Virtaal 0.5.0 - en to be translation catalogue (376 entries)

en: Translation Tool
be: Прылада для перакладу

en: A translation tool to help a human translator translate files into other languages
be: Праграма, якая дапамагае чалавеку перакладаць розныя файлы на іншыя мовы

en: Terminology assistance
be: Падтрымка аднастайнасці тэрміналогіі

en: Add Missing Language
be: Дадаць новую мову

en: Language name:
be: Назва мовы:

en: ISO code:
be: ISO-код:

en: Plural expression:
be: Фармат множнага ліку:

en: Number of plurals:
be: Колькасць формаў множнага ліку:

en: Depending on the translation task, the plural information might be optional.
be: У залежнасці ад задання, фарматны радок множнага ліку можа не спатрэбіцца.

en: <b>Language Information</b>
be: <b>Звесткі пра мову</b>

en: New Language Pair
be: Новая моўная пара

en: The <b>Original</b> is the language from which you are translating, also called the source language.
    
    If you are translating from English to French then English would be your original or source language.
be: <b>Арыгінал</b> азначае мову, з якой вы перакладаеце (мову арыгіналу).
    
    Напрыклад, калі вы перакладаеце з англійскай на беларускую, то англійская будзе вашай моваю арыгіналу.

en: <b>Original</b>
be: <b>Арыгінал</b>

en: The <b>Translation</b> is the language into which you are translating, also called the target language.
    
    If you are translating from English to French then French would be your translation or target language.
be: <b>Пераклад</b> азначае мову, на якую вы перакладаеце (мэтавую мову).
    
    Напрыклад, калі вы перакладаеце з англійскай на беларускую, то беларуская будзе вашай мэтавай моваю.

en: <b>Translation</b>
be: <b>Пераклад</b>

en: _Add Missing Language...
be: _Дадаць іншую мову...

en: _File
be: _Файл

en: _Update to Template
be: _Абнавіць з шаблона

en: _Export
be: _Экспартаваць

en: _Recent Files
be: _Нядаўнія файлы

en: _Edit
be: _Рэдагаваць

note: l10n: Activating this menu item copies the whole source (or part thereof) to the target. The "copy" is not necessarily the same as the source: terminology placeables are translated when copied and language-specific punctionation changes are made automatically.
en: Transfer From Source
be: Перанесці з арыгіналу

note: l10n: More information about placeables: http://translate.sourceforge.net/wiki/virtaal/placeables
en: P_revious Placeable
be: _Папярэдняя падстанова

en: _Next Placeable
be: _Наступная падстанова

en: _View
be: _Выгляд

en: _Full Screen
be: _На ўвесь экран

en: _Quality Checks
be: _Кантроль якасці

en: _Navigation
be: _Навігацыя

en: P_age Up
be: У_верх на старонку

en: _Page Down
be: _Уніз на старонку

en: _Help
be: _Дапамога

en: _Online Help
be: _Дапамога ў сеціве

en: _Tutorial
be: _Падручнік

en: _Localization Guide
be: Д_апаможнік у перакладзе

en: Report a _Bug
be: Паведаміць пра _хібу

en: Virtaal Preferences
be: Настройкі Virtaal

en: The name stored in the file header
be: Назва, запісаная ў загалоўку файла

note: l10n: This label is for the name of the translator
en: Name:
be: Імя:

en: The e-mail address stored in the file header
be: Адрас электроннай пошты для загалоўкаў файлаў

en: E-mail address:
be: Адрас электроннай пошты:

en: The team information stored in the file header. This can be an e-mail address or a URL, for example.
be: Звесткі пра суполку для загалоўкаў файлаў. Напрыклад, тут можна падаць адрас электроннай пошты або сайта.

en: Team:
be: Суполка:

en: <b>Translator Information</b>
be: <b>Звесткі пра перакладчыка</b>

en: Source text:
be: Арыгінальны тэкст:

en: Target text:
be: Пераклад:

en: Use _Default Fonts
be: _Ужыць прадвызначаныя шрыфты

en: <b>Fonts</b>
be: <b>Шрыфты</b>

note: l10n: This tab label refers to the general preferences
en: General
be: Агульнае

en: Placeables are special parts of the text that can be automatically highlighted and easily inserted into the translation.
be: Падстановы - гэта асаблівыя ўрыўкі тэксту, якія могуць быць аўтаматычна падсветленыя і проста ўстаўленыя ў ваш пераклад.

en: Placeables
be: Падстановы

en: Plug-ins
be: Дадаткі

en: Properties
be: Уласцівасці

en: <b>Words</b> (total):
be: <b>Слоў</b> (агулам):

en: <b>Strings</b> (total):
be: <b>Ланцужкоў</b> (агулам):

en: File type:
be: Тып файла:

en: File size:
be: Памер файла:

en: Location:
be: Месца:

en: Add Term
be: Дадаць тэрмін

note: l10n: This label refers to comments about a new term that is added
en: C_omments
be: _Каментарыі

en: Terminology _file:
be: _Файл тэрміналогіі:

en: Terminology Files
be: Файлы тэрміналогіі

en: Add URL
be: Дадаць URL

en: Put queries in quotes
be: Абстаўляць запыты двукоссямі

en: <b>Options</b>
be: <b>Опцыі</b>

en: Web Look-ups
be: Пошук у сеціве

note: l10n: Remove the tags if underlining is unsuitable for your language. Most languages won't need to change this. Translate 'Open' normally.
en: <u>Open</u>
be: <u>Адкрыць</u>

en: <b><big>Recent Files</big></b>
be: <b><big>Нядаўнія файлы</big></b>

en: <u>Tutorial</u>
be: <u>Падручнік</u>

en: <u>Cheat Sheet</u>
be: <u>Шпаргалка</u>

en: <u>More...</u>
be: <u>Яшчэ...</u>

en: <u>Features</u>
be: <u>Магчымасці</u>

en: <b><big>Getting Started</big></b>
be: <b><big>Звесткі для пачаткоўца</big></b>

en: <u>Manual</u>
be: <u>Дакументацыя</u>

en: <u>Localization Guide</u>
be: <u>Інструкцыі лакалізацыі</u>

en: <u>Feedback</u>
be: <u>Зваротная сувязь</u>

en: <b><big>Support</big></b>
be: <b><big>Падтрымка</big></b>

en: At the end of a translation, simply press <Enter> to continue with the next one.
be: Скончыўшы перакладаць, націсніце <Enter>, каб перайсці да наступнага радка.

en: To copy the original string into the target field, simply press <Alt+Down>.
be: Каб скапіраваць арыгінальны тэкст у поле для перакладу, націсніце <Alt+Уніз>.

note: l10n: Refer to the translation of "Fuzzy" to find the appropriate shortcut key to recommend
en: To mark the current translation as fuzzy, simply press <Alt+U>.
be: Каб пазначыць дзейны пераклад няпэўным, націсніце <Alt+Я>.

en: To mark the current translation as incomplete, simply press <Ctrl+Shift+Enter>.
be: Каб пазначыць, што дзейны пераклад няпоўны, націсніце <Ctrl+Shift+Enter>.

en: To mark the current translation as complete, simply press <Ctrl+Enter>.
be: Каб пазначыць, што дзейны пераклад поўны, націсніце <Alt+Я>.

en: Use Ctrl+Up or Ctrl+Down to move between translations.
be: Каб рабіць пераходы паміж радкамі, націскайце Ctrl+Up або Ctrl+Down.

en: Use Ctrl+PgUp or Ctrl+PgDown to move in large steps between translations.
be: Каб рабіць вялікія пераходы паміж радкамі, націскайце Ctrl+PgUp або Ctrl+PgDown.

en: Fuzzy
be: Няпэўна

en: Untranslated
be: Без перакладу

en: Accelerators
be: Хуткія клавішы

en: Acronyms
be: Акронімы

en: Blank
be: Пуста

en: Brackets
be: Дужкі

en: Compendium conflict
be: Адрозненне ад кампендыюма

en: Double quotes
be: Двукоссі

en: Double spaces
be: Падвойныя прабелы

en: Repeated word
be: Паўторнае слова

en: E-mail
be: Электронная пошта

en: Ending punctuation
be: Канцавая пунктуацыя

en: Ending whitespace
be: Канцавы прабел

en: Escapes
be: Экранавальныя знакі

en: File paths
be: Сцежкі да файлаў

en: Functions
be: Функцыі

en: GConf values
be: GConf-значэнні

en: Old KDE comment
be: Стары каментарый KDE

en: Long
be: Доўга

en: Newlines
be: Знакі новага радка

en: Number of plurals
be: Колькасць формаў множнага ліку

en: Don't translate words
be: Не перакладаць словы

en: Numbers
be: Лічбы

en: Options
be: Опцыі

en: Punctuation spacing
be: Пунктуацыйныя прабелы

en: Pure punctuation
be: Хібная пунктуацыя

en: Number of sentences
be: Колькасць сказаў

en: Short
be: Каротка

en: Simple capitalization
be: Простая расстаноўка вялікіх літар

en: Simple plural(s)
be: Простыя формы множнага ліку

en: Single quotes
be: Простыя двукоссі

en: Spelling
be: Правапіс

en: Starting capitalization
be: Памер літары ў пачатку

en: Starting punctuation
be: Пунктуацыя ў пачатку

en: Starting whitespace
be: Прабелы ў пачатку

en: Tabs
be: Табуляцыя

en: Unchanged
be: Без змен

en: URLs
be: Адрасы URL

en: Valid characters
be: Магчымыя знакі

en: Placeholders
be: Маркеры

en: XML tags
be: XML-тэгі

en: Default
be: Прадвызначана

en: Header information
be: Загаловак

en: Please enter your name
be: Падайце сваё імя

en: Please enter your e-mail address
be: Падайце свой адрас электроннай пошты

en: Please enter your team's information
be: Падайце звесткі пра суполку

en: You selected the currently open file for opening. Do you want to reload the file?
be: Вы загадалі адкрыць файл, які ўжо адкрыты. Хочаце яго перачытаць?

en: Could not open file.
    
    %(error_message)s
    
    Try opening a different file.
be: Не ўдалося адкрыць файл.
    
    %(error_message)s
    
    Паспрабуйце адкрыць іншы файл.

en: Save
be: Запісаць

en: Could not save file.
    
    %(error_message)s
    
    Try saving to a different location.
be: Не ўдалося запісаць файл.
    
    %(error_message)s
    
    Паспрабуйце запісаць яго ў іншым месцы.

en: Could not save file.
    
    %(error_message)s
be: Не ўдалося запісаць файл.
    
    %(error_message)s

en: Can only export Gettext PO files
be: Можна экспартаваць толькі файлы ў фармаце Gettext PO

en: Export
be: Экспартаваць

en: Could not export file.
    
    %(error_message)s
    
    Try saving to a different location.
be: Не ўдалося экспартаваць файл.
    
    %(error_message)s
    
    Паспрабуйце захаваць у іншым месцы.

en: Could not export file.
    
    %(error_message)s
be: Не ўдалося экспартаваць файл.
    
    %(error_message)s

en: Reload File
be: Перачытаць файл

en: Reload file from last saved copy and lose all changes?
be: Перачытаць файл з апошняй запісанай копіі, страціўшы ўсе змены?

en: Words with internal capitalization, such as some brand names and WikiWords
be: Словы з вялікімі літарамі ўсярэдзіне, напрыклад, як у назвах брэндаў ці ў слове WikiWords

en: Capitals
be: Вялікія літары

note: l10n: this refers to "UPPERCASE" / "CAPITAL" letters
en: Words containing uppercase letters only
be: Словы толькі з вялікіх літар

en: Command Line Options
be: Опцыі загаднага радка

en: Application command line options, such as --help, -h and -I
be: Опцыі загаднага радка праграмы, напрыклад, --help, -h ці -I

en: E-mail addresses
be: Адрасы электроннай пошты

en: File Names
be: Назвы файлаў

en: Paths referring to file locations
be: Сцежкі да файлаў

en: Placeholders (printf)
be: Маркеры (printf)

en: Placeholders used in "printf" strings
be: Маркеры ў радках printf

en: Placeholders (Python)
be: Маркеры (Python)

en: Placeholders in Python strings
be: Маркеры Python

en: Placeholders (Java)
be: Маркеры (Java)

en: Placeholders in Java strings
be: Маркеры Java

en: Placeholders (Qt)
be: Маркеры (Qt)

en: Placeholders in Qt strings
be: Маркеры ў радках Qt

note: l10n: 'decimal fractions' refer to numbers like 0.2 or 499,99
en: Integer numbers and decimal fractions
be: Цэлыя і дробныя лікі

en: Punctuation
be: Пунктуацыя

en: Symbols and less frequently used punctuation marks
be: Сімвалы і радзейшыя знакі прыпынку

en: URLs, hostnames and IP addresses
be: Адрасы URL, назвы кампутараў і IP-адрасы

note: l10n: see http://en.wikipedia.org/wiki/Character_entity_reference
en: XML Entities
be: XML-элементы

en: Entity references, such as &amp; and &#169;
be: Спецыяльныя элементы, напрыклад, &amp; ці &#169;

en: XML Tags
be: XML-тэгі

en: XML tags, such as <b> and </i>
be: XML-тэгі, напрыклад, <b> ці </i>

en: Spaces
be: Прабелы

en: Double spaces and spaces in unexpected positions
be: Двайныя і адзінкавыя прабелы ў нечаканых месцах

en: "alt" Attributes
be: "alt"-атрыбуты

en: Placeable for "alt" attributes (as found in HTML)
be: Падстанова для "alt"-атрыбутаў (як у HTML-кодзе)

en: Placeholders (Drupal)
be: Маркеры (Drupal)

en: Placeholders in Drupal strings
be: Маркеры ў ланцужках Drupal

en: No source or translatable files in bundle
be: У вязцы няма выточных файлаў і файлаў перакладу

en: The file contains nothing to translate.
be: У файле няма чаго перакладаць.

note: l10n: The heading of statistics before updating to the new template
en: Before:
be: Да:

note: l10n: The heading of statistics after updating to the new template
en: After:
be: Пасля:

en: Translated: %d
be: Перакладзена: %d

en: Fuzzy: %d
be: Няпэўных: %d

en: Untranslated: %d
be: Без перакладу: %d

en: Total: %d
be: Агулам: %d

note: l10n: this refers to updating a file to a new template (POT file)
en: File Updated
be: Файл абноўлены

en: Needs work
be: Недароблена

en: Rejected
be: Адкінута

en: Needs review
be: Вымагае праверкі

en: Translated
be: Перакладзена

en: Reviewed
be: Праверана

en: All
be: Усе

en: Quality Checks
be: Кантроль якасці

note: l10n: This is the button where the user can select units by failing quality checks
en: Select Checks
be: Выбар тыпу праверкі

note: l10n: This refers to quality checks
en: All Checks
be: Усе тыпы праверак

en: Incomplete
be: Не закончана

en: Search
be: Пошук

en: _Case sensitive
be: _Зважаць на памер літар

note: l10n: To read about what regular expressions are, see http://en.wikipedia.org/wiki/Regular_expression
en: _Regular expression
be: Р_эгулярны выраз

note: l10n: This text label shows in front of the text box where the replacement text is typed. Keep in mind that the text box will appear after this text. If this sentence construction is hard to use, consdider translating this as "Replacement"
en: Replace with
be: Замяніць на

note: l10n: Button text
en: Replace
be: Замяніць

note: l10n: Check box
en: Replace _All
be: Замяніць _усё

en: Workflow
be: Бег працы

note: l10n: This is the button where the user can select units by workflow state
en: Select States
be: Выбар становішча

note: l10n: This refers to workflow states
en: All States
be: Усе становішчы

en: Automatically complete long words while you type
be: Аўтаматычна завяршаць доўгія словы

en: AutoCompletor
be: Аўтаматычнае завяршэнне

en: Automatically correct text while you type
be: Аўтаматычна выпраўляць тэкст пры пісанні

en: AutoCorrector
be: Аўтаматычнае выпраўленне

en: Spell Checker
be: Спраўджванне правапісу

en: Check spelling and provide suggestions
be: Спраўджванне правапісу і прапановы

note: l10n: This refers to spell checking
en: <i>(no suggestions)</i>
be: <i>(няма прапаноў)</i>

note: l10n: This refers to spell checking
en: Ignore All
be: Ігнараваць усё

note: l10n: This refers to spelling suggestions
en: More...
be: Больш...

note: l10n: This refers to the spell checking dictionary
en: Add "%s" to Dictionary
be: Дадаць "%s" у слоўнік

en: Languages
be: Мовы

en: Perform look-ups on selected text
be: Шукаць вылучаны тэкст

en: External Look-up
be: Вонкавы пошук

note: l10n: The 'services' here refer to different look-up plugins, such as web look-up, etc.
en: Select Look-up Services
be: Выбраць паслугі пошуку

en: Select the services that should be used to perform look-ups
be: Выбраць паслугі пошуку

en: Look-up "%(selection)s"
be: Шукаць "%(selection)s"

note: l10n: plugin name
en: Web Look-up
be: Пошук у сеціве

en: Look-up the selected text on a web site
be: Шукаць вылучаны тэкст на вэб-пляцоўцы

en: Wikipedia
be: Вікіпедыя

en: Name
be: Назва

note: l10n: Whether the selected text should be surrounded by "quotes"
en: Quote Query
be: Запыт у двукоссі

en: Migrate settings from KBabel, Lokalize and/or Poedit to Virtaal.
be: Зміграваць настройкі з KBabel, Lokalize ці Poedit у Virtaal.

en: Migration Assistant
be: Міграцыя

en: Should Virtaal try to import settings and data from other applications?
be: Ці трэба імпартаваць настройкі і інфармацыю з іншых праграм у Virtaal?

en: Import data from other applications?
be: Імпартаваць звесткі з іншых праграм?

en: Migration was successfully completed
be: Міграцыя паспяхова закончаная

en: The following items were migrated:
be: Наступнае было зміграванае:

en: Migration completed
be: Міграцыя закончаная

en: Virtaal was not able to migrate any settings or data
be: Virtaal не здолеў зміграваць настройкі ды іншую інфармацыю

en: Nothing migrated
be: Нічога не змігравала

en: Poedit settings
be: Настройкі Poedit

en: Poedit's Translation Memory: %(database_language_code)s
be: Памяць мінулых перакладаў Poedit: %(database_language_code)s

en: KBabel's Translation Memory: %(database_language_code)s
be: Памяць мінулых перакладаў KBabel: %(database_language_code)s

en: Lokalize settings
be: Настройкі Lokalize

en: Lokalize's Translation Memory: %(database_name)s
be: Памяць мінулых перакладаў Lokalize: %(database_name)s

en: Terminology Help
be: Тэрміналагічная даведка

en: Terminology suggestions
be: Тэрміналагічныя парады

en: Localization Terminology
be: Перакладная тэрміналогія

en: Selected localization terminology
be: Выбраная тэрміналогія для перакладу

en: Local Files
be: Лакальныя файлы

en: Local terminology files
be: Лакальныя тэрміналагічныя файлы

en: Terminology _Files...
be: Файлы _тэрміналогіі...

en: Add _Term...
be: Дадаць т_эрмін...

en: File
be: Файл

en: Extendable
be: Пашыральны

en: Add Files
be: Дадаць файлы

en: All Supported Files
be: Усе вядомыя тыпы файлаў

en: All Files
be: Усе файлы

en: "%s" is not a usable file.
be: Файл "%s" непрыдатны.

en: Unable to load %(filename)s:
    
    %(errormsg)s
be: Не ўдалося загрузіць %(filename)s:
    
    %(errormsg)s

en: Error opening file
be: Памылка адкрыцця файла

en: _Source term — %(langname)s
be: _Арыгінальны тэрмін — %(langname)s

en: _Target term — %(langname)s
be: _Тэрмін у мэтавай мове — %(langname)s

en: Identical entry already exists.
be: Такі запіс ужо існуе.

en: Existing translations: %(translations)s
be: Наяўныя пераклады: %(translations)s

en: Terms from Open-Tran.eu
be: Тэрміны з Open-Tran.eu

en: Select Terminology Sources
be: Выбраць тэрміналагічныя крыніцы

en: Select the sources of terminology suggestions
be: Выбар крыніц для прапаноў тэрмінаў

en: Translation Memory
be: Памяць мінулых перакладаў

en: Translation memory suggestions
be: Прапановы перакладу з памяці

en: Previous translations for Free and Open Source Software
be: Мінулыя пераклады вольных праграм

en: Current File
be: Дзейны файл

en: Translated units from the currently open file
be: Перакладзеныя радкі з адкрытага файла

note: l10n: Try to keep this as short as possible.
en: This file
be: Гэты файл

note: l10n: The name of Google Translate in your language (translated in most languages). See http://translate.google.com/
en: Google Translate
be: Пераклад Google

en: Unreviewed machine translations from Google's translation service
be: Няспраўджаны машынны пераклад ад Google

en: Microsoft Translator
be: Пераклад Microsoft

en: Unreviewed machine translations from Microsoft Translator
be: Няспраўджаны машынны пераклад ад Microsoft

en: Unreviewed machine translations from various services
be: Няспраўджаны машынны пераклад ад розных паслуг

en: Local Translation Memory
be: Лакальная памяць мінулых перакладаў

en: Previous translations you have made
be: Твае папярэднія пераклады

note: l10n: Try to keep this as short as possible.
en: Local TM
be: Лакальн. TM

en: Unreviewed machine translations from a Moses server
be: Няспраўджаны машынны пераклад ад сервера Moses

en: Remote Server
be: Дальні сервер

en: A translation memory server
be: Сервер памяці мінулых перакладаў

note: l10n: Try to keep this as short as possible.
en: Remote TM
be: Дальні TM

en: A TinyTM translation memory server
be: Сервер памяці мінулых перакладаў TinyTM

en: Unreviewed machine translations from Apertium
be: Няспраўджаны машынны пераклад ад Apertium

en: Translation _Suggestions
be: _Прапановы перакладу

note: l10n: The 'sources' here refer to different translation memory plugins, such as local tm, open-tran.eu, the current file, etc.
en: Select sources of Translation Memory
be: Выбраць крыніцы памяці мінулых перакладаў

en: Select the sources that should be queried for translation memory
be: Выберыце крыніцы, з якіх трэба браць прапановы з памяці ранейшых перакладаў

en: Matches
be: Адпаведнікі

en: TM Source
be: Крыніца TM

en: Choose a Translation File
be: Выбраць файл для перакладу

en: No issues
be: Праблем няма

en: Quality Check
be: Кантроль якасці

en: Description
be: Апісанне

en: Project Type
be: Тып праекта

note: l10n: The label indicating the checker style (GNOME/KDE/whatever)
en: Checks: %(checker_name)s
be: Праверкі: %(checker_name)s

en: _New Language Pair...
be: _Новая моўная пара...

en: Error
be: Памылка

en: The current file has been modified.
    Do you want to save your changes?
be: Файл быў зменены.
    Хочаце запісаць гэтыя змены?

en: _Discard
be: _Адкінуць

en: Please enter the number of noun forms (plurals) to use
be: Вызначце колькасць формаў множнага ліку ў вашай мове

en: Please enter the plural equation to use
be: Упішыце фарматны радок множнага ліку

note: l10n: This refers to the 'mode' that determines how Virtaal moves between units.
en: N_avigation:
be: Н_авігацыя:

en: Untranslated:
be: Без перакладу:

en: Needs work:
be: Недароблена:

en: Rejected:
be: Адкінута:

en: Needs review:
be: Вымагае праверкі:

en: Translated:
be: Перакладзена:

en: Reviewed:
be: Праверана:

en: %.1f KB
be: %.1f кб

en: Export failed
be: Няўдалае экспартаванне

en: Preview failed
be: Няўдалая праверка

note: l10n: Please retain the literal name "Virtaal", but feel free to additionally transliterate the name and to add a translation of "For Language", which is what the name means.
en: Virtaal is a program for doing translation.
be: Virtaal, праграма для перакладу.

en: The initial focus is on software translation (localization or l10n), but we definitely intend it to be useful as a general purpose tool for Computer Aided Translation (CAT).
be: Галоўную мэту праекта становіць пераклад праграм (лакалізацыя, l10n). Тым не менш, яго аўтары стараюцца зрабіць з гэтай праграмы зручную прыладу для іншых перакладаў з дапамогай кампутара (CAT).

en: Virtaal website
be: Сайт Virtaal

en: We thank our donors:
be: Дзякуем нашым спонсарам:

en: The International Development Research Centre
be: Міжнародны даследчыцкі цэнтр распрацоўкі

en: Mozilla Corporation
be: Карпарацыя Mozilla

en: Language code must be an ASCII string.
be: Код мовы мусіць быць ASCII-тэкстам.

en: Language code must be at least 2 characters long.
be: Код мовы мусіць складацца прынамсі з 2 знакаў.

en: Language
be: Мова

note: l10n: This is the column heading for the language code
en: Code
be: Код

en: Enabled
be: Уключана

en: Configure...
be: Настроіць...

en: Translation memory
be: Падтрымка памяці мінулых перакладаў

en: Quality checks
be: Кантроль якасці

en: Machine translation
be: Машынны пераклад

en: Highlighting and insertion of placeables
be: Падсвятленне і ўстаўка падстаноў

en: Many plugins and options for customization
be: Шырокі выбар дадаткаў і опцый настройкі

en: The file does not exist.
be: Файл не існуе.

en: Not a valid file.
be: Хібны файл.

en: TMX Translation Memory
be: Памяць мінулых перакладаў TMX

en: Translation Memory eXchange
be: Фармат абмену памяццю перакладаў (TMX)

en: TBX Glossary
be: Гласарый TBX

en: Wordfast Translation Memory
be: Памяць мінулых перакладаў Wordfast

en: Qt Linguist Translation File
be: Файл перакладу Qt Linguist

en: Qt Message File
be: Файл паведамленняў Qt

en: Qt Phrase Book
be: Слоўнік Qt

en: INI File
be: INI-файл

en: Initialization
be: Ініцыялізацыя

en: Java Properties File
be: Файл уласцівасцяў Java

en: OpenOffice.org Translation File
be: Файл перакладу OpenOffice.org

en: XLIFF Translation File
be: Файл перакладу XLIFF

en: XML Localization Interchange File Format
be: XML-фармат абмену перакладамі

en: C++ RC File
be: RC-файл C++

en: Resource Compiler
be: Кампілятар рэсурсаў

en: Tcl Translation File
be: Файл перакладу Tcl

en: JavaScript error message file
be: Файл памылак JavaScript

en: Gettext Translation Template
be: Шаблон перакладу Gettext

en: Trados Tag Editor
be: Рэдактар тэгаў Trados

en: OS X Strings File
be: Файл перакладу OS X

en: UTX Dictionary
be: UTX-слоўнік

en: Gettext PO file
be: PO-файл Gettext

en: Gettext MO file
be: MO-файл Gettext

en: Qt .qm file
be: Qt-файл .qm

en: OmegaT Glossary
be: Гласарый OmegaT

en: %prog [options] [translation_file]
be: %prog [опцыі] [файл_перакладу]

en: LOG
be: ЖУРНАЛ

en: turn on logging, storing the result to the supplied filename.
be: весці журнал, запісваць вынікі ў файл з азначанай назваю.

en: CONFIG
be: ФАЙЛ_НАСТРОЙКІ

en: use the configuration file given by the supplied filename.
be: ужыць файл настроек з азначанай назваю.

en: enable debugging features
be: уключыць адладку

en: PROFILE
be: ПРОФІЛЬ

en: perform profiling, storing the result to the supplied filename.
be: выканаць прафіляванне, запісаць вынікі ў файл з азначанай назваю.

en: Could not open log file '%(filename)s'
be: Не ўдалося адкрыць журнальны файл '%(filename)s'

en: Could not read configuration file '%(filename)s'
be: Не ўдалося прачытаць файл настройкі '%(filename)s'

en: invalid number of arguments
be: хібная колькасць аргументаў

en: Profiling support is not available
be: Падтрымка прафіліравання адсутнічае

en: Could not open profile file '%(filename)s'
be: Не ўдалося адкрыць файл прафілявання '%(filename)s'

en: no such option: %s
be: няма такой опцыі: %s

en: ambiguous option: %s (%s?)
be: дзіўная опцыя: %s (%s?)

en: Usage: %s
be: Выкарыстанне: %s

en: Usage
be: Выкарыстанне

en: integer
be: цэлы лік

en: long integer
be: вялікі цэлы лік

en: floating-point
be: лік з дробнай часткаю

en: complex
be: камплексны лік

en: option %s: invalid %s value: %r
be: опцыя %s: хібнае значэнне %s: %r

en: option %s: invalid choice: %r (choose from %s)
be: опцыя %s: хібны выбар: %r (выберыце з %s)

en: show this help message and exit
be: паказаць гэтую даведку і скончыць працу

en: show program's version number and exit
be: паказаць нумар версіі праграмы і скончыць працу

en: %prog [options]
be: %prog [опцыі]

en: %s option requires an argument
be: Опцыя %s вымагае аргумент

en: %s option requires %d arguments
be: Опцыя %s вымагае %d аргументаў

en: %s option does not take a value
be: Опцыя %s не прымае ніякіх значэнняў
