vte - en to th translation catalogue (14 entries)

en: Unable to convert characters from %s to %s.
th: ไม่สามารถแปลงรหัสอักขระจาก %s ไปเป็น %s ได้

en: Attempt to set invalid NRC map '%c'.
th: พยายามกำหนดแม็ป NRC '%c' ซึ่งไม่ถูกต้อง

note: Application signalled an "identified coding system" we haven't heard of.  See ECMA-35 for gory details.
en: Unrecognized identified coding system.
th: ระบบรหัสอักขระที่ไม่รู้จัก

en: Attempt to set invalid wide NRC map '%c'.
th: พยายามกำหนดแม็ป NRC แบบกว้าง '%c' ซึ่งไม่ถูกต้อง

note: Give the user some clue as to why session logging is not * going to work (assuming we can open a pty using some other * method).
en: can not run %s
th: ไม่สามารถเรียกดำเนินงาน %s

en: Duplicate (%s/%s)!
th: ซ้ำ (%s/%s)!

note: Bail back to normal mode.
en: Could not open console.
th: ไม่สามารถเปิดคอนโซลได้

en: Could not parse the geometry spec passed to --geometry
th: ไม่สามารถแจงข้อกำหนดขนาดกว้างยาวที่ส่งมากับ --geometry ได้

en: Error compiling regular expression "%s".
th: เกิดข้อผิดพลาดระหว่างคอมไพล์ regular expression "%s"

note: Translators: %s is replaced with error message returned by strerror().
en: Error reading from child: %s.
th: เกิดข้อผิดพลาดขณะอ่านข้อมูลจากโพรเซสลูก: %s

en: Unable to send data to child, invalid charset convertor
th: ไม่สามารถส่งข้อมูลไปยังโพรเซสลูกได้ เนื่องจากตัวแปลงรหัสอักขระไม่ถูกต้อง

en: Error (%s) converting data for child, dropping.
th: เกิดข้อผิดพลาด (%s) ขณะแปลงข้อมูลสำหรับโพรเซสลูก จะทิ้งข้อมูลเสีย

en: Error reading PTY size, using defaults: %s
th: เกิดข้อผิดพลาดขณะอ่านขนาดของ PTY จะใช้ค่าปริยายแทน: %s

note: Aaargh.  We're screwed.
en: _vte_conv_open() failed setting word characters
th: _vte_conv_open() ล้มเหลวขณะเตรียมใช้อักขระแบ่งคำ
