vino - en to ca translation catalogue (132 entries)

en: There was an error showing the URL "%s"
ca: S'ha produït un error en mostrar l'URL «%s»

en: There was an error displaying help:
    %s
ca: S'ha produït un error en mostrar l'ajuda:
    %s

en: Checking the connectivity of this machine...
ca: S'està comprovant la connectivitat d'aquesta màquina...

en: Your desktop is only reachable over the local network.
ca: Només es pot accedir al vostre escriptori a través de la xarxa local.

en:  or
ca:  o

en: Others can access your computer using the address %s.
ca: Altres poden accedir a l'ordinador utilitzant l'adreça %s.

en: Nobody can access your desktop.
ca: Ningú pot accedir al vostre escriptori.

en: Desktop Sharing
ca: Compartició de l'escriptori

en: Choose how other users can remotely view your desktop
ca: Trieu com altres usuaris remots poden visualitzar el meu escriptori

en: Desktop Sharing Preferences
ca: Preferències de la compartició de l'escriptori

en: Sharing
ca: Compartició

en: Some of these preferences are locked down
ca: Algunes d'aquestes preferències estan blocades

en: Allow other users to _view your desktop
ca: Permet que altres usuaris _visualitzin el meu escriptori

en: Your desktop will be shared
ca: Es compartirà el vostre escriptori

en: _Allow other users to control your desktop
ca: _Permet que altres usuaris controlin l'escriptori

en: Remote users are able to control your mouse and keyboard
ca: Els usuaris remots poden controlar el ratolí i el teclat

en: Security
ca: Seguretat

en: _You must confirm each access to this machine
ca: _Heu de confirmar cada accés a aquesta màquina

en: _Require the user to enter this password:
ca: Demana aquesta cont_rasenya:

en: Automatically _configure UPnP router to open and forward ports
ca: _Configura automàticament l'encaminador UPnP per obrir i reenviar els ports

en: The router must have the UPnP feature enabled
ca: L'encaminador ha de tenir la funció UPnP habilitada

en: Show Notification Area Icon
ca: Mostra la icona a l'àrea de notificació

en: Al_ways
ca: _Sempre

en: _Only when someone is connected
ca: _Només quan algú estigui connectat

en: _Never
ca: _Mai

en: Enable remote access to the desktop
ca: Habilita l'accés remot a l'escriptori

en: If true, allows remote access to the desktop via the RFB protocol. Users on remote machines may then connect to the desktop using a VNC viewer.
ca: Si s'habilita, permet l'accés remot a l'escriptori a través del protocol RFB. Els usuaris en màquines remotes es poden connectar a l'escriptori si utilitzen un visualitzador VNC.

en: Prompt the user before completing a connection
ca: Pregunta a l'usuari abans de completar la connexió

en: If true, remote users accessing the desktop are not allowed access until the user on the host machine approves the connection. Recommended especially when access is not password protected.
ca: Si s'habilita, els usuaris remots que accedeixin a l'escriptori no se'ls permetrà l'accés fins que no se'ls aprovi la connexió. Es recomana especialment quan l'accés no està protegit per cap contrasenya.

en: Only allow remote users to view the desktop
ca: Permet només que els usuaris remots visualitzin l'escriptori

en: If true, remote users accessing the desktop are only allowed to view the desktop. Remote users will not be able to use the mouse or keyboard.
ca: Si s'habilita, els usuaris remots que accedeixin a l'escriptori només se'ls permetrà visualitzar-lo. Els usuaris remots no podran fer servir el ratolí ni el teclat.

en: Network interface for listening
ca: Interfície de xarxa on escoltar

en: If not set, the server will listen on all network interfaces.
    
    Set this if you want to accept connections only from some specific network interface. For example, eth0, wifi0, lo and so on.
ca: Si no s'habilita, el servidor escoltarà a totes les interfícies de xarxa.
    
    Establiu-ho si només voleu acceptar connexions des d'una interfície de xarxa específica. Per exemple, eth0, wifi0, lo...

en: Listen on an alternative port
ca: Escolta en un port alternatiu

en: If true, the server will listen on another port, instead of the default (5900). The port must be specified in the 'alternative-port' key.
ca: Si s'habilita, el servidor escoltarà en un port diferent del per defecte (5900). S'ha d'especificar el port nou en la clau «alternative-port».

en: Alternative port number
ca: Número de port alternatiu

en: The port which the server will listen to if the 'use-alternative-port' key is set to true. Valid values are in the range of 5000 to 50000.
ca: El port que el servidor escoltarà si s'habilita l'opció «use-alternative-port». Els valors vàlids són dins el rang que va de 5000 a 50000.

en: Require encryption
ca: Requereix xifratge

en: If true, remote users accessing the desktop are required to support encryption. It is highly recommended that you use a client which supports encryption unless the intervening network is trusted.
ca: Si s'habilita, els usuaris remots que accedeixin a l'escriptori se'ls requerirà que puguin xifrar la connexió. És molt recomanable que feu servir clients que permetin el xifratge si no és que la xarxa on es faci servir sigui fiable.

en: Allowed authentication methods
ca: Mètodes d'autenticació permesos

en: Lists the authentication methods with which remote users may access the desktop.
    
    There are two possible authentication methods; "vnc" causes the remote user to be prompted for a password (the password is specified by the vnc-password key) before connecting and "none" which allows any remote user to connect.
ca: Llista els mètodes d'autenticació amb els quals els usuaris remots poden accedir a l'escriptori.
    
    Hi ha dos possibles mètodes d'autenticació: «vnc» farà que abans de connectar es demani una contrasenya a l'usuari remot (la contrasenya s'especifica amb la clau vnc-password), i «none» permetrà que qualsevol usuari remot es pugui connectar.

en: Password required for "vnc" authentication
ca: Es requereix una contrasenya per a l'autenticació «vnc»

en: The password which the remote user will be prompted for if the "vnc" authentication method is used. The password specified by the key is base64 encoded.
    
    The special value of 'keyring' (which is not valid base64) means that the password is stored in the GNOME keyring.
ca: La contrasenya que es demanarà a l'usuari remot si es fa servir el mètode d'autenticació «vnc». La contrasenya especificada en aquesta clau es codifica en base64.
    
    El valor especial «keyring» (que no és un base64 vàlid) significa que la contrasenya s'emmagatzema a l'anell de claus del GNOME.

en: E-mail address to which the remote desktop URL should be sent
ca: Adreça electrònica a la qual s'hauria d'enviar l'URL de l'escriptori remot

en: This key specifies the e-mail address to which the remote desktop URL should be sent if the user clicks on the URL in the Desktop Sharing preferences dialog.
ca: Aquesta clau especifica l'adreça electrònica a la qual s'hauria d'enviar l'URL de l'escriptori remot, si l'usuari fa clic a l'URL en el diàleg de preferències de compartició de l'escriptori.

en: Lock the screen when last user disconnect
ca: Bloca la pantalla quan es desconnecti el darrer usuari

en: If true, the screen will be locked after the last remote client disconnects.
ca: Si s'habilita, la pantalla es blocarà quan es desconnecti el darrer client remot.

en: When the status icon should be shown
ca: Quan s'hauria de mostrar la icona d'estat

en: This key controls the behavior of the status icon. There are three options: "always" - the icon will always be present; "client" - the icon will only be present when someone is connected (this is the default behavior); "never" - the icon will not be present.
ca: Aquesta clau controla el comportament de la icona d'estat. Hi ha tres opcions: «always» - la icona sempre està visible, «client» - la icona només es mostrarà quan hi ha algú connectat (aquest és el comportament per defecte) i «never» - la icona no es mostra mai.

en: Whether to disable the desktop background when a user is connected
ca: Si s'ha d'inhabilitar el fons d'escriptori quan es connecti un usuari

en: When true, disable the desktop background and replace it with a single block of color when a user successfully connects.
ca: Si és «True» (cert), inhabilita el fons d'escriptori i reemplaça'l amb un bloc de color quan un usuari es connecti amb èxit.

en: Whether a UPnP router should be used to forward and open ports
ca: Indica si s'hauria d'utilitzar un encaminador UPnP per reenviar i obrir ports

en: If true, request that a UPnP-capable router should forward and open the port used by Vino.
ca: Si és «True» (cert), la petició que hauria de reenviar un encaminador UPnP per obrir el port utilitzat pel Vino.

en: Whether we should disable the XDamage extension of X.org
ca: Si s'hauria d'inhabilitar l'extensió XDamage de l'X.org

en: If true, do not use the XDamage extension of X.org. This extension does not work properly on some video drivers when using 3D effects. Disabling it will make Vino work in these environments, with slower rendering as a side effect.
ca: Si és «True» (cert), no s'utilitzarà l'extensió XDamage de l'X.org. Aquesta extensió no funciona correctament amb alguns controladors de vídeo quan s'utilitzen efectes 3D. Si s'inhabilita, el Vino funcionarà en aquests entorns, però amb una renderització més lenta com a contrapartida.

en: Notify on connect
ca: Notifica en connectar

en: If true, show a notification when a user connects to the system.
ca: Si és «True» (cert), es mostrarà una notificació quan un usuari es connecti al sistema.

en: Remote desktop sharing password
ca: Contrasenya compartida de l'escriptori remot

en: File is not a valid .desktop file
ca: El fitxer no és un fitxer .desktop vàlid

note: translators: 'Version' is from a desktop file, and * should not be translated. '%s' would probably be a * version number.
en: Unrecognized desktop file Version '%s'
ca: No s'ha reconegut la versió «%s» del fitxer d'escriptori

en: Starting %s
ca: S'està iniciant %s

en: Application does not accept documents on command line
ca: L'aplicació no accepta documents des de la línia d'ordres

en: Unrecognized launch option: %d
ca: No s'ha reconegut l'opció de llançament: %d

note: translators: The 'Type=Link' string is found in a * desktop file, and should not be translated.
en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
ca: No es poden passar URI de documents a una entrada d'escriptori de tipus «Type=Link»

en: Not a launchable item
ca: No és un element executable

en: Disable connection to session manager
ca: Inhabilita la connexió al gestor de sessió

en: Specify file containing saved configuration
ca: Especifica el fitxer que conté la configuració desada

en: FILE
ca: FITXER

en: Specify session management ID
ca: Especifica l'identificador del gestor de sessió

en: ID
ca: IDENTIFICADOR

en: Session management options:
ca: Opcions del gestor de sessió:

en: Show session management options
ca: Mostra les opcions del gestor de sessió

en: Your XServer does not support the XTest extension - remote desktop access will be view-only
ca: Aquest servidor X no implementa l'extensió XTest, l'accés remot a l'escriptori només podrà ser visual

note: Tube mode uses Telepathy's Tubes to share a user's desktop directly * with another IM contact. http://telepathy.freedesktop.org/wiki/Tubes
en: Start in tube mode, for the ‘Share my Desktop’ feature
ca: Inicia en mode tub, per a la funció «Comparteix el meu escriptori»

en: - VNC Server for GNOME
ca: - Servidor VNC per al GNOME

en: Run 'vino-server --help' to see a full list of available command line options
ca: Executeu «vino-server --help» per veure una llista completa de les opcions disponibles de la línia d'ordres

en: GNOME Desktop Sharing
ca: Compartició de l'escriptori del GNOME

note: * Translators: this string is used ONLY if you * translated "vino-mdns:showusername" to anything * other than "1"
en: %s's remote desktop on %s
ca: Escriptori remot de %s a %s

en: Received signal %d, exiting.
ca: S'ha rebut el senyal %d, s'està sortint.

en: Screen
ca: Pantalla

en: The screen on which to display the prompt
ca: La pantalla on mostrar l'indicador

en: Error initializing libnotify
ca: S'ha produït un error en inicialitzar el libnotify

en: A user on the computer '%s' is trying to remotely view or control your desktop.
ca: Un usuari de l'ordinador «%s» està intentant visualitzar o controlar el vostre escriptori remotament.

en: Another user is trying to view your desktop.
ca: Un altre usuari està intentant visualitzar el vostre escriptori.

en: Refuse
ca: Refusa

en: Accept
ca: Accepta

en: Failed to open connection to bus: %s
ca: Ha fallat obrir la connexió al bus: %s

en: GNOME Desktop Sharing Server
ca: Servidor de compartició de l'escriptori del GNOME

en: vnc;share;remote;
ca: vnc;comparteix;remot;

en: Desktop sharing is enabled
ca: La compartició de l'escriptori està habilitada

en: One person is viewing your desktop | %d people are viewing your desktop
ca[0]: Una persona està visualitzant el vostre escriptori
ca[1]: %d persones estan visualitzant el vostre escriptori

en: Error displaying preferences
ca: S'ha produït un error en mostrar les preferències

en: Error displaying help
ca: S'ha produït un error en mostrar l'ajuda

en: Licensed under the GNU General Public License Version 2
    
    Vino is free software; you can redistribute it and/or
    modify it under the terms of the GNU General Public License
    as published by the Free Software Foundation; either version 2
    of the License, or (at your option) any later version.
    
    Vino is distributed in the hope that it will be useful,
    but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE. See the
    GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License
    along with this program; if not, write to the Free Software
    Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA
    02110-1301, USA.
ca: Llicenciat segons la Llicència General Pública GNU versió 2
    
    El Vino és un programa lliure; el podeu redistribuir i/o modificar
    d'acord amb els termes de la llicència pública general de GNU, tal 
    i com la publica la Free Software Foundation; ja sigui la versió 2
    de la Llicència com (si ho preferiu) qualsevol versió posterior.
    
    Aquest programa es distribueix amb l'esperança que serà útil, 
    però SENSE CAP GARANTIA; ni tan sols amb la garantia de 
    COMERCIALITZACIÓ, o VALIDESA PER A PROPÒSITS DETERMINATS. Vegeu
    la Llicència general pública de GNU per a més detalls. 
    
    Hauríeu d'haver rebut una còpia de la llicència pública general 
    de GNU amb aquest programa; si no, escriviu a la Free Software 
    Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA
    02110-1301, USA.

en: Share your desktop with other users
ca: Compartiu el vostre escriptori amb altres usuaris

en: Are you sure you want to disconnect '%s'?
ca: Esteu segur que voleu desconnectar «%s»?

en: The remote user from '%s' will be disconnected. Are you sure?
ca: Es desconnectarà l'usuari remot de «%s». N'esteu segur?

en: Are you sure you want to disconnect all clients?
ca: Esteu segur que voleu desconnectar tots els clients?

en: All remote users will be disconnected. Are you sure?
ca: Es desconnectaran tots els usuaris remots. N'esteu segur?

en: Disconnect
ca: Desconnecta

en: _Preferences
ca: _Preferències

en: Disconnect all
ca: Desconnecta'ls tots

note: Translators: %s is a hostname Translators: %s is the alias of the telepathy contact
en: Disconnect %s
ca: Desconnecta %s

en: _Help
ca: A_juda

en: _About
ca: _Quant a

note: Translators: %s is a hostname
en: Another user is viewing your desktop
ca: Un altre usuari està veient el vostre escriptori

en: A user on the computer '%s' is remotely viewing your desktop.
ca: Un usuari de l'ordinador «%s» està veient el vostre escriptori remotament.

note: Translators: %s is a hostname
en: Another user is controlling your desktop
ca: Un altre usuari està controlant el vostre escriptori

en: A user on the computer '%s' is remotely controlling your desktop.
ca: Un usuari de l'ordinador «%s» està controlant el vostre escriptori remotament.

en: Error while displaying notification bubble: %s
ca: S'ha produït un error en mostrar la notificació: %s

en: The remote user '%s' will be disconnected. Are you sure?
ca: Es desconnectarà l'usuari remot «%s». N'esteu segur?

en: Share my desktop information
ca: Compartiu la informació de l'escriptori

note: Translators: '%s' is the name of a contact, buddy coming from Empathy
en: '%s' rejected the desktop sharing invitation.
ca: «%s» ha refusat la invitació de compartició de l'escriptori.

note: Translators: '%s' is the name of a contact, buddy coming from Empathy
en: '%s' disconnected
ca: «%s» desconnectat

note: Translators: '%s' is the name of a contact, buddy coming from Empathy
en: '%s' is remotely controlling your desktop.
ca: «%s» està controlant el vostre escriptori remotament.

note: Translators: '%s' is the name of a contact, buddy coming from Empathy
en: Waiting for '%s' to connect to the screen.
ca: S'està esperant «%s» per connectar a la pantalla.

en: _Allow
ca: _Permet

en: _Refuse
ca: _Refusa

en: An error has occurred:
ca: S'ha produït un error:

en: Cancelled
ca: Cancel·lat

en: ERROR: Maximum length of password is %d character. Please, re-enter the password. | ERROR: Maximum length of password is %d characters. Please, re-enter the password.
ca[0]: ERROR: La longitud màxima de la contrasenya és d'%d caràcter. Torneu a introduir la contrasenya.
ca[1]: ERROR: La longitud màxima de la contrasenya és de %d caràcters. Torneu a introduir la contrasenya.

en: Changing Vino password.
ca: Canvia la contrasenya del Vino.

en: Enter new Vino password:
ca: Introduïu la contrasenya nova del Vino:

en: Retype new Vino password:
ca: Torneu a escriure la contrasenya nova del Vino:

en: vino-passwd: password updated successfully.
ca: vino-passwd: la contrasenya s'ha actualitzat correctament.

en: Sorry, passwords do not match.
ca: Les contrasenyes no coincideixen.

en: vino-passwd: password unchanged.
ca: vino-passwd: no s'ha canviat la contrasenya.

en: Show Vino version
ca: Mostra la versió del Vino

en: - Updates Vino password
ca: - Actualitza la contrasenya del Vino

en: Run 'vino-passwd --help' to see a full list of available command line options
ca: Executeu «vino-passwd --help» per veure una llista completa de les opcions disponibles de la línia d'ordres

en: VINO Version %s
ca: Vino versió %s

en: ERROR: You do not have enough permissions to change Vino password.
ca: S'ha produït un error: no teniu suficients permisos per canviar la contrasenya del Vino.
