sphinx_rtd_theme 0.4.3.dev0 - en to da translation catalogue (26 entries)

note: This is an ARIA section label for page links, including previous/next page link and links to GitHub/GitLab/etc.
en: Page navigation
da: Navigation

en: Edit on GitHub
da: Ret på GitHub

en: Edit on Bitbucket
da: Ret på Bitbucket

en: Edit on GitLab
da: Ret på GitLab

en: View page source
da: Vis sidekilde

note: This is an ARIA section label for sequential page links, such as previous and next page links.
en: Sequential page navigation
da: Sekventiel navigation

en: Previous
da: Forrige

en: Next
da: Næste

note: This is an ARIA section label for the footer section of the page.
en: Footer
da: Sidefod

note: the phrase "revision" comes from Git, referring to a commit
en: Revision
da: Version

note: the variable "sphinx_web" is a link to the Sphinx project documentation with the text "Sphinx"
en: Built with %(sphinx_web)s using a
da: Baseret på %(sphinx_web)s med et

note: "theme" refers to a theme for Sphinx, which alters the appearance of the generated documentation
en: theme
da: tema

note: this is always used as "provided by Read the Docs", and should not imply Read the Docs is an author of the generated documentation.
en: provided by %(readthedocs_web)s
da: udviklet af%(readthedocs_web)s

en: Search within %(docstitle)s
da: Søg i %(docstitle)s

en: About these documents
da: Om disse dokumenter

en: Index
da: Indeks

en: Search
da: Søg

note: This is an ARIA section label for the main navigation menu
en: Navigation menu
da: Navigation

note: This is an ARIA section label for the navigation menu that is visible when viewing the page on mobile devices
en: Mobile navigation menu
da: Mobil navigation

en: Please activate JavaScript to enable the search functionality.
da: Venligst aktivér JavaScript for at anvende søgefunktionen

note: Search is a noun, not a verb
en: Search Results
da: Søgeresultater

en: Your search did not match any documents. Please make sure that all words are spelled correctly and that you've selected enough categories.
da: Din søgning matchede ingen dokumenter. Tjek at alle ord er stavet korrekt og at du har valgt tilstrækkeligt med kategorier.

en: Search docs
da: Søg i dokumentation

en: Versions
da: Versioner

note: The phrase "Read the Docs" is not translated
en: On Read the Docs
da: På Read the Docs

en: Project Home
da: Projektets startside
