volume_key 0.3.9 - en to ca translation catalogue (145 entries)

en: Not enough space provided to store a KMIP packet
ca: No hi ha prou espai per emmagatzemar un paquet KMIP

en: A string is too long
ca: Una cadena és massa llarga

en: Binary data is too long
ca: Les dades binàries són massa llargues

en: A KMIP structure is too long
ca: Una estructura KMIP és massa llarga

en: Unexpected end of data
ca: Final de dades inesperat

en: Unexpected item tag 0x%08lX
ca: Etiqueta d'element 0x%08lX inesperada

en: Unexpected item type 0x%02X
ca: Tipus d'element 0x%02X inesperat

en: Unexpected item size
ca: Mida d'element inesperada

en: Unsupported enum value %s
ca: El valor de l'enumeració %s no està admès

en: String item expected, got %02X
ca: S'esperava una cadena però s'ha obtingut %02X

en: Structure does not fit in its container
ca: L'estructura no cap al seu contenidor

en: Unexpected data in structure
ca: Dades inesperades a l'estructura

en: Number of key bits is not positive
ca: El nombre de bits de la clau no és positiu

en: Wrapped key is not opaque
ca: La clau embolcallada no és opaca

en: Unsupported symmetric key format %s
ca: El format de la clau simètrica %s no està admès

en: Unsupported KMIP version %s.%s
ca: La versió %s.%s del KMIP no està admesa

en: Unsupported object type %s
ca: El tipus d'objecte %s no està admès

en: Unexpected data after packet
ca: Dades inesperades després d'un paquet

en: Unsupported packet type %s
ca: El tipus de paquet %s no està admès

en: Unsupported mechanism %lu
ca: El mecanisme %lu no està admès

en: Unexpected wrapped key format
ca: Format inesperat de clau embolcallada

en: Unsupported wrapping mechanism
ca: Mecanisme d'embolcallament no admès

en: Unsupported asymmetric encryption format
ca: Format de xifrat asimètric no admès

en: Input packet is too small
ca: El paquet d'entrada és massa petit

en: Input is not a volume_key escrow packet
ca: L'entrada no és un paquet de custòdia del volume_key

en: Unsupported packet format
ca: Format de paquet no admès

en: Escrow packet passphrase
ca: Contrasenya del paquet de custòdia

en: Too many attempts to get a valid passphrase
ca: Massa intents per obtenir una contrasenya vàlida

en: Too many attempts to get a valid symmetric key
ca: Massa intents per obtenir una clau simètrica vàlida

en: The packet metadata is encrypted
ca: Les metadades del paquet estan xifrades

en: User interface callbacks not provided
ca: No s'ha proporcionat la crida de retorn d'interfície d'usuari

en: Passphrase not provided
ca: No s'ha proporcionat la contrasenya

en: Symmetric key callback not provided
ca: Retorn de clau simètrica sense proporcionar

en: Symmetric key not provided
ca: Clau simètrica no proporcionada

en: The key is too long
ca: La clau és massa llarga

en: Required attribute `%s' not found
ca: No s'ha trobat l'atribut necessari «%s»

en: Cannot get attributes of `%s'
ca: No es poden obtenir els atributs de «%s»

en: Host name
ca: Nom de l'amfitrió

en: Volume format
ca: Format del volum

en: Volume UUID
ca: UUID del volum

en: Volume label
ca: Etiqueta del volum

en: Volume path
ca: Camí al volum

en: Volume `%s' has unsupported format
ca: «%s» té un format no admès

en: Volume format mismatch (packet `%s', volume `%s')
ca: No coincideix el format del volum (paquet «%s», volum «%s»)

en: UUID mismatch (packet `%s', volume `%s')
ca: No coincideix l'UUID (paquet «%s», volum «%s»)

en: Host name mismatch (packet `%s', volume `%s')
ca: No coincideix el nom de l'amfitrió (paquet «%s», volum «%s»)

en: Volume label mismatch (packet `%s', volume `%s')
ca: No coincideix l'etiqueta del volum (paquet «%s», volum «%s»)

en: Volume path mismatch (packet `%s', volume `%s')
ca: No coincideix el camí al volum (paquet «%s», volum «%s»)

en: Unsupported volume format `%s'
ca: Format de volum «%s» no admès

en: Unknown error %d
ca: Error %d desconegut

en: Error getting information about volume `%s':
ca: S'ha produït un error en l'obtenció de la informació del volum «%s»:

en: UUID mismatch between libblkid and libcryptsetup: `%s' vs. `%s'
ca: No coincideix l'UUID entre libblkid («%s») i libcryptsetup («%s»)

en: LUKS cipher name
ca: Nom del xifratge del LUKS

en: LUKS cipher mode
ca: Mode del xifratge del LUKS

en: Key size (bits)
ca: Mida de la clau (bits)

en: Data encryption key
ca: Clau de xifratge de dades

en: Passphrase
ca: Contrasenya

en: Passphrase slot
ca: Ranura de la contrasenya

en: Encryption information type unsupported in LUKS
ca: LUKS no admet el tipus d'informació de xifratge

en: Passphrase for `%s'
ca: Contrasenya per a «%s»

en: Error getting LUKS data encryption key:
ca: S'ha produït un error en l'obtenció de la clau de xifratge:

en: Cipher name mismatch (packet `%s', volume `%s')
ca: No coincideix el nom del xifratge (paquet «%s», volum «%s»)

en: Cipher mode mismatch (packet `%s', volume `%s')
ca: No coincideix el mode del xifratge (paquet «%s», volum «%s»)

en: Key size mismatch (packet %zu, volume %zu)
ca: No coincideix la mida de la clau (paquet %zu, volum %zu)

en: LUKS data encryption key in packet is invalid:
ca: La clau LUKS de xifratge del paquet no és vàlida:

en: LUKS passphrase in packet is invalid:
ca: La contrasenya LUKS del paquet no és vàlida:

en: Escrow packet does not contain the LUKS data encryption key
ca: El paquet de custòdia no conté la clau de xifratge del LUKS

en: New passphrase for `%s'
ca: Nova contrasenya per a «%s»

en: Repeat new passphrase for `%s'
ca: Repetiu la nova contrasenya per a «%s»

en: Passphrases do not match.  New passphrase for `%s'
ca: La contrasenya no coincideix. Nova contrasenya per a «%s»

en: Too many attempts to get a passphrase
ca: Massa intents per obtenir una contrasenya

en: Error adding a LUKS passphrase
ca: S'ha produït un error en afegir una contrasenya LUKS

en: Can not add a secret of this type
ca: No es pot afegir un secret d'aquest tipus

en: Data encryption key unknown
ca: Clau de xifratge de dades desconeguda

en: The passphrase must be a string
ca: La contrasenya ha de ser una cadena

en: Passphrase unknown
ca: Contrasenya desconeguda

en: Unsupported key length %s
ca: La llargada de la clau %s no està admesa

en: Key length mismatch
ca: No coincideix la longitud de la clau

en: Invalid slot number `%s'
ca: Número de ranura «%s» invàlid

en: NUL byte in passphrase
ca: Byte NUL a la contrasenya

en: Error opening LUKS volume:
ca: S'ha produït un error en obrir el volum LUKS:

en: Error decoding certificate
ca: S'ha produït un error en la descodificació del certificat

note: TRANSLATORS: The "(y/n)" part should indicate to the user that input matching (locale yesexpr) and (locale noexpr) is expected.
en: %s (y/n)
ca: %s (s/n)

en: Show version
ca: Mostra la versió

en: Save volume secrets to a packet.  Expects operands VOLUME [PACKET].
ca: Desa els secrets del volum en un paquet. S'esperen els operadors VOLUM [PAQUET].

en: Restore volume secrets from a packet.  Expects operands VOLUME PACKET.
ca: Restaura els secrets del volum d'un paquet. S'esperen els operadors VOLUM PAQUET.

en: Set up an encrypted volume using secrets from a packet.  Expects operands VOLUME PACKET NAME.
ca: Configura un volum xifrat mitjançant els secrets d'un paquet. S'esperen els operadors VOLUM PAQUET NOM.

en: Re-encrypt an escrow packet.  Expects operand PACKET.
ca: Torna a xifrar un paquet de custòdia. S'espera l'operador PAQUET.

en: Show information contained in a packet.  Expects operand PACKET.
ca: Mostra la informació continguda en un paquet. S'espera l'operador PAQUET.

en: Show secrets contained in a packet.  Expects operand PACKET.
ca: Mostra els secrets continguts en un paquet. S'espera l'operador PAQUET.

en: Use the NSS database in DIR
ca: Utilitza la base de dades NSS al DIR

en: Run in batch mode
ca: Executa en mode de processament per lots

en: Write the default secret to PACKET
ca: Escriu el secret predeterminat al PAQUET

en: PACKET
ca: PAQUET

en: Write data encryption key to PACKET
ca: Escriu la clau de xifratge de dades al PAQUET

en: Write passphrase to PACKET
ca: Escriu la contrasenya al PAQUET

en: Create a random passphrase and write it to PACKET
ca: Crea una contrasenya aleatòria i escriu-la al PAQUET

en: Encrypt for the certificate in CERT
ca: Xifratge pel certificat al CERT

en: Use FORMAT for all output packets
ca: Utilitza el FORMAT per a la sortida de tots els paquets

en: Only include unencrypted information, if any, in --dump
ca: Tan sols inclou la informació sense xifrar, si n'hi ha, al --dump

en: Include secrets in --dump output
ca: Inclou els secrets a la sortida de --dump

en: OPERANDS
ca: OPERADORS

en: Manages encrypted volume keys and passphrases.
ca: Gestiona les claus del volum xifrat i les contrasenyes.

en: Report bugs to %s
ca: Informeu dels errors a %s

en: %s: %s
    Run `%s --help' for more information.
ca: %s: %s
    Executeu «%s --help» per obtenir més informació.

en: Copyright (C) 2009 Red Hat, Inc. All rights reserved.
    This software is distributed under the GPL v.2.
    
    This program is provided with NO WARRANTY, to the extent permitted by law.
ca: Copyright (C) 2009 Red Hat, Inc. Tots els drets reservats.
    Aquest programari es distribueix sota la GPL v.2.
    
    Aquest programari es proporciona SENSE GARANTIA, fins on permeten les lleis.

en: Operation mode not specified
ca: Mode d'operació no indicat

en: Ambiguous operation mode
ca: Mode d'operació ambigu

en: `--%s' is only valid with `--%s'
ca: «--%s» només és vàlid amb «--%s»

en: Output can be specified only with `--save' or `--reencrypt'
ca: La sortida només pot ser indicada amb «--save» o «--reencrypt»

en: No output specified
ca: No s'ha indicat la sortida

en: Ambiguous output format
ca: Format de sortida ambigu

en: Unknown packet format `%s'
ca: Format de paquet «%s» desconegut

en: Output format does not match other options
ca: El format de sortida no coincideix amb les altres opcions

en: Error, try again.
ca: S'ha produït un error, torneu-ho a intentar.

en: Enter password for `%s':
ca: Introduïu la contrasenya per a «%s»:

en: Error reading `%s':
ca: S'ha produït un error en llegir «%s»:

en: Error decoding `%s':
ca: S'ha produït un error descodificar «%s»:

en: New packet passphrase
ca: Contrasenya per al nou paquet

en: Passphrases do not match.  New packet passphrase
ca: Les contrasenyes no coincideixen. Nova contrasenya del paquet

en: Repeat new packet passphrase
ca: Repetiu la nova contrasenya del paquet

en: Error creating `%s':
ca: S'ha produït un error en crear «%s»:

en: Error generating passphrase: %s
ca: S'ha produït un error en generar la contrasenya: %s

en: Usage: %s --save VOLUME [PACKET]
ca: Ús: %s --save VOLUM [PAQUET]

en: Error opening `%s': %s
ca: S'ha produït un error en obrir «%s»: %s

en: Error loading `%s': %s
ca: S'ha produït un error en carregar «%s»: %s

en: Error creating a passphrase: %s
ca: S'ha produït un error en crear la contrasenya: %s

en: `%s' does not match `%s':
ca: «%s» no coincideix amb «%s»:

en: `%s' perhaps does not match `%s'
ca: «%s» potser no coincideix amb «%s»

en: Are you sure you want to use this packet?
ca: Esteu segur que voleu utilitzar aquest paquet?

en: Error getting a yes/no answer
ca: S'ha produït un error en obtenir una resposta sí/no

en: Usage: %s --%s VOLUME PACKET
ca: Ús: %s --%s VOLUM PAQUET

en: Error restoring access to `%s': %s
ca: S'ha produït un error en restaurar l'accés a «%s»: %s

en: Usage: %s --%s VOLUME PACKET NAME
ca: Ús: %s --%s VOLUM PAQUET NOM

en: Error setting up `%s': %s
ca: S'ha produït un error en configurar «%s»: %s

en: Usage: %s --%s PACKET
ca: Ús: %s --%s PAQUET

en: Error reading `%s': %s
ca: S'ha produït un error en llegir «%s»: %s

en: Invalid packet: %s
ca: Paquet no vàlid: %s

en: Unencrypted
ca: Sense xifrar

en: Public key-encrypted
ca: Clau pública - xifrada

en: Passphrase-encrypted
ca: Contrasenya-xifrada

en: Only secrets public key-encrypted
ca: Únicament els secrets xifrats amb clau pública

en: Only secrets symmetric key-encrypted
ca: Únicament els secrets xifrats amb clau simètrica

en: Packet format
ca: Format del paquet

en: Error decoding `%s': %s
ca: S'ha produït un error en descodificar «%s»: %s
