Virtaal 0.7.0-beta5 - en to sk translation catalogue (371 entries)

en: Translation Tool
sk: Nástroj na prekladanie

en: A translation tool to help a human translator translate files into other languages
sk: Nástroj na prekladanie, ktorý pomáha ľuďom-prekladateľom prekladať súbory do iných jazykov

en: Terminology assistance
sk: Asistencia s terminológiou

en: Add Missing Language
sk: Pridať chýbajúci jazyk

en: Language name:
sk: Názov jazyka:

en: ISO code:
sk: Kód ISO:

en: Plural expression:
sk: Výraz množného čísla:

en: Number of plurals:
sk: Počet množných čísel:

en: Depending on the translation task, the plural information might be optional.
sk: V závislosti od úlohy prekladu, informácie o množnom čísle môžu byť voliteľné.

en: <b>Language Information</b>
sk: <b>Informácie o jazyku</b>

en: New Language Pair
sk: Nový jazykový pár

en: The <b>Original</b> is the language from which you are translating, also called the source language.
    
    If you are translating from English to French then English would be your original or source language.
sk: <b>Originál</b> je jazyk, z ktorého prekladáte, tiež nazývaný zdrojový jazyk.
    
    Ak prekladáte z angličtiny do francúzštiny, potom bude angličtina Váš originálny alebo zdrojový jazyk.

en: <b>Original</b>
sk: <b>Originál</b>

en: The <b>Translation</b> is the language into which you are translating, also called the target language.
    
    If you are translating from English to French then French would be your translation or target language.
sk: <b>Preklad</b> znamená jazyk, do ktorého prekladáte, tiež nazývaný cieľový jazyk.
    
    Ak prekladáte z angličtiny do francúzštiny, potom bude francúzština jazyk Vášho prekladu alebo tiež cieľový jazyk.

en: <b>Translation</b>
sk: <b>Preklad</b>

en: _Add Missing Language...
sk: _Pridať chýbajúci jazyk...

en: _File
sk: _Súbor

en: _Update to Template
sk: _Aktualizovať do šablóny

en: _Export
sk: _Exportovať

en: _Recent Files
sk: _Nedávne súbory

en: _Edit
sk: Ú_pravy

note: l10n: Activating this menu item copies the whole source (or part thereof) to the target. The "copy" is not necessarily the same as the source: terminology placeables are translated when copied and language-specific punctionation changes are made automatically.
en: Transfer From Source
sk: Prenos zo zdrojov

note: l10n: More information about placeables: http://translate.sourceforge.net/wiki/virtaal/placeables
en: P_revious Placeable
sk: P_redošlé umiestniteľné časti

en: _Next Placeable
sk: Ď_aľšie umiestniteľné časti

en: _View
sk: _Zobrazenie

en: _Full Screen
sk: _Celá obrazovka

en: _Quality Checks
sk: _Kontroly kvality

en: _Navigation
sk: _Navigácia

en: P_age Up
sk: O _stranu nahor

en: _Page Down
sk: O stranu _nadol

en: _Help
sk: _Pomocník

en: _Online Help
sk: _Online pomocník

en: _Tutorial
sk: _Návod

en: _Localization Guide
sk: _Lokalizačná príručka

en: Report a _Bug
sk: Nahlásiť _chybu

en: Virtaal Preferences
sk: Vlastnosti Virtaalu

en: The name stored in the file header
sk: Meno uložené v hlavičke súboru

note: l10n: This label is for the name of the translator
en: Name:
sk: Meno:

en: The e-mail address stored in the file header
sk: E-mailová adresa uložená v hlavičke súboru

en: E-mail address:
sk: E-mailová adresa:

en: The team information stored in the file header. This can be an e-mail address or a URL, for example.
sk: Informácie o tíme uložené v hlavičke súboru. Toto môže byť napr. e-mailová adresa alebo URL.

en: Team:
sk: Tím:

en: <b>Translator Information</b>
sk: <b>Informácie o prekladateľovi</b>

en: Source text:
sk: Zdrojový text:

en: Target text:
sk: Cieľový text:

en: Use _Default Fonts
sk: Použiť štan_dardné písma

en: <b>Fonts</b>
sk: <b>Písma</b>

note: l10n: This tab label refers to the general preferences
en: General
sk: Všeobecné

en: Placeables are special parts of the text that can be automatically highlighted and easily inserted into the translation.
sk: Umiestniteľné časti sú špeciálne časti textu, ktoré môžu byť automaticky zvýraznené a jednoducho vložene do prekladu.

en: Placeables
sk: Umiestniteľné časti

en: Plug-ins
sk: Zásuvné moduly

en: Properties
sk: Vlastnosti

en: <b>Words</b> (total):
sk: <b>Slová</b> (celkovo):

en: <b>Strings</b> (total):
sk: <b>Reťazce</b> (celkovo):

en: File type:
sk: Typ súboru:

en: File size:
sk: Veľkosť súboru:

en: Location:
sk: Umiestnenie:

en: Add Term
sk: Pridať výraz

note: l10n: This label refers to comments about a new term that is added
en: C_omments
sk: K_omentáre

en: Terminology _file:
sk: Súbor term_inológie:

en: Terminology Files
sk: Súbory terminológie

en: Add URL
sk: Pridať URL

en: Put queries in quotes
sk: Vložiť požiadavky do úvodzoviek

en: <b>Options</b>
sk: <b>Možnosti</b>

en: Web Look-ups
sk: Webové vyhľadania

note: l10n: Remove the tags if underlining is unsuitable for your language. Most languages won't need to change this. Translate 'Open' normally.
en: <u>Open</u>
sk: <u>Otvoriť</u>

en: <b><big>Recent Files</big></b>
sk: <b><big>Nedávne súbory</big></b>

en: <u>Tutorial</u>
sk: <u>Návod</u>

en: <u>Cheat Sheet</u>
sk: <u>Ťahák</u>

en: <u>More...</u>
sk: <u>Viac...</u>

en: <u>Features</u>
sk: <u>Funkcie</u>

en: <b><big>Getting Started</big></b>
sk: <b><big>Začíname</big></b>

en: <u>Manual</u>
sk: <u>Príručka</u>

en: <u>Localization Guide</u>
sk: <u>Lokalizačná príručka</u>

en: <u>Feedback</u>
sk: <u>Spätná väzba</u>

en: <b><big>Support</big></b>
sk: <b><big>Podpora</big></b>

en: At the end of a translation, simply press <Enter> to continue with the next one.
sk: Na konci prekladu jednoducho stlačte <Enter> na pokračovanie s ďalším.

en: To copy the original string into the target field, simply press <Alt+Down>.
sk: Na skopírovanie originálneho reťazca do cieľového políčka, jednoducho stlačte <Alt+Dolu>.

note: l10n: Refer to the translation of "Fuzzy" to find the appropriate shortcut key to recommend
en: To mark the current translation as fuzzy, simply press <Alt+U>.
sk: Na označenie aktuálneho prekladu ako konfúzny, jednoducho stlačte <Alt+U>.

en: To mark the current translation as incomplete, simply press <Ctrl+Shift+Enter>.
sk: Na označenie aktuálneho prekladu ako nedokončený, jednoducho stlačte <Ctrl+Shift+Enter>.

en: To mark the current translation as complete, simply press <Ctrl+Enter>.
sk: Na označenie aktuálneho prekladu ako dokončený, jednoducho stlačte <Ctrl+Enter>.

en: Use Ctrl+Up or Ctrl+Down to move between translations.
sk: Použite Ctrl+Hore alebo Ctrl+Dolu na pohyb medzi prekladmi.

en: Use Ctrl+PgUp or Ctrl+PgDown to move in large steps between translations.
sk: Použite Ctrl+PgUp alebo Ctrl+PgDown na pohyb medzi prekladmi vo väčších krokoch.

en: Fuzzy
sk: Konfúzne

en: Untranslated
sk: Nepreložené

en: Accelerators
sk: Akcelerátory

en: Acronyms
sk: Skratky

en: Blank
sk: Prázdne

en: Brackets
sk: V zátvorkách

en: Compendium conflict
sk: Konflikt súhrnu

en: Double quotes
sk: Zdvojené úvodzovky

en: Double spaces
sk: Zdvojené medzery

en: Repeated word
sk: Opakované slová

en: Ending punctuation
sk: Končiaca bodkovanosť

en: Ending whitespace
sk: Končiace medzery

en: Escapes
sk: Značky "Escape"

en: File paths
sk: Cesty súborov

en: Functions
sk: Funkcie

en: GConf values
sk: Hodnoty GConf

en: Old KDE comment
sk: Starý KDE komentár

en: Long
sk: Pridlhé

en: Must translate words
sk: Musíte preložiť slová

en: Newlines
sk: Nové riadky

en: Number of plurals
sk: Počet množných čísel

en: Don't translate words
sk: Neprekladať slová

en: Numbers
sk: Číslice

en: Options
sk: Možnosti

en: Punctuation spacing
sk: Rozostavenie interpunkčných znamienok

en: Pure punctuation
sk: Iba interpunkčné znamienka

en: Number of sentences
sk: Počet viet

en: Short
sk: Prikrátke

en: Simple capitalization
sk: Jednoduchá kapitalizácia

en: Simple plural(s)
sk: Jednoduché množné číslo(a)

en: Single quotes
sk: Jednoduché úvodzovky

en: Spelling
sk: Pravopis

en: Starting capitalization
sk: Počiatočná kapitalizácia

en: Starting punctuation
sk: Počiatočná bodkovanosť

en: Starting whitespace
sk: Počiatočná medzera

en: Tabs
sk: Tabulátory

en: Unchanged
sk: Nezmenené

en: URLs
sk: URL linky

en: Valid characters
sk: Platné znaky

en: Placeholders
sk: Zástupné znaky

en: XML tags
sk: XML značky

en: Default
sk: Štandardné

en: Header information
sk: Informačná hlavička

en: Please enter your name
sk: Prosím, zadajte Vaše meno

en: Please enter your e-mail address
sk: Prosím, zadajte Váš e-mail

en: Please enter your team's information
sk: Prosím, zadajte informácie o Vašom tíme

en: You selected the currently open file for opening. Do you want to reload the file?
sk: Vybrali ste na otvorenie aktuálne už otvorený súbor. Chcete znovu načítať súbor?

en: Could not open file.
    
    %(error_message)s
    
    Try opening a different file.
sk: Nedá sa otvoriť súbor.
    
    %(error_message)s
    
    Skúste otvoriť iný súbor.

en: Save
sk: Uložiť

en: Could not save file.
    
    %(error_message)s
    
    Try saving to a different location.
sk: Nedá sa uložiť súbor.
    
    %(error_message)s
    
    Skúste uloženie do iného umiestnenia.

en: Could not save file.
    
    %(error_message)s
sk: Nedá sa uložiť súbor.
    
    %(error_message)s

en: Can only export Gettext PO files
sk: Dajú sa exportovať iba súbory Gettext PO

en: Export
sk: Exportovať

en: Could not export file.
    
    %(error_message)s
    
    Try saving to a different location.
sk: Nedá sa exportovať súbor.
    
    %(error_message)s
    
    Skúste uloženie do iného umiestnenia.

en: Could not export file.
    
    %(error_message)s
sk: Nedá sa exportovať súbor.
    
    %(error_message)s

en: Reload File
sk: Znovu načítať súbor

en: Reload file from last saved copy and lose all changes?
sk: Znovu načítať súbor z poslednej uloženej kópie a stratiť tak všetky zmeny?

en: Words with internal capitalization, such as some brand names and WikiWords
sk: Slová s vnútornou kapitalizáciou, ako názvy značiek a WikiWords

en: Capitals
sk: Veľké písmená

note: l10n: this refers to "UPPERCASE" / "CAPITAL" letters
en: Words containing uppercase letters only
sk: Slová obsahujúce slová s iba veľkými písmenami

en: Command Line Options
sk: Možnosti príkazového riadku

en: Application command line options, such as --help, -h and -I
sk: Možnosti príkazového riadku aplikácie, ako --help, -h a -I

en: E-mail addresses
sk: E-amilové adresy

en: File Names
sk: Názvy súborov

en: Paths referring to file locations
sk: Cesty odkazujúce na umiestnenia súborov

en: Placeholders (printf)
sk: Zástupné znaky (printf)

en: Placeholders used in "printf" strings
sk: Zástupné znaky použité v "printf" reťazcoch

en: Placeholders (Python)
sk: Zástupné znaky (Python)

en: Placeholders in Python strings
sk: Zástupné znaky v Python reťazcoch

en: Placeholders (Java)
sk: Zástupné znaky (Java)

en: Placeholders in Java strings
sk: Zástupné znaky v Java reťazcoch

en: Placeholders (Qt)
sk: Zástupné znaky (Qt)

en: Placeholders in Qt strings
sk: Zástupné znaky v Qt reťazcoch

note: l10n: 'decimal fractions' refer to numbers like 0.2 or 499,99
en: Integer numbers and decimal fractions
sk: Celé čísla a desatinné zlomky

en: Punctuation
sk: Interpunkčné znamienka

en: Symbols and less frequently used punctuation marks
sk: Symboly a nie tak často používané interpunkčné značky

en: URLs, hostnames and IP addresses
sk: URL adresy, mená hostiteľov a IP adresy

note: l10n: see http://en.wikipedia.org/wiki/Character_entity_reference
en: XML Entities
sk: XML entity

en: Entity references, such as &amp; and &#169;
sk: Referencie entít, ako sú &amp; a &#169;

en: XML Tags
sk: XML značky

en: XML tags, such as <b> and </i>
sk: XML značky, ako <b> a </i>

en: Spaces
sk: Medzery

en: Double spaces and spaces in unexpected positions
sk: Zdvojené medzery a medzery na neočakávaných pozíciách

en: "alt" Attributes
sk: Atribúty "alt"

en: Placeable for "alt" attributes (as found in HTML)
sk: Umiestniteľná časť pre atribúty "alt" (ako sú v HTML)

en: Placeholders (Drupal)
sk: Zástupné znaky (Drupal)

en: Placeholders in Drupal strings
sk: Zástupné znaky v Drupal reťazcoch

en: No source or translatable files in bundle
sk: Žiadne zdrojové alebo preložiteľné súbory v balíku

en: The file contains nothing to translate.
sk: Súbor neobsahuje nič na preloženie.

note: l10n: The heading of statistics before updating to the new template
en: Before:
sk: Predtým:

note: l10n: The heading of statistics after updating to the new template
en: After:
sk: Potom:

en: Translated: %d
sk: Preložené: %d

en: Fuzzy: %d
sk: Nejasné: %d

en: Untranslated: %d
sk: Nepreložené: %d

en: Total: %d
sk: Celkovo: %d

note: l10n: this refers to updating a file to a new template (POT file)
en: File Updated
sk: Súbor aktualizovaný

en: Needs work
sk: Na prepracovanie

en: Rejected
sk: Odmietnuté

en: Needs review
sk: Na kontrolu

en: Translated
sk: Preložené

en: Reviewed
sk: Skontrolované

en: All
sk: Všetko

en: Quality Checks
sk: Kontroly kvality

note: l10n: This is the button where the user can select units by failing quality checks
en: Select Checks
sk: Vybrať kontroly

note: l10n: This refers to quality checks
en: All Checks
sk: Všetky kontroly

en: Incomplete
sk: Nedokončené

en: Search
sk: Hľadať

en: _Case sensitive
sk: _Rozlišovať malé a VEĽKÉ písmená

note: l10n: To read about what regular expressions are, see http://en.wikipedia.org/wiki/Regular_expression
en: _Regular expression
sk: _Regulárne výrazy

note: l10n: This text label shows in front of the text box where the replacement text is typed. Keep in mind that the text box will appear after this text. If this sentence construction is hard to use, consdider translating this as "Replacement"
en: Replace with
sk: Nahradiť s

note: l10n: Button text
en: Replace
sk: Nahradiť

note: l10n: Check box
en: Replace _All
sk: Nahradiť _všetky

en: Workflow
sk: Pracovný priebeh

note: l10n: This is the button where the user can select units by workflow state
en: Select States
sk: Vybrať stavy

note: l10n: This refers to workflow states
en: All States
sk: Všetky stavy

en: Automatically complete long words while you type
sk: Automaticky dokončovať dlhé slová počas písania

en: Automatically correct text while you type
sk: Automatické opravy textu počas písania

en: Spell Checker
sk: Kontrola pravopisu

en: Check spelling and provide suggestions
sk: Kontrola pravopisu a poskytnutie návrhov

note: l10n: This refers to spell checking
en: <i>(no suggestions)</i>
sk: <i>(žiadne návrhy)</i>

note: l10n: This refers to spell checking
en: Ignore All
sk: Ignorovať všetky

note: l10n: This refers to spelling suggestions
en: More...
sk: Viac...

note: l10n: This refers to the spell checking dictionary
en: Add "%s" to Dictionary
sk: Pridať "%s" do slovníka

en: Languages
sk: Jazyky

en: Perform look-ups on selected text
sk: Uskutočnenie vyhľadaní v zvolenom texte

en: External Look-up
sk: Externé vyhľadania

note: l10n: The 'services' here refer to different look-up plugins, such as web look-up, etc.
en: Select Look-up Services
sk: Vyberte služby vyhľadania

en: Select the services that should be used to perform look-ups
sk: Vyberte služby, ktoré budú použité na uskutočnenie vyhľadávania

en: Look-up "%(selection)s"
sk: Vyhľadať "%(selection)s"

note: l10n: plugin name
en: Web Look-up
sk: Webové vyhľadanie

en: Look-up the selected text on a web site
sk: Vyhľadať zvolený text na webstránke

en: Wikipedia
sk: Wikipédia

en: Name
sk: Názov

note: l10n: Whether the selected text should be surrounded by "quotes"
en: Quote Query
sk: Požiadavky na úvodzovky

en: Migrate settings from KBabel, Lokalize and/or Poedit to Virtaal.
sk: Migrácia nastavení z programov KBabel, Lokalize a/alebo Poedit do programu Virtaal.

en: Migration Assistant
sk: Pomocník s migráciou

en: Should Virtaal try to import settings and data from other applications?
sk: Môže sa Virtaal pokúsiť o import nastavení a údajov z iných apikácií?

en: Import data from other applications?
sk: Importovať údaje z iných aplikácií?

en: Migration was successfully completed
sk: Migrácia bola úspešne dokončená

en: The following items were migrated:
sk: Nasledujúce položky boli migrované:

en: Migration completed
sk: Migrácia dokončená

en: Virtaal was not able to migrate any settings or data
sk: Virtaal nebol schopný migrovať žiadne nastavenia alebo údaje

en: Nothing migrated
sk: Nič migrované

en: Poedit settings
sk: Nastavenia programu Poedit

en: Poedit's Translation Memory: %(database_language_code)s
sk: Prekladacia pamäť programu Poedit: %(database_language_code)s

en: KBabel's Translation Memory: %(database_language_code)s
sk: Prekladacia pamäť programu KBabel: %(database_language_code)s

en: Lokalize settings
sk: Nastavenia programu Lokalize

en: Lokalize's Translation Memory: %(database_name)s
sk: Prekladacia pamäť programu Lokalize: %(database_name)s

en: Terminology Help
sk: Pomocník s terminológiou

en: Terminology suggestions
sk: Návrhy terminológie

en: Localization Terminology
sk: Lokalizačná terminológia

en: Selected localization terminology
sk: Vybratá lokalizačná terminológia

en: Local Files
sk: Miestne súbory

en: Local terminology files
sk: Miestne súbory terminológie

en: Terminology _Files...
sk: _Súbory terminológie...

en: Add _Term...
sk: Pridať _výraz...

en: File
sk: Súbor

en: Extendable
sk: Rozšíriteľné

en: Add Files
sk: Pridať súbory

en: All Supported Files
sk: Všetky podporované súbory

en: All Files
sk: Všetky súbory

en: "%s" is not a usable file.
sk: "%s" nie je použiteľný súbor.

en: Unable to load %(filename)s:
    
    %(errormsg)s
sk: Nedá sa načítať %(filename)s:
    
    %(errormsg)s

en: Error opening file
sk: Chyba počas otvárania súboru

en: _Source term — %(langname)s
sk: _Zdrojový výraz — %(langname)s

en: _Target term — %(langname)s
sk: _Cieľový výraz — %(langname)s

en: Identical entry already exists.
sk: Podobný záznam už existuje.

en: Existing translations: %(translations)s
sk: Existujúce preklady: %(translations)s

en: Terms from Open-Tran.eu
sk: Výrazy z Open-Tran.eu

en: Select Terminology Sources
sk: Vyberte zdroje terminológie

en: Select the sources of terminology suggestions
sk: Vyberte zdroje návrhov pre terminológiu

en: Translation Memory
sk: Prekladacia pamäť

en: Translation memory suggestions
sk: Návrhy prekladacej pamäte

en: Previous translations for Free and Open Source Software
sk: Predošlé preklady pre voľný a Open source softvér

en: Current File
sk: Aktuálny súbor

en: Translated units from the currently open file
sk: Preložené jednotky z aktuálne otvoreného súboru

note: l10n: Try to keep this as short as possible.
en: This file
sk: Tento súbor

en: Unreviewed machine translations from Google's translation service
sk: Neskontrolované strojové preklady zo služby Google translation

en: Unreviewed machine translations from Microsoft Translator
sk: Neskontrolované strojové preklady zo služby Microsoft Translator

en: Unreviewed machine translations from various services
sk: Neskontrolované strojové preklady z rozličných služieb

en: Local Translation Memory
sk: Miestna prekladacia pamäť

en: Previous translations you have made
sk: Predošlé preklady, ktoré ste uskutočnili

note: l10n: Try to keep this as short as possible.
en: Local TM
sk: Miestna PP

en: Unreviewed machine translations from a Moses server
sk: Neskontrolované strojové preklady zo serveru Moses

en: Remote Server
sk: Vzdialený server

en: A translation memory server
sk: Server prekladacej pamäte

note: l10n: Try to keep this as short as possible.
en: Remote TM
sk: Vzdialená PP

en: A TinyTM translation memory server
sk: Server prekladacej pamäte TinyTM

en: Unreviewed machine translations from Apertium
sk: Neskontrolované strojové preklady zo služby Apertium

en: Translation _Suggestions
sk: Návrhy _prekladu

note: l10n: The 'sources' here refer to different translation memory plugins, such as local tm, open-tran.eu, the current file, etc.
en: Select sources of Translation Memory
sk: Vyberte zdroje prekladacej pamäte

en: Select the sources that should be queried for translation memory
sk: Vyberte zdroje, z ktorých bude požadovaná prekladacia pamäť

en: Matches
sk: Zhody

en: TM Source
sk: Zdroj PP

en: Choose a Translation File
sk: Vyberte súbor prekladu

en: No issues
sk: Žiadne prípady

en: Quality Check
sk: Kontrola kvality

en: Description
sk: Popis

en: Project Type
sk: Typ projektu

note: l10n: The label indicating the checker style (GNOME/KDE/whatever)
en: Checks: %(checker_name)s
sk: Kontroly: %(checker_name)s

en: _New Language Pair...
sk: _Nový jazykový pár...

en: Error
sk: Chyba

en: The current file has been modified.
    Do you want to save your changes?
sk: Aktuálny súbor bol pozmenený.
    Chcete uložiť Vaše zmeny?

en: _Discard
sk: _Zahodiť

en: Please enter the number of noun forms (plurals) to use
sk: Prosím, zadajte počet foriem množných čísel na použitie

en: Please enter the plural equation to use
sk: Prosím, zadajte výraz množného čísla na použitie

note: l10n: This refers to the 'mode' that determines how Virtaal moves between units.
en: N_avigation:
sk: N_avigácia:

en: Untranslated:
sk: Nepreložené:

en: Needs work:
sk: Na prepracovanie:

en: Rejected:
sk: Odmietnuté:

en: Needs review:
sk: Na kontrolu:

en: Translated:
sk: Preložené:

en: Reviewed:
sk: Skontrolované:

en: Save the file for up-to-date information
sk: Uložiť súbor pre aktuálne informácie

en: Export failed
sk: Exportovanie zlyhalo

en: Preview failed
sk: Ukážka zlyhala

en: Move one step back in the workflow (Ctrl+Shift+Enter)
sk: Pohnúť sa o krok späť v pracovnom priebehu (Ctrl+Shift+Enter)

en: Click to move to a specific state in the workflow
sk: Kliknite na premiestnenie na určený stav v pracovnom priebehu

en: Move one step forward in the workflow (Ctrl+Enter)
sk: Pohnúť sa o krok dopredu v pracovnom priebehu (Ctrl+Shift+Enter)

en: Copyright © 2007-2010 Zuza Software Foundation
sk: Autorské práva © 2007-2010 Zuza Software Foundation

note: l10n: Please retain the literal name "Virtaal", but feel free to additionally transliterate the name and to add a translation of "For Language", which is what the name means.
en: Virtaal is a program for doing translation.
sk: Virtaal je program na tvorbu prekladov.

en: The initial focus is on software translation (localization or l10n), but we definitely intend it to be useful as a general purpose tool for Computer Aided Translation (CAT).
sk: Pôvodne zameraný na prekladanie softvéru (lokalizácia alebo l10n), ale definitívne sme ho určili ako užitočný nástroj všeobecného použitia pre počítačovo cielené preklady (CAT).

en: Virtaal website
sk: Webstránka programu Virtaal

en: We thank our donors:
sk: Ďakujeme našim prispievateľom:

en: The International Development Research Centre
sk: Stredisko medzinárodného vývoja a výskumu

en: Mozilla Corporation
sk: Spoločnosť Mozilla

en: Language code must be an ASCII string.
sk: Kód jazyka musí byť ASCII reťazec.

en: Language code must be at least 2 characters long.
sk: Kód jazyka musí obsahovať aspoň 2 znaky.

en: Language
sk: Jazyk

note: l10n: This is the column heading for the language code
en: Code
sk: Kód

en: Enabled
sk: Zapnuté

en: Configure...
sk: Konfigurovať...

en: Translation memory
sk: Prekladacia pamäť

en: Quality checks
sk: Kontroly kvality

en: Machine translation
sk: Strojový preklad

en: Highlighting and insertion of placeables
sk: Zvýrazňovanie a vkladanie umiestniteľných častí

en: Many plugins and options for customization
sk: Mnoho zásuvných modulov a možností pre prispôsobenie

en: The file does not exist.
sk: Súbor neexistuje.

en: Not a valid file.
sk: Neplatný súbor.

en: TMX Translation Memory
sk: Prekladacia pamäť TMX

en: Translation Memory eXchange
sk: Prekladacia pamäť eXchange

en: TBX Glossary
sk: Významový slovník TBX

en: Wordfast Translation Memory
sk: Prekladacia pamäť Wordfast

en: Qt Linguist Translation File
sk: Súbor prekladu Qt Linguist

en: Qt Message File
sk: Súbor správ Qt

en: Qt Phrase Book
sk: Kniha fráz Qt

en: INI File
sk: Súbor INI

en: Initialization
sk: Inicializácia

en: Java Properties File
sk: Súbor vlastností Javy

en: OpenOffice.org Translation File
sk: Súbor prekladu OpenOffice.org

en: XLIFF Translation File
sk: Súbor prekladu XLIFF

en: XML Localization Interchange File Format
sk: Formát súboru XML lokalizačnej výmeny

en: C++ RC File
sk: Súbor C++ RC

en: Resource Compiler
sk: Kompilátor zdrojov

en: Tcl Translation File
sk: Súbor prekladu Tcl

en: JavaScript error message file
sk: Súbor chybových hlášok JavaScriptu

en: Gettext Translation Template
sk: Šablóna Gettext prekladu

en: Trados Tag Editor
sk: Editor Trados Tag

en: OS X Strings File
sk: Súbor OS X reťazcov

en: UTX Dictionary
sk: Slovník UTX

en: Gettext PO file
sk: PO súbor Gettextu

en: Gettext MO file
sk: MO súbor Gettextu

en: Qt .qm file
sk: Súbor QT .qm

en: OmegaT Glossary
sk: Výrazový slovník OmegaT

en: %prog [options] [translation_file]
sk: %prog [možnosti] [súbor_prekladu]

en: turn on logging, storing the result to the supplied filename.
sk: zapnutie logovania, ukladanie výsledkov do zadaného súboru.

en: use the configuration file given by the supplied filename.
sk: použitie konfiguračného súbor daného zadaním názvu súboru.

en: enable debugging features
sk: povolenie ladiacich funkcií

en: Could not open log file '%(filename)s'
sk: Nedá sa otvoriť súbor záznamu '%(filename)s'

en: Could not read configuration file '%(filename)s'
sk: Nedá sa načítať konfiguračný súbor '%(filename)s'

en: invalid number of arguments
sk: neplatný počet argumentov

en: Profiling support is not available
sk: Podpora profilovania nie je dostupná

en: Could not open profile file '%(filename)s'
sk: Nedá sa otvoriť súbor profilu '%(filename)s'

en: no such option: %s
sk: neexistuje možnosť: %s

en: ambiguous option: %s (%s?)
sk: nejednoznačná možnosť: %s (%s?)

en: Usage: %s
sk: Použitie: %s

en: Usage
sk: Použitie

en: integer
sk: celé číslo

en: long integer
sk: dlhé celé číslo

en: floating-point
sk: pohyblivá desatinná čiarka

en: option %s: invalid %s value: %r
sk: možnosť %s: neplatný %s hodnota: %r

en: option %s: invalid choice: %r (choose from %s)
sk: možnosť %s: neplatný výber: %r (zvoliť z %s)

en: show this help message and exit
sk: zobrazí túto správu pomocníka a skončí

en: show program's version number and exit
sk: zobrazí číslo verzie programu a skončí

en: %prog [options]
sk: %prog [možnosti]

en: %s option requires an argument
sk: možnosť %s vyžaduje argument

en: %s option requires %d arguments
sk: možnosť %s vyžaduje %d argumenty

en: %s option does not take a value
sk: možnosť %s nevzala hodnotu
