volume_key 0.3.9 - en to sk translation catalogue (10 entries)

en: A string is too long
sk: Reťazec je príliš dlhý

en: Unknown error %d
sk: Neznáma chyba %d

note: TRANSLATORS: The "(y/n)" part should indicate to the user that input matching (locale yesexpr) and (locale noexpr) is expected.
en: %s (y/n)
sk: %s (a/n)

en: Show version
sk: Zobraziť verziu

en: Error, try again.
sk: Chyba, skúste to znova.

en: Enter password for `%s':
sk: Zadajte heslo pre '%s':

en: Error creating `%s':
sk: Chyba vytvárania '%s':

en: Error opening `%s': %s
sk: Chyba otvárania '%s': %s

en: Error loading `%s': %s
sk: Chyba načítavania '%s': %s

en: Unencrypted
sk: Nešifrované
