vlc 3.0.22-rc1 - en to mn translation catalogue (1516 entries)

en: This program comes with NO WARRANTY, to the extent permitted by law.
    You may redistribute it under the terms of the GNU General Public License;
    see the file named COPYING for details.
    Written by the VideoLAN team; see the AUTHORS file.
mn: Энэ програм нь БАТАЛГАА өгөхгүй, цар хүрээ нь хуулиар зөвшөөрөгдсан.
    Та GNU General Public License-ын нөхцөлийн дор түгээж болно;
    дэлгэрэнгүйг COPYING нэртэй файлаас харна уу.
    VideoLAN баг бүтээв; AUTHORS файлыг харна уу.

en: VLC preferences
mn: VLC тохируулгууд

en: Select "Advanced Options" to see all options.
mn: "Өргөтгөсөн Сонголтууд"-г сонговол бүх сонголтыг харна.

en: Interface
mn: Харагдах байдал

en: Settings for VLC's interfaces
mn: VLC-ийн харагдах байдлын тохиргоо

en: Main interfaces settings
mn: Ерөнхий харагдах байдлын тохиргоо

en: Main interfaces
mn: Үндсэн харагдах байдал

en: Settings for the main interface
mn: Үндсэн харагдах байдлын тохиргоой

en: Control interfaces
mn: Удирдлагын харагдах байдал

en: Settings for VLC's control interfaces
mn: Удирдлагын харагдах байдлын тохиргоо

en: Hotkeys settings
mn: Халуунтовч тохируулга

en: Audio
mn: Дуу

en: Audio settings
mn: Дууны тохиргоо

en: General audio settings
mn: Ерөнхий дууны тохиргоо

en: Filters
mn: Шүүлтүүрүүд

en: Audio filters are used to process the audio stream.
mn: Дууны шүүлтүүр нь дууны урсгалын үед хэрэглэгдэнэ.

en: Visualizations
mn: Хийсвэрлэлтүүд

en: Audio visualizations
mn: Дууны хийсвэрлэлт

en: Output modules
mn: Гаргах модулиуд

en: General settings for audio output modules.
mn: Дуу гаргах модулиудын ерөнхий тохиргоо.

en: Miscellaneous
mn: Бусад зүйлс

en: Miscellaneous audio settings and modules.
mn: Дууны бусад тохируулга, модулиуд.

en: Video
mn: Видео

en: Video settings
mn: Видео тохируулгууд

en: General video settings
mn: Ерөнхий видео тохируулга

en: General settings for video output modules.
mn: Дүрс гаргах модулиудын ерөнхий тохиргоо.

en: Video filters are used to process the video stream.
mn: Видео шүүлтүүр нь видео урсгалын үед хэрэглэгдэнэ.

en: Subtitles / OSD
mn: Дэдбичвэр / OSD

en: Settings related to On-Screen-Display, subtitles and "overlay subpictures"
mn: OSD, бичвэр болон "дэд зураг"-ийн бусад тохиргоонууд.

en: Splitters
mn: Зааглагчууд

en: Input / Codecs
mn: Оролт / Кодчилол

en: Settings for input, demultiplexing, decoding and encoding
mn: Оролт, задлалт, кодчилол болон код тайлах тохиргоонууд.

en: Access modules
mn: Хандах модулиуд

en: Settings related to the various access methods. Common settings you may want to alter are HTTP proxy or caching settings.
mn: VLC -ийг ашиглан хандах олон аргуудын тохиргоо. Үндсэн тохиргоогоор HTTP прокси болон нөөцлөлтийн тохиргоог өөрчилж болно.

en: Stream filters
mn: Урсгах шүүлтүүр

en: Stream filters are special modules that allow advanced operations on the input side of VLC. Use with care...
mn: Хандах шүүлтүүр нь VLC-ийн оролтын хэсэг дэх дэвшмэл үйлдлийг зөвшөөрөх онцгой модуль юм. Та юу хийхээ мэдэхгүй байвал юунд ч хүрээд хэрэггүй.

en: Demuxers
mn: Задлагчууд

en: Demuxers are used to separate audio and video streams.
mn: Задлагчууд нь аудио, видео урсгалуудыг салгахад хэрэглэгдэнэ.

en: Video codecs
mn: Видео кодчилол

en: Settings for the video, images or video+audio decoders and encoders.
mn: Дүрс, зураг эсвэл дүрс+дууны кодчилол болон код тайлах тохирхигоонууд.

en: Audio codecs
mn: Дууны кодчилол

en: Settings for the audio-only decoders and encoders.
mn: Зөвхөн аудионы кодчилол болон код тайлах тохиргоонууд.

en: Subtitle codecs
mn: Дэдбичвэрийн кодчилол

en: General input settings. Use with care...
mn: Ерөнхий оролтын тохиргоо. Анхааралтай хэрэглэээрэй.

en: Stream output
mn: Гаргах урсгал

en: Stream output settings are used when acting as a streaming server or when saving incoming streams.
    Streams are first muxed and then sent through an "access output" module that can either save the stream to a file, or stream it (UDP, HTTP, RTP/RTSP).
    Sout streams modules allow advanced stream processing (transcoding, duplicating...).
mn: Гаргах урсгал нь сервэрээс татах эсвэл ирж буй урсгалыг хадгалахад VLC-д юу зөвшөөрөхийг зааварчилна.
    Урсгалууд нь эхлээд нэгтгэгдээд, дараа нь "хандах гаралт" модулиар файл руу хадгалах эсвэл урсгахад (UDP, HTTP, RTP/RTSP) илгээгдэнэ.
    Sout урсгалын модуль нь өргөтгөсөн урсгалын явцыг (хувиргалт, хувилах...) зөвшөөрнө.

en: General stream output settings
mn: Ерөнхий гаргах урсгалын тохиргоонууд

en: Muxers
mn: Нэгтгэгчүүд

en: Access output
mn: Хандах гаралт

en: Packetizers
mn: Багцлагчууд

en: Sout stream
mn: Sout урсгал

en: Playlist
mn: ТоглохЖагсаалт

en: General playlist behaviour
mn: Тоглох жагсаалтын ерөнхий байдал

en: Services discovery
mn: Үйлчилгээний нээлт

en: Advanced
mn: Өргөтгөсөн

en: Advanced settings. Use with care...
mn: Өргөтгөсөн тохиргоонууд. Анхааралтай хэрэглэ.

en: Advanced settings
mn: Өргөтгөсөн тохиргоонууд

en: &Open File...
mn: &Файл нээх...

en: &Advanced Open...
mn: &Сонголттой нээх...

en: Open D&irectory...
mn: Ха&втас нээх...

en: Open &Folder...
mn: Ха&втас нээх...

en: Select one or more files to open
mn: Нээхийн тулд нэг ба олон файлыг сонгоно уу

en: Select Directory
mn: Хавтас сонгох

en: Select Folder
mn: Хавтас сонгох

en: Media &Information
mn: Дамжуулгын тухай

en: &Codec Information
mn: Мэдээлэл авах

en: &Messages
mn: Зурвасууд

en: Jump to Specific &Time
mn: Тодорхойлсон цаг руу очих...

en: Custom &Bookmarks
mn: Тусгай &Хавчуургууд

en: &VLM Configuration
mn: &VLM тохиргоо...

en: &About
mn: Тухай

en: Play
mn: Тоглох

en: Remove Selected
mn: Сонгосныг хасах

en: Information...
mn: Мэдээлэл

en: Create Directory...
mn: Хавтас үүсгэх...

en: Create Folder...
mn: Хавтас үүсгэх...

en: Rename Directory...
mn: Хавтсын нэр өөрчлөх...

en: Rename Folder...
mn: Хавстын нэр өөрчлөх...

en: Show Containing Directory...
mn: Агуулж буй хавтсыг харах...

en: Show Containing Folder...
mn: Агуулж буй хавтсыг харах...

en: Stream...
mn: Урсгал...

en: Save...
mn: Хадгалах...

en: Repeat All
mn: Бүгдийг давтах

en: Repeat One
mn: Нэгийг давтах

en: Random
mn: Санамсаргүй

en: Random Off
mn: Дараалсан

en: Add to Playlist
mn: Тоглохжагсаалтад нэмэх

en: Add File...
mn: Файл нэмэх...

en: Add Directory...
mn: Хавтас нэмэх

en: Add Folder...
mn: Хавтас нэмэх...

en: Save Playlist to &File...
mn: Тоглох жагсаалтыг &файл руу хадгалах...

en: Search
mn: Хайх

en: Waves
mn: Долгион

en: <html><head><meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8" /></head><body><h2>Welcome to VLC media player Help</h2><h3>Documentation</h3><p>You can find VLC documentation on VideoLAN's <a href="http://wiki.videolan.org">wiki</a> website.</p><p>If you are a newcomer to VLC media player, please read the<br><a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:VLC_for_dummies"><em>Introduction to VLC media player</em></a>.</p><p>You will find some information on how to use the player in the <br>"<a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:Play_HowTo"><em>How to play files with VLC media player</em></a>" document.</p><p>For all the saving, converting, transcoding, encoding, muxing and streaming tasks, you should find useful information in the <a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:Streaming_HowTo">Streaming Documentation</a>.</p><p>If you are unsure about terminology, please consult the <a href="http://wiki.videolan.org/Knowledge_Base">knowledge base</a>.</p><p>To understand the main keyboard shortcuts, read the <a href="http://wiki.videolan.org/Hotkeys">shortcuts</a> page.</p><h3>Help</h3><p>Before asking any question, please refer yourself to the <a href="http://www.videolan.org/support/faq.html">FAQ</a>.</p><p>You might then get (and give) help on the <a href="http://forum.videolan.org">Forums</a>, the <a href="http://www.videolan.org/vlc/lists.html">mailing-lists</a> or our IRC channel (<em>#videolan</em> on irc.freenode.net).</p><h3>Contribute to the project</h3><p>You can help the VideoLAN project giving some of your time to help the community, to design skins, to translate the documentation, to test and to code. You can also give funds and material to help us. And of course, you can <b>promote</b> VLC media player.</p></body></html>
mn: <html><head><meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8" /></head><body><h2>VLC дамжуулга тоглуулагчийн Тусламжийн хэсэгт тавтай морил</h2><h3>Баримтжуулалт</h3><p>VLC -ийн бичиг баримтыг VideoLAN-ын <a href="http://wiki.videolan.org">нэвтэрхий толь</a> вэбсайтаас олж болно.</p><p>Хэрэв та VLC дамжуулга тоглуулагчид шинэ хүн бол, <br><a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:VLC_for_dummies"><em>VLC дамжуулга тоглуулагчийн танилцуулга</em></a>-ыг уншина уу.</p><p>You will find some information on how to use the player in the <br>"<a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:Play_HowTo"><em>How to play files with VLC media player</em></a>" document.</p><p>For all the saving, converting, transcoding, encoding, muxing and streaming tasks, you should find useful information in the <a href="http://wiki.videolan.org/Documentation:Streaming_HowTo">Streaming Documentation</a>.</p><p>If you are unsure about terminology, please consult the <a href="http://wiki.videolan.org/Knowledge_Base">knowledge base</a>.</p><p>To understand the main keyboard shortcuts, read the <a href="http://wiki.videolan.org/Hotkeys">shortcuts</a> page.</p><h3>Help</h3><p>Before asking any question, please refer yourself to the <a href="http://www.videolan.org/support/faq.html">FAQ</a>.</p><p>You might then get (and give) help on the <a href="http://forum.videolan.org">Forums</a>, the <a href="http://www.videolan.org/vlc/lists.html">mailing-lists</a> or our IRC channel (<em>#videolan</em> on irc.freenode.net).</p><h3>Contribute to the project</h3><p>You can help the VideoLAN project giving some of your time to help the community, to design skins, to translate the documentation, to test and to code. You can also give funds and material to help us. And of course, you can <b>promote</b> VLC media player.</p></body></html>

en: Audio filtering failed
mn: Дууны шүүлтүүр бүтэлгүйтэв

en: Disable
mn: Хаах

en: Audio filters
mn: Дууны шүүлтрүүд

en: Stereo audio mode
mn: Стерео дууны горим

en: Mono
mn: Өрөөсөн

en: Original
mn: Жинхэнэ

en: Dolby Surround
mn: Долбы хүрээлсэн

en: Stereo
mn: Стерео

en: Left
mn: Зүүн

en: Right
mn: Баруун

en: Reverse stereo
mn: Эсрэг стерео

en: Headphones
mn: Чихэвч

en: Automatic
mn: Автомат

en: integer
mn: тоо

en: float
mn: бутархай

en: string
mn: тэмдэгт

en: Note:
mn: Тэмдэглэл:

en: VLC version %s (%s)
mn: VLC хувилбар %s (%s)

en: Compiler: %s
mn: Эмхтгэгч: %s

en: Unknown error
mn: Тодорхойгүй алдаа

en: Bookmark %i
mn: Хавчуурга %i

en: Codec not supported
mn: Кодчилол дэмжигдээгүй

en: Track
mn: Мөр

en: Program
mn: Програм

en: Yes
mn: Тийм

en: Original ID
mn: Жинхэнэ дугаар

en: Codec
mn: Кодчилол

en: Language
mn: Хэл

en: Description
mn: Тайлбар

en: %u kb/s
mn: %u кб/с

en: Type
mn: Төрөл

en: Channels
mn: Сувгууд

en: %u Hz
mn: %u Гц

en: %.2f dB
mn: %.2f дБ

en: Top left
mn: Дээд зүүн

en: Left top
mn: Зүүн дээд

en: Right bottom
mn: Баруун доод

en: Top right
mn: Дээд баруун

en: Bottom left
mn: Доод зүүн

en: Bottom right
mn: Доод баруун

en: Left bottom
mn: Зүүн доод

en: Right top
mn: Баруун дээд

en: Orientation
mn: Чиглэл

en: Undefined
mn: Тодорхойгүй

en: Full
mn: Бүтэн

en: Center
mn: Төв

en: Top Left
mn: Дээд Зүүн

en: Rectangular
mn: Дөрвөлжин

en: Subtitle
mn: Дэд бичвэр

en: Volume %ld%%
mn: Дууны хэмжээ %ld%%

en: Title
mn: Нэр

en: Artist
mn: Дуучин

en: Genre
mn: Төрөл

en: Copyright
mn: Зохиогч

en: Album
mn: Цомог

en: Track number
mn: Мөрийн тоо

en: Rating
mn: Үнэлгээ

en: Date
mn: Огноо

en: Setting
mn: Тохиргоо

en: URL
mn: Url

en: Now Playing
mn: Одоо тоглож буй

en: Publisher
mn: Хэвлэгч

en: Encoded by
mn: Хувиргагч

en: Artwork URL
mn: Урлангийн URL

en: Track ID
mn: Мөрийн дугаар

en: Number of Tracks
mn: Мөрийн тоо

en: Director
mn: Найруулагч

en: Season
mn: Цуврал

en: Episode
mn: Үзэгдэл

en: Show Name
mn: Үзүүлбэрийн нэр

en: Actors
mn: Жүжигчид

en: Disc number
mn: Дискийн дугаар

en: Bookmark
mn: Хавчуурга

en: Programs
mn: Програмууд

en: Chapter
mn: Сэдэв

en: Video Track
mn: Видео мөр

en: Audio Track
mn: Дууны мөр

en: Subtitle Track
mn: Дэдбичвэрийн мөр

en: Next title
mn: Дараагийн нэр

en: Previous title
mn: Өмнөх нэр

en: Title %i%s
mn: Гарчиг %i%s

en: Chapter %i
mn: Сэдэв %i

en: Next chapter
mn: Дараах сэдэв

en: Previous chapter
mn: Өмнөх сэдэв

en: Media: %s
mn: Дамжуулга: %s

en: Add Interface
mn: Харагдах байдал нэмэх

en: Console
mn: Консол

en: Web
mn: Вэб

en: Mouse Gestures
mn: Хулганы хөдлөл

en: Running vlc with the default interface. Use 'cvlc' to use vlc without interface.
mn: VCL анхны харагдах байдлаар ажиллаж байна. Харагдах байдалгүйгээр ашиглахад 'cvlc'-г хэрэглэнэ.

note: xgettext: Translate "C" to the language code: "fr", "en_GB", "nl", "ru"...
en: C
mn: mn

en: Zoom
mn: Хэмжээ

en: 1:4 Quarter
mn: 1:4 Дөрөвний нэг

en: 1:2 Half
mn: 1:2 Хагас

en: 1:1 Original
mn: 1:1 Өөрийн

en: 2:1 Double
mn: 2:1 Давхар

en: Interface module
mn: Харагдах байдлын модуль

en: Extra interface modules
mn: Нэмэлт харагдах байдлын модуль

en: Verbosity (0,1,2)
mn: Чалчаа (0,1,2)

en: Default stream
mn: Анхдагч урсгал

en: Color messages
mn: Өнгөт зурвасууд

en: Show advanced options
mn: Бусад сонголтууд харуулах

en: Interface interaction
mn: Харагдах байдлын харилцаа

en: Audio output module
mn: Дуу гаргах модуль

en: Enable audio
mn: Дуу нээлттэй

en: Music
mn: Хөгжим

en: Communication
mn: Холболт

en: Game
mn: Тоглоом

en: Notification
mn: Мэдэгдэл

en: Test
mn: Туршилт

en: Audio output volume step
mn: Дууны гаргалтын хэмжээний алхам

en: Force detection of Dolby Surround
mn: Долбы Хүрээлэлтийг шууд илрүүлэх

en: Auto
mn: Авто

en: On
mn: Асаах

en: Off
mn: Унтраах

en: Stereo audio output mode
mn: Стерео дууны гаргах горим

en: Unset
mn: Сонгохгүй

en: Replay gain mode
mn: Давталтын горим

en: Default replay gain
mn: Анхдагч давтах эргэлт

en: Peak protection
mn: Сайн хамгаалалт

en: None
mn: Үгүй

en: Video output module
mn: Видео гаргах модуль

en: Enable video
mn: Видео идэвхтэй

en: Video width
mn: Видео өргөн

en: Video height
mn: Видео өндөр

en: Video X coordinate
mn: Видео Х тэнхлэг

en: Video Y coordinate
mn: Видео Y тэнхлэг

en: Video title
mn: Видеоны гарчиг

en: Video alignment
mn: Видео зэрэгцүүлэлт

en: Top
mn: Дээд

en: Bottom
mn: Доод

en: Top-Left
mn: Дээд-Зүүн

en: Top-Right
mn: Дээд-Баруун

en: Bottom-Left
mn: Доод-Зүүн

en: Bottom-Right
mn: Доод-Баруун

en: Zoom video
mn: Видео алслалт

en: Grayscale video output
mn: Видео саарлаар гаргах

en: Embedded video
mn: Нэгтгэгдсэн видео

en: Fullscreen video output
mn: Бүтэндэлгэц видео гаргалт

en: Start video in fullscreen mode
mn: Видеог бүтэн дэлгэцэнд эхлүүлэх

en: Always on top
mn: Байнга наад талд

en: Show media title on video
mn: Видео тоглуулахад гарчгийг харуулах

en: Show video title for x milliseconds
mn: Видео тоглуулахад гарчгийг харуулах x милсекунд

en: Position of video title
mn: Видеоны нэрийн байрлал

en: Hide cursor and fullscreen controller after x milliseconds
mn: Хулганы заагч болон бүтэн дэлгэцийн удирдлагыг нуух x милсекунд

en: Disable screensaver
mn: Дэлгэцгамнагчийг хорих

en: Disable the screensaver during video playback.
mn: Видео тоглуулах үест Дэлгэцгамнагчийг хаана.

en: Window decorations
mn: Цонхны чимэглэлүүд

en: Video filter module
mn: Видео шүүлтүүр модуль

en: Video snapshot directory (or filename)
mn: Видеоны зургийг хадгалах зам (эсвэл файлын нэр)

en: Video snapshot file prefix
mn: Видеоны зургийн файлын угтвар

en: Video snapshot format
mn: Видеоны зургийн тогтнол

en: Display video snapshot preview
mn: Видеоны зургийг урьдчилж харуул

en: Use sequential numbers instead of timestamps
mn: Цагийн оронд дараалсан дугаарлалт хэрэглэх

en: Video snapshot width
mn: Видеоны зургийн өргөн

en: Video snapshot height
mn: Видеоны зургийн өндөр

en: Video cropping
mn: Видео танах

en: Source aspect ratio
mn: Үзүүлэх эх харьцаа

en: Video Auto Scaling
mn: Видео авто хэмжээс

en: Let the video scale to fit a given window or fullscreen.
mn: Дүрсийн хэмжээг цонх эсвэл бүтэн дэлгэцэнд тааруулах

en: Video scaling factor
mn: Видеоны үзэгдэх харьцаа

en: Custom crop ratios list
mn: Тусгай таналтын харьцааны жагсаалт

en: Custom aspect ratios list
mn: Тусгай үзүүлэх харьцааны жагсаалт

en: Fix HDTV height
mn: HDTV-ийн өндрийг засна

en: Monitor pixel aspect ratio
mn: Үзүүлэх харьцааны цэгийг хянах

en: Skip frames
mn: Хүрээнүүд алгасах

en: Drop late frames
mn: Сүүлийн хүрээг хаях

en: Quiet synchro
mn: Чимээгүй шинэчлэл

en: Mouse events
mn: Хулганы үзэгдлүүд

en: Default
mn: Анхдагч

en: Enable
mn: Нээлттэй

en: Audio track
mn: Дууны мөр

en: Subtitle track
mn: Дэд бичвэрийн мөр

en: Audio language
mn: Дууны хэл

en: Subtitle language
mn: Дэд бичвэрийн хэл

en: Menu language
mn: Цэсний хэл

en: Audio track ID
mn: Дууны мөрийн №

en: Subtitle track ID
mn: Бичвэрийн мөрийн №

en: Full HD (1080p)
mn: Бүтэн HD (1080p)

en: Start time
mn: Эхлэх цаг

en: The stream will start at this position (in seconds).
mn: Урсгал нь энэ байрлалаас эхэлнэ (секундээр).

en: Stop time
mn: Дуусах цаг

en: The stream will stop at this position (in seconds).
mn: Урсгал энэ байрлалд зогсох болно (секундээр).

en: Run time
mn: Ажиллах цаг

en: The stream will run this duration (in seconds).
mn: Урсгал нь энэ хугацааны туршид ажиллана (секундээр).

en: Playback speed
mn: Тоглуулах хурд

en: Input list
mn: Оруулах жагсаалт

en: Bookmarks list for a stream
mn: Урсгалын хавчуургын жагсаалт

en: You can manually give a list of bookmarks for a stream in the form "{name=bookmark-name,time=optional-time-offset,bytes=optional-byte-offset},{...}"
mn: "{name=bookmark-name,time=optional-time-offset,bytes=optional-byte-offset},{...}" маягт дахь урсгалын хавчуургын жагсаалтыг гараар өгч болно

en: Disable all lua plugins
mn: Бүх lua нэмэлтүүдийг хаах

en: Force subtitle position
mn: Дэдбичвэрийн байрлалыг албадах

en: Enable sub-pictures
mn: Дэд-зургууд нээлттэй

en: Text rendering module
mn: Бичвэр дүрслэх горим

en: Subpictures filter module
mn: Дэд зургийн шүүлтүүрийн горим

en: Autodetect subtitle files
mn: Дэд бичвэрийн файлыг автоматаар илрүүлэх

en: Subtitle autodetection paths
mn: Дэд бичвэр илрүүлэх замууд

en: Use subtitle file
mn: Хэрэглэх дэд бичвэрийн файл

en: DVD device
mn: ДиВиДи төхөөрөмж

en: VCD device
mn: VCD төхөөрөмж

en: Audio CD device
mn: Дууны CD төхөөрөмж

en: HTTP server address
mn: HTTP сервэрийн хаяг

en: HTTP server port
mn: HTTP сервэрийн суваг

en: HTTPS server port
mn: HTTPS сервэрийн суваг

en: RTSP server port
mn: RTSP сервэрийн суваг

en: HTTP/TLS server private key
mn: HTTP/TLS сервэр хувийн түлхүүр

en: Access module
mn: Хандах модуль

en: Stream filter module
mn: Видео шүүлтүүр модуль

en: Use a plugins cache
mn: Нэмэлтийн нөөцлөлт хэрэглэх

en: Allow only one running instance
mn: Зөвхөн нэг тохиолдол ажиллуулах

en: Increase the priority of the process
mn: Процессийн эрхийг дээшлүүлэх

en: Collapse
mn: Хураах

en: Expand
mn: Задлах

en: Show hidden files
mn: Нууц файлыг харуулах

en: Services discovery modules
mn: Үйлчилгээний нээлтийн модулиуд

en: Play files randomly forever
mn: Файлууд үргэлж санамсаргүй тоглоно

en: Repeat all
mn: Бүгдийг давтах

en: Repeat current item
mn: Тухайн зүйлийг давтах

en: Play and stop
mn: Тоглох ба зогсох

en: Play and exit
mn: Тоглох ба гарах

en: Auto start
mn: Автомат эхлэх

en: Use media library
mn: Дамжуулгын сан хэрэглэх

en: Display playlist tree
mn: Тоглох жагсаалтын мод харуулах

en: Ignore
mn: Алгасах

en: Volume control
mn: Дуу удирдлага

en: Position control
mn: Байрлалын удирдлага

en: Fullscreen
mn: Бүтэндэлгэц

en: Exit fullscreen
mn: Бүтэндэлгэцээс гарах

en: Play/Pause
mn: Тоглох/Завсарлах

en: Pause only
mn: Зөвхөн завсарлах

en: Play only
mn: Зөвхөн тоглох

en: Faster
mn: Хурдан

en: Slower
mn: Удаан

en: Normal rate
mn: Хэвийн хэмжээ

en: Faster (fine)
mn: Хурдан (таатай)

en: Slower (fine)
mn: Удаан (таатай)

en: Next
mn: Дараах

en: Previous
mn: Өмнөх

en: Stop
mn: Зогс

en: Position
mn: Байрлал

en: Next frame
mn: Дараах хүрээ

en: Very short jump length
mn: Маш богино үсрэх урт

en: Very short jump length, in seconds.
mn: Маш богино үсрэх урт, секундээр.

en: Short jump length
mn: Богино үсрэх урт

en: Short jump length, in seconds.
mn: Богино үсрэх урт, секундээр.

en: Medium jump length
mn: Дундаж үсрэх урт

en: Medium jump length, in seconds.
mn: Дундаж үсрэх урт, секундээр.

en: Long jump length
mn: Хол үсрэх урт

en: Long jump length, in seconds.
mn: Хол үсрэх урт, секундээр.

en: Quit
mn: Гарах

en: Select the hotkey to quit the application.
mn: Програмаас гарах халуун товчийг сонгох

en: Go to the DVD menu
mn: ДиВиДиний цэс рүү очих

en: Volume up
mn: Чангалах

en: Select the key to increase audio volume.
mn: Дууны хэмжээг чангалах товч сонго.

en: Volume down
mn: Суллах

en: Select the key to decrease audio volume.
mn: Дууны хэмжээг суллах товч сонго.

en: Mute
mn: Чимээгүй

en: Play playlist bookmark 1
mn: Тоглох жагсаалт хавчуурга 1-ийг тоглуулах

en: Play playlist bookmark 2
mn: Тоглох жагсаалт хавчуурга 2-ыг тоглуулах

en: Play playlist bookmark 3
mn: Тоглох жагсаалт хавчуурга 3-ыг тоглуулах

en: Play playlist bookmark 4
mn: Тоглох жагсаалт хавчуурга 4-ийг тоглуулах

en: Play playlist bookmark 5
mn: Тоглох жагсаалт хавчуурга 5-ыг тоглуулах

en: Play playlist bookmark 6
mn: Тоглох жагсаалт хавчуурга 6-г тоглуулах

en: Play playlist bookmark 7
mn: Тоглох жагсаалт хавчуурга 7-г тоглуулах

en: Play playlist bookmark 8
mn: Тоглох жагсаалт хавчуурга 8-ыг тоглуулах

en: Play playlist bookmark 9
mn: Тоглох жагсаалт хавчуурга 9-ийг тоглуулах

en: Play playlist bookmark 10
mn: Тоглох жагсаалт хавчуурга 10-ыг тоглуулах

en: Select the key to play this bookmark.
mn: Энэ хавчуургыг тоглуулах түлхүүрийг сонгох

en: Playlist bookmark 1
mn: Тоглох жагсаалт хавчуурга 1

en: Playlist bookmark 2
mn: Тоглох жагсаалт хавчуурга 2

en: Playlist bookmark 3
mn: Тоглох жагсаалт хавчуурга 3

en: Playlist bookmark 4
mn: Тоглох жагсаалт хавчуурга 4

en: Playlist bookmark 5
mn: Тоглох жагсаалт хавчуурга 5

en: Playlist bookmark 6
mn: Тоглох жагсаалт хавчуурга 6

en: Playlist bookmark 7
mn: Тоглох жагсаалт хавчуурга 7

en: Playlist bookmark 8
mn: Тоглох жагсаалт хавчуурга 8

en: Playlist bookmark 9
mn: Тоглох жагсаалт хавчуурга 9

en: Playlist bookmark 10
mn: Тоглох жагсаалт хавчуурга 10

en: Boss key
mn: Дарга товч

en: Context menu
mn: Хамааралтай цэс

en: Take video snapshot
mn: Видео зураг авах

en: Takes a video snapshot and writes it to disk.
mn: Видеоны зураг аваад, диск рүү бичих

en: Record
mn: Бичих

en: Normal/Loop/Repeat
mn: Энгийн/Эхлүүлэх/Давтах

en: Toggle Normal/Loop/Repeat playlist modes
mn: Энгийн/Эхлүүлэх/Давтах горимыг солих

en: Snapshot
mn: Зураг авалт

en: Window properties
mn: Цонхны шинж

en: Subpictures
mn: Дэдзургууд

en: Subtitles
mn: Дэдбичвэрүүд

en: Track settings
mn: Дагах тохируулгууд

en: Playback control
mn: Тоглуулах удирдлага

en: Default devices
mn: Анхдагч төхөөрөмжүүд

en: Network settings
mn: Сүлжээний тохиргоо

en: Input
mn: Оролт

en: Special modules
mn: Онцгой модулиуд

en: Plugins
mn: Нэмэлтүүд

en: Performance options
mn: Гүйцэтгэлийн сонголтууд

en: Hot keys
mn: Халуун товчууд

en: Jump sizes
mn: Үсрэх хэмжээс

en: Delete
mn: Устгах

en: Down
mn: Доош

en: Media Next Track
mn: Дамжуулгын дараагийн мөр

en: Menu
mn: Цэс

en: Pause
mn: Завсарлах

en: Volume Down
mn: Дуу суллах

en: Volume Mute
mn: Дууг хаах

en: Volume Up
mn: Дуу чангалах

en: %.1f GiB
mn: %.1f ГиБ

en: %.1f MiB
mn: %.1f МиБ

en: %.1f KiB
mn: %.1f КиБ

en: Saving file failed
mn: Файл хадгалахад бүтэлгүйтлээ

en: Cancel
mn: Болих

en: %s
    Downloading... %s/%s %.1f%% done
mn: %s
    Татаж байна... %s/%s %.1f%% дууссан

en: File could not be verified
mn: Файл шалгагдсангүй

en: Invalid signature
mn: Хөгжийн буруу түлхүүр

en: File not verifiable
mn: Шалгагдах боломжгүй файл

en: File corrupted
mn: Файл эвдрэлтэй

en: Install
mn: Суулгах

en: Update VLC media player
mn: VLC дамжуулга тоглуулагч шинэчлэх

en: Media Library
mn: Дамжуулгын сан

en: Arabic
mn: Араб

en: Armenian
mn: Армен

en: Azerbaijani
mn: Азербайжан

en: Belarusian
mn: Беларус

en: Bulgarian
mn: Булгар

en: Catalan
mn: Катал

en: Czech
mn: Чех

en: Danish
mn: Дани

en: Dutch
mn: Голланд

en: English
mn: Англи

en: Estonian
mn: Эстони

en: Finnish
mn: Финлянд

en: French
mn: Франц

en: Georgian
mn: Гүрж

en: German
mn: Герман

en: Hebrew
mn: Еврей

en: Hungarian
mn: Унгар

en: Indonesian
mn: Индонез

en: Italian
mn: Итали

en: Japanese
mn: Япон

en: Kazakh
mn: Казак

en: Kirghiz
mn: Киргиз

en: Korean
mn: Солонгос

en: Latin
mn: Латин

en: Malay
mn: Малай

en: Moldavian
mn: Молдав

en: Mongolian
mn: Монгол

en: Norwegian
mn: Норвеги

en: Persian
mn: Перс

en: Polish
mn: Польш

en: Portuguese
mn: Португаль

en: Romanian
mn: Румын

en: Russian
mn: Орос

en: Serbian
mn: Серб

en: Slovak
mn: Словак

en: Spanish
mn: Испани

en: Swedish
mn: Швед

en: Tibetan
mn: Түвд

en: Turkish
mn: Турк

en: Autoscale video
mn: Авто хэмжээст видео

en: Crop
mn: Танах

en: Aspect ratio
mn: Үзэгдэх харьцаа

en: 192000 Hz
mn: 192000 Гц

en: 176400 Hz
mn: 176400 Гц

en: 96000 Hz
mn: 96000 Гц

en: 88200 Hz
mn: 88200 Гц

en: 48000 Hz
mn: 48000 Гц

en: 44100 Hz
mn: 44100 Гц

en: 32000 Hz
mn: 32000 Гц

en: 22050 Hz
mn: 22050 Гц

en: 24000 Hz
mn: 24000 Гц

en: 16000 Hz
mn: 16000 Гц

en: 11025 Hz
mn: 11025 Гц

en: 8000 Hz
mn: 8000 Гц

en: 4000 Hz
mn: 4000 Гц

en: Region code
mn: Бүсийн код

en: Java required
mn: Java шаардлагатай

en: Blu-ray error
mn: Blu-ray алдаа

en: Audio CD - Track %02i
mn: Дууны СиДи - Мөр %02i

en: KDM file
mn: KDM файл

en: Video connection
mn: Видео холболт

en: Aspect ratio (4:3, 16:9). Default assumes square pixels.
mn: Үзэгдэх харьцаа (4:3, 16:9). Анхдагч нь дөрвөлжин байна.

en: Cable
mn: Кабель

en: Antenna
mn: Антенн

en: TV
mn: ТВ

en: FM radio
mn: ФМ радио

en: AM radio
mn: АМ радио

en: Video device name
mn: Видео төхөөрөмжийн нэр

en: Audio device name
mn: Дууны төхөөрөмжийн нэр

en: Video size
mn: Видеоны хэмжээ

en: Device properties
mn: Төхөөрөмжийн шинж чанар

en: Capture failed
mn: Хураалт бүтэлгүйтэв

en: Frequency (Hz)
mn: Давтамж (Гц)

en: Bandwidth (MHz)
mn: Зурвасын өргөн (МГц)

en: 10 MHz
mn: 10 МГц

en: 8 MHz
mn: 8 МГц

en: 7 MHz
mn: 7 МГц

en: 6 MHz
mn: 6 МГц

en: 5 MHz
mn: 5 МГц

en: 1.712 MHz
mn: 1.712 МГц

en: Playback failure
mn: Тоглуулалтын бүтэлгүйтэл

en: File input
mn: Файл оруулах

en: File
mn: Файл

en: Username
mn: Хэрэглэгчийн нэр

en: Password
mn: Нууц үг

en: Group
mn: Бүлэг

en: Width
mn: Өргөн

en: Height
mn: Өндөр

en: Callback data
mn: Буцааж дуудах өгөгдөл

en: Size
mn: Хэмжээ

en: Auto connection
mn: Авто холболт

en: Link #
mn: Холбоос №

en: Use RTP over RTSP (TCP)
mn: RTSP (TCP)-д RTP хэрэглэх

en: MTP input
mn: MTP оролт

en: File reading failed
mn: Файл уншилт бүтэлгүйтэв

en: OSS input
mn: OSS оролт

en: Connection failed
mn: Холболт бүтэлгүйтэв

en: Session failed
mn: Суулт бүтэлгүйтэв

en: Follow the mouse
mn: Хулганыг дага

en: Mouse pointer image
mn: Хулганы заагчийн зураг

en: Screen
mn: Дэлгэц

en: 8 bits
mn: 8 бт

en: 15 bits
mn: 15 бит

en: 16 bytes
mn: 16 байт

en: 24 bytes
mn: 24 байт

en: 32 bytes
mn: 32 байт

en: TCP input
mn: TCP оролт

en: UDP input
mn: UDP оролт

en: Standard
mn: Стандарт

en: Video standard (Default, SECAM, PAL, or NTSC).
mn: Видео стандарт (Анхдагч, SECAM, PAL, эсвэл NTSC)

en: Audio input
mn: Дууны оролт

en: Radio device
mn: Радио төхөөрөмж

en: Audio mode
mn: Дууны горим

en: Brightness
mn: Тодрол

en: Contrast
mn: Ялгарал

en: Saturation
mn: Төвлөрөлт

en: Hue
mn: Өнгө

en: Red balance
mn: Улаан тэнцэл

en: Blue balance
mn: Хөх тэнцэл

en: Gamma
mn: Гамма

en: Gain
mn: Өсөлт

en: 50 Hz
mn: 50 Гц

en: 60 Hz
mn: 60 Гц

en: Audio balance
mn: Дууны тэнцэл

en: Mute the audio.
mn: Дууг хорих

en: All
mn: Бүгд

en: Dual mono
mn: Хоёр өрөөсөн

en: Controls
mn: Удирдлагууд

en: Start
mn: Эхлэх

en: Keep existing file
mn: Байгаа файлыг үлдээх

en: Overwrite
mn: Дарах

en: Append to file
mn: Файл руу нэмэх

en: Stream name
mn: Урсгалын нэр

en: Genre description
mn: Төрлийн тайлбар

en: Headphone effect
mn: Чихэвчийн эффект

en: Use downmix algorithm
mn: Доош холих алгоритм хэрэглэх

en: Select channel to keep
mn: Хадгалах сувгаа сонго

en: Delay
mn: Саатал

en: Equalizer
mn: Тэгшитгэл

en: Karaoke
mn: Караоке

en: Maximal volume level
mn: Хамгийн чанга дууны хэмжээ

en: Volume normalizer
mn: Дууны хэмжээ хэвийн болгох

en: Room size
mn: Өрөөний хэмжээ

en: Room width
mn: Өрөөний өргөн

en: Integer audio volume
mn: Дууны хэмжээний тоо

en: Audio output failed
mn: Дууны гаргалт бүтэлгүйтэв

en: Output device
mn: Гаргах төхөөрөмж

en: DirectX audio output
mn: DirectX дуу гаргалт

en: Output format
mn: Гаргах тогтнол

en: Number of output channels
mn: Гаргах сувгийн тоо

en: Add WAVE header
mn: WAVE-ийн толгой нэмэх

en: Output file
mn: Гаргах файл

en: File audio output
mn: Файл дуу гаргалт

en: Device
mn: Төхөөрөмж

en: Select Audio Device
mn: Дууны төхөөрөмж сонго

en: Use float32 output
mn: Бутархай32 гаргалт хэрэглэх

en: Skip the loop filter for H.264 decoding
mn: H.264 код тайлахад эргэх шүүлтүүрийг алгасах

en: Ratio of key frames
mn: Түлхүүр хүрээний харьцаа

en: Ratio of B frames
mn: B хүрээний харьцаа

en: unknown
mn: үл мэдэгдэх

en: Opacity
mn: Харанхуй

en: Chroma format
mn: Зургийн тогтнол

en: DVB subtitles
mn: DVB Дэд бичвэр

en: Shadow
mn: Сүүдэр

en: Outline
mn: Хүрээтэй

en: Black
mn: Хар

en: Gray
mn: Саарал

en: Silver
mn: Мөнгөлөг

en: White
mn: Цагаан

en: Maroon
mn: Хүрэн

en: Red
mn: Улаан

en: Fuchsia
mn: Тод ягаан

en: Yellow
mn: Шар

en: Olive
mn: Бараандуу ногоон

en: Green
mn: Ногоон

en: Teal
mn: Хөх ногоон

en: Lime
mn: Шар ногоон

en: Purple
mn: Ягаан

en: Navy
mn: Гүн хөх

en: Blue
mn: Хөх

en: Aqua
mn: Цэнхэр

en: Default font effect
mn: Анхдагч үсгийн эффект

en: Default font description
mn: Анхдагч үсгийн тайлбар

en: Default font color
mn: Үсгийн өнгө

en: Default font alpha
mn: Анхдагч үсгийн хувилбар

en: Default background color
mn: Анхдагч дэвсгэр өнгө

en: Prefilter
mn: Өмнөх шүүлтүүр

en: Mode
mn: Горим

en: Russian (KOI8-R)
mn: Орос (KOI8-R)

en: Ukrainian (KOI8-U)
mn: Украйн (KOI8-U)

en: Simplified Chinese (ISO-2022-CN-EXT)
mn: Хялбаршуулсан хятад (ISO-2022-CN-EXT)

en: Simplified Chinese Unix (EUC-CN)
mn: Хялбаршуулсан хятад-Юникс (EUC-CN)

[ctx: GetACP]
note: xgettext: The Windows ANSI code page most commonly used for this language. VLC uses this as a guess of the subtitle files character set (if UTF-8 and UTF-16 autodetection fails). Western European languages normally use "CP1252", which is a Microsoft-variant of ISO 8859-1. That suits the Latin alphab
en: CP1252
mn: CP1251

en: Image width
mn: Зургийн өргөн

en: Image height
mn: Зургийн өндөр

en: Stereo mode
mn: Стерео горим

en: Statistics
mn: Статистик

en: Normal
mn: Хэвийн

en: VLC media player
mn: VLC дамжуулга тоглуулагч

en: Middle
mn: Дунд

en: Global Hotkeys
mn: Халуун товчууд

en: Hotkeys
mn: Халуун товчууд

en: Audio Device: %s
mn: Дууны төхөөрөмж: %s

en: Audio track: %s
mn: Дууны мөр: %s

en: Subtitle track: %s
mn: Дэд бичвэрийн мөр: %s

en: Aspect ratio: %s
mn: Үзэгдэх харьцаа: %s

en: Crop: %s
mn: Танах нь: %s

en: Scaled to screen
mn: Дэлгэцэнд дүүргэх

en: Original Size
mn: Жинхэнэ хэмжээ

en: Zoom mode: %s
mn: Алслалтын горим: %s

en: Speed: %.2fx
mn: Хурд: %.2fx

en: Network synchronization
mn: Сүлжээний давхцуулалт

en: Configuration options
mn: Тохиргооны сонголтууд

en: Error
mn: Алдаа

en: Error: `goto' needs an argument greater than zero.
mn: Алдаа: `оч' хувьсагч нь тэгээс их утга шаардана.

en: Low latency
mn: Багавтар давтамж

en: Always fix
mn: Засаж байх

en: Never fix
mn: Хэзээ ч засахгүй

en: Directory import
mn: Хавтас оруулах

en: Image
mn: Зураг

en: Frames per Second
mn: Секунд дэх хүрээ

en: Producer
mn: Бүтээгч

en: Information
mn: Мэдээлэл

en: Requirements
mn: Шаардлагууд

en: Original Format
mn: Жинхэнэ тогтнол

en: Warning
mn: Анхааруулга

en: Software
mn: Програм хангамж

en: Lyrics
mn: Дууны үгүүд

en: Model
mn: Загвар

en: Product
mn: Бүтээгдэхүүн

en: Song Description
mn: Дууны тайлбар

en: Thanks
mn: Баярлах нь

en: Vendor
mn: Борлуулагч

en: Main audio
mn: Үндсэн дуу

en: Teletext: additional information
mn: Телебичвэр: нэмэлт мэдээлэл

en: Teletext: program schedule
mn: Телебичвэр: програмын хуваарь

en: NullSoft demuxer
mn: NullSoft задлагч

en: Nuv demuxer
mn: Nuv задлагч

en: OGG demuxer
mn: OGG задлагч

en: Skip ads
mn: Сурталчилгаа алгасах

en: M3U playlist import
mn: M3U тоглох жагсаалт оруулах

en: RAM playlist import
mn: RAM тоглох жагсаалт оруулах

en: PLS playlist import
mn: PLS тоглох жагсаалт оруулах

en: B4S playlist import
mn: B4S тоглох жагсаалт оруулах

en: DVB playlist import
mn: DVB тоглох жагсаалт оруулах

en: Listeners
mn: Сонсогчид

en: Load
mn: Дуудах

en: Audio channels
mn: Дууны сувгууд

en: Subtitle format
mn: Дэдбичвэр тогтнол

en: Closed captions
mn: Хаагдсан гарчгууд

en: Active regions
mn: Идэвхтэй цонхууд

en: Subtitles (images)
mn: Дэд бичвэрүүд (зургууд)

en: About VLC media player
mn: VLC дамжуулга тоглуулагчийн тухай

en: Credits
mn: Нэр дурдалт

en: License
mn: Лиценз

en: Authors
mn: Зохиогчид

en: Interfaces
mn: Харагдах байдлууд

en: Addons Manager
mn: Нэмэлтүүдийг зохицуулагч

en: Installed
mn: Суугдсан

en: Name
mn: Нэр

en: Author
mn: Зохиогч

en: Skins
mn: Арьсууд

en: Reset
mn: Сэргээх

en: Headphone virtualization
mn: Чихэвч хийсвэрлэлт

en: Volume normalization
mn: Дууны хэмжээ хэвийн болгох

en: Filter
mn: Шүүлтүүр

en: Audio Effects
mn: Дууны эффектүүд

en: Save
mn: Хадгалах

en: Remove
mn: Хасах

en: Save current selection as new preset
mn: Тухайн сонголтыг шинэ зэхмэлээр хадгалах

en: Bookmarks
mn: Хавчуургууд

en: Add
mn: Нэмэх

en: Clear
mn: Цэвэрлэх

en: Edit
mn: Засах

en: Time
mn: Хугацаа

en: OK
mn: ЗА

en: Untitled
mn: Гарчиггүй

en: No input
mn: Оролтгүй

en: Input has changed
mn: Оролт солигдсон

en: Forward
mn: Урагш

en: Convert & Stream
mn: Хөрвүүлэх & хадгалах

en: Browse...
mn: Хөтлөх...

en: Save as File
mn: Өөр файлд хадгалах

en: Stream
mn: Урсгал

en: Apply
mn: Хэрэгжүүлэх

en: Audio codec
mn: Дууны кодчилол

en: Keep original video track
mn: Жинхэнэ дүрсийн замыг хадгал

en: Resolution
mn: Харьцаа

en: Keep original audio track
mn: Жинхэнэ дууны замыг хадгал

en: Address
mn: Хаяг

en: Port
mn: Суваг

en: Custom
mn: Тусгай

en: Random On
mn: Санамсаргүй

en: Repeat Off
mn: Давтахгүй

en: Errors and Warnings
mn: Алдаа ба Анхааруулга

en: Clean up
mn: Цэвэрлэх

en: Volume
mn: Дууны хэмжээ

en: Adjust the volume
mn: Дууны хэмжээ тохируулах

en: Volume: %i %%
mn: Дууны хэмжээ: %i %%

en: Messages
mn: Зурвасууд

en: Remove old preferences?
mn: Хуучин тохиргоонуудыг устгах уу?

en: Level %i
mn: Түвшин %i

en: Smaller
mn: Хэт жижиг

en: Small
mn: Жижиг

en: Large
mn: Том

en: Larger
mn: Хэт том

en: Check for Update...
mn: Шинэчлэл шалгах...

en: Preferences...
mn: Тохиргоонууд...

en: Services
mn: Үйлчилгээнүүд

en: Hide VLC
mn: VLC-г нуух

en: Hide Others
mn: Бусдыг нуух

en: Show All
mn: Бүгдийг харуулах

en: Quit VLC
mn: VLC-ээс гарах

en: 1:File
mn: 1:Файл

en: Advanced Open File...
mn: &Өргөтгөсөн файл нээх...

en: Open File...
mn: Файл нээх...

en: Open Disc...
mn: Диск нээх...

en: Open Network...
mn: Сүлжээнээс нээх...

en: Open Capture Device...
mn: Хураах төхөөрөмж нээх...

en: Open Recent
mn: Саяхан нээсэн

en: Close Window
mn: Цонх хаах

en: Convert / Stream...
mn: Хөрвүүлэх / хадгалах

en: Save Playlist...
mn: ТоглохЖагсаалт хадгалах

en: Cut
mn: Зөөх

en: Copy
mn: Хуулах

en: Paste
mn: Тавих

en: Select All
mn: Бүгдийг сонгох

en: Find
mn: Хайх

en: View
mn: Харах

en: Playback
mn: Тоглолт

en: Playback Speed
mn: Тоглуулах хурд

en: Quit after Playback
mn: Тоглосны дараа гарах

en: Step Forward
mn: Урагшлах алхам

en: Step Backward
mn: Ухрах алхам

en: Increase Volume
mn: Дуу чангалах

en: Decrease Volume
mn: Дуу суллах

en: Half Size
mn: Хагасаар

en: Normal Size
mn: Хэвийн хэмжээ

en: Double Size
mn: Давхраар

en: Fit to Screen
mn: Дэлгэцэнд дүүргэх

en: Fullscreen Video Device
mn: Бүтэн дэлгэцийн Видео төхөөрөмж

en: Post processing
mn: Боловсруулалтын дараа

en: Subtitles Track
mn: Бичвэрийн мөр

en: Text Size
mn: Бичвэрийн Хэмжээ

en: Text Color
mn: Бичвэрийн Өнгө

en: Transparent
mn: Тунгалаг

en: Window
mn: Цонх

en: Player...
mn: Тоглогч...

en: Main Window...
mn: Үндсэн цонх...

en: Bookmarks...
mn: Хавчуургууд...

en: Playlist...
mn: ТоглохЖагсаалт...

en: Media Information...
mn: Дамжуулгын тухай...

en: Messages...
mn: Зурвасууд...

en: Errors and Warnings...
mn: Алдаа, Анхааруулгууд...

en: Bring All to Front
mn: Бүгдийг наана авчрах

en: Help
mn: Тусламж

en: VLC media player Help...
mn: VLC дамжуулга тоглуулагчийн тусламж...

en: Online Documentation...
mn: Онлайн Баримтжуулал...

en: VideoLAN Website...
mn: Вэб хуудас...

en: Make a donation...
mn: Хандив өргөх...

en: Online Forum...
mn: Онлайн хэлэлцүүлэг...

en: File Format:
mn: Файлын тогтнол:

en: Save Playlist
mn: Тоглох жагсаалт хадгалах

en: Lock Aspect Ratio
mn: Үзэх харьцааг түгжих

en: Search in Playlist
mn: Тоглох жагсаалтаас хайх

en: No, Thanks
mn: Үгүй, Баярлалаа

en: Full Volume
mn: Чанга дууны хэмжээ

en: Open Source
mn: Нээлттэй эх

en: Open
mn: Нээх

en: Settings...
mn: Тохируулгууд...

en: Disc
mn: Диск

en: Network
mn: Сүлжээ

en: Capture
mn: Хураах

en: Choose a file
mn: Файл сонгох

en: Choose...
mn: Сонгох...

en: IP Address
mn: IP Хаяг

en: Protocol
mn: Нэвтрүүлэгч

en: Font size
mn: Үсгийн хэмжээ

en: Font Properties
mn: Үсгийн шинж

en: Subtitle File
mn: Дэд бичвэрийн файл

en: Open File
mn: Файл нээх

en: %i tracks
mn: %i мөрүүд

en: Save File
mn: Файл хадгалах

en: Duration
mn: Үргэлжлэлт

en: File Size
mn: Файлын хэмжээ

en: Media Information
mn: Дамжуулгын тухай

en: Location
mn: Байрлал

en: General
mn: Ерөнхий

en: Lost frames
mn: Алдагдсан хүрээнүүд

en: Continue
mn: Үргэлжлүүлэх

en: Interface Settings
mn: Харагдах байдлын тохиргоо

en: Audio Settings
mn: Дууны тохируулгууд

en: Video Settings
mn: Видео тохируулгууд

en: General Audio
mn: Ерөнхий дуу

en: Preferred Audio language
mn: Дэвшүүлсэн дууны хэл

en: Enable Last.fm submissions
mn: Last.fm -ийг идэвхжүүлэх

en: Visualization
mn: Хийсвэрлэлт

en: Change
mn: Солих

en: Change Hotkey
mn: Халуунтовч солих

en: Action
mn: Үйлдэл

en: Shortcut
mn: Товч

en: Record directory or filename
mn: Хавтас, файлын нэр бичих

en: Repair AVI Files
mn: AVI файл засах

en: Default Caching Level
mn: Анхдагч нөөцлөлийн түвшин

en: Caching
mn: Нөөцлөлт

en: Codecs / Muxers
mn: Кодчилол ба Холигч

en: Post-Processing Quality
mn: Боловсруулалтын дараах чанар

en: Privacy / Network Interaction
mn: Нууцлал / Сүлжээний харилцаа

en: Automatically check for updates
mn: Шинэчлэлийг автоматаар шалгах

en: Display Settings
mn: Харуулах тохируулгууд

en: Font color
mn: Үсгийн өнгө

en: Font
mn: Үсэг

en: Enable OSD
mn: OSD идэвхтэй

en: Display
mn: Дэлгэц

en: Use the native fullscreen mode
mn: Төрөлх бүтэн дэлгэцийн горим хэрэглэх

en: Video snapshots
mn: Видео агшин авах

en: Folder
mn: Хавтас

en: Format
mn: Тогтнол

en: Prefix
mn: Угтвар

en: Sequential numbering
mn: Дараалсан дугаарлалт

en: Reset All
mn: Бүгдийг сэргээх

en: Preferences
mn: Тохиргоонууд

en: Reset Preferences
mn: Тохируулгууд сэргээх

en: Choose
mn: Сонгох

en: Invalid combination
mn: Буруу хослол

en: sec.
mn: сек.

en: Audio/Video
mn: Дуу/Дүрс

en: Subtitles/Video
mn: Дэдбичвэр/Видео

en: Subtitle speed:
mn: Дэд бичвэр хурд:

en: Video Effects
mn: Видео эффектүүд

en: Basic
mn: Үндсэн

en: Geometry
mn: Геометр

en: Color
mn: Өнгө

en: Sharpen
mn: Ирмэг

en: Sigma
mn: Сигма

en: Synchronize left and right
mn: Зүүн ба баруунд давхцуулах

en: Transform
mn: Хувиргах

en: Rotate by 90 degrees
mn: 90 градусаар эргүүлэх

en: Rotate by 180 degrees
mn: 180 градусаар эргүүлэх

en: Rotate by 270 degrees
mn: 270 градусаар эргүүлэх

en: Flip horizontally
mn: Хөндлөн эргүүлэх

en: Flip vertically
mn: Босоо эргүүлэх

en: Magnification/Zoom
mn: Томруулалт/Алслалт

en: Puzzle game
mn: Оньсон тоглоом

en: Rows
mn: Мөрүүд

en: Columns
mn: Баганууд

en: Clone
mn: Хуулбар

en: Number of clones
mn: Хуулбарын тоо

en: Wall
mn: Хана

en: Color threshold
mn: Өнгөний босго

en: Similarity
mn: Адилтгал

en: Gradient
mn: Уусгалт

en: Edge
mn: Ирмэг

en: Hough
mn: Шөрмөс

en: Color extraction
mn: Өнгө задлалт

en: Invert colors
mn: Өнгийг солих

en: Motion blur
mn: Хөдөлгөөний балартуулалт

en: Factor
mn: Нөлөөлөл

en: Water effect
mn: Усан эффект

en: Add text
mn: Бичвэр нэмэх

en: Text
mn: Бичвэр

en: Add logo
mn: Тэмдэг нэмэх

en: Logo
mn: Тэмдэг

en: Transparency
mn: Тунгалаг

en: Video device
mn: Видео төхөөрөмж

en: Black screens in fullscreen
mn: Бүтэн дэлгэцэд хар дэвсгэр

en: Show Fullscreen controller
mn: Бүтэндэлгэцийн удирдлага харуулах

en: Ask
mn: Асуух

en: Always
mn: Ихэвчлэн

en: B
mn: Б

en: KB
mn: КБ

en: MB
mn: МБ

en: GB
mn: ГБ

en: TB
mn: ТБ

en: Select a directory
mn: Хавтас сонгох

en: Select a file
mn: Файл сонгох

en: Select
mn: Сонгох

en: [Display]
mn: [Дэлгэц]

en: [Global]
mn: [Ерөнхий]

en: [Playlist]
mn: [Тоглох жагсаалт]

en: [Filebrowser]
mn: [Файлын хөтөч]

en: [Player]
mn: [Тоглогч]

en:  Volume   : ----
mn: Дууны хэмжээ   : ----

en: Click to toggle between loop all, loop one and no loop
mn: Бүгдийг эхнээс нь, нэгийг эхнээс нь давтах болон давтахгүй сонголтыг дарж солино

en: Previous Chapter/Title
mn: Өмнөх сэдэв/Гарчиг

en: Next Chapter/Title
mn: Дараах сэдэв/Гарчиг

en: Play
    If the playlist is empty, open a medium
mn: Тоглуулах
    Хэрэв тоглох жагсаалт хоосон бол, дамжуулга нээнэ

en: Previous / Backward
mn: Өмнөх / Ухраах

en: De-Fullscreen
mn: Бүтэн дэлгэц болих

en: Extended panel
mn: Өргөтгөсөн самбарууд

en: Frame By Frame
mn: Хүрээ, хүрээгээр

en: Trickplay Reverse
mn: Эсрэгээр тоглох

en: Step backward
mn: Ухрах

en: Step forward
mn: Урагшлах

en: Stop playback
mn: Тоглолтыг зогсоох

en: Open a medium
mn: Дамжуулга &нээх

en: Previous media in the playlist, skip backward when held
mn: Тоглох жагсаалт дахь өмнөх дамжуулга, дараастай үед ухраах

en: Next media in the playlist, skip forward when held
mn: Тоглох жагсаалт дахь дараагийн дамжуулга, дараастай үед урагшлуулна

en: Toggle the video in fullscreen
mn: Видео бүтэн дэлгэц шилжүүлэх

en: Toggle the video out fullscreen
mn: Видеоны бүтэн дэлгэцийг солих

en: Show extended settings
mn: Өргөтгөсөн тохиргоох харуул

en: Toggle playlist
mn: Тоглох жагсаалт ээлжлэх

en: Take a snapshot
mn: Зураг авах

en: Frame by frame
mn: Хүрээ, хүрээгээр

en: Reverse
mn: Эсрэгээр

en: Previous media in the playlist
mn: Тоглох жагсаалт дахь өмнөх дамжуулга

en: Next media in the playlist
mn: Тоглох жагсаалт дахь дараагийн дамжуулга

en: Open subtitle file
mn: Дэд бичвэрийн файл нээх

[ctx: Tooltip|Unmute]
en: Unmute
mn: Чимээтэй

[ctx: Tooltip|Mute]
en: Mute
mn: Чимээгүй

en: Pause the playback
mn: Тогуулалтыг завсарлах

en: Image Files
mn: Дууны Файлууд

en: Image mask
mn: Зургийн баг

en: dB
mn: дБ

en: 170 Hz
mn: 170 Гц

en: 310 Hz
mn: 310 Гц

en: 600 Hz
mn: 600 Гц

en: 1 KHz
mn: 1 Гц

en: 3 KHz
mn: 3 КГц

en: 6 KHz
mn: 6 КГц

en: 12 KHz
mn: 12 КГц

en: 14 KHz
mn: 14 КГц

en: 16 KHz
mn: 16 КГц

en: 31 Hz
mn: 31 КГц

en: 63 Hz
mn: 63 КГц

en: 125 Hz
mn: 125 Гц

en: 250 Hz
mn: 250 Гц

en: 500 Hz
mn: 500 Гц

en: 2 KHz
mn: 2 КГц

en: 4 KHz
mn: 4 КГц

en: 8 KHz
mn: 8 КГц

en: ms
mn: мс

en: &Fingerprint
mn: Хурууны хээ

en: Comments
mn: Сэтгэгдлүүд

en: Input/Read
mn: Оруулах/Унших

en: blocks
mn: блокууд

en: Lost
mn: Орхигдсон

en: Played
mn: Тоглогдсон

en: Last 60 seconds
mn: Сүүлийн 60 секунд

en: Current playback speed: %1
    Click to adjust
mn: Тухайн тоглуулах хурд: %1
    Дарж тааруулах

en: Download cover art
mn: Хавтсын урланг татах

en: Image Files (*.gif *.jpg *.jpeg *.png)
mn: Зургийн файлууд (*.gif *.jpg *.jpeg *.png)

en: Elapsed time
mn: Өнгөрсөн хугацаа

en: Total/Remaining time
mn: Нийт/Үлдсэн хугацаа

en: Click to toggle between total and remaining time
mn: Нийт, үлдсэн хугацааг солих бол дарна уу

en: Click to toggle between elapsed and remaining time
mn: Өнгөрсөн, үлдсэн хугацааг солих бол дарна уу

en: Select one or multiple files
mn: Нэг ба олон файл сонго

en: File names:
mn: Файлын нэрс:

en: Filter:
mn: Шүүлтүүр:

en: Eject the disc
mn: Дискийг гаргах

en: Channels:
mn: Сувгууд:

en: Selected ports:
mn: Сонгогдсон сувгууд:

en: TV - digital
mn: ТВ - тоон

en: Bandwidth
mn: Зурвасын өргөн

en: TV - analog
mn: ТВ - аналог

en: Device name
mn: Төхөөрөмжийн нэр

en: Advanced Options
mn: Өргөтгөсөн сонголтууд

en: My Computer
mn: Миний компьютер

en: Devices
mn: Төхөөрөмжүүд

en: Local Network
mn: Дотоод сүлжээ

en: Internet
mn: Интернэт

en: Rename Directory
mn: Хавтсын нэр өөрчлөх

en: Rename Folder
mn: Хавстын нэр өөрчлөх

en: Enter a new name for the directory:
mn: Хавтсын шинэ нэрийг оруул:

en: Enter a new name for the folder:
mn: Хавтсын шинэ нэрийг оруул:

en: Sort by
mn: Эрэмбэлэх нь

en: Ascending
mn: Өсөхөөр

en: Descending
mn: Буурахаар

en: Display size
mn: Дэлгэцийн хэмжээ

en: Increase
mn: Өсгөх

en: Decrease
mn: Суллах

en: Icons
mn: Шошгууд

en: Detailed List
mn: Дэлгэрэнгүй жагсаалт

en: List
mn: Жагсаалт

en: Select File
mn: Файл сонгох

en: Any field
mn: Дурын талбар

en: Actions
mn: Үйлдлүүд

en: Hotkey
mn: Халуун товч

en: Global
mn: Ерөнхий

en: Key:
mn: Түлхүүр:

en: Input & Codecs Settings
mn: Оролт ба Кодчилолын тохиргоонууд

en: Configure Hotkeys
mn: Халуунтовчуудыг тохируулах

en: Device:
mn: Төхөөрөмж:

en: Lowest latency
mn: Бага давтамж

en: High latency
mn: Өндөрдүү давтамж

en: Higher latency
mn: Өндөр давтамж

en: This is VLC's skinnable interface. You can download other skins at
mn: Энэ бол VLC-ийн өөрчлөгддөг харагдах байдал.  Таны арьсуудыг татаж авах хаяг

en: VLC skins website
mn: VLC арьсны вэб

en: System's default
mn: Системийн анхдагч

en: File associations
mn: Файлын холбоо

en: Audio Files
mn: Дууны файлууд

en: Video Files
mn: Видеоны файлууд

en: Playlist Files
mn: Тоглохжагсаалтын файлууд

en: &Apply
mn: Х&эрэгжүүлэх

en: &Cancel
mn: &Болих

en: Profile
mn: Шинж

en: Edit selected profile
mn: Сонгосон төрхийг засах

en: Delete selected profile
mn: Сонгосон төрхийг устгах

en: Create a new profile
mn: Шинэ төрх үүсгэх

en: Create
mn: Үүсгэх

en:  Profile Name Missing
mn:  Төрхийн нэрийг орхисон байна

en: You must set a name for the profile.
mn: Та төрийн нэрийг сонгох шаардлагатай.

en: File/Directory
mn: Файл/Хавтас

en: File/Folder
mn: Файл/Хавтас

en: Source
mn: Эх

en: Source:
mn: Эх:

en: Type:
mn: Төрөл:

en: Filename
mn: Файлын нэр

en: Save file...
mn: Файл хадгалах...

en: Containers (*.ps *.ts *.mpg *.ogg *.asf *.mp4 *.mov *.wav *.raw *.flv *.webm)
mn: Чингэлгүүд (*.ps *.ts *.mpg *.ogg *.asf *.mp4 *.mov *.wav *.raw *.flv *.webm)

en: Path
mn: Зам

en: Login:pass
mn: Нэвтрэгч:нууц үг

en: Edit Bookmarks
mn: Хавчуурга засах

en: Create a new bookmark
mn: Шинэ хавчуурга үүсгэх

en: Delete the selected item
mn: Сонгогдсон зүйлсийг устгах

en: Delete all the bookmarks
mn: Бүх хавчуургыг устгах

en: Extract
mn: Задлах

en: &Close
mn: &Хаах

en: Bytes
mn: Байтууд

en: Convert
mn: Хөрвүүлэх

en: Destination
mn: Зорилт

en: Destination file:
mn: Зорилтот файл:

en: Browse
mn: Хөтлөх

en: Settings
mn: Тохируулгууд

en: Display the output
mn: Гаргалтыг харуулах

en: &Start
mn: &Эхлэх

en: Containers
mn: Чингэлгүүд

en: Program Guide
mn: Програмын хөтөлбөр

en: Update
mn: Шинэчлэх

en: Errors
mn: Алдаанууд

en: Cl&ear
mn: Цэвэрлэх

en: Hide future errors
mn: Хойшдын алдааг нуух

en: Adjustments and Effects
mn: Журамлалт ба Эффектүүд

en: Synchronization
mn: Давхцуулалт

en: &Save
mn: &Хадгалах

en: Go to Time
mn: Очих цаг

en: &Go
mn: О&ч

en: Go to time
mn: Очих цаг

en: About
mn: Тухай

en: &Recheck version
mn: Хувилбарыг дахин шалгах

en: &Yes
mn: &Тийм

en: &No
mn: Ү&гүй

en: VLC media player updates
mn: VLC дамжуулга тоглуулагчийн шинэчлэлүүд

en: A new version of VLC (%1.%2.%3%4) is available.
mn: VLC-ийн (%1.%2.%3%4) шинэ хувилбар гарсэн байна.

en: You have the latest version of VLC media player.
mn: Та VLC дамжуулга тоглуулагчийн сүүлийн хувилбартай байна.

en: An error occurred while checking for updates...
mn: Шинэчлэлийг шалгахад алдаа гарлаа...

en: &General
mn: &Ерөнхий

en: Location:
mn: Байрлал:

en: Save log file as...
mn: Тэмдэглэлийг &Өөрөөр хадгалах...

en: Application
mn: Програм

en: Open Media
mn: Дамжуулга нээх

en: &File
mn: &Файл

en: &Disc
mn: &Диск

en: &Network
mn: &Сүлжээ

en: Capture &Device
mn: Татах төхөөрөмж

en: &Select
mn: С&онгох

en: &Enqueue
mn: &Дараалалд оруулах

en: &Play
mn: &Тоглох

en: &Stream
mn: &Урсгал

en: C&onvert
mn: Х&өрвүүлэх

en: C&onvert / Save
mn: Хувиргаад, х&адгалах

en: Open URL
mn: URL Нээх

en: Enter URL here...
mn: URL хаяг энд оруулах...

en: Plugins and extensions
mn: Нэмэлт ба өргөтгөл

en: Score
mn: Оноо

en: &Search:
mn: &Хайх:

en: More information...
mn: Илүү мэдээлэл...

en: Only installed
mn: Зөвхөн суугдсан

en: Retrieving addons...
mn: Нэмэлтүүдийг татаж байна...

en: No addons found
mn: Нэмэлт олдсонгүй

en: Version %1
mn: Хувилбар %1

en: %1 downloads
mn: %1 татцууд

en: &Uninstall
mn: Устгах

en: &Install
mn: Суулгах

en: Version
mn: Хувилбар

en: Website
mn: Вэб сайт

en: Files
mn: Файлууд

en: Deletes the selected item
mn: Сонгогдсон зүйлсийг устгах

en: Show settings
mn: Тохиргоо харуулах

en: Simple
mn: Цомхон

en: Switch to simple preferences view
mn: Энгийн тохиргоо руу шилжих

en: Switch to full preferences view
mn: Бүтэн тохиргоо руу шилжих

en: Save and close the dialog
mn: Хадгалах, хаах цонх

en: &Reset Preferences
mn: &Тохируулгуудыг сэргээх

en: Stream Output
mn: Гаргах урсгал

en: Back
mn: Буцах

en: Toolbars Editor
mn: Хэрэгслийн мөр засварлагч

en: Toolbar Elements
mn: Хэрэгслийн мөрийн зүйлс

en: Flat Button
mn: Хавтгай товч

en: Big Button
mn: Том товч

en: Native Slider
mn: Төрөлх заагч

en: Main Toolbar
mn: Үндсэн хэрэгслийн мөр

en: Above the Video
mn: Дүрсний дээр

en: Toolbar position:
mn: Хэрэгслийн мөрийн байрлал:

en: Line 1:
mn: Мөр 1:

en: Line 2:
mn: Мөр 2:

en: Time Toolbar
mn: Хэрэгслийн мөрийн цаг

en: Fullscreen Controller
mn: Бүтэндэлгэцийн удирдлага

en: Delete the current profile
mn: Тухайн төрхийг устгах

en: Select profile:
mn: Төрх сонгох:

en: Cl&ose
mn: Х&аах

en: Profile Name
mn: Төрхийн нэр

en: Please enter the new profile name.
mn: Шинэ төрхийн нэр оруулна уу.

en: Spacer
mn: Зай авалт

en: Expanding Spacer
mn: Өргөн зай авалт

en: Splitter
mn: Зааглагч

en: Time Slider
mn: Цаг заагч

en: Small Volume
mn: Жижиг дууны хэмжээ

en: DVD menus
mn: DVD цэс

en: Advanced Buttons
mn: Өргөтгөсөн товчууд

en: Speed selector
mn: Хурд сонгогч

en: Schedule
mn: Хуваарь

en: Day / Month / Year:
mn: Өдөр / Сар / Жил:

en: Repeat:
mn: Давтах:

en:  days
mn:  өдрүүд

en: I&mport
mn: О&руулах

en: E&xport
mn: Г&аргах

en: Save VLM configuration as...
mn: VLM тохиргоог хадгалах нь...

en: Open VLM configuration...
mn: VLM тохиргоо нээх...

en: Schedule:
mn: Хуваарь:

en: Open Directory
mn: Хавтас нээх

en: Open playlist...
mn: Тоглох жагсаалт нээх...

en: XSPF playlist
mn: XSPF тоглохжагсаалт

en: M3U playlist
mn: M3U тоглохжагсаалт

en: M3U8 playlist
mn: M3U8 тоглохжагсаалт

en: Save playlist as...
mn: Тоглох жагсаалт өөрөөр хадгалах...

en: Open subtitles...
mn: Дэд бичвэр нээх...

en: Media Files
mn: Дамжуулгын файлууд

en: Subtitle Files
mn: Дэд бичвэрийн файлууд

en: All Files
mn: Бүх файлууд

en: Empty
mn: Хоосон

en: &Continue
mn: &Үргэлжлүүлэх

en: Control menu for the player
mn: Тоглуулагчийн удирдах цэс

en: Paused
mn: Завсарлагдсан

en: &Media
mn: &Дамжуулга

en: P&layback
mn: &Тоглуулалт

en: &Audio
mn: &Дуу

en: &Video
mn: &Видео

en: Subti&tle
mn: Дэд бич&вэр

en: Tool&s
mn: Хэрэгслүү&д

en: V&iew
mn: Ха&рах

en: &Help
mn: Т&усламж

en: Open &File...
mn: &Файл нээх...

en: &Open Multiple Files...
mn: &Олон файл нээх...

en: Open &Disc...
mn: Диск &нээх...

en: Open &Network Stream...
mn: &Сүлжээний урсгал нээх...

en: Open &Capture Device...
mn: &Хураах төхөөрөмжөөс нээх...

en: Open &Location from clipboard
mn: &Завсрын санах ойгоос байрлал нээх

en: Open &Recent Media
mn: &Сүүлийн дамжуулга нээх

en: Conve&rt / Save...
mn: Хувиргаад, х&адгалах...

en: &Stream...
mn: &Урсгал...

en: Quit at the end of playlist
mn: Тоглох жагсаалтын төгсгөлд гарах

en: &Quit
mn: Га&рах

en: &Effects and Filters
mn: &Эффект ба Шүүлтүүр

en: &Track Synchronization
mn: Давхцуулалтыг &мөрдөх

en: Plu&gins and extensions
mn: &Нэмэлт ба өргөтгөл

en: Customi&ze Interface...
mn: Харагдах байдлыг өөриймсгөх...

en: &Preferences
mn: &Тохиргоонууд

en: Play&list
mn: Тоглох&Жагсаалт

en: Ctrl+L
mn: Ctrl+Ж

en: Always on &top
mn: Байнга наад &талд

en: Mi&nimal Interface
mn: Хам&гийн бага харагдах байдал

en: &Fullscreen Interface
mn: &Бүтэн дэлгэц харагдах байдал

en: &Advanced Controls
mn: Бусад &удирдлагууд

en: Status Bar
mn: Төлвийн мөр

en: Visualizations selector
mn: Хийсвэрлэлт сонгогч

en: &Increase Volume
mn: Дуу &чангалах

en: D&ecrease Volume
mn: Д&уу суллах

en: &Mute
mn: Чи&мээгүй

en: Audio &Device
mn: Дууны &төхөөрөмж

en: Audio &Track
mn: Дууны &мөр

en: &Stereo Mode
mn: Стерео &горим

en: &Visualizations
mn: &Хийсвэрлэлтүүд

en: Add &Subtitle File...
mn: Дэд бичвэрийн файл нэмэх...

en: Sub &Track
mn: Бичвэрийн &мөр

en: Video &Track
mn: Видео &мөр

en: &Fullscreen
mn: &Бүтэн дэлгэц

en: Always Fit &Window
mn: Ихэвчлэн &цонхонд тааруулах

en: Set as Wall&paper
mn: Ханын зургаар сонгох

en: &Zoom
mn: &Хэмжээ

en: &Aspect Ratio
mn: &Үзэгдэх харьцаа

en: &Crop
mn: &Танах

en: Take &Snapshot
mn: &Зураг авах

en: T&itle
mn: Гар&чиг

en: &Chapter
mn: &Сэдэв

en: &Program
mn: Програ&м

en: &Manage
mn: &Зохицуулах

en: Check for &Updates...
mn: Шинэчлэлт &шалгах

en: &Stop
mn: &Зогс

en: Pre&vious
mn: Өмнө&х

en: Ne&xt
mn: Дараа&х

en: Sp&eed
mn: Ху&рд

en: &Faster
mn: &Хурдан

en: N&ormal Speed
mn: Хэвийн хурд

en: Slo&wer
mn: У&даан

en: &Jump Forward
mn: &Урагш үсрэх

en: Jump Bac&kward
mn: Гэдрэг &үсрэх

en: Open &Network...
mn: &Сүлжээнээс нээх...

en: Leave Fullscreen
mn: Бүтэн дэлгэцийг болих

en: &Playback
mn: Тогл&уулалт

en: &Clear
mn: &Цэвэрлэх

en: Scanning...
mn: Шалгаж байна...

en: Systray icon
mn: Системийн тавиурын шошго

en: Activate the automatic notification of new versions of the software. It runs once every two weeks.
mn: Програмын шинэ хувилбарын автомат мэдэгдлийг идэвхжүүл.  Энэ нь хоёр долоо хоног бүр ажиллана.

en: Show a controller in fullscreen mode
mn: Бүтэн дэлгэцний горимд удирдлага харуулах

en: Qt interface
mn: Qt харагдах байдал

en: errors
mn: алдаанууд

en: warnings
mn: анхааруулгууд

[ctx: Tooltip|Clear]
en: Clear
mn: Цэвэрлэх

en: Open a skin file
mn: Арьсны файл нээх

en: Skin files |*.vlt;*.wsz;*.xml
mn: Арьсны файлууд |*.vlt;*.wsz;*.xml

en: Playlist Files |
mn: Тоглохжагсаалтын файлууд |

en: Open playlist
mn: Тоглох жагсаалт нээх

en: Save playlist
mn: Тоглох жагсаалт хадгалах

en: Skin to use
mn: Хэрэглэх арьс

en: Path to the skin to use.
mn: Хэрэглэх арьсны зам

en: Skinnable Interface
mn: Арьслагдах харагдах байдал

en: Select skin
mn: Арьс сонгох

en: Brightness threshold
mn: Тодролын босго

en: No
mn: Үгүй

en: Any
mn: Дурын

en: Be quiet
mn: Чимээгүй байх

en: Info
mn: Мэдээлэл

en: Log to file
mn: Тэмдэглэлийг файл руу

en: Log filename
mn: Тэмдэглэлийн файлын нэр

en: Specify the log filename.
mn: Тэмдэглэлийн файлын нэрийг тодорхойл.

en: Log format
mn: Тэмдэглэлийн тогтнол

en: Country
mn: Каунтры

en: Disco
mn: Диско

en: Funk
mn: Фанк

en: Grunge
mn: Грүнж

en: Hip-Hop
mn: Хип-Хоп

en: Jazz
mn: Жазз

en: Metal
mn: Метал

en: New Age
mn: Нью Эйж

en: Oldies
mn: Хуучин

en: Other
mn: Бусад

en: R&B
mn: АрнБи

en: Rap
mn: Реп

en: Industrial
mn: Үйлдвэрлэг

en: Alternative
mn: Альтернатив

en: Pranks
mn: Пранкс

en: Euro-Techno
mn: Евро-Техно

en: Trip-Hop
mn: Трип-Хоп

en: Vocal
mn: Аман

en: Jazz+Funk
mn: Жазз+Фанк

en: Trance
mn: Транс

en: Instrumental
mn: Зөвхөн хөгжим

en: House
mn: Хаус

en: Gospel
mn: Шашны

en: Noise
mn: Шуугиан

en: Soul
mn: Сөүл

en: Punk
mn: Панк

en: Ethnic
mn: Этик

en: Gothic
mn: Готик

en: Electronic
mn: Электроник

en: Pop-Folk
mn: Поп-Ардын

en: Eurodance
mn: Евродаанс

en: Comedy
mn: Инээдэм

en: Gangsta
mn: Гангста

en: Top 40
mn: Шилдэг 40

en: Native American
mn: Төрөлх америк

en: New Wave
mn: Шинэ долгион

en: Opera
mn: Дуурь

en: Tango
mn: Танго

en: Samba
mn: Самба

en: Salsa
mn: Салса

en: Last.fm username not set
mn: Last.fm нэвтрэх нэр сонгоогүй

en: Abort
mn: Таслах

en: View certificate
mn: Гэрчилгээ харах

en: Insecure site
mn: Хамгаалалтгүй сайт

en: Logging
mn: Тэмдэглэл

en: File logging
mn: Файл тэмдэглэх

en: Comment
mn: Сэтгэгдэл

en: Now playing
mn: Тоглож буй

en: Notify
mn: Мэдэгдэх

en: MPEG Video
mn: MPEG Видео

en: Generic
mn: Ерөнхий

en: Session
mn: Суулт

en: Tool
mn: Хэрэгсэл

en: User
mn: Хэрэглэгч

en: Unknown type
mn: Үл мэдэгдэх төрөл

en: Text file
mn: Бичвэрийн файл

en: X offset
mn: X тэнхлэг

en: Y offset
mn: Y тэнхлэг

en: Timeout
mn: Завсарлага

en: Refresh period in ms
mn: Сэргээх милсекунд хугацаа

en: Font size, pixels
mn: Үсгийн хэмжээ, цэгүүд

en: Marquee position
mn: Урсах бичвэрийн байрлал

en: Marquee
mn: Урсах бичвэр

en: Marquee display
mn: Урсах бичвэр харуулах

en: Misc
mn: Бусад

en: Top left corner X coordinate
mn: Дээд зүүн өнцгийн X тэнхлэг

en: Top left corner Y coordinate
mn: Зүүн дээд өнцгийн Y тэнхлэг

en: Border width
mn: Хүрээний өргөн

en: Border height
mn: Хүрээний өндөр

en: Mosaic alignment
mn: Шигтгэмлийн зэрэгцүүлэлт

en: Positioning method
mn: Байрлуулах арга

en: Number of rows
mn: Мөрийн тоо

en: Number of columns
mn: Баганы тоо

en: Keep aspect ratio
mn: Үзэгдэх харьцааг хадгалах

en: Keep original size
mn: Эх хэмжээг хадгал

en: Elements order
mn: Элементийн дараалал

en: Offsets in order
mn: Дараалал дахь эхлэл

en: auto
mn: авто

en: fixed
mn: тогтсон

en: offsets
mn: тэнхлэгүүд

en: Mosaic
mn: Шигтгэмэлт

en: VNC Port
mn: VNC суваг

en: VNC Password
mn: VNC нууц үг

en: VNC password.
mn: VNC нууц үг

en: Key events
mn: Товчны үзэгдлүүд

en: Max length
mn: ХИ урт

en: Refresh time
mn: Давтах хугацаа

en: Text position
mn: Бичвэрийн байрлал

en: Don't show
mn: Харуулахгүй

en: Always visible
mn: Ихэвчлэн харуулна

en: Autodel
mn: Автоуст

en: Automatically add/delete input streams
mn: Автоматаар оролтын урсгалыг нэмэх/хасах

en: Bridge
mn: Гүүр

en: Bridge stream output
mn: Гүүр урсгал гаралт

en: Description stream output
mn: Гаргах урсгалын тайлбар

en: Enable/disable audio rendering.
mn: Дууг танилтыг нээх/хаах

en: Enable/disable video rendering.
mn: Видео танилтыг нээх/хаах

en: Output video width.
mn: Гаргах дүрсийн өргөн.

en: Output video height.
mn: Гаргах дүрсийн өндөр.

en: Video filter
mn: Видео шүүлтүүр

en: Record stream output
mn: Бичих урсгал гаралт

en: Audio port
mn: Дууны суваг

en: Video port
mn: Дүрсний суваг

en: Destination video codec
mn: Зорилтот видео кодчилол

en: Audio filter
mn: Дууны шүүлтрүүд

en: Number of threads
mn: Бодлогын тоо

en: High priority
mn: Өндөр эрхтэй

en: Font size in pixels
mn: Цэг дэх үсгийн хэмжээ

en: Text default color
mn: Бичвэрийн анхдагч өнгө

en: Relative font size
mn: Хамааралтай үсэгийн хэмжээ

en: Image adjust
mn: Зураг журамлах

en: Transparency mask
mn: Тунгалгийн баг

en: Base image
mn: Үндсэн зураг

en: Bluescreen
mn: Хөх дэлгэц

en: Output width
mn: Гаргах өргөн

en: Output height
mn: Гаргах өндөр

en: Color threshold filter
mn: Өнгөний босгын шүүлтүүр

en: Similarity threshold
mn: Адилтгалын босго

en: Pixels to crop from top
mn: Дээрээс танах цэг

en: Pixels to crop from bottom
mn: Доороос танах цэг

en: Pixels to crop from left
mn: Зүүнээс танах цэг

en: Pixels to crop from right
mn: Баруунаас танах цэг

en: Erase video filter
mn: Видео шүүлтүүр арилгах

en: Erase
mn: Арилгах

en: Distort mode
mn: Гажуудуулах горим

en: Distort mode, one of "gradient", "edge" and "hough".
mn: Гажуудуулах горим, "уусгалт", "ирмэг" ба "шөрмөс" -ийн аль нэг.

en: Gradient image type
mn: Уусгалтын зургийн төрөл

en: Gradient video filter
mn: Уусгалтын видео шүүлтүүр

en: Color inversion
mn: Өнгө солилт

en: Magnify
mn: Томруулах

en: Old movie
mn: Хуучин кино

en: Lowest
mn: Нам

en: Highest
mn: Өндөр

en: Border
mn: Хүрээ

en: 0/90/180/270/mirror
mn: 0/90/180/270/толь

en: Puzzle
mn: Оньсого

en: Angle in degrees
mn: Өнцөг, градусаар

en: Angle in degrees (0 to 359)
mn: Өнцөг, градусаар (0-ээс 359)

en: Rotate video filter
mn: Эргүүлэх видео шүүлтүүр

en: Rotate
mn: Эргүүлэх

en: Image format
mn: Зургийн тогтнол

en: Format of the output images (png, jpeg, ...).
mn: Гаргах зургийн тогтнол (png, jpg, ...)

en: Recording ratio
mn: Бичих харьцаа

en: Filename prefix
mn: Файлын нэрийн угтвар

en: Directory path prefix
mn: Хавтасны угтвар

en: Always write to the same file
mn: Ихэвчлэн ижил файл руу бичих

en: Scene filter
mn: Дүрслэх шүүлтүүрүүд

en: Scene video filter
mn: Видео дүрслэх шүүлтүүр

en: Transform type
mn: Хувиргах төрөл

en: Video transformation filter
mn: Видео хувиргах шүүлтүүр

en: Transformation
mn: Хувиргалт

en: Wave video filter
mn: Долгион видео шүүлтүүр

en: Wave
mn: Долгион

en: ASCII Art
mn: ASCII урлал

en: ASCII-art video output
mn: ASCII урлал видео шүүлтүүр

en: Drawable
mn: Зурагдахуйц

en: GNU/Linux framebuffer video output
mn: ГНУ/Линукс хүрээгээр видео гаргах

en: OpenGL extension
mn: OpenGL өргөтгөл

en: OpenGL ES 2 extension
mn: OpenGL ES 2 өргөтгөл

en: OpenGL video output
mn: OpenGL видео гаргалт

en: Use hardware YUV->RGB conversions
mn: Техникийн YUV->RGB хувиргалт хэрэглэх

en: Overlay video output
mn: Дүрс гаралтыг давхарлах

en: Use video buffers in system memory
mn: Системийн санах ойгоос видео хэсэгт хэрэглэх

en: Name of desired display device
mn: Хүссэн дэлгэцийн төхөөрөмжийн нэр

en: Wallpaper
mn: Ханын цаас

en: Pitch
mn: Шидэх

en: Video memory output
mn: Видео санах ой гаралт

en: Video memory
mn: Видео санах ой

[ctx: ASCII]
note: xgettext: This is a plain ASCII spelling of "VLC media player" for the ICCCM window name. This must be pure ASCII. The limitation is partially with ICCCM and partially with VLC. For Latin script languages, you may need to strip accents. For other scripts, you will need to transliterate into Latin.
en: VLC media player
mn: VLC дамжуулга тоглуулагч

en: X window
mn: X цонх

en: X11 video window (XCB)
mn: X11 видео цонх (XCB)

en: X11 video output (XCB)
mn: X11 видео гаргалт (XCB)

en: YUV output
mn: YUV Гаргалт

en: YUV video output
mn: YUV Видео гаргах

en: Video output modules
mn: Дүрс гаргах модулиуд

en: Clone video filter
mn: Хуулба видео шүүлтүүр

en: Active windows
mn: Идэвхтэй цонхууд

en: Panoramix
mn: Тойруулган

en: Wall video filter
mn: Хана видео шүүлтүүр

en: Image wall
mn: Зургийн хана

en: Goom display width
mn: Goom дэлгэцийн өргөн

en: Goom display height
mn: Goom дэлгэцийн өндөр

en: Goom animation speed
mn: Goom хөдөлгөөний хурд

en: Title font
mn: Гарчгийн үсгийн хэв

en: Font used for the titles
mn: Гарчганд хэрэглэгдсэн үсгийн хэв

en: Font menu
mn: Үсгийн хэвийн цэс

en: Effects list
mn: Эффектийн жагсаалт

en: Play List
mn: ТоглохЖагсаалт

en: Output
mn: Гаргалт

en: Error:
mn: Алдаа:

en: File name
mn: Файлын нэр

en: Time:
mn: Цаг:

en: Manage Streams
mn: Урсгалууд зохицуулах

en: Track Synchronisation
mn: Мөр зэрэгцүүлэлт

en: Loop
mn: Эргэх

en: Dialog
mn: Харилцах цонх

en: Form
mn: Маягт

en: Preset
mn: Зэхмэл

en: 0.00 dB
mn: 0.00 дБ

en: &Filter:
mn: &Шүүлтүүр

en: &Save as...
mn: &Өөрөөр хадгалах...

en: Show extended options
mn: Өргөтгөсөн сонголт харуулах

en: Show &more options
mn: &Бусад сонголтууд харуулах

en:  ms
mn: мс

en: Start Time
mn: Эхлэх хугацаа

en: Edit Options
mn: Сонголтууд засах

en: Extra media
mn: &Нэмэлт дамжуулга

en: Select the file
mn: Файл сонгох

en: Play another media synchronously (extra audio file, ...)
mn: Бусад дамжуулгыг зэрэг тоглуулах (нэмэлт дууны файл, ...)

en: Capture mode
mn: Хураах горим

en: Select the capture device type
mn: Хураах төхөөрөмжийн төрлийг сонгох

en: Device Selection
mn: Төхөөрөмж сонголт

en: Options
mn: Сонголтууд

en: Advanced options...
mn: Өргөтгөсөн сонголтууд...

en: Disc Selection
mn: Диск сонголт

en: No disc menus
mn: Дискийн цэс байхгүй

en: Disc device
mn: Дискийн төхөрөөмж

en: Starting Position
mn: Эхлэх байрлал

en: Audio and Subtitles
mn: Дуу болон дэд бичвэрүүд

en: Choose one or more media file to open
mn: Нээхийн тулд нэг ба олон дамжуулгын файл сонгоно уу

en: File Selection
mn: Файл сонголт

en: You can select local files with the following list and buttons.
mn: Та дараах жагсаалт, товчуудыг ашиглан дотоод файл сонгоно.

en: Add...
mn: Нэмэх...

en: Network Protocol
mn: Сүлжээний нэвтрүүлэгч

en: Not Used
mn: Ашиглагдаагүй

en:  kb/s
mn: %u кб/с

en: New destination
mn: Шинэ зорилт

en: Miscellaneous Options
mn: Бусад сонголтууд

en: Use S/PDIF when available
mn: Хэрэв боломжтой бол S/PDIF-ийг хэрэглэх

en: Effects
mn: Эффектүүд

en: Tracks
mn: Мөрүүд

en: Password:
mn: Нууц үг:

en: Menus language:
mn: Цэснүүдийн хэл:

en: Look and feel
mn: Харагдах байдал

en: Use custom skin
mn: Тусгай арьс хэрэглэх

en: This is VLC's default interface, with a native look and feel.
mn: Энэ бол VLC-ийн анхдагч харагдах байдал, төрөлх харагдацтайгаар

en: Use native style
mn: Төрөлх загварыг хэрэглэх

en: Resize interface to video size
mn: Харагдах байдлыг дүрсийн хэмжээгээр өөрчлөх

en: Show controls in full screen mode
mn: Бүтэн дэлгэцний горимд удирдлага харуулах

en: Start in minimal view mode
mn: Цомхон харагдах горимд эхлүүлэх

en: Integrate video in interface
mn: Видеог харагдах байдалд нэгтгэ

en: Allow only one instance
mn: Зөвхөн нэг тохиолдлыг зөвшөөрнө

en: Save recently played items
mn: Саяхан тоглуулсан зүйлсийг хадгалах

en: Separate words by | (without space)
mn: Үгүүдийг |-ээр тусгаарлах (зай ашиглахгүй)

en: Subtitle Language
mn: Дэд бичвэрийн хэл

en: Accelerated video output (Overlay)
mn: Хурдасгасан дүрс гаргалт (Дээр нь)

en: Force Aspect Ratio
mn: Үзэгдэх харьцааг хүчлэх

en: Edit settings
mn: Тохиргоо засах

en: Control
mn: Удирдлага

en: Run manually
mn: Гараар ажиллуулах

en: Run on schedule
mn: Хуваариар ажиллуулах

en: Status
mn: Төлөв

en: Prev
mn: Өмнөх

en: Add Input
mn: Оролт нэмэх

en: Edit Input
mn: Оролт засах

en: Clear List
mn: Жагсаалт цэвэрлэх

en: Do you want to download it?
mn: Та үүнийг татмаар байна уу?

en: Colors
mn: Өнгөнүүд

en: Angle
mn: Өнцөг

en: full
mn: бүтэн

en: none
mn: үгүй

en: Logo erase
mn: Тэмдэг арилгах

en: Mask
mn: Баг

en: Mirror
mn: Толь

en: Motion detect
mn: Хөдөлгөөн илрүүлэлт

en: VLM configurator
mn: &VLM тохируулагч...

en: Media Manager Edition
mn: Дамжуулга зохицуулагчийн хэвлэл

en: Name:
mn: Нэр:

en: Input:
mn: Оролт:

en: Select Input
mn: Оролт сонгох

en: Output:
mn: Гаргалт:

en: Select Output
mn: Гаргалт сонгох

en: Time Control
mn: Цаг удирдлага

en: Mux Control
mn: Холигч удирдлага

en: Muxer:
mn: Холигч:

en: Media Manager List
mn: Дамжуулга зохицуулагчийн жагсаалт
