vino - en to sk translation catalogue (133 entries)

en: There was an error showing the URL "%s"
sk: Vyskytla sa chyba pri zobrazovaní URL „%s“

en: There was an error displaying help:
    %s
sk: Vyskytla sa chyba pri zobrazovaní pomocníka:
    %s

en: Checking the connectivity of this machine...
sk: Kontroluje sa pripojiteľnosť tohoto stroja...

en: Your desktop is only reachable over the local network.
sk: Vaša pracovná plocha je dostupná iba z lokálnej siete.

en:  or
sk:  alebo

en: Others can access your computer using the address %s.
sk: Ostatní môžu pristupovať k vášmu počítaču použitím adresy %s.

en: Nobody can access your desktop.
sk: K vašej pracovnej ploche nemôže pristupovať nikto.

en: Desktop Sharing
sk: Zdieľanie pracovnej plochy

en: Choose how other users can remotely view your desktop
sk: Zvoľte, ako môžu ostatní používatelia vzdialene zobraziť vašu pracovnú plochu

en: Desktop Sharing Preferences
sk: Nastavenia zdieľania pracovnej plochy

en: Sharing
sk: Zdieľanie

en: Some of these preferences are locked down
sk: Niektoré z týchto nastavení sú uzamknuté

en: Allow other users to _view your desktop
sk: Povoliť ostatným používateľom _zobraziť vašu pracovnú plochu

en: Your desktop will be shared
sk: Vaša pracovná plocha bude zdieľaná

en: _Allow other users to control your desktop
sk: P_ovoliť ostatným používateľom ovládať vašu pracovnú plochu

en: Remote users are able to control your mouse and keyboard
sk: Vzdialení používatelia môžu ovládať vašu myš a klávesnicu

en: Security
sk: Bezpečnosť

en: _You must confirm each access to this machine
sk: _Každý prístup k tomuto stroju musí byť potvrdený

en: _Require the user to enter this password:
sk: V_yžadovať od používateľa zadanie tohoto hesla:

en: Automatically _configure UPnP router to open and forward ports
sk: _Automaticky otvoriť a presmerovať porty na smerovači pomocou UPnP

en: The router must have the UPnP feature enabled
sk: Smerovač musí mať povolenú funkciu UPnP

en: Show Notification Area Icon
sk: Zobraziť ikonu v oblasti upozornení

en: Al_ways
sk: Vž_dy

en: _Only when someone is connected
sk: I_ba ak je niekto pripojený

en: _Never
sk: _Nikdy

en: Enable remote access to the desktop
sk: Povoliť vzdialený prístup k pracovnej ploche

en: If true, allows remote access to the desktop via the RFB protocol. Users on remote machines may then connect to the desktop using a VNC viewer.
sk: Ak je „true“, povolí vzdialený prístup k pracovnej ploche cez RFB protokol. Používatelia na vzdialených počítačoch sa potom môžu pripojiť k pracovnej ploche pomocou zobrazovacieho klienta VNC.

en: Prompt the user before completing a connection
sk: Opýtať sa používateľa pred dokončením nadviazania spojenia

en: If true, remote users accessing the desktop are not allowed access until the user on the host machine approves the connection. Recommended especially when access is not password protected.
sk: Ak je „true“, vzdialení používatelia pristupujúci k pracovnej ploche nemajú povolený prístup, kým používateľ na hostiteľskom počítači nepovolí spojenie. Odporúčame najmä ak prístup nie je chránený heslom.

en: Only allow remote users to view the desktop
sk: Povoliť vzdialeným používateľom iba zobrazenie pracovnej plochy

en: If true, remote users accessing the desktop are only allowed to view the desktop. Remote users will not be able to use the mouse or keyboard.
sk: Ak je „true“, vzdialení používatelia pristupujúci k pracovnej ploche majú povolené len zobrazenie pracovnej plochy. Vzdialení používatelia nebudú môcť používať myš ani klávesnicu.

en: Network interface for listening
sk: Sieťové rozhranie na očakávanie spojenia

en: If not set, the server will listen on all network interfaces.
    
    Set this if you want to accept connections only from some specific network interface. For example, eth0, wifi0, lo and so on.
sk: Ak nie je nastavené, server bude očakávať spojenie na všetkých sieťových rozhraniach. 
    
    Ak chcete akceptovať pripojenia len z niektorých konkrétnych rozhraní, nastavte toto na konkrétne rozhranie napr.: eth0, wifi0, lo, ...

en: Listen on an alternative port
sk: Očakávať spojenie na alternatívnom porte

en: If true, the server will listen on another port, instead of the default (5900). The port must be specified in the 'alternative-port' key.
sk: Ak je „true“, server bude očakávať spojenie na inom porte namiesto štandardného (5900). Port musí byť zadaný v kľúči „alternative-port“.

en: Alternative port number
sk: Číslo alternatívneho portu

en: The port which the server will listen to if the 'use-alternative-port' key is set to true. Valid values are in the range of 5000 to 50000.
sk: Port, na ktorom bude server očakávať spojenie, ak je kľúč „use-alternative-port“ nastavený na „true“. Platné hodnoty sú v rozsahu od 5000 do 50000.

en: Require encryption
sk: Vyžadovať šifrovanie

en: If true, remote users accessing the desktop are required to support encryption. It is highly recommended that you use a client which supports encryption unless the intervening network is trusted.
sk: Ak je „true“, vyžaduje sa od vzdialených používateľov pristupujúcich k pracovnej ploche, aby podporovali šifrovanie. Odporúča sa používať klienta podporujúceho šifrovanie, iba ak nie ste presvedčený, že sprostredkovateľská sieť je dôveryhodná.

en: Allowed authentication methods
sk: Povolené metódy overenia totožnosti

en: Lists the authentication methods with which remote users may access the desktop.
    
    There are two possible authentication methods; "vnc" causes the remote user to be prompted for a password (the password is specified by the vnc-password key) before connecting and "none" which allows any remote user to connect.
sk: Zoznam metód overenia totožnosti, pomocou ktorých môžu vzdialení používatelia pristupovať k pracovnej ploche.
    
    Sú dve možné metódy overenia totožnosti; „vnc“ spôsobí, že vzdialený používateľ bude vyzvaný na zadanie hesla (heslo je určené pomocou kľúča vnc-password) pred pripojením a „none“, ktoré povolí každému vzdialenému používateľovi pripojenie.

en: Password required for "vnc" authentication
sk: Vyžadované heslo pre overenie totožnosti k „vnc“

en: The password which the remote user will be prompted for if the "vnc" authentication method is used. The password specified by the key is base64 encoded.
    
    The special value of 'keyring' (which is not valid base64) means that the password is stored in the GNOME keyring.
sk: Heslo, ktoré sa bude vyžadovať od vzdialeného používateľa, ak je použitá metóda overenia totožnosti pre „vnc“. Heslo zadané v tomto kľúči je kódované spôsobom base64.
    
    Špeciálna hodnota „keyring“ (ak nie je kované spôsobom base64) spôsobí, že heslo je uložené v GNOME keyring.

en: E-mail address to which the remote desktop URL should be sent
sk: E-mail, na ktorý by mala byť odoslaná URL adresa vzdialenej pracovnej plochy

en: This key specifies the e-mail address to which the remote desktop URL should be sent if the user clicks on the URL in the Desktop Sharing preferences dialog.
sk: Tento kľúč určuje adresu elektronickej pošty, na ktorú by mala byť odoslaná URL adresa, ak používateľ klikne na URL adresu v dialógovom okne Predvolieb vzdialenej pracovnej plochy.

en: Lock the screen when last user disconnect
sk: Uzamknúť obrazovku po odpojení posledného používateľa

en: If true, the screen will be locked after the last remote client disconnects.
sk: Ak je „true“, obrazovka bude po odpojení posledného vzdialeného klienta uzamknutá.

en: When the status icon should be shown
sk: Kedy má byť zobrazená ikona stavu

en: This key controls the behavior of the status icon. There are three options: "always" - the icon will always be present; "client" - the icon will only be present when someone is connected (this is the default behavior); "never" - the icon will not be present.
sk: Tento kľúč ovláda správanie stavovej ikony. Sú tri možnosti: „always“ - ikona tam bude vždy; „client“ - uvidíte ikonu len keď je niekto pripojený, toto je štandardné správanie; „never“ - nikdy nezobrazuje ikonu.

en: Whether to disable the desktop background when a user is connected
sk: Či sa má zakázať pozadie pracovnej plochy, pokiaľ je používateľ pripojený

en: When true, disable the desktop background and replace it with a single block of color when a user successfully connects.
sk: Ak je „true“, po úspešnom pripojení používateľa sa zakáže pozadie pracovnej plochy a nahradi ho jediný blok farby.

en: Whether a UPnP router should be used to forward and open ports
sk: Či sa má na nastavenie presmerovania portu v smerovači použiť UPnP

en: If true, request that a UPnP-capable router should forward and open the port used by Vino.
sk: Ak je „true“, požaduje sa, aby smerovač podporujúci UPnP otvoril a presmeroval port, ktorý používa Vino.

en: Whether we should disable the XDamage extension of X.org
sk: Či sa má zakázať rozšírenie XDamage systému X.org

en: If true, do not use the XDamage extension of X.org. This extension does not work properly on some video drivers when using 3D effects. Disabling it will make Vino work in these environments, with slower rendering as a side effect.
sk: Ak je „true“, nebude sa používať rozšírenie XDamage systému X.org. Keď sú použité 3D efekty, toto rozšírenie nefunguje správne na niektorých grafických ovládačoch. Jeho zakázanie umožní fungovať programu vino v týchto prostrediach, s pomalším vykresľovaním ako vedľajší efekt.

en: Notify on connect
sk: Upozorniť na pripojenie

en: If true, show a notification when a user connects to the system.
sk: Ak je „true“, budete informovaný, keď sa pripojí používateľ do systému.

en: Remote desktop sharing password
sk: Heslo pre zdieľanie vzdialenej pracovnej plochy

en: File is not a valid .desktop file
sk: Súbor nie je platným súborom .desktop

note: translators: 'Version' is from a desktop file, and * should not be translated. '%s' would probably be a * version number.
en: Unrecognized desktop file Version '%s'
sk: Nerozpoznaná hodnota „%s“ položky Version v súbore .desktop

en: Starting %s
sk: Spúšťa sa %s

en: Application does not accept documents on command line
sk: Aplikácia neakceptuje dokumenty v príkazovom riadku

en: Unrecognized launch option: %d
sk: Nerozpoznaná voľba spustenia: %d

note: translators: The 'Type=Link' string is found in a * desktop file, and should not be translated.
en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
sk: Nie je možné odovzdať URI dokumentov do položky „Type=Link“ v súbore .desktop

en: Not a launchable item
sk: Nespustiteľná položka

en: Disable connection to session manager
sk: Zakáže pripojenie k správcovi relácií

en: Specify file containing saved configuration
sk: Určuje súbor obsahujúci uloženú konfiguráciu

en: FILE
sk: SÚBOR

en: Specify session management ID
sk: Určuje identifikátor pre správu relácie

en: ID
sk: IDENTIFIKÁTOR

en: Session management options:
sk: Voľby pre správu relácie:

en: Show session management options
sk: Zobrazi voľby pre správu relácie

en: Your XServer does not support the XTest extension - remote desktop access will be view-only
sk: Váš XServer nepodporuje rozšírenie XTest - prístup k vzdialenej pracovnej ploche bude len na zobrazenie

note: Tube mode uses Telepathy's Tubes to share a user's desktop directly * with another IM contact. http://telepathy.freedesktop.org/wiki/Tubes
en: Start in tube mode, for the ‘Share my Desktop’ feature
sk: Spustí funkciu „Zdieľanie pracovnej plochy“ v režime „tube“

en: - VNC Server for GNOME
sk: - VNC server pre GNOME

en: Run 'vino-server --help' to see a full list of available command line options
sk: Úplný zoznam dostupných volieb príkazového riadka získate po spustení „vino-server --help“

en: GNOME Desktop Sharing
sk: Zdieľanie pracovnej plochy GNOME

note: * Translators: translate "vino-mdns:showusername" to * "1" if "%s's remote desktop" doesn't make sense in * your language.
en: vino-mdns:showusername
sk: 0

note: * Translators: this string is used ONLY if you * translated "vino-mdns:showusername" to anything * other than "1"
en: %s's remote desktop on %s
sk: Vzdialená pracovná plocha používateľa %s na počítači %s

en: Received signal %d, exiting.
sk: Prijatý signál %d, ukončuje sa.

en: Screen
sk: Obrazovka

en: The screen on which to display the prompt
sk: Obrazovka, na ktorej sa má zobraziť výzva

en: Error initializing libnotify
sk: Chyba pri inicializácii libnotify

en: A user on the computer '%s' is trying to remotely view or control your desktop.
sk: Používateľ na počítači „%s“ sa pokúša na diaľku zobraziť alebo ovládať vašu pracovnú plochu.

en: Another user is trying to view your desktop.
sk: Iný používateľ sa pokúša zobraziť vašu pracovnú plochu.

en: Refuse
sk: Odmietnuť

en: Accept
sk: Prijať

en: Failed to open connection to bus: %s
sk: Otvorenie spojenia so zbernicou zlyhalo: %s

en: GNOME Desktop Sharing Server
sk: Server zdieľania pracovnej plochy GNOME

en: vnc;share;remote;
sk: vnc;zdieľanie;vzdialený;prístup;

en: Desktop sharing is enabled
sk: Zdieľanie pracovnej plochy je povolené

en: One person is viewing your desktop | %d people are viewing your desktop
sk[0]: %d osôb zobrazuje vašu pracovnú plochu
sk[1]: Jedna osoba zobrazuje vašu pracovnú plochu
sk[2]: %d osoby zobrazujú vašu pracovnú plochu

en: Error displaying preferences
sk: Chyba pri zobrazovaní nastavení

en: Error displaying help
sk: Chyba pri zobrazovaní pomocníka

en: Licensed under the GNU General Public License Version 2
    
    Vino is free software; you can redistribute it and/or
    modify it under the terms of the GNU General Public License
    as published by the Free Software Foundation; either version 2
    of the License, or (at your option) any later version.
    
    Vino is distributed in the hope that it will be useful,
    but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE. See the
    GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License
    along with this program; if not, write to the Free Software
    Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA
    02110-1301, USA.
sk: Chránené licenciou GNU General Public License Version 2
    
    Vino je slobodný softvér; môžete ho ďalej šíriť a
    upravovať podľa ustanovení licencie GNU General Public Licence
    (Všeobecná zverejňovacia licencia GNU), vydávanej nadáciou
    Free Software Foundation a to buď podľa 2. verzie tejto Licencie,
    alebo (podľa vášho uváženia) ktorejkoľvek neskoršej verzie.
    Program Vino je rozširovaný v nádeji, že bude užitočný,
    avšak BEZ AKEJKOĽVEK ZÁRUKY. Neposkytujú sa ani odvodené záruky
    PREDAJNOSTI alebo VHODNOSTI PRE URČITÝ ÚČEL. Ďalšie podrobnosti
    hľadajte v licencii GNU General Public License.
    
    Kópiu Všeobecnej verejnej licencie GNU ste mali dostať
    spolu s týmto programom. Ak sa tak nestalo, napíšte do Free Software
    Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA
    02110-1301, USA.

en: Share your desktop with other users
sk: Zdieľajte vašu pracovnú plochu s ostatnými používateľmi

en: Are you sure you want to disconnect '%s'?
sk: Naozaj sa chcete odpojiť „%s“?

en: The remote user from '%s' will be disconnected. Are you sure?
sk: Vzdialený používateľ z „%s“ bude odpojený. Naozaj to chcete?

en: Are you sure you want to disconnect all clients?
sk: Naozaj chcete odpojiť všetkých klientov?

en: All remote users will be disconnected. Are you sure?
sk: Všetci vzdialení používatelia budú odpojení. Naozaj to chcete?

en: Disconnect
sk: Odpojiť

en: _Preferences
sk: Nas_tavenia

en: Disconnect all
sk: Odpojiť všetkých

note: Translators: %s is a hostname Translators: %s is the alias of the telepathy contact
en: Disconnect %s
sk: Odpojiť %s

en: _Help
sk: _Pomocník

en: _About
sk: _O programe

note: Translators: %s is a hostname
en: Another user is viewing your desktop
sk: Iný používateľ zobrazuje vašu pracovnú plochu

en: A user on the computer '%s' is remotely viewing your desktop.
sk: Používateľ na počítači „%s“ na diaľku zobrazuje vašu pracovnú plochu.

note: Translators: %s is a hostname
en: Another user is controlling your desktop
sk: Iný používateľ ovláda vašu pracovnú plochu

en: A user on the computer '%s' is remotely controlling your desktop.
sk: Používateľ na počítači „%s“ ovláda na diaľku vašu pracovnú plochu.

en: Error while displaying notification bubble: %s
sk: Chyba pri zobrazovaní bubliny s upozornením: %s

en: The remote user '%s' will be disconnected. Are you sure?
sk: Vzdialený používateľ „%s“ bude odpojený. Naozaj to chcete?

en: Share my desktop information
sk: Zdieľanie informácií pracovnej plochy

note: Translators: '%s' is the name of a contact, buddy coming from Empathy
en: '%s' rejected the desktop sharing invitation.
sk: Používateľ „%s“ odmietol pozvanie na zdieľanie pracovnej plochy.

note: Translators: '%s' is the name of a contact, buddy coming from Empathy
en: '%s' disconnected
sk: Používateľ „%s“ odpojený

note: Translators: '%s' is the name of a contact, buddy coming from Empathy
en: '%s' is remotely controlling your desktop.
sk: Používateľ „%s“ vzdialene ovláda vašu pracovnú plochu.

note: Translators: '%s' is the name of a contact, buddy coming from Empathy
en: Waiting for '%s' to connect to the screen.
sk: Čaká sa, kým sa používateľ „%s“ pripojí k obrazovke.

en: _Allow
sk: _Povoliť

en: _Refuse
sk: _Odmietnuť

en: An error has occurred:
sk: Vyskytla sa chyba:

en: Cancelled
sk: Zrušené

en: ERROR: Maximum length of password is %d character. Please, re-enter the password. | ERROR: Maximum length of password is %d characters. Please, re-enter the password.
sk[0]: CHYBA: Maximálna dĺžka hesla je %d znakov. Prosím, zadajte heslo znova.
sk[1]: CHYBA: Maximálna dĺžka hesla je %d znak. Prosím, zadajte heslo znova.
sk[2]: CHYBA: Maximálna dĺžka hesla sú %d znaky. Prosím, zadajte heslo znova.

en: Changing Vino password.
sk: Zmena hesla pre Vino.

en: Enter new Vino password:
sk: Zadajte nové heslo pre Vino:

en: Retype new Vino password:
sk: Zadajte znova nové heslo pre Vino:

en: vino-passwd: password updated successfully.
sk: vino-passwd: heslo úspešne aktualizované.

en: Sorry, passwords do not match.
sk: Ľutujeme, ale heslá sa nezhodujú.

en: vino-passwd: password unchanged.
sk: vino-passwd: heslo nezmenené.

en: Show Vino version
sk: Zobrazí verziu Vino

en: - Updates Vino password
sk: - Aktualizácia hesla pre Vino

en: Run 'vino-passwd --help' to see a full list of available command line options
sk: Úplný zoznam dostupných volieb príkazového riadka získate po spustení „vino-passwd --help“

en: VINO Version %s
sk: VINO verzia %s

en: ERROR: You do not have enough permissions to change Vino password.
sk: CHYBA: Nemáte dostatočné oprávnenia na zmenu hesla pre Vino.
