vino - en to ast translation catalogue (133 entries)

note: Open Link
en: _Send address by email
ast: _Unviar direición por corréu-e

note: Copy Link Address
en: _Copy address to clipboard
ast: _Copiar la direición al cartafueyu

en: There was an error showing the URL "%s"
ast: Hebo un fallu al amosar el URL «%s»

en: Checking the connectivity of this machine...
ast: Comprobando la conectividá d'esti equipu…

en: There was an error displaying help:
    %s
ast: Hebo un fallu al amosar l'aida:
    %s

en: Your desktop is only reachable over the local network.
ast: El so escritoriu namái ye accesible a traviés de la rede llocal.

en:  or
ast:  o

en: Others can access your computer using the address %s.
ast: Otros podrán acceder al so equipu usando la direición %s.

en: Nobody can access your desktop.
ast: Naide puede acceder al so escritoriu.

en: Failed to open connection to bus: %s
ast: Falló al abrir conexón con bus: %s

en: Choose how other users can remotely view your desktop
ast: Escoyer cómo otros usuarios ven remotamente el mio escritoriu

en: Remote Desktop
ast: Escritoriu Remotu

en: Al_ways display an icon
ast: Amosar _siempres un iconu

en: Allow other users to _view your desktop
ast: Permitir a otros usuarios _ver el so escritoriu

en: Maximum size: 8 characters
ast: Tamañu máximu: 8 carauteres

en: Notification Area
ast: Área de Notificación

en: Remote Desktop Preferences
ast: Preferencies d'Escritoriu Remotu

en: Remote users are able to control your mouse and keyboard
ast: Los usuarios remotos pueden remanar el tecláu y el mur

en: Security
ast: Seguridá

en: Sharing
ast: Compartíu

en: Some of these preferences are locked down
ast: Dalgunes d'estas preferencies tán bloquiaes

en: The router must have the UPnP feature enabled
ast: El router tien de tener la carauterística UPnP activada

en: You will be queried to allow or to refuse every incoming connection
ast: Entrugaráse-y para qu'almita o refugue cualesquier conexón entrante

en: Your desktop will be shared
ast: Compartiráse'l so escritoriu

en: _Allow other users to control your desktop
ast: Permitir qu'otros usu_arios remanen el so escritoriu

en: _Configure network automatically to accept connections
ast: _Configurar la rede automáticamente p'aceutar conexones

en: _Never display an icon
ast: Nun amosar un iconu _enxamás

en: _Only display an icon when there is someone connected
ast: N_amái amosar un iconu cuando hai daquién coneutáu

en: _Require the user to enter this password:
ast: _Requerir al usuariu que meta esta contraseña:

en: _You must confirm each access to this machine
ast: _Tien de confirmar cada accesu a esti equipu

en: File is not a valid .desktop file
ast: El ficheru nun ye un ficheru .desktop válidu

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
ast: La versión «%s» del ficheru desktop nun se reconoz

en: Starting %s
ast: Aniciando %s

en: Application does not accept documents on command line
ast: L'aplicación nun aceuta documentos na llinia de comandos

en: Unrecognized launch option: %d
ast: Opción de llanzamientu non reconocida: %d

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
ast: Nun se pueden pasar los URIs de documentos a entraes d'escritoriu 'Type=Link'

en: Not a launchable item
ast: Nun ye un elementu llanzable

en: Disable connection to session manager
ast: Desactivar la conexón col xestor de sesiones

en: Specify file containing saved configuration
ast: Especifique'l ficheru que contién la configuración atroxada

en: FILE
ast: FICHERU

en: Specify session management ID
ast: Especificar la ID de xestión de sesión

en: Session management options:
ast: Opciones de xestión de sesión:

en: Show session management options
ast: Amosar les opciones de xestión de sesión

en: Remote Desktop server already running; exiting ...
ast: El sirvidor d'Escritoriu Remotu yá ta n'execución; colando …

en: - VNC Server for GNOME
ast: - Veceru VNC pa GNOME

en: Run 'vino-server --help' to see a full list of available command line options
ast: Execute «vino-server --help» pa ver una llista completa de les opciones de la llinia de comandos disponibles

en: GNOME Remote Desktop
ast: Escritoriu remotu de GNOME

en: Your XServer does not support the XTest extension - remote desktop access will be view-only
ast: El so sirvidor XServer nun soporta la estensión XTest - l'accesu al escritoriu remotu fadráse en mou de namái llectura

note: * Translators: translate "vino-mdns:showusername" to * "1" if "%s's remote desktop" doesn't make sense in * your language.
en: vino-mdns:showusername
ast: 0

note: * Translators: this string is used ONLY if you * translated "vino-mdns:showusername" to anything * other than "1"
en: %s's remote desktop on %s
ast: Escritoriu remotu de %s en %s

en: Received signal %d, exiting...
ast: Recibióse la señal %d, colando…

en: Screen
ast: Pantalla

en: The screen on which to display the prompt
ast: La pantalla na qu'amosar el prompt

en: A user on the computer '%s' is trying to remotely view or control your desktop.
ast: Un usuariu nel equipu «%s» ta intentando ver o remanar remotamente'l so escritoriu

en: A user on another computer is trying to remotely view or control your desktop.
ast: Un usuariu n'otra computadora ta intentando ver o remanar remotamente'l so escritoriu.

en: Another user is trying to view your desktop.
ast: Otru usuariu ta intentando ver el so escritoriu.

en: Do you want to allow them to do so?
ast: ¿Quier dexalu facer eso?

en: Question
ast: Entruga

en: _Allow
ast: _Permitir

en: _Refuse
ast: _Refugar

en: GNOME Remote Desktop Server
ast: Sirvidor d'escritorios remotos de GNOME

en: Allowed authentication methods
ast: Métodos d'autentificación permitíos

en: Alternative port number
ast: Númberu de puertu alternativu

en: E-mail address to which the remote desktop URL should be sent
ast: Direición de corréu-e a la que tendría d'unviase la URL del escritoriu remotu

en: Enable remote desktop access
ast: Habilitar accesu al escritoriu remotu

en: If not set, the server will listen on all network interfaces. Set this if you want that accept connections only from some specific network interface. eg: eth0, wifi0, lo, ...
ast: Si nun ta activado, el sirvidor escuchará en toles interfaces de rede. Afite esto si quier aceutar conexones namái dende una interface de rede específica. Ex: eth0, wifi0, lo, …

en: If true, allows remote access to the desktop via the RFB protocol. Users on remote machines may then connect to the desktop using a vncviewer.
ast: Si ye braero, permite l'accesu al escritoriu per aciu del protocolu RFB. Los usuarios nes máquines remotes podrán coneutase entós al escritoriu usando un visor vnc.

en: If true, remote users accessing the desktop are not allowed access until the user on the host machine approves the connection. Recommended especially when access is not password protected.
ast: Si ye braero, a los usuarios remotos qu'accedan al escritoriu, nun se-yos concederá l'accesu hasta que l'usuariu na máquina anfitriona apruebe la conexón. Encamiéntase especialmente cuando l'accesu nun ta protexíu por contraseña.

en: If true, remote users accessing the desktop are only allowed to view the desktop. Remote users will not be able to use the mouse or keyboard.
ast: Si ye braero, a los usuarios remotos qu'accedan al escritoriu namái se-yos dexará ver l'escritoriu. Los usuarios remotos nun podrán usar el mur o el tecláu.

en: If true, remote users accessing the desktop are required to support encryption. It is highly recommended that you use a client which supports encryption unless the intervening network is trusted.
ast: Si ta activao, requeriráse que los usuarios remotos qu'accedan al escritoriu soporten cifráu. Encamiéntase l'usu d'un veceru que soporte cifráu, a nun ser que se tenga enfotu na rede interviniente.

en: If true, screen will be locked after the last remote client disconnect.
ast: Si ta activao, la pantalla bloquiaráse dempués de que'l caberu veceru remotu se desconeute.

en: If true, the server will listen to another port, instead of the default (5900). The port must be specified in the 'alternative_port' key.
ast: Si ta activáu, el sirvidor escuchará n'otru puertu, n'arróu del predetermináu (5900). El puertu tien d'especificase na clave «alternative_port».

en: If true, we will not use the XDamage extension of X.org. This extension does not work properly on some video drivers when using 3D effects. Disabling it will make vino work on these environments with a slower rendering as side effect.
ast: Si ta activáu, nun s'usa la estensión XDamage de X.org. Esta estensión nun furrula bien en dellos controladores de videu al usar efeutos 3D. Desactivala fadrá que Vino s'execute con un renderizáu lentu nesos entornos como dañu llateral.

en: If true, we will use UPNP protocol to automatically forward the port used by vino in the router.
ast: Si ta activáu, usaráse'l protocolu UPNP pa reunviar automáticamente'l puertu usáu por vino nel router.

en: Listen an alternative port
ast: Escuchar nún puertu alternativu

en: Lists the authentication methods with which remote users may access the desktop. There are two possible authentication methods; "vnc" causes the remote user to be prompted for a password (the password is specified by the vnc_password key) before connecting and "none" which allows any remote user to connect.
ast: Llista los métodos d'autenticación colos que los usuarios remotos pueden acceder al escritoriu. Hai dos métodos d'autenticación dables: «vnc» fai que se-y entrugue una contraseña al usuariu remotu (la contraseña especifícase na clave vnc_password) enantes de coneutase y «none» permite coneutase a cualesquier usuariu remotu.

en: Lock the screen when last user disconnect
ast: Bloquiar la pantalla cuando se desconeute'l caberu usuariu

en: Network interface for listening
ast: Interface de rede na qu'escuchar

en: Only allow remote users to view the desktop
ast: Permitir namái a los usuarios remotos ver l'escritoriu

en: Password required for "vnc" authentication
ast: Necesítase una contraseña pa l'autentificación "vnc"

en: Prompt the user before completing a connection
ast: Entrugar al usuariu enantes de completar una conexón

en: Require encryption
ast: Requierse encriptación

en: The password which the remote user will be prompted for if the "vnc" authentication method is used. The password specified by the key is base64 encoded.
ast: La contraseña pola que se-y entrugará al usuariu remotu si s'usa'l métodu d'autenticación «vnc». La contraseña especificada pola clave ta codificada en base64.

en: The port which the server will listen to if the 'use_alternative_port' key is set to true. Valid values are in the range from 5000 to 50000.
ast: El puertu que'l sirvidor escuchará si s'usa la clave «use_alternative_port». Los valores válidos tan nel rangu de 5000 a 50000.

en: This key controls the behavior of the status icon. There are three options: "always" - The icon will be always there; "client" - You will see the icon only when there is someone connected, this is the default behavior; "never" - Never shows the icon.
ast: Esta clave remana'l comportamientu del iconu d'estáu. Esisten trés opciones: "always" (siempres); l'iconu siempres s'amosará; "client" (veceru); namái verás l'iconu cuando heba daquién coneutáu, esti ye'l comportamientu predetermináu; "never" (enxamás); enxamás s'amosará l'iconu.

en: This key specifies the e-mail address to which the remote desktop URL should be sent if the user clicks on the URL in the Remote Desktop preferences dialog.
ast: Esta clave especifica la direición de corréu-e a la que s'unvia la URL del escritoriu remotu si l'usuariu calca na URL nel diálogu de preferencies del Escritoriu Remotu.

en: When the status icon should be shown
ast: Cuándo hai d'amosar l'iconu d'estáu

en: When true, disable the background on receive valid session
ast: Cuando ta activáu, desactiva'l fondu de pantalla al recibir una sesión válida

en: Whether we should disable the XDamage extension of X.org
ast: Indica si hai qu'activar la estensión XDamage de X.org

en: Whether we should use UPNP to forward the port in routers
ast: Conseña si hai d'usar UPNP pa reunviar el puertu en routers

en: Desktop sharing is enabled
ast: La compartición del escritori ta activada

en: One person is connected | %d people are connected
ast[0]: Una persona ta coneutada
ast[1]: %d persones tan coneutaes

en: Error displaying preferences
ast: Fallu al amosar les preferencies

en: Error displaying help
ast: Fallu al amosar l'aida

en: Share your desktop with other users
ast: Comparta'l so escritoriu con otros usuarios

en: Are you sure you want to disconnect '%s'?
ast: ¿Daveres que quier desconeutar a «%s»?

en: The remote user from '%s' will be disconnected. Are you sure?
ast: L'usuariu remotu de «%s» desconeutaráse. ¿Daveres quier facelo?

en: Are you sure you want to disconnect all clients?
ast: ¿Daveres que quier desconeutar a tolos veceros?

en: All remote users will be disconnected. Are you sure?
ast: Desconeutaránse tolos usuarios remotos. ¿Daveres quier facelo?

en: Disconnect
ast: Desconeutar

en: _Preferences
ast: _Preferencies

en: Disconnect all
ast: Desconeutar toos

note: Translators: %s is a hostname Translators: %s is the alias of the telepathy contact
en: Disconnect %s
ast: Desconeutar %s

en: _Help
ast: Ai_da

en: _About
ast: Tocan_te a

en: Error initializing libnotify
ast: Fallu al aniciar libnotify

note: Translators: %s is a hostname
en: Another user is viewing your desktop
ast: Otru usuariu ta viendo'l so escritoriu

en: A user on the computer '%s' is remotely viewing your desktop.
ast: Un usuariu nel equipu «%s» ta viendo'l so escritoriu remotamente.

note: Translators: %s is a hostname
en: Another user is controlling your desktop
ast: Otru usuariu ta remanando'l so escritoriu

en: A user on the computer '%s' is remotely controlling your desktop.
ast: Un usuariu nel equipu «%s» ta remanando'l so escritoriu remotamente.

en: Error while displaying notification bubble: %s
ast: Fallu al amosar la burbuxa de notificación: %s

en: The remote user '%s' will be disconnected. Are you sure?
ast: Desconeutaráse al usuariu remotu «%s». ¿Tas seguru?

en: Share my desktop information
ast: Compartir la información del mio escritoriu

en: '%s' rejected the desktop sharing invitation.
ast: «%s» refugó la invitación pa compartir.

en: '%s' disconnected
ast: «%s» desconeutáu

en: '%s' is remotely controlling your desktop.
ast: «%s» ta controlando el to escritoriu en remotu.

en: Waiting for '%s' to connect to the screen.
ast: Esperando a que «%s» se coneute a la pantalla.

en: An error has occurred:
ast: Asocedió un fallu:

en: Cancelled
ast: Encaboxáu

en: ERROR: Maximum length of password is %d character. Please, re-enter the password. | ERROR: Maximum length of password is %d characters. Please, re-enter the password.
ast[0]: FALLU: La llonxitú máxima de la contraseña ye de %d caráuter. Vuelva a introducir la contraseña.
ast[1]: FALLU: La llonxitú máxima de la contraseña ye de %d carauteres. Vuelva a introducir la contraseña.

en: Changing Vino password.
ast: Camudando la contraseña de Vino.

en: Enter new Vino password:
ast: Introduza la nueva contraseña de Vino:

en: Retype new Vino password:
ast: Reescriba la nueva contraseña de Vino:

en: vino-passwd: password updated successfully.
ast: vino-passwd: la contraseña anovóse correchamente.

en: Sorry, passwords do not match.
ast: Les contraseñes nun concasen.

en: vino-passwd: password unchanged.
ast: vino-passwd: nun se camudó la contraseña.

en: Error while communicating with GConf. Are you logged into a GNOME session?
ast: Fallu na comunicación con GConf. ¿Anicieste una sesión en GNOME?

en: Error message:
ast: Mensaxe de fallu:

en: Show Vino version
ast: Amosar la versión de Vino

en: - Updates Vino password
ast: - Anova la contraseña de Vino

en: Run 'vino-passwd --help' to see a full list of available command line options
ast: Execute «vino-passwd --help» pa ver una llista completa de les opciones de la llinia de comandos disponibles

en: VINO Version %s
ast: Versión %s de Vino

en: ERROR: You do not have enough permissions to change Vino password.
ast: FALLU: Nun tien permisos abondos pa camudar la contraseña de Vino.
