Virtaal 0.3beta1 - en to ca@valencia translation catalogue (371 entries)

en: Translation Tool
ca@valencia: Eina de traducció

en: A translation tool to help a human translator translate files into other languages
ca@valencia: Una eina de traducció per ajudar un traductor humà a traduir fitxers en altres llengües

en: Terminology assistance
ca@valencia: Assistència terminològica

en: Add Missing Language
ca@valencia: Afig una llengua absent

en: Language name:
ca@valencia: Nom de la llengua:

en: ISO code:
ca@valencia: Codi ISO:

en: Plural expression:
ca@valencia: Expressió del plural:

en: Number of plurals:
ca@valencia: Nombre de plurals:

en: Depending on the translation task, the plural information might be optional.
ca@valencia: Depenent de la tasca de traducció, la informació del plural pot ser opcional.

en: <b>Language Information</b>
ca@valencia: <b>Informació de la llengua</b>

en: New Language Pair
ca@valencia: Nou parell de llengües

en: The <b>Original</b> is the language from which you are translating, also called the source language.
    
    If you are translating from English to French then English would be your original or source language.
ca@valencia: L'<b>original</b> és la llengua a partir de la qual esteu traduint, que també rep el nom de llengua d'origen.
    
    Si esteu traduint de l'anglés al francés, l'anglés seria llavors la llengua original o d'origen.

en: The <b>Translation</b> is the language into which you are translating, also called the target language.
    
    If you are translating from English to French then French would be your translation or target language.
ca@valencia: La <b>traducció</b> és la llengua en la qual traduïu, que també rep el nom de llengua de destinació.
    
    Si esteu traduint de l'anglés al francés, el francés seria llavors la llengua de destinació.

en: <b>Translation</b>
ca@valencia: <b>Traducció</b>

en: _Add Missing Language...
ca@valencia: _Afig una llengua absent…

en: _File
ca@valencia: _Fitxer

en: _Update to Template
ca@valencia: Act_ualitza amb la plantilla

en: _Export
ca@valencia: _Exporta

en: _Recent Files
ca@valencia: Fitxers _recents

en: _Edit
ca@valencia: _Edita

note: l10n: Activating this menu item copies the whole source (or part thereof) to the target. The "copy" is not necessarily the same as the source: terminology placeables are translated when copied and language-specific punctionation changes are made automatically.
en: Transfer From Source
ca@valencia: Transfereix de la font

note: l10n: More information about placeables: http://translate.sourceforge.net/wiki/virtaal/placeables
en: P_revious Placeable
ca@valencia: Objecte col·locable ante_rior

en: _Next Placeable
ca@valencia: Objecte col·locable següe_nt

en: _View
ca@valencia: _Visualitza

en: _Full Screen
ca@valencia: _Pantalla completa

en: _Quality Checks
ca@valencia: Controls de _qualitat

en: _Navigation
ca@valencia: _Navegació

en: P_age Up
ca@valencia: Pàgin_a amunt

en: _Page Down
ca@valencia: _Pàgina avall

en: _Help
ca@valencia: A_juda

en: _Online Help
ca@valencia: Ajuda en lí_nia

en: _Tutorial
ca@valencia: _Guia d'aprenentatge

en: _Localization Guide
ca@valencia: Guia de _localització

en: Report a _Bug
ca@valencia: _Informa d'un error

en: Virtaal Preferences
ca@valencia: Preferències del Virtaal

en: The name stored in the file header
ca@valencia: El nom emmagatzemat en la capçalera del fitxer

note: l10n: This label is for the name of the translator
en: Name:
ca@valencia: Nom:

en: The e-mail address stored in the file header
ca@valencia: L'adreça electrònica emmagatzemada en la capçalera del fitxer

en: E-mail address:
ca@valencia: Adreça electrònica:

en: The team information stored in the file header. This can be an e-mail address or a URL, for example.
ca@valencia: La informació de l'equip emmagatzemada a la capçalera del fitxer. Pot ser una adreça electrònica, o bé un URL.

en: Team:
ca@valencia: Equip:

en: <b>Translator Information</b>
ca@valencia: <b>Informació del traductor</b>

en: Source text:
ca@valencia: Text d'origen:

en: Target text:
ca@valencia: Text de destinació:

en: Use _Default Fonts
ca@valencia: Utilitza els tipus de lletra per _defecte

en: <b>Fonts</b>
ca@valencia: <b>Tipus de lletra</b>

en: Placeables are special parts of the text that can be automatically highlighted and easily inserted into the translation.
ca@valencia: Els objectes col·locables són parts especials d'un text que poden ressaltar-se automàticament i inserir-se fàcilment en una traducció.

en: Placeables
ca@valencia: Objectes col·locables

en: Plug-ins
ca@valencia: Connectors

en: Properties
ca@valencia: Propietats

en: <b>Words</b> (total):
ca@valencia: <b>Paraules</b> (total):

en: <b>Strings</b> (total):
ca@valencia: <b>Cadenes</b> (total):

en: File type:
ca@valencia: Tipus de fitxer:

en: File size:
ca@valencia: Mida del fitxer:

en: Location:
ca@valencia: Ubicació:

en: Add Term
ca@valencia: Afig un terme

note: l10n: This label refers to comments about a new term that is added
en: C_omments
ca@valencia: C_omentaris

en: Terminology _file:
ca@valencia: _Fitxer de terminologia:

en: Terminology Files
ca@valencia: Fitxers de terminologia

en: Add URL
ca@valencia: Afig un URL

en: Put queries in quotes
ca@valencia: Posa les consultes entre cometes

en: <b>Options</b>
ca@valencia: <b>Opcions</b>

en: Web Look-ups
ca@valencia: Consultes web

note: l10n: Remove the tags if underlining is unsuitable for your language. Most languages won't need to change this. Translate 'Open' normally.
en: <u>Open</u>
ca@valencia: <u>Obri</u>

en: <b><big>Recent Files</big></b>
ca@valencia: <b><big>Fitxers recents</big></b>

en: <u>Tutorial</u>
ca@valencia: <u>Guia d'aprenentatge</u>

en: <u>Cheat Sheet</u>
ca@valencia: <u>Full de trucs</u>

en: <u>More...</u>
ca@valencia: <u>Més...</u>

en: <u>Features</u>
ca@valencia: <u>Característiques</u>

en: <b><big>Getting Started</big></b>
ca@valencia: <b><big>Primers passos</big></b>

en: <u>Localization Guide</u>
ca@valencia: <u>Guia de localització</u>

en: <u>Feedback</u>
ca@valencia: <u>Opinions</u>

en: <b><big>Support</big></b>
ca@valencia: <b><big>Assistència</big></b>

en: At the end of a translation, simply press <Enter> to continue with the next one.
ca@valencia: Al final de la traducció premeu <Retorn> per continuar amb la següent.

en: To copy the original string into the target field, simply press <Alt+Down>.
ca@valencia: Per copiar la cadena original al camp de destinació premeu <Alt+Avall>.

note: l10n: Refer to the translation of "Fuzzy" to find the appropriate shortcut key to recommend
en: To mark the current translation as fuzzy, simply press <Alt+U>.
ca@valencia: Per marcar la traducció actual com a dubtosa que premeu <Alt+U>.

en: To mark the current translation as incomplete, simply press <Ctrl+Shift+Enter>.
ca@valencia: Per marcar la traducció actual com a incompleta premeu <Ctrl+Maj+Retorn>.

en: To mark the current translation as complete, simply press <Ctrl+Enter>.
ca@valencia: Per marcar la traducció actual com a complerta premeu <Ctrl+Retorn>.

en: Use Ctrl+Up or Ctrl+Down to move between translations.
ca@valencia: Feu servir Ctrl+Amunt o Ctrl+Avall per moure-vos al llarg de la traducció.

en: Use Ctrl+PgUp or Ctrl+PgDown to move in large steps between translations.
ca@valencia: Feu servir Ctrl+PàgAmunt o Ctrl+PàgAvall per moure-vos a grans passos al llarg de la traducció.

en: Fuzzy
ca@valencia: Dubtosa

en: Untranslated
ca@valencia: Per traduir

en: Accelerators
ca@valencia: Tecles de drecera

en: Acronyms
ca@valencia: Acrònims

en: Blank
ca@valencia: En blanc

en: Brackets
ca@valencia: Claudàtors

en: Compendium conflict
ca@valencia: Conflicte del compendi

en: Double quotes
ca@valencia: Cometes dobles

en: Double spaces
ca@valencia: Espais dobles

en: Repeated word
ca@valencia: Paraula repetida

en: E-mail
ca@valencia: Correu electrònic

en: Ending punctuation
ca@valencia: Puntuació final

en: Ending whitespace
ca@valencia: Espai en blanc final

en: Escapes
ca@valencia: Alteracions

en: File paths
ca@valencia: Camins de fitxer

en: Functions
ca@valencia: Funcions

en: GConf values
ca@valencia: Valors del GConf

en: Old KDE comment
ca@valencia: Comentari del KDE antic

en: Long
ca@valencia: Llarg

en: Must translate words
ca@valencia: Paraules que cal traduir

en: Newlines
ca@valencia: Línies noves

en: Number of plurals
ca@valencia: Nombre de plurals

en: Don't translate words
ca@valencia: Paraules que no cal traduir

en: Numbers
ca@valencia: Nombres

en: Options
ca@valencia: Opcions

en: Punctuation spacing
ca@valencia: Espaiament de la puntuació

en: Pure punctuation
ca@valencia: Puntuació estricta

en: Number of sentences
ca@valencia: Nombre de frases

en: Short
ca@valencia: Curt

en: Simple capitalization
ca@valencia: Ús simple de les majúscules

en: Simple plural(s)
ca@valencia: Plurals simples

en: Single quotes
ca@valencia: Cometes simples

en: Spelling
ca@valencia: Ortografia

en: Starting capitalization
ca@valencia: Majúscules a l'inici

en: Starting punctuation
ca@valencia: Puntuació a l'inici

en: Starting whitespace
ca@valencia: Espai en blanc a l'inici

en: Tabs
ca@valencia: Tabulacions

en: Unchanged
ca@valencia: Sense canvis

en: URLs
ca@valencia: URL

en: Valid characters
ca@valencia: Caràcters vàlids

en: Placeholders
ca@valencia: Textos variables

en: XML tags
ca@valencia: Etiquetes XML

en: Default
ca@valencia: Per defecte

en: Header information
ca@valencia: Informació de la capçalera

en: Please enter your name
ca@valencia: Introduïu el vostre nom

en: Please enter your e-mail address
ca@valencia: Introduïu la vostra adreça electrònica

en: Please enter your team's information
ca@valencia: Introduïu la informació del vostre equip

en: You selected the currently open file for opening. Do you want to reload the file?
ca@valencia: Heu seleccionat obrir el fitxer que ja està obert actualment. Voleu tornar a carregar-lo?

en: Could not open file.
    
    %(error_message)s
    
    Try opening a different file.
ca@valencia: No s'ha pogut obrir el fitxer.
    
    %(error_message)s
    
    Proveu d'obrir un altre fitxer.

en: Save
ca@valencia: Alça

en: Could not save file.
    
    %(error_message)s
    
    Try saving to a different location.
ca@valencia: No s'ha pogut alçar el fitxer.
    
    %(error_message)s
    
    Proveu d'alçar-lo en una altra ubicació.

en: Could not save file.
    
    %(error_message)s
ca@valencia: No s'ha pogut alçar el fitxer.
    
    %(error_message)s

en: Can only export Gettext PO files
ca@valencia: Només es poden exportar fitxers PO del Gettext

en: Export
ca@valencia: Exporta

en: Could not export file.
    
    %(error_message)s
    
    Try saving to a different location.
ca@valencia: No s'ha pogut exportar el fitxer.
    
    %(error_message)s
    
    Proveu d'alçar-lo en una altra ubicació.

en: Could not export file.
    
    %(error_message)s
ca@valencia: No s'ha pogut exportar el fitxer.
    
    %(error_message)s

en: Reload File
ca@valencia: Torna a carregar el fitxer

en: Reload file from last saved copy and lose all changes?
ca@valencia: Voleu tornar a carregar el fitxer des de la darrera còpia alçada i perdre tots els canvis?

en: Words with internal capitalization, such as some brand names and WikiWords
ca@valencia: Paraules amb majúscules dins, com ara alguns noms de marques i WikiWords

en: Capitals
ca@valencia: Majúscules

note: l10n: this refers to "UPPERCASE" / "CAPITAL" letters
en: Words containing uppercase letters only
ca@valencia: Paraules que contenen només majúscules

en: Command Line Options
ca@valencia: Opcions de la línia d'ordes

en: Application command line options, such as --help, -h and -I
ca@valencia: Opcions de la línia d'ordes de l'aplicació, com ara --help, -h i -I

en: E-mail addresses
ca@valencia: Adreces electròniques

en: File Names
ca@valencia: Noms de fitxer

en: Paths referring to file locations
ca@valencia: Camins que fan referència a ubicacions de fitxer

en: Placeholders (printf)
ca@valencia: Textos variables (printf)

en: Placeholders used in "printf" strings
ca@valencia: Textos variables en les cadenes de «printf»

en: Placeholders (Python)
ca@valencia: Textos variables (Python)

en: Placeholders in Python strings
ca@valencia: Textos variables en les cadenes de Python

en: Placeholders (Java)
ca@valencia: Textos variables (Java)

en: Placeholders in Java strings
ca@valencia: Textos variables en les cadenes de Java

en: Placeholders (Qt)
ca@valencia: Textos variables (Qt)

en: Placeholders in Qt strings
ca@valencia: Textos variables en cadenes Qt

note: l10n: 'decimal fractions' refer to numbers like 0.2 or 499,99
en: Integer numbers and decimal fractions
ca@valencia: Nombres enters i fraccions decimals

en: Punctuation
ca@valencia: Puntuació

en: Symbols and less frequently used punctuation marks
ca@valencia: Símbols i puntuació menys freqüent

en: URLs, hostnames and IP addresses
ca@valencia: URL, noms de servidor i adreces IP

note: l10n: see http://en.wikipedia.org/wiki/Character_entity_reference
en: XML Entities
ca@valencia: Entitats XML

en: Entity references, such as &amp; and &#169;
ca@valencia: Referències d'entitats, com ara &amp; i &#169;

en: XML Tags
ca@valencia: Etiquetes XML

en: XML tags, such as <b> and </i>
ca@valencia: Etiquetes XML, com ara <b> i </i>

en: Spaces
ca@valencia: Espais

en: Double spaces and spaces in unexpected positions
ca@valencia: Dobles espais i espais en posicions no esperades

en: "alt" Attributes
ca@valencia: Atributs «alt»

en: Placeable for "alt" attributes (as found in HTML)
ca@valencia: Objecte col·locable per als atributs «alt» (tal com es troba a l'HTML)

en: Placeholders (Drupal)
ca@valencia: Textos variables (Drupal)

en: Placeholders in Drupal strings
ca@valencia: Textos variables en les cadenes del Drupal

en: No source or translatable files in bundle
ca@valencia: No hi ha cap font o fitxers que es puguen traduir al feix

en: The file contains nothing to translate.
ca@valencia: El fitxer no té res per traduir.

note: l10n: The heading of statistics before updating to the new template
en: Before:
ca@valencia: Abans:

note: l10n: The heading of statistics after updating to the new template
en: After:
ca@valencia: Després:

en: Translated: %d
ca@valencia: Traduït: %d

en: Fuzzy: %d
ca@valencia: Dubtós: %d

en: Untranslated: %d
ca@valencia: Per traduir: %d

note: l10n: this refers to updating a file to a new template (POT file)
en: File Updated
ca@valencia: Fitxer actualitzat

en: Needs work
ca@valencia: Cal treballar-hi

en: Rejected
ca@valencia: Rebutjat

en: Needs review
ca@valencia: Cal revisar-ho

en: Translated
ca@valencia: Traduït

en: Reviewed
ca@valencia: Revisat

en: All
ca@valencia: Tot

en: Quality Checks
ca@valencia: Controls de qualitat

note: l10n: This is the button where the user can select units by failing quality checks
en: Select Checks
ca@valencia: Selecciona les comprovacions

note: l10n: This refers to quality checks
en: All Checks
ca@valencia: Totes les comprovacions

en: Incomplete
ca@valencia: Incomplet

en: Search
ca@valencia: Cerca

en: _Case sensitive
ca@valencia: Sensible a les majús_cules

note: l10n: To read about what regular expressions are, see http://en.wikipedia.org/wiki/Regular_expression
en: _Regular expression
ca@valencia: Expressió _regular

note: l10n: This text label shows in front of the text box where the replacement text is typed. Keep in mind that the text box will appear after this text. If this sentence construction is hard to use, consdider translating this as "Replacement"
en: Replace with
ca@valencia: Reemplaça amb

note: l10n: Button text
en: Replace
ca@valencia: Reemplaça

note: l10n: Check box
en: Replace _All
ca@valencia: Reempl_aça-ho tot

en: Workflow
ca@valencia: Flux de treball

note: l10n: This is the button where the user can select units by workflow state
en: Select States
ca@valencia: Seleccioneu els estats

note: l10n: This refers to workflow states
en: All States
ca@valencia: Tots els estats

en: Automatically complete long words while you type
ca@valencia: Les paraules llargues es completen automàticament mentre escriviu

en: AutoCompletor
ca@valencia: Compleció automàtica

en: Automatically correct text while you type
ca@valencia: Corregeix automàticament el text mentre escriviu

en: AutoCorrector
ca@valencia: Corrector automàtic

en: Spell Checker
ca@valencia: Corrector ortogràfic

en: Check spelling and provide suggestions
ca@valencia: Verifica l'ortografia i proporciona'n suggeriments

note: l10n: This refers to spell checking
en: <i>(no suggestions)</i>
ca@valencia: <i>(no hi ha cap suggeriment)</i>

note: l10n: This refers to spell checking
en: Ignore All
ca@valencia: Ignora-ho tot

note: l10n: This refers to spelling suggestions
en: More...
ca@valencia: Més...

note: l10n: This refers to the spell checking dictionary
en: Add "%s" to Dictionary
ca@valencia: Afig «%s» al diccionari

en: Languages
ca@valencia: Llengües

en: Perform look-ups on selected text
ca@valencia: Realitza consultes en el text seleccionat

en: External Look-up
ca@valencia: Consulta externa

note: l10n: The 'services' here refer to different look-up plugins, such as web look-up, etc.
en: Select Look-up Services
ca@valencia: Seleccioneu els serveis de consulta

en: Select the services that should be used to perform look-ups
ca@valencia: Seleccioneu els serveis que s'utilitzaran per realitzar les consultes

en: Look-up "%(selection)s"
ca@valencia: Consulta «%(selection)s»

note: l10n: plugin name
en: Web Look-up
ca@valencia: Consulta web

en: Look-up the selected text on a web site
ca@valencia: Consulta el text seleccionat en un lloc web

en: Wikipedia
ca@valencia: Viquipèdia

en: Name
ca@valencia: Nom

note: l10n: Whether the selected text should be surrounded by "quotes"
en: Quote Query
ca@valencia: Cita la consulta

en: Migrate settings from KBabel, Lokalize and/or Poedit to Virtaal.
ca@valencia: Migra la configuració del KBabel, el Lokalize i/o el Poedit al Virtaal.

en: Migration Assistant
ca@valencia: Auxiliar de migració

en: Should Virtaal try to import settings and data from other applications?
ca@valencia: Voleu que el Virtaal prove d'importar els paràmetres i les dades d'altres aplicacions?

en: Import data from other applications?
ca@valencia: Voleu importar dades d'altres aplicacions?

en: Migration was successfully completed
ca@valencia: La migració s'ha completat amb èxit

en: The following items were migrated:
ca@valencia: S'han migrat els elements següents:

en: Migration completed
ca@valencia: S'ha completat la migració

en: Virtaal was not able to migrate any settings or data
ca@valencia: El Virtaal no ha pogut migrar cap paràmetre o dada

en: Nothing migrated
ca@valencia: No s'ha migrat res

en: Poedit settings
ca@valencia: Paràmetres del Poedit

en: Poedit's Translation Memory: %(database_language_code)s
ca@valencia: Memòria de traducció del Poedit: %(database_language_code)s

en: KBabel's Translation Memory: %(database_language_code)s
ca@valencia: Memòria de traducció del KBabel: %(database_language_code)s

en: Lokalize settings
ca@valencia: Paràmetres del Lokalize

en: Lokalize's Translation Memory: %(database_name)s
ca@valencia: Memòria de traducció del Lokalize: %(database_name)s

en: Terminology Help
ca@valencia: Ajuda de terminologia

en: Terminology suggestions
ca@valencia: Suggeriments de terminologia

en: Localization Terminology
ca@valencia: Terminologia de localització

en: Selected localization terminology
ca@valencia: Terminologia de localització seleccionada

en: Local Files
ca@valencia: Fitxers locals

en: Local terminology files
ca@valencia: Fitxers de terminologia locals

en: Terminology _Files...
ca@valencia: _Fitxers de terminologia…

en: Add _Term...
ca@valencia: Afig un _terme…

en: File
ca@valencia: Fitxer

en: Extendable
ca@valencia: Es pot estendre

en: Add Files
ca@valencia: Afig fitxers

en: All Supported Files
ca@valencia: Tots els fitxers permesos

en: All Files
ca@valencia: Tots els fitxers

en: "%s" is not a usable file.
ca@valencia: «%s» no és un fitxer usable.

en: Unable to load %(filename)s:
    
    %(errormsg)s
ca@valencia: No s'ha pogut carregar %(filename)s:
    
    %(errormsg)s

en: Error opening file
ca@valencia: S'ha produït un error en obrir el fitxer

en: _Source term — %(langname)s
ca@valencia: Terme d'_origen - %(langname)s

en: _Target term — %(langname)s
ca@valencia: Terme de des_tinació — %(langname)s

en: Identical entry already exists.
ca@valencia: Ja existeix una entrada idèntica.

en: Existing translations: %(translations)s
ca@valencia: Traduccions existents: %(translations)s

en: Terms from Open-Tran.eu
ca@valencia: Termes de l'Open-Tran.eu

en: Select Terminology Sources
ca@valencia: Seleccioneu les fonts de terminologia

en: Select the sources of terminology suggestions
ca@valencia: Seleccioneu les fonts dels suggeriments de terminologia

en: Translation Memory
ca@valencia: Memòria de traducció

en: Translation memory suggestions
ca@valencia: Suggeriments de la memòria de traducció

en: Previous translations for Free and Open Source Software
ca@valencia: Traduccions anteriors per a programari lliure i de codi obert

en: Current File
ca@valencia: Fitxer actual

en: Translated units from the currently open file
ca@valencia: Unitats traduïdes del fitxer obert actualment

note: l10n: Try to keep this as short as possible.
en: This file
ca@valencia: Este fitxer

note: l10n: The name of Google Translate in your language (translated in most languages). See http://translate.google.com/
en: Google Translate
ca@valencia: Google traductor

en: Unreviewed machine translations from Google's translation service
ca@valencia: Traduccions automàtiques sense revisar del servei de traducció de Google

en: Unreviewed machine translations from Microsoft Translator
ca@valencia: Traduccions automàtiques sense revisar del servei de traducció de Microsoft

en: Unreviewed machine translations from various services
ca@valencia: Traduccions automàtiques sense revisar de diferents serveis

en: Local Translation Memory
ca@valencia: Memòria de traducció local

en: Previous translations you have made
ca@valencia: Traduccions que heu fet anteriorment

note: l10n: Try to keep this as short as possible.
en: Local TM
ca@valencia: MT local

en: Unreviewed machine translations from a Moses server
ca@valencia: Traduccions automàtiques sense revisar d'un servidor Moses

en: Remote Server
ca@valencia: Servidor remot

en: A translation memory server
ca@valencia: Un servidor de memòria de traducció

note: l10n: Try to keep this as short as possible.
en: Remote TM
ca@valencia: MT remota

en: A TinyTM translation memory server
ca@valencia: Un servidor de memòria de traducció TinyTM

en: Unreviewed machine translations from Apertium
ca@valencia: Traduccions automàtiques sense revisar de l'Apertium

en: Translation _Suggestions
ca@valencia: _Suggeriments de traducció

note: l10n: The 'sources' here refer to different translation memory plugins, such as local tm, open-tran.eu, the current file, etc.
en: Select sources of Translation Memory
ca@valencia: Seleccioneu les fonts de la memòria de traducció

en: Select the sources that should be queried for translation memory
ca@valencia: Seleccioneu les fonts que voleu consultar per a la memòria de traducció

en: Matches
ca@valencia: Coincidències

en: TM Source
ca@valencia: Font de la MT (memòria de traducció)

en: Choose a Translation File
ca@valencia: Trieu un fitxer de traducció

en: No issues
ca@valencia: No hi ha cap problema

en: Quality Check
ca@valencia: Control de qualitat

en: Description
ca@valencia: Descripció

en: Project Type
ca@valencia: Tipus de projecte

note: l10n: The label indicating the checker style (GNOME/KDE/whatever)
en: Checks: %(checker_name)s
ca@valencia: Comprovacions: %(checker_name)s

en: _New Language Pair...
ca@valencia: _Nou parell de llengües…

en: The current file has been modified.
    Do you want to save your changes?
ca@valencia: S'ha modificat el fitxer actual.
    Voleu alçar els vostres canvis?

en: _Discard
ca@valencia: _Descarta-ho

en: Please enter the number of noun forms (plurals) to use
ca@valencia: Introduïu el nombre de formes de substantius (plurals) que s'utilitzarà

en: Please enter the plural equation to use
ca@valencia: Introduïu l'equació de plural que s'utilitzarà

note: l10n: This refers to the 'mode' that determines how Virtaal moves between units.
en: N_avigation:
ca@valencia: _Navegació:

en: Untranslated:
ca@valencia: Per traduir:

en: Needs work:
ca@valencia: Cal treballar-hi:

en: Rejected:
ca@valencia: Rebutjat:

en: Needs review:
ca@valencia: Cal revisar-ho:

en: Translated:
ca@valencia: Traduït:

en: Reviewed:
ca@valencia: Revisat:

en: Save the file for up-to-date information
ca@valencia: Alceu el fitxer per a una informació actualitzada

en: Export failed
ca@valencia: Ha fallat l'exportació

en: Preview failed
ca@valencia: Ha fallat la previsualització

en: Move one step back in the workflow (Ctrl+Shift+Enter)
ca@valencia: Aneu un pas arrere en el flux de treball (Ctrl+Maj+Retorn)

en: Click to move to a specific state in the workflow
ca@valencia: Feu clic per anar a un estat específic del flux de treball

en: Move one step forward in the workflow (Ctrl+Enter)
ca@valencia: Aneu un pas avant en el flux de treball (Ctrl+Retorn)

note: l10n: Please retain the literal name "Virtaal", but feel free to additionally transliterate the name and to add a translation of "For Language", which is what the name means.
en: Virtaal is a program for doing translation.
ca@valencia: El Virtaal és un programa per fer traduccions.

en: The initial focus is on software translation (localization or l10n), but we definitely intend it to be useful as a general purpose tool for Computer Aided Translation (CAT).
ca@valencia: L'objectiu inicial és la traducció de programari (localització o l10n), però també pretenem que puga ser útil com a eina d'ús general per a la traducció assistida per ordinador (CAT).

en: Virtaal website
ca@valencia: Lloc web del Virtaal

en: We thank our donors:
ca@valencia: Agraïm la donació de:

en: Language code must be an ASCII string.
ca@valencia: El codi de llengua cal que siga una cadena ASCII.

en: Language code must be at least 2 characters long.
ca@valencia: El codi de llengua cal que tinga com a mínim 2 caràcters.

en: Language
ca@valencia: Llengua

note: l10n: This is the column heading for the language code
en: Code
ca@valencia: Codi

en: Enabled
ca@valencia: Habilitat

en: Configure...
ca@valencia: Configura…

en: Translation memory
ca@valencia: Memòria de traducció

en: Quality checks
ca@valencia: Controls de qualitat

en: Machine translation
ca@valencia: Traducció automàtica

en: Highlighting and insertion of placeables
ca@valencia: Ressaltat i inserció de col·locables

en: Many plugins and options for customization
ca@valencia: Molts connectors i opcions per a la personalització

en: The file does not exist.
ca@valencia: El fitxer no existeix.

en: Not a valid file.
ca@valencia: No és un fitxer vàlid.

en: TMX Translation Memory
ca@valencia: Memòria de traducció TMX

en: TBX Glossary
ca@valencia: Glossari TBX

en: Wordfast Translation Memory
ca@valencia: Memòria de traducció del Wordfast

en: Qt Linguist Translation File
ca@valencia: Fitxer de traducció del Qt Linguist

en: Qt Message File
ca@valencia: Fitxer de missatges de QT

en: Qt Phrase Book
ca@valencia: Llibres de frases de QT

en: INI File
ca@valencia: Fitxer INI

en: Initialization
ca@valencia: Inicialització

en: Java Properties File
ca@valencia: Fitxer de propietats de Java

en: OpenOffice.org Translation File
ca@valencia: Fitxer de traducció de l'OpenOffice.org

en: XLIFF Translation File
ca@valencia: Fitxer de traducció XLIFF

en: XML Localization Interchange File Format
ca@valencia: Format de fitxer d'intercanvi de localització XML

en: C++ RC File
ca@valencia: Fitxer RC de C++

en: Resource Compiler
ca@valencia: Compilador de recursos

en: Tcl Translation File
ca@valencia: Fitxer de traducció de Tcl

en: JavaScript error message file
ca@valencia: Fitxer de missatges d'error de JavaScript

en: Gettext Translation Template
ca@valencia: Plantilla de traducció Gettext

en: Trados Tag Editor
ca@valencia: Editor d'etiquetes del Trados

en: OS X Strings File
ca@valencia: Fitxer de cadenes de l'OS X

en: UTX Dictionary
ca@valencia: Diccionari UTX

en: Universal Terminology eXchange
ca@valencia: Terminologia Universal eXchange

en: Gettext PO file
ca@valencia: Fitxer PO del Gettext

en: Gettext MO file
ca@valencia: Fitxer MO del Gettext

en: Qt .qm file
ca@valencia: Fitxer .qm del Qt

en: OmegaT Glossary
ca@valencia: Glossari de l'OmegaT

en: %prog [options] [translation_file]
ca@valencia: %prog [opcions] [fitxer_traducció]

en: LOG
ca@valencia: REGISTRE

en: turn on logging, storing the result to the supplied filename.
ca@valencia: activa el registre, el resultat s'emmagatzema al fitxer que es proporciona.

en: CONFIG
ca@valencia: CONFIGURACIÓ

en: use the configuration file given by the supplied filename.
ca@valencia: utilitza el fitxer de configuració que es proporciona.

en: enable debugging features
ca@valencia: habilita les característiques de depuració

en: PROFILE
ca@valencia: PERFIL

en: perform profiling, storing the result to the supplied filename.
ca@valencia: s'habiliten els perfils, el resultat s'emmagatzema al fitxer que es proporciona.

en: Could not open log file '%(filename)s'
ca@valencia: No s'ha pogut obrir el fitxer de registre «%(filename)s»

en: Could not read configuration file '%(filename)s'
ca@valencia: No s'ha pogut llegir el fitxer de configuració «%(filename)s»

en: invalid number of arguments
ca@valencia: el nombre d'arguments no és vàlid

en: Profiling support is not available
ca@valencia: No hi funcionen els perfils

en: Could not open profile file '%(filename)s'
ca@valencia: No s'ha pogut obrir el fitxer de perfil «%(filename)s»

en: no such option: %s
ca@valencia: no hi ha cap opció així: %s

en: ambiguous option: %s (%s?)
ca@valencia: opció ambigua: %s (%s?)

en: Usage: %s
ca@valencia: Ús: %s

en: Usage
ca@valencia: Ús

en: integer
ca@valencia: enter

en: long integer
ca@valencia: enter gran

en: floating-point
ca@valencia: coma flotant

en: option %s: invalid %s value: %r
ca@valencia: opció %s: el valor de %s no és vàlida: %r

en: option %s: invalid choice: %r (choose from %s)
ca@valencia: opció %s: la tria no és vàlida: %r (trieu-ne de %s)

en: show this help message and exit
ca@valencia: mostra este missatge d'ajuda i ix

en: show program's version number and exit
ca@valencia: mostra el número de versió del programa i ix

en: %prog [options]
ca@valencia: %prog [opcions]

en: %s option requires an argument
ca@valencia: l'opció %s requereix un argument

en: %s option requires %d arguments
ca@valencia: l'opció %s requereix %d arguments

en: %s option does not take a value
ca@valencia: l'opció %s no pren cap valor
