virt-manager - en to cs translation catalogue (1371 entries)

en: Virtual Machine Manager
cs: Správa virtuálních strojů

en: Graphically manage KVM, Xen, or LXC via libvirt
cs: Grafická správa KVM, Xen nebo LXC prostřednictvím libvirt

en: Virtual Machine Manager provides a graphical tool for administering virtual machines for KVM, Xen, and LXC. Start, stop, add or remove virtual devices, connect to a graphical or serial console, and see resource usage statistics for existing VMs on local or remote machines. Uses libvirt as the backend management API.
cs: Správa virtuálních strojů je grafickým nástrojem pro správu virtuálních strojů v KVM, Xen a LXC. Slouží pro spouštění, zastavování, přidávání nebo odebírání virtuálních zařízení, připojování se ke grafické nebo sériové konzoli a zobrazování statistik využívání prostředků existujícími virt. stroji na místním nebo vzdálených strojích. Na pozadí používá jako API pro správu libvirt.

en: Main manager window
cs: Hlavní okno správy

en: Virtual machine configuration screen
cs: Obrazovka nastavení virtuálního stroje

en: Graphical console connection for a virtual machine
cs: Připojení grafickou konzolí k virtuálnímu stroji

en: Manage virtual machines
cs: Spravovat virtuální stroje

en: Copyright (C) 2006-2020 Red Hat Inc.
cs: Autorská práva © 2006-2022 Red Hat Inc.

en: Powered by libvirt
cs: Založeno na libvirt

en: Add New Virtual Hardware
cs: Přidat nový virtuální hardware

en: _Device type:
cs: Typ _zařízení:

en: _Bus type:
cs: Typ s_běrnice:

en: _Type:
cs: _Typ:

en: _MAC address:
cs: _MAC adresa:

en: Device mode_l:
cs: Mode_l zařízení:

en: Host _Device:
cs: _Zařízení hostitele:

en: _Path:
cs: _Popis umístění:

en: Device _Type:
cs: _Typ zařízení:

en: T_ype:
cs: T_yp:

en: _Name:
cs: _Název:

en: _Auto socket:
cs: Soket _automaticky:

en: _Channel:
cs: _Kanál:

en: Ac_tion:
cs: A_kce:

en: _Mode:
cs: Reži_m:

en: panic
cs: panika

en: _Cancel
cs: _Storno

en: _Finish
cs: _Dokončit

en: C_reate a disk image for the virtual machine
cs: Vytvořit ob_raz disku pro virtuální stroj

en: _Select or create custom storage
cs: Vybrat nebo vytvořit uživatel_sky určené úložiště

en: _Manage...
cs: _Spravovat…

en: Cac_he mode:
cs: Režim mezipaměti:

en: Discard mod_e:
cs: R_ežim zahazování (discard):

en: R_eadonly:
cs: Pouz_e pro čtení:

en: Sharea_ble:
cs: Možné s_dílet:

en: Removab_le:
cs: Vyjímate_lné:

en: Seria_l:
cs: Sério_vý:

en: Advanced _options
cs: Pokročilé v_olby

en: Operation in progress
cs: Provádí se požadovaná operace

en: Please wait a few moments...
cs: Vyčkejte…

en: Processing...
cs: Zpracování…

en: _Details
cs: Po_drobnosti

en: Change storage path
cs: Změnit umístění úložiště

en: Size:
cs: Velikost:

en: Target:
cs: Cíl:

en: Path:
cs: Popis umístění:

en: Existing disk
cs: Existující disk

en: Create a new disk (c_lone) for the virtual machine
cs: Vytvořit nový disk (k_lon) pro virtuální stroj

en: _Browse...
cs: _Procházet…

en: New _Path:
cs: Nový _popis umístění:

en: Clone Virtual Machine
cs: Naklonovat virtuální stroj

en: <span size='large'>Clone virtual machine</span>
cs: <span size='large'>Naklonovat virtuální stroj</span>

en: Original VM:
cs: Původní virt. stroj:

en: Connection:
cs: Připojení:

en: Storage:
cs: Úložiště:

en: _Details...
cs: Po_drobnosti…

en: <span size='small'>Cloning does <u>not</u> alter the guest OS contents. If you need to do things
    like change passwords or static IPs, please see the virt-sysprep(1) tool.</span>
cs: <span size='small'>Klonování <u>ne</u>pozmění obsah operačního systému hosta. Pokud je třeba udělat věci
    jako změna hesel nebo statických IP adres, podívejte se na nástroj virt-sysprep(1).</span>

en: C_lone
cs: K_lonovat

en: <b>The console is currently unavailable</b>
cs: <b>Konzole není momentálně k dispozici</b>

en: Serial
cs: Sériový

en: _Password:
cs: _Heslo:

en: _Username:
cs: _Uživatelské jméno:

en: _Login
cs: Přih_lásit

en: _Save this password in your keyring
cs: Uložit he_slo do klíčenky

en: Check to save password, uncheck to forget password.
cs: Zaškrtněte pokud chcete heslo zapamatovat, pro zapomenutí zaškrtnutí zrušte.

en: _Connect to console
cs: _Připojit ke konzoli

en: Add Connection
cs: Přidat spojení

en: Co_nnect
cs: _Připojit

en: _Hypervisor:
cs: _Hypervizor:

en: Connect to _remote host over SSH
cs: Připojit se na vzdáleného hostitele p_rostřednictvím SSH

en: _Autoconnect:
cs: _Automatické připojení:

en: H_ostname:
cs: Název str_oje:

en: <small>QEMU usermode session is not the virt-manager
    default. It is likely that any pre-existing QEMU/KVM
    guests will not be available. Networking options
    are very limited. </small>
cs: <small>Relace v uživatelském režimu QEMU není pro virt-manager
    výchozí. Je pravděpodobné, že nebude k dispozici žádný už existující
    QEMU/KVM host. Také možnosti sítě budou velmi omezené. </small>

en: Cu_stom URI:
cs: Uživatel_sky určená URI:

en: Generated URI:
cs: Vytvořená URI:

en: Create a new virtual network
cs: Vytvořit novou virtuální síť

en: <span size='large'>Create virtual network</span>
cs: <span size='large'>Vytvořit virtuální síť</span>

en: Fo_rward to:
cs: _Přeposlat na:

en: Device _List:
cs: _Seznam zařízení:

en: De_vice:
cs: _Zařízení:

en: _Enable IPv4
cs: _Zapnout IPv4

en: _Network:
cs: _Síť:

en: Start:
cs: Začátek:

en: End:
cs: Konec:

en: Enable DHCPv4
cs: Zapnout DHCPv4

en: <b>IPv_4 configuration</b>
cs: <b>nastavení IPv_4</b>

en: _Enable IPv6
cs: _Zapnout IPv6

en: Enable DHCPv6
cs: Zapnout DHCPv6

en: <b>IPv_6 configuration</b>
cs: <b>nastavení IPv_6</b>

en: Use net_work name
cs: Použít náze_v sítě

en: Cust_om
cs: _Uživatelsky určené

en: <b>DNS domain name</b>
cs: <b>název DNS domény</b>

en: Add a New Storage Pool
cs: Přidat nový fond úložiště

en: <span size='large'>Create storage pool</span>
cs: <span size='large'>Vytvořit fond úložiště</span>

en: Tar_get Path:
cs: _Popis umístění cíle:

en: F_ormat:
cs: F_ormát:

en: Host Na_me:
cs: _Název stroje:

en: Initiator _IQN:
cs: _IQN iniciátoru:

en: B_rowse
cs: P_rocházet

en: Bro_wse
cs: Pro_cházet

en: New VM
cs: Nový virt. stroj

en: <span size='large'>Create a new virtual machine</span>
cs: <span size='large'>Vytvořit nový virtuální stroj</span>

en: Choose virtualization type
cs: Zvolte typ virtualizace

en: _Virtual machine
cs: _Virtuální stroj

en: _Container
cs: _Kontejner

en: Choose how you would like to install the operating system
cs: Vyberte, jak chcete nainstalovat operační systém

en: _Local install media (ISO image or CDROM)
cs: Instalace z _lokálního média (ISO nebo CDROM)

en: Network _Install (HTTP, HTTPS, or FTP)
cs: Síťová _instalace (HTTP, HTTPS, nebo FTP)

en: Import _existing disk image
cs: Importovat už _existující obraz disku

en: Ma_nual install
cs: Ruč_ní instalace

en: Choose the container type
cs: Zvolte typ kontejneru

en: _Application container
cs: _Aplikační kontejner

en: O_perating system container
cs: O_perační systém v kontejneru

en: C_onnection:
cs: Přip_ojení:

en: _Xen Type:
cs: Typ _Xen:

en: _Architecture:
cs: _Architektura:

en: _Machine Type:
cs: _Typ stroje:

en: _Virt Type:
cs: Typ _virtualizace:

en: Architecture options
cs: Předvolby architektury

en: Name
cs: Název

en: Choose _ISO or CDROM install media:
cs: Zvolte _ISO soubor nebo instalační médium:

en: Bro_wse...
cs: _Procházet…

en: Provide the operating system install U_RL:
cs: Zadejte instalační U_RL operačního systému:

en: Kerne_l options:
cs: Předvo_lby jádra:

en: URL _Options
cs: Předv_olby pro URL

en: Provide the existing stora_ge path:
cs: _Zadejte umístění existujícího úložiště:

en: B_rowse...
cs: P_rocházet…

en: <small>Kernel/initrd settings can be configured with 'Customize before install' on the final page.</small>
cs: <small>Nastavení jádra systému / initrd obrazu je možné provést v „Upravit před instalaci“ na poslední stránce.</small>

en: Provide the _application path:
cs: Zadejte popis umístění _aplikace:

en: Provide the existing OS root _directory:
cs: Za_dejte kořenovou složku existujícího operačního systému:

en: <small>The OS directory tree must already exist. To enable OS directory tree creation,
    please install <a href="https://github.com/virt-manager/virt-bootstrap">virt-bootstrap</a></small>
cs: <small>Je třeba, aby strom složek operačního systému už existoval. Pro zapnutí vytváření stromu složek operačního
    systému nainstalujte <a href="https://github.com/virt-manager/virt-bootstrap">virt-bootstrap</a></small>

en: <small>The OS directory tree must already exist. Creating an OS directory tree for remote
    connections is not yet supported.</small>
cs: <small>Je třeba, aby strom složek operačního systému už existoval. Vytváření stromu složek
    operačního systému u vzdálených spojení zatím není podporováno.</small>

en: Create OS directory tree from container image
cs: Vytvořit z obrazu kontejneru strom složek operačního systému

en: Source URI:
cs: URI zdroje:

en: Possible URL formats:
     * file:///path/to/rootfs.tar
     * docker://registry:port/image:tag
     * virt-builder://template
cs: Možné formáty URL:
     * file:///popis/umisteni/rootfs.tar
     * docker://registry:port/image:tag
     * virt-builder://template

en: Do not verify TLS certificates of registry
cs: Neověřovat TLS certifikát registru

en: Username:
cs: Uživatelské jméno:

en: Password:
cs: Heslo:

en: Credentials for accessing the source registry
cs: Přihlašovací údaje pro přístup k zdrojovému registru

en: Root password:
cs: Heslo správce (root):

en: Select _container template:
cs: Vybrat šablonu _kontejneru:

en: VZ templates
cs: Šablony VZ

en: C_hoose the operating system you are installing:
cs: _Zvolte operační systém který instalujete:

en: A_utomatically detect from the installation media / source
cs: A_utomaticky zjistit z instalačního média/zdroje

en: Install
cs: Nainstalovat

en: Choose Memory and CPU settings:
cs: Zvolte nastavení paměti a procesoru:

en: _Memory:
cs: Pa_měť:

en: C_PUs:
cs: _Procesory:

en: (Insert host mem)
cs: (Vložit paměť hostitele)

en: Memory
cs: Operační paměť

en: _Enable storage for this virtual machine
cs: Zapnout úložiště pro t_ento virtuální stroj

en: Storage
cs: Úložiště

en: Ready to begin the installation
cs: Připraveno pro zahájení instalace

en: C_ustomize configuration before install
cs: Do_upravit nastavení před instalací

en: Install:
cs: Nainstalovat:

en: Memory:
cs: Paměť:

en: CPUs:
cs: Procesory:

en: OS:
cs: Operační systém:

en: N_etwork selection
cs: _Výběr sítě

en: Finish
cs: Dokončit

en: _Back
cs: _Zpět

en: _Forward
cs: _Vpřed

en: Add a Storage Volume
cs: Přidat svazek úložiště

en: <span size='large'>Create storage volume</span>
cs: <span size='large'>Vytvořit svazek úložiště</span>

en: Create a storage unit to be used directly by a virtual machine.
cs: Vytvořit úložnou jednotku pro přímé použití virtuálním strojem.

en: <b>Storage Volume Quota</b>
cs: <b>Kvóta svazku úložiště </b>

en: Ca_pacity:
cs: Ka_pacita:

en: _Allocate entire volume now
cs: Přidělit rovnou celý sv_azek

en: Pa_th:
cs: Popis umís_tění:

en: _Backing store
cs: Úložiště, na _kterém se nachází

en: Delete Virtual Machine
cs: Smazat virtuální stroj

en: <small>This VM is currently running and will be forced off before being deleted</small>
cs: <small>Tento virt. stroj je v tuto chvíli spuštěný a před jeho smazáním bude vynuceno jeho vypnutí</small>

en: Delete _associated storage files
cs: Sm_azat přidružené svazky

en: _Delete
cs: _Smazat

en: A_dd Hardware
cs: Při_dat hardware

en: Status:
cs: Stav:

en: T_itle:
cs: T_itulek:

en: Shut down
cs: Vypnout

en: D_escription:
cs: _Popis:

en: <b>Basic Details</b>
cs: <b>Základní podrobnosti</b>

en: Hypervisor:
cs: Hypervizor:

en: Architecture:
cs: Architektura:

en: Emulator:
cs: Emulátor:

en: Machine _Type:
cs: _Typ stroje:

en: Chipse_t:
cs: Čipová sa_da:

en: <b>Hypervisor Details</b>
cs: <b>Podrobnosti o hypervizoru</b>

en: <b>Operating Sys_tem</b>
cs: <b>Operační sys_tém</b>

en: <b>Applications</b>
cs: <b>Aplikace</b>

en: Refresh
cs: Načíst znovu

en: <b>CPU usage</b>
cs: <b>Vytížení procesoru</b>

en: <b>Memory usage</b>
cs: <b>Využití operační paměti</b>

en: 0 KiBytes/s 0 KiBytes/s
cs: 0 KiBajtů/s 0 KiBajtů/s

en: <b>Disk I/O</b>
cs: <b>Diskový vst/výst.</b>

en: <b>Network I/O</b>
cs: <b>Síťový vstup/výst.</b>

en: Logical host CPUs:
cs: Logické procesory hostitele:

en: vCPU a_llocation:
cs: Přidě_lení virtuálních procesorů:

en: <small>Overcommitting vCPUs can hurt performance</small>
cs: <small>Přidělení více virt. procesorů, než je k dispozici těch fyzických, může mít dopad na výkon</small>

en: <b>CPUs</b>
cs: <b>Procesory</b>

en: Copy host CP_U configuration
cs: Zkopírovat uspořádání procesor_u hostitele

en: Enable available CPU security flaw mitigations
cs: Zapnout dostupná opatření proti zranitelnostem v procesoru

en: <b>Configu_ration</b>
cs: <b>_Nastavení</b>

en: Manuall_y set CPU topology
cs: _Nastavit topologii procesoru ručně

en: Thread_s:
cs: _Vláken:

en: Cor_es:
cs: Jad_er:

en: Socke_ts:
cs: Pa_tic:

en: <b>To_pology</b>
cs: <b>To_pologie</b>

en: Current a_llocation:
cs: Stávající přidě_lení:

en: Ma_ximum allocation:
cs: Ma_ximální přidělení:

en: Total host memory:
cs: Celková operační paměť hostitele:

en: Enable shared _memory
cs: Zapnout sdílenou pa_měť

en: <b>Memory</b>
cs: <b>Operační paměť</b>

en: Start virt_ual machine on host boot up
cs: Zapnout virt. stroj při startu hostitele

en: <b>Autostart</b>
cs: <b>Automatické spuštění</b>

en: Init _path:
cs: _Umístění init:

en: Init ar_gs:
cs: Ar_gumenty pro init:

en: <b>Container init</b>
cs: <b>Inicializace kontejneru</b>

en: Ena_ble direct kernel boot
cs: Zapnout přímé zavedení jádra

en: Ke_rnel path:
cs: Popis umístění jád_ra:

en: _Initrd path:
cs: Popis umístění _initrd:

en: Browse
cs: Procházet

en: Kernel ar_gs:
cs: Ar_gumenty pro jádro:

en: D_TB path:
cs: Popis umístění D_TB:

en: <b>Dir_ect kernel boot</b>
cs: <b>Přímé zav_edení jádra</b>

en: Enable boot me_nu
cs: Zapnout _nabídku zavádění

en: <b>Boot device order</b>
cs: <b>Pořadí zařízení při zavádění</b>

en: Storage size:
cs: Velikost úložiště:

en: Source _path:
cs: _Popis umístění zdroje:

en: _Browse
cs: _Procházet

en: Device type:
cs: Typ zařízení:

en: Disk b_us:
cs: Sběrnice disk_u:

en: <b>Virtual Disk</b>
cs: <b>Virtuální disk</b>

en: Link _state:
cs: _Stav linky:

en: active
cs: aktivní

en: label
cs: štítek

en: I_P address:
cs: I_P adresa:

en: <b>Virtual Network Interface</b>
cs: <b>Rozhraní virtuální sítě</b>

en: Type:
cs: Typ:

en: Mode:
cs: Režim:

en: <b>Virtual Input Device</b>
cs: <b>Virtuální vstupní zařízení</b>

en: <b>Sound Device</b>
cs: <b>Zvukové zařízení</b>

en: label506
cs: štítek506

en: label508
cs: štítek508

en: label507
cs: štítek507

en: Source host:
cs: Zdrojový hostitel:

en: Bind host:
cs: Spojovací hostitel:

en: Target type:
cs: Typ cíle:

en: Target name:
cs: Název cíle:

en: State:
cs: Stav:

en: Source path:
cs: Popis umístění zdroje:

en: <b>insert type</b>
cs: <b>zadejte typ</b>

en: Device:
cs: Zařízení:

en: _3D acceleration:
cs: _3D akcelerace:

en: Devices:
cs: Zařízení:

en: <b>Controller</b>
cs: <b>Řadič</b>

en: <b>Filesystem</b>
cs: <b>Souborový systém</b>

en: M_ode:
cs: _Režim:

en: <b>Smartcard Device</b>
cs: <b>Zařízení Smartcard</b>

en: Address:
cs: Adresa:

en: foo:12
cs: neco:12

en: <b>Redirected device</b>
cs: <b>Přesměrované zařízení</b>

en: <b>TPM Device</b>
cs: <b>TPM zařízení</b>

en: Host Device:
cs: Zařízení hostitele:

en: <b>Random Number Generator</b>
cs: <b>Generátor náhodných čísel</b>

en: panic-model
cs: model paniky

en: <b>Panic Notifier</b>
cs: <b>Oznamování paniky</b>

en: _Remove
cs: Odeb_rat

en: _Apply
cs: _Použít

en: E_xport filesystem as readonly mount
cs: E_xportovat souborový systém jako připojení (mount) pouze pro čtení

en: _Driver:
cs: Ovla_dač:

en: Ta_rget path:
cs: _Popis umístění cíle:

en: _Format:
cs: _Formát:

en: blah foo warning message
cs: varovné hlášení něčeho

en: Show passwor_d
cs: _Zobrazit heslo

en: Addr_ess:
cs: Adr_esa:

en: Pa_ssword:
cs: He_slo:

en: A_uto
cs: A_utomaticky

en: L_isten type:
cs: _Typ očekávání spojení:

en: OpenGL only works with 'virtio' graphics with '3D acceleration' enabled
cs: OpenGL funguje pouze s grafikou „virtio“ se zapnutou volbou „3D akcelerace“

en: OpenGL only works with 'Listen type' value 'none'
cs: OpenGL funguje pouze tehdy, pokud je u volby „Typ očekávání spojení“ hodnota „žádné“

en: _File
cs: _Soubor

en: _View Manager
cs: Zobrazit Sprá_vu strojů

en: A_utoconnect:
cs: A_utomatické připojování:

en: <b>Basic details</b>
cs: <b>Základní podrobnosti</b>

en: _Overview
cs: _Přehled

en: _Virtual Networks
cs: _Virtuální sítě

en: _Storage
cs: Ú_ložiště

en: A_utostart:
cs: A_utomatické spuštění:

en: Domain:
cs: Doména:

en: Name:
cs: Název:

en: Network:
cs: Síť:

en: DHCP range:
cs: DHCP rozsah:

en: Forwarding:
cs: Přeposílání:

en: NAT to any device
cs: NAT na libovolné zařízení

en: Routed
cs: Směrované

en: Add Network
cs: Přidat síť

en: Start Network
cs: Spustit síť

en: Stop Network
cs: Zastavit síť

en: Delete Network
cs: Smazat síť

en: Add Pool
cs: Přidat fond úložiště

en: Start Pool
cs: Zapnout fond úložiště

en: Stop Pool
cs: Zastavit fond úložiště

en: Delete Pool
cs: Smazat fond úložiště

en: _Browse Local
cs: _Procházet lokální

en: Browse local filesystem
cs: Procházet místní souborový systém

en: Cancel and close dialog
cs: Zrušit a zavřít dialog

en: Ch_oose Volume
cs: Zv_olit svazek

en: Choose the selected volume
cs: Zvolit označený svazek

en: Apply pool changes
cs: Uplatnit změny fondu

en: Active
cs: Aktivní

en: Location:
cs: Umístění:

en: <b>Volumes</b>
cs: <b>Svazky</b>

en: Refresh volume list
cs: Znovu načíst seznam svazků

en: Delete volume
cs: Smazat svazek

en: _Add Connection...
cs: Přid_at spojení…

en: _New Virtual Machine
cs: _Nový virtuální stroj

en: _Close
cs: _Zavřít

en: _Quit
cs: _Ukončit

en: _Edit
cs: _Úpravy

en: _Connection Details
cs: _Podrobnosti o spojení

en: _Virtual Machine Details
cs: Podrobnosti _virtuálního stroje

en: _Preferences
cs: _Předvolby

en: _View
cs: _Zobrazit

en: _Graph
cs: _Graf

en: _Guest CPU Usage
cs: _Vytížení procesoru hosta

en: _Host CPU Usage
cs: Vytížení procesoru _hostitele

en: _Memory Usage
cs: Využití operační pa_měti

en: _Disk I/O
cs: _Diskový vstup/výst.

en: _Network I/O
cs: _Síťový vstup/výst.

en: _Help
cs: _Nápověda

en: _About
cs: O _aplikaci

en: Create a new virtual machine
cs: Vytvořit nový virtuální stroj

en: New
cs: Nový

en: Show the virtual machine console and details
cs: Zobrazit konzoli a podrobnosti virtuálního stroje

en: _Open
cs: _Otevřít

en: Power on the virtual machine
cs: Zapnout virtuální stroj

en: _Run
cs: _Spustit

en: Pause the virtual machine
cs: Pozastavit virtuální stroj

en: _Pause
cs: _Pozastavit

en: Shut down the virtual machine
cs: Vypnout virtuální stroj

en: _Shut Down
cs: _Vypnout

en: Migrate the virtual machine
cs: Přestěhovat virtuální stroj

en: Migrating VM:
cs: Stěhování virt. stroje:

en: Original host:
cs: Původní hostitel:

en: New _host:
cs: Nový _hostitel:

en: _Address:
cs: _Adresa:

en: Let libvirt decide
cs: Nechat rozhodnout libvirt

en: Tunnel migration through the libvirtd connection channel, rather than having the hypervisor open a separate network connection to the destination. The source libvirt instance connects directly to the destination libvirt instance.
    
    This can simplify setup since no additional firewall ports need to be open, and will encrypt migration traffic if your libvirt connection is encrypted. But it can be difficult to make this work with SSH transport.
cs: Tunelovat stěhování skrze kanál libvirt připojení, namísto toho, aby hypervizor musel otevírat zvlášť síťové spojení s cílem. Zdrojová libvirt instance se připojí přímo k té cílové.
    
    Toto může zjednodušit nastavování protože není třeba otevírat žádné další porty brány firewall a provoz přenosu je šifrován, pokud je i v libvirt spojení. Ale může být složité toto zprovoznit s SSH transportem.

en: <b>Connectivity</b>
cs: <b>Možnosti propojení</b>

en: By default libvirt will refuse to migrate a VM for certain configurations that could lead to malfunctioning guests, like if a disk's cache mode is not 'none'.
    
    Enabling this option tells libvirt to skip those checks.
cs: Ve výchozím stavu libvirt odmítne přestěhovat virt. stroj v případě určitých uspořádání, která by vedla k nefunkčním hostům, jako pokud by režim mezipaměti disku byl „none“ (žádná).
    
    Zapnutí této volby sdělí libvirt, aby tyto kontroly byly přeskočeny.

en: A_llow unsafe:
cs: _Umožnit nebezpečné:

en: By default, the migrated VM config is removed from the source host, and saved persistently on the destination host. The destination host is considered the new home of the VM.
    
    If 'temporary' is selected, the migration is considered only a temporary move: the source host maintains a copy of the VM config, and the running copy moved to the destination is only transient, and will disappear when it is shutdown.
cs: Ve výchozím stavu je nastavení přestěhovaného virt. stroje odebráno ze zdrojového hostitele a uloženo na tom cílovém. Cílový hostitel je považován za nový domov virt. stroje.
    
    Pokud je vybráno „dočasné“, přesun je považován pouze za dočasný krok: zdrojový hostitel si ponechá kopii nastavení virt. stroje a spuštěná kopie přesunutá do cíle je považována pouze za přechodnou a zmizí tam při vypnutí.

en: _Temporary move:
cs: _Dočasný přesun:

en: Advanced options
cs: Rozšířené volby

en: _Migrate
cs: _Přestěhovat

en: De_vice name:
cs: Náze_v zařízení:

en: <small>In most configurations, macvtap does not work for host to guest network communication.</small>
cs: <small>Ve většině uspořádání, macvtap nefunguje pro síťovou komunikaci hostitele a hosta.</small>

en: <small>Failed to find a suitable default network.</small>
cs: <small>Nepodařilo se najít vhodnou výchozí síť.</small>

en: _Portgroup:
cs: Sku_pina portů:

en: _Network source:
cs: _Zdroj sítě:

en: Can't find the operating system you are looking for?
    Try selecting a similar distro or version, or use one of the 'Generic' options.
cs: Nedaří se vám nalézt operační systém, který hledáte?
    Zkuste vybrat podobnou distribuci či verzi, nebo použijte položku „Obecný“.

en: Include end of life operating systems
cs: Včetně už vyřazených operačních systémů

en: Preferences
cs: Předvolby

en: Enable _system tray icon
cs: Zobrazovat ikonu v oznamovací oblasti _systémového panelu

en: Enable libgues_tfs VM introspection
cs: Zapnout libgues_tfs introspekci virt. stroje

en: Enable _XML editing
cs: Umožnit upravování _XML

en: <b>General</b>
cs: <b>Obecné</b>

en: _General
cs: _Obecné

en: Poll _Disk I/O
cs: Dotazovat _diskový vstup/výstup

en: Poll _Network I/O
cs: Dotazovat síťový vstup/výstup

en: Poll _Memory stats
cs: Dotazovat statistiky operační pa_měti

en: _Update status every
cs: Akt_ualizovat stav každých

en: seconds
cs: sekund

en: Poll C_PU usage
cs: Dotazovat využití _procesoru

en: <b>Stats Options</b>
cs: <b>Volby statistik</b>

en: P_olling
cs: D_otazování (poll)

en: Gra_phics type:
cs: Ty_p grafiky:

en: Default storage format for new disk images.
cs: Výchozí formát úložiště pro nové obrazy disků.

en: _Storage format:
cs: _Formát úložiště:

en: Default CPU setting for new VMs. This is typically a tradeoff between performance
    and migration compatibility: if using the 'copy host' option, your servers will need
    identical CPUs in order to migrate the VM.
cs: Výchozí nastavení procesoru pro nové virt. stroje. Toto typicky bývá kompromis mezi
    výkonem a kompatibilitou pro stěhování: při použití volby „zkopírovat z hostitele“, budou
    vaše servery potřebovat pro přesouvání strojů identické (nebo novější od stejného výrobce) procesory.

en: CPU _default:
cs: Výchozí _pro procesor:

en: Default Firmware for new VMs. Boot using either BIOS or UEFI.
cs: Výchozí firmware pro nové virt. stroje. Start s použitím buď BIOS nebo UEFI.

en: x86 _Firmware:
cs: _Firmware pro platformu x86:

en: <b>New VM Defaults</b>
cs: <b>Výchozí pro nové virt. stroje</b>

en: N_ew VM
cs: _Nový virt. stroj

en: Graphical console _scaling:
cs: Změna měřítka zobrazení grafické konzole:

en: Gr_ab keys:
cs: Zachytáv_at klávesy:

en: Not supported
cs: Nepodporováno

en: Change...
cs: Změnit…

en: Change guest resolution when the guest window size is changed. Only works with properly configured guest using spice and the desktop agent.
cs: Při změně velikosti okna s hostem změnit rozlišení v hostovi. Funguje pouze u správně nastavených hostů používajících spice a desktopového agenta.

en: _Resize guest with window:
cs: Přizpůsobovat _rozlišení v hostovi oknu:

en: SPICE _USB Redirection:
cs: SPICE _USB přesměrování:

en: If disabled, the VM window will not automatically connect to the running VM graphical console.
cs: Pokud je vypnuto, okno s virt. strojem se nepřipojí automaticky ke grafické konzoli spuštěného virt. stroje.

en: Console autoconnec_t:
cs: Au_tomatické připojení ke konzoli:

en: <b>Graphical Consoles</b>
cs: <b>Grafické konzole</b>

en: Conso_le
cs: Konzo_le

en: _Force Poweroff:
cs: _Vynutit vypnutí:

en: Poweroff/_Reboot/Save:
cs: Vypnout/_Restartovat/Uložit:

en: _Pause:
cs: _Pozastavit:

en: Device re_moval:
cs: Odebrá_ní zařízení:

en: _Unapplied changes:
cs: Ne_uplatněné změny:

en: _Deleting storage:
cs: _Mazání úložiště:

en: <b>Confirmations</b>
cs: <b>Potvrzení</b>

en: Feed_back
cs: Zpětná vaz_ba

en: Description:
cs: Popis:

en: VM State:
cs: Stav virt. stroje:

en: Timestamp:
cs: Časová značka:

en: Snapshot Mode:
cs: Režim zachyceného stavu:

en: Screenshot:
cs: Snímek obrazovky:

en: No screenshot available
cs: Není k dispozici žádný snímek obrazovky

en: <small><i>This was the most recently applied snapshot.</i></small>
cs: <small><i>Toto byl nejposledněji použitý zachycený stav.</i></small>

en: Create new snapshot
cs: Pořídit nový zachycený stav

en: Run selected snapshot
cs: Spustit označený zachycený stav

en: Refresh snapshot list
cs: Znovu načíst seznam zachycených stavů

en: Delete selected snapshot
cs: Smazat označený zachycený stav

en: Save updated snapshot metadata
cs: Uložit aktualizovaná metadata zachyceného stavu

en: Create snapshot
cs: Pořídit zachycený stav

en: <span size='large'>Create snapshot</span>
cs: <span size='large'>Pořídit zachycený stav</span>

en: _Description:
cs: _Popis:

en: Device _Path:
cs: _Popis umístění zařízení:

en: _Version:
cs: _Verze:

en: Adva_nced options
cs: Rozšíře_né volby

en: Virtual Machine
cs: Virtuální stroj

en: Virtual _Machine
cs: _Virtuální stroj

en: _Take Screenshot
cs: Pořídi_t snímek obrazovky

en: Redirect host USB device to virtual machine with SPICE graphics.
cs: Přesměrovat USB zařízení hostitele do virtuálního stroje se SPICE grafikou.

en: _Redirect USB device
cs: Přesmě_rované USB zařízení

en: _Console
cs: _Konzole

en: Sna_pshots
cs: _Zachycené stavy

en: _Fullscreen
cs: _Celá obrazovka

en: _Resize to VM
cs: Up_ravit velikost podle virt. stroje

en: _Scale Display
cs: _Upravit měřítko zobrazení

en: _Always
cs: _Vždy

en: _Only when Fullscreen
cs: P_ouze když na celou obrazovku

en: _Never
cs: _Nikdy

en: Auto _resize VM with window
cs: Automaticky měnit _rozlišení ve virt. stroji podle velikosti okna

en: Co_nsoles
cs: Ko_nzole

en: _Autoconnect
cs: _Automatické připojení

en: T_oolbar
cs: Nástr_ojová lišta

en: Send _Key
cs: Poslat _klávesu

en: Show the graphical console
cs: Zobrazit grafickou konzoli

en: Console
cs: Konzole

en: Show virtual hardware details
cs: Zobrazit podrobnosti o virtuálním hardware

en: Details
cs: Podrobnosti

en: Run
cs: Spustit

en: Pause
cs: Pozastavit

en: Snapshots
cs: Zachycené stavy

en: Switch to fullscreen view
cs: Zobrazit přes celou obrazovku

en: Begin Installation
cs: Zahájit instalaci

en: _Begin Installation
cs: _Zahájit instalaci

en: _Cancel Installation
cs: Zrušit instala_ci

en: Guest C_ID:
cs: C_ID hosta:

en: <small>XML editing is disabled in 'Preferences'. Only enable it if you know what you are doing.</small>
cs: <small>Upravování XML je vypnuto v „Předvolbách“. Zapněte pouze pokud víte, co děláte.</small>

en: Error launching 'About' dialog: %s
cs: Chyba při spouštění dialogu „O aplikaci“: %s

en: Connection does not support storage management.
cs: Spojení neumožňuje správu úložiště.

en: Controller
cs: Řadič

en: Network
cs: Síť

en: Input
cs: Vstup

en: Not supported for this guest type.
cs: Není podporováno pro tento typ hosta.

en: Graphics
cs: Grafika

en: Sound
cs: Zvuk

en: Parallel
cs: Paralelní

en: Channel
cs: Kanál

en: USB Host Device
cs: USB zařízení hostitele

en: Connection does not support host device enumeration
cs: Spojení nepodporuje vyčíslení zařízení hostitele

en: Not supported for containers
cs: Nepodporováno pro kontejnery

en: PCI Host Device
cs: PCI zařízení hostitele

en: MDEV Host Device
cs: MDEV zařízení hostitele

en: Video
cs: Zobrazení

en: Libvirt version does not support video devices.
cs: Tato verze libvirt nepodporuje video zařízení.

en: Watchdog
cs: Resetátor

en: Filesystem
cs: Souborový systém

en: USB Redirection
cs: Přesměrování USB

en: Panic Notifier
cs: Oznamování paniky

en: Not supported for this hypervisor/libvirt/arch combination.
cs: Nepodporováno pro tuto kombinaci hypervizor/libvirt/architektura.

en: Error changing VM configuration: %s
cs: Chyba při změně nastavení virt. stroje: %s

en: These changes will take effect after the next guest shutdown.
cs: Tyto změny se projeví až po příštím vypnutí hosta.

en: Output to a file
cs: Výstup do souboru

en: TCP net console
cs: TCP síťová konzole

en: UDP net console
cs: UDP síťová konzole

en: UNIX socket
cs: Unixový soket

en: Floppy
cs: Disketa

en: VirtIO Serial
cs: VirtIO sériový

en: Random
cs: Náhodné

en: Entropy Gathering Daemon
cs: Proces služby získávání náhodnosti

en: Builtin RNG
cs: Vestavěný generátor náhodných čísel

en: Forcefully reset the guest
cs: Vynutit restart hosta

en: Gracefully shutdown the guest
cs: Korektně vypnout hosta

en: Forcefully power off the guest
cs: Vynutit vypnutí hosta

en: Pause the guest
cs: Pozastavit hosta

en: No action
cs: Žádná akce

en: Dump guest memory core
cs: Vypsat obsah paměti hosta

en: EvTouch USB Graphics Tablet
cs: Grafický USB tablet EvTouch

en: Keyboard
cs: Klávesnice

en: Mouse
cs: Myš

en: Disk device
cs: Diskové zařízení

en: CDROM device
cs: CDROM zařízení

en: Floppy device
cs: Disketové zařízení

en: LUN Passthrough
cs: Export LUN do hosta

en: Hypervisor default
cs: Výchozí hypervizoru

en: %s is not active in the host system.
    Please start the mdev in the host system before adding it to the guest.
cs: %s není v hostitelském systému aktivní.
    Než budete přidávat hosta virtualizace, spusťte v hostitelském systému mdev.

en: No Devices Available
cs: Nejsou k dispozici žádná zařízení

en: Passthrough
cs: Přímý průchod

en: Host
cs: Hostitel

en: Spice channel
cs: Spice kanál

en: Video Device
cs: Video zařízení

en: Watchdog Device
cs: Zařízení resetátoru

en: Filesystem Passthrough
cs: Export souborového systému do hosta

en: Random Number Generator
cs: Generátor náhodných čísel

en: VM Sockets
cs: Patic ve virt. stroji

en: %s Device
cs: Zařízení %s

en: PCI Device
cs: PCI zařízení

en: MDEV Device
cs: MDEV zařízení

en: USB Device
cs: USB zařízení

en: %s already has a USB controller attached.
    Adding more than one USB controller is not supported.
    You can change the USB controller type in the VM details screen.
cs: %s už má připojený USB řadič.
    Přidání více než jednoho není podporováno.
    Můžete změnit typ USB řadiče na obrazovce s podrobnostmi o virt. stroji.

en: Are you sure you want to add this device?
cs: Opravdu chcete přidat toto zařízení?

en: This device could not be attached to the running machine. Would you like to make the device available after the next guest shutdown?
cs: Toto zařízení není možné připojit do spuštěného stroje. Přejete si ho zpřístupnit po příštím vypnutí hosta?

en: Unable to add device: %s
cs: Nedaří se přidat zařízení: %s

en: Error validating device parameters: %s
cs: Chyba při ověřování správnosti parametrů zařízení: %s

en: Creating device
cs: Vytváření zařízení

en: Depending on the device, this may take a few minutes to complete.
cs: V závislosti na zařízení, dokončení tohoto může trvat několik minut.

en: The device is already in use by other guests %s
cs: Zařízení už je používáno jiným hostem %s

en: Do you really want to use the device?
cs: Opravdu chcete použít toto zařízení?

en: Error building device XML: %s
cs: Chyba při sestavování XML pro zařízení: %s

en: Cancelling job...
cs: Rušení úlohy…

en: No storage to clone.
cs: Žádné úložiště ke klonování.

en: Disk target: %s
cs: Cíl disku: %s

en: Original path: %s
cs: Původní popis umístění: %s

en: New path: %s
cs: Nový popis umístění: %s

en: Storage is safe to share: %(reason)s
cs: Úložiště je bezpečné sdílet: %(reason)s

en: Sharing this storage is potentially dangerous.
cs: Sdílení tohoto úložiště je potenciálně nebezpečné.

en: Storage is not cloneable: %(reason)s
cs: Úložiště není možné klonovat: %(reason)s

en: No storage.
cs: Žádné úložiště.

en: Share disk with %s
cs: Sdílet disk s %s

en: Clone this disk
cs: Naklonovat tento disk

en: Error launching clone dialog: %s
cs: Chyba při spouštění dialogu klonování: %s

en: Clone
cs: Klonovat

en: Cloning will overwrite the existing file
cs: Klonování přepíše existující soubor

en: Using an existing image will overwrite the path during the clone process. Are you sure you want to use this path?
cs: Použití existujícího obrazu v průběhu procesu klonování dané umístění přepíše. Opravdu chcete použít toto umístění?

en: Sharing storage may cause data to be overwritten.
cs: Sdílení úložiště může způsobit přepsání dat.

en: The following disk devices will be shared with %(vmname)s:
    
    %(pathlist)s
    Running the new guest could overwrite data in these disk images.
cs: Následující disková zařízení budou sdílena s %(vmname)s:
    
    %(pathlist)s
    Spuštění nového hosta by přepsalo data v těchto obrazech disků.

en: Error creating virtual machine clone '%(vm)s': %(error)s
cs: Chyba při vytváření klonu virtuálního stroje „%(vm)s“: %(error)s

en: Error with clone settings: %s
cs: Chyba s nastavením klonu: %s

en: Creating virtual machine clone '%s'
cs: Vytváří se klon virtuálního stroje „%s“

en: Creating virtual machine clone '%s' and selected storage (this may take a while)
cs: Vytváří se klon virtuálního stroje „%s“ a vybraného úložiště (to může chvíli trvat)

en: Locate or create storage volume
cs: Najděte nebo vytvořte nový svazek pro ukládání

en: Locate existing storage
cs: Vyhledat existující úložiště

en: Locate ISO media volume
cs: Vyhledat svazek ISO média

en: Locate ISO media
cs: Vyhledat ISO médium

en: Locate floppy media volume
cs: Vyhledat svazek disketového média

en: Locate floppy media
cs: Vyhledat disketové médium

en: Locate directory volume
cs: Vyhledat adresářový svazek

en: User session
cs: Uživatelská relace

en: Disconnected
cs: Odpojeno

en: Connecting
cs: Připojuje se

en: %(object)s rename failed. Attempting to recover also failed.
    
    Original error: %(origerror)s
    
    Recover error: %(recovererror)s
cs: Přejmenování %(object)s se nezdařilo. Pokus o zotavení se také nezdařil.
    
    Původní chyba: %(origerror)s
    
    Chyba zotavení: %(recovererror)s

en: Error launching connect dialog: %s
cs: Chyba při spouštění dialogu připojení: %s

en: user session
cs: uživatelská relace

en: Custom URI...
cs: Uživatelsky určená URI…

en: A hostname is required for remote connections.
cs: Pro připojení na dálku je zapotřebí název hostitele.

en: Would you still like to remember this connection?
cs: Pořád chcete aby toto spojení bylo zapamatováno?

en: Any physical device
cs: Jakékoliv fyzické rozhraní

en: Physical device...
cs: Fyzické zařízení…

en: Open
cs: Otevřené

en: Isolated
cs: Izolované

en: SR-IOV pool
cs: SR-IOV fond

en: No available device
cs: Není k dispozici žádné zařízení

en: Name '%s' already in use by another network.
cs: Název „%s“ už je používán pro jinou síť.

en: Error building XML: %s
cs: Chyba při sestavování XML: %s

en: Error creating virtual network: %s
cs: Chyba při vytváření virtuální sítě: %s

en: Error validating network: %s
cs: Chyba při ověřování správnosti sítě: %s

en: Creating virtual network...
cs: Vytváření virtuální sítě…

en: Creating the virtual network may take a while...
cs: Vytváření virtuální sítě může chvíli trvat…

en: Sou_rce Name:
cs: Název zd_roje:

en: Volg_roup Name:
cs: _Název skupiny svazků:

en: _Source Path:
cs: Umí_stění zdroje:

en: _Source IQN:
cs: _IQN zdroje:

en: _Source Adapter:
cs: _Zdrojový adaptér:

en: Error creating pool: %s
cs: Chyba při vytváření úložiště: %s

en: Error validating pool: %s
cs: Chyba při ověřování správnosti fondu: %s

en: Creating storage pool...
cs: Vytváření fondu úložiště…

en: Creating the storage pool may take a while...
cs: Vytváření fondu úložiště může chvíli trvat…

en: Choose source path
cs: Zvolte popis umístění zdroje

en: Choose target directory
cs: Zvolte cílovou složku

en: Error launching create dialog: %s
cs: Chyba při spouštění dialogu pro vytváření: %s

en: Error: %s
cs: Chyba: %s

en: <span size='small'>Warning: %s</span>
cs: <span size='small'>Varování: %s </span>

en: Failed to setup UEFI: %s
    Install options are limited.
cs: Nedaří se nastavit UEFI: %s
    Možnosti instalace jsou omezené.

en: Libvirt version does not support remote URL installs.
cs: Přítomná verze libvirt nepodporuje vzdálené instalace pomocí URL.

en: CDROM/ISO installs not available for paravirt guests.
cs: Instalace z CDROM/ISO nejsou pro paravirtualizované hosty k dispozici.

en: Architecture '%s' is not installable
cs: Architektura „%s“ není instalovatelná

en: No install methods available for this connection.
cs: Pro toto spojení nejsou k dispozici žádné metody instalace.

en: No hypervisor options were found for this connection.
cs: Pro toto spojení nejsou k dispozici žádné volby hypervizoru.

en: This usually means that QEMU or KVM is not installed on your machine, or the KVM kernel modules are not loaded.
cs: To obvykle znamená, že na stroji není nainstalované QEMU nebo KVM, nebo nejsou načtené moduly jádra pro KVM.

en: KVM is not available. This may mean the KVM package is not installed, or the KVM kernel modules are not loaded. Your virtual machines may perform poorly.
cs: KVM není k dispozici. To může znamenat, že balíček KVM není nainstalován, nebo nejsou načteny KVM moduly jádra. Virtuální stroje mohou mít nízký výkon.

en: Up to %(maxmem)s available on the host
cs: Na hostiteli je k dispozici až %(maxmem)s

en: Up to %(numcpus)d available | Up to %(numcpus)d available
cs[0]: Je k dispozici až %(numcpus)d
cs[1]: Jsou k dispozici až %(numcpus)d
cs[2]: Je k dispozici až %(numcpus)d

en: No active connection to install on.
cs: Žádné aktivní spojení na které nainstalovat.

en: None
cs: Žádný

en: Local CDROM/ISO
cs: Lokální CDROM/ISO

en: URL Install Tree
cs: Strom instalačního URL

en: Import existing OS image
cs: Naimportovat existující obraz operačního systému

en: Manual install
cs: Ruční instalace

en: Application container
cs: Aplikační kontejner

en: Operating system container
cs: Kontejner s operačním systémem

en: Virtuozzo container
cs: Virtuozzo kontejner

en: Removing disk images
cs: Odebírání obrazů disku

en: Removing disk images we created for this virtual machine.
cs: Odebírání obrazů disků vytvořených pro tento virtuální stroj.

en: Step %(current_page)d of %(max_page)d
cs: Krok %(current_page)d z %(max_page)d

en: Waiting for install media / source
cs: Čeká se na instalační médium/zdroj

en: Error populating summary page: %s
cs: Chyba při sestavování stránky souhrnu: %s

en: Uncaught error validating install parameters: %s
cs: Nepodchycená chyba při ověřování správnosti parametrů instalace: %s

en: Source URL is required
cs: Je třeba zdrojová URL

en: Please specify password for accessing source registry
cs: Zadejte heslo pro přístup do zdrojového registru

en: Destination path is not directory: %s
cs: Cílové umístění není složka: %s

en: No write permissions for directory path: %s
cs: Do umístění složky není přístup pro zápis: %s

en: OS root directory is not empty
cs: Kořenová složka operačního systému není prázdná

en: Creating root file system in a non-empty directory might fail due to file conflicts.
    Would you like to continue?
cs: Vytvoření kořenového souborového systému v neprázdné složce může selhat kvůli konfliktům s existujícími soubory.
    Opravdu chcete pokračovat?

en: An install media selection is required.
cs: Je třeba vybrat instalační médium.

en: An install tree is required.
cs: Je třeba instalačního stromu.

en: A storage path to import is required.
cs: Je třeba popis úložiště pro import.

en: The import path must point to an existing storage.
cs: Je třeba, aby popis umístění importu odkazoval na existující úložiště.

en: An application path is required.
cs: Je třeba popis umístění aplikace.

en: An OS directory path is required.
cs: Je třeba popis umístění složky operačního systému.

en: A template name is required.
cs: Je třeba zadat název šablony.

en: You must select an OS.
cs: Je třeba vybrat operační systém.

en: Error setting installer parameters.
cs: Chyba při nastavování parametrů instalátoru.

en: Error setting default name.
cs: Chyba při nastavování výchozího názvu.

en: Storage parameter error.
cs: Chyba v parametru úložiště.

en: Invalid guest name
cs: Neplatný název hosta

en: Detecting...
cs: Zjišťování…

en: None detected
cs: Žádné nezjištěno

en: Error starting installation: %s
cs: Chyba při spouštění instalace: %s

en: Unable to complete install: '%s'
cs: Nelze dokončit instalaci: „%s“

en: Creating Virtual Machine
cs: Vytváření virtuálního stroje

en: The virtual machine is now being created. Allocation of disk storage and retrieval of the installation images may take a few minutes to complete.
cs: Virtuální stroj je nyní vytvářen. Přiřazení diskového úložiště a získání instalačních obrazů může několik minut trvat.

en: VM '%s' didn't show up after expected time.
cs: Virt. stroj „%s“ se neobjevil v očekávaném čase.

en: Error continuing install: %s
cs: Chyba při pokračování instalace: %s

en: Bootstraping container
cs: Spouštění kontejneru

en: <b>%(volume)s's</b> available space: %(size)s
cs: prostor k dispozici na <b>%(volume)s</b>: %(size)s

en: Error creating vol: %s
cs: Chyba při vytváření svazku: %s

en: Error validating volume: %s
cs: Chyba při ověřování svazku: %s

en: Creating storage volume...
cs: Vytváření svazku úložiště...

en: Creating the storage volume may take a while...
cs: Vytváření svazku úložiště může chvíli trvat…

en: Are you sure you want to delete the storage?
cs: Opravdu chcete úložiště smazat?

en: The following paths will be deleted:
    
    %s
cs: Následující umístění budou smazána:
    
    %s

en: Error deleting virtual machine '%(vm)s': %(error)s
cs: Chyba při mazání virtuálního stroje „%(vm)s“: %(error)s

en: Additionally, there were errors removing certain storage devices:
cs: Dále se vyskytly chyby při odebírání některých úložných zařízení:

en: Errors encountered while removing certain storage devices.
cs: Došlo k chybám při odebírání některých zařízení úložiště.

en: Deleting path '%s'
cs: Mazání umístění „%s“

en: Error launching delete dialog: %s
cs: Chyba při spouštění dialogu mazání: %s

en: Delete '%(vmname)s'
cs: Smazat „%(vmname)s“

en: Deleting virtual machine '%s' and selected storage (this may take a while)
cs: Maže se virtuální stroj „%s“ a vybraného úložiště (to může chvíli trvat)

en: Deleting virtual machine '%s'
cs: Mazání virtuálního stroje „%s“

en: Error Removing Device: %s
cs: Chyba při odebírání zařízení: %s

en: This change will take effect after the next guest shutdown.
cs: Tato změna se projeví po příštím vypnutí hosta.

en: Storage will not be deleted.
cs: Úložiště nebude smazáno.

en: Device could not be removed from the running machine
cs: Zařízení nemohlo být odebráno ze spuštěného stroje

en: Remove Disk Device
cs: Odebrat diskové zařízení

en: Remove disk device '%(target)s'
cs: Odebrat diskové zařízení „%(target)s“

en: Removing disk device '%s' and selected storage (this may take a while)
cs: Odebírá se diskové zařízení „%s“ a označené úložiště (toto může chvíli trvat)

en: Removing disk device '%s'
cs: Odebírá se diskové zařízení „%s“

en: Target
cs: Cíl

en: Storage Path
cs: Popis umístění úložiště

en: Cannot delete iSCSI share.
cs: iSCSI sdílení není možné smazat.

en: Cannot delete SCSI device.
cs: SCSI zařízení není možné smazat.

en: Cannot delete unmanaged remote storage.
cs: Nespravované vzdálené úložiště není možné smazat.

en: Path does not exist.
cs: Umístění neexistuje.

en: No write access to parent directory.
cs: Chybí oprávnění pro zápis do nadřazené složky.

en: Cannot delete unmanaged block device.
cs: Nespravované blokové zařízení není možné smazat.

en: Storage is read-only.
cs: Úložiště je pouze pro čtení.

en: No write access to path.
cs: Do umístění není přístup pro zápis.

en: Storage is marked as shareable.
cs: Úložiště je označené jako možné sdílet.

en: Storage is a media device.
cs: Úložiště je zařízení média.

en: Storage is in use by the following virtual machines
cs: Úložiště už je využíváno následujícími virtuálními stroji

en: Failed to check disk usage conflict.
cs: Nepodařilo se zkontrolovat konflikt využití disku.

en: Leave Fullscreen
cs: Opustit režim celé obrazovky

en: Leave fullscreen
cs: Opustit režim celé obrazovky

en: Send key combination
cs: Odeslat kombinace kláves

en: No text console available
cs: Není dostupná žádná textová konzole

en: Text Console %d
cs: Textová konzole %d

en: Serial %d
cs: Sériové %d

en: No graphical console available
cs: Není dostupná žádná grafická konzole

en: Graphical Console
cs: Grafická konzole

en: virt-manager does not support more than one graphical console
cs: virt-manager nepodporuje více než jednu grafickou konzoli

en: Guest has crashed.
cs: Host zhavaroval.

en: Guest is not running.
cs: Host není spuštěný.

en: Graphical console not configured for guest
cs: Grafická konzole pro tohoto hosta nebyla nastavena

en: Cannot display graphical console type '%s'
cs: Nelze zobrazit grafickou konzoli typu „%s“

en: Connecting to graphical console for guest
cs: Připojuje se ke grafické konzoli hosta

en: Error connecting to graphical console:
    %s
cs: Chyba při připojování ke grafické konzoli:
    %s

en: Viewer authentication error: %s
cs: Chyba ověření totožnosti prohlížeče: %s

en: USB redirection error
cs: Chyba přesměrování USB

en: Viewer was disconnected.
cs: Prohlížeč byl odpojen.

en: SSH tunnel error output: %s
cs: Chybový výstup SSH tunelu: %s

en: Viewer is disconnecting.
cs: Prohlížeč se odpojuje.

en: Viewer window closed.
cs: Okno prohlížeče zavřeno.

en: Press %s to release pointer.
cs: Pro uvolnění ukazatele myši stiskněte %s.

en: Floppy %(index)d
cs: Disketová mechanika %(index)d

en: %(bus)s Disk %(index)d
cs: %(bus)s disk %(index)d

en: NIC %(mac)s
cs: Síť. rozhr. %(mac)s

en: Serial %(num)d
cs: Sériový port %(num)d

en: Parallel %(num)d
cs: Paralelní port %(num)d

en: Console %(num)d
cs: Textová konzole %(num)d

en: Channel %(name)s
cs: Kanál %(name)s

en: Channel %(type)s
cs: Kanál %(type)s

en: Display %s
cs: Obrazovka %s

en: %(bus)s Redirector %(index)d
cs: %(bus)s přesměrování %(index)d

en: Sound %s
cs: Zvuk %s

en: Filesystem %(path)s
cs: Souborový systém %(path)s

en: Controller %(controller)s %(index)s
cs: Řadič %(controller)s %(index)s

en: Controller %(controller)s
cs: Řadič %(controller)s

en: RNG %(device)s
cs: Gen. náhodných čísel %(device)s

en: _Add Hardware
cs: Přid_at hardware

en: _Remove Hardware
cs: Odeb_rat hardware

en: Libvirt or hypervisor does not support UEFI.
cs: Vámi používané libvirt nebo hypervizor nepodporuje UEFI.

en: Libvirt did not detect any UEFI/OVMF firmware image installed on the host.
cs: Libvirt na hostiteli nezjištěn žádný obraz s UEFI/OVMF firmware.

en: Version
cs: Verze

en: Application Default
cs: Výchozí pro aplikaci

en: Hypervisor Default
cs: Výchozí pro hypervizor

en: Clear CPU configuration
cs: Vyčistit nastavení procesoru

en: Disk bus:
cs: Sběrnice disku:

en: Error launching hardware dialog: %s
cs: Chyba při spouštění dialogu o hardware: %s

en: Are you sure you want to remove this device?
cs: Opravdu chcete odebrat toto zařízení?

en: Unknown
cs: Neznámé

en: Error applying changes: %s
cs: Chyba při uplatňování změn: %s

en: Error changing autostart value: %s
cs: Chyba při změně hodnoty automatického spouštění: %s

en: Cannot set initrd without specifying a kernel path
cs: Nelze nastavit initrd a neuvést popis umístění jádra

en: Cannot set kernel arguments without specifying a kernel path
cs: Nelze nastavit argumenty jádra a neuvést popis umístění jádra

en: An init path must be specified
cs: Je třeba uvést popis umístění init

en: Disk '%(path)s' is already in use by other guests %(names)s
cs: Disk „%(path)s“ je už používán jiným hostem %(names)s

en: Do you really want to use the disk?
cs: Skutečně chcete použít tento disk?

en: Remove this device from the virtual machine
cs: Odebrat toto zařízení z virtuálního stroje

en: Error refreshing hardware page: %s
cs: Chyba při znovunačítání seznamu hardware: %s

en: %(summary)s ...
cs: %(summary)s …

en: %(received)d %(units)s read
cs: %(received)d %(units)s čtení

en: %(transferred)d %(units)s write
cs: %(transferred)d %(units)s zápis

en: %(received)d %(units)s in
cs: %(received)d %(units)s příchozí

en: %(transferred)d %(units)s out
cs: %(transferred)d %(units)s odchozí

en: Disabled
cs: Vypnutý

en: %(current-memory)s of %(total-memory)s
cs: %(current-memory)s z %(total-memory)s

en: Absolute Movement
cs: Absolutně měřený pohyb

en: Relative Movement
cs: Relativně měřený pohyb

en: Hypervisor does not support removing this device
cs: Hypervizor nepodporuje odebrání tohoto zařízení

en: %(graphicstype)s Server
cs: %(graphicstype)s server

en: Serial Device
cs: Sériové zařízení

en: Parallel Device
cs: Paralelní zařízení

en: Console Device
cs: Zařízení konzole

en: Channel Device
cs: Zařízení kanálu

en: Primary Console
cs: Hlavní konzole

en: Physical %s Device
cs: Fyzické %s zařízení

en: Cannot remove last video device while Graphics/Display is attached.
cs: Pokud je je připojená grafika/zobrazení, není možné odebrat poslední zbývající video zařízení.

en: %(device)s on %(address)s
cs: %(device)s na %(address)s

en: Cannot remove controller while devices are attached.
cs: Když jsou k němu připojená zařízení, nelze řadič odebrat.

en: Hard Disk
cs: Pevný disk

en: Network (PXE)
cs: Síť (PXE)

en: No bootable devices
cs: Žádná zařízení pro zavádění OS

en: Overview
cs: Přehled

en: OS information
cs: Informace o operačním systému

en: Performance
cs: Výkon

en: CPUs
cs: Procesory

en: Boot Options
cs: Předvolby zavádění

en: Serial console not available for inactive guest
cs: U neaktivního hosta není sériová konzole k dispozici

en: Console for device type '%s' is not supported
cs: Konzole není pro zařízení typu „%s“ podporována

en: _Copy
cs: _Zkopírovat

en: _Paste
cs: _Vložit

en: Error connecting to text console: %s
cs: Chyba při připojování k textové konzoli: %s

en: Error creating snapshot: %s
cs: Chyba při pořizování zachyceného stavu: %s

en: Snapshot
cs: Zachycený stav

en: Error validating snapshot: %s
cs: Chyba při ověřování správnosti zachyceného stavu: %s

en: Creating snapshot
cs: Pořídit zachycený stav

en: Creating virtual machine snapshot
cs: Pořizování zachyceného stavu virtuálního stroje

en: _Start snapshot
cs: _Spustit zachycený stav

en: _Delete snapshot
cs: _Smazat zachycený stav

en: Error refreshing snapshot list: %s
cs: Chyba při opětovném načítání seznamu zachycených stavů: %s

en: %(vm)s
    <span size='small'>VM State: %(state)s (External)</span>
cs: %(vm)s
    <span size='small'>Stav virt. stroje: %(state)s (externí)</span>

en: %(vm)s
    <span size='small'>VM State: %(state)s</span>
cs: %(vm)s
    <span size='small'>Stav virt. stroje: %(state)s</span>

en: <b>Snapshot '%(name)s':</b>
cs: <b>Zachycený stav „%(name)s“:</b>

en: External disk and memory
cs: Externě disk a paměť

en: External memory only
cs: Externě pouze paměť

en: External disk only
cs: Externě pouze disk

en: Saved memory state will not be part of the snapshot
cs: Uložený stav operační paměti nebude součástí zachyceného stavu

en: The domain is currently saved. Due to technical limitations that saved memory state will not become part of the snapshot. Running it later will be the same as having forced the system off mid-flight. It is recommended to snapshot either the running or shut down system instead.
cs: Doména je v tuto chvíli uložena. Z důvodu technických omezení nebude součástí zachyceného stavu uložený stav operační paměti. Následné spuštění bude stejné jako po neočekávaném vypnutí systému. Namísto toho je doporučeno namísto toho pořídit zachycený stav buď ze spuštěného, nebo vypnutého systému.

en: Are you sure you want to run the snapshot '%(name)s'? All the disk changes since the last snapshot was created will be discarded.
cs: Opravdu chcete spustit ze zachyceného stavu „%(name)s“? Budou zahozeny všechny změny disku od vytvoření posledního zachyceného stavu.

en: Are you sure you want to run the snapshot '%(name)s'? All the disk and configuration changes since the last snapshot was created will be discarded.
cs: Opravdu chcete spustit ze zachyceného stavu „%(name)s“? Budou zahozeny všechny změny disku a nastavení od vytvoření posledního zachyceného stavu.

en: Saved state will be removed to avoid filesystem corruption
cs: Uložený stav bude odebrán aby se zabránilo poškození souborového systému

en: Snapshot '%s' contains only disk and no memory state. Restoring the snapshot would leave the existing saved state in place, effectively switching a disk underneath a running system. Running the domain afterwards would likely result in extensive filesystem corruption. Therefore the saved state will be removed before restoring the snapshot.
cs: Zachycený stav „%s“‬ obsahuje pouze úložiště a žádný stav operační paměti. Obnovení tohoto zachyceného stavu by ponechalo stávající uložený stav, což by ve výsledku vedlo k předělání úložiště pod spuštěným systémem. Spuštění domény by nejspíš vedlo k rozsáhlému poškození souborového systému. Proto před obnovením zachyceného stavu bude uložený stav odebrán.

en: Running snapshot
cs: Spouštění zachyceného stavu

en: Running snapshot '%s'
cs: Spouští se zachycený stav „%s“

en: Error running snapshot '%s'
cs: Chyba spouštění zachyceného stavu „%s“

en: Are you sure you want to permanently delete the selected snapshots?
cs: Opravdu chcete označené zachycené stavy nadobro smazat?

en: Deleting snapshot
cs: Mazání zachyceného stavu

en: Deleting snapshot '%s'
cs: Mazání zachyceného stavu „%s“

en: Error deleting snapshot '%s'
cs: Chyba při mazání zachyceného stavu „%s“

en: No snapshot selected.
cs: Nevybrán žádný zachycený stav.

en: Multiple snapshots selected.
cs: Vybráno vícero zachycených stavů.

en: Error selecting snapshot: %s
cs: Chyba při vybírání zachyceného stavu: %s

en: Guest is on a remote host, but is only configured to allow local file descriptor connections.
cs: Host je na vzdáleném stroji, ale je nastaven pouze tak, aby umožňoval spojení přes místní popisovač souboru.

en: Guest is configured for TLS only which does not work over SSH.
cs: Host je nastavený pouze pro TLS, což nefunguje přes SSH.

en: Guest is on a remote host with transport '%s' but is only configured to listen locally. To connect remotely you will need to change the guest's listen address.
cs: Host se nachází na vzdáleném hostiteli s transportem „%s“ ale je nastavený pouze pro očekávání spojení místně. Pro připojení na dálku je třeba změnit adresu na které bude host očekávat spojení.

en: Unable to provide requested credentials to the VNC server.
    The credential type %s is not supported
cs: Nedaří se poskytnout požadované přihlašovací údaje VNC serveru.
    Typ přihlašovacích údajů %s není podporován

en: GTK-VNC viewer is too old
cs: Příliš stará verze GTK-VNC prohlížeče

en: Encountered SPICE %(error-name)s
cs: Došlo ke SPICE %(error-name)s

en: Guest agent is not available.
cs: Agent v hostovi není k dispozici.

en: %s available in the default location
cs: %s k dispozici ve výchozím umístění

en: The emulator may not have search permissions for the path '%s'.
cs: Emulátor nejspíš nemá oprávnění pro spouštění a čtení v umístění „%s“.

en: Do you want to correct this now?
cs: Chcete to napravit ihned?

en: Don't ask about these directories again.
cs: Na tyto složky se už příště neptat.

en: Errors were encountered changing permissions for the following directories:
cs: Došlo k chybám při změně oprávnění pro následující složky:

en: A storage path must be specified.
cs: Je třeba zadat popis umístění úložiště.

en: Te_mplate:
cs: Šablo_na:

en: _Source path:
cs: Zdrojové umí_stění:

en: You may need to 'Enable shared memory' on the 'Memory' screen.
cs: Může být zapotřebí „Zapnout sdílenou paměť“ na obrazovce „Paměť“.

en: Address
cs: Adresa

en: Localhost only
cs: Pouze tento stroj

en: All interfaces
cs: Všechna rozhraní

en: Auto
cs: automaticky

en: A_uto (Port %(port)d)
cs: A_uto maticky (port %(port)d)

en: No media selected
cs: Nevybráno žádné médium

en: Media Unknown
cs: Neznámé médium

en: No media detected
cs: Médium nerozpoznáno

en: Usermode networking
cs: Síťování v uživatelském režimu

en: Virtual network
cs: Virtuální síť

en: Inactive
cs: Neaktivní

en: Bridge device...
cs: Zařízení mostu…

en: Macvtap device...
cs: Macvtap zařízení…

en: Virtual Network is not active.
cs: Virtuální síť není aktivní.

en: Virtual Network '%s' is not active. Would you like to start the network now?
cs: Virtuální síť „%s“ není aktivní. Chcete ji aktivovat?

en: Could not start virtual network '%(device)s': %(error)s
cs: Nedaří se spustit virtuální síť „%(device)s“: %(error)s

en: Emulated
cs: Emulováno

en: Checking for virtualization packages...
cs: Kontrolují se balíčky virtualizace…

en: Input Error
cs: Chyba vstupu

en: Validation Error: %s
cs: Chyba ověřování správnosti: %s

en: There are unapplied changes. Would you like to apply them now?
cs: Jsou zde neuplatněné změny. Chcete je použít nyní?

en: Don't warn me again.
cs: Příště už nevarovat.

en: Don't ask me again
cs: Příště se už neptat

en: Error launching host dialog: %s
cs: Chyba při spouštění dialogu hostitele: %s

en: %(currentmem)s of %(maxmem)s
cs: %(currentmem)s z %(maxmem)s

en: %(connection)s - Connection Details
cs: %(connection)s – podrobnosti o připojení

en: Networks
cs: Sítě

en: Libvirt connection does not support virtual network management.
cs: Toto libvirt připojení nepodporuje správu virtuální sítě.

en: Connection not active.
cs: Spojení není aktivní.

en: No virtual network selected.
cs: Není vybraná síť.

en: Error selecting network: %s
cs: Chyba při výběru sítě: %s

en: Routed network
cs: Směrovaná síť

en: Isolated network, internal routing only
cs: Izolovaná síť, směrování pouze v rámci ní

en: Isolated network, routing disabled
cs: Izolovaná síť, směrování vypnuto

en: On Boot
cs: Při startu

en: Are you sure you want to permanently delete the network %s?
cs: Opravdu chcete nadobro smazat síť %s?

en: Error deleting network '%s'
cs: Chyba při mazání sítě „%s“

en: Error starting network '%s'
cs: Chyba při spouštění sítě „%s“

en: Error stopping network '%s'
cs: Chyba při zastavování sítě „%s“

en: Error launching network wizard: %s
cs: Chyba při spouštění průvodce nastavením sítě: „%s“

en: Error changing network settings: %s
cs: Chyba při změně nastavení sítě: %s

en: Copy Volume Path
cs: Zkopírovat popis umístění svazku

en: Volumes
cs: Svazky

en: Size
cs: Velikost

en: Format
cs: Formát

en: Used By
cs: Používá

en: Storage Pools
cs: Fondy úložišť

en: Libvirt connection does not support storage management.
cs: Libvirt připojení nepodporuje správu úložišť.

en: %(bytesfree)s Free / <i>%(bytesinuse)s In Use</i>
cs: %(bytesfree)s volné / <i>%(bytesinuse)s využito</i>

en: Create new volume
cs: Vytvořit nový oddíl

en: Pool does not support volume creation
cs: Fond nepodporuje vytvoření svazku

en: No storage pool selected.
cs: Nevybráno žádné úložiště.

en: Error selecting pool: %s
cs: Chyba při výběru úložiště: %s

en: Error stopping pool '%s'
cs: Chyba při zastavování fondu „%s“

en: Error starting pool '%s'
cs: Chyba při spouštění fondu „%s“

en: Error launching pool wizard: %s
cs: Chyba při spouštění průvodce fondem: %s

en: Are you sure you want to permanently delete the pool %s?
cs: Opravdu chcete nadobro smazat fond %s?

en: Error deleting pool '%s'
cs: Chyba při mazání fondu „%s“

en: Error refreshing pool '%s'
cs: Chyba při znovunačítání fondu „%s“

en: Error launching volume wizard: %s
cs: Chyba při spouštění průvodce svazkem: %s

en: Are you sure you want to permanently delete the volume %s?
cs: Opravdu chcete trvale smazat svazek %s?

en: Error deleting volume '%s'
cs: Chyba při mazání svazku „%s“

en: Error changing pool settings: %s
cs: Chyba při měnění nastavení fondu: %s

en: Authentication required
cs: Vyžadováno ověření totožnosti

en: The remote host requires a version of netcat/nc which supports the -U option.
cs: Vzdálený hostitel vyžaduje verzi netcat/nc, která podporuje volbu -U.

en: Configure SSH key access for the remote host, or install an SSH askpass package locally.
cs: Buď nastavte přístup ke vzdálenému stroji pomocí SSH klíče, nebo si nainstalujte balíček SSH askpass.

en: Verify that the 'libvirtd' daemon is running on the remote host.
cs: Ověřte, že na vzdáleném hostiteli je spuštěný proces služby „libvirtd“.

en: Verify that:
     - A Xen host kernel was booted
     - The Xen service has been started
cs: Ověřte, že:
    - na hostiteli bylo zavedeno Xen jádro
    - je spuštěná služba Xen

en: Could not detect a local session: if you are running virt-manager over ssh -X or VNC, you may not be able to connect to libvirt as a regular user. Try running as root.
cs: Nedaří se zjistit místní relaci: pokud provozujete virt-manager přes ssh -X nebo VNC, může být, že se nebudete schopní připojit k libvirt jako běžný uživatel. Zkuste spustit jako správce (root).

en: Verify that the 'libvirtd' daemon is running.
cs: Ověřte, že je spuštěný proces služby „libvirtd“.

en: Unable to connect to libvirt %s.
cs: Nedaří se připojit k libvirt %s.

en: Virtual Machine Manager Connection Failure
cs: Nezdar spojení Správy virtuálních strojů

en: The libvirtd service does not appear to be installed. Install and run the libvirtd service to manage virtualization on this host.
cs: Zdá se, že není nainstalovaná služba libvirtd. Aby na tomto hostiteli bylo možné spravovat virtualizaci, nainstalujte a spusťte na něm službu libvirtd.

en: Could not detect a default hypervisor. Make sure the appropriate QEMU/KVM virtualization packages are installed to manage virtualization on this host.
cs: Není možné zjistit výchozí hypervizor. Ověřte že jsou nainstalované příslušné balíčky s virtualizací QEMU/KVM, aby na tomto hostiteli bylo možné spravovat virtualizaci.

en: A virtualization connection can be manually added via File->Add Connection
cs: Virtualizační spojení je možné přidat ručně v nabídce Soubor → Přidat spojení

en: Error launching libguestfs appliance: %s
cs: Chyba při spouštění libguestfs přístroje: %s

en: Inspection found no operating systems.
cs: Inspekcí nenalezeny žádné operační systémy.

en: Error inspection VM: %s
cs: Chyba při inspekci virt. stroje: %s

en: Cannot inspect VM on remote connection
cs: Nedaří se provést inspekci virt. stroje na vzdáleném spojení

en: Running
cs: Spuštěno

en: Paused
cs: Pozastaveno

en: Shutting Down
cs: Vypíná se

en: Saved
cs: Uloženo

en: Shutoff
cs: Vypnuto

en: Crashed
cs: Zhavarovalo

en: Suspended
cs: Pozastaveno

en: Booted
cs: Spuštěno

en: Migrated
cs: Přesunuto

en: Restored
cs: Obnoveno

en: From snapshot
cs: Ze zachyceného stavu

en: Unpaused
cs: Navázáno v chodu

en: Migration canceled
cs: Stěhování zrušeno

en: Save canceled
cs: Uložení zrušeno

en: Event wakeup
cs: Probuzení událostí

en: User
cs: Uživatel

en: Migrating
cs: Přesouvání

en: Saving
cs: Ukládání

en: Dumping
cs: Vypisování

en: I/O error
cs: Chyba vstupu/výst.

en: Shutting down
cs: Vypínání

en: Shut Down
cs: Vypnout

en: Destroyed
cs: Zlikvidováno

en: Failed
cs: Neúspěšné

en: Panicked
cs: Zpanikařilo

en: Error launching manager: %s
cs: Chyba při spouštění správy: %s

en: _New
cs: _Nové

en: _Connect
cs: _Připojit

en: Dis_connect
cs: _Odpojit

en: De_lete
cs: _Smazat

en: CPU usage
cs: Vytížení procesoru

en: Host CPU usage
cs: Vytížení procesoru hostitele

en: Memory usage
cs: Využití operační paměti

en: Disk I/O
cs: Diskový vstup/výst.

en: Network I/O
cs: Síťový vstup/výst.

en: This will remove the connection:
    
    %s
    
    Are you sure?
cs: Toto odebere spojení:
    
    %s
    
    Opravdu to chcete?

en: %(uri)s (Double click to connect)
cs: %(uri)s (připojíte se dvojklikem)

en: %(connection)s - Not Connected
cs: %(connection)s – není připojeno

en: %(connection)s - Connecting...
cs: %(connection)s – připojování…

en: _Restore
cs: _Obnovit

en: Resume the virtual machine
cs: Navázat v chodu virtuálního stroje

en: Disabled in preferences dialog.
cs: Vypnuto v dialogu předvoleb.

en: Error launching migrate dialog: %s
cs: Chyba při spouštění dialogu pro stěhování: %s

en: Direct
cs: Přímé

en: Tunnelled
cs: Tunelované

en: <span size='large'>Migrate '%(vm)s'</span>
cs: <span size='large'>Přestěhovat „%(vm)s“</span>

en: A valid destination connection must be selected.
cs: Je třeba vybrat platný cíl připojení.

en: A remotely accessible libvirt URI is required for tunneled migration, but the selected connection is a local URI. Libvirt will reject this unless you add a transport.
cs: Pro tunelované stěhování je třeba na dálku přístupná libvirt URI, ale vybrané spojení je místní URI. Pokud nepřidáte transport, libvirt toto odmítne.

en: %(uri)s (Hypervisors do not match)
cs: %(uri)s (hypervizory se neshodují)

en: %(uri)s (Disconnected)
cs: %(uri)s (odpojeno)

en: %(uri)s (Same connection)
cs: %(uri)s (stejné spojení)

en: No usable connections available.
cs: Není k dispozici použitelné spojení.

en: Unable to migrate guest: %s
cs: Hosta se nedaří přestěhovat: %s

en: Uncaught error validating input: %s
cs: Nepodchycená chyba při ověřování správnosti vstupu: %s

en: Migrating VM '%s'
cs: Přesouvá se virt. stroj „%s“

en: Migrating VM '%(name)s' to %(host)s. This may take a while.
cs: Přesouvá se virt. stroj „%(name)s“ na %(host)s. To může chvíli trvat.

en: Error cancelling migrate job: %s
cs: Chyba při rušení migrace: %s

en: Can not change shared memory setting when <numa> is configured.
cs: Když je zapnuté <numa>, nastavení sdílené paměti není možné měnit.

en: Libvirt may not be new enough to support memfd.
cs: Libvirt může být příliš staré verze na to, aby podporovalo memfd.

en: Libvirt connection does not support snapshots.
cs: Toto libvirt spojení nepodporuje zachycené stavy.

en: Snapshots are only supported if all writeable disks images allocated to the guest are qcow2 format.
cs: Zachycené stavy jsou k dispozici pouze pokud jsou všechny obrazy disků hosta, do kterých může zapisovat, ve formátu qcow2.

en: Snapshots require at least one writeable qcow2 disk image allocated to the guest.
cs: Zachycené stavy vyžadují alespoň jeden zapisovatelný qcow2 obraz disku přidělený hostovi.

en: Could not find specified device in the inactive VM configuration: %s
cs: Dané zařízení se v nastavení neaktivního virt. stroje nedaří nalézt: %s

en: Saving domain to disk
cs: Ukládání domény na disk

en: Migrating domain
cs: Stěhování domény

en: Isolated network
cs: Izolovaná síť

en: NAT to %s
cs: NAT na %s

en: Route to %s
cs: Směrovat na %s

en: %s network
cs: %s síť

en: Interface %s
cs: Rozhraní %s

en: Filesystem Directory
cs: Složka na souborovém systému

en: Pre-Formatted Block Device
cs: Předformátované blokové zařízení

en: Network Exported Directory
cs: Složka exportovaná na síti

en: LVM Volume Group
cs: Skupina LVM svazku (VG)

en: Physical Disk Device
cs: Fyzické blokové zařízení

en: iSCSI Target
cs: iSCSI cíl

en: SCSI Host Adapter
cs: Hostitelský SCSI adaptér

en: Multipath Device Enumerator
cs: Vyčíslování multipath zařízení

en: Gluster Filesystem
cs: Souborový systém Gluster

en: RADOS Block Device/Ceph
cs: Rados blokové zařízení / Ceph

en: Sheepdog Filesystem
cs: Souborový systém Sheepdog

en: ZFS Pool
cs: ZFS fond

en: Type to start searching...
cs: Vyhledávejte psaním…

en: Error launching preferences: %s
cs: Chyba při spouštění předvoleb: %s

en: Never
cs: Nikdy

en: Fullscreen only
cs: Pouze celá obrazovka

en: Always
cs: Vždy

en: Off
cs: Vypnuto

en: On
cs: Zapnuto

en: System default (%s)
cs: Systémové výchozí (%s)

en: Manual redirect only
cs: Pouze ruční přesměrování

en: Auto redirect on USB attach
cs: Při připojení USB automaticky přesměrovat

en: Application default
cs: Výchozí pro aplikaci

en: Nearest host CPU model
cs: Nejbližší model procesoru hostitele

en: System default
cs: Systémové výchozí

en: python libguestfs support is not installed
cs: Podpora pro libguestfs v jazyce python není nainstalována

en: Configure grab key combination
cs: Nastavit kombinaci kláves pro zachycení klávesnice

en: You can now define grab keys by pressing them.
    To confirm your selection please click OK button
    while you have desired keys pressed.
cs: Nyní můžete určit zachycovací klávesy jejich stisknutím.
    Pro potvrzení výběru klikněte na OK,
    zatímco máte stisknuté požadované klávesy.

en: Please press desired grab key combination
cs: Stiskněte požadovanou kombinaci kláves

en: Cannot use local storage on remote connection.
cs: Nelze použít místní úložiště na vzdáleném připojení.

en: Choose Storage Volume
cs: Vyberte svazek úložiště

en: _Show Virtual Machine Manager
cs: Zobrazit Správu virtuálních strojů

en: Error starting Virtual Machine Manager
cs: Chyba při spouštění Správy virtuálních strojů

en: Error starting Virtual Machine Manager: %(error)s
cs: Chyba při spouštění Správy virtuálních strojů: %(error)s

en: _Reboot
cs: _Restartovat

en: F_orce Reset
cs: _Vynutit restart

en: _Force Off
cs: Vy_nutit vypnutí

en: Sa_ve
cs: _Uložit

en: R_esume
cs: _Pokračovat

en: Clone...
cs: Klonovat…

en: Migrate...
cs: Přesunout…

en: Error cancelling save job: %s
cs: Chyba rušení úlohy uložení: %s

en: Are you sure you want to save '%s'?
cs: Opravdu chcete „%s“ uložit?

en: Error saving domain: %s
cs: Chyba při ukládání domény: %s

en: Saving Virtual Machine
cs: Ukládání virtuálního stroje

en: Saving virtual machine memory to disk
cs: Ukládání obsahu paměti virtuálního stroje na disk

en: Are you sure you want to force poweroff '%s'?
cs: Opravdu chcete vynutit vypnutí „%s“?

en: This will immediately poweroff the VM without shutting down the OS and may cause data loss.
cs: Toto vaše okamžité vypnutí VM bez vypnutí OS může způsobit ztrátu dat.

en: Error shutting down domain
cs: Chyba při vypínání domény

en: Are you sure you want to pause '%s'?
cs: Opravdu chcete pozastavit „%s“?

en: Error pausing domain
cs: Chyba pozastavení domény

en: Error unpausing domain
cs: Chyba odpozastavení domény

en: Error restoring domain: %s
cs: Chyba při obnovování domény: %s

en: The domain could not be restored. Would you like
    to remove the saved state and perform a regular
    start up?
cs: Nedaří se navázat v chodu domény. Přejete si
    odebrat zachycený stav a provést normální
    spuštění?

en: Error removing domain state: %s
cs: Chyba při odebírání stavu domény: %s

en: Restoring Virtual Machine
cs: Obnovování virtuálního stroje

en: Restoring virtual machine memory from disk
cs: Obnovuje se obsah paměti virtuálního stroje z disku

en: Error starting domain
cs: Chyba při startu domény

en: Are you sure you want to poweroff '%s'?
cs: Opravdu chcete vypnout „%s“?

en: Are you sure you want to reboot '%s'?
cs: Opravdu chcete restartovat „%s“?

en: Error rebooting domain
cs: Chyba při restartování domény

en: Are you sure you want to force reset '%s'?
cs: Opravdu chcete vynutit restartování „%s“?

en: This will immediately reset the VM without shutting down the OS and may cause data loss.
cs: Toto okamžitě virtuální stroj restartuje bez vypnutí operačního systému a může způsobit ztrátu dat.

en: Error resetting domain
cs: Chyba při restartování domény

en: Error launching details: %s
cs: Chyba při spouštění podrobností: %s

en: This will abort the installation. Are you sure?
cs: Toto přeruší instalaci. Opravdu to chcete?

en: %(vm-name)s on %(connection-name)s
cs: %(vm-name)s na %(connection-name)s

en: Manage VM snapshots
cs: Spravovat zachycené stavy virt. stroje

en: Error taking screenshot: %s
cs: Chyba při pořizování zachyceného stavu: %s

en: Error initializing spice USB device widget
cs: Chyba při inicializaci ovládacího prvku spice USB zařízení

en: Select USB devices for redirection
cs: Vyberte USB zařízení pro přesměrování

en: Save Virtual Machine Screenshot
cs: Uložit snímek obrazovky virtuálního stroje

en: PNG files
cs: PNG soubory

en: There are unapplied changes.
cs: Jsou zde neuplatněné změny.

en: Your changes will be lost if you leave this tab. Really leave this tab?
cs: Pokud tuto kartu opustíte, provedené změny budou ztraceny. Opravdu to chcete?

en: Your XML changes will be lost if you leave this tab. Really leave this tab?
cs: Pokud tuto kartu opustíte, vaše změny v XML budou ztraceny. Opravdu to chcete?

en: Host does not support virtualization type '%(virttype)s' for architecture '%(arch)s'
cs: Hostitel nepodporuje virtualizaci typu „%(virttype)s“ pro architekturu „%(arch)s“

en: Host does not support any virtualization options for architecture '%(arch)s'
cs: Hostitel nepodporuje žádnou možnost virtualizace pro architekturu „%(arch)s“

en: Host does not support virtualization type '%(virttype)s'
cs: Hostitel nepodporuje typ virtualizace „%(virttype)s“

en: Host does not support any virtualization options
cs: Hostitel nepodporuje žádné možnosti virtualizace

en: Host does not support domain type %(domain)s with machine '%(machine)s' for virtualization type '%(virttype)s' with architecture '%(arch)s'
cs: Hostitel nepodporuje doménu typu %(domain)s se strojem „%(machine)s“ pro typ virtualizace „%(virttype)s“ s architekturou „%(arch)s“

en: Host does not support domain type %(domain)s for virtualization type '%(virttype)s' with architecture '%(arch)s'
cs: Hostitel nepodporuje doménu typu %(domain)s pro typ virtualizace „%(virttype)s“ s architekturou „%(arch)s“

en: See man page for examples and full option syntax.
cs: Příklady a úplnou syntaxi voleb naleznete v manuálové stránce.

en: Use '--option=?' or '--option help' to see available suboptions
cs: Jaké dílčí volby jsou k dispozici zjistíte použitím „--volba=?“ nebo „--volba help“

en: Domain installation does not appear to have been successful.
    If it was, you can restart your domain by running:
      %s
    otherwise, please restart your installation.
cs: Zdá se, že instalace domény neproběhla úspěšně.
    Pokud je tomu tak, můžete ji restartovat spuštěním:
      %s
    v opačném případě restartujte instalaci.

en: %(path)s may not be accessible by the hypervisor. You will need to grant the '%(user)s' user search permissions for the following directories: %(dirs)s
cs: %(path)s může být pro hypervizor nepřístupné. Bude třeba účtu „%(user)s“ udělit oprávnění ke spouštění a čtení následujících složek: %(dirs)s

en:  (Use --check %s=off or --check all=off to override)
cs:  (pro přebití použijte --check %s=off nebo --check all=off)

en: This will overwrite the existing path '%s'
cs: Toto přepíše stávající umístění „%s“

en: Disk %(path)s is already in use by other guests %(names)s.
cs: Disk %(path)s je už používán jiným hostem %(names)s.

en: Running graphical console command: %(command)s
cs: Spouštění příkazu grafické konzole: %(command)s

en: Running text console command: %(command)s
cs: Spuštění příkazu textové konzole: %(command)s

en: Could not find domain '%(domain)s': %(error)s
cs: Nedaří se nalézt virt. doménu „%(domain)s“: %(error)s

note: translators: option1 and option2 are command line options, e.g. -a or --disk
en: Cannot use %(option1)s and %(option2)s at the same time
cs: Volby %(option1)s a %(option2)s není možné použít naráz

en: Connect to hypervisor with libvirt URI
cs: Připojit k hypervizoru pomocí libvirt URI

en: Configure guest console auto connect. Example:
    --autoconsole text
    --autoconsole graphical
    --autoconsole none
cs: Nastavit automatické připojení konzole hosta. Příklad:
    --autoconsole text
    --autoconsole graphical
    --autoconsole none

en: Don't automatically try to connect to the guest console
cs: Nepokoušet se automaticky připojit ke konzoli hosta

en: Don't boot guest after completing install.
cs: Po dokončení instalace hosta nespouštět.

en: Don't check name collision, overwrite any guest with the same name.
cs: Nekontrolovat střet názvů, přepsat případného stejně nazvaného hosta.

en: Print the generated domain XML rather than create the guest.
cs: Namísto vytvoření hosta jen vypsat vytvořené XML domény.

en: Run through install process, but do not create devices or define the guest.
cs: Projít instalačním procesem, ale nevytvářet zařízení nebo nedefinovat hosta.

en: Enable or disable validation checks. Example:
    --check path_in_use=off
    --check all=off
cs: Zapnout nebo vypnout ověřování správnosti. Například:
    --check path_in_use=off
    --check all=off

en: Suppress non-error output
cs: Potlačit nechybový výstup

en: Print debugging information
cs: Vypsat ladící informace

en: Configure guest metadata. Ex:
    --metadata name=foo,title="My pretty title",uuid=...
    --metadata description="My nice long description"
cs: Nastavit metadata hosta. Např.:
    --metadata name=neco,title="hezky titulek",uuid=…
    --metadata description="hezky podrobny popis"

en: Configure guest memory allocation. Ex:
    --memory 1024 (in MiB)
    --memory memory=1024,currentMemory=512
cs: Nastavit přiřazení paměti pro hosta. Např.:
    --memory 1024 (v MiB)
    --memory memory=1024,currentMemory=512

en: Number of vCPUs to configure for your guest. Ex:
    --vcpus 5
    --vcpus 5,maxvcpus=10,cpuset=1-4,6,8
    --vcpus sockets=2,cores=4,threads=2
cs: Počet virt. procesorů které nastavit pro hosta. Např.:
    --vcpus 5
    --vcpus 5,maxvcpus=10,cpuset=1-4,6,8
    --vcpus sockets=2,cores=4,threads=2

en: CPU model and features. Ex:
    --cpu coreduo,+x2apic
    --cpu host-passthrough
cs: Model procesoru a jeho funkce. Např.:
    --cpu coreduo,+x2apic
    --cpu host-passthrough

en: Configure guest display settings. Ex:
    --graphics spice
    --graphics vnc,port=5901,listen=0.0.0.0
    --graphics none
cs: Nastavit zobrazení hosta. Např.:
    --graphics spice
    --graphics vnc,port=5901,listen=0.0.0.0
    --graphics none

en: Configure a guest network interface. Ex:
    --network bridge=mybr0
    --network network=my_libvirt_virtual_net
    --network network=mynet,model=virtio,mac=00:11...
    --network none
    --network help
cs: Nastavit síťové rozhraní hosta. Např.:
    --network bridge=mybr0
    --network network=my_libvirt_virtual_net
    --network network=moje_sit,model=virtio,mac=00:11...
    --network none
    --network help

en: Configure a guest controller device. Ex:
    --controller type=usb,model=qemu-xhci
    --controller type=scsi,model=virtio-scsi
cs: Nastavit zařízení řadiče hosta. Např.:
    --controller type=usb,model=qemu-xhci
    --controller type=scsi,model=virtio-scsi

en: Configure a guest input device. Ex:
    --input tablet
    --input keyboard,bus=usb
cs: Nastavit vstupní zařízení hosta. Např.:
    --input tablet
    --input keyboard,bus=usb

en: Configure a guest serial device
cs: Nastavit sériové zařízení hosta

en: Configure a guest parallel device
cs: Nastavit paralelní zařízení hosta

en: Configure a guest communication channel
cs: Nastavit komunikační kanál hosta

en: Configure a text console connection between the guest and host
cs: Nastavit spojení textovou konzolí mezi hostem a hostitelem

en: Configure physical USB/PCI/etc host devices to be shared with the guest
cs: Nastavit fyzická USB/PCI/atd zařízení hostitele která mají být sdílena s hostem

en: Pass host directory to the guest. Ex: 
    --filesystem /my/source/dir,/dir/in/guest
    --filesystem template_name,/,type=template
cs: Zpřístupnit složku hostitele do hosta. Např.: 
    --filesystem /moje/zdrojova/slozka,/slozka/v/hostovi
    --filesystem nazev_sablony,/,type=template

en: Configure guest sound device emulation
cs: Nastavit emulaci zvukového zařízení pro hosta

en: Configure host audio backend for sound devices
cs: Nastavit podpůrnou vrstvu pro zvuk na hostiteli pro zvuková zařízení

en: Configure a guest watchdog device
cs: Nastavit zařízení resetátoru hosta

en: Configure guest video hardware.
cs: Nastavit video hardware hosta.

en: Configure a guest smartcard device. Ex:
    --smartcard mode=passthrough
cs: Nastavit zařízení smartcard hosta. Např.:
    --smartcard mode=passthrough

en: Configure a guest redirection device. Ex:
    --redirdev usb,type=tcp,server=192.168.1.1:4000
cs: Nastavit zařízení přesměrování hosta. Např.:
    --redirdev usb,type=tcp,server=192.168.1.1:4000

en: Configure a guest memballoon device. Ex:
    --memballoon model=virtio
cs: Nastavit výplňové (ballon) zařízení pro paměť hosta. Např.:
    --memballoon model=virtio

en: Configure a guest TPM device. Ex:
    --tpm /dev/tpm
cs: Nastavit TPM zařízení hosta. Např.:
    --tpm /dev/tpm

en: Configure a guest RNG device. Ex:
    --rng /dev/urandom
cs: Nastavit RNG zařízení hosta. Např.:
    --rng /dev/urandom

en: Configure a guest panic device. Ex:
    --panic default
cs: Nastavit panické zařízení hosta. Např.:
    --panic default

en: Configure a guest shared memory device. Ex:
    --shmem name=shmem0
cs: Nastavit paměťové zařízení hosta. Např.:
    --shmem name=shmem0

en: Configure a guest memory device. Ex:
    --memdev dimm,target.size=1024
cs: Nastavit paměťové zařízení hosta. Např.:
    --memdev dimm,target.size=1024

en: Configure guest vsock sockets. Ex:
    --vsock cid.auto=yes
    --vsock cid.address=7
cs: Nastavit vsock sokety hosta. Např.:
    --vsock cid.auto=yes
    --vsock cid.address=7

en: Configure an IOMMU device. Ex:
    --iommu model=intel,driver.aw_bits=48
cs: Nastavit IOMMU zařízení. Např.:
    --iommu model=intel,driver.aw_bits=48

en: Set domain <iothreads> and <iothreadids> configuration.
cs: Nastavit <iothreads> a <iothreadids>.

en: Set domain seclabel configuration.
cs: Nastavit domain seclabel.

en: Set guest to perform the S390 cryptographic key management operations.
cs: Nastavit hosta tak, aby prováděl operace správy šifrovacího klíče platformy S390.

en: Tune CPU parameters for the domain process.
cs: Vyladit parametry procesoru pro proces domény.

en: Tune NUMA policy for the domain process.
cs: Vyladit NUMA zásadu pro proces domény.

en: Tune memory policy for the domain process.
cs: Vyladit zásadu paměti pro proces domény.

en: Tune blkio policy for the domain process.
cs: Vyladit zásadu blokového vstup/výstupu procesu domény.

en: Set memory backing policy for the domain process. Ex:
    --memorybacking hugepages=on
cs: Nastavit zásadu pro pozadí paměti pro proces domény. Např.:
    --memorybacking hugepages=on

en: Set domain <features> XML. Ex:
    --features acpi=off
    --features apic=on,apic.eoi=on
cs: Nastavit <features> XML domény. Např.:
    --features acpi=off
    --features apic=on,apic.eoi=on

en: Set domain <clock> XML. Ex:
    --clock offset=localtime,rtc_tickpolicy=catchup
cs: Nastavit <clock> XML domény. Např.:
    --clock offset=localtime,rtc_tickpolicy=catchup

en: Configure VM power management features
cs: Nastavit funkce správy napájení virt. stroje

en: Configure VM lifecycle management policy
cs: Nastavit zásadu životního cyklu virt. stroje

en: Configure VM resource partitioning (cgroups)
cs: Nastavit rozdělování prostředků pro virt. stroje (cgroups)

en: Configure SMBIOS System Information. Ex:
    --sysinfo host
    --sysinfo bios.vendor=MyVendor,bios.version=1.2.3,...
cs: Nastavit systémové informace SMBIOS. Např.:
    --sysinfo stroj
    --sysinfo bios.vendor=MujVyrobce,bios.version=1.2.3,…

en: Pass arguments directly to the QEMU emulator. Ex:
    --qemu-commandline='-display gtk,gl=on'
    --qemu-commandline env=DISPLAY=:0.1
cs: Předá argumenty přímo emulátoru QEMU. Např.:
    --qemu-commandline='-display gtk,gl=on'
    --qemu-commandline env=DISPLAY=:0.1

en: Configure VM launch security (e.g. SEV memory encryption). Ex:
    --launchSecurity type=sev,cbitpos=47,reducedPhysBits=1,policy=0x0001,dhCert=BASE64CERT
    --launchSecurity sev
cs: Nastavit zabezpečení spouštění virt. stroje (např. SEV šifrování paměti). Příklad:
    --launchSecurity type=sev,cbitpos=47,reducedPhysBits=1,policy=0x0001,dhCert=BASE64CERT
    --launchSecurity sev

en: Configure guest boot settings. Ex:
    --boot hd,cdrom,menu=on
    --boot init=/sbin/init (for containers)
cs: Nastavit zavádění hosta. Např.:
    --boot hd,cdrom,menu=on
    --boot init=/sbin/init (pro kontejnery)

en: Enable user namespace for LXC container. Ex:
    --idmap uid.start=0,uid.target=1000,uid.count=10
cs: Zapnout uživatelský jmenný prostor pro LXC kontejner. Např.:
    --idmap uid.start=0,uid.target=1000,uid.count=10

en: Specify storage with various options. Ex.
    --disk size=10 (new 10GiB image in default location)
    --disk /my/existing/disk,cache=none
    --disk device=cdrom,bus=scsi
    --disk=?
cs: Určit úložiště s různými volbami. Např.
    --disk size=10 (nový 10GiB obraz ve výchozím umístění)
    --disk /muj/existujici/disk,cache=none
    --disk device=cdrom,bus=scsi
    --disk=?

en: OS options
cs: Volby operačního systému

en: The OS being installed in the guest.
cs: Operační systém je instalován na hosta.

en: The OS installed in the guest.
cs: Operační systém nainstalovaný v hostovi.

en: This is used for deciding optimal defaults like VirtIO.
    Example values: fedora29, rhel7.0, win10, ...
    Use '--osinfo list' to see a full list.
cs: Toto slouží pro rozhodování optimálních výchozích jako VirtIO.
    Hodnoty pro ukázku: fedora29, rhel7.0, win10, …
    Úplný seznam si lze vypsat příkazem „osinfo-query os“.

en: Perform raw XML XPath options on the final XML. Example:
    --xml ./cpu/@mode=host-passthrough
    --xml ./devices/disk[2]/serial=new-serial
    --xml xpath.delete=./clock
cs: Provést nezpracované XML XPath volby na konečném XML. Příklad:
    --xml ./cpu/@mode=host-passthrough
    --xml ./devices/disk[2]/serial=new-serial
    --xml xpath.delete=./clock

en: %(key)s must be 'yes' or 'no'
cs: je třeba, aby %(key)s bylo „yes“ nebo „no“

en: Don't know how to match device type '%(device_type)s' property '%(property_name)s'
cs: Není jasné jak hledat shodu v typu zařízení „%(device_type)s“ vlastnosti „%(property_name)s“

en: Unknown %(optionflag)s options: %(string)s
cs: Neznámé volby %(optionflag)s: %(string)s

en: Error: %(cli_flag_name)s %(options)s: %(err)s
cs: Chyba: %(cli_flag_name)s %(options)s: %(err)s

en: Unable to connect to graphical console: virt-viewer not installed. Please install the 'virt-viewer' package.
cs: Není možné se připojit ke grafické konzoli: není nainstalovaný virt-viewer. Nainstalujte balíček „virt-viewer“.

en: Graphics requested but DISPLAY is not set. Not running virt-viewer.
cs: Vyžádána grafika ale není nastaven DISPLAY. virt-viewer nebude spuštěn.

en: Unknown autoconsole type '%s'
cs: Neznámý typ autoconsole „%s“

en: Improper value for 'size': %s
cs: Nesprávná hodnota pro „velikost“: %s

en: Unknown '%(optionname)s' value '%(string)s'
cs: Neznámá „%(optionname)s“ hodnota „%(string)s“

en: Storage volume must be specified as vol=poolname/volname
cs: Svazek úložiště je třeba zadat jako vol=nazev_fondu/nazev_svazku

en: Expected PCI format string for '%s'
cs: Očekáván řetězec v PCI formátu pro „%s“

en: %s corresponds to multiple node devices
cs: %s odpovídá vícero uzlům zařízení

en: Did not find a matching node device for '%s'
cs: Nenalezeno odpovídající zařízení uzlu pro „%s“

en: You can see additional information with:
    
      osinfo-query os
cs: Další informace je možné si zobrazit pomocí:
    
      osinfo-query os

en: Could not remove old vm '%(vm)s': %(error)s
cs: Nedaří se odebrat původní virt. stroj „%(vm)s“: %(error)s

en: Domain '%s' was not found.
cs: Doména „%s“ nebyla nalezena.

en: Clone onto existing storage volume is not currently supported: '%s'
cs: Klonování do existujícího svazku úložiště zatím není podporováno: „%s“

en: Disk path '%s' does not exist.
cs: Diskové umístění „%s“ neexistuje.

en: Cloning rbd volumes is not yet supported.
cs: Klonování rbd svazků zatím není podporováno.

en: Disk network type '%s' is not cloneable.
cs: Síťový disk typu „%s“ není možné klonovat.

en: Read Only
cs: Pouze pro čtení

en: Marked as shareable
cs: Označeno jako možné sdílet

en: Could not use path '%(path)s' for cloning: %(error)s
cs: Nedaří se použít umístění „%(path)s“ pro klonování: %(error)s

en: Could not determine original disk information: %s
cs: Nedaří se zjistit informace o původním disku: %s

en: Domain to clone must be shutoff.
cs: Doménu je třeba před klonováním vypnout.

en: Setting the graphics device port to autoport, in order to avoid conflicting.
cs: Port grafického zařízení se nastavuje na automatickou volbu, aby se zamezilo kolizi.

en: Invalid name for new guest: %s
cs: Neplatný název pro nového hosta: %s

en: Size must be specified for non existent volume '%s'
cs: Je třeba zadat velikost pro neexistující svazek „%s“

en: Don't know how to create storage for path '%s'. Use libvirt APIs to manage the parent directory as a pool first.
cs: Není známo jak vytvořit úložiště pro umístění „%s“. Nejprve použijte aplikační programová rozhraní libvirt pro správu nadřazené složky coby fondu.

en: Format attribute not supported for this volume type
cs: Pro tento typ svazku není atribut formátu podporován

en: Device type '%s' requires a path
cs: Typ zařízení „%s“ vyžaduje popis umístění

en: Must specify storage creation parameters for non-existent path '%s'.
cs: Pro neexistující umístění „%s“.

en: Only %(number)s disk for bus '%(bus)s' are supported | Only %(number)s disks for bus '%(bus)s' are supported
cs[0]: V případě sběrnice „%(bus)s“ je podporován pouze %(number)s disk
cs[1]: V případě sběrnice „%(bus)s“ jsou podporovány pouze %(number)s disky
cs[2]: V případě sběrnice „%(bus)s“ je podporováno pouze %(number)s disků

en: Filesystem target '%s' must be an absolute path
cs: Je třeba, aby cíl-souborový systém „%s“ byl uveden jako úplný popis umístění

en: %s must be above 5900, or -1 for auto allocation
cs: Je třeba, aby %s bylo vyšší než 5900 (nebo -1 pro automatické přiřazení)

en: Don't know how to generate nodedev for mdev type id '%s'
cs: Není známo jak vytvářet nodedev pro identifikátor typu mdev „%s“

en: Unsupported node device type '%s'
cs: Nepodporovaný typ zařízení uzlu „%s“

en: The MAC address '%s' is in use by another virtual machine.
cs: MAC adresa „%s“ je používána jiným virtuálním strojem.

en: Cannot use storage %(path)s: %(err)s
cs: Úložiště %(path)s není možné použít: %(err)s

en: Permissions on '%s' did not stick
cs: Oprávnění na „%s“ nedrží

en: The filesystem will not have enough free space to fully allocate the sparse file when the guest is running.
cs: Na souborovém systému není k dispozici dostatek volného místa pro plné přidělení řídkého (sparse) souboru při běhu hosta.

en: There is not enough free space to create the disk.
cs: Pro vytvoření disku není nedostatek prostoru.

en: %(mem1)s M requested > %(mem2)s M available
cs: %(mem1)s M vyžadováno > %(mem2)s M k dispozici

en: size is required for non-existent disk '%s'
cs: pro neexistující disk „%s“ je třeba zadat velikost

en: Cloning %(srcfile)s
cs: Klonování %(srcfile)s

en: Error cloning diskimage %(inputpath)s to %(outputpath)s: %(error)s
cs: Chyba klonování obrazu disku %(inputpath)s na %(outputpath)s: %(error)s

en: Total CPUs implied by topology (sockets=%(sockets)d * dies=%(dies)d * cores=%(cores)d * threads=%(threads)d == %(total)d) does not match vCPU count %(vcpus)d
cs: Celkový počet procesorů, vyplývající z topologie (sockets=%(sockets)d * dies=%(dies)d * cores=%(cores)d * threads=%(threads)d == %(total)d) neodpovídá počtu virt. procesorů %(vcpus)d

en: Missing mandatory attribute 'type'
cs: Chybí povinný atribut „type“ (typ)

en: SEV launch security requires a Q35 UEFI machine
cs: SEV zabezpečení spouštění vyžaduje Q35 UEFI stroj

en: SEV launch security is not supported on this platform
cs: SEV zabezpečení spouštění není na této platformě podporováno

en: Failed to get expanded CPU XML: %s
cs: Nepodařilo se získat expandované XML procesoru: %s

en: Default
cs: Výchozí

en: Custom: %(path)s
cs: Uživatelsky určené: %(path)s

en: Guest
cs: Host

en: Guest name '%s' is already in use.
cs: Název hosta „%s“ už je používán.

en: Libvirt version does not support UEFI.
cs: Verze libvirt, kterou používáte, nepodporuje UEFI.

en: Don't know how to setup UEFI for arch '%s'
cs: Není známo jak nastavit UEFI pro architekturu „%s“

en: Did not find any UEFI binary path for arch '%s'
cs: Nenalezeno žádné umístění UEFI binárky pro architekturu „%s“

en: Removing disk '%s'
cs: Odebírání disku „%s“

en: Overriding memory to %(number)s MiB needed for %(osname)s network install.
cs: Pro síťovou instalaci %(osname)s je třeba předělat paměť na %(number)s MiB.

en: Creating domain...
cs: Vytváření domény…

en: Domain type 'vz' doesn't support transient installs.
cs: Doména typu „vz“ nepodporuje přechodné instalace.

en: Validating install media '%(media)s' failed: %(error)s
cs: Ověřování instalačního média „%(media)s“ se nezdařilo: %(error)s

en: location kernel/initrd may only be specified with a location URL/path
cs: umístění jádra/initrd může být zadáno pouze s URL umístění / popisem umístění

en: location kernel/initrd must be be specified as a pair
cs: umístění jádra/initrd je třeba zadat jako dvojici

en: Cannot access install tree on remote connection: %s
cs: Nedaří se přistupovat k instalačnímu stromu na vzdáleném připojení: %s

en: Couldn't find kernel for install tree.
cs: Nedaří se nalézt jádro pro instalační strom.

en: Directory tree installs typically do not work unless extra kernel args are passed to point the installer at a network accessible install tree.
cs: Instalace adresářového stromu typicky nefungují pokud nejsou předány extra argumenty jádru pro nasměrování instalátoru na instalační strom přístupný po síti.

en: %(osname)s cannot use '%(loginname)s' as user-login.
cs: %(osname)s neumožňuje použít „%(loginname)s“ jako uživatelské jméno.

en: %s requires the user-password to be set.
cs: %s vyžaduje, aby bylo nastaveno heslo uživatele.

en: %s requires the admin-password to be set.
cs: %s vyžaduje, aby bylo nastaveno heslo správce.

en: libosinfo or osinfo-db is too old to support unattended installs.
cs: libosinfo nebo osinfo-db je příliš staré verze na to, aby byly podporovány bezobslužné instalace.

en: OS '%(osname)s' does not support required injection method '%(methodname)s'
cs: Operační systém „%(osname)s“ nepodporuje potřebnou metodu vpravení „%(methodname)s“

en: OS '%s' media does not support unattended installation
cs: Médium operačního systému „%s“ nepodporuje bezobslužnou instalaci

en: OS '%s' does not support unattended installation.
cs: Operační systém „%s“ nepodporuje bezobslužnou instalaci.

en: OS '%(osname)s' does not support unattended installation for the '%(profilename)s' profile. Available profiles: %(profiles)s
cs: Operační systém „%(osname)s“ nepodporuje bezobslužnou instalaci pro profil „%(profilename)s“. Profily k dispozici: %(profiles)s

en: Using unattended profile '%s'
cs: S použitím bezobslužného profilu „%s“

en: The URL could not be accessed, maybe you mistyped?
cs: K URL adrese není možné přistoupit, nejspíš je chybně zapsaná?

en: Could not find an installable distribution at URL '%s'
cs: Na URL „%s“ se nedaří nalézt instalovatelnou distribuci

en: The location must be the root directory of an install tree.
    See virt-install man page for various distro examples.
cs: Je třeba, aby umístění bylo kořenová složka instalačního stromu.
    Příklady pro různé distribuce jsou uvedeny v manuálové stránce virt-install.

en: Couldn't acquire file %(url)s: %(error)s
cs: Nedaří se získat soubor %(url)s: %(error)s

en: Retrieving '%(filename)s'
cs: Získávání „%(filename)s“

en: Opening URL %(url)s failed: %(error)s
cs: Otevírání URL adresy %(url)s se nezdařilo: %(error)s

en: Transferring '%(filename)s'
cs: Přenášení „%(filename)s“

en: Generic or unknown OS. Usage is not recommended.
cs: Obecný nebo neznámý operační systém. Použití není doporučeno.

en: Unknown libosinfo ID '%s'
cs: Neznámý libosinfo identifikátor pro „%s“

en: Unknown OS name '%s'. See `--osinfo list` for valid values.
cs: Neznámý název operačního systému „%s“. Platné hodnoty získáte spuštěním s `--osinfo list`.

en: OS '%s' does not have a URL location
cs: Operační systém „%s“ nemá URL umístění

en: OS '%(osname)s' does not have a URL location for the architecture '%(archname)s'
cs: Operační systém „%(osname)s“ nemá URL umístění pro architekturu „%(archname)s“

en: Couldn't create default storage pool '%(path)s': %(error)s
cs: Nedaří se vytvořit výchozí fond úložiště „%(path)s“: %(error)s

en: Storage object
cs: Objekt úložiště

en: Name '%s' already in use by another pool.
cs: Název „%s“ už je používán jiným fondem.

en: Could not define storage pool: %s
cs: Nedaří se definovat fond úložiště: %s

en: Could not build storage pool: %s
cs: Nedaří se vytvořit fond úložiště: %s

en: Could not start storage pool: %s
cs: Nedaří se spustit fond úložiště: %s

en: Could not set pool autostart flag: %s
cs: Nedaří se nastavit příznak automatického spouštění pro fond úložiště: %s

en: Name '%s' already in use by another volume.
cs: Název „%s“ už je použit pro jiný svazek.

en: Sparse logical volumes are not supported, setting allocation equal to capacity
cs: Sparse logické svazky nejsou podporované, nastavuje se přidělení stejná jako kapacita

en: Allocating '%(filename)s'
cs: Přidělování „%(filename)s“

en: There is not enough free space on the storage pool to create the volume. (%(mem1)s M requested allocation > %(mem2)s M available)
cs: Ve fondu úložiště není dostatek volného místa pro vytvoření svazku. (požadováno přidělení %(mem1)s M > %(mem2)s M k dispozici)

en: The requested volume capacity will exceed the available pool space when the volume is fully allocated. (%(mem1)s M requested capacity > %(mem2)s M available)
cs: Požadovaná kapacita svazku, pokud bude plně využit, překročí prostor dostupný na fondu. (%(mem1)s M požadovaná kapacita > %(mem2)s M k dispozici)

en: An original machine name is required, use '--original src_name' and try again.
cs: Je třeba zadat původní název virtuálního stroje, použijte pro to „--original nazev_zdroje“ a zkuste to znovu.

en: Duplicate a virtual machine, changing all the unique host side configuration like MAC address, name, etc. 
    
    The VM contents are NOT altered: virt-clone does not change anything _inside_ the guest OS, it only duplicates disks and does host side changes. So things like changing passwords, changing static IP address, etc are outside the scope of this tool. For these types of changes, please see virt-sysprep(1).
cs: Duplikovat virtuální stroj a změnit všechna nastavení pro hosta, které se nesmí opakovat, jako MAC adresa, název, atp.
    
    Obsah virt. stroje tím NENÍ ovlivněn: virt-clone nemění nic _uvnitř_ operačního systému hosta, pouze duplikuje disky a udělá změny na straně hostitele. Takže věci jako změna hesel, změna statických IP adres, atd. jsou mimo záběr tohoto nástroje. Pro tyto typy změn se podívejte na virt-sysprep(1).

en: General Options
cs: Obecné volby

en: Name of the original guest to clone.
cs: Název původního hosta, kterého klonovat.

en: XML file to use as the original guest.
cs: XML soubor který použít jako původního hosta.

en: Auto generate clone name and storage paths from the original guest configuration.
cs: Automaticky vytvořit název klonu a popisy umístění úložiště z nastavení původního hosta.

en: Name for the new guest
cs: Název pro nového hosta

en: use btrfs COW lightweight copy
cs: použít kopírování přizpůsobené pro btrfs kopírování při zápisu

en: Storage Configuration
cs: Nastavení úložišť

en: New file to use as the disk image for the new guest
cs: Nový soubor který použít jako obraz disku pro nového hosta

en: Force to copy devices (eg, if 'hdc' is a readonly cdrom device, --force-copy=hdc)
cs: Vynutit zkopírování zařízení (např., pokud „hdc“ je zařízení cdrom pouze pro čtení, --force-copy=hdc)

en: Skip copy of the device target. (eg, if 'vda' is a disk you don't want to copy and use the same path in the new VM, use --skip-copy=vda)
cs: Přeskočit kopírování cíle zařízení (např. pokud je „vda“ disk, který nechcete zkopírovat a použít stejný popis umístění v novém virt. stroji, použijte --skip-copy=vda)

en: Do not use a sparse file for the clone's disk image
cs: Nepoužívat pro klonování obrazu disku sparse soubor

en: Do not clone storage contents to specified file paths, their contents will be left untouched. This requires specifying existing paths for every cloneable disk image.
cs: Neklonovat obsah úložiště do zadaných souborových popisů umístění, jejich obsah zůstane nedotčen. Toto vyžaduje zadání existujících popisů umístění pro každý z obrazů disku, který je možné klonovat.

en: New file to use as storage for nvram VARS
cs: Nový soubor který použít jako úložiště pro proměnné nvram

en: Networking Configuration
cs: Nastavení sítě

en: New fixed MAC address for the clone guest. Default is a randomly generated MAC
cs: Nová pevná MAC adresa pro naklonovaného hosta. Výchozí je náhodně vytvořená

en: Miscellaneous Options
cs: Různé volby

en: Either --auto-clone or --file is required, use '--auto-clone or --file' and try again.
cs: Je vyžadováno buď --auto-clone nebo --file, použijte jedno nebo druhé a zkuste to znovu.

en: A name is required for the new virtual machine, use '--name NEW_VM_NAME' to specify one.
cs: Pro nový virtuální stroje je třeba zadat název, použijte pro to „--name NAZEV_NOVEHO_VIRT_STROJE“.

en: Clone '%s' created successfully.
cs: Klon „%s“ úspěšně vytvořen.

en: Installation aborted at user request
cs: Instalace přerušena na žádost uživatel

en: -c specified with what looks like a libvirt URI. Did you mean to use --connect? If not, use --cdrom instead
cs: -c zadáno s něčím, co vypadá jako URI libvirt. Měli jste na mysli --connect? Pokud ne, použijte namísto toho --cdrom

en: Cannot specify storage and use --nodisks
cs: Není možné zadat úložiště a zároveň použít volbu --nodisks (bez disků)

en: Cannot mix --file, --nonsparse, or --file-size with --disk options. Use --disk PATH[,size=SIZE][,sparse=yes|no]
cs: Není možné kombinovat --file, --nonsparse, nebo --file-size dohromady s volbami --disk. Použijte --disk UMISTENI[,size=VELIKOST][,sparse=yes|no]

en: --os-type is deprecated and does nothing. Please stop using it.
cs: --os-type je zastaralé a už nic nedělá. Prosíme přestaňte ho používat.

en: Cannot mix --graphics and old style graphical options
cs: Není možné kombinovat volbu --graphics s těmi také pro grafiku, používanými ve starém stylu

en: Can't specify more than one of VNC, SDL, --graphics or --nographics
cs: Volby --nongraphics a --graphics se vzájemně vylučují a v případě --graphics je třeba, aby bylo VNC nebo SDL

en: --memory amount in MiB is required
cs: Je třeba pomocí --memory zadat množství operační paměti (v MiB)

en: --disk storage must be specified (override with --disk none)
cs: Je třeba pomocí --disk zadat úložiště (je možné přebít pomocí --disk none)

en: An install method must be specified
    (%(methods)s)
cs: Je třeba určit metodu instalace
    (%(methods)s)

en: CDROM media does not print to the text console by default, so you likely will not see text install output. You might want to use --location.
cs: CDROM médium ve výchozím stavu nevypisuje na textovou konzoli, takže nejspíš neuvidíte výstup textového instalátoru. Nejspíš budete chtít použít --location.

en: See the man page for examples of using --location with CDROM media
cs: Příklady použití --location ve spojení CDROM médiem naleznete v manuálové stránce

en: Requested memory %(mem1)s MiB is less than the recommended %(mem2)s MiB for OS %(osname)s
cs: Požadovaná paměť %(mem1)s MiB je méně než doporučených %(mem2)s MiB pro operační systém %(osname)s

en: Requested memory %s MiB is abnormally low. Were you trying to specify GiB?
cs: Požadovaná paměť %s MiB je abnormálně nízká. Nechtěli jste třeba zadat GiB?

en: The guest's network configuration may not support PXE
cs: Může být, že uspořádání sítě hosta nepodporuje PXE protokol

en: Using --osinfo {osname}, VM performance may suffer. Specify an accurate OS for optimal results.
cs: Při použití --osinfo {osname}, může být poznamenán výkon virt. stroje. Pro optimální výsledky zadejte operační systém přesně.

en: Using {osname} --location {url}
cs: S použitím {osname} --location {url}

en: Using default --name {vm_name}
cs: S použitím výchozího --name {vm_name}

en: Using container default --memory {megabytes}
cs: S využitím pro kontejner výchozích --memory {megabytes}

en: Using {os_name} default --memory {megabytes}
cs: S použitím pro {os_name} výchozích --memory {megabytes}

en: Using {os_name} default --disk {disk_options}
cs: S použitím pro {os_name} výchozích --disk {disk_options}

en: Error validating install location: %s
cs: Chyba při ověřování instalačního umístění: %s

en: --os-variant/--osinfo OS name is required, but no value was
    set or detected.
cs: Je zapotřebí --os-variant/--osinfo název operačního systému
    ale není nastavená nebo zjištěná žádná hodnota.

en: This is now a fatal error. Specifying an OS name is required
    for modern, performant, and secure virtual machine defaults.
cs: Toto je nyní zásadní chyba. Je vyžadován název operačního systému, aby
    bylo možné nastavit moderní, výkonné a bezpečné výchozí hodnoty pro virt. stroj.

en: If you expected virt-install to detect an OS name from the
    install media, you can set a fallback OS name with:
    
      --osinfo detect=on,name=OSNAME
cs: Pokud jste očekávali, že virt-install zjistí název OS z instalačního
    média, je možné nastavit náhradní název OS pomocí:
    
      --osinfo detect=on,name=OSNAME

en: You can see a full list of possible OS name values with:
    
       virt-install --osinfo list
cs: Kompletní seznam možných hodnot názvu OS je možné si zobrazit pomocí:
    
       virt-install --osinfo list

en: If your Linux distro is not listed, try one of generic values
    such as: {oslist}
cs: Pokud vámi používaná distribuce Linuxu není uvedena,
    zkuste jednu z obecných hodnot, jako např.: {oslist}

en: If you just need to get the old behavior back, you can use:
    
      --osinfo detect=on,require=off
    
    Or export {env_var}=1
cs: Pokud zkrátka potřebujete zpět původní chování aplikace, je možné použít:
    
      --osinfo detect=on,require=off
    
    Nebo exportujte proměnnou prostředí {env_var}=1

en: {env_var} set. Skipping fatal error.
cs: Nastaveno {env_var}. Přeskakuje se zásadní chyba.

en: No console to launch for the guest, defaulting to --wait -1
cs: Není konzole, kterou pro hosta spustit – bude použito výchozí --wait -1

en: Waiting for the installation to complete.
cs: Čeká se na dokončení instalace.

en: Waiting %(minutes)d minute for the installation to complete. | Waiting %(minutes)d minutes for the installation to complete.
cs[0]: Čeká se %(minutes)d na dokončení instalace.
cs[1]: Čekají se %(minutes)d na dokončení instalace.
cs[2]: Čeká se %(minutes)d na dokončení instalace.

en: Password for first root login is: %s
cs: Heslo pro první přihlášení správce (root) je: %s

en: Installation will continue in 10 seconds (press Enter to skip)...
cs: Instalace bude pokračovat za 10 sekund (přeskočíte stisknutím Enter)…

en: Console command returned failure.
cs: Příkaz na konzoli vrátil nezdar.

en: Domain has crashed.
cs: Doména zhavarovala.

en: Domain is still running. Installation may be in progress.
cs: Doména je pořád ještě spuštěná. Může probíhat instalace.

en: You can reconnect to the console to complete the installation process.
cs: Můžete se znovu připojit ke konzoli a dokončit instalaci.

en: Domain has shutdown. Continuing.
cs: Doména se vypíná. Pokračuje se.

en: Installation has exceeded specified time limit. Exiting application.
cs: Instalace překročila určený časový limit. Aplikace se ukončuje.

en: Domain creation completed.
cs: Vytváření domény dokončeno.

en: You can restart your domain by running:
      %s
cs: Doménu můžete restartovat spuštěním:
      %s

en: User stopped the VM. Not rebooting.
cs: Uživatel virt. stroj zastavil. Nebude restartován.

en: Restarting guest.
cs: Restartování hosta.

en: 
    Starting install...
cs: 
    Spouštění instalace…

en: Domain install interrupted.
cs: Instalace domény přerušena.

en: Dry run completed successfully
cs: Zkouška nanečisto úspěšně dokončena

en: Unknown XML step request '%s', must be 1, 2, or all
cs: Požadavek na neznámý XML krok „%s“, je třeba, aby bylo 1, 2, nebo all

en: Requested installation does not have XML step 2
cs: Požadovaná instalace nemá XML krok 2

en: Create a new virtual machine from specified install media.
cs: Vytvořit nový virtuální stroj ze zadaného instalačního média.

en: Name of the guest instance
cs: Název instance hosta

en: Installation Method Options
cs: Volby metody instalace

en: CD-ROM installation media
cs: CD-ROM instalační médium

en: Distro install URL, eg. https://host/path. See man page for specific distro examples.
cs: Instalační URL adresa distribuce, např. https://stroj/umisteni. Pro příklady pro konkrétní distribuce nahlédněte do manuálové stránky.

en: Boot from the network using the PXE protocol
cs: Spustit ze sítě prostřednictvím PXE protokolu

en: Build guest around an existing disk image
cs: Sestavit hosta okolo existujícího obrazu disku

en: Additional arguments to pass to the install kernel booted from --location
cs: Další argumenty které předat instalačnímu jádru spouštěnému z --location

en: Add given file to root of initrd from --location
cs: Přidat daný soubor do kořene initrd z --location

en: Perform an unattended installation
cs: Provést bezobslužnou instalaci

en: Specify fine grained install options
cs: Zadejte jemné doladění předvoleb instalace

en: Reinstall existing VM. Only install options are applied, all other VM configuration options are ignored.
cs: Přeinstalovat existující virt. stroj. Jsou použity pouze předvolby pro instalaci – všechny ostatní jsou ignorovány.

en: Perform a cloud image installation, configuring cloud-init
cs: Provést instalaci cloudového obrazu, prostřednictvím nastavení cloud-init

en: Device Options
cs: Předvolby pro zařízení

en: Guest Configuration Options
cs: Předvolby pro nastavení hosta

en: Virtualization Platform Options
cs: Volby virtualizační platformy

en: This guest should be a fully virtualized guest
cs: Tento host by měl být plně virtualizovaný

en: This guest should be a paravirtualized guest
cs: Tento host by měl být paravirtualizovaný

en: This guest should be a container guest
cs: Tento host by měl být kontejner

en: Hypervisor name to use (kvm, qemu, xen, ...)
cs: Název hypervizoru který použít (kvm, qemu, xen, …)

en: The CPU architecture to simulate
cs: Architektura procesoru kterou emulovat

en: The machine type to emulate
cs: Typ stroje který emulovat

en: Have domain autostart on host boot up.
cs: Spouštět doménu při start hostitele.

en: Create a transient domain.
cs: Vytvořit přechodnou doménu.

en: Force power off the domain when the console viewer is closed.
cs: Vynutit vypnutí domény při zavření prohlížeče konzole.

en: Minutes to wait for install to complete.
cs: Kolik minut čekat na dokončení instalace.

en: Please enter 'yes' or 'no'.
cs: Zadejte „yes“ nebo „no“.

en: Invalid --edit option '%s'
cs: Neplatná volba „%s“ pro parametr --edit

en: No --%s objects found in the XML
cs: V XML nenalezeny žádné --%s objekty

en: '--edit %(number)s' requested but there's only %(max)s --%(type)s object in the XML | '--edit %(number)s' requested but there are only %(max)s --%(type)s objects in the XML
cs[0]: je požadováno „--edit %(number)s“ ale v XML je pouze %(max)s objekt --%(type)s
cs[1]: je požadováno „--edit %(number)s“ ale v XML jsou pouze %(max)s objekty --%(type)s
cs[2]: je požadováno „--edit %(number)s“ ale v XML je pouze %(max)s objektů --%(type)s

en: No matching objects found for %s
cs: Pro %s nenalezeny žádné odpovídající objekty

en: One of %s must be specified.
cs: Je třeba, aby bylo zadáno jedno z %s.

en: Conflicting options %s
cs: Kolidující volby %s

en: No change specified.
cs: Nezadána žádná změna.

en: Only one change operation may be specified (conflicting options %s)
cs: Je možné zadat pouze JEDNU operaci změny naráz (kolidující volby %s)

en: '--edit %(option)s' doesn't make sense with --%(objecttype)s, just use empty '--edit'
cs: volba „--edit %(option)s“ nedává ve spojení s --%(objecttype)s žádný smysl – použijte jen samotné „--edit“

en: --os-variant/--osinfo is not supported with --edit
cs: --os-variant/--osinfo nelze použít dohromady s --edit

en: Cannot use --add-device with --%s
cs: Není možné použít --add-device dohromady s --%s

en: Cannot use --remove-device with --%s
cs: Není možné použít --remove-device dohromady s --%s

en: --os-variant/--osinfo is not supported with --remove-device
cs: --os-variant/--osinfo nelze použít dohromady s --remove-device

en: --build-xml not supported for --%s
cs: --build-xml není pro --%s podporováno

en: --os-variant/--osinfo is not supported with --build-xml
cs: --os-variant/--osinfo nelze použít dohromady s --build-xml

en: Define '%s' with the changed XML?
cs: Definovat „%s“ se změněným XML?

en: Domain '%s' defined successfully.
cs: Doména „%s“ úspěšně definována.

en: Start '%s' with the changed XML?
cs: Spustit „%s“ se změněným XML?

en: Failed starting domain '%(domain)s': %(error)s
cs: Doménu „%(domain)s“ se nepodařilo spustit: %(error)s

en: Domain '%s' started successfully.
cs: Doména „%s“ úspěšně spuštěna.

en: %(xml)s
    
    Hotplug this device to the guest '%(domain)s'?
cs: %(xml)s
    
    Připojit toto zařízení za chodu k hostovi „%(domain)s“?

en: Device hotplug successful.
cs: Připojení zařízení za chodu úspěšné.

en: Error attempting device hotplug: %(error)s
cs: Chyba při pokusu o připojení zařízení za chodu: %(error)s

en: %(xml)s
    
    Hotunplug this device from the guest '%(domain)s'?
cs: %(xml)s
    
    Odpojit toto zařízení za chodu z hosta „%(domain)s“?

en: Device hotunplug successful.
cs: Odpojení zařízení za chodu úspěšné.

en: Error attempting device hotunplug: %(error)s
cs: Chyba při pokusu o odpojení zařízení za chodu: %(error)s

en: %(xml)s
    
    Update this device for the guest '%(domain)s'?
cs: %(xml)s
    
    Aktualizovat toto zařízení pro hosta „%(domain)s“?

en: Device update successful.
cs: Aktualizace zařízení úspěšná.

en: Error attempting device update: %(error)s
cs: Chyba při pokusu o aktualizaci zařízení: %(error)s

en: --xml can only be used with --edit
cs: volbu --xml je možné použít pouze ve spojení s --edit

en: No XML diff was generated. The requested changes will have no effect.
cs: Nebyl vytvořen žádný rozdíl v XML. Požadované změny nebudou mít žádný efekt.

en: Edit libvirt XML using command line options.
cs: Upravit libvirt XML pomocí voleb příkazového řádku.

en: Domain name, id, or uuid
cs: Název domény, identif., nebo nikde se neopakující identifikátor

en: XML actions
cs: Akce ohledně XML

en: Edit VM XML. Examples:
    --edit --disk ...     (edit first disk device)
    --edit 2 --disk ...   (edit second disk device)
    --edit all --disk ... (edit all disk devices)
    --edit target=hda --disk ... (edit disk 'hda')
cs: Upravit XML virt. stroje. Příklady:
    --edit --disk …     (upravit první diskové zařízení)
    --edit 2 --disk …   (upravit druhé diskové zaříezní)
    --edit all --disk … (upravit všechna disková zařízení)
    --edit target=hda --disk … (upravit disk „hda“)

en: Remove specified device. Examples:
    --remove-device --disk 1 (remove first disk)
    --remove-device --disk all (remove all disks)
    --remove-device --disk /some/path
cs: Odebrat zadané zařízení. Příklady:
    --remove-device --disk 1 (odebrat první disk)
    --remove-device --disk all (odebrat všechny disky)
    --remove-device --disk /nejake/umisteni

en: Add specified device. Example:
    --add-device --disk ...
cs: Přidat zadané zařízení. Příklad:
    --add-device --disk …

en: Output built device XML. Domain is optional but recommended to ensure optimal defaults.
cs: Vypsat sestavené XML pro zařízení. Doména je volitelná, ale doporučená pro zajištění optimálních výchozích hodnot.

en: Output options
cs: Volby výstupu

en: Apply changes to the running VM.
    With --add-device, this is a hotplug operation.
    With --remove-device, this is a hotunplug operation.
    With --edit, this is an update device operation.
cs: Uplatnit změny ve spuštěném virt. stroji.
    S --add-device, je toto operace přidání za chodu.
    S --remove-device, je toto operace odebrání za chodu.
    S --edit, je toto operace úpravy zařízení.

en: Force defining the domain. Only required if a --print option was specified.
cs: Vynutit definování domény. Potřebné pouze pokud byla zadána volba --print.

en: Force not defining the domain.
cs: Vynutit nedefinování domény.

en: Start the domain.
cs: Spustit doménu.

en: Only print the requested change, in diff format
cs: Pouze vypsat požadovanou změnu, ve formátu diff (rozdíl)

en: Only print the requested change, in full XML format
cs: Pouze vypsat požadovanou změnu, v plném XML formátu

en: Require confirmation before saving any results.
cs: Vyžadovat potvrzení před uložením jakýchkoli výsledků.

en: XML options
cs: Volby XML

en: Can't use --confirm with stdin input.
cs: --confirm není možné použít se standardním vstupem (stdin).

en: Can't use --update with stdin input.
cs: --update není možné použít se standardním vstupem (stdin).

en: A domain must be specified
cs: Je třeba zadat doménu

en: Don't know how to --update for --%s
cs: Není známo jak provést --update pro --%s

en: The VM is not running, --update is inapplicable.
cs: Virt. stroj není spuštěný, volbu --update proto nelze použít.

en: Changes will take effect after the domain is fully powered off.
cs: Změny se projeví až poté, co bude doména zcela vypnuta.

en: XML did not change after domain define. You may have changed a value that libvirt is setting by default.
cs: XML se po definování domény nezměnilo. Nejspíš jste změnit hodnotu, kterou libvirt nastavuje už ve výchozím stavu.

en: Aborted at user request
cs: Zrušeno na žádost uživatele

en: XML did not have expected root element name '%(expectname)s', found '%(foundname)s'
cs: XML neobsahuje očekávaný název kořenového prvku „%(expectname)s“, nalezeno „%(foundname)s“

note: translators: value is a generic object type name
en: A name must be specified for the %s
cs: Je třeba zadat název pro %s

en: %(objecttype)s name '%(name)s' can not contain '%(char)s' character.
cs: Název %(objecttype)s „%(name)s“ nemůže obsahovat znak „%(char)s“.
