vinagre - en to sr translation catalogue (276 entries)

en: Whether we should leave other clients connected
sr: Треба ли задржати претходне везе ка другим клијентима

en: When connecting to a host, the client can say to the server to leave other clients connected or to drop the existent connections. Set the value to true to share the desktop with the other clients.
sr: При повезивању на рачунар, клијент може да наложи серверу да задржи или прекине везу са већ повезаним клијентима. Укључите да омогућите дељење контроле са другим клијентима.

en: Whether we should show tabs even when there is only one active connection
sr: Треба ли приказати језичке када је само једна веза активна

en: Set to "true" to always show the tabs. Set to "false" to only show the tabs when there is more than one active connection.
sr: Ако је укључено језичци ће увек бити приказани. Искључите да прикажете језичке само када постоји више активних веза.

en: Whether we should show the menu accelerators (shortcut keys)
sr: Треба ли приказати убрзиваче изборника (пречице)

en: Set to "false" to disable menu shortcuts. Set to "true" to enable them. Note that if they are enabled, those keys will be intercepted by the menu and will not be sent to the remote host.
sr: Поништите избор да искључите пречице изборника. Штиклирајте кућицу да их укључите. Знајте да ако су укључене, изборник ће пресрести те комбинације тастера и неће их послати удаљеној површи.

en: Maximum number of history items in connect dialog
sr: Највећи број претходних ставки у прозорчету за повезивање

en: Specifies the maximum number of items in the host dropdown entry.
sr: Одређује највећи број ставки у списку за унос назива рачунара.

en: Whether we should start the program listening for reverse connections
sr: Треба ли програм да слуша за обрнуте везе по покретању

en: Set to "true" to always start the program listening for reverse connections.
sr: Ако је укључено, програм ће одмах по покретању слушати за обрнуте везе.

note: Both taken from the desktop file.
en: Remote Desktop Viewer
sr: Преглед удаљених радних површи

en: Access remote desktops
sr: Приступите удаљеном рачунару

en: Vinagre shows remote Windows, Mac OS X and Linux desktops.
sr: Винагре приказује удаљене радне површи Виндоуза, Мек ОС-а и Линукса.

en: It uses the VNC, RDP and SPICE protocols, and can even be used to connect to SSH servers.
sr: Користи ВНЦ, РДП и СПАЈС протоколе, а може чак бити коришћен за повезивање на срвере безбедне шкољке.

en: VNC;RDP;SSH;
sr: ВНЦ;РДП:ССХ;

en: Vinagre is a remote desktop viewer for the GNOME desktop
sr: Винагре је Гномов прегледач удаљених радних површина

note: This is a button label, in the authentication dialog
en: _Authenticate
sr: Пријави _ме

en: Authentication is required
sr: Пријава је обавезна

en: Host:
sr: Рачунар:

en: _Username:
sr: _Корисник:

en: _Password:
sr: _Лозинка:

en: _Domain:
sr: _Домен:

en: _Remember this credential
sr: _Запамти ова уверења

en: Store the login credential in GNOME Keyring
sr: Сачувајте шифру пријављивања у Гномовом привеску кључева

en: Bookmarks
sr: Обележивачи

en: Connection
sr: Веза

note: Translators: This is the name of a bookmark. It appears in the add/edit bookmark dialog.
en: _Name:
sr: _Назив:

en: _Host:
sr: _Рачунар:

en: Options
sr: Могућности

en: _Full screen
sr: _Преко целог екрана

en: Folder
sr: Фасцикла

en: Bookmark Folder
sr: Фасцикла обележивача

en: Parent Folder
sr: Родитељска фасцикла

en: Certificate Verification
sr: Провера уверења

en: The remote host has changed its certificate.
    Do you trust the new certificate?
sr: Удаљени домаћин је променио своје уверење.
    Да ли верујете новом уверењу?

note: Subject of the certificate.
en: Subject:
sr: Наслов:

note: Issuer of the certificate.
en: Issuer:
sr: Издавач:

note: Fingerprint of the new certificate.
en: New fingerprint:
sr: Нови отисак:

note: Fingerprint of the old certificate.
en: Old fingerprint:
sr: Стари отисак:

en: The below certificate could not be verified.
    Do you trust the certificate?
sr: Уверење не може бити проверено.
    Да ли му верујете?

note: Fingerprint of the certificate.
en: Fingerprint:
sr: Отисак:

en: Connect
sr: Повежи се

en: Choose a remote desktop to connect to
sr: Изаберите удаљену радну површ за повезивање

en: _Protocol:
sr: _Протокол:

en: Select a remote desktop protocol for this connection
sr: Изаберите протокол удаљене радне површи за ову везу

en: Search for remote hosts on the network
sr: Потражи удаљене рачунаре на мрежи

en: Connection options
sr: Опције везе

en: _Fullscreen
sr: _Преко целог екрана

en: Enable fullscreen mode for this connection
sr: Укључите режим преко целог екрана за ову везу

en: Reverse Connections
sr: Обрнуте везе

en: By activating reverse connections you can access remote desktops that are behind a firewall. The remote side is supposed to initiate the connection with you. For further information, read the help.
sr: Активирањем обрнутих веза, можете приступити рачунарима који су иза мрежне баријере. Потребно је да удаљена страна успоставља везу са вама. За више информација, погледајте помоћ.

en: _Enable Reverse Connections
sr: _Омогући обрнуте везе

note: Translators: this is the reverse connection mode. "Always enabled" means it will be enabled by default in the program startup. You can see this string in the dialog Remote->Reverse connections.
en: _Always Enabled
sr: _Увек омогућене

en: This desktop is reachable through the following IP address(es):
sr: Овај рачунар је доступан кроз следећу(е) ИП адресу(е):

en: Connectivity
sr: Повезивост

en: Remote Desktop (VNC) file
sr: Датотека удаљене радне површи (VNC)

en: Remote Desktop Connection
sr: Веза ка удаљеној радној површини

en: RDP
sr: РДП

note: Translators: This is a description of the RDP protocol. It appears in the Connect dialog.
en: Access MS Windows remote desktops
sr: Приступите удаљеном МС Виндоуз рачунару

en: RDP Options
sr: РДП опције

note: Scaling check button
en: _Scaling
sr: _Размера

note: Translators: This is the tooltip for the username field in a RDP connection Translators: This is the tooltip for the username field in a SSH connection
en: Optional. If blank, your username will be used. Also, it can be supplied in the Host field above, in the form username@hostname.
sr: Необавезно. Ако је празно, биће коришћено ваше корисничко име. Такође га можете унети и изнад у поље „Рачунар“, у облику „корисничкоиме@домаћин“.

note: Translators: This is the tooltip for the domain field in a RDP connection
en: Optional.
sr: Необавезно.

note: Host width
en: _Width:
sr: _Ширина:

note: Translators: This is the tooltip for the width field in a RDP connection
en: Set width of the remote desktop
sr: Подесите ширину удаљеног рачунара

note: Host height
en: _Height:
sr: _Висина:

note: Translators: This is the tooltip for the height field in a RDP connection
en: Set height of the remote desktop
sr: Подесите висину удаљеног рачунара

en: Port:
sr: Прикључник:

en: S_caling
sr: Р_азмера

en: Fit the remote screen into the current window size
sr: Уклопите удаљени екран у величину текућег прозора

en: Scaling
sr: Размера

en: _Cancel
sr: _Откажи

en: Error connecting to host.
sr: Грешка повезивања са рачунаром.

en: SSH
sr: Безбедна шкољка

note: Translators: This is a description of the SSH protocol. It appears at Connect dialog.
en: Access Unix/Linux terminals
sr: Приступ терминалима Уникса/Линукса

en: SSH Options
sr: Опције безбедне шкољке

note: Translators: 'shared' here is a VNC protocol specific flag. You can translate it, but I think it's better to let it untranslated
en: Bad value for 'shared' flag: %d. It is supposed to be 0 or 1. Ignoring it.
sr: Лоша вредност за опцију „дељена“: %d. Треба бити 0 или 1. Занемарујем.

note: Translators: this is a command line option (run vinagre --help)
en: Enable scaled mode
sr: Укључује режим размере

note: Translators: this is a command line option (run vinagre --help)
en: VNC Options:
sr: ВНЦ опције:

note: Translators: this is a command line option (run vinagre --help)
en: Show VNC Options
sr: Приказује ВНЦ опције

en: VNC
sr: ВНЦ

en: Access Unix/Linux, Windows and other remote desktops.
sr: Приступа Уникс/Линуксовим, Виндоузовим и осталим рачунарима.

en: Could not parse the file.
sr: Не могу да обрадим датотеку.

note: Translators: Do not translate "Connection". It's the name of a group in the .vnc (.ini like) file.
en: The file is not a VNC one: Missing the group "Connection".
sr: Ово није ВНЦ датотека: Недостаје група „Connection“ (Веза).

note: Translators: Do not translate "Host". It's the name of a key in the .vnc (.ini like) file.
en: The file is not a VNC one: Missing the key "Host".
sr: Ово није ВНЦ датотека: Недостаје кључ „Host“ (Рачунар).

en: VNC Options
sr: ВНЦ опције

note: View only check button View only check button - not fully ready on spice-gtk side
en: _View only
sr: Само _преглед

note: Keep ratio check button
en: _Keep aspect ratio
sr: _Задржи однос ширине и висине

note: JPEG Compression check button
en: _Use JPEG Compression
sr: _Користи ЈПЕГ сажимање

en: This might not work on all VNC servers
sr: Ово може да не ради на свим ВНЦ серверима

en: Color _Depth:
sr: _Дубина боје:

en: Use Server Settings
sr: Користи подешавања сервера

en: True Color (24 bits)
sr: Пуне боје (24 бита)

en: High Color (16 bits)
sr: Много боја (16 бита)

en: Low Color (8 bits)
sr: Мало боја (8 бита)

en: Ultra Low Color (3 bits)
sr: Јако мало боја (3 бита)

note: Translators: the whole sentence will be: Use Host <hostname> as a SSH tunnel Translators: the whole sentence will be: Use host <hostname> as a SSH tunnel
en: Use h_ost
sr: К_ористи домаћина

en: hostname or user@hostname
sr: „домаћин“ или „корисник@домаћин“

en: Supply an alternative port using colon
sr: Наведите заменски прикључник користећи две тачке

en: For instance: joe@example.com:5022
sr: На пример: pera@primer.com:5022

note: Translators: the whole sentence will be: Use host <hostname> as a SSH tunnel
en: as a SSH tunnel
sr: као тунел безбедне шкољке

note: Translators: this is a pattern to open *.vnc files in a open dialog.
en: VNC Files
sr: ВНЦ датотеке

en: Desktop Name:
sr: Радна површ:

en: Dimensions:
sr: Димензије:

en: Error creating the SSH tunnel
sr: Грешка стварања тунела безбедне шкољке

en: Unknown reason
sr: Непознат разлог

note: Translators: %s is a host name or IP address; %u is a code error (number).
en: Authentication method for host %s is unsupported. (%u)
sr: Начин пријављивања за домаћина „%s“ није подржан. (%u)

en: Authentication unsupported
sr: Начин пријављивања није подржан

en: Authentication error
sr: Грешка потврђивања идентитета

en: A username is required in order to access this remote desktop.
sr: Потребно вам је корисничко име да бисте приступили овом рачунару.

en: A password is required in order to access this remote desktop.
sr: Потребна вам је лозинка да бисте приступили овом рачунару.

en: _Keep Aspect Ratio
sr: _Задржи однос ширине и висине

en: Keep the screen aspect ratio when using scaling
sr: Задржите однос ширине и висине при промени величине

en: Do not send mouse and keyboard events
sr: Не шаљите догађаје миша и тастатуре

en: _Original size
sr: _Изворна величина

en: Adjust the window to the size of the remote desktop
sr: Прилагодите прозор величини удаљене радне површи

en: _Refresh Screen
sr: _Освежи екран

en: Requests an update of the screen
sr: Захтевајте ажурирање екрана

en: _Send Ctrl-Alt-Del
sr: _Пошаљи „Ктрл-Алт-Дел“

en: Send Ctrl+Alt+Del to the remote desktop
sr: Пошаљите „Ктрл+Алт+Дел“ удаљеном рачунару

en: Read only
sr: Само читање

note: Send Ctrl-alt-del
en: Send Ctrl-Alt-Del
sr: Пошаљи „Ктрл-Алт-Дел“

en: Scaling is not supported on this installation.
    
    Read the README file (shipped with Vinagre) in order to know how to enable this feature.
sr: Размера није подржана у овој инсталацији.
    
    Прочитајте датотеку „README“ (испоручује се са Винагреом) да сазнате како да омогућите ову функцију.

en: Unable to find a free TCP port
sr: Не могу да нађен слободан ТЦП прикључник

note: Translators: Do not translate "connection". It's the name of a group in the .spice (.ini like) file.
en: The file is not a Spice one: Missing the group "connection".
sr: Ово није Спајс датотека: недостаје група „connection“ (веза).

note: Translators: Do not translate "host". It's the name of a key in the .spice (.ini like) file.
en: The file is not a Spice one: Missing the key "host".
sr: Ово није Спајс датотека: недостаје кључ „host“ (рачунар).

en: SPICE
sr: СПАЈС

note: Translators: This is a description of the SPICE protocol. It appears at Connect dialog.
en: Access Spice desktop server
sr: Приступите серверу Спајс радне површи

en: SPICE Options
sr: СПАЈС опције

note: Resize guest check button
en: _Resize guest
sr: Промени _величину госта

note: Clipboard sharing check button
en: _Share clipboard
sr: Подели _оставу

note: Translators: This is the tooltip for the password field in a SPICE connection
en: Optional
sr: Необавезно

note: Translators: this is a pattern to open *.spice files in a open dialog.
en: Spice Files
sr: Спајс датотеке

en: Resize the screen guest to best fit
sr: Промени величину прозора госта зарад најбољег уклапања

en: Automatically share clipboard between client and guest
sr: Дели ставке из оставе између клијента и госта

en: Error while initializing bookmarks: %s
sr: Грешка приликом покретања обележивача: %s

en: Unknown error
sr: Непозната грешка

en: Error while initializing bookmarks: The file seems to be empty
sr: Грешка приликом покретања обележивача: Датотека изгледа празна

en: Error while initializing bookmarks: The file is not a vinagre bookmarks file
sr: Грешка приликом покретања обележивача: Датотека није у запису у коме се чувају обележивачи

en: Error while saving bookmarks: Failed to create the XML structure
sr: Грешка приликом чувања обележивача: Грешка приликом прављења ИксМЛ структуре

en: Error while saving bookmarks: Failed to initialize the XML structure
sr: Грешка приликом чувања обележивача: Нисам успео да покренем ИксМЛ структуру

en: Error while saving bookmarks: Failed to finalize the XML structure
sr: Грешка приликом чувања обележивача: Нисам успео да довршим ИксМЛ структуру

en: Error while saving bookmarks: %s
sr: Грешка приликом чувања обележивача: %s

en: Error while migrating bookmarks: Failed to create the XML structure
sr: Грешка приликом пребацивања обележивача: Нисам успео да направим ИксМЛ структуру

en: Error while migrating bookmarks: Failed to initialize the XML structure
sr: Грешка приликом пребацивања обележивача: Нисам успео да покренем ИксМЛ структуру

en: Error while migrating bookmarks: Failed to finalize the XML structure
sr: Грешка приликом пребацивања обележивача: Нисам успео да довршим ИксМЛ структуру

en: Error while migrating bookmarks: %s
sr: Грешка приликом пребацивања обележивача: %s

en: Error while migrating bookmarks: VNC plugin is not activated
sr: Грешка приликом пребацивања обележивача: ВНЦ додатак није активиран

en: Failed to create the directory
sr: Не могу да направим фасциклу

en: Migrating the bookmarks file to the new format. This operation is only supposed to run once.
sr: Пребацујем датотеку са обележивачима у нови запис. Ова операција је предвиђена да се обави само једном.

en: Error opening old bookmarks file: %s
sr: Грешка отварања датотеке старих обележивача: %s

en: Migration cancelled
sr: Пребацивање је отказано

en: Could not remove the old bookmarks file
sr: Не могу да уклоним стару датотеку са обележивачима

en: Root Folder
sr: Корена фасцикла

en: Invalid name for this folder
sr: Неисправан назив за ову фасциклу

en: The name "%s" is already used in this folder. Please use a different name.
sr: Назив „%s“ је већ у употреби у овој фасцикли. Користите неки други назив.

en: Invalid name for this item
sr: Неисправан назив за ову ставку

note: Translators: %s is a protocol name, like VNC or SSH
en: (Protocol: %s)
sr: (Протокол: %s)

note: Translators: %s is a bookmark entry name
en: Are you sure you want to remove %s from bookmarks?
sr: Да ли сигурно желите да уклоните „%s“ из обележивача?

en: Remove Folder?
sr: Да уклоним фасциклу?

en: Note that all its subfolders and bookmarks will be removed as well.
sr: Знајте да ће све њене подфасцикле и обележивачи такође бити уклоњени.

en: Remove Item?
sr: Да уклоним ставку?

en: Error removing bookmark: Entry not found
sr: Грешка брисања обележивача: нисам нашао унос

en: New Folder
sr: Нова фасцикла

en: Error while saving preferences: %s
sr: Грешка приликом чувања поставки: %s

en: Choose the file
sr: Изаберите датотеку

en: There are no supported files
sr: Не постоји ниједна подржана датотека

en: None of the active plugins support this action. Activate some plugins and try again.
sr: Ниједан од активних прикључака не подржава ову радњу. Активирајте неке прикључке и пробајте поново.

en: The following file could not be opened: | The following files could not be opened:
sr[0]: Не могу да отворим следећу датотеку:
sr[1]: Не могу да отворим следеће датотеке:
sr[2]: Не могу да отворим следеће датотеке:
sr[3]: Не могу да отворим следећу датотеку:

en: Could not get the active protocol from the protocol list.
sr: Не могу да добавим активни протокол из списка протокола.

en: Error while saving history file: %s
sr: Грешка приликом чувања историјата: %s

en: Choose a Remote Desktop
sr: Изаберите удаљену радну површ

en: The protocol %s is not supported.
sr: Протокол „%s“ није подржан.

en: Could not open the file.
sr: Не могу да отворим датотеку.

en: The file was not recognized by any of the plugins.
sr: Ниједан прикључак није препознао датотеку.

note: Setup command line options
en: - Remote Desktop Viewer
sr: — Прегледач удаљених радних површи

en: Failed to resolve avahi hostname: %s
sr: Не могу да разрешим авахи назив: %s

en: The service %s was already registered by another plugin.
sr: Услугу „%s“ је већ забележио неки други прикључак.

en: Failed to add mDNS browser for service %s.
sr: Не могу да додам мДНС прегледник за услугу %s.

note: Translators: "Browse for hosts" means the ability to find/locate some remote hosts [with the VNC service enabled] in the local network
en: Failed to browse for hosts: %s
sr: Не могу да разгледам рачунар: %s

en: Failed to initialize mDNS browser: %s
sr: Нисам успео да покренем мДНС прегледник: %s

note: Translators: %s is a host name or IP address.
en: Connection to host %s was closed.
sr: Веза са рачунаром „%s“ је затворена.

en: Connection closed
sr: Веза је затворена

note: Translators: %s is a host name or IP address.
en: Authentication for host %s has failed
sr: Пријава на рачунар „%s“ није успела

en: Authentication failed
sr: Пријава није успела

en: Connecting…
sr: Повезујем се…

en: Close connection
sr: Затворите везу

note: Translators: this is a command line option (run vinagre --help)
en: Specify geometry of the main Vinagre window
sr: Одређује геометрију главног прозора Винагреа

note: Translators: this is a command line option (run vinagre --help)
en: Open Vinagre in fullscreen mode
sr: Отвара Винагре у режиму преко целог екрана

note: Translators: this is a command line option (run vinagre --help)
en: Create a new toplevel window in an existing instance of Vinagre
sr: Прави нови прозор у већ покренутом програму

note: Translators: this is a command line option (run vinagre --help)
en: Open a file recognized by Vinagre
sr: Отвара датотеку коју Винагре препознаје

en: filename
sr: назив датотеке

en: Show help
sr: Приказује помоћ

note: Translators: this is a command line option (run vinagre --help)
en: [server:port]
sr: [сервер:прикључник]

en: Invalid argument %s for --geometry
sr: Неисправан аргумент „%s“ за „--geometry“

en: The following error has occurred: | The following errors have occurred:
sr[0]: Дошло је до следећег проблема:
sr[1]: Дошло је до следећих проблема:
sr[2]: Дошло је до следећих проблема:
sr[3]: Дошло је до следећег проблема:

en: Cannot initialize preferences manager.
sr: Не могу да покренем управника поставки.

en: IPv4:
sr: ИПв4:

en: 
    
    IPv6:
sr: 
    
    ИПв6:

en: On the port %d
sr: На прикључнику %d

en: Error activating reverse connections
sr: Грешка активирања обрнуте везе

en: The program could not find any available TCP ports starting at 5500. Is there any other running program consuming all your TCP ports?
sr: Програм није могао да нађе слободне ТЦП прикључнике почевши од 5500. Да ли постоји још неки програм који је заузео све ваше ТЦП прикључнике?

en: Timed out when logging into SSH host
sr: Истекло је време пријављивања на домаћина безбедне шкољке

en: Unable to spawn ssh program
sr: Не могу да покренем програм безбедне шкољке

en: Unable to spawn ssh program: %s
sr: Не могу да покренем програм безбедне шкољке: %s

en: Timed out when logging in
sr: Истекло је време приликом пријављивања

en: Permission denied
sr: Приступ је одбијен

en: Password dialog canceled
sr: Прозорче за лозинку је отказано

en: Could not send password
sr: Не могу да пошаљем лозинку

en: Log In Anyway
sr: Ипак ме пријави

en: Cancel Login
sr: Откажи пријаву

en: The identity of the remote host (%s) is unknown.
    This happens when you log in to a host the first time.
    
    The identity sent by the remote host is %s. If you want to be absolutely sure it is safe to continue, contact the system administrator.
sr: Идентитет удаљеног рачунара (%s) је непознат.
    Ово се дешава када се по први пут пријављујете на неки рачунар.
    
    Идентитет који је послао удаљени рачунар је „%s“. Ако желите да будете потпуно сигурни да је безбедно да наставите, обратите се администратору система.

en: Login dialog canceled
sr: Прозорче за пријаву је отказано

en: Can't send host identity confirmation
sr: Не могу да пошаљем потврду идентитета домаћина

note: Login succeed, save password in keyring
en: Secure shell password: %s
sr: Лозинка безбедне шкољке: %s

en: Error saving the credentials on the keyring.
sr: Грешка чувања уверења у привеску кључева.

en: Hostname not known
sr: Назив домаћина није познат

en: No route to host
sr: Нема путање до домаћина

en: Connection refused by server
sr: Сервер је одбио везу

en: Host key verification failed
sr: Није успела провера кључа домаћина

en: Unable to find a valid SSH program
sr: Не могу да нађем исправан програм безбедне шкољке

en: Disconnect
sr: Прекини везу

note: Translators: Pressing this button will minimize Vinagre
en: Minimize window
sr: Умањи прозор

en: Leave fullscreen
sr: Напусти цео екран

en: Error saving recent connection.
sr: Грешка чувања недавних веза.

en: Remote desktop password for %s
sr: Лозинка удаљене радне површи за „%s“

en: Could not get a screenshot of the connection.
sr: Не могу да добавим снимак екрана активне везе.

en: Save Screenshot
sr: Сачувајте снимак екрана

en: Screenshot of %s at %s
sr: Снимак екрана „%s“ на „%s“

en: Error saving screenshot
sr: Грешка чувања снимка екрана

en: Impossible to get service property: %s
sr: Не могу да преузмем својство сервиса: %s

en: Impossible to create the connection: %s
sr: Не могу да направим везу: %s

en: Impossible to accept the stream tube: %s
sr: Не могу да прихватим канал тока: %s

note: Translators: this is an error message when we fail to get the name of an empathy/telepathy buddy. %s will be replaced by the actual error message.
en: Impossible to get the contact name: %s
sr: Не могу да преузмем име контакта: %s

en: Impossible to get the avatar: %s
sr: Не могу да преузмем аватар: %s

en: %s wants to share their desktop with you.
sr: %s жели да дели своју радну површ са вама.

en: Desktop sharing invitation
sr: Позивница за дељење радне површине

note: Toplevel
en: _Remote
sr: _Удаљени

en: _Edit
sr: У_ређивање

en: _View
sr: _Преглед

en: _Bookmarks
sr: _Обележивачи

en: _Help
sr: По_моћ

en: Connect to a remote desktop
sr: Повежите се на удаљени рачунар

en: Open a .VNC file
sr: Отворите „.VNC“ датотеку

note: Translators: "Reverse" here is an adjective, not a verb.
en: _Reverse Connections…
sr: _Обрнуте везе…

en: Configure incoming VNC connections
sr: Подесите долазне ВНЦ везе

en: Quit the program
sr: Затворите програм

note: Help menu
en: _Contents
sr: _Садржај

en: Open the Vinagre manual
sr: Отворите упутство Винагреа

en: About this application
sr: О овом програму

en: _Keyboard shortcuts
sr: Пречице на _тастатури

en: Enable keyboard shortcuts
sr: Укључите пречице на тастатури

en: _Toolbar
sr: _Трака алата

en: Show or hide the toolbar
sr: Прикажите или сакријте траку алата

en: _Statusbar
sr: Трака _стања

en: Show or hide the statusbar
sr: Прикажите или сакријте траку стања

en: Disconnect the current connection
sr: Прекините тренутну везу

en: Disconnect All
sr: Прекини све везе

en: Disconnect all connections
sr: Прекините све активне везе

note: Bookmarks menu
en: _Add Bookmark
sr: _Додај обележивач

en: Add the current connection to your bookmarks
sr: Додајте тренутну везу у обележиваче

note: Remote menu
en: _Take Screenshot
sr: _Сними екран

en: Take a screenshot of the current remote desktop
sr: Направите снимак екрана тренутно активне везе

en: View the current remote desktop in fullscreen mode
sr: Прегледајте текућу удаљену радну површ преко целог екрана

en: An error occurred
sr: Дошло је до грешке

en: Vinagre failed to open a UI file, with the error message:
sr: Винагре није успео да отвори датотеку корисничког сучеља, са поруком грешке:

en: Please check your installation.
sr: Проверите вашу инсталацију.

en: Error loading UI file
sr: Грешка учитавања датотеке сучеља

note: Translators: %s is a protocol, like VNC or SSH
en: %s authentication is required
sr: %s пријављивање је обавезно

en: Error showing help
sr: Грешка приказивања помоћи

en: Could not merge UI XML file: %s
sr: Не могу да стопим ИксМЛ датотеку сучеља: %s

en: _Recent Connections
sr: _Недавне везе

note: Translators: This is server:port, a statusbar tooltip when mouse is over a bookmark item on menu
en: Open %s:%d
sr: Отворите %s:%d

en: Vinagre disables keyboard shortcuts by default, so that any keyboard shortcuts are sent to the remote desktop.
    
    This message will appear only once.
sr: Винагре унапред искључује пречице на тастатури, тако да ниједна пречица тастатуре није послата удаљеној радној површи.
    
    Ова порука ће бити приказана само једном.

en: Enable shortcuts
sr: Укључује пречице тастатуре

en: Error while creating the file %s: %s
sr: Грешка приликом прављења датотеке „%s“: %s
