vino - en to sr translation catalogue (133 entries)

en: There was an error showing the URL "%s"
sr: Дошло је до грешке приказивања адресе „%s“

en: There was an error displaying help:
    %s
sr: Дошло је до грешке приказивања помоћи:
    %s

en: Checking the connectivity of this machine...
sr: Проверавам повезивост овог рачунара...

en: Your desktop is only reachable over the local network.
sr: Ваша радна површ је доступна само преко локалне мреже.

en:  or
sr:  или

en: Others can access your computer using the address %s.
sr: Остали могу приступити овом рачунару користећи адресу %s.

en: Nobody can access your desktop.
sr: Нико не може да приступи вашој радној површи.

en: Desktop Sharing
sr: Дељење радне површи

en: Choose how other users can remotely view your desktop
sr: Изаберите како остали корисници могу удаљено да гледају вашу радну површ

en: Desktop Sharing Preferences
sr: Поставке дељења радне површи

en: Sharing
sr: Дељење

en: Some of these preferences are locked down
sr: Неке од ових поставки су закључане

en: Allow other users to _view your desktop
sr: Допусти осталим _корисницима да гледају радну површ

en: Your desktop will be shared
sr: Ваша радна површ ће бити дељена

en: _Allow other users to control your desktop
sr: _Остали корисници могу да управљају вашом радном површи

en: Remote users are able to control your mouse and keyboard
sr: Удаљени корисници могу да контролишу миша и тастатуру

en: Security
sr: Безбедност

en: _You must confirm each access to this machine
sr: _Ви морате одобрити сваки приступ овом рачунару

en: _Require the user to enter this password:
sr: _Захтевај да корисник унесе ову лозинку:

en: Automatically _configure UPnP router to open and forward ports
sr: Аутоматски _подеси УПнП усмеривач да отвори и проследи порт

en: The router must have the UPnP feature enabled
sr: Усмеривач мора да има омогућен УПнП

en: Show Notification Area Icon
sr: Иконица у обавештајној зони

en: Al_ways
sr: _Увек

en: _Only when someone is connected
sr: _Само када је неко повезан

en: _Never
sr: _Никад

en: Enable remote access to the desktop
sr: Удаљени приступ радној површи

en: If true, allows remote access to the desktop via the RFB protocol. Users on remote machines may then connect to the desktop using a VNC viewer.
sr: Ако је постављено, дозвољава удаљени приступ радној површи помоћу РФБ протокола. Корисници удаљених машина се онда могу повезати на радну површ помоћу ВНЦ прегледача.

en: Prompt the user before completing a connection
sr: Пита корисника пре успостављања везе

en: If true, remote users accessing the desktop are not allowed access until the user on the host machine approves the connection. Recommended especially when access is not password protected.
sr: Ако је постављено, удаљеним корисницима приступ радној површи се не одобрава док корисник домаћина не одобри везу. Препоручује се нарочито када приступ није заштићен лозинком.

en: Only allow remote users to view the desktop
sr: Дозвољава удаљеним корисницима само да гледају радну површ

en: If true, remote users accessing the desktop are only allowed to view the desktop. Remote users will not be able to use the mouse or keyboard.
sr: Ако је постављено, удаљеним корисницима се дозвољава једино преглед радне површи. Удаљени корисници неће моћи да користе миша или тастатуру.

en: Network interface for listening
sr: Мрежни уређај на коме се слуша

en: If not set, the server will listen on all network interfaces.
    
    Set this if you want to accept connections only from some specific network interface. For example, eth0, wifi0, lo and so on.
sr: Ако није постављено, сервер ће ослушкивати на свим мрежним уређајима.
    
    Поставите ово ако желите да прихватате везе само са неког одређеног мрежног уређаја. На пример: „eth0, wifi0, lo,“ и тако даље.

en: Listen on an alternative port
sr: Ослушкивање на алтернативном порту

en: If true, the server will listen on another port, instead of the default (5900). The port must be specified in the 'alternative-port' key.
sr: Ако је постављено, сервер ће ослушкивати на другом прикључнику уместо подразумеваног (5900). Прикључник се мора навести у кључу „alternative-port“.

en: Alternative port number
sr: Алтернативни број прикључника

en: The port which the server will listen to if the 'use-alternative-port' key is set to true. Valid values are in the range of 5000 to 50000.
sr: Прикључник на којем ће сервер радити ако је постављен кључ „use-alternative-port“. Допуштене вредности су у опсегу од 5000 до 50000.

en: Require encryption
sr: Захтева шифровање

en: If true, remote users accessing the desktop are required to support encryption. It is highly recommended that you use a client which supports encryption unless the intervening network is trusted.
sr: Ако је постављено, удаљени корисници који приступају радној површи морају да подржавају шифровање. Препоручује се да користите клијента који подржава шифровање осим ако се не налазите у поузданој мрежи.

en: Allowed authentication methods
sr: Допуштени начини идентификације

en: Lists the authentication methods with which remote users may access the desktop.
    
    There are two possible authentication methods; "vnc" causes the remote user to be prompted for a password (the password is specified by the vnc-password key) before connecting and "none" which allows any remote user to connect.
sr: Исписује начине идентификације којима удаљени корисник може приступити радној површи.
    
    Постоје два могућа начина идентификације; „vnc“ од удаљеног корисника тражи лозинку (лозинка се наводи у кључу vnc-password) пре повезивања, а „none“ допушта свим удаљеним корисницима да се повежу.

en: Password required for "vnc" authentication
sr: Лозинка неопходна за „vnc“ идентификацију

en: The password which the remote user will be prompted for if the "vnc" authentication method is used. The password specified by the key is base64 encoded.
    
    The special value of 'keyring' (which is not valid base64) means that the password is stored in the GNOME keyring.
sr: Лозинка која ће се тражити од удаљеног корисника ако се користи „vnc“ начин идентификације. Лозинка одређена кључем је 64-базно шифрована.
    
    Посебна вредност „привеска“ (која није важећа 64-базна) значи да је лозинка сачувана у Гномовом привеску.

en: E-mail address to which the remote desktop URL should be sent
sr: Адреса ел. поште на коју треба послати адресу удаљене радне површи

en: This key specifies the e-mail address to which the remote desktop URL should be sent if the user clicks on the URL in the Desktop Sharing preferences dialog.
sr: Овај кључ наводи адресу ел. поште на коју ће се слати адреса удаљене радне површи када корисник кликне на адресу у прозорчету за поставке удаљене радне површи.

en: Lock the screen when last user disconnect
sr: Закључава екран по одјави последњег корисника

en: If true, the screen will be locked after the last remote client disconnects.
sr: Ако је постављено, екран ће бити закључан пошто се последњи удаљени корисник одјави.

en: When the status icon should be shown
sr: Када треба приказати иконицу стања

en: This key controls the behavior of the status icon. There are three options: "always" - the icon will always be present; "client" - the icon will only be present when someone is connected (this is the default behavior); "never" - the icon will not be present.
sr: Овај кључ одређује понашање иконице стања. Могуће су три вредности: „always“ (увек) — иконица је увек приказана; „client“ (клијент) — иконица је приказана само док је неко повезан (ово је подразумевано понашање); „never“ (никада) — иконица се не приказује.

en: Whether to disable the desktop background when a user is connected
sr: Искључивање позадине радне површи када је корисник повезан

en: When true, disable the desktop background and replace it with a single block of color when a user successfully connects.
sr: Када је изабрано, искључује позадину радне површи и замењује је једним блоком боје када се корисник успешно повеже.

en: Whether a UPnP router should be used to forward and open ports
sr: Коришћење УПнП усмеривача за прослеђивање и отварање прикључника

en: If true, request that a UPnP-capable router should forward and open the port used by Vino.
sr: Ако је изабрано, захтева да УПнП способан усмеривач треба да проследи и отвори прикључник кога користи Вино.

en: Whether we should disable the XDamage extension of X.org
sr: Да ли искључити XDamage додатак X.org-а

en: If true, do not use the XDamage extension of X.org. This extension does not work properly on some video drivers when using 3D effects. Disabling it will make Vino work in these environments, with slower rendering as a side effect.
sr: Ако је постављено, неће се користити XDamage додатак X.org-а. Овај додатак не ради правилно на неким видео драјверима када се користе 3Д ефекти. Његовим искључивањем ће Вино радити и у таквим окружењима, али са споријим исцртавањем као споредним ефектом.

en: Notify on connect
sr: Обавештење при повезивању

en: If true, show a notification when a user connects to the system.
sr: Ако је постављено, приказује обавештење када се корисник повеже на систем.

en: Remote desktop sharing password
sr: Лозинка дељења удаљене радне површи

en: File is not a valid .desktop file
sr: Ово није исправна „.desktop“ датотека

note: translators: 'Version' is from a desktop file, and * should not be translated. '%s' would probably be a * version number.
en: Unrecognized desktop file Version '%s'
sr: Непознато издање датотеке радне површи „%s“

en: Starting %s
sr: Покрећем %s

en: Application does not accept documents on command line
sr: Програм не прихвата документе из линије наредби

en: Unrecognized launch option: %d
sr: Непозната опција покретања: %d

note: translators: The 'Type=Link' string is found in a * desktop file, and should not be translated.
en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
sr: Не могу да проследим адресе докумената на „Type=Link“ унос

en: Not a launchable item
sr: Није ставка за покретање

en: Disable connection to session manager
sr: Искључује везу са управником сесије

en: Specify file containing saved configuration
sr: Наводи датотеку која садржи сачувана подешавања

en: FILE
sr: ДАТОТЕКА

en: Specify session management ID
sr: Наводи ИБ управника сесије

en: ID
sr: ИБ

en: Session management options:
sr: Могућности управљања сесијом:

en: Show session management options
sr: Приказује могућности управљања сесијом

en: Your XServer does not support the XTest extension - remote desktop access will be view-only
sr: Ваш Х сервер не подржава проширење Х теста — могуће је само гледати удаљену радну површ

note: Tube mode uses Telepathy's Tubes to share a user's desktop directly * with another IM contact. http://telepathy.freedesktop.org/wiki/Tubes
en: Start in tube mode, for the ‘Share my Desktop’ feature
sr: Покреће се у режиму цеви, за функцију „Дели моју радну површ“

en: - VNC Server for GNOME
sr: — Гномов ВНЦ сервер

en: Run 'vino-server --help' to see a full list of available command line options
sr: Покрените „vino-server --help“ за потпун списак доступних опција

en: GNOME Desktop Sharing
sr: Гномово дељење радне површи

note: * Translators: translate "vino-mdns:showusername" to * "1" if "%s's remote desktop" doesn't make sense in * your language.
en: vino-mdns:showusername
sr: 1

note: * Translators: this string is used ONLY if you * translated "vino-mdns:showusername" to anything * other than "1"
en: %s's remote desktop on %s
sr: Удаљена радна површ корисника %s на %s

en: Received signal %d, exiting.
sr: Примљен је сигнал %d, излазим.

en: Screen
sr: Екран

en: The screen on which to display the prompt
sr: Екран за приказивање упита

en: Error initializing libnotify
sr: Грешка покретања библиотеке обавештавања

en: A user on the computer '%s' is trying to remotely view or control your desktop.
sr: Корисник рачунара „%s“ покушава да издалека прегледа или управља вашом радном површи.

en: Another user is trying to view your desktop.
sr: Други корисник покушава да гледа вашу радну површ.

en: Refuse
sr: Одбиј

en: Accept
sr: Прихвати

en: Failed to open connection to bus: %s
sr: Не могу да отворим везу са сабирницом: %s

en: GNOME Desktop Sharing Server
sr: Сервер Гномове удаљене радне површи

en: vnc;share;remote;
sr: внц;дели;удаљено;

en: Desktop sharing is enabled
sr: Дељење радне површи је омогућено

en: One person is viewing your desktop | %d people are viewing your desktop
sr[0]: %d корисник прегледа вашу радну површ
sr[1]: %d корисника прегледају вашу радну површ
sr[2]: %d корисника прегледа вашу радну површ
sr[3]: Један корисник прегледа вашу радну површ

en: Error displaying preferences
sr: Грешка приказивања поставки

en: Error displaying help
sr: Грешка приказивања помоћи

en: Licensed under the GNU General Public License Version 2
    
    Vino is free software; you can redistribute it and/or
    modify it under the terms of the GNU General Public License
    as published by the Free Software Foundation; either version 2
    of the License, or (at your option) any later version.
    
    Vino is distributed in the hope that it will be useful,
    but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE. See the
    GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License
    along with this program; if not, write to the Free Software
    Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA
    02110-1301, USA.
sr: Објављено под ГНУ Општом јавном лиценцом издање 2
    
    Овај програм је слободан софтвер; можете га прослеђивати и/или мењати под условима 
    ГНУ Опште јавне лиценце коју је објавила Задужбина слободног софтвера; било верзије 
    2 лиценце или (по вашем избору) било које новије верзије.
    
    Овај програм се расподељује у нади да ће бити користан, али БЕЗ ИКАКВЕ ГАРАНЦИЈЕ; 
    чак и без примењене гаранције ТРЖИШНЕ ВРЕДНОСТИ или ПРИЛАГОЂЕНОСТИ ОДРЕЂЕНОЈ НАМЕНИ. 
    Погледајте ГНУ Општу јавну лиценцу за више детаља.
    
    Требали сте да примите примерак ГНУ Опште јавне лиценце уз %s; ако нисте,
    пишите Задужбини слободног софтва на адресу: Free Software Foundation, Inc.,
    51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, Boston, MA  02111-1307  USA.

en: Share your desktop with other users
sr: Делите вашу радну површ са другима

en: Are you sure you want to disconnect '%s'?
sr: Да ли сигурно желите да искључите „%s“?

en: The remote user from '%s' will be disconnected. Are you sure?
sr: Удаљени корисник са „%s“ ће бити искључен. Да ли сте сигурни?

en: Are you sure you want to disconnect all clients?
sr: Сигурно желите да искључите све клијенте?

en: All remote users will be disconnected. Are you sure?
sr: Сви удаљени корисници ће бити искључени. Да ли сте сигурни?

en: Disconnect
sr: Искључи

en: _Preferences
sr: _Поставке

en: Disconnect all
sr: Искључи све

note: Translators: %s is a hostname Translators: %s is the alias of the telepathy contact
en: Disconnect %s
sr: Искључи „%s“

en: _Help
sr: По_моћ

en: _About
sr: _О програму

note: Translators: %s is a hostname
en: Another user is viewing your desktop
sr: Неки корисник прегледа вашу радну површ

en: A user on the computer '%s' is remotely viewing your desktop.
sr: Корисник рачунара „%s“ издалека прегледа вашу радну површ.

note: Translators: %s is a hostname
en: Another user is controlling your desktop
sr: Неки корисник управља вашом радном површи

en: A user on the computer '%s' is remotely controlling your desktop.
sr: Корисник рачунара „%s“ издалека управља вашом радном површи.

en: Error while displaying notification bubble: %s
sr: Грешка приказивања облачића обавештења: %s

en: The remote user '%s' will be disconnected. Are you sure?
sr: Удаљени корисник са „%s“ ће бити искључен. Да ли сте сигурни?

en: Share my desktop information
sr: Дели податке из моје радне површи

note: Translators: '%s' is the name of a contact, buddy coming from Empathy
en: '%s' rejected the desktop sharing invitation.
sr: „%s“ је одбио да подели своју радну површ.

note: Translators: '%s' is the name of a contact, buddy coming from Empathy
en: '%s' disconnected
sr: „%s“ је искључен

note: Translators: '%s' is the name of a contact, buddy coming from Empathy
en: '%s' is remotely controlling your desktop.
sr: „%s“ издалека управља вашом радном површином.

note: Translators: '%s' is the name of a contact, buddy coming from Empathy
en: Waiting for '%s' to connect to the screen.
sr: Чекам да се „%s“ повеже на екран.

en: _Allow
sr: _Допусти

en: _Refuse
sr: _Одбиј

en: An error has occurred:
sr: Дошло је до грешке:

en: Cancelled
sr: Отказано

en: ERROR: Maximum length of password is %d character. Please, re-enter the password. | ERROR: Maximum length of password is %d characters. Please, re-enter the password.
sr[0]: ГРЕШКА: Највећа дужина лозинке је %d знак. Поново унесите лозинку.
sr[1]: ГРЕШКА: Највећа дужина лозинке је %d знака. Поново унесите лозинку.
sr[2]: ГРЕШКА: Највећа дужина лозинке је %d знакова. Поново унесите лозинку.
sr[3]: ГРЕШКА: Највећа дужина лозинке је један знак. Поново унесите лозинк.

en: Changing Vino password.
sr: Промена Винове лозинке.

en: Enter new Vino password:
sr: Унеси нову лозинку:

en: Retype new Vino password:
sr: Поново унеси нову лозинку:

en: vino-passwd: password updated successfully.
sr: вино-лозинка: лозинка је успешно ажурирана.

en: Sorry, passwords do not match.
sr: Лозинке се не поклапају.

en: vino-passwd: password unchanged.
sr: вино-лозинка: лозинка није промењена.

en: Show Vino version
sr: Приказује издање програма Вино

en: - Updates Vino password
sr: — Ажурирајте лозинку програма Вино

en: Run 'vino-passwd --help' to see a full list of available command line options
sr: Покрените „vino-passwd --help“ да прикажете потпун списак доступних опција наредби

en: VINO Version %s
sr: ВИНО издање %s

en: ERROR: You do not have enough permissions to change Vino password.
sr: ГРЕШКА: Немате дозволу да промените лозинку програма Вино.
