vlc 3.0.13 - en to af translation catalogue (1422 entries)

en: This program comes with NO WARRANTY, to the extent permitted by law.
    You may redistribute it under the terms of the GNU General Public License;
    see the file named COPYING for details.
    Written by the VideoLAN team; see the AUTHORS file.
af: Hierdie program het GEEN WAARBORG, tot die mate deur die wet toegelaat.
    U mag dit onder die voorwaardes van die GNU Algemene Openbare Lisensie herversprei;
    sien die lêer genaamd KOPIËRING vir besonderhede.
    Geskryf deur die VideoLAN-span; sien die OUTEURS-lêer.

en: VLC preferences
af: VLC-voorkeure

en: Select "Advanced Options" to see all options.
af: Kies “Gevorderde Opsies” om alle opsies te sien.

en: Interface
af: Koppelvlak

en: Settings for VLC's interfaces
af: Instellings vir VLC se koppelvlak

en: Main interfaces settings
af: Hoofkoppelvlakinstellings

en: Main interfaces
af: Hoofkoppelvlak

en: Settings for the main interface
af: Instellings vir die hoofkoppelvlak

en: Control interfaces
af: Beheerkoppelvlakke

en: Settings for VLC's control interfaces
af: Instellings vir VLC se beheerkoppelvlakke

en: Hotkeys settings
af: Snelsleutelinstellings

en: Audio
af: Oudio

en: Audio settings
af: Oudio-instellings

en: General audio settings
af: Algemene oudio-instellings

en: Audio filters are used to process the audio stream.
af: Oudiofilters word gebruik om die oudiostroom te verwerk.

en: Visualizations
af: Visualiserings

en: Audio visualizations
af: Oudiovisualiserings

en: Output modules
af: Afvoermodules

en: General settings for audio output modules.
af: Algemene instellings die oudio-afvoermodules.

en: Miscellaneous
af: Ander

en: Miscellaneous audio settings and modules.
af: Diverse oudio-instellings en -modules.

en: Video settings
af: Video-instellings

en: General video settings
af: Algemene video-instellings

en: General settings for video output modules.
af: Algemene instellings vir video-afvoermodules.

en: Video filters are used to process the video stream.
af: Videofilters word gebruik om die videostroom te verwerk.

en: Subtitles / OSD
af: Onderskrifte / OSD

en: Input / Codecs
af: Toevoer / Kodeks

en: Settings for input, demultiplexing, decoding and encoding
af: Instellings vir toevoer, demultipleksering, dekodering en enkodering

en: Access modules
af: Toegang modules

en: Stream filters
af: Stroomfilters

en: Stream filters are special modules that allow advanced operations on the input side of VLC. Use with care...
af: Stroomfilters is spesiale modules wat gevorderde operasies op die toevoerkant van VLC toelaat. Hanteer versigtig…

en: Demuxers
af: Demuksers

en: Demuxers are used to separate audio and video streams.
af: Demuksers word gebruik om oudio- en videostrome te skei.

en: Video codecs
af: Videokodeks

en: Settings for the video, images or video+audio decoders and encoders.
af: Instellings vir die video-, beeld- of video+oudiodekodeerders en -enkodeerders.

en: Audio codecs
af: Oudiokodeks

en: Settings for the audio-only decoders and encoders.
af: Instellings vir oudio-alleendekodeerders en -enkodeerders.

en: Subtitle codecs
af: Onderskrifkodeks

en: Settings for subtitle, teletext and CC decoders and encoders.
af: Instellings vir onderskrif-, teleteks- en CC-dekodeerders en -enkodeerders.

en: General input settings. Use with care...
af: Algemene toevoerinstellings. Hanteer versigtig…

en: Stream output
af: Stroom-lewering

en: Muxers
af: Muksers

en: Access output
af: Toegangafvoer

en: Sout stream
af: Sout stroom

en: Playlist
af: Afspeellys

en: General playlist behaviour
af: Algemene afspeellys gedrag

en: Services discovery
af: Diensbespeuring

en: Advanced
af: Gevorderd

en: Advanced settings. Use with care...
af: Gevorderde instellings. Hanteer versigtig…

en: Advanced settings
af: Gevorderde instellings

en: &Open File...
af: &Open Lêer...

en: &Advanced Open...
af: $Gevorderde Open…

en: Open D&irectory...
af: Open G&ids…

en: Open &Folder...
af: Open &Vouer…

en: Select one or more files to open
af: Kies een of meer lêers om te open

en: Select Directory
af: Kies Gids

en: Select Folder
af: Kies Vouer

en: Media &Information
af: Media-&inligting

en: &Codec Information
af: &Kodekinligting

en: &Messages
af: &Boodskappe

en: Jump to Specific &Time
af: Spring na Spesifieke &Tyd

en: Custom &Bookmarks
af: Pasgemaakte &Boekmerke

en: &VLM Configuration
af: &VLM-opstelling

en: &About
af: &Oor

en: Play
af: Speel af

en: Remove Selected
af: Verwyder Geselekteerde

en: Information...
af: Inligting

en: Create Directory...
af: Skep Gids…

en: Create Folder...
af: Skep Vouer…

en: Rename Directory...
af: Herbenoem Gids…

en: Rename Folder...
af: Herbenoem Vouer…

en: Show Containing Directory...
af: Toon Houergids…

en: Show Containing Folder...
af: Toon Houervouer…

en: Stream...
af: Stroom…

en: Save...
af: Stoor…

en: Repeat All
af: Herhaal almal

en: Repeat One
af: Herhaal een

en: Random
af: Lukraak

en: Random Off
af: Lukraak af

en: Add to Playlist
af: Voeg by speellys

en: Add File...
af: Voeg Lêer toe…

en: Add Directory...
af: Voeg Gids toe…

en: Add Folder...
af: Voeg Vouer toe…

en: Save Playlist to &File...
af: Stoor Afspeellys as &Lêer…

en: Search
af: Soek

en: Waves
af: Golwe

en: <html><head><meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8" /></head><body><h2>Welcome to VLC media player Help</h2><h3>Documentation</h3><p>You can find VLC documentation on VideoLAN's <a href="http://wiki.videolan.org">wiki</a> website.</p><p>If you are a newcomer to VLC media player, please read the<br><a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:VLC_for_dummies"><em>Introduction to VLC media player</em></a>.</p><p>You will find some information on how to use the player in the <br>"<a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:Play_HowTo"><em>How to play files with VLC media player</em></a>" document.</p><p>For all the saving, converting, transcoding, encoding, muxing and streaming tasks, you should find useful information in the <a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:Streaming_HowTo">Streaming Documentation</a>.</p><p>If you are unsure about terminology, please consult the <a href="http://wiki.videolan.org/Knowledge_Base">knowledge base</a>.</p><p>To understand the main keyboard shortcuts, read the <a href="http://wiki.videolan.org/Hotkeys">shortcuts</a> page.</p><h3>Help</h3><p>Before asking any question, please refer yourself to the <a href="http://www.videolan.org/support/faq.html">FAQ</a>.</p><p>You might then get (and give) help on the <a href="http://forum.videolan.org">Forums</a>, the <a href="http://www.videolan.org/vlc/lists.html">mailing-lists</a> or our IRC channel (<em>#videolan</em> on irc.freenode.net).</p><h3>Contribute to the project</h3><p>You can help the VideoLAN project giving some of your time to help the community, to design skins, to translate the documentation, to test and to code. You can also give funds and material to help us. And of course, you can <b>promote</b> VLC media player.</p></body></html>
af: <html><head><meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8" /></head><body><h2>Welkom by VLC-mediaspeler-hulp</h2><h3>Dokumentasie</h3><p>U kan VLC-dokumentasie op VideoLAN se <a href="http://wiki.videolan.org">wiki</a>-webwerf vind.</p><p>Indien u VLC vir die eerste keer gebruik, lees asb. die<br><a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:VLC_for_dummies"><em>Inleiding tot VLC-mediaspeler</em></a>.</p><p>U sal inligting oor hoe om die speler te gebruik in die <br>"<a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:Play_HowTo"><em>Hoe om lêers met VLC-mediaspeler te speel</em></a>"-dokument kry.</p><p>U sal inligting vir al die stoor-, omskakelings-, transkoderings-, enkoderings-, muks en stroomtake in die <a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:Streaming_HowTo">Stroomdokumentasie</a> vind.</p><p>Indien die terminologie onduidelik is, konsulteer asb. die <a href="http://wiki.videolan.org/Knowledge_Base">kennisbasis</a>.</p><p>Lees die <a href="http://wiki.videolan.org/Hotkeys">snelsleutelblad</a> om die hoofsnelsleutels te verstaan.</p><h3>Help</h3><p>Voordat u enige vrae vra, verwys uself asb. na die <a href="http://www.videolan.org/support/faq.html">gereelde vrae</a>.</p><p>Dan kan u hulp op dieY <a href="http://forum.videolan.org">Forums</a>, die <a href="http://www.videolan.org/vlc/lists.html">e-poslyste</a> of ons IRC-kanaal (<em>#videolan</em> op irc.freenode.net) kry (en aanbied).</p><h3>Dra by tot die projek</h3><p>U kan die VideoLAN-projek help deur van u tyd aan gemeenskapshulp af te staan, velle te ontwerp, die dokumentasie te vertaal, te toets en te kodeer. U kan ook fondse en ander hulpbronne gee. U kan ook natuurlik VLC-mediaspeler <b>bevorder.</b></p></body></html>

en: The maximum number of filters (%u) was reached.
af: Die maksimum aantal filters (%u) is bereik.

en: Disable
af: Deaktiveer

en: Spectrometer
af: Spektrometer

en: Scope
af: Omvang

en: Spectrum
af: Spektrum

en: Audio filters
af: Klankfilters

en: Left
af: Links

en: Right
af: Regs

en: Reverse stereo
af: Omgekeerde stereo

en: Headphones
af: Oorfone

en: Automatic
af: Outomaties

en: integer
af: heelgetal

en: float
af: dryf

en: To get exhaustive help, use '-H'.
af: Om volledige hulp te kry, gebruik '-H'.

en: Note:
af: Nota:

en: VLC version %s (%s)
af: VLC weergawe %s (%s)

en: Compiled by %s on %s (%s)
af: Saamgestel deur %s op %s (%s)

en: Compiler: %s
af: Samesteller: %s

en: Unknown error
af: Onbekende fout

en: Bookmark %i
af: Boekmerk %i

en: No description for this codec
af: Geen beskrywing vir hierdie kodek nie

en: Codec not supported
af: Kodek word nie ondersteun nie

en: VLC could not decode the format "%4.4s" (%s)
af: VLC kon nie die formaat “%4.4s” (%s) dekodeer nie

en: Unidentified codec
af: Ongeïdentifiseerde kodek

en: VLC could not identify the audio or video codec
af: VLC kon nie die oudio- of videokodek identifiseer nie

en: decoder
af: dekodeerder

en: Streaming / Transcoding failed
af: Stroom / Transkodering het misluk

en: VLC could not open the %s module.
af: VLC kon nie die %s-module open nie.

en: VLC could not open the decoder module.
af: VLC kon nie die dekodeermodule open nie.

en: Track
af: Snit

en: Stream %d
af: Stroom %d

en: Yes
af: Ja

en: Original ID
af: Oorspronklike ID

en: Codec
af: Kodek

en: Language
af: Taal

en: Description
af: Beskrywing

en: Type
af: Tipe

en: Channels
af: Kanale

en: Sample rate
af: Monster tempo

en: Bits per sample
af: Bits per monster

en: Bitrate
af: Bistempo

en: Frame rate
af: Raampietempo

en: Decoded format
af: Gedekodeerde formaat

en: Undefined
af: Ongedefinieerd

en: Linear
af: Liniêre

en: Center
af: Middel

en: Subtitle
af: Onderskrif

en: Your input can't be opened
af: U toevoer kan nie geopen word nie

en: Title
af: Titel

en: Artist
af: Kunstenaar

en: Copyright
af: Kopiereg

en: Track number
af: Snitnommer

en: Rating
af: Gradering

en: Date
af: Datum

en: Setting
af: Omgewing

en: URL
af: Bronadres

en: Publisher
af: Uitgewer

en: Encoded by
af: Geënkodeer deur

en: Artwork URL
af: Kunswerkbronadres

en: Track ID
af: Snit-ID

en: Number of Tracks
af: Aantal Snitte

en: Director
af: Regisseur

en: Season
af: Seisoen

en: Show Name
af: Programnaam

en: Actors
af: Akteurs

en: Bookmark
af: Boekmerk

en: Programs
af: Programme

en: Chapter
af: Hoofstuk

en: Video Track
af: Videosnit

en: Audio Track
af: Oudiosnit

en: Subtitle Track
af: Onderskrifsnit

en: Next title
af: Volgende titel

en: Previous title
af: Vorige titel

en: Title %i%s
af: Titel %i%s

en: Chapter %i
af: Hoofstuk %i

en: Next chapter
af: Volgende hoofstuk

en: Previous chapter
af: Vorige hoofstuk

en: Add Interface
af: Voeg koppelvlak toe

en: Console
af: Konsole

en: Mouse Gestures
af: Muisgebare

note: xgettext: Translate "C" to the language code: "fr", "en_GB", "nl", "ru"...
en: C
af: af

en: Zoom
af: Zoem

en: 1:4 Quarter
af: 1:4 Kwart

en: 1:1 Original
af: 1:1 Oorspronklik

en: 2:1 Double
af: 2:1 Dubbel

en: Interface module
af: Koppelvlakmodule

en: This is the main interface used by VLC. The default behavior is to automatically select the best module available.
af: Dit is die hoofkoppelvlak van VLC. Die verstekgedrag is om outomaties die beste beskikbare module te kies.

en: Extra interface modules
af: Ekstra koppelvlakmodules

en: You can select "additional interfaces" for VLC. They will be launched in the background in addition to the default interface. Use a colon separated list of interface modules. (common values are "rc" (remote control), "http", "gestures" ...)
af: U kan “addisionele koppelvlakke” vir VLC kies. Hulle sal in die agtergrond gelanseer word saam met die verstekkoppelvlak. Gebruik ’n dubbelpuntverdeelde lys van koppelvlakmodules (algemene waardes is “rc” (afstandbeheer), “http”, “gebare” …)

en: You can select control interfaces for VLC.
af: U kan beheerkoppelvlakke vir VLC kies.

en: Default stream
af: Verstekstroom

en: Color messages
af: Kleur boodskappe

en: Show advanced options
af: Toon gevorderde opsies

en: Interface interaction
af: Koppelvlakinteraksie

en: When this is enabled, the interface will show a dialog box each time some user input is required.
af: Wanneer dit geaktiveer is sal die koppelvlak elke keer wanneer ’n gebruikertoevoer benodig word, ’n dialoogkas vertoon.

en: Audio output module
af: Oudioafvoermodule

en: This is the audio output method used by VLC. The default behavior is to automatically select the best method available.
af: Dit is die oudioafvoermodule wat deur VLC gebruik word. Die verstekgedrag is om outomaties die beste beskikbare metode te kies.

en: Enable audio
af: Aktiveer oudio

en: Game
af: Speletjie

en: Remember the audio volume
af: Onthou die oudiovolume

en: Force detection of Dolby Surround
af: Forseer bespeuring van Dolby Surround

en: Auto
af: Outomaties

en: On
af: Aan

en: Off
af: Af

en: None
af: Geen

en: Video output module
af: Videoafvoermodule

en: This is the the video output method used by VLC. The default behavior is to automatically select the best method available.
af: Dit is die videoafvoermetode wat VLC gebruik. Die verstekgedrag is om die beste beskikbare metode outomaties te kies.

en: Enable video
af: Aktiveer video

en: You can completely disable the video output. The video decoding stage will not take place, thus saving some processing power.
af: U kan die videoafvoer heeltemal deaktiveer. Die videodekoderingsfase sal nie plaasvind nie, wat verwerkingskrag spaar.

en: Video width
af: Video wydte

en: Video height
af: Video hoogte

en: Video X coordinate
af: Video X-koördinaat

en: Video Y coordinate
af: Video Y-koördinaat

en: Video title
af: Videotitel

en: Video alignment
af: Video belyning

en: Top
af: Bo

en: Bottom
af: Onder

en: Top-Left
af: Bo links

en: Top-Right
af: Bo regs

en: Bottom-Left
af: Onder links

en: Bottom-Right
af: Onder regs

en: Embedded video
af: Bed video in

en: Embed the video output in the main interface.
af: Bed die video in die afvoer van die hoofkoppelvlak.

en: Fullscreen video output
af: Volskermvideoafvoer

en: Start video in fullscreen mode
af: Begin video in volskermmodus

en: Always on top
af: Altyd bo-op

en: Show media title on video
af: Toon mediatitel op video

en: Display the title of the video on top of the movie.
af: Vertoon die titel van die video oor die rolprent

en: Show video title for x milliseconds
af: Toon videotitel vir x millisekondes

en: Show the video title for n milliseconds, default is 5000 ms (5 sec.)
af: Toon die videotitel vir n millisekondes, verstek is 5000 ms (5 sek.)

en: Position of video title
af: Posisie van die videotitel

en: Place on video where to display the title (default bottom center).
af: Plek op die video om die titel te vertoon (verstek is middel onder).

en: Deinterlace
af: Deïnterlinieer

en: Deinterlace mode
af: Deïnterlinieer modus

en: Discard
af: Gooi weg

en: Blend
af: Meng

en: Mean
af: Gemiddeld

en: Phosphor
af: Fosfor

en: Window decorations
af: Vensterversierings

en: Video filter module
af: Videofiltermodule

en: Source aspect ratio
af: Bron Aspekverhouding

en: File caching (ms)
af: Lêerkas (ms)

en: Caching value for local files, in milliseconds.
af: Kaswaarde vir lokale lêers in millisekondes.

en: Caching value for cameras and microphones, in milliseconds.
af: Kaswaardes vir kamera’s en mikrofone, in millisekondes.

en: Disc caching (ms)
af: Skyfkas (ms)

en: Caching value for optical media, in milliseconds.
af: Kaswaarde vir optiese media in millisekondes.

en: Network caching (ms)
af: Netwerkkas (ms)

en: Caching value for network resources, in milliseconds.
af: Kaswaarde vir netwerkhulpbronne in millisekondes.

en: Clock jitter
af: Klok bibbereffek

en: Default
af: Verstek

en: Enable
af: Aktiveer

en: Hop limit (TTL)
af: hop beperking (TTL)

en: Multicast output interface
af: Multisendafvoerkoppelvlak

en: Audio track
af: Oudiosnit

en: Subtitle track
af: Onderskrifsnit

en: Stream number of the subtitle track to use (from 0 to n).
af: Stroom nommer van die onderskrifsnit om te gebruik (van 0 tot n).

en: Audio language
af: Oudiotaal

en: Language of the audio track you want to use (comma separated, two or three letter country code, you may use 'none' to avoid a fallback to another language).
af: Taal van die oudiosnit wat u wil gebruik (kommageskei, twee- of drieletterlandkode, u kan ‘geen’ gebruik om terugval na ’n ander taal te voorkom).

en: Subtitle language
af: Onderskriftaal

en: Language of the subtitle track you want to use (comma separated, two or three letters country code, you may use 'any' as a fallback).
af: Taal van die onderskrifsnit wat u wil gebruik (kommageskei, twee- of drieletterlandkode, u kan ‘enige’ as terugval gebruik).

en: Menu language
af: Kieslystaal

en: Language of the menus you want to use with DVD/BluRay (comma separated, two or three letters country code, you may use 'any' as a fallback).
af: Taal van die kieslyste wat u met DVD/BluRay wil gebruik (kommageskei, twee- of drieletterlandkode, u kan ‘enige’ as terugval gebruik).

en: Audio track ID
af: Oudiosnit-ID

en: Stream ID of the audio track to use.
af: Stroom ID van die oudiosnit om te gebruik.

en: Subtitle track ID
af: Onderskrifsnit-ID

en: Stream ID of the subtitle track to use.
af: Stroom ID van die onderskrifsnit om te gebruik.

en: Preferred video resolution
af: Voorkeurvideoresolusie

en: When several video formats are available, select one whose resolution is closest to (but not higher than) this setting, in number of lines. Use this option if you don't have enough CPU power or network bandwidth to play higher resolutions.
af: Kies die een waarvan die resolusie die naaste (maar nie hoër nie) is aan hierdie instelling in aantal lyne wanneer verskeie videoformate beskikbaar is. Gebruik hierdie opsie indien u nie genoeg SVE-krag of netwerkbandwydte het om hoër resolusies af te speel nie.

en: Best available
af: Beste beskikbaar

en: Full HD (1080p)
af: Volle HD (1080p)

en: Standard Definition (576 or 480 lines)
af: Standaarddefinisie (576 of 480 lyne)

en: Low Definition (360 lines)
af: Lae Definisie (360 lyne)

en: Very Low Definition (240 lines)
af: Baie Lae Definisie (240 lyne)

en: Stop time
af: Stop tyd

en: Playback speed
af: Afspeelspoed

en: This defines the playback speed (nominal speed is 1.0).
af: Dit definieer die afspeelspoed (nominale spoed is 1.0).

en: Input list
af: Toevoerlys

en: You can give a comma-separated list of inputs that will be concatenated together after the normal one.
af: U kan ’n komma-geskeide lys van toevoere verskaf wat na die normale een aaneengeskakel sal word.

en: Force subtitle position
af: Forseer onderskrifposisie

en: Use subtitle file
af: Gebruik onderskriflêer

en: Load this subtitle file. To be used when autodetect cannot detect your subtitle file.
af: Laai hierdie onderskriflêer. Moet gebruik word wanneer outobespeur nie u subtitellêer kan bespeur nie.

en: DVD device
af: DVD-toestel

en: VCD device
af: VCD-toestel

en: Audio CD device
af: Oudio CD-toestel

en: This is the default DVD drive (or file) to use. Don't forget the colon after the drive letter (e.g. D:)
af: Dit is die verstek DVD-skyf (of lêer) om te gebruik. Moenie die dubbelpunt na die skyfletter vergeet nie (bv. D:)

en: This is the default VCD drive (or file) to use. Don't forget the colon after the drive letter (e.g. D:)
af: Dit is die verstek VCD-skyf (of lêer) om te gebruik. Moenie die dubbelpunt na die skyfletter vergeet nie (bv. D:)

en: This is the default Audio CD drive (or file) to use. Don't forget the colon after the drive letter (e.g. D:)
af: Dit is die verstek Oudio CD-skyf (of lêer) om te gebruik. Moenie die dubbelpunt na die skyfletter vergeet nie (bv. D:)

en: This is the default DVD device to use.
af: Dit is die verstek DVD-toestel om te gebruik.

en: This is the default VCD device to use.
af: Dit is die verstek VCD-toestel om te gebruik.

en: This is the default Audio CD device to use.
af: Dit is die verstek Oudio CD-toestel om te gebruik.

en: TCP connection timeout
af: Uittel van TCP-verbinding

en: HTTP server address
af: HTTP-bedieneradres

en: By default, the server will listen on any local IP address. Specify an IP address (e.g. ::1 or 127.0.0.1) or a host name (e.g. localhost) to restrict them to a specific network interface.
af: Die bediener sal by verstek na enige lokale IP-adres luister. Spesifiseer ’n IP-adres (bv. ::1 of 127.0.0.1) of ’n gasheernaam (bv. lokalegasheer) om hulle tot ’n spesifieke netwerkkoppelvlak te beperk.

en: RTSP server address
af: RTSP-bedieneradres

en: This defines the address the RTSP server will listen on, along with the base path of the RTSP VOD media. Syntax is address/path. By default, the server will listen on any local IP address. Specify an IP address (e.g. ::1 or 127.0.0.1) or a host name (e.g. localhost) to restrict them to a specific network interface.
af: Dit definieer die adres waarna die RTSP-bediener sal luister, saam met die basispad van die RTSP VOD-media. Sintaks is adres/pad. Die bediener sal by verstek na enige lokale IP-adres luister. Spesifiseer ’n IP-adres (bv. ::1 of 127.0.0.1) of ’n gasheernaam (bv. lokalegasheer) om hulle tot ’n spesifieke netwerkkoppelvlak te beperk.

en: HTTP server port
af: HTTP-bedienerpoort

en: The HTTP server will listen on this TCP port. The standard HTTP port number is 80. However allocation of port numbers below 1025 is usually restricted by the operating system.
af: Die HTTP-bediener sal na hierdie TBP-poort luister. Die standaard HTTP-poortnommer is 80. Die toekenning van poortnommers onder 1025 word egter gewoonlik beperk deur die bedryfstelsel.

en: HTTPS server port
af: HTTP-bedienerpoort

en: The HTTPS server will listen on this TCP port. The standard HTTPS port number is 443. However allocation of port numbers below 1025 is usually restricted by the operating system.
af: Die HTTPS-bediener sal na hierdie TBP-poort luister. Die standaard HTTPS-poortnommer is 443. Die toekenning van poortnommers onder 1025 word egter gewoonlik beperk deur die bedryfstelsel.

en: RTSP server port
af: RTSP-bedienerpoort

en: The RTSP server will listen on this TCP port. The standard RTSP port number is 554. However allocation of port numbers below 1025 is usually restricted by the operating system.
af: Die RTSP-bediener sal na hierdie TBP-poort luister. Die standaard RTSP-poortnommer is 554. Die toekenning van poortnommers onder 1025 word egter gewoonlik beperk deur die bedryfstelsel.

en: HTTP/TLS server certificate
af: HTTP-TLS-bedienersertifikaat

en: This X.509 certicate file (PEM format) is used for server-side TLS. On OS X, the string is used as a label to search the certificate in the keychain.
af: Hierdie X.509-sertifikaatlêer (PEM-formaat) word gebruik vir die bediener se TLS. Op OS X word die string gebruik as ’n etiket om die sertifikaat in die sleutelhouer op te soek.

en: HTTP/TLS server private key
af: HTTP/TLS-bedienerprivaatsleutel

en: This private key file (PEM format) is used for server-side TLS.
af: Hierdie privaatsleutellêer (PEM-formaat) word vir die bediener se TLS gebruik.

en: SOCKS server
af: SOCKS-bediener

en: SOCKS proxy server to use. This must be of the form address:port. It will be used for all TCP connections
af: SOCKS-instaanbediener om te gebruik. Dit moet in die vorm adres:poort wees. Dit sal gebruik word vir alle TBP-verbindings

en: SOCKS user name
af: SOCKS-gebruikersnaam

en: User name to be used for connection to the SOCKS proxy.
af: Gebruikersnaam wat vir die SOCKS-proksie gebruik moet word.

en: SOCKS password
af: SOCKS-wagwoord

en: Password to be used for connection to the SOCKS proxy.
af: Wagwoord wat vir die SOCKS-proksie gebruik moet word.

en: Title metadata
af: Titelmetadata

en: Allows you to specify a "title" metadata for an input.
af: U kan hiermee ’n “titel”-metadata vir ’n toevoer spesifiseer.

en: Author metadata
af: Outeurmetadata

en: Allows you to specify an "author" metadata for an input.
af: U kan hiermee ’n “outeur”-metadata vir ’n toevoer spesifiseer.

en: Artist metadata
af: Kunstenaarmetadata

en: Allows you to specify an "artist" metadata for an input.
af: U kan hiermee ’n “kunstenaar”-metadata vir ’n toevoer spesifiseer.

en: Genre metadata
af: Genremetadata

en: Allows you to specify a "genre" metadata for an input.
af: U kan hiermee ’n “genre”-metadata vir ’n toevoer spesifiseer.

en: Copyright metadata
af: Kopieregmetadata

en: Allows you to specify a "copyright" metadata for an input.
af: U kan hiermee ’n “kopiereg”-metadata vir ’n toevoer spesifiseer.

en: Description metadata
af: Beskrywingmetadata

en: Allows you to specify a "description" metadata for an input.
af: U kan hiermee ’n “beskrywing”-metadata vir ’n toevoer spesifiseer.

en: Date metadata
af: Datummetadata

en: Allows you to specify a "date" metadata for an input.
af: U kan hiermee ’n “datum”-metadata vir ’n toevoer spesifiseer.

en: URL metadata
af: Bronadresmetadata

en: Allows you to specify a "url" metadata for an input.
af: U kan hiermee ’n “bronadres”-metadata vir ’n toevoer spesifiseer.

en: Collapse
af: Vou In

en: Expand
af: Vou Uit

en: Play files randomly forever
af: Speel lêers vir ewig lukraak af

en: VLC will randomly play files in the playlist until interrupted.
af: VLC sal op lukrake wyse lêers afspeel tot dit onderbreek word.

en: Repeat all
af: Herhaal alles

en: VLC will keep playing the playlist indefinitely.
af: VLC sal die afspeellys vir ’n onbepaalde tyd afspeel.

en: Repeat current item
af: Herhaal huidige item

en: VLC will keep playing the current playlist item.
af: VLC sal die huidige afspeellysitem aanhou afspeel.

en: Play and stop
af: Speel af en stop

en: Stop the playlist after each played playlist item.
af: Stop die afspeellys nadat elke item afgespeel is.

en: Play and exit
af: Speel af en sluit af

en: Exit if there are no more items in the playlist.
af: Sluit af indien daar geen meer items in die afspeellys is nie.

en: Play and pause
af: Speel af en laat wag

en: Pause each item in the playlist on the last frame.
af: Laat elke item in die afspeellys op die laaste raampie wag.

en: Ignore
af: Ignoreer

en: Fullscreen
af: Volskerm

en: Play/Pause
af: Speel/Pouse

en: Faster
af: Vinniger

en: Slower
af: Stadiger

en: Normal rate
af: Normale tempo

en: Next
af: Volgende

en: Previous
af: Vorige

en: Select the hotkey to stop playback.
af: Kies die snelsleutel om afspeel te stop.

en: Position
af: Posisie

en: Quit
af: Sluit af

en: Activate
af: Aktiveer

en: Go to the DVD menu
af: Gaan na die DVD-kieslys

en: Select the key to take you to the DVD menu
af: Kies die sleutel om u na die DVD-kieslys te neem

en: Select previous DVD title
af: Kies vorige DVD-titel

en: Select the key to choose the previous title from the DVD
af: Kies die sleutel wat die vorige titel van die DVD kies

en: Select next DVD title
af: Kies volgende DVD-titel

en: Select the key to choose the next title from the DVD
af: Kies die sleutel wat die volgende titel van die DVD kies

en: Volume up
af: Harder

en: Select the key to increase audio volume.
af: Kies die sleutel om harder te maak.

en: Volume down
af: Sagter

en: Select the key to decrease audio volume.
af: Kies die sleutel om sagter te maak.

en: Mute
af: Maak stil

en: Select the key to mute audio.
af: Kies die sleutel om stil te maak.

en: Subtitle delay up
af: Onderskrifvertraging hoër

en: Select the key to increase the subtitle delay.
af: Kies die sleutel om onderskrifvertraging te verhoog.

en: Subtitle delay down
af: Onderskrifvertraging laer

en: Select the key to decrease the subtitle delay.
af: Kies die sleutel om onderskrifvertraging te verlaag.

en: Subtitle position up
af: Onderskrifposisie hoër

en: Select the key to move subtitles higher.
af: Kies die sleutel om onderskrifposisie hoër te maak.

en: Subtitle position down
af: Onderskrifposisie laer

en: Select the key to move subtitles lower.
af: Kies die sleutel om onderskrifposisie laer te maak.

en: Audio delay up
af: Oudiovertraging hoër

en: Select the key to increase the audio delay.
af: Kies die sleutel om oudiovertraging te verhoog.

en: Audio delay down
af: Oudiovertraging laer

en: Select the key to decrease the audio delay.
af: Kies die sleutel om oudiovertraging te verlaag.

en: Playlist bookmark 1
af: Afspeellysboekmerk 1

en: Playlist bookmark 2
af: Afspeellysboekmerk 2

en: Playlist bookmark 3
af: Afspeellysboekmerk 3

en: Playlist bookmark 4
af: Afspeellysboekmerk 4

en: Playlist bookmark 5
af: Afspeellysboekmerk 5

en: Playlist bookmark 6
af: Afspeellysboekmerk 6

en: Playlist bookmark 7
af: Afspeellysboekmerk 7

en: Playlist bookmark 8
af: Afspeellysboekmerk 8

en: Playlist bookmark 9
af: Afspeellysboekmerk 9

en: Playlist bookmark 10
af: Afspeellysboekmerk 10

en: This allows you to define playlist bookmarks.
af: Dit stel u in staat om afspeellysboekmerke te definieer

en: Record
af: Neem op

en: Snapshot
af: Kiekie

en: Subtitles
af: Onderskrifte

en: Network settings
af: Netwerkinstellings

en: Decoders
af: Dekodeerders

en: Input
af: Toevoer

en: Special modules
af: Spesiale modules

en: Plugins
af: Inproppe

en: Hot keys
af: Snelsleutels

en: Jump sizes
af: Spronggroottes

en: Backspace
af: Terugspasie

en: Brightness Down
af: Minder Helder

en: Brightness Up
af: Meer Helder

en: Browser Back
af: Blaaier Terug

en: Browser Favorites
af: Blaaier Gunstelinge

en: Browser Forward
af: Blaaier Vorentoe

en: Browser Home
af: Blaaier Tuis

en: Browser Refresh
af: Blaaier Verfris

en: Browser Search
af: Blaaier Soek

en: Browser Stop
af: Blaaier Stop

en: Delete
af: Skrap

en: Down
af: Af

en: Media Angle
af: Media Hoek

en: Media Menu
af: Media Kieslys

en: Media Time
af: Media Tyd

en: Menu
af: Kieslys

en: Mouse Wheel Down
af: Muiswiel Af

en: Mouse Wheel Left
af: Muiswiel Links

en: Mouse Wheel Right
af: Muiswiel Regs

en: Mouse Wheel Up
af: Muiswiel Op

en: Pause
af: Laat wag

en: Print
af: Druk

en: Space
af: Spasie

en: Up
af: Op

en: Volume Down
af: Sagter

en: Volume Up
af: Harder

en: Zoom In
af: Inzoem

en: Zoom Out
af: Uitzoem

en: Cancel
af: Kanselleer

en: Invalid signature
af: Ongeldige handtekening

en: Install
af: Installeer

en: Update VLC media player
af: Dateer VLC-mediaspeler op

en: Media Library
af: Mediabiblioteek

en: Abkhazian
af: Abchasies

en: Albanian
af: Albanees

en: Amharic
af: Amhaars

en: Arabic
af: Arabies

en: Armenian
af: Armeens

en: Assamese
af: Assamees

en: Avestan
af: Avesties

en: Azerbaijani
af: Azerbeidjaans

en: Bashkir
af: Basjkiers

en: Basque
af: Baskies

en: Belarusian
af: Belarussies

en: Bengali
af: Bengaals

en: Bosnian
af: Bosnies

en: Breton
af: Bretons

en: Bulgarian
af: Bulgaars

en: Burmese
af: Burmees

en: Catalan
af: Katalaans

en: Chechen
af: Tsjetsjnies

en: Chinese
af: Sjinees

en: Church Slavic
af: Kerkslawies

en: Chuvash
af: Tsjoevasjies

en: Cornish
af: Kornies

en: Corsican
af: Korsikaans

en: Czech
af: Tsjeggies

en: Danish
af: Deens

en: Dutch
af: Nederlands

en: English
af: Engels

en: Estonian
af: Estnies

en: Faroese
af: Faroëes

en: Fijian
af: Fidjiaans

en: Finnish
af: Fins

en: French
af: Frans

en: Frisian
af: Fries

en: Georgian
af: Georgies

en: German
af: Duits

en: Gaelic (Scots)
af: Gaelies (Skots)

en: Irish
af: Iers

en: Gallegan
af: Galicies

en: Manx
af: Manks-Gaelies

en: Greek, Modern
af: Grieks, Modern

en: Guarani
af: Guaraní

en: Hebrew
af: Hebreeus

en: Hiri Motu
af: Hiti Motu

en: Hungarian
af: Hongaars

en: Icelandic
af: Yslands

en: Inuktitut
af: Inukitut

en: Indonesian
af: Indonesies

en: Inupiaq
af: Inupiak

en: Italian
af: Italiaans

en: Javanese
af: Javanees

en: Japanese
af: Japannees

en: Greenlandic, Kalaallisut
af: Groenlands, Kalaallisut

en: Kashmiri
af: Kasjmiri

en: Kazakh
af: Kasaks

en: Kikuyu
af: Kikoejoe

en: Kirghiz
af: Kirgisies

en: Korean
af: Koreaans

en: Kuanyama
af: Kwanyama

en: Kurdish
af: Koerdies

en: Lao
af: Laosiaans

en: Latin
af: Latyn

en: Latvian
af: Lets

en: Lithuanian
af: Litaus

en: Letzeburgesch
af: Luxemburgs

en: Macedonian
af: Macedonies

en: Marshall
af: Marshallees

en: Malay
af: Maleis

en: Malagasy
af: Malagasies

en: Maltese
af: Maltees

en: Moldavian
af: Moldawies

en: Mongolian
af: Mongools

en: Nauru
af: Nauruaans

en: Ndebele, South
af: Suid-Ndebele

en: Ndebele, North
af: Noord-Ndebele

en: Nepali
af: Nepalees

en: Norwegian
af: Noors

en: Norwegian Nynorsk
af: Noors Nynorsk

en: Norwegian Bokmaal
af: Noors Bokmål

en: Occitan; Provençal
af: Oksitaans

en: Ossetian; Ossetic
af: Osseties

en: Persian
af: Persies

en: Polish
af: Pools

en: Portuguese
af: Portugees

en: Pushto
af: Pasjtoe

en: Original audio
af: Oorspronklike oudio

en: Raeto-Romance
af: Retoromaans

en: Romanian
af: Roemeens

en: Russian
af: Russies

en: Serbian
af: Serwies

en: Croatian
af: Kroaties

en: Sinhalese
af: Singalees

en: Slovak
af: Slowaaks

en: Slovenian
af: Sloweens

en: Northern Sami
af: Noord-Samies

en: Samoan
af: Samonaans

en: Shona
af: Sjona

en: Somali
af: Somalies

en: Sotho, Southern
af: Suid-Sotho

en: Spanish
af: Spaans

en: Sardinian
af: Sardies

en: Swati
af: Swazi

en: Sundanese
af: Soedanees

en: Swedish
af: Sweeds

en: Tahitian
af: Tahitiaans

en: Tatar
af: Tartaars

en: Tajik
af: Tadjiks

en: Tibetan
af: Tibetaans

en: Tonga (Tonga Islands)
af: Tongaans (Tonga)

en: Turkish
af: Turks

en: Turkmen
af: Turkmeens

en: Uighur
af: Oeigoers

en: Ukrainian
af: Oekraïns

en: Urdu
af: Oerdoe

en: Uzbek
af: Oesbekies

en: Vietnamese
af: Viëtnamees

en: Volapuk
af: Volapük

en: Welsh
af: Wallies

en: Yiddish
af: Jiddisj

en: Yoruba
af: Joroeba

en: Zulu
af: Zoeloe

en: Attachment input
af: Aanhangseltoevoer

en: Region code
af: Streekskode

en: Audio CD - Track %02i
af: Oudio-CD - Snit %02i

en: Audio CD
af: Oudio-CD

en: Audio CD input
af: Oudio-CD-toevoer

en: CDDB Server
af: CDDB-bediener

en: Address of the CDDB server to use.
af: Adres van die CDDB-bediener om te gebruik.

en: CDDB port
af: CDDB-poort

en: CDDB Server port to use.
af: CDDB-bedienerpoort om te gebruik.

en: IIDC Digital Camera (FireWire) input
af: IIDC Digitale Kamera- (FireWire)-toevoer

en: Audio connection
af: Oudioverbinding

en: Video connection
af: Videoverbnding

en: Embedded
af: Ingebed

en: Analog
af: Analoog

en: Cable
af: Kabel

en: Antenna
af: Antenne

en: FM radio
af: FM-radio

en: AM radio
af: AM-radio

en: Video device name
af: Videotoestelnaam

en: Audio device name
af: Oudiotoestelnaam

en: Video size
af: Videogrootte

en: Bandwidth (MHz)
af: Bandwydte (MHz)

en: Vertical (13V)
af: Vertikaal (13V)

en: Horizontal (18V)
af: Horisontaal (18V)

en: Network identifier
af: Netwerkidentifiseerder

en: File input
af: Lêertoevoer

en: File
af: Lêer

en: Directory
af: Gids

en: Password
af: Wagwoord

en: FTP account
af: FTP-rekening

en: Account that will be used for the connection.
af: Rekening wat vir die verbinding gebruik gaan word.

en: FTP input
af: FTP-toevoer

en: FTP upload output
af: FTP-oplaai-afvoer

en: Your account was rejected.
af: U rekening is verwerp.

en: HTTP input
af: HTTP-toevoer

en: Dummy
af: Fop

en: Group
af: Groep

en: Category
af: Kategorie

en: Set the category of the elementary stream
af: Stel die kategorie van die elementêre stroom

en: Unknown
af: Onbekend

en: Set the codec of the elementary stream
af: Stel die kodek van die elementêre stroom

en: Language of the elementary stream as described by ISO639
af: Taal van die elementêre stroom soos beskryf deur ISO639

en: Width
af: Wydte

en: Height
af: Hoogte

en: Size
af: Grootte

en: Memory input
af: Geheuetoevoer

en: HD-SDI Input
af: HD-SDI-toevoer

en: SDI Input
af: SDI-toevoer

en: SDI Demux
af: SDI-demuks

en: Use RTP over RTSP (TCP)
af: Gebruik RTP oor RTSP (TCP)

en: Samplerate
af: Monstertempo

en: Screen
af: Skerm

en: TCP input
af: TCP-toevoer

en: Standard
af: Standaard

en: Audio input
af: Oudiotoevoer

en: Radio device
af: Radiotoestel

en: Frequency
af: Frekwensie

en: Brightness
af: Helderheid

en: Contrast
af: Kontras

en: Saturation
af: Versadiging

en: Hue
af: Kleur

en: Red balance
af: Rooibalans

en: Red chroma balance.
af: Rooi-chromabalans

en: Blue balance
af: Bloubalans

en: Blue chroma balance.
af: Blou-chromabalans

en: Sharpness
af: Skerpheid

en: Horizontal flip
af: Draai horisontaal om

en: Flip the picture horizontally.
af: Draai die beeld horisontaal om.

en: Vertical flip
af: Draai vertikaal om

en: Flip the picture vertically.
af: Draai die beeld vertikaal om.

en: Rotate (degrees)
af: Roteer (grade)

en: Picture rotation angle (in degrees).
af: Beeldrotasiehoek (in grade).

en: Color effect
af: Kleureffek

en: Select a color effect.
af: Kies ’n kleureffek

en: Black & white
af: Swart & wit

en: Negative
af: Negatief

en: Emboss
af: Bosseleer

en: Sketch
af: Skets

en: Sky blue
af: Hemelsblou

en: Grass green
af: Grasgroen

en: Audio volume
af: Oudiovolume

en: Volume of the audio input.
af: Volume van die toevoeroudio.

en: Audio balance
af: Oudiobalans

en: Balance of the audio input.
af: Balans van die toevoeroudio.

en: 525 lines / 60 Hz
af: 525 lyne / 60 Hz

en: 625 lines / 50 Hz
af: 625 lyne / 50 Hz

en: PAL N Argentina
af: PAL N Argentinië

en: NTSC M South Korea
af: NTSC M Suid-Korea

en: Primary language
af: Primêre taal

en: Secondary language or program
af: Sekondêre taal of program

en: Video4Linux input
af: Video4Linux-toevoer

en: Video input
af: Videotoevoer

en: [vcd:][device][#[title][,[chapter]]]
af: [vcd:][toestel][#[titel][,[hoofstuk]]]

en: Support for VDR recordings (http://www.tvdr.de/).
af: Ondersteuning vir VDR-opnames (http://www.tvdr.de/).

en: Image quality
af: Beeldkwaliteit

en: Image quality 1 to 9 (max)
af: Beeldkwaliteit 1 tot 9 (maks)

en: VNC client access
af: VNC-kliëntetoegang

en: The output file already exists. If recording continues, the file will be overridden and its content will be lost.
af: Die afvoerlêer bestaan reeds. Indien opname voortgaan sal die lêer oorgeskryf word en die inhoud sal verlore gaan.

en: File stream output
af: Lêerstroomafvoer

en: HTTP stream output
af: HTTP-stroomafvoer

en: Genre description
af: Genrebeskrywing

en: Number of channels
af: Aantal kanale

en: IceCAST output
af: IceCAST-afvoer

en: UDP stream output
af: UDP-stroomafvoer

en: Headphone effect
af: Oorfooneffek

en: Rear left
af: Agter links

en: Rear right
af: Agter regs

en: Low-frequency effects
af: Laefrekwensie-effekte

en: Side left
af: Kant links

en: Side right
af: Kant regs

en: Rear center
af: Agter middel

en: Sound Delay
af: Klankvertraging

en: Delay
af: Vertraging

en: Add a delay effect to the sound
af: Voeg ’n vertragingseffek tot die klank toe

en: Delay time
af: Vertragingstyd

en: Time in milliseconds of the average delay. Note average
af: Tyd in millisekondes van die gemiddelde vertraging. Noteer gemiddelde

en: Equalizer
af: Gelykmaker

en: Flat
af: Plat

en: Classical
af: Klassiek

en: Dance
af: Dans

en: Large Hall
af: Groot saal

en: Live
af: Lewendig

en: Party
af: Partytjie

en: Soft
af: Sag

en: Soft rock
af: Sagte rock

en: Simple Karaoke filter
af: Eenvoudige Karaokefilter

en: Number of audio buffers
af: Aantal oudiobuffers

en: Low freq (Hz)
af: Lae frek (Hz)

en: High freq (Hz)
af: Hoë frek (Hz)

en: Freq 1 (Hz)
af: Frek 1 (Hz)

en: Freq 1 Q
af: Frek 1 Q

en: Freq 2 (Hz)
af: Frek 2 (Hz)

en: Freq 2 Q
af: Frek 2 Q

en: Freq 3 (Hz)
af: Frek 3 (Hz)

en: Freq 3 Q
af: Frek 3 Q

en: Wet
af: Nat

en: Dry
af: Droog

en: Damp
af: Klam

en: Audio memory
af: Oudiogeheue

en: Last audio device
af: Laaste oudiotoestel

en: Output device
af: Afvoertoestel

en: Select your audio output device
af: Kies u oudio-afvoertoestel

en: DirectX audio output
af: DirectX-oudioafvoer

en: Output format
af: Afvoerformaat

en: Output file
af: Afvoerlêer

en: File audio output
af: Lêeroudioafvoer

en: JACK audio output
af: JACK-oudioafvoer

en: Device
af: Toestel

en: WaveOut audio output
af: WaveOut-oudioafvoer

en: Use float32 output
af: Gebruik float32-afvoer

en: bits
af: bisse

en: Various audio and video decoders/encoders delivered by the FFmpeg library. This includes (MS)MPEG4, DivX, SV1,H261, H263, H264, WMV, WMA, AAC, AMR, DV, MJPEG and other codecs
af: Verskeie oudio- en videodekodeerders/-enkodeerders word deur die FFmpeg-biblioteek aangebied. Dit sluit (MS)MPEG4, DivX, SV1, H261, H263, H264, WMV, WMA, AAC, AMP, DV, MJPEG en ander kodeks in

en: FFmpeg audio/video decoder
af: FFmpeg oudio-/videodekodeerder

en: Decoding
af: Dekodeer

en: Encoding
af: Enkodering

en: FFmpeg audio/video encoder
af: FFmpeg oudio-/video-enkodeerder

en: Hurry up
af: Maak gou

en: The decoder can partially decode or skip frame(s) when there is not enough time. It's useful with low CPU power but it can produce distorted pictures.
af: Die dekodeerder kan (’n) raampie(s) gedeeltelik dekodeer of oorslaan wanner tyd beperk is. Dit is nuttig met lae SVE-krag maar dit kan ’n verwronge beeld veroorsaak.

en: Codec name
af: Kodeknaam

en: Internal libavcodec codec name
af: Interne libavcodec kodeknaam

en: unknown
af: onbekend

en: audio
af: oudio

en: subpicture
af: subbeeld

en: VLC could not open the %4.4s %s encoder.
af: VLC kon nie die %4.4s %s-enkodeerder open nie.

en: VA-API video decoder via DRM
af: VA-API videodekodeerder via DRM

en: Opacity
af: Ondeursigtigheid

en: Encoding quality
af: Enkoderingskwaliteit

en: Subpicture position
af: Subbeeldposisie

en: Dummy encoder
af: Fopenkodeerder

en: AAC extension
af: AAC-uitbreiding

en: Encoder Profile
af: Enkoderingsprofiel

en: FDK-AAC Audio encoder
af: FDK-AAC Oudio-enkodeerder

en: Flac audio decoder
af: Flac oudiodekodeerder

en: Flac audio encoder
af: Flac oudio-enkodeerder

en: A sound font file (.SF2) is required for MIDI synthesis.
    Please install a sound font and configure it from the VLC preferences (Input / Codecs > Audio codecs > FluidSynth).
af: ’n Klankfontlêer (.SF2) word vir MIDI-sintese vereis.
    Installeer asb. ’n klankfont en stel dit in VLC-voorkeure in (Toevoer / Kodeks > Oudiokodeks >FluidSynth).

en: G.711 decoder
af: G.711-dekodeerder

en: G.711 encoder
af: G.711-enkodeerder

en: JPEG image decoder
af: JPEG beelddekodeerder

en: JPEG image encoder
af: JPEG beeldenkodeerder

en: Shadow
af: Skadu

en: Black
af: Swart

en: Gray
af: Grys

en: Silver
af: Silwer

en: White
af: Wit

en: Maroon
af: Maroen

en: Red
af: Rooi

en: Yellow
af: Geel

en: Olive
af: Olyf

en: Green
af: Groen

en: Teal
af: Teel

en: Lime
af: Lemmetjie

en: Purple
af: Pers

en: Navy
af: Vlootblou

en: Blue
af: Blou

en: Aqua
af: Akwa

en: Linear PCM audio encoder
af: Lineêre PCM oudio-enkodeerder

en: Video encoder (using OpenMAX IL)
af: Video-enkodeerder (gebruik OpenMAX IL)

en: Opus audio decoder
af: Opus oudiodekodeerder

en: Opus audio encoder
af: Opus oudio-enkodeerder

en: PNG video decoder
af: PNG videodekodeerder

en: PNG video encoder
af: PNG video-enkodeerder

en: Codec Profile
af: Kodekprofiel

en: Specify the codec profile explicitly. If you don't, the codec will determine the correct profile from other sources, such as resolution and bitrate. E.g. 'high'
af: Spesifiseer eksplisiet die kodekprofiel. Indien u dit nie doen nie sal die kodek die korrekte profiel van ander bronne soos resolusie en bistempo, bepaal. Bv. ‘hoog’

en: Codec Level
af: Kodekvlak

en: Specify the codec level explicitly. If you don't, the codec will determine the correct profile from other sources, such as resolution and bitrate. E.g. '4.2' for mpeg4-part10 or 'low' for mpeg2
af: Spesifiseer eksplisiet die kodekvlak. Indien u dit nie doen nie sal die kodek die korrekte profiel van ander bronne soos resolusie en bistempo, bepaal. Bv. ‘4.2’ vir mpeg4-part10 of ‘laag’ vir mpeg2

en: Lossless mode
af: Verlieslose modus

en: Noise Threshold
af: Geraasdrempel

en: Mode
af: Modus

en: Encoding complexity
af: Enkoderingskompleksiteit

en: Enforce the complexity of the encoder.
af: Dwing kompleksiteit van die enkodeerder af.

en: CBR encoding
af: KBT-enkodering

en: Enforce a constant bitrate encoding (CBR) instead of default variable bitrate encoding (VBR).
af: Dwing konstante bistempoënkodering (KBT) af i.p.v. verstek wisselende bistempoënkodering (WBT).

en: Speex audio encoder
af: Speex oudio-enkodeerder

en: DVD subtitles decoder
af: DVD-onderskrifdekodeerder

en: DVD subtitles
af: DVD-onderskrifte

en: Universal (UTF-8)
af: Universeel (UTF-8)

en: Universal (UTF-16)
af: Universeel (UTF-16)

en: Universal, Chinese (GB18030)
af: Universeel, Sjinees (GB18030)

en: Western European (Latin-9)
af: Wes-Europees (Latyn-9)

en: Western European (Windows-1252)
af: Wes-Europees (Windows-1252)

en: Western European (IBM 00850)
af: Wes-Europees (IBM 00850)

en: Eastern European (Latin-2)
af: Oos-Europees (Latyn-2)

en: Eastern European (Windows-1250)
af: Oos-Europees (Windows-1250)

en: Esperanto (Latin-3)
af: Esperanto (Latyn-3)

en: Cyrillic (Windows-1251)
af: Cyrillies (Windows-1251)

en: Russian (KOI8-R)
af: Russies (KOI8-R)

en: Ukrainian (KOI8-U)
af: Oekraïens (KOI8-U)

en: Arabic (ISO 8859-6)
af: Arabies (ISO 8859-6)

en: Arabic (Windows-1256)
af: Arabies (Windows-1256)

en: Greek (ISO 8859-7)
af: Grieks (ISO 8859-7)

en: Greek (Windows-1253)
af: Grieks (Windows-1253)

en: Hebrew (ISO 8859-8)
af: Hebreeus (ISO 8859-8)

en: Hebrew (Windows-1255)
af: Hebreeus (Windows-1255)

en: Turkish (ISO 8859-9)
af: Turks (ISO 8859-9)

en: Turkish (Windows-1254)
af: Turks (Windows-1254)

en: Baltic (Latin-7)
af: Balties (Latyn-7)

en: Baltic (Windows-1257)
af: Balties (Windows-1257)

en: Celtic (Latin-8)
af: Kelties (Latyn-8)

en: South-Eastern European (Latin-10)
af: Suidoos-Europees (Latyn-10)

en: Simplified Chinese (ISO-2022-CN-EXT)
af: Vereenvoudigde Sjinees (ISO-2022-CN-EXT)

en: Simplified Chinese Unix (EUC-CN)
af: Vereenvoudigde Sjinees Unix (EUC-CN)

en: Japanese (7-bits JIS/ISO-2022-JP-2)
af: Japannees (7-grepe JIS/ISO-2022-JP-2)

en: Japanese Unix (EUC-JP)
af: Japannees Unix (EUC-JP)

en: Japanese (Shift JIS)
af: Japannees (Shift JIS)

en: Korean (EUC-KR/CP949)
af: Koreaans (EUC-KR/CP949)

en: Korean (ISO-2022-KR)
af: Koreaans (ISO-2022-KR)

en: Traditional Chinese (Big5)
af: Tradisionele Sjinees (Big5)

en: Traditional Chinese Unix (EUC-TW)
af: Tradisionele Sjinees Unix (EUC-TW)

en: Vietnamese (VISCII)
af: Viëtnamees (VISCII)

en: Vietnamese (Windows-1258)
af: Viëtnamees (Windows-1258)

en: Subtitle text encoding
af: Onderskrifteksenkodering

en: T.140 text encoder
af: T.140-teksenkodeerder

en: Theora video encoder
af: Theora video-enkodeerder

en: Maximum encoding bitrate
af: Maks enkoderingsbistempo

en: Minimum encoding bitrate
af: Min enkoderingstempo

en: Minimum bitrate in kbps. This is useful for encoding for a fixed-size channel.
af: Minimum bistempo in kpbs. Dit is nuttig vir enkodering vir ’n vaste-grootte kanaal.

en: Force a constant bitrate encoding (CBR).
af: Dwing konstante bistempoënkodering (KBT)  af.

en: Vorbis audio decoder
af: Vorbis oudiodekodeerder

en: Vorbis audio encoder
af: Vorbis oudio-enkodeerder

en: Max local bitrate
af: Maks lokale bistempo

en: Sets a maximum local bitrate (in kbits/s).
af: Stel ’n maksimum lokale bistempo in (in kbis/s)

en: Statistics
af: Statistiek

en: Normal
af: Normaal

en: VLC media player
af: VLC-mediaspeler

en: Middle
af: Middelste

en: Gestures
af: Gebare

en: Subtitle delay %i ms
af: Onderskrifvertraging %i ms

en: Audio delay %i ms
af: Oudiovertraging %i ms

en: Audio track: %s
af: Oudiosnit: %s

en: Subtitle track: %s
af: Subtitelsnit: %s

en: N/A
af: NVT

en: Error
af: Fout

en: Frames per Second
af: Raampies per sekonde

en: Writer
af: Skrywer

en: Composer
af: Komponis

en: Producer
af: Vervaardiger

en: Information
af: Inligting

en: Requirements
af: Vereistes

en: Original Format
af: Oorspronklike Formaat

en: Host Computer
af: Gasrekenaar

en: Software
af: Programmatuur

en: Lyrics
af: Lirieke

en: Record Company
af: Platemaatskappy

en: Grouping
af: Proepering

en: Soloist
af: Solis

en: Teletext
af: Teleteks

en: Podcast Info
af: Potsendinginligting

en: Podcast Link
af: Potsendingskakel

en: Podcast Copyright
af: Potsendingkopiereg

en: Podcast Category
af: Potsendingkategorie

en: Podcast Keywords
af: Potsendingsleutelwoorde

en: Podcast Subtitle
af: Potsendingonderskrif

en: Podcast Summary
af: Potsendingopsomming

en: Podcast Publication Date
af: Potsendingpublikasiedatum

en: Podcast Author
af: Potsendingouteur

en: Podcast Subcategory
af: Potsendingsubkategorie

en: Podcast Duration
af: Potsendingduur

en: Podcast Type
af: Potsendingtipe

en: Podcast Size
af: Potsendinggrootte

en: %s bytes
af: %s grepe

en: About VLC media player
af: Aangaande VLC-mediaspeler

en: License
af: Lisensie

en: Extensions
af: Uitbreidings

en: Name
af: Naam

en: Author
af: Outeur

en: Skins
af: Velle

en: 2 Pass
af: Dubbeloormonstering

en: Preamp
af: Voorafversterking

en: Headphone virtualization
af: Oorfoon-virtualisering

en: Volume normalization
af: Volumenormalisering

en: Maximum level
af: Maksimum vlak

en: Save
af: Stoor

en: Remove
af: Verwyder

en: Bookmarks
af: Boekmerke

en: Add
af: Voeg toe

en: Clear
af: Maak skoon

en: Edit
af: Wysig

en: Time
af: Tyd

en: OK
af: Goed

en: Untitled
af: Naamloos

en: No input
af: Geen toevoer nie

en: No input found. A stream must be playing or paused for bookmarks to work.
af: Geen toevoer gevind nie. ’n Stroom moet speel of laat wagtend wees vir boekmerke om te werk.

en: Input has changed
af: Toevoer het verander

en: Input has changed, unable to save bookmark. Suspending playback with "Pause" while editing bookmarks to ensure to keep the same input.
af: Toevoer het verander, kon dus nie boekmerk stoor nie. Laat wag terugspeel met “Laat wag” terwyl u boekmerke redigeer om te verseker dat dieselfde toevoer behou word.

en: Browse...
af: Blaai...

en: Stream
af: Stroom

en: Apply
af: Pas toe

en: Encapsulation
af: Enkapsulering

en: Video codec
af: Videokodek

en: Audio codec
af: Oudiokodek

en: Keep original video track
af: Hou oorspronklike videosnit

en: Resolution
af: Resolusie

en: Scale
af: Skaal

en: Keep original audio track
af: Hou oorspronklike oudiosnit

en: Overlay subtitles on the video
af: Oorlê onderskrifte op die video

en: Address
af: Adres

en: Port
af: Poort

en: Export SDP as file
af: Stuur SDP uit as lêer

en: Channel Name
af: Kanaalnaam

en: SDP URL
af: SDP-bronadres

en: Random On
af: Lukraak aan

en: Repeat Off
af: Herhaal af

en: Errors and Warnings
af: Foute en waarskuwings

en: Index
af: Indeks

en: Messages
af: Boodskappe

en: Remove old preferences?
af: Verwyder ou voorkeure?

en: We just found an older version of VLC's preferences files.
af: ’n Ouer weergawe van VLC se voorkeurlêers is pas gevind.

en: Move To Trash and Relaunch VLC
af: Skuif na die asblik en herbegin VLC

en: Small
af: Klein

en: Large
af: Groot

en: Check for Update...
af: Kontroleer vir opdatering...

en: Preferences...
af: Voorkeure...

en: Services
af: Dienste

en: Hide VLC
af: Versteek VLC

en: Hide Others
af: Versteek ander

en: Quit VLC
af: Sluit VLC af

en: 1:File
af: 1:Lêer

en: Open File...
af: Open lêer...

en: Open Disc...
af: Open skyf...

en: Open Network...
af: Open netwerk...

en: Open Recent
af: Open onlangse

en: Close Window
af: Sluit venster

en: Save Playlist...
af: Stoor afspeellys...

en: Cut
af: Knip

en: Copy
af: Kopieer

en: Paste
af: Plak

en: Playback
af: Terugspeel

en: Step Forward
af: Gaan vorentoe

en: Step Backward
af: Gaan agtertoe

en: Increase Volume
af: Harder

en: Decrease Volume
af: Sagter

en: Audio Device
af: Oudiotoestel

en: Half Size
af: Halfgrootte

en: Normal Size
af: Normale grootte

en: Double Size
af: Dubbelgrootte

en: Fit to Screen
af: Pas by skerm

en: Float on Top
af: Sweef bo-op

en: Post processing
af: Naverwerking

en: Add Subtitle File...
af: Voeg Onderskriflêer Toe…

en: Subtitles Track
af: Onderskrifte-snit

en: Text Size
af: Teksgrootte

en: Text Color
af: Tekskleur

en: Outline Thickness
af: Omlyndikte

en: Background Opacity
af: Agtergrondondeursigtigheid

en: Background Color
af: Agtergrondkleur

en: Window
af: Venster

en: Player...
af: Speler...

en: Main Window...
af: Hoofvenster…

en: Audio Effects...
af: Oudio-effekte…

en: Video Effects...
af: Video-effekte…

en: Bookmarks...
af: Boekmerke...

en: Playlist...
af: Afspeellys...

en: Media Information...
af: Media-inligting...

en: Messages...
af: Boodskappe...

en: Errors and Warnings...
af: Foute en waarskuwings...

en: Bring All to Front
af: Bring Alle na Vore

en: Help
af: Hulp

en: VLC media player Help...
af: VLC-mediaspeler-hulp...

en: Online Documentation...
af: Aanlyndokumentasie…

en: VideoLAN Website...
af: VideoLAN-webwerf...

en: Online Forum...
af: Aanlynforum…

en: File Format:
af: Lêerformaat:

en: Extended M3U
af: Uitgebreide M3U

en: XML Shareable Playlist Format (XSPF)
af: XML-deelbare afspeellysformaat (XSPF)

en: Save Playlist
af: Stoor afspeellys

en: Search in Playlist
af: Soek in afspeellys

en: Subscribe
af: Teken in

en: Unsubscribe
af: Beëindig inskrywing

en: Subscribe to a podcast
af: Teken in vir ’n podsend

en: Enter URL of the podcast to subscribe to:
af: Voer die bronadres van die podsend om by in te teken:

en: No, Thanks
af: Nee Dankie

en: Open Source
af: Oopbron

en: Media Resource Locator (MRL)
af: Mediahulpbronadres (MRL)

en: Settings...
af: Instellings...

en: Disc
af: Skyf

en: Network
af: Netwerk

en: Choose a file
af: Kies ’n lêer

en: Treat as a pipe rather than as a file
af: Beskou as ’n pyp eerder as ’n lêer

en: Play another media synchronously
af: Speel ander media sinchronies

en: Choose...
af: Kies...

en: IP Address
af: IP-adres

en: Open RTP/UDP Stream
af: Open RTP/UDP-stroom

en: Protocol
af: Protokol

en: Input Devices
af: Toevoertoestelle

en: Add Subtitle File:
af: Voeg Onderskriflêer Toe:

en: Subtitle encoding
af: Onderskrifenkodering

en: Font size
af: Fontgrootte

en: Font Properties
af: Fonteienskappe

en: Subtitle File
af: Onderskrifte-lêer

en: Open File
af: Open lêer

en: Streaming and Transcoding Options
af: Stroom- en Transkodeeropsies

en: Display the stream locally
af: Wys die stroom plaaslik

en: Dump raw input
af: Stort rou toevoer

en: Encapsulation Method
af: Enkapsuleermetode

en: Transcoding options
af: Transkodeeropsies

en: Bitrate (kb/s)
af: Bistempo (kb/s)

en: Stream Announcing
af: Stroomaankondiging

en: Save File
af: Stoor lêer

en: Track Number
af: Snitnommer

en: Duration
af: Lengte

en: File Size
af: Lêergrootte

en: Media Information
af: Media-inligting

en: Location
af: Ligging

en: Save Metadata
af: Stoor metadata

en: General
af: Algemeen

en: Codec Details
af: Kodekbesonderhede

en: Read at media
af: Lees by media

en: Input bitrate
af: Toevoer-bistempo

en: Stream bitrate
af: Stroom-bistempo

en: Decoded blocks
af: Gedekodeerde blokke

en: Displayed frames
af: Vertoonde raampies

en: Lost frames
af: Verlore raampies

en: Played buffers
af: Gespeelde buffers

en: Lost buffers
af: Verlore buffers

en: VLC was unable to save the meta data.
af: VLC kon nie die metadata stoor nie.

en: Continue
af: Gaan voort

en: LIBRARY
af: BIBLIOTEEK

en: MY COMPUTER
af: MY REKENAAR

en: DEVICES
af: TOESTELLE

en: LOCAL NETWORK
af: LOKALE NETWERK

en: Interface Settings
af: Koppelvlakinstellings

en: Audio Settings
af: Oudio-instelings

en: Video Settings
af: Video-instellings

en: Preferred Audio language
af: Voorkeurtaal vir oudio

en: Enable Last.fm submissions
af: Aktiveer Last.fm-indiening

en: Visualization
af: Visualisering

en: Keep audio level between sessions
af: Hou oudiovlak tussen sessies

en: Always reset audio start level to:
af: Herstel altyd die beginvlak vir oudio na:

en: Repair AVI Files
af: Herstel AVI-lêers

en: Default Caching Level
af: Verstek kasvlak

en: Caching
af: Kaswerk

en: Post-Processing Quality
af: Kwaliteit van naverwerking

en: Interface style
af: Koppelvlakstyl

en: Dark
af: Donker

en: Bright
af: Helder

en: Privacy / Network Interaction
af: Privaatheid / Netwerkinteraksie

en: Default Encoding
af: Verstekenkodering

en: Font color
af: Fontkleur

en: Folder
af: Vouer

en: Format
af: Formaat

en: Reset All
af: Stel almal terug

en: Preferences
af: Voorkeure

en: Reset Preferences
af: Stel voorkeure terug

en: This will reset VLC media player's preferences.
    
    Note that VLC will restart during the process, so your current playlist will be emptied and eventual playback, streaming or transcoding activities will stop immediately.
    
    The Media Library will not be affected.
    
    Are you sure you want to continue?
af: Dit sal VLC-mediaspeler se voorkeure herstel.
    
    Let daarop dat VLC gedurende die proses herbegin sal word, d.w.s. dat u huidige afspeellys sal geledig en gevolglike afspeel, stroming of transkodering sal onmiddellik gestaak word.
    
    Die Mediabiblioteek sal nie geaffekteer word nie.
    
    Is u seker u wil voortgaan?

en: Not Set
af: Nie ingestel nie

en: sec.
af: sek.

en: Audio/Video
af: Oudio/Video

en: Subtitles/Video
af: Onderskrifte/Video

en: Basic
af: Eenvoudig

en: Color
af: Kleur

en: Sharpen
af: Verskerp

en: Flip horizontally
af: Draai horisontaal om

en: Flip vertically
af: Draai vertikaal om

en: Rows
af: Rye

en: Columns
af: Kolomme

en: Clone
af: Kloon

en: Number of clones
af: Aantal klone

en: Wall
af: Muur

en: Color threshold
af: Kleurdrempel

en: Gradient
af: Gradiënt

en: Invert colors
af: Omgekeerde kleure

en: Text
af: Teks

en: Transparency
af: Deursigtigheid

en: Video device
af: Videotoestel

en: Number of the screen to use by default to display videos in 'fullscreen'. The screen number correspondance can be found in the video device selection menu.
af: Nommer van die skerm wat by verstek gebruik word om video’s volskerm te speel. Die skermnommer kan op die videotoestel se kieslys gevind word.

en: Opaqueness
af: Ondeursigtigheid

en: Set the transparency of the video output. 1 is non-transparent (default) 0 is fully transparent.
af: Stel die deursigtigheid van die videolewering. 1 is niedeursigtig (verstek), 0 is ten volle deursigtig.

en: In fullscreen mode, keep screen where there is no video displayed black
af: In volskerm, hou die skerm waarop geen video gewys word nie, swart

en: Resize interface to the native video size
af: Hervergroot koppelvlak tot die video se eie grootte

en: Ask
af: Vra

en: Always
af: Altyd

en: Never
af: Nooit

en: Mac OS X interface
af: Mac OS X-koppelvlak

en: Appearance
af: Voorkoms

en: Behavior
af: Gedrag

en: Video output
af: Videoafvoer

en: Select a directory
af: Kies ’n gids

en: Select a file
af: Kies ’n lêer

en: Select
af: Kies

en: Minimal Mac OS X interface
af: Minimale Mac OS X-koppelvlak

en: Filebrowser starting point
af: Lêerblaaier se beginpunt

en: This option allows you to specify the directory the ncurses filebrowser will show you initially.
af: Met hierdie opsie kan u spesifiseer watter gids die ncurses-lêerblaaier aanvanklik moet wys.

en: Ncurses interface
af: Ncurses-koppelvlak

en: Previous Chapter/Title
af: Vorige hoofstuk/titel

en: Next Chapter/Title
af: Volgende hoofstuk/titel

en: Teletext Activation
af: Teleteksaktivering

en: Play
    If the playlist is empty, open a medium
af: Speel
    As die afspeellys leeg is, open ’n medium

en: De-Fullscreen
af: Verlaat volskerm

en: Extended panel
af: Uitgebreide paneel

en: Frame By Frame
af: Raam vir raam

en: Step backward
af: Gaan agtertoe

en: Step forward
af: Gaan vorentoe

en: Stop playback
af: Stop afspeel

en: Open a medium
af: Open ’n medium

en: Show extended settings
af: Wys uitgebreide instellings

en: Take a snapshot
af: Neem ’n kiekie

en: Loop from point A to point B continuously.
af: Speel in ’n herhaalde lus vanaf punt A na punt B.

en: Frame by frame
af: Raam vir raam

en: Reverse
af: Agteruit

en: Change the loop and repeat modes
af: Verander die lus- en herhaalmodusse

en: Previous media in the playlist
af: Vorige medi in die afspeellys

en: Next media in the playlist
af: Volgende media in die afspeellys

en: Click to set point B
af: Klik om punt B in te stel

en: Stop the A to B loop
af: Stop die A-na-B-lus

en: Force update of this dialog's values
af: Forseer bywerking van hierdie dialoogvenster se waardes

en: Comments
af: Opmerkings

en: Extra metadata and other information are shown in this panel.
af: Ekstra metadata en ander inligting word in hierdie paneel gewys.

en: Current media / stream statistics
af: Statistiek vir huidige media/stroom

en: Input/Read
af: Toevoer/Gelees

en: Media data size
af: Media-datagrootte

en: Content bitrate
af: Inhoud-bistempo

en: Decoded
af: Gedekodeer

en: blocks
af: blokke

en: frames
af: raampies

en: Lost
af: Verloor

en: Played
af: Afgespeel

en: Current playback speed: %1
    Click to adjust
af: Huidige afspeelspoed: %1
    Klik om te verstel

en: Revert to normal play speed
af: Gaan terug na normale speelspoed

en: Download cover art
af: Laai dekbladkuns af

en: Click to toggle between elapsed and remaining time
af: Klik om te wissel tussen afgelope en oorblywende tyd

en: Double click to jump to a chosen time position
af: Dubbelklik om te spring na ’n gekose tydposisie

en: Select a device or a VIDEO_TS directory
af: Kies ’n toestel of ’n VIDEO_TS-gids

en: Select a device or a VIDEO_TS folder
af: Kies ’n toestel of ’n VIDEO_TS-vouer

en: Select one or multiple files
af: Kies een of meer lêers

en: File names:
af: Lêername:

en: Eject the disc
af: Verwyder die skyf

en: Entry
af: Inskrywing

en: Channels:
af: Kanale:

en: Selected ports:
af: Gekose poorte:

en: Bandwidth
af: Bandwydte

en: Device name
af: Toestelnaam

en: Advanced Options
af: Gevorderde keuses

en: Double click to get media information
af: Dubbelklik vir media-inligting

en: Change playlistview
af: Verander afspeellysaansig

en: Remove this podcast subscription
af: Verwyder hierdie potsendintekening

en: Do you really want to unsubscribe from %1?
af: Wil u regtig u intekening by %1 kanselleer?

en: Create Directory
af: Skep Gids

en: Create Folder
af: Skep Vouer

en: Enter name for new directory:
af: Voer naam vir die nuwe gids in:

en: Enter name for new folder:
af: Voer naam vir die nuwe vouer in:

en: Sort by
af: Sorteer volgens

en: Ascending
af: Stygend

en: Descending
af: Dalend

en: Select File
af: Kies lêer

en: Hotkey
af: Snelsleutel

en: Global
af: Globaal

en: Input & Codecs Settings
af: Toevoer en kodekinstellings

en: Configure Hotkeys
af: Stel snelsleutels op

en: Device:
af: Toestel:

en: This is VLC's skinnable interface. You can download other skins at
af: Hierdie is VLC se koppelvlak met eie velle. Laai ander velle af by

en: VLC skins website
af: VLC-velwebwerf

en: System's default
af: Stelselverstek

en: Audio Files
af: Oudiolêers

en: Video Files
af: Videolêers

en: Playlist Files
af: Afspeellyslêers

en: &Apply
af: &Pas toe

en: &Cancel
af: &Kanselleer

en: Profile
af: Profiel

en: Edit selected profile
af: Wysig gekose profiel

en: Delete selected profile
af: Skrap gekose profiel

en: Create a new profile
af: Skep ’n nuwe profiel

en: Create
af: Skep

en: You must set a name for the profile.
af: U moet ’n naam gee vir die profiel.

en: File/Directory
af: Lêer/Gids

en: File/Folder
af: Lêer/Vouer

en: Source
af: Bron

en: Source:
af: Bron:

en: Type:
af: Tipe:

en: This module writes the transcoded stream to a file.
af: Dié module skryf die getranskodeerde stroom na ’n lêer.

en: Filename
af: Lêernaam

en: Save file...
af: Stoor lêer...

en: This module outputs the transcoded stream to a network via HTTP.
af: Dié module verskaf die getranskodeerde stroom as afvoer na ’n netwerk oor HTTP.

en: Path
af: Pad

en: This module outputs the transcoded stream to a network via RTSP.
af: Dié module verskaf die getranskodeerde stroom as afvoer na ’n netwerk oor RTSP.

en: This module outputs the transcoded stream to a network via UDP.
af: Dié module verskaf die getranskodeerde stroom as afvoer na ’n netwerk oor UDP.

en: This module outputs the transcoded stream to a network via RTP.
af: Dié module verskaf die getranskodeerde stroom as afvoer na ’n netwerk oor RTP.

en: Base port
af: Basispoort

en: This module outputs the transcoded stream to an Icecast server.
af: Dié module verskaf die getranskodeerde stroom as afvoer na ’n Icecast-bediener.

en: Mount Point
af: Hegpunt

en: Edit Bookmarks
af: Wysig boekmerke

en: Create a new bookmark
af: Skep ’n nuwe boekmerk

en: Delete the selected item
af: Skrap die gekose item

en: Delete all the bookmarks
af: Skrap al die boekmerke

en: Extract
af: Pak uit

en: &Close
af: &Sluit

en: Bytes
af: Grepe

en: Convert
af: Skakel om

en: Destination
af: Bestemming

en: Destination file:
af: Teikenlêer:

en: Browse
af: Blaai

en: Display the output
af: Wys die afvoer

en: Program Guide
af: Programgids

en: Update
af: Dateer op

en: Errors
af: Foute

en: &Save
af: Stoor

en: About
af: Oor

en: Application
af: Toepassing

en: &File
af: &Lêer

en: Skins customize player's appearance. You can activate them through preferences.
af: Velle pas u speler se voorkoms aan. U kan dit in die voorkeure aktiveer.

en: Files
af: Lêers

en: Switch to simple preferences view
af: Skakel oor na eenvoudige voorkeure

en: Switch to full preferences view
af: Skakel oor na volle voorkeure

en: &Reset Preferences
af: &Herstel Voorkeure

en: Advanced Preferences
af: Gevorderde Voorkeure

en: Simple Preferences
af: Eenvoudige Voorkeure

en: Preferences file could not be saved
af: Voorkeurelêer kon nie bewaar word nie

en: Are you sure you want to reset your VLC media player preferences?
af: Is u seker u wil u VLC-mediaspelervoorkeure herstel?

en: Stream Output
af: Stroomafvoer

en: Stream output string.
    This is automatically generated when you change the above settings,
    but you can change it manually.
af: Stroomafvoerstring.
    Dit word outomaties gegenereer wanneer u die bostaande instellings verander,
    maar u kan dit handmatig verander.

en: Back
af: Terug

en: Open playlist...
af: Open afspeellys...

en: Save playlist as...
af: Stoor afspeellys as...

en: Open subtitles...
af: Open onderskrifte...

en: Media Files
af: Medialêers

en: All Files
af: Alle lêers

en: Control menu for the player
af: Beheerkieslys vir die speler

en: Paused
af: Wagtend

en: P&layback
af: &Afspeel

en: &Audio
af: &Oudio

en: V&iew
af: B&ekyk

en: &Help
af: &Hulp

en: Open &Disc...
af: Open &skyf...

en: Open &Network Stream...
af: Open &netwerkstroom...

en: Open &Capture Device...
af: Open &opneemtoestel...

en: Open &Location from clipboard
af: Open &ligging vanaf knipbord

en: Conve&rt / Save...
af: Om&skep/Stoor…

en: &Quit
af: &Sluit af

en: &Effects and Filters
af: &Effekte en filters

en: &Track Synchronization
af: &Snitsinchronisering

en: Plu&gins and extensions
af: In&proppe en uitbreidings

en: Customi&ze Interface...
af: &Pasmaak die koppelvlak...

en: &Preferences
af: &Voorkeure

en: &View
af: &Bekyk

en: Play&list
af: Afspeel&lys

en: &Fullscreen Interface
af: &Volskermkoppelvlak

en: &Advanced Controls
af: &Gevorderde Kontroles

en: Visualizations selector
af: Visualisaseringskieser

en: Audio &Device
af: Oudio&toestel

en: Audio &Track
af: Oudio&snit

en: &Visualizations
af: &Visualiserings

en: Video &Track
af: Video&snit

en: &Fullscreen
af: &Volskerm

en: &Zoom
af: &Zoem

en: &Aspect Ratio
af: &Aspekverhouding

en: &Crop
af: &Sny by

en: T&itle
af: T&itel

en: &Chapter
af: &Hoofstuk

en: Check for &Updates...
af: Kontroleer vir &opdaterings…

en: Pre&vious
af: Vo&rige

en: Ne&xt
af: Vo&lgende

en: &Faster
af: &Vinniger

en: N&ormal Speed
af: N&ormale spoed

en: Slo&wer
af: Sta&diger

en: &Jump Forward
af: Spring &vorentoe

en: Jump Bac&kward
af: Spring &agtertoe

en: Open &Network...
af: Open &netwerk...

en: Leave Fullscreen
af: Verlaat volskerm

en: &Playback
af: &Afspeel

en: Show advanced preferences over simple ones
af: Toon gevorderde voorkeure bo eenvoudiges

en: Show advanced preferences and not simple preferences when opening the preferences dialog.
af: Toon eerder gevorderde as eenvoudige voorkeure wanneer die voorkeuredialoog geopen word.

en: Systray icon
af: Stelsellaai-ikoon

en: Start VLC with only a systray icon
af: Begin VLC met slegs ’n stelsellaai-ikoon

en: Show playing item name in window title
af: Wys item wat speel se naam in die venstertitel

en: Show notification popup on track change
af: Wys kennisgewing wanneer snit verander

en: Activate the updates availability notification
af: Aktiveer kennisgewing vir beskikbaarheid van opdaterings

en: Number of days between two update checks
af: Aantal dae tussen kontroles vir opdaterings

en: Ask for network policy at start
af: Vra aan begin vir netwerkbeleid

en: Save the recently played items in the menu
af: Stoor onlangs gespeelde items in die kieslys

en: List of words separated by | to filter
af: Lys van woorde om te filter, geskei deur |

en: Load extensions on startup
af: Laai uitbreidings by programbegin

en: Start in minimal view (without menus)
af: Begin met minimale koppelvlak (sonder kieslyste)

en: Qt interface
af: Qt-koppelvlak

en: errors
af: foute

en: warnings
af: waarskuwings

en: debug
af: ontfout

en: Open a skin file
af: Open ’n vellêer

en: Skin files |*.vlt;*.wsz;*.xml
af: Vellêers |*.vlt;*.wsz;*.xml

en: Open playlist
af: Open afspeellys

en: Save playlist
af: Stoor afspeellys

en: Skin to use
af: Vel om te gebruik

en: Path to the skin to use.
af: Pad na vel om te gebruik.

en: Config of last used skin
af: Opstelling van vorige gebruikte vel

en: Windows configuration of the last skin used. This option is updated automatically, do not touch it.
af: Windows-opstelling van die vorige gebruikte vel. Hierdie opsie word outomaties bygewerk; moenie daaraan peuter nie.

en: Show a systray icon for VLC
af: Wys ’n stelsellaai-ikoon vir VLC

en: Show VLC on the taskbar
af: Wys VLC op die taakbalk

en: Enable transparency effects
af: Aktiveer deursigtigheidseffekte

en: You can disable all transparency effects if you want. This is mainly useful when moving windows does not behave correctly.
af: U kan alle deursigtigheid deaktiveer as u wil. Dit is gewoonlik nuttig om te doen wanneer vensters nie reg werk nie.

en: Skinnable Interface
af: Velbare koppelvlak

en: Select skin
af: Kies vel

en: Brightness threshold
af: Helderheiddrempel

en: VDPAU video decoder
af: VDPAU-videodekodeerder

en: Noise reduction level
af: Geraasverminderingsvlak

en: VDPAU output
af: VDPAU-afvoer

en: Be quiet
af: Wees stil

en: <p>Password for Web interface has not been set.</p><p>Please use --http-password, or set a password in </p><p>Preferences &gt; All &gt; Main interfaces &gt; Lua &gt; Lua HTTP &gt; Password.</p>
af: <p>Wagwoord vir Webkoppelvlak is nie ingestel nie.</p><p>gebruik asb. --http-wagwoord, of stel ’n wagwoord in in </p><p>Voorkeure &gt; Alle &gt; Hoofkoppelvlakke &gt; Lua &gt; Lua HTTP &gt; Wagwoord.</p>

en: Lua interface
af: Lua-koppelvlak

en: Other
af: Ander

en: Trance
af: Naspoor

en: Bass
af: Bas

en: Logging
af: Aantekening

en: Comment
af: Kommentaar

en: Encoder
af: Enkodeerder

en: My Videos
af: My Video’s

en: My Music
af: My Musiek

en: Podcasts
af: <i>Podsendings</i>

en: Podcast URLs list
af: Potsendbronadreslys

en: Session
af: Sessie

en: User
af: Gebruiker

en: X coordinate
af: X-koördinaat

en: Y coordinate
af: Y-koördinaat

en: Timeout
af: Tyd verstreke

en: Font size, pixels
af: Fontgrootte, pieksels

en: Misc
af: Allerlei

en: auto
af: outo

en: fixed
af: vasgemaakte

en: VNC Host
af: VNC-gasheer

en: Text position
af: Teksposisie

en: You can enforce the text position on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom; you can also use combinations of these values, eg 6 = top-right).
af: U kan die teksposisie op die video afdwing (0=middel, 1=links, 2=regs, 4=bo, 8=onder; u kan ook kombinasies van hierdie waardes gebruik, bv. 6 = bo-links).

en: Don't show
af: Moenie toon nie

en: Always visible
af: Altyd sigbaar

en: Scroll with feed
af: Rol met voer

en: Bridge
af: Brug

en: Video encoder
af: Video-enkodeerder

en: This is the video encoder module that will be used (and its associated options).
af: Dit is die video-enkodeerder wat gebruik gaan word (en die meegaande opsies).

en: Audio encoder
af: Oudio-enkodeerder

en: This is the audio encoder module that will be used (and its associated options).
af: Dit is die oudio-enkodeerder wat gebruik gaan word (en die meegaande opsies).

en: Subtitle encoder
af: Onderskrifenkodeerder

en: This is the subtitle encoder module that will be used (and its associated options).
af: Dit is die onderskrifenkodeerder waat gebruik gaan word (en die meegaande opsies).

en: Transcode
af: Transkodeer

en: Font family for the font you want to use
af: Fontfamilie vir die font wat u wil gebruik

en: Font file for the font you want to use
af: Fontlêer vir die font wat u wil gebruik

en: Font size in pixels
af: Fontgrootte in pieksels

en: Relative font size
af: Relatiewe fontgrootte

en: Lowest
af: Laagste

en: Highest
af: Hoogste

en: 0/90/180/270/mirror
af: 0/90/180/270/spieël

en: Ripple
af: Rimpel

en: Rotate
af: Roteer

en: Image format
af: Beeldformaat

en: Transpose
af: Transponeer

en: Anti-transpose
af: Antitransponeer

en: Video transformation filter
af: Videotransformasiefilter

en: Transformation
af: Transformasie

en: Wave video filter
af: Golfvideofilter

en: Wave
af: Golf

en: Video mode
af: Videomodus

en: Use hardware YUV->RGB conversions
af: Gebruik YUV->RGB-omskakeling in hardeware

en: Overlay video output
af: Oorlegvideoafvoer

en: Wallpaper
af: Muurpapier

en: Video memory output
af: Videogeheueafvoef

en: Video memory
af: Videogeheue

[ctx: ASCII]
note: xgettext: This is a plain ASCII spelling of "VLC media player" for the ICCCM window name. This must be pure ASCII. The limitation is partially with ICCCM and partially with VLC. For Latin script languages, you may need to strip accents. For other scripts, you will need to transliterate into Latin.
en: VLC media player
af: VLC-mediaspeler

en: XVideo output (XCB)
af: XVideo-afvoer (XCB)

en: YUV output
af: YUV-afvoer

en: YUV video output
af: YUV-videoafvoer

en: Number of video windows in which to clone the video.
af: Aantal videovensters waarin die video gekloon moet word.

en: Video output modules
af: Videoafvoermodules

en: You can use specific video output modules for the clones. Use a comma-separated list of modules.
af: U kan spesifieke videoafvoermodules vir die klone gebruik. Gebruik ’n kommageskeide lys van modules.

en: Duplicate your video to multiple windows and/or video output modules
af: Dupliseer u video na meerdere vensters en/of videoafvoermodules

en: Clone video filter
af: Kloon videofilter

en: Image wall
af: Beeldmuur

en: Title font
af: Titelfont

en: Font used for the titles
af: Font vir die titels

en: Font menu
af: Fontkieslys

en: Font used for the menus
af: Font vir die kieslyste

en: Effects list
af: Effektelys

en: Play List
af: Afspeellys

en: Output
af: Afvoer

en: Subtitle codec
af: Onderskrifkodek

en: Output	method
af: Afvoer	metode

en: Output port
af: Afvoerpoort

en: Output	file
af: Afvoer	lêer

en: Input media
af: Toevoermedia

en: Error:
af: Fout:

en: File name
af: Lêernaam

en: Background
af: Agtergrond

en: Mosaic Tiles
af: Mosaïeklêers

en: Subtitle Delay
af: Onderskrifvertraging

en: Time:
af: Tyd:

en: Empty Playlist
af: Ledig Afspeellys

en: Refresh List
af: Verfris Lys

en: Dialog
af: Dialoog

en: Form
af: Vorm

en: Show extended options
af: Toon uitgebreide opsies

en: Show &more options
af: Toon &meer opsies

en: Start Time
af: Begintyd

en: Edit Options
af: Redigeringsopsies

en: Select the file
af: Kies die lêer

en: Device Selection
af: Toestelseleksie

en: Advanced options...
af: Gevorderde opsies…

en: Disc Selection
af: Skyfseleksie

en: Disc device
af: Skyftoestel

en: Starting Position
af: Beginposisie

en: Audio and Subtitles
af: Oudio en onderskrifte

en: Use a sub&title file
af: Gebruik ’n onder&skriflêer

en: Select the subtitle file
af: Kies die onderskriflêer

en: Choose one or more media file to open
af: Kies een of meer medialêer om te open

en: File Selection
af: Lêerseleksie

en: Add...
af: Voeg toe...

en: Network Protocol
af: Netwerkprotokol

en: Please enter a network URL:
af: Voer ’n netwerkbronadres in:

en: Chapters
af: Hoofstukke

en: Menus
af: Kieslyste

en: Same as source
af: Selfde as bron

en: Encoding parameters
af: Enkoderingsparameters

en: New destination
af: Nuwe bestemming

en: Display locally
af: Vertoon plaaslik

en: Transcoding Options
af: Transkoderingsopsies

en: Activate Transcoding
af: Aktiveer transkodering

en: Miscellaneous Options
af: Diverse opsies

en: Stream all elementary streams
af: Stroom alle elementêre strome

en: Output module:
af: Afvoermodule:

en: Use S/PDIF when available
af: Gebruik S/PDIF indien beskikbaar

en: Effects
af: Effekte

en: Visualization:
af: Visualisering:

en: Normalize volume to:
af: Normaliseer volume na:

en: Tracks
af: Snitte

en: Preferred audio language:
af: Voorkeurtaal vir klank:

en: Password:
af: Wagwoord:

en: Username:
af: Gebruikersnaam:

en: Submit played tracks stats to Last.fm
af: Dien statistiek van gespeelde snitte in by Last.fm

en: Codecs
af: Kodeks

en: Optical drive
af: Optiese aandrywer

en: Default optical device
af: Verstek optiese aandrywer

en: HTTP (default)
af: HTTP (verstek)

en: RTP over RTSP (TCP)
af: RTP oor RTSP (TCP)

en: Menus language:
af: Kieslystaal:

en: Every
af: Elke

en: Enable subtitles
af: Aktiveer onderskrifte

en: Subtitle Language
af: Onderskriftaal

en: Default encoding
af: Verstekenkodering

en: Subtitle effects
af: Onderskrifeffekte

en: Edit Input
af: Wysig Toevoer

en: Do you want to download it?
af: Wil u dit aflaai?

en: Interactive Zoom
af: Interaktiewe zoem

en: none
af: geen

en: Mask
af: Masker

en: Name:
af: Naam:

en: Input:
af: Toevoer:

en: Select Input
af: Kies Toevoer

en: Output:
af: Afvoer:

en: Select Output
af: Kies Afvoer

en: Mux Control
af: Muksbeheer

en: Muxer:
af: Mukser:
