Vim 7.0 - en to ga translation catalogue (2488 entries)

en: ERROR:
ga: EARRÁID:

en: 
    [bytes] total alloc-freed %lu-%lu, in use %lu, peak use %lu
ga: 
    [beart] iomlán dáilte-saor %lu-%lu, in úsáid %lu, buaic %lu

en: [calls] total re/malloc()'s %lu, total free()'s %lu
ga: [glaonna] re/malloc(): %lu, free(): %lu

en: --Deleted--
ga: --Scriosta--

en: auto-removing autocommand: %s <buffer=%d>
ga: uathordú á bhaint go huathoibríoch: %s <maolán=%d>

en: W19: Deleting augroup that is still in use
ga: W19: Iarracht ar augroup atá fós in úsáid a scriosadh

en: 
    --- Autocommands ---
ga: 
    --- Uathorduithe ---

en: No matching autocommands: %s
ga: Níl aon uathordú comhoiriúnach ann: %s

en: %s Autocommands for "%s"
ga: %s Uathorduithe do "%s"

en: Executing %s
ga: %s á rith

en: autocommand %s
ga: uathordú %s

en: add() argument
ga: argóint add()

en: insert() argument
ga: argóint insert()

en: [Location List]
ga: [Liosta Suíomh]

en: [Quickfix List]
ga: [Liosta Mearcheartúchán]

en: %d buffer unloaded | %d buffers unloaded
ga[0]: Díluchtaíodh %d mhaolán
ga[1]: Díluchtaíodh %d mhaolán
ga[2]: Díluchtaíodh %d mhaolán
ga[3]: Díluchtaíodh %d maolán
ga[4]: Díluchtaíodh %d maolán

en: %d buffer deleted | %d buffers deleted
ga[0]: Scriosadh %d mhaolán
ga[1]: Scriosadh %d mhaolán
ga[2]: Scriosadh %d mhaolán
ga[3]: Scriosadh %d maolán
ga[4]: Scriosadh %d maolán

en: %d buffer wiped out | %d buffers wiped out
ga[0]: Bánaíodh %d mhaolán
ga[1]: Bánaíodh %d mhaolán
ga[2]: Bánaíodh %d mhaolán
ga[3]: Bánaíodh %d maolán
ga[4]: Bánaíodh %d maolán

en: W14: Warning: List of file names overflow
ga: W14: Rabhadh: Liosta ainmneacha comhaid thar maoil

en: line %ld
ga: líne %ld

en:  [Modified]
ga:  [Athraithe]

en: [Not edited]
ga: [Gan athrú]

en: [Read errors]
ga: [Earráidí léimh]

en: [RO]
ga: [L-A]

en: [readonly]
ga: [inléite amháin]

en: %ld line --%d%%-- | %ld lines --%d%%--
ga[0]: %ld líne --%d%%--
ga[1]: %ld líne --%d%%--
ga[2]: %ld líne --%d%%--
ga[3]: %ld líne --%d%%--
ga[4]: %ld líne --%d%%--

en: line %ld of %ld --%d%%-- col
ga: líne %ld as %ld --%d%%-- col

en: [No Name]
ga: [Gan Ainm]

en: help
ga: cabhair

en: [Help]
ga: [Cabhair]

en: [Preview]
ga: [Réamhamharc]

en: All
ga: Uile

en: Bot
ga: Bun

en: Top
ga: Barr

en:  (%d of %d)
ga:  (%d as %d)

en:  ((%d) of %d)
ga:  ((%d) as %d)

en:  (file %d of %d)
ga:  (comhad %d as %d)

en:  (file (%d) of %d)
ga:  (comhad (%d) as %d)

en: [Prompt]
ga: [Leid]

en: [Popup]
ga: [Preabfhuinneog]

en: [Scratch]
ga: [Sealadach]

en: WARNING: The file has been changed since reading it!!!
ga: RABHADH: Athraíodh an comhad ó léadh é!!!

en: Do you really want to write to it
ga: An bhfuil tú cinnte gur mhaith leat é a scríobh

en: [New]
ga: [Nua]

en: [New File]
ga: [Comhad Nua]

en:  CONVERSION ERROR
ga:  EARRÁID TIONTAITHE

en:  in line %ld;
ga:  ar líne %ld;

en: [NOT converted]
ga: [GAN tiontú]

en: [converted]
ga: [tiontaithe]

en: [Device]
ga: [Gléas]

en:  appended
ga:  iarcheangailte

en:  written
ga:  scríofa

en: 
    WARNING: Original file may be lost or damaged
ga: 
    RABHADH: D'fhéadfadh sé gur cailleadh nó damáistíodh an bunchomhad

en: don't quit the editor until the file is successfully written!
ga: ná scoir den eagarthóir go dtí go scríobhfar an comhad!

en: W10: Warning: Changing a readonly file
ga: W10: Rabhadh: Comhad inléite amháin á athrú

en: No display
ga: Gan taispeáint

en: : Send failed.
ga: : Theip ar sheoladh.

en: : Send failed. Trying to execute locally
ga: : Theip ar sheoladh. Ag baint triail as go logánta

en: %d of %d edited
ga: %d as %d curtha in eagar

en: No display: Send expression failed.
ga: Gan taispeáint: Theip ar sheoladh sloinn.

en: : Send expression failed.
ga: : Theip ar sheoladh sloinn.

en: Used CUT_BUFFER0 instead of empty selection
ga: Úsáideadh CUT_BUFFER0 in ionad roghnúcháin fholaimh

en: tagname
ga: clibainm

en:  kind file
ga:  cineál comhaid

en: 'history' option is zero
ga: Cuireadh an rogha 'history' ag náid

en: Warning: Using a weak encryption method; see :help 'cm'
ga: Rabhadh: Criptiúchán lag; féach :help 'cm'

en: Note: Encryption of swapfile not supported, disabling swap file
ga: Nóta: Ní féidir an comhad babhtála a chriptiú; comhad babhtála á dhíchumasú

en: Enter encryption key:
ga: Cuir isteach eochair chriptiúcháin:

en: Enter same key again:
ga: Cuir isteach an eochair arís:

en: Keys don't match!
ga: Ní ionann an dá eochair!

en: [crypted]
ga: [criptithe]

en: xchacha20v2: using custom opslimit "%llu" for Key derivation.
ga: xchacha20v2: ag baint úsáide as opslimit saincheaptha "%llu" agus an eochair á díorthú.

en: xchacha20v2: using default opslimit "%llu" for Key derivation.
ga: xchacha20v2: ag baint úsáide as an opslimit réamhshocraithe "%llu" agus an eochair á díorthú.

en: xchacha20v2: using custom memlimit "%lu" for Key derivation.
ga: xchacha20v2: ag baint úsáide as memlimit saincheaptha "%lu" agus an eochair á díorthú.

en: xchacha20v2: using default memlimit "%lu" for Key derivation.
ga: xchacha20v2: ag baint úsáide as an memlimit réamhshocraithe "%lu" agus an eochair á díorthú.

en: xchacha20v2: using custom algorithm "%d" for Key derivation.
ga: xchacha20v2: ag baint úsáide as algartam saincheaptha "%d" agus an eochair á díorthú.

en: xchacha20v2: using default algorithm "%d" for Key derivation.
ga: xchacha20v2: ag baint úsáide as an algartam réamhshocraithe "%d" agus an eochair á díorthú.

en: Entering Debug mode.  Type "cont" to continue.
ga: Mód dífhabhtaithe á thosú.  Clóscríobh "cont" le dul ar aghaidh.

en: Oldval = "%s"
ga: Seanluach = "%s"

en: Newval = "%s"
ga: Luach nua = "%s"

en: line %ld: %s
ga: líne %ld: %s

en: cmd: %s
ga: ordú: %s

en: frame is zero
ga: is náid é an fráma

en: frame at highest level: %d
ga: fráma ag an leibhéal is airde: %d

en: Breakpoint in "%s%s" line %ld
ga: Brisphointe i "%s%s" líne %ld

en: No breakpoints defined
ga: Níl aon bhrisphointe socraithe

en: %3d  %s %s  line %ld
ga: %3d  %s %s  líne %ld

en: %3d  expr %s
ga: %3d  slonn %s

en: extend() argument
ga: argóint extend()

en: Not enough memory to use internal diff for buffer "%s"
ga: Níl go leor cuimhne ar fáil chun diff inmheánach a dhéanamh ar mhaolán "%s"

en: Patch file
ga: Comhad paiste

en: Custom
ga: Saincheaptha

en: Latin supplement
ga: Forlíonadh Laidineach

en: Greek and Coptic
ga: Gréagach agus Coptach

en: Cyrillic
ga: Coireallach

en: Hebrew
ga: Eabhrach

en: Arabic
ga: Arabach

en: Latin extended
ga: Laidineach breisithe

en: Greek extended
ga: Gréagach breisithe

en: Punctuation
ga: Poncaíocht

en: Super- and subscripts
ga: For- agus foscripteanna

en: Currency
ga: Airgeadra

en: Other
ga: Eile

en: Roman numbers
ga: Uimhreacha Rómhánacha

en: Arrows
ga: Saigheada

en: Mathematical operators
ga: Oibreoirí matamaiticiúla

en: Technical
ga: Teicniúil

en: Box drawing
ga: Líníocht boscaí

en: Block elements
ga: Bloc-eilimintí

en: Geometric shapes
ga: Cruthanna geoiméadracha

en: Symbols
ga: Siombailí

en: Dingbats
ga: Smísteoga

en: CJK symbols and punctuation
ga: Siombailí agus poncaíocht CJK

en: Hiragana
ga: Hireagánach

en: Katakana
ga: Catacánach

en: Not enough memory to set references, garbage collection aborted!
ga: Níl go leor cuimhne ann le tagairtí a shocrú; bailiú dramhaíola á thobscor!

en: 
    	Last set from
ga: 
    	Socrú is déanaí ó

en: &OK
    &Cancel
ga: &OK
    &Cealaigh

en: called inputrestore() more often than inputsave()
ga: Glaodh inputrestore() níos minice ná inputsave()

en: <%s>%s%s  %d,  Hex %02x,  Oct %03o, Digr %s
ga: <%s>%s%s  %d,  Heics %02x,  Ocht %03o, Déghr %s

en: <%s>%s%s  %d,  Hex %02x,  Octal %03o
ga: <%s>%s%s  %d,  Heics %02x,  Ocht %03o

en: > %d, Hex %04x, Oct %o, Digr %s
ga: > %d, Heics %04x, Ocht %o, Déghr %s

en: > %d, Hex %08x, Oct %o, Digr %s
ga: > %d, Heics %08x, Ocht %o, Déghr %s

en: > %d, Hex %04x, Octal %o
ga: > %d, Heics %04x, Ocht %o

en: > %d, Hex %08x, Octal %o
ga: > %d, Heics %08x, Ocht %o

en: %ld line moved | %ld lines moved
ga[0]: Bogadh %ld líne
ga[1]: Bogadh %ld líne
ga[2]: Bogadh %ld líne
ga[3]: Bogadh %ld líne
ga[4]: Bogadh %ld líne

en: %ld lines filtered
ga: Scagadh %ld líne

en: [No write since last change]
ga: [Níor sábháladh ón athrú is déanaí]

en: Save As
ga: Sábháil Mar

en: Write partial file?
ga: Scríobh comhad neamhiomlán?

en: Overwrite existing file "%s"?
ga: Forscríobh comhad "%s" atá ann cheana?

en: Swap file "%s" exists, overwrite anyway?
ga: Tá comhad babhtála "%s" ann cheana; forscríobh é mar sin féin?

en: 'readonly' option is set for "%s".
    Do you wish to write anyway?
ga: tá an rogha 'readonly' socraithe do "%s".
    An bhfuil fonn ort scríobh air mar sin féin?

en: File permissions of "%s" are read-only.
    It may still be possible to write it.
    Do you wish to try?
ga: Tá comhad "%s" inléite amháin.
    Seans gurbh fhéidir scríobh air mar sin féin.
    An bhfuil fonn ort triail a bhaint as?

en: Edit File
ga: Cuir Comhad in Eagar

en: replace with %s (y/n/a/q/l/^E/^Y)?
ga: cuir %s ina ionad (y/n/a/q/l/^E/^Y)?

en: (Interrupted)
ga: (Idirbhriste)

en: %ld match on %ld line | %ld matches on %ld line
ga[0]: %ld rud comhoiriúnach ar %ld líne
ga[1]: %ld rud chomhoiriúnacha ar %ld líne
ga[2]: %ld rud chomhoiriúnacha ar %ld líne
ga[3]: %ld rud chomhoiriúnacha ar %ld líne
ga[4]: %ld rud comhoiriúnach ar %ld líne

en: %ld substitution on %ld line | %ld substitutions on %ld line
ga[0]: %ld ionadú ar %ld líne
ga[1]: %ld ionadú ar %ld líne
ga[2]: %ld ionadú ar %ld líne
ga[3]: %ld n-ionadú ar %ld líne
ga[4]: %ld ionadú ar %ld líne

en: %ld match on %ld lines | %ld matches on %ld lines
ga[0]: %ld rud comhoiriúnach ar %ld líne
ga[1]: %ld rud chomhoiriúnacha ar %ld líne
ga[2]: %ld rud chomhoiriúnacha ar %ld líne
ga[3]: %ld rud chomhoiriúnacha ar %ld líne
ga[4]: %ld rud comhoiriúnach ar %ld líne

en: %ld substitution on %ld lines | %ld substitutions on %ld lines
ga[0]: %ld ionadú ar %ld líne
ga[1]: %ld ionadú ar %ld líne
ga[2]: %ld ionadú ar %ld líne
ga[3]: %ld n-ionadú ar %ld líne
ga[4]: %ld ionadú ar %ld líne

en: Pattern found in every line: %s
ga: Aimsíodh an patrún i ngach uile líne: %s

en: Pattern not found: %s
ga: Patrún gan aimsiú: %s

en: No old files
ga: Gan seanchomhaid

en: Save changes to "%s"?
ga: Sábháil athruithe ar "%s"?

en: Warning: Entered other buffer unexpectedly (check autocommands)
ga: Rabhadh: Chuathas i maolán eile gan súil leis (seiceáil na huathorduithe)

en: W20: Required python version 2.x not supported, ignoring file: %s
ga: W20: Níl leagan 2.x de Python ar fáil; ag déanamh neamhaird de %s

en: W21: Required python version 3.x not supported, ignoring file: %s
ga: W21: Níl leagan 3.x de Python ar fáil; ag déanamh neamhaird de %s

en: Entering Ex mode.  Type "visual" to go to Normal mode.
ga: Mód Ex á thosú.  Clóscríobh "visual" le filleadh ar an ngnáthmhód.

en: Executing: %s
ga: Á rith: %s

en: End of sourced file
ga: Críoch an chomhaid fhoinsithe

en: End of function
ga: Críoch na feidhme

en: Backwards range given, OK to swap
ga: Raon droim ar ais, babhtáil

en: %d more file to edit.  Quit anyway? | %d more files to edit.  Quit anyway?
ga[0]: %d chomhad eile le cur in eagar.  Scoir mar sin féin?
ga[1]: %d chomhad eile le cur in eagar.  Scoir mar sin féin?
ga[2]: %d chomhad eile le cur in eagar.  Scoir mar sin féin?
ga[3]: %d gcomhad eile le cur in eagar.  Scoir mar sin féin?
ga[4]: %d comhad eile le cur in eagar.  Scoir mar sin féin?

en: unknown
ga: anaithnid

en: Greetings, Vim user!
ga: Dia duit, a úsáideoir Vim!

en: Already only one tab page
ga: Níl ach cluaisín amháin ann cheana féin

en: Edit File in new tab page
ga: Cuir comhad in eagar i gcluaisín nua

en: Edit File in new window
ga: Cuir comhad in eagar i bhfuinneog nua

en: Tab page %d
ga: Cluaisín %d

en: No swap file
ga: Níl aon chomhad babhtála ann

en: Append File
ga: Ceangail Comhad ag an Deireadh

en: Window position: X %d, Y %d
ga: Ionad na fuinneoige: X %d, Y %d

en: Save Redirection
ga: Sábháil Atreorú

en: Untitled
ga: Gan Teideal

en: Exception thrown: %s
ga: Gineadh eisceacht: %s

en: Exception finished: %s
ga: Eisceacht curtha i gcrích: %s

en: Exception discarded: %s
ga: Eisceacht curtha i leataobh: %s

en: %s, line %ld
ga: %s, líne %ld

en: Exception caught: %s
ga: Láimhseáladh eisceacht: %s

en: %s made pending
ga: %s ar feitheamh anois

en: %s resumed
ga: atosaíodh %s

en: %s discarded
ga: cuireadh %s i leataobh

en: Exception
ga: Eisceacht

en: Error and interrupt
ga: Earráid agus idirbhriseadh

en: Error
ga: Earráid

en: Interrupt
ga: Idirbhriseadh

en: [Command Line]
ga: [Líne na nOrduithe]

en: is a directory
ga: is comhadlann é

en: Illegal file name
ga: Ainm comhaid neamhcheadaithe

en: is not a file
ga: ní comhad é

en: is a device (disabled with 'opendevice' option)
ga: is gléas é seo (díchumasaithe le rogha 'opendevice')

en: [New DIRECTORY]
ga: [COMHADLANN nua]

en: [File too big]
ga: [Comhad rómhór]

en: [Permission Denied]
ga: [Cead Diúltaithe]

en: Vim: Reading from stdin...
ga: Vim: Ag léamh ón ionchur caighdeánach...

en: Reading from stdin...
ga: Ag léamh ón ionchur caighdeánach...

en: [socket]
ga: [soicéad]

en: [character special]
ga: [comhad speisialta den chineál carachtar]

en: [CR missing]
ga: [CR ar iarraidh]

en: [long lines split]
ga: [línte fada deighilte]

en: [CONVERSION ERROR in line %ld]
ga: [EARRÁID TIONTAITHE i líne %ld]

en: [ILLEGAL BYTE in line %ld]
ga: [BEART NEAMHCHEADAITHE i líne %ld]

en: [READ ERRORS]
ga: [EARRÁIDÍ LÉIMH]

en: Can't find temp file for conversion
ga: Ní féidir comhad sealadach a aimsiú le haghaidh tiontaithe

en: Conversion with 'charconvert' failed
ga: Theip ar thiontú le 'charconvert'

en: can't read output of 'charconvert'
ga: ní féidir an t-aschur ó 'charconvert' a léamh

en: [dos format]
ga: [formáid dos]

en: [mac format]
ga: [formáid mac]

en: [unix format]
ga: [formáid unix]

en: %ld line,  | %ld lines,
ga[0]: %ld líne,
ga[1]: %ld líne,
ga[2]: %ld líne,
ga[3]: %ld líne,
ga[4]: %ld líne,

en: %lld byte | %lld bytes
ga[0]: %lld bheart
ga[1]: %lld bheart
ga[2]: %lld bheart
ga[3]: %lld mbeart
ga[4]: %lld beart

en: [noeol]
ga: [ganEOL]

en: [Incomplete last line]
ga: [Is neamhiomlán an líne dheireanach]

en: W12: Warning: File "%s" has changed and the buffer was changed in Vim as well
ga: W12: Rabhadh: Athraíodh comhad "%s" agus athraíodh an maolán i Vim freisin

en: See ":help W12" for more info.
ga: Bain triail as ":help W12" chun tuilleadh eolais a fháil.

en: W11: Warning: File "%s" has changed since editing started
ga: W11: Rabhadh: Athraíodh comhad "%s" ó tosaíodh é a chur in eagar

en: See ":help W11" for more info.
ga: Bain triail as ":help W11" chun tuilleadh eolais a fháil.

en: W16: Warning: Mode of file "%s" has changed since editing started
ga: W16: Rabhadh: Athraíodh mód an chomhaid "%s" ó tosaíodh é a chur in eagar

en: See ":help W16" for more info.
ga: Bain triail as ":help W16" chun tuilleadh eolais a fháil.

en: W13: Warning: File "%s" has been created after editing started
ga: W13: Rabhadh: Cruthaíodh comhad "%s" ó tosaíodh é a chur in eagar

en: Warning
ga: Rabhadh

en: &OK
    &Load File
    Load File &and Options
ga: &OK
    &Lódáil Comhad
    Lódáil Comhad &agus Roghanna

en: <empty>
ga: <folamh>

en: writefile() first argument must be a List or a Blob
ga: Ní mór don chéad argóint ar writefile() bheith ina Liosta nó Bloba

en: Select Directory dialog
ga: Dialóg `Roghnaigh Comhadlann'

en: Save File dialog
ga: Dialóg `Sábháil Comhad'

en: Open File dialog
ga: Dialóg `Oscail Comhad'

en: no matches
ga: níor aimsíodh aon rud

en: +--%3ld line folded  | +--%3ld lines folded
ga[0]: +--%3ld líne fillte
ga[1]: +--%3ld líne fillte
ga[2]: +--%3ld líne fillte
ga[3]: +--%3ld líne fillte
ga[4]: +--%3ld líne fillte

en: +-%s%3ld line:  | +-%s%3ld lines:
ga[0]: +-%s%3ld líne:
ga[1]: +-%s%3ld líne:
ga[2]: +-%s%3ld líne:
ga[3]: +-%s%3ld líne:
ga[4]: +-%s%3ld líne:

en: No match at cursor, finding next
ga: Níl a leithéid ag an gcúrsóir, ag cuardach ar an chéad cheann eile

en: _Save
ga: _Sábháil

en: _Open
ga: _Oscail

en: _Cancel
ga: _Cealaigh

en: &Yes
    &No
    &Cancel
ga: &Tá
    &Níl
    &Cealaigh

en: Yes
ga: Tá

en: No
ga: Níl

en: Cancel
ga: Cealaigh

en: Input _Methods
ga: _Modhanna Ionchuir

en: VIM - Search and Replace...
ga: VIM - Cuardaigh agus Athchuir...

en: VIM - Search...
ga: VIM - Cuardaigh...

en: Find what:
ga: Aimsigh:

en: Replace with:
ga: Le cur ina ionad:

en: Match whole word only
ga: Focal iomlán amháin

en: Match case
ga: Meaitseáil an cás

en: Direction
ga: Treo

en: Up
ga: Suas

en: Down
ga: Síos

en: Find Next
ga: An Chéad Cheann Eile

en: Replace
ga: Athchuir

en: Replace All
ga: Athchuir Uile

en: _Close
ga: _Dún

en: Vim: Received "die" request from session manager
ga: Vim: Fuarthas iarratas "die" ó bhainisteoir an tseisiúin

en: Close tab
ga: Dún an cluaisín

en: New tab
ga: Cluaisín nua

en: Open Tab...
ga: Oscail Cluaisín...

en: Vim: Main window unexpectedly destroyed
ga: Vim: Scriosadh an phríomhfhuinneog gan súil leis

en: &Filter
ga: &Scagaire

en: &Cancel
ga: &Cealaigh

en: Directories
ga: Comhadlanna

en: Filter
ga: Scagaire

en: &Help
ga: &Cabhair

en: Files
ga: Comhaid

en: Selection
ga: Roghnú

en: Vim dialog
ga: Dialóg Vim

en: Find &Next
ga: An Chéad Chea&nn Eile

en: &Replace
ga: &Athchuir

en: Replace &All
ga: Athchuir &Uile

en: &Undo
ga: &Cealaigh

en: Open tab...
ga: Oscail cluaisín...

en: Find string
ga: Aimsigh teaghrán

en: Find & Replace
ga: Aimsigh agus Athchuir

en: Not Used
ga: Gan Úsáid

en: Directory	*.nothing
ga: Comhadlann	*.neamhní

en: Font0: %s
ga: Cló0: %s

en: Font%d: %s
ga: Cló%d: %s

en: Font%d width is not twice that of font0
ga: Níl Cló%d dhá uair chomh leathan le cló0

en: Font0 width: %d
ga: Leithead Cló0: %d

en: Font%d width: %d
ga: Leithead Cló%d: %d

en: Invalid font specification
ga: Sonrú cló neamhbhailí

en: &Dismiss
ga: &Ruaig

en: no specific match
ga: níl a leithéid ann

en: Vim - Font Selector
ga: Vim - Roghnú Cló

en: Name:
ga: Ainm:

en: Show size in Points
ga: Taispeáin méid (Pointí)

en: Encoding:
ga: Ionchódú:

en: Font:
ga: Cló:

en: Style:
ga: Stíl:

en: Size:
ga: Méid:

en: Page %d
ga: Leathanach %d

en: No text to be printed
ga: Níl aon téacs le priontáil

en: Printing page %d (%d%%)
ga: Leathanach %d (%d%%) á phriontáil

en:  Copy %d of %d
ga:  Cóip %d as %d

en: Printed: %s
ga: Priontáilte: %s

en: Printing aborted
ga: Priontáil tobscortha

en: Sending to printer...
ga: Á sheoladh chuig an bprintéir...

en: Print job sent.
ga: Seoladh an jab priontála.

en: Sorry, help file "%s" not found
ga: Ár leithscéal, níor aimsíodh comhad cabhrach "%s"

en: W18: Invalid character in group name
ga: W18: Carachtar neamhbhailí in ainm an ghrúpa

en: Add a new database
ga: Bunachar sonraí nua

en: Query for a pattern
ga: Iarratas ar phatrún

en: Show this message
ga: Taispeáin an teachtaireacht seo

en: Kill a connection
ga: Maraigh ceangal

en: Reinit all connections
ga: Atúsaigh gach ceangal

en: Show connections
ga: Taispeáin ceangail

en: This cscope command does not support splitting the window.
ga: Ní féidir fuinneoga a scoilteadh leis an ordú cscope seo.

en: Added cscope database %s
ga: Bunachar sonraí nua cscope: %s

en: cs_create_connection setpgid failed
ga: theip ar setpgid do cs_create_connection

en: cs_create_connection exec failed
ga: theip ar rith cs_create_connection

en: cs_create_connection: fdopen for to_fp failed
ga: cs_create_connection: theip ar fdopen le haghaidh to_fp

en: cs_create_connection: fdopen for fr_fp failed
ga: cs_create_connection: theip ar fdopen le haghaidh fr_fp

en: cscope commands:
ga: Orduithe cscope:

en: %-5s: %s%*s (Usage: %s)
ga: %-5s: %s%*s (Úsáid: %s)

en: 
           a: Find assignments to this symbol
           c: Find functions calling this function
           d: Find functions called by this function
           e: Find this egrep pattern
           f: Find this file
           g: Find this definition
           i: Find files #including this file
           s: Find this C symbol
           t: Find this text string
ga: 
           a: Aimsigh ráitis sannacháin leis an tsiombail seo
           c: Aimsigh feidhmeanna a chuireann glaoch ar an bhfeidhm seo
           d: Aimsigh feidhmeanna a gcuireann an fheidhm seo glaoch orthu
           e: Aimsigh an patrún egrep seo
           f: Aimsigh an comhad seo
           g: Aimsigh an sainmhíniú seo
           i: Aimsigh comhaid a #include-áil an comhad seo
           s: Aimsigh an tsiombail C seo
           t: Aimsigh an teaghrán téacs seo

en: cscope connection %s closed
ga: Dúnadh ceangal cscope %s

en: Cscope tag: %s
ga: Clib cscope: %s

en: 
       #   line
ga: 
       #   líne

en: filename / context / line
ga: ainm comhaid / comhthéacs / líne

en: All cscope databases reset
ga: Athshocraíodh gach bunachar sonraí cscope

en: no cscope connections
ga: níl aon cheangal cscope ann

en:  # pid    database name                       prepend path
ga:  # pid    ainm bunachair                       cosán tosaigh

en: Lua library cannot be loaded.
ga: Ní féidir an leabharlann Lua a lódáil.

en: cannot save undo information
ga: ní féidir eolas cealaithe a shábháil

en: invalid expression
ga: slonn neamhbhailí

en: expressions disabled at compile time
ga: díchumasaíodh sloinn nuair a tiomsaíodh an clár

en: hidden option
ga: rogha fholaithe

en: unknown option
ga: rogha anaithnid

en: window index is out of range
ga: innéacs fuinneoige as raon

en: couldn't open buffer
ga: ní féidir maolán a oscailt

en: cannot delete line
ga: ní féidir an líne a scriosadh

en: cannot replace line
ga: ní féidir an líne a athchur

en: cannot insert line
ga: ní féidir líne a ionsá

en: string cannot contain newlines
ga: ní cheadaítear línte nua sa teaghrán

en: error converting Scheme values to Vim
ga: earráid agus luachanna Scheme á dtiontú go Vim

en: Vim error: ~a
ga: earráid Vim: ~a

en: Vim error
ga: earráid Vim

en: buffer is invalid
ga: maolán neamhbhailí

en: window is invalid
ga: fuinneog neamhbhailí

en: linenr out of range
ga: líne-uimhir as raon

en: not allowed in the Vim sandbox
ga: ní cheadaítear é seo i mbosca gainimh Vim

en: invalid buffer number
ga: uimhir neamhbhailí mhaoláin

en: not implemented yet
ga: níl ar fáil fós

en: cannot set line(s)
ga: ní féidir lín(t)e a shocrú

en: invalid mark name
ga: ainm neamhbhailí ar mharc

en: mark not set
ga: marc gan socrú

en: row %d column %d
ga: líne %d colún %d

en: cannot insert/append line
ga: ní féidir líne a ionsá/iarcheangal

en: line number out of range
ga: líne-uimhir as raon

en: unknown flag:
ga: bratach anaithnid:

en: unknown vimOption
ga: vimOption anaithnid

en: keyboard interrupt
ga: idirbhriseadh méarchláir

en: cannot create buffer/window command: object is being deleted
ga: ní féidir ordú maoláin/fuinneoige a chruthú: réad á scriosadh

en: cannot register callback command: buffer/window is already being deleted
ga: ní féidir ordú aisghlaoch a chlárú: maolán/fuinneog á scriosadh cheana

en: cannot register callback command: buffer/window reference not found
ga: ní féidir ordú aisghlaoch a chlárú: tagairt mhaolán/fhuinneoige gan aimsiú

en: cannot get line
ga: ní féidir an líne a fháil

en: Unable to register a command server name
ga: Ní féidir ainm fhreastalaí ordaithe a chlárú

en: %ld lines to indent...
ga: %ld líne le heangú...

en: %ld line indented  | %ld lines indented
ga[0]: Eangaíodh %ld líne
ga[1]: Eangaíodh %ld líne
ga[2]: Eangaíodh %ld líne
ga[3]: Eangaíodh %ld líne
ga[4]: Eangaíodh %ld líne

en:  Keyword completion (^N^P)
ga:  Comhlánú lorgfhocal (^N^P)

en:  ^X mode (^]^D^E^F^I^K^L^N^O^Ps^U^V^Y)
ga:  mód ^X (^]^D^E^F^I^K^L^N^O^Ps^U^V^Y)

en:  Whole line completion (^L^N^P)
ga:  Comhlánú línte ina n-iomláine (^L^N^P)

en:  File name completion (^F^N^P)
ga:  Comhlánú ainmneacha comhaid (^F^N^P)

en:  Tag completion (^]^N^P)
ga:  Comhlánú clibeanna (^]/^N/^P)

en:  Path pattern completion (^N^P)
ga:  Comhlánú cosáin (^N^P)

en:  Definition completion (^D^N^P)
ga:  Comhlánú sainmhínithe (^D^N^P)

en:  Dictionary completion (^K^N^P)
ga:  Comhlánú foclóra (^K^N^P)

en:  Thesaurus completion (^T^N^P)
ga:  Comhlánú teasárais (^T^N^P)

en:  Command-line completion (^V^N^P)
ga:  Comhlánú ar líne na n-orduithe (^V^N^P)

en:  User defined completion (^U^N^P)
ga:  Comhlánú saincheaptha (^U^N^P)

en:  Omni completion (^O^N^P)
ga:  Comhlánú Omni (^O^N^P)

en:  Spelling suggestion (s^N^P)
ga:  Moladh litrithe (s^N^P)

en:  Keyword Local completion (^N^P)
ga:  Comhlánú logánta lorgfhocal (^N^P)

en: 'dictionary' option is empty
ga: tá an rogha 'dictionary' folamh

en: 'thesaurus' option is empty
ga: tá an rogha 'thesaurus' folamh

en: Scanning dictionary: %s
ga: Foclóir á scanadh: %s

en:  (insert) Scroll (^E/^Y)
ga:  (ionsá) Scrollaigh (^E/^Y)

en:  (replace) Scroll (^E/^Y)
ga:  (athchur) Scrollaigh (^E/^Y)

en: Scanning: %s
ga: %s á scanadh

en: Scanning tags.
ga: Clibeanna á scanadh.

en: match in file
ga: meaitseáil sa chomhad

en:  Adding
ga:  Méadú

en: -- Searching...
ga: -- Ag Cuardach...

en: Hit end of paragraph
ga: Sroicheadh críoch an pharagraif

en: Pattern not found
ga: Patrún gan aimsiú

en: Back at original
ga: Ar ais ag an mbunáit

en: Word from other line
ga: Focal as líne eile

en: The only match
ga: An teaghrán comhoiriúnach amháin

en: match %d of %d
ga: comhoiriúnú %d as %d

en: match %d
ga: comhoiriúnú %d

en: flatten() argument
ga: argóint flatten()

en: sort() argument
ga: argóint sort()

en: uniq() argument
ga: argóint uniq()

en: map() argument
ga: argóint map()

en: mapnew() argument
ga: argóint mapnew()

en: filter() argument
ga: argóint filter()

en: extendnew() argument
ga: argóint extendnew()

en: remove() argument
ga: argóint remove()

en: reverse() argument
ga: argóint reverse()

en: Current %slanguage: "%s"
ga: %sTeanga faoi láthair: "%s"

en: Unknown option argument
ga: Argóint anaithnid rogha

en: Too many edit arguments
ga: An iomarca argóintí eagarthóireachta

en: Argument missing after
ga: Argóint ar iarraidh i ndiaidh

en: Garbage after option argument
ga: Dramhaíl i ndiaidh argóinte rogha

en: Too many "+command", "-c command" or "--cmd command" arguments
ga: An iomarca argóintí den chineál "+ordú", "-c ordú" nó "--cmd ordú"

en: Invalid argument for
ga: Argóint neamhbhailí do

en: %d files to edit
ga: %d comhad le cur in eagar

en: netbeans is not supported with this GUI
ga: Ní thacaítear le netbeans sa GUI seo

en: '-nb' cannot be used: not enabled at compile time
ga: Ní féidir '-nb' a úsáid: níor cumasaíodh é ag am tiomsaithe

en: This Vim was not compiled with the diff feature.
ga: Níor tiomsaíodh an leagan seo de Vim leis an ngné `diff'.

en: Attempt to open script file again: "
ga: Iarracht ar oscailt na scripte arís: "

en: Cannot open for reading: "
ga: Ní féidir é a oscailt chun léamh: "

en: Cannot open for script output: "
ga: Ní féidir a oscailt le haghaidh an aschuir scripte: "

en: Vim: Error: Failure to start gvim from NetBeans
ga: Vim: Earráid: Theip ar thosú gvim ó NetBeans

en: Vim: Error: This version of Vim does not run in a Cygwin terminal
ga: Vim: Earráid: Ní féidir an leagan seo de Vim a rith i dteirminéal Cygwin

en: Vim: Warning: Output is not to a terminal
ga: Vim: Rabhadh: Níl an t-aschur ag dul chuig teirminéal

en: Vim: Warning: Input is not from a terminal
ga: Vim: Rabhadh: Níl an t-ionchur ag teacht ó theirminéal

en: pre-vimrc command line
ga: líne na n-orduithe pre-vimrc

en: 
    More info with: "vim -h"
ga: 
    Tuilleadh eolais: "vim -h"

en: [file ..]       edit specified file(s)
ga: [comhad ..]       cuir na comhaid ceaptha in eagar

en: -               read text from stdin
ga: -               léigh téacs ó stdin

en: -t tag          edit file where tag is defined
ga: -t tag          cuir an comhad inar sainmhíníodh an chlib in eagar

en: -q [errorfile]  edit file with first error
ga: -q [comhadearr] cuir an comhad ina bhfuil an chéad earráid in eagar

en: 
    
    Usage:
ga: 
    
    úsáid:

en:  vim [arguments]
ga:  vim [argóintí]

en: 
       or:
ga: 
       nó:

en: 
    Where case is ignored prepend / to make flag upper case
ga: 
    Nuair nach cásíogair é, cuir '/' ag tosach na brataí chun í a chur sa chás uachtair

en: 
    
    Arguments:
ga: 
    
    Argóintí:

en: --			Only file names after this
ga: --			Ní cheadaítear ach ainmneacha comhaid ina dhiaidh seo

en: --literal		Don't expand wildcards
ga: --literal		Ná leathnaigh saoróga

en: -register		Register this gvim for OLE
ga: -register		Cláraigh an gvim seo le haghaidh OLE

en: -unregister		Unregister gvim for OLE
ga: -unregister		Díchláraigh an gvim seo le haghaidh OLE

en: -g			Run using GUI (like "gvim")
ga: -g			Rith agus úsáid an GUI (ar nós "gvim")

en: -f  or  --nofork	Foreground: Don't fork when starting GUI
ga: -f  nó  --nofork	Tulra: Ná déan forc agus an GUI á thosú

en: -v			Vi mode (like "vi")
ga: -v			Mód Vi (ar nós "vi")

en: -e			Ex mode (like "ex")
ga: -e			Mód Ex (ar nós "ex")

en: -E			Improved Ex mode
ga: -E			Mód Ex feabhsaithe

en: -s			Silent (batch) mode (only for "ex")
ga: -s			Mód ciúin (baiscphróiseála) (do "ex" amháin)

en: -d			Diff mode (like "vimdiff")
ga: -d			Mód diff (ar nós "vimdiff")

en: -y			Easy mode (like "evim", modeless)
ga: -y			Mód éasca (ar nós "evim", gan mhód)

en: -R			Readonly mode (like "view")
ga: -R			Mód inléite amháin (ar nós "view")

en: -Z			Restricted mode (like "rvim")
ga: -Z			Mód srianta (ar nós "rvim")

en: -m			Modifications (writing files) not allowed
ga: -m			Ní cheadaítear athruithe (.i. scríobh na gcomhad)

en: -M			Modifications in text not allowed
ga: -M			Ní cheadaítear an téacs a athrú

en: -b			Binary mode
ga: -b			Mód dénártha

en: -l			Lisp mode
ga: -l			Mód Lisp

en: -C			Compatible with Vi: 'compatible'
ga: -C			Comhoiriúnach le Vi: 'compatible'

en: -N			Not fully Vi compatible: 'nocompatible'
ga: -N			Neamh-chomhoiriúnach le Vi: 'nocompatible'

en: -V[N][fname]		Be verbose [level N] [log messages to fname]
ga: -V[N][fname]		Bí foclach [leibhéal N] [logáil teachtaireachtaí i fname]

en: -D			Debugging mode
ga: -D			Mód dífhabhtaithe

en: -n			No swap file, use memory only
ga: -n			Ná húsáid comhad babhtála .i. ná húsáid ach an chuimhne

en: -r			List swap files and exit
ga: -r			Taispeáin comhaid bhabhtála agus scoir

en: -r (with file name)	Recover crashed session
ga: -r (le hainm comhaid)	Athshlánaigh ó chliseadh

en: -L			Same as -r
ga: -L			Ar comhbhrí le -r

en: -f			Don't use newcli to open window
ga: -f			Ná húsáid newcli chun fuinneog a oscailt

en: -dev <device>		Use <device> for I/O
ga: -dev <gléas>		Bain úsáid as <gléas> do I/A

en: -A			Start in Arabic mode
ga: -A			Tosaigh sa mhód Araibise

en: -H			Start in Hebrew mode
ga: -H			Tosaigh sa mhód Eabhraise

en: -T <terminal>	Set terminal type to <terminal>
ga: -T <teirminéal>	Socraigh cineál an teirminéil

en: --not-a-term		Skip warning for input/output not being a terminal
ga: --not-a-term		Ná bac le rabhadh faoi ionchur/aschur gan a bheith ón teirminéal

en: --gui-dialog-file {fname}  For testing: write dialog text
ga: --gui-dialog-file {fname}  Le haghaidh tástála: scríobh téacs na dialóige

en: --ttyfail		Exit if input or output is not a terminal
ga: --ttyfail		Scoir mura bhfuil ionchur nó aschur ina theirminéal

en: -u <vimrc>		Use <vimrc> instead of any .vimrc
ga: -u <vimrc>		Úsáid <vimrc> in ionad aon .vimrc

en: -U <gvimrc>		Use <gvimrc> instead of any .gvimrc
ga: -U <gvimrc>		Bain úsáid as <gvimrc> in ionad aon .gvimrc

en: --noplugin		Don't load plugin scripts
ga: --noplugin		Ná lódáil breiseáin

en: -p[N]		Open N tab pages (default: one for each file)
ga: -p[N]		Oscail N cluaisín (réamhshocrú: ceann do gach comhad)

en: -o[N]		Open N windows (default: one for each file)
ga: -o[N]		Oscail N fuinneog (réamhshocrú: ceann do gach comhad)

en: -O[N]		Like -o but split vertically
ga: -O[N]		Cosúil le -o, ach roinn go hingearach

en: +			Start at end of file
ga: +			Tosaigh ag deireadh an chomhaid

en: +<lnum>		Start at line <lnum>
ga: +<lnum>		Tosaigh ar líne <lnum>

en: --cmd <command>	Execute <command> before loading any vimrc file
ga: --cmd <ordú>	Rith <ordú> sula lódáiltear aon chomhad vimrc

en: -c <command>		Execute <command> after loading the first file
ga: -c <ordú>		Rith <ordú> i ndiaidh an chéad chomhad a lódáil

en: -S <session>		Source file <session> after loading the first file
ga: -S <seisiún>		Léigh comhad <seisiún> i ndiaidh an chéad chomhad a lódáil

en: -s <scriptin>	Read Normal mode commands from file <scriptin>
ga: -s <script>	Léigh orduithe gnáthmhóid ó chomhad <script>

en: -w <scriptout>	Append all typed commands to file <scriptout>
ga: -w <script>	Iarcheangail gach ordú clóscríofa le comhad <script>

en: -W <scriptout>	Write all typed commands to file <scriptout>
ga: -W <aschur>	Scríobh gach ordú clóscríofa i gcomhad <aschur>

en: -x			Edit encrypted files
ga: -x			Cuir comhaid chriptithe in eagar

en: -display <display>	Connect Vim to this particular X-server
ga: -display <freastalaí>	Ceangail Vim leis an bhfreastalaí X seo

en: -X			Do not connect to X server
ga: -X			Ná ceangail leis an bhfreastalaí X

en: --remote <files>	Edit <files> in a Vim server if possible
ga: --remote <comhaid>	Cuir <comhaid> in eagar le freastalaí Vim más féidir

en: --remote-silent <files>  Same, don't complain if there is no server
ga: --remote-silent <comhaid> Mar an gcéanna, ná déan gearán mura bhfuil freastalaí ann

en: --remote-wait <files>  As --remote but wait for files to have been edited
ga: --remote-wait <comhaid>  Mar --remote ach fan leis na comhaid a bheith curtha in eagar

en: --remote-wait-silent <files>  Same, don't complain if there is no server
ga: --remote-wait-silent <comhaid>  Mar an gcéanna, ná déan gearán mura bhfuil freastalaí ann

en: --remote-tab[-wait][-silent] <files>  As --remote but use tab page per file
ga: --remote-tab[-wait][-silent] <comhaid>  Cosúil le --remote ach oscail cluaisín do gach comhad

en: --remote-send <keys>	Send <keys> to a Vim server and exit
ga: --remote-send <eochracha>	Seol <eochracha> chuig freastalaí Vim agus scoir

en: --remote-expr <expr>	Evaluate <expr> in a Vim server and print result
ga: --remote-expr <slonn>	Luacháil <slonn> le freastalaí Vim agus taispeáin an toradh

en: --serverlist		List available Vim server names and exit
ga: --serverlist		Taispeáin freastalaithe Vim atá ar fáil agus scoir

en: --servername <name>	Send to/become the Vim server <name>
ga: --servername <ainm>	Seol chuig/Bí i do fhreastalaí Vim <ainm>

en: --startuptime <file>	Write startup timing messages to <file>
ga: --startuptime <comhad>	Scríobh faisnéis maidir le tréimhse tosaithe i <comhad>

en: --log <file>		Start logging to <file> early
ga: --log <comhad>		Tosaigh ag logáil sa chomhad <comhad> go luath

en: -i <viminfo>		Use <viminfo> instead of .viminfo
ga: -i <viminfo>		Úsáid <viminfo> in ionad .viminfo

en: --clean		'nocompatible', Vim defaults, no plugins, no viminfo
ga: --clean		'nocompatible', réamhshocruithe Vim, gan breiseáin, gan viminfo

en: -h  or  --help	Print Help (this message) and exit
ga: -h  nó  --help	Taispeáin an chabhair seo agus scoir

en: --version		Print version information and exit
ga: --version		Taispeáin eolas faoin leagan agus scoir

en: 
    Arguments recognised by gvim (Motif version):
ga: 
    Argóintí a aithníonn gvim (leagan Motif):

en: -display <display>	Run Vim on <display>
ga: -display <scáileán>	Rith Vim ar <scáileán>

en: -iconic		Start Vim iconified
ga: -iconic		Tosaigh Vim sa mhód íoslaghdaithe

en: -background <color>	Use <color> for the background (also: -bg)
ga: -background <dath>	Bain úsáid as <dath> don chúlra (-bg freisin)

en: -foreground <color>	Use <color> for normal text (also: -fg)
ga: -foreground <dath>	Úsáid <dath> le haghaidh gnáth-théacs (-fg freisin)

en: -font <font>		Use <font> for normal text (also: -fn)
ga: -font <cló>		Úsáid <cló> le haghaidh gnáth-théacs (-fn freisin)

en: -boldfont <font>	Use <font> for bold text
ga: -boldfont <cló>	Bain úsáid as <cló> do chló trom

en: -italicfont <font>	Use <font> for italic text
ga: -italicfont <cló>	Úsáid <cló> le haghaidh téacs iodálaigh

en: -geometry <geom>	Use <geom> for initial geometry (also: -geom)
ga: -geometry <geoim>	Úsáid <geoim> le haghaidh na céimseatan tosaigh (-geom freisin)

en: -borderwidth <width>	Use a border width of <width> (also: -bw)
ga: -borderwidth <leithead>	Socraigh <leithead> na himlíne (-bw freisin)

en: -scrollbarwidth <width>  Use a scrollbar width of <width> (also: -sw)
ga: -scrollbarwidth <leithead> Socraigh leithead na scrollbharraí le bheith <leithead> (-sw freisin)

en: -reverse		Use reverse video (also: -rv)
ga: -reverse		Úsáid fís aisiompaithe (-rv freisin)

en: +reverse		Don't use reverse video (also: +rv)
ga: +reverse		Ná húsáid fís aisiompaithe (+rv freisin)

en: -xrm <resource>	Set the specified resource
ga: -xrm <acmhainn>	Socraigh an acmhainn sainithe

en: 
    Arguments recognised by gvim (GTK+ version):
ga: 
    Argóintí a aithníonn gvim (leagan GTK+):

en: -display <display>	Run Vim on <display> (also: --display)
ga: -display <scáileán>	Rith Vim ar <scáileán> (--display freisin)

en: --role <role>	Set a unique role to identify the main window
ga: --role <ról>	Socraigh ról sainiúil chun an phríomhfhuinneog a aithint

en: --socketid <xid>	Open Vim inside another GTK widget
ga: --socketid <xid>	Oscail Vim laistigh de ghiuirléid GTK eile

en: --echo-wid		Make gvim echo the Window ID on stdout
ga: --echo-wid		Taispeánann gvim aitheantas na fuinneoige ar stdout

en: -P <parent title>	Open Vim inside parent application
ga: -P <máthairchlár>	Oscail Vim laistigh den mháthairchlár

en: --windowid <HWND>	Open Vim inside another win32 widget
ga: --windowid <HWND>	Oscail Vim laistigh de ghiuirléid win32 eile

en: Seen modifyOtherKeys: true
ga: modifyOtherKeys feicthe: fíor

en: Unknown
ga: Anaithnid

en: Off
ga: As

en: On
ga: Ann

en: Disabled
ga: Díchumasaithe

en: Cleared
ga: Glanta

en: modifyOtherKeys detected: %s
ga: modifyOtherKeys braite: %s

en: Kitty keyboard protocol: %s
ga: Prótacal méarchláir Kitty: %s

en: No abbreviation found
ga: Níor aimsíodh aon ghiorrúchán

en: No mapping found
ga: Níor aimsíodh aon mhapáil

en: No marks set
ga: Níl aon mharc socraithe

en: 
    mark line  col file/text
ga: 
    marc líne  col comhad/téacs

en: 
     jump line  col file/text
ga: 
     léim líne  col comhad/téacs

en: 
    change line  col text
ga: 
    athrú  líne  col téacs

en: Enter number of swap file to use (0 to quit):
ga: Cuir isteach uimhir an chomhaid babhtála le húsáid (0 = scor):

en: Unable to read block 0 from
ga: Ní féidir bloc 0 a léamh ó

en: 
    Maybe no changes were made or Vim did not update the swap file.
ga: 
    B'fhéidir nár athraíodh aon rud, nó níor nuashonraigh Vim an comhad babhtála.

en:  cannot be used with this version of Vim.
ga:  níl ar fáil leis an leagan seo de Vim.

en: Use Vim version 3.0.
ga: Bain úsáid as Vim, leagan 3.0.

en:  cannot be used on this computer.
ga:  níl ar fáil ar an ríomhaire seo.

en: The file was created on
ga: Cruthaíodh an comhad seo ar

en: ,
    or the file has been damaged.
ga: ,
    is é sin nó rinneadh dochar don chomhad.

en:  has been damaged (page size is smaller than minimum value).
ga:  rinneadh dochar dó (méid an leathanaigh níos lú ná an íosmhéid).

en: Using swap file "%s"
ga: Comhad babhtála "%s" á úsáid

en: Original file "%s"
ga: Bunchomhad "%s"

en: Swap file is encrypted: "%s"
ga: Tá an comhad babhtála criptithe: "%s"

en: 
    If you entered a new crypt key but did not write the text file,
ga: 
    Má chuir tú eochair nua chriptiúcháin isteach, ach mura scríobh tú an téacschomhad,

en: 
    enter the new crypt key.
ga: 
    cuir isteach an eochair nua chriptiúcháin.

en: 
    If you wrote the text file after changing the crypt key press enter
ga: 
    Má scríobh tú an téacschomhad tar éis duit an eochair chriptiúcháin a athrú, brúigh Enter

en: 
    to use the same key for text file and swap file
ga: 
    chun an eochair chéanna a úsáid don téacschomhad agus an comhad babhtála

en: ???MANY LINES MISSING
ga: ???GO LEOR LÍNTE AR IARRAIDH

en: ???LINE COUNT WRONG
ga: ???TÁ LÍON NA LÍNTE MÍCHEART

en: ???EMPTY BLOCK
ga: ???BLOC FOLAMH

en: ???LINES MISSING
ga: ???LÍNTE AR IARRAIDH

en: ???BLOCK MISSING
ga: ???BLOC AR IARRAIDH

en: ??? from here until ???END lines may be messed up
ga: ??? is féidir go ndearnadh praiseach de línte ó anseo go ???END

en: ??? from here until ???END lines may have been inserted/deleted
ga: ??? is féidir go bhfuil línte ionsáite/scriosta ó anseo go ???END

en: ??? lines may be missing
ga: ??? seans go bhfuil línte ar iarraidh

en: ???END
ga: ???DEIREADH

en: See ":help E312" for more information.
ga: Bain triail as ":help E312" chun tuilleadh eolais a fháil.

en: Recovery completed. You should check if everything is OK.
ga: Athshlánaíodh. Ba chóir duit gach rud a sheiceáil uair amháin eile.

en: 
    (You might want to write out this file under another name
ga: 
    (B'fhéidir nár mhiste duit an comhad seo a shábháil le hainm eile

en: and run diff with the original file to check for changes)
ga: agus déan comparáid leis an mbunchomhad chun athruithe a lorg)

en: Recovery completed. Buffer contents equals file contents.
ga: Athshlánú curtha i gcrích. Is ionann an t-ábhar sa mhaolán agus an t-ábhar sa chomhad.

en: 
    You may want to delete the .swp file now.
ga: 
    B'fhéidir nár mhiste duit an comhad .swp a scriosadh anois.

en: 
    Note: process STILL RUNNING:
ga: 
    Nóta: próiseas FÓS AR SIÚL:

en: Using crypt key from swap file for the text file.
ga: Eochair chriptiúcháin ón gcomhad babhtála á húsáid ar an téacschomhad.

en: Swap files found:
ga: Comhaid bhabhtála a aimsíodh:

en:    In current directory:
ga:    Sa chomhadlann reatha:

en:    Using specified name:
ga:    Ag baint úsáid as ainm socraithe:

en:    In directory
ga:    Sa chomhadlann

en:       -- none --
ga:       -- neamhní --

en:           owned by:
ga:           úinéir:

en:    dated:
ga:    dátaithe:

en:              dated:
ga:              dátaithe:

en:          [from Vim version 3.0]
ga:          [ó leagan 3.0 de Vim]

en:          [does not look like a Vim swap file]
ga:          [níl sé cosúil le comhad babhtála Vim]

en:          file name:
ga:          ainm comhaid:

en: 
              modified:
ga: 
              athraithe:

en: YES
ga: IS SEA

en: no
ga: ní hea

en: 
             user name:
ga: 
             úsáideoir:

en:    host name:
ga:    óstainm:

en: 
             host name:
ga: 
             óstainm:

en: 
            process ID:
ga: 
            PID:

en:  (STILL RUNNING)
ga:  (FÓS AR SIÚL)

en: 
             [not usable with this version of Vim]
ga: 
             [níl sé inúsáidte leis an leagan seo de Vim]

en: 
             [not usable on this computer]
ga: 
             [níl sé inúsáidte ar an ríomhaire seo]

en:          [cannot be read]
ga:          [ní féidir léamh]

en:          [cannot be opened]
ga:          [ní féidir oscailt]

en: File preserved
ga: Caomhnaíodh an comhad

en: stack_idx should be 0
ga: ba chóir do stack_idx a bheith 0

en: deleted block 1?
ga: bloc a haon scriosta?

en: pe_line_count is zero
ga: is 0 pe_line_count"

en: Stack size increases
ga: Méadaíonn an chruach

en: 
    Found a swap file by the name "
ga: 
    Fuarthas comhad babhtála darb ainm "

en: While opening file "
ga: Agus an comhad seo á oscailt: "

en:       CANNOT BE FOUND
ga:       AR IARRAIDH

en:       NEWER than swap file!
ga:       NÍOS NUAÍ ná comhad babhtála!

en: 
    (1) Another program may be editing the same file.  If this is the case,
        be careful not to end up with two different instances of the same
        file when making changes.  Quit, or continue with caution.
ga: 
    (1) Seans go bhfuil an comhad seo á chur in eagar ag clár eile. Má tá,
        bí cúramach nach bhfuil dhá leagan den chomhad céanna agat nuair
        a athraíonn tú é. Scoir anois, nó lean ort go faichilleach.

en: (2) An edit session for this file crashed.
ga: (2) Thuairteáil seisiún eagarthóireachta.

en:     If this is the case, use ":recover" or "vim -r
ga:     Más amhlaidh, bain úsáid as ":recover" nó "vim -r

en: "
        to recover the changes (see ":help recovery").
ga: "
        chun na hathruithe a fháil ar ais (féach ":help recovery").

en:     If you did this already, delete the swap file "
ga:     Má tá sé seo déanta agat cheana féin, scrios an comhad babhtála "

en: "
        to avoid this message.
ga: "
       chun an teachtaireacht seo a sheachaint.

en: Found a swap file that is not useful, deleting it
ga: Aimsíodh comhad babhtála gan tairbhe; á scriosadh anois

en: Swap file "
ga: Comhad babhtála "

en: " already exists!
ga: " tá sé ann cheana!

en: VIM - ATTENTION
ga: VIM - AIRE

en: Swap file already exists!
ga: Tá comhad babhtála ann cheana!

en: &Open Read-Only
    &Edit anyway
    &Recover
    &Quit
    &Abort
ga: &Oscail Inléite Amháin
    &Eagraigh mar sin féin
    &Athshlánaigh
    &Scoir
    &Tobscoir

en: &Open Read-Only
    &Edit anyway
    &Recover
    &Delete it
    &Quit
    &Abort
ga: &Oscail Inléite Amháin
    &Eagraigh mar sin féin
    &Athshlánaigh
    S&crios é
    &Scoir
    &Tobscoir

en: 
    --- Menus ---
ga: 
    --- Roghchláir ---

en: Tear off this menu
ga: Bain an roghchlár seo

en: Error detected while compiling %s:
ga: Earráid agus %s á thiomsú:

en: Error detected while processing %s:
ga: Earráid agus %s á phróiseáil:

en: line %4ld:
ga: líne %4ld:

en: Messages maintainer: The Vim Project
ga: Cothaitheoir na dteachtaireachtaí: Kevin P. Scannell <kscanne@gmail.com>

en: Interrupt:
ga: Idirbhriseadh:

en: Press ENTER or type command to continue
ga: Brúigh ENTER nó cuir ordú isteach le dul ar aghaidh

en: %s line %ld
ga: %s líne %ld

en: -- More --
ga: -- Tuilleadh --

en:  SPACE/d/j: screen/page/line down, b/u/k: up, q: quit
ga:  SPÁS/d/j: scáileán/leathanach/líne síos, b/u/k: suas, q: scoir

en: Question
ga: Ceist

en: &Yes
    &No
ga: &Tá
    &Níl

en: &Yes
    &No
    Save &All
    &Discard All
    &Cancel
ga: &Tá
    &Níl
    &Sábháil Uile
    Cuileáil &Uile
    &Cealaigh

en: Type number and <Enter> or click with the mouse (q or empty cancels):
ga: Clóscríobh uimhir agus <Enter> nó cliceáil leis an luch (q nó folamh le cealú):

en: Type number and <Enter> (q or empty cancels):
ga: Clóscríobh uimhir agus <Enter> (q nó folamh le cealú):

en: %ld more line | %ld more lines
ga[0]: %ld líne eile
ga[1]: %ld líne eile
ga[2]: %ld líne eile
ga[3]: %ld líne eile
ga[4]: %ld líne eile

en: %ld line less | %ld fewer lines
ga[0]: %ld líne níos lú
ga[1]: %ld líne níos lú
ga[2]: %ld líne níos lú
ga[3]: %ld líne níos lú
ga[4]: %ld líne níos lú

en:  (Interrupted)
ga:  (Idirbhriste)

en: Beep!
ga: Bíp!

en: Calling shell to execute: "%s"
ga: Ag baint úsáide as an mblaosc len é seo a rith: "%s"

en: Warning: terminal cannot highlight
ga: Rabhadh: ní féidir leis an teirminéal aibhsiú a dhéanamh

en: Type  :qa!  and press <Enter> to abandon all changes and exit Vim
ga: Clóscríobh  :qa!  agus brúigh <Enter> le scor ó Vim gan athruithe a shábháil

en: Type  :qa  and press <Enter> to exit Vim
ga: Clóscríobh  :qa  agus brúigh <Enter> le scor ó Vim

en: %ld line %sed %d time | %ld line %sed %d times
ga[0]: Aistríodh %ld líne i dtreo %s %d uair
ga[1]: Aistríodh %ld líne i dtreo %s %d uair
ga[2]: Aistríodh %ld líne i dtreo %s %d huaire
ga[3]: Aistríodh %ld líne i dtreo %s %d n-uaire
ga[4]: Aistríodh %ld líne i dtreo %s %d uair

en: %ld lines %sed %d time | %ld lines %sed %d times
ga[0]: Aistríodh %ld líne i dtreo %s %d uair
ga[1]: Aistríodh %ld líne i dtreo %s %d uair
ga[2]: Aistríodh %ld líne i dtreo %s %d huaire
ga[3]: Aistríodh %ld líne i dtreo %s %d n-uaire
ga[4]: Aistríodh %ld líne i dtreo %s %d uair

en: cannot yank; delete anyway
ga: ní féidir a sracadh; scrios mar sin féin

en: %ld line changed | %ld lines changed
ga[0]: Athraíodh %ld líne
ga[1]: Athraíodh %ld líne
ga[2]: Athraíodh %ld líne
ga[3]: Athraíodh %ld líne
ga[4]: Athraíodh %ld líne

en: %d line changed | %d lines changed
ga[0]: Athraíodh %d líne
ga[1]: Athraíodh %d líne
ga[2]: Athraíodh %d líne
ga[3]: Athraíodh %d líne
ga[4]: Athraíodh %d líne

en: %ld Cols;
ga: %ld Colún;

en: Selected %s%ld of %ld Lines; %lld of %lld Words; %lld of %lld Bytes
ga: Roghnaíodh %s%ld as %ld Líne; %lld as %lld Focal; %lld as %lld Beart

en: Selected %s%ld of %ld Lines; %lld of %lld Words; %lld of %lld Chars; %lld of %lld Bytes
ga: Roghnaíodh %s%ld as %ld Líne; %lld as %lld Focal; %lld as %lld Carachtar; %lld as %lld Beart

en: Col %s of %s; Line %ld of %ld; Word %lld of %lld; Byte %lld of %lld
ga: Col %s as %s; Líne %ld as %ld; Focal %lld as %lld; Beart %lld as %lld

en: Col %s of %s; Line %ld of %ld; Word %lld of %lld; Char %lld of %lld; Byte %lld of %lld
ga: Col %s as %s; Líne %ld as %ld; Focal %lld as %lld; Carachtar %lld as %lld; Beart %lld as %lld

en: (+%lld for BOM)
ga: (+%lld do BOM)

en: W17: Arabic requires UTF-8, do ':set encoding=utf-8'
ga: W17: Tá UTF-8 ag teastáil le haghaidh Araibise, socraigh é le ':set encoding=utf-8'

en: 
    --- Terminal codes ---
ga: 
    --- Cóid teirminéil ---

en: 
    --- Global option values ---
ga: 
    --- Luachanna na roghanna uilíocha ---

en: 
    --- Local option values ---
ga: 
    --- Luachanna na roghanna logánta ---

en: 
    --- Options ---
ga: 
    --- Roghanna ---

en: cannot open
ga: ní féidir a oscailt:

en: VIM: Can't open window!
ga: VIM: Ní féidir fuinneog a oscailt!

en: Need Amigados version 2.04 or later
ga: Tá gá le Amigados leagan 2.04 nó níos déanaí

en: Need %s version %ld
ga: Tá gá le %s, leagan %ld

en: Cannot open NIL:
ga: Ní féidir NIL a oscailt:

en: Cannot create
ga: Ní féidir a chruthú:

en: Vim exiting with %d
ga: Vim á scor le stádas %d

en: cannot change console mode ?!
ga: ní féidir mód consóil a athrú ?!

en: mch_get_shellsize: not a console??
ga: mch_get_shellsize: nach consól é seo??

en: Cannot execute
ga: Ní féidir é seo a rith:

en: shell
ga: blaosc

en:  returned
ga:  aischurtha

en: ANCHOR_BUF_SIZE too small.
ga: ANCHOR_BUF_SIZE róbheag.

en: I/O ERROR
ga: EARRÁID I/A

en: Message
ga: Teachtaireacht

en: to %s on %s
ga: go %s ar %s

en: Printing '%s'
ga: '%s' á phriontáil

en: Opening the X display took %ld msec
ga: Thóg sé %ld ms chun an scáileán X a oscailt

en: 
    Vim: Got X error
ga: 
    Vim: Fuarthas earráid ó X

en: restoring display %s
ga: scáileán %s á athchóiriú

en: Testing the X display failed
ga: Theip ar thástáil an scáileáin X

en: Opening the X display timed out
ga: Oscailt an scáileáin X thar am

en: 
    Could not get security context for
ga: 
    Níorbh fhéidir comhthéacs slándála a fháil le haghaidh

en: 
    Could not set security context for
ga: 
    Níorbh fhéidir comhthéacs slándála a shocrú le haghaidh

en: Could not set security context %s for %s
ga: Níorbh fhéidir comhthéacs slándála %s a shocrú le haghaidh %s

en: Could not get security context %s for %s. Removing it!
ga: Níorbh fhéidir comhthéacs slándála %s a fháil le haghaidh %s. Á bhaint!

en: 
    Cannot execute shell sh
ga: 
    Ní féidir an bhlaosc sh a rith

en: 
    shell returned
ga: 
    d'aischuir an bhlaosc

en: 
    Cannot create pipes
ga: 
    Ní féidir píopaí a chruthú

en: 
    Cannot fork
ga: 
    Ní féidir forc a dhéanamh

en: 
    Cannot execute shell
ga: 
    Ní féidir blaosc a rith

en: 
    Command terminated
ga: 
    Cuireadh deireadh leis an ordú

en: XSMP lost ICE connection
ga: Chaill XSMP an ceangal ICE

en: Could not load gpm library: %s
ga: Níorbh fhéidir leabharlann gpm a lódáil: %s

en: Opening the X display failed
ga: Theip ar oscailt an scáileáin X

en: XSMP handling save-yourself request
ga: Iarratas sábháil-thú-féin á láimhseáil ag XSMP

en: XSMP opening connection
ga: Ceangal á oscailt ag XSMP

en: XSMP ICE connection watch failed
ga: Theip ar fhaire ceangail ICE XSMP

en: XSMP SmcOpenConnection failed: %s
ga: Theip ar XSMP SmcOpenConnection: %s

en: At line
ga: Ag líne

en: Vim: Caught %s event
ga: Vim: Fuarthas teagmhas %s

en: close
ga: dún

en: logoff
ga: logáil amach

en: shutdown
ga: múchadh

en: VIMRUN.EXE not found in your $PATH.
    External commands will not pause after completion.
    See  :help win32-vimrun  for more information.
ga: Níor aimsíodh VIMRUN.EXE i do $PATH.
    Ní mhoilleoidh orduithe seachtracha agus iad curtha i gcrích.
    Féach ar  :help win32-vimrun  chun níos mó eolas a fháil.

en: Vim Warning
ga: Rabhadh Vim

en: shell returned %d
ga: d'aischuir an bhlaosc %d

en: (%d of %d)%s%s:
ga: (%d as %d)%s%s:

en:  (line deleted)
ga:  (líne scriosta)

en: %serror list %d of %d; %d errors
ga: %sliosta earráidí %d as %d; %d earráid

en: No entries
ga: Gan iontráil

en: Error file
ga: Comhad earráide

en: Cannot open file "%s"
ga: Ní féidir comhad "%s" a oscailt

en: cannot have both a list and a "what" argument
ga: ní cheadaítear liosta agus "what" mar argóintí

en: Switching to backtracking RE engine for pattern:
ga: Ag athrú go dtí an t-inneall rianaithe siar le haghaidh an phatrúin seo:

en: External submatches:
ga: Fo-mheaitseálacha seachtracha:

en: Could not open temporary log file for writing, displaying on stderr...
ga: Níorbh fhéidir logchomhad sealadach a oscailt le scríobh ann, á thaispeáint ar stderr...

en:  into "%c
ga:  isteach i "%c

en: block of %ld line yanked%s | block of %ld lines yanked%s
ga[0]: sracadh bloc de %ld líne%s
ga[1]: sracadh bloc de %ld líne%s
ga[2]: sracadh bloc de %ld líne%s
ga[3]: sracadh bloc de %ld líne%s
ga[4]: sracadh bloc de %ld líne%s

en: %ld line yanked%s | %ld lines yanked%s
ga[0]: sracadh %ld líne%s
ga[1]: sracadh %ld líne%s
ga[2]: sracadh %ld líne%s
ga[3]: sracadh %ld líne%s
ga[4]: sracadh %ld líne%s

en: 
    Type Name Content
ga: 
    Cineál Ainm Ábhar

en:  VREPLACE
ga:  V-ATHCHUR

en:  REPLACE
ga:  ATHCHUR

en:  REVERSE
ga:  TIONTÚ

en:  INSERT
ga:  IONSÁ

en:  (insert)
ga:  (ionsá)

en:  (replace)
ga:  (athchur)

en:  (vreplace)
ga:  (v-athchur)

en:  Hebrew
ga:  Eabhrais

en:  Arabic
ga:  Araibis

en:  (paste)
ga:  (greamú)

en:  VISUAL
ga:  RADHARCACH

en:  VISUAL LINE
ga:  LÍNE RADHARCACH

en:  VISUAL BLOCK
ga:  BLOC RADHARCACH

en:  SELECT
ga:  ROGHNÚ

en:  SELECT LINE
ga:  LÍNE A ROGHNÚ

en:  SELECT BLOCK
ga:  BLOC A ROGHNÚ

en: recording
ga: á thaifeadadh

en: Searching for "%s" under "%s" in "%s"
ga: Ag déanamh cuardach ar "%s" faoi "%s" i "%s"

en: Searching for "%s" in "%s"
ga: Ag déanamh cuardach ar "%s" i "%s"

en: Searching for "%s"
ga: Ag déanamh cuardach ar "%s"

en: not found in '%s': "%s"
ga: gan aimsiú in '%s': "%s"

en: Source Vim script
ga: Cuir script Vim i bhfeidhm

en: Cannot source a directory: "%s"
ga: Ní féidir comhadlann a léamh: "%s"

en: could not source "%s"
ga: níorbh fhéidir "%s" a léamh

en: line %ld: could not source "%s"
ga: líne %ld: níorbh fhéidir "%s" a léamh

en: sourcing "%s"
ga: "%s" á chur i bhfeidhm

en: line %ld: sourcing "%s"
ga: líne %ld: "%s" á chur i bhfeidhm

en: finished sourcing %s
ga: %s curtha i bhfeidhm

en: continuing in %s
ga: ag leanúint i %s

en: modeline
ga: módlíne

en: --cmd argument
ga: argóint --cmd

en: -c argument
ga: argóint -c

en: environment variable
ga: athróg thimpeallachta

en: error handler
ga: láimhseálaí earráidí

en: changed window size
ga: athraíodh méid na fuinneoige

en: W15: Warning: Wrong line separator, ^M may be missing
ga: W15: Rabhadh: Deighilteoir línte mícheart, b'fhéidir go bhfuil ^M ar iarraidh

en:  (includes previously listed match)
ga:  (tá an teaghrán comhoiriúnach roimhe seo san áireamh)

en: --- Included files
ga: --- Comhaid cheanntáisc

en: not found
ga: gan aimsiú

en: in path ---
ga: i gcosán ---

en:   (Already listed)
ga:   (Liostaithe cheana féin)

en:   NOT FOUND
ga:   AR IARRAIDH

en: Scanning included file: %s
ga: Comhad ceanntáisc á scanadh: %s

en: Searching included file %s
ga: Comhad ceanntáisc %s á chuardach

en: All included files were found
ga: Aimsíodh gach comhad ceanntáisc

en: No included files
ga: Gan comhaid cheanntáisc

en: Save View
ga: Sábháil an tAmharc

en: Save Session
ga: Sábháil an Seisiún

en: Save Setup
ga: Sábháil an Socrú

en: [Deleted]
ga: [Scriosta]

en: 
    --- Signs ---
ga: 
    --- Comharthaí ---

en: Signs for %s:
ga: Comharthaí do %s:

en:   group=%s
ga:   grúpa=%s

en:     line=%ld  id=%d%s  name=%s  priority=%d
ga:     líne=%ld  id=%d%s  ainm=%s  tosaíocht=%d

en:  (NOT FOUND)
ga:  (AR IARRAIDH)

en:  (not supported)
ga:  (níl an rogha seo ar fáil)

en: Warning: Cannot find word list "%s_%s.spl" or "%s_ascii.spl"
ga: Rabhadh: Ní féidir liosta focal "%s_%s.spl" nó "%s_ascii.spl" a aimsiú

en: Warning: Cannot find word list "%s.%s.spl" or "%s.ascii.spl"
ga: Rabhadh: Ní féidir liosta focal "%s.%s.spl" nó "%s.ascii.spl" a aimsiú

en: Warning: region %s not supported
ga: Rabhadh: ní thacaítear le réigiún %s

en: Trailing text in %s line %d: %s
ga: Téacs chun deiridh i %s líne %d: %s

en: Affix name too long in %s line %d: %s
ga: Ainm foircinn rófhada i %s líne %d: %s

en: Compressing word tree...
ga: Crann focal á chomhbhrú...

en: Reading spell file "%s"
ga: Comhad litrithe "%s" á léamh

en: Reading affix file %s...
ga: Comhad foircinn %s á léamh...

en: Conversion failure for word in %s line %d: %s
ga: Theip ar thiontú focail i %s líne %d: %s

en: Conversion in %s not supported: from %s to %s
ga: Tiontú i %s gan tacaíocht: ó %s go %s

en: Invalid value for FLAG in %s line %d: %s
ga: Luach neamhbhailí ar FLAG i %s líne %d: %s

en: FLAG after using flags in %s line %d: %s
ga: FLAG i ndiaidh bratacha in úsáid i %s líne %d: %s

en: Defining COMPOUNDFORBIDFLAG after PFX item may give wrong results in %s line %d
ga: D'fhéadfadh sé go bhfaighfeá torthaí míchearta dá gcuirfí COMPOUNDFORBIDFLAG tar éis PFX i %s líne %d

en: Defining COMPOUNDPERMITFLAG after PFX item may give wrong results in %s line %d
ga: D'fhéadfadh sé go bhfaighfeá torthaí míchearta dá gcuirfí COMPOUNDPERMITFLAG tar éis PFX i %s líne %d

en: Wrong COMPOUNDRULES value in %s line %d: %s
ga: Luach mícheart ar COMPOUNDRULES i %s líne %d: %s

en: Wrong COMPOUNDWORDMAX value in %s line %d: %s
ga: Luach mícheart ar COMPOUNDWORDMAX i %s líne %d: %s

en: Wrong COMPOUNDMIN value in %s line %d: %s
ga: Luach mícheart ar COMPOUNDMIN i %s líne %d: %s

en: Wrong COMPOUNDSYLMAX value in %s line %d: %s
ga: Luach mícheart ar COMPOUNDSYLMAX i %s líne %d: %s

en: Wrong CHECKCOMPOUNDPATTERN value in %s line %d: %s
ga: Luach mícheart ar CHECKCOMPOUNDPATTERN i %s líne %d: %s

en: Different combining flag in continued affix block in %s line %d: %s
ga: Bratach dhifriúil cheangail i mbloc leanta foircinn i %s líne %d: %s

en: Duplicate affix in %s line %d: %s
ga: Clib dhúblach i %s líne %d: %s

en: Affix also used for BAD/RARE/KEEPCASE/NEEDAFFIX/NEEDCOMPOUND/NOSUGGEST in %s line %d: %s
ga: Foirceann in úsáid le haghaidh BAD/RARE/KEEPCASE/NEEDAFFIX/NEEDCOMPOUND/NOSUGGEST freisin i %s líne %d: %s

en: Expected Y or N in %s line %d: %s
ga: Bhíothas ag súil le Y nó N i %s líne %d: %s

en: Broken condition in %s line %d: %s
ga: Coinníoll briste i %s líne %d: %s

en: Expected REP(SAL) count in %s line %d
ga: Bhíothas ag súil le líon na REP(SAL) i %s líne %d

en: Expected MAP count in %s line %d
ga: Bhíothas ag súil le líon na MAP i %s líne %d

en: Duplicate character in MAP in %s line %d
ga: Carachtar dúblach i MAP i %s líne %d

en: Unrecognized or duplicate item in %s line %d: %s
ga: Mír anaithnid nó dhúblach i %s líne %d: %s

en: Missing FOL/LOW/UPP line in %s
ga: Líne FOL/LOW/UPP ar iarraidh i %s

en: COMPOUNDSYLMAX used without SYLLABLE
ga: COMPOUNDSYLMAX in úsáid gan SYLLABLE

en: Too many postponed prefixes
ga: An iomarca réimíreanna curtha siar

en: Too many compound flags
ga: An iomarca bratach comhfhocail

en: Too many postponed prefixes and/or compound flags
ga: An iomarca réimíreanna curtha siar agus/nó bratacha comhfhocal

en: Missing SOFO%s line in %s
ga: Líne SOFO%s ar iarraidh i %s

en: Both SAL and SOFO lines in %s
ga: Línte SAL agus SOFO araon i %s

en: Flag is not a number in %s line %d: %s
ga: Ní uimhir í an bhratach i %s líne %d: %s

en: Illegal flag in %s line %d: %s
ga: Bratach neamhcheadaithe i %s líne %d: %s

en: %s value differs from what is used in another .aff file
ga: Tá difear idir luach %s agus an luach i gcomhad .aff eile

en: Reading dictionary file %s...
ga: Foclóir %s á léamh...

en: line %6d, word %6ld - %s
ga: líne %6d, focal %6ld - %s

en: Duplicate word in %s line %d: %s
ga: Focal dúblach i %s líne %d: %s

en: First duplicate word in %s line %d: %s
ga: An chéad fhocal dúblach i %s líne %d: %s

en: %d duplicate word(s) in %s
ga: %d focal dúblach i %s

en: Ignored %d word(s) with non-ASCII characters in %s
ga: Rinneadh neamhshuim ar %d focal a bhfuil carachtair neamh-ASCII iontu i %s

en: Reading word file %s...
ga: Comhad focal %s á léamh...

en: Conversion failure for word in %s line %ld: %s
ga: Theip ar thiontú focail i %s líne %ld: %s

en: Duplicate /encoding= line ignored in %s line %ld: %s
ga: Rinneadh neamhshuim ar líne dhúblach /encoding= i %s líne %ld: %s

en: /encoding= line after word ignored in %s line %ld: %s
ga: Rinneadh neamhshuim ar líne /encoding= i ndiaidh focail i %s líne %ld: %s

en: Duplicate /regions= line ignored in %s line %ld: %s
ga: Rinneadh neamhshuim ar líne dhúblach /regions= i %s líne %ld: %s

en: Too many regions in %s line %ld: %s
ga: An iomarca réigiún i %s líne %ld: %s

en: / line ignored in %s line %ld: %s
ga: Rinneadh neamhshuim ar líne / i %s líne %ld: %s

en: Invalid region nr in %s line %ld: %s
ga: Uimhir neamhbhailí réigiúin i %s líne %ld: %s

en: Unrecognized flags in %s line %ld: %s
ga: Bratacha anaithnide i %s líne %ld: %s

en: Ignored %d words with non-ASCII characters
ga: Rinneadh neamhshuim ar %d focal a bhfuil carachtair neamh-ASCII iontu

en: Compressed %s: %ld of %ld nodes; %ld (%ld%%) remaining
ga: Comhbhrúdh %s: %ld as %ld nód; %ld (%ld%%) fágtha

en: Reading back spell file...
ga: Comhad litrithe á léamh arís...

en: Performing soundfolding...
ga: Fuaimfhilleadh...

en: Number of words after soundfolding: %ld
ga: Líon na bhfocal tar éis fuaimfhillte: %ld

en: Total number of words: %d
ga: Líon iomlán na bhfocal: %d

en: Writing suggestion file %s...
ga: Comhad moltaí %s á scríobh...

en: Estimated runtime memory use: %d bytes
ga: Cuimhne measta a bheith in úsáid le linn rite: %d beart

en: Warning: both compounding and NOBREAK specified
ga: Rabhadh: sonraíodh comhfhocail agus NOBREAK araon

en: Writing spell file %s...
ga: Comhad litrithe %s á scríobh...

en: Done!
ga: Críochnaithe!

en: Word '%.*s' removed from %s
ga: Baineadh focal '%.*s' ó %s

en: Seek error in spellfile
ga: Earráid chuardaigh sa chomhad litrithe

en: Word '%.*s' added to %s
ga: Cuireadh focal '%.*s' le %s

en: Sorry, no suggestions
ga: Ár leithscéal, níl aon mholadh ann

en: Sorry, only %ld suggestions
ga: Ár leithscéal, níl ach %ld moladh ann

en: Change "%.*s" to:
ga: Athraigh "%.*s" go:

en: No Syntax items defined for this buffer
ga: Níl aon mhír chomhréire sainmhínithe le haghaidh an mhaoláin seo

en: 'redrawtime' exceeded, syntax highlighting disabled
ga: 'redrawtime' sáraithe, díchumasaíodh aibhsiú comhréire

en: syntax iskeyword not set
ga: syntax iskeyword gan socrú

en: syncing on C-style comments
ga: ag sioncrónú ar nótaí tráchta i stíl C

en: no syncing
ga: gan sioncrónú

en: syncing starts at the first line
ga: tosaíonn an sioncrónú ar an chéad líne

en: syncing starts
ga: tosaíonn an sioncrónú

en:  lines before top line
ga:  línte roimh an bharr

en: 
    --- Syntax sync items ---
ga: 
    --- Míreanna Comhréire Sionc ---

en: 
    syncing on items
ga: 
    ag sioncrónú ar mhíreanna

en: 
    --- Syntax items ---
ga: 
    --- Míreanna comhréire ---

en: from the first line
ga: ón chéad líne

en: minimal
ga: íosta

en: maximal
ga: uasta

en: ; match
ga: ; meaitseáil

en:  line breaks
ga:  bristeacha líne

en:   TOTAL      COUNT  MATCH   SLOWEST     AVERAGE   NAME               PATTERN
ga:   IOMLÁN     LÍON   MEAITS  IS MOILLE   MEÁN      AINM               PATRÚN

en: File "%s" does not exist
ga: Níl comhad "%s" ann

en: tag %d of %d%s
ga: clib %d as %d%s

en:  or more
ga:  nó níos mó

en:   Using tag with different case!
ga:   Ag úsáid clib le cás eile!

en:   # pri kind tag
ga:   # tos cin clib

en: file
ga: comhad

en: 
      # TO tag         FROM line  in file/text
ga: 
      # Go clib        Ó    líne  i  gcomhad/téacs

en: Ignoring long line in tags file
ga: Ag déanamh neamhaird de líne fhada sa chomhad clibeanna

en: Before byte %ld
ga: Roimh bheart %ld

en: Searching tags file %s
ga: Comhad clibeanna %s á chuardach

en: Duplicate field name: %s
ga: Ainm réimse dúbailte: %s

en: ' not known. Available builtin terminals are:
ga: ' anaithnid. Is iad seo na teirminéil ionsuite:

en: defaulting to '
ga: réamhshocrú = '

en: 
    --- Terminal keys ---
ga: 
    --- Eochracha teirminéil ---

en: Kill job in "%s"?
ga: An bhfuil fonn ort an jab a mharú i "%s"?

en: Terminal
ga: Teirminéal

en: Terminal-finished
ga: Teirminéal-críochnaithe

en: active
ga: gníomhach

en: running
ga: ar siúl

en: finished
ga: críochnaithe

en: (Invalid)
ga: (Neamhbhailí)

en: %ld second ago | %ld seconds ago
ga[0]: %ld soicind ó shin
ga[1]: %ld shoicind ó shin
ga[2]: %ld shoicind ó shin
ga[3]: %ld soicind ó shin
ga[4]: %ld soicind ó shin

en: new shell started
ga: tosaíodh blaosc nua

en: Vim: Error reading input, exiting...
ga: Vim: Earráid agus an t-ionchur á léamh; ag scor...

en: No undo possible; continue anyway
ga: Ní féidir cealú; lean ar aghaidh mar sin féin

en: Cannot write undo file in any directory in 'undodir'
ga: Ní féidir comhad staire a shábháil in aon chomhadlann in 'undodir'

en: Will not overwrite with undo file, cannot read: %s
ga: Ní forscríobhfar le comhad staire, ní féidir é a léamh: %s

en: Will not overwrite, this is not an undo file: %s
ga: Ní forscríobhfar é, ní comhad staire é seo: %s

en: Skipping undo file write, nothing to undo
ga: Ní scríobhfar an comhad staire, níl aon stair ann

en: Writing undo file: %s
ga: Comhad staire á scríobh: %s

en: Not reading undo file, owner differs: %s
ga: Níor léadh an comhad staire; úinéir difriúil: %s

en: Reading undo file: %s
ga: Comhad staire á léamh: %s

en: File contents changed, cannot use undo info
ga: Athraíodh ábhar an chomhaid, ní féidir comhad staire a úsáid

en: Finished reading undo file %s
ga: Comhad staire %s léite

en: Already at oldest change
ga: Ag an athrú is sine cheana

en: Already at newest change
ga: Ag an athrú is nuaí cheana

en: more line
ga: líne eile

en: more lines
ga: líne eile

en: line less
ga: líne níos lú

en: fewer lines
ga: líne níos lú

en: change
ga: athrú

en: changes
ga: athrú

en: before
ga: roimh

en: after
ga: tar éis

en: Nothing to undo
ga: Níl faic le cealú

en: number changes  when               saved
ga: athraíonn an uimhir ag am sábhála

en: 
        Name              Args Address Complete    Definition
ga: 
        Ainm              Arg  Seoladh Iomlán      Sainmhíniú

en: No user-defined commands found
ga: Níor aimsíodh aon ordú a bhí sainithe ag an úsáideoir

en: W22: Text found after :endfunction: %s
ga: W22: Aimsíodh téacs tar éis :endfunction: %s

en: calling %s
ga: %s á glaoch

en: %s aborted
ga: %s tobscortha

en: %s returning #%ld
ga: %s ag aischur #%ld

en: %s returning %s
ga: %s ag aischur %s

en: Function %s does not need compiling
ga: Ní gá feidhm %s a thiomsú

en: %s (%s, compiled %s)
ga: %s (%s, tiomsaithe %s)

en: 
    MS-Windows 64-bit GUI/console version
ga: 
    Leagan GUI/consóil 64 giotán MS-Windows

en: 
    MS-Windows 32-bit GUI/console version
ga: 
    Leagan GUI/consóil 32 giotán MS-Windows

en: 
    MS-Windows 64-bit GUI version
ga: 
    Leagan GUI 64 giotán MS-Windows

en: 
    MS-Windows 32-bit GUI version
ga: 
    Leagan GUI 32 giotán MS-Windows

en:  with OLE support
ga:  le tacaíocht OLE

en: 
    MS-Windows 64-bit console version
ga: 
    Leagan consóil 64 giotán MS-Windows

en: 
    MS-Windows 32-bit console version
ga: 
    Leagan consóil 32 giotán MS-Windows

en: 
    macOS version
ga: 
    Leagan macOS

en: 
    macOS version w/o darwin feat.
ga: 
    Leagan macOS gan gnéithe darwin

en: 
    OpenVMS version
ga: 
    Leagan OpenVMS

en: 
    Included patches:
ga: 
    Paistí san áireamh:

en: 
    Extra patches:
ga: 
    Paistí sa bhreis:

en: Modified by
ga: Athraithe ag

en: 
    Compiled
ga: 
    Tiomsaithe

en: by
ga: ag

en: 
    Huge version
ga: 
    Leagan ollmhór

en: 
    Normal version
ga: 
    Leagan coitianta

en: 
    Tiny version
ga: 
    Leagan beag bídeach

en: without GUI.
ga: gan GUI.

en: with GTK3 GUI.
ga: le GUI GTK3.

en: with GTK2-GNOME GUI.
ga: le GUI GTK2-GNOME.

en: with GTK2 GUI.
ga: le GUI GTK2.

en: with X11-Motif GUI.
ga: le GUI X11-Motif.

en: with Haiku GUI.
ga: le GUI Haiku.

en: with Photon GUI.
ga: le GUI Photon.

en: with GUI.
ga: le GUI.

en:   Features included (+) or not (-):
ga:   Gnéithe san áireamh (+) nó nach bhfuil (-):

en:    system vimrc file: "
ga:    comhad vimrc an chórais: "

en:      user vimrc file: "
ga:      comhad vimrc úsáideora: "

en:  2nd user vimrc file: "
ga:  dara comhad vimrc úsáideora: "

en:  3rd user vimrc file: "
ga:  tríú comhad vimrc úsáideora: "

en:       user exrc file: "
ga:       comhad exrc úsáideora: "

en:   2nd user exrc file: "
ga:   dara comhad úsáideora exrc: "

en:   system gvimrc file: "
ga:   comhad gvimrc córais: "

en:     user gvimrc file: "
ga:     comhad gvimrc úsáideora: "

en: 2nd user gvimrc file: "
ga: dara comhad gvimrc úsáideora: "

en: 3rd user gvimrc file: "
ga: tríú comhad gvimrc úsáideora: "

en:        defaults file: "
ga:        comhad na réamhshocruithe: "

en:     system menu file: "
ga:     comhad roghchláir an chórais: "

en:   fall-back for $VIM: "
ga:   rogha thánaisteach do $VIM: "

en:  f-b for $VIMRUNTIME: "
ga:  f-b do $VIMRUNTIME: "

en: Compilation:
ga: Tiomsú:

en: Compiler:
ga: Tiomsaitheoir:

en: Linking:
ga: Nascáil:

en:   DEBUG BUILD
ga:   LEAGAN DÍFHABHTAITHE

en: version
ga: leagan

en: by Bram Moolenaar et al.
ga: le Bram Moolenaar et al.

en: Vim is open source and freely distributable
ga: Is saorbhogearra é Vim

en: Help poor children in Uganda!
ga: Tabhair cabhair do pháistí bochta in Uganda!

en: type  :help iccf<Enter>       for information
ga: clóscríobh  :help iccf<Enter>       chun eolas a fháil

en: type  :q<Enter>               to exit
ga: clóscríobh  :q<Enter>               chun scor

en: type  :help<Enter>  or  <F1>  for on-line help
ga: clóscríobh  :help<Enter>  nó  <F1>  le haghaidh cabhrach ar líne

en: type  :help version9<Enter>   for version info
ga: clóscríobh  :help version9<Enter>   le haghaidh eolais faoin leagan

en: Running in Vi compatible mode
ga: I mód comhoiriúnachta Vi

en: type  :set nocp<Enter>        for Vim defaults
ga: clóscríobh  :set nocp<Enter>        chun na réamhshocruithe Vim a thaispeáint

en: type  :help cp-default<Enter> for info on this
ga: clóscríobh  :help cp-default<Enter> chun níos mó eolas faoi seo a fháil

en: menu  Help->Orphans           for information
ga: roghchlár  Help->Orphans      chun eolas a fháil

en: Running modeless, typed text is inserted
ga: Á rith gan mhód, ionsáitear téacs clóscríofa

en: menu  Edit->Global Settings->Toggle Insert Mode
ga: roghchlár  Edit->Global Settings->Toggle Insert Mode

en:                               for two modes
ga:                               do dhá mhód

en: menu  Edit->Global Settings->Toggle Vi Compatible
ga: roghchlár  Edit->Global Settings->Toggle Vi Compatible

en:                               for Vim defaults
ga:                               le haghaidh réamhshocruithe Vim

en: Sponsor Vim development!
ga: Déan urraíocht ar Vim!

en: Become a registered Vim user!
ga: Bí i d'úsáideoir cláraithe Vim!

en: type  :help sponsor<Enter>    for information
ga: clóscríobh  :help sponsor<Enter>        chun eolas a fháil

en: type  :help register<Enter>   for information
ga: clóscríobh  :help register<Enter>       chun eolas a fháil

en: menu  Help->Sponsor/Register  for information
ga: roghchlár  Help->Sponsor/Register       chun eolas a fháil

en: global
ga: uilíoch

en: buffer
ga: maolán

en: window
ga: fuinneog

en: tab
ga: cluaisín

en: [end of lines]
ga: [deireadh línte]

en: 
    # Buffer list:
ga: 
    # Liosta maolán:

en: 
    # %s History (newest to oldest):
ga: 
    # %s Stair (is nuaí go dtí is sine):

en: Command Line
ga: Líne na nOrduithe:

en: Search String
ga: Teaghrán Cuardaigh:

en: Expression
ga: Slonn:

en: Input Line
ga: Líne an Ionchuir:

en: Debug Line
ga: Líne Dhífhabhtaithe:

en: 
    # Bar lines, copied verbatim:
ga: 
    # Barralínte, cóipeáilte focal ar fhocal:

en: %sviminfo: %s in line:
ga: %sviminfo: %s i líne:

en: 
    # global variables:
ga: 
    # athróga uilíocha:

en: 
    # Last Substitute String:
    $
ga: 
    # An Teaghrán Ionadach Is Déanaí:
    $

en: 
    # Last %sSearch Pattern:
    ~
ga: 
    # %sPatrún Cuardaigh Is Déanaí:
    ~

en: Substitute
ga: Ionadú

en: 
    # Registers:
ga: 
    # Tabhaill:

en: 
    # History of marks within files (newest to oldest):
ga: 
    # Stair na marcanna i gcomhaid (is nuaí go dtí is sine):

en: 
    # File marks:
ga: 
    # Marcanna comhaid:

en: 
    # Jumplist (newest first):
ga: 
    # Liosta léimeanna (is nuaí i dtosach):

en: # This viminfo file was generated by Vim %s.
ga: # Chruthaigh Vim an comhad viminfo seo %s.

en: # You may edit it if you're careful!
ga: # Is féidir leat an comhad seo a chur in eagar ach bí cúramach!

en: # Value of 'encoding' when this file was written
ga: # Luach 'encoding' nuair a scríobhadh an comhad seo

en: Reading viminfo file "%s"%s%s%s%s
ga: Comhad viminfo "%s"%s%s%s%s á léamh

en:  info
ga:  eolas

en:  marks
ga:  marcanna

en:  oldfiles
ga:  seanchomhad

en:  FAILED
ga:  TEIPTHE

en: Writing viminfo file "%s"
ga: Comhad viminfo "%s" á scríobh

en: Already only one window
ga: Níl ach aon fhuinneog amháin ann cheana

en: E370: Could not load library %s
ga: E370: Níorbh fhéidir leabharlann %s a lódáil

en: Sorry, this command is disabled: the Perl library could not be loaded.
ga: Ár leithscéal, níl an t-ordú seo le fáil: níorbh fhéidir an leabharlann Perl a lódáil.

en: Edit with Vim using &tabpages
ga: Cuir in eagar le Vim i g&cluaisíní

en: Edit with single &Vim
ga: Cuir in eagar le &Vim aonair

en: Diff with Vim
ga: Diff le Vim

en: Edit with &Vim
ga: Cuir in Eagar le &Vim

en: Edit with existing Vim
ga: Cuir in Eagar le Vim atá ann

en: Edit with existing Vim -
ga: Cuir in Eagar le Vim atá ann -

en: Edits the selected file(s) with Vim
ga: Cuir an comhad nó na comhaid roghnaithe in eagar le Vim

en: Error creating process: Check if gvim is in your path!
ga: Earráid agus próiseas á chruthú: Deimhnigh go bhfuil gvim i do chosán!

en: gvimext.dll error
ga: earráid gvimext.dll

en: Interrupted
ga: Idirbhriste

en: E10: \ should be followed by /, ? or &
ga: E10: Ba chóir /, ? nó & a chur i ndiaidh \

en: E11: Invalid in command-line window; :q<CR> closes the window
ga: E11: Neamhbhailí i bhfuinneog líne na n-orduithe; :q<CR> chun an fhuinneog a dhúnadh

en: E12: Command not allowed from exrc/vimrc in current dir or tag search
ga: E12: Ní cheadaítear ordú ó exrc/vimrc sa chomhadlann reatha ná ó chuardach clibe

en: E13: File exists (add ! to override)
ga: E13: Tá an comhad ann cheana (cuir ! leis an ordú len é a fhorscríobh)

en: E15: Invalid expression: "%s"
ga: E15: Slonn neamhbhailí: "%s"

en: E16: Invalid range
ga: E16: Raon neamhbhailí

en: E17: "%s" is a directory
ga: E17: Is comhadlann é "%s"

en: E18: Unexpected characters in :let
ga: E18: Carachtair i :let gan súil leo

en: E18: Unexpected characters in assignment
ga: E18: Carachtair gan súil leo i ráiteas sannacháin

en: E19: Mark has invalid line number
ga: E19: Tá líne-uimhir neamhbhailí ag an mharc

en: E20: Mark not set
ga: E20: Marc gan socrú

en: E21: Cannot make changes, 'modifiable' is off
ga: E21: Ní féidir athruithe a chur i bhfeidhm, níl an bhratach 'modifiable' socraithe

en: E22: Scripts nested too deep
ga: E22: Scripteanna neadaithe ródhomhain

en: E23: No alternate file
ga: E23: Níl aon chomhad malartach ann

en: E24: No such abbreviation
ga: E24: Níl a leithéid de ghiorrúchán ann

en: E25: GUI cannot be used: Not enabled at compile time
ga: E25: Ní féidir an GUI a úsáid: Níor cumasaíodh é ag am tiomsaithe

en: E26: Hebrew cannot be used: Not enabled at compile time
ga: E26: Níl tacaíocht Eabhraise ar fáil: Níor cumasaíodh é ag am tiomsaithe

en: E27: Farsi support has been removed
ga: E27: Níl tacaíocht ar an bhFairsis ar fáil a thuilleadh

en: E28: No such highlight group name: %s
ga: E28: Níl a leithéid d'ainm grúpa aibhsithe: %s

en: E29: No inserted text yet
ga: E29: Níl aon téacs ionsáite go dtí seo

en: E30: No previous command line
ga: E30: Níl aon líne na n-orduithe roimhe seo

en: E31: No such mapping
ga: E31: Níl a leithéid de mhapáil ann

en: E32: No file name
ga: E32: Níl aon ainm comhaid ann

en: E33: No previous substitute regular expression
ga: E33: Níl aon slonn ionadaíochta roimhe seo

en: E34: No previous command
ga: E34: Níl aon ordú roimhe seo

en: E35: No previous regular expression
ga: E35: Níl aon slonn ionadaíochta roimhe seo

en: E36: Not enough room
ga: E36: Níl slí a dhóthain ann

en: E37: No write since last change
ga: E37: Gan scríobh ón athrú is déanaí

en: E37: No write since last change (add ! to override)
ga: E37: Tá athruithe ann gan sábháil (cuir ! leis an ordú chun sárú)

en: E39: Number expected
ga: E39: Ag súil le huimhir

en: E40: Can't open errorfile %s
ga: E40: Ní féidir an comhad earráide %s a oscailt

en: E41: Out of memory!
ga: E41: Níl aon chuimhne le fáil!

en: E42: No Errors
ga: E42: Níl Aon Earráid Ann

en: E45: 'readonly' option is set (add ! to override)
ga: E45: Tá an rogha 'readonly' socraithe (cuir ! leis an ordú chun sárú)

en: E46: Cannot change read-only variable
ga: E46: Ní féidir athróg inléite amháin a athrú

en: E46: Cannot change read-only variable "%s"
ga: E46: Ní féidir athróg inléite amháin "%s" a athrú

en: E47: Error while reading errorfile
ga: E47: Earráid agus comhad earráide á léamh

en: E48: Not allowed in sandbox
ga: E48: Ní cheadaítear é seo i mbosca gainimh

en: E49: Invalid scroll size
ga: E49: Méid neamhbhailí scrollaithe

en: E50: Too many \z(
ga: E50: An iomarca \z(

en: E51: Too many %s(
ga: E51: An iomarca %s(

en: E52: Unmatched \z(
ga: E52: \z( corr

en: E53: Unmatched %s%%(
ga: E53: %s%%( corr

en: E54: Unmatched %s(
ga: E54: %s( corr

en: E55: Unmatched %s)
ga: E55: %s) corr

en: E59: Invalid character after %s@
ga: E59: Carachtar neamhbhailí i ndiaidh %s@

en: E60: Too many complex %s{...}s
ga: E60: An iomarca %s{...} coimpléascach

en: E61: Nested %s*
ga: E61: %s* neadaithe

en: E62: Nested %s%c
ga: E62: %s%c neadaithe

en: E63: Invalid use of \_
ga: E63: Úsáid neamhbhailí de \_

en: E64: %s%c follows nothing
ga: E64: Níl aon rud roimh %s%c

en: E65: Illegal back reference
ga: E65: Cúltagairt neamhbhailí

en: E66: \z( not allowed here
ga: E66: Ní cheadaítear \z( anseo

en: E67: \z1 - \z9 not allowed here
ga: E67: Ní cheadaítear \z1 - \z9 anseo

en: E68: Invalid character after \z
ga: E68: Carachtar neamhbhailí i ndiaidh \z

en: E69: Missing ] after %s%%[
ga: E69: ] ar iarraidh i ndiaidh %s%%[

en: E70: Empty %s%%[]
ga: E70: %s%%[] folamh

en: E71: Invalid character after %s%%
ga: E71: Carachtar neamhbhailí i ndiaidh %s%%

en: E72: Close error on swap file
ga: E72: Earráid agus comhad babhtála á dhúnadh

en: E73: Tag stack empty
ga: E73: Tá cruach na gclibeanna folamh

en: E74: Command too complex
ga: E74: Ordú róchasta

en: E75: Name too long
ga: E75: Ainm rófhada

en: E76: Too many [
ga: E76: An iomarca [

en: E77: Too many file names
ga: E77: An iomarca ainmneacha comhaid

en: E78: Unknown mark
ga: E78: Marc anaithnid

en: E79: Cannot expand wildcards
ga: E79: Ní féidir saoróga a leathnú

en: E80: Error while writing
ga: E80: Earráid le linn scríofa

en: E81: Using <SID> not in a script context
ga: E81: <SID> in úsáid taobh amuigh de chomhthéacs scripte

en: E82: Cannot allocate any buffer, exiting...
ga: E82: Ní féidir aon mhaolán a dháileadh, ag scor...

en: E83: Cannot allocate buffer, using other one...
ga: E83: Ní féidir maolán a dháileadh, ag úsáid cinn eile...

en: E84: No modified buffer found
ga: E84: Níor aimsíodh maolán athraithe

en: E85: There is no listed buffer
ga: E85: Níl aon mhaolán liostaithe ann

en: E86: Buffer %ld does not exist
ga: E86: Níl a leithéid de mhaolán %ld

en: E87: Cannot go beyond last buffer
ga: E87: Ní féidir a dhul thar an maolán deireanach

en: E88: Cannot go before first buffer
ga: E88: Ní féidir a dhul roimh an chéad mhaolán

en: E89: No write since last change for buffer %d (add ! to override)
ga: E89: Athraíodh maolán %d ach nach bhfuil sé sábháilte ó shin (cuir ! leis an ordú chun sárú)

en: E90: Cannot unload last buffer
ga: E90: Ní féidir an maolán deireanach a dhíluchtú

en: E91: 'shell' option is empty
ga: E91: Rogha 'shell' folamh

en: E92: Buffer %d not found
ga: E92: Maolán %d gan aimsiú

en: E93: More than one match for %s
ga: E93: Níos mó ná teaghrán amháin comhoiriúnaithe le %s

en: E94: No matching buffer for %s
ga: E94: Níl aon mhaolán comhoiriúnaithe le %s

en: E95: Buffer with this name already exists
ga: E95: Tá maolán ann leis an ainm seo cheana

en: E96: Cannot diff more than %d buffers
ga: E96: Ní féidir diff a dhéanamh ar níos mó ná %d maolán

en: E97: Cannot create diffs
ga: E97: Ní féidir diffeanna a chruthú

en: E98: Cannot read diff output
ga: E98: Ní féidir aschur ó 'diff' a léamh

en: E99: Current buffer is not in diff mode
ga: E99: Níl an maolán reatha sa mhód diff

en: E100: No other buffer in diff mode
ga: E100: Níl aon mhaolán eile sa mhód diff

en: E101: More than two buffers in diff mode, don't know which one to use
ga: E101: Tá níos mó ná dhá mhaolán sa mhód diff, níl fhios agam cé acu ba chóir a úsáid

en: E102: Can't find buffer "%s"
ga: E102: Tá maolán "%s" gan aimsiú

en: E103: Buffer "%s" is not in diff mode
ga: E103: Níl maolán "%s" i mód diff

en: E104: Escape not allowed in digraph
ga: E104: Ní cheadaítear carachtair éalúcháin i ndéghraf

en: E105: Using :loadkeymap not in a sourced file
ga: E105: Ag úsáid :loadkeymap ach ní comhad foinsithe é seo

en: E107: Missing parentheses: %s
ga: E107: Lúibíní ar iarraidh: %s

en: E108: No such variable: "%s"
ga: E108: Níl a leithéid d'athróg: "%s"

en: E109: Missing ':' after '?'
ga: E109: ':' ar iarraidh i ndiaidh '?'

en: E110: Missing ')'
ga: E110: ')' ar iarraidh

en: E111: Missing ']'
ga: E111: `]' ar iarraidh

en: E112: Option name missing: %s
ga: E112: Ainm rogha ar iarraidh: %s

en: E113: Unknown option: %s
ga: E113: Rogha anaithnid: %s

en: E114: Missing double quote: %s
ga: E114: Comhartha dúbailte athfhriotail ar iarraidh: %s

en: E115: Missing single quote: %s
ga: E115: Comhartha singil athfhriotail ar iarraidh: %s

en: E116: Invalid arguments for function %s
ga: E116: Argóintí neamhbhailí d'fheidhm %s

en: E117: Unknown function: %s
ga: E117: Feidhm anaithnid: %s

en: E118: Too many arguments for function: %s
ga: E118: An iomarca argóintí d'fheidhm: %s

en: E119: Not enough arguments for function: %s
ga: E119: Níl go leor feidhmeanna d'fheidhm: %s

en: E120: Using <SID> not in a script context: %s
ga: E120: <SID> á úsáid taobh amuigh de chomhthéacs scripte: %s

en: E121: Undefined variable: %s
ga: E121: Athróg gan sainmhíniú: %s

en: E121: Undefined variable: %c:%s
ga: E121: Athróg gan sainmhíniú: %c:%s

en: E122: Function %s already exists, add ! to replace it
ga: E122: Tá feidhm %s ann cheana, cuir ! leis an ordú chun é a fhorscríobh

en: E123: Undefined function: %s
ga: E123: Feidhm gan sainmhíniú: %s

en: E124: Missing '(': %s
ga: E124: '(' ar iarraidh: %s

en: E125: Illegal argument: %s
ga: E125: Argóint neamhcheadaithe: %s

en: E126: Missing :endfunction
ga: E126: :endfunction ar iarraidh

en: E127: Cannot redefine function %s: It is in use
ga: E127: Ní féidir sainmhíniú nua a dhéanamh ar fheidhm %s: In úsáid cheana

en: E128: Function name must start with a capital or "s:": %s
ga: E128: Caithfidh ceannlitir a bheith ar dtús ainm feidhme, nó "s:": %s

en: E129: Function name required
ga: E129: Tá gá le hainm feidhme

en: E131: Cannot delete function %s: It is in use
ga: E131: Ní féidir feidhm %s a scriosadh: Tá sé in úsáid faoi láthair

en: E132: Function call depth is higher than 'maxfuncdepth'
ga: E132: Doimhneacht na nglaonna níos mó ná 'maxfuncdepth'

en: E133: :return not inside a function
ga: E133: Caithfidh :return a bheith isteach i bhfeidhm

en: E134: Cannot move a range of lines into itself
ga: E134: Ní féidir raon línte a aistriú isteach ann féin

en: E135: *Filter* Autocommands must not change current buffer
ga: E135: Ní cheadaítear d'uathorduithe *scagaire* an maolán reatha a athrú

en: E136: viminfo: Too many errors, skipping rest of file
ga: E136: viminfo: An iomarca earráidí, ag scipeáil an chuid eile den chomhad

en: E137: Viminfo file is not writable: %s
ga: E137: Níl an comhad Viminfo inscríofa: %s

en: E138: Can't write viminfo file %s!
ga: E138: Ní féidir comhad viminfo %s a scríobh!

en: E139: File is loaded in another buffer
ga: E139: Tá an comhad lódáilte i maolán eile

en: E140: Use ! to write partial buffer
ga: E140: Bain úsáid as ! chun maolán neamhiomlán a scríobh

en: E141: No file name for buffer %ld
ga: E141: Níl aon ainm ar mhaolán %ld

en: E142: File not written: Writing is disabled by 'write' option
ga: E142: Níor scríobhadh an comhad: díchumasaithe leis an rogha 'write'

en: E143: Autocommands unexpectedly deleted new buffer %s
ga: E143: Scrios na huathorduithe maolán nua %s go tobann

en: E144: Non-numeric argument to :z
ga: E144: Argóint neamhuimhriúil chun :z

en: E145: Shell commands and some functionality not allowed in rvim
ga: E145: Ní cheadaítear orduithe blaoisce ná feidhmeanna áirithe i rvim

en: E146: Regular expressions can't be delimited by letters
ga: E146: Ní cheadaítear litreacha mar theormharcóirí ar shloinn ionadaíochta

en: E147: Cannot do :global recursive with a range
ga: E147: Ní cheadaítear :global athchúrsach le raon

en: E148: Regular expression missing from :global
ga: E148: Slonn ionadaíochta ar iarraidh ó :global

en: E149: Sorry, no help for %s
ga: E149: Ár leithscéal, níl aon chabhair do %s

en: E150: Not a directory: %s
ga: E150: Ní comhadlann é: %s

en: E151: No match: %s
ga: E151: Gan meaitseáil: %s

en: E152: Cannot open %s for writing
ga: E152: Ní féidir %s a oscailt chun scríobh ann

en: E153: Unable to open %s for reading
ga: E153: Ní féidir %s a oscailt chun é a léamh

en: E154: Duplicate tag "%s" in file %s/%s
ga: E154: Clib dhúblach "%s" i gcomhad %s/%s

en: E155: Unknown sign: %s
ga: E155: Comhartha anaithnid: %s

en: E156: Missing sign name
ga: E156: Ainm comhartha ar iarraidh

en: E157: Invalid sign ID: %d
ga: E157: ID comhartha neamhbhailí: %d

en: E158: Invalid buffer name: %s
ga: E158: Ainm maoláin neamhbhailí: %s

en: E159: Missing sign number
ga: E159: Uimhir chomhartha ar iarraidh

en: E160: Unknown sign command: %s
ga: E160: Ordú anaithnid comhartha: %s

en: E161: Breakpoint not found: %s
ga: E161: Brisphointe gan aimsiú: %s

en: E162: No write since last change for buffer "%s"
ga: E162: Athraíodh maolán "%s" ach nach bhfuil sé sábháilte ó shin

en: E163: There is only one file to edit
ga: E163: Níl ach aon chomhad amháin le cur in eagar

en: E164: Cannot go before first file
ga: E164: Ní féidir a dhul roimh an chéad chomhad

en: E165: Cannot go beyond last file
ga: E165: Ní féidir a dhul thar an gcomhad deireanach

en: E166: Can't open linked file for writing
ga: E166: Ní féidir comhad nasctha a oscailt chun scríobh ann

en: E167: :scriptencoding used outside of a sourced file
ga: E167: Ní úsáidtear :scriptencoding ach i gcomhad foinsithe

en: E168: :finish used outside of a sourced file
ga: E168: Ní úsáidtear :finish ach i gcomhaid foinsithe

en: E169: Command too recursive
ga: E169: Ordú ró-athchúrsach

en: E170: Missing :endwhile
ga: E170: :endwhile ar iarraidh

en: E170: Missing :endfor
ga: E170: :endfor ar iarraidh

en: E171: Missing :endif
ga: E171: :endif ar iarraidh

en: E172: Missing marker
ga: E172: Marcóir ar iarraidh

en: E173: %d more file to edit | E173: %d more files to edit
ga[0]: E173: %d chomhad amháin eile le cur in eagar
ga[1]: E173: %d chomhad eile le cur in eagar
ga[2]: E173: %d chomhad eile le cur in eagar
ga[3]: E173: %d gcomhad eile le cur in eagar
ga[4]: E173: %d comhad eile le cur in eagar

en: E174: Command already exists: add ! to replace it: %s
ga: E174: Tá an t-ordú ann cheana: cuir ! leis chun é a fhorscríobh: %s

en: E175: No attribute specified
ga: E175: Níl aon aitreabúid sainithe

en: E176: Invalid number of arguments
ga: E176: Tá líon na n-argóintí mícheart

en: E177: Count cannot be specified twice
ga: E177: Ní cheadaítear an t-áireamh a bheith tugtha faoi dhó

en: E178: Invalid default value for count
ga: E178: Luach réamhshocraithe neamhbhailí ar áireamh

en: E179: Argument required for %s
ga: E179: Argóint ag teastáil i ndiaidh %s

en: E180: Invalid complete value: %s
ga: E180: Luach iomlán neamhbhailí: %s

en: E180: Invalid address type value: %s
ga: E180: Cineál neamhbhailí seolta: %s

en: E181: Invalid attribute: %s
ga: E181: Aitreabúid neamhbhailí: %s

en: E182: Invalid command name
ga: E182: Ainm neamhbhailí ordaithe

en: E183: User defined commands must start with an uppercase letter
ga: E183: Caithfidh ceannlitir a bheith ar dtús orduithe atá sainithe ag an úsáideoir

en: E184: No such user-defined command: %s
ga: E184: Níl a leithéid d'ordú saincheaptha: %s

en: E185: Cannot find color scheme '%s'
ga: E185: Scéim dathanna '%s' gan aimsiú

en: E186: No previous directory
ga: E186: Níl aon chomhadlann roimhe seo

en: E187: Directory unknown
ga: E187: Comhadlann anaithnid

en: E188: Obtaining window position not implemented for this platform
ga: E188: Ní féidir ionad na fuinneoige a fháil amach ar an gcóras seo

en: E189: "%s" exists (add ! to override)
ga: E189: Tá "%s" ann cheana (cuir ! leis an ordú chun sárú)

en: E190: Cannot open "%s" for writing
ga: E190: Ní féidir "%s" a oscailt chun léamh

en: E191: Argument must be a letter or forward/backward quote
ga: E191: Caithfidh an argóint a bheith litir nó comhartha athfhriotal

en: E192: Recursive use of :normal too deep
ga: E192: Athchúrsáil :normal ródhomhain

en: E193: %s not inside a function
ga: E193: Níl %s laistigh d'fheidhm

en: E194: No alternate file name to substitute for '#'
ga: E194: Níl aon ainm comhaid a chur in ionad '#'

en: E195: Cannot open viminfo file for reading
ga: E195: Ní féidir an comhad viminfo a oscailt chun léamh

en: E196: No digraphs in this version
ga: E196: Ní cheadaítear déghraif sa leagan seo

en: E197: Cannot set language to "%s"
ga: E197: Ní féidir an teanga a shocrú mar "%s"

en: E199: Active window or buffer deleted
ga: E199: Scriosadh an fhuinneog reatha nó an maolán reatha

en: E200: *ReadPre autocommands made the file unreadable
ga: E200: Rinne uathorduithe *ReadPre praiseach as an chomhad

en: E201: *ReadPre autocommands must not change current buffer
ga: E201: Ní cheadaítear d'uathorduithe *ReadPre an maolán reatha a athrú

en: E202: Conversion made file unreadable!
ga: E202: Comhad doléite i ndiaidh an tiontaithe!

en: E203: Autocommands deleted or unloaded buffer to be written
ga: E203: Scrios nó dhíluchtaigh uathorduithe an maolán le scríobh

en: E204: Autocommand changed number of lines in unexpected way
ga: E204: D'athraigh uathordú líon na línte gan choinne

en: E205: Patchmode: can't save original file
ga: E205: Patchmode: Ní féidir an bunchomhad a shábháil

en: E206: Patchmode: can't touch empty original file
ga: E206: Patchmode: Ní féidir an bunchomhad folamh a theagmháil

en: E207: Can't delete backup file
ga: E207: Ní féidir an comhad cúltaca a scriosadh

en: E208: Error writing to "%s"
ga: E208: Earráid agus "%s" á scríobh

en: E209: Error closing "%s"
ga: E209: Earráid agus "%s" á dhúnadh

en: E210: Error reading "%s"
ga: E210: Earráid agus "%s" á léamh

en: E211: File "%s" no longer available
ga: E211: Níl comhad "%s" ar fáil feasta

en: E212: Can't open file for writing
ga: E212: Ní féidir comhad a oscailt chun scríobh ann

en: E213: Cannot convert (add ! to write without conversion)
ga: E213: Ní féidir tiontú (cuir ! leis an ordú chun scríobh gan tiontú)

en: E214: Can't find temp file for writing
ga: E214: Ní féidir comhad sealadach a aimsiú chun scríobh ann

en: E215: Illegal character after *: %s
ga: E215: Carachtar neamhcheadaithe i ndiaidh *: %s

en: E216: No such event: %s
ga: E216: Níl a leithéid de theagmhas: %s

en: E216: No such group or event: %s
ga: E216: Níl a leithéid de ghrúpa nó theagmhas: %s

en: E217: Can't execute autocommands for ALL events
ga: E217: Ní féidir uathorduithe a rith i gcomhair teagmhas UILE

en: E218: Autocommand nesting too deep
ga: E218: Uathordú neadaithe ródhomhain

en: E219: Missing {.
ga: E219: { ar iarraidh.

en: E220: Missing }.
ga: E220: } ar iarraidh.

en: E221: Marker cannot start with lower case letter
ga: E221: Ní cheadaítear litir chás íochtair ag tús marcóra

en: E223: Recursive mapping
ga: E223: Mapáil athchúrsach

en: E224: Global abbreviation already exists for %s
ga: E224: Tá giorrúchán uilíoch ar %s ann cheana

en: E225: Global mapping already exists for %s
ga: E225: Tá mapáil uilíoch ar %s ann cheana

en: E226: Abbreviation already exists for %s
ga: E226: Tá giorrúchán ann cheana le haghaidh %s

en: E227: Mapping already exists for %s
ga: E227: Tá mapáil ann cheana le haghaidh %s

en: E229: Cannot start the GUI
ga: E229: Ní féidir an GUI a chur ag obair

en: E230: Cannot read from "%s"
ga: E230: Ní féidir léamh ó "%s"

en: E231: 'guifontwide' invalid
ga: E231: 'guifontwide' neamhbhailí

en: E233: Cannot open display
ga: E233: Ní féidir an scáileán a oscailt

en: E234: Unknown fontset: %s
ga: E234: Tacar cló anaithnid: %s

en: E235: Unknown font: %s
ga: E235: Clófhoireann anaithnid: %s

en: E236: Font "%s" is not fixed-width
ga: E236: Ní cló aonleithid é "%s"

en: E237: Printer selection failed
ga: E237: Theip ar roghnú printéara

en: E238: Print error: %s
ga: E238: Earráid phriontála: %s

en: E239: Invalid sign text: %s
ga: E239: Téacs neamhbhailí comhartha: %s

en: E240: No connection to the X server
ga: E240: Níl aon cheangal leis an bhfreastalaí X

en: E241: Unable to send to %s
ga: E241: Ní féidir aon rud a sheoladh chuig %s

en: E242: Can't split a window while closing another
ga: E242: Ní féidir fuinneog a scoilt agus fuinneog eile á dúnadh

en: E243: Argument not supported: "-%s"; Use the OLE version.
ga: E243: Argóint gan tacaíocht: "-%s"; Bain úsáid as an leagan OLE.

en: E244: Illegal %s name "%s" in font name "%s"
ga: E244: Ainm neamhcheadaithe ar %s "%s" in ainm cló "%s"

en: E245: Illegal char '%c' in font name "%s"
ga: E245: Carachtar neamhcheadaithe '%c' mar pháirt d'ainm cló "%s"

en: E246: FileChangedShell autocommand deleted buffer
ga: E246: Scrios uathordú FileChangedShell an maolán

en: E247: No registered server named "%s"
ga: E247: Níl aon fhreastalaí cláraithe leis an ainm "%s"

en: E248: Failed to send command to the destination program
ga: E248: Theip ar sheoladh ordú chuig an sprioc-chlár

en: E249: Window layout changed unexpectedly
ga: E249: Athraíodh leagan amach na bhfuinneog gan súil leis

en: E250: Fonts for the following charsets are missing in fontset %s:
ga: E250: Clónna ar iarraidh le haghaidh na dtacar carachtar i dtacar cló %s:

en: E251: VIM instance registry property is badly formed.  Deleted!
ga: E251: Airí míchumtha sa chlárlann áisc VIM.  Scriosta!

en: E252: Fontset name: %s - Font '%s' is not fixed-width
ga: E252: Ainm an tacar cló: %s - Ní cló aonleithid é '%s'

en: E253: Fontset name: %s
ga: E253: Ainm an tacar cló: %s

en: E254: Cannot allocate color %s
ga: E254: Ní féidir dath %s a dháileadh

en: E255: Couldn't read in sign data
ga: E255: Níorbh fhéidir na sonraí comhartha a léamh

en: E257: cstag: Tag not found
ga: E257: cstag: Clib gan aimsiú

en: E258: Unable to send to client
ga: E258: Ní féidir aon rud a sheoladh chuig an chliant

en: E259: No matches found for cscope query %s of %s
ga: E259: Níor aimsíodh aon rud comhoiriúnach leis an iarratas cscope %s de %s

en: E260: Missing name after ->
ga: E260: Ainm ar iarraidh i ndiaidh ->

en: E261: Cscope connection %s not found
ga: E261: Ceangal cscope %s gan aimsiú

en: E262: Error reading cscope connection %d
ga: E262: Earráid agus ceangal cscope %d á léamh

en: E263: Sorry, this command is disabled, the Python library could not be loaded.
ga: E263: Ár leithscéal, níl an t-ordú seo le fáil, níorbh fhéidir an leabharlann Python a lódáil.

en: E264: Python: Error initialising I/O objects
ga: E264: Python: Earráid agus réada I/A á dtúsú

en: E265: $_ must be an instance of String
ga: E265: caithfidh $_ a bheith den chineál Teaghráin

en: E266: Sorry, this command is disabled, the Ruby library could not be loaded.
ga: E266: Ár leithscéal, níl an t-ordú seo le fáil, níorbh fhéidir an leabharlann Ruby a lódáil.

en: E267: Unexpected return
ga: E267: "return" gan choinne

en: E268: Unexpected next
ga: E268: "next" gan choinne

en: E269: Unexpected break
ga: E269: "break" gan choinne

en: E270: Unexpected redo
ga: E270: "redo" gan choinne

en: E271: Retry outside of rescue clause
ga: E271: "retry" taobh amuigh de chlásal tarrthála

en: E272: Unhandled exception
ga: E272: Eisceacht gan láimhseáil

en: E273: Unknown longjmp status %d
ga: E273: Stádas anaithnid longjmp %d

en: E274: No white space allowed before parenthesis
ga: E274: Ní cheadaítear spás bán roimh lúibín

en: E275: Cannot add text property to unloaded buffer
ga: E275: Ní féidir airí téacs a chur le maolán nach bhfuil luchtaithe

en: E276: Cannot use function as a method: %s
ga: E276: Ní féidir feidhm a úsáid mar mhodh: %s

en: E277: Unable to read a server reply
ga: E277: Ní féidir freagra ón fhreastalaí a léamh

en: E279: Sorry, ++shell is not supported on this system
ga: E279: Ár leithscéal, ní thacaíonn an córas seo le ++shell

en: E282: Cannot read from "%s"
ga: E282: Ní féidir léamh ó "%s"

en: E283: No marks matching "%s"
ga: E283: Níl aon mharc comhoiriúnaithe le "%s"

en: E284: Cannot set IC values
ga: E284: Ní féidir luachanna IC a shocrú

en: E285: Failed to create input context
ga: E285: Theip ar chruthú comhthéacs ionchuir

en: E286: Failed to open input method
ga: E286: Theip ar oscailt mhodh ionchuir

en: E287: Warning: Could not set destroy callback to IM
ga: E287: Rabhadh: Níorbh fhéidir aisghlaoch léirscriosta a shocrú le IM

en: E288: Input method doesn't support any style
ga: E288: Ní thacaíonn an modh ionchuir aon stíl

en: E289: Input method doesn't support my preedit type
ga: E289: Ní thacaíonn an modh ionchuir mo chineál réamheagair

en: E290: List or number required
ga: E290: Tá gá le liosta nó uimhir

en: E294: Seek error in swap file read
ga: E294: Earráid chuardaigh agus comhad babhtála á léamh

en: E295: Read error in swap file
ga: E295: Earráid sa léamh i gcomhad babhtála

en: E296: Seek error in swap file write
ga: E296: Earráid chuardaigh agus comhad babhtála á scríobh

en: E297: Write error in swap file
ga: E297: Earráid sa scríobh i gcomhad babhtála

en: E299: Perl evaluation forbidden in sandbox without the Safe module
ga: E299: Ní cheadaítear luacháil Perl i mbosca gainimh gan an modúl Safe

en: E300: Swap file already exists (symlink attack?)
ga: E300: Tá comhad babhtála ann cheana (ionsaí le naisc shiombalacha?)

en: E301: Oops, lost the swap file!!!
ga: E301: Úps, cailleadh an comhad babhtála!!!

en: E302: Could not rename swap file
ga: E302: Níorbh fhéidir an comhad babhtála a athainmniú

en: E303: Unable to open swap file for "%s", recovery impossible
ga: E303: Ní féidir comhad babhtála le haghaidh "%s" a oscailt, ní féidir athshlánú

en: E305: No swap file found for %s
ga: E305: Níor aimsíodh comhad babhtála le haghaidh %s

en: E306: Cannot open %s
ga: E306: Ní féidir %s a oscailt

en: E307: %s does not look like a Vim swap file
ga: E307: Níl %s cosúil le comhad babhtála Vim

en: E308: Warning: Original file may have been changed
ga: E308: Rabhadh: D'fhéadfadh sé gur athraíodh an bunchomhad

en: E309: Unable to read block 1 from %s
ga: E309: Ní féidir bloc a haon a léamh ó %s

en: E310: Block 1 ID wrong (%s not a .swp file?)
ga: E310: Aitheantas mícheart ar bhloc a haon (níl %s ina chomhad .swp?)

en: E311: Recovery Interrupted
ga: E311: Idirbhriseadh an t-athshlánú

en: E312: Errors detected while recovering; look for lines starting with ???
ga: E312: Braitheadh earráidí le linn athshlánaithe; féach ar na línte le ??? ar tosach

en: E313: Cannot preserve, there is no swap file
ga: E313: Ní féidir é a chaomhnú, níl aon chomhad babhtála ann

en: E314: Preserve failed
ga: E314: Theip ar chaomhnú

en: E319: Sorry, the command is not available in this version
ga: E319: Ár leithscéal, níl an t-ordú ar fáil sa leagan seo

en: E321: Could not reload "%s"
ga: E321: Ní féidir "%s" a athluchtú

en: E324: Can't open PostScript output file
ga: E324: Ní féidir aschomhad PostScript a oscailt

en: E325: ATTENTION
ga: E325: AIRE

en: E326: Too many swap files found
ga: E326: Aimsíodh an iomarca comhaid bhabhtála

en: E327: Part of menu-item path is not sub-menu
ga: E327: Ní fo-roghchlár í páirt de chosán roghchláir

en: E328: Menu only exists in another mode
ga: E328: Níl an roghchlár ar fáil sa mhód seo

en: E329: No menu "%s"
ga: E329: Níl aon roghchlár darbh ainm "%s"

en: E330: Menu path must not lead to a sub-menu
ga: E330: Ní cheadaítear cosán roghchláir a threoraíonn go fo-roghchlár

en: E331: Must not add menu items directly to menu bar
ga: E331: Ní cheadaítear míreanna roghchláir a chur le barra roghchláir go díreach

en: E332: Separator cannot be part of a menu path
ga: E332: Ní cheadaítear deighilteoir mar pháirt de chosán roghchláir

en: E333: Menu path must lead to a menu item
ga: E333: Ní mór cosán roghchláir a threorú chun mír roghchláir

en: E334: Menu not found: %s
ga: E334: Roghchlár gan aimsiú: %s

en: E335: Menu not defined for %s mode
ga: E335: Níl an roghchlár ar fáil sa mhód %s

en: E336: Menu path must lead to a sub-menu
ga: E336: Ní mór cosán roghchláir a threorú chun fo-roghchlár

en: E337: Menu not found - check menu names
ga: E337: Roghchlár gan aimsiú - deimhnigh ainmneacha na roghchlár

en: E338: Sorry, no file browser in console mode
ga: E338: Níl brabhsálaí comhaid ar fáil sa mhód consóil

en: E339: Pattern too long
ga: E339: Slonn rófhada

en: E340: Internal error; if you can reproduce please report a bug
ga: E340: Earráid inmheánach: más féidir leat an fhadhb a chruthú arís, cuir tuairisc chugainn, le do thoil

en: E342: Out of memory!  (allocating %lu bytes)
ga: E342: Cuimhne ídithe!  (%lu beart á ndáileadh)

en: E343: Invalid path: '**[number]' must be at the end of the path or be followed by '%s'.
ga: E343: Cosán neamhbhailí: ní mór '**[uimhir]' a bheith ag deireadh an chosáin, nó le '%s' ina dhiaidh.

en: E344: Can't find directory "%s" in cdpath
ga: E344: Ní féidir comhadlann "%s" a aimsiú sa cdpath

en: E345: Can't find file "%s" in path
ga: E345: Ní féidir comhad "%s" a aimsiú sa chosán

en: E346: No more directory "%s" found in cdpath
ga: E346: Níl comhadlann "%s" sa cdpath a thuilleadh

en: E347: No more file "%s" found in path
ga: E347: Níl comhad "%s" sa chosán a thuilleadh

en: E348: No string under cursor
ga: E348: Níl teaghrán faoin chúrsóir

en: E349: No identifier under cursor
ga: E349: Níl aitheantóir faoin chúrsóir

en: E350: Cannot create fold with current 'foldmethod'
ga: E350: Ní féidir filleadh a chruthú leis an 'foldmethod' reatha

en: E351: Cannot delete fold with current 'foldmethod'
ga: E351: Ní féidir filleadh a scriosadh leis an 'foldmethod' reatha

en: E352: Cannot erase folds with current 'foldmethod'
ga: E352: Ní féidir fillteacha a léirscriosadh leis an 'foldmethod' reatha

en: E353: Nothing in register %s
ga: E353: Tabhall folamh %s

en: E354: Invalid register name: '%s'
ga: E354: Ainm neamhbhailí tabhaill: '%s'

en: E355: Unknown option: %s
ga: E355: Rogha anaithnid: %s

en: E357: 'langmap': Matching character missing for %s
ga: E357: 'langmap': Carachtar comhoiriúnach ar iarraidh le haghaidh %s

en: E358: 'langmap': Extra characters after semicolon: %s
ga: E358: 'langmap': Carachtair breise i ndiaidh an idirstad: %s

en: E359: Screen mode setting not supported
ga: E359: Ní féidir an mód scáileáin a shocrú

en: E360: Cannot execute shell with -f option
ga: E360: Ní féidir blaosc a rith le rogha -f

en: E362: Using a boolean value as a Float
ga: E362: Luach Boole á úsáid mar Shnámhphointe

en: E363: Pattern uses more memory than 'maxmempattern'
ga: E363: Úsáideann an patrún níos mó cuimhne ná 'maxmempattern'

en: E364: Library call failed for "%s()"
ga: E364: Theip ar ghlao leabharlainne "%s()"

en: E365: Failed to print PostScript file
ga: E365: Theip ar phriontáil comhaid PostScript

en: E366: Not allowed to enter a popup window
ga: E366: Níl cead agat dul isteach i bpreabfhuinneog

en: E367: No such group: "%s"
ga: E367: Níl a leithéid de ghrúpa: "%s"

en: E368: Got SIG%s in libcall()
ga: E368: Fuarthas SIG%s i libcall()

en: E369: Invalid item in %s%%[]
ga: E369: Mír neamhbhailí i %s%%[]

en: E370: Could not load library %s: %s
ga: E370: Níorbh fhéidir an leabharlann %s a lódáil: %s

en: E371: Command not found
ga: E371: Ní bhfuarthas an t-ordú

en: E372: Too many %%%c in format string
ga: E372: An iomarca %%%c i dteaghrán formáide

en: E373: Unexpected %%%c in format string
ga: E373: %%%c gan choinne i dteaghrán formáide

en: E374: Missing ] in format string
ga: E374: ] ar iarraidh i dteaghrán formáide

en: E375: Unsupported %%%c in format string
ga: E375: %%%c gan tacaíocht i dteaghrán formáide

en: E376: Invalid %%%c in format string prefix
ga: E376: %%%c neamhbhailí i réimír an teaghráin formáide

en: E377: Invalid %%%c in format string
ga: E377: %%%c neamhbhailí i dteaghrán formáide

en: E378: 'errorformat' contains no pattern
ga: E378: Níl aon phatrún i 'errorformat'

en: E379: Missing or empty directory name
ga: E379: Ainm comhadlainne ar iarraidh, nó folamh

en: E380: At bottom of quickfix stack
ga: E380: In íochtar chruach na mearcheartúchán

en: E381: At top of quickfix stack
ga: E381: In uachtar chruach na mearcheartúchán

en: E382: Cannot write, 'buftype' option is set
ga: E382: Ní féidir scríobh, rogha 'buftype' socraithe

en: E383: Invalid search string: %s
ga: E383: Teaghrán cuardaigh neamhbhailí: %s

en: E384: Search hit TOP without match for: %s
ga: E384: Bhuail an cuardach an BARR gan teaghrán comhoiriúnach le %s

en: E385: Search hit BOTTOM without match for: %s
ga: E385: Bhuail an cuardach an BUN gan teaghrán comhoiriúnach le %s

en: E386: Expected '?' or '/'  after ';'
ga: E386: Ag súil le '?' nó '/'  i ndiaidh ';'

en: E387: Match is on current line
ga: E387: Tá an teaghrán comhoiriúnaithe ar an líne reatha

en: E388: Couldn't find definition
ga: E388: Sainmhíniú gan aimsiú

en: E389: Couldn't find pattern
ga: E389: Patrún gan aimsiú

en: E390: Illegal argument: %s
ga: E390: Argóint neamhcheadaithe: %s

en: E391: No such syntax cluster: %s
ga: E391: Níl a leithéid de mhogall comhréire: %s

en: E392: No such syntax cluster: %s
ga: E392: Níl a leithéid de mhogall comhréire: %s

en: E393: group[t]here not accepted here
ga: E393: ní ghlactar le group[t]here anseo

en: E394: Didn't find region item for %s
ga: E394: Níor aimsíodh mír réigiúin le haghaidh %s

en: E395: Contains argument not accepted here
ga: E395: Tá argóint ann nach nglactar leis anseo

en: E397: Filename required
ga: E397: Tá gá le hainm comhaid

en: E398: Missing '=': %s
ga: E398: '=' ar iarraidh: %s

en: E399: Not enough arguments: syntax region %s
ga: E399: Níl go leor argóintí ann: réigiún comhréire %s

en: E400: No cluster specified
ga: E400: Níor sonraíodh mogall

en: E401: Pattern delimiter not found: %s
ga: E401: Teormharcóir patrúin gan aimsiú: %s

en: E402: Garbage after pattern: %s
ga: E402: Dramhaíl i ndiaidh patrúin: %s

en: E403: syntax sync: Line continuations pattern specified twice
ga: E403: comhréir sionc: Tugadh patrún leanúint líne faoi dhó

en: E404: Illegal arguments: %s
ga: E404: Argóintí neamhcheadaithe: %s

en: E405: Missing equal sign: %s
ga: E405: Sín chothroime ar iarraidh: %s

en: E406: Empty argument: %s
ga: E406: Argóint fholamh: %s

en: E407: %s not allowed here
ga: E407: Ní cheadaítear %s anseo

en: E408: %s must be first in contains list
ga: E408: Ní mór %s a thabhairt ar dtús sa liosta `contains'

en: E409: Unknown group name: %s
ga: E409: Ainm anaithnid grúpa: %s

en: E410: Invalid :syntax subcommand: %s
ga: E410: Fo-ordú neamhbhailí :syntax: %s

en: E411: Highlight group not found: %s
ga: E411: Grúpa aibhsithe gan aimsiú: %s

en: E412: Not enough arguments: ":highlight link %s"
ga: E412: Easpa argóintí: ":highlight link %s"

en: E413: Too many arguments: ":highlight link %s"
ga: E413: An iomarca argóintí: ":highlight link %s"

en: E414: Group has settings, highlight link ignored
ga: E414: Tá socruithe ag an ghrúpa, ag déanamh neamhshuim ar nasc aibhsithe

en: E415: Unexpected equal sign: %s
ga: E415: Sín chothroime gan choinne: %s

en: E416: Missing equal sign: %s
ga: E416: Sín chothroime ar iarraidh: %s

en: E417: Missing argument: %s
ga: E417: Argóint ar iarraidh: %s

en: E418: Illegal value: %s
ga: E418: Luach neamhcheadaithe: %s

en: E418: I'm a teapot
ga: E418: Is taephota mé

en: E419: FG color unknown
ga: E419: Dath anaithnid an chúlra

en: E420: BG color unknown
ga: E420: Dath anaithnid an tulra

en: E421: Color name or number not recognized: %s
ga: E421: Níor aithníodh ainm/uimhir an datha: %s

en: E422: Terminal code too long: %s
ga: E422: Cód teirminéil rófhada: %s

en: E423: Illegal argument: %s
ga: E423: Argóint neamhcheadaithe: %s

en: E424: Too many different highlighting attributes in use
ga: E424: An iomarca aitreabúidí aibhsithe in úsáid

en: E425: Cannot go before first matching tag
ga: E425: Ní féidir a dhul roimh an chéad chlib chomhoiriúnach

en: E426: Tag not found: %s
ga: E426: Clib gan aimsiú: %s

en: E427: There is only one matching tag
ga: E427: Tá aon chlib chomhoiriúnach amháin

en: E428: Cannot go beyond last matching tag
ga: E428: Ní féidir a dhul thar an chlib chomhoiriúnach deireanach

en: E429: File "%s" does not exist
ga: E429: Níl a leithéid de chomhad "%s"

en: E430: Tag file path truncated for %s
ga: E430: Teascadh cosán an chomhaid clibeanna le haghaidh %s

en: E431: Format error in tags file "%s"
ga: E431: Earráid fhormáide i gcomhad clibeanna "%s"

en: E432: Tags file not sorted: %s
ga: E432: Comhad clibeanna gan sórtáil: %s

en: E433: No tags file
ga: E433: Níl aon chomhad clibeanna

en: E434: Can't find tag pattern
ga: E434: Patrún clibe gan aimsiú

en: E435: Couldn't find tag, just guessing!
ga: E435: Clib gan aimsiú, ag tabhairt buille faoi thuairim!

en: E436: No "%s" entry in termcap
ga: E436: Níl aon iontráil "%s" sa termcap

en: E437: Terminal capability "cm" required
ga: E437: Tá gá leis an gcumas teirminéil "cm"

en: E441: There is no preview window
ga: E441: Níl aon fhuinneog réamhamhairc ann

en: E442: Can't split topleft and botright at the same time
ga: E442: Ní féidir a scoilteadh topleft agus botright san am céanna

en: E443: Cannot rotate when another window is split
ga: E443: Ní féidir rothlú nuair atá fuinneog eile scoilte

en: E444: Cannot close last window
ga: E444: Ní féidir an fhuinneog dheiridh a dhúnadh

en: E445: Other window contains changes
ga: E445: Tá athruithe ann san fhuinneog eile

en: E446: No file name under cursor
ga: E446: Níl ainm comhaid faoin chúrsóir

en: E447: Can't find file "%s" in path
ga: E447: Níl aon fháil ar chomhad "%s" sa chosán

en: E448: Could not load library function %s
ga: E448: Ní féidir feidhm %s leabharlainne a lódáil

en: E449: Invalid expression received
ga: E449: Fuarthas slonn neamhbhailí

en: E450: Buffer number, text or a list required
ga: E450: Uimhir mhaoláin, téacs, nó liosta ag teastáil

en: E451: Expected }: %s
ga: E451: Bhíothas ag súil le }: %s

en: E452: Double ; in list of variables
ga: E452: ; dúblach i liosta athróg

en: E453: UL color unknown
ga: E453: Dath folíne anaithnid

en: E454: Function list was modified
ga: E454: Athraíodh an liosta feidhmeanna

en: E455: Error writing to PostScript output file
ga: E455: Earráid le linn scríobh chuig aschomhad PostScript

en: E456: Can't open file "%s"
ga: E456: Ní féidir an comhad "%s" a oscailt

en: E456: Can't find PostScript resource file "%s.ps"
ga: E456: Comhad acmhainne PostScript "%s.ps" gan aimsiú

en: E457: Can't read PostScript resource file "%s"
ga: E457: Ní féidir comhad acmhainne PostScript "%s" a léamh

en: E458: Cannot allocate colormap entry, some colors may be incorrect
ga: E458: Ní féidir iontráil dathmhapála a dháileadh, d'fhéadfadh sé go mbeadh dathanna míchearta ann

en: E459: Cannot go back to previous directory
ga: E459: Ní féidir filleadh ar an gcomhadlann roimhe seo

en: E460: Entries missing in mapset() dict argument
ga: E460: Iontrálacha ar iarraidh san argóint fhoclóra ar mapset()

en: E461: Illegal variable name: %s
ga: E461: Ainm athróige neamhcheadaithe: %s

en: E462: Could not prepare for reloading "%s"
ga: E462: Ní féidir "%s" a ullmhú le haghaidh athluchtaithe

en: E463: Region is guarded, cannot modify
ga: E463: Réigiún cosanta, ní féidir é a athrú

en: E464: Ambiguous use of user-defined command
ga: E464: Úsáid athbhríoch d'ordú saincheaptha

en: E464: Ambiguous use of user-defined command: %s
ga: E464: Úsáid athbhríoch ar ordú saincheaptha: %s

en: E465: :winsize requires two number arguments
ga: E465: Dhá argóint uimhriúla ag teastáil ó :winsize

en: E466: :winpos requires two number arguments
ga: E466: Dhá argóint uimhriúla ag teastáil ó :winpos

en: E467: Custom completion requires a function argument
ga: E467: Tá gá le hargóint fheidhme le comhlánú saincheaptha

en: E468: Completion argument only allowed for custom completion
ga: E468: Ní cheadaítear argóint chomhlánaithe ach le comhlánú saincheaptha

en: E469: Invalid cscopequickfix flag %c for %c
ga: E469: Bratach neamhbhailí cscopequickfix %c le haghaidh %c

en: E470: Command aborted
ga: E470: Ordú tobscortha

en: E471: Argument required
ga: E471: Tá gá le hargóint

en: E472: Command failed
ga: E472: Theip ar ordú

en: E474: Invalid argument
ga: E474: Argóint neamhbhailí

en: E475: Invalid argument: %s
ga: E475: Argóint neamhbhailí: %s

en: E475: Invalid value for argument %s
ga: E475: Luach neamhbhailí ar argóint %s

en: E475: Invalid value for argument %s: %s
ga: E475: Luach neamhbhailí ar argóint %s: %s

en: E476: Invalid command
ga: E476: Ordú neamhbhailí

en: E476: Invalid command: %s
ga: E476: Ordú neamhbhailí: %s

en: E476: Invalid command: %s, expected %s
ga: E476: Ordú neamhbhailí: %s, bhíothas ag súil le %s

en: E477: No ! allowed
ga: E477: Ní cheadaítear !

en: E478: Don't panic!
ga: E478: Ná téigh i scaoll!

en: E479: No match
ga: E479: Níl aon rud comhoiriúnach ann

en: E480: No match: %s
ga: E480: Níl aon rud comhoiriúnach ann: %s

en: E481: No range allowed
ga: E481: Ní cheadaítear raon

en: E482: Can't create file %s
ga: E482: Ní féidir comhad %s a chruthú

en: E483: Can't get temp file name
ga: E483: Níl aon fháil ar ainm comhaid sealadach

en: E484: Can't open file %s
ga: E484: Ní féidir comhad %s a oscailt

en: E485: Can't read file %s
ga: E485: Ní féidir comhad %s a léamh

en: E486: Pattern not found
ga: E486: Patrún gan aimsiú

en: E486: Pattern not found: %s
ga: E486: Patrún gan aimsiú: %s

en: E487: Argument must be positive
ga: E487: Argóint dheimhneach de dhíth

en: E487: Argument must be positive: %s
ga: E487: Argóint dheimhneach de dhíth: %s

en: E488: Trailing characters
ga: E488: Carachtair chun deiridh

en: E488: Trailing characters: %s
ga: E488: Carachtair chun deiridh: %s

en: E489: No call stack to substitute for "<stack>"
ga: E489: Níl aon chruach glaonna le cur in ionad "<stack>"

en: E490: No fold found
ga: E490: Níor aimsíodh aon fhilleadh

en: E491: JSON decode error at '%s'
ga: E491: Earráid agus JSON á dhíchódú ag '%s'

en: E492: Not an editor command
ga: E492: Ní ordú eagarthóra é

en: E493: Backwards range given
ga: E493: Tugadh raon droim ar ais

en: E494: Use w or w>>
ga: E494: Bain úsáid as w nó w>>

en: E495: No autocommand file name to substitute for "<afile>"
ga: E495: Níl aon ainm comhaid uathordaithe le cur in ionad "<afile>"

en: E496: No autocommand buffer number to substitute for "<abuf>"
ga: E496: Níl aon uimhir mhaolán uathordaithe le cur in ionad "<abuf>"

en: E497: No autocommand match name to substitute for "<amatch>"
ga: E497: Níl aon ainm meaitseála uathordaithe le cur in ionad "<amatch>"

en: E498: No :source file name to substitute for "<sfile>"
ga: E498: Níl aon ainm comhaid :source le cur in ionad "<sfile>"

en: E499: Empty file name for '%' or '#', only works with ":p:h"
ga: E499: Ainm comhaid folamh le haghaidh '%' nó '#', oibreoidh sé le ":p:h" amháin

en: E500: Evaluates to an empty string
ga: E500: Luacháiltear é seo mar theaghrán folamh

en: E501: At end-of-file
ga: E501: Ag an chomhadchríoch

en: is not a file or writable device
ga: ní comhad ná gléas inscríofa á

en: E503: "%s" is not a file or writable device
ga: E503: ní comhad ná gléas inscríofa é "%s"

en: E503: Coffee is currently not available
ga: E503: Níl caife ar fáil faoi láthair

en: is read-only (cannot override: "W" in 'cpoptions')
ga: is inléite amháin é (ní féidir é seo a shárú: tá "W" i 'cpoptions')

en: is read-only (add ! to override)
ga: is inléite amháin é (cuir ! leis an ordú chun sárú)

en: E505: "%s" is read-only (add ! to override)
ga: E505: is inléite amháin é "%s" (cuir ! leis an ordú chun sárú)

en: E506: Can't write to backup file (add ! to override)
ga: E506: Ní féidir scríobh a dhéanamh sa chomhad cúltaca (úsáid ! chun sárú)

en: E507: Close error for backup file (add ! to write anyway)
ga: E507: Earráid agus comhad cúltaca á dhúnadh (cuir ! leis le scríobh mar sin féin)

en: E508: Can't read file for backup (add ! to write anyway)
ga: E508: Ní féidir an comhad cúltaca a léamh (cuir ! leis le scríobh mar sin féin)

en: E509: Cannot create backup file (add ! to override)
ga: E509: Ní féidir comhad cúltaca a chruthú (cuir ! leis an ordú chun sárú)

en: E510: Can't make backup file (add ! to write anyway)
ga: E510: Ní féidir comhad cúltaca a chruthú (cuir ! leis le scríobh mar sin féin)

en: E511: NetBeans already connected
ga: E511: Tá NetBeans ceangailte cheana

en: E512: Close failed
ga: E512: Theip ar dúnadh

en: E513: Write error, conversion failed (make 'fenc' empty to override)
ga: E513: Earráid le linn scríobh, theip ar thiontú (úsáid 'fenc' folamh chun sárú)

en: E513: Write error, conversion failed in line %ld (make 'fenc' empty to override)
ga: E513: Earráid le linn scríofa, theip ar thiontú ar líne %ld (úsáid 'fenc' folamh le sárú)

en: E514: Write error (file system full?)
ga: E514: Earráid le linn scríofa (an bhfuil an córas comhaid lán?)

en: E515: No buffers were unloaded
ga: E515: Níor díluchtaíodh aon mhaolán

en: E516: No buffers were deleted
ga: E516: Níor scriosadh aon mhaolán

en: E517: No buffers were wiped out
ga: E517: Níor bánaíodh aon mhaolán

en: E518: Unknown option
ga: E518: Rogha anaithnid

en: E519: Option not supported
ga: E519: Níl an rogha seo ar fáil

en: E520: Not allowed in a modeline
ga: E520: Ní cheadaítear é seo i módlíne

en: E521: Number required after =
ga: E521: Tá gá le huimhir i ndiaidh =

en: E521: Number required: &%s = '%s'
ga: E521: Uimhir de dhíth: &%s = '%s'

en: E522: Not found in termcap
ga: E522: Gan aimsiú sa termcap

en: E523: Not allowed here
ga: E523: Ní cheadaítear é anseo

en: E524: Missing colon
ga: E524: Idirstad ar iarraidh

en: E525: Zero length string
ga: E525: Teaghrán folamh

en: E526: Missing number after <%s>
ga: E526: Uimhir ar iarraidh i ndiaidh <%s>

en: E527: Missing comma
ga: E527: Camóg ar iarraidh

en: E528: Must specify a ' value
ga: E528: Caithfidh luach ' a shonrú

en: E529: Cannot set 'term' to empty string
ga: E529: Ní féidir 'term' a shocrú mar theaghrán folamh

en: E530: Cannot change 'term' in the GUI
ga: E530: Ní féidir 'term' a athrú sa GUI

en: E531: Use ":gui" to start the GUI
ga: E531: Úsáid ":gui" chun an GUI a chur ag obair

en: E532: Highlighting color name too long in defineAnnoType
ga: E532: Tá ainm an datha aibhsithe rófhada i defineAnnoType

en: E533: Can't select wide font
ga: E533: Ní féidir cló leathan a roghnú

en: E534: Invalid wide font
ga: E534: Cló leathan neamhbhailí

en: E535: Illegal character after <%c>
ga: E535: Carachtar neamhbhailí i ndiaidh <%c>

en: E536: Comma required
ga: E536: Tá gá le camóg

en: E537: 'commentstring' must be empty or contain %s
ga: E537: ní mór %s a bheith i 'commentstring', is é sin nó ní mór dó a bheith folamh

en: E538: Pattern found in every line: %s
ga: E538: Aimsíodh an patrún i ngach uile líne: %s

en: E539: Illegal character <%s>
ga: E539: Carachtar neamhcheadaithe <%s>

en: E540: Unclosed expression sequence
ga: E540: Seicheamh gan dúnadh

en: E542: Unbalanced groups
ga: E542: Grúpaí neamhchothromaithe

en: E543: Not a valid codepage
ga: E543: Ní códleathanach bailí é

en: E544: Keymap file not found
ga: E544: Comhad eochairmhapála gan aimsiú

en: E545: Missing colon
ga: E545: Idirstad ar iarraidh

en: E546: Illegal mode
ga: E546: Mód neamhcheadaithe

en: E547: Illegal mouseshape
ga: E547: Cruth neamhcheadaithe luiche

en: E548: Digit expected
ga: E548: Ag súil le digit

en: E549: Illegal percentage
ga: E549: Céatadán neamhcheadaithe

en: E550: Missing colon
ga: E550: Idirstad ar iarraidh

en: E551: Illegal component
ga: E551: Comhpháirt neamhcheadaithe

en: E552: Digit expected
ga: E552: Ag súil le digit

en: E553: No more items
ga: E553: Níl aon mhír eile

en: E554: Syntax error in %s{...}
ga: E554: Earráid chomhréire i %s{...}

en: E555: At bottom of tag stack
ga: E555: In íochtar na cruaiche clibeanna

en: E556: At top of tag stack
ga: E556: In uachtar na cruaiche clibeanna

en: E557: Cannot open termcap file
ga: E557: Ní féidir an comhad termcap a oscailt

en: E558: Terminal entry not found in terminfo
ga: E558: Iontráil teirminéil gan aimsiú sa terminfo

en: E559: Terminal entry not found in termcap
ga: E559: Iontráil teirminéil gan aimsiú sa termcap

en: E560: Usage: cs[cope] %s
ga: E560: Úsáid: cs[cope] %s

en: E561: Unknown cscope search type
ga: E561: Cineál anaithnid cuardaigh cscope

en: E562: Usage: cstag <ident>
ga: E562: Úsáid: cstag <ident>

en: E563: stat(%s) error: %d
ga: E563: earráid stat(%s): %d

en: E564: %s is not a directory or a valid cscope database
ga: E564: Níl %s ina comhadlann nó bunachar sonraí cscope bailí

en: E565: Not allowed to change text or change window
ga: E565: Níl cead agat téacs ná an fhuinneog a athrú

en: E566: Could not create cscope pipes
ga: E566: Níorbh fhéidir píopaí cscope a chruthú

en: E567: No cscope connections
ga: E567: Níl aon cheangal cscope ann

en: E568: Duplicate cscope database not added
ga: E568: Níor cuireadh bunachar sonraí dúblach cscope leis

en: E571: Sorry, this command is disabled: the Tcl library could not be loaded.
ga: E571: Ár leithscéal, níl an t-ordú seo le fáil: níorbh fhéidir an leabharlann Tcl a lódáil.

en: E572: Exit code %d
ga: E572: Cód scortha %d

en: E573: Invalid server id used: %s
ga: E573: Aitheantas neamhbhailí freastalaí in úsáid: %s

en: E574: Unknown register type %d
ga: E574: Cineál anaithnid tabhaill %d

en: Illegal starting char
ga: Carachtar neamhcheadaithe tosaigh

en: Missing '>'
ga: `>' ar iarraidh

en: Illegal register name
ga: Ainm neamhcheadaithe tabhaill

en: E579: :if nesting too deep
ga: E579: :if neadaithe ródhomhain

en: E579: Block nesting too deep
ga: E579: Bloc neadaithe ródhomhain

en: E580: :endif without :if
ga: E580: :endif gan :if

en: E581: :else without :if
ga: E581: :else gan :if

en: E582: :elseif without :if
ga: E582: :elseif gan :if

en: E583: Multiple :else
ga: E583: :else iomadúla

en: E584: :elseif after :else
ga: E584: :elseif i ndiaidh :else

en: E585: :while/:for nesting too deep
ga: E585: :while/:for neadaithe ródhomhain

en: E586: :continue without :while or :for
ga: E586: :continue gan :while ná :for

en: E587: :break without :while or :for
ga: E587: :break gan :while ná :for

en: E588: :endwhile without :while
ga: E588: :endwhile gan :while

en: E588: :endfor without :for
ga: E588: :endfor gan :for

en: E589: 'backupext' and 'patchmode' are equal
ga: E589: is ionann iad 'backupext' agus 'patchmode'

en: E590: A preview window already exists
ga: E590: Tá fuinneog réamhamhairc ann cheana

en: E591: 'winheight' cannot be smaller than 'winminheight'
ga: E591: Ní cheadaítear 'winheight' atá níos lú ná 'winminheight'

en: E592: 'winwidth' cannot be smaller than 'winminwidth'
ga: E592: Ní cheadaítear 'winwidth' atá níos lú ná 'winminwidth'

en: E593: Need at least %d lines
ga: E593: Tá gá le %d líne ar a laghad

en: E594: Need at least %d columns
ga: E594: Tá gá le %d colún ar a laghad

en: E595: 'showbreak' contains unprintable or wide character
ga: E595: Tá carachtar neamh-inphriontáilte nó leathan i 'showbreak'

en: E596: Invalid font(s)
ga: E596: Cló(nna) neamhbhailí

en: E597: Can't select fontset
ga: E597: Ní féidir tacar cló a roghnú

en: E598: Invalid fontset
ga: E598: Tacar cló neamhbhailí

en: E599: Value of 'imactivatekey' is invalid
ga: E599: Luach neamhbhailí ar 'imactivatekey'

en: E600: Missing :endtry
ga: E600: :endtry ar iarraidh

en: E601: :try nesting too deep
ga: E601: :try neadaithe ródhomhain

en: E602: :endtry without :try
ga: E602: :endtry gan :try

en: E603: :catch without :try
ga: E603: :catch gan :try

en: E604: :catch after :finally
ga: E604: :catch i ndiaidh :finally

en: E605: Exception not caught: %s
ga: E605: Eisceacht gan láimhseáil: %s

en: E606: :finally without :try
ga: E606: :finally gan :try

en: E607: Multiple :finally
ga: E607: :finally iomadúla

en: E608: Cannot :throw exceptions with 'Vim' prefix
ga: E608: Ní féidir eisceachtaí a :throw le réimír 'Vim'

en: E609: Cscope error: %s
ga: E609: Earráid cscope: %s

en: E610: No argument to delete
ga: E610: Níl aon argóint le scriosadh ann

en: E611: Using a Special as a Number
ga: E611: Luach Speisialta á úsáid mar Uimhir

en: E612: Too many signs defined
ga: E612: Sainmhíníodh an iomarca comharthaí

en: E613: Unknown printer font: %s
ga: E613: Clófhoireann anaithnid printéara: %s

en: E614: Class required
ga: E614: Aicme ag teastáil

en: E616: Object required for argument %d
ga: E616: Réad ag teastáil in argóint %d

en: E617: Cannot be changed in the GTK GUI
ga: E617: Ní féidir é a athrú sa GUI GTK

en: E618: File "%s" is not a PostScript resource file
ga: E618: Níl comhad "%s" ina chomhad acmhainne PostScript

en: E619: File "%s" is not a supported PostScript resource file
ga: E619: Tá "%s" ina chomhad acmhainne PostScript gan tacú

en: E620: Unable to convert to print encoding "%s"
ga: E620: Ní féidir an t-ionchódú priontála "%s" a thiontú

en: E621: "%s" resource file has wrong version
ga: E621: Tá an leagan mícheart ar an gcomhad acmhainne "%s"

en: E622: Could not fork for cscope
ga: E622: Níorbh fhéidir forc a dhéanamh le haghaidh cscope

en: E623: Could not spawn cscope process
ga: E623: Níorbh fhéidir próiseas cscope a sceitheadh

en: E624: Can't open file "%s"
ga: E624: Ní féidir an comhad "%s" a oscailt

en: E625: Cannot open cscope database: %s
ga: E625: Ní féidir bunachar sonraí cscope a oscailt: %s

en: E626: Cannot get cscope database information
ga: E626: Ní féidir eolas a fháil faoin bhunachar sonraí cscope

en: E627: Missing colon: %s
ga: E627: Idirstad ar iarraidh: %s

en: E628: Missing ! or / in: %s
ga: E628: ! nó / ar iarraidh in: %s

en: E630: %s(): Write while not connected
ga: E630: %s(): Scríobh gan ceangal a bheith ann

en: E631: %s(): Write failed
ga: E631: %s(): Theip ar scríobh

en: E632: Invalid buffer identifier in getLength
ga: E632: Aitheantóir maoláin neamhbhailí in getLength

en: E633: Invalid buffer identifier in getText
ga: E633: Aitheantóir maoláin neamhbhailí in getText

en: E634: Invalid buffer identifier in remove
ga: E634: Aitheantóir maoláin neamhbhailí in remove

en: E635: Invalid buffer identifier in insert
ga: E635: Aitheantóir maoláin neamhbhailí in insert

en: E636: Invalid buffer identifier in create
ga: E636: Aitheantóir maoláin neamhbhailí in create

en: E637: Invalid buffer identifier in startDocumentListen
ga: E637: Aitheantóir maoláin neamhbhailí in startDocumentListen

en: E638: Invalid buffer identifier in stopDocumentListen
ga: E638: Aitheantóir maoláin neamhbhailí in stopDocumentListen

en: E639: Invalid buffer identifier in setTitle
ga: E639: Aitheantóir maoláin neamhbhailí in setTitle

en: E640: Invalid buffer identifier in initDone
ga: E640: Aitheantóir maoláin neamhbhailí in initDone

en: E641: Invalid buffer identifier in setBufferNumber
ga: E641: Aitheantóir maoláin neamhbhailí in setBufferNumber

en: E642: File %s not found in setBufferNumber
ga: E642: Comhad %s gan aimsiú in setBufferNumber

en: E643: Invalid buffer identifier in setFullName
ga: E643: Aitheantóir maoláin neamhbhailí in setFullName

en: E644: Invalid buffer identifier in editFile
ga: E644: Aitheantóir maoláin neamhbhailí in editFile

en: E645: Invalid buffer identifier in setVisible
ga: E645: Aitheantóir maoláin neamhbhailí in setVisible

en: E646: Invalid buffer identifier in setModified
ga: E646: Aitheantóir maoláin neamhbhailí in setModified

en: E647: Invalid buffer identifier in setDot
ga: E647: Aitheantóir maoláin neamhbhailí in setDot

en: E648: Invalid buffer identifier in close
ga: E648: Aitheantóir maoláin neamhbhailí in close

en: E650: Invalid buffer identifier in defineAnnoType
ga: E650: Aitheantóir maoláin neamhbhailí in defineAnnoType

en: E651: Invalid buffer identifier in addAnno
ga: E651: Aitheantóir maoláin neamhbhailí in addAnno

en: E652: Invalid buffer identifier in getAnno
ga: E652: Aitheantóir maoláin neamhbhailí in getAnno

en: E654: Missing delimiter after search pattern: %s
ga: E654: Deighilteoir ar iarraidh tar éis patrúin cuardaigh: %s

en: E655: Too many symbolic links (cycle?)
ga: E655: An iomarca nascanna siombalacha (ciogal?)

en: NetBeans disallows writes of unmodified buffers
ga: Ní cheadaíonn NetBeans maoláin gan athrú a bheith scríofa

en: Partial writes disallowed for NetBeans buffers
ga: Ní cheadaítear maoláin NetBeans a bheith scríofa go neamhiomlán

en: E658: NetBeans connection lost for buffer %d
ga: E658: Cailleadh ceangal NetBeans le haghaidh maoláin %d

en: E659: Cannot invoke Python recursively
ga: E659: Ní féidir Python a rith go hathchúrsach

en: E661: Sorry, no '%s' help for %s
ga: E661: Ár leithscéal, ní aon chabhair '%s' do %s

en: E662: At start of changelist
ga: E662: Ag tosach liosta na n-athruithe

en: E663: At end of changelist
ga: E663: Ag deireadh liosta na n-athruithe

en: E664: Changelist is empty
ga: E664: Tá liosta na n-athruithe folamh

en: E665: Cannot start GUI, no valid font found
ga: E665: Ní féidir an GUI a chur ag obair, níl aon chlófhoireann bhailí ann

en: E666: Compiler not supported: %s
ga: E666: Ní thacaítear leis an tiomsaitheoir seo: %s

en: E667: Fsync failed
ga: E667: Theip ar fsync

en: E668: Wrong access mode for NetBeans connection info file: "%s"
ga: E668: Mód mícheart rochtana ar an chomhad eolas ceangail NetBeans: "%s"

en: E669: Unprintable character in group name
ga: E669: Carachtar neamhghrafach in ainm grúpa

en: E670: Mix of help file encodings within a language: %s
ga: E670: Ionchóduithe éagsúla do chomhaid chabhracha i dteanga aonair: %s

en: E671: Cannot find window title "%s"
ga: E671: Ní féidir teideal na fuinneoige "%s" a aimsiú

en: E672: Unable to open window inside MDI application
ga: E672: Ní féidir fuinneog a oscailt isteach i bhfeidhmchlár MDI

en: E673: Incompatible multi-byte encoding and character set
ga: E673: Ionchódú agus tacar carachtar ilbheart neamh-chomhoiriúnach

en: E674: printmbcharset cannot be empty with multi-byte encoding.
ga: E674: ní cheadaítear printmbcharset a bheith folamh le hionchódú ilbheart.

en: E675: No default font specified for multi-byte printing.
ga: E675: Níor réamhshocraíodh cló le haghaidh priontála ilbheart.

en: E676: No matching autocommands for buftype=%s buffer
ga: E676: Níl aon uathordú comhoiriúnaithe le haghaidh maoláin buftype=%s

en: E677: Error writing temp file
ga: E677: Earráid agus comhad sealadach á scríobh

en: E678: Invalid character after %s%%[dxouU]
ga: E678: Carachtar neamhbhailí i ndiaidh %s%%[dxouU]

en: E679: Recursive loop loading syncolor.vim
ga: E679: Lúb athchúrsach agus syncolor.vim á lódáil

en: E680: <buffer=%d>: invalid buffer number
ga: E680: <maolán=%d>: uimhir neamhbhailí mhaoláin

en: E681: Buffer is not loaded
ga: E681: Níl an maolán lódáilte

en: E682: Invalid search pattern or delimiter
ga: E682: Patrún nó teormharcóir neamhbhailí cuardaigh

en: E683: File name missing or invalid pattern
ga: E683: Ainm comhaid ar iarraidh, nó patrún neamhbhailí

en: E684: List index out of range: %ld
ga: E684: Innéacs liosta as raon: %ld

en: E685: Internal error: %s
ga: E685: Earráid inmheánach: %s

en: E686: Argument of %s must be a List
ga: E686: Caithfidh argóint de %s a bheith ina Liosta

en: E687: Less targets than List items
ga: E687: Níos lú spriocanna ná míreanna Liosta

en: E688: More targets than List items
ga: E688: Níos mó spriocanna ná míreanna Liosta

en: E689: Index not allowed after a %s: %s
ga: E689: Ní cheadaítear innéacs tar éis %s: %s

en: E690: Missing "in" after :for
ga: E690: "in" ar iarraidh i ndiaidh :for

en: E691: Can only compare List with List
ga: E691: Is féidir Liosta a chur i gcomparáid le Liosta eile amháin

en: E692: Invalid operation for List
ga: E692: Oibríocht neamhbhailí ar Liostaí

en: E693: Class or class typealias required for argument %d
ga: E693: Aicme nó ailias aicme ag teastáil le hargóint %d

en: E694: Invalid operation for Funcrefs
ga: E694: Oibríocht neamhbhailí ar Funcref

en: E695: Cannot index a Funcref
ga: E695: Ní féidir Funcref a innéacsú

en: E696: Missing comma in List: %s
ga: E696: Camóg ar iarraidh i Liosta: %s

en: E697: Missing end of List ']': %s
ga: E697: ']' ar iarraidh ag deireadh liosta: %s

en: E698: Variable nested too deep for making a copy
ga: E698: Athróg neadaithe ródhomhain chun í a chóipeáil

en: E699: Too many arguments
ga: E699: An iomarca argóintí

en: E700: Unknown function: %s
ga: E700: Feidhm anaithnid: %s

en: E701: Invalid type for len()
ga: E701: Cineál neamhbhailí le haghaidh len()

en: E702: Sort compare function failed
ga: E702: Theip ar fheidhm chomparáide le linn sórtála

en: E703: Using a Funcref as a Number
ga: E703: Funcref á úsáid mar Uimhir

en: E704: Funcref variable name must start with a capital: %s
ga: E704: Caithfidh ceannlitir a bheith ar dtús ainm Funcref: %s

en: E705: Variable name conflicts with existing function: %s
ga: E705: Tagann ainm athróige salach ar fheidhm atá ann cheana: %s

en: E706: Argument of %s must be a List, String or Dictionary
ga: E706: Ní mór don argóint %s a bheith ina Liosta, Teaghrán, nó Foclóir

en: E707: Function name conflicts with variable: %s
ga: E707: Tagann ainm na feidhme salach ar athróg: %s

en: E708: [:] must come last
ga: E708: caithfidh [:] a bheith ar deireadh

en: E709: [:] requires a List or Blob value
ga: E709: ní mór Liosta nó Bloba a thabhairt le [:]

en: E710: List value has more items than targets
ga: E710: Tá níos mó míreanna ná spriocanna sa Liosta

en: E711: List value does not have enough items
ga: E711: Níl go leor míreanna sa Liosta

en: E712: Argument of %s must be a List or Dictionary
ga: E712: Caithfidh argóint de %s a bheith ina Liosta nó Foclóir

en: E713: Cannot use empty key for Dictionary
ga: E713: Ní féidir eochair fholamh a úsáid le Foclóir

en: E714: List required
ga: E714: Tá gá le liosta

en: E715: Dictionary required
ga: E715: Tá gá le foclóir

en: E716: Key not present in Dictionary: "%s"
ga: E716: Níl an eochair seo san Fhoclóir: "%s"

en: E717: Dictionary entry already exists
ga: E717: Tá an iontráil foclóra seo ann cheana

en: E718: Funcref required
ga: E718: Tá gá le Funcref

en: E719: Cannot slice a Dictionary
ga: E719: Ní féidir Foclóir a shliseadh

en: E720: Missing colon in Dictionary: %s
ga: E720: Idirstad ar iarraidh i bhFoclóir: %s

en: E721: Duplicate key in Dictionary: "%s"
ga: E721: Eochair dhúblach i bhFoclóir: "%s"

en: E722: Missing comma in Dictionary: %s
ga: E722: Camóg ar iarraidh i bhFoclóir: %s

en: E723: Missing end of Dictionary '}': %s
ga: E723: '}' ar iarraidh ag deireadh foclóra: %s

en: E724: Variable nested too deep for displaying
ga: E724: Athróg neadaithe ródhomhain chun í a thaispeáint

en: E725: Calling dict function without Dictionary: %s
ga: E725: Feidhm 'dict' á ghlao gan Foclóir: %s

en: E726: Stride is zero
ga: E726: Is nialas í an chéim

en: E727: Start past end
ga: E727: Tosach thar dheireadh

en: E728: Using a Dictionary as a Number
ga: E728: Foclóir á úsáid mar Uimhir

en: E729: Using a Funcref as a String
ga: E729: Funcref á úsáid mar Theaghrán

en: E730: Using a List as a String
ga: E730: Liosta á úsáid mar Theaghrán

en: E731: Using a Dictionary as a String
ga: E731: Foclóir á úsáid mar Theaghrán

en: E732: Using :endfor with :while
ga: E732: :endfor á úsáid le :while

en: E733: Using :endwhile with :for
ga: E733: :endwhile á úsáid le :for

en: E734: Wrong variable type for %s=
ga: E734: Cineál mícheart athróige le haghaidh %s=

en: E735: Can only compare Dictionary with Dictionary
ga: E735: Is féidir Foclóir a chur i gcomparáid le Foclóir eile amháin

en: E736: Invalid operation for Dictionary
ga: E736: Oibríocht neamhbhailí ar Fhoclóir

en: E737: Key already exists: %s
ga: E737: Tá eochair ann cheana: %s

en: E738: Can't list variables for %s
ga: E738: Ní féidir athróga do %s a thaispeáint

en: E739: Cannot create directory: %s
ga: E739: Ní féidir comhadlann a chruthú: %s

en: E740: Too many arguments for function %s
ga: E740: An iomarca argóintí d'fheidhm %s

en: E741: Value is locked
ga: E741: Tá an luach faoi ghlas

en: E741: Value is locked: %s
ga: E741: Tá an luach faoi ghlas: %s

en: E742: Cannot change value
ga: E742: Ní féidir an luach a athrú

en: E742: Cannot change value of %s
ga: E742: Ní féidir luach %s a athrú

en: E743: Variable nested too deep for (un)lock
ga: E743: Athróg neadaithe ródhomhain chun í a (dí)ghlasáil

en: E744: NetBeans does not allow changes in read-only files
ga: E744: Ní cheadaíonn NetBeans aon athrú i gcomhaid inléite amháin

en: E745: Using a List as a Number
ga: E745: Liosta á úsáid mar Uimhir

en: E746: Function name does not match script file name: %s
ga: E746: Níl ainm na feidhme comhoiriúnach le hainm comhaid na scripte: %s

en: E747: Cannot change directory, buffer is modified (add ! to override)
ga: E747: Ní féidir an chomhadlann a athrú, athraíodh an maolán (cuir ! leis an ordú chun sárú)

en: E748: No previously used register
ga: E748: Níl aon tabhall úsáidte roimhe seo

en: E749: Empty buffer
ga: E749: Maolán folamh

en: E750: First use ":profile start {fname}"
ga: E750: Úsáid ":profile start {ainm}" ar dtús

en: E751: Output file name must not have region name
ga: E751: Ní cheadaítear ainm réigiúin in ainm an aschomhaid

en: E752: No previous spell replacement
ga: E752: Níl aon ionadaí litrithe roimhe seo

en: E753: Not found: %s
ga: E753: Gan aimsiú: %s

en: E754: Only up to %d regions supported
ga: E754: Ní thacaítear le níos mó ná %d réigiún

en: E755: Invalid region in %s
ga: E755: Réigiún neamhbhailí i %s

en: E756: Spell checking is not possible
ga: E756: Ní féidir an litriú a sheiceáil

en: E757: This does not look like a spell file
ga: E757: Níl sé cosúil le comhad litrithe

en: E758: Truncated spell file
ga: E758: Comhad teasctha litrithe

en: E759: Format error in spell file
ga: E759: Earráid fhormáide i gcomhad litrithe

en: E760: No word count in %s
ga: E760: Líon na bhfocal ar iarraidh i %s

en: E761: Format error in affix file FOL, LOW or UPP
ga: E761: Earráid fhormáide i gcomhad foircinn FOL, LOW, nó UPP

en: E762: Character in FOL, LOW or UPP is out of range
ga: E762: Carachtar i FOL, LOW nó UPP as raon

en: E763: Word characters differ between spell files
ga: E763: Tá carachtair dhifriúla fhocail sna comhaid litrithe

en: E764: Option '%s' is not set
ga: E764: Rogha '%s' gan socrú

en: E765: 'spellfile' does not have %d entries
ga: E765: Níl %d iontráil i 'spellfile'

en: E766: Insufficient arguments for printf()
ga: E766: Easpa argóintí ar fheidhm printf()

en: E767: Too many arguments for printf()
ga: E767: An iomarca argóintí ar fheidhm printf()

en: E768: Swap file exists: %s (:silent! overrides)
ga: E768: Tá comhad babhtála ann cheana: %s (úsáid :silent! chun sárú)

en: E769: Missing ] after %s[
ga: E769: ] ar iarraidh i ndiaidh %s[

en: E770: Unsupported section in spell file
ga: E770: Rannán gan tacaíocht i gcomhad litrithe

en: E771: Old spell file, needs to be updated
ga: E771: Seanchomhad litrithe, tá gá lena nuashonrú

en: E772: Spell file is for newer version of Vim
ga: E772: Oibríonn an comhad litrithe le leagan níos nuaí de Vim

en: E773: Symlink loop for "%s"
ga: E773: Ciogal i naisc shiombalacha le haghaidh "%s"

en: E774: 'operatorfunc' is empty
ga: E774: 'operatorfunc' folamh

en: E775: Eval feature not available
ga: E775: Níl an ghné Eval le fáil

en: E776: No location list
ga: E776: Gan liosta suíomh

en: E777: String or List expected
ga: E777: Bhíothas ag súil le Teaghrán nó Liosta

en: E778: This does not look like a .sug file: %s
ga: E778: Níl sé cosúil le comhad .sug: %s

en: E779: Old .sug file, needs to be updated: %s
ga: E779: Seanchomhad .sug, tá gá lena nuashonrú: %s

en: E780: .sug file is for newer version of Vim: %s
ga: E780: Oibríonn an comhad .sug le leagan níos nuaí de Vim: %s

en: E781: .sug file doesn't match .spl file: %s
ga: E781: Níl an comhad .sug comhoiriúnach leis an gcomhad .spl: %s

en: E782: Error while reading .sug file: %s
ga: E782: Earráid agus comhad .sug á léamh: %s

en: E783: Duplicate char in MAP entry
ga: E783: Carachtar dúblach in iontráil MAP

en: E784: Cannot close last tab page
ga: E784: Ní féidir an cluaisín deiridh a dhúnadh

en: E785: complete() can only be used in Insert mode
ga: E785: Is féidir complete() a úsáid sa mhód Ionsáite amháin

en: E786: Range not allowed
ga: E786: Ní cheadaítear raon

en: E787: Buffer changed unexpectedly
ga: E787: Athraíodh an maolán gan choinne

en: E788: Not allowed to edit another buffer now
ga: E788: Níl cead agat maolán eile a chur in eagar anois

en: E789: Missing ']': %s
ga: E789: ']' ar iarraidh: %s

en: E790: undojoin is not allowed after undo
ga: E790: Ní cheadaítear "undojoin" tar éis "undo"

en: E791: Empty keymap entry
ga: E791: Iontráil fholamh eochairmhapála

en: E792: Empty menu name
ga: E792: Ainm folamh ar an roghchlár

en: E793: No other buffer in diff mode is modifiable
ga: E793: Ní féidir aon mhaolán eile a athrú sa mhód diff

en: E794: Cannot set variable in the sandbox
ga: E794: Ní féidir athróg a shocrú sa bhosca gainimh

en: E794: Cannot set variable in the sandbox: "%s"
ga: E794: Ní féidir athróg a shocrú sa bhosca gainimh: "%s"

en: E795: Cannot delete variable
ga: E795: Ní féidir athróg a scriosadh

en: E795: Cannot delete variable %s
ga: E795: Ní féidir athróg %s a scriosadh

en: writing to device disabled with 'opendevice' option
ga: díchumasaíodh scríobh chuig gléas le rogha 'opendevice'

en: E797: SpellFileMissing autocommand deleted buffer
ga: E797: Scrios uathordú SpellFileMissing an maolán

en: E798: ID is reserved for ":match": %d
ga: E798: Aitheantas in áirithe do ":match": %d

en: E799: Invalid ID: %d (must be greater than or equal to 1)
ga: E799: Aitheantas neamhbhailí: %d (ní mór dó a bheith >= 1)

en: E800: Arabic cannot be used: Not enabled at compile time
ga: E800: Níl tacaíocht Araibise ar fáil: Níor cumasaíodh é ag am tiomsaithe

en: E801: ID already taken: %d
ga: E801: Aitheantas in úsáid cheana: %d

en: E802: Invalid ID: %d (must be greater than or equal to 1)
ga: E802: Aitheantas neamhbhailí: %d (ní mór dó a bheith >= 1)

en: E803: ID not found: %d
ga: E803: Aitheantas gan aimsiú: %d

en: E804: Cannot use '%' with Float
ga: E804: Ní féidir '%' a úsáid le Snámhphointe

en: E805: Using a Float as a Number
ga: E805: Snámhphointe á úsáid mar Uimhir

en: E806: Using a Float as a String
ga: E806: Snámhphointe á úsáid mar Theaghrán

en: E807: Expected Float argument for printf()
ga: E807: Bhíothas ag súil le hargóint Snámhphointe d'fheidhm printf()

en: E808: Number or Float required
ga: E808: Uimhir nó Snámhphointe de dhíth

en: E809: #< is not available without the +eval feature
ga: E809: Níl #< ar fáil gan ghné +eval

en: E810: Cannot read or write temp files
ga: E810: Ní féidir comhaid shealadacha a léamh nó a scríobh

en: E811: Not allowed to change buffer information now
ga: E811: Níl cead agat faisnéis an mhaoláin a athrú anois

en: E812: Autocommands changed buffer or buffer name
ga: E812: Bhí maolán nó ainm maoláin athraithe ag orduithe uathoibríocha

en: E813: Cannot close autocmd or popup window
ga: E813: Ní féidir fuinneog uathordaithe nó preabfhuinneog a dhúnadh

en: E814: Cannot close window, only autocmd window would remain
ga: E814: Ní féidir an fhuinneog a dhúnadh, ní bheadh ach fuinneog autocmd fágtha

en: E815: Sorry, this command is disabled, the MzScheme libraries could not be loaded.
ga: E815: Ár leithscéal, bhí an t-ordú seo díchumasaithe, níorbh fhéidir leabharlanna MzScheme a lódáil.

en: E816: Cannot read patch output
ga: E816: Ní féidir aschur ó 'patch' a léamh

en: E817: Blowfish big/little endian use wrong
ga: E817: Úsáid mhícheart Blowfish mórcheannach/caolcheannach

en: E818: sha256 test failed
ga: E818: Theip ar thástáil sha256

en: E819: Blowfish test failed
ga: E819: Theip ar thástáil Blowfish

en: E821: File is encrypted with unknown method
ga: E821: Comhad criptithe le modh anaithnid

en: E822: Cannot open undo file for reading: %s
ga: E822: Ní féidir an comhad staire a oscailt lena léamh: %s

en: E823: Not an undo file: %s
ga: E823: Ní comhad staire é: %s

en: E824: Incompatible undo file: %s
ga: E824: Comhad staire neamh-chomhoiriúnach: %s

en: E825: Corrupted undo file (%s): %s
ga: E825: Comhad staire truaillithe (%s): %s

en: E826: Undo file decryption failed: %s
ga: E826: Níorbh fhéidir an comhad staire a dhíchriptiú: %s

en: E827: Undo file is encrypted: %s
ga: E827: Tá an comhad staire criptithe: %s

en: E828: Cannot open undo file for writing: %s
ga: E828: Ní féidir comhad staire a oscailt le scríobh ann: %s

en: E829: Write error in undo file: %s
ga: E829: Earráid le linn scríofa i gcomhad staire: %s

en: E830: Undo number %ld not found
ga: E830: Mír staire %ld gan aimsiú

en: E832: Non-encrypted file has encrypted undo file: %s
ga: E832: Comhad neamhchriptithe le comhad staire criptithe: %s

en: E833: %s is encrypted and this version of Vim does not support encryption
ga: E833: tá %s criptithe agus ní thacaíonn an leagan seo de Vim le criptiú

en: E834: Conflicts with value of 'listchars'
ga: E834: Tagann sé salach ar luach de 'listchars'

en: E835: Conflicts with value of 'fillchars'
ga: E835: Tagann sé salach ar luach de 'fillchars'

en: E836: This Vim cannot execute :python after using :py3
ga: E836: Ní féidir leis an leagan seo de Vim :python a rith tar éis :py3 a úsáid

en: E837: This Vim cannot execute :py3 after using :python
ga: E837: Ní féidir leis an leagan seo de Vim :py3 a rith tar éis :python a úsáid

en: E838: NetBeans is not supported with this GUI
ga: E838: Ní thacaítear le NetBeans sa GUI seo

en: E840: Completion function deleted text
ga: E840: Scrios an fheidhm chomhlánaithe roinnt téacs

en: E841: Reserved name, cannot be used for user defined command
ga: E841: Ainm in áirithe, ní féidir é a chur ar ordú sainithe ag an úsáideoir

en: E842: No line number to use for "<slnum>"
ga: E842: Níl aon líne-uimhir ar fáil le haghaidh "<slnum>"

en: E843: Error while updating swap file crypt
ga: E843: Earráid agus criptiú an chomhaid bhabhtála á nuashonrú

en: E844: Invalid cchar value
ga: E844: Luach neamhbhailí cchar

en: E845: Insufficient memory, word list will be incomplete
ga: E845: Easpa cuimhne, beidh an liosta focal neamhiomlán

en: E846: Key code not set
ga: E846: Cód eochrach gan socrú

en: E847: Too many syntax includes
ga: E847: An iomarca comhad comhréire in úsáid

en: E848: Too many syntax clusters
ga: E848: An iomarca mogall comhréire

en: E849: Too many highlight and syntax groups
ga: E849: An iomarca grúpaí aibhsithe agus comhréire

en: E850: Invalid register name
ga: E850: Ainm neamhbhailí tabhaill

en: E851: Failed to create a new process for the GUI
ga: E851: Níorbh fhéidir próiseas nua a chruthú don GUI

en: E852: The child process failed to start the GUI
ga: E852: Theip ar an macphróiseas an GUI a thosú

en: E853: Duplicate argument name: %s
ga: E853: Argóint dhúbailte: %s

en: E854: Path too long for completion
ga: E854: Cosán rófhada le comhlánú

en: E855: Autocommands caused command to abort
ga: E855: Tobscoireadh an t-ordú mar gheall ar uathorduithe

en: E856: "assert_fails()" second argument must be a string or a list with one or two strings
ga: E856: Ní mór don dara argóint ar "assert_fails()" a bheith ina teaghrán, nó ina liosta ina bhfuil teaghrán amháin nó dhá theaghrán

en: E857: Dictionary key "%s" required
ga: E857: Eochair fhoclóra "%s" ag teastáil

en: E858: Eval did not return a valid python object
ga: E858: Ní bhfuarthas réad bailí python ar ais ó Eval

en: E859: Failed to convert returned python object to a Vim value
ga: E859: Níorbh fhéidir luach vim a dhéanamh as an réad python

en: E860: Need 'id' and 'type' or 'types' with 'both'
ga: E860: Tá 'id' agus 'type' nó 'types' ag teastáil le 'both'

en: E861: Cannot open a second popup with a terminal
ga: E861: Ní féidir an dara preabfhuinneog a oscailt le teirminéal

en: E862: Cannot use g: here
ga: E862: Ní féidir g: a úsáid anseo

en: E863: Not allowed for a terminal in a popup window
ga: E863: Ní cheadaítear é seo i dteirminéal i bpreabfhuinneog

en: E864: \%#= can only be followed by 0, 1, or 2. The automatic engine will be used
ga: E864: Ní cheadaítear ach 0, 1, nó 2 tar éis \%#=. Úsáidfear an t-inneall uathoibríoch

en: E865: (NFA) Regexp end encountered prematurely
ga: E865: (NFA) Thángthas ar dheireadh an tsloinn gan súil leis

en: E866: (NFA regexp) Misplaced %c
ga: E866: (slonn NFA) %c as áit

en: E867: (NFA regexp) Unknown operator '\z%c'
ga: E867: (slonn NFA) Oibreoir anaithnid '\z%c'

en: E867: (NFA regexp) Unknown operator '\%%%c'
ga: E867: (slonn NFA) Oibreoir anaithnid '\%%%c'

en: E868: Error building NFA with equivalence class!
ga: E868: Earráid agus NFA á thógáil le haicme coibhéise!

en: E869: (NFA regexp) Unknown operator '\@%c'
ga: E869: (slonn NFA) Oibreoir anaithnid '\@%c'

en: E870: (NFA regexp) Error reading repetition limits
ga: E870: (slonn NFA) Earráid agus teorainneacha athdhéanta á léamh

en: E871: (NFA regexp) Can't have a multi follow a multi
ga: E871: (slonn NFA) Ní cheadaítear ilchodach tar éis ilchodach

en: E872: (NFA regexp) Too many '('
ga: E872: (slonn NFA) An iomarca '('

en: E873: (NFA regexp) proper termination error
ga: E873: (slonn NFA) críochnú neamhoiriúnach

en: E874: (NFA regexp) Could not pop the stack!
ga: E874: (slonn NFA) Níorbh fhéidir an chruach a phlobadh!

en: E875: (NFA regexp) (While converting from postfix to NFA), too many states left on stack
ga: E875: (slonn NFA) (Le linn tiontaithe ó postfix go NFA), an iomarca staideanna fágtha ar an gcruach

en: E876: (NFA regexp) Not enough space to store the whole NFA
ga: E876: (slonn NFA) Níl go leor spáis ann don NFA iomlán

en: E878: (NFA regexp) Could not allocate memory for branch traversal!
ga: E878: (slonn NFA) Níorbh fhéidir cuimhne a leithdháileadh leis an gcraobh a thrasnaíl!

en: E879: (NFA regexp) Too many \z(
ga: E879: (slonn NFA) An iomarca \z(

en: E880: Can't handle SystemExit of python exception in vim
ga: E880: Ní féidir SystemExit ó eisceacht Python a láimhseáil in vim

en: E881: Line count changed unexpectedly
ga: E881: Athraíodh líon na línte gan súil leis

en: E882: Uniq compare function failed
ga: E882: Theip ar fheidhm chomparáide Uniq

en: E883: Search pattern and expression register may not contain two or more lines
ga: E883: Ní cheadaítear níos mó ná líne amháin i bpatrún cuardaigh ná sa slonntabhall

en: E884: Function name cannot contain a colon: %s
ga: E884: Ní cheadaítear idirstad in ainm feidhme: %s

en: E885: Not possible to change sign %s
ga: E885: Ní féidir an comhartha a athrú: %s

en: E886: Can't rename viminfo file to %s!
ga: E886: Ní féidir ainm %s a chur ar an gcomhad viminfo!

en: E887: Sorry, this command is disabled, the Python's site module could not be loaded.
ga: E887: Ár leithscéal, níl an t-ordú seo le fáil, níorbh fhéidir an modúl Python a lódáil.

en: E888: (NFA regexp) cannot repeat %s
ga: E888: (slonn NFA) ní féidir %s a athdhéanamh

en: E889: Number required
ga: E889: Uimhir de dhíth

en: E890: Trailing char after ']': %s]%s
ga: E890: Carachtar tar éis ']': %s]%s

en: E891: Using a Funcref as a Float
ga: E891: Funcref á úsáid mar Shnámhphointe

en: E892: Using a String as a Float
ga: E892: Teaghrán á úsáid mar Shnámhphointe

en: E893: Using a List as a Float
ga: E893: Liosta á úsáid mar Shnámhphointe

en: E894: Using a Dictionary as a Float
ga: E894: Foclóir á úsáid mar Shnámhphointe

en: E895: Sorry, this command is disabled, the MzScheme's racket/base module could not be loaded.
ga: E895: Ár leithscéal, tá an t-ordú seo díchumasaithe; níorbh fhéidir modúl racket/base MzScheme a lódáil.

en: E896: Argument of %s must be a List, Dictionary or Blob
ga: E896: Ní mór don argóint ar %s a bheith ina Liosta, Foclóir, nó Bloba

en: E897: List or Blob required
ga: E897: Liosta nó Bloba ag teastáil

en: E899: Argument of %s must be a List or Blob
ga: E899: Ní mór don argóint ar %s a bheith ina Liosta nó Bloba

en: E900: maxdepth must be non-negative number
ga: E900: Ní mór do maxdepth a bheith ina uimhir neamhdhiúltach

en: E902: Cannot connect to port
ga: E902: Ní féidir ceangal leis an bport

en: E903: Received command with non-string argument
ga: E903: Fuarthas ordú le hargóint nach bhfuil ina theaghrán

en: E904: Last argument for expr/call must be a number
ga: E904: Ní mór don argóint dheireanach ar expr/call a bheith ina huimhir

en: E904: Third argument for call must be a list
ga: E904: Caithfidh an tríú argóint a bheith ina liosta

en: E905: Received unknown command: %s
ga: E905: Fuarthas ordú anaithnid: %s

en: E906: Not an open channel
ga: E906: Ní cainéal oscailte é

en: E907: Using a special value as a Float
ga: E907: Luach speisialta á úsáid mar Shnámhphointe

en: E908: Using an invalid value as a String: %s
ga: E908: Luach neamhbhailí á úsáid mar Theaghrán: %s

en: E909: Cannot index a special variable
ga: E909: Ní féidir athróg speisialta a innéacsú

en: E910: Using a Job as a Number
ga: E910: Jab á úsáid mar Uimhir

en: E911: Using a Job as a Float
ga: E911: Jab á úsáid mar Shnámhphointe

en: E912: Cannot use ch_evalexpr()/ch_sendexpr() with a raw or nl channel
ga: E912: Ní féidir ch_evalexpr()/ch_sendexpr() a úsáid le cainéal raw nó nl

en: E913: Using a Channel as a Number
ga: E913: Cainéal á úsáid mar Uimhir

en: E914: Using a Channel as a Float
ga: E914: Cainéal á úsáid mar Shnámhphointe

en: E915: in_io buffer requires in_buf or in_name to be set
ga: E915: Caithfear in_buf nó in_name a shocrú chun maolán in_io a úsáid

en: E916: Not a valid job
ga: E916: Ní jab bailí é

en: E917: Cannot use a callback with %s()
ga: E917: Ní féidir aisghlaoch a úsáid le %s()

en: E918: Buffer must be loaded: %s
ga: E918: Ní mór an maolán a lódáil: %s

en: E919: Directory not found in '%s': "%s"
ga: E919: Comhadlann gan aimsiú in '%s': "%s"

en: E920: _io file requires _name to be set
ga: E920: Caithfear _name a shocrú chun comhad _io a úsáid

en: E921: Invalid callback argument
ga: E921: Argóint neamhbhailí ar aisghlaoch

en: E923: Second argument of function() must be a list or a dict
ga: E923: Caithfidh an dara hargóint de function() a bheith ina liosta nó ina foclóir

en: E924: Current window was closed
ga: E924: Dúnadh an fhuinneog reatha

en: E925: Current quickfix list was changed
ga: E925: Athraíodh an liosta mearcheartúchán reatha

en: E926: Current location list was changed
ga: E926: Athraíodh an liosta suíomh reatha

en: E927: Invalid action: '%s'
ga: E927: Gníomh neamhbhailí: '%s'

en: E928: String required
ga: E928: Teaghrán de dhíth

en: E929: Too many viminfo temp files, like %s!
ga: E929: An iomarca comhad sealadach viminfo, mar shampla %s!

en: E930: Cannot use :redir inside execute()
ga: E930: Ní féidir :redir a úsáid laistigh de execute()

en: E931: Buffer cannot be registered
ga: E931: Ní féidir an maolán a chlárú

en: E932: Closure function should not be at top level: %s
ga: E932: Ní mór don chlabhsúr a bheith ag an mbarrleibhéal: %s

en: E933: Function was deleted: %s
ga: E933: Scriosadh an fheidhm: %s

en: E934: Cannot jump to a buffer that does not have a name
ga: E934: Ní féidir léim go maolán gan ainm

en: E935: Invalid submatch number: %d
ga: E935: Uimhir fho-mheaitseála neamhbhailí: %d

en: E936: Cannot delete the current group
ga: E936: Ní féidir an grúpa reatha a scriosadh

en: E937: Attempt to delete a buffer that is in use: %s
ga: E937: Iarracht ar mhaolán atá in úsáid a scriosadh: %s

en: E938: Duplicate key in JSON: "%s"
ga: E938: Eochair dhúblach in JSON: "%s"

en: E939: Positive count required
ga: E939: Uimhir dheimhneach de dhíth

en: E940: Cannot lock or unlock variable %s
ga: E940: Ní féidir athróg %s a ghlasáil nó a dhíghlasáil

en: E941: Already started a server
ga: E941: Tosaíodh freastalaí cheana

en: E942: +clientserver feature not available
ga: E942: níl an ghné +clientserver ar fáil

en: E944: Reverse range in character class
ga: E944: Raon aisiompaithe in aicme carachtar

en: E945: Range too large in character class
ga: E945: Raon rómhór in aicme carachtar

en: E946: Cannot make a terminal with running job modifiable
ga: E946: Ní féidir teirminéal inathraithe a dhéanamh de theirminéal a bhfuil jab ar siúl ann

en: E947: Job still running in buffer "%s"
ga: E947: Jab fós ar siúl i maolán "%s"

en: E948: Job still running
ga: E948: Jab fós ar siúl

en: E948: Job still running (add ! to end the job)
ga: E948: Jab fós ar siúl (cuir ! leis chun deireadh a chur leis an jab)

en: E949: File changed while writing
ga: E949: Athraíodh an comhad agus é á scríobh

en: E950: Cannot convert between %s and %s
ga: E950: Ní féidir tiontú idir %s agus %s

en: E951: \% value too large
ga: E951: Luach \% rómhór

en: E952: Autocommand caused recursive behavior
ga: E952: Uathordú ba chúis le hiompar athchúrsach

en: E953: File exists: %s
ga: E953: Tá an comhad ann cheana: %s

en: E954: 24-bit colors are not supported on this environment
ga: E954: Ní thacaítear le dathanna 24-giotán sa timpeallacht seo

en: E955: Not a terminal buffer
ga: E955: Ní maolán teirminéil é

en: E956: Cannot use pattern recursively
ga: E956: Ní féidir an patrún a úsáid go hathchúrsach

en: E957: Invalid window number
ga: E957: Uimhir fhuinneoige neamhbhailí

en: E958: Job already finished
ga: E958: Jab déanta cheana

en: E959: Invalid diff format.
ga: E959: Formáid diff neamhbhailí.

en: E960: Problem creating the internal diff
ga: E960: Bhí fadhb ann agus an diff inmheánach á chruthú

en: E961: No line number to use for "<sflnum>"
ga: E961: Níl aon líne-uimhir ar fáil le haghaidh "<sflnum>"

en: E962: Invalid action: '%s'
ga: E962: Gníomh neamhbhailí: '%s'

en: E963: Setting v:%s to value with wrong type
ga: E963: v:%s á shocrú le luach den chineál mícheart

en: E964: Invalid column number: %ld
ga: E964: Uimhir cholúin neamhbhailí: %ld

en: E965: Missing property type name
ga: E965: Ainm ar chineál airí ar iarraidh

en: E966: Invalid line number: %ld
ga: E966: Líne-uimhir neamhbhailí: %ld

en: E968: Need at least one of 'id' or 'type'
ga: E968: Tá gá le 'id' nó 'type' ar a laghad

en: E969: Property type %s already defined
ga: E969: Sainmhíníodh cineál airí %s cheana

en: E970: Unknown highlight group name: '%s'
ga: E970: Ainm anaithnid ar ghrúpa aibhsithe: '%s'

en: E971: Property type %s does not exist
ga: E971: Níl cineál airí %s ann

en: E972: Blob value does not have the right number of bytes
ga: E972: Níl an líon ceart beart sa luach bloba

en: E973: Blob literal should have an even number of hex characters
ga: E973: Ba cheart go mbeadh ré-uimhir carachtar heics i luach litriúil bloba

en: E974: Using a Blob as a Number
ga: E974: Bloba á úsáid mar Uimhir

en: E975: Using a Blob as a Float
ga: E975: Bloba á úsáid mar Shnámhphointe

en: E976: Using a Blob as a String
ga: E976: Bloba á úsáid mar Theaghrán

en: E977: Can only compare Blob with Blob
ga: E977: Ní féidir Bloba a chur i gcomparáid ach le Bloba eile

en: E978: Invalid operation for Blob
ga: E978: Oibríocht neamhbhailí ar Bhlobaí

en: E979: Blob index out of range: %ld
ga: E979: Innéacs bloba as raon: %ld

en: E980: Lowlevel input not supported
ga: E980: Ní thacaítear le hionchur íseal-leibhéil

en: E981: Command not allowed in rvim
ga: E981: Ní cheadaítear an t-ordú seo in rvim

en: E982: ConPTY is not available
ga: E982: Níl ConPTY ar fáil

en: E983: Duplicate argument: %s
ga: E983: Argóint dhúbailte: %s

en: E984: :scriptversion used outside of a sourced file
ga: E984: Úsáideadh :scriptversion lasmuigh de chomhad foinsithe

en: E985: .= is not supported with script version >= 2
ga: E985: Ní thacaítear le .= i leagan scripte >= 2

en: E986: Cannot modify the tag stack within tagfunc
ga: E986: Ní féidir an chruach clibeanna a athrú laistigh de tagfunc

en: E987: Invalid return value from tagfunc
ga: E987: Thug tagfunc luach neamhbhailí ar ais mar thoradh

en: E988: GUI cannot be used. Cannot execute gvim.exe.
ga: E988: Ní féidir an GUI a úsáid. Níorbh fhéidir gvim.exe a rith.

en: E989: Non-default argument follows default argument
ga: E989: Argóint neamh-réamhshocraithe tar éis argóint réamhshocraithe

en: E990: Missing end marker '%s'
ga: E990: Marcóir deiridh ar iarraidh: '%s'

en: E991: Cannot use =<< here
ga: E991: Ní féidir =<< a úsáid anseo

en: E992: Not allowed in a modeline when 'modelineexpr' is off
ga: E992: Ní cheadaítear é seo i módlíne nuair nach bhfuil 'modelineexpr' ar siúl

en: E993: Window %d is not a popup window
ga: E993: Ní preabfhuinneog í fuinneog %d

en: E994: Not allowed in a popup window
ga: E994: Ní cheadaítear é seo i bpreabfhuinneog

en: E995: Cannot modify existing variable
ga: E995: Ní féidir athróg atá ann cheana a athrú

en: E996: Cannot lock a range
ga: E996: Ní féidir raon a chur faoi ghlas

en: E996: Cannot lock an option
ga: E996: Ní féidir rogha a chur faoi ghlas

en: E996: Cannot lock a list or dict
ga: E996: Ní féidir liosta nó foclóir a chur faoi ghlas

en: E996: Cannot lock an environment variable
ga: E996: Ní féidir athróg thimpeallachta a chur faoi ghlas

en: E996: Cannot lock a register
ga: E996: Ní féidir tabhall a chur faoi ghlas

en: E997: Tabpage not found: %d
ga: E997: Cluaisín gan aimsiú: %d

en: E998: Reduce of an empty %s with no initial value
ga: E998: Laghdú ar %s folamh gan luach tosaigh

en: E999: scriptversion not supported: %d
ga: E999: Ní thacaítear leis an scriptversion seo: %d

en: E1001: Variable not found: %s
ga: E1001: Athróg gan aimsiú: %s

en: E1002: Syntax error at %s
ga: E1002: Earráid chomhréire ag %s

en: E1003: Missing return value
ga: E1003: Luach aischurtha ar iarraidh

en: E1004: White space required before and after '%s' at "%s"
ga: E1004: Spás bán ag teastáil roimh agus tar éis '%s' ag "%s"

en: E1005: Too many argument types
ga: E1005: An iomarca cineálacha argóintí

en: E1006: %s is used as an argument
ga: E1006: Úsáideadh %s mar argóint

en: E1007: Mandatory argument after optional argument
ga: E1007: Argóint riachtanach tar éis argóint roghnach

en: E1008: Missing <type> after %s
ga: E1008: <type> ar iarraidh i ndiaidh %s

en: E1009: Missing > after type: %s
ga: E1009: > ar iarraidh i ndiaidh cineáil: %s

en: E1010: Type not recognized: %s
ga: E1010: Níor aithníodh an cineál: %s

en: E1011: Name too long: %s
ga: E1011: Ainm rófhada: %s

en: E1012: Type mismatch; expected %s but got %s
ga: E1012: Neamhréir cineálacha; bhíothas ag súil le %s ach fuarthas %s

en: E1012: Type mismatch; expected %s but got %s in %s
ga: E1012: Neamhréir cineálacha; bhíothas ag súil le %s ach fuarthas %s i %s

en: E1013: Argument %d: type mismatch, expected %s but got %s
ga: E1013: Argóint %d: neamhréir cineálacha; bhíothas ag súil le %s ach fuarthas %s

en: E1013: Argument %d: type mismatch, expected %s but got %s in %s
ga: E1013: Argóint %d: neamhréir cineálacha; bhíothas ag súil le %s ach fuarthas %s i %s

en: E1014: Invalid key: %s
ga: E1014: Eochair neamhbhailí: %s

en: E1015: Name expected: %s
ga: E1015: Ag súil le hainm: %s

en: E1016: Cannot declare a %s variable: %s
ga: E1016: Ní féidir athróg %s a fhógairt: %s

en: E1016: Cannot declare an environment variable: %s
ga: E1016: Ní féidir athróg timpeallachta a fhógairt: %s

en: E1017: Variable already declared: %s
ga: E1017: Fógraíodh an athróg cheana: %s

en: E1018: Cannot assign to a constant: %s
ga: E1018: Ní féidir luach tairisigh a shannadh: %s

en: E1019: Can only concatenate to string
ga: E1019: Ní féidir ach teaghráin a chomhchaitéiniú

en: E1020: Cannot use an operator on a new variable: %s
ga: E1020: Ní féidir oibreoir a chur i bhfeidhm ar athróg nua: %s

en: E1021: Const requires a value
ga: E1021: Luach ag teastáil ó Const

en: E1022: Type or initialization required
ga: E1022: Cineál nó túsú ag teastáil

en: E1023: Using a Number as a Bool: %lld
ga: E1023: Uimhir á húsáid mar Luach Boole: %lld

en: E1024: Using a Number as a String
ga: E1024: Uimhir á húsáid mar Theaghrán

en: E1025: Using } outside of a block scope
ga: E1025: } in úsáid taobh amuigh de bhloc

en: E1026: Missing }
ga: E1026: } ar iarraidh

en: E1027: Missing return statement
ga: E1027: Ráiteas aischurtha ar iarraidh

en: E1028: Compiling :def function failed
ga: E1028: Theip ar fheidhm :def a thiomsú

en: E1029: Expected %s but got %s
ga: E1029: Bhíothas ag súil le %s ach fuarthas %s

en: E1030: Using a String as a Number: "%s"
ga: E1030: Teaghrán á úsáid mar Uimhir: "%s"

en: E1031: Cannot use void value
ga: E1031: Ní féidir luach gan chineál a úsáid

en: E1032: Missing :catch or :finally
ga: E1032: :catch nó :finally ar iarraidh

en: E1033: Catch unreachable after catch-all
ga: E1033: Ní féidir an catch a bhaint amach tar éis catch-all

en: E1034: Cannot use reserved name %s
ga: E1034: Ní féidir ainm atá in áirithe a úsáid: %s

en: E1035: % requires number arguments
ga: E1035: argóintí uimhriúla ag teastáil ó %

en: E1036: %c requires number or float arguments
ga: E1036: Argóintí uimhriúla nó snámhphointe ag teastáil ó %c

en: E1037: Cannot use "%s" with %s
ga: E1037: Ní féidir "%s" a úsáid le %s

en: E1038: "vim9script" can only be used in a script
ga: E1038: I scripteanna amháin a úsáidtear "vim9script"

en: E1039: "vim9script" must be the first command in a script
ga: E1039: Ní mór "vim9script" a úsáid mar an chéad ordú sa script

en: E1040: Cannot use :scriptversion after :vim9script
ga: E1040: Ní féidir :scriptversion a úsáid tar éis :vim9script

en: E1041: Redefining script item: "%s"
ga: E1041: Sainmhíniú nua ar mhír scripte "%s"

en: E1042: Export can only be used in vim9script
ga: E1042: Is féidir Export a úsáid in vim9script amháin

en: E1043: Invalid command after :export
ga: E1043: Ordú neamhbhailí tar éis :export

en: E1044: Export with invalid argument
ga: E1044: Easpórtáil le hargóint neamhbhailí

en: E1047: Syntax error in import: %s
ga: E1047: Earráid chomhréire in iompórtáil: %s

en: E1048: Item not found in script: %s
ga: E1048: Níor aimsíodh an mhír sa script: %s

en: E1049: Item not exported in script: %s
ga: E1049: Níor easpórtáladh an mhír sa script: %s

en: E1050: Colon required before a range: %s
ga: E1050: Tá gá le hidirstad roimh raon: %s

en: E1051: Wrong argument type for +
ga: E1051: Cineál argóinte mícheart le haghaidh +

en: E1052: Cannot declare an option: %s
ga: E1052: Ní féidir rogha a fhógairt: %s

en: E1053: Could not import "%s"
ga: E1053: Ní féidir "%s" a iompórtáil

en: E1054: Variable already declared in the script: %s
ga: E1054: Fógraíodh athróg sa script cheana: %s

en: E1055: Missing name after ...
ga: E1055: Ainm ar iarraidh tar éis ...

en: E1056: Expected a type: %s
ga: E1056: Bhíothas ag súil le cineál: %s

en: E1057: Missing :enddef
ga: E1057: :enddef ar iarraidh

en: E1058: Function nesting too deep
ga: E1058: Feidhm neadaithe ródhomhain

en: E1059: No white space allowed before colon: %s
ga: E1059: Ní cheadaítear spás bán roimh idirstad: %s

en: E1060: Expected dot after name: %s
ga: E1060: Ag súil le ponc tar éis an ainm: %s

en: E1061: Cannot find function %s
ga: E1061: Ní féidir feidhm %s a aimsiú

en: E1062: Cannot index a Number
ga: E1062: Ní féidir Uimhir a innéacsú

en: E1063: Type mismatch for v: variable
ga: E1063: Neamhréir cineálacha ar v: athróg

en: E1064: Yank register changed while using it
ga: E1064: Athraíodh an tabhall sractha agus é in úsáid

en: E1065: Command cannot be shortened: %s
ga: E1065: Ní féidir an t-ordú seo a ghiorrú: %s

en: E1066: Cannot declare a register: %s
ga: E1066: Ní féidir tabhall a fhógairt: %s

en: E1067: Separator mismatch: %s
ga: E1067: Neamhréir deighilteoirí: %s

en: E1068: No white space allowed before '%s': %s
ga: E1068: Ní cheadaítear spás bán roimh '%s': %s

en: E1069: White space required after '%s': %s
ga: E1069: Spás bán ag teastáil tar éis '%s': %s

en: E1071: Invalid string for :import: %s
ga: E1071: Teaghrán neamhbhailí le haghaidh :import: %s

en: E1072: Cannot compare %s with %s
ga: E1072: Ní féidir %s a chur i gcomparáid le %s

en: E1073: Name already defined: %s
ga: E1073: Tá an t-ainm seo ann cheana: %s

en: E1074: No white space allowed after dot
ga: E1074: Ní cheadaítear spás bán tar éis poinc

en: E1075: Namespace not supported: %s
ga: E1075: Ní thacaítear le hainmspás: %s

en: E1077: Missing argument type for %s
ga: E1077: Cineál argóinte ar iarraidh le haghaidh %s

en: E1078: Invalid command "nested", did you mean "++nested"?
ga: E1078: Ordú "nested" neamhbhailí; an é "++nested" a bhí i gceist agat?

en: E1079: Cannot declare a variable on the command line
ga: E1079: Ní féidir athróg a fhógairt ar líne na n-orduithe

en: E1080: Invalid assignment
ga: E1080: Sannachán neamhbhailí

en: E1081: Cannot unlet %s
ga: E1081: Ní féidir luach %s a athshocrú

en: E1082: Command modifier without command
ga: E1082: Mionathraitheoir ordaithe gan ordú

en: E1083: Missing backtick
ga: E1083: Cúltic ar iarraidh

en: E1084: Cannot delete Vim9 script function %s
ga: E1084: Ní féidir feidhm Vim9script %s a scriosadh

en: E1085: Not a callable type: %s
ga: E1085: Ní cineál inghlaoite é: %s

en: E1087: Cannot use an index when declaring a variable
ga: E1087: Ní féidir innéacs a úsáid agus athróg á fógairt

en: E1088: Script cannot import itself
ga: E1088: Ní féidir le script í féin a iompórtáil

en: E1089: Unknown variable: %s
ga: E1089: Athróg anaithnid: %s

en: E1090: Cannot assign to argument %s
ga: E1090: Ní féidir argóint %s a shannadh

en: E1091: Function is not compiled: %s
ga: E1091: Níl an fheidhm tiomsaithe: %s

en: E1092: Cannot nest :redir
ga: E1092: Ní féidir :redir a neadú

en: E1093: Expected %d items but got %d
ga: E1093: Bhíothas ag súil le %d rud, ach fuarthas %d ceann

en: E1094: Import can only be used in a script
ga: E1094: Is féidir Import a úsáid i scripteanna amháin

en: E1095: Unreachable code after :%s
ga: E1095: Cód doshroichte tar éis :%s

en: E1096: Returning a value in a function without a return type
ga: E1096: Luach á aischur ó fheidhm gan cineál aischurtha

en: E1097: Line incomplete
ga: E1097: Líne neamhiomlán

en: E1098: String, List or Blob required
ga: E1098: Teaghrán, Liosta, nó Bloba ag teastáil

en: E1099: Unknown error while executing %s
ga: E1099: Earráid anaithnid agus %s á rith

en: E1100: Command not supported in Vim9 script (missing :var?): %s
ga: E1100: Ní thacaítear leis an ordú seo i script Vim( (:var ar iarraidh?): %s

en: E1101: Cannot declare a script variable in a function: %s
ga: E1101: Ní féidir athróg scripte a fhógairt i bhfeidhm: %s

en: E1102: Lambda function not found: %s
ga: E1102: Feidhm lambda gan aimsiú: %s

en: E1103: Dictionary not set
ga: E1103: Foclóir gan socrú

en: E1104: Missing >
ga: E1104: > ar iarraidh

en: E1105: Cannot convert %s to string
ga: E1105: Ní féidir teaghrán a dhéanamh as %s

en: E1106: One argument too many | E1106: %d arguments too many
ga[0]: E1106: Argóint amháin de bharraíocht
ga[1]: E1106: %d argóint de bharraíocht
ga[2]: E1106: %d argóint de bharraíocht
ga[3]: E1106: %d n-argóint de bharraíocht
ga[4]: E1106: %d argóint de bharraíocht

en: E1107: String, List, Dict or Blob required
ga: E1107: Teaghrán, Liosta, Foclóir, nó Bloba ag teastáil

en: E1109: List item %d is not a List
ga: E1109: Ní Liosta í mír %d sa liosta

en: E1110: List item %d does not contain 3 numbers
ga: E1110: Níl 3 uimhir i mír %d sa liosta

en: E1111: List item %d range invalid
ga: E1111: Raon neamhbhailí i mír %d sa liosta

en: E1112: List item %d cell width invalid
ga: E1112: Leithead cille neamhbhailí i mír %d sa liosta

en: E1113: Overlapping ranges for 0x%lx
ga: E1113: Raonta forluiteacha ar 0x%lx

en: E1114: Only values of 0x80 and higher supported
ga: E1114: Ní thacaítear ach le luachanna 0x80 agus níos airde

en: E1115: "assert_fails()" fourth argument must be a number
ga: E1115: Ní mór don cheathrú hargóint ar "assert_fails()" a bheith ina huimhir

en: E1116: "assert_fails()" fifth argument must be a string
ga: E1116: Ní mór don chúigiú hargóint ar "assert_fails()" a bheith ina teaghrán

en: E1117: Cannot use ! with nested :def
ga: E1117: Ní féidir ! a úsáid le :def neadaithe

en: E1118: Cannot change locked list
ga: E1118: Ní féidir liosta atá faoi ghlas a athrú

en: E1119: Cannot change locked list item
ga: E1119: Ní féidir mír faoi ghlas a athrú

en: E1120: Cannot change dict
ga: E1120: Ní féidir foclóir a athrú

en: E1121: Cannot change dict item
ga: E1121: Ní féidir mír i bhfoclóir a athrú

en: E1122: Variable is locked: %s
ga: E1122: Tá an athróg faoi ghlas: %s

en: E1123: Missing comma before argument: %s
ga: E1123: Camóg ar iarraidh roimh an argóint: %s

en: E1124: "%s" cannot be used in legacy Vim script
ga: E1124: Ní féidir "%s" a úsáid i script oidhreachta Vim

en: E1125: Final requires a value
ga: E1125: Luach ag teastáil ó Final

en: E1126: Cannot use :let in Vim9 script
ga: E1126: Ní féidir :let a úsáid i script Vim9

en: E1127: Missing name after dot
ga: E1127: Ainm ar iarraidh tar éis ponc

en: E1128: } without {
ga: E1128: } gan {

en: E1129: Throw with empty string
ga: E1129: Throw le teaghrán folamh

en: E1130: Cannot add to null list
ga: E1130: Ní féidir cur le liosta neamhnitheach

en: E1131: Cannot add to null blob
ga: E1131: Ní féidir cur le bloba neamhnitheach

en: E1132: Missing function argument
ga: E1132: Argóint feidhme ar iarraidh

en: E1133: Cannot extend a null dict
ga: E1133: Ní féidir foclóir neamhnitheach a leathnú

en: E1134: Cannot extend a null list
ga: E1134: Ní féidir liosta neamhnitheach a leathnú

en: E1135: Using a String as a Bool: "%s"
ga: E1135: Teaghrán á úsáid mar luach Boole: "%s"

en: E1136: <Cmd> mapping must end with <CR> before second <Cmd>
ga: E1136: Ní mór deireadh a chur le mapáil <Cmd> le <CR> roimh <Cmd> eile

en: E1138: Using a Bool as a Number
ga: E1138: Luach Boole á úsáid mar Uimhir

en: E1139: Missing matching bracket after dict key
ga: E1139: Lúibín comhoiriúnach ar iarraidh tar éis eochrach foclóra

en: E1140: :for argument must be a sequence of lists
ga: E1140: Ní mór don argóint :for a bheith ina seicheamh liostaí

en: E1141: Indexable type required
ga: E1141: Cineál in-innéacsaithe ag teastáil

en: E1142: Calling test_garbagecollect_now() while v:testing is not set
ga: E1142: Cuireadh glaoch ar test_garbagecollect_now() ach níl v:testing socraithe

en: E1143: Empty expression: "%s"
ga: E1143: Slonn folamh: "%s"

en: E1144: Command "%s" is not followed by white space: %s
ga: E1144: Níl aon spás bán tar éis ordú "%s": %s

en: E1145: Missing heredoc end marker: %s
ga: E1145: Marcóir deiridh ar iarraidh sa heredoc: %s

en: E1146: Command not recognized: %s
ga: E1146: Níor aithníodh an t-ordú seo: %s

en: E1147: List not set
ga: E1147: Liosta gan socrú

en: E1148: Cannot index a %s
ga: E1148: Ní féidir %s a innéacsú

en: E1149: Script variable is invalid after reload in function %s
ga: E1149: Tá an athróg scripte neamhbhailí tar éis athluchtaithe i bhfeidhm %s

en: E1150: Script variable type changed
ga: E1150: Athraíodh cineál na hathróige scripte

en: E1151: Mismatched endfunction
ga: E1151: endfunction corr

en: E1152: Mismatched enddef
ga: E1152: enddef corr

en: E1153: Invalid operation for %s
ga: E1153: Oibríocht neamhbhailí ar %s

en: E1154: Divide by zero
ga: E1154: Roinnt ar náid

en: E1155: Cannot define autocommands for ALL events
ga: E1155: Ní féidir uathorduithe a shainmhíniú i gcomhair GACH UILE theagmhas

en: E1156: Cannot change the argument list recursively
ga: E1156: Ní féidir an liosta argóintí a athrú go hathchúrsach

en: E1157: Missing return type
ga: E1157: Cineál aischurtha ar iarraidh

en: E1158: Cannot use flatten() in Vim9 script, use flattennew()
ga: E1158: Ní féidir flatten() a úsáid i script Vim9; úsáid flattennew()

en: E1159: Cannot split a window when closing the buffer
ga: E1159: Ní féidir fuinneog a scoilt agus an maolán á dhúnadh

en: E1160: Cannot use a default for variable arguments
ga: E1160: Ní féidir réamhshocrú a úsáid i gcás argóintí athraitheacha

en: E1161: Cannot json encode a %s
ga: E1161: Ní féidir %s a ionchódú mar JSON

en: E1162: Register name must be one character: %s
ga: E1162: Ní cheadaítear ach carachtar amháin in ainm an tabhaill: %s

en: E1163: Variable %d: type mismatch, expected %s but got %s
ga: E1163: Athróg %d: neamhréir cineálacha, bhíothas ag súil le %s ach fuarthas %s

en: E1163: Variable %d: type mismatch, expected %s but got %s in %s
ga: E1163: Athróg %d: neamhréir cineálacha, bhíothas ag súil le %s ach fuarthas %s i %s

en: E1164: vim9cmd must be followed by a command
ga: E1164: Ní mór ordú a thabhairt tar éis vim9cmd

en: E1165: Cannot use a range with an assignment: %s
ga: E1165: Ní féidir raon a úsáid le sannadh: %s

en: E1166: Cannot use a range with a dictionary
ga: E1166: Ní féidir raon a úsáid le foclóir

en: E1167: Argument name shadows existing variable: %s
ga: E1167: Leanann ainm na hargóinte athróg atá ann cheana: %s

en: E1168: Argument already declared in the script: %s
ga: E1168: Fógraíodh an argóint sa script cheana: %s

en: E1169: Expression too recursive: %s
ga: E1169: Slonn ró-athchúrsach: %s

en: E1170: Cannot use #{ to start a comment
ga: E1170: Ní féidir #{ a úsáid chun nóta tráchta a thosú

en: E1171: Missing } after inline function
ga: E1171: } ar iarraidh tar éis feidhm inlíne

en: E1172: Cannot use default values in a lambda
ga: E1172: Ní féidir luachanna réamhshocraithe a úsáid i lambda

en: E1173: Text found after %s: %s
ga: E1173: Aimsíodh téacs tar éis %s: %s

en: E1174: String required for argument %d
ga: E1174: Ní mór d'argóint %d a bheith ina teaghrán

en: E1175: Non-empty string required for argument %d
ga: E1175: Ní mór d'argóint %d a bheith ina teaghrán neamhfholamh

en: E1176: Misplaced command modifier
ga: E1176: Mionathraitheoir ordaithe as áit

en: E1177: For loop on %s not supported
ga: E1177: Ní thacaítear le lúb 'for' ar %s

en: E1178: Cannot lock or unlock a local variable
ga: E1178: Ní féidir athróg logánta a ghlasáil nó a dhíghlasáil

en: E1179: Failed to extract PWD from %s, check your shell's config related to OSC 7
ga: E1179: Níorbh fhéidir PWD a fháil ó %s; féach ar chumraíocht do bhlaoisce ó thaobh OSC 7

en: E1180: Variable arguments type must be a list: %s
ga: E1180: Ní mór don argóint athraitheach a bheith ina liosta: %s

en: E1181: Cannot use an underscore here
ga: E1181: Ní féidir fostríoc a úsáid anseo

en: E1182: Cannot define a dict function in Vim9 script: %s
ga: E1182: Ní féidir feidhm dict a shainmhíniú i script Vim9: %s

en: E1183: Cannot use a range with an assignment operator: %s
ga: E1183: Ní féidir raon a úsáid le hoibreoir sannacháin: %s

en: E1184: Blob not set
ga: E1184: Bloba gan socrú

en: E1185: Missing :redir END
ga: E1185: :redir END ar iarraidh

en: E1186: Expression does not result in a value: %s
ga: E1186: Ní fhaightear luach mar thoradh ar an slonn: %s

en: E1187: Failed to source defaults.vim
ga: E1187: Theip ar rith defaults.vim

en: E1188: Cannot open a terminal from the command line window
ga: E1188: Ní féidir teirminéal a oscailt ó fhuinneog líne na n-orduithe

en: E1189: Cannot use :legacy with this command: %s
ga: E1189: Ní féidir :legacy a úsáid leis an ordú seo: %s

en: E1190: One argument too few | E1190: %d arguments too few
ga[0]: E1190: Tá argóint amháin eile ag teastáil
ga[1]: E1190: Tá %d argóint eile ag teastáil
ga[2]: E1190: Tá %d argóint eile ag teastáil
ga[3]: E1190: Tá %d n-argóint eile ag teastáil
ga[4]: E1190: Tá %d argóint eile ag teastáil

en: E1191: Call to function that failed to compile: %s
ga: E1191: Glao ar fheidhm nár tiomsaíodh: %s

en: E1192: Empty function name
ga: E1192: Ainm folamh ar an bhfeidhm

en: E1193: cryptmethod xchacha20 not built into this Vim
ga: E1193: Ní raibh an modh criptiúchán xchacha20 tógtha isteach sa leagan seo de Vim

en: E1194: Cannot encrypt header, not enough space
ga: E1194: Ní féidir an ceanntásc a chriptiú; níl go leor spáis ann

en: E1195: Cannot encrypt buffer, not enough space
ga: E1195: Ní féidir an maolán a chriptiú; níl go leor spáis ann

en: E1196: Cannot decrypt header, not enough space
ga: E1196: Ní féidir an ceanntásc a dhíchriptiú; níl go leor spáis ann

en: E1197: Cannot allocate_buffer for encryption
ga: E1197: Níorbh fhéidir allocate_buffer a dhéanamh le haghaidh criptiúcháin

en: E1198: Decryption failed: Header incomplete!
ga: E1198: Theip ar dhíchriptiú: Ceanntásc neamhiomlán!

en: E1199: Cannot decrypt buffer, not enough space
ga: E1199: Ní féidir an maolán a dhíchriptiú; níl go leor spáis ann

en: E1200: Decryption failed!
ga: E1200: Theip ar dhíchriptiú!

en: E1201: Decryption failed: pre-mature end of file!
ga: E1201: Theip ar dhíchriptiú: deireadh an chomhaid gan súil leis!

en: E1202: No white space allowed after '%s': %s
ga: E1202: Ní cheadaítear spás bán tar éis '%s': %s

en: E1203: Dot not allowed after a %s: %s
ga: E1203: Ní cheadaítear ponc tar éis %s: %s

en: E1204: No Number allowed after .: '\%%%c'
ga: E1204: Ní cheadaítear Uimhir tar éis .: '\%%%c'

en: E1205: No white space allowed between option and
ga: E1205: Ní cheadaítear spás bán idir rogha agus

en: E1206: Dictionary required for argument %d
ga: E1206: Ní mór d'argóint %d a bheith ina foclóir

en: E1207: Expression without an effect: %s
ga: E1207: Slonn gan éifeacht: %s

en: E1208: -complete used without allowing arguments
ga: E1208: Úsáideadh -complete gan argóintí a cheadú

en: E1209: Invalid value for a line number: "%s"
ga: E1209: Luach neamhbhailí ar líne-uimhir: "%s"

en: E1210: Number required for argument %d
ga: E1210: Ní mór d'argóint %d a bheith ina huimhir

en: E1211: List required for argument %d
ga: E1211: Ní mór d'argóint %d a bheith ina liosta

en: E1212: Bool required for argument %d
ga: E1212: Ní mór d'argóint %d a bheith ina luach Boole

en: E1213: Redefining imported item "%s"
ga: E1213: Sainmhíniú nua ar mhír iompórtáilte "%s"

en: E1214: Digraph must be just two characters: %s
ga: E1214: Ní cheadaítear ach dhá character sa déghraf: %s

en: E1215: Digraph must be one character: %s
ga: E1215: Ní cheadaítear ach carachtar amháin sa déghraf: %s

en: E1216: digraph_setlist() argument must be a list of lists with two items
ga: E1216: Ní mór don argóint ar digraph_setlist() a bheith ina liosta liostaí agus dhá mhír i ngach ceann acu

en: E1217: Channel or Job required for argument %d
ga: E1217: Ní mór d'argóint %d a bheith ina Cainéal nó ina Jab

en: E1218: Job required for argument %d
ga: E1218: Ní mór d'argóint %d a bheith ina Jab

en: E1219: Float or Number required for argument %d
ga: E1219: Ní mór d'argóint %d a bheith ina Snámhphointe nó ina hUimhir

en: E1220: String or Number required for argument %d
ga: E1220: Ní mór d'argóint %d a bheith ina Teaghrán nó ina hUimhir

en: E1221: String or Blob required for argument %d
ga: E1221: Ní mór d'argóint %d a bheith ina Teaghrán nó ina Bloba

en: E1222: String or List required for argument %d
ga: E1222: Ní mór d'argóint %d a bheith ina Teaghrán nó ina Liosta

en: E1223: String or Dictionary required for argument %d
ga: E1223: Ní mór d'argóint %d a bheith ina Teaghrán nó ina Foclóir

en: E1224: String, Number or List required for argument %d
ga: E1224: Ní mór d'argóint %d a bheith ina Teaghrán, Uimhir, nó Liosta

en: E1225: String, List or Dictionary required for argument %d
ga: E1225: Ní mór d'argóint %d a bheith ina Teaghrán, Liosta, nó Foclóir

en: E1226: List or Blob required for argument %d
ga: E1226: Liosta nó Bloba ag teastáil le hargóint %d

en: E1227: List or Dictionary required for argument %d
ga: E1227: Ní mór d'argóint %d a bheith ina Liosta nó ina Foclóir

en: E1228: List, Dictionary or Blob required for argument %d
ga: E1228: Liosta, Foclóir, nó Bloba ag teastáil le hargóint %d

en: E1229: Expected dictionary for using key "%s", but got %s
ga: E1229: Bhíothas ag súil le foclóir chun eochair "%s" a úsáid, ach fuarthas %s

en: E1230: Encryption: sodium_mlock() failed
ga: E1230: Criptiú: theip ar sodium_mlock()

en: E1231: Cannot use a bar to separate commands here: %s
ga: E1231: Ní féidir barra a úsáid idir orduithe anseo: %s

en: E1232: Argument of exists_compiled() must be a literal string
ga: E1232: Ní mór don argóint ar exists_compiled() a bheith ina teaghrán litriúil

en: E1233: exists_compiled() can only be used in a :def function
ga: E1233: Ní féidir exists_compiled() a úsáid lasmuigh d'fheidhm :def

en: E1234: legacy must be followed by a command
ga: E1234: Ní mór ordú a thabhairt tar éis 'legacy'

en: E1236: Cannot use %s itself, it is imported
ga: E1236: Ní féidir %s féin a úsáid; tá sé iompórtáilte

en: E1237: No such user-defined command in current buffer: %s
ga: E1237: Níl a leithéid d'ordú saincheaptha sa maolán reatha: %s

en: E1238: Blob required for argument %d
ga: E1238: Bloba ag teastáil le hargóint %d

en: E1239: Invalid value for blob: %d
ga: E1239: Luach neamhbhailí ar bhloba: %d

en: E1240: Resulting text too long
ga: E1240: Tá an téacs a tháinig amach rófhada

en: E1241: Separator not supported: %s
ga: E1241: Ní thacaítear leis an deighilteoir seo: %s

en: E1242: No white space allowed before separator: %s
ga: E1242: Ní cheadaítear spás bán roimh dheighilteoir: %s

en: E1243: ASCII code not in 32-127 range
ga: E1243: Cód ASCII taobh amuigh den raon 32-127

en: E1244: Bad color string: %s
ga: E1244: Teaghrán datha neamhbhailí: %s

en: E1245: Cannot expand <sfile> in a Vim9 function
ga: E1245: Ní féidir <sfile> a leathnú i bhfeidhm Vim9

en: E1246: Cannot find variable to (un)lock: %s
ga: E1246: Ní féidir athróg a aimsiú lena (dí)ghlasáil: %s

en: E1247: Line number out of range
ga: E1247: Líne-uimhir as raon

en: E1248: Closure called from invalid context
ga: E1248: Cuireadh glaoch ar chlabhsúr ó chomhthéacs neamhbhailí

en: E1249: Highlight group name too long
ga: E1249: Ainm rófhada ar an ngrúpa aibhsithe

en: E1250: Argument of %s must be a List, String, Dictionary or Blob
ga: E1250: Ní mór don argóint de %s a bheith ina Liosta, Teaghrán, Foclóir, nó Bloba

en: E1251: List, Dictionary, Blob or String required for argument %d
ga: E1251: Ní mór d'argóint %d a bheith ina Liosta, Foclóir, Bloba, nó Teaghrán

en: E1252: String, List or Blob required for argument %d
ga: E1252: Ní mór d'argóint %d a bheith ina Teaghrán, Liosta, nó Bloba

en: E1254: Cannot use script variable in for loop
ga: E1254: Ní féidir athróg scripte a úsáid i lúb 'for'

en: E1255: <Cmd> mapping must end with <CR>
ga: E1255: Ní mór deireadh a chur le mapáil <Cmd> le <CR>

en: E1256: String or function required for argument %d
ga: E1256: Ní mór d'argóint %d a bheith ina Teaghrán nó ina feidhm

en: E1257: Imported script must use "as" or end in .vim: %s
ga: E1257: Ní mór don script iompórtáilte "as" a úsáid: %s

en: E1258: No '.' after imported name: %s
ga: E1258: '.' ar iarraidh tar éis ainm iompórtáilte: %s

en: E1259: Missing name after imported name: %s
ga: E1259: Ainm ar iarraidh tar éis ainm iompórtáilte: %s

en: E1260: Cannot unlet an imported item: %s
ga: E1260: Ní féidir luach míre iompórtáilte a athshocrú: %s

en: E1261: Cannot import .vim without using "as"
ga: E1261: Ní féidir .vim a iompórtáil gan "as" a úsáid

en: E1262: Cannot import the same script twice: %s
ga: E1262: Ní féidir an script chéanna a iompórtáil faoi dhó: %s

en: E1263: Cannot use name with # in Vim9 script, use export instead
ga: E1263: Ní féidir ainm le # a úsáid i script Vim9; úsáid easpórtáil ina áit

en: E1264: Autoload import cannot use absolute or relative path: %s
ga: E1264: Ní féidir uathluchtú a iompórtáil ó dhearbhchosán nó ó chosán coibhneasta: %s

en: E1265: Cannot use a partial here
ga: E1265: Ní féidir páirt a úsáid anseo

en: E1266: Critical error in python3 initialization, check your python3 installation
ga: E1266: Earráid chriticiúil agus python3 á thosú; seiceáil python3 ar do ríomhaire

en: E1267: Function name must start with a capital: %s
ga: E1267: Caithfidh ceannlitir a bheith ar dtús ainm feidhme: %s

en: E1268: Cannot use s: in Vim9 script: %s
ga: E1268: Ní féidir s: a úsáid i script Vim9: %s

en: E1269: Cannot create a Vim9 script variable in a function: %s
ga: E1269: Ní féidir athróg scripte Vim9 a chruthú i bhfeidhm: %s

en: E1270: Cannot use :s\/sub/ in Vim9 script
ga: E1270: Ní féidir :s\/sub/ a úsáid i script Vim9

en: E1271: Compiling closure without context: %s
ga: E1271: Clabhsúr á thiomsú gan chomhthéacs: %s

en: E1272: Using type not in a script context: %s
ga: E1272: Cineál á úsáid taobh amuigh de chomhthéacs scripte: %s

en: E1273: (NFA regexp) missing value in '\%%%c'
ga: E1273: (slonn NFA) luach ar iarraidh in '\%%%c'

en: E1274: No script file name to substitute for "<script>"
ga: E1274: Níl aon ainm comhaid ann le cur in ionad "<script>"

en: E1275: String or function required for ->(expr)
ga: E1275: Teaghrán nó feidhm ag teastáil le haghaidh ->(slonn)

en: E1276: Illegal map mode string: '%s'
ga: E1276: Teaghrán neamhcheadaithe sa mhód mapála: '%s'

en: E1277: Channel and job feature is not available
ga: E1277: Níl an ghné chainéil agus jab ar fáil

en: E1278: Stray '}' without a matching '{': %s
ga: E1278: '}' sa bhreis gan '{' a théann leis: %s

en: E1279: Missing '}': %s
ga: E1279: '}' ar iarraidh: %s

en: E1280: Illegal character in word
ga: E1280: Carachtar neamhcheadaithe i bhfocal

en: E1281: Atom '\%%#=%c' must be at the start of the pattern
ga: E1281: Ní mór adamh '\%%#=%c' a chur ag tús an phatrúin

en: E1282: Bitshift operands must be numbers
ga: E1282: Ní cheadaítear ach uimhreacha mar oibreanna don aistriú giotáin

en: E1283: Bitshift amount must be a positive number
ga: E1283: Ní cheadaítear ach uimhir dheimhneach mar aistriú giotáin

en: E1284: Argument 1, list item %d: Dictionary required
ga: E1284: Argóint 1, ball %d den liosta: Foclóir ag teastáil

en: E1285: Could not clear timeout: %s
ga: E1285: Níorbh fhéidir seal fanachta a ghlanadh: %s

en: E1286: Could not set timeout: %s
ga: E1286: Níorbh fhéidir seal fanachta a shocrú: %s

en: E1287: Could not set handler for timeout: %s
ga: E1287: Níorbh fhéidir láimhseálaí don seal fanachta a shocrú: %s

en: E1288: Could not reset handler for timeout: %s
ga: E1288: Níorbh fhéidir láimhseálaí don seal fanachta a athshocrú: %s

en: E1289: Could not check for pending SIGALRM: %s
ga: E1289: Níorbh fhéidir SIGALRM ar feitheamh a sheiceáil: %s

en: E1290: substitute nesting too deep
ga: E1290: neadú ródhomhain in ionadú

en: E1291: Invalid argument: %ld
ga: E1291: Argóint neamhbhailí: %ld

en: E1292: Command-line window is already open
ga: E1292: Tá fuinneog líne na n-orduithe oscailte cheana

en: E1293: Cannot use a negative id after adding a textprop with text
ga: E1293: Ní féidir ID diúltach a úsáid tar éis airíonna a chur le téacs

en: E1294: Can only use text_align when column is zero
ga: E1294: Ní féidir text_align a úsáid mura bhfuil an colún cothrom le náid

en: E1295: Cannot specify both 'type' and 'types'
ga: E1295: Ní féidir 'type' agus 'types' araon a shonrú

en: E1296: Can only use left padding when column is zero
ga: E1296: Ní féidir stuáil ar chlé a úsáid mura bhfuil an colún cothrom le náid

en: E1297: Non-NULL Dictionary required for argument %d
ga: E1297: Argóint %d: Foclóir neamhnialasach ag teastáil

en: E1298: Non-NULL List required for argument %d
ga: E1298: Argóint %d: Liosta neamhnialasach ag teastáil

en: E1299: Window unexpectedly closed while searching for tags
ga: E1299: Dúnadh an fhuinneog gan súil leis agus clibeanna á gcuardach

en: E1300: Cannot use a partial with dictionary for :defer
ga: E1300: Ní féidir páirt a úsáid le foclóir le haghaidh :defer

en: E1301: String, Number, List or Blob required for argument %d
ga: E1301: Argóint %d: Teaghrán, Uimhir, Liosta, nó Bloba ag teastáil

en: E1302: Script variable was deleted
ga: E1302: Scriosadh an athróg scripte

en: E1303: Custom list completion function does not return a List but a %s
ga: E1303: Aischuireann an fheidhm shaincheaptha %s in ionad Liosta

en: E1304: Cannot use type with this variable: %s
ga: E1304: Ní féidir cineál a úsáid leis an athróg seo: %s

en: E1305: Cannot use "length", "end_col" and "end_lnum" with "text"
ga: E1305: Ní féidir "length", "end_col" agus "end_lnum" a úsáid le "text"

en: E1306: Loop nesting too deep
ga: E1306: Neadú ródhomhain i lúb

en: E1307: Argument %d: Trying to modify a const %s
ga: E1307: Argóint %d: Ag iarraidh luach tairisigh %s a athrú

en: E1308: Cannot resize a window in another tab page
ga: E1308: Ní féidir méid na fuinneoige a athrú i gcluaisín eile

en: E1309: Cannot change mappings while listing
ga: E1309: Ní féidir an mhapáil a athrú le linn liostaithe

en: E1310: Cannot change menus while listing
ga: E1310: Ní féidir an roghchlár a athrú le linn liostaithe

en: E1311: Cannot change user commands while listing
ga: E1311: Ní féidir an t-ordú úsáideora a athrú le linn liostaithe

en: E1312: Not allowed to change the window layout in this autocmd
ga: E1312: Níl cead agat leagan amach na fuinneoige a athrú san uathordú seo

en: E1313: Not allowed to add or remove entries (%s)
ga: E1313: Níl cead agat iontrálacha a chur leis nó a bhaint (%s)

en: E1314: Class name must start with an uppercase letter: %s
ga: E1314: Caithfidh ceannlitir a bheith ag tús ainm na haicme: %s

en: E1315: White space required after name: %s
ga: E1315: Spás bán ag teastáil tar éis ainm: %s

en: E1316: Class can only be defined in Vim9 script
ga: E1316: Is féidir aicme a shainmhíniú i script Vim9 amháin

en: E1317: Invalid object variable declaration: %s
ga: E1317: Fógairt neamhbhailí ar athróg réada: %s

en: E1318: Not a valid command in a class: %s
ga: E1318: Ní ordú bailí in aicme é seo: %s

en: E1319: Using a Class as a Number
ga: E1319: Aicme á húsáid mar Uimhir

en: E1320: Using an Object as a Number
ga: E1320: Réad á úsáid mar Uimhir

en: E1321: Using a Class as a Float
ga: E1321: Aicme á húsáid mar Shnámhphointe

en: E1322: Using an Object as a Float
ga: E1322: Réad á úsáid mar Shnámhphointe

en: E1323: Using a Class as a String
ga: E1323: Aicme á húsáid mar Theaghrán

en: E1324: Using an Object as a String
ga: E1324: Réad á úsáid mar Theaghrán

en: E1325: Method "%s" not found in class "%s"
ga: E1325: Modh "%s" gan aimsiú in aicme "%s"

en: E1326: Variable "%s" not found in object "%s"
ga: E1326: Athróg "%s" gan aimsiú i réad "%s"

en: E1327: Object required, found %s
ga: E1327: Réad ag teastáil ach fuarthas %s

en: E1328: Constructor default value must be v:none: %s
ga: E1328: Ní mór v:none: a shonrú mar luach réamhshocraithe i gcruthaitheoir: %s

en: E1329: Invalid class variable declaration: %s
ga: E1329: Fógairt neamhbhailí ar athróg aicme: %s

en: E1330: Invalid type for object variable: %s
ga: E1330: Cineál neamhbhailí ar athróg réada: %s

en: E1331: Public must be followed by "var" or "static"
ga: E1331: "var" nó "static" ag teastáil tar éis "public"

en: E1332: Public variable name cannot start with underscore: %s
ga: E1332: Ní cheadaítear fostríoc ag tús athróige poiblí: %s

en: E1333: Cannot access protected variable "%s" in class "%s"
ga: E1333: Ní féidir athróg chosanta "%s" in aicme "%s" a rochtain

en: E1335: Variable "%s" in class "%s" is not writable
ga: E1335: Níl athróg "%s" in aicme "%s" inscríofa

en: E1337: Class variable "%s" not found in class "%s"
ga: E1337: Athróg aicme "%s" gan aimsiú in aicme "%s"

en: E1339: Cannot add a textprop with text after using a textprop with a negative id
ga: E1339: Ní féidir airíonna a chur le téacs tar éis airíonna a úsáid le ID diúltach

en: E1340: Argument already declared in the class: %s
ga: E1340: Fógraíodh an argóint san aicme cheana: %s

en: E1341: Variable already declared in the class: %s
ga: E1341: Fógraíodh an athróg san aicme cheana: %s

en: E1342: Interface can only be defined in Vim9 script
ga: E1342: Is féidir comhéadan a shainmhíniú i script Vim9 amháin

en: E1343: Interface name must start with an uppercase letter: %s
ga: E1343: Caithfidh ceannlitir a bheith ag tús ainm an chomhéadain: %s

en: E1344: Cannot initialize a variable in an interface
ga: E1344: Ní féidir athróg a thúsú i gcomhéadan

en: E1345: Not a valid command in an interface: %s
ga: E1345: Ní ordú bailí i gcomhéadan é seo: %s

en: E1346: Interface name not found: %s
ga: E1346: Ainm an chomhéadain gan aimsiú: %s

en: E1347: Not a valid interface: %s
ga: E1347: Ní comhéadan bailí é seo: %s

en: E1348: Variable "%s" of interface "%s" is not implemented
ga: E1348: Níor cuireadh athróg "%s" i gcomhéadan "%s" i bhfeidhm

en: E1349: Method "%s" of interface "%s" is not implemented
ga: E1349: Níor cuireadh modh "%s" i gcomhéadan "%s" i bhfeidhm

en: E1350: Duplicate "implements"
ga: E1350: "implements" dúbailte

en: E1351: Duplicate interface after "implements": %s
ga: E1351: Comhéadan dúbailte i ndiaidh "implements": %s

en: E1352: Duplicate "extends"
ga: E1352: "extends" dúbailte

en: E1353: Class name not found: %s
ga: E1353: Ainm na haicme gan aimsiú: %s

en: E1354: Cannot extend %s
ga: E1354: Ní féidir %s a leathnú

en: E1355: Duplicate function: %s
ga: E1355: Feidhm dhúbailte: %s

en: E1356: "super" must be followed by a dot
ga: E1356: Ní mór ponc a chur i ndiaidh "super"

en: E1357: Using "super" not in a class method
ga: E1357: Ag baint úsáide as "super" taobh amuigh de mhodh aicme

en: E1358: Using "super" not in a child class
ga: E1358: "super" taobh amuigh de mhacaicme

en: E1359: Cannot define a "new" method in an abstract class
ga: E1359: Ní féidir modh "new" a shainmhíniú in aicme theibí

en: E1360: Using a null object
ga: E1360: Ag baint úsáide as réad nialasach

en: E1361: Cannot use color "none", did you mean "NONE"?
ga: E1361: Ní féidir dath "none" a úsáid; an é "NONE" a bhí uait?

en: E1362: Cannot use a non-null object
ga: E1362: Ní féidir réad neamhnialasach a úsáid

en: E1363: Incomplete type
ga: E1363: Cineál neamhiomlán

en: E1364: Warning: Pointer block corrupted
ga: E1364: Rabhadh: Bloc pointeoirí truaillithe

en: E1365: Cannot use a return type with the "new" method
ga: E1365: Ní féidir luach a aischur ón modh "new"

en: E1366: Cannot access protected method: %s
ga: E1366: Ní féidir modh cosanta a rochtain: %s

en: E1367: Access level of variable "%s" of interface "%s" is different
ga: E1367: Leibhéal rochtana difriúil ar athróg "%s" i gcomhéadan "%s"

en: E1368: Static must be followed by "var" or "def"
ga: E1368: "var" nó "def" ag teastáil tar éis "static"

en: E1369: Duplicate variable: %s
ga: E1369: Athróg dhúbailte: %s

en: E1370: Cannot define a "new" method as static
ga: E1370: Ní féidir modh "new" a shainmhíniú mar mhodh statach

en: E1371: Abstract must be followed by "def"
ga: E1371: "def" ag teastáil tar éis "abstract"

en: E1372: Abstract method "%s" cannot be defined in a concrete class
ga: E1372: Ní cheadaítear modh teibí "%s" in aicme choincréiteach

en: E1373: Abstract method "%s" is not implemented
ga: E1373: Níor cuireadh modh teibí "%s" i bhfeidhm

en: E1374: Class variable "%s" accessible only inside class "%s"
ga: E1374: Ní féidir athróg aicme "%s" a úsáid taobh amuigh den aicme "%s"

en: E1375: Class variable "%s" accessible only using class "%s"
ga: E1375: Ní féidir athróg aicme "%s" a úsáid gan aicme "%s"

en: E1376: Object variable "%s" accessible only using class "%s" object
ga: E1376: Ní féidir athróg réada "%s" a úsáid gan réad den aicme "%s"

en: E1377: Access level of method "%s" is different in class "%s"
ga: E1377: Tá leibhéal rochtana an mhodha "%s" difriúil in aicme "%s"

en: E1378: Static member not supported in an interface
ga: E1378: Ní thacaítear le ball statach i gcomhéadan

en: E1379: Protected variable not supported in an interface
ga: E1379: Ní thacaítear le hathróg chosanta i gcomhéadan

en: E1380: Protected method not supported in an interface
ga: E1380: Ní thacaítear le modh cosanta i gcomhéadan

en: E1381: Interface cannot use "implements"
ga: E1381: Ní féidir "implements" a úsáid i gcomhéadan

en: E1382: Variable "%s": type mismatch, expected %s but got %s
ga: E1382: Athróg "%s": neamhréir cineálacha, bhíothas ag súil le %s ach fuarthas %s

en: E1383: Method "%s": type mismatch, expected %s but got %s
ga: E1383: Modh "%s": neamhréir cineálacha, bhíothas ag súil le %s ach fuarthas %s

en: E1384: Class method "%s" accessible only inside class "%s"
ga: E1384: Ní féidir modh aicme "%s" a úsáid taobh amuigh den aicme "%s"

en: E1385: Class method "%s" accessible only using class "%s"
ga: E1385: Ní féidir modh aicme "%s" a úsáid gan aicme "%s"

en: E1386: Object method "%s" accessible only using class "%s" object
ga: E1386: Ní féidir modh réada "%s" a úsáid gan réad den aicme "%s"

en: E1387: Public variable not supported in an interface
ga: E1387: Ní thacaítear le hathróg phoiblí i gcomhéadan

en: E1388: Public keyword not supported for a method
ga: E1388: Ní féidir an eochairfhocal "public" a úsáid le modh

en: E1389: Missing name after implements
ga: E1389: Ainm ar iarraidh tar éis "implements"

en: E1390: Cannot use an object variable "this.%s" except with the "new" method
ga: E1390: Ní féidir athróg réada "this.%s" a úsáid seachas taobh istigh de mhodh "new"

en: E1391: Cannot (un)lock variable "%s" in class "%s"
ga: E1391: Ní féidir athróg "%s" a ghlasáil nó a dhíghlasáil in aicme "%s"

en: E1392: Cannot (un)lock class variable "%s" in class "%s"
ga: E1392: Ní féidir athróg aicme "%s" a ghlasáil nó a dhíghlasáil in aicme "%s"

en: E1393: Type can only be defined in Vim9 script
ga: E1393: Is i script Vim9 amháin gur féidir cineál a shainmhíniú

en: E1394: Type name must start with an uppercase letter: %s
ga: E1394: Caithfidh ceannlitir a bheith ag tús ainm na haicme: %s

en: E1395: Type alias "%s" cannot be modified
ga: E1395: Ní féidir ailias cineáil "%s" a athrú

en: E1396: Type alias "%s" already exists
ga: E1396: Tá ailias cineáil "%s" ann cheana

en: E1397: Missing type alias name
ga: E1397: Ainm an ailiais ar iarraidh

en: E1398: Missing type alias type
ga: E1398: Cineál ar iarraidh ó ailias cineáil

en: E1399: Type can only be used in a script
ga: E1399: Ní féidir an cineál a úsáid ach i script

en: E1400: Using type alias "%s" as a Number
ga: E1400: Ailias cineáil "%s" á úsáid mar Uimhir

en: E1401: Using type alias "%s" as a Float
ga: E1401: Ailias cineáil "%s" á úsáid mar Shnámhphointe

en: E1402: Using type alias "%s" as a String
ga: E1402: Ailias cineáil "%s" á úsáid mar Theaghrán

en: E1403: Type alias "%s" cannot be used as a value
ga: E1403: Ní féidir ailias cineáil "%s" a úsáid mar luach

en: E1404: Abstract cannot be used in an interface
ga: E1404: Ní féidir "abstract" a úsáid i gcomhéadan

en: E1405: Class "%s" cannot be used as a value
ga: E1405: Ní féidir aicme "%s" a úsáid mar luach

en: E1406: Cannot use a Class as a variable or value
ga: E1406: Ní féidir aicme a úsáid mar athróg ná mar luach

en: E1407: Cannot use a Typealias as a variable or value
ga: E1407: Ní féidir ailias cineáil a úsáid mar athróg ná mar luach

en: E1500: Cannot mix positional and non-positional arguments: %s
ga: E1500: Ní féidir argóintí suíomhacha agus neamhshuíomhacha a úsáid le chéile: %s

en: E1501: format argument %d unused in $-style format: %s
ga: E1501: argóint formáide %d gan úsáid i bhformáid $-stíle: %s

en: E1502: Positional argument %d used as field width reused as different type: %s/%s
ga: E1502: Úsáideadh argóint shuíomhach %d mar leithead réimse, ansin mar chineál difriúil: %s/%s

en: E1503: Positional argument %d out of bounds: %s
ga: E1503: Argóint shuíomhach %d thar teorainn: %s

en: E1504: Positional argument %d type used inconsistently: %s/%s
ga: E1504: Úsáideadh cineál argóint shuíomhach %d ar bhealaí difriúla: %s/%s

en: E1505: Invalid format specifier: %s
ga: E1505: Sonraitheoir formáide neamhbhailí: %s

en: E1506: Buffer too small to copy xattr value or key
ga: E1506: Tá an maolán róbheag le luach nó eochair xattr a chóipeáil

en: E1509: Error occurred when reading or writing extended attribute
ga: E1509: Tharla earráid agus aitreabúid bhreisithe á léamh nó á scríobh

en: E1510: Value too large: %s
ga: E1510: Luach rómhór: %s

en: --No lines in buffer--
ga: --Tá an maolán folamh--

en: pointer
ga: pointeoir

en: percent
ga: céatadán

en: string
ga: teaghrán

en: float
ga: snámhphointe

en: search hit TOP, continuing at BOTTOM
ga: Buaileadh an BARR le linn an chuardaigh, ag leanúint ag an mBUN

en: search hit BOTTOM, continuing at TOP
ga: Buaileadh an BUN le linn an chuardaigh, ag leanúint ag an mBARR

en:  line
ga:  líne

en: Need encryption key for "%s"
ga: Eochair chriptiúcháin le haghaidh "%s" de dhíth

en: empty keys are not allowed
ga: ní cheadaítear eochracha folmha

en: dictionary is locked
ga: tá an foclóir faoi ghlas

en: list is locked
ga: tá an liosta faoi ghlas

en: failed to add key '%s' to dictionary
ga: níorbh fhéidir eochair '%s' a chur leis an bhfoclóir

en: index must be int or slice, not %s
ga: ní mór don innéacs a bheith ina shlánuimhir nó ina shlisne, seachas %s

en: expected str() or unicode() instance, but got %s
ga: bhíothas ag súil le str() nó unicode(), ach fuarthas %s

en: expected bytes() or str() instance, but got %s
ga: bhíothas ag súil le bytes() nó str(), ach fuarthas %s

en: expected int(), long() or something supporting coercing to long(), but got %s
ga: bhíothas ag súil le int(), long(), nó rud éigin inathraithe ina long(), ach fuarthas %s

en: expected int() or something supporting coercing to int(), but got %s
ga: bhíothas ag súil le int() nó rud éigin inathraithe ina int(), ach fuarthas %s

en: value is too large to fit into C int type
ga: tá an luach níos mó ná athróg int sa teanga C

en: value is too small to fit into C int type
ga: tá an luach níos lú ná athróg int sa teanga C

en: number must be greater than zero
ga: ní mór don uimhir a bheith deimhneach

en: number must be greater or equal to zero
ga: ní mór don uimhir a bheith >= 0

en: can't delete OutputObject attributes
ga: ní féidir aitreabúidí OutputObject a scriosadh

en: invalid attribute: %s
ga: aitreabúid neamhbhailí: %s

en: failed to change directory
ga: níorbh fhéidir an chomhadlann a athrú

en: expected 3-tuple as imp.find_module() result, but got %s
ga: bhíothas ag súil le 3-chodach mar thoradh ar imp.find_module(), ach fuarthas %s

en: expected 3-tuple as imp.find_module() result, but got tuple of size %d
ga: bhíothas ag súil le 3-chodach mar thoradh ar imp.find_module(), ach fuarthas %d-chodach

en: internal error: imp.find_module returned tuple with NULL
ga: earráid inmheánach: fuarthas codach NULL ar ais ó imp.find_module

en: cannot delete vim.Dictionary attributes
ga: ní féidir aitreabúidí vim.Dictionary a scriosadh

en: cannot modify fixed dictionary
ga: ní féidir foclóir socraithe a athrú

en: cannot set attribute %s
ga: ní féidir aitreabúid %s a shocrú

en: hashtab changed during iteration
ga: athraíodh an haistáb le linn atriallta

en: expected sequence element of size 2, but got sequence of size %d
ga: bhíothas ag súil le heilimint de mhéid 2, ach fuarthas méid %d

en: list constructor does not accept keyword arguments
ga: ní ghlacann cruthaitheoir an liosta le hargóintí eochairfhocail

en: list index out of range
ga: innéacs liosta as raon

en: internal error: failed to get Vim list item %d
ga: earráid inmheánach: níl aon fháil ar mhír %d sa liosta vim

en: slice step cannot be zero
ga: ní cheadaítear slisne le céim 0

en: attempt to assign sequence of size greater than %d to extended slice
ga: iarracht ar sheicheamh níos mó ná %d a shannadh do shlisne fadaithe

en: internal error: no Vim list item %d
ga: earráid inmheánach: níl aon mhír %d sa liosta vim

en: internal error: not enough list items
ga: earráid inmheánach: níl go leor míreanna liosta ann

en: internal error: failed to add item to list
ga: earráid inmheánach: níorbh fhéidir mír a chur leis an liosta

en: attempt to assign sequence of size %d to extended slice of size %d
ga: iarracht ar sheicheamh de mhéid %d a shannadh do shlisne de mhéid %d

en: failed to add item to list
ga: níorbh fhéidir mír a chur leis an liosta

en: cannot delete vim.List attributes
ga: ní féidir aitreabúidí vim.List a scriosadh

en: cannot modify fixed list
ga: ní féidir liosta socraithe a athrú

en: unnamed function %s does not exist
ga: níl feidhm %s gan ainm ann

en: function %s does not exist
ga: níl feidhm %s ann

en: failed to run function %s
ga: níorbh fhéidir feidhm %s a rith

en: unable to get option value
ga: ní féidir luach na rogha a fháil

en: internal error: unknown option type
ga: earráid inmheánach: cineál rogha anaithnid

en: problem while switching windows
ga: tharla earráid agus an fhuinneog á hathrú

en: unable to unset global option %s
ga: ní féidir rogha uilíoch %s a dhíshocrú

en: unable to unset option %s which does not have global value
ga: ní féidir rogha %s gan luach uilíoch a dhíshocrú

en: attempt to refer to deleted tab page
ga: tagairt déanta do chluaisín scriosta

en: no such tab page
ga: níl a leithéid de chluaisín ann

en: attempt to refer to deleted window
ga: rinneadh iarracht ar fhuinneog scriosta a rochtain

en: readonly attribute: buffer
ga: aitreabúid inléite amháin: maolán

en: cursor position outside buffer
ga: cúrsóir taobh amuigh den mhaolán

en: no such window
ga: níl a leithéid d'fhuinneog ann

en: attempt to refer to deleted buffer
ga: rinneadh iarracht ar mhaolán scriosta a rochtain

en: failed to rename buffer
ga: níorbh fhéidir ainm nua a chur ar an maolán

en: mark name must be a single character
ga: ní cheadaítear ach carachtar amháin in ainm an mhairc

en: expected vim.Buffer object, but got %s
ga: bhíothas ag súil le réad vim.Buffer, ach fuarthas %s

en: failed to switch to buffer %d
ga: níorbh fhéidir athrú go dtí maolán a %d

en: expected vim.Window object, but got %s
ga: bhíothas ag súil le réad vim.Window, ach fuarthas %s

en: failed to find window in the current tab page
ga: níor aimsíodh fuinneog sa chluaisín reatha

en: did not switch to the specified window
ga: níor athraíodh go dtí an fhuinneog roghnaithe

en: expected vim.TabPage object, but got %s
ga: bhíothas ag súil le réad vim.TabPage, ach fuarthas %s

en: did not switch to the specified tab page
ga: níor athraíodh go dtí an cluaisín roghnaithe

en: failed to run the code
ga: níorbh fhéidir an cód a chur ar siúl

en: unable to convert %s to a Vim dictionary
ga: ní féidir foclóir vim a dhéanamh as %s

en: unable to convert %s to a Vim list
ga: ní féidir liosta vim a dhéanamh as %s

en: unable to convert %s to a Vim structure
ga: ní féidir struchtúr vim a dhéanamh as %s

en: internal error: NULL reference passed
ga: earráid inmheánach: seoladh tagairt NULL

en: internal error: invalid value type
ga: earráid inmheánach: cineál neamhbhailí

en: Failed to set path hook: sys.path_hooks is not a list
    You should now do the following:
    - append vim.path_hook to sys.path_hooks
    - append vim.VIM_SPECIAL_PATH to sys.path
ga: Níorbh fhéidir path_hook a shocrú: ní liosta é sys.path_hooks
    Ba chóir duit na rudaí seo a leanas a dhéanamh:
    - cuir vim.path_hook le deireadh sys.path_hooks
    - cuir vim.VIM_SPECIAL_PATH le deireadh sys.path

en: Failed to set path: sys.path is not a list
    You should now append vim.VIM_SPECIAL_PATH to sys.path
ga: Níorbh fhéidir an cosán a shocrú: ní liosta é sys.path
    Ba chóir duit vim.VIM_SPECIAL_PATH a cheangal le deireadh sys.path

en: Vim macro files (*.vim)	*.vim
    All Files (*.*)	*.*
ga: Macrachomhaid Vim (*.vim)	*.vim
    Gach Comhad (*.*)	*.*

en: All Files (*.*)	*.*
ga: Gach Comhad (*.*)	*.*

en: All Files (*.*)	*.*
    C source (*.c, *.h)	*.c;*.h
    C++ source (*.cpp, *.hpp)	*.cpp;*.hpp
    VB code (*.bas, *.frm)	*.bas;*.frm
    Vim files (*.vim, _vimrc, _gvimrc)	*.vim;_vimrc;_gvimrc
ga: Gach Comhad (*.*)	*.*
    Cód C (*.c, *.h)	*.c;*.h
    Cód C++ (*.cpp, *.hpp)	*.cpp;*.hpp
    Cód VB (*.bas, *.frm)	*.bas;*.frm
    Comhaid Vim (*.vim, _vimrc, _gvimrc)	*.vim;_vimrc;_gvimrc

en: Vim macro files (*.vim)	*.vim
    All Files (*)	*
ga: Macrachomhaid Vim (*.vim)	*.vim
    Gach Comhad (*)	*

en: All Files (*)	*
ga: Gach Comhad (*)	*

en: All Files (*)	*
    C source (*.c, *.h)	*.c;*.h
    C++ source (*.cpp, *.hpp)	*.cpp;*.hpp
    Vim files (*.vim, _vimrc, _gvimrc)	*.vim;_vimrc;_gvimrc
ga: Gach Comhad (*)	*
    Cód C (*.c, *.h)	*.c;*.h
    Cód C++ (*.cpp, *.hpp)	*.cpp;*.hpp
    Comhaid Vim (*.vim, _vimrc, _gvimrc)	*.vim;_vimrc;_gvimrc

en: Text Editor
ga: Eagarthóir Téacs

en: Edit text files
ga: Cuir comhaid téacs in eagar

en: Text;editor;
ga: Téacs;eagarthóir;

en: (local to window)
ga: (san fhuinneog amháin)

en: (local to buffer)
ga: (sa mhaolán amháin)

en: (global or local to buffer)
ga: (uilíoch nó sa mhaolán amháin)

en: " Hit <Enter> on a "set" line to execute it.
ga: " Brúigh <Enter> ar líne "set" chun é a chur i bhfeidhm.

en: multiple tab pages
ga: níos mó ná cluaisín amháin

en: terminal
ga: teirminéal

en: name of the used terminal
ga: ainm an teirminéil atá in úsáid

en: alias for 'term'
ga: leasainm ar 'term'

en: terminal connection is fast
ga: tá an ceangal teirminéil sciobtha

en: show info in the window title
ga: taispeáin eolas i dteideal na fuinneoige

en: printing
ga: priontáil

en: messages and info
ga: teachtaireachtaí agus eolas

en: selecting text
ga: téacs a roghnú

en: editing text
ga: téacs a chur in eagar

en: the swap file
ga: an comhad babhtála

en: command line editing
ga: eagarthóireacht ar líne na n-orduithe

en: load plugin scripts when starting up
ga: lódáil scripteanna breiseáin ag am tosaithe

en: You discovered the command-line window! You can close it with ":q".
ga: D'aimsigh tú fuinneog líne na n-orduithe! Is féidir í a dhúnadh le ":q".
