vino 3.13.x - en to nb translation catalogue (91 entries)

en: Prompt the user before completing a connection
nb: Spør vertsbruker før en tilkobling gjennomføres

en: If true, remote users accessing the desktop are not allowed access until the user on the host machine approves the connection. Recommended especially when access is not password protected.
nb: Eksterne brukere får ikke tilgang til skrivebordet før brukeren på vertsmaskinen godkjenner tilkoblingen. Dette anbefales spesielt når tilgangen ikke er passordbeskyttet.

en: Only allow remote users to view the desktop
nb: Bare tillat eksterne brukere å se skrivebordet

en: If true, remote users accessing the desktop are only allowed to view the desktop. Remote users will not be able to use the mouse or keyboard.
nb: Hvis verdien er sann («true»), kan ikke eksternt tilkoblede brukere som ser dette skrivebordet styre musepekeren eller tastaturet.

en: Network interface for listening
nb: Nettverksgrensesnitt det skal lyttes på

en: If not set, the server will listen on all network interfaces.
    
    Set this if you want to accept connections only from some specific network interface. For example, eth0, wifi0, lo and so on.
nb: Hvis dette ikke er valgt, lytter tjeneren på alle nettverksgrensesnitt.
    
    Velg dette hvis du bare vil godta tilkoblinger fra enkelte nettverksgrensesnitt som eth0, wifi0, lo osv.

en: Listen on an alternative port
nb: Lytt på en alternativ port

en: If true, the server will listen on another port, instead of the default (5900). The port must be specified in the 'alternative-port' key.
nb: Hvis verdien er sann («true»), lytter tjeneren på en annen port enn standardporten (5900). Aktuell port må velges med nøkkelen «alternative-port».

en: Alternative port number
nb: Nummer på alternativ port

en: The port which the server will listen to if the 'use-alternative-port' key is set to true. Valid values are in the range of 5000 to 50000.
nb: Porten som tjeneren skal lytte på hvis «use-alternative-port»-nøkkelen er sann («true»). Gyldige verdier er tall mellom 5000 og 50000.

en: Require encryption
nb: Krev kryptering

en: If true, remote users accessing the desktop are required to support encryption. It is highly recommended that you use a client which supports encryption unless the intervening network is trusted.
nb: Hvis denne settes til «true», krever Vino at eksterne brukere støtter kryptering. Du anbefales uansett å bruke en klient som støtter kryptering, med mindre det mellomliggende nettverket er sikkert.

en: Allowed authentication methods
nb: Tillatte autentiseringsmetoder

en: Lists the authentication methods with which remote users may access the desktop.
    
    There are two possible authentication methods; "vnc" causes the remote user to be prompted for a password (the password is specified by the vnc-password key) before connecting and "none" which allows any remote user to connect.
nb: Viser autentiseringsmetodene som eksterne brukere kan bruke til å få tilgang til skrivebordet.
    
    Det er to mulige autentiseringsmetoder; med «vnc» blir den eksterne brukeren bedt om å oppgi et passord (som lagres i «vnc-password»-nøkkelen) ved tilkobling. «none» tillater alle eksterne brukere å koble til.

en: Password required for "vnc" authentication
nb: Du må oppgi passord for «vnc»-autentisering

en: The password which the remote user will be prompted for if the "vnc" authentication method is used. The password specified by the key is base64 encoded.
    
    The special value of 'keyring' (which is not valid base64) means that the password is stored in the GNOME keyring.
nb: Passordet som den eksterne brukeren må oppgi hvis «vnc»-autentisering brukes. Passordet som velges her kodes med base64.
    
    Hvis du bruker spesialverdien «keyring» (som ikke er gyldig base64), lagres passordet i GNOME-nøkkelringen.

en: E-mail address to which the remote desktop URL should be sent
nb: E-postadresse som nettadressen til det eksterne skrivebordet skal sendes til

en: This key specifies the e-mail address to which the remote desktop URL should be sent if the user clicks on the URL in the Desktop Sharing preferences dialog.
nb: Denne nøkkelen inneholder e-postadressen som eksternt skrivebord URL-en blir sendt til hvis brukeren klikker på URL-en i brukervalg for deling av skrivebord.

en: Lock the screen when last user disconnect
nb: Lås skjermen når siste bruker kobler fra

en: If true, the screen will be locked after the last remote client disconnects.
nb: Hvis verdien er sann («true»), låses skjermen etter at siste eksterne klient kobler fra.

en: When the status icon should be shown
nb: Kontrollerer når statusikonet skal vises

en: This key controls the behavior of the status icon. There are three options: "always" - the icon will always be present; "client" - the icon will only be present when someone is connected (this is the default behavior); "never" - the icon will not be present.
nb: Denne nøkkelen kontrollerer statusikonets oppførsel. Du har tre valg: «always» - som viser ikonet hele tiden, «client» - som bare viser ikonet når noen er tilkoblet (dette er standard) og «never» - som aldri viser ikonet.

en: Whether to disable the desktop background when a user is connected
nb: Hvorvidt bakgrunnen skal deaktiveres når en bruker er tilkoblet

en: When true, disable the desktop background and replace it with a single block of color when a user successfully connects.
nb: Hvis verdien er sann («true»), erstattes skrivebordsbakgrunnen med en helfylt farge når en bruker kobler til.

en: Whether a UPnP router should be used to forward and open ports
nb: Om en UPNP-ruter skal brukes til å videresende og åpne porter

en: If true, request that a UPnP-capable router should forward and open the port used by Vino.
nb: Hvis verdien er sann («true»), sender Vino en nettverksforespørsel om at en ruter med UPnP-funksjonalitet skal videresende og åpne porten som programmet bruker.

en: Whether we should disable the XDamage extension of X.org
nb: Om XDamage-utvidelsen for X.org skal slås av

en: If true, do not use the XDamage extension of X.org. This extension does not work properly on some video drivers when using 3D effects. Disabling it will make Vino work in these environments, with slower rendering as a side effect.
nb: Hvis verdien er sann («true»), blir XDamage-utvidelsen i X.org ikke brukt. Utvidelsen fungerer ikke korrekt med enkelte grafikkdrivere ved bruk av 3D-effekter. Hvis du slår dette av, fungerer Vino på disse systemene, dog med tregere grafikk.

en: Notify on connect
nb: Varsle ved tilkobling

en: If true, show a notification when a user connects to the system.
nb: Hvis verdien er sann («true»), får du beskjed når en ekstern bruker kobler til skrivebordet ditt.

en: File is not a valid .desktop file
nb: Filen er ikke en gyldig .desktop-fil

note: translators: 'Version' is from a desktop file, and * should not be translated. '%s' would probably be a * version number.
en: Unrecognized desktop file Version '%s'
nb: «%s» er en ukjent versjon i .desktop-fil

en: Starting %s
nb: Starter %s

en: Application does not accept documents on command line
nb: Programmet tar ikke dokumenter på kommandolinjen

en: Unrecognized launch option: %d
nb: Oppstartsvalget «%d» er ukjent

note: translators: The 'Type=Link' string is found in a * desktop file, and should not be translated.
en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
nb: Kan ikke gi dokument-nettadresser til en .desktop-oppføring med «Type=Link»

en: Not a launchable item
nb: Dette elementet kan ikke kjøres

en: Disable connection to session manager
nb: Slå av tilkobling til sesjonshåndterer

en: Specify file containing saved configuration
nb: Oppgi fil med lagret oppsett

en: FILE
nb: FIL

en: Specify session management ID
nb: Oppgi sesjonshåndterings-ID

en: Session management options:
nb: Valg for sesjonshåndtering:

en: Show session management options
nb: Vis valg for sesjonshåndtering

en: Your XServer does not support the XTest extension - remote desktop access will be view-only
nb: X-tjeneren din støtter ikke XTest-utvidelsen. Fjerntilgang fungerer derfor bare med visning

note: Tube mode uses Telepathy's Tubes to share a user's desktop directly * with another IM contact. http://telepathy.freedesktop.org/wiki/Tubes
en: Start in tube mode, for the ‘Share my Desktop’ feature
nb: Start i tubemodus for funksjonen «Del mitt skrivebord»

en: - VNC Server for GNOME
nb: - VNC-tjener for GNOME

en: Run 'vino-server --help' to see a full list of available command line options
nb: Kjør «vino-server --help» for å se en fullstendig liste med tilgjengelige kommandolinjevalg

en: GNOME Desktop Sharing
nb: Deling av GNOME-skrivebord

note: * Translators: this string is used ONLY if you * translated "vino-mdns:showusername" to anything * other than "1"
en: %s's remote desktop on %s
nb: Eksternt skrivebord for %s på %s

en: Received signal %d, exiting.
nb: Mottok signal %d. Avslutter.

en: Screen
nb: Skjerm

en: The screen on which to display the prompt
nb: Skjermen hvor spørsmålsdialogen skal vises

en: Error initializing libnotify
nb: Feil ved initiering av libnotify

en: A user on the computer '%s' is trying to remotely view or control your desktop.
nb: En bruker på datamaskinen «%s» prøver å vise eller kontrollere skrivebordet ditt.

en: Another user is trying to view your desktop.
nb: En annen bruker prøver å vise skrivebordet ditt.

en: Refuse
nb: Avslå

en: Accept
nb: Godta

en: Failed to open connection to bus: %s
nb: Kunne ikke åpne tilkobling til buss: %s

en: Desktop Sharing
nb: Deling av skrivebord

en: GNOME Desktop Sharing Server
nb: Tjener for deling av skrivebord for GNOME

en: vnc;share;remote;
nb: vnc;deling;ekstern;

en: Desktop sharing is enabled
nb: Deling av skrivebord er aktivert

en: One person is viewing your desktop | %d people are viewing your desktop
nb[0]: En bruker ser på skrivebordet ditt
nb[1]: %d brukere ser på skrivebordet ditt

en: Error displaying preferences
nb: Det oppsto en feil under visning av brukervalg

en: Error displaying help
nb: Det oppsto en feil under visning av hjelp

en: Licensed under the GNU General Public License Version 2
    
    Vino is free software; you can redistribute it and/or
    modify it under the terms of the GNU General Public License
    as published by the Free Software Foundation; either version 2
    of the License, or (at your option) any later version.
    
    Vino is distributed in the hope that it will be useful,
    but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE. See the
    GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License
    along with this program; if not, write to the Free Software
    Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA
    02110-1301, USA.
nb: Lisensiert under GNU General Public License versjon 2
    
    Vino er fri programvare. Du kan redistribuere og/eller
    endre programmet under betingelsene gitt i GNU General Public License
    som utgitt av Free Software Foundation; enten versjon 2
    av lisensen, eller (hvis du ønsker det) enhver senere versjon.
    
    Vino distribueres i håp om at programmet er nyttig, men uten NOEN
    GARANTI, ikke engang implisitt garanti om at det er SALGBART eller PASSER ET
    BESTEMT FORMÅL. Se GNU General Public License for detaljer.
    
    Du skal ha mottatt en kopi av GNU General Public License sammen med
    dette programmet. Hvis dette ikke er tilfelle, kan du skrive til Free Software
    Foundation, Inc. 59 Temple Place, Suite 330, Boston, MA 02111-1307 USA.

en: Share your desktop with other users
nb: Del skrivebordet ditt med andre brukere

en: Are you sure you want to disconnect '%s'?
nb: Er du sikker på at du ønsker å koble fra «%s»?

en: The remote user from '%s' will be disconnected. Are you sure?
nb: Ekstern bruker fra «%s» mister tilkoblingen sin hvis du fortsetter. Er du sikker?

en: Are you sure you want to disconnect all clients?
nb: Er du sikker på at du vil koble fra alle klienter?

en: All remote users will be disconnected. Are you sure?
nb: Alle eksterne brukere mister tilkoblingene sine hvis du fortsetter. Er du sikker?

en: Disconnect
nb: Koble fra

en: _Preferences
nb: _Brukervalg

en: Disconnect all
nb: Koble fra alle

note: Translators: %s is a hostname Translators: %s is the alias of the telepathy contact
en: Disconnect %s
nb: Koble fra %s

en: _Help
nb: _Hjelp

en: _About
nb: _Om

note: Translators: %s is a hostname
en: Another user is viewing your desktop
nb: En annen bruker ser på skrivebordet ditt

en: A user on the computer '%s' is remotely viewing your desktop.
nb: En bruker på datamaskin «%s» ser på skrivebordet ditt.

note: Translators: %s is a hostname
en: Another user is controlling your desktop
nb: En annen bruker kontrollerer skrivebordet ditt

en: A user on the computer '%s' is remotely controlling your desktop.
nb: En bruker på datamaskinen «%s» kontrollerer skrivebordet ditt.

en: Error while displaying notification bubble: %s
nb: Feil under visning av meldingsboble: %s

en: The remote user '%s' will be disconnected. Are you sure?
nb: Ekstern bruker «%s» mister tilkoblingen sin hvis du fortsetter. Er du sikker?

en: Share my desktop information
nb: Del skrivebordsinformasjonen min

note: Translators: '%s' is the name of a contact, buddy coming from Empathy
en: '%s' rejected the desktop sharing invitation.
nb: «%s» godtok ikke invitasjon til deling av skrivebord.

note: Translators: '%s' is the name of a contact, buddy coming from Empathy
en: '%s' disconnected
nb: «%s» koblet fra

note: Translators: '%s' is the name of a contact, buddy coming from Empathy
en: '%s' is remotely controlling your desktop.
nb: Ekstern bruker «%s» kontrollerer skrivebordet ditt.

note: Translators: '%s' is the name of a contact, buddy coming from Empathy
en: Waiting for '%s' to connect to the screen.
nb: Venter på at «%s» skal koble til skjermen.

en: _Allow
nb: Till_at

en: _Refuse
nb: _Nekt

en: An error has occurred:
nb: Det har oppstått en feil:
