virt-viewer 9.0 - en to tr translation catalogue (166 entries)

en: 
    Error: can't handle multiple URIs
tr: 
    Hata: birden fazla URI işlenemiyor

en: 
    No ID|UUID|DOMAIN-NAME was specified for '%s'
tr: 
    '%s' için KİMLİK|UUID|ETKİ-ALANI-ADI belirtilmedi

en: 
    Usage: %s [OPTIONS] [ID|UUID|DOMAIN-NAME]
tr: 
    Kullanım: %s [SEÇENEKLER] [KİMLİK|UUID|ETKİ-ALANI-ADI]

en: %s version %s
tr: %s sürüm %s

en: (Press %s to release pointer)
tr: (İşaretçiyi serbest bırakmak için %s'ye basın)

en: <b>Loading...</b>
tr: <b>Yükleniyor...</b>

en: A remote desktop client built with GTK-VNC, SPICE-GTK and libvirt
tr: GTK-VNC, SPICE-GTK ve libvirt ile oluşturulmuş bir uzak masaüstü istemcisi

en: About Virt-Viewer
tr: Virt-Viewer hakkında

en: Access remote desktops
tr: Uzak masaüstlerine erişin

en: Address is too long for UNIX socket_path: %s
tr: Adres UNIX socket_path için çok uzun: %s

en: At least %s version %s is required to setup this connection
tr: Bu bağlantıyı kurmak için en az %s sürüm %s gereklidir

en: At least %s version %s is required to setup this connection, see %s for details
tr: Bu bağlantıyı kurmak için en az %s sürüm %s gereklidir, ayrıntılar için %s sayfasına bakın

en: Attach to the local display using libvirt
tr: Libvirt kullanarak yerel ekrana bağlanın

en: Authentication failed.
tr: Kimlik doğrulama başarısız oldu.

en: Authentication is required for the %s connection to:
    
    <b>%s</b>
tr: %s bağlantısı için kimlik doğrulama gerekli:
    
    <b>%s</b>

en: Authentication is required for the %s connection:
tr: %s bağlantısı için kimlik doğrulama gerekli:

en: Authentication required
tr: Kimlik Doğrulama gerekli

en: Authentication was cancelled
tr: Kimlik doğrulama iptal edildi

en: Automatically resize remote framebuffer
tr: Uzak çerçeve arabelleğini otomatik olarak yeniden boyutlandır

en: Available virtual machines
tr: Kullanılabilir sanal makineler

en: C_onnect
tr: _Bağlan

en: Can't connect to channel: %s
tr: Kanala bağlanamıyor: %s

en: Cannot determine the connection type from URI
tr: URI'den bağlantı türü belirlenemiyor

en: Cannot determine the graphic type for the guest %s
tr: %s konuğu için grafik türü belirlenemiyor

en: Cannot determine the host for the guest %s
tr: %s konuğu için ana makine belirlenemiyor

en: Cannot get guest state
tr: Konuk durumu alınamıyor

en: Change CD
tr: CD değiştir

en: Checking guest domain status
tr: Konuk etki alanı durumu denetleniyor

en: Choose a virtual machine
tr: Bir sanal makine seçin

en: Connect to SSH failed.
tr: SSH'ye bağlanamadı.

en: Connect to channel unsupported.
tr: Kanala bağlanma desteklenmiyor.

en: Connect to hypervisor
tr: Hipervizöre bağlan

en: Connected to graphic server
tr: Grafik sunucuya bağlandı

en: Connecting to UNIX socket failed: %s
tr: UNIX soketine bağlanamadı: %s

en: Connecting to graphic server
tr: Grafik sunucuya bağlanıyor

en: Connection _Address
tr: Bağlantı _Adresi

en: Connection details
tr: Bağlantı ayrıntıları

en: Console support is compiled out!
tr: Konsol desteği derlenmedi!

en: Copyright (C) 2007-2012 Daniel P. Berrange
    Copyright (C) 2007-2020 Red Hat, Inc.
tr: Telif Hakkı (C) 2007-2012 Daniel P. Berrange
    Telif Hakkı (C) 2007-2020 Red Hat, Inc.

en: Couldn't open oVirt session:
tr: oVirt oturumu açılamadı:

en: Creating UNIX socket failed: %s
tr: UNIX soketi oluşturulamadı: %s

en: Cursor display mode: 'local' or 'auto'
tr: İmleç görüntüleme modu: 'local' veya 'auto'

en: Customise hotkeys
tr: Kısayol tuşlarını özelleştir

[ctx: shortcut window]
en: Devices
tr: Aygıtlar

en: Direct connection with no automatic tunnels
tr: Otomatik tünel olmadan doğrudan bağlantı

en: Display _%d
tr: Ekran _%d

en: Display can only be attached through libvirt with --attach
tr: Ekran sadece --atttach seçeneği ile libvirt yoluyla bağlanılabilir

en: Display debugging information
tr: Hata ayıklama bilgilerini görüntüle

en: Display verbose information
tr: Ayrıntılı bilgileri görüntüle

en: Display version information
tr: Sürüm bilgilerini görüntüle

en: Do not ask me again
tr: Tekrar sorma

en: Do you want to close the session?
tr: Oturumu kapatmak istiyor musunuz?

en: Enable kiosk mode
tr: Kiosk modunu etkinleştir

en: Failed to change CD
tr: CD değiştirilemedi

en: Failed to connect:
tr: Bağlanamadı:

en: Failed to initiate connection
tr: Bağlantı başlatılamadı

en: Failed to read stdin:
tr: Standart giriş okunamadı:

en: File Transfers
tr: Dosya Aktarımları

en: Finding guest domain
tr: Konuk etki alanı bulma

en: Folder sharing
tr: Klasör paylaşımı

en: For example, spice://foo.example.org:5900
tr: Örneğin, spice://foo.example.org:5900

[ctx: shortcut window]
en: Fullscreen
tr: Tam ekran

en: Guest '%s' is not reachable
tr: Konuk '%s' ulaşılabilir değil

en: Guest Details
tr: Konuk Ayrıntıları

en: Guest domain has shutdown
tr: Konuk etki alanı kapatıldı

[ctx: shortcut window]
en: Guest input devices
tr: Konuk giriş aygıtları

en: Invalid file %s:
tr: Geçersiz dosya %s:

en: Invalid kiosk-quit argument: %s
tr: Geçersiz kiosk-quit argümanı: %s

en: Invalid password
tr: Geçersiz parola

en: Loading...
tr: Yükleniyor...

en: Name
tr: Ad

en: Name:
tr: Ad:

en: No ISO files in domain
tr: Etki alanında ISO dosyası yok

en: No connection was chosen
tr: Bağlantı seçilmedi

en: No running virtual machine found
tr: Çalışan sanal makine bulunamadı

en: No virtual machine was chosen
tr: Sanal makine seçilmedi

en: Open in full screen mode (adjusts guest resolution to fit the client)
tr: Tam ekran modunda aç (konuk çözünürlüğünü istemciye uyacak şekilde ayarlar)

en: Password:
tr: Parola:

en: Please add an extension to the file name
tr: Lütfen dosya adına bir uzantı ekleyin

en: Power _down
tr: Gücü _kapat

en: Preferences
tr: Tercihler

en: QEMU debug console
tr: QEMU hata ayıklama konsolu

en: QEMU human monitor
tr: QEMU insan monitörü

en: Quit on given condition in kiosk mode
tr: Kiosk modunda belirtilen koşuldan çık

en: Read-only
tr: Salt-okunur

en: Recent connections
tr: Son bağlantılar

en: Reconnect to domain upon restart
tr: Yeniden başlattıktan sonra etki alanına yeniden bağlan

en: Refresh
tr: Yenile

[ctx: shortcut window]
en: Release cursor
tr: İmleci serbest bırak

en: Remap keys format key=keymod+key e.g. F1=SHIFT+CTRL+F1,1=SHIFT+F1,ALT_L=Void
tr: Yeniden tuş atama biçimi tuş=değiştirici+tuş, örn. F1=SHIFT+CTRL+F1,1=SHIFT+F1,ALT_L=Void

en: Remote Viewer provides a graphical viewer for the guest OS display. At this time it supports guest OS using the VNC or SPICE protocols. Further protocols may be supported in the future as user demand dictates. The viewer can connect directly to both local and remotely hosted guest OS, optionally using SSL/TLS encryption.
tr: Remote Viewer, konuk işletim sistemi ekranı için bir grafik görüntüleyici sağlar. Şu anda VNC veya SPICE protokollerini kullanan konuk işletim sistemlerini desteklemektedir. Kullanıcı talebine göre gelecekte daha fazla protokol desteklenebilir. Görüntüleyici, isteğe bağlı olarak SSL/TLS şifrelemesi kullanarak doğrudan hem yerel hem de uzaktan barındırılan konuk işletim sistemine bağlanabilir.

en: Remote viewer client
tr: Uzaktan görüntüleyici istemcisi

en: Remotely access virtual machines
tr: Sanal makinelere uzaktan erişin

en: Run '%s --help' to see a full list of available command line options
tr: Kullanılabilir komut satırı seçeneklerinin tam listesini görmek için '%s --help' komutunu çalıştırın

en: Save screenshot
tr: Ekran görüntüsünü kaydet

note: Create the widgets
en: Select USB devices for redirection
tr: Yeniden yönlendirme için USB aygıtlarını seç

en: Select the virtual machine only by its ID
tr: Sanal makineyi sadece kimliğine göre seç

en: Select the virtual machine only by its UUID
tr: Sanal makineyi sadece UUID değerine göre seç

en: Select the virtual machine only by its name
tr: Sanal makineyi sadece adına göre seç

en: Selected
tr: Seçildi

[ctx: shortcut window]
en: Send secure attention (Ctrl-Alt-Del)
tr: Güvenli uyarı gönder (Ctrl-Alt-Del)

en: Serial
tr: Seri

en: Set window title
tr: Pencere başlığını ayarla

en: Share client session
tr: İstemci oturumunu paylaş

en: Share clipboard
tr: Panoyu paylaş

en: Share folder
tr: Klasör paylaş

en: Show / hide password text
tr: Parola metnini göster / gizle

[ctx: shortcut window]
en: Smartcard insert
tr: Akıllı kart ekle

[ctx: shortcut window]
en: Smartcard remove
tr: Akıllı kart kaldır

en: The Fedora Translation Team
tr: Fedora Çeviri Ekibi

en: Transferring %u file of %u... | Transferring %u files of %u...
tr[0]: %u / %u dosya aktarılıyor...
tr[1]: %u / %u dosya aktarılıyor...

en: Transferring 1 file...
tr: 1 dosya aktarılıyor...

[ctx: shortcut window]
en: USB device reset
tr: USB aygıtı sıfırla

en: USB redirection error: %s
tr: USB yönlendirme hatası: %s

en: Unable to authenticate with remote desktop server at %s: %s
tr: %s konumundaki uzak masaüstü sunucusuyla kimlik doğrulaması yapılamadı: %s

en: Unable to authenticate with remote desktop server: %s
tr: Uzak masaüstü sunucusuyla kimlik doğrulaması yapılamadı: %s

en: Unable to connect to libvirt with URI: %s.
tr: URI ile libvirt'e bağlanamadı: %s.

en: Unable to connect to the graphic server %s
tr: %s grafik sunucusuna bağlanamadı

en: Unable to connect: %s
tr: Bağlanamadı: %s

en: Unable to connnect to oVirt
tr: oVirt'e bağlanamadı

en: Unable to determine image format for file '%s'
tr: '%s' dosyası için görüntü biçimi belirlenemedi

[ctx: Unknown UUID]
en: Unknown
tr: Bilinmeyen

[ctx: Unknown name]
en: Unknown
tr: Bilinmeyen

en: Unspecified error
tr: Belirlenemeyen hata

en: Unsupported authentication type %u
tr: Desteklenmeyen kimlik doğrulama türü %u

en: Unsupported graphic type '%s'
tr: Desteklenmeyen grafik türü '%s'

en: Username:
tr: Kullanıcı Adı:

en: VNC does not provide GUID
tr: VNC GUID sağlamıyor

[ctx: shortcut window]
en: Viewer
tr: Görüntüleyici

en: Virt-Viewer connection file
tr: Virt-Viewer bağlantı dosyası

en: Virtual machine %s is not running
tr: %s sanal makinesi çalışmıyor

en: Virtual machine graphical console
tr: Sanal makine grafiksel konsolu

en: Wait for domain to start
tr: Etki alanının başlamasını bekle

en: Waiting for display %d...
tr: Ekran %d bekleniyor...

en: Waiting for guest domain to be created
tr: Konuk etki alanının oluşturulması bekleniyor

en: Waiting for guest domain to re-start
tr: Konuk etki alanının yeniden başlaması bekleniyor

en: Waiting for guest domain to start
tr: Konuk etki alanının başlaması bekleniyor

en: Waiting for libvirt to start
tr: libvirt'in başlaması bekleniyor

en: Zoom _In
tr: _Yakınlaştır

en: Zoom _Out
tr: _Uzaklaştır

[ctx: shortcut window]
en: Zoom in
tr: Yakınlaştır

en: Zoom level must be within %d-%d
tr: Yakınlaştırma seviyesi %d-%d arasında olmalı

en: Zoom level of window, in percentage
tr: Pencerenin yakınlaştırma seviyesi, yüzde olarak

[ctx: shortcut window]
en: Zoom out
tr: Uzaklaştır

[ctx: shortcut window]
en: Zoom reset
tr: Yakınlaştırmayı sıfırla

en: [none]
tr: [yok]

en: _About
tr: _Hakkında

en: _Auto resize
tr: _Otomatik olarak yeniden boyutlandır

en: _Cancel
tr: _İptal

en: _Close
tr: _Kapat

en: _Guest details
tr: _Konuk ayrıntıları

en: _Keyboard shortcuts
tr: _Klavye kısayolları

en: _Normal Size
tr: _Normal Boyut

en: _OK
tr: _Tamam

en: _Pause
tr: _Duraklat

en: _Preferences…
tr: _Tercihler…

en: _Reset
tr: _Sıfırla

en: _Save
tr: _Kaydet

en: _Screenshot
tr: _Ekran görüntüsü

en: failed to parse oVirt URI
tr: oVirt URI'sı ayrıştırılamadı

en: label
tr: etiket

en: oVirt VM %s has no display
tr: %s oVirt sanal makinesinin ekranı yok

en: oVirt VM %s has no host information
tr: %s oVirt sanal makinesinin ana makine bilgileri yok

en: oVirt VM %s has unknown display type: %u
tr: %s oVirt sanal makinesinin ekran türü bilinmiyor: %u

en: oVirt VM %s is not running
tr: %s oVirt sanal makinesi çalışmıyor

en: only SSH or UNIX socket connection supported.
tr: sadece SSH veya UNIX soket bağlantısı destekleniyor.
