vlc 3.0.13 - en to gl translation catalogue (5704 entries)

en: This program comes with NO WARRANTY, to the extent permitted by law.
    You may redistribute it under the terms of the GNU General Public License;
    see the file named COPYING for details.
    Written by the VideoLAN team; see the AUTHORS file.
gl: Este programa vén sen ningunha garantía alén da permitida pola lei.
    Pode distribuílo baixo as condicións da Licenza pública xeral GNU;
    vexa o ficheiro co nome COPYING para máis detalles.
    Escrito polo equipo VideoLAN; vexa o ficheiro AUTHORS.

en: VLC preferences
gl: Preferencias do VLC

en: Select "Advanced Options" to see all options.
gl: Seleccione as Opcións avanzadas para ver todas as opcións.

en: Settings for VLC's interfaces
gl: Configuracións das interfaces do VLC

en: Main interfaces settings
gl: Configuracións das interfaces principais

en: Main interfaces
gl: Interfaces principais

en: Settings for the main interface
gl: Configuracións da interface principal

en: Control interfaces
gl: Interfaces de control

en: Settings for VLC's control interfaces
gl: Configuracións para as interfaces de control do VLC

en: Hotkeys settings
gl: Configuración de teclas rápidas

en: Audio settings
gl: Configuracións de audio

en: General audio settings
gl: Configuracións xerais de audio

en: Filters
gl: Filtros

en: Audio filters are used to process the audio stream.
gl: Os filtros de audio úsanse para procesar o fluxo de audio.

en: Audio resampler
gl: Remostraxe de audio

en: Visualizations
gl: Visualizacións

en: Audio visualizations
gl: Visualizacións de audio

en: Output modules
gl: Módulos de saída

en: General settings for audio output modules.
gl: Configuracións xerais para os módulos de saída de audio.

en: Miscellaneous
gl: Outros

en: Miscellaneous audio settings and modules.
gl: Outros módulos e configuracións de audio.

en: Video
gl: Vídeo

en: Video settings
gl: Configuracións de vídeo

en: General video settings
gl: Configuracións xerais de vídeo

en: General settings for video output modules.
gl: Configuracións xerais para os módulos de saída de audio.

en: Video filters are used to process the video stream.
gl: Os filtros de vídeo úsanse para procesar o fluxo de vídeo.

en: Subtitles / OSD
gl: Subtítulos/OSD

en: Settings related to On-Screen-Display, subtitles and "overlay subpictures"
gl: Configuracións relacionadas coa Visualización en pantalla, cos subtítulos e coas «subimaxes superpostas»

en: Splitters
gl: Divisores

en: Video splitters separate the stream into multiple videos.
gl: Os divisores de vídeo dividen o fluxo en varios vídeos.

en: Input / Codecs
gl: Entrada/Códecs

en: Settings for input, demultiplexing, decoding and encoding
gl: Configuracións para a entrada, o demultiplexado, a descodificación e a codificación

en: Access modules
gl: Módulos de acceso

en: Settings related to the various access methods. Common settings you may want to alter are HTTP proxy or caching settings.
gl: Configuracións relacionadas cos diversos métodos de acceso. As configuracións máis comúns que pode querer modificar son o proxy HTTP ou a caché.

en: Stream filters
gl: Filtros de fluxo

en: Stream filters are special modules that allow advanced operations on the input side of VLC. Use with care...
gl: Os filtros de fluxo son módulos especiais que permiten realizar operacións avanzadas no lado de entrada do VLC. Úseo con coidado…

en: Demuxers
gl: Demultiplexores

en: Demuxers are used to separate audio and video streams.
gl: Os demultiplexores úsanse para separar os fluxos de audio e vídeo.

en: Video codecs
gl: Códecs de vídeo

en: Settings for the video, images or video+audio decoders and encoders.
gl: Configuracións para os codificadores e descodificadores de vídeo, de imaxes ou de vídeo e audio.

en: Audio codecs
gl: Códecs de audio

en: Settings for the audio-only decoders and encoders.
gl: Configuracións para os codificadores e descodificadores só de audio.

en: Subtitle codecs
gl: Códecs de subtítulo

en: Settings for subtitle, teletext and CC decoders and encoders.
gl: Configuracións para os codificadores e descodificadores de subtítulo, teletexto e subtítulo para persoas con diversidade funcional auditiva.

en: General input settings. Use with care...
gl: Configuracións xerais de entrada. Úseas con coidado!

en: Stream output
gl: Saída de fluxo

en: Stream output settings are used when acting as a streaming server or when saving incoming streams.
    Streams are first muxed and then sent through an "access output" module that can either save the stream to a file, or stream it (UDP, HTTP, RTP/RTSP).
    Sout streams modules allow advanced stream processing (transcoding, duplicating...).
gl: As configuracións da saída de fluxo úsanse cando se actúa como un servidor de fluxo ou cando se están a gardar os fluxos entrantes.
    Primeiro os fluxos son multiplexados e despois envíanse a través dun módulo de «saída de acceso» que pode ben gardar o fluxo nun ficheiro ou ben emitir o fluxo (UDP, HTTP, RTP/RTSP).
    Os módulos de fluxos Sout permiten o procesamento avanzado de fluxos (transcodificación, duplicación…).

en: General stream output settings
gl: Configuracións xerais de saída de fluxo

en: Muxers
gl: Multiplexores

en: Muxers create the encapsulation formats that are used to put all the elementary streams (video, audio, ...) together. This setting allows you to always force a specific muxer. You should probably not do that.
    You can also set default parameters for each muxer.
gl: Os multiplexores crean os formatos de encapsulación que se usan para pór todos os fluxos elementais (vídeo, audio...) xuntos. Estas configuracións permítenlle forzar sempre un multiplexor en concreto. Probabelmente isto non sexa recomendábel.
    Tamén pode estabelecer uns parámetros predeterminados para cada multiplexor.

en: Access output
gl: Saída de acceso

en: Access output modules control the ways the muxed streams are sent. This setting allows you to always force a specific access output method. You should probably not do that.
    You can also set default parameters for each access output.
gl: Os módulos de saída de acceso controlan o modo en que se envían os fluxos multiplexados. Esta configuración permítelle forzar sempre un método de saída de acceso en concreto. Probabelmente isto non sexa recomendábel.
    Tamén pode estabelecer os parámetros predeterminados para cada saída de acceso.

en: Packetizers
gl: Empaquetadores

en: Packetizers are used to "preprocess" the elementary streams before muxing. This setting allows you to always force a packetizer. You should probably not do that.
    You can also set default parameters for each packetizer.
gl: Os empaquetadores úsanse para «preprocesar» os fluxos elementais. Esta configuración permítelle forzar sempre un empaquetador. Probabelmente isto non sexa recomendábel.
    Tamén pode estabelecer uns parámetros predeterminados para cada empaquetador.

en: Sout stream
gl: Fluxo de saída estándar

en: Sout stream modules allow to build a sout processing chain. Please refer to the Streaming Howto for more information. You can configure default options for each sout stream module here.
gl: Os módulos de fluxo de saída estándar permítenlle construír unha cadea de procesamento de saída estándar. Consulte o Howto sobre a emisión en fluxo para máis información. Pode configurar aquí as opcións predeterminadas para cada fluxo de saída estándar.

en: VLC's implementation of Video On Demand
gl: Implementación do VLC de vídeo baixo demanda (VOD)

en: Playlist
gl: Lista de reprodución

en: Settings related to playlist behaviour (e.g. playback mode) and to modules that automatically add items to the playlist ("service discovery" modules).
gl: Configuracións relacionadas co comportamento da reprodución (p. ex. o modo de reprodución) e cos módulos que engaden elementos á lista automaticamente (módulos de «descubrimento de servizos»).

en: General playlist behaviour
gl: Comportamento xeral da reprodución

en: Services discovery
gl: Descubrimento de servizos

en: Services discovery modules are facilities that automatically add items to playlist.
gl: Os módulos de descubrimento de servizos son instalacións que engaden elementos á lista automaticamente.

en: Advanced
gl: Avanzadas

en: Advanced settings. Use with care...
gl: Configuracións avanzadas. Úseas con coidado!

en: Advanced settings
gl: Configuracións avanzadas

en: &Open File...
gl: A&brir ficheiro…

en: &Advanced Open...
gl: Abrir con opcións &avanzadas…

en: Open D&irectory...
gl: Abrir d&irectorio…

en: Open &Folder...
gl: Abrir carta&fol…

en: Select one or more files to open
gl: Seleccione un ou máis ficheiros que queira abrir

en: Select Directory
gl: Seleccionar un directorio

en: Select Folder
gl: Seleccionar un cartafol

en: Media &Information
gl: &Información multimedia

en: &Codec Information
gl: Información sobre os &códecs

en: &Messages
gl: &Mensaxes

en: Jump to Specific &Time
gl: Ir a un &tempo específico

en: Custom &Bookmarks
gl: &Marcadores personalizados

en: &VLM Configuration
gl: Configuración de &VLM

en: &About
gl: &Sobre

en: Play
gl: Reproducir

en: Remove Selected
gl: Eliminar o seleccionado

en: Information...
gl: Información…

en: Create Directory...
gl: Crear un directorio…

en: Create Folder...
gl: Crear un cartafol…

en: Rename Directory...
gl: Renomear directorio...

en: Rename Folder...
gl: Renomear cartafol...

en: Show Containing Directory...
gl: Mostrar o directorio que o contén…

en: Show Containing Folder...
gl: Mostrar o cartafol que o contén…

en: Stream...
gl: Fluxo…

en: Save...
gl: Gardar…

en: Repeat All
gl: Repetir todos

en: Repeat One
gl: Repetir un

en: Random
gl: Aleatorio

en: Random Off
gl: Modo aleatorio desactivado

en: Add to Playlist
gl: Engadir á lista de reprodución

en: Add File...
gl: Engadir un ficheiro…

en: Add Directory...
gl: Engadir un directorio…

en: Add Folder...
gl: Engadir un cartafol…

en: Save Playlist to &File...
gl: Gardar a lista de reprodución nun &ficheiro…

en: Search
gl: Buscar

en: Waves
gl: Ondas

en: <html><head><meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8" /></head><body><h2>Welcome to VLC media player Help</h2><h3>Documentation</h3><p>You can find VLC documentation on VideoLAN's <a href="http://wiki.videolan.org">wiki</a> website.</p><p>If you are a newcomer to VLC media player, please read the<br><a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:VLC_for_dummies"><em>Introduction to VLC media player</em></a>.</p><p>You will find some information on how to use the player in the <br>"<a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:Play_HowTo"><em>How to play files with VLC media player</em></a>" document.</p><p>For all the saving, converting, transcoding, encoding, muxing and streaming tasks, you should find useful information in the <a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:Streaming_HowTo">Streaming Documentation</a>.</p><p>If you are unsure about terminology, please consult the <a href="http://wiki.videolan.org/Knowledge_Base">knowledge base</a>.</p><p>To understand the main keyboard shortcuts, read the <a href="http://wiki.videolan.org/Hotkeys">shortcuts</a> page.</p><h3>Help</h3><p>Before asking any question, please refer yourself to the <a href="http://www.videolan.org/support/faq.html">FAQ</a>.</p><p>You might then get (and give) help on the <a href="http://forum.videolan.org">Forums</a>, the <a href="http://www.videolan.org/vlc/lists.html">mailing-lists</a> or our IRC channel (<em>#videolan</em> on irc.freenode.net).</p><h3>Contribute to the project</h3><p>You can help the VideoLAN project giving some of your time to help the community, to design skins, to translate the documentation, to test and to code. You can also give funds and material to help us. And of course, you can <b>promote</b> VLC media player.</p></body></html>
gl: <html><head><meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8" /></head><body><h2>Benvida/o á Axuda do reprodutor multimedia VLC</h2><h3>Documentación</h3><p>Pode encontrar documentación sobre o VLC no <a href="http://wiki.videolan.org">wiki</a> de Videolan.</p><p>Se é nova/o no VLC media player, lea a<br><a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:VLC_for_dummies"><em>Introdución para o VLC media player</em></a>.</p><p>Pode encontrar algunha información sobre o uso do reprodutor no documento <br>"<a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:Play_HowTo"><em>Como reproducir ficheiros co VLC media player</em></a>".</p><p>Para todas as tarefas de gardado, conversión, transcodificación, codificación, multiplexado e emisión de fluxos, pode que encontre información interesante na <a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:Streaming_HowTo">Documentación sobre fluxo</a>.</p><p>Se ten dúbidas sobre a terminoloxía, consulte a <a href="http://wiki.videolan.org/Knowledge_Base">base de coñecemento</a>.</p><p>Para comprender os atallos de teclado principais, lea a páxina <a href="http://wiki.videolan.org/Hotkeys">atallos</a>.</p><h3>Axuda</h3><p>Antes de facer calquera pregunta, diríxase ás <a href="http://www.videolan.org/support/faq.html">Preguntas máis frecuentes (FAQ)</a>.</p><p>Despois podería obter axuda (ou axudar) nos <a href="http://forum.videolan.org">Foros</a>, nas <a href="http://www.videolan.org/vlc/lists.html">listas de correo</a>ou na nosa canle IRC (<em>#videolan</em> en irc.freenode.net).</p><h3>Contribuír co proxecto</h3><p>Pode axudar ao proxecto VideoLAN cedendo parte do seu tempo en proporcionarlle axuda á comunidade, deseñando ficheiros de aparencia, traducindo a documentación, probando o aplicativo ou escribindo código. Pode tamén facer unha contribución económica ou material. E, por suposto, pode <b>promover</b> o VLC media player.</p></body></html>

en: Audio filtering failed
gl: Produciuse un fallo co filtrado de audio

en: The maximum number of filters (%u) was reached.
gl: Alcanzouse o número máximo de filtros (%u).

en: Disable
gl: Desactivar

en: Spectrometer
gl: Espectrógrafo

en: Scope
gl: Ámbito

en: Spectrum
gl: Espectro

en: VU meter
gl: Vúmetro

en: Audio filters
gl: Filtros de audio

en: Replay gain
gl: Replay Gain

en: Stereo audio mode
gl: Modo de audio estéreo

en: Original
gl: Orixinal

en: Stereo
gl: Estéreo

en: Left
gl: Esquerda

en: Right
gl: Dereita

en: Reverse stereo
gl: Estéreo invertido

en: Headphones
gl: Auriculares

en: Automatic
gl: Automático

en: boolean
gl: booleano

en: integer
gl: enteiro

en: float
gl: flotante

en: string
gl: cadea

en: To get exhaustive help, use '-H'.
gl: Para obter axuda detallada use '-H'.

en: Usage: %s [options] [stream] ...
    You can specify multiple streams on the commandline.
    They will be enqueued in the playlist.
    The first item specified will be played first.
    
    Options-styles:
      --option  A global option that is set for the duration of the program.
       -option  A single letter version of a global --option.
       :option  An option that only applies to the stream directly before it
                and that overrides previous settings.
    
    Stream MRL syntax:
      [[access][/demux]://]URL[#[title][:chapter][-[title][:chapter]]]
      [:option=value ...]
    
      Many of the global --options can also be used as MRL specific :options.
      Multiple :option=value pairs can be specified.
    
    URL syntax:
      file:///path/file              Plain media file
      http://host[:port]/file        HTTP URL
      ftp://host[:port]/file         FTP URL
      mms://host[:port]/file         MMS URL
      screen://                      Screen capture
      dvd://[device]                 DVD device
      vcd://[device]                 VCD device
      cdda://[device]                Audio CD device
      udp://[[<source address>]@[<bind address>][:<bind port>]]
                                     UDP stream sent by a streaming server
      vlc://pause:<seconds>          Pause the playlist for a certain time
      vlc://quit                     Special item to quit VLC
gl: Uso: %s [opcións] [fluxo] …
    Pode especificar varios fluxos na liña de comandos.
    Estes poranse na fila da lista de reprodución.
    O elemento que se especifique primeiro será tamén o que se reproduza primeiro.
    
    Estilos das opcións:
      --option  Unha opción global que se define durante a duración do programa.
       -option  Unha única versión da letra para unha --option global.
       :option  Unha opción que só se aplica ao fluxo directamente antes del
                e que ignora as configuracións anteriores.
    
    Sintaxe do fluxo MRL:
      [[access][/demux]://]URL[@[title][:chapter][-[title][:chapter]]]
      [:option=value …]
    
      Moitas das --options globais poden usarse tamén como :options MRL específicas.
      Pódense especificar múltiples parellas :option=value.
    
    Sintaxe URL:
      ficheiro:///camiño/ficheiro    Ficheiro multimedia simple
      http://host[:porto]/ficheiro   URL de HTTP
      ftp://host[:porto]/ficheiro    URL de FTP
      mms://host[:porto]/ficheiro    URL de MMS
      screen://                      Captura de pantalla
      [dvd://][dispositivo]          Dispositivo de DVD
      [vcd://][dispositivo]          Dispositivo de VCD
      [cdda://][dispositivo]         Dispositivo de CD de audio
      udp://[[<enderezo de orixe>]@[<enderezo vinculado>][:<porto vinculado>]]
                                     Fluxo UDP enviado por un servidor de fluxo
      vlc://pause:<segundos>         Deter a lista de reprodución durante un tempo.
      vlc://quit                     Elemento especial para saír do VLC

en: (default enabled)
gl: (activado predeterminadamente)

en: (default disabled)
gl: (desactivado predeterminadamente)

en: Note:
gl: Nota:

en: add --advanced to your command line to see advanced options.
gl: engada --advanced na liña de comandos para acceder ás opcións avanzadas.

en: %u module was not displayed because it only has advanced options.
     | %u modules were not displayed because they only have advanced options.
gl[0]: Non se mostrou %u módulo porque só ten opcións avanzadas.
gl[1]: Non se mostraron %u módulos porque só teñen opcións avanzadas.

en: No matching module found. Use --list or --list-verbose to list available modules.
gl: Non se encontrou ningún módulo coincidente. Use o parámetro --list ou --list-verbose para ver os módulos dispoñíbeis.

en: VLC version %s (%s)
gl: Versión do VLC %s (%s)

en: Compiled by %s on %s (%s)
gl: Compilado por %s en %s (%s)

en: Compiler: %s
gl: Compilador: %s

en: 
    Dumped content to vlc-help.txt file.
gl: 
    O contido descargouse no ficheiro vlc-help.txt.

en: 
    Press the RETURN key to continue...
gl: 
    Prema a tecla RETORNO para continuar…

en: Unknown error
gl: Erro descoñecico

en: Bookmark %i
gl: Marcador %i

en: No description for this codec
gl: Non hai descrición para este códec

en: Codec not supported
gl: Códec non admitido

en: VLC could not decode the format "%4.4s" (%s)
gl: VLC non puido descodificar o formato «%4.4s» (%s)

en: Unidentified codec
gl: Códec descoñecido

en: VLC could not identify the audio or video codec
gl: O VLC non puido identificar o códec de audio ou de vídeo

en: packetizer
gl: empaquetador

en: decoder
gl: descodificador

en: Streaming / Transcoding failed
gl: Fallou a emisión en fluxo ou a transcodificación

en: VLC could not open the %s module.
gl: O VLC non puido abrir o módulo %s.

en: VLC could not open the decoder module.
gl: O VLC non puido abrir o módulo descodificador.

en: Track
gl: Pista

en: Program
gl: Programa

en: Stream %d
gl: Fluxo %d

en: Scrambled
gl: Codificado

en: Yes
gl: Si

en: DTVCC Closed captions %u
gl: Subtítulos para persoas xordas DTVCC %u

en: Closed captions %u
gl: Subtítulos para persoas xordas %u

en: Original ID
gl: ID orixinal

en: Codec
gl: Códec

en: Language
gl: Idioma

en: Description
gl: Descrición

en: Type
gl: Tipo

en: Channels
gl: Canles

en: Sample rate
gl: Taxa de mostra

en: Bits per sample
gl: Bits por mostra

en: Bitrate
gl: Taxa de bits

en: Track replay gain
gl: Replay Gain da pista

en: Album replay gain
gl: Replay Gain do álbum

en: Video resolution
gl: Resolución do vídeo

en: Buffer dimensions
gl: Dimensións do búfer

en: Frame rate
gl: Taxa de fotogramas

en: Decoded format
gl: Formato descodificado

en: Top left
gl: Arriba á esquerda

en: Left top
gl: Arriba á esquerda

en: Right bottom
gl: Dereita abaixo

en: Top right
gl: Arriba á dereita

en: Bottom left
gl: Abaixo á esquerda

en: Bottom right
gl: Abaixo á dereita

en: Left bottom
gl: Abaixo á esquerda

en: Right top
gl: Arriba á dereilta

en: Orientation
gl: Orientación

en: Undefined
gl: Sen definir

en: ITU-R BT.601 (525 lines, 60 Hz)
gl: ITU-R BT.601 (525 liñas, 60 Hz)

en: ITU-R BT.601 (625 lines, 50 Hz)
gl: ITU-R BT.601 (625 liñas, 50 Hz)

en: Color primaries
gl: Cores primarias

en: Linear
gl: Lineal

en: Color transfer function
gl: Función de transferencia de cor

en: Color space
gl: Espazo de cor

en: %s Range
gl: Intervalo de %s

en: Full
gl: Completa

en: Center
gl: Centro

en: Top Left
gl: Arriba á esquerda

en: Top Center
gl: Arriba no centro

en: Bottom Left
gl: Abaixo á esquerda

en: Bottom Center
gl: Abaixo no centro

en: Chroma location
gl: Localización da crominancia

en: Projection
gl: Proxección

[ctx: ViewPoint]
en: Yaw
gl: Esquerda-Dereita

[ctx: ViewPoint]
en: Pitch
gl: Arriba-Abaixo

[ctx: ViewPoint]
en: Roll
gl: Rotación no eixo lonxitudinal

[ctx: ViewPoint]
en: Field of view
gl: Campo de visión

en: Max. luminance
gl: Máx. luminancia

en: Min. luminance
gl: Mín. luminancia

en: Primary R
gl: R primario

en: Primary G
gl: G primario

en: Primary B
gl: B primario

en: White point
gl: Punto branco

en: Subtitle
gl: Subtítulos

en: Your input can't be opened
gl: Non é posíbel abrir a súa entrada

en: VLC is unable to open the MRL '%s'. Check the log for details.
gl: O VLC non é quen de abrir o MRL '%s'. Verifique o ficheiro de rexistro para máis detalles.

en: Title
gl: Título

en: Artist
gl: Artista

en: Genre
gl: Xénero

en: Album
gl: Álbum

en: Track number
gl: Número da pista

en: Rating
gl: Valoración

en: Date
gl: Data

en: Setting
gl: Configuración

en: Now Playing
gl: Reproducindo agora

en: Publisher
gl: Editor

en: Encoded by
gl: Codificado por

en: Artwork URL
gl: URL do deseño gráfico

en: Track ID
gl: ID da pista

en: Number of Tracks
gl: Número de pistas

en: Director
gl: Director/a

en: Season
gl: Tempada

en: Episode
gl: Episodio

en: Show Name
gl: Mostrar o nome

en: Actors
gl: Actores

en: Album Artist
gl: Artista do álbum

en: Disc number
gl: Número de disco

en: Bookmark
gl: Marcador

en: Programs
gl: Programas

en: Chapter
gl: Capítulo

en: Video Track
gl: Pista de vídeo

en: Audio Track
gl: Pista de audio

en: Subtitle Track
gl: Pista de subtítulos

en: Next title
gl: Título seguinte

en: Previous title
gl: Título anterior

en: Menu title
gl: Título do menú

en: Menu popup
gl: Menú emerxente

en: Title %i%s
gl: Título %i%s

en: Chapter %i
gl: Capítulo %i

en: Next chapter
gl: Capítulo seguinte

en: Previous chapter
gl: Capítulo anterior

en: Media: %s
gl: Multimedia: %s

en: Add Interface
gl: Engadir interface

en: Console
gl: Consola

en: Mouse Gestures
gl: Xestos de rato

en: Running vlc with the default interface. Use 'cvlc' to use vlc without interface.
gl: Executar o VLC coa interface predeterminada. Use 'cvlc' para usar o VLC sen interface.

note: xgettext: Translate "C" to the language code: "fr", "en_GB", "nl", "ru"...
en: C
gl: gl

en: Zoom
gl: Ampliar

en: 1:4 Quarter
gl: 1:4 Un cuarto

en: 1:2 Half
gl: 1:2 A metade

en: 1:1 Original
gl: 1:1 Orixinal

en: 2:1 Double
gl: 2:1 O dobre

en: These options allow you to configure the interfaces used by VLC. You can select the main interface, additional interface modules, and define various related options.
gl: Estas opcións permítenlle configurar as interfaces que usa o VLC. Pode seleccionar a interface principal, os módulos de interfaces adicionais e definir máis opcións.

en: Interface module
gl: Módulo de interface

en: This is the main interface used by VLC. The default behavior is to automatically select the best module available.
gl: Este é a interface principal que usa o VLC. O comportamento predeterminado selecciona de forma automático o mellor dos módulos dispoñíbeis.

en: Extra interface modules
gl: Módulos de interface extra

en: You can select "additional interfaces" for VLC. They will be launched in the background in addition to the default interface. Use a colon separated list of interface modules. (common values are "rc" (remote control), "http", "gestures" ...)
gl: Pode seleccionar Interfaces adicionais para o VLC. Estas iniciaranse no fondo xunto coa interface predeterminada. Use unha lista de módulos de interface separados por comas. (Os valores comúns son «rc» (control remoto), «http», «gestures»…)

en: You can select control interfaces for VLC.
gl: Pode seleccionar as interfaces de control para o VLC.

en: Verbosity (0,1,2)
gl: Nivel de detalle (0,1,2)

en: This is the verbosity level (0=only errors and standard messages, 1=warnings, 2=debug).
gl: Este é o nivel de detalles (0= só errores e mensaxes estándar, 1=avisos, 2=depuración).

en: Default stream
gl: Fluxo predeterminado

en: This stream will always be opened at VLC startup.
gl: Este fluxo estará sempre aberto cando inicie o VLC.

en: Color messages
gl: Mensaxes en cor

en: This enables colorization of the messages sent to the console. Your terminal needs Linux color support for this to work.
gl: Isto activa as mensaxes en cor que se envían á consola. O seu terminal precisa ser compatíbel coa cor de Linux para que isto funcione.

en: Show advanced options
gl: Mostrar as opcións avanzadas

en: When this is enabled, the preferences and/or interfaces will show all available options, including those that most users should never touch.
gl: Cando isto estea activado, as preferencias ou interfaces mostrarán todas as opcións dispoñíbeis, incluíndo aquelas que a maioría dos usuarios non deberían tocar.

en: Interface interaction
gl: Interacción coa interface

en: When this is enabled, the interface will show a dialog box each time some user input is required.
gl: Cando isto estea activado, a interface mostrará a caixa de diálogo sempre que se requira algunha intervención da persoa usuaria.

en: These options allow you to modify the behavior of the audio subsystem, and to add audio filters which can be used for post processing or visual effects (spectrum analyzer, etc.). Enable these filters here, and configure them in the "audio filters" modules section.
gl: Estas opcións permítenlle modificar o comportamento do subsistema de audio e engadir filtros de audio, estes poderán usarse para o posprocesamento ou para os efectos visuais (analizador de espectro, etc.). Activa estes filtros aquí e configúraos na sección de módulos de «filtros de audio».

en: Audio output module
gl: Módulo de saída de audio

en: This is the audio output method used by VLC. The default behavior is to automatically select the best method available.
gl: Este é o método de saída de audio que usa o VLC. O comportamento predeterminado selecciona de forma automática o mellor dos métodos dispoñíbeis.

en: Media role
gl: Rol do multimedia

en: Media (player) role for operating system policy.
gl: Rol do medio (reprodutor) para a política do sistema operativo.

en: Enable audio
gl: Activar o audio

en: You can completely disable the audio output. The audio decoding stage will not take place, thus saving some processing power.
gl: Pode desactivar completamente a saída de audio. A fase de descodificación de audio non se realizará, o que aforrará algo de enerxía de procesamento.

en: Music
gl: Música

en: Communication
gl: Comunicación

en: Notification
gl: Notificación

en: Animation
gl: Animación

en: Production
gl: Produción

en: Accessibility
gl: Accesibilidade

en: Test
gl: Probar

en: Audio gain
gl: Ganancia de audio

en: This linear gain will be applied to outputted audio.
gl: Esta ganancia linear será aplicada á saída de audio.

en: Audio output volume step
gl: Paso de volume da saída de audio

en: The step size of the volume is adjustable using this option.
gl: Pódese axustar o tamaño do paso de volume usando esta opción.

en: Remember the audio volume
gl: Recordar o volume do audio

en: The volume can be recorded and automatically restored next time VLC is used.
gl: Pódese gravar e restaurar o volume automaticamente cando se use de novo o VLC.

en: Audio desynchronization compensation
gl: Compensación de asincronización de audio

en: This delays the audio output. The delay must be given in milliseconds. This can be handy if you notice a lag between the video and the audio.
gl: Isto atrasa a saída de audio. O atraso deber ser de milisegundos. Isto pode ser útil se vostede percibe un atraso entre o vídeo e o audio.

en: This selects which plugin to use for audio resampling.
gl: Isto selecciona o plugin que se usará para a remostraxe de audio.

en: Sets the audio output channels mode that will be used by default if your hardware and the audio stream are compatible.
gl: Define o modo para as canles de saída de audio que se usará de forma predeterminada cando o hardware e o fluxo de audio sexan compatíbeis.

en: Force S/PDIF support
gl: Forzar compatibilidade con S/PDIF

en: This option should be used when the audio output can't negotiate S/PDIF support.
gl: Debería usar esta opción cando a saída de audio non pode negociar a compatibilidade con S/PDIF.

en: Force detection of Dolby Surround
gl: Forzar a detección de Dolby Surround

en: Use this when you know your stream is (or is not) encoded with Dolby Surround but fails to be detected as such. Even if the stream is not actually encoded with Dolby Surround, turning on this option might enhance your experience, especially when combined with the Headphone Channel Mixer.
gl: Use isto cando saiba que o fluxo está (ou non está) codificado co Dolby Surround mais falla ao ser detectado como tal. Mesmo se o fluxo non está realmente codificado co Dolby Surround, activando esta opción podería mellorar, sobre todo se se combina co mesturador de canles de auriculares.

en: Auto
gl: Automático

en: On
gl: Activado

en: Off
gl: Desactivado

en: Stereo audio output mode
gl: Modo de saída de audio estéreo

en: Unset
gl: Desmarcar

en: This adds audio post processing filters, to modify the sound rendering.
gl: Isto engade os filtros de posprocesamento de audio para modificar a renderización de audio.

en: This adds visualization modules (spectrum analyzer, etc.).
gl: Isto engade módulos de visualización (analizador do espectro, etc.).

en: Replay gain mode
gl: Modo Replay Gain

en: Select the replay gain mode
gl: Seleccionar o modo Replay Gain

en: Replay preamp
gl: Preamplificación da reprodución

en: This allows you to change the default target level (89 dB) for stream with replay gain information
gl: Isto permítelle cambiar o nivel de destino predeterminado (89 dB) para o fluxo con información de Replay Gain

en: Default replay gain
gl: Replay Gain predeterminado

en: This is the gain used for stream without replay gain information
gl: Esta é a ganancia que se usa para o fluxo sen información de Replay Gain

en: Peak protection
gl: Protección contra picos

en: Protect against sound clipping
gl: Protexer contra os cortes de audio

en: Enable time stretching audio
gl: Activar a extensión no tempo do audio

en: This allows playing audio at lower or higher speed without affecting the audio pitch
gl: Isto permítelle reproducir o audio a unha velocidade maior ou menor sen afectar á altura do audio

en: None
gl: Ningún

en: These options allow you to modify the behavior of the video output subsystem. You can for example enable video filters (deinterlacing, image adjusting, etc.). Enable these filters here and configure them in the "video filters" modules section. You can also set many miscellaneous video options.
gl: Estas opcións permítenlle modificar o comportamento do subsistema de saída de vídeo. Por exemplo, pode activar os filtros de vídeo (desentrelazado, axuste da imaxe etc.). Active aquí eses filtros e configúreos na sección de módulos «filtros de vídeo». Pode tamén definir outras moitas opcións de vídeo.

en: Video output module
gl: Módulo de saída de vídeo

en: This is the the video output method used by VLC. The default behavior is to automatically select the best method available.
gl: Este é o método de saída de vídeo que usa o VLC. O comportamento predeterminado consiste en seleccionar automaticamente o mellor método dispoñíbel.

en: Enable video
gl: Activar o vídeo

en: You can completely disable the video output. The video decoding stage will not take place, thus saving some processing power.
gl: Pode desactivar totalmente a saída de vídeo. A fase de descodificación de vídeo non acontecerá, polo que se aforrará enerxía de procesamento.

en: Video width
gl: Largura de vídeo

en: You can enforce the video width. By default (-1) VLC will adapt to the video characteristics.
gl: Pode forzar a largura de vídeo. De modo predeterminado (-1) o VLC adaptarase ás características do vídeo.

en: Video height
gl: Altura de vídeo

en: You can enforce the video height. By default (-1) VLC will adapt to the video characteristics.
gl: Pode forzar a altura do vídeo. De modo predeterminado (-1) o VLC adaptarase ás características do vídeo.

en: Video X coordinate
gl: Coordenada X do vídeo

en: You can enforce the position of the top left corner of the video window (X coordinate).
gl: Pode forzar a posición da esquina superior dereita da xanela de vídeo (coordenada X).

en: Video Y coordinate
gl: Coordenada Y do vídeo

en: You can enforce the position of the top left corner of the video window (Y coordinate).
gl: Pode forzar a posición da esquina superior esquerda da xanela do vídeo (coordenada Y).

en: Video title
gl: Título do vídeo

en: Custom title for the video window (in case the video is not embedded in the interface).
gl: Título personalizado da xanela do vídeo (en caso de que o vídeo non estea incorporado á interface).

en: Video alignment
gl: Aliñamento do vídeo

en: Enforce the alignment of the video in its window. By default (0) it will be centered (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, like 6=4+2 meaning top-right).
gl: Forzar o aliñamento do vídeo na súa xanela. De modo predeterminado (0) estará centrado (0=centro, 1=esquerda, 2=dereita, 4=arriba, 8=abaixo; tamén pode usar as combinacións de teclas para estes valores, p.ex. 6=4+2 significa «arriba»).

en: Top
gl: Arriba

en: Bottom
gl: Abaixo

en: Top-Left
gl: Arriba á esquerda

en: Top-Right
gl: Arriba á dereita

en: Bottom-Left
gl: Abaixo á esquerda

en: Bottom-Right
gl: Abaixo á dereita

en: Zoom video
gl: Ampliar vídeo

en: You can zoom the video by the specified factor.
gl: Pode ampliar o vídeo mediante o factor especificado.

en: Grayscale video output
gl: Saída de vídeo en escala de grises

en: Output video in grayscale. As the color information aren't decoded, this can save some processing power.
gl: Saída de vídeo en escala de grises. Como a información de cor non está descodificada, aforrarase enerxía de procesamento.

en: Embedded video
gl: Vídeo incorporado

en: Embed the video output in the main interface.
gl: Incorporar a saída de vídeo na interface principal.

en: Fullscreen video output
gl: Saída de vídeo en pantalla completa

en: Start video in fullscreen mode
gl: Comezar o vídeo no modo de pantalla completa

en: Always on top
gl: Sempre por encima

en: Always place the video window on top of other windows.
gl: Colocar sempre a xanela de vídeo por encima das outras xanelas.

en: Enable wallpaper mode
gl: Activar o modo de imaxe de fondo

en: The wallpaper mode allows you to display the video as the desktop background.
gl: O modo de imaxe de fondo permítelle mostrar o vídeo como fondo de escritorio.

en: Show media title on video
gl: Mostrar o título do multimedia no vídeo

en: Display the title of the video on top of the movie.
gl: Mostrar o título do vídeo sobre o filme.

en: Show video title for x milliseconds
gl: Mostrar o título do vídeo durante x milisegundos

en: Show the video title for n milliseconds, default is 5000 ms (5 sec.)
gl: Mostrar o título do vídeo durante -n- milisegundos, a opción predeterminada é 5000 ms (5 s).

en: Position of video title
gl: Posición do título do vídeo

en: Place on video where to display the title (default bottom center).
gl: Situar no vídeo onde hai que mostrar o título (a opción predeterminada e abaixo no centro).

en: Hide cursor and fullscreen controller after x milliseconds
gl: Ocultar o cursor e o controlador de pantalla completa despois de x milisegundos

en: Hide mouse cursor and fullscreen controller after n milliseconds.
gl: Ocultar o cursor do rato e o controlador de pantalla completa despois de n milisegundos.

en: Deinterlace
gl: Desentrelazar

en: Deinterlace mode
gl: Modo de desentrelazado

en: Deinterlace method to use for video processing.
gl: Método de desentrelazado que hai que usar para o procesamento de vídeo.

en: Discard
gl: Rexeitar

en: Blend
gl: Mesturar

en: Mean
gl: Media

en: Phosphor
gl: Fósforo

en: Film NTSC (IVTC)
gl: Filme NTSC (IVTC)

en: Disable screensaver
gl: Desactivar o protector de pantalla

en: Disable the screensaver during video playback.
gl: Desactivar o protector de pantalla durante a reprodución do vídeo.

en: Window decorations
gl: Decoracións da xanela

en: VLC can avoid creating window caption, frames, etc... around the video, giving a "minimal" window.
gl: O VLC pode evitar crear o título da xanela, os marcos, etc ao redor do vídeo, proporcionando una xanela «mínima».

en: Video splitter module
gl: Módulo de división de vídeo

en: This adds video splitters like clone or wall
gl: Isto engade divisores de vídeo como clon ou muro

en: Video filter module
gl: Módulo de filtros de saída

en: This adds post-processing filters to enhance the picture quality, for instance deinterlacing, or distort the video.
gl: Isto engade filtros de posprocesamento para mellorar a calidade de imaxe, por exemplo desentrelazando ou distorsionando o vídeo.

en: Video snapshot directory (or filename)
gl: Directorio (ou nome de ficheiro) de instantáneas de vídeo

en: Directory where the video snapshots will be stored.
gl: Directorio onde se gardarán as instantáneas de vídeo.

en: Video snapshot file prefix
gl: Prefixo de ficheiro das instantáneas de vídeo

en: Video snapshot format
gl: Formato de instantánea de vídeo

en: Image format which will be used to store the video snapshots
gl: Formato de imaxe que se vai usar para gardar as instantáneas de vídeo

en: Display video snapshot preview
gl: Mostrar a previsualización das instantáneas de vídeo

en: Display the snapshot preview in the screen's top-left corner.
gl: Mostrar a previsualización das instantáneas na esquina superior esquerda da pantalla.

en: Use sequential numbers instead of timestamps
gl: Usar números secuenciais en vez de códigos de tempo

en: Use sequential numbers instead of timestamps for snapshot numbering
gl: Usar números secuenciais en vez de códigos de tempo para a numeración de instantáneas

en: Video snapshot width
gl: Largura da instantánea de vídeo

en: You can enforce the width of the video snapshot. By default it will keep the original width (-1). Using 0 will scale the width to keep the aspect ratio.
gl: Pode forzar a largura da instantánea de vídeo. De modo predeterminado, manterá a largura orixinal (-1). Usando 0 escalarase a largura para manter a proporción de aspecto.

en: Video snapshot height
gl: Altura das instantáneas de vídeo

en: You can enforce the height of the video snapshot. By default it will keep the original height (-1). Using 0 will scale the height to keep the aspect ratio.
gl: Pode forzar a altura da instantánea de vídeo. De modo predeterminado, manterá a altura orixinal (-1). Usando 0 escalarase a altura para manter a proporción de aspecto.

en: Video cropping
gl: Recortar o vídeo

en: This forces the cropping of the source video. Accepted formats are x:y (4:3, 16:9, etc.) expressing the global image aspect.
gl: Isto obriga a recortar o vídeo fonte. Os formatos que se aceptan son x:y (4:3, 16:9, etc.) que expresan o aspecto da imaxe global.

en: Source aspect ratio
gl: Proporción de aspecto da fonte

en: This forces the source aspect ratio. For instance, some DVDs claim to be 16:9 while they are actually 4:3. This can also be used as a hint for VLC when a movie does not have aspect ratio information. Accepted formats are x:y (4:3, 16:9, etc.) expressing the global image aspect, or a float value (1.25, 1.3333, etc.) expressing pixel squareness.
gl: Isto forza a proporción de aspecto da fonte. Por exemplo, algúns DVD pretender ser 16:9 mentres que realmente son 4:3. Isto tamén se pode usar como suxestión para o VLC cando un filme non teña información sobre a proporción de aspecto. Os formatos que se aceptan son os x:y (4:3, 16:9, etc.) que expresen o aspecto global da imaxe ou un valor flotante (1.25, 1.3333, etc.) que exprese a cuadratura do píxel.

en: Video Auto Scaling
gl: Escalado automático de vídeo

en: Let the video scale to fit a given window or fullscreen.
gl: Permitir que o vídeo escale a unha xanela dada ou ao modo de pantalla completa.

en: Video scaling factor
gl: Factor de escalado de vídeo

en: Scaling factor used when Auto Scaling is disabled.
    Default value is 1.0 (original video size).
gl: O factor de escalado úsase cando o Escalado automático está activado.
    O valor predeterminado é 1.0 (o tamaño orixinal do vídeo).

en: Custom crop ratios list
gl: Lista personalizada de proporcións de recorte

en: Comma separated list of crop ratios which will be added in the interface's crop ratios list.
gl: Lista separada por comas de proporcións de recorte que se engadirán á lista de proporcións de recorte da interface.

en: Custom aspect ratios list
gl: Lista de proporcións de aspecto personalizada

en: Comma separated list of aspect ratios which will be added in the interface's aspect ratio list.
gl: Lista de proporcións de aspecto separada por comas que se engadira á lista de proporcións de aspecto da interface.

en: Fix HDTV height
gl: Arranxar a altura de HDTV

en: This allows proper handling of HDTV-1080 video format even if broken encoder incorrectly sets height to 1088 lines. You should only disable this option if your video has a non-standard format requiring all 1088 lines.
gl: Isto permite manexar adecuadamente o formato de vídeo HDTV-1080 mesmo se un codificador danado estabelece unha altura de 1088 liñas. Simplemente debería desactivar esta opción se o seu vídeo non ten un formato estándar que requira unha altura de 1088 liñas.

en: Monitor pixel aspect ratio
gl: Proporción de aspecto de píxeles do monitor

en: This forces the monitor aspect ratio. Most monitors have square pixels (1:1). If you have a 16:9 screen, you might need to change this to 4:3 in order to keep proportions.
gl: Isto forza a proporción de aspecto do monitor. A maioría dos monitores teñen píxeles cadrados (1:1). Se ten unha pantalla de 16:9, quizais queira cambiar isto a 4:3 para manter as proporcións.

en: Skip frames
gl: Saltar fotogramas

en: Enables framedropping on MPEG2 stream. Framedropping occurs when your computer is not powerful enough
gl: Activa a omisión de fotogramas no fluxo MPEG2. A omisión de fotogramas acontece cando o computador non é suficientemente potente

en: Drop late frames
gl: Omitir os últimos fotogramas

en: This drops frames that are late (arrive to the video output after their intended display date).
gl: Isto omite fotogramas que chegan tarde (que chegan á saída de vídeo despois do momento no que se tiñan que mostrar).

en: Quiet synchro
gl: Sincronización silenciosa

en: This avoids flooding the message log with debug output from the video output synchronization mechanism.
gl: Isto evita saturar o rexistro de mensaxes con saída de depuración desde o mecanismo de sincronización de saída de vídeo.

en: Key press events
gl: Eventos de presión de tecla

en: This enables VLC hotkeys from the (non-embedded) video window.
gl: Isto activa as teclas rápidas do VLC na xanela (non-incorporada) de vídeo.

en: Mouse events
gl: Eventos do rato

en: This enables handling of mouse clicks on the video.
gl: Isto activa o manexo dos clicks do rato no vídeo.

en: These options allow you to modify the behavior of the input subsystem, such as the DVD or VCD device, the network interface settings or the subtitle channel.
gl: Estas opcións permítenlle modificar o comportamento do subsistema de saída, como o dispositivo DVD ou VCD, as configuracións da interface de rede ou a canle de subtitulado.

en: File caching (ms)
gl: Caché de ficheiro (ms)

en: Caching value for local files, in milliseconds.
gl: Valor de caché para os ficheiros locais, en milisegundos.

en: Live capture caching (ms)
gl: Caché de captura en vivo (ms)

en: Caching value for cameras and microphones, in milliseconds.
gl: Valor de caché para as cámaras e micrófonos, en milisegundos.

en: Disc caching (ms)
gl: Caché de disco (ms)

en: Caching value for optical media, in milliseconds.
gl: Valor de caché para os soportes ópticos, en milisegundos.

en: Network caching (ms)
gl: Caché de rede (ms)

en: Caching value for network resources, in milliseconds.
gl: Valor de caché para os recursos de rede, en milisegundos.

en: Clock reference average counter
gl: Contador da media de referencia do reloxo

en: When using the PVR input (or a very irregular source), you should set this to 10000.
gl: Cando use a saída PVR (ou unha fonte moi irregular), debería definir isto como 10000.

en: Clock synchronisation
gl: Sincronización do reloxo

en: It is possible to disable the input clock synchronisation for real-time sources. Use this if you experience jerky playback of network streams.
gl: É posíbel desactivar a sincronización de saída do reloxo para as fontes en tempo real. Use isto se a reprodución de fluxos de rede ten fallos.

en: Clock jitter
gl: Jitter do reloxo

en: This defines the maximum input delay jitter that the synchronization algorithms should try to compensate (in milliseconds).
gl: Isto define o atraso de entrada máximo de jitter que os algoritmos de sincronización deberían tentar compensar (en milisegundos).

en: Network synchronisation
gl: Sincronización de rede

en: This allows you to remotely synchronise clocks for server and client. The detailed settings are available in Advanced / Network Sync.
gl: Isto permítelle sincronizar os reloxos do servidor e do cliente de forma remota. As configuracións detalladas está dispoñíbeis en Avanzadas/Sincronización de rede.

en: Default
gl: Opcións predeterminadas

en: Enable
gl: Activar

en: MTU of the network interface
gl: MTU da interface de rede

en: This is the maximum application-layer packet size that can be transmitted over the network (in bytes).
gl: Este é o tamaño máximo de paquetes de capas de aplicativo que se pode transferir pola rede (en bytes).

en: Hop limit (TTL)
gl: Límite de salto (TTL)

en: This is the hop limit (also known as "Time-To-Live" or TTL) of the multicast packets sent by the stream output (-1 = use operating system built-in default).
gl: Este é o límite de salto (tamén coñecido como «Time-to-Live» ou TTL (tempo de vida)) dos paquetes multidifusión enviados polo fluxo de saída (-1 = usar o sistema operativo incorporado).

en: Multicast output interface
gl: Interface de saída multidifusión

en: Default multicast interface. This overrides the routing table.
gl: Interface multidifusión predeterminada. Isto ignora a táboa de encamiñamento.

en: Differentiated Services Code Point for outgoing UDP streams (or IPv4 Type Of Service, or IPv6 Traffic Class). This is used for network Quality of Service.
gl: DSCP para os fluxos UDP saíntes (ou tipo de servizo (ToS) IPv4, ou clase de tráfico IPv6). Isto úsase para a Calidade do servizo da rede (QoS).

en: Choose the program to select by giving its Service ID. Only use this option if you want to read a multi-program stream (like DVB streams for example).
gl: Escolla o programa para seleccionar proporcionando o seu ID de servizo. Use só esta opción se quere ler un fluxo multiprograma (como os fluxos DVB, por exemplo).

en: Choose the programs to select by giving a comma-separated list of Service IDs (SIDs). Only use this option if you want to read a multi-program stream (like DVB streams for example).
gl: Escolla os programas para seleccionar proporcionando unha lista de ID de servizo (SID) separados por comas. Use esta opción só se quere ler un fluxo multiprograma (como os fluxos DVB, por exemplo).

en: Audio track
gl: Pista de audio

en: Stream number of the audio track to use (from 0 to n).
gl: O número de fluxo da pista de audio que se vai usar (de 0 a n).

en: Subtitle track
gl: Pista de subtítulos

en: Stream number of the subtitle track to use (from 0 to n).
gl: Número de fluxo da pista de subtítulo que se vai usar (de 0 a n).

en: Audio language
gl: Idioma de audio

en: Language of the audio track you want to use (comma separated, two or three letter country code, you may use 'none' to avoid a fallback to another language).
gl: Idioma da pista de audio que quere usar (separada por comas; un código de países de dúas ou tres letras; pode usar «ningún» para evitar que se use outro idioma de modo predeterminado).

en: Subtitle language
gl: Idioma dos subtítulos

en: Language of the subtitle track you want to use (comma separated, two or three letters country code, you may use 'any' as a fallback).
gl: Idioma da pista de subtítulos que quere usar (separada por comas; un código de países de dúas ou tres letras; pode usar «calquera» como modo por defecto).

en: Menu language
gl: Idioma do menú

en: Language of the menus you want to use with DVD/BluRay (comma separated, two or three letters country code, you may use 'any' as a fallback).
gl: O idioma dos menús para usar en DVD/BluRay (separado por vírgulas; dúas ou tres letras do código de país; pode usar 'any' para o predeterminado).

en: Audio track ID
gl: ID da pista de audio

en: Stream ID of the audio track to use.
gl: ID de fluxo da pista de audio que se vai usar.

en: Subtitle track ID
gl: ID de pista de subtítulo

en: Stream ID of the subtitle track to use.
gl: ID de fluxo da pista de subtítulo que se vai usar.

en: Preferred Closed Captions decoder
gl: Descodificador preferido de subtítulos para persoas con diversidade funcional

en: Preferred video resolution
gl: Resolución de vídeo preferida

en: When several video formats are available, select one whose resolution is closest to (but not higher than) this setting, in number of lines. Use this option if you don't have enough CPU power or network bandwidth to play higher resolutions.
gl: Cando estean dispoñíbeis varios formatos de vídeo, seleccione aquel cuxa resolución sexa a máis próxima a esta definición (mais non maior do que ela) en número de liñas. Use esta opción se non ten a suficiente potencia de CPU ou de largura banda de rede como para reproducir resolucións superiores.

en: Best available
gl: O mellor dispoñíbel

en: Standard Definition (576 or 480 lines)
gl: Definición estándar (576 ou 480 liñas)

en: Low Definition (360 lines)
gl: Baixa definición (360 liñas)

en: Very Low Definition (240 lines)
gl: Moi baixa definición (240 liñas)

en: Input repetitions
gl: Repeticións da entrada

en: Number of time the same input will be repeated
gl: Número de veces que se vai repetir a mesma entrada

en: Start time
gl: Tempo de inicio

en: The stream will start at this position (in seconds).
gl: O fluxo comezará nesta posición (en segundos).

en: Stop time
gl: Tempo de parada

en: The stream will stop at this position (in seconds).
gl: O fluxo parará nesta posición (en segundos).

en: Run time
gl: Tempo de execución

en: The stream will run this duration (in seconds).
gl: O fluxo executarase durante este tempo (en segundos).

en: Fast seek
gl: Busca rápida

en: Favor speed over precision while seeking
gl: Favorecer a velocidade sobre a precisión ao buscar

en: Playback speed
gl: Velocidade de reprodución

en: This defines the playback speed (nominal speed is 1.0).
gl: Isto define a velocidade de reprodución (a velocidade nominal é 1.0).

en: Input list
gl: Lista de entradas

en: You can give a comma-separated list of inputs that will be concatenated together after the normal one.
gl: Pode proporcionar unha lista de entradas separadas por comas que se concatenan xuntas despois da normal.

en: Input slave (experimental)
gl: Entrada escrava (experimental)

en: This allows you to play from several inputs at the same time. This feature is experimental, not all formats are supported. Use a '#' separated list of inputs.
gl: Isto permítelle reproducir desde varias entradas ao mesmo tempo. Esta característica é experimental, non se admiten todos os formatos. Use unha lista de entradas separadas por '#'.

en: Bookmarks list for a stream
gl: Lista de marcadores para un fluxo

en: You can manually give a list of bookmarks for a stream in the form "{name=bookmark-name,time=optional-time-offset,bytes=optional-byte-offset},{...}"
gl: Pode proporcionar manualmente unha lista de marcadores para un fluxo seguindo o esquema: {nome=nome-do-marcador,hora=desprazamento-temporal-opcional,bytes=desprazamento-opcional-de bytes},{…}

en: Record directory
gl: Directorio ou o nome de ficheiro de gravación

en: Directory where the records will be stored
gl: Directorio onde se almacenarán as gravacións

en: Prefer native stream recording
gl: Preferir a gravación do fluxo nativo

en: When possible, the input stream will be recorded instead of using the stream output module
gl: Cando sexa posíbel, será gravado o fluxo de entrada en vez usar o módulo de fluxo de saída

en: Timeshift directory
gl: Directorio para a pausa en directo

en: Directory used to store the timeshift temporary files.
gl: O directorio que se usará para almacenar os ficheiros temporais da pausa en directo.

en: Timeshift granularity
gl: Granularidade da pausa en directo

en: This is the maximum size in bytes of the temporary files that will be used to store the timeshifted streams.
gl: Este é o tamaño máximo en bytes dos ficheiros temporais que se usarán para almacenar os fluxos de pausa en directo.

en: Change title according to current media
gl: Cambiar o título de acordo co multimedia actual

en: This option allows you to set the title according to what's being played<br>$a: Artist<br>$b: Album<br>$c: Copyright<br>$t: Title<br>$g: Genre<br>$n: Track num<br>$p: Now playing<br>$A: Date<br>$D: Duration<br>$Z: "Now playing" (Fall back on Title - Artist)
gl: Esta opción permítelle definir o título de acordo co que se estea a reproducir <br>$a: Artista<br>$b: Álbum<br>$c: Copyright<br>$t: Título<br>$g: Xénero<br>$n: Número de pista<br>$p: Reproducindo agora<br>$A: Data<br>$D: Duración<br>$Z: "Reproducindo agora" (o predeterminado é Título - Artista)

en: Disable all lua plugins
gl: Desactivar todos os plugins lua

en: These options allow you to modify the behavior of the subpictures subsystem. You can for example enable subpictures sources (logo, etc.). Enable these filters here and configure them in the "subsources filters" modules section. You can also set many miscellaneous subpictures options.
gl: Estas opcións permítenlle modificar o comportamento do subsistema de subimaxes. Por exemplo, pode activar as orixes de subimaxes (logotipo, etc.). Active eses filtros aquí e configúreos na sección de módulos «filtros de suborixes». Tamén pode estabelecer outras moitas opcións de subimaxes.

en: Force subtitle position
gl: Forzar a posición do subtítulo

en: You can use this option to place the subtitles under the movie, instead of over the movie. Try several positions.
gl: Pode usar esta opción para colocar os subtítulos debaixo do filme en vez de enriba. Probe con diferentes posicións.

en: Subtitles text scaling factor
gl: Factor de escalado dos subtítulos

en: Changes the subtitles size where possible
gl: Cambia o tamaño dos subtítulos donde é posíbel

en: Enable sub-pictures
gl: Activar subimaxes

en: You can completely disable the sub-picture processing.
gl: Pode desactivar totalmente o procesamento de subimaxes.

en: On Screen Display
gl: Visualización en pantalla

en: VLC can display messages on the video. This is called OSD (On Screen Display).
gl: O VLC pode mostrar mensaxes no vídeo. Isto chámase visualización en pantalla (On Screen Display [OSD]).

en: Text rendering module
gl: Módulo de renderización de texto

en: VLC normally uses Freetype for rendering, but this allows you to use svg for instance.
gl: Xeralmente o VLC usa FreeType para a renderización, mais isto permítelle usar tamén o SVG, por exemplo.

en: Subpictures source module
gl: Módulo de orixe de subimaxes

en: This adds so-called "subpicture sources". These filters overlay some images or text over the video (like a logo, arbitrary text, ...).
gl: Isto engade os denominados «orixes de subimaxe». Estes filtros superpoñen algunhas imaxes sobre o vídeo (como un logotipo, un texto aleatorio…).

en: Subpictures filter module
gl: Módulo de filtro de subimaxes

en: This adds so-called "subpicture filters". These filter subpictures created by subtitle decoders or other subpictures sources.
gl: Isto engade os denominados «filtros de subimaxe», usados para filtrar as subimaxes creadas polos descodificadores de subtítulo ou por outras orixes.

en: Autodetect subtitle files
gl: Detectar automaticamente ficheiros de subtítulos

en: Automatically detect a subtitle file, if no subtitle filename is specified (based on the filename of the movie).
gl: Detectar automaticamente un ficheiro de subtítulo en caso de que non se especifique ningún nome de ficheiro de subtítulo (baseado no nome di ficheiro do filme).

en: Subtitle autodetection fuzziness
gl: Detección automática de subtítulos aproximada

en: This determines how fuzzy subtitle and movie filename matching will be. Options are:
    0 = no subtitles autodetected
    1 = any subtitle file
    2 = any subtitle file containing the movie name
    3 = subtitle file matching the movie name with additional chars
    4 = subtitle file matching the movie name exactly
gl: Isto determina o grao de coincidencia entre os nome do subtítulo e o do filme. coincidente. As opcións son:
    0 = ningún subtítulo detectado automaticamente
    1 = calquera ficheiro de subtítulo
    2 = calquera ficheiro de subtítulo que conteña o nome do filme
    3 = un ficheiro de subtítulo que coincida co nome do filme e con características adicionais
    4 = un ficheiro de subtítulo que coincida exactamente co nome do filme

en: Subtitle autodetection paths
gl: Camiños de detección automática de subtítulos

en: Look for a subtitle file in those paths too, if your subtitle file was not found in the current directory.
gl: Busca un ficheiro de subtítulo neses camiños en caso de que o ficheiro de subtítulo non se encontrase no directorio actual.

en: Use subtitle file
gl: Usar o ficheiro de subtítulo

en: Load this subtitle file. To be used when autodetect cannot detect your subtitle file.
gl: Cargar este ficheiro de subtítulo. Usarase cando a detección automática non poida detectar o seu ficheiro de subtítulo.

en: DVD device
gl: Dispositivo de DVD

en: VCD device
gl: Dispositivo de VCD

en: Audio CD device
gl: Dispositivo de CD de audio

en: This is the default DVD drive (or file) to use. Don't forget the colon after the drive letter (e.g. D:)
gl: Este é o dispositivo (ou ficheiro) de DVD predeterminado que se vai usar. Non esqueza os dous puntos despois da letra do dispositivo (por exemplo, D:)

en: This is the default VCD drive (or file) to use. Don't forget the colon after the drive letter (e.g. D:)
gl: Este é o dispositivo (ou ficheiro) de VCD predeterminado que se vai usar. Non esqueza os dous puntos despois da letra do dispositivo (por exemplo, D:)

en: This is the default Audio CD drive (or file) to use. Don't forget the colon after the drive letter (e.g. D:)
gl: Este é o dispositivo (ou ficheiro) de CD de audio predeterminado que se vai usar. Non esqueza os dous puntos despois da letra do dispositivo (por exemplo, D:)

en: This is the default DVD device to use.
gl: Este é o dispositivo DVD predeterminado que se vai usar.

en: This is the default VCD device to use.
gl: Este é o dispositivo VCD predeterminado que se vai usar.

en: This is the default Audio CD device to use.
gl: Este é o dispositivo de CD de audio predeterminado que se vai usar.

en: TCP connection timeout
gl: Excedeuse o tempo de conexión para TCP

en: Default TCP connection timeout (in milliseconds).
gl: Tempo límite de conexión TCP predeterminado (en milisegundos).

en: HTTP server address
gl: Enderezo de servidor HTTP

en: By default, the server will listen on any local IP address. Specify an IP address (e.g. ::1 or 127.0.0.1) or a host name (e.g. localhost) to restrict them to a specific network interface.
gl: Por defecto, o servidor escoitará en calquera enderezo IP local. Especifique un enderezo IP (por exemplo ::1 ou 127.0.0.1) ou un nome de host (por exemplo, «localhost») para restrinxilos a unha interface de rede en concreto.

en: RTSP server address
gl: Enderezo de servidor RTSP

en: This defines the address the RTSP server will listen on, along with the base path of the RTSP VOD media. Syntax is address/path. By default, the server will listen on any local IP address. Specify an IP address (e.g. ::1 or 127.0.0.1) or a host name (e.g. localhost) to restrict them to a specific network interface.
gl: Isto define o enderezo que o servidor RTSP escoitará, xunto co camiño base do multimedia VOD RTSP. A sintaxe é: enderezo/camiño. De modo predeterminado, o servidor escoitará en calquera enderezo IP local. Especifique un enderezo IP (por exemplo ::1 ou 127.0.0.1) ou un nome de host (por exemplo, «localhost») para restrinxilos a unha interface de rede en concreto.

en: HTTP server port
gl: Porto de servidor HTTP

en: The HTTP server will listen on this TCP port. The standard HTTP port number is 80. However allocation of port numbers below 1025 is usually restricted by the operating system.
gl: O servidor HTTP escoitará neste porto TCP. O porto estándar HTTP é o número 80. En calquera caso, a asignación de portos por baixo do número 1025, normalmente está restrinxida polo sistema operativo.

en: HTTPS server port
gl: Porto de servidor HTTPS

en: The HTTPS server will listen on this TCP port. The standard HTTPS port number is 443. However allocation of port numbers below 1025 is usually restricted by the operating system.
gl: O servidor HTTPS escoitará neste porto TCP. O porto estándar HTTPS é o número 443. En calquera caso, a asignación de portos por baixo do número 1025, normalmente está restrinxida polo sistema operativo.

en: RTSP server port
gl: Porto de servidor RTSP

en: The RTSP server will listen on this TCP port. The standard RTSP port number is 554. However allocation of port numbers below 1025 is usually restricted by the operating system.
gl: O servidor RTSP escoitará neste porto TCP. O porto estándar RTSP é o número 554. En calquera caso, normalmente a asignación de portos por baixo do número 1025 está restrinxida polo sistema operativo.

en: HTTP/TLS server certificate
gl: Certificado de servidor HTTP/TLS

en: This X.509 certicate file (PEM format) is used for server-side TLS. On OS X, the string is used as a label to search the certificate in the keychain.
gl: Este certificado X.509 (en formato PEM) úsase na parte do servidor TLS. En OS X, a cadea emprégase como etiqueta para buscar o certificado no anel de chaves.

en: HTTP/TLS server private key
gl: Chave privada de servidor HTTP/TLS

en: This private key file (PEM format) is used for server-side TLS.
gl: Este ficheiro de chave privada (formato PEM) é usado no lado do servidor TLS.

en: HTTP proxy
gl: Proxy HTTP

en: HTTP proxy to be used It must be of the form http://[user@]myproxy.mydomain:myport/ ; if empty, the http_proxy environment variable will be tried.
gl: O proxy HTTP que se vai usar. Debe ter a forma: http://[usuari@]meuproxy.meudominio:meuporto/; en caso de estar baleiro, probarase a variábel de contorno http_proxy.

en: HTTP proxy password
gl: Contrasinal do proxy HTTP

en: If your HTTP proxy requires a password, set it here.
gl: Se o seu proxy HTTP require un contrasinal, defínao aquí.

en: SOCKS server
gl: Servidor SOCKS

en: SOCKS proxy server to use. This must be of the form address:port. It will be used for all TCP connections
gl: Servidor proxy SOCKS que se vai usar. Este deberá ser escrito como enderezo:porto. Usarase para todas as conexións TCP

en: SOCKS user name
gl: Nome de usuario/a SOCKS

en: User name to be used for connection to the SOCKS proxy.
gl: Nome de usuario/a que se vai usar para a conexión co servidor proxy SOCKS.

en: SOCKS password
gl: Contrasinal de SOCKS

en: Password to be used for connection to the SOCKS proxy.
gl: Contrasinal que se vai usar para a conexión co proxy SOCKS.

en: Title metadata
gl: Metadatos do título

en: Allows you to specify a "title" metadata for an input.
gl: Permítelle especificar os metadatos do «título» para unha entrada.

en: Author metadata
gl: Metadatos do autoría

en: Allows you to specify an "author" metadata for an input.
gl: Permítelle especificar os metadatos de «autoría» para unha entrada.

en: Artist metadata
gl: Metadatos de artista

en: Allows you to specify an "artist" metadata for an input.
gl: Permítelle especificar os metadatos de «artista» para unha entrada.

en: Genre metadata
gl: Metadatos do xénero

en: Allows you to specify a "genre" metadata for an input.
gl: Permítelle especificar os metadatos de «xénero» para unha entrada.

en: Copyright metadata
gl: Metadatos do copyright

en: Allows you to specify a "copyright" metadata for an input.
gl: Permítelle especificar os metadatos de «copyright» para unha entrada.

en: Description metadata
gl: Metadatos da descrición

en: Allows you to specify a "description" metadata for an input.
gl: Permítelle especificar os metadatos de «descrición» para unha entrada.

en: Date metadata
gl: Metadatos da data

en: Allows you to specify a "date" metadata for an input.
gl: Permítelle especificar os metadatos de «data» para unha entrada.

en: URL metadata
gl: Metadatos do URL

en: Allows you to specify a "url" metadata for an input.
gl: Permítelle especificar os metadatos de «URL» para unha entrada.

en: This option can be used to alter the way VLC selects its codecs (decompression methods). Only advanced users should alter this option as it can break playback of all your streams.
gl: Esta opción pode usarse para cambiar a forma en que o VLC selecciona os seus códecs (métodos de descompresión). Só os usuarios avanzados poden cambiar esta opción, xa que pode romper a reprodución de todos os seus fluxos.

en: Preferred decoders list
gl: Lista de descodificadores preferidos

en: List of codecs that VLC will use in priority. For instance, 'dummy,a52' will try the dummy and a52 codecs before trying the other ones. Only advanced users should alter this option as it can break playback of all your streams.
gl: Lista de códecs que terán prioridade para o VLC. Por exemplo, 'dummy,a52' probará os códecs dummy e a52 antes do que outros. Só os usuarios avanzados deberían cambiar esta opción, xa que pode romper a reprodución de todos os seus fluxos.

en: Preferred encoders list
gl: Lista de codificadores preferidos

en: This allows you to select a list of encoders that VLC will use in priority.
gl: Isto permítelle seleccionar unha lista de codificadores que o VLC usara con prioridade sobre os outros.

en: These options allow you to set default global options for the stream output subsystem.
gl: Estas opcións permítenlle estabelecer opcións globais predeterminadas para o fluxo de saída do subsistema.

en: Default stream output chain
gl: Cadea de saída de fluxo predeterminada

en: You can enter here a default stream output chain. Refer to the documentation to learn how to build such chains. Warning: this chain will be enabled for all streams.
gl: Pode introducir aquí a cadea de saída de fluxo predeterminada. Consulte a documentación para aprender como construír estas cadeas. Aviso: esta cadea activarase para todos os fluxos.

en: Enable streaming of all ES
gl: Activar o fluxo para todos os fluxos elementais

en: Stream all elementary streams (video, audio and subtitles)
gl: Reproducir en fluxo todos os fluxos elementais (vídeo, audio e subtítulos)

en: Display while streaming
gl: Mostrar ao reproducir en fluxo

en: Play locally the stream while streaming it.
gl: Reproducir localmente o elemento ao reproducilo en fluxo.

en: Enable video stream output
gl: Activar a saída de fluxo de vídeo

en: Choose whether the video stream should be redirected to the stream output facility when this last one is enabled.
gl: Escoller se o fluxo de vídeo debería redireccionarse á saída de fluxo cando esta estea activada.

en: Enable audio stream output
gl: Activar a saída de fluxo

en: Choose whether the audio stream should be redirected to the stream output facility when this last one is enabled.
gl: Escolla se o fluxo de audio debería redireccionarse á instalación de saída de fluxo cando esta estea activada.

en: Enable SPU stream output
gl: Activar a saída de fluxo SPU

en: Choose whether the SPU streams should be redirected to the stream output facility when this last one is enabled.
gl: Escolla se os fluxos SPU deberían redireccionarse á instalación de saída de fluxo cando esta estea activada.

en: Keep stream output open
gl: Manter a saída de fluxo aberta

en: This allows you to keep an unique stream output instance across multiple playlist item (automatically insert the gather stream output if not specified)
gl: Isto permítelle manter unha única instancia de saída de fluxo a través de varios elementos da lista de reprodución (insire automaticamente a saída de fluxo recollida se esta non se especifica)

en: Stream output muxer caching (ms)
gl: Caché de multiplexor de saída de fluxo (ms)

en: This allow you to configure the initial caching amount for stream output muxer. This value should be set in milliseconds.
gl: Isto permítelle configurar a cantidade de caché inicial para o multiplexor de saída de fluxo. Este valor debería definirse en milisegundos.

en: Preferred packetizer list
gl: Lista de empaquetadores preferidos

en: This allows you to select the order in which VLC will choose its packetizers.
gl: Isto permítelle seleccionar a orde en que o VLC escollera os seus empaquetadores.

en: Mux module
gl: Módulo multiplexor

en: This is a legacy entry to let you configure mux modules
gl: Isto é una entrada herdada que lle permite configurar os módulos multiplexores

en: Access output module
gl: Módulo de acceso de saída

en: This is a legacy entry to let you configure access output modules
gl: Isto é unha entrada herdada que lle permite configurar os módulos de acceso de saída

en: If this option is enabled, the flow on the SAP multicast address will be controlled. This is needed if you want to make announcements on the MBone.
gl: Se esta opción está activada, o fluxo no enderezo multidifusión SAP estará controlado. Isto precísase se se queren facer anuncios en MBone.

en: SAP announcement interval
gl: Intervalo de anuncio SAP

en: When the SAP flow control is disabled, this lets you set the fixed interval between SAP announcements.
gl: Cando o control de fluxo SAP está desactivado, permíteselle definir o intervalo fixo entre os anuncios SAP.

en: These options allow you to select default modules. Leave these alone unless you really know what you are doing.
gl: Estas opcións permítenlle seleccionar os módulos predeterminados. Déixeas sen cambios a non ser que realmente saiba o que está facendo.

en: Access module
gl: Módulo de acceso

en: This allows you to force an access module. You can use it if the correct access is not automatically detected. You should not set this as a global option unless you really know what you are doing.
gl: Isto permítelle forzar un módulo de acceso. Pode usalo en caso de que o acceso correcto non se detecte automaticamente. Non debería definir isto como unha opción global a non ser que realmente saiba o que está facendo.

en: Stream filter module
gl: Módulo de filtro de fluxo

en: Stream filters are used to modify the stream that is being read.
gl: Os filtros de fluxo úsanse para modificar o fluxo que se está a ler.

en: Demux filter module
gl: Módulo do filtro do demultiplexor

en: Demux filters are used to modify/control the stream that is being read.
gl: Os filtros do demultiplexor úsanse para modificar ou controlar o fluxo que se está a ler.

en: Demux module
gl: Módulo demultiplexor

en: Demultiplexers are used to separate the "elementary" streams (like audio and video streams). You can use it if the correct demuxer is not automatically detected. You should not set this as a global option unless you really know what you are doing.
gl: Os demultiplexores úsanse para separar os fluxos «elementais» (por exemplo fluxos de audio e vídeo). Pode usalo se o demultiplexor correcto non se detecta automaticamente. Non debería estabelecer isto como unha opción global a non ser que realmente saiba o que está facendo.

en: VoD server module
gl: Módulo de servidor VoD

en: You can select which VoD server module you want to use. Set this to 'vod_rtsp' to switch back to the old, legacy module.
gl: Pode seleccionar o módulo do servidor VoD que quere usar. Defina isto como «vod_rtsp» para voltar ao módulo herdado antigo.

en: Allow real-time priority
gl: Permitir a prioridade en tempo real

en: Running VLC in real-time priority will allow for much more precise scheduling and yield better, especially when streaming content. It can however lock up your whole machine, or make it very very slow. You should only activate this if you know what you're doing.
gl: Executar o VLC coa prioridade en tempo real permitirá unha programación moito máis precisa e mellor rendemento, sobre todo ao reproducir o contido en fluxo. Porén, tamén pode bloquear todo o computador ou facer que vaia moi lento. Active isto só en caso de que saiba o que está facendo.

en: Adjust VLC priority
gl: Axustar a prioridade do VLC

en: This option adds an offset (positive or negative) to VLC default priorities. You can use it to tune VLC priority against other programs, or against other VLC instances.
gl: Esta opción engade un desprazamento (positivo ou negativo) ás prioridades predeterminadas do VLC. Pode usalo para darlle prioridade ao VLC fronte a outros programas ou outras instancias do propio VLC.

en: This option is useful if you want to lower the latency when reading a stream
gl: Esta opción é útil se quere diminuír a latencia ao ler o fluxo

en: VLM configuration file
gl: Ficheiro de configuración de VLM

en: Read a VLM configuration file as soon as VLM is started.
gl: Ler un ficheiro de configuración de VLM nada máis iniciar VLM.

en: Use a plugins cache
gl: Usar unha caché de plugins

en: Use a plugins cache which will greatly improve the startup time of VLC.
gl: Usar unha caché de plugins que mellorará considerabelmente o tempo de inicio.

en: Scan for new plugins
gl: Buscar novos plugins

en: Scan plugin directories for new plugins at startup. This increases the startup time of VLC.
gl: Ao iniciar buscar novos plugins nos cartafoles de plugins. Isto incrementa o tempo de inicio do VLC.

en: Preferred keystore list
gl: Lista de repositorios de chaves preferidos

en: List of keystores that VLC will use in priority.
gl: Lista de repositorios de chaves que o VLC usará prioritariamente.

en: Locally collect statistics
gl: Recoller estatísticas localmente

en: Collect miscellaneous local statistics about the playing media.
gl: Recoller diferentes estatísticas locais sobre o multimedia que se estea reproducindo.

en: Run as daemon process
gl: Executar como un proceso daemon

en: Runs VLC as a background daemon process.
gl: Executa o VLC como un proceso daemon en segundo plano.

en: Write process id to file
gl: Escribir o ID do proceso no ficheiro

en: Writes process id into specified file.
gl: Escribe o ID do proceso no ficheiro especificado.

en: Allow only one running instance
gl: Permitir só unha instancia en execución

en: Allowing only one running instance of VLC can sometimes be useful, for example if you associated VLC with some media types and you don't want a new instance of VLC to be opened each time you open a file in your file manager. This option will allow you to play the file with the already running instance or enqueue it.
gl: Permitir unha única instancia en execución do VLC pode ser útil, por exemplo, se asociou o VLC con algúns tipos de multimedia e non quere que se abra unha instancia nova do VLC cada vez que abre un ficheiro no seu xestor de ficheiros. Esta opción permitiralle reproducir o ficheiro coa instancia que xa executou ou poñela na cola.

en: VLC is started from file association
gl: O VLC iníciase desde a asociación de ficheiros

en: Tell VLC that it is being launched due to a file association in the OS
gl: Dicirlle ao VLC que está sendo iniciado debido a unha asociación de ficheiros no SO

en: Use only one instance when started from file manager
gl: Usar unha única instancia cando for iniciado desde o xestor de ficheiros

en: Increase the priority of the process
gl: Aumentar a prioridade do proceso

en: Increasing the priority of the process will very likely improve your playing experience as it allows VLC not to be disturbed by other applications that could otherwise take too much processor time. However be advised that in certain circumstances (bugs) VLC could take all the processor time and render the whole system unresponsive which might require a reboot of your machine.
gl: Ao aumentar a prioridade do proceso probabelmente note melloras na reprodución, xa que isto permite que o VLC non se vexa interrompido por outros aplicativos que doutra forma precisarían moito tempo de procesamento. Porén, teña en conta que con certas circunstancias (erros) o VLC podería precisar todo o tempo de procesamento e facer que o sistema non responda, o que podería requirir o reinicio do computador.

en: Enqueue items into playlist in one instance mode
gl: Pór os elementos na fila de reprodución no modo de instancia única

en: When using the one instance only option, enqueue items to playlist and keep playing current item.
gl: Ao usar a opción de instancia única, os elementos van á fila da lista de reprodución e séguese reproducindo o elemento actual.

en: Expose media player via D-Bus
gl: Expoñer o reproductor multimedia mediante D-Bus

en: Allow other applications to control VLC using the D-Bus MPRIS protocol.
gl: Permitir que outros aplicativos controlen o VLC usando o protocolo D-Bus MPRIS.

en: These options define the behavior of the playlist. Some of them can be overridden in the playlist dialog box.
gl: Estas opcións definen o comportamento da lista de reprodución. Algúns deles poden ignorarse na caixa de diálogo da lista de reprodución.

en: Automatically preparse items
gl: Preanalizar os elementos automaticamente

en: Automatically preparse items added to the playlist (to retrieve some metadata).
gl: Preanalizar automaticamente os elementos que se engadan á lista de reprodución (para obter algúns metadatos).

en: Preparsing timeout
gl: Tempo límite da preanálise

en: Maximum time allowed to preparse an item, in milliseconds
gl: Tempo máximo permitido para preanalizar un elemento, en milisegundos

en: Allow metadata network access
gl: Permitir acceso á rede para os metadatos

en: Collapse
gl: Contraer

en: Expand
gl: Expandir

en: Subdirectory behavior
gl: Comportamento do subdirectorio

en: Select whether subdirectories must be expanded.
    none: subdirectories do not appear in the playlist.
    collapse: subdirectories appear but are expanded on first play.
    expand: all subdirectories are expanded.
gl: Seleccione se os directorios se deben expandir.
    ningún: os subdirectorios non aparecen na lista de reprodución.
    contraer: os subdirectorios aparecen mais expándense na primeira reprodución.
    expandir: todos os subdirectorios se expanden.

en: Ignored extensions
gl: Extensións ignoradas

en: Files with these extensions will not be added to playlist when opening a directory.
    This is useful if you add directories that contain playlist files for instance. Use a comma-separated list of extensions.
gl: Os ficheiros con estas extensións non se engadirán á lista de reprodución cando se abra un directorio.
    Isto é útil se engade directorios que conteñen por exemplo ficheiros de lista de reprodución. Use unha lista de extensións separadas por comas.

en: Show hidden files
gl: Mostrar os ficheiros ocultos

en: Ignore files starting with '.'
gl: Ignorar os ficheiros que comezan por un «.»

en: Services discovery modules
gl: Módulos de descubrimento de servizos

en: Specifies the services discovery modules to preload, separated by colons. Typical value is "sap".
gl: Especifica os módulos de descubrimento de servizos para precargar, separados por comas. O valor habitual é «sap».

en: Play files randomly forever
gl: Reproducir os ficheiros aleatoriamente sempre

en: VLC will randomly play files in the playlist until interrupted.
gl: O VLC reproducirá os ficheiros da lista de reprodución aleatoriamente até que sexa interrompido.

en: Repeat all
gl: Repetir todos

en: VLC will keep playing the playlist indefinitely.
gl: O VLC seguirá reproducindo a lista de forma indefinida.

en: Repeat current item
gl: Repetir o elemento actual

en: VLC will keep playing the current playlist item.
gl: O VLC seguirá reproducindo a o elemento actual da lista de reprodución.

en: Play and stop
gl: Reproducir e deter

en: Stop the playlist after each played playlist item.
gl: Deter a lista de reprodución despois de cada elemento reproducido.

en: Play and exit
gl: Reproducir e saír

en: Exit if there are no more items in the playlist.
gl: Saír se xa non hai máis elementos na lista de reprodución.

en: Play and pause
gl: Reproducir e deter

en: Pause each item in the playlist on the last frame.
gl: Deter cada elemento da lista de reprodución no último fotograma.

en: Start paused
gl: Iniciar en pausa

en: Pause each item in the playlist on the first frame.
gl: Deter cada elemento da lista de reprodución no primeiro fotograma.

en: Auto start
gl: Inicio automático

en: Automatically start playing the playlist content once it's loaded.
gl: Iniciar a reprodución do contido da lista automaticamente unha vez estea cargada.

en: Pause on audio communication
gl: Pór en pausa coa comunicación de audio

en: If pending audio communication is detected, playback will be paused automatically.
gl: Se se detecta unha comunicación de audio deterase a reprodución automaticamente.

en: Use media library
gl: Usar a biblioteca multimedia

en: The media library is automatically saved and reloaded each time you start VLC.
gl: A biblioteca multimedia gárdase e recárgase automaticamente cada vez que inicia o VLC.

en: Display playlist tree
gl: Mostrar a árbore da lista de reprodución

en: The playlist can use a tree to categorize some items, like the contents of a directory.
gl: A lista de reprodución pode usar unha árbore para categorizar algúns elementos, como os contidos dun directorio.

en: These settings are the global VLC key bindings, known as "hotkeys".
gl: Estas configuracións son as combinacións de teclas globais do VLC, coñecidas como «teclas rápidas».

en: Ignore
gl: Ignorar

en: Volume control
gl: Control do volume

en: Position control
gl: Control de posición

en: Position control reversed
gl: Control de posición invertido

en: Mouse wheel vertical axis control
gl: Control do eixo vertical da roda do rato

en: The mouse wheel vertical (up/down) axis can control volume, position or be ignored.
gl: O eixo vertical (arriba e abaixo) da roda do rato pode controlar o volume e a posición ou ser ignorados.

en: Mouse wheel horizontal axis control
gl: Control do eixo horizontal da roda do rato

en: The mouse wheel horizontal (left/right) axis can control volume, position or be ignored.
gl: O eixo horizontal (esquerda e dereita) da roda do rato pode controlar o volume e a posición ou ser ignorados.

en: Fullscreen
gl: Pantalla completa

en: Select the hotkey to use to swap fullscreen state.
gl: Seleccione a tecla rápida que hai que usar para cambiar ao modo pantalla completa.

en: Exit fullscreen
gl: Saír de pantalla completa

en: Select the hotkey to use to exit fullscreen state.
gl: Seleccione a tecla rápida que hai que usar para saír do modo de pantalla completa.

en: Play/Pause
gl: Reproducir/Pór en pausa

en: Select the hotkey to use to swap paused state.
gl: Selecciona a tecla rápida que hai que usar para reproducir ou pór en pausa.

en: Pause only
gl: Só pór en pausa

en: Select the hotkey to use to pause.
gl: Selecciona a teca rápida para pór en pausa.

en: Play only
gl: Só reproducir

en: Select the hotkey to use to play.
gl: Selecciona a tecla rápida para reproducir.

en: Faster
gl: Máis rápido

en: Select the hotkey to use for fast forward playback.
gl: Selecciona a tecla rápida para avanzar máis rápido na reprodución.

en: Slower
gl: Máis lento

en: Select the hotkey to use for slow motion playback.
gl: Seleccione a tecla rápida para ir máis lento na reprodución.

en: Normal rate
gl: Taxa normal

en: Select the hotkey to set the playback rate back to normal.
gl: Seleccione a tecla rápida para definir de novo a taxa de reprodución como normal.

en: Faster (fine)
gl: Máis rápido (preciso)

en: Slower (fine)
gl: Máis lento (preciso)

en: Next
gl: Seguinte

en: Select the hotkey to use to skip to the next item in the playlist.
gl: Seleccione a tecla rápida para pasar ao seguinte elemento da lista.

en: Previous
gl: Anterior

en: Select the hotkey to use to skip to the previous item in the playlist.
gl: Seleccione a tecla rápida para ir ao elemento anterior da lista.

en: Stop
gl: Deter

en: Select the hotkey to stop playback.
gl: Seleccione a tecla rápida para deter a reprodución.

en: Position
gl: Posición

en: Select the hotkey to display the position.
gl: Seleccione a tecla rápida para mostrar a posición.

en: Very short backwards jump
gl: Moi pouco cara a atrás

en: Select the hotkey to make a very short backwards jump.
gl: Seleccione a tecla rápida para ir moi pouco cara a atrás.

en: Short backwards jump
gl: Un pouco cara a atrás

en: Select the hotkey to make a short backwards jump.
gl: Seleccione a tecla rápida para ir un pouco cara a atrás.

en: Medium backwards jump
gl: Ir cara a atrás

en: Select the hotkey to make a medium backwards jump.
gl: Seleccione a tecla rápida para ir cara a atrás na reprodución.

en: Long backwards jump
gl: Bastante cara a atrás

en: Select the hotkey to make a long backwards jump.
gl: Seleccione a tecla rápida para ir bastante cara a atrás.

en: Very short forward jump
gl: Moi pouco cara a adiante

en: Select the hotkey to make a very short forward jump.
gl: Seleccione a tecla rápida para ir moi pouco cara a adiante.

en: Short forward jump
gl: Un pouco cara a adiante

en: Select the hotkey to make a short forward jump.
gl: Seleccione a tecla rápida para ir un pouco cara a adiante.

en: Medium forward jump
gl: Ir cara a adiante

en: Select the hotkey to make a medium forward jump.
gl: Seleccione a tecla rápida para ir cara a adiante na reprodución.

en: Long forward jump
gl: Bastante cara a adiante

en: Select the hotkey to make a long forward jump.
gl: Seleccione a tecla rápida para ir bastante cara a adiante.

en: Next frame
gl: Fotograma seguinte

en: Select the hotkey to got to the next video frame.
gl: Seleccione a tecla rápida para ir ao seguinte fotograma de vídeo.

en: Very short jump length
gl: Salto moi pequeno

en: Very short jump length, in seconds.
gl: Un salto moi pequeno en segundos.

en: Short jump length
gl: Salto pequeno

en: Short jump length, in seconds.
gl: Un salto pequeno en segundos.

en: Medium jump length
gl: Salto normal

en: Medium jump length, in seconds.
gl: Un salto normal en segundos.

en: Long jump length
gl: Salto grande

en: Long jump length, in seconds.
gl: Un salto grande en segundos.

en: Quit
gl: Saír

en: Select the hotkey to quit the application.
gl: Seleccione a tecla rápida para saír do aplicativo.

en: Navigate up
gl: Cara a arriba

en: Select the key to move the selector up in DVD menus / Move viewpoint to up (pitch).
gl: Escolla a tecla para mover o selector arriba nos menús de DVD / Mover o punto de vista arriba.

en: Navigate down
gl: Cara a abaixo

en: Select the key to move the selector down in DVD menus / Move viewpoint to down (pitch).
gl: Escolla a tecla para mover o selector abaixo nos menús de DVD / Mover o punto de vista abaixo.

en: Navigate left
gl: Cara á esquerda

en: Select the key to move the selector left in DVD menus / Move viewpoint to left (yaw).
gl: Escolla a tecla para mover o selector á esquerda nos menús de DVD / Mover o punto de vista á esquerda.

en: Navigate right
gl: Cara á dereita

en: Select the key to move the selector right in DVD menus / Move viewpoint to right (yaw).
gl: Escolla a tecla para mover o selector á dereita nos menús de DVD / Mover o punto de vista á dereita.

en: Activate
gl: Activar

en: Select the key to activate selected item in DVD menus.
gl: Seleccione a tecla rápida para activar o elemento seleccionado nos menús de DVD.

en: Go to the DVD menu
gl: Ir ao menú de DVD

en: Select the key to take you to the DVD menu
gl: Seleccione a tecla rápida para ir ao menú de DVD

en: Select previous DVD title
gl: Seleccionar o título anterior de DVD

en: Select the key to choose the previous title from the DVD
gl: Seleccione a tecla rápida para escoller o título anterior nun DVD

en: Select next DVD title
gl: Seleccionar o seguinte título de DVD

en: Select the key to choose the next title from the DVD
gl: Seleccione a tecla rápida para escoller o título seguinte de DVD

en: Select prev DVD chapter
gl: Seleccionar o capítulo anterior de DVD

en: Select the key to choose the previous chapter from the DVD
gl: Seleccione a tecla rápida para escoller o capítulo anterior de DVD

en: Select next DVD chapter
gl: Seleccione o capítulo seguinte do DVD

en: Select the key to choose the next chapter from the DVD
gl: Seleccione a tecla rápida para escoller o capítulo seguinte do DVD

en: Volume up
gl: Subir o volume

en: Select the key to increase audio volume.
gl: Seleccione a tecla rápida para subir o volume.

en: Volume down
gl: Baixar o volume

en: Select the key to decrease audio volume.
gl: Seleccione a tecla rápida para baixar o volume.

en: Mute
gl: Sen son

en: Select the key to mute audio.
gl: Seleccione a tecla rápida para quitar o son.

en: Subtitle delay up
gl: Aumentar o atraso dos subtítulos

en: Select the key to increase the subtitle delay.
gl: Seleccione a tecla rápida para aumentar o atraso dos subtítulos.

en: Subtitle delay down
gl: Diminuír o atraso dos subtítulos

en: Select the key to decrease the subtitle delay.
gl: Seleccione a tecla rápida para diminuír o atraso dos subtítulos.

en: Reset subtitles text scale
gl: Restabelecer o tamaño dos subtítulos

en: Scale up subtitles text
gl: Aumentar o tamaño dos subtítulos

en: Scale down subtitles text
gl: Disminuír o tamaño dos subtítulos

en: Select the key to change subtitles text scaling
gl: Seleccionar a tecla para cambiar o tamaño dos subtítulos

en: Subtitle sync / bookmark audio timestamp
gl: Sincronización de subtítulos / marca temporal de audio

en: Select the key to bookmark audio timestamp when syncing subtitles.
gl: Seleccione a tecla para crear un marcador temporal de audio cando estea a sincronizar subtítulos.

en: Subtitle sync / bookmark subtitle timestamp
gl: Sincronización de subtítulos / marca temporal de subtítulos

en: Select the key to bookmark subtitle timestamp when syncing subtitles.
gl: Seleccione a tecla para crear un marcador temporal de subtítulos cando os estea sincronizando.

en: Subtitle sync / synchronize audio & subtitle timestamps
gl: Sincronización de subtítulos / sincronización de audio  e marcas temporais de subtítulos

en: Select the key to synchronize bookmarked audio & subtitle timestamps.
gl: Seleccione a tecla para sincronizar o audio marcado e as marcas temporais dos subtítulos.

en: Subtitle sync / reset audio & subtitle synchronization
gl: Sincronización de subtítulos / reiniciación de audio e sincronización de subtítulos

en: Select the key to reset synchronization of audio & subtitle timestamps.
gl: Seleccione a tecla para reiniciar a sincronización do audio e das marcas temporais dos subtítulos.

en: Subtitle position up
gl: Subir os subtítulos

en: Select the key to move subtitles higher.
gl: Seleccione a tecla para mover cara a arriba os subtítulos.

en: Subtitle position down
gl: Baixar os subtítulos

en: Select the key to move subtitles lower.
gl: Seleccione a tecla para mover cara a abaixo os subtítulos.

en: Audio delay up
gl: Aumentar o atraso do audio

en: Select the key to increase the audio delay.
gl: Seleccione a tecla rápida para aumentar o atraso do audio.

en: Audio delay down
gl: Diminuír o atraso de audio

en: Select the key to decrease the audio delay.
gl: Seleccione a tecla rápida para diminuír o atraso de audio.

en: Play playlist bookmark 1
gl: Reproducir o marcador 1 da lista de reprodución

en: Play playlist bookmark 2
gl: Reproducir o marcador 2 da lista de reprodución

en: Play playlist bookmark 3
gl: Reproducir o marcador 3 da lista de reprodución

en: Play playlist bookmark 4
gl: Reproducir o marcador 4 da lista de reprodución

en: Play playlist bookmark 5
gl: Reproducir o marcador 5 da lista de reprodución

en: Play playlist bookmark 6
gl: Reproducir o marcador 6 da lista de reprodución

en: Play playlist bookmark 7
gl: Reproducir o marcador 6 da lista de reprodución

en: Play playlist bookmark 8
gl: Reproducir o marcador 8 da lista de reprodución

en: Play playlist bookmark 9
gl: Reproducir o marcador 9 da lista de reprodución

en: Play playlist bookmark 10
gl: Reproducir o marcador 10 da lista de reprodución

en: Select the key to play this bookmark.
gl: Selecciona a tecla para reproducir este marcador.

en: Set playlist bookmark 1
gl: Estabelecer o marcador 1 da lista de reprodución

en: Set playlist bookmark 2
gl: Estabelecer o marcador 2 da lista de reprodución

en: Set playlist bookmark 3
gl: Estabelecer o marcador 3 da lista de reprodución

en: Set playlist bookmark 4
gl: Estabelecer o marcador 4 da lista de reprodución

en: Set playlist bookmark 5
gl: Estabelecer o marcador 5 da lista de reprodución

en: Set playlist bookmark 6
gl: Estabelecer o marcador 6 da lista de reprodución

en: Set playlist bookmark 7
gl: Estabelecer o marcador 7 da lista de reprodución

en: Set playlist bookmark 8
gl: Estabelecer o marcador 8 da lista de reprodución

en: Set playlist bookmark 9
gl: Estabelecer o marcador 9 da lista de reprodución

en: Set playlist bookmark 10
gl: Estabelecer o marcador 10 da lista de reprodución

en: Select the key to set this playlist bookmark.
gl: Seleccione a tecla rápida para estabelecer este marcador.

en: Clear the playlist
gl: Limpar a lista de reprodución

en: Select the key to clear the current playlist.
gl: Seleccione a tecla para limpar a lista de reprodución actual.

en: Playlist bookmark 1
gl: Marcador 1 da lista de reprodución

en: Playlist bookmark 2
gl: Marcador 2 da lista de reprodución

en: Playlist bookmark 3
gl: Marcador 3 da lista de reprodución

en: Playlist bookmark 4
gl: Marcador 4 da lista de reprodución

en: Playlist bookmark 5
gl: Marcador 5 da lista de reprodución

en: Playlist bookmark 6
gl: Marcador 6 da lista de reprodución

en: Playlist bookmark 7
gl: Marcador 7 da lista de reprodución

en: Playlist bookmark 8
gl: Marcador 8 da lista de reprodución

en: Playlist bookmark 9
gl: Marcador 9 da lista de reprodución

en: Playlist bookmark 10
gl: Marcador 10 da lista de reprodución

en: This allows you to define playlist bookmarks.
gl: Isto permítelle definir marcadores na lista de reprodución.

en: Cycle audio track
gl: Percorrer en ciclo a pista de audio

en: Cycle through the available audio tracks(languages).
gl: Percorrer en ciclo as pistas de audio (idiomas) dispoñíbeis.

en: Cycle subtitle track in reverse order
gl: Percorrer en ciclo e orde inversa a pista dos subtítulos

en: Cycle through the available subtitle tracks in reverse order.
gl: Percorrer en ciclo e orde inversa as pistas dispoñíbeis dos subtítulos.

en: Cycle subtitle track
gl: Percorrer en ciclo a pista de subtítulos

en: Cycle through the available subtitle tracks.
gl: Percorrer en ciclo as pistas de subtítulos dispoñíbeis.

en: Toggle subtitles
gl: Cambiar subtítulos

en: Toggle subtitle track visibility.
gl: Cambiar a visibilidade da pista dos subtítulos.

en: Cycle next program Service ID
gl: Percorrer en ciclo o seguinte ID de Servizo

en: Cycle through the available next program Service IDs (SIDs).
gl: Percorrer en ciclo entre os seguintes ID de Servizo de seguinte programa (SIDs) dispoñíbeis.

en: Cycle previous program Service ID
gl: Percorrer en ciclo o anterior ID de Servizo

en: Cycle through the available previous program Service IDs (SIDs).
gl: Percorrer en ciclo entre os seguintes ID de Servizo de anterior programa (SIDs) dispoñíbeis.

en: Cycle source aspect ratio
gl: Percorrer en ciclo a proporción de aspecto fonte

en: Cycle through a predefined list of source aspect ratios.
gl: Percorrer en ciclo unha lista predeterminada de proporcións de aspecto fonte.

en: Cycle video crop
gl: Percorrer en ciclo os cortes de vídeo

en: Cycle through a predefined list of crop formats.
gl: Percorrer en ciclo unha lista predeterminada de formatos de recorte.

en: Toggle autoscaling
gl: Alternar o escalado automático

en: Activate or deactivate autoscaling.
gl: Activar ou desactivar o escalado automático.

en: Increase scale factor
gl: Incrementar o factor de escala

en: Decrease scale factor
gl: Diminuír o factor de escala

en: Toggle deinterlacing
gl: Alternar o desentrelazado

en: Activate or deactivate deinterlacing.
gl: Activar ou desactivar o desentrelazado.

en: Cycle deinterlace modes
gl: Percorrer en ciclo os modos desentrelazados

en: Cycle through available deinterlace modes.
gl: Percorrer en ciclo os modos desentrelazados dispoñíbeis.

en: Show controller in fullscreen
gl: Mostrar o controlador no modo de pantalla completa

en: Boss key
gl: Tecla mestra

en: Hide the interface and pause playback.
gl: Ocultar a interface e deter a reprodución.

en: Context menu
gl: Menú contextual

en: Show the contextual popup menu.
gl: Mostrar o menú contextual emerxente.

en: Take video snapshot
gl: Tirar unha instantánea de vídeo

en: Takes a video snapshot and writes it to disk.
gl: Tira unha instantánea de vídeo e escríbea nun disco.

en: Record
gl: Gravar

en: Record access filter start/stop.
gl: Gravar o filtro de acceso de reproducir/deter.

en: Normal/Loop/Repeat
gl: Normal/Bucle/Repetir

en: Toggle Normal/Loop/Repeat playlist modes
gl: Alternar entre os modos de reprodución Normal/Bucle/Repetir

en: Toggle random playlist playback
gl: Alternar a reprodución aleatoria da lista

en: Un-Zoom
gl: Desfacer Ampliar

en: Crop one pixel from the top of the video
gl: Recortar un píxel da parte superior do vídeo

en: Uncrop one pixel from the top of the video
gl: Desfacer Recortar un píxel da parte superior do vídeo

en: Crop one pixel from the left of the video
gl: Recortar un píxel do lateral esquerdo do vídeo

en: Uncrop one pixel from the left of the video
gl: Desfacer Recortar un píxel do lateral esquerdo do vídeo

en: Crop one pixel from the bottom of the video
gl: Recortar un píxel da parte inferior do vídeo

en: Uncrop one pixel from the bottom of the video
gl: Desfacer Recortar un píxel da parte inferior do vídeo

en: Crop one pixel from the right of the video
gl: Recortar un píxel do lateral dereito do vídeo

en: Uncrop one pixel from the right of the video
gl: Desfacer Recortar un píxel do lateral dereito do vídeo

en: Shrink the viewpoint field of view (360°)
gl: Reducir o campo do punto de vista (360°)

en: Expand the viewpoint field of view (360°)
gl: Ampliar o campo do punto de vista (360°)

en: Roll the viewpoint clockwise (360°)
gl: Rotar o punto de vista á dereita (360°)

en: Roll the viewpoint anti-clockwise (360°)
gl: Rotar o punto de vista á esquerda (360°)

en: Toggle wallpaper mode in video output
gl: Alternar o modo de fondo de escritorio na saída de vídeo

en: Toggle wallpaper mode in video output.
gl: Alternar o modo de fondo de escritorio na saída de vídeo.

en: Cycle through audio devices
gl: Percorrer en ciclo os dispositivos de audio

en: Cycle through available audio devices
gl: Percorrer en ciclo os dispositivos de audio dispoñíbeis

en: Snapshot
gl: Instantánea

en: Window properties
gl: Propiedades da xanela

en: Subpictures
gl: Subimaxes

en: Subtitles
gl: Subtítulos

en: Overlays
gl: Disposicións

en: Track settings
gl: Configuracións de pistas

en: Playback control
gl: Control de reprodución

en: Default devices
gl: Dispositivos predeterminados

en: Network settings
gl: Configuracións de rede

en: Socks proxy
gl: Proxy SOCKS

en: Metadata
gl: Metadatos

en: Decoders
gl: Descodificadores

en: Input
gl: Entrada

en: Special modules
gl: Módulos especiais

en: Performance options
gl: Opcións de rendemento

en: Clock source
gl: Orixe do reloxo

en: Hot keys
gl: Teclas rápidas

en: Jump sizes
gl: Tamaño dos saltos

en: print help for VLC (can be combined with --advanced and --help-verbose)
gl: imprimir a axuda do VLC (pode combinarse con --advanced e --help-verbose)

en: Exhaustive help for VLC and its modules
gl: Axuda exhaustiva para o VLC e os seus módulos

en: print help for VLC and all its modules (can be combined with --advanced and --help-verbose)
gl: imprimir a axuda para o VLC e todos os seus módulos (pode combinarse con --advanced e --help-verbose)

en: ask for extra verbosity when displaying help
gl: pedir que a axuda sexa moi detallada cando este se mostre

en: print a list of available modules
gl: imprimir a lista de módulos dispoñíbeis

en: print a list of available modules with extra detail
gl: imprimir a lista dos módulos dispoñíbeis especialmente detallada

en: print help on a specific module (can be combined with --advanced and --help-verbose). Prefix the module name with = for strict matches.
gl: imprimir a axuda dun módulo específico (pódese combinar con --advanced e --help-verbose). Escriba o prefixo = no nome do módulo para coincidencias exactas.

en: no configuration option will be loaded nor saved to config file
gl: non se cargará ningunha opción de configuración nin se gardará nun ficheiro de configuración

en: reset the current config to the default values
gl: restabelecer a configuración actual aos valores predeterminados

en: use alternate config file
gl: usar o ficheiro de configuración alternativo

en: resets the current plugins cache
gl: restabelece os plugins actuais da caché

en: print version information
gl: imprimir a información da versión

en: core program
gl: programa principal

en: Backspace
gl: Retroceso

en: Brightness Down
gl: Reducir o brillo

en: Brightness Up
gl: Aumentar o brillo

en: Browser Back
gl: Atrás no navegador

en: Browser Favorites
gl: Favoritos do navegador

en: Browser Forward
gl: Adiante no navegador

en: Browser Home
gl: Inicio no navegador

en: Browser Refresh
gl: Actualizar no navegador

en: Browser Search
gl: Buscar no navegador

en: Browser Stop
gl: Deter o navegador

en: Delete
gl: Eliminar

en: Down
gl: Abaixo

en: End
gl: Fin

en: Enter
gl: Intro

en: Home
gl: Inicio

en: Insert
gl: Inserir

en: Media Angle
gl: Ángulo de medios

en: Media Audio Track
gl: Pista de audio de multimedia

en: Media Forward
gl: Avanzar no multimedia

en: Media Menu
gl: Menú do multimedia

en: Media Next Frame
gl: Seguinte fotograma do multimedia

en: Media Next Track
gl: Seguinte pista do multimedia

en: Media Play Pause
gl: Reproducir/Pór en pausa o multimedia

en: Media Prev Frame
gl: Anterior fotograma do multimedia

en: Media Prev Track
gl: Pista anterior do multimedia

en: Media Record
gl: Gravar multimedia

en: Media Repeat
gl: Repetir multimedia

en: Media Rewind
gl: Rebobinar multimedia

en: Media Select
gl: Selección de multimedia

en: Media Shuffle
gl: Barallar multimedia

en: Media Stop
gl: Parar multimedia

en: Media Subtitle
gl: Subtítulos do multimedia

en: Media Time
gl: Tempo do multimedia

en: Media View
gl: Visualización do multimedia

en: Menu
gl: Menú

en: Mouse Wheel Down
gl: Roda do rato para abaixo

en: Mouse Wheel Left
gl: Roda do rato para a esquerda

en: Mouse Wheel Right
gl: Roda do rato para a dereita

en: Mouse Wheel Up
gl: Roda do rato para arriba

en: Page Down
gl: Av Páx

en: Page Up
gl: Re Páx

en: Pause
gl: En pausa

en: Print
gl: Imprimir

en: Tab
gl: Tabulador

en: Up
gl: Arriba

en: Volume Down
gl: Baixar o volume

en: Volume Mute
gl: Silenciar

en: Volume Up
gl: Subir o volume

en: Zoom In
gl: Aumentar

en: Zoom Out
gl: Reducir

en: Shift+
gl: Maiús+

en: Command+
gl: Comando+

en: Saving file failed
gl: Produciuse un erro ao gardar o ficheiro

en: Failed to open "%s" for writing
gl: Produciuse un erro ao abrir «%s» para escritura

en: Cancel
gl: Cancelar

en: %s
    Downloading... %s/%s %.1f%% done
gl: %s
    Descargando… %s/%s %.1f%% feito

en: File could not be verified
gl: Non foi posíbel verificar o ficheiro

en: It was not possible to download a cryptographic signature for the downloaded file "%s". Thus, it was deleted.
gl: Non foi posíbel descargar unha sinatura criptográfica para o ficheiro descargado «%s», por iso se eliminou.

en: Invalid signature
gl: A sinatura non é válida

en: The cryptographic signature for the downloaded file "%s" was invalid and could not be used to securely verify it. Thus, the file was deleted.
gl: A sinatura criptográfica para o ficheiro descargado «%s» non era válida e foi posíbel usala para verificalo con seguridade, por iso se eliminou.

en: File not verifiable
gl: O ficheiro non é verificábel

en: It was not possible to securely verify the downloaded file "%s". Thus, it was deleted.
gl: Non foi posíbel verificar con seguridade o ficheiro descargado «%s», por iso foi eliminado.

en: File corrupted
gl: Ficheiro danado

en: Downloaded file "%s" was corrupted. Thus, it was deleted.
gl: O ficheiro «%s» descargado está danado, por iso se eliminou.

en: The new version was successfully downloaded. Do you want to close VLC and install it now?
gl: A nova versión descargouse correctamente. Quere pechar o VLC e instalala agora?

en: Install
gl: Instalar

en: Update VLC media player
gl: Actualizar o VLC media player

en: Media Library
gl: Biblioteca multimedia

en: Abkhazian
gl: Abkhazo

en: Albanian
gl: Albanés

en: Amharic
gl: Amhárico

en: Arabic
gl: Árabe

en: Armenian
gl: Armenio

en: Assamese
gl: Asamés

en: Avestan
gl: Avéstico

en: Aymara
gl: Aimará

en: Azerbaijani
gl: Acerbaixano

en: Basque
gl: Éuscaro

en: Belarusian
gl: Bielorruso

en: Bengali
gl: Bengalí

en: Bosnian
gl: Bosníaco

en: Breton
gl: Bretón

en: Bulgarian
gl: Búlgaro

en: Burmese
gl: Birmano

en: Catalan
gl: Catalán

en: Chechen
gl: Checheno

en: Chinese
gl: Chinés

en: Church Slavic
gl: Eslavo eclesiástico

en: Cornish
gl: Córnico

en: Corsican
gl: Corso

en: Czech
gl: Checo

en: Danish
gl: Danés

en: Dutch
gl: Holandés

en: English
gl: Inglés

en: Estonian
gl: Estoniano

en: Faroese
gl: Feroés

en: Fijian
gl: Fixiano

en: Finnish
gl: Finés

en: French
gl: Francés

en: Frisian
gl: Frisón

en: Georgian
gl: Xeorxiano

en: German
gl: Alemán

en: Gaelic (Scots)
gl: Gaélico (Escocés)

en: Irish
gl: Irlandés

en: Gallegan
gl: Galego

en: Greek, Modern
gl: Grego moderno

en: Guarani
gl: Guaraní

en: Gujarati
gl: Guxarati

en: Hebrew
gl: Hebreo

en: Hungarian
gl: Húngaro

en: Icelandic
gl: Islandés

en: Indonesian
gl: Indonesio

en: Italian
gl: Italiano

en: Javanese
gl: Xavanés

en: Japanese
gl: Xaponés

en: Greenlandic, Kalaallisut
gl: Groenlandés, Kalaallisut

en: Kinyarwanda
gl: Ruandés (Kinyarwanda)

en: Korean
gl: Coreano

en: Kurdish
gl: Kurdo

en: Lao
gl: Lao/Laosiano

en: Latin
gl: Latín

en: Latvian
gl: Letón

en: Lithuanian
gl: Lituano

en: Letzeburgesch
gl: Luxemburgués

en: Macedonian
gl: Macedonio

en: Malayalam
gl: Malabar

en: Maori
gl: Maorí

en: Malay
gl: Malaio

en: Malagasy
gl: Malgaxe

en: Maltese
gl: Maltés

en: Moldavian
gl: Moldavo

en: Mongolian
gl: Mongol

en: Nauru
gl: Nauruano

en: Ndebele, South
gl: Ndebele, Sur

en: Ndebele, North
gl: Ndebele, Norte

en: Nepali
gl: Nepalés

en: Norwegian
gl: Noruegués

en: Norwegian Nynorsk
gl: Noruegués Nynorsk

en: Norwegian Bokmaal
gl: Noruegués Bokmaal

en: Occitan; Provençal
gl: Occitano; Provenzal

en: Ossetian; Ossetic
gl: Ossetio

en: Panjabi
gl: Punjabi/Panjabi

en: Persian
gl: Persa

en: Polish
gl: Polaco

en: Portuguese
gl: Portugués

en: Pushto
gl: Afgán/Pashto

en: Original audio
gl: Audio orixinal

en: Raeto-Romance
gl: Retorrománico

en: Romanian
gl: Romanés

en: Russian
gl: Ruso

en: Sanskrit
gl: Sánscrito

en: Serbian
gl: Serbio

en: Croatian
gl: Croata

en: Sinhalese
gl: Singalés

en: Slovak
gl: Eslovaco

en: Slovenian
gl: Esloveno

en: Northern Sami
gl: Saami

en: Samoan
gl: Samoano

en: Shona
gl: Xona (ChiShona)

en: Somali
gl: Somalí

en: Sotho, Southern
gl: Sotho do sur

en: Spanish
gl: Español

en: Sardinian
gl: Sardo

en: Swati
gl: Suazi

en: Sundanese
gl: Sudanés

en: Swahili
gl: Suahili

en: Swedish
gl: Sueco

en: Tahitian
gl: Tahitiano

en: Tatar
gl: Tártaro

en: Tajik
gl: Taxiko

en: Tagalog
gl: Tagalo

en: Thai
gl: Tailandés

en: Tibetan
gl: Tibetano

en: Tigrinya
gl: Tigriña

en: Tonga (Tonga Islands)
gl: Tonga (Illas Tonga)

en: Turkish
gl: Turco

en: Turkmen
gl: Turcomán

en: Uighur
gl: Uigur

en: Ukrainian
gl: Ucraíno

en: Urdu
gl: Urdú

en: Uzbek
gl: Usbeco

en: Vietnamese
gl: Vietnamita

en: Welsh
gl: Galés

en: Xhosa
gl: Xosa

en: Yoruba
gl: Ioruba

en: Zulu
gl: Zulú

en: Autoscale video
gl: Escalar automaticamente o vídeo

en: Crop
gl: Recortar

en: Aspect ratio
gl: Proporción de aspecto

en: Pass alsa:// to open the default ALSA capture device, or alsa://SOURCE to open a specific device named SOURCE.
gl: Indique alsa:// para abrir o dispositivo ALSA de captura predeterminado ou alsa://ORIXE para abrir un dispositivo específico chamado ORIXE.

en: ALSA audio capture
gl: Captura de audio ALSA

en: Attachment
gl: Anexo

en: Attachment input
gl: Entrada de anexo

en: No Audio Input device found
gl: Non se encontrou ningún dispositivo de entrada de audio

en: Your Mac does not seem to be equipped with a suitable audio input device.Please check your connectors and drivers.
gl: O seu Mac parece carecer dun dispositivo de audio adecuado. Verifique os conectores e os controladores.

en: Problem accessing a system resource
gl: Produciuse un problema accedendo ao recurso do sistema

en: Please open "System Preferences" -> "Security & Privacy" and allow VLC to access your microphone.
gl: Abra «Preferencias do sistema» -> «Seguranza e privacidade» e permita ao VLC acceder ao micrófono.

en: AVFoundation Video Capture
gl: Captura de vídeo de AVFoundation

en: AVFoundation video capture module.
gl: Modo de captura de vídeo de AVFoundation.

en: No video devices found
gl: Non se encontyraron dispositivos de vídeo

en: Your Mac does not seem to be equipped with a suitable video input device. Please check your connectors and drivers.
gl: O seu Mac parece carecer dun dispositivo de vídeo adecuado. Verifique os conectores e os controladores.

en: Your Mac does not seem to be equipped with a suitable input device. Please check your connectors and drivers.
gl: Parece que o seu Mac non está equipado cun dispositivo de entrada adecuado. Comprobe os conectadores e os controladores.

en: Please open "System Preferences" -> "Security & Privacy" and allow VLC to access your camera.
gl: Abra «Preferencias do sistema» -> «Seguranza e privacidade» e permita ao VLC acceder á cámara.

en: libavformat AVIO access
gl: Acceso a libavformat AVIO

en: libavformat AVIO access output
gl: Saída de acceso a libavformat AVIO

en: Blu-ray menus
gl: Menús Blu-ray

en: Use Blu-ray menus. If disabled, the movie will start directly
gl: Usar os menús de Blu-ray. Se está desactivado, o filme irá comezar directamente

en: Region code
gl: Código de rexión

en: Blu-Ray player region code. Some discs can be played only with a correct region code.
gl: Código da rexión do reprodutor de Blu-Ray. Algúns discos so poden ser reproducidos co código correcto da rexión.

en: Blu-ray Disc support (libbluray)
gl: Compatibilidade con Disco Blu-ray (libbluray)

en: Path doesn't appear to be a Blu-ray
gl: Non parece que a ruta sexa un Blu-ray

en: This Blu-ray Disc needs a library for AACS decoding, and your system does not have it.
gl: Este disco Blu-ray precisa dunha biblioteca para a descodificación de AACS, e o seu sistema non a ten.

en: Blu-ray Disc is corrupted.
gl: O disco Blu-ray está danado.

en: Missing AACS configuration file!
gl: Falta o ficheiro de configuración de AACS!

en: No valid processing key found in AACS config file.
gl: Non se encontrou ningunha chave de procesamento no ficheiro de configuración de AACS.

en: No valid host certificate found in AACS config file.
gl: Non se encontrou ningún certificado válido de host no ficheiro de configuración de AACS.

en: AACS Host certificate revoked.
gl: O certificado de host de AACS foi revogado.

en: AACS MMC failed.
gl: Produciuse un erro na MMC de AACS.

en: This Blu-ray Disc needs a library for BD+ decoding, and your system does not have it.
gl: Este disco Blu-ray precisa dunha biblioteca para a descodificación de BD+, e o seu sistema non a ten.

en: Your system BD+ decoding library does not work. Missing configuration?
gl: A biblioteca de descodificación de BD+ do seu sistema non funciona. Pode ser que falle a configuración?

en: Java required
gl: É necesario Java

en: This Blu-ray disc requires Java for menus support.%s
    The disc will be played without menus.
gl: Este disco Blu-ray precisa Java para a compatibilidade dos menús.%s
    O disco será reproducido sen menús.

en: Java was not found on your system.
gl: Non foi posíbel atopar Java no sistema.

en: Failed to start bluray playback. Please try without menu support.
gl: Produciuse un fallo na reprodución do bluray. Ténteo sen a compatibilidade de menú.

en: Blu-ray error
gl: Erro de Blu-ray

en: Top Menu
gl: Menú superior

en: First Play
gl: Primeira reprodución

en: Audio CD - Track %02i
gl: CD de audio - Pista %02i

en: Audio CD
gl: CD de audio

en: Audio CD input
gl: Entrada de CD de audio

en: [cdda:][device][@[track]]
gl: [cdda:][dispositivo][@[pista]]

en: CDDB Server
gl: Servidor CDDB

en: Address of the CDDB server to use.
gl: Enderezo do servidor CDDB para usar.

en: CDDB port
gl: Porto CDDB

en: CDDB Server port to use.
gl: Porto do servidor CDDB para usar.

en: Inputs list
gl: Lista de entradas

en: Comma-separated list of input URLs to concatenate.
gl: Lista separada por comas de URLs de entrada a concatenar.

en: Concatenation
gl: Concatenación

en: Concatenated inputs
gl: Entradas concatenadas

en: IIDC Digital Camera (FireWire) input
gl: Entrada de cámara dixital IIDC (FireWire)

en: KDM file
gl: Ficheiro KDM

en: Path to Key Delivery Message XML file
gl: Camiño ao ficheiro «Key Delivery Message XML»

en: Digital Cinema Package module
gl: Módulo do paquete de cine dixital

en: Input card to use
gl: Tarxeta de entrada para usar

en: DeckLink capture card to use, if multiple exist. The cards are numbered from 0.
gl: A tarxeta de captura DeckLink para usar, se existe máis de unha. As tarxetas están numeradas a partir de 0.

en: Desired input video mode. Leave empty for autodetection.
gl: Modo de vídeo de entrada desexado. Deixar baleiro para usar a detección automática.

en: Desired input video mode for DeckLink captures. This value should be a FOURCC code in textual form, e.g. "ntsc".
gl: O modo de entrada de vídeo desexado para as capturas DeckLink. Este valor debe ser un código FOURCC nunha forma textual, por exemplo: «ntsc».

en: Audio connection
gl: Conexión de audio

en: Audio connection to use for DeckLink captures. Valid choices: embedded, aesebu, analog. Leave blank for card default.
gl: A conexión de audio para usar nas capturas DeckLink. As escollas válidas son: embedded, aesebu e analog. Déixeo en branco para usar a predeteminada da tarxeta.

en: Audio samplerate (Hz)
gl: Mostra de audio (Hz)

en: Audio sampling rate (in hertz) for DeckLink captures. 0 disables audio input.
gl: A taxa de mostra de audio (en hercios) para as capturas DeckLink. Un valor «0» desactiva a entrada de audio.

en: Number of audio channels
gl: Número de canles de audio

en: Number of input audio channels for DeckLink captures. Must be 2, 8 or 16. 0 disables audio input.
gl: O número de canles de entrada de audio para as capturas DeckLink. Debe ser un valor «2», «8» ou «16». Un valor «0» desactiva a entrada de audio.

en: Video connection
gl: Conexión de vídeo

en: Video connection to use for DeckLink captures. Valid choices: sdi, hdmi, opticalsdi, component, composite, svideo. Leave blank for card default.
gl: A conexión de vídeo para usar coas capturas DeckLink. As escollas válidas son: sdi, hdmi, opticalsdi, component, composite e svideo. Déixeo en branco para usar a predeteminada da tarxeta.

en: Optical SDI
gl: SDI óptico

en: Component
gl: Compoñente

en: Composite
gl: Composto

en: Embedded
gl: Incorporado

en: Analog
gl: Analóxico

en: Aspect ratio (4:3, 16:9). Default assumes square pixels.
gl: Proporción de aspecto (4:3, 16:9). A opción predeterminada é píxeles cadrados.

en: Blackmagic DeckLink SDI input
gl: Entrada SDI Blackmagic DeckLink

en: Closed captions 1
gl: Subtítulos para persoas xordas 1

en: Antenna
gl: Antena

en: FM radio
gl: Radio FM

en: AM radio
gl: Radio AM

en: Video device name
gl: Nome do dispositivo de vídeo

en: Name of the video device that will be used by the DirectShow plugin. If you don't specify anything, the default device will be used.
gl: O nome do dispositivo de vídeo que usará o dispositivo DirectShow. Se non especifica nada, usarase o dispositivo predeterminado.

en: Audio device name
gl: Nome do dispositivo de audio

en: Name of the audio device that will be used by the DirectShow plugin. If you don't specify anything, the default device will be used.
gl: Nome do dispositivo de audio que usará o plugin DirectShow. Se non especifica nada, usarase o dispositivo predeterminado.

en: Video size
gl: Tamaño de vídeo

en: Size of the video that will be displayed by the DirectShow plugin. If you don't specify anything the default size for your device will be used. You can specify a standard size (cif, d1, ...) or <width>x<height>.
gl: O tamaño do vídeo que mostrará o plugin DirectShow. Se non especifica nada usarase o tamaño predeterminado para o seu dispositivo. Pode especificar un tamaño estándar (cif, d1 …) ou <width>x<height>.

en: Picture aspect-ratio n:m
gl: Proporción de aspecto da imaxe n:m

en: Define input picture aspect-ratio to use. Default is 4:3
gl: Define a proporción de aspecto que hai que usar. A predeterminada é 4:3

en: Video input chroma format
gl: Formato de crominancia da entrada de vídeo

en: Force the DirectShow video input to use a specific chroma format (eg. I420 (default), RV24, etc.)
gl: Forzar a entrada de vídeo DirectShow para que use un formato crominancia específico (p.ex. I420 (predeterminado), RV24, etc.)

en: Video input frame rate
gl: Taxa de fotograma de entrada de vídeo

en: Force the DirectShow video input to use a specific frame rate (eg. 0 means default, 25, 29.97, 50, 59.94, etc.)
gl: Forzar a entrada de vídeo DirectShow para que use unha taxa de fotogramas específica (p.ex. 0 indica predeterminado, 25, 29.97, 50, 59.94, etc.)

en: Device properties
gl: Propiedades do dispositivo

en: Show the properties dialog of the selected device before starting the stream.
gl: Mostrar as propiedades do diálogo do dispositivo seleccionado antes de iniciar o fluxo.

en: Tuner properties
gl: Propiedades do sintonizador

en: Show the tuner properties [channel selection] page.
gl: Mostrar as propiedades da páxina [selección de canles] do sintonizador.

en: Tuner TV Channel
gl: Canle TV do sintonizador

en: Set the TV channel the tuner will set to (0 means default).
gl: Definir a canle de TV que o sintonizador definirá como (0 indica o valor predeterminado).

en: Tuner Frequency
gl: Frecuencia do sintonizador

en: This overrides the channel. Measured in Hz.
gl: Isto ignora a canle. Mídese en Hz.

en: Video standard
gl: Vídeo estándar

en: Tuner country code
gl: Sintonizador do código de país

en: Set the tuner country code that establishes the current channel-to-frequency mapping (0 means default).
gl: Definir o código de país do sintonizador que estabelecerá o mapeamento actual (0 indica predeterminado).

en: Tuner input type
gl: Tipo de entrada do sintonizador

en: Select the tuner input type (Cable/Antenna).
gl: Selecciona o tipo de entrada do sintonizador (cable/antena).

en: Video input pin
gl: PIN da entrada de vídeo

en: Select the video input source, such as composite, s-video, or tuner. Since these settings are hardware-specific, you should find good settings in the "Device config" area, and use those numbers here. -1 means that settings will not be changed.
gl: Seleccione unha fonte de entrada de vídeo, como un composto ou un sintonizador. Xa que estas configuracións son específicas para cada hardware, debería encontrar unhas configuracións adecuadas na área Configuracións do dispositivo e usar eses números aquí. -1 indica que a configuración non se cambiará.

en: Audio input pin
gl: PIN da entrada de audio

en: Select the audio input source. See the "video input" option.
gl: Seleccione a fonte de entrada de audio. Vexa a opción «entrada de vídeo».

en: Video output pin
gl: PIN de saída de vídeo

en: Select the video output type. See the "video input" option.
gl: Seleccione o tipo de saída de vídeo. Vexa a opción «saída de vídeo».

en: Audio output pin
gl: PIN de saída de audio

en: Select the audio output type. See the "video input" option.
gl: Seleccione o tipo de saída de audio. Vexa a opción «entrada de vídeo».

en: AM Tuner mode
gl: Modo de sintonizador AM

en: AM Tuner mode. Can be one of Default (0), TV (1), AM Radio (2), FM Radio (3) or DSS (4).
gl: Modo de sintonizador AM. Pode ser un dos predeterminados (0), televisión (1), radio AM (2), radio FM (3) ou DSS (4).

en: Select audio input format with the given number of audio channels (if non 0)
gl: Seleccione o formato de entrada de audio co número proporcionado de canles de audio (se non é 0)

en: Audio sample rate
gl: Taxa de mostra de audio

en: Select audio input format with the given sample rate (if non 0)
gl: Seleccione o formato de entrada de audio coa taxa de mostra dada (se non é 0)

en: Audio bits per sample
gl: Bits de audio por mostra

en: Select audio input format with the given bits/sample (if non 0)
gl: Seleccione o formato de entrada de audio cos bits por mostra indicados (se non é 0)

en: DirectShow input
gl: Entrada DirectShow

en: Capture failed
gl: Fallou a captura

en: No video or audio device selected.
gl: Non hai ningún dispositivo de audio ou de vídeo seleccionado.

en: VLC cannot open ANY capture device. Check the error log for details.
gl: O VLC non pode abrir NINGÚN dispositivo de captura. Verifique o rexistro de erros para máis información.

en: The device you selected cannot be used, because its type is not supported.
gl: Non se pode usar o dispositivo seleccionado porque é dun tipo incompatíbel.

en: The capture device "%s" does not support the required parameters.
gl: O dispositivo de capturas «%s» non admite os parámetros requiridos.

en: Windows networks
gl: Redes de Windows

en: libdsm's SMB (Windows network shares) input and browser
gl: Entrada e navegador SMB de libdsm (comparticións de rede de Windows)

en: libdsm SMB input
gl: Entrada libdsm SMB

en: libdsm NETBIOS discovery module
gl: Módulo de descubrimento libdsm NETBIOS

en: DVB adapter
gl: Adaptador de DVB

en: If there is more than one digital broadcasting adapter, the adapter number must be selected. Numbering starts from zero.
gl: Se hai máis dun adaptador de emisión dixital, débese seleccionar o número do adaptador. A numeración comeza en 0.

en: DVB device
gl: Dispositivo de DVB

en: If the adapter provides multiple independent tuner devices, the device number must be selected. Numbering starts from zero.
gl: Se o adaptador fornece múltiplos dispositivos independentes de sintonización, débese seleccionar o número do dispositivo. A numeración comeza en 0.

en: Do not demultiplex
gl: Non demultiplexar

en: Only useful programs are normally demultiplexed from the transponder. This option will disable demultiplexing and receive all programs.
gl: Normalmente, só os programas útiles son demultiplexados desde o transpondedor. Esta opción desactivará o demultiplexado e recibirá todos os programas.

en: Network name
gl: Nome da rede

en: Unique network name in the System Tuning Spaces
gl: Un nome de rede único nos Espazos de sintonización do sistema (STS)

en: Network name to create
gl: O nome da rede que se vai crear

en: Create unique name in the System Tuning Spaces
gl: Crear un nome de rede único nos Espazos de sintonización do sistema

en: Frequency (Hz)
gl: Frecuencia (Hz)

en: TV channels are grouped by transponder (a.k.a. multiplex) on a given frequency. This is required to tune the receiver.
gl: As canles de TV están agrupadas polo transpondedor (tamén coñecido como «multiplexor») nunha frecuencia determinada. Isto é preciso para sintonizar o receptor.

en: Modulation / Constellation
gl: Modulación/Constelación

en: Layer A modulation
gl: Modulación de Capa A

en: Layer B modulation
gl: Modulación de Capa B

en: Layer C modulation
gl: Modulación de Capa C

en: The digital signal can be modulated according with different constellations (depending on the delivery system). If the demodulator cannot detect the constellation automatically, it needs to be configured manually.
gl: O sinal dixital pódese modular de acordo con diferentes constelacións (dependendo do sistema de envío). Se o demulador non pode detectar automaticamente a constelación, é preciso configuralo manualmente.

en: Symbol rate (bauds)
gl: Taxa de símbolo (baudios)

en: The symbol rate must be specified manually for some systems, notably DVB-C, DVB-S and DVB-S2.
gl: A taxa de símbolo débese especificar manualmente para algúns sistemas, en particular para DVB-C, DVB-S e DVB-S2.

en: Spectrum inversion
gl: Inversión de espectro

en: If the demodulator cannot detect spectral inversion correctly, it needs to be configured manually.
gl: Se o demulador non pode detectar correctamente a inversión de espectro, é necesario configurala manualmente.

en: FEC code rate
gl: Taxa de código FEC

en: High-priority code rate
gl: Taxa de código de prioridade alta

en: Low-priority code rate
gl: Taxa de código de prioridade baixa

en: Layer A code rate
gl: Taxa de código de Capa A

en: Layer B code rate
gl: Taxa de código de Capa B

en: Layer C code rate
gl: Taxa de código de Capa C

en: The code rate for Forward Error Correction can be specified.
gl: Pódese especificar a taxa de código para a Corrección progresiva de erros (FEC).

en: Transmission mode
gl: Modo de transmisión

en: Bandwidth (MHz)
gl: Largura de banda (MHz)

en: Guard interval
gl: Intervalo de seguranza (GI)

en: Hierarchy mode
gl: Modo de xerarquía

en: DVB-T2 Physical Layer Pipe
gl: Conexión de capa física (PLP) de DVB-T2

en: Layer A segments count
gl: Cómputo de segmentos de Capa A

en: Layer B segments count
gl: Cómputo de segmentos de Capa B

en: Layer C segments count
gl: Cómputo de segmentos de Capa C

en: Layer A time interleaving
gl: Entrelazamento de tempo de Capa A

en: Layer B time interleaving
gl: Entrelazamento de tempo de Capa B

en: Layer C time interleaving
gl: Entrelazamento de tempo de Capa A

en: Stream identifier
gl: Identificador de fluxo

en: Pilot
gl: Piloto

en: Roll-off factor
gl: Factor de «Roll-off»

en: 0.35 (same as DVB-S)
gl: 0.35 (o mesmo que DVB-S)

en: Transport stream ID
gl: ID de fluxo de transporte

en: Polarization (Voltage)
gl: Polarización (voltaxe)

en: To select the polarization of the transponder, a different voltage is normally applied to the low noise block-downconverter (LNB).
gl: Para seleccionar a polarización do transpondedor, normalmente aplícase unha voltaxe diferente ao conversor de bloque de baixo ruído (LNB).

en: Unspecified (0V)
gl: Sen especificar (0V)

en: Circular Right Hand (13V)
gl: Circular dereito (13V)

en: Circular Left Hand (18V)
gl: Circular esquerdo (18V)

en: High LNB voltage
gl: Voltaxe alta LNB

en: If the cables between the satellilte low noise block-downconverter and the receiver are long, higher voltage may be required.
    Not all receivers support this.
gl: Se os cables entre o conversor de bloque de baixo ruído (LNB) do satélite e o receptor son longos, pode ser precisa unha maior voltaxe.
    Non todos os receptores admiten isto.

en: Local oscillator low frequency (kHz)
gl: Baixa frecuencia do oscilador local (kHz)

en: Local oscillator high frequency (kHz)
gl: Alta frecuencia do oscilador local (kHz)

en: Universal LNB switch frequency (kHz)
gl: Frecuencia universal de conmutación LNB (kHz)

en: If the satellite transmission frequency exceeds the switch frequency, the oscillator high frequency will be used as reference. Furthermore the automatic continuous 22kHz tone will be sent.
gl: Se a frecuencia de transmisión do satélite excede a frecuencia de conmutación, usarase como referencia a alta frecuencia do oscilador. Emitirase ademais o ton continuo automático de 22Hz.

en: Continuous 22kHz tone
gl: Ton continuo de 22Hz

en: A continuous tone at 22kHz can be sent on the cable. This normally selects the higher frequency band from a universal LNB.
gl: Pódese enviar un ton continuo no cable. Normalmente isto selecciona a banda de frecuencia máis alta dun LNB universal.

en: DiSEqC LNB number
gl: Número LNB DiSEqC

en: If the satellite receiver is connected to multiple low noise block-downconverters (LNB) through a DiSEqC 1.0 switch, the correct LNB can be selected (1 to 4). If there is no switch, this parameter should be 0.
gl: Se o receptor de satélite está conectado a múltiples conversores de bloque de baixo ruído (LNB) a través de un conmutador DiSEqC, pódese seleccionar o LNB correcto (de 1 a 4). Se non hai un conmutador, este parámetro debería ser «0».

en: Unspecified
gl: Sen especificar

en: Uncommitted DiSEqC LNB number
gl: Número de LNB para DiSEqC Uncommited

en: If the satellite receiver is connected to multiple low noise block-downconverters (LNB) through a cascade formed from DiSEqC 1.1 uncommitted switch and DiSEqC 1.0 committed switch, the correct uncommitted LNB can be selected (1 to 4). If there is no uncommitted switch, this parameter should be 0.
gl: Se o receptor de satélite está conectado a múltiples conversores de bloque de baixo ruído (LNB) a través dun cadoiro formado por un conmutador DiSEqC 1.1 «uncommited» e un conmutador DiSEqC 1.0 «commited», pódese seleccionar o LNB «uncommited» correcto (entre 1 e 4). Se non hai un conmutador «uncommited», este parámetro debería ser «0».

en: Network identifier
gl: Identificador de rede

en: Satellite azimuth
gl: Acimut do satélite

en: Satellite azimuth in tenths of degree
gl: Acimut do satélite en décimas de grao

en: Satellite elevation
gl: Elevación do satélite

en: Satellite elevation in tenths of degree
gl: Elevación do satélite en décimas de grao

en: Satellite longitude
gl: Lonxitude do satélite

en: Satellite longitude in tenths of degree. West is negative.
gl: Lonxitude do satélite en décimas de grao. «Oeste»é negativo.

en: Satellite range code
gl: Código de intervalo do satélite

en: Satellite range code as defined by manufacturer e.g. DISEqC switch code
gl: O Código de intervalo do satélite tal e como o define o fabricante, por exemplo o código de conmutación DISEqC

en: Major channel
gl: Canle maior

en: ATSC minor channel
gl: Canle menor

en: Physical channel
gl: Canle física

en: Digital Television and Radio
gl: Televisión e Radio Dixital

en: Terrestrial reception parameters
gl: Parámetros de recepción terrestre

en: DVB-T reception parameters
gl: Parámetros de recepción de DVB-T

en: ISDB-T reception parameters
gl: Parámetros de recepción de ISDB-T

en: Cable and satellite reception parameters
gl: Parámetros de recepción de cable e satélite

en: DVB-S2 parameters
gl: Parámetros de DVB-S2

en: ISDB-S parameters
gl: Parámetros de ISDB-S

en: Satellite equipment control
gl: Equipamento de control do satélite

en: ATSC reception parameters
gl: Parámetros de recepción de ATSC

en: Digital broadcasting
gl: Emisión dixital

en: The selected digital tuner does not support the specified parameters.
    Please check the preferences.
gl: O sintonizador dixital seleccionado non admite os parámetros especificados.
    Comprobe as preferencias.

en: Digital Video (Firewire/ieee1394) input
gl: Entrada de Vídeo dixital (Firewire/ieee1394)

en: Probe DVB card for capabilities
gl: Probar a tarxeta DVB para ver as súas capacidades

en: Some DVB cards do not like to be probed for their capabilities, you can disable this feature if you experience some trouble.
gl: Algunhas tarxetas DVB non son susceptíbeis de ser probadas para ver as súas capacidades. Pode desactivar esta funcionalidade se experimenta algún problema.

en: Satellite scanning config
gl: Configuración da análise de satélites

en: Filename of config file in share/dvb/dvb-s.
gl: Nome do ficheiro de configuración en share/dvb/dvb-s.

en: Use NIT for scanning services
gl: Usar NIT para a busca de servizos

en: DVB input with v4l2 support
gl: Entrada DVB compatíbel con v4l2

en: %.1f MHz (%d services)
    ~%s remaining
gl: %.1f MHz (%d servizos)
    ~%s restantes

en: Scanning DVB
gl: Escaneando DVB

en: DVD angle
gl: Ángulo de DVD

en: Default DVD angle.
gl: Ángulo de DVD predeterminado.

en: Start directly in menu
gl: Iniciar directamente no menú

en: Start the DVD directly in the main menu. This will try to skip all the useless warning introductions.
gl: Iniciar o DVD directamente no menú principal. Isto tentará salta todos as introducións de avisos inútiles.

en: DVD with menus
gl: DVD con menús

en: DVDnav Input
gl: Entrada DVDnav

en: DVDnav demuxer
gl: Demultiplexor DVDnav

en: Playback failure
gl: Produciuse un erro ao reproducir

en: VLC cannot set the DVD's title. It possibly cannot decrypt the entire disc.
gl: O VLC non pode definir o título do DVD. Probabelmente non poida descifrar todo o disco.

en: DVD without menus
gl: DVD sen menús

en: DVDRead Input (no menu support)
gl: Entrada DVDRead (non admite os menús)

en: DVDRead could not open the disc "%s".
gl: DVDRead non puido abrir o disco «%s».

en: Cannot play a non-UDF mastered DVD.
gl: Non é posíbel reproducir un DVD non masterizado a UDF.

en: DVDRead could not read block %d.
gl: DVDRead non puido ler o bloque %d.

en: DVDRead could not read %d/%d blocks at 0x%02x.
gl: DVDRead non puido ler os bloques %d/%d en 0x%02x.

en: File input
gl: Entrada de ficheiro

en: File
gl: Ficheiro

en: Directory
gl: Directorio

en: List special files
gl: Listar ficheiros especiais

en: Include devices and pipes when listing directories
gl: Incluír dispositivos e canalizacións na lista de cartafoles

en: Username
gl: Nome de usuario/a

en: Username that will be used for the connection, if no username is set in the URL.
gl: Nome de usuario que se usará na conexión se non se estabelece ningún no URL.

en: Password
gl: Contrasinal

en: Password that will be used for the connection, if no username or password are set in URL.
gl: Contrasinal que se usará na conexión se non hai un nome de usuario ou contrasinal definidos no URL.

en: FTP account
gl: Conta FTP

en: Account that will be used for the connection.
gl: Conta que se usará para a conexión.

en: FTP authentication
gl: Autenticación FTP

en: Please enter a valid login and password for the ftp connexion to %s
gl: Introduza un nome de usuario/a válido e un contrasinal para a conexión FTP con %s

en: FTP input
gl: Entrada FTP

en: FTP upload output
gl: Saída de envíos FTP

en: Network interaction failed
gl: Fallou a interacción de rede

en: VLC could not connect with the given server.
gl: O VLC non puido conectarse co servidor proporcionado.

en: VLC's connection to the given server was rejected.
gl: Rexeitouse a conexión do VLC co servidor proporcionado.

en: Your account was rejected.
gl: Rexeitouse a súa conta.

en: Auto re-connect
gl: Volver a conectar automaticamente

en: Automatically try to reconnect to the stream in case of a sudden disconnect.
gl: Tentar conectar de novo automaticamente co fluxo en caso de que se produza unha desconexión repentina.

en: HTTP input
gl: Entrada HTTP

en: HTTP authentication
gl: Autenticación HTTP

en: Please enter a valid login name and a password for realm %s.
gl: Introduza un nome de rexistro válido e un contrasinal para o dominio %s.

en: HTTPS input
gl: Entrada HTTPS

en: Continuous stream
gl: Fluxo continuo

en: Keep reading a resource that keeps being updated.
gl: Continuar lendo un recurso que segue actualizándose.

en: Cookies forwarding
gl: Reenvío de cookies

en: Forward cookies across HTTP redirections.
gl: Reenviar os cookies mediante redireccións HTTP.

en: Referrer
gl: Referente

en: User agent
gl: Axente de usuario

en: Override the name and version of the application as provided to the HTTP server, i.e. the HTTP "User-Agent". Name and version must be separated by a forward slash, e.g. "FooBar/1.2.3".
gl: Sobrescribe o nome e versión do aplicativo cando llo transmite ao servidor HTTP, esto é, o «Axente do usuario». O nome e a versión deben estar separados por unha barra, p.e: «Foobar/1.2.3».

en: Dummy
gl: Simulación

en: Dummy input
gl: Entrada de simulación

en: Set the ID of the elementary stream
gl: Definir o ID do fluxo elemental

en: Group
gl: Grupo

en: Set the group of the elementary stream
gl: Definir o grupo do fluxo elemental

en: Category
gl: Categoría

en: Set the category of the elementary stream
gl: Definir a categoría do fluxo elemental

en: Unknown
gl: Descoñecido

en: Set the codec of the elementary stream
gl: Definir o códec do fluxo elemental

en: Language of the elementary stream as described by ISO639
gl: O idioma do fluxo elemental, tal e como se describe en ISO639

en: Sample rate of an audio elementary stream
gl: Taxa de mostra dun fluxo elemental de audio

en: Channels count
gl: Conta de canles

en: Channels count of an audio elementary stream
gl: Conta de canles dun fluxo elemental de audio

en: Width
gl: Largura

en: Width of video or subtitle elementary streams
gl: Largura dos fluxos elementais de vídeo ou subtítulos

en: Height
gl: Altura

en: Height of video or subtitle elementary streams
gl: Altura dos fluxos elementais de vídeo ou subtítulos

en: Display aspect ratio
gl: Mostrar a proporción de aspecto

en: Display aspect ratio of a video elementary stream
gl: Mostrar a proporción de aspecto dun fluxo de vídeo elemental

en: Frame rate of a video elementary stream
gl: Taxa de fotogramas dun fluxo elemental de vídeo

en: Callback cookie string
gl: Cadea de cookie de chamada de retorno

en: Text identifier for the callback functions
gl: Identificador de texto para as funcións de chamada de retorno

en: Callback data
gl: Datos de chamada de retorno

en: Data for the get and release functions
gl: Datos para as funcións de obtención e liberación

en: Get function
gl: Función de obtención

en: Address of the get callback function
gl: Enderezo da función de chamada de retorno de obtención

en: Release function
gl: Función de liberación

en: Address of the release callback function
gl: Enderezo da función de chamada de retorno de liberación

en: Size
gl: Tamaño

en: Size of stream in bytes
gl: O tamaño do fluxo en bytes

en: Memory input
gl: Entrada de memoria

en: Memory stream
gl: Fluxo de memoria

en: In-memory stream input
gl: Fluxo de entrada na memoria

en: Pace
gl: Ritmo

en: Read the audio stream at VLC pace rather than Jack pace.
gl: Ler o fluxo de audio ao ritmo do VLC en vez do ritmo do JACK.

en: Auto connection
gl: Conexión automática

en: Automatically connect VLC input ports to available output ports.
gl: Conectar automaticamente os portos de entrada do VLC cos portos de saída dispoñíbeis.

en: JACK audio input
gl: Entrada de audio JACK

en: JACK Input
gl: Entrada JACK

en: Link #
gl: Ligazón #

en: Allows you to set the desired link of the board for the capture (starting at 0).
gl: Permítelle definir a ligazón desexada do conectador para a captura (comezando en 0).

en: Video ID
gl: ID de vídeo

en: Allows you to set the ES ID of the video.
gl: Permítelle definir o ID de ES do vídeo.

en: Allows you to force the aspect ratio of the video.
gl: Permítelle forzar a proporción de aspecto do vídeo.

en: Audio configuration
gl: Configuración de audio

en: Allows you to set audio configuration (id=group,pair:id=group,pair...).
gl: Permítelle definir a configuración de audio  (id=grupo,par:id=grupo,par…).

en: HD-SDI Input
gl: Entrada de HD-SDI

en: Teletext configuration
gl: Configuración de teletexto

en: Allows you to set Teletext configuration (id=line1-lineN with both fields).
gl: Permítelle axustar a configuración do Teletexto  (id=liña1-liñaN con ambos os campos).

en: Teletext language
gl: Idioma de teletexto

en: Allows you to set Teletext language (page=lang/type,...).
gl: Permítelle definir o idioma do Teletexto (páxina=idioma/tipo,…)

en: SDI Input
gl: Entrada SDI

en: SDI Demux
gl: Demultiplexado de SDI

en: Kasenna RTSP dialect
gl: Dialecto RTSP de Kasenna

en: Kasenna servers use an old and nonstandard dialect of RTSP. With this parameter VLC will try this dialect, but then it cannot connect to normal RTSP servers.
gl: Os servidores Kasenna usan un dialecto vello e sen estandarizar de RTSP. Cando defina este parámetro o VLC probará este dialecto, mais entón non se poderá conectar con servidores RTSP normais.

en: WMServer RTSP dialect
gl: Dialecto RTSP de WMServer

en: WMServer uses a nonstandard dialect of RTSP. Selecting this parameter will tell VLC to assume some options contrary to RFC 2326 guidelines.
gl: O WMServer usa un dialecto non estándar de RTSP. Ao seleccionar este parámetro díselle ao VLC que asuma algunhas opcións contrarias ás recomendacións RFC 2326.

en: Sets the username for the connection, if no username or password are set in the url.
gl: Define o nome de persoa usuaria para a conexión; se non están definidos un nome de persoa usuaria ou contrasinal no URL.

en: Sets the password for the connection, if no username or password are set in the url.
gl: Define o contrasinal da conexión, se non hai un nome de persoa usuaria ou contrasinal definidos no URL.

en: RTSP frame buffer size
gl: Tamaño do búfer de fotogramas RTSP

en: RTSP start frame buffer size of the video track, can be increased in case of broken pictures due to too small buffer.
gl: Pódese incrementar o tamaño do búfer de fotogramas RTSP da pista de vídeo en caso de que se produzan imaxes danadas por causa dun búfer demasiado pequeno.

en: RTP/RTSP/SDP demuxer (using Live555)
gl: Demultiplexor RTP/RTSP/SDP (usando Live555)

en: RTSP/RTP access and demux
gl: Demultiplexor e acceso RTSP/RTP

en: Use RTP over RTSP (TCP)
gl: Usar RTP sobre RTSP (TCP)

en: Client port
gl: Porto de cliente

en: Port to use for the RTP source of the session
gl: Porto que se vai usar para a fonte RTP da sesión

en: Force multicast RTP via RTSP
gl: Forzar RTP multidifusión mediante RTSP

en: Tunnel RTSP and RTP over HTTP
gl: Túnel RTSP e RTP sobre HTTP

en: HTTP tunnel port
gl: Porto do túnel HTTP

en: Port to use for tunneling the RTSP/RTP over HTTP.
gl: Porto que hai que usar para facer o túnel RTSP/RTP sobre HTTP.

en: RTSP authentication
gl: Autenticación RTSP

en: Please enter a valid login name and a password.
gl: Introduza un nome de rexistro válido e un contrasinal.

en: RTSP connection failed
gl: Fallou a conexión RTSP

en: Access to the stream is denied by the server configuration.
gl: O acceso ao fluxo é denegado pola configuración do servidor.

en: Force selection of all streams
gl: Forzar a selección de todos os fluxos

en: MMS streams can contain several elementary streams, with different bitrates. You can choose to select all of them.
gl: Os fluxos MMS poden conter varios fluxos elementais con diferentes taxas de bits. Ten a opción de seleccionalos todos se quere.

en: Maximum bitrate
gl: Taxa máxima de bits

en: Select the stream with the maximum bitrate under that limit.
gl: Selecciona o fluxo coa taxa máxima de bits por debaixo de ese límite.

en: TCP/UDP timeout (ms)
gl: Tempo de espera (ms) de TCP/UDP

en: Amount of time (in ms) to wait before aborting network reception of data. Note that there will be 10 retries before completely giving up.
gl: Cantidade de tempo (en ms) que se esperará antes de interromper a recepción de datos coa rede. Teña en conta que haberá dez intentos antes de desistir.

en: Microsoft Media Server (MMS) input
gl: Entrada MMS (Microsoft Media Server)

en: MTP input
gl: Entrada MTP

en: File reading failed
gl: Fallou a lectura do ficheiro

en: VLC could not read the file: %s
gl: O VLC non puido ler o ficheiro: %s

en: Set NFS uid/guid automatically
gl: Estabelecer o uid/guid no NFS automaticamente

en: If uid/gid are not specified in the url, VLC will automatically set a uid/gid.
gl: Se o uid/gid non está especificado no url, o VLC estabelecerá un automaticamente.

en: NFS input
gl: Entrada NFS

en: NFS operation failed
gl: A operación sobre NFS fallou

en: Capture the audio stream in stereo.
gl: Capturar o fluxo de audio en estéreo.

en: Samplerate
gl: Taxa de mostras

en: Samplerate of the captured audio stream, in Hz (eg: 11025, 22050, 44100, 48000)
gl: Taxa de mostras do fluxo de audio capturado, en Hz (ex.: 11025, 22050, 44100, 48000)

en: OSS input
gl: Entrada OSS

en: Pass pulse:// to open the default PulseAudio source, or pulse://SOURCE to open a specific source named SOURCE.
gl: Indique pulse:// para abrir a orixe predeterminada PulseAudio ou pulse://ORIXE para abrir unha orixe determinada chamada ORIXE.

en: PulseAudio input
gl: Entrada de PulseAudio

en: Encrypted connexion
gl: Conexión cifrada

en: Acquisition rate (in fps)
gl: Taxa de adquisición (en fps)

en: RDP Remote Desktop
gl: Escritorio remoto RDP

en: RTCP (local) port
gl: Porto RTCP (local)

en: RTCP packets will be received on this transport protocol port. If zero, multiplexed RTP/RTCP is used.
gl: Os paquetes RTCP serán enviados mediante este protocolo de transporte. Se o valor é cero, usarase o RTP/RTCP multiplexado.

en: SRTP key (hexadecimal)
gl: Chave SRTP (hexadecimal)

en: RTP packets will be authenticated and deciphered with this Secure RTP master shared secret key. This must be a 32-character-long hexadecimal string.
gl: Os paquetes RTP autenticaranse e descifraranse con esta chave principal Secure RTP secreta e compartida. Débese escribir como unha cadea hexadecimal cunha lonxitude de 32 caracteres.

en: Secure RTP requires a (non-secret) master salt value. This must be a 28-character-long hexadecimal string.
gl: Secure RTP require un valor salt principal (que non sexa secreto). Débese escribir como unha cadea hexadecimal cunha lonxitude de 32 caracteres.

en: Maximum RTP sources
gl: Máximo de fontes RTP

en: How many distinct active RTP sources are allowed at a time.
gl: Cantas fontes RTP distintas están activas ao mesmo tempo.

en: RTP source timeout (sec)
gl: Tempo de espera da fonte RTP (en seg.)

en: How long to wait for any packet before a source is expired.
gl: Canto tempo se vai esperará por un paquete até que a fonte caduque.

en: Maximum RTP sequence number dropout
gl: Número máximo de secuencias RTP para omitir

en: RTP packets will be discarded if they are too much ahead (i.e. in the future) by this many packets from the last received packet.
gl: Os paquetes RTP rexeitaranse se van demasiado adiantados (p. ex. no futuro) por estes moitos paquetes a partir do último recibido.

en: Maximum RTP sequence number misordering
gl: Número máximo de secuencias RTP desordenadas

en: RTP packets will be discarded if they are too far behind (i.e. in the past) by this many packets from the last received packet.
gl: Os paquetes RTP serán rexeitados se están moi atrasados no tempo (por exemplo no pasado) por estes moitos paquetes desde o último paquete recibido.

en: RTP payload format assumed for dynamic payloads
gl: O formato de carga útil RTP asumido nas cargas útiles dinámicas

en: This payload format will be assumed for dynamic payload types (between 96 and 127) if it can't be determined otherwise with out-of-band mappings (SDP)
gl: Este formato de carga útil será asumido para os tipos de carga útil dinámicos (entre 96 e 127), se non se pode determinar de outro modo coas correspondencias de «fóra de banda» (SDP)

en: Real-Time Protocol (RTP) input
gl: Entrada de Protocolo en tempo real (RTP)

en: SDP required
gl: Requírese SDP

en: A description in SDP format is required to receive the RTP stream. Note that rtp:// URIs cannot work with dynamic RTP payload format (%<PRIu8>).
gl: Para recibir un fluxo RTP é precisa unha descrición no formato SDP. Observe que os URI rtp: non poden traballar co formato dinámico de carga útil RTP (%<PRIu8>).

en: Real RTSP
gl: RTSP real

en: Connection failed
gl: Fallou a conexión

en: VLC could not connect to "%s:%d".
gl: O VLC non se puido conectar con «%s:%d».

en: Session failed
gl: Fallou a sesión

en: The requested RTSP session could not be established.
gl: Non foi posíbel estabelecer a sesión RTSP requirida.

en: Receive buffer
gl: Búfer receptor

en: UDP receive buffer size (bytes)
gl: Tamaño do búfer receptor do UDP (bytes)

en: Request multicast stream
gl: Solicitar un fluxo multidifusión

en: Request server to send stream as multicast
gl: Solicitar ao servidor o envío dun fluxo multidifusión

en: SAT>IP Receiver Plugin
gl: Plugin do receptor de SAT>IP

en: Desired frame rate for the capture.
gl: Taxa de fotogramas ideal para a captura.

en: Capture fragment size
gl: Tamaño do fragmento da captura

en: Optimize the capture by fragmenting the screen in chunks of predefined height (16 might be a good value, and 0 means disabled).
gl: Optimizar a captura fragmentando a pantalla en anacos de altura predeterminada (16 sería un bo valor, 0 indicaría desactivado).

en: Region top row
gl: Fila superior da zona

en: Ordinate of the capture region in pixels.
gl: Ordenada da zona de captura en píxeles.

en: Region left column
gl: Columna de zona esquerda

en: Abscissa of the capture region in pixels.
gl: Abscisa da zona de captura en píxeles.

en: Capture region width
gl: Largura da zona de captura

en: Capture region height
gl: Altura da zona de captura

en: Follow the mouse
gl: Seguir o rato

en: Follow the mouse when capturing a subscreen.
gl: Seguir o rato ao capturar unha subpantalla.

en: Mouse pointer image
gl: Imaxe do punteiro do rato

en: If specified, will use the image to draw the mouse pointer on the capture.
gl: Se se especifica, usarase a imaxe para debuxar o punteiro do rato na captura.

en: Display ID
gl: ID de monitor

en: Display ID. If not specified, main display ID is used.
gl: ID do monitor. Se non se especifica usarase o ID do monitor principal.

en: Screen index
gl: Índice de pantalla

en: Index of screen (1, 2, 3, ...). Alternative to Display ID.
gl: O índice da pantalla (1, 2, 3…). Úsase como alternativa ID de monitor.

en: Screen Input
gl: Entrada da pantalla

en: Screen
gl: Pantalla

en: How many times the screen content should be refreshed per second.
gl: Cantas veces se pode actualizar por segundo o contido da pantalla.

en: Pixel width of the capture region, or 0 for full width
gl: A largura en píxeles da zona de captura; ou 0 para toda a largura

en: Pixel height of the capture region, or 0 for full height
gl: Altura en píxeles da zona de captura; ou 0 para toda a altura

en: Screen capture (with X11/XCB)
gl: Captura de pantalla (con X11/XCB)

en: Session Description Protocol
gl: Protocolo de descrición de sesión (SDP)

en: SFTP port
gl: Porto SFTP

en: SFTP port number to use on the server
gl: Número de porto SFTP para usar no servidor

en: SFTP input
gl: Entrada SFTP

en: SFTP authentication
gl: Autenticación SFTP

en: Please enter a valid login and password for the sftp connexion to %s
gl: Introduza un nome de usuario/a válido e un contrasinal para a conexión SFTP con %s

en: Frame buffer depth
gl: Profundidade do framebuffer

en: Pixel depth of the frame buffer, or zero for XWD file
gl: A profundidade de píxel do framebuffer ou cero para un ficheiro XWD

en: Frame buffer width
gl: Largura do framebuffer

en: Pixel width of the frame buffer (ignored for XWD file)
gl: Largura de píxel do framebuffer (ignorase para un ficheiro XWD)

en: Frame buffer height
gl: Altura do framebuffer

en: Pixel height of the frame buffer (ignored for XWD file)
gl: Altura de píxel do framebuffer (ignorase para un ficheiro XWD)

en: Frame buffer segment ID
gl: ID do segmento de framebuffer

en: System V shared memory segment ID of the frame buffer (this is ignored if --shm-file is specified).
gl: ID de segmento de memoria compartida System V do framebuffer (isto é ignorado se se especifica --shm-file).

en: Frame buffer file
gl: Ficheiro de framebuffer

en: Path of the memory mapped file of the frame buffer
gl: O camiño do ficheiro de memoria mapeada do framebuffer

en: XWD file (autodetect)
gl: Ficheiro XWD (detectar automaticamente)

en: Framebuffer input
gl: Entrada de framebuffer

en: Shared memory framebuffer
gl: Memoria compartida do framebuffer

en: Samba (Windows network shares) input
gl: Entrada de Samba (compartidos de rede Windows)

en: SMB input
gl: Entrada SMB

en: SMB domain
gl: Dominio SMB

en: Domain/Workgroup that will be used for the connection.
gl: Dominio ou grupo de traballo que se usará para a conexión.

en: SMB authentication required
gl: Require autenticación SMB

en: The computer (%s) you are trying to connect to requires authentication.
    Please provide a username (ideally a domain name using the format DOMAIN;username) and a password.
gl: O computador (%s) co que tenta conectar require autenticación. Indique un nome de usuario
    (idealmente un nome de dominio usando o formato DOMINIO;nome de usuario) e un contrasinal.

en: SRT input
gl: Entrada SRT

en: SRT latency (ms)
gl: Latencia do SRT (ms)

en: Password for stream encryption
gl: Contrasinal para cifrado do fluxo

en: TCP input
gl: Entrada

en: Time code
gl: Código horario

en: Time code subpicture elementary stream generator
gl: Xerador de fluxo elemental de código temporal de subimaxe

en: UDP Source timeout (sec)
gl: Tempo límite da fonte UDP (seg.)

en: UDP input
gl: Entrada UDP

en: Reset defaults
gl: Restaurar as opcións predeterminadas

en: Video capture device
gl: Dispositivo de captura de vídeo

en: Video capture device node.
gl: Nodo do dispositivo de captura de vídeo.

en: VBI capture device
gl: Dispositivo de captura VBI

en: The device node where VBI data can be read (for closed captions).
gl: Nodo do dispositivo onde se poden ler os datos VBI (para subtítulos para discapacitados auditivos).

en: Standard
gl: Estándar

en: Video standard (Default, SECAM, PAL, or NTSC).
gl: Estándar de vídeo (predeterminado, SECAM, PAL ou NTSC).

en: Force the Video4Linux2 video device to use a specific chroma format (eg. I420 or I422 for raw images, MJPG for M-JPEG compressed input). Complete list: GREY, I240, RV16, RV15, RV24, RV32, YUY2, YUYV, UYVY, I41N, I422, I420, I411, I410, MJPG
gl: Forzar o dispositivo de vídeo Video4Linux2 que se usará para un formato de crominancia específico (ex. I420 ou I422 para imaxes brutas, MJPG para a entrada comprimida M-JPEG) (Lista completa: GREY, I240, RV16, RV15, RV24, RV32, YUY2, YUYV, UYVY, I41N, I422, I420, I411, I410, MJPG)

en: Input of the card to use (see debug).
gl: Entrada de tarxeta que se vai usar (ver depuración).

en: Audio input
gl: Entrada de audio

en: Audio input of the card to use (see debug).
gl: Entrada de audio da tarxeta que se vai usar (ver depuración).

en: The specified pixel resolution is forced (if both width and height are strictly positive).
gl: Forzarase a resolución de píxel especificada se tanto a largura como a altura son estritamente positivos.

en: Maximum frame rate to use (0 = no limits).
gl: Límite de fotogramas por segundo (0 = sen límite).

en: Radio device
gl: Dispositivo de radio

en: Radio tuner device node.
gl: Nodo do dispositivo de sintonización de radio.

en: Frequency
gl: Frecuencia

en: Tuner frequency in Hz or kHz (see debug output).
gl: Frecuencia do sintonizador en Hz ou kHz (ver a saída de depuración).

en: Audio mode
gl: Modo de audio

en: Tuner audio mono/stereo and track selection.
gl: Sintonizador de audio mono/estéreo e selección de pistas.

en: Reset controls
gl: Restabelecer os controis

en: Reset controls to defaults.
gl: Restabelecer os controis predeterminados.

en: Brightness
gl: Brillo

en: Picture brightness or black level.
gl: O brillo da imaxe ou o nivel de negro.

en: Automatic brightness
gl: Brillo automático

en: Automatically adjust the picture brightness.
gl: Axustar automaticamente o brillo da imaxe.

en: Contrast
gl: Contraste

en: Picture contrast or luma gain.
gl: O contraste da imaxe ou a ganancia de luminancia.

en: Saturation
gl: Saturación

en: Picture saturation or chroma gain.
gl: A saturación da imaxe ou a ganancia de crominancia.

en: Hue
gl: Matiz

en: Hue or color balance.
gl: Matiz ou balance de cor.

en: Automatic hue
gl: Matiz automático

en: Automatically adjust the picture hue.
gl: Axustar automaticamente o matiz da imaxe.

en: White balance temperature (K)
gl: Temperatura do balance de brancos (K)

en: White balance temperature as a color temperation in Kelvin (2800 is minimum incandescence, 6500 is maximum daylight).
gl: A temperatura do balance de brancos en unidades de temperatura de cor Kelvin (2800 é a incandescencia mínima e 6500 equivale á luz diurna máxima).

en: Automatic white balance
gl: Balance de brancos automático

en: Automatically adjust the picture white balance.
gl: Axustar automaticamente o balance de brancos da imaxe.

en: Red balance
gl: Balance de vermellos

en: Red chroma balance.
gl: Balance da crominancia vermella.

en: Blue balance
gl: Balance de azuis

en: Blue chroma balance.
gl: Balance da crominancia azul.

en: Gamma
gl: Gama

en: Gamma adjust.
gl: Axuste de gama.

en: Automatic gain
gl: Ganancia automática

en: Automatically set the video gain.
gl: Definir automaticamente a ganancia de vídeo.

en: Gain
gl: Ganancia

en: Picture gain.
gl: Ganancia da imaxe.

en: Sharpness
gl: Nitidez

en: Sharpness filter adjust.
gl: Axuste do filtro de vídeo de nitidez.

en: Chroma gain
gl: Ganancia de crominancia

en: Chroma gain control.
gl: Control da ganancia de crominancia.

en: Automatic chroma gain
gl: Ganancia de crominancia automática

en: Automatically control the chroma gain.
gl: Controlar automaticamente a ganancia de crominancia.

en: Power line frequency
gl: Frecuencia da liña de alimentación

en: Power line frequency anti-flicker filter.
gl: Filtro antiescintilacións da frecuencia da liña de alimentación.

en: Backlight compensation
gl: Compensación da luz de fondo

en: Band-stop filter
gl: Filtro de rexeitamento de banda

en: Cut a light band induced by fluorescent lighting (unit undocumented).
gl: Corta as bandas de luz inducidas por luces fluorescentes (esta unidade non está documentada).

en: Horizontal flip
gl: Dar a volta horizontalmente

en: Flip the picture horizontally.
gl: Darlle a volta á imaxe horizontalmente.

en: Vertical flip
gl: Dar a volta verticalmente

en: Flip the picture vertically.
gl: Darlle a volta á imaxe verticalmente.

en: Rotate (degrees)
gl: Rotar (en graos)

en: Picture rotation angle (in degrees).
gl: Ángulo de rotación da imaxe (en graos).

en: Color killer
gl: Anulador de cor

en: Enable the color killer, i.e. switch to black & white picture whenever the signal is weak.
gl: Activar a anulación de cor, por exemplo, cambiando a unha imaxe en branco e negro cando o sinal é débil.

en: Color effect
gl: Efecto de cor

en: Select a color effect.
gl: Seleccione un efecto de cor.

en: Black & white
gl: Branco e negro

en: Negative
gl: Negativo

en: Emboss
gl: Relevo

en: Sketch
gl: Bosquexo

en: Sky blue
gl: Ceo azul

en: Grass green
gl: Herba verde

en: Skin whiten
gl: Clarexar

en: Vivid
gl: Vívido

en: Audio volume
gl: Volume de audio

en: Volume of the audio input.
gl: Volume da entrada de audio.

en: Audio balance
gl: Balance de audio

en: Balance of the audio input.
gl: Balance da entrada de audio.

en: Bass level
gl: Nivel de baixos

en: Bass adjustment of the audio input.
gl: Axuste dos baixos da entrada de audio.

en: Treble level
gl: Nivel de agudos

en: Treble adjustment of the audio input.
gl: Axuste dos agudos da entrada de audio.

en: Mute the audio.
gl: Silenciar o audio.

en: Loudness mode
gl: Modo loudness

en: Loudness mode a.k.a. bass boost.
gl: O modo de amplitude do son, tamén coñecido como «reforzo de baixos» (bass boost).

en: v4l2 driver controls
gl: Controis do controlador v4l2

en: Set the v4l2 driver controls to the values specified using a comma separated list optionally encapsulated by curly braces (e.g.: {video_bitrate=6000000,audio_crc=0,stream_type=3} ). To list available controls, increase verbosity (-vv) or use the v4l2-ctl application.
gl: Definir os controis do controlador v4l2 para os valores especificados usando unha lista separada por comas e pechada opcionalmente con chaves (por exemplo: {video_bitrate=6000000,audio_crc=0,stream_type=3} ). Para listar os controis dispoñíbeis, incremente o nivel de detalle (-vv) ou use o aplicativo v4l2-ctl.

en: All
gl: Todo

en: Multichannel television sound (MTS)
gl: Son multicanal de televisión (MTS)

en: 525 lines / 60 Hz
gl: 525 liñas / 60 Hz

en: 625 lines / 50 Hz
gl: 625 liñas / 50 Hz

en: PAL N Argentina
gl: PAL N Arxentina

en: NTSC M Japan
gl: NTSC M Xapón

en: NTSC M South Korea
gl: NTSC M Corea do sur

en: Primary language
gl: Idioma primario

en: Secondary language or program
gl: Idioma ou programa secundario

en: Video4Linux input
gl: Entrada Video4Linux

en: Video input
gl: Entrada de vídeo

en: Tuner
gl: Sintonizador

en: Controls
gl: Controis

en: Video capture controls (if supported by the device)
gl: Controis da captura de vídeo (se o dispositivo o admite).

en: Video4Linux compressed A/V input
gl: Entrada A/V comprimida mediante Video4Linux

en: Video4Linux radio tuner
gl: Sintonizador de radio de Video4Linux

en: VCD input
gl: Entrada VCD

en: Support for VDR recordings (http://www.tvdr.de/).
gl: Compatibilidade coas gravacións de VDR (http://www.tvdr.de/).

en: Chapter offset in ms
gl: Desprazamento do capítulo en ms

en: Move all chapters. This value should be set in milliseconds.
gl: Mover todos os capítulos. Este valor debe definirse en milisegundos.

en: Default frame rate for chapter import.
gl: Taxa de fotogramas predeterminada para a importación de capítulos.

en: VDR recordings
gl: Gravacións de VDR

en: VLC could not read the file (%s).
gl: O VLC non puido ler o ficheiro (%s).

en: VLC could not open the file "%s" (%s).
gl: O VLC non puido abrir o ficheiro «%s» (%s).

en: VDR Cut Marks
gl: Marcas de corte de VDR

en: Start
gl: Inicio

en: X.509 Certificate Authority
gl: Autoridade de Certificación X.509

en: Certificate of the Authority to verify server's against
gl: O certificado da Autoridade contra a que verificar o servidor

en: X.509 Certificate Revocation List
gl: Lista de revogación de certificados X.509

en: List of revoked servers certificates
gl: Lista dos certificados de servidores revogados

en: X.509 Client certificate
gl: Certificado de cliente X.509

en: Certificate for client authentication
gl: Certificado para a autenticación do cliente

en: X.509 Client private key
gl: Chave privada do cliente X.509

en: Private key for authentication by certificate
gl: Chave privada para a autenticación por certificado

en: RGB chroma (RV32, RV24, RV16, RGB2)
gl: Crominancia RGB (RV32, RV24, RV16, RGB2)

en: Compression level
gl: Nivel de compresión

en: Transfer compression level from 0 (none) to 9 (max)
gl: Transferir o nivel de compresión de 0 (ningún) a 9 (o máximo)

en: Image quality
gl: Calidade da imaxe

en: Image quality 1 to 9 (max)
gl: A calidade da imaxe (entre 1 e 9 (máximo))

en: VNC client access
gl: Acceso do cliente VNC

en: Loopback mode
gl: Modo bucle

en: Record an audio rendering endpoint.
gl: Gravar un punto final para a renderización do son.

en: Windows Audio Session API input
gl: Entrada de Windows Audio Session API

en: Dummy stream output
gl: Saída de fluxo simulada

en: Keep existing file
gl: Manter o ficheiro existente

en: Overwrite
gl: Sobrescribir

en: The output file already exists. If recording continues, the file will be overridden and its content will be lost.
gl: O ficheiro de saída xa existe. Se a gravación continua, o ficheiro será ignorado e perderase o seu contido.

en: Overwrite existing file
gl: Sobrescribir o ficheiro existente

en: If the file already exists, it will be overwritten.
gl: Se o ficheiro xa existe, sobrescribirase.

en: Append to file
gl: Anexar ao ficheiro

en: Append to file if it exists instead of replacing it.
gl: Anexar ao ficheiro, se existe, en vez de substituílo.

en: Format time and date
gl: Formatar a hora e a data

en: Perform ISO C time and date formatting on the file path
gl: Efectuar un formatado ISO C de hora e data sobre o camiño do ficheiro

en: Synchronous writing
gl: Escrita sincronizada

en: Open the file with synchronous writing.
gl: Abre o ficheiro no modo de escrita sincronizada.

en: File stream output
gl: Saída de fluxo do ficheiro

en: Username that will be requested to access the stream.
gl: Nome de usuario que se pedirá para acceder ao fluxo.

en: Password that will be requested to access the stream.
gl: Contrasinal que se pedirá para acceder ao fluxo.

en: Mime
gl: MIME

en: MIME returned by the server (autodetected if not specified).
gl: MIME devolto polo servidor (detéctase automaticamente se non se especifica).

en: Use the Metacube protocol. Needed for streaming to the Cubemap reflector.
gl: Usar o protocolo Metacube. É preciso para emitir para o reflector Cubemap.

en: HTTP stream output
gl: Saída de fluxo HTTP

en: Segment length
gl: Lonxitude do segmento

en: Length of TS stream segments
gl: Lonxitude dos segmentos do TS

en: Split segments anywhere
gl: Dividir os segmentos en calquera lugar

en: Don't require a keyframe before splitting a segment. Needed for audio only.
gl: Non requirir un fotograma chave antes de dividir un segmento. Isto só é preciso para o audio.

en: Number of segments
gl: Número de segmentos

en: Number of segments to include in index
gl: O número de segmentos para incluír no índice

en: Allow cache
gl: Permitir a caché

en: Add EXT-X-ALLOW-CACHE:NO directive in playlist-file if this is disabled
gl: Engadir a directiva EXT-X-ALLOW-CACHE:NO no ficheiro de lista de reprodución se este está desactivado

en: Index file
gl: Ficheiro de índice

en: Path to the index file to create
gl: Camiño para o ficheiro de índice que se vai crear

en: Full URL to put in index file
gl: URL completo para pór no ficheiro de índice

en: Full URL to put in index file. Use #'s to represent segment number
gl: O URL completo para pór no ficheiro de índice. Use #' para representar o número de segmento

en: Delete segments
gl: Eliminar segmentos

en: Delete segments when they are no longer needed
gl: Eliminar aqueles segmentos que xa non sexan precisos

en: Use muxers rate control mechanism
gl: Usar o mecanismo de taxa de control dos multiplexores

en: AES key URI to place in playlist
gl: O URI da chave AES para incluír na lista de reprodución

en: AES key file
gl: Ficheiro de chave AES

en: File containing the 16 bytes encryption key
gl: Un ficheiro que contén a chave de codificación de 16 bits

en: File where vlc reads key-uri and keyfile-location
gl: O ficheiro de onde o VLC lerá o URI da chave (key-uri) e a localización do ficheiro da chave (keyfile-location)

en: Use randomized IV for encryption
gl: Usar un vector de inicialización (IV) aleatorio para a codificación

en: Generate IV instead using segment-number as IV
gl: Xerar un IV en vez de usar un número e segmento como IV

en: Number of first segment
gl: Número do primeiro segmento

en: The number of the first segment generated
gl: Número do primeiro segmento xerado

en: HTTP Live streaming output
gl: Saída de HTTP Live Streaming

en: LiveHTTP
gl: Live HTTP

en: Stream name
gl: Nome do fluxo

en: Name to give to this stream/channel on the shoutcast/icecast server.
gl: Nome que lle hai que dar a este fluxo ou canle no servidor SHOUTcast ou Icecast.

en: Stream description
gl: Descrición de fluxo

en: Description of the stream content or information about your channel.
gl: A descrición do contido do fluxo ou da información sobre a súa canle.

en: Stream MP3
gl: Fluxo MP3

en: You normally have to feed the shoutcast module with Ogg streams. It is also possible to stream MP3 instead, so you can forward MP3 streams to the shoutcast/icecast server.
gl: Xeralmente terá que alimentar o módulo SHOUTcast con fluxos Ogg. Tamén é posíbel emitir en fluxo MP3, así que pode reenviar fluxos MP3 ao servidor SHOUTcast e Icecast.

en: Genre description
gl: Descrición de xénero

en: Genre of the content.
gl: Xénero do contido.

en: URL description
gl: Descrición do URL

en: URL with information about the stream or your channel.
gl: Existe un URL con información sobre o fluxo na súa canle.

en: Bitrate information of the transcoded stream.
gl: Información de taxa de bits do fluxo transcodificado.

en: Samplerate information of the transcoded stream.
gl: Información sobre a taxa de mostras do fluxo transcodificado.

en: Number of channels
gl: Número de canles

en: Number of channels information of the transcoded stream.
gl: Información do número de canles do fluxo transcodificado.

en: Ogg Vorbis Quality
gl: Calidade Ogg Vorbis

en: Ogg Vorbis Quality information of the transcoded stream.
gl: Información sobre a calidade Ogg Vorbis do fluxo transcodificado.

en: Stream public
gl: Fluxo público

en: Make the server publicly available on the 'Yellow Pages' (directory listing of streams) on the icecast/shoutcast website. Requires the bitrate information specified for shoutcast. Requires Ogg streaming for icecast.
gl: Facer que o servidor estea dispoñíbel para o público en Yellow Pages (directorio con listas de fluxos) no sitio web de Icecast e SHOUTcast. Precisa información da taxa de bits especificada para SHOUTcast e precisa fluxos Ogg para Icecast.

en: IceCAST output
gl: Saída Icecast

en: SRT stream output
gl: Saída do fluxo SRT

en: Caching value (ms)
gl: Valor da caché (ms)

en: Default caching value for outbound UDP streams. This value should be set in milliseconds.
gl: Valor da caché predeterminado para os fluxos de saída UDP. Este valor debe definirse en milisegundos.

en: Group packets
gl: Agrupar paquetes

en: Packets can be sent one by one at the right time or by groups. You can choose the number of packets that will be sent at a time. It helps reducing the scheduling load on heavily-loaded systems.
gl: Os paquetes poden enviarse un a un no momento adecuado ou por grupos. Pode escoller o número de paquetes que se enviarán ao mesmo tempo. Isto axuda a reducir a carga de programación en sistemas sobrecargados.

en: UDP stream output
gl: Saída de fluxo UDP

en: ARM NEON video chroma conversions
gl: Conversións de crominancia de vídeo ARM NEON

en: ARM NEON audio volume
gl: Volume de audio para ARM NEON

en: ARM NEON video chroma YUV->RGBA
gl: Crominancia de vídeo ARM NEON YUV->RGBA

en: Defines if BarGraph information should be sent
gl: Define se se debería enviar a información da Gráfica de barras

en: Defines if BarGraph information should be sent. 1 if the information should be sent, 0 otherwise (default 1).
gl: Define se a información da Gráfica de barras se debería enviar. 1 se a información se debería enviar; 0 en caso contrario (o predeterminado é 1).

en: Sends the barGraph information every n audio packets
gl: Envía a información da Gráfica de barras cada «n» paquetes de audio

en: Defines how often the barGraph information should be sent. Sends the barGraph information every n audio packets (default 4).
gl: Define a frecuencia coa que se debería enviar a información da Gráfica de barras. Envía a información da Gráfica de barras cada «n» paquetes de audio (o predeterminado é 4).

en: Defines if silence alarm information should be sent
gl: Define se se debería enviar a información da alarma de silencio

en: Defines if silence alarm information should be sent. 1 if the information should be sent, 0 otherwise (default 1).
gl: Define se se debería enviar a información da alarma de silencio. 1 se a información se debería enviar; 0 en caso contrario (o predeterminado é 1).

en: Time window to use in ms
gl: A xanela que usar en milisegundos

en: Time Window during when the audio level is measured in ms for silence detection. If the audio level is under the threshold during this time, an alarm is sent (default 5000).
gl: A xanela de tempo durante a cal o nivel de audio se mide en milisegundos para a detección de silencio. Se o nivel de sudio está por debaixo do límite durante este tempo, envíase unha alarma (o predeterminado é 5000).

en: Minimum Audio level to raise the alarm
gl: O nivel mínimo de audio para disparar a alarma

en: Threshold to be attained to raise an alarm. If the audio level is under the threshold during this time, an alarm is sent (default 0.1).
gl: O límite que hai que atinxir para disparar unha alarma. Se o nivel de audio está por debaixo do límite durante este tempo, envíase unha alarma (o predeterminado é 0.1).

en: Time between two alarm messages in ms
gl: O tempo entre dúas mensaxes de alarma en milisegundos

en: Time between two alarm messages in ms. This value is used to avoid alarm saturation (default 2000).
gl: O tempo entre dúas mensaxes de alarma en ms. Este valor úsase para evitar a saturación da alarma (o predeterminado é 2000).

en: Audio part of the BarGraph function
gl: O compoñente de audio da función de Gráfica de barras

en: Audiobar Graph
gl: Gráfica de barras de audio

en: Simple decoder for Dolby Surround encoded streams
gl: Descodificador simple para os fluxos codificados Dolby Surround

en: Dolby Surround decoder
gl: Descodificador Dolby Surround

en: This effect gives you the feeling that you are standing in a room with a complete 7.1 speaker set when using only a headphone, providing a more realistic sound experience. It should also be more comfortable and less tiring when listening to music for long periods of time.
    It works with any source format from mono to 7.1.
gl: Este efecto proporciónalle a sensación de estar nunha sala cun equipo completo de altofalantes 7.1 usando só un auricular, dándolle unha experiencia de audio moito máis real. Tamén resultaría máis cómodo e menos canso escoitar música durante bastante tempo.
    Funciona con calquera formato fonte, desde mono até 7.1.

en: Characteristic dimension
gl: Dimensión característica

en: Distance between front left speaker and listener in meters.
gl: Distancia entre o altofalante dianteiro esquerdo e o oínte en metros.

en: Compensate delay
gl: Compensar o atraso

en: The delay which is introduced by the physical algorithm may sometimes be disturbing for the synchronization between lips-movement and speech. In case, turn this on to compensate.
gl: O atraso introducido polo algoritmo físico pode alterar sincronización entre o movemento dos beizos e o son da fala. Neste caso, active esta opción para compensar.

en: No decoding of Dolby Surround
gl: Non hai descodificación de Dolby Surround

en: Dolby Surround encoded streams won't be decoded before being processed by this filter. Enabling this setting is not recommended.
gl: Os fluxos codificados Dolby Surround non se descodificarán antes de ser procesados por este filtro. Non se recomenda activar esta configuración.

en: Headphone virtual spatialization effect
gl: Efecto de espacialización do auricular

en: Headphone effect
gl: Efecto do auricular

en: Use downmix algorithm
gl: Usar o algoritmo downmix

en: This option selects a stereo to mono downmix algorithm that is used in the headphone channel mixer. It gives the effect of standing in a room full of speakers.
gl: Esta opción selecciona un algoritmo de downmix de estéreo a mono que se usa no mesturador de canles do auricular. Proporciona a sensación de estar nunha sala chea de altofalantes.

en: Select channel to keep
gl: Seleccionar a canle que hai que manter

en: This option silences all other channels except the selected channel.
gl: Esta opción silencia todas as canles menos a seleccionada.

en: Rear left
gl: Traseira esquerda

en: Rear right
gl: Traseira dereita

en: Low-frequency effects
gl: Efectos de baixa frecuencia

en: Side left
gl: Lateral esquerda

en: Side right
gl: Lateral dereita

en: Rear center
gl: Traseira central

en: Stereo to mono downmixer
gl: Conversor de estéreo a mono

en: Audio channel remapper
gl: Remapeador de canles de audio

en: Audio filter for simple channel mixing
gl: Filtro de audio para a mestura de canles simple

en: Custom HRTF (Head-related transfer function) file in the SOFA format.
gl: Ficheiro HRTF personalizado (Head-related transfer function) no formato SOFA.

en: Headphones mode (binaural)
gl: Modo auriculares (binaural)

en: If the output is stereo, render ambisonics with the binaural decoder.
gl: Se a saída é en estéreo, renderizar un son ambisónico co descodificador binaural.

en: Ambisonics renderer and binauralizer
gl: Renderizador ambisónico e binauralizador

en: Binauralizer
gl: Binauralizador

en: Audio filter for trivial channel mixing
gl: Filtro de audio para a mestura de canles trivial

en: Sound Delay
gl: Atraso de audio

en: Delay
gl: Atraso

en: Add a delay effect to the sound
gl: Engadir un efecto de atraso ao son

en: Delay time
gl: Tempo do atraso

en: Time in milliseconds of the average delay. Note average
gl: O tempo en milisegundos do atraso medio. Observe que é o atraso «medio»

en: Sweep Depth
gl: Profundidade de varrido

en: Time in milliseconds of the maximum sweep depth. Thus, the sweep range will be delay-time +/- sweep-depth.
gl: O tempo en milisegundos da profundidade de varrido máxima. Así, o intervalo de varrido estará formado por tempo de atraso +/- profundidade de varrido.

en: Sweep Rate
gl: Intervalo de varrido

en: Rate of change of sweep depth in milliseconds shift per second of play
gl: O intervalo de cambio da profundidade de varrido en desprazamento en milisegundos por segundo de reprodución

en: Feedback gain
gl: Ganancia da retroacción

en: Gain on Feedback loop
gl: Ganancia no bucle de retroacción

en: Wet mix
gl: Mestura húmida

en: Level of delayed signal
gl: Nivel do sinal atrasado

en: Dry Mix
gl: Mestura seca

en: Level of input signal
gl: Nivel do sinal de entrada

en: RMS/peak
gl: RMS/pico

en: Set the RMS/peak.
gl: Defina o RMS/pico.

en: Attack time
gl: Tempo de ataque

en: Set the attack time in milliseconds.
gl: Defina o tempo de ataque en milisegundos.

en: Release time
gl: Tempo de liberación

en: Set the release time in milliseconds.
gl: Defina o tempo de liberación en milisegundos.

en: Threshold level
gl: Nivel de limiar

en: Set the threshold level in dB.
gl: Defina o nivel de limiar en dB.

en: Ratio
gl: Proporción

en: Set the ratio (n:1).
gl: Defina a proporción (n:1).

en: Knee radius
gl: Radio do ángulo de curvatura

en: Set the knee radius in dB.
gl: Defina o radio do ángulo de curvatura en dB.

en: Makeup gain
gl: Etapa de restauración

en: Set the makeup gain in dB (0 ... 24).
gl: Defina a etapa de restauración en decibeles (dB) (0 … 24).

en: Compressor
gl: Compresor

en: Dynamic range compressor
gl: Compresor de gama dinámica

en: Audio filter for PCM format conversion
gl: Filtro de audio para a conversión de formato PCM

en: Audio filter for A/52/DTS->S/PDIF encapsulation
gl: Filtro de audio para a encapsulación A/52/DTS->S/PDIF

en: Equalizer preset
gl: Ecualizador preconfigurado

en: Preset to use for the equalizer.
gl: Preconfiguración que se usará para o ecualizador.

en: Bands gain
gl: Ganancia das bandas

en: Don't use presets, but manually specified bands. You need to provide 10 values between -20dB and 20dB, separated by spaces, e.g. "0 2 4 2 0 -2 -4 -2 0 2".
gl: Non usar as preconfiguracións; especificar as bandas de forma manual. Ten que proporcionar 10 valores entre -20dB e 20dB separados por espazos, por exemplo «0 2 4 2 0 -2 -4 -2 0 2».

en: Use VLC frequency bands
gl: Usar as bandas de frecuencia do VLC

en: Use the VLC frequency bands. Otherwise, use the ISO Standard frequency bands.
gl: Usaranse as bandas de frecuencia do VLC. En caso contrario, usaranse as bandas de frecuencia do estándar ISO.

en: Two pass
gl: Dous pases

en: Filter the audio twice. This provides a more intense effect.
gl: Filtrar o audio dúas veces. Isto proporciona un efecto máis intenso.

en: Global gain
gl: Ganancia global

en: Set the global gain in dB (-20 ... 20).
gl: Definir a ganancia global en dB (-20 … 20).

en: Equalizer with 10 bands
gl: Ecualizador con 10 bandas

en: Equalizer
gl: Ecualizador

en: Flat
gl: Plano

en: Classical
gl: Clásico

en: Full bass
gl: Graves reforzados

en: Full bass and treble
gl: Graves e agudos reforzados

en: Full treble
gl: Agudos reforzados

en: Large Hall
gl: Salón grande

en: Live
gl: En directo

en: Party
gl: Festa

en: Soft
gl: Suave

en: Soft rock
gl: Rock suave

en: Gain multiplier
gl: Multiplicador de ganancia

en: Increase or decrease the gain (default 1.0)
gl: Incrementar ou reducir a ganancia (o predeterminado é 1.0)

en: Gain control filter
gl: Filtro de control de ganancia

en: Simple Karaoke filter
gl: Filtro de karaoke simple

en: Number of audio buffers
gl: Número de búfers de audio

en: This is the number of audio buffers on which the power measurement is made. A higher number of buffers will increase the response time of the filter to a spike but will make it less sensitive to short variations.
gl: Este é o número de búfers de audio dos que está feita a medición de potencia. Un número máis elevado de búfers aumentará o tempo de resposta do filtro a un pico, mais fará que sexa menos sensíbel ás variacións curtas.

en: Maximal volume level
gl: Nivel máximo de volume

en: If the average power over the last N buffers is higher than this value, the volume will be normalized. This value is a positive floating point number. A value between 0.5 and 10 seems sensible.
gl: Se a media de potencia sobre os últimos N búfers é superior a este valor, normalizarase o volume. Este valor é un número de punto flotante positivo. Un valor entre 0,5 e 100 parece ser efectivo.

en: Volume normalizer
gl: Normalizador de volume

en: Parametric Equalizer
gl: Ecualizador paramétrico

en: Low freq (Hz)
gl: Frecuencia baixa (Hz)

en: Low freq gain (dB)
gl: Ganancia de frecuencia baixa (Hz)

en: High freq (Hz)
gl: Frecuencia alta (Hz)

en: High freq gain (dB)
gl: Ganancia de frecuencia alta (dB)

en: Freq 1 (Hz)
gl: Frecuencia 1 (Hz)

en: Freq 1 gain (dB)
gl: Ganancia de frecuencia 1 (dB)

en: Freq 1 Q
gl: Frecuencia 1 Q

en: Freq 2 (Hz)
gl: Frecuencia 2 (Hz)

en: Freq 2 gain (dB)
gl: Ganancia de frecuencia 2 (dB)

en: Freq 2 Q
gl: Frecuencia 2 Q

en: Freq 3 (Hz)
gl: Frecuencia 3 (Hz)

en: Freq 3 gain (dB)
gl: Ganancia de frecuencia 3 (dB)

en: Freq 3 Q
gl: Frecuencia 3 Q

en: Audio filter for band-limited interpolation resampling
gl: Filtro de audio para a remostraxe de interpolación limitada por bandas

en: Resampling quality
gl: Calidade de remostraxe

en: Resampling quality, from worst to best
gl: Calidade da remostraxe, de peor a mellor

en: SoX Resampler
gl: Remostraxe SoX

en: Speex resampler
gl: Remostraxe Speex

en: Sample rate converter type
gl: Tipo de conversor de taxa de mostra

en: Different resampling algorithms are supported. The best one is slower, while the fast one exhibits low quality.
gl: Admítense diferentes algoritmos de remostraxe. O mellor é máis lento, mentres que o máis rápido evidencia unha calidade baixa.

en: Sinc function (best quality)
gl: Función sinc (mellor calidade)

en: Sinc function (medium quality)
gl: Función sinc (calidade media)

en: Sinc function (fast)
gl: Función sinc (rápido)

en: Zero Order Hold (fastest)
gl: Retén de orden cero (ZOH) (máis rápido)

en: Linear (fastest)
gl: Lineal (máis rápido)

en: SRC resampler
gl: Remostraxe SRC

en: Secret Rabbit Code (libsamplerate) resampler
gl: Remostraxe Secret Rabbit Code (libsamplerate)

en: Nearest-neighbor audio resampler
gl: Resmostraxe de audio «veciño máis próximo»

en: Pitch Shifter
gl: Modificador do ton

en: Audio pitch changer
gl: Modificador do ton para audio

en: Audio tempo scaler synched with rate
gl: Escalador de tempo do audio sincronizado coa velocidade

en: Scaletempo
gl: ScaleTempo

en: Stride Length
gl: Lonxitude do paso

en: Length in milliseconds to output each stride
gl: Lonxitude en milisegundos para devolver cada paso

en: Overlap Length
gl: Superpor a lonxitude

en: Percentage of stride to overlap
gl: Porcentaxe do paso que se vai superpor

en: Search Length
gl: Lonxitude de busca

en: Length in milliseconds to search for best overlap position
gl: Lonxitude en milisegundos para buscar a superposición máis adecuada

en: Pitch Shift
gl: Cambio dp ton

en: Pitch shift in semitones.
gl: Modificación do ton en semitóns.

en: Room size
gl: Tamaño da sala

en: Defines the virtual surface of the room emulated by the filter.
gl: Define a superficie virtual da sala emulada polo filtro.

en: Room width
gl: Largura da sala

en: Width of the virtual room
gl: Largura da sala virtual

en: Wet
gl: Mollado

en: Dry
gl: Seco

en: Damp
gl: Húmido

en: Audio Spatializer
gl: Espacializador de audio

en: Spatializer
gl: Espacializador

en: This filter enhances the stereo effect by suppressing mono (signal common to both channels) and by delaying the signal of left into right and vice versa, thereby widening the stereo effect.
gl: Este filtro optimiza o efecto estéreo mediante a supresión do mono (un sinal común a ambas as canles) e tamén atrasando o sinal da esquerda na dereita e viceversa, ampliando deste modo o efecto de estéreo.

en: Time in ms of the delay of left signal into right and vice versa.
gl: O tempo en milisegundos do atraso do sinal esquerdo no dereito e viceversa.

en: Amount of gain in delayed left signal into right and vice versa. Gives a delay effect of left signal in right output and vice versa which gives widening effect.
gl: A cantidade de ganancia no sinal esquerdo atrasado no dereito e viceversa. Aplica un afecto de atraso sobre o sinal esquerdo e a saída dereita e viceversa, o que lle confire un efecto de ampliación.

en: Cross feed of left into right with inverted phase. This helps in suppressing the mono. If the value is 1 it will cancel all the signal common to both channels.
gl: Alimentación cruzada do esquerdo no dereito cunha fase invertida. Isto axuda a suprimir o mono. Se o valor é «1» cancelaranse todos os sinais comúns a ambas as canles.

en: Dry mix
gl: Mestura seca

en: Level of input signal of original channel.
gl: Nivel de entrada do sinal da canle orixinal.

en: Stereo Enhancer
gl: Optimizador de estéreo

en: Simple stereo widening effect
gl: Efecto de ampliación de estéreo simple

en: Single precision audio volume
gl: Volume de audio de precisión simple

en: Integer audio volume
gl: Volume de audio enteiro

en: Dummy audio output
gl: Saída de audio de simulación

en: Audio output device
gl: Dispositivo de saída de audio

en: Audio output device (using ALSA syntax).
gl: Dispositivo de saída de audio (usando a sintaxe ALSA).

en: Audio output channels
gl: Canles de saída de audio

en: Channels available for audio output. If the input has more channels than the output, it will be down-mixed. This parameter is ignored when digital pass-through is active.
gl: As canles dispoñíbeis para a saída de audio. Se a entrada ten máis canles do que a saída, estes serán misturados (down-mix). Este parámetro é ignorado cando o «pass-through» dixital está activo.

en: Surround 4.0
gl: Son envolvente 4.0

en: Surround 4.1
gl: Son envolvente 4.1

en: Surround 5.0
gl: Son envolvente 5.0

en: Surround 5.1
gl: Son envolvente 5.1

en: Surround 7.1
gl: Son envolvente 7.1

en: ALSA audio output
gl: Saída de audio ALSA

en: Audio output failed
gl: Fallou a saída de audio

en: The audio device "%s" could not be used:
    %s.
gl: Non foi posíbel usar o dispositivo de audio «%s»:
    %s.

en: Audio memory
gl: Memoria de audio

en: Audio memory output
gl: Saída da memoria de audio

en: Sample format
gl: Formato de mostra

en: Last audio device
gl: Útimo dispositivo de audio

en: HAL AudioUnit output
gl: Saída HAL AudioUnit

en: System Sound Output Device
gl: Dispositivo de saída de son do sistema

en: %s (Encoded Output)
gl: %s (Saída codificada)

en: Audio device is not configured
gl: O dispositivo de audio non está configurado

en: You should configure your speaker layout with "Audio Midi Setup" in /Applications/Utilities. VLC will output Stereo only.
gl: Debería configurar a disposición do seu altofalante coa utilidade Configuración de audio MIDI en /Aplicativos/Utilidades. O VLC só emitirá son estéreo.

en: The selected audio output device is exclusively in use by another program.
gl: O dispositivo de saída de audio seleccionado está sendo usado exclusivamente por outro programa.

en: Output device
gl: Dispositivo de saída

en: Select your audio output device
gl: Seleccione o seu dispositivo de saída de audio

en: Speaker configuration
gl: Configuración dos altofalantes

en: Select speaker configuration you want to use. This option doesn't upmix! So NO e.g. Stereo -> 5.1 conversion.
gl: Seleccione a configuración de altofalantes que quere usar. Esta opción non fai un upmix! Así que NON pode haber unha conversión de, por exemplo, Estéreo a 5.1.

en: Audio volume in hundredths of decibels (dB).
gl: O volume do audio en millares de decibelios (dB).

en: DirectX audio output
gl: Saída de audio DirectX

en: Output format
gl: Formato de saída

en: Number of output channels
gl: Número de canles de saída

en: By default (0), all the channels of the incoming will be saved but you can restrict the number of channels here.
gl: De modo predeterminado (0), gardaranse todas as canles entrantes, mais pode restrinxir o número de canles aquí.

en: Add WAVE header
gl: Engadir cabeceira WAV

en: Instead of writing a raw file, you can add a WAV header to the file.
gl: En vez de escribir un ficheiro bruto, pode engadir unha cabeceira WAV no ficheiro.

en: Output file
gl: Ficheiro de saída

en: File to which the audio samples will be written to ("-" for stdout).
gl: O ficheiro no que se escribirán as mostras de audio. («-» para a saída estándar).

en: File audio output
gl: Saída de audio de ficheiro

en: Automatically connect to writable clients
gl: Conectar automaticamente con clientes escribíbeis

en: If enabled, this option will automatically connect sound output to the first writable JACK clients found.
gl: Se está activado, esta opción conectará automaticamente a saída de audio co primeiro dos clientes JACK que se encontre.

en: Connect to clients matching
gl: Conectar cos clientes que coincidan con

en: If automatic connection is enabled, only JACK clients whose names match this regular expression will be considered for connection.
gl: Se a conexión automática está activada, só os clientes JACK cuxos nomes coincidan con esta expresión regular se considerarán para a conexión.

en: JACK client name
gl: Nome do cliente JACK

en: JACK audio output
gl: Saída de audio JACK

en: Device
gl: Dispositivo

en: Select a proper audio device to be used by KAI.
gl: Seleccione un dispositivo de audio adecuado para ser usado por KAI.

en: Open audio in exclusive mode.
gl: Abrir o audio no modo de exclusividade.

en: Enable this option if you want your audio not to be interrupted by the other audio.
gl: Active esta opción se quere que o seu audio non sexa interrompido por outro.

en: K Audio Interface audio output
gl: Saída de audio K Audio Interface (KAI)

en: Change this value if you have issue with HD codecs when using a HDMI receiver.
gl: Cambie este valor se ten problemas cos códecs HD mentres usa o receptor HDMI.

en: Disabled
gl: Desactivado

en: Enabled (AC3/DTS only)
gl: Activado (só con AC3/DTS)

en: Enabled
gl: Activado

en: Windows Multimedia Device output
gl: Saída de Dispositivo de Windows Multimedia

en: Output back-end
gl: Infraestrutura de saída

en: Audio output back-end interface.
gl: Interface da infraestrutura de saída de audio.

en: OSS device node path.
gl: Camiño do nodo de dispositivo OSS

en: Open Sound System audio output
gl: Saída de audio Open Sound System

en: Pulseaudio audio output
gl: Saída de audio PulseAudio

en: OpenBSD sndio audio output
gl: Saída de audio sndio de OpenBSD

en: Software gain
gl: Ganancia de software

en: This linear gain will be applied in software.
gl: Esta ganancia linear será aplicada ao software.

en: Windows Audio Session API output
gl: Saída da API Windows Audio Session

en: Select Audio Device
gl: Seleccionar un dispositivo de audio

en: Select special Audio device, or let windows decide (default), change needs VLC restart to apply.
gl: Seleccionar un dispositivo de audio especial ou deixar que Windows decida (predeterminado), para aplicar os cambios o VLC terá que reiniciarse.

en: WaveOut audio output
gl: Saída de audio WaveOut

en: Microsoft Soundmapper
gl: Microsoft Sound Mapper

en: Use float32 output
gl: Usar a saída float32

en: The option allows you to enable or disable the high-quality float32 audio output mode (which is not well supported by some soundcards).
gl: Esta opción permítelle activar ou desactivar o modo de saída audio de alta calidade float32 (que non é totalmente compatíbel con algunhas tarxetas de audio).

en: A/52 dynamic range compression
gl: Compresión de gama dinámica A/52

en: Dynamic range compression makes the loud sounds softer, and the soft sounds louder, so you can more easily listen to the stream in a noisy environment without disturbing anyone. If you disable the dynamic range compression the playback will be more adapted to a movie theater or a listening room.
gl: A compresión da gama dinámica fai máis suaves os sons altos e máis altos os sons suaves, polo que poderá escoitar mellor o fluxo nun contorno ruidoso sen molestar a ninguén. Se desactiva a compresión da gama dinámica, a reprodución adaptarase máis a unha sala de cine ou a unha sala acústica.

en: ATSC A/52 (AC-3) audio decoder
gl: Descodificador de audio ATSC A/52 (AC-3)

en: ADPCM audio decoder
gl: Descodificador de audio ADPCM

en: AES3/SMPTE 302M audio decoder
gl: Descodificador de audio AES3/SMPTE 302M

en: AES3/SMPTE 302M audio packetizer
gl: Empaquetador de audio AES3/SMPTE 302M

en: AOM video decoder
gl: Descodificador de vídeo AOM

en: Raw/Log Audio decoder
gl: Descodificador de audio bruto ou de rexistro

en: Raw audio encoder
gl: Codificador de audio bruto

en: SoundFont file
gl: Ficheiro SoundFont

en: SoundFont file to use for software synthesis.
gl: Ficheiro SoundFont a usar para a síntese por software.

en: AudioToolbox MIDI synthesizer
gl: Sintetizador MIDI Audio Toolbox

en: Ignore ruby (furigana)
gl: Ignorar anotacións «ruby» (furigana)

en: Ignore ruby (furigana) in the subtitle.
gl: Ignorar anotacións «ruby» (furigana) nos subtítulos.

en: Use Core Text renderer
gl: Usar o renderizador de Core Text

en: Use Core Text renderer in the subtitle.
gl: Usar o renderizador de Core Text nos subtítulos.

en: ARIB subtitles decoder
gl: Descodificador de subtítulos ARIB

en: ARIB subtitles
gl: Subtítulos ARIB

en: Non-ref
gl: Sen referencia

en: Non-key
gl: Sen chave

en: Various audio and video decoders/encoders delivered by the FFmpeg library. This includes (MS)MPEG4, DivX, SV1,H261, H263, H264, WMV, WMA, AAC, AMR, DV, MJPEG and other codecs
gl: Diferentes codificadores e descodificadores de audio e vídeo distribuídos pola biblioteca FFmpeg. Isto inclúe: (MS)MPEG4, DivX, SV1,H261, H263, H264, WMV, WMA, AAC, AMR, DV, MJPEG e outros códecs

en: FFmpeg audio/video decoder
gl: Descodificador de audio e vídeo FFmpeg

en: Decoding
gl: Descodificación

en: Encoding
gl: Codificación

en: FFmpeg audio/video encoder
gl: Codificador de audio e vídeo FFmpeg

en: Direct rendering
gl: Renderización directa

en: Show corrupted frames
gl: Mostrar os fotogramas danados

en: Prefer visual artifacts instead of missing frames
gl: Preferir artefactos visuais antes que perder fotogramas

en: Error resilience
gl: Tolerancia aos erros

en: libavcodec can do error resilience.
    However, with a buggy encoder (such as the ISO MPEG-4 encoder from M$) this can produce a lot of errors.
    Valid values range from 0 to 4 (0 disables all errors resilience).
gl: O libavcodec pode traballar con tolerancia aos erros.
    Porén, cun codificador incorrecto (como o ISO MPEG-4 de M$) isto pode producir moitos erros.
    O intervalo de valores válidos vai do 0 ao 4 (0 desactiva totalmente a tolerancia aos erros).

en: Workaround bugs
gl: Solución temporal de erros

en: Try to fix some bugs:
    1  autodetect
    2  old msmpeg4
    4  xvid interlaced
    8  ump4 
    16 no padding
    32 ac vlc
    64 Qpel chroma.
    This must be the sum of the values. For example, to fix "ac vlc" and "ump4", enter 40.
gl: Tentar arraxar algúns erros:
    1  detección automática
    2  msmpeg4 antigo
    4  xvid entrelazado
    8  ump4
    16 sen recheo
    32 ac vlc
    64 Qpel chroma.
    Esta ten que ser a suma dos valores. Por exemplo, para arranxar «ac vlc» e «ump4», introduza 40.

en: Hurry up
gl: Acelerar

en: The decoder can partially decode or skip frame(s) when there is not enough time. It's useful with low CPU power but it can produce distorted pictures.
gl: O descodificador pode descodificar parcialmente ou salta fotograma(s) cando non hai tempo suficiente. É útil cunha CPU de baixa potencia, mais pode producir imaxes distorsionadas.

en: Allow speed tricks
gl: Permitir os trucos de velocidade

en: Allow non specification compliant speedup tricks. Faster but error-prone.
gl: Permite usar trucos de velocidade que non cumpren coa especificación. É máis rápido, mais tamén tendente a erros.

en: Skip frame (default=0)
gl: Saltar fotograma (predeterminado=0)

en: Force skipping of frames to speed up decoding (-1=None, 0=Default, 1=B-frames, 2=P-frames, 3=B+P frames, 4=all frames).
gl: Forzar a omisión de fotogramas para facer máis rápida a descodificación (-1=Ningún, 0=Predeterminado, 1=fotogramas B, 2=fotogramas P, 3=fotogramas B+P , 4=todos os fotogramas).

en: Skip idct (default=0)
gl: Omitir IDCT (predeterminado=0)

en: Force skipping of idct to speed up decoding for frame types (-1=None, 0=Default, 1=B-frames, 2=P-frames, 3=B+P frames, 4=all frames).
gl: Forzar a omisión de IDCT para facer máis rápida a descodificación para tipos de fotograma (-1=Ningún, 0=Predeterminado, 1=fotogramas B, 2=fotogramas P, 3=fotogramas B+P, 4=todos os fotogramas).

en: Debug mask
gl: Máscara de depuración

en: Set FFmpeg debug mask
gl: Definir a máscara de depuración de FFmpeg

en: Codec name
gl: Nome do códec

en: Internal libavcodec codec name
gl: Nome interno do códec libavcodec

en: Skip the loop filter for H.264 decoding
gl: Saltar o filtro de bucle para a descodificación H.264

en: Skipping the loop filter (aka deblocking) usually has a detrimental effect on quality. However it provides a big speedup for high definition streams.
gl: Saltar o filtro de bucle (tamén coñecido como «antibloques» (deblocking)) xeralmente ten un efecto nocivo para a calidade. Porén, proporciona unha gran velocidade para os fluxos de alta definición.

en: Hardware decoding
gl: Descodificación por hardware

en: This allows hardware decoding when available.
gl: Isto permite a descodificación por hardware cando está dispoñíbel.

en: Threads
gl: Fíos

en: Number of threads used for decoding, 0 meaning auto
gl: O número de fíos que se van usar na descodificación. Un 0 significa «automático»

en: Ratio of key frames
gl: Proporción de fotogramas chave

en: Number of frames that will be coded for one key frame.
gl: Número de fotogramas que se codificará para un fotograma chave.

en: Ratio of B frames
gl: Proporción de fotogramas B

en: Number of B frames that will be coded between two reference frames.
gl: Número de fotogramas B que se codificará entre dous fotogramas de referencia.

en: Video bitrate tolerance
gl: Tolerancia da taxa de bits de vídeo

en: Video bitrate tolerance in kbit/s.
gl: Tolerancia da taxa de bits en kbit/s.

en: Interlaced encoding
gl: Codificación entrelazada

en: Enable dedicated algorithms for interlaced frames.
gl: Activar algoritmos dedicados para fotogramas entrelazados.

en: Interlaced motion estimation
gl: Estimación de movemento entrelazado

en: Enable interlaced motion estimation algorithms. This requires more CPU.
gl: Activar algoritmos de estimación de movemento entrelazado. Isto require máis CPU.

en: Pre-motion estimation
gl: Estimación do premovemento

en: Enable the pre-motion estimation algorithm.
gl: Activar o algoritmo de estimación de premovemento.

en: Rate control buffer size
gl: Tamaño do búfer de control de taxa

en: Rate control buffer size (in kbytes). A bigger buffer will allow for better rate control, but will cause a delay in the stream.
gl: Tamaño do búfer de control de taxa (en kbytes). Un búfer máis grande permite un control de taxa mellor, mais causa un atraso no fluxo.

en: Rate control buffer aggressiveness
gl: Agresividade do búfer de control de taxa

en: Rate control buffer aggressiveness.
gl: Agresividade do búfer de control de taxa.

en: I quantization factor
gl: Factor de cuantización I

en: Quantization factor of I frames, compared with P frames (for instance 1.0 => same qscale for I and P frames).
gl: Factor de cuantización de fotogramas I, comparado cos fotogramas P (por exemplo 1.0 => mesma escala de cuantización para os fotogramas I e P).

en: Noise reduction
gl: Redución de ruídos

en: Enable a simple noise reduction algorithm to lower the encoding length and bitrate, at the expense of lower quality frames.
gl: Activar o algoritmo de redución de ruído simple para diminuír a lonxitude e a taxa de bits da codificación a custo de baixar a calidade dos fotogramas.

en: MPEG4 quantization matrix
gl: Matriz de cuantización MPEG4

en: Use the MPEG4 quantization matrix for MPEG2 encoding. This generally yields a better looking picture, while still retaining the compatibility with standard MPEG2 decoders.
gl: Usar a matriz de cuantización MPEG4 para a codificación MPEG2. Xeralmente isto produce unha mellor aparencia na imaxe, mentres que conserva a compatibilidade cos descodificadores estándar MPEG2.

en: Quality level
gl: Nivel de calidade

en: Quality level for the encoding of motions vectors (this can slow down the encoding very much).
gl: Nivel de calidade para a codificación de vectores de movemento (isto pode facer moito máis lenta a codificación).

en: The encoder can make on-the-fly quality tradeoffs if your CPU can't keep up with the encoding rate. It will disable trellis quantization, then the rate distortion of motion vectors (hq), and raise the noise reduction threshold to ease the encoder's task.
gl: O codificador pode xerar compensacións automáticas da calidade se a súa CPU non pode manter a taxa de codificación. Desactivará a cuantización «Trellis» e a taxa de distorsión dos vectores de movemento (hq) e subirá o limiar de redución de ruído para facilitar a tarefa dos codificadores.

en: Minimum video quantizer scale
gl: Escala cuantizadora de vídeo mínima

en: Minimum video quantizer scale.
gl: Escala cuantizadora de vídeo mínima.

en: Maximum video quantizer scale
gl: Escala cuantizadora de vídeo máxima

en: Maximum video quantizer scale.
gl: Escala cuantizadora de vídeo máxima.

en: Trellis quantization
gl: Cuantización «Trellis»

en: Enable trellis quantization (rate distortion for block coefficients).
gl: Activar a cuantización «Trellis» (distorsión de taxa para os coeficientes dos bloques).

en: Fixed quantizer scale
gl: Escala cuantizadora fixa

en: A fixed video quantizer scale for VBR encoding (accepted values: 0.01 to 255.0).
gl: Unha escala cuantizadora de vídeo fixa para a codificación VBR (valores que se aceptan: de 0.01 a 255.0).

en: Strict standard compliance
gl: Conformidade estrita co estándar

en: Force a strict standard compliance when encoding (accepted values: -2 to 2).
gl: Forzar unha conformidade estrita co estándar ao codificar (valores aceptados: -2 a 2).

en: Luminance masking
gl: Enmascaramento da luminancia

en: Raise the quantizer for very bright macroblocks (default: 0.0).
gl: Aumentar o cuantizador para macrobloques con moito brillo (predeterminado: 0.0).

en: Darkness masking
gl: Enmascaramento de escuridade

en: Raise the quantizer for very dark macroblocks (default: 0.0).
gl: Aumentar o cuantizador para macrobloques moi escuros (predeterminado: 0.0).

en: Motion masking
gl: Enmascaramento do movemento

en: Raise the quantizer for macroblocks with a high temporal complexity (default: 0.0).
gl: Aumentar o cuantizador para macrobloques cunha complexidade temporal elevada (predeterminado: 0.0).

en: Border masking
gl: Enmascaramento de bordos

en: Raise the quantizer for macroblocks at the border of the frame (default: 0.0).
gl: Aumentar o cuantizador para macrobloques no bordo do fotograma (predeterminado: 0.0).

en: Luminance elimination
gl: Eliminación de luminancia

en: Eliminates luminance blocks when the PSNR isn't much changed (default: 0.0). The H264 specification recommends -4.
gl: Elimina os bloques con luminancia cando o PSNR non cambiou demasiado (predeterminado: 0.0). A especificación H264 recomenda -4.

en: Chrominance elimination
gl: Eliminación de crominancia

en: Eliminates chrominance blocks when the PSNR isn't much changed (default: 0.0). The H264 specification recommends 7.
gl: Elimina os bloques de crominancia cando o PSNR non cambiou demasiado (predeterminado: 0.0). A especificación H264 recomenda 7.

en: Specify AAC audio profile to use
gl: Especificar o perfil AAC de audio que se vai usar

en: Specify the AAC audio profile to use for encoding the audio bitstream. It takes the following options: main, low, ssr (not supported),ltp, hev1, hev2 (default: low). hev1 and hev2 are currently supported only with libfdk-aac enabled libavcodec
gl: Especifique o perfil de audio AAC para usar na codificación do fluxo de bits de audio. Acepta as seguintes opcións: main, low, ssr (non compatíbel), ltp, hev1 e hev2. O predeterminado é «low» e hev1/hev2 só se admiten cun libavcodec con libfdk-aac activado

en: Direct3D11 Video Acceleration
gl: Aceleración de vídeo Direct3D11

en: It seems your Libav/FFmpeg (libavcodec) installation lacks the following encoder:
    %s.
    If you don't know how to fix this, ask for support from your distribution.
    
    This is not an error inside VLC media player.
    Do not contact the VideoLAN project about this issue.
gl: Parece que á súa instalación Libav/FFmpeg (libavcodec) lle falta o seguinte codificador:
    %s.
    Se non sabe como arranxar isto, solicítelle instrucións ao seu distribuidor.
    
    Isto non é un erro do VLC media player.
    Non se dirixa ao proxecto VideoLAN para este asunto.

en: unknown
gl: descoñecido

en: video
gl: vídeo

en: subpicture
gl: Subimaxe

en: VLC could not open the %4.4s %s encoder.
gl: O VLC non puido abrir o codificador %4.4s %s.

en: VA-API video decoder via DRM
gl: Descodificador de vídeo VA-API vía DRM

en: VA-API video decoder
gl: Descodificador de vídeo VA-API

en: BPG image decoder
gl: Descodificador de imaxe BPG

en: Opacity
gl: Opacidade

en: Setting to true makes the text to be boxed and maybe easier to read.
gl: Marcando isto o texto visualizarase nun recadro e probabelmente será máis fácil de ler.

en: Closed Captions decoder
gl: Descodificador de subtítulos para persoas con diversidade funcional auditiva

en: CDG video decoder
gl: Descodificador de vídeo CDG

en: Crystal HD hardware video decoder
gl: Descodificador de vídeo por hardware Crystal HD

en: CVD subtitle decoder
gl: Descodificador de subtítulos de CVD

en: Chaoji VCD subtitle packetizer
gl: Empaquetador de subtítulos Chaoji VCD

en: Encoding quality
gl: Calidade de codificación

en: Enforce a quality between 0 (lossless) and 511 (worst).
gl: Forzar a calidade entre 0 (menor perda) e 511 (peor).

en: Keyframe interval
gl: Intervalo de fotogramas clave

en: Enforce a keyframe interval between 1 and 1000.
gl: Forzar un intervalo entre fotogramas chave entre 1 e 1000.

en: Daala video decoder
gl: Descodificador de vídeo Daala

en: Daala video packetizer
gl: Empaquetador de vídeo Daala

en: Daala video encoder
gl: Codificador de vídeo Daala

en: Chroma format
gl: Formato de crominancia

en: Picking chroma format will force a conversion of the video into that format
gl: Ao seleccionar un formato de crominancia forzará unha conversión do vídeo nese formato

en: DTS dynamic range compression
gl: Compresión da gama dinámica DTS

en: DTS Coherent Acoustics audio decoder
gl: Descodificador de audio DTS Coherent Acoustics

en: Save raw codec data
gl: Gardar os datos de códec brutos

en: Save the raw codec data if you have selected/forced the dummy decoder in the main options.
gl: Gardar os datos de códec brutos se ten seleccionado ou forzado o descodificador de simulación nas opcións principais.

en: Dummy decoder
gl: Descodificador de simulación

en: Dump decoder
gl: Descodificador de descarga

en: DirectMedia Object decoder
gl: Descodificador de obxectos DirectMedia

en: DirectMedia Object encoder
gl: Codificador de obxectos DirectMedia

en: Decoding X coordinate
gl: Coordenada X de descodificación

en: X coordinate of the rendered subtitle
gl: Coordenada X do subtítulo renderizado

en: Decoding Y coordinate
gl: Coordenada Y de descodificación

en: Y coordinate of the rendered subtitle
gl: Coordenada Y do subtítulo renderizado

en: Subpicture position
gl: Posición da subimaxe

en: You can enforce the subpicture position on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, e.g. 6=top-right).
gl: Pode forzar a posición da subimaxe no vídeo (0=centro, 1=esquerda, 2=dereita, 4=arriba, 8=abaixo; tamén pode usar combinacións para estes valores, ex. 6=arriba á dereita).

en: Encoding X coordinate
gl: Coordenada X de codificación

en: X coordinate of the encoded subtitle
gl: Coordenada X do subtítulo codificado

en: Encoding Y coordinate
gl: Coordenada Y de codificación

en: Y coordinate of the encoded subtitle
gl: Coordenada Y do subtítulo codificado

en: DVB subtitles decoder
gl: Descodificador de subtítulos DVB

en: DVB subtitles
gl: Subtítulos DVB

en: DVB subtitles encoder
gl: Codificador de subtítulos DVB

en: Dummy encoder
gl: Codificador de simulación

en: AAC audio decoder (using libfaad2)
gl: Descodificador de audio AAC (usando libfaad2)

en: AAC extension
gl: Extensión AAC

en: Encoder Profile
gl: Perfil de codificador

en: Encoder Algorithm to use.
gl: Algoritmo de codificación para usar.

en: Enable spectral band replication
gl: Activar a replicación de banda espectral

en: This is an optional feature only for the AAC-ELD profile.
gl: Esta é unha funcionalidade opcional só para o perfil AAC-ELD.

en: VBR Quality
gl: Calidade de VBR

en: Quality of the VBR Encoding (0=cbr, 1-5 constant vbr quality, 5 is the best).
gl: Calidade da codificación VBR (0 para CBR; 1-5 para VBR de calidade constante, 5 é a mellor).

en: Enable afterburner library
gl: Activar a biblioteca afterburner

en: This library will produce higher quality audio at the expense of additional CPU usage (default is enabled).
gl: Esta biblioteca producirá unha maior calidade a expensas dun uso adicional de CPU (o predeterminado é «activado»).

en: Signaling mode of the extension AOT
gl: Modo de sinalización da extensión AOT

en: 1 is explicit for SBR and implicit for PS (default), 2 is explicit hierarchical.
gl: 1 é explícito para SBR e implícito para PS (predeterminado); 2 é explicitamente xerárquico.

en: FDKAAC
gl: FDK-AAC

en: FDK-AAC Audio encoder
gl: Codificador de audio FDK-AAC

en: Flac audio decoder
gl: Descodificador de audio FLAC

en: Flac audio encoder
gl: Codificador de audio FLAC

en: Chorus
gl: Coro

en: Synthesis gain
gl: Ganancia da síntese

en: This gain is applied to synthesis output. High values may cause saturation when many notes are played at a time.
gl: Esta ganancia aplícase á saída de síntese. Os valores altos poden causar saturación cando se reproducen moitas notas ao mesmo tempo.

en: Polyphony
gl: Polifonía

en: The polyphony defines how many voices can be played at a time. Larger values require more processing power.
gl: A polifonía define cantas voces se poden reproducir ao mesmo tempo. Os valores máis altos requiren unha maior capacidade de procesamento.

en: Reverb
gl: Reverberación

en: FluidSynth MIDI synthesizer
gl: Sintetizador MIDI FluidSynth

en: MIDI synthesis not set up
gl: A síntese MIDI non está configurada

en: A sound font file (.SF2) is required for MIDI synthesis.
    Please install a sound font and configure it from the VLC preferences (Input / Codecs > Audio codecs > FluidSynth).
gl: É preciso un ficheiro de orixe de son (.SF2) para a síntese MIDI.
    Instale un arquivo SoundFont e configúreo nas Preferencias do VLC ( Entrada / Códecs > Códecs de audio / FluidSynth).

en: G.711 decoder
gl: Descodificador G.711

en: G.711 encoder
gl: Codificador G.711

en: Uses GStreamer framework's plugins to decode the media codecs
gl: Usa os plugins do marco de traballo de GStreamer para descodificar os códecs multimedia

en: Use DecodeBin
gl: Usar DecodeBin

en: GStreamer Based Decoder
gl: Descodificador baseado en GStreamer

en: Quality level for encoding (this can enlarge or reduce output image size).
gl: Nivel de calidade da codificación (esta opción pode aumentar ou reducir o tamaño da imaxe final).

en: JPEG image decoder
gl: Descodificador de imaxes JPEG

en: JPEG image encoder
gl: Codificador de imaxes JPEG

en: Formatted Subtitles
gl: Subtítulos formatados

en: Kate streams allow for text formatting. VLC partly implements this, but you can choose to disable all formatting. Note that this has no effect is rendering via Tiger is enabled.
gl: Os fluxos Kate permiten o formatado do texto. VLC aplícao parcialmente pero vostede pode desactivar todos os formatados. Teña en conta que isto non terá efecto se está activada a renderizacón por medio de Tiger.

en: Shadow
gl: Sombra

en: Outline
gl: Contorno

en: Black
gl: Negro

en: Gray
gl: Gris

en: Silver
gl: Prateado

en: White
gl: Branco

en: Maroon
gl: Granate

en: Red
gl: Vermello

en: Fuchsia
gl: Fucsia

en: Yellow
gl: Amarelo

en: Olive
gl: Verde oliva

en: Green
gl: Verde

en: Teal
gl: Verde azulado

en: Lime
gl: Verde lima

en: Purple
gl: Púrpura

en: Navy
gl: Azul mariño

en: Blue
gl: Azul

en: Aqua
gl: Auga

en: Use Tiger for rendering
gl: Usar Tiger para o renderizado

en: Kate streams can be rendered using the Tiger library. Disabling this will only render static text and bitmap based streams.
gl: Os fluxos Kate poden ser renderizados usando a biblioteca Tiger. Se se desactiva isto só se renderizará o texto estático e os fluxos baseados e mapas de bits.

en: Rendering quality
gl: Calidade de renderización

en: Select rendering quality, at the expense of speed. 0 is fastest, 1 is highest quality.
gl: Seleccione a calidade de renderización, a custo da velocidade. 0 É máis rápido; 1 é de maior calidade.

en: Default font effect
gl: Efecto predeterminado de tipo de letra

en: Add a font effect to text to improve readability against different backgrounds.
gl: Engádelle un efecto de tipo de letra ao texto para mellorar a lexibilidade ante diferentes fondos.

en: Default font effect strength
gl: Intensidade do efecto predeterminado de tipo de letra

en: How pronounced to make the chosen font effect (effect dependent).
gl: Como será de pronunciado o efecto de tipo de letra seleccionado (é dependente do efecto).

en: Default font description
gl: Descrición do tipo de letra predeterminado

en: Which font description to use if the Kate stream does not specify particular font parameters (name, size, etc) to use. A blank name will let Tiger choose font parameters where appropriate.
gl: A descrición de tipo de letra que se usará se o fluxo Kate non especifica uns parámetros de tipo de letra en particular (nome, tamaño etc.). Un nome en branco permitiralle ao Tiger escoller os parámetros de tipo de letra apropiados.

en: Default font color
gl: Cor do tipo de letra predeterminado

en: Default font color to use if the Kate stream does not specify a particular font color to use.
gl: A cor do tipo de letra predeterminado que se usará se o fluxo Kate non especifica o uso dunha cor de tipo de letra en particular.

en: Default font alpha
gl: Alfa do tipo de letra predeterminado

en: Transparency of the default font color if the Kate stream does not specify a particular font color to use.
gl: A transparencia da cor do tipo de letra predeterminado que se usará se o fluxo Kate non especifica o uso dunha cor de tipo de letra en particular.

en: Default background color
gl: Cor de fondo predeterminada

en: Default background color if the Kate stream does not specify a background color to use.
gl: A cor de fondo predeterminada que se usará se o fluxo Kate non especifica o uso dunha cor de fondo en particular.

en: Default background alpha
gl: Alfa da cor de fondo predeterminada

en: Transparency of the default background color if the Kate stream does not specify a particular background color to use.
gl: A transparencia da cor de fondo predeterminada que se usará se o fluxo Kate non especifica o uso dunha cor de fondo en particular.

en: Kate is a codec for text and image based overlays.
    The Tiger rendering library is needed to render complex Kate streams, but VLC can still render static text and image based subtitles if it is not available.
    Note that changing settings below will not take effect until a new stream is played. This will hopefully be fixed soon.
gl: Kate é un códec para as superposicións baseadas en texto e imaxe.
    A biblioteca de renderización Tiger é necesaria para renderizar fluxos de Kate complexos, mais o VLC aínda pode renderizar texto estático e subtítulos baseados en imaxes se non está dispoñíbel.
    Observe que mudar as configuracións de abaixo non será efectivo até que se reproduza un novo fluxo. Esperamos que isto sexa arranxado en breve.

en: Kate overlay decoder
gl: Descodificador de superposición Kate

en: Tiger rendering defaults
gl: Opcións predeterminadas de renderización de Tiger

en: Kate text subtitles packetizer
gl: Empaquetador de subtítulos con texto Kate

en: Additional fonts directory
gl: Cartafol de tipos de letra adicionais

en: Subtitles (advanced)
gl: Subtítulos (avanzado)

en: Subtitle renderers using libass
gl: Renderizadores de subtítulos que usan libass

en: Building font cache
gl: Construíndo a caché de tipos de letra

en: Please wait while your font cache is rebuilt.
    This should take less than a minute.
gl: Agarde mentres se reconstrúe a súa caché de tipos de letra.
    Isto debería levar menos dun minuto.

en: MPEG I/II video decoder (using libmpeg2)
gl: Descodificador de vídeo MPEG I/II (usando libmpeg2)

en: Linear PCM audio decoder
gl: Descodificador de audio PCM lineal

en: Linear PCM audio packetizer
gl: Empaquetador de audio PCM lineal

en: Linear PCM audio encoder
gl: Codificador de audio PCM lineal

en: MPEG audio layer I/II/III decoder
gl: Descodificador de capa I/II/III de audio MPEG

en: Media Foundation Transform decoder
gl: Descodificador Media Foundation Transform

en: MPEG audio decoder using mpg123
gl: Descodificador de audio MPEG usando mpg123

en: OggSpots video decoder
gl: Descodificador de vídeo OggSpots

en: OggSpots video packetizer
gl: Empaquetador de vídeo OggSpots

en: OMX direct rendering
gl: Renderización directa OMX

en: Enable OMX direct rendering.
gl: Activar a renderización directa OMX

en: Audio/Video decoder (using OpenMAX IL)
gl: Descodificador de vídeo e audio (usando OpenMAX IL)

en: Video encoder (using OpenMAX IL)
gl: Codificador de vídeo (usando OpenMAX IL)

en: OpenMAX IL video output
gl: Saída de vídeo OpenMAX IL

en: Opus audio decoder
gl: Descodificador de audio Opus

en: Opus audio encoder
gl: Codificador de audio Opus

en: PNG video decoder
gl: Descodificador de vídeo PNG

en: PNG video encoder
gl: Codificador de vídeo PNG

en: Enable software mode
gl: Activar o modo de software

en: Allow the use of the Intel Media SDK software implementation of the codecs if no QuickSync Video hardware acceleration is present on the system.
gl: Permitir o uso a implementación de software Intel Media SDK dos códecs se a aceleración por hardware QuickSync Video non está presente no sistema.

en: Codec Profile
gl: Perfil do códec

en: Specify the codec profile explicitly. If you don't, the codec will determine the correct profile from other sources, such as resolution and bitrate. E.g. 'high'
gl: Especifique expresamente o perfil do códec (por exemplo: «alto»). Se non o fai, será o códec o que determine o perfil correcto a partir doutras fontes, tales como a resolución ou a taxa de bits

en: Codec Level
gl: Nivel do códec

en: Specify the codec level explicitly. If you don't, the codec will determine the correct profile from other sources, such as resolution and bitrate. E.g. '4.2' for mpeg4-part10 or 'low' for mpeg2
gl: Especifique expresamente o nivel do códec (por exemplo, «4.2» para mpeg4-part10 ou «baixo» para mpeg2). Se non o fai, será o códec o que determine o perfil correcto a partir doutras fontes, tales como a resolución ou a taxa de bits

en: Group of Picture size
gl: Tamaño do grupo de imaxes

en: Number of pictures within the current GOP (Group of Pictures); if GopPicSize=0, then the GOP size is unspecified. If GopPicSize=1, only I-frames are used.
gl: O número de imaxes no grupo de imaxes actual (GOP). Se GopPicSize=0, entón o tamaño fica sen especificar. Se GopPicSize=1, entón só se usarán os fotogramas I.

en: Group of Picture Reference Distance
gl: Distancia de referencia do grupo de imaxes

en: Distance between I- or P- key frames; if it is zero, the GOP structure is unspecified. Note: If GopRefDist = 1, there are no B-frames used.
gl: A distancia entre os fotogramas chave I- ou P-. Se for cero, a estrutura do grupo de imaxes (GOP) fica sen especificar. Nota: se GopRefDist = 1 non se usarán fotogramas B.

en: Target Usage
gl: Uso obxectivo

en: The target usage allow to choose between different trade-offs between quality and speed. Allowed values are: 'speed', 'balanced' and 'quality'.
gl: O Uso obxectivo permite escoller diferentes equilibrios entre calidade e velocidade. Os valores permitidos son: «speed», «balanced» e «quality».

en: IDR interval
gl: Intervalo IDR

en: For H.264, IdrInterval specifies IDR-frame interval in terms of I-frames; if IdrInterval=0, then every I-frame is an IDR-frame. If IdrInterval=1, then every other I-frame is an IDR-frame, etc. For MPEG2, IdrInterval defines sequence header interval in terms of I-frames. If IdrInterval=N, SDK inserts the sequence header before every Nth I-frame. If IdrInterval=0 (default), SDK inserts the sequence header once at the beginning of the stream.
gl: No estándar H.264, «IdrInterval» especifica o intervalo do fotograma IDR en termos de fotogramas I. Se IdrInterval=0, entón todos os fotogramas I serán un fotograma IDR; se IdrInterval=1, entón todos os outros fotogramas I serán un fotograma IDR etc. No estándar MPEG2, «IdrInterval» define o intervalo da secuencia de cabeceira en termos de fotogramas I. Se IdrInterval=N, SDK insire unha secuencia de cabeceira antes de cada -n- fotogramas I. Se IdrInterval=0 (predeterminado), SDK insire unha secuencia de cabeceira unha soa vez ao comezo do fluxo.

en: Rate Control Method
gl: Método de control de taxa

en: The rate control method to use when encoding. Can be one of 'cbr', 'vbr', 'qp', 'avbr'. 'qp' mode isn't supported for mpeg2.
gl: O método de control de taxa que se usará para codificar. Pode ser un dos seguintes: «crb», «vbr», «qp» ou «avbr». O modo «qp» non é compatíbel con mpeg2.

en: Quantization parameter
gl: Parámetro de cuantización

en: Quantization parameter for all types of frames. This parameters sets qpi, qpp and qpb. It has less precedence than the forementionned parameters. Used only if rc_method is 'qp'.
gl: O parámetro de cuantización que se usará en todos os tipos de fotogramas. Este parámetro define «qpi», «qpp» e «qpp». Ten unha precedencia menor do que os parámetros mencionados antes. Só se usa se «rc_method» é «qp».

en: Quantization parameter for I-frames
gl: Parámetro de cuantización para fotogramas I

en: Quantization parameter for I-frames. This parameter overrides any qp set globally. Used only if rc_method is 'qp'.
gl: O parámetro de cuantización para fotogramas I. Este parámetro sobreponse a calquera «qp» definido globalmente. Só se usa se «rc_method» é «qp».

en: Quantization parameter for P-frames
gl: Parámetro de cuantización para os fotogramas P

en: Quantization parameter for P-frames. This parameter overrides any qp set globally. Used only if rc_method is 'qp'.
gl: O parámetro de cuantización para fotogramas P. Este parámetro sobreponse a calquera «qp» definido globalmente. Só se usa se «rc_method» é «qp».

en: Quantization parameter for B-frames
gl: Parámetro de cuantización para os fotogramas B

en: Quantization parameter for B-frames. This parameter overrides any qp set globally. Used only if rc_method is 'qp'.
gl: O parámetro de cuantización para fotogramas B. Este parámetro sobreponse a calquera «qp» definido globalmente. Só se usa se «rc_method» é «qp».

en: Maximum Bitrate
gl: Taxa máxima de bits

en: Defines the maximum bitrate in kbps (1000 bits/s) for VBR rate control method. If not set, this parameter is computed from other sources such as bitrate, profile, level, etc.
gl: Define a taxa de bits máxima en kpbs (1000 bits/s) para o método de control de taxa VBR. Se non se define entón será computado a partir doutras fontes, tales como a taxa de bits, o perfil ou o nivel.

en: Accuracy of RateControl
gl: Precisión do control de taxa

en: Tolerance in percentage of the 'avbr'  (Average Variable BitRate) method. (e.g. 10 with a bitrate of 800  kbps means the encoder tries not to  go above 880 kbps and under  730 kbps. The targeted accuracy is only reached after a certained  convergence period. See the convergence parameter
gl: A tolerancia como porcentaxe do método «avbr» (Average Variable BitRate). Por exemplo, un valor de «10» cunha taxa de bits de 800 kbps implica que o codificador tentará non superar os 880 kbps nin ficar por baixo dos 730 kbps. A precisión pretendida só se atinxe despois dun período de converxencia seguro. Vexa o parámetro de converxencia.

en: Convergence time of 'avbr' RateControl
gl: Tempo de converxencia do control de taxa «avbr»

en: Number of 100 frames before the 'avbr' rate control method reaches the requested bitrate with the requested accuracy. See the accuracy parameter.
gl: O número de 100 fotogramas antes de que o método de control de taxa «avbr» atinxa a taxa de bits pretendida coa precisión solicitada. Vexa o parámetro de precisión.

en: Number of slices per frame
gl: Número de fragmentos por fotograma

en: Number of slices in each video frame; each slice contains one or more macro-block rows. If numslice is not set, the encoder may choose any slice partitioning allowed by the codec standard.
gl: O número de fragmentos por fotograma en cada fotograma de vídeo. Cada fragmento contén unha ou máis filas de macrobloques. Se non se define «numslice», o codificador podería escoller calquera unha forma de particionamento dos fragmentos que estea permitida polo estándar do códec.

en: Number of reference frames
gl: Número de fotogramas de referencia

en: Number of parallel operations
gl: Número de operacións en paralelo

en: Defines the number of parallel encoding operations before we synchronise the result. Higher numbers may result on better throughput depending on hardware. MPEG2 needs at least 1 here.
gl: Define o número de operacións paralelas de codificación antes de sincronizar o resultado. Un valor maior podería conducir a un mellor rendemento, dependendo do hardware. MPEG2 precisa definir cando menos 1.

en: Intel QuickSync Video encoder for MPEG4-Part10/MPEG2 (aka H.264/H.262)
gl: Codificador de vídeo Intel QuickSync para MPEG4-Part10/MPEG2 (tamén coñecido como H.264/H.262)

en: Pseudo raw video decoder
gl: Descodificador de vídeo pseudobruto

en: Pseudo raw video packetizer
gl: Empaquetador de vídeo pseudobruto

en: Raw video encoder for RTP
gl: Codificador de vídeo en bruto para RTP

en: Rate control method
gl: Método de control de taxa

en: Method used to encode the video sequence
gl: O método usado para codificar a secuencia de vídeo

en: Constant noise threshold mode
gl: Modo de limiar de ruído constante

en: Constant bitrate mode (CBR)
gl: Modo de taxa de bits constante (CBR).

en: Low Delay mode
gl: Modo do atraso baixo

en: Lossless mode
gl: Modo sen perdas

en: Constant lambda mode
gl: Modo de lambda constante

en: Constant error mode
gl: Modo de erro constante

en: Constant quality mode
gl: Modo de calidade constante

en: GOP structure
gl: Estrutura de GOP

en: GOP structure used to encode the video sequence
gl: A estrutura de GOP (grupo de imaxes) que se usará para a codificación da secuencia de vídeo

en: No fixed gop structure. A picture can be intra or inter and refer to previous or future pictures.
gl: Sen unha estrutura GOP fixa. Unha imaxe poderá ser «intra» ou «inter» e referirse a imaxes anteriores ou futuras.

en: I-frame only sequence
gl: Secuencia con só fotogramas I

en: Inter pictures refere to previous pictures only
gl: As interimaxes  referiranse só a imaxes anteriores

en: Inter pictures can refer to previous or future pictures
gl: As interimaxes pódense referir a imaxes anteriores ou futuras

en: Constant quality factor
gl: Factor de calidade constante

en: Quality factor to use in constant quality mode
gl: Oo factor de calidade para usar no modo de calidade constante

en: Noise Threshold
gl: Limiar de ruído

en: Noise threshold to use in constant noise threshold mode
gl: O limiar de ruído para usar no modo de limiar de ruído constante

en: CBR bitrate (kbps)
gl: Taxa de bits CBR (kbps)

en: Target bitrate in kbps when encoding in constant bitrate mode
gl: Taxa de bits do destino en kbps cando se codifique no modo de taxa de bits constante

en: Maximum bitrate (kbps)
gl: Taxa máxima de bits (kbps)

en: Maximum bitrate in kbps when encoding in constant bitrate mode
gl: Taxa de bits máxima en kbps cando se codifique no modo de taxa de bits constante

en: Minimum bitrate (kbps)
gl: Taxa de bits mínima (kbps)

en: Minimum bitrate in kbps when encoding in constant bitrate mode
gl: Taxa de bits mínima en kbps cando se codifique no modo de taxa de bits constante

en: GOP length
gl: Lonxitude de GOP

en: Number of pictures between successive sequence headers i.e. length of the group of pictures
gl: O número de imaxes entre cabeceiras de secuencia sucesivas, é dicir, a lonxitude do grupo de imaxes (GOP)

en: Prefilter
gl: Filtrado previo

en: Enable adaptive prefiltering
gl: Activar o filtrado previo adaptábel

en: No pre-filtering
gl: Sen filtrado previo

en: Centre Weighted Median
gl: Media centrada ponderada

en: Gaussian Low Pass Filter
gl: Filtro de pasa baixas gausiano

en: Add Noise
gl: Engadir ruído

en: Gaussian Adaptive Low Pass Filter
gl: Filtro de pasa baixas gausiano adaptábel

en: Low Pass Filter
gl: Filtro de pasa baixas

en: Amount of prefiltering
gl: Cantidade de filtrado previo

en: Higher value implies more prefiltering
gl: Un valor maior implica un maior filtrado previo

en: Picture coding mode
gl: Modo de codificación da imaxe

en: Field coding is where interlaced fields are coded separately as opposed to a pseudo-progressive frame
gl: O campo de codificación é onde os campos entrelazados son codificados separadamente, en vez de nun fotograma pseudoprogresivo

en: auto - let encoder decide based upon input (Best)
gl: automático - deixar que o codificador decida dependendo da entrada (o mellor)

en: force coding frame as single picture
gl: forzar a codificación do fotograma como unha imaxe única

en: force coding frame as separate interlaced fields
gl: forzar a codificación do fotograma como campos entrelazados separados

en: Size of motion compensation blocks
gl: Tamaño dos bloques de compensación de movemento

en: automatic - let encoder decide based upon input (Best)
gl: automático - deixar que o codificador decida dependendo da entrada (o mellor)

en: small - use small motion compensation blocks
gl: pequeno - usar bloques de compensación de movemento pequenos

en: medium - use medium motion compensation blocks
gl: mediano - usar bloques de compensación de movemento medianos

en: large - use large motion compensation blocks
gl: grande - usar bloques de compensación de movemento grandes

en: Overlap of motion compensation blocks
gl: Superposición dos bloques de compensación de movemento

en: none - Motion compensation blocks do not overlap
gl: ningún - os bloques de compensación de movemento non se superpoñen

en: partial - Motion compensation blocks only partially overlap
gl: parcial - os bloque de compensación de movemento só se superpoñen parcialmente

en: full - Motion compensation blocks fully overlap
gl: completa - os bloques de compensación de movemento superpóñense completamente

en: Motion Vector precision
gl: Precisión do Vector de movemento

en: Motion Vector precision in pels
gl: Precisión do Vector de movemento en pels.

en: Three component motion estimation
gl: Estimación de movemento de tres compoñentes

en: Use chroma as part of the motion estimation process
gl: Usar a crominancia como parte do proceso de estimación do movemento

en: Intra picture DWT filter
gl: Filtro intraimaxe DWT

en: Inter picture DWT filter
gl: Filtro interimaxe DWT

en: Number of DWT iterations
gl: Número de iteracións DWT

en: Also known as DWT levels
gl: Tamén coñecido como niveis DWT

en: Enable multiple quantizers
gl: Activar múltiples cuantizadores

en: Enable multiple quantizers per subband (one per codeblock)
gl: Activar múltiples cuantizadores por subbanda (un por bloque de código)

en: Disable arithmetic coding
gl: Desactivar a codificación aritmética

en: Use variable length codes instead, useful for very high bitrates
gl: Usar en seu lugar códigos de lonxitude variábel; útil para taxas de bit moi grandes

en: perceptual weighting method
gl: método de ponderación perceptiva

en: perceptual distance
gl: distancia perceptiva

en: perceptual distance to calculate perceptual weight
gl: a distancia perceptiva para calcular a ponderación perceptiva

en: Horizontal slices per frame
gl: Fragmentos horizontais por fotograma

en: Number of horizontal slices per frame in low delay mode
gl: O número de fragmentos horizontais por fotograma no modo de atraso baixo

en: Vertical slices per frame
gl: Fragmentos verticais por fotograma

en: Number of vertical slices per frame in low delay mode
gl: O número de fragmentos verticais por fotograma no modo de atraso baixo

en: Size of code blocks in each subband
gl: Tamaño dos bloques de código en cada subbanda

en: small - use small code blocks
gl: pequeno - usar bloques de código pequenos

en: medium - use medium sized code blocks
gl: medio - usar bloques de código de tamaño medio

en: large - use large code blocks
gl: grande - usar bloques de código grandes

en: full - One code block per subband
gl: completo - un código de bloque por subbanda

en: Enable hierarchical Motion Estimation
gl: Activar a Estimación de movemento xerárquica

en: Number of levels of downsampling
gl: Número de niveis de «downsampling»

en: Number of levels of downsampling in hierarchical motion estimation mode
gl: O número de niveis de «downsampling» (decimamento) nun modo de estimación de movemento xerárquico

en: Enable Global Motion Estimation
gl: Activar a Estimación de movemento global

en: Enable Phase Correlation Estimation
gl: Activar a estimación de correlación de fase

en: Enable Scene Change Detection
gl: Activar a detección de cambio de escena

en: Force Profile
gl: Forzar o perfil

en: VC2 Low Delay Profile
gl: Perfil VC2 de atraso baixo

en: VC2 Simple Profile
gl: Perfil simple VC2

en: VC2 Main Profile
gl: Perfil VC2 principal

en: Main Profile
gl: Perfil principal

en: Dirac video decoder using libschroedinger
gl: Descodificador de vídeo Dirac usando a biblioteca libschoedinger

en: Dirac video encoder using libschroedinger
gl: Codificador de vídeo Dirac usando a biblioteca libschoedinger

en: SCTE-18 decoder
gl: Descodificador SCTE-18

en: Emergency Alert Messaging for Cable
gl: Mensaxería de alertas de emerxencia por cable

en: SCTE-27 decoder
gl: Descodificador SCTE-27

en: SDL Image decoder
gl: Descodificador SDL Image

en: SDL_image video decoder
gl: Descodificador de vídeo SDL_image

en: MP3 fixed point audio encoder
gl: Codificador de audio MP3 de coma fixa

en: S/PDIF pass-through decoder
gl: Descodificador «pass-through» S/PDIF

en: Mode
gl: Modo

en: Enforce the mode of the encoder.
gl: Forzar o modo do codificador.

en: Enforce a quality between 0 (low) and 10 (high).
gl: Forzar a calidade entre 0 (baixa) e 10 (alta).

en: Encoding complexity
gl: Complexidade da codificación

en: Enforce the complexity of the encoder.
gl: Forzar a complexidade do codificador.

en: Maximal bitrate
gl: Taxa máxima de bits

en: Enforce the maximal VBR bitrate
gl: Forzar a taxa de bits máxima

en: CBR encoding
gl: Codificación CBR

en: Enforce a constant bitrate encoding (CBR) instead of default variable bitrate encoding (VBR).
gl: Forzar unha codificación de taxa de bits constante (CBR) en vez dunha codificación de taxa de bits variábel (VBR).

en: Voice activity detection
gl: Detección da actividade da voz

en: Enable voice activity detection (VAD). It is automatically activated in VBR mode.
gl: Activar a detección da actividade da voz (VAD). Está activada automaticamente no modo VBR.

en: Discontinuous Transmission
gl: Transmisión descontinua

en: Enable discontinuous transmission (DTX).
gl: Activar a transmisión descontinua (DTX).

en: Narrow-band (8kHz)
gl: Banda curta (8kHz)

en: Wide-band (16kHz)
gl: Banda larga (16kHz)

en: Ultra-wideband (32kHz)
gl: Banda ultralarga (32kHz)

en: Speex audio decoder
gl: Descodificador de audio Speex

en: Speex audio packetizer
gl: Empaquetador de audio Speex

en: Speex audio encoder
gl: Codificador de audio Speex

en: Disable DVD subtitle transparency
gl: Desactivar a transparencia de subtítulos de DVD

en: Removes all transparency effects used in DVD subtitles.
gl: Elimina todos os efectos de transparencia usados nos subtítulos de DVD.

en: DVD subtitles decoder
gl: Descodificador de subtítulos DVD

en: DVD subtitles
gl: Subtítulos de DVD

en: DVD subtitles packetizer
gl: Empaquetador de subtítulos DVD

en: EBU STL subtitles decoder
gl: Descodificador de subtítulos STL de EBU

note: xgettext: The character encoding name in parenthesis corresponds to that used for the GetACP translation. "Windows-1252" applies to Western European languages using the Latin alphabet.
en: Default (Windows-1252)
gl: Predeterminado (Windows-1252)

en: System codeset
gl: Codificación de caracteres do sistema

en: Universal, Chinese (GB18030)
gl: Universal, Chinés (GB18030)

en: Western European (Latin-9)
gl: Europeo Occidental (Latin-9)

en: Western European (Windows-1252)
gl: Europeo Occidental (Windows-1252)

en: Western European (IBM 00850)
gl: Europeo Occidental (IBM 00850)

en: Eastern European (Latin-2)
gl: Europeo Oriental (Latin-2)

en: Eastern European (Windows-1250)
gl: Europeo Oriental (Windows-1250)

en: Nordic (Latin-6)
gl: Nórdico (Latin-6)

en: Cyrillic (Windows-1251)
gl: Cirílico (Windows-1251)

en: Russian (KOI8-R)
gl: Ruso (KOI8-R)

en: Ukrainian (KOI8-U)
gl: Ucraíno (KOI8-U)

en: Arabic (ISO 8859-6)
gl: Árabe (ISO 8859-6)

en: Arabic (Windows-1256)
gl: Árabe (Windows-1256)

en: Greek (ISO 8859-7)
gl: Grego (ISO 8859-7)

en: Greek (Windows-1253)
gl: Grego (Windows-1253)

en: Hebrew (ISO 8859-8)
gl: Hebreo (ISO 8859-8)

en: Hebrew (Windows-1255)
gl: Hebreo (Windows-1255)

en: Turkish (ISO 8859-9)
gl: Turco (ISO 8859-9)

en: Turkish (Windows-1254)
gl: Turco (Windows-1254)

en: Thai (TIS 620-2533/ISO 8859-11)
gl: Tailandés (TIS 620-2533/ISO 8859-11)

en: Thai (Windows-874)
gl: Tailandés (Windows-874)

en: Baltic (Latin-7)
gl: Báltico (Latin-7)

en: Baltic (Windows-1257)
gl: Báltico (Windows-1257)

en: Celtic (Latin-8)
gl: Céltico (Latin-8)

en: South-Eastern European (Latin-10)
gl: Sueste europeo (Latin-10)

en: Simplified Chinese (ISO-2022-CN-EXT)
gl: Chinés simplificado (ISO-2022-CN-EXT)

en: Simplified Chinese Unix (EUC-CN)
gl: Chinés simplificado Unix (EUC-CN)

en: Japanese (7-bits JIS/ISO-2022-JP-2)
gl: Xaponés (7-bits JIS/ISO-2022-JP-2)

en: Japanese Unix (EUC-JP)
gl: Xaponés Unix (EUC-JP)

en: Japanese (Shift JIS)
gl: Xaponés (Shift JIS)

en: Korean (EUC-KR/CP949)
gl: Coreano (EUC-KR/CP949)

en: Korean (ISO-2022-KR)
gl: Coreano (ISO-2022-KR)

en: Traditional Chinese (Big5)
gl: Chinés tradicional (Big5)

en: Traditional Chinese Unix (EUC-TW)
gl: Chinés tradicional Unix (EUC-TW)

en: Hong-Kong Supplementary (HKSCS)
gl: Hong Kong Suplementario (HKSCS)

en: Vietnamese (VISCII)
gl: Vietnamita (VISCII)

en: Vietnamese (Windows-1258)
gl: Vietnamita (Windows-1258)

en: Subtitle text encoding
gl: Codificación do texto dos subtítulos

en: Set the encoding used in text subtitles
gl: Definir a codificación que se usa nos subtítulos de texto

en: Subtitle justification
gl: Xustificación dos subtítulos

en: Set the justification of subtitles
gl: Definir a xustificación de subtítulos

en: UTF-8 subtitle autodetection
gl: Detección automática de subtítulos UTF-8

en: This enables automatic detection of UTF-8 encoding within subtitle files.
gl: Isto activa a detección automática da codificación UTF-8 dentro dos ficheiros de subtítulo.

en: Text subtitle decoder
gl: Descodificador de subtítulos de texto

en: Some subtitle formats allow for text formatting. VLC partly implements this, but you can choose to disable all formatting.
gl: Algúns formatos de subtítulos permite o formatado de texto. O VLC implementa parcialmente esta opción, mais vostede pode escoller desactivar todos os formatados.

en: USFSubs
gl: Subtítulos USF

en: USF subtitles decoder
gl: Descodificador de subtítulos USF

en: tx3g subtitles decoder
gl: Descodificador de subtítulos tx3g

en: tx3g subtitles
gl: Subtítulos tx3g

en: Philips OGT (SVCD subtitle) decoder
gl: Descodificador Philips OGT (subtítulo SVCD)

en: SVCD subtitles
gl: Subtítulos SVCD

en: Philips OGT (SVCD subtitle) packetizer
gl: Empaquetador Philips OGT (subtítulos SVCD)

en: Image width
gl: Largura da imaxe

en: Specify the width to decode the image too
gl: Especificar tamén a lagura con que descodificar a imaxe

en: Image height
gl: Altura da imaxe

en: Specify the height to decode the image too
gl: Especificar tamén a altura con que descodificar a imaxe

en: Scale factor
gl: Factor de escala

en: Scale factor to apply to image
gl: Factor de escalado a aplicar á imaxe

en: SVG video decoder
gl: Descodificador de vídeo SVG

en: T.140 text encoder
gl: Codificador de texto T.140

en: Override page
gl: Ignorar a páxina

en: Override the indicated page, try this if your subtitles don't appear (-1 = autodetect from TS, 0 = autodetect from teletext, >0 = actual page number, usually 888 or 889).
gl: Ignorar a páxina indicada, probe isto en caso de que os subtítulos non aparezan (-1 = detección automática do TS, 0 = detección automática do teletexto, >0 = número de páxinas actual, xeralmente 888 ou 889).

en: Ignore subtitle flag
gl: Ignorar a marca de subtítulos

en: Ignore the subtitle flag, try this if your subtitles don't appear.
gl: Ignorar a marca de subtítulos. Probe isto se os seus subtítulos non aparecen.

en: Workaround for France
gl: Solución temporal para Francia

en: Some French channels do not flag their subtitling pages correctly due to a historical interpretation mistake. Try using this wrong interpretation if your subtitles don't appear.
gl: Algunhas canles francesas non marcan correctamente as súas páxinas de subtítulos debido a un erro de interpretación histórico. Probe a usar esta interpretación errónea se os subtítulos non aparecen.

en: Teletext subtitles decoder
gl: Descodificador de subtítulos de teletexto

en: HDMV TextST subtitles decoder
gl: Descodificador de subtítulos HDMV TextST

en: Enforce a quality between 1 (low) and 10 (high), instead of specifying a particular bitrate. This will produce a VBR stream.
gl: Forzar a calidade entre 1 (baixa) e 10 (alta) en vez de especificar unha taxa de bits particular. Isto producirá un fluxo VBR.

en: Post processing quality
gl: Calidade de posprocesamento

en: Theora video decoder
gl: Descodificador de vídeo Theora

en: Theora video packetizer
gl: Empaquetador de vídeo Theora

en: Theora video encoder
gl: Codificador de vídeo Theora

en: TTML decoder
gl: Descodificador TTML

en: TTML subtitles decoder
gl: Descodificador de subtítulos TTML

en: TTML demuxer
gl: Demultiplexor TTML

en: Force a specific encoding quality between 0.0 (high) and 50.0 (low), instead of specifying a particular bitrate. This will produce a VBR stream.
gl: Forzar unha codificación de calidade específica entre 0.0 (alta) e 50.0 (baixa) en vez de especificar unha taxa de bits particular. Isto producirá un fluxo VBR.

en: Stereo mode
gl: Modo estéreo

en: Handling mode for stereo streams
gl: Modo de manipulación para os fluxos en estéreo

en: VBR mode
gl: Modo VBR

en: Use Variable BitRate. Default is to use Constant BitRate (CBR).
gl: Usar unha taxa de bits variábel. A opción predeterminada é usar unha taxa de bits constante (CBR).

en: Psycho-acoustic model
gl: Modelo psicoacústico

en: Integer from -1 (no model) to 4.
gl: Enteiro desde -1 (sen modelo) a 4.

en: Joint stereo
gl: Estéreo en conxunto

en: Libtwolame audio encoder
gl: Codificador de audio libtwolame

en: Ulead DV audio decoder
gl: Descodificador de audio Ulead DV

en: Use Hardware decoders only
gl: Usar só descodificadores de hardware

en: VideoToolbox video decoder
gl: Descodificador de vídeo VideoToolbox

en: Maximum encoding bitrate
gl: Taxa de bits de codificación máxima

en: Maximum bitrate in kbps. This is useful for streaming applications.
gl: Taxa de bits máxima en kbps. Isto é útil para os aplicativos que emiten en fluxo.

en: Minimum encoding bitrate
gl: Taxa de bits de codificación mínima

en: Minimum bitrate in kbps. This is useful for encoding for a fixed-size channel.
gl: Taxa de bits mínima en kbps. Isto é útil para a codificación para unha canle de tamaño fixo.

en: Force a constant bitrate encoding (CBR).
gl: Forzar unha codificación de taxa de bits constante (CBR).

en: Vorbis audio decoder
gl: Descodificador de audio Vorbis

en: Vorbis audio packetizer
gl: Empaquetador de audio Vorbis

en: Vorbis audio encoder
gl: Codificador de audio Vorbis

en: Quality mode
gl: Modo calidade

en: Quality setting which will determine max encoding time
     - 0: Good quality
     - 1: Realtime
     - 2: Best quality
gl: Configuración da calidade que determinará o tempo máximo de codificación
     - 0: Boa calidade
     - 1: Tempo real
     - 2: Calidade máxima

en: WebM video decoder
gl: Descodificador de vídeo WebM

en: WebM video encoder
gl: Codificador de vídeo WebM

en: WEBVTT decoder
gl: Descodificador WEBVTT

en: WEBVTT subtitles decoder
gl: Descodificador de subtítulos WebVTT

en: WEBVTT subtitles parser
gl: Analizador de subtítulos WEBVTT

en: WMA v1/v2 fixed point audio decoder
gl: Descodificador de audio WMA v1/v2 de coma fixa

en: Maximum GOP size
gl: Tamaño GOP máximo

en: Sets maximum interval between IDR-frames. Larger values save bits, thus improving quality for a given bitrate at the cost of seeking precision. Use -1 for infinite.
gl: Define o intervalo máximo entre fotogramas IDR. Os valores máis grandes aforran bits, polo que melloran a calidade para unha taxa de bits dada, a custo da precisión de busca. Use -1 para infinito.

en: Minimum GOP size
gl: Tamaño GOP mínimo

en: Sets minimum interval between IDR-frames. In H.264, I-frames do not necessarily bound a closed GOP because it is allowable for a P-frame to be predicted from more frames than just the one frame before it (also see reference frame option). Therefore, I-frames are not necessarily seekable. IDR-frames restrict subsequent P-frames from referring to any frame prior to the IDR-frame. 
    If scenecuts appear within this interval, they are still encoded as I-frames, but do not start a new GOP.
gl: Define o intervalo mínimo entre fotogramas IDR. En H.264, os fotogramas I non limitan necesariamente cun GOP pechado xa que un fotograma P pode permitir ser previsto desde máis fotogramas que un antes del (ver tamén a opción fotogramas de referencia). En consecuencia, os fotogramas I non se poden buscar necesariamente. Os fotogramas IDR evitan que os subsecuentes fotogramas P se refiran a calquera fotograma anterior ao fotograma IDR.
     Se aparece un corte na escena dentro deste intervalo, aínda están codificados como fotogramas I, mais non comezan como un GOP novo.

en: Use recovery points to close GOPs
gl: Usar os puntos de recuperación para pechar os GOP

en: use open GOP, for bluray compatibility use also bluray-compat option
gl: usar GOP abertos; para unha mellor compatibilidade con Blu-ray use tamén a opción: bluray-compat

en: Enable compatibility hacks for Blu-ray support
gl: Activar os hacks de compatibilidade para a compatibilidade con Blu-ray

en: Enable hacks for Blu-ray support, this doesn't enforce every aspect of Blu-ray compatibility
    e.g. resolution, framerate, level
gl: Activar os hacks de compatibilidade para a compatibilidade con Blu-ray. Isto non cumpre todos os aspectos da compatibilidade con Blu-ray,
    por exemplo, a resolución, a taxa de fotogramas ou o nivel

en: Extra I-frames aggressivity
gl: Agresividade de fotogramas I extra

en: Scene-cut detection. Controls how aggressively to insert extra I-frames. With small values of scenecut, the codec often has to force an I-frame when it would exceed keyint. Good values of scenecut may find a better location for the I-frame. Large values use more I-frames than necessary, thus wasting bits. -1 disables scene-cut detection, so I-frames are inserted only every other keyint frames, which probably leads to ugly encoding artifacts. Range 1 to 100.
gl: Detección de corte de escena. Controla canta agresividade hai ao inserir os fotogramas I extra. Con valores pequenos para a corte de escena, con frecuencia o códec ten que forzar un fotograma I se este vai exceder o keyint. Os valores adecuados para o corte de escena poden encontrar unha localización mellor para o fotograma I. Os valores grandes usan máis fotogramas I dos necesarios, polo que perden bits. -1 desactiva a detección de corte de escena e os fotogramas I insírense só cada dous fotogramas keyint, o que probabelmente leva á codificación de artefactos feos. Intervalo de 1 a 100.

en: B-frames between I and P
gl: Fotogramas B entre I e P

en: Number of consecutive B-frames between I and P-frames. Range 1 to 16.
gl: Número de fotogramas B consecutivos entre os I e P. Intervalo de 1 a 16.

en: Adaptive B-frame decision
gl: Decisión de fotogramas B adaptábel

en: Force the specified number of consecutive B-frames to be used, except possibly before an I-frame. Range 0 to 2.
gl: Forzar o uso o número de fotogramas B consecutivos especificado, excepto posibelmente despois dun fotograma I. Intervalo de 0 a 2.

en: Influence (bias) B-frames usage
gl: Influenciar (bias) o uso de fotogramas B

en: Bias the choice to use B-frames. Positive values cause more B-frames, negative values cause less B-frames.
gl: Predispor a escoller o uso de fotogramas B. Os valores positivos causan máis fotogramas B e os negativos menos.

en: Keep some B-frames as references
gl: Manter algúns fotogramas B como referencia

en: Allows B-frames to be used as references for predicting other frames. Keeps the middle of 2+ consecutive B-frames as a reference, and reorders frame appropriately.
     - none: Disabled
     - strict: Strictly hierarchical pyramid
     - normal: Non-strict (not Blu-ray compatible)
gl: Permite o uso dos fotogramas B como referencia para prever outros fotogramas. Mantén o medio de dous fotogramas B consecutivos 2+ como referencia e reordena o fotograma adecuadamente.
     - ningún: Desactivado
     - estrito: Pirámide xerárquica estrita
     - normal: Non estrito (non é compatíbel con Blu-ray)

en: Use fullrange instead of TV colorrange
gl: Usar o intervalo total en vez do intervalo de cor de TV

en: TV-range is usually used colorrange, defining this to true will enable libx264 to use full colorrange on encoding
gl: O intervalo de TV normalmente usado é o intervalo de cor (colorrange). Ao definir isto como «verdadeiro» activarase a biblioteca libx264 para usar o intervalo de cor total na codificación

en: CABAC (Context-Adaptive Binary Arithmetic Coding). Slightly slows down encoding and decoding, but should save 10 to 15% bitrate.
gl: CABAC (Codificación Aritmética Binaria Adaptábel ao Contexto). Fai un pouco máis lenta a codificación e descodificación, mais aforra do 10% ao 15% da taxa de bits.

en: Number of previous frames used as predictors. This is effective in Anime, but seems to make little difference in live-action source material. Some decoders are unable to deal with large frameref values. Range 1 to 16.
gl: Número de fotogramas previos que se usan para prever. Isto é efectivo no Anime, mais semella facer pequenas diferencias no material fonte de imaxe real. Algúns descodificadores non son capaces de manexar uns valores de referencia de fotogramas moi grandes. Intervalo de 1 a 16.

en: Skip loop filter
gl: Saltar o filtro bucle

en: Deactivate the deblocking loop filter (decreases quality).
gl: Desactivar o filtro de bucle antibloques (diminúe a calidade).

en: Loop filter AlphaC0 and Beta parameters alpha:beta
gl: Parámetros AlphaC0 e Beta do filtro de bucle alpha:beta

en: Loop filter AlphaC0 and Beta parameters. Range -6 to 6 for both alpha and beta parameters. -6 means light filter, 6 means strong.
gl: Parámetros AlphaC0 e Beta do filtro de bucle. Intervalo de -6 a 6 para os dous parámetros alfa e beta. -6 indica un filtro feble, 6 indica forte.

en: H.264 level
gl: Nivel H.264

en: Specify H.264 level (as defined by Annex A of the standard). Levels are not enforced; it's up to the user to select a level compatible with the rest of the encoding options. Range 1 to 5.1 (10 to 51 is also allowed). Set to 0 for letting x264 set level.
gl: Especificar o nivel H.264 (como se define no anexo A do estándar). Os niveis non están reforzados; é o usuario que ten que seleccionar un nivel compatíbel co resto das opcións de codificación. Un intervalo entre 1 e 5.1 (tamén está permitido un intervalo entre 10 e 51). Defínao como 0 para deixar que x264 estabeleza o nivel.

en: H.264 profile
gl: Perfil H.264

en: Specify H.264 profile which limits are enforced over other settings
gl: Especificar o perfil H.264 cuxos límites son forzados sobre outras configuracións

en: Interlaced mode
gl: Modo entrelazado

en: Pure-interlaced mode.
gl: Modo entrelazado puro.

en: Frame packing
gl: Empaquetamento de fotogramas

en: For stereoscopic videos define frame arrangement:
     0: checkerboard - pixels are alternatively from L and R
     1: column alternation - L and R are interlaced by column
     2: row alternation - L and R are interlaced by row
     3: side by side - L is on the left, R on the right
     4: top bottom - L is on top, R on bottom
     5: frame alternation - one view per frame
gl: Define a posición do fotograma nos vídeos estereoscópicos:
     0: axadrezado - píxeles alternados entre L e R
     1: columna alterna - L e R son entrelazados por columna
     2: fila alterna - L e R son entrelazados por fila
     3: lado a lado - L está á esquerda e R á dereita
     4: de arriba a abaixo - L está na parte superior e R na inferior
     5: fotogramas alternos - unha visualización por fotograma

en: Use Periodic Intra Refresh
gl: Usar a Actualización periódica interna

en: Use Periodic Intra Refresh instead of IDR frames
gl: Usar a Actualización periódica interna en vez dos fotogramas IDR

en: Use mb-tree ratecontrol
gl: Usar a taxa de control mb-tree

en: You can disable use of Macroblock-tree on ratecontrol
gl: Pode desactivar o uso da árbore de macrobloques (Macroblock-tree) no control de velocidade

en: Force number of slices per frame
gl: Forzar o número de fragmentos por fotograma

en: Force rectangular slices and is overridden by other slicing options
gl: Forza fragmentos rectangulares e é ignorada por outras opcións de fragmentación

en: Limit the size of each slice in bytes
gl: Limita o tamaño de cada fragmento en bytes

en: Sets a maximum slice size in bytes, Includes NAL overhead in size
gl: Define un número máximo de fragmentos en bytes. Inclúe a transparencia NAL en tamaño

en: Limit the size of each slice in macroblocks
gl: Limitar o tamaño de cada fragmento en macrobloques

en: Sets a maximum number of macroblocks per slice
gl: Define un número máximo de macrobloques por fragmento

en: Set QP
gl: Definir QP

en: This selects the quantizer to use. Lower values result in better fidelity, but higher bitrates. 26 is a good default value. Range 0 (lossless) to 51.
gl: Isto selecciona que cuantificador se vai usar. Os valores máis baixos teñen mellor fidelidade, pero máis taxas de bits. Un bo valor predeterminado é 26. Intervalo de 0 (sen perdas) a 51.

en: Quality-based VBR
gl: VBR baseado na calidade

en: 1-pass Quality-based VBR. Range 0 to 51.
gl: VBR baseado en calidade dun paso. Intervalo de 0 a 51.

en: Min QP
gl: QP mín.

en: Minimum quantizer parameter. 15 to 35 seems to be a useful range.
gl: Parámetro de cuantizador mínimo. De 15 a 35 parece ser un intervalo útil.

en: Max QP
gl: QP máx.

en: Maximum quantizer parameter.
gl: Parámetro cuantizador máximo.

en: Max QP step
gl: Paso QP máximo

en: Max QP step between frames.
gl: Paso QP máximo entre fotogramas.

en: Average bitrate tolerance
gl: Tolerancia de taxa de bits media

en: Allowed variance in average bitrate (in kbits/s).
gl: Varianza permitida na taxa de bits media (en kbits/s).

en: Max local bitrate
gl: Taxa de bits local máxima

en: Sets a maximum local bitrate (in kbits/s).
gl: Define a taxa de bits local máxima (en kbits/s).

en: VBV buffer
gl: Búfer VBV

en: Averaging period for the maximum local bitrate (in kbits).
gl: Media de período para a taxa de bits local máxima (en kbits).

en: Initial VBV buffer occupancy
gl: Ocupación do búfer VBV inicial

en: Sets the initial buffer occupancy as a fraction of the buffer size. Range 0.0 to 1.0.
gl: Define a ocupación do búfer inicial como unha fracción do tamaño do búfer. Intervalo de 0.0 a 1.0.

en: How AQ distributes bits
gl: Como o AQ distribúe os bits

en: Defines bitdistribution mode for AQ, default 1
     - 0: Disabled
     - 1: Current x264 default mode
     - 2: uses log(var)^2 instead of log(var) and attempts to adapt strength per frame
gl: Define o modo de distribución de bits para AQ, a opción predeterminada é a 1
     - 0: Desactivado
     - 1: Modo predeterminado actual x264
     - 2: usa log(var)^2 en vez de log(var) e tenta adaptar a forza por fotograma

en: Strength of AQ
gl: Forza de AQ

en: Strength to reduce blocking and blurring in flat
    and textured areas, default 1.0 recommended to be between 0..2
     - 0.5: weak AQ
     - 1.5: strong AQ
gl: Forza para reducir o bloqueo e o desenfoque en zonas planas
    e con texturas. A opción predeterminada é 1.0; recoméndase que estean entre 0 e 2
     - 0.5: AQ feble
     - 1.5: AQ forte

en: QP factor between I and P
gl: Factor QP entre I e P

en: QP factor between I and P. Range 1.0 to 2.0.
gl: Factor QP entre I e P. Intervalo de 1.0 a 2.0.

en: QP factor between P and B
gl: Factor QP entre P e B

en: QP factor between P and B. Range 1.0 to 2.0.
gl: Factor QP entre P e B. Intervalo de 1.0 a 2.0.

en: QP difference between chroma and luma
gl: Diferencia QP entre crominancia e luminancia

en: QP difference between chroma and luma.
gl: Diferencia QP entre crominancia e luminancia.

en: Multipass ratecontrol
gl: Control de velocidade multipaso

en: Multipass ratecontrol:
     - 1: First pass, creates stats file
     - 2: Last pass, does not overwrite stats file
     - 3: Nth pass, overwrites stats file
gl: Control de velocidade multipaso:
     - 1: Primeiro paso, crea un ficheiro de estados
     - 2: Último paso, non sobrescribe o ficheiro de estados
     - 3: Enésimo paso, sobrescribe o ficheiro de estados

en: QP curve compression
gl: Compresión de curva QP

en: QP curve compression. Range 0.0 (CBR) to 1.0 (QCP).
gl: Compresión de curva QP. Intervalo 0.0 (CBR) a 1.0 (QCP).

en: Reduce fluctuations in QP
gl: Reducir as flutuacións en QP

en: This reduces the fluctuations in QP before curve compression. Temporally blurs complexity.
gl: Isto reduce as flutuacións de QP antes da compresión de curva. Desenfoca temporalmente a complexidade.

en: This reduces the fluctuations in QP after curve compression. Temporally blurs quants.
gl: Isto reduce as flutuacións en QP despois da curva de compresión. Desenfoca temporalmente as cuantizacións.

en: Partitions to consider
gl: Particións que hai que considerar

en: Partitions to consider in analyse mode:
     - none  : 
     - fast  : i4x4
     - normal: i4x4,p8x8,(i8x8)
     - slow  : i4x4,p8x8,(i8x8),b8x8
     - all   : i4x4,p8x8,(i8x8),b8x8,p4x4
    (p4x4 requires p8x8. i8x8 requires 8x8dct).
gl: Particións que hai que considerar no modo análise: 
     - ningunha  : 
     - rápida  : i4x4
     - normal: i4x4,p8x8,(i8x8)
     - lenta  : i4x4,p8x8,(i8x8),b8x8
     - todas   : i4x4,p8x8,(i8x8),b8x8,p4x4
    (p4x4 require p8x8. i8x8 require 8x8dct).

en: Direct MV prediction mode
gl: Modo de predición MV directa

en: Direct prediction size
gl: Tamaño de predición directa

en: Direct prediction size:
     -  0: 4x4
     -  1: 8x8
     - -1: smallest possible according to level
gl: Tamaño de predición directa:
     -  0: 4x4
     -  1: 8x8
     - -1: o máis pequeno posíbel de acordo co nivel

en: Weighted prediction for B-frames
gl: Predición ponderada para fotogramas B

en: Weighted prediction for B-frames.
gl: Predición ponderada para fotogramas B.

en: Weighted prediction for P-frames
gl: Predición ponderada para fotogramas P

en: Weighted prediction for P-frames:
     - 0: Disabled
     - 1: Blind offset
     - 2: Smart analysis
gl: Predición ponderada para fotogramas P:
     - 0: Desactivado
     - 1: Desprazamento oculto
     - 2: Análise intelixente

en: Integer pixel motion estimation method
gl: Método de estimación de movemento do enteiro de píxeles

en: Selects the motion estimation algorithm:
     - dia: diamond search, radius 1 (fast)
     - hex: hexagonal search, radius 2
     - umh: uneven multi-hexagon search (better but slower)
     - esa: exhaustive search (extremely slow, primarily for testing)
     - tesa: hadamard exhaustive search (extremely slow, primarily for testing)
gl: Selecciona o algoritmo de estimación de movemento: 
     - dia: busca diamante, radio 1 (rápida)
     - hex: busca hexagonal, radio 2
     - umh: busca multihexagonal desigual (mellor pero máis lenta)
     - esa: busca exhaustiva (extremadamente lenta, fundamentalmente para verificar)
     - tesa: busca exhaustiva hadamard (extremadamente lenta, fundamentalmente para verificacións)

en: Maximum motion vector search range
gl: Intervalo máximo de busca de vectores de movemento

en: Maximum distance to search for motion estimation, measured from predicted position(s). Default of 16 is good for most footage, high motion sequences may benefit from settings between 24 and 32. Range 0 to 64.
gl: Distancia máxima para buscar estimación de movemento medida desde a posición(s) previstas. A opción predeterminada é 16 está ben para a maioría das secuencias, secuencias de movemento altas podería beneficiarse das definicións entre 24 e 32. Intervalo de 0 a 64.

en: Maximum motion vector length
gl: Lonxitude máxima de vector de movemento

en: Maximum motion vector length in pixels. -1 is automatic, based on level.
gl: Lonxitude máxima de vector de movemento en píxeles. -1 é automática, baseada no nivel.

en: Minimum buffer space between threads
gl: Espazo máximo do búfer entre fíos

en: Minimum buffer space between threads. -1 is automatic, based on number of threads.
gl: Espazo mínimo do búfer entre fíos. -1 é automático, baseado no número de fíos.

en: Strength of psychovisual optimization, default is "1.0:0.0"
gl: Forza da optimización psicovisual; o valor predeterminado é «1.0:0.0»

en: First parameter controls if RD is on (subme>=6) or off.
    Second parameter controls if Trellis is used on psychovisual optimization, default off
gl: O primeiro parámetro controla se o RD está activado (subme>=6) ou desactivado.
    O segundo parámetro controla se se está a usar Trellis para a optimización psicovisual; o predeterminado é «desactivado»

en: Subpixel motion estimation and partition decision quality
gl: Estimación do movemento en subpíxeles e calidade da decisión de partición

en: This parameter controls quality versus speed tradeoffs involved in the motion estimation decision process (lower = quicker and higher = better quality). Range 1 to 9.
gl: Este parámetro controla a calidade con respecto ás compensacións de velocidade relacionadas co proceso de decisión de estimación de movemento (máis lento = máis rápido máis alto = mellor calidade). Intervalo entre 1 e 9.

en: RD based mode decision for B-frames. This requires subme 6 (or higher).
gl: Modo de decisión baseado en RD para fotogramas B. Isto require subme 6 (ou superior).

en: Decide references on a per partition basis
gl: Decidir as referencias por partición

en: Allows each 8x8 or 16x8 partition to independently select a reference frame, as opposed to only one ref per macroblock.
gl: Permite que cada partición 8x8 ou 16x8 seleccione de forma independente un fotograma de referencia, en contraposición a só unha referencia por macrobloque.

en: Chroma in motion estimation
gl: Crominancia para a estimación de movemento

en: Chroma ME for subpel and mode decision in P-frames.
gl: Crominancia ME para subpel e decisión de modo en fotogramas P.

en: Joint bidirectional motion refinement.
gl: Mellora do movemento bidireccional conxunto.

en: Adaptive spatial transform size
gl: Tamaño de transformación espacial adaptábel

en: SATD-based decision for 8x8 transform in inter-MBs.
gl: Decisión baseada en SATD para a transformación 8x8 en inter-MB.

en: Trellis RD quantization
gl: Cuantización RD «Trellis»

en: Trellis RD quantization:
     - 0: disabled
     - 1: enabled only on the final encode of a MB
     - 2: enabled on all mode decisions
    This requires CABAC.
gl: Cuantización RD «Trellis»: 
     - 0: desactivado
     - 1: activado só na codificación final dun MB
     - 2: activado en todas as decisións de modos
    Isto require CABAC.

en: Early SKIP detection on P-frames
gl: Detección SKIP precoz en fotogramas P

en: Early SKIP detection on P-frames.
gl: Detección SKIP precoz en fotogramas P.

en: Coefficient thresholding on P-frames
gl: Limiar de coeficiente en fotogramas P

en: Coefficient thresholding on P-frames. Eliminate dct blocks containing only a small single coefficient.
gl: Limiar de coeficiente en fotogramas P. Eliminar os bloques DCT que conteñen só un coeficiente único pequeno.

en: Use Psy-optimizations
gl: Usar as optimizacións Psy

en: Use all visual optimizations that can worsen both PSNR and SSIM
gl: Usar todas as optimizacións visuais que poden facer empeorar tanto PSNR como SSIM

en: Dct-domain noise reduction. Adaptive pseudo-deadzone. 10 to 1000 seems to be a useful range.
gl: Redución de ruído en dominio DCT. Pseudozona morta adaptábel. De 10 a 1000 parece ser un intervalo útil.

en: Inter luma quantization deadzone
gl: Zona morta de cuantización interluminancia

en: Set the size of the inter luma quantization deadzone. Range 0 to 32.
gl: Definir o tamaño da zona morta de cuantización interluminancia. Intervalo de 0 a 32.

en: Intra luma quantization deadzone
gl: Zona morta de cuantización intraluminancia

en: Set the size of the intra luma quantization deadzone. Range 0 to 32.
gl: Definir o tamaño da zona morta de cuantización intraluminancia. Intervalo de 0 a 32.

en: Non-deterministic optimizations when threaded
gl: Optimizacións non determinantes cando se execute en fíos

en: Slightly improve quality of SMP, at the cost of repeatability.
gl: Mellora un pouco a calidade de SMP a custo de repeticións.

en: CPU optimizations
gl: Optimizacións de CPU

en: Use assembler CPU optimizations.
gl: Usar as optimizacións do ensamblador de CPU.

en: Filename for 2 pass stats file
gl: Nome de ficheiro para o ficheiro de estados do segundo paso

en: Filename for 2 pass stats file for multi-pass encoding.
gl: Nome de ficheiro para 2 pasos de ficheiro de estados para a codificación multipasos.

en: PSNR computation
gl: Computación PSNR

en: Compute and print PSNR stats. This has no effect on the actual encoding quality.
gl: Calcular e imprimir os estados PSNR. Isto non inflúe na calidade de codificación real.

en: SSIM computation
gl: Cálculo de SSIM

en: Compute and print SSIM stats. This has no effect on the actual encoding quality.
gl: Calcula e imprime os estados SSIM. Isto non inflúe na calidade de codificación real.

en: Quiet mode
gl: Modo silencioso

en: Statistics
gl: Estatísticas

en: Print stats for each frame.
gl: Imprimir estados para cada fotograma.

en: SPS and PPS id numbers
gl: Números de ID de SPS e PPS

en: Set SPS and PPS id numbers to allow concatenating streams with different settings.
gl: Definir os números de ID de SPS e PPS para permitir a concatenación de fluxos con diferentes configuracións.

en: Access unit delimiters
gl: Delimitadores de unidade de acceso

en: Generate access unit delimiter NAL units.
gl: Xera unidades NAL delimitadoras de unidade de acceso.

en: Framecount to use on frametype lookahead
gl: Conta de fotogramas para usar na busca de tipo de fotograma

en: Framecount to use on frametype lookahead. Currently default can cause sync-issues on unmuxable output, like rtsp-output without ts-mux
gl: A conta de fotogramas para usar na busca de tipo de fotograma. O valor predeterminado actualmente pode causar problemas de sincronización na saída non multiplexábel, como a saída rtsp sen ts-mux

en: HRD-timing information
gl: Información de HRD-timing

en: Default tune setting used
gl: Opción de axuste predeterminada usada

en: Default preset setting used
gl: Opción de preconfiguración predeterminada usada

en: x264 advanced options
gl: Opcións avanzadas para x264

en: x264 advanced options, in the form {opt=val,op2=val2}.
gl: Opcións avanzadas para x264; no formato: {opt=val,op2=val2}.

en: Fast
gl: Rápido

en: Slow
gl: Lento

en: Spatial
gl: Espacial

en: checkerboard
gl: axadrezado

en: column alternation
gl: columna alterna

en: row alternation
gl: fila alterna

en: side by side
gl: lado a lado

en: top bottom
gl: de arriba a abaixo

en: frame alternation
gl: fotogramas alternos

en: H.264/MPEG-4 Part 10/AVC encoder (x264 10-bit)
gl: Codificador H.264/MPEG-4 Part 10/AVC (x264 10-bit)

en: H.262/MPEG-2 encoder (x262)
gl: Codificador H.262/MPEG-2 (x262)

en: H.264/MPEG-4 Part 10/AVC encoder (x264)
gl: Codificador H.264/MPEG-4 Part 10/AVC (x264)

en: H.265/HEVC encoder (x265)
gl: Codificador H.265/HEVC (x265)

en: XWD image decoder
gl: Descodificador de imaxe XWD

en: Teletext page
gl: Páxina de teletexto

en: Open the indicated Teletext page. Default page is index 100.
gl: Abrir a páxina do teletexto que se indicou. A páxina predeterminada é o índice 100.

en: Teletext alignment
gl: Aliñamento do teletexto

en: You can enforce the teletext position on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, eg. 6 = top-right).
gl: Pode forzar a posición do teletexto no vídeo (0=centro, 1=esquerda, 2=dereita, 4=arriba, 8=abaixo; tamén pode usar combinacións para estes valores, ex. 6 = arriba á dereita).

en: Teletext text subtitles
gl: Subtítulos de texto do teletexto

en: Output teletext subtitles as text instead of as RGBA.
gl: Saída dos subtítulos do teletexto como texto en vez de como RGBA.

en: Presentation Level
gl: Nivel de presentación

en: VBI and Teletext decoder
gl: Descodificador de VBI e de teletexto

en: VBI & Teletext
gl: VBI e teletexto

en: DBus
gl: D-Bus

en: D-Bus control interface
gl: Interface de control D-Bus

en: Do not open a DOS command box interface
gl: Non abrir a interface da caixa de comandos DOS

en: By default the dummy interface plugin will start a DOS command box. Enabling the quiet mode will not bring this command box but can also be pretty annoying when you want to stop VLC and no video window is open.
gl: De modo predeterminado o plugin de interface de simulación iniciará a caixa de comandos DOS. A activación do modo silencioso non fai aparecer esta caixa de comandos mais isto pode ser molesto se despois se quere deter o VLC e non hai ningunha xanela de vídeo aberta.

en: Dummy interface
gl: Interface de simulación

en: Motion threshold (10-100)
gl: Limiar de movemento (10-100)

en: Amount of movement required for a mouse gesture to be recorded.
gl: Cantidade de movemento que fai falta para que se grave un xesto do rato.

en: Trigger button
gl: Botón activador

en: Trigger button for mouse gestures.
gl: Botón activador de xestos do rato.

en: Middle
gl: Medio

en: Gestures
gl: Xestos

en: Mouse gestures control interface
gl: Interface de control de xestos do rato

en: Global Hotkeys
gl: Teclas rápidas globais

en: Global Hotkeys interface
gl: Interface de teclas rápidas globais

en: Hotkeys
gl: Teclas rápidas

en: Hotkeys management interface
gl: Interface de xestión de teclas rápidas

en: One
gl: Un

en: Loop: %s
gl: En bucle: %s

en: Random: %s
gl: Aleatorio: %s

en: Audio Device: %s
gl: Dispositivo de audio: %s

en: Recording
gl: Gravación

en: Recording done
gl: Realizouse a gravación

en: Sub sync: bookmarked audio time
gl: Sincronización de subtítulos: tempo de audio marcado

en: No active subtitle
gl: Non hai subtítulos activos

en: Sub sync: bookmarked subtitle time
gl: Sincronización de subtítulos: tempo de subtítulo marcado

en: Sub sync: set bookmarks first!
gl: Sincronización de subtítulos: defina primeiro os marcadores!

en: Sub sync: corrected %i ms (total delay = %i ms)
gl: Sincronización de subtítulos: correxido %i ms (atraso total = %i ms)

en: Sub sync: delay reset
gl: Sincronización de subtítulos: restaurar o atraso

en: Subtitle delay %i ms
gl: Atraso do subtítulo %i ms

en: Audio delay %i ms
gl: Atraso de audio %i ms

en: Audio track: %s
gl: Pista de audio: %s

en: Subtitle track: %s
gl: Pista de subtítulos: %s

en: N/A
gl: N/D

en: Program Service ID: %s
gl: ID de Servizo de programa: %s

en: Aspect ratio: %s
gl: Proporción de aspecto: %s

en: Crop: %s
gl: Recortar: %s

en: Zooming reset
gl: Restabelecer o zoom

en: Scaled to screen
gl: Escalado á pantalla

en: Original Size
gl: Tamaño orixinal

en: Zoom mode: %s
gl: Modo de ampliación: %s

en: Deinterlace off
gl: Desentrelazado desactivado

en: Deinterlace on
gl: Desentrelazado activado

en: Subtitle position: no active subtitle
gl: Posición dos subtítulos: non hai subtítulos activos

en: Subtitle position %d px
gl: Posición de subtítulos %d px

en: Subtitle text scale %d%%
gl: Escalado de subtítulos %d%%

en: Speed: %.2fx
gl: Velocidade: %.2fx

en: 
    Warning: if you cannot access the GUI anymore, open a command-line window, go to the directory where you installed VLC and run "vlc -I qt"
gl: 
    Aviso: se xa non pode acceder á GUI, abra unha xanela de liña de comandos, vaia ao directorio onde instalou o VLC e execute: vlc -I qt

en: Change the lirc configuration file
gl: Cambiar o ficheiro de configuración de LIRC

en: Tell lirc to read this configuration file. By default it searches in the users home directory.
gl: Dicirlle a LIRC que lea este ficheiro de configuración. De modo predeterminado, a busca faise no directorios persoais dos usuarios/as.

en: Infrared
gl: Infravermellos

en: Infrared remote control interface
gl: Interface de control remoto de infravermellos

en: motion
gl: Movemento

en: motion control interface
gl: Interface de control de movemento

en: Use HDAPS, AMS, APPLESMC or UNIMOTION motion sensors to rotate the video
gl: Usar os sensores de movemento HDAPS, AMS, APPLESMC ou UNIMOTION para rotar o vídeo

en: Network master clock
gl: Reloxo principal da rede

en: When set, this VLC instance will act as the master clock for synchronization for clients listening
gl: Cando estea configurado, esta instancia do VLC actuará como o reloxo principal para a sincronización dos clientes que estean escoitando

en: Master server IP address
gl: Enderezo IP do servidor principal

en: The IP address of the network master clock to use for clock synchronization.
gl: O enderezo IP do reloxo principal de rede que se usará para a sincronización de reloxos.

en: UDP timeout (in ms)
gl: Tempo de espera de UPD (en ms)

en: Length of time (in ms) until aborting data reception.
gl: A cantidade de tempo (en ms) antes da interrupción da recepción de datos.

en: Network Sync
gl: Sincronización de rede

en: Network synchronization
gl: Sincronización de rede

en: Install Windows Service
gl: Instalar o servizo Windows

en: Install the Service and exit.
gl: Instalar o servizo e saír.

en: Uninstall Windows Service
gl: Desinstalar o servizo Windows

en: Uninstall the Service and exit.
gl: Desinstalar o servizo e saír.

en: Display name of the Service
gl: Mostrar o nome do servizo

en: Change the display name of the Service.
gl: Cambiar o nome de visualización do servizo.

en: Configuration options
gl: Opcións de configuración

en: Configuration options that will be used by the Service (eg. --foo=bar --no-foobar). It should be specified at install time so the Service is properly configured.
gl: Opcións de configuración que usará o servizo (ex. --foo=bar --no-foobar). Hai que especificalos no momento en que se instale para que o servizo se configure de forma adecuada.

en: Additional interfaces spawned by the Service. It should be specified at install time so the Service is properly configured. Use a comma separated list of interface modules. (common values are: logger, sap, rc, http)
gl: Interfaces adicionais que iniciou o servizo. Hai que especificalas no momento da instalación para que o servizo se configure correctamente. Use unha lista separada por comas de módulos de interface. (os valores habituais son: logger, sap, rc, http)

en: NT Service
gl: Servizo NT

en: Windows Service interface
gl: Interface de servizo Windows

en: Initializing
gl: Inicializando

en: Opening
gl: Abrindo

en: Error
gl: Erro

en: Show stream position
gl: Mostrar a posición do fluxo

en: Show the current position in seconds within the stream from time to time.
gl: Mostrar de cando en vez a posición actual en segundos dentro do fluxo.

en: Fake TTY
gl: TTY falso

en: Force the rc module to use stdin as if it was a TTY.
gl: Forzar o módulo rc a usar stdin como se fose TTY.

en: UNIX socket command input
gl: Entrada de comando de conectador UNIX

en: Accept commands over a Unix socket rather than stdin.
gl: Aceptar os comandos do conectador Unix en vez de stdin.

en: TCP command input
gl: Entrada de comando TCP

en: Accept commands over a socket rather than stdin. You can set the address and port the interface will bind to.
gl: Aceptar os comandos do conectador en vez de stdin. Pode definir o enderezo e o porto aos que vincular a interface.

en: By default the rc interface plugin will start a DOS command box. Enabling the quiet mode will not bring this command box but can also be pretty annoying when you want to stop VLC and no video window is open.
gl: De modo predeterminado, o plugin da interface de control remoto comezará nunha caixa de comandos DOS. A activación do modo silencioso non fai aparecer esta caixa de comandos, mais isto tamén pode resultar molesto se despois quere deter o VLC e non hai ningunha xanela de vídeo aberta.

en: RC
gl: CR

en: Remote control interface
gl: Interface de control remoto

en: Remote control interface initialized. Type `help' for help.
gl: Inicializouse a interface de control remoto. Escriba `help' para obter axuda.

en: Unknown command `%s'. Type `help' for help.
gl: Comando `%s' descoñecido. Escriba `help' para obter axuda.

en: +----[ Remote control commands ]
gl: +----[ Comandos de control remoto ]

en: | add XYZ  . . . . . . . . . . . . add XYZ to playlist
gl: | add XYZ  . . . . . . . . . . . . engadir XYZ á lista de reprodución

en: | enqueue XYZ  . . . . . . . . . queue XYZ to playlist
gl: | enqueue XYZ  . . . . . . . . . pór XYZ na fila da lista de reprodución

en: | playlist . . . . .  show items currently in playlist
gl: | playlist . . . . .  mostrar os elementos que están agora na lista de reprodución

en: | play . . . . . . . . . . . . . . . . . . play stream
gl: | play . . . . . . . . . . . . . . . . . . reproducir fluxo

en: | stop . . . . . . . . . . . . . . . . . . stop stream
gl: | stop . . . . . . . . . . . . . . . . . . deter fluxo

en: | next . . . . . . . . . . . . . .  next playlist item
gl: | next . . . . . . . . . . . . . .  seguinte elemento da lista de reprodución

en: | prev . . . . . . . . . . . .  previous playlist item
gl: | prev . . . . . . . . . . . .  elemento anterior da lista de reprodución

en: | goto . . . . . . . . . . . . . .  goto item at index
gl: | goto . . . . . . . . . . . . . .  ir ao elemento no índice

en: | repeat [on|off] . . . .  toggle playlist item repeat
gl: | repeat [on|off] . . . .  alternar o a repetición do elemento da lista

en: | loop [on|off] . . . . . . . . . toggle playlist loop
gl: | loop [on|off] . . . . . . . . . alternar a lista de reprodución en bucle

en: | random [on|off] . . . . . . .  toggle random jumping
gl: | random [on|off] . . . . . . .  alternar os saltos aleatorios

en: | clear . . . . . . . . . . . . . . clear the playlist
gl: | clear . . . . . . . . . . . . . . limpar a lista de reprodución

en: | status . . . . . . . . . . . current playlist status
gl: | status . . . . . . . . . . . estado actual da lista de reprodución

en: | title [X]  . . . . . . set/get title in current item
gl: | title [X]  . . . . . . definir/obter o título no elemento actual

en: | title_n  . . . . . . . .  next title in current item
gl: | title_n  . . . . . . . .  título seguinte no elemento actual

en: | title_p  . . . . . .  previous title in current item
gl: | title_p  . . . . . .  título anterior no elemento actual

en: | chapter [X]  . . . . set/get chapter in current item
gl: | chapter [X]  . . . . definir/obter o capítulo no elemento actual

en: | chapter_n  . . . . . .  next chapter in current item
gl: | chapter_n  . . . . . .  capítulo seguinte no elemento actual

en: | chapter_p  . . . .  previous chapter in current item
gl: | chapter_p  . . . .  capítulo anterior no elemento actual

en: | seek X . . . seek in seconds, for instance `seek 12'
gl: | seek X . . . buscar en segundos, por exemplo `seek 12'

en: | pause  . . . . . . . . . . . . . . . .  toggle pause
gl: | pause  . . . . . . . . . . . . . . . .  alternar pausa

en: | fastforward  . . . . . . . .  .  set to maximum rate
gl: | fastforward  . . . . . . . .  .  estabelecer na taxa máxima

en: | rewind  . . . . . . . . . . . .  set to minimum rate
gl: | rewind  . . . . . . . . . . . .  estabelecer na taxa mínima

en: | faster . . . . . . . . . .  faster playing of stream
gl: | faster . . . . . . . . . .  reprodución máis rápida do fluxo

en: | slower . . . . . . . . . .  slower playing of stream
gl: | slower . . . . . . . . . .  reprodución máis lenta do fluxo

en: | normal . . . . . . . . . .  normal playing of stream
gl: | normal . . . . . . . . . .  reprodución normal do fluxo

en: | frame. . . . . . . . . .  play frame by frame
gl: | frame . . . . . . . . . .  reproducir fotograma a fotograma

en: | f [on|off] . . . . . . . . . . . . toggle fullscreen
gl: | f [on|off] . . . . . . . . . . . . alternar pantalla completa

en: | info . . . . .  information about the current stream
gl: | info . . . . .  información sobre o fluxo actual

en: | stats  . . . . . . . .  show statistical information
gl: | stats  . . . . . . . .  mostrar información estatística

en: | get_time . . seconds elapsed since stream's beginning
gl: | get_time . . segundos que transcorreron desde o comezo do fluxo

en: | is_playing . . . .  1 if a stream plays, 0 otherwise
gl: | is_playing . . . .  1 se se reproduce un fluxo, 0 para o demais

en: | get_title . . . . .  the title of the current stream
gl: | get_title . . . . .  título do fluxo actual

en: | get_length . . . .  the length of the current stream
gl: | get_length . . . .  lonxitude do fluxo actual

en: | volume [X] . . . . . . . . . .  set/get audio volume
gl: | volume [X] . . . . . . . . . .  definir/obter o volume de audio

en: | volup [X]  . . . . . . .  raise audio volume X steps
gl: | volup [X]  . . . . . . .  subir o volume de audio X pasos

en: | voldown [X]  . . . . . .  lower audio volume X steps
gl: | voldown [X]  . . . . . .  baixar o volume de audio X pasos

en: | adev [device]  . . . . . . . .  set/get audio device
gl: | adev [dispositivo] . . . . . . . . . .  definir/obter dispositivo de audio

en: | achan [X]. . . . . . . . . .  set/get audio channels
gl: | achan [X]. . . . . . . . . .  definir/obter canles de audio

en: | atrack [X] . . . . . . . . . . . set/get audio track
gl: | atrack [X] . . . . . . . . . . . definir/obter a pista de audio

en: | vtrack [X] . . . . . . . . . . . set/get video track
gl: | vtrack [X] . . . . . . . . . . . definir/obter a pista de vídeo

en: | vratio [X]  . . . . . . . set/get video aspect ratio
gl: | vratio [X]  . . . . . . . definir/obter a proporción de aspecto

en: | vcrop [X]  . . . . . . . . . . .  set/get video crop
gl: | vcrop [X]  . . . . . . . . . . .  definir/obter o recorte de vídeo

en: | vzoom [X]  . . . . . . . . . . .  set/get video zoom
gl: | vzoom [X]  . . . . . . . . . . .  definir/obter a ampliación de vídeo

en: | snapshot . . . . . . . . . . . . take video snapshot
gl: | snapshot . . . . . . . . . . . . tirar unha instantánea de vídeo

en: | strack [X] . . . . . . . . .  set/get subtitle track
gl: | strack [X] . . . . . . . . . definir/obter a pista de subtítulos

en: | key [hotkey name] . . . . . .  simulate hotkey press
gl: | key [hotkey name] . . . . . .  simular a pulsación de tecla rápida

en: | help . . . . . . . . . . . . . . . this help message
gl: | help . . . . . . . . . . . . . . . mensaxe de axuda

en: | logout . . . . . . .  exit (if in socket connection)
gl: | logout . . . . . . .  saír (se está na conexión do conectador)

en: | quit . . . . . . . . . . . . . . . . . . .  quit vlc
gl: | quit . . . . . . . . . . . . . . . . . . .  saír do VLC

en: +----[ end of help ]
gl: +----[ fin da axuda ]

en: Press pause to continue.
gl: Prema Pausa para continuar.

en: Type 'pause' to continue.
gl: Escriba «pausa» para continuar.

en: Error: `goto' needs an argument greater than zero.
gl: Erro: `goto' precisa un argumento superior a cero.

en: Playlist has only %u element | Playlist has only %u elements
gl[0]: A lista de reprodución ten só %u elemento
gl[1]: A lista de reprodución ten só %u elementos

en: +-[Incoming]
gl: +-[Entrante]

en: | input bytes read : %8.0f KiB
gl: | bytes de entrada lidos: %8.0f KiB

en: | input bitrate    :   %6.0f kb/s
gl: | taxa de bits de entrada    :   %6.0f kb/s

en: | demux bytes read : %8.0f KiB
gl: | bytes do demultiplexor lidos: %8.0f KiB

en: | demux bitrate    :   %6.0f kb/s
gl: | taxa de bits do demultiplexor    :   %6.0f kb/s

en: | demux corrupted  :    %5<PRIi64>
gl: | corrompidos no demultiplexor    :    %5<PRIi64>

en: | discontinuities  :    %5<PRIi64>
gl: | descontinuidades  :    %5<PRIi64>

en: +-[Video Decoding]
gl: +-[Descodificación de vídeo]

en: | video decoded    :    %5<PRIi64>
gl: | video descodificado    :    %5<PRIi64>

en: | frames displayed :    %5<PRIi64>
gl: | fotogramas que se mostran :    %5<PRIi64>

en: | frames lost      :    %5<PRIi64>
gl: | fotogramas perdidos      :    %5<PRIi64>

en: +-[Audio Decoding]
gl: +-[Descodificación automática]

en: | audio decoded    :    %5<PRIi64>
gl: | audio descodificado    :    %5<PRIi64>

en: | buffers played   :    %5<PRIi64>
gl: | búfers reproducidos   :    %5<PRIi64>

en: | buffers lost     :    %5<PRIi64>
gl: | búfers perdidos     :    %5<PRIi64>

en: Windows messages interface
gl: Interface de mensaxes de Windows

en: Maximum device width
gl: Largura máxima do dispositivo

en: Maximum device height
gl: Altura máxima do dispositivo

en: Fixed Bandwidth in KiB/s
gl: Largura de banda fixa en KiB/s

en: Preferred bandwidth for non adaptive streams
gl: Largura de banda de elección para fluxos no adaptativos

en: Live Playback delay (ms)
gl: Retraso na reprodución en vivo (ms)

en: Tradeoff between stability and real time
gl: Compensación entre estabilidade e tempo real

en: Adaptive Logic
gl: Lóxica adaptativa

en: Use regular HTTP modules
gl: Usar módulos HTTP normais

en: Connect using HTTP access instead of custom HTTP code
gl: Conectar usando o acceso HTTP en lugar do código de HTTP personalizado

en: Low latency
gl: Latencia baixa

en: Overrides low latency parameters
gl: Anula os parámetros de baixa latencia

en: Predictive
gl: Preditivo

en: Near Optimal
gl: Case óptima

en: Bandwidth Adaptive
gl: Largura de banda adaptativa

en: Fixed Bandwidth
gl: Largura de banda fixa

en: Lowest Bandwidth/Quality
gl: Largura de banda/Calidade máis baixa

en: Highest Bandwidth/Quality
gl: Largura de banda/Calidade máis alta

en: Force
gl: Forzar

en: Adaptive
gl: Adaptativo

en: Unified adaptive streaming for DASH/HLS
gl: Fluxo adaptativo unificado para DASH/HLS

en: AIFF demuxer
gl: Demultiplexor AIFF

en: ASF/WMV demuxer
gl: Demultiplexor WAV/ASF

en: Could not demux ASF stream
gl: Non foi posíbel demultiplexar o fluxo ASF

en: VLC failed to load the ASF header.
gl: O VLC non puido cargar a cabeceira ASF.

en: AU demuxer
gl: Demultiplexor AU

en: Avformat demuxer
gl: Demultiplexor avformat

en: Demuxer
gl: Demultiplexor

en: Avformat muxer
gl: Multiplexor avformat

en: Muxer
gl: Multiplexor

en: Avformat mux
gl: Multiplexor avformat

en: Force use of a specific avformat muxer.
gl: Forzar o uso dun multiplexor avformat específico.

en: Format name
gl: Nome de formato

en: Internal libavcodec format name
gl: Nome de formato do códec interno libavcodec

en: Force interleaved method
gl: Forzar o método intercalado

en: Force index creation
gl: Forzar a creación do índice

en: Recreate a index for the AVI file. Use this if your AVI file is damaged or incomplete (not seekable).
gl: Recrear un índice para o ficheiro AVI. Use este se o ficheiro AVI está danado ou incompleto (non se pode buscar).

en: Ask for action
gl: Preguntar pola acción

en: Always fix
gl: Arranxar sempre

en: Never fix
gl: Non arranxar nunca

en: Fix when necessary
gl: Arranxar cando for preciso

en: AVI demuxer
gl: Demultiplexor AVI

en: Because this file index is broken or missing, seeking will not work correctly.
    VLC won't repair your file but can temporary fix this problem by building an index in memory.
    This step might take a long time on a large file.
    What do you want to do?
gl: Debido a que o índice deste ficheiro está danado ou non existe, a busca non funcionará correctamente.
    O VLC non reparará o seu ficheiro, mais pode arranxar temporalmente este problema construíndo un índice na memoria.
    Este paso pode levar moito tempo se o ficheiro é grande.
    Quere facelo?

en: Do not play
gl: Non reproducir

en: Build index then play
gl: Construír o índice e despois reproducir

en: Play as is
gl: Reproducir tal e como está

en: Broken or missing Index
gl: O índice está danado ou non existe

en: Broken or missing AVI Index
gl: O índice AVI está danado ou non existe

en: Fixing AVI Index...
gl: Arranxando o índice AVI…

en: CAF demuxer
gl: Demultiplexor CAF

en: CDG demuxer
gl: Demultiplexor CDG

en: Dump module
gl: Módulo de descarga

en: Dump filename
gl: Nome do ficheiro no que se vai descargar

en: Name of the file to which the raw stream will be dumped.
gl: Nome do ficheiro no que se descargará o fluxo bruto.

en: Append to existing file
gl: Anexar ao ficheiro existente

en: If the file already exists, it will not be overwritten.
gl: Se o ficheiro xa existe, non se sobrescribirá.

en: File dumper
gl: Descargador en ficheiros

en: Value to adjust dts by
gl: O valor ao que axustar o DTS

en: Dirac video demuxer
gl: Demultiplexor de vídeo Dirac

en: Directory import
gl: Cartafol de importación

en: Seek prevention demux filter
gl: Filtro demultiplexor desactivador de buscas

en: FLAC demuxer
gl: Demultiplexor FLAC

en: ES ID
gl: ID de ES

en: Decode
gl: Descodificar

en: Decode at the demuxer stage
gl: Descodificar durante a etapa de demultiplexación

en: Forced chroma
gl: Crominancia forzada

en: If non empty and image-decode is true, the image will be converted to the specified chroma.
gl: Se «non-baleiro» e «descodificar a imaxe» son TRUE, a imaxe será convertida á crominancia especificada.

en: Duration in seconds
gl: Duración en segundos

en: Duration in seconds before simulating an end of file. A negative value means an unlimited play time.
gl: A duración en segundos despois de simular un fin de ficheiro. Un valor negativo significa que o tempo de reprodución é ilimitado.

en: Frame rate of the elementary stream produced.
gl: Taxa de fotogramas do fluxo elemental producido.

en: Real-time
gl: Tempo real

en: Use real-time mode suitable for being used as a master input and real-time input slaves.
gl: Usar un modo de tempo real adecuado para ser empregado como unha entrada mestre e entradas escravas en tempo real.

en: Image demuxer
gl: Demultiplexor de imaxe

en: Image
gl: Imaxe

en: Frames per Second
gl: Fotogramas por segundo

en: This is the desired frame rate when playing MJPEG from a file. Use 0 (this is the default value) for a live stream (from a camera).
gl: Esta é a taxa de fotogramas desexábel para reproducir MJPEG desde un ficheiro. Usar 0 (valor predeterminado) para un fluxo en directo (desde unha cámara).

en: M-JPEG camera demuxer
gl: Demultiplexor de cámara M-JPEG

en: Matroska stream demuxer
gl: Demultiplexor de fluxo Matroska

en: Respect ordered chapters
gl: Respectar os capítulos ordenados

en: Play chapters in the order specified in the segment.
gl: Reproducir os capítulos na orde especificada no segmento.

en: Chapter codecs
gl: Códecs de capítulos

en: Use chapter codecs found in the segment.
gl: Usar os códecs dos capítulos que haxa no segmento.

en: Preload MKV files in the same directory
gl: Precargar os ficheiros MKV no mesmo directorio

en: Preload matroska files in the same directory to find linked segments (not good for broken files).
gl: Precargar os ficheiros Matroska no mesmo directorio para localizar os segmentos vinculados (non é adecuado para ficheiros danados).

en: Seek based on percent not time
gl: Busca baseada na porcentaxe, non no tempo

en: Seek based on percent not time.
gl: Busca baseada na porcentaxe, non no tempo.

en: Dummy Elements
gl: Elementos de simulación

en: Read and discard unknown EBML elements (not good for broken files).
gl: Ler e rexeitar os elementos EBML descoñecidos (non é adecuado para ficheiros danados).

en: Preload clusters
gl: Precargar bloques

en: Find all cluster positions by jumping cluster-to-cluster before playback
gl: Buscar todas as posicións dos bloques indo de bloque en bloque antes da reprodución

en: Enable noise reduction algorithm.
gl: Activar o algoritmo de redución de ruído.

en: Enable reverberation
gl: Activar a reverberación

en: Reverberation level (from 0 to 100, default value is 0).
gl: Nivel de reverberación (do 0 ao 100, o valor predeterminado é 0).

en: Reverberation delay, in ms. Usual values are from 40 to 200ms.
gl: Atraso da reverberación en ms. Os valores habituais van de 40 a 200 ms.

en: Enable megabass mode
gl: Activar o modo Mega Bass

en: Megabass mode level (from 0 to 100, default value is 0).
gl: Nivel de modo Mega Bass (de 0 a 100, o valor predeterminado é 0).

en: Megabass mode cutoff frequency, in Hz. This is the maximum frequency for which the megabass effect applies. Valid values are from 10 to 100 Hz.
gl: Frecuencia de límite do modo Mega Bass. Esta é a frecuencia máxima á que se aplica o efecto Mega Bass. Os valores válidos son de 10 a 100 Hz.

en: Surround effect level (from 0 to 100, default value is 0).
gl: Nivel de efecto envolvente (de 0 a 100, o valor predeterminado é 0).

en: Surround delay, in ms. Usual values are from 5 to 40 ms.
gl: Atraso de efecto envolvente. Os valores habituais van de 5 a 40 ms.

en: MOD demuxer (libmodplug)
gl: Demultiplexor MOD (libmodplug)

en: Reverberation level
gl: Nivel de reverberación

en: Reverberation delay
gl: Atraso na reverberación

en: Mega bass
gl: Mega Bass

en: Mega bass level
gl: Nivel de Mega Bass

en: Mega bass cutoff
gl: Límite de Mega Bass

en: Surround
gl: Son envolvente

en: Surround level
gl: Nivel de son envolvente

en: Surround delay (ms)
gl: Atraso de son envolvente (ms)

en: Writer
gl: Escritor/a

en: Composer
gl: Compositor/a

en: Producer
gl: Produtor/a

en: Information
gl: Información

en: Disclaimer
gl: Aviso legal

en: Requirements
gl: Requirimentos

en: Original Format
gl: Formato orixinal

en: Display Source As
gl: Mostrar a orixe como

en: Host Computer
gl: Computador host

en: Performers
gl: Intérpretes

en: Original Performer
gl: Intérprete orixinal

en: Providers Source Content
gl: Contido de orixe dos fornecedores

en: Warning
gl: Aviso

en: Lyrics
gl: Letras

en: Record Company
gl: Compañía discográfica

en: Model
gl: Modelo

en: Product
gl: Produto

en: Grouping
gl: Grupo

en: Sub-Title
gl: Subtítulo

en: Arranger
gl: Arranxos

en: Art Director
gl: Director artístico

en: Copyright Acknowledgement
gl: Recoñecemento de dereitos autoriais

en: Conductor
gl: Director

en: Song Description
gl: Descrición da canción

en: Liner Notes
gl: Encartes de álbum

en: Phonogram Rights
gl: Dereitos fonográficos

en: Sound Engineer
gl: Enxeñeiro/a de son

en: Soloist
gl: Solista

en: Thanks
gl: Agradecementos

en: Executive Producer
gl: Produtor executivo

en: Encoding Params
gl: Parámetros de codificación

en: Vendor
gl: Vendedor

en: Catalog Number
gl: Número de catálogo

en: Keywords
gl: Palabras chave

en: Explicit
gl: Explícito

en: Clean
gl: Limpar

en: M4A audio only
gl: Só audio M4A

en: Ignore non audio tracks from iTunes audio files
gl: Ignorar as pistas que non son de audio nos ficheiros de audio de iTunes

en: MP4 stream demuxer
gl: Demultiplexor de fluxo MP4

en: Do not seek
gl: Non buscar

en: Build index
gl: Crear índice

en: MusePack demuxer
gl: Demultiplexor MusePack

en: This is the frame rate used as a fallback when playing MPEG video elementary streams.
gl: Esta é a taxa de fotogramas usada de modo predeterminado ao reproducir fluxos elementais de vídeo MPEG.

en: MPEG-I/II/4 / A52 / DTS / MLP audio
gl: MPEG-I/II/4 / A52 / DTS / audio MLP

en: MPEG-4 video
gl: Vídeo MPEG-4

en: Desired frame rate for the stream.
gl: Taxa de fotogramas desexábel para o fluxo.

en: H264 video demuxer
gl: Demultiplexor de vídeo H264

en: HEVC/H.265 video demuxer
gl: Demultiplexor de vídeo HEVC/H.265

en: MPEG-I/II video demuxer
gl: Demultiplexor de vídeo MPEG-I/II

en: Trust MPEG timestamps
gl: Confiar nos códigos de tempo MPEG

en: Normally we use the timestamps of the MPEG files to calculate position and duration. However sometimes this might not be usable. Disable this option to calculate from the bitrate instead.
gl: Xeralmente úsanse os códigos de tempo dos ficheiros MPEG para calcular a posición e a duración. Porén, algunhas veces isto non se pode facer. Desactive esta opción se prefire calcular desde a taxa de bits.

en: MPEG-PS demuxer
gl: Demultiplexor MPEG-PS

en: Extra PMT
gl: PMT extra

en: Allows a user to specify an extra pmt (pmt_pid=pid:stream_type[,...]).
gl: Permite que o usuario especifique un punto extra pmt (pmt_pid=pid:stream_type[,…]).

en: Set id of ES to PID
gl: Definir o ID de ES para PID

en: Set the internal ID of each elementary stream handled by VLC to the same value as the PID in the TS stream, instead of 1, 2, 3, etc. Useful to do '#duplicate{..., select="es=<pid>"}'.
gl: Definir o ID interno de cada fluxo elemental que manexa o VLC para o mesmo valor que o PID no fluxo TS, en vez de 1, 2, 3, etc. É útil para facer «#duplicate{…, select="es=<pid>"}».

en: CSA Key
gl: Chave CSA

en: CSA encryption key. This must be a 16 char string (8 hexadecimal bytes).
gl: Chave de cifrado CSA. Isto debe ser unha cadea de 16 caracteres (8 bytes hexadecimais).

en: Second CSA Key
gl: Segunda chave CSA

en: The even CSA encryption key. This must be a 16 char string (8 hexadecimal bytes).
gl: A chave de cifrado CSA. Isto debe ser unha cadea de 16 caracteres (8 bytes hexadecimais).

en: Packet size in bytes to decrypt
gl: Tamaño dos paquetes en bytes para descifrar

en: Specify the size of the TS packet to decrypt. The decryption routines subtract the TS-header from the value before decrypting.
gl: Especificar o tamaño do paquete TS para descifrar. As rutinas de descifrado subtraen a cabeceira TS do valor antes de descifrar.

en: Separate sub-streams
gl: Separar os subfluxos

en: Separate teletex/dvbs pages into independent ES. It can be useful to turn off this option when using stream output.
gl: Separar as páxinas de teletexto e dvbs en ES independentes. Pode ser útil desactivar esta opción cando se use a saída de fluxo.

en: Seek and position based on a percent byte position, not a PCR generated time position. If seeking doesn't work property, turn on this option.
gl: Busca e posición baseados nunha posición de byte porcentual e non nunha posición temporal xerada por PCR. Active esta opción se a busca non funciona adecuadamente.

en: Trust in-stream PCR
gl: Confiar no fluxo PCR entrante

en: Use the stream PCR as a reference.
gl: Usar o fluxo PCR como referencia.

en: Digital TV Standard
gl: TV dixital estándar

en: Selects mode for digital TV standard. This feature affects EPG information and subtitles.
gl: Selecciona o modo estándar da TV dixital. Esta característica afecta á información da guía de programación e aos subtítulos.

en: MPEG Transport Stream demuxer
gl: Demultiplexor de fluxo de transporte MPEG (TS)

en: Main audio
gl: Audio principal

en: Audio description for the visually impaired
gl: Descrición de audio para discapacidade funcional visual

en: Clean audio for the hearing impaired
gl: Procesar o audio para discapacitados auditivos

en: Spoken subtitles for the visually impaired
gl: Subtítulos de voz para discapacidade funcional visual

en: Teletext
gl: Teletexto

en: Teletext subtitles
gl: Subtítulos de teletexto

en: Teletext: additional information
gl: Teletexto: información adicional

en: Teletext: program schedule
gl: Teletexto: programación

en: Teletext subtitles: hearing impaired
gl: Subtítulos de texto: persoas con discapacidade funcional auditiva

en: DVB subtitles: hearing impaired
gl: Subtítulos de DVB: persoas con discapacidade funcional auditiva

en: clean effects
gl: limpar os efectos

en: hearing impaired
gl: persoas con discapacidade funcional auditiva

en: visual impaired commentary
gl: comentario para persoas con discapacidades visuais

en: Windows Media NSC metademux
gl: Metademultiplexor Windows Media NSC

en: NullSoft demuxer
gl: Demultiplexor NullSoft

en: Nuv demuxer
gl: Demultiplexor Nuv

en: OGG demuxer
gl: Demultiplexor OGG

en: Show shoutcast adult content
gl: Mostrar os contidos SHOUTcast para adultos

en: Show NC17 rated video streams when using shoutcast video playlists.
gl: Mostrar o fluxos de vídeo taxados NC17 ao usar as listas de reprodución de vídeo SHOUTcast.

en: Skip ads
gl: Saltar anuncios

en: Use playlist options usually used to prevent ads skipping to detect ads and prevent adding them to the playlist.
gl: Usar as opcións da lista de reprodución que se usan para prever anuncios facendo saltos para detectalos e desta forma evitar engadilos á lista.

en: M3U playlist import
gl: Importar lista de reprodución M3U

en: RAM playlist import
gl: Importar lista de reprodución RAM

en: PLS playlist import
gl: Importar lista de reprodución PLS

en: B4S playlist import
gl: Importar lista de reprodución B4S

en: DVB playlist import
gl: Importar lista de reprodución DVD

en: Podcast parser
gl: Analizador de podcast

en: XSPF playlist import
gl: Importar lista de reprodución XSPF

en: New winamp 5.2 shoutcast import
gl: Importar winamp 5.2 SHOUTcast novo

en: ASX playlist import
gl: Importar lista de reprodución ASX

en: Kasenna MediaBase parser
gl: Analizador Kasenna MediaBase

en: QuickTime Media Link importer
gl: Importador QuickTime Media Link

en: Dummy IFO demux
gl: Demultiplexor IFO de simulación

en: iTunes Music Library importer
gl: Importador de biblioteca de música iTunes

en: WPL playlist import
gl: Importar lista de reprodución WPL

en: Podcast Info
gl: Información do podcast

en: Podcast Link
gl: Ligazón do podcast

en: Podcast Copyright
gl: Copyright do podcast

en: Podcast Category
gl: Categoría do podcast

en: Podcast Keywords
gl: Palabras chave do podcast

en: Podcast Subtitle
gl: Subtítulo do podcast

en: Podcast Summary
gl: Resumo do podcast

en: Podcast Publication Date
gl: Data de publicación do podcast

en: Podcast Author
gl: Autor/a do podcast

en: Podcast Subcategory
gl: Subcategoría do podcast

en: Podcast Duration
gl: Duración do podcast

en: Podcast Type
gl: Tipo de podcast

en: Podcast Size
gl: Tamaño do podcast

en: Shoutcast
gl: SHOUTcast

en: Listeners
gl: Oíntes

en: Load
gl: Cargar

en: Total duration
gl: Duración total

en: PVA demuxer
gl: Demultiplexor PVA

en: Audio sample rate in Hertz. Default is 48000 Hz.
gl: A taxa da mostra de audio en Hercios. O predeterminado é 48 000 Hz.

en: Audio channels
gl: Canles de audio

en: Audio channels in input stream. Numeric value >0. Default is 2.
gl: As canles de audio no fluxo de entrada. Un valor numérico >0. O predeterminado é 2.

en: FOURCC code of raw input format
gl: O código FOURCC do formato de entrada en bruto

en: FOURCC code of the raw input format. This is a four character string.
gl: Código FOURCC do formato de entrada en bruto. Isto é unha cadea de catro caracteres.

en: Forces the audio language
gl: Forza o idioma de audio

en: Forces the audio language for the output mux. Three letter ISO639 code. Default is 'eng'.
gl: Forza o idioma de audio da saída do multiplexor. É un código ISO639 de 3 letras. O predeterminado é «eng».

en: Raw audio demuxer
gl: Demultiplexor de audio en bruto

en: The demuxer will advance timestamps if the input can't keep up with the rate.
gl: O demultiplexor adiantará códigos de tempo se a entrada non pode manter a taxa.

en: DV (Digital Video) demuxer
gl: Demultiplexor DV (Digital Video)

en: This is the desired frame rate when playing raw video streams. In the form 30000/1001 or 29.97
gl: Esta é a taxa de fotogramas desexada para reproducir fluxos baseados en vídeo en bruto. Debe ir na forma 30000/1001 ou 29.97

en: This specifies the width in pixels of the raw video stream.
gl: Isto especifica a largura en píxeles do fluxo de vídeo bruto.

en: This specifies the height in pixels of the raw video stream.
gl: Isto especifica a altura en píxeles do fluxo de vídeo bruto.

en: Force chroma (Use carefully)
gl: Forzar a crominancia (usar con coidado)

en: Force chroma. This is a four character string.
gl: Forzar a crominancia. Isto é unha cadea de catro caracteres.

en: Raw video demuxer
gl: Demultiplexor de vídeo bruto

en: Real demuxer
gl: Demultiplexor real

en: C64 sid demuxer
gl: Demultiplexor C64 sid

en: SMF demuxer
gl: Demultiplexor SMF

en: EBU STL subtitles parser
gl: Analizador de subtítulos STL de EBU

en: Apply a delay to all subtitles (in 1/10s, eg 100 means 10s).
gl: Aplicar un atraso a todos os subtítulos (en 1/10s, ex. 100 indica 10s).

en: Override the normal frames per second settings. This will only work with MicroDVD and SubRIP (SRT) subtitles.
gl: Superpor as configuracións dos fotogramas normais por segundo. Isto funcionará só con subtítulos MicroDVD e SubRIP (SRT).

en: Override the default track description.
gl: Ignora a descrición da pista predeterminada.

en: Text subtitle parser
gl: Analizador de subtítulos de texto

en: Subtitle delay
gl: Atraso dos subtítulos

en: Subtitle format
gl: Formato dos subtítulos

en: Subtitle description
gl: Descrición dos subtítulos

en: TTA demuxer
gl: Demultiplexor TTA

en: TY Stream audio/video demux
gl: Demultiplexador de fluxo de vídeo e audio TY

en: Closed captions 2
gl: Subtítulos para persoas xordas 2

en: Closed captions 3
gl: Subtítulos para persoas xordas 3

en: Closed captions 4
gl: Subtítulos para persoas xordas 4

en: Desired frame rate for the VC-1 stream.
gl: Taxa de fotogramas desexábel para o fluxo VC-1.

en: VC1 video demuxer
gl: Demultiplexor de audio

en: Vobsub subtitles parser
gl: Analizador de subtítulos VobSub

en: VOC demuxer
gl: Demultiplexor VOC

en: WAV demuxer
gl: Demultiplexor WAV

en: XA demuxer
gl: Demultiplexor XA

en: Unknown category
gl: Categoría descoñecida

en: Closed captions
gl: Subtítulos para persoas xordas

en: Textual audio descriptions
gl: Descricións de audio textual

en: Ticker text
gl: Teletipo

en: Active regions
gl: Zonas activas

en: Semantic annotations
gl: Anotacións semánticas

en: Transcript
gl: Transcrición

en: Linguistic markup
gl: Marcado lingüístico

en: Cue points
gl: Puntos de mestura

en: Subtitles (images)
gl: Subtítulos (imaxes)

en: Slides (text)
gl: Diapositivas (texto)

en: Slides (images)
gl: Diapositivas (imaxes)

en: About VLC media player
gl: Sobre o VLC media player

en: Credits
gl: Créditos

en: License
gl: Licenza

en: Authors
gl: Autoría

en: VLC media player and VideoLAN are trademarks of the VideoLAN Association.
gl: VLC media player e VideoLAN son marcas rexistradas de VideoLAN Association.

en: <p>VLC media player is a free and open source media player, encoder, and streamer made by the volunteers of the <a href="https://www.videolan.org/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">VideoLAN</span></a> community.</p><p>VLC uses its internal codecs, works on essentially every popular platform, and can read almost all files, CDs, DVDs, network streams, capture cards and other media formats!</p><p><a href="https://www.videolan.org/contribute/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">Help and join us!</span></a>
gl: <p>O VLC é un reprodutor, codificador e emisor de fluxo gratuíto e de fonte aberta; feito polos voluntarios da comunidade<a href="https://www.videolan.org/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">VideoLAN.</span></a></p><p>O VLC usa os seus códecs internos, funciona nas plataformas máis populares e pode ler case todos os tipos de ficheiros, CD, DVD, fluxos de rede, tarxetas de captura e outros formatos multimedia!</p><p><a href="https://www.videolan.org/contribute/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">Axude e únase a nós!</span></a>

en: Playlist parsers
gl: Analizadores de listas de reprodución

en: Service Discovery
gl: Descubrimento de servizos

en: Art and meta fetchers
gl: Buscadores de imaxes e metadatos

en: Extensions
gl: Extensións

en: Show Installed Only
gl: Mostrar só os instalados

en: Find more addons online
gl: Buscar máis complementos en liña

en: Addons Manager
gl: Xestor de complementos

en: Installed
gl: Instalado

en: Name
gl: Nome

en: Author
gl: Autoría

en: Uninstall
gl: Desinstalar

en: Skins
gl: Aparencias gráficas

en: Apply profile at next launch
gl: Aplicar o perfil no seguinte inicio

en: 2 Pass
gl: 2 Pasos

en: Preamp
gl: Preamplificación

en: Enable dynamic range compressor
gl: Activar a compresión da gama dinámica

en: Reset
gl: Restabelecer

en: Attack
gl: Ataque

en: Release
gl: Liberación

en: Threshold
gl: Limiar

en: Enable Spatializer
gl: Activar o espacializador

en: Headphone virtualization
gl: Virtualización do auricular

en: Volume normalization
gl: Normalización do volume

en: Maximum level
gl: Nivel máximo

en: Filter
gl: Filtro

en: Audio Effects
gl: Efectos de audio

en: Duplicate current profile...
gl: Duplicar o perfil actual…

en: Organize Profiles...
gl: Organizar os perfís…

en: Duplicate current profile for a new profile
gl: Duplicar o perfil actual como un perfil novo

en: Enter a name for the new profile:
gl: Escriba o nome do perfil novo:

en: Save
gl: Gardar

en: Please enter a unique name for the new profile.
gl: Introduza un nome único para o novo perfil.

en: Multiple profiles with the same name are not allowed.
gl: Non se permite a existencia de múltiples perfís co mesmo nome.

en: Remove a preset
gl: Eliminar unha preconfiguración

en: Select the preset you would like to remove:
gl: Seleccione a preconfiguración que quere  eliminar:

en: Remove
gl: Eliminar

en: Add new Preset...
gl: Engadir unha nova preconfiguración…

en: Organize Presets...
gl: Organizar as preconfiguracións…

en: Save current selection as new preset
gl: Gardar a selección actual como unha nova preconfiguración

en: Enter a name for the new preset:
gl: Escriba o nome da nova preconfiguración:

en: Bookmarks
gl: Marcadores

en: Add
gl: Engadir

en: Clear
gl: Limpar

en: Edit
gl: Editar

en: Time
gl: Tempo

en: OK
gl: Aceptar

en: Untitled
gl: Sen título

en: No input
gl: Sen entrada

en: No input found. A stream must be playing or paused for bookmarks to work.
gl: Non se encontrou ningunha entrada. Para que os marcadores funcionen ten que haber un fluxo reproducíndose ou en pausa.

en: Input has changed
gl: A entrada cambiou

en: Input has changed, unable to save bookmark. Suspending playback with "Pause" while editing bookmarks to ensure to keep the same input.
gl: A entrada cambiou, non é posíbel gardar o marcador. Deter da reprodución con Pause ao editar os marcadores para asegurarse de que se mantén a mesma entrada.

en: Backward
gl: Atrás

en: Seek backward
gl: Buscar cara atrás

en: Forward
gl: Adiante

en: Seek forward
gl: Buscar cara adiante

en: Playback position
gl: Posición da reprodución

en: Playback time
gl: Tempo da reprodución

en: Go to previous item
gl: Ir ao elemento anterior

en: Go to next item
gl: Ir ao elemento seguinte

en: Convert & Stream
gl: Converter e fluxo

en: Go!
gl: Ir!

en: Drop media here
gl: Solte aquí o multimedia

en: Open media...
gl: Abrir multimedia…

en: Choose Profile
gl: Seleccionar un perfil

en: Customize...
gl: Personalizar...

en: Choose Destination
gl: Seleccionar o destino

en: Choose an output location
gl: Seleccione unha localización para a saída

en: Browse...
gl: Examinar…

en: Setup Streaming...
gl: Configurar o fluxo…

en: Select Streaming Method
gl: Seleccionar método de emisión

en: Save as File
gl: Gardar como ficheiro

en: Stream
gl: Fluxo

en: Apply
gl: Aplicar

en: Save as new Profile...
gl: Gardar como o novo perfil…

en: Encapsulation
gl: Encapsulación

en: Video codec
gl: Códec de vídeo

en: Audio codec
gl: Códec de audio

en: Keep original video track
gl: Manter a pista de vídeo orixinal

en: Resolution
gl: Resolución

en: You just need to fill one of the three following parameters, VLC will autodetect the other using the original aspect ratio
gl: Só precisa encher un dos tres parámetros seguintes; o VLC detectará automaticamente o outro usando a proporción de aspecto orixinal

en: Scale
gl: Escala

en: Keep original audio track
gl: Manter a pista de audio orixinal

en: Overlay subtitles on the video
gl: Superpor os subtítulos sobre o vídeo

en: Stream Destination
gl: Destino do fluxo

en: Stream Announcement
gl: Anuncio do fluxo

en: Address
gl: Enderezo

en: Port
gl: Porto

en: SAP Announcement
gl: Anuncio SAP

en: HTTP Announcement
gl: Anuncio HTTP

en: RTSP Announcement
gl: Anuncio RTSP

en: Export SDP as file
gl: Exportar SDP como ficheiro

en: Channel Name
gl: Número de canle

en: Invalid container format for HTTP streaming
gl: O formato do contedor non é válido para o fluxo HTTP

en: Media encapsulated as %@ cannot be streamed through the HTTP protocol for technical reasons.
gl: O multimedia encapsulado como %@ non pode ser emitido mediante o protocolo HTTP por motivos técnicos.

en: Remove a profile
gl: Eliminar o perfil

en: Select the profile you would like to remove:
gl: Seleccione o perfil que quere eliminar:

en: Save as new profile
gl: Gardar como o novo perfil

en: %@ stream to %@:%@
gl: %@ emitir en fluxo a %@:%@

en: No Address given
gl: Non se proporcionou un enderezo

en: In order to stream, a valid destination address is required.
gl: Para emitir un fluxo é preciso un enderezo de destino válido.

en: No Channel Name given
gl: Non se proporcionou un nome de canle

en: SAP stream announcement is enabled. However, no channel name is provided.
gl: O anuncio de fluxo SAP está activado. Porén, non se indicou ningunha canle.

en: No SDP URL given
gl: Non se proporcionou ningún URL de SDP

en: A SDP export is requested, but no URL is provided.
gl: Requiriuse unha exportación SDP, mais non se proporcionou un URL.

en: Custom
gl: Personalizado

en: Remember
gl: Lembrar

en: Random On
gl: Modo aleatorio activado

en: Repeat Off
gl: Opción «repetir» desactivada

en: Errors and Warnings
gl: Erros e avisos

en: Clean up
gl: Limpar

en: Play/Pause the current media
gl: Reproducir/Pór en pausa o multimedia actual

en: Go to the previous item
gl: Ir ao elemento anterior

en: Leave fullscreen
gl: Saír da pantalla completa

en: Adjust the volume
gl: Axustar o volume

en: Adjust the current playback position
gl: Axustar a posición de reprodución actual

en: Volume: %i %%
gl: Volume: %i%%

en: Index
gl: Índice

en: VLC media playback
gl: Reprodución de medios co VLC

en: Messages
gl: Mensaxes

en: Save log
gl: Gardar rexistro

en: Save the debug log to a file
gl: Gardar o rexistro de depuración nun ficheiro

en: Refresh log
gl: Actualizar rexistro

en: Refresh the log output
gl: Actualizar a saída do rexistro

en: Clear log
gl: Limpar o rexistro

en: Clear the log output
gl: Limpar a saída do rexistro

en: Toggle details
gl: Alternar información

en: Show/hide details about a log message
gl: Mostrar/Ocultar os detalles da mensaxe do rexistro

en: Remove old preferences?
gl: Quere eliminar as preferencias de antes?

en: We just found an older version of VLC's preferences files.
gl: Só se encontrou unha versión anterior dos ficheiros de preferencias do VLC.

en: Move To Trash and Relaunch VLC
gl: Enviar ao lixo e reiniciar o VLC

en: Level %i
gl: Nivel %i

en: Smaller
gl: Máis pequeno

en: Small
gl: Pequeno

en: Large
gl: Grande

en: Larger
gl: Máis grande

en: Check for Update...
gl: Comprobar actualizacións…

en: Preferences...
gl: Preferencias…

en: Services
gl: Servizos

en: Hide VLC
gl: Ocultar o VLC

en: Hide Others
gl: Ocultar outros

en: Show All
gl: Mostrar todo

en: Quit VLC
gl: Saír do VLC

en: 1:File
gl: 1:Ficheiro

en: Advanced Open File...
gl: Abrir ficheiro con opcións avanzadas…

en: Open File...
gl: Abrir ficheiro…

en: Open Disc...
gl: Abrir disco…

en: Open Network...
gl: Abrir rede…

en: Open Capture Device...
gl: Abrir dispositivo de capturas…

en: Open Recent
gl: Abrir recentes

en: Close Window
gl: Pechar a xanela

en: Convert / Stream...
gl: Converter / Fluxo…

en: Save Playlist...
gl: Gardar a lista de reprodución…

en: Reveal in Finder
gl: Mostrar no Finder

en: Cut
gl: Cortar

en: Copy
gl: Copiar

en: Paste
gl: Colar

en: Select All
gl: Seleccionar todos

en: Find
gl: Localizar

en: View
gl: Ver

en: Show Previous & Next Buttons
gl: Mostrar os botóns Anterior e Seguinte

en: Show Shuffle & Repeat Buttons
gl: Mostrar os botóns Barallar e Repetir

en: Show Audio Effects Button
gl: Mostrar o botón Efectos de audio

en: Show Sidebar
gl: Mostrar a barra lateral

en: Playlist Table Columns
gl: Columnas da lista de reprodución

en: Playback
gl: Reprodución

en: Playback Speed
gl: Velocidade de reprodución

en: Track Synchronization
gl: Sincronización da pista

en: A→B Loop
gl: Bucle A→B

en: Quit after Playback
gl: Saír despois de reproducir

en: Step Forward
gl: Paso cara a adiante

en: Step Backward
gl: Paso cara a atrás

en: Jump to Time
gl: Saltar ao tempo

en: Renderer
gl: Renderizador

en: No renderer
gl: Sen renderizador

en: Increase Volume
gl: Subir o volume

en: Decrease Volume
gl: Baixar o volume

en: Audio Device
gl: Dispositivo de audio

en: Half Size
gl: Metade do tamaño

en: Normal Size
gl: Tamaño normal

en: Double Size
gl: Dobre do tamaño

en: Fit to Screen
gl: Axustar á pantalla

en: Float on Top
gl: Flotante na parte superior

en: Fullscreen Video Device
gl: Dispositivo de vídeo de pantalla completa

en: Post processing
gl: Procesamento posterior

en: Add Subtitle File...
gl: Engadir un ficheiro de subtítulos…

en: Subtitles Track
gl: Pista de subtítulos

en: Text Size
gl: Tamaño do texto

en: Text Color
gl: Cor do texto

en: Outline Thickness
gl: Grosor do contorno

en: Background Opacity
gl: Opacidade do fondo

en: Background Color
gl: Cor de fondo

en: Transparent
gl: Transparente

en: Window
gl: Xanela

en: Minimize
gl: Minimizar

en: Player...
gl: Reprodutor…

en: Main Window...
gl: Xanela principal…

en: Audio Effects...
gl: Efectos de audio…

en: Video Effects...
gl: Efectos de vídeo…

en: Bookmarks...
gl: Marcadores…

en: Playlist...
gl: Lista de reprodución…

en: Media Information...
gl: Información do multimedia…

en: Messages...
gl: Mensaxes…

en: Errors and Warnings...
gl: Erros e avisos…

en: Bring All to Front
gl: Traer todo adiante

en: Help
gl: Axuda

en: VLC media player Help...
gl: Axuda do VLC media player…

en: Online Documentation...
gl: Documentación en liña…

en: VideoLAN Website...
gl: Sitio web de VideoLAN…

en: Make a donation...
gl: Facer unha doazón…

en: Online Forum...
gl: Foro en liña…

en: File Format:
gl: Formato de ficheiro:

en: Extended M3U
gl: M3U estendido

en: XML Shareable Playlist Format (XSPF)
gl: Formato de lista de reprodución compartíbel XML (XSPF)

en: HTML playlist
gl: Lista de reprodución HTML

en: Save Playlist
gl: Gardar a lista de reprodución

en: Lock Aspect Ratio
gl: Bloquear a proporción de aspecto

en: Search in Playlist
gl: Buscar na lista de reprodución

en: Search the playlist. Results will be selected in the table.
gl: Buscar na lista de reprodución. Os resultados serán seleccionados na táboa.

en: Open a dialog to select the media to play
gl: Abrir un diálogo para seleccionar o multimedia a reproducir

en: Subscribe
gl: Subscribirse

en: Unsubscribe
gl: Eliminar a subscrición

en: Subscribe to a podcast
gl: Subscribirse a un podcast

en: Enter URL of the podcast to subscribe to:
gl: Introduza o URL do podcast ao que se quere subscribir:

en: Unsubscribe from a podcast
gl: Eliminar a subscrición a un podcast

en: Select the podcast you would like to unsubscribe from:
gl: Seleccione o podcast do que quere eliminar a subscrición:

en: Check for album art and metadata?
gl: Desexa buscar as imaxes do álbum e os metadatos?

en: Enable Metadata Retrieval
gl: Activar a obtención dos metadatos

en: No, Thanks
gl: Non, grazas!

en: Show/Hide Playlist
gl: Mostrar ou ocultar a lista de reprodución

en: Repeat
gl: Repetir

en: Change repeat mode. Modes: repeat one, repeat all and no repeat.
gl: Cambiar o modo de repetición. Os modos son: repetir un, repetir todo, non repetir.

en: Shuffle
gl: Barallar

en: Full Volume
gl: Todo o volume

en: Open Audio Effects window
gl: Abrir a xanela dos efectos de audio

en: Open Source
gl: Abrir fonte

en: Media Resource Locator (MRL)
gl: Localizador de recursos multimedia (MRL)

en: Open
gl: Abrir

en: Stream output:
gl: Saída de fluxo:

en: Settings...
gl: Configuracións…

en: Choose media input type
gl: Seleccionar o tipo de entrada do multimedia

en: Disc
gl: Disco

en: Network
gl: Rede

en: Capture
gl: Capturar

en: Choose a file
gl: Seleccione un ficheiro

en: Select a file for playback
gl: Seleccione un ficheiro para reproducir

en: Treat as a pipe rather than as a file
gl: Tratar como unha canalización en vez de como un ficheiro

en: Play another media synchronously
gl: Reproducir outro multimedia de forma síncrona

en: Choose...
gl: Escoller…

en: Select another file to play in sync with the previously selected file
gl: Seleccione outro ficheiro para reproducir sincronizado co ficheiro seleccionado previamente

en: Custom playback
gl: Reprodución personalizada

en: Open VIDEO_TS / BDMV folder
gl: Abrir o cartafol VIDEO_TS / BDMV

en: Insert Disc
gl: Inserir disco

en: Disable DVD menus
gl: Desactivar os menús de DVD

en: Enable DVD menus
gl: Activar os menús de DVD

en: IP Address
gl: Enderezo IP

en: To Open a usual network stream (HTTP, RTSP, RTMP, MMS, FTP, etc.), just enter the URL in the field above. If you want to open a RTP or UDP stream, press the button below.
gl: Para abrir un fluxo de rede normal (HTTP, RTSP, MMS, FTP etc.) simplemente introduza o URL no campo de abaixo. Se quere abrir un fluxo RTP ou UDP prema no botón de abaixo.

en: If you want to open a multicast stream, enter the respective IP address given by the stream provider. In unicast mode, VLC will use your machine's IP automatically.
    
    To open a stream using a different protocol, just press Cancel to close this sheet.
gl: Se quere abrir un fluxo multidifusión introduza o enderezo IP correspondente, proporcionado polo fornecedor do fluxo. No modo unidifusión, o VLC usará o enderezo IP da súa máquina automaticamente.
    
    Para abrir un fluxo usando un protocolo diferente, prema en Cancelar para pechar esta folla.

en: Enter a stream URL here. To open RTP or UDP streams, use the respective button below.
gl: Introduza aquí o URL dun fluxo. Para abrir fluxos RTP ou UDP prema debaixo no botón respectivo.

en: Open RTP/UDP Stream
gl: Abrir un fluxo RTP/UDP

en: Protocol
gl: Protocolo

en: Unicast
gl: Unidifusión

en: Multicast
gl: Multidifusión

en: Input Devices
gl: Dispositivos de entrada

en: Subscreen left
gl: Subpantalla esquerda

en: Subscreen top
gl: Subpantalla superior

en: Subscreen Width
gl: Largura da subpantalla

en: Subscreen Height
gl: Altura da subpantalla

en: Capture Audio
gl: Capturar audio

en: Add Subtitle File:
gl: Engadir un ficheiro de subtítulos:

en: Setup subtitle playback details
gl: Configurar os detalles da reprodución de subtítulos

en: Select a subtitle file
gl: Seleccione o ficheiro de subtítulos

en: Override parameters
gl: Ignorar os parámetros

en: Subtitle encoding
gl: Codificación dos subtítulos

en: Font size
gl: Tamaño do tipo de letra

en: Subtitle alignment
gl: Aliñamento dos subtítulos

en: Dismiss the subtitle setup dialog
gl: Descartar o diálogo de configuración de subtítulos

en: Font Properties
gl: Propiedades do tipo de letra

en: Subtitle File
gl: Ficheiro de subtítulos

en: Open File
gl: Abrir ficheiro

en: %i tracks
gl: %i pistas

en: Streaming and Transcoding Options
gl: Opcións de fluxo e transcodificación

en: Display the stream locally
gl: Mostrar o fluxo localmente

en: Dump raw input
gl: Descargar a entrada en bruto

en: Encapsulation Method
gl: Método de encapsulación

en: Transcoding options
gl: Opcións de transcodificación

en: Bitrate (kb/s)
gl: Taxa de bits (kb/s)

en: Stream Announcing
gl: Anuncio de fluxos

en: Save File
gl: Gardar o ficheiro

en: Track Number
gl: Número de pista

en: Duration
gl: Duración

en: File Size
gl: Tamaño do ficheiro

en: Expand All
gl: Expandir todo

en: Collapse All
gl: Contraer todo

en: Media Information
gl: Información multimedia

en: Location
gl: Localización

en: Save Metadata
gl: Gardar os metadatos

en: General
gl: Xeral

en: Codec Details
gl: Detalles do códec

en: Read at media
gl: Ler no multimedia

en: Input bitrate
gl: Taxa de bits de entrada

en: Demuxed
gl: Demultiplexado

en: Stream bitrate
gl: Taxa de bits de fluxo

en: Decoded blocks
gl: Bloques descodificados

en: Displayed frames
gl: Fotogramas que se mostran

en: Lost frames
gl: Fotogramas perdidos

en: Played buffers
gl: Búfers reproducidos

en: Lost buffers
gl: Búfers perdidos

en: Error while saving meta
gl: Erro ao gardar os meta datos

en: VLC was unable to save the meta data.
gl: O VLC non foi capaz de gardar os metadatos.

en: Continue playback?
gl: Desexa continuar a reprodución?

en: Continue
gl: Continuar

en: Always continue media playback
gl: Continuar sempre a reprodución do multimedia

en: Restart playback
gl: Reiniciar a reprodución

en: Playback of "%@" will continue at %@
gl: A reprodución de «%@» continuará en %@

en: LIBRARY
gl: BIBLIOTECA

en: MY COMPUTER
gl: O MEU COMPUTADOR

en: DEVICES
gl: DISPOSITIVOS

en: LOCAL NETWORK
gl: REDE LOCAL

en: Interface Settings
gl: Configuracións da interface

en: Audio Settings
gl: Configuración de audio

en: Video Settings
gl: Configuración de vídeo

en: Subtitle & On Screen Display Settings
gl: Configuracións de subtítulos e OSD

en: Input & Codec Settings
gl: Configuracións de entrada e de códecs

en: General Audio
gl: Audio xeral

en: Preferred Audio language
gl: Linguaxe de audio preferida

en: Enable Last.fm submissions
gl: Activar os envíos a Last.fm

en: Visualization
gl: Visualización

en: Keep audio level between sessions
gl: Manter o nivel de audio entre sesións

en: Always reset audio start level to:
gl: Restabelecer sempre o nivel de audio inicial en:

en: Change
gl: Cambiar

en: Change Hotkey
gl: Cambiar a tecla rápida

en: Select an action to change the associated hotkey:
gl: Seleccionar unha acción para cambiar a tecla rápida asociada:

en: Action
gl: Acción

en: Shortcut
gl: Atallo de teclado

en: Record directory or filename
gl: Directorio ou o nome de ficheiro de gravación

en: Directory or filename where the records will be stored
gl: O directorio ou o nome de ficheiro onde se almacenarán as gravacións

en: Repair AVI Files
gl: Reparar ficheiros AVI

en: Default Caching Level
gl: Nivel predeterminado da caché

en: Caching
gl: Caché

en: Use the complete preferences to configure custom caching values for each access module.
gl: Usar as preferencias completas para configurar os valores personalizados da caché para cada módulo de acceso.

en: Codecs / Muxers
gl: Códecs / multiplexores

en: Post-Processing Quality
gl: Calidade de posprocesamento

en: Edit default application settings for network protocols
gl: Editar as opcións de aplicativo predeterminado para os protocolos de rede

en: Open network streams using the following protocols
gl: Abrir os fluxos de rede usando os seguintes protocolos

en: Note that these are system-wide settings.
gl: Repare en que estas son opcións para todo o sistema.

en: General settings
gl: Configuración xeral

en: Interface style
gl: Estilo da interface

en: Dark
gl: Escuro

en: Bright
gl: Brillante

en: Continue playback
gl: Continuar a reprodución

en: Control playback with the Apple Remote
gl: Controlar a reprodución co Apple Remote

en: Control playback with media keys
gl: Controlar a reprodución coas teclas multimedia

en: Control system volume with the Apple Remote
gl: Controlar o volume do sistema co Apple Remote

en: Display VLC status menu icon
gl: Mostrar a icona do menú de estado do VLC

en: Playback behaviour
gl: Funcionamento da reprodución

en: Enable notifications on playlist item change
gl: Activar as notificacións cando cambie un elemento da lista de reprodución

en: Control external music players
gl: Controlar reprodutores de música externos

en: Privacy / Network Interaction
gl: Privacidade / Interacción de rede

en: Automatically check for updates
gl: Comprobar as actualizacións de forma automática

en: HTTP web interface
gl: Interface web HTTP

en: Enable HTTP web interface
gl: Activar a interface web HTTP

en: Default Encoding
gl: Codificación predeterminada

en: Display Settings
gl: Mostrar as configuracións

en: Font color
gl: Cor do tipo de letra

en: Font
gl: Tipo de letra

en: Subtitle languages
gl: Idiomas dos subtítulos

en: Preferred subtitle language
gl: Idioma preferido de subtítulo

en: Enable OSD
gl: Activar OSD

en: Force bold
gl: Forzar letras grosas

en: Outline color
gl: Cor do contorno

en: Outline thickness
gl: Grosor do contorno

en: Display
gl: Mostrar

en: Show video within the main window
gl: Mostrar o vídeo dentro da xanela principal

en: Pause the video playback when minimized
gl: Pór en pausa a reprodución de vídeo cando estea minimizado

en: Fullscreen settings
gl: Configuración da pantalla completa

en: Start in fullscreen
gl: Iniciar en pantalla completa

en: Black screens in Fullscreen mode
gl: Pantallas negras no modo pantalla completa

en: Use the native fullscreen mode
gl: Usar o modo nativo de pantalla completa

en: Video snapshots
gl: Instantáneas de vídeo

en: Folder
gl: Cartafol

en: Format
gl: Formato

en: Prefix
gl: Prefixo

en: Sequential numbering
gl: Numeración secuencial

en: Reset All
gl: Restaurar todo

en: Preferences
gl: Preferencias

en: Media files cannot be resumed because keeping recent media items is disabled.
gl: Non é posíbel retomar a reprodución dos ficheiros multimedia porque a función de manter os elementos recentes está desactivada.

en: Last check on: %@
gl: A última comprobación foi feita o: %@

en: No check was performed yet.
gl: Aínda non se efectuou unha comprobación.

en: Lowest Latency
gl: Latencia mínima

en: Low Latency
gl: Latencia baixa

en: Higher Latency
gl: Latencia alta

en: Highest Latency
gl: Latencia máxima

en: Reset Preferences
gl: Restaurar as preferencias

en: This will reset VLC media player's preferences.
    
    Note that VLC will restart during the process, so your current playlist will be emptied and eventual playback, streaming or transcoding activities will stop immediately.
    
    The Media Library will not be affected.
    
    Are you sure you want to continue?
gl: Isto restaurará as preferencias do VLC media player.
    
    Observe que o VLC será reiniciado durante o proceso, así que a súa lista de reprodución actual ficará baleira e todas as eventuais actividades de reprodución, emisión en fluxo e transcodificación serán detidas inmediatamente.
    
    A Biblioteca multimedia non se verá afectada.
    
    Está seguro/a de que quere continuar?

en: This setting cannot be changed because the native fullscreen mode is enabled.
gl: Esta opción non se pode cambiar porque está activado o modo nativo de pantalla completa.

en: Choose the folder to save your video snapshots to.
gl: Escolla o cartafol no que vai gardar as instantáneas de vídeo.

en: Choose
gl: Escoller

en: Choose the directory or filename where the records will be stored.
gl: O directorio ou o nome de ficheiro onde se almacenarán as gravacións.

en: Press new keys for
    "%@"
gl: Prema nas novas teclas para
    «%@»

en: Invalid combination
gl: A combinación non é válida

en: Regrettably, these keys cannot be assigned as hotkey shortcuts.
gl: Por desgraza, estas teclas non se poden empregar como atallos de teclas rápidas.

en: This combination is already taken by "%@".
gl: Esta combinación xa está en uso en «%@».

en: Toggle Play/Pause
gl: Cambiar entre o modo reproducir/pór en pausa

en: Toggle random order playback
gl: Alternar a reprodución aleatoria

en: Show Main Window
gl: Mostrar a xanela principal

en: Path/URL Action
gl: Acción sobre o camiño/URL

en: Nothing playing
gl: Non se está reproducindo nada

en: Select File In Finder
gl: Seleccionar un ficheiro no Finder

en: Copy URL to clipboard
gl: Copiar o URL ao portapapeis

en: Not Set
gl: Sen definir

en: sec.
gl: s.

en: Audio/Video
gl: Audio/Vídeo

en: Audio track synchronization:
gl: Sincronización da pista de audio:

en: A positive value means that the audio is ahead of the video
gl: Un valor positivo indica que o audio vai por diante do vídeo

en: Subtitles/Video
gl: Subtítulos/Vídeo

en: Subtitle track synchronization:
gl: Sincronización da pista de subtítulos:

en: A positive value means that the subtitles are ahead of the video
gl: Un valor positivo indica que os subtítulos van por diante do vídeo

en: Subtitle speed:
gl: Velocidade dos subtítulos:

en: Subtitle duration factor:
gl: Factor de duración de subtítulos:

en: Extend subtitle duration by this value.
    Set 0 to disable.
gl: Estender a duración dos subtítulos neste valor.
    Defínao como 0 para desactivalo.

en: Multiply subtitle duration by this value.
    Set 0 to disable.
gl: Multiplicar a duración dos subtítulos neste valor.
    Defínao como 0 para desactivalo.

en: Recalculate subtitle duration according
    to their content and this value.
    Set 0 to disable.
gl: Recalcular a duración dos subtítulos de consonte
    os contidos e este valor.
    Defínao como 0 para desactivalo.

en: Video Effects
gl: Efectos de vídeo

en: Basic
gl: Básico

en: Geometry
gl: Xeometría

en: Color
gl: Cor

en: Image Adjust
gl: Axuste de imaxe

en: Brightness Threshold
gl: Limiar de brillo

en: Sharpen
gl: Enfocar

en: Banding removal
gl: Eliminación de problemas de posterización (banding)

en: Radius
gl: Radio

en: Film Grain
gl: Gran do filme

en: Variance
gl: Varianza

en: Synchronize top and bottom
gl: Sincronizar a parte superior e inferior

en: Synchronize left and right
gl: Sincronizar a esquerda e dereita

en: Transform
gl: Transformar

en: Rotate by 90 degrees
gl: Rotar 90 graos

en: Rotate by 180 degrees
gl: Rotar 180 graos

en: Rotate by 270 degrees
gl: Rotar 270 graos

en: Flip horizontally
gl: Dar a volta de forma horizontal

en: Flip vertically
gl: Dar a volta verticalmente

en: Magnification/Zoom
gl: Ampliación/Zoom

en: Puzzle game
gl: Xogo de crebacabezas

en: Rows
gl: Filas

en: Columns
gl: Columnas

en: Clone
gl: Clon

en: Number of clones
gl: Número de clons

en: Wall
gl: Muro

en: Color threshold
gl: Limiar de cor

en: Similarity
gl: Similitude

en: Intensity
gl: Intensidade

en: Gradient
gl: Degradado

en: Edge
gl: Bordo

en: Cartoon
gl: Debuxos animados

en: Color extraction
gl: Extracción de cor

en: Invert colors
gl: Inverter cores

en: Posterize
gl: Posterizar

en: Posterize level
gl: Nivel de posterización

en: Motion blur
gl: Desenfoque de movemento

en: Motion Detect
gl: Detección de movemento

en: Water effect
gl: Efecto auga

en: Psychedelic
gl: Psicodélico

en: Anaglyph
gl: Anaglifos

en: Add text
gl: Engadir texto

en: Text
gl: Texto

en: Add logo
gl: Engadir un logotipo

en: Logo
gl: Logotipo

en: Transparency
gl: Transparencia

en: Organize profiles...
gl: Organizar os perfís…

en: Video device
gl: Dispositivo de vídeo

en: Number of the screen to use by default to display videos in 'fullscreen'. The screen number correspondance can be found in the video device selection menu.
gl: Número da pantalla que se vai usar de modo predeterminado para mostrar os vídeos en pantalla completa. A correspondencia dos números de pantalla encóntranse no menú de selección do dispositivo de vídeo.

en: Opaqueness
gl: Opacidade

en: Set the transparency of the video output. 1 is non-transparent (default) 0 is fully transparent.
gl: Definir a transparencia da saída de vídeo. 1 indica non transparente (predeterminado ) e 0 é totalmente transparente.

en: Black screens in fullscreen
gl: Pantallas negras en modo de pantalla completa

en: In fullscreen mode, keep screen where there is no video displayed black
gl: No modo de pantalla completa, mantén a pantalla negra onde non se estea mostrando ningún vídeo

en: Show Fullscreen controller
gl: Mostrar o controlador de pantalla completa

en: Shows a lucent controller when moving the mouse in fullscreen mode.
gl: Mostra un controlador luminoso ao mover o rato no modo de pantalla completa.

en: Auto-playback of new items
gl: Reprodución automática dos elementos novos

en: Start playback of new items immediately once they were added.
gl: Iniciar a reprodución de elementos novos nada máis engadilos.

en: Keep Recent Items
gl: Manter os elementos recentes

en: By default, VLC keeps a list of the last 10 items. This feature can be disabled here.
gl: De modo predeterminado, o VLC mantén unha lista dos últimos 10 elementos. Esta característica pode desactivarse aquí.

en: By default, VLC can be remotely controlled with the Apple Remote.
gl: De modo predeterminado, o VLC pode ser controlado remotamente co Apple Remote.

en: By default, VLC will control its own volume with the Apple Remote. However, you can choose to control the global system volume instead.
gl: Por defecto, o VLC controlará o seu propio volume co Apple Remote. Pode, porén, escoller controlar o volume global do sistema.

en: By default, VLC will show the statusbar icon menu. However, you can choose to disable it (restart required).
gl: Por defecto, o VLC mostrará o menú na icona da barra de estado. Pode, porén, desactivalo. (precisa reiniciar o aplicativo).

en: Control playlist items with the Apple Remote
gl: Controlar as listas de reprodución co Apple Remote

en: By default, VLC will allow you to switch to the next or previous item with the Apple Remote. You can disable this behavior with this option.
gl: Por defecto, o VLC permitiralle ir ao elemento anterior ou seguinte co Apple Remote. Pode desactivar este comportamento mediante esta opción.

en: By default, VLC can be controlled using the media keys on modern Apple keyboards.
gl: De modo predeterminado, o VLC pode ser controlado usando as teclas multimedia nos teclados Apple modernos.

en: Run VLC with dark interface style
gl: Executar o VLC co estilo de interface escuro

en: If this option is enabled, VLC will use the dark interface style. Otherwise, the grey interface style is used.
gl: Se se activa esta opción, o VLC usará o estilo escuro de interface. En caso contrario usarase o estilo de interface gris.

en: By default, VLC uses the fullscreen mode known from previous Mac OS X releases. It can also use the native fullscreen mode on Mac OS X 10.7 and later.
gl: De maneira predeterminada, o VLC usa o modo de pantalla completa de versións anteriores de Mac OS X. Pode usar tamén o modo nativo de pantalla completa de Mac OS X 10.7 e posteriores.

en: Resize interface to the native video size
gl: Redimensionar a interface ao tamaño orixinal do vídeo

en: You have two choices:
     - The interface will resize to the native video size
     - The video will fit to the interface size
     By default, interface resize to the native video size.
gl: Ten dúas opcións:
     -A interface redimensionarase ao tamaño orixinal do vídeo
     -O vídeo será encaixado no tamaño da interface
     De modo predeterminado, a interface será redimensionada ao tamaño orixinal do vídeo.

en: With this option enabled, the playback will be automatically paused when minimizing the window.
gl: Cando se activa esta opción, a reprodución deterase automaticamente ao minimizar a xanela.

en: Allow automatic icon changes
gl: Permitir os cambios de icona automáticos

en: This option allows the interface to change its icon on various occasions.
gl: Esta opción permite que a interface cambie a súa icona en varios momentos.

en: Dim keyboard backlight during fullscreen playback
gl: Atenuar a luz de fondo do teclado durante a reprodución a pantalla completa

en: Turn off the MacBook keyboard backlight while a video is playing in fullscreen. Automatic brightness adjustment should be disabled in System Preferences.
gl: Apagar a luz de fondo do teclado do MacBook mentres se reproduce na pantalla completa. O axuste automático do brillo debe desactivarse nas preferencias do sistema.

en: Shows the previous and next buttons in the main window.
gl: Mostra os botóns Anterior e Seguinte na xanela principal.

en: Shows the shuffle and repeat buttons in the main window.
gl: Mostra os botóns Barallar e Repetir na xanela principal.

en: Shows the audio effects button in the main window.
gl: Mostra o botón Efectos de audio na xanela principal.

en: VLC will pause and resume supported music players on playback.
gl: O VLC deterá e retomará a reprodución nos reprodutores de música compatíbeis.

en: Use large text for list views
gl: Usar texto grande para visualizacións en lista

en: Do nothing
gl: Non facer nada

en: Pause iTunes / Spotify
gl: Pór en pausa iTunes / Spotify

en: Pause and resume iTunes / Spotify
gl: Pór en pausa e retomar iTunes / Spotify

en: Continue playback where you left off
gl: Continuar a reprodución onda a deixou

en: VLC will store playback positions of the last 30 items you played. If you re-open one of those, playback will continue.
gl: VLC gardará as posicións de reprodución dos últimos 30 elementos reproducidos. Se volve abrir calquera deles a reprodución continuará.

en: Ask
gl: Preguntar

en: Always
gl: Sempre

en: Never
gl: Nunca

en: Maximum Volume displayed
gl: Mostrar o Volume máximo

en: Mac OS X interface
gl: Interface Mac OS X

en: Appearance
gl: Aparencia

en: Behavior
gl: Comportamento

en: Apple Remote and media keys
gl: Apple Remote e teclas multimedia

en: Video output
gl: Saída de vídeo

en: Show Basic
gl: Mostrar o básico

en: Select a directory
gl: Seleccione un directorio

en: Select a file
gl: Seleccione un ficheiro

en: Select
gl: Seleccionar

en: Minimal Mac OS X interface
gl: Interface Mac OS X mínima

en: Filebrowser starting point
gl: Punto de inicio do navegador de ficheiros

en: This option allows you to specify the directory the ncurses filebrowser will show you initially.
gl: Esta opción permítelle especificar o directorio que o navegador de ficheiros do Ncurses lle mostrará no inicio.

en: Ncurses interface
gl: Interface Ncurses

en: [Display]
gl: [Mostrar]

en:  h,H                    Show/Hide help box
gl:  h,H                    Mostrar/ocultar a caixa de axuda

en:  i                      Show/Hide info box
gl:  i                      Mostrar/ocultar a caixa de información

en:  M                      Show/Hide metadata box
gl:  M                      Mostrar/ocultar a caixa de metadatos

en:  L                      Show/Hide messages box
gl:  L                      Mostrar/ocultar a caixa de mensaxes

en:  P                      Show/Hide playlist box
gl:  P                      Mostrar/ocultar a caixa da lista de reprodución

en:  B                      Show/Hide filebrowser
gl:  B                      Mostrar/ocultar o navegador de ficheiros

en:  x                      Show/Hide objects box
gl:  x                      Mostrar/ocultar a caixa de obxectos

en:  S                      Show/Hide statistics box
gl:  S                      Mostrar/ocultar a caixa de estatísticas

en:  Esc                    Close Add/Search entry
gl:  Esc                    Pechar engadir/buscar entrada

en:  Ctrl-l                 Refresh the screen
gl:  Ctrl-l                 Actualizar a pantalla

en:  q, Q, Esc              Quit
gl:  q, Q, Esc              Saír

en:  s                      Stop
gl:  s                       Deter

en:  <space>                Pause/Play
gl:  <space>                Pausa/Reproducir

en:  f                      Toggle Fullscreen
gl:  f                      Cambiar a pantalla completa

en:  c                      Cycle through audio tracks
gl:  c                      Percorrer as pistas de audio

en:  v                      Cycle through subtitles tracks
gl:  v                      Percorrer as pistas de subtítulos

en:  b                      Cycle through video tracks
gl:  b                      Percorrer as pistas de vídeo

en:  n, p                   Next/Previous playlist item
gl:  n, p                   Elemento seguinte/anterior da lista de reprodución

en:  [, ]                   Next/Previous title
gl:  [, ]                   Título anterior/seguinte

en:  <, >                   Next/Previous chapter
gl:  <, >                   Capítulo anterior/seguinte

note: xgettext: You can use ← and → characters
en:  <left>,<right>         Seek -/+ 1%%
gl:  <left>,<right>         Buscar -/+ 1%%

en:  a, z                   Volume Up/Down
gl:  a, z                   Baixar/subir o volume

en:  m                      Mute
gl:  s                       Sen son

note: xgettext: You can use ↑ and ↓ characters
en:  <up>,<down>            Navigate through the box line by line
gl:  <up>,<down>            Navegar pola caixa liña a liña

note: xgettext: You can use ⇞ and ⇟ characters
en:  <pageup>,<pagedown>    Navigate through the box page by page
gl:  <pageup>,<pagedown>    Navegar pola caixa páxina a páxina

note: xgettext: You can use ↖ and ↘ characters
en:  <start>,<end>          Navigate to start/end of box
gl:  <start>,<end>          Navegar ao comezo/fin da caixa

en: [Playlist]
gl: [Lista de reprodución]

en:  r                      Toggle Random playing
gl:  r                      Cambiar a reprodución aleatoria

en:  l                      Toggle Loop Playlist
gl:  l                      Cambiar a reprodución da lista en bucle

en:  R                      Toggle Repeat item
gl:  R                      Cambiar a repetir elemento

en:  o                      Order Playlist by title
gl:  o                      Ordenar a lista por títulos

en:  O                      Reverse order Playlist by title
gl:  O                      Inverter a orde da lista por título

en:  g                      Go to the current playing item
gl:  g                      Ir ao elemento que se está a reproducir

en:  /                      Look for an item
gl:  /                      Buscar un elemento

en:  ;                      Look for the next item
gl:  ;                      Buscar o seguinte elemento

en:  A                      Add an entry
gl:  A                      Engadir unha entrada

note: xgettext: You can use ⌫ character to translate <backspace>
en:  D, <backspace>, <del>  Delete an entry
gl:  D, <backspace>, <del>  Eliminar unha entrada

en:  e                      Eject (if stopped)
gl:  e                      Expulsar (se está detido)

en: [Filebrowser]
gl: [Navegador de ficheiros]

en:  <enter>                Add the selected file to the playlist
gl:  <enter>                Engadir o ficheiro seleccionado á lista de reprodución

en:  <space>                Add the selected directory to the playlist
gl:  <space>                Engadir o directorio seleccionado á lista de reprodución

en:  .                      Show/Hide hidden files
gl:  .                      Mostrar/ocultar os ficheiros ocultos

en: [Player]
gl: [Reprodutor]

note: xgettext: You can use ↑ and ↓ characters
en:  <up>,<down>            Seek +/-5%%
gl:  <up>,<down>            Buscar +/-5%%

en: [Repeat]
gl: [Repetir]

en: [Random]
gl: [Aleatorio]

en: [Loop]
gl: [Bucle]

en:  Source   : %s
gl:  Fonte   : %s

en:  Position : %s/%s
gl:  Posición : %s/%s

en:  Volume   : Mute
gl:  Volume   : Sen son

en:  Title    : %<PRId64>/%d
gl:  Título    : %<PRId64>/%d

en:  Chapter  : %<PRId64>/%d
gl:  Capítulo  : %<PRId64>/%d

en:  Source: <no current item>
gl:  Fonte: <ningún elemento>

en:  [ h for help ]
gl:  [ h para axuda ]

en: Open: %s
gl: Abrir: %s

en: Find: %s
gl: Localizar: %s

en: Shift+L
gl: Maiús+L

en: Click to toggle between loop all, loop one and no loop
gl: Prema para alternar entre reproducir en bucle todos, un ou ningún

en: Previous Chapter/Title
gl: Capítulo ou título anterior

en: Next Chapter/Title
gl: Capítulo ou título seguinte

en: Teletext Activation
gl: Activación do teletexto

en: Toggle Transparency
gl: Alternar a transparencia

en: Play
    If the playlist is empty, open a medium
gl: Reproducir
    Abrir un medio se a lista está baleira

en: Previous / Backward
gl: Anterior/Atrás

en: Next / Forward
gl: Seguinte/Avanzar

en: De-Fullscreen
gl: Saír da pantalla completa

en: Extended panel
gl: Panel ampliado

en: Frame By Frame
gl: Fotograma a fotograma

en: Trickplay Reverse
gl: Truco de reprodución Inverter

en: Step backward
gl: Paso cara a atrás

en: Step forward
gl: Paso cara a adiante

en: Loop / Repeat
gl: Bucle / Repetir

en: Open subtitles
gl: Abrir os subtítulos

en: Dock fullscreen controller
gl: Ancorar o controlador de pantalla completa

en: Stop playback
gl: Deter a reprodución

en: Open a medium
gl: Abrir un medio

en: Previous media in the playlist, skip backward when held
gl: O multimedia anterior na lista de reprodución; saltar cara a atrás ao manter premida a tecla

en: Next media in the playlist, skip forward when held
gl: O seguinte multimedia na lista de reprodución; saltar cara a adiante ao manter premida a tecla

en: Toggle the video in fullscreen
gl: Cambiar o vídeo a pantalla completa

en: Toggle the video out fullscreen
gl: Cambiar o vídeo a pantalla normal

en: Show extended settings
gl: Mostrar as configuracións estendidas

en: Toggle playlist
gl: Alternar a lista de reprodución

en: Take a snapshot
gl: Tirar unha instantánea

en: Loop from point A to point B continuously.
gl: Reproducir continuamente en bucle desde o punto A ao B.

en: Frame by frame
gl: Fotograma a fotograma

en: Reverse
gl: Inverter

en: Change the loop and repeat modes
gl: Cambiar os modos de bucle e repetición

en: Previous media in the playlist
gl: O multimedia anterior na lista de reprodución

en: Next media in the playlist
gl: O seguinte multimedia na lista de reprodución

en: Open subtitle file
gl: Abrir un ficheiro de subtítulos

en: Dock/undock fullscreen controller to/from bottom of screen
gl: Ancorar/desancorar o controlador de pantalla completa da parte inferiror da pantalla

[ctx: Tooltip|Unmute]
en: Unmute
gl: Activar o audio

[ctx: Tooltip|Mute]
en: Mute
gl: Desactivar o audio

en: Pause the playback
gl: Pór en pausa a reprodución

en: Loop from point A to point B continuously
    Click to set point A
gl: Percorrer en bucle do punto A ao punto B constantemente
    Prema para definir o punto A

en: Click to set point B
gl: Prema para estabelecer o punto B

en: Stop the A to B loop
gl: Deter o bucle A ao B

en: Aspect Ratio
gl: Proporción de aspecto

en: No EPG Data Available
gl: Non hai datos dispoñíbeis na guía de programas

en: Image Files
gl: Ficheiros de imaxes

en: Logo filenames
gl: Nomes de ficheiro de logotipo

en: Image mask
gl: Máscara de imaxe

en: No v4l2 instance found.
    Please check that the device has been opened with VLC and is playing.
    
    Controls will automatically appear here.
gl: Non foi posíbel encontrar unha instancia de v4l2.
    Verifique que o dispositivo foi aberto co VLC e que se estea a reproducir.
    
    Os controis aparecerán aquí automaticamente.

en: Knee
    radius
gl: Radio do ángulo
    de curvatura

en: Makeup
    gain
gl: Etapa
    de restauración

en: Adjust pitch
gl: Axustar o ton

en: (Hastened)
gl: (Adiantado)

en: (Delayed)
gl: (Atrasado)

en: Force update of this dialog's values
gl: Forzar a actualización dos valores deste diálogo

en: &Fingerprint
gl: &Impresión dixital

en: Find meta data using audio fingerprinting
gl: Encontrar metadatos usando a impresión dixital de audio

en: Comments
gl: Comentarios

en: Extra metadata and other information are shown in this panel.
gl: Neste panel móstranse metadatos extra e máis información.

en: Information about what your media or stream is made of.
    Muxer, Audio and Video Codecs, Subtitles are shown.
gl: Información relativa á composición dos seus multimedia ou fluxo.
    Móstranse o multiplexor, os códecs de audio e vídeo e mais os subtítulos.

en: Current media / stream statistics
gl: Estatísticas actuais de multimedia e fluxo

en: Input/Read
gl: Entrada/Lectura

en: Media data size
gl: Tamaño dos datos dos multimedia

en: Demuxed data size
gl: Tamaño dos datos demultiplexados

en: Content bitrate
gl: Taxa de bits do contido

en: Discarded (corrupted)
gl: Rexeitado (danado)

en: Dropped (discontinued)
gl: Omitido (descontinuado)

en: Decoded
gl: Descodificado

en: blocks
gl: bloques

en: Displayed
gl: Mostrados

en: frames
gl: fotogramas

en: Lost
gl: Perdidos

en: Played
gl: Reproducidos

en: buffers
gl: búfers

en: Last 60 seconds
gl: Últimos 60 segundos

en: Overall
gl: Total

en: Current playback speed: %1
    Click to adjust
gl: Velocidade de reprodución actual: %1
    Prema para axustar

en: Revert to normal play speed
gl: Retomar a velocidade de reprodución normal

en: Download cover art
gl: Descargar a portada

en: Add cover art from file
gl: Engadir unha portada desde un ficheiro

en: Choose Cover Art
gl: Escoller unha portada

en: Image Files (*.gif *.jpg *.jpeg *.png)
gl: Ficheiros de imaxe (*.gif *.jpg *.jpeg *.png)

en: Elapsed time
gl: Tempo transcorrido

en: Total/Remaining time
gl: Tempo restante/total

en: Click to toggle between total and remaining time
gl: Prema para cambiar entre o tempo total e o restante

en: Click to toggle between elapsed and remaining time
gl: Prema para cambiar entre o tempo transcorrido e o restante

en: Double click to jump to a chosen time position
gl: Faga duplo clic para ir á posición de tempo escollida

en: Select a device or a VIDEO_TS directory
gl: Seleccionar un dispositivo ou un directorio VIDEO_TS

en: Select a device or a VIDEO_TS folder
gl: Seleccionar un dispositivo ou un cartafol VIDEO_TS

en: Select one or multiple files
gl: Seleccionar un ou máis ficheiros múltiples

en: File names:
gl: Nomes de ficheiro:

en: Filter:
gl: Filtro:

en: Eject the disc
gl: Expulsar o disco

en: Entry
gl: Entrada

en: Channels:
gl: Canles:

en: Selected ports:
gl: Portos seleccionados:

en: Use VLC pace
gl: Usar o ritmo do VLC

en: TV - digital
gl: TV - dixital

en: Tuner card
gl: Tarxeta sintonizadora

en: Delivery system
gl: Sistema de envío

en: Transponder/multiplex frequency
gl: Frecuencia do transpondedor/multiplexor

en: Transponder symbol rate
gl: Baudios do transpondedor

en: Bandwidth
gl: Largura de banda

en: TV - analog
gl: TV - analóxica

en: Device name
gl: Nome do dispositivo

en: Your display will be opened and played in order to stream or save it.
gl: A súa xanela abrirase e reproducirase para poder emitir en fluxo ou gardalo.

en: Advanced Options
gl: Opcións avanzadas

en: Double click to get media information
gl: Faga duplo clic para obter información sobre os multimedia

en: Change playlistview
gl: Cambiar a visualización da lista de reprodución

en: Search the playlist
gl: Buscar na lista de reprodución

en: My Computer
gl: O meu computador

en: Devices
gl: Dispositivos

en: Local Network
gl: Rede local

en: Remove this podcast subscription
gl: Eliminar esta subscrición a podcast

en: Do you really want to unsubscribe from %1?
gl: Está seguro/a de que quere eliminar a subscrición a %1?

en: Cover
gl: Portada

en: Create Directory
gl: Crear directorio

en: Create Folder
gl: Crear cartafol

en: Enter name for new directory:
gl: Introduza o nome do directorio novo:

en: Enter name for new folder:
gl: Introduza o nome do cartafol novo:

en: Rename Directory
gl: Renomear directorio

en: Rename Folder
gl: Renomear cartafol

en: Enter a new name for the directory:
gl: Escriba un novo nome para o directorio:

en: Enter a new name for the folder:
gl: Escriba un novo nome para o cartafol:

en: Sort by
gl: Ordenar por

en: Ascending
gl: Ascendente

en: Descending
gl: Descendente

en: Display size
gl: Mostrar o tamaño

en: Increase
gl: Aumentar

en: Decrease
gl: Diminuír

en: Playlist View Mode
gl: Modo de visualización da lista

en: Playlist is currently empty.
    Drop a file here or select a media source from the left.
gl: A lista de reprodución está baleira.
    Solte aquí un ficheiro ou seleccione unha orixe multimedia na esquerda.

en: Icons
gl: Iconas

en: Detailed List
gl: Lista detallada

en: List
gl: Lista

en: Select File
gl: Seleccionar un ficheiro

en: Select or double click an action to change the associated hotkey. Use delete key to remove hotkeys.
gl: Seleccione ou faga un duplo clic sobre unha acción para cambiar a tecla rápida asociada. Use a tecla Suprimir para limpar as teclas rápidas.

en: in
gl: en

en: Any field
gl: Calquera campo

en: Actions
gl: Accións

en: Hotkey
gl: Tecla rápida

en: Application level hotkey
gl: Tecla rápida de nivel «aplicativo»

en: Desktop level hotkey
gl: Tecla rápida de nivel «escritorio»

en: Double click to change.
    Delete key to remove.
gl: Faga un duplo clic para cambiar.
    Use a tecla Suprimir para limpar.

en: Hotkey change
gl: Cambio de tecla rápida

en: Press the new key or combination for
gl: Prema a nova tecla ou combinación para

en: Assign
gl: Asignar

en: Warning: this key or combination is already assigned to
gl: Aviso: Esta tecla ou combinación xa foi asignada a

en: Warning: <b>%1</b> is already an application menu shortcut
gl: Aviso: <b>%1</b> xa é un atallo de menú para un aplicativo

en: Key or combination:
gl: Tecla ou combinación:

en: Key:
gl: Tecla:

en: Input & Codecs Settings
gl: Configuracións de entrada e de códecs

en: Configure Hotkeys
gl: Configurar teclas rápidas

en: Device:
gl: Dispositivo:

en: If this property is blank, different values
    for DVD, VCD, and CDDA are set.
    You can define a unique one or configure them 
    individually in the advanced preferences.
gl: Se esta propiedade está en branco, defínense diferentes
    valores para DVD, VCD, e CDDA.
    Pode definir un valor único ou configuralos 
    individualmente na opción preferencias avanzadas.

en: Lowest latency
gl: Latencia máis baixa

en: High latency
gl: Latencia alta

en: Higher latency
gl: Latencia máis alta

en: This is VLC's skinnable interface. You can download other skins at
gl: Esta é a interface do VLC á que lle pode cambiar a aparencia. Pode descargar outros ficheiros de aparencia en

en: VLC skins website
gl: Sitio web dos ficheiros de aparencia do VLC

en: System's default
gl: Predeterminado do sistema

en: File associations
gl: Asociacións de ficheiro

en: Audio Files
gl: Ficheiros de audio

en: Video Files
gl: Ficheiros de vídeo

en: Playlist Files
gl: Ficheiros de listas de reprodución

en: &Apply
gl: &Aplicar

en: &Cancel
gl: &Cancelar

en: Profile
gl: Perfil

en: Edit selected profile
gl: Editar o perfil seleccionado

en: Delete selected profile
gl: Eliminar o perfil seleccionado

en: Create a new profile
gl: Crear un perfil novo

en: Create
gl: Crear

en: This muxer is not provided directly by VLC: It could be missing.
gl: Este multiplexor non é fornecido directamente polo VLC: pode que falte.

en: This muxer is missing. Using this profile will fail
gl: Este demultiplexor non existe. Usar este perfil provocará un fallo

en:  Profile Name Missing
gl:  Falta o nome do perfil

en: You must set a name for the profile.
gl: Debe definir un nome para o perfil.

en: File/Directory
gl: Ficheiro/directorio

en: File/Folder
gl: Ficheiro/cartafol

en: Source
gl: Fonte

en: Source:
gl: Fonte:

en: Type:
gl: Tipo:

en: This module writes the transcoded stream to a file.
gl: Este módulo escribe o fluxo transcodificado nun ficheiro.

en: Filename
gl: Nome de ficheiro

en: Save file...
gl: Gardar ficheiro…

en: Containers (*.ps *.ts *.mpg *.ogg *.asf *.mp4 *.mov *.wav *.raw *.flv *.webm)
gl: Contedores (*.ps *.ts *.mpg *.ogg *.asf *.mp4 *.mov *.wav *.raw *.flv *.webm)

en: This module outputs the transcoded stream to a network via HTTP.
gl: Este módulo emite o fluxo transcodificado nunha rede a través de HTTP.

en: Path
gl: Camiño

en: This module outputs the transcoded stream to a network via the mms protocol.
gl: Este módulo emite o fluxo transcodificado nunha rede a través do protocolo MMS.

en: This module outputs the transcoded stream to a network via RTSP.
gl: Este módulo emite o fluxo transcodificado nunha rede a través de RTSP.

en: This module outputs the transcoded stream to a network via UDP.
gl: Este módulo emite o fluxo transcodificado nunha rede a través de UDP.

en: This module outputs the transcoded stream to a network via RTP.
gl: Este módulo emite o fluxo transcodificado nunha rede a través de RTP.

en: Base port
gl: Porto base

en: This module outputs the transcoded stream to an Icecast server.
gl: Este módulo emite o fluxo transcodificado a un servidor Icecast.

en: Mount Point
gl: Punto de montaxe

en: Edit Bookmarks
gl: Editar marcadores

en: Create a new bookmark
gl: Crear un marcador novo

en: Delete the selected item
gl: Eliminar o elemento seleccionado

en: Delete all the bookmarks
gl: Eliminar todos os marcadores

en: Extract
gl: Extraer

en: &Close
gl: &Pechar

en: Convert
gl: Converter

en: Multiple files selected.
gl: Múltiples ficheiros seleccionados.

en: Destination
gl: Destino

en: Destination file:
gl: Ficheiro de destino:

en: Browse
gl: Examinar

en: Multiple Files Selected.
gl: Múltiples ficheiros seleccionados.

en: Files will be placed in the same directory with the same name.
gl: Os ficheiros serán situados no mesmo cartafol e co mesmo nome.

en: Append '-converted' to filename
gl: Engadir «-converted» ao nome do ficheiro

en: Settings
gl: Configuracións

en: Display the output
gl: Mostrar a saída

en: This display the resulting media, but can slow things down.
gl: Isto mostra os multimedia resultantes, mais pode ralentizar as cousas.

en: &Start
gl: &Inicio

en: Containers
gl: Contenedores

en: Program Guide
gl: Guía de programación

en: Update
gl: Actualizar

en:  (%1+ rated)
gl: (votado %1+)

en: Errors
gl: Erros

en: Cl&ear
gl: Li&mpar

en: Hide future errors
gl: Ocultar futuros erros

en: Adjustments and Effects
gl: Axustes e efectos

en: Synchronization
gl: Sincronización

en: v4l2 controls
gl: Controis v4l2

en: &Save
gl: &Gardar

en: Store the Password
gl: Gardar o contrasinal

en: Privacy and Network Access Policy
gl: Política de privacidade e acceso á rede

en: <p>In order to protect your privacy, <i>VLC media player</i> does <b>not</b> collect personal data or transmit them, not even in anonymized form, to anyone.</p>
    <p>Nevertheless, <i>VLC</i> is able to automatically retrieve information about the media in your playlist from third party Internet-based services. This includes cover art, track names, artist names and other meta-data.</p>
    <p>Consequently, this may entail identifying some of your media files to third party entities. Therefore the <i>VLC</i> developers require your express consent for the media player to access the Internet automatically.</p>
gl: <p>Para protexer a súa privacidade, o <i>VLC media player</i><b>non</b> recolle datos persoais nin llos transmite, nin sequera nunha forma anónima, a ninguén.</p>
    <p>Porén, o <i>VLC</i> é quen de obter información automaticamente sobre os medios presentes na súa lista de reprodución a partir de servizos de terceiros baseados na Internet. Isto inclúe as portadas, nomes das pistas, autoría e outros metadatos.</p>
    <p>Iso podería implicar a identificación dalgúns dos seus ficheiros multimedia para entidades de terceiros. Polo tanto, os desenvolvedores do <i>VLC</i> requiren o seu consentimento expreso para que o reprodutor multimedia acceda á Internet de modo automático.</p>

en: Network Access Policy
gl: Política de acceso á rede

en: Regularly check for VLC updates
gl: Procurar regularmente se hai actualizacións para o VLC

en: Go to Time
gl: Ir ao tempo

en: &Go
gl: &Ir

en: Go to time
gl: Ir ao tempo

en: About
gl: Sobre

en: <p>VLC media player is a free and open source media player, encoder, and streamer made by the volunteers of the <a href="http://www.videolan.org/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">VideoLAN</span></a> community.</p><p>VLC uses its internal codecs, works on essentially every popular platform, and can read almost all files, CDs, DVDs, network streams, capture cards and other media formats!</p><p><a href="http://www.videolan.org/contribute/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">Help and join us!</span></a>
gl: <p>O VLC media player é un reprodutor, codificador e emisor de fluxo gratuíto e de fonte aberta; feito polos voluntarios da comunidade<a href="http://www.videolan.org/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">VideoLAN.</span></a></p><p>O VLC usa os seus códecs internos, funciona nas plataformas máis populares e pode ler case todos os tipos de ficheiros, CD, DVD, fluxos de rede, tarxetas de captura e outros formatos multimedia!</p><p><a href="http://www.videolan.org/contribute/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">Axude e únase a nós!</span></a>

en: &Recheck version
gl: &Comprobar de novo a versión

en: &Yes
gl: &Si

en: &No
gl: &Non

en: VLC media player updates
gl: Actualizacións do VLC media player

en: A new version of VLC (%1.%2.%3%4) is available.
gl: Está dispoñíbel unha versión nova do VLC (%1.%2.%3%4).

en: You have the latest version of VLC media player.
gl: Xa ten a última versión do VLC media player.

en: An error occurred while checking for updates...
gl: Produciuse un erro ao comprobar se había actualizacións…

en: Current Media Information
gl: Información sobre o multimedia actual

en: &General
gl: &Xeral

en: &Metadata
gl: &Metadatos

en: Co&dec
gl: Có&dec

en: S&tatistics
gl: Es&tatísticas

en: &Save Metadata
gl: &Gardar os metadatos

en: Location:
gl: Localización:

en: Saves all the displayed logs to a file
gl: Garda todos os rexistros que se mostran nun ficheiro

en: Save log file as...
gl: Gardar o ficheiro de rexistro como…

en: Texts/Logs (*.log *.txt);; All (*.*)
gl: Textos / rexistros (*.log *.txt);; Todo (*.*)

en: Application
gl: Aplicativo

en: Cannot write to file %1:
    %2.
gl: Non se pode escribir no ficheiro %1:
    %2.

en: Update the tree
gl: Actualizar a árbore

en: Clear the messages
gl: Limpar as mensaxes

en: Open Media
gl: Abrir multimedia

en: &File
gl: &Ficheiro

en: &Disc
gl: &Disco

en: &Network
gl: &Rede

en: Capture &Device
gl: &Dispositivo de capturas

en: &Select
gl: &Seleccionar

en: &Enqueue
gl: Pór na &fila

en: &Play
gl: &Reproducir

en: &Stream
gl: &Fluxo

en: C&onvert
gl: C&onverter

en: C&onvert / Save
gl: C&onverter / gardar

en: Open URL
gl: Abrir un URL

en: Enter URL here...
gl: Introducir aquí un URL…

en: Please enter the URL or path to the media you want to play.
gl: Introduza o URL ou o camiño ao multimedia que quere reproducir.

en: If your clipboard contains a valid URL
    or the path to a file on your computer,
    it will be automatically selected.
gl: Se o seu portapapeis contén un URL válido
    ou o camiño a un ficheiro no seu computador,
    será seleccionado automaticamente.

en: Plugins and extensions
gl: Extensións e plugins

en: Active Extensions
gl: Extensións activas

en: Capability
gl: Capacidade

en: Score
gl: Puntuación

en: &Search:
gl: &Buscar:

en: More information...
gl: Máis información…

en: Reload extensions
gl: Recargar as extensións

en: Skins customize player's appearance. You can activate them through preferences.
gl: As aparencias personalizan o aspecto do reprodutor. Pode activalas nas preferencias.

en: Playlist parsers add new capabilities to read internet streams or extract meta data.
gl: Os analizadores de listas de reprodución engaden capacidades novas para ler fluxos de internet e para extraer metadatos.

en: Service discoveries adds new sources to your playlist such as web radios, video websites, ...
gl: Os descubrimentos de servizos engaden novas orixes á súa lista de reprodución tales como radios web, páxinas de vídeos...

en: Retrieves extra info and art for playlist items
gl: Obtén información adicional e imaxes para os elementos das listas de reprodución

en: Extensions brings various enhancements. Check descriptions for more details
gl: As extensións proporcionan melloras variadas. Vexa as descricións para saber máis

en: Only installed
gl: Só os instalados

en: Retrieving addons...
gl: Recuperando complementos...

en: No addons found
gl: Non foi posíbel atopar complementos

en: This addon has been installed manually. VLC can't manage it by itself.
gl: Este complemento foi instalado manualmente. O VLC non pode xestionalo solo.

en: Version %1
gl: Versión %1

en: %1 downloads
gl: %1 descargas

en: &Uninstall
gl: &Desinstalar

en: &Install
gl: &Instalar

en: Version
gl: Versión

en: Website
gl: Sitio web

en: Files
gl: Ficheiros

en: Deletes the selected item
gl: Elimina o elemento seleccionado

en: Show settings
gl: Mostrar as configuracións

en: Switch to simple preferences view
gl: Cambiar á visualización de preferencias simple

en: Switch to full preferences view
gl: Cambiar á visualización de preferencias completa

en: Save and close the dialog
gl: Gardar e pechar o diálogo

en: &Reset Preferences
gl: &Restabelecer as preferencias

en: Only show current
gl: Mostrar só o actual

en: Only show modules related to current playback
gl: Mostrar unicamente os módulos relacionados coa reprodución actual

en: Advanced Preferences
gl: Preferencias avanzadas

en: Simple Preferences
gl: Preferencias simples

en: Cannot save Configuration
gl: Non foi posíbel gardar a configuración

en: Preferences file could not be saved
gl: Non foi posíbel gardar o ficheiro de preferencias

en: Are you sure you want to reset your VLC media player preferences?
gl: Está segura/o de que quere restabelecer as súas preferencias do VLC media player?

en: Stream Output
gl: Saída de fluxo

en: This wizard will allow you to stream or convert your media for use locally, on your private network, or on the Internet.
    You should start by checking that source matches what you want your input to be and then press the "Next" button to continue.
gl: Este asistente permitiralle emitir en fluxo ou converter os seus multimedia para un uso local, ben na súa rede privada ou na Internet.
    Debería comezar por verificar que a fonte coincide co que quere que sexa a entrada; despois prema o botón Seguinte para continuar.

en: Stream output string.
    This is automatically generated when you change the above settings,
    but you can change it manually.
gl: Cadea de saída de fluxo.
    Isto xérase automaticamente cando cambia as configuracións de arriba,
    mais pode cambialo manualmente.

en: Back
gl: Atrás

en: Toolbars Editor
gl: Editor de barras de ferramentas

en: Toolbar Elements
gl: Elementos de barra de ferramentas

en: Flat Button
gl: Botón plano

en: Next widget style
gl: Seguinte estilo de widget

en: Big Button
gl: Botón grande

en: Native Slider
gl: Deslizador nativo

en: Main Toolbar
gl: Barra de ferramentas principal

en: Above the Video
gl: Sobre o vídeo

en: Toolbar position:
gl: Posición da barra de ferramentas:

en: Line 1:
gl: Liña 1:

en: Line 2:
gl: Liña 2:

en: Time Toolbar
gl: Barra de ferramentas de tempo

en: Advanced Widget
gl: Widget avanzado

en: Fullscreen Controller
gl: Controlador de pantalla completa

en: New profile
gl: Perfil novo

en: Delete the current profile
gl: Eliminar o perfil actual

en: Select profile:
gl: Seleccionar perfil:

en: Preview
gl: Previsualizar

en: Cl&ose
gl: P&echar

en: Profile Name
gl: Nome do perfil

en: Please enter the new profile name.
gl: Introduza o novo nome do perfil.

en: Spacer
gl: Espazador

en: Expanding Spacer
gl: Espazador expansíbel

en: Splitter
gl: Divisor

en: Time Slider
gl: Deslizador de tempo

en: Small Volume
gl: Volume pequeno

en: DVD menus
gl: Menús de DVD

en: Teletext transparency
gl: Transparencia do teletexto

en: Advanced Buttons
gl: Botóns avanzados

en: Playback Buttons
gl: Botóns de reprodución

en: Aspect ratio selector
gl: Selector de proporción de aspecto

en: Speed selector
gl: Selector de velocidade

en: Schedule
gl: Programación

en: Video On Demand ( VOD )
gl: Vídeo baixo demanda (VOD)

en: Hours / Minutes / Seconds:
gl: Horas / minutos / segundos:

en: Day / Month / Year:
gl: Día / mes / ano:

en: Repeat:
gl: Repetir:

en: Repeat delay:
gl: Repetir o atraso:

en:  days
gl:  días

en: I&mport
gl: I&mportar

en: E&xport
gl: E&xportar

en: Save VLM configuration as...
gl: Gardar a configuración de VLM como…

en: VLM conf (*.vlm);;All (*)
gl: Configuración de VLM (*.vlm);;Todo (*)

en: Open VLM configuration...
gl: Abrir unha configuración de VLM…

en: Schedule:
gl: Programación:

en: Open Directory
gl: Abrir un directorio

en: Open Folder
gl: Abrir un cartafol

en: Open playlist...
gl: Abrir unha lista de reprodución…

en: XSPF playlist
gl: Lista de reprodución XSPF

en: M3U playlist
gl: Lista de reprodución M3U

en: M3U8 playlist
gl: Lista de reprodución M3U8

en: Save playlist as...
gl: Gardar a lista de reprodución como…

en: Open subtitles...
gl: Abrir os subtítulos…

en: Media Files
gl: Ficheiros multimedia

en: Subtitle Files
gl: Ficheiros de subtítulos

en: All Files
gl: Todos os ficheiros

en: Empty
gl: Baleiro

en: Deactivate
gl: Desactivar

en: Do you want to restart the playback where left off?
gl: Desexa continuar a reprodución onde a deixou?

en: &Continue
gl: &Continuar

en: Control menu for the player
gl: Menú de control para o reprodutor

en: Paused
gl: En pausa

en: &Media
gl: &Multimedia

en: P&layback
gl: &Reprodución

en: &Audio
gl: S&on

en: &Video
gl: &Vídeo

en: Subti&tle
gl: Subtí&tulo

en: Tool&s
gl: Ferramenta&s

en: V&iew
gl: Ve&r

en: &Help
gl: &Axuda

en: Open &File...
gl: Abrir &ficheiro…

en: &Open Multiple Files...
gl: Abrir &múltiplos ficheiros…

en: Open &Disc...
gl: Abrir &disco…

en: Open &Network Stream...
gl: Abrir un fluxo de &rede…

en: Open &Capture Device...
gl: Abrir un dispositivo de &capturas…

en: Open &Location from clipboard
gl: Abrir unha &localización desde o portapapeis

en: Open &Recent Media
gl: Abrir multimedia &recentes

en: Conve&rt / Save...
gl: Conve&rter/Gardar…

en: &Stream...
gl: Flu&xo…

en: Quit at the end of playlist
gl: Saír ao finalizar a lista de reprodución

en: Close to systray
gl: Pechar para a bandexa do sistema

en: &Quit
gl: &Saír

en: &Effects and Filters
gl: &Efectos e filtros

en: &Track Synchronization
gl: Sincronización da pis&ta

en: Plu&gins and extensions
gl: Extensións e p&lugins

en: Customi&ze Interface...
gl: Personali&zar a interface…

en: &Preferences
gl: &Preferencias

en: &View
gl: &Ver

en: Play&list
gl: &Lista de reprodución

en: Docked Playlist
gl: Lista de reprodución ancorada

en: Always on &top
gl: Sempre &en primeiro plano

en: Mi&nimal Interface
gl: Interface mí&nima

en: &Fullscreen Interface
gl: Interface de &pantalla completa

en: &Advanced Controls
gl: Controis &avanzados

en: Status Bar
gl: Barra de estado

en: Visualizations selector
gl: Selector de visualizacións

en: &Increase Volume
gl: &Subir o volume

en: D&ecrease Volume
gl: Baixar o volum&e

en: &Mute
gl: S&en son

en: Audio &Device
gl: &Dispositivo de audio

en: Audio &Track
gl: P&ista de audio

en: &Stereo Mode
gl: Modo es&téreo

en: &Visualizations
gl: &Visualizacións

en: Add &Subtitle File...
gl: Engadir un ficheiro de &subtítulos…

en: Sub &Track
gl: &Pista de subtítulos

en: Video &Track
gl: &Pista de vídeo

en: &Fullscreen
gl: P&antalla completa

en: Always Fit &Window
gl: Encaixar sempre a xa&nela

en: Set as Wall&paper
gl: Definir como ima&xe de fondo

en: &Aspect Ratio
gl: Proporción de &aspecto

en: &Crop
gl: &Recortar

en: &Deinterlace
gl: &Desentrelazar

en: &Deinterlace mode
gl: Modo de &desentrelazado

en: Take &Snapshot
gl: Tirar unha in&stantánea

en: T&itle
gl: &Título

en: &Chapter
gl: &Capítulo

en: &Program
gl: &Programa

en: &Manage
gl: &Xestionar

en: Check for &Updates...
gl: Comprobar act&ualizacións…

en: &Stop
gl: &Deter

en: Pre&vious
gl: An&terior

en: Ne&xt
gl: Seg&uinte

en: Sp&eed
gl: V&elocidade

en: &Faster
gl: Máis &rápido

en: N&ormal Speed
gl: Velocidade n&ormal

en: Slo&wer
gl: Máis le&nto

en: &Jump Forward
gl: &Saltar cara a adiante

en: Jump Bac&kward
gl: Saltar cara a a&trás

en: Open &Network...
gl: Abrir &rede…

en: Leave Fullscreen
gl: Saír do modo pantalla completa

en: &Playback
gl: &Reprodución

en: &Hide VLC media player in taskbar
gl: O&cultar o reprodutor multimedia do VLC na barra de tarefas

en: Sho&w VLC media player
gl: &Mostrar o VLC media player

en: &Open Media
gl: &Abrir multimedia

en: &Clear
gl: &Limpar

en: &Renderer
gl: &Renderizador

en: Scanning...
gl: Analizando...

en: Show advanced preferences over simple ones
gl: Mostrar as preferencias avanzadas sobre as simples

en: Show advanced preferences and not simple preferences when opening the preferences dialog.
gl: Mostrar as preferencias avanzadas e non as simples ao abrir a caixa de diálogo de preferencias.

en: Systray icon
gl: Icona da bandexa do sistema

en: Show an icon in the systray allowing you to control VLC media player for basic actions.
gl: Mostrar unha icona na bandexa do sistema permitíndolle controlar as accións básicas do VLC media player.

en: Start VLC with only a systray icon
gl: Iniciar o VLC só cunha icona da bandexa do sistema

en: VLC will start with just an icon in your taskbar.
gl: O VLC iniciarase só cunha icona na barra de tarefas.

en: Show playing item name in window title
gl: Mostrar o nome do elemento en reprodución no título da xanela

en: Show the name of the song or video in the controller window title.
gl: Mostrar o nome da canción ou do vídeo no título da xanela do controlador.

en: Show notification popup on track change
gl: Mostrar a xanela emerxente de notificación ao cambiar de pista

en: Show a notification popup with the artist and track name when the current playlist item changes, when VLC is minimized or hidden.
gl: Mostrar unha xanela emerxente de notificación co artista e o nome da pista cando o elemento en reprodución da lista cambie se o VLC está minimizado ou oculto.

en: Windows opacity between 0.1 and 1
gl: Opacidade das xanelas entre 0.1 e 1

en: Sets the windows opacity between 0.1 and 1 for main interface, playlist and extended panel. This option only works with Windows and X11 with composite extensions.
gl: Define a opacidade da xanela entre 0.1 e 1 para a interface principal, a lista de reprodución e o panel estendido. Esta opción funciona con Windows e X11 con extensións compostas.

en: Fullscreen controller opacity between 0.1 and 1
gl: Opacidade do controlador do modo de pantalla completa entre 0.1 e 1

en: Sets the fullscreen controller opacity between 0.1 and 1 for main interface, playlist and extended panel. This option only works with Windows and X11 with composite extensions.
gl: Define a opacidade do controlador do modo de pantalla completa entre 0.1 e 1 para a interface principal, a lista de reprodución e o panel estendido. Esta opción só funciona con Windows e X!! con extensións compostas.

en: Show unimportant error and warnings dialogs
gl: Mostrar diálogos de erros non importantes e avisos

en: Activate the updates availability notification
gl: Activar a notificación de dispoñibilidade de actualizacións

en: Activate the automatic notification of new versions of the software. It runs once every two weeks.
gl: Activar a notificación automático de versións novas de software. Iníciase unha vez cada dúas semanas.

en: Number of days between two update checks
gl: Número de días entre dúas comprobacións de actualizacións

en: Ask for network policy at start
gl: Preguntar pola política de rede ao iniciar

en: Save the recently played items in the menu
gl: Gardar os elementos reproducidos recentemente no menú

en: List of words separated by | to filter
gl: Lista de palabras separadas por «|» para filtrar

en: Regular expression used to filter the recent items played in the player.
gl: Unha expresión regular usada para filtrar os elementos recentes reproducidos no aplicativo.

en: Define the colors of the volume slider
gl: Define as cores do control desprazábel de volume

en: Define the colors of the volume slider
    By specifying the 12 numbers separated by a ';'
    Default is '255;255;255;20;226;20;255;176;15;235;30;20'
    An alternative can be '30;30;50;40;40;100;50;50;160;150;150;255'
gl: Define as cores do control desprazábel de volume
    Especificando os 12 números separados por un «;»
    A opción predeterminada é «255;255;255;20;226;20;255;176;15;235;30;20»
    Unha opción alternativa podería ser «30;30;50;40;40;100;50;50;160;150;150;255»

en: Selection of the starting mode and look
gl: Selección do modo de inicio e da aparencia

en: Start VLC with:
     - normal mode
     - a zone always present to show information as lyrics, album arts...
     - minimal mode with limited controls
gl: Iniciar o VLC:
     - en modo normal
     - nunha zona sempre presente para mostrar información tal como letras, portada...
     - en modo mínimo con controis limitados

en: Show a controller in fullscreen mode
gl: Mostrar un controlador no modo pantalla completa

en: Embed the file browser in open dialog
gl: Incrustar o explorador de ficheiros no diálogo de apertura

en: Define which screen fullscreen goes
gl: Define a pantalla que se mostra no modo de pantalla completa

en: Screennumber of fullscreen, instead of same screen where interface is.
gl: «Screennumber» da pantalla completa, en vez da mesma pantalla onde está a interface

en: Load extensions on startup
gl: Cargar as extensións ao iniciar

en: Automatically load the extensions module on startup.
gl: Cargar o módulo de extensións automaticamente ao iniciar.

en: Start in minimal view (without menus)
gl: Iniciar coa visualización mínima (sen menús)

en: Display background cone or art
gl: Mostrar o cono ou as imaxes de álbum de fondo

en: Display background cone or current album art when not playing. Can be disabled to prevent burning screen.
gl: Mostrar o cono ou as imaxes de álbum do disco actual cando non se estea reproducindo algo. Pódese desactivar para previr que se queime a pantalla.

en: Expanding background cone or art
gl: Expandir o cono ou a imaxe do fondo

en: Background art fits window's size.
gl: A imaxe do fondo axústase ao tamaño da xanela.

en: Ignore keyboard volume buttons.
gl: Ignorar os botóns de volume do teclado.

en: With this option checked, the volume up, volume down and mute buttons on your keyboard will always change your system volume. With this option unchecked, the volume buttons will change VLC's volume when VLC is selected and change the system volume when VLC is not selected.
gl: Se activa esta opción, os botóns do seu teclado para subir, baixar e quitar o volume modificarán sempre o volume do seu sistema. Se desactiva esta opción, os botóns de volume modificarán o volume do VLC cando estea seleccionado e o volume do sistema cando o VLC non estea seleccionado.

en: When to raise the interface
gl: Cando traer a interface ao primeiro plano

en: This option allows the interface to be raised automatically when a video/audio playback starts, or never.
gl: Esta opción permite traer automaticamente a interface ao primeiro plano cando se reproduce un vídeo/audio.

en: Fullscreen controller mouse sensitivity
gl: Sensibilidade do rato coa pantalla completa

en: When minimized
gl: Cando estea minimizado

en: Qt interface
gl: Interface Qt

en: errors
gl: erros

en: warnings
gl: avisos

en: debug
gl: depuración

[ctx: Tooltip|Clear]
en: Clear
gl: Limpar

en: Open a skin file
gl: Abrir un ficheiro de aparencia

en: Skin files |*.vlt;*.wsz;*.xml
gl: Ficheiros de aparencia |*.vlt;*.wsz;*.xml

en: Playlist Files |
gl: Ficheiros de listas |

en: |All Files |*
gl: |Todos os ficheiros |*

en: Open playlist
gl: Abrir a lista de reprodución

en: Save playlist
gl: Gardar a lista de reprodución

en: XSPF playlist |*.xspf|M3U file |*.m3u|HTML playlist |*.html
gl: Lista XSPF |*.xspf|ficheiro M3U |*.m3u|lista de reprodución HTML |*.html

en: Skin to use
gl: Aparencia para usar

en: Path to the skin to use.
gl: Camiño para a aparencia para usar.

en: Config of last used skin
gl: Configuración da última aparencia usada

en: Windows configuration of the last skin used. This option is updated automatically, do not touch it.
gl: Configuración das xanelas da última aparencia usada. Esta opción actualízase automaticamente; non debe tocala.

en: Show a systray icon for VLC
gl: Mostrar unha icona do VLC na bandexa do sistema

en: Show VLC on the taskbar
gl: Mostrar o VLC na barra de tarefas

en: Enable transparency effects
gl: Activar os efectos de transparencia

en: You can disable all transparency effects if you want. This is mainly useful when moving windows does not behave correctly.
gl: Pode desactivar todos os efectos de transparencia se o desexa. Isto é útil principalmente cando ao mover as xanelas non se produce o comportamento correcto.

en: Use a skinned playlist
gl: Usar unha lista de reprodución con aparencia

en: Display video in a skinned window if any
gl: Mostrar o vídeo nunha xanela con aparencia se existe

en: When set to 'no', this parameter is intended to give old skins a chance to play back video even though no video tag is implemented
gl: Cando se define como 'non', este parámetro pretende darlle unha oportunidade aos ficheiros de aparencia para reproduciren vídeo, aínda que non teñan unha etiqueta de vídeo inplementada

en: Skinnable Interface
gl: Interface con aparencia modificábel

en: Select skin
gl: Seleccionar aparencia

en: Open skin...
gl: Abrir ficheiro de aparencia…

en: Brightness threshold
gl: Limiar de brillo

en: When this mode is enabled, pixels will be shown as black or white. The threshold value will be the brightness defined below.
gl: Cando este modo está activado, os píxeles mostraranse como brancos e negros. O valor do limiar será o brillo que se indica abaixo.

en: Image contrast (0-2)
gl: Contraste de imaxe (0-2)

en: Set the image contrast, between 0 and 2. Defaults to 1.
gl: Definir o contraste de imaxe entre 0 e 2. A opción predeterminada é 1.

en: Image hue (0-360)
gl: Matiz da imaxe (0-360)

en: Set the image hue, between 0 and 360. Defaults to 0.
gl: Definir o matiz da imaxe entre 0 e 360. A opción predeterminada é 0.

en: Image saturation (0-3)
gl: Saturación da imaxe (0-3)

en: Set the image saturation, between 0 and 3. Defaults to 1.
gl: Definir a saturación da imaxe, entre 0 e 3. A opción predeterminada é 1.

en: Image brightness (0-2)
gl: Brillo da imaxe (0-2)

en: Set the image brightness, between 0 and 2. Defaults to 1.
gl: Definir o brillo da imaxe, entre 0 e 2. A opción predeterminada é 1.

en: Image gamma (0-10)
gl: Gama da imaxe (0-10)

en: Set the image gamma, between 0.01 and 10. Defaults to 1.
gl: Definir a imaxe da gama entre 0.01 e 10. A opción predeterminada é 1.

en: Direct3D9 adjust filter
gl: Filtro de axuste de Direct3D9

en: MMAL decoder
gl: Descodificador MMAL

en: MMAL-based decoder plugin for Raspberry Pi
gl: Plugin do descodificador baseado en MMAL para Raspberry Pi

en: Use QPUs for advanced HD deinterlacing.
gl: Usar QPUs para desentrelazado avanzado HD.

en: Make use of the QPUs to allow higher quality deinterlacing of HD content.
gl: Usar QPU para permitir un desentrelazado de calidade máis alta en contidos HD.

en: MMAL deinterlace
gl: Desentrelazado MMAL

en: MMAL-based deinterlace filter plugin
gl: Plugin do filtro de desentrelazado baseado en MMAL

en: VideoCore layer where the video is displayed.
gl: Capa do VídeoCore onde se mostra o vídeo.

en: Blank screen below video.
gl: Pantalla baleira debaixo do vídeo.

en: Render blank screen below video. Increases VideoCore load.
gl: Mostrar a pantalla baleira debaixo do vídeo. Incrementa a carga do VideoCore.

en: Adjust HDMI refresh rate to the video.
gl: Axustar a taxa de actualización HDMI ao vídeo.

en: Force interlaced video mode.
gl: Forzar modo de vídeo entrelazado.

en: MMAL vout
gl: Vout MMAL

en: MMAL-based vout plugin for Raspberry Pi
gl: Plugin de saída de vídeo baseado en MMAL para Raspberry Pi

en: VAAPI filters
gl: Filtros VAAPI

en: Video Accelerated API filters
gl: Filtros de Video Accelerated API

en: VDPAU adjust video filter
gl: Filtro de axuste de vídeo VDPAU

en: VDPAU video decoder
gl: Descodificador de vídeo VDPAU

en: Temporal-spatial
gl: Temporal-espacial

en: VDPAU surface conversions
gl: Conversións de superficie VDPAU

en: Deinterlacing algorithm
gl: Algoritmo de desentrelazado

en: Inverse telecine
gl: Telecine inverso

en: Deinterlace chroma skip
gl: Desentrelazar salto da crominancia

en: Whether temporal deinterlacing applies to luma only
gl: Indica se o desentrelazado temporal só se aplica á luminancia

en: Noise reduction level
gl: Nivel de redución de ruídos

en: Scaling quality
gl: Calidade do escalado

en: High quality scaling level
gl: Nivel de calidade alta para o escalado

en: VDPAU deinterlacing filter
gl: Filtro de desentrelazado VDPAU

en: VDPAU output
gl: Saída VDPAU

en: File keystore (plaintext)
gl: Ficheiro do repositorio de chaves (texto plano)

en: Secrets are stored on a file without any encryption
gl: Os secretos gárdanse nun ficheiro sen cifrado

en: Crypt keystore
gl: Cifrar o repositorio de chaves

en: Secrets are stored encrypted on a file
gl: Os secretos almacénanse cifrados nun ficheiro

en: No
gl: Non

en: Any
gl: Calquera

en: System default
gl: Predeterminado do sistema

en: After first unlock
gl: Despois do primeiro desbloqueo

en: After first unlock, on this device only
gl: Despois do primeiro desbloqueo, só neste dispositivo

en: Always, on this device only
gl: Sempre, só neste dispositivo

en: When unlocked
gl: Ao desbloquear

en: When unlocked, on this device only
gl: Ao desbloquear, só neste dispositivo

en: Synchronize stored items
gl: Sincronizar elementos gardados

en: Synchronizes stored items via iCloud Keychain if enabled in the user domain.
gl: SIncroniza os elementos gardados por medio da iCloud Keychain se está activada no dominio do usuario.

en: Accessibility type for all future passwords saved to the Keychain
gl: Tipo de accesibilidade dos futuros contrasinais gardados no Keychain

en: Keychain access group
gl: Grupo de acceso ao anel de chaves

en: Keychain access group as defined by the app entitlements.
gl: Grupo de acceso ao anel de chaves tal como se define nos dereitos da aplicación.

en: Keychain keystore
gl: Tenda de aneis de chaves

en: Keystore for iOS, Mac OS X and tvOS
gl: Repositorio de chaves para iOS, Mac OS X e tvOS

en: KWallet keystore
gl: Repositorio de chaves KWallet

en: Secrets are stored via KWallet
gl: Os secretos almacénanse mediante KWallet

en: Secrets are stored in memory
gl: Os secretos almacénanse na memoria

en: Android log
gl: Rexistro de Android

en: Android log using logcat
gl: Rexistro de Android usando logcat

en: Be quiet
gl: Silencioso

en: Turn off all messages on the console.
gl: Desactivar todas as mensaxes na consola.

en: Console log
gl: Rexistro da consola

en: Console logger
gl: Rexistrador de consola

en: Info
gl: Información

en: Debug
gl: Depuración

en: Log to file
gl: Rexistrar nun ficheiro

en: Log all VLC messages to a text file.
gl: Rexistrar todas as mensaxes do VLC nun ficheiro de texto.

en: Log filename
gl: Nome de ficheiro de rexistro

en: Specify the log filename.
gl: Especificar o nome de ficheiro de rexistro.

en: Log format
gl: Formato de rexistro

en: Specify the logging format.
gl: Especifique o formato do rexistro.

en: Verbosity
gl: Nivel de detalle

en: Select the logging verbosity or default to use the same verbosity given by --verbose.
gl: Seleccione o nivel de detalle a usar no rexistro ou o predeterminado para usar o mesmo nivel que o proporcionado polo parámetro --verbose.

en: Logger
gl: Rexistrador

en: File logger
gl: Rexistrador de ficheiros

en: Journal
gl: Xornal

en: System log (syslog)
gl: Rexistro do sistema (syslog)

en: Emit log messages through the POSIX system log.
gl: Emitir mensaxes de rexistro por medio do rexistro do sistema de POSIX.

en: Debug messages
gl: Mensaxes de depuración

en: Include debug messages in system log.
gl: Incluír mensaxes de depuración no rexistro do sistema.

en: Identity
gl: Identidade

en: Process identity in system log.
gl: Procesar a identidade no rexistro do sistema.

en: syslog
gl: rexistro do sistema

en: System logger (syslog)
gl: Rexistrador do sistema (syslog)

en: Extension not responding!
gl: A extensión non responde.

en: Extension '%s' does not respond.
    Do you want to kill it now?
gl: A extensión «%s» non responde.
    Desexa parala?

en: <p>Password for Web interface has not been set.</p><p>Please use --http-password, or set a password in </p><p>Preferences &gt; All &gt; Main interfaces &gt; Lua &gt; Lua HTTP &gt; Password.</p>
gl: <p>Non se definiu o contrasinal da interface web.</p><p>Use --http-password ou defina un contrasinal en </p><p>Preferencias &gt; Todas &gt; Interfaces principais &gt; Lua &gt; HTTP Lua &gt; Contrasinal.</p>

en: Lua interface
gl: Interface Lua

en: Lua interface module to load
gl: Módulo de interface Lua para cargar

en: Lua interface configuration
gl: Configuración de interface Lua

en: Lua interface configuration string. Format is: '["<interface module name>"] = { <option> = <value>, ...}, ...'.
gl: Cadea de configuración de interface Lua. O formato é: «["<nome do módulo da interface>"] = { <option> = <value>, …}, …».

en: A single password restricts access to this interface.
gl: Un único contrasinal restrinxe o acceso a esta interface.

en: Source directory
gl: Directorio fonte

en: Directory index
gl: Índice de directorio

en: Allow to build directory index
gl: Permitir a construción do índice do directorio

en: This is the host on which the interface will listen. It defaults to all network interfaces (0.0.0.0). If you want this interface to be available only on the local machine, enter "127.0.0.1".
gl: Este é o host no que escoitará a interface. A opción predeterminada é escoitar en todas as interfaces de rede (0.0.0.0). Se quere que esta interface estea dispoñíbel só na máquina local, escriba «127.0.0.1».

en: This is the TCP port on which this interface will listen. It defaults to 4212.
gl: Este é o porto TCP que escoitará a interface. A opción predeterminada é 4212.

en: CLI input
gl: Entrada da CLI

en: Accept commands from this source. The CLI defaults to stdin ("*console"), but can also bind to a plain TCP socket ("localhost:4212") or use the telnet protocol ("telnet://0.0.0.0:4212")
gl: Aceptar comandos desta orixe. A CLI predeterminada é stdin («*consola»), mais pódese vincular tamén a un conectador TCP plano («localhost:4212») ou usar o protocolo Telnet («telnet://0.0.0.0:4212»)

en: Lua interpreter
gl: Intérprete Lua

en: Lua HTTP
gl: HTTP Lua

en: Lua CLI
gl: CLI Lua

en: Command-line interface
gl: Interface de liña de comandos

en: Lua Telnet
gl: Telnet Lua

en: Lua Meta Fetcher
gl: Servizo de obtención de metadatos Lua

en: Fetch meta data using lua scripts
gl: Obter os metadatos usando scritps Lua

en: Lua Meta Reader
gl: Servizo de lectura de metadatos Lua

en: Read meta data using lua scripts
gl: Ler os metadatos usando scritps Lua

en: Lua Playlist
gl: Lista de reprodución Lua

en: Lua Playlist Parser Interface
gl: Interface de analizador de listas de reprodución Lua

en: Fetch artwork using lua scripts
gl: Obter o material gráfico usando scritps Lua

en: Lua Extension
gl: Extensión Lua

en: Lua SD Module
gl: Módulo Lua de SD

en: Folder meta data
gl: Cartafol de metadatos

en: Album art filename
gl: Nome de ficheiro das imaxes do álbum

en: Filename to look for album art in current directory
gl: O nome de ficheiro para buscar as imaxes do álbum no directorio actual

en: Classic Rock
gl: Rock clásico

en: Hip-Hop
gl: Hip-hop

en: Oldies
gl: Clásicos de sempre

en: Other
gl: Outros

en: Alternative
gl: Alternativa

en: Death Metal
gl: Death metal

en: Pranks
gl: Xolda

en: Soundtrack
gl: Bandas sonoras

en: Euro-Techno
gl: Techno europeo

en: Ambient
gl: Ambiental

en: Trip-Hop
gl: Trip-hop

en: Jazz+Funk
gl: Jazz e Funk

en: Fusion
gl: Fusión

en: Sound Clip
gl: Clip de son

en: Noise
gl: Ruído

en: Alternative Rock
gl: Rock alternativo

en: Bass
gl: Baixos

en: Meditative
gl: Meditativa

en: Instrumental Pop
gl: Pop instrumental

en: Instrumental Rock
gl: Rock instrumental

en: Ethnic
gl: Étnica

en: Gothic
gl: Gótica

en: Techno-Industrial
gl: Techno-industrial

en: Electronic
gl: Electrónica

en: Pop-Folk
gl: Pop-folk

en: Southern Rock
gl: Rock sureño

en: Comedy
gl: Comedia

en: Cult
gl: Culto

en: Gangsta
gl: Gángster

en: Top 40
gl: 40 principais

en: Christian Rap
gl: Rap cristián

en: Pop/Funk
gl: Pop/funk

en: Native American
gl: Nativo americano

en: Acid Punk
gl: Acid punk

en: National Folk
gl: Folk nacional

en: Celtic
gl: Celta

en: Gothic Rock
gl: Rock gótico

en: Progressive Rock
gl: Rock progresivo

en: Psychedelic Rock
gl: Rock psicodélico

en: Symphonic Rock
gl: Rock sinfónico

en: Easy Listening
gl: Música lixeira

en: Acoustic
gl: Acústico

en: Humour
gl: Humor

en: Speech
gl: Radio hablada

en: Opera
gl: Ópera

en: Chamber Music
gl: Música de cámara

en: Symphony
gl: Sinfonía

en: Ballad
gl: Balada

en: Rhythmic Soul
gl: Soul rítmico

en: Duet
gl: Dueto

en: Drum Solo
gl: Solo de batería

en: Acapella
gl: A capela

en: Christian Gangsta Rap
gl: Hip Hop cristián

en: Contemporary Christian
gl: Música cristiana

en: Christian Rock
gl: Rock cristián

en: addons local storage
gl: almacenamento local de complementos

en: Videolan.org's addons finder
gl: Buscador de complementos de Videolan.org

en: The username of your last.fm account
gl: O nome de usuario/a da súa conta Last.fm

en: The password of your last.fm account
gl: O contrasinal da súa conta Last.fm

en: Scrobbler URL
gl: URL do Scrobbler

en: The URL set for an alternative scrobbler engine
gl: A definición de URL para un motor scrobbler alternativo

en: Submission of played songs to last.fm
gl: Submisión das cancións reproducidas a Last.fm

en: last.fm: Authentication failed
gl: last.fm: Fallou a autenticación

en: last.fm username or password is incorrect. Please verify your settings and relaunch VLC.
gl: O nome de usuario ou contrasinal de Last.fm non é correcto. Verifique as súas configuracións e reinicie o VLC.

en: Last.fm username not set
gl: Nome de usuario/a de Last.fm sen definir

en: Please set a username or disable the audioscrobbler plugin, and restart VLC.
    Visit http://www.last.fm/join/ to get an account.
gl: Defina un nome de usuario/a ou desactive o plugin do audioscrobbler e reinicie o VLC.
    Visite a páxina http://www.last.fm/join/ para obter unha conta.

en: However, the security certificate presented by the server is unknown and could not be authenticated by any trusted Certificate Authority.
gl: Con todo, o certificado de seguranza presentado polo servidor é descoñecido e non puido ser autenticado por ningunha Autoridade Certificadora de confianza.

en: However, the security certificate presented by the server changed since the previous visit and was not authenticated by any trusted Certificate Authority.
gl: Con todo, o certificado de seguranza presentado polo servidor cambiou desde a anterior visita e non foi autenticado por ningunha Autoridade Certificadora de confianza.

en: Abort
gl: Interromper

en: View certificate
gl: Ver o certificado

en: Insecure site
gl: Sitio inseguro

en: Accept 24 hours
gl: Aceptar por 24 horas

en: Accept permanently
gl: Aceptar permanentemente

en: This is the certificate presented by %s:
    %s
    
    If in doubt, abort now.
gl: Este é o certificado presentado por %s:
    %s
    
    En caso de dúbida cancele agora.

en: Use system trust database
gl: Usar a base de datos de confianza do sistema

en: Trust directory
gl: Cartafol de confianza

en: TLS cipher priorities
gl: Prioridades de cifrado TLS

en: Ciphers, key exchange methods, hash functions and compression methods can be selected. Refer to GNU TLS documentation for detailed syntax.
gl: Pódese seleccionar o cifrado, os métodos de intercambio de chave, as funcións hash e os métodos de compresión. Vexa a documentación de GnuTLS para unha sintaxe detallada.

en: Performance (prioritize faster ciphers)
gl: Rendemento (priorizar os cifrados máis rápidos)

en: Secure 128-bits (exclude 256-bits ciphers)
gl: Seguro 128-bits (excluír os cifrados de 256-bits)

en: Secure 256-bits (prioritize 256-bits ciphers)
gl: Seguro 256-bits (priorizar os cifrados de 256-bits)

en: GNU TLS transport layer security
gl: Seguridade da capa de transporte GnuTLS

en: GNU TLS server
gl: Servidor GnuTLS

en: Playing some media.
gl: Reproducindo un multimedia.

en: D-Bus screensaver
gl: Protector de pantalla D-Bus

en: D-Bus screen saver inhibition
gl: Inhibición do protector de pantalla D-Bus

en: XDG-screensaver
gl: Protector de pantalla XDG

en: XDG screen saver inhibition
gl: Inhibición do protector de pantalla XDG

en: Logging
gl: Rexistro

en: File logging
gl: Rexistro de ficheiro

en: M3U playlist export
gl: Exportar lista de reprodución M3U

en: M3U8 playlist export
gl: Exportar lista de reprodución M3U8

en: XSPF playlist export
gl: Exportar lista de reprodución XSPF

en: HTML playlist export
gl: Exportar lista de reprodución HTML

en: Maximum number of connections
gl: Número máximo de conexións

en: This limits the maximum number of clients that can connect to the RTSP VOD. 0 means no limit.
gl: Isto limita o número máximo de clientes que se poden conectar con RTSP VOD. 0 indica sen límites.

en: MUX for RAW RTSP transport
gl: MUX para transporte RAW RTSP

en: Sets the timeout option in the RTSP session string
gl: Estabelece a opción de tempo de espera na cadea da sesión RTSP

en: Defines what timeout option to add to the RTSP session ID string. Setting it to a negative number removes the timeout option entirely. This is needed by some IPTV STBs (such as those made by HansunTech) which get confused by it. The default is 5.
gl: Define que opción de tempo de espera se vai engadir á cadea de ID de sesión RTSP. Definíndoo como un valor negativo elimina a opción de tempo de espera por completo. Isto último é necesario con algúns IPTV STB (como os que fai HansunTech) que se confunden co tempo de espera. A opción predeterminada é 5.

en: Legacy RTSP VoD server
gl: Servidor antigo RTSP VoD

en: TLS support for OS X and iOS
gl: Compatibilidade TLS para OS X e iOS

en: TLS server support for OS X
gl: Compatibilidade para servidores TLS en OS X

en: You attempted to reach %s. However the security certificate presented by the server is unknown and could not be authenticated by any trusted Certification Authority. This problem may be caused by a configuration error or an attempt to breach your security or your privacy.
    
    If in doubt, abort now.
gl: Intentou atinxir %s. Porén, o certificado se seguranza presentado polo servidor é descoñecido e podería non ser autenticado por ningunha Autoridade de certificación de confianza. Este problema pode estar causado por un erro de configuración ou ben por un intento de quebrar a súa seguranza ou privacidade.
    
    En caso de dúbida cancele agora.

en: Accept certificate temporarily
gl: Aceptar o certificado temporalmente

en: Stats
gl: Estados

en: Stats encoder function
gl: Función de codificador de estados

en: Stats decoder
gl: Descodificador de estados

en: Stats decoder function
gl: Función de descodificador de estados

en: Stats demux
gl: Demultiplexado de estados

en: Stats demux function
gl: Función de demultiplexado de estados

en: XML Parser (using libxml2)
gl: Analizador XML (usando libxml2)

en: Title to put in ASF comments.
gl: Título que se vai pór nos comentarios ASF.

en: Author to put in ASF comments.
gl: Autor que se vai pór nos comentarios ASF.

en: Copyright string to put in ASF comments.
gl: Cadea copyright para pór nos comentarios ASF.

en: Comment
gl: Comentario

en: Comment to put in ASF comments.
gl: Comentario para pór nos comentarios ASF.

en: "Rating" to put in ASF comments.
gl: «Valoración» para pór nos comentarios ASF.

en: Packet Size
gl: Tamaño do paquete

en: ASF packet size -- default is 4096 bytes
gl: Tamaño do paquete ASF -- o predeterminado é 4096 bytes

en: Bitrate override
gl: Ignorar a taxa de bits

en: Do not try to guess ASF bitrate. Setting this, allows you to control how Windows Media Player will cache streamed content. Set to audio+video bitrate in bytes
gl: Non tentar adiviñar a taxa de bits ASF. Activando isto poderá controlar como o Windows Media Player gardará na caché o contido en fluxo. Active a taxa de bits de audio+vídeo en bytes

en: ASF muxer
gl: Multiplexor ASF

en: Unknown Video
gl: Vídeo descoñecido

en: Subject
gl: Asunto

en: Encoder
gl: Codificador

en: AVI muxer
gl: Multiplexor AVI

en: Dummy/Raw muxer
gl: Multiplexor de simulación/bruto

en: Create "Fast Start" files
gl: Crear ficheiros de Inicio rápido

en: Create "Fast Start" files. "Fast Start" files are optimized for downloads and allow the user to start previewing the file while it is downloading.
gl: Crear os ficheiros de Inicio rápido. Os ficheiros de Inicio rápido están optimizados para as descargas e permiten o usuario iniciar a previsualización do ficheiro mentres se está a descargar.

en: MP4/MOV muxer
gl: Multiplexor MP4/MOV

en: DTS delay (ms)
gl: Atraso DTS (ms)

en: Delay the DTS (decoding time stamps) and PTS (presentation timestamps) of the data in the stream, compared to the SCRs. This allows for some buffering inside the client decoder.
gl: Atrasar o DTS (marcas de tempo de descodificación) e PTS (códigos de tempo de presentación) dos datos no fluxo, comparado cos PCR. Isto permite crear un pequeno búfer dentro do descodificador cliente.

en: PES maximum size
gl: Tamaño máximo PES

en: Set the maximum allowed PES size when producing the MPEG PS streams.
gl: Estabelece o tamaño máximo PES ao producir fluxos MPEG PS.

en: PS muxer
gl: Multiplexor PS

en: Video PID
gl: PID de vídeo

en: Assign a fixed PID to the video stream. The PCR PID will automatically be the video.
gl: Asignar un PID fixo ao fluxo de vídeo. O PID PCR será o vídeo automaticamente.

en: Audio PID
gl: PID de audio

en: Assign a fixed PID to the audio stream.
gl: Asignar un PID fixo ao fluxo de audio.

en: SPU PID
gl: PID SPU

en: Assign a fixed PID to the SPU.
gl: Asignar un PID fixo ao SPU.

en: PMT PID
gl: PID PMT

en: Assign a fixed PID to the PMT
gl: Asignar un PID fixo ao PMT

en: TS ID
gl: ID de TS

en: Assign a fixed Transport Stream ID.
gl: Asignar un ID fixo de fluxo de transporte (TS).

en: NET ID
gl: ID de NET

en: Assign a fixed Network ID (for SDT table)
gl: Asignar un ID de rede (para a táboa STD)

en: PMT Program numbers
gl: Números de programa PMT

en: Assign a program number to each PMT. This requires "Set PID to ID of ES" to be enabled.
gl: Asignar un número de programa a cada PMT. Isto require que a opción Definir PID como o ID de ES estea activada.

en: Mux PMT (requires --sout-ts-es-id-pid)
gl: Demultiplexado PMT (require --sout-ts-es-id-pid)

en: Define the pids to add to each pmt. This requires "Set PID to ID of ES" to be enabled.
gl: Define os PID para engadir a cada pmt. Isto require que a opción Definir PID como o ID de ES estea activada.

en: SDT Descriptors (requires --sout-ts-es-id-pid)
gl: Descritores SDT (require --sout-ts-es-id-pid)

en: Defines the descriptors of each SDT. This requires "Set PID to ID of ES" to be enabled.
gl: Define os descritores para cada SDT. Isto require que a opción «Definir PID como o ID de ES» estea activada.

en: Set PID to ID of ES
gl: Definir PID como o ID de ES

en: Sets PID to the ID if the incoming ES. This is for use with --ts-es-id-pid, and allows having the same PIDs in the input and output streams.
gl: Define o PID como o ID do ES entrante. Isto úsase con --ts-es-id-pid e permite ter os mesmos PID nos fluxos de entrada e de saída.

en: Data alignment
gl: Aliñamento de datos

en: Enforces alignment of all access units on PES boundaries. Disabling this might save some bandwidth but introduce incompatibilities.
gl: Reforza o aliñamento de todas as unidades de acceso dos límites PES. Se se desactiva isto poderase obter algo de largura de banda, mais introduciranse incompatibilidades.

en: Shaping delay (ms)
gl: Atraso da formación (ms)

en: Cut the stream in slices of the given duration, and ensure a constant bitrate between the two boundaries. This avoids having huge bitrate peaks, especially for reference frames.
gl: Cortar o fluxo en partes dunha duración dada e asegurar unha taxa de bits constante entre os dous límites. Isto evita ter picos grandes na taxa de bits, sobre todo para os fotogramas de referencia.

en: Use keyframes
gl: Usar os fotogramas chave

en: If enabled, and shaping is specified, the TS muxer will place the boundaries at the end of I pictures. In that case, the shaping duration given by the user is a worse case used when no reference frame is available. This enhances the efficiency of the shaping algorithm, since I frames are usually the biggest frames in the stream.
gl: Se está activado e a formación está especificada, o multiplexor TS colocará os límites ao final das imaxes I. Neste caso, a duración da formación que dea o usuario é unha opción peor que se usa cando non hai ningún fotograma de referencia dispoñíbel. Isto optimiza a eficiencia do algoritmo de formación, xa que xeralmente os fotogramas I son os máis grandes do fluxo.

en: PCR interval (ms)
gl: Intervalo PCR (ms)

en: Set at which interval PCRs (Program Clock Reference) will be sent (in milliseconds). This value should be below 100ms. (default is 70ms).
gl: Definir en que intervalo de PCR (Referencia de Reloxo do Programa) se enviarán (en milisegundos). Este valor debería estabelecerse en 100ms. (o predeterminado é 70 ms).

en: Minimum B (deprecated)
gl: B mínimo (obsoleto)

en: This setting is deprecated and not used anymore
gl: Este parámetro está obsoleto e xa non se usa

en: Maximum B (deprecated)
gl: B máximo (obsoleto)

en: Delay the DTS (decoding time stamps) and PTS (presentation timestamps) of the data in the stream, compared to the PCRs. This allows for some buffering inside the client decoder.
gl: Atrasar o DTS (marcas de tempo de descodificación) e PTS (códigos de tempo de presentación) dos datos no fluxo, comparado cos PCR. Isto permite crear un pequeno búfer dentro do descodificador cliente.

en: Crypt audio
gl: Cifrar o audio

en: Crypt audio using CSA
gl: Cifrar o audio usando CSA

en: Crypt video
gl: Cifrar o vídeo

en: Crypt video using CSA
gl: Cifrar o vídeo usando CSA

en: CSA Key in use
gl: Chave CSA que se está usando

en: CSA encryption key used. It can be the odd/first/1 (default) or the even/second/2 one.
gl: A chave de cifrado CSA usada. Pode ser a chave odd/first/1 (predeterminada) ou a even/second/2.

en: Packet size in bytes to encrypt
gl: Tamaño en bytes do paquete que se vai cifrar

en: Size of the TS packet to encrypt. The encryption routines subtract the TS-header from the value before encrypting.
gl: Tamaño do paquete TS que se vai cifrar. As rutinas de cifrado subtraen a cabeceira TS do valor antes do cifrado.

en: TS muxer (libdvbpsi)
gl: Multiplexor TS (libdvbpsi)

en: Multipart JPEG muxer
gl: Multiplexor JPEG multipart

en: Index interval
gl: Intervalo de indexación

en: Minimal index interval, in microseconds. Set to 0 to disable index creation.
gl: Intervalo de indexación mínimo, en microsegundos. Estabelecer a 0 para desactivar a creación do  índice.

en: Ogg/OGM muxer
gl: Multiplexor Ogg/OGM

en: WAV muxer
gl: Multiplexor WAV

en: OS X Notification Plugin
gl: Plugin de notificacións para OS X

en: New input playing
gl: Reproducindo agora unha nova entrada

en: Now playing
gl: Reproducindo agora

en: Skip
gl: Ignorar

en: Timeout (ms)
gl: Tempo de espera (ms)

en: How long the notification will be displayed.
gl: Durante canto tempo se mostrarán as notificacións.

en: Notify
gl: Notificar

en: LibNotify Notification Plugin
gl: Plugin de notificacións LibNotify

en: A/52 audio packetizer
gl: Empaquetador de audio A/52

en: avparser packetizer
gl: Empaquetador avparser

en: Copy packetizer
gl: Copiar empaquetador

en: Dirac packetizer
gl: Empaquetador Dirac

en: DTS audio packetizer
gl: Empaquetador de audio DTS

en: Flac audio packetizer
gl: Empaquetador de audio FLAC

en: H.264 video packetizer
gl: Empaquetador de vídeo H.264

en: HEVC/H.265 video packetizer
gl: Empaquetador de vídeo HEVC/H.265

en: MLP/TrueHD parser
gl: Analizador MLP/TrueHD

en: MPEG4 audio packetizer
gl: Empaquetador de audio MPEG4

en: MPEG4 video packetizer
gl: Empaquetador de vídeo MPEG4

en: MPEG audio layer I/II/III packetizer
gl: Empaquetador de capa I/II/III de audio MPEG

en: Sync on Intra Frame
gl: Sincronizar entre fotogramas

en: Normally the packetizer would sync on the next full frame. This flags instructs the packetizer to sync on the first Intra Frame found.
gl: Xeralmente o empaquetador sincroniza o fotograma seguinte enteiro. Estas marcas fan que o empaquetador sincronice o primeiro fotograma intra que encontre.

en: MPEG-I/II video packetizer
gl: Empaquetador de vídeo MPEG-I/II

en: MPEG Video
gl: Vídeo MPEG

en: VC-1 packetizer
gl: Empaquetador VC-1

en: My Videos
gl: Os meus vídeos

en: My Music
gl: A miña música

en: Picture
gl: Imaxe

en: My Pictures
gl: As miñas imaxes

en: MTP devices
gl: Dispositivos MTP

en: MTP Device
gl: Dispositivo MTP

en: Discs
gl: Discos

en: Podcast URLs list
gl: Lista de URL de podcasts

en: Enter the list of podcasts to retrieve, separated by '|' (pipe).
gl: Introduza a lista de podcasts que se van recuperar separados por '|' (pipe).

en: Audio capture
gl: Captura de audio

en: Audio capture (PulseAudio)
gl: Captura de audio (PulseAudio)

en: Generic
gl: Xenérico

en: SAP multicast address
gl: Enderezo multidifusión SAP

en: The SAP module normally chooses itself the right addresses to listen to. However, you can specify a specific address.
gl: Xeralmente o módulo SAP escolle escoitar os enderezos da dereita. No entanto, pode especificar un enderezo en particular.

en: SAP timeout (seconds)
gl: Tempo de espera en SAP (segundos)

en: Delay after which SAP items get deleted if no new announcement is received.
gl: Atraso despois do cal os elementos SAP se eliminan se non se recibe ningún anuncio novo.

en: Try to parse the announce
gl: Intentar analizar o anuncio

en: This enables actual parsing of the announces by the SAP module. Otherwise, all announcements are parsed by the "live555" (RTP/RTSP) module.
gl: Isto activa a análise actual de anuncios que fai o módulo SAP. Doutro xeito, todos os anuncios se analizan co módulo «live555» (RTP/RTSP).

en: SAP Strict mode
gl: Modo estrito SAP

en: When this is set, the SAP parser will discard some non-compliant announcements.
gl: Se isto está activado, o analizador SAP descartará algúns anuncios non compatíbeis.

en: Network streams (SAP)
gl: Fluxos de rede (SAP)

en: SDP Descriptions parser
gl: Analizador de descricións SDP

en: Session
gl: Sesión

en: Tool
gl: Ferramenta

en: User
gl: Usuario

en: Video capture
gl: Captura de vídeo

en: Video capture (Video4Linux)
gl: Captura de vídeo (Video4Linux)

en: Audio capture (ALSA)
gl: Captura de audio (ALSA)

en: Unknown type
gl: Tipo descoñecido

en: SAT>IP channel list
gl: Lista de canles SAT>IP

en: Server List
gl: Lista de servidores

en: Custom List
gl: Lista personalizada

en: Universal Plug'n'Play
gl: Plug'n'Play universal

en: Screen capture
gl: Captura de pantalla

en: Your window manager does not provide a list of applications.
gl: O seu xestor de xanelas non proporciona unha lista de aplicativos.

en: Applications
gl: Aplicativos

en: Desktop
gl: Escritorio

en: X coordinate
gl: Coordenada X

en: X coordinate of the bargraph.
gl: Coordenada X da gráfica de barras.

en: Y coordinate
gl: Coordenada Y

en: Y coordinate of the bargraph.
gl: Coordenada Y da gráfica de barras.

en: Transparency of the bargraph
gl: Transparencia da gráfica de barras

en: Bargraph transparency value (from 0 for full transparency to 255 for full opacity).
gl: Valor de transparencia da gráfica de barras (de 0 para transparencia total a 255 para unha opacidade total).

en: Bargraph position
gl: Posición da gráfica de barras

en: Enforce the bargraph position on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, eg 6 = top-right).
gl: Forzar a posición da gráfica de barras no vídeo (0=centro, 1=esquerda, 2=dereita, 4=arriba, 8=abaixo; tamén pode usar combinacións destes valores, por ex. 6 = arriba á dereita).

en: Bar width in pixel
gl: Largura da barra en píxeles

en: Width in pixel of each bar in the BarGraph to be displayed.
gl: A largura en píxeles a mostrar de cada barra na Gráfica de barras.

en: Bar Height in pixel
gl: Altura da barra en píxeles

en: Height in pixel of BarGraph to be displayed.
gl: Altura en píxeles do gráfico de barras a mostrar.

en: Audio Bar Graph Video sub source
gl: Suborixe do vídeo de gráfica de barras de audio

en: Audio Bar Graph Video
gl: Vídeo de gráfica de barras de audio

en: Input FIFO
gl: Entrada FIFO

en: FIFO which will be read for commands
gl: FIFO que se vai ler para os comandos

en: Output FIFO
gl: Saída FIFO

en: FIFO which will be written to for responses
gl: FIFO que se vai escribir para as respostas

en: Dynamic video overlay
gl: Superposición de vídeo dinámica

en: Overlay
gl: Superposición

en: Full path of the image files to use. Format is <image>[,<delay in ms>[,<alpha>]][;<image>[,<delay>[,<alpha>]]][;...]. If you only have one file, simply enter its filename.
gl: Camiño enteiro dos ficheiros de imaxe que se van usar. O formato é <image>[,<delay in ms>[,<alpha>]][;<image>[,<delay>[,<alpha>]]][;…]. Se só tes un ficheiro, simplemente introduce o seu nome de ficheiro.

en: Logo animation # of loops
gl: Animación de logotipo, nº de bucles

en: Number of loops for the logo animation. -1 = continuous, 0 = disabled
gl: Número de bucles para a animación do logotipo. -1 = contínuo, 0 = desactivado

en: Logo individual image time in ms
gl: Tempo en ms da imaxe individual do logotipo

en: Individual image display time of 0 - 60000 ms.
gl: Tempo que se mostrará a imaxe individual de 0 - 60000 ms.

en: X coordinate of the logo. You can move the logo by left-clicking it.
gl: Coordenada X do logotipo. Pode mover o logotipo premendo sobre el co botón esquerdo.

en: Y coordinate of the logo. You can move the logo by left-clicking it.
gl: Coordenada Y do logotipo. Pode mover o logotipo premendo sobre el co botón esquerdo.

en: Opacity of the logo
gl: Opacidade do logotipo

en: Logo opacity value (from 0 for full transparency to 255 for full opacity).
gl: Valor de opacidade do logotipo (de 0 para transparencia total a 255 para opacidade total).

en: Logo position
gl: Posición do logotipo

en: Enforce the logo position on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, eg 6 = top-right).
gl: Forzar a posición do logotipo no vídeo (0=centro, 1=esquerda, 2=dereita, 4=arriba, 8=abaixo; tamén pode usar combinacións destes valores, ex. 6 = arriba á dereita).

en: Use a local picture as logo on the video
gl: Usar unha imaxe local como logotipo no vídeo

en: Logo sub source
gl: Suborixe de logotipo

en: Logo overlay
gl: Superposición do logotipo

en: Logo video filter
gl: Filtro de vídeo do logotipo

en: Marquee text to display. (Available format strings: %Y = year, %m = month, %d = day, %H = hour, %M = minute, %S = second, ...)
gl: O texto para mostrar na marquesiña. (Cadeas de formato dispoñíbeis: %Y = ano, %m = mes, %d = día, %H = hora, %M = minuto, %S = segundo, ...)

en: Text file
gl: Ficheiro de texto

en: File to read the marquee text from.
gl: O ficheiro a partir do que se lerá a o texto da marquesiña.

en: X offset
gl: Desprazamento X

en: X offset, from the left screen edge.
gl: Desprazamento X, desde o límite esquerdo da pantalla.

en: Y offset
gl: Desprazamento Y

en: Y offset, down from the top.
gl: Desprazamento Y, cara a abaixo desde arriba.

en: Timeout
gl: Tempo de espera

en: Number of milliseconds the marquee must remain displayed. Default value is 0 (remains forever).
gl: Número de milisegundos que se debe mostrar a marquesiña. O valor predeterminado é 0 (permanece sempre).

en: Refresh period in ms
gl: Tempo de actualización en ms

en: Number of milliseconds between string updates. This is mainly useful when using meta data or time format string sequences.
gl: Número de milisegundos entre as actualizacións de cadeas. Isto é útil sobre todo para usar metadatos ou secuencias de cadeas de formatos de tempo.

en: Opacity (inverse of transparency) of overlayed text. 0 = transparent, 255 = totally opaque.
gl: Opacidade (inverter transparencia) do texto superposto. 0 = transparente, 255 = totalmente opaco.

en: Font size, pixels
gl: Tamaño do tipo de letra, en píxeles

en: Font size, in pixels. Default is 0 (use default font size).
gl: Tamaño do tipo de letra, en píxeles. A opción predeterminada é 0 (usar un tamaño de fonte predeterminado).

en: Color of the text that will be rendered on the video. This must be an hexadecimal (like HTML colors). The first two chars are for red, then green, then blue. #000000 = black, #FF0000 = red, #00FF00 = green, #FFFF00 = yellow (red + green), #FFFFFF = white
gl: Cor do texto que se renderizará no vídeo. Isto ten que ser un hexadecimal (como as cores HTML). Os primeiros dous caracteres son para vermello, despois verde e despois azul. #000000 = negro, #FF0000 = vermello, #00FF00 = verde, #FFFF00 = amarelo (vermello + verde), #FFFFFF = branco

en: Marquee position
gl: Posición da marquesiña

en: You can enforce the marquee position on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, eg 6 = top-right).
gl: Pode forzar a posición da marquesiña no vídeo (0=centro, 1=esquerda, 2=dereita, 4=arriba, 8=abaixo, tamén pode combinar estes valores, ex. 6 = arriba á dereita).

en: Display text above the video
gl: Mostrar o texto sobre o vídeo

en: Marquee
gl: Marquesiña

en: Marquee display
gl: Mostrar a marquesiña

en: Misc
gl: Varios

en: Transparency of the mosaic foreground pictures. 0 means transparent, 255 opaque (default).
gl: Transparencia das imaxes de primeiro plano do mosaico. 0 indica transparente e 255 opaco (predeterminado).

en: Total height of the mosaic, in pixels.
gl: Altura total do mosaico, en píxeles.

en: Total width of the mosaic, in pixels.
gl: Largura total do mosaico, en píxeles.

en: Top left corner X coordinate
gl: Esquina superior dereita da coordenada X

en: X Coordinate of the top-left corner of the mosaic.
gl: Coordenada X da esquina superior esquerda do mosaico.

en: Top left corner Y coordinate
gl: Coordenada Y da esquina superior dereita

en: Y Coordinate of the top-left corner of the mosaic.
gl: Coordenada Y da esquina superior esquerda do mosaico.

en: Border width
gl: Largura do bordo

en: Width in pixels of the border between miniatures.
gl: Largura en píxeles do bordo entre miniaturas.

en: Border height
gl: Altura do bordo

en: Height in pixels of the border between miniatures.
gl: Altura en píxeles do bordo entre miniaturas.

en: Mosaic alignment
gl: Aliñamento en mosaico

en: You can enforce the mosaic alignment on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, eg 6 = top-right).
gl: Pode forzar o aliñamento en mosaico no vídeo (0=centro, 1=esquerda, 2=dereita, 4=arriba, 8=abaixo, tamén pode combinar estes valores, ex. 6 = arriba á esquerda).

en: Positioning method
gl: Método de posicionamento

en: Positioning method for the mosaic. auto: automatically choose the best number of rows and columns. fixed: use the user-defined number of rows and columns. offsets: use the user-defined offsets for each image.
gl: Método de posicionamento para o mosaico. auto: escoller automaticamente o mellor número de filas e columnas. fixo: usar o número de filas e columnas definido polo usuario. desprazamentos: usar os desprazamentos definidos polo usuario para cada imaxe.

en: Number of rows
gl: Número de filas

en: Number of image rows in the mosaic (only used if positioning method is set to "fixed").
gl: Número de filas de imaxe do mosaico (só se usa se o método de posicionamento está definido como «fixo»).

en: Number of columns
gl: Número de columnas

en: Number of image columns in the mosaic (only used if positioning method is set to "fixed").
gl: Número de columnas de imaxe no mosaico (só se usa se o método de posicionamento está definido como «fixo»).

en: Keep aspect ratio
gl: Manter a proporción de aspecto

en: Keep the original aspect ratio when resizing mosaic elements.
gl: Manter a proporción de aspecto orixinal ao redimensionar os elementos do mosaico.

en: Keep original size
gl: Manter o tamaño orixinal

en: Keep the original size of mosaic elements.
gl: Manter o tamaño orixina dos elementos do mosaico.

en: Elements order
gl: Orde dos elementos

en: You can enforce the order of the elements on the mosaic. You must give a comma-separated list of picture ID(s). These IDs are assigned in the "mosaic-bridge" module.
gl: Pode forzar a orde dos elementos do mosaico. Ten que dar unha lista de ID de imaxes separados por comas. Estes ID asígnanse no módulo «mosaic-bridge».

en: Offsets in order
gl: Desprazamentos en orde

en: You can enforce the (x,y) offsets of the elements on the mosaic (only used if positioning method is set to "offsets"). You must give a comma-separated list of coordinates (eg: 10,10,150,10).
gl: Pode forzar os desprazamentos (x,y) dos elementos do mosaico (úsase só se o método de posicionamento está definido como «desprazamentos»). Ten que dar unha lista de coordenadas separada por comas (ex. 10,10,150,10).

en: Pictures coming from the mosaic elements will be delayed according to this value (in milliseconds). For high values you will need to raise caching at input.
gl: As imaxes que veñan dos elementos do mosaico atrasaranse de acordo con este valor (en milisegundos). Para valores altos precisará incrementar a caché na entrada.

en: auto
gl: automático

en: fixed
gl: fixo

en: offsets
gl: desprazamentos

en: Mosaic video sub source
gl: Suborixe de vídeo en mosaico

en: Mosaic
gl: Mosaico

en: VNC Host
gl: Host VNC

en: VNC hostname or IP address.
gl: Nome de host VNC ou enderezo IP.

en: VNC Port
gl: Porto VNC

en: VNC port number.
gl: Número de porto VNC.

en: VNC Password
gl: Contrasinal VNC

en: VNC password.
gl: Contrasinal VNC.

en: VNC poll interval
gl: Intervalo de consulta VNC

en: In this interval an update from VNC is requested, default every 300 ms.
gl: Neste intervalo pídese unha actualización desde o VNC, cada 300 ms na opción predeterminada.

en: VNC polling
gl: Consultas VNC

en: Activate VNC polling. Do NOT activate for use as VDR ffnetdev client.
gl: Activar as consultas VNC. NON activar isto para usar como cliente ffnetdev VDR.

en: Send mouse events to VNC host. Not needed for use as VDR ffnetdev client.
gl: Enviar eventos do rato ao host VNC. Non é preciso para usar como cliente ffnetdev VDR.

en: Key events
gl: Eventos chave

en: Send key events to VNC host.
gl: Enviar eventos chave ao host VNC.

en: Alpha transparency value (default 255)
gl: Valor de transparencia alfa (predeterminado 255)

en: The transparency of the OSD VNC can be changed by giving a value between 0 and 255. A lower value specifies more transparency a higher means less transparency. The default is being not transparent (value 255) the minimum is fully transparent (value 0).
gl: A transparencia do VNC do OSD pódese cambiar dándolle un valor entre 0 e 255. Os valores inferiores especifican máis transparencia e os máis altos indican menos. A opción predeterminada é non ser transparente (valor 255), o mínimo é transparencia total (valor 0).

en: Remote-OSD over VNC
gl: OSD remoto sobre VNC

en: Remote-OSD
gl: OSD remoto

en: Feed URLs
gl: URL de fíos

en: RSS/Atom feed '|' (pipe) separated URLs.
gl: URL de fíos RSS/Atom separados por «|» («pipe»).

en: Speed of feeds
gl: Velocidade dos fíos

en: Speed of the RSS/Atom feeds in microseconds (bigger is slower).
gl: Velocidade dos fíos RSS/Atom en microsegundos (un tempo maior resultaría máis lento).

en: Max length
gl: Lonxitude máxima

en: Maximum number of characters displayed on the screen.
gl: Número máximo de caracteres que se mostrarán na pantalla.

en: Refresh time
gl: Tempo de actualización

en: Number of seconds between each forced refresh of the feeds. 0 means that the feeds are never updated.
gl: Número de segundos entre cada actualización de fíos forzada. O valor 0 indica que os fíos non se actualizan nunca.

en: Feed images
gl: Imaxes de fíos

en: Display feed images if available.
gl: Mostrar as imaxes dos fíos en caso de estaren dispoñíbeis.

en: Opacity (inverse of transparency) of overlay text. 0 = transparent, 255 = totally opaque.
gl: Opacidade (oposto de transparencia) do texto superposto. 0 = transparente, 255 = totalmente opaco.

en: Text position
gl: Posición do texto

en: You can enforce the text position on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom; you can also use combinations of these values, eg 6 = top-right).
gl: Pode forzar a posición do texto no vídeo (0 = centro, 1 = esquerda, 2 = dereita, 4 = arriba, 8 = abaixo; tamén pode usar combinacións destes valores, ex. 6 = arriba á esquerda).

en: Title display mode
gl: Modo de visualización do título

en: Title display mode. Default is 0 (hidden) if the feed has an image and feed images are enabled, 1 otherwise.
gl: Modo de visualización do título. A opción predeterminada é 0 (oculto) se o fío ten unha imaxe e as imaxes de fíos están activadas, 1 para outros casos.

en: Display a RSS or ATOM Feed on your video
gl: Mostra un fío RSS ou ATOM no seu vídeo

en: Don't show
gl: Non mostrar

en: Always visible
gl: Sempre visíbel

en: Scroll with feed
gl: Desprazar co fío

en: RSS and Atom feed display
gl: Visualizacións de fíos RSS e Atom

en: Change subtitle delay
gl: Cambiar o atraso dos subtítulos

en: Delay calculation mode
gl: Modo de cálculo do atraso

en: Absolute delay - add absolute delay to each subtitle. Relative to source delay - multiply subtitle delay. Relative to source content - determine subtitle delay from its content (text).
gl: Atraso absoluto: engadir o atraso absoluto a cada subtítulo. Relativo ao atraso da orixe: multiplicar os atrasos de subtítulos. Relativo ao contido da orixe: determinar o atraso de subtítulo a partir do seu contido (o texto).

en: Calculation factor
gl: Factor de cálculo

en: Calculation factor. In Absolute delay mode the factor represents seconds.
gl: O factor de cálculo. No modo de Atraso absoluto, o factor representa segundos.

en: Maximum overlapping subtitles
gl: Número máximo de subtítulos superpostos

en: Maximum number of subtitles allowed at the same time.
gl: O número máximo de subtítulos que serán admitidos ao mesmo tempo.

en: Minimum alpha value
gl: Valor mínimo de alfa

en: Alpha value of the earliest subtitle, where 0 is fully transparent and 255 is fully opaque.
gl: O valor de alfa do primeiro subtítulo, sendo «0» igual a «totalmente transparente» e «255» igual a «totalmente opaco».

en: Interval between two disappearances
gl: Intervalo entre dúas desaparicións

en: Minimum time (in milliseconds) that subtitle should stay after its predecessor has disappeared (subtitle delay will be extended to meet this requirement).
gl: O tempo mínimo, en milisegundos, en que os subtítulos deben permanecer unha vez que o seu predecesor teña desaparecido. O atraso dos subtítulos será ampliado para cumprir este requirimento.

en: Interval between disappearance and appearance
gl: Intervalo entre desaparición e aparición

en: Minimum time (in milliseconds) between subtitle disappearance and newer subtitle appearance (earlier subtitle delay will be extended to fill the gap).
gl: O tempo mínimo, en milisegundos, entre a desaparición dos subtítulos e a aparición dos novos. Engadiráselle un atraso aos primeiros subtítulos para encher o espazo.

en: Interval between appearance and disappearance
gl: Intervalo entre aparición e desaparición

en: Minimum time (in milliseconds) that subtitle should stay after newer subtitle has appeared (earlier subtitle delay will be shortened to avoid the overlap).
gl: O tempo mínimo, en milisegundos, en que os subtítulos deben permanecer antes de apareceren os novos. Acurtarase o atraso dos primeiros subtítulos para evitar a superposición.

en: Absolute delay
gl: Atraso absoluto

en: Relative to source delay
gl: Relativo ao atraso da orixe

en: Relative to source content
gl: Relativo ao contido da orixe

en: Subsdelay
gl: Atraso de subtítulos

en: Overlap fix
gl: Arranxo de superposición

en: libarchive based stream directory
gl: Cartafol de fluxos que usan libarchive

en: libarchive based stream extractor
gl: Extractor de fluxos que usan libarchive

en: ADF stream filter
gl: Filtro de fluxos ADF

en: ARIB STD-B25 Cam module
gl: Módulo CAM ARIB STD-B25

en: LZMA decompression
gl: Expansión LZMA

en: Burrows-Wheeler decompression
gl: Expansión Burrows-Wheeler

en: gzip decompression
gl: descompresión gzip

en: HTTP Dynamic Streaming
gl: Fluxo dinámico HTTP

en: Zlib decompression filter
gl: Filtro de descompresión Zlib

en: Buffer size
gl: Tamaño do búfer

en: Prefetch buffer size (KiB)
gl: Tamaño do búfer de carga previa (KiB)

en: Read size
gl: Tamaño de lectura

en: Internal stream record
gl: Gravación de fluxo interno

en: Autodel
gl: Eliminar automaticamente

en: Automatically add/delete input streams
gl: Engadir/eliminar automaticamente fluxos de entrada

en: Integer identifier for this elementary stream. This will be used to "find" this stream later.
gl: Identificador de enteiros para este fluxo elemental. Isto usarase para «encontrar» este fluxo máis adiante.

en: Destination bridge-in name
gl: Nome da ponte de entrada de destino

en: Name of the destination bridge-in. If you do not need more than one bridge-in at a time, you can discard this option.
gl: O nome da ponte de entrada de destino. Se non precisa máis dunha ponte de entrada á vez pode rexeitar esta opción.

en: Pictures coming from the picture video outputs will be delayed according to this value (in milliseconds, should be >= 100 ms). For high values, you will need to raise caching values.
gl: As imaxes que veñen desde as saídas de imaxe de vídeo atrasaranse de acordo con este valor (en milisegundos debería ser >= 100 ms). Para valores altos, precisará subir os valores da caché.

en: ID Offset
gl: Desprazamento de ID

en: Offset to add to the stream IDs specified in bridge_out to obtain the stream IDs bridge_in will register.
gl: O desprazamento que se vai engadir aos ID de fluxo especificados en bridge_out para obter os ID de fluxo que bridge_in vai rexistrar.

en: Name of current instance
gl: Nome da instancia actual

en: Name of this bridge-in instance. If you do not need more than one bridge-in at a time, you can discard this option.
gl: Nome desta instancia de ponte de entrada. Se non precisa máis dunha ponte de entrada ao mesmo tempo pode rexeitar esta opción.

en: Fallback to placeholder stream when out of data
gl: Volver ao fluxo de substitución cando se fique sen datos

en: If set to true, the bridge will discard all input elementary streams except if it doesn't receive data from another bridge-in. This can be used to configure a place holder stream when the real source breaks. Source and placeholder streams should have the same format.
gl: Se se define como True, a ponte rexeitará todos os fluxos elementais de entrada, excepto se non recibe datos doutra ponte de entrada. Isto pódese usar para configurar un fluxo de substitución cando falla a orixe real. Os fluxos fonte e de substitutión deberían ter o mesmo formato.

en: Placeholder delay
gl: Atraso do fluxo de substitución

en: Delay (in ms) before the placeholder kicks in.
gl: Atraso (en ms) antes de que fluxo de substitución sexa iniciado.

en: Wait for I frame before toggling placeholder
gl: Agardar polo fotograma I antes de cambiar ao fluxo de substitución

en: If enabled, switching between the placeholder and the normal stream will only occur on I frames. This will remove artifacts on stream switching at the expense of a slightly longer delay, depending on the frequence of I frames in the streams.
gl: Se está activado, o cambio entre o fluxo de substitución e o fluxo normal só se producirá en fotogramas I. Isto eliminará os artefactos do cambio de fluxo a custo dun atraso lixeiramente máis longo, dependendo da frecuencia dos fotogramas I nos fluxos.

en: Bridge
gl: Ponte

en: Bridge stream output
gl: Saída de fluxo ponte

en: Bridge out
gl: Ponte de saída

en: Bridge in
gl: Ponte de entrada

en: Duration of the fingerprinting
gl: Duración das pegadas dixitais

en: Default: 90sec
gl: Predeterminado: 90 seg.

en: HTTP port
gl: Porto HTTP

en: This sets the HTTP port of the local server used to stream the media to the Chromecast.
gl: Isto estabelece o porto HTTP do servidor local usado para emitir o multimedia polo Chromecast.

en: Performance warning
gl: Avisos de rendemento

en: Display a performance warning when transcoding
gl: Mostra un aviso do rendemento durante a transcodificación

en: Enable Audio passthrough
gl: Activar Audio Passthrough

en: Disable if your receiver does not support Dolby®.
gl: Desactivar se o receptor non é compatíbel co Dolby®.

en: High (high quality and high bandwidth)
gl: Alta (calidade e largo de banda altos)

en: Medium (medium quality and medium bandwidth)
gl: Media (calidade e largo de banda medios)

en: Low (low quality and low bandwidth)
gl: Baixa (calidade e largo de banda baixos)

en: Low CPU (low quality but high bandwidth)
gl: Baixa CPU (calidade baixa pero largo de banda alto)

en: Conversion quality
gl: Calidade de conversión

en: Change this option to increase conversion speed or quality.
gl: Cambiar esta opción para incrementar a velocidade ou a calidade da conversión.

en: IP Address of the Chromecast.
gl: Enderezo IP do Chromecast.

en: Chromecast port
gl: Porto do Chromecast

en: The port used to talk to the Chromecast.
gl: Porto usado para comunicarse co Chromecast.

en: Chromecast stream output
gl: Saída do fluxo do Chromecast

en: Ok, Don't warn me again
gl: Vale, non me avisar de novo

en: Casting this video requires conversion. This conversion can use all the available power and could quickly drain your battery.
gl: A transmisión deste vídeo require dunha conversión previa. Esta conversión podería usar todos os recursos dispoñíbeis no sistema e esgotar a batería.

en: cycle
gl: percorrer en ciclo

en: Elementary Stream ID
gl: ID de fluxo elemental

en: Specify an identifier integer for this elementary stream
gl: Especificar unha cadea identificadora para este fluxo elemental

en: Delay of the ES (ms)
gl: Atraso do ES (ms)

en: Specify a delay (in ms) for this elementary stream. Positive means delay and negative means advance.
gl: Especifique un atraso (en milisegundos) para este fluxo elemental. Un valor positivo significa «atraso» e negativo «adianto».

en: Delay a stream
gl: Atrasar un fluxo

en: Description stream output
gl: Saída de fluxo de descrición

en: Enable/disable audio rendering.
gl: Activar/desactivar a renderización de audio.

en: Enable/disable video rendering.
gl: Activar/desactivar a renderización de vídeo.

en: Delay (ms)
gl: Atraso (ms)

en: Introduces a delay in the display of the stream.
gl: Introduce un atraso na visualización do fluxo.

en: Display stream output
gl: Mostra o fluxo de saída

en: Duplicate stream output
gl: Duplicar a saída de fluxo

en: Output access method
gl: Método de acceso de saída

en: This is the default output access method that will be used.
gl: Este é o método de acceso de saída predeterminado que se vai usar.

en: Audio output access method
gl: Método de acceso de saída de audio

en: This is the output access method that will be used for audio.
gl: Este é o método de acceso de saída que se usará para o audio.

en: Video output access method
gl: Método de acceso de saída de vídeo

en: This is the output access method that will be used for video.
gl: Este é o método de acceso de saída que se usará para o vídeo.

en: Output muxer
gl: Multiplexor de saída

en: This is the default muxer method that will be used.
gl: Este é o método multiplexor predeterminado que se vai usar.

en: Audio output muxer
gl: Multiplexor de saída de audio

en: This is the muxer that will be used for audio.
gl: Este é o multiplexor que se usará para o audio.

en: Video output muxer
gl: Multiplexor de saída de vídeo

en: This is the muxer that will be used for video.
gl: Este é o multiplexor que se usará para vídeo.

en: Output URL
gl: URL de saída

en: This is the default output URI.
gl: Este é o URI de saída predeterminado.

en: Audio output URL
gl: URL de saída de audio

en: This is the output URI that will be used for audio.
gl: Este é o URI de saída que se vai usar para o audio.

en: Video output URL
gl: URL de saída de vídeo

en: This is the output URI that will be used for video.
gl: Este é o URI de saída que se vai usar para o vídeo.

en: Elementary stream output
gl: Saída de fluxo elemental

en: There is no suitable stream-output access module for "%s/%s://%s".
gl: Non hai ningún módulo de acceso a saída de vídeo para «%s/%s://%s».

en: Gathering stream output
gl: Obtendo saída de fluxo

en: Specify an identifier string for this subpicture
gl: Especificar unha cadea identificadora para esta subimaxe

en: Output video width.
gl: Largura do vídeo de saída.

en: Output video height.
gl: Altura do vídeo de saída.

en: Sample aspect ratio
gl: Proporción de aspecto de mostra

en: Sample aspect ratio of the destination (1:1, 3:4, 2:3).
gl: Proporción de aspecto de mostra do destino (1:1, 3:4, 2:3).

en: Video filter
gl: Filtro de vídeo

en: Video filters will be applied to the video stream.
gl: Filtros de vídeo que se aplicarán ao fluxo de vídeo.

en: Image chroma
gl: Crominancia da imaxe

en: Force the use of a specific chroma. Use YUVA if you're planning to use the Alphamask or Bluescreen video filter.
gl: Forzar o uso dunha crominancia específica. Use YUVA se está pensando en usar o filtro de vídeo Alphamask ou Bluescreen.

en: Transparency of the mosaic picture.
gl: Transparencia da imaxe do mosaico.

en: X coordinate of the upper left corner in the mosaic if non negative.
gl: Coordenada X da esquina superior esquerda do mosaico se non é negativa.

en: Y coordinate of the upper left corner in the mosaic if non negative.
gl: Coordenada Y da esquina superior esquerda do mosaico se non é negativa.

en: Mosaic bridge
gl: Ponte de mosaico

en: Mosaic bridge stream output
gl: Saída de fluxo da ponte de mosaico

en: Destination prefix
gl: Prefixo do destino

en: Prefix of the destination file automatically generated
gl: O prefixo do ficheiro de destino xerado automaticamente

en: Record stream output
gl: Saída de fluxo de gravación

en: This is the output URL that will be used.
gl: Este é o URL de saída que se vai usar.

en: This allows you to specify how the SDP (Session Descriptor) for this RTP session will be made available. You must use a url: http://location to access the SDP via HTTP, rtsp://location for RTSP access, and sap:// for the SDP to be announced via SAP.
gl: Isto permítelle especificar como se fará dispoñíbel o SDP (descritor de sesión) para esta sesión RTP. Ten que usar un URL: http://location para acceder ao SDP mediante HTTP, rtsp://location para acceso RTSP e sap:// para que o SDP se anuncie mediante SAP.

en: SAP announcing
gl: Anuncios SAP

en: Announce this session with SAP.
gl: Anunciar esta sesión con SAP.

en: This allows you to specify the muxer used for the streaming output. Default is to use no muxer (standard RTP stream).
gl: Isto permítelle especificar o multiplexor usado para a saída de fluxos. A opción predeterminada é non usar ningún multiplexor (fluxo RTP estándar).

en: Session name
gl: Nome de sesión

en: This is the name of the session that will be announced in the SDP (Session Descriptor).
gl: Este é o nome de sesión que se anunciará no SDP (Descritor de Sesión).

en: Session category
gl: Categoría de sesión

en: This allows you to specify a category for the session, that will be announced if you choose to use SAP.
gl: Isto permítelle especificar unha categoría para a sesión, que se anunciará se escolle usar SAP.

en: Session description
gl: Descrición de sesión

en: This allows you to give a short description with details about the stream, that will be announced in the SDP (Session Descriptor).
gl: Isto permítelle dar unha breve descrición con detalles sobre o fluxo que se anunciará no SDP (Descritor de Sesión).

en: Session URL
gl: URL de sesión

en: This allows you to give a URL with more details about the stream (often the website of the streaming organization), that will be announced in the SDP (Session Descriptor).
gl: Isto permítelle indicar un URL co máis detalles sobre o fluxo (xeralmente o sitio web da organización de fluxos) que se anunciará no SDP (Descritor de Sesión).

en: Session email
gl: Enderezo electrónico de sesión

en: This allows you to give a contact mail address for the stream, that will be announced in the SDP (Session Descriptor).
gl: Isto permítelle dar un enderezo de correo electrónico de contacto ao fluxo, este enderezo anunciarase no SDP (Descritor de Sesión).

en: This allows you to specify the base port for the RTP streaming.
gl: Isto permítelle especificar o porto base para os fluxos RTP.

en: Audio port
gl: Porto de audio

en: This allows you to specify the default audio port for the RTP streaming.
gl: Isto permítelle especificar o porto de audio predeterminado para o fluxo RTP.

en: Video port
gl: Porto de vídeo

en: This allows you to specify the default video port for the RTP streaming.
gl: Isto permítelle especificar o porto de vídeo predeterminado para o fluxo RTP.

en: RTP/RTCP multiplexing
gl: Multiplexor RTP/RTCP

en: This sends and receives RTCP packet multiplexed over the same port as RTP packets.
gl: Isto envía e recibe paquetes RTCP multiplexados no mesmo porto como paquetes RTP.

en: Default caching value for outbound RTP streams. This value should be set in milliseconds.
gl: Valor da caché predeterminado para os fluxos de saída RTP. Este valor débese definir en milisegundos.

en: Transport protocol
gl: Protocolo de transporte

en: This selects which transport protocol to use for RTP.
gl: Isto selecciona o protocolo de transporte que se vai usar para RTP.

en: RTP packets will be integrity-protected and ciphered with this Secure RTP master shared secret key. This must be a 32-character-long hexadecimal string.
gl: Protexerase a integridade dos paquetes RTP e cifraranse con esta chave mestra secreta compartida Secure RTP. Débese escribir como unha cadea hexadecimal cunha lonxitude de 32 caracteres.

en: MP4A LATM
gl: LATM MP4A

en: This allows you to stream MPEG4 LATM audio streams (see RFC3016).
gl: Isto permítelle reproducir fluxos de audio MPEG$ LATM (ver RFC3016).

en: RTSP session timeout (s)
gl: Tempo de espera da sesión RTSP (en seg.)

en: RTSP sessions will be closed after not receiving any RTSP request for this long. Setting it to a negative value or zero disables timeouts. The default is 60 (one minute).
gl: Pecharanse as sesións RTSP despois de non recibir ningún pedido RTSP durante este tempo. Definilo cun valor negativo ou cero desactiva o tempo de espera. O predeterminado é 60 (un minuto).

en: RTP stream output
gl: Saída de audio RTP

en: RTSP VoD server
gl: Servidor RTSP VoD

en: New ES ID
gl: Novo ID de ES

en: Specify an new identifier integer for this elementary stream
gl: Especifique un novo identificador enteiro para este fluxo elemental

en: Specify an ISO-639 code (three characters) for this elementary stream
gl: Especifique un código ISO-639 (de tres caracteres) para este fluxo elemental

en: Set ID
gl: Definir ID

en: Set ES id
gl: Definir o ID do ES

en: Change the id of an elementary stream
gl: Cambiar o ID dun fluxo elemental

en: Set ES Lang
gl: Definir o idioma do ES

en: Set Lang
gl: Definir o idioma

en: Change the language of an elementary stream
gl: Cambiar o idioma dun fluxo elemental

en: Video prerender callback
gl: Callback de prerrenderización de vídeo

en: Address of the video prerender callback function. This function will set the buffer where render will be done.
gl: Enderezo da función de retorno de chamada da prerrenderización de vídeo. Esta función define o búfer onde se fará a renderización.

en: Audio prerender callback
gl: Retorno de chamada de prerrenderización de audio

en: Address of the audio prerender callback function. This function will set the buffer where render will be done.
gl: Enderezo da función de retorno de chamada da prerrenderización de audio. Esta función define o búfer onde se fará a renderización.

en: Video postrender callback
gl: Retorno de chamada de posrenderización de vídeo

en: Address of the video postrender callback function. This function will be called when the render is into the buffer.
gl: Enderezo da función de retorno de chamada da posrenderización de vídeo. Esta función será chamada cando o renderizador estea dentro do búfer.

en: Audio postrender callback
gl: Retorno de chamada de posrenderización de audio

en: Address of the audio postrender callback function. This function will be called when the render is into the buffer.
gl: Enderezo da función de retorno de chamada da posrenderización de audio. Esta función será chamada cando o renderizador estea dentro do búfer.

en: Video Callback data
gl: Datos de chamada de retorno de vídeo

en: Data for the video callback function.
gl: Datos para a función de chamada de retorno de vídeo.

en: Audio callback data
gl: Datos de chamada de retorno de audio

en: Data for the audio callback function.
gl: Datos para a función de chamada de retorno de audio.

en: Time Synchronized output
gl: Saída sincronizada temporalmente

en: Time Synchronisation option for output. If true, stream will render as usual, else it will be rendered as fast as possible.
gl: Unha opción de sincronización temporal para a saída. Se é «true», o fluxo será renderizado como de costume; en caso contrario será renderizado tan rápido como sexa posíbel.

en: Stream output to memory buffer
gl: Saída de fluxo ao búfer de memoria

en: Writes stats to file instead of stdout
gl: Escribe as estadísticas nun ficheiro en lugar de facelo na saída estándar «stdout»

en: Prefix to show on output line
gl: Prefixo que se mostrará na liña de saída

en: Writes statistic info about stream
gl: Escribe información estadística do fluxo

en: Output method to use for the stream.
gl: Método de saída que se vai usar para o fluxo.

en: Muxer to use for the stream.
gl: Multiplexor que se vai usar para o fluxo.

en: Output destination
gl: Destino da saída

en: Destination (URL) to use for the stream. Overrides path and bind parameters
gl: Destino (URL) que se vai usar para o fluxo. Ignora o camiño e os parámetros ligados

en: Address to bind to (helper setting for dst)
gl: Enderezo ao que ligar (configuración de asistente para DST)

en: address:port to bind vlc to listening incoming streams. Helper setting for dst, dst=bind+'/'+path. dst-parameter overrides this.
gl: O enderezo:porto ao que ligar o VLC para escoitar os fluxos entrantes. Configuración de asistente para dst,dst=bind+'/'+path. O parámetro «dst». ignora isto.

en: Filename for stream (helper setting for dst)
gl: Nome de ficheiro para o fluxo (configuración de asistente para DST)

en: Filename for stream. Helper setting for dst, dst=bind+'/'+path. dst-parameter overrides this.
gl: Nome de ficheiro para o fluxo. Configuración do asistente para dst, dst=bind+'/'+path. O parámetro «dst» ignora isto.

en: Standard stream output
gl: Saída de fluxo estándar

en: Video encoder
gl: Codificador de vídeo

en: This is the video encoder module that will be used (and its associated options).
gl: Este é o módulo codificador de vídeo que vai usar (xunto coas súas opcións asociadas).

en: Destination video codec
gl: Códec de vídeo de destino

en: This is the video codec that will be used.
gl: Este é o códec de vídeo que se vai usar.

en: Video bitrate
gl: Taxa de bits de vídeo

en: Target bitrate of the transcoded video stream.
gl: Taxa de bits de destino do fluxo de vídeo transcodificado.

en: Video scaling
gl: Escala de vídeo

en: Scale factor to apply to the video while transcoding (eg: 0.25)
gl: Factor de escala que se vai aplicar ao vídeo na transcodificación (eg: 0.25)

en: Video frame-rate
gl: Taxa de fotogramas de vídeo

en: Target output frame rate for the video stream.
gl: Taxa de destino de fotogramas de saída para o fluxo de vídeo.

en: Deinterlace video
gl: Desentrelazar o vídeo

en: Deinterlace the video before encoding.
gl: Desentrelazar o vídeo antes da codificación.

en: Deinterlace module
gl: Desentrelazar o módulo

en: Specify the deinterlace module to use.
gl: Especificar o módulo de desentrelazado que se vai usar.

en: Maximum video width
gl: Largura de vídeo máxima

en: Maximum output video width.
gl: Largura máxima da saída de vídeo.

en: Maximum video height
gl: Altura de vídeo máxima

en: Maximum output video height.
gl: Altura máxima da saída de vídeo.

en: Video filters will be applied to the video streams (after overlays are applied). You can enter a colon-separated list of filters.
gl: Os filtros de vídeo aplicaranse aos fluxos de vídeo (despois de aplicar as superposicións). Pode introducir unha lista de filtros separados por comas.

en: Audio encoder
gl: Codificador de audio

en: This is the audio encoder module that will be used (and its associated options).
gl: Este é o módulo de codificación de audio que se vai usar (e as súas opcións asociadas).

en: Destination audio codec
gl: Códec de audio de destino

en: This is the audio codec that will be used.
gl: Este é o códec de audio que se vai usar.

en: Audio bitrate
gl: Taxa de bits de audio

en: Target bitrate of the transcoded audio stream.
gl: Taxa de bits de destino do fluxo de audio transcodificado.

en: Sample rate of the transcoded audio stream (11250, 22500, 44100 or 48000).
gl: Taxa de mostra do fluxo de audio transcodificado (11250, 22500, 44100 or 48000).

en: This is the language of the audio stream.
gl: Este é o idioma do fluxo de audio.

en: Number of audio channels in the transcoded streams.
gl: Número de canles de audio dos fluxos transcodificados.

en: Audio filter
gl: Filtro de audio

en: Audio filters will be applied to the audio streams (after conversion filters are applied). You can enter a colon-separated list of filters.
gl: Os filtros de audio aplicaranse aos fluxos de audio (despois de que se apliquen os filtros de conversión). Pode introducir unha lista de filtros separados por comas.

en: Subtitle encoder
gl: Codificador de subtítulos

en: This is the subtitle encoder module that will be used (and its associated options).
gl: Este é o módulo do codificador de subtítulos que se vai usar (xunto coas súas opcións asociadas).

en: Destination subtitle codec
gl: Códec de subtítulos de destino

en: This is the subtitle codec that will be used.
gl: Este é o códec de subtítulos que se vai usar.

en: Number of threads
gl: Número de fíos

en: Number of threads used for the transcoding.
gl: Número de fíos que se van usar na transcodificación.

en: High priority
gl: Prioridade alta

en: Runs the optional encoder thread at the OUTPUT priority instead of VIDEO.
gl: Executa o fío codificador opcional na prioridade OUTPUT en vez de VIDEO.

en: Picture pool size
gl: Tamaño do grupo de imaxes

en: Transcode
gl: Transcodificar

en: Transcode stream output
gl: Saída do fluxo de transcodificación

en: Overlays/Subtitles
gl: Superposicións/subtítulos

en: Please wait while your font cache is rebuilt.
    This should take less than a few minutes.
gl: Agarde mentres se reconstrúe a súa caché de tipos de letra.
    Isto debería levar uns poucos minutos.

en: Monospace Font
gl: Tipo de letra monoespazado

en: Font family for the font you want to use
gl: Familia de tipo de letra para o tipo de letra que quere usar

en: Font file for the font you want to use
gl: Ficheiro de tipo de letra para o tipo de letra que quere usar

en: Font size in pixels
gl: Tamaño do tipo de letra en píxeles

en: This is the default size of the fonts that will be rendered on the video. If set to something different than 0 this option will override the relative font size.
gl: Este é o tamaño predeterminado dos tipos de letras que se renderizarán no vídeo. Se está definido como diferente de 0 esta opción ignorará o tamaño do tipo de letra relativo.

en: Text opacity
gl: Opacidade do texto

en: The opacity (inverse of transparency) of the text that will be rendered on the video. 0 = transparent, 255 = totally opaque.
gl: A opacidade (inverso de transparencia) do texto que se mostrará no vídeo. 0 = transparente, 255 = totalmente opaco.

en: Text default color
gl: Cor predeterminada do texto

en: The color of the text that will be rendered on the video. This must be an hexadecimal (like HTML colors). The first two chars are for red, then green, then blue. #000000 = black, #FF0000 = red, #00FF00 = green, #FFFF00 = yellow (red + green), #FFFFFF = white
gl: A cor do texto que se renderizará no vídeo. Deberá ser un valor hexadecimal (como as cores HTML). Os primeiros dous caracteres son para vermello, despois verde e despois azul. #000000 = negro, #FF0000 = vermello, #00FF00 = verde, #FFFF00 = amarelo (vermello + verde), #FFFFFF = branco

en: Relative font size
gl: Tamaño do tipo de letra relativo

en: This is the relative default size of the fonts that will be rendered on the video. If absolute font size is set, relative size will be overridden.
gl: Este e o tamaño relativo predeterminado dos tipos de letra que se renderizarán no vídeo. Se se estabelece un tamaño de tipo de letra absoluto, o tamaño relativo ignorarase.

en: Background opacity
gl: Opacidade do fondo

en: Background color
gl: Cor de fondo

en: Outline opacity
gl: Opacidade do contorno

en: Shadow opacity
gl: Opacidade da sombra

en: Shadow color
gl: Cor da sombra

en: Shadow angle
gl: Ángulo da sombra

en: Shadow distance
gl: Distancia da sombra

en: Text direction
gl: Dirección do texto

en: Use YUVP renderer
gl: Usar un renderizador YUVP

en: This renders the font using "paletized YUV". This option is only needed if you want to encode into DVB subtitles
gl: Isto renderiza a fonte usando «paletized YUV». Só precisa esta opción se quere codificar subtítulos de DVB

en: Thin
gl: Delgado

en: Thick
gl: Groso

en: Left to right
gl: Da esquerda á dereita

en: Right to left
gl: Da dereita á esquerda

en: Text renderer
gl: Renderizador de texto

en: Freetype2 font renderer
gl: Tipo de letra Freetype2 para o renderizador

en: Speech synthesis for Mac OS X
gl: Síntese de voz para Mac OS X

en: Speech synthesis for Windows
gl: Síntese de voz para Windows

en: SVG template file
gl: Ficheiro modelo SVG

en: Location of a file holding a SVG template for automatic string conversion
gl: Localización dun ficheiro que sostén un modelo SVG para a conversión de cadeas automática

en: Dummy font renderer
gl: Renderizador de tipo de letra de simulación

en: Video filtering using a chain of video filter modules
gl: Filtrado de vídeo usando unha cadea de módulos de filtros de vídeo

en: Conversions from
gl: Conversións desde

en: SSE2 I420,IYUV,YV12 to RV15,RV16,RV24,RV32 conversions
gl: Conversións de SSE2 I420,IYUV,YV12 a RV15,RV16,RV24,RV32

en: MMX I420,IYUV,YV12 to RV15,RV16,RV24,RV32 conversions
gl: Conversións de MMX I420,IYUV,YV12 a RV15,RV16,RV24,RV32

en: I420,IYUV,YV12 to RGB2,RV15,RV16,RV24,RV32 conversions
gl: Conversións de I420,IYUV,YV12 a RGB2,RV15,RV16,RV24,RV32

en: MMX conversions from
gl: Conversións MMX desde

en: SSE2 conversions from
gl: Conversións SSE2 desde

en: AltiVec conversions from
gl: Conversións AltiVec desde

en: OpenMAX DL image processing
gl: Procesamento de imaxe OpenMAX DL

en: RV32 conversion filter
gl: Filtro de conversión RV32

en: Scaling mode
gl: Modo de escala

en: Scaling mode to use.
gl: Modo de escala para usar.

en: Fast bilinear
gl: Bilinear rápido

en: Bicubic (good quality)
gl: Bicúbico (boa calidade)

en: Nearest neighbour (bad quality)
gl: Veciño máis próximo (mala calidade)

en: Area
gl: Área

en: Luma bicubic / chroma bilinear
gl: Luminancia bicúbica / crominancia bilinear

en: Bicubic spline
gl: Spline bicúbico

en: Video scaling filter
gl: Filtro de escalado de vídeo

en: YUVP converter
gl: Convertedor YUVP

en: Image hue (-180..180)
gl: Matiz da imaxe (-180..180)

en: Set the image hue, between -180 and 180. Defaults to 0.
gl: Definir o matiz da imaxe, entre -180 e 180. A opción predeterminada é 0.

en: Image properties filter
gl: Filtro de propiedades da imaxe

en: Image adjust
gl: Axuste de imaxe

en: Use an image's alpha channel as a transparency mask.
gl: Usar unha canle alfa da imaxe como máscara de transparencia.

en: Transparency mask
gl: Máscara de transparencia

en: Alpha blending transparency mask. Uses a png alpha channel.
gl: Máscara de transparencia de mestura alfa. Usa unha canle alfa PNG.

en: Alpha mask video filter
gl: Filtro de vídeo de máscara alfa

en: Alpha mask
gl: Máscara alfa

en: Color scheme
gl: Esquema de cor

en: Define the glasses' color scheme
gl: Define o esquema de cor das lentes

en: Convert 3D picture to anaglyph image video filter
gl: Converter as imaxes 3D no filtro de imaxe de vídeo Anaglifo

en: Window size
gl: Tamaño da xanela

en: Number of frames (0 to 100)
gl: Número de fotogramas (0 a 100)

en: Softening value
gl: Valor de suavizado

en: Number of frames consider for smoothening (0 to 30)
gl: Número de fotogramas que hai que considerar para o suavizado (de 0 a 30)

en: antiflicker video filter
gl: filtro de vídeo antiescintilacións

en: antiflicker
gl: antiescintilacións

en: Ball color
gl: Cor da bóla

en: Edge visible
gl: Bordo visíbel

en: Set edge visibility.
gl: Definir a visibilidade do bordo.

en: Ball speed
gl: Velocidade da bóla

en: Set ball speed, the displacement value in number of pixels by frame.
gl: Definir a velocidade da bóla indicando o valor de desprazamento en número de píxeles por fotograma.

en: Ball size
gl: Tamaño da bóla

en: Set ball size giving its radius in number of pixels
gl: Definir o tamaño da bóla indicando o seu radio en número de píxeles

en: Gradient threshold
gl: Limiar do degradado

en: Set gradient threshold for edge computation.
gl: Defina o limiar de degradado para o cálculo do bordo.

en: Augmented reality ball game
gl: Un xogo de bólas de realidade aumentada

en: Ball video filter
gl: Filtro de vídeo de bóla

en: Ball
gl: Bóla

en: Number of time to blend
gl: Número de veces para mesturar

en: The number of time the blend will be performed
gl: O número de veces que se realizará a mestura

en: Alpha of the blended image
gl: Alfa da imaxe mesturada

en: Alpha with which the blend image is blended
gl: Alfa co que se mestura a imaxe mesturada

en: Image to be blended onto
gl: Imaxe na que se vai mesturar

en: The image which will be used to blend onto
gl: A imaxe na que se vai mesturar

en: Chroma for the base image
gl: Crominancia da imaxe base

en: Chroma which the base image will be loaded in
gl: Crominancia no que se vai cargar a imaxe base

en: Image which will be blended
gl: A imaxe que se vai mesturar

en: The image blended onto the base image
gl: A imaxe mesturada na imaxe base

en: Chroma for the blend image
gl: Crominancia para a imaxe mesturada

en: Chroma which the blend image will be loaded in
gl: A crominancia na que se vai cargar a imaxe mesturada

en: Blending benchmark filter
gl: Filtro do banco de probas de mestura

en: Blendbench
gl: Banco de probas de mestura

en: Benchmarking
gl: Bancos de probas

en: Base image
gl: Imaxe base

en: Blend image
gl: Imaxe de mestura

en: Video pictures blending
gl: Mestura das imaxes de vídeo

en: This effect, also known as "greenscreen" or "chroma key" blends the "blue parts" of the foreground image of the mosaic on the background (like weather forecasts). You can choose the "key" color for blending (blue by default).
gl: Este efecto, coñecido tamén como «pantalla verde» ou «chave de crominancia», combina as «partes azuis» da imaxe de primeiro plano do mosaico no fondo (como nos prognósticos do tempo). Pode escoller a cor «chave» para a combinación (a predeterminada é o azul).

en: Bluescreen U value
gl: Valor U da pantalla azul

en: "U" value for the bluescreen key color (in YUV values). From 0 to 255. Defaults to 120 for blue.
gl: Valor U da cor chave da pantalla azul (en valores YUV). De 0 a 255. A opción predeterminada é 120 para azul.

en: Bluescreen V value
gl: Valor V da pantalla azul

en: "V" value for the bluescreen key color (in YUV values). From 0 to 255. Defaults to 90 for blue.
gl: O valor V da cor chave da pantalla azul (en valores YUV). De 0 a 255. A opción predeterminada é 90 para azul.

en: Bluescreen U tolerance
gl: Tolerancia U da pantalla azul

en: Tolerance of the bluescreen blender on color variations for the U plane. A value between 10 and 20 seems sensible.
gl: Tolerancia do mesturador de pantalla azul nas variacións de cor para o plano U. Un valor entre 10 e 20 parece ser efectivo.

en: Bluescreen V tolerance
gl: Tolerancia V da pantalla azul

en: Tolerance of the bluescreen blender on color variations for the V plane. A value between 10 and 20 seems sensible.
gl: Tolerancia do mesturador de pantalla azul nas variacións de cor para o plano V. Un valor entre 10 e 20 parece ser efectivo.

en: Bluescreen video filter
gl: Filtro de vídeo da pantalla azul

en: Bluescreen
gl: Pantalla azul

en: Output width
gl: Largura da saída

en: Output (canvas) image width
gl: Largura da imaxe de saída (lenzo)

en: Output height
gl: Altura da saída

en: Output (canvas) image height
gl: Altura da imaxe de saída (lenzo)

en: Output picture aspect ratio
gl: Proporción de aspecto da imaxe de saída

en: Set the canvas' picture aspect ratio. If omitted, the canvas is assumed to have the same SAR as the input.
gl: Definir a proporción de aspecto da imaxe do lenzo. Se se omite, asúmese que o lenzo ten a mesma proporción de aspecto de almacenamento (SAR) que a entrada.

en: Pad video
gl: Recheo do vídeo

en: If enabled, video will be padded to fit in canvas after scaling. Otherwise, video will be cropped to fix in canvas after scaling.
gl: Se está activado, o vídeo será reenchido para encaixalo no lenzo despois de escalalo. En caso contrario, o vídeo será recortado para encaixar no lenzo despois de escalalo.

en: Automatically resize and pad a video
gl: Redimensiona e reenche automaticamente un vídeo

en: Canvas
gl: Lenzo

en: Canvas video filter
gl: Filtro de lenzo para vídeo

en: Use a specific Core Image Filter
gl: Usar un filtro específico de Core Image

en: Mac OS X hardware video filters
gl: Filtros de vídeo por hardware de Mac OS X

en: Colors similar to this will be kept, others will be grayscaled. This must be an hexadecimal (like HTML colors). The first two chars are for red, then green, then blue. #000000 = black, #FF0000 = red, #00FF00 = green, #FFFF00 = yellow (red + green), #FFFFFF = white
gl: As cores similares a esta manteranse, as outras pasarán a escala de grises. Isto ten que ser un valor hexadecimal (como as cores HTML). Os primeiros dous caracteres corresponden a vermello, despois a verde e despois a azul. #000000 = negro, #FF0000 = vermello, #00FF00 = verde, #FFFF00 = amarelo (vermello + verde), #FFFFFF = branco

en: Select one color in the video
gl: Seleccionar unha cor no vídeo

en: Color threshold filter
gl: Filtro de limiares de cor

en: Saturation threshold
gl: Limiar de saturación

en: Similarity threshold
gl: Limiar de similitude

en: Pixels to crop from top
gl: Píxeles para recortar desde arriba

en: Number of pixels to crop from the top of the image.
gl: Número de píxeles que se van recortar desde a parte superior da imaxe.

en: Pixels to crop from bottom
gl: Píxeles para recortar desde abaixo

en: Number of pixels to crop from the bottom of the image.
gl: Número de píxeles que se van recortar desde a parte inferior da imaxe.

en: Pixels to crop from left
gl: Píxeles para recortar desde a esquerda

en: Number of pixels to crop from the left of the image.
gl: Número de píxeles que se van recortar desde a esquerda da imaxe.

en: Pixels to crop from right
gl: Píxeles para recortar desde a dereita

en: Number of pixels to crop from the right of the image.
gl: Número de píxeles que se van recortar desde dereita da imaxe.

en: Pixels to padd to top
gl: Píxeles para engadir arriba

en: Number of pixels to padd to the top of the image after cropping.
gl: Número de píxeles que se van engadir á parte superior da imaxe despois do recorte.

en: Pixels to padd to bottom
gl: Píxeles para engadir abaixo

en: Number of pixels to padd to the bottom of the image after cropping.
gl: Número de píxeles que se van engadir na parte inferior da imaxe despois do recorte.

en: Pixels to padd to left
gl: Píxeles para engadir á esquerda

en: Number of pixels to padd to the left of the image after cropping.
gl: Número de píxeles que se van engadir á esquerda da imaxe despois do recorte.

en: Pixels to padd to right
gl: Píxeles para engadir á dereita

en: Number of pixels to padd to the right of the image after cropping.
gl: Número de píxeles que se van engadir á dereita da imaxe despois do recorte.

en: Video cropping filter
gl: Filtro de recorte de video

en: Padd
gl: Recheo

en: Latest
gl: Último

en: Low
gl: Baixo

en: Medium
gl: Medio

en: High
gl: Alto

en: Streaming deinterlace mode
gl: Modo de desentrelazado de fluxo

en: Deinterlace method to use for streaming.
gl: Método de desentrelazado para usar para a reprodución en fluxo.

en: Phosphor chroma mode for 4:2:0 input
gl: Modo de fósforo de crominancia para a entrada 4:2:0

en: Choose handling for colours in those output frames that fall across input frame boundaries. 
    
    Latest: take chroma from new (bright) field only. Good for interlaced input, such as videos from a camcorder. 
    
    AltLine: take chroma line 1 from top field, line 2 from bottom field, etc. 
    Default, good for NTSC telecined input (anime DVDs, etc.). 
    
    Blend: average input field chromas. May distort the colours of the new (bright) field, too. 
    
    Upconvert: output in 4:2:2 format (independent chroma for each field). Best simulation, but requires more CPU and memory bandwidth.
gl: Seleccione o manexo das cores neses fotogramas de saída que saen dos límites do fotograma de entrada. 
    
    Último:  tomar a crominancia só do novo campo (brillo). Isto é bo para entradas entrelazadas, como vídeos dunha such as videos from a videocámara. 
    
    AltLine: tomar a liña 1 de crominancia do campo superior, a liña 2 do campo inferior etc.
    Predeterminado, é bo para a entrada de telecine NTSC (DVD de Anime etc.). 
    
    Mestura: crominancias medias do campo de entrada. Pode distorsionar tamén as cores do campo novo (brillo). 
    
    Upconvert: saída no formato 4:2:2 (crominancia independente para cada campo). Esta é a mellor simulación, mais require máis CPU e un largo de banda de memoria maior.

en: Phosphor old field dimmer strength
gl: Forza do atenuador do campo vello de fósforo

en: This controls the strength of the darkening filter that simulates CRT TV phosphor light decay for the old field in the Phosphor framerate doubler. Default: Low.
gl: Isto controla a forza do filtro de escurecemento que simula o decaemento da luz de fósforo de TV de CRT para o campo vello no duplicador de taxa de fotogramas do Fósforo. O predeterminado é «Baixo».

en: Deinterlacing video filter
gl: Filtro de vídeo de desentrelazado

en: Edge detection video filter
gl: Filtro de vídeo para detección de bordos

en: Edge detection
gl: Detección de bordos

en: Detects edges in the frame and highlights them in white.
gl: Detecta os bordos do fotograma e resáltaos en branco.

en: Image mask. Pixels with an alpha value greater than 50% will be erased.
gl: Máscara de imaxe. Os píxeles cun valor de alfa superior a 50% eliminaranse.

en: X coordinate of the mask.
gl: Coordenada X da máscara.

en: Y coordinate of the mask.
gl: Coordenada Y da máscara.

en: Remove zones of the video using a picture as mask
gl: Eliminar zonas do vídeo usando unha imaxe como máscara

en: Erase video filter
gl: Eliminar o filtro de vídeo

en: Erase
gl: Eliminar

en: RGB component to extract
gl: Compoñente RGB para extraer

en: RGB component to extract. 0 for Red, 1 for Green and 2 for Blue.
gl: Compoñente RGB para extraer. 0 para vermello, 1 para verde e 2 para azul.

en: Extract RGB component video filter
gl: Extraer o filtro de vídeo da compoñente RGB

en: FPS conversion video filter
gl: Filtro de vídeo para a conversión de FPS

en: FPS Converter
gl: Coversor de FPS

en: Freeze
gl: Conxelación

en: Gaussian's std deviation
gl: Desviación estándar gausiana

en: Gaussian's standard deviation. The blurring will take into account pixels up to 3*sigma away in any direction.
gl: Desviación estándar gausiana. O desenfoque terá en conta os píxeles a unha distancia polo menos de 3*sigma en calquera dirección.

en: Add a blurring effect
gl: Engadir un efecto de desenfoque

en: Gaussian blur video filter
gl: Filtro de vídeo de desenfoque gausiano

en: Gaussian Blur
gl: Desenfoque gausiano

en: Radius in pixels
gl: Radio en píxeles

en: Strength
gl: Intensidade

en: Strength used to modify the value of a pixel
gl: A intensidade usada para modificar o valor dun píxel

en: Gradfun video filter
gl: Filtro de vídeo Gradfun

en: Debanding algorithm
gl: Algoritmo de posterización (debanding)

en: Distort mode
gl: Modo de distorsión

en: Distort mode, one of "gradient", "edge" and "hough".
gl: Un dos modos de distorsión: «degradado», «bordo» ou «Hough».

en: Gradient image type
gl: Tipo de imaxe de degradado

en: Gradient image type (0 or 1). 0 will turn the image to white while 1 will keep colors.
gl: Tipo de imaxe de degradado (0 ou 1). 0 fará que a imaxe se volva branca mentres que 1 manterá as cores.

en: Apply cartoon effect
gl: Aplicar o efecto de debuxo animado

en: Apply cartoon effect. It is only used by "gradient" and "edge".
gl: Aplicar o efecto de debuxo animado. Só o usan «degradado» e «bordo».

en: Apply color gradient or edge detection effects
gl: Aplicar efectos de cor de degradado ou detección de bordos

en: Gradient video filter
gl: Filtro de vídeo de degradado

en: Variance of the gaussian noise
gl: Varianza do ruído gausiano

en: Minimal period
gl: Período mínimo

en: Minimal period of the noise grain in pixel
gl: O período mínimo do gran de ruído no píxel

en: Maximal period
gl: Período máximo

en: Maximal period of the noise grain in pixel
gl: O período máximo do gran de ruído no píxel

en: Grain video filter
gl: Filtro de vídeo de gran

en: Grain
gl: Gran

en: Adds filtered gaussian noise
gl: Engade un ruído gausiano filtrado

en: Spatial luma strength (0-254)
gl: Forza da espacialización de luminancia (0-254)

en: Spatial chroma strength (0-254)
gl: Forza da espacialización de crominancia (0-254)

en: Temporal luma strength (0-254)
gl: Forza temporal da luminancia (0-254)

en: Temporal chroma strength (0-254)
gl: Forza temporal da crominancia (0-254)

en: HQ Denoiser 3D
gl: HQ DeNoise 3D

en: High Quality 3D Denoiser filter
gl: Filtro High Quality DeNoise 3D

en: Invert video filter
gl: Filtro de vídeo de inversión

en: Color inversion
gl: Inversión de cor

en: Magnify/Zoom interactive video filter
gl: Filtro de vídeo interactivo para ampliar/facer zoom

en: Magnify
gl: Ampliar

en: Mirror orientation
gl: Orientación do espello

en: Defines orientation of the mirror splitting. Can be vertical or horizontal.
gl: Define a orientación da división en espello. Pode ser vertical ou horizontal.

en: Direction
gl: Dirección

en: Direction of the mirroring.
gl: Dirección da visión en espello.

en: Left to right/Top to bottom
gl: De esquerda a dereita/De arriba a abaixo

en: Right to left/Bottom to top
gl: De dereita a esquerda/De abaixo a arriba

en: Mirror video filter
gl: Filtro de vídeo de espello

en: Mirror video
gl: Vídeo en espello

en: Splits video in two same parts, like in a mirror
gl: Divide o vídeo en dúas partes, como nun espello

en: Blur factor (1-127)
gl: Factor de desenfoque (1-127)

en: The degree of blurring from 1 to 127.
gl: O grao de desenfoque de 1 a 127.

en: Motion blur filter
gl: Filtro de desenfoque de movemento

en: Motion detect video filter
gl: Filtro de vídeo de detección de movemento

en: Old movie effect video filter
gl: Filtro de efecto de vídeo Filme antigo

en: Old movie
gl: Filme antigo

en: OpenCV face detection example filter
gl: Filtro de exemplo de detección de faces OpenCV

en: OpenCV example
gl: Exemplo OpenCV

en: Haar cascade filename
gl: Nome de ficheiro de cadoiro Haar

en: Name of XML file containing Haar cascade description
gl: Nome do ficheiro XML que contén a descrición do cadoiro Haar

en: Use input chroma unaltered
gl: Usar unha crominancia de entrada sen alterar

en: I420 - first plane is grayscale
gl: I420 - primeiro plano é escala de grises

en: Don't display any video
gl: Non mostrar ningún vídeo

en: Display the input video
gl: Mostrar o vídeo de entrada

en: Display the processed video
gl: Mostrar o vídeo procesado

en: Show only errors
gl: Mostrar só erros

en: Show errors and warnings
gl: Mostrar erros e avisos

en: Show everything including debug messages
gl: Mostrar todo, incluídas as mensaxes de depuración

en: OpenCV video filter wrapper
gl: Wrapper de filtro de vídeo OpenCV

en: Scale factor (0.1-2.0)
gl: Factor de escala (0.1-2.0)

en: Amount by which to scale the picture before sending it to the internal OpenCV filter
gl: Cantidade para escalar a imaxe antes de enviala ao filtro OpenCV interno

en: OpenCV filter chroma
gl: Crominancia de filtro OpenCV

en: Chroma to convert picture to before sending it to the internal OpenCV filter
gl: Crominancia para converter a imaxe antes de enviar ao filtro OpenCV interno

en: Wrapper filter output
gl: Saída de filtro de wrapper

en: Determines what (if any) video is displayed by the wrapper filter
gl: Determina que vídeo (se hai algún) se mostra no filtro wrapper

en: OpenCV internal filter name
gl: Nome do filtro interno OpenCV

en: Name of internal OpenCV plugin filter to use
gl: Nome do filtro de plugin OpenCV interno que se vai usar

en: Posterize level (number of colors is cube of this value)
gl: Nivel de posterización (o número de cores é o cubo deste valor)

en: Posterize video filter
gl: Filtro de vídeo de posterización

en: Posterize video by lowering the number of colors
gl: Posterizar o vídeo mediante o rebaixamento do número de cores

en: Quality of post processing. Valid range is 0 (disabled) to 6 (highest)
    Higher levels require more CPU power, but produce higher quality pictures.
    With default filter chain, the values map to the following filters:
    1: hb, 2-4: hb+vb, 5-6: hb+vb+dr
gl: Calidade de posprocesamento. O intervalo válido é de 0 (desactivado) a 6 (o maior)
    Os niveis máis altos requiren bastante máis potencia de CPU, mais producen tamén imaxes de maior calidade.
    Coa cadea de filtro predeterminada, os valores mapéanse de acordo cos seguintes filtros:
    1: hb, 2-4: hb+vb, 5-6: hb+vb+dr

en: FFmpeg post processing filter chains
gl: Cadeas de filtros de posprocesamento FFmpeg

en: Video post processing filter
gl: Filtro de posprocesamento de vídeo

en: Postproc
gl: Posprocesamento

en: Lowest
gl: O máis baixo

en: Highest
gl: O máis alto

en: Psychedelic video filter
gl: Filtro de vídeo psicodélico

en: Number of puzzle rows
gl: Número de filas do crebacabezas

en: Number of puzzle columns
gl: Número de columnas do crebacabezas

en: Game mode
gl: Modo de xogo

en: Select game mode variation from jigsaw puzzle to sliding puzzle.
gl: Seleccione unha das variacións do modo de xogo entre o quebracabezas normal e o deslizante.

en: Border
gl: Bordo

en: Unshuffled Border width.
gl: Largura do bordo sen barallar.

en: Small preview
gl: Visualización previa pequena

en: Show small preview.
gl: Mostrar unha pequena visualización previa.

en: Small preview size
gl: Tamaño de visualización previa pequeno

en: Show small preview size (percent of source).
gl: Mostrar un tamaño pequeno de visualización previa (unha porcentaxe da orixe).

en: Piece edge shape size
gl: Tamaño da forma do bordo da peza

en: Size of the curve along the piece's edge
gl: O tamaño da curva ao longo do bordo da peza

en: Auto shuffle
gl: Barallar automaticamente

en: Auto shuffle delay during game
gl: Atraso do barallado automaticamente durante o xogo

en: Auto solve
gl: Solucionar automaticamente

en: Auto solve delay during game
gl: Atraso da solución automática durante o xogo

en: Rotation
gl: Rotación

en: Rotation parameter: none;180;90-270;mirror
gl: Parámetro de rotación: ningún;180;90-270;espello

en: jigsaw puzzle
gl: quebracabezas

en: sliding puzzle
gl: quebracabezas deslizante

en: swap puzzle
gl: permuta de quebracabezas

en: exchange puzzle
gl: intercambio de quebracabezas

en: 0/90/180/270/mirror
gl: 0/90/180/270/espello

en: Puzzle interactive game video filter
gl: Filtro de vídeo de xogos interactivos de crebacabezas

en: Puzzle
gl: Quebracabezas

en: Ripple video filter
gl: Filtro de vídeo de ondulación

en: Ripple
gl: Ondulado

en: Angle in degrees
gl: Ángulo en graos

en: Angle in degrees (0 to 359)
gl: Ángulo en graos (de 0 a 359)

en: Use motion sensors
gl: Usar os sensores de movemento

en: Rotate video filter
gl: Filtro de vídeo de rotación

en: Rotate
gl: Rotar

en: Image format
gl: Formato de imaxe

en: Format of the output images (png, jpeg, ...).
gl: Formato das imaxes de saída (png, jpeg…).

en: You can enforce the image width. By default (-1) VLC will adapt to the video characteristics.
gl: Pode forzar a largura da imaxe. De modo predeterminado (-1) o VLC adaptarase ás características do vídeo.

en: You can enforce the image height. By default (-1) VLC will adapt to the video characteristics.
gl: Pode forzar a altura da imaxe. De modo predeterminado (-1) o VLC adaptarase ás características do vídeo.

en: Recording ratio
gl: Proporción de gravación

en: Ratio of images to record. 3 means that one image out of three is recorded.
gl: Proporción de imaxes para gravar. Un 3 indica que se grava unha imaxe de cada tres.

en: Filename prefix
gl: Prefixo no nome de ficheiro

en: Prefix of the output images filenames. Output filenames will have the "prefixNUMBER.format" form if replace is not true.
gl: O prefixo dos nomes de ficheiro das imaxes de saída. Os nomes de ficheiro de saída terán o formato «prefixoNÚMERO.formato» se a opción Substituír non é «true».

en: Directory path prefix
gl: Prefixo do camiño de directorio

en: Directory path where images files should be saved. If not set, then images will be automatically saved in users homedir.
gl: O camiño do directorio onde se gardarán os ficheiros de imaxe. Se non se define, entón as imaxes gardaranse automaticamente no directorio persoal dos usuarios.

en: Always write to the same file
gl: Escribir sempre no mesmo ficheiro

en: Always write to the same file instead of creating one file per image. In this case, the number is not appended to the filename.
gl: Escribir sempre o mesmo ficheiro en vez de crear un ficheiro por imaxe. Neste caso, non se lle engade un número ao nome de ficheiro.

en: Send your video to picture files
gl: Envíe o seu vídeo a ficheiros de imaxe

en: Scene filter
gl: Filtro de escena

en: Scene video filter
gl: Filtro de vídeo de escena

en: Sepia intensity
gl: Intensidade do sepia

en: Intensity of sepia effect
gl: Intensidade do efecto sepia

en: Sepia video filter
gl: Filtro de vídeo sepia

en: Gives video a warmer tone by applying sepia effect
gl: Dálle ao vídeo un ton máis cálido ao aplicarlle un efecto sepia

en: Sharpen strength (0-2)
gl: Nivel de nitidez (0-2)

en: Set the Sharpen strength, between 0 and 2. Defaults to 0.05.
gl: Definir o nivel de nitidez entre 0 e 2. A opción predeterminada é 0,05.

en: Augment contrast between contours.
gl: Aumentar o contraste entre contornos.

en: Sharpen video filter
gl: Filtro de vídeo de nitidez

en: Transform type
gl: Tipo de transformación

en: Transpose
gl: Transposición

en: Anti-transpose
gl: Sen transposición

en: Video transformation filter
gl: Filtro de transformación de vídeo

en: Transformation
gl: Transformación

en: Rotate or flip the video
gl: Rota ou vira o vídeo

en: VHS movie effect video filter
gl: Filtro de efecto de vídeo filme VHS

en: VHS movie
gl: Filme VHS

en: Wave video filter
gl: Filtro de ondas para vídeo

en: Wave
gl: Onda

en: ASCII Art
gl: Arte ASCII

en: ASCII-art video output
gl: Saída de vídeo arte ASCII

en: Android Window
gl: Xanela de Android

en: Android native window
gl: Xanela nativa de Android

en: Color ASCII art video output
gl: Cor da saída de vídeo de arte ASCII

en: Timelength after which we assume there is no signal.
gl: Tempo tras o cal asumimos que non hai sinal.

en: Timelength after which we assume there is no signal.
    After this delay we black out the video.
gl: Tempo tras o cal asumimos que non hai sinal.
    Despois desta espera apagamos o vídeo.

en: Active Format Descriptor value
gl: Valor do descritor de formato activo

en: Aspect Ratio of the source picture.
gl: Proporción de aspecto da imaxe fonte

en: Active Format Descriptor line
gl: Liña do descritor de formato activo

en: Picture to display on input signal loss
gl: Imaxe a mostrar cando se perda o sinal de entrada

en: Output card
gl: Tarxeta de saída

en: DeckLink output card, if multiple exist. The cards are numbered from 0.
gl: A tarxeta de saída DeckLink para usar, se existe máis de unha. As tarxetas están numeradas a partir de 0.

en: Desired output mode
gl: Modo de saída desexado

en: Desired output mode for DeckLink output. This value should be a FOURCC code in textual form, e.g. "ntsc".
gl: O modo de saída desexado para a saída DeckLink. Este valor debe ser un código FOURCC nunha forma textual, por exemplo: «ntsc».

en: Audio connection for DeckLink output.
gl: Conexión de audio para a saída DeckLink.

en: Audio sampling rate (in hertz) for DeckLink output. 0 disables audio output.
gl: A taxa de mostra de audio (en hercios) para a saída DeckLink. Un valor «0» desactiva a saída de audio.

en: Number of output channels for DeckLink output. Must be 2, 8 or 16. 0 disables audio output.
gl: O número de canles de saída para a saída DeckLink. Debe ser un valor «2», «8» ou «16». Un valor «0» desactiva a saída de audio.

en: Video connection for DeckLink output.
gl: Conexión de vídeo para a saída DeckLink.

en: Use 10 bits per pixel for video frames.
gl: Usar 10 bits por píxel para os fotogramas de vídeo.

en: DecklinkOutput
gl: Saída DeckLink

en: Output module to write to Blackmagic SDI card
gl: O módulo de saída para escribir na tarxeta SDI Blackmagic

en: DeckLink General Options
gl: Opcións xerais de DeckLink

en: DeckLink Video Output module
gl: Módulo de saída de vídeo DeckLink

en: DeckLink Video Options
gl: Opcións de vídeo DeckLink

en: DeckLink Audio Output module
gl: Módulo de saída de audio DeckLink

en: DeckLink Audio Options
gl: Opcións de audio DeckLink

en: Video will be embedded in this pre-existing window. If zero, a new window will be created.
gl: O vídeo será incorporado nesta xanela preexistente. Se o valor é cero, crearase unha xanela nova.

en: Drawable
gl: Debuxábel

en: Embedded window video
gl: Vídeo de xanela incorporada

en: Framebuffer device
gl: Dispositivo framebuffer

en: Framebuffer device to use for rendering (usually /dev/fb0).
gl: Dispositivo framebuffer que se vai usar para a renderización (xeralmente /dev/fb0).

en: Run fb on current tty
gl: Executar fb no tty actual

en: Run framebuffer on current TTY device (default enabled). (disable tty handling with caution)
gl: Executar o framebuffer no dispositivo TTY actual (o predeterminado activado). (desactive a manipulación de tty con coidado)

en: Framebuffer resolution to use
gl: Resolución framebuffer que se vai usar

en: Select the resolution for the framebuffer. Currently it supports the values 0=QCIF 1=CIF 2=NTSC 3=PAL, 4=auto (default 4=auto)
gl: Seleccionar a resolución para o framebuffer. Actualmente admite os valores 0=QCIF 1=CIF 2=NTSC 3=PAL, 4=auto (opción predeterminada: 4=auto)

en: Framebuffer uses hw acceleration
gl: O framebuffer utiliza a aceleración de hardware

en: Image format (default RGB)
gl: Formato de imaxe (predeterminado RGB)

en: Chroma fourcc used by the framebuffer. Default is RGB since the fb device has no way to report its chroma.
gl: A crominancia FOURCC usada polo framebuffer. O predeterminado é RGB, porque o dispositivo fb non pode informar da súa crominancia.

en: GNU/Linux framebuffer video output
gl: Saída de vídeo de framebuffer GNU/Linux

en: GLX extension for OpenGL
gl: Extensión GLX para OpenGL

en: Enable a workaround for T23
gl: Activar unha solución de emerxencia para T23

en: Enable this option if the diagonal stripes are displayed when the window size is equal to or smaller than the movie size.
gl: Active esta opción se se mostran faixas en diagonal cando o tamaño da xanela é igual ou menor do que o tamaño do filme.

en: Video mode
gl: Modo de vídeo

en: Select a proper video mode to be used by KVA.
gl: Seleccione un dispositivo de vídeo adecuado para ser usado por KVA.

en: K Video Acceleration video output
gl: Saída de vídeo K Video Acceleration

en: Mac OS X OpenGL video output
gl: Saída de vídeo Mac OS X OpenGL

en: OpenGL extension
gl: Extensión OpenGL

en: OpenGL ES 2 extension
gl: Extensión OpenGL ES 2

en: Extension through which to use the Open Graphics Library (OpenGL).
gl: A extensión a través da que usar a Open Graphics Library (OpenGL).

en: OpenGL for Embedded Systems 2 video output
gl: Saída de vídeo OpenGL for Embedded Systems 2

en: OpenGL video output
gl: Saída de vídeo OpenGL

en: EGL extension for OpenGL
gl: Extensión EGL para OpenGL

en: The desktop mode allows you to display the video on the desktop.
gl: O modo de escritorio permítelle mostrar o vídeo no escritorio.

en: Use hardware blending support
gl: Usar a compatibilidade para hardware de mestura

en: Try to use hardware acceleration for subtitle/OSD blending.
gl: Tentar usar a aceleración de hardware para a mestura de subtítulos ou OSD.

en: Path to HLSL file
gl: Camiño ao ficheiro HLSL

en: HLSL File
gl: Ficheiro HLSL

en: Recommended video output for Windows Vista and later versions
gl: A saída de vídeo recomendada para Windows Vista e versións posteriores

en: Direct3D9 video output
gl: Saída de vídeo Direct3D9

en: Recommended video output for Windows 8 and later versions
gl: A saída de vídeo recomendada para Windows 8 e versións posteriores

en: Direct3D11 video output
gl: Saída de vídeo Direct3D11

en: Use hardware YUV->RGB conversions
gl: Usar as conversións de hardware YUV->RGB

en: Try to use hardware acceleration for YUV->RGB conversions. This option doesn't have any effect when using overlays.
gl: Tente usar a aceleración de hardware para as conversións YUV->RGB. Esta opción non ten ningún efecto se se usan superposicións.

en: Overlay video output
gl: Saída de vídeo superposta

en: Overlay is the hardware acceleration capability of your video card (ability to render video directly). VLC will try to use it by default.
gl: A superposición é a capacidade de aceleración do hardware da súa tarxeta de vídeo (habilidade para renderizar o vídeo directamente). O VLC tentará usala de modo predeterminado.

en: Use video buffers in system memory
gl: Usar búfers de vídeo na memoria do sistema

en: Create video buffers in system memory instead of video memory. This isn't recommended as usually using video memory allows benefiting from more hardware acceleration (like rescaling or YUV->RGB conversions). This option doesn't have any effect when using overlays.
gl: Crear búfers de vídeo na memoria do sistema en vez de na memoria do vídeo. Isto non se recomenda, xa que usar a memoria do vídeo permite beneficiarse de máis aceleracións de hardware (como o reescalado ou as conversións YUV->RGB). Esta opción non ten ningún efecto cando se usan superposicións.

en: Use triple buffering for overlays
gl: Usar búfer triplo para as superposicións

en: Try to use triple buffering when using YUV overlays. That results in much better video quality (no flickering).
gl: Tentar usar búfer triplo ao usar as superposicións YUV. Isto provoca unha mellor calidade de vídeo (sen escintilacións).

en: Name of desired display device
gl: Nome do dispositivo de visualización escollido

en: In a multiple monitor configuration, you can specify the Windows device name of the display that you want the video window to open on. For example, "\\.\DISPLAY1" or "\\.\DISPLAY2".
gl: Nunha configuración de monitor múltiple pode especificar o nome do dispositivo Windows da visualización que quere que abra a xanela de vídeo. Por exemplo «\\.\MONITOR1» ou «\\.\MONITOR2».

en: Recommended video output for Windows XP. Incompatible with Vista's Aero interface
gl: A saída de vídeo recomendada para Windows XP. É incompatíbel coa interface Aero de Vista

en: DirectX (DirectDraw) video output
gl: Saída de vídeo DirectX (DirectDraw)

en: Wallpaper
gl: Imaxe de fondo

en: OpenGL video output for Windows
gl: Saída de vídeo OpenGL para Windows

en: Windows GDI video output
gl: Saída de vídeo Windows GDI

en: GPU affinity
gl: Afinidade GPU

en: WGL extension for OpenGL
gl: Extensión WGL para OpenGL

en: Dummy image chroma format
gl: Formato de crominancia de imaxe de simulación

en: Force the dummy video output to create images using a specific chroma format instead of trying to improve performances by using the most efficient one.
gl: Forzar a saída de vídeo de simulación para crear imaxes usando un formato de crominancia específico en vez de tratar de mellorar as actuacións usando o máis eficaz.

en: Dummy video output
gl: Saída de vídeo de simulación

en: Statistics video output
gl: Saída de vídeo de estatísticas

en: Video memory buffer width.
gl: Largura do búfer de memoria do vídeo.

en: Video memory buffer height.
gl: Altura do búfer de memoria do vídeo.

en: Pitch
gl: Incremento

en: Video memory buffer pitch in bytes.
gl: Incremento en bytes do búfer de memoria do vídeo.

en: Chroma
gl: Crominancia

en: Output chroma for the memory image as a 4-character string, eg. "RV32".
gl: Crominancia de saída para a imaxe de memoria como cadea de catro caracteres, por ex. «RV32».

en: Video memory output
gl: Saída da memoria de vídeo

en: Video memory
gl: Memoria de vídeo

en: Wayland display
gl: Pantalla de Wayland

en: Video will be rendered with this Wayland display. If empty, the default display will be used.
gl: O vídeo será renderizado con esta pantalla Wayland. Se está baleiro, usarase a pantalla predeterminada.

en: WL shell
gl: «Shell» WL

en: Wayland shared memory video output
gl: Saída de vídeo da memoria compartida Wayland

en: XDG shell
gl: «Shell» XDG

en: X11 display
gl: Pantalla X11

en: Video will be rendered with this X11 display. If empty, the default display will be used.
gl: O vídeo será renderizado con esta pantalla X11. Se está baleiro, usarase a pantalla predeterminada.

en: X11 window ID
gl: ID da xanela X11

en: X window
gl: Xanela X

en: X11 video window (XCB)
gl: Xanela de vídeo X11 (XCB)

en: X11 video output (XCB)
gl: Saída de vídeo X11 (XBC)

en: XVideo adaptor number
gl: Número de adaptador de XVideo

en: XVideo hardware adaptor to use. By default, VLC will use the first functional adaptor.
gl: O adaptador de hardware XVideo que se vai usar. De modo predeterminado, o VLC usará o primeiro adaptador funcional.

en: XVideo format id
gl: ID do formato XVideo

en: XVideo image format id to use. By default, VLC will try to use the best match for the video being played.
gl: O ID do formato de imaxe XVideo que se vai usar. De modo predeterminado, o VLC usará a mellor coincidencia para o vídeo que se estea a reproducir.

en: XVideo output (XCB)
gl: Saída XVideo (XCB)

en: device, fifo or filename
gl: dispositivo, FIFO ou nome de ficheiro

en: device, fifo or filename to write yuv frames too.
gl: dispositivo, FIFO ou nome de ficheiro en que escribir tamén os fotogramas YUV.

en: Chroma used
gl: Crominancia usada

en: Force use of a specific chroma for output.
gl: Forzar o uso dunha crominancia específica para a saída.

en: Add a YUV4MPEG2 header
gl: Engadir cabeceira YUV4MPEG2

en: The YUV4MPEG2 header is compatible with mplayer yuv video output and requires YV12/I420 fourcc.
gl: A cabeceira YUV4MPEG2 é compatíbel coa saída de vídeo yuv do MPlayer e require o YV12/I420 FourCC.

en: YUV output
gl: Saída YUV

en: YUV video output
gl: Saída de vídeo YUV

en: Number of video windows in which to clone the video.
gl: Número de xanelas de vídeo nas que clonar o vídeo.

en: Video output modules
gl: Módulos de saída de vídeo

en: You can use specific video output modules for the clones. Use a comma-separated list of modules.
gl: Pode especificar os módulos de saída de vídeo para os clons. Usar unha lista de módulos separados por comas.

en: Duplicate your video to multiple windows and/or video output modules
gl: Duplica o seu vídeo en múltiples xanelas ou módulos de saída de vídeo

en: Clone video filter
gl: Clonar filtro de vídeo

en: Select the number of horizontal video windows in which to split the video
gl: Seleccione o número de xanelas de vídeo horizontais nas que dividir o vídeo

en: Select the number of vertical video windows in which to split the video
gl: Seleccione o número de xanelas de vídeo verticais nas que se vai dividir o vídeo

en: Active windows
gl: Xanelas activas

en: Comma-separated list of active windows, defaults to all
gl: Lista de xanelas activas separada por comas, a opción predeterminada é «todas»

en: Split the video in multiple windows to display on a wall of screens
gl: Dividir o vídeo en múltiples xanelas para mostralo nun muro de pantallas

en: Panoramix: wall with overlap video filter
gl: Panorámico: muro con filtro de vídeo superposto

en: Panoramix
gl: Panorámico

en: length of the overlapping area (in %)
gl: lonxitude da área de superposición (en %)

en: Select in percent the length of the blended zone
gl: Seleccione en porcentaxe a lonxitude da zona mesturada

en: height of the overlapping area (in %)
gl: altura da área de superposición (en %)

en: Select in percent the height of the blended zone (case of 2x2 wall)
gl: Seleccione en porcentaxe a altura da zona mesturada (en caso dun muro de 2x2)

en: Attenuation
gl: Atenuación

en: Check this option if you want attenuate blended zone by this plug-in (if option is unchecked, attenuate is made by opengl)
gl: Comprobe esta opción se quere atenuar a zona mesturada mediante este plugin (se a opción non está seleccionada, a atenuación faise mediante OpenGL)

en: Attenuation, begin (in %)
gl: Atenuación, comezar (en %)

en: Select in percent the Lagrange coefficient of the beginning blended zone
gl: Seleccione unha porcentaxe para o coeficiente Lagrange do inicio da zona mesturada

en: Attenuation, middle (in %)
gl: Atenuación, medio (en %)

en: Select in percent the Lagrange coefficient of the middle of blended zone
gl: Seleccione unha porcentaxe para o coeficiente Lagrange do medio da zona mesturada

en: Attenuation, end (in %)
gl: Atenuación, fin (en %)

en: Select in percent the Lagrange coefficient of the end of blended zone
gl: Seleccione unha porcentaxe para o coeficiente Lagrange da fin da zona mesturada

en: middle position (in %)
gl: posición media (en %)

en: Select in percent (50 is center) the position of the middle point (Lagrange) of blended zone
gl: Seleccione unha porcentaxe (50 é no centro) para a posición do punto medio (Lagrange) da zona mesturada

en: Gamma (Red) correction
gl: Corrección de gama (Vermello)

en: Select the gamma for the correction of blended zone (Red or Y component)
gl: Seleccione a gama para a corrección da zona mesturada (Vermello ou compoñente Y)

en: Gamma (Green) correction
gl: Corrección de gama (Verde)

en: Select the gamma for the correction of blended zone (Green or U component)
gl: Seleccione a gama para a corrección da zona mesturada (Verde ou compoñente U)

en: Gamma (Blue) correction
gl: Corrección  de gama (Azul)

en: Select the gamma for the correction of blended zone (Blue or V component)
gl: Seleccione a gama para a corrección da zona mesturada (Azul ou compoñente V)

en: Black Crush for Red
gl: Atenuación dos tons escuros para o Vermello

en: Select the Black Crush of blended zone (Red or Y component)
gl: Seleccione a atenuación de tons escuros da zona mesturada (Vermello ou compoñente Y)

en: Black Crush for Green
gl: Atenuación dos tons escuros para o Verde

en: Select the Black Crush of blended zone (Green or U component)
gl: Seleccione a atenuación de tons escuros da zona mesturada (Verde ou compoñente U)

en: Black Crush for Blue
gl: Atenuación dos tons escuros para o Verde

en: Select the Black Crush of blended zone (Blue or V component)
gl: Seleccione a atenuación de tons escuros da zona mesturada (Azul ou compoñente V)

en: White Crush for Red
gl: Atenuación dos tons claros para o Vermello

en: Select the White Crush of blended zone (Red or Y component)
gl: Seleccione a atenuación de tons claros da zona mesturada (Vermello ou compoñente Y)

en: White Crush for Green
gl: Atenuación dos tons claros para o Verde

en: Select the White Crush of blended zone (Green or U component)
gl: Seleccione a atenuación de tons claros da zona mesturada (Verde ou compoñente U)

en: White Crush for Blue
gl: Atenuación dos tons claros para o Azul

en: Select the White Crush of blended zone (Blue or V component)
gl: Seleccione o nivel de negro da zona mesturada (Azul ou compoñente Y)

en: Black Level for Red
gl: Nivel de negro para o Vermello

en: Select the Black Level of blended zone (Red or Y component)
gl: Seleccione o nivel de negro da zona mesturada (Vermello ou compoñente Y)

en: Black Level for Green
gl: Nivel de negro para o Verde

en: Select the Black Level of blended zone (Green or U component)
gl: Seleccione o nivel de negro da zona mesturada (Verde ou compoñente U)

en: Black Level for Blue
gl: Nivel de negro para o Azul

en: Select the Black Level of blended zone (Blue or V component)
gl: Seleccione o nivel de negro da zona mesturada (Azul ou compoñente V)

en: White Level for Red
gl: Nivel de branco para o Vermello

en: Select the White Level of blended zone (Red or Y component)
gl: Seleccione o nivel de branco da zona mesturada (Vermello ou compoñente Y)

en: White Level for Green
gl: Nivel de branco para o Verde

en: Select the White Level of blended zone (Green or U component)
gl: Seleccione o nivel de branco da zona mesturada (Verde ou compoñente U)

en: White Level for Blue
gl: Nivel de branco para o Azul

en: Select the White Level of blended zone (Blue or V component)
gl: Seleccione o nivel de branco da zona mesturada (Azul ou compoñente V)

en: Number of horizontal windows in which to split the video.
gl: Número de xanelas horizontais nas que dividir o vídeo.

en: Number of vertical windows in which to split the video.
gl: Número de xanelas verticais nas que dividir o vídeo.

en: Element aspect ratio
gl: Proporción de aspecto de elementos

en: Aspect ratio of the individual displays building the wall.
gl: Proporción de aspecto das visualizacións individuais que constrúen o muro.

en: Wall video filter
gl: Filtro de vídeo de muro

en: Image wall
gl: Muro de imaxes

en: The width of the visualization window, in pixels.
gl: A largura en píxeles da xanela de visualización.

en: The height of the visualization window, in pixels.
gl: A altura en píxeles da xanela de visualización.

en: 3D OpenGL spectrum visualization
gl: Visualización de espectro 3D OpenGL

en: Goom display width
gl: Largura de visualización Goom

en: Goom display height
gl: Altura de visualización Goom

en: This allows you to set the resolution of the Goom display (bigger resolution will be prettier but more CPU intensive).
gl: Isto permítelle definir a resolución da visualización Goom (unha resolución maior verase mellor mais requiriralle máis traballo á CPU).

en: Goom animation speed
gl: Velocidade de animación Goom

en: This allows you to set the animation speed (between 1 and 10, defaults to 6).
gl: Isto permítelle definir a velocidade de animación (entre 1 e 10, a opción predeterminada é 6).

en: Goom effect
gl: Efecto Goom

en: projectM configuration file
gl: Ficheiro de configuración de projectM

en: File that will be used to configure the projectM module.
gl: O ficheiro que se usará para configurar o módulo projectM.

en: projectM preset path
gl: Camiño predeterminado de projectM

en: Path to the projectM preset directory
gl: O camiño predeterminado do directorio predeterminado de projectM

en: Title font
gl: Tipo de letra do título

en: Font used for the titles
gl: Tipo de letra usado para os títulos

en: Font menu
gl: Tipo de letra do menú

en: Font used for the menus
gl: O tipo de letra usado para os menús

en: The width of the video window, in pixels.
gl: A largura en píxeles da xanela de vídeo.

en: The height of the video window, in pixels.
gl: A altura en píxeles da xanela de vídeo.

en: Mesh width
gl: Largura da malla

en: The width of the mesh, in pixels.
gl: A largura total da malla, en píxeles.

en: Mesh height
gl: Altura da malla

en: The height of the mesh, in pixels.
gl: A altura total da malla, en píxeles.

en: Texture size
gl: Tamaño da textura

en: The size of the texture, in pixels.
gl: O tamaño da textura, en píxeles.

en: libprojectM effect
gl: Efecto libprojectM

en: Effects list
gl: Lista de efectos

en: A list of visual effect, separated by commas.
    Current effects include: dummy, scope, spectrum, spectrometer and vuMeter.
gl: Unha lista de efectos visuais separados por comas.
    Os efectos actuais inclúen: simulación, ámbito, espectro, espectrógrafo e vúmetro.

en: The width of the effects video window, in pixels.
gl: Largura en píxeles da xanela de vídeo dos efectos.

en: The height of the effects video window, in pixels.
gl: Altura en píxeles da xanela de vídeo dos efectos.

en: FFT window
gl: Xanela FFT

en: Kaiser window parameter
gl: Parámetro da xanela Kaiser

en: Show 80 bands instead of 20
gl: Mostrar 80 bandas no canto de 20

en: More bands for the spectrometer: 80 if enabled, else 20.
gl: Máis bandas para o espectrógrafo: 80 se está activado ou en caso contrario 20.

en: Number of blank pixels between bands.
gl: Número de píxeles en branco entre bandas.

en: Amplification
gl: Amplificación

en: This is a coefficient that modifies the height of the bands.
gl: Isto é un coeficiente que modifica a altura das bandas.

en: Draw peaks in the analyzer
gl: Debuxar os «picos» no analizador

en: Enable original graphic spectrum
gl: Activar o espectro da gráfica orixinal

en: Enable the "flat" spectrum analyzer in the spectrometer.
gl: Activar o analizador de espectro «plano» no espectrógrafo.

en: Draw bands in the spectrometer
gl: Debuxar as bandas no espectrógrafo

en: Draw the base of the bands
gl: Debuxar a base das bandas

en: Base pixel radius
gl: Radio de píxeles base

en: Defines radius size in pixels, of base of bands(beginning).
gl: Define o tamaño do radio en píxeles de base de bandas (comezo).

en: Spectral sections
gl: Seccións do espectro

en: Determines how many sections of spectrum will exist.
gl: Determina cantas seccións de espectro existirán.

en: Peak height
gl: Altura do pico

en: Total pixel height of the peak items.
gl: Altura total en píxeles dos elementos do pico.

en: Peak extra width
gl: Largura extra do pico

en: Additions or subtractions of pixels on the peak width.
gl: Adicións ou subtraccións de píxeles na largura do pico.

en: V-plane color
gl: Cor do plano V

en: YUV-Color cube shifting across the V-plane ( 0 - 127 ).
gl: Desprazamento en cubo das cores YUV sobre o plano V ( 0 - 127 ).

en: Visualizer
gl: Visualizador

en: Visualizer filter
gl: Filtro visualizador

en: Spectrum analyser
gl: Analizador de espectro

en: Flat Top
gl: Plano enriba

en: #paste your VLM commands here
gl: #pegue aquí os seus comandos VLM

en: #separate commands with a new line or a semi-colon
gl: #separe os comandos cunha liña nova ou cun punto e coma

en: Play List
gl: Lista de reprodución

en: Output
gl: Saída

en: Subtitle codec
gl: Códec de subtítulo

en: Output	method
gl: Método	de saída

en: Multiplexer
gl: Multiplexor

en: Video FPS
gl: FPS do vídeo

en: MUX options
gl: Opcións de multiplexor

en: Video scale
gl: Escala de vídeo

en: Output port
gl: Porto de saída

en: Output	file
gl: Ficheiro	de saída

en: Input media
gl: Multimedia de entrada

en: Error:
gl: Erro:

en: Sample ui-state-error style.
gl: Estilo de mostra «ui-state-error».

en: File name
gl: Nome de ficheiro

en: Preamp:
gl: Preamplificación:

en: Row border
gl: Bordo de fila

en: Column border
gl: Bordo de columna

en: Background
gl: Fondo

en: Mosaic Tiles
gl: Pezas de mosaico

en: Playback Rate
gl: Taxa de reprodución

en: Audio Delay
gl: Atraso do audio

en: Subtitle Delay
gl: Atraso dos subtítulos

en: Time:
gl: Duración:

en: VLC media player - Web Interface
gl: VLC media player - Interface web

en: Hide / Show Library
gl: Mostrar ou ocultar a Biblioteca

en: Hide / Show Viewer
gl: Mostrar ou ocultar o Visualizador

en: Manage Streams
gl: Xestionar os fluxos

en: Track Synchronisation
gl: Sincronización da pista

en: VLM Batch Commands
gl: Comandos en lote do VLM

en: Loop
gl: Bucle

en: Empty Playlist
gl: Limpar a lista de reprodución

en: Queue Selected
gl: Pór na fila os seleccionados

en: Play Selected
gl: Reproducir os seleccionados

en: Refresh List
gl: Actualizar a lista

en: Loading flowplayer...
gl: Cargando FlowPlayer…

en: If nothing appears, check your internet connection.
gl: Se non aparece nada, verifique a súa conexión a Internet.

en: VLC can display a QR code linking to the mobile version of the web interface; the web address of the web interface of your VLC media player instance will be transmitted over the internet to the Google Image Charts web service to generate this QR code.
gl: O VLC pode mostrar un código QR ligando á versión móbil da interface web; o enderezo da interface web da instancia do reprodutor VLC transmitirase por internet ao servizo web de Google Image Charts para xerar este código QR.

en: Do you want to go ahead with this?
gl: Quere continuar con isto?

en: By creating a stream, the <i>Main Controls</i> will operate the stream instead of the main interface.
gl: Ao crear o fluxo, serán os <i>Controis principais</i> os que manexen o fluxo, en vez da interface principal.

en: The stream will be created using default settings, for more advanced configuration, or to modify the default settings, select the button to the right: <i>Manage Streams</i>
gl: Crearase o fluxo usando as configuracións predeterminadas. Para usar as opcións avanzadas ou para modificar as predeterminadas, seleccione o botón da dereita: <i>Xestionar fluxos</i>

en: Once the stream is created, the <i>Media Viewer</i> window will display the stream.
gl: Despois de crear o fluxo, a xanela <i>Visualizador multimedia</i> mostrarao.

en: Volume will be controlled by the player, and not the <i>Main Controls</i>.
gl: O volume será controlado polo reprodutor e non polos <i>Controis principais</i>.

en: The current playing item will be streamed. If there is no currently playing item, the first selected item from the <i>Library</i> will be the subject of the stream.
gl: Emitirase en fluxo o elemento actualmente en reprodución. Se non houver ningún elemento en reprodución, o obxecto do fluxo será o primeiro elemento seleccionado na <i>Biblioteca</i>.

en: To stop the stream and resume normal controls, click the <i>Open Stream</i> button again.
gl: Para deter o fluxo e retomar os controis normais, prema de novo o botón <i>Abrir fluxo</i>.

en: Are you sure you wish to create the stream?
gl: Está seguro/a de que quere crear o fluxo?

en: Dialog
gl: Diálogo

en: Form
gl: Formulario

en: Preset
gl: Predeterminado

en: &Verbosity:
gl: Ni&vel de detalle:

en: &Filter:
gl: &Filtro:

en: &Save as...
gl: &Gardar como…

en: Modules Tree
gl: Árbore de módulos

en: Show extended options
gl: Mostrar as opcións estendidas

en: Show &more options
gl: Mostrar &máis opcións

en: Change the caching for the media
gl: Cambiar a caché para os multimedia

en: Start Time
gl: Tempo de inicio

en: Stop Time
gl: Tempo de parada

en: Edit Options
gl: Editar as opcións

en: Extra media
gl: Multimedia extra

en: Complete MRL for VLC internal
gl: MRL completo para VLC interno

en: Select the file
gl: Seleccione o ficheiro

en: Change the start time for the media
gl: Cambiar o tempo de inicio do multimedia

en: Change the stop time for the media
gl: Cambiar o tempo de parada do multimedia

en: Play another media synchronously (extra audio file, ...)
gl: Reproducir outro multimedia de forma síncrona (un ficheiro de audio adicional etc.)

en: Capture mode
gl: Modo de captura

en: Select the capture device type
gl: Seleccione o tipo de dispositivo de captura

en: Device Selection
gl: Selección de dispositivo

en: Options
gl: Opcións

en: Access advanced options to tweak the device
gl: Acceda ás opcións avanzadas para axustar o dispositivo

en: Advanced options...
gl: Opcións avanzadas…

en: Disc Selection
gl: Selección de disco

en: Disable Disc Menus
gl: Desactivar os menús do disco

en: No disc menus
gl: Sen menús de disco

en: Disc device
gl: Dispositivo de disco

en: Starting Position
gl: Posición inicial

en: Audio and Subtitles
gl: Audio e subtítulos

en: Use a sub&title file
gl: Usar un ficheiro de sub&títulos

en: Select the subtitle file
gl: Seleccione o ficheiro de subtítulos

en: Choose one or more media file to open
gl: Escolla un ou máis ficheiros multimedia para abrir

en: File Selection
gl: Selección de ficheiros

en: You can select local files with the following list and buttons.
gl: Pode seleccionar ficheiros locais na seguinte lista e botóns.

en: Add...
gl: Engadir…

en: Network Protocol
gl: Protocolo de rede

en: Please enter a network URL:
gl: Introduza un URL de rede:

en: Profile edition
gl: Edición de perfís

en: Features
gl: Funcionalidades

en: Streamable
gl: Pódese emitir

en: Chapters
gl: Capítulos

en: Menus
gl: Menús

en: Fra&me Rate
gl: Taxa de fotogra&mas

en: Same as source
gl: Igual que a orixe

en: Custom options
gl: Opcións personalizadas

en: &Quality
gl: &Calidade

en: Not Used
gl: Sen usar

en: Encoding parameters
gl: Parámetros de codificación

en: Frame size
gl: Tamaño do fotograma

en: Sa&mple Rate
gl: Taxa de &mostra

en: Profile &Name
gl: &Nome do perfil

en: Set up media sources to stream
gl: Definir as orixes dos multimedia para emitir en fluxo

en: Destination Setup
gl: Configuración do destino

en: Select destinations to stream to
gl: Seleccione os destinos para os que emitir en fluxo

en: Add destinations following the streaming methods you need. Be sure to check with transcoding that the format is compatible with the method used.
gl: Engada destinos seguindo os métodos de fluxo que precisa. Asegúrese de verificar co transcodificador que o formato é compatíbel co método usado.

en: New destination
gl: Destino novo

en: Display locally
gl: Mostrar en local

en: Transcoding Options
gl: Opcións de transcodificación

en: Select and choose transcoding options
gl: Seleccionar e escoller as opcións de transcodificación

en: Activate Transcoding
gl: Activar a transcodificación

en: Option Setup
gl: Configuración das opcións

en: Set up any additional options for streaming
gl: Defina calquera outra opción adicional para a emisión en fluxo

en: Miscellaneous Options
gl: Opcións varias

en: Stream all elementary streams
gl: Emitir en fluxo todos os fluxos elementais

en: Generated stream output string
gl: Cadea de saída do fluxo xerado

en: Output module:
gl: Módulo de saída:

en: Use S/PDIF when available
gl: Usar S/PDIF cando sexa posíbel

en: Effects
gl: Efectos

en: Visualization:
gl: Visualización:

en: Enable Time-Stretching audio
gl: Activar a extensión no tempo do audio

en: Replay gain mode:
gl: Modo Replay Gain:

en: Normalize volume to:
gl: Normalizar o volume en:

en: Tracks
gl: Pistas

en: Preferred audio language:
gl: Idioma de audio preferido:

en: Password:
gl: Contrasinal:

en: Username:
gl: Nome de usuario/a:

en: Submit played tracks stats to Last.fm
gl: Submisión das estatísticas de cancións reproducidas a Last.fm

en: Codecs
gl: Códecs

en: x264 profile and level selection
gl: Perfil e nivel de sección de x264

en: Hardware-accelerated decoding
gl: Descodificación acelerada por hardware

en: Video quality post-processing level
gl: Nivel de posprocesamento da calidade de vídeo

en: Skip H.264 in-loop deblocking filter
gl: Omitir o filtro en bucle antibloques H.264

en: x264 preset and tuning selection
gl: Predefinición e selección de axuste de x264

en: Optical drive
gl: Dispositivo óptico

en: Default optical device
gl: Dispositivo óptico predeterminado

en: Damaged or incomplete AVI file
gl: Ficheiro AVI incompleto ou danado

en: HTTP proxy URL
gl: URL do proxy HTTP

en: HTTP (default)
gl: HTTP (predeterminado)

en: RTP over RTSP (TCP)
gl: RTP sobre RTSP (TCP)

en: Live555 stream transport
gl: Transporte de fluxo Live555

en: Default caching policy
gl: Política predeterminada de caché

en: Menus language:
gl: Idioma dos menús:

en: Look and feel
gl: Aparencia

en: Use custom skin
gl: Usar un ficheiro de aparencia personalizado

en: This is VLC's default interface, with a native look and feel.
gl: Esta é a interface predeterminada do VLC, cunha aparencia nativa.

en: Use native style
gl: Usar o estilo nativo

en: Resize interface to video size
gl: Redimensionar a interface ao tamaño do vídeo

en: Show controls in full screen mode
gl: Mostrar os controis no modo de pantalla completa

en: Pause playback when minimized
gl: Deter a reprodución cando estea minimizado

en: Show media change popup:
gl: Mostrar a xanela emerxente de cambio de multimedia:

en: Start in minimal view mode
gl: Iniciar nun modo de visualización mínimo

en: Force window style:
gl: Forzar o estilo de xanela:

en: Integrate video in interface
gl: Integrar o vídeo na interface

en: Show systray icon
gl: Mostrar a icona da bandexa do sistema

en: Auto raising the interface:
gl: Traer automaticamente a interface ao primeiro plano:

en: Skin resource file:
gl: Ficheiro de recurso de aparencia:

en: Playlist and Instances
gl: Listas de reprodución e instancias

en: Pause on the last frame of a video
gl: Deterse no último fotograma dun vídeo

en: Allow only one instance
gl: Permitir só unha instancia

en: Activate updates notifier
gl: Activar o notificador de actualizacións

en: Every
gl: Cada

en: Save recently played items
gl: Gardar os elementos reproducidos recentemente

en: Separate words by | (without space)
gl: Palabras separadas por | (sen espazo)

en: Operating System Integration
gl: Integración co sistema operativo

en: File extensions association
gl: Asociación de extensións de ficheiro

en: Set up associations...
gl: Configurar as asociacións…

en: Enable On Screen Display (OSD)
gl: Activar a visualización en pantalla (OSD)

en: Show media title on video start
gl: Mostrar o título do multimedia no inicio do vídeo

en: Enable subtitles
gl: Activar os subtítulos

en: Subtitle Language
gl: Idioma do subtítulo

en: Default encoding
gl: Codificación predeterminada

en: Subtitle effects
gl: Efectos de subtítulo

en: Add a shadow
gl: Engadir unha sombra

en: Add a background
gl: Engadir un fondo

en: O&utput
gl: S&aída

en: Accelerated video output (Overlay)
gl: Saída de vídeo acelerada (Superposición)

en: Deinterlacing
gl: Desentrelazado

en: Force Aspect Ratio
gl: Forzar a proporción de aspecto

en: Stuff
gl: Produtos

en: Edit settings
gl: Configuracións de edición

en: Run manually
gl: Executar de forma manual

en: Setup schedule
gl: Configurar a programación

en: Run on schedule
gl: Execución programada

en: Status
gl: Estado

en: Prev
gl: Anterior

en: Add Input
gl: Engadir entrada

en: Edit Input
gl: Editar entrada

en: Clear List
gl: Limpar a lista

en: Check for VLC updates
gl: Comprobar se hai actualizacións do VLC

en: Launching an update request...
gl: Iniciando unha petición de actualización…

en: Do you want to download it?
gl: Quere descargala?

en: Essential
gl: Esencial

en: Negate colors
gl: Negar as cores

en: Colors
gl: Cores

en: Interactive Zoom
gl: Zoom interactivo

en: Angle
gl: Ángulo

en: ...
gl: …

en: full
gl: completo

en: none
gl: ningún

en: Logo erase
gl: Eliminación de logotipo

en: Mask
gl: Máscara

en: Anaglyph 3D
gl: Anaglifos 3D

en: Mirror
gl: Espello

en: Motion detect
gl: Detección de movemento

en: Spatial blur
gl: Desenfoque espacial

en: Anti-Flickering
gl: Antiescintilacións

en: Soften
gl: Suavizado

en: Denoiser
gl: Redutor de ruído

en: Spatial luma strength
gl: Forza da espacialización de luminancia

en: Temporal luma strength
gl: Forza temporal da luminancia

en: Spatial chroma strength
gl: Forza da espacialización de crominancia

en: Temporal chroma strength
gl: Forza temporal da crominancia

en: VLM configurator
gl: Configurador de VLM

en: Media Manager Edition
gl: Edición xestor multimedia

en: Name:
gl: Nome:

en: Input:
gl: Entrada:

en: Select Input
gl: Seleccione a entrada

en: Output:
gl: Saída:

en: Select Output
gl: Seleccione a saída

en: Time Control
gl: Control de tempo

en: Mux Control
gl: Control de multiplexor

en: Muxer:
gl: Multiplexor:

en: Media Manager List
gl: Lista do xestor multimedia
