vino - en to ro translation catalogue (125 entries)

en: There was an error showing the URL "%s"
ro: S-a produs o eroare la afișarea URL-ului „%s”

en: There was an error displaying help:
    %s
ro: A intervenit o eroare la afișarea ajutorului:
    %s

en: Checking the connectivity of this machine...
ro: Se verifică conectivitatea acestui calculator...

en: Your desktop is only reachable over the local network.
ro: Calculatorul e accesibil doar din rețeaua locală.

en:  or
ro:  sau

en: Others can access your computer using the address %s.
ro: Alții pot accesa calculatorul folosind adresa %s.

en: Nobody can access your desktop.
ro: Nimeni nu poate accesa calculatorul.

en: Choose how other users can remotely view your desktop
ro: Alegeți modul în care alți utilizatori pot vedea de la distanță desktopul dumneavoastră

en: Remote Desktop
ro: Desktop la distanță

en: Allowed authentication methods
ro: Metode de autentificare permise

en: Alternative port number
ro: Număr port alternativ

en: E-mail address to which the remote desktop URL should be sent
ro: Adresă de mail la care se va trimite URL-ul desktopului

en: Enable remote desktop access
ro: Activare acces de tip desktop la distanță

en: If not set, the server will listen on all network interfaces. Set this if you want that accept connections only from some specific network interface. eg: eth0, wifi0, lo, ...
ro: La dezactivare, serverul va folosi toate interfețele de rețea. Activați dacă doriți să acceptați conexiuni doar pe anumite interfețe de rețea. ex: eth0, wiki0, lo0, ...

en: If true, allows remote access to the desktop via the RFB protocol. Users on remote machines may then connect to the desktop using a vncviewer.
ro: La activare, permite accesul la distanță la desktop utilizând protocolul RFB, Utilizatorii la distanță se vor putea conecta utilizând vncviewer.

en: If true, remote users accessing the desktop are not allowed access until the user on the host machine approves the connection. Recommended especially when access is not password protected.
ro: La activare, utilizatorii la distanță nu vor putea accesa desktopul decât după ce utilizatorul de pe calculatorul gazdă le aprobă conexiunea. Definirea este recomandată în special atunci când accesul nu este protejat prin parolă.

en: If true, remote users accessing the desktop are only allowed to view the desktop. Remote users will not be able to use the mouse or keyboard.
ro: Dacă este selectat, utilizatorilor de la distanță le este permis doar vizualizarea desktopului. Utilizatorii de la distanță nu vor putea folosi mausul sau tastatura.

en: If true, remote users accessing the desktop are required to support encryption. It is highly recommended that you use a client which supports encryption unless the intervening network is trusted.
ro: Dacă este selectat, utilizatorii de la distanță ce accesează destkopul sunt nevoiți să suporte critpare. Este recomandat să folosiți un client care să suporte criptare.

en: If true, screen will be locked after the last remote client disconnect.
ro: Dacă este selectat, ecranul va fi blocat după deconectarea ultimului client de la distanță.

en: If true, the server will listen to another port, instead of the default (5900). The port must be specified in the 'alternative-port' key.
ro: Dacă este selectat, serverul va folosi un alt port, în locul celui implicit (5900). Portul trebuie specificat de cheia „alternative-port”.

en: If true, we will not use the XDamage extension of X.org. This extension does not work properly on some video drivers when using 3D effects. Disabling it will make vino work on these environments with a slower rendering as side effect.
ro: Dacă este activat, nu se va folosi extensia XDamage a X.org. Această extensie nu funcționează corespunzător cu unele drivere video atunci când se folosesc efecte 3D. Dezactivarea va face ca vino să funcționeze în aceste medii cu o încetinire în randare ca efect secundar.

en: If true, we will use UPNP protocol to automatically forward the port used by vino in the router.
ro: Dacă este adevărat, va fi folosit protocolul UPNP pentru a trimite automat către ruter portul folosit de Vino.

en: Listen on an alternative port
ro: Ascultă pe un port alternativ

en: Lists the authentication methods with which remote users may access the desktop. There are two possible authentication methods; "vnc" causes the remote user to be prompted for a password (the password is specified by the vnc-password key) before connecting and "none" which allows any remote user to connect.
ro: Listează metodele de autentificare prin care utilizatorii la distanță vă pot accesa desktopul. Există două metode de autentificare posibile: „vnc” (care cere utilizatorului la distanță parola specificată în cheia „vnc-password”) înainte de conectare și „none” care permite conectarea oricărui utilizator la distanță.

en: Lock the screen when last user disconnect
ro: Blochează ecranul la deconectarea ultimului utilizator

en: Network interface for listening
ro: Interfață de rețea folosită

en: Only allow remote users to view the desktop
ro: Permite doar vizualizarea desktopului utilizatorilor la distanță

en: Password required for "vnc" authentication
ro: Cere parolă la autentificarea „vnc”

en: Prompt the user before completing a connection
ro: Avertizează utilizatorul înainte de încheierea conexiunii

en: Require encryption
ro: Cere criptare

en: The password which the remote user will be prompted for if the "vnc" authentication method is used. The password specified by the key is base64 encoded. The special value of 'keyring' (which is not valid base64) means that the password is stored in the GNOME keyring.
ro: Parola cerută utilizatorilor la distanță când se utilizează metoda de autentificare „vnc”. Parola specificată de cheie este codificată în base64. Valoarea specială „keyring” (care nu este o valoare base64 validă) înseamnă că parola este stocată în Inelul de chei GNOME (GNOME keyring).

en: The port which the server will listen to if the 'use-alternative-port' key is set to true. Valid values are in the range from 5000 to 50000.
ro: Portul pe care ascultă serverul în cazul în care cheia „use-alternative-port” este activată. Valorile valide sunt între 5000 și 50000.

en: This key controls the behavior of the status icon. There are three options: "always" - The icon will be always there; "client" - You will see the icon only when there is someone connected, this is the default behavior; "never" - Never shows the icon.
ro: Această cheie controlează comportamentul pictogramei de stare. Există trei opțiuni: „always” - iconița va fi în permanență afișată; „client” - Veți vedea iconița doar când este cineva conectat, aceasta este valoare implicită; „never” - Nu afișa niciodată iconița.

en: This key specifies the e-mail address to which the remote desktop URL should be sent if the user clicks on the URL in the Remote Desktop preferences dialog.
ro: Această cheie specifică adresa de mail la care se va trimite URL-ul desktopului la distanță când utilizatorul dă click pe URL-ul din fereastra cu preferințe „Desktop la distanță”.

en: When the status icon should be shown
ro: Când să fie afișată iconița de stare

en: When true, disable the background on receive valid session
ro: Dacă este adevărat, dezactivează fundalul la primirea unei sesiuni valide

en: Whether we should disable the XDamage extension of X.org
ro: Dacă să fie dezactivată extensia XDamage a X.org

en: Whether we should use UPNP to forward the port in routers
ro: Dacă să fie folosit UPNP pentru trimiterea portului către rutere

en: Al_ways display an icon
ro: Afișea_ză întotdeauna o iconiță

en: Allow other users to _view your desktop
ro: Permite altor utilizatori să _vadă desktopul

en: Notification Area
ro: Zonă notificare

en: Remote Desktop Preferences
ro: Preferințe desktop la distanță

en: Remote users are able to control your mouse and keyboard
ro: Utilizatorii la distanță pot controla mausul și tastatura dumneavoastră

en: Security
ro: Securitate

en: Sharing
ro: Partajare

en: Some of these preferences are locked down
ro: O parte din aceste preferințe sunt blocate

en: Your desktop will be shared
ro: Desktopul dumneavoastră va fi partajat

en: _Allow other users to control your desktop
ro: Permite _altor utilizatori controlul desktopului

en: _Configure network automatically to accept connections
ro: _Configurează rețeaua să accepte automat conexiuni

en: _Never display an icon
ro: _Nu afișa niciodată o iconiță

en: _Only display an icon when there is someone connected
ro: Afișează _o iconiță doar când cineva este conectat

en: _Require the user to enter this password:
ro: Ce_re utilizatorului să introducă această parolă:

en: _You must confirm each access to this machine
ro: _Trebuie să confirmați orice accesare pe aceast calculator

en: File is not a valid .desktop file
ro: Fișierul nu este un fișier .desktop valid

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
ro: Versiune nerecunoscută de fișier desktop „%s”

en: Starting %s
ro: Se pornește %s

en: Application does not accept documents on command line
ro: Aplicația nu acceptă documente în linia de comandă

en: Unrecognized launch option: %d
ro: Opțiune nerecunoscută de lansare: %d

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
ro: Nu se poate trimte un URI de document unei intrări desktop „Type=Link”

en: Not a launchable item
ro: Nu este un element lansabil

en: Disable connection to session manager
ro: Dezactivează conexiunea la administrarea sesiunii

en: Specify file containing saved configuration
ro: Specifică fișierul conținând configurația salvată

en: FILE
ro: FIȘIERE

en: Specify session management ID
ro: Specifică ID-ul de administrare sesiune

en: Session management options:
ro: Opțiuni de administrare de sesiune:

en: Show session management options
ro: Afișează opțiunile de administrare a sesiunii

en: Your XServer does not support the XTest extension - remote desktop access will be view-only
ro: Acest server X nu suportă extensia XTest, accesul la desktopul la distanță va fi de tip doar vizualizare

en: - VNC Server for GNOME
ro: - Server VNC pentru GNOME

en: Run 'vino-server --help' to see a full list of available command line options
ro: Rulați „vino-server --help” pentru a vedea lista completă cu opțiunile liniei de comandă

en: GNOME Remote Desktop
ro: Desktop la distanță GNOME

note: * Translators: this string is used ONLY if you * translated "vino-mdns:showusername" to anything * other than "1"
en: %s's remote desktop on %s
ro: %s desktop la distanță pe %s

en: Received signal %d, exiting...
ro: S-a primit semnal %d, se iese...

en: Screen
ro: Ecran

en: The screen on which to display the prompt
ro: Ecranul pe care se va afișa promptul

en: A user on the computer '%s' is trying to remotely view or control your desktop.
ro: Un utilizator al calculatorului „%s” încearcă să acceseze sau să controleze de la distanță desktopul.

en: A user on another computer is trying to remotely view or control your desktop.
ro: Un utilizator al unui alt calculator încearcă să acceseze sau să controleze de la distanță desktopul.

en: Another user is trying to view your desktop.
ro: Un alt utilizator încearcă să vizualizeze desktopul.

en: Do you want to allow them to do so?
ro: Doriți să le permiteți acest lucru?

en: Question
ro: Întrebare

en: _Allow
ro: _Permite

en: _Refuse
ro: _Refuză

en: Failed to open connection to bus: %s
ro: Conexiunea la magistrală a eșuat: %s

en: GNOME Remote Desktop Server
ro: Server desktop la distanță GNOME

en: Desktop sharing is enabled
ro: Partajarea desktopului este activată

en: One person is connected | %d people are connected
ro[0]: Este conectată o persoană
ro[1]: Sunt conectate %d persoane
ro[2]: Sunt conectate %d de persoane

en: Error displaying preferences
ro: Eroare la afișarea preferințelor

en: Error displaying help
ro: Eroare la afișarea ajutorului

en: Licensed under the GNU General Public License Version 2
    
    Vino is free software; you can redistribute it and/or
    modify it under the terms of the GNU General Public License
    as published by the Free Software Foundation; either version 2
    of the License, or (at your option) any later version.
    
    Vino is distributed in the hope that it will be useful,
    but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE. See the
    GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License
    along with this program; if not, write to the Free Software
    Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA
    02110-1301, USA.
ro: Licențiat sub Licența publică generale GNU versiuena 2
    
    Vino este un program liber; îl puteți redistribui și/sau modifica în conformitate
    cu termenii Licenței Publice Generale GNU așa cum este publicată de Free
    Software Foundation; fie versiunea 2 a Licenței, fie (la latitudinea dumneavoastră)
    orice versiune ulterioară.Vino este distribuit cu speranța că va fi util, dar
    FĂRĂ NICI O GARANȚIE, fără garanție implicită de vandabilitate și conformitate
    unui anumit scop. Citiți Licența Publică Generală GNU pentru detalii.Ar trebui
    să fi primit o copie a Licenței Publice Generale GNU împreună cu acest program;
    dacă nu, scrieți Free Software Foundation, Inc., 59 Temple Place, Suite 330,
    Boston, MA 02111-1307 USA

en: Share your desktop with other users
ro: Partajează desktopul cu alți utilizatori

en: Are you sure you want to disconnect '%s'?
ro: Doriți să deconectați „%s”?

en: The remote user from '%s' will be disconnected. Are you sure?
ro: Utilizatorul la distanță de la „%s” va fi deconectat. Doriți să continuați această acțiune?

en: Are you sure you want to disconnect all clients?
ro: Doriți să deconectați toți clienții?

en: All remote users will be disconnected. Are you sure?
ro: Toți utilizatorii de la distanță vor fi deconectați. Doriți să continuați această acțiune?

en: Disconnect
ro: Deconectează

en: _Preferences
ro: _Preferințe

en: Disconnect all
ro: Deconectează tot

note: Translators: %s is a hostname Translators: %s is the alias of the telepathy contact
en: Disconnect %s
ro: Deconectează %s

en: _Help
ro: _Ajutor

en: _About
ro: _Despre

en: Error initializing libnotify
ro: Eroare inițializare libnotify

note: Translators: %s is a hostname
en: Another user is viewing your desktop
ro: Un alt utilizator vizualizează desktopul

en: A user on the computer '%s' is remotely viewing your desktop.
ro: Un utilizator de pe calculatorul „%s” vizualizează de la distanță desktopul

note: Translators: %s is a hostname
en: Another user is controlling your desktop
ro: Un alt utilizator controlează desktopul

en: A user on the computer '%s' is remotely controlling your desktop.
ro: Un utilizator de pe calculatorul „%s” controlează de la distanță desktopul

en: Error while displaying notification bubble: %s
ro: Eroare la afișarea balonului de notificare: %s

en: The remote user '%s' will be disconnected. Are you sure?
ro: Utilizatorul la distanță „%s” va fi deconectat. Doriți să continuați această acțiune?

en: Share my desktop information
ro: Partajează informațiile desktopului

note: Translators: '%s' is the name of a contact, buddy coming from Empathy
en: '%s' rejected the desktop sharing invitation.
ro: „%s” a respins invitația de partajare a desktopului.

note: Translators: '%s' is the name of a contact, buddy coming from Empathy
en: '%s' disconnected
ro: „%s” deconectat

note: Translators: '%s' is the name of a contact, buddy coming from Empathy
en: '%s' is remotely controlling your desktop.
ro: „%s” controlează de la distanță desktopul.

note: Translators: '%s' is the name of a contact, buddy coming from Empathy
en: Waiting for '%s' to connect to the screen.
ro: Se așteapta ca „%s” să se conecteze la ecran.

en: An error has occurred:
ro: S-a produs o eroare:

en: Cancelled
ro: Anulat

en: ERROR: Maximum length of password is %d character. Please, re-enter the password. | ERROR: Maximum length of password is %d characters. Please, re-enter the password.
ro[0]: Eroare: Lungimea maximă a parolei este %d caracter. Reintroduceți parola.
ro[1]: Eroare: Lungimea maximă a parolei este %d caractere. Reintroduceți parola.
ro[2]: Eroare: Lungimea maximă a parolei este %d de caractere. Reintroduceți parola.

en: Changing Vino password.
ro: Schimbare parolă Vino.

en: Enter new Vino password:
ro: Introduceți parola Vino nouă:

en: Retype new Vino password:
ro: Reintroduceți parola Vino nouă:

en: vino-passwd: password updated successfully.
ro: vino-passwd: parola a fost actualizată cu succes.

en: Sorry, passwords do not match.
ro: Parolele nu se potrivesc.

en: vino-passwd: password unchanged.
ro: vino-passwd: parola nu a fost schimbată.

en: Show Vino version
ro: Afișează versiunea Vino

en: - Updates Vino password
ro: - actualizează parola Vino

en: Run 'vino-passwd --help' to see a full list of available command line options
ro: Rulați „vino-passwd --help” pentru a vedea lista completă cu opțiunile liniei de comandă

en: VINO Version %s
ro: Versiune Vino %s

en: ERROR: You do not have enough permissions to change Vino password.
ro: EROARE: Nu aveți suficiente permisiuni pentru a schimba parola Vino.
