Virtaal 0.4 - en to af translation catalogue (378 entries)

en: Translation Tool
af: Vertaalprogram

en: A translation tool to help a human translator translate files into other languages
af: 'n Vertaalprogram om 'n vertaler te help om lêers na ander tale te vertaal

en: Terminology assistance
af: Terminologiehulp

en: Add Missing Language
af: Voeg ontbrekende taal by

en: Language name:
af: Taalnaam:

en: ISO code:
af: ISO-kode:

en: Plural expression:
af: Meervouduitdrukking:

en: Number of plurals:
af: Aantal meervoude:

en: Depending on the translation task, the plural information might be optional.
af: Afhangend van die vertaaltaak is die meervoudinligting dalk opsioneel.

en: <b>Language Information</b>
af: <b>Taalinligting</b>

en: New Language Pair
af: Nuwe taalpaar

en: The <b>Original</b> is the language from which you are translating, also called the source language.
    
    If you are translating from English to French then English would be your original or source language.
af: Die <b>Oorspronklike</b> is die taal waaruit mens vertaal, ook bekend as die brontaal.
    
    As mens van Engels na Frans vertaal, is Engels die oorspronklike of brontaal.

en: <b>Original</b>
af: <b>Oorspronklike</b>

en: The <b>Translation</b> is the language into which you are translating, also called the target language.
    
    If you are translating from English to French then French would be your translation or target language.
af: Die <b>Vertaling</b> is die taal waarin mens vertaal, ook bekend as die teikentaal of doeltaal.
    
    As mens van Engels na Frans vertaal, is Frans die vertaling of teikentaal.

en: <b>Translation</b>
af: <b>Vertaling</b>

en: _Add Missing Language...
af: Voeg ontbrekende taal _by...

en: _File
af: _Lêer

en: _Update to Template
af: _Dateer op na sjabloon

en: _Export
af: _Voer uit

en: _Recent Files
af: _Onlangse lêers

en: _Edit
af: R_edigeer

note: l10n: Activating this menu item copies the whole source (or part thereof) to the target. The "copy" is not necessarily the same as the source: terminology placeables are translated when copied and language-specific punctionation changes are made automatically.
en: Transfer From Source
af: Dra oor vanaf bron

note: l10n: More information about placeables: http://translate.sourceforge.net/wiki/virtaal/placeables
en: P_revious Placeable
af: Vo_rige plaasbare item

en: _Next Placeable
af: Vo_lgende plaasbare item

en: _View
af: Aan_sig

en: _Full Screen
af: _Volskerm

en: _Quality Checks
af: _Kwaliteittoetse

en: _Navigation
af: _Navigasie

en: P_age Up
af: Bl_adsy op

en: _Page Down
af: _Bladsy af

en: _Help
af: _Hulp

en: _Online Help
af: _Aanlynhulp

en: _Tutorial
af: _Tutoriaal

en: _Localization Guide
af: _Lokaliseringsgids

en: Report a _Bug
af: Rapporteer 'n _fout

en: Virtaal Preferences
af: Virtaal-voorkeure

en: The name stored in the file header
af: Die naam wat in die lêerkop gestoor word

note: l10n: This label is for the name of the translator
en: Name:
af: Naam:

en: The e-mail address stored in the file header
af: Die e-posadres wat in die lêerkop gestoor word

en: E-mail address:
af: E-posadres:

en: The team information stored in the file header. This can be an e-mail address or a URL, for example.
af: Die spaninligting wat in die lêerkop gestoor word. Dit kan byvoorbeeld 'n e-posadres of URL wees.

en: Team:
af: Span:

en: <b>Translator Information</b>
af: <b>Vertalerinligting</b>

en: Source text:
af: Bronteks:

en: Target text:
af: Teikenteks:

en: Use _Default Fonts
af: Gebruik _verstekfonte

en: <b>Fonts</b>
af: <b>Fonte</b>

note: l10n: This tab label refers to the general preferences
en: General
af: Algemeen

en: Placeables are special parts of the text that can be automatically highlighted and easily inserted into the translation.
af: Plaasbare items is spesiale dele van die teks wat outomaties verlig en maklik in die vertaling ingevoeg kan word.

en: Placeables
af: Plaasbare items

en: Plug-ins
af: Inproppe

en: Properties
af: Eienskappe

en: <b>Words</b> (total):
af: <b>Woorde</b> (totaal):

en: <b>Strings</b> (total):
af: <b>Stringe</b> (totaal):

en: File type:
af: Lêersoort:

en: File size:
af: Lêergrootte:

en: Location:
af: Ligging:

en: Add Term
af: Voeg term by

note: l10n: This label refers to comments about a new term that is added
en: C_omments
af: _Opmerkings

en: Terminology _file:
af: Terminologie_lêers:

en: Terminology Files
af: Terminologielêers

en: Add URL
af: Voeg URL by

en: Put queries in quotes
af: Plaas navrae in aanhalingstekens

en: <b>Options</b>
af: <b>Keuses</b>

en: Web Look-ups
af: Webnaslaanbronne

en: <b><big>Recent Files</big></b>
af: <b><big>Onlangse lêers</big></b>

en: <u>Tutorial</u>
af: <u>Tutoriaal</u>

en: <u>Cheat Sheet</u>
af: <u>Kortpaaie</u>

note: l10n: Only change this URL if there is a translated version in your language, or if the default English is really unsuitable for users in your language
en: http://translate.sourceforge.net/wiki/virtaal/features
af: http://translate.sourceforge.net/wiki/af/virtaal/features

en: <u>More...</u>
af: <u>Meer...</u>

en: <u>Features</u>
af: <u>Funksies</u>

en: <b><big>Getting Started</big></b>
af: <b><big>Hoe om te begin</big></b>

note: l10n: Only change this URL if there is a translated version in your language, or if the default English is really unsuitable for users in your language
en: http://translate.sourceforge.net/wiki/virtaal/using_virtaal
af: http://translate.sourceforge.net/wiki/af/virtaal/using_virtaal

en: <u>Manual</u>
af: <u>Handleiding</u>

en: <u>Localization Guide</u>
af: <u>Lokaliseringsgids</u>

note: l10n: Only change this URL if there is a translated version in your language, or if the default English is really unsuitable for users in your language
en: http://translate.sourceforge.net/wiki/virtaal/index#contact
af: http://translate.sourceforge.net/wiki/af/virtaal/index#kontak

en: <u>Feedback</u>
af: <u>Terugvoer</u>

en: <b><big>Support</big></b>
af: <b><big>Ondersteuning</big></b>

en: At the end of a translation, simply press <Enter> to continue with the next one.
af: Aan die einde van 'n vertaling, druk bloot <Enter> om na die volgende een aan te gaan.

en: To copy the original string into the target field, simply press <Alt+Down>.
af: Om die oorspronklike string na die teikenveld te kopieer, druk bloot <Alt+Af>.

note: l10n: Refer to the translation of "Fuzzy" to find the appropriate shortcut key to recommend
en: To mark the current translation as fuzzy, simply press <Alt+U>.
af: Om die huidige vertaling as wasig te merk, druk bloot <Alt+I>.

en: To mark the current translation as incomplete, simply press <Ctrl+Shift+Enter>.
af: Om die huidige vertaling onvolledig te merk, druk bloot <Ctrl+Shift+Enter>.

en: To mark the current translation as complete, simply press <Ctrl+Enter>.
af: Om die huidige vertaling volledig te merk, druk bloot <Ctrl+Enter>.

en: Use Ctrl+Up or Ctrl+Down to move between translations.
af: Gebruik Ctrl+Op of Ctrl+Af om tussen vertalings te beweeg.

en: Use Ctrl+PgUp or Ctrl+PgDown to move in large steps between translations.
af: Gebruik Ctrl+PgUp of Ctrl+PgDn om met groot stappe tussen vertalings te beweeg.

en: Fuzzy
af: Wasig

en: Untranslated
af: Onvertaald

en: Accelerators
af: Versnellers

en: Acronyms
af: Akronieme

en: Blank
af: Blanko

en: Brackets
af: Hakies

en: Compendium conflict
af: Kompendiumkonflik

en: Double quotes
af: Dubbel aanhalingstekens

en: Double spaces
af: Dubbel spasies

en: Repeated word
af: Herhaalde woord

en: E-mail
af: E-pos

en: Ending punctuation
af: Eind-leesteken

en: Ending whitespace
af: Eind-witspasie

en: File paths
af: Lêerpaaie

en: Functions
af: Funksies

en: GConf values
af: GConf-waardes

en: Old KDE comment
af: Ou KDE-kommentaar

en: Long
af: Lank

en: Must translate words
af: Moet-vertaal-woorde

en: Newlines
af: Nuwe lyne

en: Number of plurals
af: Aantal meervoude

en: Don't translate words
af: Moenie-vertaal-nie-woorde

en: Numbers
af: Getalle

en: Options
af: Opsies

en: Punctuation spacing
af: Leestekenspasiëring

en: Pure punctuation
af: Slegs leestekens

en: Number of sentences
af: Aantal sinne

en: Short
af: Kort

en: Simple capitalization
af: Eenvoudige hoofletters

en: Simple plural(s)
af: Dom meervoud(e)

en: Single quotes
af: Enkelaanhalingstekens

en: Starting capitalization
af: Begin-hoofletter

en: Starting punctuation
af: Begin-leesteken

en: Starting whitespace
af: Begin-witspasie

en: Tabs
af: Kepe

en: Unchanged
af: Onveranderd

en: URLs
af: URL'e

en: Valid characters
af: Geldige karakters

en: Placeholders
af: Plekhouers

en: XML tags
af: XML-etikette

en: Default
af: Verstek

en: Header information
af: Inligting vir lêerkop

en: Please enter your name
af: Gee asb. u naam

en: Please enter your e-mail address
af: Gee asb. u e-posadres

en: Please enter your team's information
af: Gee asb. u span se inligting

en: You selected the currently open file for opening. Do you want to reload the file?
af: Die gekose lêer is die huidige oop lêer. Wil u die lêer herlaai?

en: Could not open file.
    
    %(error_message)s
    
    Try opening a different file.
af: Kon nie die lêer open nie.
    
    %(error_message)s
    
    Probeer om 'n ander lêer oop te maak.

en: Save
af: Stoor

en: Could not save file.
    
    %(error_message)s
    
    Try saving to a different location.
af: Kon nie lêer stoor nie.
    
    %(error_message)s
    
    Probeer op 'n ander plek te stoor.

en: Could not save file.
    
    %(error_message)s
af: Kon nie lêer stoor nie.
    
    %(error_message)s

en: Can only export Gettext PO files
af: Kan slegs Gettext PO-lêers uitvoer

en: Export
af: Uitvoer

en: Could not export file.
    
    %(error_message)s
    
    Try saving to a different location.
af: Kon nie lêer uitvoer nie.
    
    %(error_message)s
    
    Probeer op 'n ander plek te stoor.

en: Could not export file.
    
    %(error_message)s
af: Kon nie lêer uitvoer nie.
    
    %(error_message)s

en: Reload File
af: Herlaai lêer

en: Reload file from last saved copy and lose all changes?
af: Moet die lêer herlaai word vanaf die laaste gestoorde kopie en veranderinge prysgegee word?

note: l10n: See http://en.wikipedia.org/wiki/CamelCase
en: CamelCase
af: Kameelkas

en: Words with internal capitalization, such as some brand names and WikiWords
af: Woorde met interne hoofletters, soos sommige handelsmerke en WikiWoorde

en: Capitals
af: Hoofletters

note: l10n: this refers to "UPPERCASE" / "CAPITAL" letters
en: Words containing uppercase letters only
af: Woorde wat slegs uit hoofletters bestaan

en: Command Line Options
af: Opdraglynparameters

en: Application command line options, such as --help, -h and -I
af: Toepassings se opdraglynparameters, soos --help, -h en -I

en: E-mail addresses
af: E-posadres

en: File Names
af: Lêername

en: Paths referring to file locations
af: Paaie wat na lêerliggings verwys

en: Placeholders (printf)
af: Plekhouers (printf)

en: Placeholders used in "printf" strings
af: Plekhouers in "printf"-stringe

en: Placeholders (Python)
af: Plekhouers (Python)

en: Placeholders in Python strings
af: Plekhouers in Python-stringe

en: Placeholders (Java)
af: Plekhouers (Java)

en: Placeholders in Java strings
af: Plekhouers in Java-stringe

en: Placeholders (Qt)
af: Plekhouers (Qt)

en: Placeholders in Qt strings
af: Plekhouers in Qt-stringe

note: l10n: 'decimal fractions' refer to numbers like 0.2 or 499,99
en: Integer numbers and decimal fractions
af: Heelgetalle en desimale breuke

en: Punctuation
af: Leestekens

en: Symbols and less frequently used punctuation marks
af: Simbole en minder gebruikte leestekens

en: URLs, hostnames and IP addresses
af: URL'e, gasheername en IP-adresse

note: l10n: see http://en.wikipedia.org/wiki/Character_entity_reference
en: XML Entities
af: XML-entiteite

en: Entity references, such as &amp; and &#169;
af: Entiteitverwysings, soos &amp; en &#169;

en: XML Tags
af: XML-etikette

en: XML tags, such as <b> and </i>
af: XML-etikette, soos <b> en </i>

en: Spaces
af: Spasies

en: Double spaces and spaces in unexpected positions
af: Dubbelspasies en spasies in onverwagte plekke

en: "alt" Attributes
af: "alt"-attribute

en: Placeable for "alt" attributes (as found in HTML)
af: Plaasbare item vir "alt"-attribute (soos in HTML aangetref)

en: Placeholders (Drupal)
af: Plekhouers (Drupal)

en: Placeholders in Drupal strings
af: Plekhouers in Drupal-stringe

en: No source or translatable files in bundle
af: Geen bron- of vertaalbare lêers in bundel nie

en: The file contains nothing to translate.
af: Die lêer bevat niks om te vertaal nie.

note: l10n: The heading of statistics before updating to the new template
en: Before:
af: Voor:

note: l10n: The heading of statistics after updating to the new template
en: After:
af: Ná:

en: Translated: %d
af: Vertaald: %d

en: Fuzzy: %d
af: Wasig: %d

en: Untranslated: %d
af: Onvertaald: %d

en: Total: %d
af: Totaal: %d

note: l10n: this refers to updating a file to a new template (POT file)
en: File Updated
af: Lêer opgedateer

en: Needs work
af: Benodig werk

en: Rejected
af: Verwerp

en: Needs review
af: Benodig nagaan

en: Translated
af: Vertaald

en: Reviewed
af: Nagegaan

en: All
af: Almal

en: Quality Checks
af: Kwaliteittoetse

note: l10n: This is the button where the user can select units by failing quality checks
en: Select Checks
af: Kies toetse

note: l10n: This refers to quality checks
en: All Checks
af: Alle toetse

en: Incomplete
af: Onvollediges

en: Search
af: Soek

en: _Case sensitive
af: _Kassensitief

note: l10n: To read about what regular expressions are, see http://en.wikipedia.org/wiki/Regular_expression
en: _Regular expression
af: _Reguliere uitdrukking

note: l10n: This text label shows in front of the text box where the replacement text is typed. Keep in mind that the text box will appear after this text. If this sentence construction is hard to use, consdider translating this as "Replacement"
en: Replace with
af: Vervang met

note: l10n: Button text
en: Replace
af: Vervang

note: l10n: Check box
en: Replace _All
af: _Vervang almal

en: Workflow
af: Werksvloei

note: l10n: This is the button where the user can select units by workflow state
en: Select States
af: Kies statusse

note: l10n: This refers to workflow states
en: All States
af: Alle statusse

en: Automatically complete long words while you type
af: Voltooi lang woorde outomaties terwyl u tik

en: AutoCompletor
af: Outovoltooiing

en: Automatically correct text while you type
af: Korrigeer teks outomaties terwyl u tik

en: AutoCorrector
af: Outokorrigering

en: Spell Checker
af: Speltoetser

en: Check spelling and provide suggestions
af: Kontrolleer spelling en gee voorstelle

note: l10n: This refers to spell checking
en: <i>(no suggestions)</i>
af: <i>(geen voorstelle)</i>

note: l10n: This refers to spell checking
en: Ignore All
af: Ignoreer almal

note: l10n: This refers to spelling suggestions
en: More...
af: Meer...

note: l10n: This refers to the spell checking dictionary
en: Add "%s" to Dictionary
af: Voeg "%s" by woordeboek

en: Languages
af: Tale

en: Perform look-ups on selected text
af: Slaan die geselekteerde teks na

en: External Look-up
af: Eksterne naslaan

note: l10n: The 'services' here refer to different look-up plugins, such as web look-up, etc.
en: Select Look-up Services
af: Kies naslaandienste

en: Select the services that should be used to perform look-ups
af: Kies die dienste wat gebruik moet word vir naslaan

en: Look-up "%(selection)s"
af: Slaan "%(selection)s" na

note: l10n: plugin name
en: Web Look-up
af: Webnaslaan

en: Look-up the selected text on a web site
af: Slaan die geselekteerde teks na op 'n webwerf

en: Name
af: Naam

note: l10n: Whether the selected text should be surrounded by "quotes"
en: Quote Query
af: Met aanhalingstekens

en: Migrate settings from KBabel, Lokalize and/or Poedit to Virtaal.
af: Migreer instellings vanaf KBabel, Lokalize, en/of Poedit na Virtaal.

en: Migration Assistant
af: Migrasiehulp

en: Should Virtaal try to import settings and data from other applications?
af: Moet Virtaal probeer om instellings en data van ander programme in te voer?

en: Import data from other applications?
af: Voer data in vanaf ander programme?

en: Migration was successfully completed
af: Migrasie is suksesvol voltooi

en: The following items were migrated:
af: Die volgende items is gemigreer:

en: Migration completed
af: Migrasie voltooi

en: Virtaal was not able to migrate any settings or data
af: Virtaal kon nie enige instellings of data migreer nie

en: Nothing migrated
af: Niks gemigreer nie

en: Poedit settings
af: Poedit-instellings

en: Poedit's Translation Memory: %(database_language_code)s
af: Poedit se vertaalgeheue: %(database_language_code)s

en: KBabel's Translation Memory: %(database_language_code)s
af: KBabel se vertaalgeheue: %(database_language_code)s

en: Lokalize settings
af: Lokalize-instellings

en: Lokalize's Translation Memory: %(database_name)s
af: Lokalize se vertaalgeheue: %(database_name)s

en: Terminology Help
af: Terminologiehulp

en: Terminology suggestions
af: Terminologievoorstelle

en: Localization Terminology
af: Lokaliseringsterminologie

en: Selected localization terminology
af: Uitgekose lokaliseringsterminologie

en: Local Files
af: Plaaslike lêers

en: Local terminology files
af: Plaaslike terminologielêers

en: Terminology _Files...
af: Terminologie_lêers...

en: Add _Term...
af: Voeg _term by...

en: File
af: Lêer

en: Extendable
af: Uitbreibaar

en: Add Files
af: Voeg lêers by

en: All Supported Files
af: Alle ondersteunde lêers

en: All Files
af: Alle lêers

en: "%s" is not a usable file.
af: "%s" is nie 'n bruikbare lêer nie.

en: Unable to load %(filename)s:
    
    %(errormsg)s
af: Kan nie %(filename)s laai nie:
    
    %(errormsg)s

en: Error opening file
af: Fout met oopmaak van lêer

en: _Source term — %(langname)s
af: _Bronterm — %(langname)s

en: _Target term — %(langname)s
af: _Teikenterm — %(langname)s

en: Identical entry already exists.
af: Identiese inskrywing bestaan reeds.

en: Existing translations: %(translations)s
af: Bestaande vertalings: %(translations)s

en: Terms from Open-Tran.eu
af: Terme vanaf Open-Tran.eu

en: Select Terminology Sources
af: Kies terminologiebronne

en: Select the sources of terminology suggestions
af: Kies die bronne van terminologievoorstelle

en: Translation Memory
af: Vertaalgeheue

en: Translation memory suggestions
af: Voorstelle uit die vertaalgeheue

en: Previous translations for Free and Open Source Software
af: Vorige vertalings van Vry en Oopbronsagteware

en: Current File
af: Huidige lêer

en: Translated units from the currently open file
af: Vertaalde eenhede uit die huidige oop lêer

note: l10n: Try to keep this as short as possible.
en: This file
af: Dié lêer

note: l10n: The name of Google Translate in your language (translated in most languages). See http://translate.google.com/
en: Google Translate
af: Google-vertaal

en: Unreviewed machine translations from Google's translation service
af: Ongekontroleerde masjienvertalings van Google se vertaaldiens

en: Unreviewed machine translations from Microsoft Translator
af: Ongekontroleerde masjienvertalings van Microsoft Translator

en: Unreviewed machine translations from various services
af: Ongekontroleerde masjienvertalings van verskeie dienste

en: Local Translation Memory
af: Plaaslike vertaalgeheue

en: Previous translations you have made
af: Vorige vertalings wat gedoen is

note: l10n: Try to keep this as short as possible.
en: Local TM
af: Plaaslike TM

en: Unreviewed machine translations from a Moses server
af: Ongekontroleerde masjienvertalings van 'n Moses-bediener

en: Remote Server
af: Afgeleë bediener

en: A translation memory server
af: 'n Bediener met vertaalgeheue

note: l10n: Try to keep this as short as possible.
en: Remote TM
af: Afgeleë TM

en: A TinyTM translation memory server
af: 'n TinyTM-bediener met vertaalgeheue

en: Unreviewed machine translations from Apertium
af: Ongekontroleerde masjienvertalings van Apertium

en: Translation _Suggestions
af: Vertaalvoor_stelle

note: l10n: The 'sources' here refer to different translation memory plugins, such as local tm, open-tran.eu, the current file, etc.
en: Select sources of Translation Memory
af: Kies die bronne van vertaalgeheue

en: Select the sources that should be queried for translation memory
af: Kies watter bronne se vertaalgeheue nagevra moet word

en: Matches
af: Voorstelle

en: TM Source
af: TM-bron

en: Choose a Translation File
af: Kies 'n vertaallêer

en: No issues
af: Geen probleme

en: Quality Check
af: Kwaliteittoets

en: Description
af: Beskrywing

en: Project Type
af: Projeksoort

note: l10n: The label indicating the checker style (GNOME/KDE/whatever)
en: Checks: %(checker_name)s
af: Toetse: %(checker_name)s

en: _New Language Pair...
af: _Nuwe taalpaar...

en: Error
af: Fout

en: The current file has been modified.
    Do you want to save your changes?
af: Die huidige lêer is verander.
    Wil u die veranderinge stoor?

en: _Discard
af: _Verwerp

en: Please enter the number of noun forms (plurals) to use
af: Gee asb. die aantal naamwoordvorme (meervoude) om te gebruik

en: Please enter the plural equation to use
af: Gee asb. die meervoudvergelyking om te gebruik

note: l10n: This refers to the 'mode' that determines how Virtaal moves between units.
en: N_avigation:
af: N_avigasie:

en: Untranslated:
af: Onvertaald:

en: Needs work:
af: Benodig werk:

en: Rejected:
af: Verwerp:

en: Needs review:
af: Benodig nagaan:

en: Translated:
af: Vertaald:

en: Reviewed:
af: Nagegaan:

en: Save the file for up-to-date information
af: Stoor die lêer vir bygewerkte inligting

en: %.1f KB
af: %.1f KG

en: Export failed
af: Kon nie uitvoer nie

en: Preview failed
af: Kon nie voorskou wys nie

en: Move one step back in the workflow (Ctrl+Shift+Enter)
af: Skuif een stap terug in die werksvloei (Ctrl+Shift+Enter)

en: Click to move to a specific state in the workflow
af: Klik om te skuif na 'n spesifieke status in die werksvloei

en: Move one step forward in the workflow (Ctrl+Enter)
af: Skuif een stap vorentoe in die werksvloei (Ctrl+Enter)

en: Copyright © 2007-2010 Zuza Software Foundation
af: Kopiereg © 2007-2010 Zuza Sagtewarestigting

note: l10n: Please retain the literal name "Virtaal", but feel free to additionally transliterate the name and to add a translation of "For Language", which is what the name means.
en: Virtaal is a program for doing translation.
af: Virtaal is 'n program om mee te vertaal.

en: The initial focus is on software translation (localization or l10n), but we definitely intend it to be useful as a general purpose tool for Computer Aided Translation (CAT).
af: Die aanvanklike fokus is op die vertaling van sagteware (lokalisering of l10n), maar ons beplan definitief dat dit nuttig sal wees as 'n algemene hulp vir rekenaargesteunde vertaling.

en: Virtaal website
af: Virtaal-webwerf

en: We thank our donors:
af: Ons bedank ons borge:

en: The International Development Research Centre
af: Internasionale ontwikkelingsnavorsingsentrum (IDRC)

en: Mozilla Corporation
af: Mozilla Korporasie

en: Language code must be an ASCII string.
af: Taalkode moet 'n ASCII-string wees.

en: Language code must be at least 2 characters long.
af: 'n Taalkode moet ten minste twee karakters lank wees.

en: Language
af: Taal

note: l10n: This is the column heading for the language code
en: Code
af: Kode

en: Enabled
af: Geaktiveer

en: Configure...
af: Opstelling...

en: Translation memory
af: Vertaalgeheue

en: Quality checks
af: Kwaliteittoetse

en: Machine translation
af: Masjienvertaling

en: Highlighting and insertion of placeables
af: Maklike aanduiding en invoeging van plaasbare items

en: Many plugins and options for customization
af: Baie inproppe en keuses vir aanpassing

en: The file does not exist.
af: Die lêer bestaan nie.

en: Not a valid file.
af: Nie 'n geldige lêer nie.

en: TMX Translation Memory
af: TMX-vertaalgeheue

en: TBX Glossary
af: TBX-termlys

en: Wordfast Translation Memory
af: Wordfast-vertaalgeheue

en: Qt Linguist Translation File
af: Qt Linguist-vertaallêer

en: Qt Message File
af: Qt-boodskaplêer

en: Qt Phrase Book
af: Qt-fraselêer

en: INI File
af: INI-lêer

en: Initialization
af: Inisialisering

en: Java Properties File
af: Java .properties-lêer

en: OpenOffice.org Translation File
af: OpenOffice.org-vertaallêer

en: XLIFF Translation File
af: XLIFF-vertaallêer

en: C++ RC File
af: C++ RC-lêer

en: Tcl Translation File
af: Tcl-vertaallêer

en: JavaScript error message file
af: JavaScript-foutboodskaplêer

en: Gettext Translation Template
af: Gettext-vertaalsjabloon

en: Trados Tag Editor
af: Trados-etiketredigeerder

en: OS X Strings File
af: OS X Strings-lêer

en: UTX Dictionary
af: UTX-woordeboek

en: Gettext PO file
af: Gettext PO-lêer

en: Gettext MO file
af: Gettext MO-lêer

en: Qt .qm file
af: Qt .qm-lêer

en: OmegaT Glossary
af: OmegaT-termlys

en: %prog [options] [translation_file]
af: %prog [opsies] [vertaallêer]

en: LOG
af: STAAFLÊER

en: turn on logging, storing the result to the supplied filename.
af: skryf na 'n joernaal en stoor die resultaat in die gegewe lêernaam.

en: CONFIG
af: OPSTELLING

en: use the configuration file given by the supplied filename.
af: gebruik die opstellingslêer by die gegewe lêernaam.

en: enable debugging features
af: aktiveer ontfoutfunksies

en: PROFILE
af: PROFIEL

en: perform profiling, storing the result to the supplied filename.
af: stel 'n profiel op en stoor die resultaat in die gegewe lêernaam.

en: Could not open log file '%(filename)s'
af: Kon nie staaflêer '%(filename)s' open nie

en: Could not read configuration file '%(filename)s'
af: Kon nie konfigurasielêer '%(filename)s' lees nie

en: invalid number of arguments
af: verkeerde aantal argumente

en: Profiling support is not available
af: Profielondersteuning is nie beskikbaar nie

en: Could not open profile file '%(filename)s'
af: Kon nie profiellêer '%(filename)s' open nie

en: no such option: %s
af: niebestaande opsie: %s

en: ambiguous option: %s (%s?)
af: dubbelsinnige opsie: %s (%s?)

en: Usage: %s
af: Gebruik: %s

en: Usage
af: Gebruik

en: integer
af: heelgetal

en: long integer
af: lang heelgetal

en: floating-point
af: dryfpunt

en: complex
af: kompleks

en: option %s: invalid %s value: %r
af: opsie %s: ongeldige %s-waarde: %r

en: option %s: invalid choice: %r (choose from %s)
af: opsie %s: ongeldige keuse: %r (kies uit %s)

en: show this help message and exit
af: wys hierdie hulpboodskap en sluit af

en: show program's version number and exit
af: wys die program se weergawenommer en sluit af

en: %prog [options]
af: %prog [opsies]

en: %s option requires an argument
af: %s-opsie benodig 'n argument

en: %s option requires %d arguments
af: %s-opsie benodig %d argumente

en: %s option does not take a value
af: %s opsie neem geen waarde nie
