vlc 3.0.13 - en to eu translation catalogue (5894 entries)

en: This program comes with NO WARRANTY, to the extent permitted by law.
    You may redistribute it under the terms of the GNU General Public License;
    see the file named COPYING for details.
    Written by the VideoLAN team; see the AUTHORS file.
eu: Programa honek EZ DAUKA BERMERIK, legeak baimentzen duen heinean.
    GNUren Lizentzia Publiko Orokorraren baldintzak betez birbana dezakezu;
    ikus COPYING izeneko fitxategia xehetasun gehiago jakiteko.
    VideoLAN taldeak idatzia; ikus AUTHORS fitxategia.

en: VLC preferences
eu: VLC hobespenak

en: Select "Advanced Options" to see all options.
eu: Hautatu "Aukera aurreratuak" aukera guztiak ikusteko.

en: Interface
eu: Interfazea

en: Settings for VLC's interfaces
eu: VLCren interfazeetarako ezarpenak

en: Main interfaces settings
eu: Interfaze nagusien ezarpenak

en: Main interfaces
eu: Interfaze nagusiak

en: Settings for the main interface
eu: Interfaze nagusirako ezarpenak

en: Control interfaces
eu: Kontrol-interfazeak

en: Settings for VLC's control interfaces
eu: VLCren kontrol-interfazeetarako ezarpenak

en: Hotkeys settings
eu: Laster-teklen ezarpenak

en: Audio
eu: Audioa

en: Audio settings
eu: Audio-ezarpenak

en: General audio settings
eu: Audio-ezarpen orokorrak

en: Filters
eu: Iragazkiak

en: Audio filters are used to process the audio stream.
eu: Audio-iragazkiak audio-transmisio jarraituak prozesatzeko erabiltzen dira.

en: Audio resampler
eu: Audio birlagingailua

en: Visualizations
eu: Bisualizazioak

en: Audio visualizations
eu: Audio-bisualizazioak

en: Output modules
eu: Irteera-moduluak

en: General settings for audio output modules.
eu: Audio-irteeretarako moduluen ezarpen orokorrak.

en: Miscellaneous
eu: Askotarikoak

en: Miscellaneous audio settings and modules.
eu: Askotariko audio-ezarpenak eta moduluak.

en: Video
eu: Bideoa

en: Video settings
eu: Bideo-ezarpenak

en: General video settings
eu: Bideo-ezarpen orokorrak

en: General settings for video output modules.
eu: Bideo irteera moduluetarako ezarpen orokorrak.

en: Video filters are used to process the video stream.
eu: Bideo-iragazkiak bideo-transmisio jarraituak prozesatzeko erabiltzen dira.

en: Subtitles / OSD
eu: Azpitituluak / OSD

en: Settings related to On-Screen-Display, subtitles and "overlay subpictures"
eu: Pantailako bistaratzeari (OSD), azpitituluei eta "azpiirudi gainjarriei" loturiko ezarpenak

en: Splitters
eu: Zatitzaileak

en: Video splitters separate the stream into multiple videos.
eu: Bideo-zatitzaileek transmisio jarraitua hainbat bideotan bereizten dute.

en: Input / Codecs
eu: Sarrera / Kodekak

en: Settings for input, demultiplexing, decoding and encoding
eu: Datuak sartzeko, demultiplexatzeko, deskodetzeko eta kodetzeko ezarpenak

en: Access modules
eu: Atzipen-moduluak

en: Settings related to the various access methods. Common settings you may want to alter are HTTP proxy or caching settings.
eu: Atzipen-metodoei loturiko ezarpenak. Agian aldatu nahiko dituzun ezarpen arrunt batzuk HTTP proxyaren edo cachearen ezarpenak dira.

en: Stream filters
eu: Transmisio jarraituaren iragazkiak

en: Stream filters are special modules that allow advanced operations on the input side of VLC. Use with care...
eu: Transmisio jarraituaren iragazkiak modulu bereziak dira, VLCren sarrera-aldean eragiketa aurreratuak egiteko aukera ematen dutenak. Kontuz erabili...

en: Demuxers
eu: Demultiplexadoreak

en: Demuxers are used to separate audio and video streams.
eu: Demuxerrak edo demultiplexadoreak audio- eta bideo-transmisio jarraituak bereizteko erabiltzen dira.

en: Video codecs
eu: Bideo-kodekak

en: Settings for the video, images or video+audio decoders and encoders.
eu: Bideorako, irudietarako edo bideo eta audiorako deskodetzaile eta kodetzaileen ezarpenak.

en: Audio codecs
eu: Audio-kodekak

en: Settings for the audio-only decoders and encoders.
eu: Soilik audiorako diren deskodetzaile eta kodetzaileen ezarpenak.

en: Subtitle codecs
eu: Azpitituluen kodekak

en: Settings for subtitle, teletext and CC decoders and encoders.
eu: Azpitituluen, teletestuaren eta CC deskodetzaile eta kodetzaileen ezarpenak.

en: General input settings. Use with care...
eu: Sarrera orokorraren ezarpenak. Kontuz erabili...

en: Stream output
eu: Transmisio jarraituaren irteera

en: Stream output settings are used when acting as a streaming server or when saving incoming streams.
    Streams are first muxed and then sent through an "access output" module that can either save the stream to a file, or stream it (UDP, HTTP, RTP/RTSP).
    Sout streams modules allow advanced stream processing (transcoding, duplicating...).
eu: Transmisio jarraituen zerbitzari gisa jokatzean edo sarrerako transmisio jarraituak gordetzean erabiltzen dira transmisio jarraituaren irteeraren ezarpenak.
    Transmisio jarraituak lehenengo multiplexatu egiten dira, eta "atzipen-irteerako" modulu baten bidez bidaltzen dira; modulu horrek transmisio jarraitua fitxategi batean gorde dezake, edo transmititu egin dezake (UDP, HTTP, RTP/RTSP).
    Irteerako transmisio jarraituen moduluek aukera ematen dute transmisio jarraituen prozesatze aurreratua egiteko (transkodeketa, bikoiztea...).

en: General stream output settings
eu: Transmisio jarraituaren irteerako ezarpen orokorrak

en: Muxers
eu: Multiplexadoreak

en: Muxers create the encapsulation formats that are used to put all the elementary streams (video, audio, ...) together. This setting allows you to always force a specific muxer. You should probably not do that.
    You can also set default parameters for each muxer.
eu: Multiplexadoreek oinarrizko transmisio jarraitu guztiak (bideoa, audioa...) elkartzeko erabiltzen diren kapsulatze-formatuak sortzen dituzte. Ezarpen horrek beti multiplexadore jakin bat behartzeko aukera ematen dizu. Ez da komeni hori egitea, ordea.
    Multiplexadore bakoitzarentzat parametro lehenetsiak ere ezar ditzakezu.

en: Access output
eu: Atzipen-irteera

en: Access output modules control the ways the muxed streams are sent. This setting allows you to always force a specific access output method. You should probably not do that.
    You can also set default parameters for each access output.
eu: Atzipen-irteerako moduluek multiplexatutako transmisio jarraituak nola bidaltzen diren kontrolatzen dute. Ezarpen horrek beti atzipen-irteerako metodo jakin bat behartzeko aukera ematen dizu. Ez da komeni hori egitea, ordea.
    Atzipen-irteera bakoitzarentzat parametro lehenetsiak ere ezar ditzakezu.

en: Packetizers
eu: Paketatzaileak

en: Packetizers are used to "preprocess" the elementary streams before muxing. This setting allows you to always force a packetizer. You should probably not do that.
    You can also set default parameters for each packetizer.
eu: Paketatzaileak oinarrizko transmisio jarraituak multiplexatu aurretik "aurrez prozesatzeko" erabiltzen dira. Ezarpen horrek beti paketatzaile bat behartzeko aukera ematen dizu. Ez da komeni hori egitea, ordea.
    Paketatzaile bakoitzarentzat parametro lehenetsiak ere ezar ditzakezu.

en: Sout stream
eu: Irteerako transmisio jarraitua

en: Sout stream modules allow to build a sout processing chain. Please refer to the Streaming Howto for more information. You can configure default options for each sout stream module here.
eu: Irteerako transmisio jarraituaren moduluek irteerako prozesatze-kate bat eraikitzeko aukera ematen dute. Ikus transmisio jarraituei buruzko NOLA dokumentua informazio gehiago jasotzeko. Irteerako transmisio jarraituen modulu bakoitzerako aukera lehenetsiak hemen konfigura ditzakezu.

en: VLC's implementation of Video On Demand
eu: VLCren eskatu ahalako bideoaren inplementazioa

en: Playlist
eu: Erreprodukzio-zerrenda

en: Settings related to playlist behaviour (e.g. playback mode) and to modules that automatically add items to the playlist ("service discovery" modules).
eu: Erreprodukzio-zerrendari loturiko ezarpenak (adibidez, erreprodukzio modua) eta erreprodukzio-zerrendari automatikoki elementuak gehitzen dizkioten moduluei loturiko ezarpenak ("zerbitzu-aurkikuntza" moduluak).

en: General playlist behaviour
eu: Erreprodukzio-zerrendaren portaera orokorra

en: Services discovery
eu: Zerbitzuen aurkikuntza

en: Services discovery modules are facilities that automatically add items to playlist.
eu: Zerbitzuen aurkikuntzako moduluak erreprodukzio-zerrendari automatikoki elementuak gehitzen dizkioten baliabideak dira.

en: Advanced
eu: Aurreratua

en: Advanced settings. Use with care...
eu: Ezarpen aurreratuak. Kontuz erabili...

en: Advanced settings
eu: Ezarpen aurreratuak

en: &Open File...
eu: &Ireki fitxategia...

en: &Advanced Open...
eu: &Ireki aurreratua...

en: Open D&irectory...
eu: Ireki d&irektorioa...

en: Open &Folder...
eu: Ireki &karpeta...

en: Select one or more files to open
eu: Hautatu ireki beharreko fitxategia edo fitxategiak

en: Select Directory
eu: Hautatu direktorioa

en: Select Folder
eu: Hautatu karpeta

en: Media &Information
eu: &Multimedia-informazioa

en: &Codec Information
eu: &Kodekaren informazioa

en: &Messages
eu: &Mezuak

en: Jump to Specific &Time
eu: &Jauzi egin ordu jakin batera

en: Custom &Bookmarks
eu: Laster-&marka pertsonalizatuak

en: &VLM Configuration
eu: &VLM konfigurazioa

en: &About
eu: &Honi buruz

en: Play
eu: Erreproduzitu

en: Remove Selected
eu: Kendu hautatutakoa

en: Information...
eu: Informazioa...

en: Create Directory...
eu: Sortu direktorioa...

en: Create Folder...
eu: Sortu karpeta...

en: Rename Directory...
eu: Berriro izendatu direktorioa...

en: Rename Folder...
eu: Berriro izendatu karpeta...

en: Show Containing Directory...
eu: Erakutsi fitxategia daukan direktorioa...

en: Show Containing Folder...
eu: Erakutsi fitxategia daukan karpeta...

en: Stream...
eu: Transmisio jarraitua...

en: Save...
eu: Gorde...

en: Repeat All
eu: Errepikatu dena

en: Repeat One
eu: Errepikatu bat

en: Random
eu: Ausaz

en: Random Off
eu: Ausaz ez

en: Add to Playlist
eu: Gehitu erreprodukzio-zerrendari

en: Add File...
eu: Gehitu fitxategia...

en: Add Directory...
eu: Gehitu direktorioa...

en: Add Folder...
eu: Gehitu karpeta...

en: Save Playlist to &File...
eu: Gorde erreprodukzio-zerrenda &fitxategian...

en: Search
eu: Bilatu

en: Waves
eu: Uhinak

en: <html><head><meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8" /></head><body><h2>Welcome to VLC media player Help</h2><h3>Documentation</h3><p>You can find VLC documentation on VideoLAN's <a href="http://wiki.videolan.org">wiki</a> website.</p><p>If you are a newcomer to VLC media player, please read the<br><a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:VLC_for_dummies"><em>Introduction to VLC media player</em></a>.</p><p>You will find some information on how to use the player in the <br>"<a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:Play_HowTo"><em>How to play files with VLC media player</em></a>" document.</p><p>For all the saving, converting, transcoding, encoding, muxing and streaming tasks, you should find useful information in the <a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:Streaming_HowTo">Streaming Documentation</a>.</p><p>If you are unsure about terminology, please consult the <a href="http://wiki.videolan.org/Knowledge_Base">knowledge base</a>.</p><p>To understand the main keyboard shortcuts, read the <a href="http://wiki.videolan.org/Hotkeys">shortcuts</a> page.</p><h3>Help</h3><p>Before asking any question, please refer yourself to the <a href="http://www.videolan.org/support/faq.html">FAQ</a>.</p><p>You might then get (and give) help on the <a href="http://forum.videolan.org">Forums</a>, the <a href="http://www.videolan.org/vlc/lists.html">mailing-lists</a> or our IRC channel (<em>#videolan</em> on irc.freenode.net).</p><h3>Contribute to the project</h3><p>You can help the VideoLAN project giving some of your time to help the community, to design skins, to translate the documentation, to test and to code. You can also give funds and material to help us. And of course, you can <b>promote</b> VLC media player.</p></body></html>
eu: <html><head><meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8" /></head><body><h2>Ongi etorri VLC multimedia-erreproduzigailuaren laguntzara</h2><h3>Dokumentazioa</h3><p>VLCren dokumentazioa aurkituko duzu VideoLAN-en <a href="http://wiki.videolan.org">wiki</a> web-orrian.</p><p>VLC multimedia-erreproduzigailua lehenengoz erabiltzen baduzu, arren irakur ezazu <br><a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:VLC_for_dummies"><em>VLC multimedia-errepdoduzigailuari buruzko sarrera</em></a>.</p><p>Erreproduzigailua erabiltzeko moduari buruzko informazioa aurkituko duzu <br>"<a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:Play_HowTo"><em>Nola erreproduzitu fitxategiak VLC multimedia-erreproduzigailuarekin</em></a>" dokumentuan.</p><p>Gordetzeari, bihurtzeari, transkodeketari, kodeketari, multiplexatzeari eta modu jarraituan transmititzeari buruzko zeregin guztiei dagokienez, informazio erabilgarria aurkituko duzu <a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:Streaming_HowTo">Transmisio jarraituei buruzko dokumentazioan</a>.</p><p>Terminologia ezagutzen ez baduzu, kontsulta ezazu <a href="http://wiki.videolan.org/Knowledge_Base">jakintza-basea</a>.</p><p>Laster-tekla nagusiak ezagutzeko, irakurri <a href="http://wiki.videolan.org/Hotkeys">laster-teklak</a> orria.</p><h3>Laguntza</h3><p>Galdera bat egin aurretik, mesedez kontsultatu <a href="http://www.videolan.org/support/faq.html">Maiz egiten diren galderak</a>.</p><p>Ondoren, laguntza eskuratu (eta eskaini) ahal izango duzu <a href="http://forum.videolan.org">foroetan</a>, <a href="http://www.videolan.org/vlc/lists.html">posta-zerrendetan</a> edo gure IRC kanalean (<em>#videolan</em>, hemen: irc.freenode.net).</p><h3>Parte hartu proiektuan</h3><p>VideoLAN proiektuari zure denboraren zati bat eskain diezaiokezu komunitateari laguntzeko, azalak diseinatzeko, dokumentazioa itzultzeko, probak egiteko eta kodea sortzeko. Horrez gain, dirua eta materiala eman ditzakezu guri laguntzeko. Eta, noski, VLC multimedia-erreproduzigailuaren <b>publizitatea</b> egin dezakezu.</p></body></html>

en: Audio filtering failed
eu: Audio-iragazkiak huts egin du

en: The maximum number of filters (%u) was reached.
eu: Iragazki kopuru maximora (%u) iritsi da.

en: Disable
eu: Desgaitu

en: Spectrometer
eu: Espektrometroa

en: Scope
eu: Esparrua

en: Spectrum
eu: Espektroa

en: VU meter
eu: VU neurgailua

en: Audio filters
eu: Audio-iragazkiak

en: Replay gain
eu: ReplayGain

en: Stereo audio mode
eu: Estereo	audio modua

en: Original
eu: Jatorrizkoa

en: Stereo
eu: Estereoa

en: Left
eu: Ezkerra

en: Right
eu: Eskuina

en: Reverse stereo
eu: Estereo alderantzikatua

en: Headphones
eu: Aurikularrak

en: Automatic
eu: Automatikoa

en: boolean
eu: boolearra

en: integer
eu: osokoa

en: float
eu: koma mugikorra

en: string
eu: katea

en: To get exhaustive help, use '-H'.
eu: Laguntza zehatza eskuratzeko, erabili '-H'.

en: Usage: %s [options] [stream] ...
    You can specify multiple streams on the commandline.
    They will be enqueued in the playlist.
    The first item specified will be played first.
    
    Options-styles:
      --option  A global option that is set for the duration of the program.
       -option  A single letter version of a global --option.
       :option  An option that only applies to the stream directly before it
                and that overrides previous settings.
    
    Stream MRL syntax:
      [[access][/demux]://]URL[#[title][:chapter][-[title][:chapter]]]
      [:option=value ...]
    
      Many of the global --options can also be used as MRL specific :options.
      Multiple :option=value pairs can be specified.
    
    URL syntax:
      file:///path/file              Plain media file
      http://host[:port]/file        HTTP URL
      ftp://host[:port]/file         FTP URL
      mms://host[:port]/file         MMS URL
      screen://                      Screen capture
      dvd://[device]                 DVD device
      vcd://[device]                 VCD device
      cdda://[device]                Audio CD device
      udp://[[<source address>]@[<bind address>][:<bind port>]]
                                     UDP stream sent by a streaming server
      vlc://pause:<seconds>          Pause the playlist for a certain time
      vlc://quit                     Special item to quit VLC
eu: Erabilera: %s [aukerak] [transmisio-jarraitua] ...
    Hainbat transmisio-jarraitu zehaz ditzakezu komando-lerroan.
    Erreprodukzio-zerrendan ilaratuko dira.
    Zehaztutako lehenengo elementua erreproduzituko da lehenik.
    
    Aukera-estiloak:
      --aukera  Programaren iraupen osorako ezartzen den aukera orokorra.
       -aukera  --aukera orokorraren letra bakarreko bertsioa.
       :aukera  Aurretik dagoen korronteari eragiten dion eta aurreko ezarpenak
                gainidazten dituen aukera.
    
    Korrontearen MRL sintaxia:
      [[access][/demux]://]URL[#[titulua][:kapitulua][-[titulua][:kapitulua]]]
      [:aukera=balioa ...]
    
      --aukera orokorretako asko MRLren :aukera gisa erabil daitezke.
      Hainbat :aukera=balio pare zehaz daitezke.
    
    URL syntax:
      file:///bidea/fitxategia       Multimedia-fitxategi soila
      http://ostalaria[:ataka]/fitxategia
                                     HTTP URLa
      ftp://ostalaria[:ataka]/fitxategia
                                     FTP URLa
      mms://ostalaria[:ataka]/fitxategia
                                     MMS URLa
      screen://                      Pantailaren kaptura
      dvd://[gailua]                 DVD gailua
      vcd://[gailua]                 VCD gailua
      cdda://[gailua]                Audio CD gailua
      udp://[[<iturburu-helbidea>]@[<lotura-helbidea>][:<lotura-ataka>]]
                                     Transmisio-jarraituko zerbitzari batek bidalitako
                                     UDP transmisio-jarraitua
      vlc://pause:<segundoak>        Pausatu erreprodukzio-zerrenda denbora batez
      vlc://quit                     VLCtik irteteko elementu berezia

en: (default enabled)
eu: (lehenespenez gaituta)

en: (default disabled)
eu: (lehenespenez desgaituta)

en: Note:
eu: Oharra:

en: add --advanced to your command line to see advanced options.
eu: gehitu --advanced komando-lerroari aukera aurreratuak ikusteko.

en: %u module was not displayed because it only has advanced options.
     | %u modules were not displayed because they only have advanced options.
eu[0]: %u modulua ez da bistaratu, aukera aurreratuak bakarrik dauzkalako.
eu[1]: %u moduluak ez dira bistaratu, aukera aurreratuak bakarrik dauzkatelako.

en: No matching module found. Use --list or --list-verbose to list available modules.
eu: Ez da aurkitu bat datorren modulurik. Erabili --list edo --list-verbose erabilgarri dauden moduluak zerrendatzeko.

en: VLC version %s (%s)
eu: VLCren %s (%s) bertsioa

en: Compiled by %s on %s (%s)
eu: %s(e)k konpilatua: %s (%s)

en: Compiler: %s
eu: Konpilatzailea: %s

en: 
    Dumped content to vlc-help.txt file.
eu: 
    Edukia vlc-help.txt fitxategira iraulita.

en: 
    Press the RETURN key to continue...
eu: 
    Sakatu SARTU tekla jarraitzeko...

en: Unknown error
eu: Errore ezezaguna

en: Bookmark %i
eu: Laster-marka %i

en: No description for this codec
eu: Deskribapenik ez kodek honetarako

en: Codec not supported
eu: Kodek ez-onartua

en: VLC could not decode the format "%4.4s" (%s)
eu: VLC-k ezingo luke "%4.4s" (%s) formatua deskodetu

en: Unidentified codec
eu: Identifikatu gabeko kodeka

en: VLC could not identify the audio or video codec
eu: VLC-k ezin izan du audio edo bideo kodeka identifikatu

en: packetizer
eu: paketatzailea

en: decoder
eu: deskodetzailea

en: Streaming / Transcoding failed
eu: Transmisio jarraituak / Transkodeketak huts egin du

en: VLC could not open the %s module.
eu: VLCk ezin izan du %s deskodetzailea ireki.

en: VLC could not open the decoder module.
eu: VLCk ezin izan du %s deskodetzailea ireki.

en: Track
eu: Pista

en: Program
eu: Programa

en: Stream %d
eu: Transmisio jarraitua %d

en: Scrambled
eu: Zifratuta

en: Yes
eu: Bai

en: DTVCC Closed captions %u
eu: DTVCC azpititulu ezkutuak %u

en: Closed captions %u
eu: Hautazko epigrafeak %u

en: Original ID
eu: Jatorrizko identifikatzailea

en: Codec
eu: Kodeka

en: Language
eu: Hizkuntza

en: Description
eu: Deskribapena

en: Type
eu: Mota

en: Channels
eu: Kanalak

en: Sample rate
eu: Lagin-emaria

en: Bits per sample
eu: Bit lagineko

en: Bitrate
eu: Bit-emaria

en: Track replay gain
eu: Pistaren ReplayGain

en: Album replay gain
eu: Albumaren ReplayGain

en: Video resolution
eu: Bideo-bereizmena

en: Buffer dimensions
eu: Buffer tamaina

en: Frame rate
eu: Fotograma-emaria

en: Decoded format
eu: Deskodetutako formatua

en: Top left
eu: Goian ezkerrean

en: Left top
eu: Ezkerrean goian

en: Right bottom
eu: Eskuinean behean

en: Top right
eu: Goian eskuinean

en: Bottom left
eu: Behean ezkerrean

en: Bottom right
eu: Behean eskuinean

en: Left bottom
eu: Ezkerrean behean

en: Right top
eu: Eskuinean goian

en: Orientation
eu: Orientazioa

en: Undefined
eu: Zehaztu gabea

en: ITU-R BT.601 (525 lines, 60 Hz)
eu: ITU-R BT.601 (525 lerro, 60 Hz)

en: ITU-R BT.601 (625 lines, 50 Hz)
eu: ITU-R BT.601 (625 lerro, 50 Hz)

en: Color primaries
eu: Koloreen oinarriak

en: Linear
eu: Lineala

en: Hybrid Log-Gamma
eu: Log-Gamma hibridoa

en: Color transfer function
eu: Koloreen transferentzia-funtzioa

en: Color space
eu: Kolore-eremua

en: %s Range
eu: %s barrutia

en: Full
eu: Osoa

en: Center
eu: Erdian

en: Top Left
eu: Goian ezkerrean

en: Top Center
eu: Goian erdian

en: Bottom Left
eu: Behean ezkerrean

en: Bottom Center
eu: Behean erdian

en: Chroma location
eu: Krominantzia-kokapena

en: Rectangular
eu: Angeluzuzena

en: Equirectangular
eu: Angeluzuzenkidea

en: Projection
eu: Proiekzioa

[ctx: ViewPoint]
en: Field of view
eu: Ikusmen-eremua

en: Max. luminance
eu: Luminantzia maximoa

en: Min. luminance
eu: Luminantzia minimoa

en: Primary R
eu: G nagusia

en: Primary G
eu: B nagusia

en: Primary B
eu: U nagusia

en: White point
eu: Puntu zuria

en: Subtitle
eu: Azpititulua

en: Volume %ld%%
eu: Bolumena: %%%ld

en: Your input can't be opened
eu: Zure sarrera ezin da ireki

en: VLC is unable to open the MRL '%s'. Check the log for details.
eu: VLCk ezin du ireki '%s' MRLa. Begiratu egunkaria xehetasunak jakiteko.

en: Title
eu: Titulua

en: Artist
eu: Artista

en: Genre
eu: Generoa

en: Copyright
eu: Copyright-a

en: Album
eu: Albuma

en: Track number
eu: Pista-zenbakia

en: Rating
eu: Balorazioa

en: Date
eu: Data

en: Setting
eu: Ezarpena

en: URL
eu: URLa

en: Now Playing
eu: Erreproduzitzen

en: Publisher
eu: Argitaratzailea

en: Encoded by
eu: Honek kodetua:

en: Artwork URL
eu: Irudien URLa

en: Track ID
eu: Pista-identifikatzailea

en: Number of Tracks
eu: Pista kopurua

en: Director
eu: Zuzendaria

en: Season
eu: Denboraldia

en: Episode
eu: Kapitulua

en: Show Name
eu: Erakutsi izena

en: Actors
eu: Aktoreak

en: Album Artist
eu: Albumaren artista

en: Disc number
eu: Disko-zenbakia

en: Bookmark
eu: Laster-marka

en: Programs
eu: Programak

en: Chapter
eu: Kapitulua

en: Video Track
eu: Bideo-pista

en: Audio Track
eu: Audio-pista

en: Subtitle Track
eu: Azpitituluen pista

en: Next title
eu: Hurrengo titulua

en: Previous title
eu: Aurreko titulua

en: Menu title
eu: Menuaren izenburua

en: Menu popup
eu: Menuaren laster-leihoa

en: Title %i%s
eu: %i%s. titulua

en: Chapter %i
eu: Kapitulua: %i

en: Next chapter
eu: Hurrengo kapitulua

en: Previous chapter
eu: Aurreko kapitulua

en: Media: %s
eu: Euskarria: %s

en: Add Interface
eu: Gehitu interfazea

en: Console
eu: Kontsola

en: Web
eu: Weba

en: Mouse Gestures
eu: Sagu-mugimenduak

en: Running vlc with the default interface. Use 'cvlc' to use vlc without interface.
eu: vlc interfaze lehenetsiarekin exekutatzen ari da. Erabili 'cvlc' vlc interfazerik gabe erabiltzeko.

note: xgettext: Translate "C" to the language code: "fr", "en_GB", "nl", "ru"...
en: C
eu: eu

en: Zoom
eu: Zooma

en: 1:4 Quarter
eu: 1:4 Laurdena

en: 1:2 Half
eu: 1:2 Erdia

en: 1:1 Original
eu: 1:1 Jatorrizkoa

en: 2:1 Double
eu: 2:1 Bikoitza

en: These options allow you to configure the interfaces used by VLC. You can select the main interface, additional interface modules, and define various related options.
eu: Aukera horiek VLCk erabiltzen dituen interfazeak konfiguratzeko aukera ematen dizute. Interfaze nagusia hauta dezakezu, interfaze-modulu osagarriak ere bai, eta haiei loturiko hainbat aukera defini ditzakezu.

en: Interface module
eu: Interfaze-modulua

en: This is the main interface used by VLC. The default behavior is to automatically select the best module available.
eu: Hau da VLCk erabilitako interfaze nagusia. Erabilgarri dagoen modulu onena automatikoki aukeratzea da portaera lehenetsia.

en: Extra interface modules
eu: Interfaze-modulu gehigarriak

en: You can select "additional interfaces" for VLC. They will be launched in the background in addition to the default interface. Use a colon separated list of interface modules. (common values are "rc" (remote control), "http", "gestures" ...)
eu: VLCrako "interfaze gehigarriak" hauta ditzakezu. Atzeko planoan abiaraziko dira, interfaze lehenetsiaz gain. Erabili interfaze-moduluen bi puntuz bereizitako zerrenda bat. (ohiko balioak "rc" (urruneko kontrola), "http", "mugimenduak", etab. dira)

en: You can select control interfaces for VLC.
eu: VLCrako kontrol-interfazeak hauta ditzakezu.

en: Verbosity (0,1,2)
eu: Xehetasun-maila (0,1,2)

en: This is the verbosity level (0=only errors and standard messages, 1=warnings, 2=debug).
eu: Hau xehetasun-maila da (0=erroreak eta mezu estandarrak bakarrik, 1=abisuak, 2=arazketa).

en: Default stream
eu: Transmisio jarraitu lehenetsia

en: This stream will always be opened at VLC startup.
eu: Transmisio jarraitu hau beti irekiko da VLC abiaraztean.

en: Color messages
eu: Kolorezko mezuak

en: This enables colorization of the messages sent to the console. Your terminal needs Linux color support for this to work.
eu: Ezarpen honek kontsolara bidaltzen diren mezuak koloreztatzeko aukera ematen du. Terminalak Linux-en kolore-euskarria behar du funtzio hau erabili ahal izateko.

en: Show advanced options
eu: Erakutsi aukera aurreratuak

en: When this is enabled, the preferences and/or interfaces will show all available options, including those that most users should never touch.
eu: Hau gaituta dagoenean, hobespenetan eta/edo interfazeetan erabilgarri dauden aukera guztiak erakutsiko dira, baita erabiltzaile gehienek inoiz ukitu ere egin beharko ez lituzketenak ere.

en: Interface interaction
eu: Interfazearen interakzioa

en: When this is enabled, the interface will show a dialog box each time some user input is required.
eu: Ezarpen hau gaituta dagoenean, interfazeak elkarrizketa-koadro bat erakutsiko du erabiltzaileak daturen bat sartzea behar den bakoitzean.

en: These options allow you to modify the behavior of the audio subsystem, and to add audio filters which can be used for post processing or visual effects (spectrum analyzer, etc.). Enable these filters here, and configure them in the "audio filters" modules section.
eu: Aukera hauen bidez audio-azpisistemaren portaera alda dezakezu, eta audio-iragazkiak gehitu ditzakezu prozesatu ondoren erabiltzeko edo efektu bisualak gehitzeko (espektro-analizatzailea, etab.). Gaitu iragazki horiek hemen, eta konfigura itzazu "audio-iragazkiak" moduluen atalean.

en: Audio output module
eu: Audio-irteeraren modulua

en: This is the audio output method used by VLC. The default behavior is to automatically select the best method available.
eu: Hau da VLCk erabiltzen duen audio-irteerako metodoa. Erabilgarri dagoen metodo onena automatikoki aukeratzea da portaera lehenetsia.

en: Media role
eu: Multimedia-funtzioa

en: Media (player) role for operating system policy.
eu: Multimedia-erreproduzigailuaren funtzioa sistema eragilearen politikarako.

en: Enable audio
eu: Gaitu audioa

en: You can completely disable the audio output. The audio decoding stage will not take place, thus saving some processing power.
eu: Audio-irteera guztiz desgaitu dezakezu. Audio-deskodeketaren urratsa ez da egingo eta, ondorioz, prozesatze-ahalmen pixka bat aurreztuko da.

en: Music
eu: Musika

en: Communication
eu: Komunikazioa

en: Game
eu: Jokoa

en: Notification
eu: Jakinarazpena

en: Animation
eu: Animazioa

en: Production
eu: Produkzioa

en: Accessibility
eu: Erabilgarritasuna

en: Test
eu: Proba

en: Audio gain
eu: Audio irabazia

en: This linear gain will be applied to outputted audio.
eu: Irabazte lineal hau irteerako audioari aplikatuko zaio.

en: Audio output volume step
eu: Audio-irteeraren bolumenaren urratsa

en: The step size of the volume is adjustable using this option.
eu: Bolumenaren aldatze-neurria doitu daiteke aukera hau erabiliz.

en: Remember the audio volume
eu: Gogoratu audioaren bolumena

en: The volume can be recorded and automatically restored next time VLC is used.
eu: Bolumena grabatu eta automatikoki berrezar daiteke VLC erabiltzen den hurrengo aldian.

en: Audio desynchronization compensation
eu: Audio-desinkronizazioaren konpentsazioa

en: This delays the audio output. The delay must be given in milliseconds. This can be handy if you notice a lag between the video and the audio.
eu: Honek audio-irteera atzeratuko du. Atzerapena milisegundotan adierazi behar da. Hau erabilgarria izan daiteke bideoaren eta audioaren artean tartea dagoela igartzen baduzu.

en: This selects which plugin to use for audio resampling.
eu: Audioa birlagintzeko erabili beharreko plugina hautatzen du.

en: Sets the audio output channels mode that will be used by default if your hardware and the audio stream are compatible.
eu: Ezarpen honek audio-irteerako kanalen modua ezartzen du; kanal hori lehenespenez erabiliko da zure hardwarea eta audio-transmisio jarraitua bateragarriak badira.

en: Force S/PDIF support
eu: Behartu S/PDIF euskarria

en: This option should be used when the audio output can't negotiate S/PDIF support.
eu: Audio-irteerak S/PDIF euskarria adostu ezin duenean erabili behar da aukera hau.

en: Force detection of Dolby Surround
eu: Dolby Surround-en detekzioa behartzea

en: Use this when you know your stream is (or is not) encoded with Dolby Surround but fails to be detected as such. Even if the stream is not actually encoded with Dolby Surround, turning on this option might enhance your experience, especially when combined with the Headphone Channel Mixer.
eu: Erabili hau transmisio jarraitua Dolby Surround-ekin kodetuta dagoela (edo ez dagoela) dakizunean, baina horrela detektatzen ez denean. Transmisio jarraitua benetan Dolby Surround-ekin kodetuta ez badago ere, aukera hau aktibatzeak esperientzia hobea izaten lagun diezazuke, bereziki aurikularren kanal-nahastailearekin konbinatzen baduzu.

en: Auto
eu: Automatikoa

en: On
eu: Aktibatu

en: Off
eu: Desaktibatu

en: Stereo audio output mode
eu: Audioaren estereo irteera modua

en: Unset
eu: Kendu ezarpena

en: This adds audio post processing filters, to modify the sound rendering.
eu: Honek audioa prozesatu ondorengo iragazkiak eransten ditu, soinu-errendatzea aldatzeko.

en: This adds visualization modules (spectrum analyzer, etc.).
eu: Honek bisualizazio-moduluak gehitzen ditu (espektro-analizatzailea, etab.).

en: Replay gain mode
eu: ReplayGain modua

en: Select the replay gain mode
eu: Hautatu ReplayGain modua

en: Replay preamp
eu: Erreprodukzioaren aurre-anplifikazioa

en: This allows you to change the default target level (89 dB) for stream with replay gain information
eu: Honen bidez, helburuko maila lehenetsia (89 dB) aldatu ahal izango duzu ReplayGain informazioa duten transmisio jarraituetarako

en: Default replay gain
eu: ReplayGain lehenetsia

en: This is the gain used for stream without replay gain information
eu: ReplayGain informaziorik ez duten transmisio jarraituetarako irabazi hau erabiltzen da

en: Peak protection
eu: Gailurren babesa

en: Protect against sound clipping
eu: Soinu-mozketen aurka babesten du

en: Enable time stretching audio
eu: Gaitu audioaren denbora-luzatzea

en: This allows playing audio at lower or higher speed without affecting the audio pitch
eu: Honen bidez audioa abiadura motelagoan edo azkarragoan erreproduzi dezakezu audio-tonuari eragin gabe

en: None
eu: Bat ere ez

en: These options allow you to modify the behavior of the video output subsystem. You can for example enable video filters (deinterlacing, image adjusting, etc.). Enable these filters here and configure them in the "video filters" modules section. You can also set many miscellaneous video options.
eu: Aukera hauen bidez bideo-irteerako azpisistemaren portaera alda dezakezu. Adibidez, bideo-iragazkiak gaitu ditzakezu (gurutzelarkatuak bereiztea, irudiak doitzea, etab.). Gaitu iragazki horiek hemen, eta konfigura itzazu "bideo-iragazkiak" moduluen atalean. Askotariko bideo-aukera ugari ere ezar ditzakezu.

en: Video output module
eu: Bideo-irteerako modulua

en: This is the the video output method used by VLC. The default behavior is to automatically select the best method available.
eu: Hau da VLCk erabiltzen duen bideo-irteerako metodoa. Erabilgarri dagoen metodo onena automatikoki aukeratzea da portaera lehenetsia.

en: Enable video
eu: Gaitu bideoa

en: You can completely disable the video output. The video decoding stage will not take place, thus saving some processing power.
eu: Bideo-irteera guztiz desgaitu dezakezu. Bideo-deskodeketaren urratsa ez da egingo eta, ondorioz, prozesatze-ahalmen pixka bat aurreztuko da.

en: Video width
eu: Bideoaren zabalera

en: You can enforce the video width. By default (-1) VLC will adapt to the video characteristics.
eu: Bideo-zabalera behartu egin dezakezu. Lehenespenez (-1) VLC bideoaren ezaugarrietara egokituko da.

en: Video height
eu: Bideoaren altuera

en: You can enforce the video height. By default (-1) VLC will adapt to the video characteristics.
eu: Bideo-altuera behartu egin dezakezu. Lehenespenez (-1) VLC bideoaren ezaugarrietara egokituko da.

en: Video X coordinate
eu: Bideoaren X koordenatua

en: You can enforce the position of the top left corner of the video window (X coordinate).
eu: Bideo-leihoaren goiko ezkerreko izkinaren posizioa behartu dezakezu (X koordenatua).

en: Video Y coordinate
eu: Bideoaren Y koordenatua

en: You can enforce the position of the top left corner of the video window (Y coordinate).
eu: Bideo-leihoaren goiko ezkerreko izkinaren posizioa behartu dezakezu (Y koordenatua).

en: Video title
eu: Bideoaren titulua

en: Custom title for the video window (in case the video is not embedded in the interface).
eu: Bideo-leihoaren titulu pertsonalizatua (bideoa interfazean kapsulatuta ez baldin badago).

en: Video alignment
eu: Bideoaren lerrokatzea

en: Enforce the alignment of the video in its window. By default (0) it will be centered (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, like 6=4+2 meaning top-right).
eu: Bideoak bere leihoan duen lerrokatzea behartzen du. Lehenespenez (0) zentratuta egongo da (0=zentratuta, 1=ezkerrean, 2=eskuinean, 4=goian, 8=behean; balio horien konbinazioak ere erabil ditzakezu, adibidez: 6=4+2 goian eskuinean adierazteko).

en: Top
eu: Goian

en: Bottom
eu: Behean

en: Top-Left
eu: Goian ezkerrean

en: Top-Right
eu: Goian eskuinean

en: Bottom-Left
eu: Behean ezkerrean

en: Bottom-Right
eu: Behean eskuinean

en: Zoom video
eu: Egin zoom bideoan

en: You can zoom the video by the specified factor.
eu: Bideoan zehaztutako faktorez egin dezakezu zoom.

en: Grayscale video output
eu: Bideo-irteera gris-eskalan

en: Output video in grayscale. As the color information aren't decoded, this can save some processing power.
eu: Bideo-irteera gris-eskalan ematen da. Kolorearen informazioa deskodetzen ez denez, honek prozesatze-ahalmen pixka bat aurreztu dezake.

en: Embedded video
eu: Kapsulatutako bideoa

en: Embed the video output in the main interface.
eu: Kapsulatu bideo-irteera interfaze nagusian.

en: Fullscreen video output
eu: Pantaila osoko bideo-irteera

en: Start video in fullscreen mode
eu: Hasi bideoa pantaila osoko moduan

en: Always on top
eu: Beti gainean

en: Always place the video window on top of other windows.
eu: Bideoaren leihoa beti beste leihoen gainean kokatu.

en: Enable wallpaper mode
eu: Gaitu horma-paperaren modua

en: The wallpaper mode allows you to display the video as the desktop background.
eu: Horma-paperaren moduak bideoa mahaigaineko atzeko plano gisa bistaratzeko aukera ematen dizu.

en: Show media title on video
eu: Erakutsi multimedia-fitxategiaren titulua bideoan

en: Display the title of the video on top of the movie.
eu: Bistaratu bideoaren titulua filmaren gainean.

en: Show video title for x milliseconds
eu: Erakutsi bideoaren titulua x milisegundoz

en: Show the video title for n milliseconds, default is 5000 ms (5 sec.)
eu: Erakutsi bideoaren titulua n milisegundoz; lehenespena 5000 ms da (5 seg.)

en: Position of video title
eu: Bideo-tituluaren posizioa

en: Place on video where to display the title (default bottom center).
eu: Titulua bideoaren gaineko zer tokitan bistaratu nahi duzun (lehenespena behean erdian da).

en: Hide cursor and fullscreen controller after x milliseconds
eu: Ezkutatu kurtsorea eta pantaila osoaren kontroladorea x milisegundo igaro ondoren

en: Hide mouse cursor and fullscreen controller after n milliseconds.
eu: Ezkutatu saguaren kurtsorea eta pantaila osoaren kontroladorea n milisegundo igaro ondoren.

en: Deinterlace
eu: Bereizi gurutzelarkatuak

en: Deinterlace mode
eu: Gurutzelarkatuak bereizteko modua

en: Deinterlace method to use for video processing.
eu: Bideoa prozesatzeko erabili behar den gurutzelarkatuak bereizteko metodoa.

en: Discard
eu: Baztertu

en: Blend
eu: Nahasi

en: Mean
eu: Batezbestekoa

en: Phosphor
eu: Fosforoa

en: Film NTSC (IVTC)
eu: NTSC filma (IVTC)

en: Disable screensaver
eu: Desgaitu pantaila-babeslea

en: Disable the screensaver during video playback.
eu: Desgaitu pantaila-babeslea bideoa erreproduzitzean.

en: Window decorations
eu: Leiho-dekorazioak

en: VLC can avoid creating window caption, frames, etc... around the video, giving a "minimal" window.
eu: VLCk bideoaren inguruan leiho-epigrafeak, markoak eta abar sortzea eragotz dezake, eta leiho "minimo" bat bistaratu.

en: Video splitter module
eu: Bideo-zatitzaileen modulua

en: This adds video splitters like clone or wall
eu: Bideo-zatitzaileak gehitzen ditu, adibidez klonatzea edo horma

en: Video filter module
eu: Bideo-iragazkien modulua

en: This adds post-processing filters to enhance the picture quality, for instance deinterlacing, or distort the video.
eu: Honek prozesatu ondorengo iragazkiak gehitzen ditu irudiaren kalitatea hobetzeko, adibidez, gurutzelarkatuak bereiztea edo bideoa distortsionatzea.

en: Video snapshot directory (or filename)
eu: Bideo-argazkien direktorioa (edo fitxategi-izena)

en: Directory where the video snapshots will be stored.
eu: Bideo-argazkiak gordetzen diren direktorioa.

en: Video snapshot file prefix
eu: Bideo-argazkien fitxategien aurrizkia

en: Video snapshot format
eu: Bideo-argazkien formatua

en: Image format which will be used to store the video snapshots
eu: Bideo-argazkiak gordetzeko erabiliko den irudi-formatua

en: Display video snapshot preview
eu: Bistaratu bideo-argazkiaren aurrebista

en: Display the snapshot preview in the screen's top-left corner.
eu: Bistaratu argazkiaren aurrebista pantailaren goiko ezkerreko izkinan.

en: Use sequential numbers instead of timestamps
eu: Erabili zenbaki sekuentzialak data-zigiluen ordez

en: Use sequential numbers instead of timestamps for snapshot numbering
eu: Erabili zenbaki sekuentzialak data-zigiluen ordez argazkiak zenbakitzeko

en: Video snapshot width
eu: Bideo-argazkiaren zabalera

en: You can enforce the width of the video snapshot. By default it will keep the original width (-1). Using 0 will scale the width to keep the aspect ratio.
eu: Bideo-argazkiaren zabalera behartu dezakezu Lehenespenez jatorrizko zabalera edukiko du (-1). 0 adierazten baduzu, zabalera doitu egingo da aspektu-erlazioa mantentzeko.

en: Video snapshot height
eu: Bideo-argazkiaren altuera

en: You can enforce the height of the video snapshot. By default it will keep the original height (-1). Using 0 will scale the height to keep the aspect ratio.
eu: Bideo-argazkiaren altuera behartu dezakezu. Lehenespenez jatorrizko altuera edukiko du (-1). 0 adierazten baduzu, altuera doitu egingo da aspektu-erlazioa mantentzeko.

en: Video cropping
eu: Bideo-mozketa

en: This forces the cropping of the source video. Accepted formats are x:y (4:3, 16:9, etc.) expressing the global image aspect.
eu: Honek jatorrizko bideoa moztea behartzen du. Onartutako formatuak x:y (4:3, 16:9, etab.) dira, eta irudiaren aspektu orokorra adierazten dute.

en: Source aspect ratio
eu: Jatorrizko aspektu-erlazioa

en: This forces the source aspect ratio. For instance, some DVDs claim to be 16:9 while they are actually 4:3. This can also be used as a hint for VLC when a movie does not have aspect ratio information. Accepted formats are x:y (4:3, 16:9, etc.) expressing the global image aspect, or a float value (1.25, 1.3333, etc.) expressing pixel squareness.
eu: Honek jatorrizko aspektu-erlazioa behartzen du. Esate baterako, DVD batzuek 16:9 direla esaten dute, baina benetan 4:3 izaten dira. Hau kontuan hartu behar da VLCrako, film batek aspektu-erlazioaren informaziorik ez duenean. Onartutako formatuak irudiaren aspektu orokorra adierazten duten x:y (4:3, 16:9, etab.) formatuak edo pixelen karratutasuna adierazten duten koma mugikorreko balioak dira.

en: Video Auto Scaling
eu: Bideoa automatikoki doitzea

en: Let the video scale to fit a given window or fullscreen.
eu: Bideoa doitu egiten da, leiho jakin batera edo pantaila osora egokitzeko.

en: Video scaling factor
eu: Bideoaren doitze-faktorea

en: Scaling factor used when Auto Scaling is disabled.
    Default value is 1.0 (original video size).
eu: Doitze automatikoa desgaituta dagoenean erabiltzen den doitze-faktorea.
    Balio lehenetsia 1.0 da (jatorrizko bideoaren tamaina).

en: Custom crop ratios list
eu: Mozte-erlazioen zerrenda pertsonalizatua

en: Comma separated list of crop ratios which will be added in the interface's crop ratios list.
eu: Komaz bereizitako mozte-erlazioen zerrenda bat; interfazearen mozte-erlazioen zerrendan gehituko da.

en: Custom aspect ratios list
eu: Aspektu-erlazioen zerrenda pertsonalizatua

en: Comma separated list of aspect ratios which will be added in the interface's aspect ratio list.
eu: Komaz bereizitako aspektu-erlazioen zerrenda bat; interfazearen aspektu-erlazioen zerrendan gehituko da.

en: Fix HDTV height
eu: Konpondu HDTV altuera

en: This allows proper handling of HDTV-1080 video format even if broken encoder incorrectly sets height to 1088 lines. You should only disable this option if your video has a non-standard format requiring all 1088 lines.
eu: Ezarpen honen bidez, HDTV-1080 bideo-formatua behar bezala kudeatu ahal izango duzu, baita matxuratutako kodetzaile batek altuera 1088 lerrotan gaizki ezartzen badu ere. Bideoak 1088 lerroak behar dituen eta estandarra ez den formatu bat badauka bakarrik desgaitu beharko zenuke aukera hau.

en: Monitor pixel aspect ratio
eu: Monitorearen pixelek aspektu-erlazioa

en: This forces the monitor aspect ratio. Most monitors have square pixels (1:1). If you have a 16:9 screen, you might need to change this to 4:3 in order to keep proportions.
eu: Honek monitorearen aspektu-erlazioa behartzen du. Monitore gehienek pixel karratuak dauzkate (1:1). 16:9 pantaila bat badaukazu, baliteke horren ordez 4:3 ezarri behar izatea proportzioak gordetzeko.

en: Skip frames
eu: Saltatu fotogramak

en: Enables framedropping on MPEG2 stream. Framedropping occurs when your computer is not powerful enough
eu: MPEG2 transmisioan fotograma jaregitea gaitzen du. Fotograma jaregitea ordenagailuak behar adina ahalmen ez daukanean gertatzen da

en: Drop late frames
eu: Jaregin berandututako fotogramak

en: This drops frames that are late (arrive to the video output after their intended display date).
eu: Honen bidez, berandututako fotogramak jaregingo dira (bideo-irteerara bistaratze-data baino beranduago iristen direnak).

en: Quiet synchro
eu: Sinkronizazio isila

en: This avoids flooding the message log with debug output from the video output synchronization mechanism.
eu: Bideo-irteeraren sinkronizazio-mekanismoko arazketa-irteerekin mezuaren egunkaria gainezkatzea eragozten du.

en: Key press events
eu: Tekla-sakatzeen gertaerak

en: This enables VLC hotkeys from the (non-embedded) video window.
eu: Ezarpen honek (kapsulatu gabeko) VLC laster-teklak gaitzen ditu bideoaren leihoan.

en: Mouse events
eu: Saguaren gertaerak

en: This enables handling of mouse clicks on the video.
eu: Bideoan sagu-klikak kudeatzeko aukera ematen du.

en: These options allow you to modify the behavior of the input subsystem, such as the DVD or VCD device, the network interface settings or the subtitle channel.
eu: Aukera honen bidez, sarrera-azpisistemaren portaera alda dezakezu, adibidez, DVD edo VCD gailua, sareko interfazearen ezarpenak edo azpitituluen kanala.

en: File caching (ms)
eu: Fitxategien katxea (ms)

en: Caching value for local files, in milliseconds.
eu: Fitxategi lokalen katxea, milisegundotan.

en: Live capture caching (ms)
eu: Zuzeneko kapturaren katxea (ms)

en: Caching value for cameras and microphones, in milliseconds.
eu: Kamera eta mikrofonoen katxea, milisegundotan.

en: Disc caching (ms)
eu: Diskoen katxea (ms)

en: Caching value for optical media, in milliseconds.
eu: Gailu optikoen katxea, milisegundotan.

en: Network caching (ms)
eu: Sarearen katxea (ms)

en: Caching value for network resources, in milliseconds.
eu: Sareko baliabideen katxea, milisegundotan.

en: Clock reference average counter
eu: Erlojuaren erreferentziako batezbestekoaren kontagailua

en: When using the PVR input (or a very irregular source), you should set this to 10000.
eu: PVR sarrera (edo oso iturburu irregularra) erabiltzean, ezarpen honetan 10000 ezarri beharko zenuke.

en: Clock synchronisation
eu: Erlojuaren sinkronizazioa

en: It is possible to disable the input clock synchronisation for real-time sources. Use this if you experience jerky playback of network streams.
eu: Sarrerako erlojuaren sinkronizazioa desgaitu egin daiteke denbora errealeko iturburuetarako. Erabili aukera hau sareko transmisio jarraituak ondo ikusten ez badituzu.

en: Clock jitter
eu: Erlojuaren atzerapena

en: This defines the maximum input delay jitter that the synchronization algorithms should try to compensate (in milliseconds).
eu: Sinkronizazio-algoritmoek orekatzen saiatu behar luketen sarreraren atzerapen maximoa definitzen du (milisegundotan).

en: Network synchronisation
eu: Sareko sinkronizazioa

en: This allows you to remotely synchronise clocks for server and client. The detailed settings are available in Advanced / Network Sync.
eu: Zerbitzariaren eta bezeroaren erlojuak urrunetik sinkronizatzeko aukera ematen du. Ezarpen xehatuak Aurreratua / Sareko sinkronizazioa aukeran ikus ditzakezu.

en: Default
eu: Lehenetsia

en: Enable
eu: Gaitu

en: MTU of the network interface
eu: Sareko interfazearen MTU

en: This is the maximum application-layer packet size that can be transmitted over the network (in bytes).
eu: Hau da sarearen bide transmiti daitekeen aplikazio-geruzako paketeen gehienezko tamaina (bytetan).

en: Hop limit (TTL)
eu: Jauzi-muga (TTL)

en: This is the hop limit (also known as "Time-To-Live" or TTL) of the multicast packets sent by the stream output (-1 = use operating system built-in default).
eu: Hau da transmisio jarraituaren irteerak bidalitako multidifusioko paketeen jauzi-muga ("Time-To-Live" edo TTL ere deitzen zaio) (-1 = erabili sistema eragilearen balio barneratu lehenetsia).

en: Multicast output interface
eu: Multidifusioko irteeren interfazea

en: Default multicast interface. This overrides the routing table.
eu: Multidifusioko interfaze lehenetsia. Bideratze-taula gainidazten du.

en: Differentiated Services Code Point for outgoing UDP streams (or IPv4 Type Of Service, or IPv6 Traffic Class). This is used for network Quality of Service.
eu: Differentiated Services Code Point irteerako DP transmisio jarraituetarako (edo IPv4 zerbitzu mota, edo IPv6 trafiko klasea). Hau sareko zerbitzu-kalitaterako erabiltzen da.

en: Choose the program to select by giving its Service ID. Only use this option if you want to read a multi-program stream (like DVB streams for example).
eu: Aukeratu hautatu beharreko programa haren zerbitzu-identifikatzailea adieraziz. Hainbat programatako transmisio jarraitua irakurri nahi baduzu bakarrik erabili beharko zenuke aukera hau (adibidez, DVB transmisio jarraituak).

en: Choose the programs to select by giving a comma-separated list of Service IDs (SIDs). Only use this option if you want to read a multi-program stream (like DVB streams for example).
eu: Aukeratu hautatu beharreko programak zerbitzu-identifikatzaileen (SID) komaz bereizitako zerrenda bat adieraziz. Hainbat programatako transmisio jarraitu bat irakurri nahi baduzu bakarrik erabili beharko zenuke aukera hau (adibidez, DVB transmisio jarraituak).

en: Audio track
eu: Audio-pista

en: Stream number of the audio track to use (from 0 to n).
eu: Erabili beharreko audio-pistaren transmisio jarraituaren zenbakia (0 eta n artekoa).

en: Subtitle track
eu: Azpitituluen pista

en: Stream number of the subtitle track to use (from 0 to n).
eu: Erabili beharreko azpitituluen pistaren transmisio jarraituaren zenbakia (0 eta n artekoa).

en: Audio language
eu: Audio-hizkuntza

en: Language of the audio track you want to use (comma separated, two or three letter country code, you may use 'none' to avoid a fallback to another language).
eu: Erabili nahi duzun audio-pistaren hizkuntza (komaz bereizita, bi edo hiru letrako herrialde-kodea; 'bat ere ez' adieraz dezakezu beste hizkuntza batera ez aldatzeko).

en: Subtitle language
eu: Azpitituluen hizkuntza

en: Language of the subtitle track you want to use (comma separated, two or three letters country code, you may use 'any' as a fallback).
eu: Erabili nahi duzun azpititulu-pistaren hizkuntza (komaz bereizita, bi edo hiru letrako herrialde-kodea; 'edozein' adieraz dezakezu beste hizkuntza batera aldatzeko).

en: Menu language
eu: Menu hizkuntza

en: Language of the menus you want to use with DVD/BluRay (comma separated, two or three letters country code, you may use 'any' as a fallback).
eu: DVD/BluRayrekin erabili nahi dituzun menuen hizkuntza (komaz banandua, bi edo hiru hizkiko herrialde kodea, 'edozein' erabili behar duzu ordezko).

en: Audio track ID
eu: Audio-pistaren identifikatzailea

en: Stream ID of the audio track to use.
eu: Erabili beharreko audio-pistaren transmisio jarraituaren identifikatzailea.

en: Subtitle track ID
eu: Azpitituluen pistaren IDa

en: Stream ID of the subtitle track to use.
eu: Erabili beharreko azpitituluen pistaren transmisio jarraituaren identifikatzailea.

en: Preferred Closed Captions decoder
eu: Azpititulu itxien deskodetzaile hobetsia

en: Preferred video resolution
eu: Hobetsitako bideo-bereizmena

en: When several video formats are available, select one whose resolution is closest to (but not higher than) this setting, in number of lines. Use this option if you don't have enough CPU power or network bandwidth to play higher resolutions.
eu: Hainbat bideo-formatu erabilgarri daudenean, hautatu ezarpen honi gehien gerturatzen zaion (eta hau baino handiagoa ez den) bat, lerro-kopurutan. Erabili aukera hau ez badaukazu nahikoa PUZ indarrik edo sareko banda-zabalerarik bereizmen handiagoak erreproduzitzeko.

en: Best available
eu: Dagoen onena

en: Standard Definition (576 or 480 lines)
eu: Definizio Estandarra (576 edo 480 lerro)

en: Low Definition (360 lines)
eu: Definizio baxua (360 lerro)

en: Very Low Definition (240 lines)
eu: Definizio oso baxua (240 lerro)

en: Input repetitions
eu: Sarrera-errepikapenak

en: Number of time the same input will be repeated
eu: Sarrera bera zenbat aldiz errepikatuko den

en: Start time
eu: Hasiera-denbora

en: The stream will start at this position (in seconds).
eu: Transmisio jarraitua posizio honetan hasiko da (segundotan).

en: Stop time
eu: Gelditze-denbora

en: The stream will stop at this position (in seconds).
eu: Transmisio jarraitua posizio honetan geldituko da (segundotan).

en: Run time
eu: Exekuzio-denbora

en: The stream will run this duration (in seconds).
eu: Transmisio jarraituak iraupen hau izango du (segundotan).

en: Fast seek
eu: Bilaketa azkarra

en: Favor speed over precision while seeking
eu: Bilatzean, eman lehentasun handiagoa abiadurari zehaztasunari baino

en: Playback speed
eu: Erreprodukzio-abiadura

en: This defines the playback speed (nominal speed is 1.0).
eu: Honek erreprodukzio-abiadura definitzen du (abiadura nominala 1.0 da).

en: Input list
eu: Sarrera-zerrenda

en: You can give a comma-separated list of inputs that will be concatenated together after the normal one.
eu: Sarrera normalaren atzetik elkarrekin kateatuko diren sarreren zerrenda bat adieraz dezakezu, komaz bereizita.

en: Input slave (experimental)
eu: Sarreren morroia (esperimentala)

en: This allows you to play from several inputs at the same time. This feature is experimental, not all formats are supported. Use a '#' separated list of inputs.
eu: Honen bidez hainbat sarreretatik erreproduzi dezakezu aldi berean. Eginbide hau esperimentala da eta ez ditu formatu guztiak onartzen. Erabili '#' ikurrez bereizitako sarrera-zerrenda bat.

en: Bookmarks list for a stream
eu: Transmisio jarraitu baten laster-marken zerrenda

en: You can manually give a list of bookmarks for a stream in the form "{name=bookmark-name,time=optional-time-offset,bytes=optional-byte-offset},{...}"
eu: Transmisio jarraitu baterako laster-marken zerrenda bat eskuz zehaztu dezakezu, forma honekin: "{name=bookmark-name,time=optional-time-offset,bytes=optional-byte-offset},{...}"

en: Record directory
eu: Grabazioen direktorioa

en: Directory where the records will be stored
eu: Grabazioak gordeko diren direktorioa

en: Prefer native stream recording
eu: Hobetsi transmisio jarraituen jatorrizko grabazioa

en: When possible, the input stream will be recorded instead of using the stream output module
eu: Posible denean, sarrerako transmisio jarraitua grabatuko da transmisio jarraituen irteerako modulua erabili beharrean

en: Timeshift directory
eu: Timeshift direktorioa

en: Directory used to store the timeshift temporary files.
eu: Aldi baterako timeshift fitxategiak gordetzeko erabiltzen den direktorioa.

en: Timeshift granularity
eu: Timeshift pikortatzea

en: This is the maximum size in bytes of the temporary files that will be used to store the timeshifted streams.
eu: Timeshift transmisio jarraituak gordetzeko erabiliko diren aldi baterako fitxategien gehienezko tamaina, bytetan.

en: Change title according to current media
eu: Aldatu izenburua uneko multimediaren arabera

en: This option allows you to set the title according to what's being played<br>$a: Artist<br>$b: Album<br>$c: Copyright<br>$t: Title<br>$g: Genre<br>$n: Track num<br>$p: Now playing<br>$A: Date<br>$D: Duration<br>$Z: "Now playing" (Fall back on Title - Artist)
eu: Aukera honek ahalbidetzen dizu erreproduzitzen ari denarekin bat datorren izenburua ezartzea<br>$a: Artista<br>$b: Bilduma<br>$c: Copyrighta<br>$t: Izenburua<br>$g: Mota<br>$n: Pista zenb.<br>$p: Orain erreproduzitzen<br>$A: Data<br>$D: Iraupena<br>$Z: "Orain erreproduzitzen" (Atzera horra: Izenburua - Artista)

en: Disable all lua plugins
eu: Desgaitu lua plugin guztiak

en: These options allow you to modify the behavior of the subpictures subsystem. You can for example enable subpictures sources (logo, etc.). Enable these filters here and configure them in the "subsources filters" modules section. You can also set many miscellaneous subpictures options.
eu: Aukera hauen bidez azpiirudien azpisistemaren portaera alda dezakezu. Adibidez, azpiirudien iturburuak gaitu ditzakezu (logoa, etab.). Gaitu iragazki horiek hemen, eta konfigura itzazu "azpi-iturburuen iragazkiak" moduluen atalean. Askotariko azpiirudi-aukera ugari ere ezar ditzakezu.

en: Force subtitle position
eu: Behartu azpitituluen posizioa

en: You can use this option to place the subtitles under the movie, instead of over the movie. Try several positions.
eu: Aukera hau erabil dezakezu azpitituluak filmaren azpian jartzeko, filmaren gainean jarri beharrean. Probatu posizio bat baino gehiago.

en: Subtitles text scaling factor
eu: Azpitituluen testuaren eskala-faktorea

en: Changes the subtitles size where possible
eu: Ahal denean azpitituluen tamaina aldatzen du

en: Enable sub-pictures
eu: Gaitu azpiirudiak

en: You can completely disable the sub-picture processing.
eu: Azpiirudien prozesatzea erabat desgaitu dezakezu.

en: On Screen Display
eu: Pantailako bistaratzea

en: VLC can display messages on the video. This is called OSD (On Screen Display).
eu: VLCk mezuak bistara ditzake bideoan. Horri OSD (On Screen Display edo pantailako bistaratzea) deitzen zaio.

en: Text rendering module
eu: Testua errendatzeko modulua

en: VLC normally uses Freetype for rendering, but this allows you to use svg for instance.
eu: VLCk normalean Freetype erabiltzen du errendatzeko, baina ezarpen honen bidez svg erabil dezakezu, esate baterako.

en: Subpictures source module
eu: Azpiirudien iturburu-modulua

en: This adds so-called "subpicture sources". These filters overlay some images or text over the video (like a logo, arbitrary text, ...).
eu: Honek gehitzen ditu "azpirudi iturburuak" delako horiek. Iragazki hauek irudi edo idazki batzuk gainean ezartzen dituzte bideoan (esaterako, logo bat, gogoko idazkia...).

en: Subpictures filter module
eu: Azpiirudiak iragazteko modulua

en: This adds so-called "subpicture filters". These filter subpictures created by subtitle decoders or other subpictures sources.
eu: Honek gehitzen ditu "azpirudi iragazkiak" delako horiek. Honek iragazi egiten ditu azpititulu-dekodegailuek sortutako azpirudiak edo beste azpirudi iturburuak.

en: Autodetect subtitle files
eu: Automatikoki detektatu azpitituluen fitxategiak

en: Automatically detect a subtitle file, if no subtitle filename is specified (based on the filename of the movie).
eu: Automatikoki detektatzen du azpitituluen fitxategi bat, azpitituluen fitxategi-izenik zehazten ez denean (filmaren fitxategi-izenean oinarrituz).

en: Subtitle autodetection fuzziness
eu: Azpitituluak automatikoki detektatzeko zehaztasun-maila

en: This determines how fuzzy subtitle and movie filename matching will be. Options are:
    0 = no subtitles autodetected
    1 = any subtitle file
    2 = any subtitle file containing the movie name
    3 = subtitle file matching the movie name with additional chars
    4 = subtitle file matching the movie name exactly
eu: Ezarpen honek adierazten du azpitituluen eta filmen fitxategi-izenak zenbateko zehaztasunez etorriko diren bat. Hauek dira aukerak:
    0 = ez da azpititulurik automatikoki detektatuko
    1 = azpitituluen edozein fitxategi
    2 = filmaren izena daukan azpitituluen edozein fitxategi
    3 = filmaren izenarekin eta karaktere osagarriekin bat datorren azpitituluen fitxategia
    4 = zehatz-mehatz filmaren izenarekin bat datorren azpitituluen fitxategia

en: Subtitle autodetection paths
eu: Azpitituluak automatikoki detektatzeko bide-izenak

en: Look for a subtitle file in those paths too, if your subtitle file was not found in the current directory.
eu: Bilatu azpitituluen fitxategi bat bide-izen horietan ere, nahi duzun azpitituluen fitxategia ez bada uneko direktorioan aurkitu.

en: Use subtitle file
eu: Erabili azpitituluen fitxategia

en: Load this subtitle file. To be used when autodetect cannot detect your subtitle file.
eu: Kargatu azpitituluen fitxategi hau. Detekzio automatikoak azpitituluen fitxategia detektatu ezin duenean erabiltzeko.

en: DVD device
eu: DVD gailua

en: VCD device
eu: VCD gailua

en: Audio CD device
eu: Audio CD gailua

en: This is the default DVD drive (or file) to use. Don't forget the colon after the drive letter (e.g. D:)
eu: Erabili beharreko DVD unitate (edo fitxategi) lehenetsia da hau. Ez ahaztu bi puntuak unitatearen letraren ondoren (adib. D:)

en: This is the default VCD drive (or file) to use. Don't forget the colon after the drive letter (e.g. D:)
eu: Erabili beharreko VCD unitate (edo fitxategi) lehenetsia da hau. Ez ahaztu bi puntuak unitatearen letraren ondoren (adib. D:)

en: This is the default Audio CD drive (or file) to use. Don't forget the colon after the drive letter (e.g. D:)
eu: Erabili beharreko CD unitate (edo fitxategi) lehenetsia da hau. Ez ahaztu bi puntuak unitatearen letraren ondoren (adib. D:)

en: This is the default DVD device to use.
eu: Erabili beharreko DVD gailu lehenetsia.

en: This is the default VCD device to use.
eu: Erabili beharreko VCD gailu lehenetsia.

en: This is the default Audio CD device to use.
eu: Erabili beharreko Audio CD gailu lehenetsia.

en: TCP connection timeout
eu: TCP konexioaren denbora-muga

en: Default TCP connection timeout (in milliseconds).
eu: TCP konexioetarako denbora-muga lehenetsia (milisegundotan).

en: HTTP server address
eu: HTTP zerbitzariaren helbidea

en: By default, the server will listen on any local IP address. Specify an IP address (e.g. ::1 or 127.0.0.1) or a host name (e.g. localhost) to restrict them to a specific network interface.
eu: Lehenespenez, zerbitzariak edozein IP helbide lokaletan entzungo du. Zehaztu IP helbidea (adib. ::1 edo 127.0.0.1) edo ostalari-izena (adib. localhost) sareko interfaze zehatzetara mugatzeko.

en: RTSP server address
eu: RTSP zerbitzariaren helbidea

en: This defines the address the RTSP server will listen on, along with the base path of the RTSP VOD media. Syntax is address/path. By default, the server will listen on any local IP address. Specify an IP address (e.g. ::1 or 127.0.0.1) or a host name (e.g. localhost) to restrict them to a specific network interface.
eu: Honek definitzen du zein RTSP 'Real-Time Signal Processor' zerbitzariari entzungo zaion, RTSP VOD 'Video on Demand' multimediaren laster-marka oinarriarekin batera. Sintaxia hauxe izango da: helbidea/laster-bidea. Lehenetsitakoa: zerbitzariak edozein IP lokali entzungo dio. Zehaztu IP helbide bat (adib. :1 edo 127.0.0.1) edo ostalari izen bat (adib. bertoko_ostalaria) mugatzeko zehaztutako sare interfaze batera.

en: HTTP server port
eu: HTTP zerbitzariaren ataka

en: The HTTP server will listen on this TCP port. The standard HTTP port number is 80. However allocation of port numbers below 1025 is usually restricted by the operating system.
eu: HTTP zerbitzariak TCP 'Transmission Control Protocol' ataka honetan adituko du. HTTP atakaren zenbaki estandarra 80 da. Hala ere, 1025 ataka zenbakitik beherako izendapenak sistema eragileak eragotzi ohi ditu.

en: HTTPS server port
eu: HTTPS zerbitzariaren ataka

en: The HTTPS server will listen on this TCP port. The standard HTTPS port number is 443. However allocation of port numbers below 1025 is usually restricted by the operating system.
eu: HTTPS zerbitzariak TCP 'Transmission Control Protocol' ataka honi adituko dio. HTTPS ataka zenbaki estandarra 443 da. Hala ere, 1025 ataka zenbakitik beherako izendapenak sistema eragileak eragotzi ohi ditu.

en: RTSP server port
eu: RTSP zerbitzariaren ataka

en: The RTSP server will listen on this TCP port. The standard RTSP port number is 554. However allocation of port numbers below 1025 is usually restricted by the operating system.
eu: RTSP 'Real-Time Signal Processor' zerbitzariak TCP 'Transmission Control Protocol' ataka honi adituko dio. RTSP ataka zenbaki estandarra 554 da. Hala ere, 1025 ataka zenbakitik beherako izendapenak sistema eragileak eragotzi ohi ditu.

en: HTTP/TLS server certificate
eu: HTTP/TLS zerbitzariaren ziurtagiria

en: This X.509 certicate file (PEM format) is used for server-side TLS. On OS X, the string is used as a label to search the certificate in the keychain.
eu: X.509 ziurtagiri-fitxategi hau (PEM formatua) zerbitzariko TLSrako erabiltzen da. OS X-n, katea etiketa gisa erabiltzen da, gako-katean ziurtagiria bilatzeko.

en: HTTP/TLS server private key
eu: HTTP/TLS zerbitzariaren gako pribatua

en: This private key file (PEM format) is used for server-side TLS.
eu: Gako pribatuko fitxategi hau (PEM formatua) zerbitzariko TLSrako erabiltzen da.

en: HTTP proxy
eu: HTTP proxya

en: HTTP proxy to be used It must be of the form http://[user@]myproxy.mydomain:myport/ ; if empty, the http_proxy environment variable will be tried.
eu: Erabili beharreko HTTP proxyak forma hau eduki behar du: http://[erabiltzailea[:pasahitza]@]nireproxya.niredomeinua:nireataka/; hutsik badago, http_proxy ingurune-aldagaiarekin saiatuko da.

en: HTTP proxy password
eu: HTTP proxyaren pasahitza

en: If your HTTP proxy requires a password, set it here.
eu: Zure HTTP proxyak pasahitza eskatzen badu, ezar ezazu hemen.

en: SOCKS server
eu: SOCKS zerbitzaria

en: SOCKS proxy server to use. This must be of the form address:port. It will be used for all TCP connections
eu: Erabili beharreko SOCKS proxy-zerbitzaria. Forma hau eduki behar du: helbidea:ataka. TCP konexio guztietarako erabiliko da

en: SOCKS user name
eu: SOCKS erabiltzaile-izena

en: User name to be used for connection to the SOCKS proxy.
eu: SOCKS proxyarekin konektatzeko erabiliko den erabiltzaile-izena.

en: SOCKS password
eu: SOCKS pasahitza

en: Password to be used for connection to the SOCKS proxy.
eu: SOCKS proxyarekin konektatzeko erabiliko den pasahitza.

en: Title metadata
eu: Tituluaren metadatuak

en: Allows you to specify a "title" metadata for an input.
eu: Sarrera baterako "titulua" metadatu bat zehazteko aukera ematen dizu.

en: Author metadata
eu: Egilearen metadatuak

en: Allows you to specify an "author" metadata for an input.
eu: Sarrera baterako "egilea" metadatu bat zehazteko aukera ematen dizu.

en: Artist metadata
eu: Artistaren metadatuak

en: Allows you to specify an "artist" metadata for an input.
eu: Sarrera baterako "artista" metadatu bat zehazteko aukera ematen dizu.

en: Genre metadata
eu: Generoaren metadatuak

en: Allows you to specify a "genre" metadata for an input.
eu: Sarrera baterako "generoa" metadatu bat zehazteko aukera ematen dizu.

en: Copyright metadata
eu: Copyright-aren metadatuak

en: Allows you to specify a "copyright" metadata for an input.
eu: Sarrera baterako "copyright" metadatu bat zehazteko aukera ematen dizu.

en: Description metadata
eu: Azalpenaren metadatuak

en: Allows you to specify a "description" metadata for an input.
eu: Sarrera baterako "azalpena" metadatu bat zehazteko aukera ematen dizu.

en: Date metadata
eu: Dataren metadatuak

en: Allows you to specify a "date" metadata for an input.
eu: Sarrera baterako "data" metadatu bat zehazteko aukera ematen dizu.

en: URL metadata
eu: URLaren metadatuak

en: Allows you to specify a "url" metadata for an input.
eu: Sarrera baterako "url" metadatu bat zehazteko aukera ematen dizu.

en: This option can be used to alter the way VLC selects its codecs (decompression methods). Only advanced users should alter this option as it can break playback of all your streams.
eu: VLCk bere kodekak hautatzen dituen modua aldatzeko erabil dezakezu aukera hau (deskonpresio-metodoak). Erabiltzaile aurreratuek bakarrik aldatu beharko lukete aukera hau, transmisio jarraitu guztien erreprodukzioa eten dezakeelako.

en: Preferred decoders list
eu: Deskodetzaile hobetsien zerrenda

en: List of codecs that VLC will use in priority. For instance, 'dummy,a52' will try the dummy and a52 codecs before trying the other ones. Only advanced users should alter this option as it can break playback of all your streams.
eu: VLCk lehentasunez erabiliko dituen kodeken zerrenda. Adibidez, 'dummy,a52' ezarpenarekin, dummy eta a52 kodekak probatuko dira besteak baino lehenago. Erabiltzaile aurreratuek bakarrik aldatu beharko lukete aukera hau, transmisio jarraitu guztien erreprodukzioa eten dezakeelako.

en: Preferred encoders list
eu: Kodetzaile hobetsien zerrenda

en: This allows you to select a list of encoders that VLC will use in priority.
eu: VLCk lehentasunez erabiliko dituen kodetzaileen zerrenda bat hautatzeko aukera ematen dizu.

en: These options allow you to set default global options for the stream output subsystem.
eu: Aukera hauen bidez, transmisio jarraituko irteeren azpisistemarako aukera orokor lehenetsiak ezar ditzakezu.

en: Default stream output chain
eu: Transmisio jarraituen irteerako katea

en: You can enter here a default stream output chain. Refer to the documentation to learn how to build such chains. Warning: this chain will be enabled for all streams.
eu: Transmisio jarraituen irteerako kate lehenetsi bat sar dezakezu hemen. Kontsultatu dokumentazioa horrelako kateak nola eraiki ditzakezun jakiteko. Abisua: kate hori transmisio jarraitu guztietarako gaituko da.

en: Enable streaming of all ES
eu: Gaitu oinarrizko transmisio jarraitu guztiak modu jarraituan transmititzea

en: Stream all elementary streams (video, audio and subtitles)
eu: Oinarrizko transmisio jarraitu guztiak modu jarraituan transmititu (bideoa, audioa eta azpitituluak)

en: Display while streaming
eu: Bistaratu modu jarraituan transmititzean

en: Play locally the stream while streaming it.
eu: Erreproduzitu lokalki transmisio jarraitua modu jarraituan transmititzen den bitartean.

en: Enable video stream output
eu: Gaitu bideoaren transmisio jarraituaren irteera

en: Choose whether the video stream should be redirected to the stream output facility when this last one is enabled.
eu: Aukeratu bideoaren transmisio jarraitua transmisio jarraituen irteerako gailura birbideratu behar den azken hori gaituta dagoenean.

en: Enable audio stream output
eu: Gaitu audioaren transmisio jarraituaren irteera

en: Choose whether the audio stream should be redirected to the stream output facility when this last one is enabled.
eu: Aukeratu audioaren transmisio jarraitua transmisio jarraituen irteerako gailura birbideratu behar den azken hori gaituta dagoenean.

en: Enable SPU stream output
eu: Gaitu SPU transmisio jarraituaren irteera

en: Choose whether the SPU streams should be redirected to the stream output facility when this last one is enabled.
eu: Aukeratu SPU transmisio jarraituak transmisio jarraituen irteerako gailura birbideratu behar diren edo ez, azken hori gaituta dagoenean.

en: Keep stream output open
eu: Eduki transmisio jarraituaren irteera irekita

en: This allows you to keep an unique stream output instance across multiple playlist item (automatically insert the gather stream output if not specified)
eu: Aukera honen bidez, transmisio jarraituaren irteeraren instantzia bakar bat eduki dezakezu erreprodukzio-zerrendako hainbat elementutan (hau zehazten ez baduzu, automatikoki transmisio jarraituaren irteera bateratua txertatzen da)

en: Stream output muxer caching (ms)
eu: Transmisio jarraituaren irteeraren demultiplexadorea cachean gordetzea (ms)

en: This allow you to configure the initial caching amount for stream output muxer. This value should be set in milliseconds.
eu: Honen bidez, transmisio jarraituaren irteeraren demultiplexadorearentzako hasierako cachea konfigura dezakezu. Balio hori milisegundotan zehaztu behar da.

en: Preferred packetizer list
eu: Paketatzaile hobetsien zerrenda

en: This allows you to select the order in which VLC will choose its packetizers.
eu: Ezarpen honen bidez VLCk bere paketatzaileak zer ordenatan aukeratuko dituen hauta dezakezu.

en: Mux module
eu: Multiplexadoreen modulua

en: This is a legacy entry to let you configure mux modules
eu: Hau aurreko bertsioetako sarrera bat da, eta multiplexadoreen moduluak konfiguratzeko aukera ematen dizu

en: Access output module
eu: Atzipen-irteerako modulua

en: This is a legacy entry to let you configure access output modules
eu: Hau aurreko bertsioetako sarrera bat da, eta atzipen-irteerako moduluak konfiguratzeko aukera ematen dizu

en: If this option is enabled, the flow on the SAP multicast address will be controlled. This is needed if you want to make announcements on the MBone.
eu: Aukera hau gaituta badago, SAP multidifusioko helbideko fluxua kontrolatu egingo da. Hau beharrezkoa da MBone-n iragarpenak egin nahi badituzu.

en: SAP announcement interval
eu: SAP iragarpenen arteko tartea

en: When the SAP flow control is disabled, this lets you set the fixed interval between SAP announcements.
eu: SAP fluxu-kontrola desgaituta dagoenean, ezarpen honek SAP iragarpenen artean finkatutako tartea ezartzeko aukera ematen dizu.

en: These options allow you to select default modules. Leave these alone unless you really know what you are doing.
eu: Aukera horiek modulu lehenetsiak hautatzeko aukera ematen dizute. Ez ukitu aukera horiek benetan zertan ari zaren ez badakizu.

en: Access module
eu: Atzipen-modulua

en: This allows you to force an access module. You can use it if the correct access is not automatically detected. You should not set this as a global option unless you really know what you are doing.
eu: Honen bidez, atzipen-modulu bat behartu dezakezu. Atzipen egokia automatikoki hautatzen ez bada, ezarpen hau erabil dezakezu. Ez zenuke ezarpen hau aukera orokor gisa konfiguratu beharko benetan zer egiten ari zaren ez badakizu.

en: Stream filter module
eu: Transmisio jarraituak iragazteko modulua

en: Stream filters are used to modify the stream that is being read.
eu: Transmisio jarraituen iragazkiak irakurtzen ari den transmisio jarraitua aldatzeko erabiltzen dira.

en: Demux filter module
eu: Demultiplexadoreen iragazkien modulua

en: Demux filters are used to modify/control the stream that is being read.
eu: Demultiplexadoreen iragazkiak irakurtzen ari den transmisio jarraitua aldatu eta kontrolatzeko erabiltzen dira.

en: Demux module
eu: Demultiplexadoreen modulua

en: Demultiplexers are used to separate the "elementary" streams (like audio and video streams). You can use it if the correct demuxer is not automatically detected. You should not set this as a global option unless you really know what you are doing.
eu: Demultiplexadoreak "oinarrizko" transmisio jarraituak bereizteko erabiltzen dira (adibidez, audioko eta bideoko transmisio jarraituak). Demultiplexadore egokia automatikoki hautatzen ez bada, ezarpen hau erabil dezakezu. Ez zenuke ezarpen hau aukera orokor gisa konfiguratu beharko benetan zer egiten ari zaren ez badakizu.

en: VoD server module
eu: VoD zerbitzariaren modulua

en: You can select which VoD server module you want to use. Set this to 'vod_rtsp' to switch back to the old, legacy module.
eu: Zein VoD zerbitzari-modulu erabili nahi duzun hauta dezakezu. Ezarri hau 'vod_rtsp' baliora modulu zaharrera itzultzeko.

en: Allow real-time priority
eu: Onartu denbora errealeko lehentasuna

en: Running VLC in real-time priority will allow for much more precise scheduling and yield better, especially when streaming content. It can however lock up your whole machine, or make it very very slow. You should only activate this if you know what you're doing.
eu: VLC denbora errealeko lehentasunarekin exekutatzen baduzu, askoz zehaztasun handiagoarekin programatu ahal izango duzu eta emaitza hobeak lortuko dituzu, batez ere, edukia modu jarraituan transmititzean. Dena den, makina osoa blokeatu ere egin dezake, edo oso mantso funtziona dezan eragin. Benetan zer egiten duzun baldin badakizu bakarrik aktibatu beharko zenuke aukera hau.

en: Adjust VLC priority
eu: Doitu VLCren lehentasuna

en: This option adds an offset (positive or negative) to VLC default priorities. You can use it to tune VLC priority against other programs, or against other VLC instances.
eu: Aukera honek desplazamendu bat (positiboa edo negatiboa) gehitzen die VLCren lehentasun lehenetsiei. VLCren lehentasuna beste programa batzuekiko edo VLCren beste instantzia batzuekiko doitzeko erabil dezakezu.

en: This option is useful if you want to lower the latency when reading a stream
eu: Aukera hau erabilgarria izan daiteke transmisio jarraitu bat irakurtzean latentzia-maila jaitsi nahi baduzu

en: VLM configuration file
eu: VLMren konfigurazio-fitxategia

en: Read a VLM configuration file as soon as VLM is started.
eu: Irakurri VLMren konfigurazio-fitxategi bat VLM abiarazi bezain laster.

en: Use a plugins cache
eu: Erabili pluginen cachea

en: Use a plugins cache which will greatly improve the startup time of VLC.
eu: Pluginen cache bat erabiltzen baduzu, VLCk askoz denbora gutxiago beharko du abiarazteko.

en: Scan for new plugins
eu: Eskaneatu plugin berrien bila

en: Scan plugin directories for new plugins at startup. This increases the startup time of VLC.
eu: Eskaneatu abioan pluginen direktorioak plugin berrien bila. VLCren abio-denbora handitzen du honek.

en: Preferred keystore list
eu: Gako-biltegiratzearen zerrenda lehenetsia

en: List of keystores that VLC will use in priority.
eu: VLCk lehentasunez erabiliko dituen gako-biltegiratzeen zerrendak.

en: Locally collect statistics
eu: Bildu estatistika lokalak

en: Collect miscellaneous local statistics about the playing media.
eu: Bildu erreprodukzio-euskarriei buruzko askotariko estatistika lokalak.

en: Run as daemon process
eu: Exekutatu daemon prozesu gisa

en: Runs VLC as a background daemon process.
eu: VLC atzeko planoko daemon prozesu gisa exekutatzen du.

en: Write process id to file
eu: Idatzi prozesu-identifikatzailea fitxategian

en: Writes process id into specified file.
eu: Prozesu-identifikatzailea zehaztutako fitxategian idazten du.

en: Allow only one running instance
eu: Instantzia bakarra exekutatzea onartu

en: Allowing only one running instance of VLC can sometimes be useful, for example if you associated VLC with some media types and you don't want a new instance of VLC to be opened each time you open a file in your file manager. This option will allow you to play the file with the already running instance or enqueue it.
eu: VLCren instantzia bakarra exekutatzea onartzea batzuetan erabilgarria izaten da, adibidez, VLC euskarri mota batzuekin asoziatu baduzu, eta ez baduzu nahi VLCren beste instantzia bat irekitzea fitxategi-arakatzailean fitxategi bat irekitzen duzun bakoitzean. Aukera honen bidez fitxategia lehendik exekutatzen ari den instantziarekin erreproduzitu edo ilaran jarri ahal izango duzu.

en: VLC is started from file association
eu: VLC fitxategi-asoziaziotik abiarazi da

en: Tell VLC that it is being launched due to a file association in the OS
eu: Esan VLCri sistema eragileko fitxategi-asoziazio baten ondorioz abiarazten ari dela

en: Use only one instance when started from file manager
eu: Erabili instantzia bakarra fitxategi-kudeatzailetik abiatzerakoan.

en: Increase the priority of the process
eu: Handitu prozesuaren lehentasuna

en: Increasing the priority of the process will very likely improve your playing experience as it allows VLC not to be disturbed by other applications that could otherwise take too much processor time. However be advised that in certain circumstances (bugs) VLC could take all the processor time and render the whole system unresponsive which might require a reboot of your machine.
eu: Prozesuaren lehentasuna handitzen baduzu, ziurrenik gehiago gozatuko duzu erreprodukzioaz, prozesadore-denbora gehiegi beharko luketen beste aplikazio batzuek VLCri traba egitea eragozten baitu. Dena den, kontuan izan zenbait egoeratan (erroreak daudenean) VLCk prozesadore-denbora guztia beregana dezakeela, sistema guztiak erantzuteari utz diezaiokeela eta, ondorioz, agian makina berrabiarazi beharko duzula.

en: Enqueue items into playlist in one instance mode
eu: Jarri elementuak erreprodukzio-zerrendaren ilaran instantzia bakarreko moduan

en: When using the one instance only option, enqueue items to playlist and keep playing current item.
eu: Instantzia bakarreko aukera erabiltzen ari zarenean, jarri elementuak erreprodukzio-zerrendaren ilaran eta jarraitu uneko elementua erreproduzitzen.

en: Expose media player via D-Bus
eu: Jarri agerian multimedia-erreproduzigailua D-Bus bidez

en: Allow other applications to control VLC using the D-Bus MPRIS protocol.
eu: Baimendu beste aplikazioei VLC kontrolatzea D-Bus MPRIS protokoloa erabiliz.

en: These options define the behavior of the playlist. Some of them can be overridden in the playlist dialog box.
eu: Aukera horiek erreprodukzio-zerrendaren portaera definitzen dute. Baliteke horietako batzuk indargabetuta geratzea erreprodukzio-zerrendaren elkarrizketa-koadroan.

en: Automatically preparse items
eu: Automatikoki aurrez analizatu elementuak

en: Automatically preparse items added to the playlist (to retrieve some metadata).
eu: Automatikoki aurrez analizatu erreprodukzio-zerrendan gehitutako elementuak (metadatu batzuk eskuratzeko).

en: Preparsing timeout
eu: Aurrez analizatzeko denbora-muga

en: Maximum time allowed to preparse an item, in milliseconds
eu: Elementu bat aurrez analizatzeko baimendutako denbora maximoa, milisegundotan

en: Allow metadata network access
eu: Onartu metadatuen sarerako sarbidea

en: Collapse
eu: Tolestu

en: Expand
eu: Zabaldu

en: Subdirectory behavior
eu: Azpidirektorioaren portaera

en: Select whether subdirectories must be expanded.
    none: subdirectories do not appear in the playlist.
    collapse: subdirectories appear but are expanded on first play.
    expand: all subdirectories are expanded.
eu: Hautatu azpidirektorioak hedatu behar diren edo ez.
    bat ere ez: azpidirektorioak ez dira erreprodukzio-zerrendan agertzen.
    tolestu: azpidirektorioak agertzen dira, baina lehen erreprodukzioan hedatu egiten dira.
    hedatu: azpidirektorio guztiak hedatuta daude.

en: Ignored extensions
eu: Ez ikusi egindako luzapenak

en: Files with these extensions will not be added to playlist when opening a directory.
    This is useful if you add directories that contain playlist files for instance. Use a comma-separated list of extensions.
eu: Luzapen hauek dituzten fitxategiak ez zaizkio erreprodukzio-zerrenda bati gehituko direktorio bat irekitzean.
    Hau erabilgarria da, adibidez, erreprodukzio-zerrendak dauzkaten direktorioak gehitzen badituzu. Erabili komaz bereizitako luzapenen zerrenda bat.

en: Show hidden files
eu: Erakutsi ezkutuko fitxategiak

en: Ignore files starting with '.'
eu: Ezikusi puntu bidez ('.') hasten diren fitxategiak

en: Services discovery modules
eu: Zerbitzu-aurkikuntzako moduluak

en: Specifies the services discovery modules to preload, separated by colons. Typical value is "sap".
eu: Aurrekargatzeko zerbitzuen aurkikuntza-moduluak zehazten ditu, bi puntuz bereiziak. Ohiko balioa "sap" da.

en: Play files randomly forever
eu: Erreproduzitu fitxategiak ausaz gelditu gabe

en: VLC will randomly play files in the playlist until interrupted.
eu: VLCk erreprodukzio-zerrendako fitxategiak ausaz erreproduzituko ditu, eten arte.

en: Repeat all
eu: Errepikatu dena

en: VLC will keep playing the playlist indefinitely.
eu: VLCk erreprodukzio-zerrenda mugarik gabe erreproduzitzen jarraituko du.

en: Repeat current item
eu: Errepikatu uneko elementua

en: VLC will keep playing the current playlist item.
eu: VLCk erreprodukzio-zerrendako uneko elementua erreproduzitzen jarraituko du.

en: Play and stop
eu: Erreproduzitu eta gelditu

en: Stop the playlist after each played playlist item.
eu: Gelditu erreprodukzio-zerrenda erreproduzitutako elementu bakoitzaren ondoren.

en: Play and exit
eu: Erreproduzitu eta irten

en: Exit if there are no more items in the playlist.
eu: Irten erreprodukzio-zerrendan elementu gehiago ez badaude.

en: Play and pause
eu: Erreproduzitu eta pausarazi

en: Pause each item in the playlist on the last frame.
eu: Pausarazi erreprodukzio-zerrendako elementu bakoitza azken fotograman.

en: Start paused
eu: Hasi pausarazita

en: Pause each item in the playlist on the first frame.
eu: Pausarazi erreprodukzio-zerrendako elementu bakoitza lehenengo fotograman.

en: Auto start
eu: Hasi automatikoki

en: Automatically start playing the playlist content once it's loaded.
eu: Automatikoki hasten da erreprodukzio-zerrendaren edukia erreproduzitzen, kargatu ondoren.

en: Pause on audio communication
eu: Pausatu audio komunikazioan

en: If pending audio communication is detected, playback will be paused automatically.
eu: Audio komunikazioren bat itxaroten dagoela atzematen bada, atzerakako erreprodukzioa automatikoki etenaldian geratuko da.

en: Use media library
eu: Erabili multimedia-fitxategien liburutegia

en: The media library is automatically saved and reloaded each time you start VLC.
eu: Multimedia-fitxategien liburutegia automatikoki gordetzen eta kargatzen da VLC abiarazten duzun bakoitzean.

en: Display playlist tree
eu: Bistaratu erreprodukzio-zerrendaren zuhaitza

en: The playlist can use a tree to categorize some items, like the contents of a directory.
eu: Erreprodukzio-zerrendak zuhaitz bat erabil dezake elementu batzuk kategorizatzeko, adibidez, direktorio baten edukia.

en: These settings are the global VLC key bindings, known as "hotkeys".
eu: Ezarpen horiek VLC tekla-asoziazio orokorrak dira, "laster-tekla" deiturikoak.

en: Ignore
eu: Ez ikusi egin

en: Volume control
eu: Bolumenaren kontrola

en: Position control
eu: Kokalekuaren kontrola

en: Position control reversed
eu: Kokalekuaren kontrola alderantzikatuta

en: Mouse wheel vertical axis control
eu: Saguaren gurpilaren ardatz bertikalaren kontrola

en: The mouse wheel vertical (up/down) axis can control volume, position or be ignored.
eu: Saguaren gurpilaren ardatz bertikalak (gora/behera) bolumena eta kokalekua kontrola ditzake edo ezikusi egin daiteke.

en: Mouse wheel horizontal axis control
eu: Saguaren gurpilaren ardatz horizontalaren kontrola

en: The mouse wheel horizontal (left/right) axis can control volume, position or be ignored.
eu: Saguaren gurpilaren ardatz horizontalak (ezker/eskuin) bolumena eta kokalekua kontrola ditzake edo ezikusi egin daiteke.

en: Fullscreen
eu: Pantaila osoa

en: Select the hotkey to use to swap fullscreen state.
eu: Hautatu pantaila osora aldatzeko erabiliko den laster-tekla.

en: Exit fullscreen
eu: Irten pantaila osotik

en: Select the hotkey to use to exit fullscreen state.
eu: Hautatu pantaila osotik irteteko erabiliko den laster-tekla.

en: Play/Pause
eu: Erreproduzitu/Pausarazi

en: Select the hotkey to use to swap paused state.
eu: Hautatu pausarazitako egoerara aldatzeko erabiliko den laster-tekla.

en: Pause only
eu: Pausarazi bakarrik

en: Select the hotkey to use to pause.
eu: Hautatu pausarazteko erabiliko den laster-tekla.

en: Play only
eu: Erreproduzitu bakarrik

en: Select the hotkey to use to play.
eu: Hautatu erreproduzitzeko erabiliko den laster-tekla.

en: Faster
eu: Bizkorrago

en: Select the hotkey to use for fast forward playback.
eu: Hautatu fitxategia bizkor erreproduzitzeko erabiliko den laster-tekla.

en: Slower
eu: Mantsoago

en: Select the hotkey to use for slow motion playback.
eu: Hautatu fitxategia mantso erreproduzitzeko erabiliko den laster-tekla.

en: Normal rate
eu: Emari normala

en: Select the hotkey to set the playback rate back to normal.
eu: Hautatu erreprodukzio-emaria normala berrezartzeko laster-tekla.

en: Faster (fine)
eu: Bizkorrago (zehatz)

en: Slower (fine)
eu: Mantsoago (zehatz)

en: Next
eu: Hurrengoa

en: Select the hotkey to use to skip to the next item in the playlist.
eu: Hautatu erreprodukzio-zerrendako hurrengo elementura joateko laster-tekla.

en: Previous
eu: Aurrekoa

en: Select the hotkey to use to skip to the previous item in the playlist.
eu: Hautatu erreprodukzio-zerrendako aurreko elementura joateko laster-tekla.

en: Stop
eu: Gelditu

en: Select the hotkey to stop playback.
eu: Hautatu erreproduzitzeari uzteko laster-tekla.

en: Position
eu: Kokalekua

en: Select the hotkey to display the position.
eu: Hautatu kokalekua bistaratzeko laster-tekla.

en: Very short backwards jump
eu: Atzeranzko oso jauzi laburra

en: Select the hotkey to make a very short backwards jump.
eu: Hautatu atzeranzko oso jauzi laburra egiteko laster-tekla.

en: Short backwards jump
eu: Atzeranzko jauzi laburra

en: Select the hotkey to make a short backwards jump.
eu: Hautatu atzeranzko jauzi laburra egiteko laster-tekla.

en: Medium backwards jump
eu: Atzeranzko jauzi ertaina

en: Select the hotkey to make a medium backwards jump.
eu: Hautatu atzeranzko jauzi ertaina egiteko laster-tekla.

en: Long backwards jump
eu: Atzeranzko jauzi luzea

en: Select the hotkey to make a long backwards jump.
eu: Hautatu atzeranzko jauzi luzea egiteko laster-tekla.

en: Very short forward jump
eu: Aurreranzko oso jauzi laburra

en: Select the hotkey to make a very short forward jump.
eu: Hautatu aurreranzko oso jauzi laburra egiteko laster-tekla.

en: Short forward jump
eu: Aurreranzko jauzi laburra

en: Select the hotkey to make a short forward jump.
eu: Hautatu aurreranzko jauzi laburra egiteko laster-tekla.

en: Medium forward jump
eu: Aurreranzko jauzi ertaina

en: Select the hotkey to make a medium forward jump.
eu: Hautatu aurreranzko jauzi ertaina egiteko laster-tekla.

en: Long forward jump
eu: Aurreranzko jauzi luzea

en: Select the hotkey to make a long forward jump.
eu: Hautatu aurreranzko jauzi luzea egiteko laster-tekla.

en: Next frame
eu: Hurrengo fotograma

en: Select the hotkey to got to the next video frame.
eu: Hautatu hurrengo bideo-fotogramara joateko laster-tekla.

en: Very short jump length
eu: Oso jauzi laburraren luzera

en: Very short jump length, in seconds.
eu: Oso jauzi laburraren luzera, segundotan.

en: Short jump length
eu: Jauzi laburraren luzera

en: Short jump length, in seconds.
eu: Jauzi laburraren luzera, segundotan.

en: Medium jump length
eu: Jauzi ertainaren luzera

en: Medium jump length, in seconds.
eu: Jauzi ertainaren luzera, segundotan.

en: Long jump length
eu: Jauzi luzearen luzera

en: Long jump length, in seconds.
eu: Jauzi luzearen luzera, segundotan.

en: Quit
eu: Irten

en: Select the hotkey to quit the application.
eu: Hautatu aplikaziotik irteteko laster-tekla.

en: Navigate up
eu: Joan gora

en: Select the key to move the selector up in DVD menus / Move viewpoint to up (pitch).
eu: Hautatu DVD menuetan hautatzailea gora eramateko / ikuspuntua gora igotzeko tekla.

en: Navigate down
eu: Joan behera

en: Select the key to move the selector down in DVD menus / Move viewpoint to down (pitch).
eu: Hautatu DVD menuetan hautatzailea behera eramateko / ikuspuntua behera jaisteko tekla.

en: Navigate left
eu: Joan ezkerrera

en: Select the key to move the selector left in DVD menus / Move viewpoint to left (yaw).
eu: Hautatu DVD menuetan hautatzailea / ikuspuntua ezkerrera eramateko tekla.

en: Navigate right
eu: Joan eskuinera

en: Select the key to move the selector right in DVD menus / Move viewpoint to right (yaw).
eu: Hautatu DVD menuetan hautatzailea / ikuspuntua eskuinera eramateko tekla.

en: Activate
eu: Aktibatu

en: Select the key to activate selected item in DVD menus.
eu: Hautatu DVDen menuetan hautatutako elementua aktibatzeko tekla.

en: Go to the DVD menu
eu: Joan DVDaren menura

en: Select the key to take you to the DVD menu
eu: Hautatu DVDaren menura joateko tekla

en: Select previous DVD title
eu: Hautatu DVDaren aurreko titulua

en: Select the key to choose the previous title from the DVD
eu: Hautatu DVDko aurreko titulua aukeratzeko tekla

en: Select next DVD title
eu: Hautatu DVDaren hurrengo titulua

en: Select the key to choose the next title from the DVD
eu: Hautatu DVDko hurrengo titulua aukeratzeko tekla

en: Select prev DVD chapter
eu: Hautatu DVDaren aurreko kapitulua

en: Select the key to choose the previous chapter from the DVD
eu: Hautatu DVDko aurreko kapitulua aukeratzeko tekla

en: Select next DVD chapter
eu: Hautatu DVDaren hurrengo kapitulua

en: Select the key to choose the next chapter from the DVD
eu: Hautatu DVDko hurrengo kapitulua aukeratzeko tekla

en: Volume up
eu: Igo bolumena

en: Select the key to increase audio volume.
eu: Hautatu audio-bolumena igotzeko tekla.

en: Volume down
eu: Jaitsi bolumena

en: Select the key to decrease audio volume.
eu: Hautatu audio-bolumena jaisteko tekla.

en: Mute
eu: Mututu

en: Select the key to mute audio.
eu: Hautatu audio-bolumena mututzeko tekla.

en: Subtitle delay up
eu: Handitu azpitituluen atzerapena

en: Select the key to increase the subtitle delay.
eu: Hautatu azpitituluen atzerapena handitzeko tekla.

en: Subtitle delay down
eu: Txikitu azpitituluen atzerapena

en: Select the key to decrease the subtitle delay.
eu: Hautatu azpitituluen atzerapena txikitzeko tekla.

en: Reset subtitles text scale
eu: Berrezarri azpitituluen testuaren tamaina

en: Scale up subtitles text
eu: Handitu azpitituluen testuaren tamaina

en: Scale down subtitles text
eu: Txikitu azpitituluen testuaren tamaina

en: Select the key to change subtitles text scaling
eu: Hautatu azpitituluen testuaren tamaina aldatzeko tekla

en: Subtitle sync / bookmark audio timestamp
eu: Azpitituluen sinkr. / audio laster-marken denbora-zigilua

en: Select the key to bookmark audio timestamp when syncing subtitles.
eu: Hautatu giltza audioaren denbora-zigilua laster-markatzeko azpitituluak sinkronizatzerakoan.

en: Subtitle sync / bookmark subtitle timestamp
eu: Azpitituluen sinkr. / audio azpitituluen denbora-zigilua

en: Select the key to bookmark subtitle timestamp when syncing subtitles.
eu: Hautatu giltza azpitituluen denbora-zigilua laster-markartzeko, azpitituluak sinkronizatzerakoan.

en: Subtitle sync / synchronize audio & subtitle timestamps
eu: Sinkronizatu azpitituluak / sinkronizatu audioen & azpitituluen denbora-zigiluak

en: Select the key to synchronize bookmarked audio & subtitle timestamps.
eu: Hautatu giltza sinkronizatzeko laster-markaturiko audio & azpitituluen denbora-zigiluak.

en: Subtitle sync / reset audio & subtitle synchronization
eu: Azpitituluen sinkronizazioa / berrezarri audio & azpitituluen sinkronizazioa

en: Select the key to reset synchronization of audio & subtitle timestamps.
eu: Hautatu giltza berrezartzeko audio & azpitituluen denbora-zigiluen sinkronizazioa.

en: Subtitle position up
eu: Azpitituluak gorago

en: Select the key to move subtitles higher.
eu: Hautatu azpitituluak gorago eramateko tekla.

en: Subtitle position down
eu: Azpitituluak beherago

en: Select the key to move subtitles lower.
eu: Hautatu azpitituluak beherago eramateko tekla.

en: Audio delay up
eu: Handitu audio-atzerapena

en: Select the key to increase the audio delay.
eu: Hautatu audioaren atzerapena handitzeko tekla.

en: Audio delay down
eu: Txikitu audio-atzerapena

en: Select the key to decrease the audio delay.
eu: Hautatu audioaren atzerapena txikitzeko tekla.

en: Play playlist bookmark 1
eu: Erreproduzitu erreprodukzio-zerrendako 1. laster-marka

en: Play playlist bookmark 2
eu: Erreproduzitu erreprodukzio-zerrendako 2. laster-marka

en: Play playlist bookmark 3
eu: Erreproduzitu erreprodukzio-zerrendako 3. laster-marka

en: Play playlist bookmark 4
eu: Erreproduzitu erreprodukzio-zerrendako 4. laster-marka

en: Play playlist bookmark 5
eu: Erreproduzitu erreprodukzio-zerrendako 5. laster-marka

en: Play playlist bookmark 6
eu: Erreproduzitu erreprodukzio-zerrendako 6. laster-marka

en: Play playlist bookmark 7
eu: Erreproduzitu erreprodukzio-zerrendako 7. laster-marka

en: Play playlist bookmark 8
eu: Erreproduzitu erreprodukzio-zerrendako 8. laster-marka

en: Play playlist bookmark 9
eu: Erreproduzitu erreprodukzio-zerrendako 9. laster-marka

en: Play playlist bookmark 10
eu: Erreproduzitu erreprodukzio-zerrendako 10. laster-marka

en: Select the key to play this bookmark.
eu: Hautatu laster-marka hau erreproduzitzeko tekla.

en: Set playlist bookmark 1
eu: Ezarri erreprodukzio-zerrendako 1. laster-marka

en: Set playlist bookmark 2
eu: Ezarri erreprodukzio-zerrendako 2. laster-marka

en: Set playlist bookmark 3
eu: Ezarri erreprodukzio-zerrendako 3. laster-marka

en: Set playlist bookmark 4
eu: Ezarri erreprodukzio-zerrendako 4. laster-marka

en: Set playlist bookmark 5
eu: Ezarri erreprodukzio-zerrendako 5. laster-marka

en: Set playlist bookmark 6
eu: Ezarri erreprodukzio-zerrendako 6. laster-marka

en: Set playlist bookmark 7
eu: Ezarri erreprodukzio-zerrendako 7. laster-marka

en: Set playlist bookmark 8
eu: Ezarri erreprodukzio-zerrendako 8. laster-marka

en: Set playlist bookmark 9
eu: Ezarri erreprodukzio-zerrendako 9. laster-marka

en: Set playlist bookmark 10
eu: Ezarri erreprodukzio-zerrendako 10. laster-marka

en: Select the key to set this playlist bookmark.
eu: Hautatu laster-marka hau ezartzeko tekla.

en: Clear the playlist
eu: Garbitu erreprodukzio-zerrenda

en: Select the key to clear the current playlist.
eu: Hautatu giltza garbitzeko oraingo erreprodukzio-zerrenda.

en: Playlist bookmark 1
eu: Erreprodukzio-zerrendako 1. laster-marka

en: Playlist bookmark 2
eu: Erreprodukzio-zerrendako 2. laster-marka

en: Playlist bookmark 3
eu: Erreprodukzio-zerrendako 3. laster-marka

en: Playlist bookmark 4
eu: Erreprodukzio-zerrendako 4. laster-marka

en: Playlist bookmark 5
eu: Erreprodukzio-zerrendako 5. laster-marka

en: Playlist bookmark 6
eu: Erreprodukzio-zerrendako 6. laster-marka

en: Playlist bookmark 7
eu: Erreprodukzio-zerrendako 7. laster-marka

en: Playlist bookmark 8
eu: Erreprodukzio-zerrendako 8. laster-marka

en: Playlist bookmark 9
eu: Erreprodukzio-zerrendako 9. laster-marka

en: Playlist bookmark 10
eu: Erreprodukzio-zerrendako 10. laster-marka

en: This allows you to define playlist bookmarks.
eu: Ezarpen honek erreprodukzio-zerrendako laster-markak zehazteko aukera ematen dizu.

en: Cycle audio track
eu: Zikloka aldatu audio-pista

en: Cycle through the available audio tracks(languages).
eu: Zikloka aldatu erabilgarri dauden audio-pistak (hizkuntzak).

en: Cycle subtitle track in reverse order
eu: Zikloka aldatu azpitituluen pista alderantzizko ordenan

en: Cycle through the available subtitle tracks in reverse order.
eu: Zikloka aldatu erabilgarri dauden azpitituluen pistak alderantzizko ordenan.

en: Cycle subtitle track
eu: Zikloka aldatu azpitituluen pista

en: Cycle through the available subtitle tracks.
eu: Zikloka aldatu erabilgarri dauden azpitituluen pistak.

en: Toggle subtitles
eu: Txandakatu azpitituluak

en: Toggle subtitle track visibility.
eu: Txandakatu azpitituluen pista ikusgaitasuna.

en: Cycle next program Service ID
eu: Zikloka aldatu hurrengo programaren zerbitzuaren IDa

en: Cycle through the available next program Service IDs (SIDs).
eu: Zikloka aldatu eskuragarri dauden hurrengo programa zerbitzuen IDen, (Service ID horien), artean.

en: Cycle previous program Service ID
eu: Zikloka aldatu aurreko programaren zerbitzuaren IDa

en: Cycle through the available previous program Service IDs (SIDs).
eu: Zikloka aldatu eskuragarri dauden aurreko programa zerbitzuen IDen, (Service ID horien), artean.

en: Cycle source aspect ratio
eu: Zikloka aldatu iturburuaren aspektu-erlazioa

en: Cycle through a predefined list of source aspect ratios.
eu: Zikloka aldatu iturburuen aspektu-erlazioen aurrez definitutako zerrenda bateko elementuak.

en: Cycle video crop
eu: Zikloka aldatu bideo-mozketa

en: Cycle through a predefined list of crop formats.
eu: Zikloka aldatu mozte-formatuen aurrez definituriko zerrenda bateko elementuak.

en: Toggle autoscaling
eu: Txandakatu tamainaren doitze automatikoa

en: Activate or deactivate autoscaling.
eu: Aktibatu edo desaktibatu tamainaren doitze automatikoa.

en: Increase scale factor
eu: Handitu doitze-faktorea

en: Decrease scale factor
eu: Txikitu doitze-faktorea

en: Toggle deinterlacing
eu: Txandakatu gurutzelarkatzea

en: Activate or deactivate deinterlacing.
eu: Aktibatu edo desaktibatu gurutzelarkatzea.

en: Cycle deinterlace modes
eu: Zikloka aldatu gurutzelarkatuak bereizteko moduak

en: Cycle through available deinterlace modes.
eu: Zikloka aldatu gurutzelarkatuak bereizteko modu erabilgarriak.

en: Show controller in fullscreen
eu: Erakutsi kontroladorea pantaila osoan

en: Boss key
eu: Boss tekla

en: Hide the interface and pause playback.
eu: Ezkutatu interfazea eta pausatu erreprodukzioa.

en: Context menu
eu: Testuinguru-menua

en: Show the contextual popup menu.
eu: Erakutsi testuinguruko laster-menua.

en: Take video snapshot
eu: Atera bideoaren argazkia

en: Takes a video snapshot and writes it to disk.
eu: Bideoaren argazkia ateratzen du eta diskoan idazten du.

en: Record
eu: Grabatu

en: Record access filter start/stop.
eu: Hasi/Gelditu grabazioaren atzipen-iragazkia.

en: Normal/Loop/Repeat
eu: Normala/Begizta/Errepikatu

en: Toggle Normal/Loop/Repeat playlist modes
eu: Txandakatu normala/begizta/errepikatu erreprodukzio-zerrendaren moduak

en: Toggle random playlist playback
eu: Txandakatu erreprodukzio-zerrenda ausaz erreproduzitzea

en: Un-Zoom
eu: Kendu zooma

en: Crop one pixel from the top of the video
eu: Moztu pixel bat bideoaren goiko aldetik

en: Uncrop one pixel from the top of the video
eu: Desegin bideoaren goiko aldetik pixel bat moztea

en: Crop one pixel from the left of the video
eu: Moztu pixel bat bideoaren ezkerreko aldetik

en: Uncrop one pixel from the left of the video
eu: Desegin bideoaren ezkerreko aldetik pixel bat moztea

en: Crop one pixel from the bottom of the video
eu: Moztu pixel bat bideoaren beheko aldetik

en: Uncrop one pixel from the bottom of the video
eu: Desegin bideoaren beheko aldetik pixel bat moztea

en: Crop one pixel from the right of the video
eu: Moztu pixel bat bideoaren eskuineko aldetik

en: Uncrop one pixel from the right of the video
eu: Desegin bideoaren eskuineko aldetik pixel bat moztea

en: Shrink the viewpoint field of view (360°)
eu: Txikitu ikuspuntuaren ikusmen-eremua (360°)

en: Expand the viewpoint field of view (360°)
eu: Zabaldu ikuspuntuaren ikusmen-eremua (360°)

en: Roll the viewpoint clockwise (360°)
eu: Bildu ikuspuntua erlojuaren noranzkoan (360°)

en: Roll the viewpoint anti-clockwise (360°)
eu: Bildu ikuspuntua erlojuaren aurkako noranzkoan (360°)

en: Toggle wallpaper mode in video output
eu: Txandakatu horma-paperaren modua bideo-irteeran

en: Toggle wallpaper mode in video output.
eu: Txandakatu horma-paperaren modua bideo-irteeran.

en: Cycle through audio devices
eu: Zikloka aldatu audio-gailuak

en: Cycle through available audio devices
eu: Zikloka aldatu erabilgarri dauden audio-gailuak

en: Snapshot
eu: Argazkia

en: Window properties
eu: Leihoaren propietateak

en: Subpictures
eu: Azpiirudiak

en: Subtitles
eu: Azpitituluak

en: Overlays
eu: Gainjartzeak

en: Track settings
eu: Pista-ezarpenak

en: Playback control
eu: Erreprodukzioaren kontrola

en: Default devices
eu: Gailu lehenetsiak

en: Network settings
eu: Sareko ezarpenak

en: Socks proxy
eu: Socks proxya

en: Metadata
eu: Metadatuak

en: Decoders
eu: Deskodetzaileak

en: Input
eu: Sarrera

en: Special modules
eu: Modulu bereziak

en: Plugins
eu: Pluginak

en: Performance options
eu: Errendimendu-aukerak

en: Clock source
eu: Erloju iturburua

en: Hot keys
eu: Laster-teklak

en: Jump sizes
eu: Jauzien tamainak

en: print help for VLC (can be combined with --advanced and --help-verbose)
eu: inprimatu VLCren laguntza (hauekin konbina daiteke: --advanced eta --help-verbose)

en: Exhaustive help for VLC and its modules
eu: VLCren eta haren moduluen laguntza zehatza

en: print help for VLC and all its modules (can be combined with --advanced and --help-verbose)
eu: inprimatu VLCren eta haren moduluen laguntza (hauekin konbina daiteke: --advanced eta --help-verbose)

en: ask for extra verbosity when displaying help
eu: eskatu xehetasun-maila handiagoa laguntza bistaratzean

en: print a list of available modules
eu: inprimatu erabilgarri dauden moduluen zerrenda bat

en: print a list of available modules with extra detail
eu: inprimatu erabilgarri dauden moduluen zerrenda bat xehetasun-maila handiagoaz

en: print help on a specific module (can be combined with --advanced and --help-verbose). Prefix the module name with = for strict matches.
eu: inprimatu modulu jakin bati buruzko laguntza (hauekin konbina daiteke: --advanced eta --help-verbose) Bilaketa zehatza egiteko, jarri = moduluaren izenaren aurretik.

en: no configuration option will be loaded nor saved to config file
eu: ez da konfigurazioko aukerarik kargatuko, ezta config fitxategian gordeko ere

en: reset the current config to the default values
eu: berrezarri balio lehenetsiak uneko config fitxategian

en: use alternate config file
eu: erabili beste config fitxategi bat

en: resets the current plugins cache
eu: uneko pluginen cachea berrezartzen du

en: print version information
eu: inprimatu bertsioari buruzko informazioa

en: core program
eu: programa nagusia

en: Backspace
eu: Atzera-tekla

en: Brightness Down
eu: Jaitsi distira

en: Brightness Up
eu: Igo distira

en: Browser Back
eu: Nabigatzailea atzera

en: Browser Favorites
eu: Nabigatzaileko laster-markak

en: Browser Forward
eu: Nabigatzailea aurrerantz

en: Browser Home
eu: Nabigatzaileko hasiera

en: Browser Refresh
eu: Nabigatzailea freskatu

en: Browser Search
eu: Nabigatzailearen bilatze lana

en: Browser Stop
eu: Nabigatzailea gelditu

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Down
eu: Behera

en: End
eu: Amaiera

en: Enter
eu: Sartu

en: Esc
eu: Esk

en: Home
eu: Etxera

en: Insert
eu: Txertatu

en: Media Angle
eu: Multimediaren angelua

en: Media Audio Track
eu: Multimedia audio-pista

en: Media Forward
eu: Multimedia aurrerantz

en: Media Menu
eu: Multimedia menua

en: Media Next Frame
eu: Multimedia hurrengo fotograma

en: Media Next Track
eu: Multimediaren hurrengo pista

en: Media Play Pause
eu: Multimedia erreproduzitu pausatu

en: Media Prev Frame
eu: Multimedia aurreko fotograma

en: Media Prev Track
eu: Multimedia aurreko pista

en: Media Record
eu: Multimedia grabazioa

en: Media Repeat
eu: Multimedia errepikatu

en: Media Rewind
eu: Multimedia birbobinatu

en: Media Select
eu: Multimedia hautatu

en: Media Shuffle
eu: Multimedia nahasketa

en: Media Stop
eu: Multimedia gelditu

en: Media Subtitle
eu: Multimedia azpititulua

en: Media Time
eu: Multimedia denbora

en: Media View
eu: Multimedia Ikusi

en: Menu
eu: Menua

en: Mouse Wheel Down
eu: Saguaren gurpila behera

en: Mouse Wheel Left
eu: Saguaren gurpila ezkerrera

en: Mouse Wheel Right
eu: Saguaren gurpila eskuinera

en: Mouse Wheel Up
eu: Saguaren gurpila gora

en: Page Down
eu: Orria behera

en: Page Up
eu: Orria gora

en: Pause
eu: Pausarazi

en: Print
eu: Inprimatu

en: Space
eu: Espazioa

en: Tab
eu: Tabuladorea

en: Up
eu: Gora

en: Volume Down
eu: Jaitsi bolumena

en: Volume Mute
eu: Mututu bolumena

en: Volume Up
eu: Igo bolumena

en: Zoom In
eu: Hurbildu zooma

en: Zoom Out
eu: Urrundu zooma

en: Ctrl+
eu: Ktrl+

en: Shift+
eu: Maius+

en: Saving file failed
eu: Huts egin du fitxategia gordetzean

en: Failed to open "%s" for writing
eu: Huts egin du "%s" idazteko irekitzean

en: Cancel
eu: Utzi

en: %s
    Downloading... %s/%s %.1f%% done
eu: %s
    Deskargatzen... %s/%s %% %.1f egina

en: File could not be verified
eu: Ezin izan da fitxategia egiaztatu

en: It was not possible to download a cryptographic signature for the downloaded file "%s". Thus, it was deleted.
eu: Ezin izan da deskargatutako "%s" fitxategirako sinadura kriptografiko bat deskargatu. Beraz, ezabatu egin da.

en: Invalid signature
eu: Sinadura baliogabea

en: The cryptographic signature for the downloaded file "%s" was invalid and could not be used to securely verify it. Thus, the file was deleted.
eu: Deskargatutako "%s" fitxategiaren sinadura kriptografikoa ez zen baliozkoa eta ezin izan da fitxategia segurtasunez egiaztatzeko erabili. Beraz, fitxategia ezabatu egin da.

en: File not verifiable
eu: Fitxategia ezin da egiaztatu

en: It was not possible to securely verify the downloaded file "%s". Thus, it was deleted.
eu: Ezin izan da deskargatutako "%s" fitxategia segurtasunez egiaztatu. Beraz, ezabatu egin da.

en: File corrupted
eu: Fitxategia hondatuta

en: Downloaded file "%s" was corrupted. Thus, it was deleted.
eu: Deskargatutako "%s" fitxategia hondatuta zegoen. Beraz, ezabatu egin da.

en: The new version was successfully downloaded. Do you want to close VLC and install it now?
eu: Bertsio berria ondo deskargatu da. VLC itxi eta orain instalatu nahi duzu?

en: Install
eu: Instalatu

en: Update VLC media player
eu: Eguneratu VLC multimedia-erreproduzigailua

en: Media Library
eu: Multimedia liburutegia

en: Abkhazian
eu: Abkhaziera

en: Afrikaans
eu: Afrikaansa

en: Albanian
eu: Albaniera

en: Amharic
eu: Amharera

en: Arabic
eu: Arabiera

en: Armenian
eu: Armeniera

en: Assamese
eu: Assamera

en: Avestan
eu: Avestera

en: Aymara
eu: Aimara

en: Azerbaijani
eu: Azerbaijanera

en: Basque
eu: Euskara

en: Belarusian
eu: Bielorrusiera

en: Bengali
eu: Bengalera

en: Bosnian
eu: Bosniera

en: Breton
eu: Bretoiera

en: Bulgarian
eu: Bulgariera

en: Burmese
eu: Birmaniera

en: Catalan
eu: Katalana

en: Chechen
eu: Txetxeniera

en: Chinese
eu: Txinera

en: Church Slavic
eu: Elizako eslaviera

en: Chuvash
eu: Chuvashera

en: Cornish
eu: Korniera

en: Corsican
eu: Korsikera

en: Czech
eu: Txekiera

en: Danish
eu: Daniera

en: Dutch
eu: Nederlandera

en: Dzongkha
eu: Bhutanera

en: English
eu: Ingelesa

en: Esperanto
eu: Esperantoa

en: Estonian
eu: Estoniera

en: Faroese
eu: Faroera

en: Fijian
eu: Fijiera

en: Finnish
eu: Finlandiera

en: French
eu: Frantsesa

en: Frisian
eu: Frisiera

en: Georgian
eu: Georgiera

en: German
eu: Alemana

en: Gaelic (Scots)
eu: Gaelikoa (Eskoziakoa)

en: Irish
eu: Irlandera

en: Gallegan
eu: Galiziera

en: Manx
eu: Manxera

en: Greek, Modern
eu: Grekoa, Modernoa

en: Guarani
eu: Guaraniera

en: Gujarati
eu: Gujeratera

en: Hebrew
eu: Hebreera

en: Herero
eu: Hererera

en: Hindi
eu: Hindia

en: Hungarian
eu: Hungariera

en: Icelandic
eu: Islandiera

en: Inuktitut
eu: Inuktituta

en: Indonesian
eu: Indonesiera

en: Inupiaq
eu: Inupiak

en: Italian
eu: Italiera

en: Javanese
eu: Javanera

en: Japanese
eu: Japoniera

en: Greenlandic, Kalaallisut
eu: Groenlandiera

en: Kannada
eu: Kannadera

en: Kashmiri
eu: Kaxmirera

en: Kazakh
eu: Kazakhera

en: Khmer
eu: Khmerera

en: Kikuyu
eu: Kikuyuera

en: Kinyarwanda
eu: Kinyaruanda

en: Kirghiz
eu: Kirgizera

en: Komi
eu: Komiera

en: Korean
eu: Koreera

en: Kuanyama
eu: Kuanyamera

en: Kurdish
eu: Kurduera

en: Lao
eu: Laosera

en: Latin
eu: Latina

en: Latvian
eu: Letoniera

en: Lithuanian
eu: Lituaniera

en: Letzeburgesch
eu: Luxenburgera

en: Macedonian
eu: Mazedoniera

en: Marshall
eu: Marshallera

en: Malayalam
eu: Malayalamera

en: Maori
eu: Maoriera

en: Marathi
eu: Marathera

en: Malay
eu: Malaysiera

en: Malagasy
eu: Malgaxera

en: Maltese
eu: Maltera

en: Moldavian
eu: Moldaviera

en: Mongolian
eu: Mongoliera

en: Nauru
eu: Nauruera

en: Navajo
eu: Navajoa

en: Ndebele, South
eu: Ndebelera, Hegoaldea

en: Ndebele, North
eu: Ndebelera, Iparraldea

en: Nepali
eu: Nepalera

en: Norwegian
eu: Norvegiera

en: Norwegian Nynorsk
eu: Norvegiera (Nynorsk)

en: Norwegian Bokmaal
eu: Norvegiera (Bokmaal)

en: Occitan; Provençal
eu: Okzitaniera; Proventzera

en: Ossetian; Ossetic
eu: Ossetiera

en: Panjabi
eu: Panjabiera

en: Persian
eu: Pertsiera

en: Polish
eu: Poloniera

en: Portuguese
eu: Portugesa

en: Pushto
eu: Pashto

en: Quechua
eu: Kitxua

en: Original audio
eu: Jatorrizko audioa

en: Raeto-Romance
eu: Erretorromaniera

en: Romanian
eu: Errumaniera

en: Rundi
eu: Rundiera

en: Russian
eu: Errusiera

en: Sango
eu: Sangera

en: Sanskrit
eu: Sanskritoa

en: Serbian
eu: Serbiera

en: Croatian
eu: Kroaziera

en: Sinhalese
eu: Sinhalera

en: Slovak
eu: Eslovakiera

en: Slovenian
eu: Esloveniera

en: Northern Sami
eu: Iparraldeko suomiera

en: Samoan
eu: Samoera

en: Sindhi
eu: Sindiera

en: Somali
eu: Somaliera

en: Sotho, Southern
eu: Sothoera, Hegoaldekoa

en: Spanish
eu: Gaztelania

en: Sardinian
eu: Sardiniera

en: Swati
eu: Swatiera

en: Sundanese
eu: Sundanera

en: Swahili
eu: Swahilia

en: Swedish
eu: Suediera

en: Tahitian
eu: Tahitiera

en: Tamil
eu: Tamilera

en: Tatar
eu: Tatarera

en: Telugu
eu: Teluguera

en: Tajik
eu: Tadjikera

en: Tagalog
eu: Tagaloa

en: Thai
eu: Thailandiera

en: Tibetan
eu: Tibetera

en: Tigrinya
eu: Tigrera

en: Tonga (Tonga Islands)
eu: Tongera (Tonga uharteak)

en: Tswana
eu: Tswanera

en: Tsonga
eu: Tsongera

en: Turkish
eu: Turkiera

en: Turkmen
eu: Turkmeniera

en: Twi
eu: Twiera

en: Uighur
eu: Uigurrera

en: Ukrainian
eu: Ukrainiera

en: Urdu
eu: Urduera

en: Uzbek
eu: Uzbekera

en: Vietnamese
eu: Vietnamera

en: Welsh
eu: Galesera

en: Yiddish
eu: Jidisha

en: Zulu
eu: Zuluera

en: Autoscale video
eu: Doitu automatikoki bideoaren tamaina

en: Crop
eu: Moztu

en: Aspect ratio
eu: Aspektu-erlazioa

en: Pass alsa:// to open the default ALSA capture device, or alsa://SOURCE to open a specific device named SOURCE.
eu: Igaro alsa:// zabaltzeko lehenetsitako ALSA kapturatze-gailua edo alsa://SOURCE irekitzeko SOURCE 'ITURRIA' izeneko gailu berezia.

en: ALSA audio capture
eu: ALSA audio-kaptura

en: Attachment
eu: Eranskina

en: Attachment input
eu: Eranskinaren sarrera

en: No Audio Input device found
eu: Ez da audio sarrera-gailurik aurkitu

en: Your Mac does not seem to be equipped with a suitable audio input device.Please check your connectors and drivers.
eu: Ez dirudi Mac ordenagailuak audio sarrera-gailu egokirik duenik. Egiaztatu konektoreak eta kontrolatzaileak.

en: Problem accessing a system resource
eu: Arazoa sistemaren baliabidea atzitzean

en: Please open "System Preferences" -> "Security & Privacy" and allow VLC to access your microphone.
eu: Mesedez, ireki "Sistemaren hobespenak" -> "Segurtasuna eta Pribatutasuna" eta baimendu VLC zure mikrofonoa erabiltzen.

en: AVFoundation Audio Capture
eu: AVFoundation audio-kaptura

en: AVFoundation audio capture module.
eu: AVFoundation audio-kaptura modulua.

en: AVFoundation Video Capture
eu: AVFoundation bideo-kaptura

en: AVFoundation video capture module.
eu: AVFoundation bideo-kaptura modulua.

en: No video devices found
eu: Ez da bideo-gailurik aurkitu

en: Your Mac does not seem to be equipped with a suitable video input device. Please check your connectors and drivers.
eu: Ez dirudi Mac ordenagailuak bideo sarrera-gailu egokirik duenik. Egiaztatu konektoreak eta kontrolatzaileak.

en: Your Mac does not seem to be equipped with a suitable input device. Please check your connectors and drivers.
eu: Ez dirudi Mac ordenagailuak sarrera-gailu egokirik duenik. Egiaztatu konektoreak eta kontrolatzaileak.

en: Please open "System Preferences" -> "Security & Privacy" and allow VLC to access your camera.
eu: Mesedez, ireki "Sistemaren hobespenak" -> "Segurtasuna eta Pribatutasuna" eta baimendu VLC zure kamera erabiltzen.

en: libavformat AVIO access
eu: libavformat AVIO atzipena

en: libavformat AVIO access output
eu: libavformat AVIO irteera atzipena

en: Blu-ray menus
eu: Blu-ray menuak

en: Use Blu-ray menus. If disabled, the movie will start directly
eu: Erabili Blu-ray menuak. Desgaituta badago, filma zuzenean hasiko da

en: Region code
eu: Eskualdearen kodea

en: Blu-Ray player region code. Some discs can be played only with a correct region code.
eu: Blu-Ray erreproduzigailuaren eskualde-kodea. Zenbait disko eskualde-kode zuzenarekin soilik erreproduzi daitezke.

en: Blu-ray Disc support (libbluray)
eu: Blu-ray diskoen euskarria (libbluray)

en: Path doesn't appear to be a Blu-ray
eu: Bide-izena ez dago Blu-ray gisa.

en: This Blu-ray Disc needs a library for AACS decoding, and your system does not have it.
eu: Blu-ray disko honek liburutegi bat behar du AACS deskodeketarako eta zure sistemak ez dauka.

en: Blu-ray Disc is corrupted.
eu: Blu-ray diskoa hondatuta dago.

en: Missing AACS configuration file!
eu: AACS konfigurazio-fitxategia falta da!

en: No valid processing key found in AACS config file.
eu: Ez da baliozko prozesatze-gakorik aurkitu AACS konfigurazio-fitxategian.

en: No valid host certificate found in AACS config file.
eu: Ez da baliozko ostalari-ziurtagiririk aurkitu AACS konfigurazio-fitxategian.

en: AACS Host certificate revoked.
eu: AACS ostalari-ziurtagiria errebokatuta.

en: AACS MMC failed.
eu: Huts egin du AACS MMCak.

en: This Blu-ray Disc needs a library for BD+ decoding, and your system does not have it.
eu: Blu-ray disko honek liburutegi bat behar du BD+ deskodeketarako eta zure sistemak ez dauka.

en: Your system BD+ decoding library does not work. Missing configuration?
eu: Zure sistemako BD+ deskodeketarako liburutegia ez dabil. Konfigurazioa falta da?

en: Java required
eu: Java beharrezkoa

en: This Blu-ray disc requires Java for menus support.%s
    The disc will be played without menus.
eu: Blu-ray disko honek Java behar du menuen euskarrirako.%s
    Diskoa menurik gabe erreproduzituko da.

en: Java was not found on your system.
eu: Ez da Java aurkitu zure sisteman.

en: Failed to start bluray playback. Please try without menu support.
eu: Blu-ray erreprodukzio-hasierak huts egin du. Saiatu menuaren laguntzarik gabe.

en: Blu-ray error
eu: Blu-ray errorea

en: Top Menu
eu: Menu nagusia

en: First Play
eu: Lehenengo erreprodukzioa

en: Audio CD - Track %02i
eu: Audio CDa - %02i pista

en: Audio CD
eu: Audio CDa

en: Audio CD input
eu: Audio CDaren sarrera

en: [cdda:][device][@[track]]
eu: [cdda:][gailua][@[pista]]

en: CDDB Server
eu: CDDB zerbitzaria

en: Address of the CDDB server to use.
eu: Erabili beharreko CDDB zerbitzariaren helbidea.

en: CDDB port
eu: CDDB ataka

en: CDDB Server port to use.
eu: Erabili beharreko CDDB zerbitzariaren ataka.

en: Inputs list
eu: Sarreren zerrenda

en: Comma-separated list of input URLs to concatenate.
eu: Kateatu beharreko URLen komaz bereizitako zerrenda.

en: Concatenation
eu: Kateatzea

en: Concatenated inputs
eu: Kateatutako sarrerak

en: IIDC Digital Camera (FireWire) input
eu: IIDC kamera digitalaren (FireWire) sarrera

en: KDM file
eu: KDM fitxategia

en: Path to Key Delivery Message XML file
eu: Key Delivery Message XML-fitxategirako bidea

en: Digital Cinema Package module
eu: Digital Cinema Package modulua

en: Input card to use
eu: Erabili beharreko sarrera-txartela

en: DeckLink capture card to use, if multiple exist. The cards are numbered from 0.
eu: Erabili beharreko DeckLink kaptura-txartela, hainbat baleude. Txartel-zenbakiak 0tik hasten dira.

en: Desired input video mode. Leave empty for autodetection.
eu: Nahi den bideo-sarrera modua. Utzi hutsik bere kabuz hautemateko.

en: Desired input video mode for DeckLink captures. This value should be a FOURCC code in textual form, e.g. "ntsc".
eu: DeckLink kapturentzat nahi duzun bideo-sarrera modua. Balio honek FOURCC kodea izan behar du itxura testualean, adib. "ntsc".

en: Audio connection
eu: Audio-konexioa

en: Audio connection to use for DeckLink captures. Valid choices: embedded, aesebu, analog. Leave blank for card default.
eu: DeckLink kapturentzat erabili beharreko audio-konexioa. Baliozko aukerak: embedded, aesebu, analog. Utzi hutsik txartelaren lehenespenerako.

en: Audio samplerate (Hz)
eu: Audioaren lagin-emaria (Hz)

en: Audio sampling rate (in hertz) for DeckLink captures. 0 disables audio input.
eu: Audio laginketa ratioa (hertzioetan) DeckLink kapturetarako. 0 zenbakiak audio-sarrera ezgaituko du.

en: Number of audio channels
eu: Audio-kanal kopurua

en: Number of input audio channels for DeckLink captures. Must be 2, 8 or 16. 0 disables audio input.
eu: DeckLink kapturen sarrerako audio kanalen kopurua. Izan behar da 2, 8 edo 16. 0ak audio sarrera ezgaitzen du.

en: Video connection
eu: Bideo-konexioa

en: Video connection to use for DeckLink captures. Valid choices: sdi, hdmi, opticalsdi, component, composite, svideo. Leave blank for card default.
eu: Bideo konexioa DeckLink kapturatan erabiltzeko. Baliozko aukerak: sdi, hdmi, opticalsdi, osagaia, konposatua, S-Video. Utzi hutsik txartelaren lehenespenetarako.

en: Optical SDI
eu: SDI optikoa

en: Component
eu: Osagaia

en: Composite
eu: Konposatua

en: Embedded
eu: Kapsulatua

en: Analog
eu: Analogikoa

en: Aspect ratio (4:3, 16:9). Default assumes square pixels.
eu: Aspektu-erlazioa (4:3, 16:9). Lehenespenez pixel karratuak hartzen dira.

en: Blackmagic DeckLink SDI input
eu: Blackmagic DeckLink SDI sarrera

en: 10 bits
eu: 10 bit

en: Closed captions 1
eu: Itxitako epigrafeak 1

en: Potentially, macOS blocks access to your disc. Please open "System Preferences" -> "Security & Privacy" and allow VLC to access your external media in "Files and Folders" section.
eu: macOS zure diskoa atzitzea blokeatzen egon daiteke. Mesedez, ireki "Sistemaren hobespenak" -> "Segurtasuna eta Pribatutasuna" eta baimendu VLC zure kanpoko euskarriak atzitzen "Fitxategiak eta Karpetak" atalean.

en: Cable
eu: Kablea

en: Antenna
eu: Antena

en: TV
eu: TB

en: FM radio
eu: FM irratia

en: AM radio
eu: AM irratia

en: Video device name
eu: Bideo-gailuaren izena

en: Name of the video device that will be used by the DirectShow plugin. If you don't specify anything, the default device will be used.
eu: DirectShow pluginak erabiliko duen bideo-gailuaren izena. Ezer zehazten ez baduzu, gailu lehenetsia erabiliko da.

en: Audio device name
eu: Audio-gailuaren izena

en: Name of the audio device that will be used by the DirectShow plugin. If you don't specify anything, the default device will be used.
eu: DirectShow pluginak erabiliko duen audio-gailuaren izena. Ezer ez baduzu zehazten, gailu lehenetsia erabiliko da.

en: Video size
eu: Bideoaren tamaina

en: Size of the video that will be displayed by the DirectShow plugin. If you don't specify anything the default size for your device will be used. You can specify a standard size (cif, d1, ...) or <width>x<height>.
eu: DirectShow pluginak erabiliko duen bideoaren tamaina. Ezer zehazten ez baduzu, gailuaren tamaina lehenetsia erabiliko da. Tamaina estandarra (cif, d1, ...) edo <zabalera>x<altuera> zehaztu dezakezu.

en: Picture aspect-ratio n:m
eu: Irudiaren aspektu-erlazioa n:m

en: Define input picture aspect-ratio to use. Default is 4:3
eu: Zehaztu sarrerako irudiaren zer aspektu-erlazio erabili behar den. Lehenetsia 4:3 da

en: Video input chroma format
eu: Bideo-sarreraren krominantzia-formatua

en: Force the DirectShow video input to use a specific chroma format (eg. I420 (default), RV24, etc.)
eu: Behartu DirectShow bideo-sarrerak krominantzia-formatu jakin bat erabiltzea (adibidez, I420 (lehenetsia), RV24, etab.)

en: Video input frame rate
eu: Bideo-sarreraren fotograma-emaria

en: Force the DirectShow video input to use a specific frame rate (eg. 0 means default, 25, 29.97, 50, 59.94, etc.)
eu: Behartu DirectShow bideo-sarrerari fotograma-emaria zehatz bat erabiltzea (adibidez, 0 lehenetsia da, 25, 29.97, 50, 59.94, etab.)

en: Device properties
eu: Gailuaren propietateak

en: Show the properties dialog of the selected device before starting the stream.
eu: Erakutsi hautatutako gailuaren elkarrizketa-koadroaren propietateak transmisio jarraituarekin hasi aurretik.

en: Tuner properties
eu: Sintonizadorearen propietateak

en: Show the tuner properties [channel selection] page.
eu: Erakutsi sintonizadorearen propietateen [kanal-hautapeneko] orria.

en: Tuner TV Channel
eu: Sintonizadorearen TB kanala

en: Set the TV channel the tuner will set to (0 means default).
eu: Konfiguratu sintonizadorea zer TB kanaletan ezarriko den (0 lehenetsia da).

en: Tuner Frequency
eu: Sintonizadorearen maiztasuna

en: This overrides the channel. Measured in Hz.
eu: Honek kanala gainidazten du. Hz-etan neurtua.

en: Video standard
eu: Bideo-estandarra

en: Tuner country code
eu: Sintonizadorearen herrialde-kodea

en: Set the tuner country code that establishes the current channel-to-frequency mapping (0 means default).
eu: Ezarri uneko kanalaren eta maiztasunaren arteko mapatzea ezartzen duen sintonizadorearen herrialde-kodea (0 lehenetsia da).

en: Tuner input type
eu: Sintonizadorearen sarrera mota

en: Select the tuner input type (Cable/Antenna).
eu: Hautatu sintonizadorearen sarrera mota (kablea/antena).

en: Video input pin
eu: Bideo-sarreraren PINa

en: Select the video input source, such as composite, s-video, or tuner. Since these settings are hardware-specific, you should find good settings in the "Device config" area, and use those numbers here. -1 means that settings will not be changed.
eu: Hautatu bideo-sarreraren iturburua, adibidez, konposatua, s-video edo sintonizadorea. Ezarpen hauek hardwarearen araberakoak direnez, ezarpen egokiak aurkitu behar dituzu "Gailuaren konfigurazioa" arean, eta zenbaki horiek hemen erabili. -1 adierazten baduzu, ezarpenak ez dira aldatuko.

en: Audio input pin
eu: Audio-sarreraren PINa

en: Select the audio input source. See the "video input" option.
eu: Hautatu audio-sarreraren iturburua. Ikus "bideo-sarrera" aukera.

en: Video output pin
eu: Bideo-irteeraren PINa

en: Select the video output type. See the "video input" option.
eu: Hautatu bideo-irteera mota. Ikus "bideo-sarrera" aukera.

en: Audio output pin
eu: Audio-irteeraren PINa

en: Select the audio output type. See the "video input" option.
eu: Hautatu audio-irteera mota. Ikus "bideo-sarrera" aukera.

en: AM Tuner mode
eu: AM sintonizadorearen modua

en: AM Tuner mode. Can be one of Default (0), TV (1), AM Radio (2), FM Radio (3) or DSS (4).
eu: AM sintonizadorearen modua. Hauetako bat izan daiteke: Lehenetsia (0), TB (1), AM irratia (2), FM irratia (3) edo DSS (4).

en: Select audio input format with the given number of audio channels (if non 0)
eu: Hautatu adierazitako audio-kanal kopurua duen audio-sarreraren formatua (0 ez bada)

en: Audio sample rate
eu: Audioaren lagin-emaria

en: Select audio input format with the given sample rate (if non 0)
eu: Hautatu adierazitako lagin-emaria duen audio-sarreraren formatua (0 ez bada)

en: Audio bits per sample
eu: Audio-bit lagineko

en: Select audio input format with the given bits/sample (if non 0)
eu: Hautatu adierazitako bit/lagin erlazioa duen audio-sarreraren formatua (0 ez bada)

en: DirectShow input
eu: DirectShow sarrera

en: Capture failed
eu: Kapturak huts egin du

en: No video or audio device selected.
eu: Ez da bideo- edo audio-gailurik hautatu.

en: VLC cannot open ANY capture device. Check the error log for details.
eu: VLCk ezin du kaptura-gailu BAT ERE ireki. Ikus erroreen egunkaria xehetasunak jakiteko.

en: The device you selected cannot be used, because its type is not supported.
eu: Hautatu duzun gailua ezin da erabili, gailu mota hori onartzen ez delako.

en: The capture device "%s" does not support the required parameters.
eu: "%s" kaptura-gailuak ez ditu behar diren parametroak onartzen.

en: Windows networks
eu: Windows sareak

en: libdsm's SMB (Windows network shares) input and browser
eu: libdsm-ren SMB (Windows sareko partekatzeak) sarrera eta arakatzailea

en: libdsm SMB input
eu: libdsm SMB sarrera

en: libdsm NETBIOS discovery module
eu: libdsm NETBIOS aurkikuntza-modulua

en: DVB adapter
eu: DVB moldagailua

en: If there is more than one digital broadcasting adapter, the adapter number must be selected. Numbering starts from zero.
eu: Difusiorako egokigailu bat baino gehiago baldin badago, egokigailu kopurua hautatu beharko da. Zenbakiketa 0tik hasiko da.

en: DVB device
eu: DVB gailua

en: If the adapter provides multiple independent tuner devices, the device number must be selected. Numbering starts from zero.
eu: Egokigailuak hainbat sintonizazio gailu independente eskaintzen baditu, gailu kopurua hautatu beharko. Zenbaketa zerotik hasten da.

en: Do not demultiplex
eu: Ez demultiplexatu

en: Only useful programs are normally demultiplexed from the transponder. This option will disable demultiplexing and receive all programs.
eu: Programa erabilgarriak satelite-errepikagailutik demultiplexatzen dira soilik dira. Aukera honek demultiplexioa desgaituko du eta programa guztiak jaso.

en: Network name
eu: Sarearen izena

en: Unique network name in the System Tuning Spaces
eu: Sare-izen esklusiboa System Tuning Spaces-en

en: Network name to create
eu: Sortu beharreko sarearen izena

en: Create unique name in the System Tuning Spaces
eu: Sortu sare-izen esklusiboa System Tuning Spaces-en

en: Frequency (Hz)
eu: Maiztasuna (Hz)

en: TV channels are grouped by transponder (a.k.a. multiplex) on a given frequency. This is required to tune the receiver.
eu: Telebista-kateak satelite-errepikagailuaren arabera taldekatzen dira maiztasun jakin batean. Hori beharrezkoa da hargailua sintonizatzeko.

en: Modulation / Constellation
eu: Modulazioa / Konstelazioa

en: Layer A modulation
eu: A geruzaren modulazioa

en: Layer B modulation
eu: B geruzaren modulazioa

en: Layer C modulation
eu: C geruzaren modulazioa

en: The digital signal can be modulated according with different constellations (depending on the delivery system). If the demodulator cannot detect the constellation automatically, it needs to be configured manually.
eu: Seinale digitala konstelazio desberdinen arabera modula daiteke (banaketa-sistemaren arabera). Modulatzaileak ezin badu konstelazioa automatikoki hauteman, eskuz konfiguratu beharko da.

en: Symbol rate (bauds)
eu: Ikur-tasa (baudioak)

en: The symbol rate must be specified manually for some systems, notably DVB-C, DVB-S and DVB-S2.
eu: Ikur-tasa sistema batzuetan eskuz zehaztu behar da, aipagarrienak DVB-C, DVB-S eta DVB-S2 dira.

en: Spectrum inversion
eu: Espektroaren ifrentzua

en: If the demodulator cannot detect spectral inversion correctly, it needs to be configured manually.
eu: Demodulagailuak ezin badu zuzen hauteman espektro-alderanzketa, eskuz konfiguratu behar da.

en: FEC code rate
eu: FEC kode-tasa

en: High-priority code rate
eu: Lehentasun altuko kode-tasa

en: Low-priority code rate
eu: Lehentasun baxuko kode-tasa

en: Layer A code rate
eu: A geruzaren kode-tasa

en: Layer B code rate
eu: B geruzaren kode-tasa

en: Layer C code rate
eu: C geruzaren kode-tasa

en: The code rate for Forward Error Correction can be specified.
eu: Forward Error Correction-entzako kode-tasa zehaztu daiteke.

en: Transmission mode
eu: Transmititzeko modua

en: Bandwidth (MHz)
eu: Banda-zabalera (MHz)

en: Guard interval
eu: Zaintza aldia

en: Hierarchy mode
eu: Hierarkia modua

en: DVB-T2 Physical Layer Pipe
eu: Bideo-difusio digital lurrekoa, bigarren belaunaldikoa, PLP, Physical Layer Pipe, konprimitua

en: Layer A segments count
eu: A geruzaren segmentu kopurua

en: Layer B segments count
eu: B geruzaren segmentu kopurua

en: Layer C segments count
eu: C geruzaren segmentu kopurua

en: Layer A time interleaving
eu: A geruzaren denbora-tartekatzea

en: Layer B time interleaving
eu: B geruzaren denbora-tartekatzea

en: Layer C time interleaving
eu: C geruzaren denbora-tartekatzea

en: Stream identifier
eu: Transmisio jarraituko identifikatzailea

en: Pilot
eu: Pilotua

en: Roll-off factor
eu: <i>Roll-off factor</i>; kosinu altxatuaren iragazkia

en: 0.35 (same as DVB-S)
eu: 0.35 (DVB-S-ren berdina)

en: Transport stream ID
eu: Garraio korrontearen IDa

en: Polarization (Voltage)
eu: Polarizazioa (tentsioa)

en: To select the polarization of the transponder, a different voltage is normally applied to the low noise block-downconverter (LNB).
eu: Satelite-errepikagailuaren polarizazioa hautatzeko normalean tentsio desberdina aplikatzen zaio soinu baxuak blokeatzeko bihurgailuari (LNB).

en: Unspecified (0V)
eu: Zehaztugabea (0V)

en: Vertical (13V)
eu: Bertikala (13V)

en: Horizontal (18V)
eu: Horizontala (18V)

en: Circular Right Hand (13V)
eu: Eskuin esku biribildua (13V)

en: Circular Left Hand (18V)
eu: Ezker esku biribildua (18V)

en: High LNB voltage
eu: LNB tentsio handia

en: If the cables between the satellilte low noise block-downconverter and the receiver are long, higher voltage may be required.
    Not all receivers support this.
eu: Satelitearen soinu baxuak blokeatzeko bihurgailuaren eta hargailuaren arteko kableak luzeak badira, tentsio handiagoa eska daiteke.
    Hargailu guztiek ez dute hau onartzen.

en: Local oscillator low frequency (kHz)
eu: Tokiko osziladoreak maiztasun baxua (kHz)

en: Local oscillator high frequency (kHz)
eu: Frekuentzia altuko osziladore lokala (kHz)

en: The downconverter (LNB) will subtract the local oscillator frequency from the satellite transmission frequency. The intermediate frequency (IF) on the RF cable is the result.
eu: Bihurgailuak (LNB) tokiko osziladorearen maiztasuna satelitearen transmisioaren maiztasunetik hartuko du. Emaitza RF kablearen bitarteko maiztasuna (BM) izango da.

en: Universal LNB switch frequency (kHz)
eu: Universal LNB seinalearen, universal low-noise block seinalearen, kommutatze maiztasuna (kHz)

en: If the satellite transmission frequency exceeds the switch frequency, the oscillator high frequency will be used as reference. Furthermore the automatic continuous 22kHz tone will be sent.
eu: Satelitearen transmisio maiztasunak kommutatze maiztasuna gainditzen badu, frekuentzia altuko osziladorea erabiliko da erreferentzia gisa. Gainera,  22 kHz tonu jarrai automatikoa bidaliko da.

en: Continuous 22kHz tone
eu: 22 kHz tonu jarraia

en: A continuous tone at 22kHz can be sent on the cable. This normally selects the higher frequency band from a universal LNB.
eu: 22 kHz tonu jarraia kablez bidali daiteke. Honek normalean maiztasun altueneko banda hautatzen du LNB unibertsaletik.

en: DiSEqC LNB number
eu: DiSEqC LNB zenbakia

en: If the satellite receiver is connected to multiple low noise block-downconverters (LNB) through a DiSEqC 1.0 switch, the correct LNB can be selected (1 to 4). If there is no switch, this parameter should be 0.
eu: Satelite-hargailua soinu baxuak blokeatzeko hargailu (LNB) batera baino gehiagora konektatuta badago DiSEqC 1.0 aldagaiarekin, LNB zuzena hauta daiteke (1etik 4ra). Ez badago kommutagailurik, parametroa 0 izango da.

en: Unspecified
eu: Zehaztu gabea

en: Uncommitted DiSEqC LNB number
eu: DiSEqC LNB zenbaki askea

en: If the satellite receiver is connected to multiple low noise block-downconverters (LNB) through a cascade formed from DiSEqC 1.1 uncommitted switch and DiSEqC 1.0 committed switch, the correct uncommitted LNB can be selected (1 to 4). If there is no uncommitted switch, this parameter should be 0.
eu: Satelite-hargailua soinu baxuak blokeatzeko bihurgailu (LNB) batera baino gehiagora konektatuta badago DiSEqC 1.1 kommutagailu aske eta DiSEqC 1.0 kommutagailu dedikatu teilakatuekin, LNB aske egokia hauta daiteke (1etik 4ra). Ez badago kommutagailu askerik, parametroa 0 izango da.

en: Network identifier
eu: Sareko identifikatzailea

en: Satellite azimuth
eu: Satelitearen azimuta

en: Satellite azimuth in tenths of degree
eu: Satelitearen azimuta gradu hamarrenetan

en: Satellite elevation
eu: Satelitearen igoera

en: Satellite elevation in tenths of degree
eu: Satelitearen igoera gradu hamarrenetan

en: Satellite longitude
eu: Satelitearen longitudea

en: Satellite longitude in tenths of degree. West is negative.
eu: Satelitearen longitudea gradu hamarrenetan. Mendebaldea negatiboa da.

en: Satellite range code
eu: Satelitearen irismen kodea

en: Satellite range code as defined by manufacturer e.g. DISEqC switch code
eu: Satelitearen irismen kodea ekoizleak zehaztua da, adib. DISEqC aldagailu kodea

en: Major channel
eu: Kanal nagusia

en: ATSC minor channel
eu: ATSC 'Advanced Television Systems Committee' kanal txikia

en: Physical channel
eu: Kanal fisikoa

en: Digital Television and Radio
eu: Telebista digitala eta irratia

en: Terrestrial reception parameters
eu: Lurreko seinaleko hartze parametroak

en: DVB-T reception parameters
eu: DVB-T 'Digital Video Broadcasting — Terrestrial' seinalearen hartze parametroak

en: ISDB-T reception parameters
eu: ISDB-T  'Integrated Services Digital Broadcasting - Terrestial' seinalearen hartze parametroak

en: Cable and satellite reception parameters
eu: Kable eta satelite seinalearen hartze parametroak

en: DVB-S2 parameters
eu: DVB-S2 parametroak

en: ISDB-S parameters
eu: ISDB-S parametroak

en: Satellite equipment control
eu: Satelitearen tresneriaren kontrola

en: ATSC reception parameters
eu: ATSC 'Advanced Television Systems Committee' seinalearen hartze parametroak

en: Digital broadcasting
eu: Seinale-difusio digitala

en: The selected digital tuner does not support the specified parameters.
    Please check the preferences.
eu: Hautatutako sintonizadore digitalak ez ditu zehaztutako parametroak onartzen.                          
    Begiratu hobespenak.

en: Digital Video (Firewire/ieee1394) input
eu: Bideo digitalaren (Firewire/ieee1394) sarrera

en: Probe DVB card for capabilities
eu: Probatu DVB txartelaren ahalmenak

en: Some DVB cards do not like to be probed for their capabilities, you can disable this feature if you experience some trouble.
eu: DVB txartel batzuek ez dute onartzen haien ahalmenak probatzea; arazoak badituzu, eginbide hau desaktiba dezakezu.

en: Satellite scanning config
eu: Satelitearen eskaneatze-konfigurazioa

en: Filename of config file in share/dvb/dvb-s.
eu: 'share/dvb/dvb-s'-ko konfigurazio-fitxategiaren fitxategi-izena

en: Scan tuning list
eu: Eskaneatu sintonizazio-zerrenda

en: Filename containing initial scan tuning data.
eu: Hasierako eskaneatzearen sintonizazio-datuak dituen fitxategi-izena.

en: Use NIT for scanning services
eu: Erabili NIT zerbitzuak eskaneatzeko

en: DVB input with v4l2 support
eu: v4l2 onartzen duen DVB sarrera

en: %.1f MHz (%d services)
    ~%s remaining
eu: %.1f MHz (%d zerbitzu)
    ~%s faltan

en: Scanning DVB
eu: DVB analizatzen

en: DVD angle
eu: DVD angelua

en: Default DVD angle.
eu: DVD angelu lehenetsia.

en: Start directly in menu
eu: Hasi zuzenean menuan

en: Start the DVD directly in the main menu. This will try to skip all the useless warning introductions.
eu: Hasi DVDa zuzenean menu nagusian. Sarrerako alferrikako abisu guztiak saltatzen ahaleginduko da.

en: DVD with menus
eu: DVDa menuekin

en: DVDnav Input
eu: DVDnav sarrera

en: DVDnav demuxer
eu: DVDnav demultiplexadorea

en: Playback failure
eu: Erreprodukzioak huts egin du

en: VLC cannot set the DVD's title. It possibly cannot decrypt the entire disc.
eu: VLCk ezin du DVDaren titulua ezarri. Baliteke disko osoa ezin desenkriptatu izatea.

en: DVD without menus
eu: DVDa menurik gabe

en: DVDRead Input (no menu support)
eu: DVDRead sarrera (ez du menurik onartzen)

en: DVDRead could not open the disc "%s".
eu: DVDRead-ek ezin izan du "%s" diskoa ireki.

en: Cannot play a non-UDF mastered DVD.
eu: Ezin da UDF maisurik gabeko DVDa erreproduzitu.

en: DVDRead could not read block %d.
eu: DVDRead-ek ezin izan du %d blokea irakurri.

en: DVDRead could not read %d/%d blocks at 0x%02x.
eu: DVDRead-ek ezin izan ditu %d/%d bloke irakurri hemen: 0x%02x.

en: File input
eu: Fitxategi-sarrera

en: File
eu: Fitxategia

en: Directory
eu: Direktorioa

en: List special files
eu: Zerrendatu fitxategi bereziak

en: Include devices and pipes when listing directories
eu: Sartu gailuak eta hodiak direktorioak zerrendatzean

en: Username
eu: Erabiltzaile-izena

en: Username that will be used for the connection, if no username is set in the URL.
eu: Konexiorako erabiliko den erabiltzaile-izena, URLan halakorik ezarrita ez badago.

en: Password
eu: Pasahitza

en: Password that will be used for the connection, if no username or password are set in URL.
eu: Konexiorako erabiliko den pasahitza, URLan erabiltzaile-izenik edo pasahitzik ezarrita ez badago.

en: FTP account
eu: FTP kontua

en: Account that will be used for the connection.
eu: Konexiorako erabiliko den kontua.

en: FTP authentication
eu: FTP autentifikazioa

en: Please enter a valid login and password for the ftp connexion to %s
eu: Sartu baliozko erabiltzaile-izena eta pasahitza %s ostalariarekin ftp konexioa ezartzeko

en: FTP input
eu: FTP sarrera

en: FTP upload output
eu: FTP kargatze-irteera

en: Network interaction failed
eu: Sareko interakzioak huts egin du

en: VLC could not connect with the given server.
eu: VLC ezin izan da konektatu adierazitako zerbitzariarekin.

en: VLC's connection to the given server was rejected.
eu: VLCren adierazitako zerbitzariarekiko konexioa baztertu egin da.

en: Your account was rejected.
eu: Zure kontua baztertu egin da.

en: Auto re-connect
eu: Konektatu berriro automatikoki

en: Automatically try to reconnect to the stream in case of a sudden disconnect.
eu: Automatikoki saiatu transmisio jarraituarekin berriro konektatzen, bat-batean deskonektatzen bada.

en: HTTP input
eu: HTTP sarrera

en: HTTP authentication
eu: HTTP autentifikazioa

en: Please enter a valid login name and a password for realm %s.
eu: Sartu baliozko saio-hasierako izena eta pasahitza %s domeinurako.

en: HTTPS input
eu: HTTPS sarrera

en: Continuous stream
eu: Etengabeko transmisio jarraitua

en: Keep reading a resource that keeps being updated.
eu: Jarraitu irakurtzen eguneratzen segitzen duen baliabidea.

en: Cookies forwarding
eu: Cookieak birbidaltzea

en: Forward cookies across HTTP redirections.
eu: Birbidali cookieak HTTPS birbideratzeetan zehar.

en: Referrer
eu: Erreferentzia-egilea

en: Provide the referral URL, i.e. HTTP "Referer" (sic).
eu: Hornitu URL erreferentzia-egilea, hau da, HTTPko "Referer" goiburua (sic).

en: User agent
eu: Erabiltzaile-agentea

en: Override the name and version of the application as provided to the HTTP server, i.e. the HTTP "User-Agent". Name and version must be separated by a forward slash, e.g. "FooBar/1.2.3".
eu: Gainidatzi HTTP zerbitzariari emandako aplikazioaren izena eta bertsioa, hau da HTTPren "User-Agent" goiburua. Izenak eta bertsioak aurreranzko barra bidez bereizi behar dira, adib. "FooBar/1.2.3".

en: Dummy
eu: Adibidea

en: Dummy input
eu: Probako sarrera

en: ID
eu: IDa

en: Set the ID of the elementary stream
eu: Ezarri oinarrizko transmisio jarraituaren identifikatzailea

en: Group
eu: Taldekatu

en: Set the group of the elementary stream
eu: Ezarri oinarrizko transmisio jarraituaren taldea

en: Category
eu: Kategoria

en: Set the category of the elementary stream
eu: Ezarri oinarrizko transmisio jarraituaren kategoria

en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: Data
eu: Datuak

en: Set the codec of the elementary stream
eu: Ezarri oinarrizko transmisio jarraituaren kodeka

en: Language of the elementary stream as described by ISO639
eu: Oinarrizko transmisio jarraituaren hizkuntza ISO639-ren arabera

en: Sample rate of an audio elementary stream
eu: Audioaren oinarrizko transmisio jarraituaren lagin-emaria

en: Channels count
eu: Kanal kopurua

en: Channels count of an audio elementary stream
eu: Audioaren oinarrizko transmisio jarraituaren kanal kopurua

en: Width
eu: Zabalera

en: Width of video or subtitle elementary streams
eu: Bideoaren edo azpitituluen oinarrizko transmisio jarraituen zabalera

en: Height
eu: Altuera

en: Height of video or subtitle elementary streams
eu: Bideoaren edo azpitituluen oinarrizko transmisio jarraituen altuera

en: Display aspect ratio
eu: Bistaratzeko aspektu-erlazioa

en: Display aspect ratio of a video elementary stream
eu: Bideoaren oinarrizko transmisio jarraitu baten bistaratzeko aspektu-erlazioa

en: Frame rate of a video elementary stream
eu: Bideoaren oinarrizko transmisio baten fotograma-emaria

en: Callback cookie string
eu: Atzeradeiaren cookie katea

en: Text identifier for the callback functions
eu: Atzeradeiaren funtzioetarako testu-identifikatzailea

en: Callback data
eu: Atzeradeien datuak

en: Data for the get and release functions
eu: Eskuratu eta askatzeko funtzioetarako datuak

en: Get function
eu: Eskuratu funtzioa

en: Address of the get callback function
eu: Eskuratu atzeradeia funtzioaren helbidea

en: Release function
eu: Askatu funtzioa

en: Address of the release callback function
eu: Askatu atzeradeia funtzioaren helbidea

en: Size
eu: Tamaina

en: Size of stream in bytes
eu: Transmisio jarraituaren tamaina bytetan

en: Memory input
eu: Memoria-sarrera

en: Memory stream
eu: Memoriako transmisio jarraitua

en: In-memory stream input
eu: Memoriako transmisio jarraituaren sarrera

en: Pace
eu: Abiadura

en: Read the audio stream at VLC pace rather than Jack pace.
eu: Irakurri audioaren transmisio jarraitua VLCren abiaduran, JACKen abiaduran irakurri beharrean.

en: Auto connection
eu: Konexio automatikoa

en: Automatically connect VLC input ports to available output ports.
eu: Automatikoki konektatu VLCren sarrera-atakak erabilgarri dauden irteera-ataketara.

en: JACK audio input
eu: JACK audio-sarrera

en: JACK Input
eu: JACK sarrera

en: Link #
eu: Esteka #

en: Allows you to set the desired link of the board for the capture (starting at 0).
eu: Ahalbidetzen dizu taulako nahi duzun esteka kapturatzeko prestatzea (0tik hasita)

en: Video ID
eu: Bideoaren IDa

en: Allows you to set the ES ID of the video.
eu: Aukera ematen dizu bideoaren ES IDa ezartzeko.

en: Allows you to force the aspect ratio of the video.
eu: Baimentzen dizu bideoaren itxura ratioa behartzen

en: Audio configuration
eu: Audio-konfigurazioa

en: Allows you to set audio configuration (id=group,pair:id=group,pair...).
eu: Audio-konfigurazioa ezartzea baimentzen dizu (id=taldea,parea:id=taldea,parea...).

en: HD-SDI Input
eu: HD-SDI sarrera

en: Teletext configuration
eu: Teletestuaren konfigurazioa

en: Allows you to set Teletext configuration (id=line1-lineN with both fields).
eu: Teletestuaren konfigurazioa ezartzea baimentzen dizu (id=lerro1-lerroN bi eremuekin).

en: Teletext language
eu: Teletestuaren hizkuntza

en: Allows you to set Teletext language (page=lang/type,...).
eu: Teletestuaren hizkuntza ezartzea baimentzen dizu (orria=hizkuntza/mota,...).

en: SDI Input
eu: SDI sarrera

en: SDI Demux
eu: SDI demultiplexadorea

en: Kasenna RTSP dialect
eu: Kasenna-ren RTSPren dialektoa

en: Kasenna servers use an old and nonstandard dialect of RTSP. With this parameter VLC will try this dialect, but then it cannot connect to normal RTSP servers.
eu: Kasenna zerbitzariek RTSPren dialekto zahar eta ez-estandarra erabiltzen dute. Parametro horrekin VLCk dialekto hori probatuko du, baina ezingo du RTSP zerbitzari normaletara konektatu.

en: WMServer RTSP dialect
eu: WMServer-en RTSPren dialektoa

en: WMServer uses a nonstandard dialect of RTSP. Selecting this parameter will tell VLC to assume some options contrary to RFC 2326 guidelines.
eu: WMServer-ek RTSPren dialekto ez-estandar bat erabiltzen du. Parametro hau hautatuz VLCri esango dio RFC 2326 gida-lerroen aurkako aukera batzuk hartzeko.

en: Sets the username for the connection, if no username or password are set in the url.
eu: Konexiorako erabiltzaile-izena zehazten du, URLan erabiltzaile-izenik edo pasahitzik ezarrita ez badago.

en: Sets the password for the connection, if no username or password are set in the url.
eu: Konexiorako pasahitza zehazten du, URLan erabiltzaile-izenik edo pasahitzik ezarrita ez badago.

en: RTSP frame buffer size
eu: RTSP framebufferraren tamaina

en: RTSP start frame buffer size of the video track, can be increased in case of broken pictures due to too small buffer.
eu: Real Time Streaming Protocol-aren, RTSPren, bideo-pistaren hasierako framebuffer tamaina, handitu egin daiteke irudi hautsiak baldin badaude buffer txikiegiaren ondorioz.

en: RTP/RTSP/SDP demuxer (using Live555)
eu: RTP/RTSP/SDP demultiplexadorea (Live555 erabiltzea)

en: RTSP/RTP access and demux
eu: RTSP/RTP atzipena eta demultiplexadorea

en: Use RTP over RTSP (TCP)
eu: RTP erabili RTSPren gainean (TCP)

en: Client port
eu: Bezeroaren ataka

en: Port to use for the RTP source of the session
eu: Saioaren RTP iturbururako erabili beharreko ataka

en: Force multicast RTP via RTSP
eu: Behartu multidifusioko RTP RTSPren bidez

en: Tunnel RTSP and RTP over HTTP
eu: Pasarazi RTSP eta RTP HTTPen tuneletik

en: HTTP tunnel port
eu: HTTP tunelaren ataka

en: Port to use for tunneling the RTSP/RTP over HTTP.
eu: RTSP/RTP HTTPren tuneletik pasarazteko erabili beharreko ataka.

en: RTSP authentication
eu: RTSP autentifikazioa

en: Please enter a valid login name and a password.
eu: Sartu baliozko saio-hasierako izena eta pasahitza.

en: RTSP connection failed
eu: RTSP konexioak huts egin du

en: Access to the stream is denied by the server configuration.
eu: Zerbitzariaren konfigurazioak ukatu du jariorako sarbidea.

en: Force selection of all streams
eu: Behartu transmisio jarraitu guztiak hautatzea

en: MMS streams can contain several elementary streams, with different bitrates. You can choose to select all of them.
eu: MMS korronteek bit-emari desberdinak dituzten oinarrizko hainbat transmisio jarraitu izan ditzakete. Horiek guztiak hauta ditzakezu.

en: Maximum bitrate
eu: Gehienezko bit-emaria

en: Select the stream with the maximum bitrate under that limit.
eu: Hautatu muga horretatik beherako gehienezko bit-emaria duen transmisio jarraitua.

en: TCP/UDP timeout (ms)
eu: TCP/UDP denbora-muga (ms)

en: Amount of time (in ms) to wait before aborting network reception of data. Note that there will be 10 retries before completely giving up.
eu: Sareak datuak jasotzea bertan behera utzi aurretik itxaron beharreko denbora (ms-tan). Kontuan hartu 10 saiakera egingo direla guztiz amore eman aurretik.

en: Microsoft Media Server (MMS) input
eu: Microsoft Media Server (MMS) sarrera

en: MTP input
eu: MTP sarrera

en: File reading failed
eu: Huts egin du fitxategia irakurtzean

en: VLC could not read the file: %s
eu: VLCk ezin du fitxategi hau irakurri: %s

en: Set NFS uid/guid automatically
eu: Ezarri automatikoki NFSren uid/guid balioak

en: If uid/gid are not specified in the url, VLC will automatically set a uid/gid.
eu: URLan ez badira uid/gid balioak zehazten, VLCk automatikoki ezarriko ditu.

en: NFS input
eu: NFS sarrera

en: NFS operation failed
eu: NFS eragiketak huts egin du

en: Capture the audio stream in stereo.
eu: Kapturatu audio-transmisio jarraitua estereoan.

en: Samplerate
eu: Lagin-emaria

en: Samplerate of the captured audio stream, in Hz (eg: 11025, 22050, 44100, 48000)
eu: Kapturatutako audio-transmisio jarraituaren lagin-emaria, Hz-tan (adibidez: 11025, 22050, 44100, 48000)

en: OSS input
eu: OSS sarrera

en: Pass pulse:// to open the default PulseAudio source, or pulse://SOURCE to open a specific source named SOURCE.
eu: Erabili pulse:// lehenetsitako PulseAudio iturburua irekitzeko edo pulse://ITURBURUA 'ITURBURUA' izeneko iturburu berezia irekitzeko.

en: PulseAudio input
eu: PulseAudio sarrera

en: Encrypted connexion
eu: Zifratutako konexioa

en: Acquisition rate (in fps)
eu: Eskuratze ratioa (zenbat fotograma segundoko)

en: RDP Remote Desktop
eu: RDP urruneko mahaigaina

en: Range
eu: Tartea

en: Bitmask
eu: Bitmaskara

en: RIST input
eu: RIST sarrera

en: RIST maximum packet size (bytes)
eu: RIST paketearen gehienezko tamaina (byte)

en: RIST demux/decode maximum jitter (default is 5ms)
eu: RIST demux/deskodifikazioaren atzerapenen gehienezko gorabehera (5ms da lehenetsia)

en: This controls the maximum jitter that will be passed to the demux/decode chain. The lower the value, the more CPU cycles the algorithm will consume
eu: Honek demux/dekodifikazio katera pasatuko den atzerapenen gorabehera maximoa kontrolatzen du. Zenbat eta balio txikiagoa izan, algoritmoak orduan eta CPU gehiago kontsumituko ditu

en: RIST latency (ms)
eu: RIST atzerapena (ms)

en: RIST nack retry interval (ms)
eu: RIST nack-a berriro bidaltzeko tartea (ms)

en: RIST reorder buffer (ms)
eu: RIST berriro ordenatu buffera (ms)

en: RIST maximum retry count
eu: RIST gehienezko saiakera kopurua

en: RIST nack type, 0 = range, 1 = bitmask. Default is range
eu: RIST nack mota, 0 = tartea, 1 = bitmaskara. Tartea da lehenetsia

en: Disable NACK output packets
eu: Desgaitu NACK irteera paketeak

en: Use this to disable packet recovery
eu: Erabili hau paketeen berreskurapena desgaitzeko

en: Do not check for a valid rtcp message from the encoder
eu: Ez egiaztatu kodetzailearen baliozko rtcp mezurik

en: Send nack messages even when we have not confirmed that the encoder is on our local network.
eu: Bidali mezu hutsak kodetzailea gure sare lokalean dagoela baieztatu ez dugunean ere.

en: RTCP (local) port
eu: RTCP ataka (lokala)

en: RTCP packets will be received on this transport protocol port. If zero, multiplexed RTP/RTCP is used.
eu: RTCP paketeak garraio-protokoloko ataka honetan jasoko dira. Zero bada, multiplexatutako RTP/RTCP erabiltzen da.

en: SRTP key (hexadecimal)
eu: SRTP gakoa (hamaseitarra)

en: RTP packets will be authenticated and deciphered with this Secure RTP master shared secret key. This must be a 32-character-long hexadecimal string.
eu: RTP paketeak autentifikatuak eta deszifratuak izango dira Secure RTP partekatutako giltza maisu sekretuaz. 32 karaktereko kate hexadezimala izan behar du.

en: SRTP salt (hexadecimal)
eu: SRTP gatza (hamaseitarra)

en: Secure RTP requires a (non-secret) master salt value. This must be a 28-character-long hexadecimal string.
eu: Secure RTP-k gatz-balio maisua behar du (ez-sekretua). 28 karaktereko kate hexadezimala izan behar du.

en: Maximum RTP sources
eu: Gehienezko RTP iturburuak

en: How many distinct active RTP sources are allowed at a time.
eu: Aldiko zenbat RTP iturburu aktibo onartzen diren.

en: RTP source timeout (sec)
eu: RTP iturburuaren denbora-muga (seg)

en: How long to wait for any packet before a source is expired.
eu: Pakete batek zenbat denboran itxaron behar duen iturburua iraungi arte.

en: Maximum RTP sequence number dropout
eu: RTP sekuentziaren zenbakiaren gehienezko baztertzea

en: RTP packets will be discarded if they are too much ahead (i.e. in the future) by this many packets from the last received packet.
eu: RTP paketeak baztertu egingo dira jasotako azken paketea baino hainbat pakete aurrerago badoaz.

en: Maximum RTP sequence number misordering
eu: RTP sekuentziaren zenbakiaren gehienezko desordena

en: RTP packets will be discarded if they are too far behind (i.e. in the past) by this many packets from the last received packet.
eu: RTP paketeak baztertu egingo dira jasotako azken paketea baino hainbat pakete atzerago badoaz.

en: RTP payload format assumed for dynamic payloads
eu: Karga dinamikoetan RTP karga formatua

en: This payload format will be assumed for dynamic payload types (between 96 and 127) if it can't be determined otherwise with out-of-band mappings (SDP)
eu: Karga mota dinamikoek (96-127) karga mota hori dutela joko da, ezin bada besterik zehaztu bandatik kanpoko esleipenen (SDP) bidez

en: Real-Time Protocol (RTP) input
eu: Denbora errealeko protokoloaren (RTP) sarrera

en: SDP required
eu: SDP beharrezkoa

en: A description in SDP format is required to receive the RTP stream. Note that rtp:// URIs cannot work with dynamic RTP payload format (%<PRIu8>).
eu: Beharrezkoa da deskribapen bat SDP formatuan, RTP transmisio jarraitua jasotzeko. Kontuan izan rtp:// URIak ez dabiltza RTP karga-dinamiko formatuarekin (%<PRIu8>).

en: Real RTSP
eu: RTSP erreala

en: Connection failed
eu: Konexioak huts egin du

en: VLC could not connect to "%s:%d".
eu: VLC ezin izan da konektatu honekin: "%s:%d".

en: Session failed
eu: Saioak huts egin du

en: The requested RTSP session could not be established.
eu: Eskatutako RTSP saioa ezin izan da ezarri.

en: Receive buffer
eu: Jasotzeko bufferra

en: UDP receive buffer size (bytes)
eu: UDPa jasotzeko bufferraren tamaina (byteak)

en: Request multicast stream
eu: Eskatu multidifusioko transmisio jarraitua

en: Request server to send stream as multicast
eu: Eskatu zerbitzariari transmisio jarraitua multidifusio gisa bidaltzea

en: Host
eu: Ostalaria

en: SAT>IP Receiver Plugin
eu: SAT>IP hargailu plugina

en: Desired frame rate for the capture.
eu: Kapturarako nahi den fotograma-emaria.

en: Capture fragment size
eu: Kaptura zatiaren tamaina

en: Optimize the capture by fragmenting the screen in chunks of predefined height (16 might be a good value, and 0 means disabled).
eu: Optimizatu kaptura pantaila aurrez definitutako altuera duten pusketetan zatituz (16 balio aproposa izan daiteke, eta 0k esan nahi du desgaituta dagoela).

en: Region top row
eu: Eskualdeko goiko errenkada

en: Ordinate of the capture region in pixels.
eu: Kaptura-eskualdearen ordenatua pixeletan.

en: Region left column
eu: Eskualdeko ezker-zutabea

en: Abscissa of the capture region in pixels.
eu: Kaptura-eskualdearen abzisa pixeletan.

en: Capture region width
eu: Kaptura-eskualdearen zabalera

en: Capture region height
eu: Kaptura-eskualdearen altuera

en: Follow the mouse
eu: Jarraitu saguari

en: Follow the mouse when capturing a subscreen.
eu: Jarraitu saguari azpipantaila kapturatzean.

en: Mouse pointer image
eu: Sagu-erakuslearen irudia

en: If specified, will use the image to draw the mouse pointer on the capture.
eu: Zehazten bada, saguaren erakuslea kapturan marrazteko erabiliko du irudia.

en: Display ID
eu: Pantailaren IDa

en: Display ID. If not specified, main display ID is used.
eu: Pantailaren IDa. Ez bada zehazten, pantaila nagusiaren IDa erabiliko da.

en: Screen index
eu: Pantailaren indizea

en: Index of screen (1, 2, 3, ...). Alternative to Display ID.
eu: Pantailaren indizea (1, 2, 3...). Pantailaren IDaren alternatiba.

en: Screen Input
eu: Pantaila-sarrera

en: Screen
eu: Pantaila

en: How many times the screen content should be refreshed per second.
eu: Pantailaren edukia zenbat aldiz freskatu behar den segundoko.

en: Pixel width of the capture region, or 0 for full width
eu: Kaptura-eskualdearen pixel-zabalera, edo 0 zabalera osorako

en: Pixel height of the capture region, or 0 for full height
eu: Kaptura-eskualdearen pixel-altuera, edo 0 altuera osorako

en: Screen capture (with X11/XCB)
eu: Pantaila-kaptura (X11/XCB)

en: Session Description Protocol
eu: Saioaren deskripzio protokoloa

en: SFTP port
eu: SFTP ataka

en: SFTP port number to use on the server
eu: Zerbitzarian erabili beharreko SFTP ataka-zenbakia

en: SFTP input
eu: SFTP sarrera

en: SFTP authentication
eu: SFTP autentifikazioa

en: Please enter a valid login and password for the sftp connexion to %s
eu: Sartu baliozko erabiltzaile-izena eta pasahitza %s(r)ekin sftp konexioa ezartzeko

en: Frame buffer depth
eu: Framebufferraren sakonera

en: Pixel depth of the frame buffer, or zero for XWD file
eu: Framebufferraren pixel-sakonera, edo zero XWD fitxategirako

en: Frame buffer width
eu: Framebufferraren zabalera

en: Pixel width of the frame buffer (ignored for XWD file)
eu: Framebufferraren pixel-zabalera, (ez ikusia XWD fitxategirako)

en: Frame buffer height
eu: Framebufferraren altuera

en: Pixel height of the frame buffer (ignored for XWD file)
eu: Fotograma bufferraren pixel-altuera (ez ikusi egingo da XWD fitxategirako)

en: Frame buffer segment ID
eu: Framebufferraren segmentuaren IDa

en: System V shared memory segment ID of the frame buffer (this is ignored if --shm-file is specified).
eu: System V memoria partekatuko framebufferraren segmentuaren IDa (ez ikusi egingo da --shm-file zehazten bada).

en: Frame buffer file
eu: Framebufferraren fitxategia

en: Path of the memory mapped file of the frame buffer
eu: Framebufferraren mapeatutako fitxategiaren memoriaren bidea

en: XWD file (autodetect)
eu: XWD fitxategia (detekzio automatikoa)

en: 8 bits
eu: 8 bit

en: 15 bits
eu: 15 bit

en: 16 bits
eu: 16 bit

en: 24 bits
eu: 24 bit

en: 32 bits
eu: 32 bit

en: Framebuffer input
eu: Framebufferraren sarrera

en: Shared memory framebuffer
eu: Memoria partekatuko framebufferra

en: Samba (Windows network shares) input
eu: Samba (Windows sareko partekatzeak) sarrera

en: SMB input
eu: SMB sarrera

en: SMB domain
eu: SMB domeinua

en: Domain/Workgroup that will be used for the connection.
eu: Konexiorako erabiliko den domeinua/lantaldea.

en: SMB authentication required
eu: SMB autentifikazioa behar da

en: The computer (%s) you are trying to connect to requires authentication.
    Please provide a username (ideally a domain name using the format DOMAIN;username) and a password.
eu: Konektatzen saiatzen ari zaren ordenagailuak (%s) autentifikazioa eskatzen du.
    Sartu erabiltzaile-izena (ahal bada 'DOMEINUA;erabiltzaile-izena' formatuko domeinu-izenarekin) eta pasahitza.

en: SRT input
eu: SRT sarrera

en: Return poll wait after timeout milliseconds (-1 = infinite)
eu: Itzuli inkesta bidezko itxarotera denbora-muga honen ondoren, milisegundotan (-1 = infinitua)

en: SRT latency (ms)
eu: SRT atzerapena (ms)

en: Password for stream encryption
eu: Transmisio zifraturako pasahitza

en: 16 bytes
eu: 16 byte

en: 24 bytes
eu: 24 byte

en: 32 bytes
eu: 32 byte

en: TCP input
eu: TCP sarrera

en: Time code
eu: Denbora kodea

en: Time code subpicture elementary stream generator
eu: Denbora-kodearen azpiirudiaren oinarrizko transmisio jarraituaren sortzailea

en: UDP Source timeout (sec)
eu: UDP iturburuaren denbora-muga (seg)

en: UDP input
eu: UDP sarrera

en: Reset defaults
eu: Berrezarri lehenetsiak

en: Video capture device
eu: Bideo-kapturako gailua

en: Video capture device node.
eu: Bideo-kapturako gailuaren nodoa.

en: VBI capture device
eu: VBI kapturako gailua

en: The device node where VBI data can be read (for closed captions).
eu: VBI datuak irakur daitezkeen gailu-nodoa (azpitituluetarako).

en: Standard
eu: Estandarra

en: Video standard (Default, SECAM, PAL, or NTSC).
eu: Bideo-estandarra (lehenetsia, SECAM, PAL edo NTSC).

en: Force the Video4Linux2 video device to use a specific chroma format (eg. I420 or I422 for raw images, MJPG for M-JPEG compressed input). Complete list: GREY, I240, RV16, RV15, RV24, RV32, YUY2, YUYV, UYVY, I41N, I422, I420, I411, I410, MJPG
eu: Behartu Video4Linux2 bideo-gailua krominantzia-formatu jakin bat erabiltzera (adibidez, I420 edo I422 irudi gordinetarako, MJPG konprimatutako M-JPEG sarreratarako). Zerrenda osoa: GREY, I240, RV16, RV15, RV24, RV32, YUY2, YUYV, UYVY, I41N, I422, I420, I411, I410, MJPG

en: Input of the card to use (see debug).
eu: Erabili beharreko txartelaren sarrera (ikus arazketa).

en: Audio input
eu: Audio-sarrera

en: Audio input of the card to use (see debug).
eu: Erabili beharreko audio-sarrera (ikus arazketa).

en: The specified pixel resolution is forced (if both width and height are strictly positive).
eu: Zehaztutako pixel bereizmena behartua da (baldin zabaleran eta altueran, bietan, erabat positiboak badira).

en: Maximum frame rate to use (0 = no limits).
eu: Erabili beharreko gehienezko fotograma-emaria (0 = mugarik gabe).

en: Radio device
eu: Irrati-gailua

en: Radio tuner device node.
eu: Irrati sintonizadorearen nodoa.

en: Frequency
eu: Maiztasuna

en: Tuner frequency in Hz or kHz (see debug output).
eu: Sintonizadorearen maiztasuna Hz edo kHz-tan (ikus arazketa-irteera).

en: Audio mode
eu: Audio modua

en: Tuner audio mono/stereo and track selection.
eu: Sintonizadorearen audioa mono/estereo eta pista-hautapena.

en: Reset controls
eu: Berrezarri kontrolak

en: Reset controls to defaults.
eu: Berrezarri kontrolak lehenetsietara.

en: Brightness
eu: Distira

en: Picture brightness or black level.
eu: Irudiaren distira edo beltzen maila.

en: Automatic brightness
eu: Distira automatikoa

en: Automatically adjust the picture brightness.
eu: Doitu automatikoki irudiaren distira.

en: Contrast
eu: Kontrastea

en: Picture contrast or luma gain.
eu: Irudiaren kontrastea edo luma-irabazia.

en: Saturation
eu: Saturazioa

en: Picture saturation or chroma gain.
eu: Irudiaren saturazioa edo krominantzia-irabazia.

en: Hue
eu: Ñabardura

en: Hue or color balance.
eu: Ñabardura edo koloreen balantzea.

en: Automatic hue
eu: Ñabardura automatikoa

en: Automatically adjust the picture hue.
eu: Doitu automatikoki irudiaren ñabardura.

en: White balance temperature (K)
eu: Zurien balantzearen tenperatura (K)

en: White balance temperature as a color temperation in Kelvin (2800 is minimum incandescence, 6500 is maximum daylight).
eu: Zuri oreka berotasuna, kolore baten berotasuna Kelvinetan da (2800 gutxienezko goritasuna da, 6500 gehienezko egun-argia da).

en: Automatic white balance
eu: Zurien balantze automatikoa

en: Automatically adjust the picture white balance.
eu: Doitu automatikoki irudiaren zurien balantzea.

en: Red balance
eu: Gorrien balantzea

en: Red chroma balance.
eu: Krominantzia gorriaren balantzea.

en: Blue balance
eu: Urdinen balantzea

en: Blue chroma balance.
eu: Krominantzia urdinaren balantzea.

en: Gamma adjust.
eu: Gamaren doiketa.

en: Automatic gain
eu: Irabazi automatikoa

en: Automatically set the video gain.
eu: Ezarri automatikoki bideo-irabazia.

en: Gain
eu: Irabazia

en: Picture gain.
eu: Irudi-irabazia.

en: Sharpness
eu: Garbitasuna

en: Sharpness filter adjust.
eu: Garbitasun-iragazkiaren doiketa.

en: Chroma gain
eu: Krominantzia-irabazia

en: Chroma gain control.
eu: Krominantzia-irabaziaren kontrola.

en: Automatic chroma gain
eu: Krominantzia-irabazi automatikoa

en: Automatically control the chroma gain.
eu: Kontrolatu automatikoki krominantzia-irabazia.

en: Power line frequency
eu: Piztu lineako maiztasuna

en: Power line frequency anti-flicker filter.
eu: Piztu anti-flicker iragazkiaren lineako maiztasuna

en: Backlight compensation
eu: Atzeko argiaren konpentsazioa

en: Band-stop filter
eu: Banda gelditzeko iragazkia

en: Cut a light band induced by fluorescent lighting (unit undocumented).
eu: Moztu argi koloreko banda bat argi fluoreszente batek eragindakoa (dokumentatu gabeko unitatea).

en: Horizontal flip
eu: Irauli horizontalki

en: Flip the picture horizontally.
eu: Irauli irudia horizontalki.

en: Vertical flip
eu: Irauli bertikalki

en: Flip the picture vertically.
eu: Irauli irudia bertikalki.

en: Rotate (degrees)
eu: Biratu (graduak)

en: Picture rotation angle (in degrees).
eu: Irudiaren biratze-angelua (gradutan).

en: Color killer
eu: Kolore-hiltzailea

en: Enable the color killer, i.e. switch to black & white picture whenever the signal is weak.
eu: Gaitu kolore-hiltzailea, hau da, aldatu zuri-beltzeko irudira seinalea ahula denean.

en: Color effect
eu: Koloreen efektua

en: Select a color effect.
eu: Hautatu koloreen efektu bat.

en: Black & white
eu: Zuri-beltza

en: Negative
eu: Negatiboa

en: Emboss
eu: Bozeldu

en: Sketch
eu: Zirrimarra

en: Sky blue
eu: Zeru urdina

en: Grass green
eu: Belar berdea

en: Skin whiten
eu: Azal zuritua

en: Vivid
eu: Bizia

en: Audio volume
eu: Audioaren bolumena

en: Volume of the audio input.
eu: Audio-sarreraren bolumena.

en: Audio balance
eu: Audioaren balantzea

en: Balance of the audio input.
eu: Audio-sarreraren balantzea.

en: Bass level
eu: Baxuen maila

en: Bass adjustment of the audio input.
eu: Audio-sarreraren baxuak doitzea.

en: Treble level
eu: Altuen maila

en: Treble adjustment of the audio input.
eu: Audio-sarreraren altuak doitzea.

en: Mute the audio.
eu: Mututu audioa.

en: Loudness mode
eu: Modu ozena

en: Loudness mode a.k.a. bass boost.
eu: Modu ozena, baxuen gorakada izenez ere ezaguna.

en: v4l2 driver controls
eu: v4l2 kontrolatzaile-kontrolak

en: Set the v4l2 driver controls to the values specified using a comma separated list optionally encapsulated by curly braces (e.g.: {video_bitrate=6000000,audio_crc=0,stream_type=3} ). To list available controls, increase verbosity (-vv) or use the v4l2-ctl application.
eu: Ezarri zehaztutako balioak v4l2 kontrolatzailearen kontroletan; balio horiek komaz bereizitako zerrenda batean zehaztu behar dira eta, nahi izanez gero, kortxeteak erabiliz kapsulatu daitezke (adibidez: {video_bitrate=6000000,audio_crc=0,stream_type=3} ). Erabilgarri dauden kontrolak zerrendatzeko, handitu xehetasun-maila (-vv) edo erabili v4l2-ctl aplikazioa.

en: All
eu: Denak

en: Multichannel television sound (MTS)
eu: Kanal anitzeko telebista soinua (MTS)

en: 525 lines / 60 Hz
eu: 525 lerro / 60 Hz

en: 625 lines / 50 Hz
eu: 625 lerro / 50 Hz

en: NTSC M Japan
eu: NTSC M Japon

en: NTSC M South Korea
eu: NTSC M Hego Korea

en: Primary language
eu: Hizkuntza nagusia

en: Secondary language or program
eu: Bigarren hizkuntza edo programa

en: Dual mono
eu: Mono duala

en: Video4Linux input
eu: Video4Linux sarrera

en: Video input
eu: Bideo-sarrera

en: Tuner
eu: Sintonizadorea

en: Controls
eu: Kontrolak

en: Video capture controls (if supported by the device)
eu: Bideo-kapturaren kontrolak (gailuak onartzen badu)

en: Video4Linux compressed A/V input
eu: Bideo4Linux Audio/Bideo sarrera konprimitua

en: Video4Linux radio tuner
eu: Bideo4Linux irrati sintonizadorea

en: VCD input
eu: VCD sarrera

en: [vcd:][device][#[title][,[chapter]]]
eu: [vcd:][gailua][#[titulua][,[kapitulua]]]

en: Support for VDR recordings (http://www.tvdr.de/).
eu: VDR grabazioen laguntza (http://www.tvdr.de/).

en: Chapter offset in ms
eu: Kapituluaren desplazamendua ms-etan

en: Move all chapters. This value should be set in milliseconds.
eu: Mugitu kapitulu guztiak. Balioa milisegundoetan ezarri beharko da.

en: Default frame rate for chapter import.
eu: Lehenetsitako fotograma-emaria kapituluak inportatzeko.

en: VDR recordings
eu: VDR grabazioak

en: VLC could not read the file (%s).
eu:  VLCk ezin du (%s) fitxategia irakurri.

en: VLC could not open the file "%s" (%s).
eu:  VLCk ezin du "%s" (%s) fitxategia ireki.

en: VDR Cut Marks
eu: VDR -Voice Digitization Rate- mozketa markak

en: Start
eu: Hasiera

en: X.509 Certificate Authority
eu: X.509 ziurtagiri-emailea

en: Certificate of the Authority to verify server's against
eu: Agintarien ziurtagiria zerbitzarien egiaztapenetarako

en: X.509 Certificate Revocation List
eu: X.509 ziurtagirien errebokatze-zerrenda

en: List of revoked servers certificates
eu: Errebokatutako ziurtagiri-zerbitzarien zerrenda

en: X.509 Client certificate
eu: X.509 bezero-ziurtagiria

en: Certificate for client authentication
eu: Bezeroak autentifikatzeko ziurtagiria

en: X.509 Client private key
eu: X.509 bezeroaren gako pribatua

en: Private key for authentication by certificate
eu: Ziurtagiri bidez autentifikatzeko gako pribatua

en: RGB chroma (RV32, RV24, RV16, RGB2)
eu: RGB krominantzia (RV32, RV24, RV16, RGB2)

en: Compression level
eu: Konpresio-maila

en: Transfer compression level from 0 (none) to 9 (max)
eu: Eskualdaketa konpresio maila 0-tik (ezer ez) 9-ra (max.)

en: Image quality
eu: Irudiaren kalitatea

en: Image quality 1 to 9 (max)
eu: Irudiaren kalitatea 1etik 9ra (max)

en: VNC client access
eu: VNC bezeroaren sarbidea

en: Loopback mode
eu: Atzera-begizta modua

en: Record an audio rendering endpoint.
eu: Grabatu audio-errendatzearen amaiera-puntua.

en: Windows Audio Session API input
eu: Windows Audio Session API sarrera

en: Dummy stream output
eu: Transmisio jarraituaren irteeraren adibidea

en: Keep existing file
eu: Mantendu lehendik dagoen fitxategia

en: Overwrite
eu: Gainidatzi

en: The output file already exists. If recording continues, the file will be overridden and its content will be lost.
eu: Irteera-fitxategia lehendik ere badago. Grabazioak jarraitzen badu, fitxategia indargabetu eta bere edukia galdu egingo da.

en: Overwrite existing file
eu: Gainidatzi dagoen fitxategia

en: If the file already exists, it will be overwritten.
eu: Fitxategia lehendik ere badago, gainidatzi egingo da.

en: Append to file
eu: Erantsi fitxategiari

en: Append to file if it exists instead of replacing it.
eu: Erantsi fitxategiari baldin badago, ordeztu beharrean.

en: Format time and date
eu: Orduaren eta dataren formatua

en: Perform ISO C time and date formatting on the file path
eu: Egin ISO C ordua eta eguna formateatzea fitxategiranzko bidean

en: Synchronous writing
eu: Idazketa sinkronoa

en: Open the file with synchronous writing.
eu: Ireki fitxategia idazketa sinkronoarekin.

en: File stream output
eu: Fitxategiaren transmisio jarraituaren irteera

en: Username that will be requested to access the stream.
eu: Transmisio jarraitua atzitzeko eskatuko den erabiltzaile-izena.

en: Password that will be requested to access the stream.
eu: Transmisio jarraitua atzitzeko eskatuko den pasahitza.

en: MIME returned by the server (autodetected if not specified).
eu: MIME (detektatu automatikoki zehazten ez bada).

en: Use the Metacube protocol. Needed for streaming to the Cubemap reflector.
eu: Erabili Metacube protokoloa. Beharrezkoa da Cubemap islagailua modu jarraituan transmititzeko.

en: HTTP stream output
eu: HTTP transmisio jarraituaren irteera

en: Segment length
eu: Segmentuaren luzera

en: Length of TS stream segments
eu: TS transmisio-jarraituko segmentuen luzera

en: Split segments anywhere
eu: Bereizi segmentuak edonon

en: Don't require a keyframe before splitting a segment. Needed for audio only.
eu: Fotograma-gakorik ez da beharrezkoa segmentu bat zatitu aurretik. Audiorako da soilik beharrezkoa.

en: Number of segments
eu: Segmentu kopurua

en: Number of segments to include in index
eu: Indizean sartzeko segmentu kopurua

en: Allow cache
eu: Baimendu cachea

en: Add EXT-X-ALLOW-CACHE:NO directive in playlist-file if this is disabled
eu: Gehitu EXT-X-ALLOW-CACHE:NO direktiba erreprodukzio-zerrendan desgaituta badago.

en: Index file
eu: Indize-fitxategia

en: Path to the index file to create
eu: Sortu beharreko indize-fitxategirako bidea

en: Full URL to put in index file
eu: Indize-fitxategian jartzeko URL osoa

en: Full URL to put in index file. Use #'s to represent segment number
eu: Indize-fitxategian jartzeko URL osoa. Erabili # karaktereak segmentu-zenbakia errepresentatzeko

en: Delete segments
eu: Ezabatu segmentuak

en: Delete segments when they are no longer needed
eu: Ezabatu segmentuak gehiago behar ez direnean

en: Use muxers rate control mechanism
eu: Erabili multiplexadoreen tasa-kontrolerako mekanismoa

en: AES key URI to place in playlist
eu: AES gakoaren URIa, erreprodukzio-zerrendan ordezkatzeko

en: AES key file
eu: AES gako-fitxategia

en: File containing the 16 bytes encryption key
eu: 16 byteko zifratze-gakoa duen fitxategia

en: File where vlc reads key-uri and keyfile-location
eu: Fitxategi honetan irakurtzen ditu VLC-k gakoaren URIa eta gako-fitxategiaren kokalekua

en: File is read when segment starts and is assumed to be in format: key-uri\nkey-file. File is read on the segment opening and values are used on that segment.
eu: Fitxategia segmentua hasterakoan irakurriko da eta formatu honetan dagoela onartuko da: key-uri\nkey-file. Fitxategia irekitako segmentuan irakurriko da eta balioak segmentu horretan erabiliko dira.

en: Use randomized IV for encryption
eu: Erabili ausazko IV zifratzeko

en: Generate IV instead using segment-number as IV
eu: Sortu IVa, segmentu-zenbakia IV gisa erabili beharrean

en: Number of first segment
eu: Lehenengo segmentuaren izena

en: The number of the first segment generated
eu: Sortutako lehenengo segmentuaren izena

en: HTTP Live streaming output
eu: HTTP zuzeneko transmisio-jarraituaren irteera

en: RIST data output caching size (ms)
eu: RIST datuen irteerako cachearen tamaina (ms)

en: Having this cache will guarantee that the packets going out are delivered at a spacing determined by the chain timestamps thus ensuring a near jitter free output. Be aware that this setting will also add to the overall latency of the stream.
eu: Cachea edukitzeak kanpora ateratzen diren paketeak katearen denbora-zigiluek zehaztutako tarte batean entregatuko direla bermatuko du eta horrela ia atzerapen-gorabeherarik gabeko irteera bermatuko da. Kontuan izan ezarpen honek korrontearen latentzia orokorra ere gehituko duela.

en: RIST retry-buffer queue size (ms)
eu: RIST berriro saiatzeko buffer ilararen tamaina (ms)

en: This must match the buffer size (latency) configured on the server side. If you are not sure, leave the default of 0 which will set it the maximum value and will use about 100MB of RAM
eu: Zerbitzari aldean konfiguratutako buffer tamainarekin (latentzia) bat etorri behar du. Ziur ez bazaude, utzi 0 lehenetsia. Horrek balio maximoa ezarriko dio eta 100 MB RAM inguru erabiliko ditu

en: SSRC used in RTP output (default is random, i.e. 0)
eu: RTP irteeran erabiltzen den SSRC (lehenetsia ausazkoa da, hau da, 0)

en: Use this setting to specify a known SSRC for the RTP header. This is only useful if your receiver acts on it. When using VLC as receiver, it is not.
eu: Erabili ezarpen hau RTP goibururako SSRC ezaguna zehazteko. Hau erabilgarria da zure hartzaileak horretan jarduten badu. VLC hartzaile gisa erabiltzean, ez da horrela.

en: Stream name
eu: Transmisio jarraituaren izena

en: This Stream name will be sent to the receiver using the rist RTCP channel
eu: Korronte izen hau hartzaileari bidaliko zaio rist RTCP kanala erabiliz

en: RIST stream output
eu: RIST fluxuaren irteera

en: RIST target packet size (bytes)
eu: RIST helburu pakete tamaina (byteak)

en: Name to give to this stream/channel on the shoutcast/icecast server.
eu: Transmisio jarraitu/Kanal honi shoutcast/icecast zerbitzarian jarri behar zaion izena.

en: Stream description
eu: Transmisio jarraituaren deskribapena

en: Description of the stream content or information about your channel.
eu: Transmisio jarraituaren edukiaren deskribapena edo kanalari buruzko informazioa.

en: Stream MP3
eu: MP3 modu jarraituan transmititu

en: You normally have to feed the shoutcast module with Ogg streams. It is also possible to stream MP3 instead, so you can forward MP3 streams to the shoutcast/icecast server.
eu: Normalean shoutcast modulua Ogg transmisio jarraituekin erabili behar duzu. Halaber, horren ordez MP3 modu jarraituan transmiti dezakezu eta, ondorioz, MP3 transmisio jarraituak bidali ahal izango dituzu shoutcast/icecast zerbitzarira.

en: Genre description
eu: Generoaren deskribapena

en: Genre of the content.
eu: Edukiaren generoa.

en: URL description
eu: URLaren deskribapena

en: URL with information about the stream or your channel.
eu: Transmisio jarraituari edo kanalari buruzko informazioa duen URLa.

en: Bitrate information of the transcoded stream.
eu: Transkodetutako transmisio jarraituari buruzko bit-emariaren informazioa.

en: Samplerate information of the transcoded stream.
eu: Transkodetutako transmisio jarraituari buruzko lagin-emariaren informazioa.

en: Number of channels
eu: Kanal kopurua

en: Number of channels information of the transcoded stream.
eu: Transkodetutako transmisio jarraituaren kanal kopuruaren informazioa.

en: Ogg Vorbis Quality
eu: Ogg Vorbis kalitatea

en: Ogg Vorbis Quality information of the transcoded stream.
eu: Transkodetutako transmisio jarraituaren Ogg Vorbis kalitatearen informazioa.

en: Stream public
eu: Transmisio jarraitu publikoa

en: Make the server publicly available on the 'Yellow Pages' (directory listing of streams) on the icecast/shoutcast website. Requires the bitrate information specified for shoutcast. Requires Ogg streaming for icecast.
eu: Zerbitzaria edonorentzako erabilgarri jarri 'Orri horietan' (transmisio jarraituen direktorio-zerrendan), icecast/shoutcast webgunean. Bit-emariaren informazioa zehaztea eskatzen du shoutcast-erako. Ogg transmisio jarraitua eskatzen du icecast-erako.

en: IceCAST output
eu: IceCAST irteera

en: SRT stream output
eu: SRT transmisio jarraituaren irteera

en: Caching value (ms)
eu: Cache-balioa (ms)

en: Default caching value for outbound UDP streams. This value should be set in milliseconds.
eu: Bidalitako UDP transmisio jarraituetarako cache-balio lehenetsia. Balio hori milisegundotan zehaztu behar da.

en: Group packets
eu: Taldekatu paketeak

en: Packets can be sent one by one at the right time or by groups. You can choose the number of packets that will be sent at a time. It helps reducing the scheduling load on heavily-loaded systems.
eu: Paketeak banan-banan bidal daitezke une egokian, edo taldeka bidal daitezke. Aldiko bidaliko den pakete kopurua hauta dezakezu. Zama handia duten sistemetan programazio-zama arintzen laguntzen du.

en: UDP stream output
eu: UDP transmisio jarraituaren irteera

en: ARM NEON video chroma conversions
eu: ARM NEON bideoaren krominantzia-bihurketak

en: ARM NEON audio volume
eu: ARM NEON audioaren bolumena

en: ARM NEON video chroma YUV->RGBA
eu: ARM NEON bideoaren krominantzia YUV->RGBA

en: Defines if BarGraph information should be sent
eu: Barra-grafikoaren informazioa bidali behar den zehazten du

en: Defines if BarGraph information should be sent. 1 if the information should be sent, 0 otherwise (default 1).
eu: Barra-grafikoaren informazioa bidali behar den zehazten du. 1 informazioa bidali behar bada, bestela 0 (lehenetsia 1).

en: Sends the barGraph information every n audio packets
eu: Barra-grafikoaren informazioa bidaltzen du n audio-paketeko

en: Defines how often the barGraph information should be sent. Sends the barGraph information every n audio packets (default 4).
eu: Barra-grafikoaren informazioa zer maiztasunekin bidali behar den zehazten du. Barra-grafikoaren informazioa bidaltzen du n audio-paketeko (lehenetsia 4).

en: Defines if silence alarm information should be sent
eu: Alarma isilaren informazioa bidali behar den zehazten du

en: Defines if silence alarm information should be sent. 1 if the information should be sent, 0 otherwise (default 1).
eu: Alarma isilaren informazioa bidali behar den zehazten du. 1 informazioa bidali behar bada, bestela 0 (lehenetsia 1).

en: Time window to use in ms
eu: Ms-etan erabili beharreko denbora-leihoa

en: Time Window during when the audio level is measured in ms for silence detection. If the audio level is under the threshold during this time, an alarm is sent (default 5000).
eu: Audio-maila zer denbora-leihotan neurtzen den ms-tan, isiltasuna detektatzeko. Audio-maila atalasearen azpitik badago denbora horretan, alarma bat bidaltzen da (lehenetsia 5000).

en: Minimum Audio level to raise the alarm
eu: Alarma jotzeko gutxieneko audio-maila

en: Threshold to be attained to raise an alarm. If the audio level is under the threshold during this time, an alarm is sent (default 0.1).
eu: Alarma jotzeko zer atalasetara iritsi behar duen. Audio-maila atalasearen azpitik badago denbora horretan, alarma bat bidaltzen da (lehenetsia 0,1).

en: Time between two alarm messages in ms
eu: Bi alarma-mezuen arteko denbora ms-tan

en: Time between two alarm messages in ms. This value is used to avoid alarm saturation (default 2000).
eu: Bi alarma-mezuen arteko denbora ms-tan. Balio hau alarma-saturazioa saihesteko erabiltzen da (lehenetsia 2000).

en: Audio part of the BarGraph function
eu: Barra-grafikoaren funtzioaren audioaren zatia

en: Audiobar Graph
eu: Audio-barra grafikoa

en: Simple decoder for Dolby Surround encoded streams
eu: Deskodetzaile sinplea Dolby Surround kodetutako transmisio jarraituetarako

en: Dolby Surround decoder
eu: Dolby Surround deskodetzailea

en: This effect gives you the feeling that you are standing in a room with a complete 7.1 speaker set when using only a headphone, providing a more realistic sound experience. It should also be more comfortable and less tiring when listening to music for long periods of time.
    It works with any source format from mono to 7.1.
eu: Efektu honek 7.1 bozgorailu multzo bat daukan gela batean zutik zaudela sentiarazten dizu, aurikularrak bakarrik erabiltzen ari zaren arren; horrela, soinu-esperientzia errealistagoa izango duzu. Denbora luzean musika entzuteko erosoagoa da eta ez da hain nekagarria.
    Mono eta 7.1 arteko edozein iturburu-formaturekin funtzionatzen du.

en: Characteristic dimension
eu: Dimentsio bereizgarria

en: Distance between front left speaker and listener in meters.
eu: Aurreko ezkerreko bozgorailuaren eta entzulearen arteko distantzia metrotan.

en: Compensate delay
eu: Konpentsatu atzerapena

en: The delay which is introduced by the physical algorithm may sometimes be disturbing for the synchronization between lips-movement and speech. In case, turn this on to compensate.
eu: Algoritmo fisikoak sortzen duen atzerapenak batzuetan eragozpenak sortzen ditu ezpain-mugimenduen eta hizketaren arteko sinkronizazioan. Hori gertatzen bada, aktibatu hau konpentsatzeko.

en: No decoding of Dolby Surround
eu: Dolby Surround-en deskodeketarik ez

en: Dolby Surround encoded streams won't be decoded before being processed by this filter. Enabling this setting is not recommended.
eu: Dolby Surround-en bidez kodetutako transmisio jarraituak ez dira kodetuko iragazki honen bidez prozesatu aurretik. Ez da gomendatzen ezarpen hau gaitzea.

en: Headphone virtual spatialization effect
eu: Aurikularraren espazializazio birtualaren efektua

en: Headphone effect
eu: Aurikularraren efektua

en: Use downmix algorithm
eu: Erabili nahasketa-murrizketako algoritmoa

en: This option selects a stereo to mono downmix algorithm that is used in the headphone channel mixer. It gives the effect of standing in a room full of speakers.
eu: Aukera honek estereotik monora igarotzeko nahasketa-murrizketako algoritmo bat hautatzen du, aurikularraren kanal-nahastailean erabiltzeko. Bozgorailuz betetako gela batean zutik zaudela sentiarazten du.

en: Select channel to keep
eu: Hautatu mantendu beharreko kanala

en: This option silences all other channels except the selected channel.
eu: Aukera honek hautatutako kanala ez beste kanal guztiak isilarazten ditu.

en: Rear left
eu: Atzeko ezkerrekoa

en: Rear right
eu: Atzeko eskuinekoa

en: Low-frequency effects
eu: Frekuentzia baxuko efektuak

en: Side left
eu: Alboko ezkerrekoa

en: Side right
eu: Alboko eskuinekoa

en: Rear center
eu: Atzeko erdikoa

en: Stereo to mono downmixer
eu: Estereotik monorako murrizgailua

en: Audio channel remapper
eu: Audio-kanal birmapatzailea

en: Audio filter for simple channel mixing
eu: Kanal-nahaste soilerako audio-iragazkia

en: HRTF file for the binauralization
eu: HRTF fitxategia biauralizaziorako

en: Custom HRTF (Head-related transfer function) file in the SOFA format.
eu: SOFA formatudun HRFT (Head-related transform function) fitxategi pertsonalizatua.

en: Headphones mode (binaural)
eu: Aurikularren modua (biaurala)

en: If the output is stereo, render ambisonics with the binaural decoder.
eu: Irteera estereoa bada, errendatu anbisonikoak deskodetzaile biauralarekin.

en: Ambisonics renderer and binauralizer
eu: Anbisonikoen errendatzailea eta biauralizatzailea

en: Binauralizer
eu: Biauralizatzailea

en: Audio filter for trivial channel mixing
eu: Kanal-nahaste tribialerako audio-iragazkia

en: Sound Delay
eu: Soinu-atzerapena

en: Delay
eu: Atzerapena

en: Add a delay effect to the sound
eu: Gehitu atzerapen-efektua soinuari

en: Delay time
eu: Atzerapen-denbora

en: Time in milliseconds of the average delay. Note average
eu: Atzerapenak batez beste iraungo duen denbora milisegundotan. Kontuan izan batez bestekoa dela

en: Sweep Depth
eu: Ekortze-sakonera

en: Time in milliseconds of the maximum sweep depth. Thus, the sweep range will be delay-time +/- sweep-depth.
eu: Gehienezko ekortze-sakoneraren iraupena milisegundotan. Hala, ekortzearen barrutia atzerapen-denbora +/- ekortze-sakonera izango da.

en: Sweep Rate
eu: Ekortze-emaria

en: Rate of change of sweep depth in milliseconds shift per second of play
eu: Ekortze-sakoneraren aldaketa-emaria milisegundotan, erreproduzitutako segundoko

en: Feedback gain
eu: Atzeraelikaduraren irabazia

en: Gain on Feedback loop
eu: Atzeraelikadurako begiztaren irabazia

en: Wet mix
eu: Nahasketa bustia

en: Level of delayed signal
eu: Atzeratutako seinalearen maila

en: Dry Mix
eu: Nahasketa lehorra

en: Level of input signal
eu: Sarrerako seinalearen maila

en: RMS/peak
eu: RMS/gailurra

en: Set the RMS/peak.
eu: Ezarri RMS/gailurra.

en: Attack time
eu: Erreakzio denbora

en: Set the attack time in milliseconds.
eu: Ezarri erreakzio denbora milisegundoetan.

en: Release time
eu: Askatze denbora

en: Set the release time in milliseconds.
eu: Ezarri askatze denbora milisegundoetan.

en: Threshold level
eu: Atalase-maila

en: Set the threshold level in dB.
eu: Ezarri atalase-maila dB-tan.

en: Ratio
eu: Erlazioa

en: Set the ratio (n:1).
eu: Ezarri erlazioa (n:1).

en: Knee radius
eu: Knee erradioa

en: Set the knee radius in dB.
eu: Ezarri knee erradioa dB-tan.

en: Makeup gain
eu: Dezibelioen hazkundea

en: Set the makeup gain in dB (0 ... 24).
eu: Ezarri dezibelioen hazkundea, dB (0 ... 24).

en: Compressor
eu: Konprimatzailea

en: Dynamic range compressor
eu: Barruti dinamikoko konprimatzailea

en: Audio filter for PCM format conversion
eu: PCM formatu-bihurketarako audio-iragazkia

en: Audio filter for A/52/DTS->S/PDIF encapsulation
eu: A/52->S/PDIF kapsulatzerako audio-iragazkia

en: Equalizer preset
eu: Ekualizadorearen aurrezarpena

en: Preset to use for the equalizer.
eu: Ekualizadorean erabiltzeko aurrezarpena.

en: Bands gain
eu: Banden irabazia

en: Don't use presets, but manually specified bands. You need to provide 10 values between -20dB and 20dB, separated by spaces, e.g. "0 2 4 2 0 -2 -4 -2 0 2".
eu: Ez erabili aurrezarpenak, eskuz zehaztutako bandak baizik. -20dB eta 20dB bitarteko 10 balio adierazi behar dituzu, zuriunez bereizita; adibidez, "0 2 4 2 0 -2 -4 -2 0 2".

en: Use VLC frequency bands
eu: Erabili VLC maiztasun bandak

en: Use the VLC frequency bands. Otherwise, use the ISO Standard frequency bands.
eu: Erabili VLC maiztasun bandak. Bestela, erabili ISO estandar maiztasun bandak.

en: Two pass
eu: Bi aldiz

en: Filter the audio twice. This provides a more intense effect.
eu: Iragazi audioa bi aldiz. Honek efektu sendoagoa eskaintzen du.

en: Global gain
eu: Irabazi globala

en: Set the global gain in dB (-20 ... 20).
eu: Ezarri irabazi globala dB-tan (-20 ... 20).

en: Equalizer with 10 bands
eu: 10 bandako ekualizadorea

en: Equalizer
eu: Ekualizadorea

en: Flat
eu: Laua

en: Classical
eu: Klasikoa

en: Full bass
eu: Baxuak

en: Full bass and treble
eu: Baxuak eta altuak

en: Full treble
eu: Altuak

en: Large Hall
eu: Areto handia

en: Live
eu: Zuzenean

en: Party
eu: Jaia

en: Soft rock
eu: Rock leuna

en: Gain multiplier
eu: Irabaziaren biderkatzailea

en: Increase or decrease the gain (default 1.0)
eu: Handiagotu edo txikiagotu dezibelioen hazkundea (lehenetsita 1,0)

en: Gain control filter
eu: Dezibelioen hazkundea kontrolatzeko iragazkia

en: Karaoke
eu: Karaokea

en: Simple Karaoke filter
eu: Karaoke iragazki sinplea

en: Number of audio buffers
eu: Audio-bufferren kopurua

en: This is the number of audio buffers on which the power measurement is made. A higher number of buffers will increase the response time of the filter to a spike but will make it less sensitive to short variations.
eu: Honek energia-neurketa zenbat audio-bufferretan egiten den adierazten du. Buffer kopuru handiagoak iragazkiaren erantzun-denbora handituko du erpinetan, baina ez da hain sentikorra izango aldaketa laburretara.

en: Maximal volume level
eu: Gehienezko bolumen-maila

en: If the average power over the last N buffers is higher than this value, the volume will be normalized. This value is a positive floating point number. A value between 0.5 and 10 seems sensible.
eu: Azken N bufferren batez besteko energia balio hau baino handiagoa bada, bolumena normalizatu egingo da. Balio hau hamartarrak dituen zenbaki positibo bat da. 0.5 eta 10 arteko balioak egokiak dira.

en: Volume normalizer
eu: Bolumen-normalizatzailea

en: Parametric Equalizer
eu: Ekualizadore parametrikoa

en: Low freq (Hz)
eu: Maiztasun txikia (Hz)

en: Low freq gain (dB)
eu: Maiztasun txikiaren irabazia (dB)

en: High freq (Hz)
eu: Maiztasun handia (Hz)

en: High freq gain (dB)
eu: Maiztasun handiaren irabazia (dB)

en: Freq 1 (Hz)
eu: 1 maiztasuna (Hz)

en: Freq 1 gain (dB)
eu: 1 maiztasunaren irabazia (dB)

en: Freq 1 Q
eu: 1 maizt Q

en: Freq 2 (Hz)
eu: 2 maiztasuna (Hz)

en: Freq 2 gain (dB)
eu: 2 maiztasunaren irabazia (dB)

en: Freq 2 Q
eu: 2 maizt Q

en: Freq 3 (Hz)
eu: 3 maiztasuna (Hz)

en: Freq 3 gain (dB)
eu: 3 maiztasunaren irabazia (dB)

en: Freq 3 Q
eu: 3 maizt Q

en: Audio filter for band-limited interpolation resampling
eu: Bandaz mugatutako interpolazioaren birlaginketarako audio-iragazkia

en: Resampling quality
eu: Birlaginketaren kalitatea

en: Resampling quality, from worst to best
eu: Birlaginketaren kalitatea, txarrenetik onenera

en: SoX Resampler
eu: SoX birlagingailua

en: Speex resampler
eu: Speex birlagingailua

en: Sample rate converter type
eu: Lagin-emari bihurtzaile mota

en: Different resampling algorithms are supported. The best one is slower, while the fast one exhibits low quality.
eu: Birlaginketa algoritmo ezberdinak onartzen ditu. Hoberena mantsoagoa da, eta azkarrak kalitate apala du.

en: Sinc function (best quality)
eu: Sinc funtzioa (kalitaterik onena)

en: Sinc function (medium quality)
eu: Sinc funtzioa (kalitate ertaina)

en: Sinc function (fast)
eu: Sinc funtzioa (azkarra)

en: Zero Order Hold (fastest)
eu: Zero Order Hold (azkarrena)

en: Linear (fastest)
eu: Lineala (azkarrena)

en: SRC resampler
eu: SRC birlagingailua

en: Secret Rabbit Code (libsamplerate) resampler
eu: Secret Rabbit Code birlaginketa (libsamplerate)

en: Nearest-neighbor audio resampler
eu: Auzo hurbilenaren audio-birlaginketa

en: Pitch Shifter
eu: Tonua aldatzekoa

en: Audio pitch changer
eu: Audioaren tonua aldatzekoa

en: Audio tempo scaler synched with rate
eu: Audioaren tempoaren eskala emariarekin sinkronizatuta

en: Scaletempo
eu: Tempo-eskala

en: Stride Length
eu: Urratsaren luzera

en: Length in milliseconds to output each stride
eu: Urrats bakoitza emateko luzera milisegundotan

en: Overlap Length
eu: Teilakatu luzera

en: Percentage of stride to overlap
eu: Teilakatu beharreko urratsaren ehunekoa

en: Search Length
eu: Bilaketa-luzera

en: Length in milliseconds to search for best overlap position
eu: Teilakatze-kokaleku onena bilatzeko luzera milisegundotan

en: Pitch Shift
eu: Tonuaren aldaketa

en: Pitch shift in semitones.
eu: Tonuaren aldaketa tonuerditan.

en: Room size
eu: Gelaren tamaina

en: Defines the virtual surface of the room emulated by the filter.
eu: Gelaren azalera birtuala definitzen du, iragazkiak emulatuta.

en: Room width
eu: Gelaren zabalera

en: Width of the virtual room
eu: Gela birtualaren zabalera

en: Wet
eu: Bustia

en: Dry
eu: Lehorra

en: Damp
eu: Umela

en: Audio Spatializer
eu: Audio-espazializadorea

en: Spatializer
eu: Espazializadorea

en: This filter enhances the stereo effect by suppressing mono (signal common to both channels) and by delaying the signal of left into right and vice versa, thereby widening the stereo effect.
eu: Iragazki honek estereoaren eragina hobetzen du monoa kenduta (seinale bera bi kanaletarako) eta ezkerreko seinalea eskuinerantz atzeratuz eta alderantziz, horrela estereo efektua handituz.

en: Time in ms of the delay of left signal into right and vice versa.
eu: Ezkerreko seinaleak eskuinekoaren gainean, eta alderantzizkoan, izan behar duen atzerapenaren denbora ms-n .

en: Amount of gain in delayed left signal into right and vice versa. Gives a delay effect of left signal in right output and vice versa which gives widening effect.
eu: Ezkerreko seinaleak eskuinekoaren gainean izan behar duen atzerapenaren gehikuntza, eta alderantziz. Atzerapen-efektua ematen dio ezkerreko seinaleari eskuinekoaren irteeran, eta alderantziz, zabaltze-efektua eraginez.

en: Cross feed of left into right with inverted phase. This helps in suppressing the mono. If the value is 1 it will cancel all the signal common to both channels.
eu: Aldatu zeharka ezkerretik eskuinera fase-inbertsioarekin. Horrek monoa kentzen laguntzen du. Balioa 1 bada, bi kanaletarako komuna den seinalea bertan behera utziko da.

en: Dry mix
eu: Nahasketa lehorra

en: Level of input signal of original channel.
eu: Jatorrizko kanalaren sarrera-seinalearen maila

en: Stereo Enhancer
eu: Areagotzaile estereoa

en: Simple stereo widening effect
eu: Zabaltze efektuko estereo sinplea

en: Single precision audio volume
eu: Zehaztasun bakarreko audio-bolumena

en: Integer audio volume
eu: Audio-bolumen osokoa

en: Dummy audio output
eu: Adibidezko audio-irteera

en: Audio output device
eu: Audio-irteerako gailua

en: Audio output device (using ALSA syntax).
eu: Audio-irteerako gailua (ALSA sintaxia erabiliz).

en: Audio output channels
eu: Audio-irteeren kanalak

en: Channels available for audio output. If the input has more channels than the output, it will be down-mixed. This parameter is ignored when digital pass-through is active.
eu: Audio-irteerarako kanalak erabilgarri. Sarrerak irteerak baino kanal gehiago baditu, behera-nahastuko da. Parametro hau ez ikusia da igarobide digitala aktibo dagoenean.

en: ALSA audio output
eu: ALSA audio-irteera

en: Audio output failed
eu: Audio-irteerak huts egin du

en: The audio device "%s" could not be used:
    %s.
eu: Ezin izan da "%s" audio-gailua erabili:
    %s.

en: Audio memory
eu: Audio-memoria

en: Audio memory output
eu: Audio-memoriaren irteera

en: Sample format
eu: Laginaren formatua

en: Last audio device
eu: Azken audioko gailuak

en: HAL AudioUnit output
eu: HAL AudioUnit irteera

en: System Sound Output Device
eu: System Sound irteera gailua

en: %s (Encoded Output)
eu: %s (kodetutako irteera)

en: Audio device is not configured
eu: Audio-gailua ez dago konfiguratuta

en: You should configure your speaker layout with "Audio Midi Setup" in /Applications/Utilities. VLC will output Stereo only.
eu: Zure bozgorailua konfiguratu beharko zenuke "Audio Midi Konfigurazioa" erabiliz /Aplikazioak/Utilitateak-en. VLC-k Estereoa soilik aterako du.

en: The selected audio output device is exclusively in use by another program.
eu: Beste programa bat ari da hautatutako audio-irteeraren gailua modu esklusiboan erabiltzen.

en: Output device
eu: Irteera-gailua

en: Select your audio output device
eu: Hautatu audio-irteerako gailua

en: Speaker configuration
eu: Bozgorailuen konfigurazioa

en: Select speaker configuration you want to use. This option doesn't upmix! So NO e.g. Stereo -> 5.1 conversion.
eu: Hautatu erabili nahi duzun bozgorailuaren konfigurazioa. Aukera honek ez du nahasketa-handitzerik egiten! Beraz, EZ du egiten Estereo -> 5.1 bihurketarik, adibidez.

en: Audio volume in hundredths of decibels (dB).
eu: Audio bolumena dezibelio ehunekotan (dB).

en: DirectX audio output
eu: DirectX audio-irteera

en: Output format
eu: Irteera-formatua

en: Number of output channels
eu: Irteerako kanal kopurua

en: By default (0), all the channels of the incoming will be saved but you can restrict the number of channels here.
eu: Lehenespenez (0), sarrerako kanal guztiak gordeko dira baina kanal kopurua murritz dezakezu hemen.

en: Add WAVE header
eu: Gehitu WAVE goiburua

en: Instead of writing a raw file, you can add a WAV header to the file.
eu: Fitxategi gordina idatzi beharrean, WAV goiburu bat gehi diezaiokezu fitxategiari.

en: Output file
eu: Irteera-fitxategia

en: File to which the audio samples will be written to ("-" for stdout).
eu: Audio-laginak zer fitxategitan idatziko diren ("-" erabili stdout adierazteko).

en: File audio output
eu: Fitxategi audio-irteera

en: Automatically connect to writable clients
eu: Automatikoki konektatu idatz daitezkeen bezeroekin

en: If enabled, this option will automatically connect sound output to the first writable JACK clients found.
eu: Gaituta badago, aukera honek automatikoki konektatuko du soinu-irteera aurkitzen duen lehen JACK bezero idazgarrira.

en: Connect to clients matching
eu: Konektatu bat datozen bezeroekin

en: If automatic connection is enabled, only JACK clients whose names match this regular expression will be considered for connection.
eu: Konexio automatikoa gaituta badago, adierazpen erregular honekin bat datozen JACK bezeroak bakarrik hartuko dira kontuan konektatzeko.

en: JACK client name
eu: JACK bezeroaren izena

en: JACK audio output
eu: JACK audio-irteera

en: Device
eu: Gailua

en: Select a proper audio device to be used by KAI.
eu: Hautatu KAI-k erabiltzeko audio gailu propio bat.

en: Open audio in exclusive mode.
eu: Ireki audioa modu esklusiboan.

en: Enable this option if you want your audio not to be interrupted by the other audio.
eu: Gaitu aukera hau ez baduzu zure audioa beste audio batek eteterik nahi.

en: K Audio Interface audio output
eu: K Audio Interfaze audio irteera

en: HDMI/SPDIF audio passthrough
eu: HDMI/SPDIF audio igarobidea

en: Change this value if you have issue with HD codecs when using a HDMI receiver.
eu: Aldatu balio hau HD kodekekin arazoak badituzu HDMI hargailua erabiltzean.

en: Disabled
eu: Desgaituta

en: Enabled (AC3/DTS only)
eu: Gaituta (AC3/DTS soilik)

en: Enabled
eu: Gaituta

en: Windows Multimedia Device output
eu: Windows multimedia gailuaren irteera

en: Output back-end
eu: Irteeraren atzealdea

en: Audio output back-end interface.
eu: Autio-irteeraren atzealdeko interfazea.

en: OSS device node path.
eu: OSS gailuaren nodo bide-izena.

en: Open Sound System audio output
eu: Open Sound System audio-irteera

en: Pulseaudio audio output
eu: Pulseaudio audio-irteera

en: OpenBSD sndio audio output
eu: OpenBSD sndio audio-irteera

en: Software gain
eu: Software-irabazia

en: This linear gain will be applied in software.
eu: Irabazte-lineal hau softwarean aplikatuko da.

en: Windows Audio Session API output
eu: Windows Audio Session API irteera

en: Select Audio Device
eu: Hautatu audio-gailua

en: Select special Audio device, or let windows decide (default), change needs VLC restart to apply.
eu: Hautatu audio-gailu berezia, edo utzi Windows-i aukeratzen (lehenetsia). Aldaketa hori aplikatzeko, VLC berrabiarazi behar da.

en: WaveOut audio output
eu: WaveOut audio-irteera

en: Use float32 output
eu: Erabili float32 irteera

en: The option allows you to enable or disable the high-quality float32 audio output mode (which is not well supported by some soundcards).
eu: Aukera honen bidez, kalitate handiko float32 audio-irteeraren modua gaitu edo desgaitu dezakezu (soinu-txartel batzuek ez dute onartzen).

en: A/52 dynamic range compression
eu: A/52 barruti dinamikoko konprimaketa

en: Dynamic range compression makes the loud sounds softer, and the soft sounds louder, so you can more easily listen to the stream in a noisy environment without disturbing anyone. If you disable the dynamic range compression the playback will be more adapted to a movie theater or a listening room.
eu: Barruti dinamikoko konprimaketaren bidez, soinu altuak leundu egiten dira, eta soinu leunak indartu; horrela, errazago entzun dezakezu transmisio jarraitua ingurune zaratatsuan, inor molestatu gabe. Barruti dinamikoko konprimaketa desgaitzen baduzu, erreprodukzioa hobeto egokituko zaio zinema bati edo entzuteko gela bati.

en: ATSC A/52 (AC-3) audio decoder
eu: ATSC A/52 (AC-3) audio-deskodetzailea

en: ADPCM audio decoder
eu: ADPCM audio-deskodetzailea

en: AES3/SMPTE 302M audio decoder
eu: AES3/SMPTE 302M audio-deskodetzailea

en: AES3/SMPTE 302M audio packetizer
eu: AES3/SMPTE 302M audio-paketatzailea

en: AOM video decoder
eu: AOM bideo-deskodetzailea

en: Raw/Log Audio decoder
eu: Raw/Log audio-deskodetzailea

en: Raw audio encoder
eu: Audio gordinaren kodetzailea

en: SoundFont file
eu: SoundFont fitxategia

en: SoundFont file to use for software synthesis.
eu: Software-sintesirako erabili beharreko SoundFont fitxategia.

en: AudioToolbox MIDI synthesizer
eu: AudioToolbox MIDI sintetizadorea

en: Ignore ruby (furigana)
eu: Ezikusi ruby karakterea (furigana)

en: Ignore ruby (furigana) in the subtitle.
eu: Ezikusi ruby karakterea (furigana) azpitituluetan.

en: Use Core Text renderer
eu: Erabili CoreText errendatzailea

en: Use Core Text renderer in the subtitle.
eu: Erabili CoreText errendatzailea azpitituluetan.

en: ARIB subtitles decoder
eu: ARIB azpitituluen deskodetzailea

en: ARIB subtitles
eu: ARIB azpitituluak

en: Non-ref
eu: Erref gabe

en: Non-key
eu: Gakorik ez

en: bits
eu: bit

en: simple
eu: sinplea

en: Various audio and video decoders/encoders delivered by the FFmpeg library. This includes (MS)MPEG4, DivX, SV1,H261, H263, H264, WMV, WMA, AAC, AMR, DV, MJPEG and other codecs
eu: FFmpeg liburutegiak emandako hainbat audio- eta bideo-deskodetzaile/kodetzaile. Adibidez, (MS)MPEG4, DivX, SV1,H261, H263, H264, WMV, WMA, AAC, AMR, DV, MJPEG eta beste kodek batzuk

en: FFmpeg audio/video decoder
eu: FFmpeg audio-/bideo-deskodetzailea

en: Decoding
eu: Deskodeketa

en: Encoding
eu: Kodeketa

en: FFmpeg audio/video encoder
eu: FFmpeg audio-/bideo-kodetzailea

en: Direct rendering
eu: Zuzeneko errendatzea

en: Show corrupted frames
eu: Erakutsi hondatutako fotogramak

en: Prefer visual artifacts instead of missing frames
eu: Hobetsi produktu bisualak falta diren fotogramen ordez

en: Error resilience
eu: Errore-erresilientzia

en: libavcodec can do error resilience.
    However, with a buggy encoder (such as the ISO MPEG-4 encoder from M$) this can produce a lot of errors.
    Valid values range from 0 to 4 (0 disables all errors resilience).
eu: libavcodec-ek errore-erresilientzia egin dezake.
    Hala ere, erroreak dauzkan kodetzaile batekin (adibidez, M$-ren ISO MPEG-4 kodetzailearekin) errore mordoa sor daitezke.
    Baliozko balioak 0 eta 4 artekoak dira (0 balioak errore-erresilientzia guztia desgaitzen du).

en: Workaround bugs
eu: Konpondu erroreak

en: Try to fix some bugs:
    1  autodetect
    2  old msmpeg4
    4  xvid interlaced
    8  ump4 
    16 no padding
    32 ac vlc
    64 Qpel chroma.
    This must be the sum of the values. For example, to fix "ac vlc" and "ump4", enter 40.
eu: Saiatu errore batzuk konpontzen:
    1  detekzio automatikoa
    2  msmpeg4 zaharra
    4  xvid gurutzelarkatua
    8  ump4 
    16 betegarririk ez
    32 ac vlc
    64 Qpel-eko krominantzia.
    Balioen batura adierazi behar da. Adibidez, "ac vlc" eta "ump4" konpontzeko, adierazi 40.

en: Hurry up
eu: Bizkor!

en: The decoder can partially decode or skip frame(s) when there is not enough time. It's useful with low CPU power but it can produce distorted pictures.
eu: Deskodetzaileak partzialki deskodetu edo saltatu ditzake fotogramak behar adina denborarik ez dagoenean. Erabilgarria da PUZ ahalmen gutxi dagoenean, baina irudi distortsionatuak sor ditzake.

en: Allow speed tricks
eu: Onartu abiadura-trikimailuak

en: Allow non specification compliant speedup tricks. Faster but error-prone.
eu: Onartu zehaztapenekin bat ez datozen abiadura-trikimailuak. Bizkorragoa da, baina erroreak sor ditzake.

en: Skip frame (default=0)
eu: Saltatu fotograma (lehenetsia=0)

en: Force skipping of frames to speed up decoding (-1=None, 0=Default, 1=B-frames, 2=P-frames, 3=B+P frames, 4=all frames).
eu: Behartu fotogramak saltatzea deskodeketa bizkortzeko (-1=Bat ere ez, 0=Lehenetsia, 1=B fotogramak, 2=P fotogramak, 3=B+P fotogramak, 4=fotograma guztiak).

en: Skip idct (default=0)
eu: Saltatu idct (lehenetsia=0)

en: Force skipping of idct to speed up decoding for frame types (-1=None, 0=Default, 1=B-frames, 2=P-frames, 3=B+P frames, 4=all frames).
eu: Behartu idct saltatzea fotograma motak deskodeketa bizkortzeko (-1=Bat ere ez, 0=Lehenetsia, 1=B fotogramak, 2=P fotogramak, 3=B+P fotogramak, 4=fotograma guztiak).

en: Debug mask
eu: Arazketa-maskara

en: Set FFmpeg debug mask
eu: Ezarri FFmpeg arazketa-maskara

en: Codec name
eu: Kodekaren izena

en: Internal libavcodec codec name
eu: Barneko libavcodec kodek izena

en: Skip the loop filter for H.264 decoding
eu: Saltatu begizta-iragazkia H.264 deskodeketarako

en: Skipping the loop filter (aka deblocking) usually has a detrimental effect on quality. However it provides a big speedup for high definition streams.
eu: Begizta-iragazkia saltatzeak (hots, desblokeatzeak) normalean kalitatea okerragotzen du. Hala ere, definizio handiko transmisio jarraituetan asko bizkortzen du abiadura.

en: Hardware decoding
eu: Hardwarearen deskodeketa

en: This allows hardware decoding when available.
eu: Horrek hardwarea deskodetzeko aukera ematen du, erabilgarri dagoenean.

en: Threads
eu: Hariak

en: Number of threads used for decoding, 0 meaning auto
eu: Deskodetzeko erabilitako hari kopurua; 0-k automatikoa esan nahi du

en: Ratio of key frames
eu: Gako-fotogramen emaria

en: Number of frames that will be coded for one key frame.
eu: Gako-fotograma baterako kodetuko diren fotogramen kopurua.

en: Ratio of B frames
eu: B fotogramen emaria

en: Number of B frames that will be coded between two reference frames.
eu: Erreferentziako bi fotogramen artean kodetuko diren B fotogramen kopurua.

en: Video bitrate tolerance
eu: Bideoaren bit-emariaren tolerantzia

en: Video bitrate tolerance in kbit/s.
eu: Bideoaren bit-emariaren tolerantzia kbit/s-tan.

en: Interlaced encoding
eu: Kodeketa gurutzelarkatua

en: Enable dedicated algorithms for interlaced frames.
eu: Gaitu dedikatutako algoritmoak gurutzelarkatutako fotogrametarako.

en: Interlaced motion estimation
eu: Mugimendu gurutzelarkatuaren zenbatespena

en: Enable interlaced motion estimation algorithms. This requires more CPU.
eu: Gaitu mugimendu gurutzelarkatua zenbatesteko algoritmoak. Horretarako PUZ gehiago behar da.

en: Pre-motion estimation
eu: Mugimendu aurreko zenbatespena

en: Enable the pre-motion estimation algorithm.
eu: Gaitu mugimendu aurreko zenbatespena egiteko algoritmoa.

en: Rate control buffer size
eu: Emaria kontrolatzeko bufferraren tamaina

en: Rate control buffer size (in kbytes). A bigger buffer will allow for better rate control, but will cause a delay in the stream.
eu: Emaria kontrolatzeko bufferraren tamaina (kbyte-tan). Buffer handiagoek emaria hobeto kontrolatzeko aukera ematen dute, baina transmisio jarraituan atzerapena sortzen dute.

en: Rate control buffer aggressiveness
eu: Emaria kontrolatzeko bufferraren oldarkortasuna

en: Rate control buffer aggressiveness.
eu: Emaria kontrolatzeko bufferraren oldarkortasuna.

en: I quantization factor
eu: I kuantizazio-faktorea

en: Quantization factor of I frames, compared with P frames (for instance 1.0 => same qscale for I and P frames).
eu: I fotogramen kuantizazio-faktorea, P fotogramekin alderatuta (adibidez, 1.0 => qscale bera I eta P fotogrametarako).

en: Noise reduction
eu: Zarata-murrizketa

en: Enable a simple noise reduction algorithm to lower the encoding length and bitrate, at the expense of lower quality frames.
eu: Gaitu zarata-murrizketako algoritmo soil bat, kodeketaren luzera eta bit-emaria murrizteko, kalitate gutxiagoko fotogramak edukitzearen truke.

en: MPEG4 quantization matrix
eu: MPEG4 kuantizazio-matrizea

en: Use the MPEG4 quantization matrix for MPEG2 encoding. This generally yields a better looking picture, while still retaining the compatibility with standard MPEG2 decoders.
eu: Erabili MPEG4 kuantizazio-matrizea MPEG2 kodeketarako. Horrela itxura hobea duen irudia lortu ohi da, eta MPEG2 deskodetzaile estandarrekin bateragarria izaten jarraitzen du.

en: Quality level
eu: Kalitate-maila

en: Quality level for the encoding of motions vectors (this can slow down the encoding very much).
eu: Mugimendu-bektoreak kodetzeko kalitate-maila (honek kodeketa asko mantsotu dezake).

en: The encoder can make on-the-fly quality tradeoffs if your CPU can't keep up with the encoding rate. It will disable trellis quantization, then the rate distortion of motion vectors (hq), and raise the noise reduction threshold to ease the encoder's task.
eu: Kodetzaileak unean bertan kalitate-moldaketak egin ditzake, PUZak ezin badio kodeketa-emariari eutsi. Bilbe-kuantizazioa desgaituko du, gero mugimendu-bektoreen emari-distortsioa (hq) eta, azkenik, zarata-murrizketako atalasea handituko du, kodetzailearen zeregina errazteko.

en: Minimum video quantizer scale
eu: Bideo-kuantizatzailearen gutxieneko eskala

en: Minimum video quantizer scale.
eu: Bideo-kuantizatzailearen gutxieneko eskala.

en: Maximum video quantizer scale
eu: Bideo-kuantizatzailearen gehienezko eskala

en: Maximum video quantizer scale.
eu: Bideo-kuantizatzailearen gehienezko eskala.

en: Trellis quantization
eu: Bilbe-kuantizazioa

en: Enable trellis quantization (rate distortion for block coefficients).
eu: Gaitu bilbe-kuantizazioa (emari-distortsioa bloke-koefizienteetarako).

en: Fixed quantizer scale
eu: Kuantizatzailearen eskala finkoa

en: A fixed video quantizer scale for VBR encoding (accepted values: 0.01 to 255.0).
eu: Bideo-kuantizatzailearen eskala finkoa VBR kodeketarako (onartutako balioak: 0.01 eta 255.0 bitartean).

en: Strict standard compliance
eu: Estandarren betetze zorrotza

en: Force a strict standard compliance when encoding (accepted values: -2 to 2).
eu: Behartu estandarren betetze zorrotza kodetzerakoan (balio onartuak: -2 eta 2 artekoak).

en: Luminance masking
eu: Distira-maskaratzea

en: Raise the quantizer for very bright macroblocks (default: 0.0).
eu: Igo kuantizatzailea oso makrobloke distiratsuetarako (lehenetsia: 0.0).

en: Darkness masking
eu: Iluntasun-maskaratzea

en: Raise the quantizer for very dark macroblocks (default: 0.0).
eu: Igo kuantizatzailea oso makrobloke ilunetarako (lehenetsia: 0.0).

en: Motion masking
eu: Mugimendu-maskaratzea

en: Raise the quantizer for macroblocks with a high temporal complexity (default: 0.0).
eu: Igo kuantizatzailea aldi baterako konplexutasun handia duten makroblokeetarako (lehenetsia: 0.0).

en: Border masking
eu: Ertz-maskaratzea

en: Raise the quantizer for macroblocks at the border of the frame (default: 0.0).
eu: Igo kuantizatzailea fotogramaren ertzeko makroblokeetarako (lehenetsia: 0.0).

en: Luminance elimination
eu: Distira ezabatzea

en: Eliminates luminance blocks when the PSNR isn't much changed (default: 0.0). The H264 specification recommends -4.
eu: Distira-blokeak ezabatzen ditu PSNR askorik aldatzen ez denean (lehenetsia: 0.0). H264 zehaztapenak -4 gomendatzen du.

en: Chrominance elimination
eu: Krominantzia ezabatzea

en: Eliminates chrominance blocks when the PSNR isn't much changed (default: 0.0). The H264 specification recommends 7.
eu: Krominantzia-blokeak ezabatzen ditu PSNR askorik aldatzen ez denean (lehenetsia: 0.0). H264 zehaztapenak 7 gomendatzen du.

en: Specify AAC audio profile to use
eu: Zehaztu erabili beharreko AAC audio-profila

en: Specify the AAC audio profile to use for encoding the audio bitstream. It takes the following options: main, low, ssr (not supported),ltp, hev1, hev2 (default: low). hev1 and hev2 are currently supported only with libfdk-aac enabled libavcodec
eu: Zehaztu AAC audio-profila kodeketan audioaren bit-jarioak erabiltzeko. Hurrengo aukerak ditu: nagusia, baxua, ssr (ez-onartua), ltp, hev1, hev2 (lehenetsia:baxua). Une honetan hev1 eta hev2  libfdk-aac gaitutako libavcodec-arekin onartzen dira soilik.

en: Direct3D11 Video Acceleration
eu: Direct3D11 bideo-azelerazioa

en: DirectX Video Acceleration (DXVA) 2.0
eu: DirectX bideo-azelerazioa (DXVA) 2.0

en: It seems your Libav/FFmpeg (libavcodec) installation lacks the following encoder:
    %s.
    If you don't know how to fix this, ask for support from your distribution.
    
    This is not an error inside VLC media player.
    Do not contact the VideoLAN project about this issue.
eu: Zure Libav/FFmpeg (libavcodec) instalazioak kodetzaile hau falta duela dirudi:
    %s.
    Nola konpondu ez badakizu, eskatu laguntza banaketari.
    
    Hau ez da VLC multimedia-erreproduzigailuaren errorea.
    Ez jarri harremanetan VideoLAN proiektuarekin arazo hau konpontzeko.

en: unknown
eu: ezezaguna

en: video
eu: bideoa

en: audio
eu: audioa

en: subpicture
eu: azpiirudia

en: VLC could not open the %4.4s %s encoder.
eu: VLC-k ezin izan du %4.4s %s kodetzailea ireki.

en: VA-API video decoder via DRM
eu: VA-API via DRM bideo-dekodetzailea

en: VA-API video decoder
eu: VA-API bideo-deskodetzailea

en: BPG image decoder
eu: BPG irudi-deskodetzailea

en: Opacity
eu: Opakutasuna

en: Setting to true makes the text to be boxed and maybe easier to read.
eu: Egiazkoa ezarriz gero, testu-koadroa sortuko da eta agian irakurterrazagoa izango da.

en: Closed Captions decoder
eu: Itxi epigrafeen deskodetzailea

en: CDG video decoder
eu: CDG bideo-deskodetzailea

en: Crystal HD hardware video decoder
eu: Crystal HD hardware bidezko bideo-deskodetzailea

en: CVD subtitle decoder
eu: CVD azpitituluen deskodetzailea

en: Chaoji VCD subtitle packetizer
eu: Chaoji VCD azpitituluen paketatzailea

en: Encoding quality
eu: Kodeketaren kalitatea

en: Enforce a quality between 0 (lossless) and 511 (worst).
eu: Behartu 0 (galerarik gabea) eta 511 (okerrena) arteko kalitatea.

en: Keyframe interval
eu: Gako-fotogramen tartea

en: Enforce a keyframe interval between 1 and 1000.
eu: Behartu 1 eta 1000 arteko gako-fotogramen tarte bat.

en: Daala video decoder
eu: Daala bideo-deskodetzailea

en: Daala video packetizer
eu: Daala bideo-paketatzailea

en: Daala video encoder
eu: Daala bideo-kodetzailea

en: Chroma format
eu: Krominantzia-formatua

en: Picking chroma format will force a conversion of the video into that format
eu: Krominantzia-formatua hautatzen baduzu, bideoa formatu horretara bihurtzea behartuko da

en: Frames Threads
eu: Markoen Hariak

en: Max number of threads used for frame decoding, default 0=auto
eu: Fotograma deskodetzeko gehieneko hari kopurua, lehenetsia 0=auto

en: Tiles Threads
eu: Lauzen Hariak

en: Max number of threads used for tile decoding, default 0=auto
eu: Lauzak deskodetzeko gehieneko hari kopurua, lehenetsia 0=auto

en: Dav1d video decoder
eu: Dav1d bideo deskodetzailea

en: DTS dynamic range compression
eu: DTS barruti dinamikoko konprimaketa

en: DTS Coherent Acoustics audio decoder
eu: DTS Coherent Acoustics audio-deskodetzailea

en: Save raw codec data
eu: Gorde kodek-datu gordina

en: Save the raw codec data if you have selected/forced the dummy decoder in the main options.
eu: Gorde kodek-datu gordinak aukera nagusietan deskodetzailearen adibidea hautatu edo behartu baduzu.

en: Dummy decoder
eu: Deskodetzailearen adibidea

en: Dump decoder
eu: Irauli deskodetzailea

en: DirectMedia Object decoder
eu: DirectMedia objektu-deskodetzailea

en: DirectMedia Object encoder
eu: DirectMedia objektu-kodetzailea

en: Decoding X coordinate
eu: X koordenatua deskodetzea

en: X coordinate of the rendered subtitle
eu: Errendatutako azpitituluaren X koordenatua

en: Decoding Y coordinate
eu: Y koordenatua deskodetzea

en: Y coordinate of the rendered subtitle
eu: Errendatutako azpitituluaren Y koordenatua

en: Subpicture position
eu: Azpiirudiaren posizioa

en: You can enforce the subpicture position on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, e.g. 6=top-right).
eu: Azpiirudiak bideoan duen posizioa zehaztu dezakezu (0=erdian, 1=ezkerrean, 2=eskuinean, 4=goian, 8=behean; halaber, balio horiek konbina ditzakezu, adibidez: 6=goian eskuinean).

en: Encoding X coordinate
eu: X koordenatua kodetzea

en: X coordinate of the encoded subtitle
eu: Kodetutako azpitituluaren X koordenatua

en: Encoding Y coordinate
eu: Y koordenatua kodetzea

en: Y coordinate of the encoded subtitle
eu: Kodetutako azpitituluaren Y koordenatua

en: DVB subtitles decoder
eu: DVB azpitituluen deskodetzailea

en: DVB subtitles
eu: DVB azpitituluak

en: DVB subtitles encoder
eu: DVB azpitituluen kodetzailea

en: Dummy encoder
eu: Kodetzailearen adibidea

en: AAC audio decoder (using libfaad2)
eu: AAC audio-deskodetzailea (libfaad2 darabil)

en: AAC extension
eu: AAC gehigarria

en: Encoder Profile
eu: Kodetzailearen profila

en: Encoder Algorithm to use.
eu: Erabili beharreko kodetze-algoritmoa.

en: Enable spectral band replication
eu: Gaitu espektro-banda erreplikazioa

en: This is an optional feature only for the AAC-ELD profile.
eu: Hau aukerazko ezaugarri bat da, AAC-ELD profilerako soilik.

en: VBR Quality
eu: VBR kalitatea

en: Quality of the VBR Encoding (0=cbr, 1-5 constant vbr quality, 5 is the best).
eu: VBR kodeketaren kalitatea (0=cbr, 1-5 vbr etengabeko kalitatea, 5 da hoberena).

en: Enable afterburner library
eu: Gaitu erre-ondorengo liburutegia

en: This library will produce higher quality audio at the expense of additional CPU usage (default is enabled).
eu: Liburutegi honek kalitate handiagoko audioa sortuko du CPU gehiago erabiltzearen truke (lehenespenez gaituta dago).

en: Signaling mode of the extension AOT
eu: AOT hedapenaren seinale-modua

en: 1 is explicit for SBR and implicit for PS (default), 2 is explicit hierarchical.
eu: 1 esplizitua da SBR-rako eta inplizitua PS-rako (lehenetsia), 2 esplizitu hierarkikoa da.

en: FDK-AAC Audio encoder
eu: FDK-AAC audio-kodetzailea

en: Flac audio decoder
eu: Flac audio-deskodetzailea

en: Flac audio encoder
eu: Flac audio-kodetzailea

en: Chorus
eu: Abesbatza

en: Synthesis gain
eu: Sintesi--irabazia

en: This gain is applied to synthesis output. High values may cause saturation when many notes are played at a time.
eu: Irabazi hau irteera-sintesian aplikatzen da. Balio handiek asetasuna eragin dezakete nota asko aldi berean erreproduzitzen direnean.

en: Polyphony
eu: Polifonia

en: The polyphony defines how many voices can be played at a time. Larger values require more processing power.
eu: Polifoniak aldi berean zenbat ahots erreproduzitu daitezkeen zehazten du. Balio handiagoek prozesatze-ahalmen gehiago behar dute.

en: Reverb
eu: Erreberb

en: FluidSynth MIDI synthesizer
eu: FluidSynth MIDI sintetizadorea

en: MIDI synthesis not set up
eu: MIDI sintesia ez dago konfiguratuta

en: A sound font file (.SF2) is required for MIDI synthesis.
    Please install a sound font and configure it from the VLC preferences (Input / Codecs > Audio codecs > FluidSynth).
eu: Soinu iturri fitxategi bat (.SF2) beharrezkoa da MIDI sintesirako.
    Mesedez instalatu soinu iturri bat eta konfiguratu ezazu VLC-ren hobespenetatik (Sarrera / Kodekak > Audioa kodekak > FluidSyntg).

en: G.711 decoder
eu: G.711 deskodetzailea

en: G.711 encoder
eu: G.711 kodetzailea

en: Uses GStreamer framework's plugins to decode the media codecs
eu: GStreamer egituraren pluginak erabiltzen ditu multimedia kodekak deskodetzeko

en: Use DecodeBin
eu: Erabili DecodeBin

en: DecodeBin is a container element, that can add and manage multiple elements. Apart from adding the decoders, decodebin also adds elementary stream parsers which can provide more info such as codec profile, level and other attributes, in the form of GstCaps (Stream Capabilities) to decoder.
eu: DecodeBin edukiontzi-elementu bat da, hainbat elementu gehitu eta kudeatu ditzakeena. Deskodetzaileak gehitzeaz gain, decodebinek informazio gehiago eman dezaketen  transmisio jarraituko oinarrizko analizatzaileak ere gehitzen ditu, hala nola, kodek-profila, maila eta beste atributu batzuk, GstCaps (transmisio jarraituko gaitasunak) forman deskodetzeko.

en: GStreamer Based Decoder
eu: GStreamer-en oinarritutako deskodetzailea

en: Quality level for encoding (this can enlarge or reduce output image size).
eu: Deskodetzeko kalitate-maila (honek irteera irudi-tamaina handitu edo murriztu dezake).

en: JPEG image decoder
eu: JPEG irudi-deskodetzailea

en: JPEG image encoder
eu: JPEG irudi-kodetzailea

en: Formatted Subtitles
eu: Azpititulu formatudunak

en: Kate streams allow for text formatting. VLC partly implements this, but you can choose to disable all formatting. Note that this has no effect is rendering via Tiger is enabled.
eu: Kate transmisio jarraituek testuari formatua ematea onartzen dute. VLCk partzialki inplementatzen du hau, baina formatua erabat desgaitzea hauta dezakezu. Kontuan izan horrek ez duela eraginik izango Tiger bidez errendatzea gaituta badago.

en: Shadow
eu: Itzala

en: Outline
eu: Ingerada

en: Black
eu: Beltza

en: Gray
eu: Grisa

en: Silver
eu: Zilarra

en: White
eu: Zuria

en: Maroon
eu: Granatea

en: Red
eu: Gorria

en: Fuchsia
eu: Fuksia

en: Yellow
eu: Horia

en: Olive
eu: Oliba

en: Green
eu: Berdea

en: Teal
eu: Urdin berdexka

en: Lime
eu: Lima

en: Purple
eu: Morea

en: Navy
eu: Urdin iluna

en: Blue
eu: Urdina

en: Aqua
eu: Berde-urdina

en: Use Tiger for rendering
eu: Erabili Tiger errendatzeko

en: Kate streams can be rendered using the Tiger library. Disabling this will only render static text and bitmap based streams.
eu: Kate transmisio jarraituak Tiger liburutegia erabiliz errenda daitezke. Ezarpen hau desgaituz gero, testu estatikoa eta bit-mapetan oinarrituriko transmisio jarraituak bakarrik errendatuko dira.

en: Rendering quality
eu: Errendatzearen kalitatea

en: Select rendering quality, at the expense of speed. 0 is fastest, 1 is highest quality.
eu: Aukeratu errendatzearen kalitatea, abiaduraren truke. 0 bizkorrena da, 1 kalitate onena.

en: Default font effect
eu: Letra-tipoaren efektu lehenetsia

en: Add a font effect to text to improve readability against different backgrounds.
eu: Gehitu letra-tipoaren efektu bat testuari, atzeko plano desberdinetan hobeto irakurri ahal izateko.

en: Default font effect strength
eu: Letra-tipoaren efektuaren indar lehenetsia

en: How pronounced to make the chosen font effect (effect dependent).
eu: Hautatutako letra-tipoaren efektuak zer indar eduki behar duen (efektuaren araberakoa).

en: Default font description
eu: Letra-tipoaren deskribapen lehenetsia

en: Which font description to use if the Kate stream does not specify particular font parameters (name, size, etc) to use. A blank name will let Tiger choose font parameters where appropriate.
eu: Zer letra-tiporen deskribapen erabili behar den (izena, tamaina, etab.), Kate transmisio jarraituak letra-tipoaren parametro jakinik zehazten ez badu. Izena hutsik badago, Tiger-ek hautatuko ditu letra-tipoen parametroak, dagokionean.

en: Default font color
eu: Letra-tipoaren kolore lehenetsia

en: Default font color to use if the Kate stream does not specify a particular font color to use.
eu: Erabili behar den letra-tipoaren kolore lehenetsia, Kate transmisio jarraituak ez badu erabili beharreko letra-tipoaren kolore jakinik zehazten.

en: Default font alpha
eu: Letra-tipoaren alfa lehenetsia

en: Transparency of the default font color if the Kate stream does not specify a particular font color to use.
eu: Letra-tipoaren kolore lehenetsiaren gardentasuna, Kate transmisio jarraituak ez badu erabili beharreko letra-tipoaren kolore jakinik zehazten.

en: Default background color
eu: Atzeko planoaren kolore lehenetsia

en: Default background color if the Kate stream does not specify a background color to use.
eu: Atzeko planoaren kolore lehenetsia, Kate transmisio jarraituak ez badu erabili beharreko atzeko planoaren kolorerik zehazten.

en: Default background alpha
eu: Atzeko planoaren alfa lehenetsia

en: Transparency of the default background color if the Kate stream does not specify a particular background color to use.
eu: Atzeko planoaren kolore lehenetsiaren gardentasuna, Kate transmisio jarraituak ez badu erabili beharreko atzeko planoaren kolore jakinik zehazten.

en: Kate is a codec for text and image based overlays.
    The Tiger rendering library is needed to render complex Kate streams, but VLC can still render static text and image based subtitles if it is not available.
    Note that changing settings below will not take effect until a new stream is played. This will hopefully be fixed soon.
eu: Kate testuan eta irudian oinarrituriko teilakatzeetarako kodek bat da.
    Tiger errendatze-liburutegia beharrezkoa da Kate transmisio jarraitu konplexuak errendatzeko, baina VLCk hala ere testu estatikoa eta irudian oinarrituriko azpitituluak errenda ditzake Tiger erabilgarri ez badago.
    Kontuan izan beheko ezarpenak aldatzeak ez duela eraginik izango transmisio jarraitu bat erreproduzitzen duzun arte. Hori laster konponduko dugulakoan gaude.

en: Kate overlay decoder
eu: Kate teilakatze-deskodetzailea

en: Tiger rendering defaults
eu: Tiger-en errendatze-ezarpen lehenetsiak

en: Kate text subtitles packetizer
eu: Kate testuzko azpitituluen paketatzailea

en: Additional fonts directory
eu: Letra mota gehigarrien direktorioa

en: Subtitles (advanced)
eu: Azpitituluak (aurreratua)

en: Subtitle renderers using libass
eu: libass erabiltzen duten azpitituluen errendatzaileak

en: Building font cache
eu: Letra-tipoaren cachea eraikitzea

en: Please wait while your font cache is rebuilt.
    This should take less than a minute.
eu: Itxaron letra-tipoaren cachea berriro eraikitzen den arte.
    Minutu bat baino gutxiago beharko da.

en: MPEG I/II video decoder (using libmpeg2)
eu: MPEG I/II bideo-deskodetzailea (libmpeg2 darabil)

en: Linear PCM audio decoder
eu: Linear PCM audio-deskodetzailea

en: Linear PCM audio packetizer
eu: Linear PCM audio-paketatzailea

en: Linear PCM audio encoder
eu: Linear PCM audio-kodetzailea

en: MPEG audio layer I/II/III decoder
eu: MPEG audio layer I/II/III deskodetzailea

en: Media Foundation Transform decoder
eu: Media Foundation Transform deskodetzailea

en: MPEG audio decoder using mpg123
eu: MPEG audio-deskodetzailea mpg123 erabiliz

en: OggSpots video decoder
eu: OggSpots bideo-deskodetzailea

en: OggSpots video packetizer
eu: OggSpots bideo-paketatzailea

en: OMX direct rendering
eu: OMX zuzeneko errendatzea

en: Enable OMX direct rendering.
eu: Gaitu OMX zuzeneko errendatzea.

en: Audio/Video decoder (using OpenMAX IL)
eu: Audio-/Bideo-deskodetzailea (OpenMAX IL darabil)

en: Video encoder (using OpenMAX IL)
eu: Bideo-kodetzailea (OpenMAX IL darabil)

en: OpenMAX IL video output
eu: OpenMAX IL bideo-irteera

en: Opus audio decoder
eu: Opus audio-deskodetzailea

en: Opus audio encoder
eu: Opus audio-deskodetzailea

en: PNG video decoder
eu: PNG bideo-deskodetzailea

en: PNG video encoder
eu: PNG bideo-deskodetzailea

en: Enable software mode
eu: Gaitu software modua

en: Allow the use of the Intel Media SDK software implementation of the codecs if no QuickSync Video hardware acceleration is present on the system.
eu: Utzi kodeken Intel Media SDK software inplementazioa erabiltzen, baldin eta QuickSync bideo-hardware azelerazioa sisteman ez badago.

en: Codec Profile
eu: Kodekaren profila

en: Specify the codec profile explicitly. If you don't, the codec will determine the correct profile from other sources, such as resolution and bitrate. E.g. 'high'
eu: Zehatu kodek-profila esplizituki. Zehazten ez baduzu, kodekak berak zehaztuko du profil zuzena beste iturburu batzuetatik, adibidez, bereizmena eta bit-emaria. Adib. 'altua'

en: Codec Level
eu: Kodekaren maila

en: Specify the codec level explicitly. If you don't, the codec will determine the correct profile from other sources, such as resolution and bitrate. E.g. '4.2' for mpeg4-part10 or 'low' for mpeg2
eu: Zehatu kodek-maila esplizituki. Zehazten ez baduzu, kodekak berak zehaztuko du profil zuzena beste iturburu batzuetatik, adibidez, bereizmena eta bit-emaria. Adib. '4.2' mpeg4-part10-rako edo 'baxua' mpeg2-rako

en: Group of Picture size
eu: Irudi-tamaina taldea

en: Number of pictures within the current GOP (Group of Pictures); if GopPicSize=0, then the GOP size is unspecified. If GopPicSize=1, only I-frames are used.
eu: Irudi kopurua uneko GOParen (irudien taldea) barruan; GopPicSize=0 bada, GOParen tamaina zehaztu gabea izango da. GopPicSize=1 bada, I-fotogramak soilik erabiliko dira.

en: Group of Picture Reference Distance
eu: Irudi erreferentzia-distantzia taldea

en: Distance between I- or P- key frames; if it is zero, the GOP structure is unspecified. Note: If GopRefDist = 1, there are no B-frames used.
eu:  I- edo P- gako-fotogramen arteko distantzia; zero bada, GOParen egitura zehaztu gabea izango da. Oharra: GopRefDist = 1 bada, B-fotogramak ez dira erabiliko.

en: Target Usage
eu: Helburuko erabilera

en: The target usage allow to choose between different trade-offs between quality and speed. Allowed values are: 'speed', 'balanced' and 'quality'.
eu: Helburuko erabilerak aukera ematen du kalitate eta abiadura arteko elkartruke desberdinen artean aukeratzeko. Onartutako balioak hauek dira: 'abiadura', 'orekatua' eta 'kalitatea'.

en: IDR interval
eu: IDR tartea

en: For H.264, IdrInterval specifies IDR-frame interval in terms of I-frames; if IdrInterval=0, then every I-frame is an IDR-frame. If IdrInterval=1, then every other I-frame is an IDR-frame, etc. For MPEG2, IdrInterval defines sequence header interval in terms of I-frames. If IdrInterval=N, SDK inserts the sequence header before every Nth I-frame. If IdrInterval=0 (default), SDK inserts the sequence header once at the beginning of the stream.
eu: H.264-rako, IdrInterval-ek IDR-fotograma tartea zehazten du I-fotogramen terminoetan;  IdrInterval=0 bada, I-fotograma bakoitza IDR-fotograma bat izango da. IdrInterval=1 bada, beste I-fotograma bakoitza IDR-fotograma bat izango da, eta abar. MPEG2-rako,  IdrInterval-ek sekuentzia goiburu-tarteak I-fotogramen terminoetan zehazten ditu. IdrInterval=N bada, SDK-k N. I-fotograma bakoitzaren aurretik sekuentzia-goiburua txertatuko du. IdrInterval=0 bada (lehenetsia), SDK-k transmisioaren hasieran sekuentzia-goiburua behin txertatuko du.

en: Rate Control Method
eu: Emariaren kontrol-metodoa

en: The rate control method to use when encoding. Can be one of 'cbr', 'vbr', 'qp', 'avbr'. 'qp' mode isn't supported for mpeg2.
eu: Kodeketan erabiltzeko emariaren kontrol-metodoa. Hauetako bat izan daiteke: 'cbr', 'vbr', 'qp', 'avbr'. mpeg2-k ez du 'qp' modua onartzen.

en: Quantization parameter
eu: Kuantizazio-parametroa

en: Quantization parameter for all types of frames. This parameters sets qpi, qpp and qpb. It has less precedence than the forementionned parameters. Used only if rc_method is 'qp'.
eu: Kuantizazio-parametroa fotograma mota guztietarako. Parametro honek qpi, qpp eta qpp ezartzen ditu. Aipatutako parametroak baino lehentasun gutxiago du. Erabili soilik rc_method 'qp' bada.

en: Quantization parameter for I-frames
eu: Kuantizazio-parametroa I-fotogramretarako

en: Quantization parameter for I-frames. This parameter overrides any qp set globally. Used only if rc_method is 'qp'.
eu: Kuantizazio-parametroa I-fotogrametarako. Parametro honek orokorrean ezarritako edozein qp gainidazten du. Erabili soilik rc_method 'qp' bada.

en: Quantization parameter for P-frames
eu: Kuantizazio-parametroa P-fotogrametarako

en: Quantization parameter for P-frames. This parameter overrides any qp set globally. Used only if rc_method is 'qp'.
eu: Kuantizazio-parametroa P-fotogrametarako. Parametro honek orokorrean ezarritako edozein qp gainidazten du. Erabili soilik rc_method 'qp' bada.

en: Quantization parameter for B-frames
eu: Kuantizazio-parametroa B-markoetarako

en: Quantization parameter for B-frames. This parameter overrides any qp set globally. Used only if rc_method is 'qp'.
eu: Kuantizazio-parametroa B-fotogrametarako. Parametro honek orokorrean ezarritako edozein qp gainidazten du. Erabili soilik rc_method 'qp' bada.

en: Maximum Bitrate
eu: Gehienezko bit-emaria

en: Defines the maximum bitrate in kbps (1000 bits/s) for VBR rate control method. If not set, this parameter is computed from other sources such as bitrate, profile, level, etc.
eu: Gehieneko bit-emaria kbps-tan zehazten du (1000 bit/s) VBR emari kontrol-metodorako. Ez badago ezarrita, parametro hau beste iturburu batzuetatik kalkulatuko da, adibidez bit-emaritik, profiletik, mailatik etab.

en: Accuracy of RateControl
eu: Zehaztasun emari-kontrola

en: Tolerance in percentage of the 'avbr'  (Average Variable BitRate) method. (e.g. 10 with a bitrate of 800  kbps means the encoder tries not to  go above 880 kbps and under  730 kbps. The targeted accuracy is only reached after a certained  convergence period. See the convergence parameter
eu: Tolerantzia 'avbr'-rentzat (Average Variable BitRate), ehunekotan. (adib. 10 ezarrita 800 kbps-ko bit-emari batekin, kodetzailea saiatuko da ez joaten 880 kbps-tik gora eta 730 kbps-tik behera. Helburuko zehaztasunera konbergentzia-periodo jakin baten ondoren helduko da soilik. Ikus konbergentzia parametroa

en: Convergence time of 'avbr' RateControl
eu: 'avbr' emari-kontrolaren konbergentzia denbora

en: Number of 100 frames before the 'avbr' rate control method reaches the requested bitrate with the requested accuracy. See the accuracy parameter.
eu: 100 fotogramen kopurua, 'avbr' emari-kontrol metodoak eskatutako bit-emarira eskatuko zehaztasunarekin heldu aurretik. Ikus zehaztasun parametroa.

en: Number of slices per frame
eu: Marko bakoitzeko zatien kopurua

en: Number of slices in each video frame; each slice contains one or more macro-block rows. If numslice is not set, the encoder may choose any slice partitioning allowed by the codec standard.
eu: Atal kopurua bideo fotograma bakoitzean; atal bakoitzak makro-bloke errenkada bat edo gehiago dauka. Ez bada atal kopurua zehazten, kodetzaileak kodek estandarrak onartzen duen edozein atal-partizio aukeratuko du.

en: Number of reference frames
eu: Erreferentzia-fotogramen kopurua

en: Number of parallel operations
eu: Eragiketa paraleloen kopurua

en: Defines the number of parallel encoding operations before we synchronise the result. Higher numbers may result on better throughput depending on hardware. MPEG2 needs at least 1 here.
eu: Kodetze-paralelo eragiketa kopurua zehazten du, emaitza sinkronizatu aurretik. Zenbaki handiagoek transferentzia-tasa hobea eragin lezakete hardwarearen arabera. MPEG2-k gutxienez 1eko balioa behar du hemen.

en: Intel QuickSync Video encoder for MPEG4-Part10/MPEG2 (aka H.264/H.262)
eu: Intel QuickSync bideo kodetzailea MPEG4-Part10/MPEG2-rako (aka H.264/H.262)

en: Pseudo raw video decoder
eu: Pseudo raw bideo-deskodetzailea

en: Pseudo raw video packetizer
eu: Pseudo raw bideo-paketatzailea

en: Raw video encoder for RTP
eu: RTP bideo-kodetzaile gordina

en: Rate control method
eu: Ratioa kontrolatzeko metodoa

en: Method used to encode the video sequence
eu: Bideo-sekuentzia kodetzeko erabilitako metodoa

en: Constant noise threshold mode
eu: Etengabeko zarataren muga modua

en: Constant bitrate mode (CBR)
eu: Etengabeko bit-emari modua ('CBR')

en: Low Delay mode
eu: Atzerapen txikiko modua

en: Lossless mode
eu: Galerarik gabeko modua

en: Constant lambda mode
eu: Etengabeko lambda modua

en: Constant error mode
eu: Etengabeko errore modua

en: Constant quality mode
eu: Etengabeko kalitatezko modua

en: GOP structure
eu: GOP egitura

en: GOP structure used to encode the video sequence
eu: Bideo-sekuentzia kodetzeko erabilitako GOP egitura

en: No fixed gop structure. A picture can be intra or inter and refer to previous or future pictures.
eu: Finkatu gabeko gop egitura. Irudi bat intra (barnekoa) edo inter (artekoa) izan daiteke, eta aurreko edo geroko irudi bati egin aipamena.

en: I-frame only sequence
eu: I-fotograma sekuentzia soilik

en: Inter pictures refere to previous pictures only
eu: Inter-irudiak aurreko irudietara joko du soilik

en: Inter pictures can refer to previous or future pictures
eu: Inter-irudiak aurreko irudietara edo aurrerantzekoetara jo dezake

en: Constant quality factor
eu: Kalitate-faktore konstantea

en: Quality factor to use in constant quality mode
eu: Kalitatea-faktorea etengabeko kalitate-moduan erabiltzeko

en: Noise Threshold
eu: Zarata-atalasea

en: Noise threshold to use in constant noise threshold mode
eu: Zarata-muga konstante moduan erabiltzeko zarata-muga

en: CBR bitrate (kbps)
eu: CBR bit-emaria (kb/s)

en: Target bitrate in kbps when encoding in constant bitrate mode
eu: Xede bit-tasa, kb segundotan, bit tasa konstante batean kodeatzerakoan

en: Maximum bitrate (kbps)
eu: Gehienezko bit-tasa (kb/s)

en: Maximum bitrate in kbps when encoding in constant bitrate mode
eu: Bit-tasa maximoa, kb segundoko, bit-tasa modu konstantean kodetzerakoan

en: Minimum bitrate (kbps)
eu: Gutxieneko bit-tasa (kb/s)

en: Minimum bitrate in kbps when encoding in constant bitrate mode
eu: Bit-tasa minimoa, kb segundoko, bit-tasa modu konstantean kodetzerakoan

en: GOP length
eu: GOP luzera

en: Number of pictures between successive sequence headers i.e. length of the group of pictures
eu: Segidan dauden goi-buruen bitarteko irudi kopurua, hau da, irudi taldearen luzera

en: Prefilter
eu: Aurreiragazkia

en: Enable adaptive prefiltering
eu: Gaitu aurreiragazte moldagarria

en: No pre-filtering
eu: Aurre-iragazkirik ez

en: Centre Weighted Median
eu: Batez besteko haztatua erdian

en: Gaussian Low Pass Filter
eu: Igarotze Txikiko Gaussen Iragazkia

en: Add Noise
eu: Gehitu zarata

en: Gaussian Adaptive Low Pass Filter
eu: Igarotze Txikiko Gaussen Iragazki moldagarria

en: Low Pass Filter
eu: Paso baxuko iragazkia

en: Amount of prefiltering
eu: Aurreiragazte kopurua

en: Higher value implies more prefiltering
eu: Balio handiagoak aurreiragazte gehiago esan nahi du

en: Picture coding mode
eu: Irudiaren kodeketa modua

en: Field coding is where interlaced fields are coded separately as opposed to a pseudo-progressive frame
eu: Eremu-kodeketan, gurutzelarkatutako eremuak bereizita kodetzen dira, fotograma sasiprogresiboetan ez bezala

en: auto - let encoder decide based upon input (Best)
eu: automatikoa - utzi kodetzaileari sarreraren arabera erabakitzen (onena)

en: force coding frame as single picture
eu: behartu kodeketa-fotograma irudi soil gisa

en: force coding frame as separate interlaced fields
eu: behartu fotograma bereizitako eremu gurutzelarkatu gisa kodetzea

en: Size of motion compensation blocks
eu: Mugimendua konpentsatzeko blokeen tamaina

en: automatic - let encoder decide based upon input (Best)
eu: automatikoa - utzi kodetzaileari sarreraren arabera erabakitzen (onena)

en: small - use small motion compensation blocks
eu: txikia - erabili mugimendu orekatze bloke txikiak

en: medium - use medium motion compensation blocks
eu: ertaina - erabili mugimendu orekatze bloke ertainak

en: large - use large motion compensation blocks
eu: handia - erabili mugimendu orekatze bloke handiak

en: Overlap of motion compensation blocks
eu: Blokeen mugitze-orekatzearen gainjartzea

en: none - Motion compensation blocks do not overlap
eu: ezer ez - Blokeen mugitze-orekatzea gainjartzerik gabe

en: partial - Motion compensation blocks only partially overlap
eu: partziala - Zatikako blokeen mugitze-orekatze  gainjartzea

en: full - Motion compensation blocks fully overlap
eu: osoa - Blokeen mugitze-orekatzearen gainjartze osoa

en: Motion Vector precision
eu: Mugimendu-bektorearen zehaztasuna

en: Motion Vector precision in pels
eu: Mugimendu-bektorearen zehaztasuna pixeletan

en: Three component motion estimation
eu: Hiru osagaiko mugimenduaren zenbatespena

en: Use chroma as part of the motion estimation process
eu: Erabili krominantzia mugimendua zenbatesteko prozesuaren zati gisa

en: Intra picture DWT filter
eu: Irudi barruko DWT iragazkia

en: Inter picture DWT filter
eu: Irudi arteko DWT iragazkia

en: Number of DWT iterations
eu: DWT iterazioen kopurua

en: Also known as DWT levels
eu: DWT mailak ere deitzen zaie

en: Enable multiple quantizers
eu: Gaitu kuantizatzaile bat baino gehiago

en: Enable multiple quantizers per subband (one per codeblock)
eu: Gaitu kuantizatzaile bat baino gehiago azpibandako (bat kode-blokeko)

en: Disable arithmetic coding
eu: Desgaitu kodetze aritmetikoa

en: Use variable length codes instead, useful for very high bitrates
eu: Erabili luzera aldagarriko kodeak horren ordez; hori erabilgarria da oso bit-emaria handietarako

en: perceptual weighting method
eu: Pisatzeko  pertzepzio metodoa

en: perceptual distance
eu: pertzepzio distantzia

en: perceptual distance to calculate perceptual weight
eu: pertzepzio distantiza pertzepzio pisua kalkulatzeko

en: Horizontal slices per frame
eu: Atal horizontalak fotograma bakoitzeko

en: Number of horizontal slices per frame in low delay mode
eu: Atal horizontalen kopurua fotograma bakoitzeko atzerapen txikiko moduan

en: Vertical slices per frame
eu: Atal bertikalak fotograma bakoitzeko

en: Number of vertical slices per frame in low delay mode
eu: Atal bertikalen kopurua fotograma bakoitzeko atzerapen txikiko moduan

en: Size of code blocks in each subband
eu: Kode blokeen tamaina azpi-banda bakoitzean

en: small - use small code blocks
eu: txiki - erabili kode bloke txikiak

en: medium - use medium sized code blocks
eu: ertain - erabili kode bloke ertainak

en: large - use large code blocks
eu: handi - erabili kode bloke handiak

en: full - One code block per subband
eu: osorik - Kode bloke bat azpi-banda bakoitzeko

en: Enable hierarchical Motion Estimation
eu: Gaitu hierarkiazko 'Mugimendu estimazioa'

en: Number of levels of downsampling
eu: Seinale-murrizketaren maila kopurua

en: Number of levels of downsampling in hierarchical motion estimation mode
eu: Seinale-murrizketaren maila kopurua mugimendu zenbatespen hierarkiko moduan

en: Enable Global Motion Estimation
eu: Gaitu mugimendu zenbatespen orokorra

en: Enable Phase Correlation Estimation
eu: Gaitu fase korrelazio zenbatespena

en: Enable Scene Change Detection
eu: Gaitu eszena aldaketa atzematea

en: Force Profile
eu: Behartu profila

en: VC2 Low Delay Profile
eu: VC2 atzerapen txikiko profila

en: VC2 Simple Profile
eu: VC2 profil arrunta

en: VC2 Main Profile
eu: VC2 profil nagusia

en: Main Profile
eu: Profil nagusia

en: Dirac video decoder using libschroedinger
eu: Dirac bideo deskodetzailea, libschroedinger erabilita

en: Dirac video encoder using libschroedinger
eu: Dirac bideo kodetzailea, libschroedinger erabilita

en: SCTE-18 decoder
eu: SCTE-18 deskodetzailea

en: Emergency Alert Messaging for Cable
eu: Larrialdietarako alerta-mezularitza (kablerako)

en: SCTE-27 decoder
eu: SCTE-27 deskodetzailea

en: SDL Image decoder
eu: SDL irudi-deskodetzailea

en: SDL_image video decoder
eu: SDL_image bideo-deskodetzailea

en: MP3 fixed point audio encoder
eu: MP3 puntu finkoko audio-kodetzailea

en: S/PDIF pass-through decoder
eu: S/PDIF igarobidearen deskodetzailea

en: Mode
eu: Modua

en: Enforce the mode of the encoder.
eu: Behartu kodetzailearen modua.

en: Enforce a quality between 0 (low) and 10 (high).
eu: Behartu 0 (txikia) eta 10 (handia) arteko kalitatea.

en: Encoding complexity
eu: Kodeketaren konplexutasuna

en: Enforce the complexity of the encoder.
eu: Behartu kodetzailearen konplexutasuna.

en: Maximal bitrate
eu: Gehienezko bit-emaria

en: Enforce the maximal VBR bitrate
eu: Behartu gehienezko VBR bit-emaria

en: CBR encoding
eu: CBR kodeketa

en: Enforce a constant bitrate encoding (CBR) instead of default variable bitrate encoding (VBR).
eu: Kodetu bit-emaria konstanteko kodeketa (CBR) bit-emaria aldagarriko kodeketa lehenetsiaren ordez (VBR).

en: Voice activity detection
eu: Ahots-jardueraren detekzioa

en: Enable voice activity detection (VAD). It is automatically activated in VBR mode.
eu: Gaitu ahots-jardueraren detekzioa (VAD). Automatikoki aktibatzen da VBR moduan.

en: Discontinuous Transmission
eu: Transmisio etena

en: Enable discontinuous transmission (DTX).
eu: Gaitu transmisio etena (DTX).

en: Narrow-band (8kHz)
eu: Banda estua (8kHz)

en: Wide-band (16kHz)
eu: Banda zabala (16kHz)

en: Ultra-wideband (32kHz)
eu: Banda ultrazabala (32kHz)

en: Speex audio decoder
eu: Speex audio-deskodetzailea

en: Speex audio packetizer
eu: Speex audio-paketatzailea

en: Speex audio encoder
eu: Speex audio-kodetzailea

en: Disable DVD subtitle transparency
eu: Desgaitu DVD azpitituluen gardentasuna

en: Removes all transparency effects used in DVD subtitles.
eu: DVD azpitituluetan erabilitako gardentasun-efektu guztiak kentzen ditu.

en: DVD subtitles decoder
eu: DVD azpitituluen deskodetzailea

en: DVD subtitles
eu: DVD azpitituluak

en: DVD subtitles packetizer
eu: DVD azpitituluen paketatzailea

en: EBU STL subtitles decoder
eu: EBU STL azpitituluen deskodetzailea

note: xgettext: The character encoding name in parenthesis corresponds to that used for the GetACP translation. "Windows-1252" applies to Western European languages using the Latin alphabet.
en: Default (Windows-1252)
eu: Lehenetsia (Windows-1252)

en: System codeset
eu: Sistemaren kode-multzoa

en: Universal (UTF-8)
eu: Unibertsala (UTF-8)

en: Universal (UTF-16)
eu: Unibertsala (UTF-16)

en: Universal (big endian UTF-16)
eu: Unibertsala (big endian UTF-16)

en: Universal (little endian UTF-16)
eu: Unibertsala (little endian UTF-16)

en: Universal, Chinese (GB18030)
eu: Unibertsala, Txinatarra (GB18030)

en: Western European (Latin-9)
eu: Europako mendebaldekoa (Latin-9)

en: Western European (Windows-1252)
eu: Europako mendebaldekoa (Windows-1252)

en: Western European (IBM 00850)
eu: Europako mendebaldekoa (IBM 00850)

en: Eastern European (Latin-2)
eu: Europako ekialdekoa (Latin-2)

en: Eastern European (Windows-1250)
eu: Europako ekialdekoa (Windows-1250)

en: Nordic (Latin-6)
eu: Nordikoa (Latin-6)

en: Cyrillic (Windows-1251)
eu: Zirilikoa (Windows-1251)

en: Russian (KOI8-R)
eu: Errusiarra (KOI8-R)

en: Ukrainian (KOI8-U)
eu: Ukrainarra (KOI8-U)

en: Arabic (ISO 8859-6)
eu: Arabiarra (ISO8859-6)

en: Arabic (Windows-1256)
eu: Arabiarra (Windows-1256)

en: Greek (ISO 8859-7)
eu: Grekoa (ISO8859-7)

en: Greek (Windows-1253)
eu: Grekoa (Windows-1253)

en: Hebrew (ISO 8859-8)
eu: Hebrearra (ISO 8859-8)

en: Hebrew (Windows-1255)
eu: Hebrearra (Windows-1255)

en: Turkish (ISO 8859-9)
eu: Turkiarra (ISO8859-9)

en: Turkish (Windows-1254)
eu: Turkiarra (Windows-1254)

en: Thai (TIS 620-2533/ISO 8859-11)
eu: Tailandiarra (TIS 620-2533/ISO 8859-11)

en: Thai (Windows-874)
eu: Tailandiarra (Windows-874)

en: Baltic (Latin-7)
eu: Baltikokoa (Latin-7)

en: Baltic (Windows-1257)
eu: Baltikokoa (Windows-1257)

en: Celtic (Latin-8)
eu: Zeltikoa (Latin-8)

en: South-Eastern European (Latin-10)
eu: Europako hego-ekialdekoa (Latin-10)

en: Simplified Chinese (ISO-2022-CN-EXT)
eu: Txinatar soildua (ISO-2022-CN-EXT)

en: Simplified Chinese Unix (EUC-CN)
eu: Txinatar soildua Unix (EUC-CN)

en: Japanese (7-bits JIS/ISO-2022-JP-2)
eu: Japoniarra (7 biteko JIS/ISO-2022-JP-2)

en: Japanese Unix (EUC-JP)
eu: Japoniarra Unix (EUC-JP)

en: Japanese (Shift JIS)
eu: Japoniarra (Shift JIS)

en: Korean (EUC-KR/CP949)
eu: Korearra (EUC-KR/CP949)

en: Korean (ISO-2022-KR)
eu: Korearra (ISO-2022-KR)

en: Traditional Chinese (Big5)
eu: Txinatar tradizionala (Big5)

en: Traditional Chinese Unix (EUC-TW)
eu: Txinatar tradizionala Unix (EUC-TW)

en: Hong-Kong Supplementary (HKSCS)
eu: Hong-Kong-eko gehigarria (HKSCS)

en: Vietnamese (VISCII)
eu: Vietnamdarra (VISCII)

en: Vietnamese (Windows-1258)
eu: Vietnamdarra (Windows-1258)

en: Subtitle text encoding
eu: Azpitituluen testu-kodeketa

en: Set the encoding used in text subtitles
eu: Ezarri testuzko azpitituluetan erabiliko den kodeketa

en: Subtitle justification
eu: Azpitituluen justifikazioa

en: Set the justification of subtitles
eu: Ezarri azpitituluen justifikazioa

en: UTF-8 subtitle autodetection
eu: UTF-8 azpitituluen detekzio automatikoa

en: This enables automatic detection of UTF-8 encoding within subtitle files.
eu: Honek UTF-8 kodeketaren detekzio automatikoa gaitzen du azpitituluen fitxategietan.

en: Text subtitle decoder
eu: Testu-azpitituluen deskodetzailea

en: Some subtitle formats allow for text formatting. VLC partly implements this, but you can choose to disable all formatting.
eu: Azpitituluen formatu batzuek testu-formatua onartzen dute. VLCk partzialki inplementatzen du hau, baina formatu guztiak desgaitzea hauta dezakezu.

en: USF subtitles decoder
eu: USF azpitituluen deskodetzailea

en: tx3g subtitles decoder
eu: tx3g azpitituluen deskodetzailea

en: tx3g subtitles
eu: tx3g azpitituluak

en: Philips OGT (SVCD subtitle) decoder
eu: Philips OGT (SVCD azpitituluak) deskodetzailea

en: SVCD subtitles
eu: SVCD azpitituluak

en: Philips OGT (SVCD subtitle) packetizer
eu: Philips OGT (SVCD azpitituluak) paketatzailea

en: Image width
eu: Irudiaren zabalera

en: Specify the width to decode the image too
eu: Zehaztu baita ere irudia deskodetzeko zabalera

en: Image height
eu: Irudiaren altuera

en: Specify the height to decode the image too
eu: Zehaztu baita ere irudia deskodetzeko altuera

en: Scale factor
eu: Doitze-faktorea

en: Scale factor to apply to image
eu: Irudiari aplikatu beharreko eskala-faktorea

en: SVG video decoder
eu: SVG bideo-deskodetzailea

en: T.140 text encoder
eu: T.140 testu-kodetzailea

en: Override page
eu: Gainidatzi orria

en: Override the indicated page, try this if your subtitles don't appear (-1 = autodetect from TS, 0 = autodetect from teletext, >0 = actual page number, usually 888 or 889).
eu: Gainidatzi adierazitako orria; erabili hau azpitituluak agertzen ez badira (-1 = detektatu automatikoki TS-tik, 0 = detektatu automatikoki teletestutik, >0 = orri-zenbakia bera, normalean 888 edo 889).

en: Ignore subtitle flag
eu: Ez ikusi egin azpitituluen markari

en: Ignore the subtitle flag, try this if your subtitles don't appear.
eu: Ez ikusi egin azpitituluen markari; erabili hau azpitituluak agertzen ez badira.

en: Workaround for France
eu: Frantziarako konponbidea

en: Some French channels do not flag their subtitling pages correctly due to a historical interpretation mistake. Try using this wrong interpretation if your subtitles don't appear.
eu: Kanal frantses batzuek ez dituzte azpitituluen orriak ondo markatzen, interpretazio-akats historiko baten ondorioz. Saiatu interpretazio oker hori erabiltzen azpitituluak agertzen ez badira.

en: Teletext subtitles decoder
eu: Teletestuaren azpitituluen deskodetzailea

en: HDMV TextST subtitles decoder
eu: HDMV TextST azpitituluen deskodetzailea

en: Enforce a quality between 1 (low) and 10 (high), instead of specifying a particular bitrate. This will produce a VBR stream.
eu: Behartu 1 (txikia) eta 10 (handia) arteko kalitate bat, bit-emaria jakin bat zehaztu beharrean. Horrek VBR transmisio jarraitu bat sortuko du.

en: Post processing quality
eu: Prozesatze-ondorenaren kalitatea

en: Theora video decoder
eu: Theora bideo-deskodetzailea

en: Theora video packetizer
eu: Theora bideo-paketatzailea

en: Theora video encoder
eu: Theora bideo-kodetzailea

en: TTML decoder
eu: TTML deskodetzailea

en: TTML subtitles decoder
eu: TTML azpitituluen deskodetzailea

en: TTML demuxer
eu: TTML demultiplexadorea

en: Force a specific encoding quality between 0.0 (high) and 50.0 (low), instead of specifying a particular bitrate. This will produce a VBR stream.
eu: Behartu 0,0 (handia) eta 50,0 (handia) arteko kodetze-kalitate bat, bit-emaria jakin bat zehaztu beharrean. Horrek VBR transmisio jarraitu bat sortuko du.

en: Stereo mode
eu: Estereo modua

en: Handling mode for stereo streams
eu: Transmisio jarraitu estereoetarako kudeatze modua

en: VBR mode
eu: VBR modua

en: Use Variable BitRate. Default is to use Constant BitRate (CBR).
eu: Erabili bit-emaria aldagarria. Lehenespena bit-emaria konstantea erabiltzea da (CBR).

en: Psycho-acoustic model
eu: Eredu psikoakustikoa

en: Integer from -1 (no model) to 4.
eu: -1 (eredurik ez) eta 4 arteko osoko zenbakia.

en: Joint stereo
eu: Estereo bateratua

en: Libtwolame audio encoder
eu: Libtwolame audio-kodetzailea

en: Ulead DV audio decoder
eu: Ulead DV audio-deskodetzailea

en: Use Hardware decoders only
eu: Erabili soilik hardwarearen deskodetzaileak

en: VideoToolbox video decoder
eu: VideoToolbox bideo-deskodetzailea

en: Maximum encoding bitrate
eu: Kodeketaren gehienezko bit-emaria

en: Maximum bitrate in kbps. This is useful for streaming applications.
eu: Gehienezko bit-emaria kb/s-tan. Hau erabilgarria da transmisio jarraituko aplikazioetarako.

en: Minimum encoding bitrate
eu: Kodeketaren gutxieneko bit-emaria

en: Minimum bitrate in kbps. This is useful for encoding for a fixed-size channel.
eu: Gutxieneko bit-emaria kb/s-tan. Hau erabilgarria da tamaina finkoko kanalak kodetzeko.

en: Force a constant bitrate encoding (CBR).
eu: Behartu bit-emaria konstanteko kodeketa (CBR).

en: Vorbis audio decoder
eu: Vorbis audio-deskodetzailea

en: Vorbis audio packetizer
eu: Vorbis audio-paketatzailea

en: Vorbis audio encoder
eu: Vorbis audio-kodetzailea

en: Quality mode
eu: Kalitate modua

en: Quality setting which will determine max encoding time
     - 0: Good quality
     - 1: Realtime
     - 2: Best quality
eu: Kodetzeko gehienezko denbora zehaztuko duen kalitate-ezarpena
    - 0: Kalitate ona
    - 1: Denbora erreala
    - 2: Kalitate onena

en: WebM video decoder
eu: WebM bideo-deskodetzailea

en: WebM video encoder
eu: WebM bideo-kodetzailea

en: WEBVTT decoder
eu: WEBVTT deskodetzailea

en: WEBVTT subtitles decoder
eu: WEBVTT azpitituluen deskodetzailea

en: WEBVTT subtitles parser
eu: WEBVTT azpitituluen analizatzailea

en: WMA v1/v2 fixed point audio decoder
eu: WMA v1/v2 puntu finkoko audio-deskodetzailea

en: Maximum GOP size
eu: Gehienezko GOP tamaina

en: Sets maximum interval between IDR-frames. Larger values save bits, thus improving quality for a given bitrate at the cost of seeking precision. Use -1 for infinite.
eu: IDR fotogramen arteko gehienezko bitartea ezartzen du. Balio handiagoek bitak aurrezten dituzte eta, beraz, bit-emari jakin baten kalitatea hobetu egiten dute, bilaketa-zehaztasunaren truke. Erabili -1 infiniturako.

en: Minimum GOP size
eu: Gutxieneko GOP tamaina

en: Sets minimum interval between IDR-frames. In H.264, I-frames do not necessarily bound a closed GOP because it is allowable for a P-frame to be predicted from more frames than just the one frame before it (also see reference frame option). Therefore, I-frames are not necessarily seekable. IDR-frames restrict subsequent P-frames from referring to any frame prior to the IDR-frame. 
    If scenecuts appear within this interval, they are still encoded as I-frames, but do not start a new GOP.
eu: IDR fotogramen arteko gutxieneko bitartea ezartzen du. H.264, I fotogramek ez zaizkie nahitaez  itxitako GOP bati lotzen, P fotogramek aurreragoko hainbat fotogramatatik aurresateko aukera ematen baitute, ez justu aurreko fotogramatik bakarrik (ikus erreferentzia-fotogramaren aukera ere). Beraz, I fotogramak ez dira nahitaez bilagarriak. IDR fotogramek eragotzi egiten dute ondorengo P fotogramek IDR fotogramaren aurreko edozein fotogramari erreferentzia egitea. 
    Bitarte horretan eszena-mozketak agertzen badira, l fotograma gisa kodetuta daude, baina ez dute GOP berria hasten.

en: Use recovery points to close GOPs
eu: Erabili berreskurapen puntuak GOP-ak isteko

en: use open GOP, for bluray compatibility use also bluray-compat option
eu: Erabili GOP irekia, bluray-ren bateragarritasunerako erabili ere 'bluray-compat' aukera

en: Enable compatibility hacks for Blu-ray support
eu: Gaitu bateragarritasun komandoak Blu-ray-ren laguntzarako

en: Enable hacks for Blu-ray support, this doesn't enforce every aspect of Blu-ray compatibility
    e.g. resolution, framerate, level
eu: Gaitu komandoak Blu-ray-ren laguntzarako, honek ez ditu Blu-ray-ren bateragarritasun alor guztiak behartzen, adib. bereizmena, fotograma-emaria, maila

en: Extra I-frames aggressivity
eu: I fotograma gehigarrien oldarkortasuna

en: Scene-cut detection. Controls how aggressively to insert extra I-frames. With small values of scenecut, the codec often has to force an I-frame when it would exceed keyint. Good values of scenecut may find a better location for the I-frame. Large values use more I-frames than necessary, thus wasting bits. -1 disables scene-cut detection, so I-frames are inserted only every other keyint frames, which probably leads to ugly encoding artifacts. Range 1 to 100.
eu: Eszena-mozketen detekzioa. I fotograma gehigarriak zenbateko oldarkortasunaz txertatu behar diren kontrolatzen du. Eszena-mozketen balio txikiekin, kodekak sarri I fotograma bat behartu behar du keyint gaindituko badu. Eszena-mozketen balio egokiek kokaleku hobea aurki dezakete l fotogramarentzat. Balio handiek behar baino l fotograma gehiago erabil ditzakete eta, ondorioz, bitak alferrik gal ditzakete. -1 balioak eszena-mozketen detekzioa desgaitzen du eta, beraz, I fotogramak bi keyint fotogramaz behin bakarrik txertatzen dira; horrek ziurrenik kodetze-efektu itsusiak eragingo ditu. Barrutia:1etik 100era.

en: B-frames between I and P
eu: I eta P arteko B fotogramak

en: Number of consecutive B-frames between I and P-frames. Range 1 to 16.
eu: I eta P fotograma arteko elkarren segidako B fotogramen kopurua. Barrutia:1etik 16ra.

en: Adaptive B-frame decision
eu: B fotograma moldagarrien erabakia

en: Force the specified number of consecutive B-frames to be used, except possibly before an I-frame. Range 0 to 2.
eu: Behartu erabili beharreko elkarren segidako B fotogramen zehaztutako kopurua, I fotogramen aurretik izan ezik. 0 eta 2 arteko barrutia.

en: Influence (bias) B-frames usage
eu: Eragin (bias) B fotogramen erabilerari

en: Bias the choice to use B-frames. Positive values cause more B-frames, negative values cause less B-frames.
eu: Eragin (bias) B fotogramak erabiltzeko aukerari. Balio positiboek B fotograma gehiago sorrarazten dituzte, eta balio negatiboek B fotograma gutxiago.

en: Keep some B-frames as references
eu: Mantendu B fotograma batzuk erreferentzia gisa

en: Allows B-frames to be used as references for predicting other frames. Keeps the middle of 2+ consecutive B-frames as a reference, and reorders frame appropriately.
     - none: Disabled
     - strict: Strictly hierarchical pyramid
     - normal: Non-strict (not Blu-ray compatible)
eu: B fotogramak erreferentzia gisa erabiltzeko aukera ematen du, beste fotograma batzuk aurresateko. Elkarren segidako 2+ B fotogramen erdia erreferentzia gisa hartzen du, eta fotograma behar bezala berrantolatzen du.
     - bat ere ez: desgaituta
     - zorrotza: Piramide hierarkiko zorrotza
     - normala: Ez-zorrotza (Blu-ray-rekin bateragarria)

en: Use fullrange instead of TV colorrange
eu: Erabili irismen-osoa, TBren kolore-irismenaren ordez

en: TV-range is usually used colorrange, defining this to true will enable libx264 to use full colorrange on encoding
eu: TB-irismenak kolore-irismena erabiltzen du gehienetan, hau ezarriz beraz, libx264 gaituko da kodeketan kolore-irismen osoa erabiltzeko.

en: CABAC (Context-Adaptive Binary Arithmetic Coding). Slightly slows down encoding and decoding, but should save 10 to 15% bitrate.
eu: CABAC (Context-Adaptive Binary Arithmetic Coding). Kodeketa eta deskodeketa pixka bat mantsotzen ditu, baina bit-emariaren % 10 eta 15 bitartean aurrezten ditu.

en: Number of previous frames used as predictors. This is effective in Anime, but seems to make little difference in live-action source material. Some decoders are unable to deal with large frameref values. Range 1 to 16.
eu: Aurresateko erabili diren aurreko fotogramen kopurua. Hau eraginkorra da Anime-n, baina ez dirudi alde handirik egiten duenik zuzeneko ekintzen iturburu-materialetan. Deskodetzaile batzuek ezin dituzte frameref balio handiak kudeatu. Barrutia:1etik 16ra.

en: Skip loop filter
eu: Saltatu begizta-iragazkia

en: Deactivate the deblocking loop filter (decreases quality).
eu: Desaktibatu desblokeatzeko begizta-iragazkia (kalitatea txikitzen du).

en: Loop filter AlphaC0 and Beta parameters alpha:beta
eu: Begizta-iragazkien AlfaC0 eta Beta parametroak alfa:beta

en: Loop filter AlphaC0 and Beta parameters. Range -6 to 6 for both alpha and beta parameters. -6 means light filter, 6 means strong.
eu: Begizta-iragazkien AlfaC0 eta Beta parametroak. Barrutia -6 eta 6 artekoa da alfa eta beta parametroetarako. -6 balioak iragazki arina esan nahi du, eta 6 balioak sendoa.

en: H.264 level
eu: H.264 maila

en: Specify H.264 level (as defined by Annex A of the standard). Levels are not enforced; it's up to the user to select a level compatible with the rest of the encoding options. Range 1 to 5.1 (10 to 51 is also allowed). Set to 0 for letting x264 set level.
eu: Zehaztu H.264 maila (estandarreko Annex A-k zehaztu bezala). Mailak ez dira behartuak; erabiltzaileak hautatuko du kodeketa aukerekin bateragarria den maila bat. Irismena 1-etik 5.1-era (10-51 ere onartzen da). Ezarri 0 x264 ezarritako mailarako.

en: H.264 profile
eu: H.264 profila

en: Specify H.264 profile which limits are enforced over other settings
eu: Zehaztu H.264 profilak zein muga dituen behartuta beste ezarpen batzuen gainetik.

en: Interlaced mode
eu: Modu gurutzelarkatua

en: Pure-interlaced mode.
eu: Gurutzelarkatze puruaren modua.

en: Frame packing
eu: Fotograma paketatzea

en: For stereoscopic videos define frame arrangement:
     0: checkerboard - pixels are alternatively from L and R
     1: column alternation - L and R are interlaced by column
     2: row alternation - L and R are interlaced by row
     3: side by side - L is on the left, R on the right
     4: top bottom - L is on top, R on bottom
     5: frame alternation - one view per frame
eu: Bideo estereoskopikoentzako fotograma-eraketa zehazten du:
     0: xake-taula - pixelak L eta R-tik tartekatzen dira
     1: zutabe alternantzia - L eta R zutabeak elkarlotzen ditu
     2: errenkada alternantzia - L eta R errenkadak elkarlotzen ditu
     3: alboz abo - L ezkerrean, R eskuinean
     4: Goialdea - L goian, R behean
     5: fotograma alternantzia - behin ikusi fotograma bakoitzeko

en: Use Periodic Intra Refresh
eu: Erabili barruko freskatze periodikoa

en: Use Periodic Intra Refresh instead of IDR frames
eu: Erabili barruko freskatze periodikoa IDR fotogramen ordez

en: Use mb-tree ratecontrol
eu: Erabili mb-tree emaria-kontrola

en: You can disable use of Macroblock-tree on ratecontrol
eu: Abiadura kontrolatzeko makrobloke-zuhaitzak erabiltzea desgaitu egin dezakezu

en: Force number of slices per frame
eu: Behartu fotograma bakoitzeko zatien kopurua

en: Force rectangular slices and is overridden by other slicing options
eu: Behartu laukizuzen atalak eta gainidatzi beste zatiketa aukerekin

en: Limit the size of each slice in bytes
eu: Mugatu zati bakoitzaren tamaina bytetan

en: Sets a maximum slice size in bytes, Includes NAL overhead in size
eu: Zatien gehienezko tamaina ezartzen du (NAL gainkarga tamainan sartzen du)

en: Limit the size of each slice in macroblocks
eu: Mugatu zati bakoitzaren tamaina makrobloketan

en: Sets a maximum number of macroblocks per slice
eu: Zati bakoitzeko makroblokeen gehienezko kopurua ezartzen du

en: Set QP
eu: Ezarri QP

en: This selects the quantizer to use. Lower values result in better fidelity, but higher bitrates. 26 is a good default value. Range 0 (lossless) to 51.
eu: Honek erabili beharreko kuantizatzailea hautatzen du. Balio txikiagoek fideltasun hobea dute, baina bit-emaria handiagoak ere bai. 26 balio lehenetsi aproposa da. Barrutia 0 (galerarik gabea) eta 51 artekoa da.

en: Quality-based VBR
eu: Kalitatean oinarrituriko VBR

en: 1-pass Quality-based VBR. Range 0 to 51.
eu: Kalitatean oinarrituriko urrats bakarreko VBR. Barrutia: 1etik 51ra.

en: Min QP
eu: Gutx KP

en: Minimum quantizer parameter. 15 to 35 seems to be a useful range.
eu: Gutxieneko kuantizatzaile-parametroa. 15 eta 35 artekoa barruti erabilgarria izan daiteke.

en: Max QP
eu: Geh KP

en: Maximum quantizer parameter.
eu: Gehienezko kuantizatzaile-parametroa.

en: Max QP step
eu: Geh KP urratsa

en: Max QP step between frames.
eu: Fotogramen arteko gehienezko KP urratsa.

en: Average bitrate tolerance
eu: Bit-emariaren batez besteko tolerantzia

en: Allowed variance in average bitrate (in kbits/s).
eu: Batez besteko bit-emarian onartzen den bariantza (kbit/s-tan).

en: Max local bitrate
eu: Geh bit-emaria lokala

en: Sets a maximum local bitrate (in kbits/s).
eu: Gehienezko bit-emaria lokala ezartzen du (kbit/s-tan).

en: VBV buffer
eu: VBV bufferra

en: Averaging period for the maximum local bitrate (in kbits).
eu: Gehienezko bit-emaria lokalerako batez besteko tartea (kbit-etan).

en: Initial VBV buffer occupancy
eu: Hasierako VBV bufferraren okupazioa

en: Sets the initial buffer occupancy as a fraction of the buffer size. Range 0.0 to 1.0.
eu: Hasierako buffer-okupazioa buffer-tamainaren frakzio gisa ezartzen du. Barrutia: 0.0tik 1.0ra.

en: How AQ distributes bits
eu: AQ-k nola banatzen dituen bitak

en: Defines bitdistribution mode for AQ, default 1
     - 0: Disabled
     - 1: Current x264 default mode
     - 2: uses log(var)^2 instead of log(var) and attempts to adapt strength per frame
eu: AQ-rako bit-banaketako modua definitzen du, lehenespena 1
     - 0: desgaituta
     - 1: uneko x264 modu lehenetsia
     - 2: log(var)^2 erabiltzen du log(var) erabili beharrean, eta fotograma bakoitzeko indarra moldatzen saiatzen da

en: Strength of AQ
eu: AQ-ren indarra

en: Strength to reduce blocking and blurring in flat
    and textured areas, default 1.0 recommended to be between 0..2
     - 0.5: weak AQ
     - 1.5: strong AQ
eu: Indarra blokeatzea eta lausotzea murrizteko
    lauan eta ehundutako azaleratan, 1.0 lehenetsia gomendatua 0..2 artean egoteko
     - 0.5: AQ ahula
     - 1.5: AQ indartsua

en: QP factor between I and P
eu: I eta P arteko KP faktorea

en: QP factor between I and P. Range 1.0 to 2.0.
eu: I eta P arteko KP faktorea. Barrutia: 1.0tik 2.0ra.

en: QP factor between P and B
eu: P eta B arteko KP faktorea

en: QP factor between P and B. Range 1.0 to 2.0.
eu: P eta B arteko KP faktorea. Barrutia: 1.0tik 2.0ra.

en: QP difference between chroma and luma
eu: Krominantziaren eta luminantziaren arteko KP diferentzia

en: QP difference between chroma and luma.
eu: Krominantziaren eta luminantziaren arteko KP diferentzia.

en: Multipass ratecontrol
eu: Urrats anitzeko emaria-kontrola

en: Multipass ratecontrol:
     - 1: First pass, creates stats file
     - 2: Last pass, does not overwrite stats file
     - 3: Nth pass, overwrites stats file
eu: Urrats anitzeko emaria-kontrola:
     - 1: Lehen urratsean estatistika-fitxategia sortzen da
     - 2: Azken urratsak ez du estatistika-fitxategia gainidazten
     - 3: Ngarren urratsak estatistika-fitxategia gainidazten du

en: QP curve compression
eu: KP kurbaren konpresioa

en: QP curve compression. Range 0.0 (CBR) to 1.0 (QCP).
eu: KP kurbaren konpresioa. Barrutia: 0.0 (CBR) eta 1.0 (QCP) artean.

en: Reduce fluctuations in QP
eu: Murriztu KPko fluktuazioak

en: This reduces the fluctuations in QP before curve compression. Temporally blurs complexity.
eu: Honek KPko fluktuazioak murrizten ditu kurba-konpresioaren aurretik. Konplexutasuna aldi baterako handitzen du.

en: This reduces the fluctuations in QP after curve compression. Temporally blurs quants.
eu: Honek fluktuazioak murrizten ditu QP-an kurba konpresioaren ondoren. Aldi baterako kuantifikazioak handitzen ditu.

en: Partitions to consider
eu: Kontuan hartu beharreko partizioak

en: Partitions to consider in analyse mode:
     - none  : 
     - fast  : i4x4
     - normal: i4x4,p8x8,(i8x8)
     - slow  : i4x4,p8x8,(i8x8),b8x8
     - all   : i4x4,p8x8,(i8x8),b8x8,p4x4
    (p4x4 requires p8x8. i8x8 requires 8x8dct).
eu: Analisi moduan kontuan hartu beharreko partizioak: 
     - bat ere ez: 
     - bizkorra : i4x4
     - normala  : i4x4,p8x8,(i8x8)
     - mantsoa  : i4x4,p8x8,(i8x8),b8x8
     - dena     : i4x4,p8x8,(i8x8),b8x8,p4x4
    (p4x4-k p8x8 behar du. i8x8-k 8x8dct behar du).

en: Direct MV prediction mode
eu: Mugimendu-bektoreak zuzenean iragartzeko modua

en: Direct prediction size
eu: Zuzeneko iragarpenaren tamaina

en: Direct prediction size:
     -  0: 4x4
     -  1: 8x8
     - -1: smallest possible according to level
eu: Zuzeneko iragarpenaren tamaina:
     -  0: 4x4
     -  1: 8x8
     - -1: ahal den txikiena, mailaren arabera

en: Weighted prediction for B-frames
eu: B-fotogrametarako iragarpen haztatua

en: Weighted prediction for B-frames.
eu: B fotogrametarako iragarpen haztatua.

en: Weighted prediction for P-frames
eu: P fotogrametarako iragarpen haztatua

en: Weighted prediction for P-frames:
     - 0: Disabled
     - 1: Blind offset
     - 2: Smart analysis
eu:  P fotogrametarako iragarpen haztatua:
     - 0: Desgaituta
     - 1: Desplazamendu itsua
     - 2: Analisi adimentsua

en: Integer pixel motion estimation method
eu: Osoko zenbakia, pixel-mugimendua zenbatesteko metodoa

en: Selects the motion estimation algorithm:
     - dia: diamond search, radius 1 (fast)
     - hex: hexagonal search, radius 2
     - umh: uneven multi-hexagon search (better but slower)
     - esa: exhaustive search (extremely slow, primarily for testing)
     - tesa: hadamard exhaustive search (extremely slow, primarily for testing)
eu: Mugimendua zenbatesteko algoritmoa aukeratzen du:
     - dia: diamante-bilaketa, 1 erradioa (bizkorra)
     - hex: bilaketa hexagonala, 2 erradioa
     - umh: hainbat hexagonotako bilaketa irregularra (hobea, baina mantsoagoa)
     - esa: bilaketa sakona (oso mantsoa, batez ere probatarako)
     - tesa: "hadamard" bilaketa sakona (oso mantsoa, batez ere probatarako)

en: Maximum motion vector search range
eu: Mugimendu-bektorea bilatzeko gehienezko barrutia

en: Maximum distance to search for motion estimation, measured from predicted position(s). Default of 16 is good for most footage, high motion sequences may benefit from settings between 24 and 32. Range 0 to 64.
eu: Mugimendu-zenbatespena bilatzeko gehienezko distantzia, iragarritako kokaleku(eta)tik neurtuta. 16 balio lehenetsia egokia da metraje gehienetarako; mugimendu handiko sekuentzietarako aproposagoak izan daitezke 24 eta 32 arteko ezarpenak. Barrutia: 0tik 64ra.

en: Maximum motion vector length
eu: Mugimendu-bektoreen gehienezko luzera

en: Maximum motion vector length in pixels. -1 is automatic, based on level.
eu: Mugimendu-bektoreen gehienezko luzera pixeletan. -1 automatikoa da, mailaren arabera.

en: Minimum buffer space between threads
eu: Harien arteko gutxieneko buffer-lekua

en: Minimum buffer space between threads. -1 is automatic, based on number of threads.
eu: Harien arteko gutxieneko buffer-lekua. -1 automatikoa da, hari kopuruaren arabera.

en: Strength of psychovisual optimization, default is "1.0:0.0"
eu: Optimizazio psikobisualaren indarra, lehenespena: "1.0:0.0"

en: First parameter controls if RD is on (subme>=6) or off.
    Second parameter controls if Trellis is used on psychovisual optimization, default off
eu: Lehen parametroak kontrolatzen du, baldin eta RDa aktibatuta (subme>=6) edo desaktibatuta badago.
    Bigarren parametroak kontrolatzen du Trellis optimizazio psikobisualean erabiltzen bada, off lehenetsia

en: Subpixel motion estimation and partition decision quality
eu: Pixel azpiko mugimendu-zenbatespena eta partizio-erabakiaren kalitatea

en: This parameter controls quality versus speed tradeoffs involved in the motion estimation decision process (lower = quicker and higher = better quality). Range 1 to 9.
eu: Parametro honek kalitatearen eta abiaduraren arteko erlazioa kontrolatzen du mugimendua zenbatesteko erabakitze-prozesuan (txikiagoa = bizkorrago eta handiagoa = kalitate hobea). Barrutia: 1etik 9ra.

en: RD based mode decision for B-frames. This requires subme 6 (or higher).
eu: RD oinarritzat duen modu-erabakitzea B fotogrametarako. Horretarako subme 6 behar da (edo handiagoa).

en: Decide references on a per partition basis
eu: Erabaki erreferentziak partizio bakoitzean oinarrituz

en: Allows each 8x8 or 16x8 partition to independently select a reference frame, as opposed to only one ref per macroblock.
eu: 8x8 edo 16x8 partizio bakoitzak bere aldetik erreferentzia-fotograma bat hautatzeko aukera ematen du, makrobloke bakoitzeko erreferentzia bakarra hautatu beharrean.

en: Chroma in motion estimation
eu: Krominantzia mugimendu-zenbatespenean

en: Chroma ME for subpel and mode decision in P-frames.
eu: Mugimendu-zenbatespenerako krominantzia subpel-erako eta modu-erabakitzea P fotogrametan.

en: Joint bidirectional motion refinement.
eu: Bi noranzkoko mugimendu-fintze bateratua.

en: Adaptive spatial transform size
eu: Eraldaketa espazial moldagarriaren tamaina

en: SATD-based decision for 8x8 transform in inter-MBs.
eu: SATD oinarritzat duen erabakitzea mugimendu-bektorren arteko 8x8 eraldaketarako.

en: Trellis RD quantization
eu: Bilbearen RD kuantizazioa

en: Trellis RD quantization:
     - 0: disabled
     - 1: enabled only on the final encode of a MB
     - 2: enabled on all mode decisions
    This requires CABAC.
eu: Bilbearen RD kuantizazioa: 
     - 0: desgaituta
     - 1: mugimendu-bektore baten azken kodeketan bakarrik gaituta
     - 2: modu-erabakitze guztietan gaituta
    Honek CABAC behar du.

en: Early SKIP detection on P-frames
eu: SKIP detekzio goiztiarra P fotogrametan

en: Early SKIP detection on P-frames.
eu: SKIP detekzio goiztiarra P fotogrametan.

en: Coefficient thresholding on P-frames
eu: Koefiziente-atalasea P fotogrametan

en: Coefficient thresholding on P-frames. Eliminate dct blocks containing only a small single coefficient.
eu: Koefiziente-atalasea P fotogrametan. Ezabatu koefiziente txiki bakarra bakarrik daukaten dct blokeak.

en: Use Psy-optimizations
eu: Erabili Psy optimizazioak

en: Use all visual optimizations that can worsen both PSNR and SSIM
eu: Erabili PSNR eta SSIM okerragotu ditzaketen optimizazio bisual guztiak

en: Dct-domain noise reduction. Adaptive pseudo-deadzone. 10 to 1000 seems to be a useful range.
eu: Dct domeinuaren zarata-murrizketa. Sasieremu hil moldagarria. 10 eta 1000 artekoa barruti erabilgarria izan daiteke.

en: Inter luma quantization deadzone
eu: Barruko luminantzia-kuantizazioko eremu hila

en: Set the size of the inter luma quantization deadzone. Range 0 to 32.
eu: Luminantzia arteko kuantizazioko eremu hilaren tamaina. Barrutia: 0tik 32ra.

en: Intra luma quantization deadzone
eu: Barruko luminantzia-kuantizazioko eremu hila

en: Set the size of the intra luma quantization deadzone. Range 0 to 32.
eu: Barruko luminantzia arteko kuantizazioko eremu hilaren tamaina. Barrutia: 0tik 32ra.

en: Non-deterministic optimizations when threaded
eu: Harietarako optimizazio ez-deterministak

en: Slightly improve quality of SMP, at the cost of repeatability.
eu: SMPren kalitatea pixka bat hobetzen dute, errepikagarritasunaren truke.

en: CPU optimizations
eu: PUZ optimizazioak

en: Use assembler CPU optimizations.
eu: Erabili mihiztatzailearen PUZ optimizazioak.

en: Filename for 2 pass stats file
eu: 2 urratseko estatistika-fitxategiaren fitxategi-izena

en: Filename for 2 pass stats file for multi-pass encoding.
eu: 2 urratseko estatistika-fitxategiaren fitxategi-izena, urrats anitzeko kodeketarako.

en: PSNR computation
eu: PSNR kalkulatzea

en: Compute and print PSNR stats. This has no effect on the actual encoding quality.
eu: Kalkulatu eta inprimatu PSNR estatistikak. Honek ez dauka eraginik benetako kodeketa-kalitatean.

en: SSIM computation
eu: SSIM kalkulatzea

en: Compute and print SSIM stats. This has no effect on the actual encoding quality.
eu: Kalkulatu eta inprimatu SSIM estatistikak. Honek ez dauka eraginik benetako kodeketa-kalitatean.

en: Quiet mode
eu: Modu isila

en: Statistics
eu: Estatistikak

en: Print stats for each frame.
eu: Inprimatu fotograma bakoitzaren estatistikak.

en: SPS and PPS id numbers
eu: SPS eta PPS identifikatzaile-zenbakiak

en: Set SPS and PPS id numbers to allow concatenating streams with different settings.
eu: Ezarri SPS eta PPS identifikatzaile-zenbakiak ezarpen desberdinak dituzten transmisio jarraituak elkarrekin kateatu ahal izateko.

en: Access unit delimiters
eu: Atzipen-unitateen bereizleak

en: Generate access unit delimiter NAL units.
eu: Sortu atzipen-unitateen bereizlearen NAL unitateak.

en: Framecount to use on frametype lookahead
eu: Lookahead fotograma motatan erabili beharreko fotograma-kontaketa

en: Framecount to use on frametype lookahead. Currently default can cause sync-issues on unmuxable output, like rtsp-output without ts-mux
eu: Lookahead fotograma motatan erabili beharreko fotograma-kontaketa. Une honetan lehenetsia sinkronizazio arazoak sor ditzake multiplexaziorik gabeko irteeratan, adibidez rtsp-irteera ts-multiplexaziorik gabe

en: HRD-timing information
eu: HRD iraupenaren informazioa

en: Default tune setting used
eu: Erabilitako lehenetsitako sintonizazio-ezarpena

en: Default preset setting used
eu: Erabilitako aurrezarpen ezarpen lehenetsia

en: x264 advanced options
eu: x264 aukera aurreratuak

en: x264 advanced options, in the form {opt=val,op2=val2}.
eu: x264 aukera aurreratuak, forma honetan {opt=val,op2=val2}.

en: Fast
eu: Azkarra

en: Normal
eu: Normala

en: Slow
eu: Motela

en: Spatial
eu: Espaziala

en: Temporal
eu: Aldi baterako

en: checkerboard
eu: xake-taula

en: column alternation
eu: zutabe-alternantzia

en: row alternation
eu: errenkada-alternantzia

en: side by side
eu: alboz albo

en: top bottom
eu: goian behean

en: frame alternation
eu: fotograma-txandakatzea

en: H.264/MPEG-4 Part 10/AVC encoder (x264 10-bit)
eu: H.264/MPEG-4 Part 10/AVC kodetzailea (x264 10-bit)

en: H.262/MPEG-2 encoder (x262)
eu: H.262/MPEG-2 kodetzailea (x262)

en: H.264/MPEG-4 Part 10/AVC encoder (x264)
eu: H.264/MPEG-4 Part 10/AVC kodetzailea (x264)

en: H.265/HEVC encoder (x265)
eu: H.265/HEVC kodetzailea (x265)

en: XWD image decoder
eu: XWD irudi-deskodetzailea

en: Teletext page
eu: Teletestuaren orria

en: Open the indicated Teletext page. Default page is index 100.
eu: Ireki adierazitako teletestuaren orria. Orri lehenetsia 100 indizea da.

en: Teletext alignment
eu: Teletestuaren lerrokatzea

en: You can enforce the teletext position on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, eg. 6 = top-right).
eu: Teletestuak bideoan duen kokalekua zehaztu dezakezu (0=erdian, 1=ezkerrean, 2=eskuinean, 4=goian, 8=behean; halaber, balio horiek konbina ditzakezu, adibidez: 6=goian eskuinean).

en: Teletext text subtitles
eu: Teletestuaren testu-azpitituluak

en: Output teletext subtitles as text instead of as RGBA.
eu: Irteerako teletestuaren azpitituluak testu gisa, eta ez RGBA gisa.

en: Presentation Level
eu: Aurkezpen-maila

en: VBI and Teletext decoder
eu: VBI eta teletestu-deskodetzailea

en: VBI & Teletext
eu: VBI eta teletestua

en: D-Bus control interface
eu: D-Bus kontroleko interfazea

en: VLC media player
eu: VLC multimedia-erreproduzigailua

en: Do not open a DOS command box interface
eu: Ez ireki DOS komando-koadroaren interfazea

en: By default the dummy interface plugin will start a DOS command box. Enabling the quiet mode will not bring this command box but can also be pretty annoying when you want to stop VLC and no video window is open.
eu: Lehenespenez, interfazearen pluginaren adibideak DOS komando-koadro bat abiaraziko du. Modu isila gaitzean ez da komando-koadro hau agertuko, baina nahiko gogaikarria izan daiteke VLC gelditu nahi duzunean eta bideoaren leihorik irekitzen ez denean.

en: Dummy interface
eu: Adibiderako interfazea

en: Motion threshold (10-100)
eu: Mugimenduaren atalasea (10-100)

en: Amount of movement required for a mouse gesture to be recorded.
eu: Saguaren mugimendu bat grabatzeko behar den mugimendu kantitatea.

en: Trigger button
eu: Botoi abiarazlea

en: Trigger button for mouse gestures.
eu: Sagu-mugimenduetarako botoi abiarazlea.

en: Middle
eu: Erdian

en: Gestures
eu: Mugimenduak

en: Mouse gestures control interface
eu: Sagu-mugimenduak kontrolatzeko interfazea

en: Global Hotkeys
eu: Laster-tekla orokorrak

en: Global Hotkeys interface
eu: Laster-tekla orokorren interfazea

en: Hotkeys
eu: Laster-teklak

en: Hotkeys management interface
eu: Laster-teklak kudeatzeko interfazea

en: One
eu: Bat

en: Loop: %s
eu: Begizta: %s

en: Random: %s
eu: Ausaz: %s

en: Audio Device: %s
eu: Audio-gailua: %s

en: Recording
eu: Grabatzen

en: Recording done
eu: Grabatuta

en: Sub sync: bookmarked audio time
eu: Azpitituluen sinkronizazioa: laster-markaturiko audio-denbora

en: No active subtitle
eu: Ez dago azpititulurik aktibatuta

en: Sub sync: bookmarked subtitle time
eu: Azpitituluen sinkronizazioa: laster-markaturiko azpitituluen denbora

en: Sub sync: set bookmarks first!
eu: Azpitituluen sinkronizazioa: ezarri laster-markak lehenengo!

en: Sub sync: corrected %i ms (total delay = %i ms)
eu: Azpitituluen sinkronizazioa: zuzenduta %i sm (atzerapena guztira = %i sm)

en: Sub sync: delay reset
eu: Azpitituluen sinkronizazioa: atzerapen-berrezarpena

en: Subtitle delay %i ms
eu: Azpitituluen atzerapena: %i ms

en: Audio delay %i ms
eu: Audioaren atzerapena: %i ms

en: Audio track: %s
eu: Audio-pista: %s

en: Subtitle track: %s
eu: Azpitituluen pista: %s

en: N/A
eu: E/E

en: Program Service ID: %s
eu: Programa zerbitzu ID-a: %s

en: Aspect ratio: %s
eu: Aspektu-erlazioa: %s

en: Crop: %s
eu: Moztu: %s

en: Zooming reset
eu: Berrezarri zooma

en: Scaled to screen
eu: Doitu pantailari

en: Original Size
eu: Jatorrizko tamaina

en: Zoom mode: %s
eu: Zoom modua: %s

en: Deinterlace off
eu: Gurutzelarkatuak bereiztea desaktibatuta

en: Deinterlace on
eu: Gurutzelarkatuak bereiztea aktibatuta

en: Subtitle position: no active subtitle
eu: Azpitituluen kokapena: ez dago azpititulurik aktibatuta

en: Subtitle position %d px
eu: Azpitituluen kokalekua: %d px

en: Subtitle text scale %d%%
eu: Azpitituluen testuaren tamaina %%%d

en: Speed: %.2fx
eu: Abiadura: %.2fx

en: 
    Warning: if you cannot access the GUI anymore, open a command-line window, go to the directory where you installed VLC and run "vlc -I qt"
eu: 
    Abisua: ez badaukazu interfaze grafikorako sarbiderik, ireki komando-lerroko leiho bat, joan VLC instalatuta dagoen direktoriora eta exekutatu "vlc -I qt"

en: Change the lirc configuration file
eu: Aldatu lirc konfigurazio-fitxategia

en: Tell lirc to read this configuration file. By default it searches in the users home directory.
eu: Adierazi lirc-i konfigurazio-fitxategi hau irakurtzeko. Lehenespenez, erabiltzaileen direktorio nagusian bilatzen du.

en: Infrared
eu: Infragorria

en: Infrared remote control interface
eu: Infragorrien urruneko kontroleko interfazea

en: motion
eu: mugimendua

en: motion control interface
eu: mugimenduaren kontroleko interfazea

en: Use HDAPS, AMS, APPLESMC or UNIMOTION motion sensors to rotate the video
eu: Erabili HDAPS, AMS, APPLESMC edo UNIMOTION mugimendu-sentsoreak bideoa biratzeko

en: Network master clock
eu: Sareko erloju maisua

en: When set, this VLC instance will act as the master clock for synchronization for clients listening
eu: Ezartzen duzunean, VLC-ren eskabide honek sinkronizatzeko maisu erloju bezala jokatuko du bezero entzuleentzat

en: Master server IP address
eu: Zerbitzari maisuaren IP helbidea

en: The IP address of the network master clock to use for clock synchronization.
eu:  Sarearen maisu-erlojuaren IP helbidea, erlojua sinkronizatzeko erabiltzeko.

en: UDP timeout (in ms)
eu: UDP denbora-muga (ms-tan)

en: Length of time (in ms) until aborting data reception.
eu: Denbora-tartea (sm-tan) datu-hartzea bertan behera utzi arte.

en: Network Sync
eu: Sare-sinkronizazioa

en: Network synchronization
eu: Sareko sinkronizazioa

en: Install Windows Service
eu: Instalatu Windows-eko zerbitzua

en: Install the Service and exit.
eu: Instalatu zerbitzua eta irten.

en: Uninstall Windows Service
eu: Desinstalatu Windows-eko zerbitzua

en: Uninstall the Service and exit.
eu: Desinstalatu zerbitzua eta irten.

en: Display name of the Service
eu: Bistaratu zerbitzuaren izena

en: Change the display name of the Service.
eu: Aldatu zerbitzuaren bistaratze-izena.

en: Configuration options
eu: Konfigurazioko aukerak

en: Configuration options that will be used by the Service (eg. --foo=bar --no-foobar). It should be specified at install time so the Service is properly configured.
eu: Zerbitzuak erabiliko dituen konfigurazioko aukerak (adibidez, --foo=bar --no-foobar). Instalatzeko garaian zehaztu beharko litzateke, zerbitzua behar bezala konfiguratu ahal izateko.

en: Additional interfaces spawned by the Service. It should be specified at install time so the Service is properly configured. Use a comma separated list of interface modules. (common values are: logger, sap, rc, http)
eu: Zerbitzuak abiarazitako interfaze gehigarriak. Instalatzeko garaian zehaztu beharko litzateke, zerbitzua behar bezala konfiguratu ahal izateko. Erabili interfaze-moduluen komaz bereizitako zerrenda bat. (hauek dira ohiko balioak: logger, sap, rc, http)

en: NT Service
eu: NT zerbitzua

en: Windows Service interface
eu: Windows-eko zerbitzuaren interfazea

en: Initializing
eu: Hasieratzen

en: Opening
eu: Irekitzen

en: Error
eu: Errorea

en: Show stream position
eu: Erakutsi transmisio jarraituaren posizioa

en: Show the current position in seconds within the stream from time to time.
eu: Erakutsi transmisio jarraituaren barruko uneko posizioa segundotan, aldiro-aldiro.

en: Fake TTY
eu: TTY faltsua

en: Force the rc module to use stdin as if it was a TTY.
eu: Behartu rc moduluak stdin TTY bat izango balitz bezala erabiltzea.

en: UNIX socket command input
eu: UNIX socket komando-sarrera

en: Accept commands over a Unix socket rather than stdin.
eu: Onartu komandoak Unix socket batean, stdin-en ordez.

en: TCP command input
eu: TCP komando-sarrera

en: Accept commands over a socket rather than stdin. You can set the address and port the interface will bind to.
eu: Onartu komandoak socket batean, stdin-en ordez. Interfazea zer helbide eta atakari lotuko zaien ezar dezakezu.

en: By default the rc interface plugin will start a DOS command box. Enabling the quiet mode will not bring this command box but can also be pretty annoying when you want to stop VLC and no video window is open.
eu: Lehenespenez, rc interfazearen pluginak DOS komando-koadro bat abiaraziko du. Modu isila gaitzean ez da komando-koadro hau agertuko, baina nahiko gogaikarria izan daiteke VLC gelditu nahi duzunean eta bideoaren leihorik irekitzen ez denean.

en: Remote control interface
eu: Urruneko kontroleko interfazea

en: Remote control interface initialized. Type `help' for help.
eu: Urruneko kontroleko interfazea hasieratuta. Idatzi 'laguntza' laguntza eskuratzeko.

en: Unknown command `%s'. Type `help' for help.
eu: Komando ezezaguna: '%s' Idatzi 'laguntza' laguntza eskuratzeko.

en: +----[ Remote control commands ]
eu: +----[ Urruneko kontroleko komandoak ]

en: | add XYZ  . . . . . . . . . . . . add XYZ to playlist
eu: | add XYZ  . . . . . . . . . . . . gehitu XYZ erreprodukzio-zerrendari

en: | enqueue XYZ  . . . . . . . . . queue XYZ to playlist
eu: | enqueue XYZ  . . . . . . . . . jarri XYZ erreprodukzio-zerrendaren ilaran

en: | playlist . . . . .  show items currently in playlist
eu: | playlist . . . . .  erakutsi une honetan erreprodukzio-zerrendan dauden elementuak

en: | play . . . . . . . . . . . . . . . . . . play stream
eu: | play . . . . . . . . . . . . . . . . . . erreproduzitu transmisio jarraitua

en: | stop . . . . . . . . . . . . . . . . . . stop stream
eu: | stop . . . . . . . . . . . . . . . . . . gelditu transmisio jarraitua

en: | next . . . . . . . . . . . . . .  next playlist item
eu: | next . . . . . . . . . . . . . .  erreprodukzio-zerrendako hurrengo elementua

en: | prev . . . . . . . . . . . .  previous playlist item
eu: | prev . . . . . . . . . . . .  erreprodukzio-zerrendako aurreko elementua

en: | goto . . . . . . . . . . . . . .  goto item at index
eu: | goto . . . . . . . . . . . . . .  joan indizeko elementura

en: | repeat [on|off] . . . .  toggle playlist item repeat
eu: | repeat [on|off] . . . .  txandakatu erreprodukzio-zerrendako elementu-errepikatzea

en: | loop [on|off] . . . . . . . . . toggle playlist loop
eu: | loop [on|off] . . . . . . . . . txandakatu erreprodukzio-zerrendaren begizta

en: | random [on|off] . . . . . . .  toggle random jumping
eu: | random [on|off] . . . . . . .  txandakatu ausazko jauziak

en: | clear . . . . . . . . . . . . . . clear the playlist
eu: | clear . . . . . . . . . . . . . . garbitu erreprodukzio-zerrenda

en: | status . . . . . . . . . . . current playlist status
eu: | status . . . . . . . . . . . uneko erreprodukzio-zerrendaren egoera

en: | title [X]  . . . . . . set/get title in current item
eu: | title [X]  . . . . . . ezarri/eskuratu uneko elementuaren titulua

en: | title_n  . . . . . . . .  next title in current item
eu: | title_n  . . . . . . . .  uneko elementuko hurrengo titulua

en: | title_p  . . . . . .  previous title in current item
eu: | title_p  . . . . . .  uneko elementuko aurreko titulua

en: | chapter [X]  . . . . set/get chapter in current item
eu: | chapter [X]  . . . . ezarri/eskuratu uneko elementuaren kapitulua

en: | chapter_n  . . . . . .  next chapter in current item
eu: | chapter_n  . . . . . .  uneko elementuko hurrengo kapitulua

en: | chapter_p  . . . .  previous chapter in current item
eu: | chapter_p  . . . .  uneko elementuko aurreko kapitulua

en: | seek X . . . seek in seconds, for instance `seek 12'
eu: | seek X . . . bilatu segundoen arabera, adibidez, 'bilatu 12'

en: | pause  . . . . . . . . . . . . . . . .  toggle pause
eu: | pause  . . . . . . . . . . . . . . . .  txandakatu pausaraztea

en: | fastforward  . . . . . . . .  .  set to maximum rate
eu: | fastforward  . . . . . . . .  .  ezarri gehienezko emaria

en: | rewind  . . . . . . . . . . . .  set to minimum rate
eu: | rewind  . . . . . . . . . . . .  ezarri gutxieneko emaria

en: | faster . . . . . . . . . .  faster playing of stream
eu: | faster . . . . . . . . . .  transmisio jarraitua bizkorrago erreproduzitu

en: | slower . . . . . . . . . .  slower playing of stream
eu: | slower . . . . . . . . . .  transmisio jarraitua mantsoago erreproduzitu

en: | normal . . . . . . . . . .  normal playing of stream
eu: | normal . . . . . . . . . .  transmisio jarraitua normal erreproduzitu

en: | frame. . . . . . . . . .  play frame by frame
eu: | fotograma. . . . . . . . . .  erreproduzitu fotogramaz fotograma

en: | f [on|off] . . . . . . . . . . . . toggle fullscreen
eu: | f [on|off] . . . . . . . . . . . . txandakatu pantaila osoa

en: | info . . . . .  information about the current stream
eu: | info . . . . .  uneko transmisio jarraituari buruzko informazioa

en: | stats  . . . . . . . .  show statistical information
eu: | stats  . . . . . . . .  erakutsi estatistiken informazioa

en: | get_time . . seconds elapsed since stream's beginning
eu: | get_time . . transmisio jarraitua hasi denetik igaro diren segundoak

en: | is_playing . . . .  1 if a stream plays, 0 otherwise
eu: | is_playing . . . .  1 transmisio jarraitu bat erreproduzitzen ari bada, bestela 0

en: | get_title . . . . .  the title of the current stream
eu: | get_title . . . . .  uneko transmisio jarraituaren titulua

en: | get_length . . . .  the length of the current stream
eu: | get_length . . . .  uneko transmisio jarraituaren luzera

en: | volume [X] . . . . . . . . . .  set/get audio volume
eu: | volume [X] . . . . . . . . . .  ezarri/eskuratu audio-bolumena

en: | volup [X]  . . . . . . .  raise audio volume X steps
eu: | volup [X]  . . . . . . .  igo audioaren bolumena X urratsez

en: | voldown [X]  . . . . . .  lower audio volume X steps
eu: | voldown [X]  . . . . . .  jaitsi audioaren bolumena X urratsez

en: | adev [device]  . . . . . . . .  set/get audio device
eu: | adev [gailua] . . . . . . . . . ezarri/eskuratu audio-gailua

en: | achan [X]. . . . . . . . . .  set/get audio channels
eu: | achan [X]. . . . . . . . . .  ezarri/eskuratu audio-kanalak

en: | atrack [X] . . . . . . . . . . . set/get audio track
eu: | atrack [X] . . . . . . . . . . . ezarri/eskuratu audio-pista

en: | vtrack [X] . . . . . . . . . . . set/get video track
eu: | vtrack [X] . . . . . . . . . . . ezarri/eskuratu bideo-pista

en: | vratio [X]  . . . . . . . set/get video aspect ratio
eu: | vratio [X]  . . . . . . . ezarri/eskuratu bideoaren aspektu-erlazioa

en: | vcrop [X]  . . . . . . . . . . .  set/get video crop
eu: | vcrop [X]  . . . . . . . . . . .  ezarri/eskuratu bideo-mozketa

en: | vzoom [X]  . . . . . . . . . . .  set/get video zoom
eu: | vzoom [X]  . . . . . . . . . . .  ezarri/eskuratu bideo-zooma

en: | snapshot . . . . . . . . . . . . take video snapshot
eu: | snapshot . . . . . . . . . . . . atera bideoaren argazkia

en: | strack [X] . . . . . . . . .  set/get subtitle track
eu: | strack [X] . . . . . . . . .  ezarri/eskuratu azpitituluen pista

en: | key [hotkey name] . . . . . .  simulate hotkey press
eu: | key [laster-teklaren izena] . . . . . .  simulatu laster-tekla sakatzea

en: | help . . . . . . . . . . . . . . . this help message
eu: | help . . . . . . . . . . . . . . . laguntza-mezu hau

en: | logout . . . . . . .  exit (if in socket connection)
eu: | logout . . . . . . .  irten (socket konexioan badago)

en: | quit . . . . . . . . . . . . . . . . . . .  quit vlc
eu: | quit . . . . . . . . . . . . . . . . . . .  itxi vlc

en: +----[ end of help ]
eu: +----[ laguntzaren amaiera ]

en: Press pause to continue.
eu: Sakatu pausarazi jarraitzeko.

en: Type 'pause' to continue.
eu: Idatzi 'pausarazi' jarraitzeko.

en: Error: `goto' needs an argument greater than zero.
eu: Errorea: 'goto'-k zero baino handiagoa den argumentu bat behar du.

en: Playlist has only %u element | Playlist has only %u elements
eu[0]: Erreprodukzio-zerrendak elementu bakarra dauka
eu[1]: Erreprodukzio-zerrendak %u elementu bakarrik dauzka

en: +-[Incoming]
eu: +-[Sarrerakoa]

en: | input bytes read : %8.0f KiB
eu: | irakurritako sarrerako byteak : %8.0f KiB

en: | input bitrate    :   %6.0f kb/s
eu: | sarrerako bit-emaria    :   %6.0f kb/s

en: | demux bytes read : %8.0f KiB
eu: | demultiplexadoreak irakurritako byteak : %8.0f KiB

en: | demux bitrate    :   %6.0f kb/s
eu: | demultiplexadorearen bit-emaria    :   %6.0f KB/s

en: | demux corrupted  :    %5<PRIi64>
eu: | demultiplexadorea hondatuta  :    %5<PRIi64>

en: | discontinuities  :    %5<PRIi64>
eu: | etenak  :    %5<PRIi64>

en: +-[Video Decoding]
eu: +-[Bideo-deskodeketa]

en: | video decoded    :    %5<PRIi64>
eu: | deskodetutako bideoa    :    %5<PRIi64>

en: | frames displayed :    %5<PRIi64>
eu: | bistaratutako fotogramak :    %5<PRIi64>

en: | frames lost      :    %5<PRIi64>
eu: | galdutako fotogramak     :    %5<PRIi64>

en: +-[Audio Decoding]
eu: +-[Audio-deskodeketa]

en: | audio decoded    :    %5<PRIi64>
eu: | deskodetutako audioa    :    %5<PRIi64>

en: | buffers played   :    %5<PRIi64>
eu: | erreproduzitutako bufferrak   :    %5<PRIi64>

en: | buffers lost     :    %5<PRIi64>
eu: | galdutako bufferrak     :    %5<PRIi64>

en: Windows messages interface
eu: Windows-eko mezuen interfazea

en: Maximum device width
eu: Gailuaren gehienezko zabalera

en: Maximum device height
eu: Gailuaren gehienezko altuera

en: Fixed Bandwidth in KiB/s
eu: Banda-zabalera finkoa KiB/s-tan

en: Preferred bandwidth for non adaptive streams
eu: Hobetsitako banda-zabalera transmisio jarraitu ez-moldakorrentzat

en: Live Playback delay (ms)
eu: Zuzeneko erreprodukzioaren atzerapena (ms)

en: Tradeoff between stability and real time
eu: Egonkortasunaren eta denbora errealaren arteko konpentsazioa

en: Max buffering (ms)
eu: Gehienezko bufferra (ms)

en: Adaptive Logic
eu: Logika moldakorra

en: Use regular HTTP modules
eu: Erabili HTTP modulu arruntak

en: Connect using HTTP access instead of custom HTTP code
eu: Konektatu HTTP atzipena erabiliz HTTP kode pertsonalizatuaren ordez

en: Low latency
eu: Latentzia txikia

en: Overrides low latency parameters
eu: Latentzia txikiko parametroak gainidazten ditu

en: Predictive
eu: Aurresalea

en: Near Optimal
eu: Optimotik gertukoa

en: Bandwidth Adaptive
eu: Banda-zabalerarekiko moldakorra

en: Fixed Bandwidth
eu: Banda-zabalera finkoa

en: Lowest Bandwidth/Quality
eu: Banda-zabalera/kalitate baxuena

en: Highest Bandwidth/Quality
eu: Banda-zabalera/kalitate altuena

en: Force
eu: Behartu

en: Adaptive
eu: Moldakorra

en: Unified adaptive streaming for DASH/HLS
eu: Transmisio jarraitu moldagarri bateratua DASH/HLS-rentzat

en: AIFF demuxer
eu: AIFF demultilplexadorea

en: ASF/WMV demuxer
eu: ASF/WMV demultiplexadorea

en: Could not demux ASF stream
eu: Ezin izan da ASF transmisio jarraitua demultiplexatu

en: VLC failed to load the ASF header.
eu: VLCk ezin izan du ASF goiburua kargatu.

en: AU demuxer
eu: AU demultiplexadorea

en: Avformat demuxer
eu: Avformat demultiplexadorea

en: Demuxer
eu: Demultiplexadorea

en: Avformat muxer
eu: Avformat multiplexadorea

en: Muxer
eu: Multiplexadorea

en: Avformat mux
eu: Avformat multiplexadorea

en: Force use of a specific avformat muxer.
eu: Behartu avformat multiplexadore zehatz bat erabiltzea.

en: Format name
eu: Formatuaren izena

en: Internal libavcodec format name
eu: Barruko libavcodec formatuaren izena

en: Force interleaved method
eu: Behartu tartekatutako metodoa

en: Force index creation
eu: Behartu indize-sorrera

en: Recreate a index for the AVI file. Use this if your AVI file is damaged or incomplete (not seekable).
eu: Birsortu indize bat AVI fitxategirako. Erabili hau AVI fitxategia hondatuta edo osatugabe badago (ezin da bilaketarik egin).

en: Ask for action
eu: Galdetu zer egin behar den

en: Always fix
eu: Beti konpondu

en: Never fix
eu: Inoiz ez konpondu

en: Fix when necessary
eu: Beharrezkoa denean konpondu

en: AVI demuxer
eu: AVI demultiplexadorea

en: Because this file index is broken or missing, seeking will not work correctly.
    VLC won't repair your file but can temporary fix this problem by building an index in memory.
    This step might take a long time on a large file.
    What do you want to do?
eu: Fitxategiaren indize hau hondatuta edo galduta dagoelako, bilaketa ez da zuzen egingo.
    VLC-k ez du fitxategia konponduko baina arazoa aldi baterako konpon dezake indizea memorian sortuz.
    Urrats honek luze jo dezake fitxategia handia bada.
    Zer egin nahi duzu?

en: Do not play
eu: Ez erreproduzitu

en: Build index then play
eu: Eraiki indizea eta gero erreproduzitu

en: Play as is
eu: Erreproduzitu dagoen bezala

en: Broken or missing Index
eu: Hondatutako edo galdutako indizea

en: Broken or missing AVI Index
eu: Hondatutako edo galdutako AVI indizea

en: Fixing AVI Index...
eu: AVI indizea konpontzen...

en: CAF demuxer
eu: CAF demultilplexadorea

en: CDG demuxer
eu: CDG demultiplexadorea

en: Dump module
eu: Iraultzeko modulua

en: Dump filename
eu: Iraultzeko fitxategiaren izena

en: Name of the file to which the raw stream will be dumped.
eu: Transmisio jarraitu gordina zer fitxategitara irauliko den.

en: Append to existing file
eu: Erantsi lehendik dagoen fitxategiari

en: If the file already exists, it will not be overwritten.
eu: Fitxategia lehendik ere badago, ez da gainidatziko.

en: File dumper
eu: Fitxategi-iraultzailea

en: Value to adjust dts by
eu: dts zer balioren arabera doitu behar den

en: Dirac video demuxer
eu: Dirac bideo-demultiplexadorea

en: Directory import
eu: Direktorioa inportatzea

en: Seek prevention demux filter
eu: Saltoen prebentziorako demultiplexadorearen iragazkia

en: FLAC demuxer
eu: FLAC demultiplexadorea

en: ES ID
eu: ES IDa

en: Decode
eu: Deskodetu

en: Decode at the demuxer stage
eu: Deskodetu demultiplexadorearen urratsean

en: Forced chroma
eu: Behartutako krominantzia

en: If non empty and image-decode is true, the image will be converted to the specified chroma.
eu: Ez bada hutsa eta irudia deskodetzea ezarrita badago, zehaztutako krominantziara bihurtuko da irudia.

en: Duration in seconds
eu: Iraupena segundotan

en: Duration in seconds before simulating an end of file. A negative value means an unlimited play time.
eu: Fitxategia-amaiera baten simulazioaren iraupena segundotan. - Balio negatibo batek  mugarik gabeko erreprodukzio-denbora esan nahi du.

en: Frame rate of the elementary stream produced.
eu: Sortutako oinarrizko transmisio baten fotograma-emaria.

en: Real-time
eu: Denbora erreala

en: Use real-time mode suitable for being used as a master input and real-time input slaves.
eu: Erabili egokia den egiazko-denbora modua, maisu-sarrera eta egiazko-denborako sarreren morroia bezala erabiltzeko.

en: Image demuxer
eu: Irudi-demultiplexadorea

en: Image
eu: Irudia

en: Frames per Second
eu: Fotograma segundoko

en: This is the desired frame rate when playing MJPEG from a file. Use 0 (this is the default value) for a live stream (from a camera).
eu: Hau da fotograma-emaria egokiena MJPEG fitxategi batetik erreproduzitzean. Erabili 0 (hau da balio lehenetsia) zuzeneko transmisio jarraituetarako (kamera batetik).

en: M-JPEG camera demuxer
eu: M-JPEG kamera demultiplexadorea

en: Matroska stream demuxer
eu: Matroska transmisio jarraituaren demultiplexadorea

en: Respect ordered chapters
eu: Errespetatu ordenatutako kapituluak

en: Play chapters in the order specified in the segment.
eu: Erreproduzitu kapituluak segmentuan zehaztutako ordenean

en: Chapter codecs
eu: Kapitulu-kodekak

en: Use chapter codecs found in the segment.
eu: Erabili segmentuko kapitulu-kodekak.

en: Preload MKV files in the same directory
eu: Aurrekargatu MKV fitxategiak direktorio berean

en: Preload matroska files in the same directory to find linked segments (not good for broken files).
eu: Aurrekargatu matroska fitxategiak direktorio berean estekatutako segmentuak bilatzeko (ez da egokia hondatutako fitxategietarako).

en: Seek based on percent not time
eu: Bilatu ehunekoan oinarrituz, ez denboran

en: Seek based on percent not time.
eu: Bilatu ehunekoan oinarrituz, ez denboran.

en: Dummy Elements
eu: Elementuen adibideak

en: Read and discard unknown EBML elements (not good for broken files).
eu: Irakurri eta baztertu EBML elementuak (ez da egokia hondatutako fitxategietarako).

en: Preload clusters
eu: Aurrez kargatu klusterrak

en: Find all cluster positions by jumping cluster-to-cluster before playback
eu: Bilatu klusterren kokapen guztiak erreprodukzioaren aurretik klusterretik klusterrera jauzi eginez

en: Enable noise reduction algorithm.
eu: Gaitu zarata-murrizketako algoritmoa.

en: Enable reverberation
eu: Gaitu erreberberazioa

en: Reverberation level (from 0 to 100, default value is 0).
eu: Erreberberazio-maila (0tik 100era; balio lehenetsia 0 da).

en: Reverberation delay, in ms. Usual values are from 40 to 200ms.
eu: Erreberberazioaren atzerapena, ms-tan. Ohiko balioak 40 eta 200 ms artekoak dira.

en: Enable megabass mode
eu: Gaitu megabass modua

en: Megabass mode level (from 0 to 100, default value is 0).
eu: Megabass moduaren maila (0tik 100era; balio lehenetsia 0 da).

en: Megabass mode cutoff frequency, in Hz. This is the maximum frequency for which the megabass effect applies. Valid values are from 10 to 100 Hz.
eu: Megabass moduaren maiztasunaren muga, Hz-tan. Megabass efektua aplikatzen zaion gehienezko maiztasuna. Baliozko balioak 10 eta 100 Hz artekoak dira.

en: Surround effect level (from 0 to 100, default value is 0).
eu: Surround efektuaren maila (0tik 100era; balio lehenetsia 0 da).

en: Surround delay, in ms. Usual values are from 5 to 40 ms.
eu: Surround atzerapena, ms-tan. Ohiko balioak 5 eta 40 ms artekoak dira.

en: MOD demuxer (libmodplug)
eu: MOD demultiplexadorea (libmodplug)

en: Reverberation level
eu: Oihartzun-maila

en: Reverberation delay
eu: Oihartzunaren atzerapena

en: Mega bass level
eu: Mega bass maila

en: Mega bass cutoff
eu: Mega bass-en muga

en: Surround level
eu: Surround maila

en: Surround delay (ms)
eu: Surround atzerapena (ms)

en: Writer
eu: Idazlea

en: Composer
eu: Konpositorea

en: Producer
eu: Ekoizlea

en: Information
eu: Informazioa

en: Disclaimer
eu: Ezespena

en: Requirements
eu: Betebeharrak

en: Original Format
eu: Jatorrizko formatua

en: Display Source As
eu: Bistaratu iturburua honela

en: Host Computer
eu: Ordenagailu ostalaria

en: Performers
eu: Artistak

en: Original Performer
eu: Jatorrizko artista

en: Providers Source Content
eu: Iturburu edukiaren hornitzaileak

en: Warning
eu: Abisua

en: Software
eu: Softwarea

en: Lyrics
eu: Letrak

en: Record Company
eu: Grabaketa konpainia

en: Model
eu: Modeloa

en: Product
eu: Produktua

en: Grouping
eu: Taldekatzea

en: Sub-Title
eu: Azpititulu

en: Arranger
eu: Antolatzailea

en: Art Director
eu: Arte zuzendaria

en: Copyright Acknowledgement
eu: Copyright aipamena

en: Conductor
eu: Zuzendaria

en: Song Description
eu: Abestiaren azalpena

en: Liner Notes
eu: Oharrak

en: Phonogram Rights
eu: Fonograma eskubideak

en: Sound Engineer
eu: Soinu ingeniaria

en: Soloist
eu: Bakarlaria

en: Thanks
eu: Eskerrik asko

en: Executive Producer
eu: Produktore eragilea

en: Encoding Params
eu: Kodetze-parametroak

en: Vendor
eu: Hornitzailea

en: Catalog Number
eu: Katalogo-zenbakia

en: Keywords
eu: Gako-hitzak

en: Explicit
eu: Esplizitua

en: Clean
eu: Garbitu

en: M4A audio only
eu: M4A audioa soilik

en: Ignore non audio tracks from iTunes audio files
eu: Ezikusi audioa ez diren pistak iTunes audio-fitxategietatik

en: MP4 stream demuxer
eu: MP4 transmisio jarraituen demultiplexadorea

en: Do not seek
eu: Ez bilatu

en: Build index
eu: Eraiki indizea

en: MusePack demuxer
eu: MusePack demultiplexadorea

en: This is the frame rate used as a fallback when playing MPEG video elementary streams.
eu: Hau MPEG bideoen oinarrizko transmisio jarraituak erreproduzitzean ordezko gisa erabiltzen den fotograma-emaria da.

en: MPEG-I/II/4 / A52 / DTS / MLP audio
eu: MPEG-I/II/4 / A52 / DTS / MLP audioa

en: MPEG-4 video
eu: MPEG-4 bideoa

en: Desired frame rate for the stream.
eu: Transmisiorako nahi den fotograma-emaria.

en: H264 video demuxer
eu: H264 bideo-demultiplexadorea

en: HEVC/H.265 video demuxer
eu: HEVC/H.265 bideo-demultiplexadorea

en: MPEG-I/II video demuxer
eu: MPEG-I/II bideo-demultiplexadorea

en: Trust MPEG timestamps
eu: Jo fidagarritzat MPEG ordu-zigiluak

en: Normally we use the timestamps of the MPEG files to calculate position and duration. However sometimes this might not be usable. Disable this option to calculate from the bitrate instead.
eu: Normalean, MPEG fitxategien ordu-zigiluak kokalekua eta iraupena kalkulatzeko erabiltzen ditugu. Dena den, batzuetan baliteke hori ezin erabili izatea. Desgaitu aukera hau horren ordez bit-emarian oinarrituz kalkulatzeko.

en: MPEG-PS demuxer
eu: MPEG-PS demultiplexadorea

en: Extra PMT
eu: PMT gehigarria

en: Allows a user to specify an extra pmt (pmt_pid=pid:stream_type[,...]).
eu: Erabiltzaile bati pmt gehigarri bat zehazteko aukera ematen dio (pmt_pid=pid:stream_type[,...]).

en: Set id of ES to PID
eu: Ezarri PID ESren identifikatzaile gisa

en: Set the internal ID of each elementary stream handled by VLC to the same value as the PID in the TS stream, instead of 1, 2, 3, etc. Useful to do '#duplicate{..., select="es=<pid>"}'.
eu: Ezarri TS transmisio jarraituko PID VLCk kudeatzen duen oinarrizko transmisio jarraitu bakoitzaren barruko identifikatzaile gisa, 1, 2, 3, etab. erabili beharrean. Erabilgarria da hau egiteko: '#duplicate{..., select="es=<pid>"}'.

en: CSA Key
eu: CSA gakoa

en: CSA encryption key. This must be a 16 char string (8 hexadecimal bytes).
eu: CSA enkriptatze-gakoa. 16 karaktereko katea izan behar du (8 byte hexadezimal).

en: Second CSA Key
eu: Bigarren CSA gakoa

en: The even CSA encryption key. This must be a 16 char string (8 hexadecimal bytes).
eu: CSA enkriptatze-gako erregularra. 16 karaktereko katea izan behar du (8 byte hexadezimal).

en: Packet size in bytes to decrypt
eu: Desenkriptatu beharreko pakete-tamaina bytetan

en: Specify the size of the TS packet to decrypt. The decryption routines subtract the TS-header from the value before decrypting.
eu: Zehaztu deszifratu beharreko TS paketearen tamaina. Deszifratze-errutinek TS goiburua kentzen diote balioari deszifratu aurretik.

en: Separate sub-streams
eu: Bereizi azpitransmisio jarraituak

en: Separate teletex/dvbs pages into independent ES. It can be useful to turn off this option when using stream output.
eu: Bereizi teletestua/dvbs orriak ES bereizietan. Komenigarria izan daiteke aukera hau desaktibatzea transmisio jarraituaren irteera erabiltzean.

en: Seek and position based on a percent byte position, not a PCR generated time position. If seeking doesn't work property, turn on this option.
eu: Bilatu eta kokatu ehuneko byte kokapenaren arabera, ez PCR-z sortutako denbora kokapen batez. Bilaketa ez bada egoki egiten, aktibatu aukera hau.

en: Trust in-stream PCR
eu: Jo fidagarritzat 'in-stream PCR'

en: Use the stream PCR as a reference.
eu: Erabili PCR transmisio-jarraitua erreferentzia bezala.

en: Digital TV Standard
eu: Telebista digital estandarra

en: Selects mode for digital TV standard. This feature affects EPG information and subtitles.
eu: Telebista digital estandarraren modua hautatzen du. Ezaugarri honek EPG informazioari eta azpitituluei eragiten die.

en: MPEG Transport Stream demuxer
eu: MPEG garraioko transmisio jarraituaren demultiplexadorea

en: Main audio
eu: Audio nagusia

en: Audio description for the visually impaired
eu: Audio deskribapena ikusmen-urritasunak dituztenentzat

en: Clean audio for the hearing impaired
eu: Garbitu audioa entzumen-urritasunak dituztenentzat

en: Spoken subtitles for the visually impaired
eu: Ahozko azpitituluak ikusmen-urritasunak dituztenentzat

en: Teletext
eu: Teletestua

en: Teletext subtitles
eu: Teletestuaren azpitituluak

en: Teletext: additional information
eu: Teletestua: informazio osagarria

en: Teletext: program schedule
eu: Teletestua: programen ordutegia

en: Teletext subtitles: hearing impaired
eu: Teletestuaren azpitituluak: entzumen-urritasunak dituztenentzat

en: DVB subtitles: hearing impaired
eu: DVB azpitituluak: entzumen-urritasunak dituztenentzat

en: clean effects
eu: garbitu efektuak

en: hearing impaired
eu: entzumen-urritasunak dituztenentzat

en: visual impaired commentary
eu: ikusmen-urritasunak dituztenentzako iruzkina

en: Windows Media NSC metademux
eu: Windows Media NSC metademultiplexadorea

en: NullSoft demuxer
eu: NullSoft demultiplexadorea

en: Nuv demuxer
eu: Nuv demultiplexadorea

en: OGG demuxer
eu: OGG demultiplexadorea

en: Show shoutcast adult content
eu: Erakutsi shoutcast helduentzako edukia

en: Show NC17 rated video streams when using shoutcast video playlists.
eu: Erakutsi NC17 balorazioa duten transmisio jarraituak shoutcast bideoen erreprodukzio-zerrendak erabiltzean.

en: Skip ads
eu: Saltatu iragarkiak

en: Use playlist options usually used to prevent ads skipping to detect ads and prevent adding them to the playlist.
eu: Erabili iragarkiak saltatzeko erabili ohi diren erreprodukzio-zerrendaren aukerak iragarkiak detektatu eta erreprodukzio-zerrendari gehitzea eragozteko.

en: M3U playlist import
eu: M3U erreprodukzio-zerrendaren inportazioa

en: RAM playlist import
eu: RAM erreprodukzio-zerrendaren inportazioa

en: PLS playlist import
eu: PLS erreprodukzio-zerrendaren inportazioa

en: B4S playlist import
eu: B4S erreprodukzio-zerrendaren inportazioa

en: DVB playlist import
eu: DVB erreprodukzio-zerrendaren inportazioa

en: Podcast parser
eu: Podcast analizatzailea

en: XSPF playlist import
eu: XSPF erreprodukzio-zerrendaren inportazioa

en: New winamp 5.2 shoutcast import
eu: winamp 5.2 shoutcast inportazio berria

en: ASX playlist import
eu: ASX erreprodukzio-zerrendaren inportazioa

en: Kasenna MediaBase parser
eu: Kasenna MediaBase analizatzailea

en: QuickTime Media Link importer
eu: QuickTime Media Link inportatzailea

en: Dummy IFO demux
eu: IFO demultiplexadore adibidea

en: iTunes Music Library importer
eu: iTunes musika-liburutegien inportatzailea

en: WPL playlist import
eu: WPL erreprodukzio-zerrendaren inportazioa

en: Podcast Info
eu: Podcast informazioa

en: Podcast Link
eu: Podcast esteka

en: Podcast Copyright
eu: Podcast copyright-a

en: Podcast Category
eu: Podcast kategoria

en: Podcast Keywords
eu: Podcast gako-hitzak

en: Podcast Subtitle
eu: Podcast azpititulua

en: Podcast Summary
eu: Podcast laburpena

en: Podcast Publication Date
eu: Podcast argitalpen-data

en: Podcast Author
eu: Podcast egilea

en: Podcast Subcategory
eu: Podcast azpikategoria

en: Podcast Duration
eu: Podcast iraupena

en: Podcast Type
eu: Podcast mota

en: Podcast Size
eu: Podcast tamaina

en: %s bytes
eu: %s byte

en: Listeners
eu: Entzuleak

en: Load
eu: Kargatu

en: Total duration
eu: Iraupena guztira

en: PVA demuxer
eu: PVA demultiplexadorea

en: Audio sample rate in Hertz. Default is 48000 Hz.
eu: Audio lagin-emaria Hertz-etan. Lehenetsia 48000 Hz da.

en: Audio channels
eu: Audio-kanalak

en: Audio channels in input stream. Numeric value >0. Default is 2.
eu: Sarrerako transmisio jarraituko audio-kanalak. Zenbakizko balioa >0. Lehenespena 2 da.

en: FOURCC code of raw input format
eu: Sarrera-formatu gordinaren FOURCC kodea

en: FOURCC code of the raw input format. This is a four character string.
eu: Sarrera-formatu gordinaren FOURCC kodea. Lau karaktereko katea da.

en: Forces the audio language
eu: Audio-hizkuntza behartzen du

en: Forces the audio language for the output mux. Three letter ISO639 code. Default is 'eng'.
eu: Irteerako multiplexadorearen audio-hizkuntza behartzen du. Hiru letrako ISO639 kodea. Lehenespena 'eng' da.

en: Raw audio demuxer
eu: Audio-demultiplexadore gordina

en: The demuxer will advance timestamps if the input can't keep up with the rate.
eu: Demultiplexadoreak ordu-zigiluak aurreratuko ditu sarrerak ezin badio emariari eutsi.

en: DV (Digital Video) demuxer
eu: DV (Digital Video) demultiplexadorea

en: This is the desired frame rate when playing raw video streams. In the form 30000/1001 or 29.97
eu: Hau da raw bideo transmisiok erreproduzitzen direnean nahi den fotograma-emaria. Forma honekin: 30000/1001 edo 29.97

en: This specifies the width in pixels of the raw video stream.
eu: Honek bideoaren transmisio jarraitu gordinaren zabalera pixeletan adierazten du.

en: This specifies the height in pixels of the raw video stream.
eu: Honek bideoaren transmisio jarraitu gordinaren altuera pixeletan adierazten du.

en: Force chroma (Use carefully)
eu: Behartu krominantzia (kontuz erabili)

en: Force chroma. This is a four character string.
eu: Behartu krominantzia. Lau karaktereko katea da.

en: Raw video demuxer
eu: Bideo gordinaren demultiplexadorea

en: Real demuxer
eu: Benetako demultiplexadorea

en: C64 sid demuxer
eu: C64 sid demultiplexadorea

en: SMF demuxer
eu: SMF demultiplexadorea

en: EBU STL subtitles parser
eu: EBU STL azpitituluen analizatzailea

en: Apply a delay to all subtitles (in 1/10s, eg 100 means 10s).
eu: Aplikatu atzerapena azpititulu guztiei (1/10 s-tan, adibidez: 100 balioak 10 s esan nahi du).

en: Override the normal frames per second settings. This will only work with MicroDVD and SubRIP (SRT) subtitles.
eu: Gainidatzi fotograma segundoko ezarpen normalak. Hori MicroDVD eta SubRIP (SRT) azpitituluekin bakarrik egin daiteke.

en: Force the subtitles format. Selecting "auto" means autodetection and should always work.
eu: Behartu azpidatzien formatua. "Auto" hautatzeak detekzio automatikoa esan nahi du eta beti funtzionatu beharko luke.

en: Override the default track description.
eu: Gainidatzi pista-deskribapen lehenetsia.

en: Text subtitle parser
eu:  Testu-azpititulu analizatzailea

en: Subtitle delay
eu: Azpititulu-atzerapena

en: Subtitle format
eu: Azpititulu-formatua

en: Subtitle description
eu: Azpititulu-deskribapena

en: TTA demuxer
eu: TTA demultiplexadorea

en: TY Stream audio/video demux
eu: TY Stream audio-/bideo-demultiplexadorea

en: Closed captions 2
eu: Itxitako epigrafeak 2

en: Closed captions 3
eu: Itxitako epigrafeak 3

en: Closed captions 4
eu: Itxitako epigrafeak 4

en: Desired frame rate for the VC-1 stream.
eu: VC-1 transmisiorako nahi den fotograma-emaria.

en: VC1 video demuxer
eu: VC1 bideo-demultiplexadorea

en: Vobsub subtitles parser
eu: Vobsub azpitituluen analizatzailea

en: VOC demuxer
eu: VOC demultiplexadorea

en: WAV demuxer
eu: WAV demultiplexadorea

en: XA demuxer
eu: XA demultiplexadorea

en: Unknown category
eu: Kategoria ezezaguna

en: Closed captions
eu: Itxitako epigrafeak

en: Textual audio descriptions
eu: Audioaren testuzko deskribapenak

en: Ticker text
eu: Testu-animazioa

en: Active regions
eu: Eskualde aktiboak

en: Semantic annotations
eu: Oharpen semantikoak

en: Transcript
eu: Transkripzioa

en: Linguistic markup
eu: Marka linguistikoak

en: Cue points
eu: Gida-puntuak

en: Subtitles (images)
eu: Azpitituluak (irudiak)

en: Slides (text)
eu: Diapositibak (testua)

en: Slides (images)
eu: Diapositibak (irudiak)

en: About VLC media player
eu: VLC multimedia-erreproduzigailuari buruz

en: Credits
eu: Kredituak

en: License
eu: Lizentzia

en: Authors
eu: Egileak

en: VLC media player and VideoLAN are trademarks of the VideoLAN Association.
eu: VLC multimedia-erreproduzigailua eta VideoLAN, VideoLAN Association-en marka erregistratuak dira.

en: <p>VLC media player is a free and open source media player, encoder, and streamer made by the volunteers of the <a href="https://www.videolan.org/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">VideoLAN</span></a> community.</p><p>VLC uses its internal codecs, works on essentially every popular platform, and can read almost all files, CDs, DVDs, network streams, capture cards and other media formats!</p><p><a href="https://www.videolan.org/contribute/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">Help and join us!</span></a>
eu: <p>VLC multimedia erreproduzigailua askea eta iturburu irekikoa, kodetzailea eta transmisorea da <a href="https://www.videolan.org/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">VideoLAN</span></a> komunitateko boluntarioek egina.</p><p>VLC-k bere barruko kodekak erabiltzen ditu, plataforma ezagun guztietan lan egiten du eta fitxategi gehienak irakur ditzake, CD-ak, DVD-ak, sare transmisio-jarraituak, kaptura-txartelak eta beste multimedia formatu batzuk!</p><p><a href="https://www.videolan.org/contribute/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">Lagundu eta kide bihurtu!</span></a>

en: Playlist parsers
eu: Erreprodukzio-zerrenda analizatzaileak

en: Service Discovery
eu: Zerbitzu-aurkikuntza

en: Interfaces
eu: Interfazeak

en: Art and meta fetchers
eu: Arte eta metadatuen eskuratzaileak

en: Extensions
eu: Gehigarriak

en: Show Installed Only
eu: Erakutsi instalatutakoa soilik

en: Find more addons online
eu: Bilatu gehigarri gehiago linean

en: Addons Manager
eu: Gehigarri-kudeatzailea

en: Installed
eu: Instalatuta

en: Name
eu: Izena

en: Author
eu: Egilea

en: Uninstall
eu: Desinstalatu

en: Skins
eu: Azalak

en: Apply profile at next launch
eu: Aplikatu profila hurrengo abiaratzean

en: 2 Pass
eu: 2 urrats

en: Preamp
eu: Aurreanp

en: Enable dynamic range compressor
eu: Gaitu barruti dinamikoko konprimatzailea

en: Reset
eu: Berrezarri

en: Attack
eu: Ekin

en: Release
eu: Askatu

en: Threshold
eu: Atalasea

en: Enable Spatializer
eu: Gaitu espazializadorea

en: Headphone virtualization
eu: Aurikular bidezko birtualizazioa

en: Volume normalization
eu: Bolumen-normalizazioa

en: Maximum level
eu: Gehienezko maila

en: Filter
eu: Iragazia

en: Audio Effects
eu: Audio-efektuak

en: Duplicate current profile...
eu: Bikoiztu uneko profila...

en: Organize Profiles...
eu: Antolatu profilak...

en: Duplicate current profile for a new profile
eu: Bikoiztu uneko profila profil berri baterako

en: Enter a name for the new profile:
eu: Sartu izen bat profil berriarentzat:

en: Save
eu: Gorde

en: Please enter a unique name for the new profile.
eu: Sartu izen bakar bat profil berriarentzat.

en: Multiple profiles with the same name are not allowed.
eu: Ez da onartzen izen bera duen profil bat baino gehiagorik.

en: Remove a preset
eu: Kendu aurrezarpen bat

en: Select the preset you would like to remove:
eu: Hautatu kendu nahi duzun aurrezarpena:

en: Remove
eu: Kendu

en: Add new Preset...
eu: Gehitu aurrezarpen berria...

en: Organize Presets...
eu: Antolatu aurrezarpenak...

en: Save current selection as new preset
eu: Gorde uneko hautapena aurrezarpen berri bezala

en: Enter a name for the new preset:
eu: Sartu izen bat aurrezarpen berriarentzat:

en: Bookmarks
eu: Laster-markak

en: Add
eu: Gehitu

en: Clear
eu: Garbitu

en: Edit
eu: Editatu

en: Time
eu: Denbora

en: OK
eu: Ados

en: Untitled
eu: Titulurik gabea

en: No input
eu: Sarrerarik ez

en: No input found. A stream must be playing or paused for bookmarks to work.
eu: Ez da sarrerarik aurkitu. Transmisio jarraitu batek erreproduzitzen edo pausarazita egon behar du laster-markek funtziona dezaten.

en: Input has changed
eu: Sarrera aldatu egin da

en: Input has changed, unable to save bookmark. Suspending playback with "Pause" while editing bookmarks to ensure to keep the same input.
eu: Sarrera aldatu egin da, ezin da laster-marka gorde. Sakatu "Pausarazi" laster-markak editatzen ari zaren bitartean erreprodukzioa eteteko, sarrera bera mantenduko dela ziurtatzeko.

en: Backward
eu: Atzerantz

en: Seek backward
eu: Saltatu atzera

en: Forward
eu: Aurrerantz

en: Seek forward
eu: Saltatu aurrera

en: Playback position
eu: Erreprodukzioaren kokapena

en: Playback time
eu: Erreprodukzioaren denbora

en: Go to previous item
eu: Joan aurreko elementura

en: Go to next item
eu: Joan hurrengo elementura

en: Convert & Stream
eu: Bihurtu eta transmititu

en: Go!
eu: Joan!

en: Drop media here
eu: Jaregin multimedia hemen

en: Open media...
eu: Ireki multimedia...

en: Choose Profile
eu: Aukeratu profila

en: Customize...
eu: Pertsonalizatu...

en: Choose Destination
eu: Aukeratu helburua

en: Choose an output location
eu: Aukeratu irteera-kokaleku bat

en: Browse...
eu: Arakatu...

en: Setup Streaming...
eu: Konfigurazioa transmititzen...

en: Select Streaming Method
eu: Aukeratu transmisio  metodoa

en: Save as File
eu: Gorde fitxategi gisa

en: Stream
eu: Transmisio jarraitua

en: Apply
eu: Aplikatu

en: Save as new Profile...
eu: Gorde profil berri gisa...

en: Encapsulation
eu: Kapsulatzea

en: Video codec
eu: Bideo-kodeka

en: Audio codec
eu: Audio-kodeka

en: Keep original video track
eu: Mantendu jatorrizko bideo-pista

en: Resolution
eu: Bereizmena

en: You just need to fill one of the three following parameters, VLC will autodetect the other using the original aspect ratio
eu: Hiru parametro hauetako bat betetzea nahikoa duzu; VLCk jatorrizko aspektu-erlazioa erabiliz automatikoki detektatuko du bestea

en: Scale
eu: Eskala

en: Keep original audio track
eu: Mantendu jatorrizko audio-pista

en: Overlay subtitles on the video
eu: Gainjarri azpitituluak bideoan

en: Stream Destination
eu: Transmititu helburua

en: Stream Announcement
eu: Transmisio jarraituaren iragarpena

en: Address
eu: Helbidea

en: Port
eu: Ataka

en: SAP Announcement
eu: SAP iragarpena

en: HTTP Announcement
eu: HTTP iragarpena

en: RTSP Announcement
eu: RTSP iragarpena

en: Export SDP as file
eu: Esportatu SDP fitxategi gisa

en: Channel Name
eu: Kanalaren izena

en: SDP URL
eu: SDP URLa

en: Invalid container format for HTTP streaming
eu: Edukiontzi formatu baliogabea HTTP transmisio-jarraiturako

en: Media encapsulated as %@ cannot be streamed through the HTTP protocol for technical reasons.
eu: %@ bezalako multimedia kapsulatuak ezin dira HTTP protokoloaren bidez transmititu arrazoi teknikoak direla eta.

en: Remove a profile
eu: Kendu profila

en: Select the profile you would like to remove:
eu: Hautatu kendu nahi duzun profila:

en: Save as new profile
eu: Gorde profil berri gisa

en: %@ stream to %@:%@
eu: %@ transmititu %@:%@ra

en: No Address given
eu: Ez da helbiderik eman

en: In order to stream, a valid destination address is required.
eu: Modu jarraituan transmititzeko, baliozko helburu-helbide bat behar da.

en: No Channel Name given
eu: Ez da kanal izenik eman

en: SAP stream announcement is enabled. However, no channel name is provided.
eu: SAP transmisio jarraituaren iragarpena gaitu da. Baina, ez da kanal izenik eman.

en: No SDP URL given
eu: Ez da SDP URL-rik eman

en: A SDP export is requested, but no URL is provided.
eu: SDP esportazio bat eskatu da, baina ez da URL-rik eman.

en: Custom
eu: Pertsonalizatua

en: Remember
eu: Gogoratu

en: Random On
eu: Ausaz aktibatuta

en: Repeat Off
eu: Errepikatzea desaktibatuta

en: Errors and Warnings
eu: Erroreak eta abisuak

en: Clean up
eu: Garbitu

en: Play/Pause the current media
eu: Erreproduzitu/Pausatu uneko multimedia

en: Go to the previous item
eu: Joan aurreko elementura

en: Leave fullscreen
eu: Irten pantaila osotik

en: Volume
eu: Bolumena

en: Adjust the volume
eu: Doitu bolumena

en: Adjust the current playback position
eu: Doitu erreprodukzioaren uneko kokapena

en: Volume: %i %%
eu: Bolumena: %% %i

en: VLC media player Help
eu: VLC multimedia erreproduzitzailea Laguntza

en: Index
eu: Indizea

en: VLC media playback
eu: VLC multimedia erreprodukzioa

en: Messages
eu: Mezuak

en: Save log
eu: Gorde erregistroa

en: Save the debug log to a file
eu: Gorde arazketa-erregistroa fitxategi batean

en: Refresh log
eu: Freskatu erregistroa

en: Refresh the log output
eu: Freskatu erregistroaren irteera

en: Clear log
eu: Garbitu erregistroa

en: Clear the log output
eu: Garbitu erregistroaren irteera

en: Toggle details
eu: Txandakatu xehetasunak

en: Show/hide details about a log message
eu: Erakutsi/ezkutatu erregistro mezu bati buruzko xehetasunak

en: Remove old preferences?
eu: Hobespen zaharrak kendu?

en: We just found an older version of VLC's preferences files.
eu: VLCren hobespen-fitxategien bertsio zaharragoa aurkitu dugu.

en: Move To Trash and Relaunch VLC
eu: Eraman zakar-ontzira eta berrabiarazi VLC

en: Level %i
eu: %i maila

en: Smaller
eu: Txikiagoa

en: Small
eu: Txikia

en: Large
eu: Handia

en: Larger
eu: Handiagoa

en: Check for Update...
eu: Begiratu eguneratzerik badagoen...

en: Preferences...
eu: Hobespenak...

en: Services
eu: Zerbitzuak

en: Hide VLC
eu: Ezkutatu VLC

en: Hide Others
eu: Ezkutatu besteak

en: Show All
eu: Erakutsi dena

en: Quit VLC
eu: Itxi VLC

en: 1:File
eu: 1:Fitxategia

en: Advanced Open File...
eu: Ireki fitxategia modu aurreratuan...

en: Open File...
eu: Ireki fitxategia...

en: Open Disc...
eu: Ireki diskoa...

en: Open Network...
eu: Ireki sarea...

en: Open Capture Device...
eu: Ireki kaptura-gailua...

en: Open Recent
eu: Ireki azkena

en: Close Window
eu: Itxi leihoa

en: Convert / Stream...
eu: Bihurtu/Transmititu

en: Save Playlist...
eu: Gorde erreprodukzio-zerrenda...

en: Reveal in Finder
eu: Agerrarazi bilatzailean

en: Cut
eu: Ebaki

en: Copy
eu: Kopiatu

en: Paste
eu: Itsatsi

en: Select All
eu: Hautatu dena

en: Find
eu: Bilatu

en: View
eu: Ikusi

en: Show Previous & Next Buttons
eu: Erakutsi aurrekora eta hurrengora joateko botoiak

en: Show Shuffle & Repeat Buttons
eu: Erakutsi nahasteko eta errepikatzeko botoiak

en: Show Audio Effects Button
eu: Erakutsi audio efektuen botoia

en: Show Sidebar
eu: Erakutsi alboko barra

en: Playlist Table Columns
eu: Erreprodukzio-zerrenda taula zutabeak

en: Playback
eu: Erreprodukzioa

en: Playback Speed
eu: Erreprodukzio-abiadura

en: Track Synchronization
eu: Pista-sinkronizazioa

en: A→B Loop
eu: A→B begizta

en: Quit after Playback
eu: Irten erreproduzitu ondoren

en: Step Forward
eu: Urrats bat aurrera

en: Step Backward
eu: Urrats bat atzera

en: Jump to Time
eu: Jauzi egin denborara

en: Renderer
eu: Errendatzailea

en: No renderer
eu: Errendatzailerik ez

en: Increase Volume
eu: Igo bolumena

en: Decrease Volume
eu: Jaitsi bolumena

en: Audio Device
eu: Audio-gailua

en: Half Size
eu: Tamainaren erdia

en: Normal Size
eu: Tamaina normala

en: Double Size
eu: Tamaina bikoitza

en: Fit to Screen
eu: Doitu pantailari

en: Float on Top
eu: Flotatu goian

en: Fullscreen Video Device
eu: Pantaila osoko bideo-gailua

en: Post processing
eu: Ondorengo prozesatzea

en: Add Subtitle File...
eu: Gehitu azpitituluen fitxategia...

en: Subtitles Track
eu: Azpitituluen pista

en: Text Size
eu: Testuaren tamaina

en: Text Color
eu: Testuaren kolorea

en: Outline Thickness
eu: Ingeradaren loditasuna

en: Background Opacity
eu: Atzeko planoaren opakutasuna

en: Background Color
eu: Atzeko planoaren kolorea

en: Transparent
eu: Gardena

en: Window
eu: Leihoa

en: Minimize
eu: Ikonotu

en: Player...
eu: Erreproduzigailua...

en: Main Window...
eu: Leiho nagusia...

en: Audio Effects...
eu: Audio-efektuak...

en: Video Effects...
eu: Bideo-efektuak...

en: Bookmarks...
eu: Laster-markak...

en: Playlist...
eu: Erreprodukzio-zerrenda...

en: Media Information...
eu: Multimedia-informazioa...

en: Messages...
eu: Mezuak...

en: Errors and Warnings...
eu: Erroreak eta abisuak...

en: Bring All to Front
eu: Ekarri dena aurrera

en: Help
eu: Laguntza

en: VLC media player Help...
eu: VLC multimedia-erreproduzigailuaren laguntza...

en: Online Documentation...
eu: Lineako dokumentazioa...

en: VideoLAN Website...
eu: VideoLAN webgunea...

en: Make a donation...
eu: Egin donazioa...

en: Online Forum...
eu: Lineako foroa...

en: File Format:
eu: Fitxategi-formatua:

en: Extended M3U
eu: M3U hedatua

en: HTML playlist
eu: HTML erreprodukzio-zerrenda

en: Save Playlist
eu: Gorde erreprodukzio-zerrenda

en: Lock Aspect Ratio
eu: Blokeatu aspektu-erlazioa

en: Search in Playlist
eu: Bilatu erreprodukzio-zerrendan

en: Search the playlist. Results will be selected in the table.
eu: Bilatu erreprodukzio-zerrendan. Emaitzak taulan hautatuko dira.

en: Open a dialog to select the media to play
eu: Ireki elkarrizketa-koadroa erreproduzitu beharreko multimedia hautatzeko

en: Subscribe
eu: Harpidetu

en: Unsubscribe
eu: Eten harpidetza

en: Subscribe to a podcast
eu: Harpidetu podcast batera

en: Enter URL of the podcast to subscribe to:
eu: Adierazi harpidetu nahi duzun podcast-aren URLa:

en: Unsubscribe from a podcast
eu: Eten harpidetza podcast batetik

en: Select the podcast you would like to unsubscribe from:
eu: Hautatu harpidetza eten nahi duzun podcasta:

en: Check for album art and metadata?
eu: Begiratu karatula eta metadatuak?

en: Enable Metadata Retrieval
eu: Gaitu metadatuak berreskuratzea

en: No, Thanks
eu: Ez, eskerrik asko

en: VLC can check online for album art and metadata to enrich your playback experience, e.g. by providing track information when playing Audio CDs. To provide this functionality, VLC will send information about your contents to trusted services in an anonymized form.
eu: VLC-k karatulak eta metadatuak begiratu ditzake linean zure erreprodukzio-esperientzia aberasteko, adib. pistaren informazioa emanez audio CDa erreproduzitu bitartean. Funtzionalitate hau ezartzeko, VLC-k zure edukiei buruzko informazioa bidaliko du zerbitzua modu anonimoan fidagarria izateko.

en: Show/Hide Playlist
eu: Erakutsi/Ezkutatu erreprodukzio-zerrenda

en: Repeat
eu: Errepikatu

en: Change repeat mode. Modes: repeat one, repeat all and no repeat.
eu: Aldatu errepikatze modua. Moduak: bat errepikatu, denak errepikatu eta ez errepikatu.

en: Shuffle
eu: Nahastu

en: Full Volume
eu: Bolumen osoa

en: Open Audio Effects window
eu: Ireki audio-efektuen leihoa

en: Open Source
eu: Ireki iturburua

en: Open
eu: Ireki

en: Stream output:
eu: Transmisio jarraituaren irteera:

en: Settings...
eu: Ezarpenak...

en: Choose media input type
eu: Aukeratu multimediaren sarrera mota

en: Disc
eu: Diskoa

en: Network
eu: Sarea

en: Capture
eu: Kapturatu

en: Choose a file
eu: Aukeratu fitxategia

en: Select a file for playback
eu: Hautatu erreproduzitzeko fitxategi bat

en: Treat as a pipe rather than as a file
eu: Tratatu hodi gisa, fitxategi gisa tratatu ordez

en: Play another media synchronously
eu: Erreproduzitu beste multimedia-fitxategi bat sinkronizatuta

en: Choose...
eu: Aukeratu...

en: Select another file to play in sync with the previously selected file
eu: Hautatu aurrez hautatutako fitxategiarekin sinkronizatuta erreproduzitu beharreko beste fitxategi bat

en: Custom playback
eu: Pertsonalizatutako erreprodukzioa

en: Open VIDEO_TS / BDMV folder
eu: Ireki VIDEO_TS karpeta

en: Insert Disc
eu: Sartu diskoa

en: Disable DVD menus
eu: Desgaitu DVD menuak

en: Enable DVD menus
eu: Gaitu DVD menuak

en: IP Address
eu: IP helbidea

en: To Open a usual network stream (HTTP, RTSP, RTMP, MMS, FTP, etc.), just enter the URL in the field above. If you want to open a RTP or UDP stream, press the button below.
eu: Ohiko sareko transmisio jarraitu bat irekitzeko (HTTP, RTSP, RTMP, MMS, FTP, etc.), adierazi URLa goiko eremuan. RTP edo UDP transmisio jarraitu bat ireki nahi baduzu, sakatu beheko botoia.

en: If you want to open a multicast stream, enter the respective IP address given by the stream provider. In unicast mode, VLC will use your machine's IP automatically.
    
    To open a stream using a different protocol, just press Cancel to close this sheet.
eu: Multidifusioko transmisio jarraitu bat ireki nahi baduzu, sartu transmisio jarraituaren hornitzaileak emandako IP helbidea. Banakako difusio moduan, VLCk zure makinaren IPa erabiliko du automatikoki.
    
    Beste protokolo bat erabiliz transmisio jarraitu bat irekitzeko, sakatu Utzi, orri hau ixteko.

en: Enter a stream URL here. To open RTP or UDP streams, use the respective button below.
eu: Sartu transmisio jarraituaren URL bat. RTP edo UDP transmisio jarraituak irekitzeko, erabili dagozkion beheko botoiak.

en: Open RTP/UDP Stream
eu: Ireki RTP/UDP transmisio jarraitua

en: Protocol
eu: Protokoloa

en: Unicast
eu: Banakako difusioa

en: Multicast
eu: Multidifusioa

en: Input Devices
eu: Sarrerako gailuak

en: Subscreen left
eu: Ezkerreko azpipantaila

en: Subscreen top
eu: Goiko azpipantaila

en: Subscreen Width
eu: Azpipantailaren zabalera

en: Subscreen Height
eu: Azpipantailaren altuera

en: Capture Audio
eu: Kapturatu audioa

en: Add Subtitle File:
eu: Gehitu azpitituluen fitxategia:

en: Setup subtitle playback details
eu: Konfiguratu azpitituluen erreprodukzioaren xehetasunak

en: Select a subtitle file
eu: Hautatu azpitituluen fitxategia

en: Override parameters
eu: Gainidatzi parametroak

en: Subtitle encoding
eu: Azpitituluaren kodeketa

en: Font size
eu: Letra-tamaina

en: Subtitle alignment
eu: Azpitituluen lerrokatzea

en: Dismiss the subtitle setup dialog
eu: Baztertu azpitituluen konfiguraziorako elkarrizketa-koadroa

en: Font Properties
eu: Letra-tipoen propietateak

en: Subtitle File
eu: Azpitituluen fitxategia

en: fps
eu: f/s

en: Open File
eu: Ireki fitxategia

en: %i tracks
eu: %i pista

en: Streaming and Transcoding Options
eu: Transmisio jarraituen eta transkodeketaren aukerak

en: Display the stream locally
eu: Bistaratu transmisio jarraitua modu lokalean

en: Dump raw input
eu: Irauli sarrera gordina

en: Encapsulation Method
eu: Kapsulatze-metodoa

en: Transcoding options
eu: Transkodeketa-aukerak

en: Bitrate (kb/s)
eu: Bit-emaria (kb/s)

en: Stream Announcing
eu: Transmisio jarraituen jakinarazpena

en: Save File
eu: Gorde fitxategia

en: Track Number
eu: Pista-zenbakia

en: Duration
eu: Iraupena

en: File Size
eu: Fitxategi-tamaina

en: Expand All
eu: Zabaldu denak

en: Collapse All
eu: Tolestu denak

en: Media Information
eu: Multimedia-informazioa

en: Location
eu: Kokalekua

en: Save Metadata
eu: Gorde metadatuak

en: General
eu: Orokorra

en: Codec Details
eu: Kodekaren xehetasunak

en: Read at media
eu: Euskarritik irakurria

en: Input bitrate
eu: Sarrerako bit-emaria

en: Demuxed
eu: Demultiplexatuta

en: Stream bitrate
eu: Transmisio jarraituaren bit-emaria

en: Decoded blocks
eu: Deskodetutako blokeak

en: Displayed frames
eu: Bistaratutako fotogramak

en: Lost frames
eu: Galdutako fotogramak

en: Played buffers
eu: Erreproduzitutako bufferrak

en: Lost buffers
eu: Galdutako bufferrak

en: Error while saving meta
eu: Errorea datuak bidaltzean

en: VLC was unable to save the meta data.
eu: VLCk ezin izan ditu metadatuak gorde.

en: Continue playback?
eu: Erreproduzitzen jarraitu?

en: Continue
eu: Jarraitu

en: Always continue media playback
eu: Jarraitu beti multimediaren erreprodukzioa

en: Restart playback
eu: Berrabiarazi erreprodukzioa

en: Playback of "%@" will continue at %@
eu: "%@"(r)en erreprodukzioak  %@-n jarraituko du

en: LIBRARY
eu: LIBURUTEGIA

en: MY COMPUTER
eu: NIRE ORDENAGAILUA

en: DEVICES
eu: GAILUAK

en: LOCAL NETWORK
eu: SARE LOKALA

en: Interface Settings
eu: Interfazearen ezarpenak

en: Audio Settings
eu: Audio-ezarpenak

en: Video Settings
eu: Bideo-ezarpenak

en: Subtitle & On Screen Display Settings
eu: Azpitituluen eta pantailako bistaratzearen ezarpenak

en: Input & Codec Settings
eu: Sarrera eta kodeken ezarpenak

en: General Audio
eu: Audio orokorra

en: Preferred Audio language
eu: Hobetsitako audio-hizkuntza

en: Enable Last.fm submissions
eu: Gaitu Last.fm bidalketak

en: Visualization
eu: Bisualizazioa

en: Keep audio level between sessions
eu: Mantendu audio-maila saio batetik bestera

en: Always reset audio start level to:
eu: Beti berrezarri audioaren hasierako maila hau:

en: Change
eu: Aldatu

en: Change Hotkey
eu: Aldatu laster-tekla

en: Select an action to change the associated hotkey:
eu: Hautatu ekintza bat asoziatutako laster-tekla aldatzeko:

en: Action
eu: Ekintza

en: Shortcut
eu: Lasterbidea

en: Record directory or filename
eu: Grabazioen direktorioa edo fitxategi-izena

en: Directory or filename where the records will be stored
eu: Grabazioak gordeko diren direktorioa edo fitxategi-izena

en: Repair AVI Files
eu: Konpondu AVI fitxategiak

en: Default Caching Level
eu: Cache-maila lehenetsia

en: Caching
eu: Cachea

en: Use the complete preferences to configure custom caching values for each access module.
eu: Erabili hobespen guztiak atzipen-modulu bakoitzerako cache-balio pertsonalizatuak konfiguratzeko.

en: Codecs / Muxers
eu: Kodekak / Multiplexadoreak

en: Post-Processing Quality
eu: Prozesatu ondorengo kalitatea

en: Edit default application settings for network protocols
eu: Editatu aplikazio lehenetsiaren ezarpenak sare-protokoloetarako

en: Open network streams using the following protocols
eu: Ireki transmisio jarraituko sarea hurrengo protokoloak erabilita

en: Note that these are system-wide settings.
eu: kontuan izan hauek sistema osoaren ezarpenak direla

en: General settings
eu: Ezarpen orokorrak

en: Interface style
eu: Interfazearen estiloa

en: Dark
eu: Iluna

en: Bright
eu: Argia

en: Continue playback
eu: Jarraitu erreprodukzioa

en: Control playback with the Apple Remote
eu: Kontrolatu erreprodukzioa Apple-ren urruneko kontrolarekin

en: Control playback with media keys
eu: Kontrolatu erreprodukzioa multimedia-teklekin

en: Control system volume with the Apple Remote
eu: Kontrolatu sistemaren bolumena Apple-ren urruneko kontrolarekin

en: Display VLC status menu icon
eu: Bistaratu VLC egoeraren menu-ikonoa

en: Playback behaviour
eu: Erreprodukzioaren portaera

en: Enable notifications on playlist item change
eu: Gaitu jakinarazpenak erreprodukzio-zerrendaren elementuak aldatzean

en: Control external music players
eu: Kontrolatu kanpoko musika-erreproduzigailuak

en: Privacy / Network Interaction
eu: Pribatutasuna / Sarea interakzioa

en: Automatically check for updates
eu: Automatikoki begiratu eguneratzerik badagoen

en: HTTP web interface
eu: HTTP web interfazea

en: Enable HTTP web interface
eu: Gaitu HTTP web interfazea

en: Default Encoding
eu: Kodeketa lehenetsia

en: Display Settings
eu: Bistaratze ezarpenak

en: Font color
eu: Letra-kolorea

en: Font
eu: Letra-tipoa

en: Subtitle languages
eu: Azpitituluen hizkuntzak

en: Preferred subtitle language
eu: Azpitituluen hizkuntza hobetsia

en: Enable OSD
eu: Gaitu OSD

en: Force bold
eu: Behartu lodia

en: Outline color
eu: Ingeradaren kolorea

en: Outline thickness
eu: Ingeradaren loditasuna

en: Display
eu: Bistaratu

en: Show video within the main window
eu: Erakutsi bideoa leiho nagusiaren barruan

en: Pause the video playback when minimized
eu: Pausarazi bideo-erreprodukzioa ikonotzean

en: Fullscreen settings
eu: Pantaila osoaren ezarpenak

en: Start in fullscreen
eu: Hasi pantaila osoan

en: Black screens in Fullscreen mode
eu: Pantaila beltzak pantaila osoaren moduan

en: Use the native fullscreen mode
eu: Erabili jatorrizko pantaila-osoko modua

en: Video snapshots
eu: Bideoaren argazkiak

en: Folder
eu: Karpeta

en: Format
eu: Formatua

en: Prefix
eu: Aurrizkia

en: Sequential numbering
eu: Zenbakitze sekuentziala

en: Reset All
eu: Berrezarri guztia

en: Preferences
eu: Hobespenak

en: Media files cannot be resumed because keeping recent media items is disabled.
eu: Multimedia-fitxategiak ezin dira berrekin azken multimedia-elementuak mantentzea desgaituta dagoelako.

en: Last check on: %@
eu: Azkenekoz noiz begiratu zen: %@

en: No check was performed yet.
eu: Oraindik ez da begiratu.

en: Lowest Latency
eu: Latentzia txikiena

en: Low Latency
eu: Latentzia txikia

en: Higher Latency
eu: Latentzia handiagoa

en: Highest Latency
eu: Latentzia handiena

en: Reset Preferences
eu: Berrezarri hobespenak

en: This will reset VLC media player's preferences.
    
    Note that VLC will restart during the process, so your current playlist will be emptied and eventual playback, streaming or transcoding activities will stop immediately.
    
    The Media Library will not be affected.
    
    Are you sure you want to continue?
eu: Honek VLC multimedia-erreproduzigailuaren hobespenak berrezarriko ditu.
    
    Kontuan izan VLC berrabiarazi egingo dela prozesu honetan, hortaz zure oraingo erreprodukzio-zerrenda hustu egingo da eta uneko erreprodukzioa, transmisio jarraitua edo transkodeketa jarduera berehalakoan geldiaraziko da.
    
    Multimedia liburutegian ez du eraginik izango.
    
    Ziur zaude jarraitu nahi duzula?

en: This setting cannot be changed because the native fullscreen mode is enabled.
eu: Ezarpen hau ezin da aldatu jatorrizko pantaila-osoko modua gaituta dagoelako.

en: Choose the folder to save your video snapshots to.
eu: Aukeratu zer karpetatan gorde behar diren bideoaren argazkiak.

en: Choose
eu: Aukeratu

en: Choose the directory or filename where the records will be stored.
eu: Aukeratu grabazioak gordeko diren direktorioa edo fitxategi-izena.

en: Press new keys for
    "%@"
eu: Sakatu honentzako laster-tekla berria:
    "%@"

en: Invalid combination
eu: Konbinazio okerra

en: Regrettably, these keys cannot be assigned as hotkey shortcuts.
eu: Zoritxarrez, tekla horiek ezin dira laster-tekla gisa esleitu.

en: This combination is already taken by "%@".
eu: Tekla-konbinazio hori jada honentzat hartuta dago: "%@".

en: Toggle Play/Pause
eu: Txandakatu erreproduzitzea/pausaraztea

en: Toggle random order playback
eu: Txandakatu ausazko ordenan erreproduzitzea

en: Show Main Window
eu: Erakutsi leiho nagusia

en: Path/URL Action
eu: Bide-/URL-ekintza

en: Nothing playing
eu: Ez da ezer erreproduzitzen ari

en: Select File In Finder
eu: Hautatu fitxategia FInder-en

en: Copy URL to clipboard
eu: Kopiatu URLa arbelean

en: Not Set
eu: Ezarri gabe

en: sec.
eu: seg.

en: Audio/Video
eu: Audioa/Bideoa

en: Audio track synchronization:
eu: Audio-pistaren sinkronizazioa:

en: A positive value means that the audio is ahead of the video
eu: Balio positiboak esan nahi du audioa bideoaren aurretik doala

en: Subtitles/Video
eu: Azpitituluak/Bideoa

en: Subtitle track synchronization:
eu: Azpitituluen pistaren sinkronizazioa:

en: A positive value means that the subtitles are ahead of the video
eu: Balio positiboak esan nahi du azpitituluak bideoaren aurretik doazela

en: Subtitle speed:
eu: Azpitituluen abiadura:

en: Subtitle duration factor:
eu: Azpitituluen iraupen-faktorea:

en: Extend subtitle duration by this value.
    Set 0 to disable.
eu: Hedatu azpitituluen iraupena balio honekin.
    Ezarri 0 desgaitzeko.

en: Multiply subtitle duration by this value.
    Set 0 to disable.
eu: Biderkatu azpitituluen iraupena balio honekin.
    Ezarri 0 desgaitzeko.

en: Recalculate subtitle duration according
    to their content and this value.
    Set 0 to disable.
eu: Berriro kalkulatu azpitituluen iraupena 
    beren edukien eta balio honen arabera.
    Ezarri 0 desgaitzeko.

en: Video Effects
eu: Bideo-efektuak

en: Basic
eu: Oinarrizkoa

en: Geometry
eu: Geometria

en: Color
eu: Kolorea

en: Image Adjust
eu: Doitu irudia

en: Brightness Threshold
eu: Distiraren atalasea

en: Sharpen
eu: Araztu

en: Banding removal
eu: Bandak kentzea

en: Radius
eu: Erradioa

en: Film Grain
eu: Filma pikortsua

en: Variance
eu: Bariantza

en: Synchronize top and bottom
eu: Sinkronizatu goia eta behea

en: Synchronize left and right
eu: Sinkronizatu ezkerra eta eskuina

en: Transform
eu: Eraldatu

en: Rotate by 90 degrees
eu: Biratu 90 graduz

en: Rotate by 180 degrees
eu: Biratu 180 graduz

en: Rotate by 270 degrees
eu: Biratu 270 graduz

en: Flip horizontally
eu: Irauli horizontalki

en: Flip vertically
eu: Irauli bertikalki

en: Magnification/Zoom
eu: Handitzea/Zooma

en: Puzzle game
eu: Puzzle-jokoa

en: Rows
eu: Errenkadak

en: Columns
eu: Zutabeak

en: Clone
eu: Klonatu

en: Number of clones
eu: Klon kopurua

en: Wall
eu: Horma

en: Color threshold
eu: Kolorearen atalasea

en: Similarity
eu: Antzekotasuna

en: Intensity
eu: Intentsitatea

en: Gradient
eu: Gradientea

en: Edge
eu: Ertza

en: Cartoon
eu: Marrazki biziduna

en: Color extraction
eu: Kolore-erauzketa

en: Invert colors
eu: Alderantzikatu koloreak

en: Posterize
eu: Posterizatu

en: Posterize level
eu: Posterizatu mailak

en: Motion blur
eu: Mugimendu-lausotzea

en: Factor
eu: Faktorea

en: Motion Detect
eu: Mugimendu-detekzioa

en: Water effect
eu: Ur-efektua

en: Psychedelic
eu: Psikodelikoa

en: Add text
eu: Gehitu testua

en: Text
eu: Testua

en: Add logo
eu: Gehitu logotipoa

en: Logo
eu: Logotipoa

en: Transparency
eu: Gardentasuna

en: Organize profiles...
eu: Antolatu profilak...

en: Video device
eu: Bideo-gailua

en: Number of the screen to use by default to display videos in 'fullscreen'. The screen number correspondance can be found in the video device selection menu.
eu: Bideoak 'pantaila osoan' bistaratzeko lehenespenez erabili behar den pantailaren zenbakia. Pantaila-zenbakien korrespondentzia bideo-gailua hautatzeko menuan begiratu daiteke.

en: Opaqueness
eu: Opakutasuna

en: Set the transparency of the video output. 1 is non-transparent (default) 0 is fully transparent.
eu: Ezarri bideo-irteeraren gardentasuna. 1 ez-gardena da (lehenetsia); 0 guztiz gardena da.

en: Black screens in fullscreen
eu: Pantaila beltzak pantaila osoan

en: In fullscreen mode, keep screen where there is no video displayed black
eu: Pantaila osoko moduan, bideorik erreproduzitzen ari ez diren pantaila zatiak beltzez bistaratu

en: Show Fullscreen controller
eu: Erakutsi pantaila osoko kontroladorea

en: Shows a lucent controller when moving the mouse in fullscreen mode.
eu: Kontroladore bat erakusten du pantaila osoko moduan sagua mugitzen duzunean.

en: Auto-playback of new items
eu: Elementu berrien erreprodukzio automatikoa

en: Start playback of new items immediately once they were added.
eu: Hasi elementu berriak gehitu eta berehala erreproduzitzen.

en: Keep Recent Items
eu: Gogoratu azken elementuak

en: By default, VLC keeps a list of the last 10 items. This feature can be disabled here.
eu: Lehenespenez, VLCk azken 10 elementuen zerrenda bat gordetzen du. Eginbide hori hemen desgaitu daiteke.

en: By default, VLC can be remotely controlled with the Apple Remote.
eu: Lehenespenez, VLC urrunetik kontrola daiteke Apple-ren urruneko kontrolarekin.

en: By default, VLC will control its own volume with the Apple Remote. However, you can choose to control the global system volume instead.
eu: Lehenespenez, VLC-k bere bolumena kontrolatuko du Apple-ren urruneko kontrolarekin. Hala ere, sistema sistema osoaren bolumena kontrolatzea aukera dezakezu horren ordez.

en: By default, VLC will show the statusbar icon menu. However, you can choose to disable it (restart required).
eu: Lehenespenez, VLC-k egoera-barrako ikonoaren menua erakutsiko du. Hala ere, desgaitzea aukera dezakezu (berrabiarazi egin behar da).

en: Control playlist items with the Apple Remote
eu: Kontrolatu erreprodukzio-zerrendako elementuak Apple-ren urruneko kontrolarekin

en: By default, VLC will allow you to switch to the next or previous item with the Apple Remote. You can disable this behavior with this option.
eu: Lehenespenez, VLC-k hurrengo eta aurreko elementuaren artean aldatzea onartzen du Apple-ren urruneko kontrolarekin. Portaera hau aukera honekin desgaitu dezakezu.

en: By default, VLC can be controlled using the media keys on modern Apple keyboards.
eu: Lehenespenez, VLC Apple-ren teklatu modernoetako multimedia-teklak erabiliz kontrola daiteke.

en: Run VLC with dark interface style
eu: Exekutatu VLC interfazearen estilo ilunarekin

en: If this option is enabled, VLC will use the dark interface style. Otherwise, the grey interface style is used.
eu: Aukera hau gaituta baldin badago, VLC-k interfazearen estilo iluna erabiliko du. Bestela, interfazearen estilo grisa erabiliko da.

en: By default, VLC uses the fullscreen mode known from previous Mac OS X releases. It can also use the native fullscreen mode on Mac OS X 10.7 and later.
eu: Lehenespenez, VLC-k jatorrizko pantaila-osoko modu ezaguna erabiltzen du aurreko Mac OS X argitalpenetatik. Jatorrizko pantaila-osoko modua Mac OS X 10.7-n eta berriagoetan ere erabil dezake.

en: Resize interface to the native video size
eu: Aldatu interfazearen tamaina jatorrizko bideoaren tamainara

en: You have two choices:
     - The interface will resize to the native video size
     - The video will fit to the interface size
     By default, interface resize to the native video size.
eu: Bi aukera dituzu:
     - Interfazearen tamaina jatorrizko bideoaren tamainara aldatzea
     - Bideoaren tamaina interfazearen tamainara egokitzea
     Lehenespenez, interfazearen tamaina jatorrizko bideoaren tamainara aldatuko da.

en: With this option enabled, the playback will be automatically paused when minimizing the window.
eu: Aukera hau gaituta, erreprodukzioa automatikoki pausaraziko da leihoa ikonotzean.

en: Allow automatic icon changes
eu: Onartu ikono aldaketa-automatikoak

en: This option allows the interface to change its icon on various occasions.
eu: Aukera honek interfazeari bere ikonoak behin baino gehiagotan aldatzeko aukera ematen dio.

en: Dim keyboard backlight during fullscreen playback
eu: Ilundu teklatuaren atzeko argia pantaila osoan erreproduzitzean

en: Turn off the MacBook keyboard backlight while a video is playing in fullscreen. Automatic brightness adjustment should be disabled in System Preferences.
eu: Itzali MacBook teklatuaren atzeko argia bideoa pantaila osoan erreproduzitzen ari den bitartean. Distiraren doitze automatikoa desgaitu egin behar da sistemaren hobespenetan.

en: Shows the previous and next buttons in the main window.
eu: Aurrekora eta hurrengora joateko botoiak erakusten ditu leiho nagusian.

en: Shows the shuffle and repeat buttons in the main window.
eu: Nahasteko eta errepikatzeko botoiak erakusten ditu leiho nagusian.

en: Shows the audio effects button in the main window.
eu: Audio efektuen botoia erakusten du leiho nagusian.

en: VLC will pause and resume supported music players on playback.
eu: VLC-k pausarazi eta berrekingo dio erreproduzitzen ari den onartutako musika-erreproduzigailuari.

en: Use large text for list views
eu: Erabili testu handiak zerrendak ikusteko

en: Do nothing
eu: Ez egin ezer

en: Pause iTunes / Spotify
eu: Pausarazi iTunes / Spotify

en: Pause and resume iTunes / Spotify
eu: Pausarazi eta berrekin iTunes / Spotify

en: Continue playback where you left off
eu: Jarraitu erreprodukzioa utzitako lekuan

en: VLC will store playback positions of the last 30 items you played. If you re-open one of those, playback will continue.
eu: VLC-k erreproduzitutako azken 30 elementuen erreprodukzio-kokalekuak gordeko ditu. Hauetako bat berriro irekitzen baduzu, erreprodukzioak jarraituko du.

en: Ask
eu: Galdetu

en: Always
eu: Beti

en: Never
eu: Inoiz ez

en: Maximum Volume displayed
eu: Gehienez erakutsitako bolumena

en: Mac OS X interface
eu: Mac OS X interfazea

en: Appearance
eu: Itxura

en: Behavior
eu: Portaera

en: Apple Remote and media keys
eu: Apple-ren urruneko kontrola eta multimedia-teklak

en: Video output
eu: Bideo-irteera

en: Show Basic
eu: Erakutsi oinarrizkoa

en: Select a directory
eu: Hautatu direktorio bat

en: Select a file
eu: Hautatu fitxategi bat

en: Select
eu: Hautatu

en: Minimal Mac OS X interface
eu: Mac OS X interfaze minimoa

en: Filebrowser starting point
eu: Fitxategi-arakatzailearen abiapuntua

en: This option allows you to specify the directory the ncurses filebrowser will show you initially.
eu: Aukera honen bidez, ncurses fitxategi-arakatzaileak hasieran erakutsiko duen direktorioa zehaztu dezakezu.

en: Ncurses interface
eu: Ncurses interfazea

en: [Display]
eu: [Bistaratu]

en:  h,H                    Show/Hide help box
eu:  h,H                    Erakutsi/ezkutatu laguntza-koadroa

en:  i                      Show/Hide info box
eu:  i                      Erakutsi/ezkutatu informazio-koadroa

en:  M                      Show/Hide metadata box
eu:  M                      Erakutsi/ezkutatu metadatuen koadroa

en:  L                      Show/Hide messages box
eu:  L                      Erakutsi/ezkutatu mezuen koadroa

en:  P                      Show/Hide playlist box
eu:  P                      Erakutsi/ezkutatu erreprodukzio-zerrendaren koadroa

en:  B                      Show/Hide filebrowser
eu:  B                      Erakutsi/ezkutatu fitxategi-arakatzailea

en:  x                      Show/Hide objects box
eu:  x                      Erakutsi/ezkutatu objektuen koadroa

en:  S                      Show/Hide statistics box
eu:  S                      Erakutsi/ezkutatu estatistiken koadroa

en:  Esc                    Close Add/Search entry
eu:  Esk                    Itxi gehitzeko/bilatzeko sarrera

en:  Ctrl-l                 Refresh the screen
eu:  Ctrl-l                 Berritu pantaila

en: [Global]
eu: [Orokorra]

en:  q, Q, Esc              Quit
eu:  q, Q, Esk              Irten

en:  s                      Stop
eu:  s                      Gelditu

en:  <space>                Pause/Play
eu:  <zuriunea>                Pausatu/Erreproduzitu

en:  f                      Toggle Fullscreen
eu:  f                      Txandakatu pantaila osoaren egoera

en:  c                      Cycle through audio tracks
eu: c zikloka aldatu dauden audio-pistak

en:  v                      Cycle through subtitles tracks
eu: v zikloka aldatu dauden azpititulu-pistak

en:  b                      Cycle through video tracks
eu: b zikloka aldatu dauden bideo-pistak

en:  n, p                   Next/Previous playlist item
eu:  n, p                   Erreprodukzio-zerrendako aurrekoa/hurrengoa

en:  [, ]                   Next/Previous title
eu:  [, ]                   Aurreko/hurrengo titulua

en:  <, >                   Next/Previous chapter
eu:  <, >                   Aurreko/hurrengo kapitulua

note: xgettext: You can use ← and → characters
en:  <left>,<right>         Seek -/+ 1%%
eu:  <ezkerra>,<eskuina>         Saltatu -/+ %%1

en:  a, z                   Volume Up/Down
eu:  a, z                   Bolumena gora/behera

en:  m                      Mute
eu:  m                      Mututu

note: xgettext: You can use ↑ and ↓ characters
en:  <up>,<down>            Navigate through the box line by line
eu:  <gora>,<behera>            Nabigatu koadroan lerroz lerro

note: xgettext: You can use ⇞ and ⇟ characters
en:  <pageup>,<pagedown>    Navigate through the box page by page
eu:  <orria gora>,<orria behera>    Nabigatu koadroan orriz orri

note: xgettext: You can use ↖ and ↘ characters
en:  <start>,<end>          Navigate to start/end of box
eu:  <hasi>,<bukatu>          Nabigatu koadroaren hasierara/amaierara

en: [Playlist]
eu: [Erreprodukzio-zerrenda]

en:  r                      Toggle Random playing
eu:  r                      Txandakatu ausazko erreprodukzioa

en:  l                      Toggle Loop Playlist
eu:  l                      Txandakatu erreprodukzio-zerrendaren begizta

en:  R                      Toggle Repeat item
eu:  R                      Txandakatu elementua errepikatzea

en:  o                      Order Playlist by title
eu:  o                      Ordenatu erreprodukzio-zerrenda tituluaren arabera

en:  O                      Reverse order Playlist by title
eu:  O                      Alderantziz ordenatu erreprodukzio-zerrenda tituluaren arabera

en:  g                      Go to the current playing item
eu:  g                      Joan unean erreproduzitzen ari den elementura

en:  /                      Look for an item
eu:  /                      Bilatu elementua

en:  ;                      Look for the next item
eu:  ;                      Bilatu hurrengo elementua

en:  A                      Add an entry
eu:  A                      Gehitu sarrera

note: xgettext: You can use ⌫ character to translate <backspace>
en:  D, <backspace>, <del>  Delete an entry
eu:  D, <atzera-tekla>, <ezab.>  Ezabatu sarrera

en:  e                      Eject (if stopped)
eu:  e                      Egotzi (geldituta badago)

en: [Filebrowser]
eu: [Fitxategi-arakatzailea]

en:  <enter>                Add the selected file to the playlist
eu:  <sartu>                Gehitu hautatutako fitxategia erreprodukzio-zerrendan

en:  <space>                Add the selected directory to the playlist
eu:  <zuriunea>                Gehitu hautatutako direktorioa erreprodukzio-zerrendan

en:  .                      Show/Hide hidden files
eu:  .                      Erakutsi/ezkutatu ezkutuko fitxategiak

en: [Player]
eu: [Erreproduzigailua]

note: xgettext: You can use ↑ and ↓ characters
en:  <up>,<down>            Seek +/-5%%
eu:  <gora>,<behera>            Saltatu +/-%%5

en: [Repeat]
eu: [Errepikatu]

en: [Random]
eu: [Ausaz]

en: [Loop]
eu: [Begizta]

en:  Source   : %s
eu:  Iturburua: %s

en:  Position : %s/%s
eu:  Kokapena : %s/%s

en:  Volume   : Mute
eu:  Bolumena   : Mutututa

en:  Volume   : %3ld%%
eu:  Bolumena   : %%%3ld

en:  Volume   : ----
eu:  Bolumena   : ----

en:  Title    : %<PRId64>/%d
eu:  Titulua    : %<PRId64>/%d

en:  Chapter  : %<PRId64>/%d
eu:  Kapitulua  : %<PRId64>/%d

en:  Source: <no current item>
eu:  Iturburua: <uneko elementurik ez>

en:  [ h for help ]
eu:  [ h laguntza eskuratzeko ]

en: Open: %s
eu: Ireki: %s

en: Find: %s
eu: Bilatu: %s

en: Shift+L
eu: Maius+L

en: Click to toggle between loop all, loop one and no loop
eu: Egin klik begizta txandakatzeko (denak, bat, bat ere ez)

en: Previous Chapter/Title
eu: Aurreko kapitulua/titulua

en: Next Chapter/Title
eu: Hurrengo kapitulua/titulua

en: Teletext Activation
eu: Teletestuaren aktibazioa

en: Toggle Transparency
eu: Txandakatu gardentasuna

en: Play
    If the playlist is empty, open a medium
eu: Erreproduzitu
    Erreprodukzio-zerrenda hutsa badago, ireki multimedia-fitxategi bat

en: Previous / Backward
eu: Aurrekoa / Atzera

en: Next / Forward
eu: Hurrengoa / Aurrera

en: De-Fullscreen
eu: Irten pantaila osotik

en: Extended panel
eu: Panel hedatua

en: Frame By Frame
eu: Fotogramaz fotograma

en: Trickplay Reverse
eu: Erreproduzitu atzerantz

en: Step backward
eu: Urrats bat atzera

en: Step forward
eu: Urrats bat aurrera

en: Loop / Repeat
eu: Begizta / Errepikatu

en: Open subtitles
eu: Ireki azpitituluak

en: Dock fullscreen controller
eu: Atrakatu pantaila osoko kontroladorea

en: Stop playback
eu: Gelditu erreprodukzioa

en: Open a medium
eu: Ireki multimedia-fitxategi bat

en: Previous media in the playlist, skip backward when held
eu: Aurreko multimedia erreprodukzio-zerrendan, saltatu atzera sakatuta mantentzean

en: Next media in the playlist, skip forward when held
eu: Hurrengo multimedia erreprodukzio-zerrendan, saltatu aurrera sakatuta mantentzean

en: Toggle the video in fullscreen
eu: Erakutsi bideoa pantaila osoan

en: Toggle the video out fullscreen
eu: Atera bideoa pantaila osoko modutik

en: Show extended settings
eu: Erakutsi ezarpen hedatuak

en: Toggle playlist
eu: Txandakatu erreprodukzio-zerrenda

en: Take a snapshot
eu: Atera argazkia

en: Loop from point A to point B continuously.
eu: Egin begizta A puntutik B puntura etengabe.

en: Frame by frame
eu: Fotogramaz fotograma

en: Reverse
eu: Alderantzikatu

en: Change the loop and repeat modes
eu: Aldatu begizta eta errepikatze moduak

en: Previous media in the playlist
eu: Erreprodukzio-zerrendako aurreko multimedia-fitxategia

en: Next media in the playlist
eu: Erreprodukzio-zerrendako hurrengo multimedia-fitxategia

en: Open subtitle file
eu: Ireki azpitituluen fitxategia

en: Dock/undock fullscreen controller to/from bottom of screen
eu: Atrakatu/desatrakatu pantaila osoaren kontrolatzailea pantailaren azpira/azpitik

[ctx: Tooltip|Unmute]
en: Unmute
eu: Aktibatu soinua

[ctx: Tooltip|Mute]
en: Mute
eu: Mututu

en: Pause the playback
eu: Pausarazi erreprodukzioa

en: Loop from point A to point B continuously
    Click to set point A
eu: Egin begizta A puntutik B puntura etengabe
    Egin klik A puntua ezartzeko

en: Click to set point B
eu: Egin klik B puntua ezartzeko

en: Stop the A to B loop
eu: Gelditu A-tik B-rako begizta

en: Aspect Ratio
eu: Aspektu-erlazioa

en: No EPG Data Available
eu: Ez dago EPG daturik erabilgarri

en: Image Files
eu: Irudi-fitxategiak

en: Logo filenames
eu: Logotipoen fitxategi-izenak

en: Image mask
eu: Irudi-maskara

en: No v4l2 instance found.
    Please check that the device has been opened with VLC and is playing.
    
    Controls will automatically appear here.
eu: Ez da v4|2 instantziarik aurkitu.
    Egiaztatu gailua VLC-rekin ireki dela eta erreproduzitzen ari dela.
    
    Kontrolak automatikoki hemen agertuko dira.

en: Knee
    radius
eu: Knee
    erradioa

en: Makeup
    gain
eu: Dezibelioen 
    hazkundea

en: Adjust pitch
eu: Doitu tonua

en: (Hastened)
eu: (Bizkortuta)

en: (Delayed)
eu: (Atzeratuta)

en: Force update of this dialog's values
eu: Behartu elkarrizketa-koadro honen balioen eguneratzea

en: &Fingerprint
eu: &Hatz-marka

en: Find meta data using audio fingerprinting
eu: Bilatu metadatuak audio hatz-markak erabilita

en: Comments
eu: Iruzkinak

en: Extra metadata and other information are shown in this panel.
eu: Metadatu gehigarriak eta bestelako informazioa panel honetan erakusten dira.

en: Information about what your media or stream is made of.
    Muxer, Audio and Video Codecs, Subtitles are shown.
eu: Multimedia-fitxategiak edo transmisio jarraitua nola osatuta dauden azaltzen duen informazioa.
    Multiplexadorea, audio- eta bideo-kodekak eta azpitituluak erakusten dira.

en: Current media / stream statistics
eu: Uneko multimedia-fitxategiaren/transmisio jarraituaren estatistikak

en: Input/Read
eu: Sarrera/Irakurria

en: Media data size
eu: Multimedia-fitxategiko datuen tamaina

en: Demuxed data size
eu: Demultiplexatutako datuen tamaina

en: Content bitrate
eu: Edukiaren bit-emaria

en: Discarded (corrupted)
eu: Baztertuak (hondatuak)

en: Dropped (discontinued)
eu: Bertan behera utziak (etendakoak)

en: Decoded
eu: Deskodetuak

en: blocks
eu: bloke

en: Displayed
eu: Bistaratuak

en: frames
eu: fotograma

en: Lost
eu: Galduak

en: Played
eu: Erreproduzituak

en: buffers
eu: buffer

en: Last 60 seconds
eu: Azken 60 segundoak

en: Overall
eu: Osotara

en: Current playback speed: %1
    Click to adjust
eu: Uneko erreprodukzio-abiadura: %1
    Egin klik doitzeko

en: Revert to normal play speed
eu: Alderantzikatu erreprodukzio-abiadura normalera

en: Download cover art
eu: Deskargatu karatula

en: Add cover art from file
eu: Gehitu azalaren irudia fitxategitik

en: Choose Cover Art
eu: Aukeratu azalaren irudia

en: Image Files (*.gif *.jpg *.jpeg *.png)
eu: Irudi-fitxategiak (*.gif *.jpg *.jpeg *.png)

en: Elapsed time
eu: Igarotako denbora

en: Total/Remaining time
eu: Osoa/falta den denbora

en: Click to toggle between total and remaining time
eu: Egin klik denbora osoa eta falta den denbora txandakatzeko

en: Click to toggle between elapsed and remaining time
eu: Egin klik igarotako denbora eta falta den denbora txandakatzeko

en: Double click to jump to a chosen time position
eu: Egin klik bikoitza hautatutako denbora-posizio batera jauzi egiteko

en: Select a device or a VIDEO_TS directory
eu: Hautatu gailu bat edo VIDEO_TS direktorio bat

en: Select a device or a VIDEO_TS folder
eu: Hautatu gailu bat edo VIDEO_TS karpeta bat

en: Select one or multiple files
eu: Hautatu fitxategi bat edo batzuk

en: File names:
eu: Fitxategi-izenak:

en: Filter:
eu: Iragazkia:

en: Eject the disc
eu: Egotzi diskoa

en: Entry
eu: Sarrera

en: Channels:
eu: Kanalak:

en: Selected ports:
eu: Hautatutako atakak:

en: Use VLC pace
eu: Erabili VLCren emaria

en: TV - digital
eu: TB - digitala

en: Tuner card
eu: Sintonizadore-txartela

en: Delivery system
eu: Banaketa-sistema

en: Transponder/multiplex frequency
eu: Transpondedorea/multiplexadorea maiztasuna

en: Transponder symbol rate
eu: Transpondedorearen ikurraren emaria

en: Bandwidth
eu: Banda-zabalera

en: TV - analog
eu: TB - analogikoa

en: Device name
eu: Gailuaren izena

en: Your display will be opened and played in order to stream or save it.
eu: Gailua ireki eta erreproduzitu egingo da, modu jarraituan transmititzeko edo gordetzeko.

note: xgettext: frames per second
en:  f/s
eu:  m/s

en: Advanced Options
eu: Aukera aurreratuak

en: Double click to get media information
eu: Egin klik bikoitza multimedia-informazioa eskuratzeko

en: Change playlistview
eu: Aldatu erreprodukzio-zerrendaren ikuspegia

en: Search the playlist
eu: Bilatu erreprodukzio-zerrendan

en: My Computer
eu: Ordenagailua

en: Devices
eu: Gailuak

en: Local Network
eu: Sare lokala

en: Remove this podcast subscription
eu: Kendu podcast-eko harpidetza hau

en: Do you really want to unsubscribe from %1?
eu: Ziur zaude %1(e)ko harpidetza eten nahi duzula?

en: Cover
eu: Azala

en: Create Directory
eu: Sortu direktorioa

en: Create Folder
eu: Sortu karpeta

en: Enter name for new directory:
eu: Sartu direktorio berriaren izena:

en: Enter name for new folder:
eu: Sartu karpeta berriaren izena:

en: Rename Directory
eu: Berriro izendatu direktorioa

en: Rename Folder
eu: Berriro izendatu karpeta

en: Enter a new name for the directory:
eu: Sartu direktorioarentzako izen berri bat:

en: Enter a new name for the folder:
eu: Sartu karpetarentzako izen berri bat:

en: Sort by
eu: Ordenatu honen arabera

en: Ascending
eu: Gorantz

en: Descending
eu: Beherantz

en: Display size
eu: Pantailaren tamaina

en: Increase
eu: Handiagotu

en: Decrease
eu: Gutxiagotu

en: Playlist View Mode
eu: Erreprodukzio-zerrendako ikuspegiaren modua

en: Playlist is currently empty.
    Drop a file here or select a media source from the left.
eu: Erreprodukzio-zerrenda hutsik dago orain.
    Arrastatu fitxategi bat hona edo hautatu multimedia iturburu bat ezkerretik.

en: Icons
eu: Ikonoak

en: Detailed List
eu: Zerrenda xehetua

en: List
eu: Zerrenda

en: Select File
eu: Hautatu fitxategia

en: Select or double click an action to change the associated hotkey. Use delete key to remove hotkeys.
eu: Hautatu edo egin klik bikoitza ekintza bati esleitutako laster-tekla aldatzeko. Erabili ezabatzeko tekla laster-teklak kentzeko.

en: in
eu: non

en: Any field
eu: Edozein eremu

en: Actions
eu: Ekintzak

en: Hotkey
eu: Laster-tekla

en: Application level hotkey
eu: Aplikazio mailako laster-tekla

en: Global
eu: Orokorra

en: Desktop level hotkey
eu: Mahaigain mailako laster-tekla

en: Double click to change.
    Delete key to remove.
eu: Klik bikoitza aldatzeko.
    Ezabatu-tekla kentzeko.

en: Hotkey change
eu: Laster-teklaren aldaketa

en: Press the new key or combination for
eu: Sakatu tekla berria edo horretarako konbinazioa

en: Assign
eu: Esleitu

en: Warning: this key or combination is already assigned to
eu: Kontuz: tekla edo konbinazio hau jadanik honi esleituta dago

en: Warning: <b>%1</b> is already an application menu shortcut
eu: Kontuz: <b>%1</b> jadanik aplikazio menuko laster-bide bat da

en: Key or combination:
eu: Tekla edo konbinazioa:

en: Key:
eu: Gakoa:

en: Input & Codecs Settings
eu: Sarrera eta kodeken ezarpenak

en: Configure Hotkeys
eu: Konfiguratu laster-teklak

en: Device:
eu: Gailua:

en: If this property is blank, different values
    for DVD, VCD, and CDDA are set.
    You can define a unique one or configure them 
    individually in the advanced preferences.
eu: Propietate hau hutsik badago, DVD, VCD eta CDDArako
    balio desberdinak ezarri dira.
    Balio esklusibo bat zehaztu dezakezu, edo horiek
    banaka konfigura ditzakezu hobespen aurreratuetan.

en: Lowest latency
eu: Latentzia txikiena

en: High latency
eu: Latentzia handia

en: Higher latency
eu: Latentzia handiagoa

en: This is VLC's skinnable interface. You can download other skins at
eu: VLCren interfaze pertsonalizagarria da hau. Hemen beste azal batzuk deskarga ditzakezu:

en: VLC skins website
eu: VLCren azalen webgunea

en: System's default
eu: Sistemaren lehenespena

en: File associations
eu: Fitxategi-asoziazioak

en: Audio Files
eu: Audio-fitxategiak

en: Video Files
eu: Bideo-fitxategiak

en: Playlist Files
eu: Erreprodukzio-zerrendako fitxategiak

en: &Apply
eu: &Aplikatu

en: &Cancel
eu: &Utzi

en: Profile
eu: Profila

en: Edit selected profile
eu: Editatu hautatutako profila

en: Delete selected profile
eu: Ezabatu hautatutako profila

en: Create a new profile
eu: Sortu profil berria

en: Create
eu: Sortu

en: This muxer is not provided directly by VLC: It could be missing.
eu: Multiplexadore hau ez du VLC-k zuzenean hornitzen: baliteke ez egotea.

en: This muxer is missing. Using this profile will fail
eu: Multiplexadore hau ez dago. Profil honen erabilerak akatsa emango du

en:  Profile Name Missing
eu:  Profilaren izena falta da

en: You must set a name for the profile.
eu: Profilaren izena ezarri behar duzu.

en: File/Directory
eu: Fitxategia/Direktorioa

en: File/Folder
eu: Fitxategia/Karpeta

en: Source
eu: Iturburua

en: Source:
eu: Iturburua:

en: Type:
eu: Mota:

en: This module writes the transcoded stream to a file.
eu: Modulu honek transkodetutako transmisio jarraitua fitxategi batean idazten du.

en: Filename
eu: Fitxategi-izena

en: Save file...
eu: Gorde fitxategia...

en: Containers (*.ps *.ts *.mpg *.ogg *.asf *.mp4 *.mov *.wav *.raw *.flv *.webm)
eu: Edukiontziak (*.ps *.ts *.mpg *.ogg *.asf *.mp4 *.mov *.wav *.raw *.flv *.webm)

en: This module outputs the transcoded stream to a network via HTTP.
eu: Modulu honek transkodetutako transmisio jarraitua sare batera bidaltzen du HTTP bidez.

en: Path
eu: Bide-izena

en: This module outputs the transcoded stream to a network via the mms protocol.
eu: Modulu honek transkodetutako transmisio jarraitua sare batera bidaltzen du mms protokoloaren bidez.

en: This module outputs the transcoded stream to a network via RTSP.
eu: Modulu honek transkodetutako transmisio jarraitua sare batera bidaltzen du RTSP bidez.

en: This module outputs the transcoded stream to a network via UDP.
eu: Modulu honek transkodetutako transmisio jarraitua sare batera bidaltzen du UDP bidez.

en: This module outputs the transcoded stream to a network via RTP.
eu: Modulu honek transkodetutako transmisio jarraitua sare batera bidaltzen du RTP bidez.

en: Base port
eu: Oinarrizko ataka

en: This module outputs the transcoded stream to an Icecast server.
eu: Modulu honek transkodetutako transmisio jarraitua Icecast zerbitzari batera bidaltzen du.

en: Mount Point
eu: Muntatzeko puntua

en: Login:pass
eu: Saio-hasiera:pasahitza

en: Edit Bookmarks
eu: Editatu laster-markak

en: Create a new bookmark
eu: Sortu laster-marka berria

en: Delete the selected item
eu: Ezabatu hautatutako elementua

en: Delete all the bookmarks
eu: Ezabatu laster-marka guztiak

en: Extract
eu: Erauzi

en: &Close
eu: &Utzi

en: Bytes
eu: Byteak

en: Convert
eu: Bihurtu

en: Multiple files selected.
eu: Hainbat fitxategi hautatu dira.

en: Destination
eu: Helburua

en: Destination file:
eu: Helburuko fitxategia:

en: Browse
eu: Arakatu

en: Multiple Files Selected.
eu: Hainbat fitxategi hautatu dira.

en: Files will be placed in the same directory with the same name.
eu: Fitxategiak izen bereko direktorioan kokatuko dira.

en: Append '-converted' to filename
eu: Erantzi '-converted' fitxategi-izenari

en: Settings
eu: Ezarpenak

en: Display the output
eu: Bistaratu irteera

en: This display the resulting media, but can slow things down.
eu: Honek lortzen den multimedia-fitxategia bistaratzen du, baina dena mantsotu dezake.

en: &Start
eu: &Hasiera

en: Containers
eu: Edukiontziak

en: Program Guide
eu: Programa-gida

en: Update
eu: Eguneratu

en:  (%1+ rated)
eu:  (sailkapena: %1+)

en: Errors
eu: Erroreak

en: Cl&ear
eu: &Garbitu

en: Hide future errors
eu: Ezkutatu aurrerantzeko erroreak

en: Adjustments and Effects
eu: Doikuntzak eta efektuak

en: Stereo Widener
eu: Estereoa zabaltzekoa

en: Synchronization
eu: Sinkronizazioa

en: v4l2 controls
eu: v4l2 kontrolak

en: &Save
eu: &Gorde

en: Store the Password
eu: Gorde pasahitza

en: Privacy and Network Access Policy
eu: Pribatutasuna eta sareko sarbidearen politika

en: <p>In order to protect your privacy, <i>VLC media player</i> does <b>not</b> collect personal data or transmit them, not even in anonymized form, to anyone.</p>
    <p>Nevertheless, <i>VLC</i> is able to automatically retrieve information about the media in your playlist from third party Internet-based services. This includes cover art, track names, artist names and other meta-data.</p>
    <p>Consequently, this may entail identifying some of your media files to third party entities. Therefore the <i>VLC</i> developers require your express consent for the media player to access the Internet automatically.</p>
eu: <p>Zure pribatutasuna babesteko asmoz, <i>VLC multimedia-erreproduzigailuak</i>k <b>ez</b> du datu pertsonalik biltzen edo igortzen, ez modu anonimoan, ezta inori ere.</p>
    <p>Hala eta guztiz ere, <i>VLC</i> gai da automatikoki zure erreprodukzio-zerrendako multimedia argibideak berreskuratzeko hirugarrenen Internet-oinarriko zerbitzuetatik. Honek karatulak, pista izenak, egileak eta beste metadatu batzuk ditu.</p>
    Ondorioz, honek zure multimedia fitxategi batzuk hirugarren erakundeei ezagutaraztea ekar dezake. Hortaz, <i>VLC</i> garatzaileek zure onespena behar dute multimedia erreproduzigailuak Internetera automatikoki sarbidea izan dezan.</p>

en: Network Access Policy
eu: Sareko sarbidearen politika

en: Regularly check for VLC updates
eu: Tarteka begiratu VLC-ren eguneraketarik badagoen

en: Go to Time
eu: Joan denbora honetara:

en: &Go
eu: &Joan

en: Go to time
eu: Joan ordu honetara:

en: About
eu: Honi buruz

en: <p>VLC media player is a free and open source media player, encoder, and streamer made by the volunteers of the <a href="http://www.videolan.org/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">VideoLAN</span></a> community.</p><p>VLC uses its internal codecs, works on essentially every popular platform, and can read almost all files, CDs, DVDs, network streams, capture cards and other media formats!</p><p><a href="http://www.videolan.org/contribute/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">Help and join us!</span></a>
eu: <p>VLC multimedia-erreproduzigailua askea eta iturburu irekikoa, kodetzailea eta transmisorea da  <a href="http://www.videolan.org/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">VideoLAN</span></a> komunitateko boluntarioek egina.</p><p>VLC-k bere barruko kodekak erabiltzen ditu, plataforma ezagun guztietan lan egiten du eta fitxategi gehienak irakur ditzake, CD-ak, DVD-ak, sare transmisio-jarraituak, kaptura-txartelak eta beste multimedia formatu batzuk!</p><p><a href="http://www.videolan.org/contribute/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">Lagundu eta kide bihurtu!</span></a>

en: &Recheck version
eu: &Egiaztatu berriro bertsioa

en: &Yes
eu: &Bai

en: &No
eu: &Ez

en: VLC media player updates
eu: VLC multimedia-erreproduzigailuaren eguneratzeak

en: A new version of VLC (%1.%2.%3%4) is available.
eu: VLCren bertsio berri bat (%1.%2.%3%4) eskuragarri dago.

en: You have the latest version of VLC media player.
eu: VLC multimedia-erreproduzigailuaren azken bertsioa daukazu.

en: An error occurred while checking for updates...
eu: Errorea gertatu da eguneratzerik badagoen begiratzean...

en: Current Media Information
eu: Uneko multimedia-informazioa

en: &General
eu: &Orokorra

en: &Metadata
eu: &Metadatuak

en: Co&dec
eu: Ko&deka

en: S&tatistics
eu: E&statistikak

en: &Save Metadata
eu: &Gorde metadatuak

en: Location:
eu: Kokalekua:

en: Saves all the displayed logs to a file
eu: Bistaratutako egunkari guztiak fitxategi batean gordetzen ditu

en: Save log file as...
eu: Gorde egunkari-fitxategia honela...

en: Texts/Logs (*.log *.txt);; All (*.*)
eu: Testuak / Egunkariak (*.log *.txt);; Guztiak (*.*)

en: Application
eu: Aplikazioa

en: Cannot write to file %1:
    %2.
eu: Ezin da %1 fitxategian idatzi:
    %2.

en: Update the tree
eu: Eguneratu zuhaitza

en: Clear the messages
eu: Garbitu mezuak

en: Open Media
eu: Ireki multimedia-fitxategia

en: &File
eu: &Fitxategia

en: &Disc
eu: &Diskoa

en: &Network
eu: &Sarea

en: Capture &Device
eu: &Kapturatu gailua

en: &Select
eu: &Hautatu

en: &Enqueue
eu: &Jarri ilaran

en: &Play
eu: &Erreproduzitu

en: &Stream
eu: &Transmisio jarraitua

en: C&onvert
eu: B&ihurtu

en: C&onvert / Save
eu: B&ihurtu / Gorde

en: Open URL
eu: Ireki URLa

en: Enter URL here...
eu: Sartu URLa hemen...

en: Please enter the URL or path to the media you want to play.
eu: Adierazi erreproduzitu nahi duzun multimedia-fitxategiaren URLa edo bide-izena.

en: If your clipboard contains a valid URL
    or the path to a file on your computer,
    it will be automatically selected.
eu: Arbelak ordenagailuko fitxategi baten baliozko URLa edo bide-izena badauzka,
    
    automatikoki hautatuko da.

en: Plugins and extensions
eu: Pluginak eta gehigarriak

en: Active Extensions
eu: Gehigarri aktiboak

en: Capability
eu: Gaitasuna

en: Score
eu: Puntuazioa

en: &Search:
eu: &Bilatu:

en: More information...
eu: Informazio gehiago...

en: Reload extensions
eu: Kargatu berriro gehigarriak

en: Skins customize player's appearance. You can activate them through preferences.
eu: Azalek erreproduzigailuaren itxura pertsonalizatzen dute. Hobespenetatik aktiba ditzakezu.

en: Playlist parsers add new capabilities to read internet streams or extract meta data.
eu: Erreprodukzio-zerrenda analizatzaileak gaitasun berriak gehitzen ditu, interneteko transmisio jarraituak irakurtzeko edo metadatuak erauzteko.

en: Service discoveries adds new sources to your playlist such as web radios, video websites, ...
eu: Zerbitzu-aurkikuntzak iturburu berriak gehitzen ditu zure erreprodukzio zerrendan, adibidez, web-irratiak, bideo-webguneak...

en: Retrieves extra info and art for playlist items
eu: Informazio eta arte  gehigarriak bilatzen ditu erreprodukzio-zerrenda elementuetarako

en: Extensions brings various enhancements. Check descriptions for more details
eu: Hedapenek hainbat hobekuntza eskaintzen dute. Ikusi azalpena xehetasun gehiagorako

en: Only installed
eu: Soilik instalatuta

en: Retrieving addons...
eu: Gehigarriak eskuratzen...

en: No addons found
eu: Ez da gehigarririk aurkitu

en: This addon has been installed manually. VLC can't manage it by itself.
eu: Gehigarri hau eskuz instalatu da. VLC-k ezin du bere kabuz kudeatu.

en: Version %1
eu: %1 bertsioa

en: %1 downloads
eu: %1 deskargak

en: &Uninstall
eu: &Desinstalatu

en: &Install
eu: &Instalatu

en: Version
eu: Bertsioa

en: Website
eu: Webgunea

en: Files
eu: Fitxategiak

en: Deletes the selected item
eu: Hautatutako elementua ezabatzen du

en: Show settings
eu: Erakutsi ezarpenak

en: Simple
eu: Sinplea

en: Switch to simple preferences view
eu: Aldatu hobespen soilen ikuspegira

en: Switch to full preferences view
eu: Aldatu hobespen guztien ikuspegira

en: Save and close the dialog
eu: Gorde eta itxi elkarrizketa-koadroa

en: &Reset Preferences
eu: &Berrezarri hobespenak

en: Only show current
eu: Erakutsi unekoa bakarrik

en: Only show modules related to current playback
eu: Erakutsi uneko erreprodukzioarekin erlazionatutako moduluak bakarrik

en: Advanced Preferences
eu: Hobespen aurreratuak

en: Simple Preferences
eu: Hobespen sinpleak

en: Cannot save Configuration
eu: Ezin da konfigurazioa gorde

en: Preferences file could not be saved
eu: Hobespenen fitxategia ezin izan da gorde

en: Are you sure you want to reset your VLC media player preferences?
eu: Ziur zaude VLC multimedia-erreproduzigailuaren hobespenak berrezarri nahi dituzula?

en: Stream Output
eu: Transmisio jarraituaren irteera

en: This wizard will allow you to stream or convert your media for use locally, on your private network, or on the Internet.
    You should start by checking that source matches what you want your input to be and then press the "Next" button to continue.
eu: Morroi honen bidez, multimedia-fitxategiak modu lokalean, sare pribatuan edo Interneten erabiltzeko modu jarraituan transmititu edo bihurtu ditzakezu.
    Lehenik eta behin, iturburua zure sarrera izatea nahi duzunarekin bat datorrela egiaztatu behar duzu; ondoren, sakatu 'Hurrengoa' botoia jarraitzeko.

en: Stream output string.
    This is automatically generated when you change the above settings,
    but you can change it manually.
eu: Irteerako transmisio jarraituaren katea.
    Hau automatikoki sortzen da goiko ezarpenak aldatzen dituzunean,
    baina eskuz ere alda dezakezu.

en: Back
eu: Atzera

en: Toolbars Editor
eu: Tresna-barren editorea

en: Toolbar Elements
eu: Tresna-barrako elementuak

en: Flat Button
eu: Botoi laua

en: Next widget style
eu: Hurrengo widget estiloa

en: Big Button
eu: Botoi handia

en: Native Slider
eu: Jatorrizko graduatzailea

en: Main Toolbar
eu: Tresna-barra nagusia

en: Above the Video
eu: Bideoaren gainean

en: Toolbar position:
eu: Tresna-barraren posizioa:

en: Line 1:
eu: 1. lerroa:

en: Line 2:
eu: 2. lerroa:

en: Time Toolbar
eu: Denboraren tresna-barra

en: Advanced Widget
eu: Widget aurreratua

en: Fullscreen Controller
eu: Kontroladorea pantaila osoan

en: New profile
eu: Profil berria

en: Delete the current profile
eu: Ezabatu uneko profila

en: Select profile:
eu: Hautatu profila:

en: Preview
eu: Aurrebista

en: Cl&ose
eu: &Itxi

en: Profile Name
eu: Profilaren izena

en: Please enter the new profile name.
eu: Sartu profil berriaren izena.

en: Spacer
eu: Zuriunea

en: Expanding Spacer
eu: Zuriune hedagarria

en: Splitter
eu: Zatitzailea

en: Time Slider
eu: Denbora-graduatzailea

en: Small Volume
eu: Bolumen txikia

en: DVD menus
eu: DVD menuak

en: Teletext transparency
eu: Teletestuaren transparentzia

en: Advanced Buttons
eu: Botoi aurreratuak

en: Playback Buttons
eu: Erreprodukzio-botoiak

en: Aspect ratio selector
eu: Aspektu-erlazio hautatzailea

en: Speed selector
eu: Abiadura-hautatzailea

en: Broadcast
eu: Difusioa

en: Schedule
eu: Programazioa

en: Video On Demand ( VOD )
eu: Eskatu ahalako bideoa ( VOD )

en: Hours / Minutes / Seconds:
eu: Orduak / Minutuak / Segundoak:

en: Day / Month / Year:
eu: Eguna / Hilabetea / Urtea:

en: Repeat:
eu: Errepikatu:

en: Repeat delay:
eu: Errepikatu atzerapena:

en:  days
eu:  egun

en: I&mport
eu: I&nportatu

en: E&xport
eu: E&sportatu

en: Save VLM configuration as...
eu: Gorde VLM konfigurazioa honela...

en: VLM conf (*.vlm);;All (*)
eu: VLM konf (*.vlm);;Dena (*)

en: Open VLM configuration...
eu: Ireki VLM konfigurazioa...

en: Broadcast:
eu: Difusioa:

en: Schedule:
eu: Programazioa:

en: Open Directory
eu: Ireki direktorioa

en: Open Folder
eu: Ireki karpeta

en: Open playlist...
eu: Ireki erreprodukzio-zerrenda...

en: XSPF playlist
eu: XSPF erreprodukzio-zerrenda

en: M3U playlist
eu: M3U erreprodukzio-zerrenda

en: M3U8 playlist
eu: M3U8 erreprodukzio-zerrenda

en: Save playlist as...
eu: Gorde erreprodukzio-zerrenda honela...

en: Open subtitles...
eu: Ireki azpitituluak...

en: Media Files
eu: Multimedia-fitxategiak

en: Subtitle Files
eu: Azpitituluen fitxategiak

en: All Files
eu: Fitxategi guztiak

en: Empty
eu: Hutsa

en: Deactivate
eu: Desaktibatu

en: Do you want to restart the playback where left off?
eu: Erreprodukzioak utzitako lekuan jarraitzea nahi duzu?

en: &Continue
eu: &Jarraitu

en: Control menu for the player
eu: Erreproduzigailuaren kontroleko menua

en: Paused
eu: Pausarazita

en: &Media
eu: &Multimedia

en: P&layback
eu: &Erreproduzitu

en: &Audio
eu: &Audioa

en: &Video
eu: &Bideoa

en: Subti&tle
eu: Azpi&titulua

en: Tool&s
eu: T&resnak

en: V&iew
eu: &Ikuspegia

en: &Help
eu: &Laguntza

en: Open &File...
eu: Ireki &fitxategia...

en: &Open Multiple Files...
eu: &Ireki hainbat fitxategi...

en: Open &Disc...
eu: Ireki &diskoa...

en: Open &Network Stream...
eu: Ireki &sareko transmisio jarraitua...

en: Open &Capture Device...
eu: Ireki &kaptura-gailua...

en: Open &Location from clipboard
eu: Ireki &kokalekua arbeletik

en: Open &Recent Media
eu: Ireki a&zken multimedia

en: Conve&rt / Save...
eu: Bihurt&u / Gorde...

en: &Stream...
eu: Tran&smisio jarraitua...

en: Quit at the end of playlist
eu: Irten erreprodukzio-zerrendaren amaieran

en: Close to systray
eu: Itxi sistema-erretilura

en: &Quit
eu: &Irten

en: &Effects and Filters
eu: &Efektuak eta iragazkiak

en: &Track Synchronization
eu: &Pista-sinkronizazioa

en: Plu&gins and extensions
eu: Plu&ginak eta gehigarriak

en: Customi&ze Interface...
eu: &Pertsonalizatu interfazea...

en: &Preferences
eu: &Hobespenak

en: &View
eu: &Ikusi

en: Play&list
eu: &Erreprodukzio-zerrenda

en: Ctrl+L
eu: Ktrl+L

en: Docked Playlist
eu: Erreprodukzio-zerrenda atrakatuta

en: Always on &top
eu: Beti gai&nean

en: Mi&nimal Interface
eu: Interfaze mi&nimala

en: Ctrl+H
eu: Ktrl+H

en: &Fullscreen Interface
eu: &Pantaila osoko interfazea

en: &Advanced Controls
eu: &Kontrol aurreratuak

en: Status Bar
eu: Egoera-barra

en: Visualizations selector
eu: Bisualizazioen hautatzailea

en: &Increase Volume
eu: &Igo bolumena

en: D&ecrease Volume
eu: &Jaitsi bolumena

en: &Mute
eu: &Mututu

en: Audio &Device
eu: &Audio-gailua

en: Audio &Track
eu: &Audio-pista

en: &Stereo Mode
eu: E&stereo modua

en: &Visualizations
eu: &Bisualizazioak

en: Add &Subtitle File...
eu: Gehitu &azpitituluen fitxategia...

en: Sub &Track
eu: Azpitituluen &pista

en: Video &Track
eu: &Bideo-pista

en: &Fullscreen
eu: &Pantaila osoa

en: Always Fit &Window
eu: Doitu lei&hora beti

en: Set as Wall&paper
eu: Ezarri horma-&paper gisa

en: &Zoom
eu: &Zooma

en: &Aspect Ratio
eu: &Aspektu-erlazioa

en: &Crop
eu: &Moztu

en: &Deinterlace
eu: &Bereizi gurutzelarkatuak

en: &Deinterlace mode
eu: &Gurutzelarkatuak bereizteko modua

en: Take &Snapshot
eu: Atera &argazkia

en: T&itle
eu: T&itulua

en: &Chapter
eu: &Kapitulua

en: &Program
eu: &Programa

en: &Manage
eu: &Kudeatu

en: Check for &Updates...
eu: &Begiratu eguneratzerik badagoen...

en: &Stop
eu: &Gelditu

en: Pre&vious
eu: &Aurrekoa

en: Ne&xt
eu: &Hurrengoa

en: Sp&eed
eu: Abi&adura

en: &Faster
eu: &Bizkorrago

en: N&ormal Speed
eu: &Abiadura normala

en: Slo&wer
eu: &Mantsoago

en: &Jump Forward
eu: &Jauzi aurrera

en: Jump Bac&kward
eu: J&auzi atzera

en: Ctrl+T
eu: Ktrl+T

en: Open &Network...
eu: &Ireki sarea...

en: Leave Fullscreen
eu: Irten pantaila osotik

en: &Playback
eu: &Erreprodukzioa

en: &Hide VLC media player in taskbar
eu: E&zkutatu VLC multimedia-erreproduzigailua ataza-barratik

en: Sho&w VLC media player
eu: Erakut&si VLC multimedia-erreproduzigailua

en: &Open Media
eu: &Ireki multimedia-fitxategia

en: &Clear
eu: &Garbitu

en: &Renderer
eu: E&rrendatzailea

en: <Local>
eu: <Lokala>

en: Scanning...
eu: Eskaneatzen...

en: Show advanced preferences over simple ones
eu: Erakutsi hobespen aurreratuak sinpleak baino

en: Show advanced preferences and not simple preferences when opening the preferences dialog.
eu: Erakutsi hobespen aurreratuak eta ez hobespenen sinpleak hobespenen elkarrizketa-koadroa irekitzean.

en: Systray icon
eu: Jakinarazpen-ikonoa

en: Show an icon in the systray allowing you to control VLC media player for basic actions.
eu: Erakutsi ikono bat jakinarazpen-arean, VLC multimedia-erreproduzigailua oinarrizko ekintzetarako kontrolatzeko aukera izan dezazun.

en: Start VLC with only a systray icon
eu: Abiarazi VLC jakinarazpen-ikono batekin bakarrik

en: VLC will start with just an icon in your taskbar.
eu: VLC ataza-barrako ikono bakar batekin abiaraziko da

en: Show playing item name in window title
eu: Erakutsi erreproduzitzen ari den elementuaren izena leihoaren tituluan

en: Show the name of the song or video in the controller window title.
eu: Erakutsi kantaren edo bideoaren izena kontrolatzailearen leihoaren tituluan.

en: Show notification popup on track change
eu: Erakutsi jakinarazpen-leiho gainerakorra pista aldatzean

en: Show a notification popup with the artist and track name when the current playlist item changes, when VLC is minimized or hidden.
eu: Erakutsi artista eta pistaren izena adierazten dituen jakinarazpen-leiho gainerakorra uneko erreprodukzio-zerrendako elementua aldatzen denean, VLC ikonotzean edo ezkutatzean.

en: Windows opacity between 0.1 and 1
eu: Leihoen opakutasuna 0.1 eta 1 bitartean

en: Sets the windows opacity between 0.1 and 1 for main interface, playlist and extended panel. This option only works with Windows and X11 with composite extensions.
eu: Leihoen opakutasuna 0.1 eta 1 bitartean ezartzen du interfaze nagusirako, erreprodukzio-zerrendarako eta panel hedaturako. Aukera honek gehigarri konposatuak dituzten Windows eta X11 sistemetan bakarrik funtzionatzen du.

en: Fullscreen controller opacity between 0.1 and 1
eu: Pantaila osoko kontroladorearen opakutasuna 0.1 eta 1 bitartean

en: Sets the fullscreen controller opacity between 0.1 and 1 for main interface, playlist and extended panel. This option only works with Windows and X11 with composite extensions.
eu: Pantaila osoko kontroladorearen opakutasuna 0.1 eta 1 bitartean ezartzen du interfaze nagusirako, erreprodukzio-zerrendarako eta panel hedaturako. Aukera honek gehigarri konposatuak dituzten Windows eta X11 sistemetan bakarrik funtzionatzen du.

en: Show unimportant error and warnings dialogs
eu: Erakutsi garrantzitsuak ez diren errore eta abisuen elkarrizketa-koadroak

en: Activate the updates availability notification
eu: Aktibatu eguneratzeei buruzko jakinarazpenak

en: Activate the automatic notification of new versions of the software. It runs once every two weeks.
eu: Aktibatu softwarearen bertsio berrien jakinarazpen automatikoa. Bi astetik behin exekutatzen da.

en: Number of days between two update checks
eu: Bi eguneratze-bilaketen arteko egun kopurua

en: Ask for network policy at start
eu: Galdetu sareko gidalerroak zein diren hasieran

en: Save the recently played items in the menu
eu: Gorde berriki erreproduzitutako elementuak menuan

en: List of words separated by | to filter
eu: | ikurraz bereizitako iragazi beharreko hitzen zerrenda

en: Regular expression used to filter the recent items played in the player.
eu: Erreproduzigailuan berriki erreproduzitutako elementuak iragazteko erabiliko den adierazpen erregularra.

en: Define the colors of the volume slider
eu: Zehaztu bolumen-graduatzailearen koloreak

en: Define the colors of the volume slider
    By specifying the 12 numbers separated by a ';'
    Default is '255;255;255;20;226;20;255;176;15;235;30;20'
    An alternative can be '30;30;50;40;40;100;50;50;160;150;150;255'
eu: Zehaztu bolumen-graduatzailearen koloreak
    Horretarako, zehaztu 12 zenbakiak puntu eta komaz bereizita
    Hau da lehenespena: '255;255;255;20;226;20;255;176;15;235;30;20'
    Horren ordez hau erabil daiteke: '30;30;50;40;40;100;50;50;160;150;150;255'

en: Selection of the starting mode and look
eu: Hasierako moduaren eta itxuraren hautapena

en: Start VLC with:
     - normal mode
     - a zone always present to show information as lyrics, album arts...
     - minimal mode with limited controls
eu: Abiarazi VLC horrela:
     - modu normalean
     - informazioa erakusten duen zona bat beti ikusgai: letrak, karatula...
     - modu minimoan, kontrol mugatuekin

en: Show a controller in fullscreen mode
eu: Erakutsi kontroladore bat pantaila osoko moduan

en: Embed the file browser in open dialog
eu: Kapsulatu fitxategi-arakatzailea irekitako elkarrizketa-koadroan

en: Define which screen fullscreen goes
eu: Adierazi zer pantaila jarriko den pantaila osoko moduan

en: Screennumber of fullscreen, instead of same screen where interface is.
eu: Pantaila-zenbakia pantaila-osoan, pantaila bera izan beharrean interfazea dagoen lekuan.

en: Load extensions on startup
eu: Kargatu gehigarriak abioan

en: Automatically load the extensions module on startup.
eu: Automatikoki kargatu gehigarrien modulua abioan.

en: Start in minimal view (without menus)
eu: Ikuspegi minimoan abiarazi (menurik gabe)

en: Display background cone or art
eu: Bistaratu atzeko planoaren ikonoa edo azala

en: Display background cone or current album art when not playing. Can be disabled to prevent burning screen.
eu: Bistaratu atzeko planoaren ikonoa edo uneko karatula erreproduzitzen ari ez denean. Desgaitu daiteke pantaila erretzea eragozteko.

en: Expanding background cone or art
eu: Atzeko planoaren konoa edo azala zabaltzea

en: Background art fits window's size.
eu: Atzeko planoaren azala leihoaren tamainara doitzen da.

en: Ignore keyboard volume buttons.
eu: Baztertu teklatuko bolumen botoiak.

en: With this option checked, the volume up, volume down and mute buttons on your keyboard will always change your system volume. With this option unchecked, the volume buttons will change VLC's volume when VLC is selected and change the system volume when VLC is not selected.
eu: Aukera hau hautatuta, teklatuko bolumena goratzeko, jaisteko eta mututzeko botoiek beti aldatuko dute sistemaren bolumena. Aukera hau hautatzen ez baduzu;  bolumenerako botoiek VLC hautatuta dagoenean VLCren bolumena aldatuko dute, eta VLC hautatuta ez dagoenean sistemaren bolumena aldatuko dute.

en: When to raise the interface
eu: Noiz azaleratu interfazea

en: This option allows the interface to be raised automatically when a video/audio playback starts, or never.
eu: Aukera honek interfazeari automatikoki azaleratzea baimentzen dio bideo/audioaren erreprodukzioa hastean, edo inoiz ez.

en: Fullscreen controller mouse sensitivity
eu: Kontroladorea pantaila osoaren sagu-sentsibilitatea

en: When minimized
eu: Ikonotzen denean

en: Qt interface
eu: Qt interfazea

en: errors
eu: erroreak

en: warnings
eu: abisuak

en: debug
eu: arazketa

[ctx: Tooltip|Clear]
en: Clear
eu: Garbitu

en: Open a skin file
eu: Ireki azal-fitxategi bat

en: Skin files |*.vlt;*.wsz;*.xml
eu: Azal-fitxategiak |*.vlt;*.wsz;*.xml

en: Playlist Files |
eu: Erreprodukzio-zerrendako fitxategiak |

en: |All Files |*
eu: |Fitxategi guztiak |*

en: Open playlist
eu: Ireki erreprodukzio-zerrenda

en: Save playlist
eu: Gorde erreprodukzio-zerrenda

en: XSPF playlist |*.xspf|M3U file |*.m3u|HTML playlist |*.html
eu: XSPF erreprodukzio-zerrenda |*.xspf|M3U fitxategia |*.m3u|HTML erreprodukzio-zerrenda |*.html

en: Skin to use
eu: Erabili beharreko azala

en: Path to the skin to use.
eu: Erabili beharreko azalaren bide-izena.

en: Config of last used skin
eu: Azkena erabilitako azalaren konfigurazioa

en: Windows configuration of the last skin used. This option is updated automatically, do not touch it.
eu: Azkena erabilitako azalaren leiho-konfigurazioa. Aukera hau automatikoki eguneratzen da, ez ukitu.

en: Show a systray icon for VLC
eu: Erakutsi jakinarazpen-ikono bat VLCrako

en: Show VLC on the taskbar
eu: Erakutsi VLC ataza-barran

en: Enable transparency effects
eu: Gaitu gardentasun-efektuak

en: You can disable all transparency effects if you want. This is mainly useful when moving windows does not behave correctly.
eu: Gardentasun-efektu guztiak desgaitu ditzakezu, nahi baduzu. Hau erabilgarria da, batez ere, leihoak lekuz ondo aldatu ezin direnean.

en: Use a skinned playlist
eu: Erabili erreprodukzio-zerrenda azalduna

en: Display video in a skinned window if any
eu: Bistaratu bideoa leiho azaldu batean, baldin badago

en: When set to 'no', this parameter is intended to give old skins a chance to play back video even though no video tag is implemented
eu: 'Ez' ezarrita dagoenean, parametro honek azal zaharrei aukera ematen die bideoa erreproduzitzeko, nahiz eta bideo-etiketarik inplementatuta egon ez

en: Skinnable Interface
eu: Interfaze azalduna

en: Select skin
eu: Hautatu azala

en: Open skin...
eu: Ireki azala...

en: Brightness threshold
eu: Distiraren atalasea

en: When this mode is enabled, pixels will be shown as black or white. The threshold value will be the brightness defined below.
eu: Modu hau gaituta dagoenean, pixelak beltz edo zuri erakutsiko dira. Atalase-balioa behean zehaztutako distira izango da.

en: Image contrast (0-2)
eu: Irudiaren kontrastea (0-2)

en: Set the image contrast, between 0 and 2. Defaults to 1.
eu: Ezarri irudiaren kontrastea 0 eta 2 artean. Lehenespena 1 da.

en: Image hue (0-360)
eu: Irudiaren ñabardura (0-360)

en: Set the image hue, between 0 and 360. Defaults to 0.
eu: Ezarri irudiaren ñabardura 0 eta 360 artean. Lehenespena 0 da.

en: Image saturation (0-3)
eu: Irudiaren saturazioa (0-3)

en: Set the image saturation, between 0 and 3. Defaults to 1.
eu: Ezarri irudiaren saturazioa 0 eta 3 artean. Lehenespena 1 da.

en: Image brightness (0-2)
eu: Irudiaren distira (0-2)

en: Set the image brightness, between 0 and 2. Defaults to 1.
eu: Ezarri irudiaren distira 0 eta 2 artean. Lehenespena 1 da.

en: Image gamma (0-10)
eu: Irudiaren gamma (0-10)

en: Set the image gamma, between 0.01 and 10. Defaults to 1.
eu: Ezarri irudiaren gamma 0,01 eta 10 artean. Lehenespena 1 da.

en: Direct3D9 adjust filter
eu: Direct3D9 doitze-iragazkia

en: Decode frames directly into RPI VideoCore instead of host memory.
eu: Deskodetu fotogramak zuzenean RPI VideoCore-n, memoria-ostalarian beharrean.

en: Decode frames directly into RPI VideoCore instead of host memory. This option must only be used with the MMAL video output plugin.
eu: Deskodetu fotogramak zuzenean RPI VideoCore-n, memoria-ostalarian beharrean. Aukera hau soilik MMAL bideo irteera-pluginarekin erabili behar da.

en: MMAL decoder
eu: MMAL deskodetzailea

en: MMAL-based decoder plugin for Raspberry Pi
eu: MMAL-n oinarrituriko deskodetzaile-plugina Raspberry Pi-rako

en: Use QPUs for advanced HD deinterlacing.
eu: Erabili QPUak HD gurutzelarkatu aurreraturako.

en: Make use of the QPUs to allow higher quality deinterlacing of HD content.
eu: Erabili QPUak HD edukiaren kalitate altuagoko gurutzelarkatuak baimentzeko.

en: MMAL deinterlace
eu: MMAL gurutzelarkatuak

en: MMAL-based deinterlace filter plugin
eu: MMALen oinarritutako gurutzelarkatu iragazkien plugina

en: VideoCore layer where the video is displayed.
eu: Bideoa bistaratzen den VideoCore geruza.

en: VideoCore layer where the video is displayed. Subpictures are displayed directly above and a black background directly below.
eu: Bideoa bistaratzen den VideoCore geruza. Zuzenean bistaratzen dira azpiirudiak gainean eta atzeko plano beltz bat azpian.

en: Blank screen below video.
eu: Pantaila hutsa bideoaren azpian.

en: Render blank screen below video. Increases VideoCore load.
eu: Errendatu pantaila hutsa bideoaren azpian. VideoCore-ren karga handitzen du.

en: Adjust HDMI refresh rate to the video.
eu: Doitu HDMI freskatze-emaria bideora.

en: Force interlaced video mode.
eu: Behartu bideo modu gurutzelarkatua.

en: Force the HDMI output into an interlaced video mode for interlaced video content.
eu: Behartu HDMI irteera bideo modu gurutzelarkatura bideo-eduki gurutzelarkatuetarako.

en: MMAL vout
eu: MMAL bideo-irteera

en: MMAL-based vout plugin for Raspberry Pi
eu: MMAL-n oinarrituriko bideo-irteera plugina Raspberry Pi-rako

en: VAAPI filters
eu: VAAPI iragazkiak

en: Video Accelerated API filters
eu: Bideo-azelerazio (VA) API iragazkiak

en: VDPAU adjust video filter
eu: VDPAU bideo doitze-iragazia

en: VDPAU video decoder
eu: VDPAU bideo-deskodetzailea

en: Temporal-spatial
eu: Aldi baterakoa-espaziala

en: VDPAU surface conversions
eu: VDPAU azalera-bihurketak

en: Deinterlacing algorithm
eu: Gurutzelarkatuak bereiztea algoritmoa

en: Inverse telecine
eu: Aurkako telezinema

en: Deinterlace chroma skip
eu: Bereizi gurutzelarkatuen krominantzia saltoa

en: Whether temporal deinterlacing applies to luma only
eu: bereizi gurutzelarkatua tenporala denean, lumari aplikatzen zaio soilik

en: Noise reduction level
eu: Zarata-murrizketa maila

en: Scaling quality
eu: Eskala doitzeko kalitatea

en: High quality scaling level
eu: Kalitate altuko eskala doitzeko maila

en: VDPAU deinterlacing filter
eu: VDPAU bereizi gurutzelarkatu iragazkia

en: VDPAU output
eu: VDPAU irteera

en: VDPAU sharpen video filter
eu: VDPAU araztu bideo iragazkia

en: File keystore (plaintext)
eu: Fitxategi bidezko gako-biltegiratzea (testu laua)

en: Secrets are stored on a file without any encryption
eu: Sekretuak fitxategi batean gordetzen dira inolako zifratzerik gabe

en: Crypt keystore
eu: Zifratutako gako-biltegiratzea

en: Secrets are stored encrypted on a file
eu: Sekretuak zifratuta gordetzen dira fitxategi batean

en: No
eu: Ez

en: Any
eu: Edozein

en: System default
eu: Sistemaren lehenespena

en: After first unlock
eu: Lehen desblokeatzearen ondoren

en: After first unlock, on this device only
eu: Lehen desblokeatzearen ondoren, gailu honetan soilik

en: When passcode set, on this device only
eu: Pasakodea ezarrita dagoenean, gailu honetan soilik

en: Always, on this device only
eu: Beti, gailu honetan soilik

en: When unlocked
eu: Desblokeatuta dagoenean

en: When unlocked, on this device only
eu: Desblokeatuta dagoenean, gailu honetan soilik

en: Synchronize stored items
eu: Sinkronizatu gordetako elementuak

en: Synchronizes stored items via iCloud Keychain if enabled in the user domain.
eu: Gordetako elementuak iCloud giltzarrapoan sinkronizatzen ditu erabiltzailearen domeinuan gaituta badago.

en: Accessibility type for all future passwords saved to the Keychain
eu: Erabilgarritasun mota etorkizunean giltzarrapoan gordeko diren pasahitz guztientzat

en: Keychain access group
eu: Giltzarrapoaren sarbide-taldea

en: Keychain access group as defined by the app entitlements.
eu: Giltzarrapoaren sarbide-taldea, aplikazioaren eskubideek zehaztu bezala.

en: Keychain keystore
eu: Giltzarrapoaren gako-biltegiratzea

en: Keystore for iOS, Mac OS X and tvOS
eu: iOS, Mac OS X eta tvOS-erako gako-biltegiratzea

en: KWallet keystore
eu: KWallet gako-biltegiratzea

en: Secrets are stored via KWallet
eu: Sekretuak KWallet bidez biltegiratzen dira

en: Memory keystore
eu: Memoriako gako-biltegiratzea

en: Secrets are stored in memory
eu: Sekretuak memorian biltegiratzen dira

en: libsecret keystore
eu: libsecret gako-biltegiratzea

en: Secrets are stored via libsecret
eu: Sekretuak libsecret bidez biltegiratzen dira

en: Android log
eu: Android egunkaria

en: Android log using logcat
eu: Android egunkaria logcat erabiliz

en: Be quiet
eu: Egon isilik

en: Turn off all messages on the console.
eu: Desgaitu kontsolako mezu guztiak.

en: Console log
eu: Kontsolaren egunkaria

en: Console logger
eu: Kontsolaren egunkaria

en: Log to file
eu: Erregistratu fitxategian

en: Log all VLC messages to a text file.
eu: Erregistratu VLC mezu guztiak testu-fitxategi batean.

en: Log filename
eu: Egunkariaren fitxategi-izena

en: Specify the log filename.
eu: Zehaztu egunkariaren fitxategi-izena.

en: Log format
eu: Egunkari-formatua

en: Specify the logging format.
eu: Zehaztu saio-hasierako formatua.

en: Verbosity
eu: Xehetasun-maila

en: Select the logging verbosity or default to use the same verbosity given by --verbose.
eu: Hautatu egunkarirako erabili beharreko xehetasun-maila, edo erabili --verbose aukeraren xehetasun-maila bera.

en: Logger
eu: Egunkaria

en: File logger
eu: Fitxategi-egunkaria

en: Journal
eu: Egunkaria

en: SystemD journal logger
eu: SystemD egunkaria erregistratzekoa

en: System log (syslog)
eu: Sistemaren egunkaria (syslog)

en: Emit log messages through the POSIX system log.
eu: Igorri egunkari-mezuak POSIX sistemaren egunkariaren bidez.

en: Debug messages
eu: Arazketa-mezuak

en: Include debug messages in system log.
eu: Sartu arazketa-mezuak sistemaren egunkarian.

en: Identity
eu: Nortasuna

en: Process identity in system log.
eu: Prozesatu nortasuna sistemaren egunkarian.

en: Facility
eu: Zerbitzua

en: System logging facility.
eu: Sistemaren egunkari-zerbitzua.

en: System logger (syslog)
eu: Sistemaren egunkaria (syslog)

en: Extension not responding!
eu: Hedapena ez da ari erantzuten!

en: Extension '%s' does not respond.
    Do you want to kill it now?
eu: '%s' hedapenak ez du erantzuten.
    Akatu egin nahi duzu orain?

en: <p>Password for Web interface has not been set.</p><p>Please use --http-password, or set a password in </p><p>Preferences &gt; All &gt; Main interfaces &gt; Lua &gt; Lua HTTP &gt; Password.</p>
eu: <p>Web interfazerako ez da pasahitzik ezarri.</p><p>Erabili --http-pasahitz, or edo ezarri pasahitz bat </p><p>Hobespenak &gt; Dena &gt; Interfaze nagusiak &gt; Lua &gt; Lua HTTP &gt; Pasahitza.</p>

en: Lua interface
eu: Lua interfazea

en: Lua interface module to load
eu: Kargatu beharreko Lua interfazearen modulua

en: Lua interface configuration
eu: Lua interfazearen konfigurazioa

en: Lua interface configuration string. Format is: '["<interface module name>"] = { <option> = <value>, ...}, ...'.
eu: Lua interfazearen konfigurazioaren katea. Hau da formatua: '["<interfazearen modulu-izena>"] = { <aukera> = <balioa>, ...}, ...'.

en: A single password restricts access to this interface.
eu: Pasahitz bakarrak murrizten du interfaze honetarako atzipena.

en: Source directory
eu: Iturburu-direktorioa

en: Directory index
eu: Direktorio-indizea

en: Allow to build directory index
eu: Onartu direktorio-indizea eraikitzea

en: This is the host on which the interface will listen. It defaults to all network interfaces (0.0.0.0). If you want this interface to be available only on the local machine, enter "127.0.0.1".
eu: Interfazeak ostalari honi entzuten dio. Sareko interfaze guztiak da lehenespena (0.0.0.0). Interfaze hau makina lokalean bakarrik erabilgarri egotea nahi baduzu, adierazi "127.0.0.1".

en: This is the TCP port on which this interface will listen. It defaults to 4212.
eu: Interfazeak TCP ataka honi entzuten dio. Balio lehenetsia 4212 da.

en: CLI input
eu: CLI irteera

en: Accept commands from this source. The CLI defaults to stdin ("*console"), but can also bind to a plain TCP socket ("localhost:4212") or use the telnet protocol ("telnet://0.0.0.0:4212")
eu: Iturburu honetako komandoak onartzen ditu. CLI lehenetsiak stdin-rako ("*console"), baina batu daiteke ere TCP hartune batera ("localhost:4212") edo telnet protokoloa erabili ("telnet://0.0.0.0:4212")

en: Lua interpreter
eu: Lua interpretatzailea

en: Command-line interface
eu: Komando-lerro interfazea

en: Lua Meta Fetcher
eu: Lua metadatuen eskuratzailea

en: Fetch meta data using lua scripts
eu: Eskuratu metadatuak lua scriptak erabiliz

en: Lua Meta Reader
eu: Lua metadatu-irakurlea

en: Read meta data using lua scripts
eu: Irakurri metadatuak lua scriptak erabiliz

en: Lua Playlist
eu: Lua erreprodukzio-zerrenda

en: Lua Playlist Parser Interface
eu: Lua erreprodukzio-zerrendaren analizatzailearen interfazea

en: Lua Art
eu: Lua artea

en: Fetch artwork using lua scripts
eu: Eskuratu artelanak lua scriptak erabiliz

en: Lua Extension
eu: Lua gehigarria

en: Lua SD Module
eu: Lua SD modulua

en: Folder meta data
eu: Karpetaren metadatuak

en: Album art filename
eu: Karatularen fitxategi-izena

en: Filename to look for album art in current directory
eu: Albumaren karatula uneko direktorioko zer fitxategitan bilatu behar den

en: Classic Rock
eu: Rock Klasikoa

en: Disco
eu: Disko-musika

en: Funk
eu: Funk-a

en: Grunge
eu: Grunge-a

en: Hip-Hop
eu: Hip-Hopa

en: Jazz
eu: Jazza

en: Oldies
eu: Aspaldikoak

en: Other
eu: Bestelakoa

en: Rap
eu: Rapa

en: Industrial
eu: Industriala

en: Alternative
eu: Alternatiboa

en: Soundtrack
eu: Soinu-banda

en: Euro-Techno
eu: Euro teknoa

en: Ambient
eu: Giro-musika

en: Trip-Hop
eu: Trip-Hop-a

en: Vocal
eu: Ahots-musika

en: Jazz+Funk
eu: Jazza+Funka

en: Instrumental
eu: Instrumentala

en: Sound Clip
eu: Soinu klipa

en: Gospel
eu: Gospela

en: Noise
eu: Zarata

en: Alternative Rock
eu: Rock alternatiboa

en: Bass
eu: Baxua

en: Soul
eu: Soul-a

en: Punk
eu: Punka

en: Meditative
eu: Meditatiboa

en: Instrumental Pop
eu: Pop instrumentala

en: Instrumental Rock
eu: Rock instrumentala

en: Ethnic
eu: Etnikoa

en: Gothic
eu: Gotikoa

en: Techno-Industrial
eu: Tekno industriala

en: Electronic
eu: Elektronikoa

en: Pop-Folk
eu: Pop-Folk-a

en: Southern Rock
eu: Hegoaldeko Rocka

en: Comedy
eu: Komedia

en: Cult
eu: Kultua

en: Top 40
eu: 40 onenak

en: Christian Rap
eu: Rap kristaua

en: Native American
eu: Ameriketako indioena

en: Cabaret
eu: Kabareta

en: Tribal
eu: Tribala

en: Musical
eu: Musikala

en: National Folk
eu: Bertako Folka

en: Gothic Rock
eu: Rock gotikoa

en: Progressive Rock
eu: Rock progresiboa

en: Psychedelic Rock
eu: Rock psikodelikoa

en: Symphonic Rock
eu: Rock sinfonikoa

en: Slow Rock
eu: Rock geldia

en: Easy Listening
eu: Erraz entzutekoa

en: Acoustic
eu: Akustikoa

en: Humour
eu: Humorea

en: Speech
eu: Hizketa

en: Chamber Music
eu: Ganbara musika

en: Symphony
eu: Sinfonia

en: Satire
eu: Satira

en: Tango
eu: Tangoa

en: Folklore
eu: Folklorea

en: Ballad
eu: Balada

en: Power Ballad
eu: Power Balada

en: Rhythmic Soul
eu: Soul ritmikoa

en: Duet
eu: Duetoa

en: Drum Solo
eu: Danborra Bakarka

en: Dance Hall
eu: Aretoko dantza

en: Terror
eu: Beldurra

en: Christian Gangsta Rap
eu: Gangsta rap kristaua

en: Black Metal
eu: Metal beltza

en: Contemporary Christian
eu: Kristau garaikidea

en: Christian Rock
eu: Rock kristaua

en: Merengue
eu: Merengea

en: addons local storage
eu: gehigarrien biltegiratze lokala

en: Addons local storage installer
eu: Gehigarrien biltegiratze lokalaren instalatzailea

en: Addons local storage lister
eu: Gehigarrien biltegiratze lokalaren zerrendatzailea

en: Videolan.org's addons finder
eu: Videolan.org guneko gehigarrien bilatzailea

en: addons.videolan.org addons finder
eu: addons.videolan.org guneko gehigarrien bilatzailea

en: Videolan.org's single archive addons finder
eu: Videolan.org guneko artxibo bakarraren gehigarrien bilatzailea

en: single .vlp archive addons finder
eu: .vlp artxibo bakarraren gehigarrien bilatzailea

en: The username of your last.fm account
eu: Zure last.fm kontuaren erabiltzaile-izena

en: The password of your last.fm account
eu: Zure last.fm kontuaren pasahitza

en: Scrobbler URL
eu: Scrobbler URLa

en: The URL set for an alternative scrobbler engine
eu: Ordezko scrobbler motor baten URLa

en: Audioscrobbler
eu: Audio-scrobbler-a

en: Submission of played songs to last.fm
eu: Bidali erreproduzitutako kantak last.fm-ra

en: last.fm: Authentication failed
eu: last.fm: Autentifikazioak huts egin du

en: last.fm username or password is incorrect. Please verify your settings and relaunch VLC.
eu: last.fm erabiltzaile-izena edo pasahitza okerra da. Egiaztatu ezarpenak eta berrabiarazi VLC.

en: Last.fm username not set
eu: Last.fm erabiltzaile-izena ez dago ezarrita

en: Please set a username or disable the audioscrobbler plugin, and restart VLC.
    Visit http://www.last.fm/join/ to get an account.
eu: Ezarri erabiltzaile-izen bat edo desgaitu audio-scrobbler plugina, eta berrabiarazi VLC.
    Ikusi http://www.last.fm/join/ kontu bat eskuratzeko.

en: Track fingerprinter (based on Acoustid)
eu: Jarraitu hatz-marka (Acoustid-n oinarrituta)

en: However, the security certificate presented by the server is unknown and could not be authenticated by any trusted Certificate Authority.
eu: Halere, zerbitzariak aurkeztutako segurtasun-ziurtagiria ezezaguna da eta ezin da egiaztatu inongo ziurtagiri autoritate (CA) fidagarrien bidez.

en: However, the security certificate presented by the server changed since the previous visit and was not authenticated by any trusted Certificate Authority.
eu: Halere, zerbitzariak aurkeztutako segurtasun-ziurtagiria aldatu egin da aurreko bisitatik eta ez da egiaztatu inongo ziurtagiri-autoritate (CA) fidagarrien bidez.

en: Abort
eu: Abortatu

en: View certificate
eu: Ikusi ziurtagiria

en: Insecure site
eu: Gune ez-segurua

en: You attempted to reach %s. %s
    This problem may be stem from an attempt to breach your security, compromise your privacy, or a configuration error.
    
    If in doubt, abort now.
eu: %s(r)a heltzen saiatu zara. %s
    Arazo honen jatorria zure segurtasuna urratzeko edo pribatutasuna arriskuan jartzeko saiakera batean egon liteke, edo konfigurazio-errore bat izan liteke.
    
    Zalantzarik izanez gero, abortatu orain.

en: Accept 24 hours
eu: Onartu 24 orduz

en: Accept permanently
eu: Onartu betirako

en: This is the certificate presented by %s:
    %s
    
    If in doubt, abort now.
eu: Hau da %s-ek aurkezturiko ziurtagiria:
    %s
    
    Zalantzarik baduzu, utzi orain.

en: Use system trust database
eu: Erabili sistemaren konfiantzazko datu-basea

en: Trust the root certificates of Certificate Authorities stored in the operating system trust database to authenticate TLS sessions.
eu: TLS saioak egiaztatzerakoan, fidatu sistema eragilearen konfiantzazko datu-basean gordeta dauden ziurtagiri-autoritateen (CA) erro-ziurtagiriez.

en: Trust directory
eu: Konfiantzazko direktorioa

en: Trust the root certificates of Certificate Authorities stored in the specified directory to authenticate TLS sessions.
eu: TLS saioak egiaztatzerakoan, fidatu emandako direktorioan dauden ziurtagiri-autoritateen (CA) erro-ziurtagiriez.

en: TLS cipher priorities
eu: TLS zifratze-lehentasunak

en: Ciphers, key exchange methods, hash functions and compression methods can be selected. Refer to GNU TLS documentation for detailed syntax.
eu: Zifratzeak, tekla aldaketa metodoak, hash funtzioak eta konpresio metodoak hautatu daitezke. Irakurri GNU TLS dokumentazioa sintaxi-xehetasunetarako.

en: Performance (prioritize faster ciphers)
eu: Errendimendua (lehentasuna eman zifratze-azkarragoei)

en: Secure 128-bits (exclude 256-bits ciphers)
eu: Segurtatu 128-bit (baztertu 256-biteko zifratzeak)

en: Secure 256-bits (prioritize 256-bits ciphers)
eu: Segurtatu 256-bit (lehentasuna eman 256-biteko zifratzeei)

en: GNU TLS transport layer security
eu: GnuTLS garraio geruza segurtasuna

en: GNU TLS server
eu: GNU TLS zerbitzaria

en: Playing some media.
eu: Multimedia-fitxategi bat erreproduzitzen.

en: D-Bus screensaver
eu: D-Bus pantaila-babeslea

en: D-Bus screen saver inhibition
eu: D-Bus pantaila-babeslearen inhibizioa

en: XDG-screensaver
eu: XDG pantaila-babeslea

en: XDG screen saver inhibition
eu: XDG pantaila-babeslearen inhibizioa

en: Logging
eu: Egunkaria

en: File logging
eu: Fitxategi-egunkaria

en: M3U playlist export
eu: M3U erreprodukzio-zerrendaren esportazioa

en: M3U8 playlist export
eu: M3U8 erreprodukzio-zerrendaren esportazioa

en: XSPF playlist export
eu: XSPF erreprodukzio-zerrendaren esportazioa

en: HTML playlist export
eu: HTML erreprodukzio-zerrendaren esportazioa

en: Maximum number of connections
eu: Gehienezko konexio kopurua

en: This limits the maximum number of clients that can connect to the RTSP VOD. 0 means no limit.
eu: Horrek RTSP VODera konekta daitezkeen gehienezko bezero kopurua mugatzen du. 0 balioak mugarik ez dagoela adierazten du.

en: MUX for RAW RTSP transport
eu: RAW RTSP garraiorako MUX

en: Sets the timeout option in the RTSP session string
eu: RTSP saioaren katearen denbora-mugaren aukera ezartzen du

en: Defines what timeout option to add to the RTSP session ID string. Setting it to a negative number removes the timeout option entirely. This is needed by some IPTV STBs (such as those made by HansunTech) which get confused by it. The default is 5.
eu: RTSP saioaren identifikatzailearen kateari denbora-mugaren zer aukera gehitu behar zaion zehazten du . Zenbaki negatiboa ezartzen baduzu, denbora-mugaren aukera erabat kenduko da. IPTV STB batzuentzat beharrezkoa da hori (adibidez, HansunTech etxekoentzat), bestela nahastu egiten dira eta. Lehenespena 5 da.

en: Legacy RTSP VoD server
eu: Aurreko bertsioetako RTSP VoD zerbitzaria

en: TLS support for OS X and iOS
eu: TLS euskarria OS X eta iOSrako

en: TLS server support for OS X
eu: TLS zerbitzari-euskarria OS Xrako

en: You attempted to reach %s. However the security certificate presented by the server is unknown and could not be authenticated by any trusted Certification Authority. This problem may be caused by a configuration error or an attempt to breach your security or your privacy.
    
    If in doubt, abort now.
eu: %s-ra sartzen saiatu zara. Baina zerbitzariak aurkezturiko segurtasun ziurtagiria ezezaguna da eta ezin izan du  Egiaztapen Erakunde fidagarri batek egiaztatu. Arazo hau konfigurazio akats batek, edo zure segurtasuna edo pribatutasuna hausteko saiakera batek eraginda izan daiteke.
    
    Zalantzarik baduzu, utzi orain

en: Accept certificate temporarily
eu: Onartu ziurtagiria aldi baterako

en: Stats
eu: Estatistikak

en: Stats encoder function
eu: Estatistika-kodetzailearen funtzioa

en: Stats decoder
eu: Estatistika-deskodetzailea

en: Stats decoder function
eu: Estatistika-deskodetzailearen funtzioa

en: Stats demux
eu: Estatistika-demultiplexadorea

en: Stats demux function
eu: Estatistika-demultiplexadorearen funtzioa

en: XML Parser (using libxml2)
eu: XML analizatzailea (libxml2 erabiliz)

en: Title to put in ASF comments.
eu: ASF iruzkinetan jartzeko titulua.

en: Author to put in ASF comments.
eu: ASF iruzkinetan jartzeko egilea.

en: Copyright string to put in ASF comments.
eu: ASF iruzkinetan jartzeko copyright katea.

en: Comment
eu: Iruzkina

en: Comment to put in ASF comments.
eu: ASF iruzkinetan jartzeko iruzkina.

en: "Rating" to put in ASF comments.
eu: ASF iruzkinetan jartzeko balorazioa.

en: Packet Size
eu: Paketearen tamaina

en: ASF packet size -- default is 4096 bytes
eu: ASF paketearen tamaina -- lehenespena 4096 byte da

en: Bitrate override
eu: Bit-emaria gainidatzi

en: Do not try to guess ASF bitrate. Setting this, allows you to control how Windows Media Player will cache streamed content. Set to audio+video bitrate in bytes
eu: Ez saiatu ASF bit-emaria asmatzen. Ezarpen honen bidez, Windows Media Player-ek modu jarraituan transmititutako edukia cachean nola gordeko duen kontrola dezakezu. Ezarri audioaren eta bideoaren bit-emaria bytetan

en: ASF muxer
eu: ASF multiplexadorea

en: Unknown Video
eu: Bideo ezezaguna

en: Subject
eu: Gaia

en: Encoder
eu: Kodetzailea

en: AVI muxer
eu: AVI multiplexadorea

en: Dummy/Raw muxer
eu: Multiplexadore gordina edo adibidea

en: Create "Fast Start" files
eu: Sortu "Hasiera azkarra" fitxategiak

en: Create "Fast Start" files. "Fast Start" files are optimized for downloads and allow the user to start previewing the file while it is downloading.
eu: Sortu "Hasiera azkarra" fitxategiak. "Hasiera azkarra" fitxategiak deskargetarako optimizatuta daude, eta deskargatzen ari den bitartean erabiltzaileari fitxategiaren aurrebista ikusteko aukera ematen diote.

en: MP4/MOV muxer
eu: MP4/MOV multiplexadorea

en: Fragmented and streamable MP4 muxer
eu: Zatikatutako eta jarraian transmiti daitekeen MP4 multiplexatzailea

en: DTS delay (ms)
eu: DTS atzerapena (ms)

en: Delay the DTS (decoding time stamps) and PTS (presentation timestamps) of the data in the stream, compared to the SCRs. This allows for some buffering inside the client decoder.
eu: Atzeratu datuen transmisio jarraituko DTS (decoding time stamps) eta PTS (presentation timestamps), SCRekin alderatuz. Honen bidez, bezero-deskodetzailearen barruko bufferra erabil daiteke, hein batean.

en: PES maximum size
eu: PESen gehienezko tamaina

en: Set the maximum allowed PES size when producing the MPEG PS streams.
eu: Ezarri gehienez ere onartzen den PES tamaina MPEG PS transmisio jarraituak sortzean.

en: PS muxer
eu: PS multiplexadorea

en: Video PID
eu: Bideoaren PID

en: Assign a fixed PID to the video stream. The PCR PID will automatically be the video.
eu: Esleitu PID finkoa bideo-transmisio jarraituari. PCR PID automatikoki bideoa izango da.

en: Audio PID
eu: Audioaren PID

en: Assign a fixed PID to the audio stream.
eu: Esleitu PID finkoa audio-transmisio jarraituari.

en: SPU PID
eu: SPUaren PID

en: Assign a fixed PID to the SPU.
eu: Esleitu PID finkoa SPUari.

en: PMT PID
eu: PMTaren PID

en: Assign a fixed PID to the PMT
eu: Esleitu PID finkoa PMTari

en: TS ID
eu: TSaren identifikatzailea

en: Assign a fixed Transport Stream ID.
eu: Esleitu garraioko transmisio jarraituaren identifikatzaile finko bat.

en: NET ID
eu: Sareko identifikatzailea

en: Assign a fixed Network ID (for SDT table)
eu: Esleitu sareko identifikatzaile finkoa (SDT taularako)

en: PMT Program numbers
eu: PMT programa-zenbakiak

en: Assign a program number to each PMT. This requires "Set PID to ID of ES" to be enabled.
eu: Esleitu programa-zenbaki bat PMT bakoitzari. Horretarako, "Ezarri ESen identifikatzailea PID gisa" aukerak gaituta egon behar du.

en: Mux PMT (requires --sout-ts-es-id-pid)
eu: PMT multiplexadorea (--sout-ts-es-id-pid behar da)

en: Define the pids to add to each pmt. This requires "Set PID to ID of ES" to be enabled.
eu: Definitu pmt bakoitzari gehitu beharreko PIDak. Horretarako, "Ezarri ESen identifikatzailea PID gisa" aukerak gaituta egon behar du.

en: SDT Descriptors (requires --sout-ts-es-id-pid)
eu: SDT deskriptoreak (--sout-ts-es-id-pid behar da)

en: Defines the descriptors of each SDT. This requires "Set PID to ID of ES" to be enabled.
eu: SDT bakoitzaren deskriptoreak definitzen ditu. Horretarako, "Ezarri ESen identifikatzailea PID gisa" aukerak gaituta egon behar du.

en: Set PID to ID of ES
eu: Ezarri PID ESren identifikatzaile gisa

en: Sets PID to the ID if the incoming ES. This is for use with --ts-es-id-pid, and allows having the same PIDs in the input and output streams.
eu: PID-a ezartzen dio ID-ari sarrera ES bada (oinarrizko jarioa). Hau -ts-es-id-pid-rekin erabiltzen da, eta transmisio jarraituetan PID berdinak izatea onartzen du.

en: Data alignment
eu: Datu-lerrokatzea

en: Enforces alignment of all access units on PES boundaries. Disabling this might save some bandwidth but introduce incompatibilities.
eu: PES mugetako atzipen-unitate guztien lerrokatzea behartzen du. Hau desgaitzen baduzu, baliteke banda zabalera pixka bat aurreztea, baina bateraezintasunak sor daitezke.

en: Shaping delay (ms)
eu: Shaping atzerapena (ms)

en: Cut the stream in slices of the given duration, and ensure a constant bitrate between the two boundaries. This avoids having huge bitrate peaks, especially for reference frames.
eu: Moztu transmisio jarraitua adierazitako iraupena duten zatitan, eta ziurtatu bit-emaria konstantea dagoela bi mugen artean. Horrela, bit-emarian ez da erpin izugarririk sortuko, batez ere erreferentziako fotogrametan.

en: Use keyframes
eu: Erabili gako-fotogramak

en: If enabled, and shaping is specified, the TS muxer will place the boundaries at the end of I pictures. In that case, the shaping duration given by the user is a worse case used when no reference frame is available. This enhances the efficiency of the shaping algorithm, since I frames are usually the biggest frames in the stream.
eu: Gaituta badago, eta "shaping" zehaztuta badago, TS multiplexadoreak mugak I irudien amaieran kokatuko ditu. Kasu horretan, erabiltzaileak adierazitako shaping-aren iraupena kasurik txarrenean erabiliko da, hots, erreferentziako fotogramarik erabilgarri ez dagoenean. Horrek shaping-algoritmoaren eraginkortasuna hobetzen du, I fotogramak transmisio jarraituko fotogramarik handienak izaten baitira.

en: PCR interval (ms)
eu: PCR tartea (ms)

en: Set at which interval PCRs (Program Clock Reference) will be sent (in milliseconds). This value should be below 100ms. (default is 70ms).
eu: Adierazi PCRak (Program Clock Reference) zer tartetan ezarriko diren (milisegundotan). Balio horrek 100 ms-tik beherakoa izan behar du (lehenespena 70 ms da).

en: Minimum B (deprecated)
eu: Gutxieneko B (zaharkitua)

en: This setting is deprecated and not used anymore
eu: Ezarpen hau zaharkituta dago eta jada ez da erabiltzen

en: Maximum B (deprecated)
eu: Gehienezko B (zaharkitua)

en: Delay the DTS (decoding time stamps) and PTS (presentation timestamps) of the data in the stream, compared to the PCRs. This allows for some buffering inside the client decoder.
eu: Atzeratu datuen transmisio jarraituko DTS (decoding time stamps) eta PTS (presentation timestamps), PCRekin alderatuz. Honen bidez, bezero-deskodetzailearen barruko bufferra erabil daiteke, hein batean.

en: Crypt audio
eu: Enkriptatu audioa

en: Crypt audio using CSA
eu: Enkriptatu audioa CSA erabiliz

en: Crypt video
eu: Enkriptatu bideoa

en: Crypt video using CSA
eu: Enkriptatu bideoa CSA erabiliz

en: CSA Key in use
eu: Erabiltzen ari den CSA gakoa

en: CSA encryption key used. It can be the odd/first/1 (default) or the even/second/2 one.
eu: Erabilitako CSA enkriptatze-gakoa. Bakoitia/Lehena/1 (lehenetsia) edo bikoitia/bigarrena/2 izan daiteke.

en: Packet size in bytes to encrypt
eu: Enkriptatu beharreko pakete-tamaina bytetan

en: Size of the TS packet to encrypt. The encryption routines subtract the TS-header from the value before encrypting.
eu: Enkriptatu beharreko TS paketearen tamaina. Enkriptatze-errutinek TS goiburua kentzen diote balioari enkriptatu aurretik.

en: TS muxer (libdvbpsi)
eu: TS multiplexadorea (libdvbpsi)

en: Multipart JPEG muxer
eu: Zati anitzeko JPEG multiplexadorea

en: Index interval
eu: Indize-tartea

en: Minimal index interval, in microseconds. Set to 0 to disable index creation.
eu: Gutxieneko indize-tarte, mikrosegundotan. Ezarri 0 indize sorrera desgaitzeko.

en: Index size ratio
eu: Indize batez besteko tamaina.

en: Set index size ratio. Alters default (60min content) or estimated size.
eu: Ezarri indize batez besteko tamaina. Lehenetsia egokitzen du (60min edukia) edo tamaina kalkulatu.

en: Ogg/OGM muxer
eu: Ogg/OGM multiplexadorea

en: WAV muxer
eu: WAV multiplexadorea

en: OS X Notification Plugin
eu: OS X jakinarazpenen plugina

en: New input playing
eu: Sarrera berria erreproduzitzen

en: Now playing
eu: Orain erreproduzitzen

en: Skip
eu: Saltatu

en: Timeout (ms)
eu: Denbora-muga (ms)

en: How long the notification will be displayed.
eu: Jakinarazpena zenbat denboran bistaratuko den.

en: Notify
eu: Jakinarazi

en: LibNotify Notification Plugin
eu: LibNotify jakinarazpenen plugina

en: A/52 audio packetizer
eu: A/52 audio-paketatzailea

en: avparser packetizer
eu: avparser paketatzailea

en: AV1 video packetizer
eu: AV1 bideo-paketatzailea

en: Copy packetizer
eu: Kopiatu paketatzailea

en: Dirac packetizer
eu: Dirac paketatzailea

en: DTS audio packetizer
eu: DTS audio-paketatzailea

en: Flac audio packetizer
eu: Flac audio-paketatzailea

en: H.264 video packetizer
eu: H.264 bideo-paketatzailea

en: HEVC/H.265 video packetizer
eu: HEVC/H.265 bideo-paketatzailea

en: MLP/TrueHD parser
eu: MLP/TrueHD analizatzailea

en: MPEG4 audio packetizer
eu: MPEG4 audio-paketatzailea

en: MPEG4 video packetizer
eu: MPEG4 bideo-paketatzailea

en: MPEG audio layer I/II/III packetizer
eu: MPEG audio layer I/II/III paketatzailea

en: Sync on Intra Frame
eu: Sinkronizatu barruko fotograman

en: Normally the packetizer would sync on the next full frame. This flags instructs the packetizer to sync on the first Intra Frame found.
eu: Normalean, paketatzaileak hurrengo fotograma osoan sinkronizatzen du. Marka hauek paketatzaileari aurkitzen duen lehen barruko fotograman sinkronizatzeko adierazten diote.

en: MPEG-I/II video packetizer
eu: MPEG-I/II bideo-paketatzailea

en: MPEG Video
eu: MPEG bideoa

en: VC-1 packetizer
eu: VC-1 paketatzailea

en: Zeroconf network services
eu: Zeroconf sareko zerbitzuak

en: Zeroconf services
eu: Zeroconf zerbitzuak

en: Avahi Renderer Discovery
eu: Avahi errendatzailearen aurkikuntza

en: Bonjour Network Discovery
eu: Bonjour sareen aurkikuntza

en: Bonjour Renderer Discovery
eu: Bonjour errendatzailearen aurkikuntza

en: My Videos
eu: Bideoak

en: My Music
eu: Musika

en: Picture
eu: Irudia

en: My Pictures
eu: Irudiak

en: mDNS Network Discovery
eu: mDNS sareen aurkikuntza

en: mDNS Renderer Discovery
eu: mDNS errendatzaileen aurkikuntza

en: MTP devices
eu: MTP gailuak

en: MTP Device
eu: MTP gailua

en: Discs
eu: Diskoak

en: Podcasts
eu: Podcast-ak

en: Podcast URLs list
eu: Podcast URLen zerrenda

en: Enter the list of podcasts to retrieve, separated by '|' (pipe).
eu: Sartu eskuratu beharreko podcast-en zerrenda, honen bidez bereizita: '|' (kanalizazioa).

en: Audio capture
eu: Audio-kaptura

en: Audio capture (PulseAudio)
eu: Audio-kaptura (PulseAudio)

en: Generic
eu: Generikoa

en: SAP multicast address
eu: SAP multidifusioko helbidea

en: The SAP module normally chooses itself the right addresses to listen to. However, you can specify a specific address.
eu: SAP moduluak normalean entzuteko helbide egokiak hautatzen ditu. Dena dela, helbide zehatz bat adieraz dezakezu.

en: SAP timeout (seconds)
eu: SAP denbora-muga (segundoak)

en: Delay after which SAP items get deleted if no new announcement is received.
eu: SAP elementuak zenbat denbora igaro ondoren ezabatzen diren, jakinarazpen berririk jasotzen ez bada.

en: Try to parse the announce
eu: Saiatu jakinarazpena analizatzen

en: This enables actual parsing of the announces by the SAP module. Otherwise, all announcements are parsed by the "live555" (RTP/RTSP) module.
eu: Honek SAP moduluak jakinarazpenak analizatzea gaitzen du. Bestela, jakinarazpen guztiak "live555" (RTP/RTSP) moduluak analizatzen ditu.

en: SAP Strict mode
eu: SAP modu zorrotza

en: When this is set, the SAP parser will discard some non-compliant announcements.
eu: Hau ezarrita dagoenean, SAP analizatzaileak bat ez datozen jakinarazpenak baztertu egingo ditu.

en: Network streams (SAP)
eu: Sareko transmisio jarraituak (SAP)

en: SDP Descriptions parser
eu: SDP deskripzioen analizatzailea

en: Session
eu: Saioa

en: Tool
eu: Tresna

en: User
eu: Erabiltzailea

en: Video capture
eu: Bideo-kaptura

en: Video capture (Video4Linux)
eu: Bideo-kaptura (Video4Linux)

en: Audio capture (ALSA)
eu: Audio-kaptura (ALSA)

en: Unknown type
eu: Mota ezezaguna

en: SAT>IP channel list
eu: SAT>IP kanalen zerrenda

en: Custom SAT>IP channel list URL
eu: SAT>IP kanalen zerrendaren URL pertsonalizatua

en: Master List
eu: Zerrenda maisua

en: Server List
eu: Zerbitzarien zerrenda

en: Custom List
eu: Zerrenda pertsonalizatua

en: Universal Plug'n'Play
eu: Plug'n'Play unibertsala

en: Screen capture
eu: Pantailako kaptura

en: Your window manager does not provide a list of applications.
eu: Leiho-kudeatzaileak ez du aplikazioen zerrendarik eskaintzen.

en: Applications
eu: Aplikazioak

en: Desktop
eu: Mahaigaina

en: X coordinate
eu: X koordenatua

en: X coordinate of the bargraph.
eu: Barra-grafikoaren X koordenatua.

en: Y coordinate
eu: Y koordenatua

en: Y coordinate of the bargraph.
eu: Barra-grafikoaren Y koordenatua.

en: Transparency of the bargraph
eu: Barra-grafikoaren gardentasuna

en: Bargraph transparency value (from 0 for full transparency to 255 for full opacity).
eu: Barra-grafikoaren gardentasunaren balioa (0 erabateko gardentasuna da eta 255 erabateko opakutasuna).

en: Bargraph position
eu: Barra-grafikoaren posizioa

en: Enforce the bargraph position on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, eg 6 = top-right).
eu: Barra-grafikoak bideoan duen kokalekua zehaztu dezakezu (0=erdian, 1=ezkerrean, 2=eskuinean, 4=goian, 8=behean; halaber, balio horiek konbina ditzakezu, adibidez: 6=goian eskuinean).

en: Bar width in pixel
eu: Barraren zabalera pixeletan

en: Width in pixel of each bar in the BarGraph to be displayed.
eu: Barra-grafikoko bistaratu beharreko barra bakoitzaren zabalera pixeletan.

en: Bar Height in pixel
eu: Barraren altuera pixeletan

en: Height in pixel of BarGraph to be displayed.
eu: Barra-grafikoko bistaratu beharreko barra bakoitzaren altuera pixeletan.

en: Audio Bar Graph Video sub source
eu: Audio barra grafikoaren bideo azpi iturburua

en: Audio Bar Graph Video
eu: Audioaren barra-grafikoaren bideoa

en: Input FIFO
eu: Sarrerako FIFO

en: FIFO which will be read for commands
eu: Komandoetarako irakurriko den FIFO

en: Output FIFO
eu: Irteerako FIFO

en: FIFO which will be written to for responses
eu: Erantzunetarako idatziko den FIFO

en: Dynamic video overlay
eu: Bideo-gainjartze dinamikoa

en: Overlay
eu: Gainjartzea

en: Full path of the image files to use. Format is <image>[,<delay in ms>[,<alpha>]][;<image>[,<delay>[,<alpha>]]][;...]. If you only have one file, simply enter its filename.
eu: Erabili beharreko irudi-fitxategien bide-izen osoa. Formatua hau da: <irudia>[,<atzerapena ms-tan>[,<alfa>]][;<irudia>[,<atzerapena>[,<alpha>]]][;...]. Fitxategi bakarra badaukazu, nahikoa da haren fitxategi-izena sartzea.

en: Logo animation # of loops
eu: Logotipoaren animazioaren begizta kopurua

en: Number of loops for the logo animation. -1 = continuous, 0 = disabled
eu: Logotipoaren animazioaren begizta kopurua. -1 = etengabe, 0 = desgaituta

en: Logo individual image time in ms
eu: Logotipoaren irudi bakoitzaren iraupena ms-tan

en: Individual image display time of 0 - 60000 ms.
eu: Irudi bakoitza bistaratzeko denbora, 0 - 60000 ms artean.

en: X coordinate of the logo. You can move the logo by left-clicking it.
eu: Logotipoaren X koordenatua. Logotipoa lekuz alda dezakezu, gainean ezkerreko botoiaz klik egitean.

en: Y coordinate of the logo. You can move the logo by left-clicking it.
eu: Logotipoaren Y koordenatua. Logotipoa lekuz alda dezakezu, gainean ezkerreko botoiaz klik egitean.

en: Opacity of the logo
eu: Logotipoaren opakutasuna

en: Logo opacity value (from 0 for full transparency to 255 for full opacity).
eu: Logotipoaren opakutasunaren balioa (0 erabateko gardentasuna da eta 255 erabateko opakutasuna).

en: Logo position
eu: Logotipoaren kokalekua

en: Enforce the logo position on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, eg 6 = top-right).
eu: Behartu logotipoak bideoan duen kokalekua (0=erdian, 1=ezkerrean, 2=eskuinean, 4=goian, 8=behean; halaber, balio horiek konbina ditzakezu, adibidez: 6=goian eskuinean).

en: Use a local picture as logo on the video
eu: Erabili irudi lokal bat bideoaren logotipo gisa

en: Logo sub source
eu: Logoaren azpi iturburua

en: Logo overlay
eu: Logotipoaren gainjartzea

en: Logo video filter
eu: Logotipoaren bideo-iragazkia

en: Marquee text to display. (Available format strings: %Y = year, %m = month, %d = day, %H = hour, %M = minute, %S = second, ...)
eu: Markesina-testua bistaratzeko. (Kate formatu erabilgarriak: %Y = urtea, %m = hilabetea, %d = eguna, %H = ordua, %M = minutua, %S = segundoa, ...)

en: Text file
eu: Testu-fitxategia

en: File to read the marquee text from.
eu: Markesina testutik irakurtzeko fitxategia.

en: X offset
eu: X desplazamendua

en: X offset, from the left screen edge.
eu: X desplazamendua, pantailaren ezkerreko ertzetik.

en: Y offset
eu: Y desplazamendua

en: Y offset, down from the top.
eu: Y desplazamendua, goitik beherantz.

en: Timeout
eu: Denbora-muga

en: Number of milliseconds the marquee must remain displayed. Default value is 0 (remains forever).
eu: Markesinak bistaratuta egon behar duen milisegundo kopurua. Balio lehenetsia 0 da (betiko irauten du).

en: Refresh period in ms
eu: Freskatze-aldia ms-tan

en: Number of milliseconds between string updates. This is mainly useful when using meta data or time format string sequences.
eu: Kate-eguneratzeen arteko milisegundo kopurua. Metadatuak edo denbora-formatuaren kate-sekuentziak erabiltzen direnean da erabilgarria, batez ere.

en: Opacity (inverse of transparency) of overlayed text. 0 = transparent, 255 = totally opaque.
eu: Gainjarritako testuaren opakutasuna (gardentasunaren aurkakoa). 0 = gardena, 255 = guztiz opakua

en: Font size, pixels
eu: Letra-tamaina, pixeletan

en: Font size, in pixels. Default is 0 (use default font size).
eu: Letra-tamaina, pixeletan. Lehenespena 0 da (erabili letra-tamaina lehenetsia).

en: Color of the text that will be rendered on the video. This must be an hexadecimal (like HTML colors). The first two chars are for red, then green, then blue. #000000 = black, #FF0000 = red, #00FF00 = green, #FFFF00 = yellow (red + green), #FFFFFF = white
eu: Bideoan errendatuko den testuaren kolorea. Honek hamaseitarra izan behar du (HTML koloreak bezala). Lehen bi karaktereak gorrirako dira, gero berderako eta, gero, urdinerako. #000000 = beltza, #FF0000 = gorria, #00FF00 = berdea, #FFFF00 = horia (gorria + berdea), #FFFFFF = zuria

en: Marquee position
eu: Markesinaren posizioa

en: You can enforce the marquee position on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, eg 6 = top-right).
eu: Markesinak bideoan duen kokalekua zehaztu dezakezu (0=erdian, 1=ezkerrean, 2=eskuinean, 4=goian, 8=behean; halaber, balio horiek konbina ditzakezu, adibidez: 6=goian eskuinean).

en: Display text above the video
eu: Bistaratu testua bideoaren gainean

en: Marquee
eu: Markesina

en: Marquee display
eu: Markesina-bistaratzea

en: Misc
eu: Askotarikoak

en: Transparency of the mosaic foreground pictures. 0 means transparent, 255 opaque (default).
eu: Mosaikoaren aurreko planoko irudien gardentasuna. 0 = gardena, 255 = guztiz opakua (lehenetsia).

en: Total height of the mosaic, in pixels.
eu: Mosaikoaren guztizko altuera, pixeletan.

en: Total width of the mosaic, in pixels.
eu: Mosaikoaren guztizko zabalera, pixeletan.

en: Top left corner X coordinate
eu: Goiko ezkerreko ertzaren X koordenatua

en: X Coordinate of the top-left corner of the mosaic.
eu: Mosaikoaren goiko ezkerreko ertzeko X koordenatua.

en: Top left corner Y coordinate
eu: Goiko ezkerreko ertzaren Y koordenatua

en: Y Coordinate of the top-left corner of the mosaic.
eu: Mosaikoaren goiko ezkerreko ertzeko Y koordenatua.

en: Border width
eu: Ertzaren zabalera

en: Width in pixels of the border between miniatures.
eu: Argazki txikien arteko ertzaren zabalera pixeletan.

en: Border height
eu: Ertzaren altuera

en: Height in pixels of the border between miniatures.
eu: Argazki txikien arteko ertzaren altuera pixeletan.

en: Mosaic alignment
eu: Mosaikoaren lerrokatzea

en: You can enforce the mosaic alignment on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, eg 6 = top-right).
eu: Mosaikoak bideoan duen lerrokatzea zehaztu dezakezu (0=erdian, 1=ezkerrean, 2=eskuinean, 4=goian, 8=behean; halaber, balio horiek konbina ditzakezu, adibidez: 6=goian eskuinean).

en: Positioning method
eu: Kokatzeko metodoa

en: Positioning method for the mosaic. auto: automatically choose the best number of rows and columns. fixed: use the user-defined number of rows and columns. offsets: use the user-defined offsets for each image.
eu: Mosaikoaren kokatze-metodoa. automatikoa: automatikoki aukeratu errenkada eta zutabeen kopuru onena. finkoa: erabili erabiltzaileak definitutako zutabe eta errenkada kopurua. desplazamenduak: erabili erabiltzaileak definitutako desplazamenduak irudi bakoitzerako.

en: Number of rows
eu: Errenkada kopurua

en: Number of image rows in the mosaic (only used if positioning method is set to "fixed").
eu: Mosaikoko irudi-errenkaden zenbatekoa (soilik kokatzeko metodoa "finkoa" ezartzen bada erabiliko da).

en: Number of columns
eu: Zutabe kopurua

en: Number of image columns in the mosaic (only used if positioning method is set to "fixed").
eu: Mosaikoko irudi-zutabeen zenbatekoa (kokatzeko metodoa "finkoa" bada erabiliko da soilik).

en: Keep aspect ratio
eu: Mantendu aspektu-erlazioa

en: Keep the original aspect ratio when resizing mosaic elements.
eu: Mantendu jatorrizko aspektu-erlazioa mosaiko-elementuen tamaina aldatzean.

en: Keep original size
eu: Eutsi jatorrizko tamainari

en: Keep the original size of mosaic elements.
eu: Mantendu mosaiko-elementuen jatorrizko tamaina.

en: Elements order
eu: Elementuen ordena

en: You can enforce the order of the elements on the mosaic. You must give a comma-separated list of picture ID(s). These IDs are assigned in the "mosaic-bridge" module.
eu: Mosaikoko elementuen ordena behartu dezakezu. Irudi-identifikatzaileen komaz bereizitako zerrenda bat adierazi behar duzu. Identifikatzaile horiek "mosaiko-zubia" moduluan esleitzen dira.

en: Offsets in order
eu: Desplazamenduak ordenan

en: You can enforce the (x,y) offsets of the elements on the mosaic (only used if positioning method is set to "offsets"). You must give a comma-separated list of coordinates (eg: 10,10,150,10).
eu: Mosaiko-elementuen (x,y) desplazamenduak zehaztu ditzakezu (kokatze-metodoan "desplazamenduak" ezarri bada bakarrik erabil daiteke). Koordenatuen komaz bereizitako zerrenda bat adierazi behar duzu (adibidez: 10,10,150,10).

en: Pictures coming from the mosaic elements will be delayed according to this value (in milliseconds). For high values you will need to raise caching at input.
eu: Mosaiko-elementuetatik datozen irudiak atzeratu egingo dira, balio honen arabera (milisegundotan). Balio handietarako, sarrerako cache-balioak handitu beharko dituzu.

en: auto
eu: automatikoa

en: fixed
eu: finkoa

en: offsets
eu: desplazamenduak

en: Mosaic video sub source
eu: Bideo-mosaikoaren azpi iturburua

en: Mosaic
eu: Mosaikoa

en: VNC Host
eu: VNC ostalaria

en: VNC hostname or IP address.
eu: VNC ostalari-izena edo IP helbidea.

en: VNC Port
eu: VNC ataka

en: VNC port number.
eu: VNC ataka-zenbakia.

en: VNC Password
eu: VNC pasahitza

en: VNC password.
eu: VNC pasahitza.

en: VNC poll interval
eu: VNC galdeketaren tartea

en: In this interval an update from VNC is requested, default every 300 ms.
eu: Tarte honetan VNCren eguneratze bat eskatzen da; lehenespena 300 milisegundoz behin da.

en: VNC polling
eu: VNC galdeketa

en: Activate VNC polling. Do NOT activate for use as VDR ffnetdev client.
eu: Aktibatu VNC galdeketa. EZ aktibatu VDR ffnetdev bezero gisa erabiltzeko.

en: Send mouse events to VNC host. Not needed for use as VDR ffnetdev client.
eu: Bidali saguaren gertaerak VNC ostalarira. Ez da behar VDR ffnetdev bezero gisa erabiltzeko.

en: Key events
eu: Tekla-gertaerak

en: Send key events to VNC host.
eu: Bidali tekla-gertaerak VNC ostalarira.

en: Alpha transparency value (default 255)
eu: Alfa gardentasunaren balioa (lehenespena 255)

en: The transparency of the OSD VNC can be changed by giving a value between 0 and 255. A lower value specifies more transparency a higher means less transparency. The default is being not transparent (value 255) the minimum is fully transparent (value 0).
eu: OSD VNCren gardentasuna aldatu egin daiteke 0 eta 255 bitarteko balio bat adieraziz. Balio txikiagoak gardentasuna areagotuko du, eta balio handiagoak, berriz, gardentasuna murriztuko du. Lehenespena ez-gardena izatea da (255 balioa), eta gutxieneko balioa guztiz gardena da (0 balioa).

en: Remote-OSD over VNC
eu: Urruneko OSD VNCren gainean

en: Remote-OSD
eu: Urruneko OSD

en: Feed URLs
eu: Jarioaren URLak

en: RSS/Atom feed '|' (pipe) separated URLs.
eu: RSS/Atom jarioaren '|' (kanalizazioa) ikurraz bereizitako URLak.

en: Speed of feeds
eu: Jarioen abiadura

en: Speed of the RSS/Atom feeds in microseconds (bigger is slower).
eu: RSS/Atom jarioen abiadura mikrosegundotan (handiagoak mantsoagoa esan nahi du).

en: Max length
eu: Gehienezko luzera

en: Maximum number of characters displayed on the screen.
eu: Pantailan bistaratutako gehienezko karaktere kopurua.

en: Refresh time
eu: Freskatze-denbora

en: Number of seconds between each forced refresh of the feeds. 0 means that the feeds are never updated.
eu: Jarioen behartutako freskatzeen arteko segundo kopurua. 0 balioak esan nahi du jarioak ez direla inoiz eguneratzen.

en: Feed images
eu: Jario-irudiak

en: Display feed images if available.
eu: Bistaratu jario-irudiak, erabilgarri badaude.

en: Opacity (inverse of transparency) of overlay text. 0 = transparent, 255 = totally opaque.
eu: Gainjarritako testuaren opakutasuna (gardentasunaren aurkakoa). 0 = gardena, 255 = guztiz opakua.

en: Text position
eu: Testuaren posizioa

en: You can enforce the text position on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom; you can also use combinations of these values, eg 6 = top-right).
eu: Testuak bideoan duen kokalekua zehaztu dezakezu (0=erdian, 1=ezkerrean, 2=eskuinean, 4=goian, 8=behean; halaber, balio horiek konbina ditzakezu, adibidez: 6=goian eskuinean).

en: Title display mode
eu: Titulua bistaratzeko modua

en: Title display mode. Default is 0 (hidden) if the feed has an image and feed images are enabled, 1 otherwise.
eu: Titulua bistaratzeko modua. Lehenespena 0 da (ezkutatuta) jarioak irudi bat badauka eta jario-irudiak gaituta badaude; bestela, 1 izango da.

en: Display a RSS or ATOM Feed on your video
eu: Bistaratu RSS edo ATOM jarioa zure bideoan

en: Don't show
eu: Ez erakutsi

en: Always visible
eu: Beti ikusgai

en: Scroll with feed
eu: Korritu jarioarekin batera

en: RSS and Atom feed display
eu: RSS eta Atom jarioen bistaratzea

en: Change subtitle delay
eu: Aldatu azpititulu-atzerapena

en: Delay calculation mode
eu: Atzeratu kalkulu modua

en: Absolute delay - add absolute delay to each subtitle. Relative to source delay - multiply subtitle delay. Relative to source content - determine subtitle delay from its content (text).
eu: Atzerapen absolutua - gehitu atzerapen absolutua azpititulu bakoitzari. Iturburuaren atzerapenaren arabera - biderkatu azpititulu-atzerapena. Iturburuaren edukiaren arabera - zehaztu azpitituluaren atzerapena bere edukitik (testua).

en: Calculation factor
eu: Kalkulu-faktorea

en: Calculation factor. In Absolute delay mode the factor represents seconds.
eu: Kalkulu-faktorea. Atzerapen absolutua moduan, faktoreak segundoak adierazten ditu.

en: Maximum overlapping subtitles
eu: Gehienezko teilakatutako azpitituluak

en: Maximum number of subtitles allowed at the same time.
eu: Aldi berean onartutako gehienezko azpititulu kopurua.

en: Minimum alpha value
eu: Gutxienezko alpha balioa

en: Alpha value of the earliest subtitle, where 0 is fully transparent and 255 is fully opaque.
eu: Aurreko azpitituluaren alpha balioa, non 0 erabat gardena den, eta 255 erabat opakoa.

en: Interval between two disappearances
eu: Bi desagerketen arteko aldia

en: Minimum time (in milliseconds) that subtitle should stay after its predecessor has disappeared (subtitle delay will be extended to meet this requirement).
eu: Azpititulua egon beharreko gutxienezko denbora (milisegundotan) bere aurrekoa desagertu eta gero (hau lortzeko, azpitituluaren atzerapena luzatuko da).

en: Interval between disappearance and appearance
eu: Desagerpena eta agerpenaren arteko aldia

en: Minimum time (in milliseconds) between subtitle disappearance and newer subtitle appearance (earlier subtitle delay will be extended to fill the gap).
eu: Gutxienezko denbora (milisegundotan) azpititulua desagertzen denetik azpititulu berri bat agertu arte (hutsunea betetzeko, aurreko azpitituluaren atzerapena luzatuko da).

en: Interval between appearance and disappearance
eu: Agerpena eta desagerpenaren arteko aldia

en: Minimum time (in milliseconds) that subtitle should stay after newer subtitle has appeared (earlier subtitle delay will be shortened to avoid the overlap).
eu: Azpititulua egoteko gutxienezko denbora (milisegundotan) azpititulu berria agertu eta gero (gainjarpena saihesteko, aurreko azpitituluaren atzerapena murriztuko da).

en: Absolute delay
eu: Atzerapen absolutua

en: Relative to source delay
eu: Iturburuaren atzerapenaren araberakoa

en: Relative to source content
eu: Iturburuaren edukiaren araberakoa

en: Subsdelay
eu: Azpitituluen atzerapena

en: Overlap fix
eu: Gainjarpen zuzenketa

en: libarchive based stream directory
eu: libarchive-n oinarritutako transmisio jarraituaren direktorioa

en: libarchive based stream extractor
eu: libarchive-n oinarritutako transmisio jarraituaren erauzlea

en: ADF stream filter
eu: ADF transmisio jarraituaren iragazkia

en: ARIB STD-B25 Cam module
eu: ARIB STD-B25 Cam modulua

en: Block stream cache
eu: Blokeen transmisio jarraituaren cachea

en: Byte stream cache
eu: Byten transmisio jarraituaren cachea

en: LZMA decompression
eu: LZMA dekonpresioa

en: Burrows-Wheeler decompression
eu: Burrows-Wheeler deskonpresioa

en: gzip decompression
eu: gzip deskonpresioa.

en: HTTP Dynamic Streaming
eu: HTTP transmisio jarraitu dinamikoa

en: Zlib decompression filter
eu: Zlib dekonpresio iragazkia

en: Stream prefetch filter
eu: Transmisio jarraituaren aurre-eskuratze iragazkia

en: Buffer size
eu: Bufferaren tamaina

en: Prefetch buffer size (KiB)
eu: Aurre-eskuratze bufferraren tamaina (KiB)

en: Read size
eu: Irakurketaren tamaina

en: Prefetch background read size (bytes)
eu: Aurre-eskuratu atzeko planoko irakurketa-tamaina (byteak)

en: Seek threshold
eu: Saltoaren atalasea

en: Prefetch forward seek threshold (bytes)
eu: Aurre-eskuratu aurrera saltatzeko atalasea (byteak)

en: Internal stream record
eu: Barruko transmisio jarraituaren erregistroa

en: APE/ID3 tags-skipping filter
eu: APE/ID3 etiketak saltatzeko iragazkia

en: Autodel
eu: Automatikoki ezabatu

en: Automatically add/delete input streams
eu: Automatikoki gehitu/ezabatu sarrerako transmisio jarraituak

en: Integer identifier for this elementary stream. This will be used to "find" this stream later.
eu: Osoko zenbakiaren identifikatzailea oinarrizko transmisio jarraitu honetarako. Transmisio jarraitu hau geroago "aurkitzeko" erabiliko da.

en: Destination bridge-in name
eu: Helburuko sarrerako zubiaren izena

en: Name of the destination bridge-in. If you do not need more than one bridge-in at a time, you can discard this option.
eu: Helburuko sarrerako zubiaren izena. Aldiko sarrerako zubi bakarra behar baduzu, aukera hau bazter dezakezu.

en: Pictures coming from the picture video outputs will be delayed according to this value (in milliseconds, should be >= 100 ms). For high values, you will need to raise caching values.
eu: Irudiaren bideo-irteeretatik datozen irudiak atzeratu egingo dira, balio honen arabera (milisegundotan, >= 100 ms izan beharko luke). Balio handietarako, cache-balioak handitu beharko dituzu.

en: ID Offset
eu: Identifikatzailearen desplazamendua

en: Offset to add to the stream IDs specified in bridge_out to obtain the stream IDs bridge_in will register.
eu: Irteerako zubian zehaztutako transmisio jarraituen identifikatzaileari gehitu beharreko desplazamendua, sarrerako zubiak erregistratuko dituen transmisio jarraituen identifikatzaileak eskuratzeko.

en: Name of current instance
eu: Uneko instantziaren izena

en: Name of this bridge-in instance. If you do not need more than one bridge-in at a time, you can discard this option.
eu: Sarrerako zubiaren instantzia honen izena. Aldiko sarrerako zubi bakarra behar baduzu, aukera hau bazter dezakezu.

en: Fallback to placeholder stream when out of data
eu: Daturik gabe geratzen denean erabili beharreko ordezko transmisio jarraitua

en: If set to true, the bridge will discard all input elementary streams except if it doesn't receive data from another bridge-in. This can be used to configure a place holder stream when the real source breaks. Source and placeholder streams should have the same format.
eu: Egiazkoa ezarriz gero, zubiak sarrerako oinarrizko transmisio jarraitu guztiak baztertuko ditu, beste sarrerako zubi batetik datuak jasotzen ez baditu. Aukera hau ordezko transmisio jarraitu bat konfiguratzeko erabil daiteke, benetako iturburua hondatzen denean erabiltzeko. Iturburuko eta ordezko transmisio jarraituek formatu bera eduki behar dute.

en: Placeholder delay
eu: Ordezkoaren atzerapena

en: Delay (in ms) before the placeholder kicks in.
eu: Ordezkora jo aurretiko atzerapena (ms-tan).

en: Wait for I frame before toggling placeholder
eu: Itxaron I fotograma leku-marka txandakatu aurretik

en: If enabled, switching between the placeholder and the normal stream will only occur on I frames. This will remove artifacts on stream switching at the expense of a slightly longer delay, depending on the frequence of I frames in the streams.
eu: Gaituta badago, I fotogrametan bakarrik txandakatu ahal izango dira ordezko transmisio jarraitua eta normala. Honek transmisio jarraituak txandakatzean akatsak gertatzea eragotziko du, baina atzerapena pixka bat luzatuko da, transmisio jarraituetako I fotogramen maiztasunaren arabera.

en: Bridge
eu: Zubia

en: Bridge stream output
eu: Zubiaren transmisio jarraituaren irteera

en: Bridge out
eu: Irteerako zubia

en: Bridge in
eu: Sarrerako zubia

en: Duration of the fingerprinting
eu: Hatz-markak hartzearen iraupena

en: Default: 90sec
eu: Lehenetsia: 90 seg

en: Chromaprint stream output
eu: Chromaprint transmisio jarraituaren irteera

en: HTTP port
eu: HTTP ataka

en: This sets the HTTP port of the local server used to stream the media to the Chromecast.
eu: Zerbitzari lokalaren HTTP ataka ezartzen du, Chromecast gailura multimediaren transmisio jarraitua egiteko.

en: Performance warning
eu: Errendimendu-abisua

en: Display a performance warning when transcoding
eu: Bistaratu errendimendu-abisua transkodetzerakoan

en: Enable Audio passthrough
eu: Gaitu audioaren igarobidea

en: Disable if your receiver does not support Dolby®.
eu: Desgaitu zure hargailuak ez badu Dolby® onartzen.

en: High (high quality and high bandwidth)
eu: Altua (kalitate altua eta banda-zabalera handia)

en: Medium (medium quality and medium bandwidth)
eu: Ertaina (kalitate eta banda-zabalera ertainak)

en: Low (low quality and low bandwidth)
eu: Baxua (kalitate baxua eta banda-zabalera txikia)

en: Low CPU (low quality but high bandwidth)
eu: CPU baxua (kalitate baxua baina banda-zabalera handia)

en: Conversion quality
eu: Bihurketaren kalitatea

en: Change this option to increase conversion speed or quality.
eu: Aldatu aukera hau bihurketaren abiadura edo kalitatea handitzeko.

en: IP Address of the Chromecast.
eu: Chromecast gailuaren IP helbidea.

en: Chromecast port
eu: Chromecast ataka

en: The port used to talk to the Chromecast.
eu: Chromecast gailuari hitz egiteko erabiliko den ataka.

en: Chromecast stream output
eu: Chromecast transmisio jarraituaren irteera

en: Ok, Don't warn me again
eu: Ados, ez abisatu berriro

en: Casting this video requires conversion. This conversion can use all the available power and could quickly drain your battery.
eu: Bideo hau igortzeak bihurketa egitea eskatzen du. Honek erabilgarri dagoen energia guztia erabili eta bateria azkar agor lezake.

en: Chromecast demux wrapper
eu: Chromecast demultiplexadorearen bilgarria

en: cycle
eu: zikloa

en: Cyclic stream output
eu: Transmisio jarraituaren irteera ziklikoa

en: Elementary Stream ID
eu: Oinarrizko transmisio jarraituaren IDa

en: Specify an identifier integer for this elementary stream
eu: Zehaztu identifikatzaile oso bat oinarrizko transmisio jarraitu honentzat

en: Delay of the ES (ms)
eu: ESaren atzerapena (ms)

en: Specify a delay (in ms) for this elementary stream. Positive means delay and negative means advance.
eu: Zehaztu atzerapen bat (ms-tan) oinarrizko transmisio jarraitu honentzat. Positiboak atzerapena esan nahi du, eta negatiboak aurrerapena esan nahi du.

en: Delay a stream
eu: Atzeratu transmisio jarraitua

en: Description stream output
eu: Deskribapenaren transmisio jarraituaren irteera

en: Enable/disable audio rendering.
eu: Gaitu/Desgaitu audio-errendatzea.

en: Enable/disable video rendering.
eu: Gaitu/Desgaitu bideo-errendatzea.

en: Delay (ms)
eu: Atzerapena (ms)

en: Introduces a delay in the display of the stream.
eu: Transmisio jarraituaren bistaratzean atzerapena sartzen du.

en: Display stream output
eu: Bistaratu transmisio jarraituaren irteera

en: Duplicate stream output
eu: Bikoiztu transmisio jarraituaren irteera

en: Output access method
eu: Irteerako atzipen-metodoa

en: This is the default output access method that will be used.
eu: Hau da erabiliko den irteerako atzipen-metodo lehenetsia.

en: Audio output access method
eu: Audio-irteeraren atzipen-metodoa

en: This is the output access method that will be used for audio.
eu: Hau da audiorako erabiliko den irteerako atzipen-metodoa.

en: Video output access method
eu: Bideo-irteeraren atzipen-metodoa

en: This is the output access method that will be used for video.
eu: Hau da bideorako erabiliko den irteerako atzipen-metodoa.

en: Output muxer
eu: Irteerako multliplexadorea

en: This is the default muxer method that will be used.
eu: Hau da erabiliko den multiplexadore-metodo lehenetsia.

en: Audio output muxer
eu: Audio-irteeraren multiplexadorea

en: This is the muxer that will be used for audio.
eu: Hau da audiorako erabiliko den multiplexadorea.

en: Video output muxer
eu: Bideo-irteerako mutiplexadorea

en: This is the muxer that will be used for video.
eu: Hau da bideorako erabiliko den multiplexadorea.

en: Output URL
eu: Irteeraren URLa

en: This is the default output URI.
eu: Hau da irteeraren URI lehenetsia.

en: Audio output URL
eu: Audio-irteeraren URLa

en: This is the output URI that will be used for audio.
eu: Hau da audiorako erabiliko den irteeraren URIa.

en: Video output URL
eu: Bideo-irteeraren URLa

en: This is the output URI that will be used for video.
eu: Hau da bideorako erabiliko den irteeraren URIa.

en: Elementary stream output
eu: Oinarrizko transmisio jarraituaren irteera

en: There is no suitable stream-output access module for "%s/%s://%s".
eu: Ez dago transmisio jarraituaren irteerako atzipen-modulu egokirik honentzat: "%s/%s://%s".

en: Gathering stream output
eu: Eskuratu transmisio jarraituaren irteera

en: Specify an identifier string for this subpicture
eu: Zehaztu identifikatzailearen kate bat azpiirudi honetarako

en: Output video width.
eu: Irteerako bideoaren zabalera.

en: Output video height.
eu: Irteerako bideoaren altuera.

en: Sample aspect ratio
eu: Laginaren aspektu-erlazioa

en: Sample aspect ratio of the destination (1:1, 3:4, 2:3).
eu: Helburuko laginaren aspektu-erlazioa (1:1, 3:4, 2:3).

en: Video filter
eu: Bideo-iragazkia

en: Video filters will be applied to the video stream.
eu: Bideo-iragazkiak aplikatuko zaizkio bideo-transmisio jarraituari.

en: Image chroma
eu: Irudiaren krominantzia

en: Force the use of a specific chroma. Use YUVA if you're planning to use the Alphamask or Bluescreen video filter.
eu: Behartu krominantzia jakin bat erabiltzea. Alphamask edo Bluescreen bideo-iragazkia erabiltzeko asmoa baduzu, erabili YUVA.

en: Transparency of the mosaic picture.
eu: Mosaiko-irudiaren gardentasuna.

en: X coordinate of the upper left corner in the mosaic if non negative.
eu: Mosaikoko goiko ezkerreko izkinako X koordenatua, negatiboa ez bada.

en: Y coordinate of the upper left corner in the mosaic if non negative.
eu: Mosaikoko goiko ezkerreko izkinako Y koordenatua, negatiboa ez bada.

en: Mosaic bridge
eu: Mosaikoaren zubia

en: Mosaic bridge stream output
eu: Mosaikoaren zubiaren transmisio jarraituaren irteera

en: Destination prefix
eu: Helburuko aurrizkia

en: Prefix of the destination file automatically generated
eu: Automatikoki sortutako helburuko fitxategiaren aurrizkia

en: Record stream output
eu: Grabatu transmisio jarraituaren irteera

en: This is the output URL that will be used.
eu: Hau da erabiliko den irteeraren URLa.

en: This allows you to specify how the SDP (Session Descriptor) for this RTP session will be made available. You must use a url: http://location to access the SDP via HTTP, rtsp://location for RTSP access, and sap:// for the SDP to be announced via SAP.
eu: Ezarpen honek SDP-k (saio deskriptorea) RTP-rako nola egingo den erabilgarria zehazteko aukera ematen dizu. Url bat erabili behar duzu: http://kokalekua HTTP bidez SDPra sartzeko, rtsp://kokalekua RTSP sarbiderako, eta sap:// SDPrako SAP bidez jakinarazi dadin.

en: SAP announcing
eu: SAP jakinarazpena

en: Announce this session with SAP.
eu: Jakinarazi saio hau SAP bidez.

en: This allows you to specify the muxer used for the streaming output. Default is to use no muxer (standard RTP stream).
eu: Honen bidez, transmisio jarraituaren irteerarako erabiliko den multiplexadorea zehazteko aukera ematen dizu. Lehenespena multiplexadorerik ez erabiltzea da (RTP transmisio jarraitu estandarra).

en: Session name
eu: Saio-izena

en: This is the name of the session that will be announced in the SDP (Session Descriptor).
eu: Hau da SDPan (saio-deskriptorea) jakinaraziko den saioaren izena.

en: Session category
eu: Saioaren kategoria

en: This allows you to specify a category for the session, that will be announced if you choose to use SAP.
eu: Ezarpen honek saioarentzako kategori bat zehazteko aukera ematen dizu, SAP erabiltzea aukeratzen baduzu jakinaraziko dena.

en: Session description
eu: Saioaren deskribapena

en: This allows you to give a short description with details about the stream, that will be announced in the SDP (Session Descriptor).
eu: Honen bidez, transmisio jarraituari buruzko xehetasunak dituzten deskribapen laburra egin dezakezu; deskribapen hori SDPan (saio-deskriptorean) jakinaraziko da.

en: Session URL
eu: Saioaren URLa

en: This allows you to give a URL with more details about the stream (often the website of the streaming organization), that will be announced in the SDP (Session Descriptor).
eu: Ezarpen honek transmisio jarraituari buruzko xehetasun gehiago dituen URL bat emateko aukera ematen dizu (sarri transmisio jarraituaren erakundearen web gunea), SDPn jakinaraziko dena (saio-deskriptorea).

en: Session email
eu: Saioaren mezu elektronikoa

en: This allows you to give a contact mail address for the stream, that will be announced in the SDP (Session Descriptor).
eu: Honen bidez, transmisio jarraiturako helbide elektroniko bat adieraz dezakezu, harremanetan jartzeko; helbide hori SDPan (saio-deskriptorean) jakinaraziko da.

en: This allows you to specify the base port for the RTP streaming.
eu: Honen bidez, RTP transmisio jarraituaren oinarrizko ataka zehaztu dezakezu.

en: Audio port
eu: Audioaren ataka

en: This allows you to specify the default audio port for the RTP streaming.
eu: Honen bidez, RTP transmisio jarraituaren audioaren ataka lehenetsia zehaztu dezakezu.

en: Video port
eu: Bideo-ataka

en: This allows you to specify the default video port for the RTP streaming.
eu: Honen bidez, RTP transmisio jarraituaren bideoaren ataka lehenetsia zehaztu dezakezu.

en: RTP/RTCP multiplexing
eu: RTP/RTCP multiplexatzea

en: This sends and receives RTCP packet multiplexed over the same port as RTP packets.
eu: Honek RTCP paketeak RTP paketeen ataka berean multiplexatuta bidaltzen eta jasotzen ditu.

en: Default caching value for outbound RTP streams. This value should be set in milliseconds.
eu: Bidalitako RTP transmisio jarraituetarako cache-balio lehenetsia. Balio hori milisegundotan zehaztu behar da.

en: Transport protocol
eu: Garraio-protokoloa

en: This selects which transport protocol to use for RTP.
eu: Honek RTPrako zer garraio-protokolo erabili behar den hautatzen du.

en: RTP packets will be integrity-protected and ciphered with this Secure RTP master shared secret key. This must be a 32-character-long hexadecimal string.
eu: RTP paketeak osoki-babestuta eta zifratuta egongo dira RTP Segurtasun maisuarekin ezkutuko giltza partekatuz. 32-karaktere-luzerako kate hexadezimala izan behar du.

en: This allows you to stream MPEG4 LATM audio streams (see RFC3016).
eu: Honen bidez, MPEG4 LATM audioa modu jarraituan transmititu ahal izango duzu (ikus RFC3016).

en: RTSP session timeout (s)
eu: RTSP saioaren denbora-muga (s)

en: RTSP sessions will be closed after not receiving any RTSP request for this long. Setting it to a negative value or zero disables timeouts. The default is 60 (one minute).
eu: RTSP saioak itxi egingo dira denbora honen ondoren RTSP eskabiderik jasotzen ez bada. Balio negatibo batean edo 0-n ezarriz epeak desgaitzen ditu. Lehenetsia 60 da (minutu bat).

en: RTP stream output
eu: RTP transmisio jarraituaren irteera

en: RTSP VoD server
eu: RTSP VoD zerbitzaria

en: New ES ID
eu: ES ID berria

en: Specify an new identifier integer for this elementary stream
eu: Zehaztu identifikatzaile oso bat oinarrizko transmisio jarraitu honentzat

en: Specify an ISO-639 code (three characters) for this elementary stream
eu: Zehaztu ISO-639 kode bat (hiru karakteretakoa) oinarrizko transmisio jarraitu honentzat

en: Set ID
eu: Ezarri IDa

en: Set ES id
eu: Ezarri ES id-a

en: Change the id of an elementary stream
eu: Aldatu oinarrizko transmisio jarraitu baten id-a

en: Set ES Lang
eu: Ezarri ES hizk

en: Set Lang
eu: Ezarri Hizk

en: Change the language of an elementary stream
eu: Aldatu oinarrizko transmisio jarraitu baten hizkuntza

en: Video prerender callback
eu: Bideoaren aurreerrendatzailearen atzeradeia

en: Address of the video prerender callback function. This function will set the buffer where render will be done.
eu: Bideo-aurreerrendatzailearen atzeradeia funtzioaren helbidea. Funtzio honek bufferra errendatzea egingo den lekuan ezarriko du.

en: Audio prerender callback
eu: Audioaren aurreerrendatzailearen atzeradeia

en: Address of the audio prerender callback function. This function will set the buffer where render will be done.
eu: Audio-aurreerrendatzailearen atzeradeia funtzioaren helbidea. Funtzio honek bufferra errendatzea egingo den lekuan ezarriko du.

en: Video postrender callback
eu: Bideoaren errendatu ondorengo atzeradeia

en: Address of the video postrender callback function. This function will be called when the render is into the buffer.
eu: Bideoaren errendatu ondorengo atzeradeia funtzioaren helbidea. Funtzio hau errendatzea bufferrean dagoenean deituko da.

en: Audio postrender callback
eu: Audioaren errendatu ondorengo atzeradeia

en: Address of the audio postrender callback function. This function will be called when the render is into the buffer.
eu: Audioaren errendatu ondorengo atzeradeia funtzioaren helbidea. Funtzio hau errendatzea bufferrean dagoenean deituko da.

en: Video Callback data
eu: Bideoaren atzeradeiaren datuak

en: Data for the video callback function.
eu: Bideoaren atzeradei-funtzioaren datuak.

en: Audio callback data
eu: Audioaren atzeradeiaren datuak

en: Data for the audio callback function.
eu: Audioaren atzeradei-funtzioaren datuak.

en: Time Synchronized output
eu: Denbora sinkronizatuko irteera

en: Time Synchronisation option for output. If true, stream will render as usual, else it will be rendered as fast as possible.
eu: Irteeraren denbora-sinkronizazioaren aukera. Egiazkoa bada, transmisio jarraitua beti bezala errendatuko da; bestela, ahal den bizkorrena errendatuko da.

en: Stream output to memory buffer
eu: Transmisio jarraituaren irteera memoria-bufferrera

en: Writes stats to file instead of stdout
eu: Fitxategian estatistikak idazten ditu, stdout beharrean

en: Prefix to show on output line
eu: Irteera lerroa erakusteko aurrizkia

en: Writes statistic info about stream
eu: Transmisio jarraituaren informazio estatistikoa idazten du

en: Output method to use for the stream.
eu: Transmisio jarraituan erabiltzeko irteera-metodoa.

en: Muxer to use for the stream.
eu: Transmisio jarraituan erabiltzeko multiplexadorea.

en: Output destination
eu: Irteeraren helburua

en: Destination (URL) to use for the stream. Overrides path and bind parameters
eu: Transmisio jarraituan erabiltzeko helburua (URLa). Bide-izenaren eta loturen parametroak gainidazten ditu

en: Address to bind to (helper setting for dst)
eu: Zer helbideri lotu behar zaion (laguntzailearen ezarpena dst-rako)

en: address:port to bind vlc to listening incoming streams. Helper setting for dst, dst=bind+'/'+path. dst-parameter overrides this.
eu: vlc sarrerako transmisio jarraituei entzuteko lortu behar den helbidea:ataka. Laguntzailearen ezarpena dst-rako, dst=lotu+'/'+bide-izena. 'dst-parameter'-ek gainidatzi egiten du ezarpen hau.

en: Filename for stream (helper setting for dst)
eu: Transmisio jarraituaren fitxategi-izena (laguntzailearen ezarpena dst-rako)

en: Filename for stream. Helper setting for dst, dst=bind+'/'+path. dst-parameter overrides this.
eu: Transmisio jarraituaren fitxategi-izena. Laguntzailearen ezarpena dst-rako, dst=lotu+'/'+bide-izena. 'dst-parameter'-ek gainidatzi egiten du ezarpen hau.

en: Standard stream output
eu: Transmisio jarraituaren irteera estandarra

en: Video encoder
eu: Bideo-kodetzailea

en: This is the video encoder module that will be used (and its associated options).
eu: Bideo-kodetzailearen modulu hau erabiliko da (eta hari asoziatutako aukerak ere bai).

en: Destination video codec
eu: Helburuko bideo-kodeka

en: This is the video codec that will be used.
eu: Hau da erabiliko den bideo-kodeka.

en: Video bitrate
eu: Bideoaren bit-emaria

en: Target bitrate of the transcoded video stream.
eu: Transkodetutako bideo-transmisio jarraituaren helburuko bit-emaria.

en: Video scaling
eu: Bideo-eskala

en: Scale factor to apply to the video while transcoding (eg: 0.25)
eu: Transkodetzean bideoari aplikatu beharreko eskala-faktorea (ad.: 0.25)

en: Video frame-rate
eu: Bideoaren fotograma-emaria

en: Target output frame rate for the video stream.
eu: Bideo-transmisiorako helburuko irteerako fotograma-emaria.

en: Deinterlace video
eu: Bereizi gurutzelarkatutako bideoa

en: Deinterlace the video before encoding.
eu: Bereizi bideoaren gurutzelarkatzea kodetu aurretik.

en: Deinterlace module
eu: Gurutzelarkatuak bereizteko modulua

en: Specify the deinterlace module to use.
eu: Zehaztu erabili beharreko gurutzelarkatuak bereizteko modulua.

en: Maximum video width
eu: Bideoaren gehienezko zabalera

en: Maximum output video width.
eu: Irteerako bideoaren gehienezko zabalera.

en: Maximum video height
eu: Bideoaren gehienezko altuera

en: Maximum output video height.
eu: Irteerako bideoaren gehienezko altuera.

en: Video filters will be applied to the video streams (after overlays are applied). You can enter a colon-separated list of filters.
eu: Bideo-iragazkiak aplikatuko zaizkio bideo-transmisio jarraituari (gainjartzeak aplikatu ondoren). Bi puntuz bereizitako iragazki-zerrenda bat sar dezakezu.

en: Audio encoder
eu: Audio-kodetzailea

en: This is the audio encoder module that will be used (and its associated options).
eu: Audio-kodetzailearen modulu hau erabiliko da (eta hari asoziatutako aukerak ere bai).

en: Destination audio codec
eu: Helburuko audio-kodeka

en: This is the audio codec that will be used.
eu: Hau da erabiliko den audio-kodeka.

en: Audio bitrate
eu: Audioaren bit-emaria

en: Target bitrate of the transcoded audio stream.
eu: Transkodetutako audio-transmisio jarraituaren helburuko bit-emaria.

en: Sample rate of the transcoded audio stream (11250, 22500, 44100 or 48000).
eu: Transkodetutako audio-transmisio jarraituaren lagin-emaria (11250, 22500, 44100 edo 48000).

en: This is the language of the audio stream.
eu: Audio-transmisio jarraituaren hizkuntza da hau.

en: Number of audio channels in the transcoded streams.
eu: Transkodetutako transmisio jarraituko audio-kanalen kopurua.

en: Audio filter
eu: Audio-iragazkia

en: Audio filters will be applied to the audio streams (after conversion filters are applied). You can enter a colon-separated list of filters.
eu: Audio-iragazkiak aplikatuko zaizkio audio-transmisio jarraituari (bihurketa-iragazkiak aplikatu ondoren). Bi puntuz bereizitako iragazki-zerrenda bat sar dezakezu.

en: Subtitle encoder
eu: Azpitituluen kodetzailea

en: This is the subtitle encoder module that will be used (and its associated options).
eu: Azpitituluen kodetzailearen modulu hau erabiliko da (eta hari asoziatutako aukerak ere bai).

en: Destination subtitle codec
eu: Helburuko azpitituluen kodeka

en: This is the subtitle codec that will be used.
eu: Hau da erabiliko den azpitituluen kodeka.

en: This allows you to add overlays (also known as "subpictures") on the transcoded video stream. The subpictures produced by the filters will be overlayed directly onto the video. You can specify a colon-separated list of subpicture modules.
eu: Honen bidez, transkodetutako bideo-transmisio jarraituan gainjartzeak (edo "azpiirudiak") gehi ditzakezu. Iragazkiek sortutako azpiirudiak zuzenean gainjarriko dira bideoaren gainean. Bi puntuz bereizitako azpiirudi-moduluen zerrenda bat adieraz dezakezu.

en: Number of threads
eu: Hari kopurua

en: Number of threads used for the transcoding.
eu: Transkodetzeko erabilitako hari kopurua.

en: High priority
eu: Lehentasun handia

en: Runs the optional encoder thread at the OUTPUT priority instead of VIDEO.
eu: Hautazko kodetzailearen haria exekutatzen du OUTPUT lehentasunean, VIDEOan exekutatu beharrean.

en: Picture pool size
eu: Irudi-erreserbaren tamaina

en: Defines how many pictures we allow to be in pool between decoder/encoder threads when threads > 0
eu: Deskodetze/kodetze harien artean erreserban gordetzeko irudien kopurua zehazten du (hari bat baino gehiago dagoenean)

en: Transcode
eu: Transkodetu

en: Transcode stream output
eu: Transkodetu transmisio jarraituaren irteera

en: Overlays/Subtitles
eu: Gainjartzeak/Azpitituluak

en: Please wait while your font cache is rebuilt.
    This should take less than a few minutes.
eu: Itxaron letra-tipoaren cachea berriro eraikitzen den arte.
    Minutu batzuk bakarrik beharko dira.

en: Monospace Font
eu: Tarte bakarreko letra-tipoa

en: Font family for the font you want to use
eu: Erabili nahi duzun letra-tipoaren familia

en: Font file for the font you want to use
eu: Erabili nahi duzun letra-tipoaren fitxategia

en: Font size in pixels
eu: Letra-tamaina pixeletan

en: This is the default size of the fonts that will be rendered on the video. If set to something different than 0 this option will override the relative font size.
eu: Bideoan errendatuko diren letra-tipoen tamaina lehenetsia da hau. 0 ez den beste balio batean ezartzen bada, aukera honek letra-tamaina erlatiboa indargabetuko du.

en: Text opacity
eu: Testuaren opakutasuna

en: The opacity (inverse of transparency) of the text that will be rendered on the video. 0 = transparent, 255 = totally opaque.
eu: Bideoan errendatuko den testuaren opakutasuna (gardentasunaren aurkakoa). 0 = gardena, 255 = guztiz opakua.

en: Text default color
eu: Testuaren kolore lehenetsia

en: The color of the text that will be rendered on the video. This must be an hexadecimal (like HTML colors). The first two chars are for red, then green, then blue. #000000 = black, #FF0000 = red, #00FF00 = green, #FFFF00 = yellow (red + green), #FFFFFF = white
eu: Bideoan errendatuko den testuaren kolorea. Honek hamaseitarra izan behar du (HTML koloreak bezala). Lehen bi karaktereak gorrirako dira, gero berderako eta, gero, urdinerako. #000000 = beltza, #FF0000 = gorria, #00FF00 = berdea, #FFFF00 = horia (gorria + berdea), #FFFFFF = zuria

en: Relative font size
eu: Letra-tamaina erlatiboa

en: This is the relative default size of the fonts that will be rendered on the video. If absolute font size is set, relative size will be overridden.
eu: Bideoan errendatuko diren letra-tipoen tamaina erlatibo lehenetsia da hau. Letra-tamaina absolutua ezartzen baduzu, tamaina erlatiboa indargabetu egingo da.

en: Background opacity
eu: Atzeko planoaren opakutasuna

en: Background color
eu: Atzeko planoaren kolorea

en: Outline opacity
eu: Ingeradaren opakutasuna

en: Shadow opacity
eu: Itzalaren opakotasuna

en: Shadow color
eu: Itzalaren kolorea

en: Shadow angle
eu: Itzal angelua

en: Shadow distance
eu: Itzalaren distantzia

en: Text direction
eu: Testuaren norabidea

en: Paragraph base direction for the Unicode bi-directional algorithm.
eu: Paragrafoaren oinarri-norabidea Unicode algoritmo bi-direkzionalerako.

en: Use YUVP renderer
eu: Erabili YUVP errendatzailea

en: This renders the font using "paletized YUV". This option is only needed if you want to encode into DVB subtitles
eu: Honek "YUV paletaduna" erabiliz errendatzen du letra-tipoa. DVB azpitituluetara kodetu nahi baduzu bakarrik beharko duzu aukera hau

en: Thin
eu: Mehea

en: Thick
eu: Lodia

en: Left to right
eu: Ezkerretik eskuinera

en: Right to left
eu: Eskuinetik ezkerrera

en: Text renderer
eu: Testu-errendatzailea

en: Freetype2 font renderer
eu: Freetype2 letra-tipoen errendatzailea

en: Speech synthesis for Mac OS X
eu: Mac OS X-rako ahotsaren sintesia

en: Speech synthesis for Windows
eu: Windows-erako ahotsaren sintesia

en: SVG template file
eu: SVG txantiloi-fitxategia

en: Location of a file holding a SVG template for automatic string conversion
eu: Kateak automatikoki bihurtzeko SVG txantiloi bat daukan fitxategi baten kokalekua

en: Dummy font renderer
eu: Letra-tipoen errendatzailearen adibidea

en: Video filtering using a chain of video filter modules
eu: Bideo-iragazketa, bideo-iragazkien moduluen kate bat erabiliz

en: Conversions from
eu: Hauetatik egindako bihurketak:

en: YUV 10-bits planar to semiplanar 10-bits conversions
eu: YUV 10-bit lautik 10-bit erdi-laurako bihurketak

en: YUV planar to semiplanar conversions
eu: YUV lautik erdi-laurako bihurketak

en: SSE2 I420,IYUV,YV12 to RV15,RV16,RV24,RV32 conversions
eu: SSE2 I420,IYUV,YV12tik RV15,RV16,RV24,RV32rako bihurketak

en: MMX I420,IYUV,YV12 to RV15,RV16,RV24,RV32 conversions
eu: MMX I420,IYUV,YV12tik RV15,RV16,RV24,RV32rako bihurketak

en: I420,IYUV,YV12 to RGB2,RV15,RV16,RV24,RV32 conversions
eu: I420,IYUV,YV12tik RGB2,RV15,RV16,RV24,RV32rako bihurketak

en: MMX conversions from
eu: MMX bihurketak, hauetatik:

en: SSE2 conversions from
eu: SSE2 bihurketak, hauetatik:

en: AltiVec conversions from
eu: AltiVec bihurketak, hauetatik:

en: OpenMAX DL image processing
eu: OpenMAX DL irudi-prozesatzea

en: RV32 conversion filter
eu: RV32 bihurketa-iragazkia

en: Scaling mode
eu: Eskala doitzeko modua

en: Scaling mode to use.
eu: Erabili beharreko eskala doitzeko modua.

en: Fast bilinear
eu: Bilineal bizkorra

en: Bilinear
eu: Bilineala

en: Bicubic (good quality)
eu: Bikubikoa (kalitate ona)

en: Experimental
eu: Esperimentala

en: Nearest neighbour (bad quality)
eu: Hurbileneko bizilaguna (kalitate txarra)

en: Luma bicubic / chroma bilinear
eu: Luminantzia bikubikoa / krominantzia bilineala

en: Bicubic spline
eu: Spline bikubikoa

en: Video scaling filter
eu: Bideo-eskalaren iragazkia

en: YUVP converter
eu: YUVP bihurgailua

en: Image hue (-180..180)
eu: Irudiaren ñabardura (-180..180)

en: Set the image hue, between -180 and 180. Defaults to 0.
eu: Ezarri irudiaren ñabardura -180 eta 180 artean. Lehenespena 0 da.

en: Image properties filter
eu: Irudiaren propietateen iragazkia

en: Image adjust
eu: Doitu irudia

en: Use an image's alpha channel as a transparency mask.
eu: Erabili irudi baten alfa kanala gardentasun-maskara gisa.

en: Transparency mask
eu: Gardentasun-maskara

en: Alpha blending transparency mask. Uses a png alpha channel.
eu: Alfa nahasteko gardentasun-maskara. png alfa kanal bat erabiltzen du.

en: Alpha mask video filter
eu: Alfa maskararen bideo-iragazkia

en: Alpha mask
eu: Alfa maskara

en: Color scheme
eu: Kolore-eskema

en: Define the glasses' color scheme
eu: Zehaztu betaurrekoen kolore-eskema

en: Convert 3D picture to anaglyph image video filter
eu: Bihurtu 3D irudia, irudi anaglifo bideo iragazkira

en: Window size
eu: Leihoaren tamaina

en: Number of frames (0 to 100)
eu: Fotograma kopurua (0-100)

en: Softening value
eu: Bigunketa balioa

en: Number of frames consider for smoothening (0 to 30)
eu: Leunketarako kontuan hartutako fotograma kopurua (0-30)

en: antiflicker video filter
eu: Nirnir-aurkako bideo iragazkia

en: antiflicker
eu: Nirnir-aurkakoa

en: Ball color
eu: Bolaren kolorea

en: Edge visible
eu: Ertza ikusgai

en: Set edge visibility.
eu: Ezarri ertzaren ikusgaitasuna.

en: Ball speed
eu: Bolaren abiadura

en: Set ball speed, the displacement value in number of pixels by frame.
eu: Ezarri bolaren abiadura, mugimenduaren balioa fotograma bakoitzeko pixel kopuruan adierazita.

en: Ball size
eu: Bolaren tamaina

en: Set ball size giving its radius in number of pixels
eu: Ezarri bolaren tamaina bere erradioa pixeletan adierazita.

en: Gradient threshold
eu: Gradientearen atalasea

en: Set gradient threshold for edge computation.
eu: Ezarri gradientearen atalasea ertzak kalkulatzeko.

en: Augmented reality ball game
eu: Errealitate areagotuko bola-jokoa

en: Ball video filter
eu: Bolaren bideo-iragazkia

en: Ball
eu: Bola

en: Number of time to blend
eu: Nahastearen zenbatgarren aldia

en: The number of time the blend will be performed
eu: Zenbatgarren aldiz egingo den nahastea

en: Alpha of the blended image
eu: Nahastutako irudiaren alfa

en: Alpha with which the blend image is blended
eu: Nahaste-irudia zer alfa-rekin nahastuko den

en: Image to be blended onto
eu: Nahasteko oinarri gisa erabiliko den irudia

en: The image which will be used to blend onto
eu: Nahasteko oinarrizko irudi gisa erabiliko den irudia

en: Chroma for the base image
eu: Oinarrizko irudiaren krominantzia

en: Chroma which the base image will be loaded in
eu: Oinarrizko irudia zer krominantziarekin kargatuko den

en: Image which will be blended
eu: Nahastuko den irudia

en: The image blended onto the base image
eu: Oinarrizko irudiarekin nahastutako irudia

en: Chroma for the blend image
eu: Nahasteko irudiaren krominantzia

en: Chroma which the blend image will be loaded in
eu: Nahastuko den irudia zer krominantziarekin kargatuko den

en: Blending benchmark filter
eu: Nahasteko benchmark iragazkia

en: Base image
eu: Oinarrizko irudia

en: Blend image
eu: Nahasteko irudia

en: Video pictures blending
eu: Bideo-irudien nahastea

en: This effect, also known as "greenscreen" or "chroma key" blends the "blue parts" of the foreground image of the mosaic on the background (like weather forecasts). You can choose the "key" color for blending (blue by default).
eu: Efektu honi "pantaila berde" edo "krominantzia-gako" ere deitzen zaio, eta aurreko planoko mosaikoko irudiaren "zati urdinak" nahasten ditu atzeko planoan (eguraldi-iragarpenetan bezala). Nahasteko kolore "gakoa" hauta dezakezu (lehenespenez urdina da).

en: Bluescreen U value
eu: Pantaila urdinaren U balioa

en: "U" value for the bluescreen key color (in YUV values). From 0 to 255. Defaults to 120 for blue.
eu: Pantaila urdinaren kolore gakoaren "U" balioa (YUV baliotan). 0tik 255era. Lehenespena 120 da urdinerako.

en: Bluescreen V value
eu: Pantaila urdinaren V balioa

en: "V" value for the bluescreen key color (in YUV values). From 0 to 255. Defaults to 90 for blue.
eu: Pantaila urdinaren kolore gakoaren "V" balioa (YUV baliotan). 0tik 255era. Lehenespena 90 da urdinerako.

en: Bluescreen U tolerance
eu: Pantaila urdinaren U tolerantzia

en: Tolerance of the bluescreen blender on color variations for the U plane. A value between 10 and 20 seems sensible.
eu: Pantaila urdinaren nahastailearen tolerantzia U planoko kolore-aldaketetarako. 10 eta 20 arteko balioak egokiak dira.

en: Bluescreen V tolerance
eu: Pantaila urdinaren V tolerantzia

en: Tolerance of the bluescreen blender on color variations for the V plane. A value between 10 and 20 seems sensible.
eu: Pantaila urdinaren nahastailearen tolerantzia V planoko kolore-aldaketetarako. 10 eta 20 arteko balioak egokiak dira.

en: Bluescreen video filter
eu: Pantaila urdinaren bideo-iragazkia

en: Bluescreen
eu: Pantaila urdina

en: Output width
eu: Irteeraren zabalera

en: Output (canvas) image width
eu: Irteerako (oihala) irudiaren zabalera

en: Output height
eu: Irteeraren altuera

en: Output (canvas) image height
eu: Irteerako (oihala) irudiaren altuera

en: Output picture aspect ratio
eu: Irteerako irudiaren aspektu-erlazioa

en: Set the canvas' picture aspect ratio. If omitted, the canvas is assumed to have the same SAR as the input.
eu: Ezarri oihaleko irudiaren aspektu-erlazioa. Ezartzen ez baduzu, oihalak sarreraren SAR bera duela ulertuko da.

en: Pad video
eu: Jarri betegarria bideoari

en: If enabled, video will be padded to fit in canvas after scaling. Otherwise, video will be cropped to fix in canvas after scaling.
eu: Gaituta badago, bideoari betegarria jarriko zaio, tamaina doitu ondoren oihalera egokitzeko. Bestela, bideoa moztu egingo da, tamaina doitu ondoren oihalean sar dadin.

en: Automatically resize and pad a video
eu: Automatikoki aldatu tamainaz eta betegarria jarri bideoari

en: Canvas
eu: Oihala

en: Canvas video filter
eu: Oihalaren bideo-iragazkia

en: Use a specific Core Image Filter
eu: Erabili 'Core Image' iragazki jakin bat

en: Example: 'CICrystallize', 'CIBumpDistortion', 'CIThermal', 'CIComicEffect'
eu: Adibidez: 'CICrystallize', 'CIBumpDistortion', 'CIThermal', 'CIComicEffect'

en: Mac OS X hardware video filters
eu: Mac OS X hardware bidezko bideo-iragazkiak

en: Colors similar to this will be kept, others will be grayscaled. This must be an hexadecimal (like HTML colors). The first two chars are for red, then green, then blue. #000000 = black, #FF0000 = red, #00FF00 = green, #FFFF00 = yellow (red + green), #FFFFFF = white
eu: Honen antzeko koloreak gorde egingo dira, eta besteak gris-eskalara pasatuko dira. Honek hamaseitarraizan behar du (HTML koloreak bezala). Lehen bi karaktereak gorrirako dira, gero berderako eta, gero, urdinerako. #000000 = beltza, #FF0000 = gorria, #00FF00 = berdea, #FFFF00 = horia (gorria + berdea), #FFFFFF = zuria

en: Select one color in the video
eu: Hautatu bideoko kolore bat

en: Color threshold filter
eu: Kolore-atalasearen iragazkia

en: Saturation threshold
eu: Saturazio-atalasea

en: Similarity threshold
eu: Antzekotasunaren atalasea

en: Pixels to crop from top
eu: Goitik mozteko pixelak

en: Number of pixels to crop from the top of the image.
eu: Irudiaren goiko aldetik mozteko pixel kopurua.

en: Pixels to crop from bottom
eu: Behetik mozteko pixelak

en: Number of pixels to crop from the bottom of the image.
eu: Irudiaren beheko aldetik mozteko pixel kopurua.

en: Pixels to crop from left
eu: Ezkerretik mozteko pixelak

en: Number of pixels to crop from the left of the image.
eu: Irudiaren ezkerreko aldetik mozteko pixel kopurua.

en: Pixels to crop from right
eu: Eskuinetik mozteko pixelak

en: Number of pixels to crop from the right of the image.
eu: Irudiaren eskuineko aldetik mozteko pixel kopurua.

en: Pixels to padd to top
eu: Goian betegarria erantsi behar zaien pixelak

en: Number of pixels to padd to the top of the image after cropping.
eu: Moztu ondoren, irudiaren goiko aldean betegarria erantsi behar zaien pixel kopurua.

en: Pixels to padd to bottom
eu: Behean betegarria erantsi behar zaien pixelak

en: Number of pixels to padd to the bottom of the image after cropping.
eu: Moztu ondoren, irudiaren beheko aldean betegarria erantsi behar zaien pixel kopurua.

en: Pixels to padd to left
eu: Ezkerrean betegarria erantsi behar zaien pixelak

en: Number of pixels to padd to the left of the image after cropping.
eu: Moztu ondoren, irudiaren ezkerreko aldean betegarria erantsi behar zaien pixel kopurua.

en: Pixels to padd to right
eu: Eskuinean betegarria erantsi behar zaien pixelak

en: Number of pixels to padd to the right of the image after cropping.
eu: Moztu ondoren, irudiaren eskuineko aldean betegarria erantsi behar zaien pixel kopurua.

en: Croppadd
eu: Moztu/Gehitu

en: Video cropping filter
eu: Bideo-mozketa iragazkia

en: Padd
eu: Betegarria

en: Latest
eu: Azkena

en: Upconvert
eu: Gorako-bihurketa

en: Low
eu: Baxua

en: Medium
eu: Ertaina

en: High
eu: Altua

en: Streaming deinterlace mode
eu: Transmisio jarraiturako gurutzelarkatuak bereizteko modua

en: Deinterlace method to use for streaming.
eu: Transmisio jarraiturako erabili behar den gurutzelarkatuak bereizteko metodoa.

en: Phosphor chroma mode for 4:2:0 input
eu: Phosphor krominantzia modua 4:2:0 sarrerarako

en: Choose handling for colours in those output frames that fall across input frame boundaries. 
    
    Latest: take chroma from new (bright) field only. Good for interlaced input, such as videos from a camcorder. 
    
    AltLine: take chroma line 1 from top field, line 2 from bottom field, etc. 
    Default, good for NTSC telecined input (anime DVDs, etc.). 
    
    Blend: average input field chromas. May distort the colours of the new (bright) field, too. 
    
    Upconvert: output in 4:2:2 format (independent chroma for each field). Best simulation, but requires more CPU and memory bandwidth.
eu: Aukeratu koloreentzako kudeaketa, irteera-fotogrametako mugetan erortzen direnak. 
    
    Azkena: hartu krominantzia (argia) eremu berritik soilik. Ona elkarlotutako sarreretarako, adibidez, bideokamera bideoentzako. 
    
    AltLine: hartu goiko eremutik 1 krominantzia lerroa, 2 lerroa beheko eremutik, etab. 
    Lehenetsia, ona NTSC telezine sarreretarako (animazio DVD-ak, etab.). 
    
    Nahastuta: batez besteko sarrera eremu krominantziak. Eremu berriko (argia) koloreak distortsiona ditzake, ere. 
    
    Gorako-bihurketa: irteera 4:2:2 formatuan (krominantzia askea eremu bakoitzerako). Simulazio hoberenak baina, CPU eta oroimen banda-zabalera gehiago behar du.

en: Phosphor old field dimmer strength
eu: Phosphor eremu zaharreko motelgailuaren indarra

en: This controls the strength of the darkening filter that simulates CRT TV phosphor light decay for the old field in the Phosphor framerate doubler. Default: Low.
eu: Honek iluntasun iragazkiaren indarra kontrolatzen du, CRT TB phosphor argitasun galera simulatzen du eremu zaharrerako Phosphor fotograma-emari bikoizlean . Lehenetsia: txikia.

en: Deinterlacing video filter
eu: Gurutzelarkatuak bereizteko bideo-iragazkia

en: Edge detection video filter
eu: Ertzen detekzioaren bideo-iragazkia

en: Edge detection
eu: Ertzen detekzioa

en: Detects edges in the frame and highlights them in white.
eu: Ertzak atzematen ditu fotograman eta zuriz nabarmentzen ditu.

en: Image mask. Pixels with an alpha value greater than 50% will be erased.
eu: Irudi-maskara. % 50etik gorako alfa balioa duten pixelak ezabatu egingo dira.

en: X coordinate of the mask.
eu: Maskararen X koordenatua.

en: Y coordinate of the mask.
eu: Maskararen Y koordenatua.

en: Remove zones of the video using a picture as mask
eu: Kendu irudi bat maskara gisa erabiltzen duten bideoaren zonak

en: Erase video filter
eu: Ezabatzeko bideo-iragazkia

en: Erase
eu: Ezabatu

en: RGB component to extract
eu: Erauzteko RGB osagaia

en: RGB component to extract. 0 for Red, 1 for Green and 2 for Blue.
eu: Erauzteko RGB osagaia. 0 gorria, 1 berdea eta 2 urdina.

en: Extract RGB component video filter
eu: Erauzi RGB osagai-bideoren iragazkia

en: FPS conversion video filter
eu: FPS bihurketaren bideo-iragazkia

en: FPS Converter
eu: FPS bihurgailua

en: Freezing interactive video filter
eu:  Izozteko bideo-iragazki interaktiboa

en: Freeze
eu: Izoztu

en: Gaussian's std deviation
eu: Gauss-en desbideraketa estandarra

en: Gaussian's standard deviation. The blurring will take into account pixels up to 3*sigma away in any direction.
eu: Gauss-en desbideraketa estandarra. Lausotzeak kontuan hartuko ditu 3*sigma arte  edozein norabidetan urrunduta dauden pixelak.

en: Add a blurring effect
eu: Gehitu lausotze-efektua

en: Gaussian blur video filter
eu: Gauss-en lausotzearen bideo-iragazkia

en: Gaussian Blur
eu: Gauss-en lausotzea

en: Radius in pixels
eu: Erradioa pixeletan

en: Strength
eu: Indarra

en: Strength used to modify the value of a pixel
eu: Pixelaren balioa aldatzeko erabilitako indarra

en: Gradfun video filter
eu: Gradfun bideo-iragazkia

en: Debanding algorithm
eu: Debanding algoritmoa

en: Distort mode
eu: Distortsio modua

en: Distort mode, one of "gradient", "edge" and "hough".
eu: Distortsio modua, hauetako bat: "gradientea", "ertza" eta"hough".

en: Gradient image type
eu: Irudi gradiente mota

en: Gradient image type (0 or 1). 0 will turn the image to white while 1 will keep colors.
eu: Irudi gradiente mota (0 edo 1). 0 balioak irudia zuri bihurtuko du, eta 1 balioak koloreei eutsiko die.

en: Apply cartoon effect
eu: Aplikatu marrazki bizidunen efektua

en: Apply cartoon effect. It is only used by "gradient" and "edge".
eu: Aplikatu marrazki bizidunen efektua. "gradientea" eta "ertza" aukerek bakarrik erabiltzen dute.

en: Apply color gradient or edge detection effects
eu: Aplikatu kolore gradientea edo ertzak detektatzeko efektuak

en: Gradient video filter
eu: Gradientearen bideo-iragazkia

en: Variance of the gaussian noise
eu: Gauss-en zarataren bariantza

en: Minimal period
eu: Gutxienezko aldia

en: Minimal period of the noise grain in pixel
eu: Alearen zarataren gutxienezko aldia pixeletan

en: Maximal period
eu: Gehienezko aldia

en: Maximal period of the noise grain in pixel
eu: Alearen zarataren gehienezko aldia pixeletan

en: Grain video filter
eu: Pikortatzearen bideo-iragazkia

en: Grain
eu: Pikortatzea

en: Adds filtered gaussian noise
eu: Gehitu Gauss-en zarata iragazita

en: Spatial luma strength (0-254)
eu: Espazio luminantzia indarra (0-254)

en: Spatial chroma strength (0-254)
eu: Espazio krominantzia indarra (0-254)

en: Temporal luma strength (0-254)
eu: Aldi baterako luminantzia indarra (0-254)

en: Temporal chroma strength (0-254)
eu: Aldi baterako krominantzia indarra (0-254)

en: HQ Denoiser 3D
eu: HQ zarata-murrizgailua 3D

en: High Quality 3D Denoiser filter
eu: Kalitate altuko 3D zarata-murrizgailu iragazkia

en: Invert video filter
eu: Alderantzikatzearen bideo-iragazkia

en: Color inversion
eu: Kolore-alderantzikatzea

en: Magnify/Zoom interactive video filter
eu: Handitu/Egin zoom bideo-iragazki interaktiboa

en: Magnify
eu: Handitu

en: Mirror orientation
eu: Ispiluaren orientazioa

en: Defines orientation of the mirror splitting. Can be vertical or horizontal.
eu: Ispilu-zatiketaren orientazioa zehazten du. Bertikala edo horizontala izan daiteke.

en: Vertical
eu: Bertikala

en: Horizontal
eu: Horizontala

en: Direction
eu: Norabidea

en: Direction of the mirroring.
eu: Ispilatzearen noranzkoa.

en: Left to right/Top to bottom
eu: Ezkerretik eskuinera/Goitik behera

en: Right to left/Bottom to top
eu: Eskuinetik ezkerrera/Behetik gora

en: Mirror video filter
eu: Ispiluaren bideo-iragazkia

en: Mirror video
eu: Ispiluaren bideoa

en: Splits video in two same parts, like in a mirror
eu: Bideoa bi zati berdinetan zatitzen du, ispilu bat bezala

en: Blur factor (1-127)
eu: Lausotze-faktorea (1-127)

en: The degree of blurring from 1 to 127.
eu: Lausotze-maila 1etik 127ra.

en: Motion blur filter
eu: Mugimendu-lausotzearen iragazkia

en: Motion detect video filter
eu: Mugimendu-detekzioaren bideo-iragazkia

en: Old movie effect video filter
eu: Film zahar efekturako bideo-iragazkia

en: Old movie
eu: Film zaharra

en: OpenCV face detection example filter
eu: OpenCV aurpegi-detekzioaren adibideen iragazkia

en: OpenCV example
eu: OpenCV adibidea

en: Haar cascade filename
eu: Haar teilakatzearen fitxategi-izena

en: Name of XML file containing Haar cascade description
eu: Haar teilakatzearen deskribapena daukan XML fitxategia

en: Use input chroma unaltered
eu: Erabili sarrerako krominantzia aldatu gabe

en: I420 - first plane is grayscale
eu: I420 - lehen planoa gris-eskala da

en: Don't display any video
eu: Ez bistaratu bideorik

en: Display the input video
eu: Bistaratu sarrerako bideoa

en: Display the processed video
eu: Bistaratu prozesatutako bideoa

en: Show only errors
eu: Erakutsi erroreak bakarrik

en: Show errors and warnings
eu: Erakutsi erroreak eta abisuak

en: Show everything including debug messages
eu: Erakutsi dena, arazketa-mezuak ere bai

en: OpenCV video filter wrapper
eu: OpenCV bideo-iragazkiaren bilgarria

en: Scale factor (0.1-2.0)
eu: Eskala-faktorea (0,1-2,0)

en: Amount by which to scale the picture before sending it to the internal OpenCV filter
eu: Irudiaren eskala zenbat doitu behar den OpenCV barne-iragazkira bidali aurretik

en: OpenCV filter chroma
eu: OpenCV iragazkiaren krominantzia

en: Chroma to convert picture to before sending it to the internal OpenCV filter
eu: Irudia zer krominantziatara bihurtu behar den barruko OpenCV iragazkira bidali aurretik

en: Wrapper filter output
eu: Bilgarrien iragazkiaren irteera

en: Determines what (if any) video is displayed by the wrapper filter
eu: Bilgarrien iragazkiak zer bideo bistaratuko duen (batere bistaratzen badu) zehazten du

en: OpenCV internal filter name
eu: OpenCV barruko iragazkiaren izena

en: Name of internal OpenCV plugin filter to use
eu: Erabili behar den barruko OpenCV plugin-iragazkia

en: Posterize level (number of colors is cube of this value)
eu: Posterizazio-maila (kolore kopurua balio honen erro kubikoa da)

en: Posterize video filter
eu: Posterizazioaren bideo-iragazkia

en: Posterize video by lowering the number of colors
eu: Posterizatu bideoa kolore kopurua murriztuz

en: Quality of post processing. Valid range is 0 (disabled) to 6 (highest)
    Higher levels require more CPU power, but produce higher quality pictures.
    With default filter chain, the values map to the following filters:
    1: hb, 2-4: hb+vb, 5-6: hb+vb+dr
eu: Prozesatze-ondorengo kalitatea. Baliozko irismena 0-tik (desgaituta) eta 6-rakoa (handiena) da.
    Maila handiagoek CPU indar gehiago behar dute, baina kalitate hobeko irudiak sortzen ditu.
    Iragazki kate lehenetsiarekin, balioek hurrengo iragazkiak zehazten dituzte:
    1: hb, 2-4: hb+vb, 5-6: hb+vb+dr

en: FFmpeg post processing filter chains
eu: FFmpeg prozesatze ondorengo iragazki-kateak

en: Video post processing filter
eu: Bideoaren prozesatu ondorengo iragazkia

en: Lowest
eu: Txikiena

en: Highest
eu: Handiena

en: Psychedelic video filter
eu: Bideo-iragazki psikodelikoa

en: Number of puzzle rows
eu: Puzzlearen errenkada kopurua

en: Number of puzzle columns
eu: Puzzlearen zutabe kopurua

en: Game mode
eu: Jolas modua

en: Select game mode variation from jigsaw puzzle to sliding puzzle.
eu: Hautatu jolas modu aldaketa, jigsaw puzzletik puzzle irristarira.

en: Border
eu: Ertza

en: Unshuffled Border width.
eu: Nahasi gabeko hertzaren zabalera.

en: Small preview
eu: Aurrebista txikia

en: Show small preview.
eu: Erakutsi aurrebista txikia.

en: Small preview size
eu: Aurrebista txikiaren tamaina

en: Show small preview size (percent of source).
eu: Erakutsi aurrebista txikia (jatorrizkoaren ehunekoa).

en: Piece edge shape size
eu: Piezaren hertzaren itxura tamaina

en: Size of the curve along the piece's edge
eu: Kurbaren tamaina piezaren hertzean zehar

en: Auto shuffle
eu: Nahastu automatikoki

en: Auto shuffle delay during game
eu: Nahaste-atzerapen automatikoa jolasean zehar

en: Auto solve
eu: Automatikoki ebatzi

en: Auto solve delay during game
eu: Ebazpenaren atzerapen automatikoa jolasean zehar

en: Rotation
eu: Biraketa

en: Rotation parameter: none;180;90-270;mirror
eu: Biraketa parametroa: ezer ez;180;90-270;ispilua

en: jigsaw puzzle
eu: jigsaw puzlea

en: sliding puzzle
eu: Puzzle irristaria

en: swap puzzle
eu: Truke-puzzlea

en: exchange puzzle
eu: Aldatu puzlea

en: 0/90/180/270/mirror
eu: 0/90/180/270/ispilua

en: Puzzle interactive game video filter
eu: Puzzle-joko interaktiboaren bideo-iragazkia

en: Puzzle
eu: Puzzlea

en: Ripple video filter
eu: Izurtzearen bideo-iragazkia

en: Ripple
eu: Izurtua

en: Angle in degrees
eu: Angelua gradutan

en: Angle in degrees (0 to 359)
eu: Angelua gradutan (0 eta 359 bitartean)

en: Use motion sensors
eu: Erabili mugimendu sentsoreak

en: Rotate video filter
eu: Biratu bideo-iragazkia

en: Rotate
eu: Biratu

en: Image format
eu: Irudi-formatua

en: Format of the output images (png, jpeg, ...).
eu: Irteerako irudien formatua (png, jpeg, ...).

en: You can enforce the image width. By default (-1) VLC will adapt to the video characteristics.
eu: Irudiaren zabalera zehaztu dezakezu. Lehenespenez (-1) VLC bideoaren ezaugarrietara egokituko da.

en: You can enforce the image height. By default (-1) VLC will adapt to the video characteristics.
eu: Irudiaren altuera zehaztu dezakezu. Lehenespenez (-1) VLC bideoaren ezaugarrietara egokituko da.

en: Recording ratio
eu: Grabatzeko erlazioa

en: Ratio of images to record. 3 means that one image out of three is recorded.
eu: Grabatu beharreko irudien erlazioa. 3 balioak esan nahi du hiru iruditik bat grabatuko dela.

en: Filename prefix
eu: Fitxategi-izenaren aurrizkia

en: Prefix of the output images filenames. Output filenames will have the "prefixNUMBER.format" form if replace is not true.
eu: Irteerako irudien fitxategi-izenaren aurrizkia. Irteerako fitxategi-izenek "aurrizkiaZENBAKIA.formatua" forma edukiko dute, ordeztea aktibatuta ez badago.

en: Directory path prefix
eu: Direktorioaren bide-izenaren aurrizkia

en: Directory path where images files should be saved. If not set, then images will be automatically saved in users homedir.
eu: Irudi-fitxategiak gorde behar diren direktorioaren bide-izena. Ezarrita ez badago, irudiak automatikoki gordeko dira erabiltzaileen direktorio nagusian.

en: Always write to the same file
eu: Beti fitxategi berean idatzi

en: Always write to the same file instead of creating one file per image. In this case, the number is not appended to the filename.
eu: Beti fitxategi berean idatzi, irudiko fitxategi bat sortu beharrean. Kasu horretan, zenbakia ez zaio fitxategi-izenari eransten.

en: Send your video to picture files
eu: Bidali bideoa irudi-fitxategietara

en: Scene filter
eu: Eszena-iragazkia

en: Scene video filter
eu: Eszenen bideo-iragazkia

en: Sepia intensity
eu: Sepia intentsitatea

en: Intensity of sepia effect
eu: Sepia efektuaren intentsitatea

en: Sepia video filter
eu: Sepia bideo-iragazkia

en: Gives video a warmer tone by applying sepia effect
eu: Bideoari tonu beroagoa ematen dio sepia efektua ezarriz

en: Sharpen strength (0-2)
eu: Araztearen indarra (0-2)

en: Set the Sharpen strength, between 0 and 2. Defaults to 0.05.
eu: Ezarri araztearen indarra 0 eta 2 artean. Lehenespena 0,05 da.

en: Augment contrast between contours.
eu: Handitu ingeraden arteko kontrastea.

en: Sharpen video filter
eu: Araztu bideo-iragazkia

en: Transform type
eu: Transformazio mota

en: Transpose
eu: Transposizioa

en: Anti-transpose
eu: Anti-transposizioa

en: Video transformation filter
eu: Bideo-transformazioko iragazkia

en: Transformation
eu: Eraldaketa

en: Rotate or flip the video
eu: Biratu edo irauli bideoa

en: VHS movie effect video filter
eu: VHS film efekturako bideo-iragazkia

en: VHS movie
eu: VHS filma

en: Wave video filter
eu: Uhinen bideo-iragazkia

en: Wave
eu: Uhina

en: ASCII Art
eu: ASCII artea

en: ASCII-art video output
eu: ASCII artearen bideo-irteera

en: Android Window
eu: Android leihoa

en: Android native window
eu: Jatorrizko Android leihoa

en: Color ASCII art video output
eu: Kolorezko ASCII artearen bideo-irteera

en: Core Animation OpenGL Layer (Mac OS X)
eu: Core Animation-en OpenGLgeruza (Mac OS X)

en: Timelength after which we assume there is no signal.
eu: Denbora-tarte honen ondoren seinalerik ez dagoela ulertuko da.

en: Timelength after which we assume there is no signal.
    After this delay we black out the video.
eu: Denbora-tarte honen ondoren seinalerik ez dagoela ulertuko da.
    Atzerapen honen ondoren, bideo beltz geratuko da.

en: Active Format Descriptor value
eu: Active Format Descriptor-en balioa

en: Aspect Ratio of the source picture.
eu: Iturburu-irudiaren aspektu-erlazioa.

en: Active Format Descriptor line
eu: Active Format Descriptor lerroa

en: VBI line on which to output Active Format Descriptor.
eu: Active Format Descriptor-en irteera egin beharreko VBI lerroa.

en: Picture to display on input signal loss
eu: Sarrera-seinalea galtzean bistaratzeko irudia.

en: Output card
eu: Irteera-txartela

en: DeckLink output card, if multiple exist. The cards are numbered from 0.
eu: DeckLink irteera-txartela, hainbat baleude. Txartel-zenbakiak 0tik hasten dira.

en: Desired output mode
eu: Nahi den irteera modua

en: Desired output mode for DeckLink output. This value should be a FOURCC code in textual form, e.g. "ntsc".
eu: Nahi den irteera modua DeckLink irteerarako. Balio honek FOURC kodea testu forman izan behar du, adib. "ntsc".

en: Audio connection for DeckLink output.
eu: Audio-konexioa DeckLink irteerarako.

en: Audio sampling rate (in hertz) for DeckLink output. 0 disables audio output.
eu: Audio laginketa emaria (hertziotan) DeckLink irteerarako. 0-k audio-irteera desgaitzen du.

en: Number of output channels for DeckLink output. Must be 2, 8 or 16. 0 disables audio output.
eu: DeckLink irteerarako irteera-kanalen zenbatekoa. 2, 8 edo 16 izan behar du. 0-k audio-irteera desgaitzen du.

en: Video connection for DeckLink output.
eu: Bideo konexioa DeckLink irteerarako.

en: Use 10 bits per pixel for video frames.
eu: Erabili 10 bit pixeleko bideo fotogramentzat.

en: DecklinkOutput
eu: Decklink-irteera

en: Output module to write to Blackmagic SDI card
eu: Blackmagic SDI txartelera idazteko irteera-modulua

en: DeckLink General Options
eu: DeckLink aukera orokorrak

en: DeckLink Video Output module
eu: DeckLink bideo-irteera modulua

en: DeckLink Video Options
eu: DeckLink bideo-aukerak

en: DeckLink Audio Output module
eu: DeckLink audio-irteera modulua

en: DeckLink Audio Options
eu: DeckLink audio-aukerak

en: Window handle (HWND)
eu: Leiho kudeaketa (HWND)

en: Video will be embedded in this pre-existing window. If zero, a new window will be created.
eu: Bideoa, aurretik dagoen leiho honetan kapsulatuko da. 0 bada, leiho berri bat sortuko da.

en: Drawable
eu: Marrazgarria

en: Embedded window video
eu: Kapsulatutako leihoaren bideoa

en: Framebuffer device
eu: Framebuffer-aren gailua

en: Framebuffer device to use for rendering (usually /dev/fb0).
eu: Errendatzeko erabili behar den framebuffer gailua (normalean /dev/fb0).

en: Run fb on current tty
eu: Exekutatu fb uneko tty-an

en: Run framebuffer on current TTY device (default enabled). (disable tty handling with caution)
eu: Exekutatu framebuffer-a uneko TTY gailuan (lehenespena gaituta). (kontuz desgaitu tty kudeaketa)

en: Framebuffer resolution to use
eu: Erabili beharreko framebuffer-aren bereizmena

en: Select the resolution for the framebuffer. Currently it supports the values 0=QCIF 1=CIF 2=NTSC 3=PAL, 4=auto (default 4=auto)
eu: Hautatu framebuffer-aren bereizmena. Une honetan balio hauek onartzen ditu: 0=QCIF 1=CIF 2=NTSC 3=PAL, 4=automatikoa (lehenespena 4=automatikoa)

en: Framebuffer uses hw acceleration
eu: framebuffer-ak hw azelerazioa erabiltzen du

en: Disable for double buffering in software.
eu: Desgaitu "buffer" bikoitzerako software-ean.

en: Image format (default RGB)
eu: Irudi-formatua (lehenespena RGB)

en: Chroma fourcc used by the framebuffer. Default is RGB since the fb device has no way to report its chroma.
eu: Framebuffer-ak erabilitako krominantziaren fourcc. Lehenespena RGB da, fb gailuak ez daukalako bere krominantziaren berri emateko modurik.

en: GNU/Linux framebuffer video output
eu: GNU/Linux framebuffer-aren bideo-irteera

en: GLX extension for OpenGL
eu: OpenGLrako GLX hedapena

en: Enable a workaround for T23
eu: Gaitu konponbide bat T23-rentzat

en: Enable this option if the diagonal stripes are displayed when the window size is equal to or smaller than the movie size.
eu: Gaitu aukera hau marra diagonalak bistaratzen badira, leihoaren tamainak filmaren tamaina bera edo txikiagoa duenean.

en: Video mode
eu: Bideo modua

en: Select a proper video mode to be used by KVA.
eu: Hautatu KVA-k erabiltzeko audio-gailu egoki bat.

en: K Video Acceleration video output
eu: K bideo azelerazio bideo-irteera

en: Mac OS X OpenGL video output
eu: Mac OS X OpenGL bideo-irteera

en: OpenGL extension
eu: OpenGL hedapena

en: OpenGL ES 2 extension
eu: OpenGL ES 2 hedapena

en: Extension through which to use the Open Graphics Library (OpenGL).
eu: Open Grafika Liburutegiak (OpenGL) erabiltzeko hedapena.

en: OpenGL for Embedded Systems 2 video output
eu: OpenGL 2 bideo-irteera kapsulatutako sistemetarako

en: OpenGL video output
eu: OpenGL bideo-irteera

en: EGL extension for OpenGL
eu: OpenGLrako EGL hedapena

en: The desktop mode allows you to display the video on the desktop.
eu: Mahaigaineko moduak bideoa mahaigainean bistaratzeko aukera ematen dizu.

en: Use hardware blending support
eu: Erabili hardware-aren nahasketarako laguntza

en: Try to use hardware acceleration for subtitle/OSD blending.
eu: Saiatu hardware-azelerazioa erabiltzen azpititulu/OSD nahasketarako.

en: Pixel Shader
eu: Pixel-itzaleztatzailea

en: Choose a pixel shader to apply.
eu: Aukeratu pixel-itzaleztatzaile bat aplikatzeko.

en: Path to HLSL file
eu: Bide-izena HLSL fitxategira

en: Path to an HLSL file containing a single pixel shader.
eu: Bide-izena HLSL fitxategi batera, pixel-itzaleztatzaile bakarrarekin.

en: HLSL File
eu: HLSL fitxategia

en: Recommended video output for Windows Vista and later versions
eu: Windows Vista-rako eta geroagoko bertsioetarako gomendatutako bideo-irteera

en: Direct3D9 video output
eu: Direct3D9 bideo-irteera

en: Recommended video output for Windows 8 and later versions
eu: Windows 8-rako eta geroagoko bertsioetarako gomendatutako bideo-irteera

en: Direct3D11 video output
eu: Direct3D11 bideo-irteera

en: Use hardware YUV->RGB conversions
eu: Erabili hardwarearen YUV->RGB bihurketak

en: Try to use hardware acceleration for YUV->RGB conversions. This option doesn't have any effect when using overlays.
eu: Saiatu hardware-azelerazioa erabiltzen YUV->RGB bihurketetarako. Aukera honek ez dauka efekturik gainjartzeak erabiltzen direnean.

en: Overlay video output
eu: Gainjarri bideo-irteera

en: Overlay is the hardware acceleration capability of your video card (ability to render video directly). VLC will try to use it by default.
eu: "Overlay" bideo-txartelaren hardware-azelerazioko gaitasuna da (bideoa zuzenean errendatzeko ahalmena). VLC hori lehenespenez erabiltzen saiatuko da.

en: Use video buffers in system memory
eu: Erabili bideo-bufferrak sistema-memorian

en: Create video buffers in system memory instead of video memory. This isn't recommended as usually using video memory allows benefiting from more hardware acceleration (like rescaling or YUV->RGB conversions). This option doesn't have any effect when using overlays.
eu: Sortu bideo-bufferrak sistemaren memorian, bideo-memorian beharrean. Oro har, bideo-memoria erabiltzea ez da gomendagarria, hardware azelerazio gehiagoz baliatzea  onartuz (adibidez, berriro eskalatzea edo YUV->RGB bihurketak). Aukera honek ez du eraginik gainjartzeak erabiltzerakoan.

en: Use triple buffering for overlays
eu: Erabili bufferreratze hirukoitza gainjartzeetarako

en: Try to use triple buffering when using YUV overlays. That results in much better video quality (no flickering).
eu: Saiatu bufferreratze hirukoitza erabiltzen YUV gainjartzeak erabiltzean. Horrela, bideoaren kalitatea askoz hobea izango da (ez da keinukatzerik egongo).

en: Name of desired display device
eu: Nahi den bistaratze-gailuaren izena

en: In a multiple monitor configuration, you can specify the Windows device name of the display that you want the video window to open on. For example, "\\.\DISPLAY1" or "\\.\DISPLAY2".
eu: Hainbat monitoretako konfigurazio batean, bideoaren leihoa irekitzeko erabili nahi duzun pantailaren Windows-eko gailu-izena zehaztu dezakezu. Adibidez, "\\.\DISPLAY1" edo "\\.\DISPLAY2".

en: Recommended video output for Windows XP. Incompatible with Vista's Aero interface
eu: Windows XPrako gomendatutako bideo-irteera. Ez da bateragarria Vista-ko Aero interfazearekin

en: DirectX (DirectDraw) video output
eu: DirectX (DirectDraw) bideo-irteera

en: Wallpaper
eu: Horma-papera

en: OpenGL video output for Windows
eu: Windows-erako OpenGL bideo-irteera

en: Windows GDI video output
eu: Windows GDI bideo-irteera

en: GPU affinity
eu: GPU afinitatea

en: WGL extension for OpenGL
eu: OpenGLrako WGL hedapena

en: Dummy image chroma format
eu: Irudiaren adibidearen krominantzia-formatua

en: Force the dummy video output to create images using a specific chroma format instead of trying to improve performances by using the most efficient one.
eu: Behartu bideo-irteeraren adibideak irudiak sor ditzala, errendimenduak hobetzeko krominantzia-formatu jakin bat erabiliz, krominantzia-formatu eraginkorrena erabili ordez.

en: Dummy video output
eu: Bideo-irteeraren adibidea

en: Statistics video output
eu: Estatistiken bideo-irteera

en: Video memory buffer width.
eu: Bideo-memoriaren bufferraren zabalera.

en: Video memory buffer height.
eu: Bideo-memoriaren bufferraren altuera.

en: Pitch
eu: Tonua

en: Video memory buffer pitch in bytes.
eu: Bideo-memoriaren buffer-haria bytetan.

en: Chroma
eu: Krominantzia

en: Output chroma for the memory image as a 4-character string, eg. "RV32".
eu: Memoria-irudirako krominantzia 4 karaktereko kate gisa bidali, adibidez, "RV32".

en: Video memory output
eu: Bideo-memoriaren irteera

en: Video memory
eu: Bideo-memoria

en: Wayland display
eu: Wayland bistaratzea

en: Video will be rendered with this Wayland display. If empty, the default display will be used.
eu: Bideoa Wayland pantaila honekin errendatuko da. Hutsik badako, pantaila lehenetsia erabiliko da.

en: WL shell
eu: WL kontsola

en: Wayland shell surface
eu: Wayland kontsolaren azala

en: Wayland shared memory video output
eu: Wayland memoria partekatuko bideo-irteera

en: XDG shell
eu: XDG kontsola

en: XDG shell surface
eu: XDG kontsolaren azala

[ctx: ASCII]
note: xgettext: This is a plain ASCII spelling of "VLC media player" for the ICCCM window name. This must be pure ASCII. The limitation is partially with ICCCM and partially with VLC. For Latin script languages, you may need to strip accents. For other scripts, you will need to transliterate into Latin.
en: VLC media player
eu: VLC multimedia-erreproduzigailua

en: X11 display
eu: X11 bistaratzea

en: Video will be rendered with this X11 display. If empty, the default display will be used.
eu: Bideoa X11 pantaila honekin errendatuko da. Hutsik badako, pantaila lehenetsia erabiliko da.

en: X11 window ID
eu: X11 leiho-IDa

en: X window
eu: X leihoa

en: X11 video window (XCB)
eu: X11 bideo-leihoa (XCB)

en: X11 video output (XCB)
eu: X11 bideo-irteera (XCB)

en: XVideo adaptor number
eu: XVideo moldagailu-zenbakia

en: XVideo hardware adaptor to use. By default, VLC will use the first functional adaptor.
eu: Erabili beharreko XVideo hardware-moldagailua. Lehenespenez, VLCk lehen moldagailu funtzionala erabiliko du.

en: XVideo format id
eu: XBideo formatu id-a

en: XVideo image format id to use. By default, VLC will try to use the best match for the video being played.
eu: XBideo irudi formatua erabiltzeko. Lehenespenez, VLC saiatuko da erreproduzitzen ari den bideorako eraginkorrena erabiltzen.

en: XVideo output (XCB)
eu: XVideo irteera (XCB)

en: device, fifo or filename
eu: gailua, fifo edo fitxategi-izena

en: device, fifo or filename to write yuv frames too.
eu: yuv fotogramak idazteko erabiliko den gailua, fifo edo fitxategi-izena.

en: Chroma used
eu: Erabilitako krominantzia

en: Force use of a specific chroma for output.
eu: Behartu irteerarako krominantzia jakin bat erabiltzea.

en: Add a YUV4MPEG2 header
eu: Gehitu YUV4MPEG2 goiburua

en: The YUV4MPEG2 header is compatible with mplayer yuv video output and requires YV12/I420 fourcc.
eu: YUV4MPEG2 goiburua bateragarria da mplayer yuv bideo-irteerarekin eta YV12/I420 fourcc behar du.

en: YUV output
eu: YUV irteera

en: YUV video output
eu: YUV bideo-irteera

en: Number of video windows in which to clone the video.
eu: Bideoa zenbat bideo-leihotan klonatu behar den.

en: Video output modules
eu: Bideo-irteeren modulua

en: You can use specific video output modules for the clones. Use a comma-separated list of modules.
eu: Bideo-irteeren modulu jakinak erabil ditzakezu klonetarako. Erabili komaz bereizitako moduluen zerrenda bat.

en: Duplicate your video to multiple windows and/or video output modules
eu: Bikoiztu bideoa hainbat leihotan edo/eta hainbat bideo-irteeren modulutan

en: Clone video filter
eu: Klonen bideo-iragazkia

en: Select the number of horizontal video windows in which to split the video
eu: Hautatu bideoa zenbat bideo-leiho horizontaletan zatitzea nahi duzun

en: Select the number of vertical video windows in which to split the video
eu: Hautatu bideoa zenbat bideo-leiho bertikaletan zatitzea nahi duzun

en: Active windows
eu: Leiho aktiboak

en: Comma-separated list of active windows, defaults to all
eu: Leiho aktiboen komaz bereizitako zerrenda, lehenespenez guztiak

en: Split the video in multiple windows to display on a wall of screens
eu: Zatitu bideoa hainbat leihotan, pantailen horma bat bistaratzeko

en: Panoramix: wall with overlap video filter
eu: Panoramikoa: teilakatzeen bideo-iragazkia duen horma

en: Panoramix
eu: Panoramikoa

en: length of the overlapping area (in %)
eu: teilakatutako arearen luzera (%)

en: Select in percent the length of the blended zone
eu: Hautatu nahastutako zonaren luzeraren ehunekoa

en: height of the overlapping area (in %)
eu: teilakatutako arearen altuera (%)

en: Select in percent the height of the blended zone (case of 2x2 wall)
eu: Hautatu nahastutako zonaren altueraren ehunekoa (2x2 horma, adibidez)

en: Attenuation
eu: Moteltzea

en: Check this option if you want attenuate blended zone by this plug-in (if option is unchecked, attenuate is made by opengl)
eu: Hautatu aukera hau nahasitako zona plugin honen bidez moteldu nahi baduzu (aukera hau hautatzen ez baduzu, opengl-ek motelduko du)

en: Attenuation, begin (in %)
eu: Moteltzea, hasieran (%)

en: Select in percent the Lagrange coefficient of the beginning blended zone
eu: Hautatu nahastutako zonaren hasierako Lagrange koefizientea ehunekotan

en: Attenuation, middle (in %)
eu: Moteltzea, erdian (%)

en: Select in percent the Lagrange coefficient of the middle of blended zone
eu: Hautatu nahastutako zonaren erdiko Lagrange koefizientea ehunekotan

en: Attenuation, end (in %)
eu: Moteltzea, amaieran (%)

en: Select in percent the Lagrange coefficient of the end of blended zone
eu: Hautatu nahastutako zonaren amaierako Lagrange koefizientea ehunekotan

en: middle position (in %)
eu: erdiko posizioa (%)

en: Select in percent (50 is center) the position of the middle point (Lagrange) of blended zone
eu: Hautatu nahasitako zonaren erdigunearen (Lagrange) posizioaren ehunekoa (50 erdigunea da)

en: Gamma (Red) correction
eu: Gamma (gorria) zuzenketa

en: Select the gamma for the correction of blended zone (Red or Y component)
eu: Hautatu nahasitako zona zuzentzeko gamma (gorria edo Y osagaia)

en: Gamma (Green) correction
eu: Gamma (berdea) zuzenketa

en: Select the gamma for the correction of blended zone (Green or U component)
eu: Hautatu nahasitako zona zuzentzeko gamma (berdea edo U osagaia)

en: Gamma (Blue) correction
eu: Gamma (urdina) zuzenketa

en: Select the gamma for the correction of blended zone (Blue or V component)
eu: Hautatu nahasitako zona zuzentzeko gamma (urdina edo V osagaia)

en: Black Crush for Red
eu: Gorriaren osagai beltza

en: Select the Black Crush of blended zone (Red or Y component)
eu: Hautatu nahasitako zonaren osagai beltza (gorria edo Y osagaia)

en: Black Crush for Green
eu: Berdearen osagai beltza

en: Select the Black Crush of blended zone (Green or U component)
eu: Hautatu nahasitako zonaren osagai beltza (berdea edo U osagaia)

en: Black Crush for Blue
eu: Urdinaren osagai beltza

en: Select the Black Crush of blended zone (Blue or V component)
eu: Hautatu nahasitako zonaren osagai beltza (urdina edo V osagaia)

en: White Crush for Red
eu: Gorriaren osagai zuria

en: Select the White Crush of blended zone (Red or Y component)
eu: Hautatu nahasitako zonaren osagai zuria (gorria edo Y osagaia)

en: White Crush for Green
eu: Berdearen osagai zuria

en: Select the White Crush of blended zone (Green or U component)
eu: Hautatu nahasitako zonaren osagai zuria (berdea edo U osagaia)

en: White Crush for Blue
eu: Urdinaren osagai zuria

en: Select the White Crush of blended zone (Blue or V component)
eu: Hautatu nahasitako zonaren osagai zuria (urdina edo V osagaia)

en: Black Level for Red
eu: Gorriaren beltz-maila

en: Select the Black Level of blended zone (Red or Y component)
eu: Hautatu nahasitako zonaren beltz-maila (gorria edo Y osagaia)

en: Black Level for Green
eu: Berdearen beltz-maila

en: Select the Black Level of blended zone (Green or U component)
eu: Hautatu nahasitako zonaren beltz-maila (berdea edo U osagaia)

en: Black Level for Blue
eu: Urdinaren beltz-maila

en: Select the Black Level of blended zone (Blue or V component)
eu: Hautatu nahasitako zonaren beltz-maila (urdina edo V osagaia)

en: White Level for Red
eu: Gorriaren zuri-maila

en: Select the White Level of blended zone (Red or Y component)
eu: Hautatu nahasitako zonaren zuri-maila (gorria edo Y osagaia)

en: White Level for Green
eu: Berdearen zuri-maila

en: Select the White Level of blended zone (Green or U component)
eu: Hautatu nahasitako zonaren zuri-maila (berdea edo U osagaia)

en: White Level for Blue
eu: Urdinaren zuri-maila

en: Select the White Level of blended zone (Blue or V component)
eu: Hautatu nahasitako zonaren zuri-maila (urdina edo V osagaia)

en: Number of horizontal windows in which to split the video.
eu: Bideoa zenbat leiho horizontaletan zatitu behar den.

en: Number of vertical windows in which to split the video.
eu: Bideoa zenbat leiho bertikaletan zatitu behar den.

en: Element aspect ratio
eu: Elementuaren aspektu-erlazioa

en: Aspect ratio of the individual displays building the wall.
eu: Horma osatzen duen bistaratze bakoitzaren aspektu-erlazioa.

en: Wall video filter
eu: Hormako bideo-iragazkia

en: Image wall
eu: Irudi-horma

en: The width of the visualization window, in pixels.
eu: Bisualizazio-leihoaren zabalera, pixeletan.

en: The height of the visualization window, in pixels.
eu: Bisualizazio-leihoaren altuera, pixeletan.

en: 3D OpenGL spectrum visualization
eu: 3D OpenGL espektro-bisualizazioa

en: Goom display width
eu: Goom bistaratzearen zabalera

en: Goom display height
eu: Goom bistaratzearen altuera

en: This allows you to set the resolution of the Goom display (bigger resolution will be prettier but more CPU intensive).
eu: Honen bidez, Goom bistaratzearen bereizmena ezar dezakezu (bereizmen handia politagoa izango da, baina PUZ ahalmen gehiago erabiliko du).

en: Goom animation speed
eu: Goom animazioaren abiadura

en: This allows you to set the animation speed (between 1 and 10, defaults to 6).
eu: Honen bidez animazioaren abiadura ezar dezakezu (1 eta 10 artean, lehenespena 6 da).

en: Goom effect
eu: Goom efektua

en: projectM configuration file
eu: projectM konfigurazio-fitxategia

en: File that will be used to configure the projectM module.
eu: projectM modulua konfiguratzeko erabiliko den fitxategia.

en: projectM preset path
eu: projectM-ren bide-izen aurrezarria

en: Path to the projectM preset directory
eu: projectM-ren aurrezarpen direktorioaren bide-izena

en: Title font
eu: Tituluaren letra-tipoa

en: Font used for the titles
eu: Tituluetarako erabilitako letra-tipoa

en: Font menu
eu: Letra-tipoen menua

en: Font used for the menus
eu: Menuetarako erabilitako letra-tipoa

en: The width of the video window, in pixels.
eu: Bideo-leihoaren zabalera, pixeletan.

en: The height of the video window, in pixels.
eu: Bideo-leihoaren altuera, pixeletan.

en: Mesh width
eu: Maila-zabalera

en: The width of the mesh, in pixels.
eu: Mailaren zabalera, pixeletan.

en: Mesh height
eu: Maila-altuera

en: The height of the mesh, in pixels.
eu: Mailaren altuera, pixeletan.

en: Texture size
eu: Ehundura-tamaina

en: The size of the texture, in pixels.
eu: Ehunduraren tamaina, pixeletan.

en: libprojectM effect
eu: libprojectM efektua

en: Effects list
eu: Efektu-zerrenda

en: A list of visual effect, separated by commas.
    Current effects include: dummy, scope, spectrum, spectrometer and vuMeter.
eu: Efektu bisualen zerrenda, komaz bereizita.
    Uneko efektuetako batzuk hauek dira: dummy, scope, spectrum, spectrometer eta vuMeter.

en: The width of the effects video window, in pixels.
eu: Efektuen bideo-leihoaren zabalera, pixeletan.

en: The height of the effects video window, in pixels.
eu: Efektuen bideo-leihoaren altuera, pixeletan.

en: FFT window
eu: FFT leihoa

en: The type of FFT window to use for spectrum-based visualizations.
eu: FFT leiho mota, espektrotan oinarrituriko bisualizazioetan erabiltzeko.

en: Kaiser window parameter
eu: Kaiser leiho parametroa

en: The parameter alpha for the Kaiser window. Increasing alpha increases the main-lobe width and decreases the side-lobe amplitude.
eu: Alpha parametroa Kaiser leihorako. Alpha handituz, "lobe" nagusiaren zabalera handitzen da eta alboko "lobe"aren anplitudea txikitzen da.

en: Show 80 bands instead of 20
eu: Erakutsi 80 banda 20 beharrean

en: More bands for the spectrometer: 80 if enabled, else 20.
eu: Espektrometrorako banda gehiago: 80 gaituta badago, bestela 20.

en: Number of blank pixels between bands.
eu: Banda arteko pixel hutsen kopurua.

en: Amplification
eu: Anplifikazioa

en: This is a coefficient that modifies the height of the bands.
eu: Ezarpen hau banden altuera aldatzen duen koefiziente bat da.

en: Draw peaks in the analyzer
eu: Marraztu gailurrak analizatzailean

en: Enable original graphic spectrum
eu: Gaitu jatorrizko espektro grafikoa

en: Enable the "flat" spectrum analyzer in the spectrometer.
eu: Gaitu espektro-analizatzaile "laua" espektrometroan.

en: Draw bands in the spectrometer
eu: Marrraztu bandak espektrometroan

en: Draw the base of the bands
eu: Marraztu banden oinarria

en: Base pixel radius
eu: Oinarriaren erradioa pixeletan

en: Defines radius size in pixels, of base of bands(beginning).
eu: Banden oinarriaren erradioaren tamaina pixeletan zehazten du (hasiera).

en: Spectral sections
eu: Espektro-sekzioak

en: Determines how many sections of spectrum will exist.
eu: Zenbat espektro-sekzio egongo diren zehazten du.

en: Peak height
eu: Erpinaren altuera

en: Total pixel height of the peak items.
eu: Erpin-elementuen guztizko pixel-altuera.

en: Peak extra width
eu: Erpinaren zabalera osagarria

en: Additions or subtractions of pixels on the peak width.
eu: Erpinaren zabalerari pixelak gehitu edo kentzea.

en: V-plane color
eu: V planoaren kolorea

en: YUV-Color cube shifting across the V-plane ( 0 - 127 ).
eu: YUV kolore-kuboaren aldaketa V planoan zehar ( 0 - 127 ).

en: Visualizer
eu: Bistaratzailea

en: Visualizer filter
eu: Bistaratzailearen iragazkia

en: Spectrum analyser
eu: Espektro-analizatzailea

en: Flat Top
eu: Goialde laua

en: #paste your VLM commands here
eu: #itsatsi hemen zure VLM komandoak

en: #separate commands with a new line or a semi-colon
eu: #bereizi komandoak lerro berriaz edo puntu eta komaz

en: Play List
eu: Erreprodukzio-zerrenda

en: Output
eu: Irteera

en: Subtitle codec
eu: Azpitituluen kodeka

en: Output	method
eu: Irteera-metodoa

en: Multiplexer
eu: Multiplexadorea

en: Video FPS
eu: Bideoaren FPSak

en: MUX options
eu: MUX aukerak

en: Video scale
eu: Bideo-eskala

en: Output port
eu: Irteera-ataka

en: Output	file
eu: Irteera-fitxategia

en: Input media
eu:  Multimedia-sarrera

en: Error:
eu: Errorea:

en: Sample ui-state-error style.
eu: Ui-egoera-errorea estiloko lagina.

en: File name
eu: Fitxategi-izena

en: Preamp:
eu: Aurreanp:

en: Row border
eu: Errenkadaren ertza

en: Column border
eu: Zutabearen ertza

en: Background
eu: Atzeko planoa

en: Mosaic Tiles
eu: Mosaiko-lauzak

en: Playback Rate
eu: Erreprodukzio-tasa

en: Audio Delay
eu: Audio-atzerapena

en: Subtitle Delay
eu: Azpitituluen atzerapena

en: Time:
eu: Denbora:

en: VLC media player - Web Interface
eu: VLC multimedia-erreproduzigailua - Web interfazea

en: Hide / Show Library
eu: Ezkutau / Erakutsi liburutegia

en: Hide / Show Viewer
eu: Ezkutatu / Erakutsi ikustailea

en: Manage Streams
eu: Kudeatu transmisio jarraituak

en: Track Synchronisation
eu: Pista-sinkronizazioa

en: VLM Batch Commands
eu: VLM komando-multzoa

en: Loop
eu: Begizta

en: Empty Playlist
eu: Erreprodukzio-zerrenda hutsa

en: Queue Selected
eu: Jarri ilaran hautatutakoak

en: Play Selected
eu: Erreproduzitu hautatutakoak

en: Refresh List
eu: Freskatu zerrenda

en: Loading flowplayer...
eu: Flowplayer kargatzen...

en: If nothing appears, check your internet connection.
eu: Ez bada ezer agertzen, egiaztatu zure internet-konexioa.

en: VLC can display a QR code linking to the mobile version of the web interface; the web address of the web interface of your VLC media player instance will be transmitted over the internet to the Google Image Charts web service to generate this QR code.
eu: VLC-k web interfazearen bertsio mugikorrarekin lotzen duen QR kodea bistara dezake; zure VLC multimedia erreproduzitzailearen instantziaren web interfazearen web helbidea Internet bidez Google Image Charts web zerbitzura igorriko da QR kode hau sortzeko.

en: Do you want to go ahead with this?
eu: Honekin aurrera egin nahi al duzu?

en: By creating a stream, the <i>Main Controls</i> will operate the stream instead of the main interface.
eu: Transmisio jarraitua sortuz, <i>Kontrol nagusiak</i> kudeatuko du transmisio jarraitua interfaze nagusiaren ordez.

en: The stream will be created using default settings, for more advanced configuration, or to modify the default settings, select the button to the right: <i>Manage Streams</i>
eu: Transmisio jarraitua ezarpen lehenetsiak erabiliz sortuko da, konfigurazio aurreratuago baterako, edo ezarpen lehenetsiak aldatzeko, hautatu eskuineko botoia: <i>Kudeatu Jarioak</i>

en: Once the stream is created, the <i>Media Viewer</i> window will display the stream.
eu: Transmisio jarraitua sortu denean,  <i>Multimedia ikustailea</i> leihoaz bistaratuko da transmisio jarraitua.

en: Volume will be controlled by the player, and not the <i>Main Controls</i>.
eu: Bolumena erreproduzigailuak kontrolatuko du, eta ez <i>Kontrol nagusiak</i>.

en: The current playing item will be streamed. If there is no currently playing item, the first selected item from the <i>Library</i> will be the subject of the stream.
eu: Uneko erreprodukzio elementua modu jarraituan transmitituko da. Une honetan ez bada elementurik erreproduzitzen ari, <i>Liburutegia</i>-n hautatutako lehen elementua izango da transmisio jarraituaren gaia.

en: To stop the stream and resume normal controls, click the <i>Open Stream</i> button again.
eu: Transmisio jarraitu gelditu eta kontrol normalekin jarraitzeko, klik egin berriro <i>Ireki transmisio jarraitua</i> botoian.

en: Are you sure you wish to create the stream?
eu: Ziur zaude transmisio jarraitua sortu nahi duzula?

en: Dialog
eu: Elkarrizketa-koadroa

en: Form
eu: Inprimakia

en: Preset
eu: Aurrezarpena

en: &Verbosity:
eu: &Xehetasun-maila:

en: &Filter:
eu: &Iragazi:

en: &Save as...
eu: &Gorde honela...

en: Modules Tree
eu: Moduluen zuhaitza

en: Show extended options
eu: Erakutsi aukera hedatuak

en: Show &more options
eu: Erakutsi aukera &gehiago

en: Change the caching for the media
eu: Aldatu multimedia-fitxategiaren cachea

en: Start Time
eu: Hasiera-ordua

en: Stop Time
eu: Gelditze-denbora

en: Edit Options
eu: Editatu aukerak

en: Extra media
eu: Multimedia-fitxategi osagarria

en: Complete MRL for VLC internal
eu: Osatu MRL barruko VLCrako

en: Select the file
eu: Hautatu fitxategia

en: Change the start time for the media
eu: Aldatu multimedia-fitxategiaren hasiera-ordua

en: Change the stop time for the media
eu: Aldatu multimediaren gelditze-denbora

en: Play another media synchronously (extra audio file, ...)
eu: Erreproduzitu beste multimedia-fitxategi bat modu sinkronizatuan (audio-fitxategi osagarria, ...)

en: Capture mode
eu: Kapturatze modua

en: Select the capture device type
eu: Hautatu kapturatze-gailu mota

en: Device Selection
eu: Gailu-hautapena

en: Options
eu: Aukerak

en: Access advanced options to tweak the device
eu: Atzitu aukera aurreratuak gailua pertsonalizatzeko

en: Advanced options...
eu: Aukera aurreratuak...

en: Disc Selection
eu: Disko-hautapena

en: Disable Disc Menus
eu: Desgaitu disko-menuak

en: No disc menus
eu: Disko-menurik ez

en: Disc device
eu: Disko-gailua

en: Starting Position
eu: Hasierako posizioa

en: Audio and Subtitles
eu: Audioa eta azpitituluak

en: Use a sub&title file
eu: Erabili &azpitituluen fitxategi bat

en: Select the subtitle file
eu: Hautatu azpitituluen fitxategia

en: Choose one or more media file to open
eu: Aukeratu irekitzeko multimedia-fitxategi bat edo batzuk

en: File Selection
eu: Fitxategi-hautapena

en: You can select local files with the following list and buttons.
eu: Fitxategi lokalak zerrenda eta botoi hauek erabiliz hauta ditzakezu.

en: Add...
eu: Gehitu...

en: Network Protocol
eu: Sareko protokoloa

en: Please enter a network URL:
eu: Sartu sarearen URLa:

en: Profile edition
eu: Profil-edizioa

en: Features
eu: Eginbideak

en: Streamable
eu: Modu jarraituan transmititu daiteke

en: Chapters
eu: Kapituluak

en: Menus
eu: Menuak

en: Fra&me Rate
eu: &Marko-emaria

en: Same as source
eu: Iturburua bezala

en:  fps
eu:  m/s

en: Custom options
eu: Aukera pertsonalizatuak

en: &Quality
eu: &Kalitatea

en: Not Used
eu: Erabili gabe

en: Encoding parameters
eu: Kodetze-parametroak

en: Frame size
eu: Fotograma-tamaina

en: Sa&mple Rate
eu: &Lagin-emaria

en: Profile &Name
eu: Profilaren ize&na

en: Set up media sources to stream
eu: Ezarri modu jarraituan transmititzeko multimedia iturburuak

en: Destination Setup
eu: Helburuaren konfigurazioa

en: Select destinations to stream to
eu: Hautatu helburuak modu jarraituan transmititzeko

en: Add destinations following the streaming methods you need. Be sure to check with transcoding that the format is compatible with the method used.
eu: Gehitu helburuak behar dituzun transmisio jarraituko metodoei jarraituz. Egiaztatu formatua bateragarria dela erabilitako metodoarekin, transkodeketaren bidez.

en: New destination
eu: Helburu berria

en: Display locally
eu: Bistaratu lokalki

en: Transcoding Options
eu: Transkodeketa-aukerak

en: Select and choose transcoding options
eu: Hautatu eta aukeratu transkodeketa-aukerak

en: Activate Transcoding
eu: Aktibatu transkodeketa

en: Option Setup
eu: Aukeren konfigurazioa

en: Set up any additional options for streaming
eu: Ezarri modu jarraituan transmititzeko aukera gehigarriren bat

en: Miscellaneous Options
eu: Askotariko aukerak

en: Stream all elementary streams
eu: Transmititu jatorriko transmisio jarraitu guztiak

en: Generated stream output string
eu: Sortutako transmisio jarraituaren irteerako katea

en: Output module:
eu: Irteera-modulua:

en: Use S/PDIF when available
eu: Erabili S/PDIF erabilgarri dagoenean

en: Effects
eu: Efektuak

en: Visualization:
eu: Bisualizazioa:

en: Enable Time-Stretching audio
eu: Gaitu audioaren denbora-luzatzea

en: Replay gain mode:
eu: ReplayGain modua:

en: Normalize volume to:
eu: Normalizatu bolumena maila honetara:

en: Tracks
eu: Pistak

en: Preferred audio language:
eu: Hobetsitako audio-hizkuntza:

en: Password:
eu: Pasahitza:

en: Username:
eu: Erabiltzaile-izena:

en: Submit played tracks stats to Last.fm
eu: Bidali erreproduzitutako pisten estatistikak Last.fm-ra

en: Codecs
eu: Kodekak

en: x264 profile and level selection
eu: x264 profila eta maila hautapena

en: Hardware-accelerated decoding
eu: Hardware bidez azeleratutako deskodeketa

en: Video quality post-processing level
eu: Bideo-kalitatearen prozesatu ondorengo maila

en: Skip H.264 in-loop deblocking filter
eu: Saltatu H.264 begizta-iragazkia

en: x264 preset and tuning selection
eu: x264 aurrezarpen eta sintonizazio hautapena

en: Optical drive
eu: Unitate optikoa

en: Default optical device
eu: Gailu optiko lehenetsia

en: Damaged or incomplete AVI file
eu: AVI fitxategi hondatua edo osatugabea

en: HTTP proxy URL
eu: HTTP proxyaren URLa

en: HTTP (default)
eu: HTTP(lehenetsia)

en: RTP over RTSP (TCP)
eu: RTP erabili RTSPren gainean (TCP)

en: Live555 stream transport
eu: Live555 transmisio jarraituaren garraioa

en: Default caching policy
eu: Cache-gidalerro lehenetsia

en: Menus language:
eu: Menuen hizkuntza:

en: Look and feel
eu: Itxura eta giroa

en: Use custom skin
eu: Erabili azal pertsonalizatua

en: This is VLC's default interface, with a native look and feel.
eu: Hau da VLCren interfaze lehenetsia, jatorrizko itxura eta ukituarekin.

en: Use native style
eu: Erabili jatorrizko estiloa

en: Resize interface to video size
eu: Aldatu tamainaz interfazea bideoaren tamainara

en: Show controls in full screen mode
eu: Erakutsi kontrolak pantaila osoko moduan

en: Pause playback when minimized
eu: &Pausarazi erreprodukzioa ikonotzean

en: Show media change popup:
eu: Erakutsi multimedia aldatzeko laster-leihoa:

en: Start in minimal view mode
eu: Abiarazi ikuspegi modu minimalean

en: Force window style:
eu: Behartu leihoaren estiloa:

en: Integrate video in interface
eu: Integratu bideoa interfazean

en: Show systray icon
eu: Erakutsi systray ikonoa

en: Auto raising the interface:
eu: Interfazea automatikoki azaleratzea:

en: Skin resource file:
eu: Azalen baliabideen fitxategia:

en: Playlist and Instances
eu: Erreprodukzio-zerrenda eta instantziak

en: Pause on the last frame of a video
eu: Pausatu bideo baten azken fotograman

en: Allow only one instance
eu: Instantzia bakarra onartu

en: Activate updates notifier
eu: Aktibatu eguneraketen jakinarazpenak

en: Every
eu: Maiztasuna:

en: Save recently played items
eu: Gorde duela gutxi erreproduzitutako elementuak

en: Separate words by | (without space)
eu: Bereizi hitzak | ikurraren bidez (zuriunerik gabe)

en: Operating System Integration
eu: Sistema eragilearen integrazioa

en: File extensions association
eu: Fitxategi-luzapenen asoziazioa

en: Set up associations...
eu: Konfiguratu asoziazioak...

en: Enable On Screen Display (OSD)
eu: Gaitu pantailako bistaratzea (OSD)

en: Show media title on video start
eu: Erakutsi multimedia-fitxategiaren titulua bideoaren hasieran

en: Enable subtitles
eu: Gaitu azpitituluak

en: Subtitle Language
eu: Azpitituluen hizkuntza

en: Default encoding
eu: Kodeketa lehenetsia

en: Subtitle effects
eu: Azpitituluen efektuak

en: Add a shadow
eu: Gehitu itzala

en: Add a background
eu: Gehitu atzeko planoa

en: O&utput
eu: I&rteera

en: Accelerated video output (Overlay)
eu: Bideo-irteera azeleratua (gainjartzea)

en: Deinterlacing
eu: Gurutzelarkatuak bereiztea

en: Force Aspect Ratio
eu: Behartu aspektu-erlazioa

en: Stuff
eu: Gauzak

en: Edit settings
eu: Editatu ezarpenak

en: Control
eu: Kontrola

en: Run manually
eu: Exekutatu eskuz

en: Setup schedule
eu: Konfiguratu programazioa

en: Run on schedule
eu: Exekutatu programazioaren arabera

en: Status
eu: Egoera

en: Prev
eu: Aurrekoa

en: Add Input
eu: Gehitu sarrera

en: Edit Input
eu: Editatu sarrera

en: Clear List
eu: Garbitu zerrenda

en: Check for VLC updates
eu: Bilatu VLCren eguneraketak

en: Launching an update request...
eu: Eguneratze-eskaera bidaltzen...

en: Do you want to download it?
eu: Deskargatu egin nahi duzu?

en: Essential
eu: Funtsezkoa

en: Negate colors
eu: Ezeztatu koloreak

en: Colors
eu: Koloreak

en: Interactive Zoom
eu: Zoom interaktiboa

en: Angle
eu: Angelua

en: full
eu: osoa

en: none
eu: bat ere ez

en: Logo erase
eu: Ezabatu logotipoa

en: Mask
eu: Maskara

en: Mirror
eu: Ispilua

en: Motion detect
eu: Mugimendu-detekzioa

en: Spatial blur
eu: Espazio-lausotzea

en: Anti-Flickering
eu: Nirnir-aurkakoa

en: Soften
eu: Bigundu

en: Denoiser
eu: Zarata murrizgailua

en: Spatial luma strength
eu: Espazio luminantzia indarra

en: Temporal luma strength
eu: Aldi baterako luminantzia indarra

en: Spatial chroma strength
eu: Espazio krominantzia indarra

en: Temporal chroma strength
eu: Aldi baterako krominantzia indarra

en: VLM configurator
eu: VLM konfiguratzailea

en: Media Manager Edition
eu: Multimedia-fitxategien kudeatzailearen edizioa

en: Name:
eu: Izena:

en: Input:
eu: Sarrera:

en: Select Input
eu: Hautatu irteera

en: Output:
eu: Irteera:

en: Select Output
eu: Hautatu irteera

en: Time Control
eu: Denbora-kontrola

en: Mux Control
eu: Multiplexadorearen kontrola

en: Muxer:
eu: Multiplexadorea:

en: Media Manager List
eu: Multimedia-fitxategien kudeatzaileen zerrenda
