vlc 3.0.22-rc1 - en to hr translation catalogue (4897 entries)

en: This program comes with NO WARRANTY, to the extent permitted by law.
    You may redistribute it under the terms of the GNU General Public License;
    see the file named COPYING for details.
    Written by the VideoLAN team; see the AUTHORS file.
hr: Ovaj program dolazi BEZ ikakvog zakonom predviđenog JAMSTVA.
    Program možete raspačavati pod uvjetima Opće javne licence Zaklade GNU (GNU General Public License);
    Više pojedinosti o tomu možete pronaći u datoteci s nazivom COPYING.
    Program je napisao VideoLAN-ov tim; pogledajte datoteku AUTHORS.

en: VLC preferences
hr: Osobne postavke VLC-a

en: Select "Advanced Options" to see all options.
hr: Odaberite "Dodatne mogućnosti" kako bi vidjeli sve mogućnosti.

en: Interface
hr: Sučelje

en: Settings for VLC's interfaces
hr: Postavke VLC-ovih sučelja

en: Main interfaces settings
hr: Postavke glavnih sučelja

en: Main interfaces
hr: Glavna sučelja

en: Settings for the main interface
hr: Postavke glavnog sučelja

en: Control interfaces
hr: Sučelja upravljanja

en: Settings for VLC's control interfaces
hr: Postavke upravljačkih sučelja VLC-a

en: Hotkeys settings
hr: Postavke tipkovničkih prečica

en: Audio
hr: Zvuk

en: Audio settings
hr: Postavke zvuka

en: General audio settings
hr: Opće postavke zvuka

en: Filters
hr: Filtri

en: Audio filters are used to process the audio stream.
hr: Filtri zvuka se koriste za obradu strujanja zvuka.

en: Audio resampler
hr: Modul preuzorkovanja zvuka

en: Visualizations
hr: Vizualizacije

en: Audio visualizations
hr: Vizualizacije zvuka

en: Output modules
hr: Izlazni moduli

en: General settings for audio output modules.
hr: Opće postavke za module izlaza zvuka.

en: Miscellaneous
hr: Razno

en: Miscellaneous audio settings and modules.
hr: Razne postavke zvuka i moduli.

en: Video
hr: Slika

en: Video settings
hr: Postavke video slike

en: General video settings
hr: Opće postavke video slike

en: General settings for video output modules.
hr: Opće postavke za module izlaza video zapisa.

en: Video filters are used to process the video stream.
hr: Filtri video slike se koriste za obradu video strujanja.

en: Subtitles / OSD
hr: Podnaslovi / OSD

en: Settings related to On-Screen-Display, subtitles and "overlay subpictures"
hr: Razne postavke prikaza u tekućim prikazima (OSD), podnaslova i "stopljenih podslika"

en: Splitters
hr: Razdjelnici

en: Video splitters separate the stream into multiple videos.
hr: Video razdjelnici odvajaju zapis u više videozapisa.

en: Input / Codecs
hr: Ulaz / Kodeki

en: Settings for input, demultiplexing, decoding and encoding
hr: Postavke ulaza, demultipleksiranja, dekodiranja i kodiranja

en: Access modules
hr: Pristupni moduli

en: Settings related to the various access methods. Common settings you may want to alter are HTTP proxy or caching settings.
hr: Postavke se odnose na razne načine pristupa. Zajedničke postavke, koje možda želite izmijeniti, su postavke posredničkog HTTP-poslužitelja ili pohranjivanja u međuspremnik.

en: Stream filters
hr: Filtri strujanja

en: Stream filters are special modules that allow advanced operations on the input side of VLC. Use with care...
hr: Filtri strujanja su posebni moduli, koji omogućavaju dodatne operacije na ulaznoj strani VLC-a. Pažljivo ih koristite...

en: Demuxers
hr: Demukseri

en: Demuxers are used to separate audio and video streams.
hr: Demukseri tj. demultiplekseri se koriste za razdvajanje toka strujanja slike i zvuka video snimki.

en: Video codecs
hr: Kodeki video zapisa

en: Settings for the video, images or video+audio decoders and encoders.
hr: Postavke za video, slike ili video+zvuk dekodera i kodera.

en: Audio codecs
hr: Kodeki zvuka

en: Settings for the audio-only decoders and encoders.
hr: Postavke zvučnih dekodera i kodera.

en: Subtitle codecs
hr: Kodeki podnaslova

en: Settings for subtitle, teletext and CC decoders and encoders.
hr: Postavke podnaslova, teleteksta i CC dekodera i kodera.

en: General input settings. Use with care...
hr: Opće postavke

en: Stream output
hr: Izlaz strujanja

en: Stream output settings are used when acting as a streaming server or when saving incoming streams.
    Streams are first muxed and then sent through an "access output" module that can either save the stream to a file, or stream it (UDP, HTTP, RTP/RTSP).
    Sout streams modules allow advanced stream processing (transcoding, duplicating...).
hr: Postavke izlaznog strujanja se koriste ako VLC djeluje kao poslužitelj strujanja ili kada se pohranjuju ulazna strujanja.
    Strujanja naprije prolaze kroz muxer a zatim se šalju kroz modul "pristupni izlaz", koji strujanje ili pohranjuje u datoteci ili ga pak struji dalje (UDP, HTTP, RTP/RTSP).
    Sout moduli strujanja omogućavaju dodatnu obradu strujanja (predkodiranje, udvostručavanje...).

en: General stream output settings
hr: Opće postavke izlaznog strujanja

en: Muxers
hr: Mukseri

en: Muxers create the encapsulation formats that are used to put all the elementary streams (video, audio, ...) together. This setting allows you to always force a specific muxer. You should probably not do that.
    You can also set default parameters for each muxer.
hr: Mukseri tj. multiplekseri stvaraju učahurene formate, koji se koriste za objedinjavanje svih osnovnih strujanja (slika, zvuk, ...) skupa. Ova postavka Vam omogućava da uvijek možete nametnuti neki određeni muxer. No, to vjerojatno ne bi ste trebali činiti.
    Isto tako možete postaviti i zadane parametre za svaki pojedini mukser.

en: Access output
hr: Pristupni izlaz

en: Access output modules control the ways the muxed streams are sent. This setting allows you to always force a specific access output method. You should probably not do that.
    You can also set default parameters for each access output.
hr: Moduli pristupnog izlaza nadziru puteve kojima se šalju multipleksirana strujanja. Ova postavka dopušta da uvijek možete nametnuti stanovitu metodu pristupnog izlaza. No, to vjerojatno ne bi ste trebali činiti.
    Isto tako možete postaviti i zadane parametre za svaki pristupni izlaz.

en: Packetizers
hr: Paketnici

en: Packetizers are used to "preprocess" the elementary streams before muxing. This setting allows you to always force a packetizer. You should probably not do that.
    You can also set default parameters for each packetizer.
hr: Paketnici se koriste za "pred-obradu" osnovnih strujanja prije demultipleksiranja. Ova postavka Vam omogućava da uvijek možete nametnuti paketnik. No, to vjerojatno ne bi ste trebali činiti.
    Isto tako možete postaviti i zadane parametre za svaki od paketnika.

en: Sout stream
hr: Strujanje sout

en: Sout stream modules allow to build a sout processing chain. Please refer to the Streaming Howto for more information. You can configure default options for each sout stream module here.
hr: Moduli strujanja sout omogućavaju izgraditi lanac obrađivanja sout. Za opširnije informacije pogledajte priručnik Kako strujati. Ovdje možete prilagoditi zadane mogućnosti za svaki modul strujanja sout.

en: VLC's implementation of Video On Demand
hr: VLC-ova implementacija službi Video po zahtjevu

en: Playlist
hr: Popis za izvođenje

en: Settings related to playlist behaviour (e.g. playback mode) and to modules that automatically add items to the playlist ("service discovery" modules).
hr: Postavke koje se odnose na ponašanje popisa za izvođenje (primjerice na način izvođenja) i na module koji automatski dodaju stavke u popis za izvođenje (tzv. moduli "otkrivanja službi").

en: General playlist behaviour
hr: Općenito ponašanje popisa za izvođenje

en: Services discovery
hr: Otkrivanje službi

en: Services discovery modules are facilities that automatically add items to playlist.
hr: Moduli otkrivanja službi su pomagala, koja samostalno dodaju stavke na popise za izvođenje.

en: Advanced
hr: Dodatno

en: Advanced settings. Use with care...
hr: Dodatne postavke. Pažljivo ih koristite...

en: Advanced settings
hr: Dodatne postavke

en: &Open File...
hr: &Otvori datoteku...

en: &Advanced Open...
hr: &Dodatno otvori...

en: Open D&irectory...
hr: Otvori d&irektorij...

en: Open &Folder...
hr: Otvori &mapu...

en: Select one or more files to open
hr: Odaberite jednu ili više datoteka za otvaranje

en: Select Directory
hr: Odaberite direktorij

en: Select Folder
hr: Odaberite mapu

en: Media &Information
hr: &Informacije medija

en: &Codec Information
hr: &Informacije kodeka

en: &Messages
hr: &Poruke

en: Jump to Specific &Time
hr: Skok na zadanu točku &vremena

en: Custom &Bookmarks
hr: Korisnički &straničnici

en: &VLM Configuration
hr: Prilagodbe &VLM-a

en: &About
hr: &O programu

en: Play
hr: Izvedi

en: Remove Selected
hr: Ukloni odabrano

en: Information...
hr: Informacija...

en: Create Directory...
hr: Stvori direktorij...

en: Create Folder...
hr: Stvori mapu...

en: Rename Directory...
hr: Preimenuj direktorij...

en: Rename Folder...
hr: Preimenuj mapu...

en: Show Containing Directory...
hr: Prikaži sadržavajući direktorij...

en: Show Containing Folder...
hr: Prikaži sadržavajuću mapu...

en: Stream...
hr: Strujanje...

en: Save...
hr: Spremi...

en: Repeat All
hr: Ponovi sve

en: Repeat One
hr: Ponovi jednu

en: Random
hr: Nasumice

en: Random Off
hr: Nasumično isključeno

en: Add to Playlist
hr: Dodaj na popis izvođenja

en: Add File...
hr: Dodaj datoteku...

en: Add Directory...
hr: Dodaj direktorij...

en: Add Folder...
hr: Dodaj mapu...

en: Save Playlist to &File...
hr: Spremi popis izvođenja u &datoteku...

en: Search
hr: Traži

en: Waves
hr: Valovi

en: <html><head><meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8" /></head><body><h2>Welcome to VLC media player Help</h2><h3>Documentation</h3><p>You can find VLC documentation on VideoLAN's <a href="http://wiki.videolan.org">wiki</a> website.</p><p>If you are a newcomer to VLC media player, please read the<br><a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:VLC_for_dummies"><em>Introduction to VLC media player</em></a>.</p><p>You will find some information on how to use the player in the <br>"<a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:Play_HowTo"><em>How to play files with VLC media player</em></a>" document.</p><p>For all the saving, converting, transcoding, encoding, muxing and streaming tasks, you should find useful information in the <a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:Streaming_HowTo">Streaming Documentation</a>.</p><p>If you are unsure about terminology, please consult the <a href="http://wiki.videolan.org/Knowledge_Base">knowledge base</a>.</p><p>To understand the main keyboard shortcuts, read the <a href="http://wiki.videolan.org/Hotkeys">shortcuts</a> page.</p><h3>Help</h3><p>Before asking any question, please refer yourself to the <a href="http://www.videolan.org/support/faq.html">FAQ</a>.</p><p>You might then get (and give) help on the <a href="http://forum.videolan.org">Forums</a>, the <a href="http://www.videolan.org/vlc/lists.html">mailing-lists</a> or our IRC channel (<em>#videolan</em> on irc.freenode.net).</p><h3>Contribute to the project</h3><p>You can help the VideoLAN project giving some of your time to help the community, to design skins, to translate the documentation, to test and to code. You can also give funds and material to help us. And of course, you can <b>promote</b> VLC media player.</p></body></html>
hr: <html><head><meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8" /></head><body><h2>Dobrodošli u Pomoć medijskog izvođača VLC</h2><h3>Dokumentacija</h3><p>VLC dokumentaciju možete pronaći na VideoLAN-ovim web stranicama <a href="http://wiki.videolan.org">Wiki</a>.</p><p>Ako ste još uvijek novopridošli na VLC izvođaču medija, pročitajte <br><a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:VLC_for_dummies"><em>Uvod u VLC medijski izvođač</em></a> (eng.).</p><p>Neke podatke o tomu, kako koristiti izvođač, ondje možete pronaći u dokumentu <br><a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:Play_HowTo"><em>Kako izvoditi datoteke VLC medijskim izvođačem</em></a> (eng).</p><p>Za sve zadaće pohranjivanja, pretvaranja, predkodiranja, kodiranja, multipleksiranja i zadataka strujanja, korisne informacije možete pronaći u <a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:Streaming_HowTo">Dokumentaciji o strujanju</a> (eng.).</p><p>Ukoliko ste nesigurni glede terminologije, pogledajte <a href="http://wiki.videolan.org/Knowledge_Base">bazu znanja</a> (eng.).</p><p>Za razumijevanje glavnih prečaca tipkovnica, pročitajte stranicu o <a href="http://wiki.videolan.org/Hotkeys">prečicama</a> (eng.).</p><h3>Pomoć</h3><p>Prije nego li nam postavite bilokakvo pitanje, pogledajte <a href="http://www.videolan.org/support/faq.html">Često postavljana pitanja</a> (eng.).</p><p>Možda ćete onda moći dobiti (i dati) pomoć na <a href="http://forum.videolan.org">forumu</a>, <a href="http://www.videolan.org/vlc/lists.html">mailing listi</a> ili u našem IRC kanalu (<em>#videolan</em> na irc.freenode.net).</p><h3>Pridonesite projektu<p>Projektu VideoLAN možete pomoći odvajanjem nešto od svog vremena za pomaganje zajednici, dizajnirajući presvlake, prevodeći dokumentaciju, testirajući i programirajući. Možete također dati novčani prilog i materijal koji bi nam pomogao. I naravno, Vi i možete <b>promicati</b> VLC medijski izvođač.</p></body></html>

en: Audio filtering failed
hr: Filtriranje zvuka nije uspjelo

en: The maximum number of filters (%u) was reached.
hr: Dosegnut je maksimalni broj filtera (%u).

en: Disable
hr: Isključi

en: Spectrometer
hr: Spektrometar

en: Scope
hr: Oscilograf

en: Spectrum
hr: Spektar

en: VU meter
hr: VU metar

en: Audio filters
hr: Filtri zvuka

en: Replay gain
hr: Pretpojačanje ponovnog izvođenja

en: Stereo audio mode
hr: Stereo način zvuka

en: Original
hr: Izvorno

en: Left
hr: Lijevo

en: Right
hr: Desno

en: Reverse stereo
hr: Zamijeni stereo izlaze

en: Headphones
hr: Slušalice

en: Automatic
hr: Automatski

en: boolean
hr: booleova vrijednost

en: integer
hr: cjeloznamenkasta vrijednost

en: float
hr: plutajuća vrijednost

en: string
hr: niz

en: To get exhaustive help, use '-H'.
hr: Za dobivanje opsežnije pomoći koristite '-H'.

en: Usage: %s [options] [stream] ...
    You can specify multiple streams on the commandline.
    They will be enqueued in the playlist.
    The first item specified will be played first.
    
    Options-styles:
      --option  A global option that is set for the duration of the program.
       -option  A single letter version of a global --option.
       :option  An option that only applies to the stream directly before it
                and that overrides previous settings.
    
    Stream MRL syntax:
      [[access][/demux]://]URL[#[title][:chapter][-[title][:chapter]]]
      [:option=value ...]
    
      Many of the global --options can also be used as MRL specific :options.
      Multiple :option=value pairs can be specified.
    
    URL syntax:
      file:///path/file              Plain media file
      http://host[:port]/file        HTTP URL
      ftp://host[:port]/file         FTP URL
      mms://host[:port]/file         MMS URL
      screen://                      Screen capture
      dvd://[device]                 DVD device
      vcd://[device]                 VCD device
      cdda://[device]                Audio CD device
      udp://[[<source address>]@[<bind address>][:<bind port>]]
                                     UDP stream sent by a streaming server
      vlc://pause:<seconds>          Pause the playlist for a certain time
      vlc://quit                     Special item to quit VLC
hr: Uporaba: %s [mogućnosti] [strujanje] ...
    Putem naredbenog retka možete navesti više strujanja.
    Ona će biti uvrštena na popis za izvođenje.
    Stavke koje su najprije zadane bit će najprije i izvedene.
    
    Načini unosa mogućnosti:
      --option  Globalna mogućnost zadana za čitavo vrijeme trajanja programa.
       -option  Jednoslovna inačica neke globalne --option.
       :option  Mogućnost koja se odnosi samo na strujanje neposredno prije nje
                i koja nadomješta prethodne postavke.
    
    Sintaksa strujanja MRL-a:
      [[pristup][/demux]://]URL[@[naslov][:poglavlje][-[naslov][:poglavlje]]] [:mogućnost=vrijednost ...]
    
      Mnoge globalne --mogućnosti mogu biti korištene i kao MRL-u svojstvene :mogućnosti.
      Može biti navedeno više takvih :mogućnosti=vrijednost parova.
    
    Sintaksa URL-a:
      [file://]filename              Obična medijska datoteka
      http://ip:port/file            URL HTTP-a
      ftp://ip:port/file             URL FTP-a
      mms://ip:port/file             URL MMS-a
      screen://                      Snimka zaslona
      [dvd://][device][@raw_device]  Uređaj DVD-a
      [vcd://][device]               Uređaj VCD-a
      [cdda://][device]              Uređaj audio CD-a
      udp://[[<adresa izvora>]@[<adresa BIND-a>][:<priključak BIND-a>]]
                                     UDP strujanje poslano s nekog poslužitelja protoka
      vlc://pause:<seconds>          Posebna stavka za zaustavljanje popisa za izvođenje na određeno vrijeme
      vlc://quit                     Posebna stavka za svršetak VLC-a

en: (default enabled)
hr: (zadano uključeno)

en: (default disabled)
hr: (zadano isključeno)

en: Note:
hr: Napomena:

en: add --advanced to your command line to see advanced options.
hr: dodajte --advanced na naredbenom retku, kako bi vidjeli dodatne mogućnosti.

en: No matching module found. Use --list or --list-verbose to list available modules.
hr: Nije pronađen podudaran modul. Koristite --list ili --list-verbose za popis dostupnih modula.

en: VLC version %s (%s)
hr: VLC-ova inačica %s (%s)

en: Compiled by %s on %s (%s)
hr: Prijevod koda %s na %s (%s)

en: Compiler: %s
hr: Prevodnik koda: %s

en: 
    Dumped content to vlc-help.txt file.
hr: 
    Odbačeni sadržaj spremiti u datoteku vlc-help.txt.

en: 
    Press the RETURN key to continue...
hr: 
    Za nastaviti stisnite tipku RETURN...

en: Unknown error
hr: Nepoznata greška

en: Bookmark %i
hr: Straničnik %i

en: No description for this codec
hr: Nema opisa ovog dekodera

en: Codec not supported
hr: Kodek nije podržan

en: VLC could not decode the format "%4.4s" (%s)
hr: VLC ne može dekodirati format "%4.4s" (%s)

en: Unidentified codec
hr: Neprepoznati kodek

en: VLC could not identify the audio or video codec
hr: VLC ne može prepoznati zvučni ili video kodek

en: packetizer
hr: paketnik

en: decoder
hr: dekoder

en: Streaming / Transcoding failed
hr: Strujanje / Neuspjelo predkodiranje

en: VLC could not open the %s module.
hr: VLC nije mogao otvoriti modul %s.

en: VLC could not open the decoder module.
hr: VLC ne može otvoriti modul dekodera.

en: Track
hr: Zapis

en: Stream %d
hr: Strujanje %d

en: Scrambled
hr: Ispremiješano

en: Yes
hr: Da

en: Closed captions %u
hr: Zatvoreni natpisi %u

en: Original ID
hr: Izvorni ID

en: Codec
hr: Kodek

en: Language
hr: Jezik

en: Description
hr: Opis

en: Type
hr: Vrsta

en: Channels
hr: Kanali

en: Sample rate
hr: Frekvencija

en: Bits per sample
hr: Bita po uzorku

en: Bitrate
hr: Brzina prijenosa

en: Track replay gain
hr: Pojačavanje reprodukcije zapisa

en: Album replay gain
hr: Pojačavanje opetovanog izvođenja albuma

en: Frame rate
hr: Broj sličica

en: Decoded format
hr: Dekodirani format

en: Undefined
hr: Neodređeno

en: Linear
hr: Linearno

en: Center
hr: Sredina

[ctx: ViewPoint]
en: Roll
hr: Kotrljaj

en: Subtitle
hr: Podnaslov

en: Volume %ld%%
hr: Glasnoća %ld%%

en: Your input can't be opened
hr: Nije moguće otvoriti vaš unos

en: VLC is unable to open the MRL '%s'. Check the log for details.
hr: VLC ne može otvoriti MRL '%s'. Za pojedinosti pogledajte zapisnik.

en: Title
hr: Naslov

en: Artist
hr: Izvođač

en: Genre
hr: Žanr

en: Copyright
hr: Autorska prava

en: Track number
hr: Broj zapisa

en: Rating
hr: Ocjena

en: Date
hr: Nadnevak

en: Setting
hr: Postavka

en: Now Playing
hr: Sada se izvodi

en: Publisher
hr: Izdavač

en: Encoded by
hr: Kodirano s

en: Artwork URL
hr: URL preuzimanja omotnica albuma

en: Track ID
hr: ID zapisa

en: Director
hr: Redatelj

en: Season
hr: Sezona

en: Show Name
hr: Prikaži ime

en: Actors
hr: Glumci

en: Album Artist
hr: Izvođač albuma

en: Disc number
hr: Broj diska

en: Bookmark
hr: Straničnik

en: Programs
hr: Programi

en: Chapter
hr: Poglavlje

en: Video Track
hr: Video zapis

en: Audio Track
hr: Zapis zvuka

en: Subtitle Track
hr: Zapis podnaslova

en: Next title
hr: Slijedeći naslov

en: Previous title
hr: Prethodni naslov

en: Menu title
hr: Naslov izbornika

en: Title %i%s
hr: Naslov %i%s

en: Chapter %i
hr: Poglavlje %i

en: Next chapter
hr: Slijedeće poglavlje

en: Previous chapter
hr: Prethodno poglavlje

en: Media: %s
hr: Mediji: %s

en: Add Interface
hr: Dodaj sučelje

en: Console
hr: Konzola

en: Mouse Gestures
hr: Pokreti mišom

en: Running vlc with the default interface. Use 'cvlc' to use vlc without interface.
hr: Pokretanje VLC-a sa zadanim sučeljem. Koristite 'cvlc' za uporabu VLC-a bez sučelja.

note: xgettext: Translate "C" to the language code: "fr", "en_GB", "nl", "ru"...
en: C
hr: hr

en: Zoom
hr: Povećavanje

en: 1:4 Quarter
hr: 1:4 Četvrtina

en: 1:2 Half
hr: 1:2 Pola

en: 1:1 Original
hr: 1:1 Izvorno

en: 2:1 Double
hr: 2:1 Dvostruko

en: These options allow you to configure the interfaces used by VLC. You can select the main interface, additional interface modules, and define various related options.
hr: Ove mogućnosti dopuštaju da prilagodite sučelja koje koristi VLC. Možete odabrati glavno sučelje, dodatne module sučelja te odrediti razne mogućnosti koje su s tim u svezi.

en: Interface module
hr: Modul sučelja

en: This is the main interface used by VLC. The default behavior is to automatically select the best module available.
hr: Ovo je glavno sučelje koje koristi VLC. Zadano ponašanje je automatski odabrati najbolji raspoloživi modul.

en: Extra interface modules
hr: Moduli dodatnih sučelja

en: You can select "additional interfaces" for VLC. They will be launched in the background in addition to the default interface. Use a colon separated list of interface modules. (common values are "rc" (remote control), "http", "gestures" ...)
hr: Za VLC možete odabrati "dodatna sučelja". Ona će u pozadini biti dodatno pokrenuta skupa sa zadanim sučeljem. Koristite zarezima razdvajeni popis sučelnih modula. (Uobičajene vrijednosti su "rc" (udaljeno upravljanje), "http", "pokreti" ...)

en: You can select control interfaces for VLC.
hr: Sučelja upravljanja za VLC možete birati.

en: Verbosity (0,1,2)
hr: Rječitost (0,1,2)

en: This is the verbosity level (0=only errors and standard messages, 1=warnings, 2=debug).
hr: To je razina opširnosti (0=samo pogreške i standardne poruke, 1=upozorenja, 2=debug).

en: Default stream
hr: Zadani tok strujanja

en: This stream will always be opened at VLC startup.
hr: Ovo strujanje će biti uvijek otvarano pri pokretanju VLC-a.

en: Color messages
hr: Boja poruka

en: Show advanced options
hr: Prikaži dodatne mogućnosti

en: When this is enabled, the preferences and/or interfaces will show all available options, including those that most users should never touch.
hr: Ukoliko je ovo omogućeno, osobne postavke i/ili sučelja će prikazivati sve raspoložive mogućnosti, uključujući i one, koje većina korisnika nikada ne bi trebala ni dirnuti.

en: Interface interaction
hr: Interaktivnost sučelja

en: When this is enabled, the interface will show a dialog box each time some user input is required.
hr: Ukoliko je ovo omogućeno, sučelje će prikazivati dijaloški okvir svaki put, kada bude neophodan neki korisnikov unos.

en: These options allow you to modify the behavior of the audio subsystem, and to add audio filters which can be used for post processing or visual effects (spectrum analyzer, etc.). Enable these filters here, and configure them in the "audio filters" modules section.
hr: Ove mogućnosti dopuštaju da izmijenite ponašanje podsustava zvuka i dodate filtre zvuka, koji će moći biti korišteni za dovršnu obradu ili vizualne učinke (raščlanjivač spektra, itd.). Uključite te filtre ovdje i prilagodite ih u modulnom odsjeku "filtri zvuka".

en: Audio output module
hr: Modul izlaza zvuka

en: This is the audio output method used by VLC. The default behavior is to automatically select the best method available.
hr: To je postupak koji VLC koristi za izlaz zvuka. Zadano ponašanje je automatski odabrati najbolju raspoloživu metodu.

en: Enable audio
hr: Uključi zvuk

en: You can completely disable the audio output. The audio decoding stage will not take place, thus saving some processing power.
hr: Možete u potpunosti onemogućiti izlaz zvuka. Postupak dekodiranja zvuka neće zauzimati mjesto u međuspremniku i smanjit će se opterećenje procesora.

en: Music
hr: Glazba

en: Communication
hr: Komunikacija

en: Game
hr: Igra

en: Notification
hr: Obavijest

en: Animation
hr: Animacija

en: Production
hr: Produkcija

en: Accessibility
hr: Pristupačnost

en: Audio gain
hr: Prirast zvuka

en: This linear gain will be applied to outputted audio.
hr: Na izlazeći zvuk će biti priijenjen linearni prirast.

en: Audio output volume step
hr: Stupanj glasnoće izlaznog zvuka

en: Remember the audio volume
hr: Zapamti glasnoću audio snimke

en: The volume can be recorded and automatically restored next time VLC is used.
hr: Glasnoća može biti snimljena i automatski obnovljena pri slijedećoj uporabi VLC-a.

en: Audio desynchronization compensation
hr: Nadoknađivanje neusklađenosti zvuka

en: This delays the audio output. The delay must be given in milliseconds. This can be handy if you notice a lag between the video and the audio.
hr: Ovim se odgađa izlaz zvuka. To odgađanje mora biti navedeno u milisekundama. To može biti zgodno, ukoliko ne smetnete s uma vremenski razmak između slike i zvuka.

en: Force detection of Dolby Surround
hr: Nametni prepoznavanje Dolby Surround

en: Use this when you know your stream is (or is not) encoded with Dolby Surround but fails to be detected as such. Even if the stream is not actually encoded with Dolby Surround, turning on this option might enhance your experience, especially when combined with the Headphone Channel Mixer.
hr: Koristite ovu mogućnost kada znate da je vaše strujanje (ili nije) Dolby Surround kodirano, ali ga se kao takvog ne prepoznaje. Sve i ako to strujanje zapravo nije Dolby Surround kodirano, uključivanje ove mogućnosti može poboljšati kakvoću zvuka, posebice u kombinaciji sa slušalicama.

en: Auto
hr: Automatski

en: On
hr: Uključeno

en: Off
hr: Isključeno

en: Stereo audio output mode
hr: Način izlaza stereo-zvuka

en: Unset
hr: Nije zadano

en: This adds audio post processing filters, to modify the sound rendering.
hr: Ovim se dodaju filtri završne obrade za izmjenu pružanja zvuka.

en: This adds visualization modules (spectrum analyzer, etc.).
hr: Ovim se dodaju moduli vizualizacije (spektar, raščlanjivač, itd.)

en: Replay gain mode
hr: Način pojačavanja

en: Select the replay gain mode
hr: Odaberite način pojačavanja ponovnog izvođenja

en: Replay preamp
hr: Pretpojačavanje ponovnog izvođenja

en: This allows you to change the default target level (89 dB) for stream with replay gain information
hr: Ovo Vam omogućava da mijenjate zadanu ciljnu razinu(89 dB) za strujanje s informacijom o ponovnom izvođenju

en: Default replay gain
hr: Zadano pojačavanje ponovnog izvođenja

en: This is the gain used for stream without replay gain information
hr: Ovo je pojačavanje koje se koristi za strujanja bez podataka o pojačavanju opetovanog izvođenja

en: Peak protection
hr: Zaštita vrhunaca

en: Protect against sound clipping
hr: Zaštita protiv izlučivanja zvuka

en: Enable time stretching audio
hr: Omogući vremensko rastezanje zvuka

en: This allows playing audio at lower or higher speed without affecting the audio pitch
hr: Ovim se dopušta brže ili sporije izvođenje zvuka bez utjecaja na visinu tona

en: None
hr: Ništa

en: These options allow you to modify the behavior of the video output subsystem. You can for example enable video filters (deinterlacing, image adjusting, etc.). Enable these filters here and configure them in the "video filters" modules section. You can also set many miscellaneous video options.
hr: Ove mogućnosti dopuštaju da izmijenite ponašanje izlaznog podsustava video slike. Tako primjerice možete uključiti filtre video slike (raspletanje, podešavanje slike, itd.). Uključite te filtre ovdje i prilagodite ih u modulnom odsjeku "filtri video slike". Vi dakako možete postaviti i više različitih mogućnosti video slike.

en: Video output module
hr: Modul izlaza video slike

en: This is the the video output method used by VLC. The default behavior is to automatically select the best method available.
hr: To je postupak koji VLC koristi za izlaz video slike. Zadano ponašanje je automatski odabrati najbolju raspoloživu metodu.

en: Enable video
hr: Omogući prikaz video slike

en: You can completely disable the video output. The video decoding stage will not take place, thus saving some processing power.
hr: Možete u potpunosti onemogućiti video izlaz. Postupak dekodiranja video zapisa neće zauzimati mjesto u međuspremniku i smanjit će se opterećenje procesora.

en: Video width
hr: Širina video slike

en: You can enforce the video width. By default (-1) VLC will adapt to the video characteristics.
hr: Vi možete nametnuti širinu video slike. Zadano (-1) će VLC prilagoditi svojstvima video snimke.

en: Video height
hr: Visina video slike

en: You can enforce the video height. By default (-1) VLC will adapt to the video characteristics.
hr: Vi možete nametnuti visinu video slike. Zadano (-1) će VLC prilagoditi svojstvima video snimke.

en: Video X coordinate
hr: X koordinata videa

en: You can enforce the position of the top left corner of the video window (X coordinate).
hr: Vi možete nametnuti položaj gornjeg lijevog kuta prozora videa (X koordinata).

en: Video Y coordinate
hr: Y koordinata videa

en: You can enforce the position of the top left corner of the video window (Y coordinate).
hr: Vi možete nametnuti položaj gornjeg lijevog kuta prozora videa (Y koordinata).

en: Video title
hr: Naslov video snimke

en: Custom title for the video window (in case the video is not embedded in the interface).
hr: Prilagođeni naslov za prozor videa (za slučaj ako prikaz nije uložen u sučelje).

en: Video alignment
hr: Položaj video slike

en: Enforce the alignment of the video in its window. By default (0) it will be centered (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, like 6=4+2 meaning top-right).
hr: Određuje usmjerenje videa u svom prozoru. Zadano (0) je smješten u središtu prozora (0=sredina, 1=lijevo, 2=desno, 4=gore, 8=dolje, ali Vi možete koristiti i spoj tih vrijednosti, poput 6=4+2 što znači gore-desno).

en: Top
hr: Gore

en: Bottom
hr: Dolje

en: Top-Left
hr: Gore-lijevo

en: Top-Right
hr: Gore-desno

en: Bottom-Left
hr: Dolje-lijevo

en: Bottom-Right
hr: Dolje-desno

en: Zoom video
hr: Približi video sliku

en: You can zoom the video by the specified factor.
hr: Ovim možete približiti video sliku za vrijednost određenog čimbenika.

en: Grayscale video output
hr: Izlaz video slike u preljevima sive boje

en: Output video in grayscale. As the color information aren't decoded, this can save some processing power.
hr: Izlaz video zapisa u nijansi sive boje. Pošto se podaci boje ne moraju dekodirati, time se može smanjiti opterećenje procesora.

en: Embedded video
hr: Uloženi video

en: Embed the video output in the main interface.
hr: Ulaže izlaznu video sliku u okvir glavnog sučelja.

en: Fullscreen video output
hr: Izlaz video slike preko cijelog zaslona

en: Start video in fullscreen mode
hr: Započinje video prikaz preko cijelog zaslona

en: Always on top
hr: Uvijek u prvom planu

en: Always place the video window on top of other windows.
hr: Uvijek smješta prozor videa iznad ostalih prozora.

en: Enable wallpaper mode
hr: Aktiviraj način prikaza kao pozadina

en: The wallpaper mode allows you to display the video as the desktop background.
hr: Način tapetnog prikaza Vam omogućava da video zapis koristite kao pozadinu radne plohe.

en: Show media title on video
hr: Na video slici prikaži naslov medija

en: Display the title of the video on top of the movie.
hr: Prikazuje naslov video zapisa na početku filma.

en: Show video title for x milliseconds
hr: Prikaži naslov video zapisa na X milisekundi

en: Show the video title for n milliseconds, default is 5000 ms (5 sec.)
hr: Prikazuje naslov video zapisa na n milisekundi. Zadana vrijednost je 5000 ms (tj. 5 sekundi).

en: Position of video title
hr: Položaj video podnaslova

en: Place on video where to display the title (default bottom center).
hr: Mjesto na video slici, gdje će se prikazati naslov (zadano je u donjem središtu slike).

en: Hide cursor and fullscreen controller after x milliseconds
hr: Sakrij pokazivač i nadglednika cjelozaslonskog prikaza nakon x milisekundi

en: Hide mouse cursor and fullscreen controller after n milliseconds.
hr: Sakriva pokazivač i nadglednika prikaza preko cijelog zaslona nakon n milisekundi.

en: Deinterlace
hr: Raspletanje

en: Deinterlace mode
hr: Način raspletanja

en: Deinterlace method to use for video processing.
hr: Metoda koja će se koristiti za raspletanje pri obradi video slike.

en: Discard
hr: Odbaci

en: Blend
hr: Izjednači

en: Mean
hr: Srednje

en: Bob
hr: Okomito

en: Phosphor
hr: Fosfor

en: Disable screensaver
hr: Onemogući zaslonskog čuvara

en: Disable the screensaver during video playback.
hr: Isključivanje zaslonskog čuvara tijekom prikazivanja video zapisa.

en: Window decorations
hr: Ukrasi prozora

en: VLC can avoid creating window caption, frames, etc... around the video, giving a "minimal" window.
hr: VLC može pružanjem "minimalističkog" prozora spriječiti stvaranje natpisa, okvira, itd. okolo video prikaza.

en: Video splitter module
hr: Modul razdvojnika video slike

en: This adds video splitters like clone or wall
hr: Ovim se dodaju razdvojnici video slike, kao što su kloniranje ili zid

en: Video filter module
hr: Modul filtra video slike

en: This adds post-processing filters to enhance the picture quality, for instance deinterlacing, or distort the video.
hr: Ovim se dodaju filtri završne obrade za pobošavanje kakvoće slike, primjerice za raspletanje instanci ili za izobličavanje video sadržaja.

en: Video snapshot directory (or filename)
hr: Mapa (ili naziv datoteke) fotografija video slike

en: Directory where the video snapshots will be stored.
hr: Mapa u kojoj će biti spremane snimke stanja video slike.

en: Video snapshot file prefix
hr: Predmetak datoteka fotografije video slike

en: Video snapshot format
hr: Format snimke video slike

en: Image format which will be used to store the video snapshots
hr: Oblik slike koji će biti korišten za spremanje fotografija video slike

en: Display video snapshot preview
hr: Prikaži izgled fotografije video slike

en: Display the snapshot preview in the screen's top-left corner.
hr: Prikazuje izgled fotografije video slike u gornjem lijevom kutu zaslona.

en: Use sequential numbers instead of timestamps
hr: Umjesto vremenskih žigova koristi redne brojeve

en: Use sequential numbers instead of timestamps for snapshot numbering
hr: Za znamenkovanje snimki stanja na zaslonu koristi redne brojeve umjesto vremenskih žigova

en: Video snapshot width
hr: Širina fotografija video slike

en: You can enforce the width of the video snapshot. By default it will keep the original width (-1). Using 0 will scale the width to keep the aspect ratio.
hr: Ovdje možete nametnuti širinu fotografija video prikaza. Zadano se zadržava izvorna širina (-1). Korištenjem 0 širina će se skalirati, kako bi se zadržao bočni omjer.

en: Video snapshot height
hr: Visina fotografije video prikaza

en: You can enforce the height of the video snapshot. By default it will keep the original height (-1). Using 0 will scale the height to keep the aspect ratio.
hr: Vi možete odrediti visinu fotografije video slike. Zadano će se zadržati izvorna visina (-1). Korištenjem 0 skalira se visina, zadržavajući pri tom bočni omjer.

en: Video cropping
hr: Obrezivanje video slike

en: This forces the cropping of the source video. Accepted formats are x:y (4:3, 16:9, etc.) expressing the global image aspect.
hr: Ovim se nameće obrezivanje izvorne video snimke. Prihvatljivi oblici su x:y (4:3, 16:9, itd.), koji pri tom izražavaju opći bočni omjer slike.

en: Source aspect ratio
hr: Bočni omjer izvora

en: This forces the source aspect ratio. For instance, some DVDs claim to be 16:9 while they are actually 4:3. This can also be used as a hint for VLC when a movie does not have aspect ratio information. Accepted formats are x:y (4:3, 16:9, etc.) expressing the global image aspect, or a float value (1.25, 1.3333, etc.) expressing pixel squareness.
hr: Ovim se nameće bočni omjer. Neki DVD-i navode, primjerice, da imaju omjer 16:9, iako taj stvarno iznosi 4:3. Ovo može biti i smjernica VLC-u kada neki film ne sadrži podatke o bočnom omjeru slike. Prihvaćeni formati su x:y (4:3, 16:9, itd.) za izražavanje globalnog omjera slike ili vrijednosti s pomičnim zarezom (1.25, 1.3333, itd.) koja izražava širinu piksela.

en: Video Auto Scaling
hr: Autoskaliranje video slike

en: Let the video scale to fit a given window or fullscreen.
hr: Prepustite da video slika sama prilagodi svoju veličinu za smještanje u dotični prozor ili preko cijelog zaslona.

en: Video scaling factor
hr: Čimbenik stupnjevanja video slike

en: Scaling factor used when Auto Scaling is disabled.
    Default value is 1.0 (original video size).
hr: Čimbenik stupnjevanja, koji se koristi kada je automatsko stupnjevanje onemogućeno.
     Zadana vrijednost je 1.0 (izvorna veličina video snimke).

en: Custom crop ratios list
hr: Korisnikov popis omjera obrezivanja

en: Comma separated list of crop ratios which will be added in the interface's crop ratios list.
hr: Zarezima odvojen popis omjera obrezivanja, koji će biti dodan sučelnom popisu omjera obrezivanja.

en: Custom aspect ratios list
hr: Korisnikov popis bočnih omjera

en: Comma separated list of aspect ratios which will be added in the interface's aspect ratio list.
hr: Zarezima odvojen popis bočnih omjera koji će biti dodan sučelnom popisu bočnih omjera.

en: Fix HDTV height
hr: Ispravi visinu HDTV-a

en: This allows proper handling of HDTV-1080 video format even if broken encoder incorrectly sets height to 1088 lines. You should only disable this option if your video has a non-standard format requiring all 1088 lines.
hr: Ovo omogućuje ispravno rukovanje HDTV-1080 video formatom čak i kada neispravan koder netočno postavi visinu slike na 1088 redaka. Ovu mogućnost bi trebali onemogućiti samo ako vaš video ima nestandardni format, koji zahtjeva svih 1088 redaka.

en: Monitor pixel aspect ratio
hr: Bočni omjer piksela na monitoru

en: This forces the monitor aspect ratio. Most monitors have square pixels (1:1). If you have a 16:9 screen, you might need to change this to 4:3 in order to keep proportions.
hr: Ovim se nameće bočni omjer prikaza na monitoru. Većina monitora ima četvrtaste piksele (1:1). Ukoliko imate zaslon omjera 16:9, možda ćete to morati izmijeniti u 4:3 kako biste zadržali omjere.

en: Skip frames
hr: Preskoči okvire

en: Enables framedropping on MPEG2 stream. Framedropping occurs when your computer is not powerful enough
hr: Omogućava ispuštanje okvira tijekom strujanja MPEG2. To se događa ako je Vaše računalo presporo

en: Drop late frames
hr: Propusti zakašnjele okvire

en: This drops frames that are late (arrive to the video output after their intended display date).
hr: Ovim se ispuštaju okviri koji kasne (stignu na izlaz video prikaza nakon njihovog namjerenog trenutka za prikazivanje).

en: Quiet synchro
hr: Tiho usklađivanje

en: This avoids flooding the message log with debug output from the video output synchronization mechanism.
hr: Ovim se izbjegava preplavljivanje zapisnika poruka ishodima postupka debug od strane usklađivačkog sklopa izlaza video slike.

en: Key press events
hr: Pritiskanje tipki

en: This enables VLC hotkeys from the (non-embedded) video window.
hr: Ovim se omogućavaju VLC-ove tipkovničke prečice (neuloženog) prozora videa.

en: Mouse events
hr: Događanja miša

en: This enables handling of mouse clicks on the video.
hr: Ovim se omogućava rukovanje klikovima mišom po video slici.

en: These options allow you to modify the behavior of the input subsystem, such as the DVD or VCD device, the network interface settings or the subtitle channel.
hr: Ove mogućnosti dopuštaju da mijenjate ponašanje ulaznog podsustava, kao što su uređaji DVD-a ili VCD-a, postavke mrežnih sučelja ili pak kanal podnaslova.

en: File caching (ms)
hr: Predmemoriranje datoteka (ms)

en: Caching value for local files, in milliseconds.
hr: Vrijednost pohranjivanja lokalnih datoteka u međuspremnik, u milisekundama.

en: Live capture caching (ms)
hr: Međuspremanje snimanja uživo (ms)

en: Caching value for cameras and microphones, in milliseconds.
hr: Vrijednost međuspremanje za kamere i mikrofone, u milisekundama (ms).

en: Disc caching (ms)
hr: Međuspremanje diska (ms)

en: Caching value for optical media, in milliseconds.
hr: Vrijednost pohranjivanja optičkih medija u međuspremnik, u milisekundama.

en: Network caching (ms)
hr: Međuspremanje mreže (ms)

en: Caching value for network resources, in milliseconds.
hr: Vrijednost pohranjivanja mrežnih izvora u međuspremnik, u milisekundama.

en: Clock reference average counter
hr: Brojilo prosjeka usporednog sata

en: When using the PVR input (or a very irregular source), you should set this to 10000.
hr: Pri korištenju ulaza PVR-a (ili nekog vrlo neujednačenog izvora) ovo bi ste trebali staviti na 10000.

en: Clock synchronisation
hr: Usklađivanje sata

en: It is possible to disable the input clock synchronisation for real-time sources. Use this if you experience jerky playback of network streams.
hr: Za izvore u stvarnom vremenu je moguće isključiti ulazno usklađivanje sata. Ovo koristite ako primijetite da zapinje izvođenje mrežnih strujanja.

en: Clock jitter
hr: Treperenje sata

en: This defines the maximum input delay jitter that the synchronization algorithms should try to compensate (in milliseconds).
hr: Ovim se određuje maksimum ulaznog odlaganja vremenskog taktnog treperenja, koji bi algoritmi usklađivanja trebali pokušati nadoknaditi (in milisekundama).

en: Network synchronisation
hr: Mrežno usklađivanje vremena

en: This allows you to remotely synchronise clocks for server and client. The detailed settings are available in Advanced / Network Sync.
hr: Ovim Vam se omogućava udaljeno usklađivanje satova na poslužitelju i klijentu. Pojedine postavke su raspoložive u Dodatno / Mrežno usklađivanje.

en: Default
hr: Zadano

en: Enable
hr: Omogući

en: MTU of the network interface
hr: Vrijednost MTU sučelja mrežnih veza

en: This is the maximum application-layer packet size that can be transmitted over the network (in bytes).
hr: To je maksimalna veličina paketa aplikacijske razine, koj može biti poslana preko mreže (u bajtima).

en: Hop limit (TTL)
hr: Ograničenje skokova (TTL)

en: This is the hop limit (also known as "Time-To-Live" or TTL) of the multicast packets sent by the stream output (-1 = use operating system built-in default).
hr: Ovim se ograničavaju skokovi (poznati i kao "vrijeme opstanka" iliti TTL)  višesmjerno poslanih paketa, koji su poslani s izlaza strujanja (-1 = ugrađeni standard operacijskog sustava).

en: Multicast output interface
hr: Izlazno sučelje višesmjerno poslanih strujanja

en: Default multicast interface. This overrides the routing table.
hr: Zadano sučelje višesmjerno poslanih tokova strujanja. Time se zamjenjuje tablica usmjeravanja.

en: DiffServ Code Point
hr: DiffServ kodna točka

en: Differentiated Services Code Point for outgoing UDP streams (or IPv4 Type Of Service, or IPv6 Traffic Class). This is used for network Quality of Service.
hr: Diferencijalna kodna točka usluga za odlazno UDP strujanje (ili IPv4 vrsta usluga, ili IPv6 prometni razredi). To se koristi za mrežnu kvalitetu usluga (QoS).

en: Choose the program to select by giving its Service ID. Only use this option if you want to read a multi-program stream (like DVB streams for example).
hr: Odaberite program za odabir zadavanjem njegovog identifikacijskog broja službe. Koristite ovu mogućnost samo ukoliko želite učitavati neki višeprogramski protok strujanja (primjerice strujanja DVB-a).

en: Choose the programs to select by giving a comma-separated list of Service IDs (SIDs). Only use this option if you want to read a multi-program stream (like DVB streams for example).
hr: Odaberite programe za odabir navođenjem zarezima razdvajanog popisa identifikacijskih brojeva službi (SIDs). Koristite ovu mogućnost samo ukoliko želite učitavati neki višeprogramski protok strujanja (primjerice strujanja DVB-a).

en: Audio track
hr: Zapis zvuka

en: Stream number of the audio track to use (from 0 to n).
hr: Broj strujanja zvučnog zapisa koji će biti korišten (od 0 do n).

en: Subtitle track
hr: Zapis podnaslova

en: Stream number of the subtitle track to use (from 0 to n).
hr: Broj strujanja zapisa podnaslova koji će se koristiti (od 0 do n).

en: Audio language
hr: Jezik zvuka

en: Language of the audio track you want to use (comma separated, two or three letter country code, you may use 'none' to avoid a fallback to another language).
hr: Jezik audio zapisa koji želite koristiti (zarezima odvojeni, dvoslovni ili troslovni kȏd države, možete koristiti 'nepoznato' kako bi izbjegli prelazak na drugi jezik).

en: Subtitle language
hr: Jezik podnaslova

en: Language of the subtitle track you want to use (comma separated, two or three letters country code, you may use 'any' as a fallback).
hr: Jezik zapisa podnaslova koji želite koristiti (zarezima odvojeni, dvoslovni ili troslovni kȏd države, možete koristiti 'bilo koji' kako bi izbjegli prelazak na drugi jezik).

en: Language of the menus you want to use with DVD/BluRay (comma separated, two or three letters country code, you may use 'any' as a fallback).
hr: Jezik DVD/BluRay izbornika koji koji želite koristiti (zarezima odvojeni, dvoslovni ili troslovni kȏd države, možete koristiti 'bilo koji' kako bi izbjegli prelazak na drugi jezik).

en: Audio track ID
hr: ID zvučnog zapisa

en: Stream ID of the audio track to use.
hr: ID strujanja zvučnog zapisa koji će se koristiti.

en: Subtitle track ID
hr: ID zapisa podnaslova

en: Stream ID of the subtitle track to use.
hr: ID strujanja zapisa podnaslova koji će se koristiti.

en: Preferred video resolution
hr: Poželjna razlučivost video slike

en: When several video formats are available, select one whose resolution is closest to (but not higher than) this setting, in number of lines. Use this option if you don't have enough CPU power or network bandwidth to play higher resolutions.
hr: Ako su raspoloživi različiti video formati, odaberite neki sa sličnim brojem redaka (ali ne i s višom razlučivošću) kojem je ova postavka najbliža.
    Koristite ovu mogućnost ako nemate dostatne procesorske snage ili širine mrežnog pojasa za izvedbu pri višim razlučivostima.

en: Best available
hr: Najdostupnije

en: Standard Definition (576 or 480 lines)
hr: Standardna definicija (576 ili 480 linija)

en: Low Definition (360 lines)
hr: Niska definicija (360 linija)

en: Very Low Definition (240 lines)
hr: Vrlo niska definicija (240 linija)

en: Input repetitions
hr: Ponavljanja ulaznog sadržaja

en: Number of time the same input will be repeated
hr: Broj koliko će puta biti opetovan isti ulazni sadržaj

en: Start time
hr: Početno vrijeme

en: The stream will start at this position (in seconds).
hr: Strujanje će započeti pri tom položaju (u sekundama).

en: Stop time
hr: Zaustavno vrijeme

en: The stream will stop at this position (in seconds).
hr: Strujanje će se zaustaviti na tom mjestu (u sekundama).

en: Run time
hr: Vrijeme izvođenja

en: The stream will run this duration (in seconds).
hr: Strujanje će teći u tom trajanju (u sekundama).

en: Fast seek
hr: Brzo traženje

en: Favor speed over precision while seeking
hr: Pri traženju prednost davati brzini pred točnošću

en: Playback speed
hr: Brzina izvođenja

en: This defines the playback speed (nominal speed is 1.0).
hr: Ovim se određuje brzina izvođenja (nominalna brzina je 1.0).

en: Input list
hr: Ulazni popis

en: You can give a comma-separated list of inputs that will be concatenated together after the normal one.
hr: Ovdje možete zadati zarezima razdvajani popis ulaznih sadržaja, koji će biti nadovezan iza onog redovnog.

en: Input slave (experimental)
hr: Ovisni dovod (pokusno)

en: This allows you to play from several inputs at the same time. This feature is experimental, not all formats are supported. Use a '#' separated list of inputs.
hr: Ovo Vam omogućava istovremeno izvođenje s različitih ulaza. To je svojstvo još uvijek pokusno i ne podržava sve formate. Koristite putem '#' razdvajani popis ulaznih sadržaja.

en: Bookmarks list for a stream
hr: Popis straničnika za protok strujanja

en: You can manually give a list of bookmarks for a stream in the form "{name=bookmark-name,time=optional-time-offset,bytes=optional-byte-offset},{...}"
hr: Ovdje možete ručno zadati popis straničnika za protok strujanja u obliku "{naziv=naziv-straničnika,vrijeme=možebitni-vremenski-odstup,bajti=možebitni-bajtovski-odstup},{...}"

en: Prefer native stream recording
hr: Prednost davati snimanju toka izvornog strujanja

en: When possible, the input stream will be recorded instead of using the stream output module
hr: Ukoliko je to moguće, umjesto da se koristi modul izlaznog strujanja, bit će snimljeno ulazno strujanje

en: Timeshift directory
hr: Mapa kliznog vremena

en: Directory used to store the timeshift temporary files.
hr: Mapa koja se koristi za spremanje privremenih datoteka vremenskih pomaka (za funkciju poznatu kao time-shift, time-shifting, time-slip i chase play).

en: Timeshift granularity
hr: Zrnatost kliznog vremena

en: This is the maximum size in bytes of the temporary files that will be used to store the timeshifted streams.
hr: Ovo je maksimum veličine privremenih datoteka u bajtima, koje će biti korištene za spremanje vremenski pomaknutih strujanja.

en: Change title according to current media
hr: Izmijeni naslov sukladno tekućem mediju

en: This option allows you to set the title according to what's being played<br>$a: Artist<br>$b: Album<br>$c: Copyright<br>$t: Title<br>$g: Genre<br>$n: Track num<br>$p: Now playing<br>$A: Date<br>$D: Duration<br>$Z: "Now playing" (Fall back on Title - Artist)
hr: Pomoću ove mogućnosti možete postaviti naslov sukladno onom, što se upravo izvodi<br>$a: Umjetnik<br>$b: Album<br>$c: Autorska prava<br>$t: Naslov<br>$g: Žanr<br>$n: Broj zapisa<br>$p: Upravo se izvodi<br>$A: Nadnevak<br>$D: Trajanje<br>$Z: "Upravo se izvodi" (osnovno je na  Naslov - Izvođač)

en: These options allow you to modify the behavior of the subpictures subsystem. You can for example enable subpictures sources (logo, etc.). Enable these filters here and configure them in the "subsources filters" modules section. You can also set many miscellaneous subpictures options.
hr: Ove mogućnosti dopuštaju da izmijenite ponašanje podsustavnih podslika. Tako primjerice možete uključiti izvore podslika (logotip, itd.). Uključite te filtre ovdje, a prilagodite ih u modulskom odsjeku "filtri podslîka". Isto tako možete postaviti više različitih mogućnosti podslîka.

en: Force subtitle position
hr: Nametni položaj podnaslova

en: You can use this option to place the subtitles under the movie, instead of over the movie. Try several positions.
hr: Ovu mogućnost možete koristiti za smještanje podnaslova ispod filma, umjesto iznad njega. Iskušajte različite položaje.

en: Enable sub-pictures
hr: Omogući podslike

en: You can completely disable the sub-picture processing.
hr: Ovdje možete potpuno onemogućiti obrađivanje podslîka.

en: On Screen Display
hr: Prikaz u prikazu (OSD)

en: VLC can display messages on the video. This is called OSD (On Screen Display).
hr: VLC može prikazivati poruke i unutar video slike. To se naziva prikaz u prikazu (eng.: On Screen Display, skr. OSD).

en: Text rendering module
hr: Modul uobličavanja teksta

en: VLC normally uses Freetype for rendering, but this allows you to use svg for instance.
hr: VLC za predočavanje teksta obično koristi Freetype, ali Vam ovo omogućava da koristite primjerice SVG.

en: Subpictures source module
hr: Modul izvora podslîka

en: This adds so-called "subpicture sources". These filters overlay some images or text over the video (like a logo, arbitrary text, ...).
hr: Ovim se dodaju tzv. "izvori podslîka". Ti filtri prekrivaju neke slike ili tekstove preko video slike (kao što su logotip, proizvoljni tekst, ...).

en: Subpictures filter module
hr: Modul filtra podslîka

en: This adds so-called "subpicture filters". These filter subpictures created by subtitle decoders or other subpictures sources.
hr: Ovo dodaje tzv. "filtre podslîka". To filtrira podslike stvorene dekoderom podnaslova ili drugim izvorima podslika.

en: Autodetect subtitle files
hr: Automatsko prepoznavanje datoteka podnaslova

en: Automatically detect a subtitle file, if no subtitle filename is specified (based on the filename of the movie).
hr: Automatski (na osnovu naziva datoteke filma) prepoznaje datoteku podnaslova, ukoliko nije naveden naziv datoteke podnaslova.

en: Subtitle autodetection fuzziness
hr: Izrazitost samoprepoznavanja podnaslova

en: This determines how fuzzy subtitle and movie filename matching will be. Options are:
    0 = no subtitles autodetected
    1 = any subtitle file
    2 = any subtitle file containing the movie name
    3 = subtitle file matching the movie name with additional chars
    4 = subtitle file matching the movie name exactly
hr: Ovim se određuje kako izrazita će biti podudarnost naziva datoteka podnaslova i filma. Mogućnosti su:
    0 = bez autom. prepoznavanja podnaslova
    1 = bilo koja datoteka podnaslova
    2 = bilo koja datoteka podnaslova, koja sadrži taj naziv filma
    3 = datoteka podnaslova podudarna s nazivom filma s dodatnim znakovima
    4 = datoteka podnaslova točno podudarna s nazivom filma

en: Subtitle autodetection paths
hr: Staze samoprepoznavanja podnaslova

en: Look for a subtitle file in those paths too, if your subtitle file was not found in the current directory.
hr: Datoteku podnaslova traži i na tim stazama, ukoliko Vaša datoteka podnaslova nije pronađena u tekućem imeniku.

en: Use subtitle file
hr: Koristi datoteku podnaslova

en: Load this subtitle file. To be used when autodetect cannot detect your subtitle file.
hr: Učitava ovu datoteku podnaslova. Koristi se kada samoprepoznavanje ne može prepoznati Vašu datoteku podnaslova.

en: DVD device
hr: Uređaj DVD-a

en: VCD device
hr: Uređaj VCD-a

en: Audio CD device
hr: Uređaj audio CD-a

en: This is the default DVD drive (or file) to use. Don't forget the colon after the drive letter (e.g. D:)
hr: To je zadani pogon (ili datoteka) DVD-a koji će se koristiti. Ne zaboravite dvotočku nakon pogonskog slova (primjerice D:)

en: This is the default VCD drive (or file) to use. Don't forget the colon after the drive letter (e.g. D:)
hr: To je zadani pogon (ili datoteka) VCD-a koji će se koristiti. Ne zaboravite dvotočku nakon pogonskog slova (primjerice D:)

en: This is the default Audio CD drive (or file) to use. Don't forget the colon after the drive letter (e.g. D:)
hr: To je zadani pogon (ili datoteka) audio CD-a koji će se koristiti. Ne zaboravite dvotočku nakon pogonskog slova (primjerice D:)

en: This is the default DVD device to use.
hr: To je uređaj DVD-a koji će se koristiti kao zadani.

en: This is the default VCD device to use.
hr: To je uređaj VCD-a koji će se koristiti kao zadani.

en: This is the default Audio CD device to use.
hr: To je zadani uređaj koji će se koristiti za audio CD-e.

en: TCP connection timeout
hr: Vrijeme isteka povezivanja TCP-a

en: HTTP server address
hr: Adresa poslužitelja HTTP-a

en: By default, the server will listen on any local IP address. Specify an IP address (e.g. ::1 or 127.0.0.1) or a host name (e.g. localhost) to restrict them to a specific network interface.
hr: Po zadanom će poslužitelj koristiti sve raspoložive lokalne IP adrese. Da bi adrese ograničili na neko određeno mrežno sučelje, navedite neku IP adresu (na pr.: 127.0.0.1 ili ::1) ili naziv glavnog računala (na pr.: localhost).

en: RTSP server address
hr: Adresa poslužitelja RTSP-a

en: This defines the address the RTSP server will listen on, along with the base path of the RTSP VOD media. Syntax is address/path. By default, the server will listen on any local IP address. Specify an IP address (e.g. ::1 or 127.0.0.1) or a host name (e.g. localhost) to restrict them to a specific network interface.
hr: Tim se određuje adresa na kojoj će poslužitelj RTSP-a osluškivati, skupa s osnovnom stazom medija RTSP VOD. Sintaksa glasi adresa/staza. Po zadanom će poslužitelj koristiti sve raspoložive lokalne IP adrese. Da bi adrese ograničili na neko određeno mrežno sučelje, navedite neku IP adresu (na pr.: 127.0.0.1 ili ::1) ili naziv glavnog računala (na pr.: localhost).

en: HTTP server port
hr: Priključak poslužitelja HTTP-a

en: The HTTP server will listen on this TCP port. The standard HTTP port number is 80. However allocation of port numbers below 1025 is usually restricted by the operating system.
hr: Poslužitelj HTTP-a će osluškivati na tom priključku. Standardni priključak za HTTP je 80. Dodjeljivanje brojeva priključaka u području ispod 1025 je ionako obično ograničeno operacijskim sustavom.

en: HTTPS server port
hr: Priključak poslužitelja HTTPS-a

en: The HTTPS server will listen on this TCP port. The standard HTTPS port number is 443. However allocation of port numbers below 1025 is usually restricted by the operating system.
hr: Poslužitelj HTTPS-a će osluškivati na tom priključku TCP-a. Standardni priključak za HTTPS je 443. Dodjeljivanje brojeva priključaka u području ispod 1025 je ionako obično ograničeno operacijskim sustavom.

en: RTSP server port
hr: Priključak poslužitelja RTSP-a

en: The RTSP server will listen on this TCP port. The standard RTSP port number is 554. However allocation of port numbers below 1025 is usually restricted by the operating system.
hr: Poslužitelj RTSP-a će osluškivati na tom priključku TCP-a. Standardni priključak za RTSP je 554. Dodjeljivanje brojeva priključaka u području ispod 1025 je ionako obično ograničeno operacijskim sustavom.

en: HTTP/TLS server certificate
hr: Potvrda poslužitelja HTTP/TLS

en: HTTP/TLS server private key
hr: Privatni ključ poslužitelja HTTP/TLS-a

en: This private key file (PEM format) is used for server-side TLS.
hr: Ova datoteka privatnog ključa (u obliku PEM) se sa strane poslužitelja koristi za TLS.

en: HTTP proxy
hr: Posrednički poslužitelj HTTP-a

en: HTTP proxy to be used It must be of the form http://[user@]myproxy.mydomain:myport/ ; if empty, the http_proxy environment variable will be tried.
hr: Posrednik HTTP-a koji će se koristiti. Unos mora biti u obliku http://[korisnik@]mojposrednik.mojadomena:mojpriključak/ ; ako je prazno, bit će iskušana varijabla okruženja http_proxy.

en: HTTP proxy password
hr: Zaporka za posrednika HTTP-a

en: If your HTTP proxy requires a password, set it here.
hr: Ako Vaš posrednički poslužitelj HTTP-a iziskuje zaporku, zadajte je ovdje.

en: SOCKS server
hr: Poslužitelj SOCKS-a

en: SOCKS proxy server to use. This must be of the form address:port. It will be used for all TCP connections
hr: Posrednički poslužitelj SOCKS-a koji će se koristiti. Unos mora biti u obliku adresa:priključak. Koristit će se za sva povezivanja putem TCP-a

en: SOCKS user name
hr: Korisničko ime za poslužitelj SOCKS-a

en: User name to be used for connection to the SOCKS proxy.
hr: Korisničko ime koje će se koristiti za povezivanje s posrednikom SOCKS-a.

en: SOCKS password
hr: Zaporka za poslužitelj SOCKS-a

en: Password to be used for connection to the SOCKS proxy.
hr: Zaporka koja će se koristiti za povezivanje s posrednikom SOCKS-a.

en: Title metadata
hr: Metapodaci naslova

en: Allows you to specify a "title" metadata for an input.
hr: Dopušta Vam da odredite metapodatke "naslova" za neki ulazni sadržaj.

en: Author metadata
hr: Metapodaci autora

en: Allows you to specify an "author" metadata for an input.
hr: Dopušta Vam da odredite metapodatke "autora" za neki ulazni sadržaj.

en: Artist metadata
hr: Metapodaci izvođača

en: Allows you to specify an "artist" metadata for an input.
hr: Dopušta Vam da odredite metapodatke "izvođača" za neki ulazni sadržaj.

en: Genre metadata
hr: Metapodaci žanra

en: Allows you to specify a "genre" metadata for an input.
hr: Dopušta Vam da odredite metapodatke "žanra" za neki ulazni sadržaj.

en: Copyright metadata
hr: Metapodaci autorskih prava

en: Allows you to specify a "copyright" metadata for an input.
hr: Dopušta Vam da odredite metapodatke "autorskih prava" za neki ulazni sadržaj.

en: Description metadata
hr: Metapodaci opisa

en: Allows you to specify a "description" metadata for an input.
hr: Dopušta Vam da odredite metapodatke "opisa" za neki ulazni sadržaj.

en: Date metadata
hr: Metapodaci nadnevka

en: Allows you to specify a "date" metadata for an input.
hr: Dopušta Vam da odredite metapodatke "nadnevka" za neki ulazni sadržaj.

en: URL metadata
hr: Metapodaci mrežne adrese

en: Allows you to specify a "url" metadata for an input.
hr: Dopušta Vam da odredite metapodatke "mrežne adrese" za neki ulazni sadržaj.

en: This option can be used to alter the way VLC selects its codecs (decompression methods). Only advanced users should alter this option as it can break playback of all your streams.
hr: Ovu mogućnost se može koristiti za promjenu načina kojim VLC odabire svoje kodeke (načini dekompresije). Ovu mogućnost bi trebali mijenjati samo napredni korisnici, jer ona može prekinuti izvedbu svih vaših strujanja.

en: Preferred decoders list
hr: Popis poželjnih dekodera

en: List of codecs that VLC will use in priority. For instance, 'dummy,a52' will try the dummy and a52 codecs before trying the other ones. Only advanced users should alter this option as it can break playback of all your streams.
hr: Popis kodeka koje će VLC prvenstveno koristiti. Primjerice 'dummy,a52' će iskušati taj prividni kodek i kodeke a52 prije nego iskuša neki drugi. Ovu mogućnost bi trebali mijenjati samo napredni korisnici, jer ona može prekinuti izvedbu svih vaših strujanja.

en: Preferred encoders list
hr: Popis pretpostavljenih kodera

en: This allows you to select a list of encoders that VLC will use in priority.
hr: Ovo vam omogućava odabir popisa kodera, koje će VLC prvenstveno koristiti.

en: These options allow you to set default global options for the stream output subsystem.
hr: Ove mogućnosti dopuštaju da postavite globalne mogućnosti podsustava izlaza strujanja.

en: Default stream output chain
hr: Zadani lanac izlaznog strujanja

en: You can enter here a default stream output chain. Refer to the documentation to learn how to build such chains. Warning: this chain will be enabled for all streams.
hr: Ovdje možete unijeti zadani lanac izlaznog sadržaja strujanja. Proučite dokumentaciju da bi saznali kako se tvore takvi lanci. Pozor: Ovaj lanac će biti omogućen za sva strujanja.

en: Enable streaming of all ES
hr: Omogući strujanje svih osnovnih strujanja

en: Stream all elementary streams (video, audio and subtitles)
hr: Struji sva osnovna strujanja (slika, zvuk i podnaslovi)

en: Display while streaming
hr: Prikazuj tijekom strujanja

en: Play locally the stream while streaming it.
hr: Lokalno izvodi strujanje tijekom njegovog snimanja.

en: Enable video stream output
hr: Omogući izlaz strujanja video zapisa

en: Choose whether the video stream should be redirected to the stream output facility when this last one is enabled.
hr: Birajte treba li strujanje video slike biti preusmjereno na napravu izlaznog strujanja kada je ona uključena.

en: Enable audio stream output
hr: Omogući izlaz strujanja zvuka

en: Choose whether the audio stream should be redirected to the stream output facility when this last one is enabled.
hr: Birajte treba li strujanje zvuka biti preusmjereno na napravu izlaznog strujanja kada je ona uključena.

en: Enable SPU stream output
hr: Omogući izlaz strujanja SPU

en: Choose whether the SPU streams should be redirected to the stream output facility when this last one is enabled.
hr: Odaberite treba li strujanje SPU-a biti preusmjereno na napravu izlaznog strujanja kada je ona uključena.

en: Keep stream output open
hr: Izlaz strujanja zadrži otvorenim

en: This allows you to keep an unique stream output instance across multiple playlist item (automatically insert the gather stream output if not specified)
hr: Ovo Vam omogućava da zadržite jednu jedinstvenu instancu izlaznog strujanja iznad više stavki popisa za izvođenje (automatski ubacuje prikupljeno izlazno strujanje, ukoliko to isto već nije određeno)

en: Stream output muxer caching (ms)
hr: Predmemoriranje multiplekserovog izlaznog strujanja (ms)

en: Preferred packetizer list
hr: Popis poželjnih paketnika

en: This allows you to select the order in which VLC will choose its packetizers.
hr: Ovo Vam omogućava da odaberete redoslijed kojim će VLC birati svoje paketnike.

en: Mux module
hr: Modul multipleksera

en: This is a legacy entry to let you configure mux modules
hr: Ovo je naslijeđeni unos koji Vam omogućava da prilagodite module multipleksera

en: Access output module
hr: Modul pristupnog izlaza

en: This is a legacy entry to let you configure access output modules
hr: Ovo je naslijeđeni unos koji Vam omogućava da prilagodite module pristupa izlaznom sadržaju

en: If this option is enabled, the flow on the SAP multicast address will be controlled. This is needed if you want to make announcements on the MBone.
hr: Ukoliko je ova mogućnost uključena, onda će protok na SAP-ovoj adresi za višesmjerna slanja biti pod nadzorom. Ovo je nužno ukoliko želite praviti najave na MBoneu.

en: SAP announcement interval
hr: Interval najavljivanja SAP-a

en: When the SAP flow control is disabled, this lets you set the fixed interval between SAP announcements.
hr: Ovo Vam, ukoliko je nadzor toka SAP-a isključen, dopušta da zadate ustaljeni interval između najavljivanja SAP-a.

en: These options allow you to select default modules. Leave these alone unless you really know what you are doing.
hr: Ove mogućnosti dopuštaju da odaberete zadane module. Nemojte ih dirati sve dok ne znate, što u stvari činite.

en: Access module
hr: Modul pristupa

en: This allows you to force an access module. You can use it if the correct access is not automatically detected. You should not set this as a global option unless you really know what you are doing.
hr: Ovo Vam omogućava da nametnete pristupni modul. Možete to upotrijebiti, ukoliko ispravni pristup nije automatski prepoznat. No, ovo ne bi ste trebali postavljati kao globalnu mogućnost, sve dok stvarno ne znate što činite.

en: Stream filter module
hr: Modul filtra strujanja

en: Demux module
hr: Modul demultipleksera

en: Demultiplexers are used to separate the "elementary" streams (like audio and video streams). You can use it if the correct demuxer is not automatically detected. You should not set this as a global option unless you really know what you are doing.
hr: Demultiplekseri se koriste za rastavljanje "osnovnih" strujanja (poput strujanja zvuka i slike). Ovo možete koristiti ukoliko nije automatski prepoznat ispravni demuxer. No, ovo ne bi ste trebali postavljati kao globalnu mogućnost, sve dok stvarno ne znate što činite.

en: VoD server module
hr: Modul poslužitelja video prikaza po zahtijevu

en: Allow real-time priority
hr: Dopusti prioritet u stvarnom vremenu

en: Running VLC in real-time priority will allow for much more precise scheduling and yield better, especially when streaming content. It can however lock up your whole machine, or make it very very slow. You should only activate this if you know what you're doing.
hr: Pokretanje VLC-a s prioritetom u stvarnom vremenu će dopustiti puno pomnije raspoređivanje rada i bolje ishode, posebice pri protočnim sadržajima strujanja. Ali to u radu može spriječiti cijeli Vaš stroj ili ga pak učiniti vrlo, vrlo sporim. Ovo bi ste trebali uključivati samo ako znate što činite.

en: Adjust VLC priority
hr: Prilagodi prioritet VLC-a

en: This option adds an offset (positive or negative) to VLC default priorities. You can use it to tune VLC priority against other programs, or against other VLC instances.
hr: Ova mogućnost dodaje zadanim prioritetima VLC-a neku vrijednost (pozitivnu ili negativnu). Vi nju možete koristiti za postavljanje prioriteta VLC-a prema drugim programima ili prema drugim instancama VLC-a.

en: This option is useful if you want to lower the latency when reading a stream
hr: Ova mogućnost je korisna ukoliko želite nižu latentnost pri učitavanju strujanja

en: VLM configuration file
hr: Datoteka prilagodbi VLM-a

en: Read a VLM configuration file as soon as VLM is started.
hr: Učitaj datoteku prilagodbi VLM-a čim se pokrene VLM.

en: Use a plugins cache
hr: Koristi predmemoriju dodataka

en: Use a plugins cache which will greatly improve the startup time of VLC.
hr: Za dodatke koristite međuspremnik, koji će znatno poboljšati vrijeme pokretanja VLC-a.

en: Locally collect statistics
hr: Prikupljaj lokalne statistike

en: Collect miscellaneous local statistics about the playing media.
hr: Prikuplja razne lokalne statistike o izvođenju medija.

en: Run as daemon process
hr: Pokreni kao proces daemona

en: Runs VLC as a background daemon process.
hr: Pokreće VLC kao pozadinski proces daemona.

en: Write process id to file
hr: Zapiši ID procesa u datoteku

en: Writes process id into specified file.
hr: Zapisuje identifikacijsku oznaku procesa u određenu datoteku.

en: Allow only one running instance
hr: Dopusti samo jednu instancu

en: VLC is started from file association
hr: VLC je pokrenut od pridružene datoteke

en: Tell VLC that it is being launched due to a file association in the OS
hr: Reci VLC-u da je pokrenut uslijed pridruženosti datoteka unutar OS-a

en: Increase the priority of the process
hr: Povisi prioritet procesa

en: Increasing the priority of the process will very likely improve your playing experience as it allows VLC not to be disturbed by other applications that could otherwise take too much processor time. However be advised that in certain circumstances (bugs) VLC could take all the processor time and render the whole system unresponsive which might require a reboot of your machine.
hr: Povisivanje procesnog prioriteta će znatno poboljšati Vaš doživljaj izvođenja, budući da se time VLC-u dopušta da bude neometan drugim aplikacijama, koje bi mu inače mogle oduzeti previše procesorskog vremena. No, pod stanovitim uvjetima (pogreške!) bi VLC mogao prisvojiti sve procesorsko vrijeme i time cijeli sustav učiniti neosjetljivim na bilo kakve daljnje unose, što bi pak moglo iziskivati ponovno pokretanje Vašeg računala.

en: When using the one instance only option, enqueue items to playlist and keep playing current item.
hr: Ako VLC treba biti pokrenut samo u jednoj instanci, stavka se uvrštava u popis za izvođenje, pri čemu se ne prekida izvođenje tekuće stavke.

en: These options define the behavior of the playlist. Some of them can be overridden in the playlist dialog box.
hr: Ove mogućnosti određuju ponašanje popisa za izvođenje. Neke od njih mogu biti izmijenjene u dijaloškom okviru popisa za izvođenja.

en: Collapse
hr: Sažmi

en: Expand
hr: Raširi

en: Subdirectory behavior
hr: Ponašanje pod-imenika

en: Select whether subdirectories must be expanded.
    none: subdirectories do not appear in the playlist.
    collapse: subdirectories appear but are expanded on first play.
    expand: all subdirectories are expanded.
hr: Odaberite trebaju li podimenici biti rašireni.
    ništa: podimenici se ne pojavljuju na popisu za izvođenje.
    sažmi: podimenici se pojavljuju, ali se rašire tek nakon prvog izvođenja.
    raširi: svi podimenici su rašireni.

en: Ignored extensions
hr: Ignorirana proširenja

en: Files with these extensions will not be added to playlist when opening a directory.
    This is useful if you add directories that contain playlist files for instance. Use a comma-separated list of extensions.
hr: Kada bude otvaran imenik, datoteke s tim proširenjima neće biti dodavane na popis za izvođenje.
    To je korisno ako Vi dodate imenike koji sadrže datoteke popisa za izvođenje za instance. Koristite zarezima razdvajani popis proširenja.

en: Show hidden files
hr: Prikaži skrivene datoteke

en: Ignore files starting with '.'
hr: Zanemari datoteke koje počinju s točkom.

en: Services discovery modules
hr: Moduli za istraživanje službi

en: Specifies the services discovery modules to preload, separated by colons. Typical value is "sap".
hr: Specificira, razdvajano točka-zarezima, module za otkrivanje službi koje treba učitati. Tipična vrijednost je "sap".

en: Play files randomly forever
hr: Datoteke izvodi uvijek nasumično

en: VLC will randomly play files in the playlist until interrupted.
hr: VLC će nasumično izvoditi datoteke sa popisa za izvođenje, sve dok to ne bude prekinuto.

en: Repeat all
hr: Opetuj sve

en: VLC will keep playing the playlist indefinitely.
hr: VLC će beskonačno dugo nastavljati s izvođenjem popisa za izvođenje.

en: Repeat current item
hr: Opetuj tekuću stavku

en: VLC will keep playing the current playlist item.
hr: VLC će uvijek iznova izvoditi tekuću stavku s popisa za izvođenje.

en: Play and stop
hr: Izvedi i stani

en: Stop the playlist after each played playlist item.
hr: Zaustavlja popis za izvođenje nakon svake izvedene stavke.

en: Play and exit
hr: Izvedi i završi

en: Exit if there are no more items in the playlist.
hr: Zatvara program ukoliko više nema stavki na popisu za izvođenje.

en: Play and pause
hr: Izvedi i zastani

en: Pause each item in the playlist on the last frame.
hr: Zaustavlja svaku od stavki popisa za izvođenje pri posljednjem okviru.

en: Auto start
hr: Automatski pokreni

en: Automatically start playing the playlist content once it's loaded.
hr: Automatski započinje izvedbu popisa za izvođenja čim se učita njegov sadržaj.

en: Pause on audio communication
hr: Stanka pri zvučnoj komunikaciji

en: If pending audio communication is detected, playback will be paused automatically.
hr: Ako se otkrije audio komunikacija u tijeku, automatski će se napraviti stanka u izvođenju.

en: Use media library
hr: Koristi medijateku

en: The media library is automatically saved and reloaded each time you start VLC.
hr: Medijateka se automatski sprema i ponovo učitava pri svakom pokrenanje VLC-a.

en: Display playlist tree
hr: Prikaži stablo popisa za izvođenje

en: The playlist can use a tree to categorize some items, like the contents of a directory.
hr: Popis za izvođenje može za rasvrstavanje nekih stavki koristiti strukturu stabla, poput sadržaja imenika mapa i datoteka.

en: These settings are the global VLC key bindings, known as "hotkeys".
hr: Ove postavke su VLC-ova vezivanja tipki, poznata i kao "tipkovničku prečicu".

en: Ignore
hr: Zanemari

en: Fullscreen
hr: Cjelozaslonski prikaz

en: Select the hotkey to use to swap fullscreen state.
hr: Odabir tipkovničke prečice koja će se koristiti za promjenu režima prikaza preko cijelog zaslona.

en: Exit fullscreen
hr: Kraj cjelozaslonskog prikaza

en: Select the hotkey to use to exit fullscreen state.
hr: Odabir tipkovničke prečice koja će se koristiti za napuštanje načina prikaza preko cijelog zaslona.

en: Play/Pause
hr: Izvedba/stanka

en: Select the hotkey to use to swap paused state.
hr: Odabir tipkovničke prečice koja će se koristiti za promjenu stanja stanke.

en: Pause only
hr: Samo stanka

en: Select the hotkey to use to pause.
hr: Odabir tipkovničke prečice koja će se koristiti za pravljenje stanke.

en: Play only
hr: Samo izvedba

en: Select the hotkey to use to play.
hr: Odabir tipkovničke prečice koja će se koristiti za izvođenje.

en: Faster
hr: Brže

en: Select the hotkey to use for fast forward playback.
hr: Odabir tipkovničke prečice koja će se koristiti za brže izvođenje unaprijed.

en: Slower
hr: Sporije

en: Select the hotkey to use for slow motion playback.
hr: Odabir tipkovničke prečice koja će se koristiti za usporeno prikazivanje filma.

en: Normal rate
hr: Uobičajena stopa

en: Select the hotkey to set the playback rate back to normal.
hr: Odabir tipkovničke prečice za povratak brzine izvođenja natrag na uobičajenu.

en: Faster (fine)
hr: Brže (istančano)

en: Slower (fine)
hr: Sporije (istančano)

en: Next
hr: Slijedeće

en: Select the hotkey to use to skip to the next item in the playlist.
hr: Odabir tipkovničke prečice koja će se koristiti za skok na slijedeću stavku popisa za izvođenje.

en: Previous
hr: Prethodno

en: Select the hotkey to use to skip to the previous item in the playlist.
hr: Odabir tipkovničke prečice koja će se koristiti za preskakanje na prethodnu stavku popisa za izvođenje.

en: Stop
hr: Zaustavi

en: Select the hotkey to stop playback.
hr: Odabir tipkovničke prečice za zaustavljanje izvođenja.

en: Position
hr: Položaj

en: Select the hotkey to display the position.
hr: Odabir tipkovničke prečice za prikaz položaja.

en: Very short backwards jump
hr: Vrlo kratki skok unatrag

en: Select the hotkey to make a very short backwards jump.
hr: Odabir tipkovničke prečice za pravljenje vrlo kratkih skokova unatrag.

en: Short backwards jump
hr: Kratki skok unatrag

en: Select the hotkey to make a short backwards jump.
hr: Odabir tipkovničke prečice za pravljenje kratkih skokova unatrag.

en: Medium backwards jump
hr: Osrednji skok unatrag

en: Select the hotkey to make a medium backwards jump.
hr: Odabir tipkovničke prečice za pravljenje osrednjih skokova unatrag.

en: Long backwards jump
hr: Dugi skok unatrag

en: Select the hotkey to make a long backwards jump.
hr: Odabir tipkovničke prečice za pravljenje dugačkih skokova unatrag.

en: Very short forward jump
hr: Vrlo kratki skok unaprijed

en: Select the hotkey to make a very short forward jump.
hr: Odabir tipkovničke prečice za pravljenje vrlo kratkih skokova unaprijed.

en: Short forward jump
hr: Kratki skok naprijed

en: Select the hotkey to make a short forward jump.
hr: Odabir tipkovničke prečice za pravljenje kratkih skokova unaprijed.

en: Medium forward jump
hr: Osrednji skok naprijed

en: Select the hotkey to make a medium forward jump.
hr: Odabir tipkovničke prečice za pravljenje osrednjih skokova unaprijed.

en: Long forward jump
hr: Dugi skok naprijed

en: Select the hotkey to make a long forward jump.
hr: Odabir tipkovničke prečice za pravljenje dugačkih skokova unaprijed.

en: Next frame
hr: Slijedeći okvir

en: Select the hotkey to got to the next video frame.
hr: Odabir tipkovničke prečice za prelaz na slijedeći video okvir.

en: Very short jump length
hr: Vrlo kratka dužina skoka

en: Very short jump length, in seconds.
hr: Dužina vrlo kratkih skokova u sekundama.

en: Short jump length
hr: Kratka dužina skoka

en: Short jump length, in seconds.
hr: Dužina kratkih skokova u sekundama.

en: Medium jump length
hr: Osrednja dužina skoka

en: Medium jump length, in seconds.
hr: Dužina osrednjih skokova u sekundama.

en: Long jump length
hr: Dugačka dužina skoka

en: Long jump length, in seconds.
hr: Dužina dugačkih skokova u sekundama.

en: Quit
hr: Svršetak

en: Select the hotkey to quit the application.
hr: Odabir tipkovničke prečice za izlaz iz aplikacije.

en: Navigate up
hr: Navođenje prema gore

en: Navigate down
hr: Navođenje prema dolje

en: Navigate left
hr: Navođenje na lijevo

en: Navigate right
hr: Navođenje na desno

en: Activate
hr: Aktiviraj

en: Select the key to activate selected item in DVD menus.
hr: Odabir tipke za aktiviranje odabrane stavke u izborniku DVD-a.

en: Go to the DVD menu
hr: Prelazak u izbornik DVD-a

en: Select the key to take you to the DVD menu
hr: Biranje tipke koja će Vas voditi u izbornik DVD-a

en: Select previous DVD title
hr: Biranje prethodnog naslova DVD-a

en: Select the key to choose the previous title from the DVD
hr: Biranje tipke za odabir prethodnog naslova s DVD-a

en: Select next DVD title
hr: Biranje slijedećeg naslova s DVD-a

en: Select the key to choose the next title from the DVD
hr: Biranje tipke za odabir slijedećeg naslova s DVD-a

en: Select prev DVD chapter
hr: Biranje prethodnog poglavlja DVD-a

en: Select the key to choose the previous chapter from the DVD
hr: Biranje tipke za odabir prethodnog poglavlja s DVD-a

en: Select next DVD chapter
hr: Biranje slijedećeg poglavlja DVD-a

en: Select the key to choose the next chapter from the DVD
hr: Biranje tipke za odabir slijedećeg poglavlja s DVD-a

en: Volume up
hr: Pojačavanje

en: Select the key to increase audio volume.
hr: Odabir tipke za povećavanje glasnoće zvuka.

en: Volume down
hr: Smanjivanje

en: Select the key to decrease audio volume.
hr: Odabir tipke za smanjivanje glasnoće zvuka.

en: Mute
hr: Isključi zvuk

en: Select the key to mute audio.
hr: Odabir tipke za isključivanje zvuka.

en: Subtitle delay up
hr: Povećanje odgode podnaslova

en: Select the key to increase the subtitle delay.
hr: Odabir tipkovničke prečice za povećavanje odgode podnaslova.

en: Subtitle delay down
hr: Smanjenje odgode podnaslova

en: Select the key to decrease the subtitle delay.
hr: Odabir tipkovničke prečice za smanjivanje odgode podnaslova.

en: Subtitle sync / bookmark audio timestamp
hr: Vremenska oznaka usklađivanja podnaslova/straničnika zvuka

en: Subtitle sync / bookmark subtitle timestamp
hr: Vremenska oznaka usklađivanja podnaslova/straničnika podnaslova

en: Subtitle sync / synchronize audio & subtitle timestamps
hr: Vremenska oznaka usklađivanja podnaslova/usklađivanja zvuka i podnaslova

en: Subtitle position up
hr: Položaj podnaslova naviše

en: Select the key to move subtitles higher.
hr: Odabir tipke za pomjeranje podnaslova naviše.

en: Subtitle position down
hr: Položaj podnaslova naniže

en: Select the key to move subtitles lower.
hr: Odabir tipke za pomjeranje podnaslova naniže.

en: Audio delay up
hr: Povećanje odgode zvuka

en: Select the key to increase the audio delay.
hr: Odabir prečice za povećavanje odgode zvuka.

en: Audio delay down
hr: Smanjenje odgode zvuka

en: Select the key to decrease the audio delay.
hr: Odabir prečice za smanjivanje odgode zvuka.

en: Play playlist bookmark 1
hr: Izvedi straničnik 1 popisa za izvođenje

en: Play playlist bookmark 2
hr: Izvedi straničnik 2 popisa za izvođenje

en: Play playlist bookmark 3
hr: Izvedi straničnik 3 popisa za izvođenje

en: Play playlist bookmark 4
hr: Izvedi straničnik 4 popisa za izvođenje

en: Play playlist bookmark 5
hr: Izvedi straničnik 5 popisa za izvođenje

en: Play playlist bookmark 6
hr: Izvedi straničnik 6 popisa za izvođenje

en: Play playlist bookmark 7
hr: Izvedi straničnik 7 popisa za izvođenje

en: Play playlist bookmark 8
hr: Izvedi straničnik 8 popisa za izvođenje

en: Play playlist bookmark 9
hr: Izvedi straničnik 9 popisa za izvođenje

en: Play playlist bookmark 10
hr: Izvedi straničnik 10 popisa za izvođenje

en: Select the key to play this bookmark.
hr: Odaberite prečicu za izvođenje ovog straničnika.

en: Set playlist bookmark 1
hr: Postavi straničnik 1 popisa za izvođenje

en: Set playlist bookmark 2
hr: Postavi straničnik 2 popisa za izvođenje

en: Set playlist bookmark 3
hr: Postavi straničnik 3 popisa za izvođenje

en: Set playlist bookmark 4
hr: Postavi straničnik 4 popisa za izvođenje

en: Set playlist bookmark 5
hr: Postavi straničnik 5 popisa za izvođenje

en: Set playlist bookmark 6
hr: Postavi straničnik 6 popisa za izvođenje

en: Set playlist bookmark 7
hr: Postavi straničnik 7 popisa za izvođenje

en: Set playlist bookmark 8
hr: Postavi straničnik 8 popisa za izvođenje

en: Set playlist bookmark 9
hr: Postavi straničnik 9 popisa za izvođenje

en: Set playlist bookmark 10
hr: Postavi straničnik 10 popisa za izvođenje

en: Select the key to set this playlist bookmark.
hr: Odaberite prečicu za stavljanje ovog straničnika na popis za izvođenje.

en: Clear the playlist
hr: Očisti popis za izvođenje

en: Playlist bookmark 1
hr: Straničnik 1 popisa za izvođenje

en: Playlist bookmark 2
hr: Straničnik 2 popisa za izvođenje

en: Playlist bookmark 3
hr: Straničnik 3 popisa za izvođenje

en: Playlist bookmark 4
hr: Straničnik 4 popisa za izvođenje

en: Playlist bookmark 5
hr: Straničnik 5 popisa za izvođenje

en: Playlist bookmark 6
hr: Straničnik 6 popisa za izvođenje

en: Playlist bookmark 7
hr: Straničnik 7 popisa za izvođenje

en: Playlist bookmark 8
hr: Straničnik 8 popisa za izvođenje

en: Playlist bookmark 9
hr: Straničnik 9 popisa za izvođenje

en: Playlist bookmark 10
hr: Straničnik 10 popisa za izvođenje

en: This allows you to define playlist bookmarks.
hr: Ovo dopušta da odredite straničnike popisa za izvođenje.

en: Cycle audio track
hr: Biraj zapis zvuka

en: Cycle through the available audio tracks(languages).
hr: Biraj iz raspoloživih zapisa zvuka (jezika).

en: Cycle subtitle track in reverse order
hr: Biraj zapis podnaslova u obrnutom smjeru

en: Cycle subtitle track
hr: Biraj zapis podnaslova

en: Cycle through the available subtitle tracks.
hr: Biraj iz raspoloživih zapisa podnaslova.

en: Cycle next program Service ID
hr: Biraj iz sljedećeg programa ID usluge

en: Cycle previous program Service ID
hr: Biraj iz prethodnih programa ID usluge

en: Cycle source aspect ratio
hr: Biraj omjer izvora

en: Cycle through a predefined list of source aspect ratios.
hr: Biraj iz unaprijed određenog popisa omjera izvora.

en: Cycle video crop
hr: Biraj format obrezivanja

en: Cycle through a predefined list of crop formats.
hr: Biraj iz unaprijed određenog popisa formata obrezivanja.

en: Toggle autoscaling
hr: Preklopnik autoskaliranja

en: Activate or deactivate autoscaling.
hr: Uključuje ili isključuje autoskaliranje.

en: Increase scale factor
hr: Povisi čimbenik stupnjevanja

en: Decrease scale factor
hr: Smanji čimbenik stupnjevanja

en: Cycle deinterlace modes
hr: Biraj način raspletanja

en: Cycle through available deinterlace modes.
hr: Biraj iz raspoloživih načina raspletanja.

en: Show controller in fullscreen
hr: Prikaži upravljanje preko cijelog zaslona

en: Boss key
hr: Glavna tipka

en: Hide the interface and pause playback.
hr: Sakriva sučelje i privremeno prekida izvođenje.

en: Context menu
hr: Kontekstni izbornik

en: Show the contextual popup menu.
hr: Prikaži kontekstualni skočni izbornik.

en: Take video snapshot
hr: Napravi fotografiju video slike

en: Takes a video snapshot and writes it to disk.
hr: Pravi fotografije video slike i zapisuje ih na disk.

en: Record
hr: Snimanje

en: Record access filter start/stop.
hr: Pokreće/zaustavlja pristupni filtar snimanja.

en: Normal/Loop/Repeat
hr: Normalno/petlja/ponavljanje

en: Toggle random playlist playback
hr: Sklopka nasumične izvedbe popisa za izvođenje

en: Un-Zoom
hr: Udalji

en: Crop one pixel from the top of the video
hr: Skrati gornji rub video slike za jedan piksel

en: Uncrop one pixel from the top of the video
hr: Proširi gornji rub video slike za jedan piksel

en: Crop one pixel from the left of the video
hr: Skrati lijevi rub video slike za jedan piksel

en: Uncrop one pixel from the left of the video
hr: Proširi lijevi rub video slike za jedan piksel

en: Crop one pixel from the bottom of the video
hr: Skrati donji rub video slike za jedan piksel

en: Uncrop one pixel from the bottom of the video
hr: Proširi donji rub video slike za jedan piksel

en: Crop one pixel from the right of the video
hr: Skrati desni rub video slike za jedan piksel

en: Uncrop one pixel from the right of the video
hr: Proširi desni rub video slike za jedan piksel

en: Roll the viewpoint clockwise (360°)
hr: Kotrljaj točku gledanja na desno (360°)

en: Roll the viewpoint anti-clockwise (360°)
hr: Kotrljaj točku gledanja na lijevo (360°)

en: Toggle wallpaper mode in video output
hr: Promijeni način tapetnog prikaza u video izlazu

en: Toggle wallpaper mode in video output.
hr: Preklopnik načina tapetnog prikaza u video izlazu.

en: Cycle through audio devices
hr: Biraj uređaje zvuka

en: Cycle through available audio devices
hr: Biraj iz raspoloživih uređaja zvuka

en: Snapshot
hr: Snimka stanja

en: Window properties
hr: Svojstva prozora

en: Subpictures
hr: Podslike

en: Subtitles
hr: Podnaslovi

en: Overlays
hr: Prekrivanja

en: Track settings
hr: Postavke zapisa

en: Playback control
hr: Upravljanje izvođenjima

en: Default devices
hr: Zadani uređaji

en: Network settings
hr: Postavke mrežnih veza

en: Socks proxy
hr: Posrednički poslužitelj SOCKS

en: Metadata
hr: Metapodaci

en: Decoders
hr: Dekoderi

en: Input
hr: Ulazni sadržaj

en: Special modules
hr: Posebni moduli

en: Plugins
hr: Dodatci

en: Performance options
hr: Mogućnosti programskog učinka

en: Clock source
hr: Ishodište sata

en: Hot keys
hr: Vruće tipke

en: Jump sizes
hr: Veličine skokova

en: print help for VLC (can be combined with --advanced and --help-verbose)
hr: ispis pomoći za VLC (može se kombinirati s --advanced i --help-verbose)

en: Exhaustive help for VLC and its modules
hr: Iscrpna pomoć za VLC i njegove module

en: print help for VLC and all its modules (can be combined with --advanced and --help-verbose)
hr: ispis pomoći za VLC i sve njegove module (može se kombinirati s --advanced i --help-verbose)

en: ask for extra verbosity when displaying help
hr: zatražiti dodatnu opširnost kod prikaza pomoći

en: print a list of available modules
hr: ispis popisa raspoloživih modula

en: print a list of available modules with extra detail
hr: ispis popisa raspoloživih modula s dodatnim pojedinostima

en: print help on a specific module (can be combined with --advanced and --help-verbose). Prefix the module name with = for strict matches.
hr: ispis pomoći za neki određeni modul (može se kombinirati s --advanced i --help-verbose). Ispred naziva modula stavite znak = za bolje podudarnosti.

en: no configuration option will be loaded nor saved to config file
hr: ni jedna prilagodbena mogućnost neće biti učitana ni pohranjena u datoteku postavki

en: reset the current config to the default values
hr: tekuće postavke vratiti na početne vrijednosti

en: use alternate config file
hr: koristi alternativnu datoteku postavki

en: resets the current plugins cache
hr: vraća tekuću predmemoriju dodataka na početno

en: print version information
hr: ispis informacija o inačici

en: Browser Favorites
hr: Pregled omiljenih stavki

en: Delete
hr: Izbriši

en: Down
hr: Dolje

en: End
hr: Kraj

en: Enter
hr: Unesi

en: Home
hr: Početno

en: Insert
hr: Umetni

en: Media Next Track
hr: Slijedeći medijski zapis

en: Menu
hr: Izbornik

en: Mouse Wheel Down
hr: Kotačić miša dolje

en: Mouse Wheel Left
hr: Kotačić miša lijevo

en: Mouse Wheel Right
hr: Kotačić miša desno

en: Mouse Wheel Up
hr: Kotačić miša gore

en: Pause
hr: Stanka

en: Up
hr: Gore

en: Volume Down
hr: Smanjivanje

en: Volume Up
hr: Pojačavanje

en: Saving file failed
hr: Pohranjivanje datoteke nije uspjelo

en: Failed to open "%s" for writing
hr: Otvaranje "%s" za pisanje nije uspjelo

en: Cancel
hr: Odustani

en: %s
    Downloading... %s/%s %.1f%% done
hr: %s
    Preuzima se... %s/%s %.1f%% završeno

en: File could not be verified
hr: Datoteka ne može biti ovjerena

en: It was not possible to download a cryptographic signature for the downloaded file "%s". Thus, it was deleted.
hr: Nije bilo moguće preuzeti kriptografski potpis za preuzetu datoteku "%s". Stoga je ista izbrisana.

en: Invalid signature
hr: Nevažeća potvrda

en: The cryptographic signature for the downloaded file "%s" was invalid and could not be used to securely verify it. Thus, the file was deleted.
hr: Kriptografska potvrda preuzete datoteke "%s" je bila nevažeća i ne može se koristiti za njeno sigurno ovjeravanje. Stoga je ta datoteka izbrisana.

en: File not verifiable
hr: Datoteka nije ovjerljiva

en: It was not possible to securely verify the downloaded file "%s". Thus, it was deleted.
hr: Nije bilo moguće sigurno ovjeriti preuzetu datoteku "%s". Stoga je ista izbrisana.

en: File corrupted
hr: Datoteka je oštećena.

en: Downloaded file "%s" was corrupted. Thus, it was deleted.
hr: Preuzeta datoteka "%s" je bila oštećena. Stoga je izbrisana.

en: Install
hr: Instaliraj

en: Update VLC media player
hr: Dopuni izvođač medija VLC

en: Media Library
hr: Medijateka

en: Afar
hr: Afarski

en: Abkhazian
hr: Abhazijski

en: Albanian
hr: Albanski

en: Amharic
hr: Amharski

en: Arabic
hr: Arapski

en: Armenian
hr: Armenski

en: Assamese
hr: Asamski

en: Avestan
hr: Avestanski

en: Aymara
hr: Ajmarski

en: Azerbaijani
hr: Azerbajdžanski

en: Bashkir
hr: Baškirski

en: Basque
hr: Baskijski

en: Belarusian
hr: Bjeloruski

en: Bengali
hr: Bengalski

en: Bihari
hr: Biharski

en: Bislama
hr: Bislamski

en: Bosnian
hr: Bošnjački

en: Breton
hr: Bretonski

en: Bulgarian
hr: Bugarski

en: Burmese
hr: Burmanski

en: Catalan
hr: Katalanski

en: Chamorro
hr: Čamoro

en: Chechen
hr: Čečenski

en: Chinese
hr: Kineski

en: Church Slavic
hr: Crkvenoslavenski

en: Chuvash
hr: Čuvaški

en: Cornish
hr: Korniški

en: Corsican
hr: Korzikanski

en: Czech
hr: Češki

en: Danish
hr: Danski

en: Dutch
hr: Nizozemski

en: English
hr: Engleski

en: Estonian
hr: Estonski

en: Faroese
hr: Farski

en: Fijian
hr: Fidžijanski

en: Finnish
hr: Finski

en: French
hr: Francuski

en: Frisian
hr: Frizijski

en: Georgian
hr: Gruzijski

en: German
hr: Njemački

en: Gaelic (Scots)
hr: Gelski (Škotska)

en: Irish
hr: Irski

en: Gallegan
hr: Galeganski

en: Manx
hr: Manks

en: Greek, Modern
hr: Grčki, suvremeni

en: Guarani
hr: Gvarani

en: Hebrew
hr: Hebrejski

en: Hungarian
hr: Mađarski

en: Icelandic
hr: Islandski

en: Indonesian
hr: Indonezijski

en: Inupiaq
hr: Inupijak

en: Italian
hr: Talijanski

en: Javanese
hr: Javanski

en: Japanese
hr: Japanski

en: Greenlandic, Kalaallisut
hr: Grenlandski, Kalaallisut

en: Kashmiri
hr: Kašmirski

en: Kazakh
hr: Kazaški

en: Khmer
hr: Kmerski

en: Kikuyu
hr: Kikuju

en: Kirghiz
hr: Kirgiški

en: Korean
hr: Korejski

en: Kurdish
hr: Kurdski

en: Lao
hr: Laoški

en: Latin
hr: Latinski

en: Latvian
hr: Latvijski

en: Lithuanian
hr: Litavski

en: Letzeburgesch
hr: Luksemburški

en: Macedonian
hr: Makedonski

en: Maori
hr: Maorski

en: Malay
hr: Malajski

en: Malagasy
hr: Malagaški

en: Maltese
hr: Malteški

en: Moldavian
hr: Moldavski

en: Mongolian
hr: Mongolski

en: Navajo
hr: Navaho

en: Ndebele, South
hr: Ndebele, Južni

en: Ndebele, North
hr: Ndebele, Sjeverni

en: Nepali
hr: Nepalski

en: Norwegian
hr: Norveški

en: Norwegian Nynorsk
hr: Norveški Nynorsk

en: Norwegian Bokmaal
hr: Norveški Bokmaal

en: Occitan; Provençal
hr: Okcitanski; Provansalski

en: Oriya
hr: Orija

en: Ossetian; Ossetic
hr: Osetijanski; Osetski

en: Panjabi
hr: Pandžapski

en: Persian
hr: Perzijski

en: Polish
hr: Poljski

en: Portuguese
hr: Portugalski

en: Quechua
hr: Kečua

en: Original audio
hr: Izvorni audio

en: Raeto-Romance
hr: Reto-romanski

en: Romanian
hr: Rumunjski

en: Russian
hr: Ruski

en: Sanskrit
hr: Sanskrtski

en: Serbian
hr: Srpski

en: Croatian
hr: Hrvatski

en: Sinhalese
hr: Singaleški

en: Slovak
hr: Slovački

en: Slovenian
hr: Slovenski

en: Northern Sami
hr: Sjeverni Sami

en: Samoan
hr: Samoanski

en: Shona
hr: Šona

en: Somali
hr: Somalski

en: Sotho, Southern
hr: Sotho, Južni

en: Spanish
hr: Španjolski

en: Sardinian
hr: Sardeški

en: Sundanese
hr: Sundski

en: Swahili
hr: Svahili

en: Swedish
hr: Švedski

en: Tahitian
hr: Tahićanski

en: Tamil
hr: Tamilski

en: Tatar
hr: Tatarski

en: Tajik
hr: Tadžički

en: Thai
hr: Tajski

en: Tibetan
hr: Tibetanski

en: Tigrinya
hr: Tigrinjanski

en: Tonga (Tonga Islands)
hr: Tonga (Otoci Tonga)

en: Turkish
hr: Turski

en: Turkmen
hr: Turkmenski

en: Uighur
hr: Ujgurski

en: Ukrainian
hr: Ukrajinski

en: Uzbek
hr: Uzbečki

en: Vietnamese
hr: Vijetnamski

en: Welsh
hr: Velški

en: Yiddish
hr: Jidiš

en: Yoruba
hr: Joruba

en: Zhuang
hr: Žuang

en: Autoscale video
hr: Automatski skaliraj video sliku

en: Crop
hr: Obrezivanje

en: Aspect ratio
hr: Bočni omjer

en: ALSA audio capture
hr: Snimanje zvuka ALSA

en: Attachment
hr: Privitak

en: Attachment input
hr: Ulaz privitka

en: Your Mac does not seem to be equipped with a suitable input device. Please check your connectors and drivers.
hr: Izgleda da Vaš Mac nije opremljen prikladnim ulaznim uređajem. Provjerite molim Vaše poveznike i upravljače.

en: Blu-ray menus
hr: Izbornici Blu-raya

en: Region code
hr: Kȏd regije

en: Blu-Ray player region code. Some discs can be played only with a correct region code.
hr: Kȏd regije Blu-Ray izvođača. Neki diskovi mogu biti samo izvođeni s ispravnim kodom regije.

en: Blu-ray Disc support (libbluray)
hr: Podrška za Blu-Ray diskove (libbluray)

en: This Blu-ray Disc needs a library for AACS decoding, and your system does not have it.
hr: Ovom Blu-Ray disku je potrebna biblioteka za AACS dekodiranje, ali ju vaš sustav nema.

en: Blu-ray Disc is corrupted.
hr: Blu-Ray disk je oštećen.

en: Missing AACS configuration file!
hr: Nedostaje datoteka prilagodbi AACS-a!

en: No valid processing key found in AACS config file.
hr: U konfiguracijskoj datoteci AACS-a nije pronađen valjan ključ obrade.

en: No valid host certificate found in AACS config file.
hr: U konfiguracijskoj datoteci AACS-a nije pronađena valjana potvrda glavnog računala.

en: AACS Host certificate revoked.
hr: Potvrda AACS glavnog računala je opozvana.

en: AACS MMC failed.
hr: AACS MMC nije uspio.

en: This Blu-ray Disc needs a library for BD+ decoding, and your system does not have it.
hr: Ovom Blu-Ray disku je potrebna knjižnicu za BD+ dekodiranje, ali ju vaš sustav nema.

en: Your system BD+ decoding library does not work. Missing configuration?
hr: Vaša knjižnica sustava BD+ dekodiranja ne radi. Nedostaje li podešavanje?

en: Java required
hr: Java je  neophodna

en: Java was not found on your system.
hr: Java nije pronađen u vašem sustavu.

en: Blu-ray error
hr: Pogreška Blu-Raya

en: First Play
hr: Prvo izvođenje

en: Audio CD - Track %02i
hr: Audio CD - zapis %02i

en: Audio CD input
hr: Ulaz audio CD-a

en: [cdda:][device][@[track]]
hr: [cdda:][uređaj][@[zapis]]

en: CDDB Server
hr: Poslužitelj CDDB-a

en: Address of the CDDB server to use.
hr: Adresa poslužitelja CDDB-a koja će se koristiti.

en: CDDB port
hr: Priključak CDDB-a

en: CDDB Server port to use.
hr: Priključak poslužitelja CDDB-a za korištenje.

en: Inputs list
hr: Popis unosa

en: Comma-separated list of input URLs to concatenate.
hr: Zarezima odijeljen popis URL-ova unosa za skraćivanje.

en: Concatenation
hr: Skraćivanje

en: Concatenated inputs
hr: Skraćeni unosi

en: IIDC Digital Camera (FireWire) input
hr: Ulaz IIDC za digitalnu kameru (FireWire)

en: KDM file
hr: KDM datoteka

en: Path to Key Delivery Message XML file
hr: Staza do Key Delivery Message XML datoteke

en: Digital Cinema Package module
hr: Digital Cinema Package modul

en: Input card to use
hr: Adapterska kartica za uporabiti

en: DeckLink capture card to use, if multiple exist. The cards are numbered from 0.
hr: Kartica za snimanje DeckLinkom koja će se koristiti, ako ih imate više. Kartice su, počevši od 0, označene znamenkama.

en: Desired input video mode for DeckLink captures. This value should be a FOURCC code in textual form, e.g. "ntsc".
hr: Željeni način video ulaza za DeckLink snimanje. Ta vrijednost bi trebala biti FourCC kȏd u tekstualnom obliku, npr. "ntsc".

en: Audio connection
hr: Audio veza

en: Audio connection to use for DeckLink captures. Valid choices: embedded, aesebu, analog. Leave blank for card default.
hr: Zvukovna veza koja će se koristiti za snimanje DeckLinkom. Valjane mogućnosti izbora su: embedded, aesebu, analog. Za zadanu karticu ostavite nepopunjeno.

en: Audio samplerate (Hz)
hr: Frekvencija zvuka (Hz)

en: Audio sampling rate (in hertz) for DeckLink captures. 0 disables audio input.
hr: Frekvencija zvuka (u Hertzima) za snimanje DeckLinkom. 0 onemogućava ulaz zvuka.

en: Number of audio channels
hr: Broj zvučnih kanala

en: Number of input audio channels for DeckLink captures. Must be 2, 8 or 16. 0 disables audio input.
hr: Broj ulaznih kanala zvuka za snimanje DeckLinkom. Mora biti 2, 8 ili 16. 0 onemogućava ulaz zvuka.

en: Video connection
hr: Video veza

en: Video connection to use for DeckLink captures. Valid choices: sdi, hdmi, opticalsdi, component, composite, svideo. Leave blank for card default.
hr: Veza video slike koja će se koristiti za snimanje DeckLinkom. Valjane mogućnosti izbora su: sdi, hdmi, opticalsdi, component, composite, svideo. Za zadanu video karticu ostavite nepopunjeno.

en: Component
hr: Sastavnica

en: Composite
hr: Sprezanje

en: Embedded
hr: Uloženo

en: Analog
hr: Analogno

en: Aspect ratio (4:3, 16:9). Default assumes square pixels.
hr: Bočni omjer (4:3, 16:9). Zadano pretpostavlja kvadratne piksele.

en: Blackmagic DeckLink SDI input
hr: Ulaz SDI za Blackmagic DeckLink

en: 10 bits
hr: 10 bita

en: Closed captions 1
hr: Zatvoreni natpisi 1

en: Cable
hr: Kabel

en: Antenna
hr: Antena

en: FM radio
hr: UKV radio

en: AM radio
hr: KV/SV/DV radio

en: Video device name
hr: Naziv uređaja slike

en: Name of the video device that will be used by the DirectShow plugin. If you don't specify anything, the default device will be used.
hr: Naziv uređaja video slike koji će biti korišten od strane dodatka DirectShow. Ukoliko Vi ništa ne odredite, koristit će se zadani uređaj.

en: Audio device name
hr: Naziv uređaja zvuka

en: Video size
hr: Veličina video slike

en: Size of the video that will be displayed by the DirectShow plugin. If you don't specify anything the default size for your device will be used. You can specify a standard size (cif, d1, ...) or <width>x<height>.
hr: Veličina video slike koja će biti prikazana dodatkom DirectShow. Ukoliko Vi ništa ne odredite, koristit će se zadana veličina Vašeg uređaja. Vi možete zadati neku standardnu veličinu (cif, d1, ...) ili pak navesti <širinu>x<visinu>.

en: Picture aspect-ratio n:m
hr: Bočni omjer izlazne slike n:m

en: Define input picture aspect-ratio to use. Default is 4:3
hr: Određuje bočni omjer ulaza slike koji će se koristiti. Zadano je 4:3

en: Video input chroma format
hr: Format obojenosti ulazne video slike

en: Force the DirectShow video input to use a specific chroma format (eg. I420 (default), RV24, etc.)
hr: Prisiljava ulaz slike DirectShow da koristi određeni format obojenosti (primjerice I420 (zadano), RV24, itd.)

en: Video input frame rate
hr: Broj sličica ulaza slike

en: Device properties
hr: Svojstva uređaja

en: Show the properties dialog of the selected device before starting the stream.
hr: Prikaz dijaloga svojstava odabranog uređaja uoči započinjanja strujanja.

en: Tuner properties
hr: Svojstva prijamnika

en: Show the tuner properties [channel selection] page.
hr: Prikaz stranice svojstava [izbor kanala] prijamnika.

en: Tuner TV Channel
hr: Prijamnikov TV kanal

en: Set the TV channel the tuner will set to (0 means default).
hr: Postavljanje TV kanala koji će postaviti i prijamnik (0 znači zadano).

en: Tuner Frequency
hr: Frekvencija prijamnika

en: This overrides the channel. Measured in Hz.
hr: Ovim se nadomješta kanal. Mjereno u Hz.

en: Tuner country code
hr: Kȏd države prijemnika

en: Set the tuner country code that establishes the current channel-to-frequency mapping (0 means default).
hr: Navedite kȏd države prijemnika, koji će uspostavljati tekući raspored kanal-u-frekvenciju (0 znači zadano).

en: Tuner input type
hr: Vrsta prijamnikovog ulaza

en: Select the tuner input type (Cable/Antenna).
hr: Odaberite vrstu prijamnikovog ulaza (kabel/antena).

en: Video input pin
hr: Spona ulaza slike

en: Select the video input source, such as composite, s-video, or tuner. Since these settings are hardware-specific, you should find good settings in the "Device config" area, and use those numbers here. -1 means that settings will not be changed.
hr: Odaberite izvor ulaza video slike, kao što su kompozitni, s-video, ili prijamnik. Pošto su te postavke svojstvene dotičnom sklopovlju, odgovarajuće postavke bi mogli pronaći u području "Prilagodba uređaja" i te iste brojke upotrijebiti ovdje. Vrijednost -1 znači da postavke neće biti mijenjane.

en: Audio input pin
hr: Spona  ulaza zvuka

en: Select the audio input source. See the "video input" option.
hr: Odaberite izvor ulaza zvuka. Pogledajte mogućnost "ulaz slike".

en: Video output pin
hr: Spona izlaza slike

en: Select the video output type. See the "video input" option.
hr: Odaberite vrstu izlaza video slike. Pogledajte mogućnost "ulaz slike".

en: Audio output pin
hr: Spona izlaza zvuka

en: Select the audio output type. See the "video input" option.
hr: Odaberite vrstu izlaza zvuka. Pogledajte mogućnost "ulaz slike".

en: AM Tuner mode
hr: Način rada prijamnika

en: Select audio input format with the given number of audio channels (if non 0)
hr: Odaberite format ulaznog zvuka sa zadanim brojem kanala zvuka (ako to nije 0)

en: Audio sample rate
hr: Frekvencija zvuka

en: Select audio input format with the given sample rate (if non 0)
hr: Odaberite format ulaznog zvuka sa zadanom stopom protoka uzoraka (ako to nije 0)

en: Audio bits per sample
hr: Bitova zvuka po uzorku

en: Select audio input format with the given bits/sample (if non 0)
hr: Odaberite format ulaznog zvuka sa zadanim brojem bitova po uzorku (ako to nije 0)

en: DirectShow input
hr: Ulazni sadržaj DirectShow

en: Capture failed
hr: Snimanje nije uspjelo

en: No video or audio device selected.
hr: Nije odabran ni jedan uređaj zvuka ili slike.

en: VLC cannot open ANY capture device. Check the error log for details.
hr: VLC ne može otvoriti NIJEDAN uređaj za snimanje. Za pojedinosti pregledajte zapisnik pogreški.

en: The capture device "%s" does not support the required parameters.
hr: Uređaj za snimanje "%s" ne podržava iziskivane parametre.

en: DVB adapter
hr: Pretvarač DVB-a

en: DVB device
hr: Uređaj DVB-a

en: If the adapter provides multiple independent tuner devices, the device number must be selected. Numbering starts from zero.
hr: Ukoliko prilagodnik nudi više neovisnih prijamnih uređaja, mora se odabrati dotični broj uređaja. Znamenkovanje počinje ništicom.

en: Do not demultiplex
hr: Nemoj demultipleksirati

en: Only useful programs are normally demultiplexed from the transponder. This option will disable demultiplexing and receive all programs.
hr: Transponder obično demultipleksira samo korisne programe. Ova mogućnost isključuje demultipleksiranje, pa se zaprimaju svi programi.

en: Network name
hr: Naziv mreže

en: Unique network name in the System Tuning Spaces
hr: Jedinstveni naziv postaje u prostorima sustava za podešavanje postaja

en: Network name to create
hr: Naziv mreže koji treba zadati

en: Create unique name in the System Tuning Spaces
hr: Stvori jedinstveni naziv postaja u sustavu za podešavanje

en: Frequency (Hz)
hr: Frekvencija (Hz)

en: TV channels are grouped by transponder (a.k.a. multiplex) on a given frequency. This is required to tune the receiver.
hr: TV kanali su grupirani prema transponderu (uređaju poznatom i kao multipleks ili multiplekser) na dotičnoj frekvenciji. To je neophodno za podešavanje prijamnika.

en: Modulation / Constellation
hr: Modulacija / konstelacija

en: Layer A modulation
hr: Modulacija sloja A

en: Layer B modulation
hr: Modulacija sloja B

en: Layer C modulation
hr: Modulacija sloja C

en: The digital signal can be modulated according with different constellations (depending on the delivery system). If the demodulator cannot detect the constellation automatically, it needs to be configured manually.
hr: Digitalni signal može biti moduliran prema različitim konstelacijama (ovisno o sustavu isporuke). Ukoliko demodulator ne može prepoznati konstelaciju, onda se ona mora prilagođavati ručno.

en: Symbol rate (bauds)
hr: Stopa simbola (bauda)

en: The symbol rate must be specified manually for some systems, notably DVB-C, DVB-S and DVB-S2.
hr: Stopa simbola se na nekim sustavima  mora zadavati ručno, posebice za DVB-C, DVB-S i DVB-S2.

en: Spectrum inversion
hr: Izokrenutost spektra

en: If the demodulator cannot detect spectral inversion correctly, it needs to be configured manually.
hr: Ako demodulator ne može ispravno prepoznati spektralnu inverziju, onda se ona mora prilagođavati ručno.

en: FEC code rate
hr: Stopa kodiranja FEC-a

en: High-priority code rate
hr: Stopa kodiranja visokog prioriteta

en: Low-priority code rate
hr: Stopa kodiranja niskog prioriteta

en: Layer A code rate
hr: Stopa kodiranja sloja A

en: Layer B code rate
hr: Stopa kodiranja sloja B

en: Layer C code rate
hr: Stopa kodiranja sloja C

en: The code rate for Forward Error Correction can be specified.
hr: Može biti navedena kodna stopa za proslijeđivanje ispravki pogrešaka.

en: Transmission mode
hr: Način prijenosa

en: Bandwidth (MHz)
hr: Pojasna širina (MHz)

en: Guard interval
hr: Zaštitno razdoblje

en: Hierarchy mode
hr: Metoda hijerarhije

en: DVB-T2 Physical Layer Pipe
hr: Cijev fizikalnog sloja DVB-T2

en: Layer A segments count
hr: Broj segmenata sloja A

en: Layer B segments count
hr: Broj segmenata sloja B

en: Layer C segments count
hr: Broj segmenata sloja C

en: Layer A time interleaving
hr: Vrijeme ispreplitanja sloja A

en: Layer B time interleaving
hr: Vrijeme ispreplitanja sloja B

en: Layer C time interleaving
hr: Vrijeme ispreplitanja sloja C

en: Roll-off factor
hr: Čimbenik Roll-off

en: 0.35 (same as DVB-S)
hr: 0.35 (isto kao i DVB-S)

en: Transport stream ID
hr: Transportni ID strujanja

en: Polarization (Voltage)
hr: Polarizacija (voltaža)

en: To select the polarization of the transponder, a different voltage is normally applied to the low noise block-downconverter (LNB).
hr: Da bi se odabrala polarizacija transpondera, obično se za niskošumni pretvornik signala (LNB) koristi neki drugi napon.

en: Unspecified (0V)
hr: Nespecificirano (0V)

en: Vertical (13V)
hr: Okomito (13V)

en: Horizontal (18V)
hr: Vodoravno (18V)

en: Circular Right Hand (13V)
hr: Zakretanje na desno (13V)

en: Circular Left Hand (18V)
hr: Zakretanje na lijevo (18V)

en: High LNB voltage
hr: Visoki napon LNB-a

en: If the cables between the satellilte low noise block-downconverter and the receiver are long, higher voltage may be required.
    Not all receivers support this.
hr: Ukoliko su kablovi između niskošumnog pretvornika satelitskih signala i prijamnika predugi, onda će možda biti neophodan i viši napon.
    To ne podržavaju svi prijamnici.

en: Local oscillator low frequency (kHz)
hr: Niska frekvencija lokalnog oscilatora (kHz)

en: Local oscillator high frequency (kHz)
hr: Visoka frekvencija lokalnog oscilatora (kHz)

en: Universal LNB switch frequency (kHz)
hr: Frekvencija skretnice univerzalnog LNB-a (kHz)

en: If the satellite transmission frequency exceeds the switch frequency, the oscillator high frequency will be used as reference. Furthermore the automatic continuous 22kHz tone will be sent.
hr: Ukoliko satelitska prijenosna frekvencija nadmašuje frekvenciju skretnice, onda će za smjernicu biti uzeta visoka frekvencija oscilatora. Osim toga, automatski će se odašiljati konstantni ton od 22kHz.

en: Continuous 22kHz tone
hr: Ton konstantnih 22kHz

en: A continuous tone at 22kHz can be sent on the cable. This normally selects the higher frequency band from a universal LNB.
hr: Kontinuirani ton od 22kHz može biti poslan putem kabla. To inače obično odabire gornji pojas frekvencija univerzalnog LNB-a.

en: DiSEqC LNB number
hr: Broj DiSEqC LNB-a

en: If the satellite receiver is connected to multiple low noise block-downconverters (LNB) through a DiSEqC 1.0 switch, the correct LNB can be selected (1 to 4). If there is no switch, this parameter should be 0.
hr: Ukoliko je satelitski prijamnik povezan s više niskošumnih pretvornika signala (LNB) putem preklopnika DiSEqC 1.0, može se odabrati odgovarajući LNB (1 to 4). Ukoliko nema preklopnika, taj paremetar bi trebao biti 0.

en: Unspecified
hr: Neodređeno

en: Network identifier
hr: Identifikator mrežnih veza

en: Satellite azimuth
hr: Azimut satelita

en: Satellite azimuth in tenths of degree
hr: Azimut satelita u desetinkama stupnja

en: Satellite elevation
hr: Visinski kut satelita

en: Satellite elevation in tenths of degree
hr: Visinski kut položaja satelita izražen u desetinkama stupnja

en: Satellite longitude
hr: Zemljopisna dužina satelita

en: Satellite longitude in tenths of degree. West is negative.
hr: Zemljopisna dužina položaja satelita izražena u desetinkama stupnja. Zapad je negativan.

en: Satellite range code
hr: Područni kȏd satelita

en: Satellite range code as defined by manufacturer e.g. DISEqC switch code
hr: Područni kȏd satelita kako je to definirao proizvođač, primjerice u kodnoj sklopki DISEqC

en: Major channel
hr: Glavni kanal ATSC-a

en: ATSC minor channel
hr: Sporedni kanal ATSC-a

en: Physical channel
hr: Fizički kanal ATSC-a

en: Digital Television and Radio
hr: Digitalna televizija i radio

en: Terrestrial reception parameters
hr: Parametri terestričkog prijama

en: DVB-T reception parameters
hr: Parametri prijama DVB-T

en: ISDB-T reception parameters
hr: Parametri prijama ISDB-T

en: Cable and satellite reception parameters
hr: Parametri kabelskog i satelitskog prijama

en: DVB-S2 parameters
hr: Parametri za DVB-S2

en: ISDB-S parameters
hr: Parametri za ISDB-S

en: Satellite equipment control
hr: Upravljanje opremom za satelitski prijam

en: ATSC reception parameters
hr: Parametri za prijam ATSC-a

en: Digital broadcasting
hr: Digitalno emitiranje

en: The selected digital tuner does not support the specified parameters.
    Please check the preferences.
hr: Odabrani digitalni prijamnik ne podržava navedene parametre.
    Molimo da provjerite svoje postavke.

en: Probe DVB card for capabilities
hr: Ispitivanje sposobnosti kartice DVB

en: Some DVB cards do not like to be probed for their capabilities, you can disable this feature if you experience some trouble.
hr: Neke kartice DVB-a ne vole kada ih se ispituje glede njihovih sposobnosti. No, ukoliko budete imali poteškoća, možete isključiti ovo svojstvo.

en: DVB input with v4l2 support
hr: Ulaz DVB-a s podrškom za v4l2

en: DVD angle
hr: Kut DVD-a

en: Default DVD angle.
hr: Zadani kut DVD-a.

en: Start directly in menu
hr: Pokreni izravno u izborniku

en: Start the DVD directly in the main menu. This will try to skip all the useless warning introductions.
hr: Pokretanje DVD-a izravno u glavnom izborniku. Time će se pokušati preskočiti svi beskorisni upozoravajući uvodi.

en: DVD with menus
hr: DVD s izbornicima

en: DVDnav Input
hr: Ulaz DVDnav (s podrškom izbornika)

en: Playback failure
hr: Izvođenje nije uspjelo.

en: VLC cannot set the DVD's title. It possibly cannot decrypt the entire disc.
hr: VLC ne može postaviti naslov DVD-a. Možda ne može dešifrirati čitav disk.

en: DVD without menus
hr: DVD bez izbornika

en: DVDRead Input (no menu support)
hr: Ulaz programa DVDRead (bez podrške izbornika)

en: DVDRead could not open the disc "%s".
hr: Program DVDRead nije mogao otvoriti disk "%s".

en: DVDRead could not read block %d.
hr: Program DVDRead nije mogao učitati blok %d.

en: DVDRead could not read %d/%d blocks at 0x%02x.
hr: Program DVDRead nije mogao učitati %d/%d blokova pri 0x%02x.

en: File input
hr: Ulaz datoteka

en: File
hr: Datoteka

en: Directory
hr: Mapa

en: Username
hr: Korisničko ime

en: Password
hr: Zaporka

en: FTP account
hr: Račun FTP-poslužitelja

en: Account that will be used for the connection.
hr: Račun koji će biti korišten za povezivanje.

en: FTP input
hr: Ulaz putem FTP-a

en: FTP upload output
hr: Izlaz otpremanja FTP-a

en: Network interaction failed
hr: Mrežna interakcija nije uspjela

en: VLC could not connect with the given server.
hr: VLC se nije mogao povezati s dotičnim poslužiteljem.

en: VLC's connection to the given server was rejected.
hr: VLC-ovo povezivanje s dotičnim poslužiteljem je odbijeno.

en: Your account was rejected.
hr: Vaš račun je odbijen.

en: Auto re-connect
hr: Automatski iznova povezati

en: Automatically try to reconnect to the stream in case of a sudden disconnect.
hr: U slučaju iznenadnog prekida veze, automatski pokušati ponovno se povezati sa strujanjem.

en: HTTP input
hr: Ulaz HTTP-a

en: HTTP authentication
hr: Ovjeravanje HTTP-poslužitelja

en: Please enter a valid login name and a password for realm %s.
hr: Unesite važeće prijavno ime i zaporku za %s.

en: Continuous stream
hr: Neprekidno strujanje

en: Dummy
hr: Prividno

en: Dummy input
hr: Prividni ulaz

en: Set the ID of the elementary stream
hr: Postavljanje ID-a osnovnog strujanja

en: Group
hr: Skupina

en: Set the group of the elementary stream
hr: Postavljanje skupine osnovnog strujanja

en: Category
hr: Kategorija

en: Set the category of the elementary stream
hr: Postavljanje kategorije elementarnog strujanja

en: Unknown
hr: Nepoznato

en: Data
hr: Podaci

en: Set the codec of the elementary stream
hr: Postavljanje kodeka osnovnih strujanja

en: Language of the elementary stream as described by ISO639
hr: Jezik osnovnog strujanja kao što je opisano u ISO639

en: Sample rate of an audio elementary stream
hr: Stopa uzorkovanja osnovnog strujanja zvuka

en: Channels count
hr: Broj kanala

en: Channels count of an audio elementary stream
hr: Broj kanala nekog osnovnog strujanja zvuka

en: Width
hr: Širina

en: Width of video or subtitle elementary streams
hr: Širina osnovnog strujanja video slike ili podnaslova

en: Height
hr: Visina

en: Height of video or subtitle elementary streams
hr: Visina osnovnog strujanja video slike ili podnaslova

en: Display aspect ratio
hr: Prikaži bočni omjer

en: Display aspect ratio of a video elementary stream
hr: Prikazuje bočni omjer osnovnog video strujanja

en: Frame rate of a video elementary stream
hr: Stopa protoka osnovnog video strujanja

en: Callback cookie string
hr: Znak povratnog poziva kolačića

en: Text identifier for the callback functions
hr: Identifikator teksta za funkcije povratnog poziva

en: Callback data
hr: Podaci opoziva

en: Data for the get and release functions
hr: Podaci dobavljanja i izdavanja funkcija

en: Get function
hr: Dobavi funkciju

en: Address of the get callback function
hr: Adresa za dobavu funkcije povratnog poziva

en: Release function
hr: Funkcija oslobađanja

en: Address of the release callback function
hr: Adresa izdavanja funkcije povratnog poziva

en: Size
hr: Veličina

en: Size of stream in bytes
hr: Veličina strujanja u bajtima

en: Memory input
hr: Ulaz memorije

en: Pace
hr: Tempo

en: Read the audio stream at VLC pace rather than Jack pace.
hr: Učitavanje strujanja zvuka VLC-ovim a ne JACK-ovim tempom.

en: Auto connection
hr: Automatsko povezivanje

en: Automatically connect VLC input ports to available output ports.
hr: Automatski spaja VLC-ov ulaz s raspoloživim izlaznim priključcima.

en: JACK audio input
hr: Zvukovni ulaz JACK-a

en: JACK Input
hr: Ulaz JACK-a

en: Link #
hr: Poveznica #

en: Allows you to set the desired link of the board for the capture (starting at 0).
hr: Tu možete navesti željenu poveznicu kartice za snimanje (počevši s 0).

en: Allows you to set the ES ID of the video.
hr: Tu možete postaviti ID osnovnog strujanja video zapisa.

en: Allows you to force the aspect ratio of the video.
hr: Dopušta Vam da iznudite bočni omjer slike

en: Audio configuration
hr: Prilagodba zvuka

en: Allows you to set audio configuration (id=group,pair:id=group,pair...).
hr: Tu možete postaviti prilagodbu zvuka (id=skupina,par:id=skupina,par...).

en: HD-SDI Input
hr: Ulaz HD-SDI

en: Teletext configuration
hr: Prilagodba teleteksta

en: Allows you to set Teletext configuration (id=line1-lineN with both fields).
hr: Tu možete postaviti prilagodbu teleteksta (id=redak1-redakN s oba polja).

en: Teletext language
hr: Jezik teleteksta

en: Allows you to set Teletext language (page=lang/type,...).
hr: Tu možete postaviti jezik videoteksta (stranica=jezik/vrsta,...).

en: SDI Input
hr: Ulazni sadržaj SDI

en: SDI Demux
hr: Demultiplekser SDI

en: Kasenna RTSP dialect
hr: Narječje Kasenna RTSP

en: Kasenna servers use an old and nonstandard dialect of RTSP. With this parameter VLC will try this dialect, but then it cannot connect to normal RTSP servers.
hr: Poslužitelji Kasenne koriste jedno staro i nestandardno narječje RTSP-a. S tim parametrom će VLC pokušati komunikaciju tim narječjem, ali onda se u tom načinu rada ne možete povezivati s običnim poslužiteljima RTSP-a.

en: WMServer RTSP dialect
hr: Narječje RTSP-a na WMServeru

en: WMServer uses a nonstandard dialect of RTSP. Selecting this parameter will tell VLC to assume some options contrary to RFC 2326 guidelines.
hr: Poslužitelji Windows Media Services koriste jedno nestandardno narječje RTSP-a. Postavljanje tog parametra će VLC-u reći da pokuša neke mogućnosti suprotne smjernicama RFC 2326.

en: Sets the username for the connection, if no username or password are set in the url.
hr: Postavlja korisničko ime za povezivanje, ukoliko korisničko ime ili zaporka nisu navedeni u URL-u.

en: Sets the password for the connection, if no username or password are set in the url.
hr: Postavlja zaporku za povezivanje, ukoliko korisničko ime ili zaporka nisu navedeni u URL-u.

en: RTP/RTSP/SDP demuxer (using Live555)
hr: Demultiplekser RTP/RTSP/SDP (koristi Live555)

en: RTSP/RTP access and demux
hr: Pristup i demux za RTSP/RTP

en: Use RTP over RTSP (TCP)
hr: RTP koristi preko RTSP-a (TCP)

en: Client port
hr: Priključak klijentskog računala

en: Port to use for the RTP source of the session
hr: Priključak koji će se koristiti za RTP-izvor zasjedanja

en: Force multicast RTP via RTSP
hr: Nametni višesmjerno slanje RTP-a putem RTSP-a

en: Tunnel RTSP and RTP over HTTP
hr: Tunel RTSP-a i RTP-a putem HTTP-a

en: HTTP tunnel port
hr: Priključak tunela HTTP-a

en: Port to use for tunneling the RTSP/RTP over HTTP.
hr: Priključak koji će se koristiti za tunelski prolaz RTSP-a i RTP-a putem HTTP-a.

en: RTSP authentication
hr: Ovjeravanje RTSP-a

en: Please enter a valid login name and a password.
hr: Unesite valjano prijavno ime i zaporku.

en: RTSP connection failed
hr: Povezivanje RTSP-a nije uspjelo

en: Access to the stream is denied by the server configuration.
hr: Pristup strujanju je uskraćen zbog konfiguracije poslužitelja.

en: Force selection of all streams
hr: Nametni odabir svih strujanja

en: MMS streams can contain several elementary streams, with different bitrates. You can choose to select all of them.
hr: MMS strujanja mogu sadržavati nekoliko osnovnih strujanja, s različitim brzinama prijenosa. Možete ih sve odabrati.

en: Maximum bitrate
hr: Maksimum protoka podataka

en: Select the stream with the maximum bitrate under that limit.
hr: Odaberite strujanje s najvišom stopom protoka ispod te granice.

en: TCP/UDP timeout (ms)
hr: Vrijeme isteka TCP/UDP (ms)

en: Amount of time (in ms) to wait before aborting network reception of data. Note that there will be 10 retries before completely giving up.
hr: Iznos vremena (u ms) za čekanje, prije nego se prekine zaprimanje mrežnih podataka. Imajte na umu, da će prije potpunog odustajanja biti još 10 pokušaja.

en: Microsoft Media Server (MMS) input
hr: Ulaz za Microsoft Media Server (MMS)

en: MTP input
hr: Ulaz MTP-a

en: File reading failed
hr: Čitanje datoteke nije uspjelo

en: Capture the audio stream in stereo.
hr: Snimanje strujanja zvuka u stereo tehnici.

en: Samplerate
hr: Frekvencija

en: Samplerate of the captured audio stream, in Hz (eg: 11025, 22050, 44100, 48000)
hr: Frekvencija snimljenog zvučnog strujanja u Hz  (npr. 11025, 22050, 44100, 48000)

en: OSS input
hr: Ulaz OSS-a

en: Pass pulse:// to open the default PulseAudio source, or pulse://SOURCE to open a specific source named SOURCE.
hr: Koristite pulse:// za otvaranje zadanog izvora PulseAudio ili pulse://IZVOR, kako bi otvorili određeni izvor zvani IZVOR.

en: PulseAudio input
hr: Ulaz PulseAudio

en: RDP Remote Desktop
hr: Udaljena radna površina RDP

en: RTCP (local) port
hr: Priključak RTCP-a (lokalni)

en: RTCP packets will be received on this transport protocol port. If zero, multiplexed RTP/RTCP is used.
hr: Paketi RTCP-a će biti zaprimani na tom priključku prijenosnog protokola. Ukoliko je nula, onda će se koristiti multipleksirani RTP/RTCP.

en: SRTP key (hexadecimal)
hr: Ključ SRTP-a (heksadecimalno)

en: RTP packets will be authenticated and deciphered with this Secure RTP master shared secret key. This must be a 32-character-long hexadecimal string.
hr: Paketi RTP-a će biti provjereni i dešifrirani ovim glavnim dijeljenim tajnim ključem sigurnog RTP-a. To mora biti neki 32 znaka dugi heksadecimalni niz znakova.

en: SRTP salt (hexadecimal)
hr: Tzv. salt SRTP-a (heksadecimalno)

en: Secure RTP requires a (non-secret) master salt value. This must be a 28-character-long hexadecimal string.
hr: Sigurni RTP iziskuje (ne-tajnu) glavnu vrijednost niza salt. To mora biti neki 28 znakova dugi heksadecimalni niz.

en: Maximum RTP sources
hr: Maksimum izvora RTP-a

en: How many distinct active RTP sources are allowed at a time.
hr: Koliko je različitih aktivnih izvora RTP-a dopušteno u neko vrijeme.

en: RTP source timeout (sec)
hr: Vrijeme isteka izvora RTP-a (u sekundama)

en: How long to wait for any packet before a source is expired.
hr: Kako dugo čekati na svaki paket prije nego istekne izvor.

en: Maximum RTP sequence number dropout
hr: Maksimalni broj ispuštenih sekvenci RTP-a

en: RTP packets will be discarded if they are too much ahead (i.e. in the future) by this many packets from the last received packet.
hr: Paketi RTP-a će biti odbačeni ukoliko su predaleko ispred (tj. u budućnosti) toliko paketa od posljednjeg zaprimljenog paketa.

en: Maximum RTP sequence number misordering
hr: Najviši broj pogrešno poredanih sekvenci RTP-a

en: RTP packets will be discarded if they are too far behind (i.e. in the past) by this many packets from the last received packet.
hr: Paketi RTP-a će biti odbačeni ukoliko su predaleko pozadi (tj. u prošlosti) toliko paketa od posljednjeg zaprimljenog paketa.

en: RTP payload format assumed for dynamic payloads
hr: Pretpostavljeni format RTP-a Payloada za dinamičke vrste Payloada

en: This payload format will be assumed for dynamic payload types (between 96 and 127) if it can't be determined otherwise with out-of-band mappings (SDP)
hr: Taj format Payloada će biti pretpostavljen za dinamičke vrste Payloada (između 96 i 127), ukoliko inače ne može biti određen vanpojasnim pridruživanjem (SDP)

en: Real-Time Protocol (RTP) input
hr: Ulaz protokola stvarnog vremena (RTP)

en: SDP required
hr: Neophodan je SDP

en: A description in SDP format is required to receive the RTP stream. Note that rtp:// URIs cannot work with dynamic RTP payload format (%<PRIu8>).
hr: Za zaprimanje strujanja putem RTP-a je neophodan opis u formatu SDP-a. Imajte na umu da rtp:// URI-ji ne mogu raditi s dinamičkim formatima RTP-a Payloada (%<PRIu8>).

en: Connection failed
hr: Povezivanje nije uspjelo

en: VLC could not connect to "%s:%d".
hr: VLC se nije mogao povezati s "%s:%d".

en: Session failed
hr: Zasjedanje nije uspjelo

en: The requested RTSP session could not be established.
hr: Zatraženo zasjedanje RTSP-a nije moglo biti uspostavljeno.

en: Host
hr: Glavno računalo

en: Desired frame rate for the capture.
hr: Željeni broj prikazanih slika za snimanje.

en: Capture fragment size
hr: Veličina snimljenog ulomka

en: Optimize the capture by fragmenting the screen in chunks of predefined height (16 might be a good value, and 0 means disabled).
hr: Poboljšava snimanje podjelom zaslonskog prikaza u isječke predodređene visine (16 je možda dobra vrijednost a 0 označava onemogućeno).

en: Region top row
hr: Područje gornjeg retka

en: Ordinate of the capture region in pixels.
hr: Ordinata snimanog područja u pikselima.

en: Region left column
hr: Područje desnog stupca Spalte

en: Capture region width
hr: Širina područja snimanja

en: Capture region height
hr: Visina područja snimanja

en: Follow the mouse
hr: Slijedi miša

en: Follow the mouse when capturing a subscreen.
hr: Slijedi miša tijekom snimanja podzaslona.

en: Mouse pointer image
hr: Slika miševog pokazivača

en: If specified, will use the image to draw the mouse pointer on the capture.
hr: Ukoliko je to navedeno, koristit će sliku za iscrtavanje miševog pokazivača na snimci.

en: Index of screen (1, 2, 3, ...). Alternative to Display ID.
hr: Indeks zaslona (1, 2, 3, ...). Može se koristiti umjesto zaslonskog ID-a.

en: Screen Input
hr: Zaslonski ulaz

en: Screen
hr: Zaslon

en: How many times the screen content should be refreshed per second.
hr: Koliko puta u sekundi  treba biti osvježavan sadržaj zaslona.

en: Pixel width of the capture region, or 0 for full width
hr: Širina piksela snimanog područja, ili 0 za punu širinu

en: Pixel height of the capture region, or 0 for full height
hr: Visina piksela snimanog područja, ili 0 za punu visinu

en: Screen capture (with X11/XCB)
hr: Snimanje slike zaslona (putem X11/XCB)

en: Session Description Protocol
hr: Opisni protokol zasjedanja

en: SFTP port
hr: Priključak SFTP-a

en: SFTP port number to use on the server
hr: Broj priključka SFTP-a koji će se koristiti na tom poslužitelju

en: SFTP input
hr: Ulaz putem SFTP-a

en: SFTP authentication
hr: Ovjeravanje putem SFTP-a

en: Please enter a valid login and password for the sftp connexion to %s
hr: Unesite valjano prijavno ime i zaporku za povezivanje putem SFTP-a s %s

en: Frame buffer depth
hr: Dubina grafičkog međuspremnika

en: Frame buffer width
hr: Širina grafičkog međuspremnika

en: Frame buffer height
hr: Visina grafičkog međuspremnika

en: Frame buffer segment ID
hr: ID segmenta grafičkog međuspremnika

en: System V shared memory segment ID of the frame buffer (this is ignored if --shm-file is specified).
hr: ID segmenta dijeljene memorije Sustava V grafičkog međuspremnika (ovo se zanemaruje, ako je navedeno --shm-file).

en: Frame buffer file
hr: Datoteka grafičkog međuspremnika

en: Path of the memory mapped file of the frame buffer
hr: Staza memorijom mapirane datoteke međuspremnika okvira

en: 8 bits
hr: 8 bita

en: 15 bits
hr: 15 bita

en: 16 bits
hr: 16 bita

en: 24 bits
hr: 24 bita

en: 32 bits
hr: 32 bita

en: Framebuffer input
hr: Ulaz grafičkog međuspremnika

en: Shared memory framebuffer
hr: Dijeljena memorija grafičkog međuspremnika

en: Samba (Windows network shares) input
hr: Ulaz Samba (Windowsova dijeljenja mreže)

en: SMB input
hr: Ulaz SMB-a

en: SMB domain
hr: Domena SMB-a

en: Domain/Workgroup that will be used for the connection.
hr: Domena/radna skupina koja će biti korištena za to povezivanje.

en: 16 bytes
hr: 16 bajta

en: 24 bytes
hr: 24 bajta

en: 32 bytes
hr: 32 bajta

en: TCP input
hr: Ulaz TCP-a

en: Time code
hr: Vremenski kȏd

en: Time code subpicture elementary stream generator
hr: Vremenski kȏd podslike osnovnog generatora strujanja

en: UDP input
hr: Ulaz UDP-a

en: Reset defaults
hr: Vrati zadano

en: Video standard (Default, SECAM, PAL, or NTSC).
hr: Video standard (zadano, SECAM, PAL ili NTSC).

en: Input of the card to use (see debug).
hr: Ulaz kartice koji će se koristiti (v. debug).

en: Audio input
hr: Ulaz zvuka

en: Audio input of the card to use (see debug).
hr: Zvukovni ulaz kartice koji će se koristiti (v. program za ispravljanje pogrešaka).

en: Radio device
hr: Radijski uređaj

en: Frequency
hr: Frekvencija

en: Audio mode
hr: Režim zvuka

en: Tuner audio mono/stereo and track selection.
hr: Odabir prijamnikovog zvuka mono/stereo i zapisa zvuka.

en: Reset controls
hr: Vrati izvorne postavke upravljanja

en: Reset controls to defaults.
hr: Vratća postavke upravljanja na zadano.

en: Brightness
hr: Svjetloća

en: Picture brightness or black level.
hr: Svjetloća slike ili razina crnog.

en: Automatic brightness
hr: Automatska svjetlina

en: Automatically adjust the picture brightness.
hr: Automatska prilagodba svjetline slike.

en: Contrast
hr: Kontrast

en: Picture contrast or luma gain.
hr: Kontrast slike ili pojačavanje svjetloće.

en: Saturation
hr: Zasićenost

en: Picture saturation or chroma gain.
hr: Zasićenost slike ili pojačavanje obojenosti.

en: Hue
hr: Nijansa boje

en: Hue or color balance.
hr: Balans nijanse ili boje.

en: Automatic hue
hr: Automatsko nijansiranje

en: Automatically adjust the picture hue.
hr: Automatska prilagodba nijanse slike

en: White balance temperature (K)
hr: Temperatura balansa bijelog (K)

en: White balance temperature as a color temperation in Kelvin (2800 is minimum incandescence, 6500 is maximum daylight).
hr: Temperatura balansa bijelog kao temperacija boje u Kelvinima (2800 je minimum usijanosti, 6500 je maksimum dnevnog svjetla).

en: Automatic white balance
hr: Automatski bijeli balans

en: Automatically adjust the picture white balance.
hr: Automatsko prilagođavanje balansa bijele boje na slici.

en: Red balance
hr: Balans crvenog

en: Red chroma balance.
hr: Ravnoteža obojenosti crveno

en: Blue balance
hr: Balans plavog

en: Blue chroma balance.
hr: Ravnoteža obojenosti plavo

en: Gamma
hr: Gama

en: Gamma adjust.
hr: Prilagodba Gama

en: Automatic gain
hr: Automatsko pojačavanje

en: Automatically set the video gain.
hr: Automatski određuje pojačavanje video zapisa.

en: Gain
hr: Pojačavanje

en: Picture gain.
hr: Poboljšavanje slike.

en: Sharpness
hr: Oštrina

en: Sharpness filter adjust.
hr: Prilagođavanje filtra oštrine.

en: Chroma gain
hr: Pojačavanje obojenosti

en: Chroma gain control.
hr: Upravljanje pojačavanjem obojenosti.

en: Automatic chroma gain
hr: Automatsko pojačavanje obojenosti

en: Automatically control the chroma gain.
hr: Automatski nadzire pojačavanje obojenosti.

en: Power line frequency
hr: Frekvencija strujne mreže

en: Power line frequency anti-flicker filter.
hr: Filtar protiv treperenja mrežne frekvencije.

en: Backlight compensation
hr: Izjednačavanje pozadinskog svjetla

en: Band-stop filter
hr: Filtar pojasne zadrške

en: Cut a light band induced by fluorescent lighting (unit undocumented).
hr: Odstrani svjelostni pojas induciran putem fluorescentnog svjetlucanja (jedinica nije dokumentirana).

en: Horizontal flip
hr: Preokreni vodoravno

en: Flip the picture horizontally.
hr: Preokreni sliku vodoravno.

en: Vertical flip
hr: Preokreni okomito

en: Flip the picture vertically.
hr: Preokreni sliku okomito.

en: Rotate (degrees)
hr: Okreni (stupnjevi)

en: Picture rotation angle (in degrees).
hr: Kut okretanja slike (u stupnjevima.

en: Color killer
hr: Ubojica boje

en: Enable the color killer, i.e. switch to black & white picture whenever the signal is weak.
hr: Omogućite ubojicu boje, t.j. prebacite na crno-bijelu sliku kad god je signal slab.

en: Color effect
hr: Učinak boje

en: Select a color effect.
hr: Odaberite učinak boje.

en: Black & white
hr: Crno-bijelo

en: Sepia
hr: Sepija

en: Negative
hr: Negativ

en: Emboss
hr: Reljefno

en: Sketch
hr: Skica

en: Sky blue
hr: Nebeski modro

en: Grass green
hr: Svijetlozeleno

en: Skin whiten
hr: Boja kože

en: Vivid
hr: Jarko

en: Audio volume
hr: Glasnoća zvuka

en: Volume of the audio input.
hr: Glasnoća ulaznog zvuka.

en: Audio balance
hr: Ravnoteža zvuka

en: Balance of the audio input.
hr: Ravnoteža ulaznog zvuka.

en: Bass level
hr: Razina basa

en: Bass adjustment of the audio input.
hr: Prilagodba dubokih tonova (baseva) ulaznog zvuka.

en: Treble level
hr: Razina visokih tonova

en: Treble adjustment of the audio input.
hr: Prilagodba visokih tonova (piskavaca) ulaznog zvuka.

en: Mute the audio.
hr: Isključuje zvuk.

en: Loudness mode
hr: Režim glasnoće

en: Loudness mode a.k.a. bass boost.
hr: Način glasnoće poznat i kao 'bass boost'.

en: v4l2 driver controls
hr: Postavke upravljača v4l2

en: All
hr: Sve

en: Multichannel television sound (MTS)
hr: Višekanalni televizijski zvuk (MTS)

en: 525 lines / 60 Hz
hr: 525 redaka / 60 Hz

en: 625 lines / 50 Hz
hr: 625 redaka / 50 Hz

en: NTSC M South Korea
hr: NTSC M Južna Koreja

en: Dual mono
hr: Dvojni mono

en: Video4Linux input
hr: Ulaz Video4Linux

en: Video input
hr: Ulaz video slike

en: Tuner
hr: Prijamnik

en: Controls
hr: Upravljanje

en: Video capture controls (if supported by the device)
hr: Nadzorni elementi video snimanja (ukoliko ga dotični uređaj podržava)

en: VCD input
hr: Ulaz VCD-a

en: [vcd:][device][#[title][,[chapter]]]
hr: [vcd:][uređaj][#[naslov][,[poglavlje]]]

en: Support for VDR recordings (http://www.tvdr.de/).
hr: Podrška za snimanje putem VDR-a (http://www.tvdr.de/).

en: Chapter offset in ms
hr: Otklon poglavlja u ms

en: Move all chapters. This value should be set in milliseconds.
hr: Premješta sva poglavlja. Ovu vrijednost treba zadati u milisekundama.

en: Default frame rate for chapter import.
hr: Željeni broj prikazanih slika za uvoz poglavlja.

en: VDR recordings
hr: Snimke VDR-a

en: VLC could not read the file (%s).
hr: VLC nije mogao čitati datoteku  (%s).

en: VLC could not open the file "%s" (%s).
hr: VLC nije mogao otvoriti datoteku „%s” (%s).

en: VDR Cut Marks
hr: Oznake rezanja za VDR

en: Start
hr: Započni

en: X.509 Client certificate
hr: Potvrda klijenta X.509

en: X.509 Client private key
hr: Osobni ključ klijenta X.509

en: RGB chroma (RV32, RV24, RV16, RGB2)
hr: RGB zasićenost bojom (RV32, RV24, RV16, RGB2)

en: Image quality
hr: Kvaliteta slike

en: Image quality 1 to 9 (max)
hr: Kakvoća slike od 1 do 9 (najviša)

en: VNC client access
hr: Pristup klijenta VNC-a.

en: Dummy stream output
hr: Prividni izlaz strujanja

en: Keep existing file
hr: Zadrži postojeću datoteku

en: Overwrite
hr: Prepiši

en: Overwrite existing file
hr: Prepiši postojeću datoteku

en: Append to file
hr: Pripoji datoteci

en: Append to file if it exists instead of replacing it.
hr: Izlazni sadržaj datotečnog strujanja pripojiti datoteci, ukoliko ta već postoji, umjesto da ju nadomješta.

en: Format time and date
hr: Formatiraj vrijeme i datum

en: Perform ISO C time and date formatting on the file path
hr: Izvedi ISO C formatiranje vremena i datuma na stazu datoteke

en: Synchronous writing
hr: Usklađeno pisanje

en: Open the file with synchronous writing.
hr: Otvara datoteku s usklađivanim pisanjem.

en: File stream output
hr: Izlaz datotečnog strujanja

en: Password that will be requested to access the stream.
hr: Zaporka koja će se tražiti za pristup strujanju.

en: Mime
hr: MIME

en: MIME returned by the server (autodetected if not specified).
hr: MIME koji je uzvratio poslužitelj (automatski prepoznato, ako to nije drukčije navedeno).

en: HTTP stream output
hr: Izlazno strujanje HTTP-a

en: Segment length
hr: Dužina segmenata

en: Length of TS stream segments
hr: Dužina strujnih segmenata transportnog strujanja

en: Split segments anywhere
hr: Podijeli segmente posvuda

en: Don't require a keyframe before splitting a segment. Needed for audio only.
hr: Ne iziskuje se ključni okvir prije podjele segmenta. Potrebno samo za zvuk.

en: Number of segments
hr: Broj segmenata

en: Number of segments to include in index
hr: Broj segmenata za obuhvatiti u kazalu

en: Allow cache
hr: Dopusti predmemoriju

en: Index file
hr: Datoteka kazala

en: Path to the index file to create
hr: Staza koju treba stvoriti do indeksne datoteke

en: Full URL to put in index file
hr: Puni URL za stavljanje u datoteku kazala

en: Full URL to put in index file. Use #'s to represent segment number
hr: Potpuni URL za stavljanje u datoteku kazala. Koristite # da bi predstavili broj segmenta

en: Delete segments
hr: Izbriši segmente

en: Delete segments when they are no longer needed
hr: Izbriši segmente čim više ne budu potrebni

en: Use muxers rate control mechanism
hr: Koristi nadzorne mehanizme za stopu muxera

en: AES key file
hr: Datoteka AES ključa

en: File containing the 16 bytes encryption key
hr: Datoteka sadrži 16-bitni ključ za dešifriranje

en: Number of first segment
hr: Broj prvog segmenta

en: The number of the first segment generated
hr: Broj prvog generiranog segmenta

en: HTTP Live streaming output
hr: Izlaz strujanja protokola HTTP Live Streaming

en: Stream name
hr: Naziv strujanja

en: Name to give to this stream/channel on the shoutcast/icecast server.
hr: Naziv koji će na poslužitelju Shoutcasta/Icecasta biti zadan tom strujanju/kanalu.

en: Stream description
hr: Opis strujanja

en: Description of the stream content or information about your channel.
hr: Opis sadržaja strujanja ili podaci o vašem kanalu.

en: Stream MP3
hr: Strujanje MP3

en: You normally have to feed the shoutcast module with Ogg streams. It is also possible to stream MP3 instead, so you can forward MP3 streams to the shoutcast/icecast server.
hr: Modul Shoutcasta biste inače morali napajati strujanjem Ogg. No, umjesto toga, moguće je strujati i MP3, tako da strujanja MP3 možete proslijediti poslužitelju Shoutcasta/Icecasta.

en: Genre description
hr: Opis žanra

en: Number of channels
hr: Broj kanala

en: Ogg Vorbis Quality
hr: Kakvoća Ogg Vorbisa

en: Stream public
hr: Javno strujanje

en: Make the server publicly available on the 'Yellow Pages' (directory listing of streams) on the icecast/shoutcast website. Requires the bitrate information specified for shoutcast. Requires Ogg streaming for icecast.
hr: Učinite poslužitelj javno dostupnim putem 'Žutih stranica' (imenik s nabrojenim strujanjima) na mrežnom mjestu Icecasta/Shoutcasta. Shoutcast iziskuje navođenje podatka o stopi protoka, dok Icecast zahtijeva strujanje Ogg.

en: IceCAST output
hr: Izlaz IceCAST-a

en: Caching value (ms)
hr: Vrijednost pohranjivanja u međuspremnik (ms)

en: Default caching value for outbound UDP streams. This value should be set in milliseconds.
hr: Vrijednost pohranjivanja u međuspremnik za ograničeni izlaz strujanja UDP-a. Ovu vrijednost treba zadati u milisekundama.

en: Group packets
hr: Grupiraj pakete

en: Packets can be sent one by one at the right time or by groups. You can choose the number of packets that will be sent at a time. It helps reducing the scheduling load on heavily-loaded systems.
hr: Paketi mogu biti poslani pojedinačno na vrijeme ili po skupinama. Ovdje možete navesti broj paketa koji će biti istovremeno poslani. To pomaže pri smanjivanju tereta raspoređivanja na preopterećenim sustavima.

en: UDP stream output
hr: Izlaz strujanja UDP-a

en: ARM NEON video chroma conversions
hr: Pretvorbe obojenosti slike putem ARM NEON-a

en: Defines if BarGraph information should be sent. 1 if the information should be sent, 0 otherwise (default 1).
hr: Određuje trebaju li biti poslane informacije trake grafa. 1 ukoliko podaci trebaju biti poslani, 0 ako ne trebaju (zadano je 1).

en: Defines how often the barGraph information should be sent. Sends the barGraph information every n audio packets (default 4).
hr: Određuje kako često trebaju biti poslane informacije trake grafa. Informacije trake grafa šalju se svakih n paketa zvuka (zadano je 4).

en: Defines if silence alarm information should be sent. 1 if the information should be sent, 0 otherwise (default 1).
hr: Određuje trebaju li biti poslane informacije tihog alarma. 1 ukoliko informacije trebaju biti poslane, 0 ako ne trebaju (zadano je 1).

en: Time Window during when the audio level is measured in ms for silence detection. If the audio level is under the threshold during this time, an alarm is sent (default 5000).
hr: Vremenski prozor, tijekom kojeg se radi prepoznavanja stanki u ms mjeri razina zvuka. Ukoliko je razina zvuka tijekom tog razdoblja ispod praga vrijednosti, bit će poslan alarm (zadano je 5000).

en: Threshold to be attained to raise an alarm. If the audio level is under the threshold during this time, an alarm is sent (default 0.1).
hr: Prag da bi bio dosegnut alarm. Ukoliko je razina zvuka ispod praga vrijednosti tijekom tog vremena, onda će biti poslan alarm (zadano je 0.1).

en: Time between two alarm messages in ms. This value is used to avoid alarm saturation (default 2000).
hr: Vrijeme između dvije alarmne poruke u ms. Ta vrijednost se koristi da bi se izbjegla bujica alarma (zadano je 2000).

en: Audio part of the BarGraph function
hr: Zvukovni dio funkcije grafa trake

en: Audiobar Graph
hr: Graf trake zvuka

en: Simple decoder for Dolby Surround encoded streams
hr: Jednostavni dekoder za Dolby Surround kodirana strujanja

en: Dolby Surround decoder
hr: Dolby Surround dekoder

en: This effect gives you the feeling that you are standing in a room with a complete 7.1 speaker set when using only a headphone, providing a more realistic sound experience. It should also be more comfortable and less tiring when listening to music for long periods of time.
    It works with any source format from mono to 7.1.
hr: Ovaj učinak Vam, ako koristite samo  slušalice, daje osjećaj kao da se nalazite u nekoj sobi s kompletnom 7.1 postavom zvučnika, pružajući Vam još stvarniji doživljaj zvuka. To bi trebalo biti i udobnije te manje zamorno u trenutcima, kada glazbu slušate na malo duže vrijeme.
    
    Ovo radi s bilo kojim oblikom izvora, od mono do 7.1.

en: Characteristic dimension
hr: Svojstvena razmjera

en: Distance between front left speaker and listener in meters.
hr: Odstojanje između prednjeg lijevog zvučnika i slušatelja u metrima.

en: Compensate delay
hr: Nadoknadi odgodu

en: The delay which is introduced by the physical algorithm may sometimes be disturbing for the synchronization between lips-movement and speech. In case, turn this on to compensate.
hr: Odgađanje, izazivano fizikalnim algoritmom, može ponekad ometati usklađenost između pokreta usni i govora. U tom slučaju uključite ovu mogućnost, kako bi ste to nadoknadili.

en: No decoding of Dolby Surround
hr: Bez Dolby Surround dekodiranja

en: Dolby Surround encoded streams won't be decoded before being processed by this filter. Enabling this setting is not recommended.
hr: Dolby Surrounda kodirana strujanja neće biti dekodirana prije nego što budu obrađena ovim filtrom. Omogućavanje ove postavke nije preporučljivo.

en: Headphone virtual spatialization effect
hr: Slušalični učinak prividne prostornosti zvuka

en: Headphone effect
hr: Učinak slušalica

en: Use downmix algorithm
hr: Koristi algoritam za snižavanje broja kanala

en: This option selects a stereo to mono downmix algorithm that is used in the headphone channel mixer. It gives the effect of standing in a room full of speakers.
hr: Ova mogućnost bira algoritam miješanja zvuka na dolje, iz sterea u mono, koji se koristi i u miješalici slušaličnih kanala. Stvara dojam boravka u sobi punoj zvučnika.

en: Select channel to keep
hr: Odaberite kanal koji želite zadržati

en: This option silences all other channels except the selected channel.
hr: Ova mogućnost utišava sve kanale s izuzetkom odabranog kanala.

en: Rear left
hr: Straga lijevo

en: Rear right
hr: Straga desno

en: Low-frequency effects
hr: Učinci niskih frekvencija

en: Side left
hr: Bočno lijevo

en: Side right
hr: Bočno desno

en: Rear center
hr: Straga u sredini

en: Audio filter for simple channel mixing
hr: Filtar zvuka za jednostavno miješanje kanala

en: Audio filter for trivial channel mixing
hr: Filtar zvuka za priprosto miješanje kanala

en: Sound Delay
hr: Odgoda zvuka

en: Delay
hr: Odgađanje

en: Add a delay effect to the sound
hr: Dodaje zvuku učinak odlaganja.

en: Delay time
hr: Vrijeme odgađanja

en: Time in milliseconds of the average delay. Note average
hr: Vrijeme prosječne odgode u milisekundama. Zapamtite prosjek.

en: Sweep Depth
hr: Dubina dohvata

en: Time in milliseconds of the maximum sweep depth. Thus, the sweep range will be delay-time +/- sweep-depth.
hr: Vrijeme maksimuma dubine dohvata u milisekundama. Prema tomu, raspon zahvata će biti vrijeme odgode +/- dubina zahvata.

en: Sweep Rate
hr: Stopa dohvata

en: Rate of change of sweep depth in milliseconds shift per second of play
hr: Stopa promjene dubine dohvata u milisekundama po sekundi vremena izvođenja

en: Gain on Feedback loop
hr: Pojačavanje pri petlji povratne veze

en: Wet mix
hr: Mokri miks

en: Level of delayed signal
hr: Razina odloženog signala

en: Dry Mix
hr: Suhi miks

en: Level of input signal
hr: Razina ulaznog signala

en: RMS/peak
hr: RMS/vršna vrijednost

en: Attack time
hr: Vrijeme zahvaćanja

en: Release time
hr: Vrijeme otvaranja

en: Threshold level
hr: Prag zahvaćanja

en: Ratio
hr: Omjer

en: Knee radius
hr: Zaobljenost uglova

en: Makeup gain
hr: Osnovno pojačavanje

en: Set the makeup gain in dB (0 ... 24).
hr: Postavljanje osnovnog pojačavanja u dB (0 ... 24).

en: Compressor
hr: Kompresor

en: Dynamic range compressor
hr: Kompresor dinamičkog raspona

en: Audio filter for PCM format conversion
hr: Filtar zvuka za pretvaranje formata PCM

en: Equalizer preset
hr: Postava ekvilizatora

en: Preset to use for the equalizer.
hr: Unaprijed namještena postava, koja se koristi za izjednačavanje zvuka.

en: Bands gain
hr: Pojačavanje pojaseva

en: Don't use presets, but manually specified bands. You need to provide 10 values between -20dB and 20dB, separated by spaces, e.g. "0 2 4 2 0 -2 -4 -2 0 2".
hr: Nemojte koristiti predloške, već ručno navedene pojaseve. Trebate navesti 10 vrijednosti između -20dB i 20dB, razdvojene razmacima, primjerice"0 2 4 2 0 -2 -4 -2 0 2".

en: Use VLC frequency bands
hr: Koristi VLC-ove pojase frekvencije

en: Two pass
hr: Dva prolaza

en: Filter the audio twice. This provides a more intense effect.
hr: Dvostruko filtriranje zvuka. Ovim se postižu još jači učinci.

en: Global gain
hr: Globalno pojačavanje

en: Set the global gain in dB (-20 ... 20).
hr: Postavljanje globalnog pojačavanja u dB (-20 ... 20).

en: Equalizer with 10 bands
hr: Ekvilizator s 10 pojasa

en: Equalizer
hr: Ekvilizator

en: Flat
hr: Pravocrtno

en: Classical
hr: Klasična glazba

en: Full bass
hr: Puni bas

en: Full bass and treble
hr: Puni bas i piskavci

en: Full treble
hr: Puni piskavci

en: Large Hall
hr: Velika dvorana

en: Live
hr: Uživo

en: Party
hr: Tulum

en: Soft
hr: Meka glazba

en: Soft rock
hr: Mekani rock

en: Simple Karaoke filter
hr: Jednostavni filtar za Karaoke

en: Number of audio buffers
hr: Broj međuspremnika zvuka

en: This is the number of audio buffers on which the power measurement is made. A higher number of buffers will increase the response time of the filter to a spike but will make it less sensitive to short variations.
hr: Ovo je broj međuspremnika zvuka u kojima se vrši mjerenje jačine. Veći broj međuspremnika će povisiti vrijeme odziva filtra na tzv. bodlju, ali će ga učiniti manje osjetljivim na kratka kolebanja.

en: Maximal volume level
hr: Najviša razina glasnoće

en: If the average power over the last N buffers is higher than this value, the volume will be normalized. This value is a positive floating point number. A value between 0.5 and 10 seems sensible.
hr: Ukoliko je prosječno izbijanje iznad zadnjih međuspremnika N više nego što je ima ta vrijednost, glasnoća zvuka će biti normalizirana. Ta vrijednost je pozitivni broj s kliznim zarezom. Suvislom se čini neka vrijednost između 0,5 i 10.

en: Volume normalizer
hr: Normalizator jačine zvuka

en: Parametric Equalizer
hr: Parametrički ekvilizator

en: Low freq (Hz)
hr: Niska frekvencija (Hz)

en: Low freq gain (dB)
hr: Pojačavanje niske frekvencije (dB)

en: High freq (Hz)
hr: Visoka frekvencija (Hz)

en: High freq gain (dB)
hr: Pojačavanje visoke frekvencije (dB)

en: Freq 1 (Hz)
hr: Frekvencija 1 (Hz)

en: Freq 1 gain (dB)
hr: Pojačavanje frekvencije 1 (dB)

en: Freq 1 Q
hr: Frek 1 Q

en: Freq 2 (Hz)
hr: Frekvencija 2 (Hz)

en: Freq 2 gain (dB)
hr: Pojačavanje frekvencije 2 (dB)

en: Freq 2 Q
hr: Frek 2 Q

en: Freq 3 (Hz)
hr: Frekvencija 3 (Hz)

en: Freq 3 gain (dB)
hr: Pojačavanje frekvencije 3 (dB)

en: Freq 3 Q
hr: Frek 3 Q

en: Audio filter for band-limited interpolation resampling
hr: Zvukovni filtar interpolacijskog preuzorkovanja ograničene pojasne širine

en: Resampling quality
hr: Kakvoća preuzorkovanja

en: Speex resampler
hr: Modul preuzorkovanja za oblik Speex

en: Sample rate converter type
hr: Vrsta pretvornika stope uzorkovanja

en: Different resampling algorithms are supported. The best one is slower, while the fast one exhibits low quality.
hr: Podržavaju se razni algoritmi preuzorkovanja. Onaj najbolji je spor, dok onaj brzi iskazuje nisku kakvoću.

en: Zero Order Hold (fastest)
hr: Nulta mapa za čuvanje (najbrže)

en: Linear (fastest)
hr: Linearno (najbrže)

en: SRC resampler
hr: Modul preuzorkovanja SRC

en: Secret Rabbit Code (libsamplerate) resampler
hr: Knjižnica za preuzorkovanje Secret Rabbit Code (libsamplerate)

en: Nearest-neighbor audio resampler
hr: Modul preuzorkovanja zvuka najbližeg susjeda

en: Audio tempo scaler synched with rate
hr: Mjerilo tempa zvuka usklađeno sa stopom protoka

en: Scaletempo
hr: Usklađivanje tempa

en: Stride Length
hr: Dužina koraka

en: Length in milliseconds to output each stride
hr: Dužina u milisekundama za izlaz svakog koraka

en: Overlap Length
hr: Dužina preklapanja

en: Percentage of stride to overlap
hr: Postotak koraka za preklapanje

en: Search Length
hr: Trajanje traženja

en: Length in milliseconds to search for best overlap position
hr: Trajanje u milisekundama za traženje najboljeg položaja preklapanja

en: Room size
hr: Veličina prostora

en: Defines the virtual surface of the room emulated by the filter.
hr: Određuje virtualnu površinu filtrom emuliranog prostora.

en: Room width
hr: Širina prostora

en: Width of the virtual room
hr: Širina prividnog prostora

en: Wet
hr: Mokro

en: Dry
hr: Suho

en: Damp
hr: Vlažno

en: Audio Spatializer
hr: Prostornik zvuka

en: Spatializer
hr: Prostornik

en: Crossfeed
hr: Unakrsni sažetci

en: Cross feed of left into right with inverted phase. This helps in suppressing the mono. If the value is 1 it will cancel all the signal common to both channels.
hr: Ukršta napajanje s lijeva na desno s obrnutom fazom. To pomaže pri potiskivanju mono zvuka. Ukoliko je vrijednost 1 onda će biti poništeni svi signali zajednički obadvoma kanalima.

en: Stereo Enhancer
hr: Stereo poboljšivač

en: Dummy audio output
hr: Prividni izlaz zvuka

en: Audio output device
hr: Uređaj izlaza zvuka

en: Audio output device (using ALSA syntax).
hr: Uređaj izlaza zvuka (sa sintaksom ALSA).

en: Audio output channels
hr: Kanali izlaza zvuka

en: Surround 4.0
hr: Kružno ozvučenje 4.0

en: Surround 4.1
hr: Kružno ozvučenje 4.1

en: Surround 5.0
hr: Kružno ozvučenje 5.0

en: Surround 5.1
hr: Kružno ozvučenje 5.1

en: ALSA audio output
hr: Izlaz zvuka ALSA

en: Audio output failed
hr: Izlaz zvuka nije uspio

en: The audio device "%s" could not be used:
    %s.
hr: Uređaj zvuka "%s" se ne može koristiti:
    %s.

en: Audio memory
hr: Memorija zvuka

en: Audio memory output
hr: Izlaz memorije zvuka

en: Sample format
hr: Format uzorka

en: Last audio device
hr: Posljednji uređaj zvuka

en: HAL AudioUnit output
hr: Izlaz zvukovne jedinice HAL

en: %s (Encoded Output)
hr: %s (kodirani izlaz)

en: Audio device is not configured
hr: Uređaj zvuka nije prilagođen

en: The selected audio output device is exclusively in use by another program.
hr: Odabrani izlaz zvuka je u isključivoj uporabi jednim drugim programom.

en: Output device
hr: Uređaj izlaza

en: Select your audio output device
hr: Odaberite Vaš uređaj za izlaz zvuka

en: Speaker configuration
hr: Konfiguracija zvučnika

en: Select speaker configuration you want to use. This option doesn't upmix! So NO e.g. Stereo -> 5.1 conversion.
hr: Odaberite prilagodbu zvučnika koju želite koristiti. Ova mogućnost ne koristi miješanje zvuka na gore! Stoga dakle NEMA primjerice pretvaranja Stereo -> 5.1.

en: Audio volume in hundredths of decibels (dB).
hr: Glasnoća zvuka u stotinkama decibela (dB).

en: DirectX audio output
hr: Izlaz zvuka DirectX

en: Output format
hr: Izlazni format

en: Number of output channels
hr: Broj izlaznih kanala

en: By default (0), all the channels of the incoming will be saved but you can restrict the number of channels here.
hr: Po zadanom (0) se spremaju svi kanali pristiglih sadržaja. No, Vi ovdje možete ograničiti taj broj kanala.

en: Add WAVE header
hr: Dodaj zaglavlje Wavea

en: Instead of writing a raw file, you can add a WAV header to the file.
hr: Umjesto spremanja datoteke RAW, datoteci možete dodati zaglavlje WAV.

en: Output file
hr: Izlazna datoteka

en: File audio output
hr: Izlaz zvukovnih datoteka

en: Automatically connect to writable clients
hr: Automatski poveži s klijentima na kojima se može pisati

en: If enabled, this option will automatically connect sound output to the first writable JACK clients found.
hr: Ukoliko je uključena, ova mogućnost će automatski povezati izlaz zvuka s prvim klijentom JACK-a podobnim za pisanje koji bude pronađen.

en: Connect to clients matching
hr: Poveži s klijentima koji su podudarni s

en: If automatic connection is enabled, only JACK clients whose names match this regular expression will be considered for connection.
hr: Ukoliko je automatsko povezivanje uključeno, u obzir za povezivanje će se uzimati samo klijenti JACK-a, čiji su nazivi podudarni s tim regularnim izrazom.

en: JACK audio output
hr: Izlaz zvuka JACK

en: Device
hr: Uređaj

en: Select a proper audio device to be used by KAI.
hr: Odaberite prikladan uređaj zvuka, koji će koristiti KAI.

en: Open audio in exclusive mode.
hr: Otvori zvuk u isključivom načinu.

en: Enable this option if you want your audio not to be interrupted by the other audio.
hr: Uključite ovu mogućnost ukoliko želite da Vaš zvuk ne bude prekidan drugim zvukom.

en: K Audio Interface audio output
hr: Izlaz zvuka za sučelje K Audio

en: OSS device node path.
hr: Staza čvorišta OSS-uređaja.

en: Pulseaudio audio output
hr: Izlaz zvuka za Pulseaudio

en: Select Audio Device
hr: Odaberite uređaj zvuka

en: Select special Audio device, or let windows decide (default), change needs VLC restart to apply.
hr: Odaberite posebni uređaj zvuka ili pustite da Windows odluči (zadano). Izmjene za svoju primjenu iziskuju ponovno pokretanje VLC-a.

en: Use float32 output
hr: Koristi izlaz float32

en: The option allows you to enable or disable the high-quality float32 audio output mode (which is not well supported by some soundcards).
hr: Ova mogućnost dopušta da uključite ili isključite način izlaza zvuka visoke kakvoće float32 (koji nije dovoljno podržavan sa strane nekih zvučnih kartica).

en: A/52 dynamic range compression
hr: Kompresija dinamičkog raspona A/52

en: Dynamic range compression makes the loud sounds softer, and the soft sounds louder, so you can more easily listen to the stream in a noisy environment without disturbing anyone. If you disable the dynamic range compression the playback will be more adapted to a movie theater or a listening room.
hr: Dinamični raspon kompresije čini glasne tonove mekšima a mekane tonove glasnijima, tako da strujanje lakše možete slušati u glasnom okruženju, bez da ikomu smetate. Ukoliko isključite dinamični raspon kompresije, izvođenje će biti prilagođeno više nekoj kino dvorani ili slušaonici.

en: ATSC A/52 (AC-3) audio decoder
hr: ATSC A/52 (AC-3) dekoder zvuka

en: ADPCM audio decoder
hr: ADPCM dekoder zvuka

en: AES3/SMPTE 302M audio decoder
hr: AES3/SMPTE 302M dekoder zvuka

en: AES3/SMPTE 302M audio packetizer
hr: Paketnik zvuka AES3/SMPTE 302M

en: Raw/Log Audio decoder
hr: Dekoder neobrađenog zvuka/zapisa

en: Raw audio encoder
hr: Koder neobrađenog zvuka

en: Non-ref
hr: Bez reference

en: Bidir
hr: Dvosmjerni

en: Non-key
hr: Bez ključa

en: bits
hr: bita

en: simple
hr: jednostavno

en: Various audio and video decoders/encoders delivered by the FFmpeg library. This includes (MS)MPEG4, DivX, SV1,H261, H263, H264, WMV, WMA, AAC, AMR, DV, MJPEG and other codecs
hr: Razni dekoderi/koderi zvuka i slike isporučeni putem knjižnice FFmpeg. To uključuje (MS)MPEG4, DivX, SV1,H261, H263, H264, WMV, WMA, AAC, AMR, DV, MJPEG i ostale kodeke

en: FFmpeg audio/video decoder
hr: Dekoder zvuka/slike FFmpeg

en: Decoding
hr: Dekodiranje

en: Encoding
hr: Kodiranje

en: FFmpeg audio/video encoder
hr: Koder zvuka/slike FFmpeg

en: Direct rendering
hr: Izravno oblikovanje prikaza

en: Error resilience
hr: Otpornost na pogreške

en: Workaround bugs
hr: Zaobilazno rješenje pogreški

en: Try to fix some bugs:
    1  autodetect
    2  old msmpeg4
    4  xvid interlaced
    8  ump4 
    16 no padding
    32 ac vlc
    64 Qpel chroma.
    This must be the sum of the values. For example, to fix "ac vlc" and "ump4", enter 40.
hr: Pokušava ispraviti neke od pogreški:
    1  samoprepoznavanje
    2  stari msmpeg4
    4  prepleteni xvid
    8  ump4 
    16 bez oblaganja
    32 ac vlc
    64 obojenost Qpel-a.
    To mora biti zbroj vrijednosti. Primjerice, za popravak "ac vlc" i "ump4", unesite 40.

en: Hurry up
hr: Požuri

en: The decoder can partially decode or skip frame(s) when there is not enough time. It's useful with low CPU power but it can produce distorted pictures.
hr: Dekoder može djelomično dekodirati ili preskakati okvire, ukoliko nema dovoljno vremena. To je korisno kod sporijih procesora ali može proizvoditi izobličene slike.

en: Allow speed tricks
hr: Dopusti varke brzine

en: Allow non specification compliant speedup tricks. Faster but error-prone.
hr: Dopuštanje varki nesukladnih tehničkim smjernicama programa, sa svrhom ubrzavanja rada programa. Brže ali sklono pogreškama.

en: Skip frame (default=0)
hr: Preskoči okvir (zadano=0)

en: Force skipping of frames to speed up decoding (-1=None, 0=Default, 1=B-frames, 2=P-frames, 3=B+P frames, 4=all frames).
hr: Nametni preskakanje okvira za ubrzavanje dekodiranja (-1=nikakvo, 0=zadano, 1=B-okvira, 2=P-okvira, 3=B+P okvira, 4=svih okvira).

en: Skip idct (default=0)
hr: Preskoči idct (zadano=0)

en: Debug mask
hr: Maska debuga

en: Set FFmpeg debug mask
hr: Postavite masku debuga za FFmpeg

en: Codec name
hr: Naziv kodeka

en: Internal libavcodec codec name
hr: Unutarnji naziv kodeka libavcodec

en: Skip the loop filter for H.264 decoding
hr: Preskoči petlju filtra za dekodiranje H.264

en: Skipping the loop filter (aka deblocking) usually has a detrimental effect on quality. However it provides a big speedup for high definition streams.
hr: Preskakanje filtra petlje (poznatog i kao 'deblocking') obično ima loš učinak na kakvoću slike. Unatoč tomu, to ipak daje veliko ubrzanje strujanjima visoke razlučivosti.

en: Hardware decoding
hr: Dekodiranje sklopovlja

en: This allows hardware decoding when available.
hr: Ovim se uključuje sklopovsko dekodiranje ukoliko je raspoloživo.

en: Threads
hr: Niti

en: Number of threads used for decoding, 0 meaning auto
hr: Broj niti koje se koriste za prekodiranje, 0 znači automatski

en: Ratio of key frames
hr: Omjer ključnih okvira

en: Number of frames that will be coded for one key frame.
hr: Broj slika koje će biti kodirane za jedan ključni okvir.

en: Ratio of B frames
hr: Omjer okvira B

en: Number of B frames that will be coded between two reference frames.
hr: Broj B-okvira koji će biti kodirani između dva referentna okvirra.

en: Video bitrate tolerance
hr: Tolerancija protoka video slike

en: Video bitrate tolerance in kbit/s.
hr: Tolerancija stope protoka u kbit/s.

en: Interlaced encoding
hr: Prepleteno kodiranje

en: Enable dedicated algorithms for interlaced frames.
hr: Uključivanje namjenskih algoritama za prepletene okvire.

en: Interlaced motion estimation
hr: Procjena prepletenog kretanja

en: Enable interlaced motion estimation algorithms. This requires more CPU.
hr: Uključivanje algoritma predviđanja prepletenog kretanja. To iziskuje više procesorske snage.

en: Pre-motion estimation
hr: Predviđanje pred-kretanja

en: Enable the pre-motion estimation algorithm.
hr: Uključivanje algoritma predviđanja pred-kretanja.

en: Rate control buffer size
hr: Veličina međuspremnika za nadzor

en: Rate control buffer size (in kbytes). A bigger buffer will allow for better rate control, but will cause a delay in the stream.
hr: Veličina međuspremnika za nadzor i upravljanje stopom protoka (u kilobajtima). Veći međuspremnik će dopuštati bolje upravljanje protokom, ali će uzrokovati odgađanje strujanja.

en: Rate control buffer aggressiveness
hr: Agresivnost međuspremnika za nadzor

en: Rate control buffer aggressiveness.
hr: Agresivnost međuspremnika za nadzor stope protoka.

en: I quantization factor
hr: Kvantizacijski čimbenik I

en: Quantization factor of I frames, compared with P frames (for instance 1.0 => same qscale for I and P frames).
hr: Faktor kvantizacije okvira I, uspoređeno s okvirima P (primjerice 1.0 => ista qscale i za I i za P okvire).

en: Noise reduction
hr: Smanjivanje šuma

en: Enable a simple noise reduction algorithm to lower the encoding length and bitrate, at the expense of lower quality frames.
hr: Omogućava jednostavniji algoritam smanjenja šuma za samnjenje trajanje kodiranja i brzine prijenosa, na štetu niže kvalitete sličica.

en: MPEG4 quantization matrix
hr: Kvantizacijska matrica MPEG4

en: Use the MPEG4 quantization matrix for MPEG2 encoding. This generally yields a better looking picture, while still retaining the compatibility with standard MPEG2 decoders.
hr: Uporaba kvantizacijske matrice MPEG4 za kodiranje MPEG2. Ovo općenito urodi boljim izgledom slike, kojoj još uvijek preostaje sukladnost sa standardnim dekoderima MPEG2.

en: Quality level
hr: Stupanj kakvoće

en: Quality level for the encoding of motions vectors (this can slow down the encoding very much).
hr: Stupanj kakvoće kodiranja vektora pokreta (to može vrlo jako usporiti kodiranje).

en: The encoder can make on-the-fly quality tradeoffs if your CPU can't keep up with the encoding rate. It will disable trellis quantization, then the rate distortion of motion vectors (hq), and raise the noise reduction threshold to ease the encoder's task.
hr: Koder može, ukoliko Vaš procesor ne stigne održavati korak sa stopom kodiranja, u hodu napraviti ustupke glede kakvoće. Isključit će se kvantizacija rešetke, zatim izobličavanje faktora pokreta (hq) te podići prag smanjivanja šuma, a sve to da bi se olakšala zadaća kodera.

en: Minimum video quantizer scale
hr: Minimum stupnjevanja kvantizatora slike

en: Minimum video quantizer scale.
hr: Minimum stupnjevanja kvantizatora video slike.

en: Maximum video quantizer scale
hr: Maksimum stupnjevanja kvantizatora slike

en: Maximum video quantizer scale.
hr: Maksimum stupnjevanja kvantizatora video slike.

en: Trellis quantization
hr: Kvantizacija rešetke

en: Enable trellis quantization (rate distortion for block coefficients).
hr: Omogućava kvantizaciju rešetke (podešavanje stope za koeficijente blokova).

en: Fixed quantizer scale
hr: Fiksno stupnjevanje kvantizatora

en: A fixed video quantizer scale for VBR encoding (accepted values: 0.01 to 255.0).
hr: Fiksno skaliranje video kvantizacije za kodiranje VBR-a (prihvatljive vrijednosti: 0.01 do 255.0).

en: Strict standard compliance
hr: Stroga sukladnost sa standardima

en: Force a strict standard compliance when encoding (accepted values: -2 to 2).
hr: Pri kodiranju nametni strogo poštivanje standarda (prihvatljive vrijednosti: -2 to 2).

en: Luminance masking
hr: Maskiranje osvijetljenosti

en: Raise the quantizer for very bright macroblocks (default: 0.0).
hr: Povisuje kvantizator za vrlo svijetle makroblokove (zadano: 0.0).

en: Darkness masking
hr: Maskiranje zatamnjenosti

en: Raise the quantizer for very dark macroblocks (default: 0.0).
hr: Povisuje kvantizator za vrlo tamne makroblokove (zadano: 0.0).

en: Motion masking
hr: Maskiranje pokreta

en: Raise the quantizer for macroblocks with a high temporal complexity (default: 0.0).
hr: Povisuje kvantizator za makroblokove s visokom privremenom složenošću (zadano: 0.0).

en: Border masking
hr: Maskiranje rubova

en: Raise the quantizer for macroblocks at the border of the frame (default: 0.0).
hr: Povisuje kvantizator za makroblokove na rubovima okvira (zadano: 0.0).

en: Luminance elimination
hr: Odstranjivanje osvijetljenosti

en: Eliminates luminance blocks when the PSNR isn't much changed (default: 0.0). The H264 specification recommends -4.
hr: Odstranjuje osvijetljenost blokova ukoliko PSNR nije jako izmijenjen (zadano: 0.0). Specifikacija H264 preporuča -4.

en: Chrominance elimination
hr: Odstranjivanje obojenosti

en: Eliminates chrominance blocks when the PSNR isn't much changed (default: 0.0). The H264 specification recommends 7.
hr: Odstranjuje obojenosti blokova, ukoliko PSNR nije jako izmijenjen (zadano: 0.0). Specifikacija H264 preporuča 7.

en: Specify AAC audio profile to use
hr: Odredite profil zvuka AAC koji će se koristiti

en: unknown
hr: nepoznato

en: subpicture
hr: podslika

en: VLC could not open the %4.4s %s encoder.
hr: VLC nije uspio otvoriti %4.4s %s koder.

en: VA-API video decoder via DRM
hr: Video dekoder VA-API putem DRM-a

en: VA-API video decoder
hr: Video dekoder VA-API

en: BPG image decoder
hr: Dekoder slika BPG

en: Opacity
hr: Neprozirnost

en: Closed Captions decoder
hr: Dekoder zatvorenih natpisa

en: CDG video decoder
hr: Video koder CDG

en: Crystal HD hardware video decoder
hr: Sklopovski video dekoder Crystal HD

en: CVD subtitle decoder
hr: Dekoder podnaslova CVD

en: Chaoji VCD subtitle packetizer
hr: Paketnik podnaslova VCD-a Chaoji

en: Encoding quality
hr: Kakvoća kodiranja

en: Daala video decoder
hr: Daala video dekoder

en: Daala video packetizer
hr: Daala video pakiranje

en: Daala video encoder
hr: Daala video koder

en: Chroma format
hr: Format obojenosti

en: Picking chroma format will force a conversion of the video into that format
hr: Izdvajanje formata obojenosti će nametnuti pretvaranje video zapisa u taj format

en: Dav1d video decoder
hr: Dav1d video dekoder

en: DTS dynamic range compression
hr: Kompresija DTS-a dinamičkog raspona

en: DTS Coherent Acoustics audio decoder
hr: DTS dekoder koherentnog akustičnog zvuka

en: Save raw codec data
hr: Spremi neobrađene podatke kodeka

en: Save the raw codec data if you have selected/forced the dummy decoder in the main options.
hr: Sprema neobrađivane podatke kodeka ukoliko ste u glavnim mogućnostima odabrali/nametnuli prividni dekoder.

en: Dummy decoder
hr: Prividni dekoder

en: Dump decoder
hr: Dekoder sigurnosnih pričuva

en: DirectMedia Object decoder
hr: Dekoder objekata DirectMedia

en: DirectMedia Object encoder
hr: Koder objekata DirectMedia

en: Decoding X coordinate
hr: Dekodiranje X koordinate

en: X coordinate of the rendered subtitle
hr: X koordinata iscrtanog podnaslova

en: Decoding Y coordinate
hr: Dekodiranje Y koordinate

en: Y coordinate of the rendered subtitle
hr: Y koordinata iscrtanog podnaslova

en: Subpicture position
hr: Položaj podslike

en: You can enforce the subpicture position on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, e.g. 6=top-right).
hr: Vi možete nametnuti položaj podslîka na video slici (0=u sredini, 1=lijevo, 2=desno, 4=pri vrhu, 8=pri dnu. Isto tako možete koristiti i spoj tih vrijednosti, primjerice 6 = pri vrhu-desno).

en: Encoding X coordinate
hr: Kodiranje X koordinate

en: X coordinate of the encoded subtitle
hr: X koordinata kodiranog podnaslova

en: Encoding Y coordinate
hr: Kodiranje Y koordinate

en: Y coordinate of the encoded subtitle
hr: Y koordinata kodiranog podnaslova

en: DVB subtitles decoder
hr: Dekoder podnaslova DVB-a

en: DVB subtitles
hr: Podnaslovi DVB-a

en: DVB subtitles encoder
hr: Koder podnaslova DVB-a

en: Dummy encoder
hr: Prividni dekoder

en: AAC audio decoder (using libfaad2)
hr: Dekoder zvuka AAC-a (koristi libfaad2)

en: AAC extension
hr: Proširenje AAC-a

en: Encoder Profile
hr: Profil kodera

en: VBR Quality
hr: Kakvoća VBR-a

en: FDK-AAC Audio encoder
hr: Koder zvuka FDK-AAC

en: Flac audio decoder
hr: Dekoder zvuka Flac

en: Flac audio encoder
hr: Koder zvuka Flac

en: Chorus
hr: Zbor

en: Synthesis gain
hr: Pojačavanje Synthesisa

en: This gain is applied to synthesis output. High values may cause saturation when many notes are played at a time.
hr: Ovo pojačavanje se primjenjuje na izlaz Synthesisa. Visoke vrijednosti mogu uzrokovati zasićenost kada se izvodi puno nota istovremeno.

en: Polyphony
hr: Polifonija

en: The polyphony defines how many voices can be played at a time. Larger values require more processing power.
hr: Polifonija određuje koliko će glasova biti istovremeno izvođeno. Veće vrijednosti iziskuju više procesorske snage.

en: Reverb
hr: Odjek

en: FluidSynth MIDI synthesizer
hr: MIDI-a sintetizator FluidSynth

en: MIDI synthesis not set up
hr: Sinteza MIDI-ja nije postavljena

en: A sound font file (.SF2) is required for MIDI synthesis.
    Please install a sound font and configure it from the VLC preferences (Input / Codecs > Audio codecs > FluidSynth).
hr: Za sintezu MIDI-ja je neophodna datoteka fonta zvuka (.SF2).
    Molimo da instalirate font zvuka i da ga prilagodite u VLC-ovim postavkama (Ulaz / kodeki > Kodeki zvuka > FluidSynth).

en: G.711 decoder
hr: Dekoder G.711

en: G.711 encoder
hr: Koder G.711

en: JPEG image decoder
hr: Dekoder JPEG slika

en: JPEG image encoder
hr: Koder JPEG slika

en: Formatted Subtitles
hr: Formatirani podnaslovi

en: Shadow
hr: Sjenka

en: Outline
hr: Oris

en: Black
hr: Crna

en: Gray
hr: Siva

en: Silver
hr: Srebrna

en: White
hr: Bijela

en: Maroon
hr: Kestenjasta

en: Red
hr: Crvena

en: Fuchsia
hr: Ružičasto-ljubičasta

en: Yellow
hr: Žuta

en: Olive
hr: Maslinasta

en: Green
hr: Zelena

en: Teal
hr: Modro zelena

en: Lime
hr: Limunasto žuta

en: Purple
hr: Ljubičasta

en: Navy
hr: Mornarsko plava

en: Blue
hr: Plava

en: Aqua
hr: Vodenasto plava

en: Use Tiger for rendering
hr: Za uobličavanje prikaza koristiti Tiger

en: Kate streams can be rendered using the Tiger library. Disabling this will only render static text and bitmap based streams.
hr: Strujanja Kate mogu biti predočavana uporabom knjižnice Tiger. Isključivanjem ovoga će se uobličavati samo statički tekst i strujanja zasnovana na bitskom rasporedu.

en: Rendering quality
hr: Kakvoća uobličavanja

en: Select rendering quality, at the expense of speed. 0 is fastest, 1 is highest quality.
hr: Odaberite kakvoću uobličavanja prikaza, nauštrb brzine. 0 je najbrže, 1 je najviše kakvoće.

en: Default font effect
hr: Zadani učinak fonta

en: Add a font effect to text to improve readability against different backgrounds.
hr: Dodajte učinak fontova u tekst, kako bi poboljšali čitkost ispred različitih pozadina.

en: Default font effect strength
hr: Zadani učinak debljine fonta

en: How pronounced to make the chosen font effect (effect dependent).
hr: Kako treba biti izražen odabrani učinak fonta (ovisno o učinku).

en: Default font description
hr: Zadani opis fonta

en: Which font description to use if the Kate stream does not specify particular font parameters (name, size, etc) to use. A blank name will let Tiger choose font parameters where appropriate.
hr: Koji opis fonta koristiti ako strujanje Kate ne odredi konkretne parametre fontova (naziv, veličinu, itd.). Prazni naziv će prepustiti Tigeru da bira, koji parametri fontova kamo pripadaju.

en: Default font color
hr: Zadana boja fonta

en: Default font color to use if the Kate stream does not specify a particular font color to use.
hr: Zadana boja fontova, koja će se koristiti ukoliko strujanje Kate ne odredi zasebnu boju fontova za uporabu.

en: Default font alpha
hr: Zadani font alfa

en: Transparency of the default font color if the Kate stream does not specify a particular font color to use.
hr: Prozirnost zadane boje fontova, ukoliko strujanje Kate ne odredi zasebnu boju fontova za uporabu.

en: Default background color
hr: Zadana boja pozadine

en: Default background color if the Kate stream does not specify a background color to use.
hr: Zadana boja pozadine, ukoliko strujanje Kate ne odredi boju pozadine za uporabu.

en: Default background alpha
hr: Zadana glavna pozadina

en: Transparency of the default background color if the Kate stream does not specify a particular background color to use.
hr: Prozirnost zadane boje pozadine, ukoliko strujanje Kate ne odredi zasebnu boju pozadine za uporabu.

en: Kate is a codec for text and image based overlays.
    The Tiger rendering library is needed to render complex Kate streams, but VLC can still render static text and image based subtitles if it is not available.
    Note that changing settings below will not take effect until a new stream is played. This will hopefully be fixed soon.
hr: Kate je kodek tekstualnih i slikovnih prekrivanja.
    Tiger je knjižnica za uobličavanje prikaza, koja je neophodna za predočavanje kompleksnih strujanja Kate, ali VLC još uvijek može prikazivati statični tekst i na slikama zasnovane podnaslove i ako Tiger nije dostupan.
    Imajte na umu da izmjena donjih postavki neće imati učinka sve do izvođenja novog strujanja. To će, nadajmo se, uskoro biti otklonjeno.

en: Kate overlay decoder
hr: Dekoder prekrivanja Kate

en: Tiger rendering defaults
hr: Zadane postavke Tigerovog uobličavanja

en: Kate text subtitles packetizer
hr: Paketnik podnaslovnog teksta Kate

en: Subtitles (advanced)
hr: Podnaslovi (napredno)

en: Subtitle renderers using libass
hr: Prikazivači podnaslova koji koriste libass

en: Building font cache
hr: Izgradnja međuspremnika fontova

en: Please wait while your font cache is rebuilt.
    This should take less than a minute.
hr: Pričekajte trenutak, dok se obnovi međuspremnik fontova.
    To bi trebalo trajati manje od jedne minute.

en: MPEG I/II video decoder (using libmpeg2)
hr: Video dekoder MPEG I/II (koristi libmpeg2)

en: Linear PCM audio decoder
hr: Linearni dekoder zvuka PCM

en: Linear PCM audio packetizer
hr: Linearni paketnik zvuka za PCM

en: Linear PCM audio encoder
hr: Linearni koder zvuka PCM

en: MPEG audio layer I/II/III decoder
hr: Dekoder formata MPEG audio layer I/II/III

en: OggSpots video decoder
hr: Video dekoder OggSpots

en: OggSpots video packetizer
hr: Paketnik video slike OggSpots

en: OMX direct rendering
hr: Izravno iscrtavanje OMX

en: Enable OMX direct rendering.
hr: Omogući izravno iscrtavanje OMX-om.

en: Audio/Video decoder (using OpenMAX IL)
hr: Video dekoder  (koristi OpenMAX IL)

en: Video encoder (using OpenMAX IL)
hr: Video koder (koristi OpenMAX IL)

en: OpenMAX IL video output
hr: OpenMAX IL video izlaz

en: Opus audio decoder
hr: Audio dekoder Opus

en: Opus audio encoder
hr: Audio koder Opus

en: PNG video decoder
hr: Video dekoder PNG

en: PNG video encoder
hr: Video koder PNG

en: Enable software mode
hr: Omogući softverski način

en: Codec Profile
hr: Profil kodeka

en: Codec Level
hr: Razina kodeka

en: Group of Picture size
hr: Veličina grupe slika

en: Target Usage
hr: Ciljana upotreba

en: IDR interval
hr: Interval IDR-a

en: Rate Control Method
hr: Metoda nadzora brzine

en: Quantization parameter
hr: Parametar kvantizacije

en: Quantization parameter for I-frames
hr: Parametar kvantizacije za I-okvire

en: Quantization parameter for I-frames. This parameter overrides any qp set globally. Used only if rc_method is 'qp'.
hr: Parametar kvantizacije za I-okvire. Taj parametar nadomješta sve globalno postavljene kvant. parametre. Koristiti samo ako je rc_method  'qp'.

en: Quantization parameter for P-frames
hr: Parametar kvantizacije za P-okvire

en: Quantization parameter for P-frames. This parameter overrides any qp set globally. Used only if rc_method is 'qp'.
hr: Parametar kvantizacije za P-okvire. Taj parametar nadomješta sve globalno postavljene kvant. parametre. Koristiti samo ako je rc_method  'qp'.

en: Quantization parameter for B-frames
hr: Parametar kvantizacije za B-okvire

en: Quantization parameter for B-frames. This parameter overrides any qp set globally. Used only if rc_method is 'qp'.
hr: Parametar kvantizacije za B-okvire. Taj parametar nadomješta sve globalno postavljene kvant. parametre. Koristiti samo ako je rc_method  'qp'.

en: Accuracy of RateControl
hr: Točnost nadzora brzine

en: Number of slices per frame
hr: Broj isječaka po okviru

en: Number of reference frames
hr: Broj referentnih okvira

en: Number of parallel operations
hr: Broj paralelnih operacija

en: Pseudo raw video decoder
hr: Dekoder pseudo-izravnih video zapisa

en: Pseudo raw video packetizer
hr: Paketnik pseudo-izravnih video zapisa

en: Rate control method
hr: Metoda nadzora brzine

en: Method used to encode the video sequence
hr: Metoda za kodiranje slijeda video zapisa

en: Constant noise threshold mode
hr: Konstantni način praga šuma

en: Constant bitrate mode (CBR)
hr: Način stalne brzine prijenosa (CBR)

en: Low Delay mode
hr: Način niskog odgađanja

en: Lossless mode
hr: Način bez gubitka

en: Constant lambda mode
hr: Konstantni način lambda

en: Constant error mode
hr: Konstantni način pogreške

en: Constant quality mode
hr: Konstantni način kakvoće

en: GOP structure
hr: Struktura GoP-a

en: GOP structure used to encode the video sequence
hr: Struktura GoP-a korištena za kodiranje video sekvence

en: No fixed gop structure. A picture can be intra or inter and refer to previous or future pictures.
hr: Nema čvrste strukture GoP-a.  Neka slika tj. okvir može biti Intra ili Inter, a odnosi se na prethodne ili buduće slike.

en: I-frame only sequence
hr: Slijed isključivo I-okvira

en: Inter pictures refere to previous pictures only
hr: Slike inter se odnose samo na prethodne slike

en: Inter pictures can refer to previous or future pictures
hr: Slike inter se mogu odnositi na prethodne ili buduće slike

en: Constant quality factor
hr: Faktor stalne kakvoće

en: Quality factor to use in constant quality mode
hr: Faktor kakvoće koji će se koristiti u konstantnom načinu kakvoće

en: Noise Threshold
hr: Prag šuma

en: Noise threshold to use in constant noise threshold mode
hr: Razina šuma koja će se koristiti u konstantnom načinu razine šuma

en: CBR bitrate (kbps)
hr: Brzina prijenosa CBR (kbps)

en: Target bitrate in kbps when encoding in constant bitrate mode
hr: Ciljna brzina prijenosa u kbps pri kodiranju u načinu stalne brzine prijenosa

en: Maximum bitrate (kbps)
hr: Maksimum brzine prijenosa (kbps)

en: Maximum bitrate in kbps when encoding in constant bitrate mode
hr: Maksimum brzine prijenosa u kbps pri kodiranju u načinu stalne brzine prijenosa

en: Minimum bitrate (kbps)
hr: Minimum brzine prijenosa (kbps)

en: Minimum bitrate in kbps when encoding in constant bitrate mode
hr: Minimum brzine prijenosa u kbps pri kodiranju u načinu stalne brzine prijenosa

en: GOP length
hr: Dužina GOP

en: Number of pictures between successive sequence headers i.e. length of the group of pictures
hr: Broj slika između uzastopnih zaglavlja slijedova, t.j. duljina skupine slika

en: Prefilter
hr: Pred-filtar

en: Enable adaptive prefiltering
hr: Omogući prilagodljivo pred-filtriranje

en: No pre-filtering
hr: Bez pred-filtriranja

en: Centre Weighted Median
hr: Srednja vrijednost

en: Gaussian Low Pass Filter
hr: Gaussovski  niskopropusni filtar

en: Add Noise
hr: Dodaj šum

en: Gaussian Adaptive Low Pass Filter
hr: Gaussovski prilagodljivi niskopropusni filtar

en: Low Pass Filter
hr: Niskopropusni filtar

en: Amount of prefiltering
hr: Iznos pred-filtriranja

en: Higher value implies more prefiltering
hr: Viša vrijednost ukazuje na više pred-filtriranja

en: Picture coding mode
hr: Način kodiranja slike

en: Field coding is where interlaced fields are coded separately as opposed to a pseudo-progressive frame
hr: Polje kodiranja je mjesto, na kojem se prepletena polja odvojeno kodiraju u suprotrotnosti s pseudo-progresivnim okvirima

en: auto - let encoder decide based upon input (Best)
hr: automatski - neka koder odluči na osnovu ulaznog sadržaja (najbolje)

en: force coding frame as single picture
hr: nametni kodiranje okvira kao pojedinačne slike

en: force coding frame as separate interlaced fields
hr: nametni kodiranje okvira kao zasebno prepletenih polja

en: Size of motion compensation blocks
hr: Veličina blokova nadoknade pokreta

en: automatic - let encoder decide based upon input (Best)
hr: automatski - neka koder odluči na osnovu ulaznog sadržaja (najbolje)

en: small - use small motion compensation blocks
hr: mala - koristi male blokove nadoknade pokreta

en: medium - use medium motion compensation blocks
hr: srednja - koristi srednje blokove nadoknade pokreta

en: large - use large motion compensation blocks
hr: velika - koristi velike blokove nadoknade pokreta

en: Overlap of motion compensation blocks
hr: Preklapanje blokova nadoknade pokreta

en: none - Motion compensation blocks do not overlap
hr: nikakvo - blokovi nadoknade pokreta se ne preklapaju

en: partial - Motion compensation blocks only partially overlap
hr: djelomično - blokovi predviđanja pokreta se djelomično preklapaju

en: full - Motion compensation blocks fully overlap
hr: potpuno - blokovi nadoknade pokreta se potpuno prekrivaju

en: Motion Vector precision
hr: Preciznost vektora pokreta

en: Motion Vector precision in pels
hr: Preciznost vektora pokreta u pikselima

en: Three component motion estimation
hr: Predviđanje pokreta triju sastavnica

en: Use chroma as part of the motion estimation process
hr: Koristi obojenost kao dio procesa predviđanja pokreta

en: Intra picture DWT filter
hr: Unutarslikovni filtar DWT

en: Inter picture DWT filter
hr: Međuslikovni filtar DWT

en: Number of DWT iterations
hr: Broj iteracija DWT-a

en: Also known as DWT levels
hr: Poznato i kao razine DWT-a

en: Enable multiple quantizers
hr: Uključi višestruke kvantizatore

en: Enable multiple quantizers per subband (one per codeblock)
hr: Uključivanje više kvantizatora po potpojasu (jedan po kodnome bloku)

en: Disable arithmetic coding
hr: Onemogući aritmetičko kodiranje

en: Use variable length codes instead, useful for very high bitrates
hr: Koristi umjesto toga kodove promjenjivog trajanja, korisno pri vrlo visokim brzinama prijenosa

en: perceptual weighting method
hr: percepcijska metoda težinskog čimbenika

en: perceptual distance
hr: percepcijska udaljenost

en: perceptual distance to calculate perceptual weight
hr: percepcijska udaljenost za računanje percepcijske težine

en: Horizontal slices per frame
hr: Vodoravnih isječaka po okviru

en: Number of horizontal slices per frame in low delay mode
hr: Broj vodoravnih isječaka po okviru u načinu niskog odgađanja

en: Vertical slices per frame
hr: Okomitih isječaka po okviru

en: Number of vertical slices per frame in low delay mode
hr: Broj okomitih isječaka po okviru u načinu niskog odgađanja

en: Size of code blocks in each subband
hr: Veličina kodnih blokova u svakom pod-pojasu

en: small - use small code blocks
hr: mala - koristi male kodne blokove

en: medium - use medium sized code blocks
hr: srednja - koristi osrednje kodne blokove

en: large - use large code blocks
hr: velika - koristi velike kodne blokove

en: full - One code block per subband
hr: puna - jedan kodni blok po pod-pojasu

en: Enable hierarchical Motion Estimation
hr: Omogući hijerarhijsku procjenu pokreta

en: Number of levels of downsampling
hr: Broj razina snižavanja stope uzorkovanja

en: Number of levels of downsampling in hierarchical motion estimation mode
hr: Broj razina snižavanja stope uzorkovanja u hijerarhijskom načinu procjene pokreta

en: Enable Global Motion Estimation
hr: Omogući globalnu procjenu pokreta

en: Enable Phase Correlation Estimation
hr: Omogući procjenu fazne ko-relacije

en: Enable Scene Change Detection
hr: Omogući prepoznavanje promjene scene

en: Force Profile
hr: Nametni profil

en: VC2 Low Delay Profile
hr: Profil niskog odgađanja VC2

en: VC2 Simple Profile
hr: Jednostavni profil za VC2

en: VC2 Main Profile
hr: Glavni profil za VC2

en: Main Profile
hr: Glavni profil

en: Dirac video decoder using libschroedinger
hr: Dekoder video zapisa Dirac koristi libschroedinger

en: Dirac video encoder using libschroedinger
hr: Video koder Dirac koristi libschroedinger

en: SCTE-18 decoder
hr: Dekoder SCTE-18

en: SCTE-27 decoder
hr: Dekoder SCTE-27

en: SDL Image decoder
hr: Dekoder slike SDL

en: SDL_image video decoder
hr: Video dekoder SDL_image

en: MP3 fixed point audio encoder
hr: Koder zvuka MP3 s nepomičnim zarezom

en: Mode
hr: Način

en: Enforce the mode of the encoder.
hr: Nameće način kodiranja.

en: Enforce a quality between 0 (low) and 10 (high).
hr: Nameće kakvoću između 0 (niska) i 10 (visoka).

en: Encoding complexity
hr: Složenost kodiranja

en: Enforce the complexity of the encoder.
hr: Nameće složenost postupka kodiranja.

en: Maximal bitrate
hr: Najveća brzina prijenosa

en: Enforce the maximal VBR bitrate
hr: Nameće maksimalnu stopu VBR-protoka

en: CBR encoding
hr: CBR-kodiranje

en: Enforce a constant bitrate encoding (CBR) instead of default variable bitrate encoding (VBR).
hr: Iznuditi kodiranje ustaljenom stopom protoka (CBR) umjesto zadanim kodiranjem izmjenjivom stopom protoka (VBR).

en: Voice activity detection
hr: Prepoznavanje glasovne aktivnosti

en: Enable voice activity detection (VAD). It is automatically activated in VBR mode.
hr: Omogući prepoznavanje glasovne aktivnosti (VAD). U načinu VBR je automatski aktivirano.

en: Discontinuous Transmission
hr: Isprekidani prijenos

en: Enable discontinuous transmission (DTX).
hr: Omogućava isprekidani prijenos (DTX).

en: Narrow-band (8kHz)
hr: Uski pojas (8kHz)

en: Wide-band (16kHz)
hr: Široki pojas (16kHz)

en: Ultra-wideband (32kHz)
hr: Ultra-široki pojas (32kHz)

en: Speex audio decoder
hr: Dekoder zvuka Speex

en: Speex audio packetizer
hr: Paketnik zvuka Speex

en: Speex audio encoder
hr: Koder zvuka Speex

en: Disable DVD subtitle transparency
hr: Onemogući prozirnost podnaslova s DVD-a

en: Removes all transparency effects used in DVD subtitles.
hr: Uklanja sve učinke prozirnosti koji se koriste u podnaslovima DVD-a.

en: DVD subtitles decoder
hr: Dekoder podnaslova s DVD-a

en: DVD subtitles
hr: Podnaslovi DVD-a

en: DVD subtitles packetizer
hr: Paketnik podnaslova za DVD

en: EBU STL subtitles decoder
hr: Dekoder podnaslova EBU STL

note: xgettext: The character encoding name in parenthesis corresponds to that used for the GetACP translation. "Windows-1252" applies to Western European languages using the Latin alphabet.
en: Default (Windows-1252)
hr: Zadano (Windows-1252)

en: System codeset
hr: Kodni skup sustava

en: Universal (UTF-8)
hr: Univerzalno (UTF-8)

en: Universal (UTF-16)
hr: Univerzalno (UTF-16)

en: Universal (big endian UTF-16)
hr: Univerzalno (big endian UTF-16)

en: Universal (little endian UTF-16)
hr: Univerzalno (little endian UTF-16)

en: Universal, Chinese (GB18030)
hr: Univerzalno, Kineski (GB18030)

en: Western European (Latin-9)
hr: Zapadno-europsko (Latin-9)

en: Western European (Windows-1252)
hr: Zapadno-europsko (Windows-1252)

en: Western European (IBM 00850)
hr: Zapadno-europsko (IBM 00850)

en: Eastern European (Latin-2)
hr: Istočno-europsko (Latin-2)

en: Eastern European (Windows-1250)
hr: Istočno-europsko (Windows-1250)

en: Nordic (Latin-6)
hr: Nordijsko (Latin-6)

en: Cyrillic (Windows-1251)
hr: Ćirilica (Windows-1251)

en: Russian (KOI8-R)
hr: Rusko (KOI8-R)

en: Ukrainian (KOI8-U)
hr: Ukrajinsko (KOI8-U)

en: Arabic (ISO 8859-6)
hr: Arapsko (ISO-8859-6)

en: Arabic (Windows-1256)
hr: Arapsko (Windows-1256)

en: Greek (ISO 8859-7)
hr: Grčko (ISO-8859-7)

en: Greek (Windows-1253)
hr: Grčko (Windows-1253)

en: Hebrew (ISO 8859-8)
hr: Hebrejsko (ISO-8859-8-I)

en: Hebrew (Windows-1255)
hr: Hebrejsko (Windows-1255)

en: Turkish (ISO 8859-9)
hr: Tursko (ISO-8859-9)

en: Turkish (Windows-1254)
hr: Tursko (Windows-1254)

en: Thai (TIS 620-2533/ISO 8859-11)
hr: Tajsko (TIS 620-2533/ISO 8859-11)

en: Thai (Windows-874)
hr: Tajsko (Windows-874)

en: Baltic (Latin-7)
hr: Baltičko (Latin-7)

en: Baltic (Windows-1257)
hr: Baltičko (Windows-1257)

en: Celtic (Latin-8)
hr: Keltsko (Latin-8)

en: South-Eastern European (Latin-10)
hr: Jugoistočno-europsko (Latin-10)

en: Simplified Chinese (ISO-2022-CN-EXT)
hr: Pojednostavljeno kinesko (ISO-2022-CN-EXT)

en: Simplified Chinese Unix (EUC-CN)
hr: Pojednostavljeno kinesko (EUC-CN)

en: Japanese (7-bits JIS/ISO-2022-JP-2)
hr: Japansko (7-bits JIS/ISO-2022-JP-2)

en: Japanese Unix (EUC-JP)
hr: Japansko Unix (EUC-JP)

en: Japanese (Shift JIS)
hr: Japansko (Shift JIS)

en: Korean (EUC-KR/CP949)
hr: Korejsko (EUC-KR/CP949)

en: Korean (ISO-2022-KR)
hr: Korejsko (ISO-2022-KR)

en: Traditional Chinese (Big5)
hr: Traditionalo kinesko (Big5)

en: Traditional Chinese Unix (EUC-TW)
hr: Tradicionalno kinesko Unix (EUC-TW)

en: Hong-Kong Supplementary (HKSCS)
hr: Dodatno za Hong-Kong (HKSCS)

en: Vietnamese (VISCII)
hr: Vijetnamsko (VISCII)

en: Vietnamese (Windows-1258)
hr: Vijetnamsko (Windows-1258)

en: Subtitle text encoding
hr: Kodiranje teksta podnaslova

en: Set the encoding used in text subtitles
hr: Postavljanje kodiranja koje se koristi u tekstu podnaslova

en: Subtitle justification
hr: Poravnanje podnaslova

en: Set the justification of subtitles
hr: Postavi poravnanje podnaslova

en: UTF-8 subtitle autodetection
hr: Samoprepoznavanje podnaslova u UTF-8 formatu

en: This enables automatic detection of UTF-8 encoding within subtitle files.
hr: Ovo omogućuje automatsko otkrivanje UTF-8 kodiranja unutar datoteka podnaslova.

en: Text subtitle decoder
hr: Dekoder teksta  podnaslova

[ctx: GetACP]
note: xgettext: The Windows ANSI code page most commonly used for this language. VLC uses this as a guess of the subtitle files character set (if UTF-8 and UTF-16 autodetection fails). Western European languages normally use "CP1252", which is a Microsoft-variant of ISO 8859-1. That suits the Latin alphab
en: CP1252
hr: CP1250

en: Some subtitle formats allow for text formatting. VLC partly implements this, but you can choose to disable all formatting.
hr: Neki formati podnaslova dopuštaju formatiranje teksta. VLC to djelomice primjenjuje ali Vi se možete odlučiti da isključite sva formatiranja.

en: USFSubs
hr: USF podnaslovi

en: USF subtitles decoder
hr: Dekoder USF podnaslova

en: tx3g subtitles decoder
hr: Dekoder tx3g podnaslova

en: tx3g subtitles
hr: tx3g podnaslovi

en: Philips OGT (SVCD subtitle) decoder
hr: Dekoder Philips OGT (podnaslovi SVCD)

en: SVCD subtitles
hr: Podnaslovi SVCD

en: Philips OGT (SVCD subtitle) packetizer
hr: Paketnik Philips OGT (podnaslovi za SVCD)

en: Image width
hr: Širina slike

en: Image height
hr: Visina slike

en: Scale factor
hr: Čimbenik stupnjevanja

en: SVG video decoder
hr: Video dekoder SVG

en: T.140 text encoder
hr: Koder teksta T.140

en: Override page
hr: Nadomjesti stranicu

en: Override the indicated page, try this if your subtitles don't appear (-1 = autodetect from TS, 0 = autodetect from teletext, >0 = actual page number, usually 888 or 889).
hr: Nadomješta navedenu stranicu; ovo iskušajte ukoliko se ne pojave Vaši podnaslovi (-1 = samoprepoznavanje iz TS-a, 0 = samoprepoznavanje iz teleteksta, >0 = stvarni broj stranice, obično 888 ili 889).

en: Ignore subtitle flag
hr: Zanemari zastavicu podnaslova

en: Ignore the subtitle flag, try this if your subtitles don't appear.
hr: Zanemarivanje podnaslovne zastavice. Pokušajte s ovim ukoliko se ne pojavljuju Vaši podnaslovi.

en: Workaround for France
hr: Zaobilaženje pogreški za Francusku

en: Some French channels do not flag their subtitling pages correctly due to a historical interpretation mistake. Try using this wrong interpretation if your subtitles don't appear.
hr: Neki francuski kanali, uslijed povijesne pogreške u tumačenju, ne označavaju ispravno svoje podnaslovne stranice zastavicama. Ukoliko Vam se podnaslovi ne pojave, pokušajte koristiti to pogrešno tumačenje.

en: Teletext subtitles decoder
hr: Dekoder teletekstnih podnaslova

en: Enforce a quality between 1 (low) and 10 (high), instead of specifying a particular bitrate. This will produce a VBR stream.
hr: Nameće kakvoću između 1 (niska) i 10 (visoka), umjesto određivanja neke konkretne stope protoka. To će proizvesti strujanja VBR.

en: Post processing quality
hr: Kakvoća završne obrade

en: Theora video decoder
hr: Video dekoder Theora

en: Theora video packetizer
hr: Paketnik video slike Theora

en: Theora video encoder
hr: Koder video zapisa Theora

en: TTML decoder
hr: TTML dekoder

en: Force a specific encoding quality between 0.0 (high) and 50.0 (low), instead of specifying a particular bitrate. This will produce a VBR stream.
hr: Nameće određenu kakvoću kodiranja između 0.0 (visoka) i 50.0 (niska), umjesto određivanja neke konkretne stope protoka. To će proizvoditi strujanja VBR.

en: Stereo mode
hr: Stereo način

en: Handling mode for stereo streams
hr: Način rukovanja stereo strujanjima

en: VBR mode
hr: Način protoka VBR

en: Use Variable BitRate. Default is to use Constant BitRate (CBR).
hr: Korištenje promjenjive stope protoka. Zadano je koristiti ustaljenu stopu protoka (CBR).

en: Psycho-acoustic model
hr: Psiho-akustični model

en: Integer from -1 (no model) to 4.
hr: Cijeloznamenkasta vrijednost od -1 (nema modela) do 4.

en: Libtwolame audio encoder
hr: Koder zvuka Libtwolame

en: Maximum encoding bitrate
hr: Maksimalni protok podataka kodiranja

en: Maximum bitrate in kbps. This is useful for streaming applications.
hr: Najveća brzina prijenosa u kbps. Ovo je korisno za aplikacije strujanja.

en: Minimum encoding bitrate
hr: Minimalni protok podataka kodiranja

en: Minimum bitrate in kbps. This is useful for encoding for a fixed-size channel.
hr: Najmanji protok podataka u kb/s. Ovo je korisno za kodiranje kanala stalne veličine.

en: Force a constant bitrate encoding (CBR).
hr: Nametanje kodiranja s ustaljenom stopom protoka (CBR).

en: Vorbis audio decoder
hr: Dekoder zvuka Vorbis

en: Vorbis audio packetizer
hr: Paketnik zvuka Vorbis

en: Vorbis audio encoder
hr: Koder zvuka Vorbis

en: WEBVTT decoder
hr: WEBVTT dekoder

en: WMA v1/v2 fixed point audio decoder
hr: Dekoder zvuka WMA v1/v2 s uglavljenim zarezom

en: Maximum GOP size
hr: Maksimalna veličina GOP-a

en: Minimum GOP size
hr: Minimum veličine GOP-a

en: Sets minimum interval between IDR-frames. In H.264, I-frames do not necessarily bound a closed GOP because it is allowable for a P-frame to be predicted from more frames than just the one frame before it (also see reference frame option). Therefore, I-frames are not necessarily seekable. IDR-frames restrict subsequent P-frames from referring to any frame prior to the IDR-frame. 
    If scenecuts appear within this interval, they are still encoded as I-frames, but do not start a new GOP.
hr: Određuje minimalno razdoblje između IDR-okvira. Kod H.264 I-okviri ne moraju biti nužno vezani za zatvoreni GOP, pošto je dopustivo da P-okvir s više od jednog okvira ispred sebe bude predviđan (pogledajte također mogućnost referentnog okvira). Stoga I-okviri nisu nužno prikladni za pretraživanje. IDR-okviri ograničavaju uzastopne P-okvire, tako da se ovi ne mogu odnositi na neki okvir ispred IDR-okvira. 
    Ukoliko se tijekom ovog razdoblja pojave rezovi scene, oni su još uvijek kodirani kao I-okviri, ali ne započinju novi GOP.

en: Use recovery points to close GOPs
hr: Koristi točke oporavka da bi se zatvorio GOP

en: use open GOP, for bluray compatibility use also bluray-compat option
hr: koristi otvoreni GOP, za sukladnost s BluRayom koristi još i mogućnost bluray-compat

en: Enable compatibility hacks for Blu-ray support
hr: Uključi mogućnosti sukladnosti za podršku Blu-Raya

en: Enable hacks for Blu-ray support, this doesn't enforce every aspect of Blu-ray compatibility
    e.g. resolution, framerate, level
hr: Uključuje mogućnosti sukladnosti za podršku Blu-Raya, no to ne nameće sukladnost Blu-Raya u svakom pogledu
    primjerice razlučivost, stopu protoka, razinu

en: Extra I-frames aggressivity
hr: Dodatna agresivnost I-okvira

en: Scene-cut detection. Controls how aggressively to insert extra I-frames. With small values of scenecut, the codec often has to force an I-frame when it would exceed keyint. Good values of scenecut may find a better location for the I-frame. Large values use more I-frames than necessary, thus wasting bits. -1 disables scene-cut detection, so I-frames are inserted only every other keyint frames, which probably leads to ugly encoding artifacts. Range 1 to 100.
hr: Prepoznavanje scenskog reza. Nadzire koliko se agresivno umeću dodatni I-okviri. Kod malih vrijednosti rezanja scena kodek često mora iznuditi neki I-okvir, ukoliko bi prekoračio keyint. Dobre vrijednosti rezanja scena možda mogu pronaći neko bolje mjesto za I-okvir. Velike vrijednosti scenskih rezova koriste više I-okvira nego što je to potrebno pa se tako samo razbacuju bitovima. -1 isključuje prepoznavanje scenskog reza, tako da se I-okviri ubacuju samo kod svakog keyint-okvira, što zacijelo dovodi do ružnih artefakata kodiranja. Raspon: 1-100.

en: B-frames between I and P
hr: B-okviri između I i P

en: Number of consecutive B-frames between I and P-frames. Range 1 to 16.
hr: Broj redoslijednih B-okvira između I i P-okvira. Raspon je od 1 do 16.

en: Adaptive B-frame decision
hr: Prilagodljiva odluka okvira B

en: Influence (bias) B-frames usage
hr: Utjecaj (bias) na uporabu B-okvira

en: Bias the choice to use B-frames. Positive values cause more B-frames, negative values cause less B-frames.
hr: Utječe na izbor korištenja B-okvira. Pozitivne vrijednosti uzroče više B-okvira, negativne vrijednosti uzroče manje B-okvira.

en: Keep some B-frames as references
hr: Zadrži neke B-okvire kao smjernice

en: Allows B-frames to be used as references for predicting other frames. Keeps the middle of 2+ consecutive B-frames as a reference, and reorders frame appropriately.
     - none: Disabled
     - strict: Strictly hierarchical pyramid
     - normal: Non-strict (not Blu-ray compatible)
hr: Dopušta da  B-okviri budu korišteni kao smjernica za predviđanje ostalih okvira. Zadržava sredinu više od dvaju uzastopnih B-okvira kao smjernicu i preraspoređuje okvire na odgovarajući način.
     - nikako: Onemogućeno
     - strogo: Strogo hierarhijska piramida
     - uobičajeno: Nije strogo (nespojivo s Blu-rayom)

en: CABAC (Context-Adaptive Binary Arithmetic Coding). Slightly slows down encoding and decoding, but should save 10 to 15% bitrate.
hr: CABAC (Context-Adaptive Binary Arithmetic Coding). Neznatno usporava kodiranje i dekodiranje, ali bi trebao prištedjeti 10 do 15% stope protoka.

en: Number of previous frames used as predictors. This is effective in Anime, but seems to make little difference in live-action source material. Some decoders are unable to deal with large frameref values. Range 1 to 16.
hr: Broj prethodnih okvira, korištenih kao pretkazivači. Ovo je učinkovito kod animacija, ali se čini da pravi male razlike u materijalu s izvorima žive radnje. Neki dekoderi nisu u stanju raditi s velikim vrijednostima referentnih okvira. Raspon iznosi od 1 do 16.

en: Skip loop filter
hr: Preskoči filtar petlje

en: Deactivate the deblocking loop filter (decreases quality).
hr: Deaktiviranje filtra za oslobađanje petlje (snižava kakvoću).

en: Loop filter AlphaC0 and Beta parameters alpha:beta
hr: Filtar petlje AlfaC0 i parametri Beta alfa:beta

en: Loop filter AlphaC0 and Beta parameters. Range -6 to 6 for both alpha and beta parameters. -6 means light filter, 6 means strong.
hr: Filtar petlje AlfaC0 i parametri Beta. Raspon je od -6 do 6 za parametre i alfa i beta. -6 označava lagani filtar, 6 označava strogi.

en: H.264 level
hr: Razina H.264

en: Specify H.264 level (as defined by Annex A of the standard). Levels are not enforced; it's up to the user to select a level compatible with the rest of the encoding options. Range 1 to 5.1 (10 to 51 is also allowed). Set to 0 for letting x264 set level.
hr: Određivanje razine H.264 (onako, kako je određena Dodatkom A dotičnog standarda). Razine nisu iznuđene; stvar je korisnika odabrati razinu, spojivu s ostalim mogućnostima kodiranja. Raspon je od 1 do 5.1 (dopušteno je i od 10 do 51).

en: H.264 profile
hr: Profil H.264

en: Specify H.264 profile which limits are enforced over other settings
hr: Specificira profil H.264, čija se ograničenja nameću drugim postavkama

en: Interlaced mode
hr: Način propletanja

en: Pure-interlaced mode.
hr: Čisto prepleteni način.

en: Use Periodic Intra Refresh
hr: Koristi povremeno osvježavanje Intre

en: Use Periodic Intra Refresh instead of IDR frames
hr: Koristi povremeno osvježavanje AVC-Intre umjesto okvira IDR-a

en: Use mb-tree ratecontrol
hr: Koristi upravljanje stopom stabla MB-a

en: You can disable use of Macroblock-tree on ratecontrol
hr: Ovdje možete onemogućiti korištenje upravljanja stopom stabla makrobloka

en: Force number of slices per frame
hr: Nametni broj isječaka po okviru

en: Force rectangular slices and is overridden by other slicing options
hr: Nameće pravokutne izreske, koji se nadomještaju drugim mogućnostima izrezaka

en: Limit the size of each slice in bytes
hr: Ograniči veličinu svakog isječka u bajtima

en: Sets a maximum slice size in bytes, Includes NAL overhead in size
hr: Postavlja ograničenje veličine svakog pojedinog isječka u bajtima, veličina uključuje dodatni NAL

en: Limit the size of each slice in macroblocks
hr: Ograniči veličinu svakog isječka u makroblokovima

en: Sets a maximum number of macroblocks per slice
hr: Postavlja maksimum broja makroblokova po isječku

en: Set QP
hr: Postavljanje QP

en: This selects the quantizer to use. Lower values result in better fidelity, but higher bitrates. 26 is a good default value. Range 0 (lossless) to 51.
hr: Ovim se odabire kvantizator koji će se koristiti. Niže vrijednosti postižu višu kakvoću ali i više stope protoka. 26 je dobro zadana vrijednost. Raspon je od 0 (bez gubitka) do 51.

en: Quality-based VBR
hr: VBR temeljen na kakvoći

en: 1-pass Quality-based VBR. Range 0 to 51.
hr: Jednopojasni VBR, zasnovan na kakvoći. Raspon je od 0 do 51.

en: Min QP
hr: Min. QP

en: Minimum quantizer parameter. 15 to 35 seems to be a useful range.
hr: Parametarski minimum kvantizatora. Čini se da je koristan raspon od 15 do 35.

en: Max QP
hr: Maks. QP

en: Maximum quantizer parameter.
hr: Parametarski maksimum kvantizatora.

en: Max QP step
hr: Maks. korak QP

en: Max QP step between frames.
hr: Maksimalna dužina koraka QP između okvira.

en: Average bitrate tolerance
hr: Tolerancija prosjeka stope protoka

en: Allowed variance in average bitrate (in kbits/s).
hr: Dopušteno odstupanje od prosjeka stope protoka (u kilobitima/s).

en: Max local bitrate
hr: Najveća lokalna brzina prijenosa

en: Sets a maximum local bitrate (in kbits/s).
hr: Postavlja maksimum stope mjesnog protoka (u kilobitima/s).

en: VBV buffer
hr: Međuspremnik VBV-a

en: Averaging period for the maximum local bitrate (in kbits).
hr: Iznos periodičnog prosjeka maksimalne stope mjesnog protoka (u kilobitima).

en: Initial VBV buffer occupancy
hr: Početna popunjenost međuspremnika VBV-a

en: Sets the initial buffer occupancy as a fraction of the buffer size. Range 0.0 to 1.0.
hr: Postavlja početnu popunjenost međuspremnika kao dio veličine međuspremnika. Raspon je od 0.0 do 1.0.

en: How AQ distributes bits
hr: Način na koji AK raspačava bitove

en: Defines bitdistribution mode for AQ, default 1
     - 0: Disabled
     - 1: Current x264 default mode
     - 2: uses log(var)^2 instead of log(var) and attempts to adapt strength per frame
hr: Određuje način raspačavanje bitova za AQ, zadano je 1
     - 0: Isključeno
     - 1: Tekući zadani način x264
     - 2: Koristi log(var)^2 umjesto log(var) i pokušava prilagoditi jačinu po okviru

en: Strength of AQ
hr: Jakost AQ

en: Strength to reduce blocking and blurring in flat
    and textured areas, default 1.0 recommended to be between 0..2
     - 0.5: weak AQ
     - 1.5: strong AQ
hr: Jačina kojom će se smanjivati blokiranje i zamagljivanje u plošnim
    i strukturiranim područjima. Zadano 1.0 se preporučuje da bude između 0..2
     - 0.5: slabo AQ
     - 1.5: jako AQ

en: QP factor between I and P
hr: Čimbenik QP između I i P

en: QP factor between I and P. Range 1.0 to 2.0.
hr: Čimbenik QP između okvira I i P. Raspon se kreće od 1.0 do 2.0.

en: QP factor between P and B
hr: Čimbenik QP između P i B

en: QP factor between P and B. Range 1.0 to 2.0.
hr: Čimbenik QP između okvira P i B. Raspon iznosi od 1.0 do 2.0.

en: QP difference between chroma and luma
hr: Razlika QP između obojenosti i osvijetljenosti

en: QP difference between chroma and luma.
hr: Razlika QP između obojenosti i osvijetljenosti.

en: Multipass ratecontrol
hr: Višeprolazni nadzor stope

en: Multipass ratecontrol:
     - 1: First pass, creates stats file
     - 2: Last pass, does not overwrite stats file
     - 3: Nth pass, overwrites stats file
hr: Višeprolazni nadzor stope:
     - 1: Prvi prolaz, stvara datoteku statistika
     - 2: Zadnji prolaz, ne nadomješta datoteku statistika
     - 3: N-ti prolaz, nadomješta datoteku statistika

en: QP curve compression
hr: Sažimanje krivine QP

en: QP curve compression. Range 0.0 (CBR) to 1.0 (QCP).
hr: Sažimanje krivine QP. Raspon je od 0.0 (CBR) do 1.0 (QCP).

en: Reduce fluctuations in QP
hr: Reduciraj kolebanja u QP

en: This reduces the fluctuations in QP before curve compression. Temporally blurs complexity.
hr: Ovim se smanjuju kolebanja u QP prije sažimanja krivine. Privremeno raspršuje složenost.

en: This reduces the fluctuations in QP after curve compression. Temporally blurs quants.
hr: Ovim se smanjuju kolebanja u QP nakon sažimanja krivulje. Povremeno razmazuje kvante.

en: Partitions to consider
hr: Particije koje treba uzeti u obzir

en: Direct MV prediction mode
hr: Način izravnog predviđanja VP

en: Direct prediction size
hr: Veličina izravnog predviđanja

en: Weighted prediction for B-frames
hr: Težinsko predviđanje za B-okvire

en: Weighted prediction for B-frames.
hr: Težinsko predviđanje za B-okvire.

en: Weighted prediction for P-frames
hr: Težinsko predviđanje za P-okvire

en: Integer pixel motion estimation method
hr: Način procjene kretanja cjeloznamenkastih piksela

en: Maximum motion vector search range
hr: Maksimum raspona traženja vektora kretanja

en: Maximum distance to search for motion estimation, measured from predicted position(s). Default of 16 is good for most footage, high motion sequences may benefit from settings between 24 and 32. Range 0 to 64.
hr: Maksimum razmaka za predviđanje kretanja, mjereno od predviđenog položaja. Zadana vrijednost 16 je dobra za većinu aplikacija, sekvence s puno kretanja bi mogle profitirati od postavki između 24 i 32. Raspon iznosi 0 do 64.

en: Maximum motion vector length
hr: Maksimum dužine vektora pokreta

en: Maximum motion vector length in pixels. -1 is automatic, based on level.
hr: Maksimum dužine vektora kretanja u pikselima. -1 je automatski, zasnovano na razini.

en: Minimum buffer space between threads
hr: Minimum odbojničkog prostora između niti

en: Minimum buffer space between threads. -1 is automatic, based on number of threads.
hr: Minimum odbojničkog prostora između niti. -1 je automatski, zasnovano na broju niti.

en: Strength of psychovisual optimization, default is "1.0:0.0"
hr: Jačina psihovizualne optimizacije, zadano je "1.0:0.0"

en: First parameter controls if RD is on (subme>=6) or off.
    Second parameter controls if Trellis is used on psychovisual optimization, default off
hr: Prvi parametar nadzire, je li RD uključen (subme>=6) ili isključen.
    Drugi parametar nadzire, koristi li se rešetka pri psihovizualnim optimizacijama. Po zadanom je isključen.

en: Subpixel motion estimation and partition decision quality
hr: Procjena kretanja podpiksela i kakvoća particijskog odlučivanja

en: This parameter controls quality versus speed tradeoffs involved in the motion estimation decision process (lower = quicker and higher = better quality). Range 1 to 9.
hr: Ovaj parametar nadzire omjer kakvoće nasuprot odbitcima brzine, umiješanim u proces odlučivanja o procjeni kretanja  (niže = brže i više = bolja kakvoća). Raspon je 1 do 9.

en: RD based mode decision for B-frames. This requires subme 6 (or higher).
hr: Na RD-u temeljen način odlučivanja za B-okvire. To iziskuje subme 6 (ili više).

en: Decide references on a per partition basis
hr: Reference odlučivanja na osnovu po particiji

en: Allows each 8x8 or 16x8 partition to independently select a reference frame, as opposed to only one ref per macroblock.
hr: Dopušta svakoj 8x8 ili 16x8 particiji neovisno odabrati svoj vlastiti referentni okvir, kao suprotnost samo jednoj referenci po makrobloku.

en: Chroma in motion estimation
hr: Obojenost u procjeni kretanja

en: Chroma ME for subpel and mode decision in P-frames.
hr: Obojenost u procjeni kretanja za subpel i način odlučivanja u okvirima P.

en: Joint bidirectional motion refinement.
hr: Zajedničko poboljšavanje dvosmjernog kretanja.

en: Adaptive spatial transform size
hr: Prilagodljiva veličina prostornog preobličavanja

en: SATD-based decision for 8x8 transform in inter-MBs.
hr: Na SATD-u temeljena odluka o preobličavanju 8x8 u među-MB-ovima.

en: Trellis RD quantization
hr: Kvantizacija rešetke RD-a

en: Early SKIP detection on P-frames
hr: Rano prepoznavanje SKIP-a na P-okvirima

en: Early SKIP detection on P-frames.
hr: Rano otkrivanje preskakanja na P-okvirima.

en: Coefficient thresholding on P-frames
hr: Koeficijent ograničavanja okvira P

en: Use Psy-optimizations
hr: Koristi optimizaciju Psy

en: Use all visual optimizations that can worsen both PSNR and SSIM
hr: Koristi sve vizualne optimizacije, koje mogu pogoršati PSNR i SSIM

en: Dct-domain noise reduction. Adaptive pseudo-deadzone. 10 to 1000 seems to be a useful range.
hr: Smanjivanje šuma u području DCT-a. Prilagodljiva pseudo-neaktivna zona. 10 do 1000 se čini uporabljivim rasponom.

en: Inter luma quantization deadzone
hr: Mrtvo područje kvantizacije osvijetljenosti Inter

en: Set the size of the inter luma quantization deadzone. Range 0 to 32.
hr: Postavlja veličinu za mrtvo područje kvantizacije osvijetljenosti okvira Inter. Raspon iznosi 0 do 32.

en: Intra luma quantization deadzone
hr: Mrtvo područje kvantizacije osvijetljenosti Intra

en: Set the size of the intra luma quantization deadzone. Range 0 to 32.
hr: Postavljanje veličine mrtvog područja kvantizacije osvijetljenosti intrakodiranog (iliti ključnog) okvira. Raspon iznosi 0 do 32.

en: Non-deterministic optimizations when threaded
hr: Ne-determinističke optimizacije ako je organizirano u niti

en: Slightly improve quality of SMP, at the cost of repeatability.
hr: Lagano poboljšanje kakvoće SMP-a, na račun sposobnosti opetovanja.

en: CPU optimizations
hr: Procesorska poboljšanja

en: Use assembler CPU optimizations.
hr: Za procesor koristiti assemblirana poboljšanja.

en: Filename for 2 pass stats file
hr: Naziv datoteke za datoteku dvoprolaznih statistika

en: Filename for 2 pass stats file for multi-pass encoding.
hr: Naziv datoteke za datoteku dvoprolaznih statistika višeprolaznog kodiranja.

en: PSNR computation
hr: Proračunavanja PSNR-a

en: Compute and print PSNR stats. This has no effect on the actual encoding quality.
hr: Izračunajte i ispišite statistike PSNR-a. Ovo nema učinka na stvarnu kakvoću kodiranja.

en: SSIM computation
hr: Izračunavanje SSIM-a

en: Compute and print SSIM stats. This has no effect on the actual encoding quality.
hr: Izračunajte i ispišite statistike SSIM-a. Ovo nema učinka na stvarnu kakvoću kodiranja.

en: Quiet mode
hr: Tihi način

en: Statistics
hr: Statistike

en: Print stats for each frame.
hr: Ispisuje statistike za svaki okvir.

en: SPS and PPS id numbers
hr: Identifikacijski brojevi SPS-a i PPS-a

en: Set SPS and PPS id numbers to allow concatenating streams with different settings.
hr: Navedite identifikacijske brojeve za SPS i PPS da bi se dopustilo ulančavanje strujanja s različitim postavkama.

en: Access unit delimiters
hr: Razdjelnici pristupne jedinice

en: Generate access unit delimiter NAL units.
hr: Generiraju razdjelnik jediničnog pristupa jedinica NAL.

en: Framecount to use on frametype lookahead
hr: Broj okvira koji će se koristiti za utvrđivanje vrste okvira

en: Framecount to use on frametype lookahead. Currently default can cause sync-issues on unmuxable output, like rtsp-output without ts-mux
hr: Broj okvira koji će se koristiti za tzv. lookahead vrste okvira. Tekuće postavke mogu uzrokovati poteškoće pri usklađivanju na izlazu koji se ne može muksati, kao što je RTSP-izlaz bez TS-MUX-a.

en: HRD-timing information
hr: Informacija o tempiranju HRD-a

en: Fast
hr: Brzo

en: Normal
hr: Uobičajeno

en: Slow
hr: Polako

en: Spatial
hr: Prostorno

en: Temporal
hr: Vremensko

en: checkerboard
hr: karirano

en: side by side
hr: jedno uz drugo

en: H.264/MPEG-4 Part 10/AVC encoder (x264 10-bit)
hr: Koder H.264/MPEG-4 Part 10/AVC (x264 10-bitni)

en: H.264/MPEG-4 Part 10/AVC encoder (x264)
hr: Koder H.264/MPEG-4 Part 10/AVC (x264)

en: Teletext page
hr: Stranica teleteksta

en: Teletext alignment
hr: Usmjerenje teleteksta

en: You can enforce the teletext position on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, eg. 6 = top-right).
hr: Ovdje možete nametnuti položaj teleteksta u video slici (0=u sredini, 1=lijevo, 2=desno, 4=pri vrhu, 8=pri dnu. Isto tako možete koristiti i spoj tih vrijednosti, primjerice 6 = pri vrhu-desno).

en: Teletext text subtitles
hr: Podnaslovi teletekstualnog teksta

en: Presentation Level
hr: Razina prezentiranja

en: 1.5
hr: 1,5

en: 2.5
hr: 2,5

en: 3.5
hr: 3,5

en: VBI and Teletext decoder
hr: Dekoder VBI-a i teleteksta

en: VBI & Teletext
hr: VBI & teletekst

en: D-Bus control interface
hr: Upravljačko sučelje D-Busa

en: VLC media player
hr: Izvođač medija VLC

en: Do not open a DOS command box interface
hr: Ne otvaraj sučelje DOS-ovog naredbenog okvira

en: By default the dummy interface plugin will start a DOS command box. Enabling the quiet mode will not bring this command box but can also be pretty annoying when you want to stop VLC and no video window is open.
hr: Po zadanom će dodatak prividnog sučelja pokrenuti DOS-ov naredbeni okvir. Uključivanje tihog načina neće donijeti taj naredbeni okvir, ali zato može biti prilično živcirajuće, kada želite zaustaviti VLC a niti jedan prozor videa nije otvoren.

en: Dummy interface
hr: Prividno sučelje

en: Motion threshold (10-100)
hr: Prag pokreta (10-100)

en: Amount of movement required for a mouse gesture to be recorded.
hr: Broj pokreta potreban za geste mišom da bi bile snimljene.

en: Trigger button
hr: Gumb otponca

en: Trigger button for mouse gestures.
hr: Gumb otponca za geste mišom.

en: Middle
hr: Srednje

en: Gestures
hr: Geste

en: Mouse gestures control interface
hr: Upravljačko sučelje gêsta mišom

en: Global Hotkeys
hr: Globalne tipkovničke prečice

en: Global Hotkeys interface
hr: Sučelje globalnih tipkovničkih prečica

en: Hotkeys
hr: Tipkovničke prečice

en: Hotkeys management interface
hr: Sučelje upravljanja tipkovnim prečicama

en: One
hr: Jedan

en: Loop: %s
hr: Petlja: %s

en: Random: %s
hr: Nasumično: %s

en: Audio Device: %s
hr: Uređaj zvuka: %s

en: Recording
hr: Snima se

en: Recording done
hr: Snimanje je završeno

en: Subtitle delay %i ms
hr: Odgađanje podnaslova %i ms

en: Audio delay %i ms
hr: Odgađanje zvuka %i ms

en: Audio track: %s
hr: Zapis zvuka: %s

en: Subtitle track: %s
hr: Zapis podnaslova: %s

en: N/A
hr: Nedostupno

en: Program Service ID: %s
hr: ID programske službe: %s

en: Aspect ratio: %s
hr: Bočni omjer: %s

en: Crop: %s
hr: Obrezati: %s

en: Zooming reset
hr: Vrati uvećavanje na zadano

en: Scaled to screen
hr: Prilagođeno veličini zaslona

en: Original Size
hr: Izvorna veličina

en: Zoom mode: %s
hr: Način uvećavanja: %s

en: Deinterlace off
hr: Raspletanje isključeno

en: Deinterlace on
hr: Raspletanje uključeno

en: Speed: %.2fx
hr: Brzina: %.2fx

en: 
    Warning: if you cannot access the GUI anymore, open a command-line window, go to the directory where you installed VLC and run "vlc -I qt"
hr: 
    Pozor: Ukoliko više nemate pristup korisničkom grafičkom sučelju, otvorite prozor s naredbenim retkom, prijeđite u mapu u kojoj ste instalirali VLC i pokrenite "vlc -I qt"

en: Change the lirc configuration file
hr: Izmijeni datoteku prilagodbi lirc-a

en: Tell lirc to read this configuration file. By default it searches in the users home directory.
hr: Neka lirc učita postavke iz ove datoteke. Po zadanom lirc inače traži u korisnikovoj glavnoj mapi.

en: Infrared
hr: Infracrveno

en: Infrared remote control interface
hr: Sučelje infracrvenog daljinskog ovladavanja

en: motion
hr: pokret

en: motion control interface
hr: sučelje nadzora pokreta

en: Use HDAPS, AMS, APPLESMC or UNIMOTION motion sensors to rotate the video
hr: Za okretanje video slike koristiti osjetila pokreta HDAPS, AMS, APPLESMC ili UNIMOTION.

en: Network master clock
hr: Glavni mrežni sat

en: When set, this VLC instance will act as the master clock for synchronization for clients listening
hr: Ukoliko je ovo postavljeno, onda ova VLC-ova instanca služi kao glavni sat za usklađivanje ovisnih klijenata

en: The IP address of the network master clock to use for clock synchronization.
hr: IP-adresa glavnog sata koja će se koristiti za mrežno usklađivanje satova.

en: UDP timeout (in ms)
hr: Vrijeme isteka UDP-a (ms)

en: Length of time (in ms) until aborting data reception.
hr: Duljina vremena (u ms) do prekida zaprimanja podataka.

en: Network Sync
hr: Mrežno usklađivanje

en: Network synchronization
hr: Mrežno usklađivanje

en: Install Windows Service
hr: Instaliraj službu Windowsa

en: Install the Service and exit.
hr: Instalira službu i završava rad.

en: Uninstall Windows Service
hr: Deinstaliraj službu Windowsa

en: Uninstall the Service and exit.
hr: Deinstalira službu i završava rad.

en: Display name of the Service
hr: Zaslonski naziv službe

en: Change the display name of the Service.
hr: Mijenjanje zaslonskog naziva službe.

en: Configuration options
hr: Mogućnosti prilagođavanja

en: Configuration options that will be used by the Service (eg. --foo=bar --no-foobar). It should be specified at install time so the Service is properly configured.
hr: Mogućnosti prilagođavanja, koje koristi služba (primjerice --foo=bar --no-foobar). One bi trebale biti određene u vrijeme instalacije programa, tako da bi služba mogla biti ispravno prilagođena.

en: Additional interfaces spawned by the Service. It should be specified at install time so the Service is properly configured. Use a comma separated list of interface modules. (common values are: logger, sap, rc, http)
hr: Dodatna sučelja, koja je proizvela služba. Sučelja bi trebala biti navedena već pri instalaciji, kako bi mogla biti uredno prilagođena. Koristite zarezima razdvajani popis sučelnih modula. Najčešće vrijednosti su: logger, sap, rc, http)

en: NT Service
hr: Služba NT

en: Windows Service interface
hr: Sučelje službe MS Windowsa

en: Initializing
hr: Inicijaliziranje

en: Opening
hr: Otvaranje

en: Error
hr: Pogreška

en: Show stream position
hr: Prikaži položaj strujanja

en: Show the current position in seconds within the stream from time to time.
hr: S vremena na vrijeme prikazuje tekući položaj u sekundama unutar strujanja.

en: Fake TTY
hr: Patvoriti TTY

en: Force the rc module to use stdin as if it was a TTY.
hr: Prisili modul rc da koristi stdin kao da je to TTY.

en: UNIX socket command input
hr: Ulaz naredbi UNIX-ove utičnice

en: Accept commands over a Unix socket rather than stdin.
hr: Prihvaća naredbe putem utičnice Unixa umjesto putem stdin.

en: TCP command input
hr: Ulaz naredbi za TCP

en: Accept commands over a socket rather than stdin. You can set the address and port the interface will bind to.
hr: Prihvaća naredbe putem utičnice umjesto putem stdin. Možete navesti i adresu te priključak na koje će se povezati sučelje.

en: By default the rc interface plugin will start a DOS command box. Enabling the quiet mode will not bring this command box but can also be pretty annoying when you want to stop VLC and no video window is open.
hr: Po zadanom će dodatak sučelja RC pokrenuti DOS-ov naredbeni okvir. Uključivanje tihog načina neće donijeti taj naredbeni okvir ali zato može biti prilično živcirajuće, kada želite zaustaviti VLC a niti jedan prozor videa nije otvoren.

en: Remote control interface
hr: Sučelje udaljenog upravljanja

en: Remote control interface initialized. Type `help' for help.
hr: Sučelje udaljenog upravljanja je inicijalizirano. Za pomoć utipkajte `help'.

en: Unknown command `%s'. Type `help' for help.
hr: Nepoznata naredba `%s'. Za pomoć utipkajte `help'.

en: +----[ Remote control commands ]
hr: +----[ Naredbe udaljenog upravljanja ]

en: | add XYZ  . . . . . . . . . . . . add XYZ to playlist
hr: | add XYZ  . . . . . . . . . . . . dodaje XYZ na popis za izvođenje

en: | enqueue XYZ  . . . . . . . . . queue XYZ to playlist
hr: | enqueue XYZ  . . . . . . . . . uvrštava XYZ u red čekanja popisa za izvođenje

en: | playlist . . . . .  show items currently in playlist
hr: | playlist . . . . .  prikazuje trenutačne stavke popisa za izvođenje

en: | play . . . . . . . . . . . . . . . . . . play stream
hr: | play . . . . . . . . . . . . . . . . . . izvedba strujanja

en: | stop . . . . . . . . . . . . . . . . . . stop stream
hr: | stop . . . . . . . . . . . . . . . . . . zaustavlja protok strujanja

en: | next . . . . . . . . . . . . . .  next playlist item
hr: | next . . . . . . . . . . . . . .  slijedeća stavka popisa za izvođenje

en: | prev . . . . . . . . . . . .  previous playlist item
hr: | prev . . . . . . . . . . . .  prethodna stavka popisa za izvođenje

en: | goto . . . . . . . . . . . . . .  goto item at index
hr: | goto . . . . . . . . . . . . . .  prelazi na stavku dotičnog kazala

en: | repeat [on|off] . . . .  toggle playlist item repeat
hr: | repeat [on|off] . . . .  preklopnik opetovanja stavki popisa za izvođenje

en: | loop [on|off] . . . . . . . . . toggle playlist loop
hr: | loop [on|off] . . . . . . . . . preklopnik opetovanja popisa za izvođenje

en: | random [on|off] . . . . . . .  toggle random jumping
hr: | random [on|off] . . . . . . .  preklopnik nasumičnog izvođenja

en: | clear . . . . . . . . . . . . . . clear the playlist
hr: | clear . . . . . . . . . . . . . . čisti popis za izvođenje

en: | status . . . . . . . . . . . current playlist status
hr: | status . . . . . . . . . . . trenutno stanje popisa za izvođenje

en: | title [X]  . . . . . . set/get title in current item
hr: | title [X]  . . . . . . postavlja/prikazuje naslov u tekućoj stavci

en: | title_n  . . . . . . . .  next title in current item
hr: | title_n  . . . . . . . .  slijedeći naslov u tekućoj stavci

en: | title_p  . . . . . .  previous title in current item
hr: | title_p  . . . . . .  prethodni naslov u tekućoj stavci

en: | chapter [X]  . . . . set/get chapter in current item
hr: | chapter [X]  . . . . postavljanje/prikaz poglavlja u tekućoj stavci

en: | chapter_n  . . . . . .  next chapter in current item
hr: | chapter_n  . . . . . .  naredno poglavlje u tekućoj stavci

en: | chapter_p  . . . .  previous chapter in current item
hr: | chapter_p  . . . .  prethodno poglavlje u tekućoj stavci

en: | seek X . . . seek in seconds, for instance `seek 12'
hr: | seek X . . . traženje u sekundama, primjerice `seek 12'

en: | pause  . . . . . . . . . . . . . . . .  toggle pause
hr: | pause  . . . . . . . . . . . . . . . .  preklopnik stanke

en: | fastforward  . . . . . . . .  .  set to maximum rate
hr: | fastforward  . . . . . . . .  .  stavlja na maksimum

en: | rewind  . . . . . . . . . . . .  set to minimum rate
hr: | rewind  . . . . . . . . . . . .  stavlja na minimum

en: | faster . . . . . . . . . .  faster playing of stream
hr: | faster . . . . . . . . . .  brže izvođenje strujanja

en: | slower . . . . . . . . . .  slower playing of stream
hr: | slower . . . . . . . . . .  sporije izvođenje strujanja

en: | normal . . . . . . . . . .  normal playing of stream
hr: | normal . . . . . . . . . .  uobičajeno izvođenje strujanja

en: | frame. . . . . . . . . .  play frame by frame
hr: | frame. . . . . . . . . .  izvodi okvir za okvirom

en: | f [on|off] . . . . . . . . . . . . toggle fullscreen
hr: | f [on|off] . . . . . . . . . . . . preklopnik cjelozaslonskog prikaza

en: | info . . . . .  information about the current stream
hr: | info . . . . .  informacije trenutnog strujanja

en: | stats  . . . . . . . .  show statistical information
hr: | stats  . . . . . . . .  prikazuje statističke podatke

en: | get_time . . seconds elapsed since stream's beginning
hr: | get_time . . sekunde protekle od početka strujanja

en: | is_playing . . . .  1 if a stream plays, 0 otherwise
hr: | is_playing . . . .  1 ukoliko se izvodi strujanje, u suprotnom 0

en: | get_title . . . . .  the title of the current stream
hr: | get_title . . . . .  naslov tekućeg strujanja

en: | get_length . . . .  the length of the current stream
hr: | get_length . . . .  duljina tekućeg strujanja

en: | volume [X] . . . . . . . . . .  set/get audio volume
hr: | volume [X] . . . . . . . . . . pokazuje/prilagođava jačinu glasnoće zvuka

en: | volup [X]  . . . . . . .  raise audio volume X steps
hr: | volup [X]  . . . . . . .  povećava jačinu glasnoće zvuka za X koraka

en: | voldown [X]  . . . . . .  lower audio volume X steps
hr: | voldown [X]  . . . . . .  smanjuje jačinu glasnoće zvuka za X koraka

en: | adev [device]  . . . . . . . .  set/get audio device
hr: | adev [device]  . . . . . . . .  prikazuje/prilagođava uređaj zvuka

en: | achan [X]. . . . . . . . . .  set/get audio channels
hr: | achan [X]. . . . . . . . . .  prikazuje/prilagođava kanale zvuka

en: | atrack [X] . . . . . . . . . . . set/get audio track
hr: | atrack [X] . . . . . . . . . . . prikazuje/prilagođava zapise zvuka

en: | vtrack [X] . . . . . . . . . . . set/get video track
hr: | vtrack [X] . . . . . . . . . . . prikazuje/prilagođava traku video slike

en: | vratio [X]  . . . . . . . set/get video aspect ratio
hr: | vratio [X]  . . . . . . . prikazuje/prilagođava bočni omjer

en: | vcrop [X]  . . . . . . . . . . .  set/get video crop
hr: | vcrop [X]  . . . . . . . . . . .  prikazuje/prilagođava obrezivanje slike

en: | vzoom [X]  . . . . . . . . . . .  set/get video zoom
hr: | vzoom [X]  . . . . . . . . . . .  prikazuje/prilagođava uvećavanje video slike

en: | snapshot . . . . . . . . . . . . take video snapshot
hr: | snapshot . . . . . . . . . . . . snima fotografije video prikaza

en: | strack [X] . . . . . . . . .  set/get subtitle track
hr: | strack [X] . . . . . . . . .  prikazuje/prilagođava zapis podnaslova

en: | key [hotkey name] . . . . . .  simulate hotkey press
hr: | key [hotkey name] . . . . . .  oponaša pritiskanje tipkovničke prečice

en: | help . . . . . . . . . . . . . . . this help message
hr: | help . . . . . . . . . . . . . . . ovaj prikaz pomoći

en: | logout . . . . . . .  exit (if in socket connection)
hr: | logout . . . . . . .  svršetak (ako je povezan utičnicom)

en: | quit . . . . . . . . . . . . . . . . . . .  quit vlc
hr: | quit . . . . . . . . . . . . . . . . . . .  zatvara vlc

en: +----[ end of help ]
hr: +----[ svršetak pomoći ]

en: Error: `goto' needs an argument greater than zero.
hr: Pogreška: `idi na' potrebuje neki argument veći od ništice.

en: Playlist has only %u element | Playlist has only %u elements
hr[0]: Popis za izvođenje ima samo %u element
hr[1]: Popis za izvođenje ima samo %u elementa
hr[2]: Popis za izvođenje ima samo %u elemenata

en: +-[Incoming]
hr: +-[Ulazno]

en: | input bytes read : %8.0f KiB
hr: | pročitano ulaznih bajta : %8.0f KiB

en: | input bitrate    :   %6.0f kb/s
hr: | ulazna brzina prijenosa    :   %6.0f kb/s

en: | demux bytes read : %8.0f KiB
hr: | demux pročitanih bajta : %8.0f KiB

en: | demux bitrate    :   %6.0f kb/s
hr: | brzina prijenosa demultipleksa    :   %6.0f kb/s

en: | demux corrupted  :    %5<PRIi64>
hr: | demux oštećeno :    %5<PRIi64>

en: | discontinuities  :    %5<PRIi64>
hr: | prekida  :    %5<PRIi64>

en: +-[Video Decoding]
hr: +-[Dekodiranje slike]

en: | video decoded    :    %5<PRIi64>
hr: | dekodirano video zapisa    :    %5<PRIi64>

en: | frames displayed :    %5<PRIi64>
hr: | prikazano okvira :    %5<PRIi64>

en: | frames lost      :    %5<PRIi64>
hr: | izgubljeno okvira      :    %5<PRIi64>

en: +-[Audio Decoding]
hr: +-[Dekodiranje zvuka]

en: | audio decoded    :    %5<PRIi64>
hr: | dekodirano zvuka    :    %5<PRIi64>

en: | buffers played   :    %5<PRIi64>
hr: | izvedeno međuspremnika   :    %5<PRIi64>

en: | buffers lost     :    %5<PRIi64>
hr: | izgubljeno međuspremnika     :    %5<PRIi64>

en: Fixed Bandwidth in KiB/s
hr: Fiksna propusnost u KiB/s

en: Low latency
hr: Niska zadrška

en: Fixed Bandwidth
hr: Fiksna propusnost

en: AIFF demuxer
hr: Demultiplekser AIFF-a

en: ASF/WMV demuxer
hr: Demultiplekser ASF/WMV

en: Could not demux ASF stream
hr: Strujanje ASF-a nije moglo biti demultipleksirano.

en: VLC failed to load the ASF header.
hr: VLC nije uspio učitati zaglavlje ASF-a.

en: AU demuxer
hr: Demultiplekser AU

en: Avformat demuxer
hr: Demultiplekser AVformata

en: Avformat
hr: Format A/V

en: Avformat muxer
hr: Mukser AV-formata

en: Muxer
hr: Mukser

en: Avformat mux
hr: Multiplekser AVformata

en: Force use of a specific avformat muxer.
hr: Nameće uporabu nekog određenog multipleksera AVformata

en: Format name
hr: Naziv formata

en: Internal libavcodec format name
hr: Unutarnji naziv formata libavcodeca

en: Force interleaved method
hr: Nametni metodu ispreplitanja

en: Force index creation
hr: Nametni stvaranje kazala

en: Recreate a index for the AVI file. Use this if your AVI file is damaged or incomplete (not seekable).
hr: Iznova napravi kazalo za datoteku AVI. Ovo upotrijebite ako je Vaša datoteka AVI oštećena ili nepotpuna (nije pretraživa).

en: Ask for action
hr: Upitaj za radnju

en: Always fix
hr: Uvijek ispravi

en: Never fix
hr: Nikada ne ispravljaj

en: Fix when necessary
hr: Ispravi kad je potrebno

en: AVI demuxer
hr: Demultiplekser AVI

en: Do not play
hr: Nemoj izvoditi

en: Build index then play
hr: Napravi kazalo a zatim izvedi

en: Play as is
hr: Izvedi bez izmjena

en: Broken or missing AVI Index
hr: Nepotpuno ili nedostajuće kazalo AVI

en: Fixing AVI Index...
hr: Popravlja se kazalo AVI-a...

en: CDG demuxer
hr: Demultiplekser CDG

en: Dump filename
hr: Naziv datoteke odlaganja

en: Name of the file to which the raw stream will be dumped.
hr: Naziv datoteke u kojoj će biti odloženo neobrađeno strujanje.

en: Append to existing file
hr: Pridodaj postojećoj datoteci

en: If the file already exists, it will not be overwritten.
hr: Ukoliko datoteka već postoji, ona neće biti nadomještana.

en: File dumper
hr: Datoteka odlagališta

en: Value to adjust dts by
hr: Vrijednost za prilagodbu DTS-a

en: Dirac video demuxer
hr: Demukser video slike Dirac

en: FLAC demuxer
hr: Demultiplekser FLAC

en: ES ID
hr: ID osnovnog strujanja

en: Decode
hr: Dekodiraj

en: Decode at the demuxer stage
hr: Dekodiraj u fazi demuxera

en: Forced chroma
hr: Nametnuta obojenost

en: If non empty and image-decode is true, the image will be converted to the specified chroma.
hr: Ukoliko nije prazno a kodiranje slike je omogućeno, slika će biti pretvarana u navedenu obojenost.

en: Duration in seconds
hr: Trajanje u sekundama

en: Duration in seconds before simulating an end of file. A negative value means an unlimited play time.
hr: Trajanje u sekundama, prije nego će biti simuliran svršetak datoteke. Negativna vrijednost znači neograničeno vrijeme izvođenja.

en: Frame rate of the elementary stream produced.
hr: Broj sličica proizvedenog osnovnog strujanja.

en: Real-time
hr: Stvarno vrijeme

en: Use real-time mode suitable for being used as a master input and real-time input slaves.
hr: Koristite način stvarnog vremena, koji je prikladan i za glavni ulaz i za potčinjene ulaze stvarnog vremena.

en: Image demuxer
hr: Demultiplekser slika

en: Image
hr: Slika

en: Frames per Second
hr: Okvira u sekundi

en: This is the desired frame rate when playing MJPEG from a file. Use 0 (this is the default value) for a live stream (from a camera).
hr: Ovo je poželjni broj sličica kada se MJPEG prikazuje iz datoteke. Koristi 0 (to je zadana vrijednost) za strujanje uživo (s kamere).

en: M-JPEG camera demuxer
hr: Demultiplekser kamere M-JPEG

en: Matroska stream demuxer
hr: Demultiplekser strujanja Matroska

en: Respect ordered chapters
hr: Uzmi u obzir redoslijed poglavlja

en: Play chapters in the order specified in the segment.
hr: Izvodi poglavlja redoslijedom kao što je to navedeno u segmentu.

en: Chapter codecs
hr: Kodeki poglavlja

en: Use chapter codecs found in the segment.
hr: Koristi kodeke poglavlja pronađene u segmentu.

en: Preload MKV files in the same directory
hr: U istu mapu unaprijed učitaj datoteke MKV

en: Preload matroska files in the same directory to find linked segments (not good for broken files).
hr: Predučitavanje datoteka Matroske u isti imenik da bi se pronašlo povezane segmente (nije dobro kod neispravnih datoteka).

en: Seek based on percent not time
hr: Traži prema postotku a ne vremenu

en: Seek based on percent not time.
hr: Traženje zasnovano na postotku a ne vremenu.

en: Dummy Elements
hr: Prividni elementi

en: Read and discard unknown EBML elements (not good for broken files).
hr: Čita i odbacuje nepoznate elemente EBML-a (nije dobro za nepotpune datoteke).

en: Enable noise reduction algorithm.
hr: Uključi algoritam smanjivanja šuma.

en: Enable reverberation
hr: Uključi odjek

en: Reverberation level (from 0 to 100, default value is 0).
hr: Razina odjekivanja (od 0 do 100, zadana vrijednost je 0).

en: Enable megabass mode
hr: Uključi način Mega bassa

en: Megabass mode level (from 0 to 100, default value is 0).
hr: Razina učinka Mega bassa (od 0 do 100, zadana vrijednost je 0).

en: Megabass mode cutoff frequency, in Hz. This is the maximum frequency for which the megabass effect applies. Valid values are from 10 to 100 Hz.
hr: Frekvencija isključivanja za način Mega bassa u Hz. To je maksimalna frekvencija na kojoj se primjenjuje učinak megabassa. Valjane vrijednosti su od 10 do 100 Hz.

en: Surround effect level (from 0 to 100, default value is 0).
hr: Razina učinka kružnog ozvučenja (od 0 do 100, zadana vrijednost je 0).

en: Surround delay, in ms. Usual values are from 5 to 40 ms.
hr: Odgoda učinka kružnog ozvučenja, u ms. Uobičajene su vrijednosti od 5 do 40 ms.

en: MOD demuxer (libmodplug)
hr: Demultiplekser MOD (libmodplug)

en: Reverberation level
hr: Razina odjekivanja

en: Reverberation delay
hr: Odgoda odjekivanja

en: Mega bass level
hr: Stupanj učinka Mega bass

en: Mega bass cutoff
hr: Ograničenje Mega bassa

en: Surround
hr: Kružno ozvučenje

en: Surround level
hr: Stupanj učinka kružnog ozvučenja

en: Surround delay (ms)
hr: Odgoda učinka kružnog ozvučenja (ms)

en: Writer
hr: Pisac

en: Composer
hr: Skladatelj

en: Producer
hr: Producent

en: Information
hr: Informacija

en: Disclaimer
hr: Izjava o odricanju odgovornosti

en: Requirements
hr: Preduvjeti

en: Original Format
hr: Izvorni format

en: Display Source As
hr: Prikaži izvor kao

en: Host Computer
hr: Glavno računalo

en: Performers
hr: Izvođači

en: Original Performer
hr: Izvorni izvođač

en: Providers Source Content
hr: Dobavljačev navod izvora

en: Warning
hr: Upozorenje

en: Lyrics
hr: Tekstovi skladbi

en: Record Company
hr: Diskografska kuća

en: Product
hr: Proizvod

en: Grouping
hr: Grupiranje

en: Sub-Title
hr: Podnaslov

en: Arranger
hr: Aranžer

en: Art Director
hr: Umjetnički redatelj

en: Copyright Acknowledgement
hr: Autorska prava

en: Conductor
hr: Dirigent

en: Song Description
hr: Opis skladbe

en: Phonogram Rights
hr: Fonogramska prava

en: Sound Engineer
hr: Inženjer tona

en: Soloist
hr: Solist

en: Thanks
hr: Zahvale

en: Executive Producer
hr: Izvršni producent

en: Encoding Params
hr: Parametri kodiranja

en: Catalog Number
hr: Kataloški broj

en: Keywords
hr: Ključne riječi

en: MP4 stream demuxer
hr: Demultiplekser strujanja MP4

en: MusePack demuxer
hr: Demultiplekser MusePack

en: This is the frame rate used as a fallback when playing MPEG video elementary streams.
hr: Ovo je broj sličica pri reprodukciji osnovnih strujanja MPEG video snimki.

en: MPEG-I/II/4 / A52 / DTS / MLP audio
hr: Zvuk MPEG-I/II/4 / A52 / DTS / MLP

en: MPEG-4 video
hr: Video MPEG-4

en: H264 video demuxer
hr: Video demultiplekser H264

en: MPEG-I/II video demuxer
hr: Demultiplekser video slike MPEG-I/II

en: Trust MPEG timestamps
hr: Vjeruj vremenskim žigovima MPEG-a

en: Normally we use the timestamps of the MPEG files to calculate position and duration. However sometimes this might not be usable. Disable this option to calculate from the bitrate instead.
hr: Vremenske žigove MPEG datoteka obično koristimo za izračun položaja i trajanja. No, to ponekada nije uporabljivo. Isključite tu mogućnost, kako bi se umjesto toga izračun obavljao pomoću stope protoka.

en: MPEG-PS demuxer
hr: Demultiplekser MPEG-PS

en: Extra PMT
hr: Dodatni PMT

en: Allows a user to specify an extra pmt (pmt_pid=pid:stream_type[,...]).
hr: Dopušta korisniku da odredi dodatni pmt (pmt_pid=pid:stream_type[,...]).

en: Set id of ES to PID
hr: Postaviti ID ES-a kao PID

en: Set the internal ID of each elementary stream handled by VLC to the same value as the PID in the TS stream, instead of 1, 2, 3, etc. Useful to do '#duplicate{..., select="es=<pid>"}'.
hr: Postavljanje unutarnjeg ID-a za svako osnovno strujanje, kojim rukuje VLC, na istu vrijednost kao u PID-u u strujanju TS-a, umjesto 1, 2, 3, itd. Može se koristiti i za '#duplicate{..., select="es=<pid>"}'.

en: CSA Key
hr: Ključ CSA

en: CSA encryption key. This must be a 16 char string (8 hexadecimal bytes).
hr: Ključ šifriranja CSA. To mora biti 16-znakovni niz (8 heksadecimalnih bajta).

en: Second CSA Key
hr: Drugi ključ CSA

en: The even CSA encryption key. This must be a 16 char string (8 hexadecimal bytes).
hr: Parni ključ dešivriranja CSA-om. Unos mora biti 16-znamenkasti niz (8 heksadecimalnih bajtova).

en: Packet size in bytes to decrypt
hr: Veličina paketa za dešifriranje u bajtima

en: Separate sub-streams
hr: Zasebna podstrujanja

en: Separate teletex/dvbs pages into independent ES. It can be useful to turn off this option when using stream output.
hr: Rastavlja stranice teleteksta/dvbs-a u zasebna osnovna strujanja. To može biti korisno, isključi li se ovu mogućnost pri korištenju izlaza strujanja.

en: Seek and position based on a percent byte position, not a PCR generated time position. If seeking doesn't work property, turn on this option.
hr: Traženje i smještanje se temelje na postotnom položaju bajta a ne na, putem PCR-a, proizvedenom vremenskom položaju. Ukoliko pretraživanje ne radi kako treba, uključite ovu mogućnost.

en: MPEG Transport Stream demuxer
hr: Demuxer struje prijenosa MPEG-a

en: Teletext
hr: Teletekst

en: Teletext subtitles
hr: Podnaslovi teleteksta

en: Teletext: additional information
hr: Teletekst: dodatne informacije

en: Teletext: program schedule
hr: Teletekst: raspored programa

en: Teletext subtitles: hearing impaired
hr: Podnaslovi teleteksta: slušanje je pogoršano

en: DVB subtitles: hearing impaired
hr: Podnaslovi DVB-a: slušanje je pogoršan

en: clean effects
hr: očisti učinke

en: hearing impaired
hr: slušanje je pogoršano

en: visual impaired commentary
hr: komentar je vizualno pogoršan

en: Windows Media NSC metademux
hr: Metademuks za Windows Media NSC

en: NullSoft demuxer
hr: NullSoftov demultiplekser

en: Nuv demuxer
hr: Demultiplekser Nuv

en: OGG demuxer
hr: Demultiplekser OGG

en: Show shoutcast adult content
hr: Prikaži Shoutcastov sadržaj za odrasle

en: Show NC17 rated video streams when using shoutcast video playlists.
hr: Pri uporabi popisa za izvođenje shoutcastovih video zapisa pokazuje strujanja ocijenjena s NC17.

en: Skip ads
hr: Preskoči dodatke

en: Use playlist options usually used to prevent ads skipping to detect ads and prevent adding them to the playlist.
hr: Koristi mogućnosti popisa za izvođenje, koje se obično koriste za spriječavanje preskakanja reklama, za otkrivanje reklama i spriječavanje njihovog dodavanja na popis za izvođenje.

en: M3U playlist import
hr: Uvoz popisa za izvođenje M3U

en: RAM playlist import
hr: Uvoz popisa za izvođenje RAM

en: PLS playlist import
hr: Uvoz popisa za izvođenje PLS

en: B4S playlist import
hr: Uvoz popisa za izvođenje B4S

en: DVB playlist import
hr: Uvoz popisa za izvođenje DVB

en: Podcast parser
hr: Raščlanjivač podcasta

en: XSPF playlist import
hr: Uvoz popisa za izvođenje XSPF

en: New winamp 5.2 shoutcast import
hr: Uvoz sadržaja shoutcasta novog WinAmpa 5.2

en: ASX playlist import
hr: Uvoz popisa za izvođenje ASX

en: Kasenna MediaBase parser
hr: Raščlanjivač za Kasennu MediaBase

en: QuickTime Media Link importer
hr: Uvoznik medijskih poveznica QuickTimea

en: iTunes Music Library importer
hr: Uvoznik glazbene zbirke iTunesa

en: WPL playlist import
hr: Uvoz popisa za izvođenjae WPL

en: Podcast Info
hr: Informacije o podcastu

en: Podcast Link
hr: Poveznica podcasta

en: Podcast Copyright
hr: Autorska prava podcasta

en: Podcast Category
hr: Kategorija podcasta

en: Podcast Keywords
hr: Natuknice podcasta

en: Podcast Subtitle
hr: Podnaslov podcasta

en: Podcast Summary
hr: Sažetak podcasta

en: Podcast Publication Date
hr: Nadnevak objave podcasta

en: Podcast Author
hr: Autor podcasta

en: Podcast Subcategory
hr: Podkategorija podcasta

en: Podcast Duration
hr: Trajanje podcasta

en: Podcast Type
hr: Vrsta podcasta

en: Podcast Size
hr: Veličina podcasta

en: %s bytes
hr: %s bajta

en: Listeners
hr: Osluškivači

en: Load
hr: Učitaj

en: Total duration
hr: Ukupno trajanje

en: PVA demuxer
hr: Demultiplekser PVA

en: Audio sample rate in Hertz. Default is 48000 Hz.
hr: Frekvencija zvuka u Hertzima. Zadano je 48000 Hz.

en: Audio channels
hr: Kanali zvuka

en: Audio channels in input stream. Numeric value >0. Default is 2.
hr: Kanali zvuka u ulaznom strujanju. Brojčana vrijednost >0. Zadano je 2.

en: FOURCC code of raw input format
hr: FOURCC kȏd izravnog formata ulaza

en: FOURCC code of the raw input format. This is a four character string.
hr: FOURCC kȏd neobrađivanog ulaznog formata. To je niz od četiri znaka.

en: Forces the audio language
hr: Željeni jezik zvuka

en: Raw audio demuxer
hr: Demukser izravnih video zapisa

en: The demuxer will advance timestamps if the input can't keep up with the rate.
hr: Demuxer će vremenske žigove pomjeriti naprijed, ukoliko ulazni dovod ne može povećati stopu protoka.

en: DV (Digital Video) demuxer
hr: Demultiplekser DV (Digital Video)

en: This specifies the width in pixels of the raw video stream.
hr: Ovim se određuje širina strujanja neobrađene video slike u pikselima.

en: This specifies the height in pixels of the raw video stream.
hr: Ovim se određuje visina strujanja neobrađene video slike u pikselima.

en: Force chroma (Use carefully)
hr: Nametni obojenost (koristite s oprezom)

en: Force chroma. This is a four character string.
hr: Nameće obojenost. To je četveroznamenkasti niz.

en: Raw video demuxer
hr: Demukser izravne video slike

en: Real demuxer
hr: Demultiplekser Real

en: C64 sid demuxer
hr: Demultiplekser C64 SID

en: SMF demuxer
hr: Demultiplekser SMF

en: EBU STL subtitles parser
hr: Raščlanjivač podnaslova EBU STL

en: Apply a delay to all subtitles (in 1/10s, eg 100 means 10s).
hr: Primijenjuje odgodu na sve podnaslove (u 1/10s, primjerice 100 znači 10s).

en: Override the normal frames per second settings. This will only work with MicroDVD and SubRIP (SRT) subtitles.
hr: Nadomješta uobičajene postavke okvira u sekundi. Ovo će funkcionirati samo s podnaslovima MicroDVD i SubRIP (SRT).

en: Override the default track description.
hr: Nadomješta zadani opis zapisa.

en: Text subtitle parser
hr: Raščlanjivač teksta podnaslova

en: Subtitle format
hr: Format podnaslova

en: Subtitle description
hr: Opis podnaslova

en: TTA demuxer
hr: Demultiplekser TTA

en: TY Stream audio/video demux
hr: Demultiplekser strujanja zvuka/slike TY

en: Closed captions 2
hr: Zatvoreni natpisi 2

en: Closed captions 3
hr: Zatvoreni natpisi 3

en: Closed captions 4
hr: Zatvoreni natpisi 4

en: Desired frame rate for the VC-1 stream.
hr: Željeni broj sličica za VC-1 strujanje.

en: VC1 video demuxer
hr: Demultiplekser video slike VC1

en: Vobsub subtitles parser
hr: Raščlanjivač podnaslova VobSub

en: VOC demuxer
hr: Demultiplekser VOC

en: WAV demuxer
hr: Demultiplekser WAV

en: XA demuxer
hr: Demultiplekser XA

en: Unknown category
hr: Nepoznata kategorija

en: Closed captions
hr: Zatvoreni natpisi

en: Textual audio descriptions
hr: Tekstualni opisi zvuka

en: Ticker text
hr: Tekst pomičnog prikaznika

en: Active regions
hr: Djelatna područja

en: Semantic annotations
hr: Semantičke zabilješke

en: Transcript
hr: Prijepis

en: Linguistic markup
hr: Lingvistička oznaka

en: Cue points
hr: Točke oznaka stanke

en: Subtitles (images)
hr: Podnaslovi (slike)

en: Slides (text)
hr: Dijapozitivi (tekst)

en: Slides (images)
hr: Dijapozitivi (slike)

en: About VLC media player
hr: O izvođaču medija VLC

en: Credits
hr: Zasluge

en: License
hr: Licenca

en: Authors
hr: Autori

en: Playlist parsers
hr: Obrađivači popisa izvođenja

en: Service Discovery
hr: Usluga Discovery

en: Interfaces
hr: Sučelja

en: Art and meta fetchers
hr: Nabavljači slika i metapodataka

en: Extensions
hr: Proširenja

en: Show Installed Only
hr: Pokaži samo instalirane

en: Find more addons online
hr: Pronađi još dodataka na internetu

en: Addons Manager
hr: Upravljač dodataka

en: Installed
hr: Instalirani

en: Name
hr: Naziv

en: Author
hr: Autor

en: Uninstall
hr: Deinstaliraj

en: Skins
hr: Presvlake

en: Apply profile at next launch
hr: Primjeni profil prilikom sljedećeg pokretanja

en: 2 Pass
hr: Dva prolaza

en: Preamp
hr: Pretpojačalo

en: Enable dynamic range compressor
hr: Uključi kompresor dinamičkog raspona

en: Reset
hr: Vrati zadano

en: Attack
hr: Oslovi

en: Release
hr: Izdanje

en: Threshold
hr: Prag

en: Enable Spatializer
hr: Uključi prostornik

en: Headphone virtualization
hr: Virtualizacija slušalica

en: Volume normalization
hr: Normalizacija jačine zvuka

en: Maximum level
hr: Najviša razina

en: Filter
hr: Filtar

en: Audio Effects
hr: Učinci zvuka

en: Duplicate current profile...
hr: Udvostruči tekući profil...

en: Organize Profiles...
hr: Organiziranje profila...

en: Duplicate current profile for a new profile
hr: Dupliciraj trenutačni profil za novi profil

en: Enter a name for the new profile:
hr: Upišite naziv za novi profil:

en: Save
hr: Spremi

en: Please enter a unique name for the new profile.
hr: Upišite jedinstveni naziv za novi profil.

en: Remove a preset
hr: Ukloni zadanu postavu

en: Remove
hr: Ukloni

en: Add new Preset...
hr: Dodaj novu zadanu postavu...

en: Organize Presets...
hr: Uređvanje zadanih postava...

en: Save current selection as new preset
hr: Spremi tekući izbor kao novu zadanu postavu

en: Enter a name for the new preset:
hr: Unesite naziv nove zadane postave:

en: Bookmarks
hr: Straničnici

en: Add
hr: Dodaj

en: Clear
hr: Očisti

en: Edit
hr: Uredi

en: Time
hr: Vrijeme

en: OK
hr: U redu

en: Untitled
hr: Bez naslova

en: No input
hr: Nema ulaznog sadržaja

en: No input found. A stream must be playing or paused for bookmarks to work.
hr: Ulazni sadržaj nije pronađen. Kako bi straničnici mogli funkcionirati, strujanje se mora izvoditi ili biti na stanci.

en: Input has changed
hr: Ulazni sadržaj je izmijenjen

en: Input has changed, unable to save bookmark. Suspending playback with "Pause" while editing bookmarks to ensure to keep the same input.
hr: Ulazni sadržaj je izmijenjen, pa stoga straničnik nije mogao biti pohranjen. Tijekom uređivanja straničnika isključite izvedbu stiskom na "Stanka", kako bi osigurali zadržavanje istog ulaznog sadržaja.

en: Backward
hr: Natrag

en: Seek backward
hr: Traži prema natrag

en: Forward
hr: Naprijed

en: Seek forward
hr: Traži prema naprijed

en: Playback position
hr: Položaj reprodukcije

en: Playback time
hr: Trajanje reprodukcije

en: Go to previous item
hr: Idi na prethodnu stavku

en: Go to next item
hr: Idi na sljedeću stavku

en: Convert & Stream
hr: Pretvori i spremi

en: Go!
hr: Kreni!

en: Drop media here
hr: Ovamo prevucite medij

en: Open media...
hr: Otvori medij...

en: Choose Profile
hr: Odaberite profil

en: Customize...
hr: Prilagodba...

en: Choose Destination
hr: Odaberite odredište

en: Choose an output location
hr: Odaberite izlazno mjesto

en: Browse...
hr: Pregledaj...

en: Setup Streaming...
hr: Postavi strujanje...

en: Select Streaming Method
hr: Odaberi način prijenosa

en: Save as File
hr: Spremi kao datoteku

en: Stream
hr: Struji

en: Apply
hr: Primijeniti

en: Save as new Profile...
hr: Spremi kao novi profil …

en: Encapsulation
hr: Učahurivanje podataka

en: Video codec
hr: Kodek slike

en: Audio codec
hr: Kodek zvuka

en: Keep original video track
hr: Zadrži izvorni zapis slike

en: Resolution
hr: Razlučivost

en: You just need to fill one of the three following parameters, VLC will autodetect the other using the original aspect ratio
hr: Potrebno je navesti samo jedan od tri slijedeća parametra, pa će VLC pomoću bočnog omjera sam prepoznati ostale

en: Scale
hr: Skaliraj

en: Keep original audio track
hr: Zadrži izvorni zapis zvuka

en: Overlay subtitles on the video
hr: Prekrij podnaslove preko video slike

en: Stream Destination
hr: Odredište strujanja

en: Stream Announcement
hr: Najava strujanja

en: Address
hr: Adresa

en: Port
hr: Priključak

en: SAP Announcement
hr: Najava SAP-a

en: HTTP Announcement
hr: Najava HTTP-a

en: RTSP Announcement
hr: Najava RTSP-a

en: Export SDP as file
hr: Izvoz SDP-a kao datoteke

en: Channel Name
hr: Naziv kanala

en: Invalid container format for HTTP streaming
hr: Nevažeći oblik spremnika za strujanje HTTP-a

en: %@ stream to %@:%@
hr: %@ struji u %@:%@

en: A SDP export is requested, but no URL is provided.
hr: Zahtijeva se izvoz SDP-a, ali nije naveden ni jedan URL.

en: Custom
hr: Prilagođeno

en: Random On
hr: Nasumično uključeno

en: Repeat Off
hr: Opetovanje isključeno

en: Errors and Warnings
hr: Pogreške i upozorenja

en: Clean up
hr: Očisti

en: Play/Pause the current media
hr: Pokreni/Zaustavi trenutačni medij

en: Go to the previous item
hr: Idi na prethodnu stavku

en: Leave fullscreen
hr: Napusti cjelozaslonski prikaz

en: Volume
hr: Glasnoća

en: Adjust the volume
hr: Prilagodi glasnoću

en: Adjust the current playback position
hr: Prilagodi trenutačnu poziciju reprodukcije

en: Volume: %i %%
hr: Glasnoća: %i %%

en: Index
hr: Kazalo

en: Messages
hr: Poruke

en: Toggle details
hr: Uključi/isključi detalje

en: Remove old preferences?
hr: Ukloniti stare postavke?

en: We just found an older version of VLC's preferences files.
hr: Upravo smo pronašli jednu stariju inačicu VLC-ovih datoteka osobnih postavki.

en: Move To Trash and Relaunch VLC
hr: Baci u Koš za smeće i iznova pokreni VLC

en: Level %i
hr: Razina %i

en: Smaller
hr: Manja

en: Small
hr: Mala

en: Large
hr: Velika

en: Larger
hr: Veća

en: Check for Update...
hr: Provjeri mogućnost dogradnje...

en: Preferences...
hr: Osobne postavke...

en: Services
hr: Službe

en: Hide VLC
hr: Sakrij VLC

en: Hide Others
hr: Sakrij ostalo

en: Show All
hr: Prikaži sve

en: Quit VLC
hr: Završi rad VLC-a

en: 1:File
hr: 1:Datoteka

en: Advanced Open File...
hr: Dodatno otvaranje datoteke...

en: Open File...
hr: Otvori datoteku...

en: Open Disc...
hr: Otvori disk...

en: Open Network...
hr: Otvori mrežu...

en: Open Capture Device...
hr: Otvori uređaj za snimanje...

en: Open Recent
hr: Otvori nedavo

en: Close Window
hr: Zatvori prozor

en: Convert / Stream...
hr: Pretvori / struji...

en: Save Playlist...
hr: Spremi popis za izvođenje...

en: Reveal in Finder
hr: Otkrij u Finderu

en: Cut
hr: Izreži

en: Copy
hr: Preslikaj

en: Paste
hr: Umetni

en: Select All
hr: Odaberi sve

en: Find
hr: Pronađi

en: View
hr: Prikaz

en: Show Previous & Next Buttons
hr: Prikaži gumbe Prethodno i Slijedeće

en: Show Shuffle & Repeat Buttons
hr: Prikaži gumbe Izmiješaj i Ponavljaj

en: Show Audio Effects Button
hr: Prikaži gumb s učincima zvuka

en: Show Sidebar
hr: Prikaži bočnu traku

en: Playlist Table Columns
hr: Stupci tablice popisa za izvođenja

en: Playback
hr: Reprodukcija

en: Playback Speed
hr: Brzina izvođenja

en: Track Synchronization
hr: &Usklađivanje zapisa

en: A→B Loop
hr: Petlja A→B

en: Quit after Playback
hr: Zatvori nakon izvođenja

en: Step Forward
hr: Korak naprijed

en: Step Backward
hr: Korak natrag

en: Jump to Time
hr: Skoči na vrijeme

en: Renderer
hr: Iscrtavač

en: No renderer
hr: Nema iscrtavača

en: Increase Volume
hr: Pojačaj glasnoću

en: Decrease Volume
hr: Smanji glasnoću

en: Audio Device
hr: Uređaj zvuka

en: Half Size
hr: Polovična veličina

en: Normal Size
hr: Uobičajena veličina

en: Double Size
hr: Dvostruka veličina

en: Fit to Screen
hr: Prilagodi veličini zaslona

en: Float on Top
hr: Stalno u prvom planu

en: Fullscreen Video Device
hr: Uređaj prikaza preko cijelog zaslona

en: Post processing
hr: Završna obrada

en: Add Subtitle File...
hr: Dodaj datoteku podnaslova...

en: Subtitles Track
hr: Zapis podnaslova

en: Text Size
hr: Veličina teksta

en: Text Color
hr: Boja teksta

en: Outline Thickness
hr: Debljina oria

en: Background Opacity
hr: Neprozirnost pozadine

en: Background Color
hr: Boja pozadine

en: Transparent
hr: Prozirno

en: Window
hr: Prozor

en: Minimize
hr: Smanji

en: Player...
hr: Izvođač medija …

en: Main Window...
hr: Glavni prozor …

en: Audio Effects...
hr: Učinci zvuka

en: Video Effects...
hr: Učinci slike

en: Bookmarks...
hr: Straničnici...

en: Playlist...
hr: Popis za izvođenje...

en: Media Information...
hr: Informacija o mediju...

en: Messages...
hr: Poruke...

en: Errors and Warnings...
hr: Pogreške i upozorenja...

en: Bring All to Front
hr: Stavi sve u prvi plan

en: Help
hr: Pomoć

en: VLC media player Help...
hr: Pomoć korisnicima izvođača medija VLC...

en: Online Documentation...
hr: Dokumentacija putem mreže...

en: VideoLAN Website...
hr: Web-mjesto VideoLAN-a...

en: Make a donation...
hr: Donirajte...

en: Online Forum...
hr: Forum putem mreže...

en: File Format:
hr: Format datoteke:

en: Extended M3U
hr: Prošireni M3U

en: XML Shareable Playlist Format (XSPF)
hr: Format djeljivog popisa za izvođenje u XML-u (XSPF)

en: HTML playlist
hr: Popis za izvođenje HTML

en: Save Playlist
hr: Spremi popis za izvođenje

en: Lock Aspect Ratio
hr: Zaključaj bočni omjer

en: Search in Playlist
hr: Traži na popisu za izvođenje

en: Subscribe
hr: Pretplata

en: Unsubscribe
hr: Otkaži pretplatu

en: Subscribe to a podcast
hr: Pretplata na podcast

en: Enter URL of the podcast to subscribe to:
hr: Unesite URL podcasta na koji se želite pretplatiti:

en: Unsubscribe from a podcast
hr: Dokini pretplatu na podcast

en: Select the podcast you would like to unsubscribe from:
hr: Odaberite podcast na koji se više ne želite pretplatiti:

en: Show/Hide Playlist
hr: Prikaži/sakrij popis za izvođenje

en: Repeat
hr: Ponovi

en: Shuffle
hr: Izmješaj

en: Full Volume
hr: Puni opseg glasnoće

en: Open Source
hr: Otvori izvor

en: Media Resource Locator (MRL)
hr: Lokator medijskih izvora (MRL)

en: Open
hr: Otvori

en: Settings...
hr: Postavke...

en: Disc
hr: Disk

en: Network
hr: Mrežne veze

en: Capture
hr: Snimi

en: Choose a file
hr: Odaberite datoteku

en: Treat as a pipe rather than as a file
hr: Obradi kao cijev a ne kao datoteku

en: Play another media synchronously
hr: Usklađeno izvodi i druge medije

en: Choose...
hr: Odaberite...

en: Custom playback
hr: Prilagođeno izvođenje

en: Insert Disc
hr: Umetnite disk

en: Disable DVD menus
hr: Onemogući izbornike DVD-a

en: Enable DVD menus
hr: Omogući izbornike DVD-a

en: IP Address
hr: IP-adresa

en: To Open a usual network stream (HTTP, RTSP, RTMP, MMS, FTP, etc.), just enter the URL in the field above. If you want to open a RTP or UDP stream, press the button below.
hr: Za otvaranje običnog mrežnog strujanja (HTTP, RTSP, MMS, FTP, itd.), samo unesite mrežnu adresu u gornje polje. Ukoliko pak želite otvoriti neko strujanje RTP-a ili UDP-a, stisnite donji gumb.

en: If you want to open a multicast stream, enter the respective IP address given by the stream provider. In unicast mode, VLC will use your machine's IP automatically.
    
    To open a stream using a different protocol, just press Cancel to close this sheet.
hr: Ako želite otvoriti neko višesmjerno strujanje, unesite odgovarajuću IP-adresu dotičnog pružatelja strujanja. U načinu pojedinačnih slanja VLC će automatski koristiti IP vašeg računala.
    
    Za otvaranje strujanja pomoću nekog drugog protokola, samo pritisnite Odustani, kako bi zatvorili ovaj predložak.

en: Open RTP/UDP Stream
hr: Otvori tok strujanja RTP/UDP

en: Protocol
hr: Protokol

en: Unicast
hr: Pojedinačno slanje

en: Multicast
hr: Višesmjerno slanje

en: Input Devices
hr: Ulazni uređaji

en: Subscreen left
hr: Podzaslon lijevo

en: Subscreen top
hr: Vrh podzaslona

en: Capture Audio
hr: Snimanje zvuka

en: Add Subtitle File:
hr: Dodaj datoteku podnaslova:

en: Override parameters
hr: Nadomjesti parametre

en: Subtitle encoding
hr: Kodiranje podnaslova

en: Font size
hr: Veličina fonta

en: Subtitle alignment
hr: Usmjerenje podnaslova

en: Font Properties
hr: Svojstva fonta

en: Subtitle File
hr: Datoteka podnaslova

en: Open File
hr: Otvori datoteku

en: %i tracks
hr: %i zapisa

en: Streaming and Transcoding Options
hr: Mogućnosti strujanja i prekodiranja

en: Display the stream locally
hr: Prikaži strujanje lokalno

en: Dump raw input
hr: Odlagalište neobrađivane slike

en: Encapsulation Method
hr: Način učahurivanja

en: Transcoding options
hr: Mogućnosti prekodiranja

en: Bitrate (kb/s)
hr: Brzina prijenosa (kb/s)

en: Stream Announcing
hr: Najavljivanje strujanja

en: Save File
hr: Spremi datoteku

en: Track Number
hr: Broj zapisa

en: Duration
hr: Trajanje

en: Media Information
hr: Informacija o mediju

en: Location
hr: Lokacija

en: Save Metadata
hr: Spremi metapodatke

en: General
hr: Općenito

en: Codec Details
hr: Pojedinosti kodeka

en: Read at media
hr: Učitano s medija

en: Input bitrate
hr: Ulazna brzina prijenosa

en: Demuxed
hr: Demultipleksirano

en: Stream bitrate
hr: Brzina prijenosa strujanja

en: Decoded blocks
hr: Dekodirano blokova

en: Displayed frames
hr: Prikazano okvira

en: Lost frames
hr: Izgubljeno okvira

en: Played buffers
hr: Izvedeno blokova

en: Lost buffers
hr: Izgubljeno blokova

en: Error while saving meta
hr: Pogreška pri pohranjivanju metapodataka

en: VLC was unable to save the meta data.
hr: VLC nije mogao spremiti metapodatke.

en: Continue
hr: Nastavi

en: LIBRARY
hr: KNJIŽNICA

en: MY COMPUTER
hr: MOJE RAČUNALO

en: DEVICES
hr: UREĐAJI

en: LOCAL NETWORK
hr: LOKALNA MREŽA

en: Interface Settings
hr: Postavke sučelja

en: Audio Settings
hr: Postavke zvuka

en: Video Settings
hr: Postavke video slike

en: Subtitle & On Screen Display Settings
hr: Postavke podnaslova i prikaza u prikazu (OSD)

en: Input & Codec Settings
hr: Postavke ulaza i kodeka

en: General Audio
hr: Opće postavke zvuka

en: Preferred Audio language
hr: Željeni jezik zvuka

en: Enable Last.fm submissions
hr: Omogući slanje na Last.fm

en: Visualization
hr: Vizualizacija

en: Keep audio level between sessions
hr: Zadrži razinu zvuka između dva zasjedanja

en: Always reset audio start level to:
hr: Početnu razinu zvuka uvijek vrati na:

en: Change
hr: Promijeni

en: Change Hotkey
hr: Promijeni tipkovnu prečicu

en: Select an action to change the associated hotkey:
hr: Odaberite neku radnju za izmijeniti pridruženu tipkovnu prečicu:

en: Action
hr: Radnja

en: Shortcut
hr: Prečica

en: Record directory or filename
hr: Mapa ili naziv datoteke snimke

en: Directory or filename where the records will be stored
hr: Mapa ili naziv datoteke u kojem će biti spremljeni zapisi snimki

en: Repair AVI Files
hr: Popravak datoteka AVI

en: Default Caching Level
hr: Zadana razina predmemoriranja

en: Caching
hr: Predmemoriranje

en: Use the complete preferences to configure custom caching values for each access module.
hr: Koristite kompletne osobne postavke za raspoređivanje korisničkih vrijednosti predmemoriranja za svaki pristupni modul.

en: Codecs / Muxers
hr: Kodeki / multiplekseri

en: Post-Processing Quality
hr: Kakvoća završne obrade

en: Interface style
hr: Izgled sučelja

en: Dark
hr: Tamno

en: Bright
hr: Svijetlo

en: Control playback with the Apple Remote
hr: Izvođenje nadzirati pomoću Apple Remote

en: Control playback with media keys
hr: Izvođenjem upravljaj pomoću tipki za medije

en: Privacy / Network Interaction
hr: Privatnost / mrežna interakcija

en: Automatically check for updates
hr: Automatski provjeravaj mogućnosti dogradnje

en: Default Encoding
hr: Zadano kodiranje

en: Display Settings
hr: Postavke prikaza

en: Font color
hr: Boja fonta

en: Subtitle languages
hr: Jezik podnaslova

en: Preferred subtitle language
hr: Preferirani jezik podnaslova

en: Enable OSD
hr: Omogući OSD

en: Force bold
hr: Nametni podebljano

en: Outline color
hr: Boja obrisa

en: Outline thickness
hr: Debljina obrisa

en: Display
hr: Prikaz

en: Show video within the main window
hr: Prikaži video unutar glavnog prozora

en: Pause the video playback when minimized
hr: Napravi stanku video prikaza kada je minimirano

en: Black screens in Fullscreen mode
hr: Crni zasloni u načinu preko cijelog zaslona

en: Use the native fullscreen mode
hr: Koristi izvorni cjelozaslonski prikaz

en: Video snapshots
hr: Fotografije video slike

en: Folder
hr: Mapa

en: Prefix
hr: Predmetak

en: Sequential numbering
hr: Slijedno znamenkovanje

en: Reset All
hr: Vrati sve na izvorno

en: Preferences
hr: Osobne postavke

en: Last check on: %@
hr: Posljednja provjera dne: %@

en: No check was performed yet.
hr: Još nije provedena provjera.

en: Reset Preferences
hr: Vrati izvorne postavke

en: Choose the folder to save your video snapshots to.
hr: Odaberite mapu za spremanje fotografija Vaših video prikaza.

en: Choose
hr: Odabrati

en: Choose the directory or filename where the records will be stored.
hr: Mapa ili naziv datoteke u kojem će biti spremljeni zapisi snimki.

en: Press new keys for
    "%@"
hr: Stisnite novi ključ za
    "%@"

en: Invalid combination
hr: Pogrešna kombinacija

en: Regrettably, these keys cannot be assigned as hotkey shortcuts.
hr: Te tipke na žalost ne mogu biti korištene kao tipkovničke prečice.

en: This combination is already taken by "%@".
hr: Ta kombinacija je već zauzeta s "%@".

en: Not Set
hr: Nije postavljeno

en: sec.
hr: sek.

en: Audio/Video
hr: Zvuk/video

en: Audio track synchronization:
hr: Usklađivanje zapisa zvuka:

en: A positive value means that the audio is ahead of the video
hr: Pozitivna vrijednost znači da je zvuk ispred video slike

en: Subtitles/Video
hr: Podnaslovi/video

en: Subtitle track synchronization:
hr: Usklađivanje zapisa podnaslova:

en: A positive value means that the subtitles are ahead of the video
hr: Pozitivna vrijednost znači da su podnaslovi ispred video slike

en: Subtitle speed:
hr: Brzina podnaslova:

en: Subtitle duration factor:
hr: Čimbenik trajanja podnaslova:

en: Video Effects
hr: Učinci slike

en: Basic
hr: Osnovno

en: Geometry
hr: Geometrija

en: Color
hr: Boja

en: Image Adjust
hr: Prilagodba slike

en: Brightness Threshold
hr: Prag svjetloće

en: Sharpen
hr: Izoštri

en: Banding removal
hr: Otklanjanje prugastog sjenčanja

en: Radius
hr: Polumjer

en: Film Grain
hr: Zrnatost filma

en: Variance
hr: Odstupanje

en: Synchronize top and bottom
hr: Uskladi gore i dolje

en: Synchronize left and right
hr: Uskladi lijevo i desno

en: Transform
hr: Preobliči

en: Rotate by 90 degrees
hr: Okreni za 90 stupnjeva

en: Rotate by 180 degrees
hr: Okreni za 180 stupnjeva

en: Rotate by 270 degrees
hr: Okreni za 270 stupnjeva

en: Flip horizontally
hr: Preokreni vodoravno

en: Flip vertically
hr: Preokreni okomito

en: Magnification/Zoom
hr: Uvećavanje/Približavanje

en: Puzzle game
hr: Igra slagalice

en: Rows
hr: Redovi

en: Columns
hr: Stupci

en: Clone
hr: Kloniranje

en: Number of clones
hr: Broj klonova

en: Wall
hr: Zid

en: Color threshold
hr: Prag boje

en: Similarity
hr: Sličnost

en: Intensity
hr: Intenzitet

en: Gradient
hr: Prijelaz boja

en: Edge
hr: Rub

en: Hough
hr: Houghova transformacija

en: Cartoon
hr: Crtani film

en: Color extraction
hr: Izdvajanje boje

en: Invert colors
hr: Izokreni boje

en: Posterize
hr: Plakatirano

en: Posterize level
hr: Plakatiraj razinu

en: Motion blur
hr: Zamagljenost pokreta

en: Factor
hr: Čimbenik

en: Motion Detect
hr: Prepoznavanje pokreta

en: Water effect
hr: Učinak Voda

en: Psychedelic
hr: Psihodeličnost

en: Anaglyph
hr: Stereoskopski prikaz

en: Add text
hr: Dodaj tekst

en: Text
hr: Tekst

en: Add logo
hr: Dodaj logotip

en: Logo
hr: Logotip

en: Transparency
hr: Prozirnost

en: Organize profiles...
hr: Organiziraj profile...

en: Video device
hr: Video uređaj

en: Number of the screen to use by default to display videos in 'fullscreen'. The screen number correspondance can be found in the video device selection menu.
hr: Broj onog zaslona, koji se zadano koristi za 'cjelozaslonski' prikaz video slike. Odgovarajući broj zaslona može se pronaći u izborniku odabira uređaja slike.

en: Opaqueness
hr: Neprozirnost

en: Set the transparency of the video output. 1 is non-transparent (default) 0 is fully transparent.
hr: Postavljanje prozirnosti izlazne video slike. 1 je neprozirno (zadano) 0 je posve prozirno.

en: Black screens in fullscreen
hr: Crni zasloni u cjelozaslonskom prikazu

en: In fullscreen mode, keep screen where there is no video displayed black
hr: U načinu prikaza preko cijelog zaslona, zadržati crnima zaslone na kojima se ne prikazuje video slika

en: Show Fullscreen controller
hr: Prikaži nadzornik cjelozaslonskog prikaza

en: Shows a lucent controller when moving the mouse in fullscreen mode.
hr: Prikazuje svjetleći nadzornik upravljanja kada u prikazu preko cijelog zaslona pomjerite miš.

en: Auto-playback of new items
hr: Automatsko izvođenje nove stavke

en: Start playback of new items immediately once they were added.
hr: Izvedbu novih stavki započinjati neposredno nakon što su bile dodane.

en: Keep Recent Items
hr: Zadrži nedavne stavke

en: By default, VLC keeps a list of the last 10 items. This feature can be disabled here.
hr: VLC po zadanom čuva popis posljednjih 10 stavki. To svojstvo može biti ovdje onemogućeno.

en: By default, VLC can be remotely controlled with the Apple Remote.
hr: VLC-om se po zadanom može daljinski upravljati putem Apple Remotea.

en: By default, VLC can be controlled using the media keys on modern Apple keyboards.
hr: VLC-om se zadano može upravljati uporabom medijskih tipki suvremenih tipkovnica tvrtke Apple.

en: By default, VLC uses the fullscreen mode known from previous Mac OS X releases. It can also use the native fullscreen mode on Mac OS X 10.7 and later.
hr: Po zadanom VLC koristi, iz prethodnih izdanja MAC OS X-a, poznati način prikaza preko cijelog zaslona. Pod Mac OS X-om 10.7 i više se može koristiti i izvorni način prikaza punim zaslonom.

en: Resize interface to the native video size
hr: Sučelje prilagodi izvornoj veličini slike

en: You have two choices:
     - The interface will resize to the native video size
     - The video will fit to the interface size
     By default, interface resize to the native video size.
hr: Imate dvije mogućnosti izbora:
     - Sučelje će se prilagoditi izvornoj veličini slike
     - Slika će se prilagoditi veličini sučelja
     Zadano, sučelje se prilagođava izvornoj veličini slike.

en: With this option enabled, the playback will be automatically paused when minimizing the window.
hr: Ako je ova mogućnost uključena, izvođenje će biti automatski privremeno zaustavljeno čim se prozor smanji.

en: Allow automatic icon changes
hr: Dopusti automatske promjene ikona

en: This option allows the interface to change its icon on various occasions.
hr: Ova mogućnost dopušta sučelju da u različitim okolnostima mijenja svoju ikonu.

en: Do nothing
hr: Nemoj ništa raditi

en: Ask
hr: Upitati

en: Always
hr: Uvijek

en: Never
hr: Nikada

en: Mac OS X interface
hr: Sučelje za Mac OS X

en: Appearance
hr: Izgled

en: Behavior
hr: Ponašanje

en: Video output
hr: Izlaz slike

en: Show Basic
hr: Prikaži osnovno

en: Select a directory
hr: Odabir mape

en: Select a file
hr: Odabir datoteke

en: Select
hr: Odaberi

en: Minimal Mac OS X interface
hr: Minimalno sučelje Mac OS X

en: Filebrowser starting point
hr: Početna točka datotečnog preglednika

en: This option allows you to specify the directory the ncurses filebrowser will show you initially.
hr: Ova mogućnost dopušta da odredite mapu, koju će Vam početno prikazivati datotečni preglednik Ncurses.

en: Ncurses interface
hr: Sučelje Ncurses

en: [Display]
hr: [Prikaz]

en:  h,H                    Show/Hide help box
hr:  h,H                    Prikaži/sakrij okvir pomoći

en:  i                      Show/Hide info box
hr:  i                      Prikaži/sakrij informativni okvir

en:  M                      Show/Hide metadata box
hr: M                     Prikaži/sakrij okvir metapodataka

en:  L                      Show/Hide messages box
hr:  L                      Prikaži/sakrij okvir poruka

en:  P                      Show/Hide playlist box
hr:  P                      Prikaži/sakrij okvir popisa za izvođenje

en:  B                      Show/Hide filebrowser
hr:  B                      Prikaži/sakrij preglednik datoteka

en:  x                      Show/Hide objects box
hr:  x                      Prikaži/sakrij okvir objekata

en:  S                      Show/Hide statistics box
hr:  S                      Prikaži/sakrij okvir statistika

en:  Esc                    Close Add/Search entry
hr:  Esc                    Zatvori polje unosa Dodaj/Traži

en:  Ctrl-l                 Refresh the screen
hr:  Ctrl-l                 Osvježi zaslonski prikaz

en: [Global]
hr: [Globalno]

en:  q, Q, Esc              Quit
hr:  q, Q, Esc              Izađi

en:  s                      Stop
hr:  s                      Stani

en:  <space>                Pause/Play
hr:  <space>                Stanka/izvođenje

en:  f                      Toggle Fullscreen
hr:  f                      Preklopnik cjelozaslonskog prikaza

en:  n, p                   Next/Previous playlist item
hr:  n, p                   Naredna/prethodna stavka popisa za izvođenje

en:  [, ]                   Next/Previous title
hr:  [, ]                   Slijedeći/prethodni naslov

en:  <, >                   Next/Previous chapter
hr:  <, >                   Naredno/prethodno poglavlje

note: xgettext: You can use ← and → characters
en:  <left>,<right>         Seek -/+ 1%%
hr:  <lijevo>,<desno>         Traži -/+ 1%%

en:  a, z                   Volume Up/Down
hr:  a, z                   Glasnoća gore/dolje

en:  m                      Mute
hr:  m                      Utišano

note: xgettext: You can use ↑ and ↓ characters
en:  <up>,<down>            Navigate through the box line by line
hr:  <gore>,<dolje>            Navođenje okvirom redak za retkom

note: xgettext: You can use ⇞ and ⇟ characters
en:  <pageup>,<pagedown>    Navigate through the box page by page
hr:  <pageup>,<pagedown>    Navođenje okvirom stranicu za stranicom

note: xgettext: You can use ↖ and ↘ characters
en:  <start>,<end>          Navigate to start/end of box
hr:  <home>,<end>          Navodi na početak/kraj okvira

en: [Playlist]
hr: [Pois za izvođenje]

en:  r                      Toggle Random playing
hr:  r                      Preklopnik nasumičnog izvođenja

en:  l                      Toggle Loop Playlist
hr:  l                      Preklopnik petlje popisa za izvođenje

en:  R                      Toggle Repeat item
hr:  R                      Preklopnik opetovanja stavke

en:  o                      Order Playlist by title
hr:  o                      Razvrstaj popis za izvođenje prema naslovu

en:  O                      Reverse order Playlist by title
hr:  O                      Obratno razvrstavanje popisa za izvođenje prema naslovu

en:  g                      Go to the current playing item
hr:  g                      Idi na trenutno izvođenu stavku

en:  /                      Look for an item
hr:  /                      Traženje neke stavke

en:  ;                      Look for the next item
hr:   ;                      Traži slijedeću stavku

en:  A                      Add an entry
hr:  A                      Dodaj unos

note: xgettext: You can use ⌫ character to translate <backspace>
en:  D, <backspace>, <del>  Delete an entry
hr:  D, <backspace>, <del>  Brisanje unosa

en:  e                      Eject (if stopped)
hr:  e                      Izbaci (ako je zaustavljeno)

en: [Filebrowser]
hr: [Preglednik datoteka]

en:  <enter>                Add the selected file to the playlist
hr:  <enter>                Odabranu datoteku dodaje na popis za izvođenje

en:  <space>                Add the selected directory to the playlist
hr:  <space>                Odabranu mapu dodaje na popis za izvođenje

en:  .                      Show/Hide hidden files
hr:  .                      Prikaži/sakrij skrivene datoteke

en: [Player]
hr: [Izvođač medija]

note: xgettext: You can use ↑ and ↓ characters
en:  <up>,<down>            Seek +/-5%%
hr:  <gore>,<dolje>            Traži +/-5%%

en: [Loop]
hr: [Petlja]

en:  Source   : %s
hr:  Izvor   : %s

en:  Position : %s/%s
hr:  Pozicija : %s/%s

en:  Volume   : Mute
hr: Glasnoća   : Utišaj

en:  Volume   : %3ld%%
hr: Glasnoća   : %3ld%%

en:  Volume   : ----
hr: Glasnoća   : ----

en:  Title    : %<PRId64>/%d
hr: Naslov    : %<PRId64>/%d

en:  Chapter  : %<PRId64>/%d
hr: Poglavlje  : %<PRId64>/%d

en:  [ h for help ]
hr:  [ h za pomoć ]

en: Open: %s
hr: Otvoriti: %s

en: Find: %s
hr: Pronađi: %s

en: Click to toggle between loop all, loop one and no loop
hr: Kliknite za prebacivanje između izvođenja petlje svih stavki, petlje jedne stavke ili bez petlje

en: Previous Chapter/Title
hr: Prethodno poglavlje/naslov

en: Next Chapter/Title
hr: Slijedeće poglavlje/naslov

en: Teletext Activation
hr: Uključivanje teleteksta

en: Play
    If the playlist is empty, open a medium
hr: Izvedi
    Ukoliko je popis za izvođenje prazan, otvori medij

en: Previous / Backward
hr: Prethodno / natrag

en: Next / Forward
hr: Slijedeće / naprijed

en: De-Fullscreen
hr: Napusti prikaz cijelim zaslonom

en: Extended panel
hr: Prošireni prikaz

en: Frame By Frame
hr: Okvir za okvirom

en: Trickplay Reverse
hr: Trickplay obrnuto

en: Step backward
hr: Korak natrag

en: Step forward
hr: Korak naprijed

en: Loop / Repeat
hr: Petlja / Ponavljanje

en: Open subtitles
hr: Otvori podnaslove

en: Dock fullscreen controller
hr: Usidri nadzornik cjelozaslonskog prikaza

en: Stop playback
hr: Zaustavi izvođenje

en: Open a medium
hr: Otvori medij

en: Toggle the video in fullscreen
hr: Uključi cjelozaslonski prikaz video slike

en: Toggle the video out fullscreen
hr: Prekidač video prikaza cijelim zaslonom

en: Show extended settings
hr: Prikaži proširene postavke

en: Take a snapshot
hr: Snimi fotografiju

en: Loop from point A to point B continuously.
hr: Stalno izvođenje petlje od točke A do točke B.

en: Frame by frame
hr: Okvir za okvirom

en: Reverse
hr: Obratno

en: Change the loop and repeat modes
hr: Promijeni načine petlje i opetovanja

en: Previous media in the playlist
hr: Prethodna stavka s popisa za izvođenje

en: Next media in the playlist
hr: Slijedeća stavka s popisa za izvođenje

en: Dock/undock fullscreen controller to/from bottom of screen
hr: Usidri/odsidri upravljanje prikazom preko cijelog zaslona u/iz donjeg dijela zaslona

[ctx: Tooltip|Unmute]
en: Unmute
hr: Uključi ton

[ctx: Tooltip|Mute]
en: Mute
hr: Nečujno

en: Pause the playback
hr: Zastani u izvođenju

en: Loop from point A to point B continuously
    Click to set point A
hr: Stalno izvođenje petlje od točke A do točke B
    Kliknite za zadavanje točke A

en: Click to set point B
hr: Kliknite za zadavanje točke B

en: Stop the A to B loop
hr: Zaustavi petlju A do B

en: Aspect Ratio
hr: Bočni omjer

en: Logo filenames
hr: Naziv datotêka logotipa

en: Image mask
hr: Maska slike

en: No v4l2 instance found.
    Please check that the device has been opened with VLC and is playing.
    
    Controls will automatically appear here.
hr: Instanca v4l2 nije pronađena.
    Molimo da provjerite, je li uređaj otvoren VLC-om i izvodi li se.
    
    Upravljanje će biti automatski ovdje prikazano.

en: Knee
    radius
hr: Zaobljenost
    uglova

en: Makeup
    gain
hr: Osnovno
    pojačavanje

en: (Hastened)
hr: (Ubrzano)

en: (Delayed)
hr: (Usporeno)

en: Force update of this dialog's values
hr: Nametni aktualiziranje vrijednosti ovog dijaloga

en: &Fingerprint
hr: &Otisak

en: Comments
hr: Komentari

en: Extra metadata and other information are shown in this panel.
hr: U ovom se polju prikazuju dodatni metapodaci i druge informacije.

en: Information about what your media or stream is made of.
    Muxer, Audio and Video Codecs, Subtitles are shown.
hr: Informacije o tomu, kako je sastavljen Vaš medij ili strujanje.
    Prikazuju se multiplekseri, kodeki zvuka i video slike te podnaslovi.

en: Current media / stream statistics
hr: Tekući medij / statistike strujanja

en: Input/Read
hr: Ulaz/čitam

en: Media data size
hr: Veličina medija

en: Demuxed data size
hr: Veličina demultipleksiranih podataka

en: Content bitrate
hr: Brzina prijenosa sadržaja

en: Discarded (corrupted)
hr: Odbačeno (oštećeno)

en: Dropped (discontinued)
hr: Ispušteno (nije nastavljeno)

en: Decoded
hr: Dekodirano

en: blocks
hr: blokova

en: Displayed
hr: Prikazano

en: frames
hr: okvira

en: Lost
hr: Izgubljeno

en: Played
hr: Izvođeno

en: buffers
hr: međuspremnika

en: Last 60 seconds
hr: Zadnjih 60 sekunda

en: Overall
hr: Sveukupno

en: Current playback speed: %1
    Click to adjust
hr: Tekuća brzina izvođenja: %1
    Kliknite za prilagodbu

en: Revert to normal play speed
hr: Povratak na uobičajenu brzinu izvođenja

en: Download cover art
hr: Preuzmi omotne slike albuma

en: Add cover art from file
hr: Dodaj sliku omota iz datoteke

en: Choose Cover Art
hr: Odaberite naslovnicu

en: Image Files (*.gif *.jpg *.jpeg *.png)
hr: Slikovne datoteke (*.gif *.jpg *.jpeg *.png)

en: Elapsed time
hr: Proteklo vrijeme

en: Total/Remaining time
hr: Ukupno/preostalo vrijeme

en: Click to toggle between total and remaining time
hr: Kliknite za prebacivanje između ukupnog i preostalog vremena

en: Click to toggle between elapsed and remaining time
hr: Kliknite za prebacivanje između proteklog i preostalog vremena

en: Double click to jump to a chosen time position
hr: Dvostruki klik za skok na odabranu točku vremena

en: Select a device or a VIDEO_TS directory
hr: Odaberite uređaj ili imenik VIDEO_TS-a

en: Select a device or a VIDEO_TS folder
hr: Odaberite uređaj ili mapu VIDEO_TS-a

en: Select one or multiple files
hr: Odaberite jednu ili više datoteka

en: File names:
hr: Nazivi datoteka:

en: Filter:
hr: Filtar:

en: Eject the disc
hr: Izbaci disk

en: Entry
hr: Unos

en: Channels:
hr: Kanali:

en: Selected ports:
hr: Odabrani priključci:

en: Use VLC pace
hr: Koristi VLC-ov tempo

en: TV - digital
hr: TV - digitalna

en: Tuner card
hr: Kartica prijamnika

en: Delivery system
hr: Sustav isporuke

en: Transponder/multiplex frequency
hr: Frekvencija primopredajnika/multipleksera

en: Transponder symbol rate
hr: Brzina simbola primopredajnika.

en: Bandwidth
hr: Pojasna širina

en: TV - analog
hr: TV - analogna

en: Device name
hr: Naziv uređaja

en: Your display will be opened and played in order to stream or save it.
hr: Vaš prikaz će biti otvoren i izveden u svrhu njegovog strujanja ili pohranjivanja.

en: Advanced Options
hr: Dodatne mogućnosti

en: Double click to get media information
hr: Dvoklik za dobivanje podataka o mediju

en: Change playlistview
hr: Izmijeni prikaz popisa za izvođenje

en: Search the playlist
hr: Pretraži popis za izvođenje

en: My Computer
hr: Moje računalo

en: Devices
hr: Uređaji

en: Local Network
hr: Lokalna mreža

en: Remove this podcast subscription
hr: Ukloni ovu pretplatu podcasta

en: Do you really want to unsubscribe from %1?
hr: Doista želite otkazati pretplatu na %1?

en: Create Directory
hr: Stvori imenik

en: Create Folder
hr: Stvori mapu

en: Enter name for new directory:
hr: Unesite naziv novog imenika:

en: Enter name for new folder:
hr: Unesite naziv za novu mapu:

en: Sort by
hr: Razvrstaj prema

en: Ascending
hr: Uzlazno

en: Descending
hr: Silazno

en: Display size
hr: Veličina prikaza

en: Increase
hr: Povisi

en: Decrease
hr: Smanji

en: Playlist View Mode
hr: Način prikaza popisa za izvođenja

en: Icons
hr: Ikone

en: Detailed List
hr: Iscrpniji popis

en: List
hr: Popis

en: Select File
hr: Odaberite datoteku

en: in
hr: u

en: Any field
hr: Bilo koje polje

en: Actions
hr: Radnje

en: Hotkey
hr: Tipkovnička prečica

en: Application level hotkey
hr: Tipkovnički prečac aplikacijske razine

en: Global
hr: Globalno

en: Double click to change.
    Delete key to remove.
hr: Dvoklik za promjenu.
    Tipka brisanja za uklanjanje.

en: Hotkey change
hr: Promjena tipkovničkog prečaca

en: Press the new key or combination for
hr: Pritisnite novu tipku ili kombinaciju za

en: Assign
hr: Dodijeli

en: Warning: this key or combination is already assigned to
hr: Pozor: Ta tipka odnosno kombinacija je već dodijeljena "

en: Key or combination:
hr: Tipka ili kombinacija:

en: Key:
hr: Tipka:

en: Input & Codecs Settings
hr: Postavke ulaza i kodeka

en: Configure Hotkeys
hr: Prilagodba tipkovničkih prečica

en: Device:
hr: Uređaj:

en: If this property is blank, different values
    for DVD, VCD, and CDDA are set.
    You can define a unique one or configure them 
    individually in the advanced preferences.
hr: Ukoliko je ovo svojstvo ovdje nepopunjeno, onda su
    zadane različite vrijednosti za DVD, VCD i CDDA.
    U dodatnim prilagodbama ih možete prilagoditi jedinstveno 
    ili pak prilagođavati svaku od njih pojedinačno.

en: Lowest latency
hr: Najniža zadrška

en: High latency
hr: Visoka zadrška

en: Higher latency
hr: Viša zadrška

en: This is VLC's skinnable interface. You can download other skins at
hr: Ovo je VLC-ovo presvlačivo sučelje. Dodatne presvlake možete preuzeti na

en: VLC skins website
hr: stranici VLC-ovih presvlaka

en: System's default
hr: Zadano sustavom

en: File associations
hr: Pridruživanja datoteka

en: Audio Files
hr: Datoteke zvuka

en: Video Files
hr: Video datoteke

en: Playlist Files
hr: Datoteke popisa za izvođenja

en: &Apply
hr: &Primijeni

en: &Cancel
hr: &Odustani

en: Profile
hr: Profil

en: Edit selected profile
hr: Urediti odabrani profil

en: Delete selected profile
hr: Izbriši odabrani profil

en: Create a new profile
hr: Stvori novi profil

en: Create
hr: Stvori

en:  Profile Name Missing
hr: Nedostaje naziv profila

en: You must set a name for the profile.
hr: Morate zadati naziv za taj profil.

en: File/Directory
hr: Datoteka/imenik

en: File/Folder
hr: Datoteka/mapa

en: Source
hr: Izvor

en: Source:
hr: Izvor:

en: Type:
hr: Vrsta:

en: This module writes the transcoded stream to a file.
hr: Taj modul prekodirano strujanje upisuje u datoteku.

en: Filename
hr: Naziv datoteke

en: Save file...
hr: Spremi datoteku...

en: Containers (*.ps *.ts *.mpg *.ogg *.asf *.mp4 *.mov *.wav *.raw *.flv *.webm)
hr: Spremnici (*.ps *.ts *.mpg *.ogg *.asf *.mp4 *.mov *.wav *.raw *.flv *.webm)

en: This module outputs the transcoded stream to a network via HTTP.
hr: Taj modul putem HTTP-a prekodirano strujanje odvodi u mrežu.

en: Path
hr: Staza

en: This module outputs the transcoded stream to a network via the mms protocol.
hr: Taj modul prekodirano strujanje odvodi u mrežu putem protokola MMS.

en: This module outputs the transcoded stream to a network via RTSP.
hr: Taj modul prekodirano strujanje odvodi u mrežu putem protokola RTSP.

en: This module outputs the transcoded stream to a network via UDP.
hr: Taj modul prekodirano strujanje putem UDP-a odvodi u mrežu.

en: This module outputs the transcoded stream to a network via RTP.
hr: Taj modul prekodirano strujanje putem RTP-a  odvodi u mrežu.

en: Base port
hr: Osnovni priključak

en: This module outputs the transcoded stream to an Icecast server.
hr: Taj modul prekodirano strujanje odvodi na neki od poslužitelja Icecasta.

en: Mount Point
hr: Točka postavljanja

en: Login:pass
hr: Prijava:zaporka

en: Edit Bookmarks
hr: Uređivanje straničnika

en: Create a new bookmark
hr: Stvori novi straničnik

en: Delete the selected item
hr: Izbriši odabranu stavku

en: Delete all the bookmarks
hr: Izbriši sve straničnike

en: Extract
hr: Izdvoji

en: &Close
hr: &Zatvori

en: Bytes
hr: Bajti

en: Convert
hr: Pretvori

en: Destination
hr: Odredište

en: Destination file:
hr: Odredišna datoteka:

en: Browse
hr: Pregledaj

en: Settings
hr: Postavke

en: Display the output
hr: Prikaži izlaz

en: This display the resulting media, but can slow things down.
hr: Ovim se doduše prikazuju rezultirajući mediji, ali to može stvari jako usporiti.

en: &Start
hr: &Započni

en: Program Guide
hr: Programski vodič

en: Update
hr: Aktualizirati

en: Errors
hr: Pogreške

en: Cl&ear
hr: Oči&sti

en: Hide future errors
hr: Ne prikazuj buduće pogreške

en: Adjustments and Effects
hr: Prilagodbe i učinci

en: Synchronization
hr: Usklađivanje

en: v4l2 controls
hr: Upravljanje v4l2

en: &Save
hr: &Spremi

en: Privacy and Network Access Policy
hr: Smjernica povjerljivosti i mrežnog prometa

en: Network Access Policy
hr: Smjernica pristupa mreži

en: Regularly check for VLC updates
hr: Redovno provjeravaj dogradnje VLC-a

en: Go to Time
hr: Idi na vremensku točku

en: &Go
hr: &Kreni

en: Go to time
hr: Prijeđi na vremensku točku

en: About
hr: O programu...

en: &Recheck version
hr: &Provjeri još jednom inačicu

en: &Yes
hr: &Da

en: &No
hr: &Ne

en: VLC media player updates
hr: Dogradnje izvođača medija VLC

en: A new version of VLC (%1.%2.%3%4) is available.
hr: Dostupna je nova inačica VLC-a (%1.%2.%3%4).

en: You have the latest version of VLC media player.
hr: Već posjedujete najnoviju inačicu izvođača medija VLC.

en: An error occurred while checking for updates...
hr: Tijekom provjere raspoloživosti dogradnji je nastala neka pogreška...

en: Current Media Information
hr: Tekuća informacija o mediju

en: &General
hr: &Općenito

en: &Metadata
hr: &Metapodaci

en: Co&dec
hr: Ko&dek

en: S&tatistics
hr: S&tatistike

en: &Save Metadata
hr: &Spremi metapodatke

en: Location:
hr: Lokacija:

en: Saves all the displayed logs to a file
hr: Sve prikazane zapisnike spremi u datoteku

en: Save log file as...
hr: Zapisničku datoteku spremi kao...

en: Application
hr: Aplikacija

en: Cannot write to file %1:
    %2.
hr: VLC ne može pisati u datoteku %1:
    %2.

en: Update the tree
hr: Dopuni stablo

en: Clear the messages
hr: Ukloni poruke

en: Open Media
hr: Otvaranje medija

en: &File
hr: &Datoteka

en: &Disc
hr: &Disk

en: &Network
hr: &Mrežne veze

en: Capture &Device
hr: &Uređaj za snimanje

en: &Select
hr: &Odaberi

en: &Enqueue
hr: &Uvrsti u red čekanja

en: &Play
hr: &Izvedi

en: &Stream
hr: &Struji

en: C&onvert
hr: P&retvori

en: C&onvert / Save
hr: P&retvori / spremi

en: Open URL
hr: Otvori URL

en: Enter URL here...
hr: Ovdje unijeti internetsku adresu...

en: Please enter the URL or path to the media you want to play.
hr: Unesite URL ili stazu do medija koji želite izvoditi.

en: If your clipboard contains a valid URL
    or the path to a file on your computer,
    it will be automatically selected.
hr: Ako Vaš međuspremnik sadrži važeći URL
    ili stazu do datoteke na Vašem računalu,
    onda će to biti automatski odabrano.

en: Plugins and extensions
hr: Dodatci i proširenja

en: Capability
hr: Sposobnost

en: Score
hr: Zbroj

en: &Search:
hr: &Traži:

en: More information...
hr: Više informacija...

en: Reload extensions
hr: Učitaj proširenja iznova

en: Version
hr: Inačica

en: Website
hr: Web-mjesto

en: Files
hr: Datoteke

en: Deletes the selected item
hr: Briše odabranu stavku

en: Show settings
hr: Prikaži postavke

en: Simple
hr: Jednostavno

en: Switch to simple preferences view
hr: Prelazak na jednostavni prikaz postavki

en: Switch to full preferences view
hr: Prelazak na puni prikaz postavki

en: Save and close the dialog
hr: Spremi i zatvori dijalog

en: &Reset Preferences
hr: &Vrati izvorne postavke

en: Only show current
hr: Prikaži samo dotične

en: Only show modules related to current playback
hr: Prikaži samo module koji se tiču tekućeg izvođenja

en: Advanced Preferences
hr: Dodatne osobne postavke

en: Simple Preferences
hr: Obične osobne postavke

en: Cannot save Configuration
hr: Spremanje konfiguracije nije uspjelo

en: Preferences file could not be saved
hr: Datoteka postavki nije mogla biti spremljena

en: Are you sure you want to reset your VLC media player preferences?
hr: Jeste li sigurni da želite iznova postaviti izvorne osobne postavke Vašeg medijskog izvođača VLC?

en: Stream Output
hr: Izlazni sadržaj strujanja

en: This wizard will allow you to stream or convert your media for use locally, on your private network, or on the Internet.
    You should start by checking that source matches what you want your input to be and then press the "Next" button to continue.
hr: Ovaj dijalog će Vam omogućiti da medije strujite ili pretvarate za lokalnu uporabu, na Vašoj privatnoj mreži ili pak na Internetu.
    Trebali bi ste započeti s provjerom, podudaraju li se izvori s onim što želite da bude Vaš ulazni sadržaj a zatim za nastavak stisnite gumb "Slijedeće".

en: Stream output string.
    This is automatically generated when you change the above settings,
    but you can change it manually.
hr: Kodni niz izlaza strujanja.
    On se stvara automatski, ukoliko izmijenite gornje
    postavke, ali ga možete mijenjati i ručno.

en: Back
hr: Natrag

en: Toolbars Editor
hr: Uređivač alatne trake

en: Toolbar Elements
hr: Elementi alatne trake

en: Flat Button
hr: Pljosnati gumb

en: Big Button
hr: Veliki gumb

en: Native Slider
hr: Izvorni klizač

en: Main Toolbar
hr: Glavna alatna traka

en: Above the Video
hr: Iznad video slike

en: Toolbar position:
hr: Položaj alatne trake:

en: Line 1:
hr: Redak 1:

en: Line 2:
hr: Redak 2:

en: Time Toolbar
hr: Alatna traka vremena

en: Fullscreen Controller
hr: Upravitelj cjelozaslonskog prikaza

en: New profile
hr: Novi profil

en: Delete the current profile
hr: Izbriši tekući profil

en: Select profile:
hr: Odaberi profil:

en: Cl&ose
hr: Za&tvori

en: Profile Name
hr: Naziv profila

en: Please enter the new profile name.
hr: Unesite molim novi naziv profila.

en: Spacer
hr: Razmak

en: Expanding Spacer
hr: Proširivi razmak

en: Splitter
hr: Razdjelnik

en: Time Slider
hr: Kliznik vremena

en: Small Volume
hr: Niska jakost zvuka

en: DVD menus
hr: Izbornici DVD-a

en: Teletext transparency
hr: Prozirnost teleteksta

en: Advanced Buttons
hr: Dodatni gumbi

en: Playback Buttons
hr: Gumbi za reprodukciju

en: Aspect ratio selector
hr: Izbornik bočnog omjera

en: Speed selector
hr: Izbornik brzine

en: Broadcast
hr: Emitiranje

en: Schedule
hr: Rasporednik

en: Video On Demand ( VOD )
hr: Video po zahtjevu (VOD)

en: Hours / Minutes / Seconds:
hr: Sati / minute / sekunde:

en: Day / Month / Year:
hr: Dan / mjesec / godina:

en: Repeat:
hr: Ponovi:

en: Repeat delay:
hr: Odgoda ponavljanja:

en:  days
hr:  dana

en: I&mport
hr: U&vezi

en: E&xport
hr: I&zvezi

en: Save VLM configuration as...
hr: Spremi konfiguraciju VLM-a kao...

en: VLM conf (*.vlm);;All (*)
hr: VLM konf (*.vlm);;Sve (*)

en: Open VLM configuration...
hr: Otvori konfiguraciju VLM-a...

en: Broadcast:
hr: Emitiranje:

en: Schedule:
hr: Rasporednik:

en: Open Directory
hr: Otvori imenik

en: Open Folder
hr: Otvori mapu

en: Open playlist...
hr: Otvori popis za izvođenje...

en: XSPF playlist
hr: Popis za izvođenje XSPF

en: M3U playlist
hr: Popis za izvođenje M3U

en: M3U8 playlist
hr: Popis za izvođenje M3U8

en: Save playlist as...
hr: Popis za izvođenje spremi kao...

en: Open subtitles...
hr: Otvori podnaslove...

en: Media Files
hr: Medijske datoteke

en: Subtitle Files
hr: Datoteke podnaslova

en: All Files
hr: Sve datoteke

en: Deactivate
hr: Deaktiviraj

en: Control menu for the player
hr: Izbornik upravljanja programom za izvođenje

en: Paused
hr: Privremeno zaustavljeno

en: &Media
hr: &Mediji

en: P&layback
hr: Iz&vođenje

en: &Audio
hr: &Zvuk

en: &Video
hr: &Slika

en: Subti&tle
hr: Pod&naslov

en: V&iew
hr: Pri&kaz

en: &Help
hr: &Pomoć

en: Open &File...
hr: Otvori &datoteku...

en: &Open Multiple Files...
hr: &Otvori više datoteka...

en: Open &Disc...
hr: Otvori &disk...

en: Open &Network Stream...
hr: Otvori &mrežno strujanje...

en: Open &Capture Device...
hr: Otvori uređaj za &snimanje...

en: Open &Location from clipboard
hr: Otvori &lokaciju iz međuspremnika

en: Open &Recent Media
hr: Otvori &naposlijed otvarane medije

en: Conve&rt / Save...
hr: Pretvo&ri / spremi...

en: &Stream...
hr: &Strujanje...

en: Quit at the end of playlist
hr: Izađi po svršetku popisa za izvođenje

en: Close to systray
hr: Minimiraj u programsku traku

en: &Quit
hr: &Izađi

en: &Effects and Filters
hr: &Učinci i filtri

en: &Track Synchronization
hr: &Usklađivanje zapisa

en: Plu&gins and extensions
hr: Do&datci i proširenja

en: Customi&ze Interface...
hr: Prila&godba sučelja...

en: &Preferences
hr: &Osobne postavke

en: &View
hr: &Prikaz

en: Play&list
hr: Po&pis za izvođenje

en: Docked Playlist
hr: Usidreni popis za izvođenje

en: Always on &top
hr: Uvijek ispred os&talih prozora

en: Mi&nimal Interface
hr: Mi&nimalno sučelje

en: &Fullscreen Interface
hr: &Sučelje preko cijelog zaslona

en: &Advanced Controls
hr: &Dodatni elementi upravljanja

en: Status Bar
hr: Traka stanja

en: Visualizations selector
hr: Izbornik vizualizacija

en: &Increase Volume
hr: &Pojačaj glasnoću

en: D&ecrease Volume
hr: S&manji glasnoću

en: &Mute
hr: &Nečujno

en: Audio &Device
hr: &Uređaj zvuka

en: Audio &Track
hr: &Zapis zvuka

en: &Stereo Mode
hr: &Stereo način

en: &Visualizations
hr: &Vizualizacije

en: Add &Subtitle File...
hr: Dodaj datoteku &podnaslova …

en: Sub &Track
hr: Pod &zapis

en: Video &Track
hr: &Zapis video slike

en: &Fullscreen
hr: &Prikaz cijelim zaslonom

en: Always Fit &Window
hr: Uvijek prilagodi pr&ozor

en: Set as Wall&paper
hr: Postavi kao ta&petu

en: &Zoom
hr: &Uvećanje

en: &Aspect Ratio
hr: &Omjer

en: &Crop
hr: &Obrezivanje

en: &Deinterlace
hr: &Raspletanje

en: &Deinterlace mode
hr: &Način raspletanja

en: Take &Snapshot
hr: Snimi &fotografiju

en: T&itle
hr: Na&slov

en: &Chapter
hr: &Poglavlje

en: &Manage
hr: &Upravljanje

en: Check for &Updates...
hr: Provjeri raspoloživost do&gradnji...

en: &Stop
hr: &Stani

en: Pre&vious
hr: Pret&hodno

en: Ne&xt
hr: Sli&jedeće

en: Sp&eed
hr: Brzi&na

en: &Faster
hr: &Brže

en: N&ormal Speed
hr: U&običajena brzina

en: Slo&wer
hr: Spo&rije

en: &Jump Forward
hr: &Skok naprijed

en: Jump Bac&kward
hr: Skok na&trag

en: Open &Network...
hr: Otvori &mrežne veze...

en: Leave Fullscreen
hr: Napusti prikaz cijelim zaslonom

en: &Playback
hr: &Izvođenje

en: &Hide VLC media player in taskbar
hr: &Sakrij izvođač medija VLC u traci zadaća

en: Sho&w VLC media player
hr: Pri&kaži izvođač medija VLC

en: &Open Media
hr: &Otvaranje medija

en: &Clear
hr: &Očisti

en: &Renderer
hr: &Iscrtavač

en: Scanning...
hr: Pretraživanje …

en: Show advanced preferences over simple ones
hr: Umjesto jednostavnih prikaži proširene postavke

en: Show advanced preferences and not simple preferences when opening the preferences dialog.
hr: Pri otvaranju dijaloga osobnih postavki prikaži proširene a ne jednostavne postavke.

en: Systray icon
hr: Prikaz ikone u programskoj traci

en: Show an icon in the systray allowing you to control VLC media player for basic actions.
hr: Prikazuje ikonu u programskoj traci, omogučavajući Vam time lakši pristup osnovnim radnjama medijskog izvođača VLC.

en: Start VLC with only a systray icon
hr: Pokreni VLC samo s ikonom u programskoj traci

en: Show playing item name in window title
hr: Prikaži naziv izvođene stavke u naslovu prozora

en: Show the name of the song or video in the controller window title.
hr: Prikazuje naziv skladbe ili video zapisa u naslovu prozora upravljanja.

en: Show notification popup on track change
hr: Pri promjeni zapisa prikaži skočne obavijesti

en: Show a notification popup with the artist and track name when the current playlist item changes, when VLC is minimized or hidden.
hr: Prikazuje skočne prikaze obavijesti s nazivom izvođača i skladbe kada se promijeni tekuća stavka popisa za izvođenja, ukoliko je VLC minimiziran ili skriven.

en: Windows opacity between 0.1 and 1
hr: Neprozirnost prozora između 0.1 i 1

en: Sets the windows opacity between 0.1 and 1 for main interface, playlist and extended panel. This option only works with Windows and X11 with composite extensions.
hr: Postavlja neprozirnost prozora između 0.1 i 1 za glavno sučelje, popisa za izvođenje i proširenu plohu sučelja. Ova mogućnost funkcionira samo pod Windowsima i X11 s kompozitnim proširenjima.

en: Fullscreen controller opacity between 0.1 and 1
hr: Neprozirnost upravljača cijelozaslonskog prikaza između 0.1 i 1

en: Sets the fullscreen controller opacity between 0.1 and 1 for main interface, playlist and extended panel. This option only works with Windows and X11 with composite extensions.
hr: Postavlja neprozirnost upravljača cijelozaslonskog prikaza između 0.1 i 1 za glavno sučelje, popis za izvođenje i proširenu plohu sučelja. Ova mogućnost funkcionira samo pod Windowsima i X11 s kompozitnim proširenjima.

en: Show unimportant error and warnings dialogs
hr: Prikaži nevažne pogreške i dijaloge upozorenja

en: Activate the updates availability notification
hr: Aktiviraj dojavu raspoloživosti dogradnji

en: Activate the automatic notification of new versions of the software. It runs once every two weeks.
hr: Uključi automatsku dojavu dostupnosti novih inačica programa. Pokreće se jednom svaka dva tjedna.

en: Number of days between two update checks
hr: Broj dana između dvije provjere raspoloživosti dogradnji

en: Ask for network policy at start
hr: Pri pokretanju zatraži smjernice rada mrežnih veza

en: Save the recently played items in the menu
hr: Naposlijed izvođene stavke spremi u izborniku

en: List of words separated by | to filter
hr: Popis riječi razdvojenih znakom | za filtriranje

en: Start VLC with:
     - normal mode
     - a zone always present to show information as lyrics, album arts...
     - minimal mode with limited controls
hr: Pokreni VLC:
     - na uobičajeni način
     - s jednim uvijek nazočnim poljem za prikaz podataka poput tekstova skladbi, omotnih slîka albuma...
     - na minimalistički način s ograničenim mogućnostima upravljanja

en: Show a controller in fullscreen mode
hr: Prikaži sučelje upravljanja preko cijelog zaslona

en: Embed the file browser in open dialog
hr: Uloži datotečni preglednik u otvoreni dijalog

en: Define which screen fullscreen goes
hr: Određuje zaslonski prikaz preko cijelog zaslona

en: Load extensions on startup
hr: Pri pokretanju učitaj proširenja

en: Start in minimal view (without menus)
hr: Započni u minimalnom prikazu (bez izbornika)

en: Display background cone or art
hr: Prikaži u pozadini VLC-ov stožac ili grafiku

en: Display background cone or current album art when not playing. Can be disabled to prevent burning screen.
hr: Prikaz VLC-ovog stošca ili naslovnice tekućeg albuma, kada se ništa ne izvodi. To se može onemogućiti, da bi se izbjeglo upržene tragove na zaslonu.

en: Ignore keyboard volume buttons.
hr: Zanemari tipkovničke gumbe glasnoće.

en: With this option checked, the volume up, volume down and mute buttons on your keyboard will always change your system volume. With this option unchecked, the volume buttons will change VLC's volume when VLC is selected and change the system volume when VLC is not selected.
hr: Aktiviranjem ove mogućnosti se putem tipki glasnije, tiše i utišano na Vašoj tipkovnici, može mijenjati glasnoća Vašeg sustava. Ukoliko je ova mogućnost deaktivirana, a VLC se nalazi u prvom planu, pomoću tipki glasnoće Vaše tipkovnice se može mijenjati glasnoća VLC-a, a ako je pak VLC u pozadini, onda se preko istih tipki mijenja glasnoća sustava.

en: When minimized
hr: Kada je minimizirano

en: Qt interface
hr: Sučelje Qt

en: errors
hr: pogreške

en: warnings
hr: upozorenja

en: Open a skin file
hr: Otvori datoteku presvlake

en: Skin files |*.vlt;*.wsz;*.xml
hr: Datoteke presvlaka |*.vlt;*.wsz;*.xml

en: Playlist Files |
hr: Datoteke popisa za izvođenje |

en: |All Files |*
hr: |Sve datoteke |*

en: Open playlist
hr: Otvori popis za izvođenje

en: Save playlist
hr: Spremi popis za izvođenje

en: XSPF playlist |*.xspf|M3U file |*.m3u|HTML playlist |*.html
hr: XSPF popis za izvođenje |*.xspf|M3U datoteka |*.m3u|HTML popis za izvođenje |*.html

en: Skin to use
hr: Koristi presvlaku

en: Path to the skin to use.
hr: Staza do presvlake koja će se koristiti.

en: Config of last used skin
hr: Prilagodi zadnju korištenu presvlaku

en: Windows configuration of the last skin used. This option is updated automatically, do not touch it.
hr: Prilagodba prozora zadnje korištene presvlake. Ova mogućnost se dopunjava automatski. Nemojte je dirati.

en: Show a systray icon for VLC
hr: Prikaži ikonu VLC-a u programskoj traci

en: Show VLC on the taskbar
hr: Prikaži VLC u traci zadaća

en: Enable transparency effects
hr: Uključi učinke prozirnosti

en: You can disable all transparency effects if you want. This is mainly useful when moving windows does not behave correctly.
hr: Ovdje možete isključiti sve učinke prozirnosti ukoliko to želite. To je korisno uglavnom onda, kada se prozori koje pomičete ne ponašaju ispravno.

en: Use a skinned playlist
hr: Koristi presvučeni popis za izvođenje

en: Display video in a skinned window if any
hr: Prikaži video u presvučenom prozoru ako ih ima

en: When set to 'no', this parameter is intended to give old skins a chance to play back video even though no video tag is implemented
hr: Kod postavke 'ne' ovaj parametar daje mogućnost, da se u starim presvlakama može izvoditi video, čak i ako nije stavljena video oznaka

en: Skinnable Interface
hr: Presvlačivo sučelje

en: Select skin
hr: Odabir presvlake

en: Open skin...
hr: Otvori presvlaku …

en: Brightness threshold
hr: Prag svjetloće

en: When this mode is enabled, pixels will be shown as black or white. The threshold value will be the brightness defined below.
hr: Kada je uključen ovaj način rada, pikseli će biti prikazivani kao crni ili bijeli. Granična vrijednost će biti svjetloća, određena kao što slijedi.

en: Image contrast (0-2)
hr: Kontrast slike (0-2)

en: Set the image contrast, between 0 and 2. Defaults to 1.
hr: Postavite kontrast slike između 0 i 2. Zadano je na 1.

en: Image hue (0-360)
hr: Ton boje slike (0-360)

en: Set the image hue, between 0 and 360. Defaults to 0.
hr: Postavite tonove boje slike između 0 i 360. Zadano je na 0.

en: Image saturation (0-3)
hr: Zasićenost slike (0-3)

en: Set the image saturation, between 0 and 3. Defaults to 1.
hr: Postavite zasićenost boje slike između 0 i 3. Zadano je na 1.

en: Image brightness (0-2)
hr: Svjetlina slike (0-2)

en: Set the image brightness, between 0 and 2. Defaults to 1.
hr: Postavite svjetlinu slike između 0 i 2. Zadano je na 1.

en: Image gamma (0-10)
hr: Gama slike (0-10)

en: Set the image gamma, between 0.01 and 10. Defaults to 1.
hr: Postavite gama slike između 0.01 i 10. Zadano je na 1.

en: No
hr: Ne

en: Any
hr: Bilo koje

en: System default
hr: Standard sustava

en: After first unlock
hr: Nakon prvog otključavanja

en: After first unlock, on this device only
hr: Nakon prvog otključavanja, samo na ovom uređaju

en: When passcode set, on this device only
hr: Nakon postavljanja lozinke, samo na ovom uređaju

en: Always, on this device only
hr: Uvijek, samo na ovom uređaju

en: When unlocked
hr: Prilikom otključavanja

en: When unlocked, on this device only
hr: Prilikom otključavanja, samo na ovom uređaju

en: Be quiet
hr: Budi tiho

en: Info
hr: Informacije

en: Log to file
hr: Zapiši u datoteku

en: Log all VLC messages to a text file.
hr: Sve VLC-ove poruke zapiši u tekstualnoj datoteci.

en: Log filename
hr: Naziv datoteke zapisnika

en: Specify the log filename.
hr: Navedite naziv datoteke zapisnika.

en: Log format
hr: Oblik zapisnika

en: Verbosity
hr: Opširnost

en: Lua interface
hr: Sučelje Lua

en: Lua interface module to load
hr: Modul sučelja Lua za učitati

en: Lua interface configuration
hr: Prilagodba sučelja Lua

en: Lua interface configuration string. Format is: '["<interface module name>"] = { <option> = <value>, ...}, ...'.
hr: Prilagodbeni niz sučelja Lua. Format je: '["<naziv sučelnog modula>"] = { <mogućnost> = <vrijednost>, ...}, ...'.

en: Source directory
hr: Imenik izvora

en: Directory index
hr: Kazalo imenika

en: Allow to build directory index
hr: Dopušta tvorbu imeničkog kazala

en: This is the host on which the interface will listen. It defaults to all network interfaces (0.0.0.0). If you want this interface to be available only on the local machine, enter "127.0.0.1".
hr: Ovo je glavno računalo na kojem će sučelje iščekivati upite. Zadano je za sva mrežna sučelja (0.0.0.0). Ukoliko želite da ovo sučelje bude dostupno samo na mjesnom računalu, unesite "127.0.0.1".

en: This is the TCP port on which this interface will listen. It defaults to 4212.
hr: To je priključak TCP-a na kojem će ovo sučelje iščekivati upite. Zadano je na 4212.

en: CLI input
hr: Ulaz CLI

en: Accept commands from this source. The CLI defaults to stdin ("*console"), but can also bind to a plain TCP socket ("localhost:4212") or use the telnet protocol ("telnet://0.0.0.0:4212")
hr: Prihvati naredbe iz ovog izvora. CLI je po zadanom postavljen na stdin ("*console"), ali može se povezati i s običnom utičnicom TCP-a ("localhost:4212") ili koristiti protokol telneta ("telnet://0.0.0.0:4212").

en: Lua interpreter
hr: Tumač Lua

en: Command-line interface
hr: Sučelje naredbenog retka

en: Lua Meta Fetcher
hr: Dohvatnik Lua Meta

en: Fetch meta data using lua scripts
hr: Metapodatke dohvati pomoću skripti Lua

en: Lua Meta Reader
hr: Čitač Lua Meta

en: Read meta data using lua scripts
hr: Metapodatke čitaj pomoću skripti Lua

en: Lua Playlist
hr: Popis za izvođenje Lua

en: Lua Playlist Parser Interface
hr: Sučelje raščlanjivača popisa za izvođenje Lua

en: Lua Art
hr: Naslovnice Lua

en: Fetch artwork using lua scripts
hr: Dohvati naslovne slike koje koriste skripte Lua

en: Lua Extension
hr: Proširenje Lua

en: Lua SD Module
hr: Modul Lua SD

en: Folder meta data
hr: Metapodaci mape

en: Album art filename
hr: Naziv datoteke albumske grafike

en: Filename to look for album art in current directory
hr: Naziv datoteke albumske naslovnice koja se traži u tekućem imeniku

en: Classic Rock
hr: Klasični rock

en: Other
hr: Ostalo

en: Alternative
hr: Alternativa

en: Death Metal
hr: Death metal

en: Pranks
hr: Podvale

en: Ambient
hr: Ambijentalna

en: Vocal
hr: Vokalna

en: Instrumental
hr: Instrumentalna

en: Sound Clip
hr: Zvučni isječak

en: Noise
hr: Šum

en: Alternative Rock
hr: Alternativni rock

en: Bass
hr: Bas

en: Meditative
hr: Meditativna

en: Instrumental Pop
hr: Instrumentalni pop

en: Instrumental Rock
hr: Instrumentalni rock

en: Ethnic
hr: Etnička

en: Electronic
hr: Elektronička

en: Southern Rock
hr: Južnjački rock

en: Top 40
hr: Prvih 40

en: Christian Rap
hr: Kršćanski rap

en: Pop/Funk
hr: Pop/funk

en: New Wave
hr: Novi val

en: Acid Punk
hr: Acid punk

en: Acid Jazz
hr: Acid jazz

en: Rock & Roll
hr: Rock & roll

en: Hard Rock
hr: Tvrdi rock

en: Folk-Rock
hr: Folk-rock

en: National Folk
hr: Narodni foklor

en: Fast Fusion
hr: Fast fusion

en: Celtic
hr: Keltska

en: Avantgarde
hr: Avangarda

en: Gothic Rock
hr: Gotički rock

en: Progressive Rock
hr: Progresivni rock

en: Psychedelic Rock
hr: Psihodelični rock

en: Symphonic Rock
hr: Simfonijski rock

en: Slow Rock
hr: Polagani rock

en: Easy Listening
hr: Potiho slušanje

en: Acoustic
hr: Akustično

en: Humour
hr: Humor

en: Speech
hr: Govor

en: Chanson
hr: Šansona

en: Chamber Music
hr: Komorna glazba

en: Symphony
hr: Simfonija

en: Primus
hr: Prim

en: Satire
hr: Satira

en: Slow Jam
hr: Lagani jam

en: Folklore
hr: Folklor

en: Ballad
hr: Balada

en: Power Ballad
hr: Snažna balada

en: Rhythmic Soul
hr: Ritmički soul

en: Freestyle
hr: Slobodni stil

en: Drum Solo
hr: Solo udaraljke

en: Drum & Bass
hr: Udaraljke i bas

en: Christian Gangsta Rap
hr: Kršćanski gangsterski rap

en: Heavy Metal
hr: Heavy metal

en: Contemporary Christian
hr: Suvremena kršćanska glazba

en: Christian Rock
hr: Kršćanski rock

en: The username of your last.fm account
hr: Korisničko ime Vašeg last.fm računa

en: The password of your last.fm account
hr: Zaporka Vašeg last.fm računa

en: Scrobbler URL
hr: Mrežna adresa Scrobblera

en: The URL set for an alternative scrobbler engine
hr: Mrežna adresa postavljena za alternativno pokretanje Scrobblera

en: Submission of played songs to last.fm
hr: Slanje izvođenih skladbi na last.fm

en: last.fm: Authentication failed
hr: last.fm: Ovjeravanje nije uspjelo

en: last.fm username or password is incorrect. Please verify your settings and relaunch VLC.
hr: Korisničko ime ili zaporka za last.fm nisu točni. Provjerite Vaše postavke i ponovo pokrenite VLC.

en: Last.fm username not set
hr: Nije navedeno korisničko ime za Last.fm

en: Please set a username or disable the audioscrobbler plugin, and restart VLC.
    Visit http://www.last.fm/join/ to get an account.
hr: Navedite korisničko ime ili pak isključite dodatak Audioscrobblera i iznova pokrenite VLC.
    Za otvaranje računa posjetite http://www.last.fm/join/

en: Abort
hr: Prekini

en: View certificate
hr: Prikaži certifikat

en: Insecure site
hr: Nesiguran sadržaj

en: Accept 24 hours
hr: Prihvati 24 sata

en: Accept permanently
hr: Prihvati stalno

en: TLS cipher priorities
hr: Prioriteti šifriranja TLS-a

en: Ciphers, key exchange methods, hash functions and compression methods can be selected. Refer to GNU TLS documentation for detailed syntax.
hr: Mogu s odabrati šifre, metode razmjene ključeva, funkcije raspršivanja i metode sažimanja. U dokumentaciji GNU TLS-a možete pronaći iscrpne pojedinosti o sintaksama.

en: Performance (prioritize faster ciphers)
hr: Učinkovitost (daje prednost bržim šiframa)

en: Secure 128-bits (exclude 256-bits ciphers)
hr: Sigurno 128-bitovno (isključuje 256-bitovne šifre)

en: Secure 256-bits (prioritize 256-bits ciphers)
hr: Sigurno 256-bitovno (daje prednost 256-bitovnim šiframa)

en: GNU TLS transport layer security
hr: Sigurnost prijenosnih slojeva GnuTLS-a

en: GNU TLS server
hr: Poslužitelj GnuTLS-a

en: Playing some media.
hr: Izvodi neke medije.

en: D-Bus screensaver
hr: Zaštita zaslona D-Bus-a

en: D-Bus screen saver inhibition
hr: Isključivanje zaštite zaslona D-Bus-a

en: XDG-screensaver
hr: Čuvar zaslona XDG

en: XDG screen saver inhibition
hr: Isključivač čuvara zaslona XDG

en: Logging
hr: Vođenje zapisnika

en: File logging
hr: Datoteka vođenja zapisnika

en: M3U playlist export
hr: Izvoz popisa za izvođenje u obliku M3U

en: M3U8 playlist export
hr: Izvoz popisa za izvođenje M3U

en: XSPF playlist export
hr: Izvoz popisa za izvođenje u obliku XSPF

en: HTML playlist export
hr: Izvoz popisa za izvođenje u obliku HTML

en: Maximum number of connections
hr: Maksimalni broj veza

en: This limits the maximum number of clients that can connect to the RTSP VOD. 0 means no limit.
hr: Ovo ograničava broj veza klijenata, koji se mogu povezati u svrhu prikaza video snimki po zahtjevu putem RTSP-a. 0 znači da nema ograničenja.

en: MUX for RAW RTSP transport
hr: MUX za prijenos RAW-a putem RTSP-a

en: Sets the timeout option in the RTSP session string
hr: Postavi mogućnost isteka vremena u kodnom nizu zasjedanja RTSP-a

en: Defines what timeout option to add to the RTSP session ID string. Setting it to a negative number removes the timeout option entirely. This is needed by some IPTV STBs (such as those made by HansunTech) which get confused by it. The default is 5.
hr: Određuje koju mogućnost isteka vremena dodati nizu ID zasjedanja RTSP-a. Njeno postavljanje na neku negativnu vrijednost će potpuno odstraniti mogućnost isteka vremena. Ovo je nužno zbog nekih IPTV STB-a (kao što su oni od HansunTecha), koji bi time mogli biti zbunjeni. Zadana vrijednost je 5.

en: RTSP VoD
hr: Video po zahtjevu - RTSP

en: Stats
hr: Statistike

en: Stats encoder function
hr: Funkcija statističkog kodera

en: Stats decoder
hr: Dekoder statistîka

en: Stats decoder function
hr: Funkcija statističkog dekodera

en: Stats demux
hr: Demuks statistîka

en: Stats demux function
hr: Funkcija demuksa statistîka

en: XML Parser (using libxml2)
hr: Raščlanjivač XML-a (koristi libxml2)

en: Title to put in ASF comments.
hr: Naslov za komentare ASF-a.

en: Author to put in ASF comments.
hr: Podatak o autoru za komentare ASF-a.

en: Copyright string to put in ASF comments.
hr: Niz o autorskim pravima za komentare ASF-a.

en: Comment
hr: Komentar

en: Comment to put in ASF comments.
hr: Komentar za staviti u komentare ASF-a.

en: "Rating" to put in ASF comments.
hr: "Ocjena" za staviti u komentare ASF-a.

en: Packet Size
hr: Veličina paketa

en: ASF packet size -- default is 4096 bytes
hr: Veličina paketa ASF-a -- zadano je 4096 bajta

en: Bitrate override
hr: Nadomjesti stopu protoka

en: Do not try to guess ASF bitrate. Setting this, allows you to control how Windows Media Player will cache streamed content. Set to audio+video bitrate in bytes
hr: Nemojte pokušavati pogoditi brzinu protoka ASF-a. Postavljanjem ovoga Vam se omogućava nadzor nad tim, kako će Windows Media Player strujani sadržaj pohranjivati u međuspremnik. Određivanje protoka zvuka i slike je u bajtima.

en: ASF muxer
hr: Mukser ASF-a

en: Unknown Video
hr: Nepoznati video

en: Subject
hr: Predmet

en: Encoder
hr: Koder

en: AVI muxer
hr: Mukser AVI-a

en: Dummy/Raw muxer
hr: Mukser prividnog/neobrađivanog sadržaja

en: Create "Fast Start" files
hr: Stvori datoteke za "Brzo pokretanje"

en: Create "Fast Start" files. "Fast Start" files are optimized for downloads and allow the user to start previewing the file while it is downloading.
hr: Stvaranje datoteka za "Brzo pokretanje". Datoteke "Brzog pokretanja" su posebno prilagođene za preuzimanja i omogućavaju korisniku uvid u sadržaj datoteke još tijekom preuzimanja.

en: MP4/MOV muxer
hr: Mukser MP4/MOV-a

en: DTS delay (ms)
hr: Odgađanje DTS-a (ms)

en: Delay the DTS (decoding time stamps) and PTS (presentation timestamps) of the data in the stream, compared to the SCRs. This allows for some buffering inside the client decoder.
hr: Odgađa DTS (žigovi vremena dekodiranja) i PTS (žigovi vremena predočavanja) podataka strujanja u poređenju sa SCR-ima. Ovim se omogućava nešto međupohrane unutar dekodera.

en: PES maximum size
hr: Maksimalna veličina PES-a

en: Set the maximum allowed PES size when producing the MPEG PS streams.
hr: Pri proizvodnji strujanja MPEG PS postavlja najveću dopuštenu veličinu PES-a.

en: PS muxer
hr: Mukser PS-a

en: Video PID
hr: PID video slike

en: Assign a fixed PID to the video stream. The PCR PID will automatically be the video.
hr: Strujanju video zapisa dodjeljuje stalni PID. PCR PID će automatski biti video.

en: Audio PID
hr: PID zvuka

en: Assign a fixed PID to the audio stream.
hr: Strujanju zvuka dodjeljuje stalni PID.

en: SPU PID
hr: PID SPU-a

en: Assign a fixed PID to the SPU.
hr: Jedinici SPU dodjeljuje stalni PID.

en: PMT PID
hr: PID PMT-a

en: Assign a fixed PID to the PMT
hr: PMT-u dodjeljuje stalni PID

en: TS ID
hr: ID TS-a

en: Assign a fixed Transport Stream ID.
hr: Prijenosu strujanja dodjeljuje stalni ID.

en: Assign a fixed Network ID (for SDT table)
hr: Dodjeljuje stalne mrežne identifikatore (za SDT tabelu)

en: PMT Program numbers
hr: Brojevi programa PMT-a

en: Assign a program number to each PMT. This requires "Set PID to ID of ES" to be enabled.
hr: Svakom PMT-u dodijeljuje programski broj. To iziskuje da "Postavi PID na ID za ES" bude uključeno.

en: Mux PMT (requires --sout-ts-es-id-pid)
hr: Muks PMT-a (iziskuje --sout-ts-es-id-pid)

en: Define the pids to add to each pmt. This requires "Set PID to ID of ES" to be enabled.
hr: Određuje PID-ove za dodati svakom PMT-u. To iziskuje da "Postavi PID na ID za ES" bude uključeno.

en: SDT Descriptors (requires --sout-ts-es-id-pid)
hr: Opisnici SDT-a (iziskuje --sout-ts-es-id-pid)

en: Set PID to ID of ES
hr: Postavi PID na ID za ES

en: Sets PID to the ID if the incoming ES. This is for use with --ts-es-id-pid, and allows having the same PIDs in the input and output streams.
hr: Postavlja PID za ID nadolazećih osnovnih strujanja. Ovo je za uporabu sa --ts-es-id-pid, a dopušta imati iste PID-e u ulaznim i izlaznim strujanjima.

en: Data alignment
hr: Usmjerenje podataka

en: Enforces alignment of all access units on PES boundaries. Disabling this might save some bandwidth but introduce incompatibilities.
hr: Iznuđuje poravnavanje svih pristupnih jedinica na rubovima PES-a. Isključivanje ovoga može uštedjeti nešto ali dovodi do nespojivosti.

en: Shaping delay (ms)
hr: Odgađanje oblikovanja prometa (ms)

en: Cut the stream in slices of the given duration, and ensure a constant bitrate between the two boundaries. This avoids having huge bitrate peaks, especially for reference frames.
hr: Reže strujanje u isječke zadanog trajanja i osigurava ustaljenu stopu protoka između dviju granica. Time se izbjegava nastajanje velikih odskakivanja stope protoka, posebice kod referentnih okvira.

en: Use keyframes
hr: Koristi ključne okvire

en: If enabled, and shaping is specified, the TS muxer will place the boundaries at the end of I pictures. In that case, the shaping duration given by the user is a worse case used when no reference frame is available. This enhances the efficiency of the shaping algorithm, since I frames are usually the biggest frames in the stream.
hr: Ukoliko je uključeno i specificirano oblikovanje prometa, muxer TS-a će granice smjestiti na koncu slîka I. U tom je slučaju korisnikom zadano trajanje oblikovanja prometa onaj lošiji slučaj, koji će se koristiti kada nema raspoloživog referentnog okvira. To povećava učinkovitost algoritma oblikovanja prometa, pošto su okviri I obično najveći okviri u strujanju.

en: PCR interval (ms)
hr: Interval PCR-a (ms)

en: Set at which interval PCRs (Program Clock Reference) will be sent (in milliseconds). This value should be below 100ms. (default is 70ms).
hr: Određuje u kojim će intervalima PCR-i (Program Clock Reference/Reference programskog sata) biti slane (u milisekundama). Ova vrijednost bi trebala biti ispod 100 ms (zadano je 70ms).

en: Minimum B (deprecated)
hr: Minimum B (odbačeno)

en: This setting is deprecated and not used anymore
hr: Ova postavka je odbačena i više se ne koristi

en: Maximum B (deprecated)
hr: Maksimum B (odbačeno)

en: Delay the DTS (decoding time stamps) and PTS (presentation timestamps) of the data in the stream, compared to the PCRs. This allows for some buffering inside the client decoder.
hr: Odgađanje DTS-a (žigovi vremena dekodiranja) i PTS-a (žigovi vremena predočavanja) podataka strujanja u poređenju sa PCR-ima. Ovim se omogućava nešto međupohrane unutar dekodera.

en: Crypt audio
hr: Šifriraj audio

en: Crypt audio using CSA
hr: Šifriraj zvuk pomoću CSA

en: Crypt video
hr: Šifriraj video

en: Crypt video using CSA
hr: Šifrirati video pomoću CSA

en: CSA Key in use
hr: Ključ CSA u uporabi

en: CSA encryption key used. It can be the odd/first/1 (default) or the even/second/2 one.
hr: Ključ šifriranja CSA koji se koristi. To može biti neparni/prvi/1 (zadano) ili parni/drugi/2.

en: Packet size in bytes to encrypt
hr: Veličina paketa za šifriranje u bajtima

en: Size of the TS packet to encrypt. The encryption routines subtract the TS-header from the value before encrypting.
hr: Veličina paketa TS za kodiranje. Šifrantske rutine oduzimaju zaglavlje TS-a od vrijednosti prije šifriranja.

en: TS muxer (libdvbpsi)
hr: TS mukser (libdvbpsi)

en: Multipart JPEG muxer
hr: Mukser višedijelnog JPEG-a

en: Ogg/OGM muxer
hr: Mukser Ogg/OGM-a

en: WAV muxer
hr: Mukser WAV-a

en: New input playing
hr: Izvođenje novog ulaza

en: Now playing
hr: Sada se izvodi

en: Timeout (ms)
hr: Vrijeme isteka (ms)

en: Notify
hr: Obavijesti

en: LibNotify Notification Plugin
hr: Dodatak za obavještavanje LibNotify

en: A/52 audio packetizer
hr: Paketnik zvuka A/52

en: Copy packetizer
hr: Paketnik preslika

en: Dirac packetizer
hr: Paketnik Diraca

en: DTS audio packetizer
hr: Paketnik zvuka DTS

en: Flac audio packetizer
hr: Paketnik zvuka Flac

en: H.264 video packetizer
hr: Paketnik video slike H.264

en: MLP/TrueHD parser
hr: Raščlanjivač MLP/TrueHD

en: MPEG4 audio packetizer
hr: Paketnik zvuka MPEG4

en: MPEG4 video packetizer
hr: Paketnik video slike MPEG4

en: MPEG audio layer I/II/III packetizer
hr: Paketnik zvuka MPEG layer I/II/III

en: Sync on Intra Frame
hr: Usklađuj na okvirima Intra Frame

en: Normally the packetizer would sync on the next full frame. This flags instructs the packetizer to sync on the first Intra Frame found.
hr: Paketnik se obično usklađuje na slijedećem punom okviru. Ova zastavica upućuje paketnik da se uskladi pri prvom okviru, koji je kodiran/sažet postupkom Intra-Frame, na koji naiđe.

en: MPEG-I/II video packetizer
hr: Paketnik video slike MPEG-I/II

en: MPEG Video
hr: Video slika MPEG

en: VC-1 packetizer
hr: Paketnik VC-1

en: My Videos
hr: Moji video zapisi

en: My Music
hr: Moja glazba

en: Picture
hr: Slika

en: My Pictures
hr: Moje slike

en: MTP devices
hr: Uređaji MTP-a

en: MTP Device
hr: Uređaj MTP-a

en: Discs
hr: Diskovi

en: Podcasts
hr: Podcasti

en: Podcast URLs list
hr: Popis URL-a podcasta

en: Enter the list of podcasts to retrieve, separated by '|' (pipe).
hr: Unesite popis podcasta za dobavljanje, razdvajan znakom '|' (tzv. cijev).

en: Audio capture
hr: Snimanje zvuka

en: Audio capture (PulseAudio)
hr: Snimanje zvuka (PulseAudio)

en: Generic
hr: Izvorno

en: SAP multicast address
hr: Adresa SAP-a za višesmjerno slanje

en: The SAP module normally chooses itself the right addresses to listen to. However, you can specify a specific address.
hr: Modul SAP-a obično sam odabere prave adrese koje će osluškivati. Unatoč tomu, Vi možete navesti neku određenu adresu.

en: SAP timeout (seconds)
hr: Istek vremena SAP-a (u sekundama)

en: Delay after which SAP items get deleted if no new announcement is received.
hr: Odgađanje poslije kojeg se brišu stavke SAP-a, ukoliko se ne zaprime nova najavljivanja.

en: Try to parse the announce
hr: Pokušaj raščlaniti najavu

en: This enables actual parsing of the announces by the SAP module. Otherwise, all announcements are parsed by the "live555" (RTP/RTSP) module.
hr: Ovim se uključuje stvarno raščlanjivanje najava modulom SAP-a. U suprotnom se sva najavljivanja raščlanjuju modulom "live555" (RTP/RTSP).

en: SAP Strict mode
hr: Strogi način rada SAP-a

en: When this is set, the SAP parser will discard some non-compliant announcements.
hr: Ukoliko je ovo zadano, onda će raščlanjivač SAP-a odbacivati neka neusukladna najavljivanja.

en: Network streams (SAP)
hr: Mrežna strujanja (SAP)

en: SDP Descriptions parser
hr: Raščlanjivač opisa SDP-a

en: Session
hr: Zasjedanje

en: Tool
hr: Alatka

en: User
hr: Korisnik

en: Video capture
hr: Snimanje videa

en: Video capture (Video4Linux)
hr: Snimanje videa (Video4Linux)

en: Audio capture (ALSA)
hr: Snimanje zvuka (ALSA)

en: Unknown type
hr: Nepoznata vrsta

en: Screen capture
hr: Snimanje zaslona

en: Your window manager does not provide a list of applications.
hr: Vaš upravljač prozora ne pruža popis aplikacija.

en: Applications
hr: Aplikacije

en: Desktop
hr: Radna ploha

en: X coordinate
hr: X koordinata

en: X coordinate of the bargraph.
hr: X koordinata stupčanog grafikona.

en: Y coordinate
hr: Y koordinata

en: Y coordinate of the bargraph.
hr: Y koordinata stupčanog grafikona.

en: Transparency of the bargraph
hr: Prozirnost trakastog grafikona

en: Bargraph transparency value (from 0 for full transparency to 255 for full opacity).
hr: Vrijednost prozirnosti trakastog grafikona (od 0 za punu prozirnost do 255 za punu neprozirnost).

en: Bargraph position
hr: Položaj  trakastog grafikona

en: Enforce the bargraph position on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, eg 6 = top-right).
hr: Nametanje položaja trakastog grafikona na video slici  (0=u sredini, 1=lijevo, 2=desno, 4=pri vrhu, 8=pri dnu. Možete koristiti i spoj tih vrijednosti, primjerice 6 = pri vrhu-desno).

en: Audio Bar Graph Video sub source
hr: Podizvor zvuka video zapisa za trakasti grafikon

en: Audio Bar Graph Video
hr: Trakasti grafikon zvuka video zapisa

en: Input FIFO
hr: Ulaz FIFO

en: FIFO which will be read for commands
hr: FIFO koji će biti čitan pri naredbama

en: Output FIFO
hr: Izlaz FIFO

en: FIFO which will be written to for responses
hr: FIFO koji će biti pisan pri odzivima

en: Dynamic video overlay
hr: Dinamičko prekrivanje slike

en: Overlay
hr: Prekrivanje

en: Full path of the image files to use. Format is <image>[,<delay in ms>[,<alpha>]][;<image>[,<delay>[,<alpha>]]][;...]. If you only have one file, simply enter its filename.
hr: Potpuna staza slikovne datoteke, koja će se koristiti. Format je <slika>[,<odgoda u ms>[,<alfa>]][;<slika>[,<odgoda>[,<alfa>]]][;...]. Ukoliko imate samo jednu datoteku, unesite jednostavno njezin naziv.

en: Logo animation # of loops
hr: Broj petlji animacije logotipa

en: Logo individual image time in ms
hr: Pojedinačno vrijeme prikaza slike logotipa u ms

en: Individual image display time of 0 - 60000 ms.
hr: Pojedinačno vrijeme prikaza slike od 0 - 60000 ms.

en: X coordinate of the logo. You can move the logo by left-clicking it.
hr: X koordinata logotipa. Logotip možete pomjerati lijevim klikom na njega.

en: Y coordinate of the logo. You can move the logo by left-clicking it.
hr: Y koordinata logotipa. Logotip možete pomjerati lijevim klikom na njega.

en: Opacity of the logo
hr: Neprozirnost logotipa

en: Logo opacity value (from 0 for full transparency to 255 for full opacity).
hr: Vrijednost neprozirnosti logotipa (od 0 za potpunu prozirnost do 255 za potpunu neprozirnost).

en: Logo position
hr: Položaj logotipa

en: Enforce the logo position on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, eg 6 = top-right).
hr: Nameće položaj logotipa na video slici  (0=u sredini, 1=lijevo, 2=desno, 4=pri vrhu, 8=pri dnu. Isto tako možete koristiti i spoj tih vrijednosti, primjerice 6 = pri vrhu-desno).

en: Use a local picture as logo on the video
hr: Koristi lokalnu sliku kao logotip u video prikazu

en: Logo sub source
hr: Podizvor logotipa

en: Logo overlay
hr: Prekrivanje logotipom

en: Logo video filter
hr: Filtar video slike logotipa

en: Text file
hr: Tekstualna datoteka

en: X offset
hr: Odstup X

en: X offset, from the left screen edge.
hr: Pomak X, s lijevog ruba zaslona.

en: Y offset
hr: Odstup Y

en: Y offset, down from the top.
hr: Pomak Y, s vrha prema dolje.

en: Timeout
hr: Istek vremena

en: Number of milliseconds the marquee must remain displayed. Default value is 0 (remains forever).
hr: Broj milisekunda koje moraju preostajati pomičnom tekstu za prikaz. Zadana vrijednost je 0 (ostaje za stalno).

en: Refresh period in ms
hr: Razdoblje osvježavanja u ms

en: Number of milliseconds between string updates. This is mainly useful when using meta data or time format string sequences.
hr: Broj milisekunda između dopune nizova. To je uglavnom korisno onda, kada se koriste slijedovi nizova metapodataka ili format vremena.

en: Font size, pixels
hr: Veličina fonta u pikselima

en: Color of the text that will be rendered on the video. This must be an hexadecimal (like HTML colors). The first two chars are for red, then green, then blue. #000000 = black, #FF0000 = red, #00FF00 = green, #FFFF00 = yellow (red + green), #FFFFFF = white
hr: Boja teksta koji će biti prikazan preko video slike. Taj unos mora biti heksadecimalan (poput boja u HTML-u). Prva dva znaka su za crveno, zatim zeleno, zatim plavo. #000000 = crno, #FF0000 = crveno, #00FF00 = zeleno, #FFFF00 = žuto (crveno + zeleno), #FFFFFF = bijelo

en: Marquee position
hr: Položaj pomičnog teksta

en: You can enforce the marquee position on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, eg 6 = top-right).
hr: Vi možete nametnuti položaj pomičnog teksta na video slici (0=u sredini, 1=lijevo, 2=desno, 4=pri vrhu, 8=pri dnu. Isto tako možete koristiti i spoj tih vrijednosti, primjerice 6 = pri vrhu-desno).

en: Display text above the video
hr: Prikaži tekst iznad video prikaza

en: Marquee
hr: Pomični tekst

en: Marquee display
hr: Prikaz pomičnog teksta

en: Misc
hr: Razno

en: Transparency of the mosaic foreground pictures. 0 means transparent, 255 opaque (default).
hr: Prozirnost mozaičnih slîka u prvom planu. 0 znači prozirno, 255 neprozirno (zadano).

en: Total height of the mosaic, in pixels.
hr: Ukupna visina mozaika u pikselima.

en: Total width of the mosaic, in pixels.
hr: Ukupna širina mozaika u pikselima.

en: Top left corner X coordinate
hr: X koordinata gornjeg lijevog kuta

en: X Coordinate of the top-left corner of the mosaic.
hr: X koordinata gornjeg lijevog kuta mozaika.

en: Top left corner Y coordinate
hr: Y koordinata gornjeg lijevog kuta

en: Y Coordinate of the top-left corner of the mosaic.
hr: Y koordinata gornjeg lijevog kuta mozaika.

en: Border width
hr: Širina rubova

en: Width in pixels of the border between miniatures.
hr: Širina rubova između minijatura u pikselima.

en: Border height
hr: Visina rubova

en: Height in pixels of the border between miniatures.
hr: Visina rubova između minijatura u pikselima.

en: Mosaic alignment
hr: Usmjerenje mozaika

en: You can enforce the mosaic alignment on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, eg 6 = top-right).
hr: Usmjerenje mozaika na video slici možete nametnuti (0=po sredini, 1=lijevo, 2=desno, 4=gore, 8=dolje, ali možete i spajati te vrijednosti, primjerice 6 = gore-desno).

en: Positioning method
hr: Način smještanja

en: Positioning method for the mosaic. auto: automatically choose the best number of rows and columns. fixed: use the user-defined number of rows and columns. offsets: use the user-defined offsets for each image.
hr: Način pozicioniranja mozaika. Automatski: automatski izbor najboljeg broja redova i stupaca. Utvrđeno: koristi korisnički određeni broj redova i stupaca. Pomaci: za svaku sliku koristi korisnički određene razmake.

en: Number of rows
hr: Broj redova

en: Number of image rows in the mosaic (only used if positioning method is set to "fixed").
hr: Broj redova slîka u mozaiku (koristi se samo ukoliko je način pozicioniranja postavljen na "nepromjenjivo").

en: Number of columns
hr: Broj stupaca

en: Keep aspect ratio
hr: Zadrži bočni omjer

en: Keep the original aspect ratio when resizing mosaic elements.
hr: Zadrži izvorni bočni omjer pri promjeni veličine elemenata mozaika.

en: Keep original size
hr: Zadrži izvornu veličinu

en: Keep the original size of mosaic elements.
hr: Zadrži izvorne veličine elemenata mozaika.

en: Elements order
hr: Redoslijed elemenata

en: Offsets in order
hr: Razmaci u poretku

en: You can enforce the (x,y) offsets of the elements on the mosaic (only used if positioning method is set to "offsets"). You must give a comma-separated list of coordinates (eg: 10,10,150,10).
hr: Ovdje možete nametnuti razmake (x,y) elemenata u mozaiku (koristi se samo ako je način pozicioniranja postavljen na "pomaci"). Morate zadati zarezima odvojeni popis koordinata (npr.: 10,10,150,10).

en: Pictures coming from the mosaic elements will be delayed according to this value (in milliseconds). For high values you will need to raise caching at input.
hr: Slike koje dolaze od elemenata mozaika će biti odgađane sukladno ovoj vrijednosti (u milisekundama). Za visoke vrijednosti ćete morati povisiti pohranjivanje u međuspremniku pri ulazu.

en: auto
hr: automatski

en: fixed
hr: fiksno

en: offsets
hr: pomaci

en: Mosaic video sub source
hr: Podizvor mozaika video slike

en: Mosaic
hr: Mozaik

en: VNC Host
hr: Glavno računalo VNC-a

en: VNC hostname or IP address.
hr: Naziv ili adresa glavnog računala VNC-a.

en: VNC Port
hr: Priključak VNC-a

en: VNC port number.
hr: Broj VNC-ovog priključka.

en: VNC Password
hr: Zaporka VNC-a

en: VNC password.
hr: Zaporka VNC-a.

en: VNC poll interval
hr: Interval provjera putem VNC-a

en: VNC polling
hr: Provjere putem VNC-a

en: Activate VNC polling. Do NOT activate for use as VDR ffnetdev client.
hr: Aktiviranje provjera putem VNC-a. NEMOJTE ovo aktivirati za uporabu kao klijent VDR ffnetdev.

en: Send mouse events to VNC host. Not needed for use as VDR ffnetdev client.
hr: Pokrete mišom šalje glavnom računalu VNC-a. Nije potrebno pri uporabi kao klijent VDR ffnetdev.

en: Key events
hr: Unosi tipkovnicom

en: Send key events to VNC host.
hr: Unose tipkovnicom šalje glavnom računalu VNC-a.

en: Alpha transparency value (default 255)
hr: Vrijednost prozirnosti alfa (zadano 255)

en: The transparency of the OSD VNC can be changed by giving a value between 0 and 255. A lower value specifies more transparency a higher means less transparency. The default is being not transparent (value 255) the minimum is fully transparent (value 0).
hr: Prozirnost za OSD VNC-a može biti izmijenjena zadavanjem vrijednosti između 0 i 255. Niža vrijednost određuje veću a viša vrijednost manju prozirnost. Zadano nije prozirno (pri vrijednosti od 255), dok je minimum posve proziran (vrijednost 0).

en: Remote-OSD over VNC
hr: Udaljeni OSD preko VNC-a

en: Remote-OSD
hr: Udaljeni OSD

en: Feed URLs
hr: Mrežna adresa sažetaka

en: RSS/Atom feed '|' (pipe) separated URLs.
hr: Znakom '|' (cijev) razdvajane mrežne adrese sažetaka RSS/Atom.

en: Speed of feeds
hr: Brzina sažetaka

en: Speed of the RSS/Atom feeds in microseconds (bigger is slower).
hr: Brzina sažetaka RSS/Atoma mikrosekundama (veće je sporije).

en: Max length
hr: Maks. dužina

en: Maximum number of characters displayed on the screen.
hr: Maksimalni broj znakova prikazanih na zaslonu.

en: Refresh time
hr: Učestalost osvježavanja

en: Number of seconds between each forced refresh of the feeds. 0 means that the feeds are never updated.
hr: Broj sekundi između svakog iznuđenog obnavljanja sadržaja napajanja. 0 znači da se napajanja nikada ne aktualiziraju.

en: Feed images
hr: Slike sažetaka sadržaja

en: Display feed images if available.
hr: Prikazuj slike sažetaka sadržaja, ukoliko su raspoložive.

en: Opacity (inverse of transparency) of overlay text. 0 = transparent, 255 = totally opaque.
hr: Neprozirnost prekrivenog teksta. 0 = prozirno, 255 = posve neprozirno.

en: Text position
hr: Položaj teksta

en: You can enforce the text position on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom; you can also use combinations of these values, eg 6 = top-right).
hr: Vi možete nametnuti položaj teksta na video slici (0=u sredini, 1=lijevo, 2=desno, 4=pri vrhu, 8=pri dnu. Isto tako možete koristiti i spoj tih vrijednosti, primjerice 6 = pri vrhu-desno).

en: Title display mode
hr: Način prikaza naslova

en: Title display mode. Default is 0 (hidden) if the feed has an image and feed images are enabled, 1 otherwise.
hr: Način prikaza naslova. Zadano je 0 (skriveno) ukoliko napajanje ima neku sliku i ako su omogućene slike sadržaja, u suprotnom 1.

en: Display a RSS or ATOM Feed on your video
hr: Prikazuje sažetak sadržaja RSS-a ili ATOM-a na Vašoj video slici

en: Don't show
hr: Ne prikazuj

en: Always visible
hr: Uvijek vidljivo

en: Scroll with feed
hr: Pomiči s dovodom sadržaja

en: RSS and Atom feed display
hr: Prikaz sažetka RSS-a i Atoma

en: Change subtitle delay
hr: Izmijeni odgodu podnaslova

en: Delay calculation mode
hr: Način izračuna odlaganja

en: Absolute delay - add absolute delay to each subtitle. Relative to source delay - multiply subtitle delay. Relative to source content - determine subtitle delay from its content (text).
hr: Apsolutno odlaganje - svakom podnaslovu dodaje apsolutno odlaganje. Odlaganje ovisno o izvoru - odlaganje podnaslova se umnožava. Ovisno o sadržaju izvora - odlaganje podnaslova se određuje temeljem njihovog sadržaja (teksta).

en: Calculation factor
hr: Čimbenik kalkulacije

en: Calculation factor. In Absolute delay mode the factor represents seconds.
hr: Čimbenik izračuna. U apsolutnom načinu odlaganja, čimbenik odgovara sekundama.

en: Maximum overlapping subtitles
hr: Maksimum preklapanja podnaslova

en: Maximum number of subtitles allowed at the same time.
hr: Maksimum broja podnaslova dopuštenih u isto vrijeme.

en: Minimum alpha value
hr: Minimum vrijednosti alfa

en: Alpha value of the earliest subtitle, where 0 is fully transparent and 255 is fully opaque.
hr: Vrijednost alfa najranijih podnaslova, pri čemu 0 označava posve prozirno a 255 potpuno neprozirno.

en: Interval between two disappearances
hr: Razdoblje između dva iščeznuća

en: Minimum time (in milliseconds) that subtitle should stay after its predecessor has disappeared (subtitle delay will be extended to meet this requirement).
hr: Minimum vremena (u milisekundama) za prikaz podnaslova, nakon iščezavanja njegovog prethodnika (odgađanje podnaslova će biti produženo, kako bi se ispunio ta zahtjev).

en: Interval between disappearance and appearance
hr: Razdoblje između iščeznuća i pojavljivanja

en: Minimum time (in milliseconds) between subtitle disappearance and newer subtitle appearance (earlier subtitle delay will be extended to fill the gap).
hr: Minimum vremena (u milisekundama)  između iščeznuća jednog i pojavljivanja novog podnaslova (odgađanje ranijeg podnaslova će biti produženo, kako bi se popunio razmak među njima).

en: Interval between appearance and disappearance
hr: Razdoblje između pojavljivanja i iščeznuća

en: Minimum time (in milliseconds) that subtitle should stay after newer subtitle has appeared (earlier subtitle delay will be shortened to avoid the overlap).
hr: Minimum vremena (u milisekundama) tijekom kojeg bi podnaslov trebao ostati, nakon što se pojavio novi podnaslov (odgađanje ranijeg podnaslova će biti skraćeno, kako bi se izbjeglo njihovo preklapanje).

en: Absolute delay
hr: Apsolutno odgađanje

en: Relative to source delay
hr: Srazmjerno odgodi izvora

en: Relative to source content
hr: Odnosno na sadržaj izvora

en: Subsdelay
hr: Odgoda podnaslova

en: Overlap fix
hr: Ispravi preklapanje

en: ARIB STD-B25 Cam module
hr: ARIB STD-B25 Cam modul

en: LZMA decompression
hr: Dekompresija LZMA

en: gzip decompression
hr: Dekompresija GZIP

en: Read size
hr: Učitaj veličinu

en: Internal stream record
hr: Snimanje unutarnjeg strujanja

en: Autodel
hr: Automatsko brisanje

en: Automatically add/delete input streams
hr: Automatsko dodavanje/brisanje ulaznih strujanja

en: Integer identifier for this elementary stream. This will be used to "find" this stream later.
hr: Cjeloznamenkasto označavanje za ovo osnovno strujanje. Ono će biti korišteno da se kasnije "pronađe" ovo strujanje.

en: Destination bridge-in name
hr: Odredišni naziv ulazne premosnice

en: Name of the destination bridge-in. If you do not need more than one bridge-in at a time, you can discard this option.
hr: Naziv odredišta ulazne premosnice. Ukoliko ne potrebujete više od jedne ulazne premosnice istovremeno, ovu mogućnost možete zanemariti.

en: Pictures coming from the picture video outputs will be delayed according to this value (in milliseconds, should be >= 100 ms). For high values, you will need to raise caching values.
hr: Slike koje nadolaze iz izlaza video slike će biti zadržavane prema ovoj vrijednosti (u milisekundama, trebala bi biti >= 100 ms). Za visoke vrijednosti ćete morati povisiti vrijednosti pohranjivanja u međuspremnik.

en: ID Offset
hr: Odstup ID-a

en: Offset to add to the stream IDs specified in bridge_out to obtain the stream IDs bridge_in will register.
hr: Odstupanje, koje će biti dodano u bridge_outu navedenim ID-ima strujanja, kako bi se dobili ID-i strujanja, koje će registrirati bridge_in.

en: Name of current instance
hr: Naziv tekuće instance

en: Name of this bridge-in instance. If you do not need more than one bridge-in at a time, you can discard this option.
hr: Naziv ove instance ulazne premosnice. Ukoliko ne potrebujete više od jedne ulazne premosnice istovremeno, ovu mogućnost možete zanemariti.

en: Fallback to placeholder stream when out of data
hr: Povratak na zamjensko strujanje ukoliko nema podataka

en: Placeholder delay
hr: Odgađanje rezerviranog mjesta

en: Delay (in ms) before the placeholder kicks in.
hr: Odgađanje (u ms) prije nego uskoči rezervirano mjesto.

en: Wait for I frame before toggling placeholder
hr: Prije uključivanja rezerviranog mjesta pričekaj na okvir I

en: If enabled, switching between the placeholder and the normal stream will only occur on I frames. This will remove artifacts on stream switching at the expense of a slightly longer delay, depending on the frequence of I frames in the streams.
hr: Ukoliko je uključeno, prebacivanja između rezerviranog mjesta i uobičajenog strujanja će se pojavljivati samo u okvirima I. Ovim će se odstraniti artefakta pri prebacivanju strujanja na račun dužeg odgađanja, ovisno o učestalosti okvira I u strujanjima.

en: Bridge
hr: Most

en: Bridge stream output
hr: Premosnica izlaznog strujanja

en: Bridge out
hr: Izlazni most

en: Bridge in
hr: Ulazni most

en: Default: 90sec
hr: Zadano: 90 s

en: HTTP port
hr: HTTP priključak

en: Conversion quality
hr: Kvaliteta pretvaranja

en: Chromecast port
hr: Chromecast priključak

en: Ok, Don't warn me again
hr: U redu. Nemoj me više upozoravati

en: Cyclic stream output
hr: Cikličan izlaz strujanja

en: Elementary Stream ID
hr: ID elementarnog struja

en: Specify an identifier integer for this elementary stream
hr: Navedite cjeloznamenkasti identifikator za ovo osnovno strujanje

en: Delay of the ES (ms)
hr: Odgađanje ES-a (ms)

en: Specify a delay (in ms) for this elementary stream. Positive means delay and negative means advance.
hr: Navedite (u ms) odgodu za ovo osnovno strujanje. Pozitivno znači odgodu a negativno znači ubrzavanje.

en: Delay a stream
hr: Odgodi strujanje

en: Description stream output
hr: Opis izlaznog strujanja

en: Enable/disable audio rendering.
hr: Uključivanje/isključivanje uobličavanja zvuka.

en: Enable/disable video rendering.
hr: Uključivanje/isključivanje uobličavanja video slike.

en: Delay (ms)
hr: Odgoda (ms)

en: Introduces a delay in the display of the stream.
hr: Predstavlja odgađanje u prikazu strujanja.

en: Display stream output
hr: Prikaži izlaz strujanja

en: Duplicate stream output
hr: Udvostručiti izlazno strujanje

en: Output access method
hr: Način pristupa izlazu

en: This is the default output access method that will be used.
hr: Ovo je zadani način pristupa izlaznom sadržaju koji će biti korišten.

en: Audio output access method
hr: Metoda pristupa izlaznom zvuku

en: This is the output access method that will be used for audio.
hr: Ovo je metoda pristupa izlaznom sadržaju koja će biti korištena za zvuk.

en: Video output access method
hr: Metoda pristupa izlaznoj video slici

en: This is the output access method that will be used for video.
hr: Ovo je metoda pristupa izlaznom sadržaju koja će biti korištena za video sliku.

en: Output muxer
hr: Mukser izlaza

en: This is the default muxer method that will be used.
hr: Ovo je zadana metoda multipleksera koji će biti korišten.

en: Audio output muxer
hr: Mukser izlaznog zvuka

en: This is the muxer that will be used for audio.
hr: Ovo je multiplekser koji će biti korišten za zvuk.

en: Video output muxer
hr: Mukser izlazne video slike

en: This is the muxer that will be used for video.
hr: Ovo je multiplekser koji će biti korišten za video sliku.

en: Output URL
hr: Mrežna adresa izlaza

en: This is the default output URI.
hr: To je jednolični identifikator izvora (URI) zadanog izlaza.

en: Audio output URL
hr: URL izlaznog zvuka

en: This is the output URI that will be used for audio.
hr: Ovo je izlazni jednolični identifikator izvora (URI) koji će biti korišten za zvuk.

en: Video output URL
hr: URL izvora izlazne slike

en: This is the output URI that will be used for video.
hr: Ovo je izlazni jednolični dentifikator izvora (URI) koji će biti korišten za video.

en: Elementary stream output
hr: Izlaz osnovnih strujanja

en: There is no suitable stream-output access module for "%s/%s://%s".
hr: Nema prikladnog pristupnog modula izlaznog strujanja za "%s/%s://%s".

en: Gathering stream output
hr: Prikuplja se izlazni sadržaj strujanja

en: Specify an identifier string for this subpicture
hr: Navedite identifikator niti za ovu podsliku

en: Output video width.
hr: Širina izlazne video slike.

en: Output video height.
hr: Visina izlazne video slike.

en: Sample aspect ratio
hr: Bočni omjer uzorka

en: Sample aspect ratio of the destination (1:1, 3:4, 2:3).
hr: Bočni omjer uzorka odredišta (1:1, 3:4, 2:3).

en: Video filter
hr: Filtar video slike

en: Video filters will be applied to the video stream.
hr: Filtri video slike će biti primijenjeni na strujanje video slike.

en: Image chroma
hr: Obojenost slike

en: Force the use of a specific chroma. Use YUVA if you're planning to use the Alphamask or Bluescreen video filter.
hr: Nameće uporabu posebne obojenosti. Koristite YUVA ukoliko kanite primijeniti filtar video slike Alphamask ili Bluescreen.

en: Transparency of the mosaic picture.
hr: Prozirnost slike mozaika.

en: X coordinate of the upper left corner in the mosaic if non negative.
hr: X koordinata gornjeg lijevog kuta u mozaiku, ukoliko nije negativna.

en: Y coordinate of the upper left corner in the mosaic if non negative.
hr: Y koordinata gornjeg lijevog kuta u mozaiku, ukoliko nije negativna.

en: Mosaic bridge
hr: Premosnica mozaika

en: Mosaic bridge stream output
hr: Premosnica izlaznog strujanja mozaika

en: Destination prefix
hr: Predmetak odredišta

en: Prefix of the destination file automatically generated
hr: Predmetak automatski stvorene odredišne datoteke

en: Record stream output
hr: Snimi izlazno strujanje

en: This is the output URL that will be used.
hr: Ovo je izlazna mrežna adresa koja će se koristiti.

en: This allows you to specify how the SDP (Session Descriptor) for this RTP session will be made available. You must use a url: http://location to access the SDP via HTTP, rtsp://location for RTSP access, and sap:// for the SDP to be announced via SAP.
hr: Ovo Vam omogućava da odredite, kako će SDP (opisnik zasjedanja) za ovo zasjedanje RTP-a biti učinjen dostupnim. Morate primijeniti neki url: http://mjesto za pristup SDP-u putem HTTP-a, rtsp://mjesto za pristup RTSP-u i sap:// kako bi SDP bio najavljen putem SAP-a.

en: SAP announcing
hr: Najavljivanje SAP

en: Announce this session with SAP.
hr: Najavljuje ovo zasjedanje pomoću SAP-a.

en: This allows you to specify the muxer used for the streaming output. Default is to use no muxer (standard RTP stream).
hr: Ovo Vam omogućava da odredite muxer koji će se koristiti za izlaz strujanja. Zadano je ne koristiti muxer (standardno strujanje RTP-a).

en: Session name
hr: Naziv zasjedanja

en: This is the name of the session that will be announced in the SDP (Session Descriptor).
hr: To je naziv zasjedanja koji će biti najavljen u SDP-u (opisnik zasjedanja).

en: Session category
hr: Kategorija zasjedanja

en: This allows you to specify a category for the session, that will be announced if you choose to use SAP.
hr: Ovo Vam omogućava da odredite kategoriju za zasjedanje, koje će biti najavljeno ukoliko se odlučite koristiti SAP.

en: Session description
hr: Opis zasjedanja

en: This allows you to give a short description with details about the stream, that will be announced in the SDP (Session Descriptor).
hr: Ovo Vam omogućava da date kratak opis s pojedinostima o strujanju, koji će biti najavljen u SDP-u (opisnik zasjedanja).

en: Session URL
hr: Mrežna adresa zasjedanja

en: This allows you to give a URL with more details about the stream (often the website of the streaming organization), that will be announced in the SDP (Session Descriptor).
hr: Tu možete navesti mrežnu adresu s više pojedinosti o strujanju (često je to web-mjesto organizacije strujanja), koja će biti najavljena putem SDP-a (opisnik zasjedanja).

en: Session email
hr: E-pošta zasjedanja

en: This allows you to give a contact mail address for the stream, that will be announced in the SDP (Session Descriptor).
hr: Ovo Vam omogućava da navedete kontaktnu adresu e-pošte za strujanje, koja će biti najavljena u SDP-u (opisnik zasjedanja).

en: This allows you to specify the base port for the RTP streaming.
hr: Ovo Vam omogućava da navedete osnovni priključak strujanja RTP-a.

en: Audio port
hr: Priključak zvuka

en: This allows you to specify the default audio port for the RTP streaming.
hr: Ovo Vam omogućava da navedete zadani priključak zvuka za strujanje putem RTP-a.

en: Video port
hr: Priključak video zapisa

en: This allows you to specify the default video port for the RTP streaming.
hr: Ovo Vam omogućava da navedete zadani priključak video slike za strujanje putem RTP-a.

en: RTP/RTCP multiplexing
hr: Multipleksiranje RTP/RTCP-a

en: This sends and receives RTCP packet multiplexed over the same port as RTP packets.
hr: Ovo šalje i zaprima pakete RTCP-a, multipleksirane preko istog priključka kao i paketi RTP-a.

en: Default caching value for outbound RTP streams. This value should be set in milliseconds.
hr: Zadana vrijednost predmemoriranja za odlazna strujanja UDP-a. Ovu vrijednost treba zadati u milisekundama.

en: Transport protocol
hr: Protokol prijenosa

en: This selects which transport protocol to use for RTP.
hr: Ovim se odabire koji će prijenosni protokol biti korišten za RTP.

en: RTP packets will be integrity-protected and ciphered with this Secure RTP master shared secret key. This must be a 32-character-long hexadecimal string.
hr: Paketi RTP-a će biti zaštićeni glede njihove cjelovitosti i šifrirani ovim glavnim dijeljenim tajnim ključem Sigurnog RTP-a. To mora biti neki heksadecimalni niz duljine 32 znaka.

en: This allows you to stream MPEG4 LATM audio streams (see RFC3016).
hr: Ovo Vam omogućava da strujite strujanja zvuka MPEG4 LATM (v. RFC3016).

en: RTSP session timeout (s)
hr: Istek vremena zasjedanja RTP-a (s)

en: RTSP sessions will be closed after not receiving any RTSP request for this long. Setting it to a negative value or zero disables timeouts. The default is 60 (one minute).
hr: Zasjedanja RTSP-a će biti zatvarana, nakon što tako dugo ne zaprime nikakav zahtjev RTSP-a. Postavi li se na neku negativnu vrijednost ili ništicu, onda to onemugućava isteke vremena. Zadana vrijednost je 60 (jedna minuta).

en: RTP stream output
hr: Izlazno strujanje RTP-a

en: RTSP VoD server
hr: Poslužitelj službe video po zahtjevu putem RTSP-a

en: New ES ID
hr: Novi ID osnovnog strujanja

en: Specify an new identifier integer for this elementary stream
hr: Navedite novi cjeloznamenkasti identifikator za ovo osnovno strujanje

en: Specify an ISO-639 code (three characters) for this elementary stream
hr: Navedite kȏd sukladno ISO-639 (s tri znaka) za ovo osnovno strujanje

en: Set ID
hr: Postavi ID

en: Set ES id
hr: Postavi ID osnovnog strujanja

en: Change the id of an elementary stream
hr: Mijenja ID osnovnog strujanja

en: Set ES Lang
hr: Postavite jezik osnovnog strujanja

en: Set Lang
hr: Postavite jezik

en: Change the language of an elementary stream
hr: Izmijeni jezik osnovnog strujanja

en: Video prerender callback
hr: Povratni poziv predpružanja video slike

en: Address of the video prerender callback function. This function will set the buffer where render will be done.
hr: Adresa funkcije povratnog poziva predpružanja video zapisa. Ta funkcija će postaviti međuspremnik u kojem će biti obavljeno iscrtavanje.

en: Audio prerender callback
hr: Povratni poziv predpružanja zvuka

en: Address of the audio prerender callback function. This function will set the buffer where render will be done.
hr: Adresa funkcije povratnog poziva predpružanja zvuka. Ta funkcija će postaviti međuspremnik u kojem će biti obavljeno iscrtavanje.

en: Video postrender callback
hr: Povratni poziv završnog iscrtavanja video slike

en: Address of the video postrender callback function. This function will be called when the render is into the buffer.
hr: Adresa funkcije povratnog poziva završnog iscrtavanja video slike. Ta funkcija će biti pozvana čim iscrtavanje bude u međuspremniku.

en: Audio postrender callback
hr: Povratni poziv završnog uobličavanja zvuka

en: Address of the audio postrender callback function. This function will be called when the render is into the buffer.
hr: Adresa funkcije povratnog poziva završnog uobličavanja zvuka. Ova funkcija će biti pozvana čim uobličeni zvuk bude u međuspremniku.

en: Video Callback data
hr: Podaci povratnog poziva video zapisa

en: Data for the video callback function.
hr: Podaci za funkciju povratnog poziva video zapisa.

en: Audio callback data
hr: Podaci povratnog poziva zvuka

en: Data for the audio callback function.
hr: Podaci funkcije povratnog poziva zvuka.

en: Time Synchronized output
hr: Izlaz usklađivanog vremena

en: Time Synchronisation option for output. If true, stream will render as usual, else it will be rendered as fast as possible.
hr: Izlazna mogućnost usklađivanja vremena. Ako je istinito (true), onda će biti strujanje uobličavano kao i obično, inače će biti uobličavano što je moguće brže.

en: Stream output to memory buffer
hr: Izlaz strujanja u memorijski međuspremnik

en: Output method to use for the stream.
hr: Izlazni postupak koji će se koristiti za strujanje.

en: Muxer to use for the stream.
hr: Muxer koji će se koristiti za protok strujanja.

en: Output destination
hr: Odredište izlaza

en: Destination (URL) to use for the stream. Overrides path and bind parameters
hr: Odredište (URL) koje će se koristiti za strujanje. Nadomješta stazu i parametre vezivanja

en: Standard stream output
hr: Standardni izlaz strujanja

en: Video encoder
hr: Video koder

en: This is the video encoder module that will be used (and its associated options).
hr: Ovo je modul kodiranja video zapisa koji će biti korišten (i njegove pridružene mogućnosti).

en: Destination video codec
hr: Odredišni video kodek

en: This is the video codec that will be used.
hr: To je kodek video zapisa koji će biti korišten.

en: Video bitrate
hr: Brzina prijenosa slike

en: Target bitrate of the transcoded video stream.
hr: Ciljana brzina prijenosa predkodiranog video strujanja.

en: Video scaling
hr: Skaliranje video zapisa

en: Scale factor to apply to the video while transcoding (eg: 0.25)
hr: Čimbenik stupnjevanja koji će se primijeniti na slici tijekom prekodiranja (primjerice: 0.25)

en: Video frame-rate
hr: Broj sličica videa

en: Target output frame rate for the video stream.
hr: Ciljani izlazni broj sličica video strujanja.

en: Deinterlace video
hr: Raspleti video sliku

en: Deinterlace the video before encoding.
hr: Prije kodiranja raspliće video sliku.

en: Deinterlace module
hr: Modul raspletanja

en: Specify the deinterlace module to use.
hr: Navedite modul za raspletanje video slike koji će se koristiti.

en: Maximum video width
hr: Najveća širina video slike

en: Maximum output video width.
hr: Najveća dopuštena širina izlazne video slike.

en: Maximum video height
hr: Najveća visina video slike

en: Maximum output video height.
hr: Najveća dopuštena visina izlazne video slike.

en: Video filters will be applied to the video streams (after overlays are applied). You can enter a colon-separated list of filters.
hr: Filtri video slike će biti primijenjeni na video strujanja (nakon što budu primijenjene prevlake). Možete unijeti zarezima rastavljani popis filtara.

en: Audio encoder
hr: Koder zvuka

en: This is the audio encoder module that will be used (and its associated options).
hr: Ovo je modul kodiranja zvuka, koji će biti korišten (i njegove pridružene mogućnosti).

en: Destination audio codec
hr: Odredišni kodek zvuka

en: This is the audio codec that will be used.
hr: Ovo je kodek zvuka koji će biti korišten.

en: Audio bitrate
hr: Brzina prijenosa zvuka

en: Target bitrate of the transcoded audio stream.
hr: Ciljana brzina prijenosa predkodiranog strujanja zvuka.

en: Sample rate of the transcoded audio stream (11250, 22500, 44100 or 48000).
hr: Frekvencija prekodiranog strujanja zvuka (11250, 22500, 44100 or 48000).

en: This is the language of the audio stream.
hr: To je jezik strujanja zvuka.

en: Number of audio channels in the transcoded streams.
hr: Broj kanala zvuka u prekodiranom strujanju.

en: Audio filter
hr: Filtar zvuka

en: Audio filters will be applied to the audio streams (after conversion filters are applied). You can enter a colon-separated list of filters.
hr: Filtri zvuka će biti primijenjeni na strujanja zvuka (nakon što bude primijenjeno filtarsko pretvaranja). Možete unijeti zarezima rastavljani popis filtara.

en: Subtitle encoder
hr: Koder podnaslova

en: Number of threads
hr: Broj niti

en: Number of threads used for the transcoding.
hr: Broj niti koje se koriste za prekodiranje.

en: High priority
hr: Visoki prioritet

en: Runs the optional encoder thread at the OUTPUT priority instead of VIDEO.
hr: Pokreće izbornu kodersku nit s prioritetom IZLAZA umjesto VIDEO ZAPISA.

en: Transcode
hr: Prekodiranje

en: Transcode stream output
hr: Izlaz prekodiranog toka strujanja

en: Overlays/Subtitles
hr: Prekrivanja/podnaslovi

en: Monospace Font
hr: Monospace slova

en: Font family for the font you want to use
hr: Obitelj fontova za font koji želite koristiti

en: Font file for the font you want to use
hr: Naziv datoteke fonta za font koji želite koristiti

en: Font size in pixels
hr: Veličina fonta u pikselima

en: This is the default size of the fonts that will be rendered on the video. If set to something different than 0 this option will override the relative font size.
hr: To je zadana veličina fontova, koji će biti predočeni na video slici. Ukoliko postavite nešto drugo nego 0, onda će ta mogućnost nadomjestiti srazmjernu veličinu fonta.

en: Text opacity
hr: Neprozirnost teksta

en: Text default color
hr: Zadana boja teksta

en: The color of the text that will be rendered on the video. This must be an hexadecimal (like HTML colors). The first two chars are for red, then green, then blue. #000000 = black, #FF0000 = red, #00FF00 = green, #FFFF00 = yellow (red + green), #FFFFFF = white
hr: Boja teksta koji će biti predočavan na video slici. Vrijednost mora biti heksadecimalna (kao boje HTML-a). Prva dva znaka stoje za crvenu, zatim zelenu a onda plavu. #000000 = crna, #FF0000 = crvena, #00FF00 = zelena, #FFFF00 = žuta (crvena + zelena), #FFFFFF = bijela

en: Relative font size
hr: Razmjerna veličina fonta

en: This is the relative default size of the fonts that will be rendered on the video. If absolute font size is set, relative size will be overridden.
hr: To je razmjerna zadana veličina fontova, koji će biti predočeni na video slici. Ukoliko se postavi apsolutna veličina fonta, razmjerna veličina će biti nadomještena.

en: Background opacity
hr: Neprozirnost pozadine

en: Background color
hr: Boja pozadine

en: Outline opacity
hr: Neprozirnost obrisa

en: Shadow opacity
hr: Neprozirnost sjenke

en: Shadow color
hr: Boja sjenke

en: Shadow angle
hr: Kut sjenke

en: Shadow distance
hr: Odmak sjenke

en: Text direction
hr: Smjer teksta

en: Use YUVP renderer
hr: Koristi prikazivač YUVP-a

en: This renders the font using "paletized YUV". This option is only needed if you want to encode into DVB subtitles
hr: Uobličava prikaz fontova pomoću "paletiziranog YUV-a". Ova mogućnost je neophodna samo ukoliko želite kodirati u podnaslove DVB-a.

en: Thin
hr: Tanko

en: Thick
hr: Debelo

en: Left to right
hr: Lijevo-desno

en: Right to left
hr: Desno-lijevo

en: Text renderer
hr: Prikazivač teksta

en: Freetype2 font renderer
hr: Prikazivač fontova Freetype2

en: Speech synthesis for Mac OS X
hr: Govorna jedinica za Mac OS X

en: Speech synthesis for Windows
hr: Govorna jedinica za Windows

en: SVG template file
hr: Datoteka predloška SVG-a

en: Location of a file holding a SVG template for automatic string conversion
hr: Mjesto držanja neke datoteke, koja sadrži predložak SVG-a za automatsku pretvorbu kodnog niza

en: Dummy font renderer
hr: Prikazivač fiktivnih fontova

en: Video filtering using a chain of video filter modules
hr: Filtriranje video snimke pomoću lanca modula za filtriranje slike

en: Conversions from
hr: Pretvaranja iz

en: SSE2 I420,IYUV,YV12 to RV15,RV16,RV24,RV32 conversions
hr: Pretvaranja SSE2 I420,IYUV,YV12 u RV15,RV16,RV24,RV32

en: MMX I420,IYUV,YV12 to RV15,RV16,RV24,RV32 conversions
hr: Pretvaranja MMX I420,IYUV,YV12 u RV15,RV16,RV24,RV32

en: I420,IYUV,YV12 to RGB2,RV15,RV16,RV24,RV32 conversions
hr: Pretvaranja I420,IYUV,YV12 u RGB2,RV15,RV16,RV24,RV32

en: MMX conversions from
hr: Pretvaranja MMX-a iz

en: SSE2 conversions from
hr: Pretvaranja SSE2 iz

en: AltiVec conversions from
hr: Pretvaranja AltiVec iz

en: OpenMAX DL image processing
hr: Obrađivanje slike OpenMAX DL

en: RV32 conversion filter
hr: Filtar pretvaranja RV32

en: Scaling mode
hr: Način stupnjevanja

en: Scaling mode to use.
hr: Način stupnjevanja koji će se koristiti.

en: Fast bilinear
hr: Brzo bilinearno

en: Bilinear
hr: Bilinearno

en: Bicubic (good quality)
hr: Bikubično (dobra kakvoća)

en: Experimental
hr: Pokusno

en: Nearest neighbour (bad quality)
hr: Najbliži susjed (loša kakvoća)

en: Area
hr: Područje

en: Luma bicubic / chroma bilinear
hr: Bikubična osvijetljenost / bilinearna obojenost

en: Bicubic spline
hr: Bikubična kriva

en: Video scaling filter
hr: Filtar stupnjevanja slike

en: Swscale
hr: Skaliraj SW

en: YUVP converter
hr: Pretvarač YUVP

en: Image hue (-180..180)
hr: Nijansa slike (-180..180)

en: Set the image hue, between -180 and 180. Defaults to 0.
hr: Postavi nijansu slike, između -180 i 180. Zadano je 0.

en: Image properties filter
hr: Filtar svojstava slike

en: Image adjust
hr: Prilagodi sliku

en: Use an image's alpha channel as a transparency mask.
hr: Koristi slikovni kanal alfa kao masku prozirnosti.

en: Transparency mask
hr: Maska prozirnosti

en: Alpha blending transparency mask. Uses a png alpha channel.
hr: Maska prozirnosti stapanja alfa. Koristi kanal alfa PNG-a.

en: Alpha mask video filter
hr: Filtar maske alfa video slike

en: Alpha mask
hr: Maska alfa

en: Color scheme
hr: Shema boja

en: Define the glasses' color scheme
hr: Odredi shemu boje stakla

en: Convert 3D picture to anaglyph image video filter
hr: Pretvori 3D sliku u video filtar stereoskopske slike

en: Window size
hr: Veličina prozora

en: Number of frames (0 to 100)
hr: Broj okvira (0 do 100)

en: Softening value
hr: Vrijednost omekšavanja

en: Number of frames consider for smoothening (0 to 30)
hr: Broj okvira koji se uzimaju u obzir za zaglađivanje (0 do 30)

en: antiflicker video filter
hr: filtar protiv treperenja

en: antiflicker
hr: protiv treperenja

en: Ball color
hr: Boja lopte

en: Edge visible
hr: Vidljivi rub

en: Set edge visibility.
hr: Postavljanje vidljivosti ruba.

en: Ball speed
hr: Brzina lopte

en: Ball size
hr: Veličina lopte

en: Gradient threshold
hr: Prag prijelaza

en: Set gradient threshold for edge computation.
hr: Postavlja prag stupnjevanja za izračunavanje rubova.

en: Augmented reality ball game
hr: Igra loptom u proširenoj stvarnosti

en: Ball video filter
hr: Filtar video slike Lopta

en: Ball
hr: Lopta

en: Number of time to blend
hr: Broj stapanja

en: The number of time the blend will be performed
hr: Broj koji određuje koliko će puta biti izvedeno stapanje

en: Alpha of the blended image
hr: Vrijednost alfa stopljene slike

en: Alpha with which the blend image is blended
hr: Vrijednost alfa kojom je gornja slika stopljena

en: Image to be blended onto
hr: Slika preko koje će se stapati

en: The image which will be used to blend onto
hr: Slika koja će biti korištena za stapljanje

en: Chroma for the base image
hr: Obojenost osnovne slike

en: Chroma which the base image will be loaded in
hr: Obojenost u kojoj će osnovna slika biti učitavana

en: Image which will be blended
hr: Slika koja će biti stopljena

en: The image blended onto the base image
hr: Slika stapana na osnovnu sliku

en: Chroma for the blend image
hr: Obojenost gornje slike za stapanje

en: Chroma which the blend image will be loaded in
hr: Obojenost kojom će stapana slika biti učitavana

en: Blending benchmark filter
hr: Filtar referentne točke stapanja

en: Blendbench
hr: Filtar ref. točke stapanja

en: Benchmarking
hr: Određivanje referentne točke

en: Base image
hr: Osnovna slika

en: Blend image
hr: Gornja slika

en: Video pictures blending
hr: Stapanje video slîka

en: This effect, also known as "greenscreen" or "chroma key" blends the "blue parts" of the foreground image of the mosaic on the background (like weather forecasts). You can choose the "key" color for blending (blue by default).
hr: Ovaj učinak, poznat i kao "zeleni zaslon" ili "ključ obojenosti", stapa "plave dijelove" čelnog dijela slike mozaika s pozadinom (kao kod prognoze vremena). Ovdje možete birati tu "ključnu" boju stapanja (zadana je plava boja).

en: Bluescreen U value
hr: Vrijednost U plavog zaslona

en: "U" value for the bluescreen key color (in YUV values). From 0 to 255. Defaults to 120 for blue.
hr: Vrijednost "U" za ključnu boju plavog zaslona (u vrijednostima YUV). Od 0 do 255. Za plavo je zadano 120.

en: Bluescreen V value
hr: Vrijednost V plavog zaslona

en: "V" value for the bluescreen key color (in YUV values). From 0 to 255. Defaults to 90 for blue.
hr: Vrijednost "V" za ključnu boju plavog zaslona (u vrijednostima YUV). Od 0 do 255. Za plavo je zadano 90.

en: Bluescreen U tolerance
hr: U tolerancija plavog zaslona

en: Tolerance of the bluescreen blender on color variations for the U plane. A value between 10 and 20 seems sensible.
hr: Tolerancija stapanja plavog zaslona s različitim bojama za plohu U. Vrijednosti između 10 i 20 se čine razumnima.

en: Bluescreen V tolerance
hr: V tolerancija plavog zaslona

en: Tolerance of the bluescreen blender on color variations for the V plane. A value between 10 and 20 seems sensible.
hr: Tolerancija stapanja plavog zaslona s različitim bojama za plohu V. Vrijednosti između 10 i 20 se čine razumnima.

en: Bluescreen video filter
hr: Filtar plavog zaslona slike

en: Bluescreen
hr: Plavi zaslon

en: Output width
hr: Izlazna širina

en: Output (canvas) image width
hr: Izlazna širina (platna) slike

en: Output height
hr: Izlazna visina

en: Output (canvas) image height
hr: Izlazna visina (platna) slike

en: Output picture aspect ratio
hr: Bočni omjer izlazne slike

en: Set the canvas' picture aspect ratio. If omitted, the canvas is assumed to have the same SAR as the input.
hr: Zadaje bočni omjer platna slike. Ukoliko je to propušteno, platno će pokušati zadobiti isti SAR kao i ulazni sadržaj.

en: Pad video
hr: Obloži video sliku

en: If enabled, video will be padded to fit in canvas after scaling. Otherwise, video will be cropped to fix in canvas after scaling.
hr: Ako je ovo omogućeno, video slika će biti obložena, kako bi se nakon stupnjevanja uložila na platnu. U suprotnom će video slika biti obrezana, kako bi nakon stupnjevanja stala na platno.

en: Automatically resize and pad a video
hr: Automatski mijenja veličinu i oblaganje slike

en: Canvas
hr: Platno

en: Canvas video filter
hr: Video filtar platna

en: Use a specific Core Image Filter
hr: Koristi određeni osnovni filtar za slike

en: Example: 'CICrystallize', 'CIBumpDistortion', 'CIThermal', 'CIComicEffect'
hr: Na primjer: 'CICrystallize', 'CIBumpDistortion', 'CIThermal', 'CIComicEffect'

en: Mac OS X hardware video filters
hr: Hardverski Mac OS X video filtri

en: Colors similar to this will be kept, others will be grayscaled. This must be an hexadecimal (like HTML colors). The first two chars are for red, then green, then blue. #000000 = black, #FF0000 = red, #00FF00 = green, #FFFF00 = yellow (red + green), #FFFFFF = white
hr: Boje slične ovoj će biti zadržane a sve ostale će biti skalirane u sivom. Vrijednost mora biti heksadecimalna (kao boje HTML-a). Prva dva znaka stoje za crveno, zatim zeleno a onda plavo. #000000 = crno, #FF0000 = crveno, #00FF00 = zeleno, #FFFF00 = žuto (crveno + zeleno), #FFFFFF = bijelo.

en: Select one color in the video
hr: Odaberite neku boju u video slici

en: Color threshold filter
hr: Filtar ograničenja boje

en: Saturation threshold
hr: Prag zasićenosti

en: Similarity threshold
hr: Prag sličnosti

en: Pixels to crop from top
hr: Pikseli za obrezati odozgo

en: Number of pixels to crop from the top of the image.
hr: Broj piksela koji će se obrezivati s s gornje strane slike.

en: Pixels to crop from bottom
hr: Pikseli za obrezati odozdo

en: Number of pixels to crop from the bottom of the image.
hr: Broj piksela koji će se obrezivati s donje strane slike.

en: Pixels to crop from left
hr: Pikseli za obrezati s lijeva

en: Number of pixels to crop from the left of the image.
hr: Broj piksela koji će se obrezivati s lijeve strane slike.

en: Pixels to crop from right
hr: Pikseli za obrezati s desna

en: Number of pixels to crop from the right of the image.
hr: Broj piksela koji će se obrezivati s desne strane slike.

en: Pixels to padd to top
hr: Pikseli za oblaganje odozgo

en: Number of pixels to padd to the top of the image after cropping.
hr: Broj piksela za oblaganje gornje strane slike nakon obrezivanja.

en: Pixels to padd to bottom
hr: Pikseli za oblaganje odozdo

en: Number of pixels to padd to the bottom of the image after cropping.
hr: Broj piksela za oblaganje donje strane slike nakon obrezivanja.

en: Pixels to padd to left
hr: Pikseli za oblaganje s lijeva

en: Number of pixels to padd to the left of the image after cropping.
hr: Broj piksela za oblaganje lijevog ruba slike nakon obrezivanja.

en: Pixels to padd to right
hr: Pikseli za oblaganje s desna

en: Number of pixels to padd to the right of the image after cropping.
hr: Broj piksela za oblaganje desnog ruba slike nakon obrezivanja.

en: Video cropping filter
hr: Filtar obrezivanje videa

en: Padd
hr: Oblaganje

en: Latest
hr: Najnovije

en: Upconvert
hr: Pretvori u višu razlučivost

en: Low
hr: Nisko

en: Medium
hr: Srednje

en: High
hr: Visoko

en: Streaming deinterlace mode
hr: Način raspletanja strujanja

en: Deinterlace method to use for streaming.
hr: Postupak koji se koristi za raspletanje protoka video slike.

en: Phosphor chroma mode for 4:2:0 input
hr: Način obojenosti Fosfora za ulaz 4:2:0

en: Choose handling for colours in those output frames that fall across input frame boundaries. 
    
    Latest: take chroma from new (bright) field only. Good for interlaced input, such as videos from a camcorder. 
    
    AltLine: take chroma line 1 from top field, line 2 from bottom field, etc. 
    Default, good for NTSC telecined input (anime DVDs, etc.). 
    
    Blend: average input field chromas. May distort the colours of the new (bright) field, too. 
    
    Upconvert: output in 4:2:2 format (independent chroma for each field). Best simulation, but requires more CPU and memory bandwidth.
hr: Odlučuje o rukovanju bojama u onim izlaznim okvirima, koji upadaju kroz granice ulaznih okvira. 
    
    Najnovije: uzima obojenost samo s novih (svijetlih) polja. Prikladno za isprepleteni ulaz, kao što su primjerice video zapisi pomoću video kamere. 
    
    AltLine: uzima redak obojenosti 1 s gornjeg polja, redak 2 iz donjeg polja, itd. 
    Zadano, dobro za telekino ulaze NTSC-a (Anime-DVD-i, itd.). 
    
    Stopljeno: prosječna obojenost ulaznih polja. Može i izopačiti boje novog (svijetlog) polja. 
    
    Povišeno: izlaz u obliku 4:2:2 (neovisno o obojenosti za svako polje). Najbolja simulacija, ali iziskuje veću pojasnu širinu procesora i memorije.

en: Phosphor old field dimmer strength
hr: Jačina prigušenosti starog Fosforovog polja

en: This controls the strength of the darkening filter that simulates CRT TV phosphor light decay for the old field in the Phosphor framerate doubler. Default: Low.
hr: Ovim se upravlja jačinom filtra zatamnjenja, koji u Fosforovom udvostručivaču broja prikazanih slika oponaša zračenje fosfornog svjetla, kao kod starih CRT televizora. Zadano: Nisko.

en: Deinterlacing video filter
hr: Filtar preplitanja slike

en: Image mask. Pixels with an alpha value greater than 50% will be erased.
hr: Maska slike. Pikseli s vrijednošću alfa većom od 50% će biti izbrisani.

en: X coordinate of the mask.
hr: X koordinata maske.

en: Y coordinate of the mask.
hr: Y koordinata maske.

en: Remove zones of the video using a picture as mask
hr: Uklanja područja video slike koristeći sliku kao masku

en: Erase video filter
hr: Filtar brisanja slike

en: Erase
hr: Izbriši

en: RGB component to extract
hr: Sastavnica RGB-a za izdvojiti

en: RGB component to extract. 0 for Red, 1 for Green and 2 for Blue.
hr: Sastavnica RGB koju treba izdvojiti. 0 za crvenu, 1 za zelenu i 2 za plavu.

en: Extract RGB component video filter
hr: Filtar za izdvajanje sastavnica RGB-a slike

en: FPS Converter
hr: Pretvarač FPS

en: Freeze
hr: Zamrzni

en: Gaussian's std deviation
hr: Gaussovsko standardno odstupanje

en: Gaussian's standard deviation. The blurring will take into account pixels up to 3*sigma away in any direction.
hr: Gaussovsko standardno odstupanje. Zamagljenost će se uzimati u obzir kod piksela koji su udaljeni do 3*sigma u svakom pravcu.

en: Add a blurring effect
hr: Dodaj učinak zamagljenosti

en: Gaussian blur video filter
hr: Filtar gaussovske zamagljenosti video slike

en: Gaussian Blur
hr: Gaussovska zamagljenost

en: Radius in pixels
hr: Polumjer u pikselima

en: Strength
hr: Jačina

en: Strength used to modify the value of a pixel
hr: Jačina korištena za mijenjanje vrijednosti nekog piksela

en: Gradfun video filter
hr: Filtar video slike Gradfun

en: Debanding algorithm
hr: Algoritam za otklanjanje prugastog sjenčanja

en: Distort mode
hr: Način izobličavanja

en: Distort mode, one of "gradient", "edge" and "hough".
hr: Način izobličavanja, jedan od "nagibno", "rubno" i "Houghovo".

en: Gradient image type
hr: Vrsta prijelaza boja slike

en: Gradient image type (0 or 1). 0 will turn the image to white while 1 will keep colors.
hr: Vrsta prijelaza boja slike (0 ili 1). 0 će sliku pobijeliti, dok će 1 zadržati boje.

en: Apply cartoon effect
hr: Primjena učinka animacije

en: Apply cartoon effect. It is only used by "gradient" and "edge".
hr: Primjena učinka animacije. Koristi se samo uz "nagibno" i "rubno".

en: Apply color gradient or edge detection effects
hr: Primjena učinaka prijelaza boja ili prepoznavanja rubova

en: Gradient video filter
hr: Filtar prijelaza boja video slike

en: Variance of the gaussian noise
hr: Otklon gaussovskog šuma

en: Minimal period
hr: Minimalno razdoblje

en: Minimal period of the noise grain in pixel
hr: Minimalno razdoblje šuma zrnatosti u pikselima.

en: Maximal period
hr: Maksimalno razdoblje

en: Maximal period of the noise grain in pixel
hr: Maksimalno razdoblje šumljenja zrnatosti u pikselima

en: Grain video filter
hr: Filtar zrnatosti video slike

en: Grain
hr: Zrnatost

en: Adds filtered gaussian noise
hr: Dodaje filtrirani gaussovski šum

en: Spatial luma strength (0-254)
hr: Prostorna jačina osvijetljenosti (0-254)

en: Spatial chroma strength (0-254)
hr: Prostorna jačina obojenosti (0-254)

en: Temporal luma strength (0-254)
hr: Vremenska jačina osvijetljenosti (0-254)

en: Temporal chroma strength (0-254)
hr: Vremenska jačina obojenosti (0-254)

en: High Quality 3D Denoiser filter
hr: 3D filtar visoke kakvoće za otklanjanje šuma

en: Invert video filter
hr: Filtar izokretanja video slike

en: Color inversion
hr: Izokretanje boje

en: Magnify/Zoom interactive video filter
hr: Filtar interaktivnog povećavanja/približavanja slike

en: Magnify
hr: Povećaj

en: Mirror orientation
hr: Usmjeravanje zrcala

en: Vertical
hr: Okomito

en: Horizontal
hr: Vodoravno

en: Direction
hr: Smjer

en: Left to right/Top to bottom
hr: Lijevo na desno/vrh na dno

en: Right to left/Bottom to top
hr: Desno na lijevo/dolje na gore

en: Mirror video filter
hr: Filtar zrcaljenja video slike

en: Mirror video
hr: Zrcali video

en: Splits video in two same parts, like in a mirror
hr: Razdvaja video na dva ista dijela, kao u zrcalu

en: Blur factor (1-127)
hr: Čimbenik zamagljenosti (1-127)

en: The degree of blurring from 1 to 127.
hr: Stupanj zamagljivanja od 1 do 127.

en: Motion blur filter
hr: Filtar zamagljenosti pokreta

en: Motion detect video filter
hr: Video filtar za prepoznavanje pokreta

en: Old movie effect video filter
hr: Videofiltar efekta za stari film

en: Old movie
hr: Stari film

en: OpenCV face detection example filter
hr: OpenCV-ov filtarski primjerak za prepoznavanje lica

en: OpenCV example
hr: Primjerak OpenCV-a

en: Haar cascade filename
hr: Naziv datoteke Haarovih kaskada

en: Name of XML file containing Haar cascade description
hr: Naziv datoteke XML-a, koja sadrži opis Haarovih kaskada

en: Use input chroma unaltered
hr: Koristi nepromijenjenu ulaznu obojenost

en: Don't display any video
hr: Ne prikazuj ni jedan video

en: Display the input video
hr: Prikaži ulazni video

en: Display the processed video
hr: Prikaži obrađeni video

en: Show only errors
hr: Prikaži samo pogreške

en: Show errors and warnings
hr: Prikaži pogreške i upozorenja

en: Show everything including debug messages
hr: Prikazuje sve, uključujući i poruke za utvrđivanje i ispravljanje pogrešaka

en: OpenCV video filter wrapper
hr: Omotač OpenCV filtra video slike

en: Scale factor (0.1-2.0)
hr: Čimbenik stupnjevanja (0.1-2.0)

en: OpenCV filter chroma
hr: Obojenost filtra OpenCV

en: Chroma to convert picture to before sending it to the internal OpenCV filter
hr: Obojenost za pretvaranje slike uoči njezinog slanja unutarnjem filtru OpenCV

en: Wrapper filter output
hr: Izlaz filtra omotača

en: Determines what (if any) video is displayed by the wrapper filter
hr: Određuje što se (ako uopće) prikazuje na video slici filtrom omotača

en: OpenCV internal filter name
hr: Naziv unutarnjeg filtra OpenCV

en: Name of internal OpenCV plugin filter to use
hr: Naziv unutarnjeg dodatka filtra OpenCV koji će se koristiti

en: Posterize level (number of colors is cube of this value)
hr: Razina plakatiranja (broj boja je treća potencija te vrijednosti)

en: Posterize video filter
hr: Filtar plakatiranja video slike

en: Posterize video by lowering the number of colors
hr: Plakatiranje video prikaza snižavanjem broja boja

en: Quality of post processing. Valid range is 0 (disabled) to 6 (highest)
    Higher levels require more CPU power, but produce higher quality pictures.
    With default filter chain, the values map to the following filters:
    1: hb, 2-4: hb+vb, 5-6: hb+vb+dr
hr: Kakvoća završne obrade. Važeći raspon je od 0 (isključeno) do 6 (najviša).
    Više razine iziskuju više procesorske snage, ali proizvode slike boljeg izgleda.
    Sa zadanim filtarskim lancem vrijednosti su pridružene slijedećim filtrima:
    1: hb, 2-4: hb+vb, 5-6: hb+vb+dr

en: FFmpeg post processing filter chains
hr: Filtarski lanci završne obrade FFmpeg

en: Video post processing filter
hr: Filtar završne obrade slike

en: Postproc
hr: Završna obrada

en: Lowest
hr: Najniža

en: Highest
hr: Najviša

en: Psychedelic video filter
hr: Filtar psihodeličnosti video slike

en: Number of puzzle rows
hr: Broj redaka slagalice

en: Number of puzzle columns
hr: Broj stupaca slagalice

en: Game mode
hr: Modus igranja

en: Border
hr: Rubovi

en: Small preview
hr: Mali pretpregled

en: Show small preview.
hr: Prikaži mali pretpregled.

en: Small preview size
hr: Veličina malog pretpregleda

en: Show small preview size (percent of source).
hr: Prikaži veličinu malog pretpregleda (u postotcima izvora)

en: Rotation
hr: Okretanje

en: Rotation parameter: none;180;90-270;mirror
hr: Parametri okretanja: ništa;180;90-270;zrcalo

en: jigsaw puzzle
hr: obična slagalica

en: sliding puzzle
hr: klizna slagalica

en: swap puzzle
hr: preklopna slagalica

en: exchange puzzle
hr: izmjenjiva slagalica

en: 0/90/180/270/mirror
hr: 0/90/180/270/zrcalo

en: Puzzle interactive game video filter
hr: Filtar slike interaktivne igre Slagalica

en: Puzzle
hr: Slagalica

en: Ripple video filter
hr: Filtar mreškanja slike

en: Ripple
hr: Mreškanje

en: Angle in degrees
hr: Kut u stupnjevima

en: Angle in degrees (0 to 359)
hr: Kut u stupnjevima (0 do 359)

en: Use motion sensors
hr: Koristi senzore pokreta

en: Rotate video filter
hr: Filtar okretanja videa

en: Rotate
hr: Okreni

en: Image format
hr: Format slike

en: Format of the output images (png, jpeg, ...).
hr: Format izlaza slîka (png, jpeg, ...).

en: You can enforce the image width. By default (-1) VLC will adapt to the video characteristics.
hr: Ovdje možete nametnuti širinu slike. VLC će zadano (-1) prilagođavati svojstvima video slike.

en: You can enforce the image height. By default (-1) VLC will adapt to the video characteristics.
hr: Ovdje možete nametnuti visinu slike. VLC će zadano (-1) prilagođavati svojstvima video slike.

en: Recording ratio
hr: Omjer snimanja

en: Ratio of images to record. 3 means that one image out of three is recorded.
hr: Omjer slike za snimanje. 3 znači da je jedna od tri slike snimljena.

en: Filename prefix
hr: Predmetak naziva datoteke

en: Prefix of the output images filenames. Output filenames will have the "prefixNUMBER.format" form if replace is not true.
hr: Predmetak naziva datoteka izlaznih slîka. Izlazni nazivi datoteka će imati oblik "predmetakBROJ.oblik", dakako, ukoliko nije zadano nadomještanje.

en: Directory path prefix
hr: Predmetak staze imenika

en: Always write to the same file
hr: Piši uvijek u istu datoteku

en: Always write to the same file instead of creating one file per image. In this case, the number is not appended to the filename.
hr: Uvijek piši u istoj datoteci, umjesto stvaranja po jedne datoteke za svaku sliku. U tom slučaju se broj ne pridodaje nazivu datoteke.

en: Send your video to picture files
hr: Pošaljite Vaš video u datoteke slika

en: Scene filter
hr: Filtar scene

en: Scene video filter
hr: Filtar scene video slike

en: Sepia intensity
hr: Jačina sepije

en: Intensity of sepia effect
hr: Jačina učinka sepije

en: Sepia video filter
hr: Filtar video slike Sepija

en: Gives video a warmer tone by applying sepia effect
hr: Primjenom učinka sepije se video slici daje topliji ton

en: Sharpen strength (0-2)
hr: Izoštravanje jačine (0-2)

en: Set the Sharpen strength, between 0 and 2. Defaults to 0.05.
hr: Postavljanje jačine izoštravanja između 0 i 2. Zadano je na 0.05.

en: Augment contrast between contours.
hr: Pojačavanje kontrasta između obrisa.

en: Sharpen video filter
hr: Izoštravanja slike

en: Transform type
hr: Vrsta preobličavanja

en: Video transformation filter
hr: Filtar preobličavanja video slike

en: Transformation
hr: Preobličavanje

en: Rotate or flip the video
hr: Okreni ili preokreni video

en: VHS movie effect video filter
hr: Videofiltar efekta za VHS film

en: VHS movie
hr: VHS film

en: Wave video filter
hr: Filtar valovitosti video slike

en: Wave
hr: Val

en: ASCII-art video output
hr: Video izlaz s učinkom ASCII

en: Color ASCII art video output
hr: Izlaz video slike pomoću obojanog znakovlja ASCII

en: Core Animation OpenGL Layer (Mac OS X)
hr: Sloj animacijske jezgre OpenGL-a (Mac OS X)

en: Output card
hr: Kartica izlaza

en: DeckLink output card, if multiple exist. The cards are numbered from 0.
hr: Izlazna kartica DeckLink, ako ih imate više. Kartice su znamenkovane od 0.

en: Desired output mode
hr: Željeni način izlaza

en: Audio connection for DeckLink output.
hr: Audio veza za izlaz DeckLinka.

en: Audio sampling rate (in hertz) for DeckLink output. 0 disables audio output.
hr: Brzina prijenosa zvuka (u Hertzima) za DeckLink izlaz. 0 onemogućava izlaz zvuka.

en: Video connection for DeckLink output.
hr: Video veza za izlaz DeckLinka.

en: DecklinkOutput
hr: Izlaz DeckLinka

en: DeckLink General Options
hr: DeckLink opće opcije

en: DeckLink Video Output module
hr: DeckLink modul video izlaza

en: DeckLink Video Options
hr: DeckLink video opcije

en: DeckLink Audio Output module
hr: DeckLink modul izlaza zvuka

en: DeckLink Audio Options
hr: DeckLink opcije zvuka

en: Window handle (HWND)
hr: Držač prozora (HWND)

en: Video will be embedded in this pre-existing window. If zero, a new window will be created.
hr: Video će biti uložen u ovaj već postojeći prozor. Ako još ne postoji, stvorit će se novi prozor.

en: Drawable
hr: Izvlačivo

en: Embedded window video
hr: U prozor uloženi video

en: Framebuffer device
hr: Uređaj međuspremnika slike

en: Framebuffer device to use for rendering (usually /dev/fb0).
hr: Uređaj slikovnog međuspremnika koji će se koristiti za uobličavanje prikaza (obično je to /dev/fb0).

en: Run fb on current tty
hr: Pokreni FB na tekućem TTY-u

en: Run framebuffer on current TTY device (default enabled). (disable tty handling with caution)
hr: Pokreće grafički međuspremnik na tekućem uređaju TTY (zadano je omogućen). (Oprezno onemogućujte uporabu TTY)

en: Framebuffer resolution to use
hr: Korištena razlučivost okvira u spremniku

en: Select the resolution for the framebuffer. Currently it supports the values 0=QCIF 1=CIF 2=NTSC 3=PAL, 4=auto (default 4=auto)
hr: Odaberite razlučivost za slikovni međuspremnik. Trenutno se podržavaju vrijednosti 0=QCIF 1=CIF 2=NTSC 3=PAL, 4=auto (zadano 4=automatski)

en: Framebuffer uses hw acceleration
hr: Međuspremnik okvira slike koristi sklopovsko ubrzavanje

en: Image format (default RGB)
hr: Format slike (zadano RGB)

en: Chroma fourcc used by the framebuffer. Default is RGB since the fb device has no way to report its chroma.
hr: Obojenost FourCC, koja se koristi pomoću grafičkog međuspremnika. Zadano je RGB, pošto uređaj grafičkog međuspremnika nema mogućnost predati izvješće o svojoj obojenosti.

en: GNU/Linux framebuffer video output
hr: Video izlaz slikovnog međuspremnika za GNU/Linux

en: GLX extension for OpenGL
hr: Proširenje GLX za OpenGL

en: Enable a workaround for T23
hr: Omogući zaobilazno riješenje za T23

en: Enable this option if the diagonal stripes are displayed when the window size is equal to or smaller than the movie size.
hr: Uključite ovu mogućnost ukoliko se pojave dijagonalne pruge kada je veličina prozora jednaka ili manja od veličine video prikaza.

en: Video mode
hr: Način video zapisa

en: Select a proper video mode to be used by KVA.
hr: Odaberite prikladan način video prikaza kojim će se koristiti KVA.

en: K Video Acceleration video output
hr: Video izlaz ubrzanja za K Video

en: Mac OS X OpenGL video output
hr: Video izlaz za Mac OS X OpenGL

en: OpenGL extension
hr: Proširenje OpenGL

en: OpenGL ES 2 extension
hr: Proširenje OpenGL ES 2

en: Extension through which to use the Open Graphics Library (OpenGL).
hr: Proširenje putem kojeg će se koristiti Open Graphics Library (OpenGL).

en: OpenGL for Embedded Systems 2 video output
hr: Video izlaz OpenGL-a za uložene sustave 2

en: OpenGL video output
hr: Video izlaz OpenGL

en: EGL extension for OpenGL
hr: Proširenje EGL za OpenGL

en: The desktop mode allows you to display the video on the desktop.
hr: Režim radne plohe Vam omogućava da videosadržaj prikažete na radnoj plohi.

en: Use hardware blending support
hr: Koristi sklopovsku podršku stapanja

en: Try to use hardware acceleration for subtitle/OSD blending.
hr: Pokušaj koristiti sklopovsko ubrzanje za stapanja podnaslova/OSD-a.

en: Pixel Shader
hr: Sjenčanje piksela

en: Path to HLSL file
hr: Staza do HLSL datoteke

en: HLSL File
hr: HLSL datoteka

en: Recommended video output for Windows Vista and later versions
hr: Preporučeni video izlaz za Windows Vistu i kasnije inačice

en: Direct3D9 video output
hr: Direct3D9 video izlaz

en: Direct3D11 video output
hr: Direct3D11 video izlaz

en: Use hardware YUV->RGB conversions
hr: Koristi sklopovsko pretvaranje YUV->RGB

en: Try to use hardware acceleration for YUV->RGB conversions. This option doesn't have any effect when using overlays.
hr: Pokušava iskoristiti računalno ubrzavanje za pretvaranja YUV->RGB. Ova mogućnost nema nikakav učinak kada se koristi prekrivanje.

en: Overlay video output
hr: Izlaz prekrivanja video slike

en: Overlay is the hardware acceleration capability of your video card (ability to render video directly). VLC will try to use it by default.
hr: Prekrivanje je sposobnost sklopovskog ubrzavanja Vaše video kartice (da bi video slika mogla nastajati izravno na zaslonu). VLC zadano pokušava koristiti tu mogućnost.

en: Use video buffers in system memory
hr: Koristi slikovne međuspremnike u memoriji sustava

en: Create video buffers in system memory instead of video memory. This isn't recommended as usually using video memory allows benefiting from more hardware acceleration (like rescaling or YUV->RGB conversions). This option doesn't have any effect when using overlays.
hr: Stvara međuspremnik video slike u memoriji sustava, umjesto u memoriji video kartice. To nije preporučljivo, pošto korištenje memorije video kartice obično dopušta više koristi iz hardverskog ubrzavanja  (poput opetovanog stupnjevanja ili pretvaranja YUV->RGB). Ova mogućnost nema nikakvog učinka kada se koristi prekrivanje.

en: Use triple buffering for overlays
hr: Za prekrivanja koristi trostruko predmemoriranje

en: Try to use triple buffering when using YUV overlays. That results in much better video quality (no flickering).
hr: Pri korištenju prekrivanja YUV, pokušava koristiti trostruko predmemoriranje. To rezultira puno boljom kakvoćom slike (nema titranja).

en: Name of desired display device
hr: Naziv željenog uređaja za prikaz

en: In a multiple monitor configuration, you can specify the Windows device name of the display that you want the video window to open on. For example, "\\.\DISPLAY1" or "\\.\DISPLAY2".
hr: Kod prilagodbi sustava s više monitora možete odrediti naziv Windowsovog uređaja za prikaz, u kojem želite otvoriti prozor prikaza. Na primjer: "\\.\ZASLON1" ili "\\.\ZASLON2".

en: Recommended video output for Windows XP. Incompatible with Vista's Aero interface
hr: Preporučeni video izlaz za Windows XP. Nespojiv s Vistinim sučeljem Aero.

en: DirectX (DirectDraw) video output
hr: DirectX (DirectDraw) video izlaz

en: Wallpaper
hr: Tapeta

en: OpenGL video output for Windows
hr: OpenGL video izlaz za Windows

en: Windows GDI video output
hr: Windows GDI video izlaz

en: GPU affinity
hr: GPU sposobnost

en: WGL extension for OpenGL
hr: WGL ekstenzija za OpenGL

en: Dummy image chroma format
hr: Format obojenosti prividne slike

en: Force the dummy video output to create images using a specific chroma format instead of trying to improve performances by using the most efficient one.
hr: Nameće prividni izlaz video slike da bi stvarao sliku koristeći određeni format obojenosti, umjesto da je pokušava poboljšati korištenjem onog najučinkovitijeg.

en: Dummy video output
hr: Prividni video izlaz

en: Statistics video output
hr: Statistički video izlaz

en: Video memory buffer width.
hr: Širina međuspremnika video slike.

en: Video memory buffer height.
hr: Visina međuspremnika video slike.

en: Pitch
hr: Vrhunac

en: Video memory buffer pitch in bytes.
hr: Vršna veličina međuspremnika video memorije u bajtima.

en: Chroma
hr: Obojenost

en: Output chroma for the memory image as a 4-character string, eg. "RV32".
hr: Izlazna obojenost za spremnik slike kao 4-znakovni niz, primjerice  "RV32".

en: Video memory output
hr: Izlaz video memorije

en: Video memory
hr: Video memorija

en: WL shell
hr: WL ljuska

en: Wayland shell surface
hr: Površina Wayland ljuske

en: XDG shell
hr: XDG ljuska

en: XDG shell surface
hr: Površina XDG ljuske

[ctx: ASCII]
note: xgettext: This is a plain ASCII spelling of "VLC media player" for the ICCCM window name. This must be pure ASCII. The limitation is partially with ICCCM and partially with VLC. For Latin script languages, you may need to strip accents. For other scripts, you will need to transliterate into Latin.
en: VLC media player
hr: Izvodjac medija VLC

en: X11 display
hr: Zaslon X11

en: Video will be rendered with this X11 display. If empty, the default display will be used.
hr: Video prikaz će biti uobličavan pomoću prikaza X11. Ukoliko je on prazan, koristit će se zadani prikaz.

en: X11 window ID
hr: ID prozora X11

en: X window
hr: Prozor X

en: X11 video window (XCB)
hr: X11 video prozor (XCB)

en: X11 video output (XCB)
hr: X11 video izlaz (XCB)

en: XVideo adaptor number
hr: Broj prilagodnika za XVideo

en: XVideo hardware adaptor to use. By default, VLC will use the first functional adaptor.
hr: Sklopovski prilagodnik XVidea koji će se koristiti. VLC će po zadanom koristiti prvi funkcionirajući prilagodnik.

en: XVideo format id
hr: ID formata XVideo

en: XVideo image format id to use. By default, VLC will try to use the best match for the video being played.
hr: Korišteni ID formata za XVideo. VLC će po zadanom pokušati koristiti onaj koji se najbolje podudara s videozapisom koji se izvodi.

en: XVideo output (XCB)
hr: Izlaz XVideo (XCB)

en: device, fifo or filename
hr: uređaj, FIFO ili naziv datoteke

en: device, fifo or filename to write yuv frames too.
hr: uređaj, FIFO ili i naziv datoteke za zapise okvira YUV.

en: Chroma used
hr: Korištena obojenost

en: Add a YUV4MPEG2 header
hr: Dodaj YUV4MPEG2 zaglavlje

en: YUV output
hr: YUV izlaz

en: YUV video output
hr: YUV video izlaz

en: Number of video windows in which to clone the video.
hr: Broj prozora videa u kojima će se klonirati video.

en: Video output modules
hr: Moduli izlaza video zapisa

en: You can use specific video output modules for the clones. Use a comma-separated list of modules.
hr: Za kloniranje možete koristiti određene module izlaza slike. Koristite zarezima rastavljani popis modula.

en: Duplicate your video to multiple windows and/or video output modules
hr: Udvostručite Vaš video na više prozora i/ili modula video izlaza

en: Clone video filter
hr: Filtar kloniranja slike

en: Select the number of horizontal video windows in which to split the video
hr: Odaberite broj vodoravnih prozora videa u koje će biti razdijeljena video snimka

en: Select the number of vertical video windows in which to split the video
hr: Odaberite broj okomitih prozora videa u koje će biti razdijeljena video snimka

en: Active windows
hr: Aktivni prozori

en: Comma-separated list of active windows, defaults to all
hr: Zarezima odvojen popis aktivnih prozora. Zadano je postavljeno na sva

en: Split the video in multiple windows to display on a wall of screens
hr: Dijeli video sliku na više prozora za prikaz na zidu ekrana

en: Panoramix: wall with overlap video filter
hr: Panoramix: filtar video zida s prekrivanjem

en: length of the overlapping area (in %)
hr: duljina područja preklapanja (u %)

en: Select in percent the length of the blended zone
hr: Odaberite duljinu stapanog područja u postotcima

en: height of the overlapping area (in %)
hr: visina područja preklapanja (u %)

en: Select in percent the height of the blended zone (case of 2x2 wall)
hr: Odaberite visinu područja stapanja u postotcima (u slučaju zida 2x2)

en: Attenuation
hr: Prigušivanje

en: Check this option if you want attenuate blended zone by this plug-in (if option is unchecked, attenuate is made by opengl)
hr: Označite ovu mogućnost ukoliko želite ovim priključkom razrijediti stopljeno područje (ako mogućnost ostane neobilježena, stapanje će obaviti OpenGL)

en: Attenuation, begin (in %)
hr: Prigušivanje, početak (u %)

en: Select in percent the Lagrange coefficient of the beginning blended zone
hr: Odaberite Lagrangeov koeficijent za početak područja stapanja u postotcima

en: Attenuation, middle (in %)
hr: Prigušivanje, sredina (u %)

en: Select in percent the Lagrange coefficient of the middle of blended zone
hr: Odaberite Lagrangeov koeficijent za sredinu područja stapanja u postotcima

en: Attenuation, end (in %)
hr: Prigušivanje, svršetak (u %)

en: Select in percent the Lagrange coefficient of the end of blended zone
hr: Odaberite Lagrangeov koeficijent za kraj područja stapanja u postotcima

en: middle position (in %)
hr: središnji položaj (u %)

en: Select in percent (50 is center) the position of the middle point (Lagrange) of blended zone
hr: Odaberite položaj središnje točke (Lagrange) stapanog područja u postotcima (50 je središte)

en: Gamma (Red) correction
hr: Ispravka gama (crveno)

en: Select the gamma for the correction of blended zone (Red or Y component)
hr: Odaberite gama za ispravku područja stapanja (crveno ili sastavnica Y)

en: Gamma (Green) correction
hr: Ispravka gama (zeleno)

en: Select the gamma for the correction of blended zone (Green or U component)
hr: Odaberite vrijednost gama za ispravku područja stapanja (zeleno ili sastavnica U)

en: Gamma (Blue) correction
hr: Ispravka gama (plavo)

en: Select the gamma for the correction of blended zone (Blue or V component)
hr: Odaberite vrijednost gama za ispravku područja stapanja (plavo ili sastavnica V)

en: Black Crush for Red
hr: Zatamnjenje crvenog

en: Select the Black Crush of blended zone (Red or Y component)
hr: Odaberite zatamnjenje područja stapanja (crveno ili sastavnica Y)

en: Black Crush for Green
hr: Zatamnjenje zelenog

en: Select the Black Crush of blended zone (Green or U component)
hr: Odaberite zatamnjenje područja stapanja (zeleno ili sastavnica U)

en: Black Crush for Blue
hr: Zatamnjenje plavog

en: Select the Black Crush of blended zone (Blue or V component)
hr: Odaberite zatamnjenje područja stapanja (plavo ili sastavnica V)

en: White Crush for Red
hr: Osvjetljavanje crvenog

en: Select the White Crush of blended zone (Red or Y component)
hr: Odaberite osvjetljavanje područja stapanja (crveno ili sastavnica Y)

en: White Crush for Green
hr: Osvjetljavanje zelenog

en: Select the White Crush of blended zone (Green or U component)
hr: Odaberite osvjetljavanje područja stapanja (zeleno ili sastavnica U)

en: White Crush for Blue
hr: Osvjetljavanje plavog

en: Select the White Crush of blended zone (Blue or V component)
hr: Odaberite osvjetljavanje područja stapanja (plavo ili sastavnica V)

en: Black Level for Red
hr: Razina crnog za crveno

en: Select the Black Level of blended zone (Red or Y component)
hr: Odaberite razinu crnog za područje stapanja (crveno ili sastavnica Y)

en: Black Level for Green
hr: Razina crnog za zeleno

en: Select the Black Level of blended zone (Green or U component)
hr: Odaberite razinu crnog za područje stapanja (zeleno ili sastavnica U)

en: Black Level for Blue
hr: Razina crnog za plavo

en: Select the Black Level of blended zone (Blue or V component)
hr: Odaberite razinu crnog za područje stapanja (plavo ili sastavnica V)

en: White Level for Red
hr: Razina bijelog za crveno

en: Select the White Level of blended zone (Red or Y component)
hr: Odaberite razinu bijelog za područje stapanja (crveno ili sastavnica Y)

en: White Level for Green
hr: Razina bijelog za zeleno

en: Select the White Level of blended zone (Green or U component)
hr: Odaberite razinu bijelog za područje stapanja (zeleno ili sastavnica U)

en: White Level for Blue
hr: Razina bijelog za plavo

en: Select the White Level of blended zone (Blue or V component)
hr: Odaberite razinu bijelog za područje stapanja (plavo ili sastavnica V)

en: Number of horizontal windows in which to split the video.
hr: Broj vodoravnih prozora u koje treba razdijeliti video prikaz.

en: Number of vertical windows in which to split the video.
hr: Broj okomitih prozora u koje treba razdijeliti video prikaz.

en: Element aspect ratio
hr: Bočni omjer elementa

en: Aspect ratio of the individual displays building the wall.
hr: Bočni omjer pojedinačnih zaslona, koji tvore video zid.

en: Wall video filter
hr: Filtar zidne video slike

en: Image wall
hr: Zid slike

en: The width of the visualization window, in pixels.
hr: Širina prozora vizualizacije, u pikselima.

en: The height of the visualization window, in pixels.
hr: Visina prozora vizualizacije, u pikselima.

en: glSpectrum
hr: gl spektar

en: 3D OpenGL spectrum visualization
hr: Vizualizacija 3D OpenGL spektra

en: Goom display width
hr: Širina prikaza Gooma

en: Goom display height
hr: Visina prikaza Gooma

en: This allows you to set the resolution of the Goom display (bigger resolution will be prettier but more CPU intensive).
hr: Ovo Vam omogućava da postavite razlučivost prikaza Gooma (veća razlučivost će biti ljepša ali će i opterećenost procesora biti viša).

en: Goom animation speed
hr: Brzina animacije Gooma

en: This allows you to set the animation speed (between 1 and 10, defaults to 6).
hr: Ovo Vam omogućava da postavite brzinu animacije (između 1 i 10, zadano je na 6).

en: Goom effect
hr: Učinak Goom

en: projectM configuration file
hr: Datoteka prilagodbi projectM-a

en: File that will be used to configure the projectM module.
hr: Datoteka koja će biti korištena za prilagodbu modula projectM.

en: projectM preset path
hr: Staza postave za projectM

en: Path to the projectM preset directory
hr: Staza do mape sa zadanom postavom za projectM

en: Title font
hr: Vrsta fonta za naslove

en: Font used for the titles
hr: Vrsta fonta koja će se koristiti za naslove

en: Font menu
hr: Vrsta fonta za izbornike

en: Font used for the menus
hr: Vrsta fonta koja će se koristiti za izbornike

en: The width of the video window, in pixels.
hr: Širina prozora videa, u pikselima.

en: The height of the video window, in pixels.
hr: Visina prozora videa, u pikselima.

en: Mesh width
hr: Širina mrežice

en: The width of the mesh, in pixels.
hr: Širina mrežice, u pikselima.

en: Mesh height
hr: Visina mrežice

en: The height of the mesh, in pixels.
hr: Virina mrežice, u pikselima.

en: Texture size
hr: Veličina teksture

en: The size of the texture, in pixels.
hr: Veličina teksture, u pikselima.

en: libprojectM effect
hr: Učinak libprojectM

en: Effects list
hr: Popis učinaka

en: A list of visual effect, separated by commas.
    Current effects include: dummy, scope, spectrum, spectrometer and vuMeter.
hr: Popis vizualnih učinaka, razdvajan zarezima.
    Trenutni učinci obuhvaćaju: prividni učinak,
    spektrometar i pokazatelj razine glasnoće.

en: The width of the effects video window, in pixels.
hr: Širina prozora videa učinaka, u pikselima.

en: The height of the effects video window, in pixels.
hr: Visina prozora videa učinaka, u pikselima.

en: Show 80 bands instead of 20
hr: Prikaži 80 umjesto 20 pojaseva

en: Number of blank pixels between bands.
hr: Broj praznih piksela između pojaseva.

en: Amplification
hr: Pojačavanje

en: This is a coefficient that modifies the height of the bands.
hr: Ovo je koeficijent koji preinačuje visinu pojaseva.

en: Draw peaks in the analyzer
hr: Iscrtaj vrhunce u raščlanjivaču spektra

en: Enable original graphic spectrum
hr: Omogući izvorni grafički spektar

en: Enable the "flat" spectrum analyzer in the spectrometer.
hr: Omogućava "plošni" raščlanjivač spektra u spektrometru.

en: Draw bands in the spectrometer
hr: Iscrtaj pojaseve u spektrometru

en: Draw the base of the bands
hr: Iscrtaj podlogu pojaseva

en: Base pixel radius
hr: Osnovni promjer piksela

en: Defines radius size in pixels, of base of bands(beginning).
hr: Određuje promjernu veličinu u pikselima osnovice pojaseva (početka).

en: Spectral sections
hr: Spektralni odsjeci

en: Determines how many sections of spectrum will exist.
hr: Predodređuju množinu odsjeka spektra koji će postojati.

en: Peak height
hr: Visina vrhunaca

en: Total pixel height of the peak items.
hr: Potpuna pixelska visina stavki vrhunaca.

en: Peak extra width
hr: Dodatna širina vrhunaca

en: Additions or subtractions of pixels on the peak width.
hr: Dodavanje ili oduzimanje piksela po širini vrhunaca.

en: V-plane color
hr: Boja V-plohe

en: YUV-Color cube shifting across the V-plane ( 0 - 127 ).
hr: YUV-boja kocke koja se pomiče preko V-plohe ( 0 - 127 ).

en: Visualizer
hr: Vizualizator

en: Visualizer filter
hr: Filtar upravitelja vizualizacije

en: Spectrum analyser
hr: Raščlanjivač spektra

en: #paste your VLM commands here
hr: #ovdje zalijepite Vaše naredbe VLM-u

en: #separate commands with a new line or a semi-colon
hr: #naredbe se razdvajaju novim retkom ili točka-zarezom

en: Play List
hr: Popis za izvođenje

en: Output
hr: Izlaz

en: Subtitle codec
hr: Kodek podnaslova

en: Output	method
hr: Izlaz	metoda

en: Multiplexer
hr: Multiplekser

en: Video FPS
hr: FPS video zapisa

en: MUX options
hr: Mogućnosti MUX-a

en: Video scale
hr: Stupnjevanje videa

en: Output port
hr: Izlazni priključak

en: Output	file
hr: Izlaz	datoteka

en: Input media
hr: Ulazni mediji

en: Error:
hr: Pogreška:

en: Sample ui-state-error style.
hr: Uzorak stila pogreške u stanju korisničkog sučelja.

en: File name
hr: Naziv datoteke

en: Preamp:
hr: Pretpojačalo:

en: Row border
hr: Rub retka

en: Column border
hr: Rub stupca

en: Background
hr: Pozadina

en: Mosaic Tiles
hr: Pločice mozaika

en: Playback Rate
hr: Brzina reprodukcije

en: Audio Delay
hr: Odgoda zvuka

en: Subtitle Delay
hr: Odgoda podnaslova

en: Time:
hr: Vrijeme:

en: VLC media player - Web Interface
hr: Izvođač medija VLC- Web sučelje

en: Hide / Show Library
hr: Prikaži / sakrij Knjižnicu

en: Hide / Show Viewer
hr: Prikaži / sakrij Preglednik

en: Manage Streams
hr: Upravljanje strujanjem

en: Track Synchronisation
hr: Usklađivanje zapisa

en: VLM Batch Commands
hr: VLM-ove skupne naredbe

en: Loop
hr: Petlja

en: Empty Playlist
hr: Prazan popis za izvođenje

en: Queue Selected
hr: Stavi odabrano u red čekanja

en: Play Selected
hr: Izvedi odabrano

en: Refresh List
hr: Obnovi popis

en: Loading flowplayer...
hr: Učitavanje FlowPlayera...

en: If nothing appears, check your internet connection.
hr: Ukoliko se ništa ne ukaže, provjerite Vašu vezu s Internetom.

en: By creating a stream, the <i>Main Controls</i> will operate the stream instead of the main interface.
hr: Pri tvorbi strujanja, strujanjem će umjesto glavnog sučelja upravljati <i>Glavni upravljački elementi</i>.

en: The stream will be created using default settings, for more advanced configuration, or to modify the default settings, select the button to the right: <i>Manage Streams</i>
hr: Strujanje će biti stvoreno uz uporabu zadanih postavki. Za napredniju prilagodbu ili za izmjenu zadanih postavki, odaberite gumb s desna: <i>Upravljanje strujanjima</i>

en: Once the stream is created, the <i>Media Viewer</i> window will display the stream.
hr: Čim strujanje bude stvoreno, prozor <i>Preglednik medija</i> će prikazati strujanje.

en: Volume will be controlled by the player, and not the <i>Main Controls</i>.
hr: Glasnoćom će upravljati izvođač medija a ne <i>Glavni upravljački elementi</i>.

en: The current playing item will be streamed. If there is no currently playing item, the first selected item from the <i>Library</i> will be the subject of the stream.
hr: Stavka koja se upravo izvodi će biti strujana. Ukoliko trenutno nema stavke koja se izvodi, onda će prva stavka odabrana iz <i>Knjižnice</ i> biti predmetom strujanja.

en: To stop the stream and resume normal controls, click the <i>Open Stream</i> button again.
hr: Da bi zaustavili strujanje i nastavili s uobičajenim upravljanjem, kliknite opet na gumb <i>Otvori strujanje</i>.

en: Are you sure you wish to create the stream?
hr: Jeste li sigurni da želite stvoriti to strujanje?

en: Dialog
hr: Dijalog

en: Form
hr: Oblik

en: Preset
hr: Postava

en: &Verbosity:
hr: &Opširnost:

en: &Filter:
hr: &Filtar:

en: &Save as...
hr: &Spremi kao...

en: Modules Tree
hr: Modulsko stablo

en: Show extended options
hr: Prikaži proširenih mogućnosti

en: Show &more options
hr: Prikaži &još mogućnosti

en: Change the caching for the media
hr: Izmijeni predmemoriranje za medije

en: Start Time
hr: Vrijeme početka

en: Stop Time
hr: Vrijeme prekida

en: Edit Options
hr: Uredi mogućnosti

en: Extra media
hr: Dodatni mediji

en: Complete MRL for VLC internal
hr: Cjelokupni MRL za obradu unutar VLC-a

en: Select the file
hr: Odaberite datoteku

en: Change the start time for the media
hr: Izmijeni početno vrijeme za medije

en: Change the stop time for the media
hr: Promijeni vrijeme prekida za medij

en: Play another media synchronously (extra audio file, ...)
hr: Istovremeno izvodi jedan drugi medij (dodatnu zvukovnu datoteku, ...)

en: Capture mode
hr: Način snimanja

en: Select the capture device type
hr: Odabire vrstu uređaja za snimanje

en: Device Selection
hr: Odabir uređaja

en: Options
hr: Mogućnosti

en: Access advanced options to tweak the device
hr: Pristup dodatnim mogućnostima za prilagodbu uređaja

en: Advanced options...
hr: Dodatne mogućnosti...

en: Disc Selection
hr: Odabir diska

en: Disable Disc Menus
hr: Onemogući izbornike na diskovima

en: No disc menus
hr: Bez DVD-ovnih izbornika

en: Disc device
hr: Diskovni uređaj

en: Starting Position
hr: Početni položaj

en: Audio and Subtitles
hr: Zvuk i podnaslovi

en: Use a sub&title file
hr: Koristi datoteku pod&naslova

en: Select the subtitle file
hr: Odaberite datoteku podnaslova

en: Choose one or more media file to open
hr: Odaberite jednu ili više medijskih datoteka za otvaranje

en: File Selection
hr: Izbor datoteka

en: You can select local files with the following list and buttons.
hr: Lokalne datoteke možete odabirati slijedećim popisom i gumbima.

en: Add...
hr: Dodaj...

en: Network Protocol
hr: Protokol mrežnih veza

en: Please enter a network URL:
hr: Unesite mrežni URL:

en: Profile edition
hr: Izdanje profila

en: Features
hr: Značajke

en: Streamable
hr: Mogućnost strujanja

en: Chapters
hr: Poglavlja

en: Menus
hr: Izbornici

en: Same as source
hr: Isto kao i izvor

en: Custom options
hr: Korisničke postavke

en: &Quality
hr: &Kvaliteta

en: Not Used
hr: Nije korišteno

en: Encoding parameters
hr: Parametri kodiranja

en: Frame size
hr: Veličina okvira

en: Profile &Name
hr: &Naziv profila

en: Destination Setup
hr: Postavljanje odredišta

en: Select destinations to stream to
hr: Odaberite odredište prema kojem će teći strujanje

en: Add destinations following the streaming methods you need. Be sure to check with transcoding that the format is compatible with the method used.
hr: Pridodaje odredišta u nastavku slijedom metoda strujanja koje potrebujete. Pri prekodiranju provjerite je li format sukladan metodi koju ste odabrali.

en: New destination
hr: Novo odredište

en: Display locally
hr: Prikaži lokalno

en: Transcoding Options
hr: Mogućnosti prekodiranja

en: Select and choose transcoding options
hr: Birajte i odaberite mogućnosti prekodiranja

en: Activate Transcoding
hr: Aktiviraj prekodiranje

en: Option Setup
hr: Postavljanje mogućnosti

en: Miscellaneous Options
hr: Razne mogućnosti

en: Stream all elementary streams
hr: Omogući protok svih osnovnih strujanja

en: Generated stream output string
hr: Proizvedeni niz izlaznog strujanja

en: Output module:
hr: Modul izlaza:

en: Use S/PDIF when available
hr: Koristi S/PDIF ukoliko je dostupan

en: Effects
hr: Učinci

en: Visualization:
hr: Vizualizacija:

en: Enable Time-Stretching audio
hr: Omogući vremensko rastezanje zvuka

en: Replay gain mode:
hr: Način pojačavanja:

en: Normalize volume to:
hr: Normaliziraj glasnoću na:

en: Tracks
hr: Zapisi

en: Preferred audio language:
hr: Željeni jezik zvuka:

en: Password:
hr: Zaporka:

en: Username:
hr: Korisničko ime:

en: Submit played tracks stats to Last.fm
hr: Pošalji statistiku izvođenja skladbi na Last.fm

en: Codecs
hr: Kodeki

en: x264 profile and level selection
hr: Odabir profila i razine x264

en: Hardware-accelerated decoding
hr: Sklopovljem ubrzano dekodiranje

en: Video quality post-processing level
hr: Razina završne obrade kakvoće video zapisa

en: Skip H.264 in-loop deblocking filter
hr: Preskoči filtar deblokiranja u petlji H.264

en: Optical drive
hr: Optički pogon

en: Default optical device
hr: Zadani optički uređaj

en: Damaged or incomplete AVI file
hr: Oštećena ili nepotpuna datoteka AVI

en: HTTP proxy URL
hr: Adresa posredničkog poslužitelja HTTP-a

en: HTTP (default)
hr: HTTP (zadano)

en: RTP over RTSP (TCP)
hr: RTP putem RTSP-a (TCP)

en: Live555 stream transport
hr: Prijenos strujanja Live555

en: Default caching policy
hr: Zadane smjernice predmemoriranja

en: Menus language:
hr: Jezik izbornika:

en: Look and feel
hr: Izgled i ugođaj

en: Use custom skin
hr: Upotrijebi korisnički određenu presvlaku

en: This is VLC's default interface, with a native look and feel.
hr: Ovo je zadano VLC-ovo sučelje s izvornim izgledom i ugođajem.

en: Use native style
hr: Koristi izvorni stil

en: Resize interface to video size
hr: Prilagodi sučelje veličini video prikaza

en: Show controls in full screen mode
hr: Prikaži upravljanje u načinu punog zaslona

en: Pause playback when minimized
hr: Zastani s izvođenjem kada je minimizirano

en: Start in minimal view mode
hr: Započni u načinu minimalnog prikaza

en: Force window style:
hr: Nametni stil prozora:

en: Integrate video in interface
hr: Uklopi video u sučelje

en: Show systray icon
hr: Prikaži ikonu u programskoj traci

en: Skin resource file:
hr: Datoteka izvora presvlake:

en: Playlist and Instances
hr: Popis za zvođenje i instance

en: Pause on the last frame of a video
hr: Napravi stanku pri zadnjem okviru video zapisa

en: Allow only one instance
hr: Dopusti samo jednu instancu

en: Activate updates notifier
hr: Aktiviraj podsjetnik na dogradnje

en: Every
hr: Svaki

en: Save recently played items
hr: Spremi nedavno izvođene stavke

en: Separate words by | (without space)
hr: Riječi razdvajati znakom | (bez praznina)

en: File extensions association
hr: Pridruživanje datotečnih nastavaka

en: Set up associations...
hr: Postavljanje pridruživanja...

en: Enable On Screen Display (OSD)
hr: Omogući prikaz u prikazu (OSD)

en: Show media title on video start
hr: Na početku video prikaza prikaži naslov medija

en: Enable subtitles
hr: Omogući podnaslove

en: Subtitle Language
hr: Jezik podnaslova

en: Default encoding
hr: Zadano kodiranje

en: Subtitle effects
hr: Učinci podnaslova

en: Add a shadow
hr: Dodaj sjenku

en: Add a background
hr: Dodaj pozadinu

en: O&utput
hr: I&zlaz

en: Accelerated video output (Overlay)
hr: Ubrzani izlaz video slike (s prekrivanjem)

en: Deinterlacing
hr: Raspletanje

en: Force Aspect Ratio
hr: Nametni bočni omjer

en: Stuff
hr: Materijali

en: Edit settings
hr: Uređivanje postavki

en: Control
hr: Upravljanje

en: Run manually
hr: Pokreni ručno

en: Setup schedule
hr: Postavi rasporednik

en: Run on schedule
hr: Pokreni prema rasporedniku

en: Prev
hr: Prethodno

en: Add Input
hr: Dodaj ulazni sadržaj

en: Edit Input
hr: Uredi ulazni sadržaj

en: Clear List
hr: Očisti popis

en: Check for VLC updates
hr: Potraži dopune VLC-a

en: Launching an update request...
hr: Slanje zahtjeva za dogradnju...

en: Do you want to download it?
hr: Želite li to preuzeti?

en: Essential
hr: Osnovno

en: Negate colors
hr: Izokreni boje

en: Colors
hr: Boje

en: Interactive Zoom
hr: Interaktivno uvećavanje

en: Angle
hr: Kut

en: full
hr: potpuno

en: none
hr: ništa

en: Logo erase
hr: Izbriši logotip

en: Mask
hr: Maska

en: Anaglyph 3D
hr: Stereoskopijska 3D

en: Mirror
hr: Zrcalo

en: Motion detect
hr: Prepoznavanje pokreta

en: Spatial blur
hr: Prostorna zamagljenost

en: Anti-Flickering
hr: Spriječavanje treperenja

en: Soften
hr: Ublažavanje

en: VLM configurator
hr: Prilagodbe VLM-a

en: Media Manager Edition
hr: Izdanje medijskog upravitelja

en: Name:
hr: Naziv:

en: Input:
hr: Ulaz:

en: Select Input
hr: Izbor ulaza

en: Output:
hr: Izlaz:

en: Select Output
hr: Izbor izlaza

en: Time Control
hr: Upravljanje vremenom

en: Mux Control
hr: Upravljanje multiplekserom

en: Media Manager List
hr: Popis upravljača medija
