vlc 3.0.22-rc1 - en to brx translation catalogue (5305 entries)

en: This program comes with NO WARRANTY, to the extent permitted by law.
    You may redistribute it under the terms of the GNU General Public License;
    see the file named COPYING for details.
    Written by the VideoLAN team; see the AUTHORS file.
brx: बे प्रग्रामआ आइनजों गनायथिजानाय फेहेरनायाव जेबो वारेन्टि गैयाबालानो फैयो।
    नोंथाङा बेखौ GNU जेनेरेल पाब्लिक लाइसेन्सनि रादायनि सिङाव फिन रानना होनो लुबैनो हागौ;
    गुवारै मोनथिनो थाखाय COPYING मुंनि फाइलखौ नाय।
    VideoLAN हानजाजों लिरजानाय; AUTHORS फाइलखौ नाय।

en: VLC preferences
brx: VLC पसन्द

en: Select "Advanced Options" to see all options.
brx: गासै उफ्राखौ नायनो "जौगानाय उफ्रा"खौ सायख

en: Interface
brx: इन्टारफेस

en: Settings for VLC's interfaces
brx: VLCनि इन्टारफेसनि थाखाय सेटिं

en: Main interfaces settings
brx: गाहाय इन्टारफेस सेटि

en: Main interfaces
brx: गाहाय इन्टारफेस

en: Settings for the main interface
brx: गाहाय इन्टारफेसनि थाखाय सेटिं

en: Control interfaces
brx: दबथायनाय इन्टारफेस

en: Settings for VLC's control interfaces
brx: VLCनि दबथायनाय इन्टारफेस

en: Hotkeys settings
brx: हटकिस सेटिं

en: Audio
brx: अडिअ'

en: Audio settings
brx: अडिअ' सेटिं

en: General audio settings
brx: सरासनस्रा अडिअ' सेटिं

en: Filters
brx: फिल्टार

en: Audio filters are used to process the audio stream.
brx: अडिअ' फिल्टारखौ अडिअ' स्ट्रिम प्रसेस खालामनो बाहायनाय जायो।

en: Audio resampler
brx: अडिअ' नमुना बुथुमग्रा

en: Visualizations
brx: भिजुयेलाइजेसन

en: Audio visualizations
brx: अडिअ' भिजुयेलाइजेसन

en: Output modules
brx: आउटपुट मडुल

en: General settings for audio output modules.
brx: अडिअ' आउटपुट मडुलनि थाखाय सरासनस्रा सेटिं

en: Miscellaneous
brx: बायदि रोखोमनि

en: Miscellaneous audio settings and modules.
brx: बायदि रोखोमनि अडिअ' सेटिं आरो मडुल

en: Video
brx: भिडिअ'

en: Video settings
brx: भिडिअ' सेटिं

en: General video settings
brx: सरासनस्रा भिडिअ' सेटिं

en: General settings for video output modules.
brx: भिडिअ' आउटपुट मडुलनि थाखाय सरासनस्रा सेटिं

en: Video filters are used to process the video stream.
brx: भिडिअ' फिल्टारखौ भिडिअ' स्ट्रिम प्रसेस खालामनो बाहायनाय जायो।

en: Subtitles / OSD
brx: दालाय-बिमुं / OSD

en: Settings related to On-Screen-Display, subtitles and "overlay subpictures"
brx: अन-स्क्रिन-दिन्थिफुंनाय, दालाय-बिमुं आरो "अभारले दालाय-सावगारि" जों सोमोन्दोगोनां सेटिं

en: Input / Codecs
brx: इनपुट / Codecs

en: Settings for input, demultiplexing, decoding and encoding
brx: इनपुट, डिमाल्टिप्लेक्सिं, डिक'डिं आरो एनक'डिंनि थाखाय सेटिं

en: Access modules
brx: हाबनाय मडुल

en: Settings related to the various access methods. Common settings you may want to alter are HTTP proxy or caching settings.
brx: गोबां हाबनाय खान्थिजों सोमोन्दोगोनां सेटिं। नोंथाङा सोलायनो लुबैनाय सरासनस्रा सेटिंआ HTTP प्रक्सि एबा केछिं सेटिं।

en: Stream filters
brx: स्ट्रिम फिल्टार

en: Stream filters are special modules that allow advanced operations on the input side of VLC. Use with care...
brx: स्ट्रिम फिल्टारआ जरखा मडुल जाय जौगानाय अपारेसनखौ VLC नि इनपुट थिं गनायथि होयो। मोजाङै बाहाय...

en: Demuxers
brx: डिमाक्सार

en: Demuxers are used to separate audio and video streams.
brx: अडिअ' आरो भिडिअ' स्ट्रिमखौ आलादा खालामनो डिमाक्सारखौ बाहायनाय जायो।

en: Video codecs
brx: भिडिअ' codecs

en: Settings for the video, images or video+audio decoders and encoders.
brx: भिडिअ', मुसुखा एबा भिडिअ'+अडिअ' डिक'डार आरो एनक'डारनि थाखाय सेटिं।

en: Audio codecs
brx: अडिअ' codecs

en: Settings for the audio-only decoders and encoders.
brx: खालि-अडिअ' डिक'डार आरो एनक'डारनि थाखाय सेटिं

en: Subtitle codecs
brx: दालाय-बिमुं codecs

en: Settings for subtitle, teletext and CC decoders and encoders.
brx: दालाय-बिमुं, टेलिटेक्स्ट आरो CC डिक'डार आरो एनक'डारनि थाखाय सेटिं।

en: General input settings. Use with care...
brx: सरासनस्रा इनपुट सेटिं। मोजाङै बाहाय...

en: Stream output
brx: स्ट्रिम आउटपुट

en: Stream output settings are used when acting as a streaming server or when saving incoming streams.
    Streams are first muxed and then sent through an "access output" module that can either save the stream to a file, or stream it (UDP, HTTP, RTP/RTSP).
    Sout streams modules allow advanced stream processing (transcoding, duplicating...).
brx: स्ट्रिमिं सार्भार महरै खामानि मावनाय समाव एबा हाबफैनाय स्ट्रिमखौ थिना दोननाय समाव स्ट्रिम आउटपुट सेटिंखौ बाहायनाय जायो।
    स्ट्रिमखौ गिबियाव माक्स खालामनाय जायो आरो बेनि उनाव मोनसे "हाबनाय आउटपुट" मडुलनि गेजेरजों दैथाय हरबाय, जाय स्ट्रिमखौ फाइलआव थिना दोनो एबा बेखौ स्ट्रिम खालामो (UDP, HTTP, RTP/RTSP)।
    साउट स्ट्रिम मडुलआ जौगानाय स्ट्रिमखौ प्रसेस खालामो (ट्रेन्सक'ड खालामगासिनो दं, डुप्लिकेट खालामगासिनो दं...)।

en: General stream output settings
brx: सरासनस्रा स्ट्रिम आउटपुट सेटिं

en: Muxers
brx: माक्सार

en: Muxers create the encapsulation formats that are used to put all the elementary streams (video, audio, ...) together. This setting allows you to always force a specific muxer. You should probably not do that.
    You can also set default parameters for each muxer.
brx: माक्सारआ सुंद' फरमेटखौ सोरजियो जायखौ गासै गुदि स्ट्रिम (भिडिअ', अडिअ', ...) खौ जयै दोननो बाहायनाय जायो। बे सेटिंआ मोनसे जरखा माक्सारखौ अरायबो जर होनो गनायथि होयो। नोंथाङा बेबाइदि मावनाङा जानो हागौ।
    नोंथाङा मोनफ्रोम माक्सारनि थाखाय डिफल्ट पेरामिटारखौ फजनो हायो।

en: Access output
brx: हाबनाय आउटपुट

en: Access output modules control the ways the muxed streams are sent. This setting allows you to always force a specific access output method. You should probably not do that.
    You can also set default parameters for each access output.
brx: हाबनाय आउटपुट मडुलआ माक्स स्ट्रिमखौ दैथाय हरनाय बादि दबथायो। बे सेटिंआ नोंथांखौ जरखा हाबनाय आउटपुट खान्थिखौ जर खालामनो गनायथि होयो। नोंथाङा बैबादि मावनाङा जानांगौ।
    नोंथाङा मोनफ्रोम हाबनाय आउटपुटनि थाखाय डिफल्ट पेरामिटारखौबो फजनो हायो।

en: Packetizers
brx: पेकेटाइजार

en: Packetizers are used to "preprocess" the elementary streams before muxing. This setting allows you to always force a packetizer. You should probably not do that.
    You can also set default parameters for each packetizer.
brx: माक्स खालामनायनि सिगां गुदि स्ट्रिमखौ "आगु-प्रसेस" खालामनायनि सिगां पेकेटाइजारखौ बाहायनाय जायो।
    नोंथाङा मोनफ्रोम पेकेटाइजारनि थाखाय डिफल्ट पेरामिटारखौबो फजनो हायो।

en: Sout stream
brx: साउट स्ट्रिम

en: Sout stream modules allow to build a sout processing chain. Please refer to the Streaming Howto for more information. You can configure default options for each sout stream module here.
brx: साउट स्ट्रिम मडुलआ साउट प्रसेसिं जिनजिरिखौ बानायनो गनायथि होयो। गोबां मोनथिनो थाखाय स्ट्रिमिं हाअ'टु-खौ नायदेर। नोंथाङा मोनफ्रोम साउट स्ट्रिम मडुलनि थाखाय डिफल्ट उफ्राखौ बाइजोमहर दानो हायो।

en: VLC's implementation of Video On Demand
brx: दाबिनायाव भिडिअ'नि VLCनि मावफुंनाय

en: Playlist
brx: प्लेलिस्ट

en: Settings related to playlist behaviour (e.g. playback mode) and to modules that automatically add items to the playlist ("service discovery" modules).
brx: प्लेलिस्ट बेब'हार (जेरै-प्लेबेक म'ड) आरो मडुलजों सोमोन्दोगोनां सेटिं जाय आइटेमखौ प्लेलिस्ट ("सिबिथाय दिहुननाय" मडुल)जों गावनो गाव महरै दाजाबदेरो

en: General playlist behaviour
brx: सरासनस्रा प्लेलिस्ट बेब'हार

en: Services discovery
brx: सिबिथाय डिरेक्टरि

en: Services discovery modules are facilities that automatically add items to playlist.
brx: सिबिथाय दिहुननाय मडुलआ सुबिधा जाय आइटेमखौ प्लेलिस्टजों गावनो गाव महरै दाजाबदेरो।

en: Advanced
brx: जौगानाय

en: Advanced settings. Use with care...
brx: जौगानाय सेटिं। मोजाङै बाहाय...

en: Advanced settings
brx: जौगानाय सेटिं

en: &Open File...
brx: फाइलखौ खेव...

en: &Advanced Open...
brx: जौगानाय गेवनाय...

en: Open D&irectory...
brx: डिरेक्टरिखौ खेव...

en: Open &Folder...
brx: फल्डारखौ खेव...

en: Select one or more files to open
brx: खेवनो मोनसे एबा गोबां फाइलखौ सायख

en: Select Directory
brx: डिरेक्टरिखौ सायख

en: Select Folder
brx: फल्डारखौ सायख

en: Media &Information
brx: मेडिया फोरमायथिहोग्रा

en: &Codec Information
brx: Codec फोरमायथिहोग्रा

en: &Messages
brx: खौरां

en: Jump to Specific &Time
brx: जरखा समआव बारलां

en: Custom &Bookmarks
brx: कास्टम बुकमार्क

en: &VLM Configuration
brx: VLM बाइजोमहर

en: &About
brx: सोमोन्दै

en: Play
brx: दाम

en: Remove Selected
brx: सायखखानायखौ बोखार

en: Information...
brx: फोरमायथिहोग्रा...

en: Create Directory...
brx: डिरेक्टरि सोरजि...

en: Create Folder...
brx: फल्डार सोरजि...

en: Rename Directory...
brx: डिरेक्टरिखौ फिन मुं हो...

en: Rename Folder...
brx: फल्डारखौ फिन मुं हो...

en: Show Containing Directory...
brx: डिरेक्टरि थानायखौ दिन्थि...

en: Show Containing Folder...
brx: फल्डार थानायखौ दिन्थि...

en: Stream...
brx: स्ट्रिम...

en: Save...
brx: थिना दोन...

en: Repeat All
brx: गासैबो खालामफिन

en: Repeat One
brx: मोनसे खालामफिन

en: Random
brx: जानला-मोनला

en: Random Off
brx: जानला-मोनला अफ

en: Add to Playlist
brx: प्लेलिस्टजों दाजाबदेर

en: Add File...
brx: फाइलखौ दाजाबदेर...

en: Add Directory...
brx: डिरेक्टरिखौ दाजाबदेर...

en: Add Folder...
brx: फल्डार दाजाबदेर...

en: Save Playlist to &File...
brx: प्लेलिस्टखौ फाइलआव थिना दोन

en: Search
brx: नागिर

en: Waves
brx: दोहौ

en: <html><head><meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8" /></head><body><h2>Welcome to VLC media player Help</h2><h3>Documentation</h3><p>You can find VLC documentation on VideoLAN's <a href="http://wiki.videolan.org">wiki</a> website.</p><p>If you are a newcomer to VLC media player, please read the<br><a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:VLC_for_dummies"><em>Introduction to VLC media player</em></a>.</p><p>You will find some information on how to use the player in the <br>"<a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:Play_HowTo"><em>How to play files with VLC media player</em></a>" document.</p><p>For all the saving, converting, transcoding, encoding, muxing and streaming tasks, you should find useful information in the <a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:Streaming_HowTo">Streaming Documentation</a>.</p><p>If you are unsure about terminology, please consult the <a href="http://wiki.videolan.org/Knowledge_Base">knowledge base</a>.</p><p>To understand the main keyboard shortcuts, read the <a href="http://wiki.videolan.org/Hotkeys">shortcuts</a> page.</p><h3>Help</h3><p>Before asking any question, please refer yourself to the <a href="http://www.videolan.org/support/faq.html">FAQ</a>.</p><p>You might then get (and give) help on the <a href="http://forum.videolan.org">Forums</a>, the <a href="http://www.videolan.org/vlc/lists.html">mailing-lists</a> or our IRC channel (<em>#videolan</em> on irc.freenode.net).</p><h3>Contribute to the project</h3><p>You can help the VideoLAN project giving some of your time to help the community, to design skins, to translate the documentation, to test and to code. You can also give funds and material to help us. And of course, you can <b>promote</b> VLC media player.</p></body></html>
brx: <html><head><meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8" /></head><body><h2>VLC मेडिया प्लेयार मददआव बरायबाय</h2><h3>डकुमेन्टेसन</h3><p>नोंथाङा VLC डकुमेन्टेसनखौ VideoLANनि<a href="http://wiki.videolan.org">उइकि</a> वेबसाइटआव नागिरना दिहुननो हायो।</p><p>नोंथाङा VLC मेडिया प्लेयारआव गोदायै फैनायब्ला, अननानै <br><a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:VLC_for_dummies"><em> VLC मेडिया प्लेयारआव खुगाफोरनाय</em></a>खौ मोजाङै फराय।</p><p>नोंथाङा प्लेयारखौ माबोरै बाहायनांगौ बेनि सोमोन्दै <br>"<a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:Play_HowTo"><em>VLC मेडिया प्लेयारजों फाइलखौ माबोरै दामनांगौ</em></a>" फोरमान बिलाइआव माखासे फोरोंथाय मोनगोन।</p><p>टास्कखौ थिना दोननाय, सोलाय होनाय, ट्रेन्सक'ड खालामनाय, एनक'ड खालामनाय, माक्स खालामनाय आरो स्ट्रिम खालामनाय गासैबोनि थाखाय, नोंथाङा खामानिआव नांथाव फोरमायथिहोग्राखौ <a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:Streaming_HowTo">स्ट्रिमिं डकुमेन्टेसनआव</a>मोननांगोन।</p><p>नोंथाङा बे सोदोबजों रोखा नङाब्ला, अननानै <a href="http://wiki.videolan.org/Knowledge_Base">गियान बिथा</a> निफ्राय बोसोन ला।</p><p>गाहाय किबर्ड शर्टकाटखौ बुजिनो, <a href="http://wiki.videolan.org/Hotkeys">शर्टकाट</a> बिलाइखौ फराय।</p><h3>Help</h3><p>जेबो सोंथि सोंनायनि सिगां, अननानै <a href="http://www.videolan.org/support/faq.html">FAQ</a> खौ नायदेर।</p><p>अब्ला नोंथाङा <a href="http://forum.videolan.org">फराम</a>, <a href="http://www.videolan.org/vlc/lists.html">मेइलिं-लिस्ट</a> एबा जोंनि IRC सेनेल (<em>#videolan</em> on irc.freenode.net) आव मदद मोनगोन।</p><h3>प्रजेक्टआव बिहोमा हो</h3><p>नोंथाङा माहारिखौ मदद खालामनो नोंथांनि माखासे सम होनानै, डकुमेन्टेसनखौ रावसोलायनानै, आनजाद खालामनानै आरो क'ड खालामनानै VideoLAN प्रजेक्टखौ मदद खालामनो हायो। नोंथाङा रां आरो बेसादफोर हरनानै जोंखौ मदद खालामनोबो हायो। आरो थारैनो, नोंथाङा VLC मेडिया प्लेयारखौ <b>दावगाहोनो</b>हायो।</p></body></html>

en: Audio filtering failed
brx: अडिअ' फिल्टारिंआ फेलें जाबाय

en: The maximum number of filters (%u) was reached.
brx: बांसिन अनजिमानि फिल्टार (%u) आ सौहैबाय।

en: Disable
brx: लोरबां खालाम

en: Spectrometer
brx: स्पेक्ट्र'मिटार

en: Scope
brx: खाबु

en: Spectrum
brx: स्पेक्ट्राम

en: Audio filters
brx: अडिअ' फिल्टार

en: Replay gain
brx: रिप्ले गेन

en: Stereo audio mode
brx: स्टेरिअ' अडिअ' म'ड

en: Mono
brx: म'न'

en: Dolby Surround
brx: डलबि बेंखन

en: Stereo
brx: स्टेरिअ'

en: Left
brx: आगसि

en: Right
brx: आगदा

en: Reverse stereo
brx: उल्था स्टेरिअ'

en: Headphones
brx: हेडफन

en: Automatic
brx: गावनो गाव

en: boolean
brx: बुलियान

en: integer
brx: आबुं अनजिमा

en: float
brx: फ्ल'ट

en: string
brx: स्ट्रिं

en: To get exhaustive help, use '-H'.
brx: गुवारै मदद मोननो, '-H' खौ बाहाय

en: Usage: %s [options] [stream] ...
    You can specify multiple streams on the commandline.
    They will be enqueued in the playlist.
    The first item specified will be played first.
    
    Options-styles:
      --option  A global option that is set for the duration of the program.
       -option  A single letter version of a global --option.
       :option  An option that only applies to the stream directly before it
                and that overrides previous settings.
    
    Stream MRL syntax:
      [[access][/demux]://]URL[#[title][:chapter][-[title][:chapter]]]
      [:option=value ...]
    
      Many of the global --options can also be used as MRL specific :options.
      Multiple :option=value pairs can be specified.
    
    URL syntax:
      file:///path/file              Plain media file
      http://host[:port]/file        HTTP URL
      ftp://host[:port]/file         FTP URL
      mms://host[:port]/file         MMS URL
      screen://                      Screen capture
      dvd://[device]                 DVD device
      vcd://[device]                 VCD device
      cdda://[device]                Audio CD device
      udp://[[<source address>]@[<bind address>][:<bind port>]]
                                     UDP stream sent by a streaming server
      vlc://pause:<seconds>          Pause the playlist for a certain time
      vlc://quit                     Special item to quit VLC
brx: बाहायथि: %s [उफ्रा] [स्ट्रिम] ...
    नोंथाङा गोबां स्ट्रिमखौ बिथोनसारियाव थिक खालामनो हायो।
    बिफोरखौ प्लेलिस्टआव सारि खालामगोन।
    गिबियाव थिक खालामखानाय आइटेमखौ दामगोन।
    
    उफ्रा-आदब:
      --उफ्रा      मोनसे मुलुगनां उफ्राखौ प्रग्राम समसिमानि थाखाय फजनाय जायो।
       -उफ्रा      मुलुगनांनि मोनसेल' हांखो बिसान --उफ्रा
       :उफ्रा       मोनसे उफ्रा जायखौ बेनि सिगां स्ट्रिमआव थोंजोङै बाहायो
                      आरो जाय आगोलनि सेटिंखौ नेवसिगारो।
    
    स्ट्रिम MRL सिन्टेक्स:
      [[access][/demux]://]URL[#[title][:chapter][-[title][:chapter]]]
      [:उफ्रा=बेसेन ...]
    
      गोबां मुलुगनां --उफ्राखौ MRL जरखा महरै बाहायनोबो हायो :उफ्रा।
      गोबां :उफ्रा=बेसेन जराखौ थिक खालामनो हायो।
    
    URL सिन्टेक्स:
      file:///path/file               रोखा मेडिया फाइल
      http://host[:port]/file        HTTP URL
      ftp://host[:port]/file         FTP URL
      mms://host[:port]/file         MMS URL
      स्क्रिन://                      स्क्रिन केपसार
      dvd://[डिभाइस]                 DVD डिभाइस
      vcd://[डिभाइस]                 VCD डिभाइस
      cdda://[डिभाइस]                अडिअ' CD डिभाइस
      udp://[[<फुंखा थं>]@[<bind address>][:<bind port>]]
                                     UDP स्ट्रिमआ स्ट्रिम सार्भारजों दैथाय हरजाबाय
      vlc://दोन्थ' हो:<seconds>          थि समनि थाखाय प्लेलिस्टखौ थाद' हो
      vlc://ओंखार लां                      VLC निफ्राय ओंखार लांनो जरखा आइटेम

en: Note:
brx: नायनो गोनां:

en: add --advanced to your command line to see advanced options.
brx: दाजाबदेर --जौगानाय उफ्रा नायनो नोंथांनि बिथोन लिस्टआव जौगानाय

en: %u module was not displayed because it only has advanced options.
     | %u modules were not displayed because they only have advanced options.
brx[0]: %u मडुलखौ दिन्थिफुंनाय जायाखै मानोना बेहा खालि जौगानाय उफ्राल' दं।
brx[1]: %u मडुलफोरखौ दिन्थिफुंनाय जायाखै मानोना बेहा खालि जौगानाय उफ्राल' दं।

en: No matching module found. Use --list or --list-verbose to list available modules.
brx: जेबो गोरोबनाय मडुल मोनाखै। मोननो हाथाव मडुलखौ लिस्ट खालामनो --लिस्ट एबा --लिस्ट-भार्ब'सखौ बाहाय।

en: VLC version %s (%s)
brx: VLC बिसान %s (%s)

en: Compiled by %s on %s (%s)
brx: %s जों %s (%s) आव रनसायजाबाय

en: Compiler: %s
brx: रनसायग्रा: %s

en: 
    Dumped content to vlc-help.txt file.
brx: 
    vlc-help.txt फाइलआव डाम्प खालामखानाय थानाय-आयदा।

en: 
    Press the RETURN key to continue...
brx: 
    सालाय लांबाय थानो फैफिन साबिखौ नारसिन...

en: Unknown error
brx: मोनथिमोनै गोरोन्थि

en: Bookmark %i
brx: बुकमार्क %i

en: No description for this codec
brx: बे codec नि थाखाय जेबो बेखेवथि गैया

en: Codec not supported
brx: Codec आ हेफाजाब होजाया

en: VLC could not decode the format "%4.4s" (%s)
brx: VLC आ फरमेट "%4.4s" (%s) खौ डिक'ड खालामनो हायाखै

en: Unidentified codec
brx: सिनायजायै codec

en: VLC could not identify the audio or video codec
brx: VLC आ अडिअ' एबा भिडिअ' codec खौ सिनायथियाखै

en: packetizer
brx: पेकेटाइजार

en: decoder
brx: डिक'डार

en: Streaming / Transcoding failed
brx: स्ट्रिमिं / ट्रेन्सक'डिंआ फेलें जाबाय

en: VLC could not open the %s module.
brx: VLC आ %s मडुलखौ खेवनो हायाखै।

en: VLC could not open the decoder module.
brx: VLC आ डिक'डार मडुलखौ खेवनो हायाखै।

en: Track
brx: ट्रेक

en: Program
brx: प्रग्राम

en: Stream %d
brx: स्ट्रिम %d

en: Scrambled
brx: स्क्रेम्बल खालामबाय

en: Yes
brx: नंगौ

en: Closed captions %u
brx: बन्द जाखानाय केपसन %u

en: Original ID
brx: गुबै ID

en: Language
brx: राव

en: Description
brx: बेखेवथि

en: Type
brx: रोखोम

en: Channels
brx: सेनेल

en: Sample rate
brx: नमुना रेट

en: Bits per sample
brx: मोनफा नमुनायाव बिट

en: Bitrate
brx: बिट्रेट

en: Track replay gain
brx: ट्रेक रिप्ले गेन

en: Album replay gain
brx: एलबाम रिप्ले गेन

en: Frame rate
brx: फ्रेम रेट

en: Decoded format
brx: डिक'ड खालामखानाय फरमेट

en: Undefined
brx: थि खालामै

en: Linear
brx: थोंगोर

en: Center
brx: मिरु

en: Subtitle
brx: दालाय-बिमुं

en: Volume %ld%%
brx: भलिउम %ld%%

en: Your input can't be opened
brx: नोंथांनि इनपुटखौ खेवनो हाया

en: VLC is unable to open the MRL '%s'. Check the log for details.
brx: VLC आ MRL '%s' खौ खेवनो हाया। गुवारैनि थाखाय लगखौ आनजाद खालाम।

en: Title
brx: बिमुं

en: Artist
brx: महरगिरि

en: Genre
brx: जानेर

en: Copyright
brx: कपिराइट

en: Album
brx: एलबाम

en: Track number
brx: ट्रेक नाम्बार

en: Rating
brx: रेटिं

en: Date
brx: अक्ट'

en: Setting
brx: सेटिं

en: Now Playing
brx: दा दामगासिनो दं

en: Publisher
brx: फोसावग्रा

en: Encoded by
brx: जों एनक'ड खालामजाबाय

en: Artwork URL
brx: आर्टवार्क URL

en: Track ID
brx: ट्रेक ID

en: Number of Tracks
brx: ट्रेकनि अनजिमा

en: Director
brx: बिथोनगिरि

en: Season
brx: जथुम्मा

en: Episode
brx: जाथायफारि

en: Show Name
brx: मुंखौ दिन्थि

en: Actors
brx: फावखुंगुर

en: Bookmark
brx: बुकमार्क

en: Programs
brx: प्रग्राम

en: Chapter
brx: सेप्टार

en: Video Track
brx: भिडिअ' ट्रेक

en: Audio Track
brx: अडिअ' ट्रेक

en: Subtitle Track
brx: दालाय-बिमुं ट्रेक

en: Next title
brx: उननि बिमुं

en: Previous title
brx: आगोलनि बिमुं

en: Title %i%s
brx: बिमुं %i%s

en: Chapter %i
brx: सेप्टार %i

en: Next chapter
brx: उननि सेप्टार

en: Previous chapter
brx: आगोलनि सेप्टार

en: Media: %s
brx: मेडिया: %s

en: Add Interface
brx: इन्टारफेस दाजाबदेर

en: Console
brx: कनस'ल

en: Telnet
brx: टेलनेट

en: Web
brx: वेब

en: Mouse Gestures
brx: माउसनि इसारा

en: Running vlc with the default interface. Use 'cvlc' to use vlc without interface.
brx: डिफल्ट इन्टारफेसजों vlc खौ सालायगासिनो दं। इन्टारफेस गैयाबालानो vlc खौ बाहायनो 'cvlc' खौ बाहाय।

note: xgettext: Translate "C" to the language code: "fr", "en_GB", "nl", "ru"...
en: C
brx: brx

en: Zoom
brx: जुम

en: 1:4 Quarter
brx: 1:4 ब्रै बाहागोनि बाहागोसे

en: 1:2 Half
brx: 1:2 खावसे

en: 1:1 Original
brx: 1:1 गुबै

en: 2:1 Double
brx: 2:1 फाननै

en: These options allow you to configure the interfaces used by VLC. You can select the main interface, additional interface modules, and define various related options.
brx: बेफोर उफ्राया VLC जों बाहायजानाय इन्टारफेसखौ बाइजोमहर दानो गनायथि होयो। नोंथाङा गाहाय इन्टारफेस, उफेरा इन्टारफेस मडुलखौ सायखनो हायो, आरो गोबां सोमोन्दोगोनां उफ्राखौ थि खालामनो हायो।

en: Interface module
brx: इन्टारफेस मडुल

en: This is the main interface used by VLC. The default behavior is to automatically select the best module available.
brx: बेयो VLC जों बाहायजानाय गाहाय इन्टारफेस। डिफल्ट बेब'हारआ मोननो हाथाव साबसिन मडुलखौ गावनो गाव महरै सायखनांगौ।

en: Extra interface modules
brx: बांद्राय इन्टारफेस मडुल

en: You can select "additional interfaces" for VLC. They will be launched in the background in addition to the default interface. Use a colon separated list of interface modules. (common values are "rc" (remote control), "http", "gestures" ...)
brx: नोंथाङा VLC नि थाखाय "उफेरा इन्टारफेस" खौ सायखनो हायो। बेफोरखौ डिफल्ट इन्टारफेसनि बादैबो सावगारिनि उनथिं थानायाव जागायगोन। इन्टारफेस मडुलनि कलन आलादा खालामनाय लिस्टखौ बाहाय। (सरासनस्रा बेसेनआ "rc" (रिमट दबथायनाय), "http", "इसारा" ...)

en: You can select control interfaces for VLC.
brx: नोंथाङा VLC नि थाखाय दबथायनाय इन्टारफेसखौ सायखनो हायो।

en: Verbosity (0,1,2)
brx: भार्ब'सिटि (0,1,2)

en: This is the verbosity level (0=only errors and standard messages, 1=warnings, 2=debug).
brx: बेयो भार्ब'सिटिनि लेभेल (0=खालि गोरोन्थि आरो थाखोमान खौरां, 1=सांग्रांथि, 2=डेबाग)।

en: Default stream
brx: डिफल्ट स्ट्रिम

en: This stream will always be opened at VLC startup.
brx: बे स्ट्रिमखौ अरायबो VLC स्टार्टआपआव खेवगोन।

en: Color messages
brx: गाब खौरां

en: Show advanced options
brx: जौगानाय उफ्राखौ दिन्थि

en: When this is enabled, the preferences and/or interfaces will show all available options, including those that most users should never touch.
brx: बेखौ हाहोनाय खालामनाय समाव, पसन्द आरो/एबा इन्टारफेसआ मोननो हाथाव गासै उफ्राखौ दिन्थिगोन, लोगोसे जायखौ माब्लाबाबो बांसिन बाहायग्राया दानो नाङा।

en: Interface interaction
brx: इन्टारफेस इन्टारएक्सन

en: When this is enabled, the interface will show a dialog box each time some user input is required.
brx: बेखौ हाहोनाय खालामनाय समाव, इन्टारफेसआ बिबुं बाक्सुखौ दिन्थिगोन जेब्लानो माखासे बाहायग्रा इनपुटखौ नांगौ।

en: These options allow you to modify the behavior of the audio subsystem, and to add audio filters which can be used for post processing or visual effects (spectrum analyzer, etc.). Enable these filters here, and configure them in the "audio filters" modules section.
brx: बेफोर उफ्राया अडिअ' साब-सिस्टेमनि बेब'हारखौ सुद्रायनो आरो अडिअ' फिल्टारखौ दाजाबदेरनो गनायथि होयो, जायखौ पस्ट प्रसेसिं एबा नुथाव गोहोम (स्पेट्राम बिजिरग्रा, बाइदि बाइदि)नि थाखाय बाहायनो हायो। बेफोर फिल्टारखौ बेयाव हाहोनाय खालाम आरो बेफोरखौ "अडिअ' फिल्टार" मडुल खोन्दोआव बाइजोमहर दा।

en: Audio output module
brx: अडिअ' आउटपुट मडुल

en: This is the audio output method used by VLC. The default behavior is to automatically select the best method available.
brx: बेयो VLC जों बाहायजानाय अडिअ' आउटपुट खान्थि। डिफल्ट बेब'हारआ मोननो हाथाव साबसिन खान्थिखौ गावनो गाव महरै सायखनांगोन।

en: Enable audio
brx: अडिअ'खौ हाहोनाय खालाम

en: You can completely disable the audio output. The audio decoding stage will not take place, thus saving some processing power.
brx: नोंथाङा अडिअ' आउटपुटखौ फुरायै लोरबां खालामनो हायो। अडिअ' डिक'डिं स्टेजआ जानाय नङा, बेखायनो माखासे प्रसेसिं गोसोखौ थिना दोनगोन।

en: Game
brx: खेला

en: Audio gain
brx: अडिअ' गेन

en: This linear gain will be applied to outputted audio.
brx: बे थोंगोर हांखो गेनखौ आउटपुटेड अडिअ'आव बाहायगोन।

en: Audio output volume step
brx: अडिअ' आउटपुट भलिउम स्टेप

en: The step size of the volume is adjustable using this option.
brx: बे उफ्राखौ बाहायनानै भलिउमनि स्टेप महरआ गोरोबहोजाथाव।

en: Remember the audio volume
brx: अडिअ' भलिउमखौ गोसोखां

en: The volume can be recorded and automatically restored next time VLC is used.
brx: भलिउमखौ रेकर्ड खालामनो हायो आरो उननि समाव VLC खौ बाहायनाय समाव गावनो गाव महरै लाबोफिननो हायो।

en: Audio desynchronization compensation
brx: अडिअ' डिसिनक्र'नाइजेसन खहा सुफुंनाय

en: This delays the audio output. The delay must be given in milliseconds. This can be handy if you notice a lag between the video and the audio.
brx: बेयो अडिअ' आउटपुटखौ दिन्थिफुङो। गोबावखौ मिलिसेकेन्दआव होनांगोन। भिडिअ' आरो अडिअ'नि गेजेराव लेगखौ नुयोब्ला, बेयो खामानिआव नांथाव जानो हायो।

en: This selects which plugin to use for audio resampling.
brx: मबे प्लागिनखौ अडिअ' फिन-नमुना खालामनायनि थाखाय बाहायनो बेखौ बेयो सायखयो।

en: Force detection of Dolby Surround
brx: डलबि बेंखननि संना दिहुननायखौ जर खालाम

en: Use this when you know your stream is (or is not) encoded with Dolby Surround but fails to be detected as such. Even if the stream is not actually encoded with Dolby Surround, turning on this option might enhance your experience, especially when combined with the Headphone Channel Mixer.
brx: बेखौ बाहाय, जेब्ला नोंथाङा नोंथांनि स्ट्रिमखौ डलबि बेंखनजों एनक'ड खालामो (एबा एनक'ड खालामा) नाथाय बेबाइदि संना दिहुननो फेलें जायो। जुनियायै हेडफन सेनेल मिक्सारजों जरायदेरनाय समाव स्ट्रिमखौ डलबि बेंखनजों थारैनो एनक'ड खालामाखैब्लाबो बे उफ्राखौ अन खालामोब्ला नोंथांनि रोंगौथिखौ बांहोनो हागौ।

en: Auto
brx: अट'

en: On
brx: अन

en: Off
brx: अफ

en: Stereo audio output mode
brx: स्टेरिअ' अडिअ' आउटपुट म'ड

en: Unset
brx: आनसेट

en: This adds audio post processing filters, to modify the sound rendering.
brx: सोदोब होनायखौ सुद्रायनानै, बेयो अडिअ' पस्ट प्रसेसिं फिल्टारखौ दाजाबदेरो।

en: This adds visualization modules (spectrum analyzer, etc.).
brx: बेयो भिजुयेलाइजेसन मडुलखौ दाजाबदेरो (स्पेस्ट्राम बिजिरग्रा, बाइदि बाइदि)।

en: Replay gain mode
brx: रिप्ले गेन म'ड

en: Select the replay gain mode
brx: रिप्ले गेन म'डखौ सायख

en: Replay preamp
brx: रिप्ले प्रि-एम्प

en: This allows you to change the default target level (89 dB) for stream with replay gain information
brx: बेयो स्ट्रिमनि थाखाय रिप्ले गेन फोरमायथिहोग्राजों डिफल्ट थांखि लेभेल (89 dB) खौ सोलायनो गनायथि होयो

en: Default replay gain
brx: डिफल्ट रिप्ले गेन

en: This is the gain used for stream without replay gain information
brx: बेयो गेन जायखौ रिप्ले गेन फोरमायथिहोग्रा गैयाबालानो स्ट्रिमनि थाखाय बाहायनाय जायो

en: Peak protection
brx: पिक रैखाथि

en: Protect against sound clipping
brx: सोदोब क्लिपिंनि उल्था रैखाथि खालाम

en: Enable time stretching audio
brx: सम फोलावनाय अडिअ'खौ हाहोनाय

en: This allows playing audio at lower or higher speed without affecting the audio pitch
brx: बेयो अडिअ' पिचखौ गोहोम खोख्लैयाबालानो अडिअ'खौ खमसिन एबा बांसिन खारथायाव दामनो गनायथि होयो

en: None
brx: मोनसेबो नङा

en: These options allow you to modify the behavior of the video output subsystem. You can for example enable video filters (deinterlacing, image adjusting, etc.). Enable these filters here and configure them in the "video filters" modules section. You can also set many miscellaneous video options.
brx: बेफोर उफ्राया नोंथांखौ भिडिअ' आउटपुट साब-सिस्टेमनि बेब'हारखौ सुद्रायनो गनायथि होयो। बिदिन्थि महरै, नोंथाङा भिडिअ' फिल्टारखौ हाहोनाय खालामनो हायो (आलादा खालामनाय, मुसुखा गोरोबहोनाय बाइदि बाइदि)। बेफोर फिल्टारखौ बेयाव हाहोनाय खालाम आरो बेफोरखौ "भिडिअ' फिल्टार" मडुल खोन्दोआव बाइजोमहर दा। नोंथाङा गोबां बायदि रोखोमनि भिडिअ' उफ्राखौ फजनोबो हायो।

en: Video output module
brx: भिडिअ' आउटपुट मडुल

en: This is the the video output method used by VLC. The default behavior is to automatically select the best method available.
brx: बेयो VLC जों बाहायजानाय भिडिअ' आउटपुट खान्थि। डिफल्ट बेब'हारआ मोननो हाथाव साबसिन खान्थिखौ सायखनांगोन।

en: Enable video
brx: भिडिअ'खौ हाहोनाय खालाम

en: You can completely disable the video output. The video decoding stage will not take place, thus saving some processing power.
brx: नोंथाङा भिडिअ' आउटपुटखौ फुरायै लोरबां खालामनो हायो। भिडिअ' डिक'डिं स्टेजआ जानाय नङा, बेखायनो माखासे प्रसेसिं गोहोखौ थिना दोनगासिनो दं।

en: Video width
brx: भिडिअ' गुवार

en: You can enforce the video width. By default (-1) VLC will adapt to the video characteristics.
brx: नोंथाङा भिडिअ' गुवारखौ जर खालामनो हायो। डिफल्टजों (-1) VLC आ भिडिअ' हांखोजों गोरोब होगोन।

en: Video height
brx: भिडिअ' गोजौ

en: You can enforce the video height. By default (-1) VLC will adapt to the video characteristics.
brx: नोंथाङा भिडिअ' गोजौखौ जर खालामनो हायो। डिफल्टजों (-1) VLC आ भिडिअ' हांखोजों गोरोब होगोन।

en: Video X coordinate
brx: भिडिअ' X क'-अर्डिनेट

en: You can enforce the position of the top left corner of the video window (X coordinate).
brx: नोंथाङा भिडिअ' उइन्ड'नि बिजौ आगसि खनानि जायगाखौ जर खालामनो हायो (X क'अर्डिनेट)।

en: Video Y coordinate
brx: भिडिअ' Y क'-अर्डिनेट

en: You can enforce the position of the top left corner of the video window (Y coordinate).
brx: नोंथाङा भिडिअ' उइन्ड'नि बिजौ आगसि खनानि जायगाखौ जर खालामनो हायो (Y क'अर्डिनेट)।

en: Video title
brx: भिडिअ' बिमुं

en: Custom title for the video window (in case the video is not embedded in the interface).
brx: भिडिअ' उइन्ड'नि थाखाय कास्टम बिमुं (भिडिअ'खौ इन्टारफेसजों अरजाब होयै बुब्लिआव)।

en: Video alignment
brx: भिडिअ' सारि खालामनाय

en: Enforce the alignment of the video in its window. By default (0) it will be centered (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, like 6=4+2 meaning top-right).
brx: भिडिअ'नि साजायनायखौ बेनि उइन्ड'आव जर खालाम। डिफल्टजों (0) बेखौ मिरु खालामगोन (0=मिरु, 1=आगसि, 2=आगदा, 4=बिजौ, 8=थालो, नोंथाङा बेफोर बेसेननि जरायनायखौबो बाहायनो हायो, जेरै- 6=4+2 नि ओंथिया बिजौ-आगदा)।

en: Top
brx: बिजौ

en: Bottom
brx: थाल

en: Top-Left
brx: बिजौ-आगसि

en: Top-Right
brx: बिजौ-आगदा

en: Bottom-Left
brx: थालो-आगसि

en: Bottom-Right
brx: थालो-आगदा

en: Zoom video
brx: भिडिअ'खौ जुम खालाम

en: You can zoom the video by the specified factor.
brx: नोंथाङा भिडिअ'खौ थि फेक्टरजों जुम खालामनो हायो।

en: Grayscale video output
brx: ग्रेस्केल भिडिअ' आउटपुट

en: Output video in grayscale. As the color information aren't decoded, this can save some processing power.
brx: ग्रेस्केलआव आउटपुट भिडिअ'। गाब फोरमायथिहोग्राखौ डिक'ड खालामाखैब्ला, बेयो माखासे प्रसेसिं गोहोखौ थिना दोननो हायो।

en: Embedded video
brx: अरजाबहोनाय भिडिअ'

en: Embed the video output in the main interface.
brx: भिडिअ' आउटपुटखौ गाहाय इन्टारफेसआव अरजाब हो

en: Fullscreen video output
brx: आबुं स्क्रिन भिडिअ' आउटपुट

en: Start video in fullscreen mode
brx: भिडिअ'खौ आबुं-स्क्रिन म'डव जागाय

en: Always on top
brx: अरायबो बिजौआव

en: Always place the video window on top of other windows.
brx: भिडिअ' उइन्ड'खौ अरायबो गुबुन उइन्ड'नि बिजौआव दोन

en: The wallpaper mode allows you to display the video as the desktop background.
brx: वालपेपार म'डआ भिडिअ'खौ डेस्कटप सावगारिनि उनथिं थानाय महरै दिन्थिफुंनो नोंथांखौ गनायथि होयो।

en: Show media title on video
brx: मेडिया बिमुंखौ भिडिअ'आव दिन्थि

en: Display the title of the video on top of the movie.
brx: सावथुननि बिजौआव भिडिअ'नि बिमुंखौ दिन्थिफुं।

en: Show video title for x milliseconds
brx: x मिलिसेकेन्दआव भिडिअ' बिमुंखौ दिन्थि

en: Show the video title for n milliseconds, default is 5000 ms (5 sec.)
brx: n मिलिसेकेन्दनि थाखाय भिडिअ' बिमुंखौ दिन्थि, डिफल्टआ 5000 ms (5 सेकेन्द)

en: Position of video title
brx: भिडिअ' बिमुंनि जायगा

en: Place on video where to display the title (default bottom center).
brx: भिडिअ'आव दोन, जेराव बिमुंखौ दिन्थिनो (डिफल्ट थालो मिरु)।

en: Hide cursor and fullscreen controller after x milliseconds
brx: x मिलिसेकेन्दनि उनाव कार्सर आरो आबुं-स्क्रिन दबथायग्राखौ दोनखोमा

en: Hide mouse cursor and fullscreen controller after n milliseconds.
brx: x मिलिसेकेन्दनि उनाव माउस कार्सर आरो आबुं-स्क्रिन दबथायग्राखौ दोनखोमा।

en: Deinterlace
brx: आलादा खालाम

en: Deinterlace mode
brx: आलादा खालामनाय म'ड

en: Deinterlace method to use for video processing.
brx: भिडिअ' प्रसेसिंनि थाखाय बाहायनो आलादा खालामनाय खान्थि

en: Discard
brx: नागार

en: Blend
brx: गलाय-मोन्देर

en: Mean
brx: गड़

en: Bob
brx: बब

en: Phosphor
brx: फसफर

en: Film NTSC (IVTC)
brx: सावथुन NTSC (IVTC)

en: Disable screensaver
brx: स्क्रिनसेभारखौ लोरबां खालाम

en: Disable the screensaver during video playback.
brx: भिडिअ' प्लेबेक समाव स्क्रिनसेभारखौ लोरबां खालाम

en: Window decorations
brx: उइन्ड' साजायनाय

en: VLC can avoid creating window caption, frames, etc... around the video, giving a "minimal" window.
brx: "खम" उइन्ड'खौ होनानै VLC आ भिडिअ'नि सोरगिदिं उइन्ड' केपसन, फ्रेम बाइदि बाइदि सोरजिनायखौ नागारनो हायो।

en: Video splitter module
brx: भिडिअ' बोखावग्रा मडुल

en: This adds video splitters like clone or wall
brx: बेयो क्लन एबा वाल बादि भिडिअ' स्प्लिटारखौ दाजाबदेरो

en: Video filter module
brx: भिडिअ' फिल्टार मडुल

en: This adds post-processing filters to enhance the picture quality, for instance deinterlacing, or distort the video.
brx: सावगारि गुनखौ बांहोनो बेयो पस्ट-प्रसेसिं फिल्टारखौ दाजाबदेरो, बिदिन्थि महरै-भिडिअ'खौ आलादा खालाम एबा बोखा।

en: Video snapshot directory (or filename)
brx: भिडिअ' स्नेपसट डिरेक्टरि (एबा फाइलमुं)

en: Directory where the video snapshots will be stored.
brx: भिडिअ' स्नेपसटखौ डिरेक्टरिआव दोनथुमगोन।

en: Video snapshot file prefix
brx: भिडिअ' स्नेपसट फाइल प्रिफिक्

en: Video snapshot format
brx: भिडिअ' स्नेपसट फरमेट

en: Image format which will be used to store the video snapshots
brx: भिडिअ' स्नेपसट दोनथुमनो मुसुखा फरमेटखौ बाहायगोन

en: Display video snapshot preview
brx: भिडिअ' स्नेपसट गिबि नुथायखौ दिन्थिफुं

en: Display the snapshot preview in the screen's top-left corner.
brx: स्नेपसट गिबि नुथायखौ स्क्रिननि बिजौ-आगसि खनायाव दिन्थिफुं

en: Use sequential numbers instead of timestamps
brx: टाइमस्टेम्पनि सोलायै फारि फारि अनजिमाखौ बाहाय

en: Use sequential numbers instead of timestamps for snapshot numbering
brx: स्नेपसट अनजिमा होनायनि थाखाय टाइमस्टेम्पनि सोलायै फारि फारि अनजिमाखौ बाहाय

en: Video snapshot width
brx: भिडिअ' स्नेपसट गुवारै

en: You can enforce the width of the video snapshot. By default it will keep the original width (-1). Using 0 will scale the width to keep the aspect ratio.
brx: नोंथाङा भिडिअ' स्नेपसटनि गुवारखौ जर खालामनो हायो। डिफल्टजों, बेयो गुबै गुवार (-1) खौ दोनगोन। 0 खौ बाहायोब्ला नुथाय रुजुथायखौ दोननो गुवारखौ ज'खा खालामगोन।

en: Video snapshot height
brx: भिडिअ' स्नेपसट गोजौ

en: You can enforce the height of the video snapshot. By default it will keep the original height (-1). Using 0 will scale the height to keep the aspect ratio.
brx: बेयो भिडिअ' स्नेपसटनि गोजौखौ जर खालामो। डिफल्टजों, बेयो गुबै गोजौ (-1) खौ दोनगोन। 0 खौ बाहायोब्ला नुथाय रुजुथायखौ दोननो गोजौखौ जखा सुगोन।

en: Video cropping
brx: भिडिअ' क्रपिं

en: This forces the cropping of the source video. Accepted formats are x:y (4:3, 16:9, etc.) expressing the global image aspect.
brx: बेयो फुंखा भिडिअ'नि क्रपिंखौ जर होयो। आजावनाय फरमेटफोरा x:y (4:3, 16:9, बाइदि बाइदि) बेयो मुलुगनां मुसुखा नुथायखौ बेखेवयो।

en: Source aspect ratio
brx: फुंखा नुथाय रुजुथाय

en: This forces the source aspect ratio. For instance, some DVDs claim to be 16:9 while they are actually 4:3. This can also be used as a hint for VLC when a movie does not have aspect ratio information. Accepted formats are x:y (4:3, 16:9, etc.) expressing the global image aspect, or a float value (1.25, 1.3333, etc.) expressing pixel squareness.
brx: बेयो फुंखा नुथाय रुजुथायखौ जर खालामो। बिदिन्थि महरै, माखासे DVD क्लेइमआ 16:9 जानांगोन, नाथाय थारैनो बेफोरो 4:3। बेखौ VLC नि थाखाय मोनसे इंगित महरै बाहायनो हायो जेब्ला सावथुनहा नुथाय रुजुथाय फोरमायथिहोग्रा गैया। आजावनाय फरमेटफोरा x:y (4:3, 16:9, बाइदि बाइदि) मुलुगनां मुसुखा नुथायखौ फोरमायो, एबा फ्ट'ट बेसेन (1.25, 1.3333, बाइदि बाइदि) पिक्सेल बर्गखौ फोरमायो।

en: Video Auto Scaling
brx: भिडिअ' अट' स्केलिं

en: Let the video scale to fit a given window or fullscreen.
brx: भिडिअ' स्केलआ होखानाय उइन्ड' एबा आबुं-स्क्रिनखौ गोरोबहोनो गनायथि होगोन।

en: Video scaling factor
brx: भिडिअ' स्केलिं फेक्टर

en: Scaling factor used when Auto Scaling is disabled.
    Default value is 1.0 (original video size).
brx: अट' स्केलिं लोरबां खालामनाय समाव स्केलिं फेक्टरखौ बाहायनाय जायो।
    डिफल्ट बेसेनआ 1.0 (गुबै भिडिअ' महर)।

en: Custom crop ratios list
brx: कास्टम क्रप रुजुथाय लिस्ट

en: Comma separated list of crop ratios which will be added in the interface's crop ratios list.
brx: क्रप रुजुथायनि कमा आलादा खालामनाय लिस्टखौ इन्टारफेसनि क्रप रुजुथाय लिस्टआव दाजाबदेरगोन।

en: Custom aspect ratios list
brx: कास्टम नुथाय रुजुथाय लिस्ट

en: Comma separated list of aspect ratios which will be added in the interface's aspect ratio list.
brx: नुथाय रुजुथायनि कमा आलादा खालामनाय लिस्टखौ इन्टारफेसनि नुथाय रुजुथाय लिस्टआव दाजाबदेरगोन।

en: Fix HDTV height
brx: HDTV गोजौखौ थि खालाम

en: This allows proper handling of HDTV-1080 video format even if broken encoder incorrectly sets height to 1088 lines. You should only disable this option if your video has a non-standard format requiring all 1088 lines.
brx: बेयो HDTV-1080 भिडिअ' फरमेटनि मोजां हेन्डेलिंखौ गनायथि होयो जदिय' बायनाय एनक'डारआ 1088 सारियाव गोजौखौ गोरोन्थियै फजयो। नोंथांनि भिडिअ'हा गासै 1088 सारिगोनां थाखोमान-नङै फरमेट दङब्ला नोंथाङा बे उफ्राखौ हाहोनाय खालामनांगोन।

en: Monitor pixel aspect ratio
brx: मनिटर पिक्सेल नुथाय रुजुथाय

en: This forces the monitor aspect ratio. Most monitors have square pixels (1:1). If you have a 16:9 screen, you might need to change this to 4:3 in order to keep proportions.
brx: बेयो मनिटर नुथाय रुजुथायखौ जर खालामो। बांसिन मनिटरहा बर्ग पिक्सेल (1:1) दं। नोंथांहा मोनसे 16:9 स्क्रिन दङब्ला, बेखौ नोंथाङा मोजां रुजुथायाव दोननो 4:3 आव सोलायनांगोन।

en: Skip frames
brx: फ्रेमखौ बाद हो

en: Enables framedropping on MPEG2 stream. Framedropping occurs when your computer is not powerful enough
brx: फ्रेमड्रपिंखौ MPEG2 स्ट्रिमआव हाहोनाय खालामो। नोंथांनि कम्पुटारआ थोजासे गोहोगोरा नङै समाव फ्रेमड्रपिंआ जायो।

en: Drop late frames
brx: लेट फ्रेमखौ ड्रप खालाम

en: This drops frames that are late (arrive to the video output after their intended display date).
brx: बेयो फ्रेमखौ ड्रप खालामो जाय गोबाव (बिसोर लुबैनाय दिन्थिफुंनाय अक्ट'नि उनाव भिडिअ' आउटपुटआव सौहैयो)

en: Quiet synchro
brx: सिरि सिन्क्र'

en: This avoids flooding the message log with debug output from the video output synchronization mechanism.
brx: बेयो डेबागजों खौरां लगखौ भिडिअ' आउटपुट सिनक्र'नाइजेसन खान्थि निफ्राय फ्लाडिंखौ हेंथा होयो।

en: Key press events
brx: साबि नारसिननाय जाथाय

en: This enables VLC hotkeys from the (non-embedded) video window.
brx: बेयो (अरजाब होनाय-नङै) भिडिअ' उइन्ड' निफ्राय VLC हटकिसखौ हाहोनाय खालामो।

en: Mouse events
brx: माउस जाथाय

en: This enables handling of mouse clicks on the video.
brx: बेयो भिडिअ'आव माउस क्लिकनि हेन्डेलिंखौ हाहोनाय खालामो।

en: These options allow you to modify the behavior of the input subsystem, such as the DVD or VCD device, the network interface settings or the subtitle channel.
brx: बेफोर उफ्राया नोंथांखौ इनपुट साब-सिस्टेमनि बेब'हारखौ सुद्रायनो गनायथि होयो, जेरै DVD एबा VCD डिभाइस, नेटवार्क इन्टारफेस सेटिं एबा दालाय-बिमुं सेनेल।

en: File caching (ms)
brx: फाइल केछिं (ms)

en: Caching value for local files, in milliseconds.
brx: मिलिसेकेन्दआव जायगानि फाइलनि थाखाय केछिं बेसेन

en: Live capture caching (ms)
brx: लाइभ केपसार केछिं (ms)

en: Caching value for cameras and microphones, in milliseconds.
brx: मिलिसेकेन्दआव केमेरा आरो माइक्र'फननि थाखाय केछिं बेसेन

en: Disc caching (ms)
brx: डिस्क केछिं (ms)

en: Caching value for optical media, in milliseconds.
brx: मिलिसेकेन्दआव अप्टिकेल मेडियानि थाखाय केछिं बेसेन

en: Network caching (ms)
brx: नेटवार्क  केछिं (ms)

en: Caching value for network resources, in milliseconds.
brx: मिलिसेकेन्दआव नेटवार्क सम्पदनि थाखाय केछिं बेसेन

en: Clock reference average counter
brx: घरि रायखांनाय गड़ काउन्टार

en: When using the PVR input (or a very irregular source), you should set this to 10000.
brx: PVR इनपुट (एबा जोबोद सानफ्रोमबो-नङै फुंखा) खौ बाहायबाय थानाय समाव, नोंथाङा बेखौ 10000 आव फजनांगोन।

en: Clock synchronisation
brx: घरि सिनक्र'नाइजेसन

en: It is possible to disable the input clock synchronisation for real-time sources. Use this if you experience jerky playback of network streams.
brx: बेयो थार-सम फुंखानि थाखाय इनपुट घरि सिनक्र'नाइजेसनखौ लोरबां खालामनो हागौ। नेटवार्क स्ट्रिमनि जार्कि प्लेबेकखौ मोनथियोब्ला बेखौ बाहाय।

en: Clock jitter
brx: घरि जिटार

en: This defines the maximum input delay jitter that the synchronization algorithms should try to compensate (in milliseconds).
brx: बेयो बांसिन इनपुट गोबाव जिटारखौ थि खालामो जायखौ सिनक्र'नाइजेसन एलग'रिडमआ खहा सुफुंनो नाजानांगौ (मिलिसेकेन्दआव)

en: Network synchronisation
brx: नेटवार्क सिनक्र'नाइजेसन

en: This allows you to remotely synchronise clocks for server and client. The detailed settings are available in Advanced / Network Sync.
brx: बेयो नोंथांनिखौ सार्भार आरो क्लाइन्टनि थाखाय घरिखौ रिमट महरै सिनक्र'नाइज खालामनो गनायथि होयो। बे गुवारै सेटिंखौ जौगानाय / नेटवार्क सिन्कआव मोनो।

en: Default
brx: डिफल्ट

en: Enable
brx: हाहोनाय खालाम

en: MTU of the network interface
brx: नेटवार्क इन्टारफेसनि MTU

en: This is the maximum application-layer packet size that can be transmitted over the network (in bytes).
brx: बेयो बांसिन एप्लिकेसन-थोरफो पेकेट महर जायखौ नेटवार्कजों दैथाय हरनो हायो (बाइट्सआव)।

en: Hop limit (TTL)
brx: हप सिमा (TTL)

en: This is the hop limit (also known as "Time-To-Live" or TTL) of the multicast packets sent by the stream output (-1 = use operating system built-in default).
brx: बेयो स्ट्रिम आउटपुटजों दैथाय हरजानाय माल्टिकास्ट पेकेटनि ("Time-To-Live" एबा TTL मुङैबो मोनथिनो) हप सिमा (-1 = अपारेटिं सिस्टेम बिल्ट-इन डिफल्टखौ बाहाय)।

en: Multicast output interface
brx: माल्टिकास्ट आउटपुट इन्टारफेस

en: Default multicast interface. This overrides the routing table.
brx: डिफल्ट माल्टिकास्ट इन्टारफेस। बेयो राउटिं फारिलाइखौ नेवसिगारो।

en: DiffServ Code Point
brx: DiffServ क'ड बिन्दो

en: Differentiated Services Code Point for outgoing UDP streams (or IPv4 Type Of Service, or IPv6 Traffic Class). This is used for network Quality of Service.
brx: थांनाय UDP स्ट्रिमनि थाखाय आलादा खालामखानाय सिबिथाय क'ड बिन्दो (एबा सिबिथायनि IPv4 रोखोम, एबा IPv6 ट्राफिक थाखो)। बेखौ सिबिथायनि नेटवार्क गुननि थाखाय बाहायनाय जायो।

en: Choose the program to select by giving its Service ID. Only use this option if you want to read a multi-program stream (like DVB streams for example).
brx: प्रग्रामनि सिबिथाय ID खौ होनानै प्रग्रामखौ बासिख। नोंथाङा माल्टि-प्रग्राम स्ट्रिम (बिदिन्थि महरै- DVB स्ट्रिम) खौ फरायनो लुबैयोब्ला बे उफ्राखौल' बाहाय।

en: Choose the programs to select by giving a comma-separated list of Service IDs (SIDs). Only use this option if you want to read a multi-program stream (like DVB streams for example).
brx: सिबिथाय ID (SID) नि कमा-आलादा खालामनाय लिस्टखौ होनानै प्रग्रामखौ बासिख। नोंथाङा माल्टि-प्रग्राम स्ट्रिम (जेरै- बिदिन्थिनि थाखाय DVB स्ट्रिम) खौ फरायनो लुबैयोब्ला बे उफ्राखौल' बाहाय।

en: Audio track
brx: अडिअ' ट्रेक

en: Stream number of the audio track to use (from 0 to n).
brx: बाहायनो अडिअ' ट्रेकनि स्ट्रिम अनजिमा (0 निफ्राय n सिम)।

en: Subtitle track
brx: दालाय-बिमुं ट्रेक

en: Stream number of the subtitle track to use (from 0 to n).
brx: बाहायनो दालाय-बिमुं ट्रेकनि स्ट्रिम अनजिमा (0 निफ्राय n सिम)।

en: Audio language
brx: अडिअ' राव

en: Language of the audio track you want to use (comma separated, two or three letter country code, you may use 'none' to avoid a fallback to another language).
brx: नोंथाङा बाहायनो लुबैनाय अडिअ' ट्रेकनि राव (कमा आलादा खालामनाय, मोननै एबा मोनथाम हांखो हादोत क'ड, नोंथाङा गुबुन मोनसे रावाव फलबेकखौ नागारनो 'मोनसेबो नङा'खौ बाहायनो हागौ)।

en: Subtitle language
brx: दालाय-बिमुं राव

en: Language of the subtitle track you want to use (comma separated, two or three letters country code, you may use 'any' as a fallback).
brx: नोंथाङा बाहायनो लुबैनाय दालाय-बिमुं ट्रेकनि राव (कमा आलादा खालामनाय, मोननै एबा मोनथाम हांखो हादोत क'ड, नोंथाङा 'जायखि जाया'खौ मोनसे फलबेक महरै बाहायनो हागौ)।

en: Menu language
brx: मेनु राव

en: Language of the menus you want to use with DVD/BluRay (comma separated, two or three letters country code, you may use 'any' as a fallback).
brx: नोंथाङा DVD/BluRay जों बाहायनो लुबैनाय मेनुनि राव (कमा आलादा खालामनाय, मोननै एबा मोनथाम हांखो हादोत क'ड, नोंथाङा 'जायखि जाया'खौ मोनसे फलबेक महरै बाहायनो हागौ)।

en: Audio track ID
brx: अडिअ' ट्रेक ID

en: Stream ID of the audio track to use.
brx: बाहायनो अडिअ' ट्रेकनि स्ट्रिम ID

en: Subtitle track ID
brx: दालाय-बिमुं ट्रेक ID

en: Stream ID of the subtitle track to use.
brx: बाहायनो दालाय-बिमुं ट्रेकनि स्ट्रिम ID

en: Preferred video resolution
brx: पसायखानाय भिडिअ रिज'लुसन

en: When several video formats are available, select one whose resolution is closest to (but not higher than) this setting, in number of lines. Use this option if you don't have enough CPU power or network bandwidth to play higher resolutions.
brx: गोबां भिडिअ' फरमेटआ मोननो हाथाव जानाय समाव, सारिनि अनजिमायाव बे इनपुटनि (नाथाय गोजौसिन नङा) खाथिसिन मोनसे रिज'लुसनखौ सायख। गोजौसिन रिज'लुसनखौ दामनो नोंथांहा थोजासे CPU गोहो एबा नेटवार्क बेन्डउइड गैयाब्ला बे उफ्राखौ बाहाय।

en: Best available
brx: साबसिन मोननो हाथाव

en: Full HD (1080p)
brx: आबुं HD (1080p)

en: Standard Definition (576 or 480 lines)
brx: स्टेण्डार्ड डेफिनिसन (576 एबा 480 सारिफोर)

en: Low Definition (360 lines)
brx: खम डेफिनिसन (360 सारिफोर)

en: Very Low Definition (240 lines)
brx: जोबोद खम डेफिनिसन (240 सारिफोर)

en: Input repetitions
brx: इनपुट गले गले जानाय

en: Number of time the same input will be repeated
brx: एखे इनपुटआ गले गले जागोननि अनजिमा

en: Start time
brx: जागायनाय सम

en: The stream will start at this position (in seconds).
brx: स्ट्रिमआ बे जायगायाव जागायगोन (सेकेन्दआव)।

en: Stop time
brx: बन्द जानाय सम

en: The stream will stop at this position (in seconds).
brx: स्ट्रिमआ बे जायगायाव बन्द जागोन (सेकेन्दआव)।

en: Run time
brx: सोलिनाय सम

en: The stream will run this duration (in seconds).
brx: स्ट्रिमआ बे समसिम सोलिगोन (सेकेन्दआव)।

en: Fast seek
brx: गोख्रै नागिरनाय

en: Favor speed over precision while seeking
brx: नागिरनाय समाव गोरोबनायाव सुबिधागोनां खारथाय

en: Playback speed
brx: प्लेबेक खारथाय

en: This defines the playback speed (nominal speed is 1.0).
brx: बेयो प्लेबेक खारथायखौ थि खालामो (सरासनस्रा खारथाया 1.0)।

en: Input list
brx: इनपुट लिस्ट

en: You can give a comma-separated list of inputs that will be concatenated together after the normal one.
brx: नोंथाङा इनपुटनि कमा-आलादा खालामनाय लिस्टखौ होनो हायो जायखौ सरासनस्रानि उनाव फारिलाइआव ज' खालामगोन।

en: Input slave (experimental)
brx: इनपुट स्लेभ (आनजादलु)

en: This allows you to play from several inputs at the same time. This feature is experimental, not all formats are supported. Use a '#' separated list of inputs.
brx: बेयो एखे समावनो गोबां इनपुट निफ्राय दामनो गनायथि होयो। बे आखुथाया आनजादलु, गासै फरमेटआ हेफाजाब होजाया। इनपुटनि मोनसे '#' आलादा लिस्टखौ बाहाय।

en: Bookmarks list for a stream
brx: मोनसे स्ट्रिमनि थाखाय बुकमार्क लिस्ट

en: You can manually give a list of bookmarks for a stream in the form "{name=bookmark-name,time=optional-time-offset,bytes=optional-byte-offset},{...}"
brx: नोंथाङा स्ट्रिमनि थाखाय बुकमार्कनि लिस्टखौ फर्म "{name=bookmark-name,time=optional-time-offset,bytes=optional-byte-offset},{...}" आव मेनुयेलि होनो हायो।

en: Prefer native stream recording
brx: नेटिभ स्ट्रिमखौ रेकर्डिंखौ पसन्द खालाम

en: When possible, the input stream will be recorded instead of using the stream output module
brx: जाथाव जानाय समाव, स्ट्रिम आउटपुट मडुलखौ बाहायनायनि सोलायै इनपुट स्ट्रिमखौ रेकर्ड खालामगोन

en: Timeshift directory
brx: टाइमसिफ्ट डिरेक्टरि

en: Directory used to store the timeshift temporary files.
brx: टाइमशिफ्ट दसेनि फाइलखौ दोननो डिरेक्टरिखौ बाहायनाय जायो।

en: Timeshift granularity
brx: टाइमशिफ्ट ग्रेनुलारिटि

en: This is the maximum size in bytes of the temporary files that will be used to store the timeshifted streams.
brx: बेयो दसेनि फाइलनि बाइट्सआव बांसिन महर जायखौ टाइमशिफ्ट स्ट्रिम दोननो बाहायनाय जागोन।

en: Change title according to current media
brx: बिमुंखौ दानि मेडिया मथे सोलाय

en: This option allows you to set the title according to what's being played<br>$a: Artist<br>$b: Album<br>$c: Copyright<br>$t: Title<br>$g: Genre<br>$n: Track num<br>$p: Now playing<br>$A: Date<br>$D: Duration<br>$Z: "Now playing" (Fall back on Title - Artist)
brx: बे उफ्राया जायखौ दामनाय जागासिनो दं बेनि मथे बिमुंखौ फजनो गनायथि होयो<br>$a: महरगिरि<br>$b: एलबाम<br>$c: कपिराइट<br>$t: बिमुं<br>$g: आरिमु<br>$n: ट्रेक नाम्बार<br>$p: दा दामगासिनो दं<br>$A: अक्ट'<br>$D: समसिमा<br>$Z: "दा दामगासिनो दं" (Fall back on Title - Artist)

en: These options allow you to modify the behavior of the subpictures subsystem. You can for example enable subpictures sources (logo, etc.). Enable these filters here and configure them in the "subsources filters" modules section. You can also set many miscellaneous subpictures options.
brx: बेफोर उफ्राया नोंथांखौ दालाय-सावगारि साब-सिस्टेमनि बेब'हारखौ सुद्रायनो गनायथि होयो। बिदिन्थि महरै- नोंथाङा दालाय-सावगारि फुंखा (ल'ग', बाइदि बाइदि) खौ हाहोनाय खालामनो हायो। बेफोर फिल्टारखौ बेयाव हाहोनाय खालाम आरो बेफोरखौ "दालाय-फुंखा फिल्टार" मडुल खोन्दोआव बाइजोमहर दा। नोंथाङा गोबां बायदि रोखोमनि दालाय-सावगारि उफ्राखौ फजनोबो हायो।

en: Force subtitle position
brx: दालाय-बिमुं जायगाखौ जर खालाम

en: You can use this option to place the subtitles under the movie, instead of over the movie. Try several positions.
brx: नोंथाङा दालाय-बिमुंखौ सावथुननि गोजौआव बाद होनानै गाहायाव दोननो उफ्राखौ बाहायनो हायो। गोबां जायगाखौ नाजा।

en: Enable sub-pictures
brx: दालाय-सावगारिखौ हाहोनाय खालाम

en: You can completely disable the sub-picture processing.
brx: नोंथाङा दालाय-सावगारि प्रसेसिंखौ फुरायै लोरबां खालामनो हायो।

en: On Screen Display
brx: अन स्क्रिन दिन्थिफुंनाय

en: VLC can display messages on the video. This is called OSD (On Screen Display).
brx: VLC आ खौरांखौ भिडिअ'आव दिन्थिफुंनो हायो। बेखौ OSD बुङो (अन स्क्रिन दिन्थिफुंनाय)।

en: Text rendering module
brx: फरा जगायना होनाय मडुल

en: VLC normally uses Freetype for rendering, but this allows you to use svg for instance.
brx: VLC आ रेन्डारिंनि थाखाय फ्रिटाइपखौ सरासनस्रा महरै बाहायो, नाथाय बेयो नोंथांखौ बिदिन्थिनि थाखाय svg खौ बाहायनो गनायथि होयो।

en: Subpictures source module
brx: दालाय-सावगारि फुंखा मडुल

en: This adds so-called "subpicture sources". These filters overlay some images or text over the video (like a logo, arbitrary text, ...).
brx: बेयो "दालाय-सावगारि फुंखा" खौ दाजाबदेरो। बेफोर फिल्टारआ माखासे मुसुखा एबा फराखौ भिडिअ' सायाव अभारले खालामो (जेरै मोनसे ल'ग', आर्बिट्रेरि फरा, ...).

en: Subpictures filter module
brx: दालाय-सावगारि फिल्टार मडुल

en: This adds so-called "subpicture filters". These filter subpictures created by subtitle decoders or other subpictures sources.
brx: बेयो "दालाय-सावगारि फिल्टार" खौ दाजाबदेरो। बेफोर फिल्टार दालाय-सावगारिआ दालाय-बिमुं डिक'डार एबा गुबुन दालाय-सावगारि फुंखाजों सोरजिजायो।

en: Autodetect subtitle files
brx: हार्सिं-संना दिहुननाय दालाय-बिमुं फाइल

en: Automatically detect a subtitle file, if no subtitle filename is specified (based on the filename of the movie).
brx: (सावथुननि फाइलमुंआव सोनारनानै) जेबो दालाय-बिमुं फाइलमुंखौ थि खालामाखैब्ला मोनसे दालाय-बिमुं फाइलखौ गावनो गाव महरै संना दिहुन।

en: Subtitle autodetection fuzziness
brx: दालाय-बिमुं हार्सिं-संना दिहुननाय मोलेले

en: This determines how fuzzy subtitle and movie filename matching will be. Options are:
    0 = no subtitles autodetected
    1 = any subtitle file
    2 = any subtitle file containing the movie name
    3 = subtitle file matching the movie name with additional chars
    4 = subtitle file matching the movie name exactly
brx: फुजि दालाय-बिमुं आरो सावथुन फाइलमुं गोरोबनाया मबेया जागोन बेखौ बेयो थि खालामो। उफ्राफोरा:
    0 = जेबो दालाय-बिमुंखौ हार्सिं संना दिहुनाखै
    1 = जायखि जाया दालाय-बिमुं फाइल
    2 = सावथुन मुं गोनां जायखि जाया दालाय-बिमुं फाइल
    3 = उफेरा हांखोजों सावथुन मुंजों गोरोबनाय दालाय-बिमुं फाइल
    4 = सावथुन मुंजों एखेयै गोरोबनाय दालाय-बिमुं फाइल

en: Subtitle autodetection paths
brx: दालाय-बिमुं हार्सिं-संना दिहुननाय लामा

en: Look for a subtitle file in those paths too, if your subtitle file was not found in the current directory.
brx: नोंथांनि दालाय-बिमुं फाइलखौ दानि डिरेक्टरिआव मोनाखैब्ला मोनसे दालाय-बिमुं फाइलखौ बेफोर लामायावबो नागिर।

en: Use subtitle file
brx: दालाय-बिमुं फाइलखौ बाहाय

en: Load this subtitle file. To be used when autodetect cannot detect your subtitle file.
brx: बे दालाय-बिमुं फाइलखौ ल'ड खालाम। हार्सिं-संना दिहुननाया नोंथांनि दालाय-बिमुं फाइलखौ संनना दिहुनननो हायै समाव बाहायनो गोनां।

en: DVD device
brx: DVD डिभाइस

en: VCD device
brx: VCD डिभाइस

en: Audio CD device
brx: अडिअ' CD डिभाइस

en: This is the default DVD drive (or file) to use. Don't forget the colon after the drive letter (e.g. D:)
brx: बाहायनो थाखाय बेयो डिफल्ट DVD ड्राइभ (एबा फाइल)। ड्राइभ हांखो (जेरै- D:) नि उनाव कलनखौ बाहायनो दाबाव।

en: This is the default VCD drive (or file) to use. Don't forget the colon after the drive letter (e.g. D:)
brx: बाहायनो थाखाय बेयो डिफल्ट VCD ड्राइभ (एबा फाइल)। ड्राइभ हांखो (जेरै- D:) नि उनाव कलनखौ बाहायनो दाबाव।

en: This is the default Audio CD drive (or file) to use. Don't forget the colon after the drive letter (e.g. D:)
brx: बाहायनो थाखाय बेयो डिफल्ट अडिअ' CD ड्राइभ (एबा फाइल)। ड्राइभ हांखो (जेरै- D:) नि उनाव कलनखौ बाहायनो दाबाव।

en: This is the default DVD device to use.
brx: बाहायनो थाखाय बेयो डिफल्ट DVD डिभाइस।

en: This is the default VCD device to use.
brx: बाहायनो थाखाय बेयो डिफल्ट VCD डिभाइस।

en: This is the default Audio CD device to use.
brx: बाहायनो थाखाय बेयो अडिअ' CD डिभाइस।

en: TCP connection timeout
brx: TCP फोनांजाब समजोबनाय

en: HTTP server address
brx: HTTP सार्भार थं

en: By default, the server will listen on any local IP address. Specify an IP address (e.g. ::1 or 127.0.0.1) or a host name (e.g. localhost) to restrict them to a specific network interface.
brx: डिफल्टजों, सार्भारआ जायखि जाया जायगानि IP थंआव खोनासंगोन। जरखा नेटवार्क इन्टारफेसआव सिमा खालामनानै मोनसे IP थं (जेरै ::1 एबा 127.0.0.1) एबा हस्ट मुं (जेरै- localhost) खौ थिक खालाम।

en: RTSP server address
brx: RTSP सार्भार थं

en: This defines the address the RTSP server will listen on, along with the base path of the RTSP VOD media. Syntax is address/path. By default, the server will listen on any local IP address. Specify an IP address (e.g. ::1 or 127.0.0.1) or a host name (e.g. localhost) to restrict them to a specific network interface.
brx: बेयो थंखौ थि खालामो जेराव RTSP VOD मेडियानि बिथा लामाजों लोगोसे RTSP सार्भारखौ खोनासंगोन। सिन्टेक्सआ थं/लामा। डिफल्टजों, सार्भारआ जायखि जाया जायगानि IP थंआव खोनासंगोन। जरखा नेटवार्क इन्टारफेसआव सिमा खालामनानै मोनसे IP थं (जेरै ::1 एबा 127.0.0.1) एबा हस्ट मुं (जेरै- लकेल-हस्ट) खौ थिक खालाम।

en: HTTP server port
brx: HTTP सार्भार पर्ट

en: The HTTP server will listen on this TCP port. The standard HTTP port number is 80. However allocation of port numbers below 1025 is usually restricted by the operating system.
brx: HTTP सार्भारआ बे TCP पर्टआव खोनासंगोन। थाखोमान HTTP पर्ट नाम्बारआ 80। अदेबानि, 1025 नि गाहाय पर्ट नाम्बारनि रानना होनाया सरासनस्रायै अपारेटिं सिस्टेमजों सिमा खालामजायो।

en: HTTPS server port
brx: HTTPS सार्भार पर्ट

en: The HTTPS server will listen on this TCP port. The standard HTTPS port number is 443. However allocation of port numbers below 1025 is usually restricted by the operating system.
brx: HTTPS सार्भारआ बे TCP पर्टआव खोनासंगोन। थाखोमान HTTPS पर्ट नाम्बारआ 443। अदेबानि, 1025 नि गाहाय पर्ट नाम्बारनि रानना होनाया सरासनस्रायै अपारेटिं सिस्टेमजों सिमा खालामजायो।

en: RTSP server port
brx: RTSP सार्भार पर्ट

en: The RTSP server will listen on this TCP port. The standard RTSP port number is 554. However allocation of port numbers below 1025 is usually restricted by the operating system.
brx: RTSP सार्भारआ बे TCP पर्टआव खोनासंगोन। थाखोमान RTSP पर्ट नाम्बारआ 554। अदेबानि, 1025 नि गाहाय पर्ट नाम्बारनि रानना होनाया सरासनस्रायै अपारेटिं सिस्टेमजों सिमा खालामजायो।

en: HTTP/TLS server certificate
brx: HTTP/TLS सार्भार सार्टिफिकेट

en: This X.509 certicate file (PEM format) is used for server-side TLS. On OS X, the string is used as a label to search the certificate in the keychain.
brx: बे X.509 सार्टिफिकेट फाइल (PEM फरमेट) खौ सार्भार-जिं TLS नि थाखाय बाहायनाय जायो। OS X आव, सार्टिफिकेटखौ साबि-जिनजिरियाव नागिरनो स्ट्रिंखौ लेबेल महरै बाहायनाय जायो।

en: HTTP/TLS server private key
brx: HTTP/TLS सार्भार प्राइभेट साबि

en: This private key file (PEM format) is used for server-side TLS.
brx: बे प्राइभेट साबि फाइल (PEM फरमेट)खौ  सार्भार-जिं TLS नि थाखाय बाहायनाय जायो।

en: HTTP proxy
brx: HTTP प्रक्सि

en: HTTP proxy to be used It must be of the form http://[user@]myproxy.mydomain:myport/ ; if empty, the http_proxy environment variable will be tried.
brx: बाहायनो गोनां HTTP प्रक्सि, बेयो फर्म http://[user@]myproxy.mydomain:myport/ नि मोनसे जाथारनांगोन; लांदांब्ला, http_proxy आबहावा सोलायस्लुखौ नाजागोन।

en: HTTP proxy password
brx: HTTP प्रक्सि पासवार्ड

en: If your HTTP proxy requires a password, set it here.
brx: नोंथांनि HTTP प्रक्सिनो मोनसे पासवार्ड नांगौ, बेखौ बेयाव फज।

en: SOCKS server
brx: SOCKS सार्भार

en: SOCKS proxy server to use. This must be of the form address:port. It will be used for all TCP connections
brx: बाहायनो SOCKS प्रक्सि सार्भार। बेयो address:port महरनि जानांगोन। बेखौ गासै TCP फोनांजाबनि थाखाय बाहायगोन।

en: SOCKS user name
brx: SOCKS बाहायग्रा मुं

en: User name to be used for connection to the SOCKS proxy.
brx: SOCKS प्रक्सिआव फोनांजाबनि थाखाय बाहायनो गोनां बाहायग्रा मुं।

en: SOCKS password
brx: SOCKS पासवार्ड

en: Password to be used for connection to the SOCKS proxy.
brx: SOCKS प्रक्सिआव फोनांजाबनि थाखाय बाहायनो गोनां पासवार्ड।

en: Title metadata
brx: बिमुं मेटाडाटा

en: Allows you to specify a "title" metadata for an input.
brx: नोंथांनो मोनसे इनपुटनि थाखाय मोनसे "बिमुं" मेटाडाटाखौ थिक खालामनो गनायथि होयो।

en: Author metadata
brx: लिरगिरि मेटाडाटा

en: Allows you to specify an "author" metadata for an input.
brx: नोंथांनो मोनसे इनपुटनि थाखाय सासे "लिरगिरि" मेटाडाटाखौ थिक खालामनो गनायथि होयो।

en: Artist metadata
brx: महरगिरि मेटाडाटा

en: Allows you to specify an "artist" metadata for an input.
brx: नोंथांनो मोनसे इनपुटनि थाखाय सासे "महरगिरि" मेटाडाटाखौ थिक खालामनो गनायथि होयो।

en: Genre metadata
brx: आरिमु मेटाडाटा

en: Allows you to specify a "genre" metadata for an input.
brx: नोंथांनो मोनसे इनपुटनि थाखाय मोनसे "आरिमु" मेटाडाटाखौ थिक खालामनो गनायथि होयो।

en: Copyright metadata
brx: कपिराइट मेटाडाटा

en: Allows you to specify a "copyright" metadata for an input.
brx: नोंथांनो मोनसे इनपुटनि थाखाय मोनसे "कपिराइट" मेटाडाटाखौ थिक खालामनो गनायथि होयो।

en: Description metadata
brx: बेखेवथि मेटाडाटा

en: Allows you to specify a "description" metadata for an input.
brx: नोंथांनो मोनसे इनपुटनि थाखाय मोनसे "बेखेवथि" मेटाडाटाखौ थिक खालामनो गनायथि होयो।

en: Date metadata
brx: अक्ट' मेटाडाटा

en: Allows you to specify a "date" metadata for an input.
brx: नोंथांनो मोनसे इनपुटनि थाखाय मोनसे "अक्ट'" मेटाडाटाखौ थिक खालामनो गनायथि होयो।

en: URL metadata
brx: URL मेटाडाटा

en: Allows you to specify a "url" metadata for an input.
brx: इनपुटनि थाखाय "url" मेटाडाटाखौ थिक खालामनो गनायथि होयो।

en: This option can be used to alter the way VLC selects its codecs (decompression methods). Only advanced users should alter this option as it can break playback of all your streams.
brx: बे उफ्राखौ बाहायनो हायो जेरैहाय VLC आ बेनि codecs खौ सायखयो (नारसिनै खान्थि)। खालि जौगानाय बाहायग्राफोराल' बे उफ्राखौ सोलायनांगौ मानोना बेयो नोंथांनि गासै स्ट्रिमनि प्लेबेकखौ सिफायनो हायो।

en: Preferred decoders list
brx: पसायखानाय डिक'डार लिस्ट

en: List of codecs that VLC will use in priority. For instance, 'dummy,a52' will try the dummy and a52 codecs before trying the other ones. Only advanced users should alter this option as it can break playback of all your streams.
brx: codecs नि लिस्ट जायखौ VLC आ गिबि गोनांथि महरै बाहायगोन। बिदिन्थि महरै, 'dummy,a52' आ गुबुननि सोलायै डामि आरो a52 codecs खौ नाजागोन। खालि जौगानाय बाहायग्राफोराल' बे उफ्राखौ सोलायनांगौ मानोना बेयो नोंथांनि गासै स्ट्रिमनि प्लेबेकखौ सिफायनो हायो।

en: Preferred encoders list
brx: पसायखानाय एनक'डार लिस्ट

en: This allows you to select a list of encoders that VLC will use in priority.
brx: बेयो नोंथांखौ एनक'डारनि लिस्टखौ सायखनो गनायथि होयो जायखौ VLC आ गिबि गोनांथिआव बाहायगोन।

en: These options allow you to set default global options for the stream output subsystem.
brx: बेफोर उफ्राया नोंथांखौ स्ट्रिम आउटपुट साब-सिस्टेमनि थाखाय डिफल्ट मुलुगनां उफ्राखौ फजनो गनायथि होयो।

en: Default stream output chain
brx: डिफल्ट स्ट्रिम आउटपुट जिनजिरि

en: You can enter here a default stream output chain. Refer to the documentation to learn how to build such chains. Warning: this chain will be enabled for all streams.
brx: बेयाव नोंथाङा डिफल्ट स्ट्रिम आउटपुट जिनजिरिखौ हाबहोनो हायो। बेबाइजि जिनजिरिखौ माबोरै बानायनो बेखौ सोलोंनो थाखाय डकुमेन्टेसनखौ रायदेर। सांग्रांथि: बे जिनजिरिखौ गासै स्ट्रिमनि थाखाय हाहोनाय खालामगोन।

en: Enable streaming of all ES
brx: गासै ES नि स्ट्रिमिंखौ हाहोनाय खालाम

en: Stream all elementary streams (video, audio and subtitles)
brx: गासै गुदि स्ट्रिमखौ स्ट्रिम खालाम (भिडिअ', अडिअ' आरो दालाय-बिमुं)

en: Display while streaming
brx: स्ट्रिम खालामनाय समाव दिन्थिफुं

en: Play locally the stream while streaming it.
brx: स्ट्रिम खालामनाय समाव स्ट्रिमखौ जायगानि महरै दाम

en: Enable video stream output
brx: भिडिअ' स्ट्रिम आउटपुटखौ हाहोनाय खालाम

en: Choose whether the video stream should be redirected to the stream output facility when this last one is enabled.
brx: बे जोबथाखौ हाहोनाय खालामनाय समाव भिडिअ' स्ट्रिमखौ स्ट्रिम आउटपुट सुबिधायाव फिन-बिथोन होनांनौ ना होनाङा बासिख।

en: Enable audio stream output
brx: अडिअ' स्ट्रिम आउटपुटखौ हाहोनाय खालाम

en: Choose whether the audio stream should be redirected to the stream output facility when this last one is enabled.
brx: बे जोबथाखौ हाहोनाय खालामनाय समाव अडिअ' स्ट्रिमखौ स्ट्रिम आउटपुट सुबिधायाव फिन-बिथोन होनांनौ ना होनाङा बासिख।

en: Enable SPU stream output
brx: SPU स्ट्रिम आउटपुटखौ हाहोनाय खालाम

en: Choose whether the SPU streams should be redirected to the stream output facility when this last one is enabled.
brx: बे जोबथाखौ हाहोनाय खालामनाय समाव SPU स्ट्रिमखौ स्ट्रिम आउटपुट सुबिधायाव फिन-बिथोन होनांनौ ना होनाङा बासिख।

en: Keep stream output open
brx: स्ट्रिम आउटपुटखौ खेवनानै दोन

en: This allows you to keep an unique stream output instance across multiple playlist item (automatically insert the gather stream output if not specified)
brx: बेयो नोंथांखौ गोबां प्लेलिस्ट आइटेमआव मोनसे रुजुजायै स्ट्रिम आउटपुटखौ दोननो गनायथि होयो (थि खालामाखैब्ला ज' खालामनाय स्ट्रिम आउटपुटखौ गावनो गाव महरै सोसन)

en: Stream output muxer caching (ms)
brx: स्ट्रिम आउटपुट माक्सार केछिं (ms)

en: This allow you to configure the initial caching amount for stream output muxer. This value should be set in milliseconds.
brx: बेयो नोंथांखौ स्ट्रिम आउटपुट माक्सारनि थाखाय गुदि केछिं बिबांखौ बाइजोमहर दानो गनायथि होयो। बे बेसेनखौ मिलिसेकेन्दआव फजनांगौ।

en: Preferred packetizer list
brx: पसायनाय पेकेटाइजार लिस्ट

en: This allows you to select the order in which VLC will choose its packetizers.
brx: बेयो नोंथांखौ सायखनो गनायथि होयो जेराव VLC आ बेनि पेकेटाइजारखौ बासिखगोन।

en: Mux module
brx: माक्स मडुल

en: This is a legacy entry to let you configure mux modules
brx: बेयो मोनसे लिगेसि हाबहोनाय जाय नोंथांखौ माक्स मडुलखौ बाइजोमहर दानो गनायथि होयो

en: Access output module
brx: हाबनाय आउटपुट मडुल

en: This is a legacy entry to let you configure access output modules
brx: बेयो मोनसे लिगेसि हाबहोनाय जाय नोंथांखौ हाबनाय आउटपुट मडुलखौ बाइजोमहर दानो गनायथि होयो

en: If this option is enabled, the flow on the SAP multicast address will be controlled. This is needed if you want to make announcements on the MBone.
brx: बे उफ्राखौ हाहोनाय खालामोब्ला, SAP माल्टिकास्ट थंनि फ्ल'आ दबथायजागोन। नोंथाङा फोसावनायखौ MBone आव खालामोब्ला बेयो नांगोन।

en: SAP announcement interval
brx: SAP फोसावनाय थाद'नाय

en: When the SAP flow control is disabled, this lets you set the fixed interval between SAP announcements.
brx: SAP फ्ल' दबथायनायखौ लोरबां खालामनाय समाव, बेयो SAP फोसावनायनि गेजेराव थि थाद'नायखौ फजनो गनायथि होयो।

en: These options allow you to select default modules. Leave these alone unless you really know what you are doing.
brx: बेफोर उफ्राया डिफल्ट मडुलखौ सायखनो गनायथि होयो। नोंथाङा माखौ मावगासिनो दं बेखौ मोजाङै मोनथियागौमानि बेफोरखौ हार्सिङै दोन।

en: Access module
brx: हाबनाय मडुल

en: This allows you to force an access module. You can use it if the correct access is not automatically detected. You should not set this as a global option unless you really know what you are doing.
brx: बेयो हाबनाय मडुलखौ जर खालामनो गनायथि होयो। गेबें हाबनायखौ गावनो गाव महरै संना दिहुनाब्ला नोंथाङा बेखौ बाहायनो हायो। नोंथाङा मा मावगासिनो दं बेखौ मोजाङै मोनथियागौमानि बेखौ मुलुगनां उफ्रा महरै फजनो नाङा।

en: Stream filter module
brx: स्ट्रिम फिल्टार मडुल

en: Demux module
brx: डिमाक्स मडुल

en: Demultiplexers are used to separate the "elementary" streams (like audio and video streams). You can use it if the correct demuxer is not automatically detected. You should not set this as a global option unless you really know what you are doing.
brx: (अडिअ' आरो भिडिअ' स्ट्रिम बादि) "गुदि" स्ट्रिमखौ आलादा खालामनो डिमाल्टिप्लेक्सारखौ बाहायनाय जायो। गेबें डिमाक्सारखौ गावनो गाव महरै संना दिहुनाब्ला नोंथाङा बेखौ बाहायनो हायो। नोंथाङा मा मावगासिनो दं बेखौ मोजाङै मोनथियागौमानि

en: VoD server module
brx: VoD सार्भार मडुल

en: Allow real-time priority
brx: थार-सम गिबि गोनांथिखौ गनायथि हो

en: Running VLC in real-time priority will allow for much more precise scheduling and yield better, especially when streaming content. It can however lock up your whole machine, or make it very very slow. You should only activate this if you know what you're doing.
brx: थार-सम गिबि गोनांथिआव सोलिनाय VLC आ गोबां थि सम फारिलाइ खालामनायनि थाखाय गनायथि होगोन आरो साबसिन फिथाइ दिहुनगोन, जरखायै जेब्ला थानाय-आयदाखौ स्ट्रिम खालामो। अदेबानि, बेयो नोंथांनि गासै मेसिनखौ लक आप खालामनो हायो, एबा बेखौ जोबोद लासै खालामो। नोंथाङा मा मावदों बेखौ मोनथियोब्लाल'नो बेखौ मावथि खालामनांगौ।

en: Adjust VLC priority
brx: VLC गिबि खाबुखौ गोरोब हो

en: This option adds an offset (positive or negative) to VLC default priorities. You can use it to tune VLC priority against other programs, or against other VLC instances.
brx: बे उफ्राया अफसेट (पजिटिभ एबा निगेटिभ)खौ VLC डिफल्ट गिबि गोनांथिजों दाजाबदेरो। नोंथाङा बेखौ गुबुन प्रग्राम एबा एबा गुबुन VLC बिदिन्थिनि बेरेखायै VLC गिबि गोनंथिखौ टिउन खालामनो बाहायनो हायो।

en: This option is useful if you want to lower the latency when reading a stream
brx: बे उफ्राया खामानिआव नांथाव जदि नोंथाङा स्ट्रिमखौ फरायनाय समाव गोबावखौ खम खालामनो लुबैयो।

en: VLM configuration file
brx: VLM बाइजोमहर फाइल

en: Read a VLM configuration file as soon as VLM is started.
brx: VLM जागायनाय लोगो लोगोनो VLM बाइजोमहर फाइलखौ फराय।

en: Use a plugins cache
brx: प्लागिन केछखौ बाहाय

en: Use a plugins cache which will greatly improve the startup time of VLC.
brx: मोनसे प्लागिन केछखौ बाहाय, जाय VLC नि जागायनाय समखौ गोख्रोङै जौगाहोगोन।

en: Locally collect statistics
brx: जायगानि महरै अनजिमा सानथायखौ बुथुम

en: Collect miscellaneous local statistics about the playing media.
brx: दामनाय मेडियानि सोमोन्दै बायदि रोखोमनि जायगानि अनजिमा सानथायखौ बुथुम

en: Run as daemon process
brx: डिमन प्रसेस महरै सालाय

en: Runs VLC as a background daemon process.
brx: VLC खौ सावगारिनि उनथिं थानाय डिमन प्रसेस महरै सालायो

en: Write process id to file
brx: प्रसेस id खौ फाइलआव लिर

en: Writes process id into specified file.
brx: प्रसेस id खौ थि फाइलआव लिर

en: Allow only one running instance
brx: मोनसेल' सोलिनाय बिदिन्थिखौ गनायथि हो

en: Allowing only one running instance of VLC can sometimes be useful, for example if you associated VLC with some media types and you don't want a new instance of VLC to be opened each time you open a file in your file manager. This option will allow you to play the file with the already running instance or enqueue it.
brx: VLC नि मोनसेल' सोलिनाय बिदिन्थिखौ गनायथि होयोब्ला एखनब्ला-एखनब्ला खामानिआव नांथाव जायो, बिदिन्थि महरै- जदि नोंथाङा VLC खौ माखासे मेडिया रोखोमजों दोनो आरो नोंथाङा फाइलखौ नोंथांनि फाइल मेनेजारआव खेबफ्रोमबो VLC नि गोदान बिदिन्थिखौ खेवनो लुबैया। बेयो उफ्राया नोंथांखौ फाइलखौ दामनो एबा सारि खालामनो गनायथि होगोन।

en: VLC is started from file association
brx: VLC खौ फाइल आफाद निफ्राय जागायनाय जायो।

en: Tell VLC that it is being launched due to a file association in the OS
brx: VLC नो खिन्थादि बेखौ OS आव फाइल आफादनि थाखाय जागायनाय जागासिनो दं

en: Use only one instance when started from file manager
brx: फाइल मेनेजार निफ्राय जागायनाय समाव मोनसे बिदिन्थिखौल' बाहाय

en: Increase the priority of the process
brx: प्रसेसनि गुबु खाबुखौ बांहो

en: Increasing the priority of the process will very likely improve your playing experience as it allows VLC not to be disturbed by other applications that could otherwise take too much processor time. However be advised that in certain circumstances (bugs) VLC could take all the processor time and render the whole system unresponsive which might require a reboot of your machine.
brx: प्रसेसनि गिबि खाबुखौ बांहोयोब्ला नोंथांनि गेलेनाय रोंगौथिखौ बारायहोगोन मानोना बेयो VLC खौ गुबुन एप्लिकेसनजों दिगदार खालामनो गनायथि होआ, नङाब्ला बेयो जोबोद गोलाव प्रसेसर सम लानो हागौ। अदेबानि, जरखा थासारि (बाग)आव, VLC आ गासै प्रसेसर सम लानो हागौ आरो गासै सिस्टेम फिनहोयैखौ होनो हागौ जेराव नोंथांनि मेसिनखौ फिन जागायनो गोनांथि जानो हागौ।

en: Enqueue items into playlist in one instance mode
brx: मोनसे बिदिन्थि म'डनि प्लेलिस्टआव आइटेमखौ सारि खालाम

en: When using the one instance only option, enqueue items to playlist and keep playing current item.
brx: मोनसे बिदिन्थि उफ्राखौ बाहायनाय समाव, आइटेमखौ प्लेलिस्टजों सारि खालाम आरो दानि आइटेमखौ दामबाय था।

en: These options define the behavior of the playlist. Some of them can be overridden in the playlist dialog box.
brx: बेफोर उफ्राया प्लेलिस्टनि बेब'हारखौ थि खालामो। बेफोरनि माखासेखौ प्लेलिस्ट बिबुं बाक्सुआव नेवसिगारनो हायो।

en: Allow metadata network access
brx: मेटाडाटा नेटवार्क हाबनायखौ गनायथि हो

en: Collapse
brx: हरखाब बायनाय

en: Expand
brx: फेहेर

en: Subdirectory behavior
brx: दालाय-डिरेक्टरि बेब'हार

en: Select whether subdirectories must be expanded.
    none: subdirectories do not appear in the playlist.
    collapse: subdirectories appear but are expanded on first play.
    expand: all subdirectories are expanded.
brx: दालाय-डिरेक्टरिखौ फेहेरनांगौ नामा सायख।
    मोनसेबो नङा: दालाय-डिरेक्टरिआ प्लेलिस्टआव नुजाया।
    हरखाब बायनाय: दालाय-डिरेक्टरिआ नुजायो नाथाय गिबि दामनायाव फेहेरनाय जायो।
    फेहेरनाय: गासै दालाय-डिरेक्टरिखौ फेहेरनाय जायो।

en: Ignored extensions
brx: नेवसिजानाय फेहेरनाय

en: Files with these extensions will not be added to playlist when opening a directory.
    This is useful if you add directories that contain playlist files for instance. Use a comma-separated list of extensions.
brx: मोनसे डिरेक्टरिखौ खेवनाय समाव बेफोर फेहेरनायजों फाइलखौ प्लेलिस्टआव दाजाबदेरनाय नङा।
    नोंथाङा बिदिन्थिनि थाखाय प्लेलिस्ट फाइल गोनां डिरेक्टरिखौ दाजाबदेरोब्ला बेयो खामानिआव नांथाव जायो। फेहेरनायनि कमा-आलादा खालामनाय लिस्टखौ बाहाय।

en: Services discovery modules
brx: सिबिथाय दिहुननाय मडुल

en: Specifies the services discovery modules to preload, separated by colons. Typical value is "sap".
brx: कलनजों आलादा खालामजानाय, आगु-ल'ड खालामनो सिबिथाय दिहुननाय मडुलखौ थिक खालामो। जरखा बेसेनआ "sap"।

en: Play files randomly forever
brx: फाइलफोरखौ जानला-मोनलायै अराय समनि थाखाय दाम

en: VLC will randomly play files in the playlist until interrupted.
brx: हेंथा होआगौमानि VLC आ फाइलखौ प्लेलिस्टआव जानला-मोनलायै दामगोन।

en: Repeat all
brx: गासैबो खालामफिन

en: VLC will keep playing the playlist indefinitely.
brx: VLC आ प्लेलिस्टखौ जोबनोगैयै समनि थाखाय दामलांगोन।

en: Repeat current item
brx: दानि आइटेमखौ खालामफिन

en: VLC will keep playing the current playlist item.
brx: VLC आ दानि प्लेलिस्ट आइटेमखौ दामलांबाय थागोन।

en: Play and stop
brx: दाम आरो बन्द खालाम

en: Stop the playlist after each played playlist item.
brx: मोनफ्रोम प्लेलिल्ट आइटेमखौ दामखांब्ला प्लेलिल्टखौ बन्द खालाम

en: Play and exit
brx: दाम आरो ओंखार लां

en: Exit if there are no more items in the playlist.
brx: मोनफ्रोम प्लेलिल्ट आइटेमखौ दामखांब्ला प्लेलिल्टखौ बन्द खालाम

en: Play and pause
brx: दाम आरो दोन्थ'हो

en: Pause each item in the playlist on the last frame.
brx: जोबथा फ्रेमआव प्लेलिस्टनि मोनफ्रोम आइटेमखौ दोन्थ'हो

en: Auto start
brx: हार्सिं जागाय

en: Automatically start playing the playlist content once it's loaded.
brx: खेबसे ल'ड खालामोब्ला प्लेलिस्ट थानाय-आयदाखौ गावनो गाव महरै दामनो जागाय।

en: Pause on audio communication
brx: अडिअ' सुंजाबथायाव दोन्थ'हो

en: If pending audio communication is detected, playback will be paused automatically.
brx: थाद'थाना थानाय अडिअ' फोनांजाबखौ संना दिहुनोब्ला प्लेबेकखौ गावनो गाव महरै दोन्थ'होगोन।

en: Use media library
brx: मेडिया बिजाब बाख्रिखौ बाहाय

en: The media library is automatically saved and reloaded each time you start VLC.
brx: नोंथाङा VLC खौ खेबफ्रोमबो जागायनाय समाव मेडिया बिजाब बाख्रिखौ गावनो गाव महरै थिना दोननाय आरो फिन ल'ड खालामनाय जायो।

en: Display playlist tree
brx: प्लेलिस्ट ट्रिखौ दिन्थिफुं

en: The playlist can use a tree to categorize some items, like the contents of a directory.
brx: प्लेलिस्टआ डिरेक्टरिनि आयदा बादि माखासे आइटेमखौ थाखो खालामनो ट्रिखौ बाहायनो हायो।

en: These settings are the global VLC key bindings, known as "hotkeys".
brx: बेफोर सेटिंआ मुलुगनां VLC साबि बाइन्डिं, "हटकिस" मुङै मोनथिजायो

en: Ignore
brx: नेवसि

en: Fullscreen
brx: आबुं-स्क्रिन

en: Select the hotkey to use to swap fullscreen state.
brx: आबुं-स्क्रिन जायगाखौ सोलाय सोल' खालामनो हटकिखौ सायख

en: Exit fullscreen
brx: आबुं-स्क्रिन निफ्राय ओंखार लां

en: Select the hotkey to use to exit fullscreen state.
brx: आबुं-स्क्रिन जायगा निफ्राय ओंखार लांनो हटकिखौ सायख

en: Play/Pause
brx: दाम/दोन्थ'हो

en: Select the hotkey to use to swap paused state.
brx: दोन्थ'होनाय जायगाखौ सोलाय सोल' खालामनो हटकिखौ सायख

en: Pause only
brx: खालि दोन्थ'हो

en: Select the hotkey to use to pause.
brx: दोन्थ'होनो हटकिखौ सायख

en: Play only
brx: खालि दाम

en: Select the hotkey to use to play.
brx: दामनो हटकिखौ सायख

en: Faster
brx: गोख्रैसिन

en: Select the hotkey to use for fast forward playback.
brx: गोख्रै दावगानाय प्लेबेकनि थाखाय बाहायनो थाखाय हटकिखौ बाहाय।

en: Slower
brx: लासैसिन

en: Select the hotkey to use for slow motion playback.
brx: लासै खारथाय प्लेबेकनि थाखाय बाहायनो थाखाय हटकिखौ बाहाय।

en: Normal rate
brx: सरासनस्रा रेट

en: Select the hotkey to set the playback rate back to normal.
brx: प्लेबेक रेटखौ सरासनस्रायाव फजनो थाखाय हटकिखौ सायख

en: Faster (fine)
brx: गोख्रैसिन (मोजां)

en: Slower (fine)
brx: लासैसिन (मोजां)

en: Next
brx: उननि

en: Select the hotkey to use to skip to the next item in the playlist.
brx: प्लेलिस्टआव उननि आइटेमआव बाद होनो बाहायनो हटकिखौ सायख

en: Previous
brx: आगोलनि

en: Select the hotkey to use to skip to the previous item in the playlist.
brx: प्लेलिस्टआव आगोलनि आइटेमआव बाद होनो बाहायनो हटकिखौ सायख

en: Stop
brx: बन्द खालाम

en: Select the hotkey to stop playback.
brx: प्लेबेकखौ बन्द खालामनो हटकिखौ सायख

en: Position
brx: जायगा

en: Select the hotkey to display the position.
brx: जायगाखौ दिन्थिफुंनो हटकिखौ सायख

en: Very short backwards jump
brx: जोबोद गुसुं उनथिं बारनाय

en: Select the hotkey to make a very short backwards jump.
brx: जोबोद गुसुं उनथिं बारनायखौ बानायनो हटकिखौ सायख।

en: Short backwards jump
brx: गुसुं उनथिं बारनाय

en: Select the hotkey to make a short backwards jump.
brx: गुसुं उनथिं बारनायखौ बानायनो हटकिखौ सायख।

en: Medium backwards jump
brx: गेजेरनि उनथिं बारनाय

en: Select the hotkey to make a medium backwards jump.
brx: गेजेरनि उनथिं बारनायखौ बानायनो हटकिखौ सायख।

en: Long backwards jump
brx: गोलाव उनथिं बारनाय

en: Select the hotkey to make a long backwards jump.
brx: गोलाव उनथिं बारनायखौ बानायनो हटकिखौ सायख।

en: Very short forward jump
brx: जोबोद गुसुं सिगांथिं बारनाय

en: Select the hotkey to make a very short forward jump.
brx: जोबोद गुसुं सिगांथिं बारनायखौ बानायनो हटकिखौ सायख।

en: Short forward jump
brx: गुसुं सिगांथिं बारनाय

en: Select the hotkey to make a short forward jump.
brx: गुसुं सिगांथिं बारनायखौ बानायनो हटकिखौ सायख।

en: Medium forward jump
brx: गेजेरनि सिगांथिं बारनाय

en: Select the hotkey to make a medium forward jump.
brx: गेजेरनि सिगांथिं बारनायखौ बानायनो हटकिखौ सायख।

en: Long forward jump
brx: गोलाव सिगांथिं बारनाय

en: Select the hotkey to make a long forward jump.
brx: गोलाव सिगांथिं बारनायखौ बानायनो हटकिखौ सायख।

en: Next frame
brx: उननि फ्रेम

en: Select the hotkey to got to the next video frame.
brx: उननि भिडिअ' फ्रेमखौ मोननो हटकिखौ सायख।

en: Very short jump length
brx: जोबोद गुसुं बारनाय गोलाव

en: Very short jump length, in seconds.
brx: सेकेन्दआव जोबोद गुसुं बारनाय गोलाव

en: Short jump length
brx: गुसुं बारनाय गोलाव

en: Short jump length, in seconds.
brx: सेकेन्दआव गुसुं बारनाय गोलाव

en: Medium jump length
brx: गेजेरनि बारनाय गोलाव

en: Medium jump length, in seconds.
brx: सेकेन्दआव गेजेरनि बारनाय गोलाव

en: Long jump length
brx: गोलाव बारनाय गोलाव

en: Long jump length, in seconds.
brx: सेकेन्दआव गोलाव बारनाय गोलाव

en: Quit
brx: ओंखार लां

en: Select the hotkey to quit the application.
brx: एप्लिकेसन निफ्राय ओंखार लांनो हटकिखौ सायख

en: Navigate up
brx: गोजौथिं नेभिगेट खालाम

en: Navigate down
brx: गाहायथिं नेभिगेट खालाम

en: Navigate left
brx: आगसिथिं नेभिगेट खालाम

en: Navigate right
brx: आगदाथिं नेभिगेट खालाम

en: Activate
brx: मावथि खालाम

en: Select the key to activate selected item in DVD menus.
brx: DVD मेनुआव सायखखानाय आइटेमखौ मावथि खालामनो साबिखौ सायख।

en: Go to the DVD menu
brx: DVD मेनुआव थां

en: Select the key to take you to the DVD menu
brx: नोंथांखौ DVD मेनुआव लांनो साबिखौ सायख

en: Select previous DVD title
brx: आगोलनि DVD बिमुंखौ सायख

en: Select the key to choose the previous title from the DVD
brx: DVD निफ्राय आगोलनि बिमुंखौ बासिखनो साबिखौ सायख

en: Select next DVD title
brx: उननि DVD बिमुंखौ सायख

en: Select the key to choose the next title from the DVD
brx: DVD निफ्राय उननि बिमुंखौ बासिखनो साबिखौ सायख

en: Select prev DVD chapter
brx: आगोलनि DVD सेप्टारखौ सायख

en: Select the key to choose the previous chapter from the DVD
brx: DVD निफ्राय आगोलनि सेप्टारखौ बासिखनो साबिखौ सायख

en: Select next DVD chapter
brx: उननि सेप्टारखौ सायख

en: Select the key to choose the next chapter from the DVD
brx: DVD निफ्राय उननि सेप्टारखौ बासिखनो साबिखौ सायख

en: Volume up
brx: भलिउमआ गोबां

en: Select the key to increase audio volume.
brx: अडिअ' भलिउमखौ बांहोनो साबिखौ सायख

en: Volume down
brx: भलिउमआ खम

en: Select the key to decrease audio volume.
brx: अडिअ' भलिउमखौ खमिहोनो साबिखौ सायख

en: Mute
brx: रावगैयै

en: Select the key to mute audio.
brx: अडिअ'खौ रावगैयै खालामनो साबिखौ सायख

en: Subtitle delay up
brx: बिमुं गोबाव गोबां

en: Select the key to increase the subtitle delay.
brx: दालाय-बिमुं गोबावखौ बांहोनो साबिखौ सायख।

en: Subtitle delay down
brx: बिमुं गोबाव खम

en: Select the key to decrease the subtitle delay.
brx: दालाय-बिमुं गोबावखौ खमायहोनो साबिखौ सायख।

en: Subtitle sync / bookmark audio timestamp
brx: दालाय-बिमुं सिन्क / बुकमार्क अडिअ' टाइमस्टेम्प

en: Select the key to bookmark audio timestamp when syncing subtitles.
brx: दालाय-बिमुंखौ सिन्क खालामनाय समाव अडिअ' टाइमस्टेम्पखौ बुकमार्क होनो साबिखौ सायख।

en: Subtitle sync / bookmark subtitle timestamp
brx: दालाय-बिमुं सिन्क / बुकमार्क दालाय-बिमुं टाइमस्टेम्प

en: Select the key to bookmark subtitle timestamp when syncing subtitles.
brx: दालाय-बिमुंखौ सिन्क खालामनाय समाव दालाय-बिमुं टाइमस्टेम्पखौ बुकमार्क खालामनो साबिखौ सायख

en: Subtitle sync / synchronize audio & subtitle timestamps
brx: दालाय-बिमुं सिन्क' / अडिअ' आरो दालाय-बिमुं टाइमस्टेम्पखौ सिन्क्र'नाइज खालाम

en: Select the key to synchronize bookmarked audio & subtitle timestamps.
brx: बुकमार्क खालामखानाय अडिअ' आरो दालाय-बिमुं टाइमस्टेम्पखौ सिन्क्र'नाइज खालामनो साबिखौ सायख

en: Subtitle sync / reset audio & subtitle synchronization
brx: दालाय-बिमुं सिन्क / अडिअ' आरो दालाय-बिमुं सिन्क्र'नाइजेसनखौ फिन फज

en: Select the key to reset synchronization of audio & subtitle timestamps.
brx: अडिअ' आरो दालाय-बिमुं टाइमस्टेम्पनि सिन्क्र'नाइजेसनखौ फिनफजनो साबिखौ सायख।

en: Subtitle position up
brx: दालाय-बिमुं जायगाया गोजौ

en: Select the key to move subtitles higher.
brx: दालाय-बिमुंखौ गोजौसिनाव लांनो साबिखौ सायख

en: Subtitle position down
brx: दालाय-बिमुं जायगाया गाहाय

en: Select the key to move subtitles lower.
brx: दालाय-बिमुंखौ गाहायथिं लांनो साबिखौ सायख

en: Audio delay up
brx: अडिअ' गोबाव गोजौ

en: Select the key to increase the audio delay.
brx: अडिअ' गोबावखौ बांहोनो साबिखौ सायख

en: Audio delay down
brx: अडिअ' गोबाव गाहाय

en: Select the key to decrease the audio delay.
brx: अडिअ' गोबावखौ खमायनो साबिखौ सायख

en: Play playlist bookmark 1
brx: प्लेलिस्ट बुकमार्क 1 खौ दाम

en: Play playlist bookmark 2
brx: प्लेलिस्ट बुकमार्क 2 खौ दाम

en: Play playlist bookmark 3
brx: प्लेलिस्ट बुकमार्क 3 खौ दाम

en: Play playlist bookmark 4
brx: प्लेलिस्ट बुकमार्क 4 खौ दाम

en: Play playlist bookmark 5
brx: प्लेलिस्ट बुकमार्क 5 खौ दाम

en: Play playlist bookmark 6
brx: प्लेलिस्ट बुकमार्क 6 खौ दाम

en: Play playlist bookmark 7
brx: प्लेलिस्ट बुकमार्क 7 खौ दाम

en: Play playlist bookmark 8
brx: प्लेलिस्ट बुकमार्क 8 खौ दाम

en: Play playlist bookmark 9
brx: प्लेलिस्ट बुकमार्क 9 खौ दाम

en: Play playlist bookmark 10
brx: प्लेलिस्ट बुकमार्क 10 खौ दाम

en: Select the key to play this bookmark.
brx: बे बुकमार्कखौ दामनो साबिखौ सायख

en: Set playlist bookmark 1
brx: प्लेलिस्ट बुकमार्क 1 खौ फज

en: Set playlist bookmark 2
brx: प्लेलिस्ट बुकमार्क 2 खौ फज

en: Set playlist bookmark 3
brx: प्लेलिस्ट बुकमार्क 3 खौ फज

en: Set playlist bookmark 4
brx: प्लेलिस्ट बुकमार्क 4 खौ फज

en: Set playlist bookmark 5
brx: प्लेलिस्ट बुकमार्क 5 खौ फज

en: Set playlist bookmark 6
brx: प्लेलिस्ट बुकमार्क 6 खौ फज

en: Set playlist bookmark 7
brx: प्लेलिस्ट बुकमार्क 7 खौ फज

en: Set playlist bookmark 8
brx: प्लेलिस्ट बुकमार्क 8 खौ फज

en: Set playlist bookmark 9
brx: प्लेलिस्ट बुकमार्क 9 खौ फज

en: Set playlist bookmark 10
brx: प्लेलिस्ट बुकमार्क 10 खौ फज

en: Select the key to set this playlist bookmark.
brx: बे प्लेलिस्ट बुकमार्कखौ फजनो साबिखौ सायख

en: Clear the playlist
brx: प्लेलिस्टखौ खोमोर

en: Select the key to clear the current playlist.
brx: दानि प्लेलिस्टखौ खोमोरनो साबिखौ सायख

en: Playlist bookmark 1
brx: प्लेलिस्ट बुकमार्क 1

en: Playlist bookmark 2
brx: प्लेलिस्ट बुकमार्क 2

en: Playlist bookmark 3
brx: प्लेलिस्ट बुकमार्क 3

en: Playlist bookmark 4
brx: प्लेलिस्ट बुकमार्क 4

en: Playlist bookmark 5
brx: प्लेलिस्ट बुकमार्क 5

en: Playlist bookmark 6
brx: प्लेलिस्ट बुकमार्क 6

en: Playlist bookmark 7
brx: प्लेलिस्ट बुकमार्क 7

en: Playlist bookmark 8
brx: प्लेलिस्ट बुकमार्क 8

en: Playlist bookmark 9
brx: प्लेलिस्ट बुकमार्क 9

en: Playlist bookmark 10
brx: प्लेलिस्ट बुकमार्क 10

en: This allows you to define playlist bookmarks.
brx: बेयो प्लेलिस्ट बुकमार्कखौ थि खालामनो नोंथांखौ गनायथि होयो।

en: Cycle audio track
brx: अडिअ' ट्रेकखौ फारि फिदिं

en: Cycle through the available audio tracks(languages).
brx: मोननो हाथाव अडिअ' ट्रेक (राव)नि सोरगिदिं फारि फिदिं

en: Cycle subtitle track
brx: दालाय-बिमुं ट्रेकखौ फारि फिदिं

en: Cycle through the available subtitle tracks.
brx: मोननो दालाय-बिमुं ट्रेकखौ फारि फिदिं

en: Toggle subtitles
brx: दालाय-बिमुंखौ टग्गल खालाम

en: Toggle subtitle track visibility.
brx: दालाय-बिमुं ट्रेक नुथावखौ टग्गल खालाम

en: Cycle next program Service ID
brx: उननि प्रग्राम सिबिथाय ID खौ फारि फिदिं

en: Cycle through the available next program Service IDs (SIDs).
brx: मोननो हाथाव उननि प्रग्राम सिबिथाय ID (SID)नि सोरगिदिं फिदिं

en: Cycle previous program Service ID
brx: आगोलनि प्रग्राम सिबिथाय ID खौ फारि फिदिं

en: Cycle through the available previous program Service IDs (SIDs).
brx: मोननो हाथाव आगोलनि प्रग्राम सिबिथाय ID (SID)नि सोरगिदिं फिदिं

en: Cycle source aspect ratio
brx: फुंखा नुथाय रुजुथायखौ फारि फिदिं

en: Cycle through a predefined list of source aspect ratios.
brx: फुंखा नुथाय रुजुथायनि आगु-थि खालामनाय लिस्टनि सोरगिदिं फिदिं

en: Cycle video crop
brx: फुंखा भिडिअ' क्रपखौ फारि फिदिं

en: Cycle through a predefined list of crop formats.
brx: क्रप फरमेटनि आगु-थि खालामनाय लिस्टनि सोरगिदिं फिदिं

en: Toggle autoscaling
brx: अट'स्केलिंखौ टग्गल खालाम

en: Activate or deactivate autoscaling.
brx: अट'स्केलिंखौ मावथि खालाम एबा मावथिनङै खालाम

en: Increase scale factor
brx: स्केल फेक्टरखौ बांहो

en: Decrease scale factor
brx: स्केल फेक्टरखौ खमाय

en: Toggle deinterlacing
brx: आलादा खालामनायखौ टग्गल खालाम

en: Activate or deactivate deinterlacing.
brx: आलादा खालामनायखौ मावथि खालाम एबा मावथि-नङै खालाम

en: Cycle deinterlace modes
brx: आलादा खालामनाय म'डखौ फारि फिदिं

en: Cycle through available deinterlace modes.
brx: मोननो हाथाव आलादा खालामनाय म'डनि सोरगिदिं फारि फिदिं

en: Show controller in fullscreen
brx: दबथायग्राखौ आबुं-स्क्रिनआव दिन्थि

en: Boss key
brx: बस साबि

en: Hide the interface and pause playback.
brx: इन्टारफेसखौ दोनखोमा आरो प्लेबेकखौ दोन्थ'हो

en: Context menu
brx: लोब्बागोनां मेनु

en: Show the contextual popup menu.
brx: लोब्बागोनां पप-आप मेनुखौ दिन्थि

en: Take video snapshot
brx: भिडिअ' स्नेपसट ला

en: Takes a video snapshot and writes it to disk.
brx: भिडिअ' स्नेपसटखौ लायो आरो बेखौ डिस्कआव राइट खालामो

en: Record
brx: रेकर्ड खालाम

en: Record access filter start/stop.
brx: हाबनाय फिल्टार जागायनाय/बन्दखौ रेकर्ड खालाम

en: Normal/Loop/Repeat
brx: सरासनस्रा/लुप/खालामफिन

en: Toggle Normal/Loop/Repeat playlist modes
brx: सरासनस्रा/लुप/दामफिननाय प्लेलिस्ट म'डखौ टग्गल खालाम

en: Toggle random playlist playback
brx: रेन्डम प्लेलिस्ट प्लेबेकखौ टग्गल खालाम

en: Un-Zoom
brx: आन-जुम

en: Crop one pixel from the top of the video
brx: भिडिअ'नि बिजौ निफ्राय मोनसे पिक्सेलखौ क्रप खालाम

en: Uncrop one pixel from the top of the video
brx: भिडिअ'नि बिजौ निफ्राय मोनसे पिक्सेलखौ आनक्रप खालाम

en: Crop one pixel from the left of the video
brx: भिडिअ'नि आगसि निफ्राय मोनसे पिक्सेलखौ क्रप खालाम

en: Uncrop one pixel from the left of the video
brx: भिडिअ'नि आगसि निफ्राय मोनसे पिक्सेलखौ आनक्रप खालाम

en: Crop one pixel from the bottom of the video
brx: भिडिअ'नि थालो निफ्राय मोनसे पिक्सेलखौ क्रप खालाम

en: Uncrop one pixel from the bottom of the video
brx: भिडिअ'नि थालो निफ्राय मोनसे पिक्सेलखौ आनक्रप खालाम

en: Crop one pixel from the right of the video
brx: भिडिअ'नि आगदा निफ्राय मोनसे पिक्सेलखौ क्रप खालाम

en: Uncrop one pixel from the right of the video
brx: भिडिअ'नि आगदा निफ्राय मोनसे पिक्सेलखौ आनक्रप खालाम

en: Toggle wallpaper mode in video output
brx: वालपेपार म'डखौ भिडिअ' आउटपुटआव टग्गल खालाम

en: Toggle wallpaper mode in video output.
brx: वालपेपार म'डखौ भिडिअ' आउटपुटआव टग्गल खालाम

en: Cycle through audio devices
brx: अडिअ' डिभाइसनि सोरगिदिं फिदिं

en: Cycle through available audio devices
brx: मोननो हाथाव अडिअ' डिभाइसनि सोरगिदिं फिदिं

en: Snapshot
brx: स्नेपसट

en: Window properties
brx: उइन्ड' आखुथाय

en: Subpictures
brx: दालाय-सावगारि

en: Subtitles
brx: दालाय-बिमुं

en: Overlays
brx: अभारले

en: Track settings
brx: ट्रेक सेटिं

en: Playback control
brx: प्लेबेक दबथायनाय

en: Default devices
brx: डिफल्ट डिभाइस

en: Network settings
brx: सेटवार्क सेटिं

en: Socks proxy
brx: सक प्रक्सि

en: Metadata
brx: मेटाडाटा

en: Decoders
brx: डिक'डार

en: Input
brx: इनपुट

en: Special modules
brx: जरखा मडुल

en: Plugins
brx: प्लागिन

en: Performance options
brx: मावफुंनाय उफ्रा

en: Clock source
brx: घरि फुंखा

en: Hot keys
brx: हट किस

en: Jump sizes
brx: बारनाय महर

en: print help for VLC (can be combined with --advanced and --help-verbose)
brx: VLC नि थाखाय साफायनाय मदद (--जौगानाय आरो --मदद-बांद्राय सोदोबजों जरायदेरनो हायो)

en: Exhaustive help for VLC and its modules
brx: VLC आरो बेनि मडुलनि थाखाय फुरा मदद

en: print help for VLC and all its modules (can be combined with --advanced and --help-verbose)
brx: VLC आरो बेनि गासै मडुलनि थाखाय साफायनाय मदद (--जौगानाय आरो --मदद-बांद्राय सोदोबजों जरायदेरनो हायो)

en: ask for extra verbosity when displaying help
brx: मददखौ दिन्थिफुंनाय समाव भार्ब'सिटि बाहायनायखौ सों

en: print a list of available modules
brx: मोननो हाथाव मडुलनि लिस्टखौ साफाय

en: print a list of available modules with extra detail
brx: बांद्राय गुवारैजों मोननो हाथाव मडुलनि लिस्टखौ साफाय

en: print help on a specific module (can be combined with --advanced and --help-verbose). Prefix the module name with = for strict matches.
brx: जरखा मडुलआव साफायनाय मदद (--जौगानाय आरो --मदद-बांद्राय सोदोबजों जरायदेरनो हायो)। गोब्राब गोरोबनायनि थाखाय = खौ मुंनि सिगां दाजाब।

en: no configuration option will be loaded nor saved to config file
brx: जेबो बाइजोमहर उफ्राखौ ल'ड खालामनाय नङा एबा बाइजोमहर फाइलआव थिना दोननाय नङा।

en: reset the current config to the default values
brx: दानि बाइजोमहरखौ डिफल्ट बेसेनआव फिन फज

en: use alternate config file
brx: सोलायथाव बाइजोमहर फाइलखौ बाहाय

en: resets the current plugins cache
brx: दानि प्लागिन केछखौ फिन फजयो

en: print version information
brx: बिसान फोरमायथिहोग्राखौ साफाय

en: core program
brx: क'र प्रग्राम

en: Backspace
brx: बेकस्पेस

en: Brightness Down
brx: गोजोंथिआ खम

en: Brightness Up
brx: गोजोंथिआ गोबां

en: Browser Back
brx: ब्राउजार उनथिं

en: Browser Favorites
brx: ब्राउजार आगों

en: Browser Forward
brx: ब्राउजार सिगांथिं

en: Browser Home
brx: ब्राउजार ह'म

en: Browser Refresh
brx: ब्राउजार थाजा

en: Browser Search
brx: ब्राउजार नागिरनाय

en: Browser Stop
brx: ब्राउजार बन्द

en: Delete
brx: खोमोर

en: Down
brx: गाहाय

en: End
brx: जोबनाय

en: Enter
brx: एनटार

en: Home
brx: ह'म

en: Insert
brx: सोसन

en: Media Angle
brx: मेडिया खना

en: Media Audio Track
brx: मेडिया अडिअ' ट्रेक

en: Media Forward
brx: मेडिया सिगांथिं

en: Media Menu
brx: मेडिया मेनु

en: Media Next Frame
brx: मेडिया उननि फ्रेम

en: Media Next Track
brx: मेडिया उननि ट्रेक

en: Media Play Pause
brx: मेडिया दाबनाय दोन्थ'होनाय

en: Media Prev Frame
brx: मेडिया आगोलनि फ्रेम

en: Media Prev Track
brx: मेडिया आगोलनि ट्रेक

en: Media Record
brx: मेडिया रेकर्ड

en: Media Repeat
brx: मेडिया खालामफिननाय

en: Media Rewind
brx: मेडिया दामफिननाय

en: Media Select
brx: मेडिया सायखनाय

en: Media Shuffle
brx: मेडिया शाफल

en: Media Stop
brx: मेडिया बन्द

en: Media Subtitle
brx: मेडिया दालाय-बिमुं

en: Media Time
brx: मेडिया सम

en: Media View
brx: मेडिया नुथाय

en: Menu
brx: मेनु

en: Mouse Wheel Down
brx: माउस साका गाहाय

en: Mouse Wheel Left
brx: माउस साका आगसि

en: Mouse Wheel Right
brx: माउस साका आगदा

en: Mouse Wheel Up
brx: माउस साका गोजौ

en: Page Down
brx: बिलाइ गाहाय

en: Page Up
brx: बिलाइ गोजौ

en: Pause
brx: दोन्थ' हो

en: Print
brx: साफाय

en: Space
brx: स्पेस

en: Tab
brx: टेब

en: Up
brx: गोजौ

en: Volume Down
brx: भलिउम गाहाय

en: Volume Mute
brx: भलिउम सोदोबगैयै

en: Volume Up
brx: भलिउम गोजौ

en: Zoom In
brx: गेदेरै जुम खालाम

en: Zoom Out
brx: फिसायै जुम खालाम

en: Shift+
brx: सिफ्ट+

en: Meta+
brx: मेटा+

en: Command+
brx: बिथोन+

en: Saving file failed
brx: फाइल थिना दोननाया फेलें जाबाय

en: Failed to open "%s" for writing
brx: लिरनायनि थाखाय "%s" खौ खेवनाया फेलें जाबाय

en: Cancel
brx: बातिल खालाम

en: %s
    Downloading... %s/%s %.1f%% done
brx: %s
    डाउनल'ड खालामगासिनो दं... %s/%s %.1f%% मावखांबाय

en: File could not be verified
brx: फाइलखौ थारबिजिरनो हायाखै

en: It was not possible to download a cryptographic signature for the downloaded file "%s". Thus, it was deleted.
brx: डाउनल'ड खालामखानाय फाइल "%s" नि थाखाय गुमुर हांखो सहिखौ डाउनल'ड खालामनो सम्भाब नङामोन। बेखायनो बेखौ खोमोरदोंमोन।

en: Invalid signature
brx: बाहायजायै सहि

en: The cryptographic signature for the downloaded file "%s" was invalid and could not be used to securely verify it. Thus, the file was deleted.
brx: डाउनल'ड खालामखानाय फाइल "%s" नि थाखाय गुमुर हांखो सहिआ बाहायजायैमोन आरो बेखौ रैखाथियै थारबिजिरनो बाहायनो हायाखै। बेखायनो बेखौ खोमोरदोंमोन।

en: File not verifiable
brx: फाइलआ थारबिजिरजाथाव नङा

en: It was not possible to securely verify the downloaded file "%s". Thus, it was deleted.
brx: डाउनल'ड खालामखानाय फाइल "%s" खौ रैखाथियै थारबिजिरनो सम्भाब नङा। बेखायनो, बेखौ खोमोरबाय।

en: File corrupted
brx: फाइलआ गाज्रि जाबाय

en: Downloaded file "%s" was corrupted. Thus, it was deleted.
brx: डाउनल'ड खालामखानाय फाइल "%s" आ गाज्रि जाबाय। बेखायनो बेखौ खोमोरबाय।

en: Install
brx: इनष्टल खालाम

en: Update VLC media player
brx: VLC मेडिया प्लेयारखौ आपडेट खालाम

en: Media Library
brx: मेडिया बिजाब बाख्रि

en: Afar
brx: आफार

en: Abkhazian
brx: आबखाजियान

en: Afrikaans
brx: आफ्रिकान

en: Albanian
brx: आलबेनियान

en: Amharic
brx: आम्हारिक

en: Arabic
brx: आरबिक

en: Armenian
brx: आर्मेनियान

en: Assamese
brx: असमिया

en: Avestan
brx: आभेस्टान

en: Aymara
brx: आइमारा

en: Azerbaijani
brx: आजारबेइजानि

en: Bashkir
brx: बाशकिर

en: Basque
brx: बास्क

en: Belarusian
brx: बेलारुसियान

en: Bengali
brx: बाङालि

en: Bihari
brx: बिहारि

en: Bislama
brx: बिस्लामा

en: Bosnian
brx: बस्नियान

en: Breton
brx: ब्रेटन

en: Bulgarian
brx: बुलगेरियान

en: Burmese
brx: बार्मिस

en: Catalan
brx: केटालान

en: Chamorro
brx: चेम'र'

en: Chechen
brx: चेचेन

en: Chinese
brx: चायनिस

en: Church Slavic
brx: चर्च स्लाभिक

en: Chuvash
brx: चुभाश

en: Cornish
brx: कर्निश

en: Corsican
brx: करसिकान

en: Czech
brx: चेक

en: Danish
brx: डेनिश

en: Dutch
brx: डाच

en: Dzongkha
brx: जंखा

en: English
brx: इंराजि

en: Esperanto
brx: इस्पारेन्ट'

en: Estonian
brx: इस्ट'नियान

en: Faroese
brx: फेर'सि

en: Fijian
brx: फिजियान

en: Finnish
brx: फिन्निश

en: French
brx: फ्रेन्स

en: Frisian
brx: फ्रिसियान

en: Georgian
brx: जर्जियान

en: German
brx: जार्मान

en: Gaelic (Scots)
brx: गेलिक (स्कट्स)

en: Irish
brx: आइरिश

en: Gallegan
brx: गेलेगान

en: Manx
brx: मानक्स

en: Greek, Modern
brx: ग्रिक, गोदान

en: Guarani
brx: गौरानि

en: Gujarati
brx: गुजराति

en: Hebrew
brx: हिब्रु

en: Herero
brx: हेरेर'

en: Hindi
brx: हिन्दी

en: Hiri Motu
brx: हिरि मटु

en: Hungarian
brx: हांगेरियान

en: Icelandic
brx: आइचलेण्डिक

en: Inuktitut
brx: इनुक्टितुत

en: Interlingue
brx: इन्टारलिंगुवे

en: Interlingua
brx: इन्टारलिंगुवा

en: Indonesian
brx: इन्डनेसियान

en: Inupiaq
brx: इनुपियाक

en: Italian
brx: इटालियान

en: Javanese
brx: जाभानिज

en: Japanese
brx: जापानि

en: Greenlandic, Kalaallisut
brx: ग्रिनलेण्डिक, कलालिसुट

en: Kannada
brx: कानाडा

en: Kashmiri
brx: काश्मिरी

en: Kazakh
brx: काजाख

en: Khmer
brx: ख्मेर

en: Kikuyu
brx: किकुयु

en: Kinyarwanda
brx: किन्यारवाण्डा

en: Kirghiz
brx: किरघिज

en: Komi
brx: कमि

en: Korean
brx: करियान

en: Kuanyama
brx: कुवानामा

en: Kurdish
brx: कुर्दिश

en: Lao
brx: लाअ

en: Latin
brx: लेटिन

en: Latvian
brx: लाटभियान

en: Lingala
brx: लिंगाला

en: Lithuanian
brx: लिथुवानियान

en: Letzeburgesch
brx: लाजेबार्जेछ

en: Macedonian
brx: मेसिड'नियान

en: Marshall
brx: मार्सालिज

en: Malayalam
brx: मालायालम

en: Maori
brx: मावरि

en: Marathi
brx: माराठी

en: Malay
brx: मालाय

en: Malagasy
brx: मालागासि

en: Maltese
brx: माल्टिज

en: Moldavian
brx: मल्डाभियान

en: Mongolian
brx: मंगलिया

en: Nauru
brx: नाउरु

en: Navajo
brx: नाभज'

en: Ndebele, South
brx: डिबिल, साहा

en: Ndebele, North
brx: डिबिल, साहा

en: Ndonga
brx: डंगा

en: Nepali
brx: नेपालि

en: Norwegian
brx: नरवेजियान नेनर्स्क

en: Norwegian Nynorsk
brx: नरवेजियान नेनर्स्क

en: Norwegian Bokmaal
brx: नरवेजियान बकमाल

en: Chichewa; Nyanja
brx: चिचेवा; निनजा

en: Occitan; Provençal
brx: असिटान; प्रभेनसाल

en: Oriya
brx: अरिया

en: Oromo
brx: अर'म'

en: Ossetian; Ossetic
brx: असेतियान; असेटिक

en: Panjabi
brx: पान्जाबि

en: Persian
brx: पार्सियान

en: Pali
brx: पालि

en: Polish
brx: पलिश

en: Portuguese
brx: पर्टुगिस

en: Pushto
brx: पुश्ट'

en: Quechua
brx: कुयेचुवा

en: Original audio
brx: गुबै अडिअ'

en: Raeto-Romance
brx: रिट'-र'मान्स

en: Romanian
brx: रमानियान

en: Rundi
brx: किरुण्डि

en: Russian
brx: रासिया

en: Sango
brx: सेंग'

en: Sanskrit
brx: संस्कृत

en: Serbian
brx: सार्बियान

en: Croatian
brx: क्रसियान

en: Sinhalese
brx: सिनहालिस

en: Slovak
brx: स्लभाक

en: Slovenian
brx: स्लभेनियान

en: Northern Sami
brx: साहायारि सामि

en: Samoan
brx: साम'वान

en: Shona
brx: शना

en: Sindhi
brx: सिन्धी

en: Somali
brx: समालि

en: Sotho, Southern
brx: स'थ', खोलायारि

en: Spanish
brx: स्पेनिश

en: Sardinian
brx: सार्डिनियान

en: Swati
brx: स्वाति

en: Sundanese
brx: सुडानिस

en: Swahili
brx: स्वाहिलि

en: Swedish
brx: सुइडिश

en: Tahitian
brx: टाहिटियान

en: Tamil
brx: टामिल

en: Tatar
brx: टाटार

en: Telugu
brx: तेलुगु

en: Tajik
brx: टाजिक

en: Tagalog
brx: टागाल'ग

en: Thai
brx: थाइ

en: Tibetan
brx: टाइबेटियान

en: Tigrinya
brx: टिग्रिनिया

en: Tonga (Tonga Islands)
brx: टंगा (टंगा दीप)

en: Tswana
brx: स्वाना

en: Tsonga
brx: संगा

en: Turkish
brx: तुर्किश

en: Turkmen
brx: टुर्कमेन

en: Twi
brx: टुइ

en: Uighur
brx: उइघुर

en: Ukrainian
brx: इउक्रेनियान

en: Urdu
brx: उर्दु

en: Uzbek
brx: उजबेक

en: Vietnamese
brx: भियेटनामिस

en: Volapuk
brx: भलापुक

en: Welsh
brx: वेल्स

en: Wolof
brx: अलफ

en: Xhosa
brx: हसा

en: Yiddish
brx: यिदिश

en: Yoruba
brx: यारुबा

en: Zhuang
brx: जुवां

en: Zulu
brx: जुलु

en: Autoscale video
brx: अट'स्केल भिडिअ'

en: Crop
brx: क्रप

en: Aspect ratio
brx: नुथाव रुजुथाय

en: Pass alsa:// to open the default ALSA capture device, or alsa://SOURCE to open a specific device named SOURCE.
brx: डिफल्ट ALSA केपसार डिभाइसखौ खेवनो Pass alsa://, एबा SOURCE मुंनि जरखा डिभाइसखौ खेवनो alsa://SOURCE

en: ALSA audio capture
brx: ALSA अडिअ' केपसार

en: Attachment
brx: नांजाब होनाय

en: Attachment input
brx: नांजाब होनाय इनपुट

en: Your Mac does not seem to be equipped with a suitable input device. Please check your connectors and drivers.
brx: नोंथांनि मेकआव गोरोबथाव इनपुट डिभाइस गैयाबादि नुयो। नोंथांनि फोनांजाब आरो ड्राइभारखौ आनजाद खालाम।

en: libavformat AVIO access
brx: libavformat AVIO हाबनाय

en: libavformat AVIO access output
brx: libavformat AVIO हाबनाय आउटपुट

en: Blu-ray menus
brx: ब्लु-रे मेनु

en: Use Blu-ray menus. If disabled, the movie will start directly
brx: ब्लु-रे मेनुखौ बाहाय। लोरबां खालामोब्ला, सावथुनआ थोंजोङै जागायगोन

en: Region code
brx: ओनसोलनि क'ड

en: Blu-Ray player region code. Some discs can be played only with a correct region code.
brx: ब्लु-रे प्लेयार ओनसोल क'ड। माखासे डिस्कखौ गेबें ओनसोल क'डजोंल' दामनो हायो।

en: Blu-ray
brx: ब्लु-रे

en: Blu-ray Disc support (libbluray)
brx: ब्लु-रे डिस्क हेफाजाब (libbluray)

en: Path doesn't appear to be a Blu-ray
brx: लामाखौ मोनसे ब्लु-रे जानाय बादि नुआ

en: This Blu-ray Disc needs a library for AACS decoding, and your system does not have it.
brx: बे ब्लु-रे डिस्कनो AACS डिक'डिंनि थाखाय नांगौ, आरो नोंथांनि सिस्टेमहा गैया।

en: Blu-ray Disc is corrupted.
brx: ब्लु-रे डिस्कआ गाज्रि जाबाय

en: Missing AACS configuration file!
brx: AACS बाइजोमहर फाइलआ गोमानाय!

en: No valid processing key found in AACS config file.
brx: AACS बाइजोमहर फाइलआव जेबो बाहाय जाथाव प्रसेसिं साबि मोनाखै।

en: No valid host certificate found in AACS config file.
brx: AACS बाइजोमहर फाइलआव जेबो बाहाय जाथाव हस्ट सार्टिफिकेट मोनाखै।

en: AACS Host certificate revoked.
brx: AACS हस्ट सार्टिफिकेटखौ लाबोफिनबाय

en: AACS MMC failed.
brx: AACS MMC फेलें जाबाय

en: This Blu-ray Disc needs a library for BD+ decoding, and your system does not have it.
brx: बे ब्लु-रे डिस्कनो BD+ डिक'डिंनि थाखाय नांगौ, आरो नोंथांनि सिस्टेमहा गैया।

en: Your system BD+ decoding library does not work. Missing configuration?
brx: नोंथांनि सिस्टेम BD+ डिक'डिं बिजाब बाख्रिआ खामानि मावया। बाइजोमहरआ गोमानाय?

en: Failed to start bluray playback. Please try without menu support.
brx: bluray प्लेबेकखौ जागायनो फेलें जाबाय। मेनु हेफाजाब गैयाबालानो अननानै नाजा।

en: Blu-ray error
brx: ब्लु-रे गोरोन्थि

en: Top Menu
brx: बिजौ मेनु

en: First Play
brx: गिब दामनाय

en: Audio CD - Track %02i
brx: अडिअ' CD - ट्रेक %02i

en: Audio CD
brx: अडिअ' CD

en: Audio CD input
brx: अडिअ' CD इनपुट

en: CDDB Server
brx: CDDB सार्भार

en: Address of the CDDB server to use.
brx: बाहायनो CDDB सार्भारनि थं

en: CDDB port
brx: CDDB पर्ट

en: CDDB Server port to use.
brx: बाहायनो CDDB सार्भार पर्ट

en: IIDC Digital Camera (FireWire) input
brx: IIDC डिजिटाल केमेरा (फायारवार) इनपुट

en: Digital Cinema Package module
brx: डिजिटाल सिनेमा पेकेज मडुल

en: Input card to use
brx: बाहायनो इनपुट कार्ड

en: DeckLink capture card to use, if multiple exist. The cards are numbered from 0.
brx: गोबां दङब्ला बाहायनो डेकलिंक केपसार दं। कार्डखौ 0 नाम्बार होनाय जायो।

en: Desired input video mode. Leave empty for autodetection.
brx: लुबैखानाय इनपुट भिडिअ' म'ड। हार्सिं संना-दिहुननायनि थाखाय लांदाङै दोन।

en: Desired input video mode for DeckLink captures. This value should be a FOURCC code in textual form, e.g. "ntsc".
brx: डेकलिंक केपसारनि थाखाय लुबैखानाय इनपुट भिडिअ' म'ड। बे बेसेनआ फरा महराव FOURCC क'ड जानांगोन, जेरै- "ntsc"।

en: Audio connection
brx: अडिअ' फोनांजाब

en: Audio connection to use for DeckLink captures. Valid choices: embedded, aesebu, analog. Leave blank for card default.
brx: डेकलिंक केपसारनि थाखाय बाहायनो हार्सिं फोनांजाब। बाहाय जाथाव पसायनाय: अरजाब होखानाय, aesebu, एनालग। कार्ड डिफल्टनि थाखाय लांदाङै दोन।

en: Audio samplerate (Hz)
brx: अडिअ' नमुनारेट (Hz)

en: Audio sampling rate (in hertz) for DeckLink captures. 0 disables audio input.
brx: DeckLink केपसारनि थाखाय अडिअ' नमुना रेट (hertz आव)। 0 आ अडिअ' इनपुटखौ लोरबां खालामो।

en: Number of audio channels
brx: अडिअ' सेनेलनि अनजिमा

en: Number of input audio channels for DeckLink captures. Must be 2, 8 or 16. 0 disables audio input.
brx: DeckLink केपसारनि थाखाय इनपुट अडिअ' सेलेननि अनजिमा। 2, 8 एबा 16 जाथारनांगोन। 0 आ अडिअ' इनपुटखौ लोरबां खालामो।

en: Video connection
brx: भिडिअ' फोनांजाब

en: Video connection to use for DeckLink captures. Valid choices: sdi, hdmi, opticalsdi, component, composite, svideo. Leave blank for card default.
brx: DeckLink केपसारनि थाखाय बाहायनो भिडिअ' फोनांजाब। बाहाय जाथाव पसायनाय: sdi, hdmi, opticalsdi, component, composite, svideo. कार्ड डिफल्टनि थाखाय लांदां नागार।

en: Optical SDI
brx: अप्टिकेल SDI

en: Component
brx: थाफानाय-मुवा

en: Composite
brx: गलाय-गथाय

en: Embedded
brx: अरजाब होबाय

en: Analog
brx: एनालग

en: Aspect ratio (4:3, 16:9). Default assumes square pixels.
brx: नुथाय रुजुथाय (4:3, 16:9)। डिफल्टआ बर्ग पिक्सेलखौ हामना लायो।

en: DeckLink
brx: डेकलिंक

en: Blackmagic DeckLink SDI input
brx: ब्लेकमेजिक डेकलिंक SDI इनपुट

en: 10 bits
brx: 10 बिट

en: Closed captions 1
brx: बन्द केपसन 1

en: Cable
brx: केबल

en: Antenna
brx: एन्टेना

en: FM radio
brx: FM रेडिअ'

en: AM radio
brx: AM रेडिअ'

en: Video device name
brx: भिडिअ' डिभाइस मुं

en: Name of the video device that will be used by the DirectShow plugin. If you don't specify anything, the default device will be used.
brx: भिडिअ' डिभाइसनि मुं जायखौ डिरेक्टश' प्लागिनजों बाहायजागोन। नोंथाङा जेबो थिक खालामाब्ला डिफल्ट डिभाइसखौ बाहायगोन।

en: Audio device name
brx: अडिअ' डिभाइस मुं

en: Video size
brx: भिडिअ' महर

en: Size of the video that will be displayed by the DirectShow plugin. If you don't specify anything the default size for your device will be used. You can specify a standard size (cif, d1, ...) or <width>x<height>.
brx: भिडिअ'नि महर जायखौ DirectShow प्लागिनजों दिन्थिफुंजागोन। नोंथाङा जेबो थिक खालामाखैब्ला नोंथांनि डिभाइसनि थाखाय डिफल्ट महरखौ बाहायगोन। नोंथाङा मोनसे थाखोमान महर (cif, d1, ...) एबा <width>x<height> खौ थिक खालामनो हायो।

en: Picture aspect-ratio n:m
brx: सावगारि नुथाय-रुजुथाय n:m

en: Define input picture aspect-ratio to use. Default is 4:3
brx: बाहायनो थाखाय इनपुट सावगारि नुथाय-रुजुथायखौ थि खालाम। डिफल्टआ 4:3

en: Video input chroma format
brx: भिडिअ' इनपुट क्रमा फरमेट

en: Force the DirectShow video input to use a specific chroma format (eg. I420 (default), RV24, etc.)
brx: जरखा क्रमा फरमेटखौ बाहायनो DirectShow भिडिअ' इनपुटखौ जर खालाम (जेरै- I420 (डिफल्ट), RV24, बाइदि बाइदि)

en: Video input frame rate
brx: भिडिअ' इनपुट फ्रेम रेट

en: Force the DirectShow video input to use a specific frame rate (eg. 0 means default, 25, 29.97, 50, 59.94, etc.)
brx: जरखा फ्रेम रेटखौ बाहायनो DirectShow भिडिअ' इनपुटखौ जर खालाम (जेरै- 0 नि ओंथिया डिफल्ट, 25, 29.97, 50, 59.94, बाइदि बाइदि)

en: Device properties
brx: डिभाइस आखुथाय

en: Show the properties dialog of the selected device before starting the stream.
brx: स्ट्रिमखौ जागायनायनि सिगां सायखखानाय डिभाइसनि आखुथाय बिबुंखौ दिन्थि

en: Tuner properties
brx: टिउनार आखुथाय

en: Show the tuner properties [channel selection] page.
brx: टिउनार आखुथाय [सेनेल सायखनाय] बिलाइखौ दिन्थि।

en: Tuner TV Channel
brx: टिउनार TV सेनेल

en: Set the TV channel the tuner will set to (0 means default).
brx: TV सेनेलखौ फज, जेराव टिउनारखौ फजगोन (0 नि ओंथिया डिफल्ट)।

en: Tuner Frequency
brx: टिउनाव गलेगलेथाय

en: This overrides the channel. Measured in Hz.
brx: बेयो सेनेलखौ नेवसिगारो। Hz आव जखा सुबाय।

en: Video standard
brx: भिडिअ' स्टेण्डार्ड

en: Tuner country code
brx: टिउनार हादोत क'ड

en: Set the tuner country code that establishes the current channel-to-frequency mapping (0 means default).
brx: टिउनार हादोत क'डखौ फज जाय दानि सेनेल-निफ्राय गलेगलेथाय सिम मेपिंखौ गायसननो (0 नि ओंथिया डिफल्ट)।

en: Tuner input type
brx: टिउनार इनपुट रोखोम

en: Select the tuner input type (Cable/Antenna).
brx: टिउनार इनपुट रोखोमखौ सायख (केबल/एन्टेना)।

en: Video input pin
brx: भिडिअ' इनपुट पुन

en: Select the video input source, such as composite, s-video, or tuner. Since these settings are hardware-specific, you should find good settings in the "Device config" area, and use those numbers here. -1 means that settings will not be changed.
brx: भिडिअ' इनपुट फुंखाखौ सायख, जेरै- composite, s-video, एबा टिउनार। बेफोर सेटिंआ हार्डवेयार-जरखा जानायखायनो, नोंथाङा मोजां सेटिंखौ "डिफल्ट बाइजोमहर" ओनसोलआव नागिरना दिहुननांगोन, आरो बैफोर नाम्बारखौ बेयाव बाहाय। -1 नि ओंथिया जाबाय बै सेटिंखौ सोलायनाय नंलिया।

en: Audio input pin
brx: अडिअ' इनपुट पिन

en: Select the audio input source. See the "video input" option.
brx: अडिअ' इनपुट फुंखाखौ सायख। "भिडिअ' इनपुट" उफ्राखौ नाय।

en: Video output pin
brx: भिडिअ' आउटपुट पिन

en: Select the video output type. See the "video input" option.
brx: भिडिअ' इनपुट फुंखाखौ सायख। "भिडिअ' इनपुट" उफ्राखौ नाय।

en: Audio output pin
brx: अडिअ' आउटपुट पिन

en: Select the audio output type. See the "video input" option.
brx: अडिअ' आउटपुट रोखोमखौ सायख। "भिडिअ' इनपुट" उफ्राखौ सायख

en: AM Tuner mode
brx: AM टिउनार म'ड

en: Select audio input format with the given number of audio channels (if non 0)
brx: अडिअ' सेनेलनि होखानाय अनजिमाजों अडिअ' इनपुट फरमेटखौ सायख (0 नङैब्ला)

en: Audio sample rate
brx: अडिअ' नमुना रेट

en: Select audio input format with the given sample rate (if non 0)
brx: होखानाय नमुना रेटजों अडिअ' इनपुट फरमेटखौ सायख (0 नङैब्ला)

en: Audio bits per sample
brx: मोनफा नमुनायाव अडिअ' बिट

en: Select audio input format with the given bits/sample (if non 0)
brx: होखानाय बिट/नमुनाजों अडिअ' इनपुट फरमेटखौ सायख (0 नङैब्ला)

en: DirectShow
brx: डिरेक्टश'

en: DirectShow input
brx: डिरेक्टश' इनपुट

en: Capture failed
brx: केपसारआ फेलें जाबाय

en: No video or audio device selected.
brx: जेब भिडिअ' एबा अडिअ' डिभाइस सायखआखै

en: VLC cannot open ANY capture device. Check the error log for details.
brx: VLC आ जायखि जाया केपसार डिभाइसखौ खेवनो हाया। गुवारैनि थाखाय गोरोन्थि लगखौ आनजाद खालाम।

en: The device you selected cannot be used, because its type is not supported.
brx: नोंथाङा सायखखानाय डिभाइसखौ बाहायनो हाया, मानोना बेनि रोखोमआ हेफाजाब होजाया।

en: The capture device "%s" does not support the required parameters.
brx: केपसार डिभाइस "%s" आ गोनां जानाय पेरामिटारखौ हेफाजाब होआ।

en: DVB adapter
brx: DVB एडाप्टार

en: If there is more than one digital broadcasting adapter, the adapter number must be selected. Numbering starts from zero.
brx: मोनसे निख्रुइ बांसिन डिजिटाल ब्रडकास्टिं एडाप्टार दङब्ला, एडाप्टार नाम्बारखौ सायखनांगोन। नाम्बार होनाया लाथिख' निफ्राय जागायो।

en: DVB device
brx: DVB डिभाइस

en: If the adapter provides multiple independent tuner devices, the device number must be selected. Numbering starts from zero.
brx: एडाप्टारआ गोबां उदां टिउनार डिभाइसखौ जगायना होयोब्ला डिभाइस नाम्बारखौ सायखनांगोन। नाम्बार होनाया लाथिख' निफ्राय जागायो।

en: Do not demultiplex
brx: डिमाल्टिप्लेक्स खालामनो नाङा

en: Only useful programs are normally demultiplexed from the transponder. This option will disable demultiplexing and receive all programs.
brx: खालि खामानिआव नांथाव प्रग्रामआल' ट्रेन्सपन्डार निफ्राय सरासनस्रायै डिमाल्टिप्लेक्स खालामजायो। बे उफ्राया डिमाल्टिप्लेक्सिंखौ लोरबां खालामगोन आरो गासै प्रग्रामखौ मोनगोन।

en: Network name
brx: नेटवार्क मुं

en: Unique network name in the System Tuning Spaces
brx: सिस्टेम टिउनिं स्पेसआव रुजुजायै नेटवार्कनि मुं

en: Network name to create
brx: सोरजिनो थाखाय नेटवार्कनि मुं

en: Create unique name in the System Tuning Spaces
brx: सिस्टेम टिउनिं स्पेसआव रुजुजायै मुंखौ सोरजि

en: Frequency (Hz)
brx: गलेगलेथाय (Hz)

en: TV channels are grouped by transponder (a.k.a. multiplex) on a given frequency. This is required to tune the receiver.
brx: TV सेनेलआ होखानाय गलेगलेथायाव (उफेरा माल्टिप्लेक्स) ट्रेन्सपन्डारजों हानजा खालामजायो।

en: Modulation / Constellation
brx: मडुलेसन / कनस्टिलेसन

en: Layer A modulation
brx: थोरफो A मडिउलेसन

en: Layer B modulation
brx: थोरफो B मडिउलेसन

en: Layer C modulation
brx: थोरफो C मडिउलेसन

en: The digital signal can be modulated according with different constellations (depending on the delivery system). If the demodulator cannot detect the constellation automatically, it needs to be configured manually.
brx: डिजिटाल सिनखौ आलादा कनस्टेलेसन मथे मडुलेट खालामनो हायो (बिलाइनाय सिस्टेमआव सोनारनानै)। डिमडुलेटरआ कनस्टेलेसनखौ गावनो गाव महरै संना दिहुननो हायाब्ला बेखौ मेनुयेलि बाइजोमहर दानांगोन।

en: Symbol rate (bauds)
brx: दिन्थिसिन रेट (bauds)

en: The symbol rate must be specified manually for some systems, notably DVB-C, DVB-S and DVB-S2.
brx: दिन्थिसिन रेटखौ माखासे सिस्टेमनि थाखाय थिक खालामथारनांगौ, गुबैयै DVB-C, DVB-S आरो DVB-S2।

en: Spectrum inversion
brx: स्पेक्ट्राम सोलाय सोल'

en: If the demodulator cannot detect spectral inversion correctly, it needs to be configured manually.
brx: डिमडुलेटरआ स्पेट्राल सोलाय सोल'खौ गेबेङै संना दिहुननो हायाब्ला बेखौ मेनुयेलि बाइजोमहर दानांगौ

en: FEC code rate
brx: FEC क'ड रेट

en: High-priority code rate
brx: गोजौ-गिबि गोनांथि क'ड रेट

en: Low-priority code rate
brx: गाहाय-गिबि गोनांथि क'ड रेट

en: Layer A code rate
brx: थोरफो A क'ड रेट

en: Layer B code rate
brx: थोरफो B क'ड रेट

en: Layer C code rate
brx: थोरफो C क'ड रेट

en: The code rate for Forward Error Correction can be specified.
brx: दावहोनाय गोरोन्थि फोनांजाबनि थाखाय क'ड रेटखौ थिक खालामनो हायो।

en: Transmission mode
brx: दैथाय हरनाय म'ड

en: Bandwidth (MHz)
brx: बेन्डउइड (MHz)

en: Guard interval
brx: गार्ड गेजेराव थाद'नाय

en: Hierarchy mode
brx: हायारार्कि म'ड

en: DVB-T2 Physical Layer Pipe
brx: DVB-T2 देहायारि थोरफो पाइप

en: Layer A segments count
brx: थोरफो A खोन्दो हिसाब

en: Layer B segments count
brx: थोरफो B खोन्दो हिसाब

en: Layer C segments count
brx: थोरफो C खोन्दो हिसाब

en: Layer A time interleaving
brx: थोरफो A सम इन्टारलिभिं

en: Layer B time interleaving
brx: थोरफो B सम इन्टारलिभिं

en: Layer C time interleaving
brx: थोरफो C सम इन्टारलिभिं

en: Stream identifier
brx: स्ट्रिम सिनायथिहोग्रा

en: Pilot
brx: पाइलट

en: Roll-off factor
brx: रल-अफ फेक्टर

en: 0.35 (same as DVB-S)
brx: 0.35 (DVB-S जों एखे)

en: Transport stream ID
brx: ट्रेन्सपर्ट स्ट्रिम ID

en: Polarization (Voltage)
brx: पलाराइजेसन (भल्टेज)

en: To select the polarization of the transponder, a different voltage is normally applied to the low noise block-downconverter (LNB).
brx: ट्रेन्सपन्डारनि पलाराइजेसनखौ सायखनो, आलादा भल्टेजखौ खम दावराव ब्लक-डाउन सोलायहोग्रा (LNB) आव सरासनस्रायै बाहायनाय जायो।

en: Unspecified (0V)
brx: थि खालामै (0V)

en: Vertical (13V)
brx: थोंगोर (13V)

en: Horizontal (18V)
brx: समानथि (18V)

en: Circular Right Hand (13V)
brx: सार्कुलार आगदा आखाय (13V)

en: Circular Left Hand (18V)
brx: सार्कुलार आगसि आखाय (18V)

en: High LNB voltage
brx: गोजौ LNB भल्टेज

en: If the cables between the satellilte low noise block-downconverter and the receiver are long, higher voltage may be required.
    Not all receivers support this.
brx: सेटेलाइट खम दावराव ब्लक-डाउन सोलायहोग्रा आरो मोनग्रानि गेजेराव थानाय केबलआ गोलाव, गोजौसिन भल्टेजखौ नांगौ जानो हागौ।
    बेखौ गासैबो मोनग्राया हेफाजाब होआ।

en: Local oscillator low frequency (kHz)
brx: जायगानि अचिलेटर खम गलेगलेथाय (kHz)

en: Local oscillator high frequency (kHz)
brx: जायगानि अचिलेटर गोजौ गलेगलेथाय (kHz)

en: Universal LNB switch frequency (kHz)
brx: मुलुगनां LNB सुइस गलेगलेथाय (kHz)

en: If the satellite transmission frequency exceeds the switch frequency, the oscillator high frequency will be used as reference. Furthermore the automatic continuous 22kHz tone will be sent.
brx: ग्रहसा दैथायनाय गलेगलेथाया सुइस गलेगलेथाय निख्रुइ बारा जायोब्ला, अचिलेटर गोजौ गलेगलेथायखौ रायखांनाय महरै बाहायगोन। बेनि बादैबो, गावनोगाव सोलिबाय थानाय 22kHz टनखौ दैथाय हरगोन।

en: Continuous 22kHz tone
brx: सोलिबायथानाय 22kHz टन

en: A continuous tone at 22kHz can be sent on the cable. This normally selects the higher frequency band from a universal LNB.
brx: 22kHz नि सोलिबाय थानाय टनखौ केबलआव दैथाय हरनो हायो। बेयो सरासनस्रायै बुहुमनां LNB निफ्राय गोजौसिन गलेगलेथाय बेन्डखौ फजयो।

en: DiSEqC LNB number
brx: DiSEqC LNB नाम्बार

en: If the satellite receiver is connected to multiple low noise block-downconverters (LNB) through a DiSEqC 1.0 switch, the correct LNB can be selected (1 to 4). If there is no switch, this parameter should be 0.
brx: सेटेलाइट मोनग्राखौ गोबां गाहाय दावराव ब्लक-डाउन सोलायहोग्रा (LNB)खौ DiSEqC 1.0 सुइसनि गेजेरजों फोनांजाब होनाय जायोब्ला गेबें LNB खौ सायखनो हायो (1 निफ्राय 4 सिम)। जेबो सुइस गैयाब्ला बे पेरामिटारआ 0 जानांगोन।

en: Unspecified
brx: थि खालामै

en: Uncommitted DiSEqC LNB number
brx: गोरोन्थि DiSEqC LNB नाम्बार

en: If the satellite receiver is connected to multiple low noise block-downconverters (LNB) through a cascade formed from DiSEqC 1.1 uncommitted switch and DiSEqC 1.0 committed switch, the correct uncommitted LNB can be selected (1 to 4). If there is no uncommitted switch, this parameter should be 0.
brx: ग्रहसा आजावग्राखौ DiSEqC 1.1 गोरोन्थि सुइस आरो DiSEqC 1.0 बावसोमनाय सुइस निफ्राय बानायनाय मोनसे केसकेडनि गेजेरजों गोबां खम दावराव ब्लक-डाउनकनभार्टार (LNB)आव फोनांजाब खालामोब्ला गेबें बावसोमनाय LNB खौ सायखनो हायो (1 निफ्राय 4 सिम)। जेबो गोरोन्थि सुइस गैयाब्ला, बे पेरामिटारआ 0 जानांगोन।

en: Network identifier
brx: नेटवार्क सिनायथिहोग्रा

en: Satellite azimuth
brx: ग्रहसा एजिमुथ

en: Satellite azimuth in tenths of degree
brx: दिग्रिनि जिथिआव ग्रहसा एजिमुथ

en: Satellite elevation
brx: दिग्रिनि फोजौनाय

en: Satellite elevation in tenths of degree
brx: दिग्रिनि फोजौनायाव ग्रहसा एजिमुथ

en: Satellite longitude
brx: ग्रहसा अक्षफान

en: Satellite longitude in tenths of degree. West is negative.
brx: दिग्रिनि जिथिआव ग्रहसा अक्षफान। सोनाबआ निगेटिभ।

en: Satellite range code
brx: ग्रहसा सिमासारि क'ड

en: Satellite range code as defined by manufacturer e.g. DISEqC switch code
brx: बानायगिरिजों थि खालामजानाय बादि ग्रहसा सिमासारि क'ड, जेरै- DISEqC सुइस क'ड

en: Major channel
brx: मेजर सेनेल

en: ATSC minor channel
brx: ATSC माइनर सेनेल

en: Physical channel
brx: देहायारि सेनेल

en: Digital Television and Radio
brx: डिजिटाल टेलिभिसन आरो रेडिअ'

en: Terrestrial reception parameters
brx: टेरेस्ट्रियेल आजावनाय पेरामिटार

en: DVB-T reception parameters
brx: DVB-T आजावनाय पेरामिटार

en: ISDB-T reception parameters
brx: ISDB-T आजावनाय पेरामिटार

en: Cable and satellite reception parameters
brx: केबल आरो सेटेलाइट आजावनाय पेरामिटार

en: DVB-S2 parameters
brx: DVB-S2 पेरामिटार

en: ISDB-S parameters
brx: ISDB-S पेरामिटार

en: Satellite equipment control
brx: ग्रहसा आइजें दबथायनाय

en: ATSC reception parameters
brx: ATSC आजावनाय पेरामिटार

en: Digital broadcasting
brx: डिजिटाल ब्रन्डकास्टिं

en: The selected digital tuner does not support the specified parameters.
    Please check the preferences.
brx: सायखखानाय डिजिटाल टिउनारआ थि पेरामिटारखौ हेफाजाब खालामा।
    अननानै पसन्दखौ आनजाद खालाम।

en: Digital Video (Firewire/ieee1394) input
brx: डिजिटाल भिडिअ' (Firewire/ieee1394) इनपुट

en: DVD angle
brx: DVD ख'ना

en: Default DVD angle.
brx: डिफल्ट DVD ख'ना

en: Start directly in menu
brx: मेनुआव थोंजोङै जागाय

en: Start the DVD directly in the main menu. This will try to skip all the useless warning introductions.
brx: DVD खौ थोंजोङै गाहाय मेनुआव जागाय। बेयो गासै बाहायथावै सांग्रांथि जागायजेननायखौ बाद होनो नाजागोन।

en: DVD with menus
brx: मेनुजों DVD

en: DVDnav Input
brx: DVDnav इनपुट

en: Playback failure
brx: प्लेबेक फेलें

en: VLC cannot set the DVD's title. It possibly cannot decrypt the entire disc.
brx: VLC आ DVDनि बिमुंखौ फजनो हाया। आबुं डिस्कखौ डिक्राइप्ट खालामनो सम्भाव नङा।

en: DVD without menus
brx: मेनु गैयाबालानो DVD

en: DVDRead Input (no menu support)
brx: DVDRead इनपुट (जेबो मेनु हेफाजाब गैया)

en: DVDRead could not open the disc "%s".
brx: DVDRead आ डिस्क "%s" खौ खेवनो हायाखै।

en: DVDRead could not read block %d.
brx: DVDRead आ ब्लक %d खौ फरायनो हायाखै।

en: DVDRead could not read %d/%d blocks at 0x%02x.
brx: DVDRead आ %d/%d ब्लकखौ 0x%02x आव फरायनो हायाखै।

en: File input
brx: फाइल इनपुट

en: File
brx: फाइल

en: Directory
brx: डिरेक्टरि

en: Username
brx: बाहायग्रामुं

en: Password
brx: पासवार्ड

en: FTP account
brx: FTP एकाउन्ट

en: Account that will be used for the connection.
brx: एकाउन्टखौ फोनांजाबनि थाखाय बाहायगोन

en: FTP input
brx: FTP इनपुट

en: FTP upload output
brx: FTP आपल'ड आउटपुट

en: Network interaction failed
brx: नेटवार्क सोमोन्दो लाज्लायनाया फेलें जाबाय

en: VLC could not connect with the given server.
brx: VLC आ होखानाय सार्भारजों फोनांजाब खालामनो हायाखै।

en: VLC's connection to the given server was rejected.
brx: होखानाय सार्भारजों VLCनि फोनांजाबखौ नेवसिबायमोन।

en: Your account was rejected.
brx: नोंथांनि एकाउन्टखौ नेवसिबायमोन।

en: Auto re-connect
brx: हार्सिं फिन-फोनांजाब

en: Automatically try to reconnect to the stream in case of a sudden disconnect.
brx: हरखाब फोनांजाब गैयै जानाय बुब्लिआव स्ट्रिमजों गावनो गाव महरै फिन फोनांजाब खालामनो नाजा।

en: HTTP input
brx: HTTP इनपुट

en: HTTP authentication
brx: HTTP थारफोरमान

en: Please enter a valid login name and a password for realm %s.
brx: अननानै realm %s नि थाखाय मोनसे बाहाय जाथाव लगिन मुं आरो मोनसे पासवार्ड हाबहो।

en: Continuous stream
brx: सोलिबाय थानाय सिस्टेम

en: Dummy
brx: डामि

en: Dummy input
brx: डामि इनपुट

en: Set the ID of the elementary stream
brx: गुदि स्ट्रिमनि ID खौ फज

en: Group
brx: हानजा

en: Set the group of the elementary stream
brx: गुदि स्ट्रिमनि हानजाखौ फज

en: Category
brx: थाखो

en: Set the category of the elementary stream
brx: गुदि स्ट्रिमनि थाखोखौ फज

en: Unknown
brx: मोनथिमोनै

en: Data
brx: डाटा

en: Set the codec of the elementary stream
brx: गुदि स्ट्रिमनि codec खौ फज

en: Language of the elementary stream as described by ISO639
brx: ISO639 जों बेखेवजानाय गुदि स्ट्रिमनि राव

en: Sample rate of an audio elementary stream
brx: अडिअ' गुदि स्ट्रिमनि गोरलै रेट

en: Channels count
brx: सेनेल हिसाब

en: Channels count of an audio elementary stream
brx: अडिअ' गुदि स्ट्रिमनि सेनेल हिसाब

en: Width
brx: गुवारै

en: Width of video or subtitle elementary streams
brx: भिडिअ'नि गुवार एबा दालाय-बिमुं गुदि स्ट्रिम

en: Height
brx: गोजौ

en: Height of video or subtitle elementary streams
brx: भिडिअ'नि गोजौ एबा दालाय-बिमुं गुदि स्ट्रिम

en: Display aspect ratio
brx: नुथाय रुजुथायखौ दिन्थिफुं

en: Display aspect ratio of a video elementary stream
brx: भिडिअ' गुदि स्ट्रिमनि नुथाय रुजुथायखौ दिन्थिफुं

en: Frame rate of a video elementary stream
brx: भिडिअ' गुदि स्ट्रिमनि फ्रेम रेट

en: Callback cookie string
brx: कलबेक कुकि स्ट्रिं

en: Text identifier for the callback functions
brx: कलबेक खामानिनि थाखाय फरा सिनायथिहोग्रा

en: Callback data
brx: कलबेक डाटा

en: Data for the get and release functions
brx: खामानि मोननाय आरो हगारनायनि थाखाय डाटा

en: Get function
brx: खामानिखौ ला

en: Address of the get callback function
brx: मोननाय कलबेक खामानिनि थं

en: Release function
brx: हगारनाय खामानि

en: Address of the release callback function
brx: हगारनाय कलबेक खामानिनि थं

en: Size
brx: महर

en: Size of stream in bytes
brx: बाइट्स स्ट्रिमनि महर

en: Memory input
brx: मेमरि इनपुट

en: Pace
brx: पेस

en: Read the audio stream at VLC pace rather than Jack pace.
brx: अडिअ' स्ट्रिमखौ जेक पेसनि सोलायै VLC पेसआव फराय

en: Auto connection
brx: अट' फोनांजाब

en: Automatically connect VLC input ports to available output ports.
brx: VLC इनपुट पर्टखौ मोननो हाथाव आउटपुट पर्टजों गावनो गाव महरै फोनांजाब हो

en: JACK audio input
brx: JACK अडिअ' इनपुट

en: JACK Input
brx: JACK इनपुट

en: Link #
brx: लिंक #

en: Allows you to set the desired link of the board for the capture (starting at 0).
brx: केपसारनि थाखाय बर्डनि लुबैनाय लिंकखौ फजनो गनायथि होयो (0 आव जागायगासिनो दं)।

en: Video ID
brx: भिडिअ' ID

en: Allows you to set the ES ID of the video.
brx: भिडिअ'नि ES ID खौ फजनो गनायथि होयो

en: Allows you to force the aspect ratio of the video.
brx: भिडिअ'नि नुथाय रुजुथायखौ जर होनो गनायथि होयो

en: Audio configuration
brx: अडिअ' बाइजोमहर

en: Allows you to set audio configuration (id=group,pair:id=group,pair...).
brx: अडिअ' बाइजोमहरखौ फजनो गनायथि होयो (id=group,pair:id=group,pair...)।

en: HD-SDI Input
brx: HD-SDI इनपुट

en: Teletext configuration
brx: टेलिटेक्स्ट बाइजोमहर

en: Allows you to set Teletext configuration (id=line1-lineN with both fields).
brx: टेलिटेक्स्ट बाइजोमहरखौ फजनो नोंथांखौ गनायथि होयो (मोननैबो फोथारजों id=line1-lineN)।

en: Teletext language
brx: टेलिटेक्स्ट राव

en: Allows you to set Teletext language (page=lang/type,...).
brx: टेलिटेक्स्ट रावखौ फजनो गनायथि होयो (बिलाइ=lang/रोखोम,...).

en: SDI Input
brx: SDI इनपुट

en: SDI Demux
brx: SDI डिमाक्स

en: Kasenna RTSP dialect
brx: कासेन्ना RTSP बिबुं

en: Kasenna servers use an old and nonstandard dialect of RTSP. With this parameter VLC will try this dialect, but then it cannot connect to normal RTSP servers.
brx: कासेन्ना सार्भारआ RTSP नि गोजाम आरो थाखोमान-नङै बिबुंखौ बाहायो। बे पेरामिटारजों, VLC आ बे बिबुंखौ नाजागोन, नाथाय बेयो सरासनस्रा RTSP सार्भारजों फोनांजाब खालामनो हाया।

en: WMServer RTSP dialect
brx: WMServer RTSP बिबुं

en: WMServer uses a nonstandard dialect of RTSP. Selecting this parameter will tell VLC to assume some options contrary to RFC 2326 guidelines.
brx: WMसार्भारआ RTSP नि थाखोमान-नङै बिबुंखौ बाहायो। बे पेरामिटारखौ सायखयोब्ला RFC 2326 बोसोननि उल्थायै माखासे उफ्राखौ हमनानै लानो VLC नो खिन्थायो।

en: Sets the username for the connection, if no username or password are set in the url.
brx: जेबो बाहायग्रा एबा पासवार्डखौ url आव फजयाखैब्ला फोनांजाबनि थाखाय बाहायग्रामुंखौ फजयो।

en: Sets the password for the connection, if no username or password are set in the url.
brx: जेबो बाहायग्रा एबा पासवार्डखौ url आव फजयाखैब्ला फोनांजाबनि थाखाय पासवार्डखौ फजयो।

en: RTSP frame buffer size
brx: RTSP फ्रेम बाफार महर

en: RTSP start frame buffer size of the video track, can be increased in case of broken pictures due to too small buffer.
brx: भिडिअ' ट्रेकनि RTSP जागायनाय फ्रेम बाफार महरखौ जोबोद फिसा बाफारनि थाखाय बायनाय सावगारिआव बांहोनो हायो।

en: RTP/RTSP/SDP demuxer (using Live555)
brx: RTP/RTSP/SDP डिमाक्सार (Live555 खौ बाहायगासिनो दं)

en: RTSP/RTP access and demux
brx: RTSP/RTP हाबनाय आरो डिमाक्स

en: Use RTP over RTSP (TCP)
brx: RTSP (TCP) आव RTP खौ बाहाय

en: Client port
brx: क्लाइन्ट पर्ट

en: Port to use for the RTP source of the session
brx: जथुम्मानि RTP फुंखानि थाखाय बाहायनो पर्ट

en: Force multicast RTP via RTSP
brx: माल्टिकास्ट RTP खौ RTSP नि गेजेरजों जर हो

en: Tunnel RTSP and RTP over HTTP
brx: HTTP सायाव टिउनेल RTSP आरो RTP

en: HTTP tunnel port
brx: HTTP टानेल पर्ट

en: Port to use for tunneling the RTSP/RTP over HTTP.
brx: HTTP सायाव टिउनेलिं RTSP/RTP नि थाखाय बाहायनो पर्ट

en: RTSP authentication
brx: RTSP थारफोरमान

en: Please enter a valid login name and a password.
brx: मोनसे बाहाय जाथाव लगिन मुं आरो पासवार्डखौ हाबहो

en: RTSP connection failed
brx: RTSP फोनांजाबआ फेलें जाबाय

en: Access to the stream is denied by the server configuration.
brx: स्ट्रिमआव हाबनाया सार्भार बाइजोमहरजों नेवसिजायो

en: Force selection of all streams
brx: गासै स्ट्रिमनि सायखनायखौ जर हो

en: MMS streams can contain several elementary streams, with different bitrates. You can choose to select all of them.
brx: MMS स्ट्रिमआव आलादा बिट्रेटजों गोबां गुदि स्ट्रिम दं। नोंथाङा बेफोर गासिखौबो सायखनो हायो।

en: Maximum bitrate
brx: बांसिन बिट्रेट

en: Select the stream with the maximum bitrate under that limit.
brx: बै सिमानि सिङाव बांसिन बिट्रेटजों स्ट्रिमखौ सायख

en: TCP/UDP timeout (ms)
brx: TCP/UDP समजोबनाय (ms)

en: Amount of time (in ms) to wait before aborting network reception of data. Note that there will be 10 retries before completely giving up.
brx: डाटानि नेटवार्क आजावनायखौ नागारनायनि सिगां नेथ'नाय समनि बिबां (ms आव)। नायनो गोनांदि फुरायै नागारनायनि सिगां 10 फिन नाजानाय थागोन।

en: Microsoft Media Server (MMS) input
brx: माइक्र'सफ्ट मेडिया सार्भार (MMS) इनपुट

en: MTP input
brx: MTP इनपुट

en: File reading failed
brx: फाइल फरायनाया फेलें जाबाय

en: VLC could not read the file: %s
brx: VLC आ फाइल: %s खौ फरायनो हायाखै

en: Capture the audio stream in stereo.
brx: स्टेरिअ'आव अडिअ' स्ट्रिमखौ केपसार खालाम

en: Samplerate
brx: नमुना-रेट

en: Samplerate of the captured audio stream, in Hz (eg: 11025, 22050, 44100, 48000)
brx: केपसार अडिअ' स्ट्रिमनि नमुना-रेट, Hz आव (जेरै: 11025, 22050, 44100, 48000)

en: OSS input
brx: OSS इनपुट

en: Pass pulse:// to open the default PulseAudio source, or pulse://SOURCE to open a specific source named SOURCE.
brx: डिफल्ट PulseAudio फुंखाखौ खेवनो pulse://, एबा SOURCE मुंनि जरखा फुंखाखौ खेवनो pulse://SOURCE

en: PulseAudio input
brx: PulseAudio इनपुट

en: Encrypted connexion
brx: इनक्राइप्ट खालामखानाय फोनांजाब

en: Acquisition rate (in fps)
brx: एकुइजिसन रेट (fps आव)

en: RDP Remote Desktop
brx: RDP रिमट डेस्कटप

en: RTCP (local) port
brx: RTCP (जायगानि) पर्ट

en: RTCP packets will be received on this transport protocol port. If zero, multiplexed RTP/RTCP is used.
brx: RTCP पेकेटखौ बे ट्रेन्सपर्ट प्र'ट'कल पर्टआव मोनगोन। लाथिख' जायोब्ला, माल्टिप्लेक्स खालामखानाय RTP/RTCP खौ बाहायगोन।

en: SRTP key (hexadecimal)
brx: SRTP साबि (हेक्साडेसिमाल)

en: RTP packets will be authenticated and deciphered with this Secure RTP master shared secret key. This must be a 32-character-long hexadecimal string.
brx: बे रैखाथि RTP मास्टार शेयार खालामनाय गुमुरथि साबिजों RTP पेकेटखौ थारफोरमान खालामगोन आरो ओंथि दिहुनगोन। बेयो मोनसे 32-हांखो-गोलाव हेक्साडेसिमाल स्ट्रिं जानांगोन।

en: SRTP salt (hexadecimal)
brx: SRTP सल्ट (हेक्साडेसिमाल)

en: Secure RTP requires a (non-secret) master salt value. This must be a 28-character-long hexadecimal string.
brx: रैखाथि RTPनो मोनसे (गुमुरथि-नङै) मास्टार सल्ट बेसेन नांगौ। बेयो मोनसे 28-हांखो-हेक्साडेसिमान स्ट्रिं गोलाव जानांगोन।

en: Maximum RTP sources
brx: बांसिन RTP फुंखा

en: How many distinct active RTP sources are allowed at a time.
brx: बेसेबां रोखा मावथि RTP फुंखाखौ खेबसेयाव गनायथि होनाय जायो।

en: RTP source timeout (sec)
brx: RTP फुंखा समजोबनाय (sec)

en: How long to wait for any packet before a source is expired.
brx: फुंखाया मेयाद बारनायनि सिगां जायखि जाया पेकेटनि थाखाय बेसे गोबाव नेनांगौ।

en: Maximum RTP sequence number dropout
brx: बांसिन RTP फारि अनजिमा ड्रपआउट

en: RTP packets will be discarded if they are too much ahead (i.e. in the future) by this many packets from the last received packet.
brx: RTP पेकेटखौ नेवसिगोन जदि बेफोरो बे गोबां पेकेटजों जोबथा मोननाय पेकेट निफ्राय जोबोद गोजानाव (जेरै- इयुनाव) जायो।

en: Maximum RTP sequence number misordering
brx: बांसिन RTP फारि अनजिमाया गोरोन्थि फारियाव दं

en: RTP packets will be discarded if they are too far behind (i.e. in the past) by this many packets from the last received packet.
brx: RTP पेकेटखौ नेवसिगोन जदि बेफोरो बे गोबां पेकेटजों जोबथा मोननाय पेकेट निफ्राय जोबोद उनाव (जेरै- आगोलाव) जायो।

en: RTP payload format assumed for dynamic payloads
brx: RTP पेल'ड फरमेटखौ डायेनामिक पेल'डनि थाखाय हमना लाबाय

en: This payload format will be assumed for dynamic payload types (between 96 and 127) if it can't be determined otherwise with out-of-band mappings (SDP)
brx: बे पेल'ड फरमेटखौ डायेनामिक पेल'ड रोखोम (96 आरो 127 नि गेजेराव)नि थाखाय हमना लागोन जदि बेखौ बेन्ड-मेपिं (SDP) गैयाबालानो थि खालामनो हाया।

en: Real-Time Protocol (RTP) input
brx: थार-सम प्र'ट'कल (RTP) इनपुट

en: SDP required
brx: SDP नांगौ

en: A description in SDP format is required to receive the RTP stream. Note that rtp:// URIs cannot work with dynamic RTP payload format (%<PRIu8>).
brx: RTP स्ट्रिमखौ मोननो SDP फरमेटनि बेखेवथिखौ गोनांथि जायो। नायनो गोनांदि rtp:// URIs आ डायेनामिक RTP पेल'ड फरमेट (%<PRIu8>) जों खामानि मावनो हाया।

en: Real RTSP
brx: थार RTSP

en: Connection failed
brx: फोनांजाबआ फेलें जाबाय

en: VLC could not connect to "%s:%d".
brx: VLC आ "%s:%d" जों फोनांजाब खालामनो हायाखै।

en: Session failed
brx: जथुम्माया फेलें जाबाय

en: The requested RTSP session could not be established.
brx: खावलायखानाय RTSP जथुम्माखौ गायसननो हायाखै।

en: Receive buffer
brx: बाफारखौ ला

en: UDP receive buffer size (bytes)
brx: UDP आ बाफार महरखौ लायो (बाइट्स)

en: Host
brx: हस्ट

en: Desired frame rate for the capture.
brx: केपसारनि थाखाय लुबैनाय फ्रेम रेट

en: Capture fragment size
brx: केपसार थुख्रा महर

en: Optimize the capture by fragmenting the screen in chunks of predefined height (16 might be a good value, and 0 means disabled).
brx: आगु-थि खालामनाय गोजौनि थुख्रायाव स्क्रिनखौ खोन्दो खालामनानै केपसारखौ गोरोब हो (16 आ मोजां बेसेन जानो हागौ आरो 0 नि ओंथिया लोरबां)।

en: Region top row
brx: ओनसोल बिजौ सारि

en: Ordinate of the capture region in pixels.
brx: पिक्सेलआव केपसार ओनसोलनि अर्डिनेट

en: Region left column
brx: ओनसोल आगसि खाम्फा

en: Abscissa of the capture region in pixels.
brx: पिक्सेलआव केपसार ओनसोलनि एब्सिस

en: Capture region width
brx: केपसार ओनसोल गुवार

en: Capture region height
brx: केपसार ओनसोल गोजौ

en: Follow the mouse
brx: माउसखौ उन सं

en: Follow the mouse when capturing a subscreen.
brx: साबस्क्रिनखौ केपसार खालामनाय समाव माउसखौ उन सं

en: Mouse pointer image
brx: माउस दिन्थिग्रा मुसुखा

en: If specified, will use the image to draw the mouse pointer on the capture.
brx: थि खालामोब्ला, माउस दिन्थिग्राखौ केपसारआव बोबोनो मुसुखाखौ बाहायगोन।

en: Display ID
brx: ID खौ दिन्थिफुं

en: Screen index
brx: स्क्रिन नायखांफारि

en: Index of screen (1, 2, 3, ...). Alternative to Display ID.
brx: स्क्रिननि नायखांफारि (1, 2, 3, ...)। ID खौ दिन्थिफुंनो सोलायथाव

en: Screen Input
brx: स्क्रिन इनपुट

en: Screen
brx: स्क्रिन

en: How many times the screen content should be refreshed per second.
brx: स्क्रिन थानाय-आयदाखौ मोनफा सेकेन्दआव खनबैसे थाजा खालामनांगौ।

en: Pixel width of the capture region, or 0 for full width
brx: केपसार ओनसोलनि पिक्सेल गुवार, एबा आबुं गुवारनि थाखाय 0

en: Pixel height of the capture region, or 0 for full height
brx: केपसार ओनसोलनि पिक्सेल गोजौ, एबा आबुं गोजौनि थाखाय 0

en: Screen capture (with X11/XCB)
brx: स्क्रिन केपसार (X11/XCB जों)

en: Session Description Protocol
brx: जथुम्मा बेखेवथि प्र'ट'कल

en: SFTP port
brx: SFTP पर्ट

en: SFTP port number to use on the server
brx: सार्भारआव बाहायनो SFTP पर्ट नाम्बार

en: SFTP input
brx: SFTP इनपुट

en: SFTP authentication
brx: SFTP थारफोरमान

en: Please enter a valid login and password for the sftp connexion to %s
brx: %s आव sftp फोनांजाबनि थाखाय मोनसे बाहाय जाथाव लगिन आरो पासवार्डखौ हाबहो

en: Frame buffer depth
brx: फ्रेम बाफार गोथौ

en: Pixel depth of the frame buffer, or zero for XWD file
brx: फ्रेम बाफारनि पिक्सेल गोथौ, एबा XWD फाइलनि थाखाय लाथिख'

en: Frame buffer width
brx: फ्रेम बाफार गुवार

en: Pixel width of the frame buffer (ignored for XWD file)
brx: फ्रेम बाफारनि पिक्सेल गुवार (XWD फाइलनि थाखाय नेवसिबाय)

en: Frame buffer height
brx: फ्रेम बाफार गोजौ

en: Pixel height of the frame buffer (ignored for XWD file)
brx: फ्रेम बाफारनि पिक्सेल गोजौ (XWD फाइलनि थाखाय नेवसिबाय)

en: Frame buffer segment ID
brx: फ्रेम बाफार खोन्दो ID

en: System V shared memory segment ID of the frame buffer (this is ignored if --shm-file is specified).
brx: सिस्टेम V आ फ्रेम बाफारनि मेमरि खोन्दो ID खौ शेयार खालामो (--shm-फाइलखौ थि खालामोब्ला बेखौ नेवसिनाय जायो)।

en: Frame buffer file
brx: फ्रेम बाफार फाइल

en: Path of the memory mapped file of the frame buffer
brx: फ्रेम बाफारनि मेमरि मेप खालामखानाय फाइलनि लामा

en: XWD file (autodetect)
brx: XWD फाइल (हार्सिं-संना दिहुन)

en: 8 bits
brx: 8 बिट

en: 15 bits
brx: 15 बिट

en: 16 bits
brx: 16 बिट

en: 24 bits
brx: 24 बिट

en: 32 bits
brx: 32 बिट

en: Framebuffer input
brx: फ्रेमबाफार इनपुट

en: Shared memory framebuffer
brx: शेयार खालामखानाय मेमरि फ्रेमबाफार

en: Samba (Windows network shares) input
brx: साम्बा (उइन्ड'स नेटवार्क शेयार) इनपुट

en: SMB input
brx: SMB इनपुट

en: SMB domain
brx: SMB डमेइन

en: Domain/Workgroup that will be used for the connection.
brx: डमेइन/खामानि-हानजाखौ फोनांजाबनि थाखाय बाहायगोन।

en: TCP input
brx: TCP इनपुट

en: Time code
brx: सम क'ड

en: Time code subpicture elementary stream generator
brx: सम क'ड दालाय-सावगारि गुदि स्ट्रिम जेनेरेटर

en: UDP input
brx: UDP इनपुट

en: Reset defaults
brx: डिफल्टखौ फिन फज

en: Video capture device
brx: भिडिअ' केपसार डिभाइस

en: Video capture device node.
brx: भिडिअ' केपसार डिभाइस नड

en: VBI capture device
brx: VBI भिडिअ' डिभाइस

en: Standard
brx: थाखोमान

en: Video standard (Default, SECAM, PAL, or NTSC).
brx: भिडिअ' थाखोमान (डिफल्ट, SECAM, PAL एबा NTSC)।

en: Input of the card to use (see debug).
brx: बाहायनो कार्डनि इनपुट (डेबागखौ नाय)।

en: Audio input
brx: अडिअ' इनपुट

en: Audio input of the card to use (see debug).
brx: बाहायनो कार्डनि अडिअ' इनपुट (डेबागखौ नाय)।

en: The specified pixel resolution is forced (if both width and height are strictly positive).
brx: (गुवार आरो गोजौ मोननैबो गोरायै पजिटिभ जायोब्ला) थि पिक्सेल रिज'लुसनखौ जर होनाय जायो

en: Maximum frame rate to use (0 = no limits).
brx: बाहायनो बांसिन फ्रेम रेट (0 = जेबो सिमा गैया)।

en: Radio device
brx: रेडिअ' डिभाइस

en: Radio tuner device node.
brx: रेडिअ' टिउनार डिभाइस म'ड

en: Frequency
brx: गले गेलथाय

en: Audio mode
brx: अडिअ' म'ड

en: Tuner audio mono/stereo and track selection.
brx: टिउनार अडिअ' म'न'/स्टेरिअ' आरो ट्रेक सायखनाय

en: Reset controls
brx: दबथायनायखौ फिन फज

en: Reset controls to defaults.
brx: दबथायनायखौ डिफल्टआव फिन फज

en: Brightness
brx: गोजोंथि

en: Picture brightness or black level.
brx: सावगारि गोजोंथि एबा गोसोम लेभे

en: Automatic brightness
brx: गावनो गाव गोजोंथि

en: Automatically adjust the picture brightness.
brx: सावगारिनि गोजोंथिखौ गावनो गाव महरै गोरोब हो

en: Contrast
brx: कनट्रेस्ट

en: Picture contrast or luma gain.
brx: सावगारि कनट्रेस्ट एबा लुमा गेन

en: Saturation
brx: बुंफबनाय

en: Picture saturation or chroma gain.
brx: सावगारि बुंफबनाय एबा क्र'मा गेन

en: Hue
brx: गाब

en: Hue or color balance.
brx: गाब एबा गाब बेलेन्स

en: Automatic hue
brx: गावनोगाव

en: Automatically adjust the picture hue.
brx: सावगारि गाबखौ गावनो गाव महरै गोरोबहो

en: White balance temperature (K)
brx: गुफुर बेलेन्स बिदुं (K)

en: White balance temperature as a color temperation in Kelvin (2800 is minimum incandescence, 6500 is maximum daylight).
brx: केल्भिनआव गाब बिदुं महरै गुफुर समानथाय बिदुं (2800 आ खमसिन जोंनाय, 6500 आ बांसिन साननि सोरां)।

en: Automatic white balance
brx: गावनोगाव गुफुर बेलेन्स

en: Automatically adjust the picture white balance.
brx: सावगारि गुफुर बेलेन्सखौ गावनो गाव महरै गोरोबहो

en: Red balance
brx: गोजा बेलेन्स

en: Red chroma balance.
brx: गोजा क्र'मा बेलेन्स

en: Blue balance
brx: निला बेलेन्स

en: Blue chroma balance.
brx: निला क्र'मा बेलेन्स

en: Gamma
brx: गामा

en: Gamma adjust.
brx: गामा गोरोबनाय

en: Automatic gain
brx: गावनोगाव गेन

en: Automatically set the video gain.
brx: भिडिअ' गेनखौ गावनो गाव महरै फज

en: Gain
brx: गेन

en: Picture gain.
brx: सावगारि गेन

en: Sharpness
brx: गोफारथि

en: Sharpness filter adjust.
brx: गोफारथि फिल्टार गोरोबनाय

en: Chroma gain
brx: क्र'मा गेन

en: Chroma gain control.
brx: क्र'मा गेन दबथायनाय

en: Automatic chroma gain
brx: गावनोगाव क्र'मा गेन

en: Automatically control the chroma gain.
brx: क्र'मा गेनखौ गावनो गाव महरै दबथाय

en: Power line frequency
brx: गोहो सारि गलेगलेथाय

en: Power line frequency anti-flicker filter.
brx: गोहो सारि एन्टि-फ्लिकार फिल्टार

en: Backlight compensation
brx: उनथिं-सोरां खहा सुफुंनाय

en: Band-stop filter
brx: बेन्ड-बन्द फिल्टार

en: Cut a light band induced by fluorescent lighting (unit undocumented).
brx: फ्ल'रेसेन्ट सोरांजों जाथाय जाहोजानाय मोनसे सोरां बेन्डखौ दानस' (सानगुदि आनडकुमेन्टेड)।

en: Horizontal flip
brx: समानथि फ्लिप

en: Flip the picture horizontally.
brx: सावगारिखौ समानथि महरै फ्लिप खालाम

en: Vertical flip
brx: थोंगोर फ्लिप

en: Flip the picture vertically.
brx: सावगारिखौ थोंगोर महरै फ्लिप खालाम

en: Rotate (degrees)
brx: फिदिं (दिग्रि)

en: Picture rotation angle (in degrees).
brx: सावगारि फिदिंनाय खना (दिग्रिआव)

en: Color killer
brx: कालार किलार

en: Enable the color killer, i.e. switch to black & white picture whenever the signal is weak.
brx: कालार किलारखौ हाहोनाय खालाम, बेनि ओंथिया जाबाय जेब्लानो इंगितआ लोरबां जायो अब्लानो गोसोम आरो गुफुर सावगारिआव थां।

en: Color effect
brx: गाब गोहोम

en: Select a color effect.
brx: गाब गोहोमखौ सायख

en: Black & white
brx: गोसोम आरो गुफुर

en: Sepia
brx: सेपिया

en: Negative
brx: निगेटिभ

en: Emboss
brx: एमबस

en: Sketch
brx: स्केच

en: Sky blue
brx: अख्रां निला

en: Grass green
brx: गांसो गोथां

en: Skin whiten
brx: बिगुर गुफुर

en: Vivid
brx: रोखा

en: Audio volume
brx: अडिअ' भलिउम

en: Volume of the audio input.
brx: अडिअ' इनपुटनि भलिउम

en: Audio balance
brx: अडिअ' बेलेन्स

en: Balance of the audio input.
brx: अडिअ' इनपुटनि बेलेन्स

en: Bass level
brx: बेस लेभेल

en: Bass adjustment of the audio input.
brx: अडिअ' इनपुटनि बेस गोरोबहोनाय

en: Treble level
brx: ट्रेबल थोरफो

en: Treble adjustment of the audio input.
brx: अडिअ' इनपुटनि ट्रेबल गोरोबनाय

en: Mute the audio.
brx: अडिअ'खौ सोदोब-गैयै खालाम

en: Loudness mode
brx: गोमसारथि म'ड

en: Loudness mode a.k.a. bass boost.
brx: गोमसारथि म'ड एबा बेस बुस्ट

en: v4l2 driver controls
brx: v4l2 ड्राइभार दबथायनाय

en: All
brx: गासै

en: Multichannel television sound (MTS)
brx: माल्टिसेनेल टेलिभिसन साउण्ड (MTS)

en: 525 lines / 60 Hz
brx: 525 सारि / 60 Hz

en: 625 lines / 50 Hz
brx: 625 सारि / 50 Hz

en: PAL N Argentina
brx: PAL N आर्जेन्टिना

en: NTSC M Japan
brx: NTSC M जापान

en: NTSC M South Korea
brx: NTSC M खोला करिया

en: Primary language
brx: गुदि राव

en: Secondary language or program
brx: नैथि राव एबा प्रग्राम

en: Dual mono
brx: मोननै म'न'

en: Video4Linux input
brx: भिडिअ'4लिनाक्स इनपुट

en: Video input
brx: भिडिअ' इनपुट

en: Tuner
brx: टिउनार

en: Controls
brx: दबथायनाय

en: Video capture controls (if supported by the device)
brx: (डिभाइसजों हेफाजाब होजानायब्ला) भिडिअ' केपसार दबथायनाय

en: Video4Linux compressed A/V input
brx: Video4Linux नारसिनखानाय A/V इनपुट

en: Video4Linux radio tuner
brx: Video4Linux रेडिअ' टिउनार

en: VCD input
brx: VCD इनपुट

en: Support for VDR recordings (http://www.tvdr.de/).
brx: VDR रेकर्डिंनि थाखाय हेफाजाब (http://www.tvdr.de/).

en: Chapter offset in ms
brx: ms आव सेप्टार अफसेट

en: Move all chapters. This value should be set in milliseconds.
brx: गासै सेप्टारखौ लाबो। बे बेसेनखौ मिलिसेकेन्दआव फजथारनांगोन।

en: Default frame rate for chapter import.
brx: सेप्टार लाबोनायनि थाखाय डिफल्ट फ्रेम

en: VDR recordings
brx: VDR रेकडिं

en: VLC could not read the file (%s).
brx: VLC आ फाइल (%s) खौ फरायनो हायाखै।

en: VLC could not open the file "%s" (%s).
brx: VLC आ फाइल "%s" (%s) खौ खेवनो हायाखै।

en: VDR Cut Marks
brx: VDR काट मार्क

en: Start
brx: जागाय

en: X.509 Certificate Authority
brx: X.509 सार्टिफिकेट अथ'रिटि

en: Certificate of the Authority to verify server's against
brx: सार्भारनि बेरेखाखौ थारबिजिरनो अथ'रिटिनि सार्टिफिकेट

en: X.509 Certificate Revocation List
brx: X.509 सार्टिफिकेट मोनफिननाय लिस्ट

en: List of revoked servers certificates
brx: लाबोफिननाय सार्भार सार्टिफिकेटनि लिस्ट

en: X.509 Client certificate
brx: X.509 क्लाइन्ट सार्टिफिकेट

en: X.509 Client private key
brx: X.509 क्लाइन्ट प्राइभेट साबि

en: RGB chroma (RV32, RV24, RV16, RGB2)
brx: RGB क्र'मा (RV32, RV24, RV16, RGB2)

en: Compression level
brx: नारसिननाय लेभेल

en: Transfer compression level from 0 (none) to 9 (max)
brx: नारसिननाय लेभेलखौ 0 (मोनसेबो नङा) निफ्राय 9 (बांसिन) सिम बदलि खालाम

en: Image quality
brx: मुसुखा गुन

en: Image quality 1 to 9 (max)
brx: मुसुखा गुन 1 निफ्राय 9 सिम (बांसिन)

en: VNC client access
brx: VNC क्लाइन्ट हाबनाय

en: Dummy stream output
brx: डामि स्ट्रिम आउटपुट

en: Keep existing file
brx: थाखानाय फाइलखौ दोन

en: Overwrite
brx: अभारराइट खालाम

en: The output file already exists. If recording continues, the file will be overridden and its content will be lost.
brx: आउटपुट फाइलआ सिगाङावनो दं। रेकर्डिंआ सोलिलांबाय थायोब्ला फाइलखौ नेवसिगारगोन आरो बेनि थानाय-आयदाया गोमागोन।

en: Overwrite existing file
brx: थाखानाय फाइलखौ अभारराइट खालाम

en: If the file already exists, it will be overwritten.
brx: फाइलआ सिगाङावनो दंब्ला बेखौ अभारराइट खालामगोन।

en: Append to file
brx: फाइलआव फेहेर

en: Append to file if it exists instead of replacing it.
brx: फाइलखौ सोलायना फजफिननायनि सोलायै बेयो थायोब्ला बेजों दाजाबदेर।

en: Format time and date
brx: फरमेट सम आरो अक्ट'

en: Perform ISO C time and date formatting on the file path
brx: फाइल लामायाव ISO C सम आरो अक्ट' फरमेटिंखौ मावफुं

en: Synchronous writing
brx: एखे समावनो लिरनाय

en: Open the file with synchronous writing.
brx: सिनक्र'नास लिरनायजों फाइलखौ खेव

en: File stream output
brx: फाइल स्ट्रिम आउटपुट

en: Password that will be requested to access the stream.
brx: पासवार्ड जायखौ स्ट्रिम हाबहोनो खावलायगोन

en: Mime
brx: माइम

en: MIME returned by the server (autodetected if not specified).
brx: MIME आ सार्भारजों फैफिनहोजाबाय (थि खालामाखैब्ला हार्सिं संना दिहुनबाय)।

en: Metacube
brx: मेटाकिउब

en: Use the Metacube protocol. Needed for streaming to the Cubemap reflector.
brx: मेटाकिउब प्र'ट'कलखौ बाहाय। किउब रिफ्लेक्टरआव स्ट्रिमिंनि थाखाय गोनांथि जाबाय।

en: HTTP stream output
brx: HTTP स्ट्रिम आउटपुट

en: Segment length
brx: खोन्दो गोलाव

en: Length of TS stream segments
brx: TS स्ट्रिम खोन्दोनि गोलाव

en: Split segments anywhere
brx: खोन्दोखौ जेरावबो बोखाव

en: Don't require a keyframe before splitting a segment. Needed for audio only.
brx: खोन्दोखौ बोखावनायनि सिगां कि-फ्रेमखौ गोनांथि जाया। अडिअ'नि थाखायल' गोनांथि जायो।

en: Number of segments
brx: खोन्दोनि अनजिमा

en: Number of segments to include in index
brx: नाखांफारियाव दाजाबदेरनो खोन्दोनि अनजिमा

en: Allow cache
brx: केछखौ गनायथि हो

en: Add EXT-X-ALLOW-CACHE:NO directive in playlist-file if this is disabled
brx: EXT-X-ALLOW-CACHE:NO डिरेक्टिभखौ प्लेलिस्ट-फाइलआव दाजाबदेर जदि बेयो लोरबां खालामजायो।

en: Index file
brx: नायखांफारि फाइल

en: Path to the index file to create
brx: सोरजिनो थाखाय नायखांफारि फाइलाव लामा

en: Full URL to put in index file
brx: नायखांफारि फाइलआव दोननो आबुं URL

en: Full URL to put in index file. Use #'s to represent segment number
brx: नायखांफारि फाइलआव दोननो आबुं URL। खोन्दो अनजिमाखौ दिन्थिनो # खौ बाहाय

en: Delete segments
brx: खोन्दोखौ खोमोर

en: Delete segments when they are no longer needed
brx: खोन्दोखौ खोमोर जेब्ला बिफोरखौ नांलिया।

en: Use muxers rate control mechanism
brx: माक्सार रेट दबथायनाय खान्थिखौ बाहाय

en: AES key URI to place in playlist
brx: प्लेलिस्टआव दोननो AES साबि URI

en: AES key file
brx: AES साबि फाइल

en: File containing the 16 bytes encryption key
brx: 16 बाइट्स इनक्रिपसन साबि गोनां फाइल

en: File where vlc reads key-uri and keyfile-location
brx: फाइल जेराव vlc आ साबि-uri आरो keyfile-जायगाखौ फरायो

en: Use randomized IV for encryption
brx: इनक्रिपसननि थाखाय जानला-मोनला खालामनाय IV खौ बाहाय

en: Generate IV instead using segment-number as IV
brx: खोन्दो-अनजिमाखौ IV महरै बाहायनायनि सोलायै IV खौ दिहुन

en: Number of first segment
brx: गिबि खोन्दोनि अनजिमा

en: The number of the first segment generated
brx: दिहुनखानाय गिबि खोन्दोनि अनजिमा

en: HTTP Live streaming output
brx: HTTP लाइभ स्ट्रिमिं आउटपुट

en: LiveHTTP
brx: लाइभHTTP

en: Stream name
brx: स्ट्रिम मुं

en: Name to give to this stream/channel on the shoutcast/icecast server.
brx: साउटकास्ट/आइचकास्ट सार्भारआव बे स्ट्रिम/सेनेलआव होनो मुं

en: Stream description
brx: स्ट्रिम बेखेवथि

en: Description of the stream content or information about your channel.
brx: नोंथांनि सेनेलनि सोमोन्दै स्ट्रिम थानाय-आयदा एबा फोरमायथिहोग्रानि बेखेवथि

en: Stream MP3
brx: स्ट्रिम MP3

en: You normally have to feed the shoutcast module with Ogg streams. It is also possible to stream MP3 instead, so you can forward MP3 streams to the shoutcast/icecast server.
brx: नोंथाङा साउटकास्ट मडुलखौ Ogg स्ट्रिमजों सरासनस्रायै फिड खालामनांगौ। बेनि सोलायै MP3 खौ स्ट्रिम खालामनो सम्भाव दं, बेखायनो नोंथाङा MP3 स्ट्रिमखौ साउटकास्ट/आइसकास्ट सार्भारआव दावगाहोनो हायो।

en: Genre description
brx: आरिमु बेखेवथि

en: Number of channels
brx: सेनेलनि अनजिमा

en: Ogg Vorbis Quality
brx: Ogg भर्बिस गुन

en: Stream public
brx: स्ट्रिम पाब्लिक

en: Make the server publicly available on the 'Yellow Pages' (directory listing of streams) on the icecast/shoutcast website. Requires the bitrate information specified for shoutcast. Requires Ogg streaming for icecast.
brx: सार्भारखौ साउटकास्ट/आइचकास्ट वेबसाइटआव 'गोमो बिलाइ' (स्ट्रिमनि डिरेक्टरि लिस्ट)आव राइजो-राजा बयनोबो मोननो हाथाव खालाम। साउकास्टनि थाखाय बिट्रेट फोरमायथिहोग्राखौ थिक खालामनांगौ। आइचकास्टनि थाखाय Ogg स्ट्रिमिंखौ नांगौ।

en: IceCAST output
brx: IceCAST आउटपुट

en: Caching value (ms)
brx: केछिं बेसेन (ms)

en: Default caching value for outbound UDP streams. This value should be set in milliseconds.
brx: आउटबाउन्ड UDP स्ट्रिमनि थाखाय डिफल्ट केछिं बेसेन। बे बेसेनखौ मिलिसेकेन्दआव फजनांगोन।

en: Group packets
brx: हानजा पेकेट

en: Packets can be sent one by one at the right time or by groups. You can choose the number of packets that will be sent at a time. It helps reducing the scheduling load on heavily-loaded systems.
brx: पेकेटखौ थि समाव एबा हानजा मथे मोनसेनि उनाव मोनसे दैथाय हरनो हायो। नोंथाङा पेकेटनि अनजिमा बासिखनो हायो जायखौ खेबसेआव दैथाय हरगोन। बेयो गोबां-ल'डगोनां सिस्टेमआव थि ल'डखौ खमायनायाव मदद खालामो।

en: UDP stream output
brx: UDP स्ट्रिम आउटपुट

en: ARM NEON video chroma conversions
brx: ARM NEON भिडिअ' क्र'मा सोलायनाय

en: ARM NEON audio volume
brx: ARM NEON अडिअ' भलिउम

en: ARM NEON video chroma YUV->RGBA
brx: ARM NEON भिडिअ' क्र'मा YUV->RGBA

en: Defines if BarGraph information should be sent
brx: बारग्राफ फोरमायथिहोग्राखौ दैथाय हरनांगोनब्ला थि खालामो

en: Defines if BarGraph information should be sent. 1 if the information should be sent, 0 otherwise (default 1).
brx: बारग्राफ फोरमायथिहोग्राखौ दैथाय हरनांगोनब्ला थि खालामो। फोरमायथिहोग्राखौ दैथाय हरनांगौब्ला 1, 0 नङाब्ला (डिफल्ट 1)।

en: Sends the barGraph information every n audio packets
brx: मोनफ्रोम n अडिअ' पेकेटआव बारग्राफ फोरमायथिहोग्राखौ दैथाय हरो

en: Defines how often the barGraph information should be sent. Sends the barGraph information every n audio packets (default 4).
brx: बारग्राफ फोरमायथिहोग्राखौ बेसे थाब थाब दैथाय हरनांगोनब्ला थि खालामो। बारग्राफ फोरमायथिहोग्राखौ मोनफ्रोम n अडिअ' पेकेटआव दैथाय हरो (डिफल्ट 4)।

en: Defines if silence alarm information should be sent
brx: सिरि एलार्म फोरमायथिहोग्राखौ दैथाय हरनांगौब्ला थि खालामो

en: Defines if silence alarm information should be sent. 1 if the information should be sent, 0 otherwise (default 1).
brx: सिरि एलार्म फोरमायथिहोग्राखौ दैथाय हरनांगौब्ला थि खालामो। फोरमायथिहोग्राखौ दैथाय हरनांगौब्ला 1, 0 नङाब्ला (डिफल्ट 1)।

en: Time window to use in ms
brx: ms आव बाहायनो समनि उइन्ड'

en: Time Window during when the audio level is measured in ms for silence detection. If the audio level is under the threshold during this time, an alarm is sent (default 5000).
brx: जेब्ला सिरि संना दिहुननायनि थाखाय अडिअ' लेभेलखौ ms आव जखा सुनाय जायो अब्ला सम उइन्ड'। अडिअ' लेभेलआ बे समाव मोनसे सिमानि गाहायाव थायोब्ला मोनसे एलार्मखौ दैथाय हरनाय जायो (डिफल्ट 5000)।

en: Minimum Audio level to raise the alarm
brx: एलार्मखौ फोजौनो खमसिन अडिअ' लेभेल

en: Threshold to be attained to raise an alarm. If the audio level is under the threshold during this time, an alarm is sent (default 0.1).
brx: एलार्मखौ फोजौनो थाखाय मोननो गोनां सिमा। अडिअ' लेभेलआ बे समाव मोनसे सिमानि गाहायाव थायोब्ला मोनसे एलार्मखौ दैथाय हरनाय जायो (डिफल्ट 0.1)।

en: Time between two alarm messages in ms
brx: ms आव मोननै एलार्म खौरांनि गेजेरनि सम

en: Time between two alarm messages in ms. This value is used to avoid alarm saturation (default 2000).
brx: ms आव मोननै एलार्म खौरांनि गेजेरनि सम। एलार्म बुंफबनायखौ नागारनो बे बेसेनखौ बाहायनाय जायो (डिफल्ट 2000)

en: Audio part of the BarGraph function
brx: बार-ग्राफ खामानिनि अडिअ' बाहागो

en: Audiobar Graph
brx: अडिअ'बार ग्राफ

en: Simple decoder for Dolby Surround encoded streams
brx: डलबि बेंखन एनक'डेड स्ट्रिमनि थाखाय गोरलै डिक'डार

en: Dolby Surround decoder
brx: डलबि बेंखन डिक'डार

en: This effect gives you the feeling that you are standing in a room with a complete 7.1 speaker set when using only a headphone, providing a more realistic sound experience. It should also be more comfortable and less tiring when listening to music for long periods of time.
    It works with any source format from mono to 7.1.
brx: बे गोहोमआ नोंथांनो मोनसे मोनदांथि होयोदि नोंथाङा मोनसे आबुं 7.1 स्पिकार सेटजों मोनसे खथायाव गसंनानै दंगासिनो दं जेब्ला मोनसेल' हेडफनखौ बाहायगासिनो दं आरो मोनसे जोबोद थार सोदोबनि रोंगौथि होयो। गोबाव सम मेथाय खोनासंबाय थानाय समाव बेयो जोबोद आराम आरो खम मेंनाय जानांगोन
    बेयो जायखि जाया फुंखा फरमेटजों म'न' निफ्राय 7.1 सिम खामानि मावयो।

en: Characteristic dimension
brx: आखुथाय जखा बिबां

en: Distance between front left speaker and listener in meters.
brx: मिटारआव मोखां आगसि स्पिकार आरो खोनासंग्रानि गेजेराव थानाय जानथाय

en: Compensate delay
brx: गोबाव खहा सुफुं

en: The delay which is introduced by the physical algorithm may sometimes be disturbing for the synchronization between lips-movement and speech. In case, turn this on to compensate.
brx: देहायारि एलग'रिडमजों जागायजानाय गोबावआ गुस्टि-लोरिनाय आरो बुंनायनि गेजेराव सिनक्र'नाइजेसननि थाखाय एखनब्ला-एखनब्ला दिग्दार खालामनो हागौ। बेबायदि बुब्लिआव, खहा सुफुंनो थाखाय बेखौ अन खालाम।

en: No decoding of Dolby Surround
brx: डलबि बेंखननि जेबो डिक'डिं गैया

en: Dolby Surround encoded streams won't be decoded before being processed by this filter. Enabling this setting is not recommended.
brx: बे फिल्टारजों प्रसेस खालामजानायनि सिगां डलबि बेंखन एनक'डेड स्ट्रिमखौ डिक'ड खालामनाय नङा। बे सेटिंखौ हाहोनाय खालामनो थिननाय जाया।

en: Headphone virtual spatialization effect
brx: हेडफन भार्सुआल स्पेशालाइजेसन गोहोम

en: Headphone effect
brx: हेडफननि गोहोम

en: Use downmix algorithm
brx: डाउनमिक्स एलग'रिडमखौ बाहाय

en: This option selects a stereo to mono downmix algorithm that is used in the headphone channel mixer. It gives the effect of standing in a room full of speakers.
brx: बे उफ्राया हेडफन सेनेल मिक्सारआव बाहायखानाय म'न' डाउनमिक्स एलग'रिडमआव मोनसे स्टेरिअ'खौ सायखयो। बेयो स्पिकारनि आबुं खथायाव गसंबाय थानायनि गोहोमखौ होयो।

en: Select channel to keep
brx: दोननो सेनेलखौ सायख

en: This option silences all other channels except the selected channel.
brx: बेयो सायखखानाय सेनेलखौ बाद होनानै गुबुन गासै सेनेलखौ सिरि खालामो।

en: Rear left
brx: आगसिथिं रियेर खालाम

en: Rear right
brx: आगदाथिं रियेर खालाम

en: Low-frequency effects
brx: खम-गलेगलेथाय गोहोम

en: Side left
brx: साइड आगसि

en: Side right
brx: साइड आगदा

en: Rear center
brx: गेजेराव रियेर खालाम

en: Stereo to mono downmixer
brx: म'न' डाउनमिक्सारआव स्टेरिअ'

en: Audio channel remapper
brx: अडिअ' सेनेल रिमेपार

en: Audio filter for simple channel mixing
brx: गोरलै सेनेल मिक्सिंनि थाखाय अडिअ' फिल्टार

en: Audio filter for trivial channel mixing
brx: फिसा सेनेल मिक्सिंनि थाखाय अडिअ' फिल्टार

en: Sound Delay
brx: सोदोब गोबाव

en: Delay
brx: गोबाव

en: Add a delay effect to the sound
brx: गोबाव गोहोमखौ सोदोबआव दाजाबदेर

en: Delay time
brx: गोबाव सम

en: Time in milliseconds of the average delay. Note average
brx: गड़ गोबावनि मिलिसेकेन्दआव सम। लिरसुंथाइ गड़

en: Sweep Depth
brx: सुइप गोथौ

en: Time in milliseconds of the maximum sweep depth. Thus, the sweep range will be delay-time +/- sweep-depth.
brx: मिलिसेकेन्दआव बांसिन सुइप गोथौनि सम। बेखायनो, सुइप सिमासारिआ गोबाव-सम+/- सुइप-गोथौ जागोन।

en: Sweep Rate
brx: सुइप रेट

en: Rate of change of sweep depth in milliseconds shift per second of play
brx: दामनायनि मोनफा सेकेन्दनि मिलिसेकेन्द शिफ्टआव सुइप गोथौनि सोलायनायनि रेट

en: Feedback gain
brx: फिनथाय गेन

en: Gain on Feedback loop
brx: फिनथाय लुपआव गेन

en: Wet mix
brx: गिसि गलाय-मोन्देर

en: Level of delayed signal
brx: गोबाव इसारानि लेभेल

en: Dry Mix
brx: गोरान गलाय-मोन्देर

en: Level of input signal
brx: इनपुट इसारानि लेभेल

en: RMS/peak
brx: RMS/पिक

en: Attack time
brx: गाग्लोबनाय सम

en: Release time
brx: ओंखारनाय सम

en: Threshold level
brx: सिम लेभेल

en: Ratio
brx: रुजुथाय

en: Knee radius
brx: नी सोखाव

en: Makeup gain
brx: मेकआप गेन

en: Set the makeup gain in dB (0 ... 24).
brx: मेकआप गेनखौ dB आव फज (0 ... 24)।

en: Compressor
brx: नारसिनग्रा

en: Dynamic range compressor
brx: डायेनामिक सिमासारि नारसिनग्रा

en: Audio filter for PCM format conversion
brx: PCM फरमेट सोलायहोनायनि थाखाय अडिअ' फिल्टार

en: Equalizer preset
brx: इकुयेलाइजार प्रिसेट

en: Preset to use for the equalizer.
brx: इकुयेलाइजारनि थाखाय बाहायनो प्रिसेट

en: Bands gain
brx: बेन्ड्स गेन

en: Don't use presets, but manually specified bands. You need to provide 10 values between -20dB and 20dB, separated by spaces, e.g. "0 2 4 2 0 -2 -4 -2 0 2".
brx: प्रिसेटखौ बाहायनो नाङा, नाथाय मेनुयेल महरै थि बेन्ड्स। नोंथाङा 10 बेसेनखौ स्पेसजों आलादा खालामनाय -20dB आरो 20dB नि गेजेराव जगायना होनांगोन, जेरै- "0 2 4 2 0 -2 -4 -2 0 2"

en: Use VLC frequency bands
brx: VLC गलेगलेथाय बेन्डसखौ बाहाय

en: Use the VLC frequency bands. Otherwise, use the ISO Standard frequency bands.
brx: VLC गलेगलेथाय बेन्डसखौ बाहाय। नङाब्ला, ISO थाखोमान गलेगलेथाय बेन्डसखौ बाहाय।

en: Two pass
brx: मोननै पास

en: Filter the audio twice. This provides a more intense effect.
brx: अडिअ'खौ खेबनै फिल्टार खालाम। बेयो मोनसे गोबां रोजा गोहोमखौ होयो।

en: Global gain
brx: मुलुगनां गेन

en: Set the global gain in dB (-20 ... 20).
brx: dB (-20 ... 20) आव मुलुगनां गेनखौ फज

en: Equalizer with 10 bands
brx: 10 बेन्ड्सजों इकुयेलाइजार

en: Equalizer
brx: इकुयेलाइजार

en: Flat
brx: फ्लेट

en: Classical
brx: गोजाम

en: Club
brx: क्लाब

en: Dance
brx: मोसानाय

en: Full bass
brx: आबुं बेस

en: Full bass and treble
brx: आबुं बेस आरो ट्रेबल

en: Full treble
brx: आबुं ट्रेबल

en: Large Hall
brx: गेदेर हल

en: Live
brx: लाइभ

en: Party
brx: हानजा

en: Pop
brx: पप

en: Reggae
brx: रेगै

en: Rock
brx: रक

en: Ska
brx: स्का

en: Soft
brx: गुरै

en: Soft rock
brx: गुरै रक

en: Techno
brx: टेक्न'

en: Gain multiplier
brx: गेन माल्टिफ्लायार

en: Increase or decrease the gain (default 1.0)
brx: गेनखौ बांहो एबा खमाय (डिफल्ट 1.0)

en: Gain control filter
brx: गेन दबथायनाय फिल्टार

en: Karaoke
brx: केर'क

en: Simple Karaoke filter
brx: गोरलै केर'क फिल्टार

en: Number of audio buffers
brx: अडिअ' बाफारनि अनजिमा

en: This is the number of audio buffers on which the power measurement is made. A higher number of buffers will increase the response time of the filter to a spike but will make it less sensitive to short variations.
brx: बेयो अडिअ' बाफारनि अनजिमा जेराव गोहो जखा सुनायखौ खालामनाय जायो। मोनसे गोजौ अनजिमानि बाफारआ स्पाइकआव फिल्टारनि फिननाय समखौ बांहोगोन, नाथाय बेयो गुसुं सोलायनायाव खम बद गोनां जायो।

en: Maximal volume level
brx: बांसिन भलिउम लेभेल

en: If the average power over the last N buffers is higher than this value, the volume will be normalized. This value is a positive floating point number. A value between 0.5 and 10 seems sensible.
brx: जोबथा N बाफारनि सानि गड़ गोहोआ बे बेसेन निख्रुइ गोजौसिन जायोब्ला, भलिउमखौ सरासनस्रा खालामनाय जायो। बे बेसेनआ मोनसे पजिटिभ फ्ल'टिं बिन्दो अनजिमा। 0.5 आरो 10 नि गेजेरनि मोनसे बेसेनखौ बदगोनां बादि नुयो।

en: Volume normalizer
brx: भलिउम नरमेलाइजार

en: Parametric Equalizer
brx: पेरामेट्रिक इकुयेलाइजार

en: Low freq (Hz)
brx: खम गलेगलेथाय (Hz)

en: Low freq gain (dB)
brx: खम गलेगलेथाय गेन (dB)

en: High freq (Hz)
brx: गोजौ गलेगलेथाय (Hz)

en: High freq gain (dB)
brx: गोजौ गलेगलेथाय गेन (dB)

en: Freq 1 (Hz)
brx: गलेगलेथाय 1 (Hz)

en: Freq 1 gain (dB)
brx: गलेगलेथाय 1 गेन (dB)

en: Freq 1 Q
brx: गलेगलेथाय 1 Q

en: Freq 2 (Hz)
brx: गलेगलेथाय 2 (Hz)

en: Freq 2 gain (dB)
brx: गलेगलेथाय 2 गेन (dB)

en: Freq 2 Q
brx: गलेगलेथाय 2 Q

en: Freq 3 (Hz)
brx: गलेगलेथाय 3 (Hz)

en: Freq 3 gain (dB)
brx: गलेगलेथाय 3 गेन (dB)

en: Freq 3 Q
brx: गलेगलेथाय 3 Q

en: Audio filter for band-limited interpolation resampling
brx: बेन्ड सिमागोनां इन्टारप'लेसन रिसेम्पलिंनि थाखाय अडिअ' फिल्टार

en: Resampling quality
brx: रिसेम्पलिं गुन

en: Speex resampler
brx: स्पेक्स नमुना बुथुमग्रा

en: Sample rate converter type
brx: नमुना रेट सोलायहोग्रा रोखोम

en: Different resampling algorithms are supported. The best one is slower, while the fast one exhibits low quality.
brx: आलादा आलादा रिसेम्पलिं एलग'रिडमआ हेफाजाब होजायो। साबसिनआ लासैसिन, गुबुन फारसे गोख्रैआ खम गुनखौ दिन्थियो।

en: Sinc function (best quality)
brx: सिन्क खामानि (साबसिन गुन)

en: Sinc function (medium quality)
brx: सिन्क खामानि (गेजेरनि गुन)

en: Sinc function (fast)
brx: सिन्क खामानि (गोख्रै)

en: Zero Order Hold (fastest)
brx: लाथिख' अर्डार हल्ड (गोख्रैसिन)

en: Linear (fastest)
brx: थोंगोर (गोख्रैसिन)

en: SRC resampler
brx: SRC नमुना बुथुमग्रा

en: Secret Rabbit Code (libsamplerate) resampler
brx: गुमुरथि रेबिट क'ड (libsamplerate) नमुना बुथुमग्रा

en: Nearest-neighbor audio resampler
brx: खाथिसिन-नसंसेनि अडिअ' नमुना बुथुमग्रा

en: Audio tempo scaler synched with rate
brx: रेटजों सिन्क खालामखानाय अडिअ' टेम्प' स्केलार

en: Scaletempo
brx: स्केल-टेम्प'

en: Stride Length
brx: स्ट्राइड गोलाव

en: Length in milliseconds to output each stride
brx: मोनफ्रोम स्ट्राइडखौ आउटपुट खालामनो मिलिसेकेन्दआव गोलाव

en: Overlap Length
brx: अभारलेप गोलाव

en: Percentage of stride to overlap
brx: अभारलेप खालामनो स्ट्राइडनि जौखोन्दो

en: Search Length
brx: नागिरनाय गुवार

en: Length in milliseconds to search for best overlap position
brx: साबसिन अभारलेप जायगानि थाखाय नागिरनो मिलिसेकेन्दआव गोलाव

en: Room size
brx: खथा महर

en: Defines the virtual surface of the room emulated by the filter.
brx: फिल्टारजों साबसिन खालामजानाय खथानि थार सा बाहागोखौ थि खालामो।

en: Room width
brx: खथानि गुवार

en: Width of the virtual room
brx: नुथाव खथानि गुवार

en: Wet
brx: गिसि

en: Dry
brx: गोरान

en: Damp
brx: डाम्प

en: Audio Spatializer
brx: अडिअ' स्पेशालाइजार

en: Spatializer
brx: स्पेशालाइजार

en: This filter enhances the stereo effect by suppressing mono (signal common to both channels) and by delaying the signal of left into right and vice versa, thereby widening the stereo effect.
brx: बे फिल्टारआ म'न'खौ नारसिननानै (मोननैबो सेनेलआव सरासनस्रा सिगनाल) आरो आगसि निफ्राय आगदा आरो आगदा निफ्राय आगसि सिगनालखौ गोबाव खालामनानै स्टेरिअ' गोहोमखौ फेहेरो, बेखायनो स्टेरिअ' गोहोमआ गुवार जायो।

en: Time in ms of the delay of left signal into right and vice versa.
brx: आगसि निफ्राय आगदा सिगनाल आरो बेनि उल्थानि गोबावनि ms आव सम

en: Amount of gain in delayed left signal into right and vice versa. Gives a delay effect of left signal in right output and vice versa which gives widening effect.
brx: आगसि निफ्राय आगदा सिगनाल आरो बेनि उल्थाआव गोबाव जानाय गेननि बिबां। आगदा आउटपुटआव आगसि सिगनालनि आरो बेनि उल्थानि मोनसे गोबाव गोहोमखौ होयो, जाय गुवार गोहोम फुवारनायखौ होयो।

en: Crossfeed
brx: क्रसफिड

en: Cross feed of left into right with inverted phase. This helps in suppressing the mono. If the value is 1 it will cancel all the signal common to both channels.
brx: उल्था खालामखानाय थोरफोजों आगसि निफ्राय आगदा सिम क्रस फिड। बेयो म'न'खौ नारसिननायाव मदद खालामो। बेसेनआ 1 जायोब्ला बेयो मोननैबो सेनेलआव गासै सिगनालखौ बातिल खालामगोन।

en: Dry mix
brx: गोरान गलाय-गथाय

en: Level of input signal of original channel.
brx: गुबै सेनेलनि इनपुट सिननि लेभेल

en: Stereo Enhancer
brx: स्टेरिअ' बांहोग्रा

en: Simple stereo widening effect
brx: नमुना स्टेरिअ' फुवारनाय गोहोम

en: Single precision audio volume
brx: मोनसेल' गोरोबनाय अडिअ' भलिउम

en: Integer audio volume
brx: आबुं अडिअ' भलिउम

en: Dummy audio output
brx: डामि अडिअ' आउटपुट

en: Audio output device
brx: अडिअ' आउटपुट डिभाइस

en: Audio output device (using ALSA syntax).
brx: अडिअ' आउटपुट डिभाइस (ALSA सिस्टेमखौ बाहायगासिनो दं)।

en: Audio output channels
brx: अडिअ' आउटपुट सेनेल

en: Channels available for audio output. If the input has more channels than the output, it will be down-mixed. This parameter is ignored when digital pass-through is active.
brx: अडिअ' आउटपुटनि थाखाय मोननो हाथाव सेनेल। इनपुटहा आउटपुट निख्रुइ बांसिन सेनेल दंब्ला बेखौ डाउन-मिक्स खालामगोन। डिजिटाल पास-थ्र'आ मावथि जानाय समाव बे पेरामिटारखौ नेवसिगोन।

en: Surround 4.0
brx: बेंखन 4.0

en: Surround 4.1
brx: बेंखन 4.1

en: Surround 5.0
brx: बेंखन 5.0

en: Surround 5.1
brx: बेंखन 5.1

en: Surround 7.1
brx: बेंखन 7.1

en: ALSA audio output
brx: ALSA अडिअ' आउटपुट

en: Audio output failed
brx: अडिअ' आउटपुटआ फेलें जाबाय

en: The audio device "%s" could not be used:
    %s.
brx: अडिअ' आउटपुट "%s" खौ बाहायनो हायाखै:
    %s.

en: Audio memory
brx: अडिअ' मेमरि

en: Audio memory output
brx: अडिअ' मेमरि आउटपुट

en: Sample format
brx: नमुना फरमेट

en: Last audio device
brx: जोबथा अडिअ' आउटपुट

en: HAL AudioUnit output
brx: HAL अडिअ'सानगुदि आउटपुट

en: System Sound Output Device
brx: सिस्टेम सोदोब आउटपुट डिभाइस

en: %s (Encoded Output)
brx: %s (एनक'ड खालामखानाय आउटपुट)

en: Audio device is not configured
brx: अडिअ' डिभाइसखौ बाइजोमहर दायाखै

en: You should configure your speaker layout with "Audio Midi Setup" in /Applications/Utilities. VLC will output Stereo only.
brx: नोंथाङा नोंथांनि स्पिकारखौ "अडिअ' मिडि सेटआप"जों /एप्लिकेसन/इउटिलिटिआव बाइजोमहर दानांगोन। VLC आ स्टेरिअ'खौल' आउटपुट खालामगोन।

en: The selected audio output device is exclusively in use by another program.
brx: बे सायखखानाय अडिअ' आउटपुट डिभाइसआ गुबुन मोनसे प्रग्रामजोंल' बाहायजायो।

en: Output device
brx: आउटपुट डिभाइस

en: Select your audio output device
brx: नोंथांनि अडिअ' आउटपुट डिभाइसखौ सायख

en: Speaker configuration
brx: स्पिकार बाइजोमहर

en: Select speaker configuration you want to use. This option doesn't upmix! So NO e.g. Stereo -> 5.1 conversion.
brx: नोंथाङा बाहायनो लुबैनाय स्पिकार बाइजोमहरखौ सायख। बे उफ्राया आपमिक्स खालामा! बेखायनो NO जेरै- स्टेरिअ' -> 5.1 सोलायहोनाय।

en: Audio volume in hundredths of decibels (dB).
brx: डेसिबेल (dB) नि जौसेथिआव अडिअ' भलिउम

en: DirectX audio output
brx: DirectX अडिअ' आउटपुट

en: Output format
brx: आउटपुट फरमेट

en: Number of output channels
brx: आउटपुट सेनेलनि अनजिमा

en: By default (0), all the channels of the incoming will be saved but you can restrict the number of channels here.
brx: डिफल्ट (0)जों, हाबफैनायनि गासै सेनेलखौ थिना दोनगोन, नाथाय नोंथाङा बेयाव सेनेलनि अनजिमाखौ थि सिमानि गेजेराव लाखिनो हायो

en: Add WAVE header
brx: WAVE हेडार दाजाबदेर

en: Instead of writing a raw file, you can add a WAV header to the file.
brx: गोथां फाइल लिरनायनि सोलायै, नोंथाङा फाइलआव मोनसे WAV हेडार दाजाबदेरनो हायो।

en: Output file
brx: आउटपुट फाइल

en: File audio output
brx: फाइल अडिअ' आउटपुट

en: Automatically connect to writable clients
brx: राइट खालामजाथाव क्लाइन्टआव गावनो गाव महरै फोनांजाब खालाम

en: If enabled, this option will automatically connect sound output to the first writable JACK clients found.
brx: हाहोनाय खालामोब्ला, बे उफ्राया गिबियाव मोनखानाय लिरजाथाव JACK क्लाइन्टजों सोदोब आउटपुटखौ गावनो गाव महरै फोनांजाब खालामगोन।

en: Connect to clients matching
brx: गोरोबनाय क्लाइन्टजों फोनांजाब खालाम

en: If automatic connection is enabled, only JACK clients whose names match this regular expression will be considered for connection.
brx: गावनोगाव फोनांजाबखौ हाहोनाय खालामोब्ला, जायनि मुङा बे अरायबोनि बेखेवथिजों गोरोबो बे JACK क्लाइन्टखौल' फोनांजाबनि थाखाय साननाय जागोन।

en: JACK audio output
brx: JACK अडिअ' आउटपुट

en: Device
brx: डिभाइस

en: Select a proper audio device to be used by KAI.
brx: KAI जों बाहायजानो गोनां मोजां अडिअ' डिभाइसखौ सायख।

en: Open audio in exclusive mode.
brx: मोनसे आबुं म'डआव अडिअ'खौ खेव

en: Enable this option if you want your audio not to be interrupted by the other audio.
brx: नोंथाङा नोंथांनि अडिअ'खौ गुबुन अडिअ'जों हेंथा होजानो लुबैयाब्ला बे उफ्राखौ हाहोनाय खालाम

en: K Audio Interface audio output
brx: K अडिअ' इन्टारफेस अडिअ' आउटपुट

en: OSS device node path.
brx: OSS डिभाइस न'ड लामा

en: Open Sound System audio output
brx: सोदोब सिस्टेम अडिअ' आउटपुटखौ खेव

en: Pulseaudio audio output
brx: Pulseaudio अडिअ' आउटपुट

en: OpenBSD sndio audio output
brx: OpenBSD sndio अडिअ' आउटपुट

en: Software gain
brx: सफ्टवेयार गेन

en: This linear gain will be applied in software.
brx: बे थोंगोर गेनखौ सफ्टवेयारआव खामानिआव बाहायगोन।

en: Windows Audio Session API output
brx: उइन्ड'स अडिअ' जथुम्मा API आउटपुट

en: Select Audio Device
brx: अडिअ' आउटपुटखौ सायख

en: Select special Audio device, or let windows decide (default), change needs VLC restart to apply.
brx: जरखा अडिअ' डिभाइसखौ सायख, एबा उइन्ड'सखौ (डिफल्ट) थिरांथा खालामहो, बाहायनो थाखाय VLC फिन जागायनांगोन

en: WaveOut audio output
brx: WaveOut अडिअ' आउटपुट

en: Microsoft Soundmapper
brx: माइक्र'सफ्ट साउण्डमेपार

en: Use float32 output
brx: float32 आउटपुटखौ बाहाय

en: The option allows you to enable or disable the high-quality float32 audio output mode (which is not well supported by some soundcards).
brx: बे उफ्राया नोंथांनो गोजौ-गुननि फ्ल'ट32 अडिअ' आउटपुट म'डखौ हाहोनाय खालामनो एबा लोरबां खालामनो गनायथि होयो (जाय माखासे साउन्डकार्डजों मोजाङै हेफाजाब होजाया)।

en: A/52 dynamic range compression
brx: A/52 डायेनामिक सिमासारि नारसिननाय

en: Dynamic range compression makes the loud sounds softer, and the soft sounds louder, so you can more easily listen to the stream in a noisy environment without disturbing anyone. If you disable the dynamic range compression the playback will be more adapted to a movie theater or a listening room.
brx: डायेनामिक सिमासारि नारसिननाया गोबारै सोदोबखौ गुरैसिन खालामो, आरो गुरै सोदोबखौ गुबारैसिन खालामो, बेखायनो नोंथाङा दावराव-दावसि आबहावायाव रावखौबो दिग्दार होयाजासे स्ट्रिमखौ खोनासंनो हायो। नोंथाङा डायेनामिक सिमासारि नारसिननायखौ लोरबां खालामोब्ला प्लेबेकआ सावथुन सालिआव एबा खोनासंनाय खथायाव साबसिन गोरोबथाव जागोन।

en: ATSC A/52 (AC-3) audio decoder
brx: ATSC A/52 (AC-3) अडिअ' डिक'डार

en: ADPCM audio decoder
brx: ADPCM अडिअ' डिक'डार

en: AES3/SMPTE 302M audio decoder
brx: AES3/SMPTE 302M अडिअ' डिक'डार

en: AES3/SMPTE 302M audio packetizer
brx: AES3/SMPTE 302M अडिअ' पकेटाइजार

en: Raw/Log Audio decoder
brx: गोथां/लग अडिअ' डिक'डार

en: Raw audio encoder
brx: गोथां अडिअ' डिक'डार

en: Non-ref
brx: रायखांनाय-नङै

en: Bidir
brx: बिडिर

en: Non-key
brx: साबि-नङै

en: bits
brx: बिट

en: simple
brx: गोरलै

en: Various audio and video decoders/encoders delivered by the FFmpeg library. This includes (MS)MPEG4, DivX, SV1,H261, H263, H264, WMV, WMA, AAC, AMR, DV, MJPEG and other codecs
brx: FFmpeg बिजाब बाख्रिजों बिलाइजानाय गोबां अडिअ' आरो भिडिअ' डिक'डार/एनक'डार। बेयाव (MS)MPEG4, DivX, SV1,H261, H263, H264, WMV, WMA, AAC, AMR, DV, MJPEG आरो गुबुन codecs दं।

en: FFmpeg audio/video decoder
brx: FFmpeg अडिअ'/भिडिअ' डिक'डार

en: Decoding
brx: डिक'डिं

en: Encoding
brx: एनक'डिं

en: FFmpeg audio/video encoder
brx: FFmpeg अडिअ'/भिडिअ' एनक'डार

en: Direct rendering
brx: थोंजों रेन्डारिं

en: Error resilience
brx: गोरोन्थि रुयदब

en: libavcodec can do error resilience.
    However, with a buggy encoder (such as the ISO MPEG-4 encoder from M$) this can produce a lot of errors.
    Valid values range from 0 to 4 (0 disables all errors resilience).
brx: libavcodec आ गोरोन्थि रिसाइलेन्सखौ मावनो हायो।
    अदेबानि, मोनसे बादि एनक'डारजों (जेरै- M$ निफ्राय ISO MPEG-4 एनक'डार) बेयो गोबां गोरोन्थि दिहुननो हायो।
    बाहाय जाथाव बेसेननि सिमासारिआ 0 निफ्राय 4 सिम (0 आ गासै गोरोन्थि रिसाइलेन्सखौ लोरबां खालामो)।

en: Workaround bugs
brx: वार्क-एराउण्ड बाग

en: Try to fix some bugs:
    1  autodetect
    2  old msmpeg4
    4  xvid interlaced
    8  ump4 
    16 no padding
    32 ac vlc
    64 Qpel chroma.
    This must be the sum of the values. For example, to fix "ac vlc" and "ump4", enter 40.
brx: माखासे बागखौ सुस्रांनो नाजा  :
    1  हार्सिं संना दिहुननाय
    2  गोजाम msmpeg4
    4  xvid ज' खालामबाय
    8  ump4 
    16 जेबो पेडिं गैया
    32 ac vlc
    64 Qpel क्र'मा
    बेयो बेसेननि दाजाबगासै जानांगोन। बिदिन्थि महरै, "ac vlc" आरो "ump4" खौ सुस्रां, 40 खौ हाबहो।

en: Hurry up
brx: गोख्रै खालाम

en: The decoder can partially decode or skip frame(s) when there is not enough time. It's useful with low CPU power but it can produce distorted pictures.
brx: थोजासे सम गैयाब्ला डिक'डारआ फ्रेम(फोर)खौ खावसेयै डिक'ड खालामनो एबा बाद होनो हायो। बेयो खम CPU गोहोजों खामानिआव नांथाव नाथाय बेयो गाज्रिजानाय सावगारिखौ दिहुननो हायो।

en: Allow speed tricks
brx: खारथाय ट्रिक्सखौ गनायथि हो

en: Allow non specification compliant speedup tricks. Faster but error-prone.
brx: थियै फोरमायनाय-नङै मानिनाय गोख्रौ ट्रेकखौ गनायथि हो। गोख्रैसिन नाथाय गोरोन्थि-जानो हाथाव।

en: Skip frame (default=0)
brx: फ्रेमखौ बाद हो (डिफल्ट=0)

en: Force skipping of frames to speed up decoding (-1=None, 0=Default, 1=B-frames, 2=P-frames, 3=B+P frames, 4=all frames).
brx: डिक'डिंखौ गोख्रै खालामनो फ्रेम बाद होनायखौ जर हो (-1=मोनसेबो नङा, 0=डिफल्ट, 1=B-फ्रेम, 2=P-फ्रेम, 3=B+P फ्रेम, 4=गासै फ्रेम)।

en: Skip idct (default=0)
brx: idct खौ बाद हो (डिफल्ट=0)

en: Force skipping of idct to speed up decoding for frame types (-1=None, 0=Default, 1=B-frames, 2=P-frames, 3=B+P frames, 4=all frames).
brx: फ्रेम रोखोमनि थाखाय डिक'डिंखौ गोख्रै खालामनो idct बाद होनायखौ जर हो (-1=मोनसेबो नङा, 0=डिफल्ट, 1=B-फ्रेम, 2=P-फ्रेम, 3=B+P फ्रेम, 4=गासै फ्रेम)।

en: Debug mask
brx: डेबाग मास्क

en: Set FFmpeg debug mask
brx: FFmpeg डेबाग माक्सखौ फज

en: Codec name
brx: Codec मुं

en: Internal libavcodec codec name
brx: इसिंनि libavcodec codec मुं

en: Skip the loop filter for H.264 decoding
brx: H.264 डिक'डिंनि थाखाय लुप फिल्टारखौ बाद हो

en: Skipping the loop filter (aka deblocking) usually has a detrimental effect on quality. However it provides a big speedup for high definition streams.
brx: लुप फिल्टार (उफेरा डिब्लकिं) खौ बाद होयोब्ला, सरासनस्रायै गुनआव खहागोनां गोहोम थागोन। अदेबानि, बेयो गोजौ रोखाथि स्ट्रिमनि थाखाय गोबां खारथाय होयो।

en: Hardware decoding
brx: हार्डवेयार डिक'डिं

en: This allows hardware decoding when available.
brx: मोननो हाथाव समाव बेयो हार्डवेयार डिक'डिंखौ गनायथि होयो

en: Threads
brx: थ्रेड

en: Number of threads used for decoding, 0 meaning auto
brx: डिक'डिंनि थाखाय बाहायनाय थ्रेडनि अनजिमा, 0 नि ओंथिया अट'

en: Ratio of key frames
brx: साबि फ्रेमनि रुजुथाय

en: Number of frames that will be coded for one key frame.
brx: फ्रेमनि अनजिमा जायखौ मोनसे साबि फ्रेमनि थाखाय क'ड खालामगोन।

en: Ratio of B frames
brx: B फ्रेमनि रुजुथाय

en: Number of B frames that will be coded between two reference frames.
brx: B फ्रेमनि अनजिमा जायखौ मोननै रायखांनाय फ्रेमनि गेजेराव क'ड खालामगोन।

en: Video bitrate tolerance
brx: भिडिअ' बेट्रेट ट'लारेन्स

en: Video bitrate tolerance in kbit/s.
brx: kbit/s आव भिडिअ' बिट्रेट ट'लारेन्स

en: Interlaced encoding
brx: ज' खालामखानाय एनक'डिं

en: Enable dedicated algorithms for interlaced frames.
brx: ज' खालामखानाय फ्रेमनि थाखाय बावसोमनाय एलग'रिडमखौ हाहोनाय खालाम

en: Interlaced motion estimation
brx: ज' खालामखानाय खारथाय आन्दाज

en: Enable interlaced motion estimation algorithms. This requires more CPU.
brx: ज' खालामखानाय खारथाय आन्दाज एलग'रिडमखौ हाहोनाय खालाम। बेनो गोबां CPU नांगौ।

en: Pre-motion estimation
brx: आगु-खारथाय आन्दाज

en: Enable the pre-motion estimation algorithm.
brx: आगु-खारथाय खारथाय आन्दाज एलग'रिडमखौ हाहोनाय खालाम

en: Rate control buffer size
brx: रेट दबथायनाय बाफार महर

en: Rate control buffer size (in kbytes). A bigger buffer will allow for better rate control, but will cause a delay in the stream.
brx: रेट दबथायनाय बाफार महर (kbytes आव)। मोनसे गेदेरसिन बाफारआ साबसिन रेट दबथायनायनि थाखाय गनायथि होगोन, नाथाय स्ट्रिमआव गोबाव जानो हागौ।

en: Rate control buffer aggressiveness
brx: रेट दबथायनाय बाफार गाग्लोबलु

en: Rate control buffer aggressiveness.
brx: रेट दबथायनाय बाफार गाग्लोबलु

en: I quantization factor
brx: I बिबां फेक्टर

en: Quantization factor of I frames, compared with P frames (for instance 1.0 => same qscale for I and P frames).
brx: P फ्रेमजों रुजुनानै, I फ्रेमनि बिबां फेक्टर (बिदिन्थि महरै, 1.0 => I आरो P फ्रेमनि थाखाय एखे qscale)।

en: Noise reduction
brx: दावराव खमायनाय

en: Enable a simple noise reduction algorithm to lower the encoding length and bitrate, at the expense of lower quality frames.
brx: गाहायसिन गुननि फ्रेमआव, एनक'डिं गोलाव आरो बिट्रेटखौ खम खालामनो थाखाय मोनसे गोरलै दावराव खमायनाय एलग'रिडमखौ हाहोनाय खालाम।

en: MPEG4 quantization matrix
brx: MPEG4 बिबां मेट्रिक्स

en: Use the MPEG4 quantization matrix for MPEG2 encoding. This generally yields a better looking picture, while still retaining the compatibility with standard MPEG2 decoders.
brx: MPEG2 एनक'डिंनि थाखाय MPEG4 बिबां मेट्रिक्सखौ बाहाय। थेवबो थाखोमान MPEG2 डिक'डारजों गोरोबनाय समाव, बेयो सरासनस्रायै सावगारिनि नुथायखौ साबसिन दिहुनो।

en: Quality level
brx: गुन लेभेल

en: Quality level for the encoding of motions vectors (this can slow down the encoding very much).
brx: खारथाय भेक्टरनि एनक'डिंनि थाखाय गुन थोरफो (बेयो एनक'डिंखौ जोबोद लासै खालामनो हायो)

en: The encoder can make on-the-fly quality tradeoffs if your CPU can't keep up with the encoding rate. It will disable trellis quantization, then the rate distortion of motion vectors (hq), and raise the noise reduction threshold to ease the encoder's task.
brx: नोंथांनि CPU खौ एनक'डिं रेटजों लाखिनो हायाब्ला एनक'डारआ अन-दि-फ्लाइ गुन ट्रेडअफ्‌सखौ बानायनो हायो। बेयो ट्रेलिस बिबांखौ लोरबां खालामगोन, बेनि उनाव खारथाय भेक्टर (hq) नि रेट गाज्रि महरखौ लोरबां खालामगोन आरो एनक'डारनि टास्कखौ खोमोरनो दावराव खमायनाय सिमाखौ बारायगोन।

en: Minimum video quantizer scale
brx: खमसिन भिडिअ' बिबां दिहुनग्रा स्केल

en: Minimum video quantizer scale.
brx: खमसिन भिडिअ' बिबां दिहुनग्रा स्केल

en: Maximum video quantizer scale
brx: बांसिन भिडिअ' बिबां दिहुनग्रा स्केल

en: Maximum video quantizer scale.
brx: बांसिन भिडिअ' बिबां दिहुनग्रा स्केल

en: Trellis quantization
brx: ट्रेलिस बिबां

en: Enable trellis quantization (rate distortion for block coefficients).
brx: ट्रेलिस बिबांखौ हाहोनाय खालाम (ब्लक थादेरनायनि थाखाय रेट बोखे बोखा खालामनाय)।

en: Fixed quantizer scale
brx: थि बिबां दिहुनग्रा स्केल

en: A fixed video quantizer scale for VBR encoding (accepted values: 0.01 to 255.0).
brx: VBR एनक'डिंनि थाखाय मोनसे थि भिडिअ' बिबां खालामग्रा स्केल (आजावखानाय बेसेन: 0.01 निफ्राय 255.0 सिम)।

en: Strict standard compliance
brx: गोब्राब थाखोमान मानिनाय

en: Force a strict standard compliance when encoding (accepted values: -2 to 2).
brx: एनक'ड खालामनाय समाव गोब्राब थाखोमान मानिनायखौ जर हो (आजावनाय बेसेन: -2 निफ्राय 2 सिम)।

en: Luminance masking
brx: लुमिनेन्स मास्किं

en: Raise the quantizer for very bright macroblocks (default: 0.0).
brx: जोबोद गोजों मेक्र'ब्लकनि थाखाय बिबां खालामग्राखौ बाराय (डिफल्ट: 0.0)।

en: Darkness masking
brx: सोमखे मास्किं

en: Raise the quantizer for very dark macroblocks (default: 0.0).
brx: जोबोद सोमखे मेक्र'ब्लकनि थाखाय बिबां खालामग्राखौ बाराय (डिफल्ट: 0.0)।

en: Motion masking
brx: खारथाय मास्किं

en: Raise the quantizer for macroblocks with a high temporal complexity (default: 0.0).
brx: गोजौ दसेनि जेथोनांनायजों मेक्र'ब्लकनि थाखाय बिबां खालामग्राखौ बाराय (डिफल्ट: 0.0)।

en: Border masking
brx: सिमना मास्किं

en: Raise the quantizer for macroblocks at the border of the frame (default: 0.0).
brx: फ्रेमनि सिमनायाव मेक्र'ब्लकनि थाखाय बिबां खालामग्राखौ बाराय (डिफल्ट: 0.0)।

en: Luminance elimination
brx: लुमिनेन्स होखारनाय

en: Eliminates luminance blocks when the PSNR isn't much changed (default: 0.0). The H264 specification recommends -4.
brx: लुमिनेन्स ब्लकखौ बोखारो जेब्ला PSNR खौ गोबां सोलायनाय जाया। (डिफल्ट: 0.0)। H264 फोरमायनाया -4 खौ बोसोन होयो।

en: Chrominance elimination
brx: क्र'मिमेन्स होखारनाय

en: Eliminates chrominance blocks when the PSNR isn't much changed (default: 0.0). The H264 specification recommends 7.
brx: क्र'मिमेन्स ब्लकखौ बोखारो जेब्ला PSNR खौ गोबां सोलायनाय जाया। (डिफल्ट: 0.0)। H264 फोरमायनाया 7 खौ बोसोन होयो।

en: Specify AAC audio profile to use
brx: बाहायनो AAC अडिअ' प्रफाइलखौ थिक खालाम

en: Specify the AAC audio profile to use for encoding the audio bitstream. It takes the following options: main, low, ssr (not supported),ltp, hev1, hev2 (default: low). hev1 and hev2 are currently supported only with libfdk-aac enabled libavcodec
brx: अडिअ' बिटस्ट्रिमखौ एनक'ड खालामनायनि थाखाय बाहायनो AAC अडिअ' प्रफाइलखौ थिक खालाम। बेयो गाहायनि उफ्राखौ लायो: गाहाय, खम, ssr (हेफाजाब होजायै),ltp, hev1, hev2 (डिफल्ट: खम)। hev1 आरो hev2 आ दासान्दि libfdk-aac हाहोनाय खालामजानाय libavcodec जोंल' हेफाजाब होजायो

en: DirectX Video Acceleration (DXVA) 2.0
brx: DirectX भिडिअ' खारथाय बांनाय (DXVA) 2.0

en: It seems your Libav/FFmpeg (libavcodec) installation lacks the following encoder:
    %s.
    If you don't know how to fix this, ask for support from your distribution.
    
    This is not an error inside VLC media player.
    Do not contact the VideoLAN project about this issue.
brx: नोंथांनि Libav/FFmpeg (libavcodec) इनष्टलेसनहा गाहायनि एनक'डार गैया बादि नुयो:
    %s.
    नोंथाङा बेखौ सुस्रांनो रोङाब्ला, नोंथांनि रानना होनाय निफ्राय हेफाजाबखौ सों।
    
    बेयो VLC मेडिया प्लेयारनि सिङाव मोनसे गोरोन्थि नङा।
    बे जेंनानि सोमोन्दै भिडिअ'LAN प्रजेक्टखौ जगाजग खालामनो नाङा।

en: unknown
brx: मोनथिमोनै

en: video
brx: भिडिअ'

en: audio
brx: अडिअ'

en: subpicture
brx: दालाय-सावगारि

en: VLC could not open the %4.4s %s encoder.
brx: VLC आ %4.4s %s एनक'डारखौ खेवने हायाखै।

en: VA-API video decoder via DRM
brx: DRM नि गेजेरजों VA-API भिडिअ' डिक'डार

en: Opacity
brx: मोलेले

en: Closed Captions decoder
brx: बन्द खालामखानाय केपसन डिक'डार

en: CDG video decoder
brx: CVD भिडिअ' डिक'डार

en: Crystal HD hardware video decoder
brx: क्रिस्टाल HD हार्डवेयार भिडिअ' डिक'डार

en: CVD subtitle decoder
brx: CVD दालाय-बिमुं डिक'डार

en: Chaoji VCD subtitle packetizer
brx: चाउजि VCD दालाय-बिमुं पेकेटाइजार

en: Encoding quality
brx: एनक'डिं गुन

en: Chroma format
brx: क्र'मा फरमेट

en: Picking chroma format will force a conversion of the video into that format
brx: पिकिं क्र'मा फरमेटआ भिडिअ'खौ बै फरमेटआव सोलायहोनायखौ जर खालामगोन

en: DTS dynamic range compression
brx: DTS डायेनामिक सिमासारि नारसिननाय

en: DTS Coherent Acoustics audio decoder
brx: DTS रोखा साबसिन-सोदोब अडिअ' डिक'डार

en: Save raw codec data
brx: गोथां codec डाटाखौ थिना दोन

en: Save the raw codec data if you have selected/forced the dummy decoder in the main options.
brx: नोंथाङा गाहाय उफ्रायाव डामि डिक'डारखौ सायखबाय/जर खालामबायब्ला, गोथां codec डाटाखौ थिना दोन

en: Dummy decoder
brx: डामि डिक'डार

en: Dump decoder
brx: डाम्प डिक'डार

en: DirectMedia Object decoder
brx: DirectMedia बेसाद डिक'डार

en: DirectMedia Object encoder
brx: DirectMedia बेसाद एनक'डार

en: Decoding X coordinate
brx: डिक'डिं X क'अर्डिनेट

en: X coordinate of the rendered subtitle
brx: रेन्डार खालामखानाय दालाय-बिमुंनि X क'अर्डिनेट

en: Decoding Y coordinate
brx: डिक'डिं Y क'अर्डिनेट

en: Y coordinate of the rendered subtitle
brx: रेन्डार खालामखानाय दालाय-बिमुंनि Y क'अर्डिनेट

en: Subpicture position
brx: दालाय-सावगारि जायगा

en: You can enforce the subpicture position on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, e.g. 6=top-right).
brx: नोंथाङा दालाय-सावगारि जायगाखौ भिडिअ'आव जर खालामनो हायो। (0=मिरु, 1=आगसि, 2=आगदा, 4=बिजौ, 8=थालो, नोंथाङा बेफोर बेसेननि जरायनायखौबो बाहायनो हायो, जेरै- 6=बिजौ-आगदा)

en: Encoding X coordinate
brx: एनक'डिं X क'अर्डिनेट

en: X coordinate of the encoded subtitle
brx: एनक'ड खालामखानाय दालाय-बिमुंनि X क'अर्डिनेट

en: Encoding Y coordinate
brx: एनक'डिं Y क'अर्डिनेट

en: Y coordinate of the encoded subtitle
brx: एनक'ड खालामखानाय दालाय-बिमुंनि Y क'अर्डिनेट

en: DVB subtitles decoder
brx: DVB दालाय-बिमुं डिक'डार

en: DVB subtitles
brx: DVB दालाय-बिमुं

en: DVB subtitles encoder
brx: DVB दालाय-बिमुं एनक'डार

en: Dummy encoder
brx: डामि एनक'डार

en: AAC audio decoder (using libfaad2)
brx: AAC अडिअ' डिक'डार (libfaad2 खौ बाहायगासिनो दं)

en: AAC extension
brx: AAC फेहेरनाय

en: Encoder Profile
brx: एनक'डार प्रफाइल

en: Enable spectral band replication
brx: स्पेक्ट्राल बेन्ड रिप्लेकेसनखौ हाहोनाय खालाम

en: VBR Quality
brx: VBR गुन

en: Enable afterburner library
brx: आफ्टारबार्नार बिजाब बाख्रिखौ हाहोनाय खालाम

en: Signaling mode of the extension AOT
brx: फेहेरनाय AOT नि इसारा होनाय म'ड

en: FDK-AAC Audio encoder
brx: FDK-AAC अडिअ' एनक'डार

en: Flac audio decoder
brx: फ्लेक अडिअ' डिक'डार

en: Flac audio encoder
brx: फ्लेक अडिअ' एनक'डार

en: Chorus
brx: जयै खननाय मेथाय

en: Synthesis gain
brx: सिन्टेसिस गेन

en: This gain is applied to synthesis output. High values may cause saturation when many notes are played at a time.
brx: बे गेनखौ सिन्थेसिस आउटपुटआव बाहायनाय जायो। खेबसेआव गोबां लिरसुंथाइखौ दामनाय समाव गोजौ बेसेनआ बुंफबनो हागौ।

en: Polyphony
brx: पलिफनि

en: The polyphony defines how many voices can be played at a time. Larger values require more processing power.
brx: खेबसेयाव बेसेबां सोदोब (देंखो) दामनो हायो बेखौ पलिफनिआ थि खालामो। गोबां प्रसेसिं गोहोयाव गेदेरसिन बेसेन नांगौ।

en: Reverb
brx: रिभार्ब

en: FluidSynth MIDI synthesizer
brx: FluidSynth MIDI सिन्टेसाइजार

en: MIDI synthesis not set up
brx: MIDI सिन्टेसिसखौ गायसनाखै

en: A sound font file (.SF2) is required for MIDI synthesis.
    Please install a sound font and configure it from the VLC preferences (Input / Codecs > Audio codecs > FluidSynth).
brx: मोनसे सोदोब फन्ट फाइल (.SF2) खौ MIDI सिन्थेसिसनि थाखाय गोनांथि जायो।
    मोनसे सोदोब फन्टखौ इनष्टल खालाम आरो बेखौ VLC पसन्द (इनपुट / Codecs > अडिअ' codecs > FluidSynth) निफ्राय बाइजोमहर दा।

en: G.711 decoder
brx: G.711 डिक'डार

en: G.711 encoder
brx: G.711 एनक'डार

en: Uses GStreamer framework's plugins to decode the media codecs
brx: मेडिया codecs खौ डिक'ड खालामनो GStreamer फ्रेमवार्कनि प्लागिनखौ बाहायो

en: Use DecodeBin
brx: DecodeBin खौ बाहाय

en: DecodeBin is a container element, that can add and manage multiple elements. Apart from adding the decoders, decodebin also adds elementary stream parsers which can provide more info such as codec profile, level and other attributes, in the form of GstCaps (Stream Capabilities) to decoder.
brx: डिक'डबिनआ मोनसे कन्टेनार गुदिमुवा, जाय गोबां गुदिमुवाखौ दाजाबदेरनो आरो मेनेज खालामनो हायो। डिक'डारखौ दाजाबनायनि बादैबो, डिक'डबिनआ गुदि स्ट्रिम पार्सारखौ दाजाबदेरो, जाय डिक'डारआव GstCaps (स्ट्रिम गोहो) नि महरआव codec प्रफाइल, लेभेल आरो गुबुन एट्‌ट्रिबिउट बादि गोबां फोरमायथिहोग्राखौ होनो हायो

en: GStreamer Based Decoder
brx: GStreamer सोनारनाय डिक'डार

en: Quality level for encoding (this can enlarge or reduce output image size).
brx: एनक'डिंनि थाखाय गुन लेभेल (बेयो आउटपुट मुसुखा महरखौ फेहेरनो एबा खमायनो हायो)।

en: JPEG image decoder
brx: JPEG मुसुखा डिक'डार

en: JPEG image encoder
brx: JPEG मुसुखा एनक'डार

en: Formatted Subtitles
brx: फरमेट खालामखानाय दालाय-बिमुं

en: Shadow
brx: सायख्लुम

en: Outline
brx: सिमा हांखो

en: Black
brx: गोसोम

en: Gray
brx: फुरगेव

en: Silver
brx: रुफाथि गाब

en: White
brx: गुफुर

en: Maroon
brx: मै गाब

en: Red
brx: गोजा

en: Fuchsia
brx: फिउसिया

en: Yellow
brx: गोमो

en: Olive
brx: जलफाइ गाब

en: Green
brx: गोथां

en: Teal
brx: टिल

en: Lime
brx: सुनै

en: Purple
brx: फान्थाव गाब

en: Navy
brx: रोजा निला

en: Blue
brx: निला

en: Aqua
brx: दै

en: Use Tiger for rendering
brx: रेन्डारिंनि थाखाय टाइगारखौ बाहाय

en: Kate streams can be rendered using the Tiger library. Disabling this will only render static text and bitmap based streams.
brx: टाइगार बिजाब बाख्रिखौ बाहायनानै केट स्ट्रिमखौ दिन्थिनो हायो। बेखौ लोरबां खालामोब्ला दिदोम फरा आरो बिटमेप सोनारनाय स्ट्रिमखौ दिन्थिगोन।

en: Rendering quality
brx: रेन्डारिं गुन

en: Select rendering quality, at the expense of speed. 0 is fastest, 1 is highest quality.
brx: खारथायनि जाउनाव, रेन्डारिं गुनखौ सायख। 0 आ गोख्रैसिन, 1 आ गोजौसिन गुन।

en: Default font effect
brx: डिफल्ट फन्ट गोहोम

en: Add a font effect to text to improve readability against different backgrounds.
brx: आलादा आलादा सावगारिनि उनथिं थानायनि बेरेखायै फरायजाथावखौ जौगाहोनो फन्ट गोहोमखौ फराजों दाजाबदेर

en: Default font effect strength
brx: डिफल्ट फन्ट गोहोम गोहो

en: How pronounced to make the chosen font effect (effect dependent).
brx: बासिखानाय फन्ट गोहोमखौ बानायनो (गोहोम सोनारनाय) माबोरै गारां बोदोंमोन।

en: Default font description
brx: डिफल्ट फन्ट बेखेवथि

en: Which font description to use if the Kate stream does not specify particular font parameters (name, size, etc) to use. A blank name will let Tiger choose font parameters where appropriate.
brx: केट स्ट्रिमआ बाहायनो थाखाय जरखा फन्ट पेरामिटार (मुं, महर, बाइदि बाइदि) खौ थिक खालामाब्ला मबे फन्ट बेखेवथिखौ बाहायनो। मोनसे लांदां मुंआ टाइगारनो फन्ट पेरामिटारखौ गोरोबथाव जायगायाव बासिखनो गनायथि होगोन जेराव गोरोबथाव।

en: Default font color
brx: डिफल्ट फन्ट गाब

en: Default font color to use if the Kate stream does not specify a particular font color to use.
brx: केट स्ट्रिमआ बाहायनो थाखाय मोनसे जरखा फन्ट गाबखौ थिक खालामाब्ला बाहायनो थाखाय डिफल्ट फन्ट गाब

en: Default font alpha
brx: डिफल्ट फन्ट आल्फा

en: Transparency of the default font color if the Kate stream does not specify a particular font color to use.
brx: केट स्ट्रिमआ बाहायनो थाखाय मोनसे जरखा फन्ट गाबखौ थिक खालामाब्ला डिफल्ट फन्ट गाबनि गोजों

en: Default background color
brx: डिफल्ट सावगारिनि उनथिं थानाय गाब

en: Default background color if the Kate stream does not specify a background color to use.
brx: बाहायनो थाखाय केट स्ट्रिमआ सावगारिनि उनथिं थानाय गाबखौ थिक खालामाब्ला डिफल्ट सावगारिनि उनथिं थानाय गाब जायो।

en: Default background alpha
brx: डिफल्ट सावगारिनि उनथिं थानाय आल्फा

en: Transparency of the default background color if the Kate stream does not specify a particular background color to use.
brx: केट स्ट्रिमआ बाहायनो थाखाय मोनसे जरखा सावगारिनि उनथिं थानाय गाबखौ थिक खालामाब्ला डिफल्ट सावगारिनि उनथिं थानाय गाबनि गोजों

en: Kate is a codec for text and image based overlays.
    The Tiger rendering library is needed to render complex Kate streams, but VLC can still render static text and image based subtitles if it is not available.
    Note that changing settings below will not take effect until a new stream is played. This will hopefully be fixed soon.
brx: फरा आरो मुसुखा सोनारनाय अभारलेनि थाखाय केटआ जाबाय मोनसे codec।
    टाइगार रेन्डारिं बिजाब बाख्रिखौ जेथोगोनां केट स्ट्रिमखौ रेन्डार खालामनो गोनांथि जायो, नाथाय VLC आ थेवबो दिदोम फरा आरो मुसुखा सोनारनाय दालाय-बिमुंखौ रेन्डार खालामनो हायो जदि बेयो मोननो हाथाव नङा।
    नायनो गोनांदि मोनसे गोदान स्ट्रिमखौ दामागौमानि गाहायाव सेटिं सोलायनायखौ गोहोम गोग्लैनाय नङा

en: Kate
brx: केट

en: Kate overlay decoder
brx: केट अभारले डिक'डार

en: Tiger rendering defaults
brx: टाइगार रेन्डारिं डिफल्ट

en: Kate text subtitles packetizer
brx: केट फरा दालाय-बिमुं पेकेटाइजार

en: Subtitles (advanced)
brx: दालाय-बिमुं (जौगानाय)

en: Subtitle renderers using libass
brx: libass नि हेफाजाबै दालाय-बिमुं रेन्डारार

en: Building font cache
brx: फन्ट केछ बानायगासिनो दं

en: Please wait while your font cache is rebuilt.
    This should take less than a minute.
brx: नोंथांनि फन्ट केछखौ फिन बानायनाय समाव अननानै नेथ'।
    बेयो से मिनिट निख्रुइबो समसिन सम लानांगौ।

en: MPEG I/II video decoder (using libmpeg2)
brx: MPEG I/II भिडिअ' डिक'डार (libmpeg2 खौ बाहायगासिनो दम)

en: Linear PCM audio decoder
brx: थोंगोर PCM अडिअ' डिक'डार

en: Linear PCM audio packetizer
brx: लिनार PCM अडिअ' पेकेटाइजार

en: Linear PCM audio encoder
brx: थोंगोर PCM अडिअ' एनक'डार

en: MPEG audio layer I/II/III decoder
brx: MPEG अडिअ' थोरफो I/II/III डिक'डार

en: Media Foundation Transform decoder
brx: मेडिया फाउन्डेसन ट्रेन्सफर्म डिक'डार

en: Audio/Video decoder (using OpenMAX IL)
brx: अडिअ'/भिडिअ' डिक'डार (OpenMAX IL खौ बाहायगासिनो दं)

en: Video encoder (using OpenMAX IL)
brx: भिडिअ' डिक'डार (OpenMAX IL खौ बाहायगासिनो दं)

en: OpenMAX IL video output
brx: OpenMAX IL भिडिअ' आउटपुट

en: Opus audio decoder
brx: अपास अडिअ' डिक'डार

en: Opus
brx: अपास

en: Opus audio encoder
brx: अपास अडिअ' एनक'डार

en: PNG video decoder
brx: PNG भिडिअ' डिक'डार

en: PNG video encoder
brx: PNG भिडिअ' डिक'डार

en: Enable software mode
brx: सफ्टवेयार म'डखौ हाहोनाय खालाम

en: Allow the use of the Intel Media SDK software implementation of the codecs if no QuickSync Video hardware acceleration is present on the system.
brx: कुइकसिन्क भिडिअ' हार्डवेयार खारथाय बांनाया सिस्टेमआव गैयाब्ला codecs नि इन्टेल मेडिया SDK सफ्टवेयार मावफुंनायनि बाहायनायखौ गनायथि हो

en: Codec Profile
brx: Codec प्रफाइल

en: Specify the codec profile explicitly. If you don't, the codec will determine the correct profile from other sources, such as resolution and bitrate. E.g. 'high'
brx: codec प्रफाइलखौ रोखायै थिक खालाम। नोंथाङा बेबाइदि खालामाब्ला, codec आ रिज'लुसन आरो बिट्रेट बादि गुबुन फुंखा निफ्राय गेबें प्रफाइलखौ थि खालामगोन। जेरै- 'गोजौ'

en: Codec Level
brx: Codec लेभेल

en: Specify the codec level explicitly. If you don't, the codec will determine the correct profile from other sources, such as resolution and bitrate. E.g. '4.2' for mpeg4-part10 or 'low' for mpeg2
brx: codec लेभेलखौ रोखायै थिक खालाम। नोंथाङा खालामाब्ला, codec आ गुबुन फुंखा, जेरै- रिज'लुसन आरो बिट्रेट निफ्राय गेबें प्रफाइलखौ थि खालामगोन। जेरै- mpeg4-part10 नि थाखाय '4.2' एबा mpeg2 नि थाखाय 'low'

en: Group of Picture size
brx: सावगारि महरनि हानजा

en: Number of pictures within the current GOP (Group of Pictures); if GopPicSize=0, then the GOP size is unspecified. If GopPicSize=1, only I-frames are used.
brx: दानि GOP (सावगारिनि हानजा) नि सिङाव सावगारिनि अनजिमा; GopPicSize=0 जायोब्ला, GOP महरआ थि खालामजायै जायो। GopPicSize=1 जायोब्ला, I-फ्रेमखौल' बाहायगोन।

en: Group of Picture Reference Distance
brx: सावगारि रायखांनाय जानथायनि हानजा

en: Target Usage
brx: थांखि बाहायथि

en: IDR interval
brx: IDR थाद'नाय

en: Rate Control Method
brx: रेट दबथायनाय खान्थि

en: Quantization parameter
brx: बिबां पेरामिटार

en: Quantization parameter for I-frames
brx: I-फ्रेमनि थाखाय बिबां पेरामिटार

en: Quantization parameter for I-frames. This parameter overrides any qp set globally. Used only if rc_method is 'qp'.
brx: I-फ्रेमनि थाखाय बिबां पेरामिटार। बे पेरामिटारआ मुलुगनां महरै फजखानाय जायखि जाया qp खौ नेवसियो। rc_method आ 'qp' जायोब्लाल'नो बाहाय।

en: Quantization parameter for P-frames
brx: P-फ्रेमनि थाखाय बिबां पेरामिटार

en: Quantization parameter for P-frames. This parameter overrides any qp set globally. Used only if rc_method is 'qp'.
brx: P-फ्रेमनि थाखाय बिबां पेरामिटार। बे पेरामिटारआ मुलुगनां महरै फजखानाय जायखि जाया qp खौ नेवसियो। rc_method आ 'qp' जायोब्लाल'नो बाहाय।

en: Quantization parameter for B-frames
brx: B-फ्रेमनि थाखाय बिबां पेरामिटार

en: Quantization parameter for B-frames. This parameter overrides any qp set globally. Used only if rc_method is 'qp'.
brx: B-फ्रेमनि थाखाय बिबां पेरामिटार। बे पेरामिटारआ मुलुगनां महरै फजखानाय जायखि जाया qp खौ नेवसियो। rc_method आ 'qp' जायोब्लाल'नो बाहाय।

en: Maximum Bitrate
brx: बांसिन बिट्रेट

en: Accuracy of RateControl
brx: रेट-दबथायनायनि गेबें

en: Convergence time of 'avbr' RateControl
brx: 'avbr' रेट-दबथायनायनि एखे जानाय सम

en: Number of slices per frame
brx: मोनफा फ्रेमआव स्लाइसनि अनजिमा

en: Number of slices in each video frame; each slice contains one or more macro-block rows. If numslice is not set, the encoder may choose any slice partitioning allowed by the codec standard.
brx: मोनफ्रोम भिडिअ' फ्रेमआव स्लाइसनि अनजिमा; मोनफ्रोम स्लाइसआव मोनसे एबा गोबां मेक्र'-ब्लक सारि दं। नाम-स्लाइसखौ फजआब्ला, एनक'डारआ codec थाखोमानजों गनायथि होजानाय जायखि जाया स्लाइस बोखावनायखौ बासिखनो लुबैनो हागौ।

en: Number of reference frames
brx: रायखांनाय फ्रेमनि अनजिमा

en: Number of parallel operations
brx: समान समान अपारेसननि अनजिमा

en: Intel QuickSync Video encoder for MPEG4-Part10/MPEG2 (aka H.264/H.262)
brx: MPEG4-Part10/MPEG2 (उफेरा H.264/H.262) नि थाखाय इन्टेल QuickSync भिडिअ' एनक'डार

en: Pseudo raw video decoder
brx: नंखाय गोथां भिडिअ' डिक'डार

en: Pseudo raw video packetizer
brx: नंखाय गोथां भिडिअ' पेकेटाइजार

en: Rate control method
brx: रेट दबथायना खान्थि

en: Method used to encode the video sequence
brx: भिडिअ' फारिखौ एनक'ड खालामनो बाहायनाय खान्थि

en: Constant noise threshold mode
brx: दिदोम दावराव सिमा म'ड

en: Constant bitrate mode (CBR)
brx: दिदोम बिट्रेट म'ड (CBR)

en: Low Delay mode
brx: खम गोबाव म'ड

en: Lossless mode
brx: खहागैयै म'ड

en: Constant lambda mode
brx: दिदोम लाम्बडा म'ड

en: Constant error mode
brx: दिदोम गोरोन्थि म'ड

en: Constant quality mode
brx: दिदोम गुन म'ड

en: GOP structure
brx: GOP दाथाय

en: GOP structure used to encode the video sequence
brx: GOP दाथायखौ भिडिअ' फारि एनक'ड खालामनो बाहायनाय जायो

en: No fixed gop structure. A picture can be intra or inter and refer to previous or future pictures.
brx: जेबो थि gop दाथाय गैया। मोनसे सावगारिआ बाइजोनि एबा इसिंनि जानो हायो आरो आगोलनि एबा इयुननि सावगारिखौ नायदेरनो हायो।

en: I-frame only sequence
brx: I-फ्रेम फारि

en: Inter pictures refere to previous pictures only
brx: इसिं सावगारिखौ आगोलनि सावगारिआवल' रायखांनो हायो

en: Inter pictures can refer to previous or future pictures
brx: इसिं सावगारिखौ आगोलनि एबा इयुननि सावगारिआव रायखांनो हायो

en: Constant quality factor
brx: दिदोम गुन फेक्टर

en: Quality factor to use in constant quality mode
brx: दिदोम गुन फेक्टरआव बाहायनो गुन फेक्टर

en: Noise Threshold
brx: दावराव सिमा

en: Noise threshold to use in constant noise threshold mode
brx: दिदोम दावराव सिमा म'डआव बाहायनो थाखाय दावराव सिमा

en: CBR bitrate (kbps)
brx: CBR बिट्रेट (kbps)

en: Target bitrate in kbps when encoding in constant bitrate mode
brx: दिदोम बिट्रेट म'डआव एनक'ड खालामनाय समाव kbps आव थांखि बिट्रेट

en: Maximum bitrate (kbps)
brx: बांसिन बिट्रेट (kbps)

en: Maximum bitrate in kbps when encoding in constant bitrate mode
brx: दिदोम बिट्रेट म'डआव एनक'ड खालामनाय समाव kbps आव बांसिन बिट्रेट

en: Minimum bitrate (kbps)
brx: खमसिन बिट्रेट (kbps)

en: Minimum bitrate in kbps when encoding in constant bitrate mode
brx: दिदोम बिट्रेट म'डखौ एनक'ड खालामनाय समाव kbps आव बांसिन बिट्रेट

en: GOP length
brx: GOP गोलाव

en: Number of pictures between successive sequence headers i.e. length of the group of pictures
brx: मोनसेनि उनाव मोनसे फारि हेडारफोरनि गेजेराव सावगारिनि अनजिमा, जेरै- सावगारिनि हानजानि गोलाव

en: Prefilter
brx: प्रिफिल्टार

en: Enable adaptive prefiltering
brx: गोरोबथाव प्रिफिल्टारिंखौ हाहोनाय खालाम

en: No pre-filtering
brx: जेबो प्रि-फिल्टारिं गैया

en: Centre Weighted Median
brx: मिरु अजन खालामखानाय मेडियान

en: Add Noise
brx: दावराव दाजाबदेर

en: Gaussian Adaptive Low Pass Filter
brx: गौसियान गोरोबथाव खम पास फिल्टार

en: Low Pass Filter
brx: खम पास फिल्टार

en: Amount of prefiltering
brx: प्रिफिल्टारिंनि बिबां

en: Higher value implies more prefiltering
brx: गोजौ बेसेनआ गोबां प्रिफिल्टारिंखौ दिन्थियो

en: Picture coding mode
brx: सावगारि क'डिं म'ड

en: Field coding is where interlaced fields are coded separately as opposed to a pseudo-progressive frame
brx: फोथार क'डिं जेराव ज' खालामनाय फोथारखौ नंखाय-दावगानाय फ्रेमनि बेरेखा महरै आलादायै क'ड खालामनाय जायो

en: auto - let encoder decide based upon input (Best)
brx: हार्सिं - एनक'डारआ इनपुटआव सोनारनो गनायथि हो (साबसिन)

en: force coding frame as single picture
brx: क'डिं फ्रेमखौ मोनसेल' सावगारि महरै जर खालाम

en: force coding frame as separate interlaced fields
brx: आलादा ज' खालामखानाय फोथार महरै क'डिं फ्रेमखौ जर हो

en: Size of motion compensation blocks
brx: खारथाय खहा सुफुंनाय ब्लकनि महर

en: automatic - let encoder decide based upon input (Best)
brx: गावनोगाव - एनक'डारआ इनपुटआव सोनारनो गनायथि हो (साबसिन)

en: small - use small motion compensation blocks
brx: फिसा - फिसा खारथाय खहा सुफुंनाय ब्लकखौ बाहाय

en: medium - use medium motion compensation blocks
brx: गेजेरनि - गेजेरनि खारथाय खहा सुफुंनाय ब्लकखौ बाहाय

en: large - use large motion compensation blocks
brx: गेदेर - गेदेर खारथाय खहा सुफुंनाय ब्लकखौ बाहाय

en: Overlap of motion compensation blocks
brx: खारथाय खहा सुफुंनाय ब्लकनि अभारलेप

en: none - Motion compensation blocks do not overlap
brx: मोनसेबो नङा - खारथाय खहा सुफुंनाय ब्लकआ अभारलेप खालामा

en: partial - Motion compensation blocks only partially overlap
brx: खावसे - खारथाय खहा सुफुंनाया अभारलेपखौ खावसे महरैल' ब्लक खालामो

en: full - Motion compensation blocks fully overlap
brx: आबुं - खारथाय खहा सुफुंनाया अभारलेपखौ आबुङै ब्लक खालामो

en: Motion Vector precision
brx: खारथाय भेक्टर गोरोबनाय

en: Motion Vector precision in pels
brx: pels आव खारथाय भेक्टर गोरोबनाय

en: Three component motion estimation
brx: मोनथाम थाफानाय-मुवा खारथाय आन्दाज

en: Use chroma as part of the motion estimation process
brx: खारथाय आन्दाज प्रसेसनि बाहागो महरै क्र'माखौ बाहाय

en: Intra picture DWT filter
brx: बाइजो सावगारि DWT फिल्टार

en: Inter picture DWT filter
brx: इसिं सावगारि DWT फिल्टार

en: Number of DWT iterations
brx: Number of DWT iteration

en: Also known as DWT levels
brx: DWT लेभेल मुङैबो मोनथिजायो

en: Enable multiple quantizers
brx: गोबां बिबां खालामग्राखौ हाहोनाय खालाम

en: Enable multiple quantizers per subband (one per codeblock)
brx: मोनफ्रोम दालाय-बेन्डआव गोबां बिबां खालामग्राखौ हाहोनाय खालाम (मोनफ्रोम क'डब्लकआव मोनसे)

en: Disable arithmetic coding
brx: सानखान्थि क'डिंखौ लोरबां

en: Use variable length codes instead, useful for very high bitrates
brx: बेनि सोलायै सोलायथाव गोलाव क'डखौ बाहाय, जोबोद गोजौ बिट्रेटनि थाखाय खामानिआव नांथाव

en: perceptual weighting method
brx: बुजिनो हाथाव अजन खान्थि

en: perceptual distance
brx: बुजिनो हाथाव जानथाय

en: perceptual distance to calculate perceptual weight
brx: बुजिनो हाथाव अजनखौ हिसाब खालामनो थाखाय बुजिनो हाथाव जानथाय

en: Horizontal slices per frame
brx: मोनफा फ्रेमआव समानथि स्लाइस

en: Number of horizontal slices per frame in low delay mode
brx: खम गोबाव म'डआव मोनफा फ्रेमआव समानथि स्लाइसनि अनजिमा

en: Vertical slices per frame
brx: मोनफा फ्रेमआव थोंगोर स्लाइस

en: Number of vertical slices per frame in low delay mode
brx: खम गोबाव म'डआव मोनफा फ्रेमआव थोंगोर स्लाइसनि अनजिमा

en: Size of code blocks in each subband
brx: मोनफ्रोम दालाय-बेन्डआव क'ड ब्लकनि महर

en: small - use small code blocks
brx: फिसा - फिसा क'ड ब्लकखौ बाहाय

en: medium - use medium sized code blocks
brx: गेजेरनि - गेजेरनि क'ड ब्लकखौ बाहाय

en: large - use large code blocks
brx: गेदेर - गेदेर क'ड ब्लकखौ बाहाय

en: full - One code block per subband
brx: आबुं - मोनफा दालाय-बेन्डआव मोनसे क'ड ब्लक

en: Enable hierarchical Motion Estimation
brx: फारि जौगा खारथाय आन्दाजखौ हाहोनाय खालाम

en: Number of levels of downsampling
brx: डाउनसेम्पलिंनि लेभेलनि अनजिमा

en: Number of levels of downsampling in hierarchical motion estimation mode
brx: फारियै बारायलांनाय खारथाय आन्दाज म'डआव सेम्पलिंनि लेभेलनि अनजिमा

en: Enable Global Motion Estimation
brx: मुलुगनां खारथाय आन्दाजखौ हाहोनाय खालाम

en: Enable Phase Correlation Estimation
brx: थोरफो लोगो-सोमोन्दो आन्दाजखौ हाहोनाय खालाम

en: Enable Scene Change Detection
brx: नुथाय सोलायनाय संना दिहुननायखौ हाहोनाय खालाम

en: Force Profile
brx: प्रफाइलखौ जर हो

en: VC2 Low Delay Profile
brx: VC2 खम गोबाव प्रफाइल

en: VC2 Simple Profile
brx: VC2 गोरलै प्रफाइल

en: VC2 Main Profile
brx: VC2 गाहाय प्रफाइल

en: Main Profile
brx: गाहाय प्रफाइल

en: Dirac video decoder using libschroedinger
brx: libschroedinger नि हेफाजाबजों डिराक भिडिअ' डिक'डार

en: Dirac video encoder using libschroedinger
brx: libschroedinger नि हेफाजाबजों डिराक अडिअ' डिक'डार

en: SDL Image decoder
brx: SDL मुसुखा डिक'डार

en: SDL_image video decoder
brx: SDL_मुसुखा भिडिअ' डिक'डार

en: MP3 fixed point audio encoder
brx: MP3 थि बिन्दो अडिअ' एनक'डार

en: Mode
brx: म'ड

en: Enforce the mode of the encoder.
brx: एनक'डारनि म'डखौ जर हो

en: Enforce a quality between 0 (low) and 10 (high).
brx: 0 (खम) आरो 10 (गोजौ) नि गेजेराव मोनसे गुनखौ जर हो

en: Encoding complexity
brx: एनक'डिं जेथोगोनां

en: Enforce the complexity of the encoder.
brx: एनक'डारनि जेथोखौ जर हो

en: Maximal bitrate
brx: बांसिन बिट्रेट

en: Enforce the maximal VBR bitrate
brx: बांसिन VBR बिट्रेटखौ जर खालाम

en: CBR encoding
brx: CBR एनक'डिं

en: Enforce a constant bitrate encoding (CBR) instead of default variable bitrate encoding (VBR).
brx: डिफल्ट भेरियेबल बिट्रेट एनक'डिं (VBR) नि सोलायै मोनसे कनस्टेन्ट बिट्रेट एनक'डिं (CBR) खौ जर हो

en: Voice activity detection
brx: गारां खामानि संना दिहुननाय

en: Enable voice activity detection (VAD). It is automatically activated in VBR mode.
brx: भ'इस एक्टिभिटि डिटेक्सन (VAD) खौ हाहोनाय खालाम। बेखौ VBR म'डआव गावनो गाव महरै मावथि खालामनाय जायो।

en: Discontinuous Transmission
brx: सोलिबाय थायै दैथाय हरनाय

en: Enable discontinuous transmission (DTX).
brx: सोलिबाय थायै दैथाय हरनाय (DTX) खौ हाहोनाय खालाम

en: Narrow-band (8kHz)
brx: गुसेब-बेन्ड (8kHz)

en: Wide-band (16kHz)
brx: वाइड-बेण्ड (16kHz)

en: Ultra-wideband (32kHz)
brx: बांद्राय-वाइडबेन्ड (32kHz)

en: Speex audio decoder
brx: स्पेक्स अडिअ' डिक'डार

en: Speex
brx: स्पेक्स

en: Speex audio packetizer
brx: स्पेक्स अडिअ' पेकेटाइजार

en: Speex audio encoder
brx: स्पेक्स अडिअ' पेकेटाइजार

en: Disable DVD subtitle transparency
brx: DVD दालाय-बिमुं गोजोंखौ लोरबां खालाम

en: Removes all transparency effects used in DVD subtitles.
brx: DVD दालाय-बिमुंआव बाहायनाय गासै गोजों गोहोमखौ बोखारो

en: DVD subtitles decoder
brx: DVD दालाय-बिमुं डिक'डार

en: DVD subtitles
brx: DVD दालाय-बिमुं

en: DVD subtitles packetizer
brx: DVD दालाय-बिमुं पेकेटाइजार

en: EBU STL subtitles decoder
brx: EBU STL दालाय-बिमुं डिक'डार

note: xgettext: The character encoding name in parenthesis corresponds to that used for the GetACP translation. "Windows-1252" applies to Western European languages using the Latin alphabet.
en: Default (Windows-1252)
brx: डिफल्ट (उइन्ड'स-1252)

en: System codeset
brx: सिस्टेम क'डसेट

en: Universal (UTF-8)
brx: बुहुमनां (UTF-8)

en: Universal (UTF-16)
brx: बुहुमनां (UTF-16)

en: Universal (big endian UTF-16)
brx: बुहुमनां (गेदेर इन्डियान UTF-16)

en: Universal (little endian UTF-16)
brx: बुहुमनां (गोरलै इन्डियान UTF-16)

en: Universal, Chinese (GB18030)
brx: बुहुमनां, साइनिस (GB18030)

en: Western European (Latin-9)
brx: सानजा इउर'प (लेटिन-9)

en: Western European (Windows-1252)
brx: सानजा इउर'प (उइन्ड'स-1252)

en: Western European (IBM 00850)
brx: सानजा इउर'प (IBM 00850)

en: Eastern European (Latin-2)
brx: सानजा इउर'प (लेटिन-2)

en: Eastern European (Windows-1250)
brx: सानजा इउर'प (उइन्ड'स-1250)

en: Esperanto (Latin-3)
brx: इस्पारेन्ट' (लेटिन-3)

en: Nordic (Latin-6)
brx: नरडिक (लेटिन-6)

en: Cyrillic (Windows-1251)
brx: लिरिलिक (उइन्ड'स-1251)

en: Russian (KOI8-R)
brx: रासिया (KOI8-R)

en: Ukrainian (KOI8-U)
brx: इउक्रेनिया (KOI8-U)

en: Arabic (ISO 8859-6)
brx: आरबिक (ISO 8859-6)

en: Arabic (Windows-1256)
brx: आरबिक (उइन्ड'स-1256)

en: Greek (ISO 8859-7)
brx: ग्रिक (ISO 8859-7)

en: Greek (Windows-1253)
brx: ग्रिक (उइन्ड'स-1253)

en: Hebrew (ISO 8859-8)
brx: हिब्रु (ISO 8859-8)

en: Hebrew (Windows-1255)
brx: हिब्रु (उइन्ड'स-1255)

en: Turkish (ISO 8859-9)
brx: तुर्किश (ISO 8859-9)

en: Turkish (Windows-1254)
brx: तुर्किश (उइन्ड'स-1254)

en: Thai (TIS 620-2533/ISO 8859-11)
brx: थाइ (TIS 620-2533/ISO 8859-11)

en: Thai (Windows-874)
brx: थाइ (उइन्ड'स-874)

en: Baltic (Latin-7)
brx: बाल्टिक (लेटिन-7)

en: Baltic (Windows-1257)
brx: बाल्टिक (उइन्ड'स-1257)

en: Celtic (Latin-8)
brx: केल्टिक (लेटिन-8)

en: South-Eastern European (Latin-10)
brx: खोला-सानजा इउर'प (लेटिन-10)

en: Simplified Chinese (ISO-2022-CN-EXT)
brx: गोरलै साइनिस (ISO-2022-CN-EXT)

en: Simplified Chinese Unix (EUC-CN)
brx: गोरलै साइनिस इउनिक्स (EUC-CN)

en: Japanese (7-bits JIS/ISO-2022-JP-2)
brx: जापानिस (7-बिट JIS/ISO-2022-JP-2)

en: Japanese Unix (EUC-JP)
brx: जापानिस इउनिक्स (EUC-JP)

en: Japanese (Shift JIS)
brx: जापानिस (सिफ्ट JIS)

en: Korean (EUC-KR/CP949)
brx: करिया (EUC-KR/CP949)

en: Korean (ISO-2022-KR)
brx: करिया (ISO-2022-KR)

en: Traditional Chinese (Big5)
brx: गोजाम चाइनिस (Big5)

en: Traditional Chinese Unix (EUC-TW)
brx: गोजाम चाइनिस इउनिक्स (EUC-TW)

en: Hong-Kong Supplementary (HKSCS)
brx: हं-कं फुरायग्रा (HKSCS)

en: Vietnamese (VISCII)
brx: भियेटनामिस (VISCII)

en: Vietnamese (Windows-1258)
brx: भियेटनामिस (उइन्ड'स-1258)

en: Subtitle text encoding
brx: दालाय-बिमुं फरा एनक'डिं

en: Set the encoding used in text subtitles
brx: फरा दालाय-बिमुंआव बाहायनाय एनक'डिंखौ फज

en: Subtitle justification
brx: दालाय-बिमुं थि खालामजानाय

en: Set the justification of subtitles
brx: दालाय-बिमुंनि थि खालामजानायखौ फज

en: UTF-8 subtitle autodetection
brx: UTF-8 दालाय-बिमुं हार्सिं-संना दिहुननाय

en: This enables automatic detection of UTF-8 encoding within subtitle files.
brx: बेयो दालाय-बिमुं फाइलनि सिङाव UTF-8 एनक'डिंनि गावनोगाव संना दिहुननायखौ हाहोनाय खालामो।

en: Text subtitle decoder
brx: फरा दालाय-बिमुं डिक'डार

en: Some subtitle formats allow for text formatting. VLC partly implements this, but you can choose to disable all formatting.
brx: माखासे दालाय-बिमुं फरमेटआ फरा फरमेटिंनि थाखाय गनायथि होयो। VLC आ बेखौ खावसेयै बाहायो, नाथाय नोंथाङा गासै फरमेटिंखौ लोरबां खालामनो बासिखनो हायो।

en: USF subtitles decoder
brx: USF दालाय-बिमुं डिक'डार

en: tx3g subtitles decoder
brx: tx3g दालाय-बिमुं डिक'डार

en: tx3g subtitles
brx: tx3g दालाय-बिमुं

en: Philips OGT (SVCD subtitle) decoder
brx: फिलिप्स OGT (SVCD दालाय-बिमुं) डिक'डार

en: SVCD subtitles
brx: SVCD दालाय-बिमुं

en: Philips OGT (SVCD subtitle) packetizer
brx: फिलिप्स OGT (SVCD दालाय-बिमुं) पकेटाइजार

en: Image width
brx: मुसुखानि गुवार

en: Image height
brx: मुसुखानि गोजौ

en: Scale factor
brx: स्केल फेक्टर

en: T.140 text encoder
brx: T.140 फरा एनक'डार

en: Override page
brx: बिलाइखौ नेवसिगार

en: Override the indicated page, try this if your subtitles don't appear (-1 = autodetect from TS, 0 = autodetect from teletext, >0 = actual page number, usually 888 or 889).
brx: इंगित होखानाय बिलाइखौ नेवसि, नोंथांनि दालाय-बिमुंआ नुजायाब्ला बेखौ नाजा (-1 = TS निफ्राय हार्सिं संना दिहुन, 0 = टेलिटेक्स निफ्राय हार्सिं संना दिहुन, >0 = थार बिलाइ अनजिमा, सरासनस्रायै 888 एबा 889)

en: Ignore subtitle flag
brx: दालाय-बिमुं फिरफिलाखौ नेवसि

en: Ignore the subtitle flag, try this if your subtitles don't appear.
brx: दालाय-बिमुं फिरफिलाखौ नेवसि, नोंथांनि दालाय-बिमुंआ नुजायाब्ला बेखौ नाजा

en: Workaround for France
brx: फ्रान्सनि थाखा वार्कएराइण्ड

en: Some French channels do not flag their subtitling pages correctly due to a historical interpretation mistake. Try using this wrong interpretation if your subtitles don't appear.
brx: माखासे फ्रान्स सेनेलआ मोनसे जारिमिनारि बेखेवनाय गोरोन्थिनि थाखाय बिसोरनि दालाय-बिमुं बिलाइखौ गेबेङै फ्लेग खालामा। नोंथांनि दालाय-बिमुंआ नुजायाब्ला बे गोरोन्थि बेखेवनायखौ बाहाय।

en: Teletext subtitles decoder
brx: टेलिटेक्स्ट दालाय-बिमुं डिक'डार

en: Enforce a quality between 1 (low) and 10 (high), instead of specifying a particular bitrate. This will produce a VBR stream.
brx: मोनसे थि बिट्रेटखौ थिक खालामनायनि सोलायै, 1 (गाहाय) आरो 10 (गोजौ)नि गेजेरनि मोनसे गुनखौ जर हो। बेयो मोनसे VBR स्ट्रिमखौ दिहुनगोन।

en: Post processing quality
brx: पस्ट प्रसेसिं गुन

en: Theora video decoder
brx: थेअ'रा भिडिअ' डिक'डार

en: Theora video packetizer
brx: थेअ'रा भिडिअ' पेकेटाइजार

en: Theora video encoder
brx: थेअ'रा भिडिअ' एनक'डार

en: Force a specific encoding quality between 0.0 (high) and 50.0 (low), instead of specifying a particular bitrate. This will produce a VBR stream.
brx: मोनसे थि बिट्रेटखौ थिक खालामनायनि सोलायै, 0.0 (गोजौ) आरो 50.0 (गाहाय)नि गेजेरनि मोनसे जरखा एनक'डिं गुनखौ जर हो। बेयो मोनसे VBR स्ट्रिमखौ दिहुनगोन।

en: Stereo mode
brx: स्टेरिअ' म'ड

en: Handling mode for stereo streams
brx: स्टेरिअ' स्ट्रिमनि थाखाय हेन्डेलिं म'ड

en: VBR mode
brx: VBR म'ड

en: Use Variable BitRate. Default is to use Constant BitRate (CBR).
brx: सोलायस्लु बिट-रेटखौ बाहाय। डिफल्टआ जाबाय दिदोम बिट-रेट (CBR) खौ बाहायनो।

en: Psycho-acoustic model
brx: नंखाय-साबसिन सोदोब मडेल

en: Integer from -1 (no model) to 4.
brx: -1 (जेबो मडेल गैया) निफ्राय 4 सिम आबुं अनजिमा

en: Joint stereo
brx: स्टेरिअ'जों लोगो ला

en: Libtwolame audio encoder
brx: Libtwolame अडिअ' एनक'डार

en: Ulead DV audio decoder
brx: Ulead DV अडिअ' डिक'डार

en: Maximum encoding bitrate
brx: बांसिन एनक'डिं बेट्रेट

en: Maximum bitrate in kbps. This is useful for streaming applications.
brx: kbps आव बांसिन बिट्रेट। बेयो स्ट्रिमिं एप्लिकेसननि थाखाय खामानिआव नांथाव।

en: Minimum encoding bitrate
brx: खमसिन एनक'डिं बेट्रेट

en: Minimum bitrate in kbps. This is useful for encoding for a fixed-size channel.
brx: kbps आव खमसिन बिट्रेट। बेयो थि-महरनि सेनेलनि थाखाय खामानिआव नांथाव।

en: Force a constant bitrate encoding (CBR).
brx: दिदोम बिट्रेट एनक'डिं (CBR) खौ जर हो

en: Vorbis audio decoder
brx: भरबिस अडिअ' डिक'डार

en: Vorbis audio packetizer
brx: भरबिस अडिअ' पेकेटाइजार

en: Vorbis audio encoder
brx: भरबिस अडिअ' एनक'डार

en: WebM video decoder
brx: WebM भिडिअ' डिक'डार

en: WMA v1/v2 fixed point audio decoder
brx: WMA v1/v2 थि बिन्दो अडिअ' डिक'डार

en: Maximum GOP size
brx: बांसिन GOP महर

en: Minimum GOP size
brx: बांसिन GOP महर

en: Sets minimum interval between IDR-frames. In H.264, I-frames do not necessarily bound a closed GOP because it is allowable for a P-frame to be predicted from more frames than just the one frame before it (also see reference frame option). Therefore, I-frames are not necessarily seekable. IDR-frames restrict subsequent P-frames from referring to any frame prior to the IDR-frame. 
    If scenecuts appear within this interval, they are still encoded as I-frames, but do not start a new GOP.
brx: IDR-फ्रेमनि गेजेराव खमसिन थाद'नायखौ फजयो। H.264 आव, I-फ्रेमफोरा गोनांथियै बन्द जाखानाय GOP खौ सिमा खालामना दोना, मानोना बेनि सिगां खालि मोनसे फ्रेमनि सोलायै गोबां फ्रेम निफ्राय इयुन बाथ्रा बुंनो गोनां P-फ्रेमनि थाखाय बेयो मानिथाव (रायखांनाय फ्रेम उफ्राखौबो नाय)। बेखायनो, I-फ्रेमआ गोनांथियै नागिरजाथाव नङा। IDR-फ्रेमआ IDR-फ्रेमनि आगोलाव जायखि जाया फ्रेमआव रायखांनाय निफ्राय उननि P-फ्रेमखौ सिमा खालामना दोनो 
    नुथाय-दानस'नाइआ बे थाद'नायनि सिङाव नुजायोब्ला, बेफोरखौ थेवबो I-फ्रेम बादि एनक'ड खालामनाय जायो, नाथाय मोनसे गोदान GOP खौ जागाय।

en: Use recovery points to close GOPs
brx: GOPs खौ बन्द खालामनो मोनफिननाय बिन्दोखौ बाहाय

en: use open GOP, for bluray compatibility use also bluray-compat option
brx: गेवनाय GOP खौ बाहाय, ब्लुरे गोरोबथिना थाखाय ब्लुरे-कम्पेट उफ्राखौबो बाहाय।

en: Enable compatibility hacks for Blu-ray support
brx: ब्लु-रे हेफाजाबनि थाखाय गोरोबनाय हेकखौ हाहोनाय खालाम

en: Enable hacks for Blu-ray support, this doesn't enforce every aspect of Blu-ray compatibility
    e.g. resolution, framerate, level
brx: ब्लु-रे हेफाजाबनि थाखाय हेकखौ हाहोनाय खालाम, बेयो ब्लु-रे गोरोबथिनि मोनफ्रोम बिथिंखौ जर होआ
    जेरै- रिज'लुसन, फ्रेमरेट, लेभेल

en: Extra I-frames aggressivity
brx: बांद्राय I-फ्रेम गाग्लोबलु

en: Scene-cut detection. Controls how aggressively to insert extra I-frames. With small values of scenecut, the codec often has to force an I-frame when it would exceed keyint. Good values of scenecut may find a better location for the I-frame. Large values use more I-frames than necessary, thus wasting bits. -1 disables scene-cut detection, so I-frames are inserted only every other keyint frames, which probably leads to ugly encoding artifacts. Range 1 to 100.
brx: नुथाय-दानस'नाय संना दिहुननाय। बांद्राय I-फ्रेमखौ माबोरै गाग्लोबनाय महरै सोसनो बेखौ दबथायो। नुथाय-दानस'नायनि फिसा बेसेनजों, codec आ फ्राइनो मोनसे I-फ्रेमखौ जर होनांगौ जेब्ला बेयो keyint खौ बारो। नुथाय-दानस'नायनि मोजां बेसेनआ I-फ्रेमनि थाखाय मोनसे साबसिन जायगाखौ नागिरना दिहुनन्नो हागौ। गेदेर बेसेनआ गोनांथि निख्रुइ बांसिन I-फ्रेमखौ बाहायो, बेखायनो बिटखौ ओरैनो बाहायगारो। -1 आ नुथाय-दानस'नाय संना दिहुननायखौ लोरबां खालामो, बेखायनो I-फ्रेमखौ खालि मोनफ्रोम गुबुन keyint फ्रेमआव सोसननाय जायो, जाय गाज्रियै एनक'डिं आर्टि-फेक्ट जानो हागौ। सिमासारिया 1 निफ्राय 100 सिम।

en: B-frames between I and P
brx: I आरो P नि गेजेराव B-फ्रेम

en: Number of consecutive B-frames between I and P-frames. Range 1 to 16.
brx: I आरो P-फ्रेमनि गेजेराव फारि फारि B-फ्रेमनि अनजिमा। सिमासारि 1 निफ्राय 16 सिम।

en: Adaptive B-frame decision
brx: गोरोबथाव B-फ्रेम थिरांथा

en: Influence (bias) B-frames usage
brx: गोहोम (बायास) B-फ्रेम बाहायथि

en: Bias the choice to use B-frames. Positive values cause more B-frames, negative values cause less B-frames.
brx: B-फ्रेमखौ बाहायनो पसायनायखौ फारसेथिंल' जा। पजिटिभ बेसेनआ बांसिन B-फ्रेम जायो, निगेटिभ बेसेनआ खम B-फ्रेम जायो।

en: Keep some B-frames as references
brx: माखासे B-फ्रेमखौ रायखांनाय महरै दोन

en: Allows B-frames to be used as references for predicting other frames. Keeps the middle of 2+ consecutive B-frames as a reference, and reorders frame appropriately.
     - none: Disabled
     - strict: Strictly hierarchical pyramid
     - normal: Non-strict (not Blu-ray compatible)
brx: गुबुन फ्रेमखौ इयुन बाथ्रा बुंनायनि थाखाय रायखांनाय महरै B-फ्रेमखौ बाहायनो गनायथि होयो। रायखांनाय महरै 2+ फारि फारि B-फ्रेमनि गेजेरखौ दोन, आरो फ्रेमखौ गेबेङै फिन फारि खालाम।
     - मोनसेबो नङा: लोरबां खालामबाय
     - गोब्राब: गोब्राबै फारियै बारायलांनाय पिरामिड
     - सरासनस्रा: गोब्राब-नङा (ब्लु-रे गोरोबथाव नङा)

en: Use fullrange instead of TV colorrange
brx: TV कालार-रेन्जनि सोलायै आबुं-रेन्जखौ बाहाय।

en: TV-range is usually used colorrange, defining this to true will enable libx264 to use full colorrange on encoding
brx: TV-सिमासारिखौ सरासनस्रायै गाब-सारिसिमा महरै बाहायनाय जायो, बेखौ गेबेंआव थि खालामोब्ला एनक'डिंआव आबुं गाब-सारिसिमाखौ बाहायनो libx264 खौ हाहोनाय खालामगोन।

en: CABAC (Context-Adaptive Binary Arithmetic Coding). Slightly slows down encoding and decoding, but should save 10 to 15% bitrate.
brx: CABAC (कन्टेक्स्‌ट-एडाप्टिभ बाइनारि अरिथमेटिक क'डिं)। एनक'डिं आरो डिक'डिंखौ इसे लासै खालामो, नाथाय 10 निफ्राय 15% सिम बिट्रेटखौ थिना दोननांगौ

en: Number of previous frames used as predictors. This is effective in Anime, but seems to make little difference in live-action source material. Some decoders are unable to deal with large frameref values. Range 1 to 16.
brx: इयुन बाथ्रा बुग्रा महरै बाहायनाय आगोलनि फ्रेमनि अनजिमा। बेयो एनिमआव गोहोम गोनां, नाथाय लाइभ-एक्सन फुंखा बेसादआव इसे आलादा बादि नुयो। माखासे डिक'डारआ गेदेर फ्रेम-रायखांनाय बेसेनजों लेनदेन खालामनो हायाखै। सिमासारिया 1 निफ्राय 16 सिम।

en: Skip loop filter
brx: लुप फिल्टारखौ बाद हो

en: Deactivate the deblocking loop filter (decreases quality).
brx: डिब्लकिं लुप फिल्टारखौ मावथिनङै खालाम (गुनआ खमायो)।

en: Loop filter AlphaC0 and Beta parameters alpha:beta
brx: लुप फिल्टार AlphaC0 आरो बेटा पेरामिटार alpha:beta

en: Loop filter AlphaC0 and Beta parameters. Range -6 to 6 for both alpha and beta parameters. -6 means light filter, 6 means strong.
brx: लुप फिल्टार आल्फाC0 आरो बेटा पेरामिटार। आल्फा आरो बेटा पेरामिटार मोननैनिबो थाखाय सिमासारिया -6 निफ्राय 6 सिम। -6 नि ओंथिया सोरां फिल्टार, 6 नि ओंथिया गोरा।

en: H.264 level
brx: H.264 लेभेल

en: Specify H.264 level (as defined by Annex A of the standard). Levels are not enforced; it's up to the user to select a level compatible with the rest of the encoding options. Range 1 to 5.1 (10 to 51 is also allowed). Set to 0 for letting x264 set level.
brx: (थाखोमाननि सुजाबदेरनाय A जों थि खालामजानाय महरै) H.264 लेभेलखौ थिक खालाम। लेभेलखौ जर खालामनाय जाया; थाबावनाय एनक'डिंखौ उफ्राजों गोरोबनाय मोनसे लेभेलखौ सायखनाया बाहायग्रानि सायावसो सोनारो। सिमासारिया 1 निफ्राय 5.1 सिम (10 निफ्राय 51 सिमआबो गनायथि होजायो)। x264 सेट लेभेलखौ गनायथि होनायनि थाखाय 0 आव फज।

en: H.264 profile
brx: H.264 प्रफाइल

en: Specify H.264 profile which limits are enforced over other settings
brx: H.264 प्रफाइलखौ थिक खालामो जायनि सिमाखौ गुबुन सेटिंनि सायाव जर होनाय जायो

en: Interlaced mode
brx: ज' खालामनाय म'ड

en: Pure-interlaced mode.
brx: गोथार-ज' खालामनाय म'ड

en: Frame packing
brx: फ्रेम पेकिं

en: For stereoscopic videos define frame arrangement:
     0: checkerboard - pixels are alternatively from L and R
     1: column alternation - L and R are interlaced by column
     2: row alternation - L and R are interlaced by row
     3: side by side - L is on the left, R on the right
     4: top bottom - L is on top, R on bottom
     5: frame alternation - one view per frame
brx: स्टेरिअ'स्कपिकनि थाखाय, भिडिअ'आ फ्रेम साजायनायखौ थि खालामो:
     0: सेकारबर्ड - पिक्सेलआ L आरो R निफ्राय सोलायस्लु महरै जायो
     1: खाम्फा सोलायनाय - L आरो R आ खाम्फाजों ज' खालामजायो
     2: सारि सोलायनाय - L आरो R आ सारिजों ज' खालामजायो
     3: जिं जिं - L आ आगसिाव, R आ आगदायाव दं
     4: बिजौ थालो - L आ बिजौआव, R आ थालोआव दं
     5: फ्रेम सोलायनाय - मोनफा फ्रेमआव मोनसे नुथाय

en: Use Periodic Intra Refresh
brx: समफारि बाइजो थाजाखौ बाहाय

en: Use Periodic Intra Refresh instead of IDR frames
brx: IDR फ्रेमनि सोलायै समफारि बाइजो थाजाखौ बाहाय

en: Use mb-tree ratecontrol
brx: mb-ट्रि रेट-दबथायनायखौ बाहाय

en: You can disable use of Macroblock-tree on ratecontrol
brx: नोंथाङा रेट-दबथायनायखौ माइक्र'ब्लक-ट्रिनि बाहायनायखौ लोरबां खालामनो हायो

en: Force number of slices per frame
brx: मोनफा फ्रेमआव स्लाइसनि अनजिमाखौ जर हो

en: Force rectangular slices and is overridden by other slicing options
brx: आयत दब्लाय महरनि स्लाइसखौ जर खालाम आरो बेयो गुबुन स्लाइसिं उफ्राजों अभारराइड खालामजायो

en: Limit the size of each slice in bytes
brx: मोनफ्रोम स्लाइसनि महरखौ बाइट्सआव सिमा खालाम

en: Sets a maximum slice size in bytes, Includes NAL overhead in size
brx: बांसिन स्लाइस महरखौ बाइट्सआव फजयो, NAL अभारहेडखौ महरआव सोफादेरो

en: Limit the size of each slice in macroblocks
brx: मोनफ्रोम स्लाइसनि महरखौ माइक्र'ब्लकआव सिमा खालाम

en: Sets a maximum number of macroblocks per slice
brx: मोनफा स्लाइसआव माइक्र'ब्लकनि बांसिन अनजिमाखौ फजयो

en: Set QP
brx: QP खौ फज

en: This selects the quantizer to use. Lower values result in better fidelity, but higher bitrates. 26 is a good default value. Range 0 (lossless) to 51.
brx: बेयो बाहायनो थाखाय बिबां खालामग्राखौ सायखयो। खमसिन बेसेनआ साबसिन फोथायथाव खालामो, नाथाय गोजौसिन बेट्रेट जायो। 26 आ मोनसे मोजां डिफल्ट बेसेन। सारिसिमाया 0 (खहागैयै) निफ्राय 51 सिम जायो

en: Quality-based VBR
brx: गुन-सोनारनाय VBR

en: 1-pass Quality-based VBR. Range 0 to 51.
brx: 1-पास गुन-सोनारनाय VBR। सिमासारि 0 निफ्राय 51 सिम

en: Min QP
brx: खमसिन QP

en: Minimum quantizer parameter. 15 to 35 seems to be a useful range.
brx: खमसिन बिबां खालामग्रा पेरामिटार। 15 निफ्राय 35 सिमखौ खामानिआव नांथाव सिमासारि बादि नुयो।

en: Max QP
brx: बांसिन QP

en: Maximum quantizer parameter.
brx: बांसिन बिबां खालामग्रा पेरामिटार

en: Max QP step
brx: बांसिन QP खलब

en: Max QP step between frames.
brx: फ्रेमनि गेजेराव बांसिन QP स्टेप

en: Average bitrate tolerance
brx: गड़ बिट्रेट ट'लारेन्स

en: Allowed variance in average bitrate (in kbits/s).
brx: गड़ बिट्रेटआव गनायथि होजानाय गोरोबै (kbits/s आव)

en: Max local bitrate
brx: बांसिन जायगानि बिट्रेट

en: Sets a maximum local bitrate (in kbits/s).
brx: बांसिन जायगानि बिट्रेटखौ फजयो (kbits/s आव)

en: VBV buffer
brx: VBV बाफार

en: Averaging period for the maximum local bitrate (in kbits).
brx: बांसिन जायगानि बेट्रेटनि थाखाय गड़ समफारि (kbits आव)।

en: Initial VBV buffer occupancy
brx: गुदि VBV बाफार दखल

en: Sets the initial buffer occupancy as a fraction of the buffer size. Range 0.0 to 1.0.
brx: बाफार महरनि बाहागो महरै गुदि बाफार दखल लानायखौ फजयो। सिमासारिआ 0.0 निफ्राय 1.0 सिम।

en: How AQ distributes bits
brx: AQ आ बिट्सखौ माबोरै रानना होयो

en: Defines bitdistribution mode for AQ, default 1
     - 0: Disabled
     - 1: Current x264 default mode
     - 2: uses log(var)^2 instead of log(var) and attempts to adapt strength per frame
brx: AQ नि थाखाय bitdistribution म'डखौ थि खालामो, डिफल्ट 1
     - 0: लोरबां खालामबाय
     - 1: दानि x264 डिफल्ट म'ड
     - 2: लग(var) नि सोलायै लग(var)^2 खौ बाहायो आरो मोनफा फ्रेमआव गोहोखौ गोरोबहोनो नाजायो

en: Strength of AQ
brx: AQ नि गोहो

en: Strength to reduce blocking and blurring in flat
    and textured areas, default 1.0 recommended to be between 0..2
     - 0.5: weak AQ
     - 1.5: strong AQ
brx: फ्लेट आरो फरा ओनसोलआव ब्लकिं आरो नुसारैखौ
    खमायनो थाखाय गोहो, डिफल्ट 1.0 आ 0..2 नि गेजेराव थानो बोसोन होबाय
     - 0.5: गुरै AQ
     - 1.5: गोरा AQ

en: QP factor between I and P
brx: I आरो P नि गेजेराव QP फेक्टर

en: QP factor between I and P. Range 1.0 to 2.0.
brx: I आरो P नि गेजेराव QP फेक्टर। 1.0 निफ्राय 2.0 सिम सिमासारि

en: QP factor between P and B
brx: P आरो B नि गेजेराव QP फेक्टर

en: QP factor between P and B. Range 1.0 to 2.0.
brx: P आरो B नि गेजेराव QP फेक्टर। 1.0 निफ्राय 2.0 सिम सिमासारि

en: QP difference between chroma and luma
brx: क्र'मा आरो लुमानि गेजेराव QP फाराग

en: QP difference between chroma and luma.
brx: क्र'मा आरो लुमानि गेजेराव QP फाराग

en: Multipass ratecontrol
brx: माल्टिपास रेट-दबथायनाय

en: Multipass ratecontrol:
     - 1: First pass, creates stats file
     - 2: Last pass, does not overwrite stats file
     - 3: Nth pass, overwrites stats file
brx: माल्टिपास रेट-दबथायनाय:
     - 1: गिबि पास, creates stats file
     - 2: जोबथा पास, स्टेट्स फाइलखौ अभारराइट खालामा
     - 3: Nth पास, स्टेट्स फाइलखौ अभारराइट खालामो

en: QP curve compression
brx: QP खेंख्रा नारसिननाय

en: QP curve compression. Range 0.0 (CBR) to 1.0 (QCP).
brx: QP खेंख्रा नारसिननाय। सिमासारि 0.0 (CBR) निफ्राय 1.0 (QCP) सिम।

en: Reduce fluctuations in QP
brx: QP आव गोजौ-गाहायखौ खमाय

en: This reduces the fluctuations in QP before curve compression. Temporally blurs complexity.
brx: बेयो खेंख्रा नारसिननायनि सिगां QP आव गोजौ गाहायखौ खमायो। दसेनि थाखाय नुसारै जेथोगोनां।

en: This reduces the fluctuations in QP after curve compression. Temporally blurs quants.
brx: बेयो खेंख्रा नारसिननायनि उनाव QP आव गोजौ गाहायखौ खमायो। दसेनि थाखाय नुसारै quant।

en: Partitions to consider
brx: साननो बोखावनाय

en: Direct MV prediction mode
brx: थोंजों MV इयुन बाथ्रा म'ड

en: Direct prediction size
brx: थोंजों इयुन बाथ्रा महर

en: Weighted prediction for B-frames
brx: B-फ्रेमनि थाखाय अजन खालामखानाय इयुन बाथ्रा

en: Weighted prediction for B-frames.
brx: B-फ्रेमनि थाखाय अजन खालामखानाय इयुन बाथ्रा।

en: Weighted prediction for P-frames
brx: P-फ्रेमनि थाखाय अजन खालामखानाय इयुन बाथ्रा

en: Integer pixel motion estimation method
brx: आबुं अनजिमा पिक्सेल खारथाय आन्दाज खान्थि

en: Maximum motion vector search range
brx: बांसिन खारथाय भेक्टर नागिरनाय सिमासारि

en: Maximum distance to search for motion estimation, measured from predicted position(s). Default of 16 is good for most footage, high motion sequences may benefit from settings between 24 and 32. Range 0 to 64.
brx: खारथाय आन्दाजनि थाखाय नागिरनो थाखाय बांसिन जानथाय, अनुमान खालामनाय जायगा निफ्राय जखा सुनाय जायो। 16 नि डिफल्टआ नुथायनि थाखाय मोजां, गोजौ खारथाय फारिया 24 आरो 32 नि गेजेराव थानाय सेटिं निफ्राय मुलाम्फा गोनां जानो हागौ। सिमासारिया 0 निफ्राय 64 सिम।

en: Maximum motion vector length
brx: बांसिन खारथाय भेक्टर गोलाव

en: Maximum motion vector length in pixels. -1 is automatic, based on level.
brx: बांसिन खारथाय भेक्टर गोलाव। -1 आ गावनोगाव, लेभेलआव सोनारनाय

en: Minimum buffer space between threads
brx: थ्रेडनि गेजेराव खमसिन बाफार स्पेस

en: Minimum buffer space between threads. -1 is automatic, based on number of threads.
brx: थ्रेडनि गेजेराव खमसिन बाफार स्पेस। -1 आ गावनोगाव, थ्रेडनि अनजिमायाव सोनारनाय

en: Strength of psychovisual optimization, default is "1.0:0.0"
brx: साइक'भिजुयेल गोरोबनायनि गोहो, डिफल्टआ जाबाय "1.0:0.0"

en: First parameter controls if RD is on (subme>=6) or off.
    Second parameter controls if Trellis is used on psychovisual optimization, default off
brx: गिबि पेरामिटारआ दबथायो जदि RD आ अन (subme>=6) एबा अफ।
    नैथि पेरामिटारआ दबथायो जदि ट्रेलिसखौ साइक'भिजुयेल गोरोबनायाव बाहायनाय जायो, डिफल्टआ अफ

en: Subpixel motion estimation and partition decision quality
brx: दालाय-पिक्सेल खारथाय आन्दाज आरो बोखावनाय थिरांथा गुन

en: This parameter controls quality versus speed tradeoffs involved in the motion estimation decision process (lower = quicker and higher = better quality). Range 1 to 9.
brx: बे पेरामिटारआ खारथाय आन्दाज थांखि प्रसेस (लासै = गोख्रै आरो गोजौ = साबसिन गुन) आव थाफानाय खारथाय ट्रेडअफनि बेसेखायै गुनखौ दबथायो। सिमासारिया 1 निफ्राय  9 सिम।

en: RD based mode decision for B-frames. This requires subme 6 (or higher).
brx: B-फ्रेमनि थाखाय RD सोनारनाय म'ड थिरांथा। बेनो subme 6 (एबा गोजौसिन) नांगौ।

en: Decide references on a per partition basis
brx: मोनफा बोखावनाय बिथायाव रायखांनायखौ थिरांथा ला

en: Allows each 8x8 or 16x8 partition to independently select a reference frame, as opposed to only one ref per macroblock.
brx: मोनफा मेक्र'ब्लकआव मोनसे रायखांनायनि उल्था महरै मोनसे रायखांनाय फ्रेमखौ उदाङै सायखनो मोनफ्रोम 8x8 एबा 16x8 बोखावनायनो गनायथि होयो।

en: Chroma in motion estimation
brx: खारथाय आन्दाजआव क्र'मा

en: Chroma ME for subpel and mode decision in P-frames.
brx: subpel नि थाखाय क्र'मा ME आरो P-फ्रेमआव म'ड थिरांखा।

en: Joint bidirectional motion refinement.
brx: लोगो मोननै-बिथोनारि खारथाय फोसाबनाय

en: Adaptive spatial transform size
brx: गोरोबथाव स्पेशाल सोलायनाय महर

en: SATD-based decision for 8x8 transform in inter-MBs.
brx: इसिं-MB आव 8x8 महर सोलायनायनि थाखाय SATD-सोनारनाय थिरांथा

en: Trellis RD quantization
brx: ट्रेलिस RD बिबां

en: Early SKIP detection on P-frames
brx: P-फ्रेमआव सिगांनि SKIP संना दिहुननाय

en: Early SKIP detection on P-frames.
brx: P-फ्रेमआव सिगांनि SKIP संना दिहुननाय

en: Coefficient thresholding on P-frames
brx: P-फ्रेमआव क'इफिसिन्ट थ्रेसह'ल्डिं

en: Use Psy-optimizations
brx: Psy-गोरोबनायखौ बाहाय

en: Use all visual optimizations that can worsen both PSNR and SSIM
brx: गासै नुथाव गोरोबनायखौ बाहाय जाय PSNR आरो SSIM मोननैखोब गाज्रिसिन खालामनो हायो

en: Dct-domain noise reduction. Adaptive pseudo-deadzone. 10 to 1000 seems to be a useful range.
brx: Dct-डमेइन दावराव खमायनाय। गोरोबथाव नंखाय-डेडजन। 10 निफ्राय 1000 सिमखौ मोनसे खामानिआव नांथाव सिमासारि बादि हमना लानाय जायो।

en: Inter luma quantization deadzone
brx: इसिं लुमा बिबां डेडजन

en: Set the size of the inter luma quantization deadzone. Range 0 to 32.
brx: इसिं लुमा बिबां डेडजननि महरखौ फज। सिमासारिआ 0 निफ्राय 32 सिम।

en: Intra luma quantization deadzone
brx: बाइजोनि लुमा बिबां डेडजननि महरखौ फज

en: Set the size of the intra luma quantization deadzone. Range 0 to 32.
brx: बाइजोनि लुमा बिबां डेडजननि महरखौ फज। सिमासारिआ 0 निफ्राय 32 सिम।

en: Non-deterministic optimizations when threaded
brx: थ्रेड खालामनाय समाव थि खालामै गोरोबनाय

en: Slightly improve quality of SMP, at the cost of repeatability.
brx: खालामफिननायनि थाखाय SMP नि गुनखौ इसे जौगाहो

en: CPU optimizations
brx: CPU गोरोबनाय

en: Use assembler CPU optimizations.
brx: एसेम्बलार CPU गोरोबनायखौ बाहाय

en: Filename for 2 pass stats file
brx: 2 पास स्टेट्स फाइलनि थाखाय फाइलमुं

en: Filename for 2 pass stats file for multi-pass encoding.
brx: माल्टि-पास एनक'डिंनि थाखाय 2 पास स्टेट्स फाइलनि थाखाय फाइलमुं

en: PSNR computation
brx: PSNR हिसाब

en: Compute and print PSNR stats. This has no effect on the actual encoding quality.
brx: PSNR स्टेट्सखौ हिसाब खालाम आरो साफाय। बेयो थार एनक'डिं गुनआव जेबो गोहोम गैया।

en: SSIM computation
brx: SSIM हिसाब

en: Compute and print SSIM stats. This has no effect on the actual encoding quality.
brx: SSIM स्टेट्सखौ हिसाब खालाम आरो साफाय। बेयो थार एनक'डिं गुनआव जेबो गोहोम गैया।

en: Quiet mode
brx: सिरि म'ड

en: Statistics
brx: अनजिमा सानथाय

en: Print stats for each frame.
brx: मोनफ्रोम फ्रेमनि थाखाय साफायनाय स्टेट्स

en: SPS and PPS id numbers
brx: SPS आरो PPS id नाम्बार

en: Set SPS and PPS id numbers to allow concatenating streams with different settings.
brx: आलादा सेटिंजों फारिलाइ खालामनाय स्ट्रिमखौ गनायथि होनो SPS आरो PPS id नाम्बारखौ फज।

en: Access unit delimiters
brx: हाबनाय सानगुदि सिमा खालामग्रा

en: Generate access unit delimiter NAL units.
brx: हाबनाय सानगुदि सिमा खालामग्रा NAL सानगुदिखौ दिहुन

en: Framecount to use on frametype lookahead
brx: फ्रेम-रोखोम लुकएहेडआव बाहायनो फ्रेमनि हिसाब

en: Framecount to use on frametype lookahead. Currently default can cause sync-issues on unmuxable output, like rtsp-output without ts-mux
brx: फ्रेम-रोखोम लुकएहेडआव बाहायनो फ्रेमनि हिसाब। ts-माक्स गैयाबालानो rtsp-आउटपुट बादि, दासान्दि डिफल्टआ आनमाक्सेबल आउटपुटआव सिन्क-जेंना जानो हायो।

en: HRD-timing information
brx: HRD-टाइमिं फोरमायथिहोग्रा

en: Default tune setting used
brx: डिफल्ट टिउन सेटिं बाहायबाय

en: Default preset setting used
brx: डिफल्ट प्रिसेट सेटिं बाहायबाय

en: dia
brx: डिया

en: hex
brx: हेक्स

en: esa
brx: इसा

en: tesa
brx: टेसा

en: Fast
brx: गोख्रै

en: Normal
brx: सरासनस्रा

en: Slow
brx: लासै

en: Spatial
brx: स्पेशाल

en: Temporal
brx: दसेनि

en: checkerboard
brx: सेकारबर्ड

en: column alternation
brx: खाम्फा सोलायनाय

en: row alternation
brx: सारि सोलायनाय

en: side by side
brx: खाथि खाथियै

en: top bottom
brx: बिजौ थालो

en: frame alternation
brx: फ्रेम सोलायनाय

en: H.264/MPEG-4 Part 10/AVC encoder (x264 10-bit)
brx: H.264/MPEG-4 बाहागो 10/AVC एनक'डार (x264 10-बिट)

en: H.262/MPEG-2 encoder (x262)
brx: H.262/MPEG-2 एनक'डार (x262)

en: H.264/MPEG-4 Part 10/AVC encoder (x264)
brx: H.264/MPEG-4 बाहागो 10/AVC एनक'डार (x264)

en: H.265/HEVC encoder (x265)
brx: H.265/HEVC एनक'डार (x265)

en: XWD image decoder
brx: XWD मुसुखा डिक'डार

en: Teletext page
brx: टेलिटेक्स्ट बिलाइ

en: Teletext alignment
brx: टेलिटेक्स्ट साजायनाय

en: You can enforce the teletext position on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, eg. 6 = top-right).
brx: नोंथाङा टेलिटेक्स्ट जायगाखौ भिडिअ'आव जर खालामनो हायो (0=मिरु, 1=आगसि, 2=आगदा, 4=बिजौ, 8=थालो, नोंथाङा बेफोर बेसेननि जरायनायखौबो बाहायनो हायो, जेरै- 6 = बिजौ-आगदा)।

en: Teletext text subtitles
brx: टेलिटेक्स्ट फरा दालाय-बिमुं

en: VBI and Teletext decoder
brx: VBI आरो टेलिटेक्स्ट डिक'डार

en: VBI & Teletext
brx: VBI & टेलिटेक्स्ट

en: D-Bus control interface
brx: D-बास दबथायनाय इन्टारफेस

en: VLC media player
brx: VLC मेडिया प्लेयार

en: Do not open a DOS command box interface
brx: मोनसे DOS बिथोन बाक्सु इन्टारफेसखौ खेवनो नाङा

en: By default the dummy interface plugin will start a DOS command box. Enabling the quiet mode will not bring this command box but can also be pretty annoying when you want to stop VLC and no video window is open.
brx: डिफल्टजों, डामि इन्टारफेस प्लागिनआ मोनसे DOS बिथोन बाक्सुखौ जागायगोन। सिरि म'डखौ हाहोनाय खालामोब्ला बे बिथोन बाक्सुखौ लाबोनाय नङा, नाथाय इसे दिग्दार खालामनो हायो जेब्ला नोंथाङा VLC खौ बन्द खालामनो लुबैयो आरो जेब्ला जेबो भिडिअ' उइन्ड'खौ खेवया।

en: Dummy interface
brx: डामि इन्टारफेस

en: Motion threshold (10-100)
brx: खारथाय सिमा (10-100)

en: Amount of movement required for a mouse gesture to be recorded.
brx: रेकर्ड खालामनो गोनां माउस लोरिनायनि थाखाय गोनांथि जानाय लोरसोरनि बिबां

en: Trigger button
brx: ट्रिगार बुथाम

en: Trigger button for mouse gestures.
brx: माउस इंगितनि थाखाय ट्रिगार बुथाम

en: Middle
brx: गेजेर

en: Gestures
brx: इसारा

en: Mouse gestures control interface
brx: माउस इसारा दबथायनाय इन्टारफेस

en: Global Hotkeys
brx: मुलुगनां हटकिस

en: Global Hotkeys interface
brx: मुलुगनां हटकिस इन्टारफेस

en: Hotkeys
brx: हटकिस

en: Hotkeys management interface
brx: हटकिस सामलायनाय इन्टारफेस

en: One
brx: मोनसे

en: Loop: %s
brx: लुप: %s

en: Random: %s
brx: रेन्डम: %s

en: Audio Device: %s
brx: अडिअ' डिभाइस: %s

en: Recording
brx: रेकर्डिं

en: Recording done
brx: रेकर्डिं खालामखांबाय

en: Sub sync: bookmarked audio time
brx: दालाय सिन्क: बुकमार्क खालामखानाय अडिअ' सम

en: No active subtitle
brx: जेबो मावथि दालाय-बिमुं गैया

en: Sub sync: bookmarked subtitle time
brx: दालाय सिन्क: बुकमार्क खालामखानाय दालाय-बिमुं सम

en: Sub sync: set bookmarks first!
brx: दालाय सिन्क: गिबियाव बुकमार्कखौ फज!

en: Sub sync: corrected %i ms (total delay = %i ms)
brx: दालाय सिन्क: गेबें खालामबाय %i ms (गासै गोबाव = %i ms)

en: Sub sync: delay reset
brx: दालाय सिन्क: गोबाव फिन फजनाय

en: Subtitle delay %i ms
brx: दालाय-बिमुं गोलाव %i ms

en: Audio delay %i ms
brx: अडिअ' गोबाव %i ms

en: Audio track: %s
brx: अडिअ' ट्रेक: %s

en: Subtitle track: %s
brx: दालाय-बिमुं ट्रेक: %s

en: Program Service ID: %s
brx: प्रग्राम सिबिथाय ID: %s

en: Aspect ratio: %s
brx: नुथाय रुजुथाय: %s

en: Crop: %s
brx: क्रप: %s

en: Zooming reset
brx: जुमिं फिन फजनाय

en: Scaled to screen
brx: स्क्रिनआव जखा सुबाय

en: Original Size
brx: गुबै महर

en: Zoom mode: %s
brx: जुम म'ड: %s

en: Deinterlace off
brx: आलादा खालामनाया अफ

en: Deinterlace on
brx: आलादा खालामनाया अन

en: Subtitle position: no active subtitle
brx: दालाय-बिमुं जायगा: जेबो मावथि दालाय-बिमुं गैया

en: Subtitle position %d px
brx: दालाय-बिमुं जायगा %d px

en: Speed: %.2fx
brx: खारथाय: %.2fx

en: 
    Warning: if you cannot access the GUI anymore, open a command-line window, go to the directory where you installed VLC and run "vlc -I qt"
brx: 
    सांग्रांथि: नोंथाङा GUI खौ दा हाबहोनो हानाय नंलिया, मोनसे बिथोन-सारि उइन्ड'खौ खेव, डिरेक्टरिआव थां जेराव नोंथाङा VLC खौ इनष्टल खालामो आरो "vlc -I qt" खौ सालायो।

en: Change the lirc configuration file
brx: lirc बाइजोमहर फाइलखौ सोलाय

en: Tell lirc to read this configuration file. By default it searches in the users home directory.
brx: बे बाइजोमहर फाइलखौ फरायनो थाखाय lirc नो खिन्था। डिफल्टजों, बेयो बाहायग्रा ह'म डिरेक्टरिआव नागिरो।

en: Infrared
brx: इनफ्रारेड

en: Infrared remote control interface
brx: इनफ्रारेड रिमट दबथायनाय इन्टारफेस

en: motion
brx: खारथाय

en: motion control interface
brx: खारथाय दबथायनाय इन्टारफेस

en: Use HDAPS, AMS, APPLESMC or UNIMOTION motion sensors to rotate the video
brx: भिडिअ'खौ फिदिंनो HDAPS, AMS, APPLESMC एबा UNIMOTION खारथाय सेन्सरखौ बाहाय

en: Network master clock
brx: नेटवार्क मास्टार घरि

en: When set, this VLC instance will act as the master clock for synchronization for clients listening
brx: फजनाय समाव, बे VLC बिदिन्थिआ क्लाइन्ट खोनासंनायनि थाखाय सिनक्र'नाइजेसननि थाखाय मास्टार (गाहाय) घरि महरै खामानि मावगोन

en: The IP address of the network master clock to use for clock synchronization.
brx: घरि सिनक्र'नाइजेसननि थाखाय बाहायनो नेटवार्क मास्टार घरिनि IP थं

en: UDP timeout (in ms)
brx: UDP समजोबनाय (ms आव)

en: Length of time (in ms) until aborting data reception.
brx: समनि गोलाव (ms आव) जेब्लासिम डाटा मोननायखौ नागारा

en: Network Sync
brx: नेटवार्ट सिन्क

en: Network synchronization
brx: घरि सिनक्र'नाइजेसन

en: Install Windows Service
brx: उइन्ड'स सिबिथायखौ इनष्टल खालाम

en: Install the Service and exit.
brx: सिबिथायखौ इनष्टल खालाम आरो ओंखार लां

en: Uninstall Windows Service
brx: सिबिथायखौ आनइनष्टल खालाम

en: Uninstall the Service and exit.
brx: सिबिथायखौ आनइनष्टल खालाम आरो ओंखार लां

en: Display name of the Service
brx: सिबिथायनि मुंखौ दिन्थिफुं

en: Change the display name of the Service.
brx: सिबिथायनि दिन्थिफुंनाय मुंखौ सोलाय

en: Configuration options
brx: बाइजोमहर उफ्रा

en: Configuration options that will be used by the Service (eg. --foo=bar --no-foobar). It should be specified at install time so the Service is properly configured.
brx: बाइजोमहर उफ्रा जाय सिबिथायजों बाहायजागोन (जेरै --foo=bar --no-foobar)। बेखौ इनष्टल खालामनाय समाव थि खालामनांगोन, जाहाते सिबिथायखौ मोजाङै बाइजोमहर दानाय जायो।

en: Additional interfaces spawned by the Service. It should be specified at install time so the Service is properly configured. Use a comma separated list of interface modules. (common values are: logger, sap, rc, http)
brx: बांद्राय इन्टारफेसआ सिबिथायजों स्पन खालामजायो। बेखौ इनष्टल खालामनाय समाव थि खालामनांगौ, जाहाते सिबिथायखौ मोजाङै बाइजोमहर दानाय जायो। इन्टारफेस मडुलनि कमाजों आलादा खालामनाय लिस्टखौ बाहाय। (सरासनस्रा बेसेनआ: logger, sap, rc, http)

en: NT Service
brx: NT सिबिथाय

en: Windows Service interface
brx: उइन्ड'स सिबिथाय इन्टारफेस

en: Initializing
brx: जागायगासिनो दं

en: Opening
brx: खेवगासिनो दं

en: Error
brx: गोरोन्थि

en: Show stream position
brx: स्ट्रिम जायगाखौ दिन्थि

en: Show the current position in seconds within the stream from time to time.
brx: सम सम स्ट्रिमनि सिङाव सेकेन्दआव दानि जायगाखौ दिन्थि

en: Fake TTY
brx: नंखाय TTY

en: Force the rc module to use stdin as if it was a TTY.
brx: stdin खौ बाहायनो rc मडुलखौ जर खालाम जदि बेयो मोनसे TTY मोन।

en: UNIX socket command input
brx: UNIX सकेट बिथोन इनपुट

en: Accept commands over a Unix socket rather than stdin.
brx: stdin नि सोलायै इउनिक्स सकेटआव बिथोनखौ आजाव।

en: TCP command input
brx: TCP बिथोन इनपुट

en: Accept commands over a socket rather than stdin. You can set the address and port the interface will bind to.
brx: stdin नि सोलायै सकेटआव बिथोनखौ आजाव। नोंथाङा थं आरो पर्टखौ फजनो हायो, जेराव इन्टारफेसखौ सिमा खालामना दोनो।

en: By default the rc interface plugin will start a DOS command box. Enabling the quiet mode will not bring this command box but can also be pretty annoying when you want to stop VLC and no video window is open.
brx: डिफल्टजों, rc इन्टारफेस प्लागिनआ मोनसे DOS बिथोन बाक्सुखौ जागायगोन। सिरि म'डखौ हाहोनाय खालामोब्ला बे बिथोन बाक्सुखौ लाबोनाय नङा, नाथाय इसे दिग्दार खालामनो हायो जेब्ला नोंथाङा VLC खौ बन्द खालामनो लुबैयो आरो जेब्ला जेबो भिडिअ' उइन्ड'खौ खेवया।

en: Remote control interface
brx: रिमट दबथायनाय इन्टारफेस

en: Remote control interface initialized. Type `help' for help.
brx: रिमट दबथायनाय इन्टारफेस जागायबाय। मददनि थाखाय `मदद' टाइप खालाम

en: Unknown command `%s'. Type `help' for help.
brx: मोनथिमोनै बिथोन `%s'। मददनि थाखाय `मदद' टाइप खालाम।

en: +----[ Remote control commands ]
brx: +----[ रिमट दबथायनाय बिथोन ]

en: | add XYZ  . . . . . . . . . . . . add XYZ to playlist
brx: | XYZ खौ दाजाबदेर . . . . . . . . . . . . XYZ खौ प्लेलिस्टजों दाजाबदेर

en: | enqueue XYZ  . . . . . . . . . queue XYZ to playlist
brx: | XYZ खौ सारि खालाम. . . . . . . . . XYZ खौ प्लेलिस्टआव सारि खालाम

en: | playlist . . . . .  show items currently in playlist
brx: | प्लेलिस्ट . . . . .   आइटेमखौ दासान्दि प्लेलिस्टआव दिन्थि

en: | play . . . . . . . . . . . . . . . . . . play stream
brx: | दाम . . . . . . . . . . . . . . . . . . स्ट्रिमखौ दाम

en: | stop . . . . . . . . . . . . . . . . . . stop stream
brx: | बन्द खालाम . . . . . . . . . . . . . . . . . . स्ट्रिमखौ बन्द खालाम

en: | next . . . . . . . . . . . . . .  next playlist item
brx: | उननि . . . . . . . . . . . . . .  उननि प्लेलिस्ट आइटेम

en: | prev . . . . . . . . . . . .  previous playlist item
brx: | आगोलनि . . . . . . . . . . . .  आगोलनि प्लेलिस्ट आइटेम

en: | goto . . . . . . . . . . . . . .  goto item at index
brx: | ग'टु . . . . . . . . . . . . . .  नायखांफारिआव ग'टु आइटेम

en: | repeat [on|off] . . . .  toggle playlist item repeat
brx: | दामफिननाय [अन|अफ] . . . .  प्लेलिस्ट आइटेम दामफिननायखौ टग्गल खालाम

en: | loop [on|off] . . . . . . . . . toggle playlist loop
brx: | लुप [अन|अफ] . . . . . . . . . प्लेलिस्ट लुपखौ टग्गल खालाम

en: | random [on|off] . . . . . . .  toggle random jumping
brx: | रेन्डम [अन|अफ] . . . . . . .  रेन्डम बारनायखौ टग्गल खालाम

en: | clear . . . . . . . . . . . . . . clear the playlist
brx: | खोमोर . . . . . . . . . . . . . . प्लेलिस्टखौ खोमोर

en: | status . . . . . . . . . . . current playlist status
brx: | थाथाइ . . . . . . . . . . . दानि प्लेलिस्ट थाथाइ

en: | title [X]  . . . . . . set/get title in current item
brx: | बिमुं [X]  . . . . . . दानि आइटमेआव बिमुंखौ फज/मोन

en: | title_n  . . . . . . . .  next title in current item
brx: | बिमुं_n  . . . . . . . .  दानि आइटेमआव उननि बिमुं

en: | title_p  . . . . . .  previous title in current item
brx: | बिमुं_p  . . . . . .  दानि आइटेमआव आगोलनि बिमुं

en: | chapter [X]  . . . . set/get chapter in current item
brx: | सेप्टार [X]  . . . . दानि आइटेमआव सेप्टारखौ फज/ला

en: | chapter_n  . . . . . .  next chapter in current item
brx: | सेप्टार_n  . . . . . .  दानि आइटेमआव उननि सेप्टार

en: | chapter_p  . . . .  previous chapter in current item
brx: | सेप्टार_p  . . . . . .  आगोलनि आइटेमआव उननि सेप्टार

en: | seek X . . . seek in seconds, for instance `seek 12'
brx: | नागिरनाय X . . . सेकेन्दआव नागिर, बिदिन्थि महरै- `नागिरनाय 12'

en: | pause  . . . . . . . . . . . . . . . .  toggle pause
brx: | थाद'होनाय  . . . . . . . . . . . . . . . .  दोन्थ'होनायखौ टग्गल खालाम

en: | fastforward  . . . . . . . .  .  set to maximum rate
brx: | गोख्रै दावगा हो  . . . . . . . .  .  बांसिन रेटखौ फज

en: | rewind  . . . . . . . . . . . .  set to minimum rate
brx: | उनथिं थांहो  . . . . . . . . . . . .  खमसिन रेटआव फज

en: | faster . . . . . . . . . .  faster playing of stream
brx: | गोख्रैसिन . . . . . . . . . .  स्ट्रिम दामनायखौ गोख्रैसिन खालाम

en: | slower . . . . . . . . . .  slower playing of stream
brx: | लासैसिन . . . . . . . . . .  स्ट्रिमनि लासैसिन दामनाय

en: | normal . . . . . . . . . .  normal playing of stream
brx: | सरासनस्रा . . . . . . . . . .  स्ट्रिमनि सरासनस्रा दामनाय

en: | frame. . . . . . . . . .  play frame by frame
brx: | फ्रेम. . . . . . . . . .  फ्रेमनि उनाव फ्रेम दाम

en: | f [on|off] . . . . . . . . . . . . toggle fullscreen
brx: | f [अन|अफ] . . . . . . . . . . . . आबुंस्क्रिनखौ टग्गल खालाम

en: | info . . . . .  information about the current stream
brx: | फोरमायथिहोग्रा . . . . .  दानि स्ट्रिमनि सोमोन्दै फोरमायथिहोग्रा

en: | stats  . . . . . . . .  show statistical information
brx: | स्टेट्स  . . . . . . . .  अनजिमा सानथाय फोरमायथिहोग्राखौ दिन्थि

en: | get_time . . seconds elapsed since stream's beginning
brx: | मोननाय_सम . . स्ट्रिमनि जागायनाय निफ्राय बारलांनाय सेकेन्द

en: | is_playing . . . .  1 if a stream plays, 0 otherwise
brx: | दामगासिनो_दं . . . .  मोनसे स्ट्रिम दामोब्ला 1, नङाब्ला 0

en: | get_title . . . . .  the title of the current stream
brx: | get_title . . . . .  दानि स्ट्रिमनि बिमुं

en: | get_length . . . .  the length of the current stream
brx: | get_length . . . .  दानि स्ट्रिमनि गोलाव

en: | volume [X] . . . . . . . . . .  set/get audio volume
brx: | भलिउम [X] . . . . . . . . . .  अडिअ' भलिउमखौ फज/ला

en: | volup [X]  . . . . . . .  raise audio volume X steps
brx: | भलिउम बांहो [X]  . . . . . . .  अडिअ' भलिउमख X स्टेपखौ बांहो

en: | voldown [X]  . . . . . .  lower audio volume X steps
brx: | भलिउम खमाय [X]  . . . . . . .  अडिअ' भलिउमख X स्टेपखौ खमाय

en: | adev [device]  . . . . . . . .  set/get audio device
brx: | adev [डिभाइस]  . . . . . . . .  अडिअ' डिभाइसखौ फज/ला

en: | achan [X]. . . . . . . . . .  set/get audio channels
brx: | achan [X]. . . . . . . . . .  अडिअ' सेनेलखौ फज/ला

en: | atrack [X] . . . . . . . . . . . set/get audio track
brx: | atrack [X] . . . . . . . . . . . अडिअ' ट्रेकखौ फज/ला

en: | vtrack [X] . . . . . . . . . . . set/get video track
brx: | vtrack [X] . . . . . . . . . . . भिडिअ' ट्रेकखौ फज/ला

en: | vratio [X]  . . . . . . . set/get video aspect ratio
brx: | vratio [X]  . . . . . . . भिडिअ' नुथाय रुजुथायखौ फज/ला

en: | vcrop [X]  . . . . . . . . . . .  set/get video crop
brx: | vcrop [X]  . . . . . . . . . . .  भिडिअ' क्रपखौ फज/ला

en: | vzoom [X]  . . . . . . . . . . .  set/get video zoom
brx: | vzoom [X]  . . . . . . . . . . .  भिडिअ' जुपखौ फज/ला

en: | snapshot . . . . . . . . . . . . take video snapshot
brx: | स्नेपसट . . . . . . . . . . . . भिडिअ' स्नेपसट ला

en: | strack [X] . . . . . . . . .  set/get subtitle track
brx: | strack [X] . . . . . . . . .  दालाय-बिमुं ट्रेकखौ फज/ला

en: | key [hotkey name] . . . . . .  simulate hotkey press
brx: | साबि [हटकि मुं] . . . . . .  हटकि प्रेस (नारसिननाय) खौ दिन्थिफ्ला

en: | help . . . . . . . . . . . . . . . this help message
brx: | मदद . . . . . . . . . . . . . . . बे मदद खौरां

en: | logout . . . . . . .  exit (if in socket connection)
brx: | लग-आउट . . . . . . .  ओंखार लां (सकेट फोनांजाबआव थायोब्ला)

en: | quit . . . . . . . . . . . . . . . . . . .  quit vlc
brx: | ओंखार लां . . . . . . . . . . . . . . . . . . .  vlc निफ्राय ओंखार लां

en: +----[ end of help ]
brx: +----[ मददनि जोबनाय ]

en: Press pause to continue.
brx: सालाय लांबाय थानो दोन्थ'होनायखौ नारसिन

en: Type 'pause' to continue.
brx: सालाय लांबाय थानो 'दोन्थ'होनाय' टाइप खालाम

en: Error: `goto' needs an argument greater than zero.
brx: गोरोन्थि: `ग'टु' नो लाथिख' निख्रुइ गेदेरसिन बाथ्राबान नांगौ।

en: Playlist has only %u element | Playlist has only %u elements
brx[0]: प्लेलिस्टहा खालि %u गुदिमुवाल' दं
brx[1]: प्लेलिस्टहा खालि %u गुदिमुवाफोरल' दं

en: +-[Incoming]
brx: +-[हाबफैनाय]

en: | input bytes read : %8.0f KiB
brx: | इनपुट बाइट्स फरायनाय : %8.0f KiB

en: | input bitrate    :   %6.0f kb/s
brx: | इनपुट बिट्रेट    :   %6.0f kb/s

en: | demux bytes read : %8.0f KiB
brx: | डिमाक्स बाइट्स फरायनाय : %8.0f KiB

en: | demux bitrate    :   %6.0f kb/s
brx: | डिमाक्स बिट्रेट    :   %6.0f kb/s

en: | demux corrupted  :    %5<PRIi64>
brx: | डिमाक्स गाज्रि जाबाय  :    %5<PRIi64>

en: | discontinuities  :    %5<PRIi64>
brx: | मावनो नागारथ'नाय  :    %5<PRIi64>

en: +-[Video Decoding]
brx: +-[भिडिअ' डिक'डिं]

en: | video decoded    :    %5<PRIi64>
brx: | भिडिअ' डिक'ड खालामबाय    :    %5<PRIi64>

en: | frames displayed :    %5<PRIi64>
brx: | फ्रेम दिन्थिफुंबाय :    %5<PRIi64>

en: | frames lost      :    %5<PRIi64>
brx: | फ्रेम गोमाबाय      :    %5<PRIi64>

en: +-[Audio Decoding]
brx: +-[अडिअ' डिक'डिं]

en: | audio decoded    :    %5<PRIi64>
brx: | अडिअ' डिक'ड खालामबाय    :    %5<PRIi64>

en: | buffers played   :    %5<PRIi64>
brx: | बाफार दामबाय   :    %5<PRIi64>

en: | buffers lost     :    %5<PRIi64>
brx: | बाफार गोमाबाय     :    %5<PRIi64>

en: Low latency
brx: गाहाय लेटेन्सि

en: AIFF demuxer
brx: AIFF डिमाक्सार

en: ASF/WMV demuxer
brx: ASF/WMV डिमाक्सार

en: Could not demux ASF stream
brx: ASF स्ट्रिमखौ डिमाक्स खालामनो हायाखै

en: VLC failed to load the ASF header.
brx: VLC आ ASF हेडारखौ ल'ड खालामनो फेलें जाबाय

en: AU demuxer
brx: AU डिमाक्सार

en: Avformat demuxer
brx: Avformat डिमाक्सार

en: Demuxer
brx: डिमाक्सार

en: Avformat muxer
brx: Avformat माक्सार

en: Muxer
brx: माक्सार

en: Avformat mux
brx: Avformat माक्स

en: Force use of a specific avformat muxer.
brx: जरखा avformat माक्सार बाहायनायखौ जर हो

en: Format name
brx: फरमेट मुं

en: Internal libavcodec format name
brx: इसिं libavcodec फरमेट मुं

en: Force interleaved method
brx: इन्टारलिभ्ड खान्थिखौ जर खालाम

en: Force index creation
brx: नायखांफारि सोरजिनायखौ जर हो

en: Recreate a index for the AVI file. Use this if your AVI file is damaged or incomplete (not seekable).
brx: AVI फाइलनि थाखाय नायखांफारिखौ फिन सोरजि। नोंथांनि AVI फाइलआ गाज्रि जानाय एबा आबुं-नङाब्ला बेखौ बाहाय (नागिर जाथाव नङा)।

en: Ask for action
brx: हाबानि थाखाय सों

en: Always fix
brx: अरायबो सुस्रां

en: Never fix
brx: माब्लाबाबो सुस्रांनो नाङा

en: Fix when necessary
brx: गोनांथि जानाय समाव सुस्रां

en: AVI demuxer
brx: AVI डिमाक्सार

en: Do not play
brx: दामनो नाङा

en: Build index then play
brx: नायखांफारि बानाय, बेनि उनाव दाम

en: Play as is
brx: जेरै दं एरै दाम

en: Broken or missing AVI Index
brx: बायनाय एबा गोमानाय AVI नायखांफारि

en: Fixing AVI Index...
brx: AVI नायखांफारिखौ सुस्रांगासिनो दं...

en: CAF demuxer
brx: CAF डिमाक्सार

en: CDG demuxer
brx: CDG डिमाक्सार

en: Dump module
brx: डाम्प मडुल

en: Dump filename
brx: डाम्प फाइलमुं

en: Name of the file to which the raw stream will be dumped.
brx: फाइलनि मुं जेराव गोथां स्ट्रिमखौ डाम्प खालामगोन।

en: Append to existing file
brx: थाखानाय फाइलजों दाजाबदेर

en: If the file already exists, it will not be overwritten.
brx: फाइलआ सिगाङावनो दङब्ला बेखौ अभारराइट खालामगोन।

en: File dumper
brx: फाइल डाम्पार

en: Value to adjust dts by
brx: dts खौ गोरोबहोनो भिडिअ'

en: Dirac video demuxer
brx: डिराक भिडिअ' डिमाक्सार

en: FLAC demuxer
brx: FLAC डिमाक्सार

en: Decode
brx: डिक'ड

en: Decode at the demuxer stage
brx: डिमाक्सार स्टेजआव डिक'ड खालाम

en: Forced chroma
brx: जर होखानाय क्र'मा

en: If non empty and image-decode is true, the image will be converted to the specified chroma.
brx: लाथिख'-नङै आरो मुसुखा-थिरांथाआ सैथो जायोब्ला मुसुखाखौ थि क्र'माआव सोलायहोगोन।

en: Duration in seconds
brx: सेकेन्दआव समसिमा

en: Duration in seconds before simulating an end of file. A negative value means an unlimited play time.
brx: फाइलनि जोबथाखौ दिन्थिफ्लानायनि सिगां सेकेन्दआव समसिमा। मोनसे निगेटिभ बेसेननि ओंथिया जाबाय सिमागैयै दामनाय सम।

en: Frame rate of the elementary stream produced.
brx: गुदि स्ट्रिमनि फ्रेम रेटखौ दिहुनबाय

en: Real-time
brx: थार-सम

en: Use real-time mode suitable for being used as a master input and real-time input slaves.
brx: मास्टार इनपुट आरो थार-सम इनपुट स्लेभ महरै बाहायनायनि थाखाय थार-सम म'ड गोरोबथावखौ बाहाय।

en: Image demuxer
brx: मुसुखा डिमाक्सार

en: Image
brx: मुसुखा

en: Frames per Second
brx: मोनफा सेकेन्दआव फ्रेम

en: This is the desired frame rate when playing MJPEG from a file. Use 0 (this is the default value) for a live stream (from a camera).
brx: MJPEG खौ फाइल निफ्राय दामनाय समाव बेयो मोनसे लुबैनाय फ्रेम रेट। (केमेरा निफ्राय) मोनसे लाइभ स्ट्रिमनि थाखाय (बेयो डिफल्ट बेसेन) 0 खौ बाहाय

en: M-JPEG camera demuxer
brx: M-JPEG केमेरा डिमाक्सार

en: Matroska stream demuxer
brx: माट्र'स्का स्ट्रिम डिमाक्सार

en: Respect ordered chapters
brx: फारि सेप्टारखौ मान हो

en: Play chapters in the order specified in the segment.
brx: खोन्दोआव थि खालामखानाय फारिआव सेप्टारखौ दाम

en: Chapter codecs
brx: सेप्टार codecs

en: Use chapter codecs found in the segment.
brx: खोन्दोआव मोननाय सेप्टार codecs खौ बाहाय।

en: Preload MKV files in the same directory
brx: एखे डिरेक्टरिआव MKV फाइलखौ आगु-ल'ड खालाम

en: Preload matroska files in the same directory to find linked segments (not good for broken files).
brx: लिंकगोनां खोन्दोखौ नागिरना दिहुननो थाखाय एखे डिरेक्टरिआव मेट्र'स्का फाइलखौ आगु-ल'ड खालाम (बायनाय फाइलनि मोजां नङा)।

en: Seek based on percent not time
brx: जौखोन्दोआव सोनारनाय निगारनाया सम नङा

en: Seek based on percent not time.
brx: जौखोन्दोआव सोनारनाय निगारनाया सम नङा

en: Dummy Elements
brx: डामि गुदिमुवा

en: Read and discard unknown EBML elements (not good for broken files).
brx: मोनथिमोनै EBML गुदिमुवाखौ फराय आरो गार (बायनाय फाइलनि थाखाय मोजां नङा)।

en: Enable noise reduction algorithm.
brx: दावराय खमायनाय एलग'रिडमखौ हाहोनाय खालाम

en: Enable reverberation
brx: रिंखांनायखौ हाहोनाय खालाम

en: Reverberation level (from 0 to 100, default value is 0).
brx: रिंखांनाय थोरफो (0 निफ्राय 100 सिम, डिफल्ट बेसेनआ 0)।

en: Enable megabass mode
brx: मेगा-बेस म'डखौ हाहोनाय खालाम

en: Megabass mode level (from 0 to 100, default value is 0).
brx: मेगा-बेस म'ड लेभेल (0 निफ्राय 100 सिम, डिफल्ट बेसेनआ 0)।

en: Megabass mode cutoff frequency, in Hz. This is the maximum frequency for which the megabass effect applies. Valid values are from 10 to 100 Hz.
brx: Hz आव मेगाबेस म'ड काटअफ गलेगलेथाय। बेयो बांसिन गलेगलेथाय जायनि थाखाय मेगाबेस गोहोमआ बाहायजायो। बाहाय जाथाव बेसेनआ 10 निफ्राय 100 Hz सिम।

en: Surround effect level (from 0 to 100, default value is 0).
brx: बेंखन गोहोम लेभेल (0 निफ्राय 100 सिम, डिफल्ट बेसेनआ 0)।

en: Surround delay, in ms. Usual values are from 5 to 40 ms.
brx: ms आव बेंखन गोबाव। सरासनस्रा बेसेनआ 5 निफ्राय 40 ms सिम

en: MOD demuxer (libmodplug)
brx: MOD डिमाक्सार (libmodplug)

en: Reverberation level
brx: रिंखांनाय थोरफो

en: Reverberation delay
brx: रिंखांनाय गोबाव

en: Mega bass
brx: मेगा बेस

en: Mega bass level
brx: मेगा बेस लेभेल

en: Mega bass cutoff
brx: मेगा बेस काटअफ

en: Surround
brx: बेंखन

en: Surround level
brx: बेंखन लेभेल

en: Surround delay (ms)
brx: बेंखन गोबाव (ms)

en: Writer
brx: राइटार

en: Composer
brx: रनसायग्रा

en: Producer
brx: दिहुनग्रा

en: Information
brx: फोरमायथिहोग्रा

en: Disclaimer
brx: दाबि फोसावनाय

en: Requirements
brx: गोनांथिफोर

en: Original Format
brx: गुबै फरमेट

en: Display Source As
brx: बादि फुंखाखौ दिन्थिफुं

en: Host Computer
brx: हस्ट कम्पुटार

en: Performers
brx: मावफुंग्रा

en: Original Performer
brx: गुबै मावफुंग्रा

en: Providers Source Content
brx: होग्रा फुंखा थानाय-आयदा

en: Warning
brx: सांग्रांथि

en: Software
brx: सफ्टवेयार

en: Lyrics
brx: मेथायनि बाथ्रा

en: Record Company
brx: रेकर्ड कम्पानि

en: Model
brx: मडेल

en: Grouping
brx: हानजा खालामनाय

en: Sub-Title
brx: दालाय-बिमुं

en: Arranger
brx: एरेन्जार

en: Art Director
brx: आरिमु बिथोनगिरि

en: Copyright Acknowledgement
brx: कपिराइट सिमान

en: Conductor
brx: सालायग्रा

en: Song Description
brx: मेथाइ बेखेवथि

en: Liner Notes
brx: थोंगोर लिरसुंथाइ

en: Phonogram Rights
brx: फ'न'ग्राम मोनथाय

en: Sound Engineer
brx: सोदोब इन्जिनियार

en: Soloist
brx: स'ल'इस्ट

en: Thanks
brx: साबायखर

en: Executive Producer
brx: मावफुं दिहुनगिरि

en: Keywords
brx: गाहाय सोदोब

en: MP4 stream demuxer
brx: MP4 स्ट्रिम डिमाक्सार

en: MusePack demuxer
brx: MusePack डिमाक्सार

en: This is the frame rate used as a fallback when playing MPEG video elementary streams.
brx: बेयो मोनसे फ्रेम रेट जायखौ मोनसे फलबेक महरै बाहायनाय जायो जेब्ला MPEG भिडिअ' गुदि स्ट्रिमखौ दामो।

en: MPEG-I/II/4 / A52 / DTS / MLP audio
brx: MPEG-I/II/4 / A52 / DTS / MLP अडिअ'

en: Audio ES
brx: अडिअ' ES

en: MPEG-4 video
brx: MPEG-4 भिडिअ'

en: Desired frame rate for the stream.
brx: स्ट्रिमनि थाखाय लुबैनाय फ्रेम रेट

en: H264 video demuxer
brx: H264 भिडिअ' डिमाक्सार

en: HEVC/H.265 video demuxer
brx: HEVC/H.265 भिडिअ' डिमाक्सार

en: MPEG-I/II video demuxer
brx: MPEG-I/II भिडिअ' डिमाक्सार

en: Trust MPEG timestamps
brx: MPEG टाइमस्टेम्पखौ फोथाय

en: Normally we use the timestamps of the MPEG files to calculate position and duration. However sometimes this might not be usable. Disable this option to calculate from the bitrate instead.
brx: थासारि आरो समसिमाखौ हिसाब खालामनो सरासनस्रायै MPEG फाइलनि टाइमस्टेम्पखौ बाहायनाय जायो। अदेबानि, एखनब्ला एखनब्ला बेयो बाहायथाव जाया जानो हागौ। बेनि सोलायै, बिट्रेट निफ्राय हिसाब खालामनो बे उफ्राखौ लोरबां खालाम।

en: MPEG-PS demuxer
brx: MPEG-PS डिमाक्सार

en: Extra PMT
brx: बांद्राय PMT

en: Allows a user to specify an extra pmt (pmt_pid=pid:stream_type[,...]).
brx: बांद्राय pmt (pmt_pid=pid:stream_type[,...]) खौ थिक खालामनो बाहायग्रानो गनायथि होयो।

en: Set id of ES to PID
brx: ES नि id खौ PID आव फज

en: Set the internal ID of each elementary stream handled by VLC to the same value as the PID in the TS stream, instead of 1, 2, 3, etc. Useful to do '#duplicate{..., select="es=<pid>"}'.
brx: VLC जों हेन्डेल खालामजानाय मोनफ्रोम गुदि स्ट्रिमनि इसिं ID खौ 1, 2, 3, बाइदि बाइदिनि सोलायै TS स्ट्रिमआव PID महरै एखे बेसेनआव फज। '#duplicate{..., select="es=<pid>"}' खौ मावनो खामानिआव नांथाव।

en: CSA Key
brx: CSA साबि

en: CSA encryption key. This must be a 16 char string (8 hexadecimal bytes).
brx: CSA इनक्रिपसन साबि। बेयो मोनसे 16 हांखोनि स्ट्रिं जानांगोन (8 हेक्साडेसिमाल बाइट्स)।

en: Second CSA Key
brx: नैथि CSA साबि

en: The even CSA encryption key. This must be a 16 char string (8 hexadecimal bytes).
brx: समान CSA इनक्रिपसन साबि। बेयो मोनसे 16 हांखोनि स्ट्रिं जानांगोन (8 हेक्साडेसिमाल बाइट्स)।

en: Packet size in bytes to decrypt
brx: डिक्राइप्ट खालामनो बाइट्सआव पेकेट महर

en: Separate sub-streams
brx: दालाय-स्ट्रिमखौ आलादा खालाम

en: Separate teletex/dvbs pages into independent ES. It can be useful to turn off this option when using stream output.
brx: उदांस्रि ES आव टेलिटेक्स/dvbs बिलाइखौ आलादा खालाम। स्ट्रिम आउटपुटखौ बाहायनाय समाव बे उफ्राखौ अफ खालामनो खामानिआव नांथाव जानो हागौ।

en: Seek and position based on a percent byte position, not a PCR generated time position. If seeking doesn't work property, turn on this option.
brx: मोनसे जौखोन्दो बाइट जायगायाव सोनारनाय नागिरनाय थासारि, मोनसे PCR दिहुननाय सम थासारिआ सोनारनाय नङा। नागिरनाया मोजाङै खामानि मावयाब्ला बे उफ्राखौ अन खालाम।

en: Trust in-stream PCR
brx: इन-स्ट्रिम PCR खौ फोथाय

en: Use the stream PCR as a reference.
brx: स्ट्रिम PCR खौ रायखांनाय महरै बाहाय

en: MPEG Transport Stream demuxer
brx: MPEG ट्रेन्सपर्ट स्ट्रिम डिमाक्सार

en: Teletext
brx: टेलिटेक्स्ट

en: Teletext subtitles
brx: टेलिटेक्स्ट दालाय-बिमुं

en: Teletext: additional information
brx: टेलिटेक्स्ट: उफेरा फोरमायथिहोग्रा

en: Teletext: program schedule
brx: टेलिटेक्स्ट: प्रग्रामनि सम फारिलाइ

en: Teletext subtitles: hearing impaired
brx: टेलिटेक्स्ट दालाय-बिमुं: खोमा बेंगा

en: DVB subtitles: hearing impaired
brx: DVB दालाय-बिमुं: खोमा बेंगा

en: clean effects
brx: गोहोमखौ खोमोर

en: hearing impaired
brx: खोमा बेंगा

en: visual impaired commentary
brx: नुनाय लोरबां बेखेवथिनाय

en: Windows Media NSC metademux
brx: उइन्ड'स मेडिया NSC मेटाडिमाक्स

en: NullSoft demuxer
brx: नाल-सफ्ट डिमाक्सार

en: Nuv demuxer
brx: Nuv डिमाक्सार

en: OGG demuxer
brx: OGG डिमाक्सार

en: Show shoutcast adult content
brx: साउटकास्ट बैसोगोरा आयदाखौ दिन्थि

en: Show NC17 rated video streams when using shoutcast video playlists.
brx: साउटकास्ट भिडिअ' प्लेलिस्टखौ बाहायनाय समाव NC17 रेट खालामखानाय भिडिअ' स्ट्रिमखौ दिन्थि

en: Skip ads
brx: एड्सखौ बाद हो

en: Use playlist options usually used to prevent ads skipping to detect ads and prevent adding them to the playlist.
brx: एड्सखौ संना दिहुननो एड्स नागारनायखौ हेंथा होनो सरासनस्रायै बाहायखानाय प्लेलिस्ट उफ्राखौ बाहाय आरो बेफोरखौ प्लेलिस्टजों दाजाबदेरनायखौ हेंथा होयो।

en: M3U playlist import
brx: M3U प्लेलिस्ट लाबोनाय

en: RAM playlist import
brx: RAM प्लेलिस्ट लाबोनाय

en: PLS playlist import
brx: PLS प्लेलिस्ट लाबोनाय

en: B4S playlist import
brx: B4S प्लेलिस्ट लाबोनाय

en: DVB playlist import
brx: DVB प्लेलिस्ट लाबोनाय

en: Podcast parser
brx: पडकास्ट पार्सार

en: XSPF playlist import
brx: XSPF प्लेलिस्ट लाबोनाय

en: New winamp 5.2 shoutcast import
brx: गोदान winamp 5.2 साउटकास्ट लाबोनाय

en: ASX playlist import
brx: ASX प्लेलिस्ट लाबोनाय

en: Kasenna MediaBase parser
brx: कासेना मेडियाबेस पार्सार

en: QuickTime Media Link importer
brx: गोख्रै-सम मेडिया लिंक लाबोग्रा

en: Dummy IFO demux
brx: डामि IFO डिमाक्सार

en: iTunes Music Library importer
brx: iTunes देंखो बिजाब बाख्रि लाबोग्रा

en: WPL playlist import
brx: WPL प्लेलिस्ट लाबोनाय

en: Podcast Info
brx: पडकास्ट फोरमायथिहोग्रा

en: Podcast Link
brx: पडकास्ट लिंक

en: Podcast Copyright
brx: पडकास्ट कपिराइट

en: Podcast Category
brx: पडकास्ट थाखो

en: Podcast Keywords
brx: पडकास्ट गाहाय-सोदोबब

en: Podcast Subtitle
brx: पडकास्ट दालाय-बिमुं

en: Podcast Summary
brx: पडकास्ट सारबाहागो

en: Podcast Publication Date
brx: पडकास्ट फोसावनाय अक्ट'

en: Podcast Author
brx: पडकास्ट लिरगिरि

en: Podcast Subcategory
brx: पडकास्ट दालाय-थाखो

en: Podcast Duration
brx: पडकास्ट समसिमा

en: Podcast Type
brx: पडकास्ट रोखोम

en: Podcast Size
brx: पडकास्ट महर

en: %s bytes
brx: %s बाइट्स

en: Shoutcast
brx: साउटकास्ट

en: Listeners
brx: खोनासंग्रा

en: Load
brx: ल'ड खालाम

en: PVA demuxer
brx: PVA डिमाक्सार

en: Audio sample rate in Hertz. Default is 48000 Hz.
brx: Hertz आव अडिअ' नमुना रेट। डिफल्टआ 48000 Hz.

en: Audio channels
brx: अडिअ' सेनेल

en: Audio channels in input stream. Numeric value >0. Default is 2.
brx: इनपुट स्ट्रिमआव अडिअ' सेनेल। अनजिमायारि बेसेन >0। डिफल्टआ 2।

en: FOURCC code of raw input format
brx: गोथां इनपुट फरमेटनि FOURCC क'ड

en: FOURCC code of the raw input format. This is a four character string.
brx: गोथां इनपुट फरमेटनि FOURCC क'ड। बेयो मोनसे मोनब्रै हांनि स्ट्रिं।

en: Forces the audio language
brx: अडिअ' रावखौ जर होयो

en: Raw audio demuxer
brx: गोथां अडिअ' डिमाक्सार

en: The demuxer will advance timestamps if the input can't keep up with the rate.
brx: इनपुटखौ रेटजों दोननो हायाब्ला डिमाक्सारआ टाइमस्टेम्पखौ जौगाहोगोन।

en: DV (Digital Video) demuxer
brx: DV (डिजिटाल भिडिअ') डिमाक्सार

en: This is the desired frame rate when playing raw video streams. In the form 30000/1001 or 29.97
brx: गोथां भिडिअ' स्ट्रिमखौ दामबाय थानाय समाव बेयो लुबैनाय फ्रेम रेट जायो। 30000/1001 एबा 29.97 महरआव।

en: This specifies the width in pixels of the raw video stream.
brx: बेयो गुवारखौ गोथां भिडिअ' स्ट्रिमनि पिक्सेलआव फजयो

en: This specifies the height in pixels of the raw video stream.
brx: बेयो गोजौखौ गोथां भिडिअ' स्ट्रिमनि पिक्सेलआव फजयो

en: Force chroma (Use carefully)
brx: क्र'माखौ जर हो (मोजाङै बाहाय)

en: Force chroma. This is a four character string.
brx: क्र'माखौ जर हो। बेयो मोनसे मोनब्रै हांनि स्ट्रिं।

en: Raw video demuxer
brx: गोथां भिडिअ' डिमाक्सार

en: Real demuxer
brx: थार डिमाक्सार

en: C64 sid demuxer
brx: C64 सिड डिमाक्सार

en: SMF demuxer
brx: SMF डिमाक्सार

en: EBU STL subtitles parser
brx: EBU STL दालाय-बिमुं पार्सार

en: Apply a delay to all subtitles (in 1/10s, eg 100 means 10s).
brx: गोबावखौ गासै दालाय-बिमुंआव बाहाय (1/10s आव, जेरै 100 नि ओंथिया 10s)।

en: Override the normal frames per second settings. This will only work with MicroDVD and SubRIP (SRT) subtitles.
brx: मोनफा सेकेन्द सेटिंनि सरासनस्रा फ्रेमखौ नेवसिगार। बेयो खालि मेक्र'DVD आरो SubRIP (SRT) दालाय-बिमुंजोंल' खामानि मावगोन।

en: Override the default track description.
brx: डिफल्ट ट्रेक बेखेवथिखौ नेवसिगार

en: Text subtitle parser
brx: फरा दालाय-बिमुं पार्सार

en: Subtitle delay
brx: दालाय-बिमुं गोबाव

en: Subtitle format
brx: दालाय-बिमुं फरमेट

en: Subtitle description
brx: दालाय-बिमुं बेखेवथि

en: TTA demuxer
brx: TTA डिमाक्सार

en: TY Stream audio/video demux
brx: TY स्ट्रिम अडिअ'/भिडिअ' डिमाक्सार

en: Closed captions 2
brx: बन्द केपसन 2

en: Closed captions 3
brx: बन्द केपसन 3

en: Closed captions 4
brx: बन्द केपसन 4

en: Desired frame rate for the VC-1 stream.
brx: VC-1 स्ट्रिमनि थाखाय लुबैनाय फ्रेम रेट

en: VC1 video demuxer
brx: VC1 भिडिअ' डिमाक्सार

en: Vobsub subtitles parser
brx: Vobsub दालाय-बिमुं पार्सार

en: VOC demuxer
brx: VOC डिमाक्सार

en: WAV demuxer
brx: WAV डिमाक्सार

en: XA demuxer
brx: XA डिमाक्सार

en: Unknown category
brx: मोनथिमोनै थाखो

en: Closed captions
brx: बन्द जाखानाय केपसन

en: Textual audio descriptions
brx: फरा अडिअ' बेखेवथि

en: Ticker text
brx: टिकार फरा

en: Active regions
brx: हालामसाखौ मावथि खालाम

en: Semantic annotations
brx: सोदोब बिगियानारि सोदोब बेखेवनाय

en: Transcript
brx: ट्रेनस्क्रिप्ट

en: Linguistic markup
brx: रावनि मार्कआप

en: Cue points
brx: इसारा बिन्दो

en: Subtitles (images)
brx: दालाय-बिमुं (मुसुखा)

en: Slides (text)
brx: स्लाइड (फरा)

en: Slides (images)
brx: स्लाइड (मुसुखा)

en: About VLC media player
brx: VLC मेडिया प्लेयारनि सोमोन्दै

en: Credits
brx: क्रेडिट

en: License
brx: लाइसेन्स

en: Authors
brx: लिरगिरि

en: VLC media player and VideoLAN are trademarks of the VideoLAN Association.
brx: VLC मेडिया प्लेयार आरो VideoLAN आ VideoLAN आफादनि ट्रेडमार्क।

en: <p>VLC media player is a free and open source media player, encoder, and streamer made by the volunteers of the <a href="https://www.videolan.org/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">VideoLAN</span></a> community.</p><p>VLC uses its internal codecs, works on essentially every popular platform, and can read almost all files, CDs, DVDs, network streams, capture cards and other media formats!</p><p><a href="https://www.videolan.org/contribute/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">Help and join us!</span></a>
brx: <p>VLC मेडिया प्लेयारआ <a href="https://www.videolan.org/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">भिडिअ'LAN</span></a> माहारिनि भलान्टियारजों बानाय जानाय मोनसे बेसेननाङै आरो अपेन सर्स मेडिया प्लेयार, एनक'डार आरो स्ट्रिमार</p><p>VLC आ बेनि इसिं codecs खौ बाहायो, गाहायै मुंदांखा प्लेटफर्मआव खामानि मावयो, आरो फ्राइ गासै फाइल, CD, DVD, नेटवार्क स्ट्रिम, केपसार कार्ड आरो गुबुन मेडिया फरमेटखौ फरायनो हायो!</p><p><a href="https://www.videolan.org/contribute/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">मदद आरो जोंजों लोगो जा!</span></a>

en: Playlist parsers
brx: प्लेलिस्ट पार्सार

en: Service Discovery
brx: सिबिथाय दिहुननाय

en: Extensions
brx: फेहेरनाय

en: Show Installed Only
brx: खालि इनष्टल खालामनायखौल' दिन्थि

en: Find more addons online
brx: गोबां addons अनलाइनखौ नागिरना दिहुन

en: Addons Manager
brx: Addons मेनेजार

en: Installed
brx: इनष्टल खालामबाय

en: Name
brx: मुं

en: Author
brx: लिरगिरि

en: Uninstall
brx: आनइनष्टल खालाम

en: Skins
brx: स्किन

en: 2 Pass
brx: 2 पास

en: Preamp
brx: प्रि-एम्प

en: Enable dynamic range compressor
brx: डायेनामिक सिमासारि नारसिनग्राखौ हाहोनाय खालाम

en: Reset
brx: फिन फज

en: Attack
brx: गाग्लोब

en: Release
brx: ओंखारनाय

en: Threshold
brx: सिमा

en: Enable Spatializer
brx: स्पेशालाइजारखौ हाहोनाय खालाम

en: Headphone virtualization
brx: हेडफन भार्सुआलाइजेसन

en: Volume normalization
brx: भलिउम नरमेलाइजेसन

en: Maximum level
brx: गोबां लेभेल

en: Filter
brx: फिल्टार

en: Audio Effects
brx: अडिअ' गोहोम

en: Duplicate current profile...
brx: दानि प्रफाइलखौ डुप्लिकेट खालाम

en: Organize Profiles...
brx: प्रफाइलखौ थियारि खालाम...

en: Duplicate current profile for a new profile
brx: गोदान प्रफाइलनि थाखाय दानि प्रफाइलखौ डुप्लिकेट खालाम

en: Enter a name for the new profile:
brx: गोदान प्रफाइलनि थाखाय मुंखौ हाबहो:

en: Save
brx: थिना दोन

en: Please enter a unique name for the new profile.
brx: गोदान प्रफाइलनि थाखाय रुजुजायै मुंखौ हाबहो

en: Multiple profiles with the same name are not allowed.
brx: एखे मुंनि गोबां प्रफाइलखौ गनायथि होनाय जाया।

en: Remove a preset
brx: प्रिसेटखौ बोखार

en: Select the preset you would like to remove:
brx: नोंथाङा बोखारनो लुबैनाय प्रिसेटखौ सायख:

en: Remove
brx: बोखार

en: Add new Preset...
brx: गोदान प्रिसेटखौ दाजाबदेर...

en: Organize Presets...
brx: प्रिसेटखौ थियारि खालाम...

en: Save current selection as new preset
brx: दानि सायखनायखौ गोदान प्रिसेट महरै थिना दोन

en: Enter a name for the new preset:
brx: गोदान प्रिसेटनि थाखाय मुंखौ हाबहो

en: Bookmarks
brx: बुकमार्क

en: Add
brx: दाजाबदेर

en: Clear
brx: खोमोर

en: Edit
brx: सुजु

en: Time
brx: सम

en: Untitled
brx: बिमुंगैयै

en: No input
brx: जेबो इनपुट गैया

en: No input found. A stream must be playing or paused for bookmarks to work.
brx: जेबो इनपुट मोनाखै। खामानि मावनो बुकमार्कनि थाखाय स्ट्रिमआ दामबाय थानांगोन एबा दोन्थ'होनांगोन।

en: Input has changed
brx: इनपुटआ सोलायबाय

en: Input has changed, unable to save bookmark. Suspending playback with "Pause" while editing bookmarks to ensure to keep the same input.
brx: इनपुटआ सोलाबाय, बुकमार्कखौ थिना दोननो हायाखै। एखे इनपुटखौ दोननो बुकमार्कखौ सुजुनाय समाव "दोनथ'नाय" जों प्लेबेकखौ बन्द' खालामथ'गासिनो दं।

en: Backward
brx: उनथिं

en: Forward
brx: सिगांथि

en: Convert & Stream
brx: स्ट्रिमखौ सोलाय

en: Go!
brx: थां!

en: Drop media here
brx: मेडियाखौ बेयाव ड्रप खालाम

en: Open media...
brx: मेडियाखौ खेव...

en: Choose Profile
brx: प्रफाइलखौ बासिख

en: Customize...
brx: गावनि गोसोबादि खालाम...

en: Choose Destination
brx: थांखिखौ बासिख

en: Choose an output location
brx: आउटपुट जायगाखौ बासिख

en: Browse...
brx: ब्राउज खालाम...

en: Setup Streaming...
brx: स्ट्रिमिंखौ सेटआप खालाम...

en: Save as File
brx: फाइल महरै थिना दोन

en: Stream
brx: स्ट्रिम

en: Apply
brx: बाहाय

en: Save as new Profile...
brx: गोदान प्रफाइल महरै थिना दोन

en: Encapsulation
brx: गुसुं

en: Video codec
brx: भिडिअ' codec

en: Audio codec
brx: अडिअ' codec

en: Keep original video track
brx: गुबै भिडिअ' ट्रेकखौ दोन

en: Resolution
brx: रिज'लुसन

en: You just need to fill one of the three following parameters, VLC will autodetect the other using the original aspect ratio
brx: नोंथाङा गाहायनि मोनथाम पेरामिटार निफ्राय मोनसेल' आबुं खालामनांगोन, VLC आ गुबै नुथाय रुजुथायखौ बाहायनानै गुबुनखौ हार्सिं-संना दिहुनगोन।

en: Scale
brx: स्केल

en: Keep original audio track
brx: गुबै अडिअ' ट्रेकखौ दोन

en: Overlay subtitles on the video
brx: दालाय-बिमुंखौ भिडिअ'खौ अभारले खालाम

en: Stream Destination
brx: स्ट्रिम थांखि

en: Stream Announcement
brx: स्ट्रिम फोसावनाय

en: Address
brx: थं

en: Port
brx: पर्ट

en: SAP Announcement
brx: SAP फोसावनाय

en: HTTP Announcement
brx: HTTP फोसावनाय

en: RTSP Announcement
brx: RTSP फोसावनाय

en: Export SDP as file
brx: SDP खौ फाइल महरै दैथाय हर

en: Channel Name
brx: सेनेल मुं

en: Invalid container format for HTTP streaming
brx: HTTP स्ट्रिमिंनि थाखाय बाहायजायै कन्टेनार फरमेट

en: Media encapsulated as %@ cannot be streamed through the HTTP protocol for technical reasons.
brx: %@ महरै गुसुं खालामनाय मेडियाखौ कारिकरि जाहोननि थाखाय HTTP प्र'ट'कलनि गेजेरजों स्ट्रिम खालामनो हाया।

en: Remove a profile
brx: प्रफाइलखौ बोखार

en: Select the profile you would like to remove:
brx: नोंथाङा बोखारनो लुबैनाय प्रफाइलखौ सायख:

en: Save as new profile
brx: गोदान प्रफाइल महरै थिना दोन

en: %@ stream to %@:%@
brx: स्ट्रिम %@:%@ आव %@

en: No Address given
brx: जेबो थं होआखै

en: In order to stream, a valid destination address is required.
brx: स्ट्रिम खालामनो थाखाय मोनसे बाहाय जाथाव थांखि थंखा नांगौ।

en: No Channel Name given
brx: जेबो सेनेल मुंखौ होआखै

en: SAP stream announcement is enabled. However, no channel name is provided.
brx: SAP स्ट्रिम फोसावनायखौ हाहोनाय खालामनाय जायो। अदेबानि, जेबो सेनेल मुं होनाय जायाखै।

en: No SDP URL given
brx: जेबो SDP URL होआखै

en: A SDP export is requested, but no URL is provided.
brx: मोनसे SDP दैथाय हरनायखौ खावलायनाय जायो, नाथाय जेबो URL होनाय जाया

en: Custom
brx: कास्टम

en: Random On
brx: जानला-मोनलाया अन

en: Repeat Off
brx: मावफिननायखौ अफ खालाम

en: Errors and Warnings
brx: गोरोन्थि आरो सांग्रांथि

en: Clean up
brx: खोमोर

en: Volume
brx: भलिउम

en: Index
brx: नायखांफारि

en: Messages
brx: खौरां

en: Remove old preferences?
brx: गोजाम पसन्दखौ बोखार?

en: We just found an older version of VLC's preferences files.
brx: जों दासो VLCनि पसन्द फाइलनि गोजामसिन बिसान मोनबाय।

en: Move To Trash and Relaunch VLC
brx: ट्रेसआव थां आरो VLC खौ फिन जागाय

en: Level %i
brx: लेभेल %i

en: Smaller
brx: फिसासिन

en: Small
brx: फिसा

en: Large
brx: गेदेर

en: Larger
brx: गेदेरसिन

en: Check for Update...
brx: आपडेटखौ आनजाद खालाम...

en: Preferences...
brx: पसन्द

en: Services
brx: सिबिथाय

en: Hide VLC
brx: VLC खो दोनखोमा

en: Hide Others
brx: गुबुनखौ दोनखोमा

en: Show All
brx: गासैबो दिन्थि

en: Quit VLC
brx: VLC खौ नागार

en: 1:File
brx: 1:फाइल

en: Advanced Open File...
brx: जौगानाय गेवनाय फाइल

en: Open File...
brx: फाइल खेव...

en: Open Disc...
brx: डिस्क खेव...

en: Open Network...
brx: नेटवार्कखौ खेव

en: Open Capture Device...
brx: केपसार डिभाइसखौ खेव

en: Open Recent
brx: दानिखौ खेव

en: Close Window
brx: उइन्ड'खौ बन्द खालाम

en: Convert / Stream...
brx: सोलायहो / स्ट्रिम

en: Save Playlist...
brx: प्लेलिस्टखौ थिना दोन...

en: Reveal in Finder
brx: नागिरग्रायाव दिन्थि

en: Cut
brx: दानस'

en: Copy
brx: कपि खालाम

en: Paste
brx: फोनांजाब हो

en: Select All
brx: गासैबो सायख

en: View
brx: नुथाय

en: Show Previous & Next Buttons
brx: आगोलनि आरो उननि बुथामखौ दिन्थि

en: Show Shuffle & Repeat Buttons
brx: शफ्‌ल आरो खालामफिननाय बुथामखौ दिन्थि

en: Show Audio Effects Button
brx: अडिअ' गोहोम बुथामखौ दिन्थि

en: Show Sidebar
brx: साइडबारखौ दिन्थि

en: Playlist Table Columns
brx: प्लेलिस्ट फारिलाइ खाम्फा

en: Playback
brx: प्लेबेक

en: Playback Speed
brx: प्लेबेकनि खारथाय

en: Track Synchronization
brx: ट्रेक सिनक्र'नाइजेसन

en: A→B Loop
brx: A→B लुप

en: Quit after Playback
brx: प्लेबेकनि उनाव ओंखार लां

en: Step Forward
brx: सिगांथिं थां

en: Step Backward
brx: उनथिं फै

en: Jump to Time
brx: समआव थां

en: Increase Volume
brx: भलिउमखौ बांहो

en: Decrease Volume
brx: भलिउमखौ खमाय

en: Audio Device
brx: अडिअ' डिभाइस

en: Half Size
brx: खावसे महर

en: Normal Size
brx: सरासनस्रा महर

en: Double Size
brx: फाननै महर

en: Fit to Screen
brx: स्क्रिनआव गोरोबहो

en: Float on Top
brx: बिजौआव फ्ल'ट

en: Fullscreen Video Device
brx: आबुं-स्क्रिन भिडिअ' डिभाइस

en: Post processing
brx: पस्ट प्रसेसिं

en: Add Subtitle File...
brx: दालाय-बिमुं फाइलखौ दाजाबदेर...

en: Subtitles Track
brx: दालाय-बिमुं ट्रेक

en: Text Size
brx: फरानि महर

en: Text Color
brx: फरानि गाब

en: Outline Thickness
brx: सिमा हांखो रोजाथि

en: Background Opacity
brx: सावगारिनि उनथिं थानाय मोलेले

en: Background Color
brx: सावगारिनि उनथिं थानाय गाब

en: Transparent
brx: गोजों

en: Window
brx: उइन्ड'

en: Minimize
brx: मिनिमाइज खालाम

en: Player...
brx: प्लेयार...

en: Main Window...
brx: गाहाय उइन्ड'...

en: Audio Effects...
brx: अडिअ' गोहोम...

en: Video Effects...
brx: भिडिअ' गोहोम...

en: Bookmarks...
brx: बुकमार्क...

en: Playlist...
brx: प्लेलिस्ट...

en: Media Information...
brx: मेडिया फोरमायथिहोग्रा...

en: Messages...
brx: खौरां...

en: Errors and Warnings...
brx: गोरोन्थि आरो सांग्रांथि...

en: Bring All to Front
brx: गासैखौबो सिगांथिं लाबो

en: Help
brx: मदद

en: VLC media player Help...
brx: VLC मेडिया प्लेयार मदद...

en: Online Documentation...
brx: अनलाइन डकुमेन्टेसन...

en: VideoLAN Website...
brx: भिडिअ'LAN वेबसाइट...

en: Make a donation...
brx: दान हो

en: Online Forum...
brx: अनलाइन फराम...

en: File Format:
brx: फाइल फरमेट:

en: Extended M3U
brx: फेहेरखानाय M3U

en: XML Shareable Playlist Format (XSPF)
brx: XML शेयारएब्‌ल प्लेलिस्ट फरमेट (XSPF)

en: HTML playlist
brx: HTML प्लेलिस्ट

en: Save Playlist
brx: प्लेलिस्टखौ थिना दोन

en: Lock Aspect Ratio
brx: नुथाय रुजुथायखौ लक खालाम

en: Search in Playlist
brx: प्लेलिस्टआव नागिर

en: Subscribe
brx: बायग्रा जा

en: Unsubscribe
brx: बायग्रानङै जा

en: Subscribe to a podcast
brx: पडकास्टनि बायग्रा जा

en: Enter URL of the podcast to subscribe to:
brx: बायग्रा जानो पडकास्टनि URL खौ हाबहो:

en: Unsubscribe from a podcast
brx: पडकास्ट निफ्राय बायग्रानङै जा

en: Select the podcast you would like to unsubscribe from:
brx: नोंथाङा बायग्रा-नङै जानो लुबैनाय पडकास्टखौ सायख:

en: Check for album art and metadata?
brx: एलबाम आर्ट आरो मेटाडाटाखौ आनजाद खालाम?

en: Enable Metadata Retrieval
brx: मेटाडाट मोनफिननायखौ हाहोनायखौ खालाम

en: No, Thanks
brx: नङा, साबायखर

en: VLC can check online for album art and metadata to enrich your playback experience, e.g. by providing track information when playing Audio CDs. To provide this functionality, VLC will send information about your contents to trusted services in an anonymized form.
brx: नोंथांनि प्लेबेक रोंगौथिखौ जौगाहोनो VLC आ एलबाम महरगिरि आरो मेटाडाटानि थाखाय अनलाइनखौ आनजाद खालामनो हायो, जेरै- अडिअ' CD खौ दामनाय समाव ट्रेक फोरमायथिहोग्राखौ होनाय। बे खामानि मावनायगोहोखौ होनो, VLC आ मुंगैयै फर्मनि फोथायनाय सिबिथायाव नोंथांनि थानाय-आयदानि सोमोन्दै फोरमायथिहोग्राखौ दैथाय हरगोन।

en: Show/Hide Playlist
brx: प्लेलिस्टखौ दिन्थि/दोनखोमा

en: Repeat
brx: खालामफिन

en: Shuffle
brx: शाफल्

en: Full Volume
brx: आबुं भलिउम

en: Open Source
brx: फुंखाखौ खेव

en: Media Resource Locator (MRL)
brx: मेडिया रिसर्स ल'केटर (MRL)

en: Open
brx: खेव

en: Settings...
brx: सेटिं...

en: Disc
brx: डिस्क

en: Network
brx: नेटवार्क

en: Capture
brx: केपसार

en: Choose a file
brx: मोनसे फाइलखौ बासिख

en: Treat as a pipe rather than as a file
brx: पाइपखौ फाइल महरै सान

en: Play another media synchronously
brx: गुबुन मोनसे मेडिया एखे समावनो दाम

en: Choose...
brx: बासिख...

en: Custom playback
brx: कास्टम प्लेबेक

en: Open VIDEO_TS / BDMV folder
brx: VIDEO_TS / BDMV फल्डारखौ खेव

en: Insert Disc
brx: डिस्कखौ सोसन

en: Disable DVD menus
brx: DVD मेनुखौ लोरबां खालाम

en: Enable DVD menus
brx: DVD मेनुखौ हाहोनाय खालाम

en: IP Address
brx: IP थं

en: To Open a usual network stream (HTTP, RTSP, RTMP, MMS, FTP, etc.), just enter the URL in the field above. If you want to open a RTP or UDP stream, press the button below.
brx: मोनसे सरासनस्रा स्ट्रिम (HTTP, RTSP, RTMP, MMS, FTP, बाइदि बाइदि) खौ खेवनो, URL खौल' गोजौनि फोथारआव हाबहो। नोंथाङा मोनसे RTP एबा UDP स्ट्रिमखौ खेवनो लुबैयोब्ला गाहायनि बुथामखौ नारसिन।

en: If you want to open a multicast stream, enter the respective IP address given by the stream provider. In unicast mode, VLC will use your machine's IP automatically.
    
    To open a stream using a different protocol, just press Cancel to close this sheet.
brx: नोंथाङा माल्टिकास्ट स्ट्रिमखौ खेवनो लुबैयोब्ला, स्ट्रिम होग्राजों होजानाय बै IP थंखौ हाबहो। इउनिकास्ट म'डआव, VLC आ मेसिननि IP खौ गावनो गाव महरै बाहायगोन।
    
    आलादा प्र'ट'कलखौ बाहायनानै मोनसे स्ट्रिमखौ खेवनो, बे सिटखौ बन्द खालामनो बातिल खालाम-खौल' नारसिन।

en: Open RTP/UDP Stream
brx: RTP/UDP स्ट्रिमखौ खेव

en: Protocol
brx: प्र'ट'कल

en: Unicast
brx: इउनिकास्ट

en: Multicast
brx: माल्टिकास्ट

en: Input Devices
brx: इनपुट डिभाइस

en: Subscreen left
brx: साब-स्क्रिन आगसि

en: Subscreen top
brx: साब-स्क्रिन गोजौ

en: Capture Audio
brx: केपसार अडिअ'

en: Add Subtitle File:
brx: दालाय-बिमुं फाइलखौ दाजाबदेर:

en: Override parameters
brx: पेरामिटारखौ अभारराइड खालाम

en: Subtitle encoding
brx: दालाय-बिमुं एनक'डिं

en: Font size
brx: फन्ट महर

en: Subtitle alignment
brx: दालाय-बिमुं साजायनाय

en: Font Properties
brx: फन्ट आखुथाय

en: Subtitle File
brx: दालाय-बिमुं फाइल

en: Open File
brx: फाइलखौ खेव

en: %i tracks
brx: %i ट्रेक

en: Streaming and Transcoding Options
brx: उफ्राखौ स्ट्रिम आरो ट्रेन्सक'ड खालामगासिनो दं

en: Display the stream locally
brx: स्ट्रिमखौ जायगानि महरै दिन्थिफुं

en: Dump raw input
brx: डाम्प गोथां इनपुट

en: Encapsulation Method
brx: गुसुं खान्थि

en: Transcoding options
brx: उफ्राखौ ट्रेन्सक'ड खालामगासिनो दं

en: Bitrate (kb/s)
brx: बिट्रेट (kb/s)

en: Stream Announcing
brx: स्ट्रिम फोसावनाय

en: Save File
brx: फाइलखौ थिना दोन

en: Track Number
brx: ट्रेक नाम्बार

en: Duration
brx: समसिमा

en: File Size
brx: फाइल महर

en: Media Information
brx: मेडिया फोरमायथिहोग्रा

en: Location
brx: जायगा

en: Save Metadata
brx: मेटाडाटाखौ थिना दोन

en: General
brx: सरासनस्रा

en: Codec Details
brx: Codec गुवारै

en: Read at media
brx: मेडियाआव फरा.

en: Input bitrate
brx: इनपुट बिट्रेट

en: Demuxed
brx: डिमाक्स खालामबाय

en: Stream bitrate
brx: स्ट्रिम बिट्रेट

en: Decoded blocks
brx: डिक'ड खालामखानाय ब्लक

en: Displayed frames
brx: दिन्थिफुंनाय फ्रेम

en: Lost frames
brx: गोमानाय फ्रेम

en: Played buffers
brx: दामनाय बाफार

en: Lost buffers
brx: गोमानाय बाफार

en: Error while saving meta
brx: मेटाखौ थिना दोननाय समाव गोरोन्थि

en: VLC was unable to save the meta data.
brx: VLC आ मेटा डाटाखौ थिना दोननो हायाखै।

en: Continue playback?
brx: प्लेबेकखौ सालाय लांबाय था?

en: Continue
brx: सालाय लांबाय था

en: Restart playback
brx: प्लेबेकखौ फिन जागाय

en: Playback of "%@" will continue at %@
brx: "%@" नि प्लेबेकआ %@ आव सालाय लांगोन

en: LIBRARY
brx: बिजाब बाख्रि

en: MY COMPUTER
brx: आंनि कम्पुटार

en: DEVICES
brx: डिभाइस

en: LOCAL NETWORK
brx: जायगानि नेटवार्क

en: INTERNET
brx: इन्टारनेट

en: Interface Settings
brx: इन्टारफेस सेटिं

en: Audio Settings
brx: अडिअ' सेटिं

en: Video Settings
brx: भिडिअ' सेटिं

en: Subtitle & On Screen Display Settings
brx: दालाय-बिमुं अन स्क्रिन दिन्थिफुंनाय सेटिं

en: Input & Codec Settings
brx: इनपुट & Codec सेटिं

en: General Audio
brx: सरासनस्रा अडिअ'

en: Preferred Audio language
brx: पसायखानाय अडिअ' राव

en: Enable Last.fm submissions
brx: Last.fm गथायनायखौ हाहोनाय खालाम

en: Visualization
brx: बेयो भिजुयेलाइजेसन मडुलखौ दाजाबदेरो

en: Keep audio level between sessions
brx: जथुम्मानि गेजेराव अडिअ' लेभेलखौ दोन

en: Always reset audio start level to:
brx: ..आव अडिअ' जागायनाय लेभेलखौ अरायबो फिन फज:

en: Change
brx: सोलाय

en: Change Hotkey
brx: हटकिखौ सोलाय

en: Select an action to change the associated hotkey:
brx: थाफानाय हटकिखौ सोलायनो मोनसे हाबाखौ सायख:

en: Action
brx: हाबा

en: Shortcut
brx: सर्टकाट

en: Record directory or filename
brx: डिरेक्टरि एबा फाइलखौ रेकर्ड खालाम

en: Directory or filename where the records will be stored
brx: डिरेक्टरि एबा फाइलमुं जेराव रेकर्डखौ दोनथुमगोन

en: Repair AVI Files
brx: AVI फाइलखौ फाहाम

en: Default Caching Level
brx: डिफल्ट केछिं लेभेल

en: Caching
brx: केछिं

en: Use the complete preferences to configure custom caching values for each access module.
brx: मोनफ्रोम हाबनाय मडुलनि थाखाय कास्टम केछिं बेसेनखौ बाइजोमहर दानो आबुं पसन्दखौ बाहाय।

en: Codecs / Muxers
brx: Codecs / माक्सार

en: Post-Processing Quality
brx: उन-प्रसेसिं गुन

en: Edit default application settings for network protocols
brx: नेटवार्क प्र'ट'कलनि थाखाय डिफल्ट एप्लिकेसन सेटिंखौ सुजु

en: Open network streams using the following protocols
brx: गाहायनि प्र'ट'कलनि हेफाजाबजों नेटवार्क स्ट्रिमखौ खेव

en: Note that these are system-wide settings.
brx: नायनो गोनांदि बेफोरो सिस्टेम-वाइड सेटिं।

en: Interface style
brx: इन्टारफेस आदब

en: Dark
brx: खोमसि

en: Bright
brx: गोजों

en: Continue playback
brx: प्लेबेकखौ सालाय लांबाय था

en: Control playback with the Apple Remote
brx: एपल रिमटजों दबथायनाय प्लेबेक

en: Control playback with media keys
brx: मेडिया साबिजों पेबेकखौ दबथाय

en: Control system volume with the Apple Remote
brx: एपल रिमटजों सिस्टेम भलिउमखौ दबथाय

en: Control external music players
brx: दबथायनाय बाइजोनि देंखो प्लेयार

en: Privacy / Network Interaction
brx: गुमुरथि / नेटवार्क इन्टारएक्सन

en: Automatically check for updates
brx: आपडेटखौ गावनो गाव महरै आनजाद खालाम

en: Default Encoding
brx: डिफल्ट एनक'डिं

en: Display Settings
brx: सेटिंखौ दिन्थिफुं

en: Font color
brx: फन्ट गाब

en: Font
brx: फन्ट

en: Subtitle languages
brx: दालाय-बिमुं राव

en: Preferred subtitle language
brx: पसायखानाय दालाय-बिमुं राव

en: Enable OSD
brx: OSD खौ हाहोनाय खालाम

en: Force bold
brx: बल्डखौ जर हो

en: Outline color
brx: सिमा हांखोनि गाब

en: Outline thickness
brx: सिमा हांखो रोजाथि

en: Display
brx: दिन्थिफुं

en: Show video within the main window
brx: गाहाय उइन्ड'नि सिङाव भिडिअ'खौ दिन्थि

en: Pause the video playback when minimized
brx: मिनिमाइज खालामनाय समाव भिडिअ' पेबेकखौ दोन्थ'हो

en: Black screens in Fullscreen mode
brx: आबुं-स्क्रिन म'डआव गोसोम स्क्रिन

en: Use the native fullscreen mode
brx: नेटिभ आबुं-स्क्रिन म'डखौ बाहाय

en: Video snapshots
brx: भिडिअ' स्नेपसट

en: Folder
brx: फल्डार

en: Format
brx: फरमेट

en: Prefix
brx: प्रिफिक्स

en: Sequential numbering
brx: फारि फारियै अनजिमा होनाय

en: Reset All
brx: गासैबो फिन फज

en: Preferences
brx: पसन्द

en: Last check on: %@
brx: आव जोबथा आनजाद: %@

en: No check was performed yet.
brx: दासिमबो जेबो आनजादखौ मावफुङाखै

en: Reset Preferences
brx: पसन्दखौ फिन फज

en: This will reset VLC media player's preferences.
    
    Note that VLC will restart during the process, so your current playlist will be emptied and eventual playback, streaming or transcoding activities will stop immediately.
    
    The Media Library will not be affected.
    
    Are you sure you want to continue?
brx: बेयो VLC मेडिया प्लेयारनि पसन्दखौ फिन फजगोन।
    
    नायनो गोनांदि प्रसेस जानाय समाव VLC आ फिन जागायगोन, बेखायनो नोंथांनि दानि प्लेलिस्टखौ लांदां खालामगोन आरो बेनि उनाव प्लेबेक, स्ट्रिमिं एबा ट्रेन्सक'डिं खामानिआ हरखाबैनो बन्द खालामगोन।
    
    मेडिया बिजाब बाख्रिआ गोहोम खोख्लैजानाय नङा।
    
    थारैनो नोंथाङा सालाय लांबाय थानो लुबैयो नामा?

en: This setting cannot be changed because the native fullscreen mode is enabled.
brx: बे सेटिंखौ सोलायनो हाया मानोना नेटिभ आबुं-स्क्रिन म'डखौ हाहोनाय खालामनाय जायो।

en: Choose the folder to save your video snapshots to.
brx: नोंथांनि भिडिअ' स्नेपसटखौ थिना दोननो फल्डारखौ बासिख।

en: Choose
brx: बासिख

en: Choose the directory or filename where the records will be stored.
brx: डिरेक्टरि एबा फाइलमुंखौ बासिख जेराव रेकर्डखौ दोनथुमगोन।

en: Press new keys for
    "%@"
brx: "%@" नि थाखाय
    गोदान साबिखौ नारसिन

en: Invalid combination
brx: बाहायजायै जरायनाय

en: Regrettably, these keys cannot be assigned as hotkey shortcuts.
brx: दुखु नांथाव बाथ्रा, बेफोर साबिखौ हटकि सर्टकाट महरै रानना होनो हाया।

en: This combination is already taken by "%@".
brx: बे जरायनाया सिगाङावनो "%@" जों लाजायो

en: Not Set
brx: फजआखै

en: sec.
brx: खोन्दो

en: Audio/Video
brx: अडिअ'/भिडिअ'

en: Audio track synchronization:
brx: अडिअ' ट्रेक सिनक्र'नाइजेसन:

en: A positive value means that the audio is ahead of the video
brx: मोनसे पजिटिभ बेसेननि ओंथिया जाबाय - अडिअ'आ भिडिअ'नि सिगां दं

en: Subtitles/Video
brx: दालाय-बिमुं/भिडिअ'

en: Subtitle track synchronization:
brx: दालाय-बिमुं ट्रेक सिनक्र'नाइजेसन:

en: A positive value means that the subtitles are ahead of the video
brx: मोनसे पजिटिभ बेसेननि ओंथिया जाबाय - दालाय-बिमुंआ भिडिअ'नि सिगां दं

en: Subtitle speed:
brx: दालाय-बिमुं खारथाय:

en: Subtitle duration factor:
brx: दालाय-बिमुं समफारि फेक्टर:

en: Extend subtitle duration by this value.
    Set 0 to disable.
brx: बे बेसेन मथे दालाय-बिमुं समसिमाखौ फेहेर
    लोरबां खालामनो 0 खौ फज।

en: Multiply subtitle duration by this value.
    Set 0 to disable.
brx: बे बेसेन मथे दालाय-बिमुं समसिमाखौ सानजाब
    लोरबां खालामनो 0 खौ फज।

en: Recalculate subtitle duration according
    to their content and this value.
    Set 0 to disable.
brx: थानाय-आयदा आरो बे बेसेन मथे दालाय-बिमुं
    समसिमाखौ फिन-हिसाब खालाम।
    लोरबां खालामनो 0 खौ फज।

en: Video Effects
brx: भिडिअ' गोहोम

en: Basic
brx: गुदि

en: Geometry
brx: भुमसु

en: Color
brx: गाब

en: Image Adjust
brx: मुसुखा गोरोबनाय

en: Brightness Threshold
brx: गोजों सिमा

en: Sharpen
brx: गोजों खालाम

en: Sigma
brx: सिगमा

en: Banding removal
brx: बेन्डिं बोखारनाय

en: Radius
brx: सोखाव

en: Film Grain
brx: सावथुन ग्रेन

en: Variance
brx: जुदा

en: Synchronize top and bottom
brx: बिजौ आरो थालोखौ सिनक्र'नाइज खालाम

en: Synchronize left and right
brx: आगसि आरो आगदाखौ सिनक्र'नाइज खालाम

en: Transform
brx: महर सोलाय

en: Rotate by 90 degrees
brx: 90 दिग्रि फिदिं

en: Rotate by 180 degrees
brx: 180 दिग्रि फिदिं

en: Rotate by 270 degrees
brx: 270 दिग्रि फिदिं

en: Flip horizontally
brx: समानथि महरै फ्लिप खालाम

en: Flip vertically
brx: थोंगोर महरै फ्लिप खालाम

en: Magnification/Zoom
brx: फेगेरनाय/जुम

en: Puzzle game
brx: जेथोगोनां खेला

en: Rows
brx: सारिफोर

en: Columns
brx: खाम्फाफोर

en: Clone
brx: क्लन

en: Number of clones
brx: क्लननि अनजिमा

en: Wall
brx: बेरा

en: Color threshold
brx: गाब सिमा

en: Similarity
brx: एखे

en: Intensity
brx: रोजाथि

en: Gradient
brx: ग्रेडियेन्ट

en: Edge
brx: रुगुं

en: Hough
brx: हफ

en: Cartoon
brx: कार्टुन

en: Color extraction
brx: गाब बख'नाय

en: Invert colors
brx: गाबखौ उल्था खालाम

en: Posterize
brx: पस्टाराइज

en: Posterize level
brx: पस्टाराइज लेभेल

en: Motion blur
brx: खारथाय नुसारै

en: Factor
brx: फेक्टर

en: Motion Detect
brx: खारथाय संना दिहुननाय

en: Water effect
brx: दै गोहोम

en: Psychedelic
brx: साइकेडेलिक

en: Anaglyph
brx: एनाग्लिफ

en: Add text
brx: फराखौ दाजाबदेर

en: Text
brx: फरा

en: Add logo
brx: ल'ग' दाजाबदेर

en: Logo
brx: ल'ग'

en: Transparency
brx: गोजों

en: Organize profiles...
brx: प्रफाइलखौ थियारि खालाम...

en: Video device
brx: भिडिअ' डिभाइस

en: Number of the screen to use by default to display videos in 'fullscreen'. The screen number correspondance can be found in the video device selection menu.
brx: 'आबुं-स्क्रिन'आव भिडिअ'खौ दिन्थिफुंनो डिफल्ट महरै बाहायनो स्ट्रिमनि अनजिमा। स्क्रिन नाम्बार गोरोबनायखौ भिडिअ' डिभाइस सायखनाय मेनुआव मोननो हायो।

en: Opaqueness
brx: रोखा-नङै

en: Set the transparency of the video output. 1 is non-transparent (default) 0 is fully transparent.
brx: भिडिअ' आउटपुटनि गोजोंखौ फज। 1 आ गोजों-नङै (डिफल्ट), 0 आ आबुङै गोजों।

en: Black screens in fullscreen
brx: आबुं-स्क्रिनआव गोसोम स्क्रिन

en: In fullscreen mode, keep screen where there is no video displayed black
brx: आबुं-स्क्रिन म'डआव, स्क्रिनखौ दोन जेराव जेबो भिडिअ'खौ गोसोमै दिन्थिफुंनाय जाया

en: Show Fullscreen controller
brx: आबुंस्क्रिन कनट्र'लारखौ दिन्थि

en: Shows a lucent controller when moving the mouse in fullscreen mode.
brx: आबुं-स्क्रिन म'डआव माउसखौ फिदिंनाय समाव मोनसे सोरां दबथायग्राखौ दिन्थियो

en: Auto-playback of new items
brx: गोदान आइटेमनि थाखाय अट'-प्लेबेक

en: Start playback of new items immediately once they were added.
brx: गोदान आइटेमखौ दाजाबदेरखांनाय लोगो लोगो बेनि प्लेबेकखौ जागाय।

en: Keep Recent Items
brx: दानि आइटेमखौ दोन

en: By default, VLC keeps a list of the last 10 items. This feature can be disabled here.
brx: डिफल्टजों, VLC आ जोबथा 10 आइटेमनि लिस्टखौ दोनो। बे आखुथायखौ बेयाव लोरबां खालामनो हायो।

en: By default, VLC can be remotely controlled with the Apple Remote.
brx: डिफल्टजों, VLC खौ एपल रिटमटजों रिमट महरै दबथायनो हायो।

en: By default, VLC will control its own volume with the Apple Remote. However, you can choose to control the global system volume instead.
brx: डिफल्टजों, VLC आ एप्पल रिमटजों बेनि निजि भलिउमखौ दबथायगोन। अदेबानि, बेनि सोलायै नोंथाङा मुलुगनां सिस्टेम भलिउमखौ दबथायनो बासिखनो हायो।

en: Control playlist items with the Apple Remote
brx: एपल रिमटजों प्लेलिस्ट आइटेमखौ दबथाय

en: By default, VLC will allow you to switch to the next or previous item with the Apple Remote. You can disable this behavior with this option.
brx: डिफल्टजों, VLC आ एप्पल रिमटजों उननि एबा आगोलनि आइटेमआव थांनो नोंथांखौ गनायथि होगोन। नोंथाङा बे उफ्राजों बे बेब'हारखौ लोरबां खालामनो हायो।

en: By default, VLC can be controlled using the media keys on modern Apple keyboards.
brx: डिफल्टजों, VLC खौ गोदान एप्पल किबर्डआव मेडिया साबिखौ बाहायनानै दबथायनो हायो।

en: Run VLC with dark interface style
brx: VLC खौ सोमखे इन्टारफेस आदबजों सालाय

en: If this option is enabled, VLC will use the dark interface style. Otherwise, the grey interface style is used.
brx: बे उफ्राखौ हाहोनाय खालामोब्ला, VLC आ सोमखे इन्टारफेस आदबखौ बाहायगोन। नङाब्ला, फुरगेव इन्टारफेस आदबखौ बाहायनाय जायो।

en: By default, VLC uses the fullscreen mode known from previous Mac OS X releases. It can also use the native fullscreen mode on Mac OS X 10.7 and later.
brx: डिफल्टजों, VLC आ आगोलनि मेक OS X ओंखारनाय निफ्राय मोनथिखानाय आबुं-स्क्रिन म'डखौ बाहायो। बेयो नेटिभ आबुं-स्क्रिन म'डखौ मेक OS X 10.7 आरो उननिआव बाहायनोबो हायो।

en: Resize interface to the native video size
brx: इन्टारफेसखौ नेटिभ भिडिअ' महरआव फिन महर हो

en: You have two choices:
     - The interface will resize to the native video size
     - The video will fit to the interface size
     By default, interface resize to the native video size.
brx: नोंथांनाव मोननै पसायनाय दं:
     - इन्टारफेसआ नेटिभ भिडिअ' महरआव फिन महर होगोन
     - भिडिअ'आ इन्टारफेस महरजों गोरोबगोन
     डिफल्टजों, इन्टारफेसआ नेटिभ भिडिअ' महरखौ फिन महर होगोन

en: With this option enabled, the playback will be automatically paused when minimizing the window.
brx: बे उफ्राखौ हाहोनाय खालामनायजों, उइन्ड'खौ मिनिमाइज खालामनाय समाव प्लेबेकखौ गावनो गाव महरै दोनथ'गोन।

en: Allow automatic icon changes
brx: गावनोगाव आइकन सोलायनायखौ गनायथि हो

en: This option allows the interface to change its icon on various occasions.
brx: बे उफ्राया इन्टारफेसखौ गुबुन गुबुन बुब्लिआव बेनि आइकनखौ सोलायनो गनायथि होयो।

en: Shows the previous and next buttons in the main window.
brx: गाहाय उइन्ड'आव आगोलनि आरो उननि बुथामखौ दिन्थि

en: Shows the shuffle and repeat buttons in the main window.
brx: गाहाय उइन्ड'आव शाफ्‌ल आरो खालामफिननाय बुथामखौ दिन्थियो

en: Shows the audio effects button in the main window.
brx: गाहाय उइन्ड'आव अडिअ' गोहोम बुथामखौ दिन्थि

en: VLC will pause and resume supported music players on playback.
brx: VLC आ हेफाजाब होजानाय देंखो प्लेयारखौ पेबेकआव दोन्थ'होगोन आरो दामफिनगोन।

en: Use large text for list views
brx: लिस्ट नुथायनि थाखाय गेदेर फराखौ बाहाय

en: Do nothing
brx: जेबो दामाव

en: Pause iTunes / Spotify
brx: आइटिउन्स / स्प'टिफाइखौ दोनथ'

en: Pause and resume iTunes / Spotify
brx: आइटिउन्स / स्प'टिफाइखौ दोनथ' आपो फिन जागाय

en: Continue playback where you left off
brx: प्लेबेकखौ सालाय लांबाय था जेराव नोंथाङा नागारदोंमोन

en: VLC will store playback positions of the last 30 items you played. If you re-open one of those, playback will continue.
brx: VLC आ नोंथाङा दामखानाय जोबथा 30 आइटेमनि प्लेबेक जायगाखौ दोनथुमगोन। नोंथाङा बैफोरनि मोनसेखौ खेवफिनोब्ला प्लेबेकआ सालाय लांबाय थागोन।

en: Ask
brx: सों

en: Always
brx: अरायबो

en: Never
brx: माब्लाबाबो नङा

en: Maximum Volume displayed
brx: बांसिन भलिउम दिन्थिफुंनाय

en: Mac OS X interface
brx: मेक OS X इन्टारफेस

en: Appearance
brx: नुजाथिनाय

en: Behavior
brx: बेब'हार

en: Apple Remote and media keys
brx: एपल रिमट आरो मेडिया साबि

en: Video output
brx: भिडिअ' आउटपुट

en: Show Basic
brx: गुदिखौ दिन्थि

en: Select a directory
brx: डिरेक्टरिखौ सायख

en: Select a file
brx: फाइलखौ सायख

en: Select
brx: सायख

en: Minimal Mac OS X interface
brx: खम मेक OS X इन्टारफेस

en: Filebrowser starting point
brx: फाइल-ब्राउजार जागायनाय बिन्दो

en: This option allows you to specify the directory the ncurses filebrowser will show you initially.
brx: बे उफ्राया नोंथांखौ ncurses फाइलब्राउजारजों गिबियाव दिन्थिनाय डिरेक्टरिखौ थिक खालामनो गनायथि होयो।

en: Ncurses interface
brx: Ncurses इन्टारफेस

en: [Display]
brx: [दिन्थिफुं]

en:  h,H                    Show/Hide help box
brx:  h,H                     मदद बाक्सुखौ दिन्थि/दोनखोमा

en:  i                      Show/Hide info box
brx:  i                       फोरमायथिहोग्रा बाक्सुखौ दिन्थि/दोनखोमा

en:  M                      Show/Hide metadata box
brx:  M                      मेटाडाटा बाक्सुखौ दिन्थि/दोनखोमा

en:  L                      Show/Hide messages box
brx:  L                       खौरां बाक्सुखौ दिन्थि/दोनखोमा

en:  P                      Show/Hide playlist box
brx:  P                       प्लेलिस्ट बाक्सुखौ दिन्थि/दोनखोमा

en:  B                      Show/Hide filebrowser
brx:  B                       फाइल-ब्राउजारखौ दिन्थि/दोनखोमा

en:  x                      Show/Hide objects box
brx:  x                       बेसाद बाक्सुखौ दिन्थि/दोनखोमा

en:  S                      Show/Hide statistics box
brx:  S                       अनजिमा सानथाय बाक्सुखौ दिन्थि/दोनखोमा

en:  Esc                    Close Add/Search entry
brx:  Esc                     दाजाबनाय/नागिरनाय हाबहोनायखौ बन्द खालाम

en:  Ctrl-l                 Refresh the screen
brx:  Ctrl-l                  स्क्रिनखौ थाजा खालाम

en: [Global]
brx: [मुलुगनांं]

en:  q, Q, Esc              Quit
brx:  q, Q, Esc              ओंखार लां

en:  s                      Stop
brx:  s                      बन्द खालाम

en:  <space>                Pause/Play
brx:  <space>                दोन्थ'हो/दाम

en:  f                      Toggle Fullscreen
brx:  f                      आबुं-स्क्रिनखौ टग्गल खालाम

en:  c                      Cycle through audio tracks
brx:  c                       अडिअ' ट्रेकनि सोरगिदिं फारि फिदिं

en:  v                      Cycle through subtitles tracks
brx:  v                       दालाय-बिमुं ट्रेकनि सोरगिदिं फारि फिदिं

en:  b                      Cycle through video tracks
brx:  b                      भिडिअ' ट्रेकनि सोरगिदिं फारि फिदिं

en:  n, p                   Next/Previous playlist item
brx:  n, p                   उननि/आगोलनि प्लेलिस्ट आइटेम

en:  [, ]                   Next/Previous title
brx:  [, ]                   उननि/आगोलनि बिमुं

en:  <, >                   Next/Previous chapter
brx:  <, >                   उननि/आगोलनि सेप्टार

note: xgettext: You can use ← and → characters
en:  <left>,<right>         Seek -/+ 1%%
brx:  <left>,<right>           -/+ 1%% खौ नागिर

en:  a, z                   Volume Up/Down
brx:  a, z                    भलिउमआ गोजौ/गाहाय

en:  m                      Mute
brx:  m                      सोदोब-गैयै खालाम

note: xgettext: You can use ↑ and ↓ characters
en:  <up>,<down>            Navigate through the box line by line
brx:  <up>,<down>             बाक्सु सारिजों सारिनि गेजेरजों नेभिगेट खालाम

note: xgettext: You can use ⇞ and ⇟ characters
en:  <pageup>,<pagedown>    Navigate through the box page by page
brx:  <pageup>,<pagedown>    बाक्सु बिलाइजों बिलाइनि गेजेरजों नेभिगेट खालाम

note: xgettext: You can use ↖ and ↘ characters
en:  <start>,<end>          Navigate to start/end of box
brx:  <start>,<end>           बाक्सुनि जागायनाय/जोबनायाव नेभिगेट खालाम

en: [Playlist]
brx: [प्लेलिस्ट]

en:  r                      Toggle Random playing
brx:  r                       जानला-मोनला दामनायखौ टग्गल खालाम

en:  l                      Toggle Loop Playlist
brx:  l                       लुप प्लेलिस्टखौ टग्गल खालाम

en:  R                      Toggle Repeat item
brx:  R                       खालामफिननाय आइटेमखौ टग्गल खालाम

en:  o                      Order Playlist by title
brx:  o                       बिमुं मथे प्लेलिस्टखौ बिथोन हो

en:  O                      Reverse order Playlist by title
brx:  O                       बिमुं मथे फारि प्लेलिस्टखौ उल्था खालाम

en:  g                      Go to the current playing item
brx:  g                       दानि दामनाय आइटेमआव थां

en:  /                      Look for an item
brx:  /                       मोनसे आइटेमखौ नागिर

en:  ;                      Look for the next item
brx:  ;                       उननि आइटेमखौ नागिर

en:  A                      Add an entry
brx:  A                       मोनसे हाबहोनायखौ दाजाबदेर

note: xgettext: You can use ⌫ character to translate <backspace>
en:  D, <backspace>, <del>  Delete an entry
brx:  D, <backspace>, <del> मोनसे हाबहोनायखौ खोमोर

en:  e                      Eject (if stopped)
brx:  e                       बाहेर खालाम (बन्द जानायब्ला)

en: [Filebrowser]
brx: [फाइल-ब्राउजार]

en:  <enter>                Add the selected file to the playlist
brx:  <enter>                सायखखानाय फाइलखौ प्लेलिस्टआव दाजाबदेर

en:  <space>                Add the selected directory to the playlist
brx:  <space>                 सायखखानाय डिरेक्टरिखौ प्लेलिस्टआव दाजाबदेर

en:  .                      Show/Hide hidden files
brx:  .                       दोनखोमानाय फाइलखौ दिन्थि/दोनखोमा

en: [Player]
brx: [प्लेयार]

note: xgettext: You can use ↑ and ↓ characters
en:  <up>,<down>            Seek +/-5%%
brx:  <up>,<down>             +/-5%% खौ नागिर

en: [Loop]
brx: [लुप]

en:  Source   : %s
brx:  फुंखा   : %s

en:  Position : %s/%s
brx:  जायगा : %s/%s

en:  Volume   : Mute
brx:  भलिउम   : सोदोब-गैयै

en:  Volume   : %3ld%%
brx:  भलिउम   : %3ld%%

en:  Volume   : ----
brx:  भलिउम   : ----

en:  Title    : %<PRId64>/%d
brx:  बिमुं    : %<PRId64>/%d

en:  Chapter  : %<PRId64>/%d
brx:  सेप्टार  : %<PRId64>/%d

en:  [ h for help ]
brx:  [ मददनि थाखाय h ]

en: Open: %s
brx: खेव: %s

en: Find: %s
brx: नागिरना दिहुन: %s

en: Shift+L
brx: शिप्ट+L

en: Click to toggle between loop all, loop one and no loop
brx: गासै लुप, मोनसे लुप आरो लुप गैयानि गेजेराव टग्गल खालामनो क्लिक खालाम

en: Previous Chapter/Title
brx: आगोलनि सेप्टार/बिमुं

en: Next Chapter/Title
brx: उननि सेप्टार/बिमुं

en: Teletext Activation
brx: टेलेटेक्स्ट मावथि खालामनाय

en: Play
    If the playlist is empty, open a medium
brx: दाम
    प्लेलिस्टआ लांदांब्ला, मोनसे मेडियामखौ खेव

en: Previous / Backward
brx: आगोलनि / उनथिं

en: Next / Forward
brx: उननि / सिगांथिं

en: De-Fullscreen
brx: डि-आबुं-स्क्रिन

en: Extended panel
brx: फेहेरनाय पेनेल

en: Frame By Frame
brx: फ्रेमजों फ्रेम

en: Trickplay Reverse
brx: ट्रिकप्ले उल्था

en: Step backward
brx: उनथिं थां

en: Step forward
brx: सिगांथिं थां

en: Loop / Repeat
brx: लुप / खालामफिन

en: Open subtitles
brx: दालाय-बिमुंखौ खेव

en: Dock fullscreen controller
brx: आबुं-स्क्रिन दबथायग्राखौ डक खालाम

en: Stop playback
brx: प्लेबेकखौ बन्द खालाम

en: Open a medium
brx: मडियामखौ खेव

en: Previous media in the playlist, skip backward when held
brx: प्लेलिस्टआव आगोलनि मेडिया, हमनाय समाव दावगा होनायखौ बाद हो

en: Next media in the playlist, skip forward when held
brx: प्लेलिस्टआव उननि मेडिया, हमनाय समाव दावगा होनायखौ बाद हो

en: Toggle the video in fullscreen
brx: भिडिअ'खौ आबुं-स्क्रिनआव टग्गल खालाम

en: Toggle the video out fullscreen
brx: भिडिअ'खौ आबुं-स्क्रिनआव टग्गल खालाम

en: Show extended settings
brx: फेहेरनाय सेटिंखौ दिन्थि

en: Toggle playlist
brx: प्लेलिस्टखौ टग्गल खालाम

en: Take a snapshot
brx: मोनसे स्नेपसट ला

en: Loop from point A to point B continuously.
brx: बिन्दो A निफ्राय बिन्दो B सिम फारि फारियै लुप खालाम

en: Frame by frame
brx: फ्रेमजों फ्रेम

en: Reverse
brx: उल्था खालाम

en: Change the loop and repeat modes
brx: लुपखौ सोलाय आरो म'डखौ खालामफिन

en: Previous media in the playlist
brx: प्लेलिस्टआव आगोलनि मेडिया

en: Next media in the playlist
brx: प्लेलिस्टआव उननि मेडिया

en: Open subtitle file
brx: दालाय-बिमुं फाइलखौ खेव

en: Dock/undock fullscreen controller to/from bottom of screen
brx: स्क्रिननि थालोआव/निफ्राय आबुं-स्क्रिन दबथायग्राखौ डक खालाम/आनडक खालाम

[ctx: Tooltip|Unmute]
en: Unmute
brx: सोदोब-गोनां खालाम

[ctx: Tooltip|Mute]
en: Mute
brx: सोदोब-गैयै

en: Pause the playback
brx: प्लेबेकखौ दोन्थ'हो

en: Loop from point A to point B continuously
    Click to set point A
brx: बिन्दो A निफ्राय बिन्दो B सिम फारि फारियै लुप खालाम
    बिन्दो A आव क्लिक खालाम

en: Click to set point B
brx: बिन्दो B खौ फजनो क्लिक खालाम

en: Stop the A to B loop
brx: A निफ्राय B सिम लुपखौ बन्द खालाम

en: Aspect Ratio
brx: नुथाय रुजुथाय

en: Logo filenames
brx: ल'ग' फाइलमुं

en: Image mask
brx: मुसुखा मास्क

en: No v4l2 instance found.
    Please check that the device has been opened with VLC and is playing.
    
    Controls will automatically appear here.
brx: जेबो v4l2 बिदिन्थि मोनाखै।
    डिभाइसखौ VLC जों खेवबाय नामा आरो बेखौ दामगासिनो दं नामा अननानै आनजाद खालाम।
    
    दबथायनाया बेयाव गावनो गाव महरै नुजागोन।

en: Knee
    radius
brx: नी
    सोखाव

en: Makeup
    gain
brx: मेकआप
    गेन

en: (Hastened)
brx: (गोख्रै खालामबाय)

en: (Delayed)
brx: (गोबाव खालामबाय)

en: Force update of this dialog's values
brx: बे बिबुंनि बेसेननि आपडेटखौ जर हो

en: &Fingerprint
brx: आसिनि सिन

en: Find meta data using audio fingerprinting
brx: अडिअ' फिंगारप्रिन्टिंखौ बाहायनानै मेटा डाटाखौ नागिरना दिहुन

en: Comments
brx: बिबुंथि

en: Extra metadata and other information are shown in this panel.
brx: बांद्राय मेटाडाटा आरो गुबुन फोरमायथिहोग्राखौ बे पेनेलआव दिन्थिनाय जायो।

en: Information about what your media or stream is made of.
    Muxer, Audio and Video Codecs, Subtitles are shown.
brx: नोंथांनि मेडिया एबा स्ट्रिमखौ माजों बानायनाय जायो बेनि सोमोन्दै फोरमायथिहोग्रा।
    माक्सार, अडिअ' आरो भिडिअ' Codecs, दालाय-बिमुंखौ दिन्थिनाय जायो।

en: Current media / stream statistics
brx: दानि मेडिया / स्ट्रिम अनजिमा सानथाय

en: Input/Read
brx: इनपुट/फरायनाय

en: Media data size
brx: मेडिया डाटा महर

en: Demuxed data size
brx: डिमाक्स खालामखानाय डाटा महर

en: Content bitrate
brx: थानाय-आयदा बिट्रेट

en: Discarded (corrupted)
brx: नागारबाय (गाज्रि जाबाय)

en: Dropped (discontinued)
brx: ड्रप खालामबाय (सालाय लांबाय थायाखै)

en: Decoded
brx: डिक'ड खालामबाय

en: blocks
brx: ब्लक

en: Displayed
brx: दिन्थिफुंखानाय

en: frames
brx: फ्रेम

en: Lost
brx: गोमाबाय

en: Played
brx: दामबाय

en: buffers
brx: बाफार

en: Last 60 seconds
brx: जोबथा 60 सेकेन्द

en: Overall
brx: गासै

en: Current playback speed: %1
    Click to adjust
brx: दानि प्लेबेक खारथाय: %1
    गोरोबहोनो क्लिक खालाम

en: Revert to normal play speed
brx: सरासनस्रा दामनाय खारथायाव लाबोफिन

en: Download cover art
brx: कभार आर्टखौ डाउनल'ड खालाम

en: Add cover art from file
brx: फाइल निफ्राय कभार आर्टखौ दाजाबदेर

en: Choose Cover Art
brx: कभार आर्टखौ बासिख

en: Image Files (*.gif *.jpg *.jpeg *.png)
brx: मुसुखा फाइल (*.gif *.jpg *.jpeg *.png)

en: Elapsed time
brx: बारलांनाय सम

en: Total/Remaining time
brx: गासै/थाबावनाय सम

en: Click to toggle between total and remaining time
brx: गासै आरो थाबावनाय समनि गेजेराव टग्गल खालामनो क्लिक खालाम

en: Click to toggle between elapsed and remaining time
brx: बारलांनाय आरो थाबावनाय समनि गेजेराव टग्गल खालामनो क्लिक खालाम

en: Double click to jump to a chosen time position
brx: बासिखखानाय सम जायगायाव थांनो खेबनै क्लिक खालाम

en: Select a device or a VIDEO_TS directory
brx: डिभाइस एबा VIDEO_TS डिरेक्टरिखौ सायख

en: Select a device or a VIDEO_TS folder
brx: डिभाइस एबा VIDEO_TS फल्डारखौ सायख

en: Select one or multiple files
brx: मोनसे एबा गोबां फाइलखौ सायख

en: File names:
brx: फाइल मुं:

en: Filter:
brx: फिल्टार:

en: Eject the disc
brx: डिस्कखौ बाहेर खालाम

en: Entry
brx: हाबहोनाय

en: Channels:
brx: सेनेल:

en: Selected ports:
brx: सायखखानाय पर्ट:

en: Use VLC pace
brx: VLC पेसखौ बाहाय

en: TV - digital
brx: TV - डिजिटाल

en: Tuner card
brx: टिउनार कार्ड

en: Delivery system
brx: डिलिभारि सिस्टेम

en: Transponder/multiplex frequency
brx: ट्रेन्सप'न्डार/माल्टिप्लेक्स गलेगलेथाय

en: Transponder symbol rate
brx: ट्रेन्सप'न्डार दिन्थिसिन रेट

en: Bandwidth
brx: बेण्डउइड

en: TV - analog
brx: TV - एनालग

en: Device name
brx: डिभाइस मुं

en: Your display will be opened and played in order to stream or save it.
brx: नोंथांनि दिन्थिफुंनायखौ खेवगोन आरो बेखौ स्ट्रिम खालामनो एबा थिना दोननो दामगोन।

en: Advanced Options
brx: जौगानाय उफ्रा

en: Double click to get media information
brx: मेडिया फोरमायथिहोग्राखौ खेबनै क्लिक खालाम

en: Change playlistview
brx: प्लेलिस्ट भिउखौ सोलाय

en: Search the playlist
brx: प्लेलिस्टखौ नागिर

en: My Computer
brx: आंनि कम्पुटार

en: Devices
brx: डिभाइस

en: Local Network
brx: जायगानि नेटवार्क

en: Internet
brx: इन्टारनेट

en: Remove this podcast subscription
brx: बे पडकास्टनि बायग्रा जानायखौ बोखार

en: Do you really want to unsubscribe from %1?
brx: थारैनो नोंथाङा %1 निफ्राय बायग्रा नङै जानो लुबैयो नामा?

en: Cover
brx: कभार

en: Create Directory
brx: डिरेक्टरिखौ सोरजि

en: Create Folder
brx: फल्डारखौ सोरजि

en: Enter name for new directory:
brx: गोदान डिरेक्टरिनि थाखाय मुं हाबहो:

en: Enter name for new folder:
brx: गोदान फल्डारनि थाखाय मुं हाबहो:

en: Rename Directory
brx: डिरेक्टरिखौ फिन मुं हो

en: Rename Folder
brx: फल्डारखौ फिन मुं हो

en: Enter a new name for the directory:
brx: डिरेक्टरिनि थाखाय गोदान मुंखौ हाबहो:

en: Enter a new name for the folder:
brx: फल्डारनि थाखाय गोदान मुंखौ हाबहो:

en: Sort by
brx: मथे थख' साजाय

en: Ascending
brx: बांनाय फारियै

en: Descending
brx: खमिनाय फारियै

en: Display size
brx: दिन्थिफुंनाय महर

en: Increase
brx: बांहो

en: Decrease
brx: खमायहो

en: Playlist View Mode
brx: प्लेलिस्ट नुथाय म'ड

en: Playlist is currently empty.
    Drop a file here or select a media source from the left.
brx: प्लेलिस्टआ दासान्दि लांदां।
    फाइलखौ बेयाव ड्रप खालाम एबा आगसि निफ्राय मेडिया फुंखाखौ सायख।

en: Icons
brx: आइकन

en: Detailed List
brx: गुवारै लिस्ट

en: List
brx: लिस्ट

en: PictureFlow
brx: सावगारि-फ्ल'

en: Select File
brx: फाइल सायख

en: in
brx: आव

en: Any field
brx: जायखि जाया फोथार

en: Actions
brx: हाबा

en: Hotkey
brx: हटकि

en: Application level hotkey
brx: एप्लिकेसन लेभेल हटकि

en: Global
brx: मुलुगनां

en: Desktop level hotkey
brx: डेस्कटप लेभेल हटकि

en: Double click to change.
    Delete key to remove.
brx: सोलायनो खेबनै क्लिक खालाम।
    बोखारनो साबिखौ खोमोर

en: Hotkey change
brx: हटकि सोलायनाय

en: Press the new key or combination for
brx: नि थाखाय गोदान साबि एबा जरायनायखौ नारसिन

en: Assign
brx: रानना हो

en: Warning: this key or combination is already assigned to
brx: सांग्रांथि: बे साबि एबा जरायनायखौ सिगाङावनो बाहागो खालामनाय जायो

en: Warning: <b>%1</b> is already an application menu shortcut
brx: सांग्रांथि: <b>%1</b> आ सिगाङावनो मोनसे एप्लिकेसन मेनु सर्टकाट।

en: Key or combination:
brx: साबि एबा जरायनाय:

en: Key:
brx: साबि:

en: Input & Codecs Settings
brx: इनपुट & Codecs सेटिं

en: Configure Hotkeys
brx: हटकिसखौ बाइजोमहर दा

en: Device:
brx: डिभाइस:

en: If this property is blank, different values
    for DVD, VCD, and CDDA are set.
    You can define a unique one or configure them 
    individually in the advanced preferences.
brx: बे आखुथाया लांदांब्ला, DVD, VCD
    आरो CDDA खौ फजनाय जायो। 
    नोंथाङा जौगानाय पसन्दआव मोनसे रुजुजायैखौ मोनफा मोनफायै
    थि खालामनो एबा बेफोरखौ बाइजोमहर दानो हायो।

en: Lowest latency
brx: गाहायसिन लेटेन्सि

en: High latency
brx: गोजौ लेटेन्सि

en: Higher latency
brx: गोजौसिन लेटेन्सि

en: This is VLC's skinnable interface. You can download other skins at
brx: बेयो VLCनि स्किन खालामजाथाव इन्टारफेस। नोंथाङा गुबुन स्किनखौ डाउनल'ड खालामनो हायो

en: VLC skins website
brx: VLC स्किन वेबसाइट

en: System's default
brx: सिस्टेमनि डिफल्ट

en: File associations
brx: फाइल आफाद

en: Audio Files
brx: अडिअ' फाइल

en: Video Files
brx: भिडिअ' फाइल

en: Playlist Files
brx: प्लेलिस्ट फाइल

en: &Apply
brx: बाहाय

en: &Cancel
brx: बातिल खालाम

en: Profile
brx: प्रफाइल

en: Edit selected profile
brx: सायखखानाय प्रफाइलखौ सुजु

en: Delete selected profile
brx: सायखखानाय प्रफाइलखौ खोमोर

en: Create a new profile
brx: गोदान प्रफाइल सोरजि

en: Create
brx: सोरजि

en: This muxer is not provided directly by VLC: It could be missing.
brx: बे माक्सारआ VLC जों थोंजोङै जगायना होजाया: बेयो गोमानो हागौ।

en: This muxer is missing. Using this profile will fail
brx: बे माक्सारआ गोमानाय। बे प्रफाइलखौ बाहायनाया फेलें जागोन।

en:  Profile Name Missing
brx: प्रफाइल मुं गोमानाय

en: You must set a name for the profile.
brx: नोंथाङा प्रफाइलनि थाखाय मोनसे मुंखौ फजथारनांगोन

en: File/Directory
brx: फाइल/डिरेक्टरि

en: File/Folder
brx: फाइल/फल्डार

en: Source
brx: फुंखा

en: Source:
brx: फुंखा:

en: Type:
brx: रोखोम:

en: This module writes the transcoded stream to a file.
brx: बे मडुलआ ट्रेन्सक'ड खालामखानाय स्ट्रिमखौ फाइलआव लिरगोन

en: Filename
brx: फाइलमुं

en: Save file...
brx: फाइलखौ थिना दोन...

en: Containers (*.ps *.ts *.mpg *.ogg *.asf *.mp4 *.mov *.wav *.raw *.flv *.webm)
brx: कन्टेनार (*.ps *.ts *.mpg *.ogg *.asf *.mp4 *.mov *.wav *.raw *.flv *.webm)

en: This module outputs the transcoded stream to a network via HTTP.
brx: बे मडुलआ ट्रेन्सक'ड खालामखानाय स्ट्रिमखौ HTTP नि गेजेरजों नेटवार्कआव आउटपुट खालामो।

en: Path
brx: लामा

en: This module outputs the transcoded stream to a network via the mms protocol.
brx: बे मडुलआ ट्रेन्सक'ड खालामखानाय स्ट्रिमखौ mms प्र'ट'कलनि गेजेरजों नेटवार्कआव आउटपुट खालामो।

en: This module outputs the transcoded stream to a network via RTSP.
brx: बे मडुलआ ट्रेन्सक'ड खालामखानाय स्ट्रिमखौ RTSP नि गेजेरजों नेटवार्कआव आउटपुट खालामो।

en: This module outputs the transcoded stream to a network via UDP.
brx: बे मडुलआ ट्रेन्सक'ड खालामखानाय स्ट्रिमखौ UDP नि गेजेरजों नेटवार्कआव आउटपुट खालामो।

en: This module outputs the transcoded stream to a network via RTP.
brx: बे मडुलआ ट्रेन्सक'ड खालामखानाय स्ट्रिमखौ RTP नि गेजेरजों नेटवार्कआव आउटपुट खालामो।

en: Base port
brx: बिथा पर्ट

en: This module outputs the transcoded stream to an Icecast server.
brx: बे मडुलआ ट्रेन्सक'ड खालामखानाय स्ट्रिमखौ आइसकास्ट सार्भारआव आउटपुट खालामो।

en: Mount Point
brx: गोजौ बिन्दु

en: Login:pass
brx: लगिन:पास

en: Edit Bookmarks
brx: बुकमार्कखौ सुजु

en: Create a new bookmark
brx: गोदान बुकमार्क सोरजि

en: Delete the selected item
brx: सायखखानाय आइटेमखौ खोमोर

en: Delete all the bookmarks
brx: गासै बुकमार्कखौ खोमोर

en: Extract
brx: बोख'

en: &Close
brx: बन्द खालाम

en: Bytes
brx: बाइट्स

en: Convert
brx: सोलाय

en: Destination
brx: थांखि

en: Destination file:
brx: थांखि फाइल:

en: Browse
brx: ब्राउज खालाम

en: Settings
brx: सेटिं

en: Display the output
brx: आउटपुटखौ दिन्थिफुं

en: This display the resulting media, but can slow things down.
brx: बेयो मेडियाखौ दिन्थिफुङो, नाथाय बेसादखौ लासै खालामनो हायो।

en: &Start
brx: जागाय

en: Containers
brx: कन्टेनार

en: Program Guide
brx: प्रग्राम दिथा

en: Update
brx: आपडेट खालाम

en: Errors
brx: गोरोन्थि

en: Cl&ear
brx: खोमोर

en: Hide future errors
brx: इयुन गोरोन्थिखौ दोनखोमा

en: Adjustments and Effects
brx: गोरोबनाय आरो गोहोम

en: Synchronization
brx: सिनक्र'नाइजेसन

en: v4l2 controls
brx: v4l2 दबथायनाय

en: &Save
brx: थिना दोन

en: Privacy and Network Access Policy
brx: गुमुरथि आरो नेटवार्क हाबनाय पलिसि

en: <p>In order to protect your privacy, <i>VLC media player</i> does <b>not</b> collect personal data or transmit them, not even in anonymized form, to anyone.</p>
    <p>Nevertheless, <i>VLC</i> is able to automatically retrieve information about the media in your playlist from third party Internet-based services. This includes cover art, track names, artist names and other meta-data.</p>
    <p>Consequently, this may entail identifying some of your media files to third party entities. Therefore the <i>VLC</i> developers require your express consent for the media player to access the Internet automatically.</p>
brx: <p>नोंथांनि गुमुरथिखौ रैखा खालामनो,<i>VLC मेडिया प्लेयारआ</i> निजि<b>डाटाखौ </b> बुथुमा एबा बेफोरखौ दैथाय हरा, मुंगैयै फर्मआवबो नङा, रावनोबो नङा। </p>
    <p>थेवबो, <i>VLC</i> थामथि हानजा इन्टारनेट-सोनारनाय सिबिथाय निफ्राय नोंथांनि प्लेलिस्टआव मेडियानि सोमोन्दै फोरमायथिहोग्राखौ गावनो गाव महरै मोनफिननो हायो। बेयाव महरगिरि, ट्रेक मुं महरगिरिनि मुं आरो गुबुन मेटा-डाटा दं।</p>
    <p>बेनि जाउनाव, बेयो नोंथांनि माखासे मेडिया फाइलआ थामथि हानजा सिनायथिआव सिनाय जानो हागौ। बेखायनो<i>VLC</i> जौगाखांहोग्राफोरनो इन्टारनेटआव गावनो गाव महरै हाबनो मेडिया प्लेयारनि थाखाय नोंथांनि बेखेवथि गनायथिनाय नांगौ।</p>

en: Network Access Policy
brx: नेटवार्क हाबनाय पलिसि

en: Regularly check for VLC updates
brx: VLC आपडेटखौ सानफ्रोमबो एखेयै आनजाद खालाम

en: Go to Time
brx: समआव थां

en: &Go
brx: थां

en: Go to time
brx: समआव थां

en: About
brx: नि सोमोन्दै

en: <p>VLC media player is a free and open source media player, encoder, and streamer made by the volunteers of the <a href="http://www.videolan.org/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">VideoLAN</span></a> community.</p><p>VLC uses its internal codecs, works on essentially every popular platform, and can read almost all files, CDs, DVDs, network streams, capture cards and other media formats!</p><p><a href="http://www.videolan.org/contribute/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">Help and join us!</span></a>
brx: <p>VLC मेडिया प्लेयारआ <a href="http://www.videolan.org/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">भिडिअ'LAN</span></a> माहारिनि भलान्टियारजों बानाय जानाय मोनसे बेसेननाङै आरो अपेन सर्स मेडिया प्लेयार, एनक'डार आरो स्ट्रिमार</p><p>VLC आ बेनि इसिं codecs खौ बाहायो, गाहायै मुंदांखा प्लेटफर्मआव खामानि मावयो, आरो फ्राइ गासै फाइल, CD, DVD, नेटवार्क स्ट्रिम, केपसार कार्ड आरो गुबुन मेडिया फरमेटखौ फरायनो हायो!</p><p><a href="http://www.videolan.org/contribute/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">मदद आरो जोंजों लोगो जा!</span></a>

en: &Recheck version
brx: बिसानखौ फिन आनजाद खालाम

en: &Yes
brx: नंगौ

en: &No
brx: नङा

en: VLC media player updates
brx: VLC मेडिया प्लेयार आपडेट

en: A new version of VLC (%1.%2.%3%4) is available.
brx: VLC (%1.%2.%3%4) नि गोदान बिसानआ मोननो हाथाव।

en: You have the latest version of VLC media player.
brx: नोंथांहा VLC मेडिया प्लेयारनि बावैसोनि बिसान दं।

en: An error occurred while checking for updates...
brx: आपडेट खालामनाय समाव मोनसे गोरोन्थि जादों...

en: Current Media Information
brx: दानि मेडिया फोरमायथिहोग्रा

en: &General
brx: सरासनस्रा

en: &Metadata
brx: मेटाडा

en: Co&dec
brx: Codec

en: S&tatistics
brx: अनजिमा सानथाय

en: &Save Metadata
brx: मेटाडाटाखौ थिना दोन

en: Location:
brx: जायगा:

en: Saves all the displayed logs to a file
brx: दिन्थिफुंखानाय गासै लगखौ फाइलआव थिना दोनो

en: Save log file as...
brx: बादि लग फाइलखौ थिना दोन...

en: Application
brx: एप्लिकेसन

en: Cannot write to file %1:
    %2.
brx: फाइल %1: खौ लिरनो हाया
    %2.

en: Update the tree
brx: ट्रिखौ आपडेट खालाम

en: Clear the messages
brx: खौरांखौ खोमोर

en: Open Media
brx: मेडियाखौ खेव

en: &File
brx: फाइल

en: &Disc
brx: डिस्क

en: &Network
brx: नेटवार्क

en: Capture &Device
brx: केपसार डिभाइस

en: &Select
brx: सायख

en: &Enqueue
brx: सारि खालाम

en: &Play
brx: दाम

en: &Stream
brx: स्ट्रिम

en: C&onvert
brx: सोलायहो

en: C&onvert / Save
brx: सोलायहो / थिना दोन

en: Open URL
brx: URL खौ खेव

en: Enter URL here...
brx: बेयाव URL खौ हाबहो...

en: Please enter the URL or path to the media you want to play.
brx: नोंथाङा दामनो लुबैनाय मेडियायाव URL एबा लामाखौ हाबहो।

en: If your clipboard contains a valid URL
    or the path to a file on your computer,
    it will be automatically selected.
brx: नोंथांनि क्लिपबर्डआव मोनसे बाहाय जाथाव URL दङब्ला
    एबा नोंथांनि कम्पुटारनि फाइलआव लामा दङब्ला,
    बेखौ गावनो गाव महरै सायखगोन।

en: Plugins and extensions
brx: प्लागिन आरो फेहेरनाय

en: Active Extensions
brx: मावथि फेहेरनाय

en: Capability
brx: गोहो

en: Score
brx: स्कर

en: &Search:
brx: नागिर:

en: More information...
brx: गोबां फोमायथिहोग्रा...

en: Reload extensions
brx: फेहेरनायखौ फिन ल'ड खालाम

en: Skins customize player's appearance. You can activate them through preferences.
brx: स्किनआ प्लेयारनि नुजाथिनायखौ गावनि गोसोबादि खालामो। नोंथाङा बेफोरखौ पसन्दनि गेजेरजों मावथि खालामनो हायो।

en: Playlist parsers add new capabilities to read internet streams or extract meta data.
brx: इन्टारनेट स्ट्रिम फरायनो एबा मेटा डाटा बोखानो प्लेलिस्ट पार्सारआ गोदान गोहोखौ दाजाबदेरो।

en: Service discoveries adds new sources to your playlist such as web radios, video websites, ...
brx: सिबिथाय दिहुननायफोरा गोदान फुंखाखौ नोंथांनि प्लेलिस्टजों दाजाबदेरो, जेरै- वेब रेडिअ' भिडिअ' वेबसाइट, ...

en: Extensions brings various enhancements. Check descriptions for more details
brx: फेहेरनाया गोबां बांहोनायखौ लाबोयो। गोबां गुवारैनि थाखाय बेखेवथिखौ आनजाद खालाम

en: Only installed
brx: खालि इनष्टल खालामनायल'

en: Retrieving addons...
brx: addons खौ मोनफिनगासिनो दं...

en: No addons found
brx: जेबो addons मोनाखै

en: This addon has been installed manually. VLC can't manage it by itself.
brx: बे addon खौ मेनुयेलि इनष्टल खालामबाय। VLC आ बेखौ गाव हार्सिङै मेनेज खालामनो हाया।

en: Version %1
brx: बिसान %1

en: %1 downloads
brx: %1 डाउनल'डफोर

en: &Uninstall
brx: आनइनष्टल खालाम

en: &Install
brx: इनष्टल खालाम

en: Version
brx: बिसान

en: Website
brx: वेबसाइट

en: Files
brx: फाइल

en: Deletes the selected item
brx: सायखखानाय आइटेमखौ खोमोरो

en: Show settings
brx: सेटिंखौ दिन्थि

en: Simple
brx: गोरलै

en: Switch to simple preferences view
brx: गोरलै पसन्द नुथायाव थां

en: Switch to full preferences view
brx: आबुं पसन्द नुथायाव थां

en: Save and close the dialog
brx: बिबुंखौ थिना दोन आरो बन्द खालाम

en: &Reset Preferences
brx: पसन्दखौ फिन फज

en: Only show current
brx: दानिखौल' दिन्थि

en: Only show modules related to current playback
brx: दानि प्लेबेकजों सोमोन्दोगोनां मडुलखौल' दिन्थि

en: Advanced Preferences
brx: जौगानाय पसन्द

en: Simple Preferences
brx: गोरलै पसन्द

en: Cannot save Configuration
brx: बाइजोमहरखौ थिना दोननो हाया

en: Preferences file could not be saved
brx: पसन्द फाइलखौ थिना दोननो हायाखै

en: Are you sure you want to reset your VLC media player preferences?
brx: थारैनो नोंथाङा नोंथांनि VLC मेडिया प्लेयार पसन्दखौ फिन फजनो लुबैयो नामा?

en: Stream Output
brx: स्ट्रिम आउटपुट

en: This wizard will allow you to stream or convert your media for use locally, on your private network, or on the Internet.
    You should start by checking that source matches what you want your input to be and then press the "Next" button to continue.
brx: बे उइजार्डआ नोंथांनि निजि नेटवार्क एबा इन्टारनेटआव नोंथांखौ जायगानि महरै बाहायनायनि थाखाय नोंथांनि मेडियाखौ स्ट्रिम खालामनो एबा सोलायहोनो गनायथि होगोन।
    नोंथाङा नोंथांनि इनपुटखौ बानायनो लुबैनायजों गोरोबनाय बै फुंखाखौ आनजाद खालामनो जागायनांगोन आरो बेनि उनाव सालाय लांबाय थांनो "उननि" बुथामखौ नारसिन।

en: Stream output string.
    This is automatically generated when you change the above settings,
    but you can change it manually.
brx: स्ट्रिम आउटपुट स्ट्रिं।
    गोजौनि सेटिंखौ सोलायनायाव बेयो गावनो गाव महरै दिहुनजायो,
    नाथाय नोंथाङा बेखौ मेनुयेलि सोलायनो हायो।

en: Back
brx: उनथिं

en: Toolbars Editor
brx: टुलबार सुजुगिरि

en: Toolbar Elements
brx: टुलबार गुदिमुवा

en: Flat Button
brx: फ्लेट बुथाम

en: Next widget style
brx: उननि उइडजेट आदब

en: Big Button
brx: गेदेर बुथाम

en: Native Slider
brx: नेटिभ स्लाइडार

en: Main Toolbar
brx: गाहाय टुलबार

en: Above the Video
brx: भिडिअ'नि गोजौआव

en: Toolbar position:
brx: टुलबारनि जायगा:

en: Line 1:
brx: सारि 1:

en: Line 2:
brx: सारि 2:

en: Time Toolbar
brx: सम टुलबार

en: Advanced Widget
brx: जौगानाय उइडजेट

en: Fullscreen Controller
brx: आबुंस्क्रिन दबथायग्रा

en: New profile
brx: गोदान प्रफाइल

en: Delete the current profile
brx: दानि प्रफाइलखौ खोमोर

en: Select profile:
brx: प्रफाइल सायख:

en: Preview
brx: गिबि नुथाय

en: Cl&ose
brx: बन्द खालाम

en: Profile Name
brx: प्रफाइल मुं

en: Please enter the new profile name.
brx: गोदान प्रफाइल मुंखौ हाबहो

en: Spacer
brx: स्पेसार

en: Expanding Spacer
brx: स्पेसारखौ फेहेरगासिनो दं

en: Splitter
brx: बोखावग्रा

en: Time Slider
brx: सम स्लाइडार

en: Small Volume
brx: फिसा भलिउम

en: DVD menus
brx: DVD मेनु

en: Teletext transparency
brx: टेलिटेक्स्ट गोजों

en: Advanced Buttons
brx: जौगानाय बुथाम

en: Playback Buttons
brx: प्लेबेक बुथाम

en: Aspect ratio selector
brx: नुथाय रुजुथाय सायखग्रा

en: Speed selector
brx: खारथाय सायखग्रा

en: Broadcast
brx: ब्रडकास्ट

en: Schedule
brx: सम फारिलाइ

en: Video On Demand ( VOD )
brx: दाबियाव भिडिअ' ( VOD )

en: Hours / Minutes / Seconds:
brx: घन्टा / मिनिट / सेकेन्द:

en: Day / Month / Year:
brx: सान / दान / बोसोर:

en: Repeat:
brx: खालामफिन:

en: Repeat delay:
brx: खालामफिननाय गोबाव:

en:  days
brx: सान

en: I&mport
brx: लाबो

en: E&xport
brx: दैथाय हर

en: Save VLM configuration as...
brx: बादि VLM बाइजोमहरखौ नाय...

en: Open VLM configuration...
brx: VLM बाइजोमहरखौ खेव...

en: Broadcast:
brx: ब्रडकास्ट:

en: Schedule:
brx: सम फारिलाइ:

en: Open Directory
brx: डिरेक्टरिखौ खेव

en: Open Folder
brx: फल्डारखौ खेव

en: Open playlist...
brx: प्लेलिस्टखौ खेव...

en: XSPF playlist
brx: XSPF प्लेलिस्ट

en: M3U playlist
brx: M3U प्लेलिस्ट

en: M3U8 playlist
brx: M3U8 प्लेलिस्ट

en: Save playlist as...
brx: बादि प्लेलिस्टखौ थिना दोन...

en: Open subtitles...
brx: दालाय-बिमुंफोरखौ खेव...

en: Media Files
brx: मेडिया फाइल

en: Subtitle Files
brx: दालाय-बिमुं फाइल

en: All Files
brx: गासै फाइल

en: Do you want to restart the playback where left off?
brx: नोंथाङा जे जायगायाव नागारदोंमोन बेनिफ्राय फिन जागायनो लुबैयो नामा?

en: &Continue
brx: सालाय लांबाय था

en: Control menu for the player
brx: प्लेयारनि थाखाय दबथायनाय मेनु

en: Paused
brx: दोन्थ'होबाय

en: &Media
brx: मेडिया

en: P&layback
brx: प्लेबेक

en: &Audio
brx: अडिअ'

en: &Video
brx: भिडिअ'

en: Subti&tle
brx: दालाय-बिमुं

en: V&iew
brx: नुथाय

en: &Help
brx: मदद

en: Open &File...
brx: फाइल खेव...

en: &Open Multiple Files...
brx: गोबां फाइलखौ खेव

en: Open &Disc...
brx: डिस्कखौ खेव...

en: Open &Network Stream...
brx: नेटवार्क स्ट्रिमखौ खेव...

en: Open &Capture Device...
brx: केपसार डिभाइसखौ खेव...

en: Open &Location from clipboard
brx: क्लिपबर्ड निफ्राय जायगाखौ खेव

en: Open &Recent Media
brx: दानि मेडियाखौ खेव

en: Conve&rt / Save...
brx: सोलायहो / थिना दोन...

en: &Stream...
brx: स्ट्रिम...

en: Quit at the end of playlist
brx: प्लेलिस्टनि जोबथायाव ओंखार लां

en: Close to systray
brx: सिस्ट्रेआव बन्द खालाम

en: &Quit
brx: ओंखार लां

en: &Effects and Filters
brx: गोहोम आरो फिल्टार

en: &Track Synchronization
brx: ट्रेक सिनक्र'नाइजेसन

en: Plu&gins and extensions
brx: प्लागिन आरो फेहेरनाय

en: Customi&ze Interface...
brx: इन्टारफेसखौ गावनि गोसोबादि खालाम

en: &Preferences
brx: पसन्द

en: &View
brx: नुथाय

en: Play&list
brx: प्लेलिस्ट

en: Docked Playlist
brx: डक खालामखानाय प्लेलिस्ट

en: Mi&nimal Interface
brx: खम इन्टारफेस

en: &Fullscreen Interface
brx: आबुं-स्क्रिन इन्टारफेस

en: &Advanced Controls
brx: जौगानाय दबथायनाय

en: Status Bar
brx: थाथाइ बार

en: Visualizations selector
brx: भिजुयेलाइजेसन सायखग्रा

en: &Increase Volume
brx: भलिउमखौ बांहो

en: &Mute
brx: सोदोब-गैयै खालाम

en: Audio &Device
brx: अडिअ' डिभाइस

en: Audio &Track
brx: अडिअ' ट्रेक

en: &Stereo Mode
brx: स्टेरिअ' म'ड

en: &Visualizations
brx: भिजुयेलाइजेसन

en: Add &Subtitle File...
brx: दालाय-बिमुं फाइल दाजाबदेर

en: Sub &Track
brx: दालाय-ट्रेक

en: Video &Track
brx: भिडिअ' ट्रेक

en: &Fullscreen
brx: आबुं-स्क्रिन

en: Always Fit &Window
brx: अरायबो उइन्ड'खौ गोरोब हो

en: Set as Wall&paper
brx: वालपेपार

en: &Zoom
brx: जुम

en: &Aspect Ratio
brx: नुथाय रुजुथाय

en: &Crop
brx: क्रम

en: &Deinterlace
brx: आलादा खालामनाय

en: &Deinterlace mode
brx: आलादा खालामनाय म'ड

en: Take &Snapshot
brx: स्नेपसटखौ ला

en: T&itle
brx: बिमुं

en: &Chapter
brx: सेप्टार

en: &Program
brx: प्रग्राम

en: &Manage
brx: मेनेज

en: Check for &Updates...
brx: आपडेटखौ आनजाद खालाम...

en: &Stop
brx: बन्द खालाम

en: Pre&vious
brx: आगोलनि

en: Ne&xt
brx: उननि

en: Sp&eed
brx: खारथाय

en: &Faster
brx: गोख्रै

en: N&ormal Speed
brx: सरासनस्रा खारथाय

en: Slo&wer
brx: लासैसिन

en: &Jump Forward
brx: सिगांथिं बाज्रुम

en: Jump Bac&kward
brx: उनथिं बाज्रुम

en: Open &Network...
brx: नेटवार्कखौ खेव

en: Leave Fullscreen
brx: आबुं-स्क्रिनखौ नागार

en: &Playback
brx: प्लेबेक

en: &Hide VLC media player in taskbar
brx: VLC मेडिया प्लेयारखौ टास्कबारआव दोनखोमा

en: Sho&w VLC media player
brx: VLC मेडिया प्लेयारखौ दिन्थि

en: &Open Media
brx: मेडियाखौ खेव

en: &Clear
brx: खोमोर

en: Show advanced preferences over simple ones
brx: जौगानाय पसन्दखौ गोरलैआव दिन्थि

en: Show advanced preferences and not simple preferences when opening the preferences dialog.
brx: पसन्द बिबुंखौ खेवनाय समाव जौगानाय पसन्दखौ दिन्थि आरो गोरलै पसन्दखौ नङा।

en: Systray icon
brx: सिस्ट्रे आइकन

en: Show an icon in the systray allowing you to control VLC media player for basic actions.
brx: गुदि हाबानि थाखाय VLC मेडिया प्लेयारखौ दबथायनो नोंथांखौ गनायथि होनाय सिस्ट्रेआव मोनसे आइकनखौ दिन्थि

en: Start VLC with only a systray icon
brx: सिस्ट्रे आइकनजोंल' VLC खौ जागाय

en: Show playing item name in window title
brx: उइन्ड' बिमुंआव दामबाय थानाय आइटेम मुंखौ दिन्थि

en: Show the name of the song or video in the controller window title.
brx: दबथायग्रा उइन्ड' बिमुंआव मेथायनि मुं एबा भिडिअ'खौ दिन्थि

en: Show notification popup on track change
brx: ट्रेक सोलायनायाव मिथिसारहोनाय पप-आपखौ दिन्थि

en: Show a notification popup with the artist and track name when the current playlist item changes, when VLC is minimized or hidden.
brx: दानि प्लेलिस्ट आइटेमआ सोलायनाय समाव, VLC खौ मिनिमाइज खालामनाय एबा दोनखोमानाय समाव मोनसे मिथिसारहोनाय पप-आपखौ महरगिरि आरो ट्रेक मुंजों दिन्थि।

en: Windows opacity between 0.1 and 1
brx: 0.1 आरो 1 नि गेजेराव उइन्ड'स मोलेले

en: Sets the windows opacity between 0.1 and 1 for main interface, playlist and extended panel. This option only works with Windows and X11 with composite extensions.
brx: गाहाय इन्टारफेस, प्लेलिस्ट आरो फेहेरखानाय पेनेलनि थाखाय 0.1 आरो 1 नि गेजेराव उइन्ड'स मोलेलेखौ फजयो। बे उफ्राया उइन्ड'सजोंल' आरो X11 आ गलाय-मोन्देर फेहेरनायजोंल' खामानि मावयो।

en: Fullscreen controller opacity between 0.1 and 1
brx: 0.1 आरो 1 नि गेजेराव आबुं-स्क्रिन दबथायग्रा मोलेले

en: Sets the fullscreen controller opacity between 0.1 and 1 for main interface, playlist and extended panel. This option only works with Windows and X11 with composite extensions.
brx: गाहाय इन्टारफेस, प्लेलिस्ट आरो फेहेरखानाय पेनेलनि थाखाय 0.1 आरो 1 नि गेजेराव आबुं-स्क्रिन दबथायग्राखौ फजयो। बे उफ्राया उइन्ड'सजोंल' आरो X11 आ गलाय-मोन्देर फेहेरनायजोंल' खामानि मावयो।

en: Show unimportant error and warnings dialogs
brx: गोनांथि-नङै गोरोन्थि आरो सांग्रांथि बिबुंखौ दिन्थि

en: Activate the updates availability notification
brx: आपडेट मोननो हाथाव मिथिसारहोनायखौ मावथि खालाम

en: Activate the automatic notification of new versions of the software. It runs once every two weeks.
brx: सफ्टवेयारनि गोदान बिसाननि गावनोगाव मिथिसारहोनायखौ मावथि खालाम। बेयो मोननै हाबथायाव खेबसे सोलियो।

en: Number of days between two update checks
brx: मोननै आपडेट आनजादनि गेजेराव साननि अनजिमा

en: Ask for network policy at start
brx: जागायनायाव नेटवार्क पलिसिखौ सों

en: Save the recently played items in the menu
brx: मेनुआव दासो दामनाय आइटेमखौ थिना दोन

en: List of words separated by | to filter
brx: फिल्टार खालामनो | जों आलादा खालामजानाय सोदोबनि लिस्ट

en: Start VLC with:
     - normal mode
     - a zone always present to show information as lyrics, album arts...
     - minimal mode with limited controls
brx: VLC खौ जागाय:
     - सरासनस्रा म'डजों
      - फोरमायथिहोग्रा जेरै- मेथायनि बाथ्रा, एलबाम आरिमु बादिखौ दिन्थिनो थाखाय थानाय मोनसे ओनसोलजों...
     - सिमागोनां दबथायनायजों इसेल' म'डजों

en: Show a controller in fullscreen mode
brx: दबथायग्राखौ आबुं-स्क्रिन म'डआव दिन्थि

en: Embed the file browser in open dialog
brx: फाइल ब्राउजारआ गेवनाय बिबुंजों अरजाब हो

en: Define which screen fullscreen goes
brx: थि खालाम जेराव स्क्रिन आबुं-स्क्रिमआ थाङो

en: Load extensions on startup
brx: सार्टआपआव फेहेरनायखौ ल'ड खालाम

en: Start in minimal view (without menus)
brx: खम नुथायाव जागाय (मेनु गैयाबालानो)

en: Display background cone or art
brx: सावगारिनि उनथिं थानाय कन एबा आर्टखौ दिन्थिफुं

en: Display background cone or current album art when not playing. Can be disabled to prevent burning screen.
brx: दामबाय थायै समाव सावगारिनि उनथिं थानाय कन एबा दानि एलबामखौ दिन्थिफुं। बार्निं स्क्रिनखौ होबथानो लोरबां खालामनो हायो।

en: Ignore keyboard volume buttons.
brx: किबर्ड भलिउम बुथामखौ नेवसि

en: With this option checked, the volume up, volume down and mute buttons on your keyboard will always change your system volume. With this option unchecked, the volume buttons will change VLC's volume when VLC is selected and change the system volume when VLC is not selected.
brx: बे उफ्राखौ आनजाद खालामनायजों, नोंथांनि किबर्डआव थानाय भलिउम गोजौ, भलिउम गाहाय आरो सोदोबगैयै बुथामआ अरायबो नोंथांनि सिस्टेम भलिउमखौ सोलायगोन। बे उफ्राखौ आनजाद-नङै खालामनायजों, VLC खौ सायखनाय समाव भलिउम बुथामआ VLCनि भलिउमखौ सोलायगोन आरो VLC खौ सायखयै समाव सिस्टेम भलिउमखौ सोलायगोन।

en: Fullscreen controller mouse sensitivity
brx: आबुं-स्क्रिन दबथायग्रा माउस बदगोनां

en: When minimized
brx: मिनिमाइज खालामनाय समाव

en: Qt interface
brx: Qt इन्टारफेस

en: errors
brx: गोरोन्थि

en: warnings
brx: सांग्रांथि

en: debug
brx: डेबाग

en: Open a skin file
brx: स्किन फाइलखौ खेव

en: Skin files |*.vlt;*.wsz;*.xml
brx: स्किन फाइल |*.vlt;*.wsz;*.xml

en: Open playlist
brx: प्लेलिस्टखौ खेव

en: Save playlist
brx: प्लेलिस्टखौ थिना दोन

en: Skin to use
brx: बाहायनो स्किन

en: Path to the skin to use.
brx: बाहायनो स्किनआव लामा

en: Config of last used skin
brx: जोबथा बाहायनाय स्किननि बाइजोमहर

en: Windows configuration of the last skin used. This option is updated automatically, do not touch it.
brx: जोबथा बाहायनाय स्किननि उइन्ड'स बाइजोमहर। बे उफ्राखौ गावनो गाव महरै आपडेट खालामनाय जायो, बेखौ दांनो नाङा।

en: Show a systray icon for VLC
brx: VLC नि थाखाय सिस्ट्रे आइकनखौ दिन्थि

en: Show VLC on the taskbar
brx: VLC खौ टास्कबारआव दिन्थि

en: Enable transparency effects
brx: गोजों गोहोमखौ हाहोनाय खालाम

en: You can disable all transparency effects if you want. This is mainly useful when moving windows does not behave correctly.
brx: नोंथाङा लुबैयो गासै गोजों गोहोमखौ लोरबां खालामनो हायो। बेयो गाहायै खामानिआव नांथाव जेब्ला उइन्ड'स लोरिनाया गेबेङै खामानि मावया।

en: Use a skinned playlist
brx: स्किन खालामखानाय प्लेलिस्टखौ बाहाय

en: Display video in a skinned window if any
brx: जायखि जायाब्ला, स्किन खालामखानाय उइन्ड'आव भिडिअ'खौ दिन्थिफुं

en: When set to 'no', this parameter is intended to give old skins a chance to play back video even though no video tag is implemented
brx: 'नङा'याव फजनाय समाव, जेबो भिडिअ' टेगखौ मावफुङाबालानो गोजाम स्किननो भिडिअ'खौ दामनो खेबसे खाबु होनो बे पेरामिटारआ लुबैयो।

en: Skinnable Interface
brx: स्किन खालामजाथाव इन्टारफेस

en: Select skin
brx: स्किनखौ सायख

en: Brightness threshold
brx: गोजोंथि सिमा

en: When this mode is enabled, pixels will be shown as black or white. The threshold value will be the brightness defined below.
brx: बे म'डखौ हाहोनाय खालामनाय समाव, पिक्सेलखौ गोसोम एबा गुफुर महरै दिन्थिगोन। सिमा बेसेनखौ गाहायाव गोजों खालामगोन।

en: Image contrast (0-2)
brx: मुसुखा कनट्रेस्ट (0-2)

en: Set the image contrast, between 0 and 2. Defaults to 1.
brx: मुसुखा कनट्रेस्टखौ फज, 0 आरो 2 नि गेजेराव। 1 आव डिफल्ट।

en: Image hue (0-360)
brx: मुसुखा गाब (0-360)

en: Set the image hue, between 0 and 360. Defaults to 0.
brx: मुसुखा गाबखौ फज, 0 आरो 360 नि गेजेराव। 0 आव डिफल्ट।

en: Image saturation (0-3)
brx: मुसुखा बुंफबनाय (0-3)

en: Set the image saturation, between 0 and 3. Defaults to 1.
brx: मुसुखा बुंफबनायखौ फज, 0 आरो 3 नि गेजेराव। 1 आव डिफल्ट।

en: Image brightness (0-2)
brx: मुसुखा गोजोंथि (0-2)

en: Set the image brightness, between 0 and 2. Defaults to 1.
brx: मुसुखा जोंथिखौ फज, 0 आरो 2 नि गेजेराव। 1 आव डिफल्ट

en: Image gamma (0-10)
brx: मुसुखा गामा (0-10)

en: Set the image gamma, between 0.01 and 10. Defaults to 1.
brx: मुसुखा गामाखौ फज, 0.01 आरो 10 नि गेजेराव। 1 आव डिफल्ट।

en: Decode frames directly into RPI VideoCore instead of host memory.
brx: हस्ट मेमरिनि सोलायै फ्रेमखौ RPI भिडिअ'-क'रआव थोंजोङै डिक'ड खालाम।

en: Decode frames directly into RPI VideoCore instead of host memory. This option must only be used with the MMAL video output plugin.
brx: हस्ट मेमरिनि सोलायै फ्रेमखौ RPI भिडिअ'-क'रआव थोंजोङै डिक'ड खालाम। बे उफ्राखौ MMAL भिडिअ' आउटपुट प्लागिनजोंल' बाहायथारनांगोन।

en: MMAL decoder
brx: MMAL डिक'डार

en: MMAL-based decoder plugin for Raspberry Pi
brx: रास्पबेरि पाइनि थाखाय MMAL-सोनारनाय डिक'डार प्लागिन

en: VideoCore layer where the video is displayed.
brx: भिडिअ'-क'र थोरफो जेराव भिडिअ'खौ दिन्थिफुंनाय जायो।

en: VideoCore layer where the video is displayed. Subpictures are displayed directly above and a black background directly below.
brx: भिडिअ'-क'र थोरफो जेराव भिडिअ'खौ दिन्थिफुंनाय जायो। दालाय-सावगारिखौ थोंजोङै गोजौआव आरो गोसोम सावगारिनि उनथिं थानायाव थोंजोङै गाहायाव दिन्थिफुंनाय जायो।

en: Adjust HDMI refresh rate to the video.
brx: HDMI थाजा रेटखौ भिडिअ'जों गोरोब हो

en: MMAL vout
brx: MMAL भाउट

en: MMAL-based vout plugin for Raspberry Pi
brx: Raspberry Pi नि थाखाय MMAL-सोनारनाय भाउट प्लागिन

en: VDPAU adjust video filter
brx: VDPAU गोरोबनाय भिडिअ' फिल्टार

en: VDPAU video decoder
brx: VDPAU भिडिअ' डिक'डार

en: Temporal-spatial
brx: दसेनि थाखाय-स्पेशाल

en: VDPAU surface conversions
brx: VDPAU सार्फेस सोलायनाय

en: Deinterlacing algorithm
brx: आलादा खालाम एलग'रिडम

en: Inverse telecine
brx: उल्था टेलिसाइन

en: Deinterlace chroma skip
brx: आलादा खालामनाय क्रमा स्किप

en: Whether temporal deinterlacing applies to luma only
brx: दसेनि आलादा खालामनाया लुमायावल' बाहाय जायो ना जाया

en: Noise reduction level
brx: दावराव खमायनाय लेभेल

en: Scaling quality
brx: स्केलिं गुन

en: High quality scaling level
brx: गोजौ गुन स्केलिं लेभेल

en: VDPAU deinterlacing filter
brx: VDPAU आलादा खालामनाय फिल्टार

en: VDPAU output
brx: VDPAU आउटपुट

en: VDPAU sharpen video filter
brx: VDPAU गोबौ भिडिअ' फिल्टार

en: Be quiet
brx: सिरि था

en: Log to file
brx: फाइलआव लग खालाम

en: Log all VLC messages to a text file.
brx: गासै VLC खौरांखौ फरा फाइलआव लग खालाम।

en: Log filename
brx: लग फाइलमुं

en: Specify the log filename.
brx: लग फाइलमुंखौ थिक खालाम

en: Log format
brx: लग फरमेट

en: Specify the logging format.
brx: लगिं फरमेटखौ थिक खालाम

en: Verbosity
brx: भार्ब'सिटि

en: <p>Password for Web interface has not been set.</p><p>Please use --http-password, or set a password in </p><p>Preferences &gt; All &gt; Main interfaces &gt; Lua &gt; Lua HTTP &gt; Password.</p>
brx: <p>वेब इन्टारफेसनि थाखाय पासवार्डखौ फजयाखै।</p><p>अननानै --http-पासवार्डखौ बाहाय, एबा </p><p>पसन्द &gt; गासै &gt; गाहाय इन्टारफेस &gt; लुआ &gt; लुआ HTTP &gt; पासवार्ड</p> आव मोनसे पासवार्ड फज।

en: Lua interface
brx: लुआ इन्टारफेस

en: Lua interface module to load
brx: ल'ड खालामनो लुआ इन्टारफेस मडुल

en: Lua interface configuration
brx: लुआ इन्टारफेस बाइजोमहर

en: Lua interface configuration string. Format is: '["<interface module name>"] = { <option> = <value>, ...}, ...'.
brx: लुआ इन्टारफेस बाइजोमहर स्ट्रिं। फरमेटआ: '["<interface module name>"] = { <option> = <value>, ...}, ...'.

en: A single password restricts access to this interface.
brx: मोनसेल' पासवार्डआ बे इन्टारफेसआव हाबनायखौ होबथायो।

en: Source directory
brx: फुंखा डिरेक्टरि

en: Directory index
brx: डिरेक्टरि नायखांफारि

en: Allow to build directory index
brx: डिरेक्टरि नायखांफारि बानायनो गनायथि हो

en: This is the host on which the interface will listen. It defaults to all network interfaces (0.0.0.0). If you want this interface to be available only on the local machine, enter "127.0.0.1".
brx: बेयो मोनसे हस्ट जेराव इन्टारफेसखौ खोनासंगोन। बेयो गासै नेटवार्क इन्टारफेसआव डिफल्ट जायो (0.0.0.0)। नोंथाङा बे इन्टारफेसखौ जायगानि मेसिनआवल' मोननो हाथाव खालामनो लुबैयोब्ला, "127.0.0.1" खौ हाबहो।

en: This is the TCP port on which this interface will listen. It defaults to 4212.
brx: बेयो TCP पर्ट जेराव बे इन्टारफेसखौ खोनासंगोन। बेयो 4212 आव डिफल्ट जायो।

en: CLI input
brx: CLI इनपुट

en: Accept commands from this source. The CLI defaults to stdin ("*console"), but can also bind to a plain TCP socket ("localhost:4212") or use the telnet protocol ("telnet://0.0.0.0:4212")
brx: बे फुंखा निफ्राय बिथोनखौ आजाव। stdin ("*कनस'ल") आव CLI डिफल्ट, नाथाय बेयो समान TCP सकेट ("localhost:4212") सिङाव थायो एबा टेलनेट प्र'ट'कल ("telnet://0.0.0.0:4212") खौ बाहायनो हायो।

en: Lua
brx: लुआ

en: Lua interpreter
brx: लुआ बेखेवग्रा

en: Lua HTTP
brx: लुआ HTTP

en: Lua CLI
brx: लुआ CLI

en: Command-line interface
brx: बिथोन-सारि इन्टारफेस

en: Lua Telnet
brx: लुआ टेलनेट

en: Lua Meta Fetcher
brx: लुआ मेटा फेचार

en: Fetch meta data using lua scripts
brx: लुआ स्क्रिप्ट बाहायनानै मेटा डाटाकौ लाबो

en: Lua Meta Reader
brx: लुआ मेटा रिडार

en: Read meta data using lua scripts
brx: लुआ स्क्रिप्टखौ बाहायनानै मेटा डाटाखौ फराय

en: Lua Playlist
brx: लुआ प्लेलिस्ट

en: Lua Playlist Parser Interface
brx: लुआ प्लेलिस्ट पार्सार इन्टारफेस

en: Lua Art
brx: लुआ आर्ट

en: Fetch artwork using lua scripts
brx: लुआ स्क्रिप्टखौ बाहायनानै आर्टवार्कखौ लाबो

en: Lua Extension
brx: लुआ फेहेरनाय

en: Lua SD Module
brx: लुआ SD मडुल

en: Folder meta data
brx: फल्डार मेटा डाटा

en: Album art filename
brx: एलबाम आर्ट फाइलमुं

en: Filename to look for album art in current directory
brx: दानि डिरेक्टरिआव एलबाम आर्टखौ नागिरनो फाइलमुं

en: Blues
brx: ब्लुस

en: Classic Rock
brx: गोजाम रक

en: Country
brx: हादोत

en: Disco
brx: किस्क'

en: Funk
brx: फान्क

en: Grunge
brx: ग्रान्ज

en: Hip-Hop
brx: हिप-हप

en: Jazz
brx: जाज

en: Metal
brx: मेटाल

en: New Age
brx: निउ एज

en: Oldies
brx: अल्डिस

en: Other
brx: गुबुन

en: Rap
brx: रेप

en: Industrial
brx: दारिमिन

en: Alternative
brx: सोलायस्लु

en: Death Metal
brx: डेथ मेटाल

en: Pranks
brx: प्रेन्कस

en: Soundtrack
brx: साउन्ड-ट्रेक

en: Euro-Techno
brx: इउर'-टेक्न

en: Ambient
brx: एम्बिेन्ट

en: Trip-Hop
brx: ट्रिप-हप

en: Vocal
brx: गारां

en: Jazz+Funk
brx: जाज+फान्क

en: Fusion
brx: फिउजन

en: Trance
brx: ट्रेन्स

en: Instrumental
brx: इनस्ट्रुमेन्टेल

en: Acid
brx: एसिड

en: House
brx: न'

en: Sound Clip
brx: सोदोब क्लिप

en: Gospel
brx: गसपेल

en: Noise
brx: दावराव

en: Alternative Rock
brx: सोलायथाव रक

en: Bass
brx: बेस

en: Soul
brx: सल

en: Punk
brx: पान्क

en: Meditative
brx: मेडिटेटिभ

en: Instrumental Pop
brx: इनस्ट्रुमेन्टेल पप

en: Instrumental Rock
brx: इनस्ट्रुमेन्टेल रक

en: Ethnic
brx: एथनिक

en: Gothic
brx: ग'थिक

en: Darkwave
brx: खोमसि दोहौ

en: Techno-Industrial
brx: टेक्न'-इन्डास्ट्रियेल

en: Electronic
brx: इलेक्ट्र'निक

en: Pop-Folk
brx: पप-खुगा मेथाय

en: Eurodance
brx: इउर'डेन्स

en: Dream
brx: सिमां

en: Southern Rock
brx: खोलानि रक

en: Comedy
brx: फेस्ला

en: Cult
brx: काल्ट

en: Gangsta
brx: गेंस्टा

en: Top 40
brx: गोजौ 40

en: Christian Rap
brx: क्रिस्टान रेप

en: Pop/Funk
brx: पप/फानक

en: Jungle
brx: हाग्रा

en: Native American
brx: नेटिभ आमेरिका

en: Cabaret
brx: कैबरे मोजानाय

en: New Wave
brx: गोदान दोहौ

en: Rave
brx: रेभ

en: Showtunes
brx: स्व'टिउन

en: Trailer
brx: ट्रेलार

en: Lo-Fi
brx: ल'-फाइ

en: Tribal
brx: ट्राइबेल

en: Acid Punk
brx: एसिड पान्क

en: Acid Jazz
brx: एसिड जाज

en: Polka
brx: पलका

en: Retro
brx: रेट्र'

en: Musical
brx: देंखो

en: Rock & Roll
brx: रक एन्ड रल

en: Hard Rock
brx: हार्ड रक

en: Folk
brx: खुगा मेथाइ

en: Folk-Rock
brx: खुगा मेथाइ-रक

en: National Folk
brx: माहारियारि खुगा मेथाइ

en: Swing
brx: सुयिं

en: Fast Fusion
brx: फास्ट फिउजन

en: Bebob
brx: बेब'ब

en: Revival
brx: रिभाइभेल

en: Celtic
brx: सेल्टिक

en: Bluegrass
brx: ब्लु-ग्रास

en: Avantgarde
brx: एभान्टगार्ड

en: Gothic Rock
brx: ग'थिक रक

en: Progressive Rock
brx: प्र'ग्रेसिभ रक

en: Psychedelic Rock
brx: साइकेडेलिक रक

en: Symphonic Rock
brx: सिम्फ'निक रक

en: Slow Rock
brx: लासै रक

en: Big Band
brx: बिग बेन्ड

en: Easy Listening
brx: गोरलै खोनासंनाय

en: Acoustic
brx: साबसिन-सोदोब

en: Humour
brx: मिनिथाव

en: Speech
brx: बुंनाय राव

en: Chanson
brx: चेन्सन

en: Opera
brx: अपेरा

en: Chamber Music
brx: साम्बार देंखो

en: Sonata
brx: सनाटा

en: Symphony
brx: सिम्फ'नि

en: Booty Bass
brx: बुटि बेस

en: Primus
brx: प्राइमास

en: Porn Groove
brx: पर्न ग्रुभ

en: Satire
brx: थाट्टा खालामनाय

en: Slow Jam
brx: लासै जाम

en: Tango
brx: टेंग'

en: Samba
brx: सामबा

en: Folklore
brx: खुगा मेथाय

en: Ballad
brx: खुगा खन्थाय

en: Power Ballad
brx: गोहो खुगा खन्थाय

en: Rhythmic Soul
brx: रिदमिक सल

en: Freestyle
brx: फ्रि-स्टाइल

en: Duet
brx: जावजा

en: Punk Rock
brx: पान्क रक

en: Drum Solo
brx: ड्राम स'ल'

en: Acapella
brx: एकापेला

en: Euro-House
brx: इउर'-हाउस

en: Dance Hall
brx: मोसानाय हल

en: Goa
brx: ग'वा

en: Drum & Bass
brx: ड्राम आरो बेस

en: Club - House
brx: क्लाब - न'

en: Hardcore
brx: हार्डक'र

en: Terror
brx: गिथाव

en: Indie
brx: इनडि

en: BritPop
brx: ब्रिटपप

en: Negerpunk
brx: निगारपान्क

en: Polsk Punk
brx: पलस्क पान्क

en: Beat
brx: बिट

en: Christian Gangsta Rap
brx: क्रिस्टान गेंस्टा रेप

en: Heavy Metal
brx: हेभि मेटाल

en: Black Metal
brx: गोसोम धातु

en: Crossover
brx: क्रसअभार

en: Contemporary Christian
brx: कन्टेमप'रारि क्रिस्टान

en: Christian Rock
brx: क्रिस्टान रक

en: Merengue
brx: मारेनगा

en: Salsa
brx: सालसा

en: Thrash Metal
brx: थ्रेस मेटाल

en: Anime
brx: एनिम

en: Synthpop
brx: सिन्थपप

en: The username of your last.fm account
brx: नोंथांनि last.fm एकाउन्टनि बाहायग्रामुं

en: The password of your last.fm account
brx: नोंथांनि last.fm एकाउन्टनि पासवार्ड

en: Scrobbler URL
brx: स्क्रबलार URL

en: The URL set for an alternative scrobbler engine
brx: मोनसे सोलायथाव स्क्रबलार इन्जिननि थाखाय URL सेट

en: Audioscrobbler
brx: अडिअ'-स्क्रबलार

en: Submission of played songs to last.fm
brx: last.fm आव दामखानाय मेथायनि गथायनाय

en: last.fm: Authentication failed
brx: last.fm: थारफोरमानआ फेलें जाबाय

en: last.fm username or password is incorrect. Please verify your settings and relaunch VLC.
brx: last.fm बाहायग्रामुं एबा पासवार्डआ गोरोन्थि। नोंथांनि सेटिंखौ थारफोरमान खालाम आरो VLC खौ फिन जागाय।

en: Last.fm username not set
brx: Last.fm बाहायग्रामुंखौ फजआखै

en: Please set a username or disable the audioscrobbler plugin, and restart VLC.
    Visit http://www.last.fm/join/ to get an account.
brx: मोनसे बाहायग्राखौ फज एबा अडिअ'स्क्रबलार प्लागिनखौ लोरबां खालाम, आरो  VLC खौ फिन जागाय।
    एकाउन्ट मोननो http://www.last.fm/join/ आव थां

en: Abort
brx: नागार

en: View certificate
brx: सार्टिफिकेटखौ नाय

en: Insecure site
brx: रैखाथि-नङै साइट

en: Accept 24 hours
brx: 24 घन्टाखौ आजाव

en: Accept permanently
brx: जुगामियै आजाव

en: This is the certificate presented by %s:
    %s
    
    If in doubt, abort now.
brx: बेयो %s जों होजानाय सार्टिफिकेट:
    %s
    
    संन्देह दङब्ला, दानो नागार।

en: TLS cipher priorities
brx: TLS सिपार गिबि खाबु

en: Ciphers, key exchange methods, hash functions and compression methods can be selected. Refer to GNU TLS documentation for detailed syntax.
brx: सिपार, साबि सोलायनाय खान्थि, हेस खामानि आरो नारसिननाय खान्थिखौ सायखनो हायो गुवार सिन्टेक्सनि थाखाय GNU TLS डकुमेन्टेसनखौ नायदेर।

en: Performance (prioritize faster ciphers)
brx: मावफुंनाय (गोख्रैसिन सिपारखौ गिबि खाबु हो)

en: Secure 128-bits (exclude 256-bits ciphers)
brx: रैखाथि 128-बिट (256-बिट सिपारखौ बाद हो)

en: Secure 256-bits (prioritize 256-bits ciphers)
brx: रैखाथि 256-बिट (256-बिट सिपारखौ गिबि खाबु हो)

en: GNU TLS transport layer security
brx: GNU TLS ट्रेन्सपर्ट थोरफो रैखाथि

en: GNU TLS server
brx: GNU TLS सार्भार

en: Playing some media.
brx: माखासे मेडियाखौ दामगासिनो दं

en: XDG-screensaver
brx: XDG-स्क्रिनसेभार

en: XDG screen saver inhibition
brx: XDG स्क्रिन सेभार हेंथा

en: Logging
brx: लगिम

en: File logging
brx: फाइल लगिं

en: M3U playlist export
brx: M3U प्लेलिस्ट दैथायनाय

en: M3U8 playlist export
brx: M3U8 प्लेलिस्ट दैथायनाय

en: XSPF playlist export
brx: XSPF प्लेलिस्ट दैथायनाय

en: HTML playlist export
brx: HTML प्लेलिस्ट दैथायनाय

en: Maximum number of connections
brx: फोनांजाबनि बांसिन अनजिमा

en: This limits the maximum number of clients that can connect to the RTSP VOD. 0 means no limit.
brx: बेयो RTSP VOD जों फोनांजाब खालामनो हानाय क्लाइन्टनि बांसिन अनजिमाखौ सिमा खालामो। 0 नि ओंथिया जेबो सिमा गैया।

en: MUX for RAW RTSP transport
brx: RAW RTSP ट्रेन्सपर्टनि थाखाय MUX

en: Sets the timeout option in the RTSP session string
brx: समजोबनाय उफ्राखौ RTSP जथुम्मा स्ट्रिंआव फजयो

en: Defines what timeout option to add to the RTSP session ID string. Setting it to a negative number removes the timeout option entirely. This is needed by some IPTV STBs (such as those made by HansunTech) which get confused by it. The default is 5.
brx: RTSP जथुम्मा ID स्ट्रिंजों मबे सम-जोबनाय उफ्राखौ दाजाबदेरनांगौ थि खालामो। बेखौ निगेटिभ नाम्बाराव फजयोब्ला सम-जोबनाय उफ्राखौ फुरायै बोखारो। बेखौ माखासे IPTV STB नो नांगौ (जेरै- जायफोरा HansunTech जों बानायजादों) जाय बेजों गोनो-गोथो खालामजायो। डिफल्टआ जाबाय 5।

en: Legacy RTSP VoD server
brx: लिगेसि RTSP VoD सार्भार

en: TLS support for OS X and iOS
brx: OS X आरो iOS नि थाखाय TLS हेफाजाब

en: TLS server support for OS X
brx: OS X नि थाखाय TLS सार्भार हेफाजाब

en: You attempted to reach %s. However the security certificate presented by the server is unknown and could not be authenticated by any trusted Certification Authority. This problem may be caused by a configuration error or an attempt to breach your security or your privacy.
    
    If in doubt, abort now.
brx: नोंथाङा %s आव सौहैनो नाजाबाय। अदेबानि, सार्भारजों होजानाय रैखाथि सार्टिफिकेटआ मोनथिमोनै आरो जायखि जाया फोथायथाव सार्टिफिकेसन अथ'रिटिजों थारफोरमान खालामनो हायाखै। बे जेंनाया बाइजोमहर गोरोन्थिनि थाखाय जानो हागौ एबा नोंथांनि रैखाथि एबा नोंथांनि गुमुरथिखौ सिफायनो नाजायो।
    
    माबा सन्देह दंब्ला, दानो नागार।

en: Accept certificate temporarily
brx: सार्टिफिकेटखौ दसेनि थाखाय आजाव

en: Stats
brx: स्टेट्स

en: Stats encoder function
brx: स्टेट्स डिक'डार खामानि

en: Stats decoder
brx: स्टेट्स डिक'डार

en: Stats decoder function
brx: स्टेट्स डिक'डार खामानि

en: Stats demux
brx: स्टेट्स डिमाक्स

en: Stats demux function
brx: स्टेट्स डिमाक्स खामानि

en: XML Parser (using libxml2)
brx: XML पार्सार (libxml2 खौ बाहायगासिनो दं)

en: Title to put in ASF comments.
brx: ASF बिबुंआव दोननो बिमुं

en: Author to put in ASF comments.
brx: ASF बिबुंथिआव दोननो लिरगिरि

en: Copyright string to put in ASF comments.
brx: ASF बिबुंथिआव दोननो कपिराइट स्ट्रिं

en: Comment
brx: बिबुंथि

en: Comment to put in ASF comments.
brx: ASF बिबुंथिआव दोननो बिबुंथि

en: "Rating" to put in ASF comments.
brx: ASF बिबुंथिआव दोननो "रेटिं"

en: Packet Size
brx: पेकेट महर

en: ASF packet size -- default is 4096 bytes
brx: ASF पेकेट महर -- डिफल्टआ 4096 बाइट्स

en: Bitrate override
brx: बिट्रेट अभारराइड

en: Do not try to guess ASF bitrate. Setting this, allows you to control how Windows Media Player will cache streamed content. Set to audio+video bitrate in bytes
brx: ASF बिट्रेटखौ अनुमान खालामनो नाजानो नाङा। बेखौ फजयोब्ला, उइन्ड'स मेडिया प्लेयारआ स्ट्रिम खालामखानाय थानाय-आयदाखौ माबोरै केछ खालामगोन बेखौ दबथायनो नोंथांनो गनायथि होयो। बाइट्सआव अडिअ'+भिडि्' बिट्रेटखौ फज।

en: ASF muxer
brx: ASF माक्सार

en: Unknown Video
brx: मोनथिमोनै भिडिअ'

en: Subject
brx: आयदा

en: Encoder
brx: एनक'डार

en: AVI muxer
brx: AVI माक्सार

en: Dummy/Raw muxer
brx: डामि/र' माक्सार

en: Create "Fast Start" files
brx: "गोख्रै जागायनाय" फाइलखौ सोरजि

en: Create "Fast Start" files. "Fast Start" files are optimized for downloads and allow the user to start previewing the file while it is downloading.
brx: "गोख्रै जागाय" फाइलखौ सोरजि। "गोख्रै जागाय" फाइलखौ डाउनल'डनि थाखाय गोरोबहोनाय जायो आरो डाउनल'ड खालामनाय समाव फाइलनि गिबि नुथायखौ जागायनो बाहायग्रानो गनायथि होयो।

en: MP4/MOV muxer
brx: MP4/MOV माक्सार

en: DTS delay (ms)
brx: DTS गोबाव (ms)

en: Delay the DTS (decoding time stamps) and PTS (presentation timestamps) of the data in the stream, compared to the SCRs. This allows for some buffering inside the client decoder.
brx: स्ट्रिमआव डाटानि DTS (डिक'डिं सम स्टेम्पस) आरो PTS (प्रेजेन्टेसन टाइमस्टेम्प) खौ SCR नि रुजुयै गोबाव खालाम। बेयो क्लाइन्ट डिक'डारनि सिङाव माखासे बाफारिंनि थाखाय गनायथि होयो।

en: PES maximum size
brx: PES बांसिन महर

en: Set the maximum allowed PES size when producing the MPEG PS streams.
brx: MPEG PS स्ट्रिमखौ दिहुननाय समाव PES नि बांसिन गनायथिजानाय महरखौ फज

en: PS muxer
brx: PS माक्सार

en: Video PID
brx: भिडिअ' PID

en: Assign a fixed PID to the video stream. The PCR PID will automatically be the video.
brx: थि PID खौ भिडिअ' स्ट्रिमआव रानना हो PCR PID आ गावनो गाव महरै भिडिअ' जागोन।

en: Audio PID
brx: अडिअ' PID

en: Assign a fixed PID to the audio stream.
brx: थि PID खौ अडिअ' स्ट्रिमआव रानना हो

en: Assign a fixed PID to the SPU.
brx: थि PID खौ SPU आव रानना हो

en: Assign a fixed PID to the PMT
brx: थि PID खौ PMT आव रानना हो

en: Assign a fixed Transport Stream ID.
brx: मोनसे थि ट्रेन्सपर्ट स्ट्रिम ID खौ रानना हो

en: Assign a fixed Network ID (for SDT table)
brx: थि नेटवार्क ID खौ रानना हो (SDT फारिलाइनि थाखाय)

en: PMT Program numbers
brx: PMT प्रग्राम नाम्बार

en: Assign a program number to each PMT. This requires "Set PID to ID of ES" to be enabled.
brx: प्रग्राम नाम्बारखौ मोनफ्रोम PMT आव बाहागो खालामना हो। बेयो "PID खौ ES नि ID आव फज" खौ हाहोनाय खालामनांगौ।

en: Mux PMT (requires --sout-ts-es-id-pid)
brx: माक्स PMT (--sout-ts-es-id-pid खौ नांगौ)

en: Define the pids to add to each pmt. This requires "Set PID to ID of ES" to be enabled.
brx: मोनफ्रोम pmt जों दाजाबदेरनो pids खौ थि खालाम। बेनि थाखाय "PID खौ ES नि ID आव फज" खौ हाहोनाय खालामनांगोन।

en: SDT Descriptors (requires --sout-ts-es-id-pid)
brx: SDT बेखेवग्रा (--sout-ts-es-id-pid खौ नांगौ)

en: Set PID to ID of ES
brx: PID खौ ES नि ID आव फज

en: Sets PID to the ID if the incoming ES. This is for use with --ts-es-id-pid, and allows having the same PIDs in the input and output streams.
brx: हाबफैनाय ES जायोब्ला PID खौ ID आव फज। बेयो --ts-es-id-pid जों खामानिआव नांथाव आरो इनपुट आरो आउटपुट स्ट्रिमाव एखे PID लानो गनायथि होयो

en: Data alignment
brx: डाटा साजायनाय

en: Enforces alignment of all access units on PES boundaries. Disabling this might save some bandwidth but introduce incompatibilities.
brx: PES सिमनायाव गासै हाबनाय सानगुदिनि साजायनायखौ मावफुङो। बेखौ लोरबां खालामोब्ला माखासे बेन्डउइडखौ थिना दोननो हागौ नाथाय बेजों गोरोबै जायो

en: Shaping delay (ms)
brx: दानाय गोबाव (ms)

en: Cut the stream in slices of the given duration, and ensure a constant bitrate between the two boundaries. This avoids having huge bitrate peaks, especially for reference frames.
brx: होखानाय समसिमानि स्लाइसआव स्ट्रिमखौ दानस' आरो मोननै सिमनानि गेजेराव मोनसे दिदोम बिट्रेटखौ रोखा खालाम। बेयो जुनिया महरै रायखांनाय फ्रेमनि थाखाय जोबोद गेदेर बिट्रेट पिक थानायखौ नागारो।

en: Use keyframes
brx: गाहाय फ्रेमखौ बाहाय

en: If enabled, and shaping is specified, the TS muxer will place the boundaries at the end of I pictures. In that case, the shaping duration given by the user is a worse case used when no reference frame is available. This enhances the efficiency of the shaping algorithm, since I frames are usually the biggest frames in the stream.
brx: हाहोनाय खालामोब्ला आरो दाथाय होनायखौ थि खालामोब्ला, TS माक्सारआ I सावगारिनि जोबनायाव सिमनाखौ दोनगोन। बै बुब्लिआव, बाहायग्राजों होजानाय दाथाय समसिमाया जोबोद गाज्रि जेब्ला जेबो रायखांनाय फ्रेम मोननो हाथाव नङा। बेयो दाथाय होनाय एलग'रिडमनि गोहोखौ बांहोयो मानोना I फ्रेमआ सरासनस्रायै स्ट्रिमआव गेदेरसिन फ्रेम जायो।

en: PCR interval (ms)
brx: PCR थाद'नाय (ms)

en: Set at which interval PCRs (Program Clock Reference) will be sent (in milliseconds). This value should be below 100ms. (default is 70ms).
brx: फज जेराव मबे थाद'नाय PCR (प्रग्राम घरि रायखांनाय)खौ दैथाय हरगोन (मिलिसेकेन्दआव)। बे बेसेनआ 100ms नि गाहायाव जानांगोन। (डिफल्टआ 70ms)।

en: Minimum B (deprecated)
brx: खमसिन B (हेंथा होबाय)

en: This setting is deprecated and not used anymore
brx: बे सेटिंआ हेंथा होजायो आरो बेयो बाहायजालिया।

en: Maximum B (deprecated)
brx: बांसिनसिन B (हेंथा होबाय)

en: Delay the DTS (decoding time stamps) and PTS (presentation timestamps) of the data in the stream, compared to the PCRs. This allows for some buffering inside the client decoder.
brx: स्ट्रिमआव डाटानि DTS (डिक'डिं सम स्टेम्पस) आरो PTS (प्रेजेन्टेसन टाइमस्टेम्प) खौ PCR नि रुजुयै गोबाव खालाम। बेयो क्लाइन्ट डिक'डारनि सिङाव माखासे बाफारिंनि थाखाय गनायथि होयो।

en: Crypt audio
brx: अडिअ'खौ क्रिप्ट खालाम

en: Crypt audio using CSA
brx: CSA नि हेफाजाबजों अडिअ'खौ क्रिप्ट खालाम

en: Crypt video
brx: भिडिअ'खौ क्रिप्ट खालाम

en: Crypt video using CSA
brx: CSA नि हेफाजाबजों भिडिअ'खौ क्रिप्ट खालाम

en: CSA Key in use
brx: CSA साबिआ बाहायजागासिनो दं

en: CSA encryption key used. It can be the odd/first/1 (default) or the even/second/2 one.
brx: CSA इनक्रिपसन साबिखौ बाहायबाय। बेयो odd/first/1 (डिफल्ट) एबा even/second/2 जानो हायो।

en: Packet size in bytes to encrypt
brx: इनक्रिप्ट खालामनो बाइट्सआव पेकेट महर

en: Size of the TS packet to encrypt. The encryption routines subtract the TS-header from the value before encrypting.
brx: इनक्रिप्ट खालामनो TS पेकेटनि महर। एनक्रिप्ट खालामनायनि सिगां इनक्रिपसन रुटिनआ बेसेन निफ्राय TS-हेडारखौ दानख'यो।

en: TS muxer (libdvbpsi)
brx: TS माक्सार (libdvbpsi)

en: Multipart JPEG muxer
brx: गोबां-बाहागो JPEG माक्सार

en: Index interval
brx: नायखांफारि थाद'नाय

en: Minimal index interval, in microseconds. Set to 0 to disable index creation.
brx: माइक्र'सेकेन्दआव खमसिन नायखांफारि थाद'नाय। नायखांफारि सोरजिनायखौ लोरबां खालामनो 0 आव फज

en: Index size ratio
brx: नायखांफारि महर रुजुथाय

en: Set index size ratio. Alters default (60min content) or estimated size.
brx: नायखांफारि महर रुजुथायखौ फज। डिफल्ट (60min थानाय-आयदा) एबा अनुमान खालामखानाय महरखौ सोलायो

en: Ogg/OGM muxer
brx: Ogg/OGM माक्सार

en: WAV muxer
brx: WAV माक्सार

en: New input playing
brx: गोदान इनपुट दामगासिनो दं

en: Now playing
brx: दा दामगासिनो दं

en: Timeout (ms)
brx: सम जोबनाय (ms)

en: Notify
brx: मिथिसारहो

en: LibNotify Notification Plugin
brx: LibNotify मिथिसारहोनाय प्लागिन

en: A/52 audio packetizer
brx: A/52 अडिअ' पेकेटाइजार

en: avparser packetizer
brx: avparser पेकेटाइजार

en: Copy packetizer
brx: पेकेटाइजारखौ कपि खालाम

en: Dirac packetizer
brx: डिराक पेकेटाइजार

en: DTS audio packetizer
brx: DTS अडिअ' पेकेटाइजार

en: Flac audio packetizer
brx: फ्लेक अडिअ' पेकेटाइजार

en: H.264 video packetizer
brx: H.264 भिडिअ' पेकेटाइजार

en: HEVC/H.265 video packetizer
brx: HEVC/H.265 भिडिअ' पेकेटाइजार

en: MLP/TrueHD parser
brx: MLP/TrueHD पार्सार

en: MPEG4 audio packetizer
brx: MPEG4 अडिअ' पेकेटाइजार

en: MPEG4 video packetizer
brx: MPEG4 भिडिअ' पेकेटाइजार

en: MPEG audio layer I/II/III packetizer
brx: MPEG अडिअ' थोरफो I/II/III पेकेटाइजार

en: Sync on Intra Frame
brx: इन्ट्रा फ्रेमआव सिन्क

en: Normally the packetizer would sync on the next full frame. This flags instructs the packetizer to sync on the first Intra Frame found.
brx: सरासनस्रायै पेकेटाइजारआ उननि आबुं फ्रेमआव सिन्क खालामनो हागौ। बे फिरफिलाया मोनखानाय गिबि इसिं फ्रेमआव सिन्क खालामनो पेकेटाइजारखौ बोसोन होयो।

en: MPEG-I/II video packetizer
brx: MPEG-I/II भिडिअ' पेकेटाइजार

en: MPEG Video
brx: MPEG भिडिअ'

en: VC-1 packetizer
brx: VC-1 पेकेटाइजार

en: My Videos
brx: आंनि भिडिअ'

en: My Music
brx: आंनि देंखो

en: Picture
brx: सावगारि

en: My Pictures
brx: आंनि सावगारि

en: MTP devices
brx: MTP डिभाइस

en: MTP Device
brx: MTP डिभाइस

en: Discs
brx: डिस्क

en: Podcasts
brx: पडकास्ट

en: Podcast URLs list
brx: पडकास्ट URL लिस्ट

en: Enter the list of podcasts to retrieve, separated by '|' (pipe).
brx: '|' (पाइप) जों आलादा खालामनाय, मोनफिननो पडकास्टनि लिस्टखौ हाबहो।

en: Audio capture
brx: अडिअ' केपसार

en: Audio capture (PulseAudio)
brx: अडिअ' केपसार (PulseAudio)

en: Generic
brx: जेनेरिक

en: SAP multicast address
brx: SAP माल्टिकास्ट थं

en: The SAP module normally chooses itself the right addresses to listen to. However, you can specify a specific address.
brx: SAP मडुलआ खोनासंनो थाखाय सरासनस्रायै गेबें थंखौनो बासिखयो। अदेबानि, नोंथाङा मोनसे जरखा थंखौ थिक खालामनो हायो।

en: SAP timeout (seconds)
brx: SAP सम जोबनाय (सेकेन्द)

en: Delay after which SAP items get deleted if no new announcement is received.
brx: जेबो गोदान फोसावनाय मोनाब्ला SAP आइटेमखौ खोमोरनायनि उनाव गोबाव।

en: Try to parse the announce
brx: फोसावनायखौ पार्स खालामनो नाजा

en: This enables actual parsing of the announces by the SAP module. Otherwise, all announcements are parsed by the "live555" (RTP/RTSP) module.
brx: बेयो SAP मडुलजों फोसावनायनि थार पार्सिंखौ हाहोनाय खालामो। नङाब्ला। नङाब्ला, गासै फोसावनाया "live555" (RTP/RTSP) मडुलजों पार्स खालामजायो।

en: SAP Strict mode
brx: SAP गोरा म'ड

en: When this is set, the SAP parser will discard some non-compliant announcements.
brx: बेखौ फजनाय समाव, SAP पार्सारआ माखासे मानिनायै फोसावनायखौ गारगोन।

en: Network streams (SAP)
brx: नेटवार्क स्ट्रिम (SAP)

en: SDP Descriptions parser
brx: SDP बेखेवथि पार्सार

en: Session
brx: जथुम्मा

en: Tool
brx: टुल

en: User
brx: बाहायग्रा

en: Video capture
brx: भिडिअ' केपसार

en: Video capture (Video4Linux)
brx: भिडिअ' केपसार (Video4Linux)

en: Audio capture (ALSA)
brx: अडिअ' केपसार (ALSA)

en: Unknown type
brx: मोनथिमोनै रोखोम

en: Universal Plug'n'Play
brx: मुलुगनां Plug'n'Play

en: Screen capture
brx: स्क्रिन केपसार

en: Your window manager does not provide a list of applications.
brx: नोंथांनि उइन्ड' मेनेजारआ एप्लिकेसननि लिस्टखौ होआ

en: Applications
brx: एप्लिकेसन

en: Desktop
brx: डेस्कटप

en: X coordinate
brx: X क'अर्डिनेट

en: X coordinate of the bargraph.
brx: बारग्राफनि X क'अर्डिनेट

en: Y coordinate
brx: Y क'अर्डिनेट

en: Y coordinate of the bargraph.
brx: बारग्राफनि Y क'अर्डिनेट

en: Transparency of the bargraph
brx: बारग्राफनि गोजों

en: Bargraph transparency value (from 0 for full transparency to 255 for full opacity).
brx: बार-ग्राफ गोजों बेसेन (आबुं गोजोंनि थाखाय 0 निफ्राय आबुं मोलेलेनि थाखाय 255 सिम)।

en: Bargraph position
brx: बारनि जायगा

en: Enforce the bargraph position on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, eg 6 = top-right).
brx: भिडिअ'आव बार-ग्राफ जायगाखौ जर हो (0=मिरु, 1=आगसि, 2=आगदा, 4=बिजौ, 8=थालो, नोंथाङा बेफोर बेसेननि जरायनायखौबो बाहायनो हायो, जेरै- 6 = बिजौ-आगदा)।

en: Audio Bar Graph Video sub source
brx: अडिअ' बार ग्राफ भिडिअ' दालाय फुंखा

en: Audio Bar Graph Video
brx: अडिअ' बार ग्राफ भिडिअ'

en: Input FIFO
brx: इनपुट FIFO

en: FIFO which will be read for commands
brx: FIFO खौ बिथोननि थाखाय फरायगोन

en: Output FIFO
brx: आउटपुट FIFO

en: FIFO which will be written to for responses
brx: FIFO जायखौ फिननायनि थाखाय लिरनाय जागोन

en: Dynamic video overlay
brx: डायेनामिक भिडिअ' अभारले

en: Overlay
brx: अभारले

en: Full path of the image files to use. Format is <image>[,<delay in ms>[,<alpha>]][;<image>[,<delay>[,<alpha>]]][;...]. If you only have one file, simply enter its filename.
brx: बाहायनो थाखाय मुसुखा फाइलनि आबुं लामा। फरमेटआ <image>[,<delay in ms>[,<alpha>]][;<image>[,<delay>[,<alpha>]]][;...]। नोंथांहा खालि मोनसेल' फाइल दङब्ला गोलैयैनो बेनि फाइलमुंखौ हाबहो।

en: Logo animation # of loops
brx: लुपनि ल'ग' एनिमेसन #

en: Logo individual image time in ms
brx: ms आव ल'ग' मोनफा मोनफा मुसुखा सम

en: Individual image display time of 0 - 60000 ms.
brx: 0 - 60000 ms नि मोनफा मोनफा मुसुखा दिन्थिफुंनाय सम

en: X coordinate of the logo. You can move the logo by left-clicking it.
brx: ल'ग'नि X क'अर्डिनेट। नोंथाङा बेखौ आगसि-क्लिक खालामनानै ल'ग'खौ लांनो हायो।

en: Y coordinate of the logo. You can move the logo by left-clicking it.
brx: ल'ग'नि Y क'अर्डिनेट। नोंथाङा बेखौ आगसि-क्लिक खालामनानै ल'ग'खौ लांनो हायो।

en: Opacity of the logo
brx: मोलेले ल'ग'

en: Logo opacity value (from 0 for full transparency to 255 for full opacity).
brx: ल'ग' मोलेले बेसेन (आबुं गोजोंनि थाखाय 0 निफ्राय आबुं मोलेलेनि थाखाय 255 सिम)

en: Logo position
brx: ल'ग'नि जायगा

en: Enforce the logo position on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, eg 6 = top-right).
brx: नोंथाङा ल'ग' जायगाखौ भिडिअ'आव जर खालामनो हायो (0=मिरु, 1=आगसि, 2=आगदा, 4=बिजौ, 8=थालो, नोंथाङा बेफोर बेसेननि जरायनायखौबो बाहायनो हायो, जेरै- 6 = बिजौ-आगदा)।

en: Use a local picture as logo on the video
brx: भिडिअ'आव जायगानि सावगारिखौ ल'ग' महरै बाहाय

en: Logo sub source
brx: ल'ग' दालाय फुंखा

en: Logo overlay
brx: ल'ग' अभारले

en: Logo video filter
brx: ल'ग' भिडिअ' फिल्टार

en: Marquee text to display. (Available format strings: %Y = year, %m = month, %d = day, %H = hour, %M = minute, %S = second, ...)
brx: दिन्थिफुंनो थाखाय मार्कि फरा। (मोननो हाथाव फरमेट स्ट्रिं: %Y = बोसोर, %m = दान, %d = सान, %H = घरि, %M = मिनिट, %S = सेकेन्द, ...)

en: Text file
brx: फरा फाइल

en: File to read the marquee text from.
brx: निफ्राय मार्कि फराखौ फरायनो फाइल

en: X offset
brx: X अफसेट

en: X offset, from the left screen edge.
brx: X अफसेट, आगसि स्क्रिन रुगुं निफ्राय

en: Y offset
brx: Y अफसेट

en: Y offset, down from the top.
brx: Y अफसेट, बिजौ निफ्राय गाहाय

en: Timeout
brx: समजोबनाय

en: Number of milliseconds the marquee must remain displayed. Default value is 0 (remains forever).
brx: मिलिसेकेन्दनि अनजिमा जेसेबां समसिम मार्किखौ दिन्थिफुंजाबाय थायो। डिफल्ट बेसेनआ 0 (अरायबो थायो)।

en: Refresh period in ms
brx: ms आव थाजा खालामनाय समफारि

en: Number of milliseconds between string updates. This is mainly useful when using meta data or time format string sequences.
brx: स्ट्रिं आपडेटनि गेजेराव मिलिसेकेन्दनि अनजिमा। मेटा डाटाखौ एबा सम फरमेट स्ट्रिं फारि फारिखौ बाहायनाय समाव बेयो गुबैयै खामानिआव नांथाव जायो।

en: Font size, pixels
brx: फन्ट महर, पिक्सेल

en: Color of the text that will be rendered on the video. This must be an hexadecimal (like HTML colors). The first two chars are for red, then green, then blue. #000000 = black, #FF0000 = red, #00FF00 = green, #FFFF00 = yellow (red + green), #FFFFFF = white
brx: फरानि गाब जायखौ भिडिअ'आव दिन्थिगोन। बेयो मोनसे हेक्साडेसिमाल (जेरै- HTML गाब) जानांगोन। गिबि मोननै सारआ गोजानि थाखाय जायो, बेनि उनाव सोमखोर, निला। #000000 = गोसोम, #FF0000 = गोजा, #00FF00 = सोमखोर, #FFFF00 = गोमो (गोजा + सोमखोर), #FFFFFF = गुफुर

en: Marquee position
brx: मार्कि जायगा

en: You can enforce the marquee position on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, eg 6 = top-right).
brx: नोंथाङा मार्कि जायगाखौ भिडिअ'आव जर खालामनो हायो (0=मिरु, 1=आगसि, 2=आगदा, 4=बिजौ, 8=थालो, नोंथाङा बेफोर बेसेननि जरायनायखौबो बाहायनो हायो, जेरै- 6 = बिजौ-आगदा)।

en: Display text above the video
brx: भिडिअ'नि गोजौआव फराखौ दिन्थिफुं

en: Marquee
brx: मार्कि

en: Marquee display
brx: मार्कि दिन्थिफुंनाय

en: Misc
brx: बायदि रोखोमनि

en: Transparency of the mosaic foreground pictures. 0 means transparent, 255 opaque (default).
brx: मजेइक सिगांनि सावगारिनि गोजौ। 0 नि ओंथिया गोजों, 255 नि ओंथिया रोखा-नङै (डिफल्ट)

en: Total height of the mosaic, in pixels.
brx: पिक्सेलआव मजेइकनि गासै गोजौ।

en: Total width of the mosaic, in pixels.
brx: पिक्सेलआव मजेइकनि गासै गुवार।

en: Top left corner X coordinate
brx: बिजौ आगसि खना X क'अर्डिनेट

en: X Coordinate of the top-left corner of the mosaic.
brx: मजेइकनि बिजौ-आगसि खनानि X क'अर्डिनेट

en: Top left corner Y coordinate
brx: मजेइकनि बिजौ-आगसि खनानि Y क'अर्डिनेट

en: Y Coordinate of the top-left corner of the mosaic.
brx: मजेइकनि बिजौ-आगसि खनानि Y क'अर्डिनेट

en: Border width
brx: सिमना गुवार

en: Width in pixels of the border between miniatures.
brx: फिसा सावगारिनि गेजेराव सिमनानि पिक्सेलआव गुवार

en: Border height
brx: सिमना गोजौ

en: Height in pixels of the border between miniatures.
brx: फिसा सावगारिनि गेजेराव सिमनानि पिक्सेलआव गोजौ

en: Mosaic alignment
brx: मजेइक साजायनाय

en: You can enforce the mosaic alignment on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, eg 6 = top-right).
brx: नोंथाङा मजेइक साजायनायखौ भिडिअ'आव जर खालामनो हायो (0=मिरु, 1=आगसि, 2=आगदा, 4=बिजौ, 8=थालो, नोंथाङा बेफोर बेसेननि जरायनायखौबो बाहायनो हायो, जेरै- 6 = बिजौ-आगदा)।

en: Positioning method
brx: प'जिसनिं खान्थि

en: Positioning method for the mosaic. auto: automatically choose the best number of rows and columns. fixed: use the user-defined number of rows and columns. offsets: use the user-defined offsets for each image.
brx: मजेइकनि थाखाय प'जिसनिं खान्थि। अट': सारि आरो खाम्फानि साबसिन अनजिमाखौ गावनो गाव महरै बासिख। थि: सारि आरो खाम्फानि बाहायग्रा-थि अनजिमाखौ बाहाय। अफसेट: मोनफ्रोम मुसुखानि थाखाय बाहायग्रा-थि अफसेटखौ बाहाय।

en: Number of rows
brx: सारिनि अनजिमा

en: Number of image rows in the mosaic (only used if positioning method is set to "fixed").
brx: मजेइकआव मुसुखा सारिनि अनजिमा (प'जिसनिं खान्थिखौ "थि"आव फजयोब्लाल'नो बाहाय।

en: Number of columns
brx: खाम्फानि अनजिमा

en: Keep aspect ratio
brx: नुथाय रुजुथायखौ दोन

en: Keep the original aspect ratio when resizing mosaic elements.
brx: मजेइक गुदिमुवाखौ फिन महर होनाय समाव गुदि नुथाय रुजुथायखौ गोन।

en: Keep original size
brx: गुवै महरखौ दोन

en: Keep the original size of mosaic elements.
brx: मजेइक गुदिमुवानि गुबै महरखौ दोन

en: Elements order
brx: गुदिमुवा फारि

en: Offsets in order
brx: फारिआव अफसेट

en: You can enforce the (x,y) offsets of the elements on the mosaic (only used if positioning method is set to "offsets"). You must give a comma-separated list of coordinates (eg: 10,10,150,10).
brx: नोंथाङा मजेइकआव गुदिमुवानि (x,y) अफसेटखौ जर खालामनो हायो (प'जिसनिं खान्थिखौ "अफसेट"आव फजयोब्लाल'नो बाहाय)। नोंथाङा क'अर्डिनेटनि मोनसे कमा-आलादा खालामनाय लिस्टखौ होनांगोन (जेरै: 10,10,150,10)।

en: Pictures coming from the mosaic elements will be delayed according to this value (in milliseconds). For high values you will need to raise caching at input.
brx: मजेइक गुदिमुवा निफ्राय फैनाय सावगारिआ बे बेसेन (मिलिसेकेन्दआव) मथे गोबाव जागोन। गोजौ बेसेननि थाखाय, नोंथाङा केछिंखौ इनपुटआव फोजौनांगोन।

en: auto
brx: अट'

en: fixed
brx: थि खालामबाय

en: offsets
brx: अफसेट

en: Mosaic video sub source
brx: मजेइक भिडिअ' दालाय फुंखा

en: Mosaic
brx: मजेइक

en: VNC Host
brx: VNC हस्ट

en: VNC hostname or IP address.
brx: VNC हस्टमुं एबा IP थं।

en: VNC Port
brx: VNC पर्ट

en: VNC port number.
brx: VNC पर्ट नाम्बार

en: VNC Password
brx: VNC पासवार्ड

en: VNC password.
brx: VNC पासवार्ड

en: VNC poll interval
brx: VNC पल थाद'नाय

en: VNC polling
brx: VNC पलिं

en: Activate VNC polling. Do NOT activate for use as VDR ffnetdev client.
brx: VNC पलिंखौ मावथि खालाम। VDR ffnetdev क्लाइन्ट महरै बाहायनायनि थाखाय मावथि खालामनो नाङा।

en: Send mouse events to VNC host. Not needed for use as VDR ffnetdev client.
brx: माउस जाथायखौ VNC हस्टआव दैथाय हर। VDR ffnetdev क्लाइन्ट महरै बाहायनायनि थाखाय गोनांथि जाया।

en: Key events
brx: साबि जाथाय

en: Send key events to VNC host.
brx: साबि जाथायखौ VNC हस्टआव दैथाय हर

en: Alpha transparency value (default 255)
brx: आल्फा गोजों बेसेन (डिफल्ट 255)

en: The transparency of the OSD VNC can be changed by giving a value between 0 and 255. A lower value specifies more transparency a higher means less transparency. The default is being not transparent (value 255) the minimum is fully transparent (value 0).
brx: OSD VNC नि गोजोंखौ 0 आरो 255 नि गेजेरनि मोनसे बेसेनखौ होनानै सोलायनो हायो। मोनसे खमसिन बेसेनआ गोबां गोजोंखौ आरो गोजौसिन बेसेनआ खमसिन गोजोंखौ थिक खालामो। डिफल्टआ गोजों (बेसेन 255) नङा, खमसिनआ आबुङै गोजों (बेसेन 0)।

en: Remote-OSD over VNC
brx: VNC सायाव रिमट-OSD

en: Remote-OSD
brx: रिमट-OSD

en: Feed URLs
brx: फिड URL

en: RSS/Atom feed '|' (pipe) separated URLs.
brx: RSS/एटम फिड '|' (pipe) आलादा खालामखानाय URLs.

en: Speed of feeds
brx: फिड्सनि खारथाय

en: Speed of the RSS/Atom feeds in microseconds (bigger is slower).
brx: माइक्र'सेकेन्दआव RSS/एटम फिड्सनि खारथाय (गेदेरसिनआ लासैसिन)।

en: Max length
brx: बांसिन गोलाव

en: Maximum number of characters displayed on the screen.
brx: स्क्रिनआव दिन्थिफुंखानाय हांखोनि बांसिन अनजिमा

en: Refresh time
brx: थाजा खालामनाय सम

en: Number of seconds between each forced refresh of the feeds. 0 means that the feeds are never updated.
brx: फिडनि मोनफ्रोम जर खालामखानाय थाजानि गेजेराव थानाय सेकेन्दनि अनजिमा। 0 नि ओंथिया जाबाय फिड्सखौ माब्लाबाबो आपडेट खालामाखै।

en: Feed images
brx: फिड मुसुखा

en: Display feed images if available.
brx: दङब्ला फिड मुसुखाखौ दिन्थिफुं

en: Opacity (inverse of transparency) of overlay text. 0 = transparent, 255 = totally opaque.
brx: अभारले फरानि (गोजोंनि उल्था) मोलेले। 0 = गोजों, 255 = आबुङै मोलेले।

en: Text position
brx: फरानि जायगा

en: You can enforce the text position on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom; you can also use combinations of these values, eg 6 = top-right).
brx: नोंथाङा फरा जायगाखौ भिडिअ'आव जर खालामनो हायो (0=मिरु, 1=आगसि, 2=आगदा, 4=बिजौ, 8=थालो; नोंथाङा बेफोर बेसेननि जरायनायखौबो बाहायनो हायो, जेरै- 6 = बिजौ-आगदा)।

en: Title display mode
brx: बिमुं दिन्थिफुंनाय म'ड

en: Title display mode. Default is 0 (hidden) if the feed has an image and feed images are enabled, 1 otherwise.
brx: बिमुं दिन्थिफुंनाय म'ड। फिडहा मुसुखा दंब्ला आरो फिड मुसुखाखौ हाहोनाय खालामोब्ला डिफल्टआ 0 (दोनखोमाखानाय) जायो, नङाब्ला 1।

en: Display a RSS or ATOM Feed on your video
brx: RSS एबा ATOM फिडखौ नोंथांनि भिडिअ'आव दिन्थिफुं

en: Don't show
brx: दिन्थिनो नाङा

en: Always visible
brx: अरायबो नुथाव

en: Scroll with feed
brx: फिडजों स्क्रल खालाम

en: RSS / Atom
brx: RSS / एटम

en: RSS and Atom feed display
brx: RSS / एटम फिड दिन्थिफुंनाय

en: Change subtitle delay
brx: दालाय-बिमुं गोबावखौ सोलाय

en: Delay calculation mode
brx: गोबाव हिसाब म'ड

en: Absolute delay - add absolute delay to each subtitle. Relative to source delay - multiply subtitle delay. Relative to source content - determine subtitle delay from its content (text).
brx: जोबोद गोबाव - मोनफ्रोम दालाय-बिमुंजों जोबोद गोबावखौ दाजाबदेर। फुंखा गोबावजों सोमोन्दोगोनां - दालाय-बिमुं गोबावखौ सानजाग। फुंखा थानाय-आयदाजों सोमोन्दोगोनां - दालाय-बिमुं गोबावखौ बेनि आयदा (फरा) निफ्राय थि खालाम।

en: Calculation factor
brx: हिसाब फेक्टर

en: Calculation factor. In Absolute delay mode the factor represents seconds.
brx: हिसाब फेक्टर। जोबोद गोबाव म'डआव, फेक्टरआ सेकेन्दखौ दिन्थियो।

en: Maximum overlapping subtitles
brx: बांसिन अभारलेपिं दालाय-बिमुं

en: Maximum number of subtitles allowed at the same time.
brx: दालाय-बिमुंनि बांसिन अनजिमाखौ एखे समाव गनायथि होनाय जायो।

en: Minimum alpha value
brx: खमसिन आल्फा बेसेन

en: Alpha value of the earliest subtitle, where 0 is fully transparent and 255 is fully opaque.
brx: आगोलथारनि दालाय-बिमुंनि आल्फा बेसेन, जेराव 0 आ फुरायै गोजों आरो 255 आरो आबुङै मोलेले।

en: Interval between two disappearances
brx: मोननो नुजायैनि गेजेराव थानाय थाद'नाय

en: Minimum time (in milliseconds) that subtitle should stay after its predecessor has disappeared (subtitle delay will be extended to meet this requirement).
brx: खमसिन सम (मिलिसेकेन्दआव), दालाय-बिमुंआ बेनि आगोलनिआ गोमानायनि उनाव थानांगौ (बे गोनांथिखौ सुफुंनो दालाय-बिमुं गोबावखौ फेहेरगोन)।

en: Interval between disappearance and appearance
brx: नुजायै आरो नुजानायनि गेजेराव थानाय थाद'नाय

en: Minimum time (in milliseconds) between subtitle disappearance and newer subtitle appearance (earlier subtitle delay will be extended to fill the gap).
brx: दालाय-बिमुं नुजायै आरो गोदानसिन दालाय-बिमुं नुजानायनि गेजेराव थानाय (मिलिसेकेन्दआव) खमसिन सम (लांदां थानायखौ आबुं खालामनो आगोलनि दालाय-बिमुं गोबावखौ फेहेरगोन)।

en: Interval between appearance and disappearance
brx: नुजानाय आरो गोमालांनायनि गेजेराव थानाय थाद'नाय सम

en: Minimum time (in milliseconds) that subtitle should stay after newer subtitle has appeared (earlier subtitle delay will be shortened to avoid the overlap).
brx: खमसिन सम (मिलिसेकेन्दआव), दालाय-बिमुंआ गोदानसिन दालाय-बिमुंआ नुजानायनि उनाव थानांगौ (अभारलेपखौ नागारनो आगोलाव दालाय-बिमुं गोबावखौ फुसुंगोन)।

en: Absolute delay
brx: फुरा गोबाव

en: Relative to source delay
brx: फुंखा गोबावआव सोमोन्दोगोनां

en: Relative to source content
brx: फुंखा आयदायाव सोमोन्दोगोनां

en: Subsdelay
brx: दालाय-गोबाव

en: Overlap fix
brx: अभारलेप फिक्स

en: LZMA decompression
brx: LZMA डिकमप्रेसन

en: Burrows-Wheeler decompression
brx: बाराउ-हुइलार डिकमप्रेसन

en: gzip decompression
brx: gzip डिकमप्रेसन

en: Read size
brx: फरायनाय महर

en: Internal stream record
brx: इसिं स्ट्रिम रेकर्ड

en: Autodel
brx: अट'डेल

en: Automatically add/delete input streams
brx: इनपुट स्ट्रिमखौ गावनो गाव महरै दाजाबदेर/खोमोर

en: Integer identifier for this elementary stream. This will be used to "find" this stream later.
brx: बे गुदि स्ट्रिमनि थाखाय आबुं अनजिमा सिनायथिहोग्रा। बेखौ उनाव बे स्ट्रिमखौ "नागिरना" दिहुनना बाहायगोन।

en: Destination bridge-in name
brx: थांखि ब्रिज-इन मुं

en: Name of the destination bridge-in. If you do not need more than one bridge-in at a time, you can discard this option.
brx: थांखि ब्रिज-इननि मुं। नोंथांनो खेबसेयाव मोनसे निख्रुइ बांसिन ब्रिज-इन नाङाब्ला नोंथांङा बे उफ्राखौ गारनो हायो।

en: Pictures coming from the picture video outputs will be delayed according to this value (in milliseconds, should be >= 100 ms). For high values, you will need to raise caching values.
brx: सावगारि भिडिअ' आउटपुट निफ्राय फैनाय सावगारिआ बे बेसेन मथे गोबाव जागोन (मिलिसेकेन्दआव, >= 100 ms जानांगोन)। गोजौ बेसेननि थाखाय, नोंथाङा केछिं बेसेनखौ फोजौनांगोन।

en: ID Offset
brx: ID अफसेट

en: Offset to add to the stream IDs specified in bridge_out to obtain the stream IDs bridge_in will register.
brx: स्ट्रिम ID ब्रिज_इनखौ मोननो ब्रिज-आउटआव थि खालामखानाय स्ट्रिम ID जों दाजाबदेरनो थाखाय अफसेटआ रेजिस्टार खालामगोन।

en: Name of current instance
brx: दानि बिदिन्थिनि मुं

en: Name of this bridge-in instance. If you do not need more than one bridge-in at a time, you can discard this option.
brx: बे ब्रिज-इन बिदिन्थिनि मुं। नोंथांनो खेबसेयाव मोनसे निख्रुइ बांसिन ब्रिज-इन नाङाब्ला नोंथाङा बे उफ्राखौ नागारनो हायो।

en: Fallback to placeholder stream when out of data
brx: डाटा गैयै समाव प्लेसह'ल्डार स्ट्रिमआव फलबेक

en: Placeholder delay
brx: प्लेसह'ल्डार गोबाव

en: Delay (in ms) before the placeholder kicks in.
brx: प्लेसह'ल्डारआ जागायनायनि सिगां गोबाव (ms आव)।

en: Wait for I frame before toggling placeholder
brx: प्लेसह'ल्डारखौ टग्गल खालामनायनि सिगां I फ्रेमनि थाखाय नेथ'

en: If enabled, switching between the placeholder and the normal stream will only occur on I frames. This will remove artifacts on stream switching at the expense of a slightly longer delay, depending on the frequence of I frames in the streams.
brx: हाहोनाय खालामोब्ला, प्लेसह'ल्डार आरो सरासनस्रा स्ट्रिमनि गेजेराव थांनाया I फ्रेमआवल' नुजागोन। स्ट्रिमआव I फ्रेमनि गलेगलेथायाव सोनारनानै, बेयो इसे गोबावसिन समनि थाखाय बारनानै स्ट्रिमआव आर्टि-फेक्टखौ बोखारगोन

en: Bridge
brx: ब्रिज

en: Bridge stream output
brx: ब्रिज स्ट्रिम आउटपुट

en: Bridge out
brx: ब्रिज आउट

en: Bridge in
brx: ब्रिज इन

en: Elementary Stream ID
brx: गुदि स्ट्रिम ID

en: Specify an identifier integer for this elementary stream
brx: बे गुदि स्ट्रिमनि थाखाय सिनायथिहोग्रा आबुं अनजिमाखौ थिक खालाम

en: Delay of the ES (ms)
brx: ES (ms) नि गोबाव

en: Specify a delay (in ms) for this elementary stream. Positive means delay and negative means advance.
brx: बे गुदि स्ट्रिमनि थाखाय मोनसे गोबाव (ms आव) खौ थिक खालाम। पजिटिभनि ओंथिया गोबाव आरो निगेटिभनि ओंथिया दावगानाय

en: Delay a stream
brx: स्ट्रिमखौ गोबाव खालाम

en: Description stream output
brx: बेखेवथि स्ट्रिम आउटपुट

en: Enable/disable audio rendering.
brx: अडिअ' रेन्डारिंखौ हाहोनाय खालाम/लोरबां खालाम

en: Enable/disable video rendering.
brx: भिडिअ' रेन्डारिंखौ हाहोनाय खालाम/लोरबां खालाम

en: Delay (ms)
brx: गोबाव (ms)

en: Introduces a delay in the display of the stream.
brx: स्ट्रिमनि दिन्थिफुंनायाव गोबावखौ सिनाय होयो

en: Display stream output
brx: स्ट्रिम आउटपुटखौ दिन्थिफुं

en: Duplicate stream output
brx: नंखाय स्ट्रिम आउटपुट

en: Output access method
brx: आउटपुट हाबनाय खान्थि

en: This is the default output access method that will be used.
brx: बेयो डिफल्ट आउटपुट हाबनाय खान्थि जायखौ बाहायगोन।

en: Audio output access method
brx: अडिअ' आउटपुट हाबनाय खान्थि

en: This is the output access method that will be used for audio.
brx: बेयो आउटपुट हाबनाय खान्थि जायखौ अडिअ'नि थाखाय बाहायगोन।

en: Video output access method
brx: भिडिअ' आउटपुट हाबनाय खान्थि

en: This is the output access method that will be used for video.
brx: बेयो आउटपुट हाबनाय खान्थि जायखौ भिडिअ'नि थाखाय बाहायगोन

en: Output muxer
brx: आउटपुट माक्सार

en: This is the default muxer method that will be used.
brx: बेयो डिफल्ट माक्सार खान्थि जायखौ बाहायगोन

en: Audio output muxer
brx: अडिअ' आउटपुट माक्सार

en: This is the muxer that will be used for audio.
brx: बेयो माक्सार जायखौ अडिअ'नि थाखाय बाहायगोन

en: Video output muxer
brx: भिडिअ' आउटपुट माक्सार

en: This is the muxer that will be used for video.
brx: बेनो माक्सार जायखौ भिडिअ'नि थाखाय बाहायगोन।

en: Output URL
brx: आउटपुट URL

en: This is the default output URI.
brx: बेयो डिफल्ट आउटपुट URI।

en: Audio output URL
brx: अडिअ' आउटपुट URL

en: This is the output URI that will be used for audio.
brx: बेयो आउटपुट URI जायखौ अडिअ'नि थाखाय बाहायगोन।

en: Video output URL
brx: भिडिअ' आउटपुट URL

en: This is the output URI that will be used for video.
brx: बेयो आउटपुट URI जायखौ भिडिअ'नि थाखाय बाहायगोन।

en: Elementary stream output
brx: गुदि स्ट्रिम आउटपुट

en: There is no suitable stream-output access module for "%s/%s://%s".
brx: "%s/%s://%s" नि थाखाय गोरोबथाव स्ट्रिम-आउटपुट हाबनाय मडुल गैया।

en: Gathering stream output
brx: स्ट्रिम आउटपुटखौ बुथुमगासिनो दं

en: Specify an identifier string for this subpicture
brx: बे दालाय-सावगारिनि थाखाय मोनसे सिनायथिहोग्रा स्ट्रिंखौ थिक खालाम

en: Output video width.
brx: आउटपुट भिडिअ' गुवार

en: Output video height.
brx: आउटपुट भिडिअ' गोजौ

en: Sample aspect ratio
brx: नमुना नुथाय रुजुथाय

en: Sample aspect ratio of the destination (1:1, 3:4, 2:3).
brx: थांखिनि नमुना नुथाय रुजुथाय (1:1, 3:4, 2:3)।

en: Video filter
brx: भिडिअ' फिल्टार

en: Video filters will be applied to the video stream.
brx: भिडिअ' फिल्टारखौ भिडिअ' स्ट्रिमआव बाहायगोन।

en: Image chroma
brx: मुसुखा क्र'मा

en: Force the use of a specific chroma. Use YUVA if you're planning to use the Alphamask or Bluescreen video filter.
brx: जरखा क्र'मानि बाहायनायखौ जर खालाम। नोंथाङा आल्फामास्क एबा ब्लुस्क्रिन भिडिअ' फिल्टारखौ बाहायनो बिथांखि लादोंब्ला YUVA खौ बाहाय।

en: Transparency of the mosaic picture.
brx: मजेइक सावगारिनि गोजों

en: X coordinate of the upper left corner in the mosaic if non negative.
brx: निगेटिभ-नङैब्ला मजेइकआव गोजौ आगसि खनानि X क'अर्डिनेट

en: Y coordinate of the upper left corner in the mosaic if non negative.
brx: निगेटिभ-नङैब्ला मजेइकआव गोजौ आगसि खनानि Y क'अर्डिनेट

en: Mosaic bridge
brx: मजेइक ब्रिज

en: Mosaic bridge stream output
brx: मजेइक ब्रिज स्ट्रिम आउटपुट

en: Destination prefix
brx: थांखि प्रिफिक्स

en: Prefix of the destination file automatically generated
brx: गावनोगाव महरै दिहुनखानाय थांखि फाइलनि प्रिफिक्स

en: Record stream output
brx: स्ट्रिम आउटपुटखौ रेकर्ड खालाम

en: This is the output URL that will be used.
brx: बेयो आउटपुट URL जायखौ बाहायगोन।

en: This allows you to specify how the SDP (Session Descriptor) for this RTP session will be made available. You must use a url: http://location to access the SDP via HTTP, rtsp://location for RTSP access, and sap:// for the SDP to be announced via SAP.
brx: बेयो नोंथांखौ बे RTP जथुम्मानि थाखाय SDP (जथुम्मा बेखेवथिग्रा) खौ माबोरै मोननो हाथाव खालामगोन बेखौ थिक खालामनो गनायथि होयो। नोंथाङा मोनसे url खौ नायनांगोन: HTTP नि गेजेरजों SDP खौ हाबहोनो http://location, RTSP हाबनायनि थाखाय rtsp://location, आरो SAP नि गेजेरजों फोसावनो गोनां SDP नि थाखाय sap://

en: SAP announcing
brx: SAP फोसावनाय

en: Announce this session with SAP.
brx: बे जथुम्माखौ SAP जों फोसाव

en: This allows you to specify the muxer used for the streaming output. Default is to use no muxer (standard RTP stream).
brx: बेयो नोंथांखौ स्ट्रिमिं आउटपुटनि थाखाय माक्सारखौ थिक खालामनो गनायथि होयो। जेबो माक्सारखौ बाहायैयानो जाबाय डिफल्ट (थाखोमान SAP स्ट्रिम)।

en: Session name
brx: जथुम्मा मुं

en: This is the name of the session that will be announced in the SDP (Session Descriptor).
brx: बेयो जथुम्मानि मुं जायखौ SDP आव फोसावगोन (जथुम्मा बेखेवग्रा)।

en: Session category
brx: जथुम्मा थाखो

en: This allows you to specify a category for the session, that will be announced if you choose to use SAP.
brx: बेयो नोंथांखौ जथुम्मानि थाखाय मोनसे थाखो थिक खालामनो गनायथि होयो जायखौ फोसावगोन जदि नोंथाङा SAP खौ बाहायनो बासिखयो।

en: Session description
brx: जथुम्मा बेखेवथि

en: This allows you to give a short description with details about the stream, that will be announced in the SDP (Session Descriptor).
brx: बेयो नोंथांखौ स्ट्रिमनि सोमोन्दै गुवारैजों मोनसे गुसुं बेखेवथि होनो गनायथि होयो, जायखौ SDP आव फोसावगोन (जथुम्मा बेखेवग्रा)।

en: Session URL
brx: जथुम्मा URL

en: This allows you to give a URL with more details about the stream (often the website of the streaming organization), that will be announced in the SDP (Session Descriptor).
brx: बेयो नोंथांखौ स्ट्रिमनि सोमोन्दै गुवारैजों मोनसे URL (फ्राइनो स्ट्रिमिं फसंथाननि वेबसाइटखौ) होनो गनायथि होयो, जायखौ SDP आव फोसावगोन (जथुम्मा बेखेवग्रा)।

en: Session email
brx: जथुम्मा इ-मेइल

en: This allows you to give a contact mail address for the stream, that will be announced in the SDP (Session Descriptor).
brx: बेयो नोंथांखौ स्ट्रिमनि थाखाय मोनसे जगाजग मेइल थं होनो गनायथि होयो, जायखौ SDP आव फोसावगोन (जथुम्मा बेखेवग्रा)।

en: This allows you to specify the base port for the RTP streaming.
brx: बेयो RTP स्ट्रिमिंनि थाखाय बिथा पर्टखौ थिक खालामनो गनायथि होयो।

en: Audio port
brx: अडिअ' पर्ट

en: This allows you to specify the default audio port for the RTP streaming.
brx: बेयो नोंथांखौ RTP स्ट्रिमिंनि थाखाय डिफल्ट अडिअ' पर्टखौ थिक खालामनो गनायथि होयो।

en: Video port
brx: भिडिअ' पर्ट

en: This allows you to specify the default video port for the RTP streaming.
brx: बेयो नोंथांखौ RTP स्ट्रिमिंनि थाखाय डिफल्ट भिडिअ' पर्टखौ थिक खालामनो गनायथि होयो।

en: RTP/RTCP multiplexing
brx: RTP/RTCP माल्टिप्लेक्सिं

en: This sends and receives RTCP packet multiplexed over the same port as RTP packets.
brx: बेयो RTP पेकेट महरै एखे पर्टआव माल्टिप्लेक्स खालामखानाय RTCP पेकेटखौ दैथाय हरो आरो मोनो।

en: Default caching value for outbound RTP streams. This value should be set in milliseconds.
brx: आउटबाउन्ड RTP स्ट्रिमनि थाखाय डिफल्ट केछिं बेसेन। बे बेसेनखौ मिलिसेकेन्दआव फजनांगोन।

en: Transport protocol
brx: ट्रेन्सपर्ट प्र'ट'कल

en: This selects which transport protocol to use for RTP.
brx: मबे ट्रेन्सपर्ट प्र'ट'कलखौ RTP नि थाखाय बाहायनो बेखौ बेयो सायखयो।

en: RTP packets will be integrity-protected and ciphered with this Secure RTP master shared secret key. This must be a 32-character-long hexadecimal string.
brx: बे रैखाथि RTP मास्टार शेयार खालामनाय गुमुरथि साबिजों RTP पेकेटखौ खौसेथि-रैखाथि खालामगोन आरो सिपार खालामगोन। बेयो मोनसे 32-हांखो-गोलाव हेक्साडेसिमाल स्ट्रिं जानांगोन।

en: This allows you to stream MPEG4 LATM audio streams (see RFC3016).
brx: बेयो नोंथांखौ MPEG4 LATM अडिअ' स्ट्रिम (RFC3016 खौ नाय) खौ स्ट्रिम खालामनो गनायथि होयो।

en: RTSP session timeout (s)
brx: RTSP जथुम्माया सम जोबबाय (s)

en: RTSP sessions will be closed after not receiving any RTSP request for this long. Setting it to a negative value or zero disables timeouts. The default is 60 (one minute).
brx: गोलाव समनि थाखाय जायखि जाया RTSP खावलायनायखौ मोनैनि उनाव RTSP जथुम्माखौ बन्द खालामगोन। बेखौ निगेटिभ बेसेन एबा लाथिख'आव फजयोब्ला सम-जोबनायखौ लोरबां खालामो। डिफल्टआ 60 (से मिनिट)।

en: RTP stream output
brx: RTP स्ट्रिम आउटपुट

en: RTSP VoD server
brx: RTSP VoD सार्भार

en: New ES ID
brx: गोदान ES ID

en: Specify an new identifier integer for this elementary stream
brx: बे गुदि स्ट्रिमनि थाखाय मोनसे गोदान सिनायथिहोग्रा आबुं अनजिमाखौ थिक खालाम

en: Specify an ISO-639 code (three characters) for this elementary stream
brx: बे गुदि स्ट्रिमनि थाखाय मोनसे ISO-639 क'ड (मोनथाम हांखो) खौ थिक खालाम

en: Set ID
brx: ID खौ फज

en: Set ES id
brx: ES id खौ फज

en: Change the id of an elementary stream
brx: मोनसे गुदि स्ट्रिमनि id खौ सोलाय

en: Set ES Lang
brx: ES लेंखौ फज

en: Set Lang
brx: लें-खौ फज

en: Change the language of an elementary stream
brx: गुदि स्ट्रिमनि रावखौ सोलाय

en: Video prerender callback
brx: भिडिअ' प्रिेन्डार कलबेक

en: Address of the video prerender callback function. This function will set the buffer where render will be done.
brx: भिडिअ' प्रिरेन्डार कलबेक खामानिनि थं। बे खामानिआ बाफारखौ फजगोन, जेराव रेन्डारखौ मावगोन।

en: Audio prerender callback
brx: अडिअ' प्रिरेन्डार कलबेक

en: Address of the audio prerender callback function. This function will set the buffer where render will be done.
brx: अडिअ' प्रिरेन्डार कलबेक खामानिनि थं। बे खामानिआ बाफारखौ फजगोन, जेराव रेन्डारखौ मावगोन।

en: Video postrender callback
brx: भिडिअ' पस्टरेन्डार कलबेक

en: Address of the video postrender callback function. This function will be called when the render is into the buffer.
brx: भिडिअ' पस्टरेन्डार कलबेक खामानिनि थं। बे खामानिआ बाफारखौ फजगोन, जेराव रेन्डारखौ मावगोन।

en: Audio postrender callback
brx: अडिअ' पस्टरेन्डार कलबेक

en: Address of the audio postrender callback function. This function will be called when the render is into the buffer.
brx: अडिअ' पस्टरेन्डार कलबेक खामानिनि थं। बे खामानिआ बाफारखौ फजगोन, जेराव रेन्डारखौ मावगोन।

en: Video Callback data
brx: भिडिअ' पस्टरेन्डार डाटा

en: Data for the video callback function.
brx: भिडिअ' कलबेक खामानिनि थाखाय डाटा

en: Audio callback data
brx: अडिअ' पस्टरेन्डार डाटा

en: Data for the audio callback function.
brx: अडिअ' कलबेक खामानिनि थाखाय डाटा

en: Time Synchronized output
brx: सम सिनक्र'नाइज खालामखानाय आउटपुट

en: Time Synchronisation option for output. If true, stream will render as usual, else it will be rendered as fast as possible.
brx: आउटपुटनि थाखाय सम सिनक्र'नाइजेसन उफ्रा। सैथोब्ला, स्ट्रिमखौ सरासनस्रा महरै दिन्थिगोन, नङाब्ला बेखौ जेसेबां हागौ एसेबां गोख्रै दिन्थिगोन।

en: Stream output to memory buffer
brx: मेमरि बाफारआव स्ट्रिम आउटपुट

en: Writes stats to file instead of stdout
brx: stdout नि सोलायै फाइलआव स्टेट्सखौ लिरो

en: Prefix to show on output line
brx: आउटपुट सारिआव दिन्थिनो थाखाय प्रिफिक्स

en: Writes statistic info about stream
brx: स्ट्रिमनि सोमोन्दै अनजिमा सानथाय फोरमायथिहोग्राखौ लिरो

en: Output method to use for the stream.
brx: स्ट्रिमनि थाखाय बाहायनो आउटपुट खान्थि

en: Muxer to use for the stream.
brx: स्ट्रिमनि थाखाय बाहायनो माक्सार

en: Output destination
brx: आउटपुट थांखि

en: Destination (URL) to use for the stream. Overrides path and bind parameters
brx: स्ट्रिमनि थाखाय बाहायनो थांखि (URL)। लामाखौ नेवसियो आरो पेरामिटारखौ सिमा खालामो

en: Standard stream output
brx: थाखोमान स्ट्रिम आउटपुट

en: Video encoder
brx: भिडिअ' एनक'डार

en: This is the video encoder module that will be used (and its associated options).
brx: बेयो भिडिअ' एनक'डार मडुल जायखौ बाहायगोन (आरो बेजों थाफानाय उफ्रा)।

en: Destination video codec
brx: थांखि भिडिअ' codec

en: This is the video codec that will be used.
brx: बेयो भिडिअ' codec जायखौ बाहायगोन।

en: Video bitrate
brx: भिडिअ' बिट्रेट

en: Target bitrate of the transcoded video stream.
brx: ट्रेन्सक'ड खालामखानाय भिडिअ' स्ट्रिमनि थांखि बिट्रेट

en: Video scaling
brx: भिडिअ' स्केलिं

en: Scale factor to apply to the video while transcoding (eg: 0.25)
brx: ट्रेन्सक'ड खालामनाय समाव भिडिअ'आव बाहायनो स्केल फेक्टर (जेरै: 0.25)

en: Video frame-rate
brx: भिडिअ' फ्रेम-रेट

en: Target output frame rate for the video stream.
brx: भिडिअ' स्ट्रिमनि थाखाय थांखि आउटपुट फ्रेम रेट

en: Deinterlace video
brx: भिडिअ' आलादा खालाम

en: Deinterlace the video before encoding.
brx: एनक'डिंनि सिगां भिडिअ'खौ आलादा खालाम

en: Deinterlace module
brx: आलादा खालामनाय मडुल

en: Specify the deinterlace module to use.
brx: बाहायनो थाखाय आलादा खालामनाय मडुलखौ थिक खालाम

en: Maximum video width
brx: बांसिन भिडिअ' गुवार

en: Maximum output video width.
brx: बांसिन आउटपुट भिडिअ' गुवार

en: Maximum video height
brx: बांसिन भिडिअ' गोजौ

en: Maximum output video height.
brx: बांसिन आउटपुट भिडिअ' गोजौ

en: Video filters will be applied to the video streams (after overlays are applied). You can enter a colon-separated list of filters.
brx: भिडिअ' फिल्टारखौ भिडिअ' स्ट्रिमआव बाहायगोन (अभारलेखौ बाहायनायनि उनाव)। नोंथाङा फिल्टारनि कलन-आलादा खालामनाय लिस्टखौ हाबहोनो हायो।

en: Audio encoder
brx: अडिअ' एनक'डार

en: This is the audio encoder module that will be used (and its associated options).
brx: बेयो अडिअ' एनक'डार मडुल जायखौ बाहायगोन (आरो बेजों थाफानाय उफ्रा)।

en: Destination audio codec
brx: थांखि अडिअ' codec

en: This is the audio codec that will be used.
brx: बेयो अडिअ' codec जायखौ बाहायगोन।

en: Audio bitrate
brx: अडिअ' बिट्रेट

en: Target bitrate of the transcoded audio stream.
brx: ट्रेन्सक'ड खालामखानाय अडिअ' स्ट्रिमनि थांखि बिट्रेट

en: Sample rate of the transcoded audio stream (11250, 22500, 44100 or 48000).
brx: ट्रेन्सक'डेड स्ट्रिमनि नमुना रेट (11250, 22500, 44100 एबा 48000).

en: This is the language of the audio stream.
brx: बेयो अडिअ' स्ट्रिमनि राव

en: Number of audio channels in the transcoded streams.
brx: ट्रेन्सक'डेड स्ट्रिमआव अडिअ' सेनेलनि अनजिमा

en: Audio filter
brx: अडिअ' फिल्टार

en: Audio filters will be applied to the audio streams (after conversion filters are applied). You can enter a colon-separated list of filters.
brx: अडिअ' फिल्टारखौ अडिअ' स्ट्रिमआव बाहायगोन (अभारलेखौ बाहायनायनि उनाव)। नोंथाङा फिल्टारनि कलन-आलादा खालामनाय लिस्टखौ हाबहोनो हायो।

en: Subtitle encoder
brx: दालाय-बिमुं एनक'डार

en: This is the subtitle encoder module that will be used (and its associated options).
brx: बेयो दालाय-बिमुं एनक'डार मडुल जायखौ बाहायगोन (आरो बेजों थाफानाय उफ्रा)।

en: Destination subtitle codec
brx: थांखि दालाय-बिमुं codec

en: This is the subtitle codec that will be used.
brx: बेयो दालाय-बिमुं codec जायखौ बाहायगोन।

en: Number of threads
brx: थ्रेडनि अनजिमा

en: Number of threads used for the transcoding.
brx: ट्रेन्सक'डिंनि थाखाय बाहायखानाय थ्रेडनि अनजिमा

en: High priority
brx: गोबां गिबि खाबु

en: Runs the optional encoder thread at the OUTPUT priority instead of VIDEO.
brx: उफ्रायारि एनक'डार थ्रेडखौ भिडिअ'नि सोलायै आउटपुट गिबि गोनांथिआव सालायो

en: Transcode
brx: ट्रेन्सक'ड

en: Transcode stream output
brx: ट्रेन्सक'ड स्ट्रिम आउटपुट

en: Overlays/Subtitles
brx: अभारले/दालाय-बिमुं

en: Monospace Font
brx: म'न'स्पेस फन्ट

en: Font family for the font you want to use
brx: नोंथाङा बाहायनो लुबैनाय फन्टनि थाखाय फन्टनि नखर

en: Font file for the font you want to use
brx: नोंथाङा बाहायनो लुबैनाय फन्टनि थाखाय फन्ट फाइल

en: Font size in pixels
brx: पिक्सेलआव फन्ट महर

en: This is the default size of the fonts that will be rendered on the video. If set to something different than 0 this option will override the relative font size.
brx: बेयो फन्टनि डिफल्ट महर जायखौ भिडिअ'आव दिन्थिगोन। 0 निख्रुइ आलादायाव फजयोब्ला, बे उफ्राया सोमोन्दोगोनां फन्ट महरखौ नेवसिगोन।

en: Text opacity
brx: फरा मोलेले

en: Text default color
brx: फरा डिफल्ट गाब

en: The color of the text that will be rendered on the video. This must be an hexadecimal (like HTML colors). The first two chars are for red, then green, then blue. #000000 = black, #FF0000 = red, #00FF00 = green, #FFFF00 = yellow (red + green), #FFFFFF = white
brx: फरानि गाब जायखौ भिडिअ'आव दिन्थिगोन। बेयो मोनसे हेक्साडेसिमाल (जेरै- HTML गाब) जानांगोन। गिबि मोननै सारआ गोजानि थाखाय जायो, बेनि उनाव सोमखोर, बेनि उनाव निला। #000000 = गोसोम, #FF0000 = गोजा, #00FF00 = सोमखोर, #FFFF00 = गोमो (गोजा + सोमखोर), #FFFFFF = गुफुर

en: Relative font size
brx: सोमोन्दोगोनां फन्ट महर

en: This is the relative default size of the fonts that will be rendered on the video. If absolute font size is set, relative size will be overridden.
brx: बेयो फन्टनि सोमोन्दोगोनां डिफल्ट महर जायखौ भिडिअ'आव दिन्थिगोन। आबुं फन्ट महरखौ फजयोब्ला, सोमोन्दोगोनां महरखौ नेवसिगोन।

en: Background opacity
brx: सावगारिनि उनथिं थानाय मोलेले

en: Background color
brx: सावगारिनि उनथिं थानाय गाब

en: Outline opacity
brx: सिमा हांखो मोलेले

en: Shadow opacity
brx: सायख्लुम मोलेले

en: Shadow color
brx: सायख्लुम गाब

en: Shadow angle
brx: सायख्लुम खना

en: Shadow distance
brx: सायख्लुम जानथाय

en: Use YUVP renderer
brx: YUVP रेन्डारारखौ बाहाय

en: This renders the font using "paletized YUV". This option is only needed if you want to encode into DVB subtitles
brx: बेयो "paletized YUV" खौ बाहायनानै फन्टखौ दिन्थियो। नोंथाङा DVB दालाय-बिमुंआव एनक'ड खालामनो लुबैयोब्ला बे उफ्राखौल' नांगौ।

en: Thin
brx: गोबा

en: Thick
brx: रोजा

en: Text renderer
brx: फरा रेन्डारार

en: Freetype2 font renderer
brx: Freetype2 फन्ट रेन्डारार

en: SVG template file
brx: SVG टेमप्लेट फरा

en: Location of a file holding a SVG template for automatic string conversion
brx: गावनोगाव स्ट्रिं सोलायहोनायनि थाखाय SVG टेमप्लेटखौ हमनानै फाइलनि जायगा

en: Dummy font renderer
brx: डामि फन्ट रेन्डारार

en: Video filtering using a chain of video filter modules
brx: भिडिअ' फिल्टार मडुलनि मोनसे जिनजिरिखौ बाहायनानै भिडिअ' फिल्टारिं

en: Conversions from
brx: निफ्राय सोलायनाय

en: SSE2 I420,IYUV,YV12 to RV15,RV16,RV24,RV32 conversions
brx: SSE2 I420,IYUV,YV12 to RV15,RV16,RV24,RV32 सोलायनाय

en: MMX I420,IYUV,YV12 to RV15,RV16,RV24,RV32 conversions
brx: MMX I420,IYUV,YV12 to RV15,RV16,RV24,RV32 सोलायनाय

en: I420,IYUV,YV12 to RGB2,RV15,RV16,RV24,RV32 conversions
brx: I420,IYUV,YV12 to RGB2,RV15,RV16,RV24,RV32 सोलायनाय

en: MMX conversions from
brx: निफ्राय MMX सोलायनाय

en: SSE2 conversions from
brx: निफ्राय SSE2 सोलायनाय

en: AltiVec conversions from
brx: निफ्राय AltiVec सोलायनाय

en: OpenMAX DL image processing
brx: OpenMAX DL मुसुखा प्रसेसिं

en: RV32 conversion filter
brx: RV32 सोलायनाय फिल्टार

en: Scaling mode
brx: स्केलिं म'ड

en: Scaling mode to use.
brx: बाहायनो थाखाय स्केलिं म'ड

en: Fast bilinear
brx: गोख्रै बिलिनियार

en: Bilinear
brx: बिलिनियार

en: Bicubic (good quality)
brx: मोननै घनक (मोजां गुनन)

en: Experimental
brx: आनजादलु

en: Nearest neighbour (bad quality)
brx: खाथिसिन न'सुंसे (गाज्रि गुन)

en: Area
brx: ओनसोल

en: Luma bicubic / chroma bilinear
brx: लुमा मोननै घनक / क्र'मा मोननै थोंगोर

en: Gauss
brx: गौस

en: Lanczos
brx: लेनस'स

en: Bicubic spline
brx: मोननै घनक स्प्लाइन

en: Video scaling filter
brx: भिडिअ' स्केलिं फिल्टार

en: Swscale
brx: स'स्केल

en: YUVP converter
brx: YUVP सोलायहोग्रा

en: Image properties filter
brx: मुसुखा आखुथाय फिल्टार

en: Image adjust
brx: मुसुखा गोरोबनाय

en: Use an image's alpha channel as a transparency mask.
brx: मुसुखानि आल्फा सेनेलखौ गोजों मास्क महरै बाहाय

en: Transparency mask
brx: गोजों मास्क

en: Alpha blending transparency mask. Uses a png alpha channel.
brx: आल्फा गलाय-मोन्देर गोजों मास्क। मोनसे png आल्फा सेनेलखौ बाहायो।

en: Alpha mask video filter
brx: आल्फा मास्क भिडिअ' फिल्टार

en: Alpha mask
brx: आल्फा मास्क

en: Color scheme
brx: गाब स्किम

en: Define the glasses' color scheme
brx: ग्लासनि गाब स्किमखौ थि खालाम

en: Convert 3D picture to anaglyph image video filter
brx: 3D सावगारिखौ एनाग्लिफ मुसुखा भिडिअ' फिल्टारआव सोलायहो

en: Window size
brx: उइन्ड' महर

en: Number of frames (0 to 100)
brx: फ्रेमनि अनजिमा (0 निफ्राय 100 सिम)

en: Softening value
brx: बेसेनखौ गुरै खालामगासिनो दं

en: Number of frames consider for smoothening (0 to 30)
brx: मिहि खालामनायनि थाखाय फ्रेमनि अनजिमा (0 निफ्राय 30 सिम)

en: antiflicker video filter
brx: एन्टि-फ्लिकार भिडिअ' फिल्टार

en: antiflicker
brx: एन्टि-फ्लिकार

en: Ball color
brx: बल गाब

en: Edge visible
brx: रुगुं नुथाव

en: Set edge visibility.
brx: रुगुं नुथावखौ फज

en: Ball speed
brx: बल खारथाय

en: Ball size
brx: बल महर

en: Gradient threshold
brx: ग्रेडियेन्ट सिमा

en: Set gradient threshold for edge computation.
brx: रुगुं हिसाब खालामनायनि थाखाय ग्रेडियेन्ट सिमाखौ फज

en: Augmented reality ball game
brx: बांहोनाय थार बल खेला

en: Ball video filter
brx: बल भिडिअ' फिल्टार

en: Ball
brx: बल

en: Number of time to blend
brx: गलाय-मोन्देर खालामनो समनि अनजिमा

en: The number of time the blend will be performed
brx: गलाय-मोन्देरखौ मावफुंनो समनि अनजिमा

en: Alpha of the blended image
brx: गलाय-मोन्देर मुसुखानि आल्फा

en: Alpha with which the blend image is blended
brx: आल्फा जायजों गलाय-मोन्देर मुसुखाखौ गलाय-मोन्देर खालामनाय जायो

en: Image to be blended onto
brx: गलाय-मोन्देर अनटु जानो गोनां मुसुखा

en: The image which will be used to blend onto
brx: मुसुखा जायखौ गलाय-मोन्देर अनटुआव बाहायगोन

en: Chroma for the base image
brx: बिथा मुसुखानि थाखाय क्र'मा

en: Chroma which the base image will be loaded in
brx: क्र'मा जेराव बिथा मुसुखाखौ ल'ड खालामगोन

en: Image which will be blended
brx: मुसुखाखौ गलाय-मोन्देर खालामगोन

en: The image blended onto the base image
brx: मुसुखाया बिथा मुसुखाखौ गलाय-मोन्देर अनटु खालामबाय

en: Chroma for the blend image
brx: गलाय-मोन्देर मुसुखानि थाखाय क्र'मा

en: Chroma which the blend image will be loaded in
brx: क्र'मा जेराव गलाय-मोन्देर मुसुखाखौ ल'ड खालामगोन

en: Blending benchmark filter
brx: गलाय-मोन्देर बेन्समार्क फिल्टार

en: Blendbench
brx: ब्लेन्ड-बेन्स

en: Benchmarking
brx: बेन्समार्किं

en: Base image
brx: बिथा मुसुखा

en: Blend image
brx: गलाय-मोन्देर मुसुखा

en: Video pictures blending
brx: भिडिअ' सावगारि गलाय-मोन्देर

en: This effect, also known as "greenscreen" or "chroma key" blends the "blue parts" of the foreground image of the mosaic on the background (like weather forecasts). You can choose the "key" color for blending (blue by default).
brx: बेयो गोहोम गोग्लैयो, ओरैबादिबो मोनथिजायो- "सोमखोर-स्क्रिन" एबा "क्र'मा साबि"आ सावगारिनि उनथिं थानायनि मजेइकनि सावगारिनि सिगांथिं थानाय मुसुखानि "निला बाहागो"खौ गलाय मोन्देर खालामो (जेरै- बोथोरनि *अनुमान)। नोंथाङा गलाय-मोन्देरनि थाखाय "साबि" गाबखौ बासिखनो हायो (डिफल्ट मथे निला)।

en: Bluescreen U value
brx: निला-स्क्रिन U बेसेन

en: "U" value for the bluescreen key color (in YUV values). From 0 to 255. Defaults to 120 for blue.
brx: (YUV बेसेन) ब्लुस्क्रिन साबि गाबनि थाखाय "U" बेसेन। 0 निफ्राय 255 सिम। निलानि थाखाय 120 आव डिफल्ट।

en: Bluescreen V value
brx: निला-स्क्रिन V बेसेन

en: "V" value for the bluescreen key color (in YUV values). From 0 to 255. Defaults to 90 for blue.
brx: (YUV बेसेन) ब्लुस्क्रिन साबि गाबनि थाखाय "U" बेसेन। 0 निफ्राय 255 सिम। निलानि थाखाय 90 आव डिफल्ट।

en: Bluescreen U tolerance
brx: निला-स्क्रिन U ट'लारेन्स

en: Tolerance of the bluescreen blender on color variations for the U plane. A value between 10 and 20 seems sensible.
brx: U समाननि थाखाय गाब सोलायनायाव ब्लुस्क्रिन ब्लेन्डारनि ट'लारेन्स। 0 आरो 20 नि गेजेरनि मोनसे बेसेनखौ गेबें बादि नुयो।

en: Bluescreen V tolerance
brx: निला-स्क्रिन V ट'लारेन्स

en: Tolerance of the bluescreen blender on color variations for the V plane. A value between 10 and 20 seems sensible.
brx: V समाननि थाखाय गाब सोलायनायाव ब्लुस्क्रिन ब्लेन्डारनि ट'लारेन्स। 10 आरो 20 नि गेजेरनि मोनसे बेसेनखौ गेबें बादि नुयो।

en: Bluescreen video filter
brx: निला-स्क्रिन भिडिअ' फिल्टार

en: Bluescreen
brx: निला-स्क्रिन

en: Output width
brx: आउटपुट गुवार

en: Output (canvas) image width
brx: आउटपुट (केनभास) मुसुखा गुवार

en: Output height
brx: आउटपुट गोजौ

en: Output (canvas) image height
brx: आउटपुट (केनभास) मुसुखा गोजौ

en: Output picture aspect ratio
brx: आउटपुट सावगारि नुथाय रुजुथाय

en: Set the canvas' picture aspect ratio. If omitted, the canvas is assumed to have the same SAR as the input.
brx: केनभासनि सावगारि नुथाय रुजुथायखौ फज। खोमोरोब्ला, केनभासहा इनपुट महरै एखे SAR थानाय बादि नुयो।

en: Pad video
brx: पेड भिडिअ'

en: If enabled, video will be padded to fit in canvas after scaling. Otherwise, video will be cropped to fix in canvas after scaling.
brx: हाहोनाय खालामोब्ला, जखा सुनायनि उनाव केनभासआव गोरोब होनो थाखाय भिडिअ'खौ पेड खालामगोन। नङाब्ला, जखा सुनायनि उनाव केनभासआव गोरोब होनो थाखाय भिडिअ'खौ क्रप खालामगोन।

en: Automatically resize and pad a video
brx: भिडिअ'खौ गावनो गाव महरै फिन महर हो आरो पेड खालाम

en: Canvas
brx: केनभास

en: Canvas video filter
brx: केनभास भिडिअ' फिल्टार

en: Colors similar to this will be kept, others will be grayscaled. This must be an hexadecimal (like HTML colors). The first two chars are for red, then green, then blue. #000000 = black, #FF0000 = red, #00FF00 = green, #FFFF00 = yellow (red + green), #FFFFFF = white
brx: बेनि एखे गाबखौ दोनगोन, गुबुनखौ ग्रेस्केल खालामगोन।  बेयो मोनसे (HTML गाब बादि) हेक्साडेसिमाल जानांगोन। गिबि मोननै सारआ गोजानि थाखाय, बेनि उनाव सोमखोर, बेनि उनाव निला जागोन। #000000 = गोसोम, #FF0000 = गोजा, #00FF00 = सोमखोर, #FFFF00 = गोमो (गोजा + सोमखोर), #FFFFFF = गुफुर

en: Select one color in the video
brx: भिडिअ'आव मोनसे गाबखौ सायख

en: Color threshold filter
brx: गाब सिमा फिल्टार

en: Saturation threshold
brx: बुंफबनाय सिमा

en: Similarity threshold
brx: एखे सिमा

en: Pixels to crop from top
brx: बिजौ निफ्राय क्रप खालामनो पिक्सेल

en: Number of pixels to crop from the top of the image.
brx: मुसुखानि बिजौ निफ्राय क्रप खालामनो पिक्सेलनि अनजिमा

en: Pixels to crop from bottom
brx: थालो निफ्राय क्रप खालामनो पिक्सेल

en: Number of pixels to crop from the bottom of the image.
brx: मुसुखानि थालो निफ्राय क्रप खालामनो पिक्सेलनि अनजिमा

en: Pixels to crop from left
brx: आगसि निफ्राय क्रप खालामनो पिक्सेल

en: Number of pixels to crop from the left of the image.
brx: मुसुखानि आगसि निफ्राय क्रप खालामनो पिक्सेलनि अनजिमा

en: Pixels to crop from right
brx: आगदा निफ्राय क्रप खालामनो पिक्सेल

en: Number of pixels to crop from the right of the image.
brx: मुसुखानि आगदा निफ्राय क्रप खालामनो पिक्सेलनि अनजिमा

en: Pixels to padd to top
brx: बिजौ निफ्राय पेड खालामनो पिक्सेल

en: Number of pixels to padd to the top of the image after cropping.
brx: क्रप खालामनायनि उनाव मुसुखानि बिजौआव पेड खालामनो पिक्सेलनि अनजिमा

en: Pixels to padd to bottom
brx: थालोआव पेड खालामनो पिक्सेल

en: Number of pixels to padd to the bottom of the image after cropping.
brx: क्रप खालामनायनि उनाव मुसुखानि थालोआव पेड खालामनो पिक्सेलनि अनजिमा

en: Pixels to padd to left
brx: आगसिआव पेड खालामनो पिक्सेल

en: Number of pixels to padd to the left of the image after cropping.
brx: क्रप खालामनायनि उनाव मुसुखानि आगसिआव पेड खालामनो पिक्सेलनि अनजिमा

en: Pixels to padd to right
brx: आगदाआव पेड खालामनो पिक्सेल

en: Number of pixels to padd to the right of the image after cropping.
brx: क्रप खालामनायनि उनाव मुसुखानि आगदाआव पेड खालामनो पिक्सेलनि अनजिमा

en: Croppadd
brx: क्रपपेड

en: Video cropping filter
brx: भिडिअ' क्रपिं फिल्टार

en: Padd
brx: पेड

en: Latest
brx: बावैसोनि

en: Upconvert
brx: आपकनभार्ट

en: Low
brx: खम

en: Medium
brx: गेजेरनि

en: High
brx: गोजौ

en: Streaming deinterlace mode
brx: स्ट्रिमिं आलादा खालामनाय म'ड

en: Deinterlace method to use for streaming.
brx: स्ट्रिमिंनि थाखाय बाहायनो आलादा खालामनाय खान्थि

en: Phosphor chroma mode for 4:2:0 input
brx: 4:2:0 इनपुटनि थाखाय फसफर क्र'मा म'ड

en: Choose handling for colours in those output frames that fall across input frame boundaries. 
    
    Latest: take chroma from new (bright) field only. Good for interlaced input, such as videos from a camcorder. 
    
    AltLine: take chroma line 1 from top field, line 2 from bottom field, etc. 
    Default, good for NTSC telecined input (anime DVDs, etc.). 
    
    Blend: average input field chromas. May distort the colours of the new (bright) field, too. 
    
    Upconvert: output in 4:2:2 format (independent chroma for each field). Best simulation, but requires more CPU and memory bandwidth.
brx: गाबनि थाखाय हेन्डेलिंखौ बैफोर आउटपुट फ्रेमआव बासिख जाय इनपुट फ्रेम सिमनायाव गोख्लैयो। 
    
    गोदानथार: खालि गोदान (गोजों) फोथार निफ्रायल' क्र'माखौ ला। ज' खालामखानाय इनपुटनि थाखाय मोजां, जेरै- मोनसे camcorder निफ्राय भिडिअ'। 
    
    AltLine: बिजौ फोथार निफ्राय क्र'मा सारि 1, थालो निफ्राय सारि 2 खौ ला, बाइदि बाइदि। 
    डिफल्ट, NTSC telecined इनपुट (एनिम DVDs, बाइदि बाइदि) नि थाखाय मोजां। 
    
    गलाय-मोन्देर: गड़ इनपुट फोथार क्र'मा। गोदान (गोजों) फोथारनि थाखाय गाबखौबो बोखानो हागौ। 
    
    आप-कनभार्ट: 4:2:2 फरमेटआव आउटपुट (मोनफ्रोम फोथारनि थाखाय उदां क्र'मा)। साबसिन दिन्थिफ्लानाय, नाथाय गोबां CPU आरो मेमरि बेन्डउइड नांगौ।

en: Phosphor old field dimmer strength
brx: फसफ'र गोजाम फोथार मोले गोहो

en: This controls the strength of the darkening filter that simulates CRT TV phosphor light decay for the old field in the Phosphor framerate doubler. Default: Low.
brx: बेयो सोमखे फिल्टारनि गोहोखौ दबथायो जाय फसफ'र फ्रेमरेट डाब्‌लारआव गोजाम फोथारनि थाखाय CRT TV फसफ'र सोरां जामनायखौ दिन्थिफ्लायो। डिफल्ट: खम।

en: Deinterlacing video filter
brx: आलादा खालामनाय भिडिअ' फिल्टार

en: Image mask. Pixels with an alpha value greater than 50% will be erased.
brx: मुसुखा मास्क। 50% निख्रुइ गेदेरसिन मोनसे आल्फा बेसेनजों पिक्सेलखौ खोमोरगोन।

en: X coordinate of the mask.
brx: मास्कनि X क'अर्डिनेट

en: Y coordinate of the mask.
brx: मास्कनि Y क'अर्डिनेट

en: Remove zones of the video using a picture as mask
brx: मोनसे सावगारिखौ मास्क महरै बाहायनानै भिडिअ'नि ओनसोलखौ बोखार

en: Erase video filter
brx: भिडिअ' फिल्टारखौ फुगार

en: Erase
brx: फुगार

en: RGB component to extract
brx: बख'नो थाखाय RGB थाफानाय-मुवा

en: RGB component to extract. 0 for Red, 1 for Green and 2 for Blue.
brx: बख'नो थाखाय RGB थाफानाय-मुवा। गोजानि थाखाय 0, गोथांनि थाखाय 1 आरो निलानि थाखाय 2।

en: Extract RGB component video filter
brx: RGB थाफानाय-मुवा भिडिअ' फिल्टारखौ बख'

en: Freezing interactive video filter
brx: इन्टारएक्टिभ भिडिअ' फिल्टारखौ फ्रिज खालामगासिनो दं

en: Freeze
brx: फ्रिज

en: Gaussian's std deviation
brx: गौसियाननि std डेभियेसन

en: Gaussian's standard deviation. The blurring will take into account pixels up to 3*sigma away in any direction.
brx: गौसियाननि थाखोमान डेभियेसन। नुसारैआ पिक्सेलखौ 3*सिगमासिम जेरावखि जाया दिकआव लाङो।

en: Add a blurring effect
brx: नुसारै गोहोमखौ दाजाबदेर

en: Gaussian blur video filter
brx: गौसियान नुसारै भिडिअ' फिल्टार

en: Gaussian Blur
brx: गौसियान नुसारै

en: Radius in pixels
brx: पिक्सेलआव सोखाव

en: Strength
brx: गोहो

en: Strength used to modify the value of a pixel
brx: पिक्सेलनि बेसेनखौ सुद्रायनो बाहायनाय गोहो

en: Gradfun video filter
brx: Gradfun भिडिअ' फिल्टार

en: Debanding algorithm
brx: डिबेन्डिं एलग'रिडम

en: Distort mode
brx: गाज्रि महर म'ड

en: Distort mode, one of "gradient", "edge" and "hough".
brx: गाज्रि महर म'ड, "ग्रेडियेन्ट", "रुगुं" आरो "हफ" नि मोनसे।

en: Gradient image type
brx: ग्रेडियेन्ट मुसुखा रोखोम

en: Gradient image type (0 or 1). 0 will turn the image to white while 1 will keep colors.
brx: ग्रेडियेन्ट मुसुखा रोखोम (0 एबा 1)। 0 आ मुसुखाखौ गुफुर खालामगोन, गुबुन फारसे 1 आ गाबखौ दोनगोन।

en: Apply cartoon effect
brx: कार्टुन गोहोमखौ बाहाय

en: Apply cartoon effect. It is only used by "gradient" and "edge".
brx: कार्टुन गोहोमखौ बाहाय। बेयो खालि "ग्रेडियेन्ट" आरो "रुगुं"जोंल' बाहायजायो।

en: Apply color gradient or edge detection effects
brx: गाब ग्रेडियेन्ट एबा रुगुं संना दिहुननाय गोहोमखौ बाहाय

en: Gradient video filter
brx: ग्रेडियेन्ट भिडिअ' फिल्टार

en: Variance of the gaussian noise
brx: गौसियान दावरावनि जुदाथि

en: Minimal period
brx: खमसिम समफारि

en: Minimal period of the noise grain in pixel
brx: पिक्सेलआव दावराव ग्रेननि खमसिन समफारि

en: Maximal period
brx: बांसिन समफारि

en: Maximal period of the noise grain in pixel
brx: पिक्सेलआव दावराव ग्रेननि बांसिन समफारि

en: Grain video filter
brx: ग्रेन भिडिअ' फिल्टार

en: Grain
brx: ग्रेन

en: Adds filtered gaussian noise
brx: फिल्टार खालामखानाय गौसियान दावरावखौ दाजाबदेरो

en: Spatial luma strength (0-254)
brx: स्पेशाल लुमा गोहो (0-254)

en: Spatial chroma strength (0-254)
brx: स्पेशाल क्र'मा गोहो (0-254)

en: Temporal luma strength (0-254)
brx: दसेनि थाखाय लुमा गोहो (0-254)

en: Temporal chroma strength (0-254)
brx: दसेनि थाखाय क्र'मा गोहो (0-254)

en: HQ Denoiser 3D
brx: HQ डिनइजार 3D

en: High Quality 3D Denoiser filter
brx: गोजौ गुननि HQ डिनइजार फिल्टार

en: Invert video filter
brx: भिडिअ' फिल्टारखौ उल्था खालाम

en: Color inversion
brx: गाब सोलायनाय

en: Magnify/Zoom interactive video filter
brx: इन्टारएक्टिभ भिडिअ' फिल्टारखौ फेदेर/जुम खालाम

en: Magnify
brx: फेदेर

en: Mirror orientation
brx: आयना अरियेन्टेसन

en: Vertical
brx: थोंगोर

en: Horizontal
brx: समायथि

en: Direction
brx: दिक

en: Left to right/Top to bottom
brx: आगसि निफ्राय आगदा सिम/बिजौ निफ्राय थालो सिम

en: Right to left/Bottom to top
brx: आगदा निफ्राय आगसि सिम/थालो निफ्राय बिजौ सिम

en: Mirror video filter
brx: आयना भिडिअ' फिल्टार

en: Mirror video
brx: आयना भिडिअ'

en: Splits video in two same parts, like in a mirror
brx: मोननै एखे बाहागोआव भिडिअ'खौ बोखाव, जेरै- आयनायाव

en: Blur factor (1-127)
brx: नुसारै फेक्टर (1-127)

en: The degree of blurring from 1 to 127.
brx: 1 निफ्राय 127 सिम नुसारैनि दिग्रि

en: Motion blur filter
brx: खारथाय नुसारै फिल्टार

en: Motion detect video filter
brx: खारथाय संना दिहुननाय भिडिअ' फिल्टार

en: Old movie effect video filter
brx: गोजाम सावथुन गोहोम भिडिअ' फिल्टार

en: Old movie
brx: गोजाम सावथुन

en: OpenCV face detection example filter
brx: OpenCV मोखां संना दिहुननाय बिदिन्थि फिल्टार

en: OpenCV example
brx: OpenCV बिदिन्थि

en: Haar cascade filename
brx: हार केसकेड फाइलमुं

en: Name of XML file containing Haar cascade description
brx: हार केसकेट बेखेवथिगोनां XML फाइलनि मुं

en: Use input chroma unaltered
brx: इनपुट क्र'मा सोलायैखौ बाहाय

en: Don't display any video
brx: जायखि जाया भिडिअ'खौ दिन्थिफुंनो नाङा

en: Display the input video
brx: इनपुट भिडिअ'खौ दिन्थिफुं

en: Display the processed video
brx: प्रसेस खालामखानाय भिडिअ'खौ दिन्थिफुं

en: Show only errors
brx: खालि गोरोन्थिखौल' दिन्थि

en: Show errors and warnings
brx: गोरोन्थि आरो सांग्रांथिखौ दिन्थि

en: Show everything including debug messages
brx: डेबाग खौरांखौ लाफानानै गासिखौबो दिन्थि

en: OpenCV video filter wrapper
brx: OpenCV भिडिअ' फिल्टार रेपार

en: Scale factor (0.1-2.0)
brx: स्केल फेक्टर (0.1-2.0)

en: OpenCV filter chroma
brx: OpenCV फिल्टार क्र'मा

en: Chroma to convert picture to before sending it to the internal OpenCV filter
brx: सावगारिखौ इसिं OpenCV फिल्टारआव दैथाय हरनायनि सिगाङाव बेखौ सोलायहोनो थाखाय क्र'मा

en: Wrapper filter output
brx: रेपार फिल्टार आउटपुट

en: Determines what (if any) video is displayed by the wrapper filter
brx: मबे (माबा दङब्ला) भिडिअ'खौ रेपार फिल्टारजों दिन्थिफुंनाय जायो बेखौ थि खालामो

en: OpenCV internal filter name
brx: OpenCV इसिं फिल्टार मुं

en: Name of internal OpenCV plugin filter to use
brx: बाहायनो इसिं OpenCV प्लागिन फिल्टारनि मुं

en: Posterize level (number of colors is cube of this value)
brx: पस्टाराइज लेभेल (गाबनि अनजिमाया बे बेसेननि घन)

en: Posterize video filter
brx: भिडिअ' फिल्टारखौ पस्टाराइज खालाम

en: Posterize video by lowering the number of colors
brx: गाबनि अनजिमाखौ खमायनानै भिडिअ'खौ पस्टाराइज खालाम

en: Quality of post processing. Valid range is 0 (disabled) to 6 (highest)
    Higher levels require more CPU power, but produce higher quality pictures.
    With default filter chain, the values map to the following filters:
    1: hb, 2-4: hb+vb, 5-6: hb+vb+dr
brx: पस्ट प्रसेसिंनि गुन। बाहाय जाथाव सिमासारिआ 0 (लोरबां खालामबाय) निफ्राय 6 (गोजौसिन) सिम
    गोजौसिन लेभेलनो गोबां CPU गोहोखौ नांगौ, नाथाय गोजौसिन गुन सावगारिखौ दिहुन।
    डिफल्ट फिल्टार जिनजिरिजों, बेसेनआ गाहायनि फिल्टारआव मेप खालामो:
    1: hb, 2-4: hb+vb, 5-6: hb+vb+dr

en: FFmpeg post processing filter chains
brx: FFmpeg उन प्रसेसिं फिल्टारनि जिनजिरि

en: Video post processing filter
brx: फिल्टारखौ प्रसेस खालामनायाव भिडिअ' पस्ट

en: Lowest
brx: गाहायसिन

en: Highest
brx: गोजौसिन

en: Psychedelic video filter
brx: साइकेडेलिक भिडिअ' फिल्टार

en: Number of puzzle rows
brx: जेथोगोनां सारिनि अनजिमा

en: Number of puzzle columns
brx: जेथोगोनां खाम्फानि अनजिमा

en: Game mode
brx: खेला म'ड

en: Select game mode variation from jigsaw puzzle to sliding puzzle.
brx: जिगस' जेथोगोनां निफ्राय स्लाइडिं जेथोगोनां सिम खेला म'ड सोलायनायखौ सायख।

en: Border
brx: सिमना

en: Unshuffled Border width.
brx: आनशाफ्लड सिमना गुवार

en: Small preview
brx: फिसा गिबि नुथाय

en: Show small preview.
brx: फिसा गिबि नुथायखौ दिन्थि

en: Small preview size
brx: फिसा गिबि नुथाय महर

en: Show small preview size (percent of source).
brx: फिसा गिबि नुथाय महरखौ दिन्थि (फुंखानि जौखोन्दो)

en: Piece edge shape size
brx: थुख्रा रुगुं दाथाय महर

en: Size of the curve along the piece's edge
brx: थुख्रानि रुगुंजों खेंख्रानि महर

en: Auto shuffle
brx: अट' शाफ्ल

en: Auto shuffle delay during game
brx: खेलानि समाव अट' शाफ्ल गोबाव

en: Auto solve
brx: हार्सिं समाधान खालामनाय

en: Auto solve delay during game
brx: खेला समाव हार्सिं समाधान खालामनाय

en: Rotation
brx: फिदिंनाय

en: Rotation parameter: none;180;90-270;mirror
brx: फिदिंनाय पेरामिटार: मोनसेबो नङा;180;90-270;आयना

en: jigsaw puzzle
brx: जिगस' जेथोगोनां

en: sliding puzzle
brx: स्लाइडिं जेथोगोनां

en: swap puzzle
brx: स्वाप जेथोगोनां

en: exchange puzzle
brx: सोलाय सोल' जेथोगोनां

en: 0/90/180/270/mirror
brx: 0/90/180/270/आयना

en: Puzzle interactive game video filter
brx: जेथोगोनां एन्टारएक्टिभ खेला भिडिअ' फिल्टार

en: Puzzle
brx: जेथोगोनां

en: Ripple video filter
brx: रिपल् भिडिअ' फिल्टार

en: Ripple
brx: रिपल्

en: Angle in degrees
brx: दिग्रिआव ख'ना

en: Angle in degrees (0 to 359)
brx: दिग्रिआव ख'ना (0 निफ्राय 359 सिम)

en: Use motion sensors
brx: मसन सेन्सरखौ बाहाय

en: Rotate video filter
brx: भिडिअ' फिल्टारखौ फिदिं

en: Rotate
brx: फिदिं

en: Image format
brx: मुसुखा फरमेट

en: Format of the output images (png, jpeg, ...).
brx: आउटपुट मुसुखानि फरमेट (png, jpeg, ...)।

en: You can enforce the image width. By default (-1) VLC will adapt to the video characteristics.
brx: नोंथाङा मुसुखा गुवारखौ जर खालामनो हायो। डिफल्टजों, (-1) VLC आ भिडिअ' आखुजों गोरोबगोन।

en: You can enforce the image height. By default (-1) VLC will adapt to the video characteristics.
brx: नोंथाङा मुसुखा गोजौखौ जर खालामनो हायो। डिफल्टजों, (-1) VLC आ भिडिअ' आखुजों गोरोबगोन।

en: Recording ratio
brx: रेकर्ड खालामनाय रुजुथाय

en: Ratio of images to record. 3 means that one image out of three is recorded.
brx: रेकर्ड खालामनो मुसुखानि रुजुथाय। 3 नि ओंथिया जाबाय मोनथामनि गेजेराव मोनसे मुसुखाखौ रेकर्ड खालामनाय जायो।

en: Filename prefix
brx: फाइलमुं प्रिफिक्स

en: Prefix of the output images filenames. Output filenames will have the "prefixNUMBER.format" form if replace is not true.
brx: आउटपुट मुसुखा फाइलमुंनि प्रिफिक्स। आउटपुट फाइलमुंहा "prefixNUMBER.format" फर्म थागोन जदि सोलायना फजफिननाया थार नङा।

en: Directory path prefix
brx: डिरेक्टरि लामा प्रिफिक्स

en: Directory path where images files should be saved. If not set, then images will be automatically saved in users homedir.
brx: डिरेक्टरि लामा जेराव मुसुखा फाइलखौ थिना दोननांगोन। फजआखैब्ला मुसुखाखौ बाहायग्रा ह'मडिरेक्टरिआव गावनो गाव महरै थिना दोनगोन।

en: Always write to the same file
brx: एखे फाइलआव अरायबो राइट खालाम

en: Always write to the same file instead of creating one file per image. In this case, the number is not appended to the filename.
brx: मोनफा मुसुखायाव मोनसे फाइल सोरजिनायनि सोलायै एखे फाइलआव अरायबो राइट खालाम। बे बुब्लिआव, नाम्बार (अनजिमा)खौ फाइलमुंआव फेहेरनाय जाया।

en: Send your video to picture files
brx: नोंथांनि भिडिअ'खौ सावगारि फाइलआव दैथाय हर

en: Scene filter
brx: नुथाय फिल्टार

en: Scene video filter
brx: नुथाय भिडिअ' फिल्टार

en: Sepia intensity
brx: सेपिया रोजाथि

en: Intensity of sepia effect
brx: सेपिया गोहोमनि रोजाथि

en: Sepia video filter
brx: सेपिया भिडिअ' फिल्टार

en: Gives video a warmer tone by applying sepia effect
brx: सेपिया गोहोमखौ बाहायनानै वार्मार टनखौ भिडिअ'नो होयो

en: Sharpen strength (0-2)
brx: गोफार गोहो (0-2)

en: Set the Sharpen strength, between 0 and 2. Defaults to 0.05.
brx: गोफार गोहोखौ फज, 0 आरो 2 नि गेजेराव। 0.05 आव डिफल्ट।

en: Augment contrast between contours.
brx: सिमा हांनि गेजेराव कनट्रेस्टखौ बांहो

en: Sharpen video filter
brx: भिडिअ' फिल्टारखौ गोबौ खालाम

en: Transform type
brx: महर सोलायनाय रोखोम

en: Transpose
brx: जायगा सोलाय

en: Anti-transpose
brx: जायगा सोलायनाय-नङै

en: Video transformation filter
brx: भिडिअ' महर सोलायनाय फिल्टार

en: Transformation
brx: महर सोलायनाय

en: Rotate or flip the video
brx: भिडिअ'खौ फिदिं एबा फ्लिप खालाम

en: VHS movie effect video filter
brx: VHS सावथुन गोहोम भिडिअ' फिल्टार

en: VHS movie
brx: VHS सावथुन

en: Wave video filter
brx: दोहौ भिडिअ' फिल्टार

en: Wave
brx: दोहौ

en: ASCII Art
brx: ASCII आर्ट

en: ASCII-art video output
brx: ASCII-आर्ट भिडिअ' आउटपुट

en: Android native window
brx: एनड्र'इड नेटिभ उइन्ड'

en: Color ASCII art video output
brx: गाब ASCII आर्ट भिडिअ' आउटपुट

en: Core Animation OpenGL Layer (Mac OS X)
brx: क'र एनिमेसन OpenGL थोरफो (मेक OS X)

en: Timelength after which we assume there is no signal.
brx: समनि गोलाव जायनि उनाव जों हमनानै लायोदि जेबो सिन गैया।

en: Timelength after which we assume there is no signal.
    After this delay we black out the video.
brx: समनि गोलाव जायनि उनाव जों हमनानै लायोदि जेबो सिन गैया
    बे गोलावनि उनाव, जों भिडिअ'खौ गोसोम खालामो।

en: Output card
brx: आउटपुट कार्ड

en: DeckLink output card, if multiple exist. The cards are numbered from 0.
brx: गोबां दङब्ला DeckLink आउटपुट। कार्डखौ 0 निफ्राय नाम्बार होनाय जायो

en: Desired output mode
brx: लुबैखानाय आउटपुट म'ड

en: Desired output mode for DeckLink output. This value should be a FOURCC code in textual form, e.g. "ntsc".
brx: DeckLink आउटपुटनि थाखाय लुबैनाय आउटपुट म'ड। बे बेसेनआ फरा फर्मआव FOURCC क'ड जानांगोन, जेरै- "ntsc"।

en: Audio connection for DeckLink output.
brx: डेकलिंक आउटपुटनि थाखाय अडिअ' फोनांजाब

en: Audio sampling rate (in hertz) for DeckLink output. 0 disables audio output.
brx: DeckLink आउटपुटनि थाखाय (hertz आव) अडिअ' नमुना रेट। 0 आ अडिअ' आउटपुटखौ लोरबां खालामो।

en: Number of output channels for DeckLink output. Must be 2, 8 or 16. 0 disables audio output.
brx: DeckLink आउटपुटनि थाखाय आउटपुट सेनेलनि अनजिमा। 2, 8 एबा 16 जाथारनांगोन। 0 आ अडिअ' आउटपुटखौ लोरबां खालामो।

en: Video connection for DeckLink output.
brx: डेकलिंक आउटपुटनि थाखाय भिडिअ' फोनांजाब

en: Use 10 bits per pixel for video frames.
brx: भिडिअ' फ्रेमनि थाखाय पिक्सेल मोनफा 10 बिटखौ बाहाय

en: DecklinkOutput
brx: डेकलिंक आउटपुट

en: Window handle (HWND)
brx: उइन्ड' हेन्डेल (HWND)

en: Video will be embedded in this pre-existing window. If zero, a new window will be created.
brx: भिडिअ'आ बे आगु-थाखानाय उइन्ड'आव अरजाब होगोन। लाथिख'ब्ला मोनसे गोदान उइन्ड'खौ सोरजिगोन।

en: Drawable
brx: आखिनो हाथाव

en: Embedded window video
brx: अरजाब होखानाय उइन्ड' भिडिअ'

en: Framebuffer device
brx: फ्रेमबाफार डिभाइस

en: Framebuffer device to use for rendering (usually /dev/fb0).
brx: रेन्डारिंनि थाखाय बाहायनो थाखाय फ्रेमबाफार डिभाइस (सरासनस्रायै /dev/fb0)।

en: Run fb on current tty
brx: fb खौ दानि tty आव सालाय

en: Run framebuffer on current TTY device (default enabled). (disable tty handling with caution)
brx: फ्रेमबाफारखौ दानि TTY डिभाइसआव सालाय (डिफल्ट हाहोनाय खालामबाय)। (सांग्राङै tty हेन्डेलिंखौ लोरबां खालाम)

en: Framebuffer resolution to use
brx: बाहायनो फ्रेम-बाफार रिज'लुसन

en: Select the resolution for the framebuffer. Currently it supports the values 0=QCIF 1=CIF 2=NTSC 3=PAL, 4=auto (default 4=auto)
brx: फ्रेमबाफारनि थाखाय रिज'लुसनखौ सायख। दासान्दि बेयो बेसेन 0=QCIF 1=CIF 2=NTSC 3=PAL, 4=अट' (डिफल्ट 4=अट') खौ हेफाजाब खालामो

en: Framebuffer uses hw acceleration
brx: फ्रेमबाफारआ hw खारथाय बांनायखौ बाहायो

en: Image format (default RGB)
brx: मुसुखा फरमेट (डिफल्ट RGB)

en: Chroma fourcc used by the framebuffer. Default is RGB since the fb device has no way to report its chroma.
brx: क्र'मा fourcc आ फ्रेमबाफारजों बाहायजायो। डिफल्टआ RGB मानोना fb डिभाइसहा बेनि क्र'मखौ रिपर्ट खालामनो जेबो राहा गैया।

en: GNU/Linux framebuffer video output
brx: GNU/Linux फ्रेमबाफार भिडिअ' आउटपुट

en: GLX extension for OpenGL
brx: OpenGL नि थाखाय GLX फेहेरनाय

en: Enable a workaround for T23
brx: T23 नि थाखाय वार्क-एराउन्डखौ हाहोनाय खालाम

en: Enable this option if the diagonal stripes are displayed when the window size is equal to or smaller than the movie size.
brx: बे उफ्राखौ हाहोनाय खालाम जदि डायेग'नेल स्ट्रिपखौ दिन्थिफुंनाय जायो जेब्ला उइन्ड' महरआ सावथुन महरजों समान एबा फिसासिन जायो।

en: Video mode
brx: भिडिअ' म'ड

en: Select a proper video mode to be used by KVA.
brx: KVA जों बाहायजानो गोनां मोनसे मोजां भिडिअ' म'डखौ सायख

en: K Video Acceleration video output
brx: K भिडिअ' खारथाय बांनाय भिडिअ' आउटपुट

en: Mac OS X OpenGL video output
brx: मेक OS X OpenGL भिडिअ' आउटपुट

en: OpenGL extension
brx: OpenGL फेहेरनाय

en: OpenGL ES 2 extension
brx: OpenGL ES 2 फेहेरनाय

en: Extension through which to use the Open Graphics Library (OpenGL).
brx: फेहेरनाय जायजों गेवनाय ग्राफिक्स बिजाब बाख्रि (OpenGL) खौ बाहायो

en: OpenGL for Embedded Systems 2 video output
brx: अरजाब होखानाय सिस्टेम 2 भिडिअ' आउटपुटनि थाखाय OpenGL

en: OpenGL video output
brx: OpenGL भिडिअ' आउटपुट

en: EGL extension for OpenGL
brx: OpenGL नि थाखाय EGL फेहेरनाय

en: The desktop mode allows you to display the video on the desktop.
brx: डेस्कटप म'डआ नोंथांखौ भिडिअ'खौ डेस्कटपआव दिन्थिफुंनो गनायथि होयो

en: Use hardware blending support
brx: हार्डबेयार गलाय-मोन्देर हेफाजाबखौ बाहाय

en: Try to use hardware acceleration for subtitle/OSD blending.
brx: दालाय-बिमुं गलाय-मोन्देरनि थाखाय हार्डवेयार खारथाय बांनायखौ बाहायनो नाजा।

en: Pixel Shader
brx: पिक्सेल शेडार

en: Choose a pixel shader to apply.
brx: बाहायनो पिक्सेल शेडारखौ बासिख

en: Path to HLSL file
brx: HLSL फाइलआव लामा

en: Path to an HLSL file containing a single pixel shader.
brx: मोनसेल' पिक्सेल शेडार गोनां HLSL फाइलआव लामा।

en: HLSL File
brx: HLSL फाइल

en: Recommended video output for Windows Vista and later versions
brx: उइन्ड'स भिस्टा आरो उननि बिसाननि थाखाय थिनखानाय भिडिअ' भिडिअ'

en: Use hardware YUV->RGB conversions
brx: हार्डवेयार YUV->RGB सोलायनायखौ बाहाय

en: Try to use hardware acceleration for YUV->RGB conversions. This option doesn't have any effect when using overlays.
brx: YUV->RGB सोलायहोनायनि थाखाय हार्डवेयार खारथाय बांनायखौ बाहायनो नाजा। बे उफ्राहा अभारलेखौ बाहायनाय समाव जेबो गोहोम गैया।

en: Overlay video output
brx: अभारले भिडिअ' आउटपुट

en: Overlay is the hardware acceleration capability of your video card (ability to render video directly). VLC will try to use it by default.
brx: अभारलेआ नोंथांनि भिडिअ' कार्डनि हार्डवेयार खारथाय बांनाय गोहो (भिडिअ'खौ थोंजोङै होनो हानाय गोहो)। VLC आ डिफल्टजों बेखौ बाहायनो नाजागोन।

en: Use video buffers in system memory
brx: भिडिअ' बाफारखौ सिस्टेम मेमरिआव बाहाय

en: Create video buffers in system memory instead of video memory. This isn't recommended as usually using video memory allows benefiting from more hardware acceleration (like rescaling or YUV->RGB conversions). This option doesn't have any effect when using overlays.
brx: भिडिअ' मेमरिनि सोलायै सिस्टेम मेमरिआव भिडिअ' बाफारखौ सोरजि। सरासनस्रायै भिडिअ' मेमरिया गोबां हार्डवेयार खारथाय बांनाय निफ्राय गोरोबहोनो गनायथि होनायखौ थिननाय जाया (जेरै- रिस्केलिं एबा YUV->RGB सोलायहोनाय)। अभारलेखौ बाहायबाय थानाय समाव बे उफ्राहा जेबो गोहोम थाया।

en: Use triple buffering for overlays
brx: अभारलेनि थाखाय थामगुन बाफारिंखौ बाहाय

en: Try to use triple buffering when using YUV overlays. That results in much better video quality (no flickering).
brx: YUV अभारलेखौ बाहायनाय समाव फानथाम बाफारिंखौ बाहायनो नाजा। बेनि जाउनाव जोबोद साबसिन भिडिअ' गुन जायो (जेबो फ्लिकारिं गैया)।

en: Name of desired display device
brx: लुबैखानाय दिन्थिफुंनाय डिभाइसनि अनजिमा

en: In a multiple monitor configuration, you can specify the Windows device name of the display that you want the video window to open on. For example, "\\.\DISPLAY1" or "\\.\DISPLAY2".
brx: गोबां मनिटर बाइजोमहरआव, नोंथाङा दिन्थिफुंनायनि उइन्ड'स डिभाइस मुंखौ थिक खालामनो हायो जेराव नोंथाङा भिडिअ' उइन्ड'खौ खेवनो लुबैयो। बिदिन्थि महरै, "\\.\DISPLAY1" एबा "\\.\DISPLAY2".

en: Recommended video output for Windows XP. Incompatible with Vista's Aero interface
brx: उइन्ड'स XPनि थाखाय थिननाय भिडिअ' आउटपुट। भिस्टानि Aero इन्टारफेसजों गोरोबै

en: DirectX (DirectDraw) video output
brx: थोंजोंX (DirectDraw) भिडिअ' आउटपुट

en: Wallpaper
brx: वालपेपार

en: Windows GDI video output
brx: उइन्ड'स GDI भिडिअ' आउटपुट

en: GPU affinity
brx: GPU गोरोबथि

en: Dummy image chroma format
brx: डामि मुसुखा क्र'मा फरमेट

en: Force the dummy video output to create images using a specific chroma format instead of trying to improve performances by using the most efficient one.
brx: जोबोद गोहोम मावफुंनायखौ बाहायनानै मावफुंनायखौ जौगाहोनायनि सोलायै जरखा क्र'मा फरमेटनि हेफाजाबजों मुसुखा सोरजिनो डामि भिडिअ' आउटपुटखौ जर खालाम

en: Dummy video output
brx: डामि भिडिअ' आउटपुट

en: Statistics video output
brx: अनजिमा सानथाय भिडिअ' आउटपुट

en: Video memory buffer width.
brx: भिडिअ' मेमरि बाफार गुवार

en: Video memory buffer height.
brx: भिडिअ' मेमरि बाफार गोजौ

en: Pitch
brx: पिच

en: Video memory buffer pitch in bytes.
brx: बाइट्सआव भिडिअ' मेमरि बाफार पिच

en: Chroma
brx: क्र'मा

en: Output chroma for the memory image as a 4-character string, eg. "RV32".
brx: मोनसे 4-हांखो स्ट्रिं महरै मेमरि मुसुखानि थाखाय आउटपुट क्र'मा, जेरै- "RV32"।

en: Video memory output
brx: भिडिअ' मेमरि आउटपुट

en: Video memory
brx: भिडिअ' मेमरि

[ctx: ASCII]
note: xgettext: This is a plain ASCII spelling of "VLC media player" for the ICCCM window name. This must be pure ASCII. The limitation is partially with ICCCM and partially with VLC. For Latin script languages, you may need to strip accents. For other scripts, you will need to transliterate into Latin.
en: VLC media player
brx: VLC मेडिया प्लेयार

en: X11 display
brx: X11 दिन्थिफुंनाय

en: Video will be rendered with this X11 display. If empty, the default display will be used.
brx: बे X11 दिन्थिफुंनायजों भिडिअ'खौ होगोन। लांदांब्ला डिफल्ट दिन्थिफुंनायखौ बाहायगोन।

en: X11 window ID
brx: X11 उइन्ड' ID

en: X window
brx: X उइन्ड'

en: X11 video window (XCB)
brx: X11 भिडिअ' उइन्ड' (XCB)

en: X11 video output (XCB)
brx: X11 भिडिअ' आउटपुट(XCB)

en: XVideo adaptor number
brx: Xभिडिअ' एडाप्ट'र नाम्बार

en: XVideo hardware adaptor to use. By default, VLC will use the first functional adaptor.
brx: बाहायनो Xभिडिअ' हार्डबेयार एडाप्ट'। डिफल्टजों, VLC आ गिबियाव खामानि मावफुंनाय एडाप्ट'रखौ बाहायगोन।

en: XVideo format id
brx: Xभिडिअ' फरमेट id

en: XVideo image format id to use. By default, VLC will try to use the best match for the video being played.
brx: बाहायनो Xभिडिअ' मुसुखा फरमेट id। डिफल्टजों, VLC आ दामबाय थानाय भिडिअ'नि थाखाय साबसिन गोरोबनायखौ बाहायनो नाजागोन।

en: XVideo output (XCB)
brx: Xभिडिअ' आउटपुट (XCB)

en: device, fifo or filename
brx: डिभाइस, फिफ' एबा फाइलमुं

en: device, fifo or filename to write yuv frames too.
brx: yuv फ्रेमखौ लिरनो डिभाइस, फिफ' एबा फाइलमुं

en: Chroma used
brx: क्र'मा बाहायबाय

en: YUV output
brx: YUV आउटपुट

en: YUV video output
brx: YUV भिडिअ' आउटपुट

en: Number of video windows in which to clone the video.
brx: भिडिअ' उइन्ड'नि अनजिमा जेराव भिडिअ'खौ क्ल'न खालामनो।

en: Video output modules
brx: भिडिअ' आउटपुट मडुल

en: You can use specific video output modules for the clones. Use a comma-separated list of modules.
brx: नोंथाङा क्ल'ननि थाखाय जरखा भिडिअ' आउटपुट मडुलखौ बाहायनो हायो। मडुलनि कमा-आलादा खालाम लिस्टखौ बाहाय।

en: Duplicate your video to multiple windows and/or video output modules
brx: नोंथांनि भिडिअ'खौ गोबां उइन्ड'स आरो/एबा भिडिअ' आउटपुट मडुलआव डुप्लिकेट खालाम

en: Clone video filter
brx: क्ल'न भिडिअ' फिल्टार

en: Select the number of horizontal video windows in which to split the video
brx: समानथि भिडिअ' उइन्ड'सनि अनजिमाखौ सायख जेराव भिडिअ'खौ बोखावयो

en: Select the number of vertical video windows in which to split the video
brx: थोंगोर भिडिअ' उइन्ड'सनि अनजिमाखौ सायख जेराव भिडिअ'खौ बोखावयो

en: Active windows
brx: उइन्ड'खौ मावथि खालाम

en: Comma-separated list of active windows, defaults to all
brx: मावथि उइन्ड'सनि कमा-आलादा खालामनाय लिस्ट, गासैआव डिफल्ट

en: Split the video in multiple windows to display on a wall of screens
brx: स्क्रिननि बेरायाव दिन्थिफुंनो थाखाय भिडिअ'खौ गोबां उइन्ड'आव बोखाव

en: Panoramix: wall with overlap video filter
brx: पेन'रामिक्स: अभारलेप भिडिअ' फिल्टारजों बेरा

en: Panoramix
brx: पेन'रामिक्स

en: length of the overlapping area (in %)
brx: अभारलेपिं ओनसोलनि गोलाव (% आव)

en: Select in percent the length of the blended zone
brx: गलाय-मोन्देर ओनसोलनि गोलावखौ जौखोन्दोआव सायख

en: height of the overlapping area (in %)
brx: अभारलेपिं ओनसोलनि गोजौ (% आव)

en: Select in percent the height of the blended zone (case of 2x2 wall)
brx: गलाय-मोन्देर ओनसोलनि गोजौखौ जौखोन्दोआव सायख (2x2 वालनि बुब्लि)

en: Attenuation
brx: रेजें खालामनाय

en: Check this option if you want attenuate blended zone by this plug-in (if option is unchecked, attenuate is made by opengl)
brx: नोंथाङा बे प्लाग-इनजों गलाय-मोन्देर ओनसोलखौ खम खालामनो लुबैयोब्ला बे उफ्राखौ आनजाद खालाम (उफ्राखौ आनजाद-नङै खालामोब्ला opengl जों खम खालामनाय जायो)।

en: Attenuation, begin (in %)
brx: रेजें खालामनाय, जागायनाय (% आव)

en: Select in percent the Lagrange coefficient of the beginning blended zone
brx: गलाय-मोन्देर ओनसोलनि जागायनायनि Lagrange अनजिमा थादेरनायखौ जौखोन्दोआव सायख

en: Attenuation, middle (in %)
brx: रेजें खालामनाय, गेजेर (% आव)

en: Select in percent the Lagrange coefficient of the middle of blended zone
brx: गलाय-मोन्देर ओनसोलनि गेजेरनि Lagrange अनजिमा थादेरनायखौ जौखोन्दोआव सायख

en: Attenuation, end (in %)
brx: रेजें खालामनाय, जोबनाय (% आव)

en: Select in percent the Lagrange coefficient of the end of blended zone
brx: गलाय-मोन्देर ओनसोलनि जोबनायनि Lagrange क'एफिसियेन्टखौ जौखोन्दोआव सायख

en: middle position (in %)
brx: गेजेर जायगा (% आव)

en: Select in percent (50 is center) the position of the middle point (Lagrange) of blended zone
brx: गलाय-मोन्देर ओनसोलनि गेजेर बिन्दो (Lagrange) नि जायगा, (50 आ मिरु) जौखोन्दोआव सायख।

en: Gamma (Red) correction
brx: गामा (गोजा) गेबें खालामनाय

en: Select the gamma for the correction of blended zone (Red or Y component)
brx: गलाय-मोन्देर ओनसोलनि गेबें खालामनायनि थाखाय गामाखौ सायख (गोजा एबा Y थाफानाय मुवा)

en: Gamma (Green) correction
brx: गामा (सोमखोर) गेबें खालामनाय

en: Select the gamma for the correction of blended zone (Green or U component)
brx: गलाय-मोन्देर ओनसोलनि गेबें खालामनायनि थाखाय गामाखौ सायख (सोमखोर एबा U थाफानाय मुवा)

en: Gamma (Blue) correction
brx: गामा (निला) गेबें खालामनाय

en: Select the gamma for the correction of blended zone (Blue or V component)
brx: गलाय-मोन्देर ओनसोलनि गेबें खालामनायनि थाखाय गामाखौ सायख (निला एबा V थाफानाय मुवा)

en: Black Crush for Red
brx: गोजा गाबनि थाखाय गोसोम नारसिननाय

en: Select the Black Crush of blended zone (Red or Y component)
brx: गलाय-मोन्देर ओनसोलनि गोसोम नारसिननायखौ सायख (गोजा एबा Y थाफानाय मुवा)

en: Black Crush for Green
brx: सोमखोर गाबनि थाखाय गोसोम नारसिननाय

en: Select the Black Crush of blended zone (Green or U component)
brx: गलाय-मोन्देर ओनसोलनि गोसोम नारसिननायखौ सायख (सोमखोर एबा Y थाफानाय मुवा)

en: Black Crush for Blue
brx: निला गाबनि थाखाय गोसोम नारसिननाय

en: Select the Black Crush of blended zone (Blue or V component)
brx: गलाय-मोन्देर ओनसोलनि गोसोम नारसिननायखौ सायख (निला एबा Y थाफानाय मुवा)

en: White Crush for Red
brx: गोजा गाबनि थाखाय गुफुर नारसिननाय

en: Select the White Crush of blended zone (Red or Y component)
brx: गलाय-मोन्देर ओनसोलनि गुफुर नारसिननायखौ सायख (गोजा एबा Y थाफानाय मुवा)

en: White Crush for Green
brx: सोमखोर गाबनि थाखाय गुफुर नारसिननाय

en: Select the White Crush of blended zone (Green or U component)
brx: गलाय-मोन्देर ओनसोलनि गुफुर नारसिननायखौ सायख (सोमखोर एबा Y थाफानाय मुवा)

en: White Crush for Blue
brx: निला गाबनि थाखाय गुफुर नारसिननाय

en: Select the White Crush of blended zone (Blue or V component)
brx: गलाय-मोन्देर ओनसोलनि गुफुर नारसिननायखौ सायख (निला एबा Y थाफानाय मुवा)

en: Black Level for Red
brx: गोजा गाबनि गोसोम लेभेल

en: Select the Black Level of blended zone (Red or Y component)
brx: गलाय-मोन्देर ओनसोलनि गोसोम लेभेलखौ सायख (गोजा एबा Y थाफानाय मुवा)

en: Black Level for Green
brx: गोथां गाबनि गोसोम लेभेल

en: Select the Black Level of blended zone (Green or U component)
brx: गलाय-मोन्देर ओनसोलनि गोसोम लेभेलखौ सायख (सोमखोर एबा U थाफानाय मुवा)

en: Black Level for Blue
brx: अख्रां गाबनि गोसोम लेभेल

en: Select the Black Level of blended zone (Blue or V component)
brx: गलाय-मोन्देर ओनसोलनि गोसोम लेभेलखौ सायख (निला एबा V थाफानाय मुवा)

en: White Level for Red
brx: गोजा गाबनि गुफुर लेभेल

en: Select the White Level of blended zone (Red or Y component)
brx: गलाय-मोन्देर ओनसोलनि गुफुर लेभेलखौ सायख (गोजा एबा Y थाफानाय मुवा)

en: White Level for Green
brx: गोथां गाबनि गुफुर लेभेल

en: Select the White Level of blended zone (Green or U component)
brx: गलाय-मोन्देर ओनसोलनि गुफुर लेभेलखौ सायख (सोमखोर एबा U थाफानाय मुवा)

en: White Level for Blue
brx: निला गाबनि थाखाय गुफुर लेभेल

en: Select the White Level of blended zone (Blue or V component)
brx: गलाय-मोन्देर ओनसोलनि गुफुर लेभेलखौ सायख (निला एबा V थाफानाय मुवा)

en: Number of horizontal windows in which to split the video.
brx: भिडिअ'खौ बोखावनाय समानथि उइन्ड'नि अनजिमा

en: Number of vertical windows in which to split the video.
brx: भिडिअ'खौ बोखावनाय थोंगोर उइन्ड'नि अनजिमा

en: Element aspect ratio
brx: गुदिमुवा नुथाय रुजुथाय

en: Aspect ratio of the individual displays building the wall.
brx: मोनफा मोनफा नुथाय रुजुथाया बेरा बानायनायखौ दिन्थिफुङो

en: Wall video filter
brx: बेरा भिडिअ' फिल्टार

en: Image wall
brx: मुसुखा बेला

en: Goom display width
brx: गुम दिन्थिफुंनाय गुवार

en: Goom display height
brx: गुम दिन्थिफुंनाय गोजौ

en: This allows you to set the resolution of the Goom display (bigger resolution will be prettier but more CPU intensive).
brx: बेयो गुम दिन्थिफुंनायनि रिज'लुसनखौ फजनो गनायथि होयो (गेदेरसिन रिज'लुसनआ साबसिन नाथाय गोबां CPU रोजाथि)।

en: Goom animation speed
brx: गुम एनिमेसन खारथाय

en: This allows you to set the animation speed (between 1 and 10, defaults to 6).
brx: बेयो नोंथांनो एनिमेसन खारथाय (1 आरो 10 नि गेजेराव, 6 आव डिफल्ट) खौ फजनो गनायथि होयो।

en: Goom
brx: गुम

en: Goom effect
brx: गुम गोहोम

en: projectM configuration file
brx: प्रजेक्टM बाइजोमहर फाइल

en: File that will be used to configure the projectM module.
brx: प्रजेक्टM मडुलखौ बाइजोमहर दानो फाइलखौ बाहायगोन।

en: projectM preset path
brx: प्रजेक्टM प्रिसेट लामा

en: Path to the projectM preset directory
brx: प्रजेक्टM प्रिसेट डिरेक्टरिआव लामा

en: Title font
brx: बिमुं फन्ट

en: Font used for the titles
brx: बिमुंनि थाखाय बाहायनाय फन्ट

en: Font menu
brx: फन्ट मेनु

en: Font used for the menus
brx: मेनुनि थाखाय बाहायखानाय फन्ट

en: The width of the video window, in pixels.
brx: पिक्सेलआव भिडिअ' उइन्ड'नि गुवार

en: The height of the video window, in pixels.
brx: पिक्सेलआव भिडिअ' उइन्ड'नि गोजौ

en: Mesh width
brx: मेश गुवार

en: The width of the mesh, in pixels.
brx: पिक्सेलआव मेशनि गुवार

en: Mesh height
brx: मेश गोजौ

en: The height of the mesh, in pixels.
brx: पिक्सेलआव मेशनि गोजौ

en: Texture size
brx: टेक्सशारनि महर

en: The size of the texture, in pixels.
brx: पिक्सेलआव टेक्सशारनि महर

en: projectM
brx: प्रजेक्टM

en: libprojectM effect
brx: libprojectM गोहोम

en: Effects list
brx: गोहोम लिस्ट

en: A list of visual effect, separated by commas.
    Current effects include: dummy, scope, spectrum, spectrometer and vuMeter.
brx: कमाजों आलादा खालामजानाय, नुथाव गोहोमनि लिस्ट।
    दानि गोहोमआव दङ: डामि, स्कप, स्पेक्ट्राम, स्पेक्ट्र'मिटार आरो vuMeter.

en: The width of the effects video window, in pixels.
brx: पिक्सेलआव गोहोम भिडिअ' उइन्ड'नि गुवार

en: The height of the effects video window, in pixels.
brx: पिक्सेलआव गोहोम भिडिअ' उइन्ड'नि गोजौ

en: FFT window
brx: FFT उइन्ड'

en: The type of FFT window to use for spectrum-based visualizations.
brx: स्पेक्ट्राम-सोनारनाय भिजुयेलाइजेसननि थाखाय बाहायनो थाखाय FFT उइन्ड'नि रोखोम

en: Kaiser window parameter
brx: केइजार उइन्ड' पेरामिटार

en: Show 80 bands instead of 20
brx: 20 नि सोलायै 80 बेण्डखौ दिन्थि

en: Number of blank pixels between bands.
brx: बेण्डनि गेजेराव लांदां पिक्सेलनि अनजिमा

en: Amplification
brx: एमप्लिफिकेसन

en: This is a coefficient that modifies the height of the bands.
brx: बेयो मोनसे क'एफिसियेन्ट (थादेरनाय) जाय बेन्डसनि गोजौखौ सुद्रायो

en: Draw peaks in the analyzer
brx: पिकखौ बिजिरग्रायाव आखि

en: Enable original graphic spectrum
brx: गुबै ग्राफिक स्पेस्ट्रामखौ हाहोनाय खालाम

en: Enable the "flat" spectrum analyzer in the spectrometer.
brx: स्पेक्ट्र'मिटारआव "फ्लेट" स्पेक्ट्राम बिजिरग्राखौ हाहोनाय खालाम

en: Draw bands in the spectrometer
brx: स्पेक्ट्र'मिटारआव बेण्डखौ आखि

en: Draw the base of the bands
brx: बेण्डनि बिथाखौ आखि

en: Base pixel radius
brx: बिथा पिक्सेल सोखाव

en: Defines radius size in pixels, of base of bands(beginning).
brx: बेण्ड(जागायनाय)नि बिथानि, सोखाव महरखौ पिक्सेलआव थि खालाम

en: Spectral sections
brx: स्पेक्ट्राल खोन्दो

en: Determines how many sections of spectrum will exist.
brx: स्पेक्ट्रामनि बेसेबां खोन्दोआ दं बेखौ थि खालामो।

en: Peak height
brx: पिक गोजौ

en: Total pixel height of the peak items.
brx: पिक आइटेमनि गासै पिक्सेल गोजौ

en: Peak extra width
brx: पिक बांद्राय गुवार

en: Additions or subtractions of pixels on the peak width.
brx: पिक गुवारआव पिक्सेलनि दाजाबनाय एबा दानख'नाय

en: V-plane color
brx: V-समान गाब

en: YUV-Color cube shifting across the V-plane ( 0 - 127 ).
brx: V-समानआव YUV-गाब घन शिफ्टिं ( 0 - 127 )।

en: Visualizer
brx: भिजुयेलाइजार

en: Visualizer filter
brx: भिजुयेलाइजार फिल्टार

en: Spectrum analyser
brx: स्पेक्ट्राम बिजिरग्रा

en: #paste your VLM commands here
brx: #नोंथांनि VLM बिथोनखौ बेयाव फोनांजाब हो

en: #separate commands with a new line or a semi-colon
brx: #बिथोनखौ गोदान सारि एबा मोनसे सेमि-कलनजों आलादा खालाम

en: Play List
brx: प्ले लिस्ट

en: Output
brx: आउटपुट

en: Subtitle codec
brx: दालाय-बिमुं codec

en: Output	method
brx: आउटपुट	method

en: Multiplexer
brx: माल्टिप्लेक्सार

en: Video FPS
brx: भिडिअ' FPS

en: MUX options
brx: MUX उफ्रा

en: Video scale
brx: भिडिअ' स्केल

en: Output port
brx: आउटपुट पर्ट

en: Output	file
brx: आउटपुट	फाइल

en: Input media
brx: इनपुट मेडिया

en: Error:
brx: गोरोन्थि:

en: Sample ui-state-error style.
brx: नमुना ui-थासारि-गोरोन्थि आदब।

en: File name
brx: फाइल मुं

en: Preamp:
brx: प्रि-एम्प:

en: Row border
brx: सारि सिमना

en: Column border
brx: खाम्फा सिमना

en: Background
brx: सावगारिनि उनथिं थानाय

en: Mosaic Tiles
brx: मजेइक टाइल

en: Playback Rate
brx: प्लेबेक रेट

en: Audio Delay
brx: अडिअ' गोबाव

en: Subtitle Delay
brx: दालाय-बिमुं गोबाव

en: Time:
brx: सम:

en: VLC media player - Web Interface
brx: VLC मेडिया प्लेयार - वेब इन्टारफेस

en: Hide / Show Library
brx: बिजाब बाख्रिखौ दोनखोमा / दिन्थि

en: Hide / Show Viewer
brx: नायग्राखौ दोनखोमा / दिन्थि

en: Manage Streams
brx: स्ट्रिमखौ मेनेज खालाम

en: Track Synchronisation
brx: ट्रेक सिनक्र'नाइजेसन

en: VLM Batch Commands
brx: VLM बेच बिथोम

en: Loop
brx: लुप

en: Empty Playlist
brx: लांदां प्लेलिस्ट

en: Queue Selected
brx: सारि सायखखाबाय

en: Play Selected
brx: सायखखानायखौ दाम

en: Refresh List
brx: लिस्टखौ थाजा खालाम

en: Loading flowplayer...
brx: फ्ल'प्लेयारखौ ल'ड खालामगासिनो दं...

en: If nothing appears, check your internet connection.
brx: जेबो नुजायाखैब्ला नोंथांनि इन्टारनेट फोनांजाबखौ आनजाद खालाम

en: By creating a stream, the <i>Main Controls</i> will operate the stream instead of the main interface.
brx: मोनसे स्ट्रिमखौ सोरजिनानै, <i>गाहाय दबथायनाइ</i> आ गाहाय इन्टारफेसनि सोलायै स्ट्रिमखौ अपारेट खालामगोन।

en: The stream will be created using default settings, for more advanced configuration, or to modify the default settings, select the button to the right: <i>Manage Streams</i>
brx: डिफल्ट सेटिंनि हेफाजाबजों स्ट्रिमखौ सोरजिगोन, गोबां जौगाहोनाय बाइजोमहरनि थाखाय, एबा डिफल्ट सेटिंखौ सुद्रायनो, आगदानि बुथामखौ सायख: <i>स्ट्रिमखौ मेनेज खालाम</i>

en: Once the stream is created, the <i>Media Viewer</i> window will display the stream.
brx: स्ट्रिमखौ खेबसे सोरजिब्ला, <i>मेडिया नायग्रा</i> उइन्ड'आ स्ट्रिमखौ दिन्थिफुंगोन।

en: Volume will be controlled by the player, and not the <i>Main Controls</i>.
brx: भलिउमआ प्लेयारजों दबथायजागोन, आरो <i>गाहाय दबथायनाय</i>जों नङा।

en: The current playing item will be streamed. If there is no currently playing item, the first selected item from the <i>Library</i> will be the subject of the stream.
brx: दानि दामनाय आइटेमखौ स्ट्रिम खालामगोन। दासान्दि जेबो आइटेम दामाखैब्ला <i>बिजाब बाख्रि</i> निफ्राय गिबि सायखखानाय आइटेमआ स्ट्रिमनि आयदा जागोन।

en: To stop the stream and resume normal controls, click the <i>Open Stream</i> button again.
brx: स्ट्रिमखौ बन्द खालामनो आरो सरासनस्रा दबथायनायखौ फिन जागायनो, <i>स्ट्रिमखौ खेव</i> बुथामखौ क्लिक खालाम।

en: Are you sure you wish to create the stream?
brx: थारैनो नोंथाङा स्ट्रिमखौ सोरजिनो लुबैयो नामा?

en: Dialog
brx: बिबुं

en: Form
brx: फर्म

en: Preset
brx: प्रिसेट

en: &Verbosity:
brx: भार्ब'सिटि:

en: &Filter:
brx: फिल्टार:

en: &Save as...
brx: बादि थिना दो

en: Modules Tree
brx: मडुल ट्रि

en: Show extended options
brx: फेहेरखानाय उफ्राखौ दिन्थि

en: Show &more options
brx: गोबां उफ्राखौ दिन्थि

en: Change the caching for the media
brx: मेडियानि थाखाय केछिंखौ सोलाय

en: Start Time
brx: जागायनाय सम

en: Edit Options
brx: उफ्राखौ सुजु

en: Extra media
brx: बांद्राय मेडिया

en: Complete MRL for VLC internal
brx: VLC इसिंनि थाखाय आबुं MRL

en: Select the file
brx: फाइलखौ सायख

en: Change the start time for the media
brx: मेडियानि थाखाय जागायनाय समखौ सोलाय

en: Play another media synchronously (extra audio file, ...)
brx: एखे समावनो गुबुन मोनसे मेडियाखौ दाम (बांद्राय अडिअ' फाइल, ...)

en: Capture mode
brx: केपसार म'ड

en: Select the capture device type
brx: केपसार डिभाइस रोखोमखौ सायख

en: Device Selection
brx: डिभाइस सायखनाय

en: Options
brx: उफ्रा

en: Access advanced options to tweak the device
brx: डिभाइसखौ टुइक खालामनो हाबनाय जौगानाय उफ्रा

en: Advanced options...
brx: जौगानाय उफ्रा...

en: Disc Selection
brx: डिस्क सायखनाय

en: Disable Disc Menus
brx: डिस्क मेनुखौ लोरबां खालाम

en: No disc menus
brx: जेबो डिस्क मेनु गैया

en: Disc device
brx: डिस्क डिभाइस

en: Starting Position
brx: जागायनाय जायगा

en: Audio and Subtitles
brx: अडिअ' आरो दालाय-बिमुं

en: Use a sub&title file
brx: दालाय-बिमुं फाइलखौ बाहाय

en: Select the subtitle file
brx: दालाय-बिमुं फाइलखौ सायख

en: Choose one or more media file to open
brx: खेवनो मोनसे एबा गोबां मेडिया फाइल बासिख

en: File Selection
brx: फाइल सायखनाय

en: You can select local files with the following list and buttons.
brx: नोंथाङा जायगानि फाइलखौ गाहायनि लिस्ट आरो बुथामजों सायखनो हायो।

en: Add...
brx: दाजाबदेर...

en: Network Protocol
brx: नेटवार्क प्र'ट'कल

en: Please enter a network URL:
brx: मोनसे नेटवार्क URL खौ हाबहो:

en: Profile edition
brx: प्रफाइल सुजुनाय बिसान

en: Features
brx: आखुथाय

en: Streamable
brx: स्ट्रिम खालामथाव

en: Chapters
brx: सेप्टार

en: Menus
brx: मेनु

en: Same as source
brx: फुंखा बादि एखे

en: Custom options
brx: कास्टम उफ्रा

en: Not Used
brx: बाहायाखै

en: Encoding parameters
brx: एनक'डिं पेरामिटार

en: Frame size
brx: फ्रेमनि महर

en: Set up media sources to stream
brx: स्ट्रिम खालामनो मेडिया फुंखाखौ सेट आप खालाम

en: Destination Setup
brx: थांखि सेटआप

en: Select destinations to stream to
brx: आव स्ट्रिम खालामनो थांखिखौ सायख

en: Add destinations following the streaming methods you need. Be sure to check with transcoding that the format is compatible with the method used.
brx: नोंथांनि गोनांथि स्ट्रिमिं खान्थिनि उनाव थांखिखौ दाजाबदेर। ट्रेन्सक'डिंजों आनजाद खालामनो रोखा खालाम, जाहाते फरमेटआ बाहायखानाय खान्थिजों गोरोबो।

en: New destination
brx: गोदान थांखि

en: Display locally
brx: जायगानि महरै दिन्थिफुं

en: Transcoding Options
brx: ट्रेन्सक'डिं उफ्रा

en: Select and choose transcoding options
brx: ट्रेन्सक'डिं उफ्राखौ सायख आरो बासिख

en: Activate Transcoding
brx: ट्रेन्सक'डिंखौ मावथि खालाम

en: Option Setup
brx: उफ्रा सेटआप

en: Set up any additional options for streaming
brx: स्ट्रिमिंनि थाखाय जायखि जाया उफेरा उफ्राखौ सेट आप खालाम

en: Miscellaneous Options
brx: बायदि रोखोमनि उफ्रा

en: Stream all elementary streams
brx: गासै गुदि स्ट्रिमखौ स्ट्रिम खालाम

en: Generated stream output string
brx: दिहुनखानाय स्ट्रिम आउटपुट स्ट्रिं

en: Output module:
brx: आउटपुट मडुल:

en: Use S/PDIF when available
brx: मोननो हाथाव जानाय समाव S/PDIF खौ बाहाय

en: Effects
brx: गोहोम

en: Visualization:
brx: भिजुयेलाइजेसन:

en: Enable Time-Stretching audio
brx: सम-फोलावनाय अडिअ'खौ हाहोनाय खालाम

en: Replay gain mode:
brx: रिप्ले गेन म'ड:

en: Normalize volume to:
brx: ..आव भलिउमखौ सरासनस्रा खालाम:

en: Tracks
brx: ट्रेक

en: Preferred audio language:
brx: पसायखानाय अडिअ' राव:

en: Password:
brx: पासवार्ड:

en: Username:
brx: बाहा.ग्रा:

en: Submit played tracks stats to Last.fm
brx: दामखानाय ट्रेक स्टेट्सखौ Last.fm आव गथाय

en: x264 profile and level selection
brx: x264 प्रफाइल आरो लेभेल सायखनाय

en: Hardware-accelerated decoding
brx: हार्डबेयाव-खारथाय बांहोखानाय डिक'डिं

en: Video quality post-processing level
brx: भिडिअ' गुन पस्ट-प्रसेसिं लेभेल

en: Skip H.264 in-loop deblocking filter
brx: H.264 इन-लुप डेबलकिं फिल्टारखौ बाद हो

en: Optical drive
brx: अप्टिकेल ड्राइभ

en: Default optical device
brx: डिफल्ट अप्टिकेट डिभाइस

en: Damaged or incomplete AVI file
brx: गाज्रि जाखानाय एबा आबुं-नङै AVI फाइल

en: HTTP proxy URL
brx: HTTP प्रक्सि URL

en: HTTP (default)
brx: HTTP (डिफल्ट)

en: RTP over RTSP (TCP)
brx: RTSP (TCP) आव RTP

en: Live555 stream transport
brx: लाइभ555 स्ट्रिम ट्रेन्सपर्ट

en: Default caching policy
brx: डिफल्ट केछिं पलिसि

en: Menus language:
brx: मेनु राव:

en: Look and feel
brx: लिक आरो फिल

en: Use custom skin
brx: कास्टम स्किनखौ बाहाय

en: This is VLC's default interface, with a native look and feel.
brx: बेयो नेटिभ लिक आरो फिलजों VLCनि डिफल्ट इन्टारफेस।

en: Use native style
brx: नेटिभ आदबखौ बाहाय

en: Resize interface to video size
brx: इन्टारफेसखौ भिडिअ' महरआव फिन महर हो

en: Show controls in full screen mode
brx: दबथायनाखौ आबुं स्क्रिन म'डआव दिन्थि

en: Pause playback when minimized
brx: मिनिमाइज खालामनाय समाव प्लेबेकखौ दोन्थ'हो

en: Show media change popup:
brx: मेडिया सोलायनाय पप-आपखौ दिन्थि:

en: Start in minimal view mode
brx: फिसा नुथाय म'डआव जागाय

en: Force window style:
brx: उइन्ड' आदबखौ जर खालाम:

en: Integrate video in interface
brx: भिडिअ'खौ इन्टारफेसआव खौसे खालाम

en: Show systray icon
brx: सि-स्ट्रे आइकनखौ दिन्थि

en: Skin resource file:
brx: स्किन सम्पद फाइल:

en: Playlist and Instances
brx: प्लेलिस्ट आरो बिदिन्थि

en: Pause on the last frame of a video
brx: भिडिअ'नि जोबथा फ्रेमखौ दोन्थ'हो

en: Allow only one instance
brx: खालि मोनसेल' बिदिन्थिखौ गनायथि हो

en: Activate updates notifier
brx: आपडेट मिथिसारहोग्राखौ मावथि खालाम

en: Every
brx: मोनफ्रोम

en: Save recently played items
brx: बावैसो दामनाय आइटेमखौ थिना दोन

en: Separate words by | (without space)
brx: (स्पेस गैयाबालानो) सोदोबखौ | जों आलादा खालाम

en: Operating System Integration
brx: अपारेटिं सिस्टेम इन्टेग्रेसन

en: File extensions association
brx: फाइल फेहेरनाय आफाद

en: Set up associations...
brx: आफादखौ सेट आप खालाम...

en: Enable On Screen Display (OSD)
brx: अन स्क्रिन दिसप्ले (OSD) खौ हाहोनाय खालाम

en: Show media title on video start
brx: मेडिया बिमुंखौ भिडिअ' जागायनायाव दिन्थि

en: Enable subtitles
brx: दालाय-बिमुंखौ हाहोनाय खालाम

en: Subtitle Language
brx: दालाय-बिमुं बिमुं

en: Default encoding
brx: डिफल्ट एनक'डिं

en: Subtitle effects
brx: दालाय-बिमुं गोहोम

en: Add a shadow
brx: सायख्लुमखौ दाजाबदेर

en: Add a background
brx: सावगारिनि उनथिं थानायखौ दाजाबदेर

en: Accelerated video output (Overlay)
brx: खारथाय बांहोखानाय भिडिअ' आउटपुट (अभारले)

en: Deinterlacing
brx: आलादा खालामनाय

en: Force Aspect Ratio
brx: नुथाय रुजुथायखौ जर खालाम

en: vlc-snap
brx: vlc-स्नेप

en: Stuff
brx: स्टाफ

en: Edit settings
brx: सेटिंखौ सुजु

en: Control
brx: दबथायनाय

en: Run manually
brx: मेनुयेलि सालाय

en: Setup schedule
brx: सेटआप फारिलाइ

en: Run on schedule
brx: फारिलाइआव सालाय

en: Status
brx: थाथाइ

en: Prev
brx: आगोलनि

en: Add Input
brx: इनपुटखौ दाजाबदेर

en: Edit Input
brx: इनपुटखौ सुजु

en: Clear List
brx: लिस्टखौ खोमोर

en: Check for VLC updates
brx: VLC आपडेटखौ आनजाद खालाम

en: Launching an update request...
brx: आपडेट खावलायनायखौ जागायगासिनो दं...

en: Do you want to download it?
brx: बेखौ नोंथाङा डाउनल'ड खालामनो लुबैयो नामा?

en: Essential
brx: गोनांथार

en: Negate colors
brx: गाबखौ नेवसि

en: Colors
brx: गाब

en: Interactive Zoom
brx: इन्टारएक्टिभ जुम

en: Angle
brx: खना

en: full
brx: आबुं

en: none
brx: मोनसेबो नङा

en: Logo erase
brx: ल'ग' खोमोरनाय

en: Mask
brx: मास्क

en: Anaglyph 3D
brx: एनाग्लिफ 3D

en: Mirror
brx: आयना

en: Motion detect
brx: खारथाय संना दिहुननाय

en: Spatial blur
brx: स्पेशाल नुसारै

en: Anti-Flickering
brx: एन्टि-फ्लिकारिं

en: Soften
brx: गुरै खालाम

en: Denoiser
brx: डिनइजार

en: Spatial luma strength
brx: स्पेशाल लुमा गोहो

en: Temporal luma strength
brx: दसेनि लुमा गोहो

en: Spatial chroma strength
brx: स्पेशाल क्र'मा गोहो

en: Temporal chroma strength
brx: दसेनि क्र'मा गोहो

en: VLM configurator
brx: VLM बाइजोमहर खालामग्रा

en: Media Manager Edition
brx: मेडिया मेनेजार सुजुनाय बिसान

en: Name:
brx: मुं:

en: Input:
brx: इनपुट:

en: Select Input
brx: इनपुटखौ सायख

en: Output:
brx: आउटपुट:

en: Select Output
brx: आउटपुट सायख

en: Time Control
brx: सम दबथायनाय

en: Mux Control
brx: माक्स दबथायनाय

en: Muxer:
brx: माक्सार:

en: Media Manager List
brx: मेडिया मेनेजार लिस्ट
