vino - en to he translation catalogue (69 entries)

en: There was an error showing the URL "%s"
he: אירעה שגיאה בהצגת הכתובת „%s“

en: There was an error displaying help:
    %s
he: אירעה שגיאה, מוצגת העזרה:
    %s

en: Checking the connectivity of this machine...
he: הקישוריות של מכונה זאת נבדקת...

en: Your desktop is only reachable over the local network.
he: שולחן העבודה שלך זמין רק עבור הרשת המקומית.

en:  or
he:  או

en: Others can access your computer using the address %s.
he: אחרים יכולים לגשת למחשב שלך דרך הכתובת %s.

en: Nobody can access your desktop.
he: אין לאף אחד גישה אל שולחן העבודה שלך.

en: Desktop Sharing
he: שיתוף שולחן העבודה

en: Choose how other users can remotely view your desktop
he: נא לבחור כיצד משתמשים אחרים יכולים לצפות מרחוק בשולחן העבודה שלך

en: Desktop Sharing Preferences
he: העדפות שיתוף שולחן העבודה

en: Sharing
he: שיתוף

en: Some of these preferences are locked down
he: כמה מאפשרויות אלו חסומות

en: Allow other users to _view your desktop
he: מתן הרשאה למשתמשים אחרים ל_צפות בשולחן העבודה שלך

en: Your desktop will be shared
he: שולחן העבודה שלך ישותף

en: _Allow other users to control your desktop
he: מתן ה_רשאה למשתמשים אחרים לשלוט בשולחן העבודה שלך

en: Remote users are able to control your mouse and keyboard
he: משתמשים מרוחקים יכולים לשלוט בעכבר ובמקלדת שלך

en: Security
he: אבטחה

en: _You must confirm each access to this machine
he: מתן _אישור לכל גישה למחשב זה

en: _Require the user to enter this password:
he: יש ל_דרוש מהמשתמש להקליד את הססמה:

en: Automatically _configure UPnP router to open and forward ports
he: ה_גדרת נתבים התומכים ב־UPnP לפתוח ולהעביר פתחות

en: The router must have the UPnP feature enabled
he: יש לאפשר את פונקציית ה־UPnP בנתב

en: Show Notification Area Icon
he: הצגת סמל באזור הדיווחים

en: Al_ways
he: _תמיד

en: _Only when someone is connected
he: _רק כאשר מישהו מחובר

en: _Never
he: _אף פעם

en: Remote desktop sharing password
he: ססמה לשיתוף המסך לשליטה מרחוק

en: Your XServer does not support the XTest extension - remote desktop access will be view-only
he: השרת הגרפי (XServer) שלך אינו תומך בהרחבת XTest - הגישה לשולחן העבודה המרוחק תוגבל לצפייה בלבד

note: Tube mode uses Telepathy's Tubes to share a user's desktop directly * with another IM contact. http://telepathy.freedesktop.org/wiki/Tubes
en: Start in tube mode, for the ‘Share my Desktop’ feature
he: הפעלה במצב צינורית, עבור התכונה 'שיתוף שולחן העבודה שלי'

en: GNOME Desktop Sharing
he: שיתוף שולחנות עבודה של GNOME

note: * Translators: translate "vino-mdns:showusername" to * "1" if "%s's remote desktop" doesn't make sense in * your language.
en: vino-mdns:showusername
he: 1

en: Received signal %d, exiting.
he: התקבל האות %d, התכנה מסתיימת...

en: Screen
he: מסך

en: The screen on which to display the prompt
he: המסך שעליו יש להציג את הסמן־מנחה

en: A user on the computer '%s' is trying to remotely view or control your desktop.
he: המשתמש במחשב '%s' מנסה לצפות או לשלוט מרחוק בשולחן העבודה שלך.

en: Another user is trying to view your desktop.
he: משתמש נוסף מנסה לצפות בשולחן העבודה שלך

en: Refuse
he: לסרב

en: Accept
he: לקבל

en: GNOME Desktop Sharing Server
he: שרת שיתוף שולחנות עבודה של GNOME

en: vnc;share;remote;
he: שיתוף;מרוחק;מרחוק;

en: Desktop sharing is enabled
he: שיתוף שולחן העבודה מופעל

en: One person is viewing your desktop | %d people are viewing your desktop
he[0]: משתמש אחד צופה בשולחן העבודה שלך
he[1]: %d משתמשים צופים בשולחן העבודה שלך

en: Error displaying preferences
he: שגיאה בהצגת ההעדפות

en: Error displaying help
he: שגיאה בהצגת העזרה

en: Share your desktop with other users
he: שיתוף שולחן העבודה שלך עם משתמשים אחרים

en: Are you sure you want to disconnect '%s'?
he: האם אכן ברצונך לנתק את '%s'?

en: The remote user from '%s' will be disconnected. Are you sure?
he: המשתמש המרוחק מ־'%s' ינותק. האם להמשיך?

en: Are you sure you want to disconnect all clients?
he: האם אכן ברצונך לנתק את כל הלקוחות?

en: All remote users will be disconnected. Are you sure?
he: כל המשתמשים המרוחקים ינותקו. האם להמשיך?

en: Disconnect
he: ניתוק

en: _Preferences
he: הע_דפות

en: Disconnect all
he: ניתוק של כולם

note: Translators: %s is a hostname Translators: %s is the alias of the telepathy contact
en: Disconnect %s
he: ניתוק %s

en: _Help
he: ע_זרה

en: _About
he: על _אודות

note: Translators: %s is a hostname
en: Another user is viewing your desktop
he: משתמש אחר צופה בשולחן העבודה שלך

en: A user on the computer '%s' is remotely viewing your desktop.
he: המשתמש במחשב '%s' צופה מרחוק בשולחן העבודה שלך.

note: Translators: %s is a hostname
en: Another user is controlling your desktop
he: משתמש אחר שולט בשולחן העבודה שלך

en: A user on the computer '%s' is remotely controlling your desktop.
he: המשתמש במחשב '%s' שולט מרחוק בשולחן העבודה שלך.

en: The remote user '%s' will be disconnected. Are you sure?
he: המשתמש המרוחק '%s' ינותק. האם להמשיך?

en: Share my desktop information
he: שיתוף פרטים על אודות שולחן העבודה שלי

note: Translators: '%s' is the name of a contact, buddy coming from Empathy
en: '%s' rejected the desktop sharing invitation.
he: ‏המשתמש '%s' דחה את ההזמנה לשיתוף שולחן העבודה.

note: Translators: '%s' is the name of a contact, buddy coming from Empathy
en: '%s' disconnected
he: ‏'%s' נותק

note: Translators: '%s' is the name of a contact, buddy coming from Empathy
en: '%s' is remotely controlling your desktop.
he: ‏'%s' שולט מרחוק בשולחן העבודה שלך.

note: Translators: '%s' is the name of a contact, buddy coming from Empathy
en: Waiting for '%s' to connect to the screen.
he: ממתין ל־'%s' כדי שיתחבר למסך.

en: _Allow
he: הס_כמה

en: _Refuse
he: _סירוב

en: An error has occurred:
he: ארעה שגיאה:

en: Cancelled
he: בוטל

en: ERROR: Maximum length of password is %d character. Please, re-enter the password. | ERROR: Maximum length of password is %d characters. Please, re-enter the password.
he[0]: שגיאה: אורך הססמה המרבי הוא תו אחד. נא להזין את הססמה מחדש.
he[1]: שגיאה: אורך הססמה המרבי הוא %d תווים. נא להזין את הססמה מחדש.
