vinagre master - en to fur translation catalogue (263 entries)

en: Whether we should leave other clients connected
fur: Indiche se lassâ chei altris client tacâts

en: When connecting to a host, the client can say to the server to leave other clients connected or to drop the existent connections. Set the value to true to share the desktop with the other clients.
fur: Conetintsi a un host, il client al pues disi al servidôr di lassâ chei altris client tacâts o di molâ lis conessions esistentis. Met il valôr a "true" par condividi il scritori cun chei altris client.

en: Whether we should show tabs even when there is only one active connection
fur: Indiche se mostrâ lis schedis ancje cuant che 'nd è nome une di conession ative

en: Set to "true" to always show the tabs. Set to "false" to only show the tabs when there is more than one active connection.
fur: Met a "true" par mostrâ simpri lis schedis. Met a "false" par mostrâ lis schedis nome se e je plui di une conession ative.

en: Whether we should show the menu accelerators (shortcut keys)
fur: Indiche se mostrâ il menù dai aceleradôrs (scurtis di tastiere)

en: Set to "false" to disable menu shortcuts. Set to "true" to enable them. Note that if they are enabled, those keys will be intercepted by the menu and will not be sent to the remote host.
fur: Met a "false" par disabilitâ il menù des scurtis. Met a "true" par abilitâlis. Viôt che se a son abilitadis, chei tascj a vegnaran intercetâts dal menù e no vegnaran inviâts al host rimot.

en: Maximum number of history items in connect dialog
fur: Numar massim di elements de cronologjie tal dialic di conession

en: Specifies the maximum number of items in the host dropdown entry.
fur: Specifiche il numar massim di elements te casele a vignî ju pai host.

en: Whether we should start the program listening for reverse connections
fur: Indiche se inviâ il program in modalitât di scolte pes conessions contraris

en: Set to "true" to always start the program listening for reverse connections.
fur: Met a "true" par inviâ simpri il program in modalitât di scolte pes conessions contraris.

note: Both taken from the desktop file.
en: Remote Desktop Viewer
fur: Visualizadôr di Scritoris Rimots

en: Access remote desktops
fur: Jentre tai scritoris rimots

en: Vinagre shows remote Windows, Mac OS X and Linux desktops.
fur: Vinagre al mostre scritoris rimots di Windows, Mac OS X e Linux.

en: It uses the VNC, RDP and SPICE protocols, and can even be used to connect to SSH servers.
fur: Al dopre i protocoi VNC, RDP e SPICE e al pues ancje jessi doprât par tacâsi ai servidôrs SSH.

en: Vinagre is a remote desktop viewer for the GNOME desktop
fur: Vinagre al è un visualizadôr di scritoris rimots pal scritori GNOME

note: This is a button label, in the authentication dialog
en: _Authenticate
fur: _Autentiche

en: Authentication is required
fur: La autenticazion e je necessarie

en: _Username:
fur: _Non utent:

en: _Domain:
fur: _Domini:

en: _Remember this credential
fur: _Visâsi cheste credenziâl

en: Store the login credential in GNOME Keyring
fur: Memorize lis credenziâi di acès tal puarteclâfs di GNOME

en: Bookmarks
fur: Segnelibris

en: Connection
fur: Conession

note: Translators: This is the name of a bookmark. It appears in the add/edit bookmark dialog.
en: _Name:
fur: _Non:

en: Options
fur: Opzions

en: _Full screen
fur: A _Plen visôr

en: Folder
fur: Cartele

en: Bookmark Folder
fur: Cartele Segnelibri

en: Parent Folder
fur: Cartele superiôr

en: Certificate Verification
fur: Verifiche dal certificât

en: The remote host has changed its certificate.
    Do you trust the new certificate?
fur: Il host rimot al à cambiât il so certificât.
    Ti fidistu di chest gnûf certificât?

note: Subject of the certificate.
en: Subject:
fur: Sogjet:

note: Issuer of the certificate.
en: Issuer:
fur: Emitent:

note: Fingerprint of the new certificate.
en: New fingerprint:
fur: Gnove impronte digjitâl:

note: Fingerprint of the old certificate.
en: Old fingerprint:
fur: Vecje impronte digjitâl:

en: The below certificate could not be verified.
    Do you trust the certificate?
fur: Il certificât chi sot nol pues jessi verificât.
    Ti fidistu dal certificât?

note: Fingerprint of the certificate.
en: Fingerprint:
fur: Impronte digjitâl:

en: Connect
fur: Conet

en: Choose a remote desktop to connect to
fur: Sielç un scritori rimot dulà tacâsi

en: Select a remote desktop protocol for this connection
fur: Selezione un protocol di scritori rimot par cheste conession

en: Search for remote hosts on the network
fur: Cîr il host rimot te rêt

en: Connection options
fur: Opzions conession

en: _Fullscreen
fur: _A plen visôr

en: Enable fullscreen mode for this connection
fur: Abilite modalitât a plen visôr par cheste conession

en: Reverse Connections
fur: Conessions contraris

en: By activating reverse connections you can access remote desktops that are behind a firewall. The remote side is supposed to initiate the connection with you. For further information, read the help.
fur: Ativant lis conessions contraris tu puedis jentrâ tai scritoris rimots che a son daûr a un firewall. Si supon che e sedi la bande rimote a tacâ la conession cun te. Par vê plui informazions, lei il jutori.

en: _Enable Reverse Connections
fur: _Abilite conessions contraris

note: Translators: this is the reverse connection mode. "Always enabled" means it will be enabled by default in the program startup. You can see this string in the dialog Remote->Reverse connections.
en: _Always Enabled
fur: _Simpri abilitadis

en: This desktop is reachable through the following IP address(es):
fur: Chest scritori al è acessibil traviers di chestis direzions IP:

en: Connectivity
fur: Conetivitât

en: Remote Desktop (VNC) file
fur: File di scritori rimot (VNC)

en: Remote Desktop Connection
fur: Conession cuntun scritori rimot

note: Translators: This is a description of the RDP protocol. It appears in the Connect dialog.
en: Access MS Windows remote desktops
fur: Jentre tai scritoris rimots di MS Windows

en: RDP Options
fur: Opzions RDP

note: Scaling check button
en: _Scaling
fur: _Scjalâ

note: Translators: This is the tooltip for the username field in a RDP connection Translators: This is the tooltip for the username field in a SSH connection
en: Optional. If blank, your username will be used. Also, it can be supplied in the Host field above, in the form username@hostname.
fur: Opzionâl. Se vueit, al vegnarà doprâ il to non utent. Al pues ancje jessi furnît tal cjamp Host parsore, inte forme <non utent>@<non host>.

note: Translators: This is the tooltip for the domain field in a RDP connection
en: Optional.
fur: Opzionâl.

note: Host width
en: _Width:
fur: _Largjece:

note: Translators: This is the tooltip for the width field in a RDP connection
en: Set width of the remote desktop
fur: Impueste la largjece dal scritori rimot

note: Host height
en: _Height:
fur: _Altece:

note: Translators: This is the tooltip for the height field in a RDP connection
en: Set height of the remote desktop
fur: Impueste la altece dal scritori rimot

en: Port:
fur: Puarte:

en: S_caling
fur: S_cjale

en: Fit the remote screen into the current window size
fur: Adate il schermi rimot ae dimension dal barcon curint

en: Scaling
fur: Scjale

en: _Cancel
fur: _Anule

en: Error connecting to host.
fur: Erôr tal conetisi al host.

note: Translators: This is a description of the SSH protocol. It appears at Connect dialog.
en: Access Unix/Linux terminals
fur: Jentre tai terminâi Unix/Linux

en: SSH Options
fur: Opzions SSH

note: Translators: 'shared' here is a VNC protocol specific flag. You can translate it, but I think it's better to let it untranslated
en: Bad value for 'shared' flag: %d. It is supposed to be 0 or 1. Ignoring it.
fur: Valôr no valit pe opzion 'shared': %d. Si supon che al sedi 0 o 1. Lu si ignore.

note: Translators: this is a command line option (run vinagre --help)
en: Enable scaled mode
fur: Abilite la modalitât scjalade

note: Translators: this is a command line option (run vinagre --help)
en: VNC Options:
fur: Opzions VNC:

note: Translators: this is a command line option (run vinagre --help)
en: Show VNC Options
fur: Mostre opzions VNC

en: Access Unix/Linux, Windows and other remote desktops.
fur: Jentre in Unix/Linux, Windows e altris scritoris rimots.

en: Could not parse the file.
fur: Impussibil analizâ il file.

note: Translators: Do not translate "Connection". It's the name of a group in the .vnc (.ini like) file.
en: The file is not a VNC one: Missing the group "Connection".
fur: Chest nol è un file VNC: al mancje il grup "Conession".

note: Translators: Do not translate "Host". It's the name of a key in the .vnc (.ini like) file.
en: The file is not a VNC one: Missing the key "Host".
fur: Chest nol è un file VNC: al mancje la clâf "Host".

en: VNC Options
fur: Opzions VNC

note: View only check button View only check button - not fully ready on spice-gtk side
en: _View only
fur: Dome _Viôt

note: Keep ratio check button
en: _Keep aspect ratio
fur: _Manten lis proporzions dal aspiet

note: JPEG Compression check button
en: _Use JPEG Compression
fur: _Dopre compression JPEG

en: This might not work on all VNC servers
fur: Chest al podarès no funzionâ su ducj i servidôrs VNC

en: Color _Depth:
fur: _Profonditât di colôr:

en: Use Server Settings
fur: Dopre impostazions servidôr

en: True Color (24 bits)
fur: Colôrs reâi (24 bit)

en: High Color (16 bits)
fur: Une vore di colôs (16 bit)

en: Low Color (8 bits)
fur: Pôcs colôrs (8 bit)

en: Ultra Low Color (3 bits)
fur: Une vore pôcs di colôrs (3 bit)

note: Translators: the whole sentence will be: Use Host <hostname> as a SSH tunnel Translators: the whole sentence will be: Use host <hostname> as a SSH tunnel
en: Use h_ost
fur: Dopre il h_ost

en: hostname or user@hostname
fur: <non host> o <utent@non host>

en: Supply an alternative port using colon
fur: Furnìs une puarte alternative doprant i doi ponts

en: For instance: joe@example.com:5022
fur: Par esempli: tite@example.com:5022

note: Translators: the whole sentence will be: Use host <hostname> as a SSH tunnel
en: as a SSH tunnel
fur: come un tunnel SSH

note: Translators: this is a pattern to open *.vnc files in a open dialog.
en: VNC Files
fur: File VNC

en: Desktop Name:
fur: Non scritori:

en: Error creating the SSH tunnel
fur: Erôr tal creâ il tunnel SSH

en: Unknown reason
fur: Motîf no cognossût

note: Translators: %s is a host name or IP address; %u is a code error (number).
en: Authentication method for host %s is unsupported. (%u)
fur: Il metodi di autenticazion pal host %s nol è supuartât. (%u)

en: Authentication unsupported
fur: Autenticazion no supuartade

en: Authentication error
fur: Erôr di autenticazion

en: A username is required in order to access this remote desktop.
fur: Un non utent al è necessari par jentrâ in chest scritori rimot.

en: A password is required in order to access this remote desktop.
fur: Une password e je necessarie par jentrâ in chest scritori rimot.

en: _Keep Aspect Ratio
fur: _Manten lis proporzions dal aspiet

en: Keep the screen aspect ratio when using scaling
fur: Manten lis proporzions dal aspiet cuant che si dopre la opzion scjalâ

en: Do not send mouse and keyboard events
fur: No stâ inviâ events di mouse e tastiere

en: _Original size
fur: Dimension _origjinâl

en: Adjust the window to the size of the remote desktop
fur: Adate il barcon ae dimension dal scritori rimot

en: _Refresh Screen
fur: _Inzorne schermi

en: Requests an update of the screen
fur: Domande un inzornament dal schermi

en: _Send Ctrl-Alt-Del
fur: _Invie Ctrl-Alt-Canc

en: Send Ctrl+Alt+Del to the remote desktop
fur: Invie Ctrl-Alt-Canc al scritori rimot

en: Read only
fur: Dome leture

note: Send Ctrl-alt-del
en: Send Ctrl-Alt-Del
fur: Invie Ctrl-Alt-Canc

en: Scaling is not supported on this installation.
    
    Read the README file (shipped with Vinagre) in order to know how to enable this feature.
fur: In chest instalazion nol è supuartât il scjalâ.
    
    Lei il file README (distribuît cun Vinagre) par cognossi ce mût abilitâ cheste funzion.

en: Unable to find a free TCP port
fur: Impussibil cjatâ une puarte TCP libare

note: Translators: Do not translate "connection". It's the name of a group in the .spice (.ini like) file.
en: The file is not a Spice one: Missing the group "connection".
fur: Chest nol è un file Spice: al mancje il grup "conession".

note: Translators: Do not translate "host". It's the name of a key in the .spice (.ini like) file.
en: The file is not a Spice one: Missing the key "host".
fur: Chest nol è un file Spice: al mancje la clâf "host".

note: Translators: This is a description of the SPICE protocol. It appears at Connect dialog.
en: Access Spice desktop server
fur: Al jentre al servidôr di scritori Spice

en: SPICE Options
fur: Opzions SPICE

note: Resize guest check button
en: _Resize guest
fur: _Ridimensione ospit

note: Clipboard sharing check button
en: _Share clipboard
fur: _Condivît notis

note: Translators: This is the tooltip for the password field in a SPICE connection
en: Optional
fur: Opzionâl

note: Translators: this is a pattern to open *.spice files in a open dialog.
en: Spice Files
fur: File Spice

en: Resize the screen guest to best fit
fur: Ridimensione il schermi ospit par adatâsi miôr che si pues

en: Automatically share clipboard between client and guest
fur: Condivît in automatic lis notis tra client e ospit

en: Error while initializing bookmarks: %s
fur: Erôr tal inizializâ i segnelibris: %s

en: Unknown error
fur: Erôr no cognossût

en: Error while initializing bookmarks: The file seems to be empty
fur: Erôr tal inizializâ i segnelibris: Il file al semee jessi vueit

en: Error while initializing bookmarks: The file is not a vinagre bookmarks file
fur: Erôr tal inizializâ i segnelibris: Il file nol è un file di segnelibris di vinagre

en: Error while saving bookmarks: Failed to create the XML structure
fur: Erôr tal salvâ i segnelibris: No si è rivâts a creâ la struture XML

en: Error while saving bookmarks: Failed to initialize the XML structure
fur: Erôr tal salvâ i segnelibris: Falît a inizializâ la struture XML

en: Error while saving bookmarks: Failed to finalize the XML structure
fur: Erôr tal salvâ i segnelibris: Falît a finalizâ la struture XML

en: Error while saving bookmarks: %s
fur: Erôr tal salvâ i segnelibris: %s

en: Error while migrating bookmarks: Failed to create the XML structure
fur: Erôr tal migrâ i segnelibris: No si è rivâts a creâ la struture XML

en: Error while migrating bookmarks: Failed to initialize the XML structure
fur: Erôr tal migrâ i segnelibris: No si è rivâts a inizializâ la struture XML

en: Error while migrating bookmarks: Failed to finalize the XML structure
fur: Erôr tal migrâ i segnelibris: No si è rivâts a finalizâ la struture XML

en: Error while migrating bookmarks: %s
fur: Erôr tal migrâ i segnelibris: %s

en: Error while migrating bookmarks: VNC plugin is not activated
fur: Erôr tal migrâ i segnelibris: il plugin VNC nol è atîf

en: Failed to create the directory
fur: Creazion de cartele falide

en: Migrating the bookmarks file to the new format. This operation is only supposed to run once.
fur: Migrazion dai file dai segnelibris al gnûf formât. Cheste operazion e varès di jessi eseguide une volte sole.

en: Error opening old bookmarks file: %s
fur: Erôr tal vierzi il vecjo file dai segnelibris: %s

en: Migration cancelled
fur: Migrazion anulade

en: Could not remove the old bookmarks file
fur: Impussibil gjavâ il vecjo file dai segnelibris

en: Root Folder
fur: Cartele lidrîs

en: Invalid name for this folder
fur: Non no valit par cheste cartele

en: The name "%s" is already used in this folder. Please use a different name.
fur: Il non "%s" al è za doprât in cheste cartele. Dopre un altri non.

en: Invalid name for this item
fur: Non no valit par chest element

note: Translators: %s is a bookmark entry name
en: Are you sure you want to remove %s from bookmarks?
fur: Sigûrs di gjavâ %s dai segnelibris?

en: Remove Folder?
fur: Gjavâ cartele?

en: Note that all its subfolders and bookmarks will be removed as well.
fur: Viôt che ancje dutis lis sot-cartelis e i segnelibris a vegnaran gjavâts.

en: Remove Item?
fur: Gjavâ element?

en: Error removing bookmark: Entry not found
fur: Erôr tal gjavâ il segnelibri: vôs no cjatade

en: New Folder
fur: Gnove cartele

en: Error while saving preferences: %s
fur: Erôr tal salvâ lis preferencis: %s

en: Choose the file
fur: Sielç il file

en: There are no supported files
fur: No 'ndi son file supuartâts

en: None of the active plugins support this action. Activate some plugins and try again.
fur: Nissun dai plugin atîfs al supuarte cheste azion. Ative cualchi plugin e torne prove.

en: The following file could not be opened: | The following files could not be opened:
fur[0]: Il file daspò nol pues jessi viert:
fur[1]: I file daspò no puedin jessi vierts:

en: Could not get the active protocol from the protocol list.
fur: Impussibil otignî il protocol atîf de liste dai protocoi.

en: Error while saving history file: %s
fur: Erôr tal salvâ il file de cronologjie: %s

en: Choose a Remote Desktop
fur: Sielç un scritori rimot

en: The protocol %s is not supported.
fur: Il protocol %s nol è supuartât.

en: Could not open the file.
fur: Impussibil vierzi il file.

en: The file was not recognized by any of the plugins.
fur: Il file nol è stât ricognossût di nissun dai plugin.

note: Setup command line options
en: - Remote Desktop Viewer
fur: - Visualizadôr Scritoris Rimots

en: Failed to resolve avahi hostname: %s
fur: Risoluzion dal non dal host avahi falide: %s

en: The service %s was already registered by another plugin.
fur: Il servizi %s al jere za regjistrât di un altri plugin.

en: Failed to add mDNS browser for service %s.
fur: Zonte dal esploradôr mDNS pal servizi %s falide.

note: Translators: "Browse for hosts" means the ability to find/locate some remote hosts [with the VNC service enabled] in the local network
en: Failed to browse for hosts: %s
fur: Ricercje dai host falide: %s

en: Failed to initialize mDNS browser: %s
fur: No si è rivâts a inizializâ l'esploradôr mDNS: %s

note: Translators: %s is a host name or IP address.
en: Connection to host %s was closed.
fur: La conession al host %s e je stade sierade.

en: Connection closed
fur: Conession sierade

note: Translators: %s is a host name or IP address.
en: Authentication for host %s has failed
fur: Autenticazion pal host %s falide

en: Authentication failed
fur: Autenticazion falide

en: Connecting…
fur: Daûr a coneti...

en: Close connection
fur: Siere conession

note: Translators: this is a command line option (run vinagre --help)
en: Specify geometry of the main Vinagre window
fur: Specifiche la gjeometrie dal barcon principâl di Vinagre

note: Translators: this is a command line option (run vinagre --help)
en: Open Vinagre in fullscreen mode
fur: Vierç Vinagre in modalitât plen visôr

note: Translators: this is a command line option (run vinagre --help)
en: Create a new toplevel window in an existing instance of Vinagre
fur: Cree un gnûf barcon di nivel plui alt intune istance esistent di Vinagre

note: Translators: this is a command line option (run vinagre --help)
en: Open a file recognized by Vinagre
fur: Vierç un file ricognossût di Vinagre

en: filename
fur: non dal file

en: Show help
fur: Mostre jutori

note: Translators: this is a command line option (run vinagre --help)
en: [server:port]
fur: [servidôr:puarte]

en: Invalid argument %s for --geometry
fur: Argoment %s no valit par --geometry

en: The following error has occurred: | The following errors have occurred:
fur[0]: L'erôr chi daurman al è vignût fûr:
fur[1]: I erôrs chi daurman a son vignûts fûr:

en: Cannot initialize preferences manager.
fur: Impussibil inizializâ il gjestôr des preferencis.

en: On the port %d
fur: Te puarte %d

en: Error activating reverse connections
fur: Erôr tal ativâ lis conessions contraris

en: The program could not find any available TCP ports starting at 5500. Is there any other running program consuming all your TCP ports?
fur: Il program nol rive a cjatâ nissune puarte TCP disponibil tacant di 5500. Isal un altri program che ti dopre dutis lis puartis TCP?

en: Timed out when logging into SSH host
fur: Fûr timp massim tal jentrâ intal host SSH

en: Unable to spawn ssh program
fur: Impussibil fâ partî il program ssh

en: Unable to spawn ssh program: %s
fur: Impussibil fâ partî il program ssh: %s

en: Timed out when logging in
fur: Fûr timp massim tal jentrâ

en: Permission denied
fur: Permès dineât

en: Password dialog canceled
fur: Dialic pe password anulât

en: Could not send password
fur: Impussibil inviâ password

en: Log In Anyway
fur: Jentre distès

en: Cancel Login
fur: Anule acès

en: The identity of the remote host (%s) is unknown.
    This happens when you log in to a host the first time.
    
    The identity sent by the remote host is %s. If you want to be absolutely sure it is safe to continue, contact the system administrator.
fur: La identitât dal host rimot (%s) no je cognossude.
    Chest al sucêt cuant che tu jentris intun host pe prime volte.
    
    La identitât inviade dal host rimot e je %s. Par jessi sigûrs dal dut di continuâ, contatâ l'aministradôr di sisteme.

en: Login dialog canceled
fur: Dialic di acès anulât

en: Can't send host identity confirmation
fur: Impussibil inviâ la conferme de identitât dal host

note: Login succeed, save password in keyring
en: Secure shell password: %s
fur: Password Secure shell: %s

en: Error saving the credentials on the keyring.
fur: Erôr tal salvâ lis credenziâls tal puarteclâfs.

en: Hostname not known
fur: Non host no cognossût

en: No route to host
fur: Nissun indreçament di direzion pal host

en: Connection refused by server
fur: Conession refudade dal servidôr

en: Host key verification failed
fur: Verifiche clâf Host falide

en: Unable to find a valid SSH program
fur: Impussibil cjatâ un program SSH valit

en: Disconnect
fur: Disconet

note: Translators: Pressing this button will minimize Vinagre
en: Minimize window
fur: Impiçulìs barcon

en: Leave fullscreen
fur: Lasse mût a plen visôr

en: Error saving recent connection.
fur: Erôr tal salvâ la conession resinte.

en: Remote desktop password for %s
fur: Password di scritori rimot par %s

en: Could not get a screenshot of the connection.
fur: Impussibil otignî une cature de conession.

en: Save Screenshot
fur: Salve cature

en: Screenshot of %s at %s
fur: Cature di %s su %s

en: Error saving screenshot
fur: Erôr tal salvâ la cature

en: Impossible to get service property: %s
fur: Impussibil vê lis proprietâts dal servizi:  %s

en: Impossible to create the connection: %s
fur: Impussibil creâ la conession: %s

en: Impossible to accept the stream tube: %s
fur: Impussibil acetâ il flus dal tubo: %s

note: Translators: this is an error message when we fail to get the name of an empathy/telepathy buddy. %s will be replaced by the actual error message.
en: Impossible to get the contact name: %s
fur: Impussibile vê il non dal contat: %s

en: Impossible to get the avatar: %s
fur: Impussibil vê il avatar: %s

en: %s wants to share their desktop with you.
fur: %s al vûl condividi il so scritori cun te.

en: Desktop sharing invitation
fur: Invît condivision scritori

note: Toplevel
en: _Remote
fur: _Rimot

en: _Edit
fur: _Modifiche

en: _View
fur: _Visualize

en: _Bookmarks
fur: _Segnelibris

en: _Help
fur: _Jutori

en: Connect to a remote desktop
fur: Conet a un scritori rimot

en: Open a .VNC file
fur: Vierç un file .VNC

note: Translators: "Reverse" here is an adjective, not a verb.
en: _Reverse Connections…
fur: Conessions cont_raris...

en: Configure incoming VNC connections
fur: Configure conessions VNC in jentrade

en: Quit the program
fur: Jes dal program

note: Help menu
en: _Contents
fur: _Contignûts

en: Open the Vinagre manual
fur: Vierç il manuâl di Vinagre

en: About this application
fur: Informazions su cheste aplicazion

en: _Keyboard shortcuts
fur: _Scurtis di tastiere

en: Enable keyboard shortcuts
fur: Abilite lis scurtis di tastiere

en: _Toolbar
fur: _Sbare dai struments

en: Show or hide the toolbar
fur: Mostre o plate la sbare dai struments

en: _Statusbar
fur: Sbare di s_tât

en: Show or hide the statusbar
fur: Mostre o plate la sbare di stât

en: Disconnect the current connection
fur: Disconet la conession atuâl

en: Disconnect All
fur: Disconet dutis

en: Disconnect all connections
fur: Disconet dutis lis conessions

note: Bookmarks menu
en: _Add Bookmark
fur: _Zonte Segnelibri

en: Add the current connection to your bookmarks
fur: Zonte la conession atuâl tai segnelibris

note: Remote menu
en: _Take Screenshot
fur: Fâs une ca_ture

en: Take a screenshot of the current remote desktop
fur: Fâs une cature dal scritori rimot atuâl

en: View the current remote desktop in fullscreen mode
fur: Viôt il scritori rimot atuâl in modalitât plen visôr

en: An error occurred
fur: Al è vignût fûr un erôr

en: Vinagre failed to open a UI file, with the error message:
fur: Vinagre nol è rivât a vierzi un file de interface utent, cul messaç di erôr:

en: Please check your installation.
fur: Controle la tô instalazion.

en: Error loading UI file
fur: Erôr tal cjariâ il file de interface utent

note: Translators: %s is a protocol, like VNC or SSH
en: %s authentication is required
fur: Autenticazion %s necessarie

en: Error showing help
fur: Erôr tal mostrâ il jutori

en: Could not merge UI XML file: %s
fur: Impussibil unî il file XML de interface utent: %s

en: _Recent Connections
fur: Conessions _resintis

note: Translators: This is server:port, a statusbar tooltip when mouse is over a bookmark item on menu
en: Open %s:%d
fur: Vierç %s:%d

en: Vinagre disables keyboard shortcuts by default, so that any keyboard shortcuts are sent to the remote desktop.
    
    This message will appear only once.
fur: Vinagre in maniere predefinide al disabilite lis scurtis di tastiere, cussì che dutis lis scurtis a vegnin inviadis al scritori rimot.
    
    Chest messaç al vegnarà mostrât nome une volte.

en: Enable shortcuts
fur: _Abilite scurtis

en: Error while creating the file %s: %s
fur: Erôr tal creâ il file %s: %s
