vlc 3.0.13 - en to ga translation catalogue (2483 entries)

en: This program comes with NO WARRANTY, to the extent permitted by law.
    You may redistribute it under the terms of the GNU General Public License;
    see the file named COPYING for details.
    Written by the VideoLAN team; see the AUTHORS file.
ga: Tá an ríomhchlár seo GAN BHARÁNTAS ar bith, sa mhéad a cheadaítear faoin dlí.
    Tig leat é a athdháileadh faoi na coinníollacha an Cheadúnais Choitianta Phoiblí GNU;
    féach an comhad darbh ainm COPYING chun na sonraí a léamh.
    Scríofa ag foireann VideoLAN, féach an comhad AUTHORS.

en: VLC preferences
ga: Sainroghanna VLC

en: Select "Advanced Options" to see all options.
ga: Roghnaigh "Ardroghanna" chun gach rogha a fheiceáil.

en: Interface
ga: Comhéadan

en: Settings for VLC's interfaces
ga: Socruithe do chomhéadain VLC

en: Main interfaces settings
ga: Socruithe na bpríomhchomhéadan

en: Main interfaces
ga: Príomhchomhéadain

en: Settings for the main interface
ga: Socruithe an phríomhchomhéadainan

en: Control interfaces
ga: Comhéadain na rialtáin

en: Settings for VLC's control interfaces
ga: Socruithe do chomhéadain rialtáin VLC

en: Hotkeys settings
ga: Socruithe na heochara aicearra

en: Audio
ga: Fuaim

en: Audio settings
ga: Socruithe fuaime

en: General audio settings
ga: Socruithe fuaime coiteann

en: Filters
ga: Scagairí

en: Audio filters are used to process the audio stream.
ga: Baintear feidhm as scagairí fuaime chun an sruth fuaime a chóireáil.

en: Audio resampler
ga: Athshamplóir Fuaime

en: Visualizations
ga: Léirshamhluithe

en: Audio visualizations
ga: Léirshamhluithe fuaime

en: Output modules
ga: Modúil aschurtha

en: General settings for audio output modules.
ga: Socruithe coitianta do mhodúil aschurtha fhuaime.

en: Miscellaneous
ga: Ilghnéitheach

en: Miscellaneous audio settings and modules.
ga: Socruithe fuaime agus modúil ilghnéitheacha.

en: Video
ga: Físeán

en: Video settings
ga: Socruithe físeáin

en: General video settings
ga: Socruithe físeáin coiteann

en: Video filters are used to process the video stream.
ga: Baintear feidhm as scagairí físeáin chun an fís-sruthú a shaothrú.

en: Subtitles / OSD
ga: Fotheidil / Soláthar Bogearraí Ar Líne

en: Settings related to On-Screen-Display, subtitles and "overlay subpictures"
ga: Socruithe a bhaineann le Taispeáint-Ar-An-Scáileán, fotheidil agus "foíomhánna forleagtha"

en: Splitters
ga:  Scoilteoirí

en: Input / Codecs
ga: Ionchur / Comhbhrú/dí-chomhbhrú

en: Settings for input, demultiplexing, decoding and encoding
ga: Socruithe do ionchur, dí-ilphléacsú, díchódú agus ionchódú

en: Access modules
ga: Módúil rochtana

en: Settings related to the various access methods. Common settings you may want to alter are HTTP proxy or caching settings.
ga: Socruithe a bhaineann le bealaí rochtana éagsúla. Socruithe coitianta b'fhéidir gur mian leat a athrú ná socruithe seachfhreastalaí nó taiscthí HTTP.

en: Stream filters
ga: Scagairí an tsrutha

en: Stream filters are special modules that allow advanced operations on the input side of VLC. Use with care...
ga: Is módúil faoi leith iad scagairí srutha a cheadaíonn ardoibríochtaí i dtaobh ionchuir VLC. Bí cúramach...

en: Demuxers
ga: Dí-ilphléacsóirí

en: Demuxers are used to separate audio and video streams.
ga: Baintear feidhm as dí-ilphléacsóirí chun sruthanna fuaime agus fís-sruthanna a dheighilt.

en: Video codecs
ga: Oideasraí comhbhrúite/díchomhbhrúite físeáin

en: Settings for the video, images or video+audio decoders and encoders.
ga: Socruithe do na díchódóirí agus ionchódóirí físeáin, íomhánna nó físeán+íomhá.

en: Audio codecs
ga: Comhbhrú/dí-chomhbhrú fuaime

en: Settings for the audio-only decoders and encoders.
ga: Socruithe do dhíchódóirí agus ionchódóirí fuaim amháin.

en: General input settings. Use with care...
ga: Socruithe ionchuir choiteann. Bain feidhm astu go cúramach...

en: Stream output
ga: Aschur an tsrutha

en: General stream output settings
ga: Socruithe coiteann aschurtha an tsrutha

en: Muxers
ga: Ilphléacsóirí

en: Access output
ga: Aschur rochtana

en: Packetizers
ga: Déantóirí paicéad

en: Sout stream
ga: Sruth sout

en: VOD
ga: FAÉ

en: VLC's implementation of Video On Demand
ga: Cur i gníomh VLC Físeán Ar Éileamh

en: Playlist
ga: Seinnliosta

en: General playlist behaviour
ga: Iompar ginearálta seinnliosta

en: Services discovery
ga: Aimsiú na seirbhísí

en: Advanced
ga: Ardroghanna

en: Advanced settings. Use with care...
ga: Ardroghanna. Bí cúramach...

en: Advanced settings
ga: Ardroghanna

en: &Open File...
ga: &Oscail Comhad...

en: &Advanced Open...
ga: Oscail comhad le roghanna breise

en: Open D&irectory...
ga: Oscail Comhadlann...

en: Open &Folder...
ga: Oscail &Fillteán...

en: Select one or more files to open
ga: Roghnaigh comhad nó níos mó le oscailt

en: Select Directory
ga: Roghnaigh Comhadlann

en: Select Folder
ga: Roghnaigh Fillteán

en: Media &Information
ga: Faisnéis an Mheáin

en: &Messages
ga: Teachtaireachtaí

en: Jump to Specific &Time
ga: Léim chuig Am Sonrach

en: Custom &Bookmarks
ga: Leabharmharcanna Saincheaptha

en: &VLM Configuration
ga: Cumraíocht &VLM

en: &About
ga: M&aidir le

en: Play
ga: Seinn

en: Remove Selected
ga: Bain an Roghnaithe

en: Information...
ga: Eolas....

en: Create Directory...
ga: Cruthaigh Comhadlann...

en: Create Folder...
ga: Cruthaigh Fillteán...

en: Rename Directory...
ga: Athainmnigh Comhadlann...

en: Rename Folder...
ga: Athainmnigh Fillteán...

en: Show Containing Directory...
ga: Taispeáin an Chomhadlann...

en: Show Containing Folder...
ga: Taispeáin an Fillteán...

en: Stream...
ga: Sruth...

en: Save...
ga: Taisc...

en: Repeat All
ga: Athsheinn Uile

en: Repeat One
ga: Athsheinn Ceann Amháin

en: Random
ga: Fánach

en: Random Off
ga: Múch Seinm Fhánach

en: Add to Playlist
ga: Cuir leis an Seinnliosta

en: Add File...
ga: Cuir Comhad Leis...

en: Add Directory...
ga: Cuir Comhadlann Leis...

en: Add Folder...
ga: Cuir Fillteán Leis...

en: Save Playlist to &File...
ga: Sábháil an seinnliosta i gcomhad...

en: Search
ga: Cuardaigh

en: Waves
ga: Tonnta

en: Audio filtering failed
ga: Theip ar an scagaireacht fhuaime

en: The maximum number of filters (%u) was reached.
ga: Sroicheadh uaslíon na scagairí (%u).

en: Disable
ga: Díchumasaigh

en: Spectrometer
ga: Speictriméadar

en: Scope
ga: Cuimse

en: Spectrum
ga: Speictream

en: VU meter
ga: Méadar VU

en: Audio filters
ga: Scagairí fuaime

en: Replay gain
ga: Athsheinn arís

en: Mono
ga: Aonfhónach

en: Original
ga: An ceann bunaidh

en: Stereo
ga: Steiréafónach

en: Left
ga: Clé

en: Right
ga: Deas

en: Reverse stereo
ga: Fuaim steiréafónach aisiompaithe

en: Headphones
ga: Cluasáin

en: Automatic
ga: Uathoibríoch

en: boolean
ga: Boole

en: integer
ga: slánuimhir

en: float
ga: snámhphointe

en: string
ga: teaghrán

en: To get exhaustive help, use '-H'.
ga: Chun cabhair chuimsitheach a fháil, bain feidhm as '-H'.

en: (default enabled)
ga:  (réamhshocrú cumasaithe)

en: (default disabled)
ga:  (réamhshocrú díchumasaithe)

en: Note:
ga: Nóta:

en: VLC version %s (%s)
ga: Leagan %s (%s) de VLC

en: Compiled by %s on %s (%s)
ga: Tiomsaithe ag %s ar an %s (%s)

en: Compiler: %s
ga: Tiomsaitheoir: %s

en: 
    Press the RETURN key to continue...
ga: 
    Brúigh an cnaipe RETURN chun leanúint ar aghaidh...

en: Unknown error
ga: Botún anaithnid

en: Bookmark %i
ga: Leabharmharcáil %i

en: Codec not supported
ga: Ní tacaítear leis an gcodec

en: Unidentified codec
ga: Codec gan aithint

en: VLC could not identify the audio or video codec
ga: Níorbh fhéidir le VLC an codec fuaime nó físeáin a aithint

en: packetizer
ga: déantóir paicéad

en: decoder
ga: díchódóir

en: Streaming / Transcoding failed
ga: Theip ar an Sruthú / Traschódú

en: VLC could not open the %s module.
ga: Níorbh fhéidir le VLC an modúl %s a oscailt.

en: Track
ga: Rian

en: Program
ga: Ríomhchlár

en: Stream %d
ga: Sruth %d

en: Scrambled
ga: Scrofa

en: Yes
ga: Tá

en: Closed captions %u
ga: Fotheidil %u

en: Original ID
ga: Aitheantas bunaidh

en: Codec
ga: Scéim Comhbhrúite

en: Language
ga: Teanga

en: Description
ga: Cur síos

en: Type
ga: Cineál

en: Channels
ga: Bealaí

en: Sample rate
ga: Luas samplach

en: Bitrate
ga: Beartluas

en: Video resolution
ga: Taifeach an fhíseáin

en: Buffer dimensions
ga: Toisí an mhaolaire

en: Top left
ga: Ar barr ar chlé

en: Orientation
ga: Treoshuíomh

en: Undefined
ga: Neamhshainithe

en: ITU-R BT.601 (525 lines, 60 Hz)
ga: ITU-R BT.601 (525 líne, 60 Hz)

en: ITU-R BT.601 (625 lines, 50 Hz)
ga: ITU-R BT.601 (625 líne, 50 Hz)

en: Linear
ga: Líneach

en: %s Range
ga: %s Raon

en: Full
ga: Lán

en: Center
ga: Lár

en: Rectangular
ga: Dronnuilleogach

en: Projection
ga: Teilgean

[ctx: ViewPoint]
en: Yaw
ga: Luascáil

[ctx: ViewPoint]
en: Pitch
ga: Tuinairde

[ctx: ViewPoint]
en: Roll
ga: Rollán

[ctx: ViewPoint]
en: Field of view
ga: Réimse radhairc

en: Subtitle
ga: Fotheideal

en: Volume %ld%%
ga:  Airde %ld%%

en: Your input can't be opened
ga: Ní féidir d'ionchur a oscailt

en: VLC is unable to open the MRL '%s'. Check the log for details.
ga: Ní féidir le VLC an MRL '%s' a oscailt. Féach an t-oireas chun na sonraí a fheiceáil.

en: Title
ga: Teideal

en: Artist
ga: Ealaíontóir

en: Genre
ga: Aicme

en: Copyright
ga: Cóipcheart

en: Album
ga: Albam

en: Track number
ga: Uimhir an riain

en: Rating
ga: Measúnú

en: Date
ga: Dáta

en: Setting
ga: Socrú

en: Now Playing
ga: Á Seinm Faoi Láthair

en: Publisher
ga: Foilsitheoir

en: Encoded by
ga: Ionchódaithe ag

en: Artwork URL
ga: URL na oibre ealaíne

en: Track ID
ga: Aitheantas an riain

en: Number of Tracks
ga: Líon na rianta

en: Director
ga: Stiúrthóir

en: Season
ga: Séasúr

en: Episode
ga: Eagrán

en: Show Name
ga: Ainm an chláir

en: Actors
ga: Aisteoirí

en: Disc number
ga: Uimhir an diosca

en: Bookmark
ga: Astal

en: Programs
ga: Ríomhchláir

en: Chapter
ga: Caibidil

en: Video Track
ga: Físrian

en: Audio Track
ga: Fuaimrian

en: Subtitle Track
ga: Rian fotheidil

en: Next title
ga: Teideal ar aghaidh

en: Previous title
ga: Teideal roimhe

en: Menu title
ga: Teideal an roghchláir

en: Title %i%s
ga: Teideal %i%s

en: Chapter %i
ga: Caibidil %i

en: Next chapter
ga: Caibidil ar aghaidh

en: Previous chapter
ga: Caibidil roimhe

en: Media: %s
ga: Meán: %s

en: Add Interface
ga: Cuir Comhéadan Leis

en: Console
ga: Eallóg

en: Web
ga: Gréasán

en: Mouse Gestures
ga: Gothaí na Luchóige

en: Running vlc with the default interface. Use 'cvlc' to use vlc without interface.
ga: Ag rith VLC leis an gcomhéadan réamhshocraithe. Bain feidhm as 'cvlc' chun feidhm a bhaint as VLC gan chomhéadan.

note: xgettext: Translate "C" to the language code: "fr", "en_GB", "nl", "ru"...
en: C
ga: ga

en: Zoom
ga: Súmáil

en: 1:4 Quarter
ga: 1:4 Ceathrúr

en: 1:2 Half
ga: 1:2 Leath

en: 1:1 Original
ga: 1:1 Bunaidh

en: 2:1 Double
ga: 2:1 Faoi Dhó

en: These options allow you to configure the interfaces used by VLC. You can select the main interface, additional interface modules, and define various related options.
ga: Ligeann na roghanna seo duit na comhéadain a bhaintear feidhm astu ar VLC a chumrú. Is féidir an príomhchomhéadan agus modúil chomhéadain breise a roghnú, maille le roghanna gaolmhara a shainmhíniú.

en: Interface module
ga: Modúl an chomhéadain

en: This is the main interface used by VLC. The default behavior is to automatically select the best module available.
ga: Seo é príomhchomhéadan VLC. Is é an nós réamhshocraithe an modúl is fearr atá ar fáil a roghnú go huathoibríoch.

en: You can select control interfaces for VLC.
ga: Is féidir leat comhéadain na rialtán do VLC a roghnú.

en: Verbosity (0,1,2)
ga: Foclachas (0,1,2)

en: Default stream
ga: Sruth réamhshocraithe

en: This stream will always be opened at VLC startup.
ga: Osclófar an sruth seo i gcónaí nuair a thosaíonn VLC.

en: Color messages
ga: Teachtaireachtaí daite

en: Show advanced options
ga: Taispeáin na hardroghanna

en: Interface interaction
ga: Idirghníomh comhéadain

en: Audio output module
ga: Modúl aschurtha fuaime

en: Enable audio
ga: Cumasaigh fuaim

en: Music
ga: Ceol

en: Communication
ga: Cumarsáid

en: Game
ga: Cluiche

en: Notification
ga: Fógra

en: Animation
ga: Beochan

en: Production
ga: Léiriú

en: Accessibility
ga: Inrochtaineacht

en: Test
ga: Scrúdú

en: Audio gain
ga: Neartú fuaime

en: Remember the audio volume
ga: Cuimhnigh airde na fuaime

en: Force detection of Dolby Surround
ga: Éignigh brath Dolby Surround

en: Auto
ga: Uathoibríoch

en: On
ga: Ar siúl

en: Off
ga: As

en: Unset
ga: Díshocraigh

en: This adds audio post processing filters, to modify the sound rendering.
ga: Cuireann seo scagairí iar-chóireála fuaime leis, chun an fhuaim a mhionathrú.

en: Peak protection
ga: Buaic-chosaint

en: Protect against sound clipping
ga: Cosain ó chiorrú fuaime

en: None
ga: Dada

en: Video output module
ga: Modúl aschurtha físeáin

en: This is the the video output method used by VLC. The default behavior is to automatically select the best method available.
ga: Seo é an modh aschurtha físeáin a bhaineann VLC feidhm as. Is é an t-iompar réamhshocraithe ná chun an modh is fearr ar fáil a roghnú go huathoibríoch.

en: Enable video
ga: Cumasaigh an físeán

en: Video width
ga: Leithead an fhíseáin

en: Video height
ga: Airde an fhíseáin

en: Video title
ga: Teideal an fhíseáin

en: Custom title for the video window (in case the video is not embedded in the interface).
ga: Teideal saincheaptha do fhuinneog an fhíseáin (ar eagla na heagla nach bhfuil an físeán leabaithe sa chomhéadan).

en: Video alignment
ga: Ailíniú an fhíseáin

en: Top
ga: Barr

en: Bottom
ga: Bun

en: Top-Left
ga: Barr-Clé

en: Top-Right
ga: Barr-Deas

en: Bottom-Left
ga: Bun-Clé

en: Bottom-Right
ga: Bun-Deas

en: Zoom video
ga: Súmáil an físeán

en: Embedded video
ga: Físeán leabaithe

en: Fullscreen video output
ga: Aschur físeáin lánscáileáin

en: Start video in fullscreen mode
ga: Tosaigh an físeán i lánscáileán

en: Always on top
ga: Ar barr i gcónaí

en: Always place the video window on top of other windows.
ga: Cuir fuinneog an fhíseáin ar barr gach fuinneog eile i gcónaí.

en: The wallpaper mode allows you to display the video as the desktop background.
ga: Ligeann an mód cúlbhrait duit an físeán a thaispeáint mar chúlra ar scáileán do ríomhaire.

en: Show media title on video
ga: Taispeáin teideal an mheáin ar an bhfíseán

en: Display the title of the video on top of the movie.
ga: Taispeáin teideal an fhíseáin ar barr an scannán.

en: Show video title for x milliseconds
ga: Taispeáin teideal an fhíseáin ar feadh x milleasoicindí

en: Show the video title for n milliseconds, default is 5000 ms (5 sec.)
ga: Taispeáin teideal an fhíseáin ar feadh n milleasoicindí. Is é 5000 ms (5 soic.) an réamhshocrú.

en: Position of video title
ga: Suíomh teideal an fhíseáin

en: Place on video where to display the title (default bottom center).
ga: An áit ar an bhfíseán ina dtaispeánfar an teideal. (Sa lár, ag an mbun an réamhshocrú).

en: Deinterlace
ga: Díchrosfhigh

en: Deinterlace mode
ga: Mód díchrosfhite

en: Deinterlace method to use for video processing.
ga: Mód díchrosfhite le feidhm a bhaint as i gcomhair cóireáil físeáin.

en: Discard
ga: Cuileáil

en: Blend
ga: Cumaisc

en: Mean
ga: Meánach

en: Bob
ga: Damhsaigh

en: Phosphor
ga: Fosfar

en: Film NTSC (IVTC)
ga: Scannán NTSC (IVTC)

en: Disable screensaver
ga: Díchumasaigh an spárálaí scáileáin

en: Window decorations
ga: Maisiúcháin na fuinneoige

en: Video filter module
ga: Modúl scagaire na bhfíseán

en: Directory where the video snapshots will be stored.
ga: An chomhadlann ina gcuirfear roghbhlúirí físeáin i dtaisce.

en: Display video snapshot preview
ga: Taispeáin réamhamharc ar an roghbhlúire físeáin

en: Video snapshot width
ga: Leithead an roghbhlúire fhíseáin

en: Video snapshot height
ga: Airde an roghbhlúire fhíseáin

en: Video cropping
ga: Bearradh físeáin

en: Source aspect ratio
ga: Cóimheas treoíochta foinseach

en: Fix HDTV height
ga: Socraigh airde cianamharcaíocht ardghléine

en: Mouse events
ga: Imeachtaí na luchóige

en: Clock synchronisation
ga: Sioncrónú cloig

en: Network synchronisation
ga: Sioncrónú líonra

en: Default
ga: Réamhshocrú

en: Enable
ga: Cumasaigh

en: MTU of the network interface
ga: Uasaonad Tarchuir comhéadan an líonra

en: Audio track
ga: Fuaimrian

en: Subtitle track
ga: Rian fotheidil

en: Audio language
ga: Teanga na fuaime

en: Subtitle language
ga: Teanga an fhotheidil

en: Menu language
ga: Teanga an roghchláir

en: Language of the menus you want to use with DVD/BluRay (comma separated, two or three letters country code, you may use 'any' as a fallback).
ga: An teanga ar mhaith leat feidhm a bhaint aisti do na roghchláir do DVD/BluRay (deighilte le camóga, dhá nó trí litir do thagairt do thir, is féidir feidhm a bhaint as 'ceann ar bith' mar chúltaca).

en: Audio track ID
ga: Aitheantas an riain fuaime

en: Best available
ga: An ceann is fearr ar fáil

en: Full HD (1080p)
ga: Ardghléine iomlán (1080p)

en: HD (720p)
ga: Ardghléine (720p)

en: Start time
ga: Am tosaithe

en: The stream will start at this position (in seconds).
ga: Tosóidh an sruth ag an suíomh seo (i soicindí).

en: Stop time
ga: Am críochnaithe

en: The stream will stop at this position (in seconds).
ga: Críochnóidh an sruth ag an suíomh seo (i gceann soicindí).

en: Run time
ga: Am rite

en: The stream will run this duration (in seconds).
ga: Rithfidh an sruth an t-aga seo (i soicindí).

en: Fast seek
ga: Cuardach gasta

en: Playback speed
ga: Luas athsheanma

en: Directory where the records will be stored
ga: An chomhadlann ina gcuirfear taifid i dtaisce

en: Change title according to current media
ga: Athraigh an teideal de réir an mheáin reatha

en: Enable sub-pictures
ga: Cumasaigh fophictiúir

en: On Screen Display
ga: Taispeáint Ar An Scáileán

en: VLC can display messages on the video. This is called OSD (On Screen Display).
ga: Is féidir le VLC teachtaireachtaí a thaispeáint ar an bhfíseán. TAAS (Taispeáint Ar An Scáileán) a ghlaoitear ar seo.

en: Autodetect subtitle files
ga: Aimsigh comhaid fhotheidil go uathoibríoch

en: Use subtitle file
ga: Bain feidhm as comhad fotheidil

en: DVD device
ga: Gléas DVD

en: VCD device
ga: Gléas VCD

en: Audio CD device
ga: Gléas CD fuaime

en: This is the default DVD device to use.
ga: Seo é an gléas DVD réamhshocraithe chun feidhm a bhaint as.

en: HTTP server port
ga: Port freastalaí HTTP

en: HTTPS server port
ga: Port freastalaí HTTPS

en: RTSP server port
ga: Port freastalaí RTSP

en: HTTP proxy
ga: Seachfhreastalaí HTTP

en: HTTP proxy password
ga: Focal faire an sheachfhreastalaithe HTTP

en: SOCKS server
ga: Freastalaí SOCKS

en: SOCKS user name
ga: Ainm úsáideora SOCKS

en: SOCKS password
ga: Focal faire SOCKS

en: Title metadata
ga: Meiteashonraí an teidil

en: Author metadata
ga: Meiteashonraí an údair

en: Date metadata
ga: Meiteashonraí an dáta

en: URL metadata
ga: Meiteashonraí an URL

en: Display while streaming
ga: Taispeáin fad agus atá sé á sruthú

en: Play locally the stream while streaming it.
ga: Seinn an sruth go logánta fad is atá sé á sruthú.

en: Keep stream output open
ga: Coimeád aschur an tsrutha ar oscailt

en: This allows you to select the order in which VLC will choose its packetizers.
ga: Ligeann seo duit an t-eagar ina roghnaíonn VLC a dhéantóirí ceangaltáin a roghnú.

en: Mux module
ga: Modúl ilphléacsuithe

en: Access module
ga: Modúl rochtana

en: Stream filter module
ga: Modúl scagaire an tsrutha

en: Allow real-time priority
ga: Ceadaigh tosaíocht fíor-ama

en: Adjust VLC priority
ga: Mionathraigh tosaíocht VLC

en: VLM configuration file
ga: Comhad cumraíochta VLM

en: Use a plugins cache
ga: Bain feidhm as taisce breiseáin

en: Allow only one running instance
ga: Ceadaigh ásc amháin a bheith ag rith

en: Collapse
ga: Leacaigh

en: Expand
ga: Fairsingigh

en: Ignored extensions
ga: Breiseáin ar rinneadh neamhaird dóibh

en: Show hidden files
ga: Taispeáin na comhaid fholaithe

en: Play files randomly forever
ga: Seinn na comhaid go fánach go deo.

en: VLC will randomly play files in the playlist until interrupted.
ga: Seinnfidh VLC comhaid sa sheinnliosta go fánach go gcuirfear isteach air.

en: Repeat all
ga: Athsheinn uile

en: Repeat current item
ga: Athsheinn an mhír reatha

en: Play and stop
ga: Seinn agus stad

en: Play and exit
ga: Seinn agus scoir

en: Exit if there are no more items in the playlist.
ga: Scoir mura bhfuil aon rud eile le seinm.

en: Play and pause
ga: Seinn agus cuir ar sos

en: Start paused
ga: Cuireadh an tosú ar sos

en: Auto start
ga: Tosaigh go huathoibríoch

en: Use media library
ga: Bain feidhm as an leabharlann meán

en: The media library is automatically saved and reloaded each time you start VLC.
ga: Cuirtear an leabharlann meán i dtaisce go huathoibríoch agus athluchtaítear é gach uair a thosaíonn tú VLC.

en: Ignore
ga: Ná bac leis

en: Volume control
ga: Rialtán na hairde

en: Position control
ga: Rialtán an tsuímh

en: Fullscreen
ga: Lánscáileán

en: Exit fullscreen
ga: Fág lánscáileán

en: Play/Pause
ga: Seinn/Cuir ar sos

en: Pause only
ga: Cuir ar sos amháin

en: Select the hotkey to use to pause.
ga: Roghnaigh an cnaipe aicearra chun nithe a chur ar sos.

en: Play only
ga: Seinn amháin

en: Select the hotkey to use to play.
ga: Roghnaigh an cnaipe aicearra chun nithe a sheinnt.

en: Faster
ga: Níos tapúla

en: Slower
ga: Níos moille

en: Normal rate
ga: Gnáth luas

en: Faster (fine)
ga: Níos tapúla (mín)

en: Slower (fine)
ga: Níos moille (mín)

en: Next
ga: Ar aghaidh

en: Previous
ga: Roimhe

en: Stop
ga: Stad

en: Select the hotkey to stop playback.
ga: Roghnaigh an cnaipe aicearra chun an athsheinm a stad.

en: Position
ga: Suíomh

en: Very short backwards jump
ga: Léim fíorbheag siar

en: Short backwards jump
ga: Léim bheag siar

en: Medium backwards jump
ga: Scoth-léim siar

en: Long backwards jump
ga: Léim fhada siar

en: Very short forward jump
ga: Léim fíorbheag ar aghaidh

en: Short forward jump
ga: Léim bheag ar aghaidh

en: Medium forward jump
ga: Scoth-léim ar aghaidh

en: Long forward jump
ga: Léim fhada ar aghaidh

en: Next frame
ga: Fráma ar aghaidh

en: Very short jump length
ga: Achar léime an-bheag

en: Short jump length
ga: Aga na léime giorra

en: Short jump length, in seconds.
ga: Achar léime gar, i soicindí.

en: Medium jump length
ga: Aga na scoth-léime

en: Medium jump length, in seconds.
ga: Achar léime meánach, i soicindí.

en: Long jump length
ga: Aga na léime fada

en: Quit
ga: Scoir

en: Select the hotkey to quit the application.
ga: Roghnaigh an cnaipe aicearra chun scoir ón oideasra.

en: Navigate up
ga: Bog suas

en: Navigate down
ga: Bog síos

en: Navigate left
ga: Bog ar chlé

en: Navigate right
ga: Bog ar dheis

en: Activate
ga: Gníomhachtaigh

en: Go to the DVD menu
ga: Téigh go dtí an roghchlár DVD

en: Select the key to take you to the DVD menu
ga: Roghnaigh an cnaipe chun tú a thabhairt chuig roghchlár an DVD

en: Select previous DVD title
ga: Roghnaigh an teideal DVD roimhe

en: Select the key to choose the previous title from the DVD
ga: Roghnaigh an cnaipe chun an teideal roimhe ón DVD a roghnú

en: Select next DVD title
ga: Roghnaigh an teideal DVD ar aghaidh

en: Select prev DVD chapter
ga: Roghnaigh an chaibidil DVD roimhe

en: Select next DVD chapter
ga: Roghnaigh an chaibidil DVD ar aghaidh

en: Volume up
ga: Airde suas

en: Select the key to increase audio volume.
ga: Roghnaigh an cnaipe chun an fhuaim a ardú.

en: Volume down
ga: Airde síos

en: Select the key to decrease audio volume.
ga: Roghnaigh an cnaipe chun an fhuaim a laghdú.

en: Mute
ga: Balbhaigh

en: Select the key to mute audio.
ga: Roghnaigh an cnaipe chun an fhuaim a bhalbhú.

en: Subtitle position down
ga: Suíomh na bhfotheideal síos

en: Select the key to move subtitles lower.
ga: Roghnaigh an cnaipe chun na fotheidil a bhogadh síos.

en: Audio delay up
ga: Moill fhuaime suas

en: Select the key to increase the audio delay.
ga: Roghnaigh an cnaipe chun an mhoill fhuaime a mhéadú.

en: Audio delay down
ga: Moill fhuaime síos

en: Select the key to decrease the audio delay.
ga: Roghnaigh an cnaipe chun an mhoill fhuaime a laghdú.

en: Toggle subtitles
ga: Scoránaigh na fotheidil

en: Show controller in fullscreen
ga: Taispeáin rialtán sa lánscáileán

en: Boss key
ga: Cnaipe aicearra

en: Hide the interface and pause playback.
ga: Folaigh an comhéadan agus cuir an t-athsheinm ar sos.

en: Context menu
ga: Roghchlár comhthéacs

en: Take video snapshot
ga: Tóg roghbhlúire de fhíseán

en: Takes a video snapshot and writes it to disk.
ga: Tógann sé roghbhlúire den bhfíseán agus scríobhann sé chuig an diosca é.

en: Record
ga: Déan taifead

en: Snapshot
ga: Roghbhlúire

en: Window properties
ga: Airíonna na fuinneoige

en: Subpictures
ga: Foíomhánna

en: Subtitles
ga: Fotheidil

en: Overlays
ga: Forleaganacha

en: Track settings
ga: Socruithe an riain

en: Playback control
ga: Rialadh athsheanma

en: Default devices
ga: Gléasanna réamhshocraithe

en: Network settings
ga: Socruithe an líonra

en: Metadata
ga: Meiteashonraí

en: Decoders
ga: Díchódóirí

en: Input
ga: Inchur

en: Special modules
ga: Modúil shainiúla

en: Plugins
ga: Breiseáin

en: Performance options
ga: Roghanna feidhmíochta

en: Clock source
ga: Foinse an chloig

en: Hot keys
ga: Eochracha aicearra

en: Jump sizes
ga: Léim-mhéideanna

en: Exhaustive help for VLC and its modules
ga: Cabhair chuimsitheach do VLC agus a mhodúil

en: print a list of available modules
ga: clóbhuail sonraí de na modúil atá ar fáil

en: print a list of available modules with extra detail
ga: clóbhuail sonraí de na modúil atá ar fáil le sonraí sa bhreis

en: reset the current config to the default values
ga: athshocraigh an chumraíocht reatha chuig na réamhluachanna

en: resets the current plugins cache
ga: athshocraíonn sé an taisce breiseáin reatha

en: print version information
ga: clóbhuail eolas an leagain

en: Backspace
ga: Cúlspás

en: Brightness Down
ga: Gile Síos

en: Brightness Up
ga: Gile Suas

en: Browser Back
ga: Brabhsálaí: Ar Ais

en: Browser Home
ga: Brabhsálaí: Baile

en: Browser Refresh
ga: Brabhsálaí: Athnuaigh

en: Browser Search
ga: Brabhsálaí: Cuardaigh

en: Browser Stop
ga: Brabhsálaí: Stad

en: Delete
ga: Scrios

en: Down
ga: Síos

en: End
ga: Deireadh

en: Home
ga: Baile

en: Media Forward
ga: Meán: Ar Aghaidh

en: Media Menu
ga: Meán: Roghchlár

en: Menu
ga: Roghchlár

en: Page Down
ga: Leathanach Síos

en: Page Up
ga: Leathanach Suas

en: Pause
ga: Cuir ar sos

en: Print
ga: Clóbhuail

en: Space
ga: Bearna

en: Up
ga: Suas

en: Volume Down
ga: Airde Síos

en: Volume Mute
ga: Balbhaigh an Fhuaim

en: Volume Up
ga: Airde Suas

en: Zoom In
ga: Gluais isteach

en: Zoom Out
ga: Gluais amach

en: Meta+
ga: Meitea+

en: Failed to open "%s" for writing
ga: Theip ar VLC "%s" a oscailt chun scríobh air

en: Cancel
ga: Cealaigh

en: %s
    Downloading... %s/%s %.1f%% done
ga: %s
    Á íosluchtú... %s/%s %.1f%% déanta

en: File could not be verified
ga: Níorbh fhéidir an comhad a fhíordheimhniú

en: Invalid signature
ga: Síniú neamhbhailí

en: File not verifiable
ga: Ní féidir an comhad a fhíordheimhniú

en: It was not possible to securely verify the downloaded file "%s". Thus, it was deleted.
ga: Níorbh fhéidir an comhad íosluchtaithe "%s"  a fhíordheimhniú. Scriosadh é mar sin.

en: File corrupted
ga: Tá an comhad truaillithe

en: Downloaded file "%s" was corrupted. Thus, it was deleted.
ga: Bhí an comhad íosluchtaithe "%s" truaillithe. Scriosadh é dá bharr.

en: The new version was successfully downloaded. Do you want to close VLC and install it now?
ga: Íosluchtaíodh an leagan nua go rathúil. An mian leat VLC a dhúnadh agus é a shuiteáil anois?

en: Install
ga: Suiteáil

en: Update VLC media player
ga: Nuashonraigh seinnteoir meán VLC

en: Media Library
ga: Leabharlann Meán

en: Afar
ga: Afáiris

en: Abkhazian
ga: Abcáisis

en: Afrikaans
ga: Afracáinis

en: Albanian
ga: Albáinis

en: Amharic
ga: Amáiris

en: Arabic
ga: Araibis

en: Armenian
ga: Airméinis

en: Assamese
ga: Asaimis

en: Avestan
ga: Aivéistis

en: Aymara
ga: Aidhmiris

en: Azerbaijani
ga: Asarbaiseáinis

en: Bashkir
ga: Baiscíris

en: Basque
ga: Bascais

en: Belarusian
ga: Bealarúisis

en: Bengali
ga: Beangáilis

en: Bihari
ga: Biheáiris

en: Bislama
ga: Bioslaimis

en: Bosnian
ga: Boisnis

en: Breton
ga: Briotáinis

en: Bulgarian
ga: Bulgáiris

en: Burmese
ga: Burmais

en: Catalan
ga: Catalóinis

en: Chechen
ga: Seisnis

en: Chinese
ga: Sínis

en: Chuvash
ga: Suvaisis

en: Cornish
ga: Cornais

en: Corsican
ga: Corsaicis

en: Czech
ga: Seicis

en: Danish
ga: Danmhairgis

en: Dutch
ga: Ollainnis

en: Dzongkha
ga: Seoinicis

en: English
ga: Sacsbhéarla

en: Estonian
ga: Eastóinis

en: Faroese
ga: Faróis

en: Fijian
ga: Fidsis

en: Finnish
ga: Fionlainnis

en: French
ga: Fraincis

en: Frisian
ga: Freaslannais

en: Georgian
ga: Seoirsis

en: German
ga: Gearmáinis

en: Gaelic (Scots)
ga: Gaeilge na hAlbain

en: Irish
ga: Gaeilge

en: Gallegan
ga: Gailísis

en: Manx
ga: Gaeilge Mhannain

en: Guarani
ga: Guaráinis

en: Gujarati
ga: Gúisearáitis

en: Hebrew
ga: Eabhrais

en: Herero
ga: Heiréiris

en: Hindi
ga: Hiondúis

en: Hiri Motu
ga: Motúis Hírí

en: Hungarian
ga: Ungáiris

en: Icelandic
ga: Íoslainnis

en: Inuktitut
ga: Ionúitis

en: Indonesian
ga: Indinéisis

en: Inupiaq
ga: Iniúipiaicis

en: Italian
ga: Iodáilis

en: Javanese
ga: Iáivis

en: Japanese
ga: Seapáinis

en: Kannada
ga: Cannadais

en: Kashmiri
ga: Caismíris

en: Kazakh
ga: Casaicis

en: Khmer
ga: Ciméiris

en: Kikuyu
ga: Ciocúis

en: Kinyarwanda
ga: Ciniaruaindis

en: Kirghiz
ga: Cirgiseach

en: Komi
ga: Coimís

en: Korean
ga: Cóiréis

en: Kuanyama
ga: Cuainiáimis

en: Kurdish
ga: Coirdis

en: Lao
ga: Laoisis

en: Latin
ga: Laidiin

en: Latvian
ga: Laitvis

en: Lingala
ga: Liongáilis

en: Lithuanian
ga: Liotuáinis

en: Letzeburgesch
ga: Leitseabuirgis

en: Macedonian
ga: Macadóinis

en: Marshall
ga: Marshallis

en: Malayalam
ga: Mailéalaimis

en: Maori
ga: Maorais

en: Marathi
ga: Maraitis

en: Malay
ga: Malaeis

en: Malagasy
ga: Malagáisis

en: Maltese
ga: Máltais

en: Moldavian
ga: Moldáivis

en: Mongolian
ga: Mongóilis

en: Nauru
ga: Nárúis

en: Navajo
ga: Navachóis

en: Ndonga
ga: Eandongais

en: Nepali
ga: Neipeailis

en: Norwegian
ga: Ioruais

en: Norwegian Nynorsk
ga: Ioruais Nynorsk

en: Norwegian Bokmaal
ga: Ioruais Bokmaal

en: Chichewa; Nyanja
ga: Siséivis; Niáinsis

en: Oriya
ga: Oirísis

en: Oromo
ga: Oraimis

en: Ossetian; Ossetic
ga: Oiséitis

en: Panjabi
ga: Puinseáibis

en: Persian
ga: Dairis

en: Pali
ga: Páilis

en: Polish
ga: Polainnis

en: Portuguese
ga: Portaingéilis

en: Pushto
ga: Paistis

en: Quechua
ga: Ceatsuais

en: Original audio
ga: Fuaim bhunaidh

en: Raeto-Romance
ga: Rómainis

en: Romanian
ga: Rómáinis

en: Rundi
ga: Rúindis

en: Russian
ga: Rúisis

en: Sango
ga: Sangóis

en: Sanskrit
ga: Sanscrait

en: Serbian
ga: Seirbis

en: Croatian
ga: Cróitis

en: Sinhalese
ga: Siolóinis

en: Slovak
ga: Slóvaicis

en: Slovenian
ga: Slóivéinis

en: Northern Sami
ga: Sáimis

en: Samoan
ga: Samóis

en: Shona
ga: Seoinis

en: Sindhi
ga: Sindis

en: Somali
ga: Somáilis

en: Sotho, Southern
ga: Sóitis an Deiscirt

en: Spanish
ga: Spáinnis

en: Sardinian
ga: Sairdínis

en: Swati
ga: Suaisis

en: Sundanese
ga: Sundanais

en: Swahili
ga: Svahaílis

en: Swedish
ga: Sualainnis

en: Tahitian
ga: Taihítis

en: Tamil
ga: Tamailis

en: Tatar
ga: Tatairis

en: Telugu
ga: Teileagúis

en: Tajik
ga: Táidsícis

en: Tagalog
ga: Tagálaigis

en: Thai
ga: Téalainnis

en: Tibetan
ga: Tibéidis

en: Tigrinya
ga: Tigrinis

en: Tonga (Tonga Islands)
ga: Tongais

en: Tswana
ga: Suáinis

en: Tsonga
ga: Songais

en: Turkish
ga: Tuircis

en: Turkmen
ga: Tuircméinis

en: Twi
ga: Tíbhis

en: Uighur
ga: Uigiúiris

en: Ukrainian
ga: Úcráinis

en: Urdu
ga: Urdúis

en: Uzbek
ga: Úisbéiceastáinis

en: Vietnamese
ga: Vítneaimis

en: Volapuk
ga: Volapúic

en: Welsh
ga: Breatnais

en: Wolof
ga: Volaifis

en: Xhosa
ga: Cóisis

en: Yiddish
ga: Giúdais

en: Yoruba
ga: Iarúibis

en: Zhuang
ga: Siuáingis

en: Zulu
ga: Súlúis

en: Crop
ga: Bearr

en: Aspect ratio
ga: Cóimheas treoíochta

en: Attachment
ga: Iatán

en: Attachment input
ga: Ionchur iatáin

en: Your Mac does not seem to be equipped with a suitable input device. Please check your connectors and drivers.
ga: Tá an dealramh air nach bhfuil gléas ionchuir oiriúnach ag do Mac. Dearbháil do nascóirí agus tiománaithe.

en: Blu-ray menus
ga: Roghchláir Blu-ray

en: Blu-ray Disc is corrupted.
ga: Tá an diosc Blu-ray truallaithe.

en: AACS MMC failed.
ga: Theip ar AACS MMC.

en: Java required
ga: Tá Java de dhíth

en: Java was not found on your system.
ga: Níor aimsíodh Java ar do chóras.

en: Blu-ray error
ga: Botún Blu-ray

en: Top Menu
ga: An Roghchlár ar Barr

en: First Play
ga: An chéad seinm

en: Audio CD - Track %02i
ga: CD Fuaime - Rian %02i

en: Audio CD
ga: CD fuaime

en: Audio CD input
ga: Ionchur CD fuaime

en: CDDB Server
ga: Freastalaí CDDB

en: CDDB port
ga: Port CDDB

en: Concatenation
ga: Comhchaitéiniú

en: KDM file
ga: Comhad KDM

en: Audio connection
ga: Nasc fuaime

en: Video connection
ga: Nasc físe

en: Optical SDI
ga: SDI optúil

en: Component
ga: Mír

en: Composite
ga: Comhábhar

en: S-Video
ga: S-Físeán

en: Embedded
ga: Leabaithe

en: Analog
ga: Analóg

en: Aspect ratio (4:3, 16:9). Default assumes square pixels.
ga: Cóimheas treoíochta (4:3, 16:9). Glacann an réamhshocrú leis gur phicteilíní cearnógacha iad.

en: 10 bits
ga: 10 mbeart

en: Closed captions 1
ga: Fortheidil dhúnta a 1

en: Cable
ga: Sreang

en: Antenna
ga: Aeróg

en: TV
ga: Cianamharcaíocht

en: FM radio
ga: Craolachán FM

en: AM radio
ga: Craolachán AM

en: Video device name
ga: Ainm an fhísghléis

en: Audio device name
ga: Ainm an ghléis fhuaime

en: Video size
ga: Méid an fhíseáin

en: Device properties
ga: Airíonna an ghléis

en: Tuner Frequency
ga: Minicíocht iulchairt

en: Video standard
ga: Caighdeán an fhíseáin

en: DirectShow input
ga: Ionchur DirectShow

en: Capture failed
ga: Theip ar an ngabháil

en: No video or audio device selected.
ga: Níor roghnaíodh gléas físeáin nó fuaime.

en: Windows networks
ga: Líonraí Windows

en: DVB device
ga: Gléas DVB

en: Network name
ga: Ainm an líonra

en: Network name to create
ga: Ainm líonra le cruthú

en: Frequency (Hz)
ga: Minicíocht (Hz)

en: 0.35 (same as DVB-S)
ga: 0.35 (mar i gcéanna le DVB-S)

en: Unspecified (0V)
ga: Neamhshainithe (0V)

en: Vertical (13V)
ga: Ingearach (13V)

en: Horizontal (18V)
ga: Cothrománach (18V)

en: Continuous 22kHz tone
ga: Fuaim 22kHz leanúnach

en: DiSEqC LNB number
ga: Uimhir DiSEqC LNB

en: Unspecified
ga: Gan sonrú

en: Network identifier
ga: Aitheantóir líonra

en: Major channel
ga: Bealach mór

en: Physical channel
ga: Bealach aiceanta

en: Digital Television and Radio
ga: Cianamharcaíocht agus Craolachán Digiteach

en: DVB-S2 parameters
ga:  Paraiméadair DVB-S2

en: ISDB-S parameters
ga:  Paraiméadair ISDB-S

en: %.1f MHz (%d services)
    ~%s remaining
ga: %.1f MHz (seirbhísí %d)
    ~%s fágtha

en: DVD angle
ga: Uillinn DVD

en: Default DVD angle.
ga: Uillinn DVD réamhshocraithe.

en: Start directly in menu
ga: Tosaigh díreach sa roghchlár

en: DVD with menus
ga: DVD le roghchláir

en: Playback failure
ga: Cliseadh athsheanma

en: DVD without menus
ga: DVD gan roghchláir

en: File input
ga: Ionchur comhaid

en: File
ga: Comhad

en: Directory
ga: Comhadlann

en: Username
ga: Ainm úsáideora

en: Password
ga: Focal Faire

en: FTP account
ga: Cuntas FTP

en: FTP authentication
ga: Fíordheimhniú FTP

en: FTP input
ga: Ionchur FTP

en: Your account was rejected.
ga: Diúltaíodh do chuntas.

en: Auto re-connect
ga: Athcheangail go huathoibríoch

en: HTTP input
ga: Ionchur HTTP

en: HTTP authentication
ga: Fíordheimhniú HTTP

en: HTTPS input
ga: Ionchur HTTPS

en: Continuous stream
ga: Sruth leanúnach

en: Dummy input
ga: Ionchur caoch

en: ID
ga: Aitheantas

en: Group
ga: Baicle

en: Category
ga: Aicme

en: Unknown
ga: Anaithnid

en: Data
ga: Sonraí

en: Channels count
ga: Líon na mbealaí

en: Width
ga: Leithead

en: Height
ga: Airde

en: Display aspect ratio
ga: Taispeáin an cóimheas treoíochta

en: Callback data
ga: Sonraí aisghlaoigh

en: Get function
ga: Faigh feidhm

en: Size
ga: Méid

en: Size of stream in bytes
ga: Méid an tsrutha i mbearta

en: Memory input
ga: Ionchur cuimhne

en: Pace
ga: Luas

en: Auto connection
ga: Nasc uathoibríoch

en: Link #
ga: Nasc #

en: Audio configuration
ga: Cumraíocht fhuaime

en: HD-SDI Input
ga: Inchur Ardghléine-SDI

en: Teletext configuration
ga: Cumraíocht an teilithéacsí

en: Teletext language
ga: Teanga an teilithéacs

en: SDI Input
ga: Inchur SDI

en: SDI Demux
ga: Dí-ilphléacstha SDI

en: Use RTP over RTSP (TCP)
ga: Bain feidhm as RTP thar RTSP (TCP)

en: RTSP authentication
ga: Fíordheimhniú RTSP

en: Force selection of all streams
ga: Éignigh roghnú gach sruth

en: MTP input
ga: Ionchur MTP

en: File reading failed
ga: Theip ar léamh an comhad

en: VLC could not read the file: %s
ga: Níorbh fhéidir le VLC an comhad seo a léamh: %s.

en: NFS input
ga: Inchur NFS

en: Capture the audio stream in stereo.
ga: Gabh an sruth fuaime i steiréafónach.

en: OSS input
ga: Ionchur OSS

en: PulseAudio input
ga: Ionchur PulseAudio

en: RTCP (local) port
ga: Port RTCP (logánta)

en: SDP required
ga: Tá SDP de dhíth

en: Real RTSP
ga: Fíor RTSP

en: Connection failed
ga: Theip ar an gceangail

en: VLC could not connect to "%s:%d".
ga: Níorbh fhéidir le VLC nascadh le "%s:%d".

en: Session failed
ga: Theip ar an ndreas

en: Host
ga: Óstach

en: Follow the mouse
ga: Lean an luchóg

en: Screen Input
ga: Ionchur scáileáin

en: Screen
ga: Scáileán

en: SFTP port
ga: Port SFTP

en: SFTP input
ga: Ionchur SFTP

en: SFTP authentication
ga: Fíordheimhniú SFTP

en: 8 bits
ga: 8 mbeart

en: 15 bits
ga: 15 beart

en: 16 bits
ga: 16 beart

en: 24 bits
ga: 24 beart

en: 32 bits
ga: 32 beart

en: SMB input
ga: Ionchur SMB

en: SMB domain
ga: Fearann SMB

en: SRT input
ga: Ionchur SRT

en: TCP input
ga: Ionchur TCP

en: UDP input
ga: Ionchur UDP

en: Reset defaults
ga: Athshocraigh na réamhshocruithe

en: Standard
ga: Caighdeánach

en: Audio input
ga: Ionchur fuaime

en: Radio device
ga: Gléas craolacháin

en: Frequency
ga: Minicíocht

en: Reset controls
ga: Athshocraigh na rialtáin

en: Reset controls to defaults.
ga: Athshocraigh na rialtáin go dtí na réamhshocruithe

en: Brightness
ga: Gile

en: Automatic brightness
ga: Gile uathoibríoch

en: Contrast
ga: Codarsnacht

en: Saturation
ga: Sáithiúchán

en: Hue
ga: Fordhath

en: Automatic hue
ga: Fordhath uathoibríoch

en: Automatically adjust the picture hue.
ga: Athraigh go huathoibríoch fordhath an phictiúir.

en: Red balance
ga: Airde dhearg

en: Blue balance
ga: Airde ghorm

en: Gamma
ga: Gáma

en: Automatic gain
ga: Neartú uathoibríoch

en: Automatically set the video gain.
ga: Socraigh neartú an fhíseáin go huathoibríoch.

en: Gain
ga: Neartúchán

en: Picture gain.
ga: Neartú an phictiúir.

en: Sharpness
ga: Géire

en: Horizontal flip
ga: Smeach cothrománach

en: Flip the picture horizontally.
ga: Smeach an íomhá go cothrománach.

en: Vertical flip
ga: Smeach ingearach

en: Flip the picture vertically.
ga: Smeach an íomhá go hingearach.

en: Rotate (degrees)
ga: Rothlaigh (céimeanna)

en: Color killer
ga: Marfóir na ndathanna

en: Color effect
ga: Maisíocht datha

en: Select a color effect.
ga: Roghnaigh maisíocht datha.

en: Black & white
ga: Dubh & bán

en: Sepia
ga: Dúch cudail

en: Negative
ga: Diúltach

en: Grass green
ga: Féar uaine

en: Vivid
ga: Gléineach

en: Audio volume
ga: Airde na fuaime

en: Volume of the audio input.
ga: Airde an ionchuir fhuaime.

en: Audio balance
ga: Cothromaíocht na fuaime

en: Mute the audio.
ga: Balbhaigh an fhuaim.

en: All
ga: Uile

en: 525 lines / 60 Hz
ga: 525 líne / 60 Hz

en: 625 lines / 50 Hz
ga: 625 líne / 50 Hz

en: Primary language
ga: An phríomhtheanga

en: Video4Linux input
ga: Ionchur Video4Linux

en: Video input
ga: Ionchur físeáin

en: Tuner
ga: Tiúnóir

en: Controls
ga: Rialtáin

en: VCD input
ga: Ionchur VCD

en: Start
ga: Tosaigh

en: Image quality
ga: Caighdeán na híomhá

en: Image quality 1 to 9 (max)
ga: Caighdeán na híomhá ó 1 go 9 (uasmhéid)

en: Overwrite
ga: Forscríobh

en: Overwrite existing file
ga: Forscríobh ar an gcomhad atá ann cheana

en: If the file already exists, it will be overwritten.
ga: Má tá an comhad ann cheana féin, forscríobhfar air.

en: Append to file
ga: Cuir le comhad

en: Password that will be requested to access the stream.
ga: Focal faire a iarrfar air chun an sruth a rochtain.

en: Mime
ga: Iarmhíreanna do Phost Idirlín

en: HTTP stream output
ga: Aschur srutha HTTP

en: Segment length
ga: Aga na míre

en: Number of segments
ga: Líon na míreanna

en: Index file
ga: Comhad treoráin

en: Delete segments
ga: Scrios míreanna

en: Delete segments when they are no longer needed
ga: Scrios míreanna nuair nach bhfuil gá leo a thuilleadh

en: LiveHTTP
ga: BeoHTTP

en: Stream name
ga: Ainm an tsrutha

en: Stream description
ga: Cur síos an tsrutha

en: Stream MP3
ga: Sruthaigh an MP3

en: Number of channels
ga: Líon na mbealaí

en: Stream public
ga: Sruthaigh go poiblí

en: IceCAST output
ga: Aschur IceCAST

en: Dolby Surround decoder
ga: Díchódóir Dolby Surround

en: Compensate delay
ga: Moill mar chúiteamh

en: Select channel to keep
ga: Roghnaigh bealach le coimeád

en: Sound Delay
ga: Moillaga Fuaime

en: Delay
ga: Moill

en: Delay time
ga: Aga na moille

en: Wet mix
ga: Meascán fliuch

en: Dry Mix
ga: "Meascán tirim

en: Attack time
ga: Am an ionsaithe

en: Release time
ga: Am an scaoilte

en: Threshold level
ga: Airde na tairsí

en: Ratio
ga: Cóimheas

en: Set the ratio (n:1).
ga: Socraigh an cóimheas (n:1).

en: Knee radius
ga: Ga glúine

en: Compressor
ga: Comhbhrúiteoir

en: Equalizer preset
ga: Réamhshocrú an chothromóra

en: Preset to use for the equalizer.
ga: Réamhshocrú le feidhm a bhaint as don cothromóir

en: Two pass
ga: Dhá thardhul

en: Filter the audio twice. This provides a more intense effect.
ga: Scag an fhuaim faoi dhó. Soláthraíonn seo maisíocht níos treise.

en: Global gain
ga: Neartúchán comhchoiteann

en: Equalizer with 10 bands
ga: Cothromóir le 10 mbanna

en: Equalizer
ga: Cothromóir

en: Flat
ga: Comhréidh

en: Classical
ga: Clasaiceach

en: Dance
ga: Damhsa

en: Full bass
ga: Dord iomlán

en: Large Hall
ga: Halla Mór

en: Live
ga: Beo

en: Party
ga: Cóisir

en: Reggae
ga: Reigé

en: Rock
ga: Roc-cheol

en: Soft
ga: Bog

en: Techno
ga: Teicnicheol

en: Number of audio buffers
ga: Líon na maolairí fuaime

en: Maximal volume level
ga: Uasairde fhuaime

en: Low freq (Hz)
ga: Minicíocht íseal (Hz)

en: High freq (Hz)
ga: Minicíocht aird (Hz)

en: Freq 1 (Hz)
ga: Minic 1 (Hz)

en: Freq 2 (Hz)
ga: Minic 2 (Hz)

en: Freq 3 (Hz)
ga: Minic 3 (Hz)

en: Linear (fastest)
ga: Líneach (is tapúla)

en: Overlap Length
ga: Fad Forluí

en: Search Length
ga: Fad an Chuardaigh

en: Room size
ga: Méid an tseomra

en: Room width
ga: Leithead an tseomra

en: Wet
ga: Fliuch

en: Dry
ga: Tirim

en: Damp
ga: Maolaigh

en: Audio Spatializer
ga: Fuaimshuiteoir

en: Spatializer
ga: Fuaimshuiteoir

en: Crossfeed
ga: Trasfhotha

en: Dry mix
ga: Meascán tirim

en: Stereo Enhancer
ga: Feabhsaitheoir steiréó

en: Dummy audio output
ga: Aschur fuaime caoch

en: Audio output device
ga: Gléas aschuir fuaime

en: Audio output failed
ga: Theip ar an aschur fuaime

en: The audio device "%s" could not be used:
    %s.
ga: Níorbh fhéidir feidhm a bhaint as an ngléas fuaime "%s":
    %s.

en: Audio memory
ga: Fuaimchuimhne

en: Last audio device
ga: An gléas fuaime deireanach

en: Audio device is not configured
ga: Níl an gléas fuaime cumraithe

en: Output device
ga: Gléas aschurtha

en: Select your audio output device
ga: Roghnaigh do ghléas aschurtha fuaime

en: Speaker configuration
ga: Cumraíocht na gcallairí

en: DirectX audio output
ga: Aschur fuaime DirectX

en: Number of output channels
ga: Líon na mbealaí aschurtha

en: Output file
ga: Comhad aschurtha

en: File audio output
ga: Aschur chomhaid fuaime

en: JACK audio output
ga: Aschur fuaime JACK

en: Device
ga: Gléas

en: Pulseaudio audio output
ga: Aschur fuaime Pulseaudio

en: Select Audio Device
ga: Roghnaigh Gléas Fuaime

en: WaveOut audio output
ga: Aschur fuaime WaveOut

en: AES3/SMPTE 302M audio packetizer
ga: Déantóir ceangaltáin fuaime AES3/SMPTE 302M

en: bits
ga: bearta

en: simple
ga: diúid

en: Hurry up
ga: Brostaigh

en: Allow speed tricks
ga: Ceadaigh cleasanna luais

en: Threads
ga: Snáitheanna

en: Noise reduction
ga: Laghdú torainn

en: Quality level
ga: Airde cáilíochta

en: unknown
ga: anaithnid

en: video
ga: físe

en: audio
ga: fuaim

en: subpicture
ga: fophictiúr

en: Opacity
ga: Teimhneacht

en: Chaoji VCD subtitle packetizer
ga: Déantóir ceangaltáin fotheidil Chaoji VCD

en: Encoding quality
ga: An caighdeán ionchódaithe

en: DVB subtitles
ga: Fotheidil DVB

en: AAC extension
ga: Iarmhír AAC

en: VBR Quality
ga: Cáilíocht VBR

en: Chorus
ga: Curfá

en: Reverb
ga: Aisfhuaimniú

en: Shadow
ga: Scáth

en: Outline
ga: Imlíne

en: Black
ga: Dubh

en: Gray
ga: Liath

en: Silver
ga: Airgead

en: White
ga: Bán

en: Maroon
ga: Marún

en: Red
ga: Dearg

en: Fuchsia
ga: Fiúise

en: Yellow
ga: Buí

en: Olive
ga: Glasbhuí

en: Green
ga: Uaine

en: Teal
ga: Téalghorm

en: Lime
ga: Líoma

en: Purple
ga: Corcra

en: Navy
ga: Dubhghorm

en: Blue
ga: Gorm

en: Aqua
ga: Gormghlas

en: Default font effect
ga: Tionchar clófhoirne réamhshocraithe

en: Add a font effect to text to improve readability against different backgrounds.
ga: Cuir maisíocht le clófhoireann an téasc le go mbeidh sé níos éasca é a léamh i gcoinne cúlraí éagsúla.

en: Default font effect strength
ga: Neart an tionchair chlófhoirne réamhshocraithe

en: How pronounced to make the chosen font effect (effect dependent).
ga: Cé chomh géar ar chóir don tionchar clófhoirne roghnaithe a bheith (spleách ar thionchar).

en: Default font description
ga: Cur síos an an gclófhoireann réamhshocraithe

en: Default font color
ga: Dath réamhshocraithe na clófhoirne

en: Default background color
ga: Dáth réamhshocraithe an chúlra

en: Default background color if the Kate stream does not specify a background color to use.
ga: Dath réamhshocraithe an chúlra mura shainíonn an Kate sruth dath le feidhm a bhaint as sa chúlra.

en: Kate text subtitles packetizer
ga: Déantóir ceangaltáin fotheidil téacs Kate

en: Subtitles (advanced)
ga: Fotheidil (ardroghanna)

en: Linear PCM audio packetizer
ga: Déantóir ceangaltáin fuaime líneach PCM

en: Pseudo raw video packetizer
ga: Déantóir ceangaltáin físeán bréag-amh

en: Noise Threshold
ga: Tairseach torann

en: Prefilter
ga: Réamhscag

en: No pre-filtering
ga: Gan réamhscagadh

en: Add Noise
ga: Cuir torann leis

en: Amount of prefiltering
ga: An méid réamhscagadh

en: Higher value implies more prefiltering
ga: Ciallaíonn luach níos airde níos mó réamhscagadh

en: Mode
ga: "Modh

en: Discontinuous Transmission
ga: Tarchuradóireacht Neamhleanúnach

en: DVD subtitles
ga: Fotheidil DVD

en: DVD subtitles packetizer
ga: Déantóir ceangaltáin fotheidil DVD

note: xgettext: The character encoding name in parenthesis corresponds to that used for the GetACP translation. "Windows-1252" applies to Western European languages using the Latin alphabet.
en: Default (Windows-1252)
ga: Réamhshocrú (Windows-1252)

en: Universal (UTF-8)
ga: Uilechoiteann (UTF-8)

en: Universal (UTF-16)
ga: Uilechoiteann (UTF-16)

en: Universal (big endian UTF-16)
ga: Uilechoiteann (mórcheannach UTF-16)

en: Universal (little endian UTF-16)
ga: Uilechoiteann (caolcheannach UTF-16)

en: Universal, Chinese (GB18030)
ga: Uilechoiteann, Sínis (GB 18030)

en: Western European (Latin-9)
ga: Iarthar na hEorpa (Laidineach-9)

en: Western European (Windows-1252)
ga: Iarthar na hEorpa (Windows-1252)

en: Eastern European (Latin-2)
ga: Oirthear na hEorpa (Laidineach-2)

en: Eastern European (Windows-1250)
ga: Oirthear na hEorpa (Windows-1250)

en: Esperanto (Latin-3)
ga: Esperanto (Laidineach-3)

en: Nordic (Latin-6)
ga: Nordach (Laidineach-6)

en: Cyrillic (Windows-1251)
ga: Coireallach (Windows-1251)

en: Russian (KOI8-R)
ga: Rúisis (KOI8-R)

en: Ukrainian (KOI8-U)
ga: Úcránach (KOI8-U)

en: Arabic (ISO 8859-6)
ga: Araibis (ISO 8859-6)

en: Arabic (Windows-1256)
ga: Araibis (Windows-1256)

en: Greek (ISO 8859-7)
ga: Gréigis (ISO 8859-7)

en: Greek (Windows-1253)
ga: Gréigis (Windows-1253)

en: Hebrew (ISO 8859-8)
ga: Eabhrais (ISO 8859-8)

en: Hebrew (Windows-1255)
ga: Eabhrais (Windows-1255)

en: Turkish (ISO 8859-9)
ga: Tuircis (ISO 8859-9)

en: Turkish (Windows-1254)
ga: Tuircis (Windows-1254)

en: Thai (TIS 620-2533/ISO 8859-11)
ga: Téalannach (TIS 620-2533/ISO 8859-11)

en: Thai (Windows-874)
ga: Téalannach (Windows-874)

en: Baltic (Latin-7)
ga: Baltach (Laidineach-7)

en: Baltic (Windows-1257)
ga: Baltach (Windows-1257)

en: Celtic (Latin-8)
ga: Ceilteach (Laidineach-8)

en: South-Eastern European (Latin-10)
ga: Oirdheisceart na hEorpa (Laidineach-10)

en: Simplified Chinese (ISO-2022-CN-EXT)
ga: Síneach simplithe (ISO-2022-CN-EXT)

en: Simplified Chinese Unix (EUC-CN)
ga: Unix Síneach simplithe (EUC-CN)

en: Japanese (7-bits JIS/ISO-2022-JP-2)
ga: Seapáinis (7-mbeart JIS/ISO-2022-JP-2)

en: Japanese Unix (EUC-JP)
ga: Seapáinis Unix (EUC-JP)

en: Japanese (Shift JIS)
ga: Seapáinis (Shift JIS)

en: Korean (EUC-KR/CP949)
ga: Cóiréis (EUC-KR/CP949)

en: Korean (ISO-2022-KR)
ga: Cóiréis (ISO-2022-KR)

en: Traditional Chinese (Big5)
ga: Síneach traidisiúnta (Big5)

en: Traditional Chinese Unix (EUC-TW)
ga: Unix Síneach traidisiúnta (EUC-TW)

en: Hong-Kong Supplementary (HKSCS)
ga: Hoong Cong Breise (HKSCS)

en: Vietnamese (VISCII)
ga: Vítneaimis (VISCII)

en: Vietnamese (Windows-1258)
ga: Vítneaimis (Windows-1258)

en: Set the justification of subtitles
ga: Socraigh comhfhadú na bhfotheideal

en: tx3g subtitles
ga: Fotheidil tx3g

en: SVCD subtitles
ga: Fotheidil SVCD

en: Image width
ga: Leithead na híomhá

en: Image height
ga: Airde na híomhá

en: Override page
ga: Sáraigh leathanach

en: Workaround for France
ga: Bealach timpeall don Fhrainc

en: Post processing quality
ga: Caighdeán tar éis cóireáil

en: Stereo mode
ga: Steiréa-mód

en: VBR mode
ga: Mód VBR

en: Integer from -1 (no model) to 4.
ga: Slánuimhir ó -1 (gan samhail) go dtí a 4.

en: Vorbis audio packetizer
ga: Déantóir ceangaltáin fuaime Vorbis

en: Maximum GOP size
ga: Uasmhéid GOP

en: Minimum GOP size
ga: Íosmhéid GOP

en: H.264 level
ga: Airde H.264

en: Set QP
ga: Socraigh an QP

en: VBV buffer
ga: Maolaire VBV

en: Strength of AQ
ga: Neart AQ

en: Partitions to consider
ga: Deighiltí lé áireamh

en: CPU optimizations
ga: Barrfheabhsuithe an LAP

en: Quiet mode
ga: Mód ciúin

en: Statistics
ga: Staidreamh

en: x264 advanced options
ga: Ardroghanna x264

en: Fast
ga: Tapa

en: Normal
ga: Gnáth

en: Slow
ga: Mall

en: Spatial
ga: Spásúil

en: Temporal
ga: Ama

en: checkerboard
ga: breacaireacht

en: row alternation
ga: malartú sraitheanna

en: side by side
ga: taobh le taobh

en: top bottom
ga: bun barr

en: 2D
ga: 2T

en: Teletext page
ga: Leathanach teiletéacs

en: VLC media player
ga: Seinnteoir meán VLC

en: Motion threshold (10-100)
ga: Tairseach gluaisne (10-100)

en: Middle
ga: Lár

en: Gestures
ga: Gothaí

en: Hotkeys
ga: Eochracha aicearra

en: One
ga: a hAon

en: Loop: %s
ga: Lúb: %s

en: Random: %s
ga: Fánach: %s

en: Audio Device: %s
ga: Gléas Fuaime: %s

en: Recording
ga: Ag taifead

en: Recording done
ga: Taifead déanta

en: Audio delay %i ms
ga: Moill fhuaime %i ms

en: Audio track: %s
ga: Rian fuaime: %s

en: Subtitle track: %s
ga: Rian fotheideal: %s

en: N/A
ga: N/b

en: Aspect ratio: %s
ga: Cóimheas treoíochta: %s

en: Crop: %s
ga: Bearr: %s

en: Original Size
ga: Méid Bhunaidh

en: Speed: %.2fx
ga: Luas: %.2fx

en: 
    Warning: if you cannot access the GUI anymore, open a command-line window, go to the directory where you installed VLC and run "vlc -I qt"
ga: 
    Rabhadh: mura féidir rochtain a fháil ar an gcomhéadan grafach a thuilleadh, oscail fuinneog líne na n-orduithe, téigh chuig an chomhadlann inar shuiteáil tú VLC agus rith "vlc -I qt"

en: Infrared
ga: Fodhearg

en: Infrared remote control interface
ga: Comhéadan cianrialaithe fodheirg

en: motion
ga: gluaisne

en: Configuration options
ga: Roghanna cumraíochta

en: Initializing
ga: Réimniú

en: Opening
ga: Ag oscailt

en: Error
ga: Botún

en: Show stream position
ga: Taispeáin suíomh an tsrutha

en: Show the current position in seconds within the stream from time to time.
ga: Taispeáin an suíomh reatha i soicindí laistigh den sruth ó am go ham.

en: RC
ga: Cianrialtán

en: Remote control interface
ga: Comhéadan cianrialaithe

en: | play . . . . . . . . . . . . . . . . . . play stream
ga: | seinn . . . . . . . . . . . . . . . . . . seinn an sruth

en: | stop . . . . . . . . . . . . . . . . . . stop stream
ga: | stad . . . . . . . . . . . . . . . . . . stad an sruth

en: | next . . . . . . . . . . . . . .  next playlist item
ga: | ar aghaidh . . . . . . . . . . . . . .  an mhír ar aghaidh

en: | prev . . . . . . . . . . . .  previous playlist item
ga: | roimhe . . . . . . . . . . . .  an mhír roimhe

en: | goto . . . . . . . . . . . . . .  goto item at index
ga: | téigh chuig . . . . . . . . . . . . . .  téigh chuig mír ag treorán

en: | clear . . . . . . . . . . . . . . clear the playlist
ga: | glan . . . . . . . . . . . . . . glan na míreanna

en: | pause  . . . . . . . . . . . . . . . .  toggle pause
ga: | cuir ar sos . . . . . . . . . . . . . . . .  scoránaigh cuir ar sos

en: | faster . . . . . . . . . .  faster playing of stream
ga: | níos tapúla . . . . . . . . . .  seinm níos tapúla an tsrutha

en: | slower . . . . . . . . . .  slower playing of stream
ga: | níos moille . . . . . . . . . .  seinm níos moille an tsrutha

en: | f [on|off] . . . . . . . . . . . . toggle fullscreen
ga: | f [ar siúl|as] . . . . . . . . . . . . scoránaigh lánscáileán

en: | info . . . . .  information about the current stream
ga: | faisnéis . . . . .  faisnéis faoin sruth reatha

en: | is_playing . . . .  1 if a stream plays, 0 otherwise
ga: | ag_seinm . . . .  1 má sheinneann sruth, 0 mura sheinneann

en: | volume [X] . . . . . . . . . .  set/get audio volume
ga: | airde [X] . . . . . . . . . .  socraigh/faigh airde na fuaime

en: | snapshot . . . . . . . . . . . . take video snapshot
ga: | roghbhlúire . . . . . . . . . . . . tóg roghbhlúire den físeán

en: | help . . . . . . . . . . . . . . . this help message
ga: | cabhair . . . . . . . . . . . . . . . an teachtaireacht cabhrach seo

en: | quit . . . . . . . . . . . . . . . . . . .  quit vlc
ga: | scoir . . . . . . . . . . . . . . . . . . .  scoir ó vlc

en: +----[ end of help ]
ga: +----[ deireadh na cabhrach ]

en: Press pause to continue.
ga: Brúigh cuir ar sos chun leanúint ar aghaidh.

en: +-[Incoming]
ga: +-[Isteach]

en: +-[Video Decoding]
ga: +-[Díchódú Físeáin]

en: | video decoded    :    %5<PRIi64>
ga: | físeán díchódaithe    :    %5<PRIi64>

en: | frames lost      :    %5<PRIi64>
ga: | frámaí caillte     :    %5<PRIi64>

en: +-[Audio Decoding]
ga: +-[Díchódú Fuaime]

en: | audio decoded    :    %5<PRIi64>
ga: | fuaim díchódaithe    :    %5<PRIi64>

en: | buffers played   :    %5<PRIi64>
ga: | maolairí seinnte   :    %5<PRIi64>i

en: | buffers lost     :    %5<PRIi64>
ga: | maolairí caillte     :    %5<PRIi64>

en: Low latency
ga: Aga folaigh íseal

en: Predictive
ga: Tuarthach

en: VLC failed to load the ASF header.
ga: Theip ar VLC an ceanntásc ASF a luchtú.

en: Muxer
ga: Ilphléascóir

en: Ask for action
ga: Iarr ar ghníomh

en: Always fix
ga: Deisigh choíche

en: Never fix
ga: Ná deisigh riamh

en: Do not play
ga: Ná seinn

en: Play as is
ga: Seinn mar atá

en: Broken or missing AVI Index
ga: Treorán AVI briste nó ar iarraidh

en: Fixing AVI Index...
ga: Ag deisiú an treorán AVI...

en: Append to existing file
ga: Iarcheangail le comhad atá ann cheana

en: If the file already exists, it will not be overwritten.
ga: Má tá an comhad ann cheana, ní forscríobhfar air.

en: Decode
ga: Díchódaigh

en: Duration in seconds
ga: Aga i soicindí

en: Real-time
ga: Fíor-am

en: Image demuxer
ga: Dí-ilphléacsóir íomhá

en: Image
ga: Íomhá

en: Seek based on percent not time
ga: Lorg bunaithe ar chéatadán seachas am

en: Seek based on percent not time.
ga: Lorg bunaithe ar am seachas céatadán

en: Enable reverberation
ga: Cumasaigh aisfhuaimniú

en: Reverberation level (from 0 to 100, default value is 0).
ga: Airde aisfhuaimnithe (ó a 0 go a 100, an luach réamhshocraithe ná a 0).

en: Reverberation level
ga: Airde aisfhuaimnithe

en: Reverberation delay
ga: Moill aisfhuaimnithe

en: Mega bass
ga: Meigea-dord

en: Surround
ga: Colbha

en: Surround level
ga: Airde an timpill

en: Surround delay (ms)
ga: Moill an timpill (ms)

en: Writer
ga: Scríobhnóir

en: Composer
ga: Cumadóir

en: Producer
ga: Léiritheoir

en: Information
ga: Eolas

en: Disclaimer
ga: Séanadh

en: Requirements
ga: Riachtanais

en: Host Computer
ga: Óstríomhaire

en: Performers
ga: Seinnteoirí

en: Original Performer
ga: Seinnteoir bunaidh

en: Warning
ga: Rabhadh

en: Software
ga: Oideasra

en: Lyrics
ga: Liricí

en: Record Company
ga: Comhlacht ceoil

en: Model
ga: Samhail

en: Product
ga: Táirge

en: Sub-Title
ga: Fotheideal

en: Arranger
ga: Cóiritheoir

en: Art Director
ga: Stiúrthóir ealaíne

en: Copyright Acknowledgement
ga: Fógra Cóipchirt

en: Conductor
ga: Stiúrthóir

en: Song Description
ga: Cur síos ar an amhrán

en: Soloist
ga: Aonréadaí

en: Thanks
ga: Admhálacha

en: Executive Producer
ga: Léiritheoir Feidhmiúcháin

en: Vendor
ga: Díoltóir

en: Explicit
ga: Follasach

en: Clean
ga: Glan

en: M4A audio only
ga: Fuaim M4A amháin

en: Do not seek
ga: Ná lorg é

en: MPEG-I/II/4 / A52 / DTS / MLP audio
ga: Fuaim MPEG-I/II/4 / A52 / DTS / MLP

en: MPEG-4 video
ga: Físeán MPEG-4

en: H264 video demuxer
ga: Dí-ilphléacsóir físeáin H264

en: MPEG-I/II video demuxer
ga: Dí-ilphléacsóir físeáin MPEG-I/II

en: Trust MPEG timestamps
ga: Bíodh iontaoibh agat as stampaí ama MPEG

en: MPEG-PS demuxer
ga: Dí-ilphléacsóir MPEG-PS

en: Set id of ES to PID
ga: Socraigh aitheantas ES go PID

en: CSA Key
ga: Eochair CSA

en: Teletext
ga: Teilithéacs

en: Teletext: additional information
ga: Teilithéacs: eolas breise

en: clean effects
ga: maisíocht ghlan

en: hearing impaired
ga: lagéisteachta

en: visual impaired commentary
ga: tráchtaireacht lagamhairc

en: NullSoft demuxer
ga: Dí-ilphléacsóir NullSoft

en: OGG demuxer
ga: Dí-ilphléacsóir OGG

en: Show shoutcast adult content
ga: Taispeáin ábhair Shoutcast do dhaoine fásta

en: Skip ads
ga: Ná bac le na fógraí

en: Podcast parser
ga: Miondealóir an phodchraolta

en: Podcast Info
ga: Faisnéis an Phodchraolta

en: Podcast Link
ga: Nasc an Phodchraolta

en: Podcast Category
ga: Aicme an Phodchraolta

en: Podcast Subtitle
ga: Fotheidil an Phodchraolta

en: Podcast Summary
ga: Achoimre an Phodchraolta

en: Podcast Publication Date
ga: Dáta Foilsithe an Phodchraolta

en: Podcast Author
ga: Údar an Phodchraolta

en: Podcast Subcategory
ga: Fo-aicme an Phodchraolta

en: Podcast Duration
ga: Aga an Phodchraolta

en: Podcast Type
ga: Cineál Podchraoladh

en: Podcast Size
ga: Méid an Phodchraolta

en: %s bytes
ga: %s bearta

en: Listeners
ga: Éisteoirí

en: Load
ga: Luchtaigh

en: Total duration
ga: Aga iomlán

en: PVA demuxer
ga: Dí-ilphléacsóir PVA

en: Audio channels
ga: Bealaí fuaime

en: Audio channels in input stream. Numeric value >0. Default is 2.
ga: Bealaí fuaime sa sruth ionchuir. Luach uimhriúil >0. Is é a 2 an réamhshocrú.

en: Forces the audio language
ga: Éigníonn sé teanga na fuaime

en: Raw audio demuxer
ga: Dí-ilphléacsóir fuaim amh

en: DV (Digital Video) demuxer
ga: Dí-ilphléacsóir DV (Físeán digiteach)

en: Raw video demuxer
ga: Dí-ilphléacsóir físeán amh

en: Real demuxer
ga: Dí-ilphléacsóir Real

en: SMF demuxer
ga: Dí-ilphléacsóir SMF

en: Apply a delay to all subtitles (in 1/10s, eg 100 means 10s).
ga: Cuir moill ar na bhfotheidil uile (i 1/10s, m.sh. ciallaíonn 100 10s).

en: Override the default track description.
ga: Sáraigh cur síos réamhshocraithe an riain.

en: Subtitle delay
ga: Moill ar na fotheidil

en: Subtitle description
ga: Cur síos ar na fotheidil

en: TTA demuxer
ga: Dí-ilphléacsóir TTA

en: Closed captions 2
ga: Fortheidil dhúnta a 2

en: Closed captions 3
ga: Fortheidil dhúnta a 3

en: Closed captions 4
ga: Fortheidil dhúnta a 4

en: VC1 video demuxer
ga: Dí-ilphléacsóir físeáin VC1

en: WAV demuxer
ga: Dí-ilphléacsóir WAV

en: XA demuxer
ga: Dí-ilphléacsóir XA

en: Unknown category
ga: Aicme anaithnid

en: Closed captions
ga: Fortheideal dúnta

en: Ticker text
ga: Ticear téacs

en: Active regions
ga: Críocha gníomhacha

en: Transcript
ga: Tras-scríbhinn

en: Subtitles (images)
ga: Fotheidil (íomhánna)

en: Slides (text)
ga: Sleamhnáiin (téacs)

en: Slides (images)
ga: Sleamhnáin (íomhánna)

en: About VLC media player
ga: Maidir le seinnteoir meán VLC

en: Credits
ga: Buíochas le

en: License
ga: Ceadúnas

en: Authors
ga: Údair

en: Interfaces
ga: Comhéadain

en: Extensions
ga: Breisiú

en: Show Installed Only
ga: Taispeáin na cinn suiteáilte amháin

en: Addons Manager
ga: Bainisteoir na mbreiseán

en: Installed
ga: Suiteáilte

en: Name
ga: Ainm

en: Author
ga: Údar

en: Uninstall
ga: Díshuiteáil

en: Skins
ga: Craicinn

en: 2 Pass
ga: Faoi dhó

en: Reset
ga: Athshocraigh

en: Attack
ga: Ionsaí

en: Release
ga: Scaoil

en: Threshold
ga: Tairseach

en: Enable Spatializer
ga: Cumasaigh an  fuaimshuiteoir

en: Headphone virtualization
ga: Fíorúlú cluasán

en: Maximum level
ga: Uasairde

en: Filter
ga: Scagaire

en: Audio Effects
ga: Maisíocht Fhuaime

en: Save
ga: Cuir i dtaisce

en: Remove a preset
ga: Bain réamhshocrú

en: Remove
ga: Bain

en: Add new Preset...
ga: Cuir Réamshochrú nua leis...

en: Organize Presets...
ga: Eagraigh na Réamhshocruithe...

en: Save current selection as new preset
ga: Taisc an roghnúchán reatha mar réamhshocrú nua

en: Enter a name for the new preset:
ga: Cuir isteach ainm don réamhshocrú nua:

en: Bookmarks
ga: Leabharmharcanna

en: Add
ga: Cuir leis

en: Clear
ga: Glan

en: Edit
ga: Eagar

en: Time
ga: Am

en: OK
ga: Tá go maith

en: Untitled
ga: Gan teideal

en: No input
ga: Gan ionchur

en: No input found. A stream must be playing or paused for bookmarks to work.
ga: Níor aimsíodh ionchur. Ní mór do sruth a bheith ag seinm nó ar sos ionas go bhfeidhmeoidh leabharmharcanna.

en: Input has changed
ga: Athraíodh an t-ionchur

en: Backward
ga: Siar

en: Seek backward
ga: Lorg siar

en: Forward
ga: Ar aghaidh

en: Seek forward
ga: Lorg ar aghaidh

en: Playback position
ga: Suíomh athsheanma

en: Playback time
ga: Aga athsheanma

en: Go to previous item
ga: Téigh chuig an mhír roimhe

en: Go to next item
ga: Téigh chuig an chéad mhír eile

en: Convert & Stream
ga: Tiontaigh & Sruthaigh

en: Go!
ga: Téigh!

en: Drop media here
ga: Scaoil meán anseo

en: Open media...
ga: Oscail meán...

en: Choose Profile
ga: Roghnaigh beathaisnéisín

en: Customize...
ga: Saincheap...

en: Choose Destination
ga: Roghnaigh sprioc...

en: Choose an output location
ga: Roghnaigh suíomh aschurtha

en: Browse...
ga: Siortaigh...

en: Setup Streaming...
ga: Socraigh an sruthú...

en: Save as File
ga: Taisc mar chomhad

en: Stream
ga: Sruth

en: Apply
ga: Cuir i bhfeidhm

en: Keep original video track
ga: Coinnigh an físrian bunaidh

en: Resolution
ga: Taifeach

en: Scale
ga: Raon feidhme

en: Keep original audio track
ga: Coinnigh an fuaimrian bunaidh

en: Overlay subtitles on the video
ga: Forluí na fotheidil ar an bhfíseán

en: Address
ga: Seoladh

en: HTTP Announcement
ga: Fógra HTTP

en: RTSP Announcement
ga: Fógra RTSP

en: Export SDP as file
ga: Bain amach SDP mar chomhad

en: Channel Name
ga: Ainm an Bhealaigh

en: SDP URL
ga: URL SDP

en: Remove a profile
ga: Bain beathaisnéisín

en: %@ stream to %@:%@
ga: %@ sruthaigh chuig %@:%@

en: No Address given
ga: Níor cuireadh aon seoladh ar fáil

en: Custom
ga: Saincheaptha

en: Remember
ga: Cuimhnigh air

en: Random On
ga: Fánach Ar Siúl

en: Repeat Off
ga: Athsheinn As

en: Errors and Warnings
ga: Botúin agus Rabhaidh

en: Clean up
ga: Glantachán

en: Play/Pause the current media
ga: Seinn an meán reatha/Cuir ar sos é

en: Go to the previous item
ga: Téigh chuig an mhír roimhe

en: Leave fullscreen
ga: Fág lánscáileán

en: Volume
ga: Airde

en: Adjust the volume
ga: Mionathraigh an airde

en: Volume: %i %%
ga: Airde: %i %%

en: Index
ga: Treorán

en: Messages
ga: Teachtaireachtaí

en: Toggle details
ga: Scoránaigh na mionsonraí

en: Remove old preferences?
ga: Bain sean sainroghanna?

en: We just found an older version of VLC's preferences files.
ga: Aimsíodh sean leagan de chomhaid shainroghanna VLC.

en: Level %i
ga: Airde %i

en: Smaller
ga: Níos lú

en: Small
ga: Beag

en: Large
ga: Mór

en: Larger
ga: Níos mó

en: Check for Update...
ga: Téigh ar thóir Nuashonrú...

en: Preferences...
ga: Sainroghanna...

en: Services
ga: Seirbhísí

en: Hide VLC
ga: Cuir VLC i bhfolach

en: Hide Others
ga: Folaigh Eile

en: Show All
ga: Taispeáin Uile

en: Quit VLC
ga: Scoir ó VLC

en: 1:File
ga: 1:Comhad

en: Advanced Open File...
ga: Oscail Comhad le Ardroghanna...

en: Open File...
ga: Oscail Comhad...

en: Open Disc...
ga: Oscail Diosca...

en: Open Network...
ga: Oscail Líonra...

en: Open Capture Device...
ga: Oscail gléas gabhála...

en: Open Recent
ga: Oscail Le Déanaí

en: Close Window
ga: Dún an Fhuinneog

en: Convert / Stream...
ga: Tiontaigh / Sruthaigh...

en: Reveal in Finder
ga: Taispeáin sa Chuardaitheoir

en: Cut
ga: Gearr

en: Copy
ga: Macasamhlaigh

en: Paste
ga: Greamaigh

en: Select All
ga: Roghnaigh Uile

en: Find
ga: Aimsigh

en: View
ga: Amharc

en: Show Previous & Next Buttons
ga: Taispeáin na cnaipí Roimhe & Ar aghaidh

en: Playback
ga: Athsheinm

en: Playback Speed
ga: Luas athsheanma

en: A→B Loop
ga: Lúb A->B

en: Quit after Playback
ga: Scoir tar éis Athsheinm

en: Step Forward
ga: Céim Ar Aghaidh

en: Step Backward
ga: Céim Siar

en: Jump to Time
ga: Léim chuig an tAm

en: Increase Volume
ga: Méadaigh an Airde

en: Decrease Volume
ga: Laghdaigh an Airde

en: Audio Device
ga: Gléas Fuaime

en: Half Size
ga: Leathmhéid

en: Normal Size
ga: Gnáthmhéid

en: Double Size
ga: Méid Faoi Dhó

en: Fit to Screen
ga: Oiriúnaigh don Scáileán

en: Float on Top
ga: Cuir ag snámh ar barr

en: Fullscreen Video Device
ga: Gléas Físeáin Lánscáileáin

en: Post processing
ga: Iar-chóireáil

en: Add Subtitle File...
ga: Cuir comhad fotheidil leis...

en: Subtitles Track
ga: Rian na bhFotheideal

en: Text Size
ga: Méid an téacs

en: Text Color
ga: Dath an téacs

en: Background Opacity
ga: Teimhneacht an chúlra

en: Background Color
ga: Dath an chúlra

en: Transparent
ga: Trédhearcach

en: Window
ga: Fuinneog

en: Minimize
ga: Íoslaghdaigh

en: Player...
ga: Seinnteoir...

en: Main Window...
ga: An phríomhfhuinneog

en: Audio Effects...
ga: Maisíocht Fhuaime...

en: Video Effects...
ga: Maisíocht fhíseáin...

en: Bookmarks...
ga: Leabharmharcanna...

en: Playlist...
ga: Seinnliosta...

en: Media Information...
ga: Faisnéis an Mheáin...

en: Messages...
ga: Teachtaireachtaí...

en: Errors and Warnings...
ga: Botúin agus Rabhaidh

en: Bring All to Front
ga: Tabhair Uile chuig an Tosach

en: Help
ga: Cabhair

en: VLC media player Help...
ga: Cabhair do sheinnteoir meán VLC...

en: Online Documentation...
ga: Cáipéisí Ar An nGréasán...

en: VideoLAN Website...
ga: Suíomh Idirlín VideoLAN...

en: Make a donation...
ga: Tabhair airgead...

en: Online Forum...
ga: Clár Plé...

en: Extended M3U
ga: M3U Sínithe

en: Lock Aspect Ratio
ga: Glasaigh an Cóimheas Treoíochta

en: Search in Playlist
ga: Cuardaigh i Seinnliosta

en: No, Thanks
ga: Níl maith agat

en: Repeat
ga: Athsheinn

en: Shuffle
ga: Seinn go fánach

en: Full Volume
ga: Airde Iomlán

en: Open Source
ga: Oscail Foinse

en: Media Resource Locator (MRL)
ga: Aimsitheoir meán acmhainne (MRL)

en: Open
ga: Oscail

en: Stream output:
ga: Aschur an tsrutha:

en: Settings...
ga: Socruithe...

en: Disc
ga: Diosc

en: Network
ga: Líonra

en: Capture
ga: Gabh

en: Choose a file
ga: Roghnaigh comhad

en: Select a file for playback
ga: Roghnaigh comhad le hathsheinm

en: Treat as a pipe rather than as a file
ga: Caith leis mar fheadán seachas mar chomhad

en: Play another media synchronously
ga: Seinn meán eile in éineacht leis

en: Choose...
ga: Roghnaigh...

en: Custom playback
ga: Athsheinm shaincheaptha

en: Open VIDEO_TS / BDMV folder
ga: Oscail an fillteán VIDEO_TS / BDMV

en: Insert Disc
ga: Ionsáigh diosc

en: Disable DVD menus
ga: Díchumasaigh rogchláir DVD

en: Enable DVD menus
ga: Cumasaigh rogchláir DVD

en: IP Address
ga: Seoladh IP

en: To Open a usual network stream (HTTP, RTSP, RTMP, MMS, FTP, etc.), just enter the URL in the field above. If you want to open a RTP or UDP stream, press the button below.
ga: Chun sruth líonra a oscailt (HTTP, RTSP, RTMP, MMS, FTP, agus araile), cuir an tURL isteach sa réimse thuas. Más mian leat sruth RTP nó UDP a oscailt, brúigh an cnaipe thíos.

en: Open RTP/UDP Stream
ga: Oscail sruth RTP/UDP

en: Protocol
ga: Comhghnás

en: Unicast
ga: Aonchraoladh

en: Multicast
ga: Ilchraolacháin

en: Input Devices
ga: Gléasanna ionchuir

en: Capture Audio
ga: Déan an fhuaim a ghabháil

en: Add Subtitle File:
ga: Cuir comhad fotheidil leis:

en: Select a subtitle file
ga: Roghnaigh comhad fotheidil

en: Font size
ga: Méid na clófhoirne

en: Subtitle alignment
ga: Ailíniú na bhfotheideal

en: Font Properties
ga: Airíonna na clófhoirne

en: Subtitle File
ga: Comhad Fotheidil

en: Open File
ga: Oscail Comhad

en: %i tracks
ga: %i rianta

en: Display the stream locally
ga: Taispeáin an sruth go logánta

en: Bitrate (kb/s)
ga: Beartluas (kb/s)

en: Save File
ga: Cuir an comhad i dtaisce

en: Track Number
ga: Uimhir an riain

en: Duration
ga: Aga

en: File Size
ga: Méid an chomhaid

en: Expand All
ga: Fairsingigh uile

en: Collapse All
ga: Leacaigh uile

en: Media Information
ga: Eolas an mheáin

en: Location
ga: Suíomh

en: General
ga: Coiteann

en: Codec Details
ga: Sonraí comhbhrúite/dí-chomhbhrúite

en: Read at media
ga: Léigh ag an meán

en: Demuxed
ga: Dí-ilphléacstha

en: Played buffers
ga: Maolairí seinnte

en: Lost buffers
ga: Maoláin caillte

en: VLC was unable to save the meta data.
ga: Theip ar VLC na meitea-sonraí a chur i dtaisce.

en: Continue playback?
ga: Lean leis an athsheinm?

en: Continue
ga: Lean ar aghaidh

en: Restart playback
ga: Atosaigh an t-athsheinm

en: LIBRARY
ga: LEABHARLANN

en: MY COMPUTER
ga: MO RÍOMHAIRE

en: DEVICES
ga: GLÉASANNA

en: LOCAL NETWORK
ga: LÍONRA LOGÁNTA

en: INTERNET
ga: IDIRLÍON

en: Interface Settings
ga: Socruithe an Chomhéadain

en: Audio Settings
ga: Socruithe Fuaime

en: Video Settings
ga: Socruithe Físeáin

en: General Audio
ga: Fuaim Choiteann

en: Visualization
ga: Léirshamhlú

en: Always reset audio start level to:
ga: Athshocraigh an airde fuaime tosaithe i gcónaí chuig:

en: Change
ga: Athraigh

en: Change Hotkey
ga: Athraigh an eochair aicearra

en: Select an action to change the associated hotkey:
ga: Roghnaigh gníomh chun an cnaipe aicearra comhthiomsaithe a athrú:

en: Action
ga: Gníomh

en: Shortcut
ga: Aicearra

en: Repair AVI Files
ga: Deisigh na comhaid AVI

en: Caching
ga: Taisceadh

en: Post-Processing Quality
ga: Caighdeán tar éis cóireáil

en: General settings
ga: Socruithe coiteann

en: Interface style
ga: Cuma an chomhéadain

en: Dark
ga: Dorcha

en: Bright
ga: Geal

en: Continue playback
ga: Lean leis an athsheinm

en: Control playback with the Apple Remote
ga: Rialaigh an athsheinm le Apple Remote

en: Control playback with media keys
ga: Rialaigh athsheinm le cnaipí meán

en: Playback behaviour
ga: Iompar athsheamna

en: Automatically check for updates
ga: Lorgann sé nuashonruithe go huathoibríoch

en: HTTP web interface
ga: Comhéadán gréasáin HTTP

en: Default Encoding
ga: Ionchódú Réamhshocraithe

en: Display Settings
ga: Socruithe Taispeána

en: Font color
ga: Dath na clófhoirne

en: Font
ga: Clófhoireann

en: Subtitle languages
ga: Teangacha na bhfotheideal

en: Preferred subtitle language
ga: An teanga fotheidil is fearr leat

en: Enable OSD
ga: Cumasaigh OSD

en: Force bold
ga: Éignigh trom

en: Outline color
ga: Dath na himlíne

en: Outline thickness
ga: Tiús na himlíne

en: Display
ga: Taispeáin

en: Show video within the main window
ga: Taispeáin an físeán sa phríomhfhuinneog

en: Pause the video playback when minimized
ga: Cuir athsheinm an fhíseáin ar sos nuair a íoslaghdaítear é

en: Fullscreen settings
ga: Socruithe lánscáileáin

en: Start in fullscreen
ga: Tosaigh i lánscáileán

en: Black screens in Fullscreen mode
ga: Scáileáin dhubha i modh Lánscáileáin

en: Video snapshots
ga: Roghbhlúirí físeáin

en: Folder
ga: Fillteán

en: Format
ga: Cuma

en: Prefix
ga: Réimír

en: Sequential numbering
ga: Uimhriú sheicheamhach

en: Reset All
ga: Athshocraigh Uile

en: Preferences
ga: Sainroghanna

en: Last check on: %@
ga: An dhearbháil dheiridh ar an : %@

en: No check was performed yet.
ga: Ní dhearnadh dearbháil fós.

en: Lowest Latency
ga: Aga folaigh is ísle

en: Low Latency
ga: Aga folaigh íseal

en: Higher Latency
ga: Aga folaigh níos airde

en: Highest Latency
ga: Aga folaigh is airde

en: Reset Preferences
ga: Athshocraigh Sainroghanna

en: Choose the folder to save your video snapshots to.
ga: Roghnaigh an fillteán ina gcuirfear i dtaisce na roghbhlúirí físeáin.

en: Choose
ga: Roghnaigh

en: Press new keys for
    "%@"
ga: Brúigh cnaipí nua do
    "%@"

en: Invalid combination
ga: Teaglaim neamhbhailí

en: Regrettably, these keys cannot be assigned as hotkey shortcuts.
ga: Faraor, ní féidir na cnaipí seo a roghnú mar chnaipí aicearra.

en: This combination is already taken by "%@".
ga: Tá an teaglaim sin gafa cheana ag "%@".

en: Toggle Play/Pause
ga: Scoránaigh Seinm/Cuir ar sos

en: Show Main Window
ga: Taispeáin an phríomhfhuinneog

en: Nothing playing
ga: Níl dada ag seinm

en: Select File In Finder
ga: Roghnaigh comhad san aimsitheoir

en: Copy URL to clipboard
ga: Macasamhlaigh URL chuig an ngearrthaisce

en: Not Set
ga: Níl Sé Socraithe

en: sec.
ga: soic.

en: Audio/Video
ga: Fuaim/Físeán

en: Subtitles/Video
ga: Fotheidil/Físeán

en: Subtitle speed:
ga: Luas na bhfotheideal:

en: Video Effects
ga: Maisíocht Fhíseáin

en: Basic
ga: Bunúsach

en: Geometry
ga: Céimseata

en: Color
ga: Dath

en: Image Adjust
ga: Mionathrú na híomhá

en: Brightness Threshold
ga: Tairseach na gile

en: Sharpen
ga: Géaraigh

en: Sigma
ga: Sigme

en: Radius
ga: Ga

en: Film Grain
ga: Gráinne an scannáin

en: Variance
ga: Aithritheas

en: Transform
ga: Claochlaigh

en: Rotate by 90 degrees
ga: Rothlaigh 90 céim

en: Rotate by 180 degrees
ga: Rothlaigh 180 céim

en: Rotate by 270 degrees
ga: Rothlaigh 270 céim

en: Flip horizontally
ga: Smeach go cothrománach

en: Flip vertically
ga: Smeach go hingearach

en: Magnification/Zoom
ga: Formhéadú/Súmáil

en: Puzzle game
ga: Cluiche fadhbphictiúir

en: Rows
ga: Sraitheanna

en: Columns
ga: Colúin

en: Wall
ga: Balla

en: Color threshold
ga: Tairseach an datha

en: Similarity
ga: Comhchosúlacht

en: Intensity
ga: Déine

en: Gradient
ga: Grádán

en: Edge
ga: Ciumhais

en: Cartoon
ga: Beochan

en: Color extraction
ga: Astarraingt dathanna

en: Invert colors
ga: Aisiompaigh dathanna

en: Factor
ga: Fachtóir

en: Water effect
ga: Maisíocht uisce

en: Psychedelic
ga: Sícideileach

en: Anaglyph
ga: Anaiglif

en: Add text
ga: Cuir téacs leis

en: Text
ga: Téacs

en: Add logo
ga: Cuir suaitheantas leis

en: Logo
ga: Suaitheantas

en: Transparency
ga: Trédhearcacht

en: Video device
ga: Gléas físeáin

en: Opaqueness
ga: Teimhneacht

en: Set the transparency of the video output. 1 is non-transparent (default) 0 is fully transparent.
ga: Socraigh trédhearcacht an aschuir físeáin. Tá a 1 neamhthrédhearcach (an réamhshocrú), 0 ná iomlán trédhearcach.

en: Black screens in fullscreen
ga: Scáileáin dhubha i lánscáileán

en: In fullscreen mode, keep screen where there is no video displayed black
ga: Sa lánscáileán, coimeád an scáileán dubh nuair nach taispeántar físeán

en: Show Fullscreen controller
ga: Taispeáin rialtán an Lánscáileáin

en: Auto-playback of new items
ga: Athsheinm uathoibríoch míreanna nua

en: Start playback of new items immediately once they were added.
ga: Tosaigh athsheinm míreanna nua láithreach bonn nuair a chuirtear leis iad

en: Keep Recent Items
ga: Coimeád na nithe le déanaí

en: By default, VLC keeps a list of the last 10 items. This feature can be disabled here.
ga: Mar réamhshocrú, coimeádann VLC taifead de na 10 míreanna is déanaí. Is féidir an ghné seo a díchumasú anseo.

en: By default, VLC can be remotely controlled with the Apple Remote.
ga: Mar réamhshocrú, is féidir VLC a chianrialú le Apple Remote.

en: By default, VLC can be controlled using the media keys on modern Apple keyboards.
ga: Mar réamhshocrú, is féidir VLC a rialú trí fheidhm a bhaint as na cnaipí meán ar mhéarchláir nua-aimseartha Apple.

en: Run VLC with dark interface style
ga: Rith VLC le comhéadan dorcha

en: Resize interface to the native video size
ga: Leasaigh toirt an chomhéadain go dtí méid dhúchasach an fhíseáin

en: With this option enabled, the playback will be automatically paused when minimizing the window.
ga: Nuair atá an rogha seo cumasaithe, sosfaidh athsheinm go huathoibríoch nuair atá an fhuinneog á íoslaghdú.

en: Allow automatic icon changes
ga: Ceadaigh athrú uathoibríoch do na deilbhíní

en: Shows the previous and next buttons in the main window.
ga: Taispeáin na cnaipí roimhe agus ar aghaidh sa phríomhfhuinneog.

en: Shows the shuffle and repeat buttons in the main window.
ga: Taispeánann sé na cnaipí roimhe agus ar aghaidh sa phríomhfhuinneog.

en: Do nothing
ga: Ná déan faic

en: Pause iTunes / Spotify
ga: Cur iTunes / Spotify ar sos

en: Pause and resume iTunes / Spotify
ga: Cur iTunes / Spotify ar sos agus atosaigh ag seinm iad

en: Continue playback where you left off
ga: Lean den athsheinm san áit ina raibh tú

en: Ask
ga: Fiafraigh

en: Always
ga: I gcónaí

en: Never
ga: Choíche

en: Mac OS X interface
ga: Comhéadan Mac OS X

en: Appearance
ga: Cuma

en: Behavior
ga: Iompar

en: Video output
ga: Aschur físe

en: Show Basic
ga: Taispeáin an ceann bunúsach

en: Select a directory
ga: Roghnaigh comhadlann

en: Select a file
ga: Roghnaigh comhad

en: Select
ga: Roghnaigh

en: Minimal Mac OS X interface
ga: Comhéadan Mac OS X íosta

en: [Display]
ga: [Taispeáin]

en:  i                      Show/Hide info box
ga:  i                     Taispeáin/folaigh an bosca eolais

en:  Ctrl-l                 Refresh the screen
ga:  Ctrl-l                 Athnuaigh an scáileán

en: [Global]
ga: [Comhchoiteann]

en:  q, Q, Esc              Quit
ga:  q, Q, Esc              Scoir

en:  s                      Stop
ga: s                       Stad

en:  <space>                Pause/Play
ga:  <space>                Cuir ar sos/Seinn

en:  f                      Toggle Fullscreen
ga:  f                      Scoránaigh Lánscáileán

en:  [, ]                   Next/Previous title
ga:  [, ]                   Teideal Ar Aghaidh/Roimhe

en:  <, >                   Next/Previous chapter
ga:  <, > An chaibidil ar aghaidh/roimhe

note: xgettext: You can use ← and → characters
en:  <left>,<right>         Seek -/+ 1%%
ga:  <clé>,<deas>         Cuardach +1%%

en:  a, z                   Volume Up/Down
ga:  a, z                  Airde Suas/Síos

en:  m                      Mute
ga: m Balbhaigh

en: [Playlist]
ga: [Seinnliosta]

en:  /                      Look for an item
ga:  /                      Lorg mír

en:  ;                      Look for the next item
ga: ; Cuardaigh an chéad ní eile

en:  .                      Show/Hide hidden files
ga:  .                     Taispeáin/Folaigh comhaid i bhfolach

en: [Player]
ga: [Seinnteoir]

note: xgettext: You can use ↑ and ↓ characters
en:  <up>,<down>            Seek +/-5%%
ga:  <suas>,<síos>           Cuardaigh +/-5%%

en: [Repeat]
ga: [Athdhéan é]

en: [Random]
ga: [Fánach]

en: [Loop]
ga: [Lúb]

en:  Source   : %s
ga: Foinse   : %s

en:  Position : %s/%s
ga:  Suíomh : %s/%s

en:  Volume   : Mute
ga: Airde: Gan fuaim

en:  Volume   : %3ld%%
ga:  Airde : %3ld%%

en:  Volume   : ----
ga:  Airde : ----

en:  Title    : %<PRId64>/%d
ga:  Teideal    : %<PRId64>/%d

en:  Chapter  : %<PRId64>/%d
ga:  Caibidil  : %<PRId64>/%d

en:  Source: <no current item>
ga:  Foinse: <no current item>

en:  [ h for help ]
ga:  [ h i gcomhair cabhair ]

en: Open: %s
ga: Oscail: %s

en: Find: %s
ga: Aimsigh: %s

en: Shift+L
ga: Iomlaoid+L

en: Previous Chapter/Title
ga: Caibidil/Teideal Roimhe

en: Next Chapter/Title
ga: Caibidil/Teideal Ar Aghaidh

en: Toggle Transparency
ga: Scoránaigh trédhearcacht

en: Play
    If the playlist is empty, open a medium
ga: Seinn
    Má tá an seinnliosta folamh, oscail meán

en: Previous / Backward
ga: Roimhe

en: Next / Forward
ga: Ar aghaidh

en: De-Fullscreen
ga: Scoir ó Lánscáileán

en: Extended panel
ga: Stiall sínithe

en: Frame By Frame
ga: Fráma ar fhráma

en: Step backward
ga: Céim siar

en: Step forward
ga: Céim ar aghaidh

en: Loop / Repeat
ga: Lúb / Athsheinn

en: Open subtitles
ga: Oscail fotheidil...

en: Stop playback
ga: Stad an athsheinm

en: Open a medium
ga: Oscail meán

en: Toggle the video in fullscreen
ga: Seinn an físeán i lánscáileán

en: Toggle the video out fullscreen
ga: Dún an lánscáileán

en: Show extended settings
ga: Taispeáin socruithe breisithe

en: Take a snapshot
ga: Tóg roghbhlúire

en: Frame by frame
ga: Fráma ar fhráma

en: Reverse
ga: Aisiompaigh

en: Open subtitle file
ga: Oscail comhad fotheidil

[ctx: Tooltip|Unmute]
en: Unmute
ga: Díbhalbhaigh

[ctx: Tooltip|Mute]
en: Mute
ga: Balbhaigh

en: Pause the playback
ga: Cuir an athsheinm ar sos

en: Loop from point A to point B continuously
    Click to set point A
ga: Lúb ó ionad A go dtí ionad B go leanúnach
    Brúigh chun ionad A a shocrú

en: Click to set point B
ga: Brúigh chun ionad B a shocrú

en: Stop the A to B loop
ga: Stad an lúb A go B

en: Aspect Ratio
ga: Cóimheas treoíochta

en: Image Files
ga: Comhaid íomhánna

en: Knee
    radius
ga: Glúin
    ga

en: (Hastened)
ga: (Brostaithe)

en: (Delayed)
ga: (Moillithe)

en: &Fingerprint
ga: Méarlorg

en: Comments
ga: Tráchtanna

en: Input/Read
ga: Ionchur/Léite

en: Decoded
ga: Díchódaithe

en: blocks
ga: ceapa

en: Displayed
ga: Taispeánta

en: frames
ga: frámaí

en: Lost
ga: Caillte

en: Played
ga: Seinnte

en: buffers
ga: maoláin

en: Last 60 seconds
ga: Sa 60 soicind deireanach

en: Overall
ga: Ar an iomlán

en: Current playback speed: %1
    Click to adjust
ga: An luas athsheanma reatha: %1
    Brúigh chun é a athrú

en: Revert to normal play speed
ga: Fill ar an ngnáthluas seanma

en: Download cover art
ga: Íosluchtaigh ealaíon an chlúdaigh

en: Choose Cover Art
ga: Roghnaigh Ealaíon an Chlúdaigh

en: Image Files (*.gif *.jpg *.jpeg *.png)
ga: Comhaid Íomhá (*.gif *.jpg *.jpeg *.png)

en: Elapsed time
ga: An t-am atá caite

en: Total/Remaining time
ga: An t-am iomlán/atá fágtha

en: Click to toggle between elapsed and remaining time
ga: Brúigh chun scoránaigh idir an t-am caite agus am fágtha

en: Select a device or a VIDEO_TS directory
ga: Roghnaigh gléas nó comhadlann VIDEO_TS

en: Select a device or a VIDEO_TS folder
ga: Roghnaigh gléas nó fillteán VIDEO_TS

en: Select one or multiple files
ga: Roghnaigh comhad amháin nó iliomad comhaid

en: File names:
ga: Aimneacha na gcomhad:

en: Filter:
ga: Scagaire:

en: Eject the disc
ga: Díchur an diosc

en: Channels:
ga: Bealaí:

en: Selected ports:
ga: Poirt roghnaithe:

en: Use VLC pace
ga: Bain feidhm as luas VLC

en: Delivery system
ga: Córas seachadta

en: Bandwidth
ga: Leithead banda

en: Device name
ga: Ainm an ghléis

en: Advanced Options
ga: Ardroghanna

en: Double click to get media information
ga: Brúigh faoi dhó chun faisnéis an mheáin a léamh

en: My Computer
ga: Mo Ríomhaire

en: Devices
ga: Gléasanna

en: Local Network
ga: Líonra áitiúil

en: Internet
ga: Idirlíon

en: Cover
ga: Clúdach

en: Create Directory
ga: Cruthaigh Comhadlann

en: Create Folder
ga: Cruthaigh Fillteán

en: Enter name for new directory:
ga: Clóscríobh ainm don chomhadlann nua:

en: Enter name for new folder:
ga: Clóscríobh ainm don fillteán nua:

en: Rename Directory
ga: Athainmnigh an chomhadlann

en: Rename Folder
ga: Athainmnigh an fillteán

en: Enter a new name for the directory:
ga: Cuir isteach ainm nua don chomhadlann:

en: Enter a new name for the folder:
ga: Cuir isteach ainm nua don bhfillteán:

en: Sort by
ga: Scag de réir

en: Ascending
ga: Ardaitheach

en: Descending
ga: Íslitheach

en: Display size
ga: Méid taispeána

en: Increase
ga: Méadaigh

en: Decrease
ga: Laghdaigh

en: Icons
ga: Deilbhíní

en: Detailed List
ga: Liosta Mionsonraithe

en: List
ga: Liosta

en: Select File
ga: Roghnaigh Comhad

en: Any field
ga: Aon réimse

en: Actions
ga: Gníomhartha

en: Hotkey
ga: Eochair aicearra

en: Global
ga: Comhchoiteann

en: Hotkey change
ga: Athrú ar eochair aicearra

en: Assign
ga: Sann

en: Key:
ga: Cnaipe:

en: Configure Hotkeys
ga: Cumraigh cnaipí aicearra

en: Device:
ga: Gléas:

en: Lowest latency
ga: Aga folaigh is ísle

en: High latency
ga: Aga folaigh ard

en: Higher latency
ga: Aga folaigh  níos airde

en: This is VLC's skinnable interface. You can download other skins at
ga: Seo é comhéadan VLC ar féidir craicinn a chur air. Is féidir craicinn eile ag

en: VLC skins website
ga: Láithreán gréasáin chraicinn VLC

en: System's default
ga: Réamhshocrú an chórais

en: File associations
ga:  Iarmhíreanna oscailte comhad

en: Audio Files
ga: Comhaid Fuaime

en: Video Files
ga: Físchomhaid

en: &Apply
ga: &Cuir i bhfeidhm

en: &Cancel
ga: &Cealaigh

en: Profile
ga: Beathaisnéisín

en: Edit selected profile
ga: Cuir an bheathaisnéisín roghnaithe in eagar

en: Delete selected profile
ga: Scrios an bheathaisnéisín roghnaithe

en: Create a new profile
ga: Cruthaigh beathaisnéisín nua

en: Create
ga: Cruthaigh

en:  Profile Name Missing
ga: Ainm na Beathaisnéisíne In Easnamh

en: You must set a name for the profile.
ga: Ní mór duit ainm a shocrú don bheathaisnéisín.

en: File/Directory
ga: Comhad/Comhadlann

en: File/Folder
ga: Comhad/Fillteán

en: Source
ga: Foinse

en: Source:
ga: Foinse:

en: Type:
ga: Cineál:

en: Filename
ga: Comhadainm

en: Save file...
ga: Taisc an comhad...

en: Containers (*.ps *.ts *.mpg *.ogg *.asf *.mp4 *.mov *.wav *.raw *.flv *.webm)
ga: Árthaí (*.ps *.ts *.mpg *.ogg *.asf *.mp4 *.mov *.wav *.raw *.flv *.webm)

en: Path
ga: Conair

en: Base port
ga: Port bunaidh

en: Edit Bookmarks
ga: Cuir na leabharmharcanna in eagar

en: Create a new bookmark
ga: Cruthaigh leabharmharc nua

en: Delete the selected item
ga: Scrios an mhír roghnaithe

en: Delete all the bookmarks
ga: Scrios na leabharmharcanna uile

en: Extract
ga: Asbhain

en: &Close
ga: Dún

en: Bytes
ga: Bearta

en: Convert
ga: Tiontaigh

en: Multiple files selected.
ga: Iliomad comhad roghnaithe.

en: Destination
ga: Sprioc

en: Destination file:
ga: Comhad sprice:

en: Browse
ga: Siortaigh

en: Multiple Files Selected.
ga: Iliomad comhad roghnaithe.

en: Settings
ga: Socruithe

en: Display the output
ga: Taispeáin an t-aschur

en: This display the resulting media, but can slow things down.
ga: Taispeánann sé seo na meáin iarmhartach, ach tig leis rudaí a mhoilliú.

en: &Start
ga: Tosaigh

en: Containers
ga: Coimeádáin

en: Program Guide
ga: Eolaire Clár

en: Update
ga: Nuashonrú

en:  (%1+ rated)
ga:  (%1+ measta)

en: Errors
ga: Botúin

en: Cl&ear
ga: Gl&an

en: Hide future errors
ga: Folaigh botúin as seo amach

en: Adjustments and Effects
ga: Mionathruithe agus Maisíocht

en: v4l2 controls
ga: Rialtáin v4l2

en: &Save
ga: Tai&sc

en: Store the Password
ga: Taisc an focal faire

en: Network Access Policy
ga: Beartas i dtaca le rochtain a fháil ar an líonra

en: Regularly check for VLC updates
ga: Lorg nuashonruithe VLC go rialta

en: Go to Time
ga: Téigh chuig Am

en: &Go
ga: Téi&gh

en: Go to time
ga: Téigh chuig am

en: About
ga: Maidir le

en: &Recheck version
ga: Dearbháil an leagan arís

en: &Yes
ga: Is mian liom

en: &No
ga: &Níl

en: VLC media player updates
ga: Nuashonruithe seinnteoir meán VLC

en: A new version of VLC (%1.%2.%3%4) is available.
ga: Tá leagan nua de VLC(%1. %2. %3%4) ar fáil.

en: You have the latest version of VLC media player.
ga: Tá an leagan is déanaí den seinnteoir meán VLC agat.

en: An error occurred while checking for updates...
ga: Tharla botún fad is a bhí nuashonruithe á lorg...

en: Current Media Information
ga: Faisnéis an Mheáin Reatha

en: &General
ga: Coiteann

en: &Metadata
ga: &Meiteashonraí

en: S&tatistics
ga: S&taidreamh

en: Location:
ga: Suíomh:

en: Texts/Logs (*.log *.txt);; All (*.*)
ga: Téacsanna/Taifid (*.log *.txt);; Uile (*.*)

en: Application
ga: Feidhmchlár

en: Cannot write to file %1:
    %2.
ga: Níorbh fhéidir scríobh chuig an gcomhad %1:
    %2.

en: Update the tree
ga: Nuashonraigh an crann

en: Clear the messages
ga: Glan na teachtaireachtaí

en: Open Media
ga: Oscail Meán

en: &File
ga: Comhad

en: &Disc
ga: &Diosca

en: &Network
ga: Líonra

en: Capture &Device
ga: Gléas Gabhála

en: &Select
ga: Roghnaigh

en: &Enqueue
ga: I scuaine

en: &Play
ga: Seinn

en: &Stream
ga: &Sruth

en: C&onvert
ga: Tiontaigh

en: C&onvert / Save
ga: Tiontaigh / Taisc

en: Open URL
ga: Oscail URL

en: Enter URL here...
ga: Cuir isteach URL anseo...

en: Plugins and extensions
ga: Breiseáin

en: Active Extensions
ga: Breiseáin ghníomhacha

en: Capability
ga: Cumas

en: &Search:
ga: Cuardaigh:

en: More information...
ga: Tuilleadh eolais...

en: Reload extensions
ga: Athluchtaigh na breiseáin

en: Only installed
ga: Suiteáilte amháin

en: No addons found
ga: Níor aimsíodh aon bhreiseán

en: Version %1
ga: Leagan %1

en: %1 downloads
ga: %1 íosluchtuithe

en: &Uninstall
ga: Díshuiteáil

en: &Install
ga: Suiteáil

en: Version
ga: Leagan

en: Website
ga: Láithreán Gréasáin

en: Files
ga: Comhaid

en: Deletes the selected item
ga: Scriosann sé an mhír roghnaithe

en: Show settings
ga: Taispeáin socruithe

en: Simple
ga: Diúid

en: Switch to simple preferences view
ga: Athraigh chuig amharc na sainroghanna diúid

en: Switch to full preferences view
ga: Athraigh chuig amharc na sainroghanna iomlána

en: Save and close the dialog
ga: Taisc agus dún an fógra

en: &Reset Preferences
ga: Athshocraigh Sainroghanna

en: Only show current
ga: Taispeáin an ceann reatha amháin

en: Advanced Preferences
ga: Ardsainroghanna

en: Simple Preferences
ga: Sainroghanna diúid

en: Preferences file could not be saved
ga: Níorbh fhéidir comhad na sainroghanna a chuir i dtaisce

en: Are you sure you want to reset your VLC media player preferences?
ga: An bhfuil tú cinnte go dteastaíonn uait do shainroghanna VLC a athshocrú?

en: Back
ga: Siar

en: Big Button
ga: Cnaipe Mór

en: Above the Video
ga: Os Cionn an Físeán

en: Line 1:
ga: Líne a 1

en: Line 2:
ga: Líne a 2

en: Advanced Widget
ga: Giuirléid le hArdroghanna

en: Fullscreen Controller
ga: Rialtán Lánscáileáin

en: New profile
ga: Beathaisnéisín nua

en: Delete the current profile
ga: Scrios an bheathaisnéisín reatha

en: Select profile:
ga: Roghnaigh beathaisnéisín:

en: Preview
ga: Réamhamharc

en: Cl&ose
ga: Dún

en: Spacer
ga: Scarthóir

en: Splitter
ga: Scoilteoir

en: Small Volume
ga: Airde bheag

en: DVD menus
ga: Rogchláir DVD

en: Advanced Buttons
ga: Cnaipí Breise

en: Playback Buttons
ga: Cnaipí athsheanma

en: Speed selector
ga: Roghnaitheoir luais

en: Broadcast
ga: Craoladh

en: Schedule
ga: Clár Ama

en: Video On Demand ( VOD )
ga: Físeán Ar Éileamh ( FAE )

en: Hours / Minutes / Seconds:
ga: Uaire / Nóiméid / Soicindí:

en: Day / Month / Year:
ga: Lá / Mí/ Bliain:

en: Repeat:
ga: Athsheinn:

en: Repeat delay:
ga: Déan an mhoill arís:

en:  days
ga:  lá

en: I&mport
ga: Tabhair isteach

en: E&xport
ga: Tabhair amach

en: VLM conf (*.vlm);;All (*)
ga: Cumraíocht VLM conf (*.vlm);;Uile (*)

en: Open VLM configuration...
ga: Oscail cumraíocht VLM...

en: Broadcast:
ga: Craoladh:

en: Schedule:
ga: Clár Ama:

en: VOD:
ga: FAÉ:

en: Open Directory
ga: Oscail Comhadlann

en: Open Folder
ga: Oscail Fillteán

en: Open subtitles...
ga: Oscail fotheidil...

en: Media Files
ga: Comhaid mheáin

en: Subtitle Files
ga: Comhaid fhotheidil

en: All Files
ga: Gach Comhad

en: Empty
ga: Folaigh

en: Deactivate
ga: Díghníomhachtaigh

en: &Continue
ga: &Lean ar aghaidh

en: Control menu for the player
ga: Roghchlár rialadh don seinnteoir

en: Paused
ga: Curtha ar sos

en: &Media
ga: &Meáin

en: P&layback
ga: Athsheinm

en: &Audio
ga: Fuaim

en: &Video
ga: Físeán

en: Subti&tle
ga: Fotheideal

en: Tool&s
ga: Uirli&sí

en: V&iew
ga: Amharc

en: &Help
ga: Cab&hair

en: Open &File...
ga: Oscail &comhad...

en: &Open Multiple Files...
ga: &Oscail Iliomad Comhad...

en: Open &Disc...
ga: Oscail &Diosca...

en: Open &Network Stream...
ga: Oscail Sruthú Líonra...

en: Open &Capture Device...
ga: Oscail an Gléas Gabhála...

en: Open &Location from clipboard
ga: Oscail Suíomh ón ngearrthaisce

en: Open &Recent Media
ga: Oscail meáin le déanaí

en: Conve&rt / Save...
ga: Tiontaigh / Cuir i dtaisce...

en: &Stream...
ga: &Sruthaigh...

en: Quit at the end of playlist
ga: Scoir ag deireadh na seamna

en: &Quit
ga: Scoir

en: &Effects and Filters
ga: Tionchair agus Scagairí

en: Plu&gins and extensions
ga: Breiseáin

en: Customi&ze Interface...
ga: Saincheap an Comhéadan...

en: &Preferences
ga: Sainroghanna

en: &View
ga: Amharc

en: Mi&nimal Interface
ga: Comhéadan íosta

en: &Fullscreen Interface
ga: Comhéadan Lánscáileáin

en: &Advanced Controls
ga: &Ardrialtáin

en: Visualizations selector
ga: Roghnóir léirshamhluithe

en: &Increase Volume
ga: &Méadaigh an Airde

en: &Mute
ga: Balbhaigh

en: Audio &Device
ga: Gléas Fuaime

en: Audio &Track
ga: Rian Fuaime

en: &Visualizations
ga: Léirshamhluithe

en: Video &Track
ga: Físrian

en: &Fullscreen
ga: Lánscáileán

en: Always Fit &Window
ga: Oiriúnaigh don fhuinneog i gcónaí

en: Set as Wall&paper
ga: Socraigh mar chúlbhrat

en: &Zoom
ga: &Formhéadaigh

en: &Aspect Ratio
ga: &Cóimheas Treoíochta

en: &Crop
ga: Bearr

en: &Deinterlace
ga: &Díchrosfhigh

en: &Deinterlace mode
ga: Mód díchrosfhite

en: Take &Snapshot
ga: Tóg roghbhlúire

en: T&itle
ga: T&eideal

en: &Chapter
ga: &Caibidil

en: &Program
ga: Ríomhchlár

en: &Manage
ga: &Bainistigh

en: Check for &Updates...
ga: Téigh ar thóir Nuashonruithe...

en: &Stop
ga: &Stad

en: Pre&vious
ga: Roimhe

en: Ne&xt
ga: Ar aghaidh

en: Sp&eed
ga: Luas

en: &Faster
ga: Níos tapúla

en: N&ormal Speed
ga: Gnáth Luas

en: Slo&wer
ga: Níos moille

en: &Jump Forward
ga: Léim Ar Aghaidh

en: Jump Bac&kward
ga: Léim Siar

en: Open &Network...
ga: Oscail Líonra...

en: Leave Fullscreen
ga: Fág Lánscáileán

en: &Playback
ga: Athsheinm

en: Sho&w VLC media player
ga: Taispeáin seinnteoir meán VLC

en: &Open Media
ga: &Oscail Meán

en: &Clear
ga: Glan

en: Show advanced preferences over simple ones
ga: Taispeáin ard-sainroghanna thar chinn diúid

en: Show advanced preferences and not simple preferences when opening the preferences dialog.
ga: Taispeáin sainroghanna le ardroghanna agus ní sainroghanna diúid nuair atá fuinneog na sainroghanna á n-oscailt.

en: Systray icon
ga: Deilbhín tráidire an chórais

en: Show an icon in the systray allowing you to control VLC media player for basic actions.
ga: Taispeáin deilbhín i dtráidire an chórais ionas gur féidir leat seinnteoir meán VLC a rialú do ghníomhartha bunúsacha.

en: Start VLC with only a systray icon
ga: Tosaigh VLC le deilbhín tráidire an chórais amháin

en: Show playing item name in window title
ga: Taispeáin ainm an ní atá á seinm i dteideal na fuinneoga

en: Windows opacity between 0.1 and 1
ga: Teimhneacht na bhfuinneog idir a 0.1 agus a 1

en: Fullscreen controller opacity between 0.1 and 1
ga: Teimhneacht an rialtáin lánscáileáin idir a 0.1 agus a 1

en: Show unimportant error and warnings dialogs
ga: Taispeáin fógraí do bhotúin agus rabhaidh neamhthábhachtacha

en: Activate the updates availability notification
ga: Gníomhachtaigh an fógra a thaispeántar nuair atá nuashonrú ar fáil

en: Activate the automatic notification of new versions of the software. It runs once every two weeks.
ga: Gníomhachtaigh an fógra uathoibríoch do leaganacha nua den oideasra. Ritheann sé gach coicís.

en: Number of days between two update checks
ga: Méid lá idir dhá dhearbháil do nuashonruithe

en: Ask for network policy at start
ga: Iarr ar bheartas líonra ag an tús

en: Show a controller in fullscreen mode
ga: Taispeáin rialaitheoir sa lánscáileán

en: Load extensions on startup
ga: Luchtaigh breiseáin ag an tús

en: Start in minimal view (without menus)
ga: Tosaigh in amharc íosta (gan roghchláir)

en: When minimized
ga: Nuair a íoslaghdaítear é

en: Qt interface
ga: Comhéadan Qt

en: errors
ga: botúin

en: warnings
ga: rabhaidh

en: debug
ga: dífhabhtaigh

[ctx: Tooltip|Clear]
en: Clear
ga: Glan

en: Open a skin file
ga: Oscail comhad craicinn

en: Skin files |*.vlt;*.wsz;*.xml
ga: Comhaid craicinn |*.vlt;*.wsz;*.xml

en: |All Files |*
ga: |Gach comhad |*

en: Open playlist
ga: Oscail seinnliosta

en: Save playlist
ga: Sábháil an seinnliosta

en: Skin to use
ga: An craiceann atá feidhm le baint as

en: Path to the skin to use.
ga: Conair chuig an gcraiceann atá feidhm le baint as.

en: Show a systray icon for VLC
ga: Taispeáin deilbhín do tráidire an chórais do VLC

en: Enable transparency effects
ga: Cumasaigh tionchair thrédhearcachta

en: Use a skinned playlist
ga: Bain feidhm as seinnliosta le craiceann

en: Display video in a skinned window if any
ga: Taispeáin físeán i bhfuinneog le craiceann uirthi má tá aon

en: Skinnable Interface
ga: Comhéadan na gcraiceann

en: Select skin
ga: Roghnaigh craiceann

en: Open skin...
ga: Oscail craiceann...

en: Brightness threshold
ga: Tairseach na gile

en: Image contrast (0-2)
ga: Codarsnacht na híomhá (0-2)

en: Image hue (0-360)
ga: Fordhath na híomha (0-360)

en: Set the image hue, between 0 and 360. Defaults to 0.
ga: Socraigh fordhath na híomhá, idir a 0 agus a 360. Réamhshocraíonn sé go dtí a 0.

en: Image saturation (0-3)
ga: Sáithiú na híomhá (0-3)

en: Set the image saturation, between 0 and 3. Defaults to 1.
ga: Socraigh sáithiú na híomhá, idir a 0 agus a 3. Réamhshocraíonn sé go dtí a 1.

en: Image brightness (0-2)
ga: Gile na híomhá (0-2)

en: Set the image brightness, between 0 and 2. Defaults to 1.
ga: Socraigh gile na híomhá, idir a 0 agus a 2. Réamhshocraíonn sé go dtí a 1.

en: VAAPI filters
ga: Scagairí VAAPI

en: VDPAU output
ga: Aschur VDPAU

en: No
ga: Níl

en: Any
ga: Ceann ar bith

en: System default
ga: Réamhshocrú an chórais

en: Always, on this device only
ga: I gcónaí, ar an ngléas seo amháin

en: When unlocked
ga: Nuair atá an glas bainte

en: When unlocked, on this device only
ga: Nuair atá an glas bainte, ar an ngléas seo amháin

en: Be quiet
ga: Bí ciúin

en: Info
ga: Eolas

en: Debug
ga: Dífhabhtaigh

en: Log all VLC messages to a text file.
ga: Cuir i dtaisce gach teachtaireacht VLC mar chomhad téacs.

en: Verbosity
ga: Foclachas

en: Journal
ga: Iris

en: Identity
ga: Aitheantas

en: Facility
ga: Cumas

en: Lua interface
ga: "Comhéadan Lua

en: Source directory
ga: Comhadlann fhoinseach

en: Directory index
ga: Treorán na gcomhadlann

en: CLI input
ga: Ionchur CLI

en: Lua Playlist
ga: Seinnliosta Lua

en: Lua Art
ga: Ealaín Lua

en: Lua Extension
ga: Breiseán Lua

en: Blues
ga: Gormacha

en: Country
ga: Ceol Tíre

en: Grunge
ga: Ceol grúinse

en: Jazz
ga: Snagcheol

en: Metal
ga: Miotal

en: New Age
ga: Ré Nua

en: Oldies
ga: Amhráin sheanda

en: Other
ga: Eile

en: Industrial
ga: Tionsclaíoch

en: Soundtrack
ga: Fuaimrian

en: Ambient
ga: Ceol Timpeallach

en: Vocal
ga: Ceol gutha

en: Fusion
ga: Ceol cumaisc

en: Instrumental
ga: Uirlise

en: Noise
ga: Fuaim

en: Bass
ga: Dord

en: Soul
ga: Anamcheol

en: Meditative
ga: Machnamhach

en: Electronic
ga: Leictreonach

en: Comedy
ga: Fuirseoireacht

en: Top 40
ga: Barr 40

en: Cabaret
ga: Ceol ceabairé

en: Trailer
ga: Réamhbhlaiseadh

en: Polka
ga: Polca

en: Celtic
ga: Ceilteach

en: Opera
ga: Ceoldhráma

en: Symphony
ga: Siansa

en: The username of your last.fm account
ga: Ainm úsáideora do chuntas last.fm

en: The password of your last.fm account
ga: Focal faire do chuntas last.fm

en: last.fm: Authentication failed
ga: last.fm: Theip ar an bhfíordheimhniú

en: Abort
ga: Tobscoir

en: View certificate
ga: Féach ar an teastas

en: Insecure site
ga: Suíomh nach bhfuil slán

en: Accept 24 hours
ga: Glac leis ar feadh 24 huaire

en: Accept permanently
ga: Glac leis go buan

en: GNU TLS server
ga: Freastalaí GNU TLS

en: Playing some media.
ga: Ag seinm roinnt meáin.

en: Stats
ga: Staidreamh

en: Comment
ga: Trácht

en: Packet Size
ga: Méid an cheangaltáin

en: ASF muxer
ga: Ilphléacsóir ASF

en: Unknown Video
ga: Físeán anaithnid

en: Subject
ga: Ábhar

en: AVI muxer
ga: Ilphléacsóir AVI

en: Create "Fast Start" files
ga: Cruthaigh comhaid "Fast Start

en: MP4/MOV muxer
ga: Ilphléacsóir MP4/MOV

en: PS muxer
ga: Ilphléacsóir PS

en: TS muxer (libdvbpsi)
ga: Ilphléacsóir TS (libdvbpsi)

en: Multipart JPEG muxer
ga: Ilphléacsóir JPEG ilchodach

en: Ogg/OGM muxer
ga: Ilphléacsóir Ogg/OGM

en: WAV muxer
ga: Ilphléacsóir WAV

en: OS X Notification Plugin
ga: Breiseán Fógraí OS X

en: Now playing
ga: Á seinm anois

en: Skip
ga: Léim thar seo

en: Timeout (ms)
ga: Sos (ms)

en: Notify
ga: Cuir in iúl

en: A/52 audio packetizer
ga: Déantóir ceangaltáin fuaime A/52

en: Copy packetizer
ga: Macasamhlaigh an déantóir ceangaltáin

en: Dirac packetizer
ga: Déantóir ceangaltáin Dirac

en: DTS audio packetizer
ga: Déantóir ceangaltáin fuaime DTS

en: Flac audio packetizer
ga: Déantóir ceangaltáin fuaime Flac

en: H.264 video packetizer
ga: Déantóir ceangaltáin físeáin H.264

en: MPEG4 audio packetizer
ga: Déantóir ceangaltáin fuaime MPEG4

en: MPEG4 video packetizer
ga: Déantóir ceangaltáin físeáin MPEG4

en: MPEG audio layer I/II/III packetizer
ga: Déantóir ceangaltáin ciseal fuaime MPEG I/II/III

en: MPEG-I/II video packetizer
ga: Déantóir ceangaltáin físeáin MPEG-I/II

en: MPEG Video
ga: Físeán MPEG

en: VC-1 packetizer
ga: Déantóir ceangaltáin VC-1

en: My Videos
ga: M’Fhíseáin

en: My Music
ga: Mo Cheol

en: Picture
ga: Pictiúr

en: My Pictures
ga: Mo Phictiúir

en: MTP devices
ga: Gléasanna MTP

en: MTP Device
ga: Gléas MTP

en: Discs
ga: Dioscaí

en: Podcasts
ga: Podchraoltaí

en: Audio capture
ga: Fuaim-ghabháil

en: Audio capture (PulseAudio)
ga: Gabháil fuaime (PulseAudio)

en: Generic
ga: Cineálach

en: Session
ga: Dreas

en: Tool
ga: Uirlis

en: User
ga: Duine

en: Video capture
ga: Fís-ghabháil

en: Video capture (Video4Linux)
ga: Gabháil físeáin (Video4Linux)

en: Audio capture (ALSA)
ga: Gabháil fuaime (ALSA)

en: Unknown type
ga: Cineál anaithnid

en: Screen capture
ga: Gabháil scáileáin

en: Applications
ga: Feidhmchlár

en: X coordinate
ga: Comhordanáid X

en: Y coordinate
ga: Comhordanáid Y

en: Input FIFO
ga: Ionchur FIFO

en: Overlay
ga: Forluí

en: Text file
ga: Comhad téacs

en: X offset
ga: X seach-chur

en: Y offset
ga: Y seach-chur

en: Timeout
ga: Am istigh

en: Font size, pixels
ga: Méid na clófhoirne, picteilíní

en: Display text above the video
ga: Taispeáin téacs os cionn an físeán

en: Misc
ga: Ilghnéitheach

en: Border width
ga: Leithead an imlíne

en: Border height
ga: Airde an imlíne

en: Number of rows
ga: Líon na sraitheanna

en: Number of columns
ga: Líon na gcolún

en: Keep aspect ratio
ga: Coimeád an cóimheas treoíochta

en: Keep original size
ga: Coinnigh an mhéid bhunaidh

en: auto
ga: uath

en: fixed
ga: socraithe

en: Mosaic
ga: Mósáic

en: VNC Host
ga: Óstach VNC

en: VNC Port
ga: Port VNC

en: VNC Password
ga: Focal faire VNC

en: VNC password.
ga: Focal faire VNC.

en: Key events
ga: Príomh-imeachtaí

en: Feed URLs
ga: URLanna an fhotha

en: Speed of feeds
ga: Luas na bhfothaí

en: Max length
ga: Uasfhad

en: Refresh time
ga: Am athnuachana

en: Feed images
ga: Íomhánna an fhotha

en: Display feed images if available.
ga: Taispeáin íomhánna an fhotha má tá siad ar fáil.

en: Text position
ga: Suíomh an téacs

en: Display a RSS or ATOM Feed on your video
ga: Taispeáin fotha RSS nó ATOM ar d'fhíseán

en: Don't show
ga: Ná taispeáin

en: Always visible
ga: Infheicthe i gcónaí

en: Scroll with feed
ga: Scrollaigh le fotha

en: Bridge
ga: Droichead

en: Bridge out
ga: Droichead amach

en: Bridge in
ga: Droichead isteach

en: cycle
ga: timthriall

en: Delay a stream
ga: Moilligh sruth

en: Delay (ms)
ga: Moill (ms)

en: Display stream output
ga: Taispeáin aschur an tsrutha

en: Output muxer
ga: Ilphléacsóir aschuir

en: This is the default muxer method that will be used.
ga: Seo é an modh ilphléacsóra réamhshocraithe a bhainfear feidhm as.

en: Audio output muxer
ga: Ilphléascóir aschurtha fuaime

en: This is the muxer that will be used for audio.
ga: Seo é an t-ilphléascóir a bhainfear feidhm as do fhuaim.

en: Video output muxer
ga: Ilphléascóir aschurtha físeáin

en: This is the muxer that will be used for video.
ga: Seo é an t-ilphléascóir a bhainfear feidhm as do fhíseáin.

en: Output URL
ga: URL an aschurtha

en: Audio output URL
ga: URL an aschurtha fhuaime

en: Video output URL
ga: URL an aschurtha fhíseáin

en: Video filter
ga: Scagaire físeáin

en: Video filters will be applied to the video stream.
ga: Cuirfear scagairí físeáin i bhfeidhm ar an sruth físeáin.

en: This is the output URL that will be used.
ga: Seo é an tURL aschurtha a bhainfear feidhm as.

en: Audio port
ga: Port fuaime

en: Video port
ga: Port físeáin

en: RTP/RTCP multiplexing
ga: Ilphléacsú RTP/RTCP

en: RTP stream output
ga: Aschur an tsrutha RTP

en: Set ID
ga: Socraigh aitheantas

en: Set Lang
ga: Socraigh teanga

en: Muxer to use for the stream.
ga: An t-ilphléacsóir le feidhm a bhaint as don sruth.

en: Output destination
ga: Sprioc an aschuir

en: Standard stream output
ga: Aschur srutha caighdeánach

en: Video encoder
ga: Ionchódóir an fhíseáin

en: Maximum video width
ga: Uasleithead an fhíseáin

en: Maximum output video width.
ga: Uasleithead an fhíseáin aschurtha.

en: Maximum video height
ga: Íosairde an fhíseáin

en: Maximum output video height.
ga: Uasairde an fhíseáin aschurtha.

en: Audio filter
ga: Scagaire fuaime

en: Number of threads
ga: Líon na dteaghrán

en: High priority
ga: Tosaíocht ard

en: Font family for the font you want to use
ga: Fine clófhoirne don chlófhoireann ar mian leat feidhm a bhaint as

en: Font size in pixels
ga: Méid na clófhoirne i bpicteilíní

en: Text opacity
ga: Teimhneachta an téacs

en: Text default color
ga: Dath réamhshocraithe an téacs

en: Background opacity
ga: Teimhneacht an chúlra

en: Background color
ga: Dath an chúlra

en: Shadow opacity
ga: Teimhneacht an scátha

en: Shadow color
ga: Dath an scátha

en: Shadow angle
ga: Uilleann an scátha

en: Text direction
ga: Treo an téacs

en: Thin
ga: Tanaí

en: Thick
ga: Tiubh

en: Left to right
ga: Clé go deas

en: Right to left
ga: Deas go clé

en: Conversions from
ga: Tiontuithe ó

en: SSE2 I420,IYUV,YV12 to RV15,RV16,RV24,RV32 conversions
ga: Tiontuithe SSE2 I420,IYUV,YV12 go RV15,RV16,RV24,RV32

en: MMX I420,IYUV,YV12 to RV15,RV16,RV24,RV32 conversions
ga: Tiontuithe MMX I420,IYUV,YV12 go RV15,RV16,RV24,RV32

en: I420,IYUV,YV12 to RGB2,RV15,RV16,RV24,RV32 conversions
ga: Tiontuithe I420,IYUV,YV12 go RGB2,RV15,RV16,RV24,RV32

en: RV32 conversion filter
ga: Scagaire tiontúcháin RV32

en: Bilinear
ga: Délíneach

en: Experimental
ga: Turgnamhach

en: Nearest neighbour (bad quality)
ga: An comharsan is neasa (droch-chaighdeán)

en: Area
ga: Achar

en: YUVP converter
ga: Tiontaire YUVP

en: Image properties filter
ga: Scagaire airíonna na híomhá

en: Image adjust
ga: Mionathrú na híomhá

en: Window size
ga: Méid na fuinneoga

en: Softening value
ga: Luach an mhaolaithe

en: Ball color
ga: Dath na liathróide

en: Edge visible
ga: Tá an ciumhais infeicthe

en: Ball speed
ga: Luas na liathróide

en: Ball size
ga: Méid na liathróide

en: Ball
ga: Liathróid

en: Image which will be blended
ga: An íomhá a cumascfar

en: Base image
ga: Íomhá bhunúsach

en: Blend image
ga: Cumaisc an íomhá

en: Bluescreen
ga: Scáileán gorm

en: Output width
ga: Leithead an aschuir

en: Output height
ga: Airde an aschuir

en: Example: 'CICrystallize', 'CIBumpDistortion', 'CIThermal', 'CIComicEffect'
ga: Sampla: 'CICrystallize', 'CIBumpDistortion', 'CIThermal', 'CIComicEffect'

en: Select one color in the video
ga: Roghnaigh dath amháin sa bhfíseán

en: Color threshold filter
ga: Scagaire tairsí na ndathanna

en: Similarity threshold
ga: Tairseach na comhchosúlachta

en: Latest
ga: Is déanaí

en: Upconvert
ga: Uas-tiontaigh

en: Low
ga: Íseal

en: Medium
ga: Meánach

en: High
ga: Ard

en: Erase
ga: Scrios

en: FPS Converter
ga: Tiontaire FPS

en: Freeze
ga: Reoigh

en: Gaussian Blur
ga: Geamhú Gauss

en: Radius in pixels
ga: Ga i bpicteilíní

en: Strength
ga: Neart

en: Minimal period
ga: Tréimhse íosta

en: Grain
ga: Gráinne

en: Invert video filter
ga: Aisiompaigh an scagaire físeáin

en: Color inversion
ga: Aisiompú dathanna

en: Magnify
ga: Formhéadaigh

en: Vertical
ga: Ingearach

en: Horizontal
ga: Cothrománach

en: Direction
ga: Treo

en: Left to right/Top to bottom
ga: Clé go deas/Barr go bun

en: Right to left/Bottom to top
ga: Deas go clé/Bun go barr

en: Blur factor (1-127)
ga: Fachtóir geamhaithe (1-127)

en: Old movie
ga: Sean-scannán

en: OpenCV example
ga: Sampla OpenCV

en: Don't display any video
ga: Ná taispeáin físeán ar bith

en: Display the input video
ga: Taispeáin an físeán ionchuir

en: Show only errors
ga: Taispeáin botúin amháin

en: Show errors and warnings
ga: Taispeáin botúin agus rabhaidh

en: Lowest
ga: Is ísle

en: Highest
ga: Is airde

en: Border
ga: Imlíne

en: Small preview
ga: Réamhamharc beag

en: Show small preview.
ga: Taispeáin réamhamharc beag.

en: Small preview size
ga: Méid an réamhamhairc bhig

en: Rotation
ga: Rothlú

en: 0/90/180/270/mirror
ga: 0/90/180/270/scathán

en: Puzzle
ga: Fadhbphictiúr

en: Ripple
ga: Tonnán

en: Angle in degrees
ga: Uillinn i gcéimeanna

en: Angle in degrees (0 to 359)
ga: Uillinn i gcéimeanna (0 go 359)

en: Rotate video filter
ga: Rothlaigh an scagaire físeáin

en: Rotate
ga: Rothlaigh

en: Recording ratio
ga: Cóimheas taifeadadh

en: Filename prefix
ga: Réimír chomhaid

en: Always write to the same file
ga: Scríobh chuig an comhad céanna i gcónaí

en: Send your video to picture files
ga: Seol do fhíseán chuig comhaid phictiúir

en: Scene filter
ga: Radharc scagaire

en: Sharpen strength (0-2)
ga: Géaraigh neart (0-2)

en: Sharpen video filter
ga: Scagaire géarú an fhiseáin

en: Transform type
ga: Cineál athrú

en: Transpose
ga: Trasuigh

en: Video transformation filter
ga: Scagaire chlaochlaithe fhíseáin

en: Transformation
ga: Claochlú

en: Rotate or flip the video
ga: Rothlaigh nó smeach an físeán

en: Wave
ga: Tonn

en: ASCII Art
ga: Ealaín ASCII

en: Output card
ga: Cárta aschuir

en: Drawable
ga: Indeartha

en: Embedded window video
ga: Físeán fuinneoige leabaithe

en: OpenGL extension
ga: Breiseán OpenGL

en: OpenGL video output
ga: Aschur físeán OpenGL

en: HLSL File
ga: Comhad HLSL

en: Recommended video output for Windows Vista and later versions
ga: Aschur físeáin a mholtar do Windows Vista agus leaganacha níos déanaí

en: Name of desired display device
ga: Ainm an ghléis thaispeána inmhianaithe

en: DirectX (DirectDraw) video output
ga: Aschur físeáin DirectX (DirectDraw)

en: Wallpaper
ga: Cúlbhrat

en: Pitch
ga: Tuinairde

en: Chroma
ga: Cróma

en: Video memory
ga: Físchuimhne

[ctx: ASCII]
note: xgettext: This is a plain ASCII spelling of "VLC media player" for the ICCCM window name. This must be pure ASCII. The limitation is partially with ICCCM and partially with VLC. For Latin script languages, you may need to strip accents. For other scripts, you will need to transliterate into Latin.
en: VLC media player
ga: Seinnteoir mean VLC

en: X11 display
ga: Taispeáint X11

en: X window
ga: X fhuinneog

en: XVideo output (XCB)
ga: Aschur XVideo (XCB)

en: device, fifo or filename
ga: gléas, fifo nó comhadainm

en: YUV output
ga: Aschur YUV

en: Select the number of horizontal video windows in which to split the video
ga: Roghnaigh líon na bhfuinneog cothrománacha ina roinnfear an físeán

en: Active windows
ga: Fuinneoga ghníomhacha

en: Attenuation
ga: Tanú

en: Attenuation, begin (in %)
ga: Tanú, tosaigh (i %)

en: Attenuation, middle (in %)
ga: Tanú, lár (i %)

en: Attenuation, end (in %)
ga: Tanú, críochnaigh (i %)

en: middle position (in %)
ga: suíomh lárnach (í %)

en: Element aspect ratio
ga: Cóimheas treoíochta na míre

en: Wall video filter
ga: Scagaire an fhíseáin bhalla

en: Image wall
ga: Balla íomhánna

en: Title font
ga: Clófhoireann an teidil

en: Font used for the titles
ga: Na clófhoirne a bhaintear feidhm astu do na teidil

en: Font menu
ga: Roghchlár na clófhoirne

en: Font used for the menus
ga: Na clófhoirne a bhaintear feidhm astu sna roghchláir

en: Mesh width
ga: Leithead an mhogaill

en: The width of the mesh, in pixels.
ga: Leithead an mhogaill, i bpicteilíní.

en: Mesh height
ga: Airde an mhogaill

en: The height of the mesh, in pixels.
ga: Airde an mhogaill, i bpicteilíní.

en: FFT window
ga: Fuinneog FFT

en: Amplification
ga: Ollmhéadú

en: Peak height
ga: Airde na buaice

en: Visualizer
ga: Amharcléiritheoir

en: Visualizer filter
ga: Scagaire amharcléiritheora

en: Play List
ga: Seinnliosta

en: Output
ga: Aschur

en: Multiplexer
ga: Ilphléacsóir

en: MUX options
ga: Roghanna MUX

en: Input media
ga: An meán ionchuir

en: Error:
ga: Botún:

en: File name
ga: Comhadainm

en: Background
ga: Cúlra

en: Playback Rate
ga: Luas athsheanma

en: Audio Delay
ga: Moill fhuaime

en: Subtitle Delay
ga: Moill na bhfotheideal

en: Time:
ga: Am:

en: VLC media player - Web Interface
ga: Seinnteoir meán VLC - Comhéadan Gréasáin

en: Hide / Show Library
ga: Folaigh / taispeáin an leabharlann

en: Hide / Show Viewer
ga: Folaigh / taispeáin an t-amharcóir

en: Manage Streams
ga: Bainistigh sruthanna

en: Loop
ga: Lúb

en: Queue Selected
ga: Cuir na nithe roghnaithe sa scuaine

en: Play Selected
ga: Seinn an ní roghnaithe

en: If nothing appears, check your internet connection.
ga: Mura thagann aon rud i láthair, dearbháil do nasc idirlín.

en: Do you want to go ahead with this?
ga: An mian leat leanúint ar aghaidh leis seo?

en: Are you sure you wish to create the stream?
ga: An bhfuil tú cinnte gur mian leat an sruth a chruthú?

en: Dialog
ga: Fógra

en: Form
ga: Foirm

en: Preset
ga: Réamhshocrú

en: &Verbosity:
ga: &Foclachas:

en: &Filter:
ga: Scag:

en: &Save as...
ga: Tai%sc mar...

en: Show extended options
ga: Taispeáin socruithe breisithe

en: Show &more options
ga: Taispeáin tuilleadh roghanna

en: Start Time
ga: Am Tosaithe

en: Stop Time
ga: Am Stadta

en: Edit Options
ga: Roghanna Eagarthóireachta

en: Extra media
ga: Meáin breise

en: Select the file
ga: Roghnaigh an comhad

en: Change the start time for the media
ga: Athraigh am tosaithe don meán

en: HH'H':mm'm':ss's'.zzz
ga: UU'U':nn'n':ss's'.zzz

en: Play another media synchronously (extra audio file, ...)
ga: Seinn meán eile in éineacht leis (comhad fuaime eile, ...)

en: Capture mode
ga: Mód gabhála

en: Select the capture device type
ga: Roghnaigh an cineál gléas gabhála

en: Device Selection
ga: Roghnú gléas

en: Options
ga: Roghanna

en: Access advanced options to tweak the device
ga: Bain feidhm as ardroghanna chun an gléas a athrú beagán

en: Advanced options...
ga: Ardroghanna...

en: Disc Selection
ga: Roghnú Diosca

en: Disable Disc Menus
ga: Díchumsaigh rogchláir dhiosca

en: Disc device
ga: Gléas diosca

en: Starting Position
ga: Ionad Tosaigh

en: Audio and Subtitles
ga: Fuaim agus Fotheidil

en: Use a sub&title file
ga: Bain feidhm as comhad fotheidil

en: Select the subtitle file
ga: Roghnaigh comhad na bhfotheidil

en: Choose one or more media file to open
ga: Roghnaigh comhad meán amháin nó níos mó le oscailt

en: File Selection
ga: Roghnú Comhad

en: You can select local files with the following list and buttons.
ga: Is féidir leat na comhaid logánta a roghnú leis an liosta agus na cnaipí seo a leanas.

en: Add...
ga: Cuir leis...

en: Network Protocol
ga: Comhghnás líonra

en: Please enter a network URL:
ga: Cuir isteach URL líonra:

en: Features
ga: Gnéithe

en: Streamable
ga: Insruthaithe

en: Chapters
ga: Caibidlí

en: Menus
ga: Roghchláir

en: Same as source
ga: Mar an gcéanna leis an bhfoinse

en: Custom options
ga: Roghanna saincheaptha

en: &Quality
ga: &Caighdeán

en: Not Used
ga: Nár baineadh feidhm as

en: New destination
ga: Sprioc nua

en: Display locally
ga: Taispeáin go logánta

en: Option Setup
ga: Socrú roghanna

en: Miscellaneous Options
ga: Roghanna Ilghnéitheacha

en: Output module:
ga: Modúl aschurtha:

en: Use S/PDIF when available
ga: Bain feidhm as S/PDIF nuair atá sé ar fáil

en: Effects
ga: Maisíocht

en: Visualization:
ga: Léirshamhlú:

en: Normalize volume to:
ga: Socraigh an airde chuig:

en: Tracks
ga: Rianta

en: Preferred audio language:
ga: An teanga fhuaime is fearr leat:

en: Password:
ga: Focal Faire:

en: Username:
ga: Ainm úsáideora:

en: Optical drive
ga: Tiomántán optúil

en: Default optical device
ga: Gléas optúla réamhshocraithe

en: Damaged or incomplete AVI file
ga: Comhad AVI neamhchríochnaithe nó a rinneadh díobháil dó

en: HTTP proxy URL
ga: URL an sheachfhreastalaí HTTP

en: HTTP (default)
ga: HTTP (réamhshocrú)

en: RTP over RTSP (TCP)
ga: RTP thar RTSP (TCP)

en: Menus language:
ga: Teanga na roghchlár:

en: Look and feel
ga: Cuma agus braistint

en: Use custom skin
ga: Bain feidhm as craiceann saincheaptha

en: This is VLC's default interface, with a native look and feel.
ga: Seo é comhéadan réamhshocraithe VLC, le cuma agus braistint dúchasach.

en: Use native style
ga: Bain feidhm as an gcuma dhúchasach

en: Resize interface to video size
ga: Cóirigh an comhéadan go méid an fhíseáin

en: Show controls in full screen mode
ga: Taispeáin na rialtáin i mód lánscáileáin

en: Pause playback when minimized
ga: Cuir athsheinm ar sos nuair a íoslaghdaítear é

en: Integrate video in interface
ga: Comhtháthaigh an físeán sa chomhéadan

en: Show systray icon
ga: Taispeáin deilbhín tráidire an chórais

en: Pause on the last frame of a video
ga: Stad ar an bhfráma deiridh d'fhíseán

en: Allow only one instance
ga: Ceadaigh ásc amháin

en: Every
ga: Gach

en: Separate words by | (without space)
ga: Scair focail de réir | (gan bhearna)

en: Set up associations...
ga: Socraigh na comhcheangail...

en: Show media title on video start
ga: Taispeáin teideal an mheáin nuair a thosaíonn an físeán

en: Enable subtitles
ga: Cumasaigh fotheidil

en: Subtitle Language
ga: Teanga na bhfotheidil

en: Default encoding
ga: Ionchódú réamhshocraithe

en: Subtitle effects
ga: Maisíocht fhotheidil

en: Add a shadow
ga: Cuir scáth leis

en: Add a background
ga: Cuir cúlra leis

en: O&utput
ga: Aschur

en: Stuff
ga: Comhábhar

en: Edit settings
ga: Cuir na socruithe in eagar

en: Control
ga: Rialtán

en: Run manually
ga: Rith de láimh

en: Run on schedule
ga: Rith ar chlár ama

en: Status
ga: Treo

en: Prev
ga: Roimhe

en: Add Input
ga: Cuir an t-ionchur leis

en: Edit Input
ga: Cuir an t-ionchur in eagar

en: Clear List
ga: Glan

en: Check for VLC updates
ga: Lorg nuashonruithe VLC

en: Launching an update request...
ga: Ag tosú iarratas nuashonraihte...

en: Do you want to download it?
ga: An mian leat é a íosluchtú?

en: Essential
ga: Riachtanach

en: Negate colors
ga: Frithoibrigh na dathanna

en: Colors
ga: Dathanna

en: Interactive Zoom
ga: Formhéadú Idirghníomhach

en: Angle
ga: Uillinn

en: full
ga: lán

en: none
ga: dada

en: Mask
ga: Aghaidh fidil

en: Mirror
ga: Scáthán

en: Motion detect
ga: Braith gluaisne

en: Soften
ga: Bogaigh

en: VLM configurator
ga: Cumraitheoir VLM

en: Name:
ga: Ainm:

en: Input:
ga: Inchur:

en: Select Input
ga: Roghnaigh Inchur

en: Output:
ga: Aschur:

en: Select Output
ga: Roghnaigh Aschur

en: Time Control
ga: Rialtán Ama

en: Muxer:
ga: Ilphléacsóir:
