento %d

en: E1177: For loop on %s not supported
eo: E1177: Nombrila iteracio ne estas subtenata kun %s

en: E1178: Cannot lock or unlock a local variable
eo: E1178: Ne eblas ŝlosi aŭ malŝlosi lokan variablon

en: E1180: Variable arguments type must be a list: %s
eo: E1180: Tipo de varivalentaj argumentoj devas esti listo: %s

en: E1181: Cannot use an underscore here
eo: E1181: Ne eblas uzi substrekon ĉi tie

en: E1182: Blob required
eo: E1182: BLOB-o bezonata

en: E1183: Cannot use a range with an assignment operator: %s
eo: E1183: Ne eblas uzi amplekson kun atribuilo: %s

en: E1184: Blob not set
eo: E1184: BLOB-o ne estas pravalorizita

en: E1185: Cannot nest :redir
eo: E1185: Ne eblas ingi :redir

en: E1185: Missing :redir END
eo: E1185: Mankas ":redir END"

en: E1186: Expression does not result in a value: %s
eo: E1186: Esprimo ne liveras valoron: %s

en: E1187: Failed to source defaults.vim
eo: E1187: Rulado de defaults.vim malsukcesis

en: E1188: Cannot open a terminal from the command line window
eo: E1188: Ne eblas malfermi terminalon ekde fenestro de komanda linio

en: E1189: Cannot use :legacy with this command: %s
eo: E1189: Ne eblas uzi :legacy kun tiu komando: %s

en: E1190: One argument too few
eo: E1190: unu troa argumento

en: E1190: %d arguments too few
eo: E1190: %d troaj argumentoj

en: E1191: Call to function that failed to compile: %s
eo: E1191: Alvoko de funkcio, kiu estis malsukcese tradukita: %s

en: E1192: Empty function name
eo: E1192: Malplena nomo de funkcio

en: E1193: cryptmethod xchacha20 not built into this Vim
eo: E1193: metodo de ĉifrado xchacha20 ne haveblas en tiu Vim

en: E1194: Cannot encrypt header, not enough space
eo: E1194: Ne blas ĉifri kapon, nesufiĉa spaco

en: E1195: Cannot encrypt buffer, not enough space
eo: E1195: Ne eblas ĉifri bufron, nesufiĉa spaco

en: E1196: Cannot decrypt header, not enough space
eo: E1196: Ne eblas maĉifri kapon, nesufiĉa spaco

en: E1198: Decryption failed: Header incomplete!
eo: E1198: Malĉifrado malsukcesis: nekompleta kapo!

en: E1199: Cannot decrypt buffer, not enough space
eo: E1199: Ne eblas malĉifri la bufron, nesufiĉa spaco

en: E1200: Decryption failed!
eo: E1200: Malĉifrado malsukcesis!

en: E1201: Decryption failed: pre-mature end of file!
eo: E1201: Malĉifrado malsukcesis: antaŭtempe atingis la finon de dosiero

en: E1202: No white space allowed after '%s': %s
eo: E1202: Neniu spaceto permesebla post '%s': %s

en: E1203: Dot can only be used on a dictionary: %s
eo: E1203: Punkto nur uzeblas kun vortaro: %s

en: E1204: No Number allowed after .: '\%%%c'
eo: E1204: Neniu Nombro permesebla post .: '\%%%c'

en: E1205: No white space allowed between option and
eo: E1205: Neniu spaceto permesebla inter opcio kaj

en: E1206: Dictionary required for argument %d
eo: E1206: Vortaro bezonata por argumento %d

en: E1207: Expression without an effect: %s
eo: E1207: Esprimo sen efiko: %s

en: E1208: -complete used without allowing arguments
eo: E1208: -complete uzita sen permesi argumentojn

en: E1209: Invalid value for a line number: "%s"
eo: E1209: Nevalida valoro por numero de linio: "%s"

en: E1210: Number required for argument %d
eo: E1210: Nombro bezonata por argumento %d

en: E1211: List required for argument %d
eo: E1211: Listo bezonata por argumento %d

en: E1212: Bool required for argument %d
eo: E1212: Bulea valoro bezonata por argumento %d

en: E1213: Redefining imported item "%s"
eo: E1213: Redifino de importita ero "%s"

en: E1214: Digraph must be just two characters: %s
eo: E1214: Duliteraĵo devas havi nur du signojn: %s

en: E1215: Digraph must be one character: %s
eo: E1215: Duliteraĵo devas esti unuopa signo: %s

en: E1216: digraph_setlist() argument must be a list of lists with two items
eo: E1216: argumento de digraph_setlist() devas esti listo aŭ listoj kun du eroj

en: E1217: Channel or Job required for argument %d
eo: E1217: Kanalo aŭ Tasko bezonata por argumento %d

en: E1218: Job required for argument %d
eo: E1218: Tasko bezonata por argumento %d

en: E1219: Float or Number required for argument %d
eo: E1219: Glitpunktnombro aŭ Nombro bezonata por argumento %d

en: E1220: String or Number required for argument %d
eo: E1220: Ĉeno aŭ Nombro bezonata por argumento %d

en: E1221: String or Blob required for argument %d
eo: E1221: ĉeno aŭ BLOB-o bezonata por argumento %d

en: E1222: String or List required for argument %d
eo: E1222: Ĉeno aŭ Listo bezonata por argumento %d

en: E1223: String or Dictionary required for argument %d
eo: E1223: Ĉeno aŭ Vortaro bezonata por argumento %d

en: E1224: String, Number or List required for argument %d
eo: E1224: Ĉeno, Nombro aŭ Listo bezonata por argumento %d

en: E1225: String, List or Dictionary required for argument %d
eo: E1225: Ĉeno, Listo aŭ Vortaro bezonata por argumento %d

en: E1226: List or Blob required for argument %d
eo: E1226: Listo aŭ BLOB-o bezonata por argumento %d

en: E1227: List or Dictionary required for argument %d
eo: E1227: Listo aŭ Vortaro bezonata por argumento %d

en: E1228: List, Dictionary or Blob required for argument %d
eo: E1228: Listo, Vortaro aŭ BLOB-o bezonata por argumento %d

en: E1229: Expected dictionary for using key "%s", but got %s
eo: E1229: Atendis vortaron por uzo de ŝlosilo "%s", sed ricevis %s

en: E1230: Encryption: sodium_mlock() failed
eo: E1230: Ĉifrado: sodium_mlock() malsukcesis

en: E1231: Cannot use a bar to separate commands here: %s
eo: E1231: Ne eblas uzi vertikalan strekon por apartigi komandojn ĉi tie: %s

en: E1232: Argument of exists_compiled() must be a literal string
eo: E1232: Argumento de exists_compiled() devas esti literala ĉeno

en: E1233: exists_compiled() can only be used in a :def function
eo: E1233: exists_compiled() nur uzeblas en :def funkcio

en: E1234: legacy must be followed by a command
eo: E1234: :legacy devas esti sekvita kun komando

en: E1235: Function reference is not set
eo: E1235: Referenco de funkcio ne estas pravalorizita

en: E1236: Cannot use %s itself, it is imported with '*'
eo: E1236: Ne eblas uzi %s, ĝi estas importita kun '*'

en: E1237: No such user-defined command in current buffer: %s
eo: E1237: Neniu kongrua komando difinita de uzanto en la nuna bufro: %s

en: E1238: Blob required for argument %d
eo: E1238: BLOB-o bezonas argumenton %d

en: E1239: Invalid value for blob: %d
eo: E1239: Nevalida valoro de BLOB-o: %d

en: E1240: Resulting text too long
eo: E1240: Rezulta teksto estas tro longa

en: E1241: Separator not supported: %s
eo: E1241: Nesubtenata disigilo: %s

en: E1242: No white space allowed before separator: %s
eo: E1242: Neniu spaceto permesebla antaŭ disigilo: %s

en: E1243: ASCII code not in 32-127 range
eo: E1243: askia kodo ekster la amplekso 32-127

en: E1244: Bad color string: %s
eo: E1244: Nevalida ĉeno de koloro: %s

en: --No lines in buffer--
eo: --Neniu linio en bufro--

en: E470: Command aborted
eo: E470: komando ĉesigita

en: E471: Argument required
eo: E471: Argumento bezonata

en: E171: Missing :endif
eo: E171: Mankas ":endif"

en: E603: :catch without :try
eo: E603: ":catch" sen ":try"

en: E606: :finally without :try
eo: E606: ":finally" sen ":try"

en: E607: Multiple :finally
eo: E607: pluraj ":finally"

en: E600: Missing :endtry
eo: E600: Mankas ":endtry"

en: E602: :endtry without :try
eo: E602: ":endtry" sen ":try"

en: E170: Missing :endwhile
eo: E170: Mankas ":endwhile"

en: E170: Missing :endfor
eo: E170: Mankas ":endfor"

en: E588: :endwhile without :while
eo: E588: ":endwhile" sen ":while"

en: E588: :endfor without :for
eo: E588: ":endfor" sen ":for"

en: E472: Command failed
eo: E472: La komando malsukcesis

en: E234: Unknown fontset: %s
eo: E234: Nekonata familio de tiparo: %s

en: E235: Unknown font: %s
eo: E235: Nekonata tiparo: %s

en: E236: Font "%s" is not fixed-width
eo: E236: La tiparo "%s" ne estas egallarĝa

en: E473: Internal error
eo: E473: Interna eraro

en: E685: Internal error: %s
eo: E685: Interna eraro: %s

en: Interrupted
eo: Interrompita

en: E474: Invalid argument
eo: E474: Nevalida argumento

en: E475: Invalid argument: %s
eo: E475: Nevalida argumento: %s

en: E983: Duplicate argument: %s
eo: E983: Ripetita argumento: %s

en: E475: Invalid value for argument %s
eo: E475: Nevalida valoro de argumento: %s

en: E475: Invalid value for argument %s: %s
eo: E475: Nevalida valoro de argumento %s: %s

en: E756: Spell checking is not possible
eo: E756: malpermesata literumilo

en: E364: Library call failed for "%s()"
eo: E364: Alvoko al biblioteko malsukcesis por "%s()"

en: E667: Fsync failed
eo: E667: Fsync malsukcesis

en: E370: Could not load library %s: %s
eo: E370: Ne eblis ŝargi bibliotekon %s: %s

en: E448: Could not load library function %s
eo: E448: Ne eblis ŝargi bibliotekan funkcion %s

en: E477: No ! allowed
eo: E477: Neniu ! permesebla

en: E800: Arabic cannot be used: Not enabled at compile time
eo: E800: La araba ne uzeblas: Malŝaltita dum kompilado

en: E479: No match
eo: E479: Neniu kongruo

en: E480: No match: %s
eo: E480: Neniu kongruo: %s

en: E481: No range allowed
eo: E481: Amplekso nepermesebla

en: E247: No registered server named "%s"
eo: E247: neniu registrita servilo nomita "%s"

en: E482: Can't create file %s
eo: E482: Ne eblas krei dosieron %s

en: E483: Can't get temp file name
eo: E483: Ne eblas akiri provizoran dosiernomon

en: E484: Can't open file %s
eo: E484: Ne eblas malfermi dosieron %s

en: E485: Can't read file %s
eo: E485: Ne eblas legi dosieron %s

en: E233: Cannot open display
eo: E233: ne eblas malfermi vidigon

en: Pattern not found
eo: Ŝablono ne trovita

en: E486: Pattern not found: %s
eo: E486: Ŝablono ne trovita: %s

en: E487: Argument must be positive
eo: E487: La argumento devas esti pozitiva

en: E459: Cannot go back to previous directory
eo: E459: Ne eblas reiri al antaŭa dosierujo

en: E776: No location list
eo: E776: Neniu listo de lokoj

en: E734: Wrong variable type for %s=
eo: E734: Nevalida datumtipo de variablo de %s=

en: E461: Illegal variable name: %s
eo: E461: Nevalida nomo de variablo: %s

en: E995: Cannot modify existing variable
eo: E995: Ne eblas ŝanĝi ekzistantan variablon

en: E794: Cannot set variable in the sandbox: "%s"
eo: E794: Ne eblas agordi variablon en la sabloludejo: "%s"

en: E928: String required
eo: E928: Ĉeno bezonata

en: E889: Number required
eo: E889: Nombro bezonata

en: E839: Bool required
eo: E839: Bulea valoro bezonata

en: E713: Cannot use empty key for Dictionary
eo: E713: Ne eblas uzi malplenan ŝlosilon de Vortaro

en: E715: Dictionary required
eo: E715: Vortaro bezonata

en: E684: List index out of range: %ld
eo: E684: indekso de listo ekster limoj: %ld

en: E979: Blob index out of range: %ld
eo: E979: Indekso de BLOB-o ekster limoj: %ld

en: E978: Invalid operation for Blob
eo: E978: Nevalida operacio de BLOB-o

en: E118: Too many arguments for function: %s
eo: E118: Tro da argumentoj por funkcio: %s

en: E119: Not enough arguments for function: %s
eo: E119: Nesufiĉe da argumentoj por funkcio: %s

en: E933: Function was deleted: %s
eo: E933: funkcio estis forviŝita: %s

en: E716: Key not present in Dictionary: "%s"
eo: E716: Ŝlosilo ne ekzistas en Vortaro: "%s"

en: E714: List required
eo: E714: Listo bezonata

en: E897: List or Blob required
eo: E897: Listo aŭ BLOB-o bezonata

en: E697: Missing end of List ']': %s
eo: E697: Mankas fino de Listo ']': %s

en: E712: Argument of %s must be a List or Dictionary
eo: E712: Argumento de %s devas esti Listo aŭ Vortaro

en: E896: Argument of %s must be a List, Dictionary or Blob
eo: E896: Argumento de %s devas esti Listo, Vortaro aŭ BLOB-o

en: E804: Cannot use '%' with Float
eo: E804: Ne eblas uzi '%' kun Glitpunktnombro

en: E996: Cannot lock an option
eo: E996: Ne eblas ŝlosi opcion

en: E113: Unknown option: %s
eo: E113: Nekonata opcio: %s

en: E998: Reduce of an empty %s with no initial value
eo: E998: Redukto de malplena %s sen komenca valoro

en: E857: Dictionary key "%s" required
eo: E857: Ŝlosilo "%s" de vortaro bezonata

en: E523: Not allowed here
eo: E523: Nepermesebla tie

en: E578: Not allowed to change text here
eo: E578: ŝanĝo de teksto nepermesebla tie

en: E565: Not allowed to change text or change window
eo: E565: Ne eblas ŝanĝi tekston aŭ fenestron

en: E359: Screen mode setting not supported
eo: E359: Reĝimo de ekrano ne subtenata

en: E91: 'shell' option is empty
eo: E91: La opcio 'shell' estas malplena

en: E255: Couldn't read in sign data!
eo: E255: Ne eblis legi datumojn de simboloj!

en: E72: Close error on swap file
eo: E72: Eraro dum malfermo de permutodosiero .swp

en: E73: Tag stack empty
eo: E73: malplena stako de etikedo

en: E74: Command too complex
eo: E74: Komando tro kompleksa

en: E75: Name too long
eo: E75: Nomo tro longa

en: E76: Too many [
eo: E76: Tro da [

en: E77: Too many file names
eo: E77: Tro da dosiernomoj

en: E488: Trailing characters
eo: E488: Vostaj signoj

en: E488: Trailing characters: %s
eo: E488: Vostaj signoj: %s

en: E78: Unknown mark
eo: E78: Nekonata marko

en: E79: Cannot expand wildcards
eo: E79: Ne eblas malvolvi ĵokerojn

en: E591: 'winheight' cannot be smaller than 'winminheight'
eo: E591: 'winheight' ne rajtas esti malpli ol 'winminheight'

en: E592: 'winwidth' cannot be smaller than 'winminwidth'
eo: E592: 'winwidth' ne rajtas esti malpli ol 'winminwidth'

en: E80: Error while writing
eo: E80: Eraro dum skribado

en: E939: Positive count required
eo: E939: Pozitiva kvantoro bezonata

en: E81: Using <SID> not in a script context
eo: E81: Uzo de <SID> ekster kunteksto de skripto

en: E107: Missing parentheses: %s
eo: E107: Mankas krampoj: %s

en: E110: Missing ')'
eo: E110: Mankas ')'

en: E720: Missing colon in Dictionary: %s
eo: E720: Mankas dupunkto en la vortaro: %s

en: E721: Duplicate key in Dictionary: "%s"
eo: E721: Ripetita ŝlosilo en la vortaro: "%s"

en: E722: Missing comma in Dictionary: %s
eo: E722: Mankas komo en la vortaro: %s

en: E723: Missing end of Dictionary '}': %s
eo: E723: Mankas fino de vortaro '}': %s

en: E449: Invalid expression received
eo: E449: Nevalida esprimo ricevita

en: E463: Region is guarded, cannot modify
eo: E463: Regiono estas gardita, ne eblas ŝanĝi

en: E744: NetBeans does not allow changes in read-only files
eo: E744: NetBeans ne permesas ŝanĝojn en nurlegeblaj dosieroj

en: E363: Pattern uses more memory than 'maxmempattern'
eo: E363: ŝablono uzas pli da memoro ol 'maxmempattern'

en: E749: Empty buffer
eo: E749: malplena bufro

en: E86: Buffer %ld does not exist
eo: E86: La bufro %ld ne ekzistas

en: E682: Invalid search pattern or delimiter
eo: E682: Nevalida serĉa ŝablono aŭ disigilo

en: E139: File is loaded in another buffer
eo: E139: Dosiero estas ŝargita en alia bufro

en: E764: Option '%s' is not set
eo: E764: La opcio '%s' ne estas ŝaltita

en: E850: Invalid register name
eo: E850: Nevalida nomo de reĝistro

en: E806: Using a Float as a String
eo: E806: uzo de Glitpunktnombro kiel Ĉeno

en: E919: Directory not found in '%s': "%s"
eo: E919: Dosierujo ne trovita en '%s': "%s"

en: E952: Autocommand caused recursive behavior
eo: E952: Aŭtokomandoj kaŭzis rekursian konduton

en: E813: Cannot close autocmd or popup window
eo: E813: Ne eblas fermi la ŝprucfenestron aŭ fenestron de aŭtokomandoj

en: E328: Menu only exists in another mode
eo: E328: Menuo nur ekzistas en alia reĝimo

en: E957: Invalid window number
eo: E957: Nevalida numero de fenestro

en: E686: Argument of %s must be a List
eo: E686: Argumento de %s devas esti Listo

en: E109: Missing ':' after '?'
eo: E109: Mankas ':' post '?'

en: E690: Missing "in" after :for
eo: E690: "in" mankas post ":for"

en: E117: Unknown function: %s
eo: E117: Nekonata funkcio: %s

en: E111: Missing ']'
eo: E111: Mankas ']'

en: E581: :else without :if
eo: E581: ":else" sen ":if"

en: E582: :elseif without :if
eo: E582: ":elseif" sen ":if"

en: E580: :endif without :if
eo: E580: ":endif" sen ":if"

en: E586: :continue without :while or :for
eo: E586: ":continue" sen ":while" aŭ ":for"

en: E587: :break without :while or :for
eo: E587: ":break" sen ":while" aŭ ":for"

en: E274: No white space allowed before parenthesis
eo: E274: Neniu spaceto permesebla antaŭ komenca krampo

en: E940: Cannot lock or unlock variable %s
eo: E940: Ne eblas ŝlosi aŭ malŝlosi variablon %s

en: E706: Channel or Job required
eo: E706: Kanalo aŭ Tasko bezonata

en: E693: Job required
eo: E693: Tasko bezonata

en: search hit TOP, continuing at BOTTOM
eo: serĉo atingis SUPRON, daŭrigonte al SUBO

en: search hit BOTTOM, continuing at TOP
eo: serĉo atingis SUBON, daŭrigonte al SUPRO

en:  line
eo:  linio

en: Need encryption key for "%s"
eo: Ŝlosilo de ĉifrado bezonata por "%s"

en: empty keys are not allowed
eo: malplenaj ŝlosiloj nepermeseblaj

en: dictionary is locked
eo: vortaro estas ŝlosita

en: list is locked
eo: listo estas ŝlosita

en: failed to add key '%s' to dictionary
eo: aldono de ŝlosilo '%s' al vortaro malsukcesis

en: index must be int or slice, not %s
eo: indekso devas esti 'int' aŭ 'slice', ne %s

en: expected str() or unicode() instance, but got %s
eo: atendis aperon de str() aŭ unicode(), sed ricevis %s

en: expected bytes() or str() instance, but got %s
eo: atendis aperon de bytes() aŭ str(), sed ricevis %s

en: expected int(), long() or something supporting coercing to long(), but got %s
eo: atendis int(), long() aŭ ion konverteblan al long(), sed ricevis %s

en: expected int() or something supporting coercing to int(), but got %s
eo: atendis int() aŭ ion konverteblan al int(), sed ricevis %s

en: value is too large to fit into C int type
eo: valoro estas tro grada por C-tipo 'int'

en: value is too small to fit into C int type
eo: valoro estas tro malgranda por C-tipo 'int'

en: number must be greater than zero
eo: nombro devas esti pli granda ol nul

en: number must be greater or equal to zero
eo: nombro devas esti egala aŭ pli granda ol nul

en: can't delete OutputObject attributes
eo: ne eblas forviŝi atributojn de OutputObject

en: invalid attribute: %s
eo: nevalida atributo: %s

en: E264: Python: Error initialising I/O objects
eo: E264: Pitono: Eraro de pravalorizo de eneligaj objektoj

en: failed to change directory
eo: malsukcesis ŝanĝi dosierujon

en: expected 3-tuple as imp.find_module() result, but got %s
eo: atendis 3-opon kiel rezulto de imp.find_module(), sed ricevis %s

en: expected 3-tuple as imp.find_module() result, but got tuple of size %d
eo: atendis 3-opon kiel rezulto de imp.find_module(), sed ricevis %d-opon

en: internal error: imp.find_module returned tuple with NULL
eo: interna eraro: imp.find_module liveris opon kun NULL

en: cannot delete vim.Dictionary attributes
eo: ne eblas forviŝi atributojn de 'vim.Dictionary'

en: cannot modify fixed dictionary
eo: ne eblas ŝanĝi fiksan vortaron

en: cannot set attribute %s
eo: ne eblas agordi atributon %s

en: hashtab changed during iteration
eo: hakettabelo ŝanĝiĝis dum iteracio

en: expected sequence element of size 2, but got sequence of size %d
eo: atendis 2-longan sekvencon, sed ricevis %d-longan sekvencon

en: list constructor does not accept keyword arguments
eo: konstruilo de listo ne akceptas ŝlosilvortajn argumentojn

en: list index out of range
eo: indekso de listo ekster limoj

en: internal error: failed to get Vim list item %d
eo: interna eraro: obteno de vim-a listero %d malsukcesis

en: slice step cannot be zero
eo: paŝo de sekco ne povas esti nul

en: attempt to assign sequence of size greater than %d to extended slice
eo: provis valorizi sekvencon kun pli ol %d eroj en etendita sekco

en: internal error: no Vim list item %d
eo: interna eraro: neniu vim-a listero %d

en: internal error: not enough list items
eo: interna eraro: n sufiĉaj listeroj

en: internal error: failed to add item to list
eo: interna eraro: aldono de listero malsukcesis

en: attempt to assign sequence of size %d to extended slice of size %d
eo: provis valorizi sekvencon kun %d eroj al etendita sekco kun %d eroj

en: failed to add item to list
eo: aldono de listero malsukcesis

en: cannot delete vim.List attributes
eo: ne eblas forviŝi atributojn de 'vim.List'

en: cannot modify fixed list
eo: ne eblas ŝanĝi fiksan liston

en: unnamed function %s does not exist
eo: sennoma funkcio %s ne ekzistas

en: function %s does not exist
eo: funkcio %s ne ekzistas

en: failed to run function %s
eo: malsukcesis ruli funkcion %s

en: unable to get option value
eo: malsukcesis akiri valoron de opcio

en: internal error: unknown option type
eo: interna eraro: nekonata tipo de opcio

en: problem while switching windows
eo: problemo dum salto al fenestroj

en: unable to unset global option %s
eo: ne povis malŝalti mallokan opcion %s

en: unable to unset option %s which does not have global value
eo: ne povis malŝalti opcion %s, kiu ne havas mallokan valoron

en: attempt to refer to deleted tab page
eo: provo de referenco al forviŝita langeto

en: no such tab page
eo: ne estas tia langeto

en: attempt to refer to deleted window
eo: provo de referenco al forviŝita fenestro

en: readonly attribute: buffer
eo: nurlegebla atributo: buffer

en: cursor position outside buffer
eo: kursoro poziciita ekster bufro

en: no such window
eo: ne estas tia fenestro

en: attempt to refer to deleted buffer
eo: provo de referenco al forviŝita bufro

en: failed to rename buffer
eo: malsukcesis renomi bufron

en: mark name must be a single character
eo: nomo de marko devas esti unuopa signo

en: expected vim.Buffer object, but got %s
eo: atendis objekton vim.Buffer, sed ricevis %s

en: failed to switch to buffer %d
eo: salto al la bufro %d malsukcesis

en: expected vim.Window object, but got %s
eo: atendis objekton vim.window, sed ricevis %s

en: failed to find window in the current tab page
eo: malsukcesis trovi fenestron en la nuna langeto

en: did not switch to the specified window
eo: ne saltis al la specifita fenestro

en: expected vim.TabPage object, but got %s
eo: atendis objekton vim.TabPage, sed ricevis %s

en: did not switch to the specified tab page
eo: ne saltis al la specifita langeto

en: failed to run the code
eo: malsukcesis ruli la kodon

en: E858: Eval did not return a valid python object
eo: E858: Eval ne revenis kun valida python-objekto

en: E859: Failed to convert returned python object to a Vim value
eo: E859: Konverto de revena python-objekto al vim-valoro malsukcesis

en: unable to convert %s to a Vim dictionary
eo: ne povis konverti %s al vim-vortaro

en: unable to convert %s to a Vim list
eo: ne povis konverti %s al vim-listo

en: unable to convert %s to a Vim structure
eo: ne povis konverti %s al vim-strukturo

en: internal error: NULL reference passed
eo: interna eraro: NULL-referenco argumento

en: internal error: invalid value type
eo: interna eraro: nevalida tipo de valoro

en: Failed to set path hook: sys.path_hooks is not a list
    You should now do the following:
    - append vim.path_hook to sys.path_hooks
    - append vim.VIM_SPECIAL_PATH to sys.path
eo: Valorizo de sys.path_hooks malsukcesis: sys.path_hooks ne estas listo
    Vi nun devas fari tion:
    - postaldoni vim.path_hook al sys.path_hooks
    - postaldoni vim.VIM_SPECIAL_PATH al sys.path

en: Failed to set path: sys.path is not a list
    You should now append vim.VIM_SPECIAL_PATH to sys.path
eo: Agordo de serĉvojo malsukcesis: sys.path ne estas listo
    Vi nun devas aldoni vim.VIM_SPECIAL_PATH al sys.path

en: Vim macro files (*.vim)	*.vim
    All Files (*.*)	*.*
eo: Dosierioj de vim-makrooj (*.vim)	*.vim
    Ĉiuj dosieroj (*.*)	*.*

en: All Files (*.*)	*.*
eo: Ĉiuj dosieroj (*.*)	*.*

en: All Files (*.*)	*.*
    C source (*.c, *.h)	*.c;*.h
    C++ source (*.cpp, *.hpp)	*.cpp;*.hpp
    VB code (*.bas, *.frm)	*.bas;*.frm
    Vim files (*.vim, _vimrc, _gvimrc)	*.vim;_vimrc;_gvimrc
eo: Ĉiuj dosieroj (*.*)	*.*
    Dosieroj C (*.c, *.h)	*.c;*.h
    Dosieroj C++ (*.cpp, *.hpp)	*.cpp;*.hpp
    Fonto VB (*.bas, *.frm)	.bas;*.frm
    Dosieroj Vim (*.vim, _vimrc, _gvimrc)	*.vim;_vimrc;_gvimrc

en: Vim macro files (*.vim)	*.vim
    All Files (*)	*
eo: Dosierioj de vim-makrooj (*.vim)	*.vim
    Ĉiuj dosieroj (*)	*

en: All Files (*)	*
eo: Ĉiuj dosieroj (*)	*

en: All Files (*)	*
    C source (*.c, *.h)	*.c;*.h
    C++ source (*.cpp, *.hpp)	*.cpp;*.hpp
    Vim files (*.vim, _vimrc, _gvimrc)	*.vim;_vimrc;_gvimrc
eo: Ĉiuj dosieroj (*)	*
    Dosieroj C (*.c, *.h)	*.c;*.h
    Dosieroj C++ (*.cpp, *.hpp)	*.cpp;*.hpp
    Dosieroj Vim (*.vim, _vimrc, _gvimrc)	*.vim;_vimrc;_gvimrc

en: Text Editor
eo: Tekstoredaktilo

en: Edit text files
eo: Redakti tekstajn dosierojn

en: Text;editor;
eo: Teksto;redaktilo;

en: (local to window)
eo: (loka en fenestro)

en: (local to buffer)
eo: (loka en bufro)

en: (global or local to buffer)
eo: (malloka aŭ loka en bufro)

en: make all windows the same size when adding/removing windows
eo: Igi ĉiujn fenestroj havi saman grandon dum aldono/forfiŝo de fenestroj

en: keep the height of the window
eo: konservi la alton de la fenestro

en: keep the width of the window
eo: konservi la grandon de la fenestro

en: a new window is put below the current one
eo: nova fenestro estas metita sub la nuna fenestro

en: expression used to obtain a diff file
eo: esprimo uzita por obteni diferencodosieron

en: reading and writing files
eo: legado kaj skribado de dosieroj

en: the swap file
eo: la permutodosiero .swp

en: command line editing
eo: redakto de komanda linio
