vlc 3.0.13 - en to sr translation catalogue (2972 entries)

en: This program comes with NO WARRANTY, to the extent permitted by law.
    You may redistribute it under the terms of the GNU General Public License;
    see the file named COPYING for details.
    Written by the VideoLAN team; see the AUTHORS file.
sr: Овај програм долази БЕЗ ГАРАНЦИЈЕ до мере која је дозвољена законом.
    Можете га делити под условима GNU-ове опште јавне лиценце;
    Више информација пронађите у датотеци COPYING.
    Програм је развио тим VideoLAN-а; погледајте датотеку AUTHORS.

en: VLC preferences
sr: Поставке VLC-а

en: Select "Advanced Options" to see all options.
sr: Изаберите „Напредне опције“ да бисте видели све могућности.

en: Interface
sr: Интерфејс

en: Settings for VLC's interfaces
sr: Поставке интерфејса VLC-а

en: Main interfaces settings
sr: Поставке главних интерфејса

en: Main interfaces
sr: Главни интерфејси

en: Settings for the main interface
sr: Поставке главног интерфејса

en: Control interfaces
sr: Управљачки интерфејси

en: Settings for VLC's control interfaces
sr: Поставке управљачких интерфејса VLC-а

en: Hotkeys settings
sr: Поставке тастерских пречица

en: Audio
sr: Звук

en: Audio settings
sr: Поставке звука

en: General audio settings
sr: Опште поставке звука

en: Filters
sr: Филтери

en: Audio filters are used to process the audio stream.
sr: Аудио-филтери се користе за обраду звучног записа.

en: Audio resampler
sr: Модул за поновно узимање узорака звука

en: Visualizations
sr: Визуелизација

en: Audio visualizations
sr: Визуелизација звука

en: Output modules
sr: Модули излаза

en: General settings for audio output modules.
sr: Опште поставке модула за аудио-излаз.

en: Miscellaneous
sr: Разно

en: Miscellaneous audio settings and modules.
sr: Разне поставке и модули звука.

en: Video
sr: Видео

en: Video settings
sr: Поставке видео-записа

en: General video settings
sr: Опште поставке видео-записа.

en: General settings for video output modules.
sr: Опште поставке модула за видео-излаз.

en: Video filters are used to process the video stream.
sr: Видео-филтери се користе за обраду видео-записа.

en: Subtitles / OSD
sr: Титлови/екрански мени

en: Settings related to On-Screen-Display, subtitles and "overlay subpictures"
sr: Поставке екранског менија, текстуалних и сликовних титлова

en: Splitters
sr: Разделници

en: Video splitters separate the stream into multiple videos.
sr: Видео разделници деле један видео запис на њих више.

en: Input / Codecs
sr: Улаз/кодеци

en: Settings for input, demultiplexing, decoding and encoding
sr: Поставке улаза, демултиплексирања, декодирања и кодирања

en: Access modules
sr: Модули улаза

en: Settings related to the various access methods. Common settings you may want to alter are HTTP proxy or caching settings.
sr: Поставке везане за различите приступне методе. Већина корисника обично мењају поставке HTTP посредника или поставке кеширања.

en: Stream filters
sr: Филтери тока

en: Stream filters are special modules that allow advanced operations on the input side of VLC. Use with care...
sr: Филтери за токове су посебни модули уз помоћ којих се могу вршити напредне операције над улазним датотекама. Користите с опрезом.

en: Demuxers
sr: Демултиплексери

en: Demuxers are used to separate audio and video streams.
sr: Демултиплексери се користе за одвајање звучних и видео токова.

en: Video codecs
sr: Видео-кодеци

en: Settings for the video, images or video+audio decoders and encoders.
sr: Поставке кодера и декодера за видео, звук и слике.

en: Audio codecs
sr: Звучни кодеци

en: Settings for the audio-only decoders and encoders.
sr: Поставке за звучне кодере и декодере.

en: Subtitle codecs
sr: Кодеци за титлове

en: Settings for subtitle, teletext and CC decoders and encoders.
sr: Поставке кодера и декодера за титлове, помоћне натписе и телетекст.

en: General input settings. Use with care...
sr: Поставке општег улаза. Користите с опрезом.

en: Stream output
sr: Излаз тока

en: General stream output settings
sr: Опште поставке излаза тока

en: Muxers
sr: Мултиплексери

en: Muxers create the encapsulation formats that are used to put all the elementary streams (video, audio, ...) together. This setting allows you to always force a specific muxer. You should probably not do that.
    You can also set default parameters for each muxer.
sr: Мултиплексери праве сажете формате који спајају основне токове (звук, видео…). Ова поставка вам омогућава да наметнете коришћење одређеног мултиплексера. Ипак је најбоље да то не радите.
    За сваки мултиплексер можете да поставите и подразумеване параметре.

en: Access output
sr: Приступни излаз

en: Access output modules control the ways the muxed streams are sent. This setting allows you to always force a specific access output method. You should probably not do that.
    You can also set default parameters for each access output.
sr: Модули приступних излаза контролишу начин на који се мултиплексирани токови шаљу. Ова подешавања Вам омогућавају да стално потенцирате одређени излазни приступни метод. Препоручујемо Вам да то не мењате.
    Такође можете поставити активне параметре за сваки приступни излаз.

en: Packetizers
sr: Паковаоци

en: Packetizers are used to "preprocess" the elementary streams before muxing. This setting allows you to always force a packetizer. You should probably not do that.
    You can also set default parameters for each packetizer.
sr: Паковаоци унапред обрађују основне токове пре мултиплексирања. Ова поставка вам омогућава да наметнете паковаоца. Ипак је најбоље да то не радите.
    За сваки паковалац можете да поставите и подразумеване параметре.

en: Sout stream
sr: S-излазни ток

en: Sout stream modules allow to build a sout processing chain. Please refer to the Streaming Howto for more information. You can configure default options for each sout stream module here.
sr: S-излаз модули тока дозвољавају да правите ланац процесирајућих s-излаза. Молимо Вас, погледајте помоћ ''Токови Како да...'' за више информација. Овде можете подесити подразумеване опције за сваки s-излаз модул тока.

en: VOD
sr: Видео на захтев (VOD)

en: VLC's implementation of Video On Demand
sr: VLC-ово увођење видеа на захтев

en: Playlist
sr: Списак нумера

en: Settings related to playlist behaviour (e.g. playback mode) and to modules that automatically add items to the playlist ("service discovery" modules).
sr: Поставке везане за понашање списка нумера и за модуле који аутоматски додавају ставке на списак (модули „откривања сервиса“).

en: General playlist behaviour
sr: Опште понашање списка нумера

en: Services discovery
sr: Откривање сервиса

en: Services discovery modules are facilities that automatically add items to playlist.
sr: Модули за откривање сервиса аутоматски додавају ставке на списак нумера.

en: Advanced
sr: Напредно

en: Advanced settings. Use with care...
sr: Напредне поставке. Користите с опрезом.

en: Advanced settings
sr: Напредне поставке

en: &Open File...
sr: &Отвори датотеку...

en: &Advanced Open...
sr: &Отвори (напредно)…

en: Open D&irectory...
sr: Отвори д&иректоријум…

en: Open &Folder...
sr: Отвори &фасциклу...

en: Select one or more files to open
sr: Изаберите једну или више датотека за отварање

en: Select Directory
sr: Изабери директоријум

en: Select Folder
sr: Изабери фасциклу

en: Media &Information
sr: Подаци о &медију

en: &Codec Information
sr: Подаци о &кодеку

en: &Messages
sr: &Поруке

en: Jump to Specific &Time
sr: Пређи на одређено &време

en: Custom &Bookmarks
sr: Ручни &Маркери

en: &VLM Configuration
sr: &VLM подешавање

en: &About
sr: &О програму

en: Play
sr: Пусти

en: Remove Selected
sr: Уклони изабрано

en: Information...
sr: Подаци…

en: Create Directory...
sr: Направи директоријум…

en: Create Folder...
sr: Направи фасциклу…

en: Rename Directory...
sr: Преименуј директоријум...

en: Rename Folder...
sr: Преименуј фолдер...

en: Show Containing Directory...
sr: Прикажи директоријум…

en: Show Containing Folder...
sr: Прикажи фасциклу…

en: Stream...
sr: Ток…

en: Save...
sr: Сачувај…

en: Repeat All
sr: Понављај све

en: Repeat One
sr: Понављај једно

en: Random
sr: Насумично

en: Random Off
sr: Насумични редослед искључен

en: Add to Playlist
sr: Додај на списак нумера

en: Add File...
sr: Додај датотеку…

en: Add Directory...
sr: Додај директоријум…

en: Add Folder...
sr: Додај фасциклу…

en: Save Playlist to &File...
sr: &Сачувај списак нумера…

en: Search
sr: Претражи

en: Waves
sr: Таласи

en: <html><head><meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8" /></head><body><h2>Welcome to VLC media player Help</h2><h3>Documentation</h3><p>You can find VLC documentation on VideoLAN's <a href="http://wiki.videolan.org">wiki</a> website.</p><p>If you are a newcomer to VLC media player, please read the<br><a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:VLC_for_dummies"><em>Introduction to VLC media player</em></a>.</p><p>You will find some information on how to use the player in the <br>"<a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:Play_HowTo"><em>How to play files with VLC media player</em></a>" document.</p><p>For all the saving, converting, transcoding, encoding, muxing and streaming tasks, you should find useful information in the <a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:Streaming_HowTo">Streaming Documentation</a>.</p><p>If you are unsure about terminology, please consult the <a href="http://wiki.videolan.org/Knowledge_Base">knowledge base</a>.</p><p>To understand the main keyboard shortcuts, read the <a href="http://wiki.videolan.org/Hotkeys">shortcuts</a> page.</p><h3>Help</h3><p>Before asking any question, please refer yourself to the <a href="http://www.videolan.org/support/faq.html">FAQ</a>.</p><p>You might then get (and give) help on the <a href="http://forum.videolan.org">Forums</a>, the <a href="http://www.videolan.org/vlc/lists.html">mailing-lists</a> or our IRC channel (<em>#videolan</em> on irc.freenode.net).</p><h3>Contribute to the project</h3><p>You can help the VideoLAN project giving some of your time to help the community, to design skins, to translate the documentation, to test and to code. You can also give funds and material to help us. And of course, you can <b>promote</b> VLC media player.</p></body></html>
sr: <html><head><meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8" /></head><body><h2>Добро дошли у VLC медија плејер страницу за помоћ</h2><h3>Документација</h3><p>Документацију VLC можете наћи на VideoLAN <a href="http://wiki.videolan.org">wiki</a> интернет страници.</p><p>Ако нисте упознати са VLC медија плејером, молимо прочитајте<br><a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:VLC_for_dummies"><em>Упознавање са VLC медија плејером</em></a>.</p><p>Наћи ћете информацију како да користите плејер у <br>"<a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:Play_HowTo"><em>Како пуштати фајлове са VLC медија плејером</em></a>" докумету.</p><p>За све задатке чувања, конвертовања, транскодинга, енкодинг, муксинга и емитовања, наћи ћете корисне информције на <a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:Streaming_HowTo">Документација за емитовање</a>.</p><p>Ако нисте сигурни у терминологију, молимо консултујте се у <a href="http://wiki.videolan.org/Knowledge_Base">бази знања</a>.</p><p>За разумевање главних пречица на тастатури, прочитајте страницу <a href="http://wiki.videolan.org/Hotkeys">пречице</a>.</p><h3>Помоћ</h3><p>Пре него што поставите питање, молимо погледајте <a href="http://www.videolan.org/support/faq.html">FAQ</a>.</p><p>Онда можете добити(понудити) помоћ на <a href="http://forum.videolan.org">Форуму</a>, на <a href="http://www.videolan.org/vlc/lists.html">мејлинг листи</a> или нашем ИРЦ каналу (<em>#videolan</em> on irc.freenode.net).</p><h3>Допринеси пројекту</h3><p>И ти можеш помоћи VideoLAN пројекту делећи своје време за помоћ заједници, дизајнирајући изглед, преводећи документацију, тестирајући и кодирајући. Исто тако можеш дати средстава и материјал да нам помогнеш. И наравно, можеш <b>промовисати</b> VLC медија плејер.</p></body></html>

en: Audio filtering failed
sr: Филтрирање звука није успело

en: The maximum number of filters (%u) was reached.
sr: Достигнут је највећи број филтера (%u).

en: Disable
sr: Онемогући

en: Spectrometer
sr: Спектрометар

en: Scope
sr: Опсег

en: Spectrum
sr: Спектар

en: Audio filters
sr: Звучни филтери

en: Replay gain
sr: ReplayGain

en: Stereo audio mode
sr: Стерео режим рада

en: Mono
sr: Моно

en: Stereo
sr: Стерео

en: Left
sr: Лево

en: Right
sr: Десно

en: Reverse stereo
sr: Обрнути стерео

en: Headphones
sr: Слушалице

en: Automatic
sr: Аутоматско

en: boolean
sr: Бул

en: integer
sr: цео број

en: float
sr: број у покретном зарезу

en: string
sr: ниска

en: To get exhaustive help, use '-H'.
sr: За детаљнију помоћ, користите -H.

en: (default enabled)
sr:  (подразумевано омогућено)

en: (default disabled)
sr:  (подразумевано онемогућено)

en: Note:
sr: Напомена:

en: add --advanced to your command line to see advanced options.
sr: додајте --advanced у наредбу командне линије да видите напредне опције.

en: No matching module found. Use --list or --list-verbose to list available modules.
sr: Ни један одговарајући модул није пронађен. Користите --list или --list-verbose да излистате доступне модуле.

en: VLC version %s (%s)
sr: VLC верзија %s (%s)

en: Compiled by %s on %s (%s)
sr: Компилирао %s дана %s (%s)

en: Compiler: %s
sr: Компилатор: %s

en: 
    Dumped content to vlc-help.txt file.
sr: 
    Садржај је исписан у датотеку vlc-help.txt.

en: 
    Press the RETURN key to continue...
sr: 
    Притисните тастер Return за наставак…

en: Unknown error
sr: Непозната грешка

en: Bookmark %i
sr: Обележи %i

en: No description for this codec
sr: За овај кодек немамо опис.

en: Codec not supported
sr: Кодек није подржан

en: VLC could not decode the format "%4.4s" (%s)
sr: VLC не може да декодира формат "%4.4s" (%s)

en: Unidentified codec
sr: Неидентификовани кодек

en: VLC could not identify the audio or video codec
sr: VLC не може да идентификује аудио или видео кодек

en: packetizer
sr: паковалац

en: decoder
sr: декодер

en: Streaming / Transcoding failed
sr: Емитовање/транскодирање није успело

en: VLC could not open the %s module.
sr: VLC не може да отвори модул %s.

en: VLC could not open the decoder module.
sr: VLC не може да отвори модул за декодирање.

en: Track
sr: Запис

en: Program
sr: Програм

en: Stream %d
sr: Ток %d

en: Scrambled
sr: Шифрован

en: Yes
sr: Да

en: Closed captions %u
sr: Помоћни натписи %u

en: Original ID
sr: Изворни ID

en: Codec
sr: Кодек

en: Language
sr: Језик

en: Description
sr: Опис

en: Type
sr: Врста

en: Channels
sr: Канали

en: Sample rate
sr: Брзина узорковања

en: Bits per sample
sr: Битови по узорку

en: Bitrate
sr: Брзина протока

en: %u kb/s
sr: %u kB/с

en: Track replay gain
sr: ReplayGain записа

en: Album replay gain
sr: ReplayGain албума

en: Video resolution
sr: Видео резолуција

en: Buffer dimensions
sr: Димензије бафера

en: Frame rate
sr: Брзина кадрова

en: Decoded format
sr: Декодирани формат

en: Orientation
sr: Оријентација

en: Undefined
sr: Недефинисано

en: Linear
sr: Линеарно

en: Center
sr: Центар

en: Subtitle
sr: Титл

en: Your input can't be opened
sr: Ваш улаз не може бити отворен

en: VLC is unable to open the MRL '%s'. Check the log for details.
sr: VLC не може да отвори MRL „%s“. Погледајте дневник за више информација.

en: Title
sr: Наслов

en: Artist
sr: Извођач

en: Genre
sr: Жанр

en: Copyright
sr: Ауторска право

en: Album
sr: Албум

en: Track number
sr: Број записа

en: Rating
sr: Оцена

en: Date
sr: Датум

en: Setting
sr: Поставка

en: URL
sr: Адреса

en: Now Playing
sr: Репродукује се

en: Publisher
sr: Издавач

en: Encoded by
sr: Кодирао

en: Artwork URL
sr: Адреса омота

en: Track ID
sr: ID записа

en: Number of Tracks
sr: Број записа

en: Director
sr: Режисер

en: Season
sr: Сезона

en: Episode
sr: Епизода

en: Show Name
sr: Прикажи име

en: Actors
sr: Глумци

en: Bookmark
sr: Обележивач

en: Programs
sr: Програми

en: Chapter
sr: Поглавље

en: Video Track
sr: Видео-запис

en: Audio Track
sr: Звучни запис

en: Subtitle Track
sr: Запис титла

en: Next title
sr: Следећи наслов

en: Previous title
sr: Претходни наслов

en: Menu title
sr: Наслов менија

en: Title %i%s
sr: Наслов %i%s

en: Chapter %i
sr: Поглавље %i

en: Next chapter
sr: Следеће поглавље

en: Previous chapter
sr: Претходно поглавље

en: Media: %s
sr: Медиј: %s

en: Add Interface
sr: Додај сучеље

en: Console
sr: Конзола

en: Telnet
sr: Телнет

en: Web
sr: Веб

en: Mouse Gestures
sr: Покрети мишем

en: Running vlc with the default interface. Use 'cvlc' to use vlc without interface.
sr: VLC је покренут са подразумеваним интерфејсом. Команда „cvlc“ отвара VLC без интерфејса.

note: xgettext: Translate "C" to the language code: "fr", "en_GB", "nl", "ru"...
en: C
sr: sr

en: Zoom
sr: Увећање

en: 1:4 Quarter
sr: 1:4 — четвртина

en: 1:2 Half
sr: 1:2 — половина

en: 1:1 Original
sr: 1:1 — изворно

en: 2:1 Double
sr: 2:1 — двоструко

en: These options allow you to configure the interfaces used by VLC. You can select the main interface, additional interface modules, and define various related options.
sr: Ове опције вам омогућавају да подесите сучеље које користи VLC. Можете да изаберете главно сучеље, додатне модуле сучеља и одредите разне сродне опције.

en: Interface module
sr: Модул сучеља

en: This is the main interface used by VLC. The default behavior is to automatically select the best module available.
sr: Ово је главно сучеље које користи VLC. Подразумевано понашање је да се аутоматски изабере најбољи могући модул.

en: Extra interface modules
sr: Модули додатног сучеља

en: You can select "additional interfaces" for VLC. They will be launched in the background in addition to the default interface. Use a colon separated list of interface modules. (common values are "rc" (remote control), "http", "gestures" ...)
sr: Можете да изаберете додатне интерфејсе за VLC. Они ће бити покренути у позадини поред подразумеваног интерфејса. Модуле интерфејса одвајајте двотачкама (уобичајене вредности: „rc“ (даљинско управљање), „http“, „gestures“…)

en: You can select control interfaces for VLC.
sr: Можете да изаберете управљачка сучеља за VLC.

en: Verbosity (0,1,2)
sr: Детаљност (0, 1, 2)

en: This is the verbosity level (0=only errors and standard messages, 1=warnings, 2=debug).
sr: Ово је ниво детаљности (0 = само грешке и стандардне поруке, 1 = упозорења, 2 = отклањање грешака).

en: Default stream
sr: Подразумевани ток

en: This stream will always be opened at VLC startup.
sr: Овај ток ће увек бити отваран по покретању VLC-а.

en: Color messages
sr: Обојене поруке

en: Show advanced options
sr: Прикажи напредне опције

en: When this is enabled, the preferences and/or interfaces will show all available options, including those that most users should never touch.
sr: Када је ово укључено, карактеристике и/или интерфејси ће приказати све доступне опције укључујући и оне које већина корисника никада не би требало да мења.

en: Interface interaction
sr: Интеракција сучеља

en: When this is enabled, the interface will show a dialog box each time some user input is required.
sr: Када је ово укључчено, интерфејс ће ориказати дијалог сваки пут када се тражи унос од корисника.

en: These options allow you to modify the behavior of the audio subsystem, and to add audio filters which can be used for post processing or visual effects (spectrum analyzer, etc.). Enable these filters here, and configure them in the "audio filters" modules section.
sr: Ове опције вам омогућавају да измените понашање аудио подсистема и да додате аудио филтере који се користе за постобраду или визуелне ефекте (спектрални анализатор, итд.). Укључите те филтере овде и подесите их у одељку модула „аудио филтери“.

en: Audio output module
sr: Модул звучног излаза

en: This is the audio output method used by VLC. The default behavior is to automatically select the best method available.
sr: Ово је аудио излазни метод који VLC користи. Подразумевано понашање је да аутоматски одабере најбољи метод који је доступан.

en: Enable audio
sr: Омогући звук

en: You can completely disable the audio output. The audio decoding stage will not take place, thus saving some processing power.
sr: Можете у потпуности да онемогућите звучни излаз. Декодирање звука се неће одиграти, те ће се очувати процесорска моћ.

en: Music
sr: Музика

en: Game
sr: Игрица

en: Animation
sr: Анимација

en: Production
sr: Продукција

en: Accessibility
sr: Приступачност

en: Test
sr: Тест

en: Audio gain
sr: Подешавање звука

en: This linear gain will be applied to outputted audio.
sr: Ово линеарно појачање биће примењено на излазни звук.

en: Audio output volume step
sr: Праг излазног аудио нивоа

en: The step size of the volume is adjustable using this option.
sr: Овом опцијом можете прилагодити величину корака јачине звука.

en: Remember the audio volume
sr: Запамти јачину звука

en: The volume can be recorded and automatically restored next time VLC is used.
sr: Јачина звука може бити снимљена и аутоматски враћена следећи пут када користите VLC.

en: Audio desynchronization compensation
sr: Надокнада аудио десинхронизације

en: This delays the audio output. The delay must be given in milliseconds. This can be handy if you notice a lag between the video and the audio.
sr: Ово одлаже излазни звук. Кашњење се задаје у милисекундама. Ово може бити корисно ако приметите кашњење између видеа и звука.

en: This selects which plugin to use for audio resampling.
sr: Овим бирате који ћете прикључак користити за поновно узимање узорака звука.

en: Sets the audio output channels mode that will be used by default if your hardware and the audio stream are compatible.
sr: Поставља излазни режим аудио канала који ће се подразумевано користити ако су ваш хардвер и аудио ток компатибилни.

en: Force detection of Dolby Surround
sr: Приморај откривање Dolby Surround

en: Use this when you know your stream is (or is not) encoded with Dolby Surround but fails to be detected as such. Even if the stream is not actually encoded with Dolby Surround, turning on this option might enhance your experience, especially when combined with the Headphone Channel Mixer.
sr: Користите ову опцију када знате да је ток (или није) снимљен у Dolby Surround техници, али програм није прихатио. Чак и када ток није снимљен у Dolby Surround техници, укључивањем ове опције можете поправити репородукцију звука посебно када се укомбинује са Headphone Channel Mixer.

en: Auto
sr: Аутоматско

en: On
sr: Укључено

en: Off
sr: Искључено

en: Stereo audio output mode
sr: Излазни режим стерео-звука

en: Unset
sr: Уклони

en: This adds audio post processing filters, to modify the sound rendering.
sr: Ово додадје звучне филтере постобраде да би се изменило рендеровање звука.

en: This adds visualization modules (spectrum analyzer, etc.).
sr: Ово додаје модуле визуелизације (спектрални анализатор, итд.)

en: Replay gain mode
sr: ReplayGain режим

en: Select the replay gain mode
sr: Изаберите ReplayGain режим

en: Replay preamp
sr: Претпојачало за ReplayGain

en: This allows you to change the default target level (89 dB) for stream with replay gain information
sr: Овим можете да промените подразумевани циљни ниво (89 dB) тока са подацима о ReplayGain-у

en: Default replay gain
sr: Подразумевани ReplayGain

en: This is the gain used for stream without replay gain information
sr: Ово појачање се користи за токове без података о ReplayGain-у

en: Peak protection
sr: Заштита од одсецања

en: Protect against sound clipping
sr: Заштита звучног сигнала од одсецања врхова амплитуда

en: Enable time stretching audio
sr: Омогући растезање времена звука

en: This allows playing audio at lower or higher speed without affecting the audio pitch
sr: Ово омогућава брже или спорије пуштање звука без утицаја на висину тона

en: None
sr: Ништа

en: These options allow you to modify the behavior of the video output subsystem. You can for example enable video filters (deinterlacing, image adjusting, etc.). Enable these filters here and configure them in the "video filters" modules section. You can also set many miscellaneous video options.
sr: Ове опције вам дозвољавају подешавање излазног видео подсистема. Можете да укључите видео филтере (расплитање, подешавање слике, итд.). Укључите филтере овде и подесите их у одљчку модула "видео филтери". Можете подесити и разоврсне видео опције.

en: Video output module
sr: Модул видео излаза

en: This is the the video output method used by VLC. The default behavior is to automatically select the best method available.
sr: Ово је метод видео излаза који VLC користи. Подразумевано понашање је да се аутоматски одабере најбољи метод који је доступан.

en: Enable video
sr: Укључи видео

en: You can completely disable the video output. The video decoding stage will not take place, thus saving some processing power.
sr: Можете употпуности да искључите видео излаз. Видео декодирање се неће извршити, те ће процесоров рад бити мањи.

en: Video width
sr: Ширина видеа

en: You can enforce the video width. By default (-1) VLC will adapt to the video characteristics.
sr: Можете да прецизирате ширину видеа. Подразумевано (-1) је да VLС прилагоди видео особине.

en: Video height
sr: Видео висина

en: You can enforce the video height. By default (-1) VLC will adapt to the video characteristics.
sr: Можете да прецизирате висину видеа. Подразумевано (-1) је да VLС прилагоди видео особине.

en: Video X coordinate
sr: X кордината видеа

en: You can enforce the position of the top left corner of the video window (X coordinate).
sr: Можете да прецизирате позицију горњег левог угла видео прозора (X кордината).

en: Video Y coordinate
sr: Y кордината видеа

en: You can enforce the position of the top left corner of the video window (Y coordinate).
sr: Можете да прецизирате позицију горњег левог угла видео прозора (Y кордината).

en: Video title
sr: Наслов видеа

en: Custom title for the video window (in case the video is not embedded in the interface).
sr: Прилагођени наслов за прозор видеа (у случају да видео није саставни део интерфејса).

en: Video alignment
sr: Центрирање видеа

en: Enforce the alignment of the video in its window. By default (0) it will be centered (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, like 6=4+2 meaning top-right).
sr: Прецирање поравњања видеа у његовом прозору. Подразумевано (0) је да буде центриран (0=центар, 1=лево, 2=десно, 4=горе, 8=доле, можете и да уклапате ове вредности, 6=4+2 значи горе-десно).

en: Top
sr: Врх

en: Bottom
sr: Дно

en: Top-Left
sr: Горе лево

en: Top-Right
sr: Горе десно

en: Bottom-Left
sr: Доле лево

en: Bottom-Right
sr: Доле десно

en: Zoom video
sr: Увећај видео

en: You can zoom the video by the specified factor.
sr: Можете да увећате видео са унетим чиниоцем.

en: Grayscale video output
sr: Излаз видеа сивих тонова

en: Output video in grayscale. As the color information aren't decoded, this can save some processing power.
sr: Излазни видео је grayscale (сиви). Пошто информација о боји није декодирана, ово може да сачува снагу за обраду.

en: Embedded video
sr: Уграђени видео

en: Embed the video output in the main interface.
sr: Уградите видео-излаз у главно сучеље.

en: Fullscreen video output
sr: Пун екран видео излаза

en: Start video in fullscreen mode
sr: Покрени видео у режиму пуног екрана

en: Always on top
sr: Увек на врху

en: Always place the video window on top of other windows.
sr: Увек прилажи видео прозор изнад других прозора.

en: The wallpaper mode allows you to display the video as the desktop background.
sr: Овај мод омогућава приказивање видеа на позадини радне површине.

en: Show media title on video
sr: Додај назив датотеке на видео

en: Display the title of the video on top of the movie.
sr: Прикажи титл видеа изнад филма.

en: Show video title for x milliseconds
sr: Прикажи назив фајла x милисекунди

en: Show the video title for n milliseconds, default is 5000 ms (5 sec.)
sr: Прикажи назив фајла x милисекунди, подразумевано је 5000 мс (5 секунди)

en: Position of video title
sr: Положај наслова видео-снимка

en: Place on video where to display the title (default bottom center).
sr: Позиција на којој да се прикаже титл (подразумевано је у дну на центру).

en: Hide cursor and fullscreen controller after x milliseconds
sr: Сакриј миша и fullscreen контролер после x милисекунди

en: Hide mouse cursor and fullscreen controller after n milliseconds.
sr: Сакриј миша и fullscreen контролер после n милисекунди.

en: Deinterlace
sr: Расплитање

en: Deinterlace mode
sr: Расплитање режим рада

en: Deinterlace method to use for video processing.
sr: Метод распитања који ће се користити за процесирање видеа.

en: Discard
sr: Одбаци

en: Blend
sr: Уклапање

en: Phosphor
sr: Фосфор

en: Film NTSC (IVTC)
sr: Филм NTSC (IVTC)

en: Disable screensaver
sr: Онемогући чувара екрана

en: Disable the screensaver during video playback.
sr: Искључи чувара екрана током репродукције видеа.

en: Window decorations
sr: Украаси прозора

en: VLC can avoid creating window caption, frames, etc... around the video, giving a "minimal" window.
sr: VLC може да прескочи прављење наслова прозоа, оквира, итд... око видеа, дајући ми "минимални" прозор.

en: Video splitter module
sr: Модул дељења видеа

en: This adds video splitters like clone or wall
sr: Ово додаје видео разделник у виду дупликата или зида

en: Video filter module
sr: Модул видео филтера

en: This adds post-processing filters to enhance the picture quality, for instance deinterlacing, or distort the video.
sr: Ово додаје филтере за накнадно процесирање како би се обезбедио квалитет слике, нпр. спречавање преклапања или дисторзија видеа.

en: Video snapshot directory (or filename)
sr: Директоријум ухваћених видео слика (или име фајла)

en: Directory where the video snapshots will be stored.
sr: Директоријум где ће се чувати слике.

en: Video snapshot file prefix
sr: Префикс фајла слика видеа

en: Video snapshot format
sr: Формат слика видеа

en: Image format which will be used to store the video snapshots
sr: Формат слике који се користи за чување слика видеа.

en: Display video snapshot preview
sr: Прикажи сличице слика видеа

en: Display the snapshot preview in the screen's top-left corner.
sr: Прикажи сличице слика видеа у горњем левом углу екрана.

en: Use sequential numbers instead of timestamps
sr: Користи бројеве у низу уместо датума сликања

en: Use sequential numbers instead of timestamps for snapshot numbering
sr: Користи узастопне бројеве уместо временских марки за нумерисање слика екрана

en: Video snapshot width
sr: Ширина снимка фрејма

en: You can enforce the width of the video snapshot. By default it will keep the original width (-1). Using 0 will scale the width to keep the aspect ratio.
sr: Можете да подесите ширину снимка фрејма видеа. Подразумевано ће остати оригинална ширина (-1). Коришћење 0 ће променити ширину да би се задржао однос ширине и висине.

en: Video snapshot height
sr: Висина снимка фрејма

en: You can enforce the height of the video snapshot. By default it will keep the original height (-1). Using 0 will scale the height to keep the aspect ratio.
sr: Можете да подесите висину снимка фрејма видеа. Подразумевано ће остати оригинална висина (-1). Коришћење 0 ће променити висину да би се задржао однос ширине и висине.

en: Video cropping
sr: Исецање видеа

en: This forces the cropping of the source video. Accepted formats are x:y (4:3, 16:9, etc.) expressing the global image aspect.
sr: Ово приморава исецање изворног видеа. Дозвољени формати су x:y (4:3, 16:9, итд.) који изражавају целокупни однос слике.

en: Source aspect ratio
sr: Изворна пропорција односа

en: This forces the source aspect ratio. For instance, some DVDs claim to be 16:9 while they are actually 4:3. This can also be used as a hint for VLC when a movie does not have aspect ratio information. Accepted formats are x:y (4:3, 16:9, etc.) expressing the global image aspect, or a float value (1.25, 1.3333, etc.) expressing pixel squareness.
sr: Ово приморава изворну пропорцију односа. На пример, на неким DVD-евима пише да су 16:9, ау ствари су 4:3. Ово такође може да се користи као савет који  VLC користи када филм нема информацију о односу пропорције. Прихваћени формати су x:y (4:3, 16:9, итд.) који изражавају целокупни однос слике, или float (реални број) вредност (1.25, 1.3333, итд.) за изражавање четвртастости пиксела.

en: Video Auto Scaling
sr: Аутоматска размера видеа

en: Let the video scale to fit a given window or fullscreen.
sr: Дозволи видеу да се уклопи у fullscreen оквир.

en: Video scaling factor
sr: Фактор размере видеа

en: Scaling factor used when Auto Scaling is disabled.
    Default value is 1.0 (original video size).
sr: Фактор размере који се користи када је аутоматска размера угашена.
    Подразмевана вредност је 1.0 (оригиналн димензија видеа).

en: Custom crop ratios list
sr: Листа прилагођених односа за исецање

en: Custom aspect ratios list
sr: Листа прилагођених односа пропорција

en: Fix HDTV height
sr: Подеси висину HDTV

en: This allows proper handling of HDTV-1080 video format even if broken encoder incorrectly sets height to 1088 lines. You should only disable this option if your video has a non-standard format requiring all 1088 lines.
sr: Ово дозвољава правилно руковање са HDTV-1080 видео форматом чак иако покварен енкодер неправилно подеси висину на 1088 линија. Ову опцију треба да онемогућите само ако Ваш видео има не-стандардан формат који захтева свих 1088 линија.

en: Monitor pixel aspect ratio
sr: Однос пропорција пиксела монитора

en: This forces the monitor aspect ratio. Most monitors have square pixels (1:1). If you have a 16:9 screen, you might need to change this to 4:3 in order to keep proportions.
sr: Ова опција приморава однос пропорција монитора. Већина монитора има четвртасте пикселе (1:1). Ако имате 16:9 екран, можда би требало да промените вредност у 4:3 како би задржали пропорције.

en: Skip frames
sr: Прескочи фрејмове

en: Drop late frames
sr: Прескочи закаснале фрејмове

en: This drops frames that are late (arrive to the video output after their intended display date).
sr: Ово прескаче закаснела фрејмове (оне који су стигли до видео излаза пошто су требали да буду приказани)

en: Quiet synchro
sr: Тиха синхронизација

en: This avoids flooding the message log with debug output from the video output synchronization mechanism.
sr: Ова опција избегава нагомилавање записника порука са излазом грешака од стране механизма синхронизације видео излаза.

en: Mouse events
sr: Активности миша

en: This enables handling of mouse clicks on the video.
sr: Ово омогућава управљање кликовима миша на видео.

en: These options allow you to modify the behavior of the input subsystem, such as the DVD or VCD device, the network interface settings or the subtitle channel.
sr: Ове опције вам омогућавају да подесите понашање улазног подсистема, као што је DVD или VCD уређај, подешавање мрежног интерфејса или канала за титл.

en: File caching (ms)
sr: Кеширање датотека (мс)

en: Caching value for local files, in milliseconds.
sr: Вредност кеширања за локалне датотеке (у милисекундама).

en: Live capture caching (ms)
sr: Кеширање емитовања уживо (мс)

en: Caching value for cameras and microphones, in milliseconds.
sr: Вредност кеширања за фотоапарате и микрофоне (у милисекундама).

en: Disc caching (ms)
sr: Кеширање диска (мс)

en: Caching value for optical media, in milliseconds.
sr: Вредност кеширања за оптичке медијуме (у милисекундама).

en: Network caching (ms)
sr: Мрежно кеширање (мс)

en: Caching value for network resources, in milliseconds.
sr: Вредност кеширања за мрежне ресурсе (у милисекундама).

en: Clock reference average counter
sr: Бројач усређивања референтног такта

en: When using the PVR input (or a very irregular source), you should set this to 10000.
sr: Ако користите PVR улаз (или врло нередован улаз), треба да унесете овде 10000.

en: Clock synchronisation
sr: Синхронизација сата

en: It is possible to disable the input clock synchronisation for real-time sources. Use this if you experience jerky playback of network streams.
sr: Могуће је да онемогућите синхронизацију са улазним сатом за изворе у реалном времену. Користите ово ако имате потешкоћа са испрекиданим репродукцијама на мрежним токовима.

en: Clock jitter
sr: Растројеност такта

en: Network synchronisation
sr: Синхронизација мреже

en: This allows you to remotely synchronise clocks for server and client. The detailed settings are available in Advanced / Network Sync.
sr: Ово вам омогћава да удаљено синхронизујете сатове за сервер и клијент. Детаљна подешавања су доступна у Advanced / Network Sync.

en: Default
sr: Подразумевано

en: Enable
sr: Укључи

en: MTU of the network interface
sr: MTU или мрежни интерфејс

en: Hop limit (TTL)
sr: Граница скока (TTL)

en: Choose the program to select by giving its Service ID. Only use this option if you want to read a multi-program stream (like DVB streams for example).
sr: Изаберите програм који ћете одабрати дајући му ID сервиса. Користите ову опцију само ако желите да гледате мулти-програмски ток (нпр. DVB ток).

en: Choose the programs to select by giving a comma-separated list of Service IDs (SIDs). Only use this option if you want to read a multi-program stream (like DVB streams for example).
sr: Изаберите програме који ћете одабрати дајући им листу ID сервиса који су одвејени зарезом. Користите ову опцију само ако желите да гледате мулти-програмски ток (нпр. DVB ток).

en: Audio track
sr: Аудио трака

en: Stream number of the audio track to use (from 0 to n).
sr: Број тока аудио траке који се користи (од 0 до n).

en: Subtitle track
sr: Запис титла

en: Stream number of the subtitle track to use (from 0 to n).
sr: Број тока титл траке који се користи (од 0 до n).

en: Audio language
sr: Језик звука

en: Language of the audio track you want to use (comma separated, two or three letter country code, you may use 'none' to avoid a fallback to another language).
sr: Језик звучне траке који желите да користите (зарезом се одваја, дво или трослојна скраћеница државе).

en: Subtitle language
sr: Језик титла

en: Language of the subtitle track you want to use (comma separated, two or three letters country code, you may use 'any' as a fallback).
sr: Језик траке превода коју желите да користите ( раздвојене запетом, дво или тро знаковна ознака земље, можете користити 'any' као подразумевано)

en: Menu language
sr: Језик менија

en: Audio track ID
sr: ID аудио траке

en: Stream ID of the audio track to use.
sr: ID тока аудио траке који се користи.

en: Subtitle track ID
sr: ID титл траке

en: Stream ID of the subtitle track to use.
sr: ID тока титл траке који се користи.

en: Preferred video resolution
sr: Жељена видео-резолуција

en: Best available
sr: Најбоље могуће

en: Standard Definition (576 or 480 lines)
sr: Стандардна дефиниција (576 или 480 линија)

en: Low Definition (360 lines)
sr: Ниска јасноћа (360 редова)

en: Very Low Definition (240 lines)
sr: Веома ниска јасноћа (240 редова)

en: Input repetitions
sr: Понављање улаза

en: Number of time the same input will be repeated
sr: Број пута колико ће се исти унос поновити

en: Start time
sr: Време почетка

en: The stream will start at this position (in seconds).
sr: Ток ће одпочети на овој позицији (у секундама).

en: Stop time
sr: Време заустављања

en: The stream will stop at this position (in seconds).
sr: Ток ће се зауставити на овој позицији (у секундама).

en: Run time
sr: Време покретања

en: The stream will run this duration (in seconds).
sr: Ток ће бити покренут за изабрано трајање (у секундама).

en: Fast seek
sr: Брза претрага

en: Favor speed over precision while seeking
sr: Очувати брзину, пре него прецизност током тражења

en: Playback speed
sr: Брзина репродукције

en: This defines the playback speed (nominal speed is 1.0).
sr: Ово одређује брзину видеа (нормална брзина је 1.0).

en: Input list
sr: Списак уноса

en: You can give a comma-separated list of inputs that will be concatenated together after the normal one.
sr: Можете да задате списак уноса, одвојених зарезом, које ће бити повезане заједно после обичне.

en: This allows you to play from several inputs at the same time. This feature is experimental, not all formats are supported. Use a '#' separated list of inputs.
sr: Ова опција Вам омогућава да репродукујете звук са неколико улаза у исто време. Ова карактеристика је експериментална, и нису подржани сви формати. Користите листу улаза раздвајајући их са # знаком.

en: Bookmarks list for a stream
sr: Списак маркера за ток

en: You can manually give a list of bookmarks for a stream in the form "{name=bookmark-name,time=optional-time-offset,bytes=optional-byte-offset},{...}"
sr: Можете ручно да задате листу маркера за ток у форми "{name=bookmark-name,time=optional-time-offset,bytes=optional-byte-offset},{...}"

en: Prefer native stream recording
sr: Радије снимај из аутохтоног тока

en: When possible, the input stream will be recorded instead of using the stream output module
sr: Кад год је могуће, користиће се улазни ток за снимање, а не ток излазног кодула

en: Timeshift directory
sr: Директоријум снимања за каснији преглед

en: Directory used to store the timeshift temporary files.
sr: Директоријум који ће се користити за чување привремених фајлова снимака за каснији преглед.

en: Timeshift granularity
sr: Грануларност снимања за каснији преглед

en: This is the maximum size in bytes of the temporary files that will be used to store the timeshifted streams.
sr: Ово је највећи број бајтова за привремену датотеку који ће бити коришћен за складиштење временски померених токова.

en: Change title according to current media
sr: Промени наслов према тренутном медију

en: This option allows you to set the title according to what's being played<br>$a: Artist<br>$b: Album<br>$c: Copyright<br>$t: Title<br>$g: Genre<br>$n: Track num<br>$p: Now playing<br>$A: Date<br>$D: Duration<br>$Z: "Now playing" (Fall back on Title - Artist)
sr: Ова опција омогућава приказивање наслова зависно од тога шта се тренутно приказује<br>$a: Уметник<br>$b: Албум<br>$c: Ауторска права<br>$t: Наслов<br>$g: Жанр<br>$n: Број записа<br>$p: Тренутно свира...<br>$A: Датум<br>$D: Трајање<br>$Z: "Тренутно свира" (Комбинација Наслов - Уметник)

en: Force subtitle position
sr: Приморај позицију титла

en: You can use this option to place the subtitles under the movie, instead of over the movie. Try several positions.
sr: Овом опцијом можете да поставите превод испод филма, уместо на њему. Испробајте неколико позиција.

en: Enable sub-pictures
sr: Омогући под-слике

en: You can completely disable the sub-picture processing.
sr: Можете потпуно да онемогућите обраду под-слика.

en: On Screen Display
sr: Приказ на екрану

en: VLC can display messages on the video. This is called OSD (On Screen Display).
sr: VLC може да прикаже поруке на видеу. То се назива OSD (On Screen Display - приказ на екрану).

en: Text rendering module
sr: Модул за рендеровање текста

en: VLC normally uses Freetype for rendering, but this allows you to use svg for instance.
sr: VLC обично користи Freetype за рендеровање, али можете да користите и svg.

en: Subpictures source module
sr: Модул извора подслика

en: Subpictures filter module
sr: Модул филтера подслика

en: Autodetect subtitle files
sr: Сам пронађи титл фајлове

en: Automatically detect a subtitle file, if no subtitle filename is specified (based on the filename of the movie).
sr: Сам проналази титл фајлове, ако није прецизиран ниједан (на основу имена филма).

en: Subtitle autodetection fuzziness
sr: Неслагање самооткривања титла

en: This determines how fuzzy subtitle and movie filename matching will be. Options are:
    0 = no subtitles autodetected
    1 = any subtitle file
    2 = any subtitle file containing the movie name
    3 = subtitle file matching the movie name with additional chars
    4 = subtitle file matching the movie name exactly
sr: Ово одређује колико ће се име филма и име титла поклапати. Могућности су:
    0 = нема аутоматског проналажења титла
    1 = било који фајл титла
    2 = било који фајл титла који садржи наслов филма
    3 = име фајла титле се поклапа са именом филма плус додатни знаци
    4 = име фајла титле се поклапа са именом филма у потпуности

en: Subtitle autodetection paths
sr: Путање за самопроналажење титлова

en: Look for a subtitle file in those paths too, if your subtitle file was not found in the current directory.
sr: Погледај за титл на овим путањама ако фајл са титлом није пронађен у тренутном директоријуму.

en: Use subtitle file
sr: Користи фајл титла

en: Load this subtitle file. To be used when autodetect cannot detect your subtitle file.
sr: Учитај овај фајл титла. Користи се кад самопроналажење не може да пронађе фајл.

en: DVD device
sr: DVD уређај

en: VCD device
sr: VCD уређај

en: Audio CD device
sr: Аудио CD уређај

en: This is the default DVD drive (or file) to use. Don't forget the colon after the drive letter (e.g. D:)
sr: Ово је подразумевани DVD уређај (или фајл) који се користе. Не заборавите две тачке после слова уређаја (нпр. D:)

en: This is the default VCD drive (or file) to use. Don't forget the colon after the drive letter (e.g. D:)
sr: Ово је подразумевани VCD уређај (или фајл) који се користе. Не заборавите две тачке после слова уређаја (нпр. D:)

en: This is the default Audio CD drive (or file) to use. Don't forget the colon after the drive letter (e.g. D:)
sr: Ово је подразумевани DVD уређај (или фајл) који се користе. Не заборавите две тачке после слова уређаја (нпр. D:)

en: This is the default DVD device to use.
sr: Ово је пордразумевани DVD уређај који се користи.

en: This is the default VCD device to use.
sr: Ово је пордразумевани VCD уређај који се користи.

en: This is the default Audio CD device to use.
sr: Ово је пордразумевани Аудио CD уређај који се користи.

en: TCP connection timeout
sr: Време чекања на TCP везу

en: HTTP server address
sr: Адреса HTTP сервера

en: By default, the server will listen on any local IP address. Specify an IP address (e.g. ::1 or 127.0.0.1) or a host name (e.g. localhost) to restrict them to a specific network interface.
sr: Подразумевано, сервер ће ослушкивати локалну IP адресу. Подеси IP адресу (нпр. ::1 или 127.0.0.1) или ием домена (нпр. локалност) да би сте их ограничили на одређени мрежни интерфејс.

en: RTSP server address
sr: Адреса RTSP сервера

en: HTTP server port
sr: HTTP порт сервера

en: The HTTP server will listen on this TCP port. The standard HTTP port number is 80. However allocation of port numbers below 1025 is usually restricted by the operating system.
sr: HTTP сервер ће слушати на овом TCP порту. Стандардни HTTP порт је 80. Додељивање броја порта испод 1025 је обично онемогућена од стране оперативног система.

en: HTTPS server port
sr: HTTPS порт сервера

en: The HTTPS server will listen on this TCP port. The standard HTTPS port number is 443. However allocation of port numbers below 1025 is usually restricted by the operating system.
sr: HTTPS сервер ће слушати на овом TCP порту. Стандардни HTTPS порт је 443. Додељивање броја порта испод 1025 је обично онемогућена од стране оперативног система.

en: RTSP server port
sr: RTSP порт сервера

en: The RTSP server will listen on this TCP port. The standard RTSP port number is 554. However allocation of port numbers below 1025 is usually restricted by the operating system.
sr: RTSP сервер ће слушати на овом TCP порту. Стандардни RTSP порт је 554. Додељивање броја порта испод 1025 је обично онемогућена од стране оперативног система.

en: HTTP/TLS server certificate
sr: Сертификат HTTP/TLS сервера

en: HTTP proxy
sr: HTTP прокси

en: HTTP proxy password
sr: Лозинка за HTTP посредника

en: If your HTTP proxy requires a password, set it here.
sr: Ако ваш HTTP посредник захтева лозинку, поставите је овде.

en: SOCKS server
sr: SOCKS сервер

en: SOCKS proxy server to use. This must be of the form address:port. It will be used for all TCP connections
sr: SOCKS прокси сервер који се користи. Мора бити у формату адреса::порт. Користиће се за све TCP везе.

en: SOCKS user name
sr: SOCKS корисничко име

en: User name to be used for connection to the SOCKS proxy.
sr: Корисничко име које се користи за везу са SOCKS проксијем.

en: SOCKS password
sr: SOCKS шифра

en: Password to be used for connection to the SOCKS proxy.
sr: Шифра која се користи за везу са SOCKS проксијем.

en: Title metadata
sr: Налсов мета података

en: Allows you to specify a "title" metadata for an input.
sr: Дозвољава вам да прецизирате "наслов" метаподатака за унос.

en: Author metadata
sr: Аутор мета података

en: Allows you to specify an "author" metadata for an input.
sr: Дозвољава вам да прецизирате "аутора" метаподатака за унос.

en: Artist metadata
sr: Извођач метаподатака

en: Allows you to specify an "artist" metadata for an input.
sr: Дозвољава вам да прецизирате "извођача" метаподатака за унос.

en: Genre metadata
sr: Жанр метаподатака

en: Allows you to specify a "genre" metadata for an input.
sr: Дозвољава вам да прецизирате "жанр" метаподатака за унос.

en: Copyright metadata
sr: Право умножавања мета података

en: Allows you to specify a "copyright" metadata for an input.
sr: Дозвољава вам да прецизирате "право умножавања" метаподатака за унос.

en: Description metadata
sr: Опис мета података

en: Allows you to specify a "description" metadata for an input.
sr: Дозвољава вам да прецизирате "опис" метаподатака за унос.

en: Date metadata
sr: Датум мета података

en: Allows you to specify a "date" metadata for an input.
sr: Дозвољава вам да прецизирате "датум" метаподатака за унос.

en: URL metadata
sr: URL мета података

en: Allows you to specify a "url" metadata for an input.
sr: Дозвољава вам да прецизирате "url"метаподатака за унос.

en: This option can be used to alter the way VLC selects its codecs (decompression methods). Only advanced users should alter this option as it can break playback of all your streams.
sr: Ова опција мења начин на који VLC бира своје кодеке (методе декомпресије). Само напредни корисници би требало да мењају ову опцију јер може да поквари начин емитовања свих ваших токова.

en: Preferred decoders list
sr: Листа жељених декодера

en: List of codecs that VLC will use in priority. For instance, 'dummy,a52' will try the dummy and a52 codecs before trying the other ones. Only advanced users should alter this option as it can break playback of all your streams.
sr: Списак приоритетних кодека који ће VLC користити. На пример: 'dummy,a52' ће прво пробати псеудо и a52 кодек пре него што испроба остале.Само напредни корисници би требало да мењају ову опцију јер може да поквари начин емитовања свих ваших токова.

en: Preferred encoders list
sr: Листа жељених енкодера

en: This allows you to select a list of encoders that VLC will use in priority.
sr: Ово вам омогућава да одаберете списак приоритетних енкодера које ће VLC користити.

en: These options allow you to set default global options for the stream output subsystem.
sr: Овде се подешавају подразумеване опште опције за подсистем тока излаза.

en: Default stream output chain
sr: Подразумевани ланас тока излаза

en: You can enter here a default stream output chain. Refer to the documentation to learn how to build such chains. Warning: this chain will be enabled for all streams.
sr: Овде можете да унесете подразумевани ланац тока излаза. Погледајте у документацији како се праве такви ланци. Упозорење: овај ланац ће се користит за све токове.

en: Enable streaming of all ES
sr: Укључи стриминг свих ES

en: Stream all elementary streams (video, audio and subtitles)
sr: Емитуј све основне токове (звук, видео и титл)

en: Display while streaming
sr: Прикажи док стримујеш

en: Play locally the stream while streaming it.
sr: Локално репродукуј ток за време тока.

en: Enable video stream output
sr: Укључи ток видео излаза

en: Choose whether the video stream should be redirected to the stream output facility when this last one is enabled.
sr: Изаберите да ли ће видео ток бити преусмерен на излазни ток опреме када је ова последња опција омогућена.

en: Enable audio stream output
sr: укључи ток аудио излаза

en: Choose whether the audio stream should be redirected to the stream output facility when this last one is enabled.
sr: Изаберите да ли ће аудио ток бити преусмерен на излазни ток опреме када је ова последња опција омогућена.

en: Enable SPU stream output
sr: Укључи SPU ток излаза

en: Choose whether the SPU streams should be redirected to the stream output facility when this last one is enabled.
sr: Изаберите да ли ће SPU токови бити преусмерени на излазни ток опреме када је ова последња опција омогућена.

en: Keep stream output open
sr: задржи ток излаза отвореним

en: This allows you to keep an unique stream output instance across multiple playlist item (automatically insert the gather stream output if not specified)
sr: Ова опција Вам дозвољава да имате јединствени примерак излазног тока преко вишеструке листе за репродуковање (аутоматски убацује и скупља излазни ток ако није одређен)

en: Preferred packetizer list
sr: Листа жељених паковаоца

en: This allows you to select the order in which VLC will choose its packetizers.
sr: Ова опција Вам омогућава да изаберете редослед којим ће VLC да бира паковаоце.

en: Mux module
sr: Модул мултиплексера

en: This is a legacy entry to let you configure mux modules
sr: Ово је наслеђен улаз који Вам омогућава да подешавате модуле мултиплексера

en: Access output module
sr: Модул излаза

en: This is a legacy entry to let you configure access output modules
sr: Ово је наслеђен улаз који Вам омогућава да подешавате модуле приступних излаза

en: If this option is enabled, the flow on the SAP multicast address will be controlled. This is needed if you want to make announcements on the MBone.
sr: Ако је ова опција омогућена, проток на SAP адреси вишеструког емитовања ће бити контролисан. Ово је потребно ако желите да правите најављивања на  MBone-у.

en: SAP announcement interval
sr: SAP интервал обавештавања

en: When the SAP flow control is disabled, this lets you set the fixed interval between SAP announcements.
sr: Када је контрола SAP протока онемогућена, можете да наместите фиксан интервал између SAP најава.

en: These options allow you to select default modules. Leave these alone unless you really know what you are doing.
sr: Ове опције вам омогућавају да одаберете подразумеване модуле. Оставите их какви јесу сем ако стварно не знате шта радите.

en: Access module
sr: Приступни модул

en: This allows you to force an access module. You can use it if the correct access is not automatically detected. You should not set this as a global option unless you really know what you are doing.
sr: Ова опција Вам дозвољава да приморавате приступни модул. Можете је користити ако није аутоматски откривен тачан приступ. Не би требало да поставите ово као глобалну опцију осим ако сте потпуно сигурни у Ваш избор.

en: Stream filter module
sr: Модул филтера за ток

en: Demux module
sr: Модул демултиплексера

en: Demultiplexers are used to separate the "elementary" streams (like audio and video streams). You can use it if the correct demuxer is not automatically detected. You should not set this as a global option unless you really know what you are doing.
sr: Демултиплексери се користе да раздвоје "основни" токове (као видео и аудио токове). Можете их користите ако није аутоматски откривен исправан демултиплексер. Не би требало да постављате ову опцију као глобалну осим ако нисте сигурни у Ваш избор.

en: Allow real-time priority
sr: Дозволи приоритет реалног времена

en: Running VLC in real-time priority will allow for much more precise scheduling and yield better, especially when streaming content. It can however lock up your whole machine, or make it very very slow. You should only activate this if you know what you're doing.
sr: Покретање VLC-а са приоритетом реалног времена  ће омогућити прецизније распоређивање и бољи принос, поготово код садржаја при пуштању тока. Међутим може да закључа цео рачунар или да га веома успори. Ову опцију активирајте само у случају да знате шта радите.

en: Adjust VLC priority
sr: Подеси VLC приоритет

en: This option adds an offset (positive or negative) to VLC default priorities. You can use it to tune VLC priority against other programs, or against other VLC instances.
sr: Ова опција додаје офсет (позитивни или негативни) у VLC-ове подразумеване приоритете. Можете је користити да средите VLC приорит у односу на друге програме, или у односу на друге VLC примерке.

en: VLM configuration file
sr: Фајл за подешавање VLM

en: Read a VLM configuration file as soon as VLM is started.
sr: Учитај фајл за подешавање VLM чим је VLM покренут.

en: Use a plugins cache
sr: Користи кеш додатка

en: Use a plugins cache which will greatly improve the startup time of VLC.
sr: Користи кеш додатака што ће знатно побољшати време покретања VLC.

en: Locally collect statistics
sr: Локално сакупљена статистика

en: Run as daemon process
sr: Покрени као процес

en: Runs VLC as a background daemon process.
sr: Покреће VLC као позадински демон процес.

en: Write process id to file
sr: Упиши ид процеса у датотеку

en: Writes process id into specified file.
sr: Упиши ид процеса у посебну датотеку

en: Allow only one running instance
sr: Дозволи покретање само једног примерка

en: Allowing only one running instance of VLC can sometimes be useful, for example if you associated VLC with some media types and you don't want a new instance of VLC to be opened each time you open a file in your file manager. This option will allow you to play the file with the already running instance or enqueue it.
sr: Дозвољавање покретања само једног примерка VLC-а може понекад бити корисно, на пример ако сте одредили VLC да пушта одређене типове медиа фајлова и не желите да се отвара нови примерак VLC-а сваки пут када два пута кликнете на фајл у претраживачу. Ова опција Вам дозвољава да пустите или додате фајл у већ покренутом примерку програма.

en: Use only one instance when started from file manager
sr: Користи само један примерак приликом покретања из фајл менаџера

en: Increase the priority of the process
sr: Повећајте приоритет процеса

en: Increasing the priority of the process will very likely improve your playing experience as it allows VLC not to be disturbed by other applications that could otherwise take too much processor time. However be advised that in certain circumstances (bugs) VLC could take all the processor time and render the whole system unresponsive which might require a reboot of your machine.
sr: Повећавање приритета процеса ће врло вероватно побољшати Ваше репродуктивно искуство и дозволиће VLC-у да се не покреће са апликацијама које одузимају превише процесорског времена. Ипак, саветујемо Вас да у одређеним околностима (грешке) VLC може да заузме доста процесорског времена и услови тиме поново покретање Ваше машине услед нереаговања Вашег система.

en: Enqueue items into playlist in one instance mode
sr: Уврсти ставке у листу за пуштање када се ради у режиму рада једног примерка програма

en: When using the one instance only option, enqueue items to playlist and keep playing current item.
sr: Када се користи опција једног примерка програма, уврсти ставке у листу за пуштање и настави са пуштањем тренутне ставке.

en: These options define the behavior of the playlist. Some of them can be overridden in the playlist dialog box.
sr: Ове опције дефинишу понашање листе за пуштање. Неке од њих могу да се промене у дијалогу прозора листе за пуштање.

en: Allow metadata network access
sr: Дозволи приступ мрежи метаподатака

en: Collapse
sr: Скупи

en: Expand
sr: Прошири

en: Subdirectory behavior
sr: Понашање поддиректоријума

en: Ignored extensions
sr: Занемарене екстензије

en: Files with these extensions will not be added to playlist when opening a directory.
    This is useful if you add directories that contain playlist files for instance. Use a comma-separated list of extensions.
sr: Фајлови са овим екстензијама се неће додавати у листу за пуштање при отварању директоријума.
    Ово је корисно ако додајете директоријуме који садрже на пример фајлове листе за пуштање. Употребите листу екстензија одвојених зарезом.

en: Services discovery modules
sr: Модули за откривање сервиса

en: Play files randomly forever
sr: Пуштај фајлове насумице довека

en: VLC will randomly play files in the playlist until interrupted.
sr: VLC ће насумице пуштати фајлове из листе за пуштање док не буде обустављен.

en: Repeat all
sr: Понови све

en: VLC will keep playing the playlist indefinitely.
sr: VLC ће пуштати фајлове из листе за пуштање неограничено.

en: Repeat current item
sr: Понови тренутну ставку

en: VLC will keep playing the current playlist item.
sr: VLC ће пуштати тренутну ставку из листе за пуштање.

en: Play and stop
sr: Репродукуј и заустави се

en: Stop the playlist after each played playlist item.
sr: Заустави листу за пуштање после сваке репродуковане ставке из листе за пуштање.

en: Play and exit
sr: Пусти и изађи

en: Exit if there are no more items in the playlist.
sr: Искључи програм ако више нема ставки у списку за репродуковање.

en: Play and pause
sr: Репродукуј и паузирај

en: Auto start
sr: Аутоматски почетак

en: Automatically start playing the playlist content once it's loaded.
sr: Аутоматски почни са репродукцијом чим садржај списка за репродуковање буде учитан.

en: Use media library
sr: Користи библиотеку датотека

en: Display playlist tree
sr: Прикажи стабло списка за репродуковање

en: These settings are the global VLC key bindings, known as "hotkeys".
sr: Ова подешавања су опште VLC везе кључева, познате као "hotkeys" тј. пречице.

en: Ignore
sr: Игнориши

en: Volume control
sr: Контрола звука

en: Fullscreen
sr: Пун екран

en: Select the hotkey to use to swap fullscreen state.
sr: Изаберите пречицу за пребацивање у стање пуног екрана.

en: Exit fullscreen
sr: Искључи приказ преко целог екрана

en: Play/Pause
sr: Репродукуј/Паузирај

en: Select the hotkey to use to swap paused state.
sr: Изабери дугме за прелазак из стања паузе.

en: Pause only
sr: Само паузирај

en: Select the hotkey to use to pause.
sr: Изаберите дугме за коришћење паузе.

en: Play only
sr: Само репродукуј

en: Select the hotkey to use to play.
sr: Изаберите дугме за репродуковање.

en: Faster
sr: Убрзано

en: Select the hotkey to use for fast forward playback.
sr: Изаберите дугме за премотавње унапред.

en: Slower
sr: Спорије

en: Select the hotkey to use for slow motion playback.
sr: Изаберите дугме за репродукцију као споро кретање.

en: Normal rate
sr: Нормална брзина

en: Faster (fine)
sr: Убрзано (фино)

en: Slower (fine)
sr: Спорије (фино)

en: Next
sr: Следеће

en: Select the hotkey to use to skip to the next item in the playlist.
sr: Изаберите дугме за прескакање следеће ствари у листи за репродукцију.

en: Previous
sr: Претходно

en: Select the hotkey to use to skip to the previous item in the playlist.
sr: Изаберите дугме за прескакање претходне ствари у листи за репродукцију.

en: Stop
sr: Заустави

en: Select the hotkey to stop playback.
sr: Изаберите дугме за заустављање репродукције.

en: Position
sr: Позиција

en: Select the hotkey to display the position.
sr: Изаберите пречицу за приказивање позиције.

en: Very short backwards jump
sr: Веома кратак скок уназад

en: Select the hotkey to make a very short backwards jump.
sr: Изаберите пречицу за веома кратак скок уназад.

en: Short backwards jump
sr: Кратак скок уназад

en: Select the hotkey to make a short backwards jump.
sr: Изаберите пречицу за прављење кратког скока уназад.

en: Medium backwards jump
sr: Средњи скок уназад

en: Select the hotkey to make a medium backwards jump.
sr: Изаберите пречицу за прављење средњег скока уназад.

en: Long backwards jump
sr: Дугачак скок уназад

en: Select the hotkey to make a long backwards jump.
sr: Изаберите пречицу за прављење дугачког скока уназад.

en: Very short forward jump
sr: Веома кратак скок унапред

en: Select the hotkey to make a very short forward jump.
sr: Изаберите пречицу за прављење веома кратког скока унапред.

en: Short forward jump
sr: Кратак скок унапред

en: Select the hotkey to make a short forward jump.
sr: Изаберите пречицу за прављење кратког скока унапред.

en: Medium forward jump
sr: Средњи скок унапред

en: Select the hotkey to make a medium forward jump.
sr: Изаберите пречицу за прављење средњег скока унапред.

en: Long forward jump
sr: Дугачак скок унапред

en: Select the hotkey to make a long forward jump.
sr: Изаберите пречицу за прављење дугачког скока унапред.

en: Next frame
sr: Следећи фрејм

en: Very short jump length
sr: Веома кратка дужина скока

en: Very short jump length, in seconds.
sr: Веома кратка дужина скока, у секундама.

en: Short jump length
sr: Дужина кратког скока

en: Short jump length, in seconds.
sr: Дужина кратког скока, у секундама.

en: Medium jump length
sr: Средња дужина скока

en: Medium jump length, in seconds.
sr: Средња дужина скока, у секундама.

en: Long jump length
sr: Дугачка дужина скока

en: Long jump length, in seconds.
sr: Дугачка дужина скока, у секундама.

en: Quit
sr: Излаз

en: Select the hotkey to quit the application.
sr: Изаберите пречицу за излазак из програма.

en: Navigate up
sr: Управљање ка горе

en: Navigate down
sr: Управљање ка доле

en: Navigate left
sr: Управљање ка лево

en: Navigate right
sr: Управљање ка десно

en: Activate
sr: Активирај

en: Select the key to activate selected item in DVD menus.
sr: Изаберите тастер за активирање одређене ставке у DVD менијима.

en: Go to the DVD menu
sr: Идите на DVD мени

en: Select the key to take you to the DVD menu
sr: Изаберите тастер за померање ка DVD менију.

en: Select previous DVD title
sr: Изаберите претходни DVD наслов

en: Select the key to choose the previous title from the DVD
sr: Изаберите тастер за бирање претходних DVD наслова

en: Select next DVD title
sr: Изаберите следећи DVD наслов

en: Select the key to choose the next title from the DVD
sr: Изаберите тастер за бирање следећег DVD наслова

en: Select prev DVD chapter
sr: Изаберите претходно DVD поглавље

en: Select the key to choose the previous chapter from the DVD
sr: Изаберите тастер за бирање претходних DVD поглавља

en: Select next DVD chapter
sr: Изаберите следеће DVD поглавље

en: Select the key to choose the next chapter from the DVD
sr: Изаберите тастер за бирање следећег DVD наслова

en: Volume up
sr: Појачај јачину звука

en: Select the key to increase audio volume.
sr: Изаберите тастер за повећавање аудио јачине звука.

en: Volume down
sr: Смањи јачину звука

en: Select the key to decrease audio volume.
sr: Изабери тастер за смањивање јачине аудио звука.

en: Mute
sr: Искључи звук

en: Select the key to mute audio.
sr: Изаберите тастер за искључивање аудио звука.

en: Subtitle delay up
sr: Повећај кашњење титла

en: Select the key to increase the subtitle delay.
sr: Изаберите тастер за повећавање кашњења титла.

en: Subtitle delay down
sr: Смањи кашњење титла

en: Select the key to decrease the subtitle delay.
sr: Изаберите тастер за смањивање кашњења титла.

en: Subtitle position up
sr: Помери титл нагоре

en: Select the key to move subtitles higher.
sr: Изаберите тастер за померање титла нагоре.

en: Subtitle position down
sr: Помери титл надоле

en: Select the key to move subtitles lower.
sr: Изаберите тастер за померање титла надоле.

en: Audio delay up
sr: Повећај кашњење аудио звука

en: Select the key to increase the audio delay.
sr: Изаберите тастер за повећавање кашњења аудио звука.

en: Audio delay down
sr: Смањи кашњење аудио звука

en: Select the key to decrease the audio delay.
sr: Изаберите тастер за смањивање кашњења аудио звука.

en: Play playlist bookmark 1
sr: Репродукуј из листе за пуштање обележивач 1

en: Play playlist bookmark 2
sr: Репродукуј из листе за пуштање обележивач 2

en: Play playlist bookmark 3
sr: Репродукуј из листе за пуштање обележивач 3

en: Play playlist bookmark 4
sr: Репродукуј из листе за пуштање обележивач 4

en: Play playlist bookmark 5
sr: Репродукуј из листе за пуштање обележивач 5

en: Play playlist bookmark 6
sr: Репродукуј из листе за пуштање обележивач 6

en: Play playlist bookmark 7
sr: Репродукуј из листе за пуштање обележивач 7

en: Play playlist bookmark 8
sr: Репродукуј из листе за пуштање обележивач 8

en: Play playlist bookmark 9
sr: Репродукуј из листе за пуштање обележивач 9

en: Play playlist bookmark 10
sr: Репродукуј из листе за пуштање обележивач 10

en: Select the key to play this bookmark.
sr: Изаберите тастер за репродукцију овог обележивача.

en: Set playlist bookmark 1
sr: Постави у листу за пуштање обележивач 1

en: Set playlist bookmark 2
sr: Постави у листу за пуштање обележивач 2

en: Set playlist bookmark 3
sr: Постави у листу за пуштање обележивач 3

en: Set playlist bookmark 4
sr: Постави у листу за пуштање обележивач 4

en: Set playlist bookmark 5
sr: Постави у листу за пуштање обележивач 5

en: Set playlist bookmark 6
sr: Постави у листу за пуштање обележивач 6

en: Set playlist bookmark 7
sr: Постави у листу за пуштање обележивач 7

en: Set playlist bookmark 8
sr: Постави у листу за пуштање обележивач 8

en: Set playlist bookmark 9
sr: Постави у листу за пуштање обележивач 9

en: Set playlist bookmark 10
sr: Постави у листу за пуштање обележивач 10

en: Select the key to set this playlist bookmark.
sr: Изаберите тастер за постављање овог обележивача у листу за пуштање.

en: Clear the playlist
sr: Очисти листу за пуштање

en: Playlist bookmark 1
sr: Листа за пуштање обележивач 1

en: Playlist bookmark 2
sr: Листа за пуштање обележивач 2

en: Playlist bookmark 3
sr: Листа за пуштање обележивач 3

en: Playlist bookmark 4
sr: Листа за пуштање обележивач 4

en: Playlist bookmark 5
sr: Листа за пуштање обележивач 5

en: Playlist bookmark 6
sr: Листа за пуштање обележивач 6

en: Playlist bookmark 7
sr: Листа за пуштање обележивач 7

en: Playlist bookmark 8
sr: Листа за пуштање обележивач 8

en: Playlist bookmark 9
sr: Листа за пуштање обележивач 9

en: Playlist bookmark 10
sr: Листа за пуштање обележивач 10

en: This allows you to define playlist bookmarks.
sr: Ово Вам дозвољава да дефинишете маркере листе за пуштање.

en: Cycle audio track
sr: Циклус аудио записа

en: Cycle through the available audio tracks(languages).
sr: Циклично прођи кроз доступне аудио траке (језике)

en: Cycle subtitle track
sr: Циклус титла траке

en: Cycle through the available subtitle tracks.
sr: Прођи циклично кроз доступне титл траке.

en: Cycle source aspect ratio
sr: Циклус пропорције извора

en: Cycle through a predefined list of source aspect ratios.
sr: Порђи циклично кроз предефинисану листу пропорција извора.

en: Cycle video crop
sr: Циклус видео исецања

en: Cycle through a predefined list of crop formats.
sr: Прођи циклично кроз предефинисану листу исечених формата

en: Toggle autoscaling
sr: Укључи/искључи аутоматско клизање

en: Activate or deactivate autoscaling.
sr: Омогућите или онемогућите аутоматско клизање.

en: Increase scale factor
sr: Повећај фактор размере

en: Decrease scale factor
sr: Смањи фактор размере

en: Cycle deinterlace modes
sr: Кружи кроз режиме расплитања

en: Show controller in fullscreen
sr: Прикажи управљач у целом екрану

en: Hide the interface and pause playback.
sr: Сакриј интерфејс и паузирај репродукцију.

en: Context menu
sr: Контекстуални мени

en: Take video snapshot
sr: Узми слику видеа

en: Takes a video snapshot and writes it to disk.
sr: Узима брзу слику видеа и пише је на диск.

en: Record
sr: Снимање

en: Record access filter start/stop.
sr: Сними приступни филтер почетак/крај.

en: Un-Zoom
sr: Поништи увећање

en: Crop one pixel from the top of the video
sr: Исеци један пиксел са врха видео снимка

en: Uncrop one pixel from the top of the video
sr: Врати исечени један пиксел са врха видео снимка

en: Crop one pixel from the left of the video
sr: Исеци један пиксел са леве стране видео снимка

en: Uncrop one pixel from the left of the video
sr: Врати исечени један пиксел са леве стране видео снимка

en: Crop one pixel from the bottom of the video
sr: Исеци један пиксел са дна видео снимка

en: Uncrop one pixel from the bottom of the video
sr: Врати исечени један пиксел са дна видео снимка

en: Crop one pixel from the right of the video
sr: Исеци један пиксел са десне стране видео снимка

en: Uncrop one pixel from the right of the video
sr: Врати исечени један пиксел са десне стране видео снимка

en: Snapshot
sr: Снимак слике

en: Window properties
sr: Особине Прозора

en: Subpictures
sr: Подслике

en: Subtitles
sr: Титлови

en: Overlays
sr: Преклапања

en: Track settings
sr: Подешавања траке

en: Playback control
sr: Контрола преслушавања

en: Default devices
sr: Подразумевани уређаји

en: Network settings
sr: Подешавања Мреже

en: Socks proxy
sr: Socks прокси

en: Metadata
sr: Мета подаци

en: Decoders
sr: Декодери

en: Input
sr: Улаз

en: Special modules
sr: Специјални модули

en: Plugins
sr: Додаци

en: Performance options
sr: Опције перформанси

en: Hot keys
sr: Пречице

en: Jump sizes
sr: Величине скокова

en: ask for extra verbosity when displaying help
sr: питајте за додатну опширност при приказивању помоћи

en: print a list of available modules
sr: одштампај листу доступних модула

en: print a list of available modules with extra detail
sr: одштампај листу доступних модула са додатним детаљима

en: reset the current config to the default values
sr: подеси тренутна подешавања на подразумеване вредности

en: use alternate config file
sr: користи алтернативни config фајл

en: resets the current plugins cache
sr: враћа на првобитне вредности кеш додатака

en: print version information
sr: одштампај информацију о верзији програма

en: Brightness Down
sr: Осветли

en: Brightness Up
sr: Затамни

en: Browser Back
sr: Назад – прегледач

en: Browser Favorites
sr: Омиљено – прегледач

en: Browser Forward
sr: Напред – прегледач

en: Browser Home
sr: Почетна – прегледач

en: Browser Refresh
sr: Освежи – прегледач

en: Browser Search
sr: Претражи – прегледач

en: Browser Stop
sr: Заустави – прегледач

en: Delete
sr: Уклони

en: Down
sr: Доле

en: End
sr: Крај

en: Media Angle
sr: Угао медија

en: Media Audio Track
sr: Аудио-запис – медији

en: Media Forward
sr: Премотавање унапред – медији

en: Media Menu
sr: Мени – медији

en: Media Next Frame
sr: Следећи кадар – медији

en: Media Next Track
sr: Следећи запис – медији

en: Media Play Pause
sr: Пусти/паузирај – медији

en: Media Prev Frame
sr: Претходни кадар – медији

en: Media Prev Track
sr: Претходни запис – медији

en: Media Record
sr: Снимање – медији

en: Media Repeat
sr: Понављање – медији

en: Media Rewind
sr: Премотавање уназад – медији

en: Media Select
sr: Избор – медији

en: Media Shuffle
sr: Случајни редослед – медији

en: Media Stop
sr: Заустави – медији

en: Media Subtitle
sr: Титл – медији

en: Media Time
sr: Време – медији

en: Media View
sr: Приказ – медији

en: Menu
sr: Мени

en: Mouse Wheel Down
sr: Померање точкићем миша надоле

en: Mouse Wheel Left
sr: Померање точкићем миша улево

en: Mouse Wheel Right
sr: Померање точкићем миша удесно

en: Mouse Wheel Up
sr: Померање точкићем миша нагоре

en: Page Down
sr: Надоле за једну страницу

en: Page Up
sr: Нагоре за једну страницу

en: Pause
sr: Пауза

en: Print
sr: Штампај

en: Up
sr: Горе

en: Volume Down
sr: Смањи јачину звука

en: Volume Mute
sr: Искључи звук

en: Volume Up
sr: Појачај јачину звука

en: Zoom In
sr: Увећај

en: Zoom Out
sr: Умањи

en: Saving file failed
sr: Не могу да сачувам датотеку

en: Failed to open "%s" for writing
sr: Не могу да отворим „%s“ за писање

en: Cancel
sr: Обустави

en: %s
    Downloading... %s/%s %.1f%% done
sr: %s
    Преузимам… %s/%s – завршено %.1f%%

en: File could not be verified
sr: Не могу да проверим датотеку

en: Invalid signature
sr: Неисправни потпис

en: File not verifiable
sr: Датотека није проверљива

en: It was not possible to securely verify the downloaded file "%s". Thus, it was deleted.
sr: Није било могуће на сигуран начин проверити преузету датотеку "%s". Стога је обрисана.

en: File corrupted
sr: Датотека је оштећена

en: Downloaded file "%s" was corrupted. Thus, it was deleted.
sr: Преузета датотека "%s" је оштећена. Те је обрисана.

en: Install
sr: Инсталирај

en: Update VLC media player
sr: Надоградња VLC медија плејера

en: Media Library
sr: Библиотека датотека

en: Afar
sr: афарски

en: Abkhazian
sr: абхаски

en: Afrikaans
sr: африкански језик

en: Albanian
sr: албански

en: Amharic
sr: амхарски

en: Arabic
sr: арапски

en: Armenian
sr: арменски

en: Assamese
sr: асамски

en: Avestan
sr: авестан

en: Aymara
sr: ајмар

en: Azerbaijani
sr: азерски

en: Bashkir
sr: башкир

en: Basque
sr: баскијски

en: Belarusian
sr: белоруски

en: Bengali
sr: бенгалски

en: Bihari
sr: бихари

en: Bislama
sr: бислама

en: Bosnian
sr: босански

en: Breton
sr: бретонски

en: Bulgarian
sr: бугарски

en: Burmese
sr: бурмиски

en: Catalan
sr: каталонски

en: Chamorro
sr: чаморо

en: Chechen
sr: чеченски

en: Chinese
sr: кинески

en: Church Slavic
sr: црквенословенски

en: Chuvash
sr: чуваш

en: Cornish
sr: корнвалски

en: Corsican
sr: корзикански

en: Czech
sr: чешки

en: Danish
sr: дански

en: Dutch
sr: холандски

en: Dzongkha
sr: дзонга

en: English
sr: енглески

en: Esperanto
sr: есперанто

en: Estonian
sr: естонски

en: Faroese
sr: фарски

en: Fijian
sr: језик фиџи

en: Finnish
sr: фински

en: French
sr: француски

en: Frisian
sr: фришки

en: Georgian
sr: грузијски

en: German
sr: немачки

en: Gaelic (Scots)
sr: гаелски (шкотски)

en: Irish
sr: ирски

en: Gallegan
sr: галицијски

en: Manx
sr: са острва Мана

en: Guarani
sr: гуарани

en: Gujarati
sr: гујарати

en: Hebrew
sr: хебрејски

en: Herero
sr: хереро

en: Hindi
sr: хинди

en: Hiri Motu
sr: хири моту језик

en: Hungarian
sr: мађарски

en: Icelandic
sr: исландски

en: Inuktitut
sr: инуктитут

en: Interlingue
sr: интерлингва

en: Interlingua
sr: интерлингва

en: Indonesian
sr: индонезијски

en: Inupiaq
sr: инупијак

en: Italian
sr: италијански

en: Javanese
sr: јава језик

en: Japanese
sr: јапански

en: Kannada
sr: канадски

en: Kashmiri
sr: кашмирски

en: Kazakh
sr: казахтански

en: Khmer
sr: кмерски

en: Kikuyu
sr: кикују

en: Kinyarwanda
sr: кинјарванда

en: Kirghiz
sr: киргишки

en: Komi
sr: коми

en: Korean
sr: корејански

en: Kuanyama
sr: куанјама

en: Kurdish
sr: курдски

en: Lao
sr: лаоски

en: Latin
sr: латински

en: Latvian
sr: латвински

en: Lingala
sr: лингала

en: Lithuanian
sr: литвански

en: Letzeburgesch
sr: луксембуршки

en: Macedonian
sr: македонски

en: Marshall
sr: маршалски

en: Malayalam
sr: малајамски

en: Maori
sr: маори

en: Marathi
sr: марати

en: Malay
sr: малајски

en: Malagasy
sr: малагаси

en: Maltese
sr: малтешки

en: Moldavian
sr: молдавски

en: Mongolian
sr: монголски

en: Nauru
sr: науру

en: Navajo
sr: језик Навахо индијанаца

en: Ndebele, South
sr: ндебеле, јужни

en: Ndebele, North
sr: ндебеле, северни

en: Ndonga
sr: ндонга

en: Nepali
sr: напалски

en: Norwegian
sr: норвешки

en: Norwegian Nynorsk
sr: норвешки модерни

en: Norwegian Bokmaal
sr: норвешки бокмал

en: Chichewa; Nyanja
sr: чичева; њанџа

en: Oriya
sr: орија

en: Oromo
sr: оромо

en: Ossetian; Ossetic
sr: осетски

en: Panjabi
sr: панџаби

en: Persian
sr: персијски

en: Pali
sr: пали

en: Polish
sr: пољски

en: Portuguese
sr: португалски

en: Pushto
sr: пушто

en: Quechua
sr: квечуа

en: Original audio
sr: Оригинални звук

en: Raeto-Romance
sr: реторомански

en: Romanian
sr: румунски

en: Rundi
sr: рунди

en: Russian
sr: руски

en: Sango
sr: санго

en: Sanskrit
sr: санскрит

en: Serbian
sr: српски

en: Croatian
sr: хрватски

en: Sinhalese
sr: синалезе

en: Slovak
sr: словачки

en: Slovenian
sr: словеначки

en: Northern Sami
sr: северни сами

en: Samoan
sr: самоански

en: Shona
sr: шона

en: Sindhi
sr: синди

en: Somali
sr: сомалски

en: Sotho, Southern
sr: сото, јужни

en: Spanish
sr: шпански

en: Sardinian
sr: сардинијски

en: Swati
sr: свати

en: Sundanese
sr: сунданежански

en: Swahili
sr: свахили

en: Swedish
sr: шведски

en: Tahitian
sr: тахићански

en: Tamil
sr: тамилски

en: Tatar
sr: татарски

en: Telugu
sr: телугу

en: Tajik
sr: таџички

en: Tagalog
sr: тагалог

en: Thai
sr: тајски

en: Tibetan
sr: тибетански

en: Tigrinya
sr: тигрињски

en: Tonga (Tonga Islands)
sr: тонга (Тонга Острва)

en: Tswana
sr: цвана

en: Tsonga
sr: цонга

en: Turkish
sr: турски

en: Turkmen
sr: туркменски

en: Twi
sr: тви

en: Uighur
sr: ујгур

en: Ukrainian
sr: украјински

en: Urdu
sr: урду

en: Uzbek
sr: узбечки

en: Vietnamese
sr: вијетнамски

en: Volapuk
sr: волапик

en: Welsh
sr: велшки

en: Wolof
sr: волоф

en: Xhosa
sr: гзоза

en: Yiddish
sr: јидиш

en: Yoruba
sr: јоруба

en: Zhuang
sr: чуанг

en: Zulu
sr: зулу

en: Crop
sr: Опсеци

en: Aspect ratio
sr: Пропорције

en: Attachment
sr: Прилог

en: Attachment input
sr: Улаз прилога

en: Region code
sr: Регионални код

en: Java required
sr: Јава је обавезна

en: Java was not found on your system.
sr: Јава није пронађена на Вашем систему.

en: Audio CD - Track %02i
sr: Аудио CD - аудио запис %02i

en: Audio CD
sr: Аудио CD

en: Audio CD input
sr: Аудио CD улаз

en: [cdda:][device][@[track]]
sr: [cdda:][уређај][@[трака]]

en: CDDB Server
sr: CDDB Сервер

en: Address of the CDDB server to use.
sr: Адреса CDDB сервера који се користи.

en: CDDB port
sr: CDDB порт

en: CDDB Server port to use.
sr: CDDB порт сервера који се користи.

en: Input card to use
sr: Улазна картица за употребу

en: DeckLink capture card to use, if multiple exist. The cards are numbered from 0.
sr: DeckLink снимајућа картица за употребу, уколико их постоји више. Картице су нумерисане од 0.

en: Desired input video mode. Leave empty for autodetection.
sr: Жељени режим видио улаза. Оставити празно за ауто детекцију

en: Audio connection
sr: Звучно повезивање

en: Number of audio channels
sr: Број звучних канала

en: Video connection
sr: Видео веза

en: Optical SDI
sr: Оптички SDI

en: Component
sr: Компонента

en: Composite
sr: Сложено

en: Embedded
sr: Уграђено

en: Analog
sr: Аналогно

en: Aspect ratio (4:3, 16:9). Default assumes square pixels.
sr: Однос ширине и висине (4:3, 16:9). Подразумевани су квадратни пиксели.

en: Blackmagic DeckLink SDI input
sr: Blackmagic DeckLink SDI улаз

en: 10 bits
sr: 10 бита

en: Cable
sr: Кабл

en: Antenna
sr: Антена

en: TV
sr: ТВ

en: FM radio
sr: ФМ радио

en: AM radio
sr: АМ радио

en: Video device name
sr: Име видео уређаја

en: Name of the video device that will be used by the DirectShow plugin. If you don't specify anything, the default device will be used.
sr: Име видео уређаја који ће употребљавати DirectShow додатак. Ако не одредите ниједан, користиће се подразумевани уређај.

en: Audio device name
sr: Име аудио уређаја

en: Video size
sr: Величина видеа

en: Picture aspect-ratio n:m
sr: Однос ширине и висине слике n:m

en: Video input chroma format
sr: Формат сигнала боје видео улаза

en: Force the DirectShow video input to use a specific chroma format (eg. I420 (default), RV24, etc.)
sr: Приморај DirectShow видео улаз да користи одређен формат нијансе боје (нпр. I420 (подразумевано), RV24, итд.)

en: Video input frame rate
sr: Брзина фрејмова видео улаза

en: Device properties
sr: Особине уређаја

en: Show the properties dialog of the selected device before starting the stream.
sr: Покажи особине дијалога изабраног уређаја пре покретања тока.

en: Tuner properties
sr: Особине тјунера

en: Show the tuner properties [channel selection] page.
sr: Покажи страницу особина тјунера [бирање канала].

en: Tuner TV Channel
sr: Канал TV Тјунера

en: Set the TV channel the tuner will set to (0 means default).
sr: Подеси TV канал који ће тујнер подесити (0 значи подразумевано).

en: Tuner Frequency
sr: Фреквенција тјунера

en: Video standard
sr: Видео-стандард

en: Tuner country code
sr: Језички кôд тјунера

en: Set the tuner country code that establishes the current channel-to-frequency mapping (0 means default).
sr: Подесите код земље за тјунер који успоставља тренутно мапирање канала у фреквенцију (0 је подразумевана вредност).

en: Tuner input type
sr: Улазни тип тјунера

en: Select the tuner input type (Cable/Antenna).
sr: Изаберите улазни тип тјунера (Кабл/Антена).

en: Video input pin
sr: Видео улазни пин

en: Audio input pin
sr: Аудио улазни пин

en: Select the audio input source. See the "video input" option.
sr: Изаберите извор аудио улаза. Погледајте "video input" опцију.

en: Video output pin
sr: Видео излазни пин

en: Select the video output type. See the "video input" option.
sr: Изаберите тип видео излаза. Погледајте "video input" опцију.

en: Audio output pin
sr: Аудио излазни пин

en: Select the audio output type. See the "video input" option.
sr: Изаберите тип аудио излаза. Погледајте "video input" опцију.

en: AM Tuner mode
sr: АМ мод тјунера

en: Audio sample rate
sr: Аудио брзина узорка

en: DirectShow input
sr: DirectShow улаз

en: DVB adapter
sr: DVB адаптер

en: DVB device
sr: DVB уређај

en: Do not demultiplex
sr: Не демултиплексирај

en: Network name
sr: Име мреже

en: Network name to create
sr: Име мреже за стварање

en: Frequency (Hz)
sr: Фреквенција (Hz)

en: Layer A modulation
sr: Модулација слоја A

en: Layer B modulation
sr: Модулација слоја B

en: Layer C modulation
sr: Модулација слоја C

en: Bandwidth (MHz)
sr: Проток (MHz)

en: Pilot
sr: Пилот

en: 0.35 (same as DVB-S)
sr: 0.35 (исто за DVB-S)

en: Unspecified (0V)
sr: Неодређено (0V)

en: Vertical (13V)
sr: Усправно (13V)

en: Horizontal (18V)
sr: Водоравно (18V)

en: High LNB voltage
sr: Високи LNB напон

en: Unspecified
sr: Неодређено

en: Major channel
sr: Главни канал

en: DTV
sr: ДТВ

en: DVB-S2 parameters
sr: ДВБ-С2 параметри

en: DVD angle
sr: DVD угао

en: Default DVD angle.
sr: Подразумевани DVD угао.

en: Start directly in menu
sr: Почни директно у менију

en: Start the DVD directly in the main menu. This will try to skip all the useless warning introductions.
sr: Покрени DVD директно у главном менију. Ово ће покушати да избегне сва непотребна уводна  упозорења.

en: DVD with menus
sr: DVD са менијима

en: DVDnav Input
sr: DVDnav Улаз

en: Playback failure
sr: Немогућност репродукције

en: DVD without menus
sr: DVD без менија

en: File input
sr: Улазни фајл

en: File
sr: Фајл

en: Directory
sr: Директоријум

en: Username
sr: Корисничко име

en: Password
sr: Шифра

en: FTP account
sr: FTP налог

en: Account that will be used for the connection.
sr: Налог који ће се користити за повезивање.

en: FTP input
sr: FTP улаз

en: FTP upload output
sr: Излаз FTP отпремања

en: Network interaction failed
sr: Мрежна интеракција није успела

en: VLC could not connect with the given server.
sr: VLC не може да се повеже са датим сервером.

en: Your account was rejected.
sr: Налог је одбијен.

en: Auto re-connect
sr: Аутоматско поновно повезивање

en: Automatically try to reconnect to the stream in case of a sudden disconnect.
sr: Аутоматски покушај поново да се повежеш на ток у случају изненадног прекида.

en: HTTP input
sr: HTTP улаз

en: HTTP authentication
sr: HTTP провера идентитета

en: Please enter a valid login name and a password for realm %s.
sr: Унесите исправно корисничко име и лозинку за подручје %s.

en: Continuous stream
sr: Континуални ток

en: Dummy
sr: Псеудо

en: Dummy input
sr: Празан унос

en: Set the ID of the elementary stream
sr: Постави ID основног тока

en: Group
sr: Група

en: Set the group of the elementary stream
sr: Постави групу основног тока

en: Category
sr: Категорија

en: Set the category of the elementary stream
sr: Поставите категорију основног тока

en: Unknown
sr: Непознато

en: Data
sr: Подаци

en: Set the codec of the elementary stream
sr: Постави кодек основног тока

en: Language of the elementary stream as described by ISO639
sr: Језик основног тока по стандарду ISO 639

en: Sample rate of an audio elementary stream
sr: Брзина узорковања основног звучног тока

en: Channels count
sr: Број канала

en: Channels count of an audio elementary stream
sr: Број канала основног звучног тока

en: Width
sr: Ширина

en: Width of video or subtitle elementary streams
sr: Ширина слике или титла у основним токовима

en: Height
sr: Висина

en: Height of video or subtitle elementary streams
sr: Висина слике или титла у основним токовима

en: Display aspect ratio
sr: Однос ширине и висине приказа

en: Display aspect ratio of a video elementary stream
sr: Однос ширине и висине слике у основном току

en: Frame rate of a video elementary stream
sr: Брзина кадрова слике у основном току

en: Size
sr: Величина

en: Memory input
sr: Улаз меморије

en: Video ID
sr: ID видеа

en: Audio configuration
sr: Подешавање звука

en: Teletext language
sr: Језик телетекста

en: RTP/RTSP/SDP demuxer (using Live555)
sr: RTP/RTSP/SDP демултиплексер (користи Live555)

en: RTSP/RTP access and demux
sr: RTSP/RTP приступ и демултиплексер

en: Use RTP over RTSP (TCP)
sr: Користи RTP преко RTSP-а (TCP)

en: Client port
sr: Порт клијента

en: Port to use for the RTP source of the session
sr: Порт за употребу за RTP извор сесије

en: Tunnel RTSP and RTP over HTTP
sr: Тунелуј RTSP и RTP преко HTTP-а

en: HTTP tunnel port
sr: HTTP порт за тунеловање

en: Port to use for tunneling the RTSP/RTP over HTTP.
sr: Порт за употребу за тунеловање RTSP/RTP преко HTTP-а.

en: Please enter a valid login name and a password.
sr: Унеси валидно корисничко име и лозинку.

en: Force selection of all streams
sr: Приморај селекцију свих токова

en: MMS streams can contain several elementary streams, with different bitrates. You can choose to select all of them.
sr: MMS токови могу да садрже неколико елементарних токова, са различитим брзинама. Можете да изаберете да их све селектујете.

en: Maximum bitrate
sr: Максимална брзина битова у секунди

en: Select the stream with the maximum bitrate under that limit.
sr: Изаберите ток са максималном брзином испод ове границе.

en: Microsoft Media Server (MMS) input
sr: Microsoft Media Server (MMS) улаз

en: MTP input
sr: MTP улаз

en: VLC could not read the file: %s
sr: VLC није могао да прочита датотеку: %s

en: Capture the audio stream in stereo.
sr: Сними звучни ток као стерео.

en: Samplerate
sr: Фреквенција

en: Samplerate of the captured audio stream, in Hz (eg: 11025, 22050, 44100, 48000)
sr: Фреквенција захваћеног звучног тока, у Hz (пример: 11025, 22050, 44100)

en: OSS input
sr: OSS улаз

en: PulseAudio input
sr: PulseAudio улаз

en: RTCP (local) port
sr: RTCP (локални) порт

en: SDP required
sr: Обавезан је SDP

en: Real RTSP
sr: Реални RTSP

en: Connection failed
sr: Повезивање није успело

en: VLC could not connect to "%s:%d".
sr: VLC не може да се повеже са „%s:%d“.

en: Session failed
sr: Сесија није успела

en: Host
sr: Домаћин

en: Desired frame rate for the capture.
sr: Жељена брзина фрејмова за захватање.

en: Capture fragment size
sr: Величина фрагмента за захватање

en: Optimize the capture by fragmenting the screen in chunks of predefined height (16 might be a good value, and 0 means disabled).
sr: Оптимизуј захватање фрагментирањем екрана у комаде предефинисане висине (16 може да буде добра вредност, а 0 значи да је онемогућена опција).

en: Follow the mouse
sr: Прати миш

en: Follow the mouse when capturing a subscreen.
sr: Пратите миш при снимању подекрана.

en: Mouse pointer image
sr: Слика показивача миша

en: Display ID
sr: Прикажи ИД

en: Screen Input
sr: Улазни Екран

en: Screen
sr: Екран

en: SFTP port
sr: SFTP порт

en: SFTP port number to use on the server
sr: SFTP број порта који ће се користити на серверу

en: SFTP input
sr: SFTP улаз

en: SFTP authentication
sr: SFTP провера идентитета

en: 8 bits
sr: 8 бита

en: 15 bits
sr: 15 бита

en: 16 bits
sr: 16 бита

en: 24 bits
sr: 24 бита

en: 32 bits
sr: 32 бита

en: SMB input
sr: SMB улаз

en: SMB domain
sr: SMB домен

en: Domain/Workgroup that will be used for the connection.
sr: Домен/Радна група која ће се користити за повезивање.

en: TCP input
sr: TCP улаз

en: UDP input
sr: UDP улаз

en: Reset defaults
sr: Врати подразумевано

en: Standard
sr: Стандард

en: Video standard (Default, SECAM, PAL, or NTSC).
sr: Видео-стандард (подразумевано: SECAM, PAL или NTSC).

en: Audio input
sr: Звучни улаз

en: Radio device
sr: Радио уређај

en: Frequency
sr: Фреквенција

en: Audio mode
sr: Звучни режим

en: Reset controls
sr: Поништи контроле

en: Reset controls to defaults.
sr: Вратите контроле на подразумеване вредности.

en: Brightness
sr: Осветљеност

en: Picture brightness or black level.
sr: Осветљење слике или ниво црне боје.

en: Automatic brightness
sr: Аутоматско осветљење

en: Automatically adjust the picture brightness.
sr: Аутоматски прилагодите осветљење слике.

en: Contrast
sr: Контраст

en: Picture contrast or luma gain.
sr: Промените контраст или интензитет слике.

en: Saturation
sr: Засићење

en: Picture saturation or chroma gain.
sr: Промените засићеност или обојеност слике.

en: Hue
sr: Нијанса

en: Automatic hue
sr: Аутоматско засићење

en: Automatically adjust the picture hue.
sr: Аутоматски прилагодите засићење слике.

en: Gamma
sr: Гама

en: Automatic gain
sr: Аутоматско појачање

en: Automatically set the video gain.
sr: Аутоматско појачање видео-сигнала.

en: Gain
sr: Појачање

en: Picture gain.
sr: Појачање сигнала.

en: Sharpness
sr: Оштрина

en: Sharpness filter adjust.
sr: Прилагодите оштрину слике.

en: Chroma gain
sr: Појачање обојености

en: Chroma gain control.
sr: Управљање појачањем обојености.

en: Automatic chroma gain
sr: Аутоматско појачање обојености

en: Automatically control the chroma gain.
sr: Аутоматско управљање појачањем обојености.

en: Horizontal flip
sr: Водоравно преокретање

en: Flip the picture horizontally.
sr: Преокрените слику водоравно.

en: Vertical flip
sr: Усправно преокретање

en: Flip the picture vertically.
sr: Преокрените слику усправно.

en: Color effect
sr: Ефекат боје

en: Select a color effect.
sr: Изаберите ефекат боје.

en: Black & white
sr: Црно-бело

en: Sepia
sr: Сепија

en: Negative
sr: Негатив

en: Emboss
sr: Рељефни текст

en: Sketch
sr: Скица

en: Sky blue
sr: Небескоплава

en: Grass green
sr: Светлозелена

en: Skin whiten
sr: Бела

en: Vivid
sr: Живописне боје

en: Audio volume
sr: Јачина звука

en: Volume of the audio input.
sr: Јачина звучног улаза.

en: Audio balance
sr: Равнотежа звука

en: Balance of the audio input.
sr: Равнотежа звучног улаза.

en: Bass level
sr: Ниво баса

en: Bass adjustment of the audio input.
sr: Прилагођавање баса за звучни улаз.

en: Treble level
sr: Ниво високих тонова

en: Treble adjustment of the audio input.
sr: Прилагођавање високих тонова за звучни улаз.

en: Mute the audio.
sr: Искључите зук.

en: Loudness mode
sr: Режим гласноће

en: Loudness mode a.k.a. bass boost.
sr: Режим гласноће тј. појачавање басова.

en: All
sr: Све

en: 525 lines / 60 Hz
sr: 525 линија / 60 Hz

en: 625 lines / 50 Hz
sr: 625 линија / 50 Hz

en: PAL N Argentina
sr: PAL N Аргентина

en: NTSC M Japan
sr: NTSC M Јапан

en: NTSC M South Korea
sr: NTSC M Јужна кореја

en: Dual mono
sr: Дуал моно

en: Video input
sr: Видео-улаз

en: Tuner
sr: Тјунер

en: Controls
sr: Контроле

en: VCD input
sr: VCD улаз

en: VDR recordings
sr: VDR снимања

en: VLC could not read the file (%s).
sr: VLC не може да прочита датотеку (%s).

en: VLC could not open the file "%s" (%s).
sr: VLC не може да отвори датотеку "%s" (%s).

en: Start
sr: Започни

en: Certificate of the Authority to verify server's against
sr: Центар сертификације, који утврђује веродостојност сервера

en: Dummy stream output
sr: Псеудо излазни ток

en: Keep existing file
sr: Задржи постојећу датотеку

en: If the file already exists, it will be overwritten.
sr: Ако датотека већ постоји, она ће бити замењена.

en: Append to file
sr: Додај у фајл

en: Append to file if it exists instead of replacing it.
sr: Додај у фајл ако постоји уместо замењивања фајла.

en: Format time and date
sr: Форматирај време и датум

en: File stream output
sr: Излаз тока фајла

en: Password that will be requested to access the stream.
sr: Лозинка која ће бити захтевана за приступ току.

en: Mime
sr: Mime тип

en: HTTP stream output
sr: HTTP ток излаза

en: Segment length
sr: Дужина исечка

en: Length of TS stream segments
sr: Дужина исечака TS тока

en: Split segments anywhere
sr: Раздвој исечке било где

en: Allow cache
sr: Дозволи кеширање

en: Index file
sr: Индексна датотека

en: Path to the index file to create
sr: Путања до индексне датотеке за стварање

en: Full URL to put in index file
sr: Пуна адреса која ће се ставити у индексну датотеку

en: Delete segments
sr: Обриши сегменте

en: HTTP Live streaming output
sr: Излаз HTTP емитовања уживо

en: Stream name
sr: Име тока

en: Stream description
sr: Опис тока

en: Description of the stream content or information about your channel.
sr: Опис садржаја тока или информација о Вашем каналу.

en: Stream MP3
sr: MP3 ток

en: Genre description
sr: Опис жанра

en: Number of channels
sr: Број канала

en: Ogg Vorbis Quality
sr: Квалитет Ogg Vorbis-а

en: IceCAST output
sr: IceCAST излаз

en: Caching value (ms)
sr: Кеширана вредност (ms)

en: Default caching value for outbound UDP streams. This value should be set in milliseconds.
sr: Подразумевана кеширана  вредност за излазне UDP токове. Ова вредност треба да буде у милисекундама.

en: Group packets
sr: Групиши пакете

en: Packets can be sent one by one at the right time or by groups. You can choose the number of packets that will be sent at a time. It helps reducing the scheduling load on heavily-loaded systems.
sr: Пакети могу да се шаљу један по један временски или по групама. Можете да изаберете број пакета који ће се повремено слати. Ово помаже смањењу учитавања код преоптерећених система.

en: UDP stream output
sr: UDP ток излаза

en: Simple decoder for Dolby Surround encoded streams
sr: Једноставан декодер за Dolby Surround енкодоване токове

en: Dolby Surround decoder
sr: Dolby Surround декодер

en: This effect gives you the feeling that you are standing in a room with a complete 7.1 speaker set when using only a headphone, providing a more realistic sound experience. It should also be more comfortable and less tiring when listening to music for long periods of time.
    It works with any source format from mono to 7.1.
sr: Овај ефекат Вам даје осећај да стојите у соби са комплетним 7.1 звучним систем док у ствари користите само Ваше слушалице, и тако добијате реалистичније искуство о звуку. Овај ефекат је комфорнији и не умара када дуго слушате музику.
    Функционише са било којим изворним форматом од моно до 7.1 система.

en: Characteristic dimension
sr: Карактеристичне димензије

en: Distance between front left speaker and listener in meters.
sr: Удаљеност левог звучника од слушаоца у метрима.

en: Compensate delay
sr: Надконади одлагање

en: The delay which is introduced by the physical algorithm may sometimes be disturbing for the synchronization between lips-movement and speech. In case, turn this on to compensate.
sr: Кашњење физичког алгоритма може понекад да омета синхронизацију говора и слике. У том случају укључите ово као надокнаду.

en: No decoding of Dolby Surround
sr: Нема декодирања Dolby Surround-а

en: Dolby Surround encoded streams won't be decoded before being processed by this filter. Enabling this setting is not recommended.
sr: Dolby Surround енкодирани токови неће бити декодирани пре него што их обради овај филтер. Омогућавање ове опције није препоручено.

en: Headphone virtual spatialization effect
sr: Виртуално просторни ефекат слушалица

en: Headphone effect
sr: Ефекат Слушалица

en: Audio filter for simple channel mixing
sr: Аудио филтер за једноставно мешање канала

en: Audio filter for trivial channel mixing
sr: Аудио филтер за тривијално мешање канала

en: Delay
sr: Кашњење

en: Feedback gain
sr: Појачање одјека

en: Gain on Feedback loop
sr: Ниво повратне спреге

en: Makeup gain
sr: Пораст нивоа

en: Set the makeup gain in dB (0 ... 24).
sr: Поставите пораст нивоа у dB (0 … 24).

en: Audio filter for PCM format conversion
sr: Аудио филтер за PCM формат конверзију

en: Equalizer preset
sr: Подешавање Еквилајзера

en: Preset to use for the equalizer.
sr: Подешавања за коришћење еквилајзера.

en: Bands gain
sr: Појачање учесталости

en: Two pass
sr: Други корак

en: Filter the audio twice. This provides a more intense effect.
sr: Два пута примени аудио филтер. Ово ће произвести интензивнији ефекат.

en: Global gain
sr: Опште појачање

en: Set the global gain in dB (-20 ... 20).
sr: Поставите опште појачање у dB (-20 … 20).

en: Equalizer with 10 bands
sr: Еквилајзер са 10 опсега

en: Equalizer
sr: Изједначивач

en: Flat
sr: Једнолично

en: Classical
sr: Класична

en: Club
sr: Club стил

en: Dance
sr: Денс

en: Full bass
sr: Пун бас

en: Large Hall
sr: Велика Дворана

en: Live
sr: Уживо

en: Party
sr: Party стил

en: Pop
sr: Поп

en: Reggae
sr: Реге

en: Rock
sr: Рок

en: Soft
sr: Мекано

en: Soft rock
sr: Мекани Рок

en: Techno
sr: Техно

en: Gain multiplier
sr: Појачање

en: Increase or decrease the gain (default 1.0)
sr: Управљање коефицијентом појачања (подразумевано је 1.0)

en: Gain control filter
sr: Филтер управљања појачањем

en: Number of audio buffers
sr: Број аудио бафера

en: If the average power over the last N buffers is higher than this value, the volume will be normalized. This value is a positive floating point number. A value between 0.5 and 10 seems sensible.
sr: Ако средња јачина преко последњих N бафера више од ове вредности, јачина звука ће бити нормализована. Ова вредност је позитиван децимални број. Број између 0.5 и 10 ће бити одговарајући.

en: Volume normalizer
sr: Нормализатор јачине звука

en: Parametric Equalizer
sr: Параметрички Еквилајзер

en: Low freq (Hz)
sr: Ниска фреквенција (Hz)

en: Low freq gain (dB)
sr: Појачање ниске фреквенције (dB)

en: High freq (Hz)
sr: Висока фреквенција (Hz)

en: High freq gain (dB)
sr: Појачање високе фреквенције (dB)

en: Freq 1 (Hz)
sr: Фреквенција 1 (Hz)

en: Freq 1 gain (dB)
sr: Појачање фреквенције 1 (dB)

en: Freq 1 Q
sr: Фреквенција 1 Q

en: Freq 2 (Hz)
sr: Фреквенција 2 (Hz)

en: Freq 2 gain (dB)
sr: Појачање фреквенције 2 (dB)

en: Freq 2 Q
sr: Фреквенција 2 Q

en: Freq 3 (Hz)
sr: Фреквенција 3 (Hz)

en: Freq 3 gain (dB)
sr: Појачање фреквенције 3 (dB)

en: Freq 3 Q
sr: Фреквенција 3 Q

en: ALSA audio output
sr: ALSA аудио излаз

en: HAL AudioUnit output
sr: HAL излазна аудио јединица

en: %s (Encoded Output)
sr: %s (Енкодиран излаз)

en: Output device
sr: Излазни уређај

en: DirectX audio output
sr: DirectX аудио излаз

en: Output format
sr: Излазни формат

en: Number of output channels
sr: Број излазних канала

en: Instead of writing a raw file, you can add a WAV header to the file.
sr: Уместо писања неуобличеног фајла, можете да додате WAV заглавље у фајл.

en: Output file
sr: Излазни фајл

en: File audio output
sr: Фајл аудио излаза

en: JACK audio output
sr: JACK аудио излаз

en: Device
sr: Уређај

en: Use float32 output
sr: Користи float32 излаз

en: The option allows you to enable or disable the high-quality float32 audio output mode (which is not well supported by some soundcards).
sr: Ова опција Вам дозвољава омогућавање или онемогућавање високог квалитета float32 аудио излазног режима рада (није добро подржано од неких звучних картица).

en: A/52 dynamic range compression
sr: A/52 опсег динамичке компресије

en: Dynamic range compression makes the loud sounds softer, and the soft sounds louder, so you can more easily listen to the stream in a noisy environment without disturbing anyone. If you disable the dynamic range compression the playback will be more adapted to a movie theater or a listening room.
sr: Динамички опсег компресије лини јаче звукове мекшим, и мекше звукове чини гласнијим, па можете много лакше да слушате токове у бучном окружењу без ометања других. Ако онемогућите динамички опсег компресије преслушавање ће бити адаптирано као да сте у биоскопу или обичној соби.

en: ATSC A/52 (AC-3) audio decoder
sr: ATSC A/52 (AC-3) аудио декодер

en: ADPCM audio decoder
sr: ADPCM аудио декодер

en: Raw/Log Audio decoder
sr: Неуобличени/Дневник Аудио декодер

en: Raw audio encoder
sr: Неуобличени аудио енкодер

en: Non-ref
sr: Без-референце

en: Non-key
sr: Без-кључа

en: bits
sr: бита

en: simple
sr: једноставно

en: Decoding
sr: Декодирање

en: Encoding
sr: Енкодирање

en: FFmpeg audio/video encoder
sr: FFmpeg аудио/видео енкодер

en: Direct rendering
sr: Директно рендеровање

en: Error resilience
sr: Толеранција грешака

en: Workaround bugs
sr: Разрађене грешке

en: Try to fix some bugs:
    1  autodetect
    2  old msmpeg4
    4  xvid interlaced
    8  ump4 
    16 no padding
    32 ac vlc
    64 Qpel chroma.
    This must be the sum of the values. For example, to fix "ac vlc" and "ump4", enter 40.
sr: Покушајте да уклоните следеће грешке:
    1  аутоматско детектовање
    2  стари msmpeg4 формат
    4  xvid испреплетан
    8  ump4 
    16 без допуњавања
    32 ac vlc
    64 Qpel нијанса боје.
    Морате да унесете суму вредности. На пример, да исправите "ac vlc" и "ump4", унесите 40.

en: Hurry up
sr: Пожури

en: The decoder can partially decode or skip frame(s) when there is not enough time. It's useful with low CPU power but it can produce distorted pictures.
sr: Декодер може делимично да декодира или прескочи фрејм(ове) када нема довољно времена. То је корисно кад имате слабу моћ  CPU-а али може да произведе изобличене слике.

en: Debug mask
sr: Маска за дебаговање

en: Codec name
sr: Име кодека

en: Skip the loop filter for H.264 decoding
sr: Прескочи филтер петље за H.264 декодирање

en: Skipping the loop filter (aka deblocking) usually has a detrimental effect on quality. However it provides a big speedup for high definition streams.
sr: Прескакање филтера петље (тзв. деблокирање) обично има штетан ефекат на квалитет. Ипак, обезбеђује велико убрзавање за токове високе дефиниције.

en: Hardware decoding
sr: Хардверско декодирање

en: Ratio of key frames
sr: Пропорција кључних фрејмова

en: Number of frames that will be coded for one key frame.
sr: Број фрејмова који ће бити кодовани за један кључни фрејм.

en: Ratio of B frames
sr: Пропорција Б оквира

en: Number of B frames that will be coded between two reference frames.
sr: Број B оквира који ће бити кодирани између два референтна оквира.

en: Video bitrate tolerance
sr: Толеранција брзине битова видеа

en: Video bitrate tolerance in kbit/s.
sr: Толеранција брзине битова у kbit/s.

en: Interlaced encoding
sr: Испреплетано енкодирање

en: Enable dedicated algorithms for interlaced frames.
sr: Омогући посвећене алгоритме за испреплетане фрејмове.

en: Interlaced motion estimation
sr: Процена испреплетаних радњи

en: Enable interlaced motion estimation algorithms. This requires more CPU.
sr: Омогући испреплетане алгоритме процене кретања. Ово захтева више CPU-а.

en: Pre-motion estimation
sr: Процена пред-кретања

en: Enable the pre-motion estimation algorithm.
sr: Омогући алгоритам процене пред-кретања.

en: Rate control buffer size
sr: Величина бафера за контролу брзине

en: Rate control buffer size (in kbytes). A bigger buffer will allow for better rate control, but will cause a delay in the stream.
sr: Величина бафера контроле брзине (у килобајтима). Већи бафер ће дозволити бољу контролу брзине, али ће изазвати кашњење у току.

en: Rate control buffer aggressiveness
sr: Агресивност бафера контроле брзине

en: Rate control buffer aggressiveness.
sr: Агресивност бафера контроле брзине.

en: I quantization factor
sr: I фактор квантизације

en: Quantization factor of I frames, compared with P frames (for instance 1.0 => same qscale for I and P frames).
sr: Фактор квантизације I оквира, у поређењу са  P оквирима (на пример 1.0 => иста qscale за I и P оквире).

en: Noise reduction
sr: Редукција шума

en: Enable a simple noise reduction algorithm to lower the encoding length and bitrate, at the expense of lower quality frames.
sr: Омогућите једноставан алгоритам редукције шума да би смањили  дужину енкодирања и брзину, али на рачун фрејмова нижег квалитета.

en: MPEG4 quantization matrix
sr: MPEG4 матрикс квантизације

en: Use the MPEG4 quantization matrix for MPEG2 encoding. This generally yields a better looking picture, while still retaining the compatibility with standard MPEG2 decoders.
sr: Употребите MPEG4 матрицу квантизације за MPEG2 енкодирање. Ово уопштено доприноси бољем изгледу слике, а и даље задржава компатибилност са стандардним MPEG2 декодерима.

en: Quality level
sr: Ниво квалитета

en: Quality level for the encoding of motions vectors (this can slow down the encoding very much).
sr: Ниво квалитета за енкодирање вектора кретања (ово може веома да успори енкодирање).

en: Minimum video quantizer scale
sr: Минимално скалирање видео квантизатора

en: Minimum video quantizer scale.
sr: Минимално скалирање видео квантизатора.

en: Maximum video quantizer scale
sr: Максимално скалирање видео квантизатора

en: Maximum video quantizer scale.
sr: Максимално скалирање видео квантизатора.

en: Trellis quantization
sr: Квантизација решетке

en: Enable trellis quantization (rate distortion for block coefficients).
sr: Омогући квантизацију решетке (брзина кривљења за коефицијенте блока).

en: Fixed quantizer scale
sr: Фиксирано скалирање квантизатора

en: A fixed video quantizer scale for VBR encoding (accepted values: 0.01 to 255.0).
sr: Фиксирано скалирање видео квантизатора за VBR енкодирање (дозвољене вредности: од 0.01 до 255.0).

en: Luminance masking
sr: Маскирање осветљења

en: Raise the quantizer for very bright macroblocks (default: 0.0).
sr: Подигни квантизатор за веома светле макроблокове (подразумевано: 0.0).

en: Darkness masking
sr: Маскирање неосветљења

en: Raise the quantizer for very dark macroblocks (default: 0.0).
sr: Подигни квантизатор за веома тамне макроблокове (подразумевано: 0.0).

en: Motion masking
sr: Маскирање кретања

en: Raise the quantizer for macroblocks with a high temporal complexity (default: 0.0).
sr: Повећај квантизатор за макроблокове са већом привременом сложеношћу (подразумевано: 0.0).

en: Border masking
sr: Маскирање граничних линија

en: Raise the quantizer for macroblocks at the border of the frame (default: 0.0).
sr: Повећај кватизатор за макроблокове на граничнику кадра (подразумевано: 0.0).

en: Luminance elimination
sr: Одстрањивање осветљења

en: Eliminates luminance blocks when the PSNR isn't much changed (default: 0.0). The H264 specification recommends -4.
sr: Одстрањује блокове осветљења када PSNR није много промењен (подразумевано: 0.0). H264 спецификација препоручује -4.

en: Chrominance elimination
sr: Елиминисање нијанси боје

en: Eliminates chrominance blocks when the PSNR isn't much changed (default: 0.0). The H264 specification recommends 7.
sr: Елиминише блокове нијансе боје када PSNR није много промењен (подразумевано: 0.0). H264 спецификација препоручује 7.

en: unknown
sr: непознато

en: video
sr: видео

en: audio
sr: звук

en: Opacity
sr: Провидност

en: CVD subtitle decoder
sr: CVD декодер титлова

en: Chaoji VCD subtitle packetizer
sr: Chaoji VCD титл паковалац

en: Encoding quality
sr: Квалитет енкодирања

en: DTS dynamic range compression
sr: DTS динамички опсег компресије

en: DTS Coherent Acoustics audio decoder
sr: DTS Coherent Acoustics аудио декодер

en: Save raw codec data
sr: Сачуваје неуобличене податке кодека

en: Save the raw codec data if you have selected/forced the dummy decoder in the main options.
sr: Сачувајте податке  неуобличеног кодека ако сте изабрали/приморали псеудо декодер у главним опцијама.

en: Dummy decoder
sr: Псеудо декодер

en: DirectMedia Object decoder
sr: DirectMedia Object декодер

en: DirectMedia Object encoder
sr: DirectMedia Object енкодер

en: Decoding X coordinate
sr: Декодирање X координате

en: X coordinate of the rendered subtitle
sr: X координата направљеног титла

en: Decoding Y coordinate
sr: Декодирање Y координате

en: Y coordinate of the rendered subtitle
sr: Y координата направљеног титла

en: Subpicture position
sr: Позиција подслике

en: You can enforce the subpicture position on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, e.g. 6=top-right).
sr: Можете да приморате позицију подслике на видеу (0=центар, 1=лево, 2=десно, 4=горе, 8=доле, такође можете користити и комбинацију ових вредности, нпр. 6=горе-десно).

en: Encoding X coordinate
sr: Енкодирање X координате

en: X coordinate of the encoded subtitle
sr: X координата енкодираног титла

en: Encoding Y coordinate
sr: Енкодирање Y координате

en: Y coordinate of the encoded subtitle
sr: Y координата енкодираног титла

en: DVB subtitles decoder
sr: DVB декодер титлова

en: DVB subtitles
sr: DVB титлови

en: DVB subtitles encoder
sr: DVB енкодер титлова

en: AAC audio decoder (using libfaad2)
sr: AAC аудио декодер (користи libfaad2)

en: AAC extension
sr: AAC екстензија

en: Flac audio decoder
sr: Flac аудио декодер

en: Flac audio encoder
sr: Flac аудио енкодер

en: Reverb
sr: Одјек

en: G.711 decoder
sr: G.711 декодер

en: G.711 encoder
sr: G.711 енкодер

en: Formatted Subtitles
sr: Форматирани Титлови

en: Outline
sr: Ивица

en: Black
sr: Црна

en: Gray
sr: Сива

en: Silver
sr: Сребрна

en: White
sr: Бела

en: Maroon
sr: Кестењасто Браон

en: Red
sr: Црвена

en: Fuchsia
sr: Тамно љубичаста

en: Yellow
sr: Жута

en: Olive
sr: Маслинасто зелена

en: Green
sr: Зелена

en: Teal
sr: Тегет

en: Lime
sr: Лимун жута

en: Purple
sr: Љубичаста

en: Navy
sr: Тамно Плава

en: Blue
sr: Плава

en: Aqua
sr: Водено Плава

en: Rendering quality
sr: Квалитет исцртавања

en: Default font effect
sr: Општи ефекат фонта

en: Default font color
sr: Подразумевана боја фонта

en: Subtitles (advanced)
sr: Титлови (напредно)

en: Building font cache
sr: Кеширање фонтова

en: Please wait while your font cache is rebuilt.
    This should take less than a minute.
sr: Сачекај док се твој фонт кеш не обнови.
    Ово би требало да потраје мање од минут.

en: MPEG I/II video decoder (using libmpeg2)
sr: MPEG I/II видео декодер (користи libmpeg2)

en: Linear PCM audio decoder
sr: Линеарни PCM аудио декодер

en: Linear PCM audio packetizer
sr: Линеарни PCM аудио паковалац

en: MPEG audio layer I/II/III decoder
sr: MPEG аудио слој I/II/III декодер

en: PNG video decoder
sr: PNG видео декодер

en: Number of reference frames
sr: Број референтних оквира

en: Pseudo raw video decoder
sr: Псеуди неуобличени видео декодер

en: Pseudo raw video packetizer
sr: Псеудо неуобличени видео паковалац

en: SDL_image video decoder
sr: SDL_image видео декодер

en: Mode
sr: Режим рада

en: CBR encoding
sr: CBR енкодирање

en: Speex audio decoder
sr: Speex аудио декодер

en: Speex audio encoder
sr: Speex аудио енкодер

en: DVD subtitles decoder
sr: DVD декодер титлова

en: DVD subtitles
sr: DVD титлови

en: DVD subtitles packetizer
sr: DVD паковалац титлова

en: EBU STL subtitles decoder
sr: EBU STL декодер титлова

en: Universal (UTF-8)
sr: Универзални (UTF-8)

en: Universal (UTF-16)
sr: Универзални (UTF-16)

en: Western European (Latin-9)
sr: Западноевропски (Latin-9)

en: Western European (Windows-1252)
sr: Западноевропски (Windows-1252)

en: Western European (IBM 00850)
sr: Западноевропски (IBM 00850)

en: Eastern European (Latin-2)
sr: Источноевропски (Latin-2)

en: Eastern European (Windows-1250)
sr: Српска латиница (Windows-1250)

en: Esperanto (Latin-3)
sr: Есперанто (Latin-3)

en: Nordic (Latin-6)
sr: Нордијски (Latin-6)

en: Cyrillic (Windows-1251)
sr: Ћирилица (Windows-1251)

en: Russian (KOI8-R)
sr: Руски (KOI8-R)

en: Ukrainian (KOI8-U)
sr: Украјински (KOI8-U)

en: Arabic (ISO 8859-6)
sr: Арапски (ISO 8859-6)

en: Arabic (Windows-1256)
sr: Арапски (Windows-1256)

en: Greek (ISO 8859-7)
sr: Грчки (ISO 8859-7)

en: Greek (Windows-1253)
sr: Грчки (Windows-1253)

en: Hebrew (ISO 8859-8)
sr: Јеврејски (ISO 8859-8)

en: Hebrew (Windows-1255)
sr: Јеврејски (Windows-1255)

en: Turkish (ISO 8859-9)
sr: турски (ISO 8859-9)

en: Turkish (Windows-1254)
sr: турски (Windows-1254)

en: Thai (TIS 620-2533/ISO 8859-11)
sr: Тајландски (TIS 620-2533/ISO 8859-11)

en: Thai (Windows-874)
sr: Тајландски (Windows-874)

en: Baltic (Latin-7)
sr: Балтички (Latin-7)

en: Baltic (Windows-1257)
sr: Балтички (Windows-1257)

en: Celtic (Latin-8)
sr: Келтски (Latin-8)

en: South-Eastern European (Latin-10)
sr: југоисточноевропски (Latin-10)

en: Simplified Chinese (ISO-2022-CN-EXT)
sr: поједностављени кинески (ISO-2022-CN-EXT)

en: Simplified Chinese Unix (EUC-CN)
sr: Поједностављени кинески Unix (EUC-CN)

en: Japanese (7-bits JIS/ISO-2022-JP-2)
sr: Јапански (7-bits JIS/ISO-2022-JP-2)

en: Japanese Unix (EUC-JP)
sr: Јапански Unix (EUC-JP)

en: Japanese (Shift JIS)
sr: Јапански (Shift JIS)

en: Korean (EUC-KR/CP949)
sr: корејски (EUC-KR/CP949)

en: Korean (ISO-2022-KR)
sr: корејски (ISO-2022-KR)

en: Traditional Chinese (Big5)
sr: Традиционални кинески (Big5)

en: Traditional Chinese Unix (EUC-TW)
sr: Традиционални кинески Unix (EUC-TW)

en: Hong-Kong Supplementary (HKSCS)
sr: Хонг-Конг допунски (HKSCS)

en: Vietnamese (VISCII)
sr: вијетнамски (VISCII)

en: Vietnamese (Windows-1258)
sr: Вијетнамски (Windows-1258)

en: Subtitle text encoding
sr: Енкодирање текстуалних титлова

en: Set the encoding used in text subtitles
sr: Подеси енкодирање које је коришћено у текстуалним титловима

en: Subtitle justification
sr: Поравнање титлова

en: Set the justification of subtitles
sr: Подеси поравнање титлова

en: UTF-8 subtitle autodetection
sr: аутодетекција UTF-8 титла

en: This enables automatic detection of UTF-8 encoding within subtitle files.
sr: Омогућава аутоматску детекцију UTF-8 енкодинга у титл датотекама.

en: Text subtitle decoder
sr: Декодер текстуалних титлова

[ctx: GetACP]
note: xgettext: The Windows ANSI code page most commonly used for this language. VLC uses this as a guess of the subtitle files character set (if UTF-8 and UTF-16 autodetection fails). Western European languages normally use "CP1252", which is a Microsoft-variant of ISO 8859-1. That suits the Latin alphab
en: CP1252
sr: CP1251

en: Some subtitle formats allow for text formatting. VLC partly implements this, but you can choose to disable all formatting.
sr: Неки титл формати дозвољавају форматирање текста. VLC делимично имплементира ово, али можете да изаберете да онемогућите сва форматирања.

en: USF subtitles decoder
sr: USF декодер титлова

en: tx3g subtitles decoder
sr: tx3g декодер титлова

en: tx3g subtitles
sr: tx3g титлови

en: Philips OGT (SVCD subtitle) decoder
sr: Philips OGT (SVCD титл) декодер

en: SVCD subtitles
sr: SVCD титлови

en: Philips OGT (SVCD subtitle) packetizer
sr: Philips OGT (SVCD титл) паковалац

en: Image width
sr: Ширина слике

en: Image height
sr: Висина слике

en: Scale factor
sr: Фактор размере

en: Override page
sr: Пређи преко странице

en: Override the indicated page, try this if your subtitles don't appear (-1 = autodetect from TS, 0 = autodetect from teletext, >0 = actual page number, usually 888 or 889).
sr: Преклопи наговештену страницу, пробајте ово ако се титл не појављује (-1 = аутодетектуј из TS-а, 0 = аутодетектуј са телетекстаt, >0 = прави број странице, обично 888 или 889).

en: Ignore subtitle flag
sr: Игнориши ознаку титла

en: Ignore the subtitle flag, try this if your subtitles don't appear.
sr: Игнориши заставицу титла, покушајте ово ако се титл не појављује.

en: Some French channels do not flag their subtitling pages correctly due to a historical interpretation mistake. Try using this wrong interpretation if your subtitles don't appear.
sr: Неки француски канали не стављају правилно заставицу на своје странице са титлом због историјске грешке интерпретације. Покушајте са коришћењем ове погрешне интерпретације ако се Ваши титлови не појаве.

en: Teletext subtitles decoder
sr: Телетекст титл декодер

en: Enforce a quality between 1 (low) and 10 (high), instead of specifying a particular bitrate. This will produce a VBR stream.
sr: Приморајте квалитет између 1 (низак) и 10 (висок), уместо одређивања јединствене брзине. Ово ће произвести VBR ток.

en: Post processing quality
sr: Квалитет пост процесирања

en: Theora video decoder
sr: Theora видео декодер

en: Theora video packetizer
sr: Theora видео паковалац

en: Theora video encoder
sr: Theora видео енкодер

en: Force a specific encoding quality between 0.0 (high) and 50.0 (low), instead of specifying a particular bitrate. This will produce a VBR stream.
sr: Приморај одређени квалитет енкодирања између 0.0 (висок) и 50.0 (низак), уместо одређивања јединствене брзине. Ово ће произвести VBR ток.

en: Stereo mode
sr: Стерео режим рада

en: Handling mode for stereo streams
sr: Режим управљања за стерео токове

en: VBR mode
sr: VBR режим рада

en: Psycho-acoustic model
sr: Психо-акустични модел

en: Integer from -1 (no model) to 4.
sr: Тип integer од -1 (без модела) до 4.

en: Joint stereo
sr: Заједнички стерео

en: Libtwolame audio encoder
sr: Libtwolame аудио енкодер

en: Maximum encoding bitrate
sr: Максимална брзина енкодирања

en: Maximum bitrate in kbps. This is useful for streaming applications.
sr: Максимална брзина у kbps. Ово је корисно за апликације које пуштају ток.

en: Minimum encoding bitrate
sr: Минимална брзина енкодирања

en: Minimum bitrate in kbps. This is useful for encoding for a fixed-size channel.
sr: Минимална брзина у kbps. Ово је корисно за енкодинг за канал фиксиране величине.

en: Force a constant bitrate encoding (CBR).
sr: Приморај константно енкодирање брзине бита (CBR).

en: Vorbis audio decoder
sr: Vorbis аудио декодер

en: Vorbis audio packetizer
sr: Vorbis аудио паковалац

en: Vorbis audio encoder
sr: Vorbis аудио енкодер

en: Maximum GOP size
sr: Максимална GOP величина

en: Minimum GOP size
sr: Минимална GOP величина

en: Sets minimum interval between IDR-frames. In H.264, I-frames do not necessarily bound a closed GOP because it is allowable for a P-frame to be predicted from more frames than just the one frame before it (also see reference frame option). Therefore, I-frames are not necessarily seekable. IDR-frames restrict subsequent P-frames from referring to any frame prior to the IDR-frame. 
    If scenecuts appear within this interval, they are still encoded as I-frames, but do not start a new GOP.
sr: Подешава минимални интервал између IDR-оквира. У H.264, I-оквири нису у обавези да граде ближи затворени GOP зато што је дозвољено зa P-оквир да буде предвиђен од више оквира него само од претходника (погледати референцу опције оквира). Због тога, I-оквири нису обавезно претраживи. IDR-оквири ограничавају подсеквентне P-оквире да се обраћају било ком оквиру који је примарни за IDR-оквир. 
    Ако се исечене сцене појаве у оквиру овог интервала, оне су и даље енкодиране као I-оквири, али не покрећу нови GOP.

en: Extra I-frames aggressivity
sr: Додатна агресивност I-оквира

en: Scene-cut detection. Controls how aggressively to insert extra I-frames. With small values of scenecut, the codec often has to force an I-frame when it would exceed keyint. Good values of scenecut may find a better location for the I-frame. Large values use more I-frames than necessary, thus wasting bits. -1 disables scene-cut detection, so I-frames are inserted only every other keyint frames, which probably leads to ugly encoding artifacts. Range 1 to 100.
sr: Исечене-сцене детекција. Контролише како се агресивно уносе додатни I-оквири. Са малим вредностима исечених сцена, кодек често мора да примора I-оквир када би надмашио keyint. Добре вредности исечених сцена налазе бољу локацију за I-оквир. Велике вредности користе више I-оквира него што је то потребно, и тако бацају битове. -1 онемогућава детекцију исечених сцена, тако да се I-оквири уносе сваки други keyint оквира, што вероватно доводи до ружних артифакта енкодирања . Опсег је од 1 до 100.

en: B-frames between I and P
sr: Б-оквири између И и П

en: Number of consecutive B-frames between I and P-frames. Range 1 to 16.
sr: Број узастопних B-оквира између I и P-оквира. Опсег од 1 до 16.

en: Adaptive B-frame decision
sr: Адаптивна одлука B-оквира

en: Bias the choice to use B-frames. Positive values cause more B-frames, negative values cause less B-frames.
sr: Премости избор у коришћење B-оквира. Позитивне вредности узрокују више B-оквира, негативне вредности узрокују мање B-оквира.

en: Keep some B-frames as references
sr: Задржи неке B-оквире као референце

en: CABAC (Context-Adaptive Binary Arithmetic Coding). Slightly slows down encoding and decoding, but should save 10 to 15% bitrate.
sr: CABAC (Context-Adaptive Binary Arithmetic Coding). Полако успорава енкодирање и декодирање, али чува 10 до 15% брзине.

en: Deactivate the deblocking loop filter (decreases quality).
sr: Деактивирај филтер петље деблокирања (смањује квалитет).

en: Loop filter AlphaC0 and Beta parameters alpha:beta
sr: Филтер петље AlphaC0 и Beta параметара alpha:beta

en: Loop filter AlphaC0 and Beta parameters. Range -6 to 6 for both alpha and beta parameters. -6 means light filter, 6 means strong.
sr: Филтер петље AlphaC0 и Beta параметри. Опсег је од -6 до 6 и за alpha и beta параметре. -6 значи лаган филтер, 6 значи јак.

en: H.264 level
sr: H.264 ниво

en: H.264 profile
sr: H.264 профил

en: Interlaced mode
sr: Испреплетати режим рада

en: Pure-interlaced mode.
sr: Чист-испреплетан режим рада.

en: Set QP
sr: Подеси QP

en: This selects the quantizer to use. Lower values result in better fidelity, but higher bitrates. 26 is a good default value. Range 0 (lossless) to 51.
sr: Ово одређује квантизатор за употребу. Ниже вредности резултују бољом тачношћу, али већим брзинама. 26 је добра подразумевана вредност. Опсег је од 0 (без губитака) до 51.

en: Quality-based VBR
sr: VBR заснован на квалитету

en: Min QP
sr: Минимални QP

en: Minimum quantizer parameter. 15 to 35 seems to be a useful range.
sr: Минимални параметар квантизера. Од 15 до 35 може бити користан опсег.

en: Max QP
sr: Максимални QP

en: Maximum quantizer parameter.
sr: Максимални параметар квантизера.

en: Max QP step
sr: Максимални QP корак

en: Max QP step between frames.
sr: Максимални QP корак између оквира.

en: Average bitrate tolerance
sr: Средња толеранција брзине битова

en: Allowed variance in average bitrate (in kbits/s).
sr: Дозвољена варијација у средњој брзини бита (у kbits/s).

en: Max local bitrate
sr: Максимална локална брзина битова

en: Sets a maximum local bitrate (in kbits/s).
sr: Подешава максималну локалну брзину бита (у kbits/s).

en: VBV buffer
sr: VBV бафер

en: Averaging period for the maximum local bitrate (in kbits).
sr: Осредњи период за максималну локалну брзину бита (у kbits).

en: Initial VBV buffer occupancy
sr: Иницијално поседовање VBV бафера

en: Sets the initial buffer occupancy as a fraction of the buffer size. Range 0.0 to 1.0.
sr: Подешава иницијално поседовање бафера као део величине бафера. Опсег од 0.0 до 1.0.

en: QP factor between I and P
sr: QP фактор између I и P

en: QP factor between I and P. Range 1.0 to 2.0.
sr: QP фактор између I и P. Опсег од 1.0 до 2.0.

en: QP factor between P and B
sr: QP фактор између P и B

en: QP factor between P and B. Range 1.0 to 2.0.
sr: QP фактор између P и B. Опсег од 1.0 до 2.0.

en: QP difference between chroma and luma
sr: QP разлика између нијансе боје и  осветљаја

en: QP difference between chroma and luma.
sr: QP разлика између нијансе боје и осветљаја.

en: QP curve compression
sr: QP компресија криве

en: QP curve compression. Range 0.0 (CBR) to 1.0 (QCP).
sr: QP компресија криве. Опсег од 0.0 (CBR) до 1.0 (QCP).

en: Reduce fluctuations in QP
sr: Редукуј неодлучности у QP-у

en: This reduces the fluctuations in QP before curve compression. Temporally blurs complexity.
sr: Ово смањује неодлучност у QP-у пре компресије кривина. Привремено замагљује сложеност.

en: Partitions to consider
sr: Партиције за разматрање

en: Direct MV prediction mode
sr: Директно MV предвиђање режим рада

en: Direct prediction size
sr: Величина директног предвиђања

en: Weighted prediction for B-frames
sr: Тежинска предвиђања за В-оквире

en: Weighted prediction for B-frames.
sr: Тежинска предвиђања за В-оквире.

en: Maximum motion vector search range
sr: Опсег претраге максималног вектора кретања

en: Maximum distance to search for motion estimation, measured from predicted position(s). Default of 16 is good for most footage, high motion sequences may benefit from settings between 24 and 32. Range 0 to 64.
sr: Максимално растојање за претрагу процене кретања, мерено од предвиђених позиција. Подразумевано 16 је добро за већи део подножја, али за секвенце високог кретања је потребан опсега између 24 и 32. Опсег је од 0 до 64.

en: Subpixel motion estimation and partition decision quality
sr: Процена кретања подпиксела и квалитет одлуке партиције

en: Decide references on a per partition basis
sr: Одлучите референце на основу партиција

en: Allows each 8x8 or 16x8 partition to independently select a reference frame, as opposed to only one ref per macroblock.
sr: Дозвољава свакој 8x8 или 16x8 партицији да независно одабере референтни оквир, као супротност само једној референци по макроблоку.

en: Chroma in motion estimation
sr: Нијанса боје у процени кретања

en: Chroma ME for subpel and mode decision in P-frames.
sr: ME нијанса боје за subpel начин одлуке у P-оквирима.

en: Joint bidirectional motion refinement.
sr: Удружи бидирекционалну истанчаност кретања.

en: Adaptive spatial transform size
sr: Прилагодљива величина просторне трансформације

en: SATD-based decision for 8x8 transform in inter-MBs.
sr: SATD-заснована одлука за 8x8 трансформације у међу-MB-овима.

en: Trellis RD quantization
sr: RD квантизација решетке

en: Early SKIP detection on P-frames
sr: Рано ПРЕСКОЧИ детекцију на Р-оквирима

en: Early SKIP detection on P-frames.
sr: Рано ПРЕСКОЧИ детекцију на Р-оквирима.

en: Coefficient thresholding on P-frames
sr: Коефицијент прага на P-оквирима

en: Dct-domain noise reduction. Adaptive pseudo-deadzone. 10 to 1000 seems to be a useful range.
sr: Dct-домен редукције шума. Прилагодљива псеудо-мртва зона. Опсег од 10 до 1000 је користан.

en: Inter luma quantization deadzone
sr: Мртва зона квантизације међу осветљаја

en: Set the size of the inter luma quantization deadzone. Range 0 to 32.
sr: Подесите величину међу мртве зоне осветљаја квантизације. Опсег је од 0 до 32.

en: Intra luma quantization deadzone
sr: Мртва зона квантизације међу осветљаја

en: Set the size of the intra luma quantization deadzone. Range 0 to 32.
sr: Подесите величину унутрашње мртве зоне осветљаја квантизације. Опсег је од 0 до 32.

en: CPU optimizations
sr: CPU оптимизације

en: Use assembler CPU optimizations.
sr: Користите асемблерске CPU оптимизације.

en: PSNR computation
sr: PSNR израчунавање

en: Compute and print PSNR stats. This has no effect on the actual encoding quality.
sr: Израчунај и одштампај PSNR статус. Ово нема ефекат на тренутни квалитет енкодирања.

en: SSIM computation
sr: SSIM израчунавање

en: Compute and print SSIM stats. This has no effect on the actual encoding quality.
sr: Израчунај и одштампај SSIM статус. Ово нема ефекат на тренутни квалитет енкодирања.

en: Quiet mode
sr: Тихи режим рада

en: Statistics
sr: Статистике

en: Print stats for each frame.
sr: Одштампај статус за сваки фрејм.

en: Set SPS and PPS id numbers to allow concatenating streams with different settings.
sr: Подесите SPS и PPS id бројеве да би дозволили спајање токова са другачијим подешавањима.

en: Access unit delimiters
sr: Приступи делимитерима јединице

en: Generate access unit delimiter NAL units.
sr: Генерише приступну јединицу делимитер NAL јединица.

en: Fast
sr: Брзо

en: Normal
sr: Нормално

en: Slow
sr: Споро

en: Teletext text subtitles
sr: Телетекст титлови

en: VLC media player
sr: VLC медија плејер

en: Do not open a DOS command box interface
sr: Не отварајте DOS интерфејс командне кутије

en: Motion threshold (10-100)
sr: Праг кретања (10-100)

en: Amount of movement required for a mouse gesture to be recorded.
sr: Количина покрета потребна за снимање покрета миша.

en: Trigger button
sr: Дугме за активирање

en: Trigger button for mouse gestures.
sr: Дугме за активирање покрета миша.

en: Middle
sr: Средина

en: Gestures
sr: Гестови

en: Mouse gestures control interface
sr: Контролни интерфејс покрета миша

en: Hotkeys
sr: Пречице

en: Hotkeys management interface
sr: Интерфејс управљања пречицама

en: Random: %s
sr: Насумице: %s

en: Audio Device: %s
sr: Аудио Уређај: %s

en: No active subtitle
sr: Нема активног титла

en: Subtitle delay %i ms
sr: Кашњење титла %i ms

en: Audio track: %s
sr: Аудио трака: %s

en: Subtitle track: %s
sr: Трака титла: %s

en: Aspect ratio: %s
sr: Однос пропорције: %s

en: Crop: %s
sr: Опсеци: %s

en: Subtitle position: no active subtitle
sr: Позиција титла; нема активног титла

en: Subtitle position %d px
sr: Позиција титла %d px

en: Speed: %.2fx
sr: Брзина: %.2fx

en: Infrared remote control interface
sr: Инфрацрвени удаљени контролни интерфејс

en: Network Sync
sr: Мрежна Синхронизација

en: Install Windows Service
sr: Инсталирај Windows-ов Сервис

en: Install the Service and exit.
sr: Инсталирај Сервис и изађи.

en: Uninstall Windows Service
sr: Уклони Windows-ов сервис

en: Uninstall the Service and exit.
sr: Уклони Сервис и изађи.

en: Display name of the Service
sr: Прикажи име сервиса

en: Change the display name of the Service.
sr: Промени приказано име сервиса.

en: Configuration options
sr: Опције подешавања

en: Configuration options that will be used by the Service (eg. --foo=bar --no-foobar). It should be specified at install time so the Service is properly configured.
sr: Опције подешавања које ће користитСервис (нпр. --foo=bar --no-foobar). Треба да се одреди при инсталацији како би Сервис био правилно подешен.

en: Additional interfaces spawned by the Service. It should be specified at install time so the Service is properly configured. Use a comma separated list of interface modules. (common values are: logger, sap, rc, http)
sr: Додатни интерфејси за Сервис. Требало би да се одреде при инсталацији како би Сервис био правилно подешен. Користите листу модула интерфејса одвојену зарезом . (уобичајене врдности су: logger, sap, rc, http)

en: Windows Service interface
sr: Windows Service интерфејс

en: Error
sr: Грешка

en: Show stream position
sr: Прикажи позицију тока

en: Show the current position in seconds within the stream from time to time.
sr: Покажи тренутну позицију у секундама унутар тока са времена на време.

en: Fake TTY
sr: Лажан TTY

en: Force the rc module to use stdin as if it was a TTY.
sr: Приморај rc модул да користи стандардни улаз као да је TTY.

en: UNIX socket command input
sr: Командни улаз UNIX socket-а

en: Accept commands over a Unix socket rather than stdin.
sr: Прихватај команде преко Unix socket-а пре него са стандардног улаза.

en: TCP command input
sr: TCP командни улаз

en: Accept commands over a socket rather than stdin. You can set the address and port the interface will bind to.
sr: Прихватај команде преко socket-а пре него преко стандардног улаза. Можете да подесите адресу и порт интерфејса за повезивање.

en: By default the rc interface plugin will start a DOS command box. Enabling the quiet mode will not bring this command box but can also be pretty annoying when you want to stop VLC and no video window is open.
sr: По подразумеваном rc интерфејс додатак ће покренути DOS командни дијалог. Омогућавање тихог начина рада неће приказивати овај командни дијалог и може бити несносан ако желите да прекинете извршавање VLC-а и ниједан видео прозор се не отвара.

en: Remote control interface
sr: Интерфејс удаљене контроле

en: Remote control interface initialized. Type `help' for help.
sr: Иницијализован је удаљени интерфејс контроле. Унесите `help' за помоћ.

en: Unknown command `%s'. Type `help' for help.
sr: Непозната команда `%s'. Унесите `help' за помоћ.

en: +----[ Remote control commands ]
sr: +----[ Удаљене контролне команде ]

en: | add XYZ  . . . . . . . . . . . . add XYZ to playlist
sr: | додај XYZ  . . . . . . . . . . . . додај XYZ у листу за пуштање

en: | playlist . . . . .  show items currently in playlist
sr: | листа за пуштање . . . . .  прикажи ставке које су тренутно у листи за пуштање

en: | get_time . . seconds elapsed since stream's beginning
sr: | get_time . . протекле секунде од почетка тока

en: | snapshot . . . . . . . . . . . . take video snapshot
sr: | Сними слику . . . . . . . . . . . .Сними слику видео снимка

en: +----[ end of help ]
sr: +----[ крај помоћи ]

en: AIFF demuxer
sr: AIFF демултиплексер

en: AU demuxer
sr: AU демултиплексер

en: Muxer
sr: Мултиплексер

en: Force interleaved method
sr: Приморај испреплетан метод

en: Force index creation
sr: Приморај креирање индекса

en: Recreate a index for the AVI file. Use this if your AVI file is damaged or incomplete (not seekable).
sr: Поново креирајте индекс за AVI фајл. Користите ово ако је Ваш AVI фајл оштећен или није комплетан (није претражив).

en: Always fix
sr: Увек поправљај

en: Never fix
sr: Никад не поправљај

en: AVI demuxer
sr: AVI демултиплексер

en: Fixing AVI Index...
sr: Поправљање AVI Индекса...

en: Dump filename
sr: Одбаци име фајла

en: Name of the file to which the raw stream will be dumped.
sr: Име фајла у који ће се одбацивати неуобличени фајл.

en: Append to existing file
sr: Додај у већ постојећи фајл

en: If the file already exists, it will not be overwritten.
sr: Ако фајл већ постоји, нече бити писано преко њега.

en: FLAC demuxer
sr: FLAC демултиплексер

en: Frames per Second
sr: Фрејмова по Секунди

en: This is the desired frame rate when playing MJPEG from a file. Use 0 (this is the default value) for a live stream (from a camera).
sr: Ово је жељена брзина фрејмова при репродукцији MJPEG-а из фајла. Користите 0 (то је подразумевана вредност) за пуштање тока уживо (са камере).

en: M-JPEG camera demuxer
sr: M-JPEG демултиплексер камере

en: Matroska stream demuxer
sr: Matroska демултиплексер тока

en: Chapter codecs
sr: Кодеци поглавља

en: Use chapter codecs found in the segment.
sr: Користи кодеке поглавља који су пронађени у сегменту.

en: Seek based on percent not time
sr: Тражи по проценту а не по времену

en: Seek based on percent not time.
sr: Тражи по проценту а не по времену.

en: Dummy Elements
sr: Псеудо Елементи

en: Read and discard unknown EBML elements (not good for broken files).
sr: Прочитај и одбаци непознате EBML елементе (није добро за покварене фајлове).

en: Enable reverberation
sr: Омогући одјек

en: Reverberation level (from 0 to 100, default value is 0).
sr: Ниво одјека (од 0 до 100, подразумевана вредност је 0).

en: Enable megabass mode
sr: Омогући режим мегабаса

en: Megabass mode level (from 0 to 100, default value is 0).
sr: Ниво режима мегабаса (од 0 до 100, подразумевана вредност је 0).

en: Surround effect level (from 0 to 100, default value is 0).
sr: Ниво ефекта окружења (од 0 до 100, подразумевана вредност је 0).

en: MOD demuxer (libmodplug)
sr: MOD демултиплексер (libmodplug)

en: Reverberation level
sr: Ниво Одјека

en: Reverberation delay
sr: Кашњење Одјека

en: Mega bass
sr: Мега бас

en: Mega bass level
sr: Мега бас ниво

en: Mega bass cutoff
sr: Мега бас одсечен

en: Surround
sr: Окружење

en: Surround level
sr: Ниво окружења

en: Surround delay (ms)
sr: Кашњење окружења (ms)

en: Writer
sr: Писац

en: Composer
sr: Композитор

en: Information
sr: Информација

en: Performers
sr: Извођачи

en: Warning
sr: Упозорење

en: Soloist
sr: Солиста

en: Thanks
sr: Захвалница

en: Executive Producer
sr: Извршни продуцент

en: MP4 stream demuxer
sr: MP4 демултиплексер тока

en: MusePack demuxer
sr: MusePack демултиплексер

en: H264 video demuxer
sr: H264 видео демултиплексер

en: MPEG-I/II video demuxer
sr: MPEG-I/II видео демултиплексер

en: Trust MPEG timestamps
sr: Веруј MPEG временским маркама

en: Normally we use the timestamps of the MPEG files to calculate position and duration. However sometimes this might not be usable. Disable this option to calculate from the bitrate instead.
sr: Обично се користе временске марке MPEG фајлова за рачунање позиције и трајања. Међутим некад ово није употребљиво. Онемогућите ову опцију да бисте рачунали из брзине.

en: MPEG-PS demuxer
sr: MPEG-PS демултиплексер

en: Extra PMT
sr: Додатни PMT

en: Allows a user to specify an extra pmt (pmt_pid=pid:stream_type[,...]).
sr: Дозвољава кориснику да одреди екстра pmt (pmt_pid=pid:stream_type[,...]).

en: Set the internal ID of each elementary stream handled by VLC to the same value as the PID in the TS stream, instead of 1, 2, 3, etc. Useful to do '#duplicate{..., select="es=<pid>"}'.
sr: Подесите унтурашњи ID сваког елементарног тока којим управља VLC на исту вредност као што је PID у TS току, уместо 1, 2, 3, итд. Корисно је '#duplicate{..., select="es=<pid>"}'.

en: CSA Key
sr: CSA Кључ

en: CSA encryption key. This must be a 16 char string (8 hexadecimal bytes).
sr: CSA кључ за шифровање. Мора да буде 16 char string типа (8 хексадецималних бајтова).

en: Packet size in bytes to decrypt
sr: Величина пакета у бајтовима за декриптовање

en: MPEG Transport Stream demuxer
sr: MPEG Transport Stream демултиплексер

en: Teletext
sr: Телетекст

en: Teletext subtitles
sr: Телетекст титлови

en: clean effects
sr: обриши ефекте

en: hearing impaired
sr: са слушним потешкоћама

en: visual impaired commentary
sr: са видним потешкоћама објашњење

en: Windows Media NSC metademux
sr: Windows Media NSC метадемултиплексер

en: NullSoft demuxer
sr: NullSoft демултиплексер

en: Nuv demuxer
sr: Nuv демултиплексер

en: OGG demuxer
sr: OGG демултиплексер

en: Show shoutcast adult content
sr: Прикажи шоуткаст садржај за одрасле

en: Show NC17 rated video streams when using shoutcast video playlists.
sr: Прикажи NC17 рангиране видео токове када користиш шоуткаст видео листе за пуштање.

en: Skip ads
sr: Прескочи огласе

en: M3U playlist import
sr: M3U увоз листе за пуштање

en: PLS playlist import
sr: PLS увоз листе за пуштање

en: B4S playlist import
sr: B4S увоз листе за пуштање

en: DVB playlist import
sr: DVB увоз листе за пуштање

en: Podcast parser
sr: Анализатор Подкаста

en: XSPF playlist import
sr: XSPF увоз листе за пуштање

en: New winamp 5.2 shoutcast import
sr: Нови winamp 5.2 увоз шоуткаста

en: Kasenna MediaBase parser
sr: Kasenna MediaBase анализатор

en: Podcast Info
sr: Информација Подкаста

en: Podcast Link
sr: Линк Подкаста

en: Podcast Copyright
sr: Ауторска права Подкаста

en: Podcast Category
sr: Категорија Подкаста

en: Podcast Keywords
sr: Кључне речи Подкаста

en: Podcast Subtitle
sr: Титл Подкаста

en: Podcast Summary
sr: Резиме Подкаста

en: Podcast Publication Date
sr: Датум Издавања Подкаста

en: Podcast Author
sr: Аутор Подкаста

en: Podcast Subcategory
sr: Подкатегорија Подкаста

en: Podcast Duration
sr: Дужина Подкаста

en: Podcast Type
sr: Тип Подкаста

en: Podcast Size
sr: Величина Подкаста

en: Shoutcast
sr: Шоуткаст

en: Listeners
sr: Ослушкивачи

en: Load
sr: Учитај

en: PVA demuxer
sr: PVA демултиплексер

en: Audio channels
sr: Аудио канали

en: The demuxer will advance timestamps if the input can't keep up with the rate.
sr: Демултиплексер ће захтевати временске марке ако улаз не може да задржи брзину.

en: DV (Digital Video) demuxer
sr: DV (Digital Video) демултиплексер

en: Real demuxer
sr: Real демултиплексер

en: Apply a delay to all subtitles (in 1/10s, eg 100 means 10s).
sr: Примени кашњење на све титлове (у 1/10s, на пример 100 значи 10s).

en: Override the normal frames per second settings. This will only work with MicroDVD and SubRIP (SRT) subtitles.
sr: Преклопите нормална подешавања фрејма по секунди. Ова опција ради само са титловима програма MicroDVD и SubRIP (SRT).

en: Text subtitle parser
sr: Анализатор текстуалних титлова

en: Subtitle delay
sr: Кашњење титла

en: Subtitle format
sr: Формат титла

en: Subtitle description
sr: Опис титла

en: TTA demuxer
sr: TTA демултиплексер

en: TY Stream audio/video demux
sr: TY Stream аудио/видео демултиплексер

en: Vobsub subtitles parser
sr: Vobsub анализатор титлова

en: VOC demuxer
sr: VOC демултиплексер

en: WAV demuxer
sr: WAV демултиплексер

en: XA demuxer
sr: XA демултиплексер

en: About VLC media player
sr: Нешто о програму VLC

en: Credits
sr: Заслуге

en: License
sr: Лиценца

en: Authors
sr: Аутори

en: <p>VLC media player is a free and open source media player, encoder, and streamer made by the volunteers of the <a href="https://www.videolan.org/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">VideoLAN</span></a> community.</p><p>VLC uses its internal codecs, works on essentially every popular platform, and can read almost all files, CDs, DVDs, network streams, capture cards and other media formats!</p><p><a href="https://www.videolan.org/contribute/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">Help and join us!</span></a>
sr: <p>VLC медија плејер је бесплатан плејер отвореног кода, енкодер и стример направљен од стране волонтера <a href="https://www.videolan.org/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">VideoLAN</span></a> заједнице.</p><p>VLC користи своје интерне кодеке, ради на свим популарним платформама и може да отвори скоро све фајлове, CD-ове, DVD-ове, мрежне токове, картице за гребовање и друге медиjа формате!</p><p><a href="https://www.videolan.org/contribute/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">Помозите и придружите нам се!</span></a>

en: Extensions
sr: Екстензије

en: Show Installed Only
sr: Прикажи инсталиране само

en: Installed
sr: Инсталирано

en: Name
sr: Име

en: Author
sr: Аутор

en: Uninstall
sr: Деинсталирај

en: Skins
sr: Маске

en: 2 Pass
sr: 2 Корак

en: Preamp
sr: Појачање

en: Threshold
sr: Праг

en: Headphone virtualization
sr: Виртуализација Слушалица

en: Volume normalization
sr: Нормализација јачине звука

en: Maximum level
sr: Максимални ниво

en: Filter
sr: Филтер

en: Audio Effects
sr: Аудио ефекти

en: Save
sr: Сачувај

en: Remove
sr: Уклони

en: Bookmarks
sr: Маркери

en: Add
sr: Додај

en: Clear
sr: Обриши

en: Edit
sr: Уреди

en: Time
sr: Време

en: OK
sr: ОК

en: Untitled
sr: Неименовано

en: No input
sr: Нема улаза

en: No input found. A stream must be playing or paused for bookmarks to work.
sr: Није пронађен улаз. Ток мора да се репродукује или паузира да би маркери радили.

en: Input has changed
sr: Улаз је промењен

en: Input has changed, unable to save bookmark. Suspending playback with "Pause" while editing bookmarks to ensure to keep the same input.
sr: Улаз је промењен, обележивач није сачуван. Обуставите преслушавање са "Pause" док уређујете обележиваче да бисте обезбедили чување истог улаза.

en: Forward
sr: Напред

en: Browse...
sr: Потражи...

en: Save as File
sr: Сачувај датотеку

en: Stream
sr: Ток

en: Video codec
sr: Видео кодек

en: Audio codec
sr: Аудио кодек

en: Resolution
sr: Резолуција

en: Scale
sr: Скалирање

en: Address
sr: Адреса

en: Port
sr: Порт

en: Export SDP as file
sr: Извези као SDP фајл

en: Channel Name
sr: Име канала

en: Remove a profile
sr: Уклони профил

en: Random On
sr: Укључено Насумице

en: Repeat Off
sr: Искључено Понављање

en: Errors and Warnings
sr: Грешке и Упозорења

en: Volume
sr: Јачина звука

en: Adjust the volume
sr: Подеси звук

en: Index
sr: Индекс

en: Messages
sr: Поруке

en: Smaller
sr: Мања

en: Small
sr: Мала

en: Large
sr: Велика

en: Larger
sr: Већа

en: Check for Update...
sr: Провери да ли је верзија ажурна...

en: Preferences...
sr: Карактеристике...

en: Services
sr: Сервиси

en: Hide VLC
sr: Сакриј VLC

en: Hide Others
sr: Сакриј Остале

en: Show All
sr: Прикажи Све

en: Quit VLC
sr: Изађи из VLC-а

en: 1:File
sr: 1:Фајл

en: Advanced Open File...
sr: Напредне опције за отварање...

en: Open File...
sr: Отвори датотеку...

en: Open Disc...
sr: Отвори диск...

en: Open Network...
sr: Отвори Мрежу...

en: Open Capture Device...
sr: Отвори &уређај за снимање...

en: Open Recent
sr: Отвори Скорашње

en: Close Window
sr: Затвори Прозор

en: Save Playlist...
sr: Сачувај листу за пуштање...

en: Cut
sr: Исеци

en: Copy
sr: Копирај

en: Paste
sr: Залепи

en: Select All
sr: Изабери Све

en: Playback
sr: Преслушавање

en: Quit after Playback
sr: Искључи после репродукције

en: Step Forward
sr: Корак унапред

en: Step Backward
sr: Корак уназад

en: Increase Volume
sr: Појачај звук

en: Decrease Volume
sr: Утишај звук

en: Audio Device
sr: Аудио Уређај

en: Half Size
sr: Половина Величине

en: Normal Size
sr: Нормална Величина

en: Double Size
sr: Дупла Величина

en: Fit to Screen
sr: Величина Екрана

en: Float on Top
sr: Плутај на Врху

en: Post processing
sr: Пост процесирање

en: Add Subtitle File...
sr: Додај титл...

en: Subtitles Track
sr: Запис титла

en: Text Size
sr: Величина текста

en: Text Color
sr: Боја текста

en: Outline Thickness
sr: Дебљина обриса

en: Background Color
sr: Боја позадине

en: Window
sr: Прозор

en: Bookmarks...
sr: Маркери...

en: Playlist...
sr: Листа за пуштање...

en: Media Information...
sr: Информациjе о медију...

en: Messages...
sr: Поруке...

en: Errors and Warnings...
sr: Грешке и Упозорења...

en: Bring All to Front
sr: Донеси све Напред

en: Help
sr: Помоћ

en: VLC media player Help...
sr: VLC медија плејер помоћ...

en: Online Documentation...
sr: Документација на Интернету...

en: Make a donation...
sr: Направи донацију...

en: Online Forum...
sr: Онлајн форум

en: File Format:
sr: Формат Фајла:

en: Extended M3U
sr: Проширени M3U

en: XML Shareable Playlist Format (XSPF)
sr: XML Дељиви Формат Листе за пуштање (XSPF)

en: HTML playlist
sr: HTML листа за пуштање

en: Save Playlist
sr: Сачувај листу за пуштање

en: Search in Playlist
sr: Претражи у Листи за пуштање

en: No, Thanks
sr: Не, хвала

en: Show/Hide Playlist
sr: Прикажи/Сакриј листу за пуштање

en: Repeat
sr: Понови

en: Shuffle
sr: Промешај

en: Open Source
sr: Отвори Извор

en: Open
sr: Отвори

en: Settings...
sr: Подешавања...

en: Disc
sr: Диск

en: Network
sr: Мрежа

en: Treat as a pipe rather than as a file
sr: Третирај као цев пре него као фајл

en: Play another media synchronously
sr: Пусти другу датотеку паралелно

en: Choose...
sr: Изаберите...

en: Insert Disc
sr: Уметни Диск

en: Disable DVD menus
sr: Укључи DVD Меније

en: Enable DVD menus
sr: Искључи DVD менији

en: Add Subtitle File:
sr: Додај титл:

en: Subtitle encoding
sr: Енкодинг титла

en: Font size
sr: Величина фонта

en: Subtitle alignment
sr: Поравнање титла

en: Font Properties
sr: Особине Фонта

en: Subtitle File
sr: Титл Фајл

en: Open File
sr: Отвори Фајл

en: Streaming and Transcoding Options
sr: Пуштање Тока и Опције Транскодовања

en: Display the stream locally
sr: Прикажи ток локално

en: Dump raw input
sr: Одбаци неуобличени улаз

en: Encapsulation Method
sr: Метод Енкапсулације

en: Transcoding options
sr: Опције транскодовања

en: Bitrate (kb/s)
sr: Брзина бита у секунди (kb/s)

en: Stream Announcing
sr: Најављивање Тока

en: Save File
sr: Сачувај Фајл

en: Duration
sr: Трајање

en: Expand All
sr: Прошири све

en: Collapse All
sr: Скупи све

en: Media Information
sr: Информације датотеке

en: Location
sr: Локација

en: General
sr: Опште

en: Input bitrate
sr: Улазна брзина битова у секунди

en: Demuxed
sr: Демултиплексирано

en: Stream bitrate
sr: Брзина битова тока

en: Decoded blocks
sr: Декодирани блокови

en: Displayed frames
sr: Приказани фрејмови

en: Lost frames
sr: Изгубљени фрејмови

en: Played buffers
sr: Репродуковани бафери

en: Lost buffers
sr: Изгубљени бафери

en: Continue
sr: Настави

en: LIBRARY
sr: БИБЛИОТЕКА

en: MY COMPUTER
sr: КОМПЈТЕР

en: DEVICES
sr: УРЕЂАЈИ

en: LOCAL NETWORK
sr: ЛОКАЛНА МРЕЖА

en: INTERNET
sr: ИНТЕРНЕТ

en: Interface Settings
sr: Подешавање интерфејса

en: Audio Settings
sr: Аудио подешавање

en: Video Settings
sr: Видео подешавање

en: Subtitle & On Screen Display Settings
sr:   Подешавање титлова и приказа на екрану (OSD)

en: Input & Codec Settings
sr: Улаз &и подешавање Кодека

en: General Audio
sr: Општа звучна подешавања

en: Preferred Audio language
sr: Подразумевани аудио језик

en: Visualization
sr: Визуелизације

en: Always reset audio start level to:
sr: Увек ресетуј почетни ниво звука на:

en: Record directory or filename
sr: Директоријум или име датотеке за складиштење снимка

en: Directory or filename where the records will be stored
sr: Директоријум или име датотеке за складиштење снимака

en: Repair AVI Files
sr: Поправи АВИ фајл

en: Caching
sr: Кеширање

en: Post-Processing Quality
sr: Квалитет пост процесирања

en: Dark
sr: Тамно

en: Bright
sr: Светло

en: Privacy / Network Interaction
sr: Приватност / Мрежна интеракција

en: Automatically check for updates
sr: Аутоматски провери за надоградње

en: Default Encoding
sr: Подразумевано енкодовање

en: Display Settings
sr: Подешавање приказа

en: Font color
sr: Боја фонта

en: Font
sr: Фонт

en: Subtitle languages
sr: Језици титла

en: Preferred subtitle language
sr: Подразумевани језик титла

en: Enable OSD
sr: Укључи OSD

en: Outline color
sr: Боја ивице

en: Outline thickness
sr: Дебљина ивице

en: Display
sr: Прикажи

en: Pause the video playback when minimized
sr: Паузирај видео репродукцију док је умањен

en: Video snapshots
sr: Снимак екрана

en: Folder
sr: Фасцикла

en: Format
sr: Формат

en: Prefix
sr: Префикс

en: Sequential numbering
sr: Секвенцијално нумерисање

en: Preferences
sr: Подешавање

en: Reset Preferences
sr: Карактеристике врати на подразумеване вредности

en: Choose
sr: Изабери

en: Invalid combination
sr: Неисправна комбинација

en: sec.
sr: сек.

en: Audio/Video
sr: Аудио/Видео

en: Audio track synchronization:
sr: Синхронизација звука:

en: Subtitles/Video
sr: Титлови/Видео

en: Subtitle track synchronization:
sr: Синхронизација титла:

en: Subtitle speed:
sr: Брзина титла:

en: Subtitle duration factor:
sr: Фактор трајања титла:

en: Video Effects
sr: Видео ефекти

en: Basic
sr: Основно

en: Color
sr: Боја

en: Sharpen
sr: Оштрина

en: Transform
sr: Трансформиши

en: Rotate by 90 degrees
sr: Обрни за 90 степени

en: Rotate by 180 degrees
sr: Обрни за 180 степени

en: Rotate by 270 degrees
sr: Обрни за 270 степени

en: Flip horizontally
sr: Обрни хоризонтално

en: Flip vertically
sr: Обрни вертикално

en: Clone
sr: Копирај

en: Number of clones
sr: Број копирања

en: Wall
sr: Зид

en: Gradient
sr: Нагиб

en: Edge
sr: Ивица

en: Motion blur
sr: Замућивање покрета

en: Psychedelic
sr: Психоделија

en: Text
sr: Текст

en: Add logo
sr: Додај лого

en: Logo
sr: Лого

en: Transparency
sr: Провидност

en: Video device
sr: Видео уређај

en: Number of the screen to use by default to display videos in 'fullscreen'. The screen number correspondance can be found in the video device selection menu.
sr: Број екрана који се користе као подразумевани за приказивање видеа у 'пуном екрану'. Број екрана који одговара може се пронаћи у менију селекције видео уређаја.

en: Opaqueness
sr: Непровидност

en: Set the transparency of the video output. 1 is non-transparent (default) 0 is fully transparent.
sr: Подесите провидност видео излаза. 1 је непровидност (подразумевано) 0 је потпуно провидно.

en: Black screens in fullscreen
sr: Црни екрани у пуном екрану

en: In fullscreen mode, keep screen where there is no video displayed black
sr: У режиму рада пуног екрана, део екрана где се не приказује видео остаје црн

en: Show Fullscreen controller
sr: Прикажи контролер пуног екрана

en: Ask
sr: Питај

en: Always
sr: Увек

en: Never
sr: Никад

en: Mac OS X interface
sr: Mac OS X интерфејс

en: Behavior
sr: Понашање

en: Select a directory
sr: Изаберите директоријум

en: Select a file
sr: Изаберите фајл

en: Select
sr: Изаберите

en: Filebrowser starting point
sr: Почетна тачка Фајл претраживача

en: This option allows you to specify the directory the ncurses filebrowser will show you initially.
sr: Ова опција вам дозвољава да одредите директоријум који ће ncurses фајл претраживач аутоматски приказати.

en: Ncurses interface
sr: Ncurses интерфејс

en: [Display]
sr: [Дисплеј]

en: [Global]
sr: [Глобално]

en:  m                      Mute
sr: m Искључи звук

en: [Playlist]
sr: [Листа за пуштање]

en: [Player]
sr: [Плејер]

en:  Source   : %s
sr: Извор   : %s

en:  Volume   : Mute
sr: Јачина звука: Искључи

en:  Volume   : %3ld%%
sr:  Јачина звука: %3ld%%

en:  Volume   : ----
sr:  Јачина звука : ----

en:  Chapter  : %<PRId64>/%d
sr:  Поглавље: %<PRId64>/%d

en: Open: %s
sr: Отвори: %s

en: Find: %s
sr: Пронађи: %s

en: Click to toggle between loop all, loop one and no loop
sr: Кликни да изабереш између понављај све, понављај једну или без понављања

en: Previous Chapter/Title
sr: Претходно поглавље/наслов

en: Next Chapter/Title
sr: Следеће поглавље/наслов

en: Play
    If the playlist is empty, open a medium
sr: Пусти
    Ако је листа за пуштање празна, отвори датотеку

en: De-Fullscreen
sr: Искључи приказ преко пуног екрана

en: Extended panel
sr: Проширени панел

en: Frame By Frame
sr: Фрејм по фрејм

en: Step backward
sr: Корак уназад

en: Step forward
sr: Корак унапред

en: Open subtitles
sr: Отвори титлове

en: Stop playback
sr: Прекини репродукцију

en: Open a medium
sr: Отвори датотеку

en: Previous media in the playlist, skip backward when held
sr: Претходни медиј у плејлисти; премотава уназад ако држите дугме притиснутим

en: Next media in the playlist, skip forward when held
sr: Следећи медиј у плејлисти; премотава унапред ако држите дугме притиснутим

en: Toggle the video in fullscreen
sr: Пребаци видео у режим пуног екрана

en: Toggle the video out fullscreen
sr: Пребаци видео из режима пуног екрана

en: Show extended settings
sr: Прикажи напредне опције

en: Toggle playlist
sr: Прикажи листу за пуштање

en: Take a snapshot
sr: Сними слику

en: Loop from point A to point B continuously.
sr: Понављај од тачке А до тачке Б непрестано.

en: Frame by frame
sr: Фрејм по фрејм

en: Previous media in the playlist
sr: Претходна датотека у листи за пуштање

en: Next media in the playlist
sr: Следећа датотека у листи за пуштање

en: Open subtitle file
sr: Отвори фајл титла

[ctx: Tooltip|Unmute]
en: Unmute
sr: Укључи звук

[ctx: Tooltip|Mute]
en: Mute
sr: Искључи звук

en: Pause the playback
sr: Паузирај репродукцију

en: Aspect Ratio
sr: Размера

en: Logo filenames
sr: Лого имена фајлова

en: Force update of this dialog's values
sr: Форсирај ажурирање задатих вредности у овом прозору

en: Comments
sr: Коментари

en: Extra metadata and other information are shown in this panel.
sr: Додатни мета подаци и остале информације су приказане у овом панелу.

en: Information about what your media or stream is made of.
    Muxer, Audio and Video Codecs, Subtitles are shown.
sr: Информације од чега је твоја датотека или мрежни ток сачињен.
    Muxer, аудио и аидео кодеци, титлови су приказани.

en: Current playback speed: %1
    Click to adjust
sr: Тренутна брзина репродукције: %1
    Кликни да подесиш

en: Download cover art
sr: Преузми омот

en: Elapsed time
sr: Протекло време

en: Click to toggle between elapsed and remaining time
sr: Кликни да пребацујеш између протеклог и преосталог времена

en: Double click to jump to a chosen time position
sr: Дупли клик да пређеш на изабрану временску позицију

en: Select a device or a VIDEO_TS directory
sr: Одабери уређај или VIDEO_TS директоријум

en: Select a device or a VIDEO_TS folder
sr: Изабери уређај или VIDEO_TS директоријум

en: Filter:
sr: Филтер:

en: Eject the disc
sr: Избаци диск

en: Entry
sr: Унос

en: Channels:
sr: Канали:

en: Transponder/multiplex frequency
sr: Одашиљач/вишеструка фреквенција

en: Device name
sr: Име уређаја

en: Advanced Options
sr: Напредне опције

en: Search the playlist
sr: Претражи листу за пуштање

en: My Computer
sr: Компјутер

en: Devices
sr: Уређаји

en: Local Network
sr: Локална мрежа

en: Internet
sr: Интернет

en: Sort by
sr: Сортирај по

en: Ascending
sr: Растуће

en: Descending
sr: Опадајуће

en: Increase
sr: Појачај

en: Decrease
sr: Утишај

en: Playlist View Mode
sr: Визулени мод листе за пуштање

en: Playlist is currently empty.
    Drop a file here or select a media source from the left.
sr: Листа за пуштање је тренутно празна
    Убаците фајл овде или изаберите извор са леве стране.

en: Icons
sr: Иконице

en: Detailed List
sr: Детаљна листа

en: List
sr: Листа

en: PictureFlow
sr: Проток сличица

en: Select File
sr: Изабери датотеку

en: Hotkey
sr: Пречица

en: Input & Codecs Settings
sr: Улаз и подешавање Кодека

en: Configure Hotkeys
sr: Подешавање пречица

en: Device:
sr: Уређај:

en: This is VLC's skinnable interface. You can download other skins at
sr: Ово је VLC визуелно измењиви интерфејс. Остале изгледе је могуће скинути са

en: System's default
sr: Системски подразумеване вредности

en: Audio Files
sr: Звучни фајлови

en: Video Files
sr: Видео фајлови

en: Playlist Files
sr: Датотеке за пуштање

en: &Apply
sr: &Примени

en: &Cancel
sr: &Одустани

en: Profile
sr: Профил

en: Edit selected profile
sr: Измени изабрани профил

en: Delete selected profile
sr: Обриши изабрани профил

en: Create a new profile
sr: Направи нови профил

en: Create
sr: Направи

en:  Profile Name Missing
sr: Име профила недостаје

en: Source
sr: Извор

en: Source:
sr: Извор:

en: Type:
sr: Тип:

en: Filename
sr: Име фајла

en: Save file...
sr: Сачувај датотеку...

en: Path
sr: Путања

en: Edit Bookmarks
sr: Уреди маркере

en: Delete all the bookmarks
sr: Обриши све маркере

en: Extract
sr: Извези

en: &Close
sr: &Затвори

en: Bytes
sr: Бајтови

en: Convert
sr: Конвертуј

en: Destination
sr: Одрериште

en: Browse
sr: Претражи

en: Settings
sr: &Подешавања

en: &Start
sr: &Старт

en: Program Guide
sr: Програмски водич

en: Update
sr: Ажурирај

en: Errors
sr: Грешке

en: Cl&ear
sr: Оч&исти

en: Adjustments and Effects
sr: Ефекти и филтери

en: Synchronization
sr: Синхронизација

en: v4l2 controls
sr: v4l2 контроле

en: &Save
sr: &Сачувај

en: Privacy and Network Access Policy
sr: Приватност и политика приступа мрежи

en: Network Access Policy
sr: Политика мрежног приступа

en: Go to Time
sr: Иди на време

en: &Go
sr: &Иди

en: Go to time
sr: Иди на време

en: About
sr: О програму

en: <p>VLC media player is a free and open source media player, encoder, and streamer made by the volunteers of the <a href="http://www.videolan.org/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">VideoLAN</span></a> community.</p><p>VLC uses its internal codecs, works on essentially every popular platform, and can read almost all files, CDs, DVDs, network streams, capture cards and other media formats!</p><p><a href="http://www.videolan.org/contribute/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">Help and join us!</span></a>
sr: <p>VLC медија плејер је бесплатан плејер отвореног кода, енкодер и стример направљен од стране волонтера <a href="http://www.videolan.org/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">VideoLAN</span></a> заједнице.</p><p>VLC користи своје интерне кодеке, ради на свим популарним платформама и може да отвори скоро све фајлове, CD-ове, DVD-ове, мрежне токове, картице за гребовање и друге медиjа формате!</p><p><a href="http://www.videolan.org/contribute/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">Помозите и придружите нам се!</span></a>

en: &Recheck version
sr: &Поново провери верзију

en: &Yes
sr: &Да

en: &No
sr: &Не

en: VLC media player updates
sr: VLC медија плејер надоградња

en: A new version of VLC (%1.%2.%3%4) is available.
sr: Нова верзија VLC (%1.%2.%3%4) је доступна.

en: You have the latest version of VLC media player.
sr: Имаш последњу верзију VLC медија плејера.

en: An error occurred while checking for updates...
sr: Десила се грешка приликом провере за надоградњу...

en: &General
sr: &Опште

en: &Metadata
sr: &Мета подаци

en: Co&dec
sr: Ко&деци

en: S&tatistics
sr: С&татистика

en: &Save Metadata
sr: &Сачувај мета податаке

en: Location:
sr: Локација:

en: Save log file as...
sr: Сачувај извештак као...

en: Application
sr: Апликација

en: Open Media
sr: Отвори Датотеку

en: &File
sr: &Фајл

en: &Disc
sr: &Диск

en: &Network
sr: &Мрежа

en: Capture &Device
sr: Отвори &уређај за снимање...

en: &Select
sr: &Изабери

en: &Enqueue
sr: &Стави у ред

en: &Play
sr: &Репродукуј/Пусти

en: &Stream
sr: &Ток

en: C&onvert
sr: К&онвертуј

en: C&onvert / Save
sr: К&онвертуј / Сачувај

en: Open URL
sr: Отвори линк

en: Enter URL here...
sr: Унеси УРЛ овде...

en: Please enter the URL or path to the media you want to play.
sr: Молимо унесите УРЛ или локацију медија који желите да репродукујете.

en: Plugins and extensions
sr: Додаци и екстензије

en: &Search:
sr: &Претражи

en: More information...
sr: Више информација...

en: %1 downloads
sr: %1 преузимања

en: &Uninstall
sr: &Деинсталирај

en: &Install
sr: &Инсталирај

en: Version
sr: Верзија

en: Files
sr: Фајлови

en: Show settings
sr: Прикажи подешавања

en: Simple
sr: Основно

en: Save and close the dialog
sr: Сачувај и затвори дијалог

en: &Reset Preferences
sr: &Врати на подразумевано

en: Advanced Preferences
sr: Напредња подешавања

en: Back
sr: Натраг

en: Toolbars Editor
sr: Едитор интерфејса

en: Toolbar Elements
sr: Елементи интерфејса

en: Main Toolbar
sr: Главни интерфејс

en: Above the Video
sr: Изнад видеа

en: Toolbar position:
sr: Позиција интерфејса:

en: Line 1:
sr: Линија 1:

en: Line 2:
sr: Линија 2:

en: Time Toolbar
sr: Временски интерфејс

en: Fullscreen Controller
sr: Контролер пуног екрана

en: New profile
sr: Нови профил

en: Delete the current profile
sr: Обриши тренутни профил

en: Select profile:
sr: Изабери профил:

en: Cl&ose
sr: За&твори

en: Profile Name
sr: Име профила

en: Please enter the new profile name.
sr: Унеси ново име профила.

en: Splitter
sr: Разделник

en: DVD menus
sr: DVD менији

en: Broadcast
sr: Емитуј

en: Schedule
sr: Заказивање

en: Hours / Minutes / Seconds:
sr: Сати / Минути / Секунде:

en: Day / Month / Year:
sr: Дан / Месец / Година:

en: Repeat:
sr: Понови:

en:  days
sr:  дана

en: I&mport
sr: У&вези

en: E&xport
sr: И&звези

en: Save VLM configuration as...
sr: Сачувај VLM подешавање као...

en: Open VLM configuration...
sr: Учитај VLM подешавање...

en: Broadcast:
sr: Емитовање:

en: VOD:
sr: VOD(Видео на захтев)

en: Open Directory
sr: Отвори Директоријум

en: Open Folder
sr: Отвори фолдер

en: Open playlist...
sr: Отвори листу за пуштање...

en: XSPF playlist
sr: XSPF листа за пуштање

en: Save playlist as...
sr: Сачувај листу за пуштање као...

en: Open subtitles...
sr: Отвори титлове...

en: Subtitle Files
sr: Титлови

en: All Files
sr: Сви фајлови

en: Paused
sr: Паузирано

en: &Media
sr: &Датотеке

en: P&layback
sr: Р&епродукција

en: &Audio
sr: &Звук

en: &Video
sr: &Видео

en: Subti&tle
sr: Ти&тл

en: Tool&s
sr: Алатк&е

en: V&iew
sr: &Преглед

en: &Help
sr: &Помоћ

en: Open &File...
sr: Отвори &фајл...

en: &Open Multiple Files...
sr: &Отвори више датотека...

en: Open &Disc...
sr: Отвори &диск...

en: Open &Network Stream...
sr: Отвори &мрежни ток...

en: Open &Capture Device...
sr: Отвори &уређај за снимање...

en: Open &Location from clipboard
sr: Отвори &локацију из клипборда

en: Open &Recent Media
sr: Отвори &скорашње датотеке

en: Conve&rt / Save...
sr: Конверт&уј / Сачувај

en: &Stream...
sr: &Ток...

en: Quit at the end of playlist
sr: Изађи на крају листе за пуштање

en: Close to systray
sr: Затвори у системску палету (systray)

en: &Quit
sr: &Излаз

en: &Effects and Filters
sr: &Ефекти и филтери

en: &Track Synchronization
sr: &Синхронизација

en: Plu&gins and extensions
sr: Дод&аци и екстензије

en: Customi&ze Interface...
sr: Прила&годи интерфејс

en: &Preferences
sr: &Подешавање

en: &View
sr: &Преглед

en: Play&list
sr: Листа за &пуштање

en: Docked Playlist
sr: Закачена листа за пуштање

en: Always on &top
sr: Увек &на врху

en: Mi&nimal Interface
sr: Ми&нимални интерфејс

en: &Fullscreen Interface
sr: &Интерфејс преко целог екрана

en: &Advanced Controls
sr: &Напредне контроле

en: Status Bar
sr: Статус бар

en: &Increase Volume
sr: &Појачај звук

en: D&ecrease Volume
sr: У&тишај звук

en: &Mute
sr: &Искључи звук

en: Audio &Device
sr: Аудио &уређај

en: Audio &Track
sr: &Аудио трака

en: &Stereo Mode
sr: &Стерео режим

en: &Visualizations
sr: &Визуелизације

en: Add &Subtitle File...
sr: Додај &титл...

en: Sub &Track
sr: &Титлови

en: Video &Track
sr: Видео &трака

en: &Fullscreen
sr: &Пун екран

en: Always Fit &Window
sr: Увек подеси величину &прозора

en: Set as Wall&paper
sr: Подеси као &позадину екрана

en: &Zoom
sr: &Увеличај

en: &Aspect Ratio
sr: &Пропорције слике

en: &Crop
sr: &Опсеци

en: &Deinterlace
sr: &Расплитање

en: &Deinterlace mode
sr: &Расплитање мод

en: Take &Snapshot
sr: Сними &слику

en: T&itle
sr: Н&аслов

en: &Chapter
sr: &Поглавље

en: &Program
sr: &Програм

en: &Manage
sr: &Управљај

en: Check for &Updates...
sr: Провери да ли је верзија &ажурна...

en: &Stop
sr: &Заустави

en: Pre&vious
sr: Пре&тходно

en: Ne&xt
sr: Сл&едеће

en: Sp&eed
sr: Бр&зина

en: &Faster
sr: &Убрзано

en: N&ormal Speed
sr: Н&ормална брзина

en: Slo&wer
sr: Спо&рије

en: &Jump Forward
sr: &Скок унапред

en: Jump Bac&kward
sr: Скок уна&зад

en: Open &Network...
sr: Отвори &мрежни ток...

en: Leave Fullscreen
sr: Искључи приказ преко целог екрана

en: &Playback
sr: &Репродукција

en: &Hide VLC media player in taskbar
sr: &Сакриј VLC медија плејер у таскбар

en: Sho&w VLC media player
sr: Прикаж&и VLC медија плејер

en: &Open Media
sr: &Отвори датотеку

en: &Clear
sr: &Очисти

en: &Renderer
sr: &Исцртавач

en: Scanning...
sr: Скенирање...

en: Systray icon
sr: Systray иконица

en: Activate the updates availability notification
sr: Активирај обавештења о доступности надоградње

en: Save the recently played items in the menu
sr: Сачувај претходно пуштане датотеке у менију

en: When minimized
sr: Када је умањен

en: Qt interface
sr: Qt интерфејс

en: errors
sr: Грешке

en: warnings
sr: упозрења

en: Open a skin file
sr: Отвори фајл маске

en: Skin files |*.vlt;*.wsz;*.xml
sr: Датотеке маске |*.vlt;*.wsz;*.xml

en: Open playlist
sr: Отвори листу за пуштање

en: Save playlist
sr: Сачувај листу за пуштање

en: Skin to use
sr: Маска за коришћење

en: Path to the skin to use.
sr: Путања до маске за коришћење.

en: Config of last used skin
sr: Подешавања последње коришћене маске

en: Windows configuration of the last skin used. This option is updated automatically, do not touch it.
sr: Windows подешавања последње коришћене маске. Не дирајте ову опцију, аутоматски се ажурира.

en: Show a systray icon for VLC
sr: Прикажи иконицу за VLC у линији за систем

en: Show VLC on the taskbar
sr: Прикажи VLC у линији задатака

en: Enable transparency effects
sr: Омогући ефекте провидности

en: You can disable all transparency effects if you want. This is mainly useful when moving windows does not behave correctly.
sr: Можете онемогућити све ефекте провидности ако желите. Ово је углавном корисно кад понашање при померању прозора није коректно.

en: Skinnable Interface
sr: Интерфејс са Маском

en: Select skin
sr: Изабери маску

en: Brightness threshold
sr: Праг осветљености

en: Image contrast (0-2)
sr: Контраст слике (0-2)

en: Set the image contrast, between 0 and 2. Defaults to 1.
sr: Подесите контраст слике, између 0 и 2. Подразумевано је 1.

en: Image hue (0-360)
sr: Нијанса слике (0-360)

en: Set the image hue, between 0 and 360. Defaults to 0.
sr: Подесите нијансу слике, између 0 и 360. Подразумевано је 0.

en: Image saturation (0-3)
sr: Засићење слике (0-3)

en: Set the image saturation, between 0 and 3. Defaults to 1.
sr: Подесите засићење слике, између 0 и 3. Подразумевано је 1.

en: Image brightness (0-2)
sr: Осветљење слике (0-2)

en: Set the image brightness, between 0 and 2. Defaults to 1.
sr: Подесите осветљење слике, између 0 и 2. Подразумевано је 1.

en: Image gamma (0-10)
sr: Гама слике (0-10)

en: Set the image gamma, between 0.01 and 10. Defaults to 1.
sr: Подесите гаму слиике, између 0.01 и 10. Подразумевано је 1.

en: Be quiet
sr: Будите мирни

en: Log to file
sr: Сачувај све поруке у фајл

en: Log all VLC messages to a text file.
sr: Сачувај све поруке VLC у текстуалном фајлу.

en: Log filename
sr: Име фајла Дневника

en: Specify the log filename.
sr: Одредите име фајла Дневника.

en: Log format
sr: Формат Дневника

en: Source directory
sr: Изворни дирекотријум

en: This is the host on which the interface will listen. It defaults to all network interfaces (0.0.0.0). If you want this interface to be available only on the local machine, enter "127.0.0.1".
sr: Ово је домаћин са којег ће се интерфејс слушати. Подразумевано је за све мрежне интерфејсе (0.0.0.0). Ако желите да овај интерфејс буде доступан само на локалној машини, унесите "127.0.0.1".

en: This is the TCP port on which this interface will listen. It defaults to 4212.
sr: Ово је TCP порт на којем ће се овај интерфејс слушати. Подразумевани је 4212.

en: Fetch artwork using lua scripts
sr: Прибави омоте користећи луа скрипте

en: Blues
sr: Блуз

en: Classic Rock
sr: Класични рок

en: Country
sr: Кантри

en: Disco
sr: Диско

en: Funk
sr: Фанк

en: Grunge
sr: Гранџ

en: Hip-Hop
sr: Хип-Хоп

en: Jazz
sr: Џез

en: Metal
sr: Метал

en: New Age
sr: Ново Доба

en: Oldies
sr: Стари звук

en: Other
sr: Остало

en: Rap
sr: Реп

en: Industrial
sr: Индустријална

en: Alternative
sr: Алтернатива

en: Euro-Techno
sr: Еуро-Техно

en: Ambient
sr: Амбијентална

en: Trip-Hop
sr: Трип-Хоп

en: Vocal
sr: Вокал

en: Jazz+Funk
sr: Џез+Фанк

en: Fusion
sr: Фузија

en: Trance
sr: Тренс

en: Instrumental
sr: Инструментал

en: House
sr: Хаус

en: Sound Clip
sr: Звучни клип

en: Gospel
sr: Госпел

en: Noise
sr: Шум

en: Bass
sr: Бас

en: Soul
sr: Соул

en: Punk
sr: Панк

en: Meditative
sr: Медитација

en: Ethnic
sr: Етно

en: Gothic
sr: Готик

en: Darkwave
sr: Мрачни талас

en: Techno-Industrial
sr: Техно-Индустријски

en: Electronic
sr: Електронска

en: Pop-Folk
sr: Поп-Фолк

en: Eurodance
sr: Еуроденс

en: Dream
sr: Сањива

en: Comedy
sr: Комедија

en: Cult
sr: Култна

en: Gangsta
sr: Гангстер

en: Top 40
sr: Топ 40

en: Christian Rap
sr: Хришћански реп

en: Jungle
sr: Џангл

en: Cabaret
sr: Кабаре

en: Rave
sr: Рејв

en: Lo-Fi
sr: Lo-Fi звук

en: Tribal
sr: Трибал

en: Polka
sr: Полка

en: Retro
sr: Ретро

en: Musical
sr: Музикална

en: Opera
sr: Опера

en: Tango
sr: Танго

en: Samba
sr: Самба

en: Ballad
sr: Балада

en: Duet
sr: Дует

en: Salsa
sr: Салса

en: Abort
sr: Обустави

en: View certificate
sr: Види сертификат

en: Insecure site
sr: Несигуран сајт

en: XSPF playlist export
sr: XSPF извоз листе за пуштање

en: Maximum number of connections
sr: Максималан број конекција

en: This limits the maximum number of clients that can connect to the RTSP VOD. 0 means no limit.
sr: Ово ограничава максималан број клијената којима је дозвољено да се повежу на  RTSP VOD. 0 значи да граница не постоји.

en: XML Parser (using libxml2)
sr: XML Анализатор (користи libxml2)

en: Title to put in ASF comments.
sr: Наслов за стављање у ASF коментаре.

en: Author to put in ASF comments.
sr: Аутор за стављање у ASF коментаре.

en: Copyright string to put in ASF comments.
sr: Заштита права тип string за стављање у ASF коментаре.

en: Comment
sr: Коментар

en: Comment to put in ASF comments.
sr: Коментар за стављање у ASF коментаре.

en: "Rating" to put in ASF comments.
sr: "Rating" за стављање у ASF коментаре.

en: Packet Size
sr: Величина Пакета

en: ASF packet size -- default is 4096 bytes
sr: ASF величина пакера -- подразумевано је 4096 бајтова

en: ASF muxer
sr: ASF мултиплексер

en: Unknown Video
sr: Непознати Видео

en: AVI muxer
sr: AVI мултиплексер

en: Dummy/Raw muxer
sr: Псеудо/Неуобличени мултиплексер

en: Create "Fast Start" files
sr: Креирај "Брз Почетак" фајлове

en: Create "Fast Start" files. "Fast Start" files are optimized for downloads and allow the user to start previewing the file while it is downloading.
sr: Креирајте "Fast Start" фајлове. "Fast Start" фајлови су оптимизовани за преузимање и дозвољавају кориснику да почне приказивање фајла док се преузима.

en: MP4/MOV muxer
sr: MP4/MOV мултиплексержж

en: DTS delay (ms)
sr: DTS кашњење (ms)

en: Delay the DTS (decoding time stamps) and PTS (presentation timestamps) of the data in the stream, compared to the SCRs. This allows for some buffering inside the client decoder.
sr: Одлагање DTS-а (декодирање временских марки) и PTS-а (временска марка презентацјије) података у току, у поређењу са  SCR-овима. Ово дозвољава мало баферовања унутар декодера клијента.

en: PES maximum size
sr: PES максимална величина

en: Set the maximum allowed PES size when producing the MPEG PS streams.
sr: Подесите максималну дозвољену PES величину при продукцији MPEG PS токова.

en: PS muxer
sr: PS мултиплексер

en: Video PID
sr: Видео PID

en: Assign a fixed PID to the video stream. The PCR PID will automatically be the video.
sr: Додели фиксни PID у видео ток. PCR PID ће аутоматски бити видео.

en: Audio PID
sr: Аудио PID

en: Assign a fixed PID to the audio stream.
sr: Додели фиксирани PID аудио току.

en: Assign a fixed PID to the SPU.
sr: Додели фиксирани PID у SPU.

en: Assign a fixed PID to the PMT
sr: Додели фиксирани PID у PMT

en: Assign a fixed Transport Stream ID.
sr: Додели фиксирани ИД за Транспорт Тока.

en: Assign a fixed Network ID (for SDT table)
sr: Додели фиксирани ИД Мреже (за SDT табелу)

en: PMT Program numbers
sr: PMT бројеви Програма

en: Assign a program number to each PMT. This requires "Set PID to ID of ES" to be enabled.
sr: Додели број програма сваком PMT-у. Ово захтева омогућену "Set PID to ID of ES" опцију.

en: Mux PMT (requires --sout-ts-es-id-pid)
sr: Мултиплексер PMT (захтева --sout-ts-es-id-pid)

en: Define the pids to add to each pmt. This requires "Set PID to ID of ES" to be enabled.
sr: Дефинишите pid-ове за додавање сваком pmt-у. Ово захтева омогућену "Set PID to ID of ES" опцију.

en: SDT Descriptors (requires --sout-ts-es-id-pid)
sr: SDT Дескриптори (захтева --sout-ts-es-id-pid)

en: Set PID to ID of ES
sr: Подеси PID у ID ES-а

en: Data alignment
sr: Поравнање података

en: Enforces alignment of all access units on PES boundaries. Disabling this might save some bandwidth but introduce incompatibilities.
sr: Приморава поравнање свих приступних јединица на PES границама. Онемогућавање овога може да сачува пропусни опсег али ће донети некомпатибилности.

en: Shaping delay (ms)
sr: Кашњење обликовања (ms)

en: Cut the stream in slices of the given duration, and ensure a constant bitrate between the two boundaries. This avoids having huge bitrate peaks, especially for reference frames.
sr: Исеци ток на делове датог трајања, и осигурај константну брзину између две границе. Ово заобилази огромне врхунце брзине, поготово за референтне оквире

en: Use keyframes
sr: Користи кључне фрејмове

en: If enabled, and shaping is specified, the TS muxer will place the boundaries at the end of I pictures. In that case, the shaping duration given by the user is a worse case used when no reference frame is available. This enhances the efficiency of the shaping algorithm, since I frames are usually the biggest frames in the stream.
sr: Ако је омогућено, и одређено је обликовање, TS мултиплексер ће поставити границе на крају I слика. У том случају, трајање обликовања које је дао корисникје најгори случај коришћења када није доступан референтни фрејм. Ово повећава ефикасност алгоритма обликовања, пошто су I оквири обично највећи оквири у току.

en: Set at which interval PCRs (Program Clock Reference) will be sent (in milliseconds). This value should be below 100ms. (default is 70ms).
sr: Подесите на којем интервалу ће се PCR-ови (референца програмског сата) слати (у милисекундама). Ова вредност би требало да буде испод 100ms. (подразумевано је  70ms).

en: Minimum B (deprecated)
sr: Минимум B (неодобрено)

en: This setting is deprecated and not used anymore
sr: Ово подешавање је неодобрено и неће се више употребљавати

en: Maximum B (deprecated)
sr: Максимум B (неодобрено)

en: Delay the DTS (decoding time stamps) and PTS (presentation timestamps) of the data in the stream, compared to the PCRs. This allows for some buffering inside the client decoder.
sr: Одлагање DTS-а (декодирање временских марки) и PTS-а (временске марке презентације) података у току, у поређењу са PCR-овима. Ово дозвољава мало баферовања унутар декодера клијента.

en: Crypt audio
sr: Шифруј аудио

en: Crypt audio using CSA
sr: Шифруј аудио уз употребу CSA

en: Crypt video
sr: Шифруј видео

en: Crypt video using CSA
sr: Шифруј видео уз употребу CSA

en: Packet size in bytes to encrypt
sr: Величина пакета у бајтовима за шифровање

en: TS muxer (libdvbpsi)
sr: TS мултиплексер (libdvbpsi)

en: Multipart JPEG muxer
sr: Вишечлани JPEG мултиплексер

en: Ogg/OGM muxer
sr: Ogg/OGM мултиплексер

en: WAV muxer
sr: WAV мултиплексер

en: Timeout (ms)
sr: Дужина трајања (ms)

en: Notify
sr: Обавести

en: LibNotify Notification Plugin
sr: LibNotify Додатак за Обавештења

en: A/52 audio packetizer
sr: A/52 аудио паковалац

en: Copy packetizer
sr: Копирај паковалац

en: DTS audio packetizer
sr: DTS аудио паковалац

en: Flac audio packetizer
sr: Flac аудио паковалац

en: H.264 video packetizer
sr: H.264 видео паковалац

en: MPEG4 audio packetizer
sr: MPEG4 аудио паковалац

en: MPEG4 video packetizer
sr: MPEG4 видео паковалац

en: MPEG audio layer I/II/III packetizer
sr: MPEG аудио слој I/II/III паковалац

en: Sync on Intra Frame
sr: Синхронизуј на Intra Frame

en: MPEG-I/II video packetizer
sr: MPEG-I/II видео паковалац

en: My Videos
sr: Видео

en: My Music
sr: Музика

en: Picture
sr: Фотографија

en: My Pictures
sr: Фотографије

en: Discs
sr: Дискови

en: Podcasts
sr: Подкастови

en: Podcast URLs list
sr: URL листа подкаста

en: Enter the list of podcasts to retrieve, separated by '|' (pipe).
sr: Унесите листу подкаста за поновно узимање, раздвојену са знаком '|' (цев).

en: SAP multicast address
sr: SAP адреса вишеструког емитовања

en: The SAP module normally chooses itself the right addresses to listen to. However, you can specify a specific address.
sr: SAP модул обично сам себе постави за десну адресу која се слуша. Ипак, Ви можете да одредите неку другу одређену адресу.

en: SAP timeout (seconds)
sr: SAP прекид (секунде)

en: Delay after which SAP items get deleted if no new announcement is received.
sr: Одлагање после којег се SAP ставке уклањају ако се не приме нове најаве.

en: Try to parse the announce
sr: Покушај да анализираш најаву

en: SAP Strict mode
sr: SAP Стриктни режим рада

en: When this is set, the SAP parser will discard some non-compliant announcements.
sr: Када је ово подешено, SAP анализатор ће одбацити неке неусаглашене најаве.

en: Network streams (SAP)
sr: Мрежни токови (SAP)

en: Session
sr: Сесија

en: Tool
sr: Алат

en: User
sr: Корисник

en: Unknown type
sr: непознато

en: Applications
sr: Апликације

en: Desktop
sr: Радна површина

en: X coordinate
sr: Х координата

en: Y coordinate
sr: Y координата

en: Full path of the image files to use. Format is <image>[,<delay in ms>[,<alpha>]][;<image>[,<delay>[,<alpha>]]][;...]. If you only have one file, simply enter its filename.
sr: Пуна путања фајлова слика за употребу. Формат је <image>[,<delay in ms>[,<alpha>]][;<image>[,<delay>[,<alpha>]]][;...]. Ако имате само један фајл, само унесите његово име фајла.

en: Logo animation # of loops
sr: Лого анимација # петљи

en: Logo individual image time in ms
sr: Лого индивидуално време у ms (милисекундама)

en: Individual image display time of 0 - 60000 ms.
sr: Индивидуално време приказивања слике 0-60000 ms.

en: X coordinate of the logo. You can move the logo by left-clicking it.
sr: X координата логоа. Можете да померате лого тако што ћете на њега кликнути левим тастером миша.

en: Y coordinate of the logo. You can move the logo by left-clicking it.
sr: Y координата логоа. Можете да померите лого тако што ћете на њега кликнути левим тастером миша.

en: Opacity of the logo
sr: Провидност логоа

en: Logo position
sr: Позиција логоа

en: Enforce the logo position on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, eg 6 = top-right).
sr: Приморајте лого позицију на видеу (0=центар, 1=лево, 2=десно, 4=горе, 8=доле, можете такође користити комбинације ових вредности, нпр 6 = горе-десно).

en: Logo overlay
sr: Logo преклапање

en: Logo video filter
sr: Logo видео филтер

en: X offset
sr: X офсет

en: X offset, from the left screen edge.
sr: X офсет, од левог угла екрана.

en: Y offset
sr: Y офсет

en: Y offset, down from the top.
sr: Y офсет, од врха надоле.

en: Timeout
sr: Дужина трајања

en: Number of milliseconds the marquee must remain displayed. Default value is 0 (remains forever).
sr: Број милисекунди за колико натпис мора да остане приказан. Подразумевана вредност је 0 (остаје заувек).

en: Font size, pixels
sr: Величина фонта у пикселима

en: Color of the text that will be rendered on the video. This must be an hexadecimal (like HTML colors). The first two chars are for red, then green, then blue. #000000 = black, #FF0000 = red, #00FF00 = green, #FFFF00 = yellow (red + green), #FFFFFF = white
sr: Боја текста који ће бити рендерован на видеу. Број мора бити хексадецималан (као код HTML). Прве две цифре су за црвену, онда зелену и на крају плаву. #000000 = црна, #FF0000 = црвена, #00FF00 = зелена, #FFFF00 = жута (црвена + зелена), #FFFFFF = бела

en: Marquee position
sr: Позиција натписа

en: You can enforce the marquee position on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, eg 6 = top-right).
sr: Можете да приморате позицију натписа на видеу (0=центар, 1=лево, 2=десно, 4=горе, 8=доле, можете такође користити комбинације ових вредности, нпр 6 = горе-десно).

en: Marquee
sr: Натпис

en: Marquee display
sr: Приказ натписа

en: Misc
sr: Разно

en: Transparency of the mosaic foreground pictures. 0 means transparent, 255 opaque (default).
sr: Прозирност предњих слика мозаика. 0 значи провидно, 255 непрозирно (подразумевано).

en: Total height of the mosaic, in pixels.
sr: Укупна висина мозаика у пикселима.

en: Total width of the mosaic, in pixels.
sr: Укупна ширина мозаика у пикселима.

en: Top left corner X coordinate
sr: Горња лева X кордината

en: X Coordinate of the top-left corner of the mosaic.
sr: X кордината горњег левог угла на мозаику.

en: Top left corner Y coordinate
sr: Горња лева Y кордината

en: Y Coordinate of the top-left corner of the mosaic.
sr: Y кордината горњег левог угла на мозаику.

en: Border width
sr: Ширина оквира

en: Width in pixels of the border between miniatures.
sr: Ширина у пикселима границе између минијатура.

en: Border height
sr: Висина оквира

en: Height in pixels of the border between miniatures.
sr: Висина у пикселима границе између минијатура.

en: Mosaic alignment
sr: Поравњење мозаика

en: You can enforce the mosaic alignment on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, eg 6 = top-right).
sr: Можете да приморате поравнање мозаика на видеу (0=центар, 1=лево, 2=десно, 4=горе, 8=доле, можете такође користити комбинације ових вредности, нпр 6 = горе-десно).

en: Positioning method
sr: Начин позиционирања

en: Number of rows
sr: Број редова

en: Number of columns
sr: Број колона

en: Keep aspect ratio
sr: Задржи однос пропорције

en: Keep the original aspect ratio when resizing mosaic elements.
sr: Задржи првобитни однос страна када мењаш величину елеманата мозаика.

en: Keep original size
sr: Задржи првобитну величину

en: Keep the original size of mosaic elements.
sr: Задржи првобитну величину елемената мозаика.

en: Elements order
sr: Редослед елемената

en: Pictures coming from the mosaic elements will be delayed according to this value (in milliseconds). For high values you will need to raise caching at input.
sr: Слике које су саставни део мозаика ће бити одложене за ову вредност (у милисекундама). За високе вредности ћете морати да подигнете кеш на улазу.

en: auto
sr: аутомтаски

en: fixed
sr: фиксирано

en: Mosaic
sr: Мозаик

en: Feed URLs
sr: Фидови URL-ова

en: Speed of feeds
sr: Брзина фидова

en: Max length
sr: Максимална дужина

en: Maximum number of characters displayed on the screen.
sr: Максималан број слова који се приказује на енрану.

en: Refresh time
sr: Време освежавања

en: Number of seconds between each forced refresh of the feeds. 0 means that the feeds are never updated.
sr: Број секунди између сваког примораног освежавања фидова. 0 значи да фидови нису ниједном ажурирани.

en: Feed images
sr: Фидови слика

en: Display feed images if available.
sr: Прикажи фидове слика ако су доступни.

en: Opacity (inverse of transparency) of overlay text. 0 = transparent, 255 = totally opaque.
sr: Непрозирност (супротно од провидности) текста који се преклапа. 0 = прозирно, 255 = потпуно непрозирно

en: Text position
sr: Позиција текста

en: You can enforce the text position on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom; you can also use combinations of these values, eg 6 = top-right).
sr: Можете да приморате позицију текста у видеу (0=центар, 1=лево, 2=десно, 4=горе, 8=доле; можете такоже користити комбинације вредности, нпр 6 = горе-десно).

en: Don't show
sr: Не приказуј

en: Always visible
sr: Увек видљиво

en: RSS and Atom feed display
sr: Приказ за RSS и Atom фид

en: Change subtitle delay
sr: Подеси кашњење титла

en: Integer identifier for this elementary stream. This will be used to "find" this stream later.
sr: Идентификатор типа Integer за овај елементарни ток. Користиће се за проналажење  "find" овог тока касније.

en: Pictures coming from the picture video outputs will be delayed according to this value (in milliseconds, should be >= 100 ms). For high values, you will need to raise caching values.
sr: Слике које долазе од слике видео излаза ће бити одложене у складу са овом вредношћу (у милисекундама, требало би да буде >= 100 ms). За високе вредности, мораћете да подигнете вредности за кеширање.

en: ID Offset
sr: ID Офсет

en: Bridge
sr: Мост

en: Bridge stream output
sr: Мост излазни ток

en: Bridge out
sr: Излаз моста

en: Bridge in
sr: Улаз моста

en: Conversion quality
sr: Квалитет конверзије

en: Elementary Stream ID
sr: ID основног тока

en: Specify an identifier integer for this elementary stream
sr: Наведите идентификатор за овај основни ток

en: Description stream output
sr: Опис излаза тока

en: Enable/disable audio rendering.
sr: Омогући/Онемогући аудио рендеровање

en: Enable/disable video rendering.
sr: Омогући/Онемогући видео рендеровање

en: Introduces a delay in the display of the stream.
sr: Уводи кашњење у приказ тока.

en: Display stream output
sr: Прикажи излаз тока

en: Duplicate stream output
sr: Дуплирај излаз тока

en: Output access method
sr: Метод приступа излаза

en: This is the default output access method that will be used.
sr: Ово је подразумевани метод приступа излаза који ће се користити.

en: Audio output access method
sr: Метод приступа аудио излаза

en: This is the output access method that will be used for audio.
sr: Ово је метод приступа излаза који ће се користити за аудио.

en: Video output access method
sr: Метод приступа видео излаза

en: This is the output access method that will be used for video.
sr: Ово је метод приступа који ће се користити за видео.

en: Output muxer
sr: Излазни мултиплексер

en: This is the default muxer method that will be used.
sr: Ово је подразумевани метод мултиплексера који ће се користити.

en: Audio output muxer
sr: Мултиплексер аудио излаза

en: This is the muxer that will be used for audio.
sr: Ово је мултиплексер који ће се користити за аудио.

en: Video output muxer
sr: Мултиплексер видео излаза

en: This is the muxer that will be used for video.
sr: Ово је мултиплексер који ће се користити за видео.

en: Output URL
sr: URL Излаз

en: This is the default output URI.
sr: Ово је подразумевани излаз за URI.

en: Audio output URL
sr: URL Аудио излаза

en: This is the output URI that will be used for audio.
sr: Ово је излаз који ће URI користити за аудио.

en: Video output URL
sr: URL Видео излаза

en: This is the output URI that will be used for video.
sr: Ово је излаз који ће URI користити за видео.

en: Elementary stream output
sr: Излаз основног тока

en: Gathering stream output
sr: Скупљање излаза тока

en: Specify an identifier string for this subpicture
sr: Одаберите string идентификатор за ову подслику

en: Output video width.
sr: Ширина излаза видеа.

en: Output video height.
sr: Висина излаза видеа.

en: Sample aspect ratio
sr: Пропорција узорка

en: Sample aspect ratio of the destination (1:1, 3:4, 2:3).
sr: Пропорција узорка одредишта (1:1, 3:4, 2:3).

en: Video filter
sr: Видео филтер

en: Mosaic bridge
sr: Мост мозаика

en: Mosaic bridge stream output
sr: Мост мозаика излазни ток

en: This is the output URL that will be used.
sr: Ово је излаз који ће URL користити.

en: SAP announcing
sr: SAP најављивање

en: Announce this session with SAP.
sr: Најавите сесију са SAP-ом.

en: This allows you to specify the muxer used for the streaming output. Default is to use no muxer (standard RTP stream).
sr: Ово Вам дозвољава да одредите мултиплексер који ће се користити за пуштање тока излаза. Подразумевано је да се не користи мултиплексер (стандардни RTP ток).

en: Session name
sr: Име сесије

en: This is the name of the session that will be announced in the SDP (Session Descriptor).
sr: Ово је име сесије која ће бити најављена у SDP-у (Дескриптору Сесије).

en: Session description
sr: Опис сесије

en: Session URL
sr: URL Сесије

en: Session email
sr: Е-пошта сесије

en: This allows you to give a contact mail address for the stream, that will be announced in the SDP (Session Descriptor).
sr: Ово Вам дозвољава да дате контакт е-mail адресу, која ће бити најављена у SDP-у (Дескриптор Сесије).

en: This allows you to specify the base port for the RTP streaming.
sr: Ово Вам дозвољава да одредите основни порт за RTP пуштање тока.

en: Audio port
sr: Аудио порт

en: This allows you to specify the default audio port for the RTP streaming.
sr: Ово Вам дозвољава да одредите подразумевани аудио порт за RTP пуштање тока.

en: Video port
sr: Видео порт

en: This allows you to specify the default video port for the RTP streaming.
sr: Ово Вам дозвољава да одредите подразумевани видео порт за RTP пуштање тока.

en: This allows you to stream MPEG4 LATM audio streams (see RFC3016).
sr: Ово Вам дозвољава да стримујете MPEG4 LATM аудио токове (погледајте RFC3016).

en: RTP stream output
sr: RTP излаз тока

en: RTSP VoD server
sr: RTSP VoD сервер

en: Specify an new identifier integer for this elementary stream
sr: Наведите нови идентификатор за овај основни ток

en: Specify an ISO-639 code (three characters) for this elementary stream
sr: Наведите ISO-639 кôд (три знака) за овај основни ток

en: Change the id of an elementary stream
sr: Промени ID основног тока

en: Change the language of an elementary stream
sr: Промени језик основног тока

en: Output destination
sr: Одредиште излаза

en: Standard stream output
sr: Стандардни излаз тока

en: Video encoder
sr: Видео енкодер

en: This is the video encoder module that will be used (and its associated options).
sr: Ово је модул видео енкодера који ће бити коришћен (и његове удружене опције).

en: Destination video codec
sr: Видео кодео одредишта

en: This is the video codec that will be used.
sr: Ово је видео кодек који ће се користити.

en: Video bitrate
sr: Видео брзина битова у секунди

en: Target bitrate of the transcoded video stream.
sr: Циљана брзина транскодованог видео тока.

en: Video scaling
sr: Видео размера

en: Scale factor to apply to the video while transcoding (eg: 0.25)
sr: Фактор размене за примену на видео у току транскодовања (пример: 0.25)

en: Video frame-rate
sr: Видео брзина-фрејмова

en: Target output frame rate for the video stream.
sr: Циљана брзина излазног оквира за видео ток.

en: Deinterlace video
sr: Расплети видео

en: Deinterlace the video before encoding.
sr: Расплети видео пре енкодирања.

en: Deinterlace module
sr: Расплитање модул

en: Specify the deinterlace module to use.
sr: Одредите модул расплитања за коришћење.

en: Maximum video width
sr: Маскимална ширина видеа

en: Maximum output video width.
sr: Максимална ширина излазног видеа

en: Maximum video height
sr: Максимална висина видеа

en: Maximum output video height.
sr: Максимална висина излазног видеа

en: Audio encoder
sr: Аудио енкодер

en: This is the audio encoder module that will be used (and its associated options).
sr: Ово је модул аудио енкодера који ће се користити (и његове опције)

en: Destination audio codec
sr: Аудио кодек одредишта

en: This is the audio codec that will be used.
sr: Ово је аудио кодек који ће се користити.

en: Audio bitrate
sr: Аудио брзина битова у секунди

en: Target bitrate of the transcoded audio stream.
sr: Циљана брзина битова у секунди транскодованог тока.

en: Sample rate of the transcoded audio stream (11250, 22500, 44100 or 48000).
sr: Брзина узорка транскодованог аудио тока  (11250, 22500, 44100 или 48000).

en: Number of audio channels in the transcoded streams.
sr: Број аудио канала у транскодованим токовима.

en: Audio filter
sr: Звучни филтери

en: Subtitle encoder
sr: Енкодер титла

en: Destination subtitle codec
sr: Одредишни кодек титлова

en: This is the subtitle codec that will be used.
sr: Ово је кодек за титлове који ће се користити.

en: Number of threads
sr: Број нити

en: Number of threads used for the transcoding.
sr: Број нити које се користе за транскодовање.

en: High priority
sr: Висок приоритет

en: Transcode
sr: Транскодовање

en: Transcode stream output
sr: Транскодовање излазног тока

en: Overlays/Subtitles
sr: Преклопи/Титлови

en: Font size in pixels
sr: Величина фонта у пикселима

en: This is the default size of the fonts that will be rendered on the video. If set to something different than 0 this option will override the relative font size.
sr: Ово је подразумевана величина фонтова који ће бити рендеровани на видеу. Ако је подешено на вредност различиту од 0 ова опција ће преклопити релативну величину фонта.

en: Text default color
sr: Подразумевана боја текста

en: The color of the text that will be rendered on the video. This must be an hexadecimal (like HTML colors). The first two chars are for red, then green, then blue. #000000 = black, #FF0000 = red, #00FF00 = green, #FFFF00 = yellow (red + green), #FFFFFF = white
sr: Боја текста која ће бити рендерована на видеу. Мора бити хексадецимална (као  HTML боје). Прва два знака су за црвено, затим зелено, и плавно. #000000 = црна, #FF0000 = црвена, #00FF00 = зелена, #FFFF00 = жута (црвена + зелена), #FFFFFF = бела

en: Relative font size
sr: Релативна величина текста

en: This is the relative default size of the fonts that will be rendered on the video. If absolute font size is set, relative size will be overridden.
sr: Ово је релативна подразумевана величина фонта који ће бити приказан. Ако је подешена апсолутна величина фонта, релативна величина ће бити занемарена.

en: Background color
sr: Боја позадине

en: Outline opacity
sr: Провидност ивице

en: Use YUVP renderer
sr: Користи YUVP рендер

en: This renders the font using "paletized YUV". This option is only needed if you want to encode into DVB subtitles
sr: Ово рендерује фонт коришћењем опције "paletized YUV". Ова опција је потребна само у случају ако желите да енкодирате у DVB титлове

en: Thin
sr: Танка

en: Thick
sr: Дебела

en: Text renderer
sr: Рендерер текста

en: Freetype2 font renderer
sr: Freetype2 рендерер фонта

en: SVG template file
sr: SVG фајл шаблона

en: Location of a file holding a SVG template for automatic string conversion
sr: Локација фајла који држи SVG шаблон за аутоматску конверзију типа string

en: Conversions from
sr: Претвори из

en: MMX I420,IYUV,YV12 to RV15,RV16,RV24,RV32 conversions
sr: MMX I420,IYUV,YV12 to RV15,RV16,RV24,RV32 претварање

en: I420,IYUV,YV12 to RGB2,RV15,RV16,RV24,RV32 conversions
sr: I420,IYUV,YV12 to RGB2,RV15,RV16,RV24,RV32 претварање

en: MMX conversions from
sr: MMX конверзије од

en: AltiVec conversions from
sr: AltiVec конверзије од

en: RV32 conversion filter
sr: RV32 филтер конверзије

en: Scaling mode
sr: Размера

en: Scaling mode to use.
sr: Размера која се користи.

en: Fast bilinear
sr: Брзи билинеарни

en: Bilinear
sr: Билинеарни

en: Bicubic (good quality)
sr: Bicubic (добар квалитет)

en: Experimental
sr: Пробно

en: Nearest neighbour (bad quality)
sr: Најближи комшија (лош квалитет)

en: Area
sr: Простор

en: Video scaling filter
sr: Филтер видео размере

en: Image properties filter
sr: Филтер особина слике

en: Image adjust
sr: Подешавање Слике

en: Video pictures blending
sr: Уклапање видео слика

en: Bluescreen U value
sr: U вредност Плавог екрана

en: "U" value for the bluescreen key color (in YUV values). From 0 to 255. Defaults to 120 for blue.
sr: "U" вредност за кључну боју плавог екрана (у YUV вредностима). Од 0 до 255. Подразумевано је 120 за плаво.

en: Bluescreen V value
sr: V вредност Плавог екрана

en: "V" value for the bluescreen key color (in YUV values). From 0 to 255. Defaults to 90 for blue.
sr: "V" вредност за кључну боју плавог екрана (у YUV вредностима). Од 0 до 255. Подразумевано је 90 за плаво.

en: Bluescreen U tolerance
sr: U толеранција Плавог екрана

en: Tolerance of the bluescreen blender on color variations for the U plane. A value between 10 and 20 seems sensible.
sr: Толеранција мешача плавог екрана на варијацијама боје U подручја. Вредност између 10 и 20 се чини прикладном.

en: Bluescreen V tolerance
sr: V толеранција Плавог екрана

en: Tolerance of the bluescreen blender on color variations for the V plane. A value between 10 and 20 seems sensible.
sr: Толеранција мешача плавог екрана на варијацијама боје V подручја. Вредност између 10 и 20 се чини прикладном.

en: Bluescreen
sr: Плави екран

en: Streaming deinterlace mode
sr: Режим рада расплитања за ток

en: Deinterlace method to use for streaming.
sr: Метод расплитања који ће се користити за ток.

en: Deinterlacing video filter
sr: Видео филтер расплитања

en: Erase
sr: Уклони

en: Distort mode
sr: Дисторзија режим рада

en: Gradient image type
sr: Тип преливања боја слике

en: Gradient image type (0 or 1). 0 will turn the image to white while 1 will keep colors.
sr: Тип преливања боја слике (0 или 1). 0 ће претворити слику у бело док ће 1 задржати боје.

en: Apply cartoon effect
sr: Примени ефекат цртаћа

en: Apply cartoon effect. It is only used by "gradient" and "edge".
sr: Примени ефекат цртаћа. Користе га само "gradient" и "edge".

en: Grain video filter
sr: Зрнасти видео филтер

en: Grain
sr: Зрнасто

en: Invert video filter
sr: Видео филтер преокретања

en: Color inversion
sr: Обртање боје

en: Magnify/Zoom interactive video filter
sr: Увеличај/Увећај интерактивни видео филтер

en: Magnify
sr: Увећај

en: Blur factor (1-127)
sr: Степен замућења (1-127).

en: The degree of blurring from 1 to 127.
sr: Степен замућења од 1 до 127.

en: Motion blur filter
sr: Филтер замућивања покрета

en: Motion detect video filter
sr: Видео филтер откривања померања

en: Show only errors
sr: Прикажи само грешке

en: Show errors and warnings
sr: Прикажи грешке и упозорења

en: FFmpeg post processing filter chains
sr: FFmpeg ланци пост-процесирајућих филтера

en: Lowest
sr: Најнижи

en: Highest
sr: Највиши

en: Border
sr: Оквир

en: Auto shuffle
sr: Аутоматски промешај

en: Rotation
sr: Ротација

en: Ripple
sr: Таласић

en: Rotate
sr: Ротирај

en: Image format
sr: Формат слике

en: You can enforce the image width. By default (-1) VLC will adapt to the video characteristics.
sr: Можете приморати ширину слике. По подразумеваном (-1) VLC ће се адаптирати карактеристикама видеа.

en: You can enforce the image height. By default (-1) VLC will adapt to the video characteristics.
sr: Можете приморати висину слике. По подразумеваном (-1) VLC ће се адаптирати карактеристикама видеа.

en: Recording ratio
sr: Однос снимања

en: Ratio of images to record. 3 means that one image out of three is recorded.
sr: Однос упамћених слика. 3 значи да ће свака трећа усликана слика бити сачувана.

en: Filename prefix
sr: Префикс имена фајла

en: Always write to the same file
sr: Увек упиши у исти фајл

en: Always write to the same file instead of creating one file per image. In this case, the number is not appended to the filename.
sr: Увек упиши у исти фајл уместо прављења једног фајла по слици. У овом случају, број се не додаје на име фајла.

en: Transform type
sr: Облик трансформације

en: Video transformation filter
sr: Видео филтер трансформације

en: Transformation
sr: Трансформација

en: Wave
sr: Талас

en: ASCII-art video output
sr: ASCII-art видео излаз

en: Color ASCII art video output
sr: ASCII у боји уметнички видео излаз

en: Framebuffer device
sr: Framebuffer уређај

en: Framebuffer device to use for rendering (usually /dev/fb0).
sr: Framebuffer уређај за употребу за рендеровање (обично /dev/fb0).

en: OpenGL video output
sr: OpenGL видео излаз

en: Use hardware YUV->RGB conversions
sr: Користи хардверско претварање YUV->RGB.

en: Try to use hardware acceleration for YUV->RGB conversions. This option doesn't have any effect when using overlays.
sr: Пробајте да користите хардверско убрзање за претварање YUV->RGB. Ова опција нема икакви ефеката када се користи преклапање.

en: Overlay video output
sr: Видео излаз преклапања

en: Overlay is the hardware acceleration capability of your video card (ability to render video directly). VLC will try to use it by default.
sr: Преклапање је способностграфичке картице да убрза хардверски (могућност да директно исцртава видео). VLC ће покушати да ово користи као подразумевано.

en: Use video buffers in system memory
sr: Користи видео бафер у системској меморији

en: Use triple buffering for overlays
sr: Користи троструко баферисање за преклапање

en: Try to use triple buffering when using YUV overlays. That results in much better video quality (no flickering).
sr: Пробајте да користите троструко баферисање кад користите YUV преклапање. Резултује се у много бољем квалитету видеа (нема подрхтавања).

en: Name of desired display device
sr: Име жељеног уређаја за приказивање

en: In a multiple monitor configuration, you can specify the Windows device name of the display that you want the video window to open on. For example, "\\.\DISPLAY1" or "\\.\DISPLAY2".
sr: У конфигурацији са више монитора, можете да одредите име Windows уређаја за приказивање на којем желите да отварате видео прозор. На пример, "\\.\DISPLAY1" или "\\.\DISPLAY2".

en: Wallpaper
sr: Тапета

en: Windows GDI video output
sr: Прозорски GDI видео излаз

en: Dummy image chroma format
sr: Псеудо формат сигнала боје слике

en: Force the dummy video output to create images using a specific chroma format instead of trying to improve performances by using the most efficient one.
sr: Приморај псеудо видео излаз да креира слике користећи одређени формат сигнала боје уместо да покушава да побољша перформансе коришћењем најефикаснијег формата.

en: Chroma
sr: Хрома

[ctx: ASCII]
note: xgettext: This is a plain ASCII spelling of "VLC media player" for the ICCCM window name. This must be pure ASCII. The limitation is partially with ICCCM and partially with VLC. For Latin script languages, you may need to strip accents. For other scripts, you will need to transliterate into Latin.
en: VLC media player
sr: VLC медија плејер

en: X11 display
sr: X11 приказ

en: X11
sr: Х11

en: XVideo adaptor number
sr: број XVideo адаптера

en: Number of video windows in which to clone the video.
sr: Број видео прозора у које ће се клонирати видео.

en: Video output modules
sr: Модули видео излаза

en: You can use specific video output modules for the clones. Use a comma-separated list of modules.
sr: Можете користити одређене модуле видео излаза за клонове. Користите листу модула одвојених зарезом.

en: Clone video filter
sr: Копија видео филтера

en: Active windows
sr: Активни прозори

en: Comma-separated list of active windows, defaults to all
sr: Списак активних прозора, одвојеих зарезом, подразумевано све

en: Number of horizontal windows in which to split the video.
sr: Број хоризонталних прозора на које ће се поделити видео

en: Number of vertical windows in which to split the video.
sr: Број вертикалних прозора на које ће се поделити видео

en: Element aspect ratio
sr: Елементарна пропорција

en: Wall video filter
sr: Wall видео излаз

en: Image wall
sr: Зид за слике

en: Goom display width
sr: Goom ширина приказа

en: Goom display height
sr: Goom висина приказа

en: This allows you to set the resolution of the Goom display (bigger resolution will be prettier but more CPU intensive).
sr: Подешавање резолуције приказа Goom-а (већа резолуција користи више CPU)

en: Goom animation speed
sr: Goom брзина анимације

en: This allows you to set the animation speed (between 1 and 10, defaults to 6).
sr: Подешавање брзине анимације (између 1 и 10, подразумавано 6)

en: Goom effect
sr: Goom ефекат

en: Title font
sr: Фонт наслова

en: Font used for the titles
sr: Фонт за наслове

en: Font menu
sr: Фонт менија

en: Effects list
sr: Списак ефеката

en: The width of the effects video window, in pixels.
sr: Ширина прозора видео-ефеката у пикселима.

en: The height of the effects video window, in pixels.
sr: Висина прозора видео-ефеката у пикселима.

en: Number of blank pixels between bands.
sr: Број празних пиксела између трака.

en: Amplification
sr: Појачање

en: This is a coefficient that modifies the height of the bands.
sr: Ово је коефицијент који мења висину трака.

en: Enable original graphic spectrum
sr: Омогући изворни графички спектар

en: Enable the "flat" spectrum analyzer in the spectrometer.
sr: Омогући „раван“ анализатор спектра у спектрометру.

en: Defines radius size in pixels, of base of bands(beginning).
sr: Одређује величину радијуса у пикселима за основу трака (почетак).

en: Spectral sections
sr: Делови спектра

en: Determines how many sections of spectrum will exist.
sr: Одређује колико ће постојати делова спектра.

en: Peak height
sr: Висина врха

en: Total pixel height of the peak items.
sr: Укупна висина пиксела на врхунцу.

en: Peak extra width
sr: Додатна ширина врха

en: Additions or subtractions of pixels on the peak width.
sr: Додавање или одузимање пиксела на ширини врха.

en: Visualizer
sr: Визуализација

en: Visualizer filter
sr: Филтер визуелизације

en: Spectrum analyser
sr: Анализатор спектра

en: Play List
sr: Списак нумера

en: Output
sr: Излаз

en: Subtitle codec
sr: Кодек за титлове

en: Error:
sr: Грешка:

en: File name
sr: Име фајла

en: Background
sr: Позадина

en: Audio Delay
sr: Кашњење звука

en: Subtitle Delay
sr: Кашњење титлова

en: Time:
sr: Време:

en: VLC media player - Web Interface
sr: VLC Media Player – веб сучеље

en: Hide / Show Library
sr: Сакриј / Прикажи библиотеку

en: Loop
sr: Понављај

en: Empty Playlist
sr: Испразни листу за пуштање

en: Play Selected
sr: Пусти одабрано

en: Refresh List
sr: Освежи листу

en: &Filter:
sr: &Филтер:

en: &Save as...
sr: &Сачувај као...

en: Show extended options
sr: Прикажи напредне опције

en: Show &more options
sr: Прикажи &напредне опције

en: Start Time
sr: Време почетка

en: Edit Options
sr: Уреди опције

en: Select the file
sr: Изабери фајл

en: Play another media synchronously (extra audio file, ...)
sr: Пусти другу датотеку паралелно (додатна аудио датотека,...)

en: Capture mode
sr: Мод снимања

en: Device Selection
sr: Одабир уређаја

en: Options
sr: Опције

en: Advanced options...
sr: Напредне опције...

en: Disc Selection
sr: Одабир диска

en: Disable Disc Menus
sr: Искључи DVD Меније

en: No disc menus
sr: Без DVD менија

en: Disc device
sr: Уређај за репродукцију

en: Starting Position
sr: Стартна позиција

en: Audio and Subtitles
sr: Звук и Титлови

en: Use a sub&title file
sr: Користи фа&јл титла

en: Select the subtitle file
sr: Одабери титл

en: Choose one or more media file to open
sr: Изабери једну или више датотека за отварање

en: File Selection
sr: Одабир датотека

en: You can select local files with the following list and buttons.
sr: Можеш одабрати локалне датотеке по задатом редоследу.

en: Add...
sr: Додај...

en: Network Protocol
sr: Мрежни протокол

en: Please enter a network URL:
sr: Унеси мрежни URL:

en: Features
sr: Могућности

en: Chapters
sr: Поглавља

en: Menus
sr: Мени

en: Display locally
sr: Прикажи локално

en: Stream all elementary streams
sr: Емитуј све основне токове

en: Output module:
sr: Излазни модул:

en: Use S/PDIF when available
sr: Користи S/PDIF када је доступно

en: Effects
sr: Ефекти

en: Visualization:
sr: Визуелизација:

en: Enable Time-Stretching audio
sr: Омогући растезање времена звука

en: Replay gain mode:
sr: ReplayGain режим:

en: Normalize volume to:
sr: Нормализуј јачину звука на:

en: Tracks
sr: Траке

en: Preferred audio language:
sr: Подразумевани језик звука:

en: Password:
sr: Лозинка:

en: Username:
sr: Корисничко име:

en: Submit played tracks stats to Last.fm
sr: Пошаљи статистику пуштаних нумера у Last.fm

en: Codecs
sr: Кодеци

en: Optical drive
sr: Оптички уређај

en: Damaged or incomplete AVI file
sr: Оштећена или некомплетна AVI датотека

en: HTTP (default)
sr: HTTP (подразумевано)

en: Menus language:
sr: Језик интерфејса:

en: Look and feel
sr: Изглед и осећај

en: Use custom skin
sr: Користи прилагођену маску

en: Use native style
sr: Користи основни стил

en: Resize interface to video size
sr: Прилагоди величину сучеља величини видео-снимка

en: Show controls in full screen mode
sr: Прикажи контроле у целом екрану

en: Pause playback when minimized
sr: Паузирај репродукцију кад је умањен

en: Show media change popup:
sr: Прикажи искачуће обавештење при промени медиа

en: Start in minimal view mode
sr: Почни у минималном приказу

en: Force window style:
sr: Наметни стил прозора:

en: Integrate video in interface
sr: Интегриши видео у интерфејс

en: Show systray icon
sr: Икона у системској касети

en: Playlist and Instances
sr: Листа за пуштање и случајеви

en: Pause on the last frame of a video
sr: Паузирај на последњем фрејму видеа

en: Allow only one instance
sr: Дозволи покретање само једног примерка

en: Activate updates notifier
sr: Активирај обавештења за надоградњу

en: Every
sr: Сваких

en: Save recently played items
sr: Сачувај претходно пуштане датотеке

en: Operating System Integration
sr: Интеграција са Оперативним системом

en: File extensions association
sr: Повезивање екстензија датотека

en: Set up associations...
sr: Придружи жељене формате...

en: Enable On Screen Display (OSD)
sr: Омогући приказ на екрану (OSD)

en: Show media title on video start
sr: Прикажи наслов медија при покретању видео-снимка

en: Enable subtitles
sr: Омогући титлове

en: Subtitle Language
sr: Језик титла

en: Default encoding
sr: Подразумевано кодирање

en: Subtitle effects
sr: Ефекти титла

en: Add a shadow
sr: Додај сенку

en: Add a background
sr: Додај позадину

en: Force Aspect Ratio
sr: Форсирај однос пропорције

en: Run manually
sr: Ручно покрени

en: Status
sr: Статус

en: Add Input
sr: Додај улаз

en: Edit Input
sr: Уреди улаз

en: Clear List
sr: Очисти списак

en: Check for VLC updates
sr: Провери ажурирања

en: Launching an update request...
sr: Покрећем захтев за ажурирање…

en: Do you want to download it?
sr: Да ли желиш да је преузмеш?

en: Colors
sr: Боје

en: Interactive Zoom
sr: Интерактивно увећање

en: Angle
sr: Угао

en: ...
sr: …

en: full
sr: пуно

en: none
sr: ништа

en: Logo erase
sr: Брисање логотипа

en: Motion detect
sr: Откривање кретања

en: VLM configurator
sr: VLM подешавач

en: Name:
sr: Име:

en: Input:
sr: Улаз:

en: Select Input
sr: Изабери улаз

en: Output:
sr: Излаз:

en: Select Output
sr: Изабери излаз

en: Muxer:
sr: Мултиплексер:
