vino - en to oc translation catalogue (91 entries)

en: Prompt the user before completing a connection
oc: Demandar a l'utilizaire abans de procedir a una connexion

en: If true, remote users accessing the desktop are not allowed access until the user on the host machine approves the connection. Recommended especially when access is not password protected.
oc: Se verai, los utilizaires a distància qu'accedisson al burèu se veson refusar tot accès fins a moment que l'utilizaire sus l'ordenador òste aprovarà la connexion. Recomandat particularament quand l'accès es pas protegit per un senhal.

en: Only allow remote users to view the desktop
oc: Autorizar los utilizaires a distància unicament a veire lo burèu

en: If true, remote users accessing the desktop are only allowed to view the desktop. Remote users will not be able to use the mouse or keyboard.
oc: Se verai, los utilizaires a distància qu'accedisson al burèu son unicament autorizats a veire lo burèu. Pòdon utilizar ni la mirga ni lo clavièr.

en: Network interface for listening
oc: Interfàcia ret a escotar

en: If not set, the server will listen on all network interfaces.
    
    Set this if you want to accept connections only from some specific network interface. For example, eth0, wifi0, lo and so on.
oc: Se pas definit, lo servidor escota totas las interfàcias ret.
    
    Definissètz aqueste paramètre se volètz limitar las connexions a certanas interfàcias ret. Per exemple : eth0, wifi0, lo, ...

en: Listen on an alternative port
oc: Escotar sus un autre pòrt

en: If true, the server will listen on another port, instead of the default (5900). The port must be specified in the 'alternative-port' key.
oc: Se verai, lo servidor escotarà sus un autre pòrt, al luòc del pòrt per defaut (5900). Lo pòrt deu èsser indicat per la clau « alternative-port ».

en: Alternative port number
oc: Numèro de pòrt alternatiu

en: The port which the server will listen to if the 'use-alternative-port' key is set to true. Valid values are in the range of 5000 to 50000.
oc: Lo pòrt sul qual lo servidor escota se la clau « use-alternative-port » es definida a verai. Las valors validas son dins la plaja 5000 a 50000.

en: Require encryption
oc: Requerís lo chiframent

en: If true, remote users accessing the desktop are required to support encryption. It is highly recommended that you use a client which supports encryption unless the intervening network is trusted.
oc: Se verai, los utilizaires distants qu'accedisson al burèu devon poder prene en carga lo chiframent. Es bravament recomandat qu'utilizetz un client que prenga en carga lo chiframent a mens que la ret en question siá fisabla.

en: Allowed authentication methods
oc: Metòdes d'autentificacion autorizadas

en: Lists the authentication methods with which remote users may access the desktop.
    
    There are two possible authentication methods; "vnc" causes the remote user to be prompted for a password (the password is specified by the vnc-password key) before connecting and "none" which allows any remote user to connect.
oc: Fa la lista dels metòdes d'autentificacion amb l'ajuda dels quals los utilizaires a distància pòdon accedir al burèu.
    
    Existisson dos metòdes d'autentificacion possibles ; « vnc » farà en sòrta qu'un senhal siá demandat a l'utilizaire (lo senhal es indicat per la clau vnc-password) abans la connexion e « none » permet a totes los utilizaires a distància de se connectar.

en: Password required for "vnc" authentication
oc: Senhal requesit per l'autentificacion « vnc »

en: The password which the remote user will be prompted for if the "vnc" authentication method is used. The password specified by the key is base64 encoded.
    
    The special value of 'keyring' (which is not valid base64) means that the password is stored in the GNOME keyring.
oc: Lo senhal que serà demandat a l'utilizaire se lo metòde d'autentificacion « vnc » es utilizat. Lo senhal indicat per la clau es encodat en base64.
    
    La valor especiala « keyring » (qu'es pas valida en base64) significa que lo senhal es enregistrat dins lo trossèl de clau GNOME.

en: E-mail address to which the remote desktop URL should be sent
oc: Adreça electronica a la quala cal mandar l'URL del burèu a distància

en: This key specifies the e-mail address to which the remote desktop URL should be sent if the user clicks on the URL in the Desktop Sharing preferences dialog.
oc: Aquesta clau indica l'adreça electronica a la quala cal mandar l'URL del burèu a distància se l'utilizaire clica sus l'URL dins la bóstia de dialòg de preferéncias del partiment de burèu.

en: Lock the screen when last user disconnect
oc: Verrolhar l'ecran aprèp la desconnexion del darrièr utilizaire

en: If true, the screen will be locked after the last remote client disconnects.
oc: Se verai, l'ecran serà verrolhat aprèp la desconnexion del darrièr utilizaire.

en: When the status icon should be shown
oc: Indica se l'icòna d'estat deu èsser afichada

en: This key controls the behavior of the status icon. There are three options: "always" - the icon will always be present; "client" - the icon will only be present when someone is connected (this is the default behavior); "never" - the icon will not be present.
oc: Aquesta clau contraròtla lo comportament de l'icòna d'estat. Tres opcions son disponibles : « always » - l'icòna es totjorn afichada ; « client » - l'icòna es afichada unicament quand qualqu'un es connectat (comportament per defaut) ; « never »  - l'icòna es pas jamai afichada.

en: Whether to disable the desktop background when a user is connected
oc: Indica se cal desactivar lo rèireplan del burèu quand un utilizaire es connectat

en: When true, disable the desktop background and replace it with a single block of color when a user successfully connects.
oc: Se verai, lo rèireplan del burèu es desactivat e remplaçat per un sol blòt colorat quand un utilizaire se connècta.

en: Whether a UPnP router should be used to forward and open ports
oc: Indica se cal utilizar un rotador UPnP per propagar e dobrir los pòrts

en: If true, request that a UPnP-capable router should forward and open the port used by Vino.
oc: Se verai, demandar a un rotador compatible UPnP de propagar e de dobrir lo pòrt utilizat per Vino.

en: Whether we should disable the XDamage extension of X.org
oc: Indica se cal desactivar l'extension XDamage de X.org

en: If true, do not use the XDamage extension of X.org. This extension does not work properly on some video drivers when using 3D effects. Disabling it will make Vino work in these environments, with slower rendering as a side effect.
oc: Se verai, l'extension XDamage de X.org es pas utilizada. Aquesta extension fonciona pas corrèctament amb certans pilòts grafics quand los efèits 3D son activats. Sa desactivacion permet a vino de foncionar dins aqueles cases de figura, amb coma consequéncia un alentiment d'afichatge.

en: Notify on connect
oc: Notificacion a la connexion

en: If true, show a notification when a user connects to the system.
oc: Se verai, Vino aficha una notificacion quand un utilizaire se connècta al sistèma.

en: File is not a valid .desktop file
oc: Lo fichièr es pas un fichièr .desktop valid

note: translators: 'Version' is from a desktop file, and * should not be translated. '%s' would probably be a * version number.
en: Unrecognized desktop file Version '%s'
oc: Version « %s » del fichièr desktop pas reconeguda

en: Starting %s
oc: Aviada de %s

en: Application does not accept documents on command line
oc: L'aplicacion accèpta pas de documents en linha de comanda

en: Unrecognized launch option: %d
oc: Opcion d'aviada pas reconeguda : %d

note: translators: The 'Type=Link' string is found in a * desktop file, and should not be translated.
en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
oc: Impossible de transmetre d'URI de documents cap a una entrada de burèu de tipe « Type=Link »

en: Not a launchable item
oc: L'element es pas executable

en: Disable connection to session manager
oc: Desactiva la connexion al gestionari de sessions

en: Specify file containing saved configuration
oc: Indica un fichièr que conten la configuracion enregistrada

en: FILE
oc: FICHIÈR

en: Specify session management ID
oc: Indica l'ID de la gestion de sessions

en: Session management options:
oc: Opcions de gestion de sessions :

en: Show session management options
oc: Aficha las opcions de gestion de session

en: Your XServer does not support the XTest extension - remote desktop access will be view-only
oc: Vòstre servidor XServer pren pas en carga l'extension XTest - l'accès al burèu a distància serà en vista-sola

note: Tube mode uses Telepathy's Tubes to share a user's desktop directly * with another IM contact. http://telepathy.freedesktop.org/wiki/Tubes
en: Start in tube mode, for the ‘Share my Desktop’ feature
oc: Aviar en mòde tub, per la foncionalitat « Partejar mon burèu »

en: - VNC Server for GNOME
oc: - Servidor VNC per GNOME

en: Run 'vino-server --help' to see a full list of available command line options
oc: Aviatz « vino-server --help » per veire la lista completa de las opcions disponiblas en linha de comanda

en: GNOME Desktop Sharing
oc: Partiment de burèu GNOME

note: * Translators: this string is used ONLY if you * translated "vino-mdns:showusername" to anything * other than "1"
en: %s's remote desktop on %s
oc: Burèu a distància de %s sus %s

en: Received signal %d, exiting.
oc: Senhal %d recebut, fin.

en: Screen
oc: Ecran

en: The screen on which to display the prompt
oc: L'ecran sul qual cal afichar lo convit

en: Error initializing libnotify
oc: Error al moment de l'inicializacion de libnotify

en: A user on the computer '%s' is trying to remotely view or control your desktop.
oc: Un utilizaire sus l'ordenador « %s » ensaja de veire o contrarotlar a distància vòstre burèu.

en: Another user is trying to view your desktop.
oc: Un autre utilizaire ensaja d'accedir a vòstre burèu.

en: Refuse
oc: Refusar

en: Accept
oc: Acceptar

en: Failed to open connection to bus: %s
oc: La dobertura de la connexion al bus a fracassat : %s

en: Desktop Sharing
oc: Partiment de burèu

en: GNOME Desktop Sharing Server
oc: Servidor de partiment de burèu GNOME

en: vnc;share;remote;
oc: vnc;partiment;distant;

en: Desktop sharing is enabled
oc: Lo partiment del burèu es activat

en: One person is viewing your desktop | %d people are viewing your desktop
oc[0]: Una persona es a veire vòstre burèu
oc[1]: %d personas son a veire vòstre burèu

en: Error displaying preferences
oc: Una error s'es produita al moment de l'afichatge de las preferéncias

en: Error displaying help
oc: Una error s'es produita al moment de l'afichatge de l'ajuda

en: Licensed under the GNU General Public License Version 2
    
    Vino is free software; you can redistribute it and/or
    modify it under the terms of the GNU General Public License
    as published by the Free Software Foundation; either version 2
    of the License, or (at your option) any later version.
    
    Vino is distributed in the hope that it will be useful,
    but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE. See the
    GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License
    along with this program; if not, write to the Free Software
    Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA
    02110-1301, USA.
oc: Vino es un logicial liure ; lo podètz redistribuir e/o lo
    modificar segon los tèrmes de la Licéncia Publica Generala GNU, tala
    coma publicada per la Free Software Foundation ; version 2 de la licéncia,
    o (a vòstra discreccion) tota version ulteriora.
    
    Vino es distribuit dins l'esper que serà utile, mas SENS CAP DE GARANTIDA ; sens la quita garantida implicita de VALOR MERCANDA o D'ADEQÜACION A UN BESONH PARTICULAR. Per mai de detalhs, veire la Licéncia Publica Generala GNU.
    
    Un exemplar de la Licéncia Publica Generala GNU deu èsser provesit amb aqueste programa ; se es pas lo cas, escrivètz a la Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.

en: Share your desktop with other users
oc: Partejatz vòstre burèu amb d'autres utilizaires

en: Are you sure you want to disconnect '%s'?
oc: Sètz segur que volètz desconnectar « %s » ?

en: The remote user from '%s' will be disconnected. Are you sure?
oc: L'utilizaire distant de « %s » serà desconnectat. Sètz segur ?

en: Are you sure you want to disconnect all clients?
oc: Sètz segur que volètz desconnectar totes los clients ?

en: All remote users will be disconnected. Are you sure?
oc: Totes los utilizaires distants seràn desconnectats. Sètz segur ?

en: Disconnect
oc: Desconnectar

en: _Preferences
oc: _Preferéncias

en: Disconnect all
oc: Desconnectar tot

note: Translators: %s is a hostname Translators: %s is the alias of the telepathy contact
en: Disconnect %s
oc: Desconnectar %s

en: _Help
oc: A_juda

en: _About
oc: A _prepaus

note: Translators: %s is a hostname
en: Another user is viewing your desktop
oc: Un autre utilizaire es a veire vòstre burèu

en: A user on the computer '%s' is remotely viewing your desktop.
oc: Un utilizaire sus l'ordenador « %s » es a veire vòstre burèu a distància.

note: Translators: %s is a hostname
en: Another user is controlling your desktop
oc: Un autre utilizaire es a contrarotlar vòstre burèu

en: A user on the computer '%s' is remotely controlling your desktop.
oc: Un utilizaire sus l'ordenador « %s » contraròtla actualament vòstre burèu a distància.

en: Error while displaying notification bubble: %s
oc: Error al moment de l'afichatge de la bulla de notificacion : %s

en: The remote user '%s' will be disconnected. Are you sure?
oc: L'utilizaire distant « %s » serà desconnectat. Sètz segur ?

en: Share my desktop information
oc: Partejar mon burèu

note: Translators: '%s' is the name of a contact, buddy coming from Empathy
en: '%s' rejected the desktop sharing invitation.
oc: « %s » a regetat lo convit de partiment del burèu.

note: Translators: '%s' is the name of a contact, buddy coming from Empathy
en: '%s' disconnected
oc: « %s » s'es desconnectat

note: Translators: '%s' is the name of a contact, buddy coming from Empathy
en: '%s' is remotely controlling your desktop.
oc: « %s » contraròtla actualament vòstre burèu a distància.

note: Translators: '%s' is the name of a contact, buddy coming from Empathy
en: Waiting for '%s' to connect to the screen.
oc: En espèra de la connexion de « %s » a aqueste ecran.

en: _Allow
oc: _Autorizar

en: _Refuse
oc: _Refusar

en: An error has occurred:
oc: Una error s'es produita :
