vinagre 1.0 - en to nn translation catalogue (91 entries)

en: Access remote desktops
nn: Bruk eksternt skrivebord

en: Remote Desktop Viewer
nn: Vising av eksternt skrivebord

en: <b>Editing a bookmark</b>
nn: <b>Redigerer eit bokmerke</b>

en: <b>Enter a name for this connection</b>
nn: <b>Vel eit namn for denne tilkoplinga</b>

en: <b>In order to connect on this machine, a password is required. Please, supply it.</b>
nn: <b>For å kopla til denne maskinen, treng du eit passord.</b>

en: <b>Which machine do you want to connect to?</b>
nn: <b>Kva maskin vil du kopla til?</b>

en: Editing a bookmark
nn: Redigerer eit bokmerke

en: Host:
nn: Vert:

en: Saving to bookmarks
nn: Lagrar bokmerke

en: _Host:
nn: _Vert:

en: _Name:
nn: _Namn:

en: _Password:
nn: _Passord:

en: _Remember this password
nn: _Hugs dette passordet

en: The handler for "vnc://" URLs
nn: Handsamar for «vnc://»-URLer

en: Remote Desktop (VNC) file
nn: Fil for eksternt skrivebord (VNC)

en: Remote Desktop Connection
nn: Ekstern skrivebordstilkopling

en: Error while saving bookmarks: %s
nn: Feil under lagring av bokmerke: %s

en: Error while initializing bookmarks: %s
nn: Feil under oppstart av bokmerke: %s

en: Confirm removal?
nn: Stadfest fjerning

en: Are you sure you want to exclude <i>%s</i> from bookmarks?
nn: Er du sikker på at du ynskjer å utelate <i>%s</i> frå bokmerka?

en: Error while removing %s from bookmarks: %s
nn: Feil ved fjerning av %s frå bokmerke: %s

en: Choose the file
nn: Vel fil

en: Supported formats
nn: Støttede format

en: The following file could not be opened: | The following files could not be opened:
nn[0]: Følgjande fil kunne ikkje verta opna:
nn[1]: Følgjande filer kunne ikkje verta opna:

en: Vinagre is a VNC client for the GNOME Desktop
nn: Vinagre er ein VNC-klient for GNOME-skrivebordet

en: Vinagre is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
nn: Vinagre er fri programvare. Du kan redistribuere og/eller endra programmet under betingelsene gjeven i GNU General Public License som utgjeven av Free Software Foundation; anten versjon 2 av lisensen, eller (viss du ynskjer det) ein kvar seinare versjon.

en: Vinagre is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
nn: Vinagre vert distribuert i håp om at programmet er nyttig, men UTEN NOKON GARANTI, ikkje eingong implisitt garanti om at det er SALGBART eller PASSER EIT BESTEMT FORMÅL. Sjå GNU General Public License for detaljar.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program. If not, see <http://www.gnu.org/licenses/>.
nn: Du skal ha motteken ein kopi av GNU General Public License saman med dette programmet. Viss ikkje, sjå på <http://www.gnu.org/licenses/>.

en: Vinagre Website
nn: Heimeside for Vinagre

en: Choose a VNC Server
nn: Vel ein VNC-tenar

en: Image
nn: Bilete

en: Name
nn: Namn

en: Bookmarks
nn: Bokmerke

en: Hide bookmarks
nn: Gøym bokmerke

en: Opens a .vnc file
nn: Opnar ei .vnc-fil

en: filename
nn: filnamn

en: [server:port]
nn: [tenar:port]

en: Unknown error
nn: Ukjend feil

en: The protocol %s is not supported.
nn: Protokoll %s er ikkje støtta.

en: The following error has occurred: | The following errors have occurred:
nn[0]: Følgjande feil oppsto:
nn[1]: Følgjande feil oppsto:

note: Setup command line options
en: - VNC Client for GNOME
nn: - VNC-klient for GNOME

en: Run 'vinagre --help' to see a full list of available command line options
nn: Køyr «vinagre --help» for å sjå ei liste med tilgjengelege kommandolinjeval

en: Connection to host "%s" was closed.
nn: Tilkoplinga til verten «%s» vart lukka.

en: Connecting...
nn: Koplar til ...

en: Close connection
nn: Lukk tilkopling

en: Cannot initialize preferences manager.
nn: Kan ikkje starta opp innstillingshandsamaren.

en: Expected `%s' got `%s' for key %s
nn: Forventa «%s», fikk «%s» for nøkkelen %s

en: Error connecting to host.
nn: Feil ved tilkopling til verten.

en: Authentication to host "%s" has failed
nn: Autentisering mot verten «%s» mislukkast

en: Authentication method to host "%s" is unsupported. (%u)
nn: Autentiseringsmetoden mot verten «%s» er ikkje støtta. (%u)

en: Error saving recent connection.
nn: Feil under lagring av siste tilkopling.

en: Error saving the password on the keyring.
nn: Feil under lagring av passord på nøkkelringa.

en: Press Ctrl+Alt to grab the cursor
nn: Trykk Ctrl + Alt for å fange peikaren

en: Press Ctrl+Alt to release the cursor
nn: Trykk Ctrl + Alt for å sleppa peikaren

en: Desktop Name:
nn: Skrivebordsnamn:

en: Dimensions:
nn: Dimensjonar:

en: Screenshot of %s
nn: Skjermbilete av %s

en: Save Screenshot
nn: Lagra skjermbilete

note: Toplevel
en: _Machine
nn: _Maskin

en: _Edit
nn: _Rediger

en: _View
nn: _Vis

en: _Bookmarks
nn: _Bokmerke

en: _Help
nn: _Hjelp

en: Connect into a remote machine
nn: Kopla til ein ekstern maskin

en: Open a .VNC file
nn: Opna ein .VNC-fil

en: Quit the program
nn: Avslutt programmet

note: Bookmarks menu
en: _Open bookmark
nn: _Opna bokmerke

en: Connect into this machine
nn: Kopla til denne maskinen

en: _Edit bookmark
nn: _Rediger bokmerke

en: Edit the details of selected bookmark
nn: Rediger detaljene for vald bokmerke

en: _Remove from bookmarks
nn: _Fjern bokmerke

en: Remove current selected connection from bookmarks
nn: Fjern gjeldende valde tilkopling frå bokmerke

note: Help menu
en: _Contents
nn: _Innhald

en: Open the vinagre manual
nn: Opna manualen for Vinagre

en: About this application
nn: Om dette programmet

en: Close the current connection
nn: Lukk gjeldende tilkopling

en: C_lose All
nn: _Lukk alle

en: Close all active connections
nn: Lukk alle aktive tilkoplingar

note: Bookmarks menu
en: _Add to bookmarks
nn: _Legg til i bokmerke

en: Add current connection to your bookmarks
nn: Legg til gjeldende tilkopling til dine bokmerke

note: Machine menu
en: Take screenshot
nn: Ta skjermbilete

en: Take a screenshot of active connection
nn: Ta eit skjermbilete av den aktive tilkoplinga

en: View the current machine in full screen
nn: Vis gjeldende tilkopling i fullskjerm

en: _Toolbar
nn: _Verktøylinje

en: Show or hide the toolbar
nn: Vis eller gøym verktøylinja

en: _Statusbar
nn: _Statuslinje

en: Show or hide the statusbar
nn: Vis eller gøym statuslinja

en: Show or hide the bookmarks panel
nn: Vis eller gøym bokmerketpanelet

en: Could not merge vinagre-ui.xml: %s
nn: Klarte ikkje å slå saman vinagre-ui.xml: %s

en: _Recent connections
nn: _Siste tilkoplingar

note: Translators: This is server:port, a statusbar tooltip when mouse is over a bookmark item on menu
en: Open %s:%d
nn: Opna %s:%d
