vlc 3.0.13 - en to nl translation catalogue (5606 entries)

en: This program comes with NO WARRANTY, to the extent permitted by law.
    You may redistribute it under the terms of the GNU General Public License;
    see the file named COPYING for details.
    Written by the VideoLAN team; see the AUTHORS file.
nl: Dit programma wordt geleverd ZONDER GARANTIE, voor zover toegestaan door de wet.
    U mag het verder verspreiden onder de voorwaarden van de GNU General Public License; zie het bestand COPYING voor details.
    Geschreven door het VideoLAN team; zie het bestand AUTHORS.

en: VLC preferences
nl: VLC-voorkeuren

en: Select "Advanced Options" to see all options.
nl: Selecteer "geavanceerde opties" om alle opties weer te geven.

en: Settings for VLC's interfaces
nl: Instellingen voor de interfaces van VLC

en: Main interfaces settings
nl: Instellingen hoofdinterfaces

en: Main interfaces
nl: Hoofdinterfaces

en: Settings for the main interface
nl: Instellingen voor de hoofdinterface

en: Control interfaces
nl: Bedieningsinterfaces

en: Settings for VLC's control interfaces
nl: Instellingen voor de bedieningsinterfaces van VLC

en: Hotkeys settings
nl: Sneltoetsen

en: Audio settings
nl: Audio-instellingen

en: General audio settings
nl: Algemene audio-instellingen

en: Audio filters are used to process the audio stream.
nl: Audiofilters worden gebruikt om de audiostream te verwerken.

en: Audio resampler
nl: Audio-resampler

en: Visualizations
nl: Visualisaties

en: Audio visualizations
nl: Audiovisualisaties

en: Output modules
nl: Uitvoermodules

en: General settings for audio output modules.
nl: Algemene instellingen voor audio-uitvoermodules.

en: Miscellaneous
nl: Overige

en: Miscellaneous audio settings and modules.
nl: Diverse audio-instellingen en modules.

en: Video settings
nl: Video-instellingen

en: General video settings
nl: Algemene video-instellingen

en: General settings for video output modules.
nl: Algemene instellingen voor video-uitvoermodules.

en: Video filters are used to process the video stream.
nl: Videofilters worden gebruikt om de videostream te verwerken.

en: Subtitles / OSD
nl: Ondertitels / OSD

en: Settings related to On-Screen-Display, subtitles and "overlay subpictures"
nl: Instellingen van On-Screen-Display, ondertitels en "overlays en subafbeeldingen"

en: Splitters
nl: Splitsers

en: Video splitters separate the stream into multiple videos.
nl: Videosplitsers scheiden de stream in meerdere video's.

en: Input / Codecs
nl: Invoer / codecs

en: Settings for input, demultiplexing, decoding and encoding
nl: Instellingen voor invoer, demultiplexing, decodering en codering

en: Access modules
nl: Toegangsmodules

en: Settings related to the various access methods. Common settings you may want to alter are HTTP proxy or caching settings.
nl: Instellingen met betrekking tot de verschillende toegangsmethoden. Veel voorkomende instellingen die u wellicht wilt wijzigen zijn de instellingen voor HTTP proxy of buffering.

en: Stream filters
nl: Streamfilters

en: Stream filters are special modules that allow advanced operations on the input side of VLC. Use with care...
nl: Streamfilters zijn speciale modules die geavanceerde bewerkingen aan de invoerzijde van VLC mogelijk maken. Wees voorzichtig...

en: Demuxers are used to separate audio and video streams.
nl: Demuxers worden gebruikt om audio- en videostreams van elkaar te scheiden.

en: Video codecs
nl: Videocodecs

en: Settings for the video, images or video+audio decoders and encoders.
nl: Instellingen voor de decoders en encoders van video, afbeeldingen of video + audio.

en: Audio codecs
nl: Audiocodecs

en: Settings for the audio-only decoders and encoders.
nl: Instellingen voor audiodecoders en -encoders.

en: Subtitle codecs
nl: Ondertitelcodecs

en: Settings for subtitle, teletext and CC decoders and encoders.
nl: Instellingen voor decoders en encoders van ondertitels, teletekst en CC.

en: General input settings. Use with care...
nl: Algemene invoerinstellingen. Wees voorzichtig...

en: Stream output
nl: Streamuitvoer

en: Stream output settings are used when acting as a streaming server or when saving incoming streams.
    Streams are first muxed and then sent through an "access output" module that can either save the stream to a file, or stream it (UDP, HTTP, RTP/RTSP).
    Sout streams modules allow advanced stream processing (transcoding, duplicating...).
nl: Streamuitvoerinstellingen worden gebruikt wanneer VLC als streamingserver werkt of bij opslaan van inkomende streams.
    Streams worden eerst gemuxt en dan door een "toegangsuitvoer"module gestuurd, die de stream ofwel in een bestand kan opslaan, ofwel kan streamen (UDP, HTTP, RTP/RTSP).
    Sout-streammodules zorgen voor geavanceerde streamverwerking (transcoderen, dupliceren...).

en: General stream output settings
nl: Algemene streamuitvoerinstellingen

en: Muxers create the encapsulation formats that are used to put all the elementary streams (video, audio, ...) together. This setting allows you to always force a specific muxer. You should probably not do that.
    You can also set default parameters for each muxer.
nl: Muxers maken de inkapselingsformaten die worden gebruikt om alle elementaire streams (video, audio,...) samen te voegen. Met deze instelling kunt u altijd een specifieke muxer forceren. U kunt dat waarschijnlijk beter niet doen.
    U kunt ook standaardparameters instellen voor elke muxer.

en: Access output
nl: Toegangsuitvoer

en: Access output modules control the ways the muxed streams are sent. This setting allows you to always force a specific access output method. You should probably not do that.
    You can also set default parameters for each access output.
nl: Toegangsuitvoermodules laten u instellen hoe gemuxte streams verzonden worden. Met deze instelling kunt u een bepaalde toegangsuitvoermethode forceren. U kunt dit beter niet doen.
    U kunt ook standaardparameters voor iedere toegangsuitvoer instellen.

en: Packetizers are used to "preprocess" the elementary streams before muxing. This setting allows you to always force a packetizer. You should probably not do that.
    You can also set default parameters for each packetizer.
nl: Packetizers worden gebruikt om de elementaire streams "voor te verwerken" voor het muxen. Deze instelling maakt het mogelijk om altijd een packetizer te forceren. U kunt dit beter niet doen.
    U kunt ook standaardparameters instellen voor elke packetizer.

en: Sout stream
nl: Sout-stream

en: Sout stream modules allow to build a sout processing chain. Please refer to the Streaming Howto for more information. You can configure default options for each sout stream module here.
nl: Sout-streammodules maken het mogelijk om een sout-verwerkingsketen te bouwen. Lees de Streaming Howto voor meer informatie. U kunt hier standaardopties configureren voor elke sout-streammodule.

en: VLC's implementation of Video On Demand
nl: VLC's implementatie van Video On Demand

en: Playlist
nl: Afspeellijst

en: Settings related to playlist behaviour (e.g. playback mode) and to modules that automatically add items to the playlist ("service discovery" modules).
nl: Instellingen in verband met afspeellijstgedrag (bijvoorbeeld afspeelmodus) en met modules die automatisch items aan de afspeellijst toevoegen ("dienstontdekking"-modules).

en: General playlist behaviour
nl: Algemeen afspeellijstgedrag

en: Services discovery
nl: Dienstontdekking

en: Services discovery modules are facilities that automatically add items to playlist.
nl: Dienstontdekkingmodules zijn voorzieningen die automatisch items aan een afspeellijst toevoegen.

en: Advanced
nl: Geavanceerd

en: Advanced settings. Use with care...
nl: Geavanceerde instellingen. Wees voorzichtig...

en: Advanced settings
nl: Geavanceerde instellingen

en: &Open File...
nl: Bestand openen...

en: &Advanced Open...
nl: Geavanceerd openen...

en: Open D&irectory...
nl: Map openen...

en: Open &Folder...
nl: Map openen...

en: Select one or more files to open
nl: Een of meerdere bestanden selecteren om te openen

en: Select Directory
nl: Map selecteren

en: Select Folder
nl: Map selecteren

en: Media &Information
nl: Media-informatie

en: &Codec Information
nl: Codec-informatie

en: &Messages
nl: Berichten

en: Jump to Specific &Time
nl: Naar een specifiek tijdstip gaan

en: Custom &Bookmarks
nl: Aangepaste bladwijzers

en: &VLM Configuration
nl: VLM-configuratie

en: &About
nl: Over

en: Play
nl: Afspelen

en: Remove Selected
nl: Geselecteerde verwijderen

en: Information...
nl: Informatie...

en: Create Directory...
nl: Map aanmaken...

en: Create Folder...
nl: Map aanmaken...

en: Rename Directory...
nl: Map hernoemen...

en: Rename Folder...
nl: Map hernoemen...

en: Show Containing Directory...
nl: Bevattende map weegeven...

en: Show Containing Folder...
nl: Bevattende map weergeven...

en: Stream...
nl: Streamen...

en: Save...
nl: Opslaan...

en: Repeat All
nl: Alles herhalen

en: Repeat One
nl: Eén herhalen

en: Random
nl: Willekeurige volgorde

en: Random Off
nl: Willekeurige volgorde uit

en: Add to Playlist
nl: Aan afspeellijst toevoegen

en: Add File...
nl: Bestand toevoegen...

en: Add Directory...
nl: Map toevoegen...

en: Add Folder...
nl: Map toevoegen...

en: Save Playlist to &File...
nl: Afspeellijst naar bestand opslaan...

en: Search
nl: Zoeken

en: Waves
nl: Golven

en: <html><head><meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8" /></head><body><h2>Welcome to VLC media player Help</h2><h3>Documentation</h3><p>You can find VLC documentation on VideoLAN's <a href="http://wiki.videolan.org">wiki</a> website.</p><p>If you are a newcomer to VLC media player, please read the<br><a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:VLC_for_dummies"><em>Introduction to VLC media player</em></a>.</p><p>You will find some information on how to use the player in the <br>"<a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:Play_HowTo"><em>How to play files with VLC media player</em></a>" document.</p><p>For all the saving, converting, transcoding, encoding, muxing and streaming tasks, you should find useful information in the <a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:Streaming_HowTo">Streaming Documentation</a>.</p><p>If you are unsure about terminology, please consult the <a href="http://wiki.videolan.org/Knowledge_Base">knowledge base</a>.</p><p>To understand the main keyboard shortcuts, read the <a href="http://wiki.videolan.org/Hotkeys">shortcuts</a> page.</p><h3>Help</h3><p>Before asking any question, please refer yourself to the <a href="http://www.videolan.org/support/faq.html">FAQ</a>.</p><p>You might then get (and give) help on the <a href="http://forum.videolan.org">Forums</a>, the <a href="http://www.videolan.org/vlc/lists.html">mailing-lists</a> or our IRC channel (<em>#videolan</em> on irc.freenode.net).</p><h3>Contribute to the project</h3><p>You can help the VideoLAN project giving some of your time to help the community, to design skins, to translate the documentation, to test and to code. You can also give funds and material to help us. And of course, you can <b>promote</b> VLC media player.</p></body></html>
nl: <html><head><meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8" /></head><body><h2>Welkom bij VLC Media Player Help</h2><h3>Documentatie</h3><p>U kunt informatie over VLC terugvinden op de <a href="http://wiki.videolan.org">wiki</a>-website van Videolan.</p><p>Begint u nog maar net met VLC Media Player, lees dan de <br><a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:VLC_for_dummies"><em>introductie van VLC Media Player</em></a>.</p><p>U vindt informatie over hoe u de speler moet gebruiken in het document <br>"<a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:Play_HowTo"><em>Hoe speel ik bestanden af met VLC Media Player</em></a>".</p><p>Voor alle taken zoals opslaan, converteren, transcoderen, encoderen, muxen en streamen, vindt u bruikbare informatie in de <a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:Streaming_HowTo">streamingdocumentatie</a>.</p><p>Als u onzeker bent over terminologie, raadpleeg dan de <a href="http://wiki.videolan.org/Knowledge_Base">kennisbank</a>.</p><p>Om de belangrijkste sneltoetsen te begrijpen, leest u de <a href="http://wiki.videolan.org/Hotkeys">sneltoetsen</a>-pagina.</p><h3>Help</h3><p>Raadpleeg de <a href="http://www.videolan.org/support/faq.html">veelgestelde vragen (FAQ)</a> voordat u een vraag stelt.</p><p>U kunt hulp krijgen (en bieden) op de <a href="http://forum.videolan.org">forums</a>, de <a href="http://www.videolan.org/vlc/lists.html">maillijsten</a> of ons IRC-kanaal (<em>#videolan</em> op irc.freenode.net).</p><h3>Bijdragen aan het project</h3><p>U kunt het VideoLAN-project helpen door tijd te geven om de gemeenschap te helpen, om thema's te ontwerpen, documentatie te vertalen, de software te testen en te programmeren. U kunt ons ook financieel of met materieel helpen. En natuurlijk kunt u VLC Media Player <b>promoten</b>.</p></body></html>

en: Audio filtering failed
nl: Audiofilteren mislukt

en: The maximum number of filters (%u) was reached.
nl: Het maximum aantal filters (%u) werd bereikt.

en: Disable
nl: Uitschakelen

en: VU meter
nl: VU-meter

en: Audio filters
nl: Audiofilters

en: Stereo audio mode
nl: Stereo-audiomodus

en: Original
nl: Oorspronkelijk

en: Left
nl: Links

en: Right
nl: Rechts

en: Reverse stereo
nl: Omgekeerd stereo

en: Headphones
nl: Koptelefoon

en: Automatic
nl: Automatisch

en: integer
nl: geheel getal

en: float
nl: drijvendekommagetal

en: To get exhaustive help, use '-H'.
nl: Gebruik '-H' om uitgebreide hulp te krijgen.

en: Usage: %s [options] [stream] ...
    You can specify multiple streams on the commandline.
    They will be enqueued in the playlist.
    The first item specified will be played first.
    
    Options-styles:
      --option  A global option that is set for the duration of the program.
       -option  A single letter version of a global --option.
       :option  An option that only applies to the stream directly before it
                and that overrides previous settings.
    
    Stream MRL syntax:
      [[access][/demux]://]URL[#[title][:chapter][-[title][:chapter]]]
      [:option=value ...]
    
      Many of the global --options can also be used as MRL specific :options.
      Multiple :option=value pairs can be specified.
    
    URL syntax:
      file:///path/file              Plain media file
      http://host[:port]/file        HTTP URL
      ftp://host[:port]/file         FTP URL
      mms://host[:port]/file         MMS URL
      screen://                      Screen capture
      dvd://[device]                 DVD device
      vcd://[device]                 VCD device
      cdda://[device]                Audio CD device
      udp://[[<source address>]@[<bind address>][:<bind port>]]
                                     UDP stream sent by a streaming server
      vlc://pause:<seconds>          Pause the playlist for a certain time
      vlc://quit                     Special item to quit VLC
nl: Gebruik: %s [opties] [stream] ...
    U kunt meerdere streams opgeven op de opdrachtregel.
    Ze worden achter elkaar in de afspeellijst geplaatst.
    Het eerste item wordt als eerste afgespeeld.
    
    Opties-stijlen:
      --optie  Een globale optie die voor de duur van het programma actief is.
       -optie  Een eenletterige versie van een globale --optie.
       :optie  Een optie die alleen van toepassing is op de stream 
               die er aan voorafgaat en algemene opties overschrijft.
    
    Stream MRL-syntax::
      [[toegang][/demux]://]URL[#[titel][:hoofdstuk][-[titel][:hoofdstuk]]]
       [:optie=waarde ...]
    
      Veel van de globale --opties kunnen ook als MRL-specifieke :opties gebruikt worden.
      Meerdere paren :optie=waarde kunnen opgegeven worden.
    
    URL syntax:
      file:///pad/bestand            Gewoon mediabestand
      http://host[:poort]/bestand    HTTP-URL
      ftp://host[:poort]/bestand     FTP-URL
      mms://host[:poort]/bestand     MMS-URL
      screen://                      Schermopname
      dvd://[apparaat]               Dvd-apparaat
      vcd://[apparaat]               Vcd-apparaat
      cdda://[apparaat]              Audio-cd-apparaat
      udp://[[<bron-adres>]@[<bind-adres>][:<bind-poort>]]
                                     UDP-stream verzonden door streamingserver
      vlc://pause:<seconden>         De afspeellijst voor een bepaalde tijd pauzeren
      vlc://quit                     Speciaal item om VLC af te sluiten

en: (default enabled)
nl: (standaard ingeschakeld)

en: (default disabled)
nl: (standaard uitgeschakeld)

en: Note:
nl: Opmerking:

en: add --advanced to your command line to see advanced options.
nl: voeg --advanced aan uw opdrachtregel toe om geavanceerde opties te zien.

en: %u module was not displayed because it only has advanced options.
     | %u modules were not displayed because they only have advanced options.
nl[0]: %u module werd niet weergegeven omdat ze alleen geavanceerde opties heeft.
nl[1]: %u modules werden niet weergegeven omdat ze alleen geavanceerde opties hebben.

en: No matching module found. Use --list or --list-verbose to list available modules.
nl: Geen passende module gevonden. Gebruik --list of --list-verbose om een lijst van beschikbare modules te krijgen.

en: VLC version %s (%s)
nl: VLC versie %s (%s)

en: Compiled by %s on %s (%s)
nl: Gecompileerd door %s op %s (%s)

en: 
    Dumped content to vlc-help.txt file.
nl: 
    Inhoud gedumpt naar het bestand vlc-help.txt.

en: 
    Press the RETURN key to continue...
nl: 
    Druk op ENTER om verder te gaan...

en: Unknown error
nl: Onbekende fout

en: Bookmark %i
nl: Bladwijzer %i

en: No description for this codec
nl: Geen beschrijving voor deze codec

en: Codec not supported
nl: Codec niet ondersteund

en: VLC could not decode the format "%4.4s" (%s)
nl: VLC kon het formaat "%4.4s" niet decoderen (%s)

en: Unidentified codec
nl: Onbekende codec

en: VLC could not identify the audio or video codec
nl: VLC kon de audio- of videocodec niet identificeren

en: Streaming / Transcoding failed
nl: Streamen/transcoderen mislukt

en: VLC could not open the %s module.
nl: VLC kon de module %s niet openen.

en: VLC could not open the decoder module.
nl: VLC kon de decodermodule niet openen.

en: Program
nl: Programma

en: Scrambled
nl: Gecodeerd

en: Yes
nl: Ja

en: DTVCC Closed captions %u
nl: DTVCC gesloten ondertitels %u

en: Closed captions %u
nl: Gesloten ondertitels %u

en: Original ID
nl: Oorspronkelijke ID

en: Language
nl: Taal

en: Description
nl: Beschrijving

en: Channels
nl: Kanalen

en: Sample rate
nl: Samplerate

en: Track replay gain
nl: Replay gain van track

en: Album replay gain
nl: Replay gain van album

en: Video resolution
nl: Video-resolutie

en: Buffer dimensions
nl: Buffer-afmetingen

en: Frame rate
nl: Framerate

en: Decoded format
nl: Gedecodeerd formaat

en: Top left
nl: Bovenaan links

en: Left top
nl: Links bovenaan

en: Right bottom
nl: Rechts onderaan

en: Top right
nl: Bovenaan rechts

en: Bottom left
nl: Onderaan links

en: Bottom right
nl: Onderaan rechts

en: Left bottom
nl: Links onderaan

en: Right top
nl: Rechts bovenaan

en: Orientation
nl: Oriëntatie

en: Undefined
nl: Ongedefinieerd

en: ITU-R BT.601 (525 lines, 60 Hz)
nl: ITU-R BT.601 (525 lijnen, 60 Hz)

en: ITU-R BT.601 (625 lines, 50 Hz)
nl: ITU-R BT.601 (625 lijnen, 50 Hz)

en: Color primaries
nl: Kleurprimairen

en: Linear
nl: Lineair

en: Hybrid Log-Gamma
nl: Hybride log-gamma

en: Color transfer function
nl: Kleuroverdracht-functie

en: Color space
nl: Kleurruimte

en: %s Range
nl: %s bereik

en: Full
nl: Volledig

en: Center
nl: Midden

en: Top Left
nl: Bovenaan links

en: Top Center
nl: Bovenaan midden

en: Bottom Left
nl: Onderaan links

en: Bottom Center
nl: Onderaan midden

en: Chroma location
nl: Chroma-locatie

en: Rectangular
nl: Rechthoekig

en: Equirectangular
nl: Gelijkzijdig

en: Projection
nl: Projectie

[ctx: ViewPoint]
en: Field of view
nl: Gezichtsveld

en: Max. luminance
nl: Max. luminantie

en: Min. luminance
nl: Min. luminantie

en: Primary R
nl: Primaire R

en: Primary G
nl: Primaire G

en: Primary B
nl: Primaire B

en: White point
nl: Witpunt

en: Subtitle
nl: Ondertitel

en: Volume %ld%%
nl: Volume %ld %%

en: Your input can't be opened
nl: Uw invoer kan niet worden geopend

en: VLC is unable to open the MRL '%s'. Check the log for details.
nl: VLC is niet in staat om de MRL '%s' te openen. Controleer het logboek voor details.

en: Title
nl: Titel

en: Artist
nl: Artiest

en: Copyright
nl: Auteursrecht

en: Track number
nl: Tracknummer

en: Rating
nl: Beoordeling

en: Date
nl: Datum

en: Setting
nl: Instelling

en: Now Playing
nl: Nu aan het afspelen

en: Publisher
nl: Uitgever

en: Encoded by
nl: Gecodeerd door

en: Artwork URL
nl: Albumhoes-URL

en: Track ID
nl: Track-ID

en: Number of Tracks
nl: Aantal tracks

en: Director
nl: Regisseur

en: Season
nl: Seizoen

en: Episode
nl: Aflevering

en: Show Name
nl: Naam serie

en: Actors
nl: Acteurs

en: Album Artist
nl: Album-artiest

en: Disc number
nl: Schijfnummer

en: Bookmark
nl: Bladwijzer

en: Programs
nl: Programma's

en: Chapter
nl: Hoofdstuk

en: Video Track
nl: Videospoor

en: Audio Track
nl: Audiospoor

en: Subtitle Track
nl: Ondertitelspoor

en: Next title
nl: Volgende titel

en: Previous title
nl: Vorige titel

en: Menu title
nl: Menu-titel

en: Menu popup
nl: Menu-popup

en: Title %i%s
nl: Titel %i%s

en: Chapter %i
nl: Hoofdstuk %i

en: Next chapter
nl: Volgend hoofdstuk

en: Previous chapter
nl: Vorig hoofdstuk

en: Add Interface
nl: Interface toevoegen

en: Mouse Gestures
nl: Muisbewegingen

en: Running vlc with the default interface. Use 'cvlc' to use vlc without interface.
nl: Vlc draait met de standaardinterface. Gebruik 'cvlc' om vlc zonder interface te gebruiken.

note: xgettext: Translate "C" to the language code: "fr", "en_GB", "nl", "ru"...
en: C
nl: nl

en: Zoom
nl: Zoomen

en: 1:4 Quarter
nl: 1:4 Kwart

en: 1:1 Original
nl: 1:1 Oorspronkelijk

en: 2:1 Double
nl: 2:1 Dubbel

en: These options allow you to configure the interfaces used by VLC. You can select the main interface, additional interface modules, and define various related options.
nl: Met deze opties kunt u de door VLC gebruikte interfaces configureren. U kunt de hoofdinterface en bijkomende interfacemodules selecteren en verschillende gerelateerde opties definiëren.

en: Interface module
nl: Interfacemodule

en: This is the main interface used by VLC. The default behavior is to automatically select the best module available.
nl: Dit is de hoofdinterface van VLC. Het standaard gedrag is om automatisch de best beschikbare module te selecteren.

en: Extra interface modules
nl: Extra interfacemodules

en: You can select "additional interfaces" for VLC. They will be launched in the background in addition to the default interface. Use a colon separated list of interface modules. (common values are "rc" (remote control), "http", "gestures" ...)
nl: U kunt "extra interfaces" voor VLC selecteren. Deze zullen op de achtergrond worden opgestart naast de standaard interface. Gebruik een door dubbele punten gescheiden lijst van interfacemodules (veel voorkomende waarden zijn "rc" (afstandsbediening), "http", "gestures",...).

en: You can select control interfaces for VLC.
nl: U kunt bedieningsinterfaces voor VLC selecteren.

en: Verbosity (0,1,2)
nl: Informatieniveau (0, 1, 2)

en: This is the verbosity level (0=only errors and standard messages, 1=warnings, 2=debug).
nl: Dit is het informatieniveau (0 = alleen fouten en standaardberichten, 1 = waarschuwingen, 2 = debug).

en: Default stream
nl: Standaard stream

en: This stream will always be opened at VLC startup.
nl: Deze stream zal altijd geopend worden bij het opstarten van VLC.

en: Color messages
nl: Gekleurde berichten

en: This enables colorization of the messages sent to the console. Your terminal needs Linux color support for this to work.
nl: Dit schakelt het inkleuren in van de berichten die naar de console worden gestuurd. Uw terminal moet hiervoor Linux kleurenondersteuning hebben.

en: Show advanced options
nl: Geavanceerde opties weergeven

en: When this is enabled, the preferences and/or interfaces will show all available options, including those that most users should never touch.
nl: Wanneer dit is ingeschakeld, zullen de voorkeuren en/of interfaces alle beschikbare opties weergeven, ook de opties die de meeste gebruikers beter niet wijzigen.

en: Interface interaction
nl: Interface-interactie

en: When this is enabled, the interface will show a dialog box each time some user input is required.
nl: Wanneer dit is ingeschakeld, zal de interface een dialoogvenster weergeven als er gebruikersinvoer vereist is.

en: These options allow you to modify the behavior of the audio subsystem, and to add audio filters which can be used for post processing or visual effects (spectrum analyzer, etc.). Enable these filters here, and configure them in the "audio filters" modules section.
nl: Met deze opties kunt u het gedrag van het audio-subsysteem wijzigen en audiofilters toevoegen die kunnen worden gebruikt voor nabewerking of visuele effecten (spectrum analyzer, enz.). Schakel deze filters hier in en configureer ze in de modulesectie "audiofilters".

en: Audio output module
nl: Audio-uitvoermodule

en: This is the audio output method used by VLC. The default behavior is to automatically select the best method available.
nl: Dit is de audio-uitvoermethode die door VLC wordt gebruikt. Het standaard gedrag is om automatisch de beste beschikbare methode te selecteren.

en: Media role
nl: Media-rol

en: Media (player) role for operating system policy.
nl: Media(speler)-rol voor besturingssysteem-beleid.

en: Enable audio
nl: Audio inschakelen

en: You can completely disable the audio output. The audio decoding stage will not take place, thus saving some processing power.
nl: U kunt de audio-uitvoer volledig uitschakelen. De audio-decoderingsfase vindt dan niet plaats, waardoor wat rekenkracht wordt bespaard.

en: Music
nl: Muziek

en: Communication
nl: Communicatie

en: Game
nl: Spellen

en: Notification
nl: Melding

en: Animation
nl: Animatie

en: Production
nl: Productie

en: Accessibility
nl: Toegankelijkheid

en: Audio gain
nl: Audioversterking

en: This linear gain will be applied to outputted audio.
nl: Deze lineaire versterking wordt toegepast op de uitgevoerde audio.

en: Audio output volume step
nl: Volumestap audio-uitvoer

en: The step size of the volume is adjustable using this option.
nl: De stapgrootte van het volume is instelbaar met deze optie.

en: Remember the audio volume
nl: Audiovolume onthouden

en: The volume can be recorded and automatically restored next time VLC is used.
nl: Het volume kan worden opgeslagen en de volgende keer dat VLC wordt gebruikt automatisch worden hersteld.

en: Audio desynchronization compensation
nl: Compensatie audio-desynchronisatie

en: This delays the audio output. The delay must be given in milliseconds. This can be handy if you notice a lag between the video and the audio.
nl: Dit vertraagt de audio-uitvoer. De vertraging moet in milliseconden worden opgegeven. Dit kan handig zijn als u een vertraging opmerkt tussen de video en de audio.

en: This selects which plugin to use for audio resampling.
nl: Dit selecteert welke plug-in wordt gebruikt voor het resamplen van audio.

en: Sets the audio output channels mode that will be used by default if your hardware and the audio stream are compatible.
nl: Stelt de modus voor audio-uitvoerkanalen in die standaard wordt gebruikt als uw hardware en de audiostream compatibel zijn.

en: Force S/PDIF support
nl: S/PDIF-ondersteuning forceren

en: This option should be used when the audio output can't negotiate S/PDIF support.
nl: Deze optie wordt best gebruikt wanneer de audio-uitvoer geen S/PDIF-ondersteuning kan onderhandelen.

en: Force detection of Dolby Surround
nl: Detectie van Dolby Surround forceren

en: Use this when you know your stream is (or is not) encoded with Dolby Surround but fails to be detected as such. Even if the stream is not actually encoded with Dolby Surround, turning on this option might enhance your experience, especially when combined with the Headphone Channel Mixer.
nl: Gebruik deze optie wanneer u weet dat uw stream (al dan niet) gecodeerd is met Dolby Surround maar niet als zodanig wordt gedetecteerd. Zelfs als de stream niet met Dolby Surround is gecodeerd, kan het inschakelen van deze optie uw ervaring verbeteren, vooral in combinatie met de koptelefoon-kanalenmixer.

en: On
nl: Aan

en: Off
nl: Uit

en: Stereo audio output mode
nl: Stereo-audio uitvoermodus

en: Unset
nl: Niet ingesteld

en: This adds audio post processing filters, to modify the sound rendering.
nl: Dit voegt audio-nabewerkingsfilters toe om de geluidsweergave te wijzigen.

en: This adds visualization modules (spectrum analyzer, etc.).
nl: Dit voegt visualisatiemodules toe (spectrum analyzer, enz).

en: Replay gain mode
nl: Replay gain modus

en: Select the replay gain mode
nl: Selecteer de modus voor replay gain

en: Replay preamp
nl: Replay-voorversterking

en: This allows you to change the default target level (89 dB) for stream with replay gain information
nl: Hiermee kunt u het standaarddoelniveau (89 dB) voor een stream met replay gain informatie aanpassen

en: Default replay gain
nl: Standaard replay gain

en: This is the gain used for stream without replay gain information
nl: Dit is de versterking die gebruikt wordt voor streams zonder replay gain informatie

en: Peak protection
nl: Piekbescherming

en: Protect against sound clipping
nl: Beschermen tegen geluidsoversturing

en: Enable time stretching audio
nl: Tijdrekken van audio inschakelen

en: This allows playing audio at lower or higher speed without affecting the audio pitch
nl: Hierdoor kan audio met een lagere of hogere snelheid worden afgespeeld zonder dat de toonhoogte wordt beïnvloed

en: None
nl: Geen

en: These options allow you to modify the behavior of the video output subsystem. You can for example enable video filters (deinterlacing, image adjusting, etc.). Enable these filters here and configure them in the "video filters" modules section. You can also set many miscellaneous video options.
nl: Met deze opties kunt u het gedrag van het video-uitvoer-subsysteem wijzigen. U kunt bijvoorbeeld videofilters inschakelen (deïnterliniëring, beeldaanpassing, enz). Schakel deze filters hier in en configureer ze in de modulesectie "videofilters". U kunt ook veel verschillende video-opties instellen.

en: Video output module
nl: Video-uitvoermodule

en: This is the the video output method used by VLC. The default behavior is to automatically select the best method available.
nl: Dit is de video-uitvoermethode die door VLC wordt gebruikt. Het standaard gedrag is om automatisch de beste beschikbare methode te selecteren.

en: Enable video
nl: Video inschakelen

en: You can completely disable the video output. The video decoding stage will not take place, thus saving some processing power.
nl: U kunt de video-uitvoer volledig uitschakelen. De video-decoderingsfase vindt dan niet plaats, waardoor wat rekenkracht wordt bespaard.

en: Video width
nl: Videobreedte

en: You can enforce the video width. By default (-1) VLC will adapt to the video characteristics.
nl: U kunt de videobreedte afdwingen. Standaard (-1) zal VLC zich aanpassen aan de videokenmerken.

en: Video height
nl: Videohoogte

en: You can enforce the video height. By default (-1) VLC will adapt to the video characteristics.
nl: U kunt de videohoogte afdwingen. Standaard (-1) zal VLC zich aanpassen aan de videokenmerken.

en: Video X coordinate
nl: X-coördinaat video

en: You can enforce the position of the top left corner of the video window (X coordinate).
nl: U kunt de positie van de linkerbovenhoek van het videovenster afdwingen (X-coördinaat).

en: Video Y coordinate
nl: Y-coördinaat video

en: You can enforce the position of the top left corner of the video window (Y coordinate).
nl: U kunt de positie van de linkerbovenhoek van het videovenster afdwingen (Y-coördinaat).

en: Video title
nl: Videotitel

en: Custom title for the video window (in case the video is not embedded in the interface).
nl: Aangepaste titel voor het videovenster (als de video niet in de interface is ingebed).

en: Video alignment
nl: Video-uitlijning

en: Enforce the alignment of the video in its window. By default (0) it will be centered (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, like 6=4+2 meaning top-right).
nl: De uitlijning van de video in zijn venster afdwingen. Standaard (0) wordt het beeld gecentreerd (0 = midden, 1 = links, 2 = rechts, 4 = boven, 8 = onder. U kunt ook combinaties van deze waarden gebruiken, zoals 6 = 4 + 2 wat rechtsboven betekent).

en: Top
nl: Boven

en: Bottom
nl: Onder

en: Top-Left
nl: Linksboven

en: Top-Right
nl: Rechtsboven

en: Bottom-Left
nl: Linksonder

en: Bottom-Right
nl: Rechtsonder

en: Zoom video
nl: Video zoomen

en: You can zoom the video by the specified factor.
nl: U kunt de video zoomen met de opgegeven factor.

en: Grayscale video output
nl: Video-uitvoer in grijswaarden

en: Output video in grayscale. As the color information aren't decoded, this can save some processing power.
nl: Video in grijswaarden uitvoeren. Aangezien de kleurinformatie niet gedecodeerd wordt kan dit wat rekenkracht besparen.

en: Embedded video
nl: Ingebedde video

en: Embed the video output in the main interface.
nl: De video-uitvoer inbedden in de hoofdinterface.

en: Fullscreen video output
nl: Schermvullende video-uitvoer

en: Start video in fullscreen mode
nl: Video starten in schermvullende modus

en: Always on top
nl: Altijd boven

en: Always place the video window on top of other windows.
nl: Het videovenster altijd boven andere vensters plaatsen.

en: Enable wallpaper mode
nl: Bureaubladachtergrond-modus inschakelen

en: The wallpaper mode allows you to display the video as the desktop background.
nl: Met de bureaubladachtergrond-modus kunt u de video als bureaubladachtergrond weergeven.

en: Show media title on video
nl: Mediatitel weergeven op de video

en: Display the title of the video on top of the movie.
nl: De titel van de video bovenop de film weergeven.

en: Show video title for x milliseconds
nl: Videotitel gedurende x milliseconden weergeven

en: Show the video title for n milliseconds, default is 5000 ms (5 sec.)
nl: De videotitel gedurende n miliseconden weergeven, standaard is 5000 ms (5 sec)

en: Position of video title
nl: Positie van de videotitel

en: Place on video where to display the title (default bottom center).
nl: Plaats op de video om de titel weer te geven (standaard onderaan in het midden).

en: Hide cursor and fullscreen controller after x milliseconds
nl: Muisaanwijzer en bediening schermvullende modus verbergen na x milliseconden

en: Hide mouse cursor and fullscreen controller after n milliseconds.
nl: Muisaanwijzer en bediening schermvullende modus verbergen na n milliseconden.

en: Deinterlace
nl: Deïnterliniëring

en: Deinterlace mode
nl: Modus voor deïnterliniëring

en: Deinterlace method to use for video processing.
nl: Deïnterliniëringsmethode om te gebruiken voor videoverwerking.

en: Discard
nl: Weggooien

en: Blend
nl: Mengen

en: Mean
nl: Gemiddelde

en: Disable screensaver
nl: Schermbeveiliging uitschakelen

en: Disable the screensaver during video playback.
nl: De schermbeveiliging uitschakelen tijdens het afspelen van video.

en: Window decorations
nl: Vensterranden

en: VLC can avoid creating window caption, frames, etc... around the video, giving a "minimal" window.
nl: VLC kan voorkomen dat er vensterranden, titelbalken, enz... rond de video worden gemaakt, waardoor een "minimaal" venster ontstaat.

en: Video splitter module
nl: Videosplittermodule

en: This adds video splitters like clone or wall
nl: Dit voegt videosplitters toe zoals kloon of wand

en: Video filter module
nl: Videofiltermodule

en: This adds post-processing filters to enhance the picture quality, for instance deinterlacing, or distort the video.
nl: Dit voegt nabewerkingsfilters toe om de beeldkwaliteit te verbeteren, bijvoorbeeld deïnterliniëring, of de video te vervormen.

en: Video snapshot directory (or filename)
nl: Map (of bestandsnaam) video-momentopname

en: Directory where the video snapshots will be stored.
nl: De map waarin de gemaakte momentopnamen zullen worden opgeslagen.

en: Video snapshot file prefix
nl: Bestandsprefix video-momentopname

en: Video snapshot format
nl: Bestandsformaat video-momentopname

en: Image format which will be used to store the video snapshots
nl: Afbeeldingsformaat voor het opslaan van de video-momentopnamen

en: Display video snapshot preview
nl: Voorbeeld van video-momentopname weergeven

en: Display the snapshot preview in the screen's top-left corner.
nl: Voorbeeld van de video-momentopname weergeven in de linkerbovenhoek van het scherm.

en: Use sequential numbers instead of timestamps
nl: Opeenvolgende nummers in plaats van tijdstempels gebruiken

en: Use sequential numbers instead of timestamps for snapshot numbering
nl: Opeenvolgende nummers in plaats van tijdstempels gebruiken om momentopnamen te nummeren

en: Video snapshot width
nl: Breedte video-momentopname

en: You can enforce the width of the video snapshot. By default it will keep the original width (-1). Using 0 will scale the width to keep the aspect ratio.
nl: U kunt de breedte van de video-momentopname afdwingen. Standaard blijft de oorspronkelijke breedte behouden (-1). Door 0 te gebruiken wordt de breedte geschaald om de beeldverhouding te behouden.

en: Video snapshot height
nl: Hoogte video-momentopname

en: You can enforce the height of the video snapshot. By default it will keep the original height (-1). Using 0 will scale the height to keep the aspect ratio.
nl: U kunt de hoogte van de video-momentopname afdwingen. Standaard blijft de oorspronkelijke hoogte behouden (-1). Door 0 te gebruiken wordt de hoogte geschaald om de beeldverhouding te behouden.

en: Video cropping
nl: Video bijsnijden

en: This forces the cropping of the source video. Accepted formats are x:y (4:3, 16:9, etc.) expressing the global image aspect.
nl: Dit forceert het bijsnijden van de bronvideo. Geaccepteerde formaten zijn x:y (4:3, 16:9, enz.) die de globale beeldverhouding uitdrukken.

en: Source aspect ratio
nl: Beeldverhouding bron

en: This forces the source aspect ratio. For instance, some DVDs claim to be 16:9 while they are actually 4:3. This can also be used as a hint for VLC when a movie does not have aspect ratio information. Accepted formats are x:y (4:3, 16:9, etc.) expressing the global image aspect, or a float value (1.25, 1.3333, etc.) expressing pixel squareness.
nl: Dit forceert de beeldverhouding van de bron. Sommige dvd's beweren bijvoorbeeld dat ze 16:9 zijn, terwijl ze eigenlijk 4:3 zijn. Dit kan ook gebruikt worden als een hint voor VLC wanneer een film geen informatie over de beeldverhouding bevat. Geaccepteerde formaten zijn x:y (4:3, 16:9, enz.) die de globale beeldverhouding uitdrukken, of een kommagetal (float) (1.25, 1.3333, enz.) om de afmetingen van pixels uit te drukken.

en: Video Auto Scaling
nl: Video automatisch schalen

en: Let the video scale to fit a given window or fullscreen.
nl: Laat de video schalen naar een bepaald venster of volledig scherm.

en: Video scaling factor
nl: Video-schaalfactor

en: Scaling factor used when Auto Scaling is disabled.
    Default value is 1.0 (original video size).
nl: Schaalfactor die wordt gebruikt wanneer automatisch schalen is uitgeschakeld.
    Standaardwaarde is 1.0 (oorspronkelijke videogrootte).

en: Custom crop ratios list
nl: Aangepaste lijst bijsnijverhoudingen

en: Comma separated list of crop ratios which will be added in the interface's crop ratios list.
nl: Een lijst met door komma's gescheiden waarden van bijsnijverhoudingen die toegevoegd zullen worden aan de lijst met bijsnijverhoudingen van de interface.

en: Custom aspect ratios list
nl: Aangepaste lijst beeldverhoudingen

en: Comma separated list of aspect ratios which will be added in the interface's aspect ratio list.
nl: Een lijst met door komma's gescheiden waarden van beeldverhoudingen die toegevoegd zullen worden aan de lijst met beeldverhoudingen van de interface.

en: Fix HDTV height
nl: HDTV-hoogte repareren

en: This allows proper handling of HDTV-1080 video format even if broken encoder incorrectly sets height to 1088 lines. You should only disable this option if your video has a non-standard format requiring all 1088 lines.
nl: Hierdoor kan het HDTV-1080 videoformaat correct worden behandeld, zelfs als de kapotte encoder de hoogte onjuist instelt op 1088 lijnen. U moet deze optie alleen uitschakelen als uw video een niet-standaard formaat heeft dat alle 1088 lijnen vereist.

en: Monitor pixel aspect ratio
nl: Pixelverhouding beeldscherm

en: This forces the monitor aspect ratio. Most monitors have square pixels (1:1). If you have a 16:9 screen, you might need to change this to 4:3 in order to keep proportions.
nl: Dit forceert de beeldverhouding van de monitor. De meeste monitoren hebben vierkante pixels (1:1). Als u een 16:9-scherm hebt, moet u dit misschien veranderen in 4:3 om de verhoudingen te behouden.

en: Skip frames
nl: Frames overslaan

en: Enables framedropping on MPEG2 stream. Framedropping occurs when your computer is not powerful enough
nl: Schakelt framedropping in op MPEG2-streams. Framedropping treedt op wanneer uw computer niet krachtig genoeg is

en: Drop late frames
nl: Late frames overslaan

en: This drops frames that are late (arrive to the video output after their intended display date).
nl: Dit slaat te late frames over (frames die bij de video-uitvoer aankomen na de geplande weergavetijd).

en: Quiet synchro
nl: Stille synchronisatie

en: This avoids flooding the message log with debug output from the video output synchronization mechanism.
nl: Dit voorkomt dat de berichtenlog wordt overspoeld met debug-uitvoer van het synchronisatiemechanisme voor video-uitvoer.

en: Key press events
nl: Toetsdrukgebeurtenissen

en: This enables VLC hotkeys from the (non-embedded) video window.
nl: Dit schakelt VLC-sneltoetsen in vanuit het (niet-geïntegreerde) videovenster.

en: Mouse events
nl: Muisgebeurtenissen

en: This enables handling of mouse clicks on the video.
nl: Dit schakelt het verwerken van muisklikken op de video in.

en: These options allow you to modify the behavior of the input subsystem, such as the DVD or VCD device, the network interface settings or the subtitle channel.
nl: Met deze opties kunt u het gedrag van het invoer-subsysteem wijzigen, zoals het dvd- of vcd-apparaat, de instellingen van de netwerkinterface of het ondertitelkanaal.

en: File caching (ms)
nl: Buffergrootte bestanden (ms)

en: Caching value for local files, in milliseconds.
nl: Buffergrootte voor lokale bestanden, in milliseconden.

en: Live capture caching (ms)
nl: Buffergrootte live-opname (ms)

en: Caching value for cameras and microphones, in milliseconds.
nl: Buffergrootte voor camera's en microfoons, in milliseconden.

en: Disc caching (ms)
nl: Buffergrootte schijven (ms)

en: Caching value for optical media, in milliseconds.
nl: Buffergrootte voor optische media, in milliseconden.

en: Network caching (ms)
nl: Buffergrootte netwerk (ms)

en: Caching value for network resources, in milliseconds.
nl: Buffergrootte voor netwerkbronnen, in milliseconden.

en: Clock reference average counter
nl: Klokreferentie-gemiddelden bijhouden

en: When using the PVR input (or a very irregular source), you should set this to 10000.
nl: Wanneer u de PVR-invoer gebruikt (of een zeer onregelmatige bron), moet u dit instellen op 10000.

en: Clock synchronisation
nl: Kloksynchronisatie

en: It is possible to disable the input clock synchronisation for real-time sources. Use this if you experience jerky playback of network streams.
nl: Het is mogelijk om de synchronisatie van de ingangsklok voor realtime bronnen uit te schakelen. Gebruik dit als u last heeft van schokkerige weergave van netwerkstreams.

en: Clock jitter
nl: Klok-jitter

en: This defines the maximum input delay jitter that the synchronization algorithms should try to compensate (in milliseconds).
nl: Dit definieert de maximale invoervertragingsjitter die de synchronisatie-algoritmes moeten proberen te compenseren (in milliseconden).

en: Network synchronisation
nl: Netwerksynchronisatie

en: This allows you to remotely synchronise clocks for server and client. The detailed settings are available in Advanced / Network Sync.
nl: Hiermee kunt u de klokken voor server en client op afstand synchroniseren. De gedetailleerde instellingen zijn beschikbaar in Geavanceerd/Netwerksynchronisatie.

en: Default
nl: Standaard

en: Enable
nl: Inschakelen

en: MTU of the network interface
nl: MTU van de netwerkinterface

en: This is the maximum application-layer packet size that can be transmitted over the network (in bytes).
nl: Dit is de maximale pakketgrootte van de toepassingslaag die over het netwerk kan worden verzonden (in bytes).

en: Hop limit (TTL)
nl: Hop-limiet (TTL)

en: This is the hop limit (also known as "Time-To-Live" or TTL) of the multicast packets sent by the stream output (-1 = use operating system built-in default).
nl: Dit is de hop-limiet (ook bekend als "Time-To-Live" of TTL) van de multicast-pakketten die door de stream-uitvoer worden verzonden (-1 = gebruik de ingebouwde standaard van het besturingssysteem).

en: Multicast output interface
nl: Multicast-uitvoerinterface

en: Default multicast interface. This overrides the routing table.
nl: Standaard multicast-interface. Dit overschrijft de routeringstabel.

en: Differentiated Services Code Point for outgoing UDP streams (or IPv4 Type Of Service, or IPv6 Traffic Class). This is used for network Quality of Service.
nl: Differentiated Services Code Point voor uitgaande UDP-streams (of IPv4 Type Of Service, of IPv6 Traffic Class). Dit wordt gebruikt voor netwerk Quality of Service.

en: Choose the program to select by giving its Service ID. Only use this option if you want to read a multi-program stream (like DVB streams for example).
nl: Kies het te selecteren programma door zijn Service ID op te geven. Gebruik deze optie alleen als u een multi-programma-stream wilt lezen (zoals bijvoorbeeld DVB-streams).

en: Choose the programs to select by giving a comma-separated list of Service IDs (SIDs). Only use this option if you want to read a multi-program stream (like DVB streams for example).
nl: Kies de te selecteren programma's door een lijst van Service ID's (SID's) op te geven, gescheiden door komma's. Gebruik deze optie alleen als u een multi-programma-stream wilt lezen (zoals bijvoorbeeld DVB-streams).

en: Audio track
nl: Audiospoor

en: Stream number of the audio track to use (from 0 to n).
nl: Streamnummer van het te gebruiken audiospoor (van 0 tot n).

en: Subtitle track
nl: Ondertitelspoor

en: Stream number of the subtitle track to use (from 0 to n).
nl: Streamnummer van het te gebruiken ondertitelspoor (van 0 tot n).

en: Audio language
nl: Audiotaal

en: Language of the audio track you want to use (comma separated, two or three letter country code, you may use 'none' to avoid a fallback to another language).
nl: Taal van het audiospoor dat u wilt gebruiken (door komma's gescheiden, landcode van twee of drie letters, u kunt 'none' gebruiken om te voorkomen dat op een andere taal wordt teruggevallen).

en: Subtitle language
nl: Ondertiteltaal

en: Language of the subtitle track you want to use (comma separated, two or three letters country code, you may use 'any' as a fallback).
nl: Taal van het ondertitelspoor dat u wilt gebruiken (door komma's gescheiden, landcode van twee of drie letters, u kunt 'any' gebruiken als noodoplossing).

en: Menu language
nl: Menutaal

en: Language of the menus you want to use with DVD/BluRay (comma separated, two or three letters country code, you may use 'any' as a fallback).
nl: Taal van de menu's die u wilt gebruiken met dvd/BluRay (door komma's gescheiden, landcode van twee of drie letters, u kunt 'any' gebruiken als noodoplossing).

en: Audio track ID
nl: ID audiospoor

en: Stream ID of the audio track to use.
nl: Stream-ID van het te gebruiken audiospoor.

en: Subtitle track ID
nl: ID ondertitelspoor

en: Stream ID of the subtitle track to use.
nl: Stream-ID van het te gebruiken ondertitelspoor.

en: Preferred Closed Captions decoder
nl: Voorkeursdecoder voor gesloten ondertitels

en: Preferred video resolution
nl: Voorkeursresolutie video

en: When several video formats are available, select one whose resolution is closest to (but not higher than) this setting, in number of lines. Use this option if you don't have enough CPU power or network bandwidth to play higher resolutions.
nl: Wanneer verschillende videoformaten beschikbaar zijn, selecteert u er een waarvan de resolutie het dichtst bij (maar niet hoger dan) deze instelling ligt, in aantal lijnen. Gebruik deze optie als u niet genoeg rekenkracht of netwerkbandbreedte hebt om hogere resoluties af te spelen.

en: Best available
nl: Best beschikbare

en: Standard Definition (576 or 480 lines)
nl: Standaard definitie (576 of 480 lijnen)

en: Low Definition (360 lines)
nl: Lage definitie (360 lijnen)

en: Very Low Definition (240 lines)
nl: Zeer lage definitie (240 lijnen)

en: Input repetitions
nl: Invoerherhalingen

en: Number of time the same input will be repeated
nl: Aantal keer dat dezelfde invoer herhaald wordt

en: Start time
nl: Starttijd

en: The stream will start at this position (in seconds).
nl: De stream zal op deze positie starten (in seconden).

en: Stop time
nl: Stoptijd

en: The stream will stop at this position (in seconds).
nl: De stream zal op deze positie stoppen (in seconden).

en: Run time
nl: Looptijd

en: The stream will run this duration (in seconds).
nl: De stream zal deze tijd lopen (in seconden).

en: Fast seek
nl: Snelzoeken

en: Favor speed over precision while seeking
nl: Voorkeur voor snelheid boven precisie bij zoeken

en: Playback speed
nl: Afspeelsnelheid

en: This defines the playback speed (nominal speed is 1.0).
nl: Dit definieert de afspeelsnelheid (nominale snelheid is 1.0).

en: Input list
nl: Lijst van invoeren

en: You can give a comma-separated list of inputs that will be concatenated together after the normal one.
nl: U kunt een door komma's gescheiden lijst van invoeren opgeven die samengevoegd zullen worden na de normale invoer.

en: Input slave (experimental)
nl: Extra invoer (experimenteel)

en: This allows you to play from several inputs at the same time. This feature is experimental, not all formats are supported. Use a '#' separated list of inputs.
nl: Hierdoor kunt u vanaf verschillende invoerbronnen tegelijk afspelen. Deze functie is experimenteel, niet alle formaten worden ondersteund. Gebruik een door ' #' gescheiden lijst van invoerbronnen.

en: Bookmarks list for a stream
nl: Lijst van bladwijzers voor een stream

en: You can manually give a list of bookmarks for a stream in the form "{name=bookmark-name,time=optional-time-offset,bytes=optional-byte-offset},{...}"
nl: U kunt handmatig een lijst van bladwijzers voor een stream opgeven in de vorm "{name=bladwijzer-naam,time=optionele-tijd-offset,bytes=optionele-byte-offset},{...}"

en: Record directory
nl: Opnamemap

en: Directory where the records will be stored
nl: Map waar de opnames zullen worden opgeslagen

en: Prefer native stream recording
nl: Voorkeur voor opname van oorspronkelijke stream

en: When possible, the input stream will be recorded instead of using the stream output module
nl: Indien mogelijk wordt de invoerstream opgenomen in plaats van de stream-uitvoermodule te gebruiken

en: Timeshift directory
nl: Tijdverschuivingsmap

en: Directory used to store the timeshift temporary files.
nl: Map om de tijdelijke tijdverschuivingsbestanden op te slaan.

en: Timeshift granularity
nl: Fijnheid van tijdverschuiving

en: This is the maximum size in bytes of the temporary files that will be used to store the timeshifted streams.
nl: Dit is de maximale grootte in bytes van de tijdelijke bestanden die zullen worden gebruikt om de tijdverschoven streams op te slaan.

en: Change title according to current media
nl: Titel wijzigen volgens huidige media

en: This option allows you to set the title according to what's being played<br>$a: Artist<br>$b: Album<br>$c: Copyright<br>$t: Title<br>$g: Genre<br>$n: Track num<br>$p: Now playing<br>$A: Date<br>$D: Duration<br>$Z: "Now playing" (Fall back on Title - Artist)
nl: Met deze optie kunt u de titel instellen volgens wat er wordt afgespeeld<br>$a: Artiest<br>$b: Album<br>$c: Auteursrecht<br>$t: Titel<br>$g: Genre<br>$n: Tracknummer<br>$p: Nu aan het afspelen<br>$A: Datum<br>$D: Duur<br>$Z: "Nu aan het afspelen" (terugval op Titel - Artiest)

en: Disable all lua plugins
nl: Alle lua-plugins uitschakelen

en: These options allow you to modify the behavior of the subpictures subsystem. You can for example enable subpictures sources (logo, etc.). Enable these filters here and configure them in the "subsources filters" modules section. You can also set many miscellaneous subpictures options.
nl: Met deze opties kunt u het gedrag van het subafbeeldingen-subsysteem wijzigen. U kunt bijvoorbeeld subafbeelding-bronnen inschakelen (logo, enz.). Schakel deze filters hier in en configureer ze in de modulesectie "subbron-filters". U kunt ook veel verschillende opties voor subafbeeldingen instellen.

en: Force subtitle position
nl: Ondertitelpositie forceren

en: You can use this option to place the subtitles under the movie, instead of over the movie. Try several positions.
nl: U kunt deze optie gebruiken om de ondertitels onder de film te plaatsen in plaats van over de film. Probeer verschillende posities uit.

en: Subtitles text scaling factor
nl: Schaalfactor ondertiteltekst

en: Changes the subtitles size where possible
nl: Wijzigt de grootte van ondertitels waar mogelijk

en: Enable sub-pictures
nl: Subafbeeldingen inschakelen

en: You can completely disable the sub-picture processing.
nl: U kunt het verwerken van subafbeeldingen volledig uitschakelen.

en: VLC can display messages on the video. This is called OSD (On Screen Display).
nl: VLC kan berichten op de video weergeven. Dit wordt OSD ("On Screen Display") genoemd.

en: Text rendering module
nl: Tekstweergavemodule

en: VLC normally uses Freetype for rendering, but this allows you to use svg for instance.
nl: VLC gebruikt normaal Freetype voor rendering, maar dit laat u toe om bijvoorbeeld svg te gebruiken.

en: Subpictures source module
nl: Subafbeeldingen-bronmodule

en: This adds so-called "subpicture sources". These filters overlay some images or text over the video (like a logo, arbitrary text, ...).
nl: Dit voegt zogenaamde "subafbeeldingsbronnen" toe. Deze filters plaatsen afbeeldingen of tekst over de video (zoals een logo, willekeurige tekst, ...).

en: Subpictures filter module
nl: Subafbeeldingen-filtermodule

en: This adds so-called "subpicture filters". These filter subpictures created by subtitle decoders or other subpictures sources.
nl: Dit voegt zogenaamde "subafbeelding-filters" toe. Deze filteren subafbeeldingen die aangemaakt zijn door ondertiteldecoders of andere subafbeeldingsbronnen.

en: Autodetect subtitle files
nl: Ondertitelbestanden automatisch detecteren

en: Automatically detect a subtitle file, if no subtitle filename is specified (based on the filename of the movie).
nl: Automatisch een ondertitelbestand detecteren indien geen ondertitelbestandsnaam is opgegeven (gebaseerd op de bestandsnaam van de film).

en: Subtitle autodetection fuzziness
nl: Intelligentie voor autodetectie van ondertitels

en: This determines how fuzzy subtitle and movie filename matching will be. Options are:
    0 = no subtitles autodetected
    1 = any subtitle file
    2 = any subtitle file containing the movie name
    3 = subtitle file matching the movie name with additional chars
    4 = subtitle file matching the movie name exactly
nl: Dit bepaalt de nauwkeurigheid van de vergelijking van de bestandsnamen van ondertitels en film. Mogelijkheden zijn:
    0 = geen automatische detectie van ondertitels
    1 = om het even welk ondertitelbestand
    2 = om het even welk ondertitelbestand dat de filmnaam bevat
    3 = ondertitelbestand dat overeenkomt met de filmnaam met extra tekens
    4 = ondertitelbestand dat exact overeenkomt met de filmnaam

en: Subtitle autodetection paths
nl: Paden voor automatische detectie van ondertitels

en: Look for a subtitle file in those paths too, if your subtitle file was not found in the current directory.
nl: Ook zoeken naar ondertitelbestanden in deze mappen als uw ondertitel niet in de huidige map werd gevonden.

en: Use subtitle file
nl: Ondertitelbestand gebruiken

en: Load this subtitle file. To be used when autodetect cannot detect your subtitle file.
nl: Dit ondertitelbestand laden. Te gebruiken wanneer autodetectie uw ondertitelbestand niet kan detecteren.

en: DVD device
nl: Dvd-apparaat

en: VCD device
nl: Vcd-apparaat

en: Audio CD device
nl: Audio-cd-apparaat

en: This is the default DVD drive (or file) to use. Don't forget the colon after the drive letter (e.g. D:)
nl: Dit is het standaard dvd-station (of -bestand) dat gebruikt moet worden. Vergeet de dubbele punt na de stationsletter niet (bijvoorbeeld D:)

en: This is the default VCD drive (or file) to use. Don't forget the colon after the drive letter (e.g. D:)
nl: Dit is het standaard VCD-station (of -bestand) dat gebruikt moet worden. Vergeet de dubbele punt na de stationsletter niet (bijvoorbeeld D:)

en: This is the default Audio CD drive (or file) to use. Don't forget the colon after the drive letter (e.g. D:)
nl: Dit is het standaard audio-cd-station (of -bestand) dat gebruikt moet worden. Vergeet de dubbele punt na de stationsletter niet (bijvoorbeeld D:)

en: This is the default DVD device to use.
nl: Dit is het standaard dvd-apparaat dat gebruikt moet worden.

en: This is the default VCD device to use.
nl: Dit is het standaard VCD-apparaat dat gebruikt moet worden.

en: This is the default Audio CD device to use.
nl: Dit is het standaard audio-cd-apparaat dat gebruikt moet worden.

en: TCP connection timeout
nl: TCP-verbindingstimeout

en: Default TCP connection timeout (in milliseconds).
nl: Standaard TCP-verbindingstimeout (in milliseconden).

en: HTTP server address
nl: HTTP-serveradres

en: By default, the server will listen on any local IP address. Specify an IP address (e.g. ::1 or 127.0.0.1) or a host name (e.g. localhost) to restrict them to a specific network interface.
nl: De server zal standaard luisteren op elk lokaal IP-adres. Geef een IP-adres op (bijvoorbeeld ::1 or 127.0.0.1) of een hostnaam (bijvoorbeeld localhost) om ze te beperken tot een specifieke netwerkinterface.

en: RTSP server address
nl: RTSP-serveradres

en: This defines the address the RTSP server will listen on, along with the base path of the RTSP VOD media. Syntax is address/path. By default, the server will listen on any local IP address. Specify an IP address (e.g. ::1 or 127.0.0.1) or a host name (e.g. localhost) to restrict them to a specific network interface.
nl: Dit definieert het adres waarop de RTSP-server zal luisteren, samen met het basispad van de RTSP VOD media. De syntaxis is adres/pad. Standaard zal de server luisteren op elk lokaal IP-adres. Geef een IP-adres op (bijvoorbeeld ::1 of 127.0.0.1) of een hostnaam (bijvoorbeeld localhost) om deze te beperken tot een specifieke netwerkinterface.

en: HTTP server port
nl: HTTP-serverpoort

en: The HTTP server will listen on this TCP port. The standard HTTP port number is 80. However allocation of port numbers below 1025 is usually restricted by the operating system.
nl: De HTTP-server zal op deze TCP-poort luisteren. Het standaard HTTP-poortnummer is 80. Toewijzing van poortnummers onder 1025 wordt echter meestal beperkt door het besturingssysteem.

en: HTTPS server port
nl: HTTPS-serverpoort

en: The HTTPS server will listen on this TCP port. The standard HTTPS port number is 443. However allocation of port numbers below 1025 is usually restricted by the operating system.
nl: De HTTPS-server zal op deze TCP-poort luisteren. Het standaard HTTPS-poortnummer is 443. Toewijzing van poortnummers onder 1025 wordt echter meestal beperkt door het besturingssysteem.

en: RTSP server port
nl: RTSP-serverpoort

en: The RTSP server will listen on this TCP port. The standard RTSP port number is 554. However allocation of port numbers below 1025 is usually restricted by the operating system.
nl: De RTSP-server zal op deze TCP-poort luisteren. Het standaard RTSP-poortnummer is 554. Toewijzing van poortnummers onder 1025 wordt echter meestal beperkt door het besturingssysteem.

en: HTTP/TLS server certificate
nl: HTTP/TLS-server-certificaat

en: This X.509 certicate file (PEM format) is used for server-side TLS. On OS X, the string is used as a label to search the certificate in the keychain.
nl: Dit X.509-certificaatbestand (PEM-formaat) wordt gebruikt voor server-side TLS. Op OS X wordt de string gebruikt als label om het certificaat in de keychain te zoeken.

en: HTTP/TLS server private key
nl: HTTP/TLS server privésleutel

en: This private key file (PEM format) is used for server-side TLS.
nl: Dit privésleutelbestand (PEM-formaat) wordt gebruikt voor server-side TLS.

en: HTTP proxy
nl: HTTP-proxy

en: HTTP proxy to be used It must be of the form http://[user@]myproxy.mydomain:myport/ ; if empty, the http_proxy environment variable will be tried.
nl: HTTP-proxy die moet worden gebruikt. Het moet in het formaat http://[user@]myproxy.mydomain:myport/ zijn; indien leeg, zal de http_proxy omgevingsvariabele worden geprobeerd.

en: HTTP proxy password
nl: HTTP-proxy wachtwoord

en: If your HTTP proxy requires a password, set it here.
nl: Als uw HTTP proxy een wachtwoord vereist, stel het hier in.

en: SOCKS server
nl: SOCKS-server

en: SOCKS proxy server to use. This must be of the form address:port. It will be used for all TCP connections
nl: SOCKS-proxyserver die gebruikt moet worden. Dit moet in het formaat adres:poort zijn. Hij zal gebruikt worden voor alle TCP-verbindingen

en: SOCKS user name
nl: SOCKS-gebruikersnaam

en: User name to be used for connection to the SOCKS proxy.
nl: Gebruikersnaam die moet worden gebruikt voor de verbinding met de SOCKS-proxy.

en: SOCKS password
nl: SOCKS-wachtwoord

en: Password to be used for connection to the SOCKS proxy.
nl: Wachtwoord dat moet worden gebruikt voor verbinding met de SOCKS-proxy.

en: Title metadata
nl: Titel-metadata

en: Allows you to specify a "title" metadata for an input.
nl: Hiermee kunt u "titel"-metadata voor een invoer opgeven.

en: Author metadata
nl: Auteur-metadata

en: Allows you to specify an "author" metadata for an input.
nl: Hiermee kunt u "auteur"-metadata voor een invoer opgeven.

en: Artist metadata
nl: Artiest-metadata

en: Allows you to specify an "artist" metadata for an input.
nl: Hiermee kunt u "artiest"-metadata voor een invoer opgeven.

en: Genre metadata
nl: Genre-metadata

en: Allows you to specify a "genre" metadata for an input.
nl: Hiermee kunt u "genre"-metadata voor een invoer opgeven.

en: Copyright metadata
nl: Auteursrecht-metadata

en: Allows you to specify a "copyright" metadata for an input.
nl: Hiermee kunt u "auteursrecht"-metadata voor een invoer opgeven.

en: Description metadata
nl: Beschrijving-metadata

en: Allows you to specify a "description" metadata for an input.
nl: Hiermee kunt u "beschrijving"-metadata voor een invoer opgeven.

en: Date metadata
nl: Datum-metadata

en: Allows you to specify a "date" metadata for an input.
nl: Hiermee kunt u "datum"-metadata voor een invoer opgeven.

en: URL metadata
nl: URL-metadata

en: Allows you to specify a "url" metadata for an input.
nl: Hiermee kunt u "url"-metadata voor een invoer opgeven.

en: This option can be used to alter the way VLC selects its codecs (decompression methods). Only advanced users should alter this option as it can break playback of all your streams.
nl: Deze optie kan worden gebruikt om de manier te veranderen waarop VLC zijn codecs (decompressiemethoden) selecteert. Deze optie wordt best alleen door gevorderde gebruikers aangepast, omdat ze het afspelen van al uw streams kan onmogelijk maken.

en: Preferred decoders list
nl: Lijst van voorkeurdecoders

en: List of codecs that VLC will use in priority. For instance, 'dummy,a52' will try the dummy and a52 codecs before trying the other ones. Only advanced users should alter this option as it can break playback of all your streams.
nl: Lijst van codecs die VLC in volgorde van prioriteit zal gebruiken. Bijvoorbeeld, 'dummy,a52' zal de dummy- en a52-codecs proberen voordat de andere worden geprobeerd. Deze optie wordt best alleen door gevorderde gebruikers aangepast, omdat ze het afspelen van al uw streams kan onmogelijk maken.

en: Preferred encoders list
nl: Lijst van voorkeursencoders

en: This allows you to select a list of encoders that VLC will use in priority.
nl: Hiermee kunt u een lijst van encoders selecteren die VLC in volgorde van prioriteit zal gebruiken.

en: These options allow you to set default global options for the stream output subsystem.
nl: Met deze opties kunt u standaard globale opties instellen voor het streamuitvoer-subsysteem.

en: Default stream output chain
nl: Standaard streamuitvoerketen

en: You can enter here a default stream output chain. Refer to the documentation to learn how to build such chains. Warning: this chain will be enabled for all streams.
nl: U kunt hier een standaard streamuitvoerketen invoeren. Raadpleeg de documentatie om te leren hoe u dergelijke ketens kunt bouwen. Waarschuwing: deze keten zal voor alle streams worden ingeschakeld.

en: Enable streaming of all ES
nl: Streamen van alle ES inschakelen

en: Stream all elementary streams (video, audio and subtitles)
nl: Alle elementaire streams streamen (video, audio en ondertitels)

en: Display while streaming
nl: Uitvoer weergeven tijdens het streamen

en: Play locally the stream while streaming it.
nl: De stream lokaal afspelen tijdens het streamen.

en: Enable video stream output
nl: Videostreamuitvoer inschakelen

en: Choose whether the video stream should be redirected to the stream output facility when this last one is enabled.
nl: Kies of de videostream moet worden omgeleid naar de streamuitvoer-faciliteit wanneer deze laatste is ingeschakeld.

en: Enable audio stream output
nl: Audiostreamuitvoer inschakelen

en: Choose whether the audio stream should be redirected to the stream output facility when this last one is enabled.
nl: Kies of de audiostream moet worden omgeleid naar de streamuitvoer-faciliteit wanneer deze laatste is ingeschakeld.

en: Enable SPU stream output
nl: SPU-streamuitvoer inschakelen

en: Choose whether the SPU streams should be redirected to the stream output facility when this last one is enabled.
nl: Kies of de SPU-streams moeten worden omgeleid naar de streamuitvoer-faciliteit wanneer deze laatste is ingeschakeld.

en: Keep stream output open
nl: Streamuitvoer openhouden

en: This allows you to keep an unique stream output instance across multiple playlist item (automatically insert the gather stream output if not specified)
nl: Hiermee kunt u een unieke stream-uitvoerinstantie behouden voor meerdere afspeellijst-items (voegt automatisch de verzamelde stream-uitvoer in indien niet opgegeven)

en: Stream output muxer caching (ms)
nl: Buffergrootte streamuitvoer-muxer (ms)

en: This allow you to configure the initial caching amount for stream output muxer. This value should be set in milliseconds.
nl: Hiermee kunt u de initiële bufferhoeveelheid voor de streamuitvoermuxer configureren. Deze waarde moet worden ingesteld in milliseconden.

en: Preferred packetizer list
nl: Lijst van voorkeurspacketizers

en: This allows you to select the order in which VLC will choose its packetizers.
nl: Hiermee kunt u de volgorde kiezen waarin VLC zijn packetizers zal kiezen.

en: Mux module
nl: Mux-module

en: This is a legacy entry to let you configure mux modules
nl: Dit is een compatibiliteitsoptie voor het configureren van mux-modules

en: Access output module
nl: Toegangsuitvoer-module

en: This is a legacy entry to let you configure access output modules
nl: Dit is een compatibiliteitsoptie voor het configureren van toegangsuitvoermodules

en: If this option is enabled, the flow on the SAP multicast address will be controlled. This is needed if you want to make announcements on the MBone.
nl: Als deze optie is ingeschakeld, zal de flow op het SAP-multicast-adres worden geregeld. Dit is nodig als u aankondigingen wilt doen op de MBone.

en: SAP announcement interval
nl: Interval SAP-aankondigingen

en: When the SAP flow control is disabled, this lets you set the fixed interval between SAP announcements.
nl: Wanneer de SAP-flowbediening is uitgeschakeld, kunt u hiermee het vaste interval tussen SAP-aankondigingen instellen.

en: These options allow you to select default modules. Leave these alone unless you really know what you are doing.
nl: Met deze opties kunt u standaardmodules selecteren. Laat deze met rust tenzij u echt weet wat u aan het doen bent.

en: Access module
nl: Toegangsmodule

en: This allows you to force an access module. You can use it if the correct access is not automatically detected. You should not set this as a global option unless you really know what you are doing.
nl: Hiermee kunt u een toegangsmodule forceren. U kunt dit gebruiken als de juiste toegang niet automatisch wordt gedetecteerd. U stelt dit beter niet in als een globale optie, tenzij u echt weet wat u doet.

en: Stream filter module
nl: Streamfiltermodule

en: Stream filters are used to modify the stream that is being read.
nl: Streamfilters worden gebruikt om de stream die wordt gelezen te wijzigen.

en: Demux filter module
nl: Demux-filtermodule

en: Demux filters are used to modify/control the stream that is being read.
nl: Demux-filters worden gebruikt om de stream die wordt gelezen te wijzigen/bedienen.

en: Demux module
nl: Demux-module

en: Demultiplexers are used to separate the "elementary" streams (like audio and video streams). You can use it if the correct demuxer is not automatically detected. You should not set this as a global option unless you really know what you are doing.
nl: Demultiplexers worden gebruikt om de "elementaire" streams (zoals audio- en videostreams) te scheiden. U kunt dit gebruiken als de juiste demuxer niet automatisch wordt gedetecteerd. U stelt dit beter niet in als een globale optie, tenzij u echt weet wat u doet.

en: VoD server module
nl: VoD-servermodule

en: You can select which VoD server module you want to use. Set this to 'vod_rtsp' to switch back to the old, legacy module.
nl: U kunt selecteren welke VoD-servermodule u wilt gebruiken. Stel dit in op 'vod_rtsp' om terug te schakelen naar de oude, vroegere module.

en: Allow real-time priority
nl: Realtime-prioriteit toestaan

en: Running VLC in real-time priority will allow for much more precise scheduling and yield better, especially when streaming content. It can however lock up your whole machine, or make it very very slow. You should only activate this if you know what you're doing.
nl: VLC in realtime prioriteit laten draaien maakt een veel preciezere planning mogelijk en levert betere resultaten op, vooral bij het streamen van inhoud. Het kan echter uw hele machine laten vastlopen of ze heel erg traag maken. U schakelt dit best alleen in als u weet wat u doet.

en: Adjust VLC priority
nl: Prioriteit van VLC wijzigen

en: This option adds an offset (positive or negative) to VLC default priorities. You can use it to tune VLC priority against other programs, or against other VLC instances.
nl: Deze optie voegt een afwijking toe (positief of negatief) aan de standaardprioriteit van VLC. U kunt deze gebruiken om de prioriteit van VLC af te stemmen op andere programma's of op andere instanties van VLC.

en: This option is useful if you want to lower the latency when reading a stream
nl: Deze optie is nuttig als u de vertraging wilt verkleinen bij het lezen van een stream

en: VLM configuration file
nl: VLM-configuratiebestand

en: Read a VLM configuration file as soon as VLM is started.
nl: Een VLM-configuratiebestand lezen zodra VLM wordt gestart.

en: Use a plugins cache
nl: Een pluginbuffer gebruiken

en: Use a plugins cache which will greatly improve the startup time of VLC.
nl: Een pluginbuffer gebruiken zal de opstarttijd van VLC aanzienlijk verbeteren.

en: Scan for new plugins
nl: Scannen op nieuwe plugins

en: Scan plugin directories for new plugins at startup. This increases the startup time of VLC.
nl: Plugin-mappen scannen op nieuwe plugins bij het opstarten. Dit verhoogt de opstarttijd van VLC.

en: Preferred keystore list
nl: Lijst van voorkeur-keystores

en: List of keystores that VLC will use in priority.
nl: Lijst van keystores die VLC in volgorde van prioriteit zal gebruiken.

en: Locally collect statistics
nl: Lokaal statistieken verzamelen

en: Collect miscellaneous local statistics about the playing media.
nl: Diverse lokale statistieken over de afspelende media verzamelen.

en: Run as daemon process
nl: Als daemon-proces uitvoeren

en: Runs VLC as a background daemon process.
nl: Voert VLC als een daemon-proces op de achtergrond uit.

en: Write process id to file
nl: Proces-id naar bestand schrijven

en: Writes process id into specified file.
nl: Schrijft proces-id naar opgegeven bestand.

en: Allow only one running instance
nl: Slechts een actieve instantie van VLC toestaan

en: Allowing only one running instance of VLC can sometimes be useful, for example if you associated VLC with some media types and you don't want a new instance of VLC to be opened each time you open a file in your file manager. This option will allow you to play the file with the already running instance or enqueue it.
nl: Het toestaan van slechts een draaiende instantie van VLC kan soms nuttig zijn, bijvoorbeeld als u VLC hebt geassocieerd met bepaalde mediatypes en u niet wilt dat een nieuwe instantie van VLC wordt geopend telkens als u een bestand opent in uw bestandsbeheerder. Met deze optie kunt u het bestand afspelen met de reeds draaiende instantie of het in de wachtrij plaatsen.

en: VLC is started from file association
nl: VLC is gestart via bestandsassociatie

en: Tell VLC that it is being launched due to a file association in the OS
nl: VLC vertellen dat het opgestart wordt door een bestandsassociatie in het besturingssysteem

en: Use only one instance when started from file manager
nl: Slechts een instantie gebruiken indien gestart vanuit bestandsbeheerder

en: Increase the priority of the process
nl: De prioriteit van het proces verhogen

en: Increasing the priority of the process will very likely improve your playing experience as it allows VLC not to be disturbed by other applications that could otherwise take too much processor time. However be advised that in certain circumstances (bugs) VLC could take all the processor time and render the whole system unresponsive which might require a reboot of your machine.
nl: Het verhogen van de prioriteit van het proces zal zeer waarschijnlijk uw afspeelervaring verbeteren omdat het VLC toelaat niet gestoord te worden door andere toepassingen die anders te veel processortijd in beslag zouden kunnen nemen. In bepaalde omstandigheden (bugs) kan VLC echter alle processortijd in beslag nemen en ervoor zorgen dat het hele systeem niet meer reageert. Dit kan een herstart van uw machine vereisen.

en: Enqueue items into playlist in one instance mode
nl: Items aan afspeellijst toevoegen als slechts een instantie toegelaten is

en: When using the one instance only option, enqueue items to playlist and keep playing current item.
nl: Bij gebruik van de optie om slechts een instantie toe te laten, items aan de afspeellijst toevoegen en het huidige item blijven afspelen.

en: Expose media player via D-Bus
nl: Mediaspeler blootstellen via D-Bus

en: Allow other applications to control VLC using the D-Bus MPRIS protocol.
nl: Toestaan dat andere toepassingen VLC besturen via het D-Bus MPRIS-protocol.

en: These options define the behavior of the playlist. Some of them can be overridden in the playlist dialog box.
nl: Deze opties bepalen het gedrag van de afspeellijst. Sommige kunnen worden overschreven in het afspeellijst-dialoogvenster.

en: Automatically preparse items
nl: Items automatisch voorverwerken

en: Automatically preparse items added to the playlist (to retrieve some metadata).
nl: Items toegevoegd aan de afspeellijst automatisch voorverwerken (om wat metadata op te halen).

en: Preparsing timeout
nl: Time-out voorverwerking

en: Maximum time allowed to preparse an item, in milliseconds
nl: Maximaal toegestane tijd om een item voor te verwerken, in milliseconden

en: Allow metadata network access
nl: Metadata-netwerktoegang toestaan

en: Collapse
nl: Inklappen

en: Expand
nl: Uitklappen

en: Subdirectory behavior
nl: Submap-gedrag

en: Select whether subdirectories must be expanded.
    none: subdirectories do not appear in the playlist.
    collapse: subdirectories appear but are expanded on first play.
    expand: all subdirectories are expanded.
nl: Selecteer of submappen moeten worden uitgeklapt.
    Geen: submappen verschijnen niet in de afspeellijst.
    Inklappen: submappen verschijnen, maar worden bij de eerste keer afspelen uitgeklapt.
    Uitklappen: alle submappen worden uitgeklapt.

en: Ignored extensions
nl: Genegeerde extensies

en: Files with these extensions will not be added to playlist when opening a directory.
    This is useful if you add directories that contain playlist files for instance. Use a comma-separated list of extensions.
nl: Bestanden met deze extensies worden niet aan de afspeellijst toegevoegd bij het openen van een map.
    Dit is handig als u bijvoorbeeld mappen toevoegt die afspeellijstbestanden bevatten. Gebruik een lijst van door komma's gescheiden extensies.

en: Show hidden files
nl: Verborgen bestanden weergeven

en: Ignore files starting with '.'
nl: Bestanden die beginnen met '.' negeren

en: Services discovery modules
nl: Dienstontdekkingmodules

en: Specifies the services discovery modules to preload, separated by colons. Typical value is "sap".
nl: Bepaalt welke dienstontdekkingsmodules vooraf moeten worden geladen, gescheiden door dubbele punten. Typische waarde is "sap".

en: Play files randomly forever
nl: Bestanden eindeloos in willekeurige volgorde afspelen

en: VLC will randomly play files in the playlist until interrupted.
nl: VLC zal bestanden in de afspeellijst in willekeurige volgorde afspelen totdat u onderbreekt.

en: Repeat all
nl: Alles herhalen

en: VLC will keep playing the playlist indefinitely.
nl: VLC zal de afspeellijst voor onbepaalde tijd blijven afspelen.

en: Repeat current item
nl: Huidig item herhalen

en: VLC will keep playing the current playlist item.
nl: VLC zal het huidige item in de afspeellijst blijven afspelen.

en: Play and stop
nl: Afspelen en stoppen

en: Stop the playlist after each played playlist item.
nl: De afspeellijst na elk afgespeeld item stoppen.

en: Play and exit
nl: Afspelen en afsluiten

en: Exit if there are no more items in the playlist.
nl: Afsluiten als er geen items meer zijn in de afspeellijst.

en: Play and pause
nl: Afspelen en pauzeren

en: Pause each item in the playlist on the last frame.
nl: Elk item in de afspeellijst op het laatste frame pauzeren.

en: Start paused
nl: Gepauzeerd starten

en: Pause each item in the playlist on the first frame.
nl: Elk item in de afspeellijst op het eerste frame pauzeren.

en: Auto start
nl: Automatisch starten

en: Automatically start playing the playlist content once it's loaded.
nl: De inhoud van de afspeellijst automatisch beginnen afspelen zodra deze is geladen.

en: Pause on audio communication
nl: Pauzeren bij audiocommunicatie

en: If pending audio communication is detected, playback will be paused automatically.
nl: Als wachtende audiocommunicatie wordt gedetecteerd, zal het afspelen automatisch worden gepauzeerd.

en: Use media library
nl: Mediabibliotheek gebruiken

en: The media library is automatically saved and reloaded each time you start VLC.
nl: De mediabibliotheek wordt elke keer dat u VLC start automatisch opgeslagen en opnieuw geladen.

en: Display playlist tree
nl: Afspeellijstboom weergeven

en: The playlist can use a tree to categorize some items, like the contents of a directory.
nl: De afspeellijst kan een boom gebruiken om sommige items te categoriseren, zoals de inhoud van een map.

en: These settings are the global VLC key bindings, known as "hotkeys".
nl: Deze instellingen zijn de globale VLC-sneltoetsen, bekend als "hotkeys".

en: Ignore
nl: Negeren

en: Volume control
nl: Volumebediening

en: Position control
nl: Positiebediening

en: Position control reversed
nl: Positiebediening omgekeerd

en: Mouse wheel vertical axis control
nl: Bediening verticaal scrollen

en: The mouse wheel vertical (up/down) axis can control volume, position or be ignored.
nl: Verticaal (omhoog/omlaag) scrollen kan het volume of de positie bedienen of genegeerd worden.

en: Mouse wheel horizontal axis control
nl: Bediening horizontaal scrollen

en: The mouse wheel horizontal (left/right) axis can control volume, position or be ignored.
nl: Horizontaal (links/rechts) scrollen kan het volume of de positie bedienen of genegeerd worden.

en: Fullscreen
nl: Schermvullend

en: Select the hotkey to use to swap fullscreen state.
nl: Selecteer de sneltoets om de schermvullende modus in of uit te schakelen.

en: Exit fullscreen
nl: Schermvullende modus verlaten

en: Select the hotkey to use to exit fullscreen state.
nl: Selecteer de sneltoets om de schermvullende modus te verlaten.

en: Play/Pause
nl: Afspelen/pauzeren

en: Select the hotkey to use to swap paused state.
nl: Selecteer de sneltoets om 'pauze' in of uit te schakelen.

en: Pause only
nl: Alleen pauzeren

en: Select the hotkey to use to pause.
nl: Selecteer de sneltoets om te pauzeren.

en: Play only
nl: Alleen afspelen

en: Select the hotkey to use to play.
nl: Selecteer de sneltoets om af te spelen.

en: Faster
nl: Sneller

en: Select the hotkey to use for fast forward playback.
nl: Selecteer de sneltoets om sneller af te spelen.

en: Slower
nl: Langzamer

en: Select the hotkey to use for slow motion playback.
nl: Selecteer de sneltoets om langzamer af te spelen.

en: Normal rate
nl: Normale snelheid

en: Select the hotkey to set the playback rate back to normal.
nl: Selecteer de sneltoets om de normale afspeelsnelheid in te stellen.

en: Faster (fine)
nl: Sneller (fijn)

en: Slower (fine)
nl: Langzamer (fijn)

en: Next
nl: Volgende

en: Select the hotkey to use to skip to the next item in the playlist.
nl: Selecteer de sneltoets om naar het volgende item in de afspeellijst te gaan.

en: Previous
nl: Vorige

en: Select the hotkey to use to skip to the previous item in the playlist.
nl: Selecteer de sneltoets om naar het vorige item in de afspeellijst te gaan.

en: Stop
nl: Stoppen

en: Select the hotkey to stop playback.
nl: Selecteer de sneltoets om afspelen te stoppen.

en: Position
nl: Positie

en: Select the hotkey to display the position.
nl: Selecteer de sneltoets om de positie weer te geven.

en: Very short backwards jump
nl: Heel kleine sprong achteruit

en: Select the hotkey to make a very short backwards jump.
nl: Selecteer de sneltoets om een heel kleine sprong achteruit te maken.

en: Short backwards jump
nl: Kleine sprong achteruit

en: Select the hotkey to make a short backwards jump.
nl: Selecteer de sneltoets om een kleine sprong achteruit te maken.

en: Medium backwards jump
nl: Normale sprong achteruit

en: Select the hotkey to make a medium backwards jump.
nl: Selecteer de sneltoets om een normale sprong achteruit te maken.

en: Long backwards jump
nl: Grote sprong achteruit

en: Select the hotkey to make a long backwards jump.
nl: Selecteer de sneltoets om een grote sprong achteruit te maken.

en: Very short forward jump
nl: Heel kleine sprong vooruit

en: Select the hotkey to make a very short forward jump.
nl: Selecteer de sneltoets om een heel kleine sprong vooruit te maken.

en: Short forward jump
nl: Kleine sprong vooruit

en: Select the hotkey to make a short forward jump.
nl: Selecteer de sneltoets om een kleine sprong vooruit te maken.

en: Medium forward jump
nl: Normale sprong vooruit

en: Select the hotkey to make a medium forward jump.
nl: Selecteer de sneltoets om een normale sprong vooruit te maken.

en: Long forward jump
nl: Grote sprong vooruit

en: Select the hotkey to make a long forward jump.
nl: Selecteer de sneltoets om een grote sprong vooruit te maken.

en: Next frame
nl: Volgend frame

en: Select the hotkey to got to the next video frame.
nl: Selecteer de sneltoets om naar het volgende videoframe te gaan.

en: Very short jump length
nl: Lengte heel kleine sprong

en: Very short jump length, in seconds.
nl: Lengte van heel kleine sprong, in seconden.

en: Short jump length
nl: Lengte kleine sprong

en: Short jump length, in seconds.
nl: Lengte van kleine sprong, in seconden.

en: Medium jump length
nl: Lengte normale sprong

en: Medium jump length, in seconds.
nl: Lengte van normale sprong, in seconden.

en: Long jump length
nl: Lengte grote sprong

en: Long jump length, in seconds.
nl: Lengte van grote sprong, in seconden.

en: Quit
nl: Afsluiten

en: Select the hotkey to quit the application.
nl: Selecteer de sneltoets om de toepassing af te sluiten.

en: Navigate up
nl: Naar boven navigeren

en: Select the key to move the selector up in DVD menus / Move viewpoint to up (pitch).
nl: Selecteer de toets om naar boven te gaan in dvd-menu's / om gezichtspunt omhoog te bewegen (pitch).

en: Navigate down
nl: Naar beneden navigeren

en: Select the key to move the selector down in DVD menus / Move viewpoint to down (pitch).
nl: Selecteer de toets om naar beneden te gaan in dvd-menu's / om gezichtspunt omlaag te bewegen (pitch).

en: Navigate left
nl: Naar links navigeren

en: Select the key to move the selector left in DVD menus / Move viewpoint to left (yaw).
nl: Selecteer de toets om naar links te gaan in dvd-menu's / om gezichtspunt naar links te bewegen (yaw).

en: Navigate right
nl: Naar rechts navigeren

en: Select the key to move the selector right in DVD menus / Move viewpoint to right (yaw).
nl: Selecteer de toets om naar rechts te gaan in dvd-menu's / om gezichtspunt naar rechts te bewegen (yaw).

en: Activate
nl: Inschakelen

en: Select the key to activate selected item in DVD menus.
nl: Selecteer de toets om het geselecteerde item in dvd-menu's in te schakelen.

en: Go to the DVD menu
nl: Naar het dvd-menu gaan

en: Select the key to take you to the DVD menu
nl: Selecteer de toets om naar het dvd-menu te gaan

en: Select previous DVD title
nl: Vorige dvd-titel selecteren

en: Select the key to choose the previous title from the DVD
nl: Selecteer de toets om de vorige titel op de dvd te kiezen

en: Select next DVD title
nl: Volgende dvd-titel selecteren

en: Select the key to choose the next title from the DVD
nl: Selecteer de toets om de volgende titel op de dvd te kiezen

en: Select prev DVD chapter
nl: Vorig dvd-hoofdstuk selecteren

en: Select the key to choose the previous chapter from the DVD
nl: Selecteer de toets om het vorige hoofdstuk op de dvd te kiezen

en: Select next DVD chapter
nl: Volgende dvd-hoofdstuk selecteren

en: Select the key to choose the next chapter from the DVD
nl: Selecteer de toets om het volgende hoofdstuk op de dvd te kiezen

en: Volume up
nl: Volume omhoog

en: Select the key to increase audio volume.
nl: Selecteer de toets om het audiovolume te verhogen.

en: Volume down
nl: Volume omlaag

en: Select the key to decrease audio volume.
nl: Selecteer de toets om het audiovolume te verlagen.

en: Mute
nl: Dempen

en: Select the key to mute audio.
nl: Selecteer de toets om het geluid te dempen.

en: Subtitle delay up
nl: Ondertitelvertraging verhogen

en: Select the key to increase the subtitle delay.
nl: Selecteer de toets om de vertraging van de ondertitels te verhogen.

en: Subtitle delay down
nl: Ondertitelvertraging verlagen

en: Select the key to decrease the subtitle delay.
nl: Selecteer de toets om de vertraging van de ondertitels te verlagen.

en: Reset subtitles text scale
nl: Schaal ondertiteltekst herstellen

en: Scale up subtitles text
nl: Schaal ondertiteltekst vergroten

en: Scale down subtitles text
nl: Schaal ondertiteltekst verkleinen

en: Select the key to change subtitles text scaling
nl: Selecteer de toets om de schaal van de ondertiteltekst te wijzigen

en: Subtitle sync / bookmark audio timestamp
nl: Ondertitelsync / bladwijzer aanmaken voor audio-tijdstempel

en: Select the key to bookmark audio timestamp when syncing subtitles.
nl: Selecteer de toets om een bladwijzer aan te maken van een audio-tijdstempel bij het synchroniseren van ondertitels.

en: Subtitle sync / bookmark subtitle timestamp
nl: Ondertitelsync / bladwijzer aanmaken voor ondertitel-tijdstempel

en: Select the key to bookmark subtitle timestamp when syncing subtitles.
nl: Selecteer de toets om een bladwijzer aan te maken van een ondertitel-tijdstempel bij het synchroniseren van ondertitels.

en: Subtitle sync / synchronize audio & subtitle timestamps
nl: Ondertitelsync / tijdstempels van audio en ondertitels synchroniseren

en: Select the key to synchronize bookmarked audio & subtitle timestamps.
nl: Selecteer de toets om bladwijzers van audio- en ondertitel-tijdstempels te synchroniseren.

en: Subtitle sync / reset audio & subtitle synchronization
nl: Ondertitelsync / synchronisatie van audio en ondertitels herstellen

en: Select the key to reset synchronization of audio & subtitle timestamps.
nl: Selecteer de toets om synchronisatie van audio- en ondertitel-tijdstempels te herstellen.

en: Subtitle position up
nl: Positie ondertitels verhogen

en: Select the key to move subtitles higher.
nl: Selecteer de toets om ondertitels hoger te plaatsen.

en: Subtitle position down
nl: Positie ondertitels verlagen

en: Select the key to move subtitles lower.
nl: Selecteer de toets om ondertitels lager te plaatsen.

en: Audio delay up
nl: Audiovertraging vergroten

en: Select the key to increase the audio delay.
nl: Selecteer de toets om de audiovertraging te vergroten.

en: Audio delay down
nl: Audiovertraging verkleinen

en: Select the key to decrease the audio delay.
nl: Selecteer de toets om de audiovertraging te verkleinen.

en: Play playlist bookmark 1
nl: Afspeellijstbladwijzer 1 afspelen

en: Play playlist bookmark 2
nl: Afspeellijstbladwijzer 2 afspelen

en: Play playlist bookmark 3
nl: Afspeellijstbladwijzer 3 afspelen

en: Play playlist bookmark 4
nl: Afspeellijstbladwijzer 4 afspelen

en: Play playlist bookmark 5
nl: Afspeellijstbladwijzer 5 afspelen

en: Play playlist bookmark 6
nl: Afspeellijstbladwijzer 6 afspelen

en: Play playlist bookmark 7
nl: Afspeellijstbladwijzer 7 afspelen

en: Play playlist bookmark 8
nl: Afspeellijstbladwijzer 8 afspelen

en: Play playlist bookmark 9
nl: Afspeellijstbladwijzer 9 afspelen

en: Play playlist bookmark 10
nl: Afspeellijstbladwijzer 10 afspelen

en: Select the key to play this bookmark.
nl: Selecteer de toets om deze bladwijzer af te spelen.

en: Set playlist bookmark 1
nl: Afspeellijstbladwijzer 1 instellen

en: Set playlist bookmark 2
nl: Afspeellijstbladwijzer 2 instellen

en: Set playlist bookmark 3
nl: Afspeellijstbladwijzer 3 instellen

en: Set playlist bookmark 4
nl: Afspeellijstbladwijzer 4 instellen

en: Set playlist bookmark 5
nl: Afspeellijstbladwijzer 5 instellen

en: Set playlist bookmark 6
nl: Afspeellijstbladwijzer 6 instellen

en: Set playlist bookmark 7
nl: Afspeellijstbladwijzer 7 instellen

en: Set playlist bookmark 8
nl: Afspeellijstbladwijzer 8 instellen

en: Set playlist bookmark 9
nl: Afspeellijstbladwijzer 9 instellen

en: Set playlist bookmark 10
nl: Afspeellijstbladwijzer 10 instellen

en: Select the key to set this playlist bookmark.
nl: Selecteer de toets om deze afspeellijstbladwijzer in te stellen.

en: Clear the playlist
nl: Afspeellijst leegmaken

en: Select the key to clear the current playlist.
nl: Selecteer de toets om de huidige afspeellijst leeg te maken.

en: Playlist bookmark 1
nl: Afspeellijstbladwijzer 1

en: Playlist bookmark 2
nl: Afspeellijstbladwijzer 2

en: Playlist bookmark 3
nl: Afspeellijstbladwijzer 3

en: Playlist bookmark 4
nl: Afspeellijstbladwijzer 4

en: Playlist bookmark 5
nl: Afspeellijstbladwijzer 5

en: Playlist bookmark 6
nl: Afspeellijstbladwijzer 6

en: Playlist bookmark 7
nl: Afspeellijstbladwijzer 7

en: Playlist bookmark 8
nl: Afspeellijstbladwijzer 8

en: Playlist bookmark 9
nl: Afspeellijstbladwijzer 9

en: Playlist bookmark 10
nl: Afspeellijstbladwijzer 10

en: This allows you to define playlist bookmarks.
nl: Hiermee kunt u bladwijzers voor afspeellijsten definiëren.

en: Cycle audio track
nl: Audiospoor veranderen

en: Cycle through the available audio tracks(languages).
nl: De beschikbare audiosporen (talen) doorlopen.

en: Cycle subtitle track in reverse order
nl: Ondertitelspoor in omgekeerde volgorde veranderen

en: Cycle through the available subtitle tracks in reverse order.
nl: De beschikbare ondertitelsporen in omgekeerde volgorde doorlopen.

en: Cycle subtitle track
nl: Ondertitelspoor veranderen

en: Cycle through the available subtitle tracks.
nl: De beschikbare ondertitelsporen doorlopen.

en: Toggle subtitles
nl: Ondertitels aan/uit

en: Toggle subtitle track visibility.
nl: Zichtbaarheid ondertitelspoor aan/uit.

en: Cycle next program Service ID
nl: Naar volgende programma-service-ID wisselen

en: Cycle through the available next program Service IDs (SIDs).
nl: De beschikbare volgende programma-service-ID's (SID's) doorlopen.

en: Cycle previous program Service ID
nl: Naar vorige programma-service-ID wisselen

en: Cycle through the available previous program Service IDs (SIDs).
nl: De beschikbare vorige programma-service-ID's (SID's) doorlopen.

en: Cycle source aspect ratio
nl: Beeldverhouding veranderen

en: Cycle through a predefined list of source aspect ratios.
nl: Een voorgedefinieerde lijst van bronbeeldverhoudingen doorlopen.

en: Cycle video crop
nl: Video-bijsnijding veranderen

en: Cycle through a predefined list of crop formats.
nl: Een voorgedefinieerde lijst van bijsnijdingsformaten doorlopen.

en: Toggle autoscaling
nl: Autoschalen aan/uit

en: Activate or deactivate autoscaling.
nl: Autoschalen in- of uitschakelen.

en: Increase scale factor
nl: Schaalfactor vergroten

en: Decrease scale factor
nl: Schaalfactor verkleinen

en: Toggle deinterlacing
nl: Deïnterliniëring aan/uit

en: Activate or deactivate deinterlacing.
nl: Deïnterliniëren in- of uitschakelen.

en: Cycle deinterlace modes
nl: Modus voor deïnterliniëring veranderen

en: Cycle through available deinterlace modes.
nl: Beschikbare modi voor deïnterliniëring doorlopen.

en: Show controller in fullscreen
nl: Bediening in schermvullende modus weergeven

en: Boss key
nl: Boss-key

en: Hide the interface and pause playback.
nl: Interface verbergen en afspelen pauzeren.

en: Context menu
nl: Contextmenu

en: Show the contextual popup menu.
nl: Contextueel popup-menu weergeven.

en: Take video snapshot
nl: Video-momentopname maken

en: Takes a video snapshot and writes it to disk.
nl: Neemt een momentopname van de video en schrijft die naar schijf.

en: Record
nl: Opnemen

en: Record access filter start/stop.
nl: Opnemen-toegangsfilter starten/stoppen.

en: Normal/Loop/Repeat
nl: Normaal/lus/herhalen

en: Toggle Normal/Loop/Repeat playlist modes
nl: Schakelen tussen afspeellijstmodus normaal/lus/herhalen

en: Toggle random playlist playback
nl: Willekeurige afspeellijst aan/uit

en: Un-Zoom
nl: Zoom verwijderen

en: Crop one pixel from the top of the video
nl: Pixel van bovenkant video afsnijden

en: Uncrop one pixel from the top of the video
nl: Pixel aan bovenkant video toevoegen

en: Crop one pixel from the left of the video
nl: Pixel van linkerkant video afsnijden

en: Uncrop one pixel from the left of the video
nl: Pixel aan linkerkant video toevoegen

en: Crop one pixel from the bottom of the video
nl: Pixel van onderkant video afsnijden

en: Uncrop one pixel from the bottom of the video
nl: Pixel aan onderkant video toevoegen

en: Crop one pixel from the right of the video
nl: Pixel van rechterkant video afsnijden

en: Uncrop one pixel from the right of the video
nl: Pixel aan rechterkant video toevoegen

en: Shrink the viewpoint field of view (360°)
nl: Gezichtsveld van gezichtspunt verkleinen (360°)

en: Expand the viewpoint field of view (360°)
nl: Gezichtsveld van gezichtspunt uitbreiden (360°)

en: Roll the viewpoint clockwise (360°)
nl: Gezichtspunt met de klok mee rollen (360°)

en: Roll the viewpoint anti-clockwise (360°)
nl: Gezichtspunt tegen de klok in rollen (360°)

en: Toggle wallpaper mode in video output
nl: Bureaubladachtergrondmodus in video-uitvoer aan/uit

en: Toggle wallpaper mode in video output.
nl: Bureaubladachtergrondmodus in video-uitvoer aan/uit.

en: Cycle through audio devices
nl: Audio-apparaat veranderen

en: Cycle through available audio devices
nl: Beschikbare audio-apparaten doorlopen

en: Snapshot
nl: Momentopname

en: Window properties
nl: Venstereigenschappen

en: Subpictures
nl: Subafbeeldingen

en: Subtitles
nl: Ondertitels

en: Track settings
nl: Track-instellingen

en: Playback control
nl: Afspeelbediening

en: Default devices
nl: Standaardapparaten

en: Network settings
nl: Netwerkinstellingen

en: Socks proxy
nl: Socks-proxy

en: Input
nl: Invoer

en: Special modules
nl: Speciale modules

en: Performance options
nl: Prestatie-opties

en: Clock source
nl: Klokbron

en: Hot keys
nl: Sneltoetsen

en: Jump sizes
nl: Spronggrootte

en: print help for VLC (can be combined with --advanced and --help-verbose)
nl: hulp voor VLC printen (kan gecombineerd worden met --advanced en --help-verbose)

en: Exhaustive help for VLC and its modules
nl: Uitgebreide hulp voor VLC en zijn modules

en: print help for VLC and all its modules (can be combined with --advanced and --help-verbose)
nl: hulp voor VLC en al zijn modules printen (kan gecombineerd worden met --advanced en --help-verbose)

en: ask for extra verbosity when displaying help
nl: extra toelichting vragen bij het weergeven van hulp

en: print a list of available modules
nl: een lijst van beschikbare modules printen

en: print a list of available modules with extra detail
nl: een lijst van beschikbare modules met extra details printen

en: print help on a specific module (can be combined with --advanced and --help-verbose). Prefix the module name with = for strict matches.
nl: hulp voor een specifieke module printen (kan gecombineerd worden met --advanced en --help-verbose). Voeg = voor de modulenaam toe voor exacte overeenkomsten.

en: no configuration option will be loaded nor saved to config file
nl: er zal geen configuratie-optie geladen worden of opgeslagen worden naar een configuratiebestand

en: reset the current config to the default values
nl: de huidige configuratie naar de standaardwaarden herstellen

en: use alternate config file
nl: alternatief configuratiebestand gebruiken

en: resets the current plugins cache
nl: herstelt de huidige pluginbuffer

en: print version information
nl: versie-informatie printen

en: core program
nl: kernprogramma

en: Brightness Down
nl: Helderheid omlaag

en: Brightness Up
nl: Helderheid omhoog

en: Browser Back
nl: Browser terug

en: Browser Favorites
nl: Browserfavorieten

en: Browser Forward
nl: Browser vooruit

en: Browser Home
nl: Browser startpagina

en: Browser Refresh
nl: Browser vernieuwen

en: Browser Search
nl: Browser zoeken

en: Browser Stop
nl: Browser stoppen

en: Down
nl: Omlaag

en: Media Angle
nl: Media hoek

en: Media Audio Track
nl: Media audiospoor

en: Media Forward
nl: Media vooruitspoelen

en: Media Menu
nl: Media menu

en: Media Next Frame
nl: Media volgend frame

en: Media Next Track
nl: Media volgende track

en: Media Play Pause
nl: Media afspelen/pauzeren

en: Media Prev Frame
nl: Media vorig frame

en: Media Prev Track
nl: Media vorige track

en: Media Record
nl: Media opnemen

en: Media Repeat
nl: Media herhalen

en: Media Rewind
nl: Media terugspoelen

en: Media Select
nl: Media selecteren

en: Media Shuffle
nl: Media willekeurig afspelen

en: Media Stop
nl: Media stoppen

en: Media Subtitle
nl: Media ondertitel

en: Media Time
nl: Media tijd

en: Media View
nl: Media weergave

en: Mouse Wheel Down
nl: Muiswiel omlaag

en: Mouse Wheel Left
nl: Muiswiel naar links

en: Mouse Wheel Right
nl: Muiswiel naar rechts

en: Mouse Wheel Up
nl: Muiswiel omhoog

en: Pause
nl: Pauzeren

en: Print
nl: Printen

en: Space
nl: Spatie

en: Up
nl: Omhoog

en: Volume Down
nl: Volume omlaag

en: Volume Mute
nl: Volume dempen

en: Volume Up
nl: Volume omhoog

en: Zoom In
nl: Inzoomen

en: Zoom Out
nl: Uitzoomen

en: Saving file failed
nl: Opslaan van bestand mislukt

en: Failed to open "%s" for writing
nl: Het openen van "%s" om te schrijven is mislukt

en: Cancel
nl: Annuleren

en: %s
    Downloading... %s/%s %.1f%% done
nl: %s
    Downloaden... %s/%s %.1f %% voltooid

en: File could not be verified
nl: Bestand kon niet geverifieerd worden

en: It was not possible to download a cryptographic signature for the downloaded file "%s". Thus, it was deleted.
nl: Het was niet mogelijk om een cryptografische handtekening voor het gedownloade bestand "%s" te downloaden. Daarom is het verwijderd.

en: Invalid signature
nl: Ongeldige handtekening

en: The cryptographic signature for the downloaded file "%s" was invalid and could not be used to securely verify it. Thus, the file was deleted.
nl: De cryptografische handtekening voor het gedownloade bestand "%s" was ongeldig en kon niet gebruikt worden om het veilig te verifiëren. Daarom is het bestand verwijderd.

en: File not verifiable
nl: Bestand kan niet geverifieerd worden

en: It was not possible to securely verify the downloaded file "%s". Thus, it was deleted.
nl: Het was niet mogelijk om het gedownloade bestand "%s" veilig te verifiëren. Daarom is het verwijderd.

en: File corrupted
nl: Bestand beschadigd

en: Downloaded file "%s" was corrupted. Thus, it was deleted.
nl: Het gedownloade bestand "%s" is beschadigd. Daarom is het verwijderd.

en: The new version was successfully downloaded. Do you want to close VLC and install it now?
nl: De nieuwe versie is gedownload. Wilt u VLC sluiten en de nieuwe versie nu installeren?

en: Install
nl: Installeren

en: Update VLC media player
nl: VLC Media Player bijwerken

en: Media Library
nl: Mediabibliotheek

en: Abkhazian
nl: Abchazisch

en: Albanian
nl: Albanees

en: Amharic
nl: Amharisch

en: Arabic
nl: Arabisch

en: Armenian
nl: Armeens

en: Assamese
nl: Assamees

en: Avestan
nl: Avestisch

en: Azerbaijani
nl: Azerbeidjaans

en: Bashkir
nl: Bashkirisch

en: Basque
nl: Baskisch

en: Belarusian
nl: Wit-Russisch

en: Bengali
nl: Bengaals

en: Bosnian
nl: Bosnisch

en: Breton
nl: Bretons

en: Bulgarian
nl: Bulgaars

en: Burmese
nl: Burmeens

en: Catalan
nl: Catalaans

en: Chechen
nl: Tjechisch

en: Chinese
nl: Chinees

en: Church Slavic
nl: Slavisch

en: Chuvash
nl: Tsjoevasjisch

en: Corsican
nl: Corsicaans

en: Czech
nl: Tsjechisch

en: Danish
nl: Deens

en: Dutch
nl: Nederlands

en: English
nl: Engels

en: Estonian
nl: Estlands

en: Faroese
nl: Faroees

en: Fijian
nl: Fijisch

en: Finnish
nl: Fins

en: French
nl: Frans

en: Frisian
nl: Fries

en: Georgian
nl: Georgisch

en: German
nl: Duits

en: Gaelic (Scots)
nl: Gaelisch (Schots)

en: Irish
nl: Iers

en: Greek, Modern
nl: Grieks, modern

en: Hebrew
nl: Hebreeuws

en: Hungarian
nl: Hongaars

en: Icelandic
nl: IJslands

en: Interlingue
nl: Interlingua

en: Indonesian
nl: Indonesisch

en: Inupiaq
nl: Inupiak

en: Italian
nl: Italiaans

en: Javanese
nl: Javaans

en: Japanese
nl: Japans

en: Greenlandic, Kalaallisut
nl: Groenlands, Kalaallisut

en: Kazakh
nl: Kazachstaans

en: Khmer
nl: Cambodjaans

en: Kinyarwanda
nl: Kinyarwandees

en: Kirghiz
nl: Kirgizisch

en: Korean
nl: Koreaans

en: Kurdish
nl: Koerdisch

en: Lao
nl: Laotiaans

en: Latin
nl: Latijn

en: Latvian
nl: Lets

en: Lithuanian
nl: Litouws

en: Letzeburgesch
nl: Letzeburgs

en: Macedonian
nl: Macedonisch

en: Malayalam
nl: Malayalaams

en: Malay
nl: Maleis

en: Malagasy
nl: Malagassisch

en: Maltese
nl: Maltees

en: Moldavian
nl: Moldavisch

en: Mongolian
nl: Mongools

en: Nauru
nl: Nauruaans

en: Navajo
nl: Navaho

en: Ndebele, South
nl: Ndebele, Zuid

en: Ndebele, North
nl: Ndebele, Noord

en: Nepali
nl: Nepalees

en: Norwegian
nl: Noors

en: Norwegian Nynorsk
nl: Noors Nynorsk

en: Norwegian Bokmaal
nl: Noors Bokmaal

en: Occitan; Provençal
nl: Occitaans; Provençaals

en: Ossetian; Ossetic
nl: Ossetianees; Ossetisch

en: Panjabi
nl: Punjabi

en: Persian
nl: Perzisch

en: Polish
nl: Pools

en: Portuguese
nl: Portugees

en: Pushto
nl: Poesjto

en: Original audio
nl: Originele audio

en: Raeto-Romance
nl: Retoromaans

en: Romanian
nl: Roemeens

en: Russian
nl: Russisch

en: Sango
nl: Sangho

en: Sanskrit
nl: Sanskriet

en: Serbian
nl: Servisch

en: Croatian
nl: Kroatisch

en: Sinhalese
nl: Singalees

en: Slovak
nl: Slowaaks

en: Slovenian
nl: Sloveens

en: Northern Sami
nl: Noord-Samisch

en: Samoan
nl: Samoaans

en: Somali
nl: Somalisch

en: Sotho, Southern
nl: Zuid-Sothaans

en: Spanish
nl: Spaans

en: Sardinian
nl: Sardinisch

en: Sundanese
nl: Sudanees

en: Swedish
nl: Zweeds

en: Tahitian
nl: Tahitiaans

en: Tatar
nl: Tataars

en: Tajik
nl: Tadzjieks

en: Thai
nl: Thais

en: Tibetan
nl: Tibetaans

en: Tigrinya
nl: Tigrinyaans

en: Tonga (Tonga Islands)
nl: Tonga (Tonga-eilanden)

en: Turkish
nl: Turks

en: Turkmen
nl: Turkmeens

en: Uighur
nl: Oeigoers

en: Ukrainian
nl: Oekraïens

en: Uzbek
nl: Oezbeeks

en: Vietnamese
nl: Viëtnamees

en: Yiddish
nl: Jiddisch

en: Zulu
nl: Zoeloe

en: Autoscale video
nl: Video automatisch schalen

en: Crop
nl: Bijsnijden

en: Aspect ratio
nl: Beeldverhouding

en: Pass alsa:// to open the default ALSA capture device, or alsa://SOURCE to open a specific device named SOURCE.
nl: Geef alsa:// in om de standaard ALSA-opnamebron te openen of alsa://SOURCE om een specifieke bron, SOURCE genaamd, te openen.

en: ALSA audio capture
nl: ALSA audio-opname

en: Attachment
nl: Bijvoegsel

en: Attachment input
nl: Bijvoegsel invoer

en: No Audio Input device found
nl: Geen audio-invoerapparaat gevonden

en: Your Mac does not seem to be equipped with a suitable audio input device.Please check your connectors and drivers.
nl: Uw Mac lijkt niet met een geschikt audio-invoerapparaat uitgerust te zijn. Controleer uw aansluitingen en drivers.

en: Problem accessing a system resource
nl: Probleem met toegang tot een systeembron

en: Please open "System Preferences" -> "Security & Privacy" and allow VLC to access your microphone.
nl: Open "systeemvoorkeuren" -> "beveiliging en privacy" en geef VLC toegang tot uw microfoon.

en: AVFoundation Audio Capture
nl: AVFoundation audio-opname

en: AVFoundation audio capture module.
nl: AVFoundation audio-opname-module

en: AVFoundation Video Capture
nl: AVFoundation video-opname

en: AVFoundation video capture module.
nl: AVFoundation video-opname-module.

en: No video devices found
nl: Geen video-apparaten gevonden

en: Your Mac does not seem to be equipped with a suitable video input device. Please check your connectors and drivers.
nl: Uw Mac lijkt niet met een geschikt video-invoerapparaat uitgerust te zijn. Controleer uw aansluitingen en drivers.

en: Your Mac does not seem to be equipped with a suitable input device. Please check your connectors and drivers.
nl: Uw Mac lijkt niet met een geschikt invoerapparaat uitgerust te zijn. Controleer uw aansluitingen en drivers.

en: Please open "System Preferences" -> "Security & Privacy" and allow VLC to access your camera.
nl: Open "systeemvoorkeuren" -> "beveiliging en privacy" en geef VLC toegang tot uw camera.

en: libavformat AVIO access
nl: libavformat AVIO-toegang

en: libavformat AVIO access output
nl: libavformat AVIO-toegangsuitvoer

en: Blu-ray menus
nl: Blu-raymenu's

en: Use Blu-ray menus. If disabled, the movie will start directly
nl: Blu-raymenu's gebruiken. Indien uitgeschakeld zal de film direct starten

en: Region code
nl: Regiocode

en: Blu-Ray player region code. Some discs can be played only with a correct region code.
nl: Regiocode van Blu-rayspeler. Sommige schijven kunnen alleen afgespeeld worden met een correcte regiocode.

en: Blu-ray Disc support (libbluray)
nl: Blu-ray schijfondersteuning (libbluray)

en: Path doesn't appear to be a Blu-ray
nl: Het pad lijkt geen Blu-ray te zijn

en: This Blu-ray Disc needs a library for AACS decoding, and your system does not have it.
nl: Deze Blu-rayschijf heeft een bibliotheek nodig voor AACS-decodering en uw systeem heeft deze niet.

en: Blu-ray Disc is corrupted.
nl: Blu-rayschijf is beschadigd.

en: Missing AACS configuration file!
nl: AACS-configuratiebestand ontbreekt!

en: No valid processing key found in AACS config file.
nl: Geen geldige verwerkingssleutel gevonden in AACS-configuratiebestand.

en: No valid host certificate found in AACS config file.
nl: Geen geldig hostcertificaat gevonden in AACS-configuratiebestand.

en: AACS Host certificate revoked.
nl: AACS-hostcertificaat ingetrokken.

en: AACS MMC failed.
nl: AACS MMC mislukt.

en: This Blu-ray Disc needs a library for BD+ decoding, and your system does not have it.
nl: Deze Blu-rayschijf heeft een bibliotheek voor BD+ decodering nodig en uw systeem heeft deze niet.

en: Your system BD+ decoding library does not work. Missing configuration?
nl: De BD+ decodeerbibliotheek werkt niet. Ontbrekende configuratie?

en: Java required
nl: Java vereist

en: This Blu-ray disc requires Java for menus support.%s
    The disc will be played without menus.
nl: Deze Blu-rayschijf heeft Java nodig voor menu-ondersteuning.%s
    De schijf zal zonder menu's afgespeeld worden.

en: Java was not found on your system.
nl: Java werd niet teruggevonden op uw systeem.

en: Failed to start bluray playback. Please try without menu support.
nl: Kon afspelen van Blu-ray niet starten. Probeer het zonder menu-ondersteuning.

en: Blu-ray error
nl: Blu-ray fout

en: Top Menu
nl: Hoofdmenu

en: First Play
nl: Eerste voorstelling

en: Audio CD - Track %02i
nl: Audio-cd - Track %02i

en: Audio CD
nl: Audio-cd

en: Audio CD input
nl: Audio-cd-invoer

en: [cdda:][device][@[track]]
nl: [cdda:][apparaat][@[track]]

en: CDDB Server
nl: CDDB-server

en: Address of the CDDB server to use.
nl: Adres van de CDDB-server om te gebruiken.

en: CDDB port
nl: CDDB-serverpoort

en: CDDB Server port to use.
nl: CDDB-serverpoort om te gebruiken.

en: Inputs list
nl: Invoerlijst

en: Comma-separated list of input URLs to concatenate.
nl: Lijst van invoer-URL's, gescheiden door komma's, om aaneen te schakelen.

en: Concatenation
nl: Aaneenschakeling

en: Concatenated inputs
nl: Aaneengeschakelde invoeren

en: IIDC Digital Camera (FireWire) input
nl: IIDC digitale camera (FireWire) invoer

en: KDM file
nl: KDM-bestand

en: Path to Key Delivery Message XML file
nl: Pad naar key-delivery message xml-bestand

en: Digital Cinema Package module
nl: "Digital Cinema Package"-module

en: Input card to use
nl: Te gebruiken invoerkaart

en: DeckLink capture card to use, if multiple exist. The cards are numbered from 0.
nl: Te gebruiken DeckLinck opnamekaart, indien er meerdere zijn. De kaarten worden genummerd vanaf 0.

en: Desired input video mode. Leave empty for autodetection.
nl: Gewenste invoervideomodus. Leeg laten voor autodetectie.

en: Desired input video mode for DeckLink captures. This value should be a FOURCC code in textual form, e.g. "ntsc".
nl: Gewenste invoer-videomodus voor DeckLink-opnames. Deze waarde moet een FOURCC-code in tekstvorm zijn, bijvoorbeeld "ntsc".

en: Audio connection
nl: Audioverbinding

en: Audio connection to use for DeckLink captures. Valid choices: embedded, aesebu, analog. Leave blank for card default.
nl: Audioverbinding te gebruiken voor DeckLink-opnames. Geldige keuzes: embedded, aesebu, analog. Leeg laten voor standaardwaarde van de kaart.

en: Audio samplerate (Hz)
nl: Audio-samplerate (Hz)

en: Audio sampling rate (in hertz) for DeckLink captures. 0 disables audio input.
nl: Audio-samplerate (in hertz) voor DeckLink-opnames. 0 schakelt audio-invoer uit.

en: Number of audio channels
nl: Aantal audiokanalen

en: Number of input audio channels for DeckLink captures. Must be 2, 8 or 16. 0 disables audio input.
nl: Aantal invoer-audiokanalen voor DeckLink-opnames. Dit moet 2, 8 of 16 zijn. 0 schakelt audio-invoer uit.

en: Video connection
nl: Videoverbinding

en: Video connection to use for DeckLink captures. Valid choices: sdi, hdmi, opticalsdi, component, composite, svideo. Leave blank for card default.
nl: Videoverbinding te gebruiken voor DeckLink-opnames. Geldige keuzes: sdi, hdmi, opticalsdi, component, composite, svideo. Leeg laten voor standaardwaarde van de kaart.

en: Optical SDI
nl: Optische SDI

en: Embedded
nl: Ingebed

en: Analog
nl: Analoog

en: Aspect ratio (4:3, 16:9). Default assumes square pixels.
nl: Beeldverhouding (4:3, 16:9). Standaard is vierkante pixels.

en: Blackmagic DeckLink SDI input
nl: Blackmagic DeckLink SDI-invoer

en: 10 bits
nl: 10-bits

en: Closed captions 1
nl: Gesloten ondertitels 1

en: Potentially, macOS blocks access to your disc. Please open "System Preferences" -> "Security & Privacy" and allow VLC to access your external media in "Files and Folders" section.
nl: MacOS blokkeert mogelijk de toegang tot uw schijf. Open "systeemvoorkeuren" -> "beveiliging en privacy" en geef VLC toegang tot uw externe media in de sectie "bestanden en mappen".

en: Cable
nl: Kabel

en: Antenna
nl: Antenne

en: TV
nl: Tv

en: FM radio
nl: FM-radio

en: AM radio
nl: AM-radio

en: Video device name
nl: Video-apparaatnaam

en: Name of the video device that will be used by the DirectShow plugin. If you don't specify anything, the default device will be used.
nl: Naam van het video-apparaat dat door de DirectShow plugin gebruikt zal worden. Als u niets opgeeft, zal het standaardapparaat gebruikt worden.

en: Audio device name
nl: Audio-apparaatnaam

en: Name of the audio device that will be used by the DirectShow plugin. If you don't specify anything, the default device will be used.
nl: Naam van het audio-apparaat dat door de DirectShow plugin gebruikt zal worden. Als u niets opgeeft, zal het standaardapparaat gebruikt worden.

en: Video size
nl: Videogrootte

en: Size of the video that will be displayed by the DirectShow plugin. If you don't specify anything the default size for your device will be used. You can specify a standard size (cif, d1, ...) or <width>x<height>.
nl: Grootte van de video die door de DirectShow plugin zal worden weergegeven. Als u niets opgeeft, zal de standaardgrootte voor uw apparaat gebruikt worden. U kunt een standaardgrootte (cif, d1, ...) of <breedte>x<hoogte> opgeven.

en: Picture aspect-ratio n:m
nl: Beeldverhouding n:m

en: Define input picture aspect-ratio to use. Default is 4:3
nl: Beeldverhouding opgeven om voor invoer te gebruiken. Standaard is 4:3

en: Video input chroma format
nl: Video-invoer chromaformaat

en: Force the DirectShow video input to use a specific chroma format (eg. I420 (default), RV24, etc.)
nl: De DirectShow video-invoer forceren om een specifiek chromaformaat (bijv. I420 (standaard), RV24, etc.) te gebruiken

en: Video input frame rate
nl: Video-invoer framerate

en: Force the DirectShow video input to use a specific frame rate (eg. 0 means default, 25, 29.97, 50, 59.94, etc.)
nl: De DirectShow video-invoer forceren om een specifieke framerate te gebruiken (bijv. 0 betekent standaard, 25, 29.97, 50, 59.94, etc.)

en: Device properties
nl: Apparaateigenschappen

en: Show the properties dialog of the selected device before starting the stream.
nl: Het instellingenvenster van het geselecteerde apparaat weergeven voordat de stream gestart wordt.

en: Tuner properties
nl: Tuner-eigenschappen

en: Show the tuner properties [channel selection] page.
nl: De tuner-eigenschappen [kanalenselectie] pagina weergeven.

en: Tuner TV Channel
nl: Tuner tv-kanaal

en: Set the TV channel the tuner will set to (0 means default).
nl: Het tv-kanaal instellen waar de tuner op ingesteld moet worden (0 betekent standaard).

en: Tuner Frequency
nl: Tuner-frequentie

en: This overrides the channel. Measured in Hz.
nl: Dit overschrijft het kanaal. Gemeten in Hz.

en: Video standard
nl: Videostandaard

en: Tuner country code
nl: Tuner-landcode

en: Set the tuner country code that establishes the current channel-to-frequency mapping (0 means default).
nl: De landcode van de tuner instellen die de huidige kanaal-naar-frequentie toewijzing bepaalt (0 betekent standaard).

en: Tuner input type
nl: Tuner-invoertype

en: Select the tuner input type (Cable/Antenna).
nl: Selecteer het tuner-invoertype (kabel/antenne).

en: Video input pin
nl: Video-invoerpin

en: Select the video input source, such as composite, s-video, or tuner. Since these settings are hardware-specific, you should find good settings in the "Device config" area, and use those numbers here. -1 means that settings will not be changed.
nl: Selecteer de video-invoerbron, zoals composite, s-video of tuner. Omdat deze instellingen hardware-specifiek zijn, kunt u de juiste instellingen in de "apparaatconfiguratie" vinden. -1 betekent dat instellingen niet veranderd zullen worden.

en: Audio input pin
nl: Audio-invoerpin

en: Select the audio input source. See the "video input" option.
nl: Selecteer de audio-invoerbron. Zie de optie "video-invoer".

en: Video output pin
nl: Video-uitvoerpin

en: Select the video output type. See the "video input" option.
nl: Selecteer het video-uitvoertype. Zie de optie "video-invoer".

en: Audio output pin
nl: Audio-uitvoerpin

en: Select the audio output type. See the "video input" option.
nl: Selecteer het audio-uitvoertype. Zie de optie "video-invoer".

en: AM Tuner mode
nl: AM-tuner-modus

en: AM Tuner mode. Can be one of Default (0), TV (1), AM Radio (2), FM Radio (3) or DSS (4).
nl: AM-tuner-modus. Kan een van de volgende zijn: Standaard (0), tv (1), AM-radio (2), FM-radio (3) of DSS (4).

en: Select audio input format with the given number of audio channels (if non 0)
nl: Selecteer audio-invoerformaat met het opgegeven aantal kanalen (indien niet 0)

en: Audio sample rate
nl: Audio-samplerate

en: Select audio input format with the given sample rate (if non 0)
nl: Selecteer audio-invoerformaat met de opgegeven samplerate (indien niet 0)

en: Select audio input format with the given bits/sample (if non 0)
nl: Selecteer audio-invoerformaat met de opgegeven bits/sample (indien niet 0)

en: DirectShow input
nl: DirectShow-invoer

en: Capture failed
nl: Opnemen mislukt

en: No video or audio device selected.
nl: Geen video- of audioapparaat geselecteerd.

en: VLC cannot open ANY capture device. Check the error log for details.
nl: VLC kan GEEN ENKEL opnameapparaat openen. Controleer het foutenlogboek voor details.

en: The device you selected cannot be used, because its type is not supported.
nl: Het geselecteerde apparaat kan niet worden gebruikt omdat het type niet wordt ondersteund.

en: The capture device "%s" does not support the required parameters.
nl: Het opnameapparaat "%s" ondersteunt de vereiste parameters niet.

en: Windows networks
nl: Windows-netwerken

en: libdsm's SMB (Windows network shares) input and browser
nl: libdsm's SMB (Windows-netwerkshares) invoer en -browser

en: libdsm SMB input
nl: libdsm SMB-invoer

en: libdsm NETBIOS discovery module
nl: libdsm NETBIOS-ontdekkingsmodule

en: DVB adapter
nl: DVB-adapter

en: If there is more than one digital broadcasting adapter, the adapter number must be selected. Numbering starts from zero.
nl: Als er meer dan één digitale-uitzendingsadapter is, moet het adapternummer worden geselecteerd. Nummering begint bij nul.

en: DVB device
nl: DVB-apparaat

en: If the adapter provides multiple independent tuner devices, the device number must be selected. Numbering starts from zero.
nl: Als de adapter meerdere onafhankelijke tuner-apparaten voorziet, moet het apparaatnummer worden geselecteerd. Nummering begint bij nul.

en: Do not demultiplex
nl: Niet demultiplexen

en: Only useful programs are normally demultiplexed from the transponder. This option will disable demultiplexing and receive all programs.
nl: Normaal worden alleen nuttige programma's gedemultiplext van de transponder. Deze optie schakelt demultiplexing uit en ontvangt alle programma's.

en: Network name
nl: Netwerknaam

en: Unique network name in the System Tuning Spaces
nl: Unieke netwerknaam in de System Tuning Spaces

en: Network name to create
nl: Aan te maken netwerknaam

en: Create unique name in the System Tuning Spaces
nl: Unieke naam in de System Tuning Spaces aanmaken

en: Frequency (Hz)
nl: Frequentie (Hz)

en: TV channels are grouped by transponder (a.k.a. multiplex) on a given frequency. This is required to tune the receiver.
nl: Tv-kanalen worden gegroepeerd op transponder (multiplex) bij een gegeven frequentie. Dit is vereist om de ontvanger af te stemmen.

en: Modulation / Constellation
nl: Modulatie / Constellatie

en: Layer A modulation
nl: Layer A modulatie

en: Layer B modulation
nl: Layer B modulatie

en: Layer C modulation
nl: Layer C modulatie

en: The digital signal can be modulated according with different constellations (depending on the delivery system). If the demodulator cannot detect the constellation automatically, it needs to be configured manually.
nl: Het digitale signaal kan worden gemoduleerd volgens verschillende constellaties (afhankelijk van het afleversysteem). Als de demodulator de constellatie niet automatisch kan detecteren, moet hij handmatig worden geconfigureerd.

en: The symbol rate must be specified manually for some systems, notably DVB-C, DVB-S and DVB-S2.
nl: Voor sommige systemen, met name DVB-C, DVB-S en DVB-S2, moet de symbol rate handmatig worden opgegeven.

en: Spectrum inversion
nl: Spectruminversie

en: If the demodulator cannot detect spectral inversion correctly, it needs to be configured manually.
nl: Als de demodulator spectrale inversie niet correct kan detecteren, moet hij handmatig worden geconfigureerd.

en: FEC code rate
nl: FEC-code rate

en: High-priority code rate
nl: Hoge prioriteit code rate

en: Low-priority code rate
nl: Lage-prioriteit code rate

en: The code rate for Forward Error Correction can be specified.
nl: De code rate voor Forward Error Correction kan worden opgegeven.

en: Transmission mode
nl: Transmissiemodus

en: Bandwidth (MHz)
nl: Bandbreedte (MHz)

en: Guard interval
nl: Guard-interval

en: Hierarchy mode
nl: Hiërarchie-modus

en: Layer A segments count
nl: Layer A aantal segmenten

en: Layer B segments count
nl: Layer B aantal segmenten

en: Layer C segments count
nl: Layer C aantal segmenten

en: Stream identifier
nl: Stream-identificator

en: 0.35 (same as DVB-S)
nl: 0.35 (zelfde als DVB-S)

en: Transport stream ID
nl: Transportstream-ID

en: Polarization (Voltage)
nl: Polarisatie (voltage)

en: To select the polarization of the transponder, a different voltage is normally applied to the low noise block-downconverter (LNB).
nl: Om de polarisatie van de transponder te selecteren, wordt normaal een verschillend voltage toegepast op de low noise block-downconverter (LNB).

en: Unspecified (0V)
nl: Niet opgegeven (0 V)

en: Vertical (13V)
nl: Verticaal (13 V)

en: Horizontal (18V)
nl: Horizontaal (18 V)

en: Circular Right Hand (13V)
nl: Cirkelvormig rechts (13 V)

en: Circular Left Hand (18V)
nl: Cirkelvormig links (18 V)

en: High LNB voltage
nl: Hoog LNB-voltage

en: If the cables between the satellilte low noise block-downconverter and the receiver are long, higher voltage may be required.
    Not all receivers support this.
nl: Als de kabels tussen de low noise block-downconverter van de satelliet en de ontvanger lang zijn, kan een hoger voltage vereist zijn.
    Niet alle ontvangers ondersteunen dit.

en: Local oscillator low frequency (kHz)
nl: Lokale oscillator lage frequentie (kHz)

en: Local oscillator high frequency (kHz)
nl: Lokale oscillator hoge frequentie (kHz)

en: The downconverter (LNB) will subtract the local oscillator frequency from the satellite transmission frequency. The intermediate frequency (IF) on the RF cable is the result.
nl: De downconverter (LNB) zal de frequentie van de lokale oscillator aftrekken van de satelliet-transmissiefrequentie. De tussenliggende frequentie (IF) op de RF-kabel is het resultaat.

en: Universal LNB switch frequency (kHz)
nl: Universele LNB switchfrequentie (kHz)

en: If the satellite transmission frequency exceeds the switch frequency, the oscillator high frequency will be used as reference. Furthermore the automatic continuous 22kHz tone will be sent.
nl: Als de satelliet-transmissiefrequentie de switchfrequentie overschrijdt, zal de hoge oscillatorfrequentie als referentie worden gebruikt. Bovendien zal de automatische continue 22 kHz-toon verzonden worden.

en: Continuous 22kHz tone
nl: Continue 22 kHz-toon

en: A continuous tone at 22kHz can be sent on the cable. This normally selects the higher frequency band from a universal LNB.
nl: Er kan een continue toon van 22 kHz op de kabel gezonden worden. Dit selecteert normaal de hogere frequentieband van een universele LNB.

en: DiSEqC LNB number
nl: DiSEqC LNB-nummer

en: If the satellite receiver is connected to multiple low noise block-downconverters (LNB) through a DiSEqC 1.0 switch, the correct LNB can be selected (1 to 4). If there is no switch, this parameter should be 0.
nl: Als de satellietontvanger verbonden is met meerdere low noise block-downconverters (LNB) via een DiSEqC 1.0 switch, kan de correcte LNB (1 tot 4) geselecteerd worden. Als er geen switch is, moet deze parameter 0 zijn.

en: Unspecified
nl: Niet opgegeven

en: Uncommitted DiSEqC LNB number
nl: Ongecommitteerde DiSEqC LNB-nummer

en: If the satellite receiver is connected to multiple low noise block-downconverters (LNB) through a cascade formed from DiSEqC 1.1 uncommitted switch and DiSEqC 1.0 committed switch, the correct uncommitted LNB can be selected (1 to 4). If there is no uncommitted switch, this parameter should be 0.
nl: Als de satellietontvanger verbonden is met meerdere low noise block-downconverters (LNB) via cascade gevormd met een een DiSEqC 1.0 ongecommitteerde switch en DiSEqC 1.0 gecommitteerde switch, kan de correcte ongecommitteerde LNB (1 tot 4) geselecteerd worden. Als er geen ongecommitteerde switch is, moet deze parameter 0 zijn.

en: Network identifier
nl: Netwerk-identificator

en: Satellite azimuth
nl: Satelliet-azimut

en: Satellite azimuth in tenths of degree
nl: Satelliet-azimut in tienden van graden

en: Satellite elevation
nl: Satelliethoogte

en: Satellite elevation in tenths of degree
nl: Satelliethoogte in tienden van graden

en: Satellite longitude
nl: Satelliet-lengtegraad

en: Satellite longitude in tenths of degree. West is negative.
nl: Satelliet-lengtegraad in tienden van graden. Het westen is negatief.

en: Satellite range code
nl: Satelliet-bereikcode

en: Satellite range code as defined by manufacturer e.g. DISEqC switch code
nl: Satelliet-bereikcode zoals gedefinieerd door de producent, bijv. DISEqC schakelcode

en: Major channel
nl: Hoofdkanaal

en: ATSC minor channel
nl: ATSC-subkanaal

en: Physical channel
nl: Fysiek kanaal

en: Digital Television and Radio
nl: Digitale televisie en radio

en: Terrestrial reception parameters
nl: Terrestrische ontvangstparameters

en: DVB-T reception parameters
nl: DVB-T ontvangstparameters

en: ISDB-T reception parameters
nl: ISDB-T ontvangstparameters

en: Cable and satellite reception parameters
nl: Kabel- en satelliet-ontvangstparameters

en: Satellite equipment control
nl: Bediening satelliet-uitrusting

en: ATSC reception parameters
nl: ATSC ontvangstparameters

en: The selected digital tuner does not support the specified parameters.
    Please check the preferences.
nl: De geselecteerde digitale ontvanger ondersteunt de opgegeven parameters niet.
    Controleer de voorkeuren.

en: Digital Video (Firewire/ieee1394) input
nl: Digital Video (Firewire/ieee1394) invoer

en: Probe DVB card for capabilities
nl: DVB-kaart onderzoeken op mogelijkheden

en: Some DVB cards do not like to be probed for their capabilities, you can disable this feature if you experience some trouble.
nl: Sommige DVB-kaarten worden niet graag onderzocht op hun mogelijkheden. U kunt deze functie uitschakelen als u problemen ervaart.

en: Satellite scanning config
nl: Configuratie voor scannen van satellieten

en: Filename of config file in share/dvb/dvb-s.
nl: Bestandsnaam van configuratiebestand in share/dvb/dvb-s.

en: Scan tuning list
nl: Afstemlijst scannen

en: Filename containing initial scan tuning data.
nl: Bestandsnaam die de afstemdata van de initiële scan bevat.

en: Use NIT for scanning services
nl: NIT gebruiken voor het scannen van services

en: DVB input with v4l2 support
nl: DVB-invoer met v4l2-ondersteuning

en: %.1f MHz (%d services)
    ~%s remaining
nl: %.1f MHz (%d diensten)
    ~%s resterend

en: Scanning DVB
nl: DVB scannen

en: DVD angle
nl: Dvd-hoek

en: Default DVD angle.
nl: Standaard dvd-hoek.

en: Start directly in menu
nl: Direct in het menu starten

en: Start the DVD directly in the main menu. This will try to skip all the useless warning introductions.
nl: De dvd direct in het hoofdmenu starten. Dit zal proberen alle nutteloze waarschuwingen over te slaan.

en: DVD with menus
nl: Dvd met menu's

en: DVDnav Input
nl: DVDnav-invoer

en: DVDnav demuxer
nl: DVDnav-demuxer

en: Playback failure
nl: Afspeelfout

en: VLC cannot set the DVD's title. It possibly cannot decrypt the entire disc.
nl: VLC kan de titel van de dvd niet instellen. Het kan mogelijk niet de hele schijf decoderen.

en: DVD without menus
nl: Dvd zonder menu's

en: DVDRead Input (no menu support)
nl: DVDRead-invoer (geen menu-ondersteuning)

en: DVDRead could not open the disc "%s".
nl: DVDRead kon de schijf "%s" niet openen.

en: Cannot play a non-UDF mastered DVD.
nl: Kan geen niet-UDF-gemasterde dvd afspelen.

en: DVDRead could not read block %d.
nl: DVDRead kon blok %d niet lezen.

en: DVDRead could not read %d/%d blocks at 0x%02x.
nl: DVDRead kon %d/%d blokken niet lezen op 0x%02x.

en: File input
nl: Bestand-invoer

en: File
nl: Bestand

en: Directory
nl: Map

en: List special files
nl: Speciale bestanden weergeven

en: Include devices and pipes when listing directories
nl: Apparaten en pipes opnemen in de lijst van mappen

en: Username
nl: Gebruikersnaam

en: Username that will be used for the connection, if no username is set in the URL.
nl: Gebruikersnaam die zal worden gebruikt voor de verbinding, als er geen gebruikersnaam is ingesteld in de URL.

en: Password
nl: Wachtwoord

en: Password that will be used for the connection, if no username or password are set in URL.
nl: Wachtwoord dat zal worden gebruikt voor de verbinding, als er geen gebruikersnaam of wachtwoord is ingesteld in de URL.

en: FTP account
nl: FTP-account

en: Account that will be used for the connection.
nl: De account die zal worden gebruikt voor de verbinding.

en: FTP authentication
nl: FTP-authenticatie

en: Please enter a valid login and password for the ftp connexion to %s
nl: Voer een geldige gebruikersnaam en wachtwoord in voor de FTP-verbinding met %s

en: FTP input
nl: FTP-invoer

en: FTP upload output
nl: FTP-upload uitvoer

en: Network interaction failed
nl: Netwerkinteractie mislukt

en: VLC could not connect with the given server.
nl: VLC kon geen verbinding maken met de opgegeven server.

en: VLC's connection to the given server was rejected.
nl: VLC's verbinding met de opgegeven server is geweigerd.

en: Your account was rejected.
nl: Uw account is geweigerd.

en: Auto re-connect
nl: Automatisch opnieuw verbinden

en: Automatically try to reconnect to the stream in case of a sudden disconnect.
nl: Automatisch proberen opnieuw te verbinden met de stream bij een plotselinge verbroken verbinding.

en: HTTP input
nl: HTTP-invoer

en: HTTP authentication
nl: HTTP-authenticatie

en: Please enter a valid login name and a password for realm %s.
nl: Voer een geldige gebruikersnaam en wachtwoord voor gebied %s in.

en: HTTPS input
nl: HTTPS-invoer

en: Continuous stream
nl: Continue stream

en: Keep reading a resource that keeps being updated.
nl: Blijf een bron lezen die steeds wordt bijgewerkt.

en: Cookies forwarding
nl: Doorsturen van cookies

en: Forward cookies across HTTP redirections.
nl: Cookies doorsturen over HTTP-omleidingen.

en: Provide the referral URL, i.e. HTTP "Referer" (sic).
nl: Voorzie de verwijzings-URL, dit is HTTP-"referer" (sic).

en: Override the name and version of the application as provided to the HTTP server, i.e. the HTTP "User-Agent". Name and version must be separated by a forward slash, e.g. "FooBar/1.2.3".
nl: De naam en versie van de toepassing zoals voorzien naar de HTTP-server, de HTTP "user-agent", overschrijven. Naam en versie moeten gescheiden worden door een schuine streep, bijvoorbeeld "FooBar/1.2.3".

en: Dummy input
nl: Dummy-invoer

en: Set the ID of the elementary stream
nl: Stel de ID van de elementaire stream in

en: Group
nl: Groep

en: Set the group of the elementary stream
nl: Stel de groep van de elementaire stream in

en: Category
nl: Categorie

en: Set the category of the elementary stream
nl: Stel de categorie van de elementaire stream in

en: Unknown
nl: Onbekend

en: Data
nl: Gegevens

en: Set the codec of the elementary stream
nl: Stel de codec van de elementaire stream in

en: Language of the elementary stream as described by ISO639
nl: Taal van de elementaire stream zoals beschreven in ISO639

en: Sample rate of an audio elementary stream
nl: Samplerate van een elementaire audiostream

en: Channels count
nl: Aantal kanalen

en: Channels count of an audio elementary stream
nl: Aantal kanalen van een elementaire audiostream

en: Width
nl: Breedte

en: Width of video or subtitle elementary streams
nl: Breedte van elementaire video- of ondertitelstreams

en: Height
nl: Hoogte

en: Height of video or subtitle elementary streams
nl: Hoogte van elementaire video- of ondertitelstreams

en: Display aspect ratio
nl: Weergave-beeldverhouding

en: Display aspect ratio of a video elementary stream
nl: Weergave-beeldverhouding van een elementaire videostream

en: Frame rate of a video elementary stream
nl: Framerate van een elementaire videostream

en: Callback cookie string
nl: Cookie-terugroepregel

en: Text identifier for the callback functions
nl: Tekstidentificatie voor de terugroepfuncties

en: Callback data
nl: Terugroepgegevens

en: Data for the get and release functions
nl: Gegevens voor de sluitings- en ontsluitingsfuncties

en: Get function
nl: Sluitfunctie

en: Address of the get callback function
nl: Adres van de sluitingsterugroepfunctie

en: Release function
nl: Ontsluitingsfunctie

en: Address of the release callback function
nl: Adres van de ontsluitingsterugroepfunctie

en: Size
nl: Grootte

en: Size of stream in bytes
nl: Grootte van stream in bytes

en: Memory input
nl: Geheugeninvoer

en: Memory stream
nl: Geheugenstream

en: In-memory stream input
nl: In-geheugen stream-uitvoer

en: Pace
nl: Snelheid

en: Read the audio stream at VLC pace rather than Jack pace.
nl: Lees de audiostream op VLC-snelheid in plaats van de Jack-snelheid.

en: Auto connection
nl: Automatisch verbinden

en: Automatically connect VLC input ports to available output ports.
nl: Automatisch de VLC invoerpoorten met de beschikbare uitvoerpoorten verbinden.

en: JACK audio input
nl: JACK-audioinvoer

en: JACK Input
nl: JACK-invoer

en: Allows you to set the desired link of the board for the capture (starting at 0).
nl: Hiermee kunt u de gewenste link van het bord voor de opname instellen (beginnend bij 0).

en: Video ID
nl: Video-ID

en: Allows you to set the ES ID of the video.
nl: Hiermee kunt u de ES ID van de video instellen.

en: Allows you to force the aspect ratio of the video.
nl: Hiermee kunt u de beeldverhouding van de video forceren.

en: Audio configuration
nl: Audioconfiguratie

en: Allows you to set audio configuration (id=group,pair:id=group,pair...).
nl: Hiermee kunt u de audioconfiguratie instellen (id=group,pair:id=group,pair...).

en: HD-SDI Input
nl: HD-SDI invoer

en: Teletext configuration
nl: Teletekst-configuratie

en: Allows you to set Teletext configuration (id=line1-lineN with both fields).
nl: Hiermee kunt u de teletekstconfiguratie instellen (id=line1-lineN voor beide velden).

en: Teletext language
nl: Teletekst-taal

en: Allows you to set Teletext language (page=lang/type,...).
nl: Hiermee kunt u de taal van teletekst instellen (page=lang/type,...).

en: SDI Input
nl: SDI-invoer

en: SDI Demux
nl: SDI-demux

en: Kasenna RTSP dialect
nl: Kasenna RTSP-dialect

en: Kasenna servers use an old and nonstandard dialect of RTSP. With this parameter VLC will try this dialect, but then it cannot connect to normal RTSP servers.
nl: Kasenna-servers gebruiken een oud en niet-standaard dialect van RTSP. Met deze parameter zal VLC dit dialect proberen, maar dan kan het niet verbinden met normale RTSP-servers.

en: WMServer RTSP dialect
nl: WMServer RTSP-dialect

en: WMServer uses a nonstandard dialect of RTSP. Selecting this parameter will tell VLC to assume some options contrary to RFC 2326 guidelines.
nl: WMServer gebruikt een niet-standaard dialect van RTSP. Het selecteren van deze parameter zorgt dat VLC een aantal opties aanneemt die in strijd zijn met de RFC 2326-richtlijnen.

en: Sets the username for the connection, if no username or password are set in the url.
nl: Stelt de gebruikersnaam voor de verbinding in, als er geen gebruikersnaam of wachtwoord is ingesteld in de URL.

en: Sets the password for the connection, if no username or password are set in the url.
nl: Stelt het wachtwoord voor de verbinding in, als er geen gebruikersnaam of wachtwoord is ingesteld in de URL.

en: RTSP frame buffer size
nl: RTSP framebuffer-grootte

en: RTSP start frame buffer size of the video track, can be increased in case of broken pictures due to too small buffer.
nl: RTSP-begin-framebuffergrootte van het videospoor. Kan vergroot worden in geval van defecte beelden door een te kleine buffer.

en: RTP/RTSP/SDP demuxer (using Live555)
nl: RTP/RTSP/SDP demuxer (gebruikt Live555)

en: RTSP/RTP access and demux
nl: RTSP/RTP-toegang en -demux

en: Use RTP over RTSP (TCP)
nl: RTP via RTSP (TCP) gebruiken

en: Client port
nl: Client-poort

en: Port to use for the RTP source of the session
nl: Poort om te gebruiken voor de RTP bron van de sessie

en: Force multicast RTP via RTSP
nl: Multicast RTP via RTSP forceren

en: Tunnel RTSP and RTP over HTTP
nl: RTSP en RTP over HTTP tunnelen

en: HTTP tunnel port
nl: HTTP tunnel poort

en: Port to use for tunneling the RTSP/RTP over HTTP.
nl: Poort om te gebruiken voor het tunnelen van de RTSP/RTP over HTTP.

en: RTSP authentication
nl: RTSP-authentificatie

en: Please enter a valid login name and a password.
nl: Voer een geldige gebruikersnaam en wachtwoord in.

en: RTSP connection failed
nl: RTSP-verbinding mislukt

en: Access to the stream is denied by the server configuration.
nl: Toegang tot de stream wordt geweigerd door de serverconfiguratie.

en: Force selection of all streams
nl: Selectie van alle streams forceren

en: MMS streams can contain several elementary streams, with different bitrates. You can choose to select all of them.
nl: MMS-streams kunnen diverse elementaire streams met verschillende bitrates bevatten. U kunt kiezen om ze allemaal te selecteren.

en: Maximum bitrate
nl: Maximale bitrate

en: Select the stream with the maximum bitrate under that limit.
nl: Selecteer de stream met de maximale bitrate onder die limiet.

en: Amount of time (in ms) to wait before aborting network reception of data. Note that there will be 10 retries before completely giving up.
nl: Hoeveelheid tijd (in ms) om te wachten voordat de netwerkontvangst van gegevens wordt afgebroken. Merk op dat er 10 nieuwe pogingen zullen zijn alvorens volledig op te geven.

en: Microsoft Media Server (MMS) input
nl: Microsoft Media Server (MMS) invoer

en: MTP input
nl: MTP-invoer

en: File reading failed
nl: Lezen van bestand mislukt

en: VLC could not read the file: %s
nl: VLC kon het bestand niet lezen: %s

en: Set NFS uid/guid automatically
nl: NFS uid/guid automatisch instellen

en: If uid/gid are not specified in the url, VLC will automatically set a uid/gid.
nl: Als uid/gid niet opgegeven zijn in de url, zal VLC automatisch een uid/gid. instellen.

en: NFS input
nl: NFS-invoer

en: NFS operation failed
nl: NFS-bewerking mislukt

en: Capture the audio stream in stereo.
nl: De audiostream in stereo opnemen.

en: Samplerate of the captured audio stream, in Hz (eg: 11025, 22050, 44100, 48000)
nl: Samplerate van de opgenomen audiostream, in Hz (bijvoorbeeld: 11025, 22050, 44100, 48000)

en: OSS input
nl: OSS-invoer

en: Pass pulse:// to open the default PulseAudio source, or pulse://SOURCE to open a specific source named SOURCE.
nl: Geef pulse:// in om de standaard PulseAudio-bron te openen, of pulse://SOURCE om een specifieke bron, SOURCE genaamd, te openen.

en: PulseAudio input
nl: PulseAudio-invoer

en: Encrypted connexion
nl: Versleutelde verbinding

en: Acquisition rate (in fps)
nl: Verwervingsratio (in fps)

en: RDP Remote Desktop
nl: RDP extern bureaublad

en: Range
nl: Bereik

en: Bitmask
nl: Bitmasker

en: RIST input
nl: RIST-invoer

en: RIST maximum packet size (bytes)
nl: RIST maximale pakketgrootte (bytes)

en: RIST demux/decode maximum jitter (default is 5ms)
nl: RIST maximale jitter voor demux/decoderen (standaard is 5 ms)

en: This controls the maximum jitter that will be passed to the demux/decode chain. The lower the value, the more CPU cycles the algorithm will consume
nl: Dit bepaalt de maximale jitter die wordt doorgegeven aan de demux-/decodeerketen. Hoe lager de waarde, hoe meer CPU-cycli het algoritme zal verbruiken

en: RIST latency (ms)
nl: RIST-latentie (ms)

en: RIST nack retry interval (ms)
nl: RIST nack-retry-interval (ms)

en: RIST reorder buffer (ms)
nl: RIST reorder-buffer (ms)

en: RIST maximum retry count
nl: RIST maximaal aantal pogingen

en: RIST nack type, 0 = range, 1 = bitmask. Default is range
nl: RIST nack-type, 0 = bereik, 1 = bitmasker. Standaard is bereik

en: Disable NACK output packets
nl: NACK-uitvoerpakketten uitschakelen

en: Use this to disable packet recovery
nl: Gebruik dit om pakket-herstel uit te schakelen

en: Do not check for a valid rtcp message from the encoder
nl: Niet controleren op een geldig rtcp-bericht van de encoder

en: Send nack messages even when we have not confirmed that the encoder is on our local network.
nl: Nack-berichten versturen, zelfs als we niet hebben bevestigd dat de encoder zich op ons lokale netwerk bevindt.

en: RTCP (local) port
nl: (Lokale) RTCP-poort

en: RTCP packets will be received on this transport protocol port. If zero, multiplexed RTP/RTCP is used.
nl: RTCP-pakketten zullen op deze transportprotocolpoort ontvangen worden. Indien nul, zal multiplexed RTP/RTCP gebruikt worden.

en: SRTP key (hexadecimal)
nl: SRTP-sleutel (hexadecimaal)

en: RTP packets will be authenticated and deciphered with this Secure RTP master shared secret key. This must be a 32-character-long hexadecimal string.
nl: RTP-pakketten zullen met deze beveiligde RTP master gedeelde geheime sleutel geauthenticeerd en ontsleuteld worden. Dit moet een 32 tekens lange hexadeximale string zijn.

en: SRTP salt (hexadecimal)
nl: SRTP-salt (hexadecimaal)

en: Secure RTP requires a (non-secret) master salt value. This must be a 28-character-long hexadecimal string.
nl: Beveiligde RTP vereist een (niet-geheime) master saltwaarde. Dit moet een 28 tekens lange hexadecimale string zijn.

en: Maximum RTP sources
nl: Maximum RTP-bronnen

en: How many distinct active RTP sources are allowed at a time.
nl: Hoeveel verschillende actieve RTP-bronnen gelijktijdig toegestaan zijn.

en: RTP source timeout (sec)
nl: RTP-bron timeout (sec)

en: How long to wait for any packet before a source is expired.
nl: Hoe lang er gewacht moet worden op een pakket voordat een bron verlopen is.

en: Maximum RTP sequence number dropout
nl: Maximale RTP-volgnummer uitval

en: RTP packets will be discarded if they are too much ahead (i.e. in the future) by this many packets from the last received packet.
nl: RTP-pakketten worden verworpen als ze te ver vooruit liggen (dus in de toekomst) met zoveel pakketten vanaf het laatst ontvangen pakket.

en: Maximum RTP sequence number misordering
nl: Maximale verkeerde RTP-volgnummers

en: RTP packets will be discarded if they are too far behind (i.e. in the past) by this many packets from the last received packet.
nl: RTP-pakketten worden verworpen als ze te ver achter liggen (dus in het verleden) met zoveel pakketten vanaf het laatst ontvangen pakket.

en: RTP payload format assumed for dynamic payloads
nl: RTP-payloadformaat verondersteld voor dynamische payloads

en: This payload format will be assumed for dynamic payload types (between 96 and 127) if it can't be determined otherwise with out-of-band mappings (SDP)
nl: Dit payloadformaat zal verondersteld worden voor dynamische payloadtypes (tussen 96 en 127) als het niet anders kan bepaald worden met out-of-band mappings (SDP)

en: Real-Time Protocol (RTP) input
nl: Real-Time Protocol (RTP) invoer

en: SDP required
nl: SDP vereist

en: A description in SDP format is required to receive the RTP stream. Note that rtp:// URIs cannot work with dynamic RTP payload format (%<PRIu8>).
nl: Een beschrijving in SDP-formaat is vereist om de RTP-stream te ontvangen. Merk op dat rtp:// URI's niet kunnen werken met het dynamische RTP-payloadformaat (%<PRIu8>).

en: Connection failed
nl: Verbinding mislukt

en: VLC could not connect to "%s:%d".
nl: VLC kon niet verbinden met "%s:%d".

en: Session failed
nl: Sessie mislukt

en: The requested RTSP session could not be established.
nl: De gevraagde RTSP-sessie kon niet tot stand worden gebracht.

en: Receive buffer
nl: Ontvangstbuffer

en: UDP receive buffer size (bytes)
nl: UDP-ontvangstbuffergrootte (bytes)

en: Request multicast stream
nl: Multicast-stream aanvragen

en: Request server to send stream as multicast
nl: Server vragen om stream te verzenden als multicast

en: SAT>IP Receiver Plugin
nl: SAT>IP-ontvanger-plugin

en: Desired frame rate for the capture.
nl: Gewenste framerate voor de opname.

en: Capture fragment size
nl: Opname-fragmentgrootte

en: Optimize the capture by fragmenting the screen in chunks of predefined height (16 might be a good value, and 0 means disabled).
nl: Optimaliseer de opname door het scherm onder te verdelen in blokken van voorgedefinieerde hoogte (16 kan een goede waarde zijn, 0 betekent uitgeschakeld).

en: Region top row
nl: Gebied bovenste rij

en: Ordinate of the capture region in pixels.
nl: Ordinaat van het opnamegebied in pixels.

en: Region left column
nl: Gebied linker kolom

en: Abscissa of the capture region in pixels.
nl: Abscis van het opnamegebied in pixels.

en: Capture region width
nl: Breedte opnamegebied

en: Capture region height
nl: Hoogte opnamegebied

en: Follow the mouse
nl: De muis volgen

en: Follow the mouse when capturing a subscreen.
nl: De muis volgen bij opname van een subscherm.

en: Mouse pointer image
nl: Muiscursorafbeelding

en: If specified, will use the image to draw the mouse pointer on the capture.
nl: Zal indien opgegeven de afbeelding gebruiken om de muiscursor te tekenen op de opname.

en: Display ID
nl: Scherm-ID

en: Display ID. If not specified, main display ID is used.
nl: Scherm-ID. Indien niet opgegeven, wordt de ID van het hoofdscherm gebruikt.

en: Screen index
nl: Scherm-index

en: Index of screen (1, 2, 3, ...). Alternative to Display ID.
nl: Index van scherm (1, 2, 3, ...). Alternatief voor scherm-ID.

en: Screen Input
nl: Beeldscherminvoer

en: Screen
nl: Scherm

en: How many times the screen content should be refreshed per second.
nl: Hoe vaak de scherminhoud per seconde ververst moet worden.

en: Pixel width of the capture region, or 0 for full width
nl: Pixelbreedte van het opnamegebied, of 0 voor volledige breedte

en: Pixel height of the capture region, or 0 for full height
nl: Pixelhoogte van het opnamegebied, of 0 voor volledige hoogte

en: Screen capture (with X11/XCB)
nl: Schermopname (met X11/XCB)

en: Session Description Protocol
nl: Sessiebeschrijvingsprotocol

en: SFTP port
nl: SFTP-poort

en: SFTP port number to use on the server
nl: SFTP-poortnummer om te gebruiken op de server

en: SFTP input
nl: SFTP-invoer

en: SFTP authentication
nl: SFTP-verificatie

en: Please enter a valid login and password for the sftp connexion to %s
nl: Voer een geldige gebruikersnaam en wachtwoord in voor de sftp-verbinding met %s

en: Frame buffer depth
nl: Diepte framebuffer

en: Pixel depth of the frame buffer, or zero for XWD file
nl: Pixeldiepte van de framebuffer, of nul voor XWD-bestand

en: Frame buffer width
nl: Breedte framebuffer

en: Pixel width of the frame buffer (ignored for XWD file)
nl: Pixelbreedte van de framebuffer (genegeerd voor XWD-bestand)

en: Frame buffer height
nl: Hoogte framebuffer

en: Pixel height of the frame buffer (ignored for XWD file)
nl: Pixelhoogte van de framebuffer (genegeerd voor XWD-bestand)

en: Frame buffer segment ID
nl: Segment-id van framebuffer

en: System V shared memory segment ID of the frame buffer (this is ignored if --shm-file is specified).
nl: System V gedeeld geheugen ID van de framebuffer (dit wordt genegeerd als --shm-file is opgegeven).

en: Frame buffer file
nl: Framebuffer-bestand

en: Path of the memory mapped file of the frame buffer
nl: Pad van het geheugen-toegewezen bestand van de framebuffer

en: XWD file (autodetect)
nl: XWD-bestand (automatisch detecteren)

en: 8 bits
nl: 8-bits

en: 15 bits
nl: 15-bits

en: 16 bits
nl: 16-bits

en: 24 bits
nl: 24-bits

en: 32 bits
nl: 32-bits

en: Framebuffer input
nl: Framebuffer-invoer

en: Shared memory framebuffer
nl: Gedeeld geheugen framebuffer

en: Samba (Windows network shares) input
nl: Samba (Windows netwerkschijven) invoer

en: SMB input
nl: SMB-invoer

en: SMB domain
nl: SMB-domein

en: Domain/Workgroup that will be used for the connection.
nl: Domein/werkgroep om te gebruiken voor de verbinding.

en: SMB authentication required
nl: SMB-authenticatie vereist

en: The computer (%s) you are trying to connect to requires authentication.
    Please provide a username (ideally a domain name using the format DOMAIN;username) and a password.
nl: De computer waarmee u probeert te verbinden (%s) vereist authenticatie.
    Geef een gebruikersnaam (idealiter een domeinnaam in het formaat DOMEIN;gebruikersnaam) en een wachtwoord op.

en: SRT input
nl: SRT-invoer

en: Return poll wait after timeout milliseconds (-1 = infinite)
nl: Poll wait geven na timeout milliseconden (-1 = oneindig)

en: SRT latency (ms)
nl: SRT-latentie (ms)

en: Password for stream encryption
nl: Wachtwoord voor stream-versleuteling

en: TCP input
nl: TCP-invoer

en: Time code
nl: Tijdcode

en: Time code subpicture elementary stream generator
nl: Tijdcode-subafbeelding elementaire streamgenerator

en: UDP Source timeout (sec)
nl: UDP-bron timeout (sec)

en: UDP input
nl: UDP-invoer

en: Reset defaults
nl: Standaardwaarden herstellen

en: Video capture device
nl: Video-opnameapparaat

en: Video capture device node.
nl: Video-opnameapparaatnode.

en: VBI capture device
nl: VBI-opnameapparaat

en: The device node where VBI data can be read (for closed captions).
nl: Apparaat-node waar VBI-data gelezen kan worden (voor gesloten ondertitels).

en: Standard
nl: Standaard

en: Video standard (Default, SECAM, PAL, or NTSC).
nl: Videostandaard (Standaard, SECAM, PAL of NTSC).

en: Force the Video4Linux2 video device to use a specific chroma format (eg. I420 or I422 for raw images, MJPG for M-JPEG compressed input). Complete list: GREY, I240, RV16, RV15, RV24, RV32, YUY2, YUYV, UYVY, I41N, I422, I420, I411, I410, MJPG
nl: Forceer het Video4Linux2 video-apparaat om een specifiek chromaformaat te gebruiken (bijvoorbeeld I420 of I422 voor raw-afbeeldingen, MJPEG voor M-JPEG gecomprimeerde invoer). Complete lijst: GREY, I240, RV16, RV15, RV24, RV32, YUY2, YUYV, UYVY, I41N, I422, I420, I411, I410, MJPG

en: Input of the card to use (see debug).
nl: Te gebruiken invoer van de kaart (zie debug).

en: Audio input
nl: Audio-invoer

en: Audio input of the card to use (see debug).
nl: Te gebruiken audio-invoer van de kaart (zie debug).

en: The specified pixel resolution is forced (if both width and height are strictly positive).
nl: De opgegeven pixelresolutie wordt geforceerd (als breedte en hoogte allebei strikt positief zijn).

en: Maximum frame rate to use (0 = no limits).
nl: Maximaal te gebruiken framerate (0 = ongelimiteerd)

en: Radio device
nl: Radio-apparaat

en: Radio tuner device node.
nl: Radiotuner-aparaatnode.

en: Frequency
nl: Frequentie

en: Tuner frequency in Hz or kHz (see debug output).
nl: Tuner-frequentie in Hz of kHz (zie debuguitvoer).

en: Audio mode
nl: Audiomodus

en: Tuner audio mono/stereo and track selection.
nl: Tuner audio mono/stereo en track-selectie.

en: Reset controls
nl: Bediening herstellen

en: Reset controls to defaults.
nl: Bediening terug naar standaardwaarden zetten.

en: Brightness
nl: Helderheid

en: Picture brightness or black level.
nl: Beeldhelderheid of zwartniveau.

en: Automatic brightness
nl: Automatische helderheid

en: Automatically adjust the picture brightness.
nl: Automatisch de helderheid van het beeld aanpassen.

en: Picture contrast or luma gain.
nl: Beeldcontrast of luma-versterking.

en: Saturation
nl: Verzadiging

en: Picture saturation or chroma gain.
nl: Beeldverzadiging of chroma-versterking.

en: Hue
nl: Tint

en: Hue or color balance.
nl: Tint of kleurbalans.

en: Automatic hue
nl: Automatische tint

en: Automatically adjust the picture hue.
nl: Automatisch de tint van het beeld aanpassen.

en: White balance temperature (K)
nl: Temperatuur witbalans (K)

en: White balance temperature as a color temperation in Kelvin (2800 is minimum incandescence, 6500 is maximum daylight).
nl: Witbalanstemperatuur als een kleurtemperatuur in Kelvin (2800 is minimum: gloeilamp, 6500 is maximum: daglicht).

en: Automatic white balance
nl: Automatische witbalans

en: Automatically adjust the picture white balance.
nl: Automatisch de witbalans van het beeld aanpassen.

en: Red balance
nl: Roodbalans

en: Red chroma balance.
nl: Roodbalans.

en: Blue balance
nl: Blauwbalans

en: Blue chroma balance.
nl: Blauwbalans.

en: Gamma adjust.
nl: Gamma-aanpassing.

en: Automatic gain
nl: Automatische versterking

en: Automatically set the video gain.
nl: Video-gain automatisch instellen.

en: Gain
nl: Versterking

en: Picture gain.
nl: Beeldversterking.

en: Sharpness
nl: Scherpte

en: Sharpness filter adjust.
nl: Scherptefilter aanpassen.

en: Chroma gain
nl: Chroma-versterking

en: Chroma gain control.
nl: Regeling van chroma-versterking.

en: Automatic chroma gain
nl: Automatische chroma-versterking

en: Automatically control the chroma gain.
nl: De chroma-versterking automatisch regelen.

en: Power line frequency
nl: Frequentie elektriciteitsnet

en: Power line frequency anti-flicker filter.
nl: Netfrequentie anti-flikker filter.

en: Backlight compensation
nl: Tegenlichtcompensatie

en: Cut a light band induced by fluorescent lighting (unit undocumented).
nl: Een lichtband veroorzaakt door TL-verlichting wegsnijden (unit ongedocumenteerd).

en: Horizontal flip
nl: Horizontaal spiegelen

en: Flip the picture horizontally.
nl: Het beeld horizontaal spiegelen.

en: Vertical flip
nl: Verticaal spiegelen

en: Flip the picture vertically.
nl: Het beeld verticaal spiegelen.

en: Rotate (degrees)
nl: Draaien (graden)

en: Picture rotation angle (in degrees).
nl: Rotatiehoek van het beeld (in graden).

en: Color killer
nl: Kleur-killer

en: Enable the color killer, i.e. switch to black & white picture whenever the signal is weak.
nl: Kleurkiller inschakelen: wissel naar zwart-wit beeld wanneer het signaal zwak is.

en: Color effect
nl: Kleureffect

en: Select a color effect.
nl: Selecteer een kleureffect.

en: Black & white
nl: Zwart-wit

en: Negative
nl: Negatief

en: Emboss
nl: Reliëf

en: Sketch
nl: Schets

en: Sky blue
nl: Hemelsblauw

en: Grass green
nl: Groen

en: Skin whiten
nl: Huid witter maken

en: Vivid
nl: Levendig

en: Audio volume
nl: Audiovolume

en: Volume of the audio input.
nl: Volume van de audio-invoer.

en: Audio balance
nl: Audiobalans

en: Balance of the audio input.
nl: Balans van de audio-invoer.

en: Bass level
nl: Bass-niveau

en: Bass adjustment of the audio input.
nl: Bassregeling van de audio-invoer.

en: Treble level
nl: Treble-niveau

en: Treble adjustment of the audio input.
nl: Treble-regeling van de audio-invoer.

en: Mute the audio.
nl: Geluid dempen.

en: Loudness mode
nl: Loudness-modus

en: Loudness mode a.k.a. bass boost.
nl: Loudness-modus, ook gekend als bass boost.

en: v4l2 driver controls
nl: v4l2-driverbediening

en: Set the v4l2 driver controls to the values specified using a comma separated list optionally encapsulated by curly braces (e.g.: {video_bitrate=6000000,audio_crc=0,stream_type=3} ). To list available controls, increase verbosity (-vv) or use the v4l2-ctl application.
nl: Stel de v4l2-driverbediening in op de opgegeven waarden door gebruik te maken van een door komma's gescheiden lijst optioneel ingesloten door accolades (bijvoorbeeld: {video_bitrate=6000000,audio_crc=0,stream_type=3} ). Vergroot het informatieniveau (-vv) of gebruik de v4l2-ctl toepassing om een lijst van alle beschikbare bedieningsopties te krijgen.

en: All
nl: Alles

en: Multichannel television sound (MTS)
nl: Meerkanalig televisiegeluid (MTS)

en: 525 lines / 60 Hz
nl: 525 lijnen / 60 Hz

en: 625 lines / 50 Hz
nl: 625 lijnen / 50 Hz

en: PAL N Argentina
nl: PAL N Argentinië

en: NTSC M South Korea
nl: NTSC M Zuid-Korea

en: Primary language
nl: Primaire taal

en: Secondary language or program
nl: Secundaire taal of programma

en: Video4Linux input
nl: Video4Linux-invoer

en: Video input
nl: Video-invoer

en: Controls
nl: Bediening

en: Video capture controls (if supported by the device)
nl: Bediening video-opname (indien ondersteund door het apparaat)

en: Video4Linux compressed A/V input
nl: Video4Linux gecomprimeerde A/V-invoer

en: Video4Linux radio tuner
nl: Video4Linux radiotuner

en: VCD input
nl: VCD-invoer

en: [vcd:][device][#[title][,[chapter]]]
nl: [vcd:][apparaat][#[titel][,[hoofdstuk]]]

en: Support for VDR recordings (http://www.tvdr.de/).
nl: Ondersteuning voor VDR-opnames (http://www.tvdr.de/).

en: Chapter offset in ms
nl: Hoofdstuk-offset in ms

en: Move all chapters. This value should be set in milliseconds.
nl: Alle hoofdstukken verplaatsen. Deze waarde moet in milliseconden opgegeven worden.

en: Default frame rate for chapter import.
nl: Standaard framerate voor importeren van hoofdstukken.

en: VDR recordings
nl: VDR-opnames

en: VLC could not read the file (%s).
nl: VLC kon het bestand niet lezen (%s).

en: VLC could not open the file "%s" (%s).
nl: VLC kon het bestand "%s" niet openen (%s).

en: VDR Cut Marks
nl: VDR snijmarkeringen

en: X.509 Certificate Authority
nl: X.509-certificeringsinstantie

en: Certificate of the Authority to verify server's against
nl: Certificaat van de certificeringsinstantie om deze van de server mee te verifiëren

en: X.509 Certificate Revocation List
nl: X.509 certificaat-intrekkingslijst

en: List of revoked servers certificates
nl: Lijst van ingetrokken servercertificaten

en: X.509 Client certificate
nl: X.509-client certificaat

en: Certificate for client authentication
nl: Certificaat voor client-verificatie

en: X.509 Client private key
nl: X.509-client privésleutel

en: Private key for authentication by certificate
nl: Privésleutel voor verificatie met certificaat

en: RGB chroma (RV32, RV24, RV16, RGB2)
nl: RGB-chroma (RV32, RV24, RV16, RGB2)

en: Compression level
nl: Compressieniveau

en: Transfer compression level from 0 (none) to 9 (max)
nl: Compressieniveau overdracht van 0 (geen) tot 9 (max)

en: Image quality
nl: Beeldkwaliteit

en: Image quality 1 to 9 (max)
nl: Beeldkwaliteit 1 tot 9 (max)

en: VNC client access
nl: VNC-client toegang

en: Loopback mode
nl: Loopback-modus

en: Record an audio rendering endpoint.
nl: Een audio-genererend endpoint opnemen.

en: Windows Audio Session API input
nl: Windows Audio Session API-invoer

en: Dummy stream output
nl: Dummy-streamuitvoer

en: Keep existing file
nl: Bestaand bestand behouden

en: Overwrite
nl: Overschrijven

en: The output file already exists. If recording continues, the file will be overridden and its content will be lost.
nl: Het uitvoerbestand bestaat al. Als de opname wordt voortgezet, wordt het bestand overschreven en gaat de inhoud ervan verloren.

en: Overwrite existing file
nl: Bestaand bestand overschrijven

en: If the file already exists, it will be overwritten.
nl: Als het bestand al bestaat, wordt het overschreven.

en: Append to file
nl: Toevoegen aan bestand

en: Append to file if it exists instead of replacing it.
nl: Toevoegen aan bestand als het bestaat in plaats van het te vervangen.

en: Format time and date
nl: Tijd en datum opmaken

en: Perform ISO C time and date formatting on the file path
nl: ISO C tijd- en datumopmaak uitvoeren op het bestandspad

en: Synchronous writing
nl: Synchroon schrijven

en: Open the file with synchronous writing.
nl: Bestand openen met synchroon schrijven.

en: File stream output
nl: Bestandsstream-uitvoer

en: Username that will be requested to access the stream.
nl: Gebruikersnaam die zal worden gevraagd om toegang te krijgen tot de stream.

en: Password that will be requested to access the stream.
nl: Wachtwoord dat zal worden gevraagd om toegang te krijgen tot de stream.

en: MIME returned by the server (autodetected if not specified).
nl: MIME geretourneerd door de server (automatisch gedetecteerd indien niet opgegeven).

en: Use the Metacube protocol. Needed for streaming to the Cubemap reflector.
nl: Metacube-protocol gebruiken. Nodig om te streamen naar de Cubemap-reflector.

en: HTTP stream output
nl: HTTP-streamuitvoer

en: Segment length
nl: Segment-lengte

en: Length of TS stream segments
nl: Lengte van TS-streamsegmenten

en: Split segments anywhere
nl: Segmenten om het even waar splitsen

en: Don't require a keyframe before splitting a segment. Needed for audio only.
nl: Geen keyframe vereisen voor het splitsen van een segment. Alleen nodig voor audio.

en: Number of segments
nl: Aantal segmenten

en: Number of segments to include in index
nl: Aantal segmenten om in de index op te nemen

en: Allow cache
nl: Buffer toestaan

en: Add EXT-X-ALLOW-CACHE:NO directive in playlist-file if this is disabled
nl: Voeg EXT-X-ALLOW-CACHE:NO richtlijn toe aan afspeellijst-bestand als dit uitgeschakeld is

en: Index file
nl: Indexbestand

en: Path to the index file to create
nl: Pad naar het aan te maken indexbestand

en: Full URL to put in index file
nl: Volledige URL om in het indexbestand te zetten

en: Full URL to put in index file. Use #'s to represent segment number
nl: Volledige URL om in het indexbestand te zetten. Gebruik #'s om segmentnummers weer te geven

en: Delete segments
nl: Segmenten wissen

en: Delete segments when they are no longer needed
nl: Segmenten verwijderen wanneer ze niet langer nodig zijn

en: Use muxers rate control mechanism
nl: Rate-bedieningsmechanisme van muxer gebruiken

en: AES key URI to place in playlist
nl: AES-sleutel URI om in de afspeellijst te plaatsen

en: AES key file
nl: AES-sleutelbestand

en: File containing the 16 bytes encryption key
nl: Bestand dat de 16 bytes encryptiesleutel bevat

en: File where vlc reads key-uri and keyfile-location
nl: Bestand waar vlc sleutel-uri en sleutelbestand-locatie leest

en: File is read when segment starts and is assumed to be in format: key-uri\nkey-file. File is read on the segment opening and values are used on that segment.
nl: Bestand wordt gelezen wanneer segment start, en wordt verondersteld in dit formaat te zijn: sleutel-uri\nsleutelbestand. Bestand wordt gelezen bij het openen van het segment, en waarden worden gebruikt op dat segment.

en: Use randomized IV for encryption
nl: Willekeurige IV gebruiken voor versleuteling

en: Generate IV instead using segment-number as IV
nl: IV genereren in plaats van segmentnummer te gebruiken als IV

en: Number of first segment
nl: Nummer van eerste segment

en: The number of the first segment generated
nl: Het nummer van het eerst gegenereerde segment

en: HTTP Live streaming output
nl: HTTP live streaming-uitvoer

en: RIST data output caching size (ms)
nl: Buffergrootte RIST data-uitvoer (ms)

en: Having this cache will guarantee that the packets going out are delivered at a spacing determined by the chain timestamps thus ensuring a near jitter free output. Be aware that this setting will also add to the overall latency of the stream.
nl: Het hebben van deze buffer zal garanderen dat de pakketten die naar buiten gaan afgeleverd worden met een tussenruimte die bepaald wordt door de tijdstempels van de keten, waardoor een bijna jittervrije uitvoer gegarandeerd wordt. Wees u ervan bewust dat deze instelling ook zal bijdragen aan de totale latentie van de stream.

en: RIST retry-buffer queue size (ms)
nl: RIST retry-buffer wachtrij-grootte (ms)

en: This must match the buffer size (latency) configured on the server side. If you are not sure, leave the default of 0 which will set it the maximum value and will use about 100MB of RAM
nl: Dit moet overeenkomen met de buffergrootte (latentie) geconfigureerd aan de serverzijde. Als u niet zeker bent, laat dan de standaardwaarde 0 staan. Dit is de maximale waarde en zal ongeveer 100 MB RAM gebruiken

en: SSRC used in RTP output (default is random, i.e. 0)
nl: SSRC gebruikt in RTP-uitvoer (standaard is willekeurig, dat wil zeggen 0)

en: Use this setting to specify a known SSRC for the RTP header. This is only useful if your receiver acts on it. When using VLC as receiver, it is not.
nl: Gebruik deze instelling om een bekende SSRC op te geven voor de RTP header. Dit is alleen nuttig als uw ontvanger er naar handelt. Als u VLC als ontvanger gebruikt, is dat niet het geval.

en: Stream name
nl: Streamnaam

en: This Stream name will be sent to the receiver using the rist RTCP channel
nl: Deze streamnaam zal naar de ontvanger worden gestuurd via het rist RTCP-kanaal

en: RIST stream output
nl: RIST-streamuitvoer

en: RIST target packet size (bytes)
nl: RIST doelpakketgrootte (bytes)

en: Name to give to this stream/channel on the shoutcast/icecast server.
nl: Naam voor deze stream/dit kanaal op deze shoutcast/icecast-server.

en: Stream description
nl: Streambeschrijving

en: Description of the stream content or information about your channel.
nl: Beschrijving van de streaminhoud of informatie over uw kanaal.

en: Stream MP3
nl: MP3 streamen

en: You normally have to feed the shoutcast module with Ogg streams. It is also possible to stream MP3 instead, so you can forward MP3 streams to the shoutcast/icecast server.
nl: Normaal moet u de shoutcast-module voeden met Ogg-streams. Het is ook mogelijk om in plaats daarvan MP3 te streamen, zodat u MP3-streams kunt doorsturen naar de shoutcast/icecast-server.

en: Genre description
nl: Genrebeschrijving

en: Genre of the content.
nl: Genre van de inhoud.

en: URL description
nl: URL beschrijving

en: URL with information about the stream or your channel.
nl: URL met informatie over de stream of uw kanaal.

en: Bitrate information of the transcoded stream.
nl: Bitrate-informatie van de getranscodeerde stream.

en: Samplerate information of the transcoded stream.
nl: Samplerate-informatie van de getranscodeerde stream.

en: Number of channels
nl: Aantal kanalen

en: Number of channels information of the transcoded stream.
nl: Informatie over het aantal kanalen van de getranscodeerde stream.

en: Ogg Vorbis Quality
nl: Ogg Vorbis-kwaliteit

en: Ogg Vorbis Quality information of the transcoded stream.
nl: Informatie over de Ogg Vorbis-kwaliteit van de getranscodeerde stream.

en: Stream public
nl: Publiek streamen

en: Make the server publicly available on the 'Yellow Pages' (directory listing of streams) on the icecast/shoutcast website. Requires the bitrate information specified for shoutcast. Requires Ogg streaming for icecast.
nl: Maak de server publiekelijk beschikbaar op de 'Yellow Pages' (lijst van streams) op de icecast/shoutcase website. Vereist de bitrate-informatie voor shoutcast. Vereist Ogg-streamen voor icecast.

en: IceCAST output
nl: IceCAST-uitvoer

en: SRT stream output
nl: SRT-stream-uitvoer

en: Caching value (ms)
nl: Buffergrootte (ms)

en: Default caching value for outbound UDP streams. This value should be set in milliseconds.
nl: Standaard buffergrootte voor uitgaande UDP-stromen. Deze waarde moet worden ingesteld in milliseconden.

en: Group packets
nl: Pakketten groeperen

en: Packets can be sent one by one at the right time or by groups. You can choose the number of packets that will be sent at a time. It helps reducing the scheduling load on heavily-loaded systems.
nl: Pakketten kunnen één voor één op het juiste moment of per groep worden verzonden. U kunt het aantal pakketten kiezen dat per keer wordt verzonden. Het helpt de planningsbelasting op zwaar belaste systemen te verminderen.

en: UDP stream output
nl: UDP-streamuitvoer

en: ARM NEON video chroma conversions
nl: ARM NEON videochromaconversies

en: ARM NEON audio volume
nl: ARM NEON audiovolume

en: ARM NEON video chroma YUV->RGBA
nl: ARM NEON videochroma YUV->RGBA

en: Defines if BarGraph information should be sent
nl: Definieert of staafdiagram-informatie verzonden moet worden

en: Defines if BarGraph information should be sent. 1 if the information should be sent, 0 otherwise (default 1).
nl: Definieert of staafdiagram-informatie verzonden moet worden. 1 als de informatie verzonden moet worden, anders 0 (standaard 1).

en: Sends the barGraph information every n audio packets
nl: Zendt de staafdiagram-informatie elke n audiopakketten

en: Defines how often the barGraph information should be sent. Sends the barGraph information every n audio packets (default 4).
nl: Definieert hoe vaak de staafdiagram-informatie moet worden verzonden. Verstuurt de staafdiagram-informatie om de n audiopakketten (standaard 4).

en: Defines if silence alarm information should be sent
nl: Definieert of stiltealarminformatie moet worden verzonden

en: Defines if silence alarm information should be sent. 1 if the information should be sent, 0 otherwise (default 1).
nl: Definieert of stiltealarminformatie moet worden verzonden. 1 als de informatie moet worden verzonden, anders 0 (standaard 1).

en: Time window to use in ms
nl: Te gebruiken tijdvenster in ms

en: Time Window during when the audio level is measured in ms for silence detection. If the audio level is under the threshold during this time, an alarm is sent (default 5000).
nl: Tijdvenster, in ms, waarin het audioniveau voor stiltedetectie gemeten word. Als het audioniveau gedurende deze tijd onder de drempelwaarde ligt, wordt een alarm verzonden (standaard 5000).

en: Minimum Audio level to raise the alarm
nl: Minimum audioniveau om het alarm te laten afgaan

en: Threshold to be attained to raise an alarm. If the audio level is under the threshold during this time, an alarm is sent (default 0.1).
nl: Drempelwaarde die aangehouden moet worden om een alarm te laten afgaan. Als het audioniveau gedurende deze tijd onder de drempelwaarde ligt, wordt een alarm verzonden (standaard 0.1).

en: Time between two alarm messages in ms
nl: Tijd tussen twee alarmberichten in ms

en: Time between two alarm messages in ms. This value is used to avoid alarm saturation (default 2000).
nl: Tijd tussen twee alarmberichten in ms. Deze waarde wordt gebruikt om alarmverzadiging te voorkomen (standaard 2000).

en: Audio part of the BarGraph function
nl: Audiogedeelte van de staafdiagram-functie

en: Audiobar Graph
nl: Audio-staafdiagram

en: Simple decoder for Dolby Surround encoded streams
nl: Eenvoudige decoder voor Dolby Surround gecodeerde streams

en: This effect gives you the feeling that you are standing in a room with a complete 7.1 speaker set when using only a headphone, providing a more realistic sound experience. It should also be more comfortable and less tiring when listening to music for long periods of time.
    It works with any source format from mono to 7.1.
nl: Dit effect geeft u het gevoel dat u in een kamer staat met een complete 7.1-luidsprekerset wanneer u alleen een hoofdtelefoon gebruikt, wat een meer realistische geluidservaring oplevert. Het zou ook comfortabeler en minder vermoeiend moeten zijn wanneer u langere tijd naar muziek luistert.
    Het werkt met ieder bronformaat van mono tot 7.1.

en: Characteristic dimension
nl: Karakteristieke dimensie

en: Distance between front left speaker and listener in meters.
nl: Afstand tussen luidspreker linksvoor en luisteraar in meter.

en: Compensate delay
nl: Vertraging compenseren

en: The delay which is introduced by the physical algorithm may sometimes be disturbing for the synchronization between lips-movement and speech. In case, turn this on to compensate.
nl: De vertraging die door het fysieke algoritme wordt geïntroduceerd, kan soms storend zijn voor de synchronisatie tussen de lipbeweging en de spraak. Schakel in dat geval deze functie in ter compensatie.

en: No decoding of Dolby Surround
nl: Geen decodering vanDolby Surround

en: Dolby Surround encoded streams won't be decoded before being processed by this filter. Enabling this setting is not recommended.
nl: Dolby Surround gecodeerde streams worden niet gedecodeerd voordat ze door deze filter verwerkt zijn. Inschakelen van deze optie wordt niet geadviseerd.

en: Headphone virtual spatialization effect
nl: Koptelefoon virtueel spatialisatie-effect

en: Headphone effect
nl: Koptelefoon-effect

en: Use downmix algorithm
nl: Downmix-algoritme gebruiken

en: This option selects a stereo to mono downmix algorithm that is used in the headphone channel mixer. It gives the effect of standing in a room full of speakers.
nl: Deze optie selecteert een stereo naar mono downmix-algoritme dat wordt gebruikt in de hoofdtelefoonkanaalmixer. Het geeft het effect van een kamer vol luidsprekers.

en: Select channel to keep
nl: Kanaal selecteren om te bewaren

en: This option silences all other channels except the selected channel.
nl: Deze optie dempt alle andere kanalen, behalve het geselecteerde kanaal.

en: Rear left
nl: Achteraan links

en: Rear right
nl: Achteraan rechts

en: Low-frequency effects
nl: Lage frequentie-effecten

en: Side left
nl: Linkerkant

en: Side right
nl: Rechterkant

en: Rear center
nl: Achteraan midden

en: Stereo to mono downmixer
nl: Stereo naar mono downmixer

en: Audio channel remapper
nl: Audiokanaal-remapper

en: Audio filter for simple channel mixing
nl: Audiofilter voor eenvoudige kanaalmixing

en: HRTF file for the binauralization
nl: HRTF-bestand voor de binauralisatie

en: Custom HRTF (Head-related transfer function) file in the SOFA format.
nl: Aangepast HRTF-bestand (Head-related transfer function) in het SOFA-formaat.

en: Headphones mode (binaural)
nl: Koptelefoon-modus (binaural)

en: If the output is stereo, render ambisonics with the binaural decoder.
nl: Als de uitvoer stereo is, ambisonics genereren met de binaurale decoder.

en: Ambisonics renderer and binauralizer
nl: Ambisonics-generator en binauralizer

en: Audio filter for trivial channel mixing
nl: Audiofilter voor triviale kanaalmixing

en: Sound Delay
nl: Geluidsvertraging

en: Delay
nl: Vertraging

en: Add a delay effect to the sound
nl: Een vertragingseffect aan het geluid toevoegen

en: Delay time
nl: Vertragingstijd

en: Time in milliseconds of the average delay. Note average
nl: Tijd in milliseconden voor de gemiddelde vertraging. Opmerking: gemiddeld

en: Sweep Depth
nl: Sweep-diepte

en: Time in milliseconds of the maximum sweep depth. Thus, the sweep range will be delay-time +/- sweep-depth.
nl: Tijd in milliseconden van de maximum sweep-diepte. Dus, het sweep-bereik zal de vertragingstijd +/- sweep-diepte zijn.

en: Sweep Rate
nl: Sweep-snelheid

en: Rate of change of sweep depth in milliseconds shift per second of play
nl: Snelheid van verandering in sweep-diepte in milliseconden verschuiving per seconde afspelen

en: Feedback gain
nl: Feedback-versterking

en: Gain on Feedback loop
nl: Versterking op feedback-lus

en: Wet mix
nl: Natte mix

en: Level of delayed signal
nl: Niveau van vertraagd signaal

en: Dry Mix
nl: Droge mix

en: Level of input signal
nl: Niveau van invoersignaal

en: RMS/peak
nl: RMS/piek

en: Set the RMS/peak.
nl: RMS/piek instellen.

en: Attack time
nl: Attack-tijd

en: Set the attack time in milliseconds.
nl: Attack-tijd instellen in milliseconden.

en: Release time
nl: Release-tijd

en: Set the release time in milliseconds.
nl: Release-tijd instellen in milliseconden.

en: Threshold level
nl: Treshold-niveau

en: Set the threshold level in dB.
nl: Treshold-niveau instellen in dB.

en: Set the ratio (n:1).
nl: Ratio instellen (n:1).

en: Set the knee radius in dB.
nl: Knee-radius instellen in dB.

en: Set the makeup gain in dB (0 ... 24).
nl: Makeup gain in dB (0 ... 24).

en: Dynamic range compressor
nl: Dynamisch bereikcompressor

en: Audio filter for PCM format conversion
nl: Audiofilter voor PCM-formaatconversie

en: Audio filter for A/52/DTS->S/PDIF encapsulation
nl: Audiofilter voor A/52/DTS->S/PDIF-inkapseling

en: Equalizer preset
nl: Equalizer voorkeuren

en: Preset to use for the equalizer.
nl: Voorinstelling om in de equalizer te gebruiken.

en: Bands gain
nl: Bandversterking

en: Don't use presets, but manually specified bands. You need to provide 10 values between -20dB and 20dB, separated by spaces, e.g. "0 2 4 2 0 -2 -4 -2 0 2".
nl: Gebruik geen voorinstellingen, maar handmatig opgegeven banden. U moet 10 waarden tussen -20dB en 20dB opgeven, gescheiden door spaties, bijvoorbeeld "0 2 4 2 0 -2 -4 -2 0".

en: Use VLC frequency bands
nl: VLC-frequentiebanden gebruiken

en: Use the VLC frequency bands. Otherwise, use the ISO Standard frequency bands.
nl: De VLC-frequentiebanden gebruiken. Anders de ISO-standaard frequentiebanden gebruiken.

en: Two pass
nl: Dubbele verwerking

en: Filter the audio twice. This provides a more intense effect.
nl: Filter het geluid tweemaal. Dit geeft een meer intens effect.

en: Global gain
nl: Algemene versterking

en: Set the global gain in dB (-20 ... 20).
nl: De algemene versterking in dB instellen (-20 ... 20).

en: Equalizer with 10 bands
nl: Equalizer met 10 banden

en: Flat
nl: Normaal

en: Classical
nl: Klassiek

en: Full bass
nl: Volledige bass

en: Full bass and treble
nl: Volledige bass en treble

en: Full treble
nl: Volledige treble

en: Large Hall
nl: Grote zaal

en: Party
nl: Feest

en: Soft
nl: Zacht

en: Soft rock
nl: Soft Rock

en: Gain multiplier
nl: Versterkingsvermenigvuldiger

en: Increase or decrease the gain (default 1.0)
nl: Versterking vermeerderen of verminderen (standaard 1.0)

en: Gain control filter
nl: Versterkingsbediening-filter

en: Simple Karaoke filter
nl: Simpele karaokefilter

en: Number of audio buffers
nl: Aantal audiobuffers

en: This is the number of audio buffers on which the power measurement is made. A higher number of buffers will increase the response time of the filter to a spike but will make it less sensitive to short variations.
nl: Dit is het aantal audiobuffers waarop de energiemeting gedaan wordt. Een hoger aantal buffers zal de responstijd van het filter hoger leggen, maar zal het minder gevoelig maken voor korte variaties.

en: Maximal volume level
nl: Maximaal volumeniveau

en: If the average power over the last N buffers is higher than this value, the volume will be normalized. This value is a positive floating point number. A value between 0.5 and 10 seems sensible.
nl: Als de gemiddelde energie over de laatste N buffers hoger dan deze waarde is, zal het volume genormaliseerd worden. Deze waarde is een positief kommagetal. Waarden tussen 0.5 en 10 zijn zinvol.

en: Volume normalizer
nl: Volumenormalisatie

en: Parametric Equalizer
nl: Parametrische equalizer

en: Low freq (Hz)
nl: Lage frequentie (Hz)

en: Low freq gain (dB)
nl: Versterking lage frequentie (dB)

en: High freq (Hz)
nl: Hoge frequentie (Hz)

en: High freq gain (dB)
nl: Versterking hoge frequentie (dB)

en: Freq 1 (Hz)
nl: Frequentie 1 (Hz)

en: Freq 1 gain (dB)
nl: Versterking frequentie 1 (dB)

en: Freq 2 (Hz)
nl: Frequentie 2 (Hz)

en: Freq 2 gain (dB)
nl: Versterking frequentie 2 (dB)

en: Freq 3 (Hz)
nl: Frequentie 3 (Hz)

en: Freq 3 gain (dB)
nl: Versterking frequentie 3 (dB)

en: Audio filter for band-limited interpolation resampling
nl: Audiofilter voor band-beperkte interpolatie-resampling

en: Resampling quality
nl: Resampling-kwaliteit

en: Resampling quality, from worst to best
nl: Resampling-kwaliteit, van slechtste naar beste

en: SoX Resampler
nl: SoX-resampler

en: Sample rate converter type
nl: Type samplerate-converter

en: Different resampling algorithms are supported. The best one is slower, while the fast one exhibits low quality.
nl: Er worden verschillende resamplingsalgoritmen ondersteund. De beste is langzamer, terwijl de snelle een lage kwaliteit vertoont.

en: Sinc function (best quality)
nl: Sinc-functie (beste kwaliteit)

en: Sinc function (medium quality)
nl: Sinc-functie (gemiddelde kwaliteit)

en: Sinc function (fast)
nl: Sinc-functie (snel)

en: Zero Order Hold (fastest)
nl: Zero Order Hold (snelste)

en: Linear (fastest)
nl: Lineair (snelste)

en: Nearest-neighbor audio resampler
nl: Nearest neighbour audio-resampler

en: Pitch Shifter
nl: Toonhoogte wijzigen

en: Audio pitch changer
nl: Audio-toonhoogte wijzigen

en: Audio tempo scaler synched with rate
nl: Audiotemposchaler synchroon met ratio

en: Scaletempo
nl: Schaaltempo

en: Stride Length
nl: Schrijdlengte

en: Length in milliseconds to output each stride
nl: Lengte in milliseconden om iedere schrijd in uit te voeren

en: Overlap Length
nl: Overlaplengte

en: Percentage of stride to overlap
nl: Percentage van schrijd om te overlappen

en: Search Length
nl: Zoeklengte

en: Length in milliseconds to search for best overlap position
nl: Lengte in milliseconden om voor een beste overlappositie te zoeken

en: Pitch Shift
nl: Toonhoogte-wijziging

en: Pitch shift in semitones.
nl: Toonhoogte-wijziging in semitonen.

en: Room size
nl: Kamergrootte

en: Defines the virtual surface of the room emulated by the filter.
nl: Definieert de virtuele oppervlakte van de ruimte die door de filter geëmuleerd wordt.

en: Room width
nl: Kamerbreedte

en: Width of the virtual room
nl: Breedte van de virtuele ruimte

en: Wet
nl: Nat

en: Dry
nl: Droog

en: Damp
nl: Vochtig

en: Audio Spatializer
nl: Audio-spatializer

en: This filter enhances the stereo effect by suppressing mono (signal common to both channels) and by delaying the signal of left into right and vice versa, thereby widening the stereo effect.
nl: Deze filter verbetert het stereo-effect door mono (gemeenschappelijk signaal van beide kanalen) te onderdrukken en door het signaal van links in rechts te vertragen en omgekeerd, waardoor het stereo-effect verbreed wordt.

en: Time in ms of the delay of left signal into right and vice versa.
nl: Tijd in ms van de vertraging van het linker signaal in rechts en omgekeerd.

en: Amount of gain in delayed left signal into right and vice versa. Gives a delay effect of left signal in right output and vice versa which gives widening effect.
nl: Hoeveelheid versterking in het vertraagde linker signaal in rechts en omgekeerd. Geeft een vertragingseffect van het linker signaal in de rechter uitvoer en omgekeerd, wat een verbredingseffect tot gevolg heeft.

en: Crossfeed
nl: Kruisvoeding

en: Cross feed of left into right with inverted phase. This helps in suppressing the mono. If the value is 1 it will cancel all the signal common to both channels.
nl: Kruisvoeding van links in rechts met omgekeerde fase. Dit helpt bij het onderdrukken van de mono. Als de waarde 1 is, zal het alle signalen die gemeenschappelijk zijn aan beide kanalen annuleren.

en: Dry mix
nl: Droge mix

en: Level of input signal of original channel.
nl: Niveau van invoersignaal van origineel kanaal.

en: Stereo Enhancer
nl: Stereo-verbetering

en: Simple stereo widening effect
nl: Simpel stereo-verbredingseffect

en: Single precision audio volume
nl: Enkele precisie audiovolume

en: Integer audio volume
nl: Integer geluidsvolume

en: Dummy audio output
nl: Dummy audio-uitvoer

en: Audio output device
nl: Audio-uitvoerapparaat

en: Audio output device (using ALSA syntax).
nl: Audio-uitvoerapparaat (gebruikmakend van ALSA-syntax).

en: Audio output channels
nl: Audio-uitvoerkanalen

en: Channels available for audio output. If the input has more channels than the output, it will be down-mixed. This parameter is ignored when digital pass-through is active.
nl: Beschikbare kanalen voor audio-uitvoer. Als de invoer meer kanalen heeft dan de uitvoer, zal het gedownmixt worden. Deze parameter wordt genegeerd wanneer digitale pass-through ingeschakeld is.

en: ALSA audio output
nl: ALSA audio-uitvoer

en: Audio output failed
nl: Audio-uitvoer mislukt

en: The audio device "%s" could not be used:
    %s.
nl: Het audio-apparaat "%s" kon niet gebruikt worden:
    %s.

en: Audio memory
nl: Audiogeheugen

en: Audio memory output
nl: Audiogeheugenuitvoer

en: Sample format
nl: Sampleformaat

en: Last audio device
nl: Laatste audio-apparaat

en: HAL AudioUnit output
nl: HAL AudioUnit-uitvoer

en: System Sound Output Device
nl: Systeemgeluid-uitvoerapparaat

en: %s (Encoded Output)
nl: %s (Gecodeerde uitvoer)

en: Audio device is not configured
nl: Audioapparaat is niet geconfigureerd

en: You should configure your speaker layout with "Audio Midi Setup" in /Applications/Utilities. VLC will output Stereo only.
nl: Configureer uw speakeropstelling met "Audio Midi Setup" in /Toepassingen/Hulpprogramma's. Op dit moment wordt de stereo-modus gebruikt.

en: The selected audio output device is exclusively in use by another program.
nl: Het geselecteerde audio-uitvoerapparaat is exclusief in gebruik door een ander programma.

en: Output device
nl: Uitvoerapparaat

en: Select your audio output device
nl: Selecteer uw audio-uitvoerapparaat

en: Speaker configuration
nl: Speakerconfiguratie

en: Select speaker configuration you want to use. This option doesn't upmix! So NO e.g. Stereo -> 5.1 conversion.
nl: Selecteer speakerconfiguratie die u wilt gebruiken. Deze optie doet geen upmixing! Dus GEEN bijv. Stereo -> 5.1 conversie.

en: Audio volume in hundredths of decibels (dB).
nl: Audiovolume in hondersten decibels (dB).

en: DirectX audio output
nl: DirectX audio-uitvoer

en: Output format
nl: Uitvoerformaat

en: Number of output channels
nl: Aantal uitvoerkanalen

en: By default (0), all the channels of the incoming will be saved but you can restrict the number of channels here.
nl: Standaard (0) worden alle kanalen uit de invoer opgeslagen, maar hier kunt u het aantal kanalen beperken.

en: Add WAVE header
nl: Voeg WAVE-header toe

en: Instead of writing a raw file, you can add a WAV header to the file.
nl: Voeg een WAV-header toe aan het bestand in plaats van alleen de ruwe data te schrijven.

en: Output file
nl: Uitvoerbestand

en: File to which the audio samples will be written to ("-" for stdout).
nl: Bestand waar audiosamples naartoe geschreven moeten worden. ("-" voor stdout).

en: File audio output
nl: Bestands-audio-uitvoer

en: Automatically connect to writable clients
nl: Automatisch met schrijfbare clients verbinden

en: If enabled, this option will automatically connect sound output to the first writable JACK clients found.
nl: Indien actief, zal deze optie automatisch de geluidsuitgang verbinden met de eerst gevonden schrijfbare JACK-clients.

en: Connect to clients matching
nl: Verbind met geschikte clients

en: If automatic connection is enabled, only JACK clients whose names match this regular expression will be considered for connection.
nl: Als automatische verbinding ingeschakeld is, kunnen alleen JACK-clients waarvan de namen overeenkomen met deze reguliere expressie verbinding maken.

en: JACK client name
nl: JACK-client-naam

en: JACK audio output
nl: JACK audio-uitvoer

en: Device
nl: Apparaat

en: Select a proper audio device to be used by KAI.
nl: Selecteer een audioapparaat om gebruikt te worden door KAI.

en: Open audio in exclusive mode.
nl: Audio in exclusieve modus openen.

en: Enable this option if you want your audio not to be interrupted by the other audio.
nl: Schakel deze optie in als u wilt dat uw audio niet onderbroken wordt door de andere audio.

en: K Audio Interface audio output
nl: K Audio interface audio-uitvoer

en: HDMI/SPDIF audio passthrough
nl: HDMI/SPDIF-audiodoorvoer

en: Change this value if you have issue with HD codecs when using a HDMI receiver.
nl: Wijzig deze waarde als u problemen hebt met hd-codecs bij gebruik van een HDMI-ontvanger.

en: Disabled
nl: Uitgeschakeld

en: Enabled (AC3/DTS only)
nl: Ingeschakeld (alleen AC3/DTS)

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: Windows Multimedia Device output
nl: Windows multimedia-apparaat-uitvoer

en: Output back-end
nl: Uitvoer-back-end

en: Audio output back-end interface.
nl: Audio-uitvoer back-end-interface.

en: OSS device node path.
nl: Knooppuntpad OSS-apparaat.

en: Open Sound System audio output
nl: Open Sound System audio-uitvoer

en: Pulseaudio audio output
nl: Pulseaudio audio-uitvoer

en: OpenBSD sndio audio output
nl: OpenBSD sndio audio-uitvoer

en: Software gain
nl: Software-versterking

en: This linear gain will be applied in software.
nl: Deze lineaire versterking zal toegepast worden in software.

en: Windows Audio Session API output
nl: Windows Audio Session API uitvoer

en: Select Audio Device
nl: Selecteer audio-apparaat

en: Select special Audio device, or let windows decide (default), change needs VLC restart to apply.
nl: Selecteer een speciaal audio-apparaat, of laat Windows beslissen (standaard), aanpassing vereist herstart van VLC.

en: WaveOut audio output
nl: WaveOut audio-uitvoer

en: Use float32 output
nl: Gebruik float32 uitvoer

en: The option allows you to enable or disable the high-quality float32 audio output mode (which is not well supported by some soundcards).
nl: Deze optie stelt u in staat de hoge-kwaliteit float32 audio-uitvoermodus te gebruiken (die niet door iedere geluidskaart goed ondersteund wordt).

en: A/52 dynamic range compression
nl: A/52 dynamische bereikcompressie

en: Dynamic range compression makes the loud sounds softer, and the soft sounds louder, so you can more easily listen to the stream in a noisy environment without disturbing anyone. If you disable the dynamic range compression the playback will be more adapted to a movie theater or a listening room.
nl: Compressie van het dynamisch bereik maakt de harde geluiden zachter en de zachte geluiden harder. Hiermee wordt het makkelijker om naar streams te luisteren in een rumoerige omgeving zonder iemand te storen. Als deze optie uit staat, dan wordt het geluid aangepast aan een filmtheater of een luisterkamer.

en: ATSC A/52 (AC-3) audio decoder
nl: ATSC A/52 (AC-3) audiodecoder

en: ADPCM audio decoder
nl: ADPCM audiodecoder

en: AES3/SMPTE 302M audio decoder
nl: AES3/SMPTE 302M audiodecoder

en: AES3/SMPTE 302M audio packetizer
nl: AES3/SMPTE 302M audiopacketizer

en: AOM video decoder
nl: AOM-videodecoder

en: Raw/Log Audio decoder
nl: Raw/Log audiodecoder

en: Raw audio encoder
nl: Ruwe audio-encoder

en: SoundFont file
nl: SoundFont-bestand

en: SoundFont file to use for software synthesis.
nl: SoundFont-bestand om te gebruiken voor software-synthese.

en: Ignore ruby (furigana)
nl: Ruby (furigana) negeren

en: Ignore ruby (furigana) in the subtitle.
nl: Ruby (furigana) in de ondertitel negeren.

en: Use Core Text renderer
nl: Core-tekstweergave gebruiken

en: Use Core Text renderer in the subtitle.
nl: Core-tekstweergave gebruiken in de ondertitels.

en: ARIB subtitles decoder
nl: ARIB-ondertiteldecoder

en: ARIB subtitles
nl: ARIB-ondertitels

en: Non-ref
nl: Niet-referentie

en: Bidir
nl: Bidirectioneel

en: Non-key
nl: Niet-key

en: simple
nl: eenvoudig

en: Various audio and video decoders/encoders delivered by the FFmpeg library. This includes (MS)MPEG4, DivX, SV1,H261, H263, H264, WMV, WMA, AAC, AMR, DV, MJPEG and other codecs
nl: Diverse audio- en videodecoders/-encoders geleverd door de FFmpeg-bibliotheek. Deze bevat (MS)MPEG4, DivX, SV1,H261, H263, H264, WMV, WMA, AAC, AMR, DV, MJPEG en andere codecs

en: FFmpeg audio/video decoder
nl: FFmpeg audio-/videodecoder

en: Decoding
nl: Decoderen

en: Encoding
nl: Coderen

en: FFmpeg audio/video encoder
nl: FFmpeg audio-/video-encoder

en: Direct rendering
nl: Directe weergave

en: Show corrupted frames
nl: Frames met fouten weergeven

en: Prefer visual artifacts instead of missing frames
nl: Visuele artifacts verkiezen boven ontbrekende frames

en: Error resilience
nl: Fouttolerantie

en: libavcodec can do error resilience.
    However, with a buggy encoder (such as the ISO MPEG-4 encoder from M$) this can produce a lot of errors.
    Valid values range from 0 to 4 (0 disables all errors resilience).
nl: libavcodec kan fouttolerantie op zich nemen.
    Echter, met een defecte encoder (zoals de ISO MPEG-4 encoder van M$) kan dit veel fouten geven.
    Geldige waarden van 0 tot 4 (0 schakelt alle fouttolerantie uit).

en: Workaround bugs
nl: Probeer fouten te omzeilen

en: Try to fix some bugs:
    1  autodetect
    2  old msmpeg4
    4  xvid interlaced
    8  ump4 
    16 no padding
    32 ac vlc
    64 Qpel chroma.
    This must be the sum of the values. For example, to fix "ac vlc" and "ump4", enter 40.
nl: Probeer enkele fouten te repareren:
    1  autodetectie
    2  oude msmpeg4
    4  xvid geïnterlinieerd
    8  ump4 
    16 geen padding
    32 ac vlc
    64 Qpel chroma.
    Dit moet de som van waarden zijn. Bijvoorbeeld, om "ac vlc" en "ump4" te repareren, geef 40 in.

en: Hurry up
nl: Opschieten

en: The decoder can partially decode or skip frame(s) when there is not enough time. It's useful with low CPU power but it can produce distorted pictures.
nl: De decoder kan frames gedeeltelijk decoderen of overslaan als er niet genoeg tijd is. Dit kan handig zijn bij zwakke CPU's, maar kan verstoorde beelden produceren.

en: Allow speed tricks
nl: Snelheidstrucjes toestaan

en: Allow non specification compliant speedup tricks. Faster but error-prone.
nl: Sta trucs voor snelheidswinst die niet in de specificatie beschreven zijn toe. Sneller, maar foutgevoelig.

en: Skip frame (default=0)
nl: Frame overslaan (standaard=0)

en: Force skipping of frames to speed up decoding (-1=None, 0=Default, 1=B-frames, 2=P-frames, 3=B+P frames, 4=all frames).
nl: Forceer overslaan van frames om decoderen te versnellen (-1=Geen, 0=Standaard, 1=B-frames, 2=P-frames, 3=B+P-frames, 4=alle frames).

en: Skip idct (default=0)
nl: Idct overslaan (standaard=0)

en: Force skipping of idct to speed up decoding for frame types (-1=None, 0=Default, 1=B-frames, 2=P-frames, 3=B+P frames, 4=all frames).
nl: Forceer overslaan van idct om decoderen van frametypes te versnellen (-1=Geen, 0=Standaard, 1=B-frames, 2=P-frames, 3=B+P-frames, 4=alle frames).

en: Debug mask
nl: Debugmasker

en: Set FFmpeg debug mask
nl: Zet ffmpeg debug masker

en: Codec name
nl: Codecnaam

en: Internal libavcodec codec name
nl: Interne libavcodec-codecnaam

en: Skip the loop filter for H.264 decoding
nl: Loop-filter voor H.264 decodering overslaan

en: Skipping the loop filter (aka deblocking) usually has a detrimental effect on quality. However it provides a big speedup for high definition streams.
nl: Overslaan van de loop-filter (ook gekend als deblocking) heeft gewoonlijk een negatieve invloed op kwaliteit. Het geeft echter wel een gigantische snelheidswinst  voor high definition streams.

en: Hardware decoding
nl: Hardwaredecodering

en: This allows hardware decoding when available.
nl: Dit maakt hardwaredecodering mogelijk, indien beschikbaar.

en: Number of threads used for decoding, 0 meaning auto
nl: Aantal threads om te gebruiken voor transcoderen, 0 betekent auto

en: Ratio of key frames
nl: Verhouding van keyframes

en: Number of frames that will be coded for one key frame.
nl: Aantal frames dat gecodeerd zal worden voor een keyframe.

en: Ratio of B frames
nl: Verhouding B-frames

en: Number of B frames that will be coded between two reference frames.
nl: Aantal B-frames dat gecodeerd zal worden tussen twee referentiebeelden.

en: Video bitrate tolerance
nl: Tolerantie video-bitrate

en: Video bitrate tolerance in kbit/s.
nl: Tolerantie van de video-bitrate in kbit/s.

en: Interlaced encoding
nl: Geïnterlinieerd coderen

en: Enable dedicated algorithms for interlaced frames.
nl: Speciale algoritmes voor geïnterlinieerde frames inschakelen.

en: Interlaced motion estimation
nl: Geïnterlinieerde bewegingschatting

en: Enable interlaced motion estimation algorithms. This requires more CPU.
nl: Algoritmes voor geïnterlinieerde "motion estimation" inschakelen. Dit verhoogt het CPU-gebruik.

en: Pre-motion estimation
nl: Voorbewegingsschatting

en: Enable the pre-motion estimation algorithm.
nl: Pre-motion schattingsalgoritme inschakelen.

en: Rate control buffer size
nl: Snelheidbediening buffergrootte

en: Rate control buffer size (in kbytes). A bigger buffer will allow for better rate control, but will cause a delay in the stream.
nl: Buffergrootte voor snelheidbediening (in kbytes). Een grotere buffer zorgt voor een betere snelheidbediening, maar zal een vertraging in de stream veroorzaken.

en: Rate control buffer aggressiveness
nl: Agressie snelheidbediening-buffer

en: Rate control buffer aggressiveness.
nl: Agressie snelheidbediening-buffer.

en: I quantization factor
nl: I quantisatiefactor

en: Quantization factor of I frames, compared with P frames (for instance 1.0 => same qscale for I and P frames).
nl: Quantisatiefactor van I-frames, vergeleken met P-frames (bijvoorbeeld 1.0 => dezelfde kwaliteitsschaal voor I- en P-frames).

en: Noise reduction
nl: Ruisreductie

en: Enable a simple noise reduction algorithm to lower the encoding length and bitrate, at the expense of lower quality frames.
nl: Schakel een eenvoudig ruisonderdrukkingsalgoritme in om de coderingslengte en bitrate te verminderen, met lagere beeldkwaliteit tot gevolg.

en: MPEG4 quantization matrix
nl: MPEG4-quantisatiematrix

en: Use the MPEG4 quantization matrix for MPEG2 encoding. This generally yields a better looking picture, while still retaining the compatibility with standard MPEG2 decoders.
nl: Gebruik de MPEG4 quantisatiematrix voor MPEG2 codering. Dit zorgt over het algemeen voor een beter beeld, terwijl de compatibiliteit met standaard MPEG2-decoders behouden blijft.

en: Quality level
nl: Kwaliteitsniveau

en: Quality level for the encoding of motions vectors (this can slow down the encoding very much).
nl: Kwaliteitsniveau voor het coderen van bewegingsvectors (dit kan het coderen heel erg vertragen).

en: The encoder can make on-the-fly quality tradeoffs if your CPU can't keep up with the encoding rate. It will disable trellis quantization, then the rate distortion of motion vectors (hq), and raise the noise reduction threshold to ease the encoder's task.
nl: De encoder kan on-the-fly kwaliteitscompromissen maken als uw CPU niet meekan met de coderingssnelheid. Dit zal trellis-quantisatie uitschakelen, daarna de rate-vervorming van bewegingsvectoren (hq), en de drempel voor ruisreductie verhogen om de taak van de encoder te vergemakkelijken.

en: Minimum video quantizer scale
nl: Minimum quantisatieschaal van de video

en: Minimum video quantizer scale.
nl: Minimum quantisatieschaal van de video.

en: Maximum video quantizer scale
nl: Maximum quantisatieschaal van de video

en: Maximum video quantizer scale.
nl: Maximum quantisatieschaal van de video.

en: Trellis quantization
nl: Trellis-quantisatie

en: Enable trellis quantization (rate distortion for block coefficients).
nl: Trellis-quantisatie inschakelen (snelheidvervorming voor blok-coëfficiënten).

en: Fixed quantizer scale
nl: Vaste quantisatieschaal

en: A fixed video quantizer scale for VBR encoding (accepted values: 0.01 to 255.0).
nl: Een vaste videoquantisatieschaal voor VBR codering (geaccepteerde waardes: 0.01 tot 255.0).

en: Strict standard compliance
nl: Strikt conform standaard

en: Force a strict standard compliance when encoding (accepted values: -2 to 2).
nl: Forceer een strikte standaardtolerantie bij het coderen (geaccepteerde waarden: -2 tot 2).

en: Luminance masking
nl: Helderheidsmaskering

en: Raise the quantizer for very bright macroblocks (default: 0.0).
nl: Verhoog de quantisatie voor zeer heldere macroblokken (standaard: 0.0).

en: Darkness masking
nl: Duisternismaskering

en: Raise the quantizer for very dark macroblocks (default: 0.0).
nl: Verhoog de quantisatie voor zeer donkere macroblokken (standaard: 0.0).

en: Motion masking
nl: Bewegingsmaskering

en: Raise the quantizer for macroblocks with a high temporal complexity (default: 0.0).
nl: Verhoog de quantisatie voor macroblokken met een hoge tijdelijke complexiteit (standaard: 0.0).

en: Border masking
nl: Randmaskering

en: Raise the quantizer for macroblocks at the border of the frame (default: 0.0).
nl: Verhoog de quantisatie voor macroblocks aan de rand van het frame (standaard: 0.0).

en: Luminance elimination
nl: Helderheid-eliminatie

en: Eliminates luminance blocks when the PSNR isn't much changed (default: 0.0). The H264 specification recommends -4.
nl: Elimineert heldere blokken wanneer de PSNR niet veel veranderd is (standaard: 0.0). De H264-specificatie raadt -4 aan.

en: Chrominance elimination
nl: Kleur-eliminatie

en: Eliminates chrominance blocks when the PSNR isn't much changed (default: 0.0). The H264 specification recommends 7.
nl: Elimineert chrominantieblokken wanneer de PSNR niet veel veranderd is (standaard: 0.0). De H264-specificatie raadt 7 aan.

en: Specify AAC audio profile to use
nl: AAC-audioprofiel opgeven om te gebruiken

en: Specify the AAC audio profile to use for encoding the audio bitstream. It takes the following options: main, low, ssr (not supported),ltp, hev1, hev2 (default: low). hev1 and hev2 are currently supported only with libfdk-aac enabled libavcodec
nl: Geef het AAC-audioprofiel op voor de codering van de audio bitstream. Een van de volgende opties kan gebruikt worden: main, low, ssr (niet ondersteund), ltp, hev1, hev2 (standaard: low). Hev1 en hev2 worden op dit moment alleen ondersteund met libfdk-aac ingeschakelde libavcodec

en: It seems your Libav/FFmpeg (libavcodec) installation lacks the following encoder:
    %s.
    If you don't know how to fix this, ask for support from your distribution.
    
    This is not an error inside VLC media player.
    Do not contact the VideoLAN project about this issue.
nl: Hij lijkt erop dat uw FFMPEG (libavcodec) installatie de volgende encoder mist:
    %s.
    Als u niet weet hoe u dit moet oplossen, vraag ondersteuning van uw distributie.
    
    Dit is geen fout in VLC Media Player.
    Neem hierover geen contact met het VideoLAN project op.

en: unknown
nl: onbekend

en: subpicture
nl: subafbeelding

en: VLC could not open the %4.4s %s encoder.
nl: VLC kon de %4.4s %s-encoder niet openen.

en: VA-API video decoder via DRM
nl: VA-API videodecoder via DRM

en: VA-API video decoder
nl: VA-API videodecoder

en: BPG image decoder
nl: BPG-afbeeldingsdecoder

en: Opacity
nl: Dekking

en: Setting to true makes the text to be boxed and maybe easier to read.
nl: Instellen op true maakt de tekst omkaderd en misschien gemakkelijker om te lezen.

en: Closed Captions decoder
nl: Gesloten-ondertiteldecoder

en: CDG video decoder
nl: CDG videodecoder

en: Crystal HD hardware video decoder
nl: Crystal HD hardware videodecoder

en: CVD subtitle decoder
nl: CVD-ondertiteldecoder

en: Chaoji VCD subtitle packetizer
nl: Chaoji VCD-ondertitelpacketizer

en: Encoding quality
nl: Coderingskwaliteit

en: Enforce a quality between 0 (lossless) and 511 (worst).
nl: Een kwaliteit forceren tussen 0 (lossless) en 511 (slechtste).

en: Keyframe interval
nl: Keyframe-interval

en: Enforce a keyframe interval between 1 and 1000.
nl: Een keyframe-interval forceren tussen 1 en 1000.

en: Daala video decoder
nl: Daala-videodecoder

en: Daala video packetizer
nl: Daala video-packetizer

en: Daala video encoder
nl: Daala-video-encoder

en: Chroma format
nl: Chromaformaat

en: Picking chroma format will force a conversion of the video into that format
nl: Het kiezen van een chromaformaat zal de video naar dat formaat converteren

en: Frames Threads
nl: Frames-threads

en: Max number of threads used for frame decoding, default 0=auto
nl: Maximaal aantal threads gebruikt voor frame-decodering, standaard 0 = auto

en: Tiles Threads
nl: Tegels-threads

en: Max number of threads used for tile decoding, default 0=auto
nl: Maximaal aantal threads gebruikt voor tegel-decodering, standaard 0 = auto

en: Dav1d video decoder
nl: Dav1d videodecoder

en: DTS dynamic range compression
nl: DTS dynamische bereikcompressie

en: DTS Coherent Acoustics audio decoder
nl: DTS coherent acoustiek audiodecoder

en: Save raw codec data
nl: Sla de ruwe codec gegevens op

en: Save the raw codec data if you have selected/forced the dummy decoder in the main options.
nl: Sla de ruwe codecgegevens op als u de dummy decoder in de hoofdinstellingen geselecteerd/geforceerd heeft.

en: Decoding X coordinate
nl: X-coördinaat decoderen

en: X coordinate of the rendered subtitle
nl: X-coördinaat van de weergegeven ondertitels

en: Decoding Y coordinate
nl: Y-coördinaat decoderen

en: Y coordinate of the rendered subtitle
nl: Y-coördinaat van de weergegeven ondertitels

en: Subpicture position
nl: Positie subafbeelding

en: You can enforce the subpicture position on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, e.g. 6=top-right).
nl: U kunt hier de subafbeelingpositie op de video forceren (0=centreren, 1= links, 2=rechts, 4=boven, 8=onder, u kunt ook combinaties van deze waarden gebruiken, bijv. 6=boven-rechts).

en: Encoding X coordinate
nl: X-coördinaat coderen

en: X coordinate of the encoded subtitle
nl: X-coördinaat van de gecodeerde ondertitel

en: Encoding Y coordinate
nl: Y-coördinaat coderen

en: Y coordinate of the encoded subtitle
nl: Y-coördinaat van de gecodeerde ondertitel

en: DVB subtitles decoder
nl: DVB-ondertiteldecoder

en: DVB subtitles
nl: DVB-ondertitels

en: DVB subtitles encoder
nl: DVB-ondertitelencoder

en: AAC audio decoder (using libfaad2)
nl: AAC-audiodecoder (gebruikt libfaad2)

en: AAC extension
nl: AAC-extensie

en: Encoder Profile
nl: Encoderprofiel

en: Encoder Algorithm to use.
nl: Te gebruiken encoder-algoritme.

en: Enable spectral band replication
nl: Spectrale band replicatie inschakelen

en: This is an optional feature only for the AAC-ELD profile.
nl: Dit is een optionele functie, alleen voor het AAC-ELD-profiel.

en: VBR Quality
nl: VBR-kwaliteit

en: Quality of the VBR Encoding (0=cbr, 1-5 constant vbr quality, 5 is the best).
nl: Kwaliteit van de VBR-codering (0 = cbr, 1-5 constante vbr-kwaliteit, 5 is het beste).

en: Enable afterburner library
nl: Afterburner-bibliotheek inschakelen

en: This library will produce higher quality audio at the expense of additional CPU usage (default is enabled).
nl: Deze bibliotheek zal hogere audiokwaliteit produceren ten koste van het processorgebruik (standaard ingeschakeld).

en: Signaling mode of the extension AOT
nl: Signaalmodus van de extensie AOT

en: 1 is explicit for SBR and implicit for PS (default), 2 is explicit hierarchical.
nl: 1 is expliciet voor SBR en impliciet voor PS (standaard), 2 is expliciet hiërarchisch.

en: FDK-AAC Audio encoder
nl: FDK-AAC audio-encoder

en: Flac audio decoder
nl: Flac audiodecoder

en: Flac audio encoder
nl: Flac audio-encoder

en: Synthesis gain
nl: Synthesis-versterking

en: This gain is applied to synthesis output. High values may cause saturation when many notes are played at a time.
nl: Deze versterking wordt toegepast op de synthese-uitvoer. Hoge waarden kunnen verzadiging veroorzaken wanneer veel noten tegelijk gespeeld worden.

en: Polyphony
nl: Polyfonie

en: The polyphony defines how many voices can be played at a time. Larger values require more processing power.
nl: De polyfonie definieert hoeveel stemmen tegelijk afgespeeld kunnen worden. Grotere waarden vereisen meer rekenkracht.

en: Reverb
nl: Kunstmatige galm

en: MIDI synthesis not set up
nl: MIDI synthese niet ingesteld

en: A sound font file (.SF2) is required for MIDI synthesis.
    Please install a sound font and configure it from the VLC preferences (Input / Codecs > Audio codecs > FluidSynth).
nl: Een sound font bestand (.SF2) is nodig voor MIDI synthesis.
    Installeer een sound font en configureer het vanuit de VLC-voorkeuren (Invoer/codecs > Audiocodecs / FluidSynth).

en: G.711 decoder
nl: G.711-decoder

en: Uses GStreamer framework's plugins to decode the media codecs
nl: Gebruikt de plugins van het GStreamer-framework om de mediacodecs te decoderen

en: Use DecodeBin
nl: DecodeBin gebruiken

en: DecodeBin is a container element, that can add and manage multiple elements. Apart from adding the decoders, decodebin also adds elementary stream parsers which can provide more info such as codec profile, level and other attributes, in the form of GstCaps (Stream Capabilities) to decoder.
nl: DecodeBin is een container-element, dat meerdere elementen kan toevoegen en beheren. Naast het toevoegen van de decoders, voegt decodebin ook elementaire-stream-parsers toe die meer informatie kunnen voorzien zoals codecprofiel, niveau en andere attributen, in de vorm van GstCaps (stream-mogelijkheden) aan de decoder.

en: GStreamer Based Decoder
nl: GStreamer-gebaseerde decoder

en: Quality level for encoding (this can enlarge or reduce output image size).
nl: Kwaliteitsniveau voor coderen (dit kan de afbeeldingsgrootte van de uitvoer vermeerderen of verminderen).

en: JPEG image decoder
nl: JPEG-afbeeldingsdecoder

en: JPEG image encoder
nl: JPEG-afbeeldingsencoder

en: Formatted Subtitles
nl: Opgemaakte ondertitels

en: Kate streams allow for text formatting. VLC partly implements this, but you can choose to disable all formatting. Note that this has no effect is rendering via Tiger is enabled.
nl: Kate-streams staan tekstopmaak toe. VLC implementeert dit gedeeltelijk, maar u kunt ervoor kiezen om alle opmaak uit te schakelen. Dit heeft geen effect als weergave via Tiger ingeschakeld is.

en: Shadow
nl: Schaduw

en: Outline
nl: Omtrek

en: Black
nl: Zwart

en: Gray
nl: Grijs

en: Silver
nl: Zilver

en: White
nl: Wit

en: Maroon
nl: Kastanjebruin

en: Red
nl: Rood

en: Yellow
nl: Geel

en: Olive
nl: Olijf

en: Green
nl: Groen

en: Teal
nl: Taling

en: Lime
nl: Limoen

en: Purple
nl: Paars

en: Navy
nl: Marine

en: Blue
nl: Blauw

en: Use Tiger for rendering
nl: Gebruik Tiger voor weergave

en: Kate streams can be rendered using the Tiger library. Disabling this will only render static text and bitmap based streams.
nl: Kate-streams kunnen met de Tiger-bibliotheek worden weergegeven. Dit uitschakelen zal alleen statische tekst en bitmap-gebaseerde streams weergeven.

en: Rendering quality
nl: Kwaliteit weergave

en: Select rendering quality, at the expense of speed. 0 is fastest, 1 is highest quality.
nl: Selecteer weergavekwaliteit, ten koste van snelheid. 0 is het snelst, 1 is de hoogste kwaliteit.

en: Default font effect
nl: Standaard teksteffect

en: Add a font effect to text to improve readability against different backgrounds.
nl: Voeg een teksteffect toe om de leesbaarheid tegen verschillende achtergronden te verbeteren.

en: Default font effect strength
nl: Standaard teksteffectsterkte

en: How pronounced to make the chosen font effect (effect dependent).
nl: Hoe aanwezig het gekozen teksteffect moet zijn (afhankelijk van het effect).

en: Default font description
nl: Standaardomschrijving van lettertype

en: Which font description to use if the Kate stream does not specify particular font parameters (name, size, etc) to use. A blank name will let Tiger choose font parameters where appropriate.
nl: Welke lettertype-omschrijving te gebruiken als de Kate stream geen bepaalde lettertypeparameters (naam, grootte, etc.) opgeeft. Een lege naam zal Tiger waar nodig lettertypeparameters laten kiezen.

en: Default font color
nl: Standaard tekstkleur

en: Default font color to use if the Kate stream does not specify a particular font color to use.
nl: Standaard tekstkleur om te gebruiken als de Kate stream geen specifieke tekstkleur opgeeft.

en: Default font alpha
nl: Standaard alfa van tekst

en: Transparency of the default font color if the Kate stream does not specify a particular font color to use.
nl: Transparantie van de standaard tekstkleur als de Kate stream geen specifieke tekstkleur opgeeft.

en: Default background color
nl: Standaard achtergrondkleur

en: Default background color if the Kate stream does not specify a background color to use.
nl: Standaard achtergrondkleur als de Kate stream geen specifieke achtergrondkleur opgeeft.

en: Default background alpha
nl: Standaard achtergrond-alfa

en: Transparency of the default background color if the Kate stream does not specify a particular background color to use.
nl: Transparantie van de standaard achtergrondkleur als de Kate stream geen specifieke achtergrondkleur opgeeft.

en: Kate is a codec for text and image based overlays.
    The Tiger rendering library is needed to render complex Kate streams, but VLC can still render static text and image based subtitles if it is not available.
    Note that changing settings below will not take effect until a new stream is played. This will hopefully be fixed soon.
nl: Kate is een codec voor tekst- en afbeeldinggebaseerde overlays.
    De Tiger-weergavebibliotheek is nodig voor weergave van complexe Kate-streams, maar VLC kan zonder nog steeds statische tekst en afbeelding-gebaseerde ondertitels weergeven.
    Let op dat veranderingen in instellingen hier onder pas actief worden als een nieuwe stream afgespeeld wordt. Dit wordt hopelijk binnenkort opgelost.

en: Kate overlay decoder
nl: Kate-overlaydecoder

en: Tiger rendering defaults
nl: Tiger-renderingstandaarden

en: Kate text subtitles packetizer
nl: Kate-tekst ondertitelpacketizer

en: Additional fonts directory
nl: Map met aanvullende lettertypes

en: Subtitles (advanced)
nl: Ondertitels (geavanceerd)

en: Subtitle renderers using libass
nl: Ondertitelweergave met libass

en: Building font cache
nl: Lettertypebuffer opbouwen

en: Please wait while your font cache is rebuilt.
    This should take less than a minute.
nl: Wacht even terwijl uw lettertypebuffer herbouwd wordt.
    Dit duurt meestal minder dan een minuut.

en: MPEG I/II video decoder (using libmpeg2)
nl: MPEG I/II videodecoder (gebruikt libmpeg2)

en: Linear PCM audio decoder
nl: Lineaire PCM audiodecoder

en: Linear PCM audio packetizer
nl: Lineaire PCM audiopacketizer

en: Linear PCM audio encoder
nl: Lineaire PCM audio-encoder

en: MPEG audio layer I/II/III decoder
nl: MPEG audiolaag I/II/III decoder

en: MPEG audio decoder using mpg123
nl: MPEG audio-decoder (gebruikt mpg123)

en: OggSpots video decoder
nl: OggSpots-videodecoder

en: OggSpots video packetizer
nl: OggSpots-video-packetizer

en: OMX direct rendering
nl: OMX directe weergave

en: Enable OMX direct rendering.
nl: OMX directe weergave inschakelen.

en: Audio/Video decoder (using OpenMAX IL)
nl: Audio/video-decoder (gebruikt OpenMAX IL)

en: Video encoder (using OpenMAX IL)
nl: Video-encoder (gebruikt OpenMAX IL)

en: OpenMAX IL video output
nl: OpenMAX IL video-uitvoer

en: Opus audio decoder
nl: Opus-audiodecoder

en: Opus audio encoder
nl: Opus-audio-encoder

en: PNG video decoder
nl: PNG videodecoder

en: PNG video encoder
nl: PNG-video-encoder

en: Enable software mode
nl: Softwaremodus inschakelen

en: Allow the use of the Intel Media SDK software implementation of the codecs if no QuickSync Video hardware acceleration is present on the system.
nl: Gebruik van de Intel Media SDK software-implementatie van de codecs toestaan als geen QuickSync Video hardwareversnelling aanwezig is op het systeem.

en: Codec Profile
nl: Codecprofiel

en: Specify the codec profile explicitly. If you don't, the codec will determine the correct profile from other sources, such as resolution and bitrate. E.g. 'high'
nl: Geef het codecprofiel expliciet op. Als u dit niet doet, zal de codec het correcte profiel bepalen uit andere bronnen, zoals resolutie en bitrate. Voorbeeld: 'high'

en: Codec Level
nl: Codecniveau

en: Specify the codec level explicitly. If you don't, the codec will determine the correct profile from other sources, such as resolution and bitrate. E.g. '4.2' for mpeg4-part10 or 'low' for mpeg2
nl: Geef het codecprofiel expliciet op. Als u dit niet doet, zal de codec het correcte profiel bepalen uit andere bronnen, zoals resolutie en bitrate. Voorbeeld: '4.2' voor mpeg4-part10

en: Group of Picture size
nl: Grootte van beeldgroep

en: Number of pictures within the current GOP (Group of Pictures); if GopPicSize=0, then the GOP size is unspecified. If GopPicSize=1, only I-frames are used.
nl: Aantal beelden binnen de huidige GOP (Group of Pictures - beeldgroep); als GopPicSize = 0, dan is de GOP-grootte niet opgegeven. Als GopPicSize = 1, werden alleen I-frames gebruikt.

en: Group of Picture Reference Distance
nl: Referentie-afstand beeldgroep

en: Distance between I- or P- key frames; if it is zero, the GOP structure is unspecified. Note: If GopRefDist = 1, there are no B-frames used.
nl: Afstand tussen I- of P-keyframes; als dit nul is, is de GOP-structuur niet-gedefinieerd. Opmerking: als GopRefDist = 1, worden er geen B-frames gebruikt.

en: Target Usage
nl: Doelgebruik

en: The target usage allow to choose between different trade-offs between quality and speed. Allowed values are: 'speed', 'balanced' and 'quality'.
nl: Het doelgebruik laat toe om te kiezen tussen verschillende verhoudingen van kwaliteit en snelheid. Toegelaten waarden zijn: 'speed', 'balanced' en 'quality'.

en: IDR interval
nl: IDR-interval

en: For H.264, IdrInterval specifies IDR-frame interval in terms of I-frames; if IdrInterval=0, then every I-frame is an IDR-frame. If IdrInterval=1, then every other I-frame is an IDR-frame, etc. For MPEG2, IdrInterval defines sequence header interval in terms of I-frames. If IdrInterval=N, SDK inserts the sequence header before every Nth I-frame. If IdrInterval=0 (default), SDK inserts the sequence header once at the beginning of the stream.
nl: Voor H.264 bepaalt IdrInterval het IDR-frame interval in termen van I-frames; als IdrInterval = 0, dan is elk I-frame een IDR-frame. Als IdrInterval = 1, dan is elk ander I-frame een IDR-frame, enzovoort. Voor MPEG2 bepaalt IdrInterval het 'sequence header'-interval in termen van I-frames. Als IdrInterval = N, dan voegt SDK de 'sequence header' vóór elk Nde I-frame in. Als IdrInterval = 0 (standaard), dan voegt SDK de 'sequence header' eenmaal aan het begin van de stream in.

en: Rate Control Method
nl: Rate-bedieningsmethode

en: The rate control method to use when encoding. Can be one of 'cbr', 'vbr', 'qp', 'avbr'. 'qp' mode isn't supported for mpeg2.
nl: Rate-bedieningsmethode te gebruiken bij coderen. Kan 'cbr', 'vbr', 'qp' of 'avbr' zijn. 'Qp'-modus wordt niet ondersteund voor mpeg2.

en: Quantization parameter
nl: Quantisatieparameter

en: Quantization parameter for all types of frames. This parameters sets qpi, qpp and qpb. It has less precedence than the forementionned parameters. Used only if rc_method is 'qp'.
nl: Quantisatieparameter voor alle types frames. Deze parameter stelt qpi, qpp en qpb in. Hij heeft minder prioriteit dan de voorgenoemde parameters. Alleen gebruikt als rc_method ingesteld is op 'qp'.

en: Quantization parameter for I-frames
nl: Quantisatieparameter voor I-frames

en: Quantization parameter for I-frames. This parameter overrides any qp set globally. Used only if rc_method is 'qp'.
nl: Quantisatieparameter voor I-frames. Deze parameter overschrijft elke qp die globaal ingesteld werd. Alleen gebruikt als rc_method ingesteld is op 'qp'.

en: Quantization parameter for P-frames
nl: Quantisatieparameter voor P-frames

en: Quantization parameter for P-frames. This parameter overrides any qp set globally. Used only if rc_method is 'qp'.
nl: Quantisatieparameter voor P-frames. Deze parameter overschrijft elke qp die globaal ingesteld werd. Alleen gebruikt als rc_method ingesteld is op 'qp'.

en: Quantization parameter for B-frames
nl: Quantisatieparameter voor B-frames

en: Quantization parameter for B-frames. This parameter overrides any qp set globally. Used only if rc_method is 'qp'.
nl: Quantisatieparameter voor B-frames. Deze parameter overschrijft elke qp die globaal ingesteld werd. Alleen gebruikt als rc_method ingesteld is op 'qp'.

en: Maximum Bitrate
nl: Maximale bitrate

en: Defines the maximum bitrate in kbps (1000 bits/s) for VBR rate control method. If not set, this parameter is computed from other sources such as bitrate, profile, level, etc.
nl: Bepaalt de maximale bitrate in kbps (1000 bits/s) voor de bitratebediening van de VBR. Indien niet ingesteld, zal deze parameter berekend worden uit andere bronnen zoals bitrate, profiel, niveau, enzovoort.

en: Accuracy of RateControl
nl: Nauwkeurigheid van RateControl

en: Tolerance in percentage of the 'avbr'  (Average Variable BitRate) method. (e.g. 10 with a bitrate of 800  kbps means the encoder tries not to  go above 880 kbps and under  730 kbps. The targeted accuracy is only reached after a certained  convergence period. See the convergence parameter
nl: Tolerantie in percentage van de 'avbr'-methode (Average Variable Bitrate). Bijvoorbeeld 10 bij een bitrate van 800 kbps betekent dat de encoder probeert om niet boven 880 kbps en onder 730 kbps te gaan. De beoogde nauwkeurigheid wordt slechts bereikt na een bepaalde convergentieperiode. Zie de convergentieparameter

en: Convergence time of 'avbr' RateControl
nl: Convergentietijd van 'avbr'-ratebediening

en: Number of 100 frames before the 'avbr' rate control method reaches the requested bitrate with the requested accuracy. See the accuracy parameter.
nl: Aantal van 100 frames voordat de 'avbr'-bedieningsmethode de gevraagde bitrate met de gevraagde nauwkeurigheid bereikt. Zie de nauwkeurigheidsparameter.

en: Number of slices per frame
nl: Aantal segmenten per frame

en: Number of slices in each video frame; each slice contains one or more macro-block rows. If numslice is not set, the encoder may choose any slice partitioning allowed by the codec standard.
nl: Aantal segmenten in elk videoframe; elk segment bevat een of meerdere macroblock-rijen. Als het aantal segmenten niet ingesteld is, kan de encoder kiezen tussen elke segmentpartitionering die toegelaten is door de codecstandaard.

en: Number of reference frames
nl: Aantal referentieframes

en: Number of parallel operations
nl: Aantal parallelle operaties

en: Defines the number of parallel encoding operations before we synchronise the result. Higher numbers may result on better throughput depending on hardware. MPEG2 needs at least 1 here.
nl: Geeft het aantal parallelle coderingsoperaties op voordat het resultaat gesynchroniseerd wordt. Hogere aantallen kunnen leiden tot betere doorvoer afhankelijk van de hardware. MPEG2 heeft hier minimaal 1 nodig.

en: Intel QuickSync Video encoder for MPEG4-Part10/MPEG2 (aka H.264/H.262)
nl: Intel QuickSync Video-encoder voor MPEG4-Part10/MPEG2 (ook bekend als H.264/H.262)

en: Pseudo raw video decoder
nl: Pseudo ruwe videodecoder

en: Pseudo raw video packetizer
nl: Pseudo ruwe videopacketizer

en: Raw video encoder for RTP
nl: Raw-video-encoder voor RTP

en: Rate control method
nl: Methode rate-bediening

en: Method used to encode the video sequence
nl: Gebruikte methode om de videosequentie te coderen

en: Constant noise threshold mode
nl: Constante ruisdrempelmodus

en: Constant bitrate mode (CBR)
nl: Constante bitrate-modus (CBR)

en: Low Delay mode
nl: Lage delay-modus

en: Lossless mode
nl: Lossless-modus

en: Constant lambda mode
nl: Constante lambda-modus

en: Constant error mode
nl: Constante-foutmodus

en: Constant quality mode
nl: Constante-kwaliteitmodus

en: GOP structure
nl: GOP-structuur

en: GOP structure used to encode the video sequence
nl: GOP-structuur gebruikt om de videosequentie te coderen

en: No fixed gop structure. A picture can be intra or inter and refer to previous or future pictures.
nl: Geen vaste gop-structuur. Een afbeelding kan intra of inter zijn en verwijzen naar vroegere of toekomstige afbeeldingen.

en: I-frame only sequence
nl: I-frame louter opeenvolging

en: Inter pictures refere to previous pictures only
nl: Inter-afbeeldingen verwijzen alleen naar vroegere afbeeldingen

en: Inter pictures can refer to previous or future pictures
nl: Inter-afbeeldingen kunnen verwijzen naar vroegere of toekomstige afbeeldingen

en: Constant quality factor
nl: Constante kwaliteitsfactor

en: Quality factor to use in constant quality mode
nl: Kwaliteitsfactor om te gebruiken in constante-kwaliteitsmodus

en: Noise Threshold
nl: Ruisdrempel

en: Noise threshold to use in constant noise threshold mode
nl: Ruisdrempel te gebruiken bij constante-ruisdrempelmodus

en: Target bitrate in kbps when encoding in constant bitrate mode
nl: Bitrate-doel in kbps bij coderen in constante-bitratemodus

en: Maximum bitrate in kbps when encoding in constant bitrate mode
nl: Maximum bitrate in kbps bij coderen in constante-bitratemodus

en: Minimum bitrate in kbps when encoding in constant bitrate mode
nl: Minimum bitrate in kbps bij coderen in constante-bitratemodus

en: GOP length
nl: GOP lengte

en: Number of pictures between successive sequence headers i.e. length of the group of pictures
nl: Aantal afbeeldingen tussen opeenvolgende sequentie-headers, dus de lengte van de groep afbeeldingen

en: Enable adaptive prefiltering
nl: Adaptieve prefiltering inschakelen

en: No pre-filtering
nl: Geen voorfiltering

en: Centre Weighted Median
nl: Middengewogen mediaan

en: Gaussian Low Pass Filter
nl: Gaussiaanse lowpass-filter

en: Add Noise
nl: Ruis toevoegen

en: Gaussian Adaptive Low Pass Filter
nl: Gaussiaanse adaptive lowpassfilter

en: Low Pass Filter
nl: Lowpass-filter

en: Amount of prefiltering
nl: Hoeveelheid prefiltering

en: Higher value implies more prefiltering
nl: Hogere waarde is meer prefilteren

en: Picture coding mode
nl: Afbeeldingcoderingsmodus

en: Field coding is where interlaced fields are coded separately as opposed to a pseudo-progressive frame
nl: Veldcodering is waar geïnterlinieerde velden in tegenstelling tot een pseudo-progressief frame apart gecodeerd worden

en: auto - let encoder decide based upon input (Best)
nl: auto - laat encoder bepalen gebaseerd op de invoer (beste)

en: force coding frame as single picture
nl: forceer framecodering als een enkele afbeelding

en: force coding frame as separate interlaced fields
nl: forceer framecodering in afzonderlijke geïnterlinieerde velden

en: Size of motion compensation blocks
nl: Grootte van bewegingscompensatieblokken

en: automatic - let encoder decide based upon input (Best)
nl: auto - laat encoder bepalen gebaseerd op de invoer (beste)

en: small - use small motion compensation blocks
nl: klein - gebruik kleine bewegingscompensatieblokken

en: medium - use medium motion compensation blocks
nl: medium - gebruik medium bewegingscompensatieblokken

en: large - use large motion compensation blocks
nl: groot - gebruik grote bewegingscompensatieblokken

en: Overlap of motion compensation blocks
nl: Overlap van bewegingscompensatieblokken

en: none - Motion compensation blocks do not overlap
nl: geen - bewegingscompensatieblokken overlappen niet

en: partial - Motion compensation blocks only partially overlap
nl: gedeeltelijk - bewegingscompensatie blokkeert alleen gedeeltelijke overlap

en: full - Motion compensation blocks fully overlap
nl: volledig - bewegingscompensatieblokken overlappen volledig

en: Motion Vector precision
nl: Bewegingsvectorprecisie

en: Motion Vector precision in pels
nl: Bewegingsvectorprecisie in pels

en: Three component motion estimation
nl: Drie componenten bewegingsschatting

en: Use chroma as part of the motion estimation process
nl: Gebruik chroma als onderdeel in het bewegingsschattingsproces

en: Intra picture DWT filter
nl: Intra afbeelding DWT filter

en: Inter picture DWT filter
nl: Inter afbeelding DWT filter

en: Number of DWT iterations
nl: Aantal DWT iteraties

en: Also known as DWT levels
nl: Ook DWT-niveaus genoemd

en: Enable multiple quantizers
nl: Meerdere quantizers inschakelen

en: Enable multiple quantizers per subband (one per codeblock)
nl: Activeer meerdere quantisaties per subband (een per codeblok)

en: Disable arithmetic coding
nl: Rekenkundige codering uitschakelen

en: Use variable length codes instead, useful for very high bitrates
nl: Gebruik in plaats daarvan codes met variabele lengte, handig voor hoge bitrates

en: perceptual weighting method
nl: perceptuele weegmethode

en: perceptual distance
nl: perceptuele afstand

en: perceptual distance to calculate perceptual weight
nl: perceptuele afstand om perceptueel gewicht te berekenen

en: Horizontal slices per frame
nl: Horizontale stukken per frame

en: Number of horizontal slices per frame in low delay mode
nl: Aantal horizontale stukken per frame in lage delaymodus

en: Vertical slices per frame
nl: Verticale stukken per frame

en: Number of vertical slices per frame in low delay mode
nl: Aantal verticale stukken per frame in lage delaymodus

en: Size of code blocks in each subband
nl: Grootte van codeblokken in elke subband

en: small - use small code blocks
nl: klein - gebruik kleine codeblokken

en: medium - use medium sized code blocks
nl: medium - gebruik middelgrote codeblokken

en: large - use large code blocks
nl: groot - gebruik grote codeblokken

en: full - One code block per subband
nl: volledig - één codeblok per subband

en: Enable hierarchical Motion Estimation
nl: Hiërarchische bewegingsschatting inschakelen

en: Number of levels of downsampling
nl: Aantal niveaus downsampling

en: Number of levels of downsampling in hierarchical motion estimation mode
nl: Aantal downsampling-niveaus in hiërarchische bewegingsvoorspellingsmodus

en: Enable Global Motion Estimation
nl: Globale bewegingsschatting inschakelen

en: Enable Phase Correlation Estimation
nl: Schatting fase-verband inschakelen

en: Enable Scene Change Detection
nl: Scènewijziging-detectie inschakelen

en: Force Profile
nl: Profiel forceren

en: VC2 Low Delay Profile
nl: VC2 Lage Delay Profiel

en: VC2 Simple Profile
nl: VC2 Simpel profiel

en: VC2 Main Profile
nl: VC2 Hoofdprofiel

en: Main Profile
nl: Hoofdprofiel

en: Dirac video decoder using libschroedinger
nl: Dirac video-decoder, gebruikmakend van libschroedinger

en: Dirac video encoder using libschroedinger
nl: Dirac video-encoder, gebruikmakend van libschroedinger

en: SCTE-18 decoder
nl: SCTE-18-decoder

en: SCTE-27 decoder
nl: SCTE-27-decoder

en: SDL Image decoder
nl: SDL Image-videodecoder

en: SDL_image video decoder
nl: SDL_image-videodecoder

en: MP3 fixed point audio encoder
nl: MP3 vaste punt audio-encoder

en: S/PDIF pass-through decoder
nl: S/PDIF pass-through-decoder

en: Mode
nl: Modus

en: Enforce the mode of the encoder.
nl: Forceer de modus van de encoder.

en: Enforce a quality between 0 (low) and 10 (high).
nl: Een kwaliteit forceren tussen 0 (laag) en 10 (hoog).

en: Encoding complexity
nl: Coderingscomplexiteit

en: Enforce the complexity of the encoder.
nl: Forceer de complexiteit van de encoder.

en: Maximal bitrate
nl: Maximum bitrate

en: Enforce the maximal VBR bitrate
nl: Forceer de maximale VBR-bitrate

en: CBR encoding
nl: CBR-codering

en: Enforce a constant bitrate encoding (CBR) instead of default variable bitrate encoding (VBR).
nl: Forceer een constante bitratecodering (CBR) in plaats van de standaard variabele bitrate-codering (VBR).

en: Voice activity detection
nl: Stemactiviteit-detectie

en: Enable voice activity detection (VAD). It is automatically activated in VBR mode.
nl: Stemactiviteit-detectie (VAD) inschakelen. Dit is automatisch ingeschakeld in VBR-modus.

en: Discontinuous Transmission
nl: Discontinue transmissie

en: Enable discontinuous transmission (DTX).
nl: Discontinue transmissie (DTX) inschakelen.

en: Narrow-band (8kHz)
nl: Smal-band (8kHz)

en: Wide-band (16kHz)
nl: Breed-band (16kHz)

en: Ultra-wideband (32kHz)
nl: Utra-breedband 32(kHz)

en: Speex audio decoder
nl: Speex audiodecoder

en: Speex audio packetizer
nl: Speex audiopacketizer

en: Speex audio encoder
nl: Speex audio-encoder

en: Disable DVD subtitle transparency
nl: Transparantie dvd-ondertitel uitschakelen

en: Removes all transparency effects used in DVD subtitles.
nl: Verwijder alle transparantie-effecten die in dvd-ondertitels gebruikt worden.

en: DVD subtitles decoder
nl: Dvd ondertiteldecoder

en: DVD subtitles
nl: Dvd-ondertitels

en: DVD subtitles packetizer
nl: Dvd ondertitelpacketizer

en: EBU STL subtitles decoder
nl: EBU STL ondertiteldecoder

note: xgettext: The character encoding name in parenthesis corresponds to that used for the GetACP translation. "Windows-1252" applies to Western European languages using the Latin alphabet.
en: Default (Windows-1252)
nl: Standaard (Windows-1252)

en: System codeset
nl: Systeem-codeset

en: Universal (UTF-8)
nl: Universeel (UTF-8)

en: Universal (UTF-16)
nl: Universeel (UTF-16)

en: Universal (big endian UTF-16)
nl: Universeel (big endian UTF-16)

en: Universal (little endian UTF-16)
nl: Universeel (little endian UTF-16)

en: Universal, Chinese (GB18030)
nl: Universeel, Chinees (GB18030)

en: Western European (Latin-9)
nl: West-Europees (Latin-9)

en: Western European (Windows-1252)
nl: West-Europees (Windows-1252)

en: Western European (IBM 00850)
nl: West-Europees (IBM 00850)

en: Eastern European (Latin-2)
nl: Oost-Europees (Latin-2)

en: Eastern European (Windows-1250)
nl: Oost-Europees (Windows-1250)

en: Nordic (Latin-6)
nl: Noors (Latin-6)

en: Cyrillic (Windows-1251)
nl: Cyrillisch (Windows-1251)

en: Russian (KOI8-R)
nl: Russisch (KOI8-R)

en: Ukrainian (KOI8-U)
nl: Oekraïens (KOI8-U)

en: Arabic (ISO 8859-6)
nl: Arabisch (ISO 8859-6)

en: Arabic (Windows-1256)
nl: Arabisch (Windows-1256)

en: Greek (ISO 8859-7)
nl: Grieks (ISO 8859-7)

en: Greek (Windows-1253)
nl: Grieks (Windows-1253)

en: Hebrew (ISO 8859-8)
nl: Hebreeuws (ISO 8859-8)

en: Hebrew (Windows-1255)
nl: Hebreeuws (Windows-1255)

en: Turkish (ISO 8859-9)
nl: Turks (ISO 8859-9)

en: Turkish (Windows-1254)
nl: Turks (Windows-1254)

en: Baltic (Latin-7)
nl: Baltisch (Latin-7)

en: Baltic (Windows-1257)
nl: Baltisch (Windows-1257)

en: Celtic (Latin-8)
nl: Keltisch (Latin-8)

en: South-Eastern European (Latin-10)
nl: Zuidoost-Europees (Latin-10)

en: Simplified Chinese (ISO-2022-CN-EXT)
nl: Vereenvoudigd Chinees (ISO-2022-CN-EXT)

en: Simplified Chinese Unix (EUC-CN)
nl: Vereenvoudigd Chinees unix (EUC-CN)

en: Japanese (7-bits JIS/ISO-2022-JP-2)
nl: Japans (7-bits JIS/ISO-2022-JP-2)

en: Japanese Unix (EUC-JP)
nl: Japans unix (EUC-JP)

en: Japanese (Shift JIS)
nl: Japans (Shift JIS)

en: Korean (EUC-KR/CP949)
nl: Koreaans (EUC-KR/CP949)

en: Korean (ISO-2022-KR)
nl: Koreaans (ISO-2022-KR)

en: Traditional Chinese (Big5)
nl: Traditioneel Chinees (Big5)

en: Traditional Chinese Unix (EUC-TW)
nl: Traditioneel Chinees unix (EUC-TW)

en: Hong-Kong Supplementary (HKSCS)
nl: Hongkong aanvulling (HKSCS)

en: Vietnamese (VISCII)
nl: Vietnamees (VISCII)

en: Vietnamese (Windows-1258)
nl: Vietnamees (Windows-1258)

en: Subtitle text encoding
nl: Ondertitel-tekstcodering

en: Set the encoding used in text subtitles
nl: Wijzig de codering van de ondertiteltekst

en: Subtitle justification
nl: Uitlijning ondertitels

en: Set the justification of subtitles
nl: Wijzig de uitlijning van de ondertitels

en: UTF-8 subtitle autodetection
nl: Autodetectie UTF-8 ondertitels

en: This enables automatic detection of UTF-8 encoding within subtitle files.
nl: Dit schakelt automatische detectie in van UTF-8 codering in ondertitelbestanden.

en: Text subtitle decoder
nl: Tekst ondertiteldecoder

en: Some subtitle formats allow for text formatting. VLC partly implements this, but you can choose to disable all formatting.
nl: Enkele ondertitelformaten staan tekstopmaak toe. VLC implementeert dit gedeeltelijk, maar u kunt ervoor kiezen om alle opmaak uit te schakelen.

en: USF subtitles decoder
nl: USF-ondertiteldecoder

en: tx3g subtitles decoder
nl: tx3g ondertiteldecoder

en: tx3g subtitles
nl: tx3g-ondertitels

en: Philips OGT (SVCD subtitle) decoder
nl: Philips OGT (SVCD-ondertitel) decoder

en: SVCD subtitles
nl: SVCD-ondertitels

en: Philips OGT (SVCD subtitle) packetizer
nl: Philips OGT (SVCD-ondertitel) packetizer

en: Image width
nl: Beeldbreedte

en: Specify the width to decode the image too
nl: Geef de breedte op om het beeld naar te decoderen

en: Image height
nl: Beeldhoogte

en: Specify the height to decode the image too
nl: Geef de hoogte op om het beeld naar te decoderen

en: Scale factor
nl: Schaalfactor

en: Scale factor to apply to image
nl: Schalingsfactor om toe te passen op het beeld

en: SVG video decoder
nl: SVG videodecoder

en: T.140 text encoder
nl: T.140 tekst-encoder

en: Override page
nl: Overschrijf pagina

en: Override the indicated page, try this if your subtitles don't appear (-1 = autodetect from TS, 0 = autodetect from teletext, >0 = actual page number, usually 888 or 889).
nl: Overschrijf de ingestelde pagina, probeer dit als uw ondertitels niet verschijnen (-1 = detecteer automatisch van TS, 0 = detecteer automatisch van teletekst, >0 = het eigenlijke paginanummer, over het algemeen 888 of 889).

en: Ignore subtitle flag
nl: Negeer ondertitelvlag

en: Ignore the subtitle flag, try this if your subtitles don't appear.
nl: Negeer de ondertitelvlag, probeer dit als uw ondertitels niet verschijnen.

en: Workaround for France
nl: Probleemomzeiling voor Frankrijk

en: Some French channels do not flag their subtitling pages correctly due to a historical interpretation mistake. Try using this wrong interpretation if your subtitles don't appear.
nl: Enkele Franse kanalen merken hun ondertitelpagina's niet correct wegens een historische interpretatiefout. Probeer deze slechte interpretatie te gebruiken als uw ondertitels niet verschijnen.

en: Teletext subtitles decoder
nl: Teletekst-ondertiteldecoder

en: HDMV TextST subtitles decoder
nl: HDMV TextST ondertiteldecoder

en: Enforce a quality between 1 (low) and 10 (high), instead of specifying a particular bitrate. This will produce a VBR stream.
nl: Forceer een kwaliteit tussen 1 (laag) en 10 (hoog) i.p.v. een specifieke bitrate. Dit zal een VBR-stream produceren.

en: Post processing quality
nl: Kwaliteit van nabewerking

en: Theora video decoder
nl: Theora videodecoder

en: Theora video packetizer
nl: Theora video-packetizer

en: Theora video encoder
nl: Theora video-encoder

en: TTML decoder
nl: TTML-decoder

en: TTML subtitles decoder
nl: TTML-ondertiteldecoder

en: TTML demuxer
nl: TTML-demuxer

en: Force a specific encoding quality between 0.0 (high) and 50.0 (low), instead of specifying a particular bitrate. This will produce a VBR stream.
nl: Forceer een specifieke codeerkwaliteit tussen 0.0 (hoog) en 50.0 (laag), i.p.v. een specifieke bitrate. Dit zal een VBR-stream produceren.

en: Stereo mode
nl: Stereo-modus

en: Handling mode for stereo streams
nl: Verwerkingsmodus voor stereo-streams

en: VBR mode
nl: VBR-modus

en: Use Variable BitRate. Default is to use Constant BitRate (CBR).
nl: Gebruik variabele bitrate. Standaard is constante bitrate (CBR).

en: Psycho-acoustic model
nl: Psycho-akoestisch model

en: Integer from -1 (no model) to 4.
nl: Integer van -1 (geen model) tot 4.

en: Libtwolame audio encoder
nl: Libtwolame audio-encoder

en: Ulead DV audio decoder
nl: Ulead DV audiodecoder

en: Use Hardware decoders only
nl: Alleen hardwaredecoders gebruiken

en: VideoToolbox video decoder
nl: VideoToolbox-videodecoder

en: Maximum encoding bitrate
nl: Maximum codeer-bitrate

en: Maximum bitrate in kbps. This is useful for streaming applications.
nl: Maximum bitrate in kbps. Dit is handig voor streaming-toepassingen.

en: Minimum encoding bitrate
nl: Minimum codeer-bitrate

en: Minimum bitrate in kbps. This is useful for encoding for a fixed-size channel.
nl: Minimum bitrate in kbps. Dit is handig voor coderen van een kanaal met vaste grootte.

en: Force a constant bitrate encoding (CBR).
nl: Dwing een constante bitratecodering (CBR).

en: Vorbis audio decoder
nl: Vorbis audiodecoder

en: Vorbis audio encoder
nl: Vorbis audio-encoder

en: Quality mode
nl: Kwaliteitsmodus

en: Quality setting which will determine max encoding time
     - 0: Good quality
     - 1: Realtime
     - 2: Best quality
nl: Kwaliteitsinstelling die de maximale encoding-tijd zal bepalen
     - 0: goeie kwaliteit
     - 1: realtime
     - 2: beste kwaliteit

en: WebM video decoder
nl: WebM-videodecoder

en: WebM video encoder
nl: WebM-video-encoder

en: WEBVTT decoder
nl: WEBVTT-decoder

en: WEBVTT subtitles decoder
nl: WEBVTT-ondertiteldecoder

en: WEBVTT subtitles parser
nl: WEBVTT ondertitel-parser

en: WMA v1/v2 fixed point audio decoder
nl: WMA v1/v2 vaste punt audiodecoder

en: Maximum GOP size
nl: Maximum GOP grootte

en: Sets maximum interval between IDR-frames. Larger values save bits, thus improving quality for a given bitrate at the cost of seeking precision. Use -1 for infinite.
nl: Stelt het maximale interval in tussen IDR-frames. Grotere waarden besparen bits, wat zorgt voor verbeterde kwaliteit bij een bepaalde bitrate, ten koste van zoekprecisie. Gebruik -1 voor oneindig.

en: Minimum GOP size
nl: Minimum GOP grootte

en: Sets minimum interval between IDR-frames. In H.264, I-frames do not necessarily bound a closed GOP because it is allowable for a P-frame to be predicted from more frames than just the one frame before it (also see reference frame option). Therefore, I-frames are not necessarily seekable. IDR-frames restrict subsequent P-frames from referring to any frame prior to the IDR-frame. 
    If scenecuts appear within this interval, they are still encoded as I-frames, but do not start a new GOP.
nl: Zet minimuminterval tussen IDR-frames. In H.264 betekenen I-frames niet per se een gesloten GOP, omdat een P-frame voorspeld mag worden meer frames dan het frame ervoor (zie ook optie referentieframe). Daarom zijn I-frames niet per se zoekbaar. P-frames na IDR-frames kunnen niet verwijzen naar ieder frame voor het IDR-frame. 
    Als scène-cuts binnen deze interval plaatsvinden, worden ze nog steeds als I-frames gecodeerd, maar starten ze geen nieuwe GOP.

en: Use recovery points to close GOPs
nl: Gebruik herstelpunten om GOP's te sluiten

en: use open GOP, for bluray compatibility use also bluray-compat option
nl: open GOP gebruiken, gebruik ook bluray-compat optie voor bluray-compatibiliteit

en: Enable compatibility hacks for Blu-ray support
nl: Compatibiliteitshacks voor Blu-rayondersteuning inschakelen

en: Enable hacks for Blu-ray support, this doesn't enforce every aspect of Blu-ray compatibility
    e.g. resolution, framerate, level
nl: Hacks voor Blu-rayondersteuning inschakelen, dit forceert niet elk aspect van Blu-raycompatibiliteit
    bijvoorbeeld resolutie, framerate, niveau

en: Extra I-frames aggressivity
nl: Extra agressiviteit I-frames

en: Scene-cut detection. Controls how aggressively to insert extra I-frames. With small values of scenecut, the codec often has to force an I-frame when it would exceed keyint. Good values of scenecut may find a better location for the I-frame. Large values use more I-frames than necessary, thus wasting bits. -1 disables scene-cut detection, so I-frames are inserted only every other keyint frames, which probably leads to ugly encoding artifacts. Range 1 to 100.
nl: Scene-cutdetectie. Stelt in hoe agressief extra I-frames ingevoegd worden. Bij kleine scene-cutwaarden moet de codec dikwijls een I-frame forceren wanneer het sleutelinterval overschreden zou worden. Goede scene-cutwaarden zouden een betere locatie voor het I-frame kunnen vinden. Grote waarden gebruiken meer I-frames dan nodig, waardoor teveel bits nodig zijn. -1 schakelt scene-cutdetectie uit zodat I-frames slechts om de sleutelinterval frames ingevoegd worden, wat waarschijnlijk tot coderingsartifacts leidt. Bereik: 1 tot 100.

en: B-frames between I and P
nl: B-frames tussen I en P

en: Number of consecutive B-frames between I and P-frames. Range 1 to 16.
nl: Aantal opeenvolgende B-frames tussen I- en P-frames. Bereik van 1 tot 16.

en: Adaptive B-frame decision
nl: Adaptief B-frame besluit

en: Force the specified number of consecutive B-frames to be used, except possibly before an I-frame. Range 0 to 2.
nl: Forceer het gebruik van het ingestelde aantal opeenvolgende B-frames, behalve misschien vlak voor een I-frames. Bereik 0 tot 2.

en: Influence (bias) B-frames usage
nl: Beïnvloed (bias) gebruik B-frames

en: Bias the choice to use B-frames. Positive values cause more B-frames, negative values cause less B-frames.
nl: Beïnvloed de keuze voor B-frames. Positieve waarden zorgen voor meer B-frames, negatieve waarden zorgen voor minder B-frames.

en: Keep some B-frames as references
nl: Behoud enkele B-frames ter referentie

en: Allows B-frames to be used as references for predicting other frames. Keeps the middle of 2+ consecutive B-frames as a reference, and reorders frame appropriately.
     - none: Disabled
     - strict: Strictly hierarchical pyramid
     - normal: Non-strict (not Blu-ray compatible)
nl: Hiermee worden B-frames gebruikt ter referentie voor de voorspelling van andere frames. Houdt het midden van 2+ opeenvolgende B-framester referentie en reorganiseert het beeld conform.
     - none: uitgeschakeld
     - strict: strikt hierarchische pyramide
     - normal: niet-strikt (niet Blu-ray compatible)

en: Use fullrange instead of TV colorrange
nl: Volledig bereik gebruiken in plaats van tv-kleurbereik

en: TV-range is usually used colorrange, defining this to true will enable libx264 to use full colorrange on encoding
nl: Tv-bereik is meestal het gebruikte kleurbereik; door dit in te stellen op true zal libx264 in staat gesteld worden om volledig kleurbereik te gebruiken bij het coderen

en: CABAC (Context-Adaptive Binary Arithmetic Coding). Slightly slows down encoding and decoding, but should save 10 to 15% bitrate.
nl: CABAC (Context-Adaptive Binary Arithmetic Coding). Zorgt voor een kleine vertraging bij coderen en decoderen, maar vermindert de bitrate met 10 tot 15 %.

en: Number of previous frames used as predictors. This is effective in Anime, but seems to make little difference in live-action source material. Some decoders are unable to deal with large frameref values. Range 1 to 16.
nl: Aantal vorige frames te gebruiken bij voorspelling. Dit is effectief bij Anime, maar lijkt weinig verschil te maken bij live-action bronmateriaal. Sommige decoders zijn niet in staat om met grote frameref-waarden te werken. Bereik van 1 tot 16.

en: Skip loop filter
nl: Loop-filter overslaan

en: Deactivate the deblocking loop filter (decreases quality).
nl: Deblocking loop-filter uitschakelen (vermindert kwaliteit).

en: Loop filter AlphaC0 and Beta parameters alpha:beta
nl: Loop-filter AlfaC0- en bèa-parameters alfa:bèta

en: Loop filter AlphaC0 and Beta parameters. Range -6 to 6 for both alpha and beta parameters. -6 means light filter, 6 means strong.
nl: Loop-filter AlfaC0- en bèta-parameters. Bereik -6 tot 6 voor beide alfa- en bèta-parameters. -6 betekent lichte filter, 6 betekent sterk.

en: H.264 level
nl: H.264-niveau

en: Specify H.264 level (as defined by Annex A of the standard). Levels are not enforced; it's up to the user to select a level compatible with the rest of the encoding options. Range 1 to 5.1 (10 to 51 is also allowed). Set to 0 for letting x264 set level.
nl: H.264-niveau opgeven (zoals gedefinieerd door bijlage A van de standaard). Niveaus worden niet doorgedrukt; het is aan de gebruiker om een compatible niveau met de andere coderingsopties te selecteren. Bereik 1 tot 5.1 (10 tot 51 is ook toegestaan). Stel in op 0 om x264 het niveau te laten instellen.

en: H.264 profile
nl: H.264-profiel

en: Specify H.264 profile which limits are enforced over other settings
nl: H.264-profiel opgeven waar limieten over andere instellingen geforceerd worden

en: Interlaced mode
nl: Geïnterlinieerde modus

en: Pure-interlaced mode.
nl: Puur-geïnterlinieerde modus.

en: Frame packing
nl: Frameschikking

en: For stereoscopic videos define frame arrangement:
     0: checkerboard - pixels are alternatively from L and R
     1: column alternation - L and R are interlaced by column
     2: row alternation - L and R are interlaced by row
     3: side by side - L is on the left, R on the right
     4: top bottom - L is on top, R on bottom
     5: frame alternation - one view per frame
nl: Definieer frameschikking voor stereoscopische video's:
     0: schaakbord: pixels zijn wisselend van L en R
     1: kolomwisseling - L en R worden per kolom geïnterlinieerd
     2: rijwisseling - L en R worden per rij geïnterlinieerd
     3: naast elkaar - L aan de linkerkant, R aan de rechterkant
     4: boven elkaar - L bovenaan, R onderaan
     5: beeldwisseling - een weergave per beeld

en: Use Periodic Intra Refresh
nl: Periodieke intraverversing inschakelen

en: Use Periodic Intra Refresh instead of IDR frames
nl: Periodieke infraverversing gebruiken in plaats van IDR-frames

en: Use mb-tree ratecontrol
nl: Mb-tree ratecontrol gebruiken

en: You can disable use of Macroblock-tree on ratecontrol
nl: U kunt gebruik van Macroblock-tree bij ratecontrol uitschakelen

en: Force number of slices per frame
nl: Forceer aantal stukken per frame

en: Force rectangular slices and is overridden by other slicing options
nl: Forceer rechthoekige stukken en is overschreven door andere snij-opties

en: Limit the size of each slice in bytes
nl: Beperk de grootte van elk stuk in bytes

en: Sets a maximum slice size in bytes, Includes NAL overhead in size
nl: Stel een maximum stukgrootte in bytes in, inclusief NAL overhead in grootte

en: Limit the size of each slice in macroblocks
nl: Beperk de grootte van elk stuk in macroblokken

en: Sets a maximum number of macroblocks per slice
nl: Het maximum aantal macroblokken per stuk

en: Set QP
nl: QP instellen

en: This selects the quantizer to use. Lower values result in better fidelity, but higher bitrates. 26 is a good default value. Range 0 (lossless) to 51.
nl: Hiermee selecteert u de quantizer. Lagere waarden geven meer betrouwbaarheid, maar hogere bitrates. 26 is een goede standaardwaarde. Bereik 0 (verliesloos) tot 51.

en: Quality-based VBR
nl: Kwaliteit-gebaseerde VBR

en: 1-pass Quality-based VBR. Range 0 to 51.
nl: 1-keer Kwaliteit-gebaseerde VBR. Bereik 0 tot 51.

en: Min QP
nl: Minimale QP

en: Minimum quantizer parameter. 15 to 35 seems to be a useful range.
nl: Minimale quantizer parameter 15 tot 35 blijkt een goed bereik.

en: Max QP
nl: Maximale QP

en: Maximum quantizer parameter.
nl: Maximum quantizer-parameter.

en: Max QP step
nl: Max QP stap

en: Max QP step between frames.
nl: Maximale QP stap tussen frames.

en: Average bitrate tolerance
nl: Gemiddelde bitrate-tolerantie

en: Allowed variance in average bitrate (in kbits/s).
nl: Toegestaande variantie in gemiddelde bitrate (in kbits/s).

en: Max local bitrate
nl: Maximale lokale bitrate

en: Sets a maximum local bitrate (in kbits/s).
nl: Stelt een maximale lokale bitrate (in kbits/s) in.

en: Averaging period for the maximum local bitrate (in kbits).
nl: Middelingsperiode voor de maximale lokale bitrate (in kbits).

en: Initial VBV buffer occupancy
nl: Initiële VBV bufferbezetting

en: Sets the initial buffer occupancy as a fraction of the buffer size. Range 0.0 to 1.0.
nl: Stelt de initiële bufferbezetting in als een fractie van de buffergrootte. Bereik 0.0 tot 1.0.

en: How AQ distributes bits
nl: Hoe AQ bits spreidt

en: Defines bitdistribution mode for AQ, default 1
     - 0: Disabled
     - 1: Current x264 default mode
     - 2: uses log(var)^2 instead of log(var) and attempts to adapt strength per frame
nl: Definieert bitspreidingsmodus voor AQ, standaard 1
     - 0: Uitgeschakeld
     - 1: Huidige x264 standaardmodus
     - 2: gebruikt log(var)^2 i.p.v. log(var) en probeert de sterkte per frame aan te passen

en: Strength of AQ
nl: Kracht van AQ

en: Strength to reduce blocking and blurring in flat
    and textured areas, default 1.0 recommended to be between 0..2
     - 0.5: weak AQ
     - 1.5: strong AQ
nl: Kracht om blocking en vervaging in vlakke en
    getextuurde gebieden te reduceren, standaard 1.0 aanbevolen om tussen 0 - 2 te houden
     - 0.5: zwakke AQ
     - 1.5: sterke AQ

en: QP factor between I and P
nl: QP-factor tussen I en P

en: QP factor between I and P. Range 1.0 to 2.0.
nl: QP-factor tussen I en P. Bereik 1.0 tot 2.0.

en: QP factor between P and B
nl: QP-factor tussen P en B

en: QP factor between P and B. Range 1.0 to 2.0.
nl: QP-factor tussen P en B. Bereik 1.0 en 2.0.

en: QP difference between chroma and luma
nl: QP-verschil tussen chroma en luma

en: QP difference between chroma and luma.
nl: QP-verschil tussen chroma en luma.

en: Multipass ratecontrol
nl: Meervoudige snelheidscontrole

en: Multipass ratecontrol:
     - 1: First pass, creates stats file
     - 2: Last pass, does not overwrite stats file
     - 3: Nth pass, overwrites stats file
nl: Meervoudige snelheidsecontrole:
     - 1: Eerste keer, maakt een stats-bestand aan
     - 2: Laatste keer, overschrijft het stats-bestand niet
     - 3: Nde keer, overschrijft stats-bestand

en: QP curve compression
nl: QP-curve compressie

en: QP curve compression. Range 0.0 (CBR) to 1.0 (QCP).
nl: QP-curve compressie. bereik 0.0 (CBR) tot 1.0 (QCP).

en: Reduce fluctuations in QP
nl: Reduceer fluctuaties in QP

en: This reduces the fluctuations in QP before curve compression. Temporally blurs complexity.
nl: Dit reduceert de fluctuaties in QP voor curve-compressie. Vervaagt tijdelijk complexiteit.

en: This reduces the fluctuations in QP after curve compression. Temporally blurs quants.
nl: Dit reduceert de fluctuaties in QP na curve-compressie. Vervaagt tijdelijk quants.

en: Partitions to consider
nl: Partities om in besluit te nemen

en: Partitions to consider in analyse mode:
     - none  : 
     - fast  : i4x4
     - normal: i4x4,p8x8,(i8x8)
     - slow  : i4x4,p8x8,(i8x8),b8x8
     - all   : i4x4,p8x8,(i8x8),b8x8,p4x4
    (p4x4 requires p8x8. i8x8 requires 8x8dct).
nl: Partities om te overwegen in analysemodus:
     - geen: 
     - snel: i4x4
     - normaal: i4x4,p8x8,(i8x8)
     - langzaam: i4x4,p8x8,(i8x8),b8x8
     - alles: i4x4,p8x8,(i8x8),b8x8,p4x4
    (p4x4 vereist p8x8. i8x8 vereist 8x8dct).

en: Direct MV prediction mode
nl: Direct MV voorspellingsmodus

en: Direct prediction size
nl: Directe voorspellingsgrootte

en: Direct prediction size:
     -  0: 4x4
     -  1: 8x8
     - -1: smallest possible according to level
nl: Directe voorspellingsgrootte: 
    -  0: 4x4
    -  1: 8x8
    -  -1: kleinst mogelijke volgens niveau

en: Weighted prediction for B-frames
nl: Gewogen voorspelling voor B-frames

en: Weighted prediction for B-frames.
nl: Gewogen voorspelling voor B-frames.

en: Weighted prediction for P-frames
nl: Gewogen voorspelling voor P-frames

en: Weighted prediction for P-frames:
     - 0: Disabled
     - 1: Blind offset
     - 2: Smart analysis
nl: Gewichtvoorspelling voor P-frames: 
    - 0: Uitgeschakeld
    - 1: Blinde uitlijning
    - 2: Slimme analyse

en: Integer pixel motion estimation method
nl: Integer pixel bewegingsvoorspelling-methode

en: Selects the motion estimation algorithm:
     - dia: diamond search, radius 1 (fast)
     - hex: hexagonal search, radius 2
     - umh: uneven multi-hexagon search (better but slower)
     - esa: exhaustive search (extremely slow, primarily for testing)
     - tesa: hadamard exhaustive search (extremely slow, primarily for testing)
nl: Selecteert de bewegingsschatting algotitme: 
    - dia: diamant zoeken, radius 1 (snel)
    - hex: hexagonaal zoeken, radius 2
    - umh: oneven multi-hexagonaal zoeken (beter, maar langzamer)
    - esa: uitputtend zoeken (extreem langzaam, hoofdzakelijk voor testdoeleinden)
    - tesa: hadamard uitputtend zoeken (extreem langzaam, hoofdzakelijk voor testdoeleinden)

en: Maximum motion vector search range
nl: Maximale bewegingsvector-zoekbereik

en: Maximum distance to search for motion estimation, measured from predicted position(s). Default of 16 is good for most footage, high motion sequences may benefit from settings between 24 and 32. Range 0 to 64.
nl: Maximum zoekafstand voor bewegingsschatting, gemeten van voorspelde positie(s). Standaard van 16 is goed genoeg voor meeste opnames, opnames met veel beweging kunnen voordeel halen uit instellingen tussen 24 en 32. Bereik 0 tot 64.

en: Maximum motion vector length
nl: Maximum bewegingsvectorlengte

en: Maximum motion vector length in pixels. -1 is automatic, based on level.
nl: Maximum motion-vectorlengte in pixels. -1 is automatisch, gebaseerd op niveau.

en: Minimum buffer space between threads
nl: Minimale bufferruimte tussen threads

en: Minimum buffer space between threads. -1 is automatic, based on number of threads.
nl: Minimale bufferruimte tussen threads. -1 is automatisch, gebaseerd op het aantal threads.

en: Strength of psychovisual optimization, default is "1.0:0.0"
nl: Sterkte van psychovisuele optimalizatie, standaard is "1.0:0.0"

en: First parameter controls if RD is on (subme>=6) or off.
    Second parameter controls if Trellis is used on psychovisual optimization, default off
nl: Eerste parameter geeft aan of RD aan (subme>=6) of uit staat.
    Tweede parameter bepaalt of Trellis in de psychovisuele optimalisatie gebruikt wordt, standaard uit

en: Subpixel motion estimation and partition decision quality
nl: Subpixel bewegingsschatting en partitiebepaling kwaliteit

en: This parameter controls quality versus speed tradeoffs involved in the motion estimation decision process (lower = quicker and higher = better quality). Range 1 to 9.
nl: Deze parameters regelt kwaliteit versus snelheidswinst bij het bewegingsschatting bepalingsproces (lager = sneller en hoger = betere kwaliteit). Bereik 1 tot 7.

en: RD based mode decision for B-frames. This requires subme 6 (or higher).
nl: RD-gebaseerde modusbepaling voor B-frames. Dit vereist subme 6 (of hoger).

en: Decide references on a per partition basis
nl: Kies referenties per partitie

en: Allows each 8x8 or 16x8 partition to independently select a reference frame, as opposed to only one ref per macroblock.
nl: Laat iedere 8x8 of 16x8 partitie onafhankelijk een referentieframe selecteren, in tegenstelling tot alleen een referentie per macroblok.

en: Chroma in motion estimation
nl: Chroma in bewegingsschatting

en: Chroma ME for subpel and mode decision in P-frames.
nl: Chroma ME voor subpel en modusbepaling in P-frames.

en: Joint bidirectional motion refinement.
nl: Samengevoegde bidirectionele bewegingsverfijning.

en: Adaptive spatial transform size
nl: Aanpasbare ruimtelijke vervormingsgrootte

en: SATD-based decision for 8x8 transform in inter-MBs.
nl: SATD-gebaseerde beslissing voor 8x8 transformatie in inter-MB's.

en: Trellis RD quantization
nl: Trellis RD-quantisatie

en: Trellis RD quantization:
     - 0: disabled
     - 1: enabled only on the final encode of a MB
     - 2: enabled on all mode decisions
    This requires CABAC.
nl: Trellis RD quantisatie: 
     - 0: uitgeschakeld
     - 1: alleen ingeschakeld bij de laatste codering van een MB
     - 2: ingeschakeld bij alle modi
    Dit vereist CABAC.

en: Early SKIP detection on P-frames
nl: Vroege SKIP detectie op P-frames

en: Early SKIP detection on P-frames.
nl: Vroege SKIP detectie op P-frames.

en: Coefficient thresholding on P-frames
nl: Drempelcoëfficiënt voor P-frames

en: Coefficient thresholding on P-frames. Eliminate dct blocks containing only a small single coefficient.
nl: Drempelcoëfficiënt voor P-frames. Elimineer dct-blocks die slechts 1 kleine coëfficiënt bevatten.

en: Use Psy-optimizations
nl: Gebruik Psy-optimalisaties

en: Use all visual optimizations that can worsen both PSNR and SSIM
nl: Gebruik alle visuele optimalisaties die ook zowel PSNR als SSIM kunnen verslechten

en: Dct-domain noise reduction. Adaptive pseudo-deadzone. 10 to 1000 seems to be a useful range.
nl: Dct-domein ruisreductie. Aanpasbare pseudo-dode zone. 10 tot 1000 lijkt een bruikbaar bereik.

en: Inter luma quantization deadzone
nl: Inter luma-quantisatie dode zone

en: Set the size of the inter luma quantization deadzone. Range 0 to 32.
nl: Stel de grootte in van de dode zone van de inter luma-quantisatie. Bereik: 0 tot 32.

en: Intra luma quantization deadzone
nl: Intra luma-quantisatie dode zone

en: Set the size of the intra luma quantization deadzone. Range 0 to 32.
nl: Stel de grootte in van de dode zone van de intra luma-quantisatie. Bereik: 0 tot 32.

en: Non-deterministic optimizations when threaded
nl: Onvoorspelbare optimalizaties bij threading

en: Slightly improve quality of SMP, at the cost of repeatability.
nl: Verbeter kwaliteit van SMP lichtelijk, ten koste van herhaalbaarheid.

en: CPU optimizations
nl: Processor-optimalisaties

en: Use assembler CPU optimizations.
nl: Gebruik assembler processor-optimalisaties.

en: Filename for 2 pass stats file
nl: Bestandsnaam voor 2-pass-statistiekbestand

en: Filename for 2 pass stats file for multi-pass encoding.
nl: Bestandsnaam voor het 2-pass statistiekenbestand bij multi-pass codering.

en: PSNR computation
nl: PSNR berekening

en: Compute and print PSNR stats. This has no effect on the actual encoding quality.
nl: Bereken en print PSNR statistieken. Dit heeft geen effect op de werkelijke coderingskwaliteit.

en: SSIM computation
nl: SSIM berekening

en: Compute and print SSIM stats. This has no effect on the actual encoding quality.
nl: Bereken en print SSIM statistieken. Dit heeft geen effect op de werkelijke coderingskwaliteit.

en: Quiet mode
nl: Stille modus

en: Statistics
nl: Statistieken

en: Print stats for each frame.
nl: Statistieken voor elk frame printen.

en: SPS and PPS id numbers
nl: SPS en PPS id nummers

en: Set SPS and PPS id numbers to allow concatenating streams with different settings.
nl: Zet SPS en PPS id nummers om streams met verschillende instellingen aan elkaar te plakken.

en: Access unit delimiters
nl: Toegangsmodules-scheidingstekens

en: Generate access unit delimiter NAL units.
nl: Genereer toegangsmodule-scheidingsteken NAL-units.

en: Framecount to use on frametype lookahead
nl: Frametelling om te gebruiken bij vooruit zoeken op frametype

en: Framecount to use on frametype lookahead. Currently default can cause sync-issues on unmuxable output, like rtsp-output without ts-mux
nl: Frametelling om bij frametype vooruit kijken. Huidige standaard kan synchronisatieproblemen veroorzaken bij niet-muxable uitvoer, zoals rtsp-uitvoer zonder ts-mux

en: HRD-timing information
nl: HRD-timing informatie

en: Default tune setting used
nl: Standaard afstemmingsinstelling gebruikt

en: Default preset setting used
nl: Standaard presetwaarde gebruikt

en: x264 advanced options
nl: x264 geavanceerde opties

en: x264 advanced options, in the form {opt=val,op2=val2}.
nl: Geavanceerde x264-opties, in de vorm {opt=val,op2=val2}.

en: Fast
nl: Snel

en: Normal
nl: Normaal

en: Slow
nl: Langzaam

en: Spatial
nl: Ruimtelijk

en: Temporal
nl: Tijdelijk

en: checkerboard
nl: schaakbord

en: column alternation
nl: kolomwisseling

en: row alternation
nl: rijwisseling

en: side by side
nl: naast elkaar

en: top bottom
nl: boven onder

en: frame alternation
nl: frame-afwisseling

en: H.262/MPEG-2 encoder (x262)
nl: H.262-/MPEG-2-encoder (x262)

en: H.265/HEVC encoder (x265)
nl: H.265-/HEVC-encoder (x265)

en: XWD image decoder
nl: XWD-beeld decoder

en: Teletext page
nl: Teletekst-pagina

en: Open the indicated Teletext page. Default page is index 100.
nl: De opgegeven Teletekst-pagina openen. Standaardpagina is index 100.

en: Teletext alignment
nl: Teletekst uitlijning

en: You can enforce the teletext position on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, eg. 6 = top-right).
nl: De oriëntatie/positionering van de teletekst op de video kan hier bepaald worden. (0=midden, 1=links, 2=rechts, 4=boven, 8=beneden. Combinaties van deze waarden zijn ook mogelijk, zoals 6 = rechts-boven).

en: Teletext text subtitles
nl: Teletekst-ondertitels

en: Output teletext subtitles as text instead of as RGBA.
nl: Teletekst-ondertitels uitvoeren als tekst i.p.v. RGBA.

en: Presentation Level
nl: Presentatieniveau

en: 1.5
nl: 1,5

en: 2.5
nl: 2,5

en: 3.5
nl: 3,5

en: VBI and Teletext decoder
nl: VBI- en Teletekstdecoder

en: VBI & Teletext
nl: VBI en Teletekst

en: D-Bus control interface
nl: D-Bus controle-interface

en: VLC media player
nl: VLC Media Player

en: Do not open a DOS command box interface
nl: Open geen dos commando box interface

en: By default the dummy interface plugin will start a DOS command box. Enabling the quiet mode will not bring this command box but can also be pretty annoying when you want to stop VLC and no video window is open.
nl: De dummy interface opent standaard een dos-commandovenster. Het inschakelen van de stille modus laat dit venster niet verschijnen, maar kan ook behoorlijk vervelend zijn als u VLC wilt stoppen en er geen videovenster beschikbaar is.

en: Dummy interface
nl: Dummy-interface

en: Motion threshold (10-100)
nl: Bewegingsdrempel (10-100)

en: Amount of movement required for a mouse gesture to be recorded.
nl: Hoeveelheid beweging vereist om een muisbeweging op te nemen.

en: Trigger button
nl: Activatieknop

en: Trigger button for mouse gestures.
nl: Activatieknop voor muisbewegingen.

en: Middle
nl: Middelste

en: Gestures
nl: Muisbewegingen

en: Mouse gestures control interface
nl: Muisbewegingen-bedieningsinterface

en: Global Hotkeys
nl: Globale sneltoetsen

en: Global Hotkeys interface
nl: Globale sneltoetseninterface

en: Hotkeys
nl: Sneltoetsen

en: Hotkeys management interface
nl: Sneltoetsbeheersinterface

en: One
nl: Een

en: Loop: %s
nl: Herhalen: %s

en: Random: %s
nl: Willekeurige volgorde: %s

en: Audio Device: %s
nl: Audio-apparaat: %s

en: Recording
nl: Opnemen

en: Recording done
nl: Opname voltooid

en: Sub sync: bookmarked audio time
nl: Ondertitelsync: audiotijd-bladwijzer

en: No active subtitle
nl: Geen actieve ondertitel

en: Sub sync: bookmarked subtitle time
nl: Ondertitelsync: ondertiteltijd-bladwijzer

en: Sub sync: set bookmarks first!
nl: Ondertitelsync: eerst bladwijzers instellen!

en: Sub sync: corrected %i ms (total delay = %i ms)
nl: Ondertitelsync: %i ms gecorrigeerd (totale vertraging = %i ms)

en: Sub sync: delay reset
nl: Ondertitelsync: vertraging hersteld

en: Subtitle delay %i ms
nl: Ondertitelvertraging %i ms

en: Audio delay %i ms
nl: Audiovertraging %i ms

en: Audio track: %s
nl: Audiospoor: %s

en: Subtitle track: %s
nl: Ondertitelspoor: %s

en: N/A
nl: niet beschikbaar

en: Program Service ID: %s
nl: Programma-service-ID: %s

en: Aspect ratio: %s
nl: Beeldverhouding: %s

en: Crop: %s
nl: Bijsnijden: %s

en: Zooming reset
nl: Zoom herstellen

en: Scaled to screen
nl: Geschaald naar scherm

en: Original Size
nl: Originele grootte

en: Zoom mode: %s
nl: Zoommodus: %s

en: Deinterlace off
nl: Deïnterliniëring uit

en: Deinterlace on
nl: Deïnterliniëring aan

en: Subtitle position: no active subtitle
nl: Ondertitelpositie: geen actieve ondertitel

en: Subtitle position %d px
nl: Ondertitelpositie %d px

en: Subtitle text scale %d%%
nl: Tekstschaal ondertitels %d %%

en: Speed: %.2fx
nl: Snelheid: %.2fx

en: 
    Warning: if you cannot access the GUI anymore, open a command-line window, go to the directory where you installed VLC and run "vlc -I qt"
nl: 
    Waarschuwing: als u de GUI niet meer kunt bereiken, opent u een opdrachtregelvenster en start u in de map waar u VLC geïnstalleerd hebt "vlc -l qt".

en: Change the lirc configuration file
nl: Verander het lirc-configuratiebestand

en: Tell lirc to read this configuration file. By default it searches in the users home directory.
nl: Vertel lirc om dit configuratiebestand te lezen. Standaard zal het in de thuismap van de gebruiker zoeken.

en: Infrared
nl: Infrarood

en: Infrared remote control interface
nl: Infrarood-afstandsbediening

en: motion
nl: beweging

en: motion control interface
nl: beweging-aansturingsinterface

en: Use HDAPS, AMS, APPLESMC or UNIMOTION motion sensors to rotate the video
nl: Gebruik HDAPS, AMS, APPLESMC of UNIMOTION bewegingssensors om de video te roteren

en: Network master clock
nl: Netwerk master-klok

en: When set, this VLC instance will act as the master clock for synchronization for clients listening
nl: Indien geactiveerd zal deze VLC-instantie handelen als de masterklok voor synchronisatie voor clients die luisteren

en: Master server IP address
nl: IP-adres van master-server

en: The IP address of the network master clock to use for clock synchronization.
nl: IP-adres van de netwerk-masterklok te gebruiken voor kloksynchronisatie.

en: Length of time (in ms) until aborting data reception.
nl: Wachttijd (in ms) vóór het afbreken van gegevensontvangst.

en: Network Sync
nl: Netwerksynchronisatie

en: Network synchronization
nl: Netwerksynchronisatie

en: Install Windows Service
nl: Windows-dienst installeren

en: Install the Service and exit.
nl: Dienst installeren en afsluiten.

en: Uninstall Windows Service
nl: Windows-dienst deïnstalleren

en: Uninstall the Service and exit.
nl: Dienst deïnstalleren en afsluiten.

en: Display name of the Service
nl: Naam van de dienst weergeven

en: Change the display name of the Service.
nl: Weergavenaam van de dienst veranderen.

en: Configuration options
nl: Configuratie-opties

en: Configuration options that will be used by the Service (eg. --foo=bar --no-foobar). It should be specified at install time so the Service is properly configured.
nl: Configuratie-opties die door de dienst gebruikt worden (bijv. --foo=bar --no-foobar). Dit moet tijdens de installatie opgegeven worden, zodat de dienst juist geconfigureerd is.

en: Additional interfaces spawned by the Service. It should be specified at install time so the Service is properly configured. Use a comma separated list of interface modules. (common values are: logger, sap, rc, http)
nl: Aanvullende interfaces opgestart door de dienst. Het moet tijdens de installatie opgegeven worden zodat de dienst juist geconfigureerd is. Gebruik een door komma's gescheiden lijst van bedieningsmodules. (veel voorkomende waarden zijn: logger, sap, rc, http)

en: NT Service
nl: NT-dienst

en: Windows Service interface
nl: Windows-dienst interface

en: Initializing
nl: Initialiseren

en: Opening
nl: Openen

en: Error
nl: Fout

en: Show stream position
nl: Stream-positie weergeven

en: Show the current position in seconds within the stream from time to time.
nl: Regelmatig de huidige positie (in seconden) in de stream weergeven.

en: Fake TTY
nl: TTY simuleren

en: Force the rc module to use stdin as if it was a TTY.
nl: De afstandbedieningsmodule forceren om stdin als TTY te gebruiken.

en: UNIX socket command input
nl: Unix socket commando-invoer

en: Accept commands over a Unix socket rather than stdin.
nl: Accepteer commando's over een Unix socket i.p.v. standaard invoer.

en: TCP command input
nl: TCP commando-invoer

en: Accept commands over a socket rather than stdin. You can set the address and port the interface will bind to.
nl: Accepteer commando's over een socket i.p.v. standaard invoer. U kunt het adres en de poort waaraan de interface zal binden instellen.

en: By default the rc interface plugin will start a DOS command box. Enabling the quiet mode will not bring this command box but can also be pretty annoying when you want to stop VLC and no video window is open.
nl: De afstandbediening-interface opent standaard een DOS-venster. Het inschakelen van de stille modus creëert dit venster niet, maar kan ook behoorlijk vervelend zijn als u VLC wilt stoppen en er geen videovenster beschikbaar is.

en: RC
nl: Afstandsbediening

en: Remote control interface
nl: Afstandsbediening-interface

en: Remote control interface initialized. Type `help' for help.
nl: Afstandsbediening-interface geinitialiseerd. Typ 'help' voor help.

en: Unknown command `%s'. Type `help' for help.
nl: Onbekend commando '%s'. Typ 'help' voor help.

en: +----[ Remote control commands ]
nl: +----[ Afstandsbediening commando's ]

en: | add XYZ  . . . . . . . . . . . . add XYZ to playlist
nl: | add XYZ  . . . . . . . XYZ aan afspeellijst toevoegen

en: | enqueue XYZ  . . . . . . . . . queue XYZ to playlist
nl: | enqueue XYZ  . . . . . . . . . XYZ in wachtrij zetten

en: | playlist . . . . .  show items currently in playlist
nl: | playlist . . alle items in afspeellijst weergeven

en: | play . . . . . . . . . . . . . . . . . . play stream
nl: | play . . . . . . . . . . . . . . . . stream afspelen

en: | stop . . . . . . . . . . . . . . . . . . stop stream
nl: | stop . . . . . . . . . . . . . . . .  stream stoppen

en: | next . . . . . . . . . . . . . .  next playlist item
nl: | next . . . . . . . . . .  volgend item in afspeellijst

en: | prev . . . . . . . . . . . .  previous playlist item
nl: | prev . . . . . . . . . . .  vorig item in afspeellijst

en: | goto . . . . . . . . . . . . . .  goto item at index
nl: | goto . . . . . . . . . . . . . .  naar item met aangegeven index gaan

en: | repeat [on|off] . . . .  toggle playlist item repeat
nl: | repeat [on|off] . . . .  herhalen van item in afspeellijst aan/uit

en: | loop [on|off] . . . . . . . . . toggle playlist loop
nl: | loop [on|off] . . . . . . . . . herhalen van afspeellijst aan/uit

en: | random [on|off] . . . . . . .  toggle random jumping
nl: | random [on|off] . . . . . . .  willekeurig afspelen aan/uit

en: | clear . . . . . . . . . . . . . . clear the playlist
nl: | clear . . . . . . . . . . . . . afspeellijst wissen

en: | status . . . . . . . . . . . current playlist status
nl: | status . . . . . . . . . huidige status van afspeellijst

en: | title [X]  . . . . . . set/get title in current item
nl: | title [X]  . . . . . . titel in huidig item instellen/ophalen

en: | title_n  . . . . . . . .  next title in current item
nl: | title_n  . . . . . . . .  volgende titel in huidig item

en: | title_p  . . . . . .  previous title in current item
nl: | title_p  . . . . . .  vorige titel in huidig item

en: | chapter [X]  . . . . set/get chapter in current item
nl: | chapter [X]  . . . . hoofdstuk in huidig item instellen/ophalen

en: | chapter_n  . . . . . .  next chapter in current item
nl: | chapter_n  . . . . . .  volgend hoofdstuk in huidig item

en: | chapter_p  . . . .  previous chapter in current item
nl: | chapter_p  . . . .  vorig item in huidig item

en: | seek X . . . seek in seconds, for instance `seek 12'
nl: | seek X . . . zoeken in seconden, bijvoorbeeld `seek 12'

en: | pause  . . . . . . . . . . . . . . . .  toggle pause
nl: | pause  . . . . . . . . . . . . . . . .  pauzeren aan/uit

en: | fastforward  . . . . . . . .  .  set to maximum rate
nl: | fastforward  . . . . . . . .  .  instellen op maximum afspeelsnelheid

en: | rewind  . . . . . . . . . . . .  set to minimum rate
nl: | rewind  . . . . . . . . . . . .  instellen op minimum afspeelsnelheid

en: | faster . . . . . . . . . .  faster playing of stream
nl: | faster . . . . . . . . . stream sneller afspelen

en: | slower . . . . . . . . . .  slower playing of stream
nl: | slower . . . . . . . .  stream langzamer afspelen

en: | normal . . . . . . . . . .  normal playing of stream
nl: | normal . . . . . . . . . stream normaal afspelen

en: | frame. . . . . . . . . .  play frame by frame
nl: | frame . . . . . . . . . frame per frame afspelen

en: | f [on|off] . . . . . . . . . . . . toggle fullscreen
nl: | f [on|off] . . . . . . . schermvullende modus aan/uit

en: | info . . . . .  information about the current stream
nl: | info . . . . .  informatie over huidige stream

en: | stats  . . . . . . . .  show statistical information
nl: | stats  . . . . . . . . . . . statistieken weergeven

en: | get_time . . seconds elapsed since stream's beginning
nl: | get_time . . seconden verstreken sinds begin van de stream

en: | is_playing . . . .  1 if a stream plays, 0 otherwise
nl: | is_playing . . . .  1 als een stream afspeelt, anders 0

en: | get_title . . . . .  the title of the current stream
nl: | get_title . . . . . . titel van de huidige stream

en: | get_length . . . .  the length of the current stream
nl: | get_length . . . . . lengte van de huidige stream

en: | volume [X] . . . . . . . . . .  set/get audio volume
nl: | volume [X] . . . .  audiovolume instellen/ophalen

en: | volup [X]  . . . . . . .  raise audio volume X steps
nl: | volup [X]  . . . . . . .  audiovolume X stappen verhogen

en: | voldown [X]  . . . . . .  lower audio volume X steps
nl: | voldown [X]  . . . . . .  audiovolume X stappen verlagen

en: | adev [device]  . . . . . . . .  set/get audio device
nl: | adev [apparaat] . . . . . . . . . . .  audio-apparaat instellen/ophalen

en: | achan [X]. . . . . . . . . .  set/get audio channels
nl: | achan [X]. . . . . . . . . .  audiokanalen instellen/ophalen

en: | atrack [X] . . . . . . . . . . . set/get audio track
nl: | atrack [X] . . . . . . . . . . . audiospoor instellen/ophalen

en: | vtrack [X] . . . . . . . . . . . set/get video track
nl: | vtrack [X] . . . . . . . . . . . videospoor instellen/ophalen

en: | vratio [X]  . . . . . . . set/get video aspect ratio
nl: | vratio [X]  . . . . . . . beeldverhouding instellen/ophalen

en: | vcrop [X]  . . . . . . . . . . .  set/get video crop
nl: | vcrop [X]  . . . . . . . . . . .  bijsnijden instellen/ophalen

en: | vzoom [X]  . . . . . . . . . . .  set/get video zoom
nl: | vzoom [X]  . . . . . . . . . . .  zoomen instellen/ophalen

en: | snapshot . . . . . . . . . . . . take video snapshot
nl: | momentopname. . . . . . . . . . . . videomomentopname maken

en: | strack [X] . . . . . . . . .  set/get subtitle track
nl: | strack [X] . . . . . . . . . ondertitelspoor instellen/ophalen

en: | key [hotkey name] . . . . . .  simulate hotkey press
nl: | key [sneltoetsnaam] . . . . . .  sneltoets simuleren

en: | help . . . . . . . . . . . . . . . this help message
nl: | help . . . . . . . . . . . . . . . . dit helpbericht

en: | logout . . . . . . .  exit (if in socket connection)
nl: | logout . . . . . . .  sluiten (indien in socket-verbinding)

en: | quit . . . . . . . . . . . . . . . . . . .  quit vlc
nl: | quit . . . . . . . . . . . . . . . . . vlc afsluiten

en: +----[ end of help ]
nl: +----[ einde van help ]

en: Press pause to continue.
nl: Druk op pauzeren om door te gaan.

en: Type 'pause' to continue.
nl: Typ 'pause' om door te gaan.

en: Error: `goto' needs an argument greater than zero.
nl: Fout: `goto' heeft een argument groter dan nul nodig.

en: Playlist has only %u element | Playlist has only %u elements
nl[0]: Afspeellijst heeft slechts %u element
nl[1]: Afspeellijst bevat slechts %u elementen

en: +-[Incoming]
nl: +-[Binnenkomend]

en: | input bytes read : %8.0f KiB
nl: | invoer bytes gelezen : %8.0f KiB

en: | input bitrate    :   %6.0f kb/s
nl: | invoerbitrate    :   %6.0f kb/s

en: | demux bytes read : %8.0f KiB
nl: | demux bytes gelezen : %8.0f KiB

en: | demux bitrate    :   %6.0f kb/s
nl: | demux-bitrate    :   %6.0f kb/s

en: | demux corrupted  :    %5<PRIi64>
nl: | demux beschadigd   :    %5<PRIi64>

en: | discontinuities  :    %5<PRIi64>
nl: | onderbrekingen    :    %5<PRIi64>

en: +-[Video Decoding]
nl: +-[Video Decoderen]

en: | video decoded    :    %5<PRIi64>
nl: | video gedecodeerd      :    %5<PRIi64>

en: | frames displayed :    %5<PRIi64>
nl: | frames weergegeven :    %5<PRIi64>

en: | frames lost      :    %5<PRIi64>
nl: | frames verloren           :    %5<PRIi64>

en: +-[Audio Decoding]
nl: +-[Audio Decoderen]

en: | audio decoded    :    %5<PRIi64>
nl: | audio gedecodeerd    :    %5<PRIi64>

en: | buffers played   :    %5<PRIi64>
nl: | buffers afgespeeld      :    %5<PRIi64>

en: | buffers lost     :    %5<PRIi64>
nl: | buffers verloren           :    %5<PRIi64>

en: Windows messages interface
nl: Windows-berichten interface

en: Maximum device width
nl: Maximale apparaatbreedte

en: Maximum device height
nl: Maximale apparaathoogte

en: Fixed Bandwidth in KiB/s
nl: Vaste bandbreedte in KiB/s

en: Preferred bandwidth for non adaptive streams
nl: Voorkeursbandbreedte voor niet-adaptieve streams

en: Live Playback delay (ms)
nl: Vertraging voor live afspelen (ms)

en: Tradeoff between stability and real time
nl: Afweging tussen stabiliteit en real time

en: Adaptive Logic
nl: Adaptieve logica

en: Use regular HTTP modules
nl: Algemene http-modules gebruiken

en: Connect using HTTP access instead of custom HTTP code
nl: Verbinden via http-toegang in plaats van aangepaste http-code

en: Low latency
nl: Lage latentietijd

en: Overrides low latency parameters
nl: Overschrijft de parameters voor lage latentie

en: Predictive
nl: Voorspellend

en: Near Optimal
nl: Bijna optimaal

en: Bandwidth Adaptive
nl: Bandbreedte-adaptief

en: Fixed Bandwidth
nl: Vaste bandbreedte

en: Lowest Bandwidth/Quality
nl: Laagste bandbreedte/kwaliteit

en: Highest Bandwidth/Quality
nl: Hoogste bandbreedte/kwaliteit

en: Force
nl: Forceren

en: Adaptive
nl: Adaptief

en: Unified adaptive streaming for DASH/HLS
nl: Uniforme adaptieve streaming voor DASH/HLS

en: AIFF demuxer
nl: AIFF-demuxer

en: ASF/WMV demuxer
nl: ASF/WMV-demuxer

en: Could not demux ASF stream
nl: Kon ASF stream niet demuxen

en: VLC failed to load the ASF header.
nl: VLC was niet in staat de ASF header te laden.

en: AU demuxer
nl: AU-demuxer

en: Avformat demuxer
nl: Avformat-demuxer

en: Avformat
nl: Avformaat

en: Avformat muxer
nl: Avformat-muxer

en: Avformat mux
nl: Avformat-mux

en: Force use of a specific avformat muxer.
nl: Gebruik van een specifieke avformat-muxer forceren.

en: Format name
nl: Formaatnaam

en: Internal libavcodec format name
nl: Interne libavcodec formaatnaam

en: Force interleaved method
nl: Interleave-methode forceren

en: Force index creation
nl: Aanmaken van index forceren

en: Recreate a index for the AVI file. Use this if your AVI file is damaged or incomplete (not seekable).
nl: Herbouw een index voor het AVI-bestand. Gebruik dit als uw AVI-bestand beschadigd of onvolledig (niet zoekbaar) is.

en: Ask for action
nl: Vragen naar actie

en: Always fix
nl: Altijd repareren

en: Never fix
nl: Nooit repareren

en: Fix when necessary
nl: Repareren indien nodig

en: AVI demuxer
nl: AVI-demuxer

en: Because this file index is broken or missing, seeking will not work correctly.
    VLC won't repair your file but can temporary fix this problem by building an index in memory.
    This step might take a long time on a large file.
    What do you want to do?
nl: Omdat de index van dit bestand ontbreekt of defect is, zal zoeken niet correct werken.
    VLC zal uw bestand niet repareren maar kan tijdelijk dit probleem oplossen door een index op te bouwen in het geheugen.
    Deze stap kan lang duren bij een groot bestand.
    Wat wilt u doen?

en: Do not play
nl: Niet afspelen

en: Build index then play
nl: Index bouwen en afspelen

en: Play as is
nl: Afspelen in huidige staat

en: Broken or missing Index
nl: Kapotte of ontbrekende index

en: Broken or missing AVI Index
nl: Kapotte of ontbrekende AVI-index

en: Fixing AVI Index...
nl: AVI-index repareren...

en: CAF demuxer
nl: CAF-demuxer

en: CDG demuxer
nl: CDG-demuxer

en: Dump filename
nl: Dump bestandsnaam

en: Name of the file to which the raw stream will be dumped.
nl: Naam van het bestand waar de ruwe stream naartoe geschreven zal worden.

en: Append to existing file
nl: Toevoegen aan bestaand bestand

en: If the file already exists, it will not be overwritten.
nl: Als het bestand reeds bestaat zal het niet overschreven worden.

en: File dumper
nl: Bestandsdumper

en: Value to adjust dts by
nl: Waarde om dts mee bij te stellen

en: Dirac video demuxer
nl: Dirac-videodemuxer

en: Directory import
nl: Map-import

en: Seek prevention demux filter
nl: Zoekpreventie-demuxfilter

en: FLAC demuxer
nl: FLAC-demuxer

en: Decode
nl: Decoderen

en: Decode at the demuxer stage
nl: Decoderen bij het demuxer-stadium

en: Forced chroma
nl: Geforceerde chroma

en: If non empty and image-decode is true, the image will be converted to the specified chroma.
nl: Als de afbeelding niet leeg is en image-decode is waar, zal ze geconverteerd worden naar het opgegeven chroma.

en: Duration in seconds
nl: Duur in seconden

en: Duration in seconds before simulating an end of file. A negative value means an unlimited play time.
nl: Duur in seconden voor het simuleren van een bestandseinde. Een negatieve waarde betekent een ongelimiteerde afspeeltijd.

en: Frame rate of the elementary stream produced.
nl: Framerate van de elementaire stream verwerkt.

en: Real-time
nl: Realtime

en: Use real-time mode suitable for being used as a master input and real-time input slaves.
nl: Gebruik realtime modus die geschikt is om gebruikt te worden als een master-invoer en realtime invoer-slaves.

en: Image demuxer
nl: Afbeelding-demuxer

en: Image
nl: Afbeelding

en: Frames per Second
nl: Frames per seconde

en: This is the desired frame rate when playing MJPEG from a file. Use 0 (this is the default value) for a live stream (from a camera).
nl: Dit is de gewenste framerate voor het afspelen van MJPEG van een bestand. Gebruik 0 (dit is de standaardwaarde) voor een live stream (van een camera).

en: Matroska stream demuxer
nl: Matroska-stream demuxer

en: Respect ordered chapters
nl: Geordende hoofdstukken respecteren

en: Play chapters in the order specified in the segment.
nl: Speel geordende hoofdstukken zoals opgegeven in het segment.

en: Chapter codecs
nl: Hoofdstuk codecs

en: Use chapter codecs found in the segment.
nl: Gebruik hoofdstukcodecs gevonden in het segment.

en: Preload MKV files in the same directory
nl: Mkv-bestanden in dezelfde map voorverwerken

en: Preload matroska files in the same directory to find linked segments (not good for broken files).
nl: Matroska-bestanden in dezelfde map voorverwerken om gelinkte segmenten te vinden (niet goed voor defecte bestanden).

en: Seek based on percent not time
nl: Zoeken op basis van percentage i.p.v. op tijd

en: Seek based on percent not time.
nl: Zoeken op basis van percentage i.p.v. op tijd.

en: Dummy Elements
nl: Dummy-elementen

en: Read and discard unknown EBML elements (not good for broken files).
nl: Lees en negeer onbekende EBML elementen (niet goed voor beschadigde bestanden).

en: Preload clusters
nl: Clusters vooraf laden

en: Find all cluster positions by jumping cluster-to-cluster before playback
nl: Alle clusterposities zoeken door van cluster naar cluster te springen vóór het afspelen

en: Enable noise reduction algorithm.
nl: Ruisonderdrukkingsalgoritme inschakelen.

en: Enable reverberation
nl: Galm inschakelen

en: Reverberation level (from 0 to 100, default value is 0).
nl: Niveau kunstmatige galm (van 0 tot 100, standaardwaarde is 0).

en: Reverberation delay, in ms. Usual values are from 40 to 200ms.
nl: Galmvertraging in ms. Gebruikelijke waarden zijn tussen 40 en 200 ms.

en: Enable megabass mode
nl: Megabass-modus inschakelen

en: Megabass mode level (from 0 to 100, default value is 0).
nl: Megabass-niveau (van 0 tot 100, standaardwaarde is 0).

en: Megabass mode cutoff frequency, in Hz. This is the maximum frequency for which the megabass effect applies. Valid values are from 10 to 100 Hz.
nl: Megabass-modus afsnijdingsfrequentie in Hz. Dit is de maximum frequentie tot waar het megabass-effect toegepast wordt. Geldige waarden zijn van 10 tot 100 Hz.

en: Surround effect level (from 0 to 100, default value is 0).
nl: Surround-effectniveau (van 0 tot 100, standaardwaarde is 0).

en: Surround delay, in ms. Usual values are from 5 to 40 ms.
nl: Surround-vertraging in ms. Meestal waarden van 5 tot 40 ms.

en: MOD demuxer (libmodplug)
nl: MOD-demuxer (libmodplug)

en: Reverberation level
nl: Niveau kunstmatige galm

en: Reverberation delay
nl: Vertraging kunstmatige galm

en: Mega bass level
nl: Niveau mega bass

en: Mega bass cutoff
nl: Afsnijding mega bass

en: Surround level
nl: Surround-niveau

en: Surround delay (ms)
nl: Surround-vertraging (ms)

en: Writer
nl: Schrijver

en: Composer
nl: Componist

en: Information
nl: Informatie

en: Disclaimer
nl: Beperking van aansprakelijkheid

en: Requirements
nl: Vereisten

en: Original Format
nl: Origineel formaat

en: Display Source As
nl: Bron weergeven als

en: Host Computer
nl: Gastcomputer

en: Performers
nl: Artiesten

en: Original Performer
nl: Originele artiest

en: Providers Source Content
nl: Providers broninhoud

en: Warning
nl: Waarschuwing

en: Lyrics
nl: Songteksten

en: Record Company
nl: Opnamebedrijf

en: Grouping
nl: Groep

en: Sub-Title
nl: Ondertitel

en: Art Director
nl: Regisseur

en: Copyright Acknowledgement
nl: Auteursrechten

en: Conductor
nl: Dirigent

en: Song Description
nl: Beschrijving

en: Phonogram Rights
nl: Fonogram-rechten

en: Sound Engineer
nl: Geluidstechnicus

en: Soloist
nl: Solist

en: Thanks
nl: Bedanken

en: Executive Producer
nl: Uitvoerend producer

en: Encoding Params
nl: Coderingsparameters

en: Vendor
nl: Verkoper

en: Catalog Number
nl: Catalogusnummer

en: Keywords
nl: Sleutelwoorden

en: Explicit
nl: Expliciet

en: Clean
nl: Schoon

en: M4A audio only
nl: Alleen M4A-audio

en: Ignore non audio tracks from iTunes audio files
nl: Niet-audiotracks negeren van iTunes-audiobestanden

en: MP4 stream demuxer
nl: MP4-stream demuxer

en: Do not seek
nl: Niet zoeken

en: Build index
nl: Index bouwen

en: MusePack demuxer
nl: MusePack-demuxer

en: This is the frame rate used as a fallback when playing MPEG video elementary streams.
nl: Dit is de terugval-framerate bij het afspelen van elementaire MPEG-videostreams.

en: MPEG-I/II/4 / A52 / DTS / MLP audio
nl: MPEG-I/II/4 / A52 / DTS / MLP-audio

en: Audio ES
nl: Audio-ES

en: Desired frame rate for the stream.
nl: Gewenste framerate voor de stream.

en: H264 video demuxer
nl: H264-videodemuxer

en: HEVC/H.265 video demuxer
nl: HEVC/H.265-videodemuxer

en: MPEG-I/II video demuxer
nl: MPEG-I/II-videodemuxer

en: Trust MPEG timestamps
nl: Vertrouw MPEG tijdsaanduidingen

en: Normally we use the timestamps of the MPEG files to calculate position and duration. However sometimes this might not be usable. Disable this option to calculate from the bitrate instead.
nl: Normaal gebruiken we tijdsaanduidingen in de MPEG-bestanden om positie en duur te berekenen. Soms zijn deze echter niet bruikbaar. Schakel deze optie uit om deze waarden vanuit de bitrate te berekenen.

en: Allows a user to specify an extra pmt (pmt_pid=pid:stream_type[,...]).
nl: Stelt een gebruiken in staat een extra pmt (pmt_pid=pid:stream_type[,...]) op te geven.

en: Set id of ES to PID
nl: Zet id van ES naar PID

en: Set the internal ID of each elementary stream handled by VLC to the same value as the PID in the TS stream, instead of 1, 2, 3, etc. Useful to do '#duplicate{..., select="es=<pid>"}'.
nl: Zet de interne ID van iedere elementaire stream behandeld door VLC naar dezelfde waarde als in de PID naar de TS stream, i.p.v. 1, 2, 3, etc. Handig om '#duplicate{..., select="es=<pid>"}' te doen.

en: CSA Key
nl: CSA sleutel

en: CSA encryption key. This must be a 16 char string (8 hexadecimal bytes).
nl: CSA encryptiesleutel. Dit moet een regel van 16 tekens zijn (8 hexadecimale bytes).

en: Second CSA Key
nl: Tweede CSA sleutel

en: The even CSA encryption key. This must be a 16 char string (8 hexadecimal bytes).
nl: De even CSA encryptiesleutel. Dit moet een regel van 16 tekens zijn (8 hexadecimale bytes).

en: Packet size in bytes to decrypt
nl: Paketgrootte in bytes om te ontsleutelen

en: Specify the size of the TS packet to decrypt. The decryption routines subtract the TS-header from the value before decrypting.
nl: Geef de grootte op van het TS-pakket om te ontsleutelen. De ontsleutelingsroutines onttrekken de TS-header van de waarde vóór ontsleuteling.

en: Separate sub-streams
nl: Gescheiden substreams

en: Separate teletex/dvbs pages into independent ES. It can be useful to turn off this option when using stream output.
nl: Teletekst/dvbs-pagina's in onafhankelijke ES scheiden. Het kan handig zijn om deze optie uit te zetten als u streamuitvoer gebruikt.

en: Seek and position based on a percent byte position, not a PCR generated time position. If seeking doesn't work property, turn on this option.
nl: Zoeken en positioneren gebaseerd op een procentuele bytepositie, niet een PCR-gegenereerde tijdpositie. Gebruik deze optie als zoeken niet goed werkt.

en: Trust in-stream PCR
nl: In-stream PCR vertrouwen

en: Use the stream PCR as a reference.
nl: De stream-PCR als een referentie gebruiken.

en: Digital TV Standard
nl: Digitale tv-standaard

en: Selects mode for digital TV standard. This feature affects EPG information and subtitles.
nl: Selecteert de modus voor digitale tv-standaard. Deze functie beïnvloedt EPG-informatie en ondertitels.

en: Main audio
nl: Hoofd-audio

en: Audio description for the visually impaired
nl: Audiobeschrijving voor de slechtzienden

en: Clean audio for the hearing impaired
nl: Schone audio voor de slechthorenden

en: Spoken subtitles for the visually impaired
nl: Gesproken ondertitels voor de slechtzienden

en: Teletext
nl: Teletekst

en: Teletext subtitles
nl: Teletekst-ondertitels

en: Teletext: additional information
nl: Teletekst: aanvullende informatie

en: Teletext: program schedule
nl: Teletekst: programmering

en: Teletext subtitles: hearing impaired
nl: Teletekst ondertitels: slechthorend

en: DVB subtitles: hearing impaired
nl: DVB ondertitels: slechthorend

en: clean effects
nl: effecten wissen

en: hearing impaired
nl: slechthorend

en: visual impaired commentary
nl: commentaar voor slechtzienden

en: NullSoft demuxer
nl: NullSoft-demuxer

en: Nuv demuxer
nl: Nuv-demuxer

en: OGG demuxer
nl: OGG-demuxer

en: Show shoutcast adult content
nl: Volwassen inhoud van shoutcast weergeven

en: Show NC17 rated video streams when using shoutcast video playlists.
nl: NC17-geclassificeerde videostreams weergeven bij gebruik van shoutcast video-afspeellijsten.

en: Skip ads
nl: Reclame overslaan

en: Use playlist options usually used to prevent ads skipping to detect ads and prevent adding them to the playlist.
nl: Gebruik afspeellijst-opties die normaal gebruikt worden om te voorkomen dat advertenties worden overgeslagen, om advertenties te detecteren en te voorkomen dat ze aan de afspeellijst worden toegevoegd.

en: M3U playlist import
nl: M3U-afspeellijst importeren

en: RAM playlist import
nl: RAM-afspeellijst importeren

en: PLS playlist import
nl: PLS-afspeellijst importeren

en: B4S playlist import
nl: B4S-afspeellijst importeren

en: DVB playlist import
nl: DVB-afspeellijst importeren

en: Podcast parser
nl: Podcast-inlezer

en: XSPF playlist import
nl: XSPF-afspeellijst importeren

en: New winamp 5.2 shoutcast import
nl: Nieuwe winamp 5.2 shoutcast import

en: ASX playlist import
nl: ASX-afspeellijst importeren

en: Kasenna MediaBase parser
nl: Kasenna MediaBase inlezer

en: iTunes Music Library importer
nl: iTunes-mediabibliotheek importer

en: WPL playlist import
nl: WPL afspeellijst import

en: Podcast Info
nl: Podcast informatie

en: Podcast Link
nl: Podcast link

en: Podcast Copyright
nl: Podcast auteursrechten

en: Podcast Category
nl: Podcast categorie

en: Podcast Keywords
nl: Podcast kernwoorden

en: Podcast Subtitle
nl: Podcast ondertitel

en: Podcast Summary
nl: Podcast samenvatting

en: Podcast Publication Date
nl: Podcast publicatiedatum

en: Podcast Author
nl: Podcast auteur

en: Podcast Subcategory
nl: Podcast subcategorie

en: Podcast Duration
nl: Podcast duur

en: Podcast Type
nl: Podcast type

en: Podcast Size
nl: Podcast grootte

en: Listeners
nl: Luisteraars

en: Load
nl: Laden

en: Total duration
nl: Totale duur

en: PVA demuxer
nl: PVA-demuxer

en: Audio sample rate in Hertz. Default is 48000 Hz.
nl: Audio samplerate in Hertz. Standaard is 48000 Hz.

en: Audio channels
nl: Audiokanalen

en: Audio channels in input stream. Numeric value >0. Default is 2.
nl: Audiokanalen in invoerstreams. Numerieke waarde >0. Standaard is 2.

en: FOURCC code of raw input format
nl: FOURCC-code voor raw invoerformaat

en: FOURCC code of the raw input format. This is a four character string.
nl: FOURCC-code van het raw invoerformaat. Dit is een regel van vier tekens.

en: Forces the audio language
nl: Audiotaal forceren

en: Forces the audio language for the output mux. Three letter ISO639 code. Default is 'eng'.
nl: Forceert de audiotaal in de uitvoermux. Drie-letterige ISO639-code. Standaard is 'eng'.

en: The demuxer will advance timestamps if the input can't keep up with the rate.
nl: De demuxer zal tijdsaaduidingen vooruitzetten als de invoer de snelheid niet kan bijhouden.

en: This is the desired frame rate when playing raw video streams. In the form 30000/1001 or 29.97
nl: Dit is de gewenste framerate bij het afspelen van raw videostreams. In de vorm 30000/1001 of 29.97

en: This specifies the width in pixels of the raw video stream.
nl: Dit geeft de breedte op in pixels van de ruwe videostream.

en: This specifies the height in pixels of the raw video stream.
nl: Dit geeft de hoogte op in pixels van de ruwe videostream.

en: Force chroma (Use carefully)
nl: Chroma forceren (gebruik voorzichtig)

en: Force chroma. This is a four character string.
nl: Forceer chroma. Dit is een regel van vier tekens.

en: Real demuxer
nl: Real-demuxer

en: SMF demuxer
nl: SMF-demuxer

en: EBU STL subtitles parser
nl: EBU STL ondertitel-parser

en: Apply a delay to all subtitles (in 1/10s, eg 100 means 10s).
nl: Een vertraging aan alle ondertitels toevoegen (in 1/10s, bijv. 100 betekent 10s).

en: Override the normal frames per second settings. This will only work with MicroDVD and SubRIP (SRT) subtitles.
nl: Overschrijf de normale instelling voor frames per seconde. Dit werkt alleen met MicroDVD en SubRIP (SRT) ondertitels.

en: Force the subtitles format. Selecting "auto" means autodetection and should always work.
nl: Ondertitelformaat forceren. "Auto" betekent autodetectie en zou altijd moeten werken.

en: Override the default track description.
nl: De standaard spoorbeschrijving overschrijven.

en: Text subtitle parser
nl: Tekstondertitels inlezer

en: Subtitle delay
nl: Ondertitelvertraging

en: Subtitle format
nl: Ondertitelformaat

en: Subtitle description
nl: Ondertitelbeschrijving

en: TTA demuxer
nl: TTA-demuxer

en: TY Stream audio/video demux
nl: TY Stream audio/video-demuxer

en: Closed captions 2
nl: Gesloten ondertitels 2

en: Closed captions 3
nl: Gesloten ondertitels 3

en: Closed captions 4
nl: Gesloten ondertitels 4

en: Desired frame rate for the VC-1 stream.
nl: Gewenste framerate voor de VC-1 stream.

en: Vobsub subtitles parser
nl: Vobsub-ondertitels inlezer

en: VOC demuxer
nl: VOC-demuxer

en: WAV demuxer
nl: WAV-demuxer

en: XA demuxer
nl: XA-demuxer

en: Unknown category
nl: Onbekende categorie

en: Closed captions
nl: Gesloten ondertitels

en: Textual audio descriptions
nl: Tekstuele audiobeschrijvingen

en: Ticker text
nl: Tekstbanner

en: Active regions
nl: Actieve regionen

en: Semantic annotations
nl: Semantische annotatie

en: Linguistic markup
nl: Taalkundige opmaak

en: Cue points
nl: Hintpunten

en: Subtitles (images)
nl: Ondertitels (afbeeldingen)

en: Slides (text)
nl: Dia's (tekst)

en: Slides (images)
nl: Dia's (afbeeldingen)

en: About VLC media player
nl: Over VLC Media Player

en: License
nl: Licentie

en: Authors
nl: Auteurs

en: VLC media player and VideoLAN are trademarks of the VideoLAN Association.
nl: VLC media player en VideoLAN zijn handelsmerken van de VideoLAN Association.

en: <p>VLC media player is a free and open source media player, encoder, and streamer made by the volunteers of the <a href="https://www.videolan.org/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">VideoLAN</span></a> community.</p><p>VLC uses its internal codecs, works on essentially every popular platform, and can read almost all files, CDs, DVDs, network streams, capture cards and other media formats!</p><p><a href="https://www.videolan.org/contribute/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">Help and join us!</span></a>
nl: <p>VLC media player is een gratis en opensource mediaspeler, encoder en streamer, gemaakt door de vrijwilligers van de <a href="https://www.videolan.org/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">VideoLAN</span></a>-gemeenschap.</p><p>VLC gebruikt zijn eigen interne codecs, werkt op vrijwel elk populair platform en kan bijna alle bestanden, cd's, dvd's, netwerkstreams, opnamekaarten en andere mediaformaten lezen!</p><p><a href="https://www.videolan.org/contribute/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">Help ons en doe mee!</span></a>

en: Playlist parsers
nl: Afspeellijstverwerking

en: Service Discovery
nl: Dienstontdekking

en: Art and meta fetchers
nl: Albumhoes- en metadata-ophalers

en: Extensions
nl: Extensies

en: Show Installed Only
nl: Alleen geïnstalleerde weergeven

en: Find more addons online
nl: Online meer addons zoeken

en: Addons Manager
nl: Addon-beheerder

en: Installed
nl: Geïnstalleerd

en: Name
nl: Naam

en: Author
nl: Auteur

en: Uninstall
nl: Deïnstalleren

en: Skins
nl: Thema's

en: Apply profile at next launch
nl: Profiel toepassen bij volgende start

en: 2 Pass
nl: Dubbel toepassen

en: Preamp
nl: Voorversterking

en: Enable dynamic range compressor
nl: Dynamisch-bereikcompressor inschakelen

en: Reset
nl: Herstellen

en: Threshold
nl: Drempelwaarde

en: Enable Spatializer
nl: Spatializer inschakelen

en: Headphone virtualization
nl: Koptelefoon virtualisatie

en: Volume normalization
nl: Volume uitbalancering

en: Maximum level
nl: Maximaal niveau

en: Audio Effects
nl: Audio-effecten

en: Duplicate current profile...
nl: Huidige profiel dupliceren...

en: Organize Profiles...
nl: Profielen beheren...

en: Duplicate current profile for a new profile
nl: Huidig profiel dupliceren voor een nieuw profiel

en: Enter a name for the new profile:
nl: Voer een naam in voor het nieuwe profiel:

en: Save
nl: Opslaan

en: Please enter a unique name for the new profile.
nl: Geef een unieke naam voor het nieuwe profiel op.

en: Multiple profiles with the same name are not allowed.
nl: Meerdere profielen met dezelfde naam zijn niet toegestaan.

en: Remove a preset
nl: Preset verwijderen

en: Select the preset you would like to remove:
nl: Selecteer de preset die u wilt verwijderen:

en: Remove
nl: Verwijderen

en: Add new Preset...
nl: Nieuwe preset toevoegen...

en: Organize Presets...
nl: Presets beheren...

en: Save current selection as new preset
nl: Huidige selectie als een nieuwe preset opslaan

en: Enter a name for the new preset:
nl: Voer een naam in voor de nieuwe preset:

en: Bookmarks
nl: Bladwijzers

en: Add
nl: Toevoegen

en: Clear
nl: Wissen

en: Edit
nl: Bewerken

en: Time
nl: Tijd

en: Untitled
nl: Zonder titel

en: No input
nl: Geen invoer

en: No input found. A stream must be playing or paused for bookmarks to work.
nl: Geen invoer gevonden. Een stream moet afspelen of gepauzeerd zijn om bladwijzers te laten werken.

en: Input has changed
nl: Invoer is veranderd

en: Input has changed, unable to save bookmark. Suspending playback with "Pause" while editing bookmarks to ensure to keep the same input.
nl: Invoer is veranderd, niet in staat om bladwijzer op te slaan. Pauzeer het afspelen terwijl u bladwijzers bewerkt om er zeker van te zijn dat dezelfde invoer gebruikt wordt.

en: Backward
nl: Achteruit

en: Seek backward
nl: Achterwaarts zoeken

en: Forward
nl: Vooruit

en: Seek forward
nl: Voorwaarts zoeken

en: Playback position
nl: Afspeelpositie

en: Playback time
nl: Afspeeltijd

en: Go to previous item
nl: Naar vorig item gaan

en: Go to next item
nl: Naar volgend item gaan

en: Convert & Stream
nl: Converteren en streamen

en: Go!
nl: Gaan!

en: Drop media here
nl: Media hier neerzetten

en: Open media...
nl: Media openen...

en: Choose Profile
nl: Profiel kiezen

en: Customize...
nl: Aanpassen...

en: Choose Destination
nl: Bestemming kiezen

en: Choose an output location
nl: Kies een uitvoerlocatie

en: Browse...
nl: Bladeren...

en: Setup Streaming...
nl: Streamen instellen...

en: Select Streaming Method
nl: Streammethode selecteren

en: Save as File
nl: Opslaan als bestand

en: Apply
nl: Toepassen

en: Save as new Profile...
nl: Opslaan als nieuw profiel...

en: Encapsulation
nl: Inkapselen

en: Video codec
nl: Videocodec

en: Audio codec
nl: Audiocodec

en: Keep original video track
nl: Origineel videospoor behouden

en: Resolution
nl: Resolutie

en: You just need to fill one of the three following parameters, VLC will autodetect the other using the original aspect ratio
nl: U hoeft maar een van de volgende drie parameters in te vullen, VLC zal automatisch de andere detecteren door de originele beeldverhouding te gebruiken

en: Scale
nl: Schaal

en: Keep original audio track
nl: Origineel audiospoor behouden

en: Overlay subtitles on the video
nl: Ondertitels over de video leggen

en: Stream Destination
nl: Stream-bestemming

en: Stream Announcement
nl: Stream aankondiging

en: Address
nl: Adres

en: Port
nl: Poort

en: SAP Announcement
nl: SAP Aankondiging

en: HTTP Announcement
nl: HTTP aankondiging

en: RTSP Announcement
nl: RTSP aankondiging

en: Export SDP as file
nl: SDP als bestand exporteren

en: Channel Name
nl: Kanaalnaam

en: Invalid container format for HTTP streaming
nl: Ongeldig containerformaat voor http-streamen

en: Media encapsulated as %@ cannot be streamed through the HTTP protocol for technical reasons.
nl: Media ingekapseld als %@ kan niet gestreamd worden via het http-protocol omwille van technische redenen.

en: Remove a profile
nl: Profiel verwijderen

en: Select the profile you would like to remove:
nl: Selecteer het profiel dat u wilt verwijderen:

en: Save as new profile
nl: Opslaan als nieuw profiel

en: %@ stream to %@:%@
nl: %@ streamen naar %@:%@

en: No Address given
nl: Geen adres opgegeven

en: In order to stream, a valid destination address is required.
nl: Om te streamen is een geldig bestemmingsadres vereist.

en: No Channel Name given
nl: Geen kanaalnaam opgegeven

en: SAP stream announcement is enabled. However, no channel name is provided.
nl: SAP-stream-aankondiging is ingeschakeld, maar er is geen kanaalnaam opgegeven.

en: No SDP URL given
nl: Geen SDP-url opgegeven

en: A SDP export is requested, but no URL is provided.
nl: Er is een SDP-export aangevraagd, maar er werd geen url opgegeven.

en: Custom
nl: Aangepast

en: Remember
nl: Onthouden

en: Random On
nl: Random aan

en: Repeat Off
nl: Herhalen uit

en: Errors and Warnings
nl: Fouten en waarschuwingen

en: Clean up
nl: Opruimen

en: Play/Pause the current media
nl: Huidige media afspelen/pauzeren

en: Go to the previous item
nl: Naar het vorige item gaan

en: Leave fullscreen
nl: Schermvullende modus verlaten

en: Adjust the volume
nl: Volume aanpassen

en: Adjust the current playback position
nl: De huidige afspeelpositie wijzigen

en: VLC media player Help
nl: VLC Media Player help

en: VLC media playback
nl: VLC media-weergave

en: Messages
nl: Berichten

en: Save log
nl: Log opslaan

en: Save the debug log to a file
nl: Het debug-logboek naar een bestand opslaan

en: Refresh log
nl: Log vernieuwen

en: Refresh the log output
nl: De log-uitvoer vernieuwen

en: Clear log
nl: Log wissen

en: Clear the log output
nl: De log-uitvoer wissen

en: Toggle details
nl: Details aan/uit

en: Show/hide details about a log message
nl: Details over een logbericht weergeven/verbergen

en: VLC Debug Log (%s).txt
nl: VLC debug-log (%s).txt

en: Remove old preferences?
nl: Oude voorkeuren verwijderen?

en: We just found an older version of VLC's preferences files.
nl: We vonden net een oudere versie van VLC's voorkeurenbestanden.

en: Move To Trash and Relaunch VLC
nl: Verplaats naar Prullenbak en herstart VLC

en: Level %i
nl: Niveau %i

en: Smaller
nl: Kleiner

en: Small
nl: Klein

en: Large
nl: Groot

en: Larger
nl: Groter

en: Check for Update...
nl: Op updates controleren...

en: Preferences...
nl: Voorkeuren...

en: Services
nl: Diensten

en: Hide VLC
nl: VLC verbergen

en: Hide Others
nl: Andere verbergen

en: Show All
nl: Alles weergeven

en: Quit VLC
nl: VLC afsluiten

en: 1:File
nl: 1:Bestand

en: Advanced Open File...
nl: Geavanceerd bestand openen...

en: Open File...
nl: Bestand openen...

en: Open Disc...
nl: Schijf openen...

en: Open Network...
nl: Netwerk openen...

en: Open Capture Device...
nl: Opnameapparaat openen...

en: Open Recent
nl: Recente media openen

en: Close Window
nl: Venster sluiten

en: Convert / Stream...
nl: Converteren/streamen...

en: Save Playlist...
nl: Afspeellijst opslaan...

en: Reveal in Finder
nl: Openen in Finder

en: Cut
nl: Knippen

en: Copy
nl: Kopiëren

en: Paste
nl: Plakken

en: Select All
nl: Alles selecteren

en: Find
nl: Zoeken

en: View
nl: Beeld

en: Show Previous & Next Buttons
nl: Knoppen voor vorige en volgende weergeven

en: Show Shuffle & Repeat Buttons
nl: Knoppen voor willekeurige volgorde en herhalen weergeven

en: Show Audio Effects Button
nl: Audio-effectenknop weergeven

en: Show Sidebar
nl: Zijbalk weergeven

en: Playlist Table Columns
nl: Kolommen afspeellijsttabel

en: Playback
nl: Afspelen

en: Playback Speed
nl: Afspeelsnelheid

en: Track Synchronization
nl: Spoorsynchronisatie

en: A→B Loop
nl: A→B herhalen

en: Quit after Playback
nl: Afsluiten na afspelen

en: Step Forward
nl: Stap vooruit

en: Step Backward
nl: Stap terug

en: Jump to Time
nl: Naar tijdstip springen

en: No renderer
nl: Geen renderer

en: Increase Volume
nl: Volume verhogen

en: Decrease Volume
nl: Volume verlagen

en: Audio Device
nl: Audio-apparaat

en: Half Size
nl: Halve grootte

en: Normal Size
nl: Normale grootte

en: Double Size
nl: Dubbele grootte

en: Fit to Screen
nl: Passend op scherm

en: Float on Top
nl: Altijd boven

en: Fullscreen Video Device
nl: Schermvullend video-apparaat

en: Post processing
nl: Nabewerking

en: Add Subtitle File...
nl: Ondertitelbestand toevoegen...

en: Subtitles Track
nl: Ondertitelspoor

en: Text Size
nl: Tekstgrootte

en: Text Color
nl: Tekstkleur

en: Outline Thickness
nl: Dikte omtrek

en: Background Opacity
nl: Dekking achtergrond

en: Background Color
nl: Achtergrondkleur

en: Transparent
nl: Transparantie

en: Window
nl: Venster

en: Minimize
nl: Minimaliseren

en: Player...
nl: Speler...

en: Main Window...
nl: Hoofdvenster...

en: Audio Effects...
nl: Audio-effecten...

en: Video Effects...
nl: Video-effecten...

en: Bookmarks...
nl: Bladwijzers...

en: Playlist...
nl: Afspeellijst...

en: Media Information...
nl: Media-informatie...

en: Messages...
nl: Berichten...

en: Errors and Warnings...
nl: Fouten en waarschuwingen...

en: Bring All to Front
nl: Alles naar voorgrond brengen

en: VLC media player Help...
nl: VLC Media Player help...

en: Online Documentation...
nl: Online documentatie...

en: VideoLAN Website...
nl: VideoLAN website...

en: Make a donation...
nl: Doneren...

en: Online Forum...
nl: Online forum...

en: File Format:
nl: Bestandsformaat:

en: Extended M3U
nl: Uitgebreid M3U bestand

en: XML Shareable Playlist Format (XSPF)
nl: XML Uitwisselbare Afspeellijst Formaat (XSPF)

en: HTML playlist
nl: HTML-afspeellijst

en: Save Playlist
nl: Afspeellijst opslaan

en: Lock Aspect Ratio
nl: Beeldverhouding vastzetten

en: Search in Playlist
nl: Zoek in afspeellijst

en: Search the playlist. Results will be selected in the table.
nl: De afspeellijst doorzoeken. Resultaten zullen geselecteerd worden in de tabel.

en: Open a dialog to select the media to play
nl: Een venster openen om de af te spelen media te selecteren

en: Subscribe
nl: Abonneren

en: Unsubscribe
nl: Afmelden

en: Subscribe to a podcast
nl: Abonneren op een podcast

en: Enter URL of the podcast to subscribe to:
nl: Geef de URL van een podcast waarop u zich wilt abonneren:

en: Unsubscribe from a podcast
nl: Uitschrijven van een podcast

en: Select the podcast you would like to unsubscribe from:
nl: Selecteer de podcast waarvan u zich wilt uitschrijven:

en: Check for album art and metadata?
nl: Controleren op albumhoes en metadata?

en: Enable Metadata Retrieval
nl: Ophalen van metadata inschakelen

en: No, Thanks
nl: Nee, bedankt

en: VLC can check online for album art and metadata to enrich your playback experience, e.g. by providing track information when playing Audio CDs. To provide this functionality, VLC will send information about your contents to trusted services in an anonymized form.
nl: VLC kan online controleren op albumhoezen en metadata om uw afspeelervaring te verrijken, bijvoorbeeld door track-informatie te voorzien tijdens het afspelen van audio-cd's. Om deze functionaliteit te voorzien, zal VLC informatie verzenden over uw inhoud naar vertrouwde diensten in anonieme vorm.

en: Show/Hide Playlist
nl: Afspeellijst weergeven/verbergen

en: Repeat
nl: Herhalen

en: Change repeat mode. Modes: repeat one, repeat all and no repeat.
nl: Herhalingsmodus wijzigen. Modi: één herhalen, alles herhalen en niet herhalen.

en: Shuffle
nl: Willekeurige volgorde

en: Full Volume
nl: Volledig volume

en: Open Audio Effects window
nl: Audio-effecten-venster openen

en: Open Source
nl: Bron openen

en: Media Resource Locator (MRL)
nl: Media Resource Locatie (MRL)

en: Open
nl: Openen

en: Stream output:
nl: Stream-uitvoer:

en: Settings...
nl: Instellingen...

en: Choose media input type
nl: Media-invoertype kiezen

en: Disc
nl: Schijf

en: Network
nl: Netwerk

en: Capture
nl: Opname

en: Choose a file
nl: Kies een bestand

en: Select a file for playback
nl: Selecteer een bestand om af te spelen

en: Treat as a pipe rather than as a file
nl: Behandel als een pipe in plaats van een bestand

en: Play another media synchronously
nl: Een ander medium synchroon afspelen

en: Choose...
nl: Kiezen...

en: Select another file to play in sync with the previously selected file
nl: Selecteer een ander bestand om het gesynchroniseerd met het vorige geselecteerde bestand af te spelen

en: Custom playback
nl: Aangepast afspelen

en: Open VIDEO_TS / BDMV folder
nl: VIDEO_TS/BDMV-map openen

en: Insert Disc
nl: Schijf invoegen

en: Disable DVD menus
nl: Dvd-menu's uitschakelen

en: Enable DVD menus
nl: Dvd-menu's inschakelen

en: IP Address
nl: IP-adres

en: To Open a usual network stream (HTTP, RTSP, RTMP, MMS, FTP, etc.), just enter the URL in the field above. If you want to open a RTP or UDP stream, press the button below.
nl: Om een gebruikelijke netwerkstream te openen (HTTP, RTSP, RTMP, MMS, FTP, etc.), geeft u gewoon de URL in het veld hierboven in. Als u een RTP of UDP stream wilt openen, druk op de knop hier beneden.

en: If you want to open a multicast stream, enter the respective IP address given by the stream provider. In unicast mode, VLC will use your machine's IP automatically.
    
    To open a stream using a different protocol, just press Cancel to close this sheet.
nl: Als u een multicast stream wilt openen, voer het IP adres in die door de stream provider aan u gegeven is. In unicast modus, zal VLC automatisch het IP adres van uw systeem gebruiken.
    
    Om een stream met een ander protocol te openen, druk gewoon op Annuleren om dit blad te sluiten.

en: Enter a stream URL here. To open RTP or UDP streams, use the respective button below.
nl: Voer hier een stream-url in. Om rtp- of udp-streams te openen, gebruikt u de overeenkomstige knop hieronder.

en: Open RTP/UDP Stream
nl: RTP/UDP-stream openen

en: Input Devices
nl: Invoerapparaten

en: Subscreen left
nl: Subscherm links

en: Subscreen top
nl: Subscherm boven

en: Subscreen Width
nl: Subscreen-breedte

en: Subscreen Height
nl: Subscreen-hoogte

en: Capture Audio
nl: Audio opnemen

en: Add Subtitle File:
nl: Ondertitelbestand toevoegen:

en: Setup subtitle playback details
nl: Details voor afspelen van ondertitels instellen

en: Select a subtitle file
nl: Ondertitelbestand selecteren

en: Override parameters
nl: Parameters overschrijven

en: Subtitle encoding
nl: Ondertitelcodering

en: Font size
nl: Tekstgrootte

en: Subtitle alignment
nl: Uitlijning ondertitels

en: Dismiss the subtitle setup dialog
nl: Het instellingsvenster voor ondertitels afsluiten

en: Font Properties
nl: Teksteigenschappen

en: Subtitle File
nl: Ondertitelbestand

en: Open File
nl: Bestand openen

en: Streaming and Transcoding Options
nl: Instellingen voor streamen en transcoderen

en: Display the stream locally
nl: Stream lokaal weergeven

en: Dump raw input
nl: Schrijf ruwe invoer

en: Encapsulation Method
nl: Inkapselingmethode

en: Transcoding options
nl: Opties voor transcoderen

en: Stream Announcing
nl: Stream aankondigingen

en: Save File
nl: Bestand opslaan

en: Track Number
nl: Tracknummer

en: Duration
nl: Duur

en: File Size
nl: Bestandsgrootte

en: Expand All
nl: Alles uitklappen

en: Collapse All
nl: Alles inklappen

en: Media Information
nl: Media-informatie

en: Location
nl: Locatie

en: Save Metadata
nl: Metadata opslaan

en: General
nl: Algemeen

en: Codec Details
nl: Codec details

en: Read at media
nl: Lezen van media

en: Input bitrate
nl: Invoerbitrate

en: Demuxed
nl: Gedemuxed

en: Stream bitrate
nl: Stream-bitrate

en: Decoded blocks
nl: Gedecodeerde blokken

en: Displayed frames
nl: Weergegeven frames

en: Lost frames
nl: Verloren frames

en: Played buffers
nl: Afgespeelde buffers

en: Lost buffers
nl: Verloren buffers

en: Error while saving meta
nl: Fout tijdens opslaan van gegevens

en: VLC was unable to save the meta data.
nl: VLC was niet in staat metagegevens op te slaan.

en: Continue playback?
nl: Afspelen hervatten?

en: Continue
nl: Doorgaan

en: Always continue media playback
nl: Afspelen van media altijd hervatten

en: Restart playback
nl: Afspelen opnieuw starten

en: Playback of "%@" will continue at %@
nl: Afspelen van "%@" zal hervat worden op %@

en: LIBRARY
nl: BIBLIOTHEEK

en: MY COMPUTER
nl: DEZE COMPUTER

en: DEVICES
nl: APPARATEN

en: LOCAL NETWORK
nl: LOKAAL NETWERK

en: Interface Settings
nl: Interface-instellingen

en: Audio Settings
nl: Audio-instellingen

en: Video Settings
nl: Video-instellingen

en: Subtitle & On Screen Display Settings
nl: Instellingen voor ondertitels en On Screen Display

en: Input & Codec Settings
nl: Instellingen voor invoer en codecs

en: General Audio
nl: Algemene audio

en: Preferred Audio language
nl: Voorkeurstaal audio

en: Enable Last.fm submissions
nl: Last.fm-inzendingen inschakelen

en: Visualization
nl: Visuele effecten

en: Keep audio level between sessions
nl: Audioniveau tussen sessies behouden

en: Always reset audio start level to:
nl: Audioniveau altijd starten op:

en: Change
nl: Wijzigen

en: Change Hotkey
nl: Sneltoets wijzigen

en: Select an action to change the associated hotkey:
nl: Selecteer een actie om de bijbehorende sneltoets aan te passen:

en: Action
nl: Actie

en: Shortcut
nl: Sneltoets

en: Record directory or filename
nl: Opnamemap of bestandsnaam

en: Directory or filename where the records will be stored
nl: Map of bestandsnaam waar de opnames in opgeslagen worden

en: Repair AVI Files
nl: AVI-bestanden repareren

en: Default Caching Level
nl: Standaard bufferniveau

en: Caching
nl: Bufferen

en: Use the complete preferences to configure custom caching values for each access module.
nl: Gebruik de volledige voorkeuren om aangepaste bufferingswaarden voor elke toegangsmodule te configureren.

en: Codecs / Muxers
nl: Codecs / muxers

en: Post-Processing Quality
nl: Kwaliteit van nabewerking

en: Edit default application settings for network protocols
nl: Standaard toepassingsinstellingen voor netwerk-protocols bewerken

en: Open network streams using the following protocols
nl: Netwerkstreams openen door gebruik te maken van de volgende protocols

en: Note that these are system-wide settings.
nl: Merk op dat deze instellingen invloed hebben op het hele systeem.

en: General settings
nl: Algemene instellingen

en: Interface style
nl: Interface-stijl

en: Dark
nl: Donker

en: Bright
nl: Helder

en: Continue playback
nl: Afspelen hervatten

en: Control playback with the Apple Remote
nl: Afspelen bedienen met de Apple Remote

en: Control playback with media keys
nl: Afspelen bedienen met de mediatoetsen

en: Control system volume with the Apple Remote
nl: Systeemvolume bedienen met de Apple Remote

en: Display VLC status menu icon
nl: VLC-status menu-pictogram weergeven

en: Playback behaviour
nl: Afspeelgedrag

en: Enable notifications on playlist item change
nl: Meldingen inschakelen bij wijzigen van afspeellijst-item

en: Control external music players
nl: Externe muziekspelers bedienen

en: Privacy / Network Interaction
nl: Privacy / netwerkinteractie

en: Automatically check for updates
nl: Automatisch op updates controleren

en: HTTP web interface
nl: Http-web-interface

en: Enable HTTP web interface
nl: Http-web-interface inschakelen

en: Default Encoding
nl: Standaardcodering

en: Display Settings
nl: Weergave-instellingen

en: Font color
nl: Tekstkleur

en: Font
nl: Lettertype

en: Subtitle languages
nl: Ondertitel-talen

en: Preferred subtitle language
nl: Voorkeurstaal ondertitels

en: Enable OSD
nl: OSD inschakelen

en: Force bold
nl: Vet forceren

en: Outline color
nl: Kleur omtrek

en: Outline thickness
nl: Dikte omtrek

en: Display
nl: Weergave

en: Show video within the main window
nl: Video in het hoofdvenster weergeven

en: Pause the video playback when minimized
nl: Afspelen pauzeren wanneer geminimaliseerd

en: Fullscreen settings
nl: Instellingen voor schermvullende modus

en: Start in fullscreen
nl: Starten in schermvullende modus

en: Black screens in Fullscreen mode
nl: Zwarte schermen in schermvullende modus

en: Use the native fullscreen mode
nl: Standaard schermvullende modus gebruiken

en: Video snapshots
nl: Video-momentopnames

en: Folder
nl: Map

en: Format
nl: Formaat

en: Sequential numbering
nl: Sequentiële nummering

en: Reset All
nl: Alles herstellen

en: Preferences
nl: Voorkeuren

en: Media files cannot be resumed because keeping recent media items is disabled.
nl: Mediabestanden kunnen niet hervat worden omdat het bijhouden van recente media-items uitgeschakeld is.

en: Last check on: %@
nl: Laatste controle op: %@

en: No check was performed yet.
nl: Er is nog geen controle uitgevoerd.

en: Lowest Latency
nl: Laagste latentietijd

en: Low Latency
nl: Lage latentietijd

en: Higher Latency
nl: Hogere latentietijd

en: Highest Latency
nl: Hoogste latentietijd

en: Reset Preferences
nl: Voorkeuren herstellen

en: This will reset VLC media player's preferences.
    
    Note that VLC will restart during the process, so your current playlist will be emptied and eventual playback, streaming or transcoding activities will stop immediately.
    
    The Media Library will not be affected.
    
    Are you sure you want to continue?
nl: Dit zal de voorkeuren van VLC media player herstellen.
    
    Merk op dat VLC opnieuw zal starten tijdens dit proces, dus uw huidige afspeellijst zal leeggemaakt worden. Activiteiten zoals afspelen, streamen of coderen zullen onmiddellijk gestopt worden.
    
    De mediabibliotheek zal hierdoor niet beïnvloed worden.
    
    Bent u zeker dat u wilt verdergaan?

en: This setting cannot be changed because the native fullscreen mode is enabled.
nl: Deze instelling kan niet gewijzigd worden omdat de ingebouwde schermvullende modus ingeschakeld is.

en: Choose the folder to save your video snapshots to.
nl: Kies de map om uw video-momentopnames in op te slaan.

en: Choose
nl: Kiezen

en: Choose the directory or filename where the records will be stored.
nl: Map of bestandsnaam waar de opnames in opgeslagen moeten worden.

en: Press new keys for
    "%@"
nl: Druk op een nieuwe toets voor
    "%@"

en: Invalid combination
nl: Ongeldige combinatie

en: Regrettably, these keys cannot be assigned as hotkey shortcuts.
nl: Helaas, deze toetsen kunnen niet als sneltoetskoppelingen toegewezen worden.

en: This combination is already taken by "%@".
nl: Deze combinatie wordt al gebruikt door "%@".

en: Toggle Play/Pause
nl: Afspelen/pauzeren aan/uit

en: Toggle random order playback
nl: Willekeurige volgorde aan/uit

en: Show Main Window
nl: Hoofdvenster weergeven

en: Path/URL Action
nl: Pad/url-handeling

en: Nothing playing
nl: Er speelt niets af

en: Select File In Finder
nl: Bestand selecteren in Finder

en: Copy URL to clipboard
nl: Url naar klembord kopiëren

en: Not Set
nl: Niet ingesteld

en: sec.
nl: seconden

en: Audio track synchronization:
nl: Audiospoorsynchronisatie:

en: A positive value means that the audio is ahead of the video
nl: Een positieve waarde betekent dat de audio voorloopt op de video

en: Subtitles/Video
nl: Ondertitels/Video

en: Subtitle track synchronization:
nl: Ondertitelspoorsynchronisatie:

en: A positive value means that the subtitles are ahead of the video
nl: Een positieve waarde betekent dat de ondertitels voorlopen op de video

en: Subtitle speed:
nl: Ondertitelsnelheid:

en: Subtitle duration factor:
nl: Ondertitelduur-factor:

en: Extend subtitle duration by this value.
    Set 0 to disable.
nl: Ondertitelduur verlengen met deze waarde.
    Stel in op 0 om uit te schakelen.

en: Multiply subtitle duration by this value.
    Set 0 to disable.
nl: Ondertitelduur vermenigvuldigen met deze waarde.
    Zet op 0 om uit te schakelen.

en: Recalculate subtitle duration according
    to their content and this value.
    Set 0 to disable.
nl: Ondertitelduur herberekenen volgens
    hun inhoud en deze waarde.
    Zet op 0 om uit te schakelen.

en: Video Effects
nl: Video-effecten

en: Basic
nl: Basis

en: Geometry
nl: Geometrie

en: Color
nl: Kleur

en: Image Adjust
nl: Beeldaanpassing

en: Brightness Threshold
nl: Helderheidsdrempel

en: Sharpen
nl: Verscherpen

en: Banding removal
nl: Banding verwijderen

en: Film Grain
nl: Filmkorrel

en: Variance
nl: Variantie

en: Synchronize top and bottom
nl: Synchroniseer boven en beneden

en: Synchronize left and right
nl: Synchroniseer links en rechts

en: Transform
nl: Transformeren

en: Rotate by 90 degrees
nl: 90 graden draaien

en: Rotate by 180 degrees
nl: 180 graden draaien

en: Rotate by 270 degrees
nl: 270 graden draaien

en: Flip horizontally
nl: Horizontaal spiegelen

en: Flip vertically
nl: Verticaal spiegelen

en: Magnification/Zoom
nl: Vergroting

en: Puzzle game
nl: Puzzel spel

en: Rows
nl: Rijen

en: Columns
nl: Kolommen

en: Clone
nl: Kloon

en: Number of clones
nl: Aantal klonen

en: Wall
nl: Videowand

en: Color threshold
nl: Kleurdrempel

en: Similarity
nl: Gelijkenis

en: Intensity
nl: Intensiteit

en: Gradient
nl: Gradiënt

en: Edge
nl: Rand

en: Hough
nl: Hough-transformatie

en: Cartoon
nl: Striptekening

en: Color extraction
nl: Kleurextractie

en: Invert colors
nl: Kleuren omkeren

en: Posterize
nl: Schakeringen reduceren

en: Posterize level
nl: Niveau schakeringsreductie

en: Motion blur
nl: Bewegingsvervaging

en: Motion Detect
nl: Bewegingsdetectie

en: Psychedelic
nl: Psychedelisch

en: Add text
nl: Tekst toevoegen

en: Text
nl: Tekst

en: Add logo
nl: Logo toevoegen

en: Transparency
nl: Transparantie

en: Organize profiles...
nl: Profielen ordenen...

en: Video device
nl: Video-apparaat

en: Number of the screen to use by default to display videos in 'fullscreen'. The screen number correspondance can be found in the video device selection menu.
nl: Nummer van het scherm om standaard te gebruiken bij weergave van video's in 'schermvullende modus'. Het schermnummer correspondeert met het nummer in het video-apparaat selectiemenu.

en: Opaqueness
nl: Ondoorzichtigheid

en: Set the transparency of the video output. 1 is non-transparent (default) 0 is fully transparent.
nl: Hiermee kunt u de doorzichtigheid van de video-uitvoer instellen. 1 is niet-transparant(standaard), 0 is volledig transparant.

en: Black screens in fullscreen
nl: Zwarte schermen in schermvullende modus

en: In fullscreen mode, keep screen where there is no video displayed black
nl: Houd het scherm waar geen video afgespeeld wordt zwart in schermvullende modus

en: Show Fullscreen controller
nl: Bediening in schermvullende modus weergeven

en: Shows a lucent controller when moving the mouse in fullscreen mode.
nl: Geeft een helder bedieningspaneel weer als u de muis in schermvullende modus beweegt.

en: Auto-playback of new items
nl: Automatisch afspelen van nieuwe items

en: Start playback of new items immediately once they were added.
nl: Start afspelen van nieuwe items direct nadat zij zijn toegevoegd.

en: Keep Recent Items
nl: Recente items behouden

en: By default, VLC keeps a list of the last 10 items. This feature can be disabled here.
nl: Standaard houdt VLC een lijst van de 10 laatstgebruikte items bij. Deze functie kan hier uitgeschakeld worden.

en: By default, VLC can be remotely controlled with the Apple Remote.
nl: Standaard kan VLC vanaf een afstand bestuurd worden door de Apple Remote.

en: By default, VLC will control its own volume with the Apple Remote. However, you can choose to control the global system volume instead.
nl: VLC zal standaard zijn eigen volume met de Apple Remote bedienen. U kunt echter ook kiezen om het globale systeemvolume te bedienen.

en: By default, VLC will show the statusbar icon menu. However, you can choose to disable it (restart required).
nl: VLC zal standaard het statusbalk-pictogram-menu weergeven. U kunt echter kiezen om het uit te schakelen (opnieuw starten vereist).

en: Control playlist items with the Apple Remote
nl: Afspeellijst-items bedienen met de Apple Remote

en: By default, VLC will allow you to switch to the next or previous item with the Apple Remote. You can disable this behavior with this option.
nl: VLC zal u standaard toelaten om naar het volgende of vorige item te wisselen met de Apple Remote. U kunt dit gedrag uitschakelen met deze optie.

en: By default, VLC can be controlled using the media keys on modern Apple keyboards.
nl: Standaard kan VLC bediend worden door gebruik van de mediatoetsen op moderne Apple toetsenborden.

en: Run VLC with dark interface style
nl: VLC met donkere interface-stijl draaien

en: If this option is enabled, VLC will use the dark interface style. Otherwise, the grey interface style is used.
nl: Als deze optie ingeschakeld is, zal VLC de donkere interface-stijl gebruiken. Anders wordt de grijze interface-stijl gebruikt.

en: By default, VLC uses the fullscreen mode known from previous Mac OS X releases. It can also use the native fullscreen mode on Mac OS X 10.7 and later.
nl: VLC gebruikt standaard de schermvullende modus die gekend is van vorige Mac OS X releases. Het kan ook gebruik maken van de ingebouwde schermvullende modus bij Mac OS X 10.7 en later.

en: Resize interface to the native video size
nl: Interface schalen naar de originele videogrootte

en: You have two choices:
     - The interface will resize to the native video size
     - The video will fit to the interface size
     By default, interface resize to the native video size.
nl: U heeft twee keuzes:
    - De interface zal zich aanpassen aan de grootte van de video
    - De video zal naar de interfacegrootte geschaald worden
    Standaard zal de interface zich aanpassen aan de videogrootte.

en: With this option enabled, the playback will be automatically paused when minimizing the window.
nl: Het afspelen zal automatisch gepauzeerd worden bij het minimaliseren van het venster als deze optie ingeschakeld is.

en: Allow automatic icon changes
nl: Automatische pictogramwijzigingen toestaan

en: This option allows the interface to change its icon on various occasions.
nl: Met deze optie kan de interface zijn pictogram bij verschillende gelegenheden veranderen.

en: Dim keyboard backlight during fullscreen playback
nl: Toetsenbordverlichting dimmen tijdens afspelen in schermvullende modus

en: Turn off the MacBook keyboard backlight while a video is playing in fullscreen. Automatic brightness adjustment should be disabled in System Preferences.
nl: Het MacBook toetsenbord-achtergrondlicht uitschakelen wanneer een video afspeelt in schermvullende modus. Automatische helderheidswijziging moet uitgeschakeld worden in systeemvoorkeuren.

en: Shows the previous and next buttons in the main window.
nl: Geeft vorige- en volgende-knoppen weer in het hoofdvenster.

en: Shows the shuffle and repeat buttons in the main window.
nl: Geeft de willekeurige volgorde en herhalen-knoppen weer in het hoofdvenster.

en: Shows the audio effects button in the main window.
nl: Geeft audio-effectenknop weer in het hoofdvenster.

en: VLC will pause and resume supported music players on playback.
nl: VLC zal ondersteunde muziekspelers pauzeren en hervatten bij afspelen.

en: Use large text for list views
nl: Groot lettertype gebruiken voor lijstweergaven

en: Do nothing
nl: Niets doen

en: Pause iTunes / Spotify
nl: iTunes/Spotify pauzeren

en: Pause and resume iTunes / Spotify
nl: iTunes/Spotify pauzeren en hervatten

en: Continue playback where you left off
nl: Afspelen hervatten vanaf het laatste punt

en: VLC will store playback positions of the last 30 items you played. If you re-open one of those, playback will continue.
nl: VLC zal afspeelposities opslaan van de laatste 30 items die u afspeelde. Als u een van deze opnieuw opent, zal het afspelen hervat worden.

en: Ask
nl: Vragen

en: Always
nl: Altijd

en: Never
nl: Nooit

en: Maximum Volume displayed
nl: Maximaal volume weergegeven

en: Appearance
nl: Uiterlijk

en: Behavior
nl: Gedrag

en: Apple Remote and media keys
nl: Apple Remote en mediatoetsen

en: Video output
nl: Video-uitvoer

en: KB
nl: kB

en: Show Basic
nl: Basis weergeven

en: Select a directory
nl: Selecteer een map

en: Select a file
nl: Selecteer een bestand

en: Select
nl: Selecteer

en: Minimal Mac OS X interface
nl: Minimale MacOS X interface

en: Filebrowser starting point
nl: Beginpunt bestandenkiezer

en: This option allows you to specify the directory the ncurses filebrowser will show you initially.
nl: Met deze optie kunt u de map opgeven die de ncurses bestandsbrowser u in eerste instantie zal tonen.

en: [Display]
nl: [Weergave]

en:  h,H                    Show/Hide help box
nl:  h,H         Helpvenster weergeven/verbergen

en:  i                      Show/Hide info box
nl:  i           Infovenster weergeven/verbergen

en:  M                      Show/Hide metadata box
nl:  M           Metadatavenster weergeven/verbergen

en:  L                      Show/Hide messages box
nl:  L           Berichtvenster weergeven/verbergen

en:  P                      Show/Hide playlist box
nl:      P           Afspeellijstvenster weergeven/verbergen

en:  B                      Show/Hide filebrowser
nl:  B           Bestandsselectievenster weergeven/verbergen

en:  x                      Show/Hide objects box
nl:  x           Objectenvenster weergeven/verbergen

en:  S                      Show/Hide statistics box
nl:  S           Statistiekenvenster weergeven/verbergen

en:  Esc                    Close Add/Search entry
nl:  Esc         Toevoegen/Zoekingang sluiten

en:  Ctrl-l                 Refresh the screen
nl:  Ctrl-l          Scherm verversen

en: [Global]
nl: [Globaal]

en:  q, Q, Esc              Quit
nl:      q, Q, Esc   Afsluiten

en:  s                      Stop
nl:  s                      Stoppen

en:  <space>                Pause/Play
nl:      <spatie>    Pauzeren/afspelen

en:  f                      Toggle Fullscreen
nl:  f                      Schermvullende modus aan/uit

en:  c                      Cycle through audio tracks
nl:  c                      Audiosporen doorlopen

en:  v                      Cycle through subtitles tracks
nl:  v                      Ondertitelsporen doorlopen

en:  b                      Cycle through video tracks
nl:  b                      Videosporen doorlopen

en:  n, p                   Next/Previous playlist item
nl:  n, p        Volgende/Vorige afspeellijst item

en:  [, ]                   Next/Previous title
nl:  [, ]        Volgende/Vorige titel

en:  <, >                   Next/Previous chapter
nl:      <, >        Volgende/Vorige hoofdstuk

note: xgettext: You can use ← and → characters
en:  <left>,<right>         Seek -/+ 1%%
nl:  <links>,<rechts>    Zoek -/+ 1 %%

en:  a, z                   Volume Up/Down
nl:  a, z           Volume omhoog,omlaag

en:  m                      Mute
nl:  m                      Dempen

note: xgettext: You can use ↑ and ↓ characters
en:  <up>,<down>            Navigate through the box line by line
nl:  <pijl-omhoog>,<pijl-omlaag>     Navigeer door de box regel per regel

note: xgettext: You can use ⇞ and ⇟ characters
en:  <pageup>,<pagedown>    Navigate through the box page by page
nl:      <PgUp>,<PgDown> Navigeer door de box pagina per pagina

note: xgettext: You can use ↖ and ↘ characters
en:  <start>,<end>          Navigate to start/end of box
nl:  <start>,<end>          Naar begin/einde van box navigeren

en: [Playlist]
nl: [Afspeellijst]

en:  r                      Toggle Random playing
nl:      r           Random afspelen aan/uit

en:  l                      Toggle Loop Playlist
nl:      l           Afspeellijst herhalen aan/uit

en:  R                      Toggle Repeat item
nl:      R           Huidige item herhalen aan/uit

en:  o                      Order Playlist by title
nl:      o           Afspeellijst op titel sorteren

en:  O                      Reverse order Playlist by title
nl:      O           Omgekeerd sorteren op titel

en:  g                      Go to the current playing item
nl:      g           Ga naar het huidig afspelende item

en:  /                      Look for an item
nl:      /           Zoek naar een item

en:  ;                      Look for the next item
nl:  ;                      Zoek naar het volgende item

en:  A                      Add an entry
nl:      A           Een ingang toevoegen

note: xgettext: You can use ⌫ character to translate <backspace>
en:  D, <backspace>, <del>  Delete an entry
nl:  D, <backspace>, <del>   Een ingang verwijderen

en:  e                      Eject (if stopped)
nl:      e           Uitwerpen (indien gestopt)

en: [Filebrowser]
nl: [Bestandsverkenner]

en:  <enter>                Add the selected file to the playlist
nl:      <enter>     Het geselecteerde bestand aan de afspeellijst toevoegen

en:  <space>                Add the selected directory to the playlist
nl:      <spatie>     De geselecteerde map aan de afspeellijst toevoegen

en:  .                      Show/Hide hidden files
nl:      .           Verborgen bestanden weergeven/verbergen

en: [Player]
nl: [Speler]

note: xgettext: You can use ↑ and ↓ characters
en:  <up>,<down>            Seek +/-5%%
nl:      <omhoog>,<omlaag>     Zoek +/-5 %%

en: [Repeat]
nl: [Herhalen]

en: [Random]
nl: [Willekeurige volgorde]

en: [Loop]
nl: [Alles blijven herhalen]

en:  Source   : %s
nl:  Bron  : %s

en:  Position : %s/%s
nl:  Positie : %s/%s

en:  Volume   : Mute
nl:  Volume   : Dempen

en:  Volume   : %3ld%%
nl:  Volume   : %3ld %%

en:  Title    : %<PRId64>/%d
nl:  Titel    : %<PRId64>/%d

en:  Chapter  : %<PRId64>/%d
nl:  Hoofdstuk  : %<PRId64>/%d

en:  Source: <no current item>
nl:  Bron: <no current item>

en:  [ h for help ]
nl:  [h voor help]

en: Open: %s
nl: Openen: %s

en: Find: %s
nl: Zoeken: %s

en: Click to toggle between loop all, loop one and no loop
nl: Klik om te schakelen tussen alles herhalen, één herhalen en niet herhalen

en: Previous Chapter/Title
nl: Vorige hoofdstuk/titel

en: Next Chapter/Title
nl: Volgende hoofdstuk/titel

en: Teletext Activation
nl: Teletekst-activatie

en: Toggle Transparency
nl: Transparantie aan/uit

en: Play
    If the playlist is empty, open a medium
nl: Afspelen
    Als de afspeellijst leeg is wordt een medium geopend

en: Previous / Backward
nl: Vorige / achteruit

en: Next / Forward
nl: Volgende / vooruit

en: De-Fullscreen
nl: Niet-schermvullend

en: Extended panel
nl: Uitgebreid paneel

en: Frame By Frame
nl: Frame per frame

en: Trickplay Reverse
nl: Trickplay omkeren

en: Step backward
nl: Stap terug

en: Step forward
nl: Stap vooruit

en: Loop / Repeat
nl: Lus / herhalen

en: Open subtitles
nl: Ondertitels openen

en: Dock fullscreen controller
nl: Bediening in schermvullende modus vastzetten

en: Stop playback
nl: Afspelen stoppen

en: Open a medium
nl: Een medium openen

en: Previous media in the playlist, skip backward when held
nl: Vorig medium in de afspeellijst, terugspoelen bij blijven indrukken

en: Next media in the playlist, skip forward when held
nl: Volgend medium in de afspeellijst, vooruitspoelen bij blijven indrukken

en: Toggle the video in fullscreen
nl: Schermvullende modus aan

en: Toggle the video out fullscreen
nl: Schermvullende modus uit

en: Show extended settings
nl: Uitgebreide opties weergeven

en: Toggle playlist
nl: Afspeellijst aan/uit

en: Take a snapshot
nl: Een momentopname maken

en: Loop from point A to point B continuously.
nl: Continu herhalen van punt A naar punt B.

en: Frame by frame
nl: Frame per frame

en: Reverse
nl: Omkeren

en: Change the loop and repeat modes
nl: Verander de lus- en herhalen-modi

en: Previous media in the playlist
nl: Vorig medium in de afspeellijst

en: Next media in the playlist
nl: Volgend medium in de afspeellijst

en: Open subtitle file
nl: Ondertitelbestand openen

en: Dock/undock fullscreen controller to/from bottom of screen
nl: Bediening in schermvullende modus vastmaken aan of losmaken van onderkant van scherm

[ctx: Tooltip|Unmute]
en: Unmute
nl: Ontdempen

[ctx: Tooltip|Mute]
en: Mute
nl: Dempen

en: Pause the playback
nl: Het afspelen pauzeren

en: Loop from point A to point B continuously
    Click to set point A
nl: Continu van punt A naar B herhalen
    Klik om punt A in te stellen

en: Click to set point B
nl: Klik om punt B in te stellen

en: Stop the A to B loop
nl: Stop het herhalen van A naar B

en: Aspect Ratio
nl: Beeldverhouding

en: No EPG Data Available
nl: Geen EPG-data beschikbaar

en: Image Files
nl: Afbeeldingsbestanden

en: Logo filenames
nl: Logo-bestandsnamen

en: Image mask
nl: Afbeeldingsmasker

en: No v4l2 instance found.
    Please check that the device has been opened with VLC and is playing.
    
    Controls will automatically appear here.
nl: Geen v4l2-instantie gevonden.
    Controleer of het apparaat met VLC geopend is en aan het afspelen is.
    
    De bediening zal hier automatisch verschijnen.

en: 1 KHz
nl: 1 kHz

en: 3 KHz
nl: 3 kHz

en: 6 KHz
nl: 6 kHz

en: 12 KHz
nl: 12 kHz

en: 14 KHz
nl: 14 kHz

en: 16 KHz
nl: 16 kHz

en: 2 KHz
nl: 2 kHz

en: 4 KHz
nl: 4 kHz

en: 8 KHz
nl: 8 kHz

en: Adjust pitch
nl: Toonhoogte wijzigen

en: (Hastened)
nl: (Versneld)

en: (Delayed)
nl: (Vertraagd)

en: Force update of this dialog's values
nl: Forceer verversing van waarden in dit dialoogvenster

en: &Fingerprint
nl: Vingerafdruk

en: Find meta data using audio fingerprinting
nl: Metadata zoeken door gebruik te maken van audio-fingerprinting

en: Comments
nl: Opmerkingen

en: Extra metadata and other information are shown in this panel.
nl: Extra metagegevens en andere informatie worden hier weergegeven.

en: Information about what your media or stream is made of.
    Muxer, Audio and Video Codecs, Subtitles are shown.
nl: Informatie over waarvan uw media of stream gemaakt is.
    Muxer, ondertitels, audio- en videocodecs worden weergegeven.

en: Current media / stream statistics
nl: Huidige media-/streamstatistieken

en: Input/Read
nl: Invoer/gelezen

en: Media data size
nl: Mediumgegevensgrootte

en: Demuxed data size
nl: Gedemuxte gegevensgrootte

en: Content bitrate
nl: Bitrate van inhoud

en: Discarded (corrupted)
nl: Verworpen (beschadigd)

en: Dropped (discontinued)
nl: Laten vallen (afgebroken)

en: Decoded
nl: Gedecodeerd

en: blocks
nl: blokken

en: Displayed
nl: Weergegeven

en: Lost
nl: Verloren

en: Played
nl: Afgespeeld

en: Last 60 seconds
nl: Laatste 60 seconden

en: Overall
nl: Globaal

en: Current playback speed: %1
    Click to adjust
nl: Huidige afspeelsnelheid: %1
    klik om aan te passen

en: Revert to normal play speed
nl: Terugkeren naar normale afspeelsnelheid

en: Download cover art
nl: Albumhoes downloaden

en: Add cover art from file
nl: Albumhoes uit bestand toevoegen

en: Choose Cover Art
nl: Albumhoes kiezen

en: Image Files (*.gif *.jpg *.jpeg *.png)
nl: Afbeeldingen (*.gif *.jpg *.jpeg *.png)

en: Elapsed time
nl: Tijd verstreken

en: Total/Remaining time
nl: Totale/resterende tijd

en: Click to toggle between total and remaining time
nl: Klik om te wisselen tussen totale en resterende tijd

en: Click to toggle between elapsed and remaining time
nl: Klik om tussen vertreken en resterende tijd te wisselen

en: Double click to jump to a chosen time position
nl: Dubbelklikken om naar een gekozen tijdspositie te gaan

en: Select a device or a VIDEO_TS directory
nl: Selecteer een apparaat of een VIDEO_TS-map

en: Select a device or a VIDEO_TS folder
nl: Selecteer het apparaat of de VIDEO_TS map

en: Select one or multiple files
nl: Selecteer een of meerdere bestanden

en: File names:
nl: Bestandsnamen:

en: Eject the disc
nl: De schijf uitwerpen

en: Entry
nl: Onderdeel

en: Channels:
nl: Kanalen:

en: Selected ports:
nl: Geselecteerde poorten:

en: Use VLC pace
nl: VLC pace gebruiken

en: TV - digital
nl: Tv - digitaal

en: Tuner card
nl: Tunerkaart

en: Delivery system
nl: Delivery-systeem

en: Transponder/multiplex frequency
nl: Transponder/multiplex frequentie

en: Transponder symbol rate
nl: Transponder-symboolsnelheid in KHz

en: Bandwidth
nl: Bandbreedte

en: TV - analog
nl: Tv - analoog

en: Device name
nl: Apparaatnaam

en: Your display will be opened and played in order to stream or save it.
nl: Uw weergave zal geopend en afgespeeld worden zodat het gestreamd of opgeslagen kan worden.

en: Advanced Options
nl: Geavanceerde opties

en: Double click to get media information
nl: Dubbelklik om media-informatie op te halen

en: Change playlistview
nl: Afspeellijstweergave wijzigen

en: Search the playlist
nl: Zoeken in afspeellijst

en: My Computer
nl: Deze computer

en: Devices
nl: Apparaten

en: Local Network
nl: Lokaal netwerk

en: Remove this podcast subscription
nl: Verwijder dit podcast-abonnement

en: Do you really want to unsubscribe from %1?
nl: Wilt u zich echt afmelden van %1?

en: Cover
nl: Albumhoes

en: Create Directory
nl: Map aanmaken

en: Create Folder
nl: Map aanmaken

en: Enter name for new directory:
nl: Voer een naam in voor de nieuwe map:

en: Enter name for new folder:
nl: Voer een naam in voor de nieuwe map:

en: Rename Directory
nl: Map hernoemen

en: Rename Folder
nl: Map hernoemen

en: Enter a new name for the directory:
nl: Voer een nieuwe naam in voor de map:

en: Enter a new name for the folder:
nl: Voer een nieuwe naam in voor de map:

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: Ascending
nl: Oplopend

en: Descending
nl: Aflopend

en: Display size
nl: Weergavegrootte

en: Increase
nl: Vergroten

en: Decrease
nl: Verkleinen

en: Playlist View Mode
nl: Weergavemodus afspeellijst

en: Playlist is currently empty.
    Drop a file here or select a media source from the left.
nl: De afspeellijst is momenteel leeg.
    Zet hier een bestand neer of selecteer een mediabron aan de linkerkant.

en: Icons
nl: Pictogrammen

en: Detailed List
nl: Gedetailleerde lijst

en: List
nl: Lijst

en: Select File
nl: Bestand selecteren

en: Select or double click an action to change the associated hotkey. Use delete key to remove hotkeys.
nl: Selecteer of dubbelklik een actie om de bijbehorende sneltoets aan te passen. Gebruik de delete-toets om sneltoetsen te verwijderen.

en: Any field
nl: Elk veld

en: Actions
nl: Acties

en: Hotkey
nl: Sneltoets

en: Application level hotkey
nl: Sneltoets op niveau van toepassing

en: Global
nl: Globaal

en: Desktop level hotkey
nl: Sneltoets op niveau van bureaublad

en: Double click to change.
    Delete key to remove.
nl: Dubbelklik om aan te passen.
    Delete-toets om te verwijderen.

en: Hotkey change
nl: Wijziging sneltoets

en: Press the new key or combination for
nl: Druk op de nieuwe toets of combinatie voor

en: Assign
nl: Toewijzen

en: Warning: this key or combination is already assigned to
nl: Waarschuwing: deze toets of combinatie is al toegewezen aan

en: Warning: <b>%1</b> is already an application menu shortcut
nl: Waarschuwing: <b>%1</b> is reeds een toepassingsmenu-snelkoppeling

en: Key or combination:
nl: Toets of combinatie:

en: Key:
nl: Toets:

en: Input & Codecs Settings
nl: Instellingen voor invoer en codecs

en: Configure Hotkeys
nl: Sneltoetsen configureren

en: Device:
nl: Apparaat:

en: If this property is blank, different values
    for DVD, VCD, and CDDA are set.
    You can define a unique one or configure them 
    individually in the advanced preferences.
nl: Als dit veld leeg is, dan heeft u verschillende
    waarden voor dvd, vcd en CDDA.
    U kunt een unieke definiëren of ze individueel in 
    de geavanceerde instellingen instellen.

en: Lowest latency
nl: Laagste latentietijd

en: High latency
nl: Hoge latentietijd

en: Higher latency
nl: Hogere latentietijd

en: This is VLC's skinnable interface. You can download other skins at
nl: Dit is de thema-interface van VLC. Andere thema's zijn verkrijgbaar via de

en: VLC skins website
nl: website met VLC-thema's

en: System's default
nl: Systeemstandaard

en: File associations
nl: Bestandstoewijzingen

en: Audio Files
nl: Audiobestanden

en: Video Files
nl: Videobestanden

en: Playlist Files
nl: Afspeellijstbestanden

en: &Apply
nl: Toepassen

en: &Cancel
nl: Annuleren

en: Profile
nl: Profiel

en: Edit selected profile
nl: Geselecteerd profiel bewerken

en: Delete selected profile
nl: Geselecteerd profiel verwijderen

en: Create a new profile
nl: Nieuw profiel aanmaken

en: Create
nl: Aanmaken

en: This muxer is not provided directly by VLC: It could be missing.
nl: Deze muxer wordt niet direct voorzien door VLC: hij kan ontbreken.

en: This muxer is missing. Using this profile will fail
nl: Deze muxer ontbreekt. Gebruik van dit profiel zal mislukken

en:  Profile Name Missing
nl:  Profielnaam ontbreekt

en: You must set a name for the profile.
nl: Geef een naam voor het profiel op.

en: File/Directory
nl: Bestand/Map

en: File/Folder
nl: Bestand/Map

en: Source
nl: Bron

en: Source:
nl: Bron:

en: This module writes the transcoded stream to a file.
nl: Deze module schrijft de getranscodeerde stream naar een bestand.

en: Filename
nl: Bestandsnaam

en: Save file...
nl: Bestand opslaan...

en: Containers (*.ps *.ts *.mpg *.ogg *.asf *.mp4 *.mov *.wav *.raw *.flv *.webm)
nl: Containerbestanden (*.ps *.ts *.mpg *.ogg *.asf *.mp4 *.mov *.wav *.raw *.flv *.webm)

en: This module outputs the transcoded stream to a network via HTTP.
nl: Deze module schrijft de getranscodeerde stream naar een netwerk via HTTP.

en: Path
nl: Pad

en: This module outputs the transcoded stream to a network via the mms protocol.
nl: Deze module schrijft de getranscodeerde stream naar een netwerk via het mms-protocol.

en: This module outputs the transcoded stream to a network via RTSP.
nl: Deze module schrijft de getranscodeerde stream naar een netwerk via RTSP.

en: This module outputs the transcoded stream to a network via UDP.
nl: Deze module schrijft de getranscodeerde stream naar een netwerk via UDP.

en: This module outputs the transcoded stream to a network via RTP.
nl: Deze module schrijft de getranscodeerde stream naar een netwerk via RTP.

en: Base port
nl: Basispoort

en: This module outputs the transcoded stream to an Icecast server.
nl: Deze module schrijft de getranscodeerde stream naar een Icecast server.

en: Mount Point
nl: Aankoppelingspunt

en: Login:pass
nl: Login:wachtwoord

en: Edit Bookmarks
nl: Bladwijzers bewerken

en: Create a new bookmark
nl: Nieuwe bladwijzer aanmaken

en: Delete the selected item
nl: Het geselecteerde item verwijderen

en: Delete all the bookmarks
nl: Alle bladwijzers verwijderen

en: Extract
nl: Uitpakken

en: &Close
nl: Sluiten

en: Convert
nl: Converteren

en: Multiple files selected.
nl: Meerdere bestanden geselecteerd.

en: Destination
nl: Doel

en: Destination file:
nl: Doelbestand:

en: Browse
nl: Bladeren

en: Multiple Files Selected.
nl: Meerdere bestanden geselecteerd.

en: Files will be placed in the same directory with the same name.
nl: Bestanden zullen in dezelfde map met dezelfde naam geplaatst worden.

en: Append '-converted' to filename
nl: '-converted' toevoegen aan bestandsnaam

en: Settings
nl: Instellingen

en: Display the output
nl: Uitvoer weergeven

en: This display the resulting media, but can slow things down.
nl: Geef de resulterende media weer, maar kan dingen trager maken.

en: &Start
nl: Start

en: Program Guide
nl: Programmagids

en: Update
nl: Bijwerken

en:  (%1+ rated)
nl:  (%1+ beoordeeld)

en: Errors
nl: Fouten

en: Cl&ear
nl: Wissen

en: Hide future errors
nl: Toekomstige fouten verbergen

en: Adjustments and Effects
nl: Aanpassingen en effecten

en: Stereo Widener
nl: Stereo-verbreder

en: Synchronization
nl: Synchronisatie

en: v4l2 controls
nl: v4l2-bediening

en: &Save
nl: Opslaan

en: Store the Password
nl: Wachtwoord opslaan

en: Privacy and Network Access Policy
nl: Privacy- en netwerkbeleid

en: <p>In order to protect your privacy, <i>VLC media player</i> does <b>not</b> collect personal data or transmit them, not even in anonymized form, to anyone.</p>
    <p>Nevertheless, <i>VLC</i> is able to automatically retrieve information about the media in your playlist from third party Internet-based services. This includes cover art, track names, artist names and other meta-data.</p>
    <p>Consequently, this may entail identifying some of your media files to third party entities. Therefore the <i>VLC</i> developers require your express consent for the media player to access the Internet automatically.</p>
nl: <p>Om uw privacy te beschermen, verzamelt of verzendt <i>VLC media player</i> <b>geen</b> persoonlijke data, zelfs niet in anonieme vorm.</p>
    <p>Desondanks kan <i>VLC</i> automatisch informatie ophalen over de media in uw afspeellijst via internetgebaseerde diensten van derden. Dat omvat albumhoezen, tracknamen, auteurs en andere metadata.</p>
    Dit kan leiden tot de identificatie van een aantal van uw mediabestanden door de entiteiten van derden. Daarom vragen de ontwikkelaars van <i>VLC</i> uw uitdrukkelijke toestemming voor automatische toegang tot het internet.</p>

en: Network Access Policy
nl: Netwerktoegang-beleid

en: Regularly check for VLC updates
nl: Regelmatig controleren op VLC-updates

en: Go to Time
nl: Naar tijdstip gaan

en: &Go
nl: Ga naar

en: Go to time
nl: Naar tijdstip gaan

en: About
nl: Info

en: <p>VLC media player is a free and open source media player, encoder, and streamer made by the volunteers of the <a href="http://www.videolan.org/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">VideoLAN</span></a> community.</p><p>VLC uses its internal codecs, works on essentially every popular platform, and can read almost all files, CDs, DVDs, network streams, capture cards and other media formats!</p><p><a href="http://www.videolan.org/contribute/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">Help and join us!</span></a>
nl: <p>VLC media player is een gratis en opensource mediaspeler, encoder en streamer, gemaakt door de vrijwilligers van de <a href="http://www.videolan.org/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">VideoLAN</span></a>-gemeenschap.</p><p>VLC gebruikt zijn eigen interne codecs, werkt op vrijwel elk populair platform en kan bijna alle bestanden, cd's, dvd's, netwerkstreams, opnamekaarten en andere mediaformaten lezen!</p><p><a href="http://www.videolan.org/contribute/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">Help ons en doe mee!</span></a>

en: &Recheck version
nl: Opnieuw controleren

en: &Yes
nl: Ja

en: &No
nl: Nee

en: VLC media player updates
nl: Updates voor VLC Media Player

en: A new version of VLC (%1.%2.%3%4) is available.
nl: Er is een nieuwe versie van VLC (%1.%2.%3%4) beschikbaar.

en: You have the latest version of VLC media player.
nl: U hebt de nieuwste versie van VLC Media Player.

en: An error occurred while checking for updates...
nl: Fout tijdens controleren op nieuwere versies...

en: Current Media Information
nl: Informatie over huidige media

en: &General
nl: Algemeen

en: &Metadata
nl: Metadata

en: Co&dec
nl: Codec

en: S&tatistics
nl: Statistieken

en: &Save Metadata
nl: Metadata opslaan

en: Location:
nl: Locatie:

en: Saves all the displayed logs to a file
nl: Alle weergegeven logboeken naar een bestand opslaan

en: Save log file as...
nl: Logbestand opslaan als...

en: Texts/Logs (*.log *.txt);; All (*.*)
nl: Teksten/logboeken (*.log *.txt);; alles (*.*)

en: Application
nl: Programma

en: Cannot write to file %1:
    %2.
nl: Kan niet naar bestand %1 schrijven:
    %2.

en: Update the tree
nl: Boom bijwerken

en: Clear the messages
nl: Berichten verwijderen

en: Open Media
nl: Media openen

en: &File
nl: Bestand

en: &Disc
nl: Schijf

en: &Network
nl: Netwerk

en: Capture &Device
nl: Opnameapparaat

en: &Select
nl: Selecteren

en: &Enqueue
nl: Aan afspeellijst toevoegen

en: &Play
nl: Afspelen

en: &Stream
nl: Streamen

en: C&onvert
nl: Converteren

en: C&onvert / Save
nl: Converteren/opslaan

en: Open URL
nl: URL openen

en: Enter URL here...
nl: Geef hier de URL op...

en: Please enter the URL or path to the media you want to play.
nl: Geef hier de URL of het pad naar de media die u wilt afspelen.

en: If your clipboard contains a valid URL
    or the path to a file on your computer,
    it will be automatically selected.
nl: Als uw klembord een geldige URL of het
    pad naar een bestand op uw computer bevat,
    zal deze automatisch geselecteerd worden.

en: Plugins and extensions
nl: Plugins en extensies

en: Active Extensions
nl: Actieve extensies

en: Capability
nl: Bekwaamheid

en: &Search:
nl: Zoeken:

en: More information...
nl: Meer informatie...

en: Reload extensions
nl: Extensies opnieuw laden

en: Skins customize player's appearance. You can activate them through preferences.
nl: Thema's passen het uiterlijk van de speler aan. U kunt ze inschakelen via de voorkeuren.

en: Playlist parsers add new capabilities to read internet streams or extract meta data.
nl: Afspeellijstverwerkers voegen nieuwe mogelijkheden toe om internetstreams te lezen of metadata op te halen.

en: Service discoveries adds new sources to your playlist such as web radios, video websites, ...
nl: Dienstontdekkingen voegt nieuwe bronnen aan uw afspeellijst toe zoals webradio's, videowebsites,...

en: Retrieves extra info and art for playlist items
nl: Haalt extra informatie en albumhoezen op voor afspeellijst-items

en: Extensions brings various enhancements. Check descriptions for more details
nl: Extensies brengen verschillende verbeteringen met zich mee. Controleer beschrijvingen voor meer details

en: Only installed
nl: Alleen geïnstalleerd

en: Retrieving addons...
nl: Add-ons ophalen...

en: No addons found
nl: Geen add-ons gevonden

en: This addon has been installed manually. VLC can't manage it by itself.
nl: Deze add-on werd manueel geïnstalleerd. VLC kan hem niet zelf beheren.

en: Version %1
nl: Versie %1

en: &Uninstall
nl: Verwijderen

en: &Install
nl: Installeren

en: Version
nl: Versie

en: Files
nl: Bestanden

en: Deletes the selected item
nl: Verwijdert het geselecteerde item

en: Show settings
nl: Weergave-opties

en: Simple
nl: Eenvoudig

en: Switch to simple preferences view
nl: Naar eenvoudige voorkeurenweergave gaan

en: Switch to full preferences view
nl: Naar volledige voorkeurenweergave gaan

en: Save and close the dialog
nl: Opslaan en dialoogvenster sluiten

en: &Reset Preferences
nl: Voorkeuren herstellen

en: Only show current
nl: Alleen huidige weergeven

en: Only show modules related to current playback
nl: Alleen modules weergeven die gerelateerd zijn aan de huidige weergave

en: Advanced Preferences
nl: Geavanceerde voorkeuren

en: Simple Preferences
nl: Eenvoudige voorkeuren

en: Cannot save Configuration
nl: Configuratie kan niet opgeslagen worden

en: Preferences file could not be saved
nl: Voorkeurenbestand kon niet opgeslagen worden

en: Are you sure you want to reset your VLC media player preferences?
nl: Weet u zeker dat u de instellingen van VLC Media Player wilt herstellen?

en: Stream Output
nl: Streamuitvoer

en: This wizard will allow you to stream or convert your media for use locally, on your private network, or on the Internet.
    You should start by checking that source matches what you want your input to be and then press the "Next" button to continue.
nl: Met deze wizard kunt u uw media streamen of converteren voor lokaal gebruik, gebruik op een privé-netwerk of op het internet.
    Begin met na te gaan of deze bron klopt met wat u als invoer wilt gebruiken en klik dan op "Volgende " om verder te gaan.

en: Stream output string.
    This is automatically generated when you change the above settings,
    but you can change it manually.
nl: Stream-uitvoerregel.
    Deze wordt automatisch aangemaakt als u de bovenstaande instellingen aanpast,
    maar u kunt het ook handmatig aanpassen.

en: Back
nl: Terug

en: Toolbars Editor
nl: Werkbalk-editor

en: Toolbar Elements
nl: Werbalkelementen

en: Flat Button
nl: Platte knop

en: Next widget style
nl: Volgende widgetstijl

en: Big Button
nl: Grote knop

en: Native Slider
nl: Oorspronkelijke schuiver

en: Main Toolbar
nl: Hoofdwerkbalk

en: Above the Video
nl: Boven de video

en: Toolbar position:
nl: Werkbalkpositie:

en: Line 1:
nl: Regel 1:

en: Line 2:
nl: Regel 2:

en: Time Toolbar
nl: Tijdwerkbalk

en: Advanced Widget
nl: Geavanceerde widget

en: Fullscreen Controller
nl: Bediening in schermvullende modus

en: New profile
nl: Nieuw profiel

en: Delete the current profile
nl: Verwijder het huidige profiel

en: Select profile:
nl: Selecteer profiel:

en: Preview
nl: Voorbeeld

en: Cl&ose
nl: Sluiten

en: Profile Name
nl: Profielnaam

en: Please enter the new profile name.
nl: Geef een naam voor het nieuwe profiel op.

en: Spacer
nl: Scheiding

en: Expanding Spacer
nl: Uitschuivende scheiding

en: Splitter
nl: Splitser

en: Time Slider
nl: Tijdschuiver

en: Small Volume
nl: Klein volume

en: DVD menus
nl: Dvd-menu's

en: Teletext transparency
nl: Teletekst-transparantie

en: Advanced Buttons
nl: Geavanceerde knoppen

en: Playback Buttons
nl: Afspeelknoppen

en: Aspect ratio selector
nl: Beeldverhouding-selectie

en: Speed selector
nl: Snelheid-selectie

en: Broadcast
nl: Uitzending

en: Schedule
nl: Programmering

en: Video On Demand ( VOD )
nl: Video On Demand (VOD)

en: Hours / Minutes / Seconds:
nl: Uren / minuten / seconden:

en: Day / Month / Year:
nl: Dag / maand / jaar:

en: Repeat:
nl: Herhalen:

en: Repeat delay:
nl: Herhalingsvertraging :

en:  days
nl:  dagen

en: I&mport
nl: Importeren

en: E&xport
nl: Exporteren

en: Save VLM configuration as...
nl: VLM-configuratie opslaan als...

en: VLM conf (*.vlm);;All (*)
nl: VLM-configuratie (*.vlm);;alles (*)

en: Open VLM configuration...
nl: VLM-configuratie openen...

en: Broadcast:
nl: Uitzending:

en: Schedule:
nl: Programmering:

en: Open Directory
nl: Map openen

en: Open Folder
nl: Map openen

en: Open playlist...
nl: Afspeellijst openen...

en: XSPF playlist
nl: XSPF-afspeellijst

en: M3U playlist
nl: M3U-afspeellijst

en: M3U8 playlist
nl: M3U8-afspeellijst

en: Save playlist as...
nl: Afspeellijst opslaan als...

en: Open subtitles...
nl: Ondertitels openen...

en: Media Files
nl: Mediabestanden

en: Subtitle Files
nl: Ondertitelbestanden

en: All Files
nl: Alle bestanden

en: Empty
nl: Leeg

en: Deactivate
nl: Uitschakelen

en: Do you want to restart the playback where left off?
nl: Wilt u het afspelen opnieuw starten vanaf het laatste punt?

en: &Continue
nl: Doorgaan

en: Control menu for the player
nl: Bedieningsmenu voor de speler

en: Paused
nl: Gepauzeerd

en: P&layback
nl: Af&spelen

en: Subti&tle
nl: &Ondertitels

en: Tool&s
nl: &Gereedschap

en: V&iew
nl: &Weergave

en: Open &File...
nl: Bestand openen...

en: &Open Multiple Files...
nl: Meerdere bestanden openen...

en: Open &Disc...
nl: Schijf openen...

en: Open &Network Stream...
nl: Netwerkstream openen...

en: Open &Capture Device...
nl: Opnameapparaat openen...

en: Open &Location from clipboard
nl: Locatie van klembord openen

en: Open &Recent Media
nl: Recente media openen

en: Conve&rt / Save...
nl: Converteren/opslaan...

en: &Stream...
nl: Streamen...

en: Quit at the end of playlist
nl: Afsluiten aan einde van afspeellijst

en: Close to systray
nl: Naar systeemvak sluiten

en: &Quit
nl: Afsluiten

en: &Effects and Filters
nl: Effecten en filters

en: &Track Synchronization
nl: Spoorsynchronisatie

en: Plu&gins and extensions
nl: Plugins en extensies

en: Customi&ze Interface...
nl: Interface aanpassen...

en: &Preferences
nl: Voorkeuren

en: &View
nl: Beeld

en: Play&list
nl: Afspeellijst

en: Docked Playlist
nl: Afspeellijstpaneel

en: Always on &top
nl: Altijd boven

en: Mi&nimal Interface
nl: Minimale interface

en: &Fullscreen Interface
nl: Schermvullende interface

en: &Advanced Controls
nl: Geavanceerde bediening

en: Status Bar
nl: Statusbalk

en: Visualizations selector
nl: Visualisatieselectie

en: &Increase Volume
nl: Volume verhogen

en: D&ecrease Volume
nl: Volume verlagen

en: &Mute
nl: Dempen

en: Audio &Device
nl: Audio-apparaat

en: Audio &Track
nl: Audiospoor

en: &Stereo Mode
nl: Stereo-modus

en: &Visualizations
nl: Visuele effecten

en: Add &Subtitle File...
nl: Ondertitelbestand toevoegen...

en: Sub &Track
nl: Ondertitelspoor

en: Video &Track
nl: Videospoor

en: &Fullscreen
nl: Schermvullend

en: Always Fit &Window
nl: Altijd in venster passen

en: Set as Wall&paper
nl: Als bureaubladachtergrond instellen

en: &Zoom
nl: Zoomen

en: &Aspect Ratio
nl: Beeldverhouding

en: &Crop
nl: Bijsnijden

en: &Deinterlace
nl: Deïnterliniëring

en: &Deinterlace mode
nl: Deïnterliniëringsmethode

en: Take &Snapshot
nl: Momentopname maken

en: T&itle
nl: Titel

en: &Chapter
nl: Hoofdstuk

en: &Program
nl: Programma

en: &Manage
nl: Beheren

en: Check for &Updates...
nl: Op updates controleren...

en: &Stop
nl: Stoppen

en: Pre&vious
nl: Vorige

en: Ne&xt
nl: Volgende

en: Sp&eed
nl: Snelheid

en: &Faster
nl: Sneller

en: N&ormal Speed
nl: Normale snelheid

en: Slo&wer
nl: Langzamer

en: &Jump Forward
nl: Vooruit springen

en: Jump Bac&kward
nl: Achteruit springen

en: Open &Network...
nl: Netwerk openen...

en: Leave Fullscreen
nl: Schermvullende modus verlaten

en: &Playback
nl: Afspelen

en: &Hide VLC media player in taskbar
nl: VLC Media Player naar de taakbalk verbergen

en: Sho&w VLC media player
nl: VLC Media Player weergeven

en: &Open Media
nl: Media openen

en: &Clear
nl: Verwijderen

en: &Renderer
nl: Renderer

en: Scanning...
nl: Scannen...

en: Show advanced preferences over simple ones
nl: Geavanceerde voorkeuren weergeven

en: Show advanced preferences and not simple preferences when opening the preferences dialog.
nl: Geavanceerde voorkeuren weergeven wanneer u het voorkeuren-dialoogvenster opent.

en: Systray icon
nl: Systeemvak-pictogram

en: Show an icon in the systray allowing you to control VLC media player for basic actions.
nl: Pictogram in het systeemvak weergeven, waarmee u VLC met basisacties kunt besturen.

en: Start VLC with only a systray icon
nl: VLC starten met alleen een pictogram in het systeemvak

en: VLC will start with just an icon in your taskbar.
nl: VLC zal starten met alleen een pictogram in de taakbalk.

en: Show playing item name in window title
nl: De naam van het afspelende item in de venstertitel weergeven

en: Show the name of the song or video in the controller window title.
nl: De naam van het liedje of video in de venstertitel weergeven.

en: Show notification popup on track change
nl: Meldingsvenster weergeven bij verandering van track

en: Show a notification popup with the artist and track name when the current playlist item changes, when VLC is minimized or hidden.
nl: Meldingsvenster weergeven met de artiest en tracknaam wanneer het huidige afspeellijst-item verandert als VLC geminimaliseerd of verborgen is.

en: Windows opacity between 0.1 and 1
nl: Vensterdekking tussen 0.1 en 1

en: Sets the windows opacity between 0.1 and 1 for main interface, playlist and extended panel. This option only works with Windows and X11 with composite extensions.
nl: Zet de vensterdekking tussen 0.1 en 1 voor de hoofdinterface, afspeellijst en uitgebreid paneel. Deze optie werkt alleen met Windows en X11 met composite extensies.

en: Fullscreen controller opacity between 0.1 and 1
nl: Dekking van bedieningsvenster bij schermvullende modus tussen 0.1 en 1

en: Sets the fullscreen controller opacity between 0.1 and 1 for main interface, playlist and extended panel. This option only works with Windows and X11 with composite extensions.
nl: Zet de dekking van de aansturing in de schermvullende modus tussen 0.1 en 1 voor de hoofdinterface, afspeellijst en uitgebreid paneel. Deze optie werkt alleen met Windows en X11 met composite extensies.

en: Show unimportant error and warnings dialogs
nl: Onbelangrijke fout- en waarschuwingsdialogen weergeven

en: Activate the updates availability notification
nl: Melding van nieuwere versies inschakelen

en: Activate the automatic notification of new versions of the software. It runs once every two weeks.
nl: Activeer de automatische melding van nieuwere versies van de software.

en: Number of days between two update checks
nl: Aantal dagen tussen twee controles op nieuwere versies

en: Ask for network policy at start
nl: Vraag naar netwerkbeleid bij opstarten

en: Save the recently played items in the menu
nl: Recent afgespeelde items in het menu opslaan

en: List of words separated by | to filter
nl: Lijst van woorden gescheiden door een | om te filteren

en: Regular expression used to filter the recent items played in the player.
nl: Reguliere expressie om recente items afgespeeld in de speler te filteren.

en: Define the colors of the volume slider
nl: De kleuren van de volume-schuifbalk definiëren

en: Define the colors of the volume slider
    By specifying the 12 numbers separated by a ';'
    Default is '255;255;255;20;226;20;255;176;15;235;30;20'
    An alternative can be '30;30;50;40;40;100;50;50;160;150;150;255'
nl: Definieer de kleuren van de volume-schuifbalk
    door 12 nummers op te geven, gescheiden door een ';'
    Standaard is '255;255;255;20;226;20;255;176;15;235;30;20'
    Een alternatief kan '30;30;50;40;40;100;50;50;160;150;150;255' zijn

en: Selection of the starting mode and look
nl: Selectie van de beginmodus en weergave

en: Start VLC with:
     - normal mode
     - a zone always present to show information as lyrics, album arts...
     - minimal mode with limited controls
nl: Start VLC met:
    - normale modus
    - een gebied dat altijd aanwezig is om informatie als songteksten, albumhoezen, etc. weer te geven
    - minimale modus met beperkte aansturing

en: Show a controller in fullscreen mode
nl: Een bediening in schermvullende modus weergeven

en: Embed the file browser in open dialog
nl: Integreer de bestandsverkenner in het openen-dialoogvenster

en: Define which screen fullscreen goes
nl: Definieer welk scherm in schermvullende modus gaat

en: Screennumber of fullscreen, instead of same screen where interface is.
nl: Schermnummer voor schermvullende weergave, in plaats van het scherm waar de interface zich bevindt.

en: Load extensions on startup
nl: Extensies laden bij opstarten

en: Automatically load the extensions module on startup.
nl: Automatisch de extensie-module laden bij het opstarten.

en: Start in minimal view (without menus)
nl: Opstarten in minimale weergave (zonder menu's)

en: Display background cone or art
nl: Achtergrond-kegel of art weergeven

en: Display background cone or current album art when not playing. Can be disabled to prevent burning screen.
nl: Achtergrond-kegel of huidige albumhoes weergeven bij niet afspelen. Kan uitgeschakeld worden om scherminbranding te voorkomen.

en: Expanding background cone or art
nl: Uitbreidende achtergrond-kegel of albumhoes

en: Background art fits window's size.
nl: Albumhoes in venster passen.

en: Ignore keyboard volume buttons.
nl: Volumeknoppen op het toetsenbord negeren.

en: With this option checked, the volume up, volume down and mute buttons on your keyboard will always change your system volume. With this option unchecked, the volume buttons will change VLC's volume when VLC is selected and change the system volume when VLC is not selected.
nl: Als deze optie aangevinkt is, zullen de knoppen volume omhoog, volume omlaag en dempen op uw toetsenbord altijd het systeemvolume aanpassen. Als deze optie niet aangevinkt is, zullen de volumeknoppen het volume van VLC aanpassen als VLC geselecteerd is, en het systeemvolume aanpassen als VLC niet geselecteerd is.

en: When to raise the interface
nl: Wanneer de interface naar voor te brengen

en: This option allows the interface to be raised automatically when a video/audio playback starts, or never.
nl: Deze optie maakt het mogelijk dat de interface automatisch of nooit naar voor wordt gebracht wanneer het afspelen van video/audio begint.

en: Fullscreen controller mouse sensitivity
nl: Muisgevoeligheid van bediening in schermvullende modus

en: When minimized
nl: Wanneer geminimaliseerd

en: errors
nl: fouten

en: warnings
nl: waarschuwingen

[ctx: Tooltip|Clear]
en: Clear
nl: Wissen

en: Open a skin file
nl: Een themabestand openen

en: Skin files |*.vlt;*.wsz;*.xml
nl: Themabestanden |*.vlt;*.wsz;*.xml

en: Playlist Files |
nl: Afspeellijstbestanden |

en: |All Files |*
nl: |Alle bestanden |*

en: Open playlist
nl: Afspeellijst openen

en: Save playlist
nl: Afspeellijst opslaan

en: XSPF playlist |*.xspf|M3U file |*.m3u|HTML playlist |*.html
nl: XSPF-afspeellijst |*.xspf|M3U-bestand |*.m3u|HTML-afspeellijst |*.html

en: Skin to use
nl: Te gebruiken thema

en: Path to the skin to use.
nl: Pad naar het te gebruiken thema.

en: Config of last used skin
nl: Configuratie van laatst gebruikte thema

en: Windows configuration of the last skin used. This option is updated automatically, do not touch it.
nl: Vensterconfiguratie van het laatst gebruikte thema. Deze optie wordt automatisch bijgewerkt, niet aankomen.

en: Show a systray icon for VLC
nl: Systeemvak-pictogram weergeven voor VLC

en: Show VLC on the taskbar
nl: VLC op de taakbalk weergeven

en: Enable transparency effects
nl: Transparantie-effecten inschakelen

en: You can disable all transparency effects if you want. This is mainly useful when moving windows does not behave correctly.
nl: U kunt alle transparantie-effecten uitschakelen als u dat wilt. Dit is vooral nuttig wanneer het verplaatsen van vensters niet correct werkt.

en: Use a skinned playlist
nl: Een afspeellijst met thema gebruiken

en: Display video in a skinned window if any
nl: Video weergeven in een venster met thema, indien aanwezig

en: When set to 'no', this parameter is intended to give old skins a chance to play back video even though no video tag is implemented
nl: Indien ingesteld op 'no', is deze parameter bedoeld om oude thema's een kans te geven om video af te spelen, ook al is er geen video-tag geïmplementeerd

en: Skinnable Interface
nl: Interface met thema's

en: Select skin
nl: Thema selecteren

en: Open skin...
nl: Thema openen...

en: Brightness threshold
nl: Helderheidsdrempel

en: When this mode is enabled, pixels will be shown as black or white. The threshold value will be the brightness defined below.
nl: Als deze modus is ingeschakeld, worden pixels als zwart of wit weergegeven. De drempelwaarde is de hieronder opgegeven helderheid.

en: Image contrast (0-2)
nl: Contrast van het beeld (0-2)

en: Set the image contrast, between 0 and 2. Defaults to 1.
nl: Het contrast van het beeld instellen, tussen 0 en 2. Standaard op 1.

en: Image hue (0-360)
nl: Tint van het beeld (0-360)

en: Set the image hue, between 0 and 360. Defaults to 0.
nl: De tint van het beeld instellen, tussen 0 en 360. Standaard op 0.

en: Image saturation (0-3)
nl: Verzadiging van het beeld (0-3)

en: Set the image saturation, between 0 and 3. Defaults to 1.
nl: De verzadiging van het beeld instellen, tussen 0 en 3. Standaard op 1.

en: Image brightness (0-2)
nl: Helderheid van het beeld (0-2)

en: Set the image brightness, between 0 and 2. Defaults to 1.
nl: De helderheid van het beeld instellen, tussen 0 en 2. Standaard op 1.

en: Image gamma (0-10)
nl: Gamma van het beeld (0-10)

en: Set the image gamma, between 0.01 and 10. Defaults to 1.
nl: Het gamma van het beeld instellen, tussen 0.01 en 10. Standaard op 1.

en: Direct3D9 adjust filter
nl: Direct3D9-aanpassingsfilter

en: Decode frames directly into RPI VideoCore instead of host memory.
nl: Frames direct naar RPI VideoCore decoderen in plaats van gastgeheugen.

en: Decode frames directly into RPI VideoCore instead of host memory. This option must only be used with the MMAL video output plugin.
nl: Frames direct naar RPI VideoCore decoderen in plaats van gastgeheugen. Deze optie mag alleen gebruikt worden met de MMAL video-uitvoer-plugin.

en: MMAL decoder
nl: MMAL-decoder

en: MMAL-based decoder plugin for Raspberry Pi
nl: MMAL-gebaseerde decoderplugin voor Raspberry Pi

en: Use QPUs for advanced HD deinterlacing.
nl: QPU's gebruiken voor geavanceerd hd-deïnterliniëren.

en: Make use of the QPUs to allow higher quality deinterlacing of HD content.
nl: Gebruik maken van de QPU's om deïnterliniëring van hogere kwaliteit van hd-inhoud toe te laten.

en: MMAL deinterlace
nl: MMAL-deïnterliniëring

en: MMAL-based deinterlace filter plugin
nl: MMAL-gebaseerde deïnterliniëring-filterplugin

en: VideoCore layer where the video is displayed.
nl: VideoCore-laag waar de video weergegeven wordt.

en: VideoCore layer where the video is displayed. Subpictures are displayed directly above and a black background directly below.
nl: VideoCore-laag waar de video weergegeven wordt. Subafbeeldingen worden daar direct boven weergegeven en een zwarte achtergrond daar direct onder.

en: Blank screen below video.
nl: Leeg scherm onder video.

en: Render blank screen below video. Increases VideoCore load.
nl: Leeg scherm onder video renderen. Verhoogt VideoCore-belasting.

en: Adjust HDMI refresh rate to the video.
nl: HDMI-verversingsratio wijzigen naar de video.

en: Force interlaced video mode.
nl: Geïnterlinieerde videomodus forceren.

en: Force the HDMI output into an interlaced video mode for interlaced video content.
nl: De HDMI-uitvoer in een geïnterlinieerde videomodus forceren voor geinterlinieerde video-inhoud.

en: MMAL-based vout plugin for Raspberry Pi
nl: MMAL-gebaseerde vout-plugin voor Raspberry Pi

en: VAAPI filters
nl: VAAPI-filters

en: Video Accelerated API filters
nl: Video Accelerated API-filters

en: VDPAU adjust video filter
nl: VDPAU-aanpassingsvideofilter

en: VDPAU video decoder
nl: VDPAU-videodecoder

en: Temporal-spatial
nl: Tijdelijk-ruimtelijk

en: VDPAU surface conversions
nl: VDPAU-oppervlakteconversies

en: Deinterlacing algorithm
nl: Deïnterliniëring-algoritme

en: Inverse telecine
nl: Omgekeerde telecine

en: Deinterlace chroma skip
nl: Deïnterliniëring chroma overslaan

en: Whether temporal deinterlacing applies to luma only
nl: Of tijdelijke deïnterliniëring alleen invloed heeft op luma

en: Noise reduction level
nl: Ruisreductieniveau

en: Scaling quality
nl: Schaal-kwaliteit

en: High quality scaling level
nl: Hoge kwaliteit schaalniveau

en: VDPAU deinterlacing filter
nl: VDPAU deïnterliniëring-filter

en: VDPAU output
nl: VDPAU-uitvoer

en: VDPAU sharpen video filter
nl: VDPAU verscherpen

en: File keystore (plaintext)
nl: Bestand-keystore (platte tekst)

en: Secrets are stored on a file without any encryption
nl: Geheimen worden bewaard in een bestand zonder enige versleuteling

en: Crypt keystore
nl: Crypt-keystore

en: Secrets are stored encrypted on a file
nl: Geheimen worden versleuteld opgeslagen in een bestand

en: No
nl: Nee

en: Any
nl: Alle

en: System default
nl: Systeemstandaard

en: After first unlock
nl: Bij eerste ontgrendeling

en: After first unlock, on this device only
nl: Bij eerste ontgrendeling, alleen op dit apparaat

en: When passcode set, on this device only
nl: Wanneer wachtwoord ingesteld, alleen op dit apparaat

en: Always, on this device only
nl: Altijd, alleen op dit apparaat

en: When unlocked
nl: Wanneer ontgrendeld

en: When unlocked, on this device only
nl: Wanneer ontgrendeld, alleen op dit apparaat

en: Synchronize stored items
nl: Opgeslagen items synchroniseren

en: Synchronizes stored items via iCloud Keychain if enabled in the user domain.
nl: Synchroniseert opgeslagen items via iCloud Keychain indien ingeschakeld in het gebruikersdomein.

en: Accessibility type for all future passwords saved to the Keychain
nl: Toegankelijkheidstype voor alle toekomstige wachtwoorden opgeslagen in de Keychain

en: Keychain access group
nl: Keychain-toegangsgroep

en: Keychain access group as defined by the app entitlements.
nl: Keychain-toegangsgroep zoals opgegeven door de app-rechten.

en: Keychain keystore
nl: Keychain-keystore

en: Keystore for iOS, Mac OS X and tvOS
nl: Keystore voor iOS, Mac OS X en tvOS

en: KWallet keystore
nl: KWallet-keystore

en: Secrets are stored via KWallet
nl: Geheimen worden opgeslagen via KWallet

en: Memory keystore
nl: Geheugen-keystore

en: Secrets are stored in memory
nl: Geheimen worden opgeslagen in geheugen

en: libsecret keystore
nl: libsecret-keystore

en: Secrets are stored via libsecret
nl: Geheimen worden opgeslagen via libsecret

en: Android log
nl: Android-log

en: Android log using logcat
nl: Android-log via logcat

en: Be quiet
nl: Stille modus

en: Turn off all messages on the console.
nl: Alle berichten op de console uitschakelen.

en: Console log
nl: Console-log

en: Console logger
nl: Console-logger

en: HTML
nl: Html

en: Log to file
nl: Logboek naar bestand opslaan

en: Log all VLC messages to a text file.
nl: Log alle VLC-meldingen in een tekstbestand.

en: Log filename
nl: Log bestandsnaam

en: Specify the log filename.
nl: Log-bestandsnaam opgeven.

en: Log format
nl: Logboekformaat

en: Specify the logging format.
nl: Geef het logformaat op.

en: Verbosity
nl: Informatieniveau

en: Select the logging verbosity or default to use the same verbosity given by --verbose.
nl: Selecteer het logging-informatieniveau of "default" om hetzelfde informatieniveau opgegeven door --verbose te gebruiken.

en: File logger
nl: Bestandslogger

en: Journal
nl: Dagboek

en: SystemD journal logger
nl: SystemD dagboek-logger

en: System log (syslog)
nl: Systeemlog (syslog)

en: Emit log messages through the POSIX system log.
nl: Log-berichten uitsturen via de POSIX-systeemlog.

en: Debug messages
nl: Debug-berichten

en: Include debug messages in system log.
nl: Debug-berichten insluiten in systeemlog.

en: Identity
nl: Identiteit

en: Process identity in system log.
nl: Proces-identiteit in systeemlog.

en: Facility
nl: Faciliteit

en: System logging facility.
nl: Systeemlogging-faciliteit.

en: System logger (syslog)
nl: Systeemlogger (syslog)

en: Extension not responding!
nl: Extensie reageert niet!

en: Extension '%s' does not respond.
    Do you want to kill it now?
nl: Extensie '%s' reageert niet.
    Wilt u ze nu stoppen?

en: <p>Password for Web interface has not been set.</p><p>Please use --http-password, or set a password in </p><p>Preferences &gt; All &gt; Main interfaces &gt; Lua &gt; Lua HTTP &gt; Password.</p>
nl: <p>Wachtwoord voor web-interface is niet ingesteld.</p><p>Gebruik --http-wachtwoord of stel een wachtwoord in bij </p><p>Voorkeuren &gt; Alles &gt; Hoofdinterface &gt; Lua &gt; Lua HTTP &gt; Wachtwoord.</p>

en: Lua interface
nl: Lua-interface

en: Lua interface module to load
nl: Lua-interfacemodule om te laden

en: Lua interface configuration
nl: Lua-interfaceconfiguratie

en: Lua interface configuration string. Format is: '["<interface module name>"] = { <option> = <value>, ...}, ...'.
nl: Lua-interfaceconfiguratieregel. Formaat is: '["<interface module naam>"] = { <optie> = <waarde>, ...}, ...'.

en: A single password restricts access to this interface.
nl: Een enkel paswoord beperkt de toegang tot deze interface.

en: Source directory
nl: Bronmap

en: Directory index
nl: Map-index

en: Allow to build directory index
nl: Toestaan om map-index aan te maken

en: This is the host on which the interface will listen. It defaults to all network interfaces (0.0.0.0). If you want this interface to be available only on the local machine, enter "127.0.0.1".
nl: Dit  is het adres waarop de interface zal luisteren. Standaard zal op alle netwerken (0.0.0.0) geluisterd worden. Als u wilt dat deze interface alleen op de lokale machine beschikbaar moet zijn, geef "127.0.0.1" op.

en: This is the TCP port on which this interface will listen. It defaults to 4212.
nl: Dit is de TCP-poort waarop deze interface zal luisteren. Standaard is 4212.

en: CLI input
nl: CLI-invoer

en: Accept commands from this source. The CLI defaults to stdin ("*console"), but can also bind to a plain TCP socket ("localhost:4212") or use the telnet protocol ("telnet://0.0.0.0:4212")
nl: Commando's van deze bron accepteren. De CLI-standaard is stdin ("*console"), maar kan ook verbinden met een plain TCP socket ("localhost:4212") of het telnet-protocol gebruiken ("telnet://0.0.0.0:4212")

en: Lua interpreter
nl: Lua-interpreter

en: Lua CLI
nl: Lua-CLI

en: Command-line interface
nl: Opdrachtregel-interface

en: Lua Meta Fetcher
nl: Lua-meta-ophaler

en: Fetch meta data using lua scripts
nl: Haal metagegevens met lua scripts op

en: Lua Meta Reader
nl: Lua-meta-lezer

en: Read meta data using lua scripts
nl: Lees metagegevens met lua scripts

en: Lua Playlist
nl: Lua-afspeellijst

en: Lua Playlist Parser Interface
nl: Lua afspeellijstverwerkingsinterface

en: Lua Art
nl: Lua-illustraties

en: Fetch artwork using lua scripts
nl: Haal illustraties op door lua scripts te gebruiken

en: Lua Extension
nl: Lua-extensie

en: Lua SD Module
nl: Lua SD module

en: Folder meta data
nl: Map metagegevens

en: Album art filename
nl: Bestandsnaam albumhoes

en: Filename to look for album art in current directory
nl: Bestandsnaam om naar albumhoes in huidige map te zoeken

en: Classic Rock
nl: Klassieke rock

en: Oldies
nl: Gouwe ouwe

en: Other
nl: Ander

en: Alternative
nl: Alternatief

en: Death Metal
nl: Death metal

en: Pranks
nl: Humor

en: Euro-Techno
nl: Euro-techno

en: Vocal
nl: Vocaal

en: Instrumental
nl: Instrumentaal

en: Sound Clip
nl: Geluidsfragment

en: Noise
nl: Ruis

en: Alternative Rock
nl: Alternatieve rock

en: Meditative
nl: Meditatief

en: Instrumental Pop
nl: Instrumentale pop

en: Instrumental Rock
nl: Instrumentale rock

en: Ethnic
nl: Etnisch

en: Techno-Industrial
nl: Techno-industrial

en: Electronic
nl: Electronisch

en: Pop-Folk
nl: Pop-folk

en: Southern Rock
nl: Southern rock

en: Comedy
nl: Komedie

en: Christian Rap
nl: Christelijke rap

en: Pop/Funk
nl: Pop/funk

en: New Wave
nl: New wave

en: Acid Punk
nl: Acid punk

en: Acid Jazz
nl: Acid jazz

en: Rock & Roll
nl: Rock & roll

en: Hard Rock
nl: Hard rock

en: Folk-Rock
nl: Rock-rock

en: National Folk
nl: Nationale folk

en: Celtic
nl: Keltisch

en: Progressive Rock
nl: Progressieve rock

en: Psychedelic Rock
nl: Psychedelische rock

en: Symphonic Rock
nl: Symfonische rock

en: Acoustic
nl: Akoestisch

en: Humour
nl: Humor

en: Chamber Music
nl: Kamermuziek

en: Symphony
nl: Symfonie

en: Porn Groove
nl: Porn groove

en: Rhythmic Soul
nl: Ritmische Soul

en: Drum Solo
nl: Drumsolo

en: Acapella
nl: A capella

en: Drum & Bass
nl: Drum & bass

en: addons local storage
nl: lokale addons-opslag

en: Addons local storage installer
nl: Lokale addons-opslag installer

en: Addons local storage lister
nl: Lokale addons-opslag oplijster

en: Videolan.org's addons finder
nl: Videolan.org's addon-zoeker

en: addons.videolan.org addons finder
nl: addons.videolan.org addon-zoeker

en: Videolan.org's single archive addons finder
nl: Videolan.org's enkelvoudig-archief-addon-zoeker

en: single .vlp archive addons finder
nl: enkel .vlp-archief-addon-zoeker

en: The username of your last.fm account
nl: Gebruikersnaam van uw last.fm account

en: The password of your last.fm account
nl: Wachtwoord van uw last.fm account

en: The URL set for an alternative scrobbler engine
nl: De URL voor een alternatieve scrobbler-engine

en: Submission of played songs to last.fm
nl: Afgespeelde liedjes melden bij last.fm

en: last.fm: Authentication failed
nl: last.fm: Aanmelding mislukt

en: last.fm username or password is incorrect. Please verify your settings and relaunch VLC.
nl: last.fm gebruikersnaam of wachtwoord is incorrect. Verifieer uw instellingen en start VLC opnieuw op.

en: Last.fm username not set
nl: Last.fm-gebruikersnaam is niet ingesteld

en: Please set a username or disable the audioscrobbler plugin, and restart VLC.
    Visit http://www.last.fm/join/ to get an account.
nl: Stel een gebruikersnaam in of schakel de audioscrobbler-plugin uit, en herstart VLC.
    Bezoek http://www.last.fm/join/ om een account aan te maken.

en: Track fingerprinter (based on Acoustid)
nl: Track-fingerprinter (gebaseerd op Acoustid)

en: However, the security certificate presented by the server is unknown and could not be authenticated by any trusted Certificate Authority.
nl: Het beveiligingscertificaat dat aangeboden wordt door de server is echter onbekend en kon niet geverifieerd worden door een vertrouwde certificeringsinstantie.

en: However, the security certificate presented by the server changed since the previous visit and was not authenticated by any trusted Certificate Authority.
nl: Het beveiligingscertificaat dat aangeboden wordt door de server is echter gewijzigd sinds het vorige bezoek en werd niet geverifieerd door een vertrouwde certificeringsinstantie.

en: Abort
nl: Afbreken

en: View certificate
nl: Certificaat weergeven

en: Insecure site
nl: Onveilige site

en: You attempted to reach %s. %s
    This problem may be stem from an attempt to breach your security, compromise your privacy, or a configuration error.
    
    If in doubt, abort now.
nl: U probeerde %s te bereiken. %s
    Dit probleem kan afkomstig zijn van een poging om uw veiligheid in het gedrang te brengen, uw privacy te compromitteren of een configuratiefout.
    
    Indien twijfel, nu afbreken.

en: Accept 24 hours
nl: Accepteren voor 24 uur

en: Accept permanently
nl: Permanent accepteren

en: This is the certificate presented by %s:
    %s
    
    If in doubt, abort now.
nl: Dit is het certificaat aangeboden door %s:
    %s
    
    Bij twijfel, nu afbreken.

en: Use system trust database
nl: Systeem-vertrouwensdatabase gebruiken

en: Trust the root certificates of Certificate Authorities stored in the operating system trust database to authenticate TLS sessions.
nl: Vertrouw de root-certificaten van certificeringsinstanties opgeslagen in de vertrouwensdatabase van het besturingssysteem om TLS-sessies te verifiëren.

en: Trust directory
nl: Vertrouwensmap

en: Trust the root certificates of Certificate Authorities stored in the specified directory to authenticate TLS sessions.
nl: Vertrouw de root-certificaten van certificeringsinstanties opgeslagen in de opgegeven map om TLS-sessies te verifiëren.

en: TLS cipher priorities
nl: TLS-cijfer prioriteiten

en: Ciphers, key exchange methods, hash functions and compression methods can be selected. Refer to GNU TLS documentation for detailed syntax.
nl: Cijfers, methodes voor sleuteluitwisseling, hash-functies en compressiemethodes kunnen geselecteerd worden. Raadpleeg de GNU TLS-documentatie voor gedetailleerde syntax.

en: Performance (prioritize faster ciphers)
nl: Prestaties (prioriteit voor snellere cijfers)

en: Secure 128-bits (exclude 256-bits ciphers)
nl: Veilige 128-bits (256-bits cijfers uitsluiten)

en: Secure 256-bits (prioritize 256-bits ciphers)
nl: Veilige 256-bits (256-bits cijfers hebben prioriteit)

en: GNU TLS transport layer security
nl: GNU TLS transportlayer-veiligheid

en: GNU TLS server
nl: GNU TLS-server

en: Playing some media.
nl: Speel wat media af.

en: D-Bus screensaver
nl: D-Bus-schermbeveiliging

en: D-Bus screen saver inhibition
nl: D-Bus screensaver-onderdrukking

en: XDG-screensaver
nl: XDG-schermbeveiliging

en: XDG screen saver inhibition
nl: XDG schermbeveiliging onderdrukking

en: Logging
nl: Logboek

en: File logging
nl: Bestandslogging

en: M3U playlist export
nl: M3U-afspeellijst exporteren

en: M3U8 playlist export
nl: M3U8-afspeellijst exporteren

en: XSPF playlist export
nl: XSPF-afspeellijst exporteren

en: HTML playlist export
nl: Html-afspeellijst exporteren

en: Maximum number of connections
nl: Maximum aantal verbindingen

en: This limits the maximum number of clients that can connect to the RTSP VOD. 0 means no limit.
nl: Dit limiteert het maximum aantal clients die met de RTSP VOD kunnen verbinden. 0 betekent geen limiet.

en: MUX for RAW RTSP transport
nl: MUX voor RAW RTSP transport

en: Sets the timeout option in the RTSP session string
nl: Zet de time-out optie in de RTSP sessieregel

en: Defines what timeout option to add to the RTSP session ID string. Setting it to a negative number removes the timeout option entirely. This is needed by some IPTV STBs (such as those made by HansunTech) which get confused by it. The default is 5.
nl: Defineert welke timeout optie aan de RTSP sessie ID regel toegevoegd moet worden. Instellen op een negatief nummer verwijderd de time-out optie volledig. Dit is nodig voor enkele IPTV STB's (zoals die gemaakt door HansunTech) die erdoor in de war raken. De standaardwaarde is 5.

en: Legacy RTSP VoD server
nl: Oude RTSP VoD-server

en: TLS support for OS X and iOS
nl: TLS-ondersteuning voor OS X en iOS

en: TLS server support for OS X
nl: TLS-serverondersteuning voor OS X

en: You attempted to reach %s. However the security certificate presented by the server is unknown and could not be authenticated by any trusted Certification Authority. This problem may be caused by a configuration error or an attempt to breach your security or your privacy.
    
    If in doubt, abort now.
nl: U probeerde %s te bereiken. Het beveiligingscertificaat dat verschaft wordt door de server is onbekend en kon niet geverifieerd worden door een vertrouwde certificeringsinstantie. Dit probleem kan veroorzaakt worden door een configuratiefout of een poging om uw veiligheid of privacy te schenden.
    
    Bij twijfel, nu afbreken.

en: Accept certificate temporarily
nl: Certificaat tijdelijk accepteren

en: Stats
nl: Statistieken

en: Stats encoder function
nl: Statistieken van de codeerfunctie

en: Stats decoder
nl: Decoderstatistieken

en: Stats decoder function
nl: Statistieken van de decoderfunctie

en: Stats demux
nl: Demux-statistieken

en: Stats demux function
nl: Statistieken van de demuxfunctie

en: XML Parser (using libxml2)
nl: XML parser (gebruikt libxml2)

en: Title to put in ASF comments.
nl: Titel om in ASF commentaar in te voeren.

en: Author to put in ASF comments.
nl: Auteur om in ASF commentaar in te voeren.

en: Copyright string to put in ASF comments.
nl: Copyright regel om in ASF commentaar in te voeren.

en: Comment
nl: Opmerking

en: Comment to put in ASF comments.
nl: Commentaar om in ASF commentaar te plaatsen.

en: "Rating" to put in ASF comments.
nl: "Score" om in ASF commentaar in te voeren.

en: Packet Size
nl: Pakketgrootte

en: ASF packet size -- default is 4096 bytes
nl: ASF pakketgrootte -- standaard is 4096 bytes

en: Bitrate override
nl: Bitrate overschrijven

en: Do not try to guess ASF bitrate. Setting this, allows you to control how Windows Media Player will cache streamed content. Set to audio+video bitrate in bytes
nl: De ASF-bitrate niet proberen te raden. Als u dit instelt, kunt u bepalen hoe Windows Media Player gestreamde inhoud buffert. Instellen op audio+video bitrate in bytes

en: Unknown Video
nl: Onbekende video

en: Subject
nl: Onderwerp

en: AVI muxer
nl: AVI-muxer

en: Create "Fast Start" files
nl: Maak "Snelstart" bestanden

en: Create "Fast Start" files. "Fast Start" files are optimized for downloads and allow the user to start previewing the file while it is downloading.
nl: Maak "Snel start" bestanden. "Snel start" bestanden zijn geoptimalizeerd voor downloads en stellen de gebruiker in staat het bestand af te spelen terwijl het nog aan het downloaden is.

en: MP4/MOV muxer
nl: MP4/MOV demuxer

en: Fragmented and streamable MP4 muxer
nl: Gefragmenteerde en steambare MP4-muxer

en: DTS delay (ms)
nl: DTS vertraging (ms)

en: Delay the DTS (decoding time stamps) and PTS (presentation timestamps) of the data in the stream, compared to the SCRs. This allows for some buffering inside the client decoder.
nl: De DTS (decoding time stamps) en PTS (presentation timestamps) van de gegevens in de stream vertragen ten opzichte van de SCR's. Dit maakt enige buffering binnen de client-decoder mogelijk.

en: PES maximum size
nl: PES maximale grootte

en: Set the maximum allowed PES size when producing the MPEG PS streams.
nl: Zet de maximum toegestaande PES grootte bij het maken van MPEG PS streams.

en: Assign a fixed PID to the video stream. The PCR PID will automatically be the video.
nl: Wijs een vaste PID aan de videostream toe. De PCR PID zal automatisch de video zijn.

en: Assign a fixed PID to the audio stream.
nl: Wijs een vaste PID aan de audiostream toe.

en: Assign a fixed PID to the SPU.
nl: Wijs een vaste PID aan de SPU toe.

en: Assign a fixed PID to the PMT
nl: Een vaste PID aan de PMT toewijzen

en: Assign a fixed Transport Stream ID.
nl: Wijs een vaste Transport Stream ID toe.

en: Assign a fixed Network ID (for SDT table)
nl: Wijs een vaste Netwerk ID toe (voor SDT tabel).

en: PMT Program numbers
nl: PMT programmanummers

en: Assign a program number to each PMT. This requires "Set PID to ID of ES" to be enabled.
nl: Wijs een programmanummer aan iedere PMT toe. Dit vereist activatie van "Zet PID naar ID van ES".

en: Mux PMT (requires --sout-ts-es-id-pid)
nl: Mux PMT (vereist --sout-ts-es-id-pid)

en: Define the pids to add to each pmt. This requires "Set PID to ID of ES" to be enabled.
nl: Definieer de pids om aan iedere pmt toe te voegen. Dit vereist activatie van "Zet PID naar ID van ES".

en: SDT Descriptors (requires --sout-ts-es-id-pid)
nl: SDT Beschrijvers (vereist --sout-ts-es-id-pid)

en: Defines the descriptors of each SDT. This requires "Set PID to ID of ES" to be enabled.
nl: Definieert de beschrijvers van iedere SDT. Dit vereist inschakeling van "Zet PID naar ID van ES".

en: Set PID to ID of ES
nl: Zet PID naar ID van ES

en: Sets PID to the ID if the incoming ES. This is for use with --ts-es-id-pid, and allows having the same PIDs in the input and output streams.
nl: Stelt de PID naar de ID van de inkomende ES. Dit is voor gebruik met --ts-es-id-pid, en zorgt ervoor dat dezelfde PID's in de invoer- en uitvoerstreams gebruikt kunnen worden.

en: Data alignment
nl: Gegevensuitlijning

en: Enforces alignment of all access units on PES boundaries. Disabling this might save some bandwidth but introduce incompatibilities.
nl: Forceert uitlijning van alle toegangseenheden op PES grenzen. Dit uitschakelen kan wat bandbreedte besparen, maar introduceert incompatibiliteiten.

en: Shaping delay (ms)
nl: Vormingsvertraging (ms)

en: Cut the stream in slices of the given duration, and ensure a constant bitrate between the two boundaries. This avoids having huge bitrate peaks, especially for reference frames.
nl: Snijd de stream in stukken van opgegeven duur en zorg voor een constante bitrate tussen de twee grenzen. Dit voorkomt enorme pieken in de bitrate, met name voor referentieframes.

en: Use keyframes
nl: Keyframes gebruiken

en: If enabled, and shaping is specified, the TS muxer will place the boundaries at the end of I pictures. In that case, the shaping duration given by the user is a worse case used when no reference frame is available. This enhances the efficiency of the shaping algorithm, since I frames are usually the biggest frames in the stream.
nl: Indien actief en als vorming is opgegeven, zal de TS-muxer randen plaatsen aan het eind van I-beelden. In dat geval zal de opgegeven vormingsduur opgegeven een ergste geval zijn als er geen referentieframe beschikbaar is. Dit verhoogt de efficiëntie van het vormingsalgoritme, omdat I-frames meestal de grootste frames in een stream zijn.

en: Set at which interval PCRs (Program Clock Reference) will be sent (in milliseconds). This value should be below 100ms. (default is 70ms).
nl: Stel in op welk interval PCR's (Program Clock Reference) worden verzonden (in milliseconden). Deze waarde moet onder de 100ms zijn. (standaard is 70ms).

en: Minimum B (deprecated)
nl: Minimum B (verouderd)

en: This setting is deprecated and not used anymore
nl: Deze instelling is verouderd en wordt niet meer gebruikt

en: Maximum B (deprecated)
nl: Maximum B (verouderd)

en: Delay the DTS (decoding time stamps) and PTS (presentation timestamps) of the data in the stream, compared to the PCRs. This allows for some buffering inside the client decoder.
nl: Vertraag de DTS (decoding time stamps) en PTS (presentation timestamps) van de gegevens in de stream, vergeleken met de PCR's. Hiermee kan iets gebufferd worden in de decoder van de afspeler.

en: Crypt audio
nl: Versleutel audio

en: Crypt audio using CSA
nl: Versleutel audio met CSA

en: Crypt video
nl: Versleutel video

en: Crypt video using CSA
nl: Versleutel video met CSA

en: CSA Key in use
nl: CSA Sleutel in gebruik

en: CSA encryption key used. It can be the odd/first/1 (default) or the even/second/2 one.
nl: CSA encryptiesleutel om te gebruiken. Het kan de oneven/eerste/1 (standaard) of de even/tweede/2 zijn.

en: Packet size in bytes to encrypt
nl: Pakketgrootte in bytes om te versleutelen

en: Size of the TS packet to encrypt. The encryption routines subtract the TS-header from the value before encrypting.
nl: Grootte van het te versleutelen TS-pakket. De versleutelingsroutines trekken de TS-header van de waarde af alvorens te versleutelen.

en: Index interval
nl: Index-interval

en: Minimal index interval, in microseconds. Set to 0 to disable index creation.
nl: Minimaal index-interval in microseconden. Instellen op 0 om aanmaken van een index uit te schakelen.

en: Index size ratio
nl: Index-formaatverhouding

en: Set index size ratio. Alters default (60min content) or estimated size.
nl: Formaatverhouding van index instellen. Wijzigt de standaard (60 min inhoud) of geschatte grootte.

en: OS X Notification Plugin
nl: OS X-meldingsplugin

en: New input playing
nl: Nieuwe invoer wordt afgespeeld

en: Now playing
nl: Nu aan het afspelen

en: Skip
nl: Overslaan

en: How long the notification will be displayed.
nl: Hoe lang de melding weergegeven wordt.

en: Notify
nl: Melding

en: LibNotify Notification Plugin
nl: LibNotify Meldingsplugin

en: A/52 audio packetizer
nl: A/52 audiopacketizer

en: Dirac packetizer
nl: Ddirac packetizer

en: DTS audio packetizer
nl: DTS audiopacketizer

en: Flac audio packetizer
nl: Flac audiopacketizer

en: MLP/TrueHD parser
nl: MLP/TrueHD verwerker

en: MPEG audio layer I/II/III packetizer
nl: MPEG audiolaag I/II/III packetizer

en: Sync on Intra Frame
nl: Synchroniseren op intra-frame

en: Normally the packetizer would sync on the next full frame. This flags instructs the packetizer to sync on the first Intra Frame found.
nl: Gewoonlijk synchroniseert de packetizer op het volgende hele frame. Deze optie vertelt de packetizer om op het eerst-gevonden Intra-frame te synchroniseren.

en: MPEG-I/II video packetizer
nl: MPEG I/II videopacketizer

en: MPEG Video
nl: MPEG video

en: Zeroconf network services
nl: Zeroconf-netwerkdiensten

en: Zeroconf services
nl: Zeroconf-diensten

en: Avahi Renderer Discovery
nl: Avahi-renderer-ontdekking

en: Bonjour Network Discovery
nl: Bonjour-netwerkontdekking

en: Bonjour Renderer Discovery
nl: Bonjour-renderer-ontdekking

en: My Videos
nl: Mijn video's

en: My Music
nl: Mijn muziek

en: Picture
nl: Afbeeldingen

en: My Pictures
nl: Mijn afbeeldingen

en: mDNS Network Discovery
nl: mDNS-netwerkontdekking

en: mDNS Renderer Discovery
nl: mDNS-renderer-ontdekking

en: MTP devices
nl: MTP-apparaten

en: MTP Device
nl: MTP-apparaat

en: Discs
nl: Schijven

en: Podcast URLs list
nl: Podcast webadressenlijst

en: Enter the list of podcasts to retrieve, separated by '|' (pipe).
nl: Geeft een lijst van podcasts om op te halen, gescheiden door een "|" (pijp).

en: Audio capture
nl: Audio opnemen

en: Audio capture (PulseAudio)
nl: Audio opnemen (PulseAudio)

en: Generic
nl: Algemeen

en: SAP multicast address
nl: SAP multicast adres

en: The SAP module normally chooses itself the right addresses to listen to. However, you can specify a specific address.
nl: De SAP module kiest normaal zelf de juiste adressen om naar te luisteren. Maar u kunt ook een specifiek adres opgeven.

en: SAP timeout (seconds)
nl: SAP timeout (seconden)

en: Delay after which SAP items get deleted if no new announcement is received.
nl: Vertraging waarna SAP items verwijderd worden als er geen nieuwe aankondiging ontvangen wordt.

en: Try to parse the announce
nl: Probeer de aankondiging te verwerken

en: This enables actual parsing of the announces by the SAP module. Otherwise, all announcements are parsed by the "live555" (RTP/RTSP) module.
nl: Dit activeert de feitelijke verwerking van aankondigingen door de SAP module. Anders zullen alle aankondigingen door de "live555" (RTP/RTSP) module verwerkt worden.

en: SAP Strict mode
nl: SAP strikte modus

en: When this is set, the SAP parser will discard some non-compliant announcements.
nl: Als dit actief is, zal de SAP verwerker enkele niet-standaard aankondigingen verwijderen.

en: Network streams (SAP)
nl: Netwerkstreams (SAP)

en: SDP Descriptions parser
nl: SDP-omschrijving inlezer

en: Session
nl: Sessie

en: Tool
nl: Gereedschap

en: User
nl: Gebruiker

en: Video capture
nl: Video opnemen

en: Video capture (Video4Linux)
nl: Video openemen (Video4Linux)

en: Audio capture (ALSA)
nl: Audio opnemen (ALSA)

en: CD
nl: Cd

en: DVD
nl: Dvd

en: HD DVD
nl: HD-dvd

en: Unknown type
nl: Onbekend type

en: SAT>IP channel list
nl: SAT>IP-kanaallijst

en: Custom SAT>IP channel list URL
nl: URL van aangepaste SAT>IP-kanaallijst

en: Master List
nl: Hoofd-lijst

en: Server List
nl: Serverlijst

en: Custom List
nl: Aangepaste lijst

en: Universal Plug'n'Play
nl: Universele Plug'n'Play

en: Screen capture
nl: Schermopname

en: Your window manager does not provide a list of applications.
nl: Uw windowmanager heeft geen lijst met toepassingen.

en: Applications
nl: Toepassingen

en: Desktop
nl: Bureaublad

en: X coordinate
nl: X-coördinaat

en: X coordinate of the bargraph.
nl: X-coördinaat van het staafdiagram.

en: Y coordinate
nl: Y-coördinaat

en: Y coordinate of the bargraph.
nl: Y-coördinaat van het staafdiagram.

en: Transparency of the bargraph
nl: Transparantie van het staafdiagram

en: Bargraph transparency value (from 0 for full transparency to 255 for full opacity).
nl: Dekkingswaarde van het staafdiagram (van 0 voor volledige transparantie tot 255 voor volledige dekking)

en: Bargraph position
nl: Positie staafdiagram

en: Enforce the bargraph position on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, eg 6 = top-right).
nl: De positie van het staafdiagram op de video (0=midden, 1=links, 2=rechts, 4=boven, 8=beneden, u kunt ook combinaties van deze waarden gebruiken, bijv. 6 = boven-rechts).

en: Bar width in pixel
nl: Balkbreedte in pixels

en: Width in pixel of each bar in the BarGraph to be displayed.
nl: Breedte in pixels van elke balk in het staafdiagram om weer te geven.

en: Bar Height in pixel
nl: Balkhoogte in pixels

en: Height in pixel of BarGraph to be displayed.
nl: Hoogte in pixels van het staafdiagram om weer te geven.

en: Audio Bar Graph Video sub source
nl: Audio-staafdiagram video-subbron

en: Audio Bar Graph Video
nl: Audio-staafdiagram video

en: Input FIFO
nl: Invoer FIFO

en: FIFO which will be read for commands
nl: FIFO die voor commando's wordt gelezen

en: Output FIFO
nl: Uitvoer FIFO

en: FIFO which will be written to for responses
nl: FIFO die voor antwoorden wordt geschreven

en: Dynamic video overlay
nl: Dynamische video-overlay

en: Full path of the image files to use. Format is <image>[,<delay in ms>[,<alpha>]][;<image>[,<delay>[,<alpha>]]][;...]. If you only have one file, simply enter its filename.
nl: Volledig pad voor de afbeeldingsbestanden. Formaat is <afbeelding>[,<vertraging in ms>[,<alpha>]][;<afbeelding> [,<vertraging>[,<alpha>]]][;...]. Als u slechts een bestand hebt, geef dan gewoon de bestandsnaam in.

en: Logo animation # of loops
nl: Aantal herhalingen van logo-animatie

en: Number of loops for the logo animation. -1 = continuous, 0 = disabled
nl: Aantal herhalingen voor de logo-animatie. -1 = doorlopend, 0 = uitgeschakeld

en: Logo individual image time in ms
nl: Individuele beeldtijd van logo in ms

en: Individual image display time of 0 - 60000 ms.
nl: Weergavetijd van individuele afbeelding van 0 - 60000 ms.

en: X coordinate of the logo. You can move the logo by left-clicking it.
nl: X-coördinaat van het logo. U kunt het logo verplaatsen door erop te links-klikken.

en: Y coordinate of the logo. You can move the logo by left-clicking it.
nl: Y-coördinaat van het logo. U kunt het logo verplaatsen door erop te links-klikken.

en: Opacity of the logo
nl: Dekking van het logo

en: Logo opacity value (from 0 for full transparency to 255 for full opacity).
nl: Logo-dekkingswaarde (van 0 voor volledige transparantie tot 255 voor volledige dekking)

en: Logo position
nl: Logo-positie

en: Enforce the logo position on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, eg 6 = top-right).
nl: De positie van het logo op de video kan hier bepaald worden. (0=midden, 1=links, 2=rechts, 4=boven, 8=beneden, u kunt ook combinaties van deze waarden gebruiken, bijv. 6 = boven-rechts).

en: Use a local picture as logo on the video
nl: Gebruik een lokale afbeelding als logo op de video

en: Logo sub source
nl: Logo sub-bron

en: Logo video filter
nl: Logo

en: Marquee text to display. (Available format strings: %Y = year, %m = month, %d = day, %H = hour, %M = minute, %S = second, ...)
nl: Weer te geven marquee-tekst. (Beschikbare formaatstrings: %Y = jaar, %m = maand, %d = dag, %H = uren, %M = minuten, %S = seconden, ...)

en: Text file
nl: Tekstbestand

en: File to read the marquee text from.
nl: Bestand om marquee-tekst uit te lezen.

en: X offset
nl: X-uitlijning

en: X offset, from the left screen edge.
nl: X uitlijning, van de linker schermrand.

en: Y offset
nl: Y-uitlijning

en: Y offset, down from the top.
nl: Y uitlijning, naar beneden vanaf boven.

en: Timeout
nl: Duur

en: Number of milliseconds the marquee must remain displayed. Default value is 0 (remains forever).
nl: Aantal milliseconden dat de lichtkrant weergegeven moet blijven. Standaardwaarde is 0 (altijd weergeven).

en: Refresh period in ms
nl: Verversingsperiode in ms

en: Number of milliseconds between string updates. This is mainly useful when using meta data or time format string sequences.
nl: Aantal milliseconden tussen regelverversingen. Dit is hoofdzakelijk handig als er metagegevens of tijdformaatregels gebruikt worden.

en: Opacity (inverse of transparency) of overlayed text. 0 = transparent, 255 = totally opaque.
nl: Dekking (omgekeerde van transparantie) van overlaytekst. 0 = transparant, 255 = totaal dekkend.

en: Font size, pixels
nl: Lettergrootte, pixels

en: Font size, in pixels. Default is 0 (use default font size).
nl: Tekstgrootte, in pixels. Standaard is 0 (standaardtekstgrootte gebruiken).

en: Color of the text that will be rendered on the video. This must be an hexadecimal (like HTML colors). The first two chars are for red, then green, then blue. #000000 = black, #FF0000 = red, #00FF00 = green, #FFFF00 = yellow (red + green), #FFFFFF = white
nl: Kleur van de tekst die op de video wordt geprojecteerd. Dit moet een hexadecimale waarde zijn (zoals HTML-kleuren). De eerste 2 tekens zijn voor rood, dan groen, dan blauw. #000000 = zwart, #FF0000 = rood, #00FF00 = groen, #FFFF00 = geel (rood + groen), #FFFFFF = wit

en: Marquee position
nl: Lichtkrantpositie

en: You can enforce the marquee position on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, eg 6 = top-right).
nl: U kunt de positie van de lichtkrant op de video hier bepalen (0=midden, 1=links, 2=rechts, 4=boven, 8=beneden; combinaties van deze waarden zijn ook mogelijk, zoals 6 = boven-rechts)

en: Display text above the video
nl: Tekst boven de video weergeven

en: Marquee
nl: Lichtkrant

en: Marquee display
nl: Lichtkrant weergave

en: Misc
nl: Overige

en: Transparency of the mosaic foreground pictures. 0 means transparent, 255 opaque (default).
nl: Transparantie van de voorgrondafbeeldingen van de mozaïek. 0 betekent transparant, 255 ondoorzichtig (standaard).

en: Total height of the mosaic, in pixels.
nl: Totale hoogte van de mozaïek, in pixels.

en: Total width of the mosaic, in pixels.
nl: Totale breedte van de mozaïek, in pixels.

en: Top left corner X coordinate
nl: Linkerbovenhoek X-coördinaat

en: X Coordinate of the top-left corner of the mosaic.
nl: X-coördinaat van de linkerbovenhoek van de mozaïek.

en: Top left corner Y coordinate
nl: Linkerbovenhoek Y-coördinaat

en: Y Coordinate of the top-left corner of the mosaic.
nl: Y-coördinaat van de linkerbovenhoek van de mozaïek.

en: Border width
nl: Kaderbreedte

en: Width in pixels of the border between miniatures.
nl: Breedte in pixels van de rand tussen miniaturen.

en: Border height
nl: Kaderhoogte

en: Height in pixels of the border between miniatures.
nl: Hoogte in pixels van de rand tussen miniaturen.

en: Mosaic alignment
nl: Mozaïek uitlijning

en: You can enforce the mosaic alignment on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, eg 6 = top-right).
nl: De uitlijning van de mozaïek op de video kan hier ingesteld worden. (0=midden, 1=links, 2=rechts, 4=boven, 8=beneden. Combinaties van deze waarden zijn ook mogelijk, zoals 6 = rechtsboven).

en: Positioning method
nl: Positioneringsmethode

en: Positioning method for the mosaic. auto: automatically choose the best number of rows and columns. fixed: use the user-defined number of rows and columns. offsets: use the user-defined offsets for each image.
nl: Positioneringsmethode voor de mozaïek. Auto: kies automatisch het beste aantal rijen en kolommen. Vast: gebruik het manueel ingestelde aantal rijen en kolommen. Offsets: gebruik de manueel ingestelde offsets voor elk beeld.

en: Number of rows
nl: Aantal rijen

en: Number of image rows in the mosaic (only used if positioning method is set to "fixed").
nl: Aantal beeldrijen in de mozaïek (alleen gebruikt indien de positioneringsmethode ingesteld is op "fixed").

en: Number of columns
nl: Aantal kolommen

en: Number of image columns in the mosaic (only used if positioning method is set to "fixed").
nl: Aantal beeldkolommen in de mozaïek (alleen gebruikt indien de positioneringsmethode ingesteld is op "fixed").

en: Keep aspect ratio
nl: Beeldverhouding behouden

en: Keep the original aspect ratio when resizing mosaic elements.
nl: Behoud de originele beeldverhouding bij het herschalen van mozaïek-elementen.

en: Keep original size
nl: Originele grootte behouden

en: Keep the original size of mosaic elements.
nl: Behoud de originele grootte van mozaïek-elementen.

en: Elements order
nl: Element-volgorde

en: You can enforce the order of the elements on the mosaic. You must give a comma-separated list of picture ID(s). These IDs are assigned in the "mosaic-bridge" module.
nl: U kunt de element-volgorde van de mozaïek forceren. U moet een lijst met door komma's gescheiden waarden van afbeelding-ID's ingeven. Deze ID's worden toegewezen in de  "mozaïek-bridge"-module.

en: Offsets in order
nl: Uitlijning in volgorde

en: You can enforce the (x,y) offsets of the elements on the mosaic (only used if positioning method is set to "offsets"). You must give a comma-separated list of coordinates (eg: 10,10,150,10).
nl: U kunt de (x,y)-afstanden forceren van de elementen op de mozaïek (alleen gebruikt indien de positioneringsmethode ingesteld is op "offsets"). U moet een lijst met door komma's gescheiden waardes van coördinaten geven (bijvoorbeeld: 10,10,150,10).

en: Pictures coming from the mosaic elements will be delayed according to this value (in milliseconds). For high values you will need to raise caching at input.
nl: Afbeeldingen afkomstig van de mozaïek-elementen zullen evenredig met deze waarde (in milliseconden) vertraagd worden. Voor hoge waarden moet de buffering aan de input vergroot worden.

en: fixed
nl: vast

en: offsets
nl: uitlijningen

en: Mosaic video sub source
nl: Mozaïekvideo subbron

en: Mosaic
nl: Mozaïek

en: VNC Host
nl: VNC-host

en: VNC hostname or IP address.
nl: VNC-hostnaam of ipadres.

en: VNC Port
nl: VNC-poort

en: VNC port number.
nl: VNC-poortnummer.

en: VNC Password
nl: VNC-wachtwoord

en: VNC password.
nl: VNC-wachtwoord.

en: VNC poll interval
nl: VNC-pollinterval

en: In this interval an update from VNC is requested, default every 300 ms.
nl: In dit interval wordt een update van VNC gevraagd, standaard elke 300 ms.

en: VNC polling
nl: VNC-polling

en: Activate VNC polling. Do NOT activate for use as VDR ffnetdev client.
nl: Activeer VNC-polling. Activeer dit NIET bij gebruik als VDR ffnetdev-client.

en: Send mouse events to VNC host. Not needed for use as VDR ffnetdev client.
nl: Stuur muisacties naar VNC-host. Dit is niet nodig bij gebruik als VDR ffnetdev-client.

en: Key events
nl: Toetsaanslagen

en: Send key events to VNC host.
nl: Stuur toetsaanslagen naar VNC-host.

en: Alpha transparency value (default 255)
nl: Alfa-transparantiewaarde (standaard 255)

en: The transparency of the OSD VNC can be changed by giving a value between 0 and 255. A lower value specifies more transparency a higher means less transparency. The default is being not transparent (value 255) the minimum is fully transparent (value 0).
nl: De transparantie van de OSD VNC kan worden ingesteld met een waarde tussen 0 en 255. Een lagere waarde betekent meer transparantie, een hogere waarde betekent minder transparantie. Standaard is niet-transparant (waarde 255), het minimum is volledig transparant (waarde 0).

en: Remote-OSD over VNC
nl: Externe OSD via VNC

en: Remote-OSD
nl: Externe OSD

en: Feed URLs
nl: Feed URL's

en: RSS/Atom feed '|' (pipe) separated URLs.
nl: RSS/Atom-feed "|" (pijp) gescheiden URL's.

en: Speed of feeds
nl: Snelheid van feeds

en: Speed of the RSS/Atom feeds in microseconds (bigger is slower).
nl: Snelheid van de RSS/Atom-feeds in microseconden (groter is langzamer).

en: Max length
nl: Maximumlengte

en: Maximum number of characters displayed on the screen.
nl: Maximum aantal tekens om op het scherm weer te geven.

en: Refresh time
nl: Verversingstijd

en: Number of seconds between each forced refresh of the feeds. 0 means that the feeds are never updated.
nl: Aantal seconden tussen elke geforceerde vernieuwing van de feeds. 0 betekent dat de feeds nooit geüpdatet worden.

en: Feed images
nl: Feed-afbeeldingen

en: Display feed images if available.
nl: Indien beschikbaar, feed afbeeldingen weergeven.

en: Opacity (inverse of transparency) of overlay text. 0 = transparent, 255 = totally opaque.
nl: Dekking (omgekeerde van transparantie) van de overlaytekst. 0 = transparant, 255 = totaal dekkend.

en: Text position
nl: Tekstpositie

en: You can enforce the text position on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom; you can also use combinations of these values, eg 6 = top-right).
nl: U kunt hier de tekstpositionering op de video kan hier instellen. (0=midden, 1=links, 2=rechts, 4=boven, 8=beneden; combinaties van deze waarden zijn ook mogelijk, bijvoorbeeld 6 = rechts-boven).

en: Title display mode
nl: Titel weergavemodus

en: Title display mode. Default is 0 (hidden) if the feed has an image and feed images are enabled, 1 otherwise.
nl: Weergavemodus voor titel. Standaard is 0 (verborgen) als de feed een  afbeelding bevat en feed-afbeeldingen geactiveerd zijn, anders 1.

en: Display a RSS or ATOM Feed on your video
nl: Geeft een RSS of ATOM Feed op uw video weer

en: Don't show
nl: Niet weergeven

en: Always visible
nl: Altijd zichtbaar

en: Scroll with feed
nl: Schuiven met feed

en: RSS and Atom feed display
nl: Weergave RSS en Atom-feed

en: Change subtitle delay
nl: Ondertitelvertraging wijzigen

en: Delay calculation mode
nl: Modus vertragingsberekening

en: Absolute delay - add absolute delay to each subtitle. Relative to source delay - multiply subtitle delay. Relative to source content - determine subtitle delay from its content (text).
nl: Absolute vertraging - een absolute vertraging toevoegen aan elke ondertitel. Relatief aan bronvertraging - ondertitelvertraging vermenigvuldigen. Relatief aan broninhoud - ondertitelvertraging uit de inhoud halen (tekst).

en: Calculation factor
nl: Berekeningsfactor

en: Calculation factor. In Absolute delay mode the factor represents seconds.
nl: Calculatiefactor. In absolute-vertragingsfactor betekent de factor seconden.

en: Maximum overlapping subtitles
nl: Maximale ondertitel-overlapping

en: Maximum number of subtitles allowed at the same time.
nl: Maximaal aantal ondertitels tegelijkertijd toegelaten.

en: Minimum alpha value
nl: Minimale alfawaarde

en: Alpha value of the earliest subtitle, where 0 is fully transparent and 255 is fully opaque.
nl: Alfawaarde van de eerste ondertitel, waar 0 volledig transparant is en 255 volledig ondoorzichtig.

en: Interval between two disappearances
nl: Interval tussen twee verdwijningen

en: Minimum time (in milliseconds) that subtitle should stay after its predecessor has disappeared (subtitle delay will be extended to meet this requirement).
nl: Minimale tijd (in milliseconden) dat een ondertitel moet blijven nadat zijn voorganger verdwenen is (ondertitelvertraging zal vergroot worden om aan deze vereiste te voldoen).

en: Interval between disappearance and appearance
nl: Interval tussen verdwijning en verschijning

en: Minimum time (in milliseconds) between subtitle disappearance and newer subtitle appearance (earlier subtitle delay will be extended to fill the gap).
nl: Minimale tijd (in milliseconden) tussen ondertitelverdwijning en verschijning van nieuwere ondertitel (vorige ondertitelvertraging zal vergroot worden om de leegte op te vullen)

en: Interval between appearance and disappearance
nl: Interval tussen verschijning en verdwijning

en: Minimum time (in milliseconds) that subtitle should stay after newer subtitle has appeared (earlier subtitle delay will be shortened to avoid the overlap).
nl: Minimale tijd (in milliseconden) dat een ondertitel moet blijven nadat een nieuwere ondertitel verschenen is (eerdere ondertitelvertraging zal verkort worden om overlapping te vermijden).

en: Absolute delay
nl: Absolute vertraging

en: Relative to source delay
nl: Relatief aan bronvertraging

en: Relative to source content
nl: Relatief aan bron-inhoud

en: Subsdelay
nl: Ondertitelvertraging

en: Overlap fix
nl: Overlap-reparatie

en: libarchive based stream directory
nl: libarchive-gebaseerde streammap

en: libarchive based stream extractor
nl: libarchive-gebaseerde stream-extractor

en: ADF stream filter
nl: ADV-streamfilter

en: ARIB STD-B25 Cam module
nl: ARIB STD-B25 Cam-module

en: Block stream cache
nl: Blok-stream buffer

en: Byte stream cache
nl: Byte-stream buffer

en: LZMA decompression
nl: LZMA-decompressie

en: Burrows-Wheeler decompression
nl: Burrows-Wheeler decompressie

en: gzip decompression
nl: gzip-decompressie

en: HTTP Dynamic Streaming
nl: Http dynamisch streamen

en: Zlib decompression filter
nl: Zlib-decompressiefilter

en: Stream prefetch filter
nl: Stream-prefetchfilter

en: Buffer size
nl: Buffergrootte

en: Prefetch buffer size (KiB)
nl: Prefetch-buffergrootte (KiB)

en: Read size
nl: Leesgrootte

en: Prefetch background read size (bytes)
nl: Prefetch achtergrond-leesgrootte (bytes)

en: Seek threshold
nl: Zoekdrempel

en: Prefetch forward seek threshold (bytes)
nl: Prefetch voorwaarts-zoeken-drempel (bytes)

en: Internal stream record
nl: Intern stream record

en: APE/ID3 tags-skipping filter
nl: APE/ID3 tags-overslaan-filter

en: Autodel
nl: Automatisch verwijderen

en: Automatically add/delete input streams
nl: Automatisch invoerstreams toevoegen/verwijderen

en: Integer identifier for this elementary stream. This will be used to "find" this stream later.
nl: Geheel nummer identificatienummer voor deze elementaire stream. Dit wordt gebruikt om later de stream te "vinden".

en: Destination bridge-in name
nl: Doel bridge-in naam

en: Name of the destination bridge-in. If you do not need more than one bridge-in at a time, you can discard this option.
nl: Naam van de doel bridge-in. Als u niet meer dan een bridge-in tegelijkertijd nodig heeft, kunt u deze optie achterwege laten.

en: Pictures coming from the picture video outputs will be delayed according to this value (in milliseconds, should be >= 100 ms). For high values, you will need to raise caching values.
nl: Afbeeldingen die van de afbeeldingsvideo-uitvoeren komen zullen volgens deze waarde vertraagd worden (in milliseconden, moet >= 100ms).  Voor hoge waarden, u zal de bufferwaarden moeten verhogen.

en: ID Offset
nl: ID-verschuiving

en: Offset to add to the stream IDs specified in bridge_out to obtain the stream IDs bridge_in will register.
nl: Uitlijning om aan de stream-ID's toe te voegen opgegeven in bridge_uit om de stream-ID's te verkrijgen die bridge_in zal registreren.

en: Name of current instance
nl: Naam van huidige instantie

en: Name of this bridge-in instance. If you do not need more than one bridge-in at a time, you can discard this option.
nl: Naam van de bridge-in instantie. Als u niet meer dan een bridge-in tegelijkertijd nodig heeft, kunt u deze optie achterwege laten.

en: Fallback to placeholder stream when out of data
nl: Vangnet naar plaatshouderstream als de gegevens op zijn

en: If set to true, the bridge will discard all input elementary streams except if it doesn't receive data from another bridge-in. This can be used to configure a place holder stream when the real source breaks. Source and placeholder streams should have the same format.
nl: Indien waar, zal de bridge alle invoer-elementaire-streams weggooien tenzij het geen gegevens ontvangt van een andere bridge-in. Dit kan gebruikt worden om een plaatshouderstream te configureren als de echte bron ontbreekt. Bron- en plaatshouderstreams moeten hetzelfde formaat hebben.

en: Placeholder delay
nl: Plaatshoudervertraging

en: Delay (in ms) before the placeholder kicks in.
nl: Vertraging (in ms) voordat de plaatshouder start.

en: Wait for I frame before toggling placeholder
nl: Wachten op I-frame voor aanzetten plaatshouder

en: If enabled, switching between the placeholder and the normal stream will only occur on I frames. This will remove artifacts on stream switching at the expense of a slightly longer delay, depending on the frequence of I frames in the streams.
nl: Indien actief zal het wisselen tussen plaatshouder en de normale stream alleen plaatsvinden op I-frames. Dit voorkomt onjuistheden bij streamwisselen ten koste van een kleine vertraging, afhankelijk van de frequentie van I-frames in de streams.

en: Bridge stream output
nl: Bridge stream-uitvoer

en: Bridge out
nl: Bridge uit

en: Duration of the fingerprinting
nl: Duur van het fingerprinting

en: Default: 90sec
nl: Standaard: 90 sec

en: Chromaprint stream output
nl: Chromaprint-streamuitvoer

en: HTTP port
nl: HTTP-poort

en: This sets the HTTP port of the local server used to stream the media to the Chromecast.
nl: Dit stelt de http-poort in van de lokale server die gebruikt wordt om de media naar de Chromecast te streamen.

en: Performance warning
nl: Prestatiewaarschuwing

en: Display a performance warning when transcoding
nl: Een prestatiewaarschuwing weergeven bij transcoderen

en: Enable Audio passthrough
nl: Audiodoorvoer inschakelen

en: Disable if your receiver does not support Dolby®.
nl: Uitschakelen als uw ontvanger geen Dolby® ondersteunt.

en: High (high quality and high bandwidth)
nl: Hoog (hoge kwaliteit en hoge bandbreedte)

en: Medium (medium quality and medium bandwidth)
nl: Gemiddeld (gemiddelde kwaliteit en gemiddelde bandbreedte)

en: Low (low quality and low bandwidth)
nl: Laag (lage kwaliteit en lage bandbreedte)

en: Low CPU (low quality but high bandwidth)
nl: Lage CPU (lage kwaliteit maar hoge bandbreedte)

en: Conversion quality
nl: Conversiekwaliteit

en: Change this option to increase conversion speed or quality.
nl: Wijzig deze optie om conversiesnelheid of -kwaliteit te vermeerderen.

en: IP Address of the Chromecast.
nl: IP-adres van de Chromecast.

en: Chromecast port
nl: Chromecast-poort

en: The port used to talk to the Chromecast.
nl: De poort die gebruikt wordt om te praten met de Chromecast.

en: Chromecast stream output
nl: Chromecast-stream-uitvoer

en: Ok, Don't warn me again
nl: Ok, mij niet opnieuw waarschuwen

en: Casting this video requires conversion. This conversion can use all the available power and could quickly drain your battery.
nl: Uitzenden van deze video vereist conversie. Deze conversie kan alle beschikbare energie gebruiken en uw batterij snel leegtrekken.

en: Chromecast demux wrapper
nl: Chromecast demux-inpakker

en: cycle
nl: cyclus

en: Cyclic stream output
nl: Cyclische stream-uitvoer

en: Elementary Stream ID
nl: Elementaire stream ID

en: Specify an identifier integer for this elementary stream
nl: Geef een identificatienummer op voor deze elementaire stream

en: Delay of the ES (ms)
nl: Vertraging van de ES (ms)

en: Specify a delay (in ms) for this elementary stream. Positive means delay and negative means advance.
nl: Stel een vertraging (in ms) in voor deze elementaire stream. Positief betekent vertraging, negatief betekent versnelling.

en: Delay a stream
nl: Een stream vertragen

en: Description stream output
nl: Beschrijving streamuitvoer

en: Enable/disable audio rendering.
nl: Audiorendering in/uitschakelen.

en: Enable/disable video rendering.
nl: Videoweergave in/uitschakelen.

en: Delay (ms)
nl: Vertraging (ms)

en: Introduces a delay in the display of the stream.
nl: Introduceert een vertraging in de weergave van de stream.

en: Display stream output
nl: Streamuitvoer weergeven

en: Duplicate stream output
nl: Streamuitvoer dupliceren

en: Output access method
nl: Uitvoer toegangsmethode

en: This is the default output access method that will be used.
nl: Dit is de standaard uitvoer toegangsmethode die gebruikt zal worden.

en: Audio output access method
nl: Audio-uitvoertoegangsmethode

en: This is the output access method that will be used for audio.
nl: Dit is de uitvoer-toegangs methode dat voor audio gebruikt zal worden.

en: Video output access method
nl: Video-uitvoertoegangsmethode

en: This is the output access method that will be used for video.
nl: Dit is de uitvoer-toegangs methode dat voor video gebruikt zal worden.

en: Output muxer
nl: Uitvoermuxer

en: This is the default muxer method that will be used.
nl: Dit is de standaard muxer die gebruikt zal worden.

en: Audio output muxer
nl: Audio-uitvoermuxer

en: This is the muxer that will be used for audio.
nl: Dit is de muxer die voor de audio gebruikt zal worden.

en: Video output muxer
nl: Video-uitvoermuxer

en: This is the muxer that will be used for video.
nl: Dit is de muxer die voor de video gebruikt zal worden.

en: Output URL
nl: Uitvoer URL

en: This is the default output URI.
nl: Dit is de standaard uitvoer URI.

en: Audio output URL
nl: Audio-uitvoer URL

en: This is the output URI that will be used for audio.
nl: Dit is de uitvoer URI dat voor de audio gebruikt zal worden.

en: Video output URL
nl: Video-uitvoer URL

en: This is the output URI that will be used for video.
nl: Dit is de uitvoer URI dat voor de video gebruikt zal worden.

en: Elementary stream output
nl: Elementaire stream uitvoer

en: There is no suitable stream-output access module for "%s/%s://%s".
nl: Er is geen geschikte stream-uitvoer toegangsmodule voor "%s/%s://%s".

en: Gathering stream output
nl: Verzamel stream uitvoer

en: Specify an identifier string for this subpicture
nl: Geef een identificatieregel op voor deze subafbeelding

en: Output video width.
nl: Uitvoer videobreedte.

en: Output video height.
nl: Uitvoer videohoogte.

en: Sample aspect ratio
nl: Voorbeeld beeldverhouding

en: Sample aspect ratio of the destination (1:1, 3:4, 2:3).
nl: Voorbeeld beeldverhouding van het doel (1:1, 3:4, 2:3).

en: Video filter
nl: Videofilter

en: Video filters will be applied to the video stream.
nl: Videofilters worden op de videostream toegepast.

en: Image chroma
nl: Afbeeldingschroma

en: Force the use of a specific chroma. Use YUVA if you're planning to use the Alphamask or Bluescreen video filter.
nl: Forceert gebruik van een specifieke chroma. Gebruik YUVA als u van plan bent om de Alfamasker- of Blauwscherm videofilter te gaan gebruiken.

en: Transparency of the mosaic picture.
nl: Transparantie van mozaïekafbeelding.

en: X coordinate of the upper left corner in the mosaic if non negative.
nl: X-coördinaat van de linkerbovenhoek in de mozaïek, indien niet negatief.

en: Y coordinate of the upper left corner in the mosaic if non negative.
nl: Y-coördinaat van de linkerbovenhoek in de mozaïek, indien niet negatief.

en: Mosaic bridge
nl: Mozaïek bridge

en: Mosaic bridge stream output
nl: Mozaïek bridge stream-uitvoer

en: Destination prefix
nl: Doelprefix

en: Prefix of the destination file automatically generated
nl: Prefix van het automatisch gegenereerde doelbestand

en: Record stream output
nl: Streamuitvoer opnemen

en: This is the output URL that will be used.
nl: Dit is de uitvoer URL die gebruikt zal worden.

en: This allows you to specify how the SDP (Session Descriptor) for this RTP session will be made available. You must use a url: http://location to access the SDP via HTTP, rtsp://location for RTSP access, and sap:// for the SDP to be announced via SAP.
nl: Hier kunt u opgeven hoe de SDP (Session Descriptor) voor deze RTP sessie beschikbaar gemaakt zal worden. U moet een url: http://locatie om de SDP via HTTP te bereiken, rtsp://locatie voor RTSP-toegang, en sap:// voor de SDP te worden aangekondigd via SAP opgeven.

en: SAP announcing
nl: SAP aankondigingen

en: Announce this session with SAP.
nl: Deze sessie aankondigen met SAP.

en: This allows you to specify the muxer used for the streaming output. Default is to use no muxer (standard RTP stream).
nl: Hier kunt u een muxer opgeven die voor de streaming uitvoer gebruikt moet worden. Standaard is om geen muxer te gebruiken (standaard RTP stream).

en: Session name
nl: Sessie naam

en: This is the name of the session that will be announced in the SDP (Session Descriptor).
nl: Dit is de naam van de sessie die zal worden aangekondigd in de SDP (Session Descriptor).

en: Session category
nl: Sessiecategorie

en: This allows you to specify a category for the session, that will be announced if you choose to use SAP.
nl: Hier kunt u een categorie voor de sessie opgeven. Deze zal worden aangekondigd als u besluit SAP te gebruiken.

en: Session description
nl: Sessie beschrijving

en: This allows you to give a short description with details about the stream, that will be announced in the SDP (Session Descriptor).
nl: Hier kunt u een korte beschrijving met details over de stream opgeven. Deze zal in de SDP (Session Descriptor) aangekondigd worden.

en: Session URL
nl: Sessie URL

en: This allows you to give a URL with more details about the stream (often the website of the streaming organization), that will be announced in the SDP (Session Descriptor).
nl: Hier kunt u een URL met meer details over de stream opgeven  (vaak de website van de streamende organisatie). Deze zal in de SDP (Session Descriptor) aangekondigd worden.

en: Session email
nl: Sessie e-mail

en: This allows you to give a contact mail address for the stream, that will be announced in the SDP (Session Descriptor).
nl: Hier kunt u een contact email adres voor de stream opgeven. Deze zal worden aangekondigd in de SDP (Session Descriptor).

en: This allows you to specify the base port for the RTP streaming.
nl: Hier kunt u de basispoort voor het RTP-streamen opgeven.

en: Audio port
nl: Audiopoort

en: This allows you to specify the default audio port for the RTP streaming.
nl: Hier kunt u de standaard audiopoort voor het RTP-streamen opgeven.

en: Video port
nl: Videopoort

en: This allows you to specify the default video port for the RTP streaming.
nl: Hier kunt u de standaard videopoort voor het RTP-streamen opgeven.

en: This sends and receives RTCP packet multiplexed over the same port as RTP packets.
nl: Dit verzendt en ontvangt RTCP paketten multiplexed over dezelfde poort als RTP paketten.

en: Default caching value for outbound RTP streams. This value should be set in milliseconds.
nl: Hier kunt u de buffergrootte voor uitgaande RTP streams configureren. Deze waarde moet in milliseconden opgegeven worden.

en: Transport protocol
nl: Transportprotocol

en: This selects which transport protocol to use for RTP.
nl: Dit selecteert welk transportprotocol voor RTP gebruikt moet worden.

en: RTP packets will be integrity-protected and ciphered with this Secure RTP master shared secret key. This must be a 32-character-long hexadecimal string.
nl: De integriteit van RTP paketten zullen beschermd zijn en versleuteld met deze Veilige RTP gedeelde geheime hoofdsleutel. Dit moet een 32 tekens lange hexadecimale string zijn.

en: This allows you to stream MPEG4 LATM audio streams (see RFC3016).
nl: Hiermee kunt u MP4A LATM audio streams (zie RFC3016) streamen.

en: RTSP session timeout (s)
nl: RTP-sessie timeout (s)

en: RTSP sessions will be closed after not receiving any RTSP request for this long. Setting it to a negative value or zero disables timeouts. The default is 60 (one minute).
nl: RTSP-sessies zullen afgesloten worden als er geen RTSP-aanvraag ontvangen werd voor deze periode. Een negatieve waarde of een nul schakelt timeouts uit. De standaardwaarde is 60 (1 minuut).

en: RTP stream output
nl: RTP stream uitvoer

en: New ES ID
nl: Nieuwe ES-id

en: Specify an new identifier integer for this elementary stream
nl: Geef een nieuwe identificatieregel op voor deze elementaire stream

en: Specify an ISO-639 code (three characters) for this elementary stream
nl: Geef een ISO-639 code op (drie tekens) voor deze elementaire stream

en: Set ID
nl: ID instellen

en: Set ES id
nl: ES-id instellen

en: Change the id of an elementary stream
nl: Wijzig de ID van een elementaire stream

en: Set ES Lang
nl: ES-taal instellen

en: Set Lang
nl: Taal instellen

en: Change the language of an elementary stream
nl: Wijzig de taal van een elementaire stream

en: Address of the video prerender callback function. This function will set the buffer where render will be done.
nl: Adres van de video prerender callback-functie. Deze functie stelt de buffer in waar de rendering gedaan zal worden.

en: Address of the audio prerender callback function. This function will set the buffer where render will be done.
nl: Adres van de audio prerender callback-functie. Deze functie stelt de buffer in waar de rendering gedaan zal worden.

en: Address of the video postrender callback function. This function will be called when the render is into the buffer.
nl: Adres van de video postrender callback-functie. Deze functie zal aangeroepen worden als de render in de buffer staat.

en: Address of the audio postrender callback function. This function will be called when the render is into the buffer.
nl: Adres van de audio postrender callback-functie. Deze functie zal aangeroepen worden als de render in de buffer staat.

en: Video Callback data
nl: Videoterugroepgegevens

en: Data for the video callback function.
nl: Gegevens voor de videoterugroepfunctie.

en: Audio callback data
nl: Audioterugroepgegevens

en: Data for the audio callback function.
nl: Gegevens voor de audioterugroepfunctie.

en: Time Synchronized output
nl: Tijd gesynchroniseerde uitvoer

en: Time Synchronisation option for output. If true, stream will render as usual, else it will be rendered as fast as possible.
nl: Tijdsynchronisatie optie voor uitvoer. Indien waar, stream zal zoals normaal gerenderd worden, anders zal de rendering zo snel als mogelijk gedaan worden.

en: Stream output to memory buffer
nl: Streamuitvoer naar geheugenbuffer

en: Writes stats to file instead of stdout
nl: Schrijft statistieken naar bestand in plaats van stdout

en: Prefix to show on output line
nl: Weer te geven prefix op uitvoerregel

en: Writes statistic info about stream
nl: Schrijft statistische info over stream

en: Output method to use for the stream.
nl: Uitvoermethode om voor de stream te gebruiken.

en: Muxer to use for the stream.
nl: Muxer om in de stream te gebruiken.

en: Output destination
nl: Uitvoer doel

en: Destination (URL) to use for the stream. Overrides path and bind parameters
nl: Doel (URL) om voor de stream uitvoer te gebruiken. Overschrijft pad en bind parameters

en: Address to bind to (helper setting for dst)
nl: Adres om aan te binden (hulpinstelling voor dst)

en: address:port to bind vlc to listening incoming streams. Helper setting for dst, dst=bind+'/'+path. dst-parameter overrides this.
nl: adres:poort om vlc aan te binden voor luisteren naar binnenkomende streams. Hulpinstelling voor dst, dst=bind+'/'+pad. dst-parameter overschrijft dit.

en: Filename for stream (helper setting for dst)
nl: Bestandsnaam voor stream (hulpinstelling voor dst)

en: Filename for stream. Helper setting for dst, dst=bind+'/'+path. dst-parameter overrides this.
nl: Bestandsnaam voor stream. Hulpinstelling voor dst, dst=bind+'/'+pad, dst-parameter overschrijft dit.

en: Standard stream output
nl: Standaard stream uitvoer

en: Video encoder
nl: Video-encoder

en: This is the video encoder module that will be used (and its associated options).
nl: Dit is de videocodeermodule (en zijn bijbehorende instellingen) die gebruikt zal worden.

en: Destination video codec
nl: Doelformaat video

en: This is the video codec that will be used.
nl: Dit is de videocodec die gebruikt zal worden.

en: Video bitrate
nl: Video-bitrate

en: Target bitrate of the transcoded video stream.
nl: Doelbitrate van de getranscodeerde videostream.

en: Video scaling
nl: Video schalen

en: Scale factor to apply to the video while transcoding (eg: 0.25)
nl: Schalingsfactor om toe te passen tijdens transcoderen (bijv.: 0.25)

en: Video frame-rate
nl: Framerate video

en: Target output frame rate for the video stream.
nl: Doel uitvoer framerate voor de videostream.

en: Deinterlace video
nl: Video deïnterliniëren

en: Deinterlace the video before encoding.
nl: De video deïnterliniëren voor de codering.

en: Deinterlace module
nl: Deïnterliniëring-module

en: Specify the deinterlace module to use.
nl: Stel de deïnterliniëring-module in.

en: Maximum video width
nl: Maximale videobreedte

en: Maximum output video width.
nl: Maximale uitvoer videobreedte.

en: Maximum video height
nl: Maximale videohoogte

en: Maximum output video height.
nl: Maximale uitvoer videohoogte.

en: Video filters will be applied to the video streams (after overlays are applied). You can enter a colon-separated list of filters.
nl: Videofilters worden op de videostreams toegepast (na de overlayfilters). U moet een door dubbelepunten gescheiden lijst van filters opgeven.

en: Audio encoder
nl: Audio-encoder

en: This is the audio encoder module that will be used (and its associated options).
nl: Dit is de audiocodeermodule (en zijn bijbehorende instellingen) die wordt gebruikt.

en: Destination audio codec
nl: Doelformaat audio

en: This is the audio codec that will be used.
nl: Dit is de audiocodec die gebruikt zal worden.

en: Audio bitrate
nl: Audio-bitrate

en: Target bitrate of the transcoded audio stream.
nl: Doelbitrate van de getranscodeerde audiostream.

en: Sample rate of the transcoded audio stream (11250, 22500, 44100 or 48000).
nl: Samplerate voor de getranscodeerde audiostream (11250, 22500, 44100 of 48000).

en: This is the language of the audio stream.
nl: Dit is de taal van de audiostream.

en: Number of audio channels in the transcoded streams.
nl: Aantal audiokanalen in de getranscodeerde streams.

en: Audio filter
nl: Audiofilter

en: Audio filters will be applied to the audio streams (after conversion filters are applied). You can enter a colon-separated list of filters.
nl: Audiofilters worden op de audiostreams toegepast (na de conversiefilters). U moet een door dubbelepunten gescheiden lijst van filters opgeven.

en: Subtitle encoder
nl: Ondertitel-encoder

en: This is the subtitle encoder module that will be used (and its associated options).
nl: Dit is de ondertitel-codeermodule (en zijn bijbehorende instellingen) die gebruikt zal worden.

en: Destination subtitle codec
nl: Doel-ondertitelcodec

en: This is the subtitle codec that will be used.
nl: Dit is de ondertitelcodec die gebruikt zal worden.

en: This allows you to add overlays (also known as "subpictures") on the transcoded video stream. The subpictures produced by the filters will be overlayed directly onto the video. You can specify a colon-separated list of subpicture modules.
nl: Dit staat u toe om overlays (ook bekend als "subafbeeldingen") toe te voegen aan de getranscodeerde videostream. De subafbeeldingen geproduceerd door de filters zullen direct op de video geplaatst worden. U moet een lijst van door dubbelepunten gescheiden subafbeeldingsmodules opgeven.

en: Number of threads
nl: Aantal threads

en: Number of threads used for the transcoding.
nl: Aantal threads om te gebruiken voor transcoderen.

en: High priority
nl: Hoge prioriteit

en: Runs the optional encoder thread at the OUTPUT priority instead of VIDEO.
nl: Draait de optionele codeerthread op de UITVOER prioriteit i.p.v. VIDEO.

en: Picture pool size
nl: Grootte van afbeeldings-'pool'

en: Defines how many pictures we allow to be in pool between decoder/encoder threads when threads > 0
nl: Geeft op hoeveel afbeeldingen we toestaan om in de pool te zijn tussen decoder/encoder-threads wanneer het aantal threads > 0

en: Transcode
nl: Transcoderen

en: Transcode stream output
nl: Transcode-streamuitvoer

en: Overlays/Subtitles
nl: Overlays/ondertitels

en: Please wait while your font cache is rebuilt.
    This should take less than a few minutes.
nl: Wacht even terwijl uw lettertypebuffer herbouwd wordt.
    Dit duurt meestal enkele minuten.

en: Monospace Font
nl: Monospace-lettertype

en: Font family for the font you want to use
nl: Lettertypefamilie van het lettertype dat u wilt gebruiken

en: Font file for the font you want to use
nl: Lettertypebestand van het lettertype dat u wilt gebruiken

en: Font size in pixels
nl: Tekstgrootte in pixels

en: This is the default size of the fonts that will be rendered on the video. If set to something different than 0 this option will override the relative font size.
nl: Dit is de standaardgrootte voor de lettertypen die worden weergegeven op de video. Als u iets anders dan 0 instelt, zal deze optie de relatieve tekstgrootte overschrijven.

en: Text opacity
nl: Tekstdekking

en: The opacity (inverse of transparency) of the text that will be rendered on the video. 0 = transparent, 255 = totally opaque.
nl: De dekking (omgekeerde van transparantie) van de tekst die op de video zal worden weergegeven. 0 = transparant, 255 =  volledig dekkend.

en: Text default color
nl: Standaardtekstkleur

en: The color of the text that will be rendered on the video. This must be an hexadecimal (like HTML colors). The first two chars are for red, then green, then blue. #000000 = black, #FF0000 = red, #00FF00 = green, #FFFF00 = yellow (red + green), #FFFFFF = white
nl: De kleur van de tekst die wordt weergegeven op de video. Dit moet een hexadecimale waarde (zoals HTML-kleuren) zijn. De eerste twee tekens zijn voor rood, dan groen, dan blauw. #000000 = zwart, #FF0000 = rood, #00FF00 = groen, #FFFF00 = geel (rood + groen), #FFFFFF = wit

en: Relative font size
nl: Relatieve lettergrootte

en: This is the relative default size of the fonts that will be rendered on the video. If absolute font size is set, relative size will be overridden.
nl: Dit is de relatieve standaardgrootte van de lettertypen die op de video weergegeven zullen worden. Als de absolute tekstgrootte ingesteld is, zal de relatieve grootte overschreven worden.

en: Background opacity
nl: Achtergronddekking

en: Background color
nl: Achtergrondkleur

en: Outline opacity
nl: Omtrekdekking

en: Shadow opacity
nl: Schaduwdekking

en: Shadow color
nl: Schaduwkleur

en: Shadow angle
nl: Schaduwhoek

en: Shadow distance
nl: Schaduw-afstand

en: Text direction
nl: Tekstrichting

en: Paragraph base direction for the Unicode bi-directional algorithm.
nl: Paragraaf-basisrichting voor het Unicode bi-directionele algoritme.

en: Use YUVP renderer
nl: YUVP-renderer gebruiken

en: This renders the font using "paletized YUV". This option is only needed if you want to encode into DVB subtitles
nl: Dit geeft de tekst weer door "YUV met paletten" te gebruiken. Deze optie is alleen nodig als u wilt coderen als DVB-ondertitels

en: Thin
nl: Dun

en: Thick
nl: Dik

en: Left to right
nl: Links naar rechts

en: Right to left
nl: Rechts naar links

en: Text renderer
nl: Tekstweergave

en: Freetype2 font renderer
nl: Freetype2-tekstweergave

en: Speech synthesis for Mac OS X
nl: Spraaksynthese voor Mac OS X

en: Speech synthesis for Windows
nl: Spraaksynthese voor Windows

en: SVG template file
nl: SVG sjabloonbestand

en: Location of a file holding a SVG template for automatic string conversion
nl: Locatie met een bestand die de SVG sjabloon voor automatische regelconversie bevat

en: Dummy font renderer
nl: Dummy-tekstweergave

en: Video filtering using a chain of video filter modules
nl: Videofiltering, gebruikmakend van een keten van videofiltermodules

en: Conversions from
nl: Conversies van

en: YUV 10-bits planar to semiplanar 10-bits conversions
nl: YUV 10-bits planar naar semiplanar 10-bits conversies

en: YUV planar to semiplanar conversions
nl: YUV planar naar semiplanar conversies

en: SSE2 I420,IYUV,YV12 to RV15,RV16,RV24,RV32 conversions
nl: I420,IYUV,YV12 naar RGB,RV15,RV16,RV24,RV32 conversies

en: MMX I420,IYUV,YV12 to RV15,RV16,RV24,RV32 conversions
nl: MMX I420,IYUV,YV12 naar RV15,RV16,RV24,RV32 conversies

en: I420,IYUV,YV12 to RGB2,RV15,RV16,RV24,RV32 conversions
nl: I420,IYUV,YV12 naar RGB,RV15,RV16,RV24,RV32 conversies

en: MMX conversions from
nl: MMX conversies van

en: SSE2 conversions from
nl: SSE2 conversies van

en: AltiVec conversions from
nl: Altivec conversies van

en: OpenMAX DL image processing
nl: OpenMAX DL beeldverwerking

en: RV32 conversion filter
nl: RV32 conversiefilter

en: Scaling mode
nl: Schalingsmodus

en: Scaling mode to use.
nl: Schalingsmodus om te gebruiken.

en: Fast bilinear
nl: Snel bilineair

en: Bilinear
nl: Bilineair

en: Bicubic (good quality)
nl: Bikubisch (goede kwaliteit)

en: Experimental
nl: Experimenteel

en: Nearest neighbour (bad quality)
nl: Nearest neighbour (slechte kwaliteit)

en: Area
nl: Gebied

en: Luma bicubic / chroma bilinear
nl: Luma bikubisch / chroma bilineair

en: Bicubic spline
nl: Bikubisch

en: Video scaling filter
nl: Schalen

en: Swscale
nl: Schalen

en: Image hue (-180..180)
nl: Tint van het beeld (-180..180)

en: Set the image hue, between -180 and 180. Defaults to 0.
nl: De tint van het beeld instellen, tussen -180 en 180. Standaard is 0.

en: Image properties filter
nl: Beeldeigenschappen-filter

en: Image adjust
nl: Beeldaanpassing

en: Use an image's alpha channel as a transparency mask.
nl: Gebruik het alfakanaal van de afbeelding als transparantiemasker.

en: Transparency mask
nl: Transparantiemasker

en: Alpha blending transparency mask. Uses a png alpha channel.
nl: Alfa-menging-transparantiemasker. Gebruikt een png-alfakanaal.

en: Alpha mask video filter
nl: Alfa-masker

en: Alpha mask
nl: Alfa-masker

en: Color scheme
nl: Kleurenschema

en: Define the glasses' color scheme
nl: Definieer het kleurenschema van de bril

en: Convert 3D picture to anaglyph image video filter
nl: 3D-beeld converteren naar anaglyph beeld

en: Window size
nl: Venstergrootte

en: Number of frames (0 to 100)
nl: Aantal frames (0 tot 100)

en: Softening value
nl: Verzachtingswaarde

en: Number of frames consider for smoothening (0 to 30)
nl: Aantal frames te beschouwen voor smoothening (0 tot 30)

en: antiflicker video filter
nl: anti-flikker

en: antiflicker
nl: anti-flikker

en: Ball color
nl: Balkleur

en: Edge visible
nl: Rand zichtbaar

en: Set edge visibility.
nl: Stel randzichtbaarheid in.

en: Ball speed
nl: Balsnelheid

en: Set ball speed, the displacement value in number of pixels by frame.
nl: Stel balsnelheid in, de verplaatsingswaarde in aantal pixels per frame.

en: Ball size
nl: Balgrootte

en: Set ball size giving its radius in number of pixels
nl: Stel de balgrootte in door zijn straal in pixels op te geven.

en: Gradient threshold
nl: Gradiëntdrempel

en: Set gradient threshold for edge computation.
nl: Stel gradiëntdrempel voor randberekening in.

en: Augmented reality ball game
nl: Augmented reality balspel

en: Ball video filter
nl: Bal

en: Ball
nl: Bal

en: Number of time to blend
nl: Aantal keren mengen

en: The number of time the blend will be performed
nl: Aantal keer dat dezelfde invoer herhaald wordt

en: Alpha of the blended image
nl: Alfa van de gemengde afbeelding

en: Alpha with which the blend image is blended
nl: Alfawaarde waarmee de mengafbeelding wordt gemengd

en: Image to be blended onto
nl: Afbeelding waarmee gemengd moet worden

en: The image which will be used to blend onto
nl: De afbeelding waar naartoe gemengd zal worden

en: Chroma for the base image
nl: Chroma voor de basisafbeelding

en: Chroma which the base image will be loaded in
nl: Kleur waarin de basisafbeelding geladen wordt

en: Image which will be blended
nl: Afbeelding die gemengd zal worden

en: The image blended onto the base image
nl: Het beeld dat gemengd wordt met het basisbeeld

en: Chroma for the blend image
nl: Chroma voor de gemende afbeelding

en: Chroma which the blend image will be loaded in
nl: Chroma waarin het gemengde beeld zal geladen worden

en: Blending benchmark filter
nl: Mengbank

en: Blendbench
nl: Mengbank

en: Base image
nl: Basisafbeelding

en: Blend image
nl: Afbeelding mengen

en: Video pictures blending
nl: Video-afbeeldingen mengen

en: This effect, also known as "greenscreen" or "chroma key" blends the "blue parts" of the foreground image of the mosaic on the background (like weather forecasts). You can choose the "key" color for blending (blue by default).
nl: Dit effect, ook bekend als "greenscreen" of "chroma key", mengt de "blauwe delen" van de voorgrondafbeelding van de mozaïek met de achtergrond (zoals bij weersvoorspellingen). U kunt de "sleutel"-kleur kiezen om te mengen (blauw is standaard).

en: Bluescreen U value
nl: Blauwscherm U waarde

en: "U" value for the bluescreen key color (in YUV values). From 0 to 255. Defaults to 120 for blue.
nl: "U" waarde voor het blauwscherm hoofdkleur (in YUV waarden). Van 0 tot 255. Standaard naar 120 voor blauw.

en: Bluescreen V value
nl: Blauwscherm V waarde

en: "V" value for the bluescreen key color (in YUV values). From 0 to 255. Defaults to 90 for blue.
nl: "V" waarde voor het blauwscherm hoofdkleur (in YUV waarden). Van 0 tot 255. Standaard naar 90 voor blauw.

en: Bluescreen U tolerance
nl: Blauwscherm U tolerantie

en: Tolerance of the bluescreen blender on color variations for the U plane. A value between 10 and 20 seems sensible.
nl: Tolerantie voor de blauwschermmenger op kleurvariaties voor het U vlak. Een waarde tussen 10 en 20 is gangbaar.

en: Bluescreen V tolerance
nl: Blauwscherm V tolerantie

en: Tolerance of the bluescreen blender on color variations for the V plane. A value between 10 and 20 seems sensible.
nl: Tolerantie voor de blauwschermmenger op kleurvariaties voor het V vlak. Een waarde tussen 10 en 20 is gangbaar.

en: Bluescreen video filter
nl: Blauwscherm

en: Bluescreen
nl: Blauwscherm

en: Output width
nl: Uitvoerbreedte

en: Output (canvas) image width
nl: Uitvoer (canvas) afbeeldingsbreedte

en: Output height
nl: Uitvoerhoogte

en: Output (canvas) image height
nl: Uitvoer (canvas) afbeeldingshoogte

en: Output picture aspect ratio
nl: Uitvoer beeldverhouding van afbeelding

en: Set the canvas' picture aspect ratio. If omitted, the canvas is assumed to have the same SAR as the input.
nl: Zet de beeldverhouding van de canvasafbeelding. Als hier niets ingesteld wordt, zal de canvas dezelfde beeldverhouding als de invoer hebben.

en: Pad video
nl: Video vullen

en: If enabled, video will be padded to fit in canvas after scaling. Otherwise, video will be cropped to fix in canvas after scaling.
nl: Indien actief, zal de video aangevuld worden zodat het in het canvas past na schaling. Anders zal de video bijgesneden worden zodat het in het canvas past na schaling.

en: Automatically resize and pad a video
nl: Automatisch aanpassen in grootte en vullen van een video

en: Canvas video filter
nl: Canvas

en: Use a specific Core Image Filter
nl: Een specifiek core-image-filter gebruiken

en: Example: 'CICrystallize', 'CIBumpDistortion', 'CIThermal', 'CIComicEffect'
nl: Bijvoorbeeld: 'CICrystallize', 'CIBumpDistortion', 'CIThermal', 'CIComicEffect'

en: Mac OS X hardware video filters
nl: Mac OS X hardware-videofilters

en: Colors similar to this will be kept, others will be grayscaled. This must be an hexadecimal (like HTML colors). The first two chars are for red, then green, then blue. #000000 = black, #FF0000 = red, #00FF00 = green, #FFFF00 = yellow (red + green), #FFFFFF = white
nl: Kleuren gelijk aan deze zullen gehouden worden, andere worden grijswaarden. Dit moet een hexadecimaal getal zijn (zoals HTML-kleuren). De eerste 2 tekens zijn voor rood, dan groen, dan blauw. #000000 = zwart, #FF0000 = rood, #00FF00 = groen, #FFFF00 = geel (rood + groen), #FFFFFF = wit

en: Select one color in the video
nl: Selecteer een kleur in de video

en: Color threshold filter
nl: Kleurdrempel

en: Saturation threshold
nl: Verzadigingsdrempel

en: Similarity threshold
nl: Gelijkheidsdrempel

en: Pixels to crop from top
nl: Pixels bijsnijden van boven

en: Number of pixels to crop from the top of the image.
nl: Aantal pixels om bij te snijden vanaf de bovenkant van de afbeelding.

en: Pixels to crop from bottom
nl: Pixels bijsnijden van beneden

en: Number of pixels to crop from the bottom of the image.
nl: Aantal pixels om bij te snijden vanaf de onderkant van de afbeelding.

en: Pixels to crop from left
nl: Pixels bijsnijden van links

en: Number of pixels to crop from the left of the image.
nl: Aantal pixels om bij te snijden vanaf de linkerzijde van de afbeelding.

en: Pixels to crop from right
nl: Pixels bijsnijden van rechts

en: Number of pixels to crop from the right of the image.
nl: Aantal pixels om bij te snijden vanaf de rechterzijde van de afbeelding.

en: Pixels to padd to top
nl: Pixels vullen aan bovenkant

en: Number of pixels to padd to the top of the image after cropping.
nl: Aantal pixels om te vullen aan de boven van de afbeelding na snijden.

en: Pixels to padd to bottom
nl: Pixels vullen aan onderkant

en: Number of pixels to padd to the bottom of the image after cropping.
nl: Aantal pixels om te vullen aan de onderkant van de afbeelding na snijden.

en: Pixels to padd to left
nl: Pixels vullen links

en: Number of pixels to padd to the left of the image after cropping.
nl: Aantal pixels om te vullen aan de linkerkant van de afbeelding na snijden.

en: Pixels to padd to right
nl: Pixels vullen rechts

en: Number of pixels to padd to the right of the image after cropping.
nl: Aantal pixels om te vullen aan de rechterkant van de afbeelding na snijden.

en: Croppadd
nl: Bijsnijden

en: Video cropping filter
nl: Bijsnijden

en: Padd
nl: Vullen

en: Latest
nl: Laatste

en: Low
nl: Laag

en: High
nl: Hoog

en: Streaming deinterlace mode
nl: Deïnterliniëring-modus voor streamen

en: Deinterlace method to use for streaming.
nl: Deïnterliniëringsmethode om te gebruiken voor streamen.

en: Phosphor chroma mode for 4:2:0 input
nl: Phosphor chroma-modus voor 4:2:0 invoer

en: Choose handling for colours in those output frames that fall across input frame boundaries. 
    
    Latest: take chroma from new (bright) field only. Good for interlaced input, such as videos from a camcorder. 
    
    AltLine: take chroma line 1 from top field, line 2 from bottom field, etc. 
    Default, good for NTSC telecined input (anime DVDs, etc.). 
    
    Blend: average input field chromas. May distort the colours of the new (bright) field, too. 
    
    Upconvert: output in 4:2:2 format (independent chroma for each field). Best simulation, but requires more CPU and memory bandwidth.
nl: Kies de omgang met kleuren in de uitvoerframes die vallen in de invoer-framegrenzen. 
    
    Laatste: neem alleen chroma van nieuw (helder) veld. Goed voor geïnterlinieerde invoer, zoals video's van een camcorder. 
    
    AltLine: neem chroma regel 1 van bovenste veld, regel 2 van onderste veld, enzovoort. 
    Standaard, goed voor NTSC telecine invoer (anime-dvd's, enz.). 
    
    Mengen: gemiddelde invoerveld-chroma's. Kan ook de kleuren van het nieuwe (heldere) veld vervormen. 
    
    Opconverteren: uitvoer in 4:2:2 formaat (onafhankelijke chroma voor elk veld). Beste simulatie, maar vereist meer CPU en geheugenbandbreedte.

en: Phosphor old field dimmer strength
nl: Phosphor oude veld-dimmersterkte

en: This controls the strength of the darkening filter that simulates CRT TV phosphor light decay for the old field in the Phosphor framerate doubler. Default: Low.
nl: Dit regelt de sterkte van het verdonkerende filter dat het verval van CRT-tv fosforlicht simuleert voor het oude veld in de Phosphor-framerate-verdubbelaar Standaard: laag.

en: Deinterlacing video filter
nl: Deïnterliniëring-videofilter

en: Edge detection video filter
nl: Randdetectie

en: Edge detection
nl: Randdetectie

en: Detects edges in the frame and highlights them in white.
nl: Detecteert randen in het frame en markeert ze in wit.

en: Image mask. Pixels with an alpha value greater than 50% will be erased.
nl: Afbeeldingsmasker. Pixels met een hogere alfawaarde dan 50% worden gewist.

en: X coordinate of the mask.
nl: X-coördinaat van het masker.

en: Y coordinate of the mask.
nl: Y-coördinaat van het masker.

en: Remove zones of the video using a picture as mask
nl: Verwijder gebieden van de video door een afbeelding als masker te gebruiken

en: Erase video filter
nl: Wissen

en: Erase
nl: Wissen

en: RGB component to extract
nl: Te extraheren RGB-component

en: RGB component to extract. 0 for Red, 1 for Green and 2 for Blue.
nl: Te extraheren RGB-component. 0 voor rood, 1 voor groen en 2 voor blauw.

en: Extract RGB component video filter
nl: RGB-component extraheren

en: FPS conversion video filter
nl: FPS-conversie

en: FPS Converter
nl: FPS-converter

en: Freezing interactive video filter
nl: Bevriezen

en: Freeze
nl: Bevriezen

en: Gaussian's std deviation
nl: Gaussiaanse standaarddeviatie

en: Gaussian's standard deviation. The blurring will take into account pixels up to 3*sigma away in any direction.
nl: Gaussiaanse standaarddeviatie. Het wazig maken zal rekening houden met pixels tot 3*sigma ver in elke richting.

en: Add a blurring effect
nl: Een vervagingseffect toevoegen

en: Gaussian blur video filter
nl: Gaussiaans vervagen

en: Gaussian Blur
nl: Gaussiaans vervagen

en: Strength
nl: Sterkte

en: Strength used to modify the value of a pixel
nl: Sterkte gebruikt om de waarde van een pixel te wijzigen

en: Gradfun video filter
nl: Gradfun

en: Debanding algorithm
nl: Debanding-algoritme

en: Distort mode
nl: Verstoringsmodus

en: Distort mode, one of "gradient", "edge" and "hough".
nl: Vervormingsmodus, een van "gradiënt", "edge" en "hough".

en: Gradient image type
nl: Gradiëntafbeeldingstype

en: Gradient image type (0 or 1). 0 will turn the image to white while 1 will keep colors.
nl: Gradiëntafbeeldingstype (0 of 1). 0 zal het beeld naar wit omzetten, terwijl 1 kleuren zal behouden.

en: Apply cartoon effect
nl: Tekenfilmeffect toepassen

en: Apply cartoon effect. It is only used by "gradient" and "edge".
nl: Pas tekenfilmeffect toe. Het wordt alleen gebruikt bij "gradient" en "edge".

en: Apply color gradient or edge detection effects
nl: Kleurgradiënt of randdetectie-effecten toevoegen

en: Gradient video filter
nl: Gradiënt

en: Variance of the gaussian noise
nl: Variantie van de gaussiaanse ruis

en: Minimal period
nl: Minimale periode

en: Minimal period of the noise grain in pixel
nl: Minimale periode van de ruiskorrel in pixels

en: Maximal period
nl: Maximale periode

en: Maximal period of the noise grain in pixel
nl: Maximale periode van de ruiskorrel in pixels

en: Grain video filter
nl: Korrel

en: Grain
nl: Korrel

en: Adds filtered gaussian noise
nl: Voegt gefilterde gaussiaanse ruis toe

en: Spatial luma strength (0-254)
nl: Ruimtelijke luma-sterkte (0-254)

en: Spatial chroma strength (0-254)
nl: Ruimtelijke chroma-sterkte (0-254)

en: Temporal luma strength (0-254)
nl: Tijdelijke luma-sterkte (0-254)

en: Temporal chroma strength (0-254)
nl: Tijdelijke chroma-sterkte (0-254)

en: HQ Denoiser 3D
nl: HQ ruisverwijdering 3D

en: High Quality 3D Denoiser filter
nl: Hogekwaliteits-3D-ruisverwijdering

en: Invert video filter
nl: Inversie

en: Color inversion
nl: Kleurinversie

en: Magnify/Zoom interactive video filter
nl: Vergroten/Zoom

en: Magnify
nl: Vergroten

en: Mirror orientation
nl: Spiegeloriëntatie

en: Defines orientation of the mirror splitting. Can be vertical or horizontal.
nl: Definieert de oriëntatie van de spiegelsplitsing. Kan verticaal of horizontaal zijn.

en: Vertical
nl: Verticaal

en: Horizontal
nl: Horizontaal

en: Direction
nl: Richting

en: Direction of the mirroring.
nl: Richting van de spiegeling.

en: Left to right/Top to bottom
nl: Links naar rechts/Boven naar beneden

en: Right to left/Bottom to top
nl: Rechts naar links/Beneden naar boven

en: Mirror video filter
nl: Spiegelen

en: Mirror video
nl: Spiegelen

en: Splits video in two same parts, like in a mirror
nl: Splits de video in twee gelijke delen, zoals in een spiegel

en: Blur factor (1-127)
nl: Vervagingsfactor (1-127)

en: The degree of blurring from 1 to 127.
nl: De mate van vervaging uitgedrukt in een getal van 1 tot 127.

en: Motion blur filter
nl: Bewegingsvervaging

en: Motion detect video filter
nl: Bewegingsdetectie

en: Old movie effect video filter
nl: Oud filmeffect

en: Old movie
nl: Oude film

en: OpenCV face detection example filter
nl: OpenCV gezichtsdetectie voorbeeldfilter

en: OpenCV example
nl: OpenCV voorbeeld

en: Haar cascade filename
nl: Haar-cascadebestandsnaam

en: Name of XML file containing Haar cascade description
nl: Naam van het XML-bestand dat de Haar-cascadebeschrijving bevat

en: Use input chroma unaltered
nl: Gebruik invoerchroma onaangepast

en: I420 - first plane is grayscale
nl: I420 - eerste vlak is grijswaarden

en: Don't display any video
nl: Geen enkele video weergeven

en: Display the input video
nl: De invoer video weergeven

en: Display the processed video
nl: De verwerkte video weergeven

en: Show only errors
nl: Alleen foutmeldingen weergeven

en: Show errors and warnings
nl: Foutmeldingen en waarschuwingen weergeven

en: Show everything including debug messages
nl: Alles weergeven, inclusief debugberichten

en: OpenCV video filter wrapper
nl: OpenCV videofilterwrapper

en: Scale factor (0.1-2.0)
nl: Schalingsfactor (0.1-2.0)

en: Amount by which to scale the picture before sending it to the internal OpenCV filter
nl: Hoeveelheid schaling van de afbeelding voordat het naar de interne OpenCV-filter gezonden wordt

en: OpenCV filter chroma
nl: OpenCV-filterchroma

en: Chroma to convert picture to before sending it to the internal OpenCV filter
nl: Chroma waarnaar de afbeelding moet geconverteerd worden voordat het naar de interne OpenCV-filter gezonden wordt

en: Wrapper filter output
nl: Wrapper-filteruitvoer

en: Determines what (if any) video is displayed by the wrapper filter
nl: Geeft aan welke video er getoond wordt door de wrapper-filter (als er video getoond wordt)

en: OpenCV internal filter name
nl: OpenCV interne filternaam

en: Name of internal OpenCV plugin filter to use
nl: Naam van de interne OpenCV pluginfilter om te gebruiken

en: Posterize level (number of colors is cube of this value)
nl: Niveau schakeringsreductie (aantal kleuren is de derde macht van deze waarde)

en: Posterize video filter
nl: Schakeringen reduceren

en: Posterize video by lowering the number of colors
nl: Schakeringen van de video reduceren door het aantal kleuren te verminderen

en: Quality of post processing. Valid range is 0 (disabled) to 6 (highest)
    Higher levels require more CPU power, but produce higher quality pictures.
    With default filter chain, the values map to the following filters:
    1: hb, 2-4: hb+vb, 5-6: hb+vb+dr
nl: Kwaliteit van de nabewerking. Een geldig bereik is 0 (uitgeschakeld) tot 6 (hoogste)
    Hogere niveaus vereisen meer rekenkracht, maar produceren beelden met hogere kwaliteit.
    Bij de standaard-filterregel, mappen de waarden de volgende filters:
    1: hb, 2-4: hb+vb, 5-6: hb+vb+dr

en: FFmpeg post processing filter chains
nl: FFmper nabewerkingfilterketens

en: Video post processing filter
nl: Nabewerking

en: Postproc
nl: Nabewerking

en: Lowest
nl: Laagste

en: Highest
nl: Hoogste

en: Psychedelic video filter
nl: Psychedelisch

en: Number of puzzle rows
nl: Aantal puzzelrijen

en: Number of puzzle columns
nl: Aantal puzzelkolommen

en: Game mode
nl: Spelmodus

en: Select game mode variation from jigsaw puzzle to sliding puzzle.
nl: Selecteer gamemodus-variatie van puzzel naar schuifpuzzel.

en: Border
nl: Rand

en: Unshuffled Border width.
nl: Niet-geschudde randbreedte.

en: Small preview
nl: Kleine preview

en: Show small preview.
nl: Kleine preview weergeven.

en: Small preview size
nl: Kleine previewgrootte

en: Show small preview size (percent of source).
nl: Grootte van kleine preview (procent van bron).

en: Piece edge shape size
nl: Vormgrootte zijkant puzzelstukje

en: Size of the curve along the piece's edge
nl: Grootte van de curve langs de rand van het stukje

en: Auto shuffle
nl: Automatisch schudden

en: Auto shuffle delay during game
nl: Vertraging automatisch schudden tijdens spel

en: Auto solve
nl: Automatisch oplossen

en: Auto solve delay during game
nl: Vertraging automatisch oplossen tijdens spel

en: Rotation
nl: Rotatie

en: Rotation parameter: none;180;90-270;mirror
nl: Rotatieparameter: none;180;90-270;mirror

en: jigsaw puzzle
nl: puzzel

en: sliding puzzle
nl: schuifpuzzel

en: swap puzzle
nl: wisselpuzzel

en: exchange puzzle
nl: uitwisselpuzzel

en: Puzzle interactive game video filter
nl: Puzzel

en: Puzzle
nl: Puzzel

en: Ripple video filter
nl: Rimpel

en: Ripple
nl: Rimpelingen

en: Angle in degrees
nl: Hoek in graden

en: Angle in degrees (0 to 359)
nl: Hoek in graden (0 tot 359)

en: Use motion sensors
nl: Bewegingssensoren gebruiken

en: Rotate video filter
nl: Roteren

en: Rotate
nl: Roteren

en: Image format
nl: Afbeeldingsformaat

en: Format of the output images (png, jpeg, ...).
nl: Formaat van de uitvoerafbeeldingen (png, jpg, ...).

en: You can enforce the image width. By default (-1) VLC will adapt to the video characteristics.
nl: Forceer de afbeeldingsbreedte. Standaard (-1) probeert VLC zich aan de eigenschappen van de video aan te passen.

en: You can enforce the image height. By default (-1) VLC will adapt to the video characteristics.
nl: Forceer de afbeeldingshoogte. Standaard (-1) probeert VLC zich aan de eigenschappen van de video aan te passen.

en: Recording ratio
nl: Opnameverhouding

en: Ratio of images to record. 3 means that one image out of three is recorded.
nl: Verhouding van op te nemen afbeeldingen. 3 betekent dat een op drie afbeeldingen opgenomen wordt.

en: Filename prefix
nl: Prefix bestandsnaam

en: Prefix of the output images filenames. Output filenames will have the "prefixNUMBER.format" form if replace is not true.
nl: Prefix van de bestandsnamen van de uitvoerafbeeldingen. Uitvoerbestandsnamen hebben de "prefixNUMMER.formaat"-vorm als 'vervangen' niet waar is.

en: Directory path prefix
nl: Prefix mappad

en: Directory path where images files should be saved. If not set, then images will be automatically saved in users homedir.
nl: Mappad waar de afbeeldingen opgeslagen moeten worden. Indien dit niet ingesteld is zullen de afbeeldingen automatisch in de thuismap van de gebruiker opgeslagen worden.

en: Always write to the same file
nl: Schrijf altijd naar hetzelfde bestand

en: Always write to the same file instead of creating one file per image. In this case, the number is not appended to the filename.
nl: Schrijf altijd naar hetzelfde bestand in plaats van een nieuw bestand per afbeelding. In dit geval wordt er geen nummer achter de bestandsnaam geplaatst.

en: Send your video to picture files
nl: Zend uw video naar afbeeldingsbestanden

en: Scene filter
nl: Scènefilter

en: Scene video filter
nl: Scènevideofilter

en: Sepia intensity
nl: Sepia-intensiteit

en: Intensity of sepia effect
nl: Intensiteit van het sepia-effect

en: Sepia video filter
nl: Sepia

en: Gives video a warmer tone by applying sepia effect
nl: Geeft video een warmere tint door sepia-effect toe te passen

en: Sharpen strength (0-2)
nl: Verscherpingskracht (0-2)

en: Set the Sharpen strength, between 0 and 2. Defaults to 0.05.
nl: Zet de verscherpsterkte, tussen 0 en 2. Standaard is 0.05.

en: Augment contrast between contours.
nl: Demp contrast tussen contouren.

en: Sharpen video filter
nl: Verscherpen

en: Transform type
nl: Transformatietype

en: Transpose
nl: Transponeren

en: Anti-transpose
nl: Anti-omzetting

en: Video transformation filter
nl: Transformatie

en: Transformation
nl: Transformatie

en: Rotate or flip the video
nl: De video roteren of spiegelen

en: VHS movie effect video filter
nl: VHS-filmeffect

en: VHS movie
nl: VHS-film

en: Wave video filter
nl: Golven

en: Wave
nl: Golven

en: ASCII-art video output
nl: ASCII art video-uitvoer

en: Android Window
nl: Android-venster

en: Android native window
nl: Android eigen venster

en: Color ASCII art video output
nl: Gekleurde ASCII art video-uitvoer

en: Core Animation OpenGL Layer (Mac OS X)
nl: Core Animatie OpenGL Laag (Mac OS X)

en: Timelength after which we assume there is no signal.
nl: Tijdsduur waarna we veronderstellen dat er geen signaal is.

en: Timelength after which we assume there is no signal.
    After this delay we black out the video.
nl: Tijdsduur waarna we veronderstellen dat er geen signaal is.
    Na deze vertraging wordt de video zwart gemaakt.

en: Active Format Descriptor value
nl: Active Format Descriptor waarde

en: Aspect Ratio of the source picture.
nl: Beeldverhouding van het bronbeeld.

en: Active Format Descriptor line
nl: Active Format Descriptor regel

en: VBI line on which to output Active Format Descriptor.
nl: VBI-regel om de Active Format Descriptor op uit te voeren.

en: Picture to display on input signal loss
nl: Weer te geven afbeelding bij verlies van ingangssignaal

en: Output card
nl: Uitvoerkaart

en: DeckLink output card, if multiple exist. The cards are numbered from 0.
nl: DeckLink uitvoerkaart, indien er meerdere zijn. De kaarten worden genummerd vanaf 0.

en: Desired output mode
nl: Gewenste uitvoermodus

en: Desired output mode for DeckLink output. This value should be a FOURCC code in textual form, e.g. "ntsc".
nl: Gewenste uitvoermodus voor DeckLink-uitvoer. Deze waarde moet een FOURCC-code in tekstvorm zijn, bijvoorbeeld "ntsc".

en: Audio connection for DeckLink output.
nl: Audioverbinding voor Decklink-uitvoer.

en: Audio sampling rate (in hertz) for DeckLink output. 0 disables audio output.
nl: Audio-samplerate (in hertz) voor DeckLink-uitvoer. 0 schakelt audio-uitvoer uit.

en: Number of output channels for DeckLink output. Must be 2, 8 or 16. 0 disables audio output.
nl: Aantal uitvoerkanalen voor DeckLink-uitvoer. Dit moet 2, 8 of 16 zijn. 0 schakelt audio-uitvoer uit.

en: Video connection for DeckLink output.
nl: Videoverbinding voor Decklink-uitvoer.

en: Use 10 bits per pixel for video frames.
nl: 10 bits per pixel gebruiken voor videoframes.

en: DecklinkOutput
nl: DeckLink-uitvoer

en: Output module to write to Blackmagic SDI card
nl: Uitvoermodule om te schrijven naar Blackmagic SDI-kaart

en: DeckLink General Options
nl: DeckLink algemene opties

en: DeckLink Video Output module
nl: DeckLink video-uitvoermodule

en: DeckLink Video Options
nl: DeckLink video-opties

en: DeckLink Audio Output module
nl: DeckLink audio-uitvoermodule

en: DeckLink Audio Options
nl: DeckLink audio-opties

en: Window handle (HWND)
nl: Vensterbehandeling (HWND)

en: Video will be embedded in this pre-existing window. If zero, a new window will be created.
nl: Video zal ingebed worden in dit reeds bestaande venster. Indien nul, zal een nieuw venster aangemaakt worden.

en: Drawable
nl: Tekenbaar

en: Embedded window video
nl: Inbedde venstervideo

en: Framebuffer device
nl: Framebuffer-apparaat

en: Framebuffer device to use for rendering (usually /dev/fb0).
nl: Framebuffer-apparaat voor weergave (meestal /dev/fb0).

en: Run fb on current tty
nl: Start fb op huidige tty

en: Run framebuffer on current TTY device (default enabled). (disable tty handling with caution)
nl: Start framebuffer op huidig TTY-apparaat (standaard ingeschakeld). (Pas op met het uitschakelen van tty-handling)

en: Framebuffer resolution to use
nl: Framebuffer resolutie om te gebruiken

en: Select the resolution for the framebuffer. Currently it supports the values 0=QCIF 1=CIF 2=NTSC 3=PAL, 4=auto (default 4=auto)
nl: Selecteer de resolutie voor de framebuffer. Momenteel ondersteunt het de volgende waarden 0=QCIF 1=CIF 2=NTSC 3=PAL, 4=auto (standaard 4=auto)

en: Framebuffer uses hw acceleration
nl: Framebuffer gebruikt hw versnelling

en: Disable for double buffering in software.
nl: Uitschakelen voor dubbel bufferen in software.

en: Image format (default RGB)
nl: Afbeelding sformaat (standaard RGB)

en: Chroma fourcc used by the framebuffer. Default is RGB since the fb device has no way to report its chroma.
nl: Chroma fourcc gebruikt door de framebuffer. Standaard is RGB, omdat het fb apparaat geen manier heeft om zijn chroma aan te geven.

en: GNU/Linux framebuffer video output
nl: GNU/Linux framebuffer video-uitvoer

en: GLX extension for OpenGL
nl: GLX-extensie voor OpenGL

en: Enable a workaround for T23
nl: Workaround activeren voor T23

en: Enable this option if the diagonal stripes are displayed when the window size is equal to or smaller than the movie size.
nl: Schakel deze optie in als de diagonale strepen weergegeven worden wanneer de venstergrootte gelijk is aan of kleiner is dan de filmgrootte.

en: Video mode
nl: Videomodus

en: Select a proper video mode to be used by KVA.
nl: Selecteer een geschikte videomodus om gebruikt te worden door KVA.

en: K Video Acceleration video output
nl: K-videoversnelling video-uitvoer

en: Mac OS X OpenGL video output
nl: Mac OS X OpenGL video-uitvoer

en: OpenGL extension
nl: OpenGL-extensie

en: OpenGL ES 2 extension
nl: OpenGL ES 2-extensie

en: Extension through which to use the Open Graphics Library (OpenGL).
nl: Extensie om de Open Graphics Library (Open GL) door te gebruiken.

en: OpenGL for Embedded Systems 2 video output
nl: OpenGL for Embedded Systems 2 video-uitvoer

en: OpenGL video output
nl: OpenGL video-uitvoer

en: EGL extension for OpenGL
nl: EGL extensie voor OpenGL

en: The desktop mode allows you to display the video on the desktop.
nl: De dekstopmodus stelt u in staat de video op uw desktop af te spelen.

en: Use hardware blending support
nl: Hardwarematige meng-ondersteuning gebruiken

en: Try to use hardware acceleration for subtitle/OSD blending.
nl: Probeer hardwareversnelling voor mengen van ondertitels/OSD te gebruiken.

en: Pixel Shader
nl: Pixel-shader

en: Choose a pixel shader to apply.
nl: Kies een toe te passen pixel-shader.

en: Path to HLSL file
nl: Pad naar HLSL-bestand

en: Path to an HLSL file containing a single pixel shader.
nl: Pad naar een HLSL-bestand dat een enkele pixel-shader bevat.

en: HLSL File
nl: HLSL-bestand

en: Recommended video output for Windows Vista and later versions
nl: Aanbevolen video-uitvoer voor Windows Vista en latere versies

en: Direct3D9 video output
nl: Direct3D9 video-uitvoer

en: Recommended video output for Windows 8 and later versions
nl: Aanbevolen video-uitvoer voor Windows 8 en latere versies

en: Direct3D11 video output
nl: Direct3D11 video-uitvoer

en: Use hardware YUV->RGB conversions
nl: Hardwarematige YUV->RGB-conversie gebruiken

en: Try to use hardware acceleration for YUV->RGB conversions. This option doesn't have any effect when using overlays.
nl: Probeer hardwareversnelling voor YUV->RGB conversies te gebruiken. Deze optie heeft geen effect als overlays gebruikt worden.

en: Overlay video output
nl: Overlay video-uitvoer

en: Overlay is the hardware acceleration capability of your video card (ability to render video directly). VLC will try to use it by default.
nl: Overlay is de hardwareversnellingsfunctie van uw videokaart (mogelijkheid om video direct weer te geven). VLC zal standaard proberen deze te gebruiken.

en: Use video buffers in system memory
nl: Gebruik videobuffers in het systeemgeheugen

en: Create video buffers in system memory instead of video memory. This isn't recommended as usually using video memory allows benefiting from more hardware acceleration (like rescaling or YUV->RGB conversions). This option doesn't have any effect when using overlays.
nl: Gebruik videobuffers in systeemgeheugen in plaats van het geheugen op de videokaart. Deze optie wordt niet aanbevolen, omdat gebruik van videogeheugen vaak voordeel van hardwareversnelling (zoals herschalen en YUV->RGB conversies) heeft. De optie heeft geen effect als overlays gebruikt worden.

en: Use triple buffering for overlays
nl: Gebruik drievoudige buffering voor overlays

en: Try to use triple buffering when using YUV overlays. That results in much better video quality (no flickering).
nl: Probeer drievoudige buffering te gebruiken bij YUV-overlays. Dat resulteert in veel hogere beeldkwaliteit (geen geflikker).

en: Name of desired display device
nl: Naam van gewenst weergaveapparaat

en: In a multiple monitor configuration, you can specify the Windows device name of the display that you want the video window to open on. For example, "\\.\DISPLAY1" or "\\.\DISPLAY2".
nl: In een multimonitorconfiguratie kan de Windows-apparaatnaam van het beeldscherm waarop u de video wilt zien opgegeven worden. Bijvoorbeeld: "\\.\DISPLAY1" or "\\.\DISPLAY2".

en: Recommended video output for Windows XP. Incompatible with Vista's Aero interface
nl: Aanbevolen video-uitvoer voor Windows XP. Niet compatibel met Vista's Aero-interface

en: DirectX (DirectDraw) video output
nl: DirectX (DirectDraw) video-uitvoer

en: Wallpaper
nl: Bureaubladachtergrond

en: OpenGL video output for Windows
nl: OpenGL video-uitvoer voor Windows

en: Windows GDI video output
nl: Windows GDI video-uitvoer

en: GPU affinity
nl: GPU-affiniteit

en: WGL extension for OpenGL
nl: WGL-extensie voor OpenGL

en: Dummy image chroma format
nl: Dummy afbeeldingschromaformaat

en: Force the dummy video output to create images using a specific chroma format instead of trying to improve performances by using the most efficient one.
nl: Forceer de dummy video-uitvoer om beelden te creëren met een specifiek chroma formaat in plaats van te proberen de performance te verbeteren door de efficiëntste module te gebruiken.

en: Dummy video output
nl: Dummy video-uitvoer

en: Statistics video output
nl: Video-uitvoer statistieken

en: Video memory buffer width.
nl: Videogeheugenbuffer breedte.

en: Video memory buffer height.
nl: Videogeheugenbuffer hoogte.

en: Video memory buffer pitch in bytes.
nl: Videogeheugenbuffer-pitch in bytes.

en: Output chroma for the memory image as a 4-character string, eg. "RV32".
nl: Uitvoerchroma voor de geheugenafbeelding als een regel van 4 tekens, bijv. "RV32".

en: Video memory output
nl: Videogeheugenuitvoer

en: Video memory
nl: Videogeheugen

en: Wayland display
nl: Wayland-weergave

en: Video will be rendered with this Wayland display. If empty, the default display will be used.
nl: Video zal gerenderd worden met dit Wayland-beeld. Indien leeg, zal het standaard beeld gebruikt worden.

en: WL shell
nl: WL-shell

en: Wayland shell surface
nl: Wayland shell-oppervlakte

en: Wayland shared memory video output
nl: Wayland shared memory video-uitvoer

en: XDG shell
nl: XDG-shell

en: XDG shell surface
nl: XDG shell-oppervlakte

[ctx: ASCII]
note: xgettext: This is a plain ASCII spelling of "VLC media player" for the ICCCM window name. This must be pure ASCII. The limitation is partially with ICCCM and partially with VLC. For Latin script languages, you may need to strip accents. For other scripts, you will need to transliterate into Latin.
en: VLC media player
nl: VLC Media Player

en: X11 display
nl: X11 weergave

en: Video will be rendered with this X11 display. If empty, the default display will be used.
nl: Video zal gerenderd worden in dit X11-beeld. Indien leeg, zal het standaard beeld gebruikt worden.

en: X11 window ID
nl: X11 venster-ID

en: X window
nl: X venster

en: X11 video window (XCB)
nl: X11 videovenster (XCB)

en: X11 video output (XCB)
nl: X11 video-uitvoer (XCB)

en: XVideo adaptor number
nl: XVideo-adaptornummer

en: XVideo hardware adaptor to use. By default, VLC will use the first functional adaptor.
nl: X11 hardwareadapter om te gebruiken. Standaard zal VLC de eerst functionele adapter gebruiken.

en: XVideo format id
nl: XVideo formaat id

en: XVideo image format id to use. By default, VLC will try to use the best match for the video being played.
nl: Xvideo beeldformaat-id te gebruiken. VLC zal standaard proberen om de beste overeenkomst te vinden voor de video die afgespeeld wordt.

en: XVideo output (XCB)
nl: XVideo-uitvoer (XCB)

en: device, fifo or filename
nl: apparaat, fifo of bestandsnaam

en: device, fifo or filename to write yuv frames too.
nl: apparaat, fifo of bestandsnaam om yuv-frames naar te schrijven.

en: Chroma used
nl: Chroma gebruikt

en: Force use of a specific chroma for output.
nl: Forceer gebruik van een specifieke chroma voor uitvoer.

en: Add a YUV4MPEG2 header
nl: Een YUV4MPEG2-header toevoegen

en: The YUV4MPEG2 header is compatible with mplayer yuv video output and requires YV12/I420 fourcc.
nl: De YUV4MPEG2 header is compatibel met de mplayer yuv video-uitvoer en vereist YV12/I420 fourcc.

en: YUV output
nl: YUV-uitvoer

en: YUV video output
nl: YUV video-uitvoer

en: Number of video windows in which to clone the video.
nl: Aantal video vensters om de viadeo naartoe te klonen.

en: Video output modules
nl: Video-uitvoermodules

en: You can use specific video output modules for the clones. Use a comma-separated list of modules.
nl: U kunt specifieke video-uitvoermodules gebruiken voor de klonen. Gebruik een lijst van modules gescheiden door komma's.

en: Duplicate your video to multiple windows and/or video output modules
nl: Vermenigvuldig uw video naar meerdere vensters en/of video-uitvoermodules

en: Clone video filter
nl: Kloon

en: Select the number of horizontal video windows in which to split the video
nl: Selecteer het aantal horizontale videovensters waarin de video gesplitst moet worden

en: Select the number of vertical video windows in which to split the video
nl: Selecteer het aantal verticale videovensters waarin de video gesplitst moet worden

en: Active windows
nl: Actieve vensters

en: Comma-separated list of active windows, defaults to all
nl: Lijst van actieve vensters, gescheiden door komma's, standaard alles

en: Split the video in multiple windows to display on a wall of screens
nl: Splits de video in meerdere vensters om deze op een muur van schermen weer te geven

en: Panoramix: wall with overlap video filter
nl: Panoramix

en: length of the overlapping area (in %)
nl: lengte van overlappend gebied (in %)

en: Select in percent the length of the blended zone
nl: Selecteer in procenten de lengte van het gemengd gebied

en: height of the overlapping area (in %)
nl: hoogte van overlappend gebied (in %)

en: Select in percent the height of the blended zone (case of 2x2 wall)
nl: Selecteer de procentuele hoogte van de gemengde zone (met een 2 x 2 muur)

en: Attenuation
nl: Demping

en: Check this option if you want attenuate blended zone by this plug-in (if option is unchecked, attenuate is made by opengl)
nl: Vink deze optie aan als u de gemengde zone wil verminderen door middel van deze plugin (als de optie uitgevinkt is, zal de vermindering gedaan worden met OpenGL)

en: Attenuation, begin (in %)
nl: Demping, begin (in %)

en: Select in percent the Lagrange coefficient of the beginning blended zone
nl: Selecteer in procent de Lagrange-coëfficiënt van het begin van de gemengde zone

en: Attenuation, middle (in %)
nl: Demping, midden (in %)

en: Select in percent the Lagrange coefficient of the middle of blended zone
nl: Selecteer in procent de Lagrange-coëfficiënt van het midden van de gemengde zone

en: Attenuation, end (in %)
nl: Demping, einde (in %)

en: Select in percent the Lagrange coefficient of the end of blended zone
nl: Selecteer in procent de Lagrange-coëfficiënt van het einde van de gemengde zone

en: middle position (in %)
nl: middenpositie (in %)

en: Select in percent (50 is center) the position of the middle point (Lagrange) of blended zone
nl: Selecteer in procent (50 is het centrum) de positie van het middelbunt (Lagrange) van de gemengde zone

en: Gamma (Red) correction
nl: Gamma (Rood) correctie

en: Select the gamma for the correction of blended zone (Red or Y component)
nl: Selecteer de gamma voor correctie van de gemengde zone (Rood of Y-component)

en: Gamma (Green) correction
nl: Gamma (Groen) correctie

en: Select the gamma for the correction of blended zone (Green or U component)
nl: Selecteer de gamma voor correctie van de gemengde zone (Groen of U-component)

en: Gamma (Blue) correction
nl: Gamma (Blauw) correctie

en: Select the gamma for the correction of blended zone (Blue or V component)
nl: Selecteer de gamma voor correctie van de gemengde zone (Blauw of V-component)

en: Black Crush for Red
nl: Zwart-onderdrukking voor rood

en: Select the Black Crush of blended zone (Red or Y component)
nl: Selecteer de Zwart-onderdrukking van de gemengde zone (Rood of Y-component)

en: Black Crush for Green
nl: Zwart-onderdrukking voor groen

en: Select the Black Crush of blended zone (Green or U component)
nl: Selecteer de Zwart-onderdrukking van de gemengde zone (Groen of U-component)

en: Black Crush for Blue
nl: Zwart-onderdrukking voor blauw

en: Select the Black Crush of blended zone (Blue or V component)
nl: Selecteer de Zwart-onderdrukking van de gemengde zone (Blauw of V-component)

en: White Crush for Red
nl: Wit-onderdrukking voor rood

en: Select the White Crush of blended zone (Red or Y component)
nl: Selecteer de Wit-onderdrukking van de gemengde zone (Rood of Y-component)

en: White Crush for Green
nl: Wit-onderdrukking voor groen

en: Select the White Crush of blended zone (Green or U component)
nl: Selecteer de Wit-onderdrukking van de gemengde zone (Groen of U-component)

en: White Crush for Blue
nl: Wit-onderdrukking voor blauw

en: Select the White Crush of blended zone (Blue or V component)
nl: Selecteer de Wit-onderdrukking van de gemengde zone (Blauw of V-component)

en: Black Level for Red
nl: Zwartniveau voor rood

en: Select the Black Level of blended zone (Red or Y component)
nl: Selecteer het Zwartniveau van de gemengde zone (Rood of Y-component)

en: Black Level for Green
nl: Zwartniveau voor groen

en: Select the Black Level of blended zone (Green or U component)
nl: Selecteer het Zwartniveau van de gemengde zone (Groen of U-component)

en: Black Level for Blue
nl: Zwartniveau voor blauw

en: Select the Black Level of blended zone (Blue or V component)
nl: Selecteer het Zwartniveau van de gemengde zone (Blauw of V-component)

en: White Level for Red
nl: Witniveau voor rood

en: Select the White Level of blended zone (Red or Y component)
nl: Selecteer het Witniveau van de gemengde zone (Rood of Y-component)

en: White Level for Green
nl: Witniveau voor groen

en: Select the White Level of blended zone (Green or U component)
nl: Selecteer het Witniveau van de gemengde zone (Groen of U-component)

en: White Level for Blue
nl: Witniveau voor blauw

en: Select the White Level of blended zone (Blue or V component)
nl: Selecteer het Witniveau van de gemengde zone (Blauw of V-component)

en: Number of horizontal windows in which to split the video.
nl: Aantal horizontale vensters waarin de video opgesplitst moet worden.

en: Number of vertical windows in which to split the video.
nl: Aantal verticale vensters waarin de video opgesplitst moet worden.

en: Element aspect ratio
nl: Beeldverhouding elementen

en: Aspect ratio of the individual displays building the wall.
nl: Beeldverhouding van de individuele schermen waar de muur uit opgebouwd is.

en: Wall video filter
nl: Videomuur

en: Image wall
nl: Videomuur

en: The width of the visualization window, in pixels.
nl: Breedte van het visualisatievenster in pixels.

en: The height of the visualization window, in pixels.
nl: Hoogte van het visualisatievenster in pixels.

en: 3D OpenGL spectrum visualization
nl: 3D-OpenGL-spectrumvisualisatie

en: Goom display width
nl: Breedte Goom-weergave

en: Goom display height
nl: Hoogte Goom-weergave

en: This allows you to set the resolution of the Goom display (bigger resolution will be prettier but more CPU intensive).
nl: Hier kunt u de resolutie van de Goom-weergave instellen (hogere resolutie is mooier, maar kost meer processorkracht).

en: Goom animation speed
nl: Animatiesnelheid Goom

en: This allows you to set the animation speed (between 1 and 10, defaults to 6).
nl: Hier kunt u de animatiesnelheid instellen (tussen 1 en 10, standaard op 6).

en: Goom effect
nl: Goom-effect

en: projectM configuration file
nl: projectM configuratiebestand

en: File that will be used to configure the projectM module.
nl: Bestand dat gebruikt zal worden om de projectM module te configureren.

en: projectM preset path
nl: projectM voorinstellingenpad

en: Path to the projectM preset directory
nl: Pad naar de projectM voorinstellingenmap

en: Title font
nl: Lettertype titel

en: Font used for the titles
nl: Lettertype om titels weer te geven

en: Font menu
nl: Lettertype menu

en: Font used for the menus
nl: Lettertype voor gebruik in menu's

en: The width of the video window, in pixels.
nl: De breedte van het videovenster, in pixels.

en: The height of the video window, in pixels.
nl: De hoogte van het videovenster, in pixels.

en: Mesh width
nl: Maasbreedte

en: The width of the mesh, in pixels.
nl: Breedte van de mazen, in pixels.

en: Mesh height
nl: Maashoogte

en: The height of the mesh, in pixels.
nl: Hoogte van de mazen, in pixels.

en: Texture size
nl: Textuurgrootte

en: The size of the texture, in pixels.
nl: Grootte van de textuur, in pixels.

en: Effects list
nl: Lijst van effecten

en: A list of visual effect, separated by commas.
    Current effects include: dummy, scope, spectrum, spectrometer and vuMeter.
nl: Een lijst van visuele effecten, gescheiden door komma's.
    Huidige effecten bevatten: dummy, scope, spectrum, spectrometer en vuMeter.

en: The width of the effects video window, in pixels.
nl: De vensterbreedte van de effecten in pixels.

en: The height of the effects video window, in pixels.
nl: De vensterhoogte van de effecten in pixels.

en: FFT window
nl: FFT-venster

en: The type of FFT window to use for spectrum-based visualizations.
nl: Het type FFT-venster te gebruiken voor spectrumgebaseerde visualisaties.

en: Kaiser window parameter
nl: Kaiser-venster-parameter

en: The parameter alpha for the Kaiser window. Increasing alpha increases the main-lobe width and decreases the side-lobe amplitude.
nl: De parameter alfa voor het Kaiser-venster. Alfa vergroten, vergroot de breedte van de hoofd-lobe en verkleint de amplitude van de zij-lobe.

en: Show 80 bands instead of 20
nl: 80 banden weergeven in plaats van 20

en: More bands for the spectrometer: 80 if enabled, else 20.
nl: Meer banden voor de spectrometer: 80 indien ingeschakeld anders 20.

en: Number of blank pixels between bands.
nl: Aantal blanco pixels tussen de banden.

en: Amplification
nl: Versterking

en: This is a coefficient that modifies the height of the bands.
nl: Dit is de waarde die de hoogte van de banden bepaald.

en: Draw peaks in the analyzer
nl: Pieken tekenen in de analyzer

en: Enable original graphic spectrum
nl: Origineel grafisch spectrum inschakelen

en: Enable the "flat" spectrum analyzer in the spectrometer.
nl: Activeert de "platte" spectrum analyzer in de spectrometer.

en: Draw bands in the spectrometer
nl: Banden tekenen in de spectrometer

en: Draw the base of the bands
nl: Teken de basis van de banden

en: Base pixel radius
nl: Basis pixel radius

en: Defines radius size in pixels, of base of bands(beginning).
nl: Bepaalt de radiusgrootte, in pixels, van de basis van de banden (begin).

en: Spectral sections
nl: Spectrale secties

en: Determines how many sections of spectrum will exist.
nl: Bepaalt uit hoeveel secties het spectrum bestaat.

en: Peak height
nl: Piekhoogte

en: Total pixel height of the peak items.
nl: Totale piekhoogte van de pieken.

en: Peak extra width
nl: Piek extra breedte

en: Additions or subtractions of pixels on the peak width.
nl: Toevoegingen of verwijderingen van pixels op de piekbreedte.

en: V-plane color
nl: V-vlak kleur

en: YUV-Color cube shifting across the V-plane ( 0 - 127 ).
nl: YUV-kleurkubusverschuiving over het V-vlak (0 - 127).

en: Visualizer
nl: Visuele effecten

en: Visualizer filter
nl: Visuele effectenfilter

en: Flat Top
nl: Flat top

en: #paste your VLM commands here
nl: #plak uw VLM-commando's hier

en: #separate commands with a new line or a semi-colon
nl: #scheid commando's met een nieuwe regel of een punt-komma

en: Play List
nl: Afspeellijst

en: Output
nl: Uitvoer

en: Subtitle codec
nl: Ondertitelcodec

en: Output	method
nl: Uitvoer	methode

en: MUX options
nl: MUX-opties

en: Video scale
nl: Videoschaal

en: Output port
nl: Uitvoerpoort

en: Output	file
nl: Uitvoer	bestand

en: Input media
nl: Invoermedia

en: Error:
nl: Fout:

en: Sample ui-state-error style.
nl: Stijl van sample ui-status-fout.

en: File name
nl: Bestandsnaam

en: Preamp:
nl: Voorversterking:

en: Row border
nl: Rij-rand

en: Column border
nl: Kolomrand

en: Background
nl: Achtergrond

en: Mosaic Tiles
nl: Mozaïektegels

en: Playback Rate
nl: Afspeel-rate

en: Audio Delay
nl: Audiovertraging

en: Subtitle Delay
nl: Ondertitelvertraging

en: Time:
nl: Tijd:

en: VLC media player - Web Interface
nl: VLC Media Player - web-interface

en: Hide / Show Library
nl: Bibliotheek weergeven/verbergen

en: Hide / Show Viewer
nl: Viewer weergeven/verbergen

en: Manage Streams
nl: Streams beheren

en: Track Synchronisation
nl: Spoorsynchronisatie

en: VLM Batch Commands
nl: VLM-batchcommando's

en: Loop
nl: Alles blijven herhalen

en: Empty Playlist
nl: Afspeellijst leegmaken

en: Queue Selected
nl: Geselecteerde in wachtrij plaatsen

en: Play Selected
nl: Geselecteerde afspelen

en: Refresh List
nl: Lijst verversen

en: Loading flowplayer...
nl: Flowplayer laden...

en: If nothing appears, check your internet connection.
nl: Als niets verschijnt, controleer uw internetverbinding.

en: VLC can display a QR code linking to the mobile version of the web interface; the web address of the web interface of your VLC media player instance will be transmitted over the internet to the Google Image Charts web service to generate this QR code.
nl: VLC kan een QR-code weergeven die verwijst naar de mobiele versie van de webinterface; het webadres van de webinterface van uw instantie van VLC Media Player wordt over het internet verzonden naar de Google Image Charts webservice om deze QR-code te genereren.

en: Do you want to go ahead with this?
nl: Wilt u hiermee doorgaan?

en: By creating a stream, the <i>Main Controls</i> will operate the stream instead of the main interface.
nl: Door een stream aan te maken zullen de <i>Hoofdbedieningen</i> de stream bedienen in plaats van de hoofdinterface.

en: The stream will be created using default settings, for more advanced configuration, or to modify the default settings, select the button to the right: <i>Manage Streams</i>
nl: De stream zal met standaardinstellingen aangemaakt worden. Voor meer geavanceerde configuratie, of om de standaardinstellingen te wijzigen, selecteert u de knop rechts: <i>Streams beheren</i>

en: Once the stream is created, the <i>Media Viewer</i> window will display the stream.
nl: Als de stream aangemaakt is, zal het <i>Media Viewer</i>-venster de stream weergeven.

en: Volume will be controlled by the player, and not the <i>Main Controls</i>.
nl: Volume zal geregeld worden door de speler, en niet de <i>Hoofdbedieningen</i>.

en: The current playing item will be streamed. If there is no currently playing item, the first selected item from the <i>Library</i> will be the subject of the stream.
nl: Het huidig spelend item zal gestreamd worden. Als er op dit moment geen item afgespeeld wordt, zal het eerste geselecteerde item van de <i>Mediabibliotheek</i> het onderwerp zijn van de stream.

en: To stop the stream and resume normal controls, click the <i>Open Stream</i> button again.
nl: Om de stream te stoppen en normale bediening te hervatten, klikt u de <i>Stream openen</i>-knop nogmaals.

en: Are you sure you wish to create the stream?
nl: Weet u zeker dat u de stream wilt aanmaken?

en: Dialog
nl: Dialoogvenster

en: Form
nl: Formaat

en: &Verbosity:
nl: Informatieniveau:

en: &Filter:
nl: Filter:

en: &Save as...
nl: Opslaan als...

en: Modules Tree
nl: Module-tree

en: Show extended options
nl: Uitgebreide opties weergeven

en: Show &more options
nl: Meer opties weergeven

en: Change the caching for the media
nl: Verander de buffer voor de media

en: Start Time
nl: Start tijd

en: Stop Time
nl: Stoptijd

en: Edit Options
nl: Opties bewerken

en: Complete MRL for VLC internal
nl: Complete MRL voor VLC intern

en: Select the file
nl: Selecteer het bestand

en: Change the start time for the media
nl: Verander de starttijd voor het medium

en: HH'H':mm'm':ss's'.zzz
nl: HH'h':mm'm':ss's'.zzz

en: Change the stop time for the media
nl: Verander de stoptijd voor het medium

en: Play another media synchronously (extra audio file, ...)
nl: Speel nog een media tegelijkertijd (extra audiobestand, ...)

en: Capture mode
nl: Opnamemodus

en: Select the capture device type
nl: Selecteer het type opnameapparaat

en: Device Selection
nl: Apparaatselectie

en: Options
nl: Opties

en: Access advanced options to tweak the device
nl: Gebruik geavanceerde instellingen om het apparaat te fijnstellen

en: Advanced options...
nl: Geavanceerde opties...

en: Disc Selection
nl: Schijfselectie

en: Disable Disc Menus
nl: Schijfmenu's uitschakelen

en: No disc menus
nl: Geen schijfmenu's

en: Disc device
nl: Schijfapparaat

en: Starting Position
nl: Beginpositie

en: Audio and Subtitles
nl: Audio en ondertitels

en: Use a sub&title file
nl: Ondertitelbestand gebruiken

en: Select the subtitle file
nl: Ondertitelbestand selecteren

en: Choose one or more media file to open
nl: Selecteer een of meerdere mediabestanden om te openen

en: File Selection
nl: Bestandselectie

en: You can select local files with the following list and buttons.
nl: U kunt lokale bestanden met de volgende lijst en knoppen selecteren.

en: Add...
nl: Toevoegen...

en: Network Protocol
nl: Netwerkprotocol

en: Please enter a network URL:
nl: Geef een netwerk-url op:

en: Profile edition
nl: Profielwijziging

en: MP&4/MOV
nl: MP4/MOV

en: M&KV
nl: MKV

en: M&JPEG
nl: MJPEG

en: F&LV
nl: FLV

en: &MPEG-TS
nl: MPEG-TS

en: MPEG &1
nl: MPEG 1

en: MP&3
nl: MP3

en: Features
nl: Functies

en: Streamable
nl: Streambaar

en: Chapters
nl: Hoofdstukken

en: Menus
nl: Menu's

en: Fra&me Rate
nl: Beeldsnelheid

en: Same as source
nl: Zelfde als bron

en: Custom options
nl: Aangepaste opties

en: &Quality
nl: Kwaliteit

en: Not Used
nl: Niet gebruikt

en: Encoding parameters
nl: Coderingsparameters

en: Frame size
nl: Framegrootte

en: Sa&mple Rate
nl: Samplerate

en: Profile &Name
nl: Profielnaam

en: Set up media sources to stream
nl: Te streamen mediabronnen instellen

en: Destination Setup
nl: Setup-bestemming

en: Select destinations to stream to
nl: Selecteer bestemmingen om naar te streamen

en: Add destinations following the streaming methods you need. Be sure to check with transcoding that the format is compatible with the method used.
nl: Voeg bestemmingen toe na de streamingmethoden die u nodig hebt. Controleer bij transcoderen dat het formaat en de gebruikte methoden compatibel zijn.

en: New destination
nl: Nieuw doel

en: Display locally
nl: Lokaal weergeven

en: Transcoding Options
nl: Opties voor transcoderen

en: Select and choose transcoding options
nl: Instellingen voor transcoderen selecteren en kiezen

en: Activate Transcoding
nl: Transcoderen inschakelen

en: Option Setup
nl: Setup-optie

en: Set up any additional options for streaming
nl: Aanvullende opties voor streamen instellen

en: Miscellaneous Options
nl: Overige opties

en: Stream all elementary streams
nl: Alle elementaire streams streamen

en: Generated stream output string
nl: Gegenereerde stream-uitvoerregel

en: Output module:
nl: Uitvoermodule:

en: Use S/PDIF when available
nl: S/PDIF gebruiken indien mogelijk

en: Effects
nl: Effecten

en: Visualization:
nl: Visuele effecten:

en: Enable Time-Stretching audio
nl: Tijdrekken van audio inschakelen

en: Replay gain mode:
nl: Replay gain modus:

en: Normalize volume to:
nl: Volume normaliseren naar:

en: Tracks
nl: Nummers

en: Preferred audio language:
nl: Voorkeurstaal audio:

en: Password:
nl: Wachtwoord:

en: Username:
nl: Gebruikersnaam:

en: Submit played tracks stats to Last.fm
nl: Statistieken over afgespeelde tracks melden bij Last.fm

en: x264 profile and level selection
nl: x264 profiel- en niveauselectie

en: Hardware-accelerated decoding
nl: Hardware-versnelde decodering

en: Video quality post-processing level
nl: Nabewerkingsniveau voor videokwaliteit

en: Skip H.264 in-loop deblocking filter
nl: H.264 in-loop deblocking filter overslaan

en: x264 preset and tuning selection
nl: x264 preset- en afstemmingselectie

en: Optical drive
nl: Optisch station

en: Default optical device
nl: Standaard optisch apparaat

en: Damaged or incomplete AVI file
nl: Beschadigd of onvolledig AVI-bestand

en: HTTP (default)
nl: HTTP (standaard)

en: Live555 stream transport
nl: Live555 streamtransport

en: Default caching policy
nl: Standaard bufferbeleid

en: Menus language:
nl: Menutaal:

en: Look and feel
nl: Uiterlijk en gebruik

en: Use custom skin
nl: Aangepast thema gebruiken

en: This is VLC's default interface, with a native look and feel.
nl: Dit is de standaardinterface van VLC, met de oorspronkelijke weergave en gebruik.

en: Use native style
nl: Standaardthema gebruiken

en: Resize interface to video size
nl: Interface schalen naar videogrootte

en: Show controls in full screen mode
nl: Bediening in schermvullende modus weergeven

en: Pause playback when minimized
nl: Afspelen pauzeren wanneer geminimaliseerd

en: Show media change popup:
nl: Popup weergeven bij mediawijziging:

en: Start in minimal view mode
nl: In minimale weergavemodus starten

en: Force window style:
nl: Vensterstijl forceren:

en: Integrate video in interface
nl: Video integreren in de interface

en: Show systray icon
nl: Pictogram in systeemvak weergeven

en: Auto raising the interface:
nl: De interface automatisch naar voor brengen:

en: Skin resource file:
nl: Themabestand:

en: Playlist and Instances
nl: Afspeellijst en instanties

en: Pause on the last frame of a video
nl: Pauzeren bij het laatste frame van een video

en: Allow only one instance
nl: Slechts een instantie van VLC toelaten

en: Activate updates notifier
nl: Melding van nieuwere versie inschakelen

en: Every
nl: Om de

en: Save recently played items
nl: Recent afgespeelde items opslaan

en: Separate words by | (without space)
nl: Woorden scheiden met | (zonder spatie)

en: Operating System Integration
nl: Besturingssysteem-integratie

en: File extensions association
nl: Bestandstoewijzingen

en: Set up associations...
nl: Bestandstoewijzingen instellen...

en: Enable On Screen Display (OSD)
nl: On Screen Display (OSD) inschakelen

en: Show media title on video start
nl: Mediatitel weergeven bij starten van de video

en: Enable subtitles
nl: Ondertitels inschakelen

en: Subtitle Language
nl: Taal ondertitel

en: Default encoding
nl: Standaardcodering

en: Subtitle effects
nl: Ondertiteleffecten

en: Add a shadow
nl: Schaduw toevoegen

en:  px
nl:  pixels

en: Add a background
nl: Achtergrond toevoegen

en: O&utput
nl: Uitvoer

en: Accelerated video output (Overlay)
nl: Versnelde video-uitvoer (Overlay)

en: Deinterlacing
nl: Deïnterliniëring

en: Force Aspect Ratio
nl: Beeldverhouding forceren

en: Stuff
nl: Dingen

en: Edit settings
nl: Instellingen bewerken

en: Control
nl: Bediening

en: Run manually
nl: Draai handmatig

en: Setup schedule
nl: Programma opstellen

en: Run on schedule
nl: Draai op programma

en: Prev
nl: Vorige

en: Add Input
nl: Invoer toevoegen

en: Edit Input
nl: Invoer bewerken

en: Clear List
nl: Lijst wissen

en: Check for VLC updates
nl: Controleren op VLC-updates

en: Launching an update request...
nl: Update-aanvraag starten...

en: Do you want to download it?
nl: Wilt u deze downloaden?

en: Essential
nl: Essentieel

en: Negate colors
nl: Kleuren omkeren

en: Colors
nl: Kleuren

en: Interactive Zoom
nl: Interactieve zoom

en: Angle
nl: Hoek

en: full
nl: volledig

en: none
nl: geen

en: Logo erase
nl: Logo wissen

en: Mask
nl: Masker

en: Mirror
nl: Spiegelen

en: Motion detect
nl: Bewegingsdetectie

en: Spatial blur
nl: Ruimtelijk wazig

en: Anti-Flickering
nl: Anti-flikkering

en: Soften
nl: Verzachten

en: Denoiser
nl: Ruisverwijdering

en: Spatial luma strength
nl: Ruimtelijke luma-sterkte

en: Temporal luma strength
nl: Tijdelijke luma-sterkte

en: Spatial chroma strength
nl: Ruimtelijke chroma-sterkte

en: Temporal chroma strength
nl: Tijdelijke chroma-sterkte

en: VLM configurator
nl: VLM-configuratie

en: Media Manager Edition
nl: Mediabeheer-editie

en: Name:
nl: Naam:

en: Input:
nl: Invoer:

en: Select Input
nl: Invoer selecteren

en: Output:
nl: Uitvoer:

en: Select Output
nl: Uitvoer selecteren

en: Time Control
nl: Tijdsbediening

en: Mux Control
nl: Mux-bediening

en: Media Manager List
nl: Mediabeheerlijst
