vlc 3.0.22-rc1 - en to fy translation catalogue (5049 entries)

en: This program comes with NO WARRANTY, to the extent permitted by law.
    You may redistribute it under the terms of the GNU General Public License;
    see the file named COPYING for details.
    Written by the VideoLAN team; see the AUTHORS file.
fy: Dit programma komt SÛNDER GARÂNSJE, oant safier by wet tastien.
    Jo meie it ferspriede ûnder de betingsten fan de GNU General Public Licence;
    besjoch it bestân mei de namme COPYING foar details.
    Skreaun troch it VideoLAN-team; sjoch it AUTHORS-bestân.

en: VLC preferences
fy: VLC-foarkarren

en: Select "Advanced Options" to see all options.
fy: Selektearje "Avansearre opsjes" om alle opsjes te sjen.

en: Interface
fy: Uterlik

en: Settings for VLC's interfaces
fy: Ynstellingen foar de VLC-ynterface

en: Main interfaces settings
fy: Ynstellingen haadynterface

en: Main interfaces
fy: Haadynterface

en: Settings for the main interface
fy: Ynstellingen foar de haadynterface

en: Control interfaces
fy: Betsjinningsynterfaasjes

en: Settings for VLC's control interfaces
fy: Ynstellingen foar betsjinningsynterface VLC

en: Hotkeys settings
fy: Fluchtoetsen

en: Audio settings
fy: Audio-ynstellingen

en: General audio settings
fy: Algemiene audio-ynstellingen

en: Audio filters are used to process the audio stream.
fy: Audiofilters wurde brûkt om de audiostream te ferwurkjen.

en: Audio resampler
fy: Audio-wersampler

en: Visualizations
fy: Fisualisaasjes

en: Audio visualizations
fy: Audiofisualisaasjes

en: Output modules
fy: Utfiermodules

en: General settings for audio output modules.
fy: Algemiene ynstellingen foar adio-útfiermodules.

en: Miscellaneous
fy: Oerige

en: Miscellaneous audio settings and modules.
fy: Oerige audioynstellingen en -modules.

en: Video
fy: Fideo

en: Video settings
fy: Fideo-ynstellingen

en: General video settings
fy: Algemiene fideo-ynstellingen

en: General settings for video output modules.
fy: Algemiene ynstellingen foar fideo-útfiermodules.

en: Video filters are used to process the video stream.
fy: Fideofilters wurde brûkt om de fideostream te ferwurkjen.

en: Subtitles / OSD
fy: Undertitels / OSD

en: Settings related to On-Screen-Display, subtitles and "overlay subpictures"
fy: Ynstellingen foar Op-Skerm-Werjefte, ûndertitels, en "byldsuperposysje sub-ôfbyldingen"

en: Splitters
fy: Splitsers

en: Video splitters separate the stream into multiple videos.
fy: Fideo-splitsers skiede de stream yn meardere fideo's.

en: Input / Codecs
fy: Ynfier / Kodeks

en: Settings for input, demultiplexing, decoding and encoding
fy: Ynstellingen foar ynfier, de-multipleksen, dekodearjen en kodearjen

en: Access modules
fy: Tagongsmodules

en: Settings related to the various access methods. Common settings you may want to alter are HTTP proxy or caching settings.
fy: Ynstellingen foar ferskate tagongsmetoades. Algemiene ynstellingen dy't jo hjir oanpasse kinne, binne ynstellingen foar HTTP-proxy of de buffer.

en: Stream filters
fy: Streamfilters

en: Stream filters are special modules that allow advanced operations on the input side of VLC. Use with care...
fy: Streamfilters binne spesjale modules dy't avansearre operaasjes fersoargje op de ynfierkant fan VLC. Brûk mei omtinken...

en: Demuxers
fy: Demuksers

en: Demuxers are used to separate audio and video streams.
fy: Demuksers wurde brûkt om audio- en fideostreamen te skieden.

en: Video codecs
fy: Fideokodeks

en: Settings for the video, images or video+audio decoders and encoders.
fy: Ynstellingen foar fideo, ôfbyldingen of fideo+audiodekodearders en -kodearders.

en: Audio codecs
fy: audiokodeks

en: Settings for the audio-only decoders and encoders.
fy: Ynstellingen foar de allinnich-audio dekodearders en kodearders.

en: Subtitle codecs
fy: Undertitelkodeks

en: Settings for subtitle, teletext and CC decoders and encoders.
fy: Ynstellingen foar ûndertitels, teletekst en CC-dekodearders en -kodearders.

en: General input settings. Use with care...
fy: Algemiene ynfierynstellingen. Brûk mei omtinken...

en: Stream output
fy: Streamútfier

en: Stream output settings are used when acting as a streaming server or when saving incoming streams.
    Streams are first muxed and then sent through an "access output" module that can either save the stream to a file, or stream it (UDP, HTTP, RTP/RTSP).
    Sout streams modules allow advanced stream processing (transcoding, duplicating...).
fy: Streamútfierynstellingen wurde brûkt by de funksje fan streamtsjinner of by it bewarjen fan ynkommende streamen.
    Streamen wurde earst mukst en dan troch in tagongsútfiermodule stjoerd dy de stream yn in bestân bewarje of streame kin (UDP, HTTP, RTP/RTSP).
    Sout-streammodules meitsje avansearre streamferwurking mooglik (transkodearjen, duplisearjen...).

en: General stream output settings
fy: Algemiene streamútfierynstellings.

en: Muxers
fy: Muksers

en: Muxers create the encapsulation formats that are used to put all the elementary streams (video, audio, ...) together. This setting allows you to always force a specific muxer. You should probably not do that.
    You can also set default parameters for each muxer.
fy: Muksers meitsje de omklampende formaten dy't brûkt wurde om alle basisstreamen (fideo, audio, ...) tegearre te bringen.  Dizze ynstelling stiet jo altyd ta om in spesifike mukser te forsearjen. Dit kinne jo wierskynlik better net dwaan.
    Jo kinne ek in standertparameter foar eltse mukser ynstelle.

en: Access output
fy: Tagongsútfier

en: Access output modules control the ways the muxed streams are sent. This setting allows you to always force a specific access output method. You should probably not do that.
    You can also set default parameters for each access output.
fy: Tagongsútfiermodules bepale de wize wêrop de mjukste streamen ferstjoerd wurde. Mei dizze ynstelling kinne jo altyd in spesifike tagongsútfierwize forsearre. Dit kinne jo wierskynlik better net dwaan.
    Jo kinne ek standertparameters foar eltse tagongsútfier ynstelle.

en: Packetizers
fy: Packet-makkers

en: Packetizers are used to "preprocess" the elementary streams before muxing. This setting allows you to always force a packetizer. You should probably not do that.
    You can also set default parameters for each packetizer.
fy: Packet-makkers (Eng: packetizers) wurde brûkt om de basisstreamen te "foar-ferwurkjen" foar it muksen. Mei dizze ynstelling kinne jo altyd in packet-makker forsearre. Dit kinne jo wierskynlik better net dwaan.
    Jo kinne ek in standertparameter foar eltse packet-makker ynstelle.

en: Sout stream
fy: Sout-stream

en: Sout stream modules allow to build a sout processing chain. Please refer to the Streaming Howto for more information. You can configure default options for each sout stream module here.
fy: Sout-streammodules stean jo ta om in sout-ferwurkingskeatling te bouwen. Sjoch graach de Streaming Howto foar mear ynformaasje. Jo kinne hjir de standertopsjes foar eltse sout-streammodule fine.

en: VLC's implementation of Video On Demand
fy: VLC's ymplemintaasje fan Video On Demand

en: Playlist
fy: Ofspyllist

en: Settings related to playlist behaviour (e.g. playback mode) and to modules that automatically add items to the playlist ("service discovery" modules).
fy: Ynstellingen foar it gedrach fan de ôfspyllist (bygelyks ôfspylmoadus) en modules dy't automatysk items tafoegje oan de ôfspyllist ("service discovery" modules).

en: General playlist behaviour
fy: Algemien gedrach ôfspyllist.

en: Services discovery
fy: Untdekking fan services

en: Services discovery modules are facilities that automatically add items to playlist.
fy: Services discovery modules binne fasiliteiten dy't automatysk items oan in ôfspyllist tafoegje.

en: Advanced
fy: Avansearre

en: Advanced settings. Use with care...
fy: Avansearre ynstellingen. Brûk mei omtinken...

en: Advanced settings
fy: Avansearre ynstellingen.

en: &Open File...
fy: &Bestân iepenje...

en: &Advanced Open...
fy: &Avansearre iepenje...

en: Open D&irectory...
fy: Map i&epenje...

en: Open &Folder...
fy: %Map iepenje...

en: Select one or more files to open
fy: Kies ien of mear bestannen om te iepenjen.

en: Select Directory
fy: Kies in map

en: Select Folder
fy: Map kieze

en: Media &Information
fy: Media&ynformaasje

en: &Codec Information
fy: &Kodekynformaasje

en: &Messages
fy: &Berjochten

en: Jump to Specific &Time
fy: Spring nei Spesifike &Tiid

en: Custom &Bookmarks
fy: Oanpaste &Blêdwizers

en: &VLM Configuration
fy: &VLM-konfiguraasje

en: &About
fy: &Oer

en: Play
fy: Ofspylje

en: Remove Selected
fy: Selektearre fuortsmite

en: Information...
fy: Ynformaasje...

en: Create Directory...
fy: Map oanmeitsje..

en: Create Folder...
fy: Map oanmeitsje...

en: Rename Directory...
fy: Map omneame...

en: Rename Folder...
fy: Map omneame...

en: Show Containing Directory...
fy: Omfetsjende map toane...

en: Show Containing Folder...
fy: Omfetsjende map toane...

en: Save...
fy: Bewarje...

en: Repeat All
fy: Alles werhelje

en: Repeat One
fy: Ien werhelje

en: Random
fy: Samar ien

en: Random Off
fy: Samar ien út

en: Add to Playlist
fy: Tafoegje oan ôfspyllist

en: Add File...
fy: Bestân tafoegje...

en: Add Directory...
fy: Map tafoegje...

en: Add Folder...
fy: Map tafoegje...

en: Save Playlist to &File...
fy: Ofspyllist yn &bestân bewarje...

en: Search
fy: Sykje

en: Waves
fy: Weagen

en: <html><head><meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8" /></head><body><h2>Welcome to VLC media player Help</h2><h3>Documentation</h3><p>You can find VLC documentation on VideoLAN's <a href="http://wiki.videolan.org">wiki</a> website.</p><p>If you are a newcomer to VLC media player, please read the<br><a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:VLC_for_dummies"><em>Introduction to VLC media player</em></a>.</p><p>You will find some information on how to use the player in the <br>"<a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:Play_HowTo"><em>How to play files with VLC media player</em></a>" document.</p><p>For all the saving, converting, transcoding, encoding, muxing and streaming tasks, you should find useful information in the <a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:Streaming_HowTo">Streaming Documentation</a>.</p><p>If you are unsure about terminology, please consult the <a href="http://wiki.videolan.org/Knowledge_Base">knowledge base</a>.</p><p>To understand the main keyboard shortcuts, read the <a href="http://wiki.videolan.org/Hotkeys">shortcuts</a> page.</p><h3>Help</h3><p>Before asking any question, please refer yourself to the <a href="http://www.videolan.org/support/faq.html">FAQ</a>.</p><p>You might then get (and give) help on the <a href="http://forum.videolan.org">Forums</a>, the <a href="http://www.videolan.org/vlc/lists.html">mailing-lists</a> or our IRC channel (<em>#videolan</em> on irc.freenode.net).</p><h3>Contribute to the project</h3><p>You can help the VideoLAN project giving some of your time to help the community, to design skins, to translate the documentation, to test and to code. You can also give funds and material to help us. And of course, you can <b>promote</b> VLC media player.</p></body></html>
fy: <html><head><meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8" /></head><body><h2>Wolkom by VLC media player Help</h2><h3>Dokumintaasje</h3><p>Jo  kinne dokumintaasje foar VLC fine op VideoLAN's <a href="http://wiki.videolan.org">wiki</a> webstee.</p><p>At VLC media player foar jo nij is, lês dan de <br><a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:VLC_for_dummies"><em>Yntroduksje fan VLC media player (Ingelsk)</em></a>.</p><p>Jo fine wat ynformaasje oer it bruken fan de spiler yn <br>"<a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:Play_HowTo"><em>Hoe bestannen ôf te spyljen mei VLC media player (Ingelsk)</em></a>".</p><p>Foar alle bewar-, konvertear-, transkoader-, kodear-, muks- en streamtaken kinne jo brûkbere ynformaasje fine yn de <a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:Streaming_HowTo">Stream-dokimintaasje (Ingelsk)</a>.</p><p>As jo net wiis wurde kinne út de terminology, lês dan de <a href="http://wiki.videolan.org/Knowledge_Base">kennisbank (Ingelsk)</a>.</p><p>Foar de haadfluchkaaien, lês de <a href="http://wiki.videolan.org/Hotkeys">fluchkaaien</a> page.</p><h3>Help</h3><p>Foardat jo fragen stelle, graach earst de <a href="http://www.videolan.org/support/faq.html">FAQ (Ingelsk)</a> lêze.</p><p>Jo kin dan wol ris help krije (of jaan) op de <a href="http://forum.videolan.org">Forums</a>, de <a href="http://www.videolan.org/vlc/lists.html">mail-listen</a> of ús IRC-kanaal (<em>#videolan</em> op irc.freenode.net).</p><h3>Draach by oan it project</h3><p>Jo kinne it VideoLAN-project helpe troch wat fan jo tiid te jaan mei it helpen fan de mienskip , jo hûden te ûntwerpen, de dokumintaasje oer te setten, te testen en koade te skriuwen. Jo meie ek jild of materialen skinke om ús te helpen. En, fansels, kinne jo VLC media player <b>oanrekomandearje </b> .</p></body></html>

en: Audio filtering failed
fy: Audiofilterjen mislearre

en: The maximum number of filters (%u) was reached.
fy: It maksimaal oantal filters (%u) waard berikt.

en: Disable
fy: Utskeakelje

en: Spectrometer
fy: Spektrometer

en: Scope
fy: Berik

en: Spectrum
fy: Spektrum

en: VU meter
fy: VU-mjitter

en: Audio filters
fy: Audiofilters

en: Replay gain
fy: Ofspylfersterking

en: Stereo audio mode
fy: Stereo audiomoadus

en: Original
fy: Orizjineel

en: Left
fy: Links

en: Right
fy: Rjochts

en: Reverse stereo
fy: Stereo omdraaie

en: Headphones
fy: Koptelefoon

en: Automatic
fy: Automatysk

en: boolean
fy: Booleaansk

en: integer
fy: hiel getal

en: float
fy: Driuwende-komma-wearde

en: string
fy: tekenrige

en: To get exhaustive help, use '-H'.
fy: Bruk '-H' foar in wiidweidige help.

en: Usage: %s [options] [stream] ...
    You can specify multiple streams on the commandline.
    They will be enqueued in the playlist.
    The first item specified will be played first.
    
    Options-styles:
      --option  A global option that is set for the duration of the program.
       -option  A single letter version of a global --option.
       :option  An option that only applies to the stream directly before it
                and that overrides previous settings.
    
    Stream MRL syntax:
      [[access][/demux]://]URL[#[title][:chapter][-[title][:chapter]]]
      [:option=value ...]
    
      Many of the global --options can also be used as MRL specific :options.
      Multiple :option=value pairs can be specified.
    
    URL syntax:
      file:///path/file              Plain media file
      http://host[:port]/file        HTTP URL
      ftp://host[:port]/file         FTP URL
      mms://host[:port]/file         MMS URL
      screen://                      Screen capture
      dvd://[device]                 DVD device
      vcd://[device]                 VCD device
      cdda://[device]                Audio CD device
      udp://[[<source address>]@[<bind address>][:<bind port>]]
                                     UDP stream sent by a streaming server
      vlc://pause:<seconds>          Pause the playlist for a certain time
      vlc://quit                     Special item to quit VLC
fy: Gebruik: %s [opties] [stream] ...
    U kunt meerdere streams in de opdrachtregel ingeven.
    Ze worden achter elkaar in de afspeellijst geplaatst.
    Het eerste element wordt als eerste afgespeeld.
    
    Opties-stijlen:
      --optie  Een algemene optie die voor de duur van het programma actief is.
       -optie  Een eenletterige versie van een algemene --optie.
       :optie  Een optie die alleen van toepassing zal zijn op de stream 
               die er aan voorafgaat en algemene opties negeert.
    
    Stream MRL syntax::
      [[toegang][/demux]://]URL[@[titel][:hoofdstuk][-[titel][:hoofdstuk]]]
       [:optie=waarde ...]
    
      Veel van de algemene --opties kunnen ook als MRL specifieke :opties gebruikt worden.
      Meerdere :optie=waarde paren kunnen opgegeven worden.
    
    URL syntax:
      [file://]bestandsnaam          Gewoon mediabestand
      http://host[:poort]/bestand        HTTP URL
      ftp://host[:poort]/bestand         FTP URL
      mms://host[:poort]/bestand         MMS URL
      screen://                      Schermopname
      [dvd://][apparaat[@raw_device] dvd-apparaat
      [vcd://][apparaat]             vcd-apparaat
      [cdda://][apparaat]            audio-cd-apparaat
      udp:[[<bron adres>]@[<bind adres>][:<bind poort>]]
                                     UDP stream verzonden door streamingserver
      vlc://pause:<seconden>                      Speciaal item om VLC voor bepaalde tijd te pauzeren
      vlc://quit                       Speciaal item om VLC af te sluiten

en: (default enabled)
fy: (standert ynskeakele)

en: (default disabled)
fy: (standert útskeakele)

en: Note:
fy: Taljochting:

en: add --advanced to your command line to see advanced options.
fy: foegje --advanced ta oan jo kommandorigel om avansearre opsjes wer te jaan.

en: %u module was not displayed because it only has advanced options.
     | %u modules were not displayed because they only have advanced options.
fy[0]: %u module waard net werjoent meidat dizze allinnich avansearre opsjes hat.
fy[1]: %u modules waarden net werjûn meidat dizze allinnich avansearre opsjes hawwe.

en: No matching module found. Use --list or --list-verbose to list available modules.
fy: Gjin bypassende module fûn. Brûk --list of --list-verbose foar in lyst fan alle beskikbere modules.

en: VLC version %s (%s)
fy: VLC-ferzje %s (%s)

en: Compiled by %s on %s (%s)
fy: Kompilearre troch %s op %s (%s)

en: Compiler: %s
fy: Kompilearder: %s

en: 
    Dumped content to vlc-help.txt file.
fy: 
    Ynhâld opslein nei vlc-help.txt.

en: 
    Press the RETURN key to continue...
fy: 
    Druk op de RETURN-toets om fjirder te gean...

en: Unknown error
fy: Unbekende flater

en: Bookmark %i
fy: Blêdwizer %i

en: No description for this codec
fy: Gjin beskriuwing fûn foar dizze kodek.

en: Codec not supported
fy: Kodek net stipe.

en: VLC could not decode the format "%4.4s" (%s)
fy: VLC koe it formaat "%4.4s" (%s) net dekodearre

en: Unidentified codec
fy: Unbekende kodek

en: VLC could not identify the audio or video codec
fy: VLC koe de audio- of fideo-kodek net identifisearje

en: packetizer
fy: packet-makker

en: decoder
fy: dekodearder

en: Streaming / Transcoding failed
fy: Streamen / Transkodearren mislearre

en: VLC could not open the %s module.
fy: VLC koe de %s module net iepenje.

en: VLC could not open the decoder module.
fy: VLC koe de dekodearmodule net iepenje.

en: Track
fy: Spoar

en: Program
fy: Programma

en: Scrambled
fy: Fersleutelt

en: Yes
fy: Ja

en: DTVCC Closed captions %u
fy: DTVCC Undertitels %u

en: Closed captions %u
fy: Undertitels %u

en: Original ID
fy: Orizjineel ID

en: Codec
fy: Kodek

en: Language
fy: Taal

en: Description
fy: Beskriuwing

en: Channels
fy: Kanalen

en: Sample rate
fy: Samplefluggens

en: Bitrate
fy: Bitfluggens

en: Track replay gain
fy: Nûmer ôfspylfersterking

en: Album replay gain
fy: Album Ofspylfersterking

en: Video resolution
fy: Fideoresolúsje

en: Buffer dimensions
fy: Bufferôfmjittingen

en: Frame rate
fy: Ferfarskfluggens

en: Decoded format
fy: Dekodeard formaat

en: Top left
fy: Boppe-links

en: Left top
fy: Links-boppe

en: Right bottom
fy: Rjochts-beneden

en: Top right
fy: Boppe-rjochts

en: Bottom left
fy: Beneden-links

en: Bottom right
fy: Beneden-rjochts

en: Left bottom
fy: Links-beneden

en: Right top
fy: Rjochts-boppe

en: Orientation
fy: Oriïntaasje

en: Undefined
fy: Ongedefinieerd

en: ITU-R BT.601 (525 lines, 60 Hz)
fy: ITU-R BT.601 (525 rigels, 60 Hz)

en: ITU-R BT.601 (625 lines, 50 Hz)
fy: ITU-R BT.601 (625 rigels, 50 Hz)

en: Color primaries
fy: Primêre kleuren

en: Linear
fy: Lineêr

en: Hybrid Log-Gamma
fy: Hybride Log-Gamma

en: Color transfer function
fy: Kleuroersetfunksje

en: Color space
fy: Kleurromte

en: %s Range
fy: %s Berik

en: Full
fy: Folslein

en: Center
fy: Sintrearje

en: Top Left
fy: Boppe-links

en: Top Center
fy: Boppe-midden

en: Bottom Left
fy: Beneden-links

en: Bottom Center
fy: Beneden-midden

en: Chroma location
fy: Chromalokaasje

en: Rectangular
fy: Rjockthoekich

en: Equirectangular
fy: Equidistant

en: Projection
fy: Projeksje

[ctx: ViewPoint]
en: Yaw
fy: Koers

[ctx: ViewPoint]
en: Pitch
fy: Helling

[ctx: ViewPoint]
en: Roll
fy: Rôling

[ctx: ViewPoint]
en: Field of view
fy: Gesichtsfjild

en: Max. luminance
fy: Max. helderens

en: Min. luminance
fy: Min. helderens

en: Primary R
fy: Primêre R

en: Primary G
fy: Primêre G

en: Primary B
fy: Primêre B

en: White point
fy: Wytpunt

en: Subtitle
fy: Undertitel

en: Your input can't be opened
fy: Jo ynfier kin net iepene wurde

en: VLC is unable to open the MRL '%s'. Check the log for details.
fy: VLC kin de MRL '%s' net iepenje. Sjoch it loch foar details.

en: Title
fy: Titel

en: Artist
fy: Artyst

en: Genre
fy: Sjenre

en: Track number
fy: Nûmer

en: Rating
fy: Beoardieling

en: Date
fy: Datum

en: Setting
fy: Ynstelling

en: Now Playing
fy: No Oan It Ofspyljen

en: Publisher
fy: Utjouwer

en: Encoded by
fy: Enkodeard troch

en: Artwork URL
fy: Grafysk Untwerp URL

en: Track ID
fy: Nûmer ID

en: Number of Tracks
fy: Tal fan Nûmers

en: Director
fy: Regisseur

en: Season
fy: Seizoen

en: Episode
fy: Oflevering

en: Show Name
fy: Namme Werjaan

en: Actors
fy: Akteurs

en: Album Artist
fy: Albumartyst

en: Disc number
fy: Skiifnûmer

en: Bookmark
fy: Blêdwizer

en: Programs
fy: Programma's

en: Chapter
fy: Haadstik

en: Video Track
fy: Fideospoar

en: Audio Track
fy: Audiospoar

en: Subtitle Track
fy: Undertitelspoar

en: Next title
fy: Folgjende titel

en: Previous title
fy: Foarige titel

en: Menu title
fy: Menutitel

en: Menu popup
fy: Menudialoochfinster

en: Title %i%s
fy: Titel %i%s

en: Chapter %i
fy: Haadstik %i

en: Next chapter
fy: Folgjend haadstik

en: Previous chapter
fy: Foarich haadstik

en: Add Interface
fy: Ynterfaasje tafoegje

en: Console
fy: Konsole

en: Mouse Gestures
fy: Mûs-stjoerings

en: Running vlc with the default interface. Use 'cvlc' to use vlc without interface.
fy: VLC rint mei de standertynterfaasje. Brûk 'cvlc' foar VLC sûnder ynterfaasje.

note: xgettext: Translate "C" to the language code: "fr", "en_GB", "nl", "ru"...
en: C
fy: fy

en: 1:4 Quarter
fy: 1:4 Fearn

en: 1:2 Half
fy: 1:2 Heal

en: 1:1 Original
fy: 1:1 Orizjineel

en: 2:1 Double
fy: 2:1 Dûbel

en: These options allow you to configure the interfaces used by VLC. You can select the main interface, additional interface modules, and define various related options.
fy: Dizze opsjes stean jo ta de ynterfaasjes dy't troch VLC brûkt wurde oan te passen. Jo kinne de haadynterfaasje en oanfoljende ynterfaasjemodules selektearje en ferskate relatearre opsjes definearje.

en: Interface module
fy: Ynterfaasjemodule

en: This is the main interface used by VLC. The default behavior is to automatically select the best module available.
fy: Dit is de haadynterfaasje dy't troch VLC brûkt wurd. De standertynstelling is dat de bêste module automatysk selektearre wurd.

en: Extra interface modules
fy: Ekstra Ynterfaasjemodules

en: You can select "additional interfaces" for VLC. They will be launched in the background in addition to the default interface. Use a colon separated list of interface modules. (common values are "rc" (remote control), "http", "gestures" ...)
fy: Jo kinne "oanfoljende ynterfaasjes" foar VLC selektearje. Dizze wurde yn de eftergrûn opstarten,  nêst de standert ynterfaasje. Brûk in dûbele-punt-skieden lyst fan ynterfaasje-modules. (gauris brûkte wearden binne "rc" (remote control), "http", "gebaren" ...)

en: You can select control interfaces for VLC.
fy: Jo kinne behear-ynterfaasjes selektearje foar VLC.

en: Verbosity (0,1,2)
fy: Verbositeit (0,1,2)

en: This is the verbosity level (0=only errors and standard messages, 1=warnings, 2=debug).
fy: Dit is it verbositeitsnivo (0=allinnich flaters en standertberjochten, 1=warskôgings, 2=debug).

en: Default stream
fy: Standertstream

en: This stream will always be opened at VLC startup.
fy: Dizze stream wurd altyd iepene by it starten fan VLC.

en: Color messages
fy: Kleurberjochten

en: This enables colorization of the messages sent to the console. Your terminal needs Linux color support for this to work.
fy: Dit stiet it kleuren ta fan de berjochten dy't nei de konsole stjoerd wurde ta. Dit wurket allinnich at jo terminal Linux-kleuren stipet.

en: Show advanced options
fy: Avansearre ynstellings werjaan.

en: When this is enabled, the preferences and/or interfaces will show all available options, including those that most users should never touch.
fy: Wannear't dit ynskeakele is, toane de foarkarren en/of ynterfaasjes alle beskikbere opsjes, ynklusyf die wêr't de measte brûkers nea oan sitte soenen.

en: Interface interaction
fy: Ynterfaasje-ynteraksje

en: When this is enabled, the interface will show a dialog box each time some user input is required.
fy: Wannear't dit ynskeakele is, lit de ynterfaasje in dialooch-boks sjen eltse kear dat brûkersynfier fereaske is.

en: These options allow you to modify the behavior of the audio subsystem, and to add audio filters which can be used for post processing or visual effects (spectrum analyzer, etc.). Enable these filters here, and configure them in the "audio filters" modules section.
fy: Dizze opsjes stean jo ta om it gedrach fan de audio-subsystemen oan te passen en om audiofilters ta te heakje dy't brûkt wurde kinne foar post-processing of fisuele effekten (spectrum analyser, etc.). Skeakelje dizze filters hjir yn en pas se oan yn de seksje foar "audio-filters"-modules.

en: Audio output module
fy: Audio-útfiermodule

en: This is the audio output method used by VLC. The default behavior is to automatically select the best method available.
fy: Dit is de útfiermetoade foar audio dy't troch VLC brûkt wurd. It standertgedrach is dat de bêste metoade automatysk selektearre wurd.

en: Media role
fy: Media-rol

en: Media (player) role for operating system policy.
fy: Media(spiler)-rol foar it belied fan it bestjoeringssysteem

en: Enable audio
fy: Audio oansette

en: You can completely disable the audio output. The audio decoding stage will not take place, thus saving some processing power.
fy: Jo kinne de audio-útfier folsein útsette. It dekodearjen fan de audio fint net plak, wêrtroch wat op proces-krêft besparre wurd.

en: Music
fy: Muzyk

en: Communication
fy: Kommunikaasje

en: Game
fy: Spellen

en: Notification
fy: Notifikaasje

en: Animation
fy: Animaasje

en: Production
fy: Produksje

en: Accessibility
fy: Tagonklikens

en: Audio gain
fy: Audiofersterking

en: This linear gain will be applied to outputted audio.
fy: Dizze lineêre fersterking wurdt tapast op de útfierde audio.

en: Audio output volume step
fy: Stapgrutte audioútfierfolume

en: The step size of the volume is adjustable using this option.
fy: De stapgrutte fan it folume kinne jo mei dizze opsje oanpasse.

en: Remember the audio volume
fy: Unthâld it audiofolume

en: The volume can be recorded and automatically restored next time VLC is used.
fy: It folume kin bewarre wurde om it in oare kear dat VLC brûkt wurd automatysk werom te setten.

en: Audio desynchronization compensation
fy: Kompensaasje foar audio-desyngronisaasje

en: This delays the audio output. The delay must be given in milliseconds. This can be handy if you notice a lag between the video and the audio.
fy: Dit ferskoot de audioútfier. De ferskowing moat yn milisekonden ynfierd wurde. Dit kin fan pas komme as jo fertraging fernimme tusken de fideo en de audio.

en: This selects which plugin to use for audio resampling.
fy: Dit selektearret hokker ynstekker brûkt wurd foar audio-wersampling.

en: Sets the audio output channels mode that will be used by default if your hardware and the audio stream are compatible.
fy: Dit stelt de modus yn foar de audioútfierkanalen dy't wannear mooglik standert brûkt wurde as jo hardware en de audiostream dy't ôfspile wurdt dit stypje.

en: Force S/PDIF support
fy: Forsearje S/PDIF-stipe

en: This option should be used when the audio output can't negotiate S/PDIF support.
fy: Dizze opsje soe brûkt wurde moatte as de audioútfier gjin S/PDIF-stipe foar elkoar krije kin.

en: Force detection of Dolby Surround
fy: Forsearje de ûntdekking fan Dolby Surround

en: Use this when you know your stream is (or is not) encoded with Dolby Surround but fails to be detected as such. Even if the stream is not actually encoded with Dolby Surround, turning on this option might enhance your experience, especially when combined with the Headphone Channel Mixer.
fy: Brûk dit wannear't jo der wis fan binne dat jo stream kodearre is (of net) mei Dolby Surround, mar net as sadanich ûntdekt wurd. Sels as de stream net wurklik kodearre is mei Dolby Surround, kin dizze opsje jo ûnderfining ferbetterje, foaral in kombinaasje mei de Headphone Channel Mixer.

en: On
fy: Oan

en: Off
fy: Ut

en: Stereo audio output mode
fy: Stereo audioútfiermoadus

en: Unset
fy: Tebeksette

en: This adds audio post processing filters, to modify the sound rendering.
fy: Dit foeget post-ferwurkingfilters ta foar audio om it werjaan fan it lûd oan te passen.

en: This adds visualization modules (spectrum analyzer, etc.).
fy: Dit foeget fisualisaasjemodules ta (spetrum analyser, ensfh.).

en: Replay gain mode
fy: Werspylfersterkingsmoadus

en: Select the replay gain mode
fy: Selektearje de werspylfersterkingsmoadus

en: Replay preamp
fy: Werspylfoarfersterker

en: This allows you to change the default target level (89 dB) for stream with replay gain information
fy: Dit stiet jo ta om it standert doelnivo (89dB) oan te passen foar streamen dy't ynformaasje oer ôfspylfersterking hawwe.

en: Default replay gain
fy: Standert ôfspylfersterking

en: This is the gain used for stream without replay gain information
fy: Dit is de fersterking foar it streamen dêr't gjin ynformaasje oer ôfspylfersterking is.

en: Peak protection
fy: Pikebeskerming

en: Protect against sound clipping
fy: Beskermje tsjin lûdôfsnijing

en: Enable time stretching audio
fy: Tiidsútrekking foar audio tastean

en: This allows playing audio at lower or higher speed without affecting the audio pitch
fy: Dit stiet ta om audio mei legere of hegere faasje ôf te spyljen sûnder dat dit de toanhichte fan de audio beynfloedet.

en: None
fy: Gjin

en: These options allow you to modify the behavior of the video output subsystem. You can for example enable video filters (deinterlacing, image adjusting, etc.). Enable these filters here and configure them in the "video filters" modules section. You can also set many miscellaneous video options.
fy: Dizze opsjes stean jo ta om it gedrach fan it  fideoútfier-subsysteem oan te passen. Jo kinne bygelyks fideofilters ynskeakelje (deinterlacing, byldoanpassingen, ensfh.). Skeakelje dizze filters hjir yn en pas se oan yn de seksje foar "fideofilters"-modules. Jo kinne ek in protte ferskate fideo-opsjes ynstelle.

en: Video output module
fy: Fideo-útfiermodule

en: This is the the video output method used by VLC. The default behavior is to automatically select the best method available.
fy: Dit is de útfiermetoade foar fideo dy't troch VLC brûkt wurd. It standertgedrach is dat de bêste metoade automatysk selektearre wurd.

en: Enable video
fy: Fideo oansette

en: You can completely disable the video output. The video decoding stage will not take place, thus saving some processing power.
fy: Jo kinne de fideo-útfier folslein útsette. It dekodearjen fan de fideo fynt dan net plak, wêrtroch wat op processorkrêft besparre wurd.

en: Video width
fy: Fideobreedte

en: You can enforce the video width. By default (-1) VLC will adapt to the video characteristics.
fy: Jo kinne de fideobreedte forsearje. Standert (-1) sil VLC him oanpasse oan de eigenskippen fan de fideo.

en: Video height
fy: Fideohichte

en: You can enforce the video height. By default (-1) VLC will adapt to the video characteristics.
fy: Jo kinne de fideohichte forsearje. Standert (-1) sil VLC him oanpasse oan de eigenskippen fan de fideo.

en: Video X coordinate
fy: Fideo X-koördinaat

en: You can enforce the position of the top left corner of the video window (X coordinate).
fy: Jo kinne it plak fan de linkerboppehoek fan it fideofinster forsearje (X-koördinaat).

en: Video Y coordinate
fy: Fideo Y-koördinaat

en: You can enforce the position of the top left corner of the video window (Y coordinate).
fy: Jo kinne it plak fan de linkerboppehoek fan it fideofinster forsearje (Y-koördinaat).

en: Video title
fy: Fideotitel

en: Custom title for the video window (in case the video is not embedded in the interface).
fy: Oanpaste titel foar it fideofinster (yn it gefal dat de fideo net yn de ynterface werjûn wurdt).

en: Video alignment
fy: Fideorochtsjen

en: Enforce the alignment of the video in its window. By default (0) it will be centered (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, like 6=4+2 meaning top-right).
fy: Forsearje it rjochtsjen fan de fideo yn syn finster. Standert (0) sil it sintrearre wurde (0=sintrum, 1=links, 2=rjochts, 4=boppe, 8=ûnder, jo kinne ek kombinaasjes fan dizze wearden brûke, lykas 6=4+2 dat boppe-rjochts betsjuttet).

en: Top
fy: Boppe

en: Bottom
fy: Under

en: Top-Left
fy: Linksboppe

en: Top-Right
fy: Rjochtsûnder

en: Bottom-Left
fy: Linksûnder

en: Bottom-Right
fy: Rjochtsboppe

en: Zoom video
fy: Fideo zoome

en: You can zoom the video by the specified factor.
fy: Jo kinne de fideo fergrutsje mei de ynstelde faktor.

en: Grayscale video output
fy: Fideo-útfier yn griiswearden

en: Output video in grayscale. As the color information aren't decoded, this can save some processing power.
fy: Fideoútfier yn griiswearden. Wannear't de kleurynformaasje net dekodearre wurdt, kin dit wat ferwurkingskrêft skele.

en: Embedded video
fy: Ynbedde fideo

en: Embed the video output in the main interface.
fy: Slút de fideoútfier yn yn de haadynterface.

en: Fullscreen video output
fy: Folslein skerm fideoútfier

en: Start video in fullscreen mode
fy: Start fideo yn folslein skerm

en: Always on top
fy: Boppe-op hâlde

en: Always place the video window on top of other windows.
fy: Altyd it fideofinster boppe de oare finsters delsette.

en: Enable wallpaper mode
fy: Behangmodus ynskeakelje

en: The wallpaper mode allows you to display the video as the desktop background.
fy: De behangmoadus stiet jo ta de de fideo as buroblêdeftergrûn te brûken.

en: Show media title on video
fy: Mediatitel op fideo toane

en: Display the title of the video on top of the movie.
fy: Toan de titel fan de fideo boppe-op de film.

en: Show video title for x milliseconds
fy: Lit de fideotitel sjen foar x millisekonden.

en: Show the video title for n milliseconds, default is 5000 ms (5 sec.)
fy: Lit de fideotitel sjen foar n millisekonden, standert is 5000 ms (5 sek.)

en: Position of video title
fy: Plak fan de fideotitel

en: Place on video where to display the title (default bottom center).
fy: Plak yn de fideo wêr't de titel werjûn wurdt (standert ûnder yn it midden)

en: Hide cursor and fullscreen controller after x milliseconds
fy: Ferstopje rinnerke en behearder  fan folslein-skerm nei x millisekonden.

en: Hide mouse cursor and fullscreen controller after n milliseconds.
fy: Ferstopje rinnerke en behearder  fan folslein-skerm nei n millisekonden.

en: Deinterlace
fy: De-ynterlace

en: Deinterlace mode
fy: De-ynterlacemoadus

en: Deinterlace method to use for video processing.
fy: De-ynterlacewize foar fideoferwurking

en: Discard
fy: Fuortsmite

en: Blend
fy: Minge

en: Mean
fy: Middelje

en: Phosphor
fy: Fosfor

en: Disable screensaver
fy: Skermbefeiliging útskeakele

en: Disable the screensaver during video playback.
fy: Skermbefeiliging ûnder it ôfspyljen fan fideo útskeakelje.

en: Window decorations
fy: Finsterfersieringen

en: VLC can avoid creating window caption, frames, etc... around the video, giving a "minimal" window.
fy: VLC kin fideo-ûnderskriften, frames ensfh. om de fideo hinne foarkomme, sadat jo in "minimaal" finster krije.

en: Video splitter module
fy: Fideo-splittermodule

en: This adds video splitters like clone or wall
fy: Dit foeget fideosplitters ta lykas 'clone' of 'wall'

en: Video filter module
fy: Fideofiltermodule

en: This adds post-processing filters to enhance the picture quality, for instance deinterlacing, or distort the video.
fy: Dit foeget neibewurkingsfilters ta om de kwaliteit fan it byld te ferbetterjen, bygelyks dei-yterlacing, of fideoferfoarming.

en: Video snapshot directory (or filename)
fy: Map foar fideo-skermôfdrukken (of bestânsnamme)

en: Directory where the video snapshots will be stored.
fy: Map dêr't de fideo-skermôfdrukken bewarre wurde.

en: Video snapshot file prefix
fy: Prefix foar de bestânsnamme foar fideo-skermôfdrukken

en: Video snapshot format
fy: Formaat foar fideo-skermôfdrukken

en: Image format which will be used to store the video snapshots
fy: Bestânsformaat dat brûkt wurd om de fideo-skermôfdrukken mei te bewarjen.

en: Display video snapshot preview
fy: Foarbyld foar fideo-skermôfdruk toane

en: Display the snapshot preview in the screen's top-left corner.
fy: Lit it foarbyld fan de skermôfdruk sjen yn te linkerboppehoek fan it skerm.

en: Use sequential numbers instead of timestamps
fy: Brûk sekwinsjele nûmers yn stee fan tiidsstimpels

en: Use sequential numbers instead of timestamps for snapshot numbering
fy: Brûk sekwinsjele nûmers yn stee fan tiidsstimpels foar it nûmerjen fan skermôfdrukken

en: Video snapshot width
fy: Breedte fan de fideo-skermôfdruk

en: You can enforce the width of the video snapshot. By default it will keep the original width (-1). Using 0 will scale the width to keep the aspect ratio.
fy: Jo kinne de breedte fan in fideo-skermôfdruk forsearje. Standert hâldt it de orizjinele breedte (-1). Mei 0 sil de breedte harren oanpasse oan de byldferhâldingen.

en: Video snapshot height
fy: Hichte fan de fideoskermôfdruk

en: You can enforce the height of the video snapshot. By default it will keep the original height (-1). Using 0 will scale the height to keep the aspect ratio.
fy: Jo kinne de hichte fan in fideoskermôfdruk forsearje. Standert hâldt it de orizjinele hichte (-1). Mei 0 sil de hichte harren oanpasse oan de byldferhâldingen.

en: Video cropping
fy: Fideobysnijing

en: This forces the cropping of the source video. Accepted formats are x:y (4:3, 16:9, etc.) expressing the global image aspect.
fy: Dit twingt it bysnijen fan de boarnefideo. Akseptearre formaten binne x:y (4:3, 16:9, etc.) dy't de algemiene byldferhâldingen uterje.

en: Source aspect ratio
fy: Byldferhâldingen fan de boarne

en: This forces the source aspect ratio. For instance, some DVDs claim to be 16:9 while they are actually 4:3. This can also be used as a hint for VLC when a movie does not have aspect ratio information. Accepted formats are x:y (4:3, 16:9, etc.) expressing the global image aspect, or a float value (1.25, 1.3333, etc.) expressing pixel squareness.
fy: Dit forsearret de byldferhâldingen. Bygelyks, guon DVD's kleme 16:9 te wêzen mar binne einliks 4:3. Dit kin as hint foar VLC brûkt wurde wannear't in film gjin ynformaasje oer byldferhâldingen hat. Akseptearre formaten binne (4:3, 16:9, etc.) dy't de algemiene byldferhâldingen uterje, of in driuwende-komma-wearde (1.25, 1.3333, ensfh.) as men breedte troch hichte dielt.

en: Video Auto Scaling
fy: Automatyske fideoskaling

en: Let the video scale to fit a given window or fullscreen.
fy: Pas de skaal fan in fideo oan oan in bepaald finster of yn it folslein skerm.

en: Video scaling factor
fy: Fideoskaalfaktor

en: Scaling factor used when Auto Scaling is disabled.
    Default value is 1.0 (original video size).
fy: Skaalfaktor dy't brûkt wurd wannear't automatysk skalen útskeakele is.
    Standert wearde is 1.0 (orizjinele fideogrutte).

en: Custom crop ratios list
fy: Oanpaste list fan bysnijferhâldingen

en: Comma separated list of crop ratios which will be added in the interface's crop ratios list.
fy: Komma-skieden list fan bysnijferhâldingen dy't tafoege wurde yn de list fan beskikbere bysnijferhâldingen yn de ynterface.

en: Custom aspect ratios list
fy: Oanpaste list fan byldferhâldingen

en: Comma separated list of aspect ratios which will be added in the interface's aspect ratio list.
fy: Komma-skieden list fan byldferhâldingen dy't tafoege wurde oan de list fan beskikbere byldferhâldingen yn de ynterface.

en: Fix HDTV height
fy: Meitsje HDTV-hichte

en: This allows proper handling of HDTV-1080 video format even if broken encoder incorrectly sets height to 1088 lines. You should only disable this option if your video has a non-standard format requiring all 1088 lines.
fy: Dit stiet korrekte behanneling ta fan HDTV-1080-fideoformaten, sels as in stikkene enkoder de hichte ferkeard set op 1088 rigels. Skeakelje dizze opsje allinnich út as jo fideo in net-standert formaat hat dy't alle 1088 rigels nedich hat.

en: Monitor pixel aspect ratio
fy: Hâld piksel-byldferhâldingen yn de gaten

en: This forces the monitor aspect ratio. Most monitors have square pixels (1:1). If you have a 16:9 screen, you might need to change this to 4:3 in order to keep proportions.
fy: Dit forsearret de byldferhâldingen. De measte byldskermen hawwe fjouwerkante piksels (1:1). As jo in 16:9 skerm hawwe, soene jo dit, om de goeie ferhâldingen te hâlden, wolris oanpasse moatte nei 4:3.

en: Skip frames
fy: Frames oerslaan

en: Enables framedropping on MPEG2 stream. Framedropping occurs when your computer is not powerful enough
fy: Dit stiet it oerslaan fan frames ta foar MPEG2-streams. Dit bart wannear't jo kompjûter net krêftich genôch is.

en: Drop late frames
fy: Slach lette frames oer

en: This drops frames that are late (arrive to the video output after their intended display date).
fy: Dit slacht lette frames oer (dy't letter by de fideo-útfier binnenkomme as harren bedoelde tiidstip fan werjefte).

en: Quiet synchro
fy: Stille syngro

en: This avoids flooding the message log with debug output from the video output synchronization mechanism.
fy: Dit foarkomt it oerrinnen fan it berjochtenloch mei debug-útfier fan it fideosynchronisaasjemeganisme.

en: Key press events
fy: Toetsdrukfoarfal

en: This enables VLC hotkeys from the (non-embedded) video window.
fy: Dit stiet VLC-fluchtoetsen ta fan it (net-ynbêde) fideofinster.

en: Mouse events
fy: Mûsfbewegingen

en: This enables handling of mouse clicks on the video.
fy: Dit stiet it behanneljen fan mûsbewegingen op de fideo ta.

en: These options allow you to modify the behavior of the input subsystem, such as the DVD or VCD device, the network interface settings or the subtitle channel.
fy: Dizze opsjes stean jo ta om it gedrach fan de ynfier-subsystemen oan te passen, lykas it DVD- of VCD-apparaat, de ynstellingen fan de netwurkynterface of it ûnderskriftkanaal.

en: File caching (ms)
fy: Bestânsbuffering (ms)

en: Caching value for local files, in milliseconds.
fy: Bufferwearde foar lokale bestannen, yn milisekonden.

en: Live capture caching (ms)
fy: Buffer foar live-opname (ms)

en: Caching value for cameras and microphones, in milliseconds.
fy: Bufferwearde foar kamera's en mikrofoans, in milisekonden.

en: Disc caching (ms)
fy: Skiifbuffer (ms)

en: Caching value for optical media, in milliseconds.
fy: Bufferwearde foar optyske media, yn milisekonden.

en: Network caching (ms)
fy: Netwurkbuffer (ms)

en: Caching value for network resources, in milliseconds.
fy: Bufferwearde foar netwurkboarnen, yn milisekonden.

en: Clock reference average counter
fy: Gemiddelden byhâlde foar referinsje

en: When using the PVR input (or a very irregular source), you should set this to 10000.
fy: By gebrûk fan de PVR-ynfier (of in hiel ûngebrûklike boarne) moatte jo dizze opsje op 10000 sette.

en: Clock synchronisation
fy: Kloksyngronisaasje

en: It is possible to disable the input clock synchronisation for real-time sources. Use this if you experience jerky playback of network streams.
fy: It is mooglik om de ynfier foar kloksyncgronisaasje foar real-time boarnen út te skeakeljen. Brûk dit wannear it ôfspyljen of de netwurkstreamen haffelje.

en: Clock jitter
fy: Klok-'jitter'

en: This defines the maximum input delay jitter that the synchronization algorithms should try to compensate (in milliseconds).
fy: Dit bepaalt de maksimale 'jitter' foar ynfierfertraging dy't de algoritmes foar syngronisaasje brûke foar it kompensearjen (yn milisekonden).

en: Network synchronisation
fy: Netwurksyngronisaasje

en: This allows you to remotely synchronise clocks for server and client. The detailed settings are available in Advanced / Network Sync.
fy: Dit stiet jo ta om fan ôfstân klokken fan tsjinner en kliïnt te syngronisearjen. De detaillearre ynstellingen binne beskikber yn Avansearre / Netwurk Syng.

en: Default
fy: Standert

en: Enable
fy: Ynskeakelje

en: MTU of the network interface
fy: MTU of de netwurkynterface

en: This is the maximum application-layer packet size that can be transmitted over the network (in bytes).
fy: Dit is de maksimale pakketgrutte fan de applikaasjelaach dy't oer it netwurk ferstjoerd wurde kin (yn bytes).

en: Hop limit (TTL)
fy: Hoplimyt (TTL)

en: This is the hop limit (also known as "Time-To-Live" or TTL) of the multicast packets sent by the stream output (-1 = use operating system built-in default).
fy: Dit is de hoplimyt (ek wel bekend as "Time-To-Live" of TTL) fan de multicastpaketten dy't troch de streamútfier ferstjoerd wurde (-1 = gebrûk standert fan bestjoeringssysteem).

en: Multicast output interface
fy: Multicast útfierynterface

en: Default multicast interface. This overrides the routing table.
fy: Standert multicast-ynterface. Dit oerskriuwt de routing-tabel.

en: Differentiated Services Code Point for outgoing UDP streams (or IPv4 Type Of Service, or IPv6 Traffic Class). This is used for network Quality of Service.
fy: Differentiated Services Code Point foar utgeande UDP-streamen (of IPv4 Type Of Service, of IPv6 Traffic Class). Dit wurd brûkt foar netwurk Quality of Service.

en: Choose the program to select by giving its Service ID. Only use this option if you want to read a multi-program stream (like DVB streams for example).
fy: Kies it programma om te selektearjen troch it jaan fan it Service ID. Brûk dit allinnich as jo in multiprogramma-stream lêze wolle (lykas DVB-streams).

en: Choose the programs to select by giving a comma-separated list of Service IDs (SIDs). Only use this option if you want to read a multi-program stream (like DVB streams for example).
fy: Kies de programma's om te selecteren door een lijst van Service ID's (SIDs), gescheiden door een komma, op te geven. Gebruik deze optie alleen als u multi-programmastreams wilt lezen (zoals bijvoorbeeld DVB-streams).

en: Audio track
fy: Audiospoar

en: Stream number of the audio track to use (from 0 to n).
fy: Streamnûmer fan it audiospoar om te brûken (fan 0 oant n).

en: Subtitle track
fy: Undertitelspoar

en: Stream number of the subtitle track to use (from 0 to n).
fy: Streamnûmer fan it ûndertitelspoar om te brûken (fan 0 oant n).

en: Audio language
fy: Audiotaal

en: Language of the audio track you want to use (comma separated, two or three letter country code, you may use 'none' to avoid a fallback to another language).
fy: Taal fan it audiospoar dat jo brûke wolle (komma-skieden, twa- of trijeletterige lânkode, jo kinne 'none' brûke om it weromskeakeljen nei in oare taal te beletten).

en: Subtitle language
fy: Undertiteltaal

en: Language of the subtitle track you want to use (comma separated, two or three letters country code, you may use 'any' as a fallback).
fy: Taal fan it ûndertitelspoar dat jo brûke wolle (komma-skieden, twa- of trijeletterige lânkode, jo kinne 'any' brûke as tebekfal).

en: Menu language
fy: Menutaal

en: Language of the menus you want to use with DVD/BluRay (comma separated, two or three letters country code, you may use 'any' as a fallback).
fy: Taal fan de menu's dy't jo brûke wolle mei DVD/BluRay (komma-skieden, twa- of trijeletterige lânkode, jo kinne 'any' brûke as tebekfal).

en: Audio track ID
fy: Audiospoar-ID

en: Stream ID of the audio track to use.
fy: Stream-ID fan it audiospoar om te brûken.

en: Subtitle track ID
fy: Undertitel-ID

en: Stream ID of the subtitle track to use.
fy: Stream-ID fan it ûndertitelspoar om te brûken.

en: Preferred Closed Captions decoder
fy: Earste kar foar ûndertiteldekodearder

en: Preferred video resolution
fy: Foarkarsfideoresolúsje

en: When several video formats are available, select one whose resolution is closest to (but not higher than) this setting, in number of lines. Use this option if you don't have enough CPU power or network bandwidth to play higher resolutions.
fy: Wannear't ferskate fideoformaten beskikber binne, selektearje der ien dy't it tichtst by dizze ynstelling leit (mar net heger), by tal fan rigels. Brûk dizze opsje at jo net genôch CPU-krêft of netwurkbânbreedte hawwe om hege resolúsjes of te spyljen.

en: Best available
fy: Bêste beskikber

en: Full HD (1080p)
fy: Folslein HD (1080p)

en: Standard Definition (576 or 480 lines)
fy: Standert definysje (576 of 480 rigels)

en: Low Definition (360 lines)
fy: Lege definysje (360 rigels)

en: Very Low Definition (240 lines)
fy: Hiel lege definysje (240 rigels)

en: Input repetitions
fy: Ynfierwerhellingen

en: Number of time the same input will be repeated
fy: Tal fan kearen dat deselde ynfier werhelle wurd.

en: Start time
fy: Begjintiid

en: The stream will start at this position (in seconds).
fy: De stream sil op dizze posysje begjinne (yn sekonden).

en: Stop time
fy: Stoptiid

en: The stream will stop at this position (in seconds).
fy: De stream sil op dizze posysje stopje (yn sekonden).

en: Run time
fy: Rintiid

en: The stream will run this duration (in seconds).
fy: De stream sil salang rinne (yn sekonden).

en: Fast seek
fy: Fluch sykje

en: Favor speed over precision while seeking
fy: Leaver fluch as akkuraat by it sykjen.

en: Playback speed
fy: Ofspylflaasje

en: This defines the playback speed (nominal speed is 1.0).
fy: Dit bepaalt de ôfspylfaasje (nominale faasje is 1.0).

en: Input list
fy: Ynfierlist

en: You can give a comma-separated list of inputs that will be concatenated together after the normal one.
fy: Jo kinne in komma-skieden list fan ynfieren opjaan dy't byinoar foeget wurd nei de gewoane.

en: Input slave (experimental)
fy: Ekstra ynfier (eksperiminteel)

en: This allows you to play from several inputs at the same time. This feature is experimental, not all formats are supported. Use a '#' separated list of inputs.
fy: Dit stiet jo ta om fan ferskate ynfierboarnen tagelyk ôf te spyljen. Dizze opsje is eksperiminteel, net alle formaten wurde stipe. Brûk in mei '#' skieden list fan ynfierboarnen.

en: Bookmarks list for a stream
fy: List fan blêdwizers foar in stream.

en: You can manually give a list of bookmarks for a stream in the form "{name=bookmark-name,time=optional-time-offset,bytes=optional-byte-offset},{...}"
fy: Jo kinne hânmjittich in list fan blêdwizers meitsje foar in stream fan de folgjende foarm  "{name=blêdwizer-namme,time=opsjonele-tiid-offset,bytes=opsjonele-byte-offset},{...}"

en: Record directory
fy: Opnamemap

en: Directory where the records will be stored
fy: Map wêr't de opnames bewarre wurde.

en: Prefer native stream recording
fy: Oarspronklike streamopname hat de foarkar

en: When possible, the input stream will be recorded instead of using the stream output module
fy: Wannear it mooglik is, wurdt de ynfierstream opnommen yn stee fan de streamútfiermodule

en: Timeshift directory
fy: Tiidsferskowingsmap

en: Directory used to store the timeshift temporary files.
fy: Map foar it bewarjen fan tydlike bestannen foar tiidsferskowing.

en: Timeshift granularity
fy: Tiidsferskowingsdichtheid

en: This is the maximum size in bytes of the temporary files that will be used to store the timeshifted streams.
fy: Dit is de maksimale grutte yn bytes fan de tydlike bestannen dy't brûkt wurde om tiidsferskowde streams yn te bewarjen.

en: Change title according to current media
fy: Titel wizigje nei de aktuele media

en: This option allows you to set the title according to what's being played<br>$a: Artist<br>$b: Album<br>$c: Copyright<br>$t: Title<br>$g: Genre<br>$n: Track num<br>$p: Now playing<br>$A: Date<br>$D: Duration<br>$Z: "Now playing" (Fall back on Title - Artist)
fy: Dizze opsje lit jo de titel ynstelle nei wat ôfspile wurdt<br>$a: Artyst<br>$b: Album<br>$c: Copyright<br>$t: Titel<br>$g: Sjenre<br>$n: Track num<br>$p: No ôfspiljend<br>$A: Datum<br>$D: Doer<br>$Z: "No ôfspyljend" (Fal werom op Titel - Artyst)

en: Disable all lua plugins
fy: Alle lua-ynstekkers útskeakelje

en: These options allow you to modify the behavior of the subpictures subsystem. You can for example enable subpictures sources (logo, etc.). Enable these filters here and configure them in the "subsources filters" modules section. You can also set many miscellaneous subpictures options.
fy: Dizze opsjes stean jo ta om it gedrach fan de subôfbyldingen te wizigjen. Jo kinne bygelyks subôfbyldingsfilters ynskeakelje (logo,...). Skeakelje dizze filters hjir yn en konfigurearje se yn de "subpictures filters" moduleseksje. Jo kinne ek in protte ferskate opsjes ynstelle.

en: Force subtitle position
fy: Undertitelposysje forsearje

en: You can use this option to place the subtitles under the movie, instead of over the movie. Try several positions.
fy: Brûk dizze opsje om de ûndertiteling ûnder de film del te setten yn stee fan oer de film hinne. Probearje sels ferskate posysjes.

en: Subtitles text scaling factor
fy: Undertitel-skaalfaktor

en: Changes the subtitles size where possible
fy: Passet wêr't mooglik de ûndertitelgrutte oan

en: Enable sub-pictures
fy: Subôfbyldingen ynskeakelje

en: You can completely disable the sub-picture processing.
fy: Jo kinne it ferwurkjen fan subôfbyldingen folslein útskeakelje.

en: VLC can display messages on the video. This is called OSD (On Screen Display).
fy: VLC kin boadskippen op it fideoskerm werjaan, dit wurdt "On Screen Display" (OSD) neamd.

en: Text rendering module
fy: Tekstwerjeftemodule

en: VLC normally uses Freetype for rendering, but this allows you to use svg for instance.
fy: VLC brûkt normaal Freetype foar werjefte, mar hjirmei kinne jo bygelyks svg brûke.

en: Subpictures source module
fy: Subôfbyldingen-boarnemodule

en: This adds so-called "subpicture sources". These filters overlay some images or text over the video (like a logo, arbitrary text, ...).
fy: Dit foeget saneamde "subôfbyldingsboarnen" ta. Dizze filters pleatse ôfbyldingen of tekst oer de fideo (lykas in logo, arbitrêre tekst, ...).

en: Subpictures filter module
fy: Subôfbyldingen-filtermodule

en: This adds so-called "subpicture filters". These filter subpictures created by subtitle decoders or other subpictures sources.
fy: Dit foeget saneamde "subôfbyldingsfilters" ta. Dizze filterje subôfbyldingen dy't oanmakke binne troch ûndertiteldekoaders of oare subôfbyldingsboarnen.

en: Autodetect subtitle files
fy: Undertitelbestannen automatysk detektearje

en: Automatically detect a subtitle file, if no subtitle filename is specified (based on the filename of the movie).
fy: Detektearje automatysk in ûndertitelbestân, as der net ien opjûn is (basearre op de bestânsnamme fan de film).

en: Subtitle autodetection fuzziness
fy: Yntelliginte fan autodeteksje ûndertitelbestannen

en: This determines how fuzzy subtitle and movie filename matching will be. Options are:
    0 = no subtitles autodetected
    1 = any subtitle file
    2 = any subtitle file containing the movie name
    3 = subtitle file matching the movie name with additional chars
    4 = subtitle file matching the movie name exactly
fy: Dit bepaalt de presizens fan de fergeliking fan de bestânsnammen fan ûndertitels en film. Mooglikheden binne:
    0 = gjin autodeteksje
    1 = elk ûndertitelbestân
    2 = elke ûndertitel dy't de filmnamme befettet
    3 = elke ûndertitel dy't de filmnamme befettet en mear
    4 = elke ûndertitel dy't eksakt de filmnamme hat

en: Subtitle autodetection paths
fy: Sykpaad foar ûndertitelbestannen

en: Look for a subtitle file in those paths too, if your subtitle file was not found in the current directory.
fy: Ek sykje nei ûndertitelbestannen yn dizze mappen, as jo ûndertitel net weromfûn waard yn de aktuele map.

en: Use subtitle file
fy: Undertitelbestân brûke

en: Load this subtitle file. To be used when autodetect cannot detect your subtitle file.
fy: Laad dit ûndertitelbestân. Forsearret in bestân en kin brûkt wurde as autodeteksje net wurket.

en: DVD device
fy: Dvd-apparaat

en: VCD device
fy: Vcd-apparaat

en: Audio CD device
fy: Audio-cd-apparaat

en: This is the default DVD drive (or file) to use. Don't forget the colon after the drive letter (e.g. D:)
fy: It standert dvd-apparaat (of -bestân) dat brûkt wurde moat. Ferjit net de dûbele punt efter de apparaatletter (bygelyks D:)

en: This is the default VCD drive (or file) to use. Don't forget the colon after the drive letter (e.g. D:)
fy: It standert vcd-apparaat (of -bestân) dat brûkt wurde moat. Ferjit net de dûbele punt efter de apparaatletter (bygelyks D:)

en: This is the default Audio CD drive (or file) to use. Don't forget the colon after the drive letter (e.g. D:)
fy: It standert audio-cd-apparaat (of -bestân) dat brûkt wurde moat. Ferjit net de dûbele punt efter de apparaatletter (bygelyks D:)

en: This is the default DVD device to use.
fy: Standert dvd-apparaat dat brûkt wurdt.

en: This is the default VCD device to use.
fy: Standert vcd-apparaat dat brûkt wurdt.

en: This is the default Audio CD device to use.
fy: Standert audio-cd-apparaat dat brûkt wurdt.

en: TCP connection timeout
fy: TCP-ferbiningstimeout

en: Default TCP connection timeout (in milliseconds).
fy: Standert TCP-ferbiningstimeout (yn milisekonden).

en: HTTP server address
fy: HTTP-serveradres

en: By default, the server will listen on any local IP address. Specify an IP address (e.g. ::1 or 127.0.0.1) or a host name (e.g. localhost) to restrict them to a specific network interface.
fy: De server sil standert lústerje op elk lokaal IP-adres. Jou in IP-adres op (bygelyks ::1 of 127.0.0.1) of in hostnamme (bygelyks localhost) om se te beheinen ta in spesifike netwurkinterface.

en: RTSP server address
fy: RTSP-serveradres

en: This defines the address the RTSP server will listen on, along with the base path of the RTSP VOD media. Syntax is address/path. By default, the server will listen on any local IP address. Specify an IP address (e.g. ::1 or 127.0.0.1) or a host name (e.g. localhost) to restrict them to a specific network interface.
fy: Dit definiearret it adres wêrop de rtsp-server lústerje sil, tegearre mei it basispaad fan de RTSP VOD-media. Syntaksis is adres/paad. De server sil standert lústerje op elk lokaal IP-adres. Jou in IP-adres op (bygelyks ::1 of 127.0.0.1) of in hostnamme (bygelyks localhost) om se te beheinen ta in spesifike netwurkinterface.

en: HTTP server port
fy: HTTP-serverpoarte

en: The HTTP server will listen on this TCP port. The standard HTTP port number is 80. However allocation of port numbers below 1025 is usually restricted by the operating system.
fy: De http-server sil lústerje op dizze tcp-poarte. De standert http-poarte is 80. Tawizing fan poartenûmers ûnder 1025 is oer it algemien beheind troch it bestjoeringssysteem.

en: HTTPS server port
fy: HTTPS-serverpoarte

en: The HTTPS server will listen on this TCP port. The standard HTTPS port number is 443. However allocation of port numbers below 1025 is usually restricted by the operating system.
fy: De https-server sil lústerje op dizze tcp-poarte. De standert http-poarte is 443. Tawizing fan poartenûmers ûnder 1025 is oer it algemien beheind troch it bestjoeringssysteem.

en: RTSP server port
fy: RTSP-serverpoarte

en: The RTSP server will listen on this TCP port. The standard RTSP port number is 554. However allocation of port numbers below 1025 is usually restricted by the operating system.
fy: De rtsp-server sil lústerje op dizze tcp-poarte. De standert rtsp-poarte is 554. Tawizing fan poartenûmers ûnder 1025 is oer it algemien beheind troch it bestjoeringssysteem.

en: HTTP/TLS server certificate
fy: HTTP/TLS-server sertifikaat

en: This X.509 certicate file (PEM format) is used for server-side TLS. On OS X, the string is used as a label to search the certificate in the keychain.
fy: Dit X.509-sertikaatbestân (PEM-formaat) wurdt brûkt foar TLS op de server. Op OS X wurdt de string brûkt as in label om it sertifikaat yn de keychain te sykjen.

en: HTTP/TLS server private key
fy: HTTP/TLS-server priveekaai

en: This private key file (PEM format) is used for server-side TLS.
fy: Dit privee kaaibestân (PEM-formaat) wurdt brûkt foar TLS op de server.

en: HTTP proxy
fy: HTTP-proxy

en: HTTP proxy to be used It must be of the form http://[user@]myproxy.mydomain:myport/ ; if empty, the http_proxy environment variable will be tried.
fy: HTTP-proxy om te gebruiken. Moet in het formaat http://[gebruiker@]mijnproxy.mijndomein:mijnpoort/ zijn; indien leeg zal de http_proxy omgevingsvariabele geprobeerd worden.

en: HTTP proxy password
fy: HTTP-proxy wachtwurd

en: If your HTTP proxy requires a password, set it here.
fy: Als uw HTTP-proxy een wachtwoord nodig heeft, stel dat hier in.

en: SOCKS server
fy: SOCKS-server

en: SOCKS proxy server to use. This must be of the form address:port. It will be used for all TCP connections
fy: Te brûken SOCKS-proxyserver. Dit moat yn it formaat adres:poarte. It sil brûkt wurde foar alle TCP-ferbiningen

en: SOCKS user name
fy: SOCKS-brûkersnamme

en: User name to be used for connection to the SOCKS proxy.
fy: Brûkersnamme om te brûken foar in ferbining mei de SOCKS-proxy.

en: SOCKS password
fy: SOCKS-wachtwurd

en: Password to be used for connection to the SOCKS proxy.
fy: Wachtwurd om te brûken foar in ferbining mei de SOCKS-proxy.

en: Title metadata
fy: Titel-metadata

en: Allows you to specify a "title" metadata for an input.
fy: Jou in titel op foar in ynfier.

en: Author metadata
fy: Auteur-metadata

en: Allows you to specify an "author" metadata for an input.
fy: Jou in auteur op foar in ynfier.

en: Artist metadata
fy: Artyst-metadata

en: Allows you to specify an "artist" metadata for an input.
fy: Geef een artiest op voor een invoer.

en: Genre metadata
fy: Sjenre-metadata

en: Allows you to specify a "genre" metadata for an input.
fy: Geef een genre op voor een invoer.

en: Copyright metadata
fy: Auteursrjochten-metadata

en: Allows you to specify a "copyright" metadata for an input.
fy: Geef auteursrechten op voor een invoer.

en: Description metadata
fy: Beschrijving-metadata

en: Allows you to specify a "description" metadata for an input.
fy: Geef een beschrijving op voor een invoer.

en: Date metadata
fy: Datum-metadata

en: Allows you to specify a "date" metadata for an input.
fy: Geef een datum op voor een invoer.

en: URL metadata
fy: URL-metadata

en: Allows you to specify a "url" metadata for an input.
fy: Geef een url op voor een invoer.

en: This option can be used to alter the way VLC selects its codecs (decompression methods). Only advanced users should alter this option as it can break playback of all your streams.
fy: Deze optie kan gebruikt worden om de methode waarop VLC zijn codecs (decompressiemethoden) selecteert te wijzigen. Het gebruik van deze optie is enkel voor gevorderde gebruikers aangezien hiermee het afspelen van video onmogelijk kan worden.

en: Preferred decoders list
fy: Voorkeurslijst van decoders

en: List of codecs that VLC will use in priority. For instance, 'dummy,a52' will try the dummy and a52 codecs before trying the other ones. Only advanced users should alter this option as it can break playback of all your streams.
fy: Lijst van codecs die VLC in volgorde zal gebruiken. Bijvoorbeeld, 'dummy,a52' zal de dummy en a52 codecs eerst proberen voordat anderen geprobeerd worden.  Alleen geavanceerde gebruikers mogen deze optie aanpassen, aangezien dit het afspelen van alle streams onmogelijk kan maken.

en: Preferred encoders list
fy: Lijst van voorkeursencoders

en: This allows you to select a list of encoders that VLC will use in priority.
fy: Hiermee kan een lijst van codecs worden gemaakt die VLC opeenvolgend zal gebruiken.

en: These options allow you to set default global options for the stream output subsystem.
fy: Stel standaard algemene opties in voor de streamuitvoer

en: Default stream output chain
fy: Standaard streamuitvoerketen

en: You can enter here a default stream output chain. Refer to the documentation to learn how to build such chains. Warning: this chain will be enabled for all streams.
fy: U kunt hier een standaard streamuitvoerketen invoeren. Lees de documentatie om te leren hoe u dergelijke ketens bouwt. Waarschuwing: deze keten zal voor alle streams gelden.

en: Enable streaming of all ES
fy: Streamen van alle ES inschakelen

en: Stream all elementary streams (video, audio and subtitles)
fy: Alle elementaire streams streamen (video, audio en ondertitels)

en: Display while streaming
fy: Uitvoer weergeven tijdens het streamen

en: Play locally the stream while streaming it.
fy: De stream lokaal afspelen tijdens het streamen.

en: Enable video stream output
fy: Videostreamuitvoer inschakelen

en: Choose whether the video stream should be redirected to the stream output facility when this last one is enabled.
fy: Kies hier of u de videostream wilt omleiden naar de streamuitvoerfaciliteit indien deze actief is.

en: Enable audio stream output
fy: Audiostreamuitvoer inschakelen

en: Choose whether the audio stream should be redirected to the stream output facility when this last one is enabled.
fy: Kies hier of u de audiostream wilt omleiden naar de streamuitvoerfaciliteit indien deze actief is.

en: Enable SPU stream output
fy: SPU-streamuitvoer inschakelen

en: Choose whether the SPU streams should be redirected to the stream output facility when this last one is enabled.
fy: Kies hier of u de SPU-streams wilt omleiden naar de streamuitvoerfaciliteit indien deze actief is.

en: Keep stream output open
fy: Streamuitvoer openhouden

en: This allows you to keep an unique stream output instance across multiple playlist item (automatically insert the gather stream output if not specified)
fy: Hiermee wordt een stream over meerdere afspeellijstonderdelen in stand gehouden (voeg automatisch de verzamelstreamuitvoer in indien niet opgegeven)

en: Stream output muxer caching (ms)
fy: Streamuitvoer muxerbuffer (ms)

en: This allow you to configure the initial caching amount for stream output muxer. This value should be set in milliseconds.
fy: Hier kunt u de initiële buffergrootte voor de streamuitvoermuxer instellen. Deze waarde moet in milliseconden opgegeven worden.

en: Preferred packetizer list
fy: Voorkeurspacketizerlijst

en: This allows you to select the order in which VLC will choose its packetizers.
fy: Stel de volgorde in waarin VLC packetizers zal kiezen.

en: Mux module
fy: Muksmodule

en: This is a legacy entry to let you configure mux modules
fy: Dit is een compatibiliteitsoptie voor het configureren van muxmodules.

en: Access output module
fy: Uitvoermethodemodule

en: This is a legacy entry to let you configure access output modules
fy: Dit is een compatibiliteitsoptie voor het instellen van toegangsuitvoermodules.

en: If this option is enabled, the flow on the SAP multicast address will be controlled. This is needed if you want to make announcements on the MBone.
fy: Als deze optie actief is, zal de uitvoer van SAP multicastadressen gecontroleerd worden. Dit is nodig als u aanmeldingen op de MBone wilt maken.

en: SAP announcement interval
fy: Interval SAP-aankondigingen

en: When the SAP flow control is disabled, this lets you set the fixed interval between SAP announcements.
fy: Wanneer SAP-flowbediening is uitgeschakeld, kunt u hiermee een vast interval tussen de SAP-aankondigingen instellen.

en: These options allow you to select default modules. Leave these alone unless you really know what you are doing.
fy: Met deze opties kunnen de standaardmodules gekozen worden. Laat deze opties met rust tenzij u weet wat u doet.

en: Access module
fy: Toegangsmodule

en: This allows you to force an access module. You can use it if the correct access is not automatically detected. You should not set this as a global option unless you really know what you are doing.
fy: Hiermee kunt u VLC forceren een specifieke toegangsmodule te gebruiken. U kunt dit gebruiken als de juiste toegang niet automatisch gedetecteerd wordt. U moet dit niet als algemene optie instellen, tenzij u zeker weet wat u doet.

en: Stream filter module
fy: Streamfiltermodule

en: Stream filters are used to modify the stream that is being read.
fy: Streamfilters wurde brûkt foar it oanpassen fan de stream dy't lêsen wurd.

en: Demux filter module
fy: Demuksfiltermodule

en: Demux filters are used to modify/control the stream that is being read.
fy: Streamfilters wurde brûkt foar it oanpassen/bestjoeren fan de stream dy't lêsen wurd.

en: Demux module
fy: Demuksmodule

en: Demultiplexers are used to separate the "elementary" streams (like audio and video streams). You can use it if the correct demuxer is not automatically detected. You should not set this as a global option unless you really know what you are doing.
fy: Demultiplexers worden gebruikt om de "elementaire" streams (zoals audio- en videostreams) te scheiden. U kunt dit gebruiken om de juiste demuxer aan te geven als die niet automatisch gedetecteerd wordt. U moet dit niet als een algemene optie instellen, tenzij u zeker weet wat u doet.

en: VoD server module
fy: VoD-servermodule

en: You can select which VoD server module you want to use. Set this to 'vod_rtsp' to switch back to the old, legacy module.
fy: Jo kinne selektearje hokke VoD-tsjinnermodule jo brûke wolle. Set hjir 'vod_rtsp' del om werom te skeakeljen nei de âlde, ferâldere module.

en: Allow real-time priority
fy: Brûk real-time prioriteit

en: Running VLC in real-time priority will allow for much more precise scheduling and yield better, especially when streaming content. It can however lock up your whole machine, or make it very very slow. You should only activate this if you know what you're doing.
fy: Indien VLC met real-time prioriteit draait is het in staat om veel beter te presteren, vooral bij het streamen. Het kan echter ook de hele machine laten vastlopen of hem erg traag maken. Activeer dit enkel als u weet wat u doet.

en: Adjust VLC priority
fy: Prioriteit van VLC wijzigen

en: This option adds an offset (positive or negative) to VLC default priorities. You can use it to tune VLC priority against other programs, or against other VLC instances.
fy: Hiermee wordt een waarde (positief of negatief) aan de standaardprioriteit van VLC toegevoegd. Het wordt gebruikt om de prioriteit van VLC ten opzichte van andere programma's of andere VLC-instanties te regelen.

en: This option is useful if you want to lower the latency when reading a stream
fy: Deze optie is handig als u een lagere latency bij het lezen van een stream wilt.

en: VLM configuration file
fy: VLM-konfiguraasjebestân

en: Read a VLM configuration file as soon as VLM is started.
fy: Lês in VLM-konfiguraasjebestân sa gau as VLM opstart is.

en: Use a plugins cache
fy: Brûk in ynstekkerbuffer

en: Use a plugins cache which will greatly improve the startup time of VLC.
fy: Brûk in ynstekkerbuffer wêrtroch VLC in protte flugger starte kin.

en: Scan for new plugins
fy: Scan foar nije ynstekkers

en: Scan plugin directories for new plugins at startup. This increases the startup time of VLC.
fy: Scan de ynstekkertriemtafels foar nije ynstekkers by it opstarten. Dit makket de opstarttiid fan VLC langer.

en: Preferred keystore list
fy: Foarkarlist foar keystore

en: List of keystores that VLC will use in priority.
fy: Prioriteitslist fan keystores dy't VLC brûkt.

en: Locally collect statistics
fy: Lokaal statistiken sammelje

en: Collect miscellaneous local statistics about the playing media.
fy: Sammelje ferskate lokale statistiken oer de ôfspilende media.

en: Run as daemon process
fy: Draai as serverproses

en: Runs VLC as a background daemon process.
fy: Draait VLC as in serverproses op de achtergrûn.

en: Write process id to file
fy: Skriuw proses-id nei bestân.

en: Writes process id into specified file.
fy: Schrijft proces-id naar opgegeven bestand.

en: Allow only one running instance
fy: Slechts een instantie van VLC toelaten

en: Allowing only one running instance of VLC can sometimes be useful, for example if you associated VLC with some media types and you don't want a new instance of VLC to be opened each time you open a file in your file manager. This option will allow you to play the file with the already running instance or enqueue it.
fy: Het kan handig zijn om VLC maar een enkele keer te laten draaien, bijvoorbeeld indien u bestanden met bepaalde extensies hebt verbonden aan VLC en u VLC niet nogmaals wilt starten als u dubbelklikt op een bestand in verkenner. Met deze optie wordt het bestand dan in de afspeellijst van de reeds geopende versie van VLC opgenomen.

en: VLC is started from file association
fy: VLC is gestart via bestandsassociatie

en: Tell VLC that it is being launched due to a file association in the OS
fy: Vertel VLC dat het is opgestart via bestandsassociatie in het besturingssysteem

en: Use only one instance when started from file manager
fy: Slechts een instantie gebruiken indien gestart vanuit bestandsbeheerder

en: Increase the priority of the process
fy: Prioriteit van het proces verhogen

en: Increasing the priority of the process will very likely improve your playing experience as it allows VLC not to be disturbed by other applications that could otherwise take too much processor time. However be advised that in certain circumstances (bugs) VLC could take all the processor time and render the whole system unresponsive which might require a reboot of your machine.
fy: Het verhogen van de prioriteit van het proces verbetert zeer waarschijnlijk de prestaties van VLC omdat het niet zo snel gestoord zal worden door andere applicaties die anders teveel processorkracht zouden gebruiken.
    Maar onder bepaalde omstandigheden (bugs) kan VLC de volledige processor in beslag nemen en de computer erg traag maken. Herstarten van de computer kan noodzakelijk zijn.

en: Enqueue items into playlist in one instance mode
fy: Items aan afspeellijst toevoegen als slechts een instantie toegelaten is

en: When using the one instance only option, enqueue items to playlist and keep playing current item.
fy: Bij gebruik van de optie om VLC niet nogmaals te starten als VLC al draait, voegt items aan de afspeellijst toe en het afspelen van het huidige item gaat door.

en: Expose media player via D-Bus
fy: Bekend meitsje mediaspiler fia D-Bus

en: Allow other applications to control VLC using the D-Bus MPRIS protocol.
fy: Stean ta dat oare applikaasjes VLC bestjoere meie fia it D-Bus MPRIS-protokol.

en: These options define the behavior of the playlist. Some of them can be overridden in the playlist dialog box.
fy: Deze instellingen betreffen het gedrag van de afspeellijst. Sommige daarvan kunnen in de afspeellijst worden gewijzigd.

en: Automatically preparse items
fy: Automatysk items foarferwurkje

en: Automatically preparse items added to the playlist (to retrieve some metadata).
fy: Foarferwurkje automatysk items dy't oan de ôfspyllist taheakke binne (om ferskate metadata op te heljen).

en: Preparsing timeout
fy: Foarferwurkings-timeout

en: Maximum time allowed to preparse an item, in milliseconds
fy: Maksimaal tasteane tijd foar it foarferwurkjen fan in item, yn millisekonden.

en: Allow metadata network access
fy: Metadata-netwerktoegang toestaan

en: Collapse
fy: Inklappen

en: Expand
fy: Uitklappen

en: Subdirectory behavior
fy: Submap-gedrag

en: Select whether subdirectories must be expanded.
    none: subdirectories do not appear in the playlist.
    collapse: subdirectories appear but are expanded on first play.
    expand: all subdirectories are expanded.
fy: Selecteer of onderliggende mapstructuur geopend moeten worden.
    geen: onderliggende mappen worden niet getoond in de afspeellijst.
    inklappen: onderliggende mappen worden getoond, maar pas geopend bij afspelen.
    uitklappen: onderliggende mappen worden geopend.

en: Ignored extensions
fy: Genegeerde extensies

en: Files with these extensions will not be added to playlist when opening a directory.
    This is useful if you add directories that contain playlist files for instance. Use a comma-separated list of extensions.
fy: Bestanden met deze extensies zullen niet aan de afspeellijst toegevoegd worden als een map wordt geopend.
    Dit is handig als u mappen toe wilt voegen die bijvoorbeeld afspeellijsten bevatten. Gebruik een komma-gescheiden lijst met extensies.

en: Show hidden files
fy: Ferburgen triemen sjen litte

en: Ignore files starting with '.'
fy: Triemen dy't begjinne mei '.' negearje

en: Services discovery modules
fy: Dienstontdekkingmodules

en: Specifies the services discovery modules to preload, separated by colons. Typical value is "sap".
fy: Geeft de vooraf te laden dienstontdekkingmodules op, gescheiden door dubbelepunten. Typische waarde is "sap".

en: Play files randomly forever
fy: Bestanden continu in willekeurige volgorde afspelen

en: VLC will randomly play files in the playlist until interrupted.
fy: VLC zal in willekeurige volgorde bestanden in de afspeellijst afspelen totdat u onderbreekt.

en: Repeat all
fy: Alles herhalen

en: VLC will keep playing the playlist indefinitely.
fy: Schakel deze optie in als VLC de afspeellijst oneindig moet blijven herhalen.

en: Repeat current item
fy: Huidig item herhalen

en: VLC will keep playing the current playlist item.
fy: VLC zal het huidige afspeellijstonderdeel blijven herhalen.

en: Play and stop
fy: Afspelen en stoppen

en: Stop the playlist after each played playlist item.
fy: Stop de afspeellijst na elk afgespeeld onderdeel.

en: Play and exit
fy: Afspelen en afsluiten

en: Exit if there are no more items in the playlist.
fy: Afsluiten als er geen items in de afspeellijst meer zijn.

en: Play and pause
fy: Afspelen en pauzeren

en: Pause each item in the playlist on the last frame.
fy: Elk item in de afspeellijst pauzeren op het laatste beeld.

en: Start paused
fy: Begjin skofte

en: Pause each item in the playlist on the first frame.
fy: Skoftsje elk item op de ôfspyllist op it earte byld.

en: Auto start
fy: Auto-start

en: Automatically start playing the playlist content once it's loaded.
fy: Automatisch afspelen als de inhoud van de afspeellijst geladen is.

en: Pause on audio communication
fy: Pauzeren bij audiocommunicatie

en: If pending audio communication is detected, playback will be paused automatically.
fy: Als een wachtende audiocommunicatie gedetecteerd wordt, zal het afspelen automatisch gepauzeerd worden.

en: Use media library
fy: Mediabibliotheek gebruiken

en: The media library is automatically saved and reloaded each time you start VLC.
fy: De mediabibliotheek wordt automatisch opgeslagen en iedere keer opnieuw laden als u VLC start.

en: Display playlist tree
fy: Afspeellijstboom weergeven

en: The playlist can use a tree to categorize some items, like the contents of a directory.
fy: De afspeellijst kan een boom-weergave gebruiken om items te categoriseren, zoals de inhoud van een map.

en: These settings are the global VLC key bindings, known as "hotkeys".
fy: Hier kunnen VLC 'sneltoetsen' geconfigureerd worden, ook wel bekend als "hotkeys".

en: Ignore
fy: Negearje

en: Volume control
fy: Folumebehear

en: Position control
fy: Posysjebehear

en: Position control reversed
fy: Posysjebehear omkeard

en: Mouse wheel vertical axis control
fy: Behear mûstsjil fertikale as

en: The mouse wheel vertical (up/down) axis can control volume, position or be ignored.
fy: De fertikale as fan de mûstsjil (omheech/omleech) kin folume of posysje beheare of negeard wurde.

en: Mouse wheel horizontal axis control
fy: Behear mûstsjil horizontale as

en: The mouse wheel horizontal (left/right) axis can control volume, position or be ignored.
fy: De horizontale as fan de mûstsjil (links/rjochts) kin folume of posysje beheare of negeard wurde.

en: Fullscreen
fy: Schermvullend

en: Select the hotkey to use to swap fullscreen state.
fy: Selecteer de sneltoets om de schermvullende modus in of uit te schakelen.

en: Exit fullscreen
fy: Schermvullende modus verlaten

en: Select the hotkey to use to exit fullscreen state.
fy: Selecteer de sneltoets om de schermvullende modus te verlaten.

en: Play/Pause
fy: Afspelen/pauzeren

en: Select the hotkey to use to swap paused state.
fy: Selecteer de sneltoets om 'Pauze' in of uit te schakelen.

en: Pause only
fy: Alleen pauzeren

en: Select the hotkey to use to pause.
fy: Selecteer de sneltoets om te pauzeren

en: Play only
fy: Alleen afspelen

en: Select the hotkey to use to play.
fy: Selecteer de sneltoets om af te spelen

en: Faster
fy: Flugger

en: Select the hotkey to use for fast forward playback.
fy: Selecteer de sneltoets om op hogere snelheid af te spelen

en: Slower
fy: Langzamer

en: Select the hotkey to use for slow motion playback.
fy: Selecteer de sneltoets om op lagere snelheid af te spelen

en: Normal rate
fy: Normale faasje

en: Select the hotkey to set the playback rate back to normal.
fy: Selecteer de sneltoets om de normale afspeelsnelheid in te stellen.

en: Faster (fine)
fy: Flugger (fyn)

en: Slower (fine)
fy: Stadiger (fyn)

en: Next
fy: Volgende

en: Select the hotkey to use to skip to the next item in the playlist.
fy: Selecteer de sneltoets om naar het volgende onderdeel in de afspeellijst te gaan.

en: Previous
fy: Foarige

en: Select the hotkey to use to skip to the previous item in the playlist.
fy: Selecteer de sneltoets om naar het vorige onderdeel in de afspeellijst te gaan.

en: Stop
fy: Stopje

en: Select the hotkey to stop playback.
fy: Selecteer de sneltoets om afspelen te stoppen.

en: Position
fy: Posysje

en: Select the hotkey to display the position.
fy: Selecteer de sneltoets om de huidige positie te tonen.

en: Very short backwards jump
fy: Heel kleine sprong achteruit

en: Select the hotkey to make a very short backwards jump.
fy: Selecteer de sneltoets om een heel kleine sprong achteruit te maken.

en: Short backwards jump
fy: Kleine sprong achteruit

en: Select the hotkey to make a short backwards jump.
fy: Selecteer de sneltoets een kleine sprong achteruit te gaan.

en: Medium backwards jump
fy: Normale sprong achteruit

en: Select the hotkey to make a medium backwards jump.
fy: Selecteer de sneltoets om een normale sprong achteruit te gaan.

en: Long backwards jump
fy: Grote sprong achteruit

en: Select the hotkey to make a long backwards jump.
fy: Selecteer de sneltoets om een grote sprong achteruit te gaan.

en: Very short forward jump
fy: Heel kleine sprong vooruit

en: Select the hotkey to make a very short forward jump.
fy: Selecteer de sneltoets om een heel kleine sprong vooruit te gaan.

en: Short forward jump
fy: Kleine sprong vooruit

en: Select the hotkey to make a short forward jump.
fy: Selecteer de sneltoets om een kleine sprong vooruit te gaan.

en: Medium forward jump
fy: Normale sprong vooruit

en: Select the hotkey to make a medium forward jump.
fy: Selecteer de sneltoets om een normale sprong vooruit te gaan.

en: Long forward jump
fy: Grote sprong vooruit

en: Select the hotkey to make a long forward jump.
fy: Selecteer de sneltoets om een grote sprong vooruit te gaan.

en: Next frame
fy: Volgende beeld

en: Select the hotkey to got to the next video frame.
fy: Selecteer de sneltoets om naar het volgende videobeeld te gaan.

en: Very short jump length
fy: Heel kleine spronglengte

en: Very short jump length, in seconds.
fy: Heel kleine spronglengte, in seconden.

en: Short jump length
fy: Kleine spronglengte

en: Short jump length, in seconds.
fy: Kleine spronglengte, in seconden.

en: Medium jump length
fy: Gemiddelde spronglengte

en: Medium jump length, in seconds.
fy: Gemiddelde spronglengte, in seconden.

en: Long jump length
fy: Grote spronglengte

en: Long jump length, in seconds.
fy: Grote spronglengte, in seconden.

en: Quit
fy: Ofslute

en: Select the hotkey to quit the application.
fy: Selecteer de sneltoets om het programma af te sluiten.

en: Navigate up
fy: Naar boven navigeren

en: Select the key to move the selector up in DVD menus / Move viewpoint to up (pitch).
fy: Selektearje de toets om omheech te gean yn DVD-menu's (helling).

en: Navigate down
fy: Naar beneden navigeren

en: Select the key to move the selector down in DVD menus / Move viewpoint to down (pitch).
fy: Selektearje de toets om omleech te gean yn DVD-menu's (helling).

en: Navigate left
fy: Naar links navigeren

en: Select the key to move the selector left in DVD menus / Move viewpoint to left (yaw).
fy: Selektearje de toets om links te gean yn DVD-menu's (draai).

en: Navigate right
fy: Naar rechts navigeren

en: Select the key to move the selector right in DVD menus / Move viewpoint to right (yaw).
fy: Selektearje de toets om rjochts te gean yn DVD-menu's (draai).

en: Activate
fy: Inschakelen

en: Select the key to activate selected item in DVD menus.
fy: Selecteer de sneltoets om het geselecteerde item in dvd-menu's te activeren.

en: Go to the DVD menu
fy: Naar het dvd-menu gaan

en: Select the key to take you to the DVD menu
fy: Selecteer de sneltoets om naar het dvd-menu te gaan

en: Select previous DVD title
fy: Vorige dvd-titel selecteren

en: Select the key to choose the previous title from the DVD
fy: Selecteer de sneltoets om de vorige titel op de dvd te kiezen

en: Select next DVD title
fy: Volgende dvd-titel selecteren

en: Select the key to choose the next title from the DVD
fy: Selecteer de sneltoets om de volgende titel op de dvd te kiezen

en: Select prev DVD chapter
fy: Vorig dvd-hoofdstuk selecteren

en: Select the key to choose the previous chapter from the DVD
fy: Selecteer de sneltoets om het vorige hoofdstuk op de dvd te kiezen

en: Select next DVD chapter
fy: Volgende dvd-hoofdstuk selecteren

en: Select the key to choose the next chapter from the DVD
fy: Selecteer de sneltoets om het volgende hoofdstuk op de dvd te kiezen

en: Volume up
fy: Geluid harder

en: Select the key to increase audio volume.
fy: Selecteer de sneltoets om het geluid harder te zetten.

en: Volume down
fy: Geluid zachter

en: Select the key to decrease audio volume.
fy: Selecteer de sneltoets om het geluid harder te zetten.

en: Mute
fy: Dempe

en: Select the key to mute audio.
fy: Selecteer de sneltoets om het geluid te dempen.

en: Subtitle delay up
fy: Ondertitelvertraging verhogen

en: Select the key to increase the subtitle delay.
fy: Selecteer de sneltoets om de vertraging van de ondertitels te verhogen.

en: Subtitle delay down
fy: Ondertitelvertraging verlagen

en: Select the key to decrease the subtitle delay.
fy: Selecteer de sneltoets om de vertraging van de ondertitels te verlagen.

en: Reset subtitles text scale
fy: Undertitel-skaalfaktor tebeksette

en: Scale up subtitles text
fy: Undertitel-skaalfaktor omheech stelle

en: Scale down subtitles text
fy: Undertitel-skaalfaktor omleech stelle

en: Select the key to change subtitles text scaling
fy: Selektearje de toets foar it oanpassen fan de ûndertitel-skaalfaktor

en: Subtitle sync / bookmark audio timestamp
fy: Ondertitelsync / audio-timestamp bladwijzer aanmaken

en: Select the key to bookmark audio timestamp when syncing subtitles.
fy: Selecteer de toets om een bladwijzer aan te maken van een audio-timestamp bij het synchroniseren van ondertitels.

en: Subtitle sync / bookmark subtitle timestamp
fy: Ondertitelsync / ondertitel-timestamp bladwijzer aanmaken

en: Select the key to bookmark subtitle timestamp when syncing subtitles.
fy: Selecteer de toets om een bladwijzer aan te maken van een ondertitel-timestamp bij het synchroniseren van ondertitels.

en: Subtitle sync / synchronize audio & subtitle timestamps
fy: Ondertitelsync / audio- en ondertitel-timestamps synchroniseren

en: Select the key to synchronize bookmarked audio & subtitle timestamps.
fy: Selecteer de toets om bladwijzers van audio- en ondertitel-timestamps te synchroniseren.

en: Subtitle sync / reset audio & subtitle synchronization
fy: Ondertitelsync / audio- en ondertitelsynchronisatie herstellen

en: Select the key to reset synchronization of audio & subtitle timestamps.
fy: Selecteer de toets om synchronisatie van audio- en ondertitel-timestamps te herstellen

en: Subtitle position up
fy: Undertitelposysje nei boppe

en: Select the key to move subtitles higher.
fy: Selektearje de kaai om de ûndertitels mei nei boppe te dwaan

en: Subtitle position down
fy: Undertitelposysje nei ûnder

en: Select the key to move subtitles lower.
fy: Selektearje de kaai om de ûndertitels mei nei ûnder te dwaan

en: Audio delay up
fy: Audiofertraging fergrutsje

en: Select the key to increase the audio delay.
fy: Selektearje de kaai om de audiofertraging mei te fergrutsjen

en: Audio delay down
fy: Audiofertraging ferminderje

en: Select the key to decrease the audio delay.
fy: Selektearje de kaai om de audiofertraging mei te ferminderjen

en: Play playlist bookmark 1
fy: Spylje ôfspyllistblêdwizer 1

en: Play playlist bookmark 2
fy: Spylje ôfspyllistblêdwizer 2

en: Play playlist bookmark 3
fy: Spylje ôfspyllistblêdwizer 3

en: Play playlist bookmark 4
fy: Spylje ôfspyllistblêdwizer 4

en: Play playlist bookmark 5
fy: Spylje ôfspyllistblêdwizer 5

en: Play playlist bookmark 6
fy: Spylje ôfspyllistblêdwizer 6

en: Play playlist bookmark 7
fy: Spylje ôfspyllistblêdwizer 7

en: Play playlist bookmark 8
fy: Spylje ôfspyllistblêdwizer 8

en: Play playlist bookmark 9
fy: Spylje ôfspyllistblêdwizer 9

en: Play playlist bookmark 10
fy: Spylje ôfspyllistblêdwizer 10

en: Select the key to play this bookmark.
fy: Selektearje de kaai om dizze blêdwizer ôf te spyljen.

en: Set playlist bookmark 1
fy: Set ôfspyllystblêdwizer 1

en: Set playlist bookmark 2
fy: Set ôfspyllystblêdwizer 2

en: Set playlist bookmark 3
fy: Set ôfspyllystblêdwizer 3

en: Set playlist bookmark 4
fy: Set ôfspyllystblêdwizer 4

en: Set playlist bookmark 5
fy: Set ôfspyllystblêdwizer 5

en: Set playlist bookmark 6
fy: Set ôfspyllystblêdwizer 6

en: Set playlist bookmark 7
fy: Set ôfspyllystblêdwizer 7

en: Set playlist bookmark 8
fy: Set ôfspyllystblêdwizer 8

en: Set playlist bookmark 9
fy: Set ôfspyllystblêdwizer 9

en: Set playlist bookmark 10
fy: Set ôfspyllystblêdwizer 10

en: Select the key to set this playlist bookmark.
fy: Selektearje de kaai om dizze blêdwizer yn te stellen.

en: Clear the playlist
fy: Wiskje de Set ôfspyllist.

en: Select the key to clear the current playlist.
fy: Selektearje de kaai om dizze ôfspyllist te wiskjen.

en: Playlist bookmark 1
fy: Ofspyllistblêdwizer 1

en: Playlist bookmark 2
fy: Ofspyllistblêdwizer 2

en: Playlist bookmark 3
fy: Ofspyllistblêdwizer 3

en: Playlist bookmark 4
fy: Ofspyllistblêdwizer 4

en: Playlist bookmark 5
fy: Ofspyllistblêdwizer 5

en: Playlist bookmark 6
fy: Ofspyllistblêdwizer 6

en: Playlist bookmark 7
fy: Ofspyllistblêdwizer 7

en: Playlist bookmark 8
fy: Ofspyllistblêdwizer 8

en: Playlist bookmark 9
fy: Ofspyllistblêdwizer 9

en: Playlist bookmark 10
fy: Ofspyllistblêdwizer 10

en: This allows you to define playlist bookmarks.
fy: Dit stiet jo ta om blêdwizers yn ôfspyllysten te setten.

en: Cycle audio track
fy: Audiospoar trochrinne

en: Cycle through the available audio tracks(languages).
fy: Rin troch de beskikbere audiospoaren (talen)

en: Cycle subtitle track in reverse order
fy: Ûndertitelspoar trochrinne in omkearde folchoarder

en: Cycle through the available subtitle tracks in reverse order.
fy: Rin troch de beskikbere ûndertitelspoaren yn omkearde folchoarder

en: Cycle subtitle track
fy: Ûndertitelspoar trochrinne

en: Cycle through the available subtitle tracks.
fy: Rin troch de beskikbere ûndertitelspoaren

en: Toggle subtitles
fy: Undertitels omskeakelje

en: Toggle subtitle track visibility.
fy: Skeakelje sichtberens ûndertitelspoar

en: Cycle next program Service ID
fy: Naar volgende programma-service ID schakelen

en: Cycle through the available next program Service IDs (SIDs).
fy: Tussen de beschikbare volgende programma-service-ID's (SID's) schakelen

en: Cycle previous program Service ID
fy: Naar vorige programma-service ID schakelen

en: Cycle through the available previous program Service IDs (SIDs).
fy: Tussen de beschikbare vorige programma-service-id's (SID's) schakelen

en: Cycle source aspect ratio
fy: Beeldverhouding veranderen

en: Cycle through a predefined list of source aspect ratios.
fy: Tussen een voorgedefinieerde lijst van bronbeeldverhoudingen wisselen.

en: Cycle video crop
fy: Video-bijsnijding veranderen

en: Cycle through a predefined list of crop formats.
fy: Tussen een voorgedefinieerde lijst van bijsnijdingsformaten wisselen.

en: Toggle autoscaling
fy: Autoschalen aan/uit

en: Activate or deactivate autoscaling.
fy: Autoschalen in- of uitschakelen.

en: Increase scale factor
fy: Schaalfactor vergroten

en: Decrease scale factor
fy: Schaalfactor verkleinen

en: Toggle deinterlacing
fy: Deïnterlacemodus

en: Activate or deactivate deinterlacing.
fy: Deïnterlacing in- of uitschakelen

en: Cycle deinterlace modes
fy: Deïnterlacemodus veranderen

en: Cycle through available deinterlace modes.
fy: Schakel tussen beschikbare deïnterlacemodussen.

en: Show controller in fullscreen
fy: Bediening in schermvullende modus weergeven

en: Boss key
fy: Boss-key

en: Hide the interface and pause playback.
fy: Interface verbergen en afspelen pauzeren.

en: Context menu
fy: Kontekstmenu

en: Show the contextual popup menu.
fy: Contextueel popup-menu weergeven

en: Take video snapshot
fy: Videomomentopname maken

en: Takes a video snapshot and writes it to disk.
fy: Een momentopname van het huidige beeld maken en opslaan.

en: Record
fy: Opnimme

en: Record access filter start/stop.
fy: Opnemen-toegangsfilter starten/stoppen

en: Normal/Loop/Repeat
fy: Normaal/lus/herhalen

en: Toggle Normal/Loop/Repeat playlist modes
fy: Schakelen tussen afspeellijstmodus normaal/lus/herhalen.

en: Toggle random playlist playback
fy: Willekeurige afspeellijst aan/uit

en: Un-Zoom
fy: Zoom verwijderen

en: Crop one pixel from the top of the video
fy: Pixel van bovenkant video afsnijden

en: Uncrop one pixel from the top of the video
fy: Pixel aan bovenkant video toevoegen

en: Crop one pixel from the left of the video
fy: Pixel van linkerkant video afsnijden

en: Uncrop one pixel from the left of the video
fy: Pixel aan linkerkant video toevoegen

en: Crop one pixel from the bottom of the video
fy: Pixel van onderkant video afsnijden

en: Uncrop one pixel from the bottom of the video
fy: Pixel aan onderkant video toevoegen

en: Crop one pixel from the right of the video
fy: Pixel van rechterkant video afsnijden

en: Uncrop one pixel from the right of the video
fy: Pixel aan rechterkant video toevoegen

en: Shrink the viewpoint field of view (360°)
fy: Krimp it gesichtsfjild (360°)

en: Expand the viewpoint field of view (360°)
fy: Wreidzje it gesichtsfjild út (360°)

en: Roll the viewpoint clockwise (360°)
fy: Rolje it gesichtsfjild mei de klok mei (360°)

en: Roll the viewpoint anti-clockwise (360°)
fy: Rolje it gesichtsfjild tjsin de klok yn (360°)

en: Toggle wallpaper mode in video output
fy: Bureaubladachtergrondmodus in video-uitvoer aan/uit

en: Toggle wallpaper mode in video output.
fy: Bureaubladachtergrondmodus in video-uitvoer aan/uit.

en: Cycle through audio devices
fy: Schakelen tussen audio-apparaten

en: Cycle through available audio devices
fy: Schakelen tussen beschikbare audio-apparaten

en: Snapshot
fy: Momentopname

en: Window properties
fy: Venstereigenschappen

en: Subpictures
fy: Subafbeeldingen

en: Subtitles
fy: Undertitels

en: Track settings
fy: Track-ynstellingen

en: Playback control
fy: Afspeelbediening

en: Default devices
fy: Standaardapparaten

en: Network settings
fy: Netwurkynstellingen

en: Socks proxy
fy: Socks-proxy

en: Input
fy: Ynfier

en: Special modules
fy: Speciale modules

en: Performance options
fy: Prestatie-opties

en: Clock source
fy: Klokbron

en: Hot keys
fy: Sneltoetsen

en: Jump sizes
fy: Spronggrootte

en: print help for VLC (can be combined with --advanced and --help-verbose)
fy: help voor VLC weergeven (kan gecombineerd worden met --advanced en --help-verbose)

en: Exhaustive help for VLC and its modules
fy: Uitgebreide help voor VLC en zijn modules

en: print help for VLC and all its modules (can be combined with --advanced and --help-verbose)
fy: help voor VLC en al zijn modules weergeven (kan gecombineerd worden met --advanced en --help-verbose)

en: ask for extra verbosity when displaying help
fy: extra toelichting vragen bij het afbeelden van de help

en: print a list of available modules
fy: een lijst van beschikbare modules weergeven

en: print a list of available modules with extra detail
fy: een lijst van beschikbare modules met extra details weergeven

en: print help on a specific module (can be combined with --advanced and --help-verbose). Prefix the module name with = for strict matches.
fy: help voor een specifieke module weergeven (kan gecombineerd worden met --advanced en --help-verbose). Voeg = voor de modulenaam toe voor exacte overeenkomsten.

en: no configuration option will be loaded nor saved to config file
fy: er zal geen configuratie-optie geladen worden of opgeslagen worden naar een configuratiebestand

en: reset the current config to the default values
fy: de huidige configuratie naar de standaardwaarden herstellen

en: use alternate config file
fy: alternatief configuratiebestand gebruiken

en: resets the current plugins cache
fy: de huidige pluginscache herstellen

en: print version information
fy: versie-informatie weergeven

en: core program
fy: kernprogramma

en: Brightness Down
fy: Helderens Omleech

en: Brightness Up
fy: Helderens Omheech

en: Browser Back
fy: Blêder Werom

en: Browser Favorites
fy: Blêder Favoriten

en: Browser Forward
fy: Blêder Foarút

en: Browser Home
fy: Blêder Hiemstee

en: Browser Refresh
fy: Blêder Ferfarskje

en: Browser Search
fy: Blêder Sykje

en: Browser Stop
fy: Blêder Stopje

en: Delete
fy: Wiskje

en: Down
fy: Omleech

en: End
fy: Ein

en: Media Angle
fy: Media-rotaasje

en: Media Audio Track
fy: Media-audiospoar

en: Media Forward
fy: Media Foarút

en: Media Menu
fy: Media-menu

en: Media Next Frame
fy: Media Folgend Freem

en: Media Next Track
fy: Media Folgend Spoar

en: Media Play Pause
fy: Media Ofspyl Skoft

en: Media Prev Frame
fy: Media Foarrich Frame

en: Media Prev Track
fy: Media Foarrich Spoar

en: Media Record
fy: Media Opnimme

en: Media Repeat
fy: Media Werhelje

en: Media Rewind
fy: Media Weromwine

en: Media Select
fy: Media Seleksje

en: Media Shuffle
fy: Media Samar In Folchoarder

en: Media Subtitle
fy: Media Undertiteling

en: Media Time
fy: Media Tiid

en: Media View
fy: Media Werjefte

en: Mouse Wheel Down
fy: Mûstsjil Omleech

en: Mouse Wheel Left
fy: Mûstsjil Links

en: Mouse Wheel Right
fy: Mûstsjil Rjochts

en: Mouse Wheel Up
fy: Mûstsjil Omheech

en: Pause
fy: Skoftsje

en: Print
fy: Printe

en: Space
fy: Spaasjebalke

en: Up
fy: Omheech

en: Volume Down
fy: Folume Omleech

en: Volume Mute
fy: Folume Dôvje

en: Volume Up
fy: Folume Omheech

en: Zoom In
fy: Zoom Yn

en: Zoom Out
fy: Zoom Ut

en: Saving file failed
fy: Opslaan van bestand mislukt

en: Failed to open "%s" for writing
fy: Het openen van "%s" om te schrijven is mislukt

en: Cancel
fy: Annulearje

en: %s
    Downloading... %s/%s %.1f%% done
fy: %s
    Downloaden... %s/%s %.1f%% opgehaald

en: File could not be verified
fy: Bestand kon niet gecontroleerd worden

en: It was not possible to download a cryptographic signature for the downloaded file "%s". Thus, it was deleted.
fy: Het was niet mogelijk om een cryptografische ondertekening voor het gedownloade bestand "%s" te downloaden, dus heeft VLC het verwijderd.

en: Invalid signature
fy: Ongeldige ondertekening

en: The cryptographic signature for the downloaded file "%s" was invalid and could not be used to securely verify it. Thus, the file was deleted.
fy: De cryptografische ondertekening voor het gedownloade bestand "%s" was ongeldig en kon niet gebruikt worden om het veilig te verifiëren, dus heeft VLC het verwijderd.

en: File not verifiable
fy: Bestand niet verifieerbaar

en: It was not possible to securely verify the downloaded file "%s". Thus, it was deleted.
fy: Het was niet mogelijk om veilig het gedownloade bestand "%s" te verifiëren, dus is het verwijderd.

en: File corrupted
fy: Bestand beschadigd

en: Downloaded file "%s" was corrupted. Thus, it was deleted.
fy: Het gedownloade bestand "%s" was beschadigd, dus heeft VLC het verwijderd.

en: The new version was successfully downloaded. Do you want to close VLC and install it now?
fy: De nije ferzje fan VLC is mei sukses ynladen. Wolle jo op dit stuit VLC ôfslute en de nije ferzje ynstalleare?

en: Install
fy: Ynstallearje

en: Update VLC media player
fy: VLC Media Player bijwerken

en: Media Library
fy: Mediabibliotheek

en: Abkhazian
fy: Abchazisch

en: Afrikaans
fy: Afrikaansk

en: Albanian
fy: Albaneesk

en: Amharic
fy: Amharisch

en: Arabic
fy: Arabysk

en: Armenian
fy: Armeens

en: Assamese
fy: Assamees

en: Avestan
fy: Avestisch

en: Azerbaijani
fy: Azerbeidjaans

en: Bashkir
fy: Bashkirisch

en: Basque
fy: Baskysk

en: Belarusian
fy: Wit-Russisch

en: Bengali
fy: Bengaals

en: Bosnian
fy: Bosnisch

en: Breton
fy: Bretons

en: Bulgarian
fy: Bulgaars

en: Burmese
fy: Burmeens

en: Catalan
fy: Katalaansk

en: Chechen
fy: Tjechisch

en: Chinese
fy: Sineesk

en: Church Slavic
fy: Slavisch

en: Chuvash
fy: Tsjoevasjisch

en: Corsican
fy: Corsicaans

en: Czech
fy: Tjechisch

en: Danish
fy: Deensk

en: Dutch
fy: Nederlânsk

en: English
fy: Ingelsk

en: Estonian
fy: Estlands

en: Faroese
fy: Faroees

en: Fijian
fy: Fijisch

en: Finnish
fy: Fins

en: French
fy: Frânsk

en: Frisian
fy: Frysk

en: Georgian
fy: Georgisch

en: German
fy: Dútsk

en: Gaelic (Scots)
fy: Gaelisch (Schots)

en: Irish
fy: Iers

en: Greek, Modern
fy: Grieks, modern

en: Hebrew
fy: Hebreeuws

en: Hungarian
fy: Hongaars

en: Icelandic
fy: IJslands

en: Interlingue
fy: Interlingua

en: Indonesian
fy: Indonesisch

en: Inupiaq
fy: Inupiak

en: Italian
fy: Italiaans

en: Javanese
fy: Javaans

en: Japanese
fy: Japansk

en: Greenlandic, Kalaallisut
fy: Groenlandse, Kalaallisut

en: Kazakh
fy: Kazachstaans

en: Khmer
fy: Cambodjaans

en: Kinyarwanda
fy: Kinyarwandees

en: Kirghiz
fy: Kirgizisch

en: Korean
fy: Koreaansk

en: Kurdish
fy: Koerdisch

en: Lao
fy: Laotiaans

en: Latin
fy: Latyn

en: Latvian
fy: Lets

en: Lithuanian
fy: Litouws

en: Letzeburgesch
fy: Letzeburgs

en: Macedonian
fy: Macedonisch

en: Malayalam
fy: Malayalaams

en: Malay
fy: Maleis

en: Malagasy
fy: Malagassisch

en: Maltese
fy: Maltees

en: Moldavian
fy: Moldavisch

en: Mongolian
fy: Mongools

en: Nauru
fy: Nauruaans

en: Navajo
fy: Navaho

en: Ndebele, South
fy: Ndebele, Zuid

en: Ndebele, North
fy: Ndebele, Noord

en: Nepali
fy: Nepalees

en: Norwegian
fy: Noors

en: Norwegian Nynorsk
fy: Noors Nynorsk

en: Norwegian Bokmaal
fy: Noors Bokmaal

en: Occitan; Provençal
fy: Occitaans; Provençaals

en: Ossetian; Ossetic
fy: Ossetianees; Ossetisch

en: Panjabi
fy: Punjabi

en: Persian
fy: Perzisch

en: Polish
fy: Poalsk

en: Portuguese
fy: Portegeesk

en: Pushto
fy: Poesjto

en: Original audio
fy: Originele audio

en: Raeto-Romance
fy: Retoromaans

en: Romanian
fy: Roemeens

en: Russian
fy: Russysk

en: Sango
fy: Sangho

en: Sanskrit
fy: Sanskriet

en: Serbian
fy: Servisch

en: Croatian
fy: Kroatisch

en: Sinhalese
fy: Singalees

en: Slovak
fy: Slowaaks

en: Slovenian
fy: Sloveens

en: Northern Sami
fy: Noord-Samisch

en: Samoan
fy: Samoaans

en: Somali
fy: Somalisch

en: Sotho, Southern
fy: Zuid-Sothaans

en: Spanish
fy: Spaansk

en: Sardinian
fy: Sardinisch

en: Sundanese
fy: Sudanees

en: Swedish
fy: Sweedsk

en: Tahitian
fy: Tahitiaans

en: Tatar
fy: Tataars

en: Tajik
fy: Tadzjieks

en: Thai
fy: Thais

en: Tibetan
fy: Tibetaans

en: Tigrinya
fy: Tigrinyaans

en: Tonga (Tonga Islands)
fy: Tonga (Tonga-eilanden)

en: Turkish
fy: Turksk

en: Turkmen
fy: Turkmeens

en: Uighur
fy: Oeigoers

en: Ukrainian
fy: Oekraïens

en: Uzbek
fy: Oezbeeks

en: Vietnamese
fy: Fjetnameesk

en: Volapuk
fy: Folapúk

en: Yiddish
fy: Jiddisch

en: Zulu
fy: Zoeloe

en: Autoscale video
fy: Autoschalen video

en: Crop
fy: Bijsnijden

en: Aspect ratio
fy: Beeldverhouding

en: Pass alsa:// to open the default ALSA capture device, or alsa://SOURCE to open a specific device named SOURCE.
fy: Geef alsa:// in om de standaard ALSA-opnamebron te openen, of alsa://SOURCE om een specifieke bron, SOURCE genaamd, te openen.

en: ALSA audio capture
fy: ALSA audio-opname

en: Attachment
fy: Bijvoegsel

en: Attachment input
fy: Bijvoegsel invoer

en: AVFoundation Video Capture
fy: AVFoundation Fideo-opname

en: AVFoundation video capture module.
fy: AVFoundation fideo-opnamemodule.

en: No video devices found
fy: Gjin fideo-apparaten fûn.

en: Your Mac does not seem to be equipped with a suitable video input device. Please check your connectors and drivers.
fy: Jo Mac liket net útriste te wezen mei in passend fideo-ynfierapparaat. Kontrolearje jo stekkers en bestjoeringsprogramma's.

en: Your Mac does not seem to be equipped with a suitable input device. Please check your connectors and drivers.
fy: Uw Mac lijkt niet met een geschikt invoerapparaat uitgerust te zijn. Controleer uw aansluitingen en stuurprogramma's.

en: libavformat AVIO access
fy: libavformat AVIO toegang

en: libavformat AVIO access output
fy: libavformat AVIO toegangsuitvoer

en: Blu-ray menus
fy: Blu-raymenu's

en: Use Blu-ray menus. If disabled, the movie will start directly
fy: Blu-raymenu's gebruiken. Indien uitgeschakeld zal de film direct starten

en: Region code
fy: Regiocode

en: Blu-Ray player region code. Some discs can be played only with a correct region code.
fy: Blu-rayspeler regiocode. Een aantal schijven kan alleen gespeeld worden met een correcte regiocode.

en: Blu-ray Disc support (libbluray)
fy: Blu-ray schijfondersteuning (libbluray)

en: Path doesn't appear to be a Blu-ray
fy: Het pad lijkt geen Blu-ray te zijn

en: This Blu-ray Disc needs a library for AACS decoding, and your system does not have it.
fy: Deze Blu-rayschijf heeft een bibliotheek nodig voor AACS-decodering, en uw systeem heeft deze niet.

en: Blu-ray Disc is corrupted.
fy: Blu-ray disc is beschadigd.

en: Missing AACS configuration file!
fy: Ontbrekend AACS-configuratiebestand!

en: No valid processing key found in AACS config file.
fy: Geen geldige verwerkingssleutel gevonden in AACS-configuratiebestand.

en: No valid host certificate found in AACS config file.
fy: Geen geldig hostcertificaat gevonden in AACS-configuratiebestand

en: AACS Host certificate revoked.
fy: AACS-hostcertificaat ingetrokken.

en: AACS MMC failed.
fy: AACS MMC mislukt.

en: This Blu-ray Disc needs a library for BD+ decoding, and your system does not have it.
fy: Deze Blu-rayschijf heeft een bibliotheek voor BD+ decodering nodig, en uw systeem heeft deze niet.

en: Your system BD+ decoding library does not work. Missing configuration?
fy: De BD+ decodeerbibliotheek werkt niet. Ontbrekende configuratie?

en: Java required
fy: Java nedich

en: This Blu-ray disc requires Java for menus support.%s
    The disc will be played without menus.
fy: Dizze Blu-rayskiif hat Java nedich foar menu's.%s
    De skiif sil sûnder menu's ôfspile wurde.

en: Java was not found on your system.
fy: Java waard net op jo systeem fûn.

en: Failed to start bluray playback. Please try without menu support.
fy: Kon afspelen van Blu-ray niet starten. Probeer het zonder menu-ondersteuning.

en: Blu-ray error
fy: Blu-Ray fout

en: Top Menu
fy: Hoofdmenu

en: First Play
fy: Eerste voorstelling

en: Audio CD - Track %02i
fy: Audio-cd - Nummer %02i

en: Audio CD
fy: Audio-cd

en: Audio CD input
fy: Audio-cd-invoer

en: [cdda:][device][@[track]]
fy: [cdda:][apparaat][@[spoor]]

en: CDDB Server
fy: CDDB-server

en: Address of the CDDB server to use.
fy: Webadres van de CDDB-server om te gebruiken.

en: CDDB port
fy: CDDB-serverpoarte

en: CDDB Server port to use.
fy: CDDB-serverpoort om te gebruiken.

en: Inputs list
fy: Ynfierlist

en: Comma-separated list of input URLs to concatenate.
fy: Komma-skieden lyst fan ynfier-URLS dy't tegearre foeget wurde.

en: Concatenation
fy: Tegearre foegjen

en: Concatenated inputs
fy: Tegearre foege ynfier

en: IIDC Digital Camera (FireWire) input
fy: IIDC digitale camera (FireWire) invoer

en: KDM file
fy: KDM-triem

en: Digital Cinema Package module
fy: "Digital Cinema Package"-module

en: Input card to use
fy: Te gebruiken invoerkaart

en: DeckLink capture card to use, if multiple exist. The cards are numbered from 0.
fy: Te gebruiken DeckLinck opnamekaart, indien er meerdere zijn. De kaarten worden genummerd vanaf 0.

en: Desired input video mode. Leave empty for autodetection.
fy: Gewenste invoervideomodus. Leeg laten voor autodetectie.

en: Desired input video mode for DeckLink captures. This value should be a FOURCC code in textual form, e.g. "ntsc".
fy: Gewenste invoer-videomodus voor DeckLink-opnames. Deze waarde moet een FOURCC-code in tekstvorm zijn, bijvoorbeeld "ntsc".

en: Audio connection
fy: Audioferbining

en: Audio connection to use for DeckLink captures. Valid choices: embedded, aesebu, analog. Leave blank for card default.
fy: Audioconnectie te gebruiken voor DeckLink-opnames. Geldige keuzes: embedded, aesebu, analog. Laat leeg voor standaardwaarde van de kaart.

en: Audio samplerate (Hz)
fy: Audiosamplerate (Hz)

en: Audio sampling rate (in hertz) for DeckLink captures. 0 disables audio input.
fy: Audio-samplerate (in hertz) voor DeckLink-opnames. 0 schakelt audio-invoer uit.

en: Number of audio channels
fy: Aantal audiokanalen

en: Number of input audio channels for DeckLink captures. Must be 2, 8 or 16. 0 disables audio input.
fy: Aantal invoer-audiokanalen voor DeckLink-opnames. Dit moet 2, 8 of 16 zijn. 0 schakelt audio-invoer uit.

en: Video connection
fy: Fideoferbining

en: Video connection to use for DeckLink captures. Valid choices: sdi, hdmi, opticalsdi, component, composite, svideo. Leave blank for card default.
fy: Videoverbinding te gebruiken voor DeckLink-opnames. Geldige keuzes: sdi, hdmi, opticalsdi, component, composite, svideo. Laat leeg voor standaardwaarde van de kaart.

en: Optical SDI
fy: Optische SDI

en: Embedded
fy: Ingebed

en: Analog
fy: Analoog

en: Aspect ratio (4:3, 16:9). Default assumes square pixels.
fy: Beeldverhouding (4:3, 16:9). Standaard is vierkante pixels.

en: Blackmagic DeckLink SDI input
fy: Blackmagic DeckLink SDI invoer

en: 10 bits
fy: 10-bits

en: Closed captions 1
fy: Gesloten onderschriften 1

en: Cable
fy: Kabel

en: Antenna
fy: Antenne

en: FM radio
fy: FM-radio

en: AM radio
fy: AM-radio

en: Video device name
fy: Video-apparaatnaam

en: Name of the video device that will be used by the DirectShow plugin. If you don't specify anything, the default device will be used.
fy: Naam van het video-apparaat dat door de DirectShow plugin gebruikt moet worden. Als u niets opgeeft, zal het standaardapparaat gebruikt worden.

en: Audio device name
fy: Audio-apparaatnaam

en: Video size
fy: Fideogrutte

en: Size of the video that will be displayed by the DirectShow plugin. If you don't specify anything the default size for your device will be used. You can specify a standard size (cif, d1, ...) or <width>x<height>.
fy: Grootte van de video die door de DirectShow plugin zal worden weergegeven. Als u niets opgeeft, zal de standaardgrootte voor uw apparaat gebruikt worden. U kunt een standaardgrootte (cif, d1, ...) of in het formaat <breedte>x<hoogte> opgeven.

en: Picture aspect-ratio n:m
fy: Beeldverhouding van afbeelding n:m

en: Define input picture aspect-ratio to use. Default is 4:3
fy: Definieer afbeeldingbeeldverhouding om voor invoer te gebruiken. Standaard is 4:3

en: Video input chroma format
fy: Video-invoer chromaformaat

en: Force the DirectShow video input to use a specific chroma format (eg. I420 (default), RV24, etc.)
fy: Forceer de DirectShow video-invoer om een specifiek chromaformaat (bijv. I420 (standaard), RV24, etc.) te gebruiken

en: Video input frame rate
fy: Video-invoer beeldsnelheid

en: Force the DirectShow video input to use a specific frame rate (eg. 0 means default, 25, 29.97, 50, 59.94, etc.)
fy: Forceer de DirectShow video-invoer om een specifieke beeldsnelheid te gebruiken (bijv. 0 betekent standaard, 25, 29.97, 50, 59.94, etc.)

en: Device properties
fy: Apparaateigenschappen

en: Show the properties dialog of the selected device before starting the stream.
fy: Toon de instellingenvenster van het geselecteerde apparaat voordat de stream gestart wordt.

en: Tuner properties
fy: Tunereigenschappen

en: Show the tuner properties [channel selection] page.
fy: Geef de tunereigenschappen [kanalenselectie] pagina weer.

en: Tuner TV Channel
fy: Tuner TV-kanaal

en: Set the TV channel the tuner will set to (0 means default).
fy: Stel het TV-kanaal in waar de tuner op ingesteld moet worden (0 betekent standaard).

en: Tuner Frequency
fy: Ontvangerfrequentie

en: This overrides the channel. Measured in Hz.
fy: Dit overschrijft het kanaal. Gemeten in Hz.

en: Video standard
fy: Fideostandert

en: Tuner country code
fy: Tuner-landcode

en: Set the tuner country code that establishes the current channel-to-frequency mapping (0 means default).
fy: Stel de tuner-landcode in die de huidige kanaal-naar-frequentie omzetting vaststelt (0 betekent standaad).

en: Tuner input type
fy: Tuner-invoertype

en: Select the tuner input type (Cable/Antenna).
fy: Selecteer het tuner-invoertype (Kabel/Antenne).

en: Video input pin
fy: Video-invoerpin

en: Select the video input source, such as composite, s-video, or tuner. Since these settings are hardware-specific, you should find good settings in the "Device config" area, and use those numbers here. -1 means that settings will not be changed.
fy: Selecteer de video-invoerbron, zoals composite, s-video of tuner. Omdat deze instellingen hardware-specifiek zijn, kunt u de juiste instellingen in de "Apparaatinstellingen" vinden. -1 betekent dat instellingen niet veranderd zullen worden.

en: Audio input pin
fy: Audio-invoerpin

en: Select the audio input source. See the "video input" option.
fy: Selecteer de audio-invoerbron. Zie de "video-invoer" optie.

en: Video output pin
fy: Video-uitvoerpin

en: Select the video output type. See the "video input" option.
fy: Selecteer het video-uitvoertype. Zie de "video-invoer" optie.

en: Audio output pin
fy: Audio-uitvoerpin

en: Select the audio output type. See the "video input" option.
fy: Selecteer het audio-uitvoertype. Zie de "video-invoer" optie.

en: AM Tuner mode
fy: AM Tuner-modus

en: Select audio input format with the given number of audio channels (if non 0)
fy: Selecteer audio-invoerformaat met het opgegeven aantal kanalen (indien niet 0)

en: Audio sample rate
fy: Audio-samplerate

en: Select audio input format with the given sample rate (if non 0)
fy: Selecteer audio-invoerformaat met de opgegeven samplerate (indien niet 0)

en: Audio bits per sample
fy: Audiobits per sample

en: Select audio input format with the given bits/sample (if non 0)
fy: Selecteer audio-invoerformaat met de opgegeven bits/sample (indien niet 0)

en: DirectShow input
fy: DirectShow-ynfier

en: Capture failed
fy: Opname mislukt

en: No video or audio device selected.
fy: Geen video- of audioapparaat geselecteerd.

en: VLC cannot open ANY capture device. Check the error log for details.
fy: VLC kan GEEN ENKEL opnameapparaat openen. Controleer het logboek voor details.

en: The device you selected cannot be used, because its type is not supported.
fy: Het door u geselecteerde apparaat kan niet gebruikt worden omdat zijn type niet ondersteund wordt.

en: The capture device "%s" does not support the required parameters.
fy: Het opnameapparaat "%s" ondersteunt niet de vereiste parameters.

en: DVB adapter
fy: DVB-adapter

en: If there is more than one digital broadcasting adapter, the adapter number must be selected. Numbering starts from zero.
fy: Als er meer dan een digitale-uitzendingsadapter is, moet het adapternummer geselecteerd worden. Nummering begint vanaf nul.

en: DVB device
fy: DVB-apparaat

en: If the adapter provides multiple independent tuner devices, the device number must be selected. Numbering starts from zero.
fy: Als de adapter meerdere onafhankelijke tuner-apparaten voorziet, moet het apparaatnummer geselecteerd worden. Nummering begint vanaf nul.

en: Do not demultiplex
fy: Niet demultiplexen

en: Only useful programs are normally demultiplexed from the transponder. This option will disable demultiplexing and receive all programs.
fy: Normaal worden alleen nuttige programma's gedemultiplext van de transponder. Deze optie zal demultiplexing uitschakelen en alle programma's ontvangen.

en: Network name
fy: Netwerknaam

en: Unique network name in the System Tuning Spaces
fy: Unieke netwerknaam in de System Tuning Spaces

en: Network name to create
fy: Aan te maken netwerknaam

en: Create unique name in the System Tuning Spaces
fy: Unieke naam in de System Tuning Spaces aanmaken

en: Frequency (Hz)
fy: Frequentie (Hz)

en: TV channels are grouped by transponder (a.k.a. multiplex) on a given frequency. This is required to tune the receiver.
fy: Tv-kanalen worden gegroepeerd op transponder (multiplex) bij een gegeven frequentie. Dit is vereist om de ontvanger af te stemmen.

en: Modulation / Constellation
fy: Modulatie / Constellatie

en: Layer A modulation
fy: Layer A modulatie

en: Layer B modulation
fy: Layer B modulatie

en: Layer C modulation
fy: Layer C modulatie

en: The digital signal can be modulated according with different constellations (depending on the delivery system). If the demodulator cannot detect the constellation automatically, it needs to be configured manually.
fy: Het digitale signaal kan gemoduleerd worden volgens verschillende constellaties (afhankelijk van het afleversysteem). Als de demodulator de constellatie niet automatisch kan detecteren, moet hij manueel geconfigureerd worden.

en: The symbol rate must be specified manually for some systems, notably DVB-C, DVB-S and DVB-S2.
fy: De symbol rate moet voor sommige systemen manueel opgegeven worden, met name DVB-C, DVB-S en DVB-S2.

en: Spectrum inversion
fy: Spectruminversie

en: If the demodulator cannot detect spectral inversion correctly, it needs to be configured manually.
fy: Als de demodulator spectrale inversien niet correct kan detecteren, moet hij manueel geconfigureerd worden.

en: FEC code rate
fy: FEC-coderate

en: High-priority code rate
fy: Hoge prioriteit coderate

en: Low-priority code rate
fy: Lage-prioriteit code rate

en: Layer A code rate
fy: Layer A coderate

en: Layer B code rate
fy: Layer B coderate

en: Layer C code rate
fy: Layer C coderate

en: The code rate for Forward Error Correction can be specified.
fy: De code rate voor Forward Error Correction kan opgegeven worden.

en: Transmission mode
fy: Transmissiemodus

en: Bandwidth (MHz)
fy: Bandbreedte (MHz)

en: Hierarchy mode
fy: Hiërarchie-modus

en: Layer A segments count
fy: Aantal segmenten layer A

en: Layer B segments count
fy: Aantal segmenten layer B

en: Layer C segments count
fy: Aantal segmenten layer C

en: Stream identifier
fy: Stream-identificator

en: 0.35 (same as DVB-S)
fy: 0.35 (zelfde als DVB-S)

en: Transport stream ID
fy: Transportstream-id

en: Polarization (Voltage)
fy: Polarisatie (Voltage)

en: To select the polarization of the transponder, a different voltage is normally applied to the low noise block-downconverter (LNB).
fy: Om de polarisatie van de transponder te selecteren, wordt normaal een verschillend voltage toegepast op de low noise block-downconverter (LNB).

en: Unspecified (0V)
fy: Niet opgegeven (0V)

en: Vertical (13V)
fy: Verticaal (13V)

en: Horizontal (18V)
fy: Horizontaal (18V)

en: Circular Right Hand (13V)
fy: Cirkelvormig rechts (13V)

en: Circular Left Hand (18V)
fy: Cirkelvormig links (18V)

en: High LNB voltage
fy: Hoog LNB voltage

en: If the cables between the satellilte low noise block-downconverter and the receiver are long, higher voltage may be required.
    Not all receivers support this.
fy: Als de kabels tussen de low noise block-downconverter van de satelliet en de ontvanger lang zijn, kan een hoger voltage vereist zijn.
    Niet alle ontvangers ondersteunen dit.

en: Local oscillator low frequency (kHz)
fy: Lokale oscillator laag-frequentie (Hz)

en: Local oscillator high frequency (kHz)
fy: Locale oscillator hoge frequentie (kHz)

en: Universal LNB switch frequency (kHz)
fy: Universele LNB switchfrequentie (kHz)

en: If the satellite transmission frequency exceeds the switch frequency, the oscillator high frequency will be used as reference. Furthermore the automatic continuous 22kHz tone will be sent.
fy: Als de satelliet-transmissiefrequentie de switchfrequentie overschrijdt, zal de hoge oscillatorfrequentie gebruikt worden als referentie. Bovendien zal de automatische continue 22 kHz-toon verzonden worden.

en: Continuous 22kHz tone
fy: Continue 22 kHz-toon

en: A continuous tone at 22kHz can be sent on the cable. This normally selects the higher frequency band from a universal LNB.
fy: Er kan een continue toon van 22 kHz op de kabel gezonden worden. Dit selecteert normaal de hogere frequentieband van een universele LNB.

en: DiSEqC LNB number
fy: DiSEqC LNB-nummer

en: If the satellite receiver is connected to multiple low noise block-downconverters (LNB) through a DiSEqC 1.0 switch, the correct LNB can be selected (1 to 4). If there is no switch, this parameter should be 0.
fy: Als de satellietontvanger verbonden is met meerdere low noise block-downconverters (LNB) via een DiSEqC 1.0 switch, kan de correcte LNB (1 tot 4) geselecteerd worden. Als er geen switch is, moet deze parameter 0 zijn.

en: Unspecified
fy: Niet opgegeven

en: Uncommitted DiSEqC LNB number
fy: Ongecommitteerde DiSEqC LNB-nummer

en: If the satellite receiver is connected to multiple low noise block-downconverters (LNB) through a cascade formed from DiSEqC 1.1 uncommitted switch and DiSEqC 1.0 committed switch, the correct uncommitted LNB can be selected (1 to 4). If there is no uncommitted switch, this parameter should be 0.
fy: Als de satellietontvanger verbonden is met meerdere low noise block-downconverters (LNB) via cascade gevormd met een een DiSEqC 1.0 ongecommitteerde switch en DiSEqC 1.0 gecommitteerde switch, kan de correcte ongecommitteerde LNB (1 tot 4) geselecteerd worden. Als er geen ongecommitteerde switch is, moet deze parameter 0 zijn.

en: Network identifier
fy: Netwerkidentificatie

en: Satellite azimuth
fy: Satelliet-azimut

en: Satellite azimuth in tenths of degree
fy: Satelliet-azimut in tienden van graden

en: Satellite elevation
fy: Satelliethoogte

en: Satellite elevation in tenths of degree
fy: Satelliethoogte in tienden van graden

en: Satellite longitude
fy: Satelliet-lengtegraad

en: Satellite longitude in tenths of degree. West is negative.
fy: Satelliet-lengtegraad in tienden van graden. West is negatief.

en: Satellite range code
fy: Satelliet-bereikcode

en: Satellite range code as defined by manufacturer e.g. DISEqC switch code
fy: Satelliet-bereikcode zoals gedefinieerd door de producent, bijv. DISEqC schakelcode

en: Major channel
fy: Hoofdkanaal

en: ATSC minor channel
fy: ATSC-subkanaal

en: Physical channel
fy: Fysiek kanaal

en: Digital Television and Radio
fy: Digitale televisie en radio

en: Terrestrial reception parameters
fy: Terrestriële ontvangstparameters

en: DVB-T reception parameters
fy: DVB-T ontvangstparameters

en: ISDB-T reception parameters
fy: ISDB-T ontvangstparameters

en: Cable and satellite reception parameters
fy: Parameters voor kabel- en satelliet-ontvangst

en: Satellite equipment control
fy: Bediening satelliet-uitrusting

en: ATSC reception parameters
fy: ATSC ontvangstparameters

en: The selected digital tuner does not support the specified parameters.
    Please check the preferences.
fy: De geselecteerde digitale ontvanger ondersteunt de opgegeven parameters niet.
    Gelieve de voorkeuren na te kijken.

en: Digital Video (Firewire/ieee1394) input
fy: Digital Video (Firewire/ieee1394) ynfier

en: DVD angle
fy: Dvd-hoek

en: Default DVD angle.
fy: Standaard dvd-hoek.

en: Start directly in menu
fy: Begin meteen in het menu

en: Start the DVD directly in the main menu. This will try to skip all the useless warning introductions.
fy: Start de dvd meteen in het hoofdmenu. Zo kan geprobeerd worden om alle nutteloze waarschuwingen over te slaan.

en: DVD with menus
fy: Dvd met menu's

en: DVDnav Input
fy: DVDnav-ynfier

en: Playback failure
fy: Afspelen mislukt

en: VLC cannot set the DVD's title. It possibly cannot decrypt the entire disc.
fy: VLC kan de dvd-titel niet instellen. Het is mogelijk dat niet de hele schijf ontcijferd kan worden.

en: DVD without menus
fy: Dvd zonder menu's

en: DVDRead Input (no menu support)
fy: DVDRead invoer (zonder menu-ondersteuning)

en: DVDRead could not open the disc "%s".
fy: DVDRead kon schijf  "%s" niet openen.

en: DVDRead could not read block %d.
fy: DVDRead kon blok %d niet lezen.

en: DVDRead could not read %d/%d blocks at 0x%02x.
fy: DVDRead kon %d/%d blokken niet lezen op 0x%02x.

en: File input
fy: Bestandsinvoer

en: File
fy: Bestand

en: Directory
fy: Triemtafel

en: Username
fy: Brûkersnamme

en: Password
fy: Wachtwurd

en: FTP account
fy: FTP-account

en: Account that will be used for the connection.
fy: Account om te gebruiken voor de verbinding.

en: FTP input
fy: FTP-ynfier

en: FTP upload output
fy: FTP-uploaduitvoer

en: Network interaction failed
fy: Netwerkinteractie mislukt

en: VLC could not connect with the given server.
fy: VLC kon niet met de opgegeven server verbinden.

en: VLC's connection to the given server was rejected.
fy: VLC's verbinding met de opgegeven server werd geweigerd.

en: Your account was rejected.
fy: Uw account was geweigerd.

en: Auto re-connect
fy: Automatisch herverbinden

en: Automatically try to reconnect to the stream in case of a sudden disconnect.
fy: Probeer automatisch opnieuw met de stream te verbinden als deze plotseling verbreekt.

en: HTTP input
fy: HTTP-ynfier

en: HTTP authentication
fy: HTTP-authenticatie

en: Please enter a valid login name and a password for realm %s.
fy: Voer een geldige gebruikersnaam en wachtwoord voor gebied %s in.

en: Continuous stream
fy: Continue stream

en: Dummy input
fy: Dummy-ynfier

en: Set the ID of the elementary stream
fy: Stel de ID van de elementaire stream in

en: Group
fy: Groep

en: Set the group of the elementary stream
fy: Stel de groep van de elementaire stream in

en: Category
fy: Categorie

en: Set the category of the elementary stream
fy: Stel de categorie van de elementaire stream in

en: Unknown
fy: Onbekend

en: Data
fy: Gegevens

en: Set the codec of the elementary stream
fy: Stel de codec van de elementaire stream in

en: Language of the elementary stream as described by ISO639
fy: Taal van de elementaire stream zoals beschreven in ISO639

en: Sample rate of an audio elementary stream
fy: Samplerate van een elementaire audiostream

en: Channels count
fy: Aantal kanalen

en: Channels count of an audio elementary stream
fy: Aantal kanalen van een elementaire audiostream

en: Width
fy: Breedte

en: Width of video or subtitle elementary streams
fy: Breedte van elementaire video- of ondertitelstreams

en: Height
fy: Hoogte

en: Height of video or subtitle elementary streams
fy: Hoogte van elementaire video- of ondertitelstreams

en: Display aspect ratio
fy: Weergave-beeldverhouding

en: Display aspect ratio of a video elementary stream
fy: Weergave-beeldverhouding van een elementaire videostream

en: Frame rate of a video elementary stream
fy: Frame rate van een video elementaire stream

en: Callback cookie string
fy: Cookie-terugroepregel

en: Text identifier for the callback functions
fy: Tekstidentificatie voor de terugroepfuncties

en: Callback data
fy: Terugroepgegevens

en: Data for the get and release functions
fy: Gegevens voor de sluitings- en ontsluitingsfuncties

en: Get function
fy: Sluitfunctie

en: Address of the get callback function
fy: Adres van de sluitingsterugroepfunctie

en: Release function
fy: Ontsluitingsfunctie

en: Address of the release callback function
fy: Adres van de ontsluitingsterugroepfunctie

en: Size
fy: Grootte

en: Size of stream in bytes
fy: Grootte van stream in bytes

en: Memory input
fy: Geheugeninvoer

en: Pace
fy: Snelheid

en: Read the audio stream at VLC pace rather than Jack pace.
fy: Lees de audiostream op VLC-snelheid in plaats van de Jack-snelheid.

en: Auto connection
fy: Automatisch verbinden

en: Automatically connect VLC input ports to available output ports.
fy: Automatisch de VLC invoerpoorten met de beschikbare uitvoerpoorten verbinden.

en: JACK audio input
fy: JACK-audioynfier

en: JACK Input
fy: JACK-ynfier

en: Allows you to set the desired link of the board for the capture (starting at 0).
fy: Staat u toe om de gewenste link van het bord in te stellen voor de opname (beginnende bij 0).

en: Video ID
fy: Fideo-id

en: Allows you to set the ES ID of the video.
fy: Staat u toe om de ES ID van de video in te stellen.

en: Allows you to force the aspect ratio of the video.
fy: Staat u toe om de beeldverhouding van de video te forceren.

en: Audio configuration
fy: Audiokonfiguraasje

en: Allows you to set audio configuration (id=group,pair:id=group,pair...).
fy: Staat u toe om de audioconfiguratie in te stellen (id=group,pair:id=group,pair...).

en: HD-SDI Input
fy: HD-SDI-ynfier

en: Teletext configuration
fy: Teletekst-konfiguraasje

en: Allows you to set Teletext configuration (id=line1-lineN with both fields).
fy: Staat u toe om Teletekst-configuratie in te stellen (id=line1-lineN voor beide velden).

en: Teletext language
fy: Teletekst-taal

en: Allows you to set Teletext language (page=lang/type,...).
fy: Staat u toe om de Teletekst-taal in te stellen (page=lang/type,...).

en: SDI Input
fy: SDI-ynfier

en: SDI Demux
fy: SDI-demux

en: Kasenna servers use an old and nonstandard dialect of RTSP. With this parameter VLC will try this dialect, but then it cannot connect to normal RTSP servers.
fy: Kasenna servers gebruiken een oud en niet-standaard dialect van RTSP. Met deze parameter zal VLC dit dialect proberen, maar kan dan niet met normale RTSP servers verbinden.

en: WMServer uses a nonstandard dialect of RTSP. Selecting this parameter will tell VLC to assume some options contrary to RFC 2326 guidelines.
fy: WMServer gebruikt een niet-standaard dialect van RTSP. Deze parameter selecteren zal ervoor zorgen dat VLC enkele opties aanneemt die tegen de RFC 2326-richtlijnen in gaan.

en: Sets the username for the connection, if no username or password are set in the url.
fy: Stelt de gebruikersnaam voor de verbinding in, indien geen gebruikersnaam of wachtwoord in de url gezet zijn.

en: Sets the password for the connection, if no username or password are set in the url.
fy: Stelt het wachtwoord voor de verbinding in, indien geen gebruikersnaam of wachtwoord in de url gezet zijn.

en: RTSP frame buffer size
fy: RTSP beeld-buffergrootte

en: RTSP start frame buffer size of the video track, can be increased in case of broken pictures due to too small buffer.
fy: RTSP-begin-framebuffergrootte van het videospoor, kan vergroot worden in geval van gebroken beelden door een te kleine buffer.

en: RTP/RTSP/SDP demuxer (using Live555)
fy: RTP/RTSP/SDP demuxer (gebruikt Live555)

en: RTSP/RTP access and demux
fy: RTSP/RTP toegang en demux

en: Use RTP over RTSP (TCP)
fy: RTP via RTSP (TCP) gebruiken

en: Client port
fy: Client poort

en: Port to use for the RTP source of the session
fy: Poort om te gebruiken voor de RTP bron van de sessie.

en: Force multicast RTP via RTSP
fy: Forceer multicast RTP via RTSP

en: Tunnel RTSP and RTP over HTTP
fy: Tunnel RTSP en RTP over HTTP

en: HTTP tunnel port
fy: HTTP tunnel poort

en: Port to use for tunneling the RTSP/RTP over HTTP.
fy: Poort om te gebruiken voor het tunnellen van de RTSP/RTP over HTTP.

en: RTSP authentication
fy: RTSP authentificatie

en: Please enter a valid login name and a password.
fy: Voer een geldige gebruikersnaam en wachtwoord in.

en: RTSP connection failed
fy: RTSP verbinding mislukt

en: Access to the stream is denied by the server configuration.
fy: Toegang tot de stream werd geweigerd door de serverconfiguratie.

en: Force selection of all streams
fy: Selectie van alle streams forceren

en: MMS streams can contain several elementary streams, with different bitrates. You can choose to select all of them.
fy: MMS streams kunnen diverse elementaire streams bevatten met verschillende bitrates. U kunt hier kiezen of u ze allemaal wilt selecteren.

en: Maximum bitrate
fy: Maximale bitrate

en: Select the stream with the maximum bitrate under that limit.
fy: Selecteer de stream met de maximale bitrate onder die limiet.

en: Amount of time (in ms) to wait before aborting network reception of data. Note that there will be 10 retries before completely giving up.
fy: Hoeveelheid wachttijd (in ms) voor het afbreken van netwerkontvangst van gegevens. Let op: er zal 10 keer opnieuw geprobeerd worden voordat het volledig opgegeven wordt.

en: Microsoft Media Server (MMS) input
fy: Microsoft Media Server (MMS) ynfier

en: MTP input
fy: MTP-ynfier

en: File reading failed
fy: Lezen van bestand mislukt

en: VLC could not read the file: %s
fy: VLC kon het bestand niet lezen: %s

en: Capture the audio stream in stereo.
fy: De audiostream in stereo opnemen.

en: Samplerate of the captured audio stream, in Hz (eg: 11025, 22050, 44100, 48000)
fy: Samplerate van de opgenomen audiostream, in Hz (bijvoorbeeld: 11025, 22050, 44100, 48000)

en: OSS input
fy: OSS-ynfier

en: Pass pulse:// to open the default PulseAudio source, or pulse://SOURCE to open a specific source named SOURCE.
fy: Geef pulse:// in om de standaard PulseAudio-bron te openen, of pulse://SOURCE om een specifieke bron, SOURCE genaamd, te openen.

en: PulseAudio input
fy: PulseAudio-ynfier

en: Encrypted connexion
fy: Versleutelde verbinding

en: Acquisition rate (in fps)
fy: Verwervingsratio (in fps)

en: RDP Remote Desktop
fy: RDP bureaublad op afstand

en: RTCP (local) port
fy: RTCP (lokale) poort

en: RTCP packets will be received on this transport protocol port. If zero, multiplexed RTP/RTCP is used.
fy: RTCP-pakketten zullen op deze transportprotocolpoort ontvangen worden. Indien nul, zal multiplexed RTP/RTCP gebruikt worden.

en: SRTP key (hexadecimal)
fy: SRTP-sleutel (hexadecimaal)

en: RTP packets will be authenticated and deciphered with this Secure RTP master shared secret key. This must be a 32-character-long hexadecimal string.
fy: RTP-pakketten zullen met deze beveiligde RTP master gedeelde geheime sleutel geauthenticeerd en ontsleuteld worden.Dit moet een 32 tekens lange hexadeximale string zijn.

en: SRTP salt (hexadecimal)
fy: SRTP-salt (hexadecimaal)

en: Secure RTP requires a (non-secret) master salt value. This must be a 28-character-long hexadecimal string.
fy: Beveiligde RTP vereist een (niet-geheime) master saltwaarde. Dit moet een 28 tekens lange hexadecimale string zijn.

en: Maximum RTP sources
fy: Maximum RTP-bronnen

en: How many distinct active RTP sources are allowed at a time.
fy: Hoeveel verschillende actieve RTP-bronnen gelijktijdig toegestaan zijn.

en: RTP source timeout (sec)
fy: RTP-bron timeout (sec)

en: How long to wait for any packet before a source is expired.
fy: Hoe lang er gewacht moet worden voordat een bron verlopen is.

en: Maximum RTP sequence number dropout
fy: Maximale RTP-volgnummer uitval

en: RTP packets will be discarded if they are too much ahead (i.e. in the future) by this many packets from the last received packet.
fy: RTP-pakketten worden weggegooid als ze verder dan het aantal hier aangegeven pakketten voor liggen (dus in de toekomst) ten op het laatst ontvangen pakket.

en: Maximum RTP sequence number misordering
fy: Maximale verkeerde RTP-volgnummers

en: RTP packets will be discarded if they are too far behind (i.e. in the past) by this many packets from the last received packet.
fy: RTP-pakketten worden weggegooid als ze verder dan het aantal hier aangegeven paketten achter liggen (dus in het verleden) op het laatst ontvangen pakket.

en: RTP payload format assumed for dynamic payloads
fy: RTP-payloadformaat verondersteld voor dynamische payloads

en: This payload format will be assumed for dynamic payload types (between 96 and 127) if it can't be determined otherwise with out-of-band mappings (SDP)
fy: Dit payloadformaat zal verondersteld worden voor dynamische payloadtypes (tussen 96 en 127) als het niet anders kan bepaald worden met out-of-band mappings (SDP)

en: Real-Time Protocol (RTP) input
fy: Real-Time Protocol (RTP) ynfier

en: SDP required
fy: SDP vereist

en: A description in SDP format is required to receive the RTP stream. Note that rtp:// URIs cannot work with dynamic RTP payload format (%<PRIu8>).
fy: Een beschrijving in SDP-formaat is vereist om de RTP-stream te ontvangen. Merk op dat rtp:// URI's niet kunnen werken met het dynamische RTP-payloadformaat (%<PRIu8>).

en: Connection failed
fy: Verbinding mislukt

en: VLC could not connect to "%s:%d".
fy: VLC kon niet verbinden met "%s:%d".

en: Session failed
fy: Sessie mislukt

en: The requested RTSP session could not be established.
fy: De gevraagde RTSP-sessie kon niet verkregen worden.

en: Receive buffer
fy: Ontvangstbuffer

en: UDP receive buffer size (bytes)
fy: UDP-ontvangstbuffergrootte (bytes)

en: Desired frame rate for the capture.
fy: Gewenste beeldsnelheid voor de opname.

en: Capture fragment size
fy: Opname-fragmentgrootte

en: Optimize the capture by fragmenting the screen in chunks of predefined height (16 might be a good value, and 0 means disabled).
fy: Optimaliseer de opname door het scherm onder te verdelen in blokken van voorgedefinieerde hoogte (16 kan een goede waarde zijn, 0 betekent uitgeschakeld).

en: Region top row
fy: Regio bovenste rij

en: Ordinate of the capture region in pixels.
fy: Ordinaat van de opnameregio in pixels.

en: Region left column
fy: Regio linker kolom

en: Abscissa of the capture region in pixels.
fy: Abscis van de opnameregio in pixels.

en: Capture region width
fy: Opnameregiobreedte

en: Capture region height
fy: Opnameregiohoogte

en: Follow the mouse
fy: Volg de muis

en: Follow the mouse when capturing a subscreen.
fy: Volg de muis bij opname van een subscherm.

en: Mouse pointer image
fy: Muiscursorafbeelding

en: If specified, will use the image to draw the mouse pointer on the capture.
fy: Zal indien opgegeven de afbeelding gebruiken om de muiscursor te tekenen op de opname.

en: Display ID
fy: Scherm-ID

en: Screen index
fy: Scherm-index

en: Index of screen (1, 2, 3, ...). Alternative to Display ID.
fy: Index van scherm (1, 2, 3, ...). Alternatief voor scherm-ID

en: Screen Input
fy: Beeldscherminvoer

en: Screen
fy: Scherm

en: How many times the screen content should be refreshed per second.
fy: Hoe vaak de scherminhoud per seconde ververst moet worden.

en: Pixel width of the capture region, or 0 for full width
fy: Pixelbreedte van het opnamegebied, of 0 voor volledige breedte

en: Pixel height of the capture region, or 0 for full height
fy: Pixelhoogte van het opnamegebied, of 0 voor volledige hoogte

en: Screen capture (with X11/XCB)
fy: Schermopname (met X11/XCB)

en: Session Description Protocol
fy: Sessiebeschrijvingsprotocol

en: SFTP port
fy: SFTP poort

en: SFTP port number to use on the server
fy: SFTP server gebruikt deze poort om te communiceren

en: SFTP input
fy: SFTP-ynfier

en: SFTP authentication
fy: SFTP-verificatie

en: Please enter a valid login and password for the sftp connexion to %s
fy: Voer een geldige gebruikersnaam en wachtwoord voor de sftp verbinding met %s in.

en: Frame buffer depth
fy: Diepte framebuffer

en: Pixel depth of the frame buffer, or zero for XWD file
fy: Pixeldiepte van de framebuffer, of nul voor XWD-bestand

en: Frame buffer width
fy: Breedte framebuffer

en: Pixel width of the frame buffer (ignored for XWD file)
fy: Pixelbreedte van de framebuffer (genegeerd voor XWD-bestand)

en: Frame buffer height
fy: Hoogte framebuffer

en: Pixel height of the frame buffer (ignored for XWD file)
fy: Pixelhoogte van de framebuffer (genegeerd voor XWD-bestand)

en: Frame buffer segment ID
fy: Segment-id van framebuffer

en: System V shared memory segment ID of the frame buffer (this is ignored if --shm-file is specified).
fy: System V gedeeld geheugen ID van de framebuffer (dit wordt genegeerd als --shm-file opgegeven is).

en: Frame buffer file
fy: Framebuffer-bestand

en: Path of the memory mapped file of the frame buffer
fy: Pad van het geheugen-toegewezen bestand van de framebuffer

en: XWD file (autodetect)
fy: XWD-bestand (automatisch detecteren)

en: 8 bits
fy: 8-bits

en: 15 bits
fy: 15-bits

en: 16 bits
fy: 16-bits

en: 24 bits
fy: 24-bits

en: 32 bits
fy: 32-bits

en: Framebuffer input
fy: Framebuffer-ynfier

en: Shared memory framebuffer
fy: Gedeeld geheugen framebuffer

en: Samba (Windows network shares) input
fy: Samba (Windows netwerkschijven) invoer

en: SMB input
fy: SMB-ynfier

en: SMB domain
fy: SMB-domein

en: Domain/Workgroup that will be used for the connection.
fy: Domein/werkgroep om te gebruiken voor de verbinding.

en: TCP input
fy: TCP-ynfier

en: Time code
fy: Tijdcode

en: Time code subpicture elementary stream generator
fy: Tijdcode-subafbeelding elementaire streamgenerator

en: UDP input
fy: UDP-ynfier

en: Reset defaults
fy: Standaardwaarden herstellen

en: Video capture device
fy: Video-opnameapparaat

en: Video capture device node.
fy: Video-opnameapparaatnode.

en: VBI capture device
fy: VBI-opnameapparaat

en: Standard
fy: Standaard

en: Video standard (Default, SECAM, PAL, or NTSC).
fy: Videostandaard (Standaard, SECAM, PAL of NTSC).

en: Input of the card to use (see debug).
fy: Invoer van de kaart om te gebruiken (zie debug).

en: Audio input
fy: Audio-ynfier

en: Audio input of the card to use (see debug).
fy: Audio-invoer van de kaart om te gebruiken (zie debug).

en: The specified pixel resolution is forced (if both width and height are strictly positive).
fy: De opgegeven pixelresolutie wordt geforceerd (als breedte en hoogte allebei strikt positief zijn).

en: Maximum frame rate to use (0 = no limits).
fy: Maximaal te gebruiken beeldsnelheid (0 = ongelimiteerd)

en: Radio device
fy: Radio-apparaat

en: Radio tuner device node.
fy: Radiotuner-aparaatnode

en: Frequency
fy: Frequentie

en: Audio mode
fy: Audiomodus

en: Tuner audio mono/stereo and track selection.
fy: Tuner audio mono/stereo en nummerselectie.

en: Reset controls
fy: Bediening herstellen

en: Reset controls to defaults.
fy: Bediening terug naar standaardwaarden zetten.

en: Brightness
fy: Helderheid

en: Picture brightness or black level.
fy: Beeldhelderheid of zwartniveau.

en: Automatic brightness
fy: Automatische helderheid

en: Automatically adjust the picture brightness.
fy: Automatisch de helderheid van het beeld aanpassen.

en: Picture contrast or luma gain.
fy: Beeldcontrast of luma-versterking.

en: Saturation
fy: Verzadiging

en: Picture saturation or chroma gain.
fy: Beeldverzadiging of chroma-versterking

en: Hue
fy: Tint

en: Hue or color balance.
fy: Tint of kleurbalans.

en: Automatic hue
fy: Automatische tint

en: Automatically adjust the picture hue.
fy: Automatisch de tint van het beeld aanpassen.

en: White balance temperature (K)
fy: Temperatuur witbalans (K)

en: White balance temperature as a color temperation in Kelvin (2800 is minimum incandescence, 6500 is maximum daylight).
fy: Witbalanstemperatuur als een kleurtemperatuur in Kelvin (2800 is minimum gloeilamp, 6500 is maximum daglicht).

en: Automatic white balance
fy: Automatische witbalans

en: Automatically adjust the picture white balance.
fy: Automatisch de witbalans van het beeld aanpassen.

en: Red balance
fy: Roodbalans

en: Red chroma balance.
fy: Roodbalans.

en: Blue balance
fy: Blauwbalans

en: Blue chroma balance.
fy: Blauwbalans.

en: Gamma adjust.
fy: Gamma-regeling

en: Automatic gain
fy: Automatische gain

en: Automatically set the video gain.
fy: Video-gain automatisch instellen.

en: Gain
fy: Versterking

en: Picture gain.
fy: Afbeeldingsgain.

en: Sharpness
fy: Scherpte

en: Sharpness filter adjust.
fy: Scherptefilter aanpassen

en: Chroma gain
fy: Chroma-gain

en: Chroma gain control.
fy: Regeling chroma-versterking.

en: Automatic chroma gain
fy: Automatische chroma-gain

en: Automatically control the chroma gain.
fy: De chroma-gain automatisch regelen.

en: Power line frequency
fy: Netfrequentie

en: Power line frequency anti-flicker filter.
fy: Netfrequentie anti-flikker filter.

en: Backlight compensation
fy: Tegenlichtcompensatie

en: Cut a light band induced by fluorescent lighting (unit undocumented).
fy: Een lichtband veroorzaakt door TL-verlichting wegsnijden (unit ongedocumenteerd).

en: Horizontal flip
fy: Horizontaal spiegelen

en: Flip the picture horizontally.
fy: Horizontaal spiegelen.

en: Vertical flip
fy: Verticaal spiegelen

en: Flip the picture vertically.
fy: Verticaal spiegelen.

en: Rotate (degrees)
fy: Draaien (graden)

en: Picture rotation angle (in degrees).
fy: Beeldrotatiehoek (in graden).

en: Color killer
fy: Kleur-killer

en: Enable the color killer, i.e. switch to black & white picture whenever the signal is weak.
fy: Kleurkiller inschakelen: wissel naar zwart-wit beeld wanneer het signaal zwak is.

en: Color effect
fy: Kleureffect

en: Select a color effect.
fy: Selecteer een kleureffect.

en: Black & white
fy: Zwart-wit

en: Negative
fy: Negatief

en: Emboss
fy: Reliëf

en: Sketch
fy: Schets

en: Sky blue
fy: Hemelsblauw

en: Grass green
fy: Groen

en: Skin whiten
fy: Huid witter maken

en: Vivid
fy: Levendig

en: Audio volume
fy: Audiovolume

en: Volume of the audio input.
fy: Volume van de audio-invoer.

en: Audio balance
fy: Audiobalans

en: Balance of the audio input.
fy: Balans van de audio-invoer.

en: Bass level
fy: Bass-niveau

en: Bass adjustment of the audio input.
fy: Bassregeling van de audio-invoer

en: Treble level
fy: Treble-niveau

en: Treble adjustment of the audio input.
fy: Treble-regeling van de audio-invoer

en: Mute the audio.
fy: Geluid dempen.

en: Loudness mode
fy: Loudness-modus

en: Loudness mode a.k.a. bass boost.
fy: Loudness-modus, ook gekend als bass boost.

en: v4l2 driver controls
fy: v4l2-driver bediening

en: All
fy: Alles

en: Multichannel television sound (MTS)
fy: Meerkanalig televisiegeluid (MTS)

en: 525 lines / 60 Hz
fy: 525 lijnen / 60 Hz

en: 625 lines / 50 Hz
fy: 625 lijnen / 50 Hz

en: PAL N Argentina
fy: PAL N Argentinië

en: NTSC M South Korea
fy: NTSC M Zuid-Korea

en: Primary language
fy: Primaire taal

en: Secondary language or program
fy: Secundaire taal of programma

en: Video4Linux input
fy: Video4Linux-ynfier

en: Video input
fy: Fideo-ynfier

en: Controls
fy: Bediening

en: Video capture controls (if supported by the device)
fy: Bediening video-opname (indien ondersteund door het apparaat)

en: Video4Linux compressed A/V input
fy: Video4Linux gecomprimeerde A/V-invoer

en: Video4Linux radio tuner
fy: Video4Linux radiotuner

en: VCD
fy: Vcd

en: VCD input
fy: VCD-ynfier

en: [vcd:][device][#[title][,[chapter]]]
fy: [vcd:][apparaat][#[titel][,[hoofdstuk]]]

en: Support for VDR recordings (http://www.tvdr.de/).
fy: Ondersteuning voor VDR-opnames (http://www.tvdr.de/).

en: Chapter offset in ms
fy: Hoofdstuk-offset in ms

en: Move all chapters. This value should be set in milliseconds.
fy: Alles hoofdstukken verplaatsen. Deze waarde moet in milliseconden opgegeven worden.

en: Default frame rate for chapter import.
fy: Standaard framerate voor importeren van hoofdstukken.

en: VDR recordings
fy: VDR-opnames

en: VLC could not read the file (%s).
fy: VLC kon het bestand niet lezen (%s).

en: VLC could not open the file "%s" (%s).
fy: VLC kon het bestand "%s" niet openen (%s).

en: VDR Cut Marks
fy: VDR snijmarkeringen

en: X.509 Certificate Authority
fy: X.509-certificeringsinstantie

en: Certificate of the Authority to verify server's against
fy: Certificaat van de certificeringsinstantie om deze van de server mee te verifiëren

en: X.509 Certificate Revocation List
fy: X.509 certificaat-terugroeplijst

en: List of revoked servers certificates
fy: Lijst van teruggeroepen servercertificaten

en: X.509 Client certificate
fy: X.509-cliënt certificaat

en: X.509 Client private key
fy: X.509-cliënt private sleutel

en: RGB chroma (RV32, RV24, RV16, RGB2)
fy: RGB-chroma (RV32, RV24, RV16, RGB2)

en: Compression level
fy: Compressieniveau

en: Transfer compression level from 0 (none) to 9 (max)
fy: Compressieniveau overdracht van 0 (geen) tot 9 (max)

en: Image quality
fy: Beeldkwaliteit

en: Image quality 1 to 9 (max)
fy: Beeldkwaliteit 1 tot 9 (max)

en: VNC client access
fy: VNC-cliënt toegang

en: Dummy stream output
fy: Dummy streamuitvoer

en: Keep existing file
fy: Bestaand bestand behouden

en: Overwrite
fy: Overschrijven

en: The output file already exists. If recording continues, the file will be overridden and its content will be lost.
fy: Het uitvoerbestand bestaat reeds. Als het opnemen doorgaat, zal het bestand overschreven worden en alle inhoud zal verloren gaan.

en: Overwrite existing file
fy: Bestaand bestand overschrijven

en: If the file already exists, it will be overwritten.
fy: Als het bestand reeds bestaat, zal het overschreven worden.

en: Append to file
fy: Voeg toe aan bestand

en: Append to file if it exists instead of replacing it.
fy: Voeg toe aan een bestand als het reeds bestaat in plaats van het te overschrijven.

en: Format time and date
fy: Opmaak tijd en datum

en: Perform ISO C time and date formatting on the file path
fy: ISO C tijd- en datumopmaak uitvoeren op het bestandspad

en: Synchronous writing
fy: Synchroon schrijven

en: Open the file with synchronous writing.
fy: Bestand openen met synchroon schrijven.

en: File stream output
fy: Bestandsstreamuitvoer

en: Password that will be requested to access the stream.
fy: Wachtwoord dat gevraagd zal worden om de stream te bereiken.

en: MIME returned by the server (autodetected if not specified).
fy: MIME opgegeven door de server (automatisch gedetecteerd als niet opgegeven).

en: Use the Metacube protocol. Needed for streaming to the Cubemap reflector.
fy: Metacube-protocol gebruiken. Nodig om te streamen naar de Cubemap-reflector.

en: HTTP stream output
fy: HTTP-streamuitvoer

en: Segment length
fy: Segment-lengte

en: Length of TS stream segments
fy: Lengte van TS-streamsegmenten

en: Split segments anywhere
fy: Segmenten willekeurig splitsen

en: Don't require a keyframe before splitting a segment. Needed for audio only.
fy: Geen keyframe vereisen voor het splitsen van een segment. Alleen nodig voor audio.

en: Number of segments
fy: Aantal segmenten

en: Number of segments to include in index
fy: Aantal segmenten op te nemen in index

en: Allow cache
fy: Cache toestaan

en: Add EXT-X-ALLOW-CACHE:NO directive in playlist-file if this is disabled
fy: Voeg EXT-X-ALLOW-CACHE:NO richtlijn aan afspeellijst-bestand toe als dit uitgeschakeld is

en: Index file
fy: Indexbestand

en: Path to the index file to create
fy: Pad naar het aan te maken indexbestand

en: Full URL to put in index file
fy: Volledige url om in het indexbestand te zetten

en: Full URL to put in index file. Use #'s to represent segment number
fy: Volledige url om in het indexbestand te zetten. Gebruik #'s voor segmentnummers

en: Delete segments
fy: Segmenten wissen

en: Delete segments when they are no longer needed
fy: Segmenten verwijderen wanneer ze niet langer nodig zijn

en: Use muxers rate control mechanism
fy: Rate-bedieningsmechanisme van muxer gebruiken

en: AES key URI to place in playlist
fy: AES-sleutel URI om in de afspeellijst te plaatsen

en: AES key file
fy: AES sleutelbestand

en: File containing the 16 bytes encryption key
fy: Bestand dat de 16 bytes encryptiesleutel bevat

en: File where vlc reads key-uri and keyfile-location
fy: Bestand waar vlc sleutel-uri en sleutelbestand-locatie leest

en: Use randomized IV for encryption
fy: Willekeurige IV gebruiken voor encryptie

en: Generate IV instead using segment-number as IV
fy: IV genereren in plaats van segmentnummer te gebruiken als IV

en: Number of first segment
fy: Nummer van eerste segment

en: The number of the first segment generated
fy: Het nummer van het eerst gegenereerde segment

en: HTTP Live streaming output
fy: HTTP live streaming uitvoer

en: Stream name
fy: Streamnaam

en: Name to give to this stream/channel on the shoutcast/icecast server.
fy: Naam voor deze stream/dit kanaal op deze shoutcast/icecast-server.

en: Stream description
fy: Streambeschrijving

en: Description of the stream content or information about your channel.
fy: Beschrijving van de streaminhoud of informatie over uw kanaal.

en: You normally have to feed the shoutcast module with Ogg streams. It is also possible to stream MP3 instead, so you can forward MP3 streams to the shoutcast/icecast server.
fy: Normaal moet u de shoutcast module van Ogg-streams voorzien. Het is ook mogelijk om MP3 te streamen, zodat u MP3 streams naar de shoutcast/icecast-server kan sturen.

en: Genre description
fy: Genrebeschrijving

en: Number of channels
fy: Aantal kanalen

en: Ogg Vorbis Quality
fy: Ogg Vorbis-kwaliteit

en: Stream public
fy: Publiek streamen

en: Make the server publicly available on the 'Yellow Pages' (directory listing of streams) on the icecast/shoutcast website. Requires the bitrate information specified for shoutcast. Requires Ogg streaming for icecast.
fy: Maak de server publiekelijk beschikbaar op de 'Yellow Pages' (lijst van streams) op de icecast/shoutcase website. Vereist de bitrate-informatie voor shoutcast. Vereist Ogg streamen voor icecast.

en: IceCAST output
fy: IceCAST-uitvoer

en: Caching value (ms)
fy: Buffergrootte (ms)

en: Default caching value for outbound UDP streams. This value should be set in milliseconds.
fy: Hier kunt u de buffergrootte voor UDP-streams configureren. Deze waarde moet in milliseconden opgegeven worden.

en: Group packets
fy: Groepeer pakketten

en: Packets can be sent one by one at the right time or by groups. You can choose the number of packets that will be sent at a time. It helps reducing the scheduling load on heavily-loaded systems.
fy: Paketten kunnen een voor een op de juiste tijd verzonden worden of per groep. U kunt kiezen hoeveel pakketten per keer verzonden worden. Dit helpt de belasting op zwaarbelaste systemen te reduceren.

en: UDP stream output
fy: UDP-streamuitvoer

en: ARM NEON video chroma conversions
fy: ARMNEON videochromaconversies

en: ARM NEON audio volume
fy: ARM NEON audiovolume

en: ARM NEON video chroma YUV->RGBA
fy: ARM NEON videochroma YUV->RGBA

en: Defines if BarGraph information should be sent
fy: Definieert of balkgrafiek-informatie verzonden moet worden

en: Defines if BarGraph information should be sent. 1 if the information should be sent, 0 otherwise (default 1).
fy: Definieert of balkgrafiek informatie verzonden moet worden. 1 als de informatie verzonden moet worden, anders 0 (standaard 1).

en: Sends the barGraph information every n audio packets
fy: Zend balkgrafiekinformatie elke n audiopaketten

en: Defines how often the barGraph information should be sent. Sends the barGraph information every n audio packets (default 4).
fy: Defnineer hoe vaalk balkgrafiek informatie verzonden moet worden. Stuurt de balkgrafiekinformatie elke n audiopaketten (standaard 4).

en: Defines if silence alarm information should be sent
fy: Definieert of stiltealarminformatie verzonden moet worden

en: Defines if silence alarm information should be sent. 1 if the information should be sent, 0 otherwise (default 1).
fy: Definieert of stiltealarminformatie verzonden moet worden. 1 als de informatie verzonden moet worden, anders 0 (standaard 1).

en: Time window to use in ms
fy: Te gebruiken tijdvenster in ms

en: Time Window during when the audio level is measured in ms for silence detection. If the audio level is under the threshold during this time, an alarm is sent (default 5000).
fy: Tijdvenster, in ms, waarin het audioniveau voor stiltedetectie gemeten word. Als het audioniveau gedurende die lengte onder de drempelwaarde ligt, zal er een alarm verzonden worden (standaard 5000).

en: Minimum Audio level to raise the alarm
fy: Minimum audioniveau om een alarm af te laten gaan

en: Threshold to be attained to raise an alarm. If the audio level is under the threshold during this time, an alarm is sent (default 0.1).
fy: Drempelwaarde die aangehouden moet worden om een alarm af te laten gaan. Als het audioniveau gedurende deze tijd onder de drempelwaarde ligt, wordt het alarm verzonden (standaard 0.1).

en: Time between two alarm messages in ms
fy: Tijd tussen twee alarmberichten in ms

en: Time between two alarm messages in ms. This value is used to avoid alarm saturation (default 2000).
fy: Tijd tussen twee alarmberichten in ms. Deze waarde wordt gebruikt om alarmverzadiging te voorkomen (standaard 2000).

en: Audio part of the BarGraph function
fy: Audio gedeelte van de BalkGrafiek functie

en: Audiobar Graph
fy: Audiobalkgrafiek

en: Simple decoder for Dolby Surround encoded streams
fy: Eenvoudige decoder voor Dolby Surround gecodeerde streams

en: This effect gives you the feeling that you are standing in a room with a complete 7.1 speaker set when using only a headphone, providing a more realistic sound experience. It should also be more comfortable and less tiring when listening to music for long periods of time.
    It works with any source format from mono to 7.1.
fy: Dit effect geeft u het gevoel dat u in een ruimte met een complete 7.1 speakerset staat als u alleen een koptelefoon gebruikt, zodat u een meer realistische geluidservaring krijgt. Het moet ook comfortabeler en minder vermoeiend zijn als u voor langere tijd naar muziek luistert.
    Het werkt met ieder bronformaat van mono tot 7.1.

en: Characteristic dimension
fy: Karakteristieke dimensie

en: Distance between front left speaker and listener in meters.
fy: Afstand tussen luidspreker linksvoor en luisteraar gemeten in meters.

en: Compensate delay
fy: Compenseer vertraging

en: The delay which is introduced by the physical algorithm may sometimes be disturbing for the synchronization between lips-movement and speech. In case, turn this on to compensate.
fy: De vertraging die door het fysische algoritme geïntroduceerd wordt, kan soms verstoring bij de synchronisatie tussen lip-bewegingen en spraak veroorzaken. In dat geval kunt u deze optie activeren voor compensatie.

en: No decoding of Dolby Surround
fy: Geen decodering voor Dolby Surround

en: Dolby Surround encoded streams won't be decoded before being processed by this filter. Enabling this setting is not recommended.
fy: Dolby Surround gecodeerde streams worden niet gedecodeerd voordat ze door deze filter verwerkt zijn. Inschakelen van deze optie wordt niet geadviseerd.

en: Headphone virtual spatialization effect
fy: Koptelefoon virtuele spatialisatie-effect

en: Headphone effect
fy: Koptelefoon-effect

en: Use downmix algorithm
fy: Gebruik downmix-algoritme

en: This option selects a stereo to mono downmix algorithm that is used in the headphone channel mixer. It gives the effect of standing in a room full of speakers.
fy: Deze optie selecteert een stereo-naar-mono downmixalgoritme dat wordt gebruikt in de koptelefoon kanaalmixer. Het geeft het effect van staan in een ruimte vol met speakers.

en: Select channel to keep
fy: Selecteer kanaal om te bewaren

en: This option silences all other channels except the selected channel.
fy: Deze optie dempt alle andere kanalen, behalve het geselecteerde kanaal.

en: Rear left
fy: Linksachter

en: Rear right
fy: Rechtsachter

en: Low-frequency effects
fy: Lage frequentie-effecten

en: Side left
fy: Lofterkant

en: Side right
fy: Rjochterkant

en: Rear center
fy: Midden-achter

en: Stereo to mono downmixer
fy: Stereo naar mono downmixer

en: Audio channel remapper
fy: Audiokanaal-remapper

en: Audio filter for simple channel mixing
fy: Audiofilter voor eenvoudige kanaalmixing

en: Audio filter for trivial channel mixing
fy: Audiofilter voor triviale kanaalmixing

en: Sound Delay
fy: Geluidvertraging

en: Delay
fy: Vertraging

en: Add a delay effect to the sound
fy: Voeg een vertragingseffect aan het geluid toe

en: Delay time
fy: Vertragingstijd

en: Time in milliseconds of the average delay. Note average
fy: Tijd in milliseconden voor gemiddelde vertraging. NB: gemiddeld

en: Sweep Depth
fy: Veegdiepte

en: Time in milliseconds of the maximum sweep depth. Thus, the sweep range will be delay-time +/- sweep-depth.
fy: Tijd in milliseconden van de maximum sleepdiepte. Dus, het sleepbereik zal vertragingstijd +/- sleepdiepte zijn.

en: Sweep Rate
fy: Veegsnelheid

en: Rate of change of sweep depth in milliseconds shift per second of play
fy: Snelheid van verandering van sleepdiepte in milliseconden verschuiving per seconde afspelen.

en: Feedback gain
fy: Feedback-versterking

en: Gain on Feedback loop
fy: Versterking op feedback-lus

en: Wet mix
fy: Nat mix

en: Level of delayed signal
fy: Niveau van vertraagd signaal

en: Dry Mix
fy: Droog mix

en: Level of input signal
fy: Niveau van invoersignaal

en: RMS/peak
fy: RMS/piek

en: Attack time
fy: Attack-tijd

en: Release time
fy: Release-tijd

en: Threshold level
fy: Drempelwaarde

en: Set the makeup gain in dB (0 ... 24).
fy: Makeup gain in dB (0 ... 24).

en: Dynamic range compressor
fy: Dynamisch bereikcompressor

en: Audio filter for PCM format conversion
fy: Audiofilter voor PCM-formaat conversie

en: Equalizer preset
fy: Equalizer voorkeuren

en: Preset to use for the equalizer.
fy: Voorinstelling om in de equalizer te gebruiken.

en: Bands gain
fy: Bandversterking

en: Don't use presets, but manually specified bands. You need to provide 10 values between -20dB and 20dB, separated by spaces, e.g. "0 2 4 2 0 -2 -4 -2 0 2".
fy: Gebruik geen voorkeursinstellingen, maar handmatig opgegeven banden. U moet 10 waarden tussen -20dB en 20dB opgeven, gescheiden door spaties, bijv "0 2 4 2 0 -2 -4 -2 0".

en: Use VLC frequency bands
fy: VLC-frequentiebanden gebruiken

en: Use the VLC frequency bands. Otherwise, use the ISO Standard frequency bands.
fy: Gebruik de VLC-frequentiebanden. Gebruik anders de ISO-standaard frequentiebanden.

en: Two pass
fy: Dubbelverwerking

en: Filter the audio twice. This provides a more intense effect.
fy: Filter het geluid tweemaal. Dit geeft een meer intens effect.

en: Global gain
fy: Algemene versterking

en: Set the global gain in dB (-20 ... 20).
fy: Zet de algemene versterking in dB (-20 ... 20).

en: Equalizer with 10 bands
fy: Equalizer met 10 banden

en: Flat
fy: Normaal

en: Classical
fy: Klassiek

en: Full bass
fy: Vol bass

en: Full bass and treble
fy: Vol bass en treble

en: Full treble
fy: Vol treble

en: Large Hall
fy: Grote Zaal

en: Party
fy: Feest

en: Soft
fy: Zacht

en: Soft rock
fy: Soft Rock

en: Gain multiplier
fy: Versterkingsvermenigvuldiger

en: Increase or decrease the gain (default 1.0)
fy: Versterking vermeerderen of verminderen (standaard 1.0)

en: Gain control filter
fy: Versterkingsbediening

en: Simple Karaoke filter
fy: Simpele karaokefilter

en: Number of audio buffers
fy: Aantal audiobuffers

en: This is the number of audio buffers on which the power measurement is made. A higher number of buffers will increase the response time of the filter to a spike but will make it less sensitive to short variations.
fy: Dit is het aantal audiobuffers waarop de energiemeting gedaan wordt. Een hoger aantal buffers zal de responstijd van het filter hoger leggen, maar zal het minder gevoelig maken voor korte variaties.

en: Maximal volume level
fy: Maximaal volumeniveau

en: If the average power over the last N buffers is higher than this value, the volume will be normalized. This value is a positive floating point number. A value between 0.5 and 10 seems sensible.
fy: Als de gemiddelde energie over de laatste N buffers hoger dan deze waarde is, zal het volume genormaliseerd worden. Deze waarde is een positief kommagetal. Waarden tussen 0.5 en 10 zijn zinvol.

en: Volume normalizer
fy: Volumenormalisatie

en: Parametric Equalizer
fy: Parametrische equalizer

en: Low freq (Hz)
fy: Lage frequentie (Hz)

en: Low freq gain (dB)
fy: Lage frequentie versterking (dB)

en: High freq (Hz)
fy: Hoge frequentie (Hz)

en: High freq gain (dB)
fy: Hoge frequentie versterking (dB)

en: Freq 1 (Hz)
fy: Frequentie 1 (Hz)

en: Freq 1 gain (dB)
fy: Frequentie 1 versterking (dB)

en: Freq 2 (Hz)
fy: Frequentie 2 (Hz)

en: Freq 2 gain (dB)
fy: Frequentie 2 versterking (dB)

en: Freq 3 (Hz)
fy: Frequentie 3 (Hz)

en: Freq 3 gain (dB)
fy: Frequentie 3 (dB)

en: Audio filter for band-limited interpolation resampling
fy: Audiofilter voor band-beperkte interpolatie-resampling

en: Resampling quality
fy: Resampling-kwaliteit

en: Sample rate converter type
fy: Type samplerate-converter

en: Different resampling algorithms are supported. The best one is slower, while the fast one exhibits low quality.
fy: Er worden verschillende resamplingsalgoritmen ondersteund. De beste is trager, terwijl de snelle een lage kwaliteit vertoont.

en: Sinc function (best quality)
fy: Sinc-functie (beste kwaliteit)

en: Sinc function (medium quality)
fy: Sinc-functie (gemiddelde kwaliteit)

en: Sinc function (fast)
fy: Sinc-functie (snel)

en: Zero Order Hold (fastest)
fy: Zero Order Hold (snelste)

en: Linear (fastest)
fy: Lineair (snelste)

en: Nearest-neighbor audio resampler
fy: Nearest neighbour audio-resampler

en: Audio tempo scaler synched with rate
fy: Audiotemposchaler synchroon met afspeelsnelheid

en: Scaletempo
fy: Schaaltempo

en: Stride Length
fy: Schrijdlengte

en: Length in milliseconds to output each stride
fy: Lengte in milliseconden om iedere schrijd in uit te voeren

en: Overlap Length
fy: Overlaplengte

en: Percentage of stride to overlap
fy: Percentage van schrijd om te overlappen

en: Search Length
fy: Zoeklengte

en: Length in milliseconds to search for best overlap position
fy: Lengte in milliseconden om voor een beste overlappositie te zoeken

en: Room size
fy: Kamergrootte

en: Defines the virtual surface of the room emulated by the filter.
fy: Definieert de virtuele oppervlakte van de ruimte die door de filter geëmuleerd wordt.

en: Room width
fy: Kamerbreedte

en: Width of the virtual room
fy: Breedte van de virtuele ruimte

en: Wet
fy: Nat

en: Dry
fy: Droog

en: Damp
fy: Vochtig

en: Audio Spatializer
fy: Audio-spatializer

en: This filter enhances the stereo effect by suppressing mono (signal common to both channels) and by delaying the signal of left into right and vice versa, thereby widening the stereo effect.
fy: Deze filter verbetert het stereo-effect door mono (gemeenschappelijk signaal van beide kanalen) te onderdrukken en door het signaal van links in rechts te vertragen en omgekeerd, waardoor het stereo-effect verbreed wordt.

en: Time in ms of the delay of left signal into right and vice versa.
fy: Tijd in ms van de vertraging van het linker signaal in rechts en omgekeerd.

en: Amount of gain in delayed left signal into right and vice versa. Gives a delay effect of left signal in right output and vice versa which gives widening effect.
fy: Hoeveelheid versterking in het vertraagde linker signaal in rechts en omgekeerd. Geeft een vertragingseffect van het linker signaal in de rechter uitvoer en omgekeerd, wat een verbredingseffect tot gevolg heeft.

en: Crossfeed
fy: Kruisvoeding

en: Cross feed of left into right with inverted phase. This helps in suppressing the mono. If the value is 1 it will cancel all the signal common to both channels.
fy: Kruisvoeding van links in rechts met omgekeerde fase. Dit helpt bij het onderdrukken van de mono. Als de waarde 1 is, zal het alle signalen die gemeenschappelijk zijn aan beide kanalen annuleren.

en: Dry mix
fy: Droge mix

en: Level of input signal of original channel.
fy: Niveau van invoersignaal van origineel kanaal.

en: Stereo Enhancer
fy: Stereo-verbetering

en: Simple stereo widening effect
fy: Simpel stereo-verbredingseffect

en: Single precision audio volume
fy: Enkele precisie audiovolume

en: Integer audio volume
fy: Integer geluidsvolume

en: Dummy audio output
fy: Dummy audio-uitvoer

en: Audio output device
fy: Audio-uitvoerapparaat

en: Audio output device (using ALSA syntax).
fy: Audio-uitvoerapparaat (gebruikmakend van ALSA-syntax).

en: Audio output channels
fy: Audio-uitvoerkanalen

en: Channels available for audio output. If the input has more channels than the output, it will be down-mixed. This parameter is ignored when digital pass-through is active.
fy: Beschikbare kanalen voor audio-uitvoer. Als de invoer meer kanalen heeft dan de uitvoer, zal het gedownmixt worden. Deze parameter wordt genegeerd wanneer digitale pass-through ingeschakeld is.

en: ALSA audio output
fy: ALSA audio-uitvoer

en: Audio output failed
fy: Audio-uitvoer mislukt

en: The audio device "%s" could not be used:
    %s.
fy: Het audio-apparaat "%s" kon niet gebruikt worden:
    %s.

en: Audio memory
fy: Audiogeheugen

en: Audio memory output
fy: Audiogeheugenuitvoer

en: Sample format
fy: Sampleformaat

en: Last audio device
fy: Laatste audio-apparaat

en: HAL AudioUnit output
fy: HAL AudioUnit-uitvoer

en: System Sound Output Device
fy: Systeemgeluid-uitvoerapparaat

en: %s (Encoded Output)
fy: %s (Gecodeerde uitvoer)

en: Audio device is not configured
fy: Audioapparaat is niet geconfigureerd

en: You should configure your speaker layout with "Audio Midi Setup" in /Applications/Utilities. VLC will output Stereo only.
fy: Configureer uw speakeropstelling met "Audio Midi Setup" in /Toepassingen/Hulpprogramma's. Op dit moment wordt de stereo-modus gebruikt.

en: The selected audio output device is exclusively in use by another program.
fy: Het geselecteerde audio-uitvoerapparaat is exclusief in gebruik door een ander programma.

en: Output device
fy: Uitvoerapparaat

en: Select your audio output device
fy: Selecteer uw audio-uitvoerapparaat

en: Speaker configuration
fy: Speakerconfiguratie

en: Select speaker configuration you want to use. This option doesn't upmix! So NO e.g. Stereo -> 5.1 conversion.
fy: Selecteer speakerconfiguratie die u wilt gebruiken. Deze optie doet geen upmixing! Dus GEEN bijv. Stereo -> 5.1 conversie.

en: Audio volume in hundredths of decibels (dB).
fy: Audiovolume in hondersten decibels (dB).

en: DirectX audio output
fy: DirectX audio-uitvoer

en: Output format
fy: Utfierformaat

en: Number of output channels
fy: Aantal uitvoerkanalen

en: By default (0), all the channels of the incoming will be saved but you can restrict the number of channels here.
fy: Standaard (0) worden alle kanalen uit de invoer opgeslagen, maar hier kunt u het aantal kanalen beperken.

en: Add WAVE header
fy: Voeg WAVE-header toe

en: Instead of writing a raw file, you can add a WAV header to the file.
fy: Voeg een WAV-header toe aan het bestand in plaats van alleen de ruwe data te schrijven.

en: Output file
fy: Uitvoerbestand

en: File audio output
fy: Audio bestandsuitvoer

en: Automatically connect to writable clients
fy: Automatisch met schrijfbare clients verbinden

en: If enabled, this option will automatically connect sound output to the first writable JACK clients found.
fy: Indien actief, zal deze optie automatisch de geluidsuitgang verbinden met de eerst gevonden schrijfbare JACK-clients.

en: Connect to clients matching
fy: Verbind met geschikte clients

en: If automatic connection is enabled, only JACK clients whose names match this regular expression will be considered for connection.
fy: Als automatische verbinding ingeschakeld is, kunnen alleen JACK-clients waarvan de namen overeenkomen met deze reguliere expressie verbinding maken.

en: JACK audio output
fy: JACK audio-uitvoer

en: Device
fy: Apparaat

en: Select a proper audio device to be used by KAI.
fy: Selecteer een audioapparaat om gebruikt te worden door KAI.

en: Open audio in exclusive mode.
fy: Audio in exclusieve modus openen.

en: Enable this option if you want your audio not to be interrupted by the other audio.
fy: Schakel deze optie in als u wilt dat uw audio niet onderbroken wordt door de andere audio.

en: K Audio Interface audio output
fy: K Audio interface audio-uitvoer

en: OSS device node path.
fy: Knooppuntpad OSS-apparaat

en: Open Sound System audio output
fy: Open Sound System audio-uitvoer

en: Pulseaudio audio output
fy: Pulseaudio audio-uitvoer

en: OpenBSD sndio audio output
fy: OpenBSD sndio audio-uitvoer

en: Software gain
fy: Software-versterking

en: This linear gain will be applied in software.
fy: Deze lineaire versterking zal toegepast worden in software.

en: Windows Audio Session API output
fy: Windows Audio Session API uitvoer

en: Select Audio Device
fy: Selecteer audio-apparaat

en: Select special Audio device, or let windows decide (default), change needs VLC restart to apply.
fy: Selecteer een speciaal audio-apparaat, of laat Windows beslissen (standaard), aanpassing vereist herstart van VLC.

en: WaveOut audio output
fy: WaveOut audio-uitvoer

en: Use float32 output
fy: Gebruik float32 uitvoer

en: The option allows you to enable or disable the high-quality float32 audio output mode (which is not well supported by some soundcards).
fy: Deze optie stelt u in staat de hoge-kwaliteit float32 audio-uitvoermodus te gebruiken (die niet door iedere geluidskaart goed ondersteund wordt).

en: A/52 dynamic range compression
fy: A/52 dynamische bereikcompressie

en: Dynamic range compression makes the loud sounds softer, and the soft sounds louder, so you can more easily listen to the stream in a noisy environment without disturbing anyone. If you disable the dynamic range compression the playback will be more adapted to a movie theater or a listening room.
fy: Compressie van het dynamisch bereik maakt de harde geluiden zachter en de zachte geluiden harder. Hiermee wordt het makkelijker om naar streams te luisteren in een rumoerige omgeving zonder iemand te storen. Als deze optie uit staat, dan wordt het geluid aangepast aan een filmtheater of een luisterkamer.

en: ATSC A/52 (AC-3) audio decoder
fy: ATSC A/52 (AC-3) audiodecoder

en: ADPCM audio decoder
fy: ADPCM audiodecoder

en: AES3/SMPTE 302M audio decoder
fy: AES3/SMPTE 302M audiodecoder

en: AES3/SMPTE 302M audio packetizer
fy: AES3/SMPTE 302M audiopacketizer

en: Raw/Log Audio decoder
fy: Raw/Log audiodecoder

en: Raw audio encoder
fy: Ruwe audio-encoder

en: Non-ref
fy: Niet-referentie

en: Bidir
fy: Bidirectioneel

en: Non-key
fy: Niet-key

en: simple
fy: eenvoudig

en: Various audio and video decoders/encoders delivered by the FFmpeg library. This includes (MS)MPEG4, DivX, SV1,H261, H263, H264, WMV, WMA, AAC, AMR, DV, MJPEG and other codecs
fy: Diverse audio- en videodecoders/-encoders geleverd door de FFmpeg-bibliotheek. Deze bevat (MS)MPEG4, DivX, SV1,H261, H263, H264, WMV, WMA, AAC, AMR, DV, MJPEG en andere codecs

en: FFmpeg audio/video decoder
fy: FFmpeg audio-/videodecoder

en: Decoding
fy: Decoderen

en: Encoding
fy: Coderen

en: FFmpeg audio/video encoder
fy: FFmpeg audio-/video-encoder

en: Direct rendering
fy: Directe weergave

en: Error resilience
fy: Fouttolerantie

en: libavcodec can do error resilience.
    However, with a buggy encoder (such as the ISO MPEG-4 encoder from M$) this can produce a lot of errors.
    Valid values range from 0 to 4 (0 disables all errors resilience).
fy: libavcodec kan fouttolerantie op zich nemen.
    Echter, met een defecte encoder (zoals de ISO MPEG-4 encoder van M$) kan dit veel fouten geven.
    Geldige waarden van 0 tot 4 (0 schakelt alle fouttolerantie uit).

en: Workaround bugs
fy: Probeer fouten te omzeilen

en: Try to fix some bugs:
    1  autodetect
    2  old msmpeg4
    4  xvid interlaced
    8  ump4 
    16 no padding
    32 ac vlc
    64 Qpel chroma.
    This must be the sum of the values. For example, to fix "ac vlc" and "ump4", enter 40.
fy: Probeer enkele fouten te repareren:
    1  autodetectie
    2  oude msmpeg4
    4  xvid geïnterlinieerd
    8  ump4 
    16 geen padding
    32 ac vlc
    64 Qpel chroma.
    Dit moet de som van waarden zijn. Bijvoorbeeld, om "ac vlc" en "ump4" te repareren, geef 40 in.

en: Hurry up
fy: Opschieten

en: The decoder can partially decode or skip frame(s) when there is not enough time. It's useful with low CPU power but it can produce distorted pictures.
fy: De decoder kan beelden gedeeltelijk decoderen of overslaan als er niet genoeg tijd is. Dit kan handig zijn bij zwakke CPU's, maar kan verstoorde afbeeldingen produceren.

en: Allow speed tricks
fy: Snelheidstrucjes toestaan

en: Allow non specification compliant speedup tricks. Faster but error-prone.
fy: Sta trucs voor snelheidswinst die niet in de specificatie beschreven zijn toe. Sneller, maar foutgevoelig.

en: Skip frame (default=0)
fy: Beeld overslaan (standaard=0)

en: Force skipping of frames to speed up decoding (-1=None, 0=Default, 1=B-frames, 2=P-frames, 3=B+P frames, 4=all frames).
fy: Forceer overslaan van beelden om decoderen te versnellen (-1=Geen, 0=Standaard, 1=B-beelden, 2=P-beelden, 3=B+P-beelden, 4=alle beelden).

en: Skip idct (default=0)
fy: Idct overslaan (standaard=0)

en: Force skipping of idct to speed up decoding for frame types (-1=None, 0=Default, 1=B-frames, 2=P-frames, 3=B+P frames, 4=all frames).
fy: Forceer overslaan van idct om decoderen van beeldtypes te versnellen (-1=Geen, 0=Standaard, 1=B-beelden, 2=P-beelden, 3=B+P-beelden, 4=alle beelden).

en: Debug mask
fy: Debugmasker

en: Set FFmpeg debug mask
fy: Zet ffmpeg debug masker

en: Codec name
fy: Codecnaam

en: Internal libavcodec codec name
fy: Interne libavcodec-codecnaam

en: Skip the loop filter for H.264 decoding
fy: Loop-filter voor H.264 decodering overslaan

en: Skipping the loop filter (aka deblocking) usually has a detrimental effect on quality. However it provides a big speedup for high definition streams.
fy: Overslaan van de loop-filter (ook gekend als deblocking) heeft gewoonlijk een negatieve invloed op kwaliteit. Het geeft echter wel een gigantische snelheidswinst  voor high definition streams.

en: Hardware decoding
fy: Hardwaredecodering

en: This allows hardware decoding when available.
fy: Dit laat u hardwaredecodering gebruiken indien dit beschikbaar is.

en: Number of threads used for decoding, 0 meaning auto
fy: Aantal threads om te gebruiken voor transcoderen, 0 betekent auto

en: Ratio of key frames
fy: Verhouding van sleutelbeelden

en: Number of frames that will be coded for one key frame.
fy: Aantal beelden dat gecodeerd zal worden voor een sleutelbeeld.

en: Ratio of B frames
fy: Verhouding B-beelden

en: Number of B frames that will be coded between two reference frames.
fy: Aantal B-beelden dat gecodeerd zal worden tussen twee referentiebeelden.

en: Video bitrate tolerance
fy: Tolerantie video-bitrate

en: Video bitrate tolerance in kbit/s.
fy: Tolerantie van de video-bitrate in kbit/s.

en: Interlaced encoding
fy: Geïnterlinieerd coderen

en: Enable dedicated algorithms for interlaced frames.
fy: Speciale algoritmes voor geïnterlinieerde frames inschakelen.

en: Interlaced motion estimation
fy: Geïnterlinieerde bewegingschatting

en: Enable interlaced motion estimation algorithms. This requires more CPU.
fy: Algoritmes voor geïnterlinieerde "motion estimation" inschakelen. Dit verhoogt het CPU-gebruik.

en: Pre-motion estimation
fy: Voorbewegingsschatting

en: Enable the pre-motion estimation algorithm.
fy: Pre-motion schattingsalgoritme inschakelen.

en: Rate control buffer size
fy: Snelheidbediening buffergrootte

en: Rate control buffer size (in kbytes). A bigger buffer will allow for better rate control, but will cause a delay in the stream.
fy: Buffergrootte voor snelheidbediening (in kbytes). Een grotere buffer zorgt voor een betere snelheidbediening, maar zal een vertraging in de stream veroorzaken.

en: Rate control buffer aggressiveness
fy: Agressie snelheidbediening-buffer

en: Rate control buffer aggressiveness.
fy: Agressie snelheidbediening-buffer

en: I quantization factor
fy: I quantisatiefactor

en: Quantization factor of I frames, compared with P frames (for instance 1.0 => same qscale for I and P frames).
fy: Quantisatiefactor van I-beelden, vergeleken met P-beelden (bijvoorbeeld 1.0 => dezelfde kwaliteitsschaal voor I- en P-beelden).

en: Noise reduction
fy: Ruisreductie

en: Enable a simple noise reduction algorithm to lower the encoding length and bitrate, at the expense of lower quality frames.
fy: Schakel een eenvoudig ruisonderdrukkingsalgoritme in om de coderingslengte en bitrate te verminderen, met lagere beeldkwaliteit tot gevolg.

en: MPEG4 quantization matrix
fy: MPEG4-quantisatiematrix

en: Use the MPEG4 quantization matrix for MPEG2 encoding. This generally yields a better looking picture, while still retaining the compatibility with standard MPEG2 decoders.
fy: Gebruik de MPEG4 quantisatiematrix voor MPEG2 codering. Dit zorgt over het algemeen voor een beter beeld, terwijl de compatibiliteit met standaard MPEG2-decoders behouden blijft.

en: Quality level
fy: Kwaliteitsniveau

en: Quality level for the encoding of motions vectors (this can slow down the encoding very much).
fy: Kwaliteitsniveau voor het coderen van bewegingsvectors (dit kan het coderen heel erg vertragen).

en: The encoder can make on-the-fly quality tradeoffs if your CPU can't keep up with the encoding rate. It will disable trellis quantization, then the rate distortion of motion vectors (hq), and raise the noise reduction threshold to ease the encoder's task.
fy: De encoder kan on-the-fly kwaliteitscompromissen maken als uw CPU niet meekan met de coderingssnelheid. Dit zal trellis-quantisatie uitschakelen, daarna de rate-vervorming van bewegingsvectoren (hq), en de drempel voor ruisreductie verhogen om de taak van de encoder te vergemakkelijken.

en: Minimum video quantizer scale
fy: Minimum quantisatieschaal van de video

en: Minimum video quantizer scale.
fy: Minimum quantisatieschaal van de video.

en: Maximum video quantizer scale
fy: Maximum quantisatieschaal van de video

en: Maximum video quantizer scale.
fy: Maximum quantisatieschaal van de video.

en: Trellis quantization
fy: Trellis-quantisatie

en: Enable trellis quantization (rate distortion for block coefficients).
fy: Trellis-quantisatie inschakelen (snelheidvervorming voor blok-coëfficiënten).

en: Fixed quantizer scale
fy: Vaste quantisatieschaal

en: A fixed video quantizer scale for VBR encoding (accepted values: 0.01 to 255.0).
fy: Een vaste videoquantisatieschaal voor VBR codering (geaccepteerde waardes: 0.01 tot 255.0).

en: Strict standard compliance
fy: Strikt conform standaard

en: Force a strict standard compliance when encoding (accepted values: -2 to 2).
fy: Forceer een strikte standaardtolerantie bij het coderen (geaccepteerde waarden: -2 tot 2).

en: Luminance masking
fy: Helderheidsmaskering

en: Raise the quantizer for very bright macroblocks (default: 0.0).
fy: Verhoog de quantisatie voor zeer heldere macroblokken (standaard: 0.0).

en: Darkness masking
fy: Duisternismaskering

en: Raise the quantizer for very dark macroblocks (default: 0.0).
fy: Verhoog de quantisatie voor zeer donkere macroblokken (standaard: 0.0).

en: Motion masking
fy: Bewegingsmaskering

en: Raise the quantizer for macroblocks with a high temporal complexity (default: 0.0).
fy: Verhoog de quantisatie voor macroblokken met een hoge tijdelijke complexiteit (standaard: 0.0).

en: Border masking
fy: Randmaskering

en: Raise the quantizer for macroblocks at the border of the frame (default: 0.0).
fy: Verhoog de quantisatie voor macroblocks aan de rand van het beeld (standaard: 0.0).

en: Luminance elimination
fy: Helderheid-eliminatie

en: Eliminates luminance blocks when the PSNR isn't much changed (default: 0.0). The H264 specification recommends -4.
fy: Elimineert heldere blokken wanneer de PSNR niet veel veranderd is (standaard: 0.0). De H264-specificatie raadt -4 aan.

en: Chrominance elimination
fy: Kleur-eliminatie

en: Eliminates chrominance blocks when the PSNR isn't much changed (default: 0.0). The H264 specification recommends 7.
fy: Elimineert chrominantieblokken wanneer de PSNR niet veel veranderd is (standaard: 0.0). De H264-specificatie raadt 7 aan.

en: Specify AAC audio profile to use
fy: AAC-audioprofiel opgeven om te gebruiken

en: Specify the AAC audio profile to use for encoding the audio bitstream. It takes the following options: main, low, ssr (not supported),ltp, hev1, hev2 (default: low). hev1 and hev2 are currently supported only with libfdk-aac enabled libavcodec
fy: Geef het AAC-audioprofiel op voor de codering van de audio bitstream. Een van de volgende opties kan gebruikt worden: main, low, ssr (niet ondersteund), ltp, hev1, hev2 (standaard: low). Hev1 en hev2 worden op dit moment alleen ondersteund met libfdk-aac ingeschakelde libavcodec.

en: It seems your Libav/FFmpeg (libavcodec) installation lacks the following encoder:
    %s.
    If you don't know how to fix this, ask for support from your distribution.
    
    This is not an error inside VLC media player.
    Do not contact the VideoLAN project about this issue.
fy: Hij lijkt erop dat uw FFMPEG (libavcodec) installatie de volgende encoder mist:
    %s.
    Als u niet weet hoe u dit moet oplossen, vraag ondersteuning van uw distributie.
    
    Dit is geen fout in VLC Media Player.
    Neem hierover geen contact met het VideoLAN project op.

en: unknown
fy: ûnbekend

en: video
fy: fideo

en: subpicture
fy: sub-figuer

en: VLC could not open the %4.4s %s encoder.
fy: VLC koe de %4.4s %s kodearder net iepenje.

en: VA-API video decoder via DRM
fy: VA-API videodecoder via DRM

en: Opacity
fy: Dekking

en: Closed Captions decoder
fy: Closed Captions-decoder

en: CDG video decoder
fy: CDG videodecoder

en: Crystal HD hardware video decoder
fy: Crystal HD hardware videodecoder

en: CVD subtitle decoder
fy: CVD-ondertiteldecoder

en: Chaoji VCD subtitle packetizer
fy: Chaoji VCD-ondertitelpacketizer

en: Encoding quality
fy: Coderingskwaliteit

en: Chroma format
fy: Chromaformaat

en: Picking chroma format will force a conversion of the video into that format
fy: Het kiezen van een chromaformaat zal de video naar dat formaat converteren

en: DTS dynamic range compression
fy: DTS dynamische bereikcompressie

en: DTS Coherent Acoustics audio decoder
fy: DTS coherent acoustiek audiodecoder

en: Save raw codec data
fy: Sla de ruwe codec gegevens op

en: Save the raw codec data if you have selected/forced the dummy decoder in the main options.
fy: Sla de ruwe codecgegevens op als u de dummy decoder in de hoofdinstellingen geselecteerd/geforceerd heeft.

en: Decoding X coordinate
fy: X-coördinaat decoderen

en: X coordinate of the rendered subtitle
fy: X-coördinaat van de weergegeven ondertitels

en: Decoding Y coordinate
fy: Y-coördinaat decoderen

en: Y coordinate of the rendered subtitle
fy: Y-coördinaat van de weergegeven ondertitels

en: Subpicture position
fy: Positie subafbeelding:

en: You can enforce the subpicture position on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, e.g. 6=top-right).
fy: U kunt hier de subafbeelingpositie op de video forceren (0=centreren, 1= links, 2=rechts, 4=boven, 8=onder, u kunt ook combinaties van deze waarden gebruiken, bijv. 6=boven-rechts).

en: Encoding X coordinate
fy: X-coördinaat coderen

en: X coordinate of the encoded subtitle
fy: X-coördinaat van de gecodeerde ondertitel

en: Encoding Y coordinate
fy: Y-coördinaat coderen

en: Y coordinate of the encoded subtitle
fy: Y-coördinaat van de gecodeerde ondertitel

en: DVB subtitles decoder
fy: DVB-ondertiteldecoder

en: DVB subtitles
fy: DVD-undertitels

en: DVB subtitles encoder
fy: DVB-ondertitelencoder

en: AAC audio decoder (using libfaad2)
fy: AAC-audiodecoder (gebruikt libfaad2)

en: AAC extension
fy: AAC-extensie

en: Encoder Profile
fy: Encoderprofiel

en: Enable spectral band replication
fy: Spectrale band replicatie inschakelen

en: VBR Quality
fy: VBR-kwaliteit

en: Enable afterburner library
fy: Afterburner-bibliotheek inschakelen

en: Signaling mode of the extension AOT
fy: Signaalmodus van de extensie AOT

en: FDK-AAC Audio encoder
fy: FDK-AAC audio-encoder

en: Flac audio decoder
fy: Flac audiodecoder

en: Flac audio encoder
fy: Flac audio-encoder

en: Synthesis gain
fy: Synthesis-gain

en: This gain is applied to synthesis output. High values may cause saturation when many notes are played at a time.
fy: Deze gain wordt toegepast op de synthese-uitvoer. Hoge waarden kunnen verzadiging veroorzaken wanneer veel noten tegelijk gespeeld worden.

en: Polyphony
fy: Polyfonie

en: The polyphony defines how many voices can be played at a time. Larger values require more processing power.
fy: De polyfonie definieert hoeveel stemmen tegelijk afgespeeld kunnen worden. Grotere waarden vereisen meer rekenkracht.

en: Reverb
fy: Kunstmatige galm

en: MIDI synthesis not set up
fy: MIDI synthese niet ingesteld

en: A sound font file (.SF2) is required for MIDI synthesis.
    Please install a sound font and configure it from the VLC preferences (Input / Codecs > Audio codecs > FluidSynth).
fy: Een sound font bestand (.SF2) is nodig voor MIDI synthesis.
    Installeer een sound font en configureer het vanuit de VLC-voorkeuren (Invoer/codecs > Audiocodecs / FluidSynth).

en: G.711 decoder
fy: G.711-decoder

en: Uses GStreamer framework's plugins to decode the media codecs
fy: Gebruikt de plugins van het GStreamer-framework om de mediacodecs te decoderen

en: Use DecodeBin
fy: DecodeBin gebruiken

en: DecodeBin is a container element, that can add and manage multiple elements. Apart from adding the decoders, decodebin also adds elementary stream parsers which can provide more info such as codec profile, level and other attributes, in the form of GstCaps (Stream Capabilities) to decoder.
fy: DecodeBin is een container-element, dat meerdere elementen kan toevoegen en beheren. Naast het toevoegen van de decoders, voegt decodebin ook elementaire-stream-parsers toe die meer informatie kunnen voorzien zoals codecprofiel, niveau en andere attributen, in de vorm van GstCaps (stream-mogelijkheden) aan de decoder.

en: GStreamer Based Decoder
fy: GStreamer-gebaseerde decoder

en: Quality level for encoding (this can enlarge or reduce output image size).
fy: Kwaliteitsniveau voor coderen (dit kan de afbeeldingsgrootte van de uitvoer vermeerderen of verminderen).

en: JPEG image decoder
fy: JPEG-afbeeldingsdecoder

en: JPEG image encoder
fy: JPEG-afbeeldingsencoder

en: Formatted Subtitles
fy: Opgemaakte ondertitels

en: Shadow
fy: Schaduw

en: Outline
fy: Omtrek

en: Black
fy: Zwart

en: Gray
fy: Grijs

en: Silver
fy: Zilver

en: White
fy: Wit

en: Maroon
fy: Kastanjebruin

en: Red
fy: Rood

en: Yellow
fy: Geel

en: Olive
fy: Olijf

en: Green
fy: Groen

en: Teal
fy: Taling

en: Lime
fy: Limoen

en: Purple
fy: Paars

en: Navy
fy: Marine

en: Blue
fy: Blauw

en: Use Tiger for rendering
fy: Gebruik Tiger voor weergave

en: Kate streams can be rendered using the Tiger library. Disabling this will only render static text and bitmap based streams.
fy: Kate-streams kunnen met de Tiger-bibliotheek worden weergegeven. Dit uitschakelen zal alleen statische tekst en bitmap-gebaseerde streams weergeven.

en: Rendering quality
fy: Kwaliteit weergave

en: Select rendering quality, at the expense of speed. 0 is fastest, 1 is highest quality.
fy: Selecteer weergavekwaliteit, ten koste van snelheid. 0 is het snelst, 1 is de hoogste kwaliteit.

en: Default font effect
fy: Standaard teksteffect

en: Add a font effect to text to improve readability against different backgrounds.
fy: Voeg een teksteffect toe om de leesbaarheid tegen verschillende achtergronden te verbeteren.

en: Default font effect strength
fy: Standaard teksteffectsterkte

en: How pronounced to make the chosen font effect (effect dependent).
fy: Hoe aanwezig het gekozen teksteffect moet zijn (afhankelijk van het effect).

en: Default font description
fy: Standaardomschrijving van lettertype

en: Which font description to use if the Kate stream does not specify particular font parameters (name, size, etc) to use. A blank name will let Tiger choose font parameters where appropriate.
fy: Welke lettertype-omschrijving te gebruiken als de Kate stream geen bepaalde lettertypeparameters (naam, grootte, etc.) opgeeft. Een lege naam zal Tiger waar nodig lettertypeparameters laten kiezen.

en: Default font color
fy: Standaard tekstkleur

en: Default font color to use if the Kate stream does not specify a particular font color to use.
fy: Standaard tekstkleur om te gebruiken als de Kate stream geen specifieke tekstkleur opgeeft.

en: Default font alpha
fy: Standaard alpha van tekst

en: Transparency of the default font color if the Kate stream does not specify a particular font color to use.
fy: Transparantie van de standaard tekstkleur als de Kate stream geen specifieke tekstkleur opgeeft.

en: Default background color
fy: Standaard achtergrondkleur

en: Default background color if the Kate stream does not specify a background color to use.
fy: Standaard achtergrondkleur als de Kate stream geen specifieke achtergrondkleur opgeeft.

en: Default background alpha
fy: Standaard achtergrond-alpha

en: Transparency of the default background color if the Kate stream does not specify a particular background color to use.
fy: Transparantie van de standaard achtergrondkleur als de Kate stream geen specifieke achtergrondkleur opgeeft.

en: Kate is a codec for text and image based overlays.
    The Tiger rendering library is needed to render complex Kate streams, but VLC can still render static text and image based subtitles if it is not available.
    Note that changing settings below will not take effect until a new stream is played. This will hopefully be fixed soon.
fy: Kate is een codec voor tekst- en afbeeldinggebaseerde overlays.
    De Tiger-weergavebibliotheek is nodig voor weergave van complexe Kate-streams, maar VLC kan zonder nog steeds statische tekst en afbeelding-gebaseerde ondertitels weergeven.
    Let op dat veranderingen in instellingen hier onder pas actief worden als een nieuwe stream afgespeeld wordt. Dit wordt hopelijk binnenkort opgelost.

en: Kate overlay decoder
fy: Kate-overlaydecoder

en: Tiger rendering defaults
fy: Tiger-renderingstandaarden

en: Kate text subtitles packetizer
fy: Kate-tekst ondertitelpacketizer

en: Subtitles (advanced)
fy: Ondertitels (geavanceerd)

en: Subtitle renderers using libass
fy: Ondertitelweergave met libass

en: Building font cache
fy: Lettertypebuffer opbouwen

en: Please wait while your font cache is rebuilt.
    This should take less than a minute.
fy: Wacht even terwijl uw lettertypebuffer herbouwd wordt.
    Dit duurt meestal minder dan een minuut.

en: MPEG I/II video decoder (using libmpeg2)
fy: MPEG I/II videodecoder (gebruikt libmpeg2)

en: Linear PCM audio decoder
fy: Lineaire PCM audiodecoder

en: Linear PCM audio packetizer
fy: Lineaire PCM audiopacketizer

en: Linear PCM audio encoder
fy: Lineaire PCM audio-encoder

en: MPEG audio layer I/II/III decoder
fy: MPEG audiolaag I/II/III decoder

en: Audio/Video decoder (using OpenMAX IL)
fy: Audio/video-decoder (gebruikt OpenMAX IL)

en: Video encoder (using OpenMAX IL)
fy: Video-encoder (gebruikt OpenMAX IL)

en: OpenMAX IL video output
fy: OpenMAX IL video-uitvoer

en: Opus audio decoder
fy: Opus-audiodecoder

en: Opus audio encoder
fy: Opus-audio-encoder

en: PNG video decoder
fy: PNG videodecoder

en: PNG video encoder
fy: PNG-video-encoder

en: Enable software mode
fy: Softwaremodus inschakelen

en: Allow the use of the Intel Media SDK software implementation of the codecs if no QuickSync Video hardware acceleration is present on the system.
fy: Gebruik van de Intel Media SDK software-implementatie van de codecs toestaan als geen QuickSync Video hardwareversnelling aanwezig is op het systeem.

en: Codec Profile
fy: Codecprofiel

en: Specify the codec profile explicitly. If you don't, the codec will determine the correct profile from other sources, such as resolution and bitrate. E.g. 'high'
fy: Geef het codecprofiel expliciet op. Als u dit niet doet, zal de codec het correcte profiel bepalen uit andere bronnen, zoals resolutie en bitrate. Voorbeeld: 'high'

en: Codec Level
fy: Codecniveau

en: Specify the codec level explicitly. If you don't, the codec will determine the correct profile from other sources, such as resolution and bitrate. E.g. '4.2' for mpeg4-part10 or 'low' for mpeg2
fy: Geef het codecprofiel expliciet op. Als u dit niet doet, zal de codec het correcte profiel bepalen uit andere bronnen, zoals resolutie en bitrate. Voorbeeld: '4.2' voor mpeg4-part10

en: Group of Picture size
fy: Grootte van beeldgroep

en: Number of pictures within the current GOP (Group of Pictures); if GopPicSize=0, then the GOP size is unspecified. If GopPicSize=1, only I-frames are used.
fy: Aantal beelden binnen de huidige GOP (Group of Pictures - beeldgroep); als GopPicSize = 0, dan is de GOP-grootte niet opgegeven. Als GopPicSize = 1, werden alleen I-frames gebruikt.

en: Group of Picture Reference Distance
fy: Referentie-afstand beeldgroep

en: Target Usage
fy: Doelgebruik

en: IDR interval
fy: IDR-interval

en: Rate Control Method
fy: Rate-bedieningsmethode

en: Quantization parameter
fy: Quantisatieparameter

en: Quantization parameter for I-frames
fy: Quantisatieparameter voor I-frames

en: Quantization parameter for I-frames. This parameter overrides any qp set globally. Used only if rc_method is 'qp'.
fy: Quantisatieparameter voor I-frames. Deze parameter overschrijft elke qp die globaal ingesteld werd. Alleen gebruikt als rc_method ingesteld is op 'qp'.

en: Quantization parameter for P-frames
fy: Quantisatieparameter voor P-frames

en: Quantization parameter for P-frames. This parameter overrides any qp set globally. Used only if rc_method is 'qp'.
fy: Quantisatieparameter voor P-frames. Deze parameter overschrijft elke qp die globaal ingesteld werd. Alleen gebruikt als rc_method ingesteld is op 'qp'.

en: Quantization parameter for B-frames
fy: Quantisatieparameter voor B-frames

en: Quantization parameter for B-frames. This parameter overrides any qp set globally. Used only if rc_method is 'qp'.
fy: Quantisatieparameter voor B-frames. Deze parameter overschrijft elke qp die globaal ingesteld werd. Alleen gebruikt als rc_method ingesteld is op 'qp'.

en: Maximum Bitrate
fy: Maximale bitrate

en: Accuracy of RateControl
fy: Nauwkeurigheid van RateControl

en: Convergence time of 'avbr' RateControl
fy: Convergentietijd van 'avbr'-ratebediening

en: Number of slices per frame
fy: Aantal segmenten per frame

en: Number of slices in each video frame; each slice contains one or more macro-block rows. If numslice is not set, the encoder may choose any slice partitioning allowed by the codec standard.
fy: Aantal segmenten in elk videoframe; elk segment bevat een of meerdere macroblock-rijen. Als het aantal segmenten niet ingesteld is, kan de encoder kiezen tussen elke segmentpartitionering die toegelaten is door de codecstandaard.

en: Number of reference frames
fy: Aantal referentiebeelden

en: Number of parallel operations
fy: Aantal parallelle operaties

en: Intel QuickSync Video encoder for MPEG4-Part10/MPEG2 (aka H.264/H.262)
fy: Intel QuickSync Video-encoder voor MPEG4-Part10/MPEG2 (ook bekend als H.264/H.262)

en: Pseudo raw video decoder
fy: Pseudo ruwe videodecoder

en: Pseudo raw video packetizer
fy: Pseudo ruwe videopacketizer

en: 4:4:4
fy: 4:4:4:

en: Rate control method
fy: Methode rate-bediening

en: Method used to encode the video sequence
fy: Gebruikte methode om de videosequentie te coderen

en: Constant noise threshold mode
fy: Constante ruisdrempelmodus

en: Constant bitrate mode (CBR)
fy: Constante bitrate-modus (CBR)

en: Low Delay mode
fy: Lage delay-modus

en: Lossless mode
fy: Lossless-modus

en: Constant lambda mode
fy: Constante lambda-modus

en: Constant error mode
fy: Constante-foutmodus

en: Constant quality mode
fy: Constante-kwaliteitmodus

en: GOP structure
fy: GOP-structuur

en: GOP structure used to encode the video sequence
fy: GOP-structuur gebruikt om de videosequentie te coderen

en: No fixed gop structure. A picture can be intra or inter and refer to previous or future pictures.
fy: Geen vaste gop-structuur. Een afbeelding kan intra of inter zijn en verwijzen naar vroegere of toekomstige afbeeldingen.

en: I-frame only sequence
fy: I-frame louter opeenvolging

en: Inter pictures refere to previous pictures only
fy: Inter-afbeeldingen verwijzen alleen naar vroegere afbeeldingen

en: Inter pictures can refer to previous or future pictures
fy: Inter-afbeeldingen kunne verwijzen naar vroegere of toekomstige afbeeldingen

en: Constant quality factor
fy: Constante kwaliteitsfactor

en: Quality factor to use in constant quality mode
fy: Kwaliteitsfactor om te gebruiken in constante-kwaliteitsmodus

en: Noise Threshold
fy: Ruisdrempel

en: Noise threshold to use in constant noise threshold mode
fy: Ruisdrempel te gebruiken bij constante-ruisdrempelmodus

en: Target bitrate in kbps when encoding in constant bitrate mode
fy: Bitrate-doel in kbps bij coderen in constante-bitratemodus

en: Maximum bitrate in kbps when encoding in constant bitrate mode
fy: Maximum bitrate in kbps bij coderen in constante-bitratemodus

en: Minimum bitrate in kbps when encoding in constant bitrate mode
fy: Minimum bitrate in kbps bij coderen in constante-bitratemodus

en: GOP length
fy: GOP lengte

en: Number of pictures between successive sequence headers i.e. length of the group of pictures
fy: Aantal afbeeldingen tussen opeenvolgende sequentie-headers, dus de lengte van de groep afbeeldingen

en: Enable adaptive prefiltering
fy: Adaptieve prefiltering inschakelen

en: No pre-filtering
fy: Geen voorfiltering

en: Centre Weighted Median
fy: Middengewogen mediaan

en: Gaussian Low Pass Filter
fy: Gaussiaanse lowpass-filter

en: Add Noise
fy: Ruis toevoegen

en: Gaussian Adaptive Low Pass Filter
fy: Gaussiaanse adaptive lowpassfilter

en: Low Pass Filter
fy: Lowpass-filter

en: Amount of prefiltering
fy: Hoeveelheid prefiltering

en: Higher value implies more prefiltering
fy: Hogere waarde is meer prefilteren

en: Picture coding mode
fy: Afbeeldingcoderingsmodus

en: Field coding is where interlaced fields are coded separately as opposed to a pseudo-progressive frame
fy: Veldcodering is waar geïnterlacete velden in tegenstelling tot een pseudo-progressief beeld apart gecodeerd worden

en: auto - let encoder decide based upon input (Best)
fy: auto - laat encoder bepalen gebaseerd op de invoer (beste)

en: force coding frame as single picture
fy: forceer beeldcodering als een enkele afbeelding

en: force coding frame as separate interlaced fields
fy: forceer beeldcodering in afzonderlijke geïnterlacete velden

en: Size of motion compensation blocks
fy: Grootte van bewegingscompensatieblokken

en: automatic - let encoder decide based upon input (Best)
fy: auto - laat encoder bepalen gebaseerd op de invoer (beste)

en: small - use small motion compensation blocks
fy: klein - gebruik kleine bewegingscompensatieblokken

en: medium - use medium motion compensation blocks
fy: medium - gebruik medium bewegingscompensatieblokken

en: large - use large motion compensation blocks
fy: groot - gebruik grote bewegingscompensatieblokken

en: Overlap of motion compensation blocks
fy: Overlap van bewegingscompensatieblokken

en: none - Motion compensation blocks do not overlap
fy: geen - bewegingscompensatieblokken overlappen niet

en: partial - Motion compensation blocks only partially overlap
fy: gedeeltelijk - bewegingscompensatie blokkeert alleen gedeeltelijke overlap

en: full - Motion compensation blocks fully overlap
fy: volledig - bewegingscompensatieblokken overlappen volledig

en: Motion Vector precision
fy: Bewegingsvectorprecisie

en: Motion Vector precision in pels
fy: Bewegingsvectorprecisie in pels.

en: Three component motion estimation
fy: Drie componenten bewegingsschatting

en: Use chroma as part of the motion estimation process
fy: Gebruik chroma als onderdeel in het bewegingsschattingsproces

en: Intra picture DWT filter
fy: Intra afbeelding DWT filter

en: Inter picture DWT filter
fy: Inter afbeelding DWT filter

en: Number of DWT iterations
fy: Aantal DWT iteraties

en: Also known as DWT levels
fy: Ook DWT-niveaus genoemd

en: Enable multiple quantizers
fy: Meerdere quantizers inschakelen

en: Enable multiple quantizers per subband (one per codeblock)
fy: Activeer meerdere quantisaties per subband (een per codeblok)

en: Disable arithmetic coding
fy: Rekenkundige codering uitschakelen

en: Use variable length codes instead, useful for very high bitrates
fy: Gebruik in plaats daarvan codes met variabele lengte, handig voor hoge bitrates

en: perceptual weighting method
fy: perceptuele weegmethode

en: perceptual distance
fy: perceptuele afstand

en: perceptual distance to calculate perceptual weight
fy: perceptuele afstand om perceptueel gewicht te berekenen

en: Horizontal slices per frame
fy: Horizontale stukken per frame

en: Number of horizontal slices per frame in low delay mode
fy: Aantal horizontale stukken per frame in lage delaymodus

en: Vertical slices per frame
fy: Verticale stukken per frame

en: Number of vertical slices per frame in low delay mode
fy: Aantal verticale stukken per frame in lage delaymodus

en: Size of code blocks in each subband
fy: Grootte van codeblokken in elke subband

en: small - use small code blocks
fy: klein - gebruik kleine codeblokken

en: medium - use medium sized code blocks
fy: medium - gebruik middelgrote codeblokken

en: large - use large code blocks
fy: groot - gebruik grote codeblokken

en: full - One code block per subband
fy: volledig - één codeblok per subband

en: Enable hierarchical Motion Estimation
fy: Hiërarchische bewegingsschatting inschakelen

en: Number of levels of downsampling
fy: Aantal niveaus downsampling

en: Number of levels of downsampling in hierarchical motion estimation mode
fy: Aantal downsampling-niveaus in hiërarchische bewegingsvoorspellingsmodus

en: Enable Global Motion Estimation
fy: Globale bewegingsschatting inschakelen

en: Enable Phase Correlation Estimation
fy: Schatting fase-verband inschakelen

en: Enable Scene Change Detection
fy: Scènewijziging-detectie inschakelen

en: Force Profile
fy: Profiel forceren

en: VC2 Low Delay Profile
fy: VC2 Lage Delay Profiel

en: VC2 Simple Profile
fy: VC2 Simpel profiel

en: VC2 Main Profile
fy: VC2 Hoofdprofiel

en: Main Profile
fy: Hoofdprofiel

en: Dirac video decoder using libschroedinger
fy: Dirac video-decoder, gebruikmakend van libschroedinger

en: Dirac video encoder using libschroedinger
fy: Dirac video-encoder, gebruikmakend van libschroedinger

en: SDL Image decoder
fy: SDL Image-videodecoder

en: SDL_image video decoder
fy: SDL_image-videodecoder

en: MP3 fixed point audio encoder
fy: MP3 vaste punt audio-encoder

en: Mode
fy: Modus

en: Enforce the mode of the encoder.
fy: Forceer de modus van de encoder.

en: Enforce a quality between 0 (low) and 10 (high).
fy: Een kwaliteit forceren tussen 0 (laag) en 10 (hoog).

en: Encoding complexity
fy: Coderingscomplexiteit

en: Enforce the complexity of the encoder.
fy: Forceer de complexiteit van de encoder.

en: Maximal bitrate
fy: Maximum bitrate

en: Enforce the maximal VBR bitrate
fy: Forceer de maximale VBR-bitrate

en: CBR encoding
fy: CBR-codering

en: Enforce a constant bitrate encoding (CBR) instead of default variable bitrate encoding (VBR).
fy: Forceer een constante bitratecodering (CBR) in plaats van de standaard variabele bitrate-codering (VBR).

en: Voice activity detection
fy: Stemactiviteit-detectie

en: Enable voice activity detection (VAD). It is automatically activated in VBR mode.
fy: Stemactiviteit-detectie (VAD) inschakelen. Dit is automatisch ingeschakeld in VBR-modus.

en: Discontinuous Transmission
fy: Discontinue transmissie

en: Enable discontinuous transmission (DTX).
fy: Discontinue transmissie (DTX) inschakelen.

en: Narrow-band (8kHz)
fy: Smal-band (8kHz)

en: Wide-band (16kHz)
fy: Breed-band (16kHz)

en: Ultra-wideband (32kHz)
fy: Utra-breedband 32(kHz)

en: Speex audio decoder
fy: Speex audiodecoder

en: Speex audio packetizer
fy: Speex audiopacketizer

en: Speex audio encoder
fy: Speex audio-encoder

en: Disable DVD subtitle transparency
fy: Transparantie dvd-ondertitel uitschakelen

en: Removes all transparency effects used in DVD subtitles.
fy: Verwijder alle transparantie-effecten die in dvd-ondertitels gebruikt worden.

en: DVD subtitles decoder
fy: Dvd ondertiteldecoder

en: DVD subtitles
fy: DVD-undertitels

en: DVD subtitles packetizer
fy: Dvd ondertitelpacketizer

en: EBU STL subtitles decoder
fy: EBU STL ondertiteldecoder

note: xgettext: The character encoding name in parenthesis corresponds to that used for the GetACP translation. "Windows-1252" applies to Western European languages using the Latin alphabet.
en: Default (Windows-1252)
fy: Standaard (Windows-1252)

en: System codeset
fy: Systeem-codeset

en: Universal (UTF-8)
fy: Universeel (UTF-8)

en: Universal (UTF-16)
fy: Universeel (UTF-16)

en: Universal (big endian UTF-16)
fy: Universeel (big endian UTF-16)

en: Universal (little endian UTF-16)
fy: Universeel (little endian UTF-16)

en: Universal, Chinese (GB18030)
fy: Universeel, Chinees (GB18030)

en: Western European (Latin-9)
fy: West-Europees (Latin-9)

en: Western European (Windows-1252)
fy: West-Europees (Windows-1252)

en: Western European (IBM 00850)
fy: West-Europees (IBM 00850)

en: Eastern European (Latin-2)
fy: Oost-Europees (Latin-2)

en: Eastern European (Windows-1250)
fy: Oost-Europees (Windows-1250)

en: Nordic (Latin-6)
fy: Noors (Latin-6)

en: Cyrillic (Windows-1251)
fy: Cyrillisch (Windows-1251)

en: Russian (KOI8-R)
fy: Russisch (KOI8-R)

en: Ukrainian (KOI8-U)
fy: Oekraïens (KOI8-U)

en: Arabic (ISO 8859-6)
fy: Arabysk (ISO 8859-6)

en: Arabic (Windows-1256)
fy: Arabisch (Windows-1256)

en: Greek (ISO 8859-7)
fy: Gryksk (ISO 8859-7)

en: Greek (Windows-1253)
fy: Grieks (Windows-1253)

en: Hebrew (ISO 8859-8)
fy: Hebrieusk (ISO 8859-8)

en: Hebrew (Windows-1255)
fy: Hebreeuws (Windows-1255)

en: Turkish (ISO 8859-9)
fy: Turksk (ISO 8859-9)

en: Turkish (Windows-1254)
fy: Turks (Windows-1254)

en: Baltic (Latin-7)
fy: Baltisch (Latin-7)

en: Baltic (Windows-1257)
fy: Baltisch (Windows-1257)

en: Celtic (Latin-8)
fy: Keltisch (Latin-8)

en: South-Eastern European (Latin-10)
fy: Zuidoost-Europees (Latin-10)

en: Simplified Chinese (ISO-2022-CN-EXT)
fy: Vereenvoudigd Chinees (ISO-2022-CN-EXT)

en: Simplified Chinese Unix (EUC-CN)
fy: Vereenvoudigd Chinees unix (EUC-CN)

en: Japanese (7-bits JIS/ISO-2022-JP-2)
fy: Japansk (7-bits JIS/ISO-2022-JP-2)

en: Japanese Unix (EUC-JP)
fy: Japans unix (EUC-JP)

en: Japanese (Shift JIS)
fy: Japans (Shift JIS)

en: Korean (EUC-KR/CP949)
fy: Koreaans (EUC-KR/CP949)

en: Korean (ISO-2022-KR)
fy: Koreaansk (ISO-2022-KR)

en: Traditional Chinese (Big5)
fy: Traditioneel Chinees (Big5)

en: Traditional Chinese Unix (EUC-TW)
fy: Traditioneel Chinees unix (EUC-TW)

en: Hong-Kong Supplementary (HKSCS)
fy: Hongkong aanvulling (HKSCS)

en: Vietnamese (VISCII)
fy: Vietnamees (VISCII)

en: Vietnamese (Windows-1258)
fy: Vietnamees (Windows-1258)

en: Subtitle text encoding
fy: Ondertitel-tekstcodering

en: Set the encoding used in text subtitles
fy: Wijzig de codering van de ondertiteltekst

en: Subtitle justification
fy: Uitlijning ondertitels

en: Set the justification of subtitles
fy: Wijzig de uitlijning van de ondertitels

en: UTF-8 subtitle autodetection
fy: Autodetectie UTF-8 ondertitels

en: This enables automatic detection of UTF-8 encoding within subtitle files.
fy: Dit schakelt automatische detectie in van UTF-8 codering in ondertitelbestanden.

en: Text subtitle decoder
fy: Tekst ondertiteldecoder

en: Some subtitle formats allow for text formatting. VLC partly implements this, but you can choose to disable all formatting.
fy: Enkele ondertitelformaten staan tekstopmaak toe. VLC implementeert dit gedeeltelijk, maar u kunt ervoor kiezen om alle opmaak uit te schakelen.

en: USF subtitles decoder
fy: USF-ondertiteldecoder

en: tx3g subtitles decoder
fy: tx3g ondertiteldecoder

en: tx3g subtitles
fy: tx3g-undertitels

en: Philips OGT (SVCD subtitle) decoder
fy: Philips OGT (SVCD-ondertitel) decoder

en: SVCD subtitles
fy: SVCD-undertitels

en: Philips OGT (SVCD subtitle) packetizer
fy: Philips OGT (SVCD-ondertitel) packetizer

en: Image width
fy: Byldbreedte

en: Image height
fy: Byldhichte

en: Scale factor
fy: Schaalfactor

en: T.140 text encoder
fy: T.140 tekst-encoder

en: Override page
fy: Overschrijf pagina

en: Override the indicated page, try this if your subtitles don't appear (-1 = autodetect from TS, 0 = autodetect from teletext, >0 = actual page number, usually 888 or 889).
fy: Overschrijf de ingestelde pagina, probeer dit als uw ondertitels niet verschijnen (-1 = detecteer automatisch van TS, 0 = detecteer automatisch van teletekst, >0 = het eigenlijke paginanummer, over het algemeen 888 of 889).

en: Ignore subtitle flag
fy: Negeer ondertitelvlag

en: Ignore the subtitle flag, try this if your subtitles don't appear.
fy: Negeer de ondertitelvlag, probeer dit als uw ondertitels niet verschijnen.

en: Workaround for France
fy: Probleemomzeiling voor Frankrijk

en: Some French channels do not flag their subtitling pages correctly due to a historical interpretation mistake. Try using this wrong interpretation if your subtitles don't appear.
fy: Enkele Franse kanalen merken hun ondertitelpagina's niet correct wegens een historische interpretatiefout. Probeer deze slechte interpretatie te gebruiken als uw ondertitels niet verschijnen.

en: Teletext subtitles decoder
fy: Teletekst-ondertiteldecoder

en: Enforce a quality between 1 (low) and 10 (high), instead of specifying a particular bitrate. This will produce a VBR stream.
fy: Forceer een kwaliteit tussen 1 (laag) en 10 (hoog) i.p.v. een specifieke bitrate. Dit zal een VBR-stream produceren.

en: Post processing quality
fy: Kwaliteit van nabewerking

en: Theora video decoder
fy: Theora videodecoder

en: Theora video packetizer
fy: Theora video-packetizer

en: Theora video encoder
fy: Theora video-encoder

en: Force a specific encoding quality between 0.0 (high) and 50.0 (low), instead of specifying a particular bitrate. This will produce a VBR stream.
fy: Forceer een specifieke codeerkwaliteit tussen 0.0 (hoog) en 50.0 (laag), i.p.v. een specifieke bitrate. Dit zal een VBR-stream produceren.

en: Stereo mode
fy: Stereo-modus

en: Handling mode for stereo streams
fy: Verwerkingsmodus voor stereo-streams

en: VBR mode
fy: VBR-modus

en: Use Variable BitRate. Default is to use Constant BitRate (CBR).
fy: Gebruik variabele bitrate. Standaard is constante bitrate (CBR).

en: Psycho-acoustic model
fy: Psycho-akoestisch model

en: Integer from -1 (no model) to 4.
fy: Integer van -1 (geen model) tot 4.

en: Libtwolame audio encoder
fy: Libtwolame audio-encoder

en: Ulead DV audio decoder
fy: Ulead DV audiodecoder

en: Maximum encoding bitrate
fy: Maximum codeer-bitrate

en: Maximum bitrate in kbps. This is useful for streaming applications.
fy: Maximum bitrate in kbps. Dit is handig voor streaming-toepassingen.

en: Minimum encoding bitrate
fy: Minimum codeer-bitrate

en: Minimum bitrate in kbps. This is useful for encoding for a fixed-size channel.
fy: Minimum bitrate in kbps. Dit is handig voor coderen van een kanaal met vaste grootte.

en: Force a constant bitrate encoding (CBR).
fy: Dwing een constante bitratecodering (CBR).

en: Vorbis audio decoder
fy: Vorbis audiodecoder

en: Vorbis audio encoder
fy: Vorbis audio-encoder

en: WebM video decoder
fy: WebM-videodecoder

en: WMA v1/v2 fixed point audio decoder
fy: WMA v1/v2 vaste punt audiodecoder

en: Maximum GOP size
fy: Maximum GOP grootte

en: Minimum GOP size
fy: Minimum GOP grootte

en: Sets minimum interval between IDR-frames. In H.264, I-frames do not necessarily bound a closed GOP because it is allowable for a P-frame to be predicted from more frames than just the one frame before it (also see reference frame option). Therefore, I-frames are not necessarily seekable. IDR-frames restrict subsequent P-frames from referring to any frame prior to the IDR-frame. 
    If scenecuts appear within this interval, they are still encoded as I-frames, but do not start a new GOP.
fy: Zet minimuminterval tussen IDR-beelden. In H.264 betekenen I-beelden niet per sé een gesloten GOP, omdat een P-beeld voorspeld mag worden meer beelden dan het beeld ervoor (zie ook optie referentiebeeld). Daarom zijn I-beelden niet per sé zoekbaar. P-beelden na IDR-beelden kunnen niet verwijzen naar ieder beeld voor het IDR-beeld. 
    Als scène-cuts binnen deze interval plaatsvinden, worden ze nog steeds als I-beelden gecodeerd, maar starten ze geen nieuwe GOP.

en: Use recovery points to close GOPs
fy: Gebruik herstelpunten om GOP's te sluiten

en: use open GOP, for bluray compatibility use also bluray-compat option
fy: open GOP gebruiken, gebruik ook bluray-compat optie voor bluray-compatibiliteit

en: Enable compatibility hacks for Blu-ray support
fy: Compatibiliteitshacks voor Blu-rayondersteuning inschakelen

en: Enable hacks for Blu-ray support, this doesn't enforce every aspect of Blu-ray compatibility
    e.g. resolution, framerate, level
fy: Hacks voor Blu-rayondersteuning inschakelen, dit forceert niet elk aspect van Blu-raycompatibiliteit
    bijvoorbeeld resolutie, framerate, niveau

en: Extra I-frames aggressivity
fy: Extra agressiviteit I-beelden

en: Scene-cut detection. Controls how aggressively to insert extra I-frames. With small values of scenecut, the codec often has to force an I-frame when it would exceed keyint. Good values of scenecut may find a better location for the I-frame. Large values use more I-frames than necessary, thus wasting bits. -1 disables scene-cut detection, so I-frames are inserted only every other keyint frames, which probably leads to ugly encoding artifacts. Range 1 to 100.
fy: Scene-cutdetectie. Stelt in hoe agressief extra I-beelden ingevoegd worden. Bij kleine scene-cutwaarden moet de codec dikwijls een I-beeld forceren wanneer het sleutelinterval overschreden zou worden. Goede scene-cutwaarden zouden een betere lokatie voor het I-beeld kunnen vinden. Grote waarden gebruiken meer I-beelden dan nodig, waardoor teveel bits nodig zijn. -1 schakelt scene-cutdetectie uit zodat I-beelden slechts om de sleutelinterval beelden ingevoegd worden, wat waarschijnlijk tot coderingsartifacts leidt. Bereik: 1 tot 100.

en: B-frames between I and P
fy: B-beelden tussen I en P

en: Number of consecutive B-frames between I and P-frames. Range 1 to 16.
fy: Aantal opeenvolgende B-beelden tussen I en P-beelden. Bereik van 1 tot 16.

en: Adaptive B-frame decision
fy: Adaptief B-beeld besluit

en: Influence (bias) B-frames usage
fy: Beïnvloed (bias) gebruik B-beelden

en: Bias the choice to use B-frames. Positive values cause more B-frames, negative values cause less B-frames.
fy: Beïnvloed de keuze voor B-beelden. Positieve waarden zorgen voor meer B-beelden, negatieve waarden zorgen voor minder B-beelden.

en: Keep some B-frames as references
fy: Behoud enkele B-beelden ter referentie

en: Allows B-frames to be used as references for predicting other frames. Keeps the middle of 2+ consecutive B-frames as a reference, and reorders frame appropriately.
     - none: Disabled
     - strict: Strictly hierarchical pyramid
     - normal: Non-strict (not Blu-ray compatible)
fy: Hiermee worden B-beelden gebruikt ter referentie voor de voorspelling van andere beelden. Houdt het midden van 2+ opeenvolgende B-beelden ter referentie en reorganiseert het beeld conform.
     - none: uitgeschakeld
     - strict: strikt hierarchische pyramide
     - normal: niet-strikt (niet Blu-ray compatible)

en: Use fullrange instead of TV colorrange
fy: Volledig bereik gebruiken in plaats van tv-kleurbereik

en: TV-range is usually used colorrange, defining this to true will enable libx264 to use full colorrange on encoding
fy: Tv-bereik is meestal het gebruikte kleurbereik; door dit in te stellen op true zal libx264 in staat gesteld worden om volledig kleurbereik te gebruiken bij het coderen

en: CABAC (Context-Adaptive Binary Arithmetic Coding). Slightly slows down encoding and decoding, but should save 10 to 15% bitrate.
fy: CABAC (Context-Adaptive Binary Arithmetic Coding). Zorgt voor een kleine vertraging bij coderen en decoderen, maar vermindert de bitrate met 10 tot 15 %.

en: Number of previous frames used as predictors. This is effective in Anime, but seems to make little difference in live-action source material. Some decoders are unable to deal with large frameref values. Range 1 to 16.
fy: Aantal vorige beelden te gebruiken bij voorspelling. Dit is effectief bij Anime, maar lijkt weinig verschil te maken bij live-action bronmateriaal. Sommige decoders zijn niet in staat om met grote beelrdefwaarden te werken.  Bereik van 1 tot 16.

en: Skip loop filter
fy: Loop-filter overslaan

en: Deactivate the deblocking loop filter (decreases quality).
fy: Deblocking loop-filter uitschakelen (vermindert kwaliteit).

en: Loop filter AlphaC0 and Beta parameters alpha:beta
fy: Loop-filter AlphaC0- en beta-parameters alpha:beta

en: Loop filter AlphaC0 and Beta parameters. Range -6 to 6 for both alpha and beta parameters. -6 means light filter, 6 means strong.
fy: Loop-filter AlphaC0- en beta-parameters. Bereik -6 tot 6 voor beide alpha- en beta-parameters. -6 betekent lichte filter, 6 betekent sterk.

en: H.264 level
fy: H.264-niveau

en: Specify H.264 level (as defined by Annex A of the standard). Levels are not enforced; it's up to the user to select a level compatible with the rest of the encoding options. Range 1 to 5.1 (10 to 51 is also allowed). Set to 0 for letting x264 set level.
fy: H.264-niveau opgeven (zoals gedefinieerd door bijlage A van de standaard). Niveaus worden niet doorgedrukt; het is aan de gebruiker om een compatible niveau met de andere coderingsopties te selecteren. Bereik 1 tot 5.1 (10 tot 51 is ook toegestaan). Stel in op 0 om x264 het niveau te laten instellen.

en: H.264 profile
fy: H.264-profiel

en: Specify H.264 profile which limits are enforced over other settings
fy: H.264-profiel opgeven waar limieten over andere instellingen geforceerd worden

en: Interlaced mode
fy: Geïnterlinieerde modus

en: Pure-interlaced mode.
fy: Puur-geïnterlinieerde modus.

en: Frame packing
fy: Beeldschikking

en: For stereoscopic videos define frame arrangement:
     0: checkerboard - pixels are alternatively from L and R
     1: column alternation - L and R are interlaced by column
     2: row alternation - L and R are interlaced by row
     3: side by side - L is on the left, R on the right
     4: top bottom - L is on top, R on bottom
     5: frame alternation - one view per frame
fy: Definieer beeldschikking voor stereoscopische video's:
     0: schaakbord: pixels zijn wisselend van L en R
     1: kolomwisseling - L en R worden per kolom geïnterlinieerd
     2: rijwisseling - L en R worden per rij geïnterlinieerd
     3: naast elkaar - L aan de linkerkant, R aan de rechterkant
     4: boven elkaar - L bovenaan, R onderaan
     5: beeldwisseling - een weergave per beeld

en: Use Periodic Intra Refresh
fy: Periodieke intraverversing inschakelen

en: Use Periodic Intra Refresh instead of IDR frames
fy: Periodieke infraverversing gebruiken in plaats van IDR-frames

en: Use mb-tree ratecontrol
fy: Mb-tree ratecontrol gebruiken

en: You can disable use of Macroblock-tree on ratecontrol
fy: U kunt gebruik van Macroblock-tree bij ratecontrol uitschakelen

en: Force number of slices per frame
fy: Forceer aantal stukken per frame

en: Force rectangular slices and is overridden by other slicing options
fy: Forceer rechthoekige stukken en is overschreven door andere snij-opties

en: Limit the size of each slice in bytes
fy: Beperk de grootte van elk stuk in bytes

en: Sets a maximum slice size in bytes, Includes NAL overhead in size
fy: Stel een maximum stukgrootte in bytes in, inclusief NAL overhead in grootte

en: Limit the size of each slice in macroblocks
fy: Beperk de grootte van elk stuk in macroblokken

en: Sets a maximum number of macroblocks per slice
fy: Het maximum aantal macroblokken per stuk

en: Set QP
fy: QP instellen

en: This selects the quantizer to use. Lower values result in better fidelity, but higher bitrates. 26 is a good default value. Range 0 (lossless) to 51.
fy: Hiermee selecteert u de quantizer. Lagere waarden geven meer betrouwbaarheid, maar hogere bitrates. 26 is een goede standaardwaarde. Bereik 0 (verliesloos) tot 51.

en: Quality-based VBR
fy: Kwaliteit-gebaseerde VBR

en: 1-pass Quality-based VBR. Range 0 to 51.
fy: 1-keer Kwaliteit-gebaseerde VBR. Bereik 0 tot 51.

en: Min QP
fy: Minimale QP

en: Minimum quantizer parameter. 15 to 35 seems to be a useful range.
fy: Minimale quantizer parameter 15 tot 35 blijkt een goed bereik.

en: Max QP
fy: Maximale QP

en: Maximum quantizer parameter.
fy: Maximum quantizer-parameter.

en: Max QP step
fy: Max QP stap

en: Max QP step between frames.
fy: Maximale QP stap tussen beelden.

en: Average bitrate tolerance
fy: Gemiddelde bitrate-tolerantie

en: Allowed variance in average bitrate (in kbits/s).
fy: Toegestaande variantie in gemiddelde bitrate (in kbits/s).

en: Max local bitrate
fy: Maximale lokale bitrate

en: Sets a maximum local bitrate (in kbits/s).
fy: Stelt een maximale lokale bitrate (in kbits/s) in.

en: Averaging period for the maximum local bitrate (in kbits).
fy: Middelingsperiode voor de maximale lokale bitrate (in kbits).

en: Initial VBV buffer occupancy
fy: Initiële VBV bufferbezetting

en: Sets the initial buffer occupancy as a fraction of the buffer size. Range 0.0 to 1.0.
fy: Stelt de initiële bufferbezetting in als een fractie van de buffergrootte. Bereik 0.0 tot 1.0.

en: How AQ distributes bits
fy: Hoe AQ bits spreidt

en: Defines bitdistribution mode for AQ, default 1
     - 0: Disabled
     - 1: Current x264 default mode
     - 2: uses log(var)^2 instead of log(var) and attempts to adapt strength per frame
fy: Definieert bitspreidingsmodus voor AQ, standaard 1
     - 0: Uitgeschakeld
     - 1: Huidige x264 standaardmodus
     - 2: gebruikt log(var)^2 i.p.v. log(var) en probeert de sterkte per beeld aan te passen

en: Strength of AQ
fy: Kracht van AQ

en: Strength to reduce blocking and blurring in flat
    and textured areas, default 1.0 recommended to be between 0..2
     - 0.5: weak AQ
     - 1.5: strong AQ
fy: Kracht om blocking en vervaging in vlakke en
    getextuurde gebieden te reduceren, standaard 1.0 aanbevolen om tussen 0 - 2 te houden
     - 0.5: zwakke AQ
     - 1.5: sterke AQ

en: QP factor between I and P
fy: QP-factor tussen I en P

en: QP factor between I and P. Range 1.0 to 2.0.
fy: QP-factor tussen I en P. Bereik 1.0 tot 2.0.

en: QP factor between P and B
fy: QP-factor tussen P en B

en: QP factor between P and B. Range 1.0 to 2.0.
fy: QP-factor tussen P en B. Bereik 1.0 en 2.0.

en: QP difference between chroma and luma
fy: QP-verschil tussen chroma en luma

en: QP difference between chroma and luma.
fy: QP-verschil tussen chroma en luma.

en: Multipass ratecontrol
fy: Meervoudige snelheidscontrole

en: Multipass ratecontrol:
     - 1: First pass, creates stats file
     - 2: Last pass, does not overwrite stats file
     - 3: Nth pass, overwrites stats file
fy: Meervoudige snelheidsecontrole:
     - 1: Eerste keer, maakt een stats-bestand aan
     - 2: Laatste keer, overschrijft het stats-bestand niet
     - 3: Nde keer, overschrijft stats-bestand

en: QP curve compression
fy: QP-curve compressie

en: QP curve compression. Range 0.0 (CBR) to 1.0 (QCP).
fy: QP-curve compressie. bereik 0.0 (CBR) tot 1.0 (QCP).

en: Reduce fluctuations in QP
fy: Reduceer fluctuaties in QP

en: This reduces the fluctuations in QP before curve compression. Temporally blurs complexity.
fy: Dit reduceert de fluctuaties in QP voor curve-compressie. Vervaagt tijdelijk complexiteit.

en: This reduces the fluctuations in QP after curve compression. Temporally blurs quants.
fy: Dit reduceert de fluctuaties in QP na curve-compressie. Vervaagt tijdelijk quants.

en: Partitions to consider
fy: Partities om in besluit te nemen

en: Direct MV prediction mode
fy: Direct MV voorspellingsmodus

en: Direct prediction size
fy: Directe voorspellingsgrootte

en: Weighted prediction for B-frames
fy: Gewogen voorspelling voor B-beelden

en: Weighted prediction for B-frames.
fy: Gewogen voorspelling voor B-beelden.

en: Weighted prediction for P-frames
fy: Gewogen voorspelling voor P-vensters

en: Integer pixel motion estimation method
fy: Integer pixel bewegingsvoorspelling-methode

en: Maximum motion vector search range
fy: Maximale bewegingsvector-zoekbereik

en: Maximum distance to search for motion estimation, measured from predicted position(s). Default of 16 is good for most footage, high motion sequences may benefit from settings between 24 and 32. Range 0 to 64.
fy: Maximum zoekafstand voor bewegingsschatting, gemeten van voorspelde positie(s). Standaard van 16 is goed genoeg voor meeste opnames, opnames met veel beweging kunnen voordeel halen uit instellingen tussen 24 en 32. Bereik 0 tot 64.

en: Maximum motion vector length
fy: Maximum bewegingsvectorlengte

en: Maximum motion vector length in pixels. -1 is automatic, based on level.
fy: Maximum motion-vectorlengte in pixels. -1 is automatisch, gebaseerd op niveau.

en: Minimum buffer space between threads
fy: Minimale bufferruimte tussen threads

en: Minimum buffer space between threads. -1 is automatic, based on number of threads.
fy: Minimale bufferruimte tussen threads. -1 is automatisch, gebaseerd op het aantal threads.

en: Strength of psychovisual optimization, default is "1.0:0.0"
fy: Sterkte van psychovisuele optimalizatie, standaard is "1.0:0.0"

en: First parameter controls if RD is on (subme>=6) or off.
    Second parameter controls if Trellis is used on psychovisual optimization, default off
fy: Eerste parameter geeft aan of RD aan (subme>=6) of uit staat.
    Tweede parameter bepaalt of Trellis in de psychovisuele optimalisatie gebruikt wordt, standaard uit

en: Subpixel motion estimation and partition decision quality
fy: Subpixel bewegingsschatting en partitiebepaling kwaliteit

en: This parameter controls quality versus speed tradeoffs involved in the motion estimation decision process (lower = quicker and higher = better quality). Range 1 to 9.
fy: Deze parameters regelt kwaliteit versus snelheidswinst bij het bewegingsschatting bepalingsproces (lager = sneller en hoger = betere kwaliteit). Bereik 1 tot 7.

en: RD based mode decision for B-frames. This requires subme 6 (or higher).
fy: RD-gebaseerde modusbepaling voor B-beelden. Dit vereist subme 6 (of hoger).

en: Decide references on a per partition basis
fy: Kies referenties per partitie

en: Allows each 8x8 or 16x8 partition to independently select a reference frame, as opposed to only one ref per macroblock.
fy: Laat iedere 8x8 of 16x8 partitie onafhankelijk een referentiebeeld selecteren, in tegenstelling tot alleen een referentie per macroblok.

en: Chroma in motion estimation
fy: Chroma in bewegingsschatting

en: Chroma ME for subpel and mode decision in P-frames.
fy: Chroma ME voor subpel en modusbepaling in P-beelden.

en: Joint bidirectional motion refinement.
fy: Samengevoegde bidirectionele bewegingsverfijning.

en: Adaptive spatial transform size
fy: Aanpasbare ruimtelijke vervormingsgrootte

en: SATD-based decision for 8x8 transform in inter-MBs.
fy: SATD-gebaseerde beslissing voor 8x8 transformatie in inter-MB's.

en: Trellis RD quantization
fy: Trellis RD-quantisatie

en: Early SKIP detection on P-frames
fy: Vroege SKIP detectie op P-beelden

en: Early SKIP detection on P-frames.
fy: Vroege SKIP detectie op P-beelden.

en: Coefficient thresholding on P-frames
fy: Drempelcoëfficiënt voor P-beelden

en: Use Psy-optimizations
fy: Gebruik Psy-optimalisaties

en: Use all visual optimizations that can worsen both PSNR and SSIM
fy: Gebruik alle visuele optimalisaties die ook zowel PSNR als SSIM kunnen verslechten

en: Dct-domain noise reduction. Adaptive pseudo-deadzone. 10 to 1000 seems to be a useful range.
fy: Dct-domein ruisreductie. Aanpasbare pseudo-dode zone. 10 tot 1000 lijkt een bruikbaar bereik.

en: Inter luma quantization deadzone
fy: Inter luma-quantisatie dode zone

en: Set the size of the inter luma quantization deadzone. Range 0 to 32.
fy: Stel de grootte in van de dode zone van de inter luma-quantisatie. Bereik: 0 tot 32.

en: Intra luma quantization deadzone
fy: Intra luma-quantisatie dode zone

en: Set the size of the intra luma quantization deadzone. Range 0 to 32.
fy: Stel de grootte in van de dode zone van de intra luma-quantisatie. Bereik: 0 tot 32.

en: Non-deterministic optimizations when threaded
fy: Onvoorspelbare optimalizaties bij threading

en: Slightly improve quality of SMP, at the cost of repeatability.
fy: Verbeter kwaliteit van SMP lichtelijk, ten koste van herhaalbaarheid.

en: CPU optimizations
fy: Processor-optimalisaties

en: Use assembler CPU optimizations.
fy: Gebruik assembler processor-optimalisaties.

en: Filename for 2 pass stats file
fy: Bestandsnaam voor 2-pass-statistiekbestand

en: Filename for 2 pass stats file for multi-pass encoding.
fy: Bestandsnaam voor het 2-pass statistiekenbestand bij multi-pass codering

en: PSNR computation
fy: PSNR berekening

en: Compute and print PSNR stats. This has no effect on the actual encoding quality.
fy: Bereken en geef PSNR statistieken weer. Dit heeft geen effect op de werkelijke coderingskwaliteit.

en: SSIM computation
fy: SSIM berekening

en: Compute and print SSIM stats. This has no effect on the actual encoding quality.
fy: Bereken en geef SSIM statistieken weer. Dit heeft geen effect op de werkelijke coderingskwaliteit.

en: Quiet mode
fy: Stille modus

en: Statistics
fy: Statistieken

en: Print stats for each frame.
fy: Druk status voor ieder beeld af.

en: SPS and PPS id numbers
fy: SPS en PPS id nummers

en: Set SPS and PPS id numbers to allow concatenating streams with different settings.
fy: Zet SPS en PPS id nummers om streams met verschillende instellingen aan elkaar te plakken.

en: Access unit delimiters
fy: Toegangsmodules-scheidingstekens

en: Generate access unit delimiter NAL units.
fy: Genereer toegangsmodule-scheidingsteken NAL-units.

en: Framecount to use on frametype lookahead
fy: Frametelling om te gebruiken bij vooruit zoeken op frametype

en: Framecount to use on frametype lookahead. Currently default can cause sync-issues on unmuxable output, like rtsp-output without ts-mux
fy: Frametelling om bij frametype vooruit kijken. Huidige standaard kan synchronisatieproblemen veroorzaken bij niet-muxable uitvoer, zoals rtsp-uitvoer zonder ts-mux

en: HRD-timing information
fy: HRD-timing informatie

en: Default tune setting used
fy: Standaard afstemmingsinstelling gebruikt

en: Default preset setting used
fy: Standaard presetwaarde gebruikt

en: Fast
fy: Snel

en: Normal
fy: Normaal

en: Slow
fy: Langzaam

en: Spatial
fy: Ruimtelijk

en: Temporal
fy: Tijdelijk

en: checkerboard
fy: schaakbord

en: column alternation
fy: kolomwisseling

en: row alternation
fy: rijwisseling

en: side by side
fy: naast elkaar

en: top bottom
fy: boven onder

en: frame alternation
fy: beeldwisseling

en: H.262/MPEG-2 encoder (x262)
fy: H.262-/MPEG-2-encoder (x262)

en: H.265/HEVC encoder (x265)
fy: H.265-/HEVC-encoder (x265)

en: XWD image decoder
fy: XWD-beeld decoder

en: Teletext page
fy: Teletekst-pagina

en: Teletext alignment
fy: Teletekst uitlijning

en: You can enforce the teletext position on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, eg. 6 = top-right).
fy: De oriëntatie/positionering van de teletekst op de video kan hier bepaald worden. (0=midden, 1=links, 2=rechts, 4=boven, 8=beneden. Combinaties van deze waarden zijn ook mogelijk, zoals 6 = rechts-boven).

en: Teletext text subtitles
fy: Teletekst-undertitels

en: VBI and Teletext decoder
fy: VBI- en Teletekstdecoder

en: VBI & Teletext
fy: VBI en Teletekst

en: D-Bus control interface
fy: D-Bus controle-interface

en: VLC media player
fy: VLC Media Player

en: Do not open a DOS command box interface
fy: Open geen dos commando box interface

en: By default the dummy interface plugin will start a DOS command box. Enabling the quiet mode will not bring this command box but can also be pretty annoying when you want to stop VLC and no video window is open.
fy: De dummy interface opent standaard een dos-commandovenster. Het inschakelen van de stille modus laat dit venster niet verschijnen, maar kan ook behoorlijk vervelend zijn als u VLC wilt stoppen en er geen videovenster beschikbaar is.

en: Dummy interface
fy: Dummy-ynterfaasje

en: Motion threshold (10-100)
fy: Bewegingsdrempel (10-100)

en: Amount of movement required for a mouse gesture to be recorded.
fy: Hoeveelheid beweging vereist om een muisbeweging op te nemen.

en: Trigger button
fy: Activatieknop

en: Trigger button for mouse gestures.
fy: Activatieknop voor muisbewegingen.

en: Middle
fy: Middelste

en: Gestures
fy: Muisbewegingen

en: Mouse gestures control interface
fy: Muisbewegingen-bedieningsinterface

en: Global Hotkeys
fy: Globale sneltoetsen

en: Global Hotkeys interface
fy: Globale sneltoetseninterface

en: Hotkeys
fy: Sneltoetsen

en: Hotkeys management interface
fy: Sneltoetsbeheersinterface

en: One
fy: Een

en: Loop: %s
fy: Herhalen: %s

en: Random: %s
fy: Willekeurige volgorde: %s

en: Audio Device: %s
fy: Audio-apparaat: %s

en: Recording
fy: Opnemen

en: Recording done
fy: Opname voltooid

en: Sub sync: bookmarked audio time
fy: Ondertitelsync: audiotijd-bladwijzer

en: No active subtitle
fy: Geen actieve ondertitel

en: Sub sync: bookmarked subtitle time
fy: Ondertitelsync: ondertiteltijd-bladwijzer

en: Sub sync: set bookmarks first!
fy: Ondertitelsync: eerst bladwijzers instellen!

en: Sub sync: corrected %i ms (total delay = %i ms)
fy: Ondertitelsync: %i ms gecorrigeerd (totale vertraging = %i ms)

en: Sub sync: delay reset
fy: Ondertitelsync: vertraging hersteld

en: Subtitle delay %i ms
fy: Ondertitelvertraging %i ms

en: Audio delay %i ms
fy: Audiovertraging %i ms

en: Audio track: %s
fy: Audiospoor: %s

en: Subtitle track: %s
fy: Undertitelspoar: %s

en: N/A
fy: n.v.t.

en: Program Service ID: %s
fy: Programma-service-ID: %s

en: Aspect ratio: %s
fy: Beeldverhouding: %s

en: Crop: %s
fy: Bijsnijden: %s

en: Zooming reset
fy: Zoom herstellen

en: Scaled to screen
fy: Geschaald naar scherm

en: Original Size
fy: Originele grootte

en: Zoom mode: %s
fy: Zoommodus: %s

en: Deinterlace off
fy: Deïnterlace uit

en: Deinterlace on
fy: Deïnterlace aan

en: Subtitle position: no active subtitle
fy: Ondertitelpositie: geen actieve ondertitel

en: Subtitle position %d px
fy: Ondertitelpositie %d px

en: Speed: %.2fx
fy: Snelheid: %.2fx

en: 
    Warning: if you cannot access the GUI anymore, open a command-line window, go to the directory where you installed VLC and run "vlc -I qt"
fy: 
    Warskôging: as jo net mear tagong ha ta de grafyske ynterface, iepenje dan in kommandorigel, gean nei de map dêr't jo VLC ynstalleare hawwe en fier "vlc -I qt" út

en: Change the lirc configuration file
fy: Verander het lirc-configuratiebestand

en: Tell lirc to read this configuration file. By default it searches in the users home directory.
fy: Vertel lirc om dit configuratiebestand te lezen. Standaard zal het in de thuismap van de gebruiker zoeken.

en: Infrared
fy: Infrarood

en: Infrared remote control interface
fy: infrarood afstandsbediening

en: motion
fy: beweging

en: motion control interface
fy: beweging-aansturingsinterface

en: Use HDAPS, AMS, APPLESMC or UNIMOTION motion sensors to rotate the video
fy: Gebruik HDAPS, AMS, APPLESMC of UNIMOTION bewegingssensors om de video te roteren.

en: Network master clock
fy: Netwerk master-klok

en: When set, this VLC instance will act as the master clock for synchronization for clients listening
fy: Indien geactiveerd zal deze VLC-instantie handelen als de masterklok voor synchronisatie voor clients die luisteren

en: The IP address of the network master clock to use for clock synchronization.
fy: IP-adres van de netwerk-masterklok te gebruiken voor kloksynchronisatie.

en: Length of time (in ms) until aborting data reception.
fy: Wachttijd (in ms) vóór het afbreken van gegevensontvangst.

en: Network Sync
fy: Netwerksync

en: Network synchronization
fy: Netwerksynchronisatie

en: Install Windows Service
fy: Windows-dienst installeren

en: Install the Service and exit.
fy: Dienst installeren en afsluiten.

en: Uninstall Windows Service
fy: Windows-dienst deïnstalleren

en: Uninstall the Service and exit.
fy: Dienst deïnstalleren en afsluiten.

en: Display name of the Service
fy: Naam van de dienst weergeven

en: Change the display name of the Service.
fy: Weergavenaam van de dienst veranderen.

en: Configuration options
fy: Konfiguraasje-opsjes

en: Configuration options that will be used by the Service (eg. --foo=bar --no-foobar). It should be specified at install time so the Service is properly configured.
fy: Configuratie-opties die door de dienst gebruikt worden (bijv. --foo=bar --no-foobar). Dit moet tijdens de installatie opgegeven worden, zodat de dienst juist geconfigureerd is.

en: Additional interfaces spawned by the Service. It should be specified at install time so the Service is properly configured. Use a comma separated list of interface modules. (common values are: logger, sap, rc, http)
fy: Aanvullende interfaces opgestart door de dienst. Het moet tijdens de installatie opgegeven worden zodat de dienst juist geconfigureerd is. Gebruik een door komma's gescheiden lijst van bedieningsmodules. (veel voorkomende waarden zijn: logger, sap, rc, http)

en: NT Service
fy: NT-dienst

en: Windows Service interface
fy: Windows-dienst interface

en: Initializing
fy: Initialiseren

en: Opening
fy: Openen

en: Error
fy: Flater

en: Show stream position
fy: Stream-positie weergeven

en: Show the current position in seconds within the stream from time to time.
fy: Regelmatig de huidige positie (in seconden) in de stream weergeven.

en: Fake TTY
fy: TTY simuleren

en: Force the rc module to use stdin as if it was a TTY.
fy: De afstandbedieningsmodule forceren om stdin als TTY te gebruiken.

en: UNIX socket command input
fy: Unix socket commando-invoer

en: Accept commands over a Unix socket rather than stdin.
fy: Accepteer commando's over een Unix socket i.p.v. standaard invoer.

en: TCP command input
fy: TCP commando-invoer

en: Accept commands over a socket rather than stdin. You can set the address and port the interface will bind to.
fy: Accepteer commando's over een socket i.p.v. standaard invoer. U kunt het adres en de poort waaraan de interface zal binden instellen.

en: By default the rc interface plugin will start a DOS command box. Enabling the quiet mode will not bring this command box but can also be pretty annoying when you want to stop VLC and no video window is open.
fy: De afstandbediening-interface opent standaard een DOS-venster. Het inschakelen van de stille modus creëert dit venster niet, maar kan ook behoorlijk vervelend zijn als u VLC wilt stoppen en er geen videovenster beschikbaar is.

en: RC
fy: Afstandsbediening

en: Remote control interface
fy: Afstandsbediening-interface

en: Remote control interface initialized. Type `help' for help.
fy: Afstandsbediening-interface geinitialiseerd. Typ 'help' voor help.

en: Unknown command `%s'. Type `help' for help.
fy: Onbekend commando '%s'. Typ 'help' voor help.

en: +----[ Remote control commands ]
fy: +----[ Afstandsbediening commando's ]

en: | add XYZ  . . . . . . . . . . . . add XYZ to playlist
fy: | add XYZ  . . . . . . . XYZ aan afspeellijst toevoegen

en: | enqueue XYZ  . . . . . . . . . queue XYZ to playlist
fy: | enqueue XYZ  . . . . . . . . . XYZ in wachtrij zetten

en: | playlist . . . . .  show items currently in playlist
fy: | playlist . . alle items in afspeellijst weergeven

en: | play . . . . . . . . . . . . . . . . . . play stream
fy: | play . . . . . . . . . . . . . . . . stream afspelen

en: | stop . . . . . . . . . . . . . . . . . . stop stream
fy: | stop . . . . . . . . . . . . . . . .  stream stoppen

en: | next . . . . . . . . . . . . . .  next playlist item
fy: | next . . . . . . . . . .  volgend item in afspeellijst

en: | prev . . . . . . . . . . . .  previous playlist item
fy: | prev . . . . . . . . . . .  vorig item in afspeellijst

en: | goto . . . . . . . . . . . . . .  goto item at index
fy: | goto . . . . . . . . . . . . . .  naar item met aangegeven index gaan

en: | repeat [on|off] . . . .  toggle playlist item repeat
fy: | repeat [on|off] . . . .  herhalen van item in afspeellijst in/uitschakelen

en: | loop [on|off] . . . . . . . . . toggle playlist loop
fy: | loop [on|off] . . . . . . . . . herhalen van afspeellijst in/uitschakelen

en: | random [on|off] . . . . . . .  toggle random jumping
fy: | random [on|off] . . . . . . .  willekeurig afspelen in/uitschakelen

en: | clear . . . . . . . . . . . . . . clear the playlist
fy: | clear . . . . . . . . . . . . . afspeellijst wissen

en: | status . . . . . . . . . . . current playlist status
fy: | status . . . . . . . . . huidige status van afspeellijst

en: | title [X]  . . . . . . set/get title in current item
fy: | title [X]  . . . . . . titel in huidig item instellen/ophalen

en: | title_n  . . . . . . . .  next title in current item
fy: | title_n  . . . . . . . .  volgende titel in huidig item

en: | title_p  . . . . . .  previous title in current item
fy: | title_p  . . . . . .  vorige titel in huidig item

en: | chapter [X]  . . . . set/get chapter in current item
fy: | chapter [X]  . . . . hoofdstuk in huidig item instellen/ophalen

en: | chapter_n  . . . . . .  next chapter in current item
fy: | chapter_n  . . . . . .  volgend hoofdstuk in huidig item

en: | chapter_p  . . . .  previous chapter in current item
fy: | chapter_p  . . . .  vorig item in huidig item

en: | seek X . . . seek in seconds, for instance `seek 12'
fy: | seek X . . . zoeken in seconden, bijvoorbeeld `seek 12'

en: | pause  . . . . . . . . . . . . . . . .  toggle pause
fy: | pause  . . . . . . . . . . . . . . . .  pauzeren in/uitschakelen

en: | fastforward  . . . . . . . .  .  set to maximum rate
fy: | fastforward  . . . . . . . .  .  instellen op maximum afspeelsnelheid

en: | rewind  . . . . . . . . . . . .  set to minimum rate
fy: | rewind  . . . . . . . . . . . .  instellen op minimum afspeelsnelheid

en: | faster . . . . . . . . . .  faster playing of stream
fy: | faster . . . . . . . . . stream sneller afspelen

en: | slower . . . . . . . . . .  slower playing of stream
fy: | slower . . . . . . . .  stream langzamer afspelen

en: | normal . . . . . . . . . .  normal playing of stream
fy: | normal . . . . . . . . . stream normaal afspelen

en: | frame. . . . . . . . . .  play frame by frame
fy: | frame . . . . . . . . . beeld voor beeld afspelen

en: | f [on|off] . . . . . . . . . . . . toggle fullscreen
fy: | f [on|off] . . . . . . . schermvullende modus in/uitschakelen

en: | info . . . . .  information about the current stream
fy: | info . . . . .  informatie over huidige stream

en: | stats  . . . . . . . .  show statistical information
fy: | stats  . . . . . . . . . . . statistieken weergeven

en: | get_time . . seconds elapsed since stream's beginning
fy: | get_time . . seconden verstreken sinds begin van de stream

en: | is_playing . . . .  1 if a stream plays, 0 otherwise
fy: | is_playing . . . .  1 als een stream afspeelt, anders 0

en: | get_title . . . . .  the title of the current stream
fy: | get_title . . . . . . titel van de huidige stream

en: | get_length . . . .  the length of the current stream
fy: | get_length . . . . . lengte van de huidige stream

en: | volume [X] . . . . . . . . . .  set/get audio volume
fy: | volume [X] . . . .  audiovolume instellen/ophalen

en: | volup [X]  . . . . . . .  raise audio volume X steps
fy: | volup [X]  . . . . . . .  audiovolume X stappen verhogen

en: | voldown [X]  . . . . . .  lower audio volume X steps
fy: | voldown [X]  . . . . . .  audiovolume X stappen verlagen

en: | adev [device]  . . . . . . . .  set/get audio device
fy: | adev [apparaat] . . . . . . . . . . .  audio-apparaat instellen/ophalen

en: | achan [X]. . . . . . . . . .  set/get audio channels
fy: | achan [X]. . . . . . . . . .  audiokanalen instellen/ophalen

en: | atrack [X] . . . . . . . . . . . set/get audio track
fy: | atrack [X] . . . . . . . . . . . audiospoor instellen/ophalen

en: | vtrack [X] . . . . . . . . . . . set/get video track
fy: | vtrack [X] . . . . . . . . . . . videospoor instellen/ophalen

en: | vratio [X]  . . . . . . . set/get video aspect ratio
fy: | vratio [X]  . . . . . . . beeldverhouding instellen/ophalen

en: | vcrop [X]  . . . . . . . . . . .  set/get video crop
fy: | vcrop [X]  . . . . . . . . . . .  bijsnijden instellen/ophalen

en: | vzoom [X]  . . . . . . . . . . .  set/get video zoom
fy: | vzoom [X]  . . . . . . . . . . .  zoomen instellen/ophalen

en: | snapshot . . . . . . . . . . . . take video snapshot
fy: | snapshot . . . . . . . . . . . . video-snapshot maken

en: | strack [X] . . . . . . . . .  set/get subtitle track
fy: | strack [X] . . . . . . . . . ondertitelspoor instellen/ophalen

en: | key [hotkey name] . . . . . .  simulate hotkey press
fy: | key [sneltoetsnaam] . . . . . .  sneltoets simuleren

en: | help . . . . . . . . . . . . . . . this help message
fy: | help . . . . . . . . . . . . . . . . dit helpbericht

en: | logout . . . . . . .  exit (if in socket connection)
fy: | logout . . . . . . .  sluiten (indien in socket-verbinding)

en: | quit . . . . . . . . . . . . . . . . . . .  quit vlc
fy: | quit . . . . . . . . . . . . . . . . . vlc afsluiten

en: +----[ end of help ]
fy: +----[ einde van help ]

en: Press pause to continue.
fy: Druk op pauzeren om door te gaan.

en: Type 'pause' to continue.
fy: Typ 'pause' om door te gaan.

en: Error: `goto' needs an argument greater than zero.
fy: Fout: `goto' heeft een argument groter dan nul nodig.

en: Playlist has only %u element | Playlist has only %u elements
fy[0]: Afspeellijst heeft slechts %u element
fy[1]: Afspeellijst heeft slechts %u elementen

en: +-[Incoming]
fy: +-[Binnenkomend]

en: | input bytes read : %8.0f KiB
fy: | invoer bytes gelezen : %8.0f KiB

en: | input bitrate    :   %6.0f kb/s
fy: | invoerbitrate    :   %6.0f kb/s

en: | demux bytes read : %8.0f KiB
fy: | demux bytes gelezen : %8.0f KiB

en: | demux bitrate    :   %6.0f kb/s
fy: | demux-bitrate    :   %6.0f kb/s

en: | demux corrupted  :    %5<PRIi64>
fy: | demux beschadigd   :    %5<PRIi64>

en: | discontinuities  :    %5<PRIi64>
fy: | onderbrekingen    :    %5<PRIi64>

en: +-[Video Decoding]
fy: +-[Video Decoderen]

en: | video decoded    :    %5<PRIi64>
fy: | video gedecodeerd      :    %5<PRIi64>

en: | frames displayed :    %5<PRIi64>
fy: | beelden weergegeven :    %5<PRIi64>

en: | frames lost      :    %5<PRIi64>
fy: | beelden verloren           :    %5<PRIi64>

en: +-[Audio Decoding]
fy: +-[Audio Decoderen]

en: | audio decoded    :    %5<PRIi64>
fy: | audio gedecodeerd    :    %5<PRIi64>

en: | buffers played   :    %5<PRIi64>
fy: | buffers afgespeeld      :    %5<PRIi64>

en: | buffers lost     :    %5<PRIi64>
fy: | buffers verloren           :    %5<PRIi64>

en: Low latency
fy: Lage latentietijd

en: AIFF demuxer
fy: AIFF-demuxer

en: ASF/WMV demuxer
fy: ASF/WMV-demuxer

en: Could not demux ASF stream
fy: Kon ASF stream niet demuxen

en: VLC failed to load the ASF header.
fy: VLC was niet in staat de ASF header te laden.

en: AU demuxer
fy: AU-demuxer

en: Avformat demuxer
fy: Avformat-demuxer

en: Avformat
fy: Avformaat

en: Avformat muxer
fy: Avformat-muxer

en: Avformat mux
fy: Avformat-mux

en: Force use of a specific avformat muxer.
fy: Gebruik van een specifieke avformat-muxer forceren.

en: Format name
fy: Formaatnaam

en: Internal libavcodec format name
fy: Interne libavcodec formaatnaam

en: Force interleaved method
fy: Interleave-methode forceren

en: Force index creation
fy: Aanmaken van index forceren

en: Recreate a index for the AVI file. Use this if your AVI file is damaged or incomplete (not seekable).
fy: Herbouw een index voor het avi-bestand. Gebruik dit als uw avi-bestand beschadigd of incompleet (niet zoekbaar) is.

en: Ask for action
fy: Vragen naar actie

en: Always fix
fy: Altijd repareren

en: Never fix
fy: Nooit repareren

en: Fix when necessary
fy: Repareren indien nodig

en: AVI demuxer
fy: Avi-demuxer

en: Do not play
fy: Niet afspelen

en: Build index then play
fy: Index bouwen en afspelen

en: Play as is
fy: Afspelen in huidige staat

en: Broken or missing AVI Index
fy: Kapotte of ontbrekende avi-index

en: Fixing AVI Index...
fy: Avi-index repareren...

en: CAF demuxer
fy: CAF-demuxer

en: CDG demuxer
fy: CDG-demuxer

en: Dump filename
fy: Dump bestandsnaam

en: Name of the file to which the raw stream will be dumped.
fy: Naam van het bestand waar de ruwe stream naartoe geschreven zal worden.

en: Append to existing file
fy: Toevoegen aan bestaand bestand

en: If the file already exists, it will not be overwritten.
fy: Als het bestand reeds bestaat zal het niet overschreven worden.

en: File dumper
fy: Bestandsdumper

en: Value to adjust dts by
fy: Waarde om dts mee bij te stellen

en: Dirac video demuxer
fy: Dirac-videodemuxer

en: FLAC demuxer
fy: FLAC-demuxer

en: Decode
fy: Decoderen

en: Decode at the demuxer stage
fy: Decoderen bij het demuxer-stadium

en: Forced chroma
fy: Geforceerde chroma

en: If non empty and image-decode is true, the image will be converted to the specified chroma.
fy: Als de afbeelding niet leeg is en image-decode is waar, zal ze geconverteerd worden naar het opgegeven chroma.

en: Duration in seconds
fy: Duur in seconden

en: Duration in seconds before simulating an end of file. A negative value means an unlimited play time.
fy: Duur in seconden voor het simuleren van een bestandseinde. Een negatieve waarde betekent een ongelimiteerde afspeeltijd.

en: Frame rate of the elementary stream produced.
fy: Framerate van de elementaire stream verwerkt.

en: Real-time
fy: Realtime

en: Use real-time mode suitable for being used as a master input and real-time input slaves.
fy: Gebruik realtime modus die geschikt is om gebruikt te worden als een master-invoer en realtime invoer-slaves.

en: Image demuxer
fy: Afbeelding-demuxer

en: Image
fy: Afbeelding

en: Frames per Second
fy: Beelden per seconde

en: This is the desired frame rate when playing MJPEG from a file. Use 0 (this is the default value) for a live stream (from a camera).
fy: Dit is de gewenste beeldsnelheid voor het afspelen van MJPEG van een bestand. Gebruik 0 (dit is de standaardwaarde) voor een live stream (van een camera).

en: Matroska stream demuxer
fy: Matroska-stream demuxer

en: Respect ordered chapters
fy: Geordende hoofdstukken respecteren

en: Play chapters in the order specified in the segment.
fy: Speel geordende hoofdstukken zoals opgegeven in het segment.

en: Chapter codecs
fy: Hoofdstuk codecs

en: Use chapter codecs found in the segment.
fy: Gebruik hoofdstukcodecs gevonden in het segment.

en: Preload MKV files in the same directory
fy: Mkv-bestanden in dezelfde map voorverwerken

en: Preload matroska files in the same directory to find linked segments (not good for broken files).
fy: Matroska-bestanden in dezelfde map voorverwerken om gelinkte segmenten te vinden (niet goed voor defecte bestanden).

en: Seek based on percent not time
fy: Zoeken op basis van percentage i.p.v. op tijd

en: Seek based on percent not time.
fy: Zoeken op basis van percentage i.p.v. op tijd.

en: Dummy Elements
fy: Dummy-elementen

en: Read and discard unknown EBML elements (not good for broken files).
fy: Lees en negeer onbekende EBML elementen (niet goed voor beschadigde bestanden).

en: Enable noise reduction algorithm.
fy: Ruisonderdrukkingsalgoritme inschakelen.

en: Enable reverberation
fy: Galm inschakelen

en: Reverberation level (from 0 to 100, default value is 0).
fy: Niveau kunstmatige galm (van 0 tot 100, standaardwaarde is 0).

en: Enable megabass mode
fy: Megabass-modus inschakelen

en: Megabass mode level (from 0 to 100, default value is 0).
fy: Megabass-niveau (van 0 tot 100, standaardwaarde is 0).

en: Megabass mode cutoff frequency, in Hz. This is the maximum frequency for which the megabass effect applies. Valid values are from 10 to 100 Hz.
fy: Megabass-modus afsnijdingsfrequentie in Hz. Dit is de maximum frequentie tot waar het megabass-effect toegepast wordt. Geldige waarden zijn van 10 tot 100 Hz.

en: Surround effect level (from 0 to 100, default value is 0).
fy: Surround-effectniveau (van 0 tot 100, standaardwaarde is 0).

en: Surround delay, in ms. Usual values are from 5 to 40 ms.
fy: Surround-vertraging in ms. Meestal waarden van 5 tot 40 ms.

en: MOD demuxer (libmodplug)
fy: MOD-demuxer (libmodplug)

en: Reverberation level
fy: Niveau kunstmatige galm

en: Reverberation delay
fy: Vertraging kunstmatige galm

en: Mega bass level
fy: Niveau mega bass

en: Mega bass cutoff
fy: Afsnijding mega bass

en: Surround level
fy: Surround-niveau

en: Surround delay (ms)
fy: Surround-vertraging (ms)

en: Writer
fy: Schrijver

en: Composer
fy: Componist

en: Information
fy: Informatie

en: Disclaimer
fy: Beperking van aansprakelijkheid

en: Requirements
fy: Vereisten

en: Original Format
fy: Origineel formaat

en: Display Source As
fy: Bron weergeven als

en: Host Computer
fy: Gastcomputer

en: Performers
fy: Artiesten

en: Original Performer
fy: Originele artiest

en: Providers Source Content
fy: Providers broninhoud

en: Warning
fy: Waarschuwing

en: Lyrics
fy: Songteksten

en: Record Company
fy: Opnamebedrijf

en: Grouping
fy: Groep

en: Sub-Title
fy: Ondertitel

en: Art Director
fy: Regisseur

en: Copyright Acknowledgement
fy: Auteursrechten

en: Conductor
fy: Dirigent

en: Song Description
fy: Beschrijving

en: Phonogram Rights
fy: Fonogram-rechten

en: Sound Engineer
fy: Geluidstechnicus

en: Soloist
fy: Solist

en: Thanks
fy: Bedanken

en: Executive Producer
fy: Uitvoerend producer

en: Keywords
fy: Sleutelwoorden

en: MP4 stream demuxer
fy: MP4-stream demuxer

en: MusePack demuxer
fy: MusePack-demuxer

en: This is the frame rate used as a fallback when playing MPEG video elementary streams.
fy: Dit is de terugval-beeldsnelheid bij het afspelen van elementaire MPEG-videostreams.

en: MPEG-I/II/4 / A52 / DTS / MLP audio
fy: MPEG-I/II/4 / A52 / DTS / MLP-audio

en: Audio ES
fy: Audio-ES

en: MPEG-4 video
fy: MPEG-4 fideo

en: Desired frame rate for the stream.
fy: Gewenste beeldsnelheid voor de stream.

en: H264 video demuxer
fy: H264-videodemuxer

en: HEVC/H.265 video demuxer
fy: HEVC/H.265-videodemuxer

en: MPEG-I/II video demuxer
fy: MPEG-I/II-videodemuxer

en: Trust MPEG timestamps
fy: Vertrouw MPEG tijdsaanduidingen

en: Normally we use the timestamps of the MPEG files to calculate position and duration. However sometimes this might not be usable. Disable this option to calculate from the bitrate instead.
fy: Normaal gebruiken we tijdsaanduidingen in de MPEG-bestanden om positie en duur te berekenen. Soms zijn deze echter niet bruikbaar. Schakel deze optie uit om deze waarden vanuit de bitrate te berekenen.

en: Allows a user to specify an extra pmt (pmt_pid=pid:stream_type[,...]).
fy: Stelt een gebruiken in staat een extra pmt (pmt_pid=pid:stream_type[,...]) op te geven.

en: Set id of ES to PID
fy: Zet id van ES naar PID

en: Set the internal ID of each elementary stream handled by VLC to the same value as the PID in the TS stream, instead of 1, 2, 3, etc. Useful to do '#duplicate{..., select="es=<pid>"}'.
fy: Zet de interne ID van iedere elementaire stream behandeld door VLC naar dezelfde waarde als in de PID naar de TS stream, i.p.v. 1, 2, 3, etc. Handig om '#duplicate{..., select="es=<pid>"}' te doen.

en: CSA Key
fy: CSA sleutel

en: CSA encryption key. This must be a 16 char string (8 hexadecimal bytes).
fy: CSA encryptiesleutel. Dit moet een regel van 16 tekens zijn (8 hexadecimale bytes).

en: Second CSA Key
fy: Tweede CSA sleutel

en: The even CSA encryption key. This must be a 16 char string (8 hexadecimal bytes).
fy: De even CSA encryptiesleutel. Dit moet een regel van 16 tekens zijn (8 hexadecimale bytes).

en: Packet size in bytes to decrypt
fy: Paketgrootte in bytes om te ontsleutelen

en: Separate sub-streams
fy: Gescheiden substreams

en: Separate teletex/dvbs pages into independent ES. It can be useful to turn off this option when using stream output.
fy: Teletekst/dvbs-pagina's in onafhankelijke ES scheiden. Het kan handig zijn om deze optie uit te zetten als u streamuitvoer gebruikt.

en: Seek and position based on a percent byte position, not a PCR generated time position. If seeking doesn't work property, turn on this option.
fy: Zoeken en positioneren gebaseerd op een procentuele bytepositie, niet een PCR-gegenereerde tijdpositie. Gebruik deze optie als zoeken niet goed werkt.

en: Trust in-stream PCR
fy: In-stream PCR vertrouwen

en: Use the stream PCR as a reference.
fy: De stream-PCR als een referentie gebruiken.

en: Teletext
fy: Teletekst

en: Teletext subtitles
fy: Teletekst-undertitels

en: Teletext: additional information
fy: Teletekst: aanvullende informatie

en: Teletext: program schedule
fy: Teletekst: programmering

en: Teletext subtitles: hearing impaired
fy: Teletekst ondertitels: slechthorend

en: DVB subtitles: hearing impaired
fy: DVB ondertitels: slechthorend

en: clean effects
fy: effecten wissen

en: hearing impaired
fy: slechthorend

en: visual impaired commentary
fy: commentaar voor slechtzienden

en: NullSoft demuxer
fy: NullSoft-demuxer

en: Nuv demuxer
fy: Nuv-demuxer

en: OGG demuxer
fy: OGG-demuxer

en: Show shoutcast adult content
fy: Volwassen inhoud van shoutcast weergeven

en: Show NC17 rated video streams when using shoutcast video playlists.
fy: NC17-geclassificeerde videostreams weergeven bij gebruik van shoutcast video-afspeellijsten.

en: Skip ads
fy: Reclame overslaan

en: Use playlist options usually used to prevent ads skipping to detect ads and prevent adding them to the playlist.
fy: Gebruik afspeellijst-opties die normaal gebruikt worden om te voorkomen dat advertenties worden overgeslagen, om advertenties te detecteren en te voorkomen dat ze aan de afspeellijst worden toegevoegd.

en: M3U playlist import
fy: M3U-afspeellijst importeren

en: RAM playlist import
fy: RAM-afspeellijst importeren

en: PLS playlist import
fy: PLS-afspeellijst importeren

en: B4S playlist import
fy: B4S-afspeellijst importeren

en: DVB playlist import
fy: DVB-afspeellijst importeren

en: Podcast parser
fy: Podcast-inlezer

en: XSPF playlist import
fy: XSPF-afspeellijst importeren

en: New winamp 5.2 shoutcast import
fy: Nieuwe winamp 5.2 shoutcast import

en: ASX playlist import
fy: ASX-afspeellijst importeren

en: Kasenna MediaBase parser
fy: Kasenna MediaBase inlezer

en: iTunes Music Library importer
fy: iTunes-mediabibliotheek importer

en: WPL playlist import
fy: WPL afspeellijst import

en: Podcast Info
fy: Podcast informatie

en: Podcast Link
fy: Podcast link

en: Podcast Copyright
fy: Podcast auteursrechten

en: Podcast Category
fy: Podcast categorie

en: Podcast Keywords
fy: Podcast kernwoorden

en: Podcast Subtitle
fy: Podcast ondertitel

en: Podcast Summary
fy: Podcast samenvatting

en: Podcast Publication Date
fy: Podcast publicatiedatum

en: Podcast Author
fy: Podcast auteur

en: Podcast Subcategory
fy: Podcast subcategorie

en: Podcast Duration
fy: Podcast duur

en: Podcast Type
fy: Podcast type

en: Podcast Size
fy: Podcast grootte

en: Listeners
fy: Luisteraars

en: Load
fy: Laden

en: PVA demuxer
fy: PVA-demuxer

en: Audio sample rate in Hertz. Default is 48000 Hz.
fy: Audio samplerate in Hertz. Standaard is 48000 Hz.

en: Audio channels
fy: Audiokanalen

en: Audio channels in input stream. Numeric value >0. Default is 2.
fy: Audiokanalen in invoerstreams. Numerieke waarde >0. Standaard is 2.

en: FOURCC code of raw input format
fy: FOURCC-code voor raw invoerformaat

en: FOURCC code of the raw input format. This is a four character string.
fy: FOURCC-code van het raw invoerformaat. Dit is een regel van vier tekens.

en: Forces the audio language
fy: Audiotaal forceren

en: The demuxer will advance timestamps if the input can't keep up with the rate.
fy: De demuxer zal tijdsaaduidingen vooruitzetten als de invoer de snelheid niet kan bijhouden.

en: This is the desired frame rate when playing raw video streams. In the form 30000/1001 or 29.97
fy: Dit is de gewenste beeldnselheid bij het afspelen van raw videostreams. In de vorm 30000/1001 of 29.97

en: This specifies the width in pixels of the raw video stream.
fy: Dit geeft de breedte op in pixels van de ruwe videostream.

en: This specifies the height in pixels of the raw video stream.
fy: Dit geeft de hoogte op in pixels van de ruwe videostream.

en: Force chroma (Use carefully)
fy: Chroma forceren (gebruik voorzichtig)

en: Force chroma. This is a four character string.
fy: Forceer chroma. Dit is een regel van vier tekens.

en: Real demuxer
fy: Real-demuxer

en: SMF demuxer
fy: SMF-demuxer

en: EBU STL subtitles parser
fy: EBU STL ondertitel-parser

en: Apply a delay to all subtitles (in 1/10s, eg 100 means 10s).
fy: Een vertraging aan alle ondertitels toevoegen (in 1/10s, bijv. 100 betekent 10s).

en: Override the normal frames per second settings. This will only work with MicroDVD and SubRIP (SRT) subtitles.
fy: Overschrijf de normale instelling voor beelden per seconde. Dit werkt alleen met MicroDVD en SubRIP (SRT) ondertitels.

en: Override the default track description.
fy: De standaard spoorbeschrijving overschrijven.

en: Text subtitle parser
fy: Tekstondertitels inlezer

en: Subtitle delay
fy: Ondertitelvertraging

en: Subtitle format
fy: Undertitelformaat

en: Subtitle description
fy: Ondertitelbeschrijving

en: TTA demuxer
fy: TTA-demuxer

en: TY Stream audio/video demux
fy: TY Stream audio/video-demuxer

en: Closed captions 2
fy: Gesloten onderschriften 2

en: Closed captions 3
fy: Gesloten onderschriften 3

en: Closed captions 4
fy: Gesloten onderschriften 4

en: Desired frame rate for the VC-1 stream.
fy: Gewenste beeldsnelheid voor de VC-1 stream.

en: Vobsub subtitles parser
fy: Vobsub-ondertitels inlezer

en: VOC demuxer
fy: VOC-demuxer

en: WAV demuxer
fy: WAV-demuxer

en: XA demuxer
fy: XA-demuxer

en: Unknown category
fy: Onbekende categorie

en: Closed captions
fy: Gesloten onderschriften

en: Textual audio descriptions
fy: tekstuele audiobeschrijvingen

en: Ticker text
fy: Tekstbanner

en: Active regions
fy: Actieve regionen

en: Semantic annotations
fy: Semantische annotatie

en: Linguistic markup
fy: Taalkundige opmaak

en: Cue points
fy: Hintpunten

en: Subtitles (images)
fy: Undertitels (ôfbyldings)

en: Slides (text)
fy: Dia's (tekst)

en: Slides (images)
fy: Dia's (afbeeldingen)

en: About VLC media player
fy: Oer VLC Media Player

en: License
fy: Licentie

en: Authors
fy: Auteurs

en: VLC media player and VideoLAN are trademarks of the VideoLAN Association.
fy: VLC media player en VideoLAN zijn handelsmerken van de VideoLAN Association.

en: <p>VLC media player is a free and open source media player, encoder, and streamer made by the volunteers of the <a href="https://www.videolan.org/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">VideoLAN</span></a> community.</p><p>VLC uses its internal codecs, works on essentially every popular platform, and can read almost all files, CDs, DVDs, network streams, capture cards and other media formats!</p><p><a href="https://www.videolan.org/contribute/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">Help and join us!</span></a>
fy: <p>VLC media player is een gratis en opensource mediaspeler, encoder en streamer, gemaakt door de vrijwilligers van de <a href="https://www.videolan.org/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">VideoLAN</span></a>-gemeenschap.</p><p>VLC gebruikt zijn eigen interne codecs, werkt op vrijwel elk populair platform en kan bijna alle bestanden, cd's, dvd's, netwerkstreams, opnamekaarten en andere mediaformaten lezen!</p><p><a href="https://www.videolan.org/contribute/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">Help ons en doe mee!</span></a>

en: Playlist parsers
fy: Afspeellijstverwerking

en: Service Discovery
fy: Dienstontdekking

en: Art and meta fetchers
fy: Albumhoes- en metadata-ophalers

en: Extensions
fy: Extensies

en: Show Installed Only
fy: Alleen geïnstalleerde weergeven

en: Find more addons online
fy: Online meer addons zoeken

en: Addons Manager
fy: Addon-beheerder

en: Installed
fy: Geïnstalleerd

en: Name
fy: Naam

en: Author
fy: Auteur

en: Uninstall
fy: Deïnstalleren

en: Skins
fy: Thema

en: 2 Pass
fy: Dubbel toepassen

en: Preamp
fy: Voorversterking

en: Enable dynamic range compressor
fy: Dynamisch-bereikcompressor inschakelen

en: Reset
fy: Herstellen

en: Threshold
fy: Drempelwaarde

en: Enable Spatializer
fy: Spatializer inschakelen

en: Headphone virtualization
fy: Koptelefoon virtualizatie

en: Volume normalization
fy: Volume uitbalancering

en: Maximum level
fy: Maximaal niveau

en: Audio Effects
fy: Audio-effecten

en: Duplicate current profile...
fy: Huidige profiel dupliceren...

en: Organize Profiles...
fy: Profielen beheren...

en: Duplicate current profile for a new profile
fy: Huidig profiel dupliceren voor een nieuw profiel

en: Enter a name for the new profile:
fy: Voer een naam in voor het nieuwe profiel:

en: Save
fy: Opslaan

en: Please enter a unique name for the new profile.
fy: Geef een unieke naam voor het nieuwe profiel op.

en: Multiple profiles with the same name are not allowed.
fy: Meerdere profielen met dezelfde naam zijn niet toegestaan.

en: Remove a preset
fy: Preset verwijderen

en: Select the preset you would like to remove:
fy: Selecteer de preset die u wilt verwijderen:

en: Remove
fy: Verwijderen

en: Add new Preset...
fy: Nieuwe preset toevoegen...

en: Organize Presets...
fy: Presets beheren...

en: Save current selection as new preset
fy: Huidige selectie als een nieuwe preset opslaan

en: Enter a name for the new preset:
fy: Voer een naam in voor de nieuwe preset:

en: Bookmarks
fy: Bladwijzers

en: Add
fy: Tafoegje

en: Clear
fy: Wissen

en: Edit
fy: Bewerken

en: Time
fy: Tijd

en: Untitled
fy: Zonder titel

en: No input
fy: Gjin ynfier

en: No input found. A stream must be playing or paused for bookmarks to work.
fy: Geen invoer gevonden. Een stream moet afspelen of gepauzeerd zijn om bladwijzers te laten werken.

en: Input has changed
fy: Invoer is veranderd

en: Input has changed, unable to save bookmark. Suspending playback with "Pause" while editing bookmarks to ensure to keep the same input.
fy: Invoer is veranderd, niet in staat om bladwijzer op te slaan. Pauzeer het afspelen terwijl u bladwijzers bewerkt om er zeker van te zijn dat dezelfde invoer gebruikt wordt.

en: Backward
fy: Achteruit

en: Forward
fy: Vooruit

en: Convert & Stream
fy: Converteren & streamen

en: Go!
fy: Gaan!

en: Drop media here
fy: Media hier neerzetten

en: Open media...
fy: Media openen...

en: Choose Profile
fy: Profiel kiezen

en: Customize...
fy: Aanpassen...

en: Choose Destination
fy: Bestemming kiezen

en: Choose an output location
fy: Kies een uitvoerlocatie

en: Browse...
fy: Bladeren...

en: Setup Streaming...
fy: Streamen instellen...

en: Select Streaming Method
fy: Streammethode selecteren

en: Save as File
fy: Opslaan als bestand

en: Apply
fy: Toepassen

en: Save as new Profile...
fy: Opslaan als nieuw profiel...

en: Encapsulation
fy: Inkapselen

en: Video codec
fy: Fideocodec

en: Audio codec
fy: Audiocodec

en: Keep original video track
fy: Origineel videospoor behouden

en: Resolution
fy: Resolúsje

en: You just need to fill one of the three following parameters, VLC will autodetect the other using the original aspect ratio
fy: U hoeft maar een van de volgende drie parameters in te vullen, VLC zal automatisch de andere detecteren door de originele beeldverhouding te gebruiken

en: Scale
fy: Schaal

en: Keep original audio track
fy: Origineel audiospoor behouden

en: Overlay subtitles on the video
fy: Ondertitels over de video leggen

en: Stream Destination
fy: Stream-bestemming

en: Stream Announcement
fy: Stream aankondiging

en: Address
fy: Adres

en: Port
fy: Poort

en: SAP Announcement
fy: SAP Aankondiging

en: HTTP Announcement
fy: HTTP aankondiging

en: RTSP Announcement
fy: RTSP aankondiging

en: Export SDP as file
fy: SDP als bestand exporteren

en: Channel Name
fy: Kanaalnaam

en: Invalid container format for HTTP streaming
fy: Ongeldig containerformaat voor http-streamen

en: Media encapsulated as %@ cannot be streamed through the HTTP protocol for technical reasons.
fy: Media ingekapseld als %@ kan niet gestreamd worden via het http-protocol omwille van technische redenen.

en: Remove a profile
fy: In profyl fuortsmite

en: Select the profile you would like to remove:
fy: Selektearje it profyl dat jo fuortsmite wolle:

en: Save as new profile
fy: Bewarje as nij profyl.

en: %@ stream to %@:%@
fy: %@ stream nei %@:%@

en: No Address given
fy: Gjin adres opjûn

en: In order to stream, a valid destination address is required.
fy: Om te streamen te kinnen, is in jildich adres nedich.

en: No Channel Name given
fy: Gjin Kanaalnamme opjûn

en: SAP stream announcement is enabled. However, no channel name is provided.
fy: SAP-streamoankundiging is ynskeakele. Lykwols is der gjin kanaalnamme opjûn.

en: No SDP URL given
fy: Gjin SDP-URL opjûn

en: A SDP export is requested, but no URL is provided.
fy: in SDP-eksport is oanfrege mar der is gjin URL opjûn.

en: Custom
fy: Oanpast

en: Random On
fy: Samar Ien Oan

en: Repeat Off
fy: Werhelje Ut

en: Errors and Warnings
fy: Flaters en Warskôgings

en: Clean up
fy: Opromje

en: Messages
fy: Berichten

en: Remove old preferences?
fy: Alde foarkarren fuortsmite?

en: We just found an older version of VLC's preferences files.
fy: We vonden net een oudere versie van VLC's voorkeurenbestanden.

en: Move To Trash and Relaunch VLC
fy: Nei jiskefet ferpleatse en VLC werstarte

en: Level %i
fy: Niveau %i

en: Smaller
fy: Kleiner

en: Small
fy: Klein

en: Large
fy: Groot

en: Larger
fy: Groter

en: Check for Update...
fy: Op updates controleren...

en: Preferences...
fy: Foarkarren...

en: Services
fy: Diensten

en: Hide VLC
fy: VLC verbergen

en: Hide Others
fy: Andere verbergen

en: Show All
fy: Alles sjen litte

en: Quit VLC
fy: VLC slúte

en: 1:File
fy: 1:Bestand

en: Advanced Open File...
fy: Avansearre Triem Iepenje...

en: Open File...
fy: Triem Iepenje...

en: Open Disc...
fy: Skiif Iepenje...

en: Open Network...
fy: Netwurk Iepenje...

en: Open Capture Device...
fy: Opnameapparaat Iepenje...

en: Open Recent
fy: Iepenje Resint

en: Close Window
fy: Slút Finster

en: Convert / Stream...
fy: Omsette / Stream...

en: Save Playlist...
fy: Ofspyllist Bewarje...

en: Reveal in Finder
fy: Sjen litte yn Siker

en: Cut
fy: Knippe

en: Copy
fy: Kopiearre

en: Paste
fy: Plakke

en: Select All
fy: Alles Selektearje

en: View
fy: Werjaan

en: Show Previous & Next Buttons
fy: Knoppen voor vorige en volgende weergeven

en: Show Shuffle & Repeat Buttons
fy: Knoppen voor willekeurige volgorde en herhalen weergeven

en: Show Audio Effects Button
fy: Audio-effectenknop weergeven

en: Show Sidebar
fy: Zijbalk weergeven

en: Playlist Table Columns
fy: Ofspyllist Tabelkolommen

en: Playback
fy: Afspelen

en: Playback Speed
fy: Afspeelsnelheid

en: Track Synchronization
fy: Spoorsynchronisatie

en: A→B Loop
fy: A→B herhalen

en: Quit after Playback
fy: Nei Ofspyljen Ofslute

en: Step Forward
fy: Stap Foarút

en: Step Backward
fy: Stap Werom

en: Jump to Time
fy: Naar tijdstip springen

en: Increase Volume
fy: Folume Ferheegje

en: Decrease Volume
fy: Folume Ferminderje

en: Audio Device
fy: Audioapparaat

en: Half Size
fy: Heale Grutte

en: Normal Size
fy: Normale Grutte

en: Double Size
fy: Dûbele Grutte

en: Fit to Screen
fy: Passe nei Skermgrutte

en: Float on Top
fy: Boppe-op Hâlde

en: Fullscreen Video Device
fy: Apparaat op Folledich Skerm

en: Post processing
fy: Post-ferwurkjen

en: Add Subtitle File...
fy: Undertiteltriem Taheakje...

en: Subtitles Track
fy: Undertitelspoar

en: Text Size
fy: Tekstgrootte

en: Text Color
fy: Tekstkleur

en: Outline Thickness
fy: Omtrektsjokte

en: Background Opacity
fy: Eftergrûntrochsichtigens

en: Background Color
fy: Eftergrûnkleur

en: Transparent
fy: Trochsichtich

en: Window
fy: Finster

en: Minimize
fy: Minimaliseren

en: Player...
fy: Spiler...

en: Main Window...
fy: Haadfinster...

en: Audio Effects...
fy: Audio-effekten

en: Video Effects...
fy: Fideo-effekten...

en: Bookmarks...
fy: Blêdwizers...

en: Playlist...
fy: Ofspyllist...

en: Media Information...
fy: Media-ynformaasje...

en: Messages...
fy: Berjochten...

en: Errors and Warnings...
fy: Flaters en Warskôgings...

en: Bring All to Front
fy: Alles nei foaren Bringe

en: Online Documentation...
fy: Online Dokumintaasje...

en: VideoLAN Website...
fy: VideoLAN Webstee...

en: Make a donation...
fy: Meitsje in Donaasje...

en: Online Forum...
fy: Online Foarum...

en: File Format:
fy: Bestandsformaat:

en: Extended M3U
fy: Uitgebreid M3U bestand

en: XML Shareable Playlist Format (XSPF)
fy: XML Uitwisselbare Afspeellijst Formaat (XSPF)

en: HTML playlist
fy: HTML-afspeellijst

en: Save Playlist
fy: Afspeellijst opslaan

en: Lock Aspect Ratio
fy: Beeldverhouding vastzetten

en: Search in Playlist
fy: Zoek in afspeellijst

en: Subscribe
fy: Ynskriuwe

en: Unsubscribe
fy: Utskriuwe

en: Subscribe to a podcast
fy: Abonneren op een podcast

en: Enter URL of the podcast to subscribe to:
fy: Geef de URL van een podcast waarop u zich wilt abonneren:

en: Unsubscribe from a podcast
fy: Uitschrijven van een podcast

en: Select the podcast you would like to unsubscribe from:
fy: Selecteer de podcast waarvan u zich wilt uitschrijven:

en: Check for album art and metadata?
fy: Controleren op albumhoes en metadata?

en: Enable Metadata Retrieval
fy: Ophalen van metadata inschakelen

en: No, Thanks
fy: Nee, bedankt

en: VLC can check online for album art and metadata to enrich your playback experience, e.g. by providing track information when playing Audio CDs. To provide this functionality, VLC will send information about your contents to trusted services in an anonymized form.
fy: VLC kan online controleren op albumhoezen en metadata om uw afspeelervaring te verrijken, bijvoorbeeld door track-informatie te voorzien tijdens het afspelen van audio-cd's. Om deze functionaliteit te voorzien, zal VLC informatie verzenden over uw inhoud naar vertrouwde diensten in anonieme vorm.

en: Show/Hide Playlist
fy: Afspeellijst weergeven/verbergen

en: Repeat
fy: Herhalen

en: Full Volume
fy: Volledig volume

en: Open
fy: Iepenje

en: Settings...
fy: Ynstellingen...

en: Disc
fy: Schijf

en: Network
fy: Netwurk

en: Capture
fy: Opname

en: Choose a file
fy: Kies in triem

en: Treat as a pipe rather than as a file
fy: Behannelje as in piip ynstee fan in triem

en: Play another media synchronously
fy: Spylje oare media syngroan ôf

en: Choose...
fy: Kies...

en: Custom playback
fy: Oanpast ôfspylje

en: Open VIDEO_TS / BDMV folder
fy: Iepenje VIDEO_TS / BDMV map

en: Insert Disc
fy: Fier Skiif yn

en: Disable DVD menus
fy: Skeakelje DVD-menu's út

en: Enable DVD menus
fy: Skeakelje DVD-menu's yn

en: IP Address
fy: IP-adres

en: To Open a usual network stream (HTTP, RTSP, RTMP, MMS, FTP, etc.), just enter the URL in the field above. If you want to open a RTP or UDP stream, press the button below.
fy: Om een gebruikelijke netwerkstream te openen (HTTP, RTSP, RTMP, MMS, FTP, etc.), geeft u gewoon de URL in het veld hierboven in. Als u een RTP of UDP stream wilt openen, druk op de knop hier beneden.

en: If you want to open a multicast stream, enter the respective IP address given by the stream provider. In unicast mode, VLC will use your machine's IP automatically.
    
    To open a stream using a different protocol, just press Cancel to close this sheet.
fy: Als u een multicast stream wilt openen, voer het IP adres in die door de stream provider aan u gegeven is. In unicast modus, zal VLC automatisch het IP adres van uw systeem gebruiken.
    
    Om een stream met een ander protocol te openen, druk gewoon op Annuleren om dit blad te sluiten.

en: Open RTP/UDP Stream
fy: RTP/UDP-stream openen

en: Protocol
fy: Protokol

en: Input Devices
fy: Ynfierapparaten

en: Subscreen left
fy: Dielfinster links

en: Subscreen top
fy: Dielfinster boppe

en: Capture Audio
fy: Opname-audio

en: Add Subtitle File:
fy: Heakje ûndertiteltriem ta:

en: Override parameters
fy: Parameters overschrijven

en: Subtitle encoding
fy: Ondertitelcodering

en: Font size
fy: Tekstgrootte

en: Subtitle alignment
fy: Uitlijning ondertitels

en: Font Properties
fy: Teksteigenschappen

en: Subtitle File
fy: Ondertitelbestand

en: Open File
fy: Bestand openen

en: Streaming and Transcoding Options
fy: Instellingen voor streamen en transcoderen

en: Display the stream locally
fy: Stream lokaal weergeven

en: Dump raw input
fy: Schrijf ruwe invoer

en: Encapsulation Method
fy: Inkapselingmethode

en: Transcoding options
fy: Opties voor transcoderen

en: Stream Announcing
fy: Stream aankondigingen

en: Save File
fy: Bestand opslaan

en: Track Number
fy: Tracknummer

en: Duration
fy: Duur

en: File Size
fy: Bestandsgrootte

en: Media Information
fy: Media-informatie

en: Location
fy: Locatie

en: Save Metadata
fy: Metadata opslaan

en: General
fy: Algemeen

en: Codec Details
fy: Codec details

en: Read at media
fy: Lezen van media

en: Input bitrate
fy: Invoerbitrate

en: Demuxed
fy: Gedemuxed

en: Stream bitrate
fy: Stream-bitrate

en: Decoded blocks
fy: Gedecodeerde blokken

en: Displayed frames
fy: Weergegeven beelden

en: Lost frames
fy: Verloren frames

en: Played buffers
fy: Afgespeelde buffers

en: Lost buffers
fy: Verloren buffers

en: Error while saving meta
fy: Fout tijdens opslaan van gegevens

en: VLC was unable to save the meta data.
fy: VLC was niet in staat metagegevens op te slaan.

en: Continue playback?
fy: Afspelen hervatten?

en: Continue
fy: Doorgaan

en: Restart playback
fy: Afspelen opnieuw starten

en: Playback of "%@" will continue at %@
fy: Afspelen van "%@" zal hervat worden op %@

en: LIBRARY
fy: BIBLETEEK

en: MY COMPUTER
fy: MYN KOMPJÛTER

en: DEVICES
fy: APPARATEN

en: LOCAL NETWORK
fy: LOKAAL NETWURK

en: INTERNET
fy: YNTERNET

en: Interface Settings
fy: Instellingen gebruikersinterface

en: Audio Settings
fy: Audio-ynstellingen

en: Video Settings
fy: Fideo-ynstellingen

en: Subtitle & On Screen Display Settings
fy: Instellingen voor ondertitels en On Screen Display

en: Input & Codec Settings
fy: Instellingen voor invoer en codecs

en: General Audio
fy: Algemene audio

en: Preferred Audio language
fy: Audiotaal-voorkeur

en: Enable Last.fm submissions
fy: Last.fm-inzendingen inschakelen

en: Visualization
fy: Visuele effecten

en: Keep audio level between sessions
fy: Audioniveau tussen sessies behouden

en: Always reset audio start level to:
fy: Audioniveau altijd starten op:

en: Change
fy: Wijzigen

en: Change Hotkey
fy: Sneltoets wijzigen

en: Select an action to change the associated hotkey:
fy: Selecteer een actie om de bijbehorende sneltoets aan te passen:

en: Action
fy: Actie

en: Shortcut
fy: Sneltoets

en: Record directory or filename
fy: Opnamemap of bestânsnamme

en: Directory or filename where the records will be stored
fy: Map of bestânsnamme dêr't de bestannen bewarre wurde.

en: Repair AVI Files
fy: Avi-bestanden repareren

en: Default Caching Level
fy: Standaard bufferniveau

en: Caching
fy: Bufferen

en: Use the complete preferences to configure custom caching values for each access module.
fy: Gebruik de volledige voorkeuren om aangepaste bufferingswaarden voor elke toegangsmodule te configureren.

en: Codecs / Muxers
fy: Codecs / muxers

en: Post-Processing Quality
fy: Kwaliteit van nabewerking

en: Edit default application settings for network protocols
fy: Standaard toepassingsinstellingen voor netwerk-protocols bewerken

en: Open network streams using the following protocols
fy: Netwerkstreams openen door gebruik te maken van de volgende protocols

en: Note that these are system-wide settings.
fy: Merk op dat deze instellingen invloed hebben op het hele systeem.

en: Interface style
fy: Ynterface-styl

en: Dark
fy: Donker

en: Bright
fy: Helder

en: Continue playback
fy: Afspelen hervatten

en: Control playback with the Apple Remote
fy: Afspelen bedienen met de Apple Remote

en: Control playback with media keys
fy: Afspelen bedienen met de mediatoetsen

en: Control system volume with the Apple Remote
fy: Systeemvolume bedienen met de Apple Remote

en: Control external music players
fy: Externe muziekspelers bedienen

en: Privacy / Network Interaction
fy: Privacy / netwerkinteractie

en: Automatically check for updates
fy: Automatisch op updates controleren

en: Default Encoding
fy: Standaardcodering

en: Display Settings
fy: Weergave-instellingen

en: Font color
fy: Tekstkleur

en: Font
fy: Lettertype

en: Subtitle languages
fy: Undertitel-talen

en: Preferred subtitle language
fy: Voorkeurstaal ondertitels

en: Enable OSD
fy: OSD inschakelen

en: Force bold
fy: Vet forceren

en: Outline color
fy: Kleur omtrek

en: Outline thickness
fy: Dikte omtrek

en: Display
fy: Weergave

en: Show video within the main window
fy: Video in het hoofdvenster weergeven

en: Pause the video playback when minimized
fy: Afspelen pauzeren wanneer geminimaliseerd

en: Black screens in Fullscreen mode
fy: Zwarte schermen in schermvullende modus

en: Use the native fullscreen mode
fy: Standaard schermvullende modus gebruiken

en: Video snapshots
fy: Video-snapshots

en: Folder
fy: Map

en: Format
fy: Formaat

en: Sequential numbering
fy: Sequentiële nummering

en: Reset All
fy: Alles herstellen

en: Preferences
fy: Foarkarren

en: Last check on: %@
fy: Laatste controle op: %@

en: No check was performed yet.
fy: Er is nog geen controle uitgevoerd.

en: Lowest Latency
fy: Laagste latentietijd

en: Low Latency
fy: Lage latentietijd

en: Higher Latency
fy: Hogere latentietijd

en: Highest Latency
fy: Hoogste latentietijd

en: Reset Preferences
fy: Voorkeuren herstellen

en: This will reset VLC media player's preferences.
    
    Note that VLC will restart during the process, so your current playlist will be emptied and eventual playback, streaming or transcoding activities will stop immediately.
    
    The Media Library will not be affected.
    
    Are you sure you want to continue?
fy: Dit zal de voorkeuren van VLC media player herstellen.
    
    Merk op dat VLC opnieuw zal starten tijdens dit proces, dus uw huidige afspeellijst zal leeggemaakt worden. Activiteiten zoals afspelen, streamen of coderen zullen onmiddellijk gestopt worden.
    
    De mediabibliotheek zal hierdoor niet beïnvloed worden.
    
    Bent u zeker dat u wilt verdergaan?

en: This setting cannot be changed because the native fullscreen mode is enabled.
fy: Deze instelling kan niet gewijzigd worden omdat de "native" schermvullende modus ingeschakeld is.

en: Choose the folder to save your video snapshots to.
fy: Kies de map om uw video snapshots in op te slaan.

en: Choose
fy: Kiezen

en: Choose the directory or filename where the records will be stored.
fy: Map of bestandsnaam waar de opnames in opgeslagen moeten worden.

en: Press new keys for
    "%@"
fy: Druk op een nieuwe toets voor
    "%@"

en: Invalid combination
fy: Ongeldige combinatie

en: Regrettably, these keys cannot be assigned as hotkey shortcuts.
fy: Helaas, deze toetsen kunnen niet als sneltoetskoppelingen toegewezen worden.

en: This combination is already taken by "%@".
fy: Deze combinatie wordt al gebruikt door "%@".

en: Not Set
fy: Niet ingesteld

en: sec.
fy: seconden

en: Audio track synchronization:
fy: Audiospoorsynchronisatie:

en: A positive value means that the audio is ahead of the video
fy: Een positieve waarde betekent dat de audio voorloopt op de video

en: Subtitles/Video
fy: Undertitels/Fideo

en: Subtitle track synchronization:
fy: Ondertitelspoorsynchronisatie:

en: A positive value means that the subtitles are ahead of the video
fy: Een positieve waarde betekent dat de ondertitels voorlopen op de video

en: Subtitle speed:
fy: Ondertitelsnelheid:

en: Subtitle duration factor:
fy: Ondertitelduur-factor:

en: Extend subtitle duration by this value.
    Set 0 to disable.
fy: Ondertitelduur verlengen met deze waarde.
    Stel in op 0 om uit te schakelen.

en: Multiply subtitle duration by this value.
    Set 0 to disable.
fy: Ondertitelduur vermenigvuldigen met deze waarde.
    Zet op 0 om uit te schakelen.

en: Recalculate subtitle duration according
    to their content and this value.
    Set 0 to disable.
fy: Ondertitelduur herberekenen volgens
    hun inhoud en deze waarde.
    Zet op 0 om uit te schakelen.

en: Video Effects
fy: Video-effecten

en: Basic
fy: Basis

en: Geometry
fy: Geometrie

en: Color
fy: Kleur

en: Image Adjust
fy: Beeldeigenschappen

en: Brightness Threshold
fy: Helderheidsdrempel

en: Sharpen
fy: Verscherpen

en: Banding removal
fy: Banding verwijderen

en: Film Grain
fy: Filmkorrel

en: Variance
fy: Variantie

en: Synchronize top and bottom
fy: Boppe en ûnder syngronisearje

en: Synchronize left and right
fy: Links en rjochts syngronisearje

en: Transform
fy: Transformearje

en: Rotate by 90 degrees
fy: 90 graden draaie

en: Rotate by 180 degrees
fy: 180 graden draaie

en: Rotate by 270 degrees
fy: 270 graden draaie

en: Flip horizontally
fy: Horizontaal spegelje

en: Flip vertically
fy: Fertikaal spegelje

en: Magnification/Zoom
fy: Utfergrutting/Zoom

en: Puzzle game
fy: Puzelspultsje

en: Rows
fy: Rigen

en: Columns
fy: Kolommen

en: Clone
fy: Klone

en: Number of clones
fy: Tal fan klonen

en: Wall
fy: Moarre

en: Color threshold
fy: Kleurdrompel

en: Similarity
fy: Gelikens

en: Intensity
fy: Yntinsivens

en: Gradient
fy: Kleurferrin

en: Edge
fy: Râne

en: Color extraction
fy: Kleurekstraksje

en: Invert colors
fy: Kleurynverzje

en: Posterize
fy: Posterfilter

en: Posterize level
fy: Nivo foar posterfilter

en: Motion blur
fy: Beweechferdizen

en: Factor
fy: Faktor

en: Motion Detect
fy: Beweechingsdeteksje

en: Water effect
fy: Wettereffekt

en: Psychedelic
fy: Psychedelisch

en: Add text
fy: Tekst tafoegje

en: Text
fy: Tekst

en: Add logo
fy: Logo tafoegje

en: Transparency
fy: Transparantie

en: Organize profiles...
fy: Profielen ordenen...

en: Video device
fy: Fideoapparaat

en: Number of the screen to use by default to display videos in 'fullscreen'. The screen number correspondance can be found in the video device selection menu.
fy: Nummer van het scherm om standaard te gebruiken bij weergave van video's in 'schermvullende modus'. Het schermnummer correspondeert met het nummer in het video-apparaat selectiemenu.

en: Opaqueness
fy: Ondoorzichtigheid

en: Set the transparency of the video output. 1 is non-transparent (default) 0 is fully transparent.
fy: Hiermee kunt u de doorzichtigheid van de video-uitvoer instellen. 1 is niet-transparant(standaard), 0 is volledig transparant.

en: Black screens in fullscreen
fy: Zwarte schermen in schermvullende modus

en: In fullscreen mode, keep screen where there is no video displayed black
fy: Houd het scherm waar geen video afgespeeld wordt zwart in schermvullende modus.

en: Show Fullscreen controller
fy: Bediening in schermvullende modus weergeven

en: Shows a lucent controller when moving the mouse in fullscreen mode.
fy: Geeft een helder bedieningspaneel weer als u de muis in schermvullende modus beweegt.

en: Auto-playback of new items
fy: Automatisch afspelen van nieuwe items

en: Start playback of new items immediately once they were added.
fy: Start afspelen van nieuwe items direct nadat zij zijn toegevoegd.

en: Keep Recent Items
fy: Recente items behouden

en: By default, VLC keeps a list of the last 10 items. This feature can be disabled here.
fy: Standaard houdt VLC een lijst van de 10 laatstgebruikte items bij. Deze functie kan hier uitgeschakeld worden.

en: By default, VLC can be remotely controlled with the Apple Remote.
fy: Standaard kan VLC vanaf een afstand bestuurd worden door de Apple Remote.

en: By default, VLC will control its own volume with the Apple Remote. However, you can choose to control the global system volume instead.
fy: VLC zal standaard zijn eigen volume met de Apple Remote bedienen. U kunt echter ook kiezen om het globale systeemvolume te bedienen.

en: Control playlist items with the Apple Remote
fy: Afspeellijst-items bedienen met de Apple Remote

en: By default, VLC will allow you to switch to the next or previous item with the Apple Remote. You can disable this behavior with this option.
fy: VLC zal u standaard toelaten om naar het volgende of vorige item te wisselen met de Apple Remote. U kunt dit gedrag uitschakelen met deze optie.

en: By default, VLC can be controlled using the media keys on modern Apple keyboards.
fy: Standaard kan VLC bediend worden door gebruik van de mediatoetsen op moderne Apple toetsenborden.

en: Run VLC with dark interface style
fy: VLC met donkere interface-stijl draaien

en: If this option is enabled, VLC will use the dark interface style. Otherwise, the grey interface style is used.
fy: Als deze optie ingeschakeld is, zal VLC de donkere interface-stijl gebruiken. Anders wordt de grijze interface-stijl gebruikt.

en: By default, VLC uses the fullscreen mode known from previous Mac OS X releases. It can also use the native fullscreen mode on Mac OS X 10.7 and later.
fy: VLC gebruikt standaard de fullscreen-modus die gekend is van vorige Mac OS X releases. Het kan ook gebruik maken van de ingebouwde fullscreen-modus bij Mac OS X 10.7 en later.

en: Resize interface to the native video size
fy: Interface schalen naar de originele videogrootte

en: You have two choices:
     - The interface will resize to the native video size
     - The video will fit to the interface size
     By default, interface resize to the native video size.
fy: U heeft twee keuzes:
    - De interface zal zich aanpassen aan de grootte van de video
    - De video zal naar de interfacegrootte geschaald worden
    Standaard zal de interface zich aanpassen aan de videogrootte.

en: With this option enabled, the playback will be automatically paused when minimizing the window.
fy: Het afspelen zal automatisch gepauzeerd worden bij het minimaliseren van het venster als deze optie ingeschakeld is.

en: Allow automatic icon changes
fy: Automatische pictogramwijzigingen toestaan

en: This option allows the interface to change its icon on various occasions.
fy: Deze optie staat toe dat het pictogram van de interface in verschillende gevallen wijzigt.

en: Shows the previous and next buttons in the main window.
fy: Geeft vorige- en volgende-knoppen weer in het hoofdvenster.

en: Shows the shuffle and repeat buttons in the main window.
fy: Geeft de willekeurige volgorde en herhalen-knoppen weer in het hoofdvenster.

en: Shows the audio effects button in the main window.
fy: Geeft audio-effectenknop weer in het hoofdvenster.

en: VLC will pause and resume supported music players on playback.
fy: VLC zal ondersteunde muziekspelers pauzeren en hervatten bij afspelen.

en: Use large text for list views
fy: Groot lettertype gebruiken voor lijstweergaven

en: Do nothing
fy: Niets doen

en: Pause iTunes / Spotify
fy: iTunes/Spotify pauzeren

en: Pause and resume iTunes / Spotify
fy: iTunes/Spotify pauzeren en hervatten

en: Continue playback where you left off
fy: Afspelen hervatten vanaf het laatste punt

en: VLC will store playback positions of the last 30 items you played. If you re-open one of those, playback will continue.
fy: VLC zal afspeelposities opslaan van de laatste 30 items die u afspeelde. Als u een van deze opnieuw opent, zal het afspelen hervat worden.

en: Ask
fy: Vraag

en: Always
fy: Altijd

en: Never
fy: Nooit

en: Maximum Volume displayed
fy: Maximaal volume weergegeven

en: Mac OS X interface
fy: Mac OS X-ynterfaasje

en: Appearance
fy: Uiterlijk

en: Behavior
fy: Gedrag

en: Apple Remote and media keys
fy: Apple Remote en mediatoetsen

en: Video output
fy: Video-uitvoer

en: Show Basic
fy: Basis weergeven

en: Select a directory
fy: Selecteer een map

en: Select a file
fy: Selecteer een bestand

en: Select
fy: Selecteer

en: Minimal Mac OS X interface
fy: Minimale MacOS X interface

en: Filebrowser starting point
fy: Beginpunt bestandenkiezer

en: This option allows you to specify the directory the ncurses filebrowser will show you initially.
fy: Geeft de map op die de ncurses bestandenkiezer eerst zal tonen.

en: Ncurses interface
fy: Ncurses-ynterfaasje

en: [Display]
fy: [Weergave]

en:  h,H                    Show/Hide help box
fy: h,H         Helpvenster weergeven/verbergen

en:  i                      Show/Hide info box
fy: i           Infovenster weergeven/verbergen

en:  M                      Show/Hide metadata box
fy:  M           Metadatavenster weergeven/verbergen

en:  L                      Show/Hide messages box
fy: L           Berichtvenster weergeven/verbergen

en:  P                      Show/Hide playlist box
fy:      P           Afspeellijstvenster weergeven/verbergen

en:  B                      Show/Hide filebrowser
fy: B           Bestandsselectievenster weergeven/verbergen

en:  x                      Show/Hide objects box
fy: x           Objectenvenster weergeven/verbergen

en:  S                      Show/Hide statistics box
fy: S           Statistiekenvenster weergeven/verbergen

en:  Esc                    Close Add/Search entry
fy: Esc         Toevoegen/Zoekingang sluiten

en:  Ctrl-l                 Refresh the screen
fy: Ctrl-l          Scherm verversen

en: [Global]
fy: [Globaal]

en:  q, Q, Esc              Quit
fy:      q, Q, Esc   Afsluiten

en:  s                      Stop
fy:  s                      Stoppen

en:  <space>                Pause/Play
fy:      <spatie>    Pauzeren/afspelen

en:  f                      Toggle Fullscreen
fy:  f                      Fullscreen in/uitschakelen

en:  c                      Cycle through audio tracks
fy:  c                      Tussen audiosporen schakelen

en:  v                      Cycle through subtitles tracks
fy:  v                      Tussen ondertitelsporen schakelen

en:  b                      Cycle through video tracks
fy:  b                      Tussen videosporen schakelen

en:  n, p                   Next/Previous playlist item
fy: n, p        Volgende/Vorige afspeellijst item

en:  [, ]                   Next/Previous title
fy:  [, ]        Volgende/Vorige titel

en:  <, >                   Next/Previous chapter
fy:      <, >        Volgende/Vorige hoofdstuk

note: xgettext: You can use ← and → characters
en:  <left>,<right>         Seek -/+ 1%%
fy: <links>,<rechts>    Zoek -/+ 1%%

en:  a, z                   Volume Up/Down
fy: a, z           Volume omhoog,omlaag

en:  m                      Mute
fy:  m                      Dempen

note: xgettext: You can use ↑ and ↓ characters
en:  <up>,<down>            Navigate through the box line by line
fy: <pijl-omhoog>,<pijl-omlaag>     Navigeer door de box lijn per lijn

note: xgettext: You can use ⇞ and ⇟ characters
en:  <pageup>,<pagedown>    Navigate through the box page by page
fy:      <PgUp>,<PgDown> Navigeer door de box pagina per pagina

note: xgettext: You can use ↖ and ↘ characters
en:  <start>,<end>          Navigate to start/end of box
fy:  <start>,<end>          Naar begin/einde van box navigeren

en: [Playlist]
fy: [Ofspyllist]

en:  r                      Toggle Random playing
fy:  r Skeakelje Samar ien ôfspylje

en:  l                      Toggle Loop Playlist
fy:  l Skeakelje Ofspyllist Werhelje

en:  R                      Toggle Repeat item
fy:  l Skeakelje Item Werhelje

en:  o                      Order Playlist by title
fy:  o Sortear Ofspyllist by titel

en:  O                      Reverse order Playlist by title
fy:  O Ofspyllistfolchoarder op titel omkeare

en:  g                      Go to the current playing item
fy:  g Gean nei it item dat no spilet

en:  /                      Look for an item
fy:  / Sykje in item

en:  ;                      Look for the next item
fy:  ; Sykje it folgende item

en:  A                      Add an entry
fy:  A heakje in ynfier ta

note: xgettext: You can use ⌫ character to translate <backspace>
en:  D, <backspace>, <del>  Delete an entry
fy:  D, <backspace>, <del>  Smiet in ynfier fuort

en:  e                      Eject (if stopped)
fy:      e           Uitwerpen (indien gestopt)

en: [Filebrowser]
fy: [Bestandsverkenner]

en:  <enter>                Add the selected file to the playlist
fy:      <enter>     Het geselecteerde bestand aan de afspeellijst toevoegen

en:  <space>                Add the selected directory to the playlist
fy:      <spatie>     De geselecteerde map aan de afspeellijst toevoegen

en:  .                      Show/Hide hidden files
fy:      .           Verborgen bestanden weergeven/verbergen

en: [Player]
fy: [Speler]

note: xgettext: You can use ↑ and ↓ characters
en:  <up>,<down>            Seek +/-5%%
fy:      <omhoog>,<omlaag>     Zoek +/-5%%

en: [Loop]
fy: [Alles blijven herhalen]

en:  Source   : %s
fy:  Bron  : %s

en:  Position : %s/%s
fy:  Positie : %s/%s

en:  Volume   : Mute
fy:  Volume   : Dempen

en:  Title    : %<PRId64>/%d
fy:  Titel    : %<PRId64>/%d

en:  Chapter  : %<PRId64>/%d
fy:  Hoofdstuk  : %<PRId64>/%d

en:  [ h for help ]
fy: [h voor help]

en: Open: %s
fy: Openen: %s

en: Find: %s
fy: Zoeken: %s

en: Click to toggle between loop all, loop one and no loop
fy: Klik om te schakelen tussen alles herhalen, één herhalen en niet herhalen

en: Previous Chapter/Title
fy: Vorige hoofdstuk/titel

en: Next Chapter/Title
fy: Volgende hoofdstuk/titel

en: Teletext Activation
fy: Teletekst-activatie

en: Play
    If the playlist is empty, open a medium
fy: Afspelen
    Als de afspeellijst leeg is wordt een medium geopend

en: Previous / Backward
fy: Vorige / achteruit

en: Next / Forward
fy: Volgende / vooruit

en: De-Fullscreen
fy: Niet-schermvullend

en: Extended panel
fy: Uitgebreid paneel

en: Frame By Frame
fy: Beeld voor beeld

en: Trickplay Reverse
fy: Trickplay omkeren

en: Step backward
fy: Stap terug

en: Step forward
fy: Stap vooruit

en: Loop / Repeat
fy: Lus / herhalen

en: Open subtitles
fy: Ondertitels openen

en: Dock fullscreen controller
fy: Bediening in volledig scherm vastzetten

en: Stop playback
fy: Afspelen stoppen

en: Open a medium
fy: Een medium openen

en: Previous media in the playlist, skip backward when held
fy: Vorig medium in de afspeellijst, terugspoelen bij blijven indrukken

en: Next media in the playlist, skip forward when held
fy: Volgend medium in de afspeellijst, vooruitspoelen bij blijven indrukken

en: Toggle the video in fullscreen
fy: Volledig scherm aan

en: Toggle the video out fullscreen
fy: Volledig scherm uit

en: Show extended settings
fy: Uitgebreide opties weergeven

en: Toggle playlist
fy: Afspeellijst in-/uitschakelen

en: Take a snapshot
fy: Maak video snapshot

en: Loop from point A to point B continuously.
fy: Continu herhalen van punt A naar punt B.

en: Frame by frame
fy: Beeld voor beeld

en: Reverse
fy: Omkeren

en: Change the loop and repeat modes
fy: Verander de lus- en herhalen-modussen

en: Previous media in the playlist
fy: Vorig medium in de afspeellijst

en: Next media in the playlist
fy: Volgend medium in de afspeellijst

en: Open subtitle file
fy: Ondertitelbestand openen

en: Dock/undock fullscreen controller to/from bottom of screen
fy: Bediening in volledig scherm vast/losmaken aan/van onderkant van scherm

[ctx: Tooltip|Unmute]
en: Unmute
fy: Ontdempen

[ctx: Tooltip|Mute]
en: Mute
fy: Dempen

en: Pause the playback
fy: Het afspelen pauzeren

en: Loop from point A to point B continuously
    Click to set point A
fy: Continu van punt A naar B herhalen
    Klik om punt A in te stellen

en: Click to set point B
fy: Klik om punt B in te stellen

en: Stop the A to B loop
fy: Stop het herhalen van A naar B

en: Aspect Ratio
fy: Beeldverhouding

en: Logo filenames
fy: Logo-bestandsnamen

en: Image mask
fy: Afbeeldingsmasker

en: No v4l2 instance found.
    Please check that the device has been opened with VLC and is playing.
    
    Controls will automatically appear here.
fy: Geen v4l2-instantie gevonden.
    Controleer of het apparaat met VLC geopend is en aan het afspelen is.
    
    De bediening zal hier automatisch verschijnen.

en: 1 KHz
fy: 1 kHz

en: 3 KHz
fy: 3 kHz

en: 6 KHz
fy: 6 kHz

en: 12 KHz
fy: 12 kHz

en: 14 KHz
fy: 14 kHz

en: 16 KHz
fy: 16 kHz

en: 2 KHz
fy: 2 kHz

en: 4 KHz
fy: 4 kHz

en: 8 KHz
fy: 8 kHz

en: (Hastened)
fy: (Versneld)

en: (Delayed)
fy: (Vertraagd)

en: Force update of this dialog's values
fy: Forceer verversing van waarden in dit dialoogvenster

en: &Fingerprint
fy: &Vingerafdruk

en: Find meta data using audio fingerprinting
fy: Metadata zoeken door gebruik te maken van audio-fingerprinting

en: Comments
fy: Opmerkingen

en: Extra metadata and other information are shown in this panel.
fy: Extra metagegevens en andere informatie worden hier weergegeven.

en: Information about what your media or stream is made of.
    Muxer, Audio and Video Codecs, Subtitles are shown.
fy: Informatie over waarvan uw media of stream gemaakt is.
    Muxer, ondertitels, audio- en videocodecs worden weergegeven.

en: Current media / stream statistics
fy: Huidige media-/streamstatistieken

en: Input/Read
fy: Invoer/gelezen

en: Media data size
fy: Mediumgegevensgrootte

en: Demuxed data size
fy: Gedemuxte gegevensgrootte

en: Content bitrate
fy: Bitrate van inhoud

en: Discarded (corrupted)
fy: Verworpen (beschadigd)

en: Dropped (discontinued)
fy: Laten vallen (afgebroken)

en: Decoded
fy: Gedecodeerd

en: blocks
fy: blokken

en: Displayed
fy: Weergegeven

en: frames
fy: beelden

en: Lost
fy: Verloren

en: Played
fy: Afgespeeld

en: Last 60 seconds
fy: Laatste 60 seconden

en: Overall
fy: Globaal

en: Current playback speed: %1
    Click to adjust
fy: Huidige afspeelsnelheid: %1
    klik om aan te passen

en: Revert to normal play speed
fy: Terugkeren naar normale afspeelsnelheid

en: Download cover art
fy: Albumhoes downloaden

en: Add cover art from file
fy: Albumhoes uit bestand toevoegen

en: Choose Cover Art
fy: Albumhoes kiezen

en: Image Files (*.gif *.jpg *.jpeg *.png)
fy: Afbeeldingen (*.gif *.jpg *.jpeg *.png)

en: Elapsed time
fy: Tijd verstreken

en: Total/Remaining time
fy: Totale/resterende tijd

en: Click to toggle between total and remaining time
fy: Klik om te wisselen tussen totale en resterende tijd

en: Click to toggle between elapsed and remaining time
fy: Klik om tussen vertreken en resterende tijd te wisselen

en: Double click to jump to a chosen time position
fy: Dubbelklikken om naar een gekozen tijdspositie te gaan

en: Select a device or a VIDEO_TS directory
fy: Selecteer een apparaat of een VIDEO_TS-map

en: Select a device or a VIDEO_TS folder
fy: Kies in apparaat of in VIDEO_TS map

en: Select one or multiple files
fy: Kies ien of meardere triemen

en: File names:
fy: Triemnammen:

en: Eject the disc
fy: Smiet de skiif út

en: Entry
fy: Onderdeel

en: Channels:
fy: Kanalen:

en: Selected ports:
fy: Selektearre poarten:

en: Use VLC pace
fy: Brûk VLC-tempo

en: TV - digital
fy: TV - digitaal

en: Tuner card
fy: Tunerkaart

en: Delivery system
fy: Ofleversysteem

en: Transponder/multiplex frequency
fy: Transponder/multipleks-frekwinsje

en: Transponder symbol rate
fy: Transponder-symboolfluggens

en: Bandwidth
fy: Bânbreedte

en: TV - analog
fy: TV - analooch

en: Device name
fy: Apparaatnamme

en: Your display will be opened and played in order to stream or save it.
fy: Jo werjefte wurd iepene en ôfspiele sadat it streamt of opslein wurde kin.

en: Advanced Options
fy: Avansearre opsjes.

en: Double click to get media information
fy: Dûbelklik foar media-ynformaasje

en: Change playlistview
fy: Ofspyllistwerjefte Oanpasse

en: Search the playlist
fy: Ofspyllist Trochsykje

en: My Computer
fy: Myn Kompjûter

en: Devices
fy: Apparaten

en: Local Network
fy: Lokaal Netwurk

en: Internet
fy: Ynternet

en: Remove this podcast subscription
fy: Smiet dit podcast-abonnemint fuort

en: Do you really want to unsubscribe from %1?
fy: Wolle jo werklik jo abonnemint op %1 opsizze?

en: Cover
fy: Foarplaat

en: Create Directory
fy: Map oanmeitsje

en: Create Folder
fy: Map aanmaken

en: Enter name for new directory:
fy: Voer een naam in voor de nieuwe map:

en: Enter name for new folder:
fy: Voer een naam in voor de nieuwe map:

en: Rename Directory
fy: Map hernoemen

en: Rename Folder
fy: Map hernoemen

en: Enter a new name for the directory:
fy: Voer een nieuwe naam in voor de map:

en: Enter a new name for the folder:
fy: Voer een nieuwe naam in voor de map:

en: Sort by
fy: Sorteren op

en: Ascending
fy: Oplopend

en: Descending
fy: Aflopend

en: Display size
fy: Weergavegrootte

en: Increase
fy: Verhogen

en: Decrease
fy: Verlagen

en: Playlist View Mode
fy: Weergavemodus afspeellijst

en: Playlist is currently empty.
    Drop a file here or select a media source from the left.
fy: De afspeellijst is momenteel leeg.
    Zet hier een bestand neer of selecteer een mediabron aan de linkerkant.

en: Icons
fy: Iconen

en: Detailed List
fy: Gedetaileerde lijst

en: List
fy: Lijst

en: Select File
fy: Selecteer bestand

en: Any field
fy: Elk veld

en: Actions
fy: Acties

en: Hotkey
fy: Sneltoets

en: Application level hotkey
fy: Toepassings-sneltoets

en: Global
fy: Globaal

en: Desktop level hotkey
fy: Sneltoets bureaubladniveau

en: Double click to change.
    Delete key to remove.
fy: Dubbelklik om aan te passen.
    Delete-toets om te verwijderen.

en: Hotkey change
fy: Sneltoets-wijziging

en: Press the new key or combination for
fy: Druk op de nieuwe toets of combinatie voor

en: Assign
fy: Toewijzen

en: Warning: this key or combination is already assigned to
fy: Waarschuwing: deze toets of combinatie is al toegewezen aan

en: Warning: <b>%1</b> is already an application menu shortcut
fy: Waarschuwing: <b>%1</b> is reeds een toepassingsmenu-snelkoppeling

en: Key or combination:
fy: Toets of combinatie:

en: Key:
fy: Toets:

en: Input & Codecs Settings
fy: Instellingen voor invoer en codecs

en: Configure Hotkeys
fy: Sneltoetsen configureren

en: Device:
fy: Apparaat:

en: If this property is blank, different values
    for DVD, VCD, and CDDA are set.
    You can define a unique one or configure them 
    individually in the advanced preferences.
fy: Als dit veld leeg is, dan heeft u verschillende
    waarden voor dvd, vcd en CDDA.
    U kunt een unieke definiëren of ze individueel in 
    de geavanceerde instellingen instellen.

en: Lowest latency
fy: Laagste latentietijd

en: High latency
fy: Hoge latentietijd

en: Higher latency
fy: Hogere latentietijd

en: This is VLC's skinnable interface. You can download other skins at
fy: Dit is de thema-interface van VLC. Andere thema's zijn verkrijgbaar via de

en: VLC skins website
fy: VLC-skins website

en: System's default
fy: Systeemstandaard

en: File associations
fy: Bestandstoewijzingen

en: Audio Files
fy: Audiobestanden

en: Video Files
fy: Videobestanden

en: Playlist Files
fy: Afspeellijstbestanden

en: &Apply
fy: Toep&assen

en: &Cancel
fy: &Annulearje

en: Profile
fy: Profiel

en: Edit selected profile
fy: Geselecteerd profiel bewerken

en: Delete selected profile
fy: Geselecteerd profiel verwijderen

en: Create a new profile
fy: Nieuw profiel aanmaken

en: Create
fy: Maken

en: This muxer is not provided directly by VLC: It could be missing.
fy: Deze muxer wordt niet direct voorzien door VLC: hij kan ontbreken.

en: This muxer is missing. Using this profile will fail
fy: De muxer ontbreekt. Gebruik van dit profiel zal mislukken

en:  Profile Name Missing
fy: Profylnamme Mist

en: You must set a name for the profile.
fy: Jo moatte foar it profyl in namme ynstelle.

en: File/Directory
fy: Triem/Triemtafel

en: File/Folder
fy: Triem/Map

en: Source
fy: Boarne

en: Source:
fy: Boarne:

en: This module writes the transcoded stream to a file.
fy: Deze module schrijft de getranscodeerde stream naar een bestand.

en: Filename
fy: Triemnamme

en: Save file...
fy: Bestand opslaan...

en: Containers (*.ps *.ts *.mpg *.ogg *.asf *.mp4 *.mov *.wav *.raw *.flv *.webm)
fy: Containerbestanden (*.ps *.ts *.mpg *.ogg *.asf *.mp4 *.mov *.wav *.raw *.flv *.webm)

en: This module outputs the transcoded stream to a network via HTTP.
fy: Deze module schrijft de getranscodeerde stream naar een netwerk via HTTP.

en: Path
fy: Pad

en: This module outputs the transcoded stream to a network via the mms protocol.
fy: Deze module schrijft de getranscodeerde stream naar een netwerk via het mms-protocol.

en: This module outputs the transcoded stream to a network via RTSP.
fy: Deze module schrijft de getranscodeerde stream naar een netwerk via RTSP.

en: This module outputs the transcoded stream to a network via UDP.
fy: Deze module schrijft de getranscodeerde stream naar een netwerk via UDP.

en: This module outputs the transcoded stream to a network via RTP.
fy: Deze module schrijft de getranscodeerde stream naar een netwerk via RTP.

en: Base port
fy: Basispoort

en: This module outputs the transcoded stream to an Icecast server.
fy: Deze module schrijft de getranscodeerde stream naar een Icecast server.

en: Mount Point
fy: Aankoppelingspunt

en: Login:pass
fy: Login:wachtwoord

en: Edit Bookmarks
fy: Bladwijzers bewerken

en: Create a new bookmark
fy: Nieuwe bladwijzer aanmaken

en: Delete the selected item
fy: Het geselecteerde item verwijderen

en: Delete all the bookmarks
fy: Alle bladwijzers verwijderen

en: &Close
fy: &Sluiten

en: Convert
fy: Converteren

en: Destination
fy: Doel

en: Destination file:
fy: Doelbestand:

en: Browse
fy: Bladeren

en: Settings
fy: Ynstellingen

en: Display the output
fy: Uitvoer weergeven

en: This display the resulting media, but can slow things down.
fy: Geef de resulterende media weer, maar kan dingen trager maken.

en: Program Guide
fy: Programmagids

en: Update
fy: Bijwerken

en: Errors
fy: Flaters

en: Cl&ear
fy: Wiss&en

en: Hide future errors
fy: Toekomstige fouten verbergen

en: Adjustments and Effects
fy: Aanpassingen en effecten

en: Synchronization
fy: Synchronisatie

en: v4l2 controls
fy: v4l2-bediening

en: &Save
fy: &Bewarje

en: Privacy and Network Access Policy
fy: Privacy- en netwerkbeleid

en: <p>In order to protect your privacy, <i>VLC media player</i> does <b>not</b> collect personal data or transmit them, not even in anonymized form, to anyone.</p>
    <p>Nevertheless, <i>VLC</i> is able to automatically retrieve information about the media in your playlist from third party Internet-based services. This includes cover art, track names, artist names and other meta-data.</p>
    <p>Consequently, this may entail identifying some of your media files to third party entities. Therefore the <i>VLC</i> developers require your express consent for the media player to access the Internet automatically.</p>
fy: <p>Om uw privacy te beschermen, verzamelt of verzendt <i>VLC media player</i> <b>geen</b> persoonlijke data, zelfs niet in anonieme vorm.</p>
    <p>Desondanks kan <i>VLC</i> automatisch informatie ophalen over de media in uw afspeellijst via internetgebaseerde diensten van derden. Dat omvat albumhoezen, tracknamen, auteurs en andere metadata.</p>
    Dit kan leiden tot de identificatie van een aantal van uw mediabestanden door de entiteiten van derden. Daarom vragen de ontwikkelaars van <i>VLC</i> uw uitdrukkelijke toestemming voor automatische toegang tot het internet.</p>

en: Network Access Policy
fy: Netwerktoegang-beleid

en: Regularly check for VLC updates
fy: Regelmatig op VLC-updates controleren

en: Go to Time
fy: Naar tijdstip gaan

en: &Go
fy: &Ga naar

en: Go to time
fy: Naar tijdstip gaan

en: About
fy: Oer

en: <p>VLC media player is a free and open source media player, encoder, and streamer made by the volunteers of the <a href="http://www.videolan.org/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">VideoLAN</span></a> community.</p><p>VLC uses its internal codecs, works on essentially every popular platform, and can read almost all files, CDs, DVDs, network streams, capture cards and other media formats!</p><p><a href="http://www.videolan.org/contribute/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">Help and join us!</span></a>
fy: <p>VLC media player is een gratis en opensource mediaspeler, encoder en streamer, gemaakt door de vrijwilligers van de <a href="http://www.videolan.org/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">VideoLAN</span></a>-gemeenschap.</p><p>VLC gebruikt zijn eigen interne codecs, werkt op vrijwel elk populair platform en kan bijna alle bestanden, cd's, dvd's, netwerkstreams, opnamekaarten en andere mediaformaten lezen!</p><p><a href="http://www.videolan.org/contribute/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">Help ons en doe mee!</span></a>

en: &Recheck version
fy: Opnieuw

en: &Yes
fy: &Ja

en: &No
fy: &Nee

en: VLC media player updates
fy: Updates voor VLC Media Player

en: A new version of VLC (%1.%2.%3%4) is available.
fy: Er is een nieuwe versie van VLC (%1.%2.%3%4) beschikbaar.

en: You have the latest version of VLC media player.
fy: U heeft de nieuwste versie van VLC Media Player.

en: An error occurred while checking for updates...
fy: Fout tijdens controleren op nieuwere versies...

en: Current Media Information
fy: Informatie over huidige media

en: &General
fy: &Algemeen

en: S&tatistics
fy: S&tatistieken

en: &Save Metadata
fy: Metadata &opslaan

en: Location:
fy: Locatie:

en: Saves all the displayed logs to a file
fy: Alle weergegeven logboeken naar een bestand opslaan

en: Save log file as...
fy: Logbestand opslaan als...

en: Application
fy: Programma

en: Cannot write to file %1:
    %2.
fy: Kan niet naar bestand %1 schrijven:
    %2.

en: Update the tree
fy: Boom bijwerken

en: Clear the messages
fy: Berichten verwijderen

en: Open Media
fy: Media openen

en: &File
fy: &Bestand

en: &Disc
fy: &Schijf

en: &Network
fy: &Netwerk

en: Capture &Device
fy: &Opnameapparaat

en: &Select
fy: &Selecteren

en: &Enqueue
fy: Aan afspeellijst to&evoegen

en: &Play
fy: Ofs&pylje

en: C&onvert
fy: C&onverteren

en: C&onvert / Save
fy: C&onverteren/opslaan

en: Open URL
fy: URL openen

en: Enter URL here...
fy: Geef hier de URL op...

en: Please enter the URL or path to the media you want to play.
fy: Geef hier de URL of het pad naar de media die u wilt afspelen

en: If your clipboard contains a valid URL
    or the path to a file on your computer,
    it will be automatically selected.
fy: At jo klamboerd in jildige URL befet
    of it paad nei in triem op jo kompjûter,
    wurd it automatysk selektearre

en: Plugins and extensions
fy: Ynstekkers en ekstinsjes

en: Active Extensions
fy: Rinnende Ekstinsjes

en: Capability
fy: Mooglikheden

en: Score
fy: Wurdearring

en: &Search:
fy: &Sykje:

en: More information...
fy: Mear ynformaasje...

en: Reload extensions
fy: Werlaad ekstinsjes

en: Skins customize player's appearance. You can activate them through preferences.
fy: Hûden passe it uterlik fan de spiler oan. Jo kinne se fia de ynstellings oansette.

en: Playlist parsers add new capabilities to read internet streams or extract meta data.
fy: Untleders (parsers) foar ôfspyllysten foegje nije mooglikheden ta om ynternetstreamen te lêzen of om metadata út te lêzen.

en: Service discoveries adds new sources to your playlist such as web radios, video websites, ...
fy: Dienstontdekkingen voegt nieuwe bronnen aan uw afspeellijst toe zoals webradio's, videowebsites,...

en: Retrieves extra info and art for playlist items
fy: Helje ekstra ynfo en foarplaten op foar items op de ôfspyllyst.

en: Extensions brings various enhancements. Check descriptions for more details
fy: Ekstinsjes bringe ferskate ferbetteringen. Sjoch de beskriuwings foar mear details.

en: Only installed
fy: Allinne mar ynstallearre

en: Retrieving addons...
fy: Tafoegings wurde ophelle...

en: No addons found
fy: Gjin tafoegings fûn

en: This addon has been installed manually. VLC can't manage it by itself.
fy: Dizze tafoeging is mei de hân ynstallearre. VLC kin it self net beheare.

en: Version %1
fy: Ferzje %1

en: %1 downloads
fy: %1 ynladings

en: &Uninstall
fy: &Fourtsmite

en: &Install
fy: &Ynstallearje

en: Version
fy: Ferzje

en: Website
fy: Webstee

en: Files
fy: Triemen

en: Deletes the selected item
fy: Smiet it selektearre item fuort

en: Show settings
fy: Ynstellings sjen litte

en: Simple
fy: Ienfâldich

en: Switch to simple preferences view
fy: Wikselje nei ienfâldige werjefte fan foarkarren

en: Switch to full preferences view
fy: Wikselje nei folledige werjefte fan foarkarren

en: Save and close the dialog
fy: Bewarje en slút it dialooch

en: &Reset Preferences
fy: &Foarkarren Tebeksette

en: Only show current
fy: Allinne op dit stuit werjaan

en: Only show modules related to current playback
fy: Allinne modules werjaan dy't te krijen ha mei it ôfspyljen op dit stuit

en: Advanced Preferences
fy: Avansearre Foarkarren.

en: Simple Preferences
fy: Ienfâldige Foarkarren

en: Cannot save Configuration
fy: Kin de Konfiguraasje net bewarje

en: Preferences file could not be saved
fy: Foarkarstriem koe net bewarre wurde

en: Are you sure you want to reset your VLC media player preferences?
fy: Binne jo der wichtich fan dat jo de VLC foarkarren tebeksette wolle?

en: Stream Output
fy: Streamútfier

en: This wizard will allow you to stream or convert your media for use locally, on your private network, or on the Internet.
    You should start by checking that source matches what you want your input to be and then press the "Next" button to continue.
fy: Met deze wizard kunt u uw media streamen of converteren voor lokaal gebruik, gebruik op een privé netwerk of op het internet.
    Begin met na te gaan of deze bron klopt met wat u als invoer wilt gebruiken en klik dan op "Volgende " om verder te gaan.

en: Stream output string.
    This is automatically generated when you change the above settings,
    but you can change it manually.
fy: Stream-uitvoerregel.
    Deze wordt automatisch aangemaakt als u de bovenstaande instellingen aanpast,
    maar u kunt het ook handmatig aanpassen.

en: Back
fy: Terug

en: Toolbars Editor
fy: Werkbalk-editor

en: Toolbar Elements
fy: Werbalkelementen

en: Flat Button
fy: Platte knop

en: Next widget style
fy: Volgende widgetstijl

en: Big Button
fy: Grote knop

en: Native Slider
fy: Oorspronkelijke schuiver

en: Main Toolbar
fy: Hoofdwerkbalk

en: Above the Video
fy: Boven de video

en: Toolbar position:
fy: Werkbalkpositie:

en: Line 1:
fy: Regel 1:

en: Line 2:
fy: Regel 2:

en: Time Toolbar
fy: Tijdwerkbalk

en: Advanced Widget
fy: Geavanceerde widget

en: Fullscreen Controller
fy: Schermvullende bediening

en: New profile
fy: Nieuw profiel

en: Delete the current profile
fy: Verwijder het huidige profiel

en: Select profile:
fy: Selecteer profiel:

en: Preview
fy: Voorbeeld

en: Cl&ose
fy: &Sluiten

en: Profile Name
fy: Profielnaam

en: Please enter the new profile name.
fy: Geef een naam voor het nieuwe profiel op.

en: Spacer
fy: Scheiding

en: Expanding Spacer
fy: Uitschuivende scheiding

en: Splitter
fy: Splitser

en: Time Slider
fy: Tijdschuiver

en: Small Volume
fy: Klein volume

en: DVD menus
fy: Dvd-menu's

en: Teletext transparency
fy: Teletekst-transparantie

en: Advanced Buttons
fy: Geavanceerde knoppen

en: Playback Buttons
fy: Afspeelknoppen

en: Aspect ratio selector
fy: Beeldverhouding-selectie

en: Speed selector
fy: Snelheid-selectie

en: Broadcast
fy: Uitzending

en: Schedule
fy: Programmering

en: Video On Demand ( VOD )
fy: Video On Demand (VOD)

en: Hours / Minutes / Seconds:
fy: Uren / minuten / seconden:

en: Day / Month / Year:
fy: Dag / maand / jaar:

en: Repeat:
fy: Herhalen:

en: Repeat delay:
fy: Herhalingsvertraging :

en:  days
fy:  dagen

en: I&mport
fy: I&mporteren

en: E&xport
fy: E&xporteren

en: Save VLM configuration as...
fy: VLM-configuratie opslaan als...

en: VLM conf (*.vlm);;All (*)
fy: VLM-configuratie (*.vlm);;Alles (*)

en: Open VLM configuration...
fy: VLM-configuratie openen...

en: Broadcast:
fy: Uitzending:

en: Schedule:
fy: Programmering:

en: Open Directory
fy: Triemtafel Iepenje

en: Open Folder
fy: Map openen

en: Open playlist...
fy: Afspeellijst openen...

en: XSPF playlist
fy: XSPF-afspeellijst

en: M3U playlist
fy: M3U-afspeellijst

en: M3U8 playlist
fy: M3U8-afspeellijst

en: Save playlist as...
fy: Afspeellijst opslaan als...

en: Open subtitles...
fy: Ondertitels openen...

en: Media Files
fy: Mediabestanden

en: Subtitle Files
fy: Ondertitelbestanden

en: All Files
fy: Alle bestanden

en: Do you want to restart the playback where left off?
fy: Wilt u het afspelen opnieuw starten vanaf het laatste punt?

en: &Continue
fy: &Doorgaan

en: Control menu for the player
fy: Bedieningsmenu voor de speler

en: Paused
fy: Gepauzeerd

en: P&layback
fy: Af&spelen

en: Subti&tle
fy: Onder&titels

en: V&iew
fy: W&eergave

en: Open &File...
fy: Bestand openen...

en: &Open Multiple Files...
fy: Meerdere bestanden &openen...

en: Open &Disc...
fy: &Schijf openen...

en: Open &Network Stream...
fy: &Netwerkstream openen...

en: Open &Capture Device...
fy: &Opnameapparaat openen...

en: Open &Location from clipboard
fy: &Locatie van klembord openen

en: Open &Recent Media
fy: &Recente media openen

en: Conve&rt / Save...
fy: &Converteren/opslaan...

en: &Stream...
fy: &Streamen...

en: Quit at the end of playlist
fy: Afsluiten aan einde van afspeellijst

en: Close to systray
fy: Naar systeemvak sluiten

en: &Quit
fy: &Afsluiten

en: &Effects and Filters
fy: &Effecten en filters

en: &Track Synchronization
fy: &Spoorsynchronisatie

en: Plu&gins and extensions
fy: Plu&gins en extensies

en: Customi&ze Interface...
fy: Inter&face aanpassen...

en: &Preferences
fy: &Foarkarren

en: &View
fy: &Beeld

en: Play&list
fy: Afspeel&lijst

en: Docked Playlist
fy: Afspeellijstpaneel

en: Mi&nimal Interface
fy: Mi&nimale interface

en: &Fullscreen Interface
fy: &Schermvullende interface

en: &Advanced Controls
fy: &Geavanceerde bediening

en: Status Bar
fy: Statusbalk

en: Visualizations selector
fy: Visualisatieselectie

en: &Increase Volume
fy: Volume verhogen

en: &Mute
fy: De&mpen

en: Audio &Device
fy: Audio-&apparaat

en: Audio &Track
fy: Audio&spoor

en: &Stereo Mode
fy: &Stereo-modus

en: &Visualizations
fy: &Visuele effecten

en: Add &Subtitle File...
fy: Ondertitelbe&stand toevoegen...

en: Sub &Track
fy: Onder&titelspoor

en: Video &Track
fy: &Videospoor

en: &Fullscreen
fy: &Schermvullend

en: Always Fit &Window
fy: Altijd in venster passen

en: Set as Wall&paper
fy: Als bureaubladachtergrond instellen

en: &Zoom
fy: &Zoomen

en: &Aspect Ratio
fy: &Beeldverhouding

en: &Crop
fy: B&ijsnijden

en: &Deinterlace
fy: &Deïnterlace

en: &Deinterlace mode
fy: &Deïnterlace-methode

en: Take &Snapshot
fy: &Snapshot maken

en: T&itle
fy: T&itel

en: &Chapter
fy: &Hoofdstuk

en: &Program
fy: &Programma

en: &Manage
fy: Beheren

en: Check for &Updates...
fy: Op &updates controleren...

en: &Stop
fy: &Stoppen

en: Pre&vious
fy: &Vorige

en: Ne&xt
fy: Vol&gende

en: Sp&eed
fy: Sn&elheid

en: &Faster
fy: Sne&ller

en: N&ormal Speed
fy: N&ormale snelheid

en: Slo&wer
fy: &Langzamer

en: &Jump Forward
fy: &Vooruit springen

en: Jump Bac&kward
fy: &Achteruit springen

en: Open &Network...
fy: &Netwerk openen...

en: Leave Fullscreen
fy: Schermvullende modus verlaten

en: &Playback
fy: Af&spelen

en: &Hide VLC media player in taskbar
fy: VLC Media Player naar de taakbalk verbergen

en: Sho&w VLC media player
fy: VLC Media Player &weergeven

en: &Open Media
fy: Media &openen

en: &Clear
fy: &Verwijderen

en: Show advanced preferences over simple ones
fy: Geavanceerde voorkeuren weergeven

en: Show advanced preferences and not simple preferences when opening the preferences dialog.
fy: Geavanceerde voorkeuren weergeven wanneer u het voorkeuren-dialoogvenster opent.

en: Systray icon
fy: Systeemvak-pictogram

en: Show an icon in the systray allowing you to control VLC media player for basic actions.
fy: Pictogram in het systeemvak weergeven, waarmee u VLC met basisacties kunt besturen.

en: Start VLC with only a systray icon
fy: VLC starten met alleen een pictogram in het systeemvak

en: Show playing item name in window title
fy: De naam van het afspelende item in de venstertitel weergeven

en: Show the name of the song or video in the controller window title.
fy: De naam van het liedje of video in de venstertitel weergeven.

en: Show notification popup on track change
fy: Meldingsvenster weergeven bij verandering van track

en: Show a notification popup with the artist and track name when the current playlist item changes, when VLC is minimized or hidden.
fy: Meldingsvenster weergeven met de artiest en tracknaam wanneer het huidige afspeellijst-item verandert als VLC geminimaliseerd of verborgen is.

en: Windows opacity between 0.1 and 1
fy: Vensterdekking tussen 0.1 en 1

en: Sets the windows opacity between 0.1 and 1 for main interface, playlist and extended panel. This option only works with Windows and X11 with composite extensions.
fy: Zet de vensterdekking tussen 0.1 en 1 voor de hoofdinterface, afspeellijst en uitgebreid paneel. Deze optie werkt alleen met Windows en X11 met composite extensies.

en: Fullscreen controller opacity between 0.1 and 1
fy: Dekking van bedieningsvenster bij schermvullende modus tussen 0.1 en 1

en: Sets the fullscreen controller opacity between 0.1 and 1 for main interface, playlist and extended panel. This option only works with Windows and X11 with composite extensions.
fy: Zet de dekking van de aansturing in de schermvullende modus tussen 0.1 en 1 voor de hoofdinterface, afspeellijst en uitgebreid paneel. Deze optie werkt alleen met Windows en X11 met composite extensies.

en: Show unimportant error and warnings dialogs
fy: Onbelangrijke fout- en waarschuwingsdialogen weergeven

en: Activate the updates availability notification
fy: Melding van nieuwere versies inschakelen

en: Activate the automatic notification of new versions of the software. It runs once every two weeks.
fy: Activeer de automatische melding van nieuwere versies van de software.

en: Number of days between two update checks
fy: Aantal dagen tussen twee controles op nieuwere versies.

en: Ask for network policy at start
fy: Vraag naar netwerkbeleid bij opstarten

en: Save the recently played items in the menu
fy: Recent afgespeelde items in het menu opslaan

en: List of words separated by | to filter
fy: Lijst van woorden gescheiden door een | om te filteren

en: Start VLC with:
     - normal mode
     - a zone always present to show information as lyrics, album arts...
     - minimal mode with limited controls
fy: Start VLC met:
    - normale modus
    - een gebied dat altijd aanwezig is om informatie als songteksten, albumhoezen, etc. weer te geven
    - minimale modus met beperkte aansturing

en: Show a controller in fullscreen mode
fy: Een bediening in schermvullende modus weergeven

en: Embed the file browser in open dialog
fy: Integreer de bestandsverkenner in het openen-dialoogvenster

en: Define which screen fullscreen goes
fy: Definieer welk scherm in schermvullende modus gaat

en: Load extensions on startup
fy: Extensies laden bij opstarten

en: Start in minimal view (without menus)
fy: Opstarten in minimale weergave (zonder menu's)

en: Display background cone or art
fy: Achtergrond-kegel of art weergeven

en: Display background cone or current album art when not playing. Can be disabled to prevent burning screen.
fy: Achtergrond-kegel of huidige albumhoes weergeven bij niet afspelen. Kan uitgeschakeld worden om scherminbranding te voorkomen.

en: Ignore keyboard volume buttons.
fy: Volumeknoppen op het toetsenbord negeren.

en: With this option checked, the volume up, volume down and mute buttons on your keyboard will always change your system volume. With this option unchecked, the volume buttons will change VLC's volume when VLC is selected and change the system volume when VLC is not selected.
fy: Als deze optie aangevinkt is, zullen de knoppen volume omhoog, volume omlaag en dempen op uw toetsenbord altijd het systeemvolume aanpassen. Als deze optie niet aangevinkt is, zullen de volumeknoppen het volume van VLC aanpassen als VLC geselecteerd is, en het systeemvolume aanpassen als VLC niet geselecteerd is.

en: Fullscreen controller mouse sensitivity
fy: Muisgevoeligheid van bediening in volledig scherm

en: When minimized
fy: Wanneer geminimaliseerd

en: Qt interface
fy: Qt-ynterfaasje

en: errors
fy: flaters

en: warnings
fy: waarschuwingen

en: Open a skin file
fy: Open een themabestand

en: Skin files |*.vlt;*.wsz;*.xml
fy: Themabestanden |*.vlt;*.wsz;*.xml

en: Open playlist
fy: Open afspeellijst

en: Save playlist
fy: Afspeellijst opslaan

en: Skin to use
fy: Te gebruiken thema

en: Path to the skin to use.
fy: Pad naar te gebruiken thema.

en: Config of last used skin
fy: Configuratie van laatst gebruikte thema

en: Windows configuration of the last skin used. This option is updated automatically, do not touch it.
fy: Windows configuratie van het laatstgebruikte thema. Deze optie wordt automatisch ververst, blijf ervan af.

en: Show a systray icon for VLC
fy: Systeemvak-pictogram weergeven voor VLC

en: Show VLC on the taskbar
fy: VLC op taakbalk weergeven

en: Enable transparency effects
fy: Transparantie-effecten inschakelen

en: You can disable all transparency effects if you want. This is mainly useful when moving windows does not behave correctly.
fy: Alle transparantie-effecten kunnen als u wilt uitgezet worden. Dit is vooral handig als bewegende vensters zich niet correct gedragen.

en: Use a skinned playlist
fy: Gebruik een afspeellijst met thema

en: Display video in a skinned window if any
fy: Indien mogelijk video in een gedecoreerde venster weergeven

en: When set to 'no', this parameter is intended to give old skins a chance to play back video even though no video tag is implemented
fy: Als dit op 'no' staat, zal deze parameter oude thema's een kans geven om video af te spelen zelfs als er geen video tag vermeld is.

en: Skinnable Interface
fy: Interface met thema's

en: Select skin
fy: Selecteer thema

en: Brightness threshold
fy: Helderheidsdrempel

en: When this mode is enabled, pixels will be shown as black or white. The threshold value will be the brightness defined below.
fy: Als deze modus actief is, zullen pixels in zwart of wit weergegeven worden. De drempelwaarde zal de hieronder gedefinieerde helderheid zijn.

en: Image contrast (0-2)
fy: Contrast van het beeld (0-2)

en: Set the image contrast, between 0 and 2. Defaults to 1.
fy: Zet het contrast van de afbeelding, tussen 0 en 2. Standaard is 1.

en: Image hue (0-360)
fy: Tint van het beeld (0-360)

en: Set the image hue, between 0 and 360. Defaults to 0.
fy: Zet de tint van de afbeelding, tussen 0 en 360. Standaard is 0.

en: Image saturation (0-3)
fy: Kleurverzadiging van het beeld (0-3)

en: Set the image saturation, between 0 and 3. Defaults to 1.
fy: Zet de verzadiging van de afbeelding, tussen 0 en 3. Standaard is 1.

en: Image brightness (0-2)
fy: Helderheid van het beeld (0-2)

en: Set the image brightness, between 0 and 2. Defaults to 1.
fy: Zet de helderheid van de afbeelding, tussen 0 en 2. Standaard is 1.

en: Image gamma (0-10)
fy: Gamma correctie op het beeld (0-10)

en: Set the image gamma, between 0.01 and 10. Defaults to 1.
fy: Zet de gamma van de afbeelding, tussen 0.01 en 10. Standaard is 1.

en: Decode frames directly into RPI VideoCore instead of host memory.
fy: Beelden direct naar RPI VideoCore decoderen in plaats van gastgeheugen.

en: Decode frames directly into RPI VideoCore instead of host memory. This option must only be used with the MMAL video output plugin.
fy: Beelden direct naar RPI VideoCore decoderen in plaats van gastgeheugen. Deze optie mag alleen gebruikt worden met de MMAL video-uitvoer-plugin.

en: MMAL decoder
fy: MMAL-decoder

en: MMAL-based decoder plugin for Raspberry Pi
fy: MMAL-gebaseerde decoderplugin voor Raspberry Pi

en: VideoCore layer where the video is displayed.
fy: VideoCore-laag waar de video weergegeven wordt.

en: VideoCore layer where the video is displayed. Subpictures are displayed directly above and a black background directly below.
fy: VideoCore-laag waar de video weergegeven wordt. Subafbeeldingen worden daar direct boven weergegeven en een zwarte achtergrond daar direct onder.

en: Adjust HDMI refresh rate to the video.
fy: HDMI-verversingsratio wijzigen naar de video.

en: MMAL-based vout plugin for Raspberry Pi
fy: MMAL-gebaseerde vout-plugin voor Raspberry Pi

en: VDPAU adjust video filter
fy: VDPAU-wijziging videofilter

en: VDPAU video decoder
fy: VDPAU-videodecoder

en: Temporal-spatial
fy: Tijdelijk-ruimtelijk

en: VDPAU surface conversions
fy: VDPAU-oppervlakteconversies

en: Deinterlacing algorithm
fy: Deïnterlace-algoritme

en: Inverse telecine
fy: Omgekeerde telecine

en: Deinterlace chroma skip
fy: Deïnterlace chroma overslaan

en: Whether temporal deinterlacing applies to luma only
fy: Of tijdelijke deïnterlacing alleen invloed heeft op luma

en: Noise reduction level
fy: Ruisreductieniveau

en: Scaling quality
fy: Schaal-kwaliteit

en: High quality scaling level
fy: Hoge kwaliteit schaalniveau

en: VDPAU deinterlacing filter
fy: VDPAU deïnterlacing-filter

en: VDPAU output
fy: VDPAU-útfier

en: VDPAU sharpen video filter
fy: VDPAU verscherpen

en: Be quiet
fy: Stil wêze

en: Log to file
fy: Lochboek nei bestân bewarje

en: Log all VLC messages to a text file.
fy: Loch alle VLC-meldingen yn in tekstbestân.

en: Log filename
fy: Lochtriemnamme

en: Specify the log filename.
fy: Jou de lochtriemnamme.

en: Log format
fy: Lochformaat

en: Specify the logging format.
fy: Stel it lochformaat yn

en: Verbosity
fy: Lochnivo

en: <p>Password for Web interface has not been set.</p><p>Please use --http-password, or set a password in </p><p>Preferences &gt; All &gt; Main interfaces &gt; Lua &gt; Lua HTTP &gt; Password.</p>
fy: <p>Wachtwoord voor web-interface werd niet ingesteld.</p><p>Gebruik --http-wachtwoord, of stel een wachtwoord in bij </p><p>Voorkeuren &gt; Alles &gt; Hoofdinterface &gt; Lua &gt; Lua HTTP &gt; Wachtwoord.</p>

en: Lua interface
fy: Lua-ynterfaasje

en: Lua interface module to load
fy: Lua-interfacemodule om te laden

en: Lua interface configuration
fy: Lua-interfaceconfiguratie

en: Lua interface configuration string. Format is: '["<interface module name>"] = { <option> = <value>, ...}, ...'.
fy: Lua-interfaceconfiguratieregel. Formaat is: '["<interface module naam>"] = { <optie> = <waarde>, ...}, ...'.

en: A single password restricts access to this interface.
fy: Een enkel paswoord beperkt de toegang tot deze interface.

en: Source directory
fy: Bronmap

en: Directory index
fy: Map-index

en: Allow to build directory index
fy: Toestaan om map-index aan te maken

en: This is the host on which the interface will listen. It defaults to all network interfaces (0.0.0.0). If you want this interface to be available only on the local machine, enter "127.0.0.1".
fy: Dit  is het adres waarop de interface zal luisteren. Standaard zal op alle netwerken (0.0.0.0) geluisterd worden. Als u wilt dat deze interface alleen op de lokale machine beschikbaar moet zijn, geef "127.0.0.1" op.

en: This is the TCP port on which this interface will listen. It defaults to 4212.
fy: Dit is de TCP-poort waarop deze interface zal luisteren. Standaard is 4212.

en: CLI input
fy: CLI-invoer

en: Accept commands from this source. The CLI defaults to stdin ("*console"), but can also bind to a plain TCP socket ("localhost:4212") or use the telnet protocol ("telnet://0.0.0.0:4212")
fy: Commando's van deze bron accepteren. De CLI-standaard is stdin ("*console"), maar kan ook verbinden met een plain TCP socket ("localhost:4212") of het telnet-protocol gebruiken ("telnet://0.0.0.0:4212")

en: Lua interpreter
fy: Lua-interpreter

en: Lua CLI
fy: Lua-CLI

en: Command-line interface
fy: Opdrachtregel-interface

en: Lua Meta Fetcher
fy: Lua-meta-ophaler

en: Fetch meta data using lua scripts
fy: Haal metagegevens met lua scripts op

en: Lua Meta Reader
fy: Lua-meta-lezer

en: Read meta data using lua scripts
fy: Lês metadata fia lua-skripts.

en: Lua Playlist
fy: Lua-ôfspyllyst

en: Lua Playlist Parser Interface
fy: Lua afspeellijstverwerkingsinterface

en: Lua Art
fy: Lua-illustraties

en: Fetch artwork using lua scripts
fy: Haal illustraties op door lua scripts te gebruiken

en: Lua Extension
fy: Lua-extensie

en: Lua SD Module
fy: Lua SD module

en: Folder meta data
fy: Map metagegevens

en: Album art filename
fy: Albumfoarplaattriem

en: Filename to look for album art in current directory
fy: Triemnamme om foar albumfoarplaten te sykjen in dizze triemtafel

en: Classic Rock
fy: Klassieke rock

en: Oldies
fy: Gouwe ouwe

en: Other
fy: Ander

en: Alternative
fy: Alternatief

en: Death Metal
fy: Death metal

en: Pranks
fy: Humor

en: Euro-Techno
fy: Euro-techno

en: Vocal
fy: Vocaal

en: Instrumental
fy: Instrumentaal

en: Sound Clip
fy: Geluidsfragment

en: Noise
fy: Ruis

en: Alternative Rock
fy: Alternatieve rock

en: Bass
fy: Lage tonen

en: Meditative
fy: Meditatief

en: Instrumental Pop
fy: Instrumentale pop

en: Instrumental Rock
fy: Instrumentale rock

en: Ethnic
fy: Etnisch

en: Techno-Industrial
fy: Techno-industrial

en: Electronic
fy: Electronisch

en: Pop-Folk
fy: Pop-folk

en: Southern Rock
fy: Southern rock

en: Comedy
fy: Komedie

en: Gangsta
fy: Gangster

en: Christian Rap
fy: Christelijke rap

en: Pop/Funk
fy: Pop/funk

en: New Wave
fy: New wave

en: Acid Punk
fy: Acid punk

en: Acid Jazz
fy: Acid jazz

en: Rock & Roll
fy: Rock & roll

en: Hard Rock
fy: Hard rock

en: Folk-Rock
fy: Rock-rock

en: National Folk
fy: Nationale folk

en: Celtic
fy: Keltisch

en: Progressive Rock
fy: Progressieve rock

en: Psychedelic Rock
fy: Psychedelische rock

en: Symphonic Rock
fy: Symfonische rock

en: Acoustic
fy: Akoestisch

en: Humour
fy: Humor

en: Chamber Music
fy: Kamermuziek

en: Symphony
fy: Symfonie

en: Porn Groove
fy: Porn groove

en: Rhythmic Soul
fy: Ritmische Soul

en: Drum Solo
fy: Drumsolo

en: Acapella
fy: A capella

en: Drum & Bass
fy: Drum & bass

en: The username of your last.fm account
fy: De brûkersnamme fan jo last.fm-akkount

en: The password of your last.fm account
fy: It wachtwurd foar jo last.fm-akkount

en: Scrobbler URL
fy: Scrobbler-URL

en: The URL set for an alternative scrobbler engine
fy: De ynstelde URL foar in alternative strobbler-tsjinner

en: Submission of played songs to last.fm
fy: Ferstjoeren fan ôfspile nûmers nei last.fm

en: last.fm: Authentication failed
fy: last.fm: Autentikaasje mislearre

en: last.fm username or password is incorrect. Please verify your settings and relaunch VLC.
fy: last.fm brukersname of wachtwurd net korrekt. Kontrolearje graach jo ynstellings en werstart VLC.

en: Last.fm username not set
fy: Last.fm brûkersnamme net ynstelt

en: Please set a username or disable the audioscrobbler plugin, and restart VLC.
    Visit http://www.last.fm/join/ to get an account.
fy: Stel graach in brûkersnamme yn of skeakelje de audioscrobbler-ynstekker ut, en werstart VLC
    Gean nei http://www.last.fm/join/ foar in akkount

en: Abort
fy: Annulearje

en: View certificate
fy: Sertifikaat toane

en: Insecure site
fy: Unbefeiligde webstee

en: Accept 24 hours
fy: Foar 24 oeren akseptearje

en: Accept permanently
fy: Permanint akseptearje

en: This is the certificate presented by %s:
    %s
    
    If in doubt, abort now.
fy: Dit is het certificaat aangeboden door %s:
    %s
    
    Bij twijfel, nu afbreken.

en: TLS cipher priorities
fy: TLS-cijfer prioriteiten

en: Ciphers, key exchange methods, hash functions and compression methods can be selected. Refer to GNU TLS documentation for detailed syntax.
fy: Cijfers, methodes voor sleuteluitwisseling, hash-functies en compressiemethodes kunnen geselecteerd worden. Raadpleeg de GNU TLS-documentatie voor gedetailleerde syntax.

en: Performance (prioritize faster ciphers)
fy: Prestaties (prioriteit voor snellere cijfers)

en: Secure 128-bits (exclude 256-bits ciphers)
fy: Veilige 128-bits (256-bits cijfers uitsluiten)

en: Secure 256-bits (prioritize 256-bits ciphers)
fy: Veilige 256-bits (256-bits cijfers hebben prioriteit)

en: GNU TLS transport layer security
fy: GNU TLS transportlayer-veiligheid

en: GNU TLS server
fy: GNU TLS-tsjinner

en: Playing some media.
fy: Spilet guon media.

en: XDG-screensaver
fy: XDG-skermbefeiliging

en: XDG screen saver inhibition
fy: XDG-skermbefeiliging foarkommen

en: Logging
fy: Loch

en: File logging
fy: Triemloch

en: M3U playlist export
fy: M3U-afspeellijst exporteren

en: M3U8 playlist export
fy: M3U8-afspeellijst exporteren

en: XSPF playlist export
fy: XSPF-afspeellijst exporteren

en: HTML playlist export
fy: Html-afspeellijst exporteren

en: Maximum number of connections
fy: Maksimaal tal fan ferbinings

en: This limits the maximum number of clients that can connect to the RTSP VOD. 0 means no limit.
fy: Dit limiteert het maximum aantal clients die met de RTSP VOD kunnen verbinden. 0 betekent geen limiet.

en: MUX for RAW RTSP transport
fy: MUX voor RAW RTSP transport

en: Sets the timeout option in the RTSP session string
fy: Zet de time-out optie in de RTSP sessieregel

en: Defines what timeout option to add to the RTSP session ID string. Setting it to a negative number removes the timeout option entirely. This is needed by some IPTV STBs (such as those made by HansunTech) which get confused by it. The default is 5.
fy: Defineert welke timeout optie aan de RTSP sessie ID regel toegevoegd moet worden. Instellen op een negatief nummer verwijderd de time-out optie volledig. Dit is nodig voor enkele IPTV STB's (zoals die gemaakt door HansunTech) die erdoor in de war raken. De standaardwaarde is 5.

en: Legacy RTSP VoD server
fy: Oude RTSP VoD-server

en: TLS support for OS X and iOS
fy: TLS-ondersteuning voor OS X en iOS

en: TLS server support for OS X
fy: TLS-serverondersteuning voor OS X

en: You attempted to reach %s. However the security certificate presented by the server is unknown and could not be authenticated by any trusted Certification Authority. This problem may be caused by a configuration error or an attempt to breach your security or your privacy.
    
    If in doubt, abort now.
fy: U probeerde %s te bereiken. Het beveiligingscertificaat dat verschaft wordt door de server is onbekend en kon niet geverifieerd worden door een vertrouwde certificeringsinstantie. Dit probleem kan veroorzaakt worden door een configuratiefout of een poging om uw veiligheid of privacy te schenden.
    
    Bij twijfel, nu afbreken.

en: Accept certificate temporarily
fy: Certificaat tijdelijk accepteren

en: Stats
fy: Statistieken

en: Stats encoder function
fy: Statistieken van de codeerfunctie

en: Stats decoder
fy: Decoderstatistieken

en: Stats decoder function
fy: Statistieken van de decoderfunctie

en: Stats demux
fy: Demux-statistieken

en: Stats demux function
fy: Statistieken van de demuxfunctie

en: XML Parser (using libxml2)
fy: XML parser (gebruikt libxml2)

en: Title to put in ASF comments.
fy: Titel om in ASF commentaar in te voeren.

en: Author to put in ASF comments.
fy: Auteur om in ASF commentaar in te voeren.

en: Copyright string to put in ASF comments.
fy: Copyright regel om in ASF commentaar in te voeren.

en: Comment
fy: Opmerking

en: Comment to put in ASF comments.
fy: Commentaar om in ASF commentaar te plaatsen.

en: "Rating" to put in ASF comments.
fy: "Score" om in ASF commentaar in te voeren.

en: Packet Size
fy: Pakketgrootte

en: ASF packet size -- default is 4096 bytes
fy: ASF pakketgrootte -- standaard is 4096 bytes

en: Bitrate override
fy: Bitrate overschrijven

en: Do not try to guess ASF bitrate. Setting this, allows you to control how Windows Media Player will cache streamed content. Set to audio+video bitrate in bytes
fy: Probeer ASF-bitrate niet te raden. Zet dit om te bepalen hoe Windows Media Player gestreamde inhoud moet bufferen. Zet naar audio+video bitrate in bytes.

en: Unknown Video
fy: Onbekende video

en: Subject
fy: Onderwerp

en: AVI muxer
fy: Avi-muxer

en: Create "Fast Start" files
fy: Maak "Snelstart" bestanden

en: Create "Fast Start" files. "Fast Start" files are optimized for downloads and allow the user to start previewing the file while it is downloading.
fy: Maak "Snel start" bestanden. "Snel start" bestanden zijn geoptimalizeerd voor downloads en stellen de gebruiker in staat het bestand af te spelen terwijl het nog aan het downloaden is.

en: MP4/MOV muxer
fy: MP4/MOV demuxer

en: DTS delay (ms)
fy: DTS vertraging (ms)

en: Delay the DTS (decoding time stamps) and PTS (presentation timestamps) of the data in the stream, compared to the SCRs. This allows for some buffering inside the client decoder.
fy: Vertraag de DTS (decoding time stamps) en PTS (presentation timestamps) van de gegevens in de stream, vergeleken met de SCR's. Hiermee kan iets gebufferd worden in de decoder van de afspeler.

en: PES maximum size
fy: PES maximale grootte

en: Set the maximum allowed PES size when producing the MPEG PS streams.
fy: Zet de maximum toegestaande PES grootte bij het maken van MPEG PS streams.

en: Assign a fixed PID to the video stream. The PCR PID will automatically be the video.
fy: Wijs een vaste PID aan de videostream toe. De PCR PID zal automatisch de video zijn.

en: Assign a fixed PID to the audio stream.
fy: Wijs een vaste PID aan de audiostream toe.

en: Assign a fixed PID to the SPU.
fy: Wijs een vaste PID aan de SPU toe.

en: Assign a fixed PID to the PMT
fy: Wijs een vaste PID aan de PMT toe.

en: Assign a fixed Transport Stream ID.
fy: Wijs een vaste Transport Stream ID toe.

en: Assign a fixed Network ID (for SDT table)
fy: Wijs een vaste Netwerk ID toe (voor SDT tabel).

en: PMT Program numbers
fy: PMT programmanummers

en: Assign a program number to each PMT. This requires "Set PID to ID of ES" to be enabled.
fy: Wijs een programmanummer aan iedere PMT toe. Dit vereist activatie van "Zet PID naar ID van ES".

en: Mux PMT (requires --sout-ts-es-id-pid)
fy: Mux PMT (vereist --sout-ts-es-id-pid)

en: Define the pids to add to each pmt. This requires "Set PID to ID of ES" to be enabled.
fy: Definieer de pids om aan iedere pmt toe te voegen. Dit vereist activatie van "Zet PID naar ID van ES".

en: SDT Descriptors (requires --sout-ts-es-id-pid)
fy: SDT Beschrijvers (vereist --sout-ts-es-id-pid)

en: Set PID to ID of ES
fy: Zet PID naar ID van ES

en: Sets PID to the ID if the incoming ES. This is for use with --ts-es-id-pid, and allows having the same PIDs in the input and output streams.
fy: Stelt de PID naar de ID van de inkomende ES. Dit is voor gebruik met --ts-es-id-pid, en zorgt ervoor dat dezelfde PID's in de invoer- en uitvoerstreams gebruikt kunnen worden.

en: Data alignment
fy: Gegevensuitlijning

en: Enforces alignment of all access units on PES boundaries. Disabling this might save some bandwidth but introduce incompatibilities.
fy: Forceert uitlijning van alle toegangseenheden op PES grenzen. Dit uitschakelen kan wat bandbreedte besparen, maar introduceert incompatibiliteiten.

en: Shaping delay (ms)
fy: Vormingsvertraging (ms)

en: Cut the stream in slices of the given duration, and ensure a constant bitrate between the two boundaries. This avoids having huge bitrate peaks, especially for reference frames.
fy: Snijd de stream in stukken van opgegeven duur en zorg voor een constante bitrate tussen de twee grenzen. Dit voorkomt enorme pieken in de bitrate, met name voor referentiebeelden.

en: Use keyframes
fy: Gebruik sleutelbeelden

en: If enabled, and shaping is specified, the TS muxer will place the boundaries at the end of I pictures. In that case, the shaping duration given by the user is a worse case used when no reference frame is available. This enhances the efficiency of the shaping algorithm, since I frames are usually the biggest frames in the stream.
fy: Indien actief en als vorming is opgegeven, zal de TS-muxer randen plaatsen aan het eind van I-beelden. In dat geval zal de opgegeven vormingsduur opgegeven een ergste geval zijn als er geen referentiebeeld beschikbaar is. Dit verhoogt de efficientie van het vormingsalgoritme, omdat I-beelden meestal de grootste beelden in een stream zijn.

en: Set at which interval PCRs (Program Clock Reference) will be sent (in milliseconds). This value should be below 100ms. (default is 70ms).
fy: Stel in op welk interval PCR's (Program Clock Reference) worden verzonden (in milliseconden). Deze waarde moet onder de 100ms zijn. (standaard is 70ms).

en: Minimum B (deprecated)
fy: Minimum B (verouderd)

en: This setting is deprecated and not used anymore
fy: Deze instelling is verouderd en wordt niet meer gebruikt.

en: Maximum B (deprecated)
fy: Maximum B (verouderd)

en: Delay the DTS (decoding time stamps) and PTS (presentation timestamps) of the data in the stream, compared to the PCRs. This allows for some buffering inside the client decoder.
fy: Vertraag de DTS (decoding time stamps) en PTS (presentation timestamps) van de gegevens in de stream, vergeleken met de PCR's. Hiermee kan iets gebufferd worden in de decoder van de afspeler.

en: Crypt audio
fy: Versleutel audio

en: Crypt audio using CSA
fy: Versleutel audio met CSA

en: Crypt video
fy: Versleutel video

en: Crypt video using CSA
fy: Versleutel video met CSA

en: CSA Key in use
fy: CSA Sleutel in gebruik

en: CSA encryption key used. It can be the odd/first/1 (default) or the even/second/2 one.
fy: CSA encryptiesleutel om te gebruiken. Het kan de oneven/eerste/1 (standaard) of de even/tweede/2 zijn.

en: Packet size in bytes to encrypt
fy: Pakketgrootte in bytes om te versleutelen

en: Size of the TS packet to encrypt. The encryption routines subtract the TS-header from the value before encrypting.
fy: Grootte van de TS paketten om te versleutelen. De encryptieroutines halen de TS-header van de waarde af voor encryptie.

en: Index interval
fy: Index-interval

en: Minimal index interval, in microseconds. Set to 0 to disable index creation.
fy: Minimaal index-interval in microseconden. Instellen op 0 om aanmaken van een index uit te schakelen.

en: Index size ratio
fy: Index-formaatverhouding

en: Set index size ratio. Alters default (60min content) or estimated size.
fy: Formaatverhouding van index instellen. Wijzigt de standaard (60 min inhoud) of geschatte grootte.

en: New input playing
fy: Nieuwe invoer wordt afgespeeld

en: Now playing
fy: Nu speelt

en: Notify
fy: Melding

en: LibNotify Notification Plugin
fy: LibNotify Meldingsplugin

en: A/52 audio packetizer
fy: A/52 audiopacketizer

en: avparser packetizer
fy: avparser-packetizer

en: Dirac packetizer
fy: Ddirac packetizer

en: DTS audio packetizer
fy: DTS audiopacketizer

en: Flac audio packetizer
fy: Flac audiopacketizer

en: MLP/TrueHD parser
fy: MLP/TrueHD verwerker

en: MPEG audio layer I/II/III packetizer
fy: MPEG audiolaag I/II/III packetizer

en: Sync on Intra Frame
fy: Synchronizeer op intra-beeld

en: Normally the packetizer would sync on the next full frame. This flags instructs the packetizer to sync on the first Intra Frame found.
fy: Gewoonlijk synchroniseert de packetizer op het volgende hele beeld. Deze optie vertelt de packetizer om op het eerst-gevonden Intra Beeld te synchroniseren.

en: MPEG-I/II video packetizer
fy: MPEG I/II videopacketizer

en: MPEG Video
fy: MPEG video

en: My Videos
fy: Mijn video's

en: My Music
fy: Mijn muziek

en: Picture
fy: Afbeeldingen

en: My Pictures
fy: Mijn afbeeldingen

en: MTP devices
fy: MTP-apparaten

en: MTP Device
fy: MTP-apparaat

en: Discs
fy: Schijven

en: Podcast URLs list
fy: Podcast webadressenlijst

en: Enter the list of podcasts to retrieve, separated by '|' (pipe).
fy: Geeft een lijst van podcasts om op te halen, gescheiden door een "|" (pijp).

en: Audio capture
fy: Audio opnemen

en: Audio capture (PulseAudio)
fy: Audio opnemen (PulseAudio)

en: Generic
fy: Algemeen

en: SAP multicast address
fy: SAP multicast adres

en: The SAP module normally chooses itself the right addresses to listen to. However, you can specify a specific address.
fy: De SAP module kiest normaal zelf de juiste adressen om naar te luisteren. Maar u kunt ook een specifiek adres opgeven.

en: SAP timeout (seconds)
fy: SAP timeout (seconden)

en: Delay after which SAP items get deleted if no new announcement is received.
fy: Vertraging waarna SAP items verwijderd worden als er geen nieuwe aankondiging ontvangen wordt.

en: Try to parse the announce
fy: Probeer de aankondiging te verwerken

en: This enables actual parsing of the announces by the SAP module. Otherwise, all announcements are parsed by the "live555" (RTP/RTSP) module.
fy: Dit activeert de feitelijke verwerking van aankondigingen door de SAP module. Anders zullen alle aankondigingen door de "live555" (RTP/RTSP) module verwerkt worden.

en: SAP Strict mode
fy: SAP strikte modus

en: When this is set, the SAP parser will discard some non-compliant announcements.
fy: Als dit actief is, zal de SAP verwerker enkele niet-standaard aankondigingen verwijderen.

en: Network streams (SAP)
fy: Netwerkstreams (SAP)

en: SDP Descriptions parser
fy: SDP-omschrijving inlezer

en: Session
fy: Sessie

en: Tool
fy: Gereedschap

en: User
fy: Gebruiker

en: Video capture
fy: Video opnemen

en: Video capture (Video4Linux)
fy: Video openemen (Video4Linux)

en: Audio capture (ALSA)
fy: Audio opnemen (ALSA)

en: CD
fy: Cd

en: DVD
fy: Dvd

en: HD DVD
fy: HD-dvd

en: Unknown type
fy: Onbekend type

en: Universal Plug'n'Play
fy: Universele Plug'n'Play

en: Screen capture
fy: Schermopname

en: Your window manager does not provide a list of applications.
fy: Uw windowmanager heeft geen lijst met toepassingen.

en: Applications
fy: Toepassingen

en: Desktop
fy: Bureaublad

en: X coordinate
fy: X-coördinaat

en: X coordinate of the bargraph.
fy: X-coördinaat van de balkgrafiek.

en: Y coordinate
fy: Y-coördinaat

en: Y coordinate of the bargraph.
fy: Y-coördinaat van de balkgrafiek.

en: Transparency of the bargraph
fy: Transparatie van de balkgrafiek

en: Bargraph transparency value (from 0 for full transparency to 255 for full opacity).
fy: Dekkingswaarde van de balkgrafiek (van 0 voor volledige transparantie tot 255 voor volledige dekking)

en: Bargraph position
fy: Balkgrafiekpositie

en: Enforce the bargraph position on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, eg 6 = top-right).
fy: De positie van de balkgrafiek op de video (0=midden, 1=links, 2=rechts, 4=boven, 8=beneden, u kunt ook combinaties van deze waarden gebruiken, bijv. 6 = boven-rechts).

en: Audio Bar Graph Video sub source
fy: Audiobalkgrafiek video-subbron

en: Audio Bar Graph Video
fy: Audiobalkgrafiek video

en: Input FIFO
fy: Invoer FIFO

en: FIFO which will be read for commands
fy: FIFO die voor commando's wordt gelezen

en: Output FIFO
fy: Uitvoer FIFO

en: FIFO which will be written to for responses
fy: FIFO die voor antwoorden wordt geschreven

en: Dynamic video overlay
fy: Dynamische video-overlay

en: Full path of the image files to use. Format is <image>[,<delay in ms>[,<alpha>]][;<image>[,<delay>[,<alpha>]]][;...]. If you only have one file, simply enter its filename.
fy: Volledig pad voor de afbeeldingsbestanden. Formaat is <afbeelding>[,<vertraging in ms>[,<alpha>]][;<afbeelding> [,<vertraging>[,<alpha>]]][;...]. Als u slechts een bestand heeft, geef dan gewoon de bestandsnaam in.

en: Logo animation # of loops
fy: Aantal herhalingen van logo-animatie

en: Logo individual image time in ms
fy: Individuele beeldtijd van logo in ms

en: Individual image display time of 0 - 60000 ms.
fy: Weergavetijd van individuele afbeelding van 0 - 60000 ms.

en: X coordinate of the logo. You can move the logo by left-clicking it.
fy: X-coördinaat van het logo. U kunt het logo verplaatsen door erop te links-klikken.

en: Y coordinate of the logo. You can move the logo by left-clicking it.
fy: Y-coördinaat van het logo. U kunt het logo verplaatsen door erop te links-klikken.

en: Opacity of the logo
fy: Dekking van het logo

en: Logo opacity value (from 0 for full transparency to 255 for full opacity).
fy: Logo-dekkingswaarde (van 0 voor volledige transparantie tot 255 voor volledige dekking)

en: Logo position
fy: Logo-positie

en: Enforce the logo position on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, eg 6 = top-right).
fy: De positie van het logo op de video kan hier bepaald worden. (0=midden, 1=links, 2=rechts, 4=boven, 8=beneden, u kunt ook combinaties van deze waarden gebruiken, bijv. 6 = boven-rechts).

en: Use a local picture as logo on the video
fy: Brûk in lokale ôfbylding as logo op de fideo

en: Logo sub source
fy: Logo sub-boarne

en: Logo video filter
fy: Logo fideofilter

en: Marquee text to display. (Available format strings: %Y = year, %m = month, %d = day, %H = hour, %M = minute, %S = second, ...)
fy: Weer te geven marquee-tekst. (Beschikbare formaatstrings: %Y = jaar, %m = maand, %d = dag, %H = uren, %M = minuten, %S = seconden, ...)

en: Text file
fy: Tekstbestand

en: File to read the marquee text from.
fy: Bestand om marquee-tekst uit te lezen.

en: X offset
fy: X-start

en: X offset, from the left screen edge.
fy: X uitlijning, van de linker schermrand.

en: Y offset
fy: Y-start

en: Y offset, down from the top.
fy: Y uitlijning, naar beneden vanaf boven.

en: Timeout
fy: Duur

en: Number of milliseconds the marquee must remain displayed. Default value is 0 (remains forever).
fy: Aantal milliseconden dat de lichtkrant weergegeven moet blijven. Standaardwaarde is 0 (altijd weergeven).

en: Refresh period in ms
fy: Verversingsperiode in ms

en: Number of milliseconds between string updates. This is mainly useful when using meta data or time format string sequences.
fy: Aantal milliseconden tussen regelverversingen. Dit is hoofdzakelijk handig als er metagegevens of tijdformaatregels gebruikt worden.

en: Font size, pixels
fy: Lettergrootte, pixels

en: Color of the text that will be rendered on the video. This must be an hexadecimal (like HTML colors). The first two chars are for red, then green, then blue. #000000 = black, #FF0000 = red, #00FF00 = green, #FFFF00 = yellow (red + green), #FFFFFF = white
fy: Kleur van de tekst die op de video wordt geprojecteerd. Dit moet een hexadecimale waarde zijn (zoals HTML-kleuren). De eerste 2 tekens zijn voor rood, dan groen, dan blauw. #000000 = zwart, #FF0000 = rood, #00FF00 = groen, #FFFF00 = geel (rood + groen), #FFFFFF = wit

en: Marquee position
fy: Lichtkrantpositie

en: You can enforce the marquee position on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, eg 6 = top-right).
fy: U kunt de positie van de lichtkrant op de video hier bepalen (0=midden, 1=links, 2=rechts, 4=boven, 8=beneden; combinaties van deze waarden zijn ook mogelijk, zoals 6 = boven-rechts)

en: Display text above the video
fy: Tekst boven de video weergeven

en: Marquee
fy: Lichtkrant

en: Marquee display
fy: Lichtkrant weergave

en: Misc
fy: Overige

en: Transparency of the mosaic foreground pictures. 0 means transparent, 255 opaque (default).
fy: Transparantie van de voorgrondafbeeldingen van de mozaïek. 0 betekent transparant, 255 ondoorzichtig (standaard).

en: Total height of the mosaic, in pixels.
fy: Totale hoogte van de mozaïek, in pixels.

en: Total width of the mosaic, in pixels.
fy: Totale breedte van de mozaïek, in pixels.

en: Top left corner X coordinate
fy: Linkerbovenhoek X-coördinaat

en: X Coordinate of the top-left corner of the mosaic.
fy: X-coördinaat van de linkerbovenhoek van de mozaïek.

en: Top left corner Y coordinate
fy: Linkerbovenhoek Y-coördinaat

en: Y Coordinate of the top-left corner of the mosaic.
fy: Y-coördinaat van de linkerbovenhoek van de mozaïek.

en: Border width
fy: Kaderbreedte

en: Width in pixels of the border between miniatures.
fy: Breedte in pixels van de rand tussen miniaturen.

en: Border height
fy: Kaderhoogte

en: Height in pixels of the border between miniatures.
fy: Hoogte in pixels van de rand tussen miniaturen.

en: Mosaic alignment
fy: Mozaïek uitlijning

en: You can enforce the mosaic alignment on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom, you can also use combinations of these values, eg 6 = top-right).
fy: De uitlijning van de mozaïek op de video kan hier ingesteld worden. (0=midden, 1=links, 2=rechts, 4=boven, 8=beneden. Combinaties van deze waarden zijn ook mogelijk, zoals 6 = rechtsboven).

en: Positioning method
fy: Positioneringsmethode

en: Positioning method for the mosaic. auto: automatically choose the best number of rows and columns. fixed: use the user-defined number of rows and columns. offsets: use the user-defined offsets for each image.
fy: Positioneringsmethode voor de mozaïek. Auto: kies automatisch het beste aantal rijen en kolommen. Vast: gebruik het manueel ingestelde aantal rijen en kolommen. Offsets: gebruik de manueel ingestelde offsets voor elk beeld.

en: Number of rows
fy: Aantal rijen

en: Number of image rows in the mosaic (only used if positioning method is set to "fixed").
fy: Aantal beeldrijen in de mozaïek (alleen gebruikt indien de positioneringsmethode ingesteld is op "fixed").

en: Number of columns
fy: Aantal kolommen

en: Keep aspect ratio
fy: Beeldverhouding behouden

en: Keep the original aspect ratio when resizing mosaic elements.
fy: Behoud de originele beeldverhouding bij het herschalen van mozaïek-elementen

en: Keep original size
fy: Originele grootte behouden

en: Keep the original size of mosaic elements.
fy: Behoud de originele grootte van mozaïek-elementen.

en: Elements order
fy: Element-volgorde

en: Offsets in order
fy: Uitlijning in volgorde

en: You can enforce the (x,y) offsets of the elements on the mosaic (only used if positioning method is set to "offsets"). You must give a comma-separated list of coordinates (eg: 10,10,150,10).
fy: U kunt de (x,y)-afstanden forceren van de elementen op de mozaïek (alleen gebruikt indien de positioneringsmethode ingesteld is op "offsets"). U moet een lijst met door komma's gescheiden waardes van coördinaten geven (bijvoorbeeld: 10,10,150,10).

en: Pictures coming from the mosaic elements will be delayed according to this value (in milliseconds). For high values you will need to raise caching at input.
fy: Afbeeldingen afkomstig van de mozaïek-elementen zullen evenredig met deze waarde (in milliseconden) vertraagd worden. Voor hoge waarden moet de caching aan de input vergroot worden.

en: fixed
fy: vast

en: offsets
fy: Uitlijningen

en: Mosaic video sub source
fy: Mozaïekvideo subbron

en: Mosaic
fy: Mozaïek

en: VNC Host
fy: VNC-host

en: VNC hostname or IP address.
fy: VNC-hostnamme of IP-adres

en: VNC Port
fy: VNC-poort

en: VNC port number.
fy: VNC-poortnummer.

en: VNC Password
fy: VNC-wachtwurd

en: VNC password.
fy: VNC-wachtwurd.

en: VNC poll interval
fy: VNC-pollinterval

en: VNC polling
fy: VNC-polling

en: Activate VNC polling. Do NOT activate for use as VDR ffnetdev client.
fy: Activeer VNC-polling. Activeer dit NIET bij gebruik als VDR ffnetdev client.

en: Send mouse events to VNC host. Not needed for use as VDR ffnetdev client.
fy: Stuur muisacties naar VNC-host. Dit is niet nodig bij gebruik als VDR ffnetdev-client.

en: Key events
fy: Toetsaanslagen

en: Send key events to VNC host.
fy: Stuur toetsaanslagen naar VNC-host.

en: Alpha transparency value (default 255)
fy: Alpha transparantiewaarde (standaard 255)

en: The transparency of the OSD VNC can be changed by giving a value between 0 and 255. A lower value specifies more transparency a higher means less transparency. The default is being not transparent (value 255) the minimum is fully transparent (value 0).
fy: De transparantie van de OSD VNC kan worden ingesteld met een waarde tussen 0 en 255. Een lagere waarde betekent meer transparantie, een hogere waarde betekent minder transparantie. Standaard is niet-transparant (waarde 255), het minimum is volledig transparant (waarde 0).

en: Remote-OSD over VNC
fy: Externe OSD via VNC

en: Remote-OSD
fy: Externe OSD

en: Feed URLs
fy: Feed URL's

en: RSS/Atom feed '|' (pipe) separated URLs.
fy: RSS/Atom-feed "|" (pijp) gescheiden URL's.

en: Speed of feeds
fy: Snelheid van feeds

en: Speed of the RSS/Atom feeds in microseconds (bigger is slower).
fy: Snelheid van de RSS/Atom-feeds in microseconden (groter is langzamer).

en: Max length
fy: Maximumlengte

en: Maximum number of characters displayed on the screen.
fy: Maximum aantal tekens om op het scherm weer te geven.

en: Refresh time
fy: Verversingstijd

en: Number of seconds between each forced refresh of the feeds. 0 means that the feeds are never updated.
fy: Aantal seconden tussen elke geforceerde vernieuwing van de feeds. 0 betekent dat de feeds nooit geüpdatet worden.

en: Feed images
fy: Feed-afbeeldingen

en: Display feed images if available.
fy: Indien beschikbaar, feed afbeeldingen weergeven.

en: Opacity (inverse of transparency) of overlay text. 0 = transparent, 255 = totally opaque.
fy: Dekking (omgekeerde van transparantie) van de overlaytekst. 0 = transparant, 255 = totaal dekkend.

en: Text position
fy: Tekstpositie

en: You can enforce the text position on the video (0=center, 1=left, 2=right, 4=top, 8=bottom; you can also use combinations of these values, eg 6 = top-right).
fy: U kunt hier de tekstpositionering op de video kan hier instellen. (0=midden, 1=links, 2=rechts, 4=boven, 8=beneden; combinaties van deze waarden zijn ook mogelijk, bijvoorbeeld 6 = rechts-boven).

en: Title display mode
fy: Titel weergavemodus

en: Title display mode. Default is 0 (hidden) if the feed has an image and feed images are enabled, 1 otherwise.
fy: Weergavemodus voor titel. Standaard is 0 (verborgen) als de feed een  afbeelding bevat en feed-afbeeldingen geactiveerd zijn, anders 1.

en: Display a RSS or ATOM Feed on your video
fy: Geeft een RSS of ATOM Feed op uw video weer

en: Don't show
fy: Niet weergeven

en: Always visible
fy: Altijd zichtbaar

en: Scroll with feed
fy: Schuiven met feed

en: RSS and Atom feed display
fy: Weergave RSS en Atom-feed

en: Change subtitle delay
fy: Ondertitelvertraging wijzigen

en: Delay calculation mode
fy: Modus vertragingsberekening

en: Absolute delay - add absolute delay to each subtitle. Relative to source delay - multiply subtitle delay. Relative to source content - determine subtitle delay from its content (text).
fy: Absolute vertraging - een absolute vertraging toevoegen aan elke ondertitel. Relatief aan bronvertraging - ondertitelvertraging vermenigvuldigen. Relatief aan broninhoud - ondertitelvertraging uit de inhoud halen (tekst).

en: Calculation factor
fy: Berekeningsfactor

en: Calculation factor. In Absolute delay mode the factor represents seconds.
fy: Calculatiefactor. In absolute-vertragingsfactor betekent de factor seconden.

en: Maximum overlapping subtitles
fy: Maximale ondertitel-overlapping

en: Maximum number of subtitles allowed at the same time.
fy: Maximaal aantal ondertitels tegelijkertijd toegelaten.

en: Minimum alpha value
fy: Minimale alfawaarde

en: Alpha value of the earliest subtitle, where 0 is fully transparent and 255 is fully opaque.
fy: Alfawaarde van de eerste ondertitel, waar 0 volledig transparant is en 255 volledig ondoorzichtig.

en: Interval between two disappearances
fy: Interval tussen twee verdwijningen

en: Minimum time (in milliseconds) that subtitle should stay after its predecessor has disappeared (subtitle delay will be extended to meet this requirement).
fy: Minimale tijd (in milliseconden) dat een ondertitel moet blijven nadat zijn voorganger verdwenen is (ondertitelvertraging zal vergroot worden om aan deze vereiste te voldoen).

en: Interval between disappearance and appearance
fy: Interval tussen verdwijning en verschijning

en: Minimum time (in milliseconds) between subtitle disappearance and newer subtitle appearance (earlier subtitle delay will be extended to fill the gap).
fy: Minimale tijd (in milliseconden) tussen ondertitelverdwijning en verschijning van nieuwere ondertitel (vorige ondertitelvertraging zal vergroot worden om de leegte op te vullen)

en: Interval between appearance and disappearance
fy: Interval tussen verschijning en verdwijning

en: Minimum time (in milliseconds) that subtitle should stay after newer subtitle has appeared (earlier subtitle delay will be shortened to avoid the overlap).
fy: Minimale tijd (in milliseconden) dat een ondertitel moet blijven nadat een nieuwere ondertitel verschenen is (eerdere ondertitelvertraging zal verkort worden om overlapping te vermijden).

en: Absolute delay
fy: Absolute vertraging

en: Relative to source delay
fy: Relatief aan bronvertraging

en: Relative to source content
fy: Relatief aan bron-inhoud

en: Subsdelay
fy: Ondertitelvertraging

en: Overlap fix
fy: Overlap-reparatie

en: LZMA decompression
fy: LZMA-decompressie

en: Burrows-Wheeler decompression
fy: Burrows-Wheeler decompressie

en: gzip decompression
fy: gzip-decompressie

en: Read size
fy: Leesgrootte

en: Internal stream record
fy: Intern stream record

en: Autodel
fy: Automatisch verwijderen

en: Automatically add/delete input streams
fy: Automatisch invoerstreams toevoegen/verwijderen

en: Integer identifier for this elementary stream. This will be used to "find" this stream later.
fy: Geheel nummer identificatienummer voor deze elementaire stream. Dit wordt gebruikt om later de stream te "vinden".

en: Destination bridge-in name
fy: Doel bridge-in naam

en: Name of the destination bridge-in. If you do not need more than one bridge-in at a time, you can discard this option.
fy: Naam van de doel bridge-in. Als u niet meer dan een bridge-in tegelijkertijd nodig heeft, kunt u deze optie achterwege laten.

en: Pictures coming from the picture video outputs will be delayed according to this value (in milliseconds, should be >= 100 ms). For high values, you will need to raise caching values.
fy: Afbeeldingen die van de afbeeldingsvideo-uitvoeren komen zullen volgens deze waarde vertraagd worden (in milliseconden, moet >= 100ms).  Voor hoge waarden, u zal de bufferwaarden moeten verhogen.

en: ID Offset
fy: ID-verschuiving

en: Offset to add to the stream IDs specified in bridge_out to obtain the stream IDs bridge_in will register.
fy: Uitlijning om aan de stream-ID's toe te voegen opgegeven in bridge_uit om de stream-ID's te verkrijgen die bridge_in zal registreren.

en: Name of current instance
fy: Naam van huidige instantie

en: Name of this bridge-in instance. If you do not need more than one bridge-in at a time, you can discard this option.
fy: Naam van de bridge-in instantie. Als u niet meer dan een bridge-in tegelijkertijd nodig heeft, kunt u deze optie achterwege laten.

en: Fallback to placeholder stream when out of data
fy: Vangnet naar plaatshouderstream als de gegevens op zijn

en: Placeholder delay
fy: Plaatshoudervertraging :

en: Delay (in ms) before the placeholder kicks in.
fy: Vertraging (in ms) voordat de plaatshouder start.

en: Wait for I frame before toggling placeholder
fy: Wacht op I-beeld voor aanzetten plaatshouder

en: If enabled, switching between the placeholder and the normal stream will only occur on I frames. This will remove artifacts on stream switching at the expense of a slightly longer delay, depending on the frequence of I frames in the streams.
fy: Indien actief zal het wisselen tussen plaatshouder en de normale stream alleen plaatsvinden op I-beelden. Dit voorkomt onjuistheden bij streamwisselen ten koste van een kleine vertraging, afhankelijk van de frequentie van I-beelden in de streams.

en: Bridge stream output
fy: Bridge stream-uitvoer

en: Bridge out
fy: Bridge uit

en: Elementary Stream ID
fy: Elementaire stream ID

en: Specify an identifier integer for this elementary stream
fy: Geef een identificatienummer op voor deze elementaire stream

en: Delay of the ES (ms)
fy: Vertraging van de ES (ms)

en: Specify a delay (in ms) for this elementary stream. Positive means delay and negative means advance.
fy: Stel een vertraging (in ms) in voor deze elementaire stream. Positief betekent vertraging, negatief betekent versnelling.

en: Delay a stream
fy: Een stream vertragen

en: Description stream output
fy: Beschrijving streamuitvoer

en: Enable/disable audio rendering.
fy: Audiorendering in/uitschakelen.

en: Enable/disable video rendering.
fy: Videoweergave in/uitschakelen

en: Delay (ms)
fy: Fertraging (ms)

en: Introduces a delay in the display of the stream.
fy: Fertraach it werjaan fan de stream.

en: Display stream output
fy: Toan de streamútfier

en: Duplicate stream output
fy: Duplisearje de streamútfier

en: Output access method
fy: Utfiertangongsmetoade

en: This is the default output access method that will be used.
fy: Dit is de standert útfiertangongsmetoade dy't brûkt wurd.

en: Audio output access method
fy: Audio-uitvoertoegangsmethode

en: This is the output access method that will be used for audio.
fy: Dit is de uitvoer-toegangs methode dat voor audio gebruikt zal worden.

en: Video output access method
fy: Video-uitvoertoegangsmethode

en: This is the output access method that will be used for video.
fy: Dit is de uitvoer-toegangs methode dat voor video gebruikt zal worden.

en: Output muxer
fy: Uitvoermuxer

en: This is the default muxer method that will be used.
fy: Dit is de standaard muxer die gebruikt zal worden.

en: Audio output muxer
fy: Audio-uitvoermuxer

en: This is the muxer that will be used for audio.
fy: Dit is de muxer die voor de audio gebruikt zal worden.

en: Video output muxer
fy: Video-uitvoermuxer

en: This is the muxer that will be used for video.
fy: Dit is de muxer die voor de video gebruikt zal worden.

en: Output URL
fy: Utfier-URL

en: This is the default output URI.
fy: Dit is de standaard uitvoer URI.

en: Audio output URL
fy: Audio-uitvoer URL

en: This is the output URI that will be used for audio.
fy: Dit is de uitvoer URI dat voor de audio gebruikt zal worden.

en: Video output URL
fy: Video-uitvoer URL

en: This is the output URI that will be used for video.
fy: Dit is de uitvoer URI dat voor de video gebruikt zal worden.

en: Elementary stream output
fy: Elementaire stream uitvoer

en: There is no suitable stream-output access module for "%s/%s://%s".
fy: Er is geen geschikte stream-uitvoer toegangsmodule voor "%s/%s://%s".

en: Gathering stream output
fy: Verzamel stream uitvoer

en: Specify an identifier string for this subpicture
fy: Geef een identificatieregel op voor deze subafbeelding

en: Output video width.
fy: Uitvoer videobreedte.

en: Output video height.
fy: Uitvoer videohoogte.

en: Sample aspect ratio
fy: Voorbeeld beeldverhouding

en: Sample aspect ratio of the destination (1:1, 3:4, 2:3).
fy: Voorbeeld beeldverhouding van het doel (1:1, 3:4, 2:3).

en: Video filter
fy: Fideofilter

en: Video filters will be applied to the video stream.
fy: Fideofilters wurde tapasse op de fideostream.

en: Image chroma
fy: Kleursêding

en: Force the use of a specific chroma. Use YUVA if you're planning to use the Alphamask or Bluescreen video filter.
fy: Forsearje it brûken fan spesifyke kleursêdings. Bruk YUVA at jo fan doel hawwe om de Alphamask te brûken of de Bluescreen-fideofilter.

en: Transparency of the mosaic picture.
fy: Transparantens fan it mozaykbyld.

en: X coordinate of the upper left corner in the mosaic if non negative.
fy: X-coördinaat van de linkerbovenhoek in de mozaïek, indien niet negatief.

en: Y coordinate of the upper left corner in the mosaic if non negative.
fy: Y-coördinaat van de linkerbovenhoek in de mozaïek, indien niet negatief.

en: Mosaic bridge
fy: Mozaïek bridge

en: Mosaic bridge stream output
fy: Mozaïek bridge stream-uitvoer

en: Destination prefix
fy: Doelprefix

en: Prefix of the destination file automatically generated
fy: Prefix van het automatisch gegenereerde doelbestand

en: Record stream output
fy: Streamuitvoer opnemen

en: This is the output URL that will be used.
fy: Dit is de uitvoer URL die gebruikt zal worden.

en: This allows you to specify how the SDP (Session Descriptor) for this RTP session will be made available. You must use a url: http://location to access the SDP via HTTP, rtsp://location for RTSP access, and sap:// for the SDP to be announced via SAP.
fy: Hier kunt u opgeven hoe de SDP (Session Descriptor) voor deze RTP sessie beschikbaar gemaakt zal worden. U moet een url: http://lokatie om de SDP via HTTP te bereiken, rtsp://lokatie voor RTSP-toegang, en sap:// voor de SDP te worden aangekondigd via SAP opgeven.

en: SAP announcing
fy: SAP aankondigingen

en: Announce this session with SAP.
fy: Deze sessie aankondigen met SAP.

en: This allows you to specify the muxer used for the streaming output. Default is to use no muxer (standard RTP stream).
fy: Hier kunt u een muxer opgeven die voor de streaming uitvoer gebruikt moet worden. Standaard is om geen muxer te gebruiken (standaard RTP stream).

en: Session name
fy: Sessie naam

en: This is the name of the session that will be announced in the SDP (Session Descriptor).
fy: Dit is de naam van de sessie die zal worden aangekondigd in de SDP (Session Descriptor).

en: Session category
fy: Sessiecategorie

en: This allows you to specify a category for the session, that will be announced if you choose to use SAP.
fy: Hier kunt u een categorie voor de sessie opgeven. Deze zal worden aangekondigd als u besluit SAP te gebruiken.

en: Session description
fy: Sessie beschrijving

en: This allows you to give a short description with details about the stream, that will be announced in the SDP (Session Descriptor).
fy: Hier kunt u een korte beschrijving met details over de stream opgeven. Deze zal in de SDP (Session Descriptor) aangekondigd worden.

en: Session URL
fy: Sessie URL

en: This allows you to give a URL with more details about the stream (often the website of the streaming organization), that will be announced in the SDP (Session Descriptor).
fy: Hier kunt u een URL met meer details over de stream opgeven  (vaak de website van de streamende organisatie). Deze zal in de SDP (Session Descriptor) aangekondigd worden.

en: Session email
fy: Sessie e-mail

en: This allows you to give a contact mail address for the stream, that will be announced in the SDP (Session Descriptor).
fy: Hier kunt u een contact email adres voor de stream opgeven. Deze zal worden aangekondigd in de SDP (Session Descriptor).

en: This allows you to specify the base port for the RTP streaming.
fy: Hier kunt u de basispoort voor het RTP-streamen opgeven.

en: Audio port
fy: Audiopoort

en: This allows you to specify the default audio port for the RTP streaming.
fy: Hier kunt u de standaard audiopoort voor het RTP-streamen opgeven.

en: Video port
fy: Videopoort

en: This allows you to specify the default video port for the RTP streaming.
fy: Hier kunt u de standaard videopoort voor het RTP-streamen opgeven.

en: This sends and receives RTCP packet multiplexed over the same port as RTP packets.
fy: Dit verzendt en ontvangt RTCP paketten multiplexed over dezelfde poort als RTP paketten.

en: Default caching value for outbound RTP streams. This value should be set in milliseconds.
fy: Hier kunt u de buffergrootte voor uitgaande RTP streams configureren. Deze waarde moet in milliseconden opgegeven worden.

en: Transport protocol
fy: Transportprotocol

en: This selects which transport protocol to use for RTP.
fy: Dit selecteert welk transportprotocol voor RTP gebruikt moet worden.

en: RTP packets will be integrity-protected and ciphered with this Secure RTP master shared secret key. This must be a 32-character-long hexadecimal string.
fy: De integriteit van RTP paketten zullen beschermd zijn en versleuteld met deze Veilige RTP gedeelde geheime hoofdsleutel. Dit moet een 32 tekens lange hexadecimale string zijn.

en: This allows you to stream MPEG4 LATM audio streams (see RFC3016).
fy: Hiermee kunt u MP4A LATM audio streams (zie RFC3016) streamen.

en: RTSP session timeout (s)
fy: RTP-sessie timeout (s)

en: RTSP sessions will be closed after not receiving any RTSP request for this long. Setting it to a negative value or zero disables timeouts. The default is 60 (one minute).
fy: RTSP-sessies zullen afgesloten worden als er geen RTSP-aanvraag ontvangen werd voor deze periode. Een negatieve waarde of een nul schakelt timeouts uit. De standaardwaarde is 60 (1 minuut).

en: RTP stream output
fy: RTP stream uitvoer

en: New ES ID
fy: Nieuwe ES-id

en: Specify an new identifier integer for this elementary stream
fy: Geef een nieuwe identificatieregel op voor deze elementaire stream

en: Specify an ISO-639 code (three characters) for this elementary stream
fy: Geef een ISO-639 code op (drie tekens) voor deze elementaire stream

en: Set ID
fy: ID instellen

en: Set ES id
fy: ES-id instellen

en: Change the id of an elementary stream
fy: Wijzig de ID van een elementaire stream

en: Set ES Lang
fy: ES-taal instellen

en: Set Lang
fy: Taal instellen

en: Change the language of an elementary stream
fy: Wijzig de taal van een elementaire stream

en: Address of the video prerender callback function. This function will set the buffer where render will be done.
fy: Adres van de video prerender callback-functie. Deze functie stelt de buffer in waar de rendering gedaan zal worden.

en: Address of the audio prerender callback function. This function will set the buffer where render will be done.
fy: Adres van de audio prerender callback-functie. Deze functie stelt de buffer in waar de rendering gedaan zal worden.

en: Address of the video postrender callback function. This function will be called when the render is into the buffer.
fy: Adres van de video postrender callback-functie. Deze functie zal aangeroepen worden als de render in de buffer staat.

en: Address of the audio postrender callback function. This function will be called when the render is into the buffer.
fy: Adres van de audio postrender callback-functie. Deze functie zal aangeroepen worden als de render in de buffer staat.

en: Video Callback data
fy: Videoterugroepgegevens

en: Data for the video callback function.
fy: Gegevens voor de videoterugroepfunctie.

en: Audio callback data
fy: Audioterugroepgegevens

en: Data for the audio callback function.
fy: Gegevens voor de audioterugroepfunctie.

en: Time Synchronized output
fy: Tijd gesynchroniseerde uitvoer

en: Time Synchronisation option for output. If true, stream will render as usual, else it will be rendered as fast as possible.
fy: Tijdsynchronisatie optie voor uitvoer. Indien waar, stream zal zoals normaal gerenderd worden, anders zal de rendering zo snel als mogelijk gedaan worden.

en: Stream output to memory buffer
fy: Streamuitvoer naar geheugenbuffer

en: Writes stats to file instead of stdout
fy: Schrijft statistieken naar bestand in plaats van stdout

en: Prefix to show on output line
fy: Weer te geven prefix op uitvoerregel

en: Writes statistic info about stream
fy: Schrijft statistische info over stream

en: Output method to use for the stream.
fy: Uitvoermethode om voor de stream te gebruiken.

en: Muxer to use for the stream.
fy: Muxer om in de stream te gebruiken.

en: Output destination
fy: Uitvoer doel

en: Destination (URL) to use for the stream. Overrides path and bind parameters
fy: Doel (URL) om voor de stream uitvoer te gebruiken. Overschrijft pad en bind parameters

en: Standard stream output
fy: Standaard stream uitvoer

en: Video encoder
fy: Video-encoder

en: This is the video encoder module that will be used (and its associated options).
fy: Dit is de videocodeermodule (en zijn bijbehorende instellingen) die gebruikt zal worden.

en: Destination video codec
fy: Doelformaat video

en: This is the video codec that will be used.
fy: Dit is de videocodec die gebruikt zal worden.

en: Video bitrate
fy: Video-bitrate

en: Target bitrate of the transcoded video stream.
fy: Doelbitrate van de getranscodeerde videostream.

en: Video scaling
fy: Video schalen

en: Scale factor to apply to the video while transcoding (eg: 0.25)
fy: Schalingsfactor om toe te passen tijdens transcoderen (bijv.: 0.25)

en: Video frame-rate
fy: Videobeeldsnelheid

en: Target output frame rate for the video stream.
fy: Doel uitvoer beeldsnelheid voor de videostream.

en: Deinterlace video
fy: Deïnterlace video

en: Deinterlace the video before encoding.
fy: Deïnterlace de video voor de codering.

en: Deinterlace module
fy: Deïnterlace module

en: Specify the deinterlace module to use.
fy: Stel de deïnterlacemodule in.

en: Maximum video width
fy: Maximale videobreedte

en: Maximum output video width.
fy: Maximale uitvoer videobreedte.

en: Maximum video height
fy: Maximale videohoogte

en: Maximum output video height.
fy: Maximale uitvoer videohoogte.

en: Video filters will be applied to the video streams (after overlays are applied). You can enter a colon-separated list of filters.
fy: Videofilters worden op de videostreams toegepast (na de overlayfilters). U moet een door dubbelepunten gescheiden lijst van filters opgeven.

en: Audio encoder
fy: Audio-encoder

en: This is the audio encoder module that will be used (and its associated options).
fy: Dit is de audiocodeermodule (en zijn bijbehorende instellingen) die wordt gebruikt.

en: Destination audio codec
fy: Doelformaat audio

en: This is the audio codec that will be used.
fy: Dit is de audiocodec die gebruikt zal worden.

en: Audio bitrate
fy: Audio-bitrate

en: Target bitrate of the transcoded audio stream.
fy: Doelbitrate van de getranscodeerde audiostream.

en: Sample rate of the transcoded audio stream (11250, 22500, 44100 or 48000).
fy: Samplerate voor de getranscodeerde audiostream (11250, 22500, 44100 of 48000).

en: This is the language of the audio stream.
fy: Dit is de taal van de audiostream.

en: Number of audio channels in the transcoded streams.
fy: Aantal audiokanalen in de getranscodeerde streams.

en: Audio filter
fy: Audiofilter

en: Audio filters will be applied to the audio streams (after conversion filters are applied). You can enter a colon-separated list of filters.
fy: Audiofilters worden op de audiostreams toegepast (na de conversiefilters). U moet een door dubbelepunten gescheiden lijst van filters opgeven.

en: Subtitle encoder
fy: Ondertitel-encoder

en: This is the subtitle encoder module that will be used (and its associated options).
fy: Dit is de ondertitel-codeermodule (en zijn bijbehorende instellingen) die gebruikt zal worden.

en: Destination subtitle codec
fy: Doel-ondertitelcodec

en: This is the subtitle codec that will be used.
fy: Dit is de ondertitelcodec die gebruikt zal worden.

en: Number of threads
fy: Aantal threads

en: Number of threads used for the transcoding.
fy: Aantal threads om te gebruiken voor transcoderen.

en: High priority
fy: Hoge prioriteit

en: Runs the optional encoder thread at the OUTPUT priority instead of VIDEO.
fy: Draait de optionele codeerthread op de UITVOER prioriteit i.p.v. VIDEO.

en: Transcode
fy: Transcoderen

en: Transcode stream output
fy: Transcode-streamuitvoer

en: Overlays/Subtitles
fy: Overlays/ondertitels

en: Monospace Font
fy: Monospace-lettertype

en: Font family for the font you want to use
fy: Lettertypefamilie van het lettertype dat u wilt gebruiken

en: Font file for the font you want to use
fy: Lettertypebestand van het lettertype dat u wilt gebruiken

en: Font size in pixels
fy: Tekstgrootte in pixels

en: This is the default size of the fonts that will be rendered on the video. If set to something different than 0 this option will override the relative font size.
fy: Dit is de standaardgrootte voor de lettertypen die worden weergegeven op de video. Als u iets anders dan 0 instelt, zal deze optie de relatieve tekstgrootte overschrijven.

en: Text opacity
fy: Tekstdekking

en: Text default color
fy: Standaardtekstkleur

en: The color of the text that will be rendered on the video. This must be an hexadecimal (like HTML colors). The first two chars are for red, then green, then blue. #000000 = black, #FF0000 = red, #00FF00 = green, #FFFF00 = yellow (red + green), #FFFFFF = white
fy: De kleur van de tekst die wordt weergegeven op de video. Dit moet een hexadecimale waarde (zoals HTML-kleuren) zijn. De eerste twee tekens zijn voor rood, dan groen, dan blauw. #000000 = zwart, #FF0000 = rood, #00FF00 = groen, #FFFF00 = geel (rood + groen), #FFFFFF = wit

en: Relative font size
fy: Relatieve lettergrootte

en: This is the relative default size of the fonts that will be rendered on the video. If absolute font size is set, relative size will be overridden.
fy: Dit is de relatieve standaardgrootte van de lettertypen die op de video weergegeven zullen worden. Als de absolute tekstgrootte ingesteld is, zal de relatieve grootte overschreven worden.

en: Background opacity
fy: Achtergronddekking

en: Background color
fy: Achtergrondkleur

en: Outline opacity
fy: Omtrekdekking

en: Shadow opacity
fy: Schaduwdekking

en: Shadow color
fy: Schaduwkleur

en: Shadow angle
fy: Schaduwhoek

en: Shadow distance
fy: Schaduw-afstand

en: Use YUVP renderer
fy: YUVP-renderer gebruiken

en: This renders the font using "paletized YUV". This option is only needed if you want to encode into DVB subtitles
fy: Dit geeft de tekst weer door "YUV met paletten" te gebruiken. Deze optie is alleen nodig als u wilt coderen als DVB-ondertitels.

en: Thin
fy: Dun

en: Thick
fy: Dik

en: Text renderer
fy: Tekstweergave

en: Freetype2 font renderer
fy: Freetype2-tekstweergave

en: SVG template file
fy: SVG sjabloonbestand

en: Location of a file holding a SVG template for automatic string conversion
fy: Lokatie met een bestand die de SVG sjabloon voor automatische regelconversie bevat.

en: Dummy font renderer
fy: Dummy-tekstweergave

en: Video filtering using a chain of video filter modules
fy: Videofiltering, gebruikmakend van een keten van videofiltermodules

en: Conversions from
fy: Conversies van

en: SSE2 I420,IYUV,YV12 to RV15,RV16,RV24,RV32 conversions
fy: I420,IYUV,YV12 naar RGB,RV15,RV16,RV24,RV32 conversies

en: MMX I420,IYUV,YV12 to RV15,RV16,RV24,RV32 conversions
fy: MMX I420,IYUV,YV12 naar RV15,RV16,RV24,RV32 conversies

en: I420,IYUV,YV12 to RGB2,RV15,RV16,RV24,RV32 conversions
fy: I420,IYUV,YV12 naar RGB,RV15,RV16,RV24,RV32 conversies

en: MMX conversions from
fy: MMX conversies van

en: SSE2 conversions from
fy: SSE2 conversies van

en: AltiVec conversions from
fy: Altivec conversies van

en: OpenMAX DL image processing
fy: OpenMAX DL beeldverwerking

en: RV32 conversion filter
fy: RV32 conversiefilter

en: Scaling mode
fy: Schalingsmodus

en: Scaling mode to use.
fy: Schalingsmodus om te gebruiken.

en: Fast bilinear
fy: Snel bilineair

en: Bilinear
fy: Bilineair

en: Bicubic (good quality)
fy: Bikubisch (goede kwaliteit)

en: Experimental
fy: Experimenteel

en: Nearest neighbour (bad quality)
fy: Nearest neighbour (slechte kwaliteit)

en: Area
fy: Gebied

en: Luma bicubic / chroma bilinear
fy: Luma bikubisch / chroma bilineair

en: Bicubic spline
fy: Bikubisch

en: Video scaling filter
fy: Schalen

en: Swscale
fy: Schalen

en: Image properties filter
fy: Beeldeigenschappen

en: Image adjust
fy: Beeldeigenschappen

en: Use an image's alpha channel as a transparency mask.
fy: Gebruik het alphakanaal van de afbeelding als transparantiemasker.

en: Transparency mask
fy: Transparantiemasker

en: Alpha blending transparency mask. Uses a png alpha channel.
fy: Alpha-menging-transparantiemasker. Gebruikt een png-alphakanaal.

en: Alpha mask video filter
fy: Alpha-masker

en: Alpha mask
fy: Alpha-masker

en: Color scheme
fy: Kleurenschema

en: Define the glasses' color scheme
fy: Definieer het kleurenschema van de bril

en: Convert 3D picture to anaglyph image video filter
fy: 3D-beeld converteren naar anaglyph beeld

en: Window size
fy: Venstergrootte

en: Number of frames (0 to 100)
fy: Aantal frames (0 tot 100)

en: Softening value
fy: Verzachtingswaarde

en: Number of frames consider for smoothening (0 to 30)
fy: Aantal frames te beschouwen voor smoothening (0 tot 30)

en: antiflicker video filter
fy: Anti-flikker

en: antiflicker
fy: Anti-flikker

en: Ball color
fy: Balkleur

en: Edge visible
fy: Rand zichtbaar

en: Set edge visibility.
fy: Stel randzichtbaarheid in.

en: Ball speed
fy: Balsnelheid

en: Ball size
fy: Balgrootte

en: Gradient threshold
fy: Gradiëntdrempel

en: Set gradient threshold for edge computation.
fy: Stel gradiëntdrempel voor randberekening in.

en: Augmented reality ball game
fy: Augmented reality balspel

en: Ball video filter
fy: Bal

en: Ball
fy: Bal

en: Number of time to blend
fy: Aantal keren mengen

en: The number of time the blend will be performed
fy: Aantal keer dat dezelfde invoer herhaald wordt

en: Alpha of the blended image
fy: Alpha van de gemengde afbeelding

en: Alpha with which the blend image is blended
fy: Alphawaarde waarmee de mengafbeelding wordt gemengd

en: Image to be blended onto
fy: Afbeelding waarmee gemengd moet worden

en: The image which will be used to blend onto
fy: De afbeelding waar naartoe gemengd zal worden

en: Chroma for the base image
fy: Chroma voor de basisafbeelding

en: Chroma which the base image will be loaded in
fy: Kleur waarin de basisafbeelding geladen wordt

en: Image which will be blended
fy: Afbeelding die gemengd zal worden

en: The image blended onto the base image
fy: Het beeld dat gemengd wordt met het basisbeeld

en: Chroma for the blend image
fy: Chroma voor de gemende afbeelding

en: Chroma which the blend image will be loaded in
fy: Chroma waarin het gemengde beeld zal geladen worden

en: Blending benchmark filter
fy: Mengbank

en: Blendbench
fy: Mengbank

en: Base image
fy: Basisafbeelding

en: Blend image
fy: Afbeelding mengen

en: Video pictures blending
fy: Video-afbeeldingen mengen

en: This effect, also known as "greenscreen" or "chroma key" blends the "blue parts" of the foreground image of the mosaic on the background (like weather forecasts). You can choose the "key" color for blending (blue by default).
fy: Dit effect, ook bekend als "greenscreen" of "chroma key", mengt de "blauwe delen" van de voorgrondafbeelding van de mozaïek met de achtergrond (zoals bij weersvoorspellingen). U kunt de "sleutel"-kleur kiezen om te mengen (blauw is standaard).

en: Bluescreen U value
fy: Blauwscherm U waarde

en: "U" value for the bluescreen key color (in YUV values). From 0 to 255. Defaults to 120 for blue.
fy: "U" waarde voor het blauwscherm hoofdkleur (in YUV waarden). Van 0 tot 255. Standaard naar 120 voor blauw.

en: Bluescreen V value
fy: Blauwscherm V waarde

en: "V" value for the bluescreen key color (in YUV values). From 0 to 255. Defaults to 90 for blue.
fy: "V" waarde voor het blauwscherm hoofdkleur (in YUV waarden). Van 0 tot 255. Standaard naar 90 voor blauw.

en: Bluescreen U tolerance
fy: Blauwscherm U tolerantie

en: Tolerance of the bluescreen blender on color variations for the U plane. A value between 10 and 20 seems sensible.
fy: Tolerantie voor de blauwschermmenger op kleurvariaties voor het U vlak. Een waarde tussen 10 en 20 is gangbaar.

en: Bluescreen V tolerance
fy: Blauwscherm V tolerantie

en: Tolerance of the bluescreen blender on color variations for the V plane. A value between 10 and 20 seems sensible.
fy: Tolerantie voor de blauwschermmenger op kleurvariaties voor het V vlak. Een waarde tussen 10 en 20 is gangbaar.

en: Bluescreen video filter
fy: Blauwscherm

en: Bluescreen
fy: Blauwscherm

en: Output width
fy: Uitvoerbreedte

en: Output (canvas) image width
fy: Uitvoer (canvas) afbeeldingsbreedte

en: Output height
fy: Uitvoerhoogte

en: Output (canvas) image height
fy: Uitvoer (canvas) afbeeldingshoogte

en: Output picture aspect ratio
fy: Uitvoer beeldverhouding van afbeelding

en: Set the canvas' picture aspect ratio. If omitted, the canvas is assumed to have the same SAR as the input.
fy: Zet de beeldverhouding van de canvasafbeelding. Als hier niets ingesteld wordt, zal de canvas dezelfde beeldverhouding als de invoer hebben.

en: Pad video
fy: Video vullen

en: If enabled, video will be padded to fit in canvas after scaling. Otherwise, video will be cropped to fix in canvas after scaling.
fy: Indien actief, zal de video aangevuld worden zodat het in het canvas past na schaling. Anders zal de video bijgesneden worden zodat het in het canvas past na schaling.

en: Automatically resize and pad a video
fy: Automatisch aanpassen in grootte en vullen van een video

en: Canvas video filter
fy: Canvas

en: Colors similar to this will be kept, others will be grayscaled. This must be an hexadecimal (like HTML colors). The first two chars are for red, then green, then blue. #000000 = black, #FF0000 = red, #00FF00 = green, #FFFF00 = yellow (red + green), #FFFFFF = white
fy: Kleuren gelijk aan deze zullen gehouden worden, andere worden grijswaarden. Dit moet een hexadecimaal getal zijn (zoals HTML-kleuren). De eerste 2 tekens zijn voor rood, dan groen, dan blauw. #000000 = zwart, #FF0000 = rood, #00FF00 = groen, #FFFF00 = geel (rood + groen), #FFFFFF = wit

en: Select one color in the video
fy: Selecteer een kleur in de video

en: Color threshold filter
fy: Kleurdrempel

en: Saturation threshold
fy: Verzadigingsdrempel

en: Similarity threshold
fy: Gelijkheidsdrempel

en: Pixels to crop from top
fy: Pixels snijden van boven

en: Number of pixels to crop from the top of the image.
fy: Aantal pixels om te snijden vanaf de bovenkant van de afbeelding.

en: Pixels to crop from bottom
fy: Pixels snijden van beneden

en: Number of pixels to crop from the bottom of the image.
fy: Aantal pixels om te snijden vanaf de onderkant van de afbeelding.

en: Pixels to crop from left
fy: Pixels snijden van links

en: Number of pixels to crop from the left of the image.
fy: Aantal pixels om te snijden vanaf de linkerzijde van de afbeelding.

en: Pixels to crop from right
fy: Pixels snijden van rechts

en: Number of pixels to crop from the right of the image.
fy: Aantal pixels om te snijden vanaf de rechterzijde van de afbeelding.

en: Pixels to padd to top
fy: Pixels vullen aan bovenkant

en: Number of pixels to padd to the top of the image after cropping.
fy: Aantal pixels om te vullen aan de boven van de afbeelding na snijden.

en: Pixels to padd to bottom
fy: Pixels vullen aan onderkant

en: Number of pixels to padd to the bottom of the image after cropping.
fy: Aantal pixels om te vullen aan de onderkant van de afbeelding na snijden.

en: Pixels to padd to left
fy: Pixels vullen links

en: Number of pixels to padd to the left of the image after cropping.
fy: Aantal pixels om te vullen aan de linkerkant van de afbeelding na snijden.

en: Pixels to padd to right
fy: Pixels vullen rechts

en: Number of pixels to padd to the right of the image after cropping.
fy: Aantal pixels om te vullen aan de rechterkant van de afbeelding na snijden.

en: Croppadd
fy: Bijsnijden

en: Video cropping filter
fy: Bijsnijden

en: Padd
fy: Vullen

en: Latest
fy: Laatste

en: Low
fy: Laag

en: High
fy: Hoog

en: Streaming deinterlace mode
fy: Deïnterlace-modus voor streamen

en: Deinterlace method to use for streaming.
fy: Deïnterlace-methode om te gebruiken voor streamen.

en: Phosphor chroma mode for 4:2:0 input
fy: Phosphor chroma-modus voor 4:2:0 invoer

en: Choose handling for colours in those output frames that fall across input frame boundaries. 
    
    Latest: take chroma from new (bright) field only. Good for interlaced input, such as videos from a camcorder. 
    
    AltLine: take chroma line 1 from top field, line 2 from bottom field, etc. 
    Default, good for NTSC telecined input (anime DVDs, etc.). 
    
    Blend: average input field chromas. May distort the colours of the new (bright) field, too. 
    
    Upconvert: output in 4:2:2 format (independent chroma for each field). Best simulation, but requires more CPU and memory bandwidth.
fy: Kies de omgang met kleuren in de uitvoerframes die vallen in de invoerbeeldgrenzen. 
    
    Laatste: neem alleen chroma van nieuw (helder) veld. Goed voor geïnterlinieerde invoer, zoals video's van een camcorder. 
    
    AltLine: neem chroma regel 1 van bovenste veld, regel 2 van onderste veld, enzovoort. 
    Standaard, goed voor NTSC telecine invoer (anime-dvd's, enz.). 
    
    Mengen: gemiddelde invoerveld-chroma's. Kan ook de kleuren van het nieuwe (heldere) veld vervormen. 
    
    Opconverteren: uitvoer in 4:2:2 formaat (onafhankelijke chroma voor elk veld). Beste simulatie, maar vereist meer CPU en geheugenbandbreedte.

en: Phosphor old field dimmer strength
fy: Phosphor oude veld-dimmersterkte

en: This controls the strength of the darkening filter that simulates CRT TV phosphor light decay for the old field in the Phosphor framerate doubler. Default: Low.
fy: Dit regelt de sterkte van het verdonkerende filter dat het verval van CRT-tv fosforlicht simuleert voor het oude veld in de Phosphor-beeldsnelheidverdubbelaar Standaard: laag.

en: Deinterlacing video filter
fy: Deïnterlace

en: Image mask. Pixels with an alpha value greater than 50% will be erased.
fy: Afbeeldingsmasker. Pixels met een hogere alphawaarde dan 50% worden gewist.

en: X coordinate of the mask.
fy: X-coördinaat van het masker.

en: Y coordinate of the mask.
fy: Y-coördinaat van het masker.

en: Remove zones of the video using a picture as mask
fy: Verwijder gebieden van de video door een afbeelding als masker te gebruiken

en: Erase video filter
fy: Wissen

en: Erase
fy: Wissen

en: RGB component to extract
fy: Te extraheren RGB-component

en: RGB component to extract. 0 for Red, 1 for Green and 2 for Blue.
fy: Te extraheren RGB-component. 0 voor rood, 1 voor groen en 2 voor blauw.

en: Extract RGB component video filter
fy: RGB-component extraheren

en: Freezing interactive video filter
fy: Bevriezen

en: Freeze
fy: Bevriezen

en: Gaussian's std deviation
fy: Gaussiaanse standaarddeviatie

en: Gaussian's standard deviation. The blurring will take into account pixels up to 3*sigma away in any direction.
fy: Gaussiaanse standaarddeviatie. Het wazig maken zal rekening houden met pixels tot 3*sigma ver in elke richting.

en: Add a blurring effect
fy: Een vervagingseffect toevoegen

en: Gaussian blur video filter
fy: Gaussiaans vervagen

en: Gaussian Blur
fy: Gaussiaans vervagen

en: Strength
fy: Sterkte

en: Strength used to modify the value of a pixel
fy: Sterkte gebruikt om de waarde van een pixel te wijzigen

en: Gradfun video filter
fy: Gradfun

en: Debanding algorithm
fy: Debanding-algoritme

en: Distort mode
fy: Verstoringsmodus

en: Distort mode, one of "gradient", "edge" and "hough".
fy: Vervormingsmodus, een van "gradiënt", "edge" en "hough".

en: Gradient image type
fy: Gradiëntafbeeldingstype

en: Gradient image type (0 or 1). 0 will turn the image to white while 1 will keep colors.
fy: Gradiëntafbeeldingstype (0 of 1). 0 zal het beeld naar wit omzetten, terwijl 1 kleuren zal behouden.

en: Apply cartoon effect
fy: Tekenfilmeffect toepassen

en: Apply cartoon effect. It is only used by "gradient" and "edge".
fy: Pas tekenfilmeffect toe. Het wordt alleen gebruikt bij "gradient" en "edge".

en: Apply color gradient or edge detection effects
fy: Kleurgradiënt of randdetectie-effecten toevoegen

en: Gradient video filter
fy: Gradiënt

en: Variance of the gaussian noise
fy: Variantie van de gaussiaanse ruis

en: Minimal period
fy: Minimale periode

en: Minimal period of the noise grain in pixel
fy: Minimale periode van de ruiskorrel in pixels

en: Maximal period
fy: Maximale periode

en: Maximal period of the noise grain in pixel
fy: Maximale periode van de ruiskorrel in pixels

en: Grain video filter
fy: Korrel

en: Grain
fy: Korrel

en: Adds filtered gaussian noise
fy: Voegt gefilterde gaussiaanse ruis toe

en: Spatial luma strength (0-254)
fy: Ruimtelijke luma-sterkte (0-254)

en: Spatial chroma strength (0-254)
fy: Ruimtelijke chroma-sterkte (0-254)

en: Temporal luma strength (0-254)
fy: Tijdelijke luma-sterkte (0-254)

en: Temporal chroma strength (0-254)
fy: Tijdelijke chroma-sterkte (0-254)

en: HQ Denoiser 3D
fy: HQ ruisverwijdering 3D

en: High Quality 3D Denoiser filter
fy: Hogekwaliteits-3D-ruisverwijdering

en: Invert video filter
fy: Inversie

en: Color inversion
fy: Kleurinversie

en: Magnify/Zoom interactive video filter
fy: Utfergrutsje/Zoome ynteraktive fideofilter

en: Magnify
fy: Utfergrutsje

en: Mirror orientation
fy: Spiegeloriëntatie

en: Vertical
fy: Verticaal

en: Horizontal
fy: Horizontaal

en: Direction
fy: Richting

en: Left to right/Top to bottom
fy: Links naar rechts/Boven naar beneden

en: Right to left/Bottom to top
fy: Rechts naar links/Beneden naar boven

en: Mirror video filter
fy: Spiegelen

en: Mirror video
fy: Spiegelen

en: Splits video in two same parts, like in a mirror
fy: Splits de video in twee gelijke delen, zoals in een spiegel

en: Blur factor (1-127)
fy: Vervagingsfactor (1-127)

en: The degree of blurring from 1 to 127.
fy: De mate van vervaging uitgedrukt in een getal van 1 tot 127

en: Motion blur filter
fy: Bewegingsvervaging

en: Motion detect video filter
fy: Bewegingsdetectie

en: Old movie effect video filter
fy: Oud filmeffect

en: Old movie
fy: Oude film

en: OpenCV face detection example filter
fy: OpenCV gezichtsdetectie voorbeeldfilter

en: OpenCV example
fy: OpenCV voorbeeld

en: Haar cascade filename
fy: Haar-cascadebestandsnaam

en: Name of XML file containing Haar cascade description
fy: Naam van het XML-bestand dat de Haar-cascadebeschrijving bevat.

en: Use input chroma unaltered
fy: Gebruik invoerchroma onaangepast

en: Don't display any video
fy: Geen enkele video weergeven

en: Display the input video
fy: De invoer video weergeven

en: Display the processed video
fy: De verwerkte video weergeven

en: Show only errors
fy: Alleen foutmeldingen weergeven

en: Show errors and warnings
fy: Foutmeldingen en waarschuwingen weergeven

en: Show everything including debug messages
fy: Alles weergeven, inclusief debugberichten

en: OpenCV video filter wrapper
fy: OpenCV videofilterwrapper

en: Scale factor (0.1-2.0)
fy: Schalingsfactor (0.1-2.0)

en: OpenCV filter chroma
fy: OpenCV-filterchroma

en: Chroma to convert picture to before sending it to the internal OpenCV filter
fy: Chroma waarnaar de afbeelding moet geconverteerd worden voordat het naar de interne OpenCV-filter gezonden wordt

en: Wrapper filter output
fy: Wrapper-filteruitvoer

en: Determines what (if any) video is displayed by the wrapper filter
fy: Geeft aan welke video er getoond wordt door de wrapper-filter (als er video getoond wordt)

en: OpenCV internal filter name
fy: OpenCV interne filternaam

en: Name of internal OpenCV plugin filter to use
fy: Naam van de interne OpenCV pluginfilter om te gebruiken

en: Posterize level (number of colors is cube of this value)
fy: Niveau schakeringsreductie (aantal kleuren is de derde macht van deze waarde)

en: Posterize video filter
fy: Schakeringen reduceren

en: Posterize video by lowering the number of colors
fy: Schakeringen van de video reduceren door het aantal kleuren te verminderen

en: Quality of post processing. Valid range is 0 (disabled) to 6 (highest)
    Higher levels require more CPU power, but produce higher quality pictures.
    With default filter chain, the values map to the following filters:
    1: hb, 2-4: hb+vb, 5-6: hb+vb+dr
fy: Kwaliteit van de nabewerking. Een geldig bereik is 0 (uitgeschakeld) tot 6 (hoogste)
    Hogere niveaus vereisen meer rekenkracht, maar produceren beelden met hogere kwaliteit.
    Bij de standaard-filterregel, mappen de waarden de volgende filters:
    1: hb, 2-4: hb+vb, 5-6: hb+vb+dr

en: FFmpeg post processing filter chains
fy: FFmper nabewerkingfilterketens

en: Video post processing filter
fy: Nabewerking

en: Postproc
fy: Nabewerking

en: Lowest
fy: Laagste

en: Highest
fy: Hoogste

en: Psychedelic video filter
fy: Psychedelisch

en: Number of puzzle rows
fy: Aantal puzzelrijen

en: Number of puzzle columns
fy: Aantal puzzelkolommen

en: Game mode
fy: Spelmodus

en: Select game mode variation from jigsaw puzzle to sliding puzzle.
fy: Selecteer gamemodus-variatie van puzzel naar schuifpuzzel.

en: Border
fy: Rand

en: Unshuffled Border width.
fy: Niet-geschudde randbreedte.

en: Small preview
fy: Kleine preview

en: Show small preview.
fy: Kleine preview weergeven.

en: Small preview size
fy: Kleine previewgrootte

en: Show small preview size (percent of source).
fy: Grootte van kleine preview (procent van bron).

en: Piece edge shape size
fy: Vormgrootte zijkant puzzelstukje

en: Size of the curve along the piece's edge
fy: Grootte van de curve langs de rand van het stukje

en: Auto shuffle
fy: Automatisch schudden

en: Auto shuffle delay during game
fy: Vertraging automatisch schudden tijdens spel

en: Auto solve
fy: Automatisch oplossen

en: Auto solve delay during game
fy: Vertraging automatisch oplossen tijdens spel

en: Rotation
fy: Rotatie

en: Rotation parameter: none;180;90-270;mirror
fy: Rotatieparameter: none;180;90-270;mirror

en: jigsaw puzzle
fy: puzzel

en: sliding puzzle
fy: schuifpuzzel

en: swap puzzle
fy: wisselpuzzel

en: exchange puzzle
fy: uitwisselpuzzel

en: Puzzle interactive game video filter
fy: Puzzel

en: Puzzle
fy: Puzzel

en: Ripple video filter
fy: Rimpel

en: Ripple
fy: Rimpelingen

en: Angle in degrees
fy: Hoek in graden

en: Angle in degrees (0 to 359)
fy: Hoek in graden (0 tot 359)

en: Use motion sensors
fy: Bewegingssensoren gebruiken

en: Rotate video filter
fy: Roteren

en: Rotate
fy: Roteren

en: Image format
fy: Afbeeldingsformaat

en: Format of the output images (png, jpeg, ...).
fy: Formaat van de uitvoerafbeeldingen (png, jpg, ...).

en: You can enforce the image width. By default (-1) VLC will adapt to the video characteristics.
fy: Forceer de afbeeldingsbreedte. Standaard (-1) probeert VLC zich aan de eigenschappen van de video aan te passen.

en: You can enforce the image height. By default (-1) VLC will adapt to the video characteristics.
fy: Forceer de afbeeldingshoogte. Standaard (-1) probeert VLC zich aan de eigenschappen van de video aan te passen.

en: Recording ratio
fy: Opnameverhouding

en: Ratio of images to record. 3 means that one image out of three is recorded.
fy: Verhouding van op te nemen afbeeldingen. 3 betekent dat een op drie afbeeldingen opgenomen wordt.

en: Filename prefix
fy: Prefix bestandsnaam

en: Prefix of the output images filenames. Output filenames will have the "prefixNUMBER.format" form if replace is not true.
fy: Prefix van de bestandsnamen van de uitvoerafbeeldingen. Uitvoerbestandsnamen hebben de "prefixNUMMER.formaat"-vorm als 'vervangen' niet waar is.

en: Directory path prefix
fy: Prefix mappad

en: Directory path where images files should be saved. If not set, then images will be automatically saved in users homedir.
fy: Mappad waar de afbeeldingen opgeslagen moeten worden. Indien dit niet ingesteld is zullen de afbeeldingen automatisch in de thuismap van de gebruiker opgeslagen worden.

en: Always write to the same file
fy: Schrijf altijd naar hetzelfde bestand

en: Always write to the same file instead of creating one file per image. In this case, the number is not appended to the filename.
fy: Schrijf altijd naar hetzelfde bestand in plaats van een nieuw bestand per afbeelding. In dit geval wordt er geen nummer achter de bestandsnaam geplaatst.

en: Send your video to picture files
fy: Zend uw video naar afbeeldingsbestanden

en: Scene filter
fy: Scènefilter

en: Scene video filter
fy: Scènevideofilter

en: Sepia intensity
fy: Sepia-intensiteit

en: Intensity of sepia effect
fy: Intensiteit van het sepia-effect

en: Sepia video filter
fy: Sepia

en: Gives video a warmer tone by applying sepia effect
fy: Geeft video een warmere tint door sepia-effect toe te passen

en: Sharpen strength (0-2)
fy: Verscherpingskracht (0-2)

en: Set the Sharpen strength, between 0 and 2. Defaults to 0.05.
fy: Zet de verscherpsterkte, tussen 0 en 2. Standaard is 0.05.

en: Augment contrast between contours.
fy: Demp contrast tussen contouren

en: Sharpen video filter
fy: Verscherpen

en: Transform type
fy: Transformatietype

en: Transpose
fy: Transponeren

en: Anti-transpose
fy: Anti-omzetting

en: Video transformation filter
fy: Transformatie

en: Transformation
fy: Transformatie

en: Rotate or flip the video
fy: De video roteren of spiegelen

en: VHS movie effect video filter
fy: VHS-filmeffect

en: VHS movie
fy: VHS-film

en: Wave video filter
fy: Golven

en: Wave
fy: Golven

en: ASCII-art video output
fy: ASCII art video-uitvoer

en: Android native window
fy: Android eigen venster

en: Color ASCII art video output
fy: Gekleurde ASCII art video-uitvoer

en: Core Animation OpenGL Layer (Mac OS X)
fy: Core Animatie OpenGL Laag (Mac OS X)

en: Timelength after which we assume there is no signal.
fy: Tijdsduur waarna we veronderstellen dat er geen signaal is.

en: Timelength after which we assume there is no signal.
    After this delay we black out the video.
fy: Tijdsduur waarna we veronderstellen dat er geen signaal is.
    Na deze vertraging wordt de video zwart gemaakt.

en: Output card
fy: Uitvoerkaart

en: DeckLink output card, if multiple exist. The cards are numbered from 0.
fy: DeckLink uitvoerkaart, indien er meerdere zijn. De kaarten worden genummerd vanaf 0.

en: Desired output mode
fy: Gewenste uitvoermodus

en: Desired output mode for DeckLink output. This value should be a FOURCC code in textual form, e.g. "ntsc".
fy: Gewenste uitvoermodus voor DeckLink-uitvoer. Deze waarde moet een FOURCC-code in tekstvorm zijn, bijvoorbeeld "ntsc".

en: Audio connection for DeckLink output.
fy: Audioverbinding voor Decklink-uitvoer.

en: Audio sampling rate (in hertz) for DeckLink output. 0 disables audio output.
fy: Audio-samplerate (in hertz) voor DeckLink-uitvoer. 0 schakelt audio-uitvoer uit.

en: Number of output channels for DeckLink output. Must be 2, 8 or 16. 0 disables audio output.
fy: Aantal uitvoerkanalen voor DeckLink-uitvoer. Dit moet 2, 8 of 16 zijn. 0 schakelt audio-uitvoer uit.

en: Video connection for DeckLink output.
fy: Videoverbinding voor Decklink-uitvoer.

en: Use 10 bits per pixel for video frames.
fy: 10 bits per pixel gebruiken voor videobeelden.

en: DecklinkOutput
fy: DeckLink-uitvoer

en: Window handle (HWND)
fy: Vensterbehandeling (HWND)

en: Video will be embedded in this pre-existing window. If zero, a new window will be created.
fy: Video zal ingebed worden in dit reeds bestaande venster. Indien nul, zal een nieuw venster aangemaakt worden.

en: Drawable
fy: Tekenbaar

en: Embedded window video
fy: Inbedde venstervideo

en: Framebuffer device
fy: Beeldbufferapparaat

en: Framebuffer device to use for rendering (usually /dev/fb0).
fy: Beeldbufferapparaat voor weergave (meestal /dev/fb0).

en: Run fb on current tty
fy: Start fb op huidige tty

en: Run framebuffer on current TTY device (default enabled). (disable tty handling with caution)
fy: Start framebuffer op huidig TTY-apparaat (standaard ingeschakeld). (Pas op met het uitschakelen van tty-handling)

en: Framebuffer resolution to use
fy: Framebuffer resolutie om te gebruiken

en: Select the resolution for the framebuffer. Currently it supports the values 0=QCIF 1=CIF 2=NTSC 3=PAL, 4=auto (default 4=auto)
fy: Selecteer de resolutie voor de beeldbuffer. Momenteel ondersteunt het de volgende waarden 0=QCIF 1=CIF 2=NTSC 3=PAL, 4=auto (standaard 4=auto)

en: Framebuffer uses hw acceleration
fy: Framebuffer gebruikt hw versnelling

en: Disable for double buffering in software.
fy: Uitschakelen voor dubbel bufferen in software.

en: Image format (default RGB)
fy: Afbeelding sformaat (standaard RGB)

en: Chroma fourcc used by the framebuffer. Default is RGB since the fb device has no way to report its chroma.
fy: Chroma fourcc gebruikt door de framebuffer. Standaard is RGB, omdat het fb apparaat geen manier heeft om zijn chroma aan te geven.

en: GNU/Linux framebuffer video output
fy: GNU/Linux beeldbuffer video-uitvoer

en: GLX extension for OpenGL
fy: GLX-extensie voor OpenGL

en: Enable a workaround for T23
fy: Workaround activeren voor T23

en: Enable this option if the diagonal stripes are displayed when the window size is equal to or smaller than the movie size.
fy: Schakel deze optie in als de diagonale strepen weergegeven worden wanneer de venstergrootte gelijk is aan of kleiner is dan de filmgrootte.

en: Video mode
fy: Videomodus

en: Select a proper video mode to be used by KVA.
fy: Selecteer een geschikte videomodus om gebruikt te worden door KVA.

en: K Video Acceleration video output
fy: K-videoversnelling video-uitvoer

en: Mac OS X OpenGL video output
fy: Mac OS X OpenGL video-uitvoer

en: OpenGL extension
fy: OpenGL-extensie

en: OpenGL ES 2 extension
fy: OpenGL ES 2-extensie

en: Extension through which to use the Open Graphics Library (OpenGL).
fy: Extensie om de Open Graphics Library (Open GL) door te gebruiken.

en: OpenGL for Embedded Systems 2 video output
fy: OpenGL for Embedded Systems 2 video-uitvoer

en: OpenGL video output
fy: OpenGL video-uitvoer

en: EGL extension for OpenGL
fy: EGL extensie voor OpenGL

en: The desktop mode allows you to display the video on the desktop.
fy: De dekstopmodus stelt u in staat de video op uw desktop af te spelen.

en: Use hardware blending support
fy: Hardwarematige meng-ondersteuning gebruiken

en: Try to use hardware acceleration for subtitle/OSD blending.
fy: Probeer hardwareversnelling voor mengen van ondertitels/OSD te gebruiken.

en: Pixel Shader
fy: Pixel-shader

en: Choose a pixel shader to apply.
fy: Kies een toe te passen pixel-shader.

en: Path to HLSL file
fy: Pad naar HLSL-bestand

en: Path to an HLSL file containing a single pixel shader.
fy: Pad naar een HLSL-bestand dat een enkele pixel-shader bevat.

en: HLSL File
fy: HLSL-bestand

en: Recommended video output for Windows Vista and later versions
fy: Aanbevolen video-uitvoer voor Windows Vista en latere versies

en: Use hardware YUV->RGB conversions
fy: Hardwarematige YUV->RGB-conversie gebruiken

en: Try to use hardware acceleration for YUV->RGB conversions. This option doesn't have any effect when using overlays.
fy: Probeer hardwareversnelling voor YUV->RGB conversies te gebruiken. Deze optie heeft geen effect als overlays gebruikt worden.

en: Overlay video output
fy: Oerlizzende fideoútfier

en: Overlay is the hardware acceleration capability of your video card (ability to render video directly). VLC will try to use it by default.
fy: Overlay is de hardwarefersnellingsfunksje fan jo fideokaart (mooglikheid om fideo direkt wer te jaan). VLC sil standert probearje dizze te brûken.

en: Use video buffers in system memory
fy: Gebruik videobuffers in het systeemgeheugen

en: Create video buffers in system memory instead of video memory. This isn't recommended as usually using video memory allows benefiting from more hardware acceleration (like rescaling or YUV->RGB conversions). This option doesn't have any effect when using overlays.
fy: Gebruik videobuffers in systeemgeheugen in plaats van het geheugen op de videokaart. Deze optie wordt niet aanbevolen, omdat gebruik van videogeheugen vaak voordeel van hardwareversnelling (zoals herschalen en YUV->RGB conversies) heeft. De optie heeft geen effect als overlays gebruikt worden.

en: Use triple buffering for overlays
fy: Gebruik drievoudige buffering voor overlays

en: Try to use triple buffering when using YUV overlays. That results in much better video quality (no flickering).
fy: Probeer drievoudige buffering te gebruiken bij YUV-overlays. Dat resulteert in veel hogere beeldkwaliteit (geen geflikker).

en: Name of desired display device
fy: Naam van gewenst weergaveapparaat

en: In a multiple monitor configuration, you can specify the Windows device name of the display that you want the video window to open on. For example, "\\.\DISPLAY1" or "\\.\DISPLAY2".
fy: In een multimonitorconfiguratie kan de Windows-apparaatnaam van het beeldscherm waarop u de video wilt zien opgegeven worden. Bijvoorbeeld: "\\.\DISPLAY1" or "\\.\DISPLAY2".

en: Recommended video output for Windows XP. Incompatible with Vista's Aero interface
fy: Aanbevolen video-uitvoer voor Windows XP. Niet compatibel met Vista's Aero-interface

en: DirectX (DirectDraw) video output
fy: DirectX (DirectDraw) video-uitvoer

en: Wallpaper
fy: Bureaubladachtergrond

en: Windows GDI video output
fy: Windows GDI video-uitvoer

en: GPU affinity
fy: GPU-affiniteit

en: Dummy image chroma format
fy: Dummy afbeeldingschromaformaat

en: Force the dummy video output to create images using a specific chroma format instead of trying to improve performances by using the most efficient one.
fy: Forceer de dummy video-uitvoer om beelden te creëren met een specifiek chroma formaat in plaats van te proberen de performance te verbeteren door de efficiëntste module te gebruiken.

en: Dummy video output
fy: Dummy video-uitvoer

en: Statistics video output
fy: Video-uitvoer statistieken

en: Video memory buffer width.
fy: Videogeheugenbuffer breedte.

en: Video memory buffer height.
fy: Videogeheugenbuffer hoogte.

en: Video memory buffer pitch in bytes.
fy: Videogeheugenbuffer-pitch in bytes.

en: Output chroma for the memory image as a 4-character string, eg. "RV32".
fy: Uitvoerchroma voor de geheugenafbeelding als een regel van 4 tekens, bijv. "RV32".

en: Video memory output
fy: Fideo-ûnthâld-útfier

en: Video memory
fy: Fideo-ûnthâld

en: X11 display
fy: X11-werjefte

en: Video will be rendered with this X11 display. If empty, the default display will be used.
fy: De fideo wurd werjoent mei dizze X11-werjefte. Wannear't leech is, wurd de standert werjefte brûkt.

en: X11 window ID
fy: X11-finster-ID

en: X window
fy: X-finster

en: X11 video window (XCB)
fy: X11-fideofinster (XCB)

en: X11 video output (XCB)
fy: X11-Fideoútfier (XCB)

en: XVideo adaptor number
fy: XVideo-adapternûmer

en: XVideo hardware adaptor to use. By default, VLC will use the first functional adaptor.
fy: XVideo-hardware-adapter dy't brûkt wurd. Standert sil VLC it earste wurkjend adapter brûke.

en: XVideo format id
fy: XVideo formaat id

en: XVideo image format id to use. By default, VLC will try to use the best match for the video being played.
fy: Xvideo beeldformaat-id te gebruiken. VLC zal standaard proberen om de beste overeenkomst te vinden voor de video die afgespeeld wordt.

en: XVideo output (XCB)
fy: XVideo-uitvoer (XCB)

en: device, fifo or filename
fy: apparaat, fifo of bestandsnaam

en: device, fifo or filename to write yuv frames too.
fy: apparaat, fifo of bestandsnaam om yuv-beelden naar te schrijven.

en: Chroma used
fy: Chroma gebruikt

en: YUV output
fy: YUV-útfier

en: YUV video output
fy: YUV-video-uitvoer

en: Number of video windows in which to clone the video.
fy: Aantal video vensters om de viadeo naartoe te klonen.

en: Video output modules
fy: Video-uitvoermodules

en: You can use specific video output modules for the clones. Use a comma-separated list of modules.
fy: U kunt specifieke video-uitvoermodules gebruiken voor de klonen. Gebruik een lijst van modules gescheiden door komma's.

en: Duplicate your video to multiple windows and/or video output modules
fy: Vermenigvuldig uw video naar meerdere vensters en/of video-uitvoermodules

en: Clone video filter
fy: Kloon

en: Select the number of horizontal video windows in which to split the video
fy: Selecteer het aantal horizontale videovensters waarin de video gesplitst moet worden

en: Select the number of vertical video windows in which to split the video
fy: Selecteer het aantal verticale videovensters waarin de video gesplitst moet worden

en: Active windows
fy: Aktive finsters

en: Comma-separated list of active windows, defaults to all
fy: Komma-skieden lyst fan aktive finsters, standert is allegear

en: Split the video in multiple windows to display on a wall of screens
fy: Spried de fideo oer meardere finsters foar it werjaan op in muorre fan skermen.

en: Panoramix: wall with overlap video filter
fy: Panoramix: muorre mei oerlaap-fideofilter

en: length of the overlapping area (in %)
fy: lingte fan it oerlaapjende gebied (in %)

en: Select in percent the length of the blended zone
fy: Selecteer in procenten de lengte van het gemengd gebied

en: height of the overlapping area (in %)
fy: hoogte van overlappend gebied (in %)

en: Select in percent the height of the blended zone (case of 2x2 wall)
fy: Selecteer de procentuele hoogte van de gemengde zone (met een 2 x 2 muur)

en: Attenuation
fy: Demping

en: Check this option if you want attenuate blended zone by this plug-in (if option is unchecked, attenuate is made by opengl)
fy: Vink deze optie aan als u de gemengde zone wil verminderen door middel van deze plugin (als de optie uitgevinkt is, zal de vermindering gedaan worden met OpenGL)

en: Attenuation, begin (in %)
fy: Demping, begin (in %)

en: Select in percent the Lagrange coefficient of the beginning blended zone
fy: Selecteer in procent de Lagrange-coëfficiënt van het begin van de gemengde zone

en: Attenuation, middle (in %)
fy: Demping, midden (in %)

en: Select in percent the Lagrange coefficient of the middle of blended zone
fy: Selecteer in procent de Lagrange-coëfficiënt van het midden van de gemengde zone

en: Attenuation, end (in %)
fy: Demping, einde (in %)

en: Select in percent the Lagrange coefficient of the end of blended zone
fy: Selecteer in procent de Lagrange-coëfficiënt van het einde van de gemengde zone

en: middle position (in %)
fy: middenpositie (in %)

en: Select in percent (50 is center) the position of the middle point (Lagrange) of blended zone
fy: Selecteer in procent (50 is het centrum) de positie van het middelbunt (Lagrange) van de gemengde zone

en: Gamma (Red) correction
fy: Gamma (Rood) correctie

en: Select the gamma for the correction of blended zone (Red or Y component)
fy: Selecteer de gamma voor correctie van de gemengde zone (Rood of Y-component)

en: Gamma (Green) correction
fy: Gamma (Groen) correctie

en: Select the gamma for the correction of blended zone (Green or U component)
fy: Selecteer de gamma voor correctie van de gemengde zone (Groen of U-component)

en: Gamma (Blue) correction
fy: Gamma (Blauw) correctie

en: Select the gamma for the correction of blended zone (Blue or V component)
fy: Selecteer de gamma voor correctie van de gemengde zone (Blauw of V-component)

en: Black Crush for Red
fy: Zwart-onderdrukking voor rood

en: Select the Black Crush of blended zone (Red or Y component)
fy: Selecteer de Zwart-onderdrukking van de gemengde zone (Rood of Y-component)

en: Black Crush for Green
fy: Zwart-onderdrukking voor groen

en: Select the Black Crush of blended zone (Green or U component)
fy: Selecteer de Zwart-onderdrukking van de gemengde zone (Groen of U-component)

en: Black Crush for Blue
fy: Zwart-onderdrukking voor blauw

en: Select the Black Crush of blended zone (Blue or V component)
fy: Selecteer de Zwart-onderdrukking van de gemengde zone (Blauw of V-component)

en: White Crush for Red
fy: Wit-onderdrukking voor rood

en: Select the White Crush of blended zone (Red or Y component)
fy: Selecteer de Wit-onderdrukking van de gemengde zone (Rood of Y-component)

en: White Crush for Green
fy: Wit-onderdrukking voor groen

en: Select the White Crush of blended zone (Green or U component)
fy: Selecteer de Wit-onderdrukking van de gemengde zone (Groen of U-component)

en: White Crush for Blue
fy: Wit-onderdrukking voor blauw

en: Select the White Crush of blended zone (Blue or V component)
fy: Selecteer de Wit-onderdrukking van de gemengde zone (Blauw of V-component)

en: Black Level for Red
fy: Zwartniveau voor rood

en: Select the Black Level of blended zone (Red or Y component)
fy: Selecteer het Zwartniveau van de gemengde zone (Rood of Y-component)

en: Black Level for Green
fy: Zwartniveau voor groen

en: Select the Black Level of blended zone (Green or U component)
fy: Selecteer het Zwartniveau van de gemengde zone (Groen of U-component)

en: Black Level for Blue
fy: Zwartniveau voor blauw

en: Select the Black Level of blended zone (Blue or V component)
fy: Selecteer het Zwartniveau van de gemengde zone (Blauw of V-component)

en: White Level for Red
fy: Witniveau voor rood

en: Select the White Level of blended zone (Red or Y component)
fy: Selecteer het Witniveau van de gemengde zone (Rood of Y-component)

en: White Level for Green
fy: Witniveau voor groen

en: Select the White Level of blended zone (Green or U component)
fy: Selecteer het Witniveau van de gemengde zone (Groen of U-component)

en: White Level for Blue
fy: Witniveau voor blauw

en: Select the White Level of blended zone (Blue or V component)
fy: Selecteer het Witniveau van de gemengde zone (Blauw of V-component)

en: Number of horizontal windows in which to split the video.
fy: Aantal horizontale vensters waarin de video opgesplitst moet worden.

en: Number of vertical windows in which to split the video.
fy: Aantal verticale vensters waarin de video opgesplitst moet worden.

en: Element aspect ratio
fy: Beeldverhouding elementen

en: Aspect ratio of the individual displays building the wall.
fy: Beeldverhouding van de individuele schermen waar de muur uit opgebouwd is.

en: Wall video filter
fy: Videomuur

en: Image wall
fy: Videomuur

en: Goom display width
fy: Breedte Goom-weergave

en: Goom display height
fy: Hoogte Goom-weergave

en: This allows you to set the resolution of the Goom display (bigger resolution will be prettier but more CPU intensive).
fy: Hier kunt u de resolutie van de Goom-weergave instellen (hogere resolutie is mooier, maar kost meer processorkracht).

en: Goom animation speed
fy: Animatiesnelheid Goom

en: This allows you to set the animation speed (between 1 and 10, defaults to 6).
fy: Hier kunt u de animatiesnelheid instellen (tussen 1 en 10, standaard op 6).

en: Goom effect
fy: Goom-effect

en: projectM configuration file
fy: projectM configuratiebestand

en: File that will be used to configure the projectM module.
fy: Bestand dat gebruikt zal worden om de projectM module te configureren.

en: projectM preset path
fy: projectM voorinstellingenpad

en: Path to the projectM preset directory
fy: Pad naar de projectM voorinstellingenmap

en: Title font
fy: Lettertype titel

en: Font used for the titles
fy: Lettertype om titels weer te geven

en: Font menu
fy: Lettertype menu

en: Font used for the menus
fy: Lettertype voor gebruik in menu's

en: The width of the video window, in pixels.
fy: De breedte van het videovenster, in pixels.

en: The height of the video window, in pixels.
fy: De hoogte van het videovenster, in pixels.

en: Mesh width
fy: Maasbreedte

en: The width of the mesh, in pixels.
fy: Breedte van de mazen, in pixels.

en: Mesh height
fy: Maashoogte

en: The height of the mesh, in pixels.
fy: Hoogte van de mazen, in pixels

en: Texture size
fy: Textuurgrootte

en: The size of the texture, in pixels.
fy: Grootte van de textuur, in pixels

en: Effects list
fy: Lijst van effecten

en: A list of visual effect, separated by commas.
    Current effects include: dummy, scope, spectrum, spectrometer and vuMeter.
fy: Een lijst van visuele effecten, gescheiden door komma's.
    Huidige effecten bevatten: dummy, scope, spectrum, spectrometer en vuMeter.

en: The width of the effects video window, in pixels.
fy: De vensterbreedte van de effecten in pixels

en: The height of the effects video window, in pixels.
fy: De vensterhoogte van de effecten in pixels.

en: FFT window
fy: FFT-venster

en: The type of FFT window to use for spectrum-based visualizations.
fy: Het type FFT-venster te gebruiken voor spectrumgebaseerde visualisaties.

en: Kaiser window parameter
fy: Kaiser-venster-parameter

en: Show 80 bands instead of 20
fy: 80 banden weergeven in plaats van 20

en: Number of blank pixels between bands.
fy: Aantal blanco pixels tussen de banden.

en: Amplification
fy: Versterking

en: This is a coefficient that modifies the height of the bands.
fy: Dit is de waarde die de hoogte van de banden bepaald.

en: Draw peaks in the analyzer
fy: Pieken tekenen in de analyzer

en: Enable original graphic spectrum
fy: Activeer origineel grafisch spectrum

en: Enable the "flat" spectrum analyzer in the spectrometer.
fy: Activeert de "platte" spectrum analyzer in de spectrometer.

en: Draw bands in the spectrometer
fy: Banden tekenen in de spectrometer

en: Draw the base of the bands
fy: Teken de basis van de banden

en: Base pixel radius
fy: Basis pixel radius

en: Defines radius size in pixels, of base of bands(beginning).
fy: Bepaalt de radiusgrootte, in pixels, van de basis van de banden (begin).

en: Spectral sections
fy: Spectrale secties

en: Determines how many sections of spectrum will exist.
fy: Bepaalt uit hoeveel secties het spectrum bestaat.

en: Peak height
fy: Piekhoogte

en: Total pixel height of the peak items.
fy: Totale piekhoogte van de pieken.

en: Peak extra width
fy: Piek extra breedte

en: Additions or subtractions of pixels on the peak width.
fy: Toevoegingen of verwijderingen van pixels op de piekbreedte.

en: V-plane color
fy: V-vlak kleur

en: YUV-Color cube shifting across the V-plane ( 0 - 127 ).
fy: YUV-kleurkubusverschuiving over het V-vlak ( 0 - 127).

en: Visualizer
fy: Visuele effecten

en: Visualizer filter
fy: Visuele effectenfilter

en: #paste your VLM commands here
fy: #plak uw VLM-commando's hier

en: #separate commands with a new line or a semi-colon
fy: #scheid commando's met een nieuwe regel of een punt-komma

en: Play List
fy: Afspeellijst

en: Output
fy: Utfier

en: Subtitle codec
fy: Undertitelcodec

en: Output	method
fy: Uitvoer	methode

en: MUX options
fy: MUX-opties

en: Video scale
fy: Videoschaal

en: Output port
fy: Utfierpoarte

en: Output	file
fy: Uitvoer	bestand

en: Input media
fy: Ynfiermedia

en: Error:
fy: Flater:

en: Sample ui-state-error style.
fy: Stijl van sample ui-status-fout.

en: File name
fy: Bestandsnaam

en: Row border
fy: Rij-rand

en: Column border
fy: Kolomrand

en: Background
fy: Achtergrond

en: Mosaic Tiles
fy: Mozaïektegels

en: Playback Rate
fy: Afspeel-rate

en: Audio Delay
fy: Audiovertraging

en: Subtitle Delay
fy: Ondertitelvertraging

en: Time:
fy: Tijd:

en: VLC media player - Web Interface
fy: VLC Media Player - web-interface

en: Hide / Show Library
fy: Bibliotheek weergeven/verbergen

en: Hide / Show Viewer
fy: Viewer weergeven/verbergen

en: Manage Streams
fy: Streams beheren

en: Track Synchronisation
fy: Spoorsynchronisatie

en: VLM Batch Commands
fy: VLM-batchcommando's

en: Loop
fy: Alles blijven herhalen

en: Empty Playlist
fy: Afspeellijst leegmaken

en: Queue Selected
fy: Geselecteerde in wachtrij plaatsen

en: Play Selected
fy: Geselecteerde afspelen

en: Refresh List
fy: Lijst verversen

en: Loading flowplayer...
fy: Flowplayer laden...

en: If nothing appears, check your internet connection.
fy: Als niets verschijnt, controleer uw internetverbinding.

en: By creating a stream, the <i>Main Controls</i> will operate the stream instead of the main interface.
fy: Door een stream aan te maken zullen de <i>Hoofdbedieningen</i> de stream bedienen in plaats van de hoofdinterface.

en: The stream will be created using default settings, for more advanced configuration, or to modify the default settings, select the button to the right: <i>Manage Streams</i>
fy: De stream zal met standaardinstellingen aangemaakt worden. Voor meer geavanceerde configuratie, of om de standaardinstellingen te wijzigen, selecteert u de knop rechts: <i>Streams beheren</i>

en: Once the stream is created, the <i>Media Viewer</i> window will display the stream.
fy: Als de stream aangemaakt is, zal het <i>Media Viewer</i>-venster de stream weergeven.

en: Volume will be controlled by the player, and not the <i>Main Controls</i>.
fy: Volume zal geregeld worden door de speler, en niet de <i>Hoofdbedieningen</i>.

en: The current playing item will be streamed. If there is no currently playing item, the first selected item from the <i>Library</i> will be the subject of the stream.
fy: Het huidig spelend item zal gestreamd worden. Als er op dit moment geen item afgespeeld wordt, zal het eerste geselecteerde item van de <i>Mediabibliotheek</i> het onderwerp zijn van de stream.

en: To stop the stream and resume normal controls, click the <i>Open Stream</i> button again.
fy: Om de stream te stoppen en normale bediening te hervatten, klikt u de <i>Stream openen</i>-knop nogmaals.

en: Are you sure you wish to create the stream?
fy: Weet u zeker dat u de stream wilt aanmaken?

en: Dialog
fy: Dialoogvenster

en: Form
fy: Formaat

en: &Verbosity:
fy: &Breedsprakigheid:

en: &Save as...
fy: &Opslaan als...

en: Modules Tree
fy: Module-tree

en: Show extended options
fy: Uitgebreide opties weergeven

en: Show &more options
fy: &Meer opties weergeven

en: Change the caching for the media
fy: Verander de buffer voor de media

en: Start Time
fy: Start tijd

en: Edit Options
fy: Opties bewerken

en: Complete MRL for VLC internal
fy: Complete MRL voor VLC intern

en: Select the file
fy: Selecteer het bestand

en: Change the start time for the media
fy: Verander de starttijd voor het medium

en: HH'H':mm'm':ss's'.zzz
fy: HH'h':mm'm':ss's'.zzz

en: Play another media synchronously (extra audio file, ...)
fy: Speel nog een media tegelijkertijd (extra audiobestand, ...)

en: Capture mode
fy: Opnamemodus

en: Select the capture device type
fy: Selecteer het type opnameapparaat

en: Device Selection
fy: Apparaatselectie

en: Options
fy: Opties

en: Access advanced options to tweak the device
fy: Gebruik geavanceerde instellingen om het apparaat te fijnstellen

en: Advanced options...
fy: Geavanceerde opties...

en: Disc Selection
fy: Schijfselectie

en: Disable Disc Menus
fy: Schijfmenu's uitschakelen

en: No disc menus
fy: Geen schijfmenu's

en: Disc device
fy: Schijfapparaat

en: Starting Position
fy: Beginpositie

en: Audio and Subtitles
fy: Audio en undertitels

en: Use a sub&title file
fy: Onder&titelbestand gebruiken

en: Select the subtitle file
fy: Ondertitelbestand selecteren

en: Choose one or more media file to open
fy: Selecteer een of meerdere mediabestanden om te openen

en: File Selection
fy: Bestandselectie

en: You can select local files with the following list and buttons.
fy: U kunt lokale bestanden met de volgende lijst en knoppen selecteren.

en: Add...
fy: Tafoegje...

en: Network Protocol
fy: Netwurkprotokol

en: Please enter a network URL:
fy: Geef een netwerk-url op:

en: Profile edition
fy: Profielwijziging

en: Features
fy: Funksjes

en: Streamable
fy: Streambaar

en: Chapters
fy: Hoofdstukken

en: Menus
fy: Menu's

en: Same as source
fy: Zelfde als bron

en: Custom options
fy: Aangepaste opties

en: Not Used
fy: Niet gebruikt

en: Encoding parameters
fy: Coderingsparameters

en: Frame size
fy: Beeldgrootte

en: Set up media sources to stream
fy: Te streamen mediabronnen instellen

en: Destination Setup
fy: Setup-bestemming

en: Select destinations to stream to
fy: Selecteer bestemmingen om naar te streamen

en: Add destinations following the streaming methods you need. Be sure to check with transcoding that the format is compatible with the method used.
fy: Voeg doelen na de streamingmethoden die u nodig heeft toe. Controleer bij transcoderen dat het formaat en de gebruikte methoden compatibel zijn.

en: New destination
fy: Nieuw doel

en: Display locally
fy: Lokaal weergeven

en: Transcoding Options
fy: Opties voor transcoderen

en: Select and choose transcoding options
fy: Instellingen voor transcoderen selecteren en kiezen

en: Activate Transcoding
fy: Transcoderen inschakelen

en: Option Setup
fy: Setup-optie

en: Set up any additional options for streaming
fy: Aanvullende opties voor streamen instellen

en: Miscellaneous Options
fy: Overige opties

en: Stream all elementary streams
fy: Alle elementaire streams streamen

en: Generated stream output string
fy: Gegenereerde stream-uitvoerregel

en: Output module:
fy: Uitvoermodule:

en: Use S/PDIF when available
fy: Brûk S/PDIF as mooglik

en: Effects
fy: Effecten

en: Visualization:
fy: Visuele effecten:

en: Enable Time-Stretching audio
fy: Tijdrekken van audio inschakelen

en: Replay gain mode:
fy: Replay gain modus:

en: Normalize volume to:
fy: Volume normaliseren naar:

en: Tracks
fy: Nummers

en: Preferred audio language:
fy: Audiotaal-voorkeur:

en: Password:
fy: Wachtwurd:

en: Username:
fy: Brûkersnamme:

en: Submit played tracks stats to Last.fm
fy: Statistieken over afgespeelde liedjes melden bij Last.fm

en: x264 profile and level selection
fy: x264 profiel- en niveauselectie

en: Hardware-accelerated decoding
fy: Hardware-versnelde decodering

en: Video quality post-processing level
fy: Naverwerkingsniveau voor videokwaliteit

en: Skip H.264 in-loop deblocking filter
fy: H.264 in-loop deblocking filter overslaan

en: Optical drive
fy: Optisch station

en: Default optical device
fy: Standaard optisch apparaat

en: Damaged or incomplete AVI file
fy: Beschadigd of incompleet avi-bestand

en: HTTP (default)
fy: HTTP (standaard)

en: Live555 stream transport
fy: Live555 streamtransport

en: Default caching policy
fy: Standaard bufferbeleid

en: Menus language:
fy: Menutaal:

en: Look and feel
fy: Uiterlijk en gebruik

en: Use custom skin
fy: Aangepast thema gebruiken

en: This is VLC's default interface, with a native look and feel.
fy: Dit is de standaardinterface van VLC, met de oorspronkelijke weergave en gebruik.

en: Use native style
fy: Standaardthema gebruiken

en: Resize interface to video size
fy: Interface schalen naar videogrootte

en: Show controls in full screen mode
fy: Bediening in schermvullende modus weergeven

en: Pause playback when minimized
fy: Afspelen pauzeren wanneer geminimaliseerd

en: Show media change popup:
fy: Popup weergeven bij mediawijziging:

en: Start in minimal view mode
fy: Opstarten in minimale weergave

en: Force window style:
fy: Vensterstijl forceren:

en: Integrate video in interface
fy: Video integreren in de interface

en: Show systray icon
fy: Pictogram in systeemvak weergeven

en: Skin resource file:
fy: Themabestand:

en: Playlist and Instances
fy: Afspeellijst en instanties

en: Pause on the last frame of a video
fy: Pauzeren bij het laatste frame van een video

en: Allow only one instance
fy: Slechts een instantie van VLC toelaten

en: Activate updates notifier
fy: Melding van nieuwere versie inschakelen

en: Every
fy: Om de

en: Save recently played items
fy: Recent afgespeelde items opslaan

en: Separate words by | (without space)
fy: Woorden scheiden met | (zonder spatie)

en: Operating System Integration
fy: Besturingssysteem-integratie

en: File extensions association
fy: Bestandstoewijzingen

en: Set up associations...
fy: Bestandstoewijzingen instellen...

en: Enable On Screen Display (OSD)
fy: On Screen Display (OSD) inschakelen

en: Show media title on video start
fy: Mediatitel weergeven bij starten van de video

en: Enable subtitles
fy: Ondertitels inschakelen

en: Subtitle Language
fy: Taal undertitel

en: Default encoding
fy: Standaardcodering

en: Subtitle effects
fy: Ondertiteleffecten

en: Add a shadow
fy: Schaduw toevoegen

en:  px
fy:  pixels

en: Add a background
fy: Achtergrond toevoegen

en: Accelerated video output (Overlay)
fy: Versnelde video-uitvoer (Overlay)

en: Deinterlacing
fy: Deïnterlacing

en: Force Aspect Ratio
fy: Beeldverhouding forceren

en: Stuff
fy: Dingen

en: Edit settings
fy: Ynstellingen bewurkje

en: Control
fy: Bediening

en: Run manually
fy: Draai handmatig

en: Setup schedule
fy: Programma opstellen

en: Run on schedule
fy: Draai op programma

en: Prev
fy: Vorige

en: Add Input
fy: Ynfier tafoegje

en: Edit Input
fy: Ynfier bewurkje

en: Clear List
fy: Lijst wissen

en: Check for VLC updates
fy: Controleren op VLC-updates

en: Launching an update request...
fy: Update-aanvraag starten...

en: Do you want to download it?
fy: Wilt u deze downloaden?

en: Essential
fy: Essentieel

en: Negate colors
fy: Kleuren omkeren

en: Colors
fy: Kleuren

en: Interactive Zoom
fy: Interactieve zoom

en: Angle
fy: Hoek

en: full
fy: volledig

en: none
fy: geen

en: Logo erase
fy: Logo wissen

en: Mask
fy: Masker

en: Mirror
fy: Spegelje

en: Motion detect
fy: Bewegingsdetectie

en: Spatial blur
fy: Ruimtelijk wazig

en: Anti-Flickering
fy: Anti-flikkering

en: Soften
fy: Verzachten

en: Denoiser
fy: Ruisverwijdering

en: Spatial luma strength
fy: Ruimtelijke luma-sterkte

en: Temporal luma strength
fy: Tydlike luma-sterkte

en: Spatial chroma strength
fy: Romtlike chroma-sterkte

en: Temporal chroma strength
fy: Tydlike chroma-sterkte

en: VLM configurator
fy: VLM-konfiguraasje

en: Media Manager Edition
fy: Mediabehearedysje

en: Name:
fy: Namme:

en: Input:
fy: Ynfier:

en: Select Input
fy: Ynfier selektearje

en: Output:
fy: Utfier:

en: Select Output
fy: Utfier selektearje

en: Time Control
fy: Tiidsbetsjinning

en: Mux Control
fy: Muks-betsjinning

en: Muxer:
fy: Mukser:

en: Media Manager List
fy: Mediabeherlist
