vino - en to xh translation catalogue (67 entries)

en: Send this command by email
xh: Thumela lo myalelo nge-imeyile

en: There was an error displaying help:
    %s
xh: Kwabakho impazamo ekuboniseni unceda:
    %s

en: Remote Desktop
xh: i-Desktop Ekude

en: Set your remote desktop access preferences
xh: Misela uluhlu lwezinto ezikhethekayo ezifikelelekayo kwi-desktop ekude

en: <b>Security</b>
xh: <b>Ukhuseleko</b>

en: <b>Sharing</b>
xh: <b>Iyabelana</b>

en: A_sk you for confirmation
xh: Ic_ela wena yenzela uqinisekiso

en: Allow other users to _view your desktop
xh: Vumela abanye abasebenzisi ba _bonise i-desktop yakho

en: Remote Desktop Preferences
xh: Izinto Ekunokukhethwa kuzo Ezikude ze-Desktop

en: Some of these preferences are locked down
xh: Ezinye zezi zinto ekunokukhethwa kuzo zitshixelwe phantsi

en: Users can view your desktop using this command:
xh: Abasebenzisi bangabonisa i-desktop yakho besebenzisa lo myalelo:

en: When a user tries to view or control your desktop:
xh: Xa umsebenzisi ezama ukubonisa okanye elawula i-desktop yakho:

en: _Allow other users to control your desktop
xh: _Vumela abanye abasebenzisi ukuba balawulu i-desktop yakho

en: _Password:
xh: i-_Password:

en: _Require the user to enter this password:
xh: _Cela umsebenzisi angenise le-password:

en: Address
xh: Idilesi

en: The address pointed to by the widget
xh: Idilesi ekhonjwe yi-widget

en: Tooltip
xh: Inkcazelo yesixhobo

en: A tooltip for this URL
xh: Inkcazelo yesixhobo yale-URL

en: URL color
xh: Umbala we-URL

en: The color of the URL's label
xh: Umbala welebhile ye-URL

en: Screen
xh: Iskrini

en: The screen to be monitored
xh: Iskrini emasonganyelwe

en: Your XServer does not support the XTest extension - remote desktop access will be view-only
xh: I-XSeva ayisixhasi isongezo esiyi XTest - ukufikelela okude kwe-desktop kuya bonisa-kuphela

en: The screen on which to display the prompt
xh: I-screen apho kuboniswa kwesiqhubi

en: A user on the computer '%s' is trying to remotely view or control your desktop.
xh: Umsebenzisi kwikhompyutha '%s' uzama ukuyibonisa kude okanye ukuyilawula i-desktop yakho.

en: <big><b>Another user is trying to view your desktop.</b></big>
xh: <big><b>Omnye umsebenzisi uzama ukubonisa i-desktop yakho.</b></big>

en: A user on another computer is trying to remotely view or control your desktop.
xh: Umsebenzisi kwenye ikhompyutha uzama ukubonisa kude okanye ukulawula ikhompyutha yakho.

en: Do you want to allow them to do so?
xh: Uyafuna ukubavumela ukuba benze oko?

en: Question
xh: Umbuzo

en: _Allow
xh: _Vumela

en: _Refuse
xh: _Landula

en: The screen for which to create a VNC server
xh: Isikrini ekuza kudalwa kuso iseva ye-VNC

en: On Hold
xh: Ekumiso

en: Place all clients on hold
xh: Beka bonke abaxhasi kumiso

en: Prompt enabled
xh: Isiqhubi senziwe ukuba sisebenze

en: Prompt the user about connection attempts
xh: Qhuba umsebenzi ngeenzame zoqhagamshelwano

en: View Only
xh: Bonisa kuphela

en: Disallow keyboard/pointer input from clients
xh: Musa ukuvumela ingeniso ye-keyboard/isikhombisi usuke kubaxhasi

en: Require Encryption
xh: Cela Ukuvulwa Kombhalo Ofihlakeleyo

en: Require clients to use encryption
xh: Cela abaxhasi ukuba basebenzise ukuvulwa kombhalo ofihlakeleyo

en: Authentication methods
xh: Iindlela zokuqinisekisa

en: The authentication methods this server should allow
xh: Iindlela zokuqinisekisa emazivunyelwe yile seva

en: VNC Password
xh: I-VNC Password

en: The password (base64 encoded) used to authenticate types using the VncAuth method
xh: I-password (base64 inxulunyanisiwe) esetyenziswe ukuqinisekisa iintlobo ezisebenzisa indlela ye-VncAuth

en: Allowed authentication methods
xh: Iindlela zokuqinisekisa ezivunyelweyo

en: E-mail address to which the remote desktop URL should be sent
xh: Idilesi ye-imeyile apho i-desktop ekude ye-URL mayithunyelwe khona

en: Enable remote desktop access
xh: Yenza ukuba kubekho ukufikelela kwe-desktop ekude

en: If true, allows remote access to the desktop via the RFB protocol. Users on remote machines may then connect to the desktop using a vncviewer.
xh: Ukuba yinyani, ivumela ukufikelela okukude ukuba kuye kwi-desktop ngendlela edlula kwimithetho yokusebenza ye-RFB. Abasebenzisi kwiimatshini ezikude banganxulumana ne-deskto besebenzisa isibonisi se-vnc.

en: If true, remote users accessing the desktop are not allowed access until the user on the host machine approves the connection. Recommended especially when access is not password protected.
xh: Ukuba yinyani, abasebenzisi abakude abafikelela i-desktop abavunyelwanga ukufikelela de umsebenzisi kwimatshini engumququzeli alwamkele uqhagamshelwano. Iyakhuthazwa ikakhulu xa ufikelelo lungakhuselwanga yi-password.

en: If true, remote users accessing the desktop are only allowed to view the desktop. Remote user's will not be able to use the mouse or keyboard.
xh: Ukuba yinyani, abasebenzisi abakude abafikelela i-desktop bavunyelwa kuphela ukubonisa i-desktop. Abasebenzisi abakude abasayi kuvunyelwa ukusebenzisa i-mouse okanye i-keyboard.

en: If true, remote users accessing the desktop are required to be able support encyrption. It is highly recommended that you use a client which supports encryption unless the intervening network is trusted.
xh: Ukuba yinyani, abasebenzisi abakude abafikelela kwi-desktop bayacelwa ukuba babe nako ukuxhasa ukuvulwa kombhalo ofihlakeleyo. Iyakhuthazwa kakhulu into yokuba usebenzise umxhasi oxhasa inkqubo yokuvulwa kombhalo ofihlakeleyo ngaphandle kokuba uthungelwano olulamlayo luthenjiwe.

en: Lists the authentication methods with which remote users may access the desktop. There are two possible authentication methods; "vnc" causes the remote user to be prompted for a password (the password is specified by the vnc_password key) before connecting and "none" which allows any remote user to connect.
xh: Idwelisa iindlela zoqinisekiso ekuthi ngazo abasebenzisi abakude bangayifikelela i-desktop, Zimbini iindlela ezingakhoyo zoqinisekiso; i "vnc" yenza ukuba umsebenzisi okude aqhutywe afunwe i-password (i-password ibalulwe ngesitshixo se-password ye_vnc) ngaphambi kokuba aqhagamshelane kwakunye ne "none" evumela nawuphi na umsebenzisi okude ukuba aqhagamshelane.

en: Only allow remote users to view the desktop
xh: Ivumela kuphela abasebenzisi abakude ukubonisa i-desktop

en: Password required for "vnc" authentication
xh: i-Password ecelelwa uqinisekiso lwe "vnc"

en: Prompt the user before completing a connection
xh: Qhuba umsebenzisi ngaphambi kokugqiba uqhagamshelwano

en: Require encryption
xh: Cela ukuvulwa kombhalo ofihlakeleyo

en: The password which the remote user will be prompted for if the "vnc" authentication method is used. The password specified by the key is base64 encoded.
xh: I-password ekuya kuthi ngayo umsebenzisi aqhutywe ngayo ukuba indlela yoqinisekiso i "vnc" iyasetyenziswa. I-password ebalulwa ngesitshixo inxulumana ne-base64.

en: This key specifies the e-mail address to which the remote desktop URL should be sent if the user clicks on the URL in the Remote Desktop preferences dialog.
xh: Esi sitshixo sibalula idilesi ye-imeyile apho i-URL ye-desktop ekude kufuneka ithunyelwe khona ukuba umsebenzisi ucofa kwi-URL ekunxibelelwano lwezinto ekunokukhethwa kuzo kwi-Desktop Ekude.

en: Remote Desktop server already running; exiting ...
xh: Iseva ye-Desktop Ekude sele iphumeza; iyaphuma...

en: Problem registering the remote desktop server with bonobo-activation; exiting ...
xh: Ingxaki ekuboniseni iseva ye-desktop ekude kwi-bonobo-activation; iyaphuma...

en: Remote desktop server died, restarting
xh: Iseva ye-desktop ekude ifile, iyaqalisa kwakhona

en: Activation of %s failed: %s
xh: Ukwenza ukuba i %s isebenze kwakhona akuphumelelanga: %s

en: Activation of %s failed: Unknown Error
xh: Ukwenza ukuba i %s isebenze kwakhona akuphumelelanga: Impazamo Engaziwayo

en: Failed to activate remote desktop server: tried too many times
xh: Ayiphumelelanga ukwenza ukuba iseva ye-desktop ekude isebenze: izama amaxesha amaninzi kakhulu

en: Starting remote desktop server
xh: Iqalisa iseva ye-desktop ekude

en: Not starting remote desktop server
xh: Ayiqalisi seva ye-desktop ekude
