vinagre master - en to sl translation catalogue (269 entries)

en: Whether we should leave other clients connected
sl: Ali naj ostanejo ostali odjemalci povezani

en: When connecting to a host, the client can say to the server to leave other clients connected or to drop the existent connections. Set the value to true to share the desktop with the other clients.
sl: Ob povezavi z gostiteljem, lahko odjemalec pusti druge odjemalce povezane s strežnikom ali pa prekine njihove povezave. Izbrana možnost omogoča souporabo namizja z drugimi odjemalci.

en: Whether we should show tabs even when there is only one active connection
sl: Ali naj bodo prikazani zavihki tudi, kadar je na voljo le ena povezava

en: Set to "true" to always show the tabs. Set to "false" to only show the tabs when there is more than one active connection.
sl: Izberite možnost "prav", če želite, da so zavihki vedno dejavni. Neizbrana možnost prikaže zavihke le, kadar je dejavnih več kot eden.

en: Whether we should show the menu accelerators (shortcut keys)
sl: Ali naj bodo prikazane hitre tipke (tipkovne povezave)

en: Set to "false" to disable menu shortcuts. Set to "true" to enable them. Note that if they are enabled, those keys will be intercepted by the menu and will not be sent to the remote host.
sl: Izberite možnost "napak", v kolikor želite onemogočiti hitre tipke menija. Izbrana možnost "prav" jih omogoči. Opomba: kadar so hitre tipke omogočene, bodo vedno uporabljene za meni in ne bodo delovale pri oddaljenih gostiteljih.

en: Maximum number of history items in connect dialog
sl: Največje število predmetov zgodovine v pogovornem oknu povezave.

en: Specifies the maximum number of items in the host dropdown entry.
sl: Določa največje število predmetov v spustnem meniju gostitelja.

en: Whether we should start the program listening for reverse connections
sl: Ali naj se program zažene z možnostjo prisluha nasprotnim povezavam

en: Set to "true" to always start the program listening for reverse connections.
sl: Izbrana možnost omogoča, da se program zažene z možnostjo prisluha nasprotnim povezavam.

note: Both taken from the desktop file.
en: Remote Desktop Viewer
sl: Pregledovalnik oddaljenih namizij

en: Access remote desktops
sl: Dostop do oddaljenih namizij

en: Vinagre shows remote Windows, Mac OS X and Linux desktops.
sl: Program VInagre omogoča prikaz oddaljenih namizij Windows, Mac OS X in Linux.

en: It uses the VNC, RDP and SPICE protocols, and can even be used to connect to SSH servers.
sl: Program uporablja protokole VNC, RDP in SPICE, uporabiti pa ga je mogoče tudi za povezavo s strežnikom SSH.

en: Vinagre is a remote desktop viewer for the GNOME desktop
sl: Program Vinagre je pregledovalnik oddaljenih namizi za namizje GNOME

note: This is a button label, in the authentication dialog
en: _Authenticate
sl: _Overi

en: Authentication is required
sl: Zahtevana je overitev

en: Host:
sl: Gostitelj:

en: _Username:
sl: _Uporabniško ime:

en: _Password:
sl: _Geslo:

en: _Domain:
sl: _Domena:

en: _Remember this credential
sl: _Zapomni si poverilnico

en: Store the login credential in GNOME Keyring
sl: Shrani poverila prijave v zbirki ključev GNOME.

en: Bookmarks
sl: Zaznamki

en: Connection
sl: Povezava

note: Translators: This is the name of a bookmark. It appears in the add/edit bookmark dialog.
en: _Name:
sl: _Ime:

en: _Host:
sl: _Gostitelj:

en: Options
sl: Možnosti

en: _Full screen
sl: _Celozaslonski način

en: Folder
sl: Mapa

en: Bookmark Folder
sl: Mapa zaznamkov

en: Parent Folder
sl: Nadrejena mapa

en: Certificate Verification
sl: Overitev potrdila

en: The remote host has changed its certificate.
    Do you trust the new certificate?
sl: Oddaljeni gostitelj ima spremenjeno potrdilo.
    Ali zaupate novemu potrdilu?

note: Subject of the certificate.
en: Subject:
sl: Zadeva:

note: Issuer of the certificate.
en: Issuer:
sl: Izdajatelj:

note: Fingerprint of the new certificate.
en: New fingerprint:
sl: Nov prstni odtis:

note: Fingerprint of the old certificate.
en: Old fingerprint:
sl: Star prstni odtis:

en: The below certificate could not be verified.
    Do you trust the certificate?
sl: Potrdila spodaj ni mogoče overiti.
    Ali zaupate temu potrdilu?

note: Fingerprint of the certificate.
en: Fingerprint:
sl: Prstni odtis:

en: Connect
sl: Poveži

en: Choose a remote desktop to connect to
sl: Izbor oddaljenega namizja za povezavo

en: _Protocol:
sl: _Protokol:

en: Select a remote desktop protocol for this connection
sl: Izbor protokola oddaljenega namizja za to povezavo.

en: Search for remote hosts on the network
sl: Poišči oddaljene gostitelje na omrežju

en: Connection options
sl: Možnosti povezave

en: _Fullscreen
sl: _Celozaslonski način

en: Enable fullscreen mode for this connection
sl: Omogoči celozaslonski način za to povezavo

en: Reverse Connections
sl: Nasprotne povezave

en: By activating reverse connections you can access remote desktops that are behind a firewall. The remote side is supposed to initiate the connection with you. For further information, read the help.
sl: Z omogočanjem nasprotnih povezav se omogoči dostop do oddaljenih namizij za požarnimi zidovi. Oddaljena stran začne povezavo v nasprotni smeri. Več podrobnosti je zapisanih v datoteki pomoči.

en: _Enable Reverse Connections
sl: _Omogoči nasprotne povezave

note: Translators: this is the reverse connection mode. "Always enabled" means it will be enabled by default in the program startup. You can see this string in the dialog Remote->Reverse connections.
en: _Always Enabled
sl: _Vedno omogočeno

en: This desktop is reachable through the following IP address(es):
sl: Namizje je dostopno preko naslednjih IP naslovov:

en: Connectivity
sl: Povezljivost

en: Remote Desktop (VNC) file
sl: Datoteka (VNC) oddaljenega namizja

en: Remote Desktop Connection
sl: Povezava z oddaljenim namizjem

note: Translators: This is a description of the RDP protocol. It appears in the Connect dialog.
en: Access MS Windows remote desktops
sl: Dostop do oddaljenih namizij MS Windows

en: RDP Options
sl: Možnosti RDP

note: Scaling check button
en: _Scaling
sl: Prilagajanje _velikosti

note: Translators: This is the tooltip for the username field in a RDP connection Translators: This is the tooltip for the username field in a SSH connection
en: Optional. If blank, your username will be used. Also, it can be supplied in the Host field above, in the form username@hostname.
sl: Izbirno. Prazno polje določa uporabo uporabniškega imena. Podatke je mogoče vpisati tudi v zgornje polje v obliki uporabnik@ime-gostitelja.

note: Translators: This is the tooltip for the domain field in a RDP connection
en: Optional.
sl: Izbirno

note: Host width
en: _Width:
sl: _Širina:

note: Translators: This is the tooltip for the width field in a RDP connection
en: Set width of the remote desktop
sl: Širina oddaljenega namizja

note: Host height
en: _Height:
sl: _Višina:

note: Translators: This is the tooltip for the height field in a RDP connection
en: Set height of the remote desktop
sl: Višina oddaljenega namizja

en: Port:
sl: Vrata:

en: S_caling
sl: Prilagajanje _velikosti

en: Fit the remote screen into the current window size
sl: Prilagodi oddaljeni zaslon na velikost trenutnega okna

en: Scaling
sl: Prilagajanje velikosti

en: _Cancel
sl: _Prekliči

en: Error connecting to host.
sl: Napaka med povezovanjem z gostiteljem.

note: Translators: This is a description of the SSH protocol. It appears at Connect dialog.
en: Access Unix/Linux terminals
sl: Dostop do terminalov Unix/Linux

en: SSH Options
sl: Možnosti SSH

note: Translators: 'shared' here is a VNC protocol specific flag. You can translate it, but I think it's better to let it untranslated
en: Bad value for 'shared' flag: %d. It is supposed to be 0 or 1. Ignoring it.
sl: Neveljavna vrednost zastavice 'souporabe': %d. Vrednost mora biti 0 ali 1. Nastavitev je prezrta.

note: Translators: this is a command line option (run vinagre --help)
en: Enable scaled mode
sl: Omogoči prilagojen način

note: Translators: this is a command line option (run vinagre --help)
en: VNC Options:
sl: Možnosti VNC:

note: Translators: this is a command line option (run vinagre --help)
en: Show VNC Options
sl: Pokaže možnosti VNC

en: Access Unix/Linux, Windows and other remote desktops.
sl: Dostop do Unix/Linux, Windows in drugih oddaljenih namizij.

en: Could not parse the file.
sl: Ni mogoče razčleniti datoteke.

note: Translators: Do not translate "Connection". It's the name of a group in the .vnc (.ini like) file.
en: The file is not a VNC one: Missing the group "Connection".
sl: Datoteka ni prava datoteka VNC: manjka skupina "Connection".

note: Translators: Do not translate "Host". It's the name of a key in the .vnc (.ini like) file.
en: The file is not a VNC one: Missing the key "Host".
sl: Datoteka ni prava datoteka VNC: manjka ključ "Host".

en: VNC Options
sl: Možnosti VNC

note: View only check button View only check button - not fully ready on spice-gtk side
en: _View only
sl: Samo za _ogled

note: Keep ratio check button
en: _Keep aspect ratio
sl: _Ohrani razmerje

note: JPEG Compression check button
en: _Use JPEG Compression
sl: _Uporabi stiskanje JPEG

en: This might not work on all VNC servers
sl: Možnost morda ne bo delovala na vseh vrstah strežnikov VNC

en: Color _Depth:
sl: Barvna _globina:

en: Use Server Settings
sl: Uporabi nastavitve strežnika

en: True Color (24 bits)
sl: Prave barve (24 bitno)

en: High Color (16 bits)
sl: Visoke barve (16 bitno)

en: Low Color (8 bits)
sl: Nizke barve (8 bitno)

en: Ultra Low Color (3 bits)
sl: Zelo nizke barve (3 bitno)

note: Translators: the whole sentence will be: Use Host <hostname> as a SSH tunnel Translators: the whole sentence will be: Use host <hostname> as a SSH tunnel
en: Use h_ost
sl: Uporabi _gostitelja

en: hostname or user@hostname
sl: ime gostitelja ali uporabnik@ime-gostitelja

en: Supply an alternative port using colon
sl: Določite vrata strežnika ločena s podpičjem

en: For instance: joe@example.com:5022
sl: Na primer: marlinka@domena.si:5022

note: Translators: the whole sentence will be: Use host <hostname> as a SSH tunnel
en: as a SSH tunnel
sl: kot SSH tunel.

note: Translators: this is a pattern to open *.vnc files in a open dialog.
en: VNC Files
sl: Datoteke VNC

en: Desktop Name:
sl: Ime namizja:

en: Dimensions:
sl: Mere:

en: Error creating the SSH tunnel
sl: Napaka med ustvarjanjem SSH tunela

en: Unknown reason
sl: Neznan razlog

note: Translators: %s is a host name or IP address; %u is a code error (number).
en: Authentication method for host %s is unsupported. (%u)
sl: Način overitve z gostiteljem %s ni podprt. (%u)

en: Authentication unsupported
sl: Overitev ni podprta

en: Authentication error
sl: Napaka med overjanjem

en: A username is required in order to access this remote desktop.
sl: Za dostop do oddaljenega namizja je zahtevano uporabniško ime.

en: A password is required in order to access this remote desktop.
sl: Za dostop do oddaljenega namizja je zahtevano geslo.

en: _Keep Aspect Ratio
sl: _Ohrani razmerje

en: Keep the screen aspect ratio when using scaling
sl: Ohrani razmerje ob spreminjanju velikosti

en: Do not send mouse and keyboard events
sl: Ne pošilja dejanj tipkovnice in miške

en: _Original size
sl: _Izvorna velikost

en: Adjust the window to the size of the remote desktop
sl: Prilagodi okno velikosti oddaljenega namizja

en: _Refresh Screen
sl: _Osveži zaslon

en: Requests an update of the screen
sl: Zahteva posodobitev zaslona

en: _Send Ctrl-Alt-Del
sl: _Pošlji Ctrl-Alt-Del

en: Send Ctrl+Alt+Del to the remote desktop
sl: Pošlje ukaz Ctrl+Alt+Del oddaljenemu namizju

en: Read only
sl: Le za branje

note: Send Ctrl-alt-del
en: Send Ctrl-Alt-Del
sl: Pošlji Ctrl-Alt-Del

en: Scaling is not supported on this installation.
    
    Read the README file (shipped with Vinagre) in order to know how to enable this feature.
sl: Prilagajanja velikosti ni podprto pri tej namestitvi.
    
    Več podrobnosti o možnostih in načinu zagona si preberite v datoteki README.

en: Unable to find a free TCP port
sl: Ni mogoče najti prostih TCP vrat

note: Translators: Do not translate "connection". It's the name of a group in the .spice (.ini like) file.
en: The file is not a Spice one: Missing the group "connection".
sl: Datoteka ni prava datoteka SPICE: manjka skupina "povezava".

note: Translators: Do not translate "host". It's the name of a key in the .spice (.ini like) file.
en: The file is not a Spice one: Missing the key "host".
sl: Datoteka ni prava datoteka SPICE: manjka ključ "gostitelj".

note: Translators: This is a description of the SPICE protocol. It appears at Connect dialog.
en: Access Spice desktop server
sl: Dostop do strežnika namizija SPICE

en: SPICE Options
sl: Možnosti SPICE

note: Resize guest check button
en: _Resize guest
sl: _Prilagodi velikost okna gosta

note: Clipboard sharing check button
en: _Share clipboard
sl: _Souporaba odložišča

note: Translators: This is the tooltip for the password field in a SPICE connection
en: Optional
sl: Možnosti

note: Translators: this is a pattern to open *.spice files in a open dialog.
en: Spice Files
sl: Datoteke SPICE

en: Resize the screen guest to best fit
sl: Prilagodi velikost okna gosta najustreznejši velikosti

en: Automatically share clipboard between client and guest
sl: Samodejno souporabi odložišče med odjemalcem in gostom.

en: Error while initializing bookmarks: %s
sl: Napaka med zaganjanjem zaznamkov: %s

en: Unknown error
sl: Neznana napaka

en: Error while initializing bookmarks: The file seems to be empty
sl: Napaka med zaganjanjem zaznamkov: datoteka je videti prazna.

en: Error while initializing bookmarks: The file is not a vinagre bookmarks file
sl: Napaka med zaganjanjem zaznamkov: datoteka ni prava vinagre datoteka zaznamkov.

en: Error while saving bookmarks: Failed to create the XML structure
sl: Napaka med shranjevanjem zaznamkov: napaka med ustvarjanjem XML zgradbe.

en: Error while saving bookmarks: Failed to initialize the XML structure
sl: Napaka med shranjevanjem zaznamkov: napaka med zaganjanjem XML zgradbe.

en: Error while saving bookmarks: Failed to finalize the XML structure
sl: Napaka med shranjevanjem zaznamkov: napaka med zaključevanjem XML zgradbe.

en: Error while saving bookmarks: %s
sl: Napaka med shranjevanjem zaznamkov: %s

en: Error while migrating bookmarks: Failed to create the XML structure
sl: Napaka med premikanjem zaznamkov: napaka med ustvarjanjem XML zgradbe.

en: Error while migrating bookmarks: Failed to initialize the XML structure
sl: Napaka med premikanjem zaznamkov: napaka med zaganjanjem XML zgradbe.

en: Error while migrating bookmarks: Failed to finalize the XML structure
sl: Napaka med premikanjem zaznamkov: napaka med zaključevanjem XML zgradbe.

en: Error while migrating bookmarks: %s
sl: Napaka med premikanjem zaznamkov: %s

en: Error while migrating bookmarks: VNC plugin is not activated
sl: Napaka med premikanjem zaznamkov: VNC vstavek ni dejaven

en: Failed to create the directory
sl: Napaka med ustvarjanjem mape

en: Migrating the bookmarks file to the new format. This operation is only supposed to run once.
sl: Premikanje datoteke zaznamkov v novo obliko. Možnost se praviloma uporabi le enkrat.

en: Error opening old bookmarks file: %s
sl: Napaka med odpiranjem stare datoteke zaznamkov: %s

en: Migration cancelled
sl: Premikanje je  preklicano.

en: Could not remove the old bookmarks file
sl: Ni mogoče odstraniti stare datoteke z zaznamki.

en: Root Folder
sl: Korenska mapa

en: Invalid name for this folder
sl: Neveljavno ime za to mapo

en: The name "%s" is already used in this folder. Please use a different name.
sl: Ime "%s" je v tej mapi že uporabljeno. Uporabite drugo ime.

en: Invalid name for this item
sl: Neveljavno ime predmeta

note: Translators: %s is a protocol name, like VNC or SSH
en: (Protocol: %s)
sl: (Protokol: %s)

note: Translators: %s is a bookmark entry name
en: Are you sure you want to remove %s from bookmarks?
sl: Ali zares želite odstraniti %s iz zaznamkov?

en: Remove Folder?
sl: Ali naj se mapa odstrani?

en: Note that all its subfolders and bookmarks will be removed as well.
sl: Odstranjene bodo tudi vse podrejene mape in zaznamki.

en: Remove Item?
sl: Odstrani predmet?

en: Error removing bookmark: Entry not found
sl: Napaka med odstranjevanjem zaznamka: vnosa ni mogoče najti.

en: New Folder
sl: Nova mapa

en: Error while saving preferences: %s
sl: Prišlo je do napake med shranjevanjem možnosti: %s

en: Choose the file
sl: Izberite datoteko

en: There are no supported files
sl: Ni podprtih datotek

en: None of the active plugins support this action. Activate some plugins and try again.
sl: Ni ustreznega vstavka za podporo temu dejanju. Zagnati je treba ustrezne vstavke.

en: The following file could not be opened: | The following files could not be opened:
sl[0]: Datoteke, ki jih ni mogoče odpreti:
sl[1]: Datoteka, ki je ni mogoče odpreti:
sl[2]: Datoteki, ki ju ni mogoče odpreti:
sl[3]: Datoteke, ki jih ni mogoče odpreti:

en: Could not get the active protocol from the protocol list.
sl: Ni mogoče pridobiti dejavnega protokola v seznamu protokolov.

en: Error while saving history file: %s
sl: Napaka med shranjevanjem datoteke zgodovine: %s

en: Choose a Remote Desktop
sl: Zapri oddaljeno namizje

en: The protocol %s is not supported.
sl: Protokol %s ni podprt.

en: Could not open the file.
sl: Ni mogoče odpreti datoteke.

en: The file was not recognized by any of the plugins.
sl: Datoteke ne ustrezna nobenemu izmed dejavnih vstavkov.

note: Setup command line options
en: - Remote Desktop Viewer
sl: - Pregledovalnik oddaljenih namizij

en: Failed to resolve avahi hostname: %s
sl: Napaka med razčlenjevanjem avahi imena gostitelja: %s

en: The service %s was already registered by another plugin.
sl: Storitev %s je že vpisana pri drugem vstavku.

en: Failed to add mDNS browser for service %s.
sl: Napaka med dodajanjem mDNS brskalnika za storitev %s.

note: Translators: "Browse for hosts" means the ability to find/locate some remote hosts [with the VNC service enabled] in the local network
en: Failed to browse for hosts: %s
sl: Napaka med brskanjem za gostitelji: %s

en: Failed to initialize mDNS browser: %s
sl: Napaka med zaganjanjem mDNS brskalnika: %s

note: Translators: %s is a host name or IP address.
en: Connection to host %s was closed.
sl: Povezava z gostiteljem %s je prekinjena.

en: Connection closed
sl: Povezava zaprta

note: Translators: %s is a host name or IP address.
en: Authentication for host %s has failed
sl: Overitev gostitelja %s je spodletela

en: Authentication failed
sl: Overitev ni uspela

en: Connecting…
sl: Povezovanje ...

en: Close connection
sl: Zapri povezavo

note: Translators: this is a command line option (run vinagre --help)
en: Specify geometry of the main Vinagre window
sl: Določi geometrijo glavnega okna programa.

note: Translators: this is a command line option (run vinagre --help)
en: Open Vinagre in fullscreen mode
sl: Odpri program v celozaslonskem načinu

note: Translators: this is a command line option (run vinagre --help)
en: Create a new toplevel window in an existing instance of Vinagre
sl: Ustvari novo vrhnje okno v obstoječem primerku programa Vinagre

note: Translators: this is a command line option (run vinagre --help)
en: Open a file recognized by Vinagre
sl: Odpri datoteko programa Vinagre

en: filename
sl: ime datoteke

en: Show help
sl: Pokaži pomoč

note: Translators: this is a command line option (run vinagre --help)
en: [server:port]
sl: [strežnik:vrata]

en: Invalid argument %s for --geometry
sl: Neveljaven argument %s za možnost --geometry

en: The following error has occurred: | The following errors have occurred:
sl[0]: Prišlo je do naslednjih napak:
sl[1]: Prišlo je do naslednje napake:
sl[2]: Prišlo je do naslednjih napak:
sl[3]: Prišlo je do naslednjih napak:

en: Cannot initialize preferences manager.
sl: Ni mogoče začeti upravljalnika možnosti.

en: On the port %d
sl: Na vratih %d

en: Error activating reverse connections
sl: Napaka med omogočanjem nasprotnih povezav

en: The program could not find any available TCP ports starting at 5500. Is there any other running program consuming all your TCP ports?
sl: Ni mogoče najti razpoložljivih vrat TCP pri 5500. Ali je zagnan kakšen program, ki uporablja vsa vrata TCP?

en: Timed out when logging into SSH host
sl: Prijava v gostitelja SSH je časovno potekla

en: Unable to spawn ssh program
sl: Ni mogoče oživiti ssh programa

en: Unable to spawn ssh program: %s
sl: Ni mogoče oživiti ssh programa: %s

en: Timed out when logging in
sl: Časovni  zamik prijave je potekel

en: Permission denied
sl: Ni ustreznih dovoljenj

en: Password dialog canceled
sl: Vnos gesla je preklican

en: Could not send password
sl: Ni mogoče poslati gesla.

en: Log In Anyway
sl: Vseeno se prijavi

en: Cancel Login
sl: Prekliči prijavo

en: The identity of the remote host (%s) is unknown.
    This happens when you log in to a host the first time.
    
    The identity sent by the remote host is %s. If you want to be absolutely sure it is safe to continue, contact the system administrator.
sl: Istovetnosti oddaljenega gostitelja (%s) ni znana.
    To se zgodi, kadar se prvič vzpostavi povezava z gostiteljem.
    
    Podatek istovetnosti, ki ga pošilja oddaljeni gostitelj je %s. V primeru, da želite biti popolnoma prepričani, ali je varno nadaljevati, stopite v stik s skrbnikom vašega sistema.

en: Login dialog canceled
sl: Prijava je preklicana

en: Can't send host identity confirmation
sl: Ni mogoče poslati potrdila istovetnosti gostitelja

note: Login succeed, save password in keyring
en: Secure shell password: %s
sl: Geslo varne lupine: %s

en: Error saving the credentials on the keyring.
sl: Napaka med shranjevanjem poverilnice v zbirko ključev.

en: Hostname not known
sl: Ime gostitelja ni znano

en: No route to host
sl: Ni poti do gostitelja

en: Connection refused by server
sl: Strežnik je zavrnil povezavo

en: Host key verification failed
sl: Neuspešna overitev ključa gostitelja

en: Unable to find a valid SSH program
sl: Ni mogoče najti veljavnega programa SSH

en: Disconnect
sl: Prekini povezavo

note: Translators: Pressing this button will minimize Vinagre
en: Minimize window
sl: Pomanjšaj okno

en: Leave fullscreen
sl: Zapusti celozaslonski način

en: Error saving recent connection.
sl: Napaka med shranjevanjem nedavnih povezav

en: Remote desktop password for %s
sl: Geslo za povezavo z oddaljenim namizjem %s

en: Could not get a screenshot of the connection.
sl: Ni mogoče zajeti zaslonske slike povezave.

en: Save Screenshot
sl: Shrani zajeto sliko

en: Screenshot of %s at %s
sl: Zaslonska slika %s na %s

en: Error saving screenshot
sl: Napaka med shranjevanjem zajete slike

en: Impossible to get service property: %s
sl: Ni mogoče pridobiti lastnosti storitve: %s

en: Impossible to create the connection: %s
sl: Ni mogoče ustvariti povezave: %s

en: Impossible to accept the stream tube: %s
sl: Ni mogoče sprejeti pretoka: %s

note: Translators: this is an error message when we fail to get the name of an empathy/telepathy buddy. %s will be replaced by the actual error message.
en: Impossible to get the contact name: %s
sl: Ni mogoče pridobiti imena stika: %s

en: Impossible to get the avatar: %s
sl: Ni mogoče pridobiti sličice: %s

en: %s wants to share their desktop with you.
sl: %s želi potrditi souporabo namizja.

en: Desktop sharing invitation
sl: Povabilo k souporabi namizja

note: Toplevel
en: _Remote
sl: _Oddaljeni

en: _Edit
sl: _Uredi

en: _View
sl: _Pogled

en: _Bookmarks
sl: _Zaznamki

en: _Help
sl: Pomo_č

en: Connect to a remote desktop
sl: Povezava z oddaljenim namizjem

en: Open a .VNC file
sl: Odpri .VNC datoteko

note: Translators: "Reverse" here is an adjective, not a verb.
en: _Reverse Connections…
sl: _Nasprotne povezave

en: Configure incoming VNC connections
sl: Nastavitev prihajajočih VNC povezav

en: Quit the program
sl: Končaj program

note: Help menu
en: _Contents
sl: _Vsebina

en: Open the Vinagre manual
sl: Odpri priročnik programa Vinagre

en: About this application
sl: O programu

en: _Keyboard shortcuts
sl: _Tipkovne bližnjice

en: Enable keyboard shortcuts
sl: Omogoči tipkovne bližnjice

en: _Toolbar
sl: _Orodna vrstica

en: Show or hide the toolbar
sl: Pokaži ali skrij orodno vrstico

en: _Statusbar
sl: _Vrstica stanja

en: Show or hide the statusbar
sl: Pokaži ali skrij vrstico stanja

en: Disconnect the current connection
sl: Prekini trenutno povezavo

en: Disconnect All
sl: Prekini vse povezave

en: Disconnect all connections
sl: Prekini povezavo z vsemi dejavnimi povezavami

note: Bookmarks menu
en: _Add Bookmark
sl: _Dodaj zaznamek

en: Add the current connection to your bookmarks
sl: Dodaj trenutno povezavo med zaznamke

note: Remote menu
en: _Take Screenshot
sl: _Zajemi zaslonsko sliko

en: Take a screenshot of the current remote desktop
sl: Zajemi zaslonsko sliko trenutne oddaljene povezave

en: View the current remote desktop in fullscreen mode
sl: Pogled trenutnega oddaljenega namizja v celozaslonskem načinu

en: An error occurred
sl: Prišlo je do napake

en: Vinagre failed to open a UI file, with the error message:
sl: Odpiranje datoteke uporabniškega vmesnika je spodletelo z napako:

en: Please check your installation.
sl: Preverite namestitev.

en: Error loading UI file
sl: Napaka med nalaganjem datoteke uporabniškega vmesnika

note: Translators: %s is a protocol, like VNC or SSH
en: %s authentication is required
sl: brez ustrezne %s overitve.

en: Error showing help
sl: Napaka med prikazovanjem pomoči

en: Could not merge UI XML file: %s
sl: Ni mogoče združiti XML datoteke uporabniškega vmesnika: %s

en: _Recent Connections
sl: _Nedavne povezave

note: Translators: This is server:port, a statusbar tooltip when mouse is over a bookmark item on menu
en: Open %s:%d
sl: Odpri %s:%d

en: Vinagre disables keyboard shortcuts by default, so that any keyboard shortcuts are sent to the remote desktop.
    
    This message will appear only once.
sl: Program Vinagre onemogoči tipkovne bližnjice in jih ni mogoče uporabiti na oddaljenih namizjih.
    
    To sporočilo je prikazano le tokrat.

en: Enable shortcuts
sl: Omogoči tipkovne bližnjice

en: Error while creating the file %s: %s
sl: Napaka med ustvarjanjem datoteke %s: %s
