vlc 3.0.22-rc1 - en to br translation catalogue (1858 entries)

en: This program comes with NO WARRANTY, to the extent permitted by law.
    You may redistribute it under the terms of the GNU General Public License;
    see the file named COPYING for details.
    Written by the VideoLAN team; see the AUTHORS file.
br: Ne zeu ar programm-mañ gant tamm GWARANT EBET, en astennad aotreet gant al lezenn.
    Gellout a rafec'h e zisrannañ marteze en-dro dindan Lisañs Publik Hollek ar GNU;
    gwelet ar restr anvet EILAÑ evit munudoù.
    Skrivet gant skipailh VideoLAN; gwelet restr an AOZERIEN.

en: VLC preferences
br: Gwellvezioù VLC

en: Select "Advanced Options" to see all options.
br: Diuzañ "Dibarzhioù araokaet" evit gwelet hollad an dibarzhioù.

en: Interface
br: Etrefas

en: Settings for VLC's interfaces
br: Arventennoù evit etrefasoù VLC

en: Main interfaces settings
br: Arventennoù an etrefas pennañ

en: Main interfaces
br: Etrefasoù pennañ

en: Settings for the main interface
br: Arventennoù an etrefas pennañ

en: Control interfaces
br: Etrefasoù kontrolliñ

en: Settings for VLC's control interfaces
br: Arventennoù evit kontrolloù etrefas VLC

en: Hotkeys settings
br: Arventennoù ar berradurioù

en: Audio
br: Aodio

en: Audio settings
br: Arventennoù an aodio

en: General audio settings
br: Arventennoù aodio hollek

en: Filters
br: Siloù

en: Audio filters are used to process the audio stream.
br: Implijet e vez siloù Aodio evit aozañ ar froud aodio.

en: Audio resampler
br: Adstandilhonat an aodio

en: Visualizations
br: &Modoù-gwelet

en: Audio visualizations
br: Modoù-gwelet an aodio

en: Output modules
br: Moduloù an ezvont

en: General settings for audio output modules.
br: Arventennoù hollek ar moduloù aodio ezvont.

en: Miscellaneous
br: Liesseurt

en: Miscellaneous audio settings and modules.
br: Arventennoù aodio liesseurt ha moduloù.

en: Video settings
br: Arventennoù video

en: General video settings
br: Arventennoù hollek ar videoù

en: General settings for video output modules.
br: Arventennoù hollek evit modulennoù roadennoù er-maez video.

en: Video filters are used to process the video stream.
br: Ar siloù video a zo implijet da dretañ ar froud video.

en: Subtitles / OSD
br: Istitloù / OSD

en: Settings related to On-Screen-Display, subtitles and "overlay subpictures"
br: Arventennoù liammet gant mod-diskouez ar skramm, d'an istitloù ha d'an 'is-skeudennoù dreistlakaet'

en: Splitters
br: Dispartierioù

en: Video splitters separate the stream into multiple videos.
br: An dispartierioù video a rann ar froud e meur a video.

en: Input / Codecs
br: Enmont / Kodekoù

en: Settings for input, demultiplexing, decoding and encoding
br: Arventennoù evit biskrivañ, diliesaat, digodañ hag enkodañ

en: Access modules
br: Moduloù moned

en: Settings related to the various access methods. Common settings you may want to alter are HTTP proxy or caching settings.
br: Liammet eo arventennoù gant hentennoù an digor liesseurt. Arventennoù kuzh pe proksi HTTP eo an arventennoù boutin a fell deoc’h kemmañ marteze.

en: Stream filters
br: Siloù ar skignoù

en: Stream filters are special modules that allow advanced operations on the input side of VLC. Use with care...
br: Ar siloù froud a zo moduloù hag a aotre oberiadennoù araokaet e-barzh enmont VLC. Da implijout gant evezh...

en: Demuxers
br: Displezherioù

en: Demuxers are used to separate audio and video streams.
br: Implijet eo diliesplezherioù evit disrannañ froudoù aodio ha video

en: Video codecs
br: Kodekoù video

en: Settings for the video, images or video+audio decoders and encoders.
br: Arventennoù evit ar video, skeudennoù pe enkoderioù ha diskoderioù video ha aodio.

en: Audio codecs
br: Kodekoù aodio

en: Settings for the audio-only decoders and encoders.
br: Arventennoù evit an digoderioù hag an enkoderioù aodio nemetken.

en: Subtitle codecs
br: Kodekoù Istitl

en: Settings for subtitle, teletext and CC decoders and encoders.
br: Arventennoù evit an istitloù, pelldestenn pe enkoderioù ha diskoderioù CC.

en: General input settings. Use with care...
br: Arventennoù digor hollek. Implij gant evezh...

en: Stream output
br: Froud ezvont

en: Stream output settings are used when acting as a streaming server or when saving incoming streams.
    Streams are first muxed and then sent through an "access output" module that can either save the stream to a file, or stream it (UDP, HTTP, RTP/RTSP).
    Sout streams modules allow advanced stream processing (transcoding, duplicating...).
br: Implijet e vez arventennoù er-maez froud pa vez graet evel ur servijer froud pe pa vez enrollet froudoù mont tre.
    Liesplezhet eo ar froudoù da gentañ ha da c’houde kaset a-dreuz ur modul "digor er-maez" a c’hall pe enrollañ ar froud en ur restr pe lakaat anezhañ e froud (UDP, HTTP, RTP/RTSP).
    Aotren a ra moduloù froud diorroadur froud araokaet (treuzkodañ, eiladiñ...).

en: General stream output settings
br: Arventennoù hollek ar froud ezvont

en: Muxers
br: Liesplezherioù

en: Muxers create the encapsulation formats that are used to put all the elementary streams (video, audio, ...) together. This setting allows you to always force a specific muxer. You should probably not do that.
    You can also set default parameters for each muxer.
br: Krouiñ a ra liesplezherioù bolc’hennañ ar furmadoù a zo implijet evit lakaat an holl froudoù elfennel (video, aodio, ...) a-gevret. Aotren a ra an arventenn-mañ ac’hanoc’h da vountañ war ul liesplezher spis dalc’hmat. N'ho po sur a-walc'h ket d'en ober.
    Gallout a rit ivez termeniñ an arventennoù dre ziouer evit pep liesplezher.

en: Access output
br: Moned ezvont

en: Access output modules control the ways the muxed streams are sent. This setting allows you to always force a specific access output method. You should probably not do that.
    You can also set default parameters for each access output.
br: Kontrolliñ a ra moduloù er-maez digor an hentoù dre vez kaset froudoù al liesplezherioù. Aotren a ra an arventenn-mañ ac’hanoc’h bountañ bepred un hentenn er-maez digor resis. Ne vije ket bezañ graet ganeoc’h marteze.
    Gallout a rit ivez staliañ arventennoù diouer evit pep digor er-maez.

en: Packetizers
br: Paketerioù

en: Packetizers are used to "preprocess" the elementary streams before muxing. This setting allows you to always force a packetizer. You should probably not do that.
    You can also set default parameters for each packetizer.
br: Implijet eo pakederioù evit "raktretañ" ar froudoù elfennel a-raok liesplezheriañ. Aotren a ra an arventenn-mañ ac’hanoc’h bountañ bepred ur pakeder. Ne vije ket graet ganeoc’h marteze.
    Gallout a rit ivez staliañ arventennoù diouer evit pep pakeder.

en: Sout stream
br: Froud ezvont

en: Sout stream modules allow to build a sout processing chain. Please refer to the Streaming Howto for more information. You can configure default options for each sout stream module here.
br: Aotren a ra moduloù froud Sout sevel ur chadenn tretañ sout. Sellit ouzh Streaming Howto mar plij evit kaout muioc’h a ditouroù. Gallout a rit kefluniañ dibarzhioù dre ziouer evit pep modulenn froud sout amañ.

en: VLC's implementation of Video On Demand
br: Kefloueradur Video VLC dre c’houlenn

en: Playlist
br: Roll-lenn

en: Settings related to playlist behaviour (e.g. playback mode) and to modules that automatically add items to the playlist ("service discovery" modules).
br: An arventennoù liammet gant perc'henner ar roll-lenn (d.sk. mod lenn) ha d'ar modulennoù hag a ouzhpenn ent emgefreek elfennoù d'ar roll-lenn (moduloù "servij dizoleiñ")

en: General playlist behaviour
br: Emzalc’h dibab hollek

en: Services discovery
br: Dizoleiñ ar servijoù

en: Services discovery modules are facilities that automatically add items to playlist.
br: Ar modulennoù servijoù dizoleiñ a zo fonksionoù hag a ouzhpenn elfennoù er roll-lenn en un doare emgefreek.

en: Advanced
br: Araokaet

en: Advanced settings. Use with care...
br: Arventennoù araokaet. Da implijout gant evezh...

en: Advanced settings
br: Arventennoù araokaet

en: &Open File...
br: &Digeriñ ur restr...

en: &Advanced Open...
br: &Digeriñ araokaet...

en: Open D&irectory...
br: Digeriñ un teuliad...

en: Open &Folder...
br: Digeriñ un &teuliad...

en: Select one or more files to open
br: Dibab ur pe vuioc’h a restr da zigeriñ

en: Select Directory
br: Diuzañ ur c'havlec'h

en: Select Folder
br: Diuzañ un teuliad

en: Media &Information
br: Titouroù war ar med&ia

en: &Codec Information
br: Tit&ouroù war ar c'hodek

en: &Messages
br: &Kemennadennoù

en: Jump to Specific &Time
br: Mon&t betek un amzer roet

en: Custom &Bookmarks
br: Sinedoù &personelaet

en: &VLM Configuration
br: Kefluniañ &VLM

en: &About
br: &Diwar-benn

en: Play
br: Lenn

en: Remove Selected
br: Dilemel an hini diuzet

en: Information...
br: Titouroù...

en: Create Directory...
br: Krouiñ ur c'havlec'h...

en: Create Folder...
br: Krouiñ un teuliad...

en: Rename Directory...
br: Adenvel ar c'havlec'h...

en: Rename Folder...
br: Adenvel an teuliad...

en: Show Containing Directory...
br: Diskouez endalc'had ar c'havlec'h...

en: Show Containing Folder...
br: Diskouez endalc'had an teuliad...

en: Stream...
br: Froud...

en: Save...
br: Enrollañ...

en: Repeat All
br: Adober an Holl

en: Repeat One
br: Adober Unan

en: Random
br: Dargouezhek

en: Random Off
br: Dre zegouezh lazhet

en: Add to Playlist
br: Ouzhpennañ d'ar roll-lenn

en: Add File...
br: Ouzhpennañ ur restr

en: Add Directory...
br: Ouzhpennañ ur c'havlec'h...

en: Add Folder...
br: Ouzhpennañ un teuliad...

en: Save Playlist to &File...
br: Enrollañ ar roll-lenn en ur &restr...

en: Search
br: Klask

en: Waves
br: Gwagennoù

en: <html><head><meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8" /></head><body><h2>Welcome to VLC media player Help</h2><h3>Documentation</h3><p>You can find VLC documentation on VideoLAN's <a href="http://wiki.videolan.org">wiki</a> website.</p><p>If you are a newcomer to VLC media player, please read the<br><a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:VLC_for_dummies"><em>Introduction to VLC media player</em></a>.</p><p>You will find some information on how to use the player in the <br>"<a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:Play_HowTo"><em>How to play files with VLC media player</em></a>" document.</p><p>For all the saving, converting, transcoding, encoding, muxing and streaming tasks, you should find useful information in the <a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:Streaming_HowTo">Streaming Documentation</a>.</p><p>If you are unsure about terminology, please consult the <a href="http://wiki.videolan.org/Knowledge_Base">knowledge base</a>.</p><p>To understand the main keyboard shortcuts, read the <a href="http://wiki.videolan.org/Hotkeys">shortcuts</a> page.</p><h3>Help</h3><p>Before asking any question, please refer yourself to the <a href="http://www.videolan.org/support/faq.html">FAQ</a>.</p><p>You might then get (and give) help on the <a href="http://forum.videolan.org">Forums</a>, the <a href="http://www.videolan.org/vlc/lists.html">mailing-lists</a> or our IRC channel (<em>#videolan</em> on irc.freenode.net).</p><h3>Contribute to the project</h3><p>You can help the VideoLAN project giving some of your time to help the community, to design skins, to translate the documentation, to test and to code. You can also give funds and material to help us. And of course, you can <b>promote</b> VLC media player.</p></body></html>
br: <html><head><meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8" /></head><body><h2>Degemer mat e-barzh skoazell VLC media player</h2><h3>Teuliadur</h3>Gellout a rit kavout teuliadur VLC war lec'hienn <a href="http://wiki.videolan.org">wiki</a> VideoLAN's.</p><p>Ma 'z oc'h un implijer nevez eus VLC media player, lennit an<br><a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:VLC_for_dummies"><em>Digoradur da VLC media player</em></a>.</p><p>Kavet e vo ganeoc'h penaos implijout al lenner e-barzh an teul <br>"<a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:Play_HowTo"><em>Penaos lenn restroù gant VLC media player</em></a>".</p><p>Evit an holl trevelloù enrollañ, emdreiñ, treuzkodañ, enkodañ, muksiñ ha skignañ dre froud, e vo kavet ganeoc'h titouroù a-bouez e-barzh an teuliadur diwar-benn ar <a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:Streaming_HowTo">Skignañ dre froud</a>.</p><p>Ma 'z oc'h diasur gant ar c'heriaoueg, kit d'ober un tamm sell war an <a href="http://wiki.videolan.org/Knowledge_Base">diaz-gouiziegezhioù</a>.</p><p>Evit kompren ar berradennoù-klavier-pennañ, kit da lenn pajenn ar <a href="http://wiki.videolan.org/Hotkeys">berradennoù</a>.</p><h3>Skoazell</h3><p>a-raok sevel forzh peseurt goulenn a vefe, sellit ouzh ar <a href="http://www.videolan.org/support/faq.html">FAG</a> mar plij.</p><p>Gellout a refet kaout (ha reiñ) sikour war ar <a href="http://forum.videolan.org">Foromoù</a>, al<a href="http://www.videolan.org/vlc/lists.html">rolloù-skignañ</a> pe hor chadenn irc (<em>#videolan</em> war irc.freenode.net).</p><h3>Kemerit-perzh e-barzh ar raktres</h3><p>Gellout a rit reiñ an dorn d'ar raktres VideoLAN en ur reiñ amzer evit reiñ sikour d'ar gumuniezh, evit tresañ temoù, en ur reiñ an dorn evit treiñ an teuliadur skoazell, evit testiñ ha kodiñ. Gellout a rit reiñ roadennoù-arc'hant deomp pe madoù evit reiñ an dorn deomp. Hag evel-just e c'hallit <b>arwerzhiñ</b> VLC media player.</p></body></html>

en: Audio filtering failed
br: C'hwitet eo silerezh aodio

en: The maximum number of filters (%u) was reached.
br: Tizhet eo bet niver siloù (%u) ar brasañ.

en: Disable
br: Lazhañ

en: Spectrometer
br: Spektromenter

en: Scope
br: Pal

en: Spectrum
br: Spektr

en: VU meter
br: Metr gwel

en: Audio filters
br: Siloù aodio

en: Replay gain
br: Adlenn en-dro

en: Stereo audio mode
br: Mod aodio stereo

en: Original
br: Orin

en: Left
br: Kleiz

en: Right
br: Dehou

en: Reverse stereo
br: Tuginañ ar stereo

en: Headphones
br: Tokarnioù

en: Automatic
br: Emgefre

en: boolean
br: booleat

en: integer
br: kevan

en: float
br: tonnañ

en: string
br: hedad

en: To get exhaustive help, use '-H'.
br: Implij ' -H' evit kaout ur sikour en he bezh.

en: Usage: %s [options] [stream] ...
    You can specify multiple streams on the commandline.
    They will be enqueued in the playlist.
    The first item specified will be played first.
    
    Options-styles:
      --option  A global option that is set for the duration of the program.
       -option  A single letter version of a global --option.
       :option  An option that only applies to the stream directly before it
                and that overrides previous settings.
    
    Stream MRL syntax:
      [[access][/demux]://]URL[#[title][:chapter][-[title][:chapter]]]
      [:option=value ...]
    
      Many of the global --options can also be used as MRL specific :options.
      Multiple :option=value pairs can be specified.
    
    URL syntax:
      file:///path/file              Plain media file
      http://host[:port]/file        HTTP URL
      ftp://host[:port]/file         FTP URL
      mms://host[:port]/file         MMS URL
      screen://                      Screen capture
      dvd://[device]                 DVD device
      vcd://[device]                 VCD device
      cdda://[device]                Audio CD device
      udp://[[<source address>]@[<bind address>][:<bind port>]]
                                     UDP stream sent by a streaming server
      vlc://pause:<seconds>          Pause the playlist for a certain time
      vlc://quit                     Special item to quit VLC
br: Implij: %s [dibarzhioù] [froud]...
    Gallout a rit spisaat froudoù lies dre an urzhiad e linenn.
    Lakaet e vint lost-ouzh-lost en dibab.
    Lennet e vo e penn kentañ ar pennad spisaet kentañ.
    
    Patromoù-Dibarzhioù:
    -dibarzh A dibarzh hollek a zo staliet evit padelezh ar programm.
    -dibarzh A stumm lizher un -dibarzh hollek e-unan.
    :dibarzh Un dibarzh a seven er froud war-eeun nemetken a-raok anezhañ
    ha staliadurioù a-raok an dispennoù-se.
    
    Ereadurezh froud MRL:
    [[tizhout] [/diliesplezhañ]://URL[#[titl][:rann][-[titl][:rann]]]
    [:dibarzh=talvoudegezh...]
    
    Gallout a ra an darn vrasañ eus an dibarzhioù hollek bezañ implijet ivez evel MRL spis:dibarzhioù.
    Lies :dibarzh=gallout a ra talvoudegezhioù par bezañ spisaet.
    
    Ereadurezh URL:
    restr:///path/restr media simpl restr
    http://ostiz[:porzh]/restr URL HTTP
    ftp://ostiz[:porzh]/restr URL FTP
    skl://ostiz[:porzh]/restr URL SKL
    skramm://Tapadenn-skramm
    dvd://[trevnad] trevnad DVD
    vcd://[trevnad] trevnad VCD
    pacd://[trevnad] trevnad Pladenn Aodio CD
    udp://[[ <source adress> ]@[ <bind adress> ][: <bind port> ]]
    Kaset eo froud UDP dre ur servijer froud
    vlc://ehan: <seconds> Ehanañ an dibab evit ur pennad mat a amzer
    vlc://kuitaat pennad Dibar evit kuitaat VLC.

en: (default enabled)
br: (diouer enaouet)

en: (default disabled)
br: (lazhet dre ziouer)

en: Note:
br: Notenn:

en: add --advanced to your command line to see advanced options.
br: ouzhpennañ -araokaet en hoc’h urzhiad linenn evit gwelet dibarzhioù araokaet.

en: %u module was not displayed because it only has advanced options.
     | %u modules were not displayed because they only have advanced options.
br[0]: N'eus ket bet diskouezet %u ur vodulenn dre m'en deus dibarzhioù araokaet hepken.
br[1]: N'eus ket bet diskouezet %u a vodulennoù dre m'o doa dibarzhioù araokaet hepken.
br[2]: N'eus ket bet diskouezet %u a vodulennoù dre m'o doa dibarzhioù araokaet hepken.
br[3]: N'eus ket bet diskouezet %u a vodulennoù dre m'o doa dibarzhioù araokaet hepken.
br[4]: N'eus ket bet diskouezet %u a vodulennoù dre m'o doa dibarzhioù araokaet hepken.

en: No matching module found. Use --list or --list-verbose to list available modules.
br: N'eus modulenn kenglotus kavet ebet. Implij -roll pe -roll-ragell evit listennañ modulennoù dieub.

en: VLC version %s (%s)
br: Stumm VLC %s (%s)

en: Compiled by %s on %s (%s)
br: Kempunet eo gant %s war %s (%s)

en: Compiler: %s
br: Kempuner: %s

en: 
    Dumped content to vlc-help.txt file.
br: 
    Endalc’had taoladus er restr vlc-help.txt.

en: 
    Press the RETURN key to continue...
br: 
    Gwaskañ an alc’hwez DISTRO evit kenderc’hel...

en: Unknown error
br: Fazi Dianav

en: Bookmark %i
br: Sined %i

en: No description for this codec
br: Displegadur ebet evit ar c'hodek-mañ

en: Codec not supported
br: Neket skoret ar c'hodek-mañ

en: VLC could not decode the format "%4.4s" (%s)
br: N'hall ket VLC digodiñ ar furmad "%4.4s" (%s)

en: Unidentified codec
br: N'eo ket deznaouiet ar c'hodek

en: VLC could not identify the audio or video codec
br: VLC n'eus ket gallet anavezout ar c'hodek aodio pe video

en: packetizer
br: paketer

en: decoder
br: ezvoneger

en: Streaming / Transcoding failed
br: Froud / Treuzkodañ c'hwitet

en: VLC could not open the %s module.
br: VLC n'eus ket gallet digeriñ ar vodulenn "%s"

en: VLC could not open the decoder module.
br: VLC n'eus ket gallet digeriñ ar vodulenn digodiñ.

en: Track
br: Roudenn

en: Program
br: Goulev

en: Stream %d
br: Froud %d

en: Scrambled
br: Brellet

en: Yes
br: Ya

en: DTVCC Closed captions %u
br: Istitloù DTVCC %u

en: Closed captions %u
br: Istitloù %u

en: Original ID
br: ID Orin

en: Codec
br: Kodek

en: Language
br: Yezh

en: Description
br: Deskrivadur

en: Bitrate
br: Kas binarel

en: Type
br: Doare

en: Channels
br: Sanneloù

en: Sample rate
br: Feur standilhon

en: %u Hz
br: %u HZ

en: Bits per sample
br: Bitoù dre standilhon

en: Decoded format
br: Furmad digodet

en: Track replay gain
br: Gounid adlenn ar roudenn

en: Album replay gain
br: Gounid adlenn an albom

en: Video resolution
br: Spisder ar video

en: Buffer dimensions
br: Mentoù ar skurzerioù

en: Frame rate
br: Feur framm

en: Top left
br: Laez kleiz

en: Left top
br: Kleiz laez

en: Right bottom
br: Traoñ dehou

en: Top right
br: Laez dehou

en: Bottom left
br: Traoñ kleiz

en: Bottom right
br: Traoñ dehou

en: Left bottom
br: Kleiz traoñ

en: Right top
br: Dehou laez

en: Orientation
br: Tuañ

en: Undefined
br: Didermenet

en: ITU-R BT.601 (525 lines, 60 Hz)
br: ITU-R BT.601 (525 linenn, 60 Hz)

en: ITU-R BT.601 (625 lines, 50 Hz)
br: ITU-R BT.601 (625 linenn, 50 Hz)

en: Color primaries
br: Livioù deraouad

en: Linear
br: Linennek

en: Hybrid Log-Gamma
br: Renabl-Gamma hiron

en: Color transfer function
br: Arc'hweladur treuskas liv

en: Color space
br: Spas al liv

en: %s Range
br: %s Renk

en: Full
br: Klok

en: Center
br: Kreizañ

en: Top Left
br: Laez kleiz

en: Top Center
br: Laez kreiz

en: Bottom Left
br: Traoñ kleiz

en: Bottom Center
br: Traoñ kreiz

en: Chroma location
br: Lec'hiadur Chroma

en: Rectangular
br: Skouergornek

en: Equirectangular
br: Keitskouergornek

en: Cubemap
br: Kartenngub

en: Projection
br: Bannñ

[ctx: ViewPoint]
en: Yaw
br: Dizroenn

[ctx: ViewPoint]
en: Pitch
br: Tachenn

[ctx: ViewPoint]
en: Roll
br: Rollad

[ctx: ViewPoint]
en: Field of view
br: Maezienn welet

en: Max. luminance
br: Sklaerijenn uhelañ

en: Min. luminance
br: Sklaerijenn izelañ

en: Primary R
br: R deraouad

en: Primary G
br: G deraouad

en: Primary B
br: B deraouad

en: White point
br: Poent gwenn

en: Subtitle
br: Istitl

en: Volume %ld%%
br: Live-son %ld%%

en: Your input can't be opened
br: N'haller ket digeriñ hoc'h ezvont

en: VLC is unable to open the MRL '%s'. Check the log for details.
br: Dic’houest eo VLC da zigeriñ ar MRL '%s'. Gwiriañ ar marilh konter evit munudoù.

en: Title
br: Titl

en: Artist
br: Arzour

en: Genre
br: Doare

en: Album
br: Albom

en: Track number
br: Niverenn ar roudennoù

en: Rating
br: Priziadur

en: Date
br: Deiziad

en: Setting
br: Arventennoù

en: URL
br: Deiziad

en: Now Playing
br: O lenn

en: Publisher
br: Embanner

en: Encoded by
br: Enkodet gant

en: Artwork URL
br: URL ar skeudennoù

en: Track ID
br: ID ar roudenn

en: Number of Tracks
br: Niver roudennoù

en: Director
br: Rener

en: Season
br: Maread

en: Episode
br: Rann

en: Show Name
br: Diskouez an anv

en: Actors
br: Aktrourien

en: Album Artist
br: Albom an arzour

en: Disc number
br: Niverenn disk

en: Bookmark
br: Sined

en: Programs
br: Goulevioù

en: Chapter
br: Chabistr

en: Video Track
br: Roudenn video

en: Audio Track
br: Roudenn aodio

en: Subtitle Track
br: Roudenn Istitl

en: Next title
br: Titl da-heul

en: Previous title
br: Titl kent

en: Menu title
br: Titl al lañser

en: Title %i%s
br: Titl %i%s

en: Chapter %i
br: Chabistr %i

en: Next chapter
br: Chabistr da-heul

en: Previous chapter
br: Chabistr kent

en: Add Interface
br: Ouzhpennañ un etrefas

en: Console
br: Penel

en: Mouse Gestures
br: Jestroù al logodenn

en: Running vlc with the default interface. Use 'cvlc' to use vlc without interface.
br: O vont en-dro emañ vlc gant an etrefas diouer. Implij 'cvlc' evit implij vlc hep etrefas.

note: xgettext: Translate "C" to the language code: "fr", "en_GB", "nl", "ru"...
en: C
br: br

en: Zoom
br: Zoumañ

en: 1:4 Quarter
br: 1:4 Kard

en: 1:2 Half
br: 1:2 hanter

en: 1:1 Original
br: 1:1 Orinel

en: 2:1 Double
br: 2:1 Doubl

en: These options allow you to configure the interfaces used by VLC. You can select the main interface, additional interface modules, and define various related options.
br: An dibarzhioù-se a ro an aotre deoc'h da gefluniañ an etrefasoù implijet gant VLC. Gallout a rit dibab an etrefas pennañ, modulennoù etrefas ouzhpenn ha spisaat meur a zibarzh kenglotus.

en: Interface module
br: Etrefas ar vodulenn

en: This is the main interface used by VLC. The default behavior is to automatically select the best module available.
br: Setu an etrefas pennañ a zo implijet gant VLC. Ar perc'henn dre ziouer a zo evit diuzañ ent emgefree ar vodulenn wellañ a zo.

en: Extra interface modules
br: Moduloù dreist etrefas

en: You can select "additional interfaces" for VLC. They will be launched in the background in addition to the default interface. Use a colon separated list of interface modules. (common values are "rc" (remote control), "http", "gestures" ...)
br: Gallout a rit diuzañ "etrefasoù ouzhpenn" evit VLC. Loc'het e vint e-barzh drekleur ouzhpenn an etrefas dre ziouer. Implijit ul listenn moduloù etrefas skejet gant ur c’holon. (talvoudegezhioù boutin a zo "rc" (pellurzhierez), "http", "jestroù"...)

en: You can select control interfaces for VLC.
br: Gallout a rit diuzañ kontrolloù etrefas evit VLC.

en: Verbosity (0,1,2)
br: Munudoù (0,1,2)

en: This is the verbosity level (0=only errors and standard messages, 1=warnings, 2=debug).
br: Live munudoù an hini eo (0=fazioù nemetken ha kemennadennoù boutin, 1=diwall, 2=dizreinañ).

en: Default stream
br: Froud dre ziouer

en: This stream will always be opened at VLC startup.
br: Digoret e vo ar red-mañ bepred e loc’h VLC.

en: Color messages
br: Kemennadennoù al liv

en: This enables colorization of the messages sent to the console. Your terminal needs Linux color support for this to work.
br: An dra-mañ a enaou livadur ar c'hemennoù kaset d'al letrin. Ho termenell en deus ezhomm da zegemer livioù Linux evit ma z afe en-dro.

en: Show advanced options
br: Diskouez an dibarzhioù araokaet

en: When this is enabled, the preferences and/or interfaces will show all available options, including those that most users should never touch.
br: Pa vez enaouet an dra-mañ, ar gwellvezioù hag/pe an etrefasoù a ziskouezo an holl zibarzhioù hegerz, en ur gontañ ivez ar re na zlefent ket bezañ touchet gant darn vrasañ an implijaderien.

en: Interface interaction
br: Etrefas etrewered

en: Audio output module
br: Modulenn an ezvont aodio

en: Enable audio
br: Enaouiñ an aodio

en: Music
br: Sonerezh

en: Communication
br: Kehentiñ

en: Game
br: C'hoari

en: Notification
br: Kemenn

en: Animation
br: Skeudennoù-bev

en: Production
br: Produadur

en: Accessibility
br: Tizhusted

en: Audio gain
br: Gounid aodio

en: Audio output volume step
br: Pazenn ezvont live-son an aodio

en: The step size of the volume is adjustable using this option.
br: Ment pazenn live ar son a zo reizhadus en ur implij an dibarzh-mañ.

en: Remember the audio volume
br: Derc'hel soñj eus live-son an aodio

en: The volume can be recorded and automatically restored next time VLC is used.
br: Al live-son a c'hall bezañ enrollet hag adsavet ent emgefreek ar wech a zeu ma vo implijet VLC.

en: This selects which plugin to use for audio resampling.
br: An dra-se a ziuz al lugant da implijout evit an adstandilhonañ aodio.

en: Auto
br: Emgefre

en: On
br: Enaouet

en: Off
br: Lazhet

en: Unset
br: Diarventenniñ

en: Enable time stretching audio
br: Enaouiñ astennadur amzerel an aodio

en: None
br: Tra ebet

en: Video output module
br: Modulenn an ezvont video

en: Enable video
br: Enaouiñ ar video

en: Video title
br: Titl ar video

en: Top
br: Krec'h

en: Bottom
br: Traoñ

en: Top-Left
br: Laez-kleiz

en: Top-Right
br: Laez-Dehou

en: Bottom-Left
br: Traoñ-kleiz

en: Bottom-Right
br: Traoñ-dehou

en: Zoom video
br: Zoum ar video

en: Embedded video
br: Video enkorfet

en: Fullscreen video output
br: Ezvont ar video e skramm-leun

en: Always on top
br: Dalc'hmat el laez

en: Enable wallpaper mode
br: Enaouiñ ar mod paper-moger

en: Position of video title
br: Lec'hiadur titl ar video

en: Deinterlace
br: Digenweañ

en: Deinterlace mode
br: Mod digenweañ

en: Discard
br: Dilezel

en: Blend
br: Kemmeskañ

en: Phosphor
br: Fosfor

en: Disable screensaver
br: Lazhañ an arboeller skrammoù

en: Window decorations
br: Kinklañ ar prenestr

en: Video splitter module
br: Modulenn ar troc'her video

en: Video filter module
br: Modulenn ar sil video

en: Video snapshot directory (or filename)
br: Kavlec'h an tapadennoù-video (pe anv ar restr)

en: Video snapshot format
br: Stumm tapadenn-skramm ar video

en: Video cropping
br: Didroc'hañ ar video

en: Custom aspect ratios list
br: Listennad feur an neuzioù personelaet

en: Skip frames
br: Lamm frammoù

en: Mouse events
br: c'hoarvezadennoù al logodenn

en: Clock synchronisation
br: Sinkronelaat an eur

en: Default
br: Dre ziouer

en: Enable
br: Enaouiñ

en: MTU of the network interface
br: MTU etrefas ar genrouedad

en: Audio track
br: Roudenn aodio

en: Stream number of the audio track to use (from 0 to n).
br: Niver froud ar roudenn aodio d'ober ganti (eus 0 da n).

en: Subtitle track
br: Roudenn istitl

en: Stream number of the subtitle track to use (from 0 to n).
br: Niver froud ar roudenn istitl d'ober ganti (eus 0 da n).

en: Audio language
br: Yezh an aodio

en: Subtitle language
br: Yezh an istitloù

en: Menu language
br: Yezh al lañserioù

en: Audio track ID
br: ID ar roudenn aodio

en: Stream ID of the audio track to use.
br: ID froud ar roudenn aodio d'ober ganti.

en: Subtitle track ID
br: ID ar roudenn istitl

en: Stream ID of the subtitle track to use.
br: ID froud ar roudenn istitl d'ober ganti.

en: Preferred Closed Captions decoder
br: Digoder istitloù muiañ karet

en: Preferred video resolution
br: Spisder video karetañ

en: When several video formats are available, select one whose resolution is closest to (but not higher than) this setting, in number of lines. Use this option if you don't have enough CPU power or network bandwidth to play higher resolutions.
br: Pa vez hegerz meur a furmad video, diuzit 'ta an hini a zo tostoc'h e spisder ouzh (ha neket uheloc'h evit) an arventenn-mañ, e niver a linennoù. Implijit an dibarzh-mañ ma n'ho po ket trawalc'h a c'halloud CPU pe a vandenn dremen kenrouedad evit gellout lenn spisderioù uheloc'h.

en: Full HD (1080p)
br: HD leun (1080p)

en: Start time
br: Amzer deraouiñ

en: Stop time
br: Ehan

en: Playback speed
br: Tizh al lenn

en: Input list
br: Roll an enmontoù

en: Bookmarks list for a stream
br: Listenn ar sinedoù evit ur froud

en: You can manually give a list of bookmarks for a stream in the form "{name=bookmark-name,time=optional-time-offset,bytes=optional-byte-offset},{...}"
br: Gellout a rit reiñ ul listenn sinedoù gant an dorn evit ur froud e-barzh ar furm "{name=bookmark-name,time=optional-time-offset,bytes=optional-byte-offset},{...}"

en: Disable all lua plugins
br: Lazhañ holl lugantoù lua

en: Enable sub-pictures
br: Enaouiñ an is-skeudennoù

en: Subpictures source module
br: Modulenn mammenn an isskeudennoù

en: Automatically detect a subtitle file, if no subtitle filename is specified (based on the filename of the movie).
br: Diguzhañ ur restr istitloù ent emgefreek, ma n'eus anv restr istitl ebet spisaet (diazezet war anv restr ar film).

en: This determines how fuzzy subtitle and movie filename matching will be. Options are:
    0 = no subtitles autodetected
    1 = any subtitle file
    2 = any subtitle file containing the movie name
    3 = subtitle file matching the movie name with additional chars
    4 = subtitle file matching the movie name exactly
br: An dra-se a dermen pegen dispis e c'hall bezañ anv ar restroù istitl hag ar filmoù hag a genglot. An dibarzhioù a zo:
    0 = tamm istitl em-ziuzet
    1 = forzh peseurt istitl
    2 = forzh peseurt istitl oc'h enderc'hel anv ar film
    3 = istitl a genglot gant anv ar film gant arouezioù ouzhpenn
    4 = restr istitloù a genglot penn-da-benn gant anv ar film

en: Look for a subtitle file in those paths too, if your subtitle file was not found in the current directory.
br: Klask war-lerc'h ar restroù-istitloù e-barzh an hentoù-mañ ivez, ma neket bet kavet ho restroù istitloù e-barzh ar c'havlec'h red.

en: Use subtitle file
br: Implijout ar restr istitloù

en: DVD device
br: Trobarzhell DVD

en: VCD device
br: Trobarzhell VCD

en: Audio CD device
br: Trobarzhell CD aodio

en: TCP connection timeout
br: Re hir an dale evit ar c'hevreañ TCP

en: HTTP server address
br: chommlec'h an dafariad HTTP

en: By default, the server will listen on any local IP address. Specify an IP address (e.g. ::1 or 127.0.0.1) or a host name (e.g. localhost) to restrict them to a specific network interface.
br: Dre ziouer, ar servijer a selaou kement chomlec'h IP lec'hel. Spisait ur chomlec'h IP (d.sk. ::1 pe 127.0.0.1) pe un anv herbrec'hier (d.sk. herbrec'hier lec'hel) evit o bevenniñ e-barzh un etrefas kenrouedad ispisial.

en: RTSP server address
br: Chomlec'h an dafariad RTSP

en: This defines the address the RTSP server will listen on, along with the base path of the RTSP VOD media. Syntax is address/path. By default, the server will listen on any local IP address. Specify an IP address (e.g. ::1 or 127.0.0.1) or a host name (e.g. localhost) to restrict them to a specific network interface.
br: An dra-se a dermen ar chomlec'h RTSP a selaouo ar servijer outañ, evel hent diazez ar media RTSP VOD. Ar sintakts a zo chomlec'h/hent. Dre ziouer, a servijer a selaou war forzh peseurt chomlec'h IP lec'hel. Merkit ur chomlec'h IP (d. sk. ::1 pe 127.0.0.1) pe un anv herbrec'hier (d. sk. herbrec'hier lec'hel) evit o bevenniñ e-barzh un etrefas kenroudad ispisial.

en: HTTP server port
br: Porzh an dafariad HTTP

en: HTTPS server port
br: Porzh an dafariad HTTPS

en: RTSP server port
br: Porzh an dafariad RTSP

en: HTTP proxy
br: Proksi HTTP

en: HTTP proxy password
br: Ger-tremen ar proksi HTTP

en: SOCKS server
br: Dafariad SOCKS

en: SOCKS user name
br: Anv implijader SOCKS

en: User name to be used for connection to the SOCKS proxy.
br: Anv implijader da vezañ implijet evit kevreañ d'ar proksi SOCKS.

en: SOCKS password
br: Ger-tremen SOCKS

en: Title metadata
br: Metaroadennoù an titl

en: Author metadata
br: Metaroadennoù an oberour

en: Artist metadata
br: Metaroadennoù an arzour

en: Genre metadata
br: Doare ar metaroadennoù

en: Copyright metadata
br: Metaroadennoù ar Copyright

en: Description metadata
br: Metaroadennoù an deskrivadur

en: Date metadata
br: Metaroadennoù an deiziad

en: URL metadata
br: Metaroadennoù an URL

en: Enable streaming of all ES
br: Enaouiñ skignañ dre froud an holl ES

en: Enable video stream output
br: Enaouiñ ezvont ar skignañ video

en: Enable audio stream output
br: Enaouiñ ezvont ar skignañ aodio

en: Access output module
br: Modulenn an ec'hank haeziñ

en: Access module
br: Modulenn haeziñ

en: Stream filter module
br: Modulenn silañ ar froud

en: VoD server module
br: Modulenn an dafariad VoD

en: Adjust VLC priority
br: Kengeidañ an tevetegezh VLC

en: VLM configuration file
br: Restr ar c'efluniad VLM

en: Use a plugins cache
br: Implijout ur grubuilh lugantoù

en: Run as daemon process
br: Loc'hañ evel un diaoul

en: Ignored extensions
br: Astennoù laosket a-gostez

en: Ignore files starting with '.'
br: Na ober van ouzh ar restroù o kregiñ gant '.'

en: Services discovery modules
br: Modulenn an dizoleiñ ar servijoù

en: Play and stop
br: Lenn ha paouez

en: Play and exit
br: Lenn ha kuitaat

en: Play and pause
br: Lenn ha ehan

en: Use media library
br: Implijout al levraoueg mediaoù

en: Display playlist tree
br: Diskouez gwezenn ar roll-lenn

en: Ignore
br: Na ober van

en: Volume control
br: Kontroll al live-son

en: The mouse wheel vertical (up/down) axis can control volume, position or be ignored.
br: Ahel a-blom rodellig al logodenn (nec'h/traoñ) a c'hall kontrolliñ al live-son, lec'hiadur pe leuskel a-gostez.

en: The mouse wheel horizontal (left/right) axis can control volume, position or be ignored.
br: Ahel a-blaen rodellig al logodenn (kleiz/dehoù) a c'hall kontrolliñ al live-son, lec'hiadur pe leuskel a-gostez.

en: Fullscreen
br: Skramm-leun

en: Play/Pause
br: Lenn/Paouez

en: Pause only
br: Ehan hepken

en: Play only
br: Lenn hepken

en: Faster
br: Buanoc'h

en: Slower
br: Gorrekoc'h

en: Faster (fine)
br: Buanoc'h

en: Slower (fine)
br: Gorrekoc'h

en: Next
br: War-lerc'h

en: Previous
br: Kent

en: Stop
br: Paouez

en: Select the hotkey to stop playback.
br: Diuzañ ur verradenn da baouez al lenn

en: Position
br: Lec'hiadur

en: Next frame
br: Framm da-heul

en: Quit
br: Kuitaat

en: Activate
br: Enaouiñ

en: Volume up
br: Uhelaat al live-son

en: Select the key to increase audio volume.
br: Diuzit ar bouton da uhelaat al live-son.

en: Volume down
br: Izelaat al live-son

en: Select the key to decrease audio volume.
br: Diuzit ar bouton da izelaat al live-son.

en: Mute
br: Mut

en: Subtitle sync / bookmark audio timestamp
br: Sinkro an istitl / sined amzerel aodio

en: Select the key to bookmark audio timestamp when syncing subtitles.
br: Diuzit an alc'hwez da sinediñ an aodio amzerel pa 'z eo o sinkronelaat an istitloù.

en: Subtitle sync / bookmark subtitle timestamp
br: Sinkro an istitl / sined amzerel istitl

en: Select the key to bookmark subtitle timestamp when syncing subtitles.
br: Diuzit an alc'hwez da sinediñ an istitl amzerel pa 'z eo o sinkronelaat an istitloù.

en: Select the key to synchronize bookmarked audio & subtitle timestamps.
br: Diuzet an alc'hwez da sinkronelaat an aodio & an istitloù amzerel sinedet.

en: Play playlist bookmark 1
br: Lenn sined ar roll-lenn 1

en: Play playlist bookmark 2
br: Lenn sined ar roll-lenn 2

en: Play playlist bookmark 3
br: Lenn sined ar roll-lenn 3

en: Play playlist bookmark 4
br: Lenn sined ar roll-lenn 4

en: Play playlist bookmark 5
br: Lenn sined ar roll-lenn 5

en: Play playlist bookmark 6
br: Lenn sined ar roll-lenn 6

en: Play playlist bookmark 7
br: Lenn sined ar roll-lenn 7

en: Play playlist bookmark 8
br: Lenn sined ar roll-lenn 8

en: Play playlist bookmark 9
br: Lenn sined ar roll-lenn 9

en: Play playlist bookmark 10
br: Lenn sined ar roll-lenn 10

en: Select the key to play this bookmark.
br: Diuzit an alc'hwez da lenn ar sined-mañ.

en: Set playlist bookmark 1
br: Termeniñ sined ar roll-lenn 1

en: Set playlist bookmark 2
br: Termeniñ sined ar roll-lenn 2

en: Set playlist bookmark 3
br: Termeniñ sined ar roll-lenn 3

en: Set playlist bookmark 4
br: Termeniñ sined ar roll-lenn 4

en: Set playlist bookmark 5
br: Termeniñ sined ar roll-lenn 5

en: Set playlist bookmark 6
br: Termeniñ sined ar roll-lenn 6

en: Set playlist bookmark 7
br: Termeniñ sined ar roll-lenn 7

en: Set playlist bookmark 8
br: Termeniñ sined ar roll-lenn 8

en: Set playlist bookmark 9
br: Termeniñ sined ar roll-lenn 9

en: Set playlist bookmark 10
br: Termeniñ sined ar roll-lenn 10

en: Select the key to set this playlist bookmark.
br: Diuzit an alc'hwez da dermeniñ sined ar roll-lenn.

en: Playlist bookmark 1
br: Sined 1 ar roll-lenn

en: Playlist bookmark 2
br: Sined ar roll-lenn 2

en: Playlist bookmark 3
br: Sined ar roll-lenn 3

en: Playlist bookmark 4
br: Sined ar roll-lenn 4

en: Playlist bookmark 5
br: Sined ar roll-lenn 5

en: Playlist bookmark 6
br: Sined ar roll-lenn 6

en: Playlist bookmark 7
br: Sined ar roll-lenn 7

en: Playlist bookmark 8
br: Sined ar roll-lenn 8

en: Playlist bookmark 9
br: Sined ar roll-lenn 9

en: Playlist bookmark 10
br: Sined ar roll-lenn 10

en: This allows you to define playlist bookmarks.
br: An dra-se a ro an aotre da dermeniñ sinedoù ar rolloù-lenn.

en: Cycle audio track
br: Dibunañ ar roudoù aodio

en: Cycle through the available audio tracks(languages).
br: Dibunañ dre ar roudoù aodio hegerz (yezhoù).

en: Cycle subtitle track in reverse order
br: Dibunañ ar roudoù istitl en urzh eilpennet

en: Cycle through the available subtitle tracks in reverse order.
br: Dibunañ dre ar roudoù istitl hegerz en urzh eilpennet.

en: Cycle subtitle track
br: Dibunañ ar roudoù istitl

en: Cycle through the available subtitle tracks.
br: Dibunañ dre ar roudoù istitl hegerz.

en: Toggle subtitle track visibility.
br: Gwintañ gwelusted ar roudenn istitl.

en: Record
br: Enrollañ

en: Window properties
br: Perzhioù ar prenestr

en: Subtitles
br: Istitloù

en: Track settings
br: Arventennoù ar roudennoù

en: Default devices
br: Trobarzhelloù dre ziouer

en: Metadata
br: Metaroadennoù

en: Decoders
br: Ezvonegerioù

en: Input
br: Enmont

en: Special modules
br: Modulenn arbennik

en: Plugins
br: Lugantoù

en: Hot keys
br: Berradennoù

en: print help on a specific module (can be combined with --advanced and --help-verbose). Prefix the module name with = for strict matches.
br: moullañ ar skoazell war ur vodulenn ispisial (gellout a ra bezañ kombinet gant --araokaet ha --skoazell-verboz). Rakverkit anv ar vodulenn gant = evit klotadennoù strizh.

en: reset the current config to the default values
br: adlakaat ar c'hefluniadurioù red d'an talvoudegezhioù dre ziouer

en: Backspace
br: Stokell SOUZAÑ

en: Brightness Down
br: Nebeutoc'h a sked

en: Brightness Up
br: Muioc'h a sked

en: Browser Back
br: Ergerzher Adreñv

en: Browser Favorites
br: Ergerzher Ar re garetañ

en: Browser Forward
br: Ergerzher Araok

en: Browser Home
br: Degemer ar merdeer

en: Browser Refresh
br: Freskaat ar merdeer

en: Browser Search
br: Ergerzher Enklask

en: Browser Stop
br: Paouez ar merdeer

en: Delete
br: Dilemel

en: Down
br: Diaz

en: End
br: Dibenn

en: Enter
br: Mont e-barzh

en: Esc
br: Kuitaat

en: Home
br: Degemer

en: Insert
br: Ensac'hañ

en: Media Angle
br: Korn Media

en: Media Audio Track
br: Roudenn media aodio

en: Media Forward
br: Media Araok

en: Media Menu
br: Lañser Media

en: Media Next Frame
br: Framm Media Da heul

en: Media Next Track
br: Roudenn Media Da Heul

en: Media Play Pause
br: Ehan Lenn Media

en: Media Prev Frame
br: Media framm A-raok

en: Media Prev Track
br: Roudenn Media En-araok

en: Media Record
br: Enrollañ Media

en: Media Repeat
br: Adlenn Media

en: Media Rewind
br: Punañ Media

en: Media Select
br: Diuzi

en: Media Shuffle
br: Media dre zegouezh

en: Media Stop
br: Paouez ar media

en: Media Subtitle
br: Media Istitloù

en: Media Time
br: Amzer ar Media

en: Media View
br: Sell ouzh ar Media

en: Menu
br: Lañser

en: Mouse Wheel Down
br: Rodig al logodenn d'an diaz

en: Mouse Wheel Left
br: Rodig al Logodenn Gleiz

en: Mouse Wheel Right
br: Rodig al Logodenn Zehoù

en: Mouse Wheel Up
br: Rodig al Logodenn d'an nec'h

en: Page Down
br: Diaz Pajenn

en: Page Up
br: E barr ar Bajenn

en: Pause
br: Ehan

en: Print
br: Moullañ

en: Space
br: Barrenn esaouin

en: Tab
br: Taolennata

en: Up
br: Uhel

en: Volume Down
br: Izelaat ar son

en: Volume Mute
br: Mutaat al live-son

en: Volume Up
br: Uhelaat al live-son

en: Zoom In
br: Zoumañ e-barzh

en: Zoom Out
br: Zoumañ e-maez

en: Ctrl+
br: KTRL+

en: Alt+
br: Erl+

en: Shift+
br: Kemm+

en: Command+
br: Urzhiad+

en: Cancel
br: Nullañ

en: %s
    Downloading... %s/%s %.1f%% done
br: %s
    O pellgargañ... %s/%s %.1f%% graet

en: Invalid signature
br: Sinadur didalvoudek

en: File corrupted
br: Restr kontronet

en: Install
br: Staliañ

en: Update VLC media player
br: Hizivaat VLC

en: Media Library
br: Levraoueg mediaoù

en: Basque
br: Euskareg

en: Belarusian
br: Bieloruseg

en: Breton
br: Brezhoneg

en: Catalan
br: Katalaneg

en: Chinese
br: Sinaeg

en: Cornish
br: Kembraeg

en: Czech
br: Tchekeg

en: Danish
br: Daneg

en: Dutch
br: Neerlandeg

en: English
br: Saozneg

en: Finnish
br: Finneg

en: French
br: Galleg

en: German
br: Alamaneg

en: Hebrew
br: Hebraeg

en: Hungarian
br: Hungareg

en: Icelandic
br: Islandeg

en: Italian
br: Italianeg

en: Japanese
br: Japaneg

en: Korean
br: Koreaneg

en: Malayalam
br: Malayalameg

en: Malay
br: Malayseg

en: Norwegian
br: Norvegeg

en: Norwegian Nynorsk
br: Norvegeg Nynorsk

en: Norwegian Bokmaal
br: Norvegeg Bokmaal

en: Persian
br: Perseg

en: Polish
br: Poloneg

en: Portuguese
br: Portugaleg

en: Russian
br: Ruseg

en: Slovak
br: Slovakeg

en: Spanish
br: Spagnoleg

en: Swedish
br: Swedeg

en: Turkish
br: Turkeg

en: Ukrainian
br: Ukraineg

en: Vietnamese
br: Vietnameg

en: Crop
br: Didroc'hañ

en: Aspect ratio
br: Feur an neuz

en: Pass alsa:// to open the default ALSA capture device, or alsa://SOURCE to open a specific device named SOURCE.
br: Pasit alsa:// evit digeriñ an trevnad pakadur ALSA dre ziouer, pe alsa://MAMMENN evit digeriñ un trevnad ispisial anvet MAMMENN.

en: Attachment
br: Kenstagadenn

en: AACS Host certificate revoked.
br: Testeni herbrec'hier AACS dizc'hraet.

en: Audio CD - Track %02i
br: CD aodio - Roudenn %02i

en: Audio CD
br: CD aodio

en: Audio CD input
br: Enmont ar CD aodio

en: [cdda:][device][@[track]]
br: [cdda:][trobarzhell][@[roudenn]]

en: CDDB Server
br: Dafariad CDDB

en: CDDB port
br: Porzh CDDB

en: Input card to use
br: Kartenn enmont da vezañ implijet

en: Audio connection
br: Kevreadenn aodio

en: Video connection
br: Kevreadenn video

en: Embedded
br: Enkorfet

en: Closed captions 1
br: Istitloù 1

en: FM radio
br: Radio FM

en: AM radio
br: Skingomzioù AM

en: Video device name
br: Anv an trevnad video

en: Name of the video device that will be used by the DirectShow plugin. If you don't specify anything, the default device will be used.
br: Anv an trevnad video hag a vo implijet gant al lugant DirectShow. Ma ne derminit netra e vo implijet an trevnad dre ziouer.

en: Audio device name
br: Anv an trevnad aodio

en: Name of the audio device that will be used by the DirectShow plugin. If you don't specify anything, the default device will be used.
br: Anv an trevnad aodio hag a vo implijet gant al lugant DirectShow. Ma ne derminit netra e vo implijet an trevnad dre ziouer.

en: Video size
br: Ment ar video

en: Video input frame rate
br: Feur enmont frammoù ar video

en: Device properties
br: Perzhioù an drobarzhell

en: DirectShow input
br: Enmont DirectShow

en: Network name
br: Anv ar genrouedad

en: Unique network name in the System Tuning Spaces
br: Anv kenrouedad unel e-barzh spasoù arventenniñ ar sistem

en: Network name to create
br: Anv ar genrouedad da grouiñ

en: Create unique name in the System Tuning Spaces
br: Krouiñ un anv rouedad unel e-barzh spasoù arventenniñ ar sistem

en: Pilot
br: Sturier

en: Horizontal (18V)
br: A-blaen (18V)

en: Filename of config file in share/dvb/dvb-s.
br: An ar restr gefluniañ e-barzh rannañ/dvb/dvb-s.

en: Filename containing initial scan tuning data.
br: Anv restr oc'h enderc'hel roadennoù ar skubañ deraouek.

en: Default DVD angle.
br: Korn DVD dre ziouer.

en: Start directly in menu
br: Kregiñ d'al lañser nemetken

en: DVD with menus
br: DVD gant lañser

en: DVDnav Input
br: Enank DVDnav

en: Playback failure
br: Fazi en ur lenn

en: DVD without menus
br: DVD hep lañser

en: File input
br: Enmont ar restr

en: File
br: Restr

en: Directory
br: Kavlec'h

en: Username
br: Anv-implijader

en: Username that will be used for the connection, if no username is set in the URL.
br: Anv-implijader a vo implijet evit ar c'hevreañ, ma n'eus anv-implijader ebet lakaet e-barzh an URL.

en: Password
br: Ger-tremen

en: Password that will be used for the connection, if no username or password are set in URL.
br: Ger-tremen a vo implijet evit ar c'hevreañ, ma n'eus anv-implijader pe ger-tremen ebet lakaet e-barzn an URL.

en: FTP account
br: Kont FTP

en: FTP input
br: Enmont FTP

en: HTTP input
br: Enmont HTTP

en: HTTP(S)
br: HTTP (S)

en: Please enter a valid login name and a password for realm %s.
br: Roit un anv kevreañ gwiriek hag ur ger-tremen evit an domani%s.

en: Cookies forwarding
br: O treuzkas toupinoù

en: Forward cookies across HTTP redirections.
br: Treuzkas toupinoù gant un adhenchañ HTTP.

en: Override the name and version of the application as provided to the HTTP server, i.e. the HTTP "User-Agent". Name and version must be separated by a forward slash, e.g. "FooBar/1.2.3".
br: Erlec'hit an anv ha stumm an arload pourvezet d'ar servijer HTTP, da lavaret eo 'User-Agent' HTTP. Anv ar stumm a rank bezañ skejet gant ur veskell, d. sk. 'FooBar/1.2.3'.

en: Group
br: Strollad

en: Category
br: Rummad

en: Unknown
br: Dianav

en: Data
br: Roadennoù

en: Width
br: Ledander

en: Height
br: Uhelder

en: Display aspect ratio
br: Diskouez feur an neuz

en: Callback cookie string
br: Chadenn toupinoù adgalv

en: Size
br: Ment

en: Memory input
br: Enmont ar memor

en: Auto connection
br: Kevreadenn an aodio

en: JACK audio input
br: Aodio JACK enmont

en: JACK Input
br: Enmont JACK

en: Link #
br: Ere #

en: Video ID
br: ID ar video

en: Audio configuration
br: Kefluniadur aodio

en: HD-SDI Input
br: Enank HD-SDI

en: SDI Input
br: Enmont SDI

en: Sets the username for the connection, if no username or password are set in the url.
br: Spisaat an anv-implijader evit ar c'hevreañ, ma n'eus anv-implijader pe ger-tremen ebet termenet e-barzh an url.

en: Sets the password for the connection, if no username or password are set in the url.
br: Termeniñ a ra ar ger-tremen evit ar c'hevreañ, ma n'eus anv-implijader pe ger-tremen ebet termenet e-barzh an url.

en: RTP/RTSP/SDP demuxer (using Live555)
br: Displezher RTP/RTSP/SDP (oc'h implijout Live555)

en: Client port
br: Porzhun arval

en: RTSP authentication
br: Anaouadur RTSP

en: Please enter a valid login name and a password.
br: Roit un anv kevreañ mat hag ur ger-tremen.

en: MTP input
br: Enmont MTP

en: File reading failed
br: C'hwitadenn war lenn ar restr

en: OSS input
br: Enmont OSS

en: Pass pulse:// to open the default PulseAudio source, or pulse://SOURCE to open a specific source named SOURCE.
br: Pasit pulse:// evit digeriñ ar vammenn PulseAudio dre ziouer, pe pulse://MAMMENN evit digeriñ ur vammenn ispisial anvet MAMMENN.

en: PulseAudio input
br: Enmont PulseAudio

en: Connection failed
br: C'hwitet eo ar c'hevreañ

en: VLC could not connect to "%s:%d".
br: N'haller ket kevreañ VLC ouzh "%s:%d".

en: Session failed
br: Sac'het eo an estez

en: Host
br: Ostiz

en: Follow the mouse
br: Heuliañ al logodenn

en: Screen Input
br: Enmont ar skramm

en: Screen
br: Skramm

en: SFTP port
br: Porzh SFTP

en: SFTP input
br: Enmont SFTP

en: Framebuffer input
br: Enmont memor-skurzer

en: SMB input
br: Enmont SMB

en: SMB domain
br: Domani SMB

en: The computer (%s) you are trying to connect to requires authentication.
    Please provide a username (ideally a domain name using the format DOMAIN;username) and a password.
br: An urzhiataer (%s) a glaskit kevreañ outañ a c'houlenn bezañ anavezet.
    Pourvezit un anv-implijader mar plij (en un doare ideal un anv domani oc'h implijout ar stumm DOMANi;implijader) hag ur ger-tremen.

en: TCP input
br: Enmont TCP

en: UDP input
br: Enmont UDP

en: Audio input
br: Enmont aodio

en: The specified pixel resolution is forced (if both width and height are strictly positive).
br: Forset eo spisder ar pikseloù spisaet (m'emañ pozitivel da vat an uhelder hag al ledander).

en: Radio device
br: Trobarzhell ar skimgomz

en: Audio mode
br: Mod aodio

en: Brightness
br: Sked

en: Picture brightness or black level.
br: Sked pe live du ar skeudenn.

en: Automatic brightness
br: Lintr emgefre

en: Automatically adjust the picture brightness.
br: Keidañ lintr ar skeudenn ent emgefreek

en: Contrast
br: Dargemm

en: Saturation
br: Peurvec'hiañ

en: Hue
br: Arliv

en: Color effect
br: Efed al liv

en: Select a color effect.
br: Diuzañ un effed liv

en: Black & white
br: Du & Gwenn

en: Audio volume
br: Live-son an aodio

en: Volume of the audio input.
br: Live-son an aodio enmont.

en: Mute the audio.
br: Aodio mud

en: 525 lines / 60 Hz
br: 525 linenn / 60 Hz

en: 625 lines / 50 Hz
br: 625 linenn / 50 Hz

en: Video input
br: Enmont video

en: VCD input
br: Enmont VCD

en: VDR recordings
br: Enrolladurioù VDR

en: Start
br: Deraouiñ

en: List of revoked servers certificates
br: Listenn an testenioù servijerioù dizc'hraet

en: VNC client access
br: Moned pratik VNC

en: Append to file
br: ouzhpennañ d'ar restr

en: Username that will be requested to access the stream.
br: Un anv-implijader a vo rekiset evit tizhout ar froud.

en: Stream name
br: Anv ar froud

en: Name to give to this stream/channel on the shoutcast/icecast server.
br: Anv da reiñ d'ar froud/chadenn war ar servijer shoutcast/icecast.

en: Stream description
br: Deskrivadur ar froud

en: Stream MP3
br: Froud MP3

en: Genre description
br: Deskrivadur an doare

en: Ogg Vorbis Quality
br: Perzhded an Ogg Vorbis

en: IceCAST output
br: Ezvont IceCAST

en: UDP stream output
br: Ezvont ar froud UDP

en: ARM NEON audio volume
br: Live-son aodio ARM NEON

en: Audio filter for simple channel mixing
br: Meskañ ar chadennoù simpl

en: Delay
br: Dale

en: Equalizer
br: Kevataler

en: Classical
br: Klasel

en: Live
br: Bev

en: Techno
br: Tekno

en: Simple Karaoke filter
br: Sil karaoke eeun

en: Maximal volume level
br: Live-son uhelañ

en: If the average power over the last N buffers is higher than this value, the volume will be normalized. This value is a positive floating point number. A value between 0.5 and 10 seems sensible.
br: Ma 'z eo al live-mañ war an N a skurzerioù diwezhañ o tibaseal an dalvoudegezh-mañ, al live-son a vo normalizet. An dalvoudegezh a zo un niver pozitivel tonn ur poent en ennañ. Un dalvoudegezh hag a zo etre 0,5 et 10 a seblant bezañ reizh.

en: Volume normalizer
br: Normalizer live-son

en: Sinc function (fast)
br: Arc'hweladur sink (herrek)

en: Single precision audio volume
br: Live-son aodio resisadur simpl

en: Integer audio volume
br: Live-son an aodio klok

en: ALSA audio output
br: Aodio ALSA ezvont

en: Audio output failed
br: Sac'het eo an ec'hakad aodio

en: Audio memory
br: Memor an aodio

en: Audio memory output
br: Ezvont ar memor video

en: HAL AudioUnit output
br: Ezvont an AudioUnit HAL

en: %s (Encoded Output)
br: %s (ezvont enkodet)

en: Output device
br: Trobarzhell ezvont

en: Audio volume in hundredths of decibels (dB).
br: Live-son aodio en ur gantvedenn desibel (dB).

en: DirectX audio output
br: Aodio DirectX ezvont

en: Output format
br: Furmad an ezvont

en: Output file
br: Restr ezvont

en: File audio output
br: Ezvont ar restr aodio

en: If automatic connection is enabled, only JACK clients whose names match this regular expression will be considered for connection.
br: Ma 'z eo enaouet ar c'hevreañ emgefreek, anv ar pratikoù JACK a gloto gant an droienn-reolata-mañ a vo kemeret e kont evit kevreañ.

en: JACK client name
br: Anv pratik JACK

en: JACK audio output
br: Aodio JACK ezvont

en: Device
br: Trobarzhell

en: Disabled
br: Lazhet

en: Enabled (AC3/DTS only)
br: Enaouet (AC3/DTS hepken)

en: Enabled
br: Enaouet

en: Pulseaudio audio output
br: Aodio Pulseaudio ezvont

en: Select Audio Device
br: Diuzañ an drobarzhell aodio

en: Use float32 output
br: Implijout an ezvont float32

en: ADPCM audio decoder
br: Ezvoneger aodio ADPCM

en: simple
br: eeun

en: FFmpeg audio/video decoder
br: Ezvoneger aodio/video FFmpeg

en: Decoding
br: O tigodañ

en: Encoding
br: Oc'h enkodañ

en: FFmpeg audio/video encoder
br: Enboneger aodio/video FFmpeg

en: Debug mask
br: Maskl an diveugañ

en: Codec name
br: Anv kodek

en: Internal libavcodec codec name
br: Anv kodek libavcodec diabarzh

en: Hardware decoding
br: Digodañ ar periant

en: Interlaced encoding
br: Enkodañ kenweet

en: Quality level
br: Live ar perzhded

en: Opacity
br: Demerez

en: Closed Captions decoder
br: Ezvoneger istitloù

en: CDG video decoder
br: Ezvoneger video CDG

en: CVD subtitle decoder
br: Ezvoneger an istitloù CVD

en: Encoding quality
br: Kalite an enkodañ

en: DirectMedia Object decoder
br: Ezboneger elfennoù DirectMedia

en: DirectMedia Object encoder
br: Enboneger elfennoù DirectMedia

en: DVB subtitles decoder
br: Ezvonegeran istitloù DVB

en: DVB subtitles
br: Istitloù DVB

en: DVB subtitles encoder
br: Enboneger an istitloù DVB

en: AAC extension
br: Astenn AAC

en: Flac audio decoder
br: Ezvoneger aodio Flac

en: Flac audio encoder
br: Enboneger aodio Flac

en: G.711 encoder
br: Enkoder G.711

en: Black
br: Du

en: Gray
br: Loued

en: Silver
br: Arc'hant

en: White
br: Gwenn

en: Maroon
br: Gell

en: Red
br: Ruz

en: Yellow
br: Melen

en: Olive
br: Gwer

en: Green
br: Gwer

en: Blue
br: Glas

en: Default font effect
br: Efed ar skritur dre ziouer

en: Default font description
br: Deskrivadur ar skritur dre ziouer

en: Which font description to use if the Kate stream does not specify particular font parameters (name, size, etc) to use. A blank name will let Tiger choose font parameters where appropriate.
br: Peseurt deskrivadur font da implijout ma ne spisa ket ar froud Kate an arventennoù skriturioù ispisial (anv, ment, h.a h.a). Un anv goullo a laosko Tiger dibab peseurt arventennoù font pa 'z eo an degouezh.

en: Default font color
br: Liv ar skritur dre ziouer

en: Default font alpha
br: Alfa ar skritur dre ziouer

en: Subtitles (advanced)
br: Istitloù (araokaet)

en: Linear PCM audio decoder
br: Diskoder linennek aodio PCM

en: Enable OMX direct rendering.
br: Enaouiñ ar rentañ OMX war-eeun.

en: PNG video decoder
br: Ezvoneger video PNG

en: Enable software mode
br: Enaouiñ ar mod meziant

en: Specify the codec profile explicitly. If you don't, the codec will determine the correct profile from other sources, such as resolution and bitrate. E.g. 'high'
br: Spisait profil ar c'hodek en un doare splann. Ma ne rafec'h ket, ar c'hodek a dermeno ar profil mat adalek mammennoù all, evel da skouer ar spister hag ar c'has. D.sk. "uhel"

en: Specify the codec level explicitly. If you don't, the codec will determine the correct profile from other sources, such as resolution and bitrate. E.g. '4.2' for mpeg4-part10 or 'low' for mpeg2
br: Spisait live ar c'hodek en un doare splann. Ma ne rafec'h ket, ar c'hodek a dermeno ar profil adalek mammennoù all, evel da skouer ar spisder hag ar c'has. D.sk. "4.2" evit mpeg4-part10 pe "gwan" evit mpeg2

en: Target Usage
br: Implij buket

en: Lossless mode
br: Mod hepkoll

en: GOP length
br: Hirded GOP

en: Enable adaptive prefiltering
br: Enaouiñ ar raksilañ azasaet

en: Add Noise
br: Ouzhpennañ trouz

en: Enable multiple quantizers
br: Enaouiñ al lies-kementaderioù

en: Force Profile
br: Forzhañ an aelad

en: VC2 Simple Profile
br: Aelad eeun VC2

en: VC2 Main Profile
br: Aelad pennañ VC2

en: Main Profile
br: Aelad pennañ

en: SDL Image decoder
br: Ezvoneger ar skeudenn SDL

en: SDL_image video decoder
br: Ezvoneger video SDL_image

en: Mode
br: Mod

en: CBR encoding
br: Enkodañ CBR

en: Speex audio decoder
br: Ezvoneger aodio Speex

en: Speex audio encoder
br: Enboneger aodio Speex

en: DVD subtitles decoder
br: Ezvoneger an istitloù DVD

en: DVD subtitles
br: Istitloù an DVD

en: EBU STL subtitles decoder
br: Ezvoneger istitloù EBU STL

note: xgettext: The character encoding name in parenthesis corresponds to that used for the GetACP translation. "Windows-1252" applies to Western European languages using the Latin alphabet.
en: Default (Windows-1252)
br: Diouer (Windows-1252)

en: System codeset
br: Spletad bonegoù ar reizhiad

en: Universal (UTF-8)
br: Hollvedel (UTF-8

en: Universal (UTF-16)
br: Hollvedel (UTF-16)

en: Universal (big endian UTF-16)
br: Hollvedel (big endian UTF-16)

en: Universal (little endian UTF-16)
br: Hollvedel (little endian UTF-16)

en: Universal, Chinese (GB18030)
br: Etrevroadel, Sinaeg (GB18030)

en: Esperanto (Latin-3)
br: Esperanteg (Latin-3)

en: Russian (KOI8-R)
br: Ruseg (KOI8-R)

en: Ukrainian (KOI8-U)
br: Ukraineg (KOI8-U)

en: Arabic (ISO 8859-6)
br: Arabeg (ISO 8859-6)

en: Arabic (Windows-1256)
br: Arabeg (Windows-1256)

en: Greek (ISO 8859-7)
br: Gresianeg (ISO 8859-7)

en: Greek (Windows-1253)
br: Gresianeg (Windows-1253)

en: Hebrew (ISO 8859-8)
br: Hebraeg (ISO 8859-8)

en: Hebrew (Windows-1255)
br: Hebraeg (Windows-1255)

en: Turkish (ISO 8859-9)
br: Turkeg (ISO 8859-9)

en: Turkish (Windows-1254)
br: Turkeg (Windows-1254)

en: Celtic (Latin-8)
br: Kelteg (Latin-8)

en: Simplified Chinese (ISO-2022-CN-EXT)
br: Sinaeg eeunet (ISO-2022-CN-EXT)

en: Simplified Chinese Unix (EUC-CN)
br: Sinaeg eeunet Unix (EUC-CN)

en: Japanese (7-bits JIS/ISO-2022-JP-2)
br: Japaneg (7-bits JIS/ISO-2022-JP-2)

en: Japanese Unix (EUC-JP)
br: Unix Japaneg (EUC-JP)

en: Japanese (Shift JIS)
br: Japaneg (Shift JIS)

en: Korean (EUC-KR/CP949)
br: Koreaneg (EUC-KR/CP949)

en: Korean (ISO-2022-KR)
br: Koreaneg (ISO-2022-KR)

en: Traditional Chinese (Big5)
br: Sinaeg hengounel (Big5)

en: Traditional Chinese Unix (EUC-TW)
br: Sinaeg hengounel Unix (EUC-TW)

en: Vietnamese (VISCII)
br: Vietnameg (VISCII)

en: Vietnamese (Windows-1258)
br: Vietnameg (Windows-1258)

en: USF subtitles decoder
br: Ezvoneger istitloù USF

en: Philips OGT (SVCD subtitle) decoder
br: Ezvoneger OGT Philips (SVCD subtitle)

en: SVCD subtitles
br: Istitloù SVCD

en: T.140 text encoder
br: Enboneger testenn T.140

en: Override page
br: Flastrañ ar bajenn

en: Teletext subtitles decoder
br: Ezvoneger istitloù Teletext

en: Theora video decoder
br: Ezvoneger video Theora

en: Theora video encoder
br: Enboneger video Theora

en: TTML demuxer
br: Displezher TTML

en: Stereo mode
br: Mod stereo

en: VBR mode
br: Mod GGR

en: Libtwolame audio encoder
br: Enboneger aodio Libtwolame

en: Vorbis audio decoder
br: Ezvoneger aodio Vorbis

en: Vorbis audio encoder
br: Enboneger aodio Vorbis

en: Enable hacks for Blu-ray support, this doesn't enforce every aspect of Blu-ray compatibility
    e.g. resolution, framerate, level
br: Enaouiñ hakadurioù ar skor Blu-ray, daoust da-se ne redi ket kement neuz evit kenglotusted ar Blu-ray
    d.sk. spisder, frekañs ar skeudennoù, live

en: H.264 level
br: Live H.264

en: H.264 profile
br: Aelad H.264

en: Interlaced mode
br: Mod kenweet

en: Strength of AQ
br: Rediañ evit AQ

en: Filename for 2 pass stats file
br: Anv restr evit 2 dremen stats restroù

en: Filename for 2 pass stats file for multi-pass encoding.
br: Anv restr evit 2 dremen stats restroù evit lies-tremenoù enkodañ.

en: Quiet mode
br: Mod didrouz

en: Normal
br: Reizh

en: Teletext page
br: Pajenn Teletxt

en: VLC media player
br: Lenner mediaoù VLC

en: Middle
br: Kreiz

en: Gestures
br: Jestroù

en: Global Hotkeys
br: Berradennoù

en: Global Hotkeys interface
br: Etrefas ar berradennoù

en: Hotkeys
br: Berradennoù

en: Audio Device: %s
br: Trobarzhell aodio: %s

en: Recording
br: Oc'h enrollañ

en: Recording done
br: Echu eo an enrollañ

en: Audio track: %s
br: Roudenn aodio: %s

en: Subtitle track: %s
br: Roudenn an istitloù: %s

en: N/A
br: K/G

en: Aspect ratio: %s
br: Feur an neuz: %s

en: Crop: %s
br: Didroc'hañ: %s

en: Zoom mode: %s
br: Mod ar zoumañ: %s

en: Deinterlace off
br: Digenweañ lazhet

en: Deinterlace on
br: Digenweañ enaouet

en: Speed: %.2fx
br: Tizh: %.2fx

en: 
    Warning: if you cannot access the GUI anymore, open a command-line window, go to the directory where you installed VLC and run "vlc -I qt"
br: 
    Diwall: Ma ne c’hallit ket tizhout an etrefas grafek ken, digeriñ prenestr un urzhiad enlinenn, mont d'ar c’havlec’h e-lec’h ho peus staliet VLC ha lakaat "vlc -i qt" da vont en-dro

en: Tell lirc to read this configuration file. By default it searches in the users home directory.
br: Lavarit da lirc lenn ar restr gefluniañ-mañ. Dre ziouer ez a da glask e-barzh kavlec'h diazez-roadennoù an implijaderien.

en: Display name of the Service
br: Diskouez anv ar servij

en: Change the display name of the Service.
br: Cheñch anv ar servij diskouezet.

en: Configuration options
br: Dibarzhioù ar c'hefluniad

en: Initializing
br: Deraouekaat

en: Opening
br: O tigeriñ

en: Error
br: Fazi

en: TCP command input
br: Enank an arc'had TCP

en: Remote control interface
br: Etrefas ar bellurzhierez

en: | next . . . . . . . . . . . . . .  next playlist item
br: | next . . . . . . . . . . . . . .  elfenn ar roll-lenn da heul

en: | clear . . . . . . . . . . . . . . clear the playlist
br: | clear . . . . . . . . . . . . . . skarzhañ ar roll-lenn

en: | volume [X] . . . . . . . . . .  set/get audio volume
br: | live-son [X] . . . . . . . kemmañ/diskouez al live-son

en: | volup [X]  . . . . . . .  raise audio volume X steps
br: | uhelaat ar son [X]  . . . . . . .  uhelaat al live-son aodio eus X pazenn

en: | voldown [X]  . . . . . .  lower audio volume X steps
br: | izelaat ar son [X]  . . . . . . .  izelaat al live-son aodio eus X pazenn

en: | atrack [X] . . . . . . . . . . . set/get audio track
br: | atrack [X] . . . . . . . . . . . lakaat/kemer ar roudenn aodio

en: | vtrack [X] . . . . . . . . . . . set/get video track
br: | vtrack [X] . . . . . . . . . . . lakaat/kemer ar roudenn video

en: | strack [X] . . . . . . . . .  set/get subtitle track
br: | strack [X] . . . . . . . . . . . lakaat/kemer ar roudenn istitl

en: | key [hotkey name] . . . . . .  simulate hotkey press
br: | key [berradenn] . . . . . .  darvanañ pouezañ war ar verradenn

en: | help . . . . . . . . . . . . . . . this help message
br: | help . . . . . . . . . . . . . . . ar gemenn skoazell-mañ

en: | quit . . . . . . . . . . . . . . . . . . .  quit vlc
br: | quit . . . . . . . . . . . . . . . . . . .  kuitaat vlc

en: +----[ end of help ]
br: +----[ dibenn ar skoazell ]

en: +-[Video Decoding]
br: +-[Digodañ ar video]

en: | video decoded    :    %5<PRIi64>
br: | video ezvoneget    :    %5<PRIi64>

en: +-[Audio Decoding]
br: +-[Digodañ an aodio]

en: | audio decoded    :    %5<PRIi64>
br: | aodio ezvoneget    :    %5<PRIi64>

en: Low latency
br: Latañs izel

en: AIFF demuxer
br: Displezher AIFF

en: ASF/WMV demuxer
br: Displezher ASF/WMW

en: Could not demux ASF stream
br: N'heller ket diliesaat ar froud ASF

en: AU demuxer
br: Displezher AU

en: Avformat demuxer
br: Displezher Avformat

en: Avformat muxer
br: Liesplezher Avformat

en: Muxer
br: Liesplezher

en: Force use of a specific avformat muxer.
br: Rediañ implij al liesplezher avformat.

en: Format name
br: Anv ar furmad

en: Internal libavcodec format name
br: Anv diabarzh libavcodec ar furmad

en: AVI demuxer
br: Displezher AVI

en: Do not play
br: Na lenn

en: Play as is
br: Lenn evel

en: CDG demuxer
br: Displezher CDG

en: Dump filename
br: Anv ar restr dump

en: Name of the file to which the raw stream will be dumped.
br: Anv ar restr a vo enrollet ar froud kriz a vo enrollet en ennañ.

en: Dirac video demuxer
br: Displezher video Dirac

en: FLAC demuxer
br: Displezher Flac

en: ES ID
br: ID ES

en: Decode
br: Ezvonegañ

en: Duration in seconds
br: Padelezh en eilennoù

en: Image demuxer
br: Displezher skeudennoù

en: Image
br: Skeudenn

en: Matroska stream demuxer
br: Displezher froudoù Matroska

en: Chapter codecs
br: Kodekoù ar chabistroù

en: Enable noise reduction algorithm.
br: Enaouiñ algoritm izelaat an trouz.

en: Enable reverberation
br: Enaouiñ an dameuc'hañ

en: Enable megabass mode
br: Enaouiñ ar mod megabass

en: MOD demuxer (libmodplug)
br: Displezher MOD (libmodplug)

en: Information
br: Titouroù

en: Display Source As
br: Diskouez ar mamennoù evel

en: Performers
br: C'hoarier/Kaner

en: Software
br: Meziant

en: Lyrics
br: Komzoù

en: Model
br: Patrom

en: Song Description
br: Deskrivadur ar sonenn

en: Thanks
br: Trugarez

en: Ignore non audio tracks from iTunes audio files
br: Na ober van eus ar roudoù nann-aodio evit restroù aodio iTunes

en: MP4 stream demuxer
br: Displezher froudoù MP4

en: MusePack demuxer
br: Displezher MusePack

en: MPEG-I/II/4 / A52 / DTS / MLP audio
br: MPEG-I/II/4 / A52 / DTS / aodio MLP

en: Audio ES
br: Aodio ES

en: MPEG-4 video
br: Video MPEG-4

en: H264 video demuxer
br: Displezher videoioù H264

en: HEVC/H.265 video demuxer
br: Displezher videoioù HEVC/H.265

en: MPEG-I/II video demuxer
br: Displezher videoioù MPEG-I/II

en: MPEG-PS demuxer
br: Displezher PMEG-PS

en: Extra PMT
br: PMT ouzhpenn

en: CSA Key
br: Alc'hwez CSA

en: Teletext subtitles
br: Istitloù an teletext

en: Teletext: additional information
br: Pelldestenn: titouroù ouzhpenn

en: clean effects
br: naetaat an efedoù

en: NullSoft demuxer
br: Displezher NullSoft

en: Nuv demuxer
br: Displezher Nuv

en: OGG demuxer
br: Displezher OGG

en: M3U playlist import
br: Enporzhiañ rolloù-lenn M3U

en: RAM playlist import
br: Enporzhiañ rolloù-lenn RAM

en: PLS playlist import
br: Enporzhiañ rolloù-lenn PLS

en: B4S playlist import
br: Enporzhiañ rolloù-lenn B4S

en: DVB playlist import
br: Enporzhiañ rolloù-lenn DVB

en: Podcast parser
br: Merdeer ar podskignaoù

en: XSPF playlist import
br: Enporzhiañ rolloù-lenn XSPF

en: ASX playlist import
br: Enporzhiañ rolloù-lenn ASX

en: WPL playlist import
br: Enporzhiañ rolloù-lenn WPL

en: Podcast Info
br: Titouroù war ar podskignañ

en: Podcast Subtitle
br: Istitl ar podkast

en: Podcast Type
br: Doare ar podskignaoù

en: Podcast Size
br: Ment ar podskignañ

en: Load
br: Kargañ

en: PVA demuxer
br: Displezher PVA

en: Audio channels
br: Sanelloù aodio

en: DV (Digital Video) demuxer
br: Displezher DV (Digital Video)

en: Real demuxer
br: Displezher Real

en: SMF demuxer
br: Displezher SMF

en: EBU STL subtitles parser
br: Merdeer an istitloù EBU STL

en: Override the default track description.
br: Erlec'hiañ deskrivadur dre ziouer ar roudenn.

en: Subtitle delay
br: Dale an istitloù

en: TTA demuxer
br: Displezher TTA

en: Closed captions 2
br: Istitloù 2

en: Closed captions 3
br: Istitloù 3

en: Closed captions 4
br: Istitloù 4

en: VC1 video demuxer
br: Displezher videioù VLC

en: VOC demuxer
br: Displezher VOC

en: WAV demuxer
br: Displezher WAV

en: XA demuxer
br: Displezher XA

en: Unknown category
br: Rummad dianav

en: Closed captions
br: Istitloù

en: Semantic annotations
br: Enotadurioù steroniezh

en: Subtitles (images)
br: Istitloù (skeudennoù)

en: Slides (text)
br: Treyonennoù (testenn)

en: Slides (images)
br: Treyonennoù (skeudennoù)

en: Credits
br: Kreditoù

en: License
br: Lisañs

en: Authors
br: Oberourien

en: <p>VLC media player is a free and open source media player, encoder, and streamer made by the volunteers of the <a href="https://www.videolan.org/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">VideoLAN</span></a> community.</p><p>VLC uses its internal codecs, works on essentially every popular platform, and can read almost all files, CDs, DVDs, network streams, capture cards and other media formats!</p><p><a href="https://www.videolan.org/contribute/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">Help and join us!</span></a>
br: <p>VLC media player a zo ul lenner mediaoù en open source media, un enkoder, ur skigner froudoù graet gant tud a-youl vat ar gumuniezh <a href="https://www.videolan.org/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">VideoLAN</span></a>.</p><p>VLC a implij e godekoù diabarzh, mont a ra en-dro e-barzh an holl bladfurmioù ar muiañ anavezet, hag e c'hall lenn peurvrasañ ar restroù, CDoù, DVDoù, froudoù kenrouedad, kartennoù pakañ ha stummoù media all!</p><p><a href="https://www.videolan.org/contribute/"></span>Roit an dorn deomp ha deuit e-barzh ar gumuniezh!</span></a>

en: Extensions
br: Astennoù

en: Name
br: Anv

en: Author
br: Aozer

en: Skins
br: Temoù

en: Reset
br: Adderaouiñ

en: Enable Spatializer
br: Enaouiñ ar spasializer

en: Volume normalization
br: Normalizadur al live-son

en: Filter
br: Sil

en: Audio Effects
br: Efedoù aodio

en: Enter a name for the new profile:
br: Ebarzhit un anv d'ar profil nevez:

en: Save
br: Enrollañ

en: Please enter a unique name for the new profile.
br: Ebarzhit un anv unel d'ar profil nevez mar plij.

en: Multiple profiles with the same name are not allowed.
br: Ne vez ket aotreet kaout meur a brofil gant ar memes anv.

en: Remove
br: Dilemel

en: Organize Presets...
br: Aozañ ar c'hefluniadurioù...

en: Enter a name for the new preset:
br: Ebarzhit un anv d'ar rakreoliañ nevez:

en: Bookmarks
br: Sinedoù

en: Add
br: Ouzhpennañ

en: Clear
br: Skarzhañ

en: Edit
br: Aozañ

en: Time
br: Amzer

en: OK
br: Mat eo

en: Untitled
br: Hep titl

en: No input
br: Enmont ebet

en: Input has changed, unable to save bookmark. Suspending playback with "Pause" while editing bookmarks to ensure to keep the same input.
br: An enmont a zo cheñchet, n'eo ket gouest da enrollañ ar sinedoù. Suspentit al lenn gant "Paouez" p'emaoc'h oc'h aozañ ar sinedoù da suraat ha da gaout ar memes enmont.

en: Open media...
br: Digeriñ ur media...

en: Browse...
br: Furchal...

en: Stream
br: Froud

en: Video codec
br: Kodek video

en: Audio codec
br: Kodek aodio

en: Keep original video track
br: Mirout ar roudenn video orin

en: Resolution
br: Spisder

en: Scale
br: Skeulaat

en: Keep original audio track
br: Mirout ar roudenn aodio orin

en: Address
br: Chomlec'h

en: Port
br: Porzh

en: Export SDP as file
br: Ezporzhiañ SDP evel ur restr

en: Channel Name
br: Anv ar chadenn

en: SDP URL
br: URL SPD

en: No Channel Name given
br: Anv chadenn roet ebet

en: SAP stream announcement is enabled. However, no channel name is provided.
br: Enaouet eo kemenn ar froud SAP. Padal n'eus anv chadenn pourvezet ebet.

en: Custom
br: Personelaat

en: Remember
br: Derc'hel soñj

en: Errors and Warnings
br: Fazioù ha kemennoù

en: Clean up
br: Skarzhañ

en: Volume
br: Son

en: Adjust the volume
br: Keidañ al live-son

en: Volume: %i %%
br: Live-son: %i %%

en: Index
br: Ibil

en: Messages
br: Kemennadennoù

en: Smaller
br: Bihanoc'h

en: Small
br: Bihan

en: Large
br: Bras

en: Larger
br: Brasoc'h

en: Check for Update...
br: Gwiriañ an hizivadenn...

en: Preferences...
br: Gwellvezioù...

en: Hide VLC
br: Kuzhañ VLC

en: Hide Others
br: Kuzhat ar re all

en: Quit VLC
br: Kuitaat VLC

en: 1:File
br: 1: Restr

en: Advanced Open File...
br: Digeriñ araokaet ur restr...

en: Open File...
br: Digeriñ ur restr...

en: Open Disc...
br: Digeriñ ur gantenn...

en: Open Network...
br: Digeriñ ur genrouedad...

en: Open Capture Device...
br: Digeriñ un trobarzhell enrollañ...

en: Close Window
br: Serriñ ar prenestr

en: Save Playlist...
br: Enrollañ ar roll-lenn...

en: Reveal in Finder
br: Diskouez er Finder

en: Cut
br: Troc'hañ

en: Copy
br: Eilañ

en: Paste
br: Pegañ

en: Select All
br: Diuzañ pep tra

en: Find
br: Klask

en: Playback
br: Lenn

en: Playback Speed
br: Tizh al lenn

en: Track Synchronization
br: Sinkroneladur ar roudenn

en: Quit after Playback
br: Kuitaat goude al lenn

en: Increase Volume
br: Uhelaat al live-son

en: Decrease Volume
br: Izelaat al live-son

en: Audio Device
br: Trobarzhell aodio

en: Normal Size
br: Ment reizh

en: Subtitles Track
br: Roudenn an istitloù

en: Transparent
br: Treuzwelus

en: Window
br: Prenestr

en: Player...
br: Lenner

en: Main Window...
br: Prenestr pennañ...

en: Audio Effects...
br: Efedoù aodio...

en: Bookmarks...
br: Sinedoù...

en: Playlist...
br: Roll-lenn...

en: Media Information...
br: Titouroù ar media...

en: Messages...
br: Kemennadennoù...

en: Errors and Warnings...
br: Fazioù hag evezhiadennoù...

en: Help
br: Skoazell

en: VLC media player Help...
br: Skoazell al lenner mediaoù VLC...

en: Online Documentation...
br: Teuliadur enlinenn

en: VideoLAN Website...
br: Lec'hienn VideoLAN

en: Online Forum...
br: Forom enlinenn...

en: File Format:
br: Furmad ar restr:

en: HTML playlist
br: Roll-lenn HTML

en: Save Playlist
br: Enrollañ ar roll-lenn

en: Lock Aspect Ratio
br: Morailhañ feur an neuz

en: Search in Playlist
br: Klask er roll-lenn

en: Subscribe
br: Koumanantiñ

en: Unsubscribe
br: digoumanantiñ

en: Subscribe to a podcast
br: Koumanantiñ

en: Enable Metadata Retrieval
br: Enaouiñ adpakadur ar metaroadennoù

en: Show/Hide Playlist
br: Diskouez/kuzhat ar roll-lenn

en: Repeat
br: Adlenn

en: Full Volume
br: Live-son klok

en: Open
br: Digeriñ

en: Settings...
br: Arventennoù...

en: Disc
br: Disk

en: Network
br: Kenrouedad

en: Capture
br: Pakañ

en: Choose a file
br: Dibab ur restr

en: Choose...
br: Dibab...

en: Insert Disc
br: Ensoc'hañ un disk

en: Enable DVD menus
br: Enaouiñ al lañserioù DVD

en: IP Address
br: Chomlec'h IP

en: Open RTP/UDP Stream
br: Digeriñ ar froud RTP/UDP

en: Protocol
br: Protokol

en: Capture Audio
br: Tapadenn aodio

en: Font size
br: Ment ar skritur

en: Font Properties
br: Perzhioù ar skritur

en: Subtitle File
br: Restr istitloù

en: Open File
br: Digeriñ ur restr

en: %i tracks
br: %i a roudennoù

en: Transcoding options
br: Dibarzhioù ar treuzkodañ

en: Bitrate (kb/s)
br: Kas binarel (kb/s)

en: Save File
br: Enrollañ ar restr

en: Track Number
br: Niver ar roudenn

en: Duration
br: Pad

en: Location
br: Lec'hiadur

en: Save Metadata
br: Enrollañ ar metaroadennoù

en: General
br: Hollek

en: Codec Details
br: Munudoù ar c'hodek

en: Continue
br: Kenderc'hel

en: LIBRARY
br: LEVRAOUEG

en: MY COMPUTER
br: MA URZHIATAER

en: DEVICES
br: TROBARZHELLOÙ

en: LOCAL NETWORK
br: KENROUEDAD LEC'HEL

en: INTERNET
br: internet

en: Interface Settings
br: Arventennoù an etrefas

en: Audio Settings
br: Arventennoù aodio

en: Video Settings
br: Arventennoù video

en: General Audio
br: Aodio hollek

en: Enable Last.fm submissions
br: Enaouiñ kasadennoù Last.fm

en: Change
br: Kemmañ

en: Shortcut
br: Berradenn

en: Record directory or filename
br: Enrollañ ar c'havlec'h pe anv ar restr

en: Directory or filename where the records will be stored
br: Kavlec'h pe anv ar restr lec'h ma vo stoket an enrolladennoù

en: Codecs / Muxers
br: Kodekoù / Displezherioù

en: Edit default application settings for network protocols
br: Aozañ arventennoù dre ziouer an arload evit protokoloù ar genrouedad

en: Interface style
br: Doare an etrefas

en: Bright
br: Lintr

en: Control system volume with the Apple Remote
br: Reoilhit an ampled reizhiad gant ar pellurzhier Apple

en: Enable notifications on playlist item change
br: Enaouiñ ar c'hemennadennoù war ar cheñchamant elfenn roll-lenn

en: Privacy / Network Interaction
br: Buhez prevez / Etreoberiadurioù Kenrouedad

en: Enable HTTP web interface
br: Enaouiñ an etrefas web HTTP

en: Default Encoding
br: Enkodañ dre ziouer

en: Display Settings
br: Arventennoù diskouez

en: Font color
br: Liv ar skritur

en: Font
br: Skritur

en: Subtitle languages
br: Yezhoù an istitloù

en: Enable OSD
br: Enaouiñ an OSD

en: Display
br: Diskouez

en: Folder
br: Teuliad

en: Format
br: Furmad

en: Preferences
br: Gwellvezioù

en: Lowest Latency
br: Latañs izelañ

en: Low Latency
br: Latañs izel

en: Higher Latency
br: Latañs uhelañ

en: Highest Latency
br: Latañs uhelañ

en: Reset Preferences
br: Adderaouiñ ar gwellvezioù

en: This setting cannot be changed because the native fullscreen mode is enabled.
br: An arventennoù-mañ n'hallont ket bezañ cheñchet dre ma 'z eo enaouet ar mod skramm-leun genidik.

en: Choose
br: Dibab

en: Choose the directory or filename where the records will be stored.
br: Dibabit ar c'havlec'h pe anv ar restr lec'h ma vo stoket an enrolladennoù.

en: Audio/Video
br: Aodio/Video

en: Audio track synchronization:
br: Sinkroneladur ar roudenn aodio:

en: Subtitles/Video
br: Istitloù/Video

en: Subtitle track synchronization:
br: Sinkroneladur ar roudenn istitloù:

en: Video Effects
br: Efedoù video...

en: Color
br: Liv

en: Image Adjust
br: Kengeidañ ar skeudenn

en: Brightness Threshold
br: Bevenn ar sked

en: Sharpen
br: Lemmaat

en: Film Grain
br: Greun ar film

en: Synchronize left and right
br: Sinkronelaat kleiz ha dehoù

en: Transform
br: Treuzfurmiñ

en: Flip horizontally
br: Gwintañ a-blaen

en: Flip vertically
br: Gwintañ a-serzh

en: Magnification/Zoom
br: Loupenn/Zoumañ

en: Rows
br: Linennoù

en: Columns
br: Bannoù

en: Clone
br: Klonañ

en: Wall
br: Moger

en: Gradient
br: Gradiant

en: Invert colors
br: Tuginañ al livioù

en: Factor
br: Faktor

en: Water effect
br: Efed dour

en: Add text
br: Ouzhpennañ un destenn

en: Text
br: Testenn

en: Add logo
br: Ouzhpennañ ul logo

en: Transparency
br: Treuswelusted

en: Video device
br: Trobarzhell video

en: By default, VLC will control its own volume with the Apple Remote. However, you can choose to control the global system volume instead.
br: Dre ziouer, VLC a gontrollo e live-son en e unan gant ar pellurzhier Apple. Padal, gellout a rit dibab kontrolliñ al live-son hollek e-plas.

en: If this option is enabled, VLC will use the dark interface style. Otherwise, the grey interface style is used.
br: Ma 'z eo enaouet an dibarzh-mañ, VLC a implijo ar stil etrefas teñval. Peotramant, an etrefas gris a vez implijet.

en: With this option enabled, the playback will be automatically paused when minimizing the window.
br: Pa vez enaouet an dibarzh-mañ, al lenn a vo paouezet ent emgefreek pa vo bihanaet ar prenestr.

en: Turn off the MacBook keyboard backlight while a video is playing in fullscreen. Automatic brightness adjustment should be disabled in System Preferences.
br: Lazhit drekgouloù klavier ar MacBook pa vez lennet ur video e skramm-leun. Keidañ ent emgefreek ar sked a rankfe bezañ lazhet e-barzh gwellvezioù ar sistem.

en: Do nothing
br: Na ober netra

en: Maximum Volume displayed
br: Live-son maksimom diskouezet

en: Mac OS X interface
br: Etrefas Mac OS X

en: Select a directory
br: Diuzañ ur c'havlec'h

en: Select a file
br: Diuzañ ur restr

en: Select
br: Diuzañ

en: Minimal Mac OS X interface
br: Etefas Mac OS X bihanañ

en: Ncurses interface
br: Etrefas Ncurses

en: [Display]
br: [Diskouez]

en:  h,H                    Show/Hide help box
br:      h,H         Diskouez/Kuzhat ar voest Skoazell

en:  Ctrl-l                 Refresh the screen
br:  Ktrl-l                 Freskaat ar skramm

en:  q, Q, Esc              Quit
br:      q, Q, Esc   Kuitaat

en:  <space>                Pause/Play
br:      <space>    Paouez/Lenn

en:  c                      Cycle through audio tracks
br:  c                      Dibunañ e-mesk ar roudoù aodio

en:  v                      Cycle through subtitles tracks
br:  v                      Dibunañ e-mesk ar roudoù istitloù

en:  b                      Cycle through video tracks
br:  b                     Dibunañ e-mesk ar roudoù video

en:  a, z                   Volume Up/Down
br:  a, z                   Live-son Nec'h/Traoñ

en:  /                      Look for an item
br:      /           Klask war-lerc'h un elfenn

en:  ;                      Look for the next item
br:  ;                      Klask war-lerc'h an elfenn da-heul

en:  A                      Add an entry
br:      A           Ouzhpennañ un elfenn

note: xgettext: You can use ⌫ character to translate <backspace>
en:  D, <backspace>, <del>  Delete an entry
br:  D, <backspace>, <del>  Dilemel un enmont

en:  e                      Eject (if stopped)
br:      e           Kas er-maez (ma vez paouezet)

en:  .                      Show/Hide hidden files
br:  .           Diskouez pe guzhat ar restroù kuzhet

en:  Source   : %s
br: Tarzh   : %s

en:  Position : %s/%s
br: Lec'hiadur: %s/%s

en:  Volume   : Mute
br:  Live-son   : Mut

en:  Volume   : %3ld%%
br:  Live-son   : %3ld%%

en:  Volume   : ----
br:  Live-son   : ----

en:  Title    : %<PRId64>/%d
br:  Titl    : %<PRId64>/%d

en:  Chapter  : %<PRId64>/%d
br:  Chabistr  : %<PRId64>/%d

en:  [ h for help ]
br:  [ h evit ar skoazell ]

en: Find: %s
br: Klask : %s

en: Next Chapter/Title
br: Chabistr da heul / Titl

en: Previous / Backward
br: Kent / war-lerc'h

en: Loop / Repeat
br: Adlenn

en: Open subtitles
br: Digeriñ an istitloù

en: Stop playback
br: Paouez al lenn

en: Show extended settings
br: Diskouez an arventennoù araokaet

en: Take a snapshot
br: Tennañ un dapadenn-skramm

en: Reverse
br: Tuginañ

[ctx: Tooltip|Unmute]
en: Unmute
br: Heglev

[ctx: Tooltip|Mute]
en: Mute
br: Didrouz

en: Pause the playback
br: Ehan al lenn

en: Aspect Ratio
br: Feur an neuz

en: Logo filenames
br: Anvioù ar restroù logo

en: Image mask
br: Maskl ar skeudenn

en: Comments
br: Askelennoù

en: Input/Read
br: Enmont/Lenn

en: Media data size
br: Ment roadennoù ar media

en: Content bitrate
br: Kas binarel an endalc'had

en: Decoded
br: Ezvonega

en: blocks
br: bloc'hadoù

en: Displayed
br: Diskouezet

en: Lost
br: Kollet

en: Played
br: Lennet

en: buffers
br: skurzerioù

en: Overall
br: En holl

en: Elapsed time
br: Amzer aet e-bioù

en: File names:
br: Anvioù ar restr:

en: Filter:
br: Silañ:

en: Eject the disc
br: Ermaeziañ ar gantenn

en: Channels:
br: Sanelloù:

en: Selected ports:
br: Porzhioù diuzet

en: Device name
br: Anv an trevnad

en: Advanced Options
br: Dibarzhioù araokaet

en: Change playlistview
br: Kemmañ gwel ar roll-lenn

en: Search the playlist
br: Klask er roll-lenn

en: My Computer
br: Ma urzhiataer

en: Devices
br: Trobarzhelloù

en: Local Network
br: Rouedad lec'hel

en: Create Directory
br: Krouiñ ur c'havlec'h

en: Create Folder
br: Krouiñ un teuliad

en: Enter name for new directory:
br: Ebarzhit anv ar c'havlec'h nevez:

en: Enter name for new folder:
br: Ebarzhit anv an teuliad nevez:

en: Rename Directory
br: Adenvel ar c'havlec'h

en: Rename Folder
br: Adenvel an teuliad

en: Enter a new name for the directory:
br: Ebarzhit un anv nevez evit ar c'havlec'h:

en: Enter a new name for the folder:
br: Ebarzhit un anv nevez evit an teuliad:

en: Sort by
br: Rummañ dre

en: Ascending
br: War-gresk

en: Descending
br: War-zigresk

en: Display size
br: Diskouez ar ment

en: Increase
br: Kreskaat

en: Decrease
br: Digreskiñ

en: Select File
br: Diuzañ ur restr

en: Hotkey
br: Berradenn

en: Key:
br: Alc'hwez:

en: Input & Codecs Settings
br: Arventennoù an enmont hag ar c'hodekoù

en: Configure Hotkeys
br: Kefluniañ ar berradennoù

en: Device:
br: Trobarzhell:

en: Lowest latency
br: Latañs izelañ

en: High latency
br: Latañs uhel

en: Higher latency
br: Latañs uhelañ

en: This is VLC's skinnable interface. You can download other skins at
br: An dra-mañ a zo etrefas VLC hag a c'haller cheñch e dem. Gellout a rit pellgargañ temoù war

en: VLC skins website
br: lec'hienn web temoù VLC

en: File associations
br: Kevreadenn ar restroù

en: Audio Files
br: Restroù aodio

en: Video Files
br: Restroù video

en: Playlist Files
br: Restroù rolloù-lenn

en: &Apply
br: &Arload

en: &Cancel
br: &Nullañ

en: Profile
br: Aelad

en: Edit selected profile
br: Aozañ ar profil diuzet

en: Delete selected profile
br: Dilemel an aelad diuzet

en: Create a new profile
br: Krouiñ ur aelad nevez

en: Create
br: Krouiñ

en:  Profile Name Missing
br: Anv ar profil a vank

en: You must set a name for the profile.
br: Ret eo deoc'h arventenniñ anv ar profil.

en: File/Directory
br: Restr/Kavlec'h

en: File/Folder
br: Restr/Teuliad

en: Source
br: Tarzh

en: Source:
br: Tarzh:

en: Type:
br: Doare:

en: Filename
br: Anv ar restr

en: Save file...
br: Enrollañ ar restr...

en: Path
br: Hent

en: Mount Point
br: Poent savadur

en: Edit Bookmarks
br: Aozañ ar sinedoù

en: Create a new bookmark
br: Krouiñ ur sined nevez

en: Delete the selected item
br: Dilemel an ergorenn diuzet

en: Delete all the bookmarks
br: Dilemel an holl sinedoù

en: Extract
br: Eztennañ

en: &Close
br: &Serriñ

en: Convert
br: Amdreiñ

en: Browse
br: Meerdeiñ

en: Files will be placed in the same directory with the same name.
br: Ar restroù a vo lakaet e-barzh ar memes kavlec'h gant ar memes anv.

en: Append '-converted' to filename
br: Ouzhpennañ '-converted' d'an anv-restr

en: Settings
br: Arventennoù

en: Display the output
br: Diskouez an ezvont

en: &Start
br: De&raouiñ

en: Program Guide
br: Dornlevr ar goulev

en: Errors
br: Fazioù

en: Cl&ear
br: &Skarzhañ

en: Hide future errors
br: Kuzhat ar fazioù da zont

en: &Save
br: En&rollañ

en: <p>In order to protect your privacy, <i>VLC media player</i> does <b>not</b> collect personal data or transmit them, not even in anonymized form, to anyone.</p>
    <p>Nevertheless, <i>VLC</i> is able to automatically retrieve information about the media in your playlist from third party Internet-based services. This includes cover art, track names, artist names and other meta-data.</p>
    <p>Consequently, this may entail identifying some of your media files to third party entities. Therefore the <i>VLC</i> developers require your express consent for the media player to access the Internet automatically.</p>
br: <p>Evit gwareziñ ho prevezded, <i>VLC media player</i> <b>na</b> zastum roadenn personel ebet pe na zreuskas anezho, hag en ur mod anonimizet zoken, da zen.</p>
    <p>Padal, <i>VLC</i> a zo gouest da bakañ titouroù ent emgefreek diwar-benn ar mediaoù en ho roll-lenn diwar servijoù tredead ar genrouedad. Kement-se a ebarzh, goloioù, anvioù ar roudoù, anvioù an arzourien ha meta-roadennoù all.</p>
    <p>Diwar-se, an dra-se a c'hall lakaat da anavezout darn ho media gant tredeoù. Mod-se diorroerien <i>VLC</i> a c'houlenn ganeoc'h hoc'h asant evit ma c'hallfe al lenner liesvedia tizhout ent emgefreek ar genrouedad.</p>

en: Go to Time
br: Mont d'an eur

en: &Go
br: &Mont

en: Go to time
br: Mont d'an eur

en: About
br: Diwar-benn

en: <p>VLC media player is a free and open source media player, encoder, and streamer made by the volunteers of the <a href="http://www.videolan.org/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">VideoLAN</span></a> community.</p><p>VLC uses its internal codecs, works on essentially every popular platform, and can read almost all files, CDs, DVDs, network streams, capture cards and other media formats!</p><p><a href="http://www.videolan.org/contribute/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">Help and join us!</span></a>
br: <p>VLC media player a zo ul lenner mediaoù en open source media, un enkoder, ur skigner froudoù graet gant tud a-youl vat ar gumuniezh <a href="http://www.videolan.org/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">VideoLAN</span></a>.</p><p>VLC a implij e godekoù diabarzh, mont a ra en-dro e-barzh an holl bladfurmioù ar muiañ anavezet, hag e c'hall lenn peurvrasañ ar restroù, CDoù, DVDoù, froudoù kenrouedad, kartennoù pakañ ha stummoù media all!</p><p><a href="http://www.videolan.org/contribute/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">Roit an dorn deomp ha deuit e-barzh ar gumuniezh!</span></a>

en: &Recheck version
br: &Adwiriañ ar stumm

en: &Yes
br: &Ya

en: &No
br: &Ket

en: VLC media player updates
br: Hizivadennoù al lenner mediaoù VLC

en: A new version of VLC (%1.%2.%3%4) is available.
br: Ur stumm nevez eus VLC (%1.%2.%3%4) a zo hegerz.

en: &General
br: &Hollek

en: &Metadata
br: &Metaroadennoù

en: S&tatistics
br: &Stadegoù

en: &Save Metadata
br: En&rollañ ar metaroadennoù

en: Location:
br: Lec'hiadur:

en: Save log file as...
br: Enrollañ restr ar c'herzhlevr evel...

en: Application
br: Arload

en: Open Media
br: Digeriñ ur media

en: &File
br: &Restr

en: &Disc
br: &Disk

en: &Network
br: &Kenrouedad

en: Capture &Device
br: Trobarzhell enrollañ

en: &Select
br: &Diuzañ

en: &Enqueue
br: Da v&ezañ lennet

en: &Play
br: &Lenn

en: &Stream
br: &Froud

en: Open URL
br: Digeriñ un URL

en: Enter URL here...
br: Roit an URL amañ...

en: Plugins and extensions
br: Lugantoù hag astennoù

en: &Search:
br: Kla&sk:

en: More information...
br: Muioc'h a ditouroù...

en: Reload extensions
br: Adkargañ an astennoù

en: Skins customize player's appearance. You can activate them through preferences.
br: Gant an temoù e vez personelaet neuz al lenner. Gellout a rit enaouiñ anezho e-barzh ar gwellvezioù.

en: Version
br: Stumm

en: Website
br: Lec'hienn web

en: Files
br: Restroù

en: Show settings
br: Diskouez an arventennoù

en: Simple
br: Eeun

en: &Reset Preferences
br: &Adderaouiñ ar gwellvezioù

en: Only show current
br: Diskouez war-ober hepken

en: Stream Output
br: Ezvont ar froud

en: Back
br: Distro

en: Toolbars Editor
br: Aozer Barrenn-ostilhoù

en: Big Button
br: Afell vras

en: Native Slider
br: Rinkler genidik

en: Toolbar position:
br: Lec'hiadur ar varrenn ostilhoù

en: Line 1:
br: Linenn 1:

en: Line 2:
br: Linenn 2:

en: New profile
br: Aelad nevez

en: Select profile:
br: Diuzañ an aelad:

en: Cl&ose
br: S&erriñ

en: Profile Name
br: Anv ar profil

en: Please enter the new profile name.
br: Ebarzhit anv ar profil nevez.

en: Small Volume
br: Live-son bihan

en: DVD menus
br: Lañserioù an DVD

en: Teletext transparency
br: Treuswelusted an Teletext

en: Playback Buttons
br: Afell al lenn

en: Schedule
br: Frammad amzer

en: Repeat:
br: Adlenn:

en: I&mport
br: E&nporzhiañ

en: E&xport
br: Ez&porzhiañ...

en: Open VLM configuration...
br: Digeriñ ar c'hefluniañ VLM

en: Schedule:
br: Frammad amzer:

en: Open Directory
br: Digeriñ ur c'havlec'h

en: Open Folder
br: Digeriñ un teuliad

en: Open playlist...
br: Digeriñ ar roll-lenn...

en: XSPF playlist
br: Roll-lenn XSPF

en: M3U playlist
br: Roll-lenn M3U

en: M3U8 playlist
br: Roll-lenn M3U8

en: Save playlist as...
br: Enrollañ ar roll-lenn evel...

en: Open subtitles...
br: Digeriñ an istitloù...

en: Media Files
br: Restroù media

en: All Files
br: An holl restroù

en: Paused
br: Ehanet

en: P&layback
br: &Lenn

en: &Audio
br: &Aodio

en: Subti&tle
br: Is&titl

en: V&iew
br: S&krammañ

en: &Help
br: &Skoazell

en: Open &File...
br: &Digeriñ ur restr...

en: Open &Disc...
br: Digeriñ ur &gantenn...

en: Open &Network Stream...
br: Digeriñ ur froud er ge&nrouedad...

en: Open &Capture Device...
br: Digeriñ un drobarzhell en&rollañ...

en: Open &Location from clipboard
br: Digeriñ ul &lec'hiadur diouzh ar golver

en: Conve&rt / Save...
br: Amd&reiñ / Enrollañ...

en: &Stream...
br: &Froud...

en: &Quit
br: &Kuitaat

en: &Effects and Filters
br: &Efedoù ha siloù

en: &Track Synchronization
br: Sinkroneladur ar &roudenn

en: Plu&gins and extensions
br: Lu&gantoù hag astennoù

en: Customi&ze Interface...
br: Personalaat an etrefas...

en: &Preferences
br: &Gwellvezioù

en: &View
br: &Gwelout

en: Play&list
br: Roll-&lenn

en: Ctrl+L
br: Ktrl+L

en: Docked Playlist
br: Roll-lenn enkorfet

en: Ctrl+H
br: Krl+H

en: &Fullscreen Interface
br: Etre&fas skramm-leun

en: &Advanced Controls
br: Kontrolloù &araokaet

en: Status Bar
br: Barenn ar stad

en: Visualizations selector
br: Diuzer ar modoù-gwelet

en: &Increase Volume
br: &Uhelaat al live-son

en: D&ecrease Volume
br: Iz&elaat al live-son

en: Audio &Device
br: &Trobarzhell aodio

en: Audio &Track
br: &Roudenn aodio

en: &Visualizations
br: Modoù-gwelet

en: Sub &Track
br: &Roudenn stitloù

en: Video &Track
br: Roudenn video

en: &Fullscreen
br: Skramm-&leun

en: &Zoom
br: &Zoumañ

en: &Aspect Ratio
br: &Feur an neuz

en: &Crop
br: Didro&c'hañ

en: &Deinterlace
br: &Digenweañ

en: &Deinterlace mode
br: Mod &Digenweañ

en: T&itle
br: T&itl

en: &Chapter
br: &Chabistr

en: &Program
br: &Goulev

en: &Manage
br: &Ardeiñ

en: Check for &Updates...
br: Gwiriañ an hizi&vadennoù...

en: &Stop
br: Paoue&z

en: Pre&vious
br: Dia&raok

en: Ne&xt
br: &War lerc'h

en: Sp&eed
br: T&izh

en: &Faster
br: &Buanoc'h

en: N&ormal Speed
br: T&izh normal

en: Slo&wer
br: &Gorrekoc'h

en: &Jump Forward
br: Mont war-raok

en: Jump Bac&kward
br: Mont war-gil

en: Ctrl+T
br: Ktrl+T

en: Open &Network...
br: Digeriñ ur ge&nrouedad...

en: &Playback
br: &Lenn

en: &Clear
br: &Skarzhañ

en: Systray icon
br: Arlun ar varrenn labourioù

en: Show playing item name in window title
br: Diskouez anv an elfenn a zo lennet e-barzh titl ar prenestr

en: Show the name of the song or video in the controller window title.
br: Diskouez anv ar sonenn pe ar video e-barzh titl prenestr ar c'hontroller.

en: Show notification popup on track change
br: Diskouez ar c'hemenn kemperzhel pa cheñch roudenn

en: Show a notification popup with the artist and track name when the current playlist item changes, when VLC is minimized or hidden.
br: Diskouez ur c'hemenn kemperzhel gant an an arzour hag ar roudenn pa cheñch an elfenn red, pa vez pe bihanaet pe kuzhet VLC.

en: Define the colors of the volume slider
br: Termeniñ livioù ar reti live-son

en: Define the colors of the volume slider
    By specifying the 12 numbers separated by a ';'
    Default is '255;255;255;20;226;20;255;176;15;235;30;20'
    An alternative can be '30;30;50;40;40;100;50;50;160;150;150;255'
br: Termeniñ livioù ar reti live-son
    En ur spisaat an 12 niver skejet gant ur ';'
    Dre ziouer a zo '255;255;255;20;226;20;255;176;15;235;30;20'
    Ur stumm pebeil a c'hall bezañ '30;30;50;40;40;100;50;50;160;150;150;255'

en: Load extensions on startup
br: Kargañ an astennoù e-pad al loc'hañ

en: Start in minimal view (without menus)
br: Loc'hañ gant ar mod-gwelet bihanañ (hep lañser)

en: Ignore keyboard volume buttons.
br: Na ober van ouzh boutonioù klavier al live-son.

en: With this option checked, the volume up, volume down and mute buttons on your keyboard will always change your system volume. With this option unchecked, the volume buttons will change VLC's volume when VLC is selected and change the system volume when VLC is not selected.
br: Pa vez enaouet an dibarzh-mañ ar boutonioù uhelaat al live-son, izelaat al live-son ha mutaat a cheñcho ivez live-son ho sistem. Pa vez lazhet an dibarzh-mañ, ar boutonioù live-son a cheñcho live-son VLC pa vez diuzet ha pa ne vez ket e cheñcho live-son ar sistem.

en: When minimized
br: Pa vez bihanikaet

en: Qt interface
br: Etrefas Qt

en: errors
br: Fazioù

en: debug
br: diveugañ

[ctx: Tooltip|Clear]
en: Clear
br: Skarzhañ

en: Open a skin file
br: Digeriñ ur restr tem

en: Skin files |*.vlt;*.wsz;*.xml
br: Restroù tem |*.vlt;*.wsz;*.xml

en: Open playlist
br: Digeriñ ar roll-lenn

en: Save playlist
br: Enrollañ ar roll-lenn

en: Skin to use
br: Tem da vezañ implijet

en: Path to the skin to use.
br: Hent betek an tem da vezañ implijet.

en: Config of last used skin
br: Kefluniad ar c'hroc'hen diwezhañ

en: Show VLC on the taskbar
br: Diskouez VLC er varrenn drevelloù

en: Use a skinned playlist
br: Implijout ar roll-lenn gwisket

en: When set to 'no', this parameter is intended to give old skins a chance to play back video even though no video tag is implemented
br: P'emañ lakaet war "Ket", an arventenn-mañ a zo soñjet evit reiñ an tu d'an temoù kozh da lenn ar videoioù ha pa ne vefe ket emplementet baliz ar video

en: Skinnable Interface
br: Etrefas gwiskadus

en: Select skin
br: Diuzañ ur c'hroc'hen

en: Brightness threshold
br: Bevenn ar sked

en: When this mode is enabled, pixels will be shown as black or white. The threshold value will be the brightness defined below.
br: Pa vez enaouet ar mod-mañ, ar pikseloù a vo diskouezet e gwenn pe e du. Talvoudegezh vevenn ar sked a vez termenet dindan.

en: Image contrast (0-2)
br: Dargemm ar skeudenn (0-2)

en: Image saturation (0-3)
br: Peurvec'hiañ ar skeudenn (0-3)

en: Image brightness (0-2)
br: Sked ar skeudenn (0-2)

en: Set the image brightness, between 0 and 2. Defaults to 1.
br: Termeniñ sked ar skeudenn, etre 0 ha 2. Dre ziouer da 1.

en: Image gamma (0-10)
br: Gamma ar skeudenn (0-10)

en: Temporal-spatial
br: Amzerel-spas

en: No
br: Ket

en: Be quiet
br: Didrouz

en: Log to file
br: Kerzhlevr d'ur restr

en: Log filename
br: Anv ar restr renabl

en: Specify the log filename.
br: Merkit anv ar restr renabl.

en: Verbosity
br: Munudoù

en: Lua interface
br: Etrefas Lua

en: Lua interface configuration
br: Kefluniañ etrefas Lua

en: Lua interface configuration string. Format is: '["<interface module name>"] = { <option> = <value>, ...}, ...'.
br: Chadenn kefluniañ etrefas Lua. Ar stumm a zo:'["<interface module name>"] = { <option>= <value>, ...}, ...'.

en: Source directory
br: Kavlec'h mammenn

en: Directory index
br: Indeks ar c'havlec'h

en: CLI input
br: Enmont CLI

en: Lua interpreter
br: Jubenner Lua

en: Lua HTTP
br: HTTP Lua

en: Lua Playlist
br: Roll-lenn Lua

en: Lua Art
br: Arz Lua

en: Lua Extension
br: Astenn Lua

en: Lua SD Module
br: Modulenn SD Lua

en: Folder meta data
br: Metaroadennoù an teuliad

en: Album art filename
br: Anv-restr golo an albom

en: Filename to look for album art in current directory
br: Anv ar restr da sellet war-lerc'h goloioù albom e-barzh ar c'havlec'h red

en: Other
br: All

en: Soundtrack
br: Roudenn ar son

en: Noise
br: Trouz

en: Meditative
br: Prederius

en: Electronic
br: Elektronek

en: Speech
br: Komzoù

en: Duet
br: Daouad

en: The username of your last.fm account
br: Anv-implijader ho kont last.fm

en: Submission of played songs to last.fm
br: O kas ar sonennoù lennet da last.fm

en: last.fm username or password is incorrect. Please verify your settings and relaunch VLC.
br: direizh eo an anv-implijader pe ar ger-tremen last.fm. Adwelit hoc'h arventennoù hag adloc'hit VLC mar plij.

en: Last.fm username not set
br: Anv-impllijader Last.fm nann-spisaet

en: Please set a username or disable the audioscrobbler plugin, and restart VLC.
    Visit http://www.last.fm/join/ to get an account.
br: Spisait an anv-implijader pe lazhit al lugant audiocrobbler mar plij, hag adloc'hit VLC.
    Kit da weladenniñ http://www.last.fm/join/ evit kaout ur gont.

en: GNU TLS server
br: Dafariad Gnu TLS

en: M3U playlist export
br: Ezporzhiañ ar roll-lenn M3U

en: M3U8 playlist export
br: Ezporzhiañ ar roll-lenn MU

en: XSPF playlist export
br: Ezporzhiañ ar roll-lenn XSPF

en: HTML playlist export
br: Ezporzhiañ ar roll-lenn HTML

en: Stats
br: Stadegoù

en: Comment
br: Askelenn

en: Packet Size
br: Ment ar pakadoù

en: ASF muxer
br: Displezher ASF

en: Unknown Video
br: Video dianav

en: AVI muxer
br: Liesplezher AVI

en: MP4/MOV muxer
br: Liesplezher MP4/MOV

en: Fragmented and streamable MP4 muxer
br: Liesplezher MP4 bruzunet ha skignus

en: PS muxer
br: Liesplezher PS

en: Audio PID
br: Aodio PID

en: Crypt audio
br: enrinegañ an aodio

en: Crypt video
br: Enrinegañ ar video

en: TS muxer (libdvbpsi)
br: Liesplezher TS (libdvbpsi)

en: Multipart JPEG muxer
br: Liesplezher liesfurmad JPEG

en: Ogg/OGM muxer
br: Liesplezher Ogg/OGM

en: WAV muxer
br: Liesplezher WAV

en: Now playing
br: O lenn bremañ

en: Notify
br: Kemenniñ

en: LibNotify Notification Plugin
br: Lugant kemenniñ Libnotify

en: A/52 audio packetizer
br: Paketer aodio A/52

en: Flac audio packetizer
br: Paketer aodio Flac

en: H.264 video packetizer
br: Paketer video H.264

en: MPEG4 audio packetizer
br: Paketer audio MPEG4

en: MPEG4 video packetizer
br: Paketer video MPEG4

en: MPEG-I/II video packetizer
br: Paketer video MPEGI/II

en: MPEG Video
br: Video MPEG

en: VC-1 packetizer
br: Paketer VC-1

en: My Videos
br: Ma videoioù

en: My Music
br: Ma Sonioù

en: Picture
br: Skeudenn

en: My Pictures
br: Ma skeudennoù

en: MTP devices
br: Trobarzhelloù  MTP

en: MTP Device
br: Trobarzhell MTP

en: Discs
br: Diskoù

en: Podcasts
br: Podskignaoù

en: Podcast URLs list
br: Roll an URLoù podskignaoù

en: Audio capture
br: Enrollañ an aodio

en: Audio capture (PulseAudio)
br: Enrollañ an aodio (PulseAudio)

en: Session
br: Estez

en: Tool
br: Benveg

en: User
br: Implijader

en: Video capture
br: Enrollañ an aodio

en: Video capture (Video4Linux)
br: Enrollañ an aodio (Video4Linux)

en: Audio capture (ALSA)
br: Enrollañ an aodio (ALSA)

en: Unknown type
br: Doare dianav

en: Universal Plug'n'Play
br: Hollvedel Plug'n'Play

en: Screen capture
br: Tapadenn-skramm

en: Your window manager does not provide a list of applications.
br: Ho merer prenestroù na ro listennad arload ebet.

en: Applications
br: Arloadoù

en: Desktop
br: Burev

en: Input FIFO
br: Enmont FIFO

en: Output FIFO
br: Ezvont FIFO

en: Full path of the image files to use. Format is <image>[,<delay in ms>[,<alpha>]][;<image>[,<delay>[,<alpha>]]][;...]. If you only have one file, simply enter its filename.
br: Hent klok ar skeudenn da implijout. Ar furmad a zo <image>[,<delay in ms>[,<alpha>]][;<image>[,<delay>[,<alpha>]]][;...]. M'ho peus ur restr nemetken, ebarzhit e anv-restr ken aes ha tra.

en: Opacity of the logo
br: Demerez al logo

en: Logo position
br: Lec'hiadur ar

en: Font size, pixels
br: Ment ar skritur, pikseloù

en: Misc
br: Liesseurt

en: Number of rows
br: Niver a renkoù

en: Number of columns
br: Niver a bannoù

en: Keep aspect ratio
br: Mirout feur an neuz

en: Elements order
br: Urzh an elfennoù

en: auto
br: emgefre

en: VNC Host
br: Ostiz VNC

en: VNC hostname or IP address.
br: Anv-herbrec'hier VNC pe chomlec'hioù IP.

en: VNC Port
br: Porzh VNC

en: VNC Password
br: Ger-tremen VNC

en: VNC password.
br: Ger-tremen VNC.

en: Remote-OSD
br: OSD a-bell

en: Text position
br: Lec'hiadur an destenn

en: Don't show
br: Ne ziskouez ket

en: Read size
br: Ment al lenn

en: APE/ID3 tags-skipping filter
br: Sil ar balizoù APR/ID3

en: Destination bridge-in name
br: Anv ar pont enmont degemer

en: Name of the destination bridge-in. If you do not need more than one bridge-in at a time, you can discard this option.
br: Anv ar pont pal. Ma n'ho peus ket ezhomm eus muioc'h evit ur pont pal war an dro e c'hellit digochañ an dibarzh-mañ.

en: Name of current instance
br: Anv an eriol red

en: Name of this bridge-in instance. If you do not need more than one bridge-in at a time, you can discard this option.
br: Anv ar pont enmont instañs-mañ. Ma ne lennit ket muioc'h evit ur pont enmont war an dro, gellout a rit dilezel an dibarzh-mañ.

en: Bridge
br: Pont

en: Conversion quality
br: Kalite an emdroañ

en: Ok, Don't warn me again
br: Mat eo, chom hep kemenn ac'hanon ken

en: Display stream output
br: Diskouez ezvont ar froud

en: Duplicate stream output
br: Eilañ ezvont ar froud

en: Output muxer
br: Liesplezher an ezvont

en: This is the default muxer method that will be used.
br: An hentenn liesplezher dre ziouer-mañ a vo implijet.

en: Audio output muxer
br: Liesplezher an ezvont aodio

en: Video output muxer
br: Liesplezher an ezvont video

en: This is the muxer that will be used for video.
br: Al liesplezher-mañ eo a vo implijet evit ar video.

en: Output URL
br: URL an ezvont

en: Audio output URL
br: URL an ezvont aodio

en: Video output URL
br: URL an ezvont aodio

en: Video filter
br: Sil video

en: Image chroma
br: Chroma ar skeudenn

en: Session name
br: Anv an dalc'h

en: This is the name of the session that will be announced in the SDP (Session Descriptor).
br: An anv-mañ a zo hini an dalc'h a vo kemennet e-barzh an SDP (Deskriver Dalc'h).

en: Session description
br: Deskrivadur an estez

en: Session URL
br: URL an estez

en: Session email
br: Postel an estez

en: Audio port
br: Porzh aodio

en: Video port
br: Porzh video

en: Set ID
br: Dibab an ID

en: Set Lang
br: Arventenniñ ar yezh

en: Muxer to use for the stream.
br: Liesplezher da vezañ implijet gant ar froud.

en: Filename for stream (helper setting for dst)
br: Anv-restr evit ar froud (arventennoù skoazell evit dst)

en: Filename for stream. Helper setting for dst, dst=bind+'/'+path. dst-parameter overrides this.
br: Anv-restr evit ar froud. Arventennoù skoazell evit dst, dst=bind+'/'+hent, arventennoù-dst a flastr an dra-mañ.

en: Video encoder
br: Enboneger ar video

en: Video bitrate
br: Kas binarel video

en: Video scaling
br: Skeulaat ar video

en: Deinterlace video
br: Digenweañ ar video

en: Deinterlace the video before encoding.
br: Digenweañ ar video a-raok an enkodañ.

en: Deinterlace module
br: Modulenn an digenweañ

en: Audio encoder
br: Enboneger aodio

en: This is the audio codec that will be used.
br: Kodek aodio da implijout.

en: Audio bitrate
br: Kas binarel aodio

en: Audio filter
br: Sil aodio

en: Transcode
br: Treuzvonegañ

en: Font size in pixels
br: Ment ar skritur e pikselioù

en: Text opacity
br: Demerez an destenn

en: SVG template file
br: Restr Patrom SVG

en: Conversions from
br: Amdroadurioù diouzh

en: MMX conversions from
br: Amdreioù MMX diouzh

en: SSE2 conversions from
br: Dilemel diwar ar _roll

en: OpenMAX DL image processing
br: Tretadur ar skeudennoù OpenMAX DL

en: RV32 conversion filter
br: Sil an amdrodur RV32

en: Scaling mode
br: Mod skeuliañ

en: Experimental
br: Arnodel

en: Area
br: Maezienn

en: YUVP converter
br: Amdroer YUVP

en: Image adjust
br: Kengeidañ ar skeudenn

en: Transparency mask
br: Maskl an treuzwelusted

en: Alpha mask
br: Maskl alfa

en: Window size
br: Ment ar fenestr

en: Ball color
br: Liv ar volotenn

en: Ball speed
br: Tizh ar volotenn

en: Ball size
br: Ment ar volotenn

en: Ball video filter
br: Sil ar video Ball

en: Output height
br: Uhelder an ezvont

en: Pixels to crop from top
br: Pikselioù da grennañ adalek al laez

en: Low
br: Izel

en: Streaming deinterlace mode
br: Mod degenweañ ar froud

en: This controls the strength of the darkening filter that simulates CRT TV phosphor light decay for the old field in the Phosphor framerate doubler. Default: Low.
br: An dra-se a gontroll kreñvder ar sil teñvalaat hag a ra evel ma vefe ar c'houlaouenn fosforek a oa gant ar skrammoù kozh d'an TVoù gant ur sil fosfor. Dre ziouer: izel.

en: Erase video filter
br: Dilemel sil ar videoioù

en: Erase
br: Diverkañ

en: Add a blurring effect
br: Ouzhpennañ un efed ruzed

en: Gaussian Blur
br: Ruzed Gauss

en: Apply cartoon effect
br: Arloañ un efed bannoù treset

en: Grain
br: greun

en: Invert video filter
br: Tuginañ sil ar video

en: Color inversion
br: Tuginañ al livioù

en: Magnify
br: Zoumañ

en: Mirror orientation
br: Tuañ ar melezour

en: Vertical
br: A-serzh

en: Horizontal
br: A-blaen

en: Mirror video filter
br: Sil video ar

en: OpenCV example
br: Skouerioù OpenCV

en: Haar cascade filename
br: Anv-restr lamm-dour Haar

en: Name of XML file containing Haar cascade description
br: Anv ar restroù XML oc'h enderc'hel deskrivadur al lamm-dour Haar

en: Display the input video
br: Diskouez enmont ar video

en: Show only errors
br: Diskouez ar fazioù hepken

en: Scale factor (0.1-2.0)
br: Feur skeuliañ (0,1-2,0)

en: OpenCV internal filter name
br: Anv ar sil diabarzh OpenCV

en: Name of internal OpenCV plugin filter to use
br: Anv sil al lugant diabarzh OpenCV da implijout

en: Lowest
br: izelañ

en: Angle in degrees
br: Korn e derezioù

en: Rotate
br: C'hwelañ

en: Image format
br: Furmad ar skeudenn

en: Recording ratio
br: Feur an enrollañ

en: Filename prefix
br: Rakger an anv-restr

en: Prefix of the output images filenames. Output filenames will have the "prefixNUMBER.format" form if replace is not true.
br: Rakger an anvioù-restr skeudenn ezvont. An anvioù-restr ezvont o do ar furmad 'prefixNUMBER.format'.

en: Always write to the same file instead of creating one file per image. In this case, the number is not appended to the filename.
br: Skrivañ bepred e-barzh ar memes restr e-plas krouiñ unan dre skeudenn. En degouezh-mañ, ne vez ket ouzhpennet d'an anv-restr.

en: Transformation
br: Treuzfurmadur

en: Wave
br: Gwagenn

en: ASCII Art
br: Arz ASCII

en: Embedded window video
br: Video ar prenestr enkorfet

en: Framebuffer resolution to use
br: Spisder memor-skurzer da implijout

en: Select the resolution for the framebuffer. Currently it supports the values 0=QCIF 1=CIF 2=NTSC 3=PAL, 4=auto (default 4=auto)
br: Diuzit ar spisder evit ar memor-skurzer. An talvoudegezhioù 0=QCIF 1=CIF 2=NTSC 3=PAL, 4=auto (dre ziouer 4=otom) a vez degemeret gantañ

en: Framebuffer uses hw acceleration
br: Ar "memor-skurzer" a implij buanadurioù an dafar

en: Image format (default RGB)
br: Furmad ar skeudenn (RGG dre ziouer)

en: Video mode
br: mod ar video

en: OpenGL extension
br: Astenn OpenGL

en: OpenGL ES 2 extension
br: Astenn OpenGL ES 2

en: OpenGL video output
br: Ezvont video OpenGL

en: Name of desired display device
br: Anv an trevnad diskouez c'hoantaet

en: In a multiple monitor configuration, you can specify the Windows device name of the display that you want the video window to open on. For example, "\\.\DISPLAY1" or "\\.\DISPLAY2".
br: E-barzh ur c'hefluniañ gant meur a vonitor e c'hallit spisaat anv an trevnad Windows a genglot gant ar monitor ho peus c'hoant da sellet ouzh ar video warnañ. Da skouer,  "\\.\DISPLAY1" pe "\\.\DISPLAY2".

en: Pitch
br: Tachenn

en: Video memory output
br: Ezvont ar memo video

en: Video memory
br: Memor ar video

[ctx: ASCII]
note: xgettext: This is a plain ASCII spelling of "VLC media player" for the ICCCM window name. This must be pure ASCII. The limitation is partially with ICCCM and partially with VLC. For Latin script languages, you may need to strip accents. For other scripts, you will need to transliterate into Latin.
en: VLC media player
br: Lenner mediaoù VLC

en: X11 display
br: Diskouez X11

en: X window
br: Prenestr X

en: X11 video window (XCB)
br: Prenestr video X11 (XCB)

en: X11 video output (XCB)
br: Ezvont video X11 (XCB)

en: XVideo output (XCB)
br: Ezvont XVideo (XCB)

en: device, fifo or filename
br: trevnad, fifo pe anv ar restr

en: device, fifo or filename to write yuv frames too.
br: trevnad, fifo pe anv ar restr da skrivañ framoù yuv.

en: YUV output
br: Ezvont YUV

en: YUV video output
br: Ezvont video YUV

en: Video output modules
br: Modulenn an ezvont video

en: Clone video filter
br: Klonañ ar sil video

en: Attenuation, middle (in %)
br: Skañvadur, kreizad (e %)

en: Element aspect ratio
br: Feur neuz an elfenn

en: Image wall
br: Moger skeudennoù

en: This allows you to set the resolution of the Goom display (bigger resolution will be prettier but more CPU intensive).
br: An dra-se a ro an tu deoc'h da dermeniñ spisder diskwel ar prenestr Goom (ur spisder uheloc'h a vo bravoc'h met a c'houlenno muioc'h digant ar prosesor).

en: Goom effect
br: Efed Goom

en: Title font
br: Skritur an titl

en: Font used for the titles
br: Skritur da vezañ implijet en titloù

en: Font menu
br: Lañser an nodezh

en: Font used for the menus
br: Skritur da vezañ implijet el lañserioù

en: libprojectM effect
br: Efed libprojectM

en: Effects list
br: Roll an efedoù

en: V-plane color
br: Liv V-plane

en: Visualizer
br: Diskouezer

en: Visualizer filter
br: Sil diskouezer

en: Play List
br: Roll-lenn

en: Output
br: Ezvont

en: Video FPS
br: FPS ar video

en: Error:
br: Fazi !

en: File name
br: Anv ar restr

en: Background
br: Drekva

en: Time:
br: Amzer:

en: VLC media player - Web Interface
br: Lenner mediaoù VLC - Etrefas web

en: Track Synchronisation
br: Sinkroneladur ar roudenn

en: Loop
br: Lagadenn

en: Volume will be controlled by the player, and not the <i>Main Controls</i>.
br: Al live-son a vo kontrollet gant al lenner, ha neket gant ar <i>C'hontrolloù-pennañ</i>.

en: Dialog
br: Diviz

en: &Save as...
br: En&rollañ evel...

en: Modules Tree
br: Gwezenn ar moduloù

en: Show extended options
br: Diskouez an dibarzhioù ledanaet

en: Show &more options
br: Diskouez muioc'h a zibarzhioù

en: Edit Options
br: Aozañ an dibarzhioù

en: Select the file
br: Diuzañ ur restr

en: Capture mode
br: Mod an enrollañ

en: Device Selection
br: Diuzañ un drobarzhell

en: Options
br: Dibarzhioù

en: Advanced options...
br: Dibarzhioù araokaet...

en: Disc Selection
br: Diuzañ ur gantenn

en: No disc menus
br: Lañser gantenn ebet

en: Disc device
br: Trobarzhell diskoù

en: Audio and Subtitles
br: Aodio hag istitloù

en: File Selection
br: Diuzañ ur restr

en: You can select local files with the following list and buttons.
br: Gallout a rit diuzañ restroù lec'hel gant ar roll da heul hag an afelloù.

en: Add...
br: Ouzhpennañ...

en: Network Protocol
br: Protokol ar genrouedad

en: Profile edition
br: Aozadur ar profil

en: Features
br: Fonksionoù

en: Profile &Name
br: Profil &Anv

en: Miscellaneous Options
br: Dibarzhioù liesseurt

en: Output module:
br: Modulenn an ezvont:

en: Effects
br: Efedoù

en: Visualization:
br: Mod-diskouez:

en: Enable Time-Stretching audio
br: Enaouiñ astennadur amzerel an aodio

en: Normalize volume to:
br: Normalizañ al live-son da:

en: Tracks
br: Roudennoù

en: Preferred audio language:
br: Yezh aodio kavet gwellañ:

en: Password:
br: Ger-tremen:

en: Username:
br: Anv-implijader:

en: Submit played tracks stats to Last.fm
br: Kas ar stadegoù lenn roudoù da Last.fm

en: Codecs
br: Kodekoù

en: Optical drive
br: Trobarzhell lenner diskoù

en: Default optical device
br: Trobarzhell lenner diskoù dre ziouer

en: Damaged or incomplete AVI file
br: Restr AVI labezet pe diglok

en: HTTP proxy URL
br: URL ar proksi HTTP

en: HTTP (default)
br: HTTP (dre ziouer)

en: Menus language:
br: Lañser yezhoù:

en: Look and feel
br: Neuz ha santad

en: Use custom skin
br: Implijout ur c'hrogen personalaet

en: This is VLC's default interface, with a native look and feel.
br: An dra-mañ a zo etrefas dre ziouer VLC, gant an neuz orin.

en: Resize interface to video size
br: Adventañ an etrefas war ment ar video

en: Force window style:
br: Rediañ neuz ar prenestr:

en: Allow only one instance
br: Aotren un eriol nemetken

en: Every
br: Pep

en: Enable On Screen Display (OSD)
br: Enaouiñ an diskouez er skramm (OSD)

en: Enable subtitles
br: Enaouiñ an istitloù

en: Default encoding
br: Enkodañ dre ziouer

en: Edit settings
br: Aozañ an arventennoù

en: Control
br: Kontroll

en: Run manually
br: Lañsañ dre zorn

en: Status
br: Stad

en: Prev
br: Kent

en: Add Input
br: Ouzhpennañ an enmont

en: Edit Input
br: Aozañ an enmont

en: Clear List
br: Skarzhañ al listenn

en: Launching an update request...
br: O loc'hañ un azgoulenn evit hizivaat...

en: Negate colors
br: Tuginañ al livioù

en: Colors
br: Livioù

en: Angle
br: Korn

en: none
br: hini ebet

en: Mask
br: Maskl

en: Mirror
br: Melezour

en: VLM configurator
br: Keflunier VLM

en: Media Manager Edition
br: Merer ar mediaoù

en: Name:
br: Anv:

en: Input:
br: Enmont:

en: Select Input
br: Diuzañ un enmont

en: Output:
br: Ezvont:

en: Select Output
br: Diuzañ un ezvont

en: Muxer:
br: Liesplezher:
