virt-manager - en to ka translation catalogue (1410 entries)

en: Virtual Machine Manager
ka: ვირტუალური მანქანების მმართველი

en: Graphically manage KVM, Xen, or LXC via libvirt
ka: KVM-ის, Xen-ის და LXC-ის libvirt-ით გრაფიკულად მართვა

en: Virtual Machine Manager provides a graphical tool for administering virtual machines for KVM, Xen, and LXC. Start, stop, add or remove virtual devices, connect to a graphical or serial console, and see resource usage statistics for existing VMs on local or remote machines. Uses libvirt as the backend management API.
ka: ვირტუალური მანქანების მენეჯერი გთავაზობთ გრაფიკულ ინსტრუმენტს ვირტუალური მანქანების ადმინისტრირებისთვის KVM, Xen და LXC-სთვის. დაიწყეთ, შეაჩერეთ, დაამატეთ ან წაშალეთ ვირტუალური მოწყობილობები, დაუკავშირდით გრაფიკულ ან სერიულ კონსოლს და იხილეთ რესურსების გამოყენების სტატისტიკა არსებული VM-ებისთვის ადგილობრივ ან დისტანციურ მანქანებზე. იყენებს libvirt როგორც backend მართვის API.

en: Main manager window
ka: მმართველის მთავარი ფანჯარა

en: Virtual machine configuration screen
ka: ვირტუალური მანქანის მორგების ეკრანი

en: Graphical console connection for a virtual machine
ka: ვირტუალური მანქანის გრაფიკული კონსოლის შეერთება

en: virtualization
ka: ვირტუალიზაცია

en: Virtual machine viewer/manager
ka: ვირტუალური მანქანების მმართველი/დამთვალიერებელი

en: Manage virtual machines
ka: ვირტუალური მანქანების მართვა

en: Copyright (C) 2006-2020 Red Hat Inc.
ka: (c) 2006-2020 Red Hat Inc., ყველა უფლება დაცულია.

en: Powered by libvirt
ka: ეყრდნობა libvirt-ს

en: Add New Virtual Hardware
ka: ახალი ვირტუალური აპარატურის დამატება

en: _Device type:
ka: _მოწყობილობის ტიპი:

en: _Bus type:
ka: _მატარებლის ტიპი:

en: _Type:
ka: _ტიპი:

en: _Model:
ka: _მოდელი:

en: _MAC address:
ka: _MAC მისამართი:

en: Device mode_l:
ka: მოწყობილობის მოდელი:

en: Host _Device:
ka: ჰოსტის _მოწყობილობა:

en: _Path:
ka: ბ_ილიკი:

en: Device _Type:
ka: მოწყობილობის _ტიპი:

en: T_ype:
ka: ტ_იპი:

en: _Name:
ka: _სახელი:

en: _Auto socket:
ka: _ავტომატური სოკეტი:

en: _Channel:
ka: _არხი:

en: _Share Clipboard:
ka: _ბუფერის გაზიარება:

en: Ac_tion:
ka: _ქმედება:

en: _Mode:
ka: _რეჟიმი:

en: panic
ka: პანიკა

en: _Cancel
ka: _გაუქმება

en: _Finish
ka: _დასრულება

en: C_reate a disk image for the virtual machine
ka: _ვირტუალური მანქანისთვის დისკის გამოსახულების შექმნა

en: _GiB
ka: _გიბ

en: _Select or create custom storage
ka: _აირჩიეთ ან შექმნებით თქვენზე მორგებული საცავი

en: _Manage...
ka: _მართვა...

en: Cac_he mode:
ka: ქეშის _რეჟიმი:

en: Discard mod_e:
ka: მოცილების რეჟიმი:

en: R_eadonly:
ka: _მხოლოდ-კითხვისთვის:

en: Sharea_ble:
ka: _გაზიარებადი:

en: Removab_le:
ka: _წაშლადი:

en: Seria_l:
ka: _სერიული:

en: Advanced _options
ka: დამატებითი _პარამეტრები

en: Operation in progress
ka: ოპერაცია მიმდინარეობს

en: Please wait a few moments...
ka: ცოტა მოითმინეთ...

en: Processing...
ka: დამუშავება...

en: _Details
ka: _დეტალები

en: Change storage path
ka: საცავის ბილიკის შეცვლა

en: _OK
ka: _დიახ

en: Size:
ka: ზომა:

en: Target:
ka: სამიზნე:

en: Path:
ka: ბილიკი:

en: Existing disk
ka: არსებული დისკი

en: Create a new disk (c_lone) for the virtual machine
ka: ვირტუალური _მანქანისთვის ახალი დისკის (კლონის) შექმნა

en: _Browse...
ka: _დათვალიერება...

en: New _Path:
ka: ახალი _ბილიკი:

en: Clone Virtual Machine
ka: ვირტუალური მანქანის კლონირება

en: <span size='large'>Clone virtual machine</span>
ka: <span size='large'>ვირტუალური მანქანის კლონირება</span>

en: Original VM:
ka: საწყისი ვმ-ი:

en: Connection:
ka: შეერთება:

en: Storage:
ka: საცავი:

en: _Details...
ka: _დეტალები...

en: <span size='small'>Cloning does <u>not</u> alter the guest OS contents. If you need to do things
    like change passwords or static IPs, please see the virt-sysprep(1) tool.</span>
ka: <span size='small'>დაკლონვა ვირტუალური მანქანის შემცველობას <u>არ</u> ეხება. თუ გჭირდებათ, შეცვალოთ
    პაროლები, ან სტატიკური IP-ები, იხილეთ პროგრამა virt-sysprep(1) .</span>

en: C_lone
ka: _კლონი

en: <b>The console is currently unavailable</b>
ka: <b>კონსოლი ამჟამად მიუწვდომელია</b>

en: Serial
ka: სერიული

en: _Password:
ka: _პაროლი:

en: _Username:
ka: _მომხმარებელი:

en: _Login
ka: _მომხმარებელი

en: _Save this password in your keyring
ka: _პაროლის შენახვა სხვა პაროლებთან ერთად

en: Check to save password, uncheck to forget password.
ka: ჩართეთ პაროლის დასამახსოვრებლად, დასავიწყებლად კი გამორთეთ.

en: _Connect to console
ka: _კონსოლთან მიერთება

en: Connect
ka: შეერთება

en: Add Connection
ka: შეერთების დამატება

en: Co_nnect
ka: _დაკავშირება

en: _Hypervisor:
ka: _ჰაიპერვაიზორი:

en: Connect to _remote host over SSH
ka: _დაშორებულ ჰოსტთან SSH-ით მიერთება

en: _Autoconnect:
ka: _ავტომატური შეერთება:

en: H_ostname:
ka: _ჰოსტის სახელი:

en: <small>QEMU usermode session is not the virt-manager
    default. It is likely that any pre-existing QEMU/KVM
    guests will not be available. Networking options
    are very limited. </small>
ka: <small>QEMU-ის მომხმარებლის რეჟიმის სესია virt-manager-ის ნაგულისხმევი არაა.
    როგორც ჩანს, უკვე არსებული QEMU/KVM სტუმრები ხელმისაწვდომი არ იქნება.
    ქსელის პარამეტრები შეზღუდულია.
    </small>

en: Cu_stom URI:
ka: _ხელით მითითებული URI:

en: Generated URI:
ka: გენერირებული URI:

en: Create a new virtual network
ka: ახალი ვირტუალური ქსელის შექმნა

en: <span size='large'>Create virtual network</span>
ka: <span size='large'>ვირტუალური ქსელის შექმნა</span>

en: Fo_rward to:
ka: გადა_მისამართება:

en: Device _List:
ka: მოწყობილობების _სია:

en: De_vice:
ka: _მოწყობილობა:

en: _Enable IPv4
ka: _IPv4-ის ჩართვა

en: _Network:
ka: _ქსელი:

en: Start:
ka: დასაწყისი:

en: End:
ka: დასასრულ:

en: Enable DHCPv4
ka: DHCPv4-ის ჩართვა

en: <b>IPv_4 configuration</b>
ka: <b>_IPv4-ის მორგება</b>

en: _Enable IPv6
ka: _IPv6-ის ჩართვა

en: Enable DHCPv6
ka: DHCPv6-ის ჩართვა

en: <b>IPv_6 configuration</b>
ka: <b>_IPv6-ის მორგება</b>

en: Use net_work name
ka: _ქსელის სახელის გამოყენება

en: Cust_om
ka: _ხელით მითითება

en: <b>DNS domain name</b>
ka: <b>DNS დომენური სახელი</b>

en: Add a New Storage Pool
ka: საცავის ახალი პულის დამატება

en: <span size='large'>Create storage pool</span>
ka: <span size='large'>საცავის პულის შექმნა</span>

en: Tar_get Path:
ka: _სამიზნე ბილიკი:

en: F_ormat:
ka: _ფორმატი:

en: Host Na_me:
ka: ჰოსტის _სახელი:

en: Initiator _IQN:
ka: ინიციატორის _IQN:

en: B_rowse
ka: _დათვალიერება

en: Bro_wse
ka: _დათვალიერება

en: New VM
ka: ახალი ვმ-ი

en: <span size='large'>Create a new virtual machine</span>
ka: <span size='large'>ახალი ვირტუალური მანქანის შექმნა</span>

en: Choose virtualization type
ka: ვირტუალიზაციის ტიპი

en: _Virtual machine
ka: _ვირტუალური მანქანა

en: _Container
ka: _კონტეინერი

en: Choose how you would like to install the operating system
ka: აირჩიეთ, როგორ გნებავთ ოპერაციული სისტემის დაყენება

en: _Local install media (ISO image or CDROM)
ka: დაყენების _ლოკალური მედია (ISO ან CDROM)

en: Network _Install (HTTP, HTTPS, or FTP)
ka: ქსელით _დაყენება (HTTP, HTTPS ან FTP)

en: Import _existing disk image
ka: _დისკის არსებული გამოსახულების შემოტანა

en: Ma_nual install
ka: _ხელით დაყენება

en: Choose the container type
ka: აირჩიეთ კონტეინერის ტიპი

en: _Application container
ka: _აპლიკაციის კონტეინერი

en: O_perating system container
ka: _ოპერაციული სისტემის კონტეინერი

en: C_onnection:
ka: _შეერთება:

en: _Xen Type:
ka: _Xen-ის ტიპი:

en: _Architecture:
ka: _არქიტექტურა:

en: _Machine Type:
ka: _მანქანის ტიპი:

en: _Virt Type:
ka: _Virt-ის ტიპი:

en: Architecture options
ka: არქიტექტურის მორგება

en: Name
ka: სახელი

en: Choose _ISO or CDROM install media:
ka: დასაყენებლად აირჩიეთ _ISO ფაილი ან CDROM-ი:

en: Bro_wse...
ka: _დათვალიერება...

en: Provide the operating system install U_RL:
ka: შეიყვანეთ ოპერაციული სისტემის დაყენების _URL:

en: Kerne_l options:
ka: _ბირთვის პარამეტრები:

en: URL _Options
ka: URL-ის მორგება

en: Provide the existing stora_ge path:
ka: შეიყვანეთ _საცავის არსებული ბილიკი:

en: B_rowse...
ka: _დათვალიერება...

en: <small>Kernel/initrd settings can be configured with 'Customize before install' on the final page.</small>
ka: <small>ბირთვის/initrd-ის პარამეტრების მითითება "მორგება დაყენებამდე" გვერდზე შეგიძლიათ.</small>

en: Provide the _application path:
ka: შეიყვანეთ _აპლიკაციის ბილიკი:

en: Provide the existing OS root _directory:
ka: შეიყვანეთ არსებული ოს-ის _root საქაღალდე:

en: <small>The OS directory tree must already exist. To enable OS directory tree creation,
    please install <a href="https://github.com/virt-manager/virt-bootstrap">virt-bootstrap</a></small>
ka: <small>ოს-ის საქაღალდეების ხე უკვე უნდა არსებობდეს. ოს-ის საქაღალდეების შექმნის შესაძლებლობისთვის
    დააყენეთ <a href="https://github.com/virt-manager/virt-bootstrap">virt-bootstrap-ი</a></small>

en: <small>The OS directory tree must already exist. Creating an OS directory tree for remote
    connections is not yet supported.</small>
ka: <small>ოს-ის საქაღლდეების ხე უკვე უნდა არსებობდეს. ოს-ის საქაღალდეების ხის დაშორებულ
    შეერთებებზე შექმნა ჯერ მხარდაჭერილი არაა.</small>

en: Create OS directory tree from container image
ka: კონტეინერის გამოსახულებიდან OS-ის საქაღალდეების ხის შექმნა

en: Source URI:
ka: საწყისი URI:

en: Possible URL formats:
     * file:///path/to/rootfs.tar
     * docker://registry:port/image:tag
     * virt-builder://template
ka: შესაძლო URL-ის ფორმატები:
     * file:///path/to/rootfs.tar
     * docker://registry:port/image:tag
     * virt-builder://template

en: Do not verify TLS certificates of registry
ka: რეესტრის TLS სერტიფიკატის შემოწმება შეუძლებელია

en: Username:
ka: მომხმარებლის სახელი:

en: Password:
ka: პაროლი:

en: Credentials for accessing the source registry
ka: წყაროს რეესტრთან წვდომის მომხმარებელი/პაროლი

en: Root password:
ka: Root-ის პაროლი:

en: Select _container template:
ka: აირჩიეთ _კონტეინერის შაბლონი:

en: VZ templates
ka: VZ-ის შაბლონები

en: C_hoose the operating system you are installing:
ka: აირჩიეთ _დასაყენებელი ოპერაციული სისტემა:

en: A_utomatically detect from the installation media / source
ka: დასაყენებელი დისკიდან / წყაროდან ავტომატური გამოცნობა

en: Install
ka: დაყენება

en: Choose Memory and CPU settings:
ka: აირჩიეთ მეხსიერებისა და CPU-ის პარამეტრები:

en: _Memory:
ka: _მეხსიერება:

en: C_PUs:
ka: CPU:

en: (Insert host mem)
ka: (ჩასვით ჰოსტის მეხსიერება)

en: Memory
ka: მეხსიერება

en: _Enable storage for this virtual machine
ka: _ამ ვმ-ის საცავის ჩართვა

en: Storage
ka: საცავი

en: Ready to begin the installation
ka: დაყენების დასაწყებად ყველაფერი მზადაა

en: C_ustomize configuration before install
ka: დაყენებამდე _კონფიგურაციის მორგება

en: Install:
ka: დაყენება:

en: Memory:
ka: მეხსიერება:

en: CPUs:
ka: CPU:

en: OS:
ka: ოს-ი:

en: N_etwork selection
ka: _ქსელის არჩევანი

en: Finish
ka: დასრულება

en: _Back
ka: _უკან

en: _Forward
ka: _წინ

en: Add a Storage Volume
ka: საცავის ტომის დამატება

en: <span size='large'>Create storage volume</span>
ka: <span size='large'>საცავის ტომის შექმნა</span>

en: Create a storage unit to be used directly by a virtual machine.
ka: ვირტუალური მანქანისთვის პირდაპირ გამოსაყენებლად საცავის ერთეულის შექმნა.

en: <b>Storage Volume Quota</b>
ka: <b>საცავის ტომის კვოტა</b>

en: GiB
ka: გიბ

en: Ca_pacity:
ka: _მოცულობა:

en: _Allocate entire volume now
ka: _სრული ტომის ახლავე გამოყოფა

en: Pa_th:
ka: _ბილიკი:

en: _Backing store
ka: _მარქაფი საცავი

en: Delete Virtual Machine
ka: ვირტუალური მანქანის წაშლა

en: <small>This VM is currently running and will be forced off before being deleted</small>
ka: <small>ეს ვმ-ი ამჟამად გაშვებულია და ნაძალადევად გაითიშება, სანამ წავშლით</small>

en: Delete _associated storage files
ka: საცავის მიბმული _ფაილების წაშლა

en: _Delete
ka: _წაშლა

en: A_dd Hardware
ka: აპარატურის _დამატება

en: Status:
ka: მდგომარეობა:

en: T_itle:
ka: _სათაური:

en: Shut down
ka: გათიშვა

en: D_escription:
ka: _აღწერა:

en: <b>Basic Details</b>
ka: <b>ძირითადი დეტალები</b>

en: Hypervisor:
ka: ჰაიპერვაიზორი:

en: Architecture:
ka: არქიტექტურა:

en: Emulator:
ka: ემულატორი:

en: Machine _Type:
ka: მანქანის _ტიპი:

en: Chipse_t:
ka: _ჩიპსეტი:

en: Firm_ware:
ka: _მიკროკოდი:

en: <b>Hypervisor Details</b>
ka: <b>ჰაიპერვაიზორის დეტალები</b>

en: <b>Operating Sys_tem</b>
ka: <b>ოპერაციული _სისტემა</b>

en: <b>Applications</b>
ka: <b>აპლიკაციები</b>

en: Refresh
ka: განახლება

en: <b>CPU usage</b>
ka: <b>CPU-ის გამოყენება</b>

en: <b>Memory usage</b>
ka: <b>მეხსიერების გამოყენება</b>

en: 0 KiBytes/s 0 KiBytes/s
ka: 0 კიბაიტი/წმ 0 კიბაიტი/წმ

en: <b>Disk I/O</b>
ka: <b>დისკის I/O</b>

en: <b>Network I/O</b>
ka: <b>ქსელის I/O</b>

en: Logical host CPUs:
ka: ჰოსტის ლოგიკური პროცესორები:

en: vCPU a_llocation:
ka: vCPU-ების _გამოყოფა:

en: <small>Overcommitting vCPUs can hurt performance</small>
ka: <small>არსებულზე მეტი vCPU-ების მითითებამ შეიძლება წარმადობა დააზიანოს</small>

en: <b>CPUs</b>
ka: <b>CPU</b>

en: M_odel:
ka: _მოდელი:

en: Copy host CP_U configuration
ka: ჰოსტის _CPU-ის კონფიგურაციის კოპირება

en: Enable available CPU security flaw mitigations
ka: CPU-ის ცნობილი შეცდომების პროგრამული გასწორების ჩართვა

en: <b>Configu_ration</b>
ka: <b>_კონფიგურაცია</b>

en: Manuall_y set CPU topology
ka: CPU-ის ტოპოლოგიის ხელით მითითება

en: Thread_s:
ka: _ნაკადები:

en: Cor_es:
ka: _ბირთვები:

en: Socke_ts:
ka: _სოკეტები:

en: <b>To_pology</b>
ka: <b>_ტოპოლოგია</b>

en: Current a_llocation:
ka: მიმდინარედ გამოყოფილი:

en: Ma_ximum allocation:
ka: მაქსიმუმ _გამოსაყოფი:

en: Total host memory:
ka: ჰოსტის ჯამური მეხსიერება:

en: MiB
ka: მიბ

en: Enable shared _memory
ka: გაზიარებული _მეხსიერების ჩართვა

en: <b>Memory</b>
ka: <b>მეხსიერება</b>

en: Start virt_ual machine on host boot up
ka: _ვირტუალური მანქანის ჰოსტის ჩატვირთვისას გაშვება

en: <b>Autostart</b>
ka: <b>ავტომატური გაშვება</b>

en: Init _path:
ka: ინიციალიზაციის _ბილიკი:

en: Init ar_gs:
ka: ინიციალიზაციის _არგუმენტები:

en: <b>Container init</b>
ka: <b>კონტეინერის ინიციალიზაცია</b>

en: Ena_ble direct kernel boot
ka: ბირთვის _პირდაპირი ჩატვირთვის ჩართვა

en: Ke_rnel path:
ka: _ბირთვის ბილიკი:

en: _Initrd path:
ka: initrd-ის _ბილიკი:

en: Browse
ka: დათვალიერება

en: Kernel ar_gs:
ka: ბირთვის _არგუმენტები:

en: D_TB path:
ka: _DTB-ის ბილიკი:

en: <b>Dir_ect kernel boot</b>
ka: <b>_ბირთვის პირდაპირი ჩატვირთვა</b>

en: Enable boot me_nu
ka: _ჩატვირთვის მენიუს ჩვენება

en: <b>Boot device order</b>
ka: <b>ჩატვირთვადი მოწყობილობების მიმდევრობა</b>

en: Storage size:
ka: საცავის ზომა:

en: Source _path:
ka: საწყისი _ბილიკი:

en: _Browse
ka: _დათვალიერება

en: Device type:
ka: მოწყობილობის ტიპი:

en: Disk b_us:
ka: დისკის _მატარებელი:

en: disk-bus-label
ka: დისკი-მატარებელი-ჭდე

en: <b>Virtual Disk</b>
ka: <b>ვირტუალური დისკი</b>

en: Link _state:
ka: შეერთების _მდგომარეობა:

en: active
ka: აქტიური

en: label
ka: ჭდე

en: I_P address:
ka: _IP მისამართი:

en: <b>Virtual Network Interface</b>
ka: <b>ქსელის ვირტუალური ინტერფეისი</b>

en: Type:
ka: ტიპი:

en: Mode:
ka: რეჟიმი:

en: <b>Virtual Input Device</b>
ka: <b>შეტანის ვირტუალური ინტერფეისი</b>

en: <b>Sound Device</b>
ka: <b>ხმის მოწყობილობა</b>

en: label506
ka: ჭდე506

en: label508
ka: ჭდე508

en: label507
ka: ჭდე507

en: Source host:
ka: საწყისი ჰოსტი:

en: Bind host:
ka: მისაბმელი ჰოსტი:

en: Target type:
ka: სამიზნის ტიპი:

en: Target name:
ka: სამიზნის სახელი:

en: State:
ka: მდგომარეობა:

en: Clipboard:
ka: ბუფერი:

en: Source path:
ka: წყაროს ბილიკი:

en: <b>insert type</b>
ka: <b>შეიყვანეთ ტიპი</b>

en: Device:
ka: მოწყობილობა:

en: ROM _BAR:
ka: _ROM BAR:

en: _3D acceleration:
ka: _3D აჩქარება:

en: <b>Video</b>
ka: <b>ვიდეო</b>

en: Devices:
ka: მოწყობილობები:

en: <b>Controller</b>
ka: <b>კონტროლერი</b>

en: <b>Filesystem</b>
ka: <b>ფაილური სისტემა</b>

en: M_ode:
ka: _რეჟიმი:

en: <b>Smartcard Device</b>
ka: <b>Smart ბარათის მოწყობილობა</b>

en: Address:
ka: მისამართი:

en: foo:12
ka: რამე:12

en: <b>Redirected device</b>
ka: <b>გადამისამართებული მოწყობილობა</b>

en: <b>TPM Device</b>
ka: <b>TPM მოწყობილობა</b>

en: Host Device:
ka: ჰოსტის მოწყობილობა:

en: <b>Random Number Generator</b>
ka: <b>შემთხვევითი რიცხვების გენერატორი</b>

en: Model:
ka: მოდელი:

en: panic-model
ka: პანიკა-მოდელი

en: <b>Panic Notifier</b>
ka: <b>პანიკის შემატყობინებელი</b>

en: _Remove
ka: _წაშლა

en: _Apply
ka: _გადატარება

en: E_xport filesystem as readonly mount
ka: _ფაილური სისტემის მხოლოდ წასაკითხად გატანა

en: _Driver:
ka: _დრაივერი:

en: Ta_rget path:
ka: _სამიზნის ბილიკი:

en: _Format:
ka: _ფორატი:

en: blah foo warning message
ka: სულელური შეტყობინება

en: Show passwor_d
ka: _პაროლის ჩვენება

en: Addr_ess:
ka: _მისამართი:

en: Pa_ssword:
ka: _პაროლი:

en: _Port:
ka: _პორტი:

en: A_uto
ka: _ავტომატური

en: Open_GL:
ka: _OpenGL:

en: L_isten type:
ka: _მოსმენის ტიპი:

en: OpenGL only works with 'virtio' graphics with '3D acceleration' enabled
ka: OpenGL-ი მხოლოდ 'virtio' ტიპის გრაფიკასთან, '3D აჩქარება' ჩართულით მუშაობს

en: OpenGL only works with 'Listen type' value 'none'
ka: OpenGL-ი მხოლოდ 'მოსმენის ტიპის' მნიშვნელობა 'არაფერი'-ით მუშაობს

en: _File
ka: _ფაილი

en: _View Manager
ka: _ხედის მართვა

en: Libvirt URI:
ka: Libvirt-ის URI:

en: A_utoconnect:
ka: _ავტომატური შეერთება:

en: <b>Basic details</b>
ka: <b>ძირითადი დეტალები</b>

en: _Overview
ka: _გადახედვა

en: _Virtual Networks
ka: _ვირტუალური ქსელები

en: _Storage
ka: _საცავი

en: A_utostart:
ka: _ავტომატური გაშვება:

en: Domain:
ka: დომენი:

en: Name:
ka: სახელი:

en: Network:
ka: ქსელი:

en: DHCP range:
ka: DHCP-ის დიაპაზონი:

en: Forwarding:
ka: გადამისამართება:

en: NAT to any device
ka: NAT-ი ნებისმიერ მოწყობილობამდე

en: Routed
ka: რაუტინგი

en: Add Network
ka: ქსელის დამატება

en: Start Network
ka: ქსელის გაშვება

en: Stop Network
ka: ქსელის გაჩერება

en: Delete Network
ka: ქსელის წაშლა

en: Add Pool
ka: პულის დამატება

en: Start Pool
ka: პულის გაშვება

en: Stop Pool
ka: პულის გაჩერება

en: Delete Pool
ka: პულის წაშლა

en: _Browse Local
ka: _ლოკალურად დათვალიერება

en: Browse local filesystem
ka: ლოკალური ფაილური სისტემის ნახვა

en: Cancel and close dialog
ka: გაუქმება და ფანჯრის დახურვა

en: Ch_oose Volume
ka: _საცავის არჩევა

en: Choose the selected volume
ka: მონიშნული ტომის არჩევა

en: Apply pool changes
ka: პულის ცვლილებების გადატარება

en: Active
ka: აქტიური

en: Location:
ka: მდებარეობა:

en: <b>Volumes</b>
ka: <b>საცავები</b>

en: Refresh volume list
ka: საცავების სიის განახლება

en: Delete volume
ka: საცავის წაშლა

en: _Add Connection...
ka: შეერთების _დამატება...

en: _New Virtual Machine
ka: _ახალი ვირტუალური მანქანა

en: _Close
ka: _დახურვა

en: _Quit
ka: _გასვლა

en: _Edit
ka: _ჩასწორება

en: _Connection Details
ka: _შეერთების დეტალები

en: _Virtual Machine Details
ka: _ვირტუალური მანქანის დეტალები

en: _Preferences
ka: _მორგება

en: _View
ka: _ხედი

en: _Graph
ka: _გრაფიკი

en: _Guest CPU Usage
ka: _სტუმრის CPU-ის გამოყენება

en: _Host CPU Usage
ka: _ჰოსტის CPU-ის გამოყენება

en: _Memory Usage
ka: _გამოყენებული მეხსიერება

en: _Disk I/O
ka: _დისკის I/O

en: _Network I/O
ka: _ქსელის I/O

en: _Help
ka: _დახმარება

en: _About
ka: _შესახებ

en: Create a new virtual machine
ka: ახალი ვირტუალური მანქანის შექმნა

en: New
ka: ახალი

en: Show the virtual machine console and details
ka: ვირტუალური მანქანის კონსოლისა და დეტალების ჩვენება

en: _Open
ka: _გახსნა

en: Power on the virtual machine
ka: ვირტუალური მანქანის ჩართვა

en: _Run
ka: _გაშვება

en: Pause the virtual machine
ka: ვირტუალური მანქანის შეჩერება

en: _Pause
ka: _შეჩერება

en: Shut down the virtual machine
ka: ვირტუალური მანქანის გამორთვა

en: _Shut Down
ka: _გამორთვა

en: Migrate the virtual machine
ka: ვირტუალური მანქანის მიგრაცია

en: Migrating VM:
ka: ვმ-ის მიგრაცია:

en: Original host:
ka: საწყისი ჰოსტი:

en: New _host:
ka: ახალი _ჰოსტი:

en: _Address:
ka: _მისამართი:

en: Let libvirt decide
ka: "libvirt"-სთვის გადაწყვეტილების უფლების მიცემა

en: Tunnel migration through the libvirtd connection channel, rather than having the hypervisor open a separate network connection to the destination. The source libvirt instance connects directly to the destination libvirt instance.
    
    This can simplify setup since no additional firewall ports need to be open, and will encrypt migration traffic if your libvirt connection is encrypted. But it can be difficult to make this work with SSH transport.
ka: გვირაბით მიგრაცია libvirtd-ის კავშირის არხით იმის მაგიერ, რომ გამოიყენოთ ჰაიპერვიზორის ღია ცალკე ქსელური მიერთება სამიზნემდე. წყარო libvirt-ის გაშვებული ასლი პირდაპირ უკავშირდება სამიზნე libvirt-ის გაშვებულ ასლს.
    
    ამას, შეუძლია, გაამარტივოს გარემო, რადგან არაა საჭირო მეტი ბრანდმაუერის პორტების გახსნა და ის დაშიფრავს მიგრაციის ტრაფიკს. თუ თქვენი libvirt-ის კავშირი დაშიფრულია. მაგრამ, ამის SSH ტრანსპორტის ზემოდან აწყობა, ცოტა ძნელი შეიძლება, იყოს.

en: <b>Connectivity</b>
ka: <b>შეერთება</b>

en: By default libvirt will refuse to migrate a VM for certain configurations that could lead to malfunctioning guests, like if a disk's cache mode is not 'none'.
    
    Enabling this option tells libvirt to skip those checks.
ka: ნაგულისხმევად libvirt უარს იტყვის, დაამიგრიგოს კონკრეტული კონფიგურაციის მქონე ვმ-ები, რომლებსაც შეუძლიათ, სტუმარი სისტემების არასწორი მუშაობა გამოიწვიოს, მაგალითად, თუ დისკის კეშის რეჟიმი დაყენებულია 'არაფერზე'.
    
    ამ პარამეტრის ჩართვით libvirt გამოტოვებს ამ შემოწმებებს.

en: A_llow unsafe:
ka: სახიფათოს _დაშვება:

en: By default, the migrated VM config is removed from the source host, and saved persistently on the destination host. The destination host is considered the new home of the VM.
    
    If 'temporary' is selected, the migration is considered only a temporary move: the source host maintains a copy of the VM config, and the running copy moved to the destination is only transient, and will disappear when it is shutdown.
ka: ნაგულისხმევად მიგრირებული ვმ-ის კონფიგურაცია იშლება წყარო ჰოსტიდან და ინახება მუდმივი სახით სამიზნე ჰოსტზე. სამიზნე ჰოსტი ვმ-ის ახალ სახლად განიხილება.
    
    თუ არჩეულია "დროებითი", მიგრაცია, მხოლოდ, დროებითად ითვლება: წყარო ჰოსტი ინახავს ვმ-ის კონფიგურაციის ასლს და გაშვებული ასლის გადატანა სამიზნე ჰოსტზე, მხოლოდ, დროებითია და გაქრება, როცა მას გათიშავთ.

en: _Temporary move:
ka: _დროებით გადატანა:

en: Advanced options
ka: დამატებითი პარამეტრები

en: _Migrate
ka: _მიგრაცია

en: De_vice name:
ka: _მოწყობილობის სახელი:

en: <small>In most configurations, macvtap does not work for host to guest network communication.</small>
ka: <small>ძირითადად macvtap არ იმუშავებს ჰოსტიდან სტუმრის ქსელამდე ურთიერთობისას.</small>

en: <small>Failed to find a suitable default network.</small>
ka: <small>შესაბამისი ნაგულისხმები ქსელის პოვნა შეუძლებელია.</small>

en: _Portgroup:
ka: _პორტების ჯგუფი:

en: _Network source:
ka: _ქსელის წყარო:

en: Can't find the operating system you are looking for?
    Try selecting a similar distro or version, or use one of the 'Generic' options.
ka: ვერ იპოვეთ ოპერაციული სისტემა, რომელსაც ეძებდით?
    სცადეთ, აირჩიოთ მსგავსი დისტრიბუტივი ან ვერსია, ან გამოიენეთ არჩევანი 'ზოგადი'.

en: Include end of life operating systems
ka: EOL ოპერაციული სისტემების ჩვენება

en: Preferences
ka: მორგება

en: Enable _system tray icon
ka: სისტემის კუთხე_ში ხატულის ჩართვა

en: Enable libgues_tfs VM introspection
ka: "libguestfs"-ის ვმ-ის _ინტროსპექციის ჩართვა

en: Enable _XML editing
ka: _XML-ის ჩასწორების ჩართვა

en: <b>General</b>
ka: <b>საერთო</b>

en: _General
ka: _საერთო

en: Poll _Disk I/O
ka: _დისკური I/O-ის სტატისტიკა

en: Poll _Network I/O
ka: _ქსელის I/O-ის სტატისტიკა

en: Poll _Memory stats
ka: _მეხსიერების სტატისტიკა

en: _Update status every
ka: _სტატუსის განახლების პერიოდი

en: seconds
ka: წამი

en: Poll C_PU usage
ka: _CPU-ის გამოყენების სტატისტიკა

en: <b>Stats Options</b>
ka: <b>სტატისტიკის მორგება</b>

en: P_olling
ka: _მიმოხილვა

en: Gra_phics type:
ka: _გრაფიკის ტიპი:

en: Default storage format for new disk images.
ka: დისკის ახალი გამოსახულებების საცავის ნაგულისხმები ფორმატი.

en: _Storage format:
ka: _საცავის ფორმატი:

en: Default CPU setting for new VMs. This is typically a tradeoff between performance
    and migration compatibility: if using the 'copy host' option, your servers will need
    identical CPUs in order to migrate the VM.
ka: ნაგულისხმევი CPU-ის პარამეტრი ახალი ვმ-ებისთვის. ეს, ჩვეულებრივ, რაღაც საშუალოა წარმადობასა
    და მიგრაციის თავსებადობას შორის: თუ იყენებთ 'ჰოსტის კოპირების' პარამეტრს, თქვენი სერვერებს,
    საჭირო იქნება, ზუსტად ერთნაირი პროცესორები ჰქონდეთ იმისთვის, რომ მიგრაცია შესაძლებელი იყოს.

en: CPU _default:
ka: CPU-ის ნაგულისხმები მნიშვნელობები:

en: Default Firmware for new VMs. Boot using either BIOS or UEFI.
ka: ახალი ვმ-ების ნაგულისხმები მიკროკოდი. ჩაიტვირთეთ სურვილისამებრ BIOS-ით ან UEFI-ით.

en: x86 _Firmware:
ka: x86-ის მიკროკოდი:

en: <b>New VM Defaults</b>
ka: <b>ახალი ვმ-ის ნაგულისხმები მნიშვნელობები</b>

en: N_ew VM
ka: _ახალი ვმ-ი

en: Graphical console _scaling:
ka: გრაფიკული კონსოლის _გადიდება:

en: Gr_ab keys:
ka: ღილაკების _ჩაჭერა:

en: Not supported
ka: მხარდაუჭერელია

en: Change...
ka: შეცვლა...

en: Change guest resolution when the guest window size is changed. Only works with properly configured guest using spice and the desktop agent.
ka: სტუმრის გაფართოების შეცვლა, როცა სტუმრის ფანჯრის ზომა იცვლება. მუშაობს, მხოლოდ, სწორად მორგებულ სტუმრებზე, spice-ის და სამუშაო მაგიდის აგენტის გამოყენებით.

en: _Resize guest with window:
ka: _სტუმრის ზომის შეცვლა ფანჯარასთან ერთად:

en: SPICE _USB Redirection:
ka: SPICE-ის _USB გადამისამართება:

en: If disabled, the VM window will not automatically connect to the running VM graphical console.
ka: თუ გამორთულია, ვმ-ის ფანჯარა გაშვებული ვმ-ის გრაფიკულ კონსოლს ავტომატურად არ მიუერთდება.

en: Console autoconnec_t:
ka: კონსოლის ავტომატური თავიდან შეერთება:

en: <b>Graphical Consoles</b>
ka: <b>გრაფიკული კონსოლები</b>

en: Conso_le
ka: _კონსოლი

en: _Force Poweroff:
ka: _ძალით გათიშვა:

en: Poweroff/_Reboot/Save:
ka: გამორთვა/_გადატვირთვა/შენახვა:

en: _Pause:
ka: _შეჩერება:

en: Device re_moval:
ka: მოწყობილობის _წაშლა:

en: _Unapplied changes:
ka: _გადაუტარებელი მნიშვნელობები:

en: _Deleting storage:
ka: _საცავის წაშლა:

en: <b>Confirmations</b>
ka: <b>დადასტურებები</b>

en: Feed_back
ka: _უკუკავშირი

en: Description:
ka: აღწერა:

en: VM State:
ka: ვმ-ის მდგომარეობა:

en: Timestamp:
ka: დროის შტამპი:

en: Snapshot Mode:
ka: სწრაფი ასლის რეჟიმი:

en: Screenshot:
ka: ეკრანის ანაბეჭდი:

en: No screenshot available
ka: ეკრანის ანაბეჭდი მიუწვდომელია

en: <small><i>This was the most recently applied snapshot.</i></small>
ka: <small><i>ეს ყველაზე ბოლოს გადატარებული სწრაფი ასლია.</i></small>

en: Create new snapshot
ka: ახალი სწრაფი ასლის შექმნა

en: Run selected snapshot
ka: მონიშნული სწრაფი ასლის გაშვება

en: Refresh snapshot list
ka: სწრაფი ასლების სიის განახლება

en: Delete selected snapshot
ka: მონიშნული სწრაფი ასლის წაშლა

en: Save updated snapshot metadata
ka: სწრაფი ასლის განახლებული მეტამონაცემების შენახვა

en: Create snapshot
ka: სწრაფი ასლის შექმნა

en: <span size='large'>Create snapshot</span>
ka: <span size='large'>სწრაფი ასლის შექმნა</span>

en: _Description:
ka: _აღწერა:

en: Snapshot _Mode:
ka: სწრაფი ასლის რეჟი_მი:

en: _external
ka: _გარე

en: _internal
ka: _შიდა

en: Memory _State:
ka: მეხსიერების მდგომარეობა:

en: _auto
ka: _ავტო

en: Device _Path:
ka: მოწყობილობის _ბილიკი:

en: _Version:
ka: _ვერსია:

en: Adva_nced options
ka: _დამატებითი პარამეტრები

en: Virtual Machine
ka: ვირტუალური მანქანა

en: Virtual _Machine
ka: ვირტუალური _მანქანა

en: _Take Screenshot
ka: _სწრაფი ასლის აღება

en: Redirect host USB device to virtual machine with SPICE graphics.
ka: ჰოსტის USB მოწყობილობების გადამისამართება ვირტუალურ მანქანამდე SPICE გრაფიკით.

en: _Redirect USB device
ka: _USB მოწყობილობის გადამისამართება

en: _Console
ka: _კონსოლი

en: Sna_pshots
ka: _სწრაფი ასლები

en: _Fullscreen
ka: _მთელ ეკრანზე

en: _Resize to VM
ka: _ზომის ვმ-ის ეკრანამდე შეცვლა

en: _Scale Display
ka: ეკრანის _გადიდება

en: _Always
ka: _ყოველთვის

en: _Only when Fullscreen
ka: _მხოლოდ როცა მთელ ეკრანზეა

en: _Never
ka: _არასდროს

en: Auto _resize VM with window
ka: _ვმ-ის ზომის მის ფანჯარასთან ერთად შეცვლა

en: Co_nsoles
ka: _კონსოლები

en: _Autoconnect
ka: _ავტომატური შეერთება

en: T_oolbar
ka: _ხელსაწყოების ზოლი

en: Send _Key
ka: _ღილაკის გაგზავნა

en: Show the graphical console
ka: გრაფიკული კონსოლის ჩვენება

en: Console
ka: კონსოლი

en: Show virtual hardware details
ka: ვირტუალური აპარატურის დეტალების ჩვენება

en: Details
ka: დეტალები

en: Run
ka: გაშვება

en: Pause
ka: შეჩერება

en: Snapshots
ka: სწრაფი ასლები

en: Switch to fullscreen view
ka: მთელ ეკრანზე გადართვა

en: Begin Installation
ka: დაყენების დაწყება

en: _Begin Installation
ka: _დაყენების დაწყება

en: _Cancel Installation
ka: დაყენების _გაუქმება

en: Guest C_ID:
ka: სტუმრის _CID-ი:

en: <small>XML editing is disabled in 'Preferences'. Only enable it if you know what you are doing.</small>
ka: <small>XML-ის ჩასწორება გათიშულია მორგების ფანჯარაში. ჩართეთ ის, მხოლოდ, მაშინ, თუ იცით, რას აკეთებთ.</small>

en: Error launching 'About' dialog: %s
ka: 'შესახებ' ფანჯრის ჩვენების შეცდომა: %s

en: Hardware
ka: აპარატურა

en: Connection does not support storage management.
ka: ამ შეერთებით საცავის მართვა შეუძლებელია.

en: Controller
ka: კონტროლერი

en: Network
ka: ქსელი

en: Input
ka: შეყვანა

en: Not supported for this guest type.
ka: მხარდაუჭერელია სტუმრის ამ ტიპისთვის.

en: Graphics
ka: გრაფიკა

en: Sound
ka: ხმა

en: Parallel
ka: პარალელური

en: Channel
ka: არხი

en: USB Host Device
ka: ჰოსტის USB მოწყობილობა

en: Connection does not support host device enumeration
ka: შეერთებას ჰოსტის მოწყობილობების აღწერის მხარდაჭერა არ გააჩნია

en: Not supported for containers
ka: მხარდაუჭერელია კონტეინერებისთვის

en: PCI Host Device
ka: ჰოსტის PCI მოწყობილობა

en: MDEV Host Device
ka: ჰოსტის MDEV მოწყობილობა

en: Video
ka: ვიდეო

en: Libvirt version does not support video devices.
ka: Libvirt-ის ამ ვერსიას ვიდეო მოწყობილობების მხარდაჭერა არ გააჩნია.

en: Watchdog
ka: საკონტროლო ტაიმერი

en: Filesystem
ka: ფაილური სისტემა

en: Smartcard
ka: Smart ბარათი

en: USB Redirection
ka: USB-ის გადამისამართება

en: Panic Notifier
ka: პანიკის შეტყობინება

en: VirtIO VSOCK
ka: VirtIO-ის VSOCK

en: Not supported for this hypervisor/libvirt/arch combination.
ka: მხარდაუჭერელია ამ hypervisor/libvirt/arch კომბინაციისთვის.

en: Error changing VM configuration: %s
ka: ვმ-ის კონფიგურაციის შეცვლის შეცდომა: %s

en: These changes will take effect after the next guest shutdown.
ka: ეს ცვლილებები ძალაში შემდეგი სტუმრის გათიშვისას შევა.

en: Pseudo TTY
ka: ფსევდო TTY

en: Output to a file
ka: ფაილში გამოტანა

en: TCP net console
ka: TCP-ის ქსელური კონსოლი

en: UDP net console
ka: UDP-ის ქსელური კონსოლი

en: UNIX socket
ka: UNIX-ის სოკეტი

en: Spice agent
ka: SPICE-ის აგენტი

en: Spice port
ka: SPICE-ის პორტი

en: Floppy
ka: დისკეტა

en: VirtIO Serial
ka: VirtIO-ის სერიული პორტი

en: Random
ka: შემთხვევითი

en: Entropy Gathering Daemon
ka: ენტროპიის შემგროვებელი პროგრამა

en: Builtin RNG
ka: ჩაშენებული RNG

en: Forcefully reset the guest
ka: სტუმრის ძალით გაშვება თავიდან

en: Gracefully shutdown the guest
ka: სტუმრისთვის გათიშვის სიგნალის გადაცემა

en: Forcefully power off the guest
ka: სტუმრის ძალით გამორთვა

en: Pause the guest
ka: სტუმრის შეჩერება

en: No action
ka: ქმედების გარეშე

en: Dump guest memory core
ka: სტუმრის მეხსიერების ფაილში ჩაწერა

en: EvTouch USB Graphics Tablet
ka: EvTouch USB გრაფიკული ტაბლეტი

en: Keyboard
ka: კლავიატურა

en: Mouse
ka: თაგუნა

en: Tablet
ka: ტაბლეტი

note: translators: Examples: 'USB Mouse', 'PS/2 Keyboard'
en: %(input_bus)s %(input_type)s
ka: %(input_bus)s%(input_type)s

en: Disk device
ka: დისკური მოწყობილობა

en: CDROM device
ka: CD-ROM

en: Floppy device
ka: დისკეტა

en: LUN Passthrough
ka: გამჭოლი LUN-ი

en: Hypervisor default
ka: ჰაიპერვაიზორის ნაგულისხმები

en: %s is not active in the host system.
    Please start the mdev in the host system before adding it to the guest.
ka: %s ჰოსტის სისტემაში აქტიური არაა.
    სცადეთ, გაუშვათ mdev ჰოსტის სისტემაში, სანამ მას სტუმარში ჩაამატებთ.

en: No Devices Available
ka: მოწყობილობები მიუწვდომელია

en: Passthrough
ka: გამჭოლი

en: Host
ka: ჰოსტი

en: Spice channel
ka: SPICE-ის არხი

en: Video Device
ka: ვიდეო მოწყობილობა

en: Watchdog Device
ka: საკონტროლო ტაიმერის მოწყობილობა

en: Filesystem Passthrough
ka: გამჭოლი ფაილური სისტემა

en: Random Number Generator
ka: შემთხვევითი რიცხვების გენერატორი

en: VM Sockets
ka: ვმ-ის სოკეტები

en: %s Device
ka: %s მოწყობილობა

en: PCI Device
ka: PCI მოწყობილობა

en: MDEV Device
ka: MDEV მოწყობილობა

en: USB Device
ka: USB მოწყობილობა

en: %s already has a USB controller attached.
    Adding more than one USB controller is not supported.
    You can change the USB controller type in the VM details screen.
ka: %s-ს უკვე აქვს USB კონტროლერი მიმაგრებული.
    ერთზე მეტი USB კონტროლერის დამატება მხარდაჭერილი არაა.
    USB კონტროლერის ტიპს შეცვმა ვმ-ის დეტალების ეკრანზე შეგიძლიათ.

en: Are you sure you want to add this device?
ka: დარწმუნებული ბრძანდებით, რომ გნებავთ ამ მოწყობილობის დამატება?

en: This device could not be attached to the running machine. Would you like to make the device available after the next guest shutdown?
ka: ამ მოწყობილობის მიერთება შეუძლებელია გაშვებული მანქანისთვის. გნებავთ, ეს მოწყობილობა ხელმისაწვდომი შემდეგი სტუმრის ჩართვის შემდეგ გახდეს?

en: Unable to add device: %s
ka: მოწყობილობის დამატება შეუძლებელია: %s

en: Error validating device parameters: %s
ka: მოწყობილობის პარამეტრების გადამოწმების შეცდომა: %s

en: Creating device
ka: მოწყობილობის შექმნა

en: Depending on the device, this may take a few minutes to complete.
ka: დამოკიდებულია მოწყობილობაზე, დასრულებას შეიძლება რამდენიმე წუთი დასჭირდეს.

en: The device is already in use by other guests %s
ka: მოწყობილობა უკვე გამოიყენება სხვა სტუმრების მიერ: %s

en: Do you really want to use the device?
ka: მართლა გნებავთ ამ მოწყობილობის გამოყენება?

en: Error building device XML: %s
ka: მოწყობილობის XML-ის აგების შეცდომა: %s

en: Cancelling job...
ka: დავალების გაუქმება...

en: No storage to clone.
ka: დასაკლონი საცავი არ აგირჩევიათ.

en: Disk target: %s
ka: სამიზნე დისკი: %s

en: Original path: %s
ka: საწყისი ბილიკი: %s

en: New path: %s
ka: ახალი ბილიკი: %s

en: Storage is safe to share: %(reason)s
ka: საცავის გაზიარება უსაფრთხოა: %(reason)s

en: Sharing this storage is potentially dangerous.
ka: ამ საცავის გაზიარება შესაძლოა საშიში იყოს.

en: Storage is not cloneable: %(reason)s
ka: საცავი არაკლონირებადია: %(reason)s

en: No storage.
ka: საცავის გარეშე.

en: Share disk with %s
ka: დისკის %s-სთან გაზიარება

en: Clone this disk
ka: დისკის კლონირება

en: Error launching clone dialog: %s
ka: კლონირების ფანჯრის გახსნის შეცდომა: %s

en: Clone
ka: კლონი

en: Cloning will overwrite the existing file
ka: კლონი არსებულ ფაილს თავზე გადააწერს

en: Using an existing image will overwrite the path during the clone process. Are you sure you want to use this path?
ka: გამოყენებული დისკის ასლის ფაილის გამოყენება თავზე გადააწერს ბილიკს დაკლონვის მიმდინარეობისას. მართლა გნებავთ, გამოიყენოთ ეს ბილიკი?

en: Sharing storage may cause data to be overwritten.
ka: საცავის გაზიარებამ შეიძლება მონაცემების თავზე გადაწერა გამოწვიოს.

en: The following disk devices will be shared with %(vmname)s:
    
    %(pathlist)s
    Running the new guest could overwrite data in these disk images.
ka: შემდეგი დისკური მოწყობილობები იქნება გაზიარებული მანქანასთან %(vmname)s:
    
    %(pathlist)s
    ახალი სტუმრის გაშვება ამ დისკის ასლის ფაილებში მონაცემებს ზედ გადააწერს.

en: Error creating virtual machine clone '%(vm)s': %(error)s
ka: ვირტუალური მანქანის კლონირების შეცდომა '%(vm)s' : %(error)s

en: Error with clone settings: %s
ka: კლონირების პარამეტრების შეცდომა: %s

en: Creating virtual machine clone '%s'
ka: ვირტუალური მანქანის კლონის შექმნა '%s'

en: Creating virtual machine clone '%s' and selected storage (this may take a while)
ka: ვირტუალური მანქანის (%s) და მისი საცავის შექმნა (ამას საკმაო დრო შეიძლება დასჭირდეს)

en: User session
ka: მომხმარებლის სესია

en: Disconnected
ka: გათიშვა

en: Connecting
ka: დაკავშირება

en: %(object)s rename failed. Attempting to recover also failed.
    
    Original error: %(origerror)s
    
    Recover error: %(recovererror)s
ka: %(object)s გადარქმევის შეცდომა. აღდგენაც ვერ მოხერხდა.
    
    საწყისი შეცდომა: %(origerror)s
    
    აღდგენის შეცდომა: %(recovererror)s

en: Error launching connect dialog: %s
ka: შეერთების ფანჯრის გახსნის შეცდომა: %s

en: user session
ka: მომხმარებლის სესია

en: Custom URI...
ka: ხელით მითითებული URI...

en: A hostname is required for remote connections.
ka: დაშორებული შეერთებებისთვის საჭიროა ჰოსტის სახელი.

en: Would you still like to remember this connection?
ka: გნებავთ ამ შეერთების დამახსოვრება?

en: Any physical device
ka: ნებისმიერი ფიზიკური მოწყობილობა

en: Physical device...
ka: ფიზიკური მოწყობილობა...

en: Open
ka: გახსნა

en: Isolated
ka: იზოლრებული

en: SR-IOV pool
ka: SR-IOV-ის პული

en: No available device
ka: ხელმისაწვდომი მოწყობილობების გარეშე

en: Name '%s' already in use by another network.
ka: სახელი %s უკვე გამოიყენება სხვა ქსელის მიერ.

en: Error building XML: %s
ka: XML-ის აგების შეცდომა: %s

en: Error creating virtual network: %s
ka: ვირტუალური ქსელის შექმნის შეცდომა: %s

en: Error validating network: %s
ka: ქსელის გადამოწმების შეცდომა: %s

en: Creating virtual network...
ka: ვირტუალური ქსელის შექმნა...

en: Creating the virtual network may take a while...
ka: ვირტუალური ქსელის შექმნას დიდი ხანი შეიძლება დასჭირდეს...

en: Sou_rce Name:
ka: _წყაროს სახელი:

en: Volg_roup Name:
ka: _საცავის ჯგუფის სახელი:

en: _Source Path:
ka: _წყაროს ბილიკი:

en: _Source IQN:
ka: _წყაროს IQN:

en: _Source Adapter:
ka: _საწყისი ადაპტერი:

en: Error creating pool: %s
ka: პულის შექმნის შეცდომა: %s

en: Error validating pool: %s
ka: პულის შემოწმების შეცდომა: %s

en: Creating storage pool...
ka: საცავის პულის შექმნა...

en: Creating the storage pool may take a while...
ka: საცავის პულის შექმნას დიდი ხანი შეიძლება დასჭირდეს...

en: Choose source path
ka: საწყისი ბილიკის არჩევა

en: Choose target directory
ka: სამიზნე საქაღალდის არჩევა

en: %.1f GiB
ka: %.1f გიბ

en: %d MiB
ka: %d მიბ

en: Error launching create dialog: %s
ka: შექმნის ფანჯრის გაშვების შეცდომა: %s

en: Error: %s
ka: შეცდომა: %s

en: <span size='small'>Warning: %s</span>
ka: <span size='small'>გაფრთხილება:%s</span>

en: Failed to setup UEFI: %s
    Install options are limited.
ka: UEFI-ის მორგების შეცდომა: %s
    დაყენების პარამეტრები შეზღუდულია.

en: Libvirt version does not support remote URL installs.
ka: Libvirt-ის ამ ვერსიას დაშორებული URL-ით დაყენების მხარდაჭერა არ გააჩნია.

en: CDROM/ISO installs not available for paravirt guests.
ka: CDROM/ISO-ით დაყენება მიუწვდომელია პარავირტუალიზებული სტუმრებისთვის.

en: Architecture '%s' is not installable
ka: არქიტექტურა '%s' დაყენებადი არაა

en: No install methods available for this connection.
ka: ამ შეერთებისას დაყენების ყველა მეთოდი ხელმიუწვდომელია.

en: No hypervisor options were found for this connection.
ka: ამ შეერთებისთვის ჰაიპერვაიზორი ვერ ვიპოვე.

en: This usually means that QEMU or KVM is not installed on your machine, or the KVM kernel modules are not loaded.
ka: ეს ჩვეულებრივ ნიშნავს, რომ თქვენს მანქანაზე ან QEMU/KVM არ აყენია, ან ბირთვის KVM-ის მოდულები ჩატვირთული არაა.

en: KVM is not available. This may mean the KVM package is not installed, or the KVM kernel modules are not loaded. Your virtual machines may perform poorly.
ka: KVM-ი მიუწვდომელია. ეს შეიძლება ნიშნავდეს, რომ არ აყენია KVM-ის პაკეტი ან ბირთვის KVM-ის მოდულები არაა ჩატვირთული. თქვენ ვირტუალური მანქანების წარმადობა საშინელი იქნება.

en: Up to %(maxmem)s available on the host
ka: ჰოსტზე ხელმისაწვდომია %(maxmem)s

en: Up to %(numcpus)d available | Up to %(numcpus)d available
ka[0]: ხელმისაწვდომია %(numcpus)d-მდე ცალი CPU
ka[1]: ხელმისაწვდომია %(numcpus)d-მდე CPU

en: No active connection to install on.
ka: დასაყენებლად აქტიური შეერთება ნაპოვნი არაა.

en: None
ka: არცერთი

en: Local CDROM/ISO
ka: ლოკალური CDROM/ISO

en: URL Install Tree
ka: დასაყენებელი ხის URL-ი

en: Import existing OS image
ka: ოს-ის არსებული გამოსახულების შემოტანა

en: Manual install
ka: ხელით დაყენება

en: Application container
ka: აპლიკაციის კონტეინერი

en: Operating system container
ka: ოპერაციული სისტემის კონტეინერი

en: Virtuozzo container
ka: Virtuozzo-ს კონტეინერი

en: Removing disk images
ka: დისკის გამოსახულებების წაშლა

en: Removing disk images we created for this virtual machine.
ka: ამ ვირტუალური მანქანისთვის შექმნილი დისკების წაშლა.

en: Step %(current_page)d of %(max_page)d
ka: ბიჯი %(current_page)d %(max_page)d-დან

en: Waiting for install media / source
ka: დასაყენებელი დისკის / წყაროს მოლოდინი

en: Error populating summary page: %s
ka: მიმოხილვის გვერდის შევსების შეცდომა: %s

en: Uncaught error validating install parameters: %s
ka: დაყენების პარამეტრების დამუშავების გაუთვალისწინებელი შეცდომა: %s

en: Source URL is required
ka: საჭიროა წყაროს URL-ი

en: Please specify password for accessing source registry
ka: შეიყვანეთ წყაროს რეესტრში შესასვლელი პაროლი

en: Destination path is not directory: %s
ka: სამიზნე ბილიკი საქაღალდე არაა: %s

en: No write permissions for directory path: %s
ka: საქაღალდის ბილიკზე ჩაწერის უფლების გარეშე: %s

en: OS root directory is not empty
ka: ოს-ის root საქაღალდე ცარიელი არაა

en: Creating root file system in a non-empty directory might fail due to file conflicts.
    Would you like to continue?
ka: ძირითადი ფაილური სისტემის არაცარიელ საქაღალდეში შექმნა, შეიძლება, ფაილების კონფლიქტის გამო ჩავარდეს.
    გავაგრძელო?

en: An install media selection is required.
ka: აირჩიეთ დასაყენებელი წყარო.

en: An install tree is required.
ka: საჭიროა დასაყენებელი ხე.

en: A storage path to import is required.
ka: საჭიროა შემოსატანი საცავის ბილიკი.

en: The import path must point to an existing storage.
ka: შემოტანის ბილიკი არსებულ საცავზე უნდა მიუთითებდეს.

en: An application path is required.
ka: საჭიროა აპლიკაციის ბილიკი.

en: An OS directory path is required.
ka: საჭიროა ოს-ის საქაღალდის ბილიკი.

en: A template name is required.
ka: საჭიროა შაბლონის სახელი.

en: You must select an OS.
ka: OS-ი უნდა აირჩიოთ.

en: Error setting installer parameters.
ka: დამყენებელი პროგრამის პარამეტების დაყენების შეცდომა.

en: Error setting default name.
ka: ნაგულისხმები სახელის დაყენების შეცდომა.

en: Storage parameter error.
ka: საცავის პარამეტრის შეცდომა.

en: Invalid guest name
ka: სტუმრის არასწორი სახელი

en: Detecting...
ka: მიმდინარეობს აღმოჩენა...

en: None detected
ka: ნაპოვნი არაა

en: Error starting installation: %s
ka: დაყენების დაწყების შეცდომა: %s

en: Unable to complete install: '%s'
ka: დაყენებების დასრულების შეცდომა: '%s'

en: Creating Virtual Machine
ka: ვირტუალური მანქანის შექმნა

en: The virtual machine is now being created. Allocation of disk storage and retrieval of the installation images may take a few minutes to complete.
ka: ახლა მიმდინარეობს ვირტუალური მანქანების შექმნა. დისკური საცავის გამოყოფას და დაყენების ფაილების მიღებას, შეიძლება, დასასრულებლად, რამდენიმე წუთი დასჭირდეს.

en: VM '%s' didn't show up after expected time.
ka: ვმ %s მოსალოდნელი დროის შემდეგ არ გამჩნდა.

en: Error continuing install: %s
ka: დაყენების გაგრძელების შეცდომა: %s

en: Bootstrapping container
ka: კონტეინერის პირველადი ჩატვირთვა

en: <b>%(volume)s's</b> available space: %(size)s
ka: <b>%(volume)s-ების </b>ხელმისაწვდომი ადგილი: %(size)s

en: Error creating vol: %s
ka: ტომის შექმნის შეცდომა: %s

en: Error validating volume: %s
ka: ტომის შემოწმების შეცდოა: %s

en: Creating storage volume...
ka: საცავის ტომის შექმნა...

en: Creating the storage volume may take a while...
ka: საცავის ტომის შექმნას კარგა ხანი შეიძლება დასჭირდეს...

en: Are you sure you want to delete the storage?
ka: დარწმუნებული ბრძანდებით, რომ საცავის წაშლა გნებავთ?

en: The following paths will be deleted:
    
    %s
ka: ჩამოთვლილი ბილიკები წაიშლება:
    
    %s

en: Error deleting virtual machine '%(vm)s': %(error)s
ka: ვირტუალური მანქანის წაშლის შეცდომა '%(vm)s': %(error)s

en: Additionally, there were errors removing certain storage devices:
ka: დამატებით, დაფიქსირებულია შეცდომები საცავის ზოგიერთი მოწყობილობის წაშლისას:

en: Errors encountered while removing certain storage devices.
ka: შეცდომა საცავის ზოგიერთი მოწყობილობის წაშლისას.

en: Deleting path '%s'
ka: ბილიკის წაშლა ('%s')

en: Error launching delete dialog: %s
ka: წაშლის ფანჯრის გახსნის შეცდომა: %s

en: Delete '%(vmname)s'
ka: '%(vmname)s'-ის წაშლა

en: Deleting virtual machine '%s' and selected storage (this may take a while)
ka: ვირტუალური მანქანის (%s) და მისი საცავის წაშლა (ამას საკმაო დრო შეიძლება დასჭირდეს)

en: Deleting virtual machine '%s'
ka: ვირტუალური მანქანის ('%s') წაშლა

en: Error Removing Device: %s
ka: მოწყობილობის წაშლის შეცდომა: %s

en: This change will take effect after the next guest shutdown.
ka: ცვლილებები ეფექტური სტუმრის მხოლოდ შემდეგი გამორთვის შემდეგ იქნება.

en: Storage will not be deleted.
ka: საცავი არ წაიშლება.

en: Device could not be removed from the running machine
ka: გაშვებული მანქანიდან მოწყობილობის წაშლა შეუძლებელია

en: Remove Disk Device
ka: დისკის მოწყობილობის წაშლა

en: Remove disk device '%(target)s'
ka: დისკის მოწყობილობის ('%(target)s') წაშლა

en: Removing disk device '%s' and selected storage (this may take a while)
ka: დისკის მოწყობილობის (%s) და მონიშნული საცავის წაშლა (ამას საკმაო დრო შეიძლება დასჭირდეს)

en: Removing disk device '%s'
ka: დისკის მოწყობილობის ('%s') წაშლა

en: Target
ka: სამიზნე

en: Storage Path
ka: საცავის ბილიკი

en: Cannot delete iSCSI share.
ka: გაზიარებული iSCSI-ის წაშლა შეუძლებელია.

en: Cannot delete SCSI device.
ka: SCSI მოწყობილობის წაშლა შეუძლებელია.

en: Cannot delete unmanaged remote storage.
ka: უმართავი დაშორებული საცავის წაშლა შეუძლებელია.

en: Path does not exist.
ka: ბილიკი არ არსებობს.

en: No write access to parent directory.
ka: მშობელ საქაღალდეში ჩაწერა შეუძლებელია.

en: Cannot delete unmanaged block device.
ka: უმართავი ბლოკური მოწყობილობის წაშლა შეუძლებელია.

en: Storage is read-only.
ka: საცავი მხოლოდ კითხვისთვისაა.

en: No write access to path.
ka: ბილიკზე ჩაწერის უფლება არ გაქვთ.

en: Storage is marked as shareable.
ka: საცავი მონიშნულია, როგორც გაზიარებადი.

en: Storage is a media device.
ka: საცავი მედია მოწყობილობაა.

en: Storage is in use by the following virtual machines
ka: საცავი გამოიყენება შემდეგი ვირტუალური მანქანენის მიერი

en: Failed to check disk usage conflict.
ka: დისკის გამოყენების კონფლიქტის შემოწმების შეცდომა.

en: Leave Fullscreen
ka: სრული ეკრანიდან გამოსვლა

en: Leave fullscreen
ka: სრული ეკრანიდან გასვლა

en: Send key combination
ka: ღილაკების თანამიმდევრობის გაგზავნა

en: Cannot display graphical console type '%s'
ka: გრაფიკული კონსოლის ამ ტიპის ჩვენება შეუძლებელია: '%s'

en: Text Console %d
ka: ტექსტური კონსოლი %d

en: Serial %d
ka: სერიული %d

en: No text console available
ka: ტექსტური კონსოლი მიუწვდომელია

en: Graphical Console
ka: გრაფიკული კონსოლი

en: virt-manager does not support more than one graphical console
ka: virt-manager -ს ერთზე მეტი გრაფიკული კონსოლის მხარდაჭერა არ გააჩნია

en: Graphical console not configured for guest
ka: სტუმრის გრაფიკული კონსოლი ჯერ მორგებული არაა

en: Guest has crashed.
ka: სტუმარი ავარიულად გაითიშა.

en: Guest is not running.
ka: სტუმარი გაშვებული არაა.

en: Connecting to graphical console for guest
ka: სტუმრის გრაფიკულ კონსოლთან მიერთება

en: Error connecting to graphical console:
    %s
ka: გრაფიკულ კონსოლზე მიერთების შეცდომა:
    %s

en: Viewer authentication error: %s
ka: მნახველის ავთენტიკაციის შეცდომა: %s

en: USB redirection error
ka: USB-ის გადამისამართების შეცდომა

en: Viewer was disconnected.
ka: გადახედვის კლიენტი გაითიშა.

en: SSH tunnel error output: %s
ka: SSH-ის გვირაბის გამოტანილი შეცდომა: %s

en: Viewer is disconnecting.
ka: გადახედვის კლიენტი ითიშება.

en: Viewer window closed.
ka: გადახედვის ფანჯარა დაიხურა.

en: Press %s to release pointer.
ka: კურსორის გასათავისუფლებლად დააწექით %s-ს.

en: Floppy %(index)d
ka: დისტეკა %(index)d

en: %(bus)s Disk %(index)d
ka: %(bus)s დისკი %(index)d

en: Serial %(num)d
ka: სერიული %(num)d

en: Parallel %(num)d
ka: პარალელური %(num)d

en: Console %(num)d
ka: კონსოლი %(num)d

en: Channel (%(name)s)
ka: არხი (%(name)s)

en: Channel %(type)s
ka: არხი %(type)s

en: Display %s
ka: ეკრანი %s

en: %(bus)s Redirector %(index)d
ka: %(bus)s გადამისამართება %(index)d

en: Sound %s
ka: ხმა %s

en: Video %s
ka: ვიდეო %s

en: Filesystem %(path)s
ka: ფაილური სისტემა %(path)s

en: Controller %(controller)s %(index)s
ka: კონტროლერი %(controller)s %(index)s

en: Controller %(controller)s
ka: კონტროლერი %(controller)s

en: TPM v%(version)s
ka: TPM-ს ვერსია %(version)s

en: _Add Hardware
ka: _აპარატურის დამატება

en: _Remove Hardware
ka: _აპარატურის წაშლა

en: Libvirt or hypervisor does not support UEFI.
ka: Libvirt-ს ან ჰაიპერვაიზორს UEFI-ის მხარდაჭერა არ გააჩნია.

en: Libvirt did not detect any UEFI/OVMF firmware image installed on the host.
ka: Libvirt-მა ვერ იპოვა ამ ჰოსტზე დაყენებული UEFI/OVMF მიკროკოდის დისკის ასლის ფაილი.

en: Version
ka: ვერსია

en: Application Default
ka: აპლიკაციის ნაგულისხმები

en: Hypervisor Default
ka: ჰაიპერვაიზორის ნაგულისხმები

en: Clear CPU configuration
ka: CPU-ის კონფიგურაციის გასუფთავება

en: Disk bus:
ka: დისკის მატარებელი:

en: Error launching hardware dialog: %s
ka: აპარატურის ფანჯრის გახსნის შეცდომა: %s

en: Are you sure you want to remove this device?
ka: დარწმუნებული ბრძანდებით, რომ გნებავთ, ეს მოწყობილობა წაშალოთ?

en: Unknown
ka: უცნობი

en: Error applying changes: %s
ka: ცვლილებების გადატარების შეცდომა: %s

en: Error changing autostart value: %s
ka: ავტომატური გაშვების მნიშვნელობის შეცვლის შეცდომა: %s

en: Cannot set initrd without specifying a kernel path
ka: "initrd"-ის დაყენება ბირთვის ბილიკის მითითების გარეშე შეუძლებელია

en: Cannot set kernel arguments without specifying a kernel path
ka: ბირთვის არგუმენტების მითითება შეუძლებელია ბირთვის ბილიკის მითითების გარეშე

en: An init path must be specified
ka: "init"-ის ბილიკის მითითება აუცილებელია

en: Disk '%(path)s' is already in use by other guests %(names)s
ka: დისკი '%(path)s' უკვე გამოიყენება სხვა სტუმრების მიერ: %(names)s

en: Do you really want to use the disk?
ka: მართლა გნებავთ ამ დისკის გამოყენება?

en: Remove this device from the virtual machine
ka: ამ მოწყობილობის ვირტუალური მანქანიდან წაშლა

en: Error refreshing hardware page: %s
ka: აპარატურის გვერდის განახლების შეცდომა: %s

en: %(received)d %(units)s read
ka: წაკითხულია %(received)d %(units)s

en: %(transferred)d %(units)s write
ka: ჩაწერილია %(transferred)d %(units)s

en: %(received)d %(units)s in
ka: მიღებულია %(received)d %(units)s

en: %(transferred)d %(units)s out
ka: გაცემულია %(transferred)d %(units)s

en: Disabled
ka: გათიშულია

en: %(current-memory)s of %(total-memory)s
ka: %(current-memory)s %(total-memory)s-დან

en: Absolute Movement
ka: აბსოლუტური გადაადგილება

en: Relative Movement
ka: დამოკიდებული გადაადგილება

en: Hypervisor does not support removing this device
ka: ჰაიპერვაიზორს ამ მოწყობილობის წაშლის მხარდაჭერა არ გააჩნია

en: %(graphicstype)s Server
ka: %(graphicstype)s სერვერი

en: Serial Device
ka: სერიული მოწყობილობა

en: Parallel Device
ka: პარალელური მოწყობილობა

en: Console Device
ka: კონსოლის მოწყობილობა

en: Channel Device
ka: არხის მოწყობილობა

en: Primary Console
ka: ძირითადი კონსოლი

en: Off
ka: გამორთულია

en: On
ka: ჩართული

en: Physical %s Device
ka: ფიზიკური მოწყობილობა %s

en: Cannot remove last video device while Graphics/Display is attached.
ka: მაშინ, როცა გრაფიკა/ეკრანი ჯერ კიდევ მიმაგრებულია, ბოლო ვიდეო მოწყობილობას ვერ წაშლით.

en: %(device)s on %(address)s
ka: %(device)s %(address)s-ზე

en: Cannot remove controller while devices are attached.
ka: შეუძლებელ კონტროლერის წაშლა მაშინ, როცა მოწყობილობები მიმაგრებულია.

en: Hard Disk
ka: მყარი დისკი

en: Network (PXE)
ka: ქსელი (PXE)

en: No bootable devices
ka: ჩატვირთვადი მოწყობილობების გარეშე

en: Overview
ka: გადახედვა

en: OS information
ka: ოს-ის ინფორმაცია

en: Performance
ka: წარმადობა

en: CPUs
ka: CPU

en: Boot Options
ka: ჩატვირთვის მორგება

en: Console for device type '%s' is not supported
ka: კონსოლი მოწყობილობის ტიპისთვის %s მხარდაჭერილი არაა

en: _Copy
ka: _კოპირება

en: _Paste
ka: _ჩასმა

en: Error connecting to text console: %s
ka: ტექსტურ კონსოლზე მიერთების შეცდომა: %s

en: external snapshots not supported with this libvirt connection
ka: ამ libvirt-ის კავშირზე გარე სწრაფი ასლები მხარდაჭერილი არაა

en: Error creating snapshot: %s
ka: სწრაფი ასლის შექმნის შეცდომა: %s

en: Snapshot
ka: სწრაფი ასლი

en: Error validating snapshot: %s
ka: სწრაფი ასლის გადამოწმების შეცდომა: %s

en: Creating snapshot
ka: სწრაფი ასლის შექმნა

en: Creating virtual machine snapshot
ka: ვირტუალური მანქანის სწრაფი ასლის შექმნა

en: Mixing external and internal snapshots for the same VM is not recommended. Are you sure you want to continue?
ka: გარე და შიდა სწრაფი ასლების შერევა იგივე ვმ-სთვის რეკომენდებული არაა. მართლა გნებავთ, გააგრძელოთ?

en: _Start snapshot
ka: _სწრაფი ასლის გაშვება

en: _Delete snapshot
ka: სწრაფი ასლის _წაშლა

en: Error refreshing snapshot list: %s
ka: სწრაფი ასლების სიის განახლების შეცდომა: %s

en: %(vm)s
    <span size='small'>VM State: %(state)s (External)</span>
ka: %(vm)s
    <span size='small'>ვმ-ის მდგომარეობა: %(state)s (გარე) </span>

en: %(vm)s
    <span size='small'>VM State: %(state)s</span>
ka: %(vm)s
    <span size='small'>ვმ-ის მდგომარეობა: %(state)s</span>

en: <b>Snapshot '%(name)s':</b>
ka: <b>სწრაფი ასლი '%(name)s':</b>

en: External disk and memory
ka: გარე დისკი და მეხსიერება

en: External memory only
ka: მხოლოდ გარე მეხსიერება

en: External disk only
ka: მხოლოდ გარე დისკი

en: Saved memory state will not be part of the snapshot
ka: მეხსიერების შენახული მდგომარეობა სწრაფი ასლის ნაწილი არ იქნება

en: The domain is currently saved. Due to technical limitations that saved memory state will not become part of the snapshot. Running it later will be the same as having forced the system off mid-flight. It is recommended to snapshot either the running or shut down system instead.
ka: ამჟამად დომენი სენახულია. ტექნიკური შეზღუდევების გამო შენახული მეხსიერების მდგომარეობა სწრაფი ასლის ნაწილი ვერ გახდება. მისი მოგვიანებით გაშვება იგივეა, რაც სისტემა შუა მუშაობისას გამორთოთ. რეკომენდებულია, აიღოთ სწრაფი ასლი ან გაშვებული, ან გამორთული მანქანის.

en: Are you sure you want to run the snapshot '%(name)s'? All the disk changes since the last snapshot was created will be discarded.
ka: მართლა გნებავთ, გაუშვათ სწრაფი ასლი '%(name)s'? ყველა ცვლილება დისკებზე, რომელიც ბოლო სწრაფი ასლის შექმნის შემდეგ შევიდა, მოცილებული იქნება.

en: Are you sure you want to run the snapshot '%(name)s'? All the disk and configuration changes since the last snapshot was created will be discarded.
ka: მართლა გნებავთ, გაუშვათ სწრაფი ასლი '%(name)s'? ყველა დისკისა და კონფიგურაციი ცვლილებები მას შემდეგ, რაც სწრაფი ასლი აიღეთ, დაიკარგება.

en: Saved state will be removed to avoid filesystem corruption
ka: ფაილური სისტემის დაზიანების თავიდან ასაცილებლად შენახული მდგომარეობა წაიშლება

en: Snapshot '%s' contains only disk and no memory state. Restoring the snapshot would leave the existing saved state in place, effectively switching a disk underneath a running system. Running the domain afterwards would likely result in extensive filesystem corruption. Therefore the saved state will be removed before restoring the snapshot.
ka: სწრაფი ასლი '%s' შეიცავს, მხოლოდ, დისკს, მაგრამ არა მეხსიერების მდგომარეობას. ამ სწრაფი ასლის აღდგენამ, შეიძლება, დატოვოს შენახული მდგომარეობა უცვლელად და ამით დისკი შეცვალოს. მისი გაშვებულად დატოვება დიდი ხნის განმავლობაში დიდი შანსით ფაილური სისტემის დაზიანების გამოიწვევს და ამითომ შენახული მდგომარეობა წაიშლება, სანამ სწრაფი ასლის აღდგენა მოხდება.

en: Running snapshot
ka: სწრაფი ასლის გაშვება

en: Running snapshot '%s'
ka: სწრაფი ასლის გაშვება ('%s')

en: Error running snapshot '%s'
ka: სწრაფი ასლის გაშვების შეცდომა '%s'

en: Are you sure you want to permanently delete the selected snapshots?
ka: დარწმუნებული ბრძანდებით, რომ გნებავთ, მონიშნული სწრაფი ასლები სამუდამოდ წაშალოთ?

en: Deleting snapshot
ka: სწრაფი ასლის წაშლა

en: Deleting snapshot '%s'
ka: სწრაფი ასლის წაშლა ('%s')

en: Error deleting snapshot '%s'
ka: სწრაფი ასლის წაშლის შეცდომა ('%s')

en: No snapshot selected.
ka: სწრაფი ასლი მონიშნული არაა.

en: Multiple snapshots selected.
ka: მონიშნულია ბევრი სწრაფი ასლი.

en: Error selecting snapshot: %s
ka: სწრაფი ასლის მონიშვნის შეცდომა: %s

en: Guest is on a remote host, but is only configured to allow local file descriptor connections.
ka: სტუმარი დაშორებულ ჰოსტზეა, მაგრამ მორგებულია, რომ დაუშვას ლოკალური ფაილის დესკრიტპორით მიერთება.

en: Guest is configured for TLS only which does not work over SSH.
ka: სტუმარი მორგებულია მხოლოდ TLS-ზე, რომელიც SSH-ის ზემოდან არ მუშაობს.

en: Guest is on a remote host with transport '%s' but is only configured to listen locally. To connect remotely you will need to change the guest's listen address.
ka: სტუმარი დაშორებულ ჰოსტზეა ტრანსპორტით '%s'. მაგრამ ის, მხოლოდ, ლოკალურად უსმენს. იმისათვის რომ გარედან დაუკავშირდეთ, სტუმრის მოსმენის მისამართი უნდა შეცვალოთ.

en: Unable to provide requested credentials to the VNC server.
    The credential type %s is not supported
ka: მოთხოვნილი ავტორიზაციის დეტალების VNC სერვერზე გადაცემა შეუძლებელია.
    ავტორიზაციის დეტალების ტიპი %s მხარდაჭერილი არაა

en: GTK-VNC viewer is too old
ka: GTK-VNC მნახველი ძალიან ძველია

en: Encountered SPICE %(error-name)s
ka: SPICE-ის შეცდომა: %(error-name)s

en: Guest agent is not available.
ka: სტუმრის აგენტი ხელმიუწვდომელია.

en: %s available in the default location
ka: %s ხელმისაწვდომია ნაგულისხმებ მდებარეობაში

en: The emulator may not have search permissions for the path '%s'.
ka: ემულატორს ბილიკზე %s ძებნის წვდომა არ გააჩნია.

en: Do you want to correct this now?
ka: ახლა შეასწორებთ?

en: Don't ask about these directories again.
ka: ამ საქაღალდეების შესახებ აღარ მკითხო.

en: Errors were encountered changing permissions for the following directories:
ka: შეცდომა შემდეგი საქაღალდეების წვდომების შეცვლისას:

en: A storage path must be specified.
ka: საცავის ბილიკის მითითება აუცილებელია.

en: Te_mplate:
ka: _შაბლონი:

en: _Source path:
ka: _წყაროს ბილიკი:

en: You may need to 'Enable shared memory' on the 'Memory' screen.
ka: შეიძლება დაგჭირდეთ "გაზიარებული მეხსიერების ჩართვა" "მეხსიერების" ჩანართზე.

en: Spice server
ka: SPICE-ის სერვერი

en: VNC server
ka: VNC-ის სერვერი

en: Address
ka: მისამართი

en: Localhost only
ka: მხოლოდ localhost

en: All interfaces
ka: ყველა ინტერფეისი

en: Auto
ka: ავტომატური

en: A_uto (Port %(port)d)
ka: ავტომატური (პორტი %(port)d)

en: No media selected
ka: მედიის გარეშე

en: Media Unknown
ka: უცნობი მედია

en: No media detected
ka: დისკი ნაპოვნი არაა

en: Usermode networking
ka: მომხმარებლის დონის ქსელი

en: Virtual network
ka: ვირტუალური ქსელი

en: Inactive
ka: არააქტიური

en: Bridge device...
ka: ხიდის მოწყობილობა...

en: Macvtap device...
ka: Macvtap მოწყობილობა...

en: vDPA device...
ka: vDPA მოწყობილობა...

en: Virtual Network is not active.
ka: ვირტუალური ქსელი აქტიური არაა.

en: Virtual Network '%s' is not active. Would you like to start the network now?
ka: ვირტუალური ქსელი %s აქტიური არაა. გნებავთ ახლა გავუშვა?

en: Could not start virtual network '%(device)s': %(error)s
ka: ვირტუალური ქსელის '%(device)s' გაშვების შეცდომა: %(error)s

en: Emulated
ka: ემულირებული

en: CID
ka: cID

en: Checking for virtualization packages...
ka: ვირტუალიზაციის პაკეტების შემოწმება...

en: Input Error
ka: შეყვანის შეცდომა

en: Validation Error: %s
ka: შემოწმების შეცდომა: %s

en: There are unapplied changes. Would you like to apply them now?
ka: არსებობს გადაუტარებელი ცვლილებები. გნებავთ ახლა გადავატარო?

en: Don't warn me again.
ka: აღარ გამაფრთხილო.

en: Don't ask me again
ka: აღარ მკითხო

en: Error launching host dialog: %s
ka: ჰოსტის ფანჯრის გაშვების შეცდომა: %s

en: %(currentmem)s of %(maxmem)s
ka: %(currentmem)s %(maxmem)s-დან

en: %(connection)s - Connection Details
ka: %(connection)s - შეერთბის დეტალები

en: Networks
ka: ქსელები

en: Libvirt connection does not support virtual network management.
ka: Libvirt-ის შეერთებას ვირტუალური ქსელის მართვის მხარდაჭერა არ გააჩნია.

en: Connection not active.
ka: შეერთება ააქტიური არაა.

en: No virtual network selected.
ka: ვირტუალურ ქსელი არჩეული არაა.

en: Error selecting network: %s
ka: ქსელის არჩევის შეცდომა: %s

en: Routed network
ka: დარაუტებული ქსელი

en: Isolated network, internal routing only
ka: ქსელი იზოლირებულია, ხელმისაწვდომია მხოლოდ შიდა რაუტინგი

en: Isolated network, routing disabled
ka: იზოლრებული ქსელი. რაუტინგი გათიშულია

en: On Boot
ka: ჩატვირთვისას

en: Are you sure you want to permanently delete the network %s?
ka: დარწმუნებული ხართ, რომ გსურთ სამუდამოდ წაშალოთ ქსელი "%s"?

en: Error deleting network '%s'
ka: ქსელის წაშლის შეცდომა: '%s'

en: Error starting network '%s'
ka: ქსელის გაშვების შეცდომა: '%s'

en: Error stopping network '%s'
ka: ქსელის გაჩერების შეცდომა: '%s'

en: Error launching network wizard: %s
ka: ქსელის მოჯადოქრო ელემენტის გაშვების შეცდომა: %s

en: Error changing network settings: %s
ka: ქსელის პარამეტრების შეცვლის შეცდომა: %s

en: Copy Volume Path
ka: ტომის ბილიკის კოპირება

en: Volumes
ka: საცავები

en: Size
ka: ზომა

en: Format
ka: ფორმატი

en: Used By
ka: გამოყენებულია

en: Storage Pools
ka: საცავის პულები

en: Libvirt connection does not support storage management.
ka: Libvirt-ის შეერთებას საცავის მართვის მხარდაჭერა არ გააჩნია.

en: %(bytesfree)s Free / <i>%(bytesinuse)s In Use</i>
ka: %(bytesfree)s თავისუფალი / <i>%(bytesinuse)s დაკავებული</i>

en: Create new volume
ka: ახალი ტომის შექმნა

en: Pool does not support volume creation
ka: პულს ტომის შექმნის მხარდაჭერა არ გააჩნია

en: No storage pool selected.
ka: საცავის პული არჩეული არაა.

en: Error selecting pool: %s
ka: პულის არჩევის შეცდომა: %s

en: Error stopping pool '%s'
ka: პულის გაჩერების შეცდომა: '%s'

en: Error starting pool '%s'
ka: პულის გაშვების შეცდომა: '%s'

en: Error launching pool wizard: %s
ka: პულის გამყოლის გაშვების შეცდომა: %s

en: Are you sure you want to permanently delete the pool %s?
ka: დარწმუნებული ხართ, რომ გსურთ სამუდამოდ წაშალოთ პული "%s"?

en: Error deleting pool '%s'
ka: პულის წაშლის შეცდომა: '%s'

en: Error refreshing pool '%s'
ka: პულის განახლების შეცდომა: '%s'

en: Error launching volume wizard: %s
ka: ტომის გამყოლის გაშვების შეცდომა: %s

en: Are you sure you want to permanently delete the volume %s?
ka: დარწმუნებული ხართ, რომ გსურთ სამუდამოდ წაშალოთ ტომი "%s"?

en: Error deleting volume '%s'
ka: ტომის წაშლის შეცდომა: '%s'

en: Error changing pool settings: %s
ka: პულის პარამეტრების შეცვლის შეცდომა: %s

en: Authentication required
ka: საჭიროა ავთენტიკაცია

en: The remote host requires a version of netcat/nc which supports the -U option.
ka: დაშორებული ჰოსტი ითხოვს netcat/nc-ის ვერსიას, რომელსაც -U პარამეტრის მხარდაჭერა გააჩნია.

en: Configure SSH key access for the remote host, or install an SSH askpass package locally.
ka: მოირგეთ SSH გასაღებით წვდომა დაშორებული ჰოსტისთვის, ან დააყენეთ SSH-ის პაკეტი askpass ლოკალურად.

en: Verify that an appropriate libvirt daemon is running on the remote host.
ka: შეამოწმეთ, რომ დაშორებულ ჰოსტზე სათანადო სერვისი 'libvirtd' გაშვებულია.

en: Verify that:
     - A Xen host kernel was booted
     - The Xen service has been started
ka: შეამოწმეთ, არის თუ არა:
     - Xen-ის ჰოსტი ჩატვირთული
     - გაშვებულია, თუ არა Xen-ის სერვისი

en: Could not detect a local session: if you are running virt-manager over ssh -X or VNC, you may not be able to connect to libvirt as a regular user. Try running as root.
ka: ლოკალური სესიის აღმოჩენა შეუძლებელია: თუ virt-manager გაშვებული გაქვთ ssh -X-ით ან VNC-ით, შეიძლება, libvirt-თან დაკავშირება ჩვეულებრივი მომხმარებლით ვერ შეძლოთ. სცადეთ, root-ით გაუშვათ.

en: Verify that an appropriate libvirt daemon is running.
ka: შეამოწმეთ, რომ სათანადო სერვისი 'libvirtd' გაშვებულია.

en: Unable to connect to libvirt %s.
ka: "libvirt"-თან მიერთება შეუძლებელია: %s.

en: Virtual Machine Manager Connection Failure
ka: ვირტუალური მანქანის მმართველის არასწორი შეერთება

en: Could not detect a default hypervisor. Make sure the appropriate QEMU/KVM virtualization and libvirt packages are installed to manage virtualization on this host.
ka: ნაგულისხმევი ჰაიპერვიზორის აღმოჩენა შეუძლებელია. დარწმუნდით, რომ QEMU/KVM-ის ვირტუალიზაციის და libvirt-ის პაკეტები დაყენებულია.

en: A virtualization connection can be manually added via File->Add Connection
ka: ვირტუალიზაციის მიერთება შეგიძლიათ ხელი დაამატოთ მენიუდან ფაილი->მიერთების დამატება

en: Error launching libguestfs appliance: %s
ka: "libguestfs"-ის შეკუმშული მანქანის გაშვების შეცდომა: %s

en: Inspection found no operating systems.
ka: შემოწმებამ ოპერაციული სისტემები ვერ იპოვა.

en: Error inspection VM: %s
ka: ვმ-ის ინსპექტირების შეცდომა: %s

en: Cannot inspect VM on remote connection
ka: დაშორებულ შეერთბაზე მყოფი ვმ-ის შემოწმება შეუძლებელია

en: Running
ka: გაშვებულია

en: Paused
ka: შეჩერებულია

en: Shutting Down
ka: მიმდინარეობს გამორთვა

en: Saved
ka: შენახულია

en: Shutoff
ka: გამორთულია

en: Crashed
ka: ავარიულია

en: Suspended
ka: გაჩერებულია

en: Booted
ka: ჩატვირთულია

en: Migrated
ka: მიგრირებულია

en: Restored
ka: აღდგენილია

en: From snapshot
ka: სწრაფი ასლიდან

en: Unpaused
ka: გაგრძელებულია

en: Migration canceled
ka: მიგრაცია გაუქმდა

en: Save canceled
ka: შენახვა გაუქმდა

en: Event wakeup
ka: მოვლენის გაღვიძება

en: User
ka: მომხმარებელი

en: Migrating
ka: მიგრირება

en: Saving
ka: შენახვა

en: Dumping
ka: დამპის ჩაწერა

en: I/O error
ka: I/O შეცდომა

en: Shutting down
ka: მიმდინარეობს გამორთვა

en: Shut Down
ka: გამორთვა

en: Destroyed
ka: განადგურებულია

en: Failed
ka: შეცდომა

en: Panicked
ka: დაპანიკებულია

en: Error launching manager: %s
ka: მმართველის გაშვების შეცდომა: %s

en: _New
ka: _ახალი

en: _Connect
ka: _შეერთება

en: Dis_connect
ka: _განმხოლოება

en: De_lete
ka: _წაშლა

en: CPU usage
ka: CPU-ის გამოყენება

en: Host CPU usage
ka: ჰოსტს CPU-ის გამოყენება

en: Memory usage
ka: მეხსიერების გამოყენება

en: Disk I/O
ka: დისკის I/O

en: Network I/O
ka: ქსელის I/O

en: This will remove the connection:
    
    %s
    
    Are you sure?
ka: ეს წაშლის შეერთებას:
    
    %s
    
    დარწმუნებული ბრძანდებით?

en: %(uri)s (Double click to connect)
ka: %(uri)s (შესაერთებლად დააწკაპუნეთ ორჯერ)

en: %(connection)s - Not Connected
ka: %(connection)s - დაკავშირებული არაა

en: %(connection)s - Connecting...
ka: შეერთება - %(connection)s...

en: _Restore
ka: _აღდგენა

en: Resume the virtual machine
ka: ვირტუალური მანქანის მუშაობის გაგრძელება

en: Disabled in preferences dialog.
ka: გათიშულია პარამეტრების ფანჯარაში.

en: Error launching migrate dialog: %s
ka: მიგრაციის ფანჯრის გახსნის შეცდომა: %s

en: Direct
ka: პირდაპირი

en: Tunnelled
ka: გვირაბირებული

en: <span size='large'>Migrate '%(vm)s'</span>
ka: <span size='large'>'%(vm)s'-ის მიგრაცია</span>

en: A valid destination connection must be selected.
ka: აირჩიეთ მოქმედი სამიზნემდე მიერთება.

en: A remotely accessible libvirt URI is required for tunneled migration, but the selected connection is a local URI. Libvirt will reject this unless you add a transport.
ka: გვირაბით მიგრაციისთვის აუცილებელია დაშორებულად წვდომადი libvirt-ის URI, მაგრამ, არსებული კავშირი ლოკალური URI-ია. Libvirt ამას არ მიიღებთ, თუ ტრანსპორტს არ დაამატებთ.

en: %(uri)s (Hypervisors do not match)
ka: %(uri)s (ჰაიპერვაიზორები არ ემთხვევა)

en: %(uri)s (Disconnected)
ka: %(uri)s (გათიშულია)

en: %(uri)s (Same connection)
ka: %(uri)s (იგივე შეერთება)

en: No usable connections available.
ka: გამოყენებადი შეერთებების გარეშე.

en: Unable to migrate guest: %s
ka: სტუმრის მიგრაციის შეცდომა: %s

en: Uncaught error validating input: %s
ka: შეცდომის დამუშავების გადაუჭერელი შეყვანა: %s

en: Migrating VM '%s'
ka: ვმ-ის მიგრაცია: '%s'

en: Migrating VM '%(name)s' to %(host)s. This may take a while.
ka: მიმდინარეობს ვმ-ის '%(name)s' მიგრაცია ჰოსტზე '%(host)s'. ამას საკმაო დრო შეიძლება, დასჭირდეს.

en: Error cancelling migrate job: %s
ka: მიგრაციის ამოცანის გაუქმების შეცდომა: %s

en: Can not change shared memory setting when <numa> is configured.
ka: როცა <NUMA> მორგებულია, გაზიარებული მეხსიერების პარამეტრებს ვერ შეცვლით.

en: Libvirt may not be new enough to support memfd.
ka: შეიძლება, Libvirt საკმარისად ახალი არაა, რომ memfd-ის მხარდაჭერა ჰქონდეს.

en: Libvirt connection does not support snapshots.
ka: Libvirt-ის შეერთებას სწრაფი ასლების მხარდაჭერა არ გააჩნია.

en: Could not find specified device in the inactive VM configuration: %s
ka: ვერ ვიპოვე მითითებული მოწყობილობა არააქტიური ვმ-ის კონფიგურაციაში: %s

en: Saving domain to disk
ka: დომენის დისკზე ჩაწერა

en: Migrating domain
ka: დომენის მიგრაცია

en: Isolated network
ka: იზოლირებული ქსელი

en: NAT to %s
ka: NAT-ი %s-ში

en: Route to %s
ka: რაუტი %s-მდე

en: %s network
ka: %s ქსელი

en: Interface %s
ka: ინტერფეისი %s

en: Filesystem Directory
ka: ფაილური სისტემის საქაღალდე

en: Pre-Formatted Block Device
ka: წინასწარ დაფორმატებული ბლოკური მოწყობილობა

en: Network Exported Directory
ka: ქსელურად გამოტანილი საქაღალდე

en: LVM Volume Group
ka: LVM ტომების ჯგუფი

en: Physical Disk Device
ka: ფიზიკური დისკის მოწყობილობა

en: iSCSI Target
ka: iSCSI სამიზნე

en: SCSI Host Adapter
ka: SCSI ჰოსტის ადაპტერი

en: Multipath Device Enumerator
ka: მრავალბილიკა მოწყობილობების აღმრიცხი

en: Gluster Filesystem
ka: Gluster-ის ფაილური სისტემა

en: RADOS Block Device/Ceph
ka: RADOS ბლოკური მოწყობილობა/Ceph

en: ZFS Pool
ka: ZFS-ის პული

en: Type to start searching...
ka: მოსაძებნად დაიწყეთ აკრეფა...

en: Error launching preferences: %s
ka: პარამეტრების ფანჯრის გახსნა: %s

en: Always
ka: ყოველთვის

en: Fullscreen only
ka: მხოლოდ მთელ ეკრანზე

en: Never
ka: არასდროს

en: System default (%s)
ka: სისტემურად ნაგულისხმები (%s)

en: Manual redirect only
ka: მხოლოდ ხელით გადამისამართება

en: Auto redirect on USB attach
ka: USB-ის ავტომატური გადამისამართება მიერთებისას

en: Application default
ka: აპლიკაციის ნაგულისხმები მნიშვნელობა

en: Nearest host CPU model
ka: ჰოსტის CPU-ის უახლოესი მოდელი

en: System default
ka: სისტემის ნაგულისხმები

en: python libguestfs support is not installed
ka: libguesfs-ის python-ის მხარდაჭერა დაყენებული არაა

en: Configure grab key combination
ka: ღილაკების ჩაჭერის მალსახმობის მიმდევრობის მორგება

en: You can now define grab keys by pressing them.
    To confirm your selection please click OK button
    while you have desired keys pressed.
ka: ახლა შეგიძლიათ დაამატოთ ღილაკების ჩაჭერა მათი დაჭერით.
    იმისათვის, რომ თქვენი არჩევანი დაადასტუროთ, დააწკაპუნეთ ღილაკს 'დიახ'
    სანამ სასურველ ღილაკებზე ჯერ კიდევ გიჭირავთ.

en: Please press desired grab key combination
ka: დააწექით ჩაჭერის ღილაკების კომბინაციას

en: Locate existing storage
ka: არსებული საცავის ბილიკის მითითება

en: Locate or create storage volume
ka: საცავის ტომის შექმნა ან გამოყენება

en: Locate ISO media
ka: ISO დისკის ბილიკის მითითება

en: Locate ISO media volume
ka: ISO ტომის მოძებნა

en: Locate floppy media
ka: დისკეტის ბილიკის მითითება

en: Locate floppy media volume
ka: დისკეტის ფაილის მოძებნა

en: Locate directory volume
ka: საქაღალდეების საცავის მითითება

en: Choose Storage Volume
ka: აირჩიეთ საცავის ტომი

en: Cannot use local storage on remote connection.
ka: დაშორებულ შეერთებაზე ლოკალური საცავის გამოყენება შეუძლებელია.

en: _Show Virtual Machine Manager
ka: _ვირტუალური მანქანების მმართველის ჩვენება

en: Error starting Virtual Machine Manager
ka: ვირტუალური მანქანების მმართველის გაშვების შეცდომა

en: Error starting Virtual Machine Manager: %(error)s
ka: ვირტუალური მანქანის გაშვების შეცდომა: %(error)s

en: _Reboot
ka: _გადატვირთვა

en: F_orce Reset
ka: _ძალით გადატვირთვა

en: _Force Off
ka: ძ_ალით გამორთვა

en: Sa_ve
ka: _შენახვა

en: R_esume
ka: _გაგრძელება

en: Clone...
ka: კლონირება...

en: Migrate...
ka: მირაცია...

en: Error cancelling save job: %s
ka: შენახვის დავალების გაუქმების შეცდომა: %s

en: Are you sure you want to save '%s'?
ka: დარწმუნებული ხართ რომ გსურთ შეინახოთ %s?

en: Error saving domain: %s
ka: დომენის შენახვის შეცდომა: %s

en: Saving Virtual Machine
ka: ვირტუალური მანქანის შენახვა

en: Saving virtual machine memory to disk
ka: ვირტუალური მანქანის მეხსიერების დისკზე ჩაწერა

en: Are you sure you want to force poweroff '%s'?
ka: დარწმუნებული ხართ რომ გსურთ ძალით გამორთოთ %s?

en: This will immediately poweroff the VM without shutting down the OS and may cause data loss.
ka: ეს ავტომატურად გამორთავს ვირტუალურ მანქანას ოს-ის გათიშვის გარეშე და შეიძლება, მონაცემების კარგვა გამოიწვიოს.

en: Error shutting down domain
ka: დომენის გამორთვის შეცდომა

en: Are you sure you want to pause '%s'?
ka: დარწმუნებული ხართ რომ გსურთ შეაჩეროთ %s?

en: Error pausing domain
ka: დომენის შეჩერების შეცდომა

en: Error unpausing domain
ka: დომენის შეჩერების მოხსნის შეცდომა

en: Error restoring domain: %s
ka: დომენის აღდგენის შეცდომა: %s

en: The domain could not be restored. Would you like
    to remove the saved state and perform a regular
    start up?
ka: დომენის აღდგენა შეუძლებელია. გნებავთ,
    წაშალოთ შენახული მდგომარეობა და შეასრულოთ
    ჩვეულებრივი გაშვვება?

en: Error removing domain state: %s
ka: დომენს მდგომარეობის წაშლის შეცდომა: %s

en: Restoring Virtual Machine
ka: ვირტუალური მანქანის აღდგენა

en: Restoring virtual machine memory from disk
ka: ვირტუალური მანქანის მეხსიერების დისკიდან აღდგენა

en: Error starting domain
ka: დომენის გაშვების შეცდომა

en: Are you sure you want to poweroff '%s'?
ka: დარწმუნებული ხართ რომ გსურთ გამორთოთ %s?

en: Are you sure you want to reboot '%s'?
ka: დარწმუნებული ხართ რომ გსურთ გადატვირთოთ %s?

en: Error rebooting domain
ka: დომენის გადატვირთვის შეცდომა

en: Are you sure you want to force reset '%s'?
ka: დარწმუნებული ხართ რომ გსურთ ძალით გადატვირთოთ %s?

en: This will immediately reset the VM without shutting down the OS and may cause data loss.
ka: ეს ავთომატურად გამორთავს და ჩართავს ვმ-ს ოს-ის სწორად გათიშვის გარეშე და შეიძლება, მონაცემების დაკარგვა გამოიწვიოს.

en: Error resetting domain
ka: დომენის თავიდან გაშვების შეცდომა

en: Error launching details: %s
ka: გაშვების შეცდომს დეტალები: %s

en: This will abort the installation. Are you sure?
ka: დაყენება შეწყდება. დარწმუნებული ბრძანდებით?

en: %(vm-name)s on %(connection-name)s
ka: %(vm-name)s %(connection-name)s-ზე

en: Manage VM snapshots
ka: ვმ-ის სწრაფი ასლების მართვა

en: Error taking screenshot: %s
ka: ეკრანის ანაბეჭდის აღების შეცდომა: %s

en: Error initializing spice USB device widget
ka: SPICE-ის USB ვიჯეტის ინიციალიზაციის შეცდომა

en: Select USB devices for redirection
ka: აირჩიეთ გადასამისამართებელი USB მოწყობილობები

en: Save Virtual Machine Screenshot
ka: ვირტუალური მანქანის ეკრანის ანაბეჭდის შენახვა

en: PNG files
ka: PNG ფაილები

en: _Save
ka: შ_ენახვა

en: There are unapplied changes.
ka: გადაუტარებელი ცვლილებები.

en: Your changes will be lost if you leave this tab. Really leave this tab?
ka: თქვენი ცვლილებები დაიკარგება, თუ ამ ჩანართიდან გახვალთ. გნებავთ, გახვიდეთ?

en: Your XML changes will be lost if you leave this tab. Really leave this tab?
ka: თქვენი XML-ის ცვლილებები დაიკარგება, თუ გახვალთ ამ ჩანართიდან. მართლა გნებავთ ამ ჩანართიდან გასვლა?

en: Host does not support virtualization type '%(virttype)s' for architecture '%(arch)s'
ka: ჰოსტს არ აქვს მხარდაჭერა ვირტუალიზაციის ტიპისთვის '%(virttype)s' არქიტექტურაზე '%(arch)s'

en: Host does not support any virtualization options for architecture '%(arch)s'
ka: ჰოსტს არ აქვს ვირტუალიზაციის მხარდაჭერა არქიტექტურისთვის '%(arch)s'

en: Host does not support virtualization type '%(virttype)s'
ka: ჰოსტს ვირტუალიზაციის ამ ტიპის მხარდაჭერა არ გააჩნია: '%(virttype)s'

en: Host does not support any virtualization options
ka: ჰოსტს ვირტუალიზაციის არცერთი ტიპის მხარდაჭერა არ გააჩნია

en: Host does not support domain type %(domain)s with machine '%(machine)s' for virtualization type '%(virttype)s' with architecture '%(arch)s'
ka: ჰოსტს არ აქვს მხარდაჭერა დომების ტიპისთვის %(domain)s მანქანაზე '%(machine)s' ვირტუალიზაციის ტიპისთვის '%(virttype)s' არქიტექტურაზე '%(arch)s'

en: Host does not support domain type %(domain)s for virtualization type '%(virttype)s' with architecture '%(arch)s'
ka: ჰოსტს არ აქვს დომენის ტიპის %(domain)s მხარდაჭერა ვირტუალიზაციის ტიპისთვის %(virttype)s არქიტექტურაზე '%(arch)s'

en: See man page for examples and full option syntax.
ka: მაგალითებისთვის და სრული პარამეტრის სინტაქსისთვის იხილეთ სახელმძღვანელოს გვერდი.

en: Use '--option=?' or '--option help' to see available suboptions
ka: შესაძლო ქვეპარამეტრების ჩამონათვალის მისაღებად გამოიყენეთ '--option=?' ან '--option help'

en: Domain installation does not appear to have been successful.
    If it was, you can restart your domain by running:
      %s
    otherwise, please restart your installation.
ka: როგორც ჩანს, დომენის დაყენება წარმატებით არ დასრულდა.
    თუ ის დასრულდა წარმატებით, გადატვირთეთ თქვენი დომენი ბრძანებით:
       %s
    ან თავიდან დაიწყეთ დაყენება.

en: %(path)s may not be accessible by the hypervisor. You will need to grant the '%(user)s' user search permissions for the following directories: %(dirs)s
ka: %(path)s შეიძლება, ჰაიპერვიზორის მიერ წვდომადი არაა. შეიძლება, საჭიროა მომხმარებლისთვის '%(user)s' კითხვის უფლების მიცემა შემდეგ საქაღალდეებზე: %(dirs)s

en:  (Use --check %s=off or --check all=off to override)
ka:  (გადასაფარად გამოიყენეთ --check %s=off ან --check all=off)

en: This will overwrite the existing path '%s'
ka: გადაეწერება არსებულ ბილიკს: '%s'

en: Disk %(path)s is already in use by other guests %(names)s.
ka: დისკი %(path)s უკვე გამოიყენება სხვა სტუმრების (%(names)s) მიერ.

en: Running graphical console command: %(command)s
ka: გრაფიკული კონსოლის ბრძანების გაშვება: %(command)s

en: Running text console command: %(command)s
ka: ტექსტური კონსოლის ბრძანება: %(command)s

en: Could not find domain '%(domain)s': %(error)s
ka: დომენის '%(domain)s' პოვნა შეუძლებელია: %(error)s

note: translators: option1 and option2 are command line options, e.g. -a or --disk
en: Cannot use %(option1)s and %(option2)s at the same time
ka: პარამეტრებს %(option1)s და %(option2)s ერთდროულად ვერ გამოიყენებთ

en: Connect to hypervisor with libvirt URI
ka: ჰაიპერვაიზორთან libvirt-ის URI-ით დაკავშირება

en: Configure guest console auto connect. Example:
    --autoconsole text
    --autoconsole graphical
    --autoconsole none
ka: მოირგეთ სტუმრის კონსოლის ავტოდაკავშირება. მაგალითად
    --autoconsole text
    --autoconsole graphical
    --autoconnect none

en: Don't automatically try to connect to the guest console
ka: სტუმრის კონსოლს ავტომატურად არ დაუკავშირდე

en: Don't boot guest after completing install.
ka: დაყენების დამთავრების შემდეგ არ ჩატვირთო სტუმარი.

en: Don't check name collision, overwrite any guest with the same name.
ka: სახელების კონფლიქტის შემოწმება არ მოხდება. სტუმარი იგივე სახელით თავზე გადაეწერება.

en: Print the generated domain XML rather than create the guest.
ka: შექმნილი დომენის XML-ის გამოტანა სტუმრის შექმნის მაგიერ.

en: Run through install process, but do not create devices or define the guest.
ka: დაყენების პროცესის გავლა, მაგრამ მოწყობილობები არ შეიქმნება და სტუმრის აღწერა არ მოხდება.

en: Enable or disable validation checks. Example:
    --check path_in_use=off
    --check all=off
ka: გადამოწმების ჩართვა/გამორთვა. მაგ:
    --check path_in_use=off
    --check all=off

en: Suppress non-error output
ka: არა-შეცდომის შეტყობინებების დამალვა

en: Print debugging information
ka: პროგრამის გასამართი ინფორმაციის გამოტანა

en: Configure guest metadata. Ex:
    --metadata name=foo,title="My pretty title",uuid=...
    --metadata description="My nice long description"
ka: სტუმრის მეტამონაცემების მორგება. მაგ:
    --metadata name=foo,title="ჩემი ლამაზი სათაური",uuid=...
    --metadata description="ჩემი გრძელი აღწერა"

en: Configure guest memory allocation. Ex:
    --memory 1024 (in MiB)
    --memory memory=1024,currentMemory=512
ka: სტუმრის მეხსიერების გამოყოფის მორგება. მაგ:
    --memory 1024 (in MiB)
    --memory memory=1024,currentMemory=512

en: Number of vCPUs to configure for your guest. Ex:
    --vcpus 5
    --vcpus 5,maxvcpus=10,cpuset=1-4,6,8
    --vcpus sockets=2,cores=4,threads=2
ka: თქვენი სტუმრისთვის გამოყენებული vCPU-ების რაოდენობა. მაგ:
    --vcpus 5
    --vcpus 5,maxvcpus=10,cpuset=1-4,6,8
    --vcpus sockets=2,cores=4,threads=2

en: CPU model and features. Ex:
    --cpu coreduo,+x2apic
    --cpu host-passthrough
ka: CPU-ის მოდელი და თვისებები. მაგ:
    --cpu coreduo,+x2apic
    --cpu host-passthrough

en: Configure guest display settings. Ex:
    --graphics spice
    --graphics vnc,port=5901,listen=0.0.0.0
    --graphics none
ka: სტუმრის ეკრანის პარამეტრების მორგება. მაგ:
    --graphics spice
    --graphics vnc,port=5901,listen=0.0.0.0
    --graphics none

en: Configure a guest network interface. Ex:
    --network bridge=mybr0
    --network network=my_libvirt_virtual_net
    --network network=mynet,model=virtio,mac=00:11...
    --network none
    --network help
ka: სტუმრის ქსელის ინტერფეისის მორგება. მაგ:
    --network bridge=mybr0
    --network network=my_libvirt_virtual_net
    --network network=mynet,model=virtio,mac=00:11...
    --network none
    --network help

en: Configure a guest controller device. Ex:
    --controller type=usb,model=qemu-xhci
    --controller type=scsi,model=virtio-scsi
ka: სტუმრის კონტროლერის მოწყობილობის მორგება. მაგ:
    --controller type=usb,model=qemu-xhci
    --controller type=scsi,model=virtio-scsi

en: Configure a guest input device. Ex:
    --input tablet
    --input keyboard,bus=usb
ka: სტუმრის შეყვანის მოწყობილობის მორგება. მაგ:
    --input tablet
    --input keyboard,bus=usb

en: Configure a guest serial device
ka: სტუმრის სერიული მოწყობილობის მორგება

en: Configure a guest parallel device
ka: სტუმრის პარალელური მოწყობილობის მორგება

en: Configure a guest communication channel
ka: სტუმართან კავშირის არხის მორგება

en: Configure a text console connection between the guest and host
ka: ტექსტური კონსოლის მიერთების მორგება სტუმარსა და ჰოსტს შორის

en: Configure physical USB/PCI/etc host devices to be shared with the guest
ka: მოირგეთ ფიზიკური USB/PCI/ა.შ. ჰოსტის მოწყობილობა, რომ მისი სტუმართან გაზიარება შეგეძლოთ

en: Pass host directory to the guest. Ex: 
    --filesystem /my/source/dir,/dir/in/guest
    --filesystem template_name,/,type=template
ka: ჰოსტის საქაღალდის გადაცემა სტუმრისთვის. მაგ: 
    --filesystem /my/src/dir,/dir/in/guest
    --filesystem template_name,/,type=template

en: Configure guest sound device emulation
ka: სტუმრის ხმის მოწყობლობის ემულაციის მორგება

en: Configure host audio backend for sound devices
ka: ხმის მოწყობილობებისთვის ჰოსტის აუდიო ბარათის მორგება

en: Configure a guest watchdog device
ka: სტუმრის სადარაჯო საათის მოწყობილობის მორგება

en: Configure guest video hardware.
ka: სტუმრის ვიდეო აპარატურის მორგება.

en: Configure a guest smartcard device. Ex:
    --smartcard mode=passthrough
ka: სტუმრის სმარტ ბარათის მორგება. მაგ:
    --smartcard mode=passthrough

en: Configure a guest redirection device. Ex:
    --redirdev usb,type=tcp,server=192.168.1.1:4000
ka: სტუმრის მოწყობილობის გადამისამართების მორგება. მაგ:
    --redirdev usb,type=tcp,server=192.168.1.1:4000

en: Configure a guest memballoon device. Ex:
    --memballoon model=virtio
ka: სტუმრის memballoon მოწყობილობის მორგება. მაგ:
    --memballoon model=virtio

en: Configure a guest TPM device. Ex:
    --tpm /dev/tpm
ka: სტუმრის TPM მოწყობილობის მორგება. მაგ:
    --tpm /dev/tpm

en: Configure a guest RNG device. Ex:
    --rng /dev/urandom
ka: სტუმრის RNG მოწყობილობის მორგება. მაგ:
    --rng /dev/urandom

en: Configure a guest panic device. Ex:
    --panic default
ka: სტუმრის პანიკის მოწყობილობის მორგება. მაგ:
    --panic default

en: Configure a guest shared memory device. Ex:
    --shmem name=shmem0
ka: სტუმრის გაზიარებული მეხსიერების მოწყობილობის მორგება. მაგ:
    --shmem name=shmem0

en: Configure a guest memory device. Ex:
    --memdev dimm,target.size=1024
ka: სტუმრის მეხსიერების მოწყობილობის მორგება. მაგ:
    --memdev dimm,target.size=1024

en: Configure guest vsock sockets. Ex:
    --vsock cid.auto=yes
    --vsock cid.address=7
ka: სტუმრის vsock სოკეტების მორგება. მაგ:
    --vsock cid.auto=yes
    --vsock cid.address=7

en: Configure an IOMMU device. Ex:
    --iommu model=intel,driver.aw_bits=48
ka: IOMMU მოწყობილობა საჭიროებს მორგებას. მაგ:
    --iommu model=intel,driver.aw_bits=48

en: Configure a nvram storage device.
    It's for guest kernel to record oops/panic logs. Ex:
    --pstore backend=acpi-erst,size=8
ka: nvram საცავის მოწყობილობის მორგება.
    ის სტუმრის ბირთვისთვისაა პანიკის ჟურნალების ჩასაწერად. მაგ:
    --pstore backend=acpi-erst,size=8

en: Set domain <iothreads> and <iothreadids> configuration.
ka: დომენის <iothreads> და <iothreadids> კონფიგურაციის დაყენება.

en: Set domain seclabel configuration.
ka: დომენის seclabel-ის მორგება.

en: Set guest to perform the S390 cryptographic key management operations.
ka: სტუმრის დაყენება, რომ მან S390 კრიპტოგრაფიული გასაღების მართვის ოპერაციები განახორციელოს.

en: Tune CPU parameters for the domain process.
ka: დომენის პროცესისთვის CPU-ის პარამეტრების მორგება.

en: Tune NUMA policy for the domain process.
ka: დომენის პროცესისთვის NUMA-ის პარამეტრების მორგება.

en: Tune memory policy for the domain process.
ka: დომენის პროცესისთვის მეხსიერების პარამეტრების მორგება.

en: Tune blkio policy for the domain process.
ka: დომენის პროცესისთვის blkio-ის პარამეტრების მორგება.

en: Set memory backing policy for the domain process. Ex:
    --memorybacking hugepages=on
ka: მეხსიერების უკანაბოლოს პოლიტიკის დაყენება დომენის პროცესისთვის. მაგ:
    --memorybacking hugepages=on

en: Set domain <features> XML. Ex:
    --features acpi=off
    --features apic=on,apic.eoi=on
ka: დომენის <ფუნქციის> XML-ის დაყენება. მაგ:
    --features acpi=off
    --features apic=on, apic.eoi=on

en: Set domain <clock> XML. Ex:
    --clock offset=localtime,rtc_tickpolicy=catchup
ka: დააყენეთ დომენი <clock> XML. მაგ:
    --clock offset=localtime,rtc_tickpolicy=catchup

en: Configure VM power management features
ka: ვმ-ის კვების მართვის თვისებების მორგება

en: Configure VM lifecycle management policy
ka: ვმ-ის სიცოცხლის მართვის წესების მორგება

en: Configure VM resource partitioning (cgroups)
ka: ვმ-ის რესურსების დაყოფის(cgroups) მორგება

en: Configure SMBIOS System Information. Ex:
    --sysinfo host
    --sysinfo bios.vendor=MyVendor,bios.version=1.2.3,...
ka: SMBIOS-ის სისტემური ინფორმაციის მორგება. მაგ:
    --sysinfo host
    --sysinfo bios.vendor=MyVebdor,bios.version=1.2.3,...

en: Pass arguments directly to the QEMU emulator. Ex:
    --qemu-commandline='-display gtk,gl=on'
    --qemu-commandline env=DISPLAY=:0.1
ka: არგუმენტების გადაცემა პირდაპირ QEMU ემულატორისთვის. მაგ:
    --qemu-commandline='-display gtk,gl=on'
    --qemu-commandline env=DISPLAY=:0.1

en: Configure VM launch security (e.g. SEV memory encryption). Ex:
    --launchSecurity sev
ka: ვმ-ის გაშვების პოლიტიკის მორგება (მაგ: SEV მეხსიერების დაშიფვრა). მაგ:
    --launchSecurity sev

en: Configure guest boot settings. Ex:
    --boot hd,cdrom,menu=on
    --boot init=/sbin/init (for containers)
ka: მოირგეთ სტუმრის ჩატვირთვის პარამეტრები. მაგ:
    --boot hd,cdrom,menu=on
    --boot init=/sbin/init (კონტეინერებისთვის)

en: Enable user namespace for LXC container. Ex:
    --idmap uid.start=0,uid.target=1000,uid.count=10
ka: მომხმარებლის სახელების სივრცის ჩართვა LXC კონტეინერისთვის. მაგ:
    --idmap uid.start=0,uid.target=1000,uid.count=10

en: Specify storage with various options. Ex.
    --disk size=10 (new 10GiB image in default location)
    --disk /my/existing/disk,cache=none
    --disk device=cdrom,bus=scsi
    --disk=?
ka: მიუთითეთ საცავი შემდეგი პარამეტრებით:
    --disk size=10 (ახალი 10 გიგაბიტი დისკის ასლის ფაილი ნაგულისხმევ მდებარეობაზე
    --disk /საქაღალდის/ბილიკი/დისკი,cache=none
    --disk device=cdrom,bus=scsi
    --disk=?

en: OS options
ka: OS-ის მორგება

en: The OS being installed in the guest.
ka: მიმდინარეობს სტუმარი ოს-ის დაყენება.

en: The OS installed in the guest.
ka: სტუმარში დაყენებული ოს-ი.

en: This is used for deciding optimal defaults like VirtIO.
    Example values: fedora29, rhel7.0, win10, ...
    Use '--osinfo list' to see a full list.
ka: ეს VirtIO-ის მსგავსი პარამეტრების ასარჩევად გამოიყენება.
    მნიშვნელობის მაგალითები: fedora29, rhel7.0, win10,....
    სრული სიის სანახავად გამოიყენეთ '--osinfo list'.

en: Perform raw XML XPath options on the final XML. Example:
    --xml ./cpu/@mode=host-passthrough
    --xml ./devices/disk[2]/serial=new-serial
    --xml xpath.delete=./clock
ka: დაუმუშავებელი XML XPath პარამეტრების გამოყენება საბოლოო XML-ზე. მაგალითად:
    --xml ./cpu/@mode=host-passthrough
    --xml ./devices/disk[2]/serial=new-serial
    --xml xpath.delete=./clock

en: %(key)s must be 'yes' or 'no'
ka: %(key)s უნდა იყოს 'yes' ან 'no'

en: Don't know how to match device type '%(device_type)s' property '%(property_name)s'
ka: არ ვიცი, როგორ დავამთხვიო მოწყობილობის ტიპის %(device_type)s' თვისება '%(property_name)s'

en: Unknown %(optionflag)s options: %(string)s
ka: %(optionflag)s-ის არასწორი პარამეტრები: %(string)s

en: Error: %(cli_flag_name)s %(options)s: %(err)s
ka: შეცდომა: %(cli_flag_name)s %(options)s: %(err)s

en: No display detected. Not running virt-viewer.
ka: ეკრანი აღმოჩენილი არაა. virt-viewer გაშვებული არ იქნება.

en: Unable to connect to graphical console: virt-viewer not installed. Please install the 'virt-viewer' package.
ka: გრაფიკულ კონსოლთან მიერთება შეუძლებელია: virt-viewer დაყენებული არაა. დააყენეთ პაკეტი 'virt-viewer'.

en: Unknown autoconsole type '%s'
ka: ავტოკონსოლის უცნობი ტიპი '%s'

en: CPU model=host is deprecated, use model=host-model
ka: CPU model=host მოძველებულია. გამოიყენეთ model=host-model

en: Improper value for 'size': %s
ka: არასწორი მნიშვნელობა ცვლადისთვის 'size': %s

en: Unknown '%(optionname)s' value '%(string)s'
ka: '%(optionname)s'-ის უცნობი მნიშვნელობა '%(string)s'

en: Storage volume must be specified as vol=poolname/volname
ka: აუცილებელია საცავის ტომის მითითება, როგორც vol=poolname/volname

en: Expected PCI format string for '%s'
ka: '%s'-ის მოსალოდნელი PCI ფორმატის სტრიქონი

en: %s corresponds to multiple node devices
ka: %s კვანძის მრავალ მოწყობილობას შეესაბამება

en: Did not find a matching node device for '%s'
ka: ვერ ვიპოვე შესაბამისი კვანძის მოწყობილობა '%s'-სთვის

en: You can see additional information with:
    
      osinfo-query os
ka: დამატებითი ინფორმაცია შეგიძლიათ იხილოთ ბრძანებით:
    
       osinfo-query os

en: Could not remove old vm '%(vm)s': %(error)s
ka: ძველი ვმ-ების წაშლის შეცდომა ('%(vm)s'): %(error)s

en: Domain '%s' was not found.
ka: დომენი '%s' ნაპოვნი არაა.

en: Clone onto existing storage volume is not currently supported: '%s'
ka: არსებული საცავის ტომში დაკლონვა ამჟამად მხარდაჭერილი არაა: '%s'

en: Disk path '%s' does not exist.
ka: დისკის ბილიკი '%s' არ არსებობს.

en: Cloning rbd volumes is not yet supported.
ka: "rbd" ტომების კლონირება ჯერ მხარდაჭერილი არაა.

en: Disk network type '%s' is not cloneable.
ka: ქსელური დისკის ეს ტიპი ('%s') კლონირებადი არაა.

en: Read Only
ka: მხოლოდ კითხვისთვის

en: Marked as shareable
ka: გაზიარებადად მონიშვნა

en: Could not use path '%(path)s' for cloning: %(error)s
ka: კლონირებისთვის ბილიკს '%(path)s' ვერ გამოვყენებ: %(error)s

en: Could not determine original disk information: %s
ka: საწყისი დისკის ინფორმაციის დადგენა შეუძლებელია: %s

en: Domain to clone must be shutoff.
ka: დაკლონისთვის დომენი გამორთული უნდა იყოს.

en: Setting the graphics device port to autoport, in order to avoid conflicting.
ka: გრაფიკული მოწყობილობის პორტი autoport იქნება, რომ კონფლიქტი თავიდან ავიცილო.

en: Invalid name for new guest: %s
ka: ახალი სტუმრის არასწორი სახელი: %s

en: Size must be specified for non existent volume '%s'
ka: არარსებული ტომისთვის '%s' ზომის მითითება აუცილებელია

en: Don't know how to create storage for path '%s'. Use libvirt APIs to manage the parent directory as a pool first.
ka: არ ვიცი, როგორ შევქმნა საცავი ბილიკისთვის '%s'. გამოიყენეთ libvirt-ის API-ები რომ მართოთ მშობელი საქაღალდე, როგორც შესაბამისი პული.

en: Format attribute not supported for this volume type
ka: ფორმატის ატრიბუტები ამ ტომის ტიპისთვის მხარდაჭერილი არაა

en: Device type '%s' requires a path
ka: მოწყობილობის ტიპს '%s' ესაჭიროება ბილიკის მითითება

en: Must specify storage creation parameters for non-existent path '%s'.
ka: აუცილებელია საცავის შექმნის პარამეტრების მითითება არარსებული ბილიკისთვის '%s'.

en: Only %(number)s disk for bus '%(bus)s' are supported | Only %(number)s disks for bus '%(bus)s' are supported
ka[0]: მატარებლისთვის '%(bus)s' მხოლოდ %(number)s დისკია მხარდაჭერილი
ka[1]: მატარებლისთვის '%(bus)s' მხოლოდ %(number)s დისკია მხარდაჭერილი

en: Filesystem target '%s' must be an absolute path
ka: ფაილური სისტემის სამიზნე '%s' აბსოლუტური ბილიკი უნდა იყოს

en: %s must be above 5900, or -1 for auto allocation
ka: %s 5900-ზე მეტი უნდა იყოს, ან -1, ავტომატური გამოყოფისთვის

en: Don't know how to generate nodedev for mdev type id '%s'
ka: არ ვიცი, როგორ შევქმნა nodedev mdev-სთვისტიპის id-ით '%s'

en: Unsupported node device type '%s'
ka: კვანძის მოწყობილობის მხარდაუჭერელი ტიპი '%s'

en: The MAC address '%s' is in use by another virtual machine.
ka: MAC მისამართი '%s' უკვე გამოიყენება სხვა ვირტუალური მანქანის მიერ.

en: Cannot use storage %(path)s: %(err)s
ka: საცავის გამოყენება შეუძლებელია %(path)s: %(err)s

en: Permissions on '%s' did not stick
ka: %s-ის წვდომები არ შეიცვალა

en: The filesystem will not have enough free space to fully allocate the sparse file when the guest is running.
ka: ფაილურ სისტემას არ ექნება საკმარისი ადგილი, რომ დამატებითი ფაილი სრულად გამოყოს, როცა სტუმარი გაშვებულია.

en: There is not enough free space to create the disk.
ka: დისკის შესაქმნელად ადგილი საკმარისი არაა.

en: %(mem1)s M requested > %(mem2)s M available
ka: ხელმისაწვდომი %(mem2)s მ< მოთხოვნილი %(mem1)s მ

en: size is required for non-existent disk '%s'
ka: საჭიროა არარსებული დისკის ('%s') ზომა

en: Cloning %(srcfile)s
ka: მიმდინარეობის %(srcfile)s-ის კლონირება

en: Error cloning diskimage %(inputpath)s to %(outputpath)s: %(error)s
ka: დისკის გამოსახულების (%(inputpath)s) %(outputpath)s-ში კლონირების შეცდომა: %(error)s

en: Total CPUs implied by topology (sockets=%(sockets)d * dies=%(dies)d * cores=%(cores)d * threads=%(threads)d == %(total)d) does not match vCPU count %(vcpus)d
ka: სულ CPU-ები ტოპოლოგიაში (სოკეტები=%(sockets)d * კრისტალი=%(dies)d * ბირთვები=%(cores)d * ნაკადები=%(threads)d == %(total)d არ ემთხვევა vCPU-ების რაოდენობას %(vcpus)d

en: SEV launch security requires a Q35 UEFI machine
ka: SEV-ით გაშვების უსაფრთხოებას Q35 UEFI მანქანა ესაჭიროება

en: SEV-SNP launch security requires a Q35 UEFI machine
ka: SEV-SNP-ით გაშვების უსაფრთხოებას Q35 UEFI მანქანა ესაჭიროება

en: Failed to get expanded CPU XML: %s
ka: CPU-ის გაფართოებული XML-ის მიღების შეცდომა: %s

en: Default
ka: ნაგულისხმები

en: Custom: %(path)s
ka: ხელით: %(path)s

en: Guest
ka: სტუმარი

en: Guest name '%s' is already in use.
ka: სტუმრის სახელი უკვე გამოიყენება: '%s'.

en: Libvirt version does not support UEFI.
ka: Libvirt-ის ამ ვერსიას UEFI-ის მხარდაჭერა არ გააჩნია.

en: Don't know how to setup UEFI for arch '%s'
ka: არ ვიცი, როგორ ავაწყო UEFI არქიტექტურისთვის '%s'

en: Did not find any UEFI binary path for arch '%s'
ka: ვერ ვიპოვე ვერც ერთი UEFI გამშვები ფაილის ბილიკი არქიტექტურისთვის '%s'

en: Removing disk '%s'
ka: დისკის წაშლა ('%s')

en: Overriding memory to %(number)s MiB needed for %(osname)s network install.
ka: მეხსიერების გადაფარვა %(number)s მიბ-მდე, რაც %(osname)s-ის ქსელური დაყენებისთვისაა საჭირო.

en: Creating domain...
ka: დომენის შექმნა...

en: Domain type 'vz' doesn't support transient installs.
ka: დომენის ტიპ 'vz'-ს შუალედური დაყენებების მხარდაჭერა არ გააჩნია.

en: Validating install media '%(media)s' failed: %(error)s
ka: დასაყენებელი დისკის ('%(media)s') შემოწმების შეცდომა: %(error)s

en: location kernel/initrd may only be specified with a location URL/path
ka: ბირთვის/initrd-ის მდებარეობა, მხოლოდ, მდებარეობის URL-ით/ბილიკით შეგიძლიათ

en: location kernel/initrd must be specified as a pair
ka: ბირთვის/initrd-ის მდებარეობა წყვილად უნდა მიუთითოთ

en: Cannot access install tree on remote connection: %s
ka: დაშორებულ მიერთებაზე დაყენების ხე ხელმისაწვდომი არაა: %s

en: Couldn't find kernel for install tree.
ka: დასაყენებელი ხის ბირთვის პოვნა შეუძლებელია.

en: Directory tree installs typically do not work unless extra kernel args are passed to point the installer at a network accessible install tree.
ka: საქაღალდიდან დაყენება, ჩვეულებრივ, არ მუშაობს, სანამ ბირთვს არ გადასცემთ დამატებით პარმეტრებს, რომლებიც დაყენების პროგრამას ქსელში ამ საქაღალდის მდებარეობას მიუთითებს.

en: %(osname)s cannot use '%(loginname)s' as user-login.
ka: %(osname)s-ს '%(loginname)s'-ის მომხმარებლის სახელად გამოყენება არ შეუძლია.

en: %s requires the user-password to be set.
ka: %s-ს მომხმარებლისა და პაროლის დაყენება სჭირდება.

en: %s requires the admin-password to be set.
ka: %s-ს ადმინისტრატორის პაროლის დაყენება სჭირდება.

en: libosinfo or osinfo-db is too old to support unattended installs.
ka: libosinfo ან osinfo-db მეტისმეტად ძველია ავტომატური დაყენებისთვის.

en: OS '%(osname)s' does not support required injection method '%(methodname)s'
ka: ოს-ს '%(osname)s' ინექციის მეთოდის '%(methodname)s' მხარდაჭერა არ გააჩნია

en: OS '%s' media does not support unattended installation
ka: ოს-ის '%s'მედიას ავტომატური დაყენების მხარდაჭერა არ გააჩნია

en: OS '%s' does not support unattended installation.
ka: ოს-ს '%s' ყურადღების მიქცევის გარეშე დაყენების საშუალება არ გააჩნია.

en: OS '%(osname)s' does not support unattended installation for the '%(profilename)s' profile. Available profiles: %(profiles)s
ka: ოს-ს '%(osname)s' ავტომატური დაყენების მხარდაჭერა პროფილისთვის '%(profilename)s' არ გააჩნია. ხელმისაწვდომია პროფილები: %(profiles)s

en: Using unattended profile '%s'
ka: ავტომატური პროფილის ('%s') გამოყენება

en: The URL could not be accessed, maybe you mistyped?
ka: ბმული ხელმიუწვდომელია. შეიძლება, არასწორად აკრიფეთ?

en: Could not find an installable distribution at URL '%s'
ka: ვერ ვიპოვე დაყენებადი დისტრიბუტივი ბმულზე '%s'

en: The location must be the root directory of an install tree.
    See virt-install man page for various distro examples.
ka: მდებარეობა დაყენების ხის ძირითადი საქაღალდე უნდა იყოს.
    მეტი ინფორმაციისთვის იხილეთ virt-install-ის დოკუმენტაცია.

en: Couldn't acquire file %(url)s: %(error)s
ka: ფაილის მიღება შეუძლებელია %(url)s: %(error)s

en: Retrieving '%(filename)s'
ka: '%(filename)s'-ის მიღება

en: Opening URL %(url)s failed: %(error)s
ka: URL-ის გახსნა შეუძლებელია %(url)s: %(error)s

en: Transferring '%(filename)s'
ka: '%(filename)s'-ის გადაცემა

en: Generic or unknown OS. Usage is not recommended.
ka: ზოგადი ან უცნობი ოს-ი. გამოყენება რეკომენდებული არაა.

en: Unknown libosinfo ID '%s'
ka: "libosinfo"-ის უცნობი ID: '%s'

en: Unknown OS name '%s'. See `--osinfo list` for valid values.
ka: უცნობი ოს-ის სახელი '%s'. იხილეთ '--osinfo list' მისაღები მნიშვნელობებისთვის.

en: OS '%s' does not have a URL location
ka: ოს-ს '%s' URL მითითებული არ აქვს

en: OS '%(osname)s' does not have a URL location for the architecture '%(archname)s'
ka: ოს-ს '%(osname)s' არ აქვს URL მდებარეობა არქიტექტურისთვის '%(archname)s'

en: Couldn't create default storage pool '%(path)s': %(error)s
ka: საცავის ნაგულისხმები პულის ('%(path)s') შექმნის შეცდომა: %(error)s

en: Storage object
ka: საცავის ობიექტი

en: Name '%s' already in use by another pool.
ka: სახელი '%s' უკვე გამოიყენება სხვა პულის მიერ.

en: Could not define storage pool: %s
ka: საცავის პულის აღწერის შეცდომა: %s

en: Could not build storage pool: %s
ka: საცავის პულის აგების შეცდომა: %s

en: Could not start storage pool: %s
ka: საცავის პულის გაშვების შეცდომა: %s

en: Could not set pool autostart flag: %s
ka: პულის ავტომატური გაშვების ალმის დაყენების შეცდომა: %s

en: Name '%s' already in use by another volume.
ka: სახელი '%s' უკვე გამოიყენება სხვა ტომის მიერ.

en: Sparse logical volumes are not supported, setting allocation equal to capacity
ka: დამატებითი ლოგიკური ტომები მხარდაჭერილი არაა. გამოყოფილი ზომა სრული მოცულობის ტოლი იქნება

en: Allocating '%(filename)s'
ka: '%(filename)s'-ის გამოყოფა

en: There is not enough free space on the storage pool to create the volume. (%(mem1)s M requested allocation > %(mem2)s M available)
ka: ტომის შესაქმნელად საცავის პულში საკმარისი თავისუფალი ადგილი არაა (მოთხოვნილია %(mem1)s მბ > %(mem2)s მბ ხელმისაწვდომი)

en: The requested volume capacity will exceed the available pool space when the volume is fully allocated. (%(mem1)s M requested capacity > %(mem2)s M available)
ka: მოთხოვნილიტომის მოცულობა უფრო მეტია, ვიდრე პულის ხელმისაწვდომი სივრცე, როცა ტომი მთლიანად გამოიყენება (%(mem1)s მოთხოვნილი მბ > %(mem2)s მბ ხელმისაწვდომი)

en: An original machine name is required, use '--original src_name' and try again.
ka: საჭიროა ორიგინალი მანქანის სახელი. გამოიყენეთ '--original src_name ' და თაიდან სცადეთ.

en: Duplicate a virtual machine, changing all the unique host side configuration like MAC address, name, etc. 
    
    The VM contents are NOT altered: virt-clone does not change anything _inside_ the guest OS, it only duplicates disks and does host side changes. So things like changing passwords, changing static IP address, etc are outside the scope of this tool. For these types of changes, please see virt-sysprep(1).
ka: დაადუბლირეთ ვირტუალური მანქანა. ამით შეიცვლება ჰოსტის ყველა ისეთი უნიკალური პარამეტრი, როგორიცაა MAC მისამართი, სახელი და ა.შ.
    
    ვმ-ის შემცველობა არ შეიცვლება: virt-cone სტუმარი ოს-ის _შიგნით_ არაფერს ცვლის. ის, მხოლოდ, დაადუბლირებს დისკებს და მოახდენს ჰოსტის მხარეს ცვლილებებს. ასე რომ, პაროლების შეცვლა, სტატიკური IP მისამართის შეცვლა და ა.შ. ამ ხელსაწყოს მოქმედების არეალის გარეთაა. ამ ტიპის ცვლილებებისთვის იხილეთ ბრძანება virt-sysprep (1).

en: General Options
ka: ზოგადი პარამეტრები

en: Name of the original guest to clone.
ka: დასაკლონი ვმ-ის სახელი.

en: XML file to use as the original guest.
ka: ორიგინალური სტუმრის სახით გამოსაყენებელი XML ფაილი.

en: Auto generate clone name and storage paths from the original guest configuration.
ka: კლონის სახელისა და საცავის ბილიკების ავტოგენერაცია ორიგინალი სტუმრის კონფიგურაციიდან.

en: Name for the new guest
ka: ახალი სტუმრის სახელი

en: use btrfs COW lightweight copy
ka: btrfs-ის COW-ის სწრაფი კოპირების გამოყენება

en: Storage Configuration
ka: საცავის მორგება

en: New file to use as the disk image for the new guest
ka: ახალი ფაილი, რომელიც ახალი სტუმრის დისკის ასლის ფაილად იქნება გამოყენებული

en: Force to copy devices (eg, if 'hdc' is a readonly cdrom device, --force-copy=hdc)
ka: მოწყობილობების (მაგ: თუ 'hdc" მხოლოდ-კითხვადი cdrom მოწყობილობაა, --force-copy=hdc) ნაძალადევი კოპირება

en: Skip copy of the device target. (eg, if 'vda' is a disk you don't want to copy and use the same path in the new VM, use --skip-copy=vda)
ka: მოწყობილობის სამიზნის კოპირების გამოტოვება (მაგ: თუ 'vda' დისკია, რომლის კოპირებაც არ გნებავთ და გნებავთ, იგივე ბილიკზე გამოიყენოთ ახალ ვმ-ში, გამოიყენეთ --skip-copy=vda)

en: Do not use a sparse file for the clone's disk image
ka: არ გამოიყენო დამატებითი ფაილი კლონის დისკის ასლის ფაილისთვის

en: Do not clone storage contents to specified file paths, their contents will be left untouched. This requires specifying existing paths for every cloneable disk image.
ka: საცავის შემცველობა არ დაკოპირდება მითითებული ფაილის ბილიკებზე. მათი შემცველობა არ შეიცვლება. ამას თითოეული დაკლონვადი დისკის ასლის ფაილის ბილიკის მითითება სჭირდება.

en: New file to use as storage for nvram VARS
ka: ახალი ფაილი, რომელიც nvram VARS-ის შესანახად იქნება გამოყენებული

en: Networking Configuration
ka: ქსელის მორგება

en: New fixed MAC address for the clone guest. Default is a randomly generated MAC
ka: ახალი ფიქსირებული MAC მისამართი დაკლონილი სტუმრისთვის. ნაგულისხმევია შემთხვევით შექმნილი MAC

en: Miscellaneous Options
ka: სხვადასხვა პარამეტრები

en: Either --auto-clone or --file is required, use '--auto-clone or --file' and try again.
ka: აუცილებელია --auto-clone ან --file. გამოიყენეთ '--auto-clone' ან '--file' და თავიდან სცადეთ.

en: A name is required for the new virtual machine, use '--name NEW_VM_NAME' to specify one.
ka: ახალი ვირტუალური მანქანისთვის სახელი აუცილებელია. მისათითებლად გამოიყენეთ '--name ახალი_ვმ-ის_სახელი'.

en: Clone '%s' created successfully.
ka: კლონი ('%s') წარმატებით შეიქმნა.

en: Installation aborted at user request
ka: დაყენება შეწყვეტილია მომხმარებლის მოთხოვნის გამო

en: -c specified with what looks like a libvirt URI. Did you mean to use --connect? If not, use --cdrom instead
ka: მითითებულია -c არგუმენტით, რომელიც libvirt-ის URI-ის წააგავს. გულისხმობდით, რომ გნებავთ --connect? თუ არა, გამოიყენეთ --cdrom

en: Cannot specify storage and use --nodisks
ka: საცავის და --nodisks -ის ერთად გამოყენება შეუძლებელია

en: Cannot mix --file, --nonsparse, or --file-size with --disk options. Use --disk PATH[,size=SIZE][,sparse=yes|no]
ka: --file, --nonsparse და --file-size პარამეტრების შერევა შეუძლებელია პარამეტრთან --disk. გამოიყენეთ --disk ბილიკი[,size=ზომა][,sparse=yes|no]

en: --os-type is deprecated and does nothing. Please stop using it.
ka: --os-type მოძველებულია და აღარაფერს აკეთებს. შეწყვიტეთ მისი გამოყენება.

en: Cannot mix --graphics and old style graphical options
ka: --graphics-ის და ძველი სტილის გრაფიკის პარამეტრების შერევა აკრძალულია

en: Can't specify more than one of VNC, SDL, --graphics or --nographics
ka: შესაძლებელია, მხოლოდ, ერთ-ერთის მითითება პარამეტრებიდან VNC, SDL, --graphics ან --nographics

en: --memory amount in MiB is required
ka: --memory -ს ესაჭიროება რაონოდება მბ-ებში

en: --disk storage must be specified (override with --disk none)
ka: --disk საცავის მითითება აუცილებელია (გადაფარვა პარამეტრით --disk none)

en: An install method must be specified
    (%(methods)s)
ka: მიუთითეთ დაყენების მეთოდი
    (%(methods)s)

en: CDROM media does not print to the text console by default, so you likely will not see text install output. You might want to use --location.
ka: CDROM მედია, ნაგულისხმევად, ტექსტურ კონსოლზე არ ბეჭდავს, ასე რომ გამოტანილ ტექსტს ვერ დაინახავთ. შეიძლება, დაგჭირდეთ პარამეტრი --location.

en: See the man page for examples of using --location with CDROM media
ka: მაგალითისთვის იხილეთ man-ის გვერდი, მაგალითად, CDROM-თან --location-ის გამოყენებისთვის

en: Requested memory %(mem1)s MiB is less than the recommended %(mem2)s MiB for OS %(osname)s
ka: მოთხოვნილი %(mem1)s მეხსიერება ნაკლებია, ვიდრე რეკომენდებული %(mem2)s მიბ ოს-სთვის %(osname)s

en: Requested memory %s MiB is abnormally low. Were you trying to specify GiB?
ka: მოთხოვნილი მეხსიერება %s მიბ არანორმალურად ცოტაა. ცდილობდით, რაოდენობა გიგაბაიტებში მიგეთითებინათ?

en: The guest's network configuration may not support PXE
ka: სტუმრის ქსელის კონფიგურაციას შეიძლება PXE-ის მხარდაჭერა არ აქვს

en: Using --osinfo {osname}, VM performance may suffer. Specify an accurate OS for optimal results.
ka: თუ გამოიყენებთ --osindo {osname}, შეიძლება, ვმ-ის წარმადობა დავარდეს. ოპტიმალური შედეგებისთვის მიუთითეთ ოს-ის ზუსტი სახელი.

en: Using {osname} --location {url}
ka: {osname}-ის გამოყენება -- მდებარეობა {url}

en: Using default --name {vm_name}
ka: ნაგულისხმების გამოყენება --name {vm_name}

en: Using container default --memory {megabytes}
ka: კონტეინერის ნაგულისხმები მეხსიერების გამოყენება --memory {megabytes}

en: Using {os_name} default --memory {megabytes}
ka: {os_name}-ის მეხსიერების ნაგულისხმები რაოდენობის გამოყენება. --memory {megabytes}

en: Using {os_name} default --disk {disk_options}
ka: {os_name}-ის დისკის ნაგულისხმები ზომის გამოყენება --disk {disk_options}

en: Failed to detect osinfo OS name from install media, using fallback name '{name}'.
    Please file a bug against virt-install if you expected the detection to succeed.
ka: დაყენების მედიიდან ოპერაციული სისტემის სახელის დადგენა ჩავარდა. გამოყენებული იქნება ზოგადი სახელი '{name}'.
    მოგვწერეთ virt-install-ის შეცდომის შესახებ, თუ ელოდით, რომ აღმოჩენა სწორად უნდა მომხდარიყო.

en: Error validating install location: %s
ka: ინსტალაციის მდებარეობის გადამოწმების შეცდომა: %s

en: --osinfo/--os-variant OS name is required, but no value was
    set or detected.
ka: --os-variant/--osinfo ოს-ის სახელი აუცილებელია, მაგრამ მნიშვნელობა
    მითითებული ან გადაცემული არაა.

en: This is now a fatal error. Specifying an OS name is required
    for modern, performant, and secure virtual machine defaults.
ka: ეს შეცდომა ფატალურია. ოს-ის სახელის მითითება აუცილებელია
    თანამედროვე, წარმადობის მქონე, დაცული ვირტუალური მანქანის ნაგულისხმევი პარამეტრებისთვის.

en: If you expected virt-install to detect an OS name from the
    install media, you can set a fallback OS name with:
    
      --osinfo detect=on,name=OSNAME
ka: თუ ელოდით, რომ  virt-install დაადგენდა ოს-ის სახელს
    დასაყენებელი მედიიდან, ამისი გაკეთება შეგიძლიათ პარამეტრით:
    
      --osinfo detect=on,name=OSNAME

en: You can see a full list of possible OS name values with:
    
       virt-install --osinfo list
ka: შესაძლო ოს-ის სახელების სრული სიის სანახავად გამოიყენეთ:
    
       virt-install --osinfo list

en: If your Linux distro is not listed, try one of generic values
    such as: {oslist}
ka: თუ თქვენი ლინუქსის დისტრიბუტივი სიაში არაა, გამოიყენეთ ზოგადი მნიშვნელობები,
    როგორიცაა {oslist}

en: If you just need to get the old behavior back, you can use:
    
      --osinfo detect=on,require=off
    
    Or export {env_var}=1
ka: თუ გნებავთ ძველი ქცევის დაბრუნება, გამოიყენეთ:
    
      --osinfo detect=on,require=off
    
    ან export {env_var}=1

en: {env_var} set. Skipping fatal error.
ka: {env_var} დაყენებულია. ფატალური შეცდომა გამოტოვებულია.

en: No console to launch for the guest, defaulting to --wait -1
ka: სტუმრის გასაშვებად კონსოლი აღმოჩენილი არაა. გამოიყენება ნაგულისხმევი --wait -1

en: Waiting for the installation to complete.
ka: დაყენების პროცესის დასრულების მოლოდინი.

en: Waiting %(minutes)d minute for the installation to complete. | Waiting %(minutes)d minutes for the installation to complete.
ka[0]: დაყენების დასრულებას ველოდები კიდევ %(minutes)d წუთი.
ka[1]: დაყენების დასრულებას ველოდები კიდევ %(minutes)d წუთი.

en: Password for first root login is: %s
ka: Root-ით პირველად შესვლის პაროლი: %s

en: Installation will continue in 10 seconds (press Enter to skip)...
ka: დაყენება გაგრძელდება 10 წამში (გამოსატოვებლად დააწექით ღილაკს Enter)...

en: Console command returned failure.
ka: კონსოლის ბრძანების შეცდომა.

en: Domain has crashed.
ka: დომენი ავარიულად გაითიშა.

en: VM disappeared unexpectedly: %s
ka: VM გაქრა მოულოდნელად: %s

en: Domain is still running. Installation may be in progress.
ka: დომენი ჯერ კიდევ გაშვებულია. შეიძლება, დაყენება ჯერ კიდევ მიმდინარეობს.

en: You can reconnect to the console to complete the installation process.
ka: დაყენების დასასრულებლად კონსოლთან თავიდან მიერთება შეგიძლიათ.

en: Domain has shutdown. Continuing.
ka: დომენი გამოირთო. გაგრძელება.

en: Installation has exceeded specified time limit. Exiting application.
ka: დაყენების ვადა დაყენებულ დროის ლიმიტს გადასცდა. აპლიკაციიდან გასვლა.

en: Domain creation completed.
ka: დომენის შექმნა დასრულებულია.

en: You can restart your domain by running:
      %s
ka: თქვენი დომენის გადასატვირთად გაუშვით:
      %s

en: User stopped the VM. Not rebooting.
ka: ვმ-ი მომხმარებელმა გააჩერა. არ გადაიტვირთება.

en: Restarting guest.
ka: სტუმრის გადატვირთვა.

en: 
    Starting install...
ka: 
    დაყენების დაწყება...

en: Domain install interrupted.
ka: დომენის დაყენება შეწყვეტილია.

en: Dry run completed successfully
ka: სატესტო გაშვება წარმატებულია

en: Unknown XML step request '%s', must be 1, 2, or all
ka: უცნობი XML ბიჯის მოთხოვნა '%s'. უნდა იყოს 1,2, ან all

en: Requested installation does not have XML step 2
ka: მოთხოვნილ დაყენებას არ აქვს XML ნაბიჯი 2

en: Create a new virtual machine from specified install media.
ka: ახალი ვირტუალური მანქანის შექმნა მითითებული დაყენების მედიიდან.

en: Name of the guest instance
ka: სტუმრის გაშვებული ასლის სახელი

en: Installation Method Options
ka: დაყენების მეთოდის მორგება

en: CD-ROM installation media
ka: CD-ROM-დან დაყენება

en: Distro install URL, eg. https://host/path. See man page for specific distro examples.
ka: დისტრიბუტივის დაყენების ბმული. მაგ: https://host/path. დისტრიბუტივების მაგალითისთვის იხილეთ სახელმძღვანელო.

en: Boot from the network using the PXE protocol
ka: ქსელიდან, PXE პროტოკოლით ჩატვირთვა

en: Build guest around an existing disk image
ka: სტუმრის არსებული დისკის ასლის გარშემო აგება

en: Additional arguments to pass to the install kernel booted from --location
ka: დამატებითი პარამეტრები --location -დან ჩატვირთული ბირთვის დასაყენებლად

en: Add given file to root of initrd from --location
ka: მითითებული ფაილის დამატება --location-დან მითითებული initrd-ის საწყის საქაღალდეში

en: Perform an unattended installation
ka: ავტომატური დაყენება

en: Specify fine grained install options
ka: დაყენების პარამეტრების დეტალურად მითითება

en: Reinstall existing VM. Only install options are applied, all other VM configuration options are ignored.
ka: არსებული ვმ-ის თავიდან დაყენება. მხოლოდ, გამოიყენება, დაყენების პარამეტრები. ყველა დანარჩენი ვმ-ის პარამეტრი გათვალისწინებული არ იქნება.

en: Perform a cloud image installation, configuring cloud-init
ka: ღრუბლოვანი ასლის დაყენება. მიმდინარეობს cloud-init-ის მორგება

en: Device Options
ka: მოწყობილობის მორგება

en: Guest Configuration Options
ka: სტუმრის მორგება

en: Virtualization Platform Options
ka: ვირტუალიზაციის პლატფორმის მორგება

en: This guest should be a fully virtualized guest
ka: ეს სტუმარი სრულად ვირტუალიზებული სტუმარი უნდა იყოს

en: This guest should be a paravirtualized guest
ka: ეს სტუმარი პარავირტუალიზებული უნდა იყოს

en: This guest should be a container guest
ka: ეს სტუმარი კონტეინერი უნდა იყოს

en: Hypervisor name to use (kvm, qemu, xen, ...)
ka: ჰიპერვიზორის სახელი გამოსაყენებლად (kvm, qemu, xen, ...)

en: The CPU architecture to simulate
ka: CPU-ის სიმულირებადი არქიტექტურა

en: The machine type to emulate
ka: მანქანის სიმულირებადი ტიპი

en: Have domain autostart on host boot up.
ka: ჰოსტის ჩატვირთვისას დომენის ავტომატური გაშვება.

en: Create a transient domain.
ka: შუალედური დომენის შექმნა.

en: Force power off the domain when the console viewer is closed.
ka: დომენის ნაძალადევი გამორთვა, როცა კონსოლის ფანჯარა დაიხურება.

en: Minutes to wait for install to complete.
ka: დაყენების მოლოდინის დრო, წუთებში.

en: Please enter 'yes' or 'no'.
ka: შეიყვანეთ "yes" ან "no".

en: --osinfo/--os-variant is not supported with --edit
ka: --os-variant/--osinfo --edit -თან ერთად მხარდაჭერილი არაა

en: --osinfo/--os-variant is not supported with --remove-device
ka: --os-variant/--osinfo --remove-device -სთან ერთად მხარდაჭერილი არაა

en: --osinfo/--os-variant is not supported with --build-xml
ka: --os-variant/--osinfo --build-xml -თან ერთად მხარდაჭერილი არაა

en: --build-xml not supported for {cli_flag}
ka: --build-xml მხარდაუჭერელია {cli_flag}-სთვის

en: Cannot use --remove-device with {cli_flag}
ka: --remove-device -ის {cli_flag}-სთან ერთად გამოყენება შეუძლებელია

en: Cannot use --add-device with {cli_flag}
ka: --add-device -ის {cli_flag}-სთან ერთად გამოყენება შეუძლებელია

en: Don't know how to --update for {cli_flag}
ka: არ ვიცი, როგორ --update {cli_flag}-სთვის

en: One of %s must be specified.
ka: %s-დან ერთერთი მაინც უნდა მიუთითოთ.

en: Conflicting options %s
ka: ურთიერთგამომრიცხავი პარამეტრები %s

en: No change specified.
ka: ცვლილება მითითებული არაა.

en: Only one change operation may be specified (conflicting options %s)
ka: შესაძლებელია, მხოლოდ, ერთი შეცვლის ოპერაციის მითითება (ურთიერთგამომრიცხავი პარამეტრები %s)

en: Invalid --edit option '%s'
ka: --edit-ის არასწორი პარამეტრი '%s'

en: No {cli_flag} objects found in the XML
ka: XML-ში {cli_flag} ობიექტები ვერ ვიპოვე

en: '--edit {number}' requested but there's only {maxnum} {cli_flag} object in the XML | '--edit {number}' requested but there are only {maxnum} {cli_flag} objects in the XML
ka[0]: '--edit {number}' მოთხოვნილია, მაგრამ XML-ში, მხოლოდ, {maxnum} {cli_flag} ობიექტია
ka[1]: '--edit {number}' მოთხოვნილია, მაგრამ XML-ში, მხოლოდ, {maxnum} {cli_flag} ობიექტია

en: No matching objects found for %s
ka: %s-ის შესაბამისი ობიექტები ნაპოვნი არაა

en: '--edit {option}' doesn't make sense with {cli_flag}, just use empty '--edit'
ka: პარამეტრს '--edit {option}' აზრი არ აქვს {cli_flag}-სთან ერთად. გამოიყენეთ უბრალოდ '--edit'

en: Define '%s' with the changed XML?
ka: მოხდეს '%s'-ის აღწერა შეცვლილი XML-ის მიხედვით?

en: Domain '%s' defined successfully.
ka: დომენი '%s' წარმატებით აღიწერა.

en: Start '%s' with the changed XML?
ka: გავუშვა '%s' შეცვლილი XML-ით?

en: Failed starting domain '%(domain)s': %(error)s
ka: დომენის ('%(domain)s') გაშვების შეცდომა: %(error)s

en: Domain '%s' started successfully.
ka: დომენი წარმატებით გაეშვა ('%s').

en: %(xml)s
    
    Hotplug this device to the guest '%(domain)s'?
ka: %(xml)s
    
    მივაერთო ეს მოწყობილობა ჩართულ სტუმარზე '%(domain)s'?

en: Device hotplug successful.
ka: მოწყობილობის ცხლად შეერთება წარატებულია.

en: Error attempting device hotplug: %(error)s
ka: მოწყობილობის ცხლად შეერთების შეცდომა: %(error)s

en: %(xml)s
    
    Hotunplug this device from the guest '%(domain)s'?
ka: %(xml)s
    
    გამოვაძრო ეს მოწყობილობა ჩართული სტუმრიდან '%(domain)s'?

en: Device hotunplug successful.
ka: მოწყობილობის ცხელი მოხსნა წარმატებულია.

en: Error attempting device hotunplug: %(error)s
ka: მოწყობილობის ცხლად მოხსნის შეცდომა: %(error)s

en: %(xml)s
    
    Update this device for the guest '%(domain)s'?
ka: %(xml)s
    
    განვაახლო ეს მოწყობილობა სტუმრისთვის '%(domain)s'?

en: Device update successful.
ka: მოწყობილობის განახლება წარმატებულია.

en: Error attempting device update: %(error)s
ka: მოწყობილობის განახლების შეცდომა: %(error)s

en: No XML diff was generated. The requested changes will have no effect.
ka: სხვაობის XML ფაილი არ შექმნილა. მოთხოვნილ ცვლილებებს გავლენა არ ექნებათ.

en: Edit libvirt XML using command line options.
ka: ჩაასწორეთ libvirt-ის XML ბრძანების სტრიქონის პარამეტრებით.

en: Domain name, id, or uuid
ka: დომენის სახელი, id, ან uuid

en: XML actions
ka: XML ქმედებები

en: Edit VM XML. Examples:
    --edit --disk ...     (edit first disk device)
    --edit 2 --disk ...   (edit second disk device)
    --edit all --disk ... (edit all disk devices)
    --edit target=hda --disk ... (edit disk 'hda')
ka: ვმ-ის XML ფაილის ჩასწორება. მაგალითები:
    --edit --disk ...     (პირველი დისკის მოწყობილობის ჩასწორება)
    --edit 2 --disk ...   (მეორე დისკის მოწყობილობის ჩასწორება)
    --edit all --disk ... (ყველა დისკის მოწყობილობის ჩასწორება)
    --edit target=hda --disk ... (ჩასწორდება დისკი 'hda')

en: Remove specified device. Examples:
    --remove-device --disk 1 (remove first disk)
    --remove-device --disk all (remove all disks)
    --remove-device --disk /some/path
ka: მითითებული მოწყობილობის წაშლა. მაგ:
    --remove-device --disk 1 (პირველი დისკის წაშლა)
    --remove-device --disk all (ყველა დისკის წაშლა)
    --remove-device --disk /some/path

en: Add specified device. Example:
    --add-device --disk ...
ka: დაამატეთ მითითებული მოწყობლობა. მაგალითად:
    --add-device --disk ...

en: Output built device XML. Domain is optional but recommended to ensure optimal defaults.
ka: აგებული მოწყობილობის XML-ის გამოტანა. დომენის მითითება არასავალდებულოა, მაგრამ რეკომენდებულია, რომ ოპტიმალური ნაგულისხმევი პარამეტრები მიიღოთ.

en: Output options
ka: გამოტანის პარამეტრები

en: Apply changes to the running VM.
    With --add-device, this is a hotplug operation.
    With --remove-device, this is a hotunplug operation.
    With --edit, this is an update device operation.
ka: ცვლილებების გადატარება გაშვებულ ვმ-ზე.
    პარამეტრი --add-device 'ცხლად' დამატების ოპერაციაა.
    პარამეტრი --remove-device 'ცხლად' გამოერთების ოპერაციაა.
    პარამეტრი --edit მოწყობილობის განახლების ოპერაციაა.

en: Force defining the domain. Only required if a --print option was specified.
ka: დომენის ნაძალადევი აღწერა. მხოლოდ, მაშინაა საჭირო, თუ მითითებულია პარამეტრი --print.

en: Force not defining the domain.
ka: დომენის ძალით არ-აღწერა.

en: Start the domain.
ka: დომენის გაშვება.

en: Only print the requested change, in diff format
ka: მხოლოდ მოთხოვნილი ცვლილების გამოტანა, diff ფორმატში

en: Only print the requested change, in full XML format
ka: მხოლოდ, მოთხოვნილი ცვლილების გამოტანა სრულ XML ფორმატში

en: Require confirmation before saving any results.
ka: შედეგების შენახვამდე საჭიროა დადასტურება.

en: Conversion options
ka: გადაყვანის პარამეტრები

en: Convert an existing VM from PC/i440FX to Q35.
ka: არსებული VM-ის გადაყვანა PC/i440FX-დან Q35-ზე.

en: Convert an existing VM to use VNC graphics. This removes any remnants of Spice graphics.
ka: არსებული ვმ-ის გადაყვანა, რომ მან VNC გრაფიკა გამოიყენოს. ეს Spice-ის გრაფიკის ყველა მონარჩენს წაშლის.

en: XML options
ka: XML-ის მორგება

en: Can't use --confirm with stdin input.
ka: "stdin"-დან შეყვანისას --confirm -ის გამოყენება შეუძლებელია.

en: Can't use --update with stdin input.
ka: "stdin"-დან შეყვანისას --update -ის გამოყენება შეუძლებელია.

en: A domain must be specified
ka: დომენის მითითება აუცილებელია

en: The VM is not running, --update is inapplicable.
ka: ვმ გაშვებული არაა. პარამეტრს --update ვერ გამოიყენებთ.

en: Changes will take effect after the domain is fully powered off.
ka: ცვლილებები, მხოლოდ, მაშინ შევა ძალაში, როცა დომენი სრულად გაითიშება.

en: XML did not change after domain define. You may have changed a value that libvirt is setting by default.
ka: XML არ შეცვლილა დომენის აღწერის შემდეგ. შეიძლება, შეცვალეთ მნიშვნელობაზე, რომელსაც libvirt ნაგულისხმევად იყენებს.

en: Aborted at user request
ka: გაუქმდა მომხმარებლის მოთხოვნით

en: XML did not have expected root element name '%(expectname)s', found '%(foundname)s'
ka: XML-ს არ ჰქონდა მოსალოდნელი ძირითადი ელემენტი სახელით '%(expectname)s'. აღმოჩენილია '%(foundname)s'

note: translators: value is a generic object type name
en: A name must be specified for the %s
ka: %s-სთვის სახელის მითითება აუცილებელია

en: %(objecttype)s name '%(name)s' can not contain '%(char)s' character.
ka: %(objecttype)s-ის სახელი '%(name)s' არ შეიძლება, სიმბოლოს '%(char)s' შეიცავდეს.
