virt-viewer 9.0 - en to pa translation catalogue (49 entries)

en: (Press %s to release pointer)
pa: (ਪੁਆਇੰਟਰ ਛੱਡਣ ਲਈ %s ਦੱਬੋ)

en: A remote desktop client built with GTK-VNC, SPICE-GTK and libvirt
pa: ਰਿਮੋਟ ਡੈਸਕਟਾਪ ਕਲਾਈਂਟ GTK-VNC, SPICE-GTK ਅਤੇ libvirt ਨਾਲ ਬਣਾਇਆ ਗਿਆ ਹੈ

en: Access remote desktops
pa: ਦੁਰੇਡੇ ਡੈਸਕਟਾਪਾਂ ਵਿੱਚ ਦਖਲ ਦਿਓ

en: At least %s version %s is required to setup this connection
pa: ਇਸ ਸੰਪਰਕ ਦੇ ਸੈੱਟਅੱਪ ਲਈ ਘੱਟੋ-ਘੱਟ %s ਸੰਸਕਰਣ %s ਲੋੜੀਂਦਾ ਹੈ

en: Attach to the local display using libvirt
pa: libvirt ਵਰਤ ਕੇ ਸਥਾਨਕ ਡਿਸਪਲੇਅ ਨਾਲ ਜੁੜੋ

en: Authentication required
pa: ਪ੍ਰਮਾਣਿਕਤਾ ਲੋੜੀਂਦੀ ਹੈ

en: Cannot determine the connection type from URI
pa: URI ਤੋਂ ਕੁਨੈਕਸ਼ਨ ਜਾਣਕਾਰੀ ਪ੍ਰਾਪਤ ਨਹੀਂ ਕਰ ਸਕਦਾ

en: Cannot determine the graphic type for the guest %s
pa: ਪ੍ਰਾਹੁਣਾ %s ਲਈ ਗਰਾਫਿਕ ਕਿਸਮ ਪਤਾ ਨਹੀਂ ਕਰ ਸਕਦਾ

en: Cannot determine the host for the guest %s
pa: ਪ੍ਰਾਹੁਣਾ %s ਲਈ ਹੋਸਟ ਪਤਾ ਨਹੀਂ ਕਰ ਸਕਦਾ

en: Checking guest domain status
pa: ਪ੍ਰਾਹੁਣਾ ਡੋਮੇਨ ਦੀ ਹਾਲਤ ਜਾਂਚ ਰਿਹਾ ਹੈ

en: Connect to channel unsupported.
pa: ਚੈਨਲ ਨਾਲ ਜੁੜਨ ਨੂੰ ਸਮਰਥਨ ਨਹੀਂ ਹੈ।

en: Connect to hypervisor
pa: ਹਾਈਪਰਵਾਈਸਰ ਨਾਲ ਜੋੜੋ

en: Connected to graphic server
pa: ਗਰਾਫਿਕਸ ਸਰਵਰ ਨਾਲ ਜੁੜ ਗਿਆ

en: Connecting to graphic server
pa: ਗਰਾਫਿਕਸ ਸਰਵਰ ਨਾਲ ਜੁੜ ਰਿਹਾ ਹੈ

en: Connection details
pa: ਕੁਨੈਕਸ਼ਨ ਵੇਰਵੇ

en: Customise hotkeys
pa: hotkeys ਚੁਣਿੰਦਾਪਨ ਕਰੋ

en: Direct connection with no automatic tunnels
pa: ਬਿਨਾਂ ਕਿਸੇ ਸ੍ਵੈ-ਚਲਿਤ ਸੁਰੰਗ ਦੇ ਸਿੱਧਾ ਸੰਪਰਕ

en: Display debugging information
pa: ਡੀਬੱਗਿੰਗ ਜਾਣਕਾਰੀ ਵਿਖਾਓ

en: Display verbose information
pa: ਵਰਬੋਜ਼ ਜਾਣਕਾਰੀ ਵਿਖਾਓ

en: Display version information
pa: ਸੰਸਕਰਣ ਜਾਣਕਾਰੀ ਵਿਖਾਓ

en: Do not ask me again
pa: ਮੈਨੂੰ ਦੁਬਾਰਾ ਨਾ ਪੁੱਛਿਓ

en: Do you want to close the session?
pa: ਕੀ ਤੁਸੀਂ ਸੈਸ਼ਨ ਬੰਦ ਕਰਨਾ ਚਾਹੁੰਦੇ ਹੋ?

en: Enable kiosk mode
pa: kiosk ਮੋਡ ਯੋਗ ਕਰੋ

en: Failed to initiate connection
pa: ਸੰਪਰਕ ਚਾਲੂ ਕਰਨ ਵਿੱਚ ਅਸਫਲ

en: Finding guest domain
pa: ਪ੍ਰਾਹੁਣਾ ਡੋਮੇਨ ਲੱਭ ਰਿਹਾ ਹੈ

en: Guest domain has shutdown
pa: ਪ੍ਰਾਹੁਣਾ ਡੋਮੇਨ ਸ਼ੱਟ-ਡਾਊਨ ਹੋ ਗਿਆ ਹੈ

en: Invalid kiosk-quit argument: %s
pa: ਅਯੋਗ kiosk-quit ਆਰਗੂਮੈਂਟ: %s

en: Password:
pa: ਗੁਪਤ-ਸ਼ਬਦ:

en: Quit on given condition in kiosk mode
pa: kiosk ਮੋਡ ਵਿੱਚ ਦਿੱਤੀ ਗਈ ਸਥਿਤੀ ਆਉਣ ਤੇ ਛੱਡ ਦਿਓ

en: Reconnect to domain upon restart
pa: ਮੁੜ-ਚਾਲੂ ਹੋਣ ਤੇ ਡੋਮੇਨ ਨਾਲ ਮੁੜ-ਜੁੜੋ

en: Remote Viewer
pa: ਰਿਮੋਟ ਦਰਸ਼ਕ

note: Create the widgets
en: Select USB devices for redirection
pa: ਰੀਡਾਇਰੈਕਸ਼ਨ ਲਈ USB ਜੰਤਰ ਚੁਣੋ

en: Set window title
pa: ਵਿੰਡੋ ਦਾ ਸਿਰਲੇਖ ਨਿਰਧਾਰਿਤ ਕਰੋ

en: The Fedora Translation Team
pa: ਫੇਡੋਰਾ ਅਨੁਵਾਦ ਟੀਮ

en: USB redirection error: %s
pa: USB ਰੀਡਾਇਰੈਕਸ਼ਨ ਗਲਤੀ: %s

en: Unable to authenticate with remote desktop server: %s
pa: ਰਿਮੋਟ ਸਰਵਰ ਨਾਲ ਪ੍ਰਮਾਣਿਤ ਕਰਨ ਤੋਂ ਅਸਮਰਥ: %s

en: Unable to connect to the graphic server %s
pa: ਗਰਾਫਿਕਸ ਸਰਵਰ %s ਨਾਲ ਜੁੜਨ ਤੋਂ ਅਸਮਰਥ

en: Username:
pa: ਯੂਜ਼ਰ ਨਾਂ:

en: Virt Viewer
pa: Virt ਝਲਕਾਰਾ

en: Wait for domain to start
pa: ਡੋਮੇਲ ਚਾਲੂ ਹੋਣ ਦੀ ਉਡੀਕ ਕਰੋ

en: Waiting for display %d...
pa: ਝਲਕ %d ਦੀ ਉਡੀਕ ਕਰ ਰਿਹਾ ਹੈ...

en: Waiting for guest domain to be created
pa: ਪ੍ਰਾਹੁਣਾ ਡੋਮੇਨ ਦੇ ਬਣਾਏ ਜਾਣ ਦੀ ਉਡੀਕ ਕਰ ਰਿਹਾ ਹੈ

en: Waiting for guest domain to re-start
pa: ਪ੍ਰਾਹੁਣਾ ਡੋਮੇਨ ਦੇ ਮੁੜ-ਚਾਲੂ ਹੋਣ ਦੀ ਉਡੀਕ ਕਰ ਰਿਹਾ ਹੈ

en: Waiting for guest domain to start
pa: ਪ੍ਰਾਹੁਣਾ ਡੋਮੇਨ ਦੇ ਚਾਲੂ ਹੋਣ ਦੀ ਉਡੀਕ ਕਰ ਰਿਹਾ ਹੈ

en: Waiting for libvirt to start
pa: libvirt ਦੇ ਸ਼ੁਰੂ ਹੋਣ ਦੀ ਉਡੀਕ ਕੀਤੀ ਜਾ ਰਹੀ ਹੈ

en: Zoom level must be within %d-%d
pa: ਜ਼ੂਮ ਪੱਧਰ %d-%d ਵਿਚਕਾਰ ਹੋਣਾ ਜਰੂਰੀ ਹੈ

en: Zoom level of window, in percentage
pa: ਵਿੰਡੋ ਦਾ ਜ਼ੂਮ ਪੱਧਰ, ਪ੍ਰਤੀਸ਼ਤ ਵਿੱਚ

en: [none]
pa: [ਕੋਈ ਨਹੀਂ]

en: label
pa: ਲੇਬਲ
